PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

prowler88
11-03-2009, 12:19
با سلام.لطفا به عکسهای نمونه لینک های زیر خوب دقت کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در صفحه 14:عکس های فوجی 2000 روشنتر از fz28 و sx10 هست در عین حال خود پل هم کمی آبی هست.در مقابل fz28 و sx10 عکس های تاریکی دارند ولی نتونستم بگم کدوم واقعی تر هستن.چون در عکسهای fz28 و sx10 آسمان خیلی آبی هست و به نظرم طبیعی نباشه و فوجی 2000 هم همه جای عکس آبی هست حتی خود پل .
من که نتونستم بگم کدوم بهتر هست.
اما در صفحه 15 که عکسها در شب هست چند تا دوربین مشکل دارند.
عکس فوجی 2000 و H50 و sx10 طبیعی به نظر میان.
ولی عکس fz28 به رنگ سبز متمایل هست و نیکون و المپیوس قرمز شدن.
به نظرم fz28 در شب عکسهاش سبز در میاد.
دوستان لطفا برید و با دقت ببینید .
حداقل اینو فهمیدم که fz28 در شب عکسهایی به خوبی مدل های دیگه نمیگیره.مرجع من مشخص هست.
احتیاجی هم به دانلود تک تک عکسها نیست .از همون عکسهای کوچیک همه چیز مشخص هست.
هر چند من 4 تاشو دانلود کردم که دیگه همه چیز واضح معلومه.

بازهم میگم :هر کدومشون عیب های خاصی دارند.
با سپاس از دوستان.

با اجازه ی شما من هم نظرم رو میگم.
این که میگین عکس هاش روشن تر هستند به این دلیل هست که نوردهی بیشتر از اون حد که باید انجام میشه و عکس ها به اصطلاح over expose میشن. باعث میشه از حالت طبیعی خارج بشه. در مورد رنگ آسمون هم به نظر من عکس هاشون مشکلی نداره و طبیعی هست.
عکس های شب : اینجا به مساله ای که بیشتر باید توجه کنید نویز هست. رنگ رو میشه با تنظیمات white balance به حالت دلخواه درآورد. نویز عکس پاناسونیک در حدی است که جزئیات رو به خوبی نشون میده. در مورد کنان و به خصوص s2000 سیستم کاهش نویز مقداری از جزئیات رو از بین میبره. از اون طرف دوربین هایی مثل s8100 کاهش نویزشون زیاد نیست ولی نویزشون خیلی زیاده. ولی پاناسونیک یه حالت متعادل بین نویز و کاهش نویز برقرار کرده. البته نیازی به گفتن من نیست از همون کراپ های 100% که گذاشته معلومه. ضمنا دفعه ی پیش هم گفتم من بدون زوم تفاوت عکس شب پانا و کنان رو فهمیدم. جزئیات پانا خیلی بیشتره.

unforgiven2009
11-03-2009, 12:27
با سلام.جناب unforgiven پست چند صفحه قبل شما رو تازه دیدم.
خدمت شما عرض کنم که اتفاقا من به قول خودتون با هیچ قومی مشکل ندارم.اصفهانی هم خوب دارد هم بد.تهرانی هم خوب دارد هم بد.شیرازی هم خوب دارد هم بد.پس لطفا به انحراف نرو و سعی در خراب کردن اشخاص نداشته باش.
شما وقتی اینجا نظر میدی بنده اصلا میام که حرفت رو کپی کنم و زیرش بنویسن تو چرت میگی؟تا الان یکبار اینکار رو کردم؟
نظر شما رو میخونم و خیلی از نظرات هم برایم قابل قبول و تامل برانگیز بوده.ولی شما منتظر هستی که من حرفی بزنم و شما...... .
برادر جان اتفاقا من حافظه خوبی دارم و تمام پست ها رو هم خوندم.من سایت های زیادی رو مرجع حرف هام قرار دادم و عکس های زیادی از دوربین ها دیدم.اون شما هستی که چون حوصله نداری بدون دیدن نظر میدی.
مشکل شما از وقتی شروع شد که در مورد فیلمبرداری صحبت کردم که شما اول گفتی مود اچ دی بیخوده.بعد اومدی گفتی اف زد 28 در فیلمبرداری هم عالیه.بعد هم که گفتم فیلم فوجی رو هم ببین در اومدی گفتی برات فقط خروجی عکس ملاکه و حوصله دیدن نداری.
مستندات من هم همون سایتی هست که مدام لینک میدادی.طوری حرف میزنی که انگار دیگران چیزی نمیفهمند و شما از اتصال به ضمیر غیب حرف میزنی و حرف هات همه برات وحی شدن.
ادم چشم داره.شما هم چشمهات رو بشور وجور دیگه نگاه کن.عکس های همون سایت گویای همه چیز هست.
به شما توصیه دارم که به انحراف نرو.به قول خودت اینجا تاپیک دوربین دیجیتال هست نه مشکلات شخصی.
باز هم میگم :هر کدوم از این دوربین ها عیب های خودشون رو دارند.میتونم برات با دلیل عیب های هر کدوم رو بگم.
sx10 در نور روز عکس های شارپی داره ولی به نظرم میاد در محیط های بسته عکس های کدر داشته باشه.
در بین همه سوپر زوم ها فوجی 2000 عکس های روشن تری داره.حالا اینکه آیا این خوب هست یا بد رو نمیتونم با قاطعیت بگم.
دوست عزیز لطفا دیگران رو متهم به کم کاری نکن.
شما اگه حوصله من رو میدونستی این حرف رو نمیزدی.من الان 4 هفته هست که دارم دوربین ها.عکس ها و ..... رو در سایت های مختلف میبینم.نظرات من بر اساس همین سایت ها و اطلاعاتشون و عکس هاش هست.
اگه برات بگم با دیال آپ از 3 سال قبل تا الان 14 گیگ نرم افزار دانلود کردم باور میکنی؟من حوصلم خیلی زیاده برادر.
پس از این به بعد به جای اینکه کپی پیس کنی دوستانه برخورد کن و مدام به من توهین نکن.
شما داری مدام به من تهمت میزنی.ولی من تا الان برخوردی نداشتم.آدم های مغرور همیشه تاوان غرور بیجای خودشون رو میدن.پس به جای تکبر به نظرات دیگه احترام بذار.حداقل به خاطر دوستان دیگه وارد حاشیه نشو.
انتظار داری همه بگن بهترین دوربین پانا هست؟؟؟؟؟اینهمه تعصب شما عجیبه.خوبه شرکت پاناسونیک مال شما نیست.
شاید هم هست و ما نمیدونیم.دلخور نشو ولی دیگه اینقدر عجولانه صحبت نکن.همه نفهمن و بی سواد.فقط یه با سواد و فهمیده در ایران هست اونم شمایی.بابا ای ول به اعتماد به نفست.
موفق باشی

خدمت شما عرض کنم که اتفاقا من به قول خودتون با هیچ قومی مشکل ندارم.اصفهانی هم خوب دارد هم بد.تهرانی هم خوب دارد هم بد.شیرازی هم خوب دارد هم بد.پس لطفا به انحراف نرو و سعی در خراب کردن اشخاص نداشته باش.
شما مثل اينكه حافظه تان خيلي ضعيفه يا قصد مقلته كاري داري؟ من بحث قوم و قبيله اي را پيش كشيدم يا شما؟ پس سعي كن خودت به انحرافي كه رفتي باز گردي
ببين من برات مستند در چند پست قبل قرار دادم و رفتار نويزي عكسها رو برسي كردم و اگه از نويز چيزي سر در مي ياري كه شك دارم مي تونستي اختلاف بين آنها را متوجه شي. اون بود اختلاف فاحش sx10 با بقيه؟
با 4 تا عكس ديدن تو سايت هاي مختلف يا ديدن يك كليپ فكر مي تواني بياي اينجا نظر هاي كارشناسانه با قاطعيت تمام بدي؟ در كدام يكي از پست هام من به چنين قاطعيتي در مورد دوربينم اظهار نظر كردم و گفتم حسابشو از بقيه جدا كنيد؟
اينكه از اينترنت دايل آپ استفاده مي كني مشكل كسي نيست و چيزي نيست كه دائم تكرار كني و چيزي را ثابت نمي كنه . من نه نظر شما برام اهميت داره نه اون 14 گيگ اطلاعاتت اگه بجاي جمع كردن 14 گيگ اطلاعات مي رفتي درست حسابي 4 تا دونه سايت و مقاله در رابطه با عكاسي مي خواندي خيلي بهتر مي توانستي اظهار نظر كني. حداقا فرق موبايل با دوربينو متوجه مي شدي :16:
خوب اميدي يك بحس غير منطقي بين مقايسه موبايل و دوربين راه انداختي اطمينانم داشتي مو لاي درز حرفات نميره بعد كه بهت انتقاد مي شه شروع مي كني به انحراف كشيدن بحثات و دوربين فوجي رو مي كشي وسط.
بعدش مي ياي د ر رابطه با دوربيني حتي نداريش با ديدن 4 تا عكس كه به درستي برسي هم نكردي با قاطعيت تمام حرف ميزني اونم از ديگاه خودت.
من گفتم اگه به سايت عكاسي سر بزني كه مطمئنا نزدي ميبني كه خيلي ها كه اين دوربين را دارند نظرات مختلفي در مورد آن دارند و با چنين قاطعيتي حرف نمي زنند. فرقي نميكنه در رابطه با تمام دوربين هاي اين رده به همين صورت است. همچين در رابطه با كنتراست و شفافيت حرف مي زني كه انگار داري در مورد دوربيني مثل Canon EOS 5D Mark II حرف ميزني كه كلا بايد حسابشو از بقيه جدا كني.
من نمي دونم چرا فكر مي كني من همش دارم دوربينمو به رخ اينو اون مي كشم ولي بارها در پستهام تاكييد كردم اين دوربينا اختلاف فاحشي با هم ندارند بعد دوربين خودمو مثال مي زنم كه كسي فكر نكونه دارم جانبداري ميكنم. يا پست ها رو با دقت نمي خوني يا مدام قصد به انحراف كشيدن بحثو داري

مشکل شما از وقتی شروع شد که در مورد فیلمبرداری صحبت کردم که شما اول گفتی مود اچ دی بیخوده....
بعد مي گيد چرا زير نويس ميكني من كي و كجا گفتم مود HD بيخوده؟ در صورتي كه دوربين خودم همچين مدي را داره واز آن رضايت دارم؟ من تمام حرفم اين بود كه فيلمبرداري 15 فرم موبايل با فيلمبرداري 30 فرم دوربين با توجه به سنسور و لنز و ابعاد تصوير و فيلمبرداري 720dpi قابل قياس نيست.

بعد اومدی گفتی اف زد 28 در فیلمبرداری هم عالیه.بعد هم که گفتم فیلم فوجی رو هم ببین در اومدی گفتی برات فقط خروجی عکس ملاکه و حوصله دیدن نداری.
اين حرف من در مقام مقايسه دوربين هاي هم رده خود و همچنين در مقابل فيلمبرداري موبايل بود و من در هيچ پستي فيلم برداري فوجي و پانا رو مقايسه نكردم. و نگفتم بهترين فيلمبرداري رو داره لطفا از خوت حرف در نيار مانند پست هاي قبلي. اينكه برام فيلمبرداري اهميت نداره دليل نمي شه بگم فيلمبرداري اين دوربين مزخرفه
من هيچ تهمتي به كسي نزدم و شما اگه انتقادو تهمت ميدوني به خودت مربوطه و اگه ظرفيت انتقادو نداري يا اصلا بحث و اظهار نظر نكن يا اگه مي كني ظرفيت انتقادم داشته باش حداقا سعي كن خلاف انتقادو ثابت كني نه اينكه سريع بهت بر بخوره و قومو قبيله و ديگر مسائلو پيش بكشي.

unforgiven2009
11-03-2009, 12:31
با اجازه ی شما من هم نظرم رو میگم.
این که میگین عکس هاش روشن تر هستند به این دلیل هست که نوردهی بیشتر از اون حد که باید انجام میشه و عکس ها به اصطلاح over expose میشن. باعث میشه از حالت طبیعی خارج بشه. در مورد رنگ آسمون هم به نظر من عکس هاشون مشکلی نداره و طبیعی هست.
عکس های شب : اینجا به مساله ای که بیشتر باید توجه کنید نویز هست. رنگ رو میشه با تنظیمات white balance به حالت دلخواه درآورد. نویز عکس پاناسونیک در حدی است که جزئیات رو به خوبی نشون میده. در مورد کنان و به خصوص s2000 سیستم کاهش نویز مقداری از جزئیات رو از بین میبره. از اون طرف دوربین هایی مثل s8100 کاهش نویزشون زیاد نیست ولی نویزشون خیلی زیاده. ولی پاناسونیک یه حالت متعادل بین نویز و کاهش نویز برقرار کرده. البته نیازی به گفتن من نیست از همون کراپ های 100% که گذاشته معلومه. ضمنا دفعه ی پیش هم گفتم من بدون زوم تفاوت عکس شب پانا و کنان رو فهمیدم. جزئیات پانا خیلی بیشتره.
مشكل ايشون اينكه هنوز دوربيني در دست نگرفته و با سيستم white balance و تنظيمات دياف و نوردهي كار نكردن .

unforgiven2009
11-03-2009, 13:02
با سلام.لطفا به عکسهای نمونه لینک های زیر خوب دقت کنید :
در صفحه 14:عکس های فوجی 2000 روشنتر از fz28 و sx10 هست در عین حال خود پل هم کمی آبی هست.در مقابل fz28 و sx10 عکس های تاریکی دارند ولی نتونستم بگم کدوم واقعی تر هستن.چون در عکسهای fz28 و sx10 آسمان خیلی آبی هست و به نظرم طبیعی نباشه و فوجی 2000 هم همه جای عکس آبی هست حتی خود پل .
من که نتونستم بگم کدوم بهتر هست.
اما در صفحه 15 که عکسها در شب هست چند تا دوربین مشکل دارند.
عکس فوجی 2000 و H50 و sx10 طبیعی به نظر میان.
ولی عکس fz28 به رنگ سبز متمایل هست و نیکون و المپیوس قرمز شدن.
به نظرم fz28 در شب عکسهاش سبز در میاد.
دوستان لطفا برید و با دقت ببینید .
حداقل اینو فهمیدم که fz28 در شب عکسهایی به خوبی مدل های دیگه نمیگیره.مرجع من مشخص هست.
احتیاجی هم به دانلود تک تک عکسها نیست .از همون عکسهای کوچیک همه چیز مشخص هست.
هر چند من 4 تاشو دانلود کردم که دیگه همه چیز واضح معلومه.

بازهم میگم :هر کدومشون عیب های خاصی دارند.
با سپاس از دوستان.

دوستان اين عكسها رو خودم گرفتم

رنگ سبز مربوط به نورپردازي محيط است

رنگ سبز مربوط به چمن است

دوستان به نظر شما تمام عكس هاي اين دوربين به رنگ سبز متمايله؟ پس تنظيمات white balance اين وسط چيكاره است؟
حالا اين دوست ما با ديدن به قول خودش 4 تا عكس كه در كه سايت dpreview يك نمو نه عكس در شب قرار داده به اين نتيجه رسيدن كه عكس هاي اين دوربين در شب مزخرفه.
حالا مي گن چرا انتقاد ميكني. آدم در مورد دوربيني كه نداره چنين با صراحت اظهار نظر نمي كنه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
همون اختلاف نويزي كافي نبود؟ شما ملاكهايتان در مورد قضاوت در مورد عكس هاي يك دوربين فقط روشني يا رنگي يا غيره رنگي است؟ جزيات و نويز ي بودن برن پيه كارشون ديگه؟ در همان سايت اگه فقط به مشاهدات خودتون اكتفا نيمكرديد و به نظرات نويسنده هم اهميت ميداديد مي بينيد در جايي نوشته اين دوربين در iso1600 عكس هاي بهتري ميگيره.پس بهتره مراجعتان را با دقت بخوانيد
ديگه من دارم به اين نتيجه ميرسم شما قصد خراب كردن برنده خاصي را داريد و خصومتي كه نمي دانم ناشي از كجا است نسبت به آن داريد.
بنظر من بهترين مرجع براي نتيجه گيري نهايي اظهارات خود نويسنده سايت است نه اظهارات شخصي

ebi66_boukan
11-03-2009, 13:37
سلام دوستان.من كلاسام تموم شد.برگشتم.unforgiven عزيز اين عكس در چه mode گرفته شده؟؟؟؟؟ مثل اينكه بحث سر اين چند دوربين زياده.باور بفرماييد تا ايزوي 400 فرق چنداني ندارن.و در ايزوي بالا هيچكوم بدرد نميخورن و عكس هاشون به درد ساخت آيكون هم نميخوره.

unforgiven2009
11-03-2009, 13:45
fz28

sx10

كدوم بطري در عكس fz28 متمايل به سبز است؟ نكنه منظورتان مارك هاي روي بطري است كه كلا رنگ ماركها سبز رنگ است و تازه وضوح رنگ در fz28 بيشتر است.

fz28

sx10

دوستان من قصد مقايسه ندارم فقط مي خوام گفته هاي اين آقا بهم ثابت شه كه نميشه. من اظهار نظر قطعي در مورد كيفيت هيچ كدام انجام نميدم. در fz28 كنتراست رنگها بيشتره و اگه اين موضوع را عيب ميدانيد كه من نميدانم به راحتي با فوتوشاب تصوير دلخواه بدست مياد .حتي در دوربين تنظيماتي براي كنتراست و شفافيت عكس وجود دارد.

ebi66_boukan
11-03-2009, 13:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ايزوي 400راستي آقاي فتح الهي با دوربينه چطوريد؟؟؟؟

unforgiven2009
11-03-2009, 13:59
سلام دوستان.من كلاسام تموم شد.برگشتم.unforgiven عزيز اين عكس در چه mode گرفته شده؟؟؟؟؟ مثل اينكه بحث سر اين چند دوربين زياده.باور بفرماييد تا ايزوي 400 فرق چنداني ندارن.و در ايزوي بالا هيچكوم بدرد نميخورن و عكس هاشون به درد ساخت آيكون هم نميخوره.
سلام دوست عزيز
اينارو در مود M با تنضايمات وايت بالس و تنظيمات ديافراگم و نوردهي طولاني . من كاملا با حرف شما موافقم. بالا تر از ايزو 400 به درد نمي خوره.شايد باورتون نشه من تازه ديشب بعد از 1 ماه كه دوربينو خريدم با iso 1600 عكس گرفتم. ولي حرف بنده سر اظهارات ايشون است كه يكدفعه خط بطلان رو همه چيز مي كشن تو عكس 3 ومي دقت كنيد هموني كه از ساختمان گرفتم .نميگم خيلي عالي است و لي جزئيات به خوبي به نمايش گذاشته شده. خوب نبايد از دوربين هاي اين رده توقع بيشتري داشت.
خوب آدم يكم بايد در اظهارات كمي تامل بيشتري كنه.من مطمئنم اگه با تنظيمات فوجي كاملا تسلط داشته باشيد عكسهاي خيلي خوبي مي توانيد بگيريد همانطور كه عكس هاي photo blog تان را ديدم. بقيه موارد را هم مي شه با نرافزار به سادگي بدست آورد.

741852
11-03-2009, 14:27
سلام.باز هم میگم فیلمبرداری fz28 با موبایل هیچ فرقی نداره چون هر دو بیخود هستن.وقتی فیلمبرداری یه دوربین بیخود هست میخوای باش چکار کنی؟درسته که fz28 به خاطر رزولوشن بزرگتر فیلمبرداری خیلی بهتری از موبایل داره ولی باز در عمل و در تماشا چنگی به دل نمیزنه.پس چشم هات رو باز کن.
لازم نیست که شما حرف های بنده رو تائید کنی یا نکنی.چون شما غیر از fz28 هیچ دوربینی رو قبول نداری.
عکس های بطری ها رو دانلود کن و با هم مقایسه کن.رنگ سبز شیشه رو کسی نمیگه .من چشم دارم و دارم میبینم که تنها fz28 حتی در ایزوی 100 هم رنگ ها رو سبز کرده.اگه بین شیشه ها که پشت عکس باشه(محوطه سفید بین شیشه ها)رو خوب نگاه کنی متمایل به سبز شده.
برای من همینقدر که فهمیدم در شب عکس هایی به خوبی دوربین های دیگه نداره کافی هست.
اگه قرار باشه عکس رو دستکاری کرد که میبری داخل نرم افزارهای زیادی که هست مثل DCEnhance و کلا نویز عکس رو میگیری رنگها رو کم وزیاد میکنی و تغییرات زیادی که میشه روی عکس انجام داد.
چه خوب بود به جای سفسطه کاری حقیقت رو قبول میکردی.
جالب اینجاست که فقط در مورد fz28 واکنش نشون میدی و تمام عیب های این دوربین رو با حرف های بی اساس میخوای بپوشانی و در عوض دوربین های دیگه رو خراب میکنی.
اینکه دیگه ناراحتی نداره.اینقدر یعنی حرف های من برات گررون تمون میشه؟
عزیز جان همونطور که شما نظر میدهی من هم حق نظر دادن دارم.من نظرهام رو میگم تا دوستان عیب هاش رو بگیرن ولی شما مدام داری من رو بی سواد خطاب میکنی.دوست ندارم تحصیلاتم رو بگم چون اینجا در محیطی دوستانه قصد بررسی دوربین ها رو داریم نه دعوا.شما اگه دوست داری دعوا کنی اون دیگه بر میگرده به خود پسندیت.

دانی چرا آیینه ات غماز نیست؟؟.............. چونکه زنگار از رخش ممتاز نیست
به شما توصیه میکنم که به جای اینکه وقتت رو تلف کنی و بخوای اعصاب خودت رو به هم بریزی کمی معقولانه تر برخورد کن.
من دوربین های زیادی داشتم و با ایزوهای مختلفی هم کار کردم.با دوربین یک کیلویی هم از 15 سالگی کار کردم.
اینقدر نسبت به یه دوربین تعصب نداشته باش.چون چشم به هم بزنی چند ماه دیگه دوربین هایی بهتر و پیشرفته تر به بازار میاد و همیشه که نمیخوای از یه دوربین استفاده کنی.
باز هم میگم حتی در همون عکس بطری ها که با ایزوی 100 گرفته شده به رنگ سبز تمایل پیدا کرده.
شما اگه نمیتونی تشخیص بدی اون دیگه بر میگرده به دلت که دوست داری همه چیز دوربینت رو مثبت ببینی.
اگه دوست داشتی اسم دوربین هایی که 12 سال باهاشون کار کردم رو برات مینویسم تا بفهمی که .....
امیدوارم حقیقت ها رو قبول کنی.چون زندگی پر از حقیقت های تلخ هست.میگن حقیقت تلخه.اینم نمونش که بعضی ها دوست ندارند واقعیت ها رو قبول کنن.
موفق باشید.

ebi66_boukan
11-03-2009, 14:38
سلام.باز هم میگم فیلمبرداری fz28 با موبایل هیچ فرقی نداره چون هر دو بیخود هستن.وقتی فیلمبرداری یه دوربین بیخود هست میخوای باش چکار کنی؟درسته که fz28 به خاطر رزولوشن بزرگتر فیلمبرداری خیلی بهتری از موبایل داره ولی باز در عمل و در تماشا چنگی به دل نمیزنه.پس چشم هات رو باز کن.
لازم نیست که شما حرف های بنده رو تائید کنی یا نکنی.چون شما غیر از fz28 هیچ دوربینی رو قبول نداری.
عکس های بطری ها رو دانلود کن و با هم مقایسه کن.رنگ سبز شیشه رو کسی نمیگه .من چشم دارم و دارم میبینم که تنها fz28 حتی در ایزوی 100 هم رنگ ها رو سبز کرده.اگه بین شیشه ها که پشت عکس باشه(محوطه سفید بین شیشه ها)رو خوب نگاه کنی متمایل به سبز شده.
برای من همینقدر که فهمیدم در شب عکس هایی به خوبی دوربین های دیگه نداره کافی هست.
اگه قرار باشه عکس رو دستکاری کرد که میبری داخل نرم افزارهای زیادی که هست مثل DCEnhance و کلا نویز عکس رو میگیری رنگها رو کم وزیاد میکنی و تغییرات زیادی که میشه روی عکس انجام داد.
جالب اینجاست که فقط در مورد fz28 واکنش نشون میدی و تمام عیب های این دوربین رو با حرف های بی اساس میخوای بپوشانی و در عوض دوربین های دیگه رو خراب میکنی.
عزیز جان همونطور که شما نظر میدهی من هم حق نظر دادن دارم.من نظرهام رو میگم تا دوستان عیب هاش رو بگیرن ولی شما مدام داری من رو بی سواد خطاب میکنی.دوست ندارم تحصیلاتم رو بگم چون اینجا در محیطی دوستانه قصد بررسی دوربین ها رو داریم نه دعوا.شما اگه دوست داری دعوا کنی اون دیگه بر میگرده به خود پسندیت.

به شما توصیه میکنم که به جای اینکه وقتت رو تلف کنی و بخوای اعصاب خودت رو به هم بریزی کمی معقولانه تر برخورد کن.
من دوربین های زیادی داشتم و با ایزوهای مختلفی هم کار کردم.با دوربین یک کیلویی هم از 15 سالگی کار کردم.
اینقدر نسبت به یه دوربین تعصب نداشته باش.چون چشم به هم بزنی چند ماه دیگه دوربین هایی بهتر و پیشرفته تر به بازار میاد و همیشه که نمیخوای از یه دوربین استفاده کنی.
باز هم میگم حتی در همون عکس بطری ها که با ایزوی 100 گرفته شده به رنگ سبز تمایل پیدا کرده.
شما اگه نمیتونی تشخیص بدی اون دیگه بر میگرده به دلت که دوست داری همه چیز دوربینت رو مثبت ببینی.
اگه دوست داشتی اسم دوربین هایی که 12 سال باهاشون کار کردم رو برات مینویسم تا بفهمی که .....
امیدوارم حقیقت ها رو قبول کنی.چون زندگی پر از حقیقت های تلخ هست.میگن حقیقت تلخه.اینم نمونش که بعضی ها دوست ندارند واقعیت ها رو قبول کنن.
موفق باشید.

سلام دوست عزيز.در مورد نظرات unforgiven بايد بگم ايشون واقعا به اصول عكاسي حرفه اي تسلط دارند.فكر نكنم ايشون هم از رو تعصب نظر خودشون رو بدن.الان خود من رو توجه كنيد ميبينيد دوربينم فوجي هست ولي به كانن علاقه ي خاصي دارم.فيلمبرداري اين دوربين ها به نظر من يه چيزي هست كه فقط گذاشتن باشه و باهاش مشتري جذب كنن.كسي كه بخواد واقعا فيلمبرداري كنه و از فيلمي كه گرفته لذت ببره طرف دوربين عكاسي نمياد!!!!ما اينجا جمع شديم كه از همديگه ياد بگيريم نه اينكه بخوايم حرف هميديگرو با يه جوري بي احترامي و تند گويي خراب كنيم.در ضمن نظرات شما كاملا برام قابل احترامه.اميدوارم جفتتون كوتا بيايد.بازم ميگم همه ي اين دوربين ها سنسورشون يكيه و فرقي ندارن.

ebi66_boukan
11-03-2009, 14:42
سلام دوست عزيز
اينارو در مود m با تنضايمات وايت بالس و تنظيمات ديافراگم و نوردهي طولاني . من كاملا با حرف شما موافقم. بالا تر از ايزو 400 به درد نمي خوره.شايد باورتون نشه من تازه ديشب بعد از 1 ماه كه دوربينو خريدم با iso 1600 عكس گرفتم. ولي حرف بنده سر اظهارات ايشون است كه يكدفعه خط بطلان رو همه چيز مي كشن تو عكس 3 ومي دقت كنيد هموني كه از ساختمان گرفتم .نميگم خيلي عالي است و لي جزئيات به خوبي به نمايش گذاشته شده. خوب نبايد از دوربين هاي اين رده توقع بيشتري داشت.
خوب آدم يكم بايد در اظهارات كمي تامل بيشتري كنه.من مطمئنم اگه با تنظيمات فوجي كاملا تسلط داشته باشيد عكسهاي خيلي خوبي مي توانيد بگيريد همانطور كه عكس هاي photo blog تان را ديدم. بقيه موارد را هم مي شه با نرافزار به سادگي بدست آورد.

تو مود m واقعا عكس خوبين و نشون ميده شما به اين مود كاملا تسلط داريد.با مود عكاسي در شب بايد واقعا عكس هاي روشن و زيبايي بگيره.اين مود رو داره پاناسونيك؟اميدوارم يه روزي هممون وارد دنياي حرفه اي بشيم و اونوقته كه كيفيت عكس معني پيدا ميكنه و جاي بحث كردن داره.ولي تو اين رده من جايي براي بحث زياد نميبينم چون دست هممون تا ايزوي 400 بستست و تا اين ايزو اين دوربين ها مشابه عمل ميكنن.درسته؟؟؟؟

741852
11-03-2009, 14:53
دوست عزیز اسم دوربینهایی که با اون ها کار کردم رو برات مینویسم.ببین این دوربینها حق تقدم انتخاب روزنه دیافراگم.کنترل شاتر.ایزوهای مختلف .نور سنجی داخلی و ...... دارند یا نه بعد بگو اصلا دوربین دستش نگرفته.
Zenit-model 122
Zenit-model ET
Zenit-model FS-5 Photosniper
Zenit-model 12XP

اگه دوربین های زنیت رو دستت گرفته بودی میفهمیدی که چقدر عکاسی با این دوربین ها مهارت میخواد.
وزن این دوربین ها از 850 گرم تا 1 کیلو هست.ضمن اینکه نه ال سی دی داره نه رهنما نه .....
فقط باید هنر عکاسی داشته باشی تا بتونی با این دوربین ها کار کنی.امیدوارم شما که اینقدر اهل تحقیق هستی برای یکبار هم که شده یکی از این دوربین ها رو تهیه کنی و ببینی دیافگرام.نور دهی .شاتر و..... یعنی چی.
بعد همه رو متهم به بی تجربه بودن و ندانستن کنی.اگه کسی این دوربین ها رو دستش گرفته که میدونه چی میگم.
علت اینکه خود من دنبال دوربین دیجیتال هستم این هست که دوربین آخری که داشتم جمع کردن فیلمش خراب شده و دست 3 تعمیر کار دادم ولی نتونستن تعمیرش کنن.نو این دوربین ها هم که در بازار هست هیچ کدوم مثل قدیمی هایی که 10 سال قبل خریده بودم نیستن.لطفا وقتی کسی رو نمیشناسی به خاطر هب و بقض های شخصیت متهم به ندانستن نکن.
ضمن اینکه این دوربین ها حالت اتوماتیک ندارن.اینو میدونی عزیز؟

unforgiven2009
11-03-2009, 15:34

موفق باشید.

باز هم میگم فیلمبرداری fz28 با موبایل هیچ فرقی نداره چون هر دو بیخود هستن.وقتی فیلمبرداری یه دوربین بیخود هست میخوای باش چکار کنی؟
به نظرم چيزي كه بيخود است اظهار نظر هاي بي منطق شما است

من حرفاي شما را تاييد نميكنم ميترسم ديگران با حر فهاي شما به انحراف كشيده شن

مفهوم رنگ سبزم متوجه شديم:16:

اینقدر نسبت به یه دوربین تعصب نداشته باش

گه دوست داشتی اسم دوربین هایی که 12 سال باهاشون کار کردم رو برات مینویسم تا بفهمی که .....
اسم دوربين هاتم هم برايم مهم نيست چون چيزي را ثابت نمي كنه از اظهار نظرهات همه چيز پيداست

شما مدام حرفهاي بي مفوم مي زنيد. اگه اينترنتتان ميتونه عكس هاي من رو لود كنه ميبينيد تقريبا دارم تمام عكس هاي آن سايت را در اينجا قرار ميدهم. و مفهوم حقيت به مانندمفهوم اختلاف فاحش را نمايان ميكنم :16:
شما حتي حر فهاي نويسنده سايت را قبول نداريد و فقط تاكييد ميكنيد به مشاهدات خود بعد صحبت از حقيقت مي مي كنيد؟

گه قرار باشه عکس رو دستکاری کرد که میبری داخل نرم افزارهای زیادی که هست مثل DCEnhance و کلا نویز عکس رو میگیری رنگها رو کم وزیاد میکنی و تغییرات زیادی که میشه روی عکس انجام داد.
واقعا شما از 15 سالگي عكاسي ميكنيد؟ :31:با اين اظهارات خلاف آن را ثابت مي كنيد. اگه تمام مراجعتان تنها يك سايت نبود وكمي در مورد عكاسي بيشتر مطالعه مي كرديد مي ديد كه حتي حرفه اي ترين عكاس ها اظهار دارن كه اگه با بهترين دوربين ها هم عكس بگيريد به اين مفهوم نيست كه عكسها نيازي به اديت به وسيله نرافزار ندارد. و نرافزار نقش مهمي را در عكاسي را ايفا ميكند. ديگه چه برسه به دوربين هاي اين رده.

من كاملا به اعصابم تسلط دارم ولي مشخصه اين شما هستيد شعر و حرفهاي بي ربط ميزنيد و اين نشانه چيست؟:16:
من نمونه عكس هاي خود را كه اظهاراتت را نقض ميكنه قرار دادم اون موقعه مي ياي حرف هاي خارج از بحس ميزني ؟ بعد ميگي حر فهاي من نامربوط است؟ :31:
دوستان من باز هم مي گم اگه لازم باشه 1000 بار ديگه ام تاكيد ميكنم من رو هيچ برندي تعصب ندارم ولي در برابر اظهارات بي منطق واكنش نشون ميدم واين به خاطر جانب داري از برند خاصي نيستم و به اين خاطر است كه مي ترسم دوستي كه به اين سايت مراجعه ميكند و قصد انتخاب دوربيني را دارد بر اساس چنين اظهارات بي منظق انتخاب درستي نتواند داشته باشد و تا آنجا كه مي توانم حرفهايم را با آوردن دليل بيان ميكنم نه با آوردن اضهار نظر شخصي

unforgiven2009
11-03-2009, 15:47
تو مود m واقعا عكس خوبين و نشون ميده شما به اين مود كاملا تسلط داريد.با مود عكاسي در شب بايد واقعا عكس هاي روشن و زيبايي بگيره.اين مود رو داره پاناسونيك؟اميدوارم يه روزي هممون وارد دنياي حرفه اي بشيم و اونوقته كه كيفيت عكس معني پيدا ميكنه و جاي بحث كردن داره.ولي تو اين رده من جايي براي بحث زياد نميبينم چون دست هممون تا ايزوي 400 بستست و تا اين ايزو اين دوربين ها مشابه عمل ميكنن.درسته؟؟؟؟

سلام من دقيقا حرف هاي شما را قبول دارم.شما كاملا درست مي فرماييد بزرگترين مشكل دوربين هاي اين رده ابعاد سنسور است كه همان باعث نويز عكس در ايزو هاي بالا و مكانهاي كم نور ميشه. همچنين بحس لنزها كه در دوربينهاي حرفه حرف اول را ميزند.
اين دوربين 4مود عكاسي در شب داره:
پرتره شب
منظره شب
شبرنگي
و تنظيم ابداعي يا همون دستي كه ميتونيد تنظيمات ديافراگم رو در اين مود انجام دهيد .

البته اگه در شب سه 3 پايه به همراه خود داشته باشيد و دوربين را درثابت نگه داريد با نور دهي طولاني و قرار دادن ايزو در كمترين مقدار مي تونيد عكسهاي در حد اندازه اين رده بگيريد. مطمئنا هر دوربيني قلق خاص خود را داره و با آزمون و خطا مي شه به اون قلق دست يافت.
من واقعا از عكاسي در شب لذت ميبرم . تو سايت عكاسي مقاله هاي مفيدي در رابطه با عكاسي در شب است اگه مطالعه نكرديد يك سري به آنجا بزنيد.

unforgiven2009
11-03-2009, 16:14
سلام دوست عزيز.در مورد نظرات unforgiven بايد بگم ايشون واقعا به اصول عكاسي حرفه اي تسلط دارند.فكر نكنم ايشون هم از رو تعصب نظر خودشون رو بدن.الان خود من رو توجه كنيد ميبينيد دوربينم فوجي هست ولي به كانن علاقه ي خاصي دارم.فيلمبرداري اين دوربين ها به نظر من يه چيزي هست كه فقط گذاشتن باشه و باهاش مشتري جذب كنن.كسي كه بخواد واقعا فيلمبرداري كنه و از فيلمي كه گرفته لذت ببره طرف دوربين عكاسي نمياد!!!!ما اينجا جمع شديم كه از همديگه ياد بگيريم نه اينكه بخوايم حرف هميديگرو با يه جوري بي احترامي و تند گويي خراب كنيم.در ضمن نظرات شما كاملا برام قابل احترامه.اميدوارم جفتتون كوتا بيايد.بازم ميگم همه ي اين دوربين ها سنسورشون يكيه و فرقي ندارن.
دوستان من هم قبول دارم كه مدتي است از بحس اصلي خارج شديم ديگه بحس هاي حاشيه اي نمي پردازم. از بقيه دوستانم عذر خواهي ميكنم . فقط من در برابر اظهار نظرات انتقاد مي كنم اگه دليل موجه داشته باشم و از خودم حرفي به ميان نمي يارم. ديگران هم بر اساس آوردن دليل موجه به يكديگر انتقاد كنند و اگر خلاف آن آورده شد روحيه انتقاد پذيري داشته باشند. بحسهاي حاشيه اي را ه نندازيم كه كه فروم به كارزار و محلي براي تاخت وتاز افراد كشيده نشه.
من لحن گفته هايم يكم تنده و با كوچكترين انتقاد بدترين برداشتها انجام ميشه و سريعا در برابرش موضع گيري ميشه. از اين بابت هم پوزش مي طلبم.

lofa
11-03-2009, 17:26
خوشم اومدی دلمون برات تنگ شدن بود یه مدت بود کم پیدا شده بودی
امیدوارم هرجا که هستی شاد سالم سرحال و موفق باشی

s2000.ايزوي 400راستي آقاي فتح الهي با دوربينه چطوريد؟؟؟؟
مشغولیم فعلا دارم باهاش ور میرم تا رامش کنم
چون زیاد هم از عکاسی سر در نمیارم دیگه کارم دوبرابر شده ولی تاحالا نزدیک به 1000 شات گرفتم

دوستان من هم قبول دارم كه مدتي است از بحس اصلي خارج شديم ديگه بحس هاي حاشيه اي نمي پردازم. از بقيه دوستانم عذر خواهي ميكنم . فقط من در برابر اظهار نظرات انتقاد مي كنم اگه دليل موجه داشته باشم و از خودم حرفي به ميان نمي يارم. ديگران هم بر اساس آوردن دليل موجه به يكديگر انتقاد كنند و اگر خلاف آن آورده شد روحيه انتقاد پذيري داشته باشند. بحسهاي حاشيه اي را ه نندازيم كه كه فروم به كارزار و محلي براي تاخت وتاز افراد كشيده نشه.
من لحن گفته هايم يكم تنده و با كوچكترين انتقاد بدترين برداشتها انجام ميشه و سريعا در برابرش موضع گيري ميشه. از اين بابت هم پوزش مي طلبم.
دوست گرامی چه حضرتعالی و چه سایر دوستان و مهمتر از همه خودم نباید فراموش کنیم ما اینجا جمع شدیم که در زمینه دوربین باهم بحث کنیم نه دعوا
بهر حال امیدوارم سایر دوستان هم به این حرف شما رسده باشن
و از این ببعد شاهد یحثهای اصولی بدن متهم کردن هم باشیم
با سپاس

741852
11-03-2009, 18:13
سلام.اتفاقا کار خوبی کردی که عکس بطری رو گذاشتی.حالا اگه دوست داری منظورم رو بفهمی عکس بطری فوجی 2000 و sx10 رو هم دقیقا زیر همون عکس قرار بده.شاید اونموقه متوجه بشی عزیزم.
در همین عکسی که گذاشتی پائین شیشه ها تار و به رنگ سبز متمایل هست در حالی که دو دوربین دیگه ای که اسمشون رو بردم در همه نقطه های عکس نوردهی یکسانی دارند.
عزیز جان مسلما دیدگاه شما با من فرق داره.شما زیاد ایراد نمیگیری و دوست داری با نرم افزارها مشکلات عکس رو رفع کنی.
در مورد کنتراست بحث بود گفتی با نرم افزار.در مورد ایزو گفتی با نرم افزار و ......
ولی من میخوام کمترین غیب رو داشته باشه بعد میشه به دستکاری عکس هم فکر کرد.
من با شما مشکلی ندارم و هر چیزی گفتم نظر من بوده.
اگه دوست داری بهتر حرف من رو بفهمی زیر همون عکس fz28 عکس های فوجی 2000 و کنون رو هم بزار.
به نظرم من در محیط های بسته به خوبی دو دوربینی که گفتم نوردهی نمیکنه.
اینکه میگم متمایل به سبز هست این نیست که فکر کنی اگه به یه آدم کور هم بگی بگه بله سبز رو دیدم.
در همون عکس نیمه پائین عکس از نور کافی برخوردار نیست و رو به سبز رفته.
امیدوارم فکر نکنی که قصد رو کم کنی یا هر چیز دیگه ای دارم وی شما سخت با حقیقت کنار میای.
و این رو برات بگم که دوربین دیجیتال رو اگه دست یه بچه هم بدب میزاره رو اتوماتیک و عکس ها قابل قبول در میاد حداقل از نگاه یه آماتور.ولی با دوربین هایی که اسمشون رو برات گفتم کافی هست سرعت شاتر یا ..... درست انتخاب نشه اونموقعه عکس یا مثل ماست سفید میشه یا سیاه.
این عکس که شما گذاشتی از دیدگاه شما عالی هست ولی به نظر من نه.
امیدوارم اگه قراره بحث کنی نظرت رو با احترام بگی.مگه ما داریم کتک کاری میکنیم که میگی تا آخرش هستم؟
تا آخرش باش چون شخصا ازت خوشم میاد .ولی هر چیزی که گفتم و میگم برداشت من هست نه اینکه فکر کنی قصد تقابل دارم.زدن شکلک ها هم نشون میده که تا چه حد کم طاقت هستی.آدم اینقدر زود رنج؟بابا بیخیال.
چیزهایی که من میگم به خاطر عیب گرفتن از یه مدل خاص نیست.اگه شما دقت کرده باشی من عیب های همه مدل ها رو گفتم و چند بار گفتم که بی عیب خداست.مسلما حرف من هم وحی نیست و احتمال اشتباه در اون هست.
من شما رو یک دوست اینترنتی حساب میکنم و قابل احترامی.اگه فکر میکنی که به شما بی احترامی کردم میگم معذرت؟اینطوری خوبه؟موفق باشی.

741852
11-03-2009, 18:31
lofa جان سلام.کجایی رفیق؟ازت چند تا سوال داشتم.ممنون میشم راهنمایی کنی.
من امروز فوجی 2000 رو پیدا کردم 285000 .احتمال 90 درصد میخرمش.
خواستم قبل از خرید دلم رو یکی کنم.
عکس هایی که در سایت dpriviw از این دوربین گذاشته اینطوری به من القا میکنه که خیلی کم رنگ هستن.
شما که تجربه این دوربین رو داری نظرت چیه؟عکسهایی که میگیره واقعا اینطوری هستن؟
راستی چند تا سوال دیروز پرسیدم که احتمالا ندیدی.
کمترین ایزوی این دوربین چنده؟سایت دیجی کالا نوشته 64 ولی سایت فوجی نوشته 100.
سوال هایی که الان میپرسم رو قبلا هم پرسیدم ولی خوب شما الان تجربت از اون موقعه خیلی بیشتره.
1.با یه بار ََََشارژ میشه مثلا 1 ساعت فیلم گرفت و 200 عکس؟
کلا چقدر باتریش دوام میاره.
2.و تجربه شما از عکسهای این دوربین چیه؟مخصوصا در محیط های باز.
3.کیفیت ساختش؟
اگه چیزی هست که من نپرسیدم و فکر میکنی مهم باشه لطفا بگو.
ممنون ازت.موفق و پایدار باشی.

armin_software
11-03-2009, 19:14
سلام
تا قیمت 120 140 می تونم یک دوربین کنون خوب بخرم؟

lofa
11-03-2009, 19:21
عکس هایی که در سایت dpriviw از این دوربین گذاشته اینطوری به من القا میکنه که خیلی کم رنگ هستن.
سوال هایی که الان میپرسم رو قبلا هم پرسیدم ولی خوب شما الان تجربت از اون موقعه خیلی بیشتره.
3.کیفیت ساختش؟

البته با اجازه دوست گرامی جناب ebi66_boukan چون ایشون هم ازبنده تجربه وعلم عکاسی رو بیشتر دارن و هم اینکه مدت طولانی تری با این دوربین کار کردن
به طور کلی نظرم رو در مورد این دوربین چندین بار گفتم و چند تا نمونه عکسم قرار دادم تا حالا نزدیک به 50 تا عکسم از اش چاپ کردم چندتا عکاس تقریبا حرفه ای هم کیفیت عکساش رو هم تائید کردن
1- این 285 تومن کجا قیمت گرفتی چون از آهونگار بیشتره و از دیجی کالا و کامیرا شاپ هم کمتر
2- در مرود کمترین ایزو باید بگم حق با فوجی چون سازنده اسه این دوربین رنج ایزوش از 100 شروع می شه
3- تا حالا یه ساعت فیلم پشت سر هم نگرفتم ولی این باطری که من دارم سونیه و با یه بار شارژ من نیم ساعت فیلم گرفتم 400 تا عکس هم گرفتم 10 دقیقه هم به وسیله دوربین باطری رو رفرش کردم که باطری تموم نشد من هم بی خیالش شدم و گذاشتم سر جاش ولی فکر کنم چیزی در حدود 20 تا عکس دیگه رو هم بتونم با هاش بگیرم
4- این بگم این دوربین مثل موبایل که میزان شارژ باطری رو نشون می ده اینکار رونمی کنه ( یا می تون و من بلد نیست فعالش کنم در این زمینه اگه جناب ebi66_boukan راهنمای کنن ممنون می شم) فقط اگه باطری ضعیف بشه یه باطری نیمه پر قرمز رنگ ظاهر میشه و اگه خیلی باطری ضعیف بشه شروع به چشمک زدن می کنه
5- در محیط باز عالی عمل می کنه ولی در محیطهای کم نور و تاریک یا با مود M و C اگه تنظیماتت با محیط هماهنگ نباشه یکم سرعتش میاد پایین( زیاد مطمئن نیستم شاید به علت تنظیمات اشتباه منه)
6- کیفیت ساختش که یه نظرم عالیه ولی دکمه حرکت چهار گانه اش یکم منو ناراحت کرده یه بارم توضیح دادم وقتی باهاش کار می کنم احساس می کنم خیلی نازک وسخته دیگه نمی دونم دلیلش چیه تو این زمینه هم ممنون می شم اگه جناب ebi66_boukan راهنمای کنن
7- در مورد عکسای سایت dpriviw برای من هم بسیار جای تعجب داشت وقتی که اون عکسا رو دیدم حتی یه مدت از خرید این دوربین پشیمون شدم ولی فکر نکنم عکسای که می اندازه به نسبت توانایش عکسای بدی باشن من که فعلا راضیم و از اش خیلی خوشم میاد البته در تعطیلات هم بیشتر باهاش ور میرم ولی برای شخص من دوربین بسیار عالیه

unforgiven2009
11-03-2009, 19:24
سلام.اتفاقا کار خوبی کردی که عکس بطری رو گذاشتی.حالا اگه دوست داری منظورم رو بفهمی عکس بطری فوجی 2000 و sx10 رو هم دقیقا زیر همون عکس قرار بده.شاید اونموقه متوجه بشی عزیزم.
در همین عکسی که گذاشتی پائین شیشه ها تار و به رنگ سبز متمایل هست در حالی که دو دوربین دیگه ای که اسمشون رو بردم در همه نقطه های عکس نوردهی یکسانی دارند.
عزیز جان مسلما دیدگاه شما با من فرق داره.شما زیاد ایراد نمیگیری و دوست داری با نرم افزارها مشکلات عکس رو رفع کنی.
در مورد کنتراست بحث بود گفتی با نرم افزار.در مورد ایزو گفتی با نرم افزار و ......
ولی من میخوام کمترین غیب رو داشته باشه بعد میشه به دستکاری عکس هم فکر کرد.
من با شما مشکلی ندارم و هر چیزی گفتم نظر من بوده.
اگه دوست داری بهتر حرف من رو بفهمی زیر همون عکس fz28 عکس های فوجی 2000 و کنون رو هم بزار.
اینکه میگم متمایل به سبز هست این نیست که فکر کنی اگه به یه آدم کور هم بگی بگه بله سبز رو دیدم.
امیدوارم فکر نکنی که قصد رو کم کنی یا هر چیز دیگه ای دارم وی شما سخت با حقیقت کنار میای.
و این رو برات بگم که دوربین دیجیتال رو اگه دست یه بچه هم بدب میزاره رو اتوماتیک و عکس ها قابل قبول در میاد حداقل از نگاه یه آماتور.ولی با دوربین هایی که اسمشون رو برات گفتم کافی هست سرعت شاتر یا ..... درست انتخاب نشه اونموقعه عکس یا مثل ماست سفید میشه یا سیاه.
این عکس که شما گذاشتی از دیدگاه شما عالی هست ولی به نظر من نه.
امیدوارم اگه قراره بحث کنی نظرت رو با احترام بگی.مگه ما داریم کتک کاری میکنیم که میگی تا آخرش هستم؟
تا آخرش باش چون شخصا ازت خوشم میاد .ولی هر چیزی که گفتم و میگم برداشت من هست نه اینکه فکر کنی قصد تقابل دارم.زدن شکلک ها هم نشون میده که تا چه حد کم طاقت هستی.آدم اینقدر زود رنج؟بابا بیخیال.
چیزهایی که من میگم به خاطر عیب گرفتن از یه مدل خاص نیست.اگه شما دقت کرده باشی من عیب های همه مدل ها رو گفتم و چند بار گفتم که بی عیب خداست.مسلما حرف من هم وحی نیست و احتمال اشتباه در اون هست.
من شما رو یک دوست اینترنتی حساب میکنم و قابل احترامی.اگه فکر میکنی که به شما بی احترامی کردم میگم معذرت؟اینطوری خوبه؟موفق باشی.
ببينيد من نميخوام سر اين موضو ع بحس بيخود و بي نتيجه اي بشه چون آخرش هم به نتيجه درستي نميرسيد. شما هم بهتره اينهمه با صراحت تمام بيان نكنيد هر چند نظراتتان محترمه شما با ديدن يك عكس ميگيداين دوربين عكسها يش در شب خوب نيست و من خلافشو بهت ثابت كردم. ميگين رنگ اين عكسها مايل به سبز كه بنده آن را سبز رنگ نمي بينم .مشكل از مونيتور من هم نيست رنگها را هم ميتونم تشخيص بدم .اگه قراره بطري سبز باشه كل محيط اطرافم بايد سبز رنگ باشه. شما با ديدن يك عكس اكتفا نكنيدو نظر قطعي نديد چون من ميتونم بازم خلافشو ثابت كنم و يك عكس از يك بطري برات مي گزارم اينجا تا ببينيد.هم auto و هم با مود هاي ديگه.اگه اين موضوع ملاكي براي بدي اين عكسها بود مطمئن باش نويسنده يك جا قيد ميكرد. خوب من از جنس رنگهاي sx10 خوشم نمي ياد كمي كدر بنظر مياد ولي نمي يام اينجا بگم آقا اين دوربين عكسهايش بدرد نيمخوره يا سر موارد جزئي بحس كنم. بر عكس ميگم اين دوربين چيزي از رقباي هم رده خودش نداره ولي اختلاف فاحش هم نداره. خوب اينا همه اظهار نظرات شخصي است ولي نبايد با قاطعيت حكم داد و به سليقه افراد بر ميگرده.
همچنين گفتم دوربين خودش تنظيماتي براي كنتراست و وشفافيت رنگ داره تا زه اگه تو مد RAW عكس بگيريد مشكلي با وايت بالانس و جزئيات نداريد.در مورد ايزو هم با هر دوربيني در اين رده عكس بگيريد عملا از ايزو 400 به بالا بايد دست به گريبان نرافزار شيد يا كلا قيد ايزو بالا را بزنيد.
مشكل نويز و كيفيت عكس گريبانگير تمام عكسها است و شما اگه خيال ميكنيد دوربيني پيدا ميكنيد كه هيچ كدام از عكس هايش نياز به وير ايش ندارد سخت اشتباه ميكنيد چون اين قبيل دوربين ها در شرايط محيطي مختلف نمي تونن بهترين عملكردو داشته باشند و نياز به كسب تجربه و جبران يكسري از مشكلات عكسها با نرافزار است. شما اگه در ايزو بالا با اين دوربينها يا حتي حرفه اي عكس ميگيريد و مقداري نويز مشاهده مي كنيد چه ايرادي داره كه از نرافزار بر طرف كننده نويز استفاد ه كنيد؟ نر افزاري مشكلات نويزي اين رده از دوربينها را تا حدود زيادي برطرف ميكنه.
بنده قبلا اين عكسها را در پست هاي قبلي گذاشتم ظاهرا شما توجه نكرديد (sx10 , fz28)ولي باز در اينجا قرار ميدم:

fz28

sx10

s2000

در پايينترين ايزو اين دوربين ها تفاوت جزئي با هم دارند و اصلا به چشم نيمياد. تفاوتها بيشتر در ايزو بالاتر نمايان مي شه.اينقدر سختگيري در مورد اختلافات جزئي كه چندان هم به چشم نمياد نتيجه درستي را در بر نداره.

شما اگه با تنظيمات نور دهي اشنا باشي مشكلي با نوردهي دوربين نداري نه با اين دوربين نه با دوربين هاي ديگه . نمونش عكسهاي شب كه اگه نوردهي بهتري انجام ميدادم عكسها بهتر هم مي شد كه همه اينا بر مي گرده به تجربه فرد.اين مورد هم به خاطر نوردهي نيست به خاطر وايت بالانس هست . بنطر ميرسه كنتراست رنگها بالا است و رنگها پر رنگتر است كه تنظيمات كنتراست در دوربين موجود است.
زدن شكلك هم علتش بيان لحن حرفام است چون اينجا نمي شه لحن را انتقال داد.

armin_software
11-03-2009, 19:54
تا قیمت 120 140 می تونم یک دوربین کنون خوب بخرم؟
یکی جواب بده.

دوربین w110 و w120 سونی.
چه کارت حافظه هایی می خورند؟
sd میخورن؟

ebi66_boukan
11-03-2009, 21:01
البته با اجازه دوست گرامی جناب ebi66_boukan چون ایشون هم ازبنده تجربه وعلم عکاسی رو بیشتر دارن و هم اینکه مدت طولانی تری با این دوربین کار کردن
به طور کلی نظرم رو در مورد این دوربین چندین بار گفتم و چند تا نمونه عکسم قرار دادم تا حالا نزدیک به 50 تا عکسم از اش چاپ کردم چندتا عکاس تقریبا حرفه ای هم کیفیت عکساش رو هم تائید کردن
1- این 285 تومن کجا قیمت گرفتی چون از آهونگار بیشتره و از دیجی کالا و کامیرا شاپ هم کمتر
2- در مرود کمترین ایزو باید بگم حق با فوجی چون سازنده اسه این دوربین رنج ایزوش از 100 شروع می شه
3- تا حالا یه ساعت فیلم پشت سر هم نگرفتم ولی این باطری که من دارم سونیه و با یه بار شارژ من نیم ساعت فیلم گرفتم 400 تا عکس هم گرفتم 10 دقیقه هم به وسیله دوربین باطری رو رفرش کردم که باطری تموم نشد من هم بی خیالش شدم و گذاشتم سر جاش ولی فکر کنم چیزی در حدود 20 تا عکس دیگه رو هم بتونم با هاش بگیرم
4- این بگم این دوربین مثل موبایل که میزان شارژ باطری رو نشون می ده اینکار رونمی کنه ( یا می تون و من بلد نیست فعالش کنم در این زمینه اگه جناب ebi66_boukan راهنمای کنن ممنون می شم)فقط اگه باطری ضعیف بشه یه باطری نیمه پر قرمز رنگ ظاهر میشه و اگه خیلی باطری ضعیف بشه شروع به چشمک زدن می کنه
5- در محیط باز عالی عمل می کنه ولی در محیطهای کم نور و تاریک یا با مود m و c اگه تنظیماتت با محیط هماهنگ نباشه یکم سرعتش میاد پایین( زیاد مطمئن نیستم شاید به علت تنظیمات اشتباه منه)
6- کیفیت ساختش که یه نظرم عالیه ولی دکمه حرکت چهار گانه اش یکم منو ناراحت کرده یه بارم توضیح دادم وقتی باهاش کار می کنم احساس می کنم خیلی نازک وسخته دیگه نمی دونم دلیلش چیه تو این زمینه هم ممنون می شم اگه جناب ebi66_boukan راهنمای کنن
7- در مورد عکسای سایت dpriviw برای من هم بسیار جای تعجب داشت وقتی که اون عکسا رو دیدم حتی یه مدت از خرید این دوربین پشیمون شدم ولی فکر نکنم عکسای که می اندازه به نسبت توانایش عکسای بدی باشن من که فعلا راضیم و از اش خیلی خوشم میاد البته در تعطیلات هم بیشتر باهاش ور میرم ولی برای شخص من دوربین بسیار عالیه

سلام جناب فتح الهي.مرسي از لطفتون.در مورد باتري همونطوري كه گفتيد هست يعني هر وقت مقدار كمي شارژ بمونه يه علامت قرمز ظاهر ميشه.در مورد دكمه هاي چهارگانه فقط يه احساس لق بودن وجود داره طوري كه دست ميزني يه صدايي ميده مثل اينكه شله ولي به نظرم روانه و مشكلي ايجاد نميكنه.

ebi66_boukan
11-03-2009, 21:15
3.کیفیت ساختش؟

سلام دوست عزيز.عكس هاش خوبه ولي شايد به پاي كانن sx10 نرسه.اگر با برنامه با عكس هاش كار كني نتيجه ي بهتري ميگيري.نمونشو تو زير گذاشتم كه با برنامه ي phuto brush و با زدن يك كليك auto enhance عكس رو كاملا جذاب و زيباتر كرده.پس ميتوني رو عكس ها كار كني و نتايج بسيار دلخواهي بگيري.شارژر بستگي به نوع باتري داره.و هر چه قدرت باتري بيشتر باشه نتيجه بهتري داره.مثلا من با4 باتري 40 تومني سوني(البته با شارژر40 خريدم)حدود 400-500 عكس ميگيرم (نصفش با فلاش).نگران باطري نباش /شما ميتوني با تهيه ي يه 4 باتري يدك خيالتو براي روزها عكاسي راحت كني و اين يه مزيت باتري قلمي به ليتيومي هست و همه جا در دسترسه.باز ميگم عكس هاش در محيط باز خوبه و حتي در محيط بسته نيز من نتايج خيلي خوبي ازش گرفتم.كيفيت ساختش هم انصافا خوبه.ببينيد با اين قيمتي كه اين دوربين داره يه sx110 هم نميدن پس با اين قيمت عاليه ولي اگه شما قيمتش برات مهم نيست ميتوني مدل هاي بهتر بگيري پس بايد اين مورد رو هم در نظر داشته باشي.
<p></p>
<p>&nbsp;</p>

عكس هاي خوب و جالبيه.ولي عكس هات رو با برنامهPhoto Brush ميتوني كاملا استاندارد كني.از نظر white balance و رنگ بندي...!اين برنامه يك گزينه داره به اسم Auto enhance كه عكس رو خيلي جالب استاندارد ميكنه.پيشنهاد ميكنم استفاده كن.عكس رو واقعا طبيعي ميكنه.البته مطمئنا برنامه هاي ديگري هم وجود داره اما اين برنامه كارش ساده ست.

قبل از auto enhance

بعد از auto enhance

اين اين نمونه اي هست كه ميشه كيفيت خروجي دوربين ها رو تغيير داد.
اينم چند تا از عكس هاش.به فتوبلاگمم سر بزن عكس هاش هست.

ebi66_boukan
11-03-2009, 21:31
یکی جواب بده.

دوربین w110 و w120 سونی.
sd میخورن؟

سلام.همين مدل هاي سوني و كانن a1000/a2000/a590 و سزس ايكسوس كانن .البته يه كم گرونترن.سوني ها pro duo ميخورن اما كانن ها فك كنم sd.پيشنهاد ميكنم يه سري به ديجي كالا بزن نتيجه ي خوبي ميگيري.

armin_software
11-03-2009, 22:13
يه سري به ديجي كالا بزن نتيجه ي خوبي ميگيري
قیمت اکثر کالا ها رو نزده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

armin_software
11-03-2009, 22:19
سرعت شاتر چیه؟

741852
11-03-2009, 22:39
سلام.لوفا جان من به یک فروشنده لوازم خانگی که آشنا بود سفارش دادم و قرار شد امروز خبرش رو بده.امروز هم باهاش تماس گرفتم که گفت این دوربین در اصفهان هست و 280 تومنه و گفت 5 تومن هم خودش برمیداره که خوب به حرفش اعتماد دارم.چون در اصفهان همه وسایل دیجیتالش 20 الی 40 تومن از تهران گرون تر هست و ما هم دیگه عادت کردیم به گرونتر خریدن.
حتی اگه 20 تومن هم خودش برداره من میگم حلالش باشه.ضمنا گفت که با ضمانت آهونگار هست.
شاعر میگه :
عاقبت جویده یابنده بود........سایه حق بر سر بنده بود
لوفا جان گفتی که 50 تا از عکسهات رو چاپ کردی و خوب در اومده.هزینه چاپ عکس در اندازه کوچیکش چند در میاد؟
و از آقای ebi هم تشکر میکنم به خاطر توضیحاتشون.
آقای ebi به نظر شما عاقلانه هست که 150 تومن اضافه بدم برای خرید sx10?
چون دوستان که میگن تفاوت چندانی نداره .تنها چیزی که من رو نگران کرده این هست که عکسهاش خیلی بیش از حد روشن هستن.فقط به خاطر این دو دلم.مخصوصا اون عکسهایی که سایت dpreviw گذاشته از فضای باز.
به خاطر نویز عکس رو داخل نرم افزار بردن رو من تائید میکنم ولی به خاطر کم رنگ بودن عکس رو دستکاری کردن یکم من رو نگران میکنه که کار هر روزه نشه.
اگه دوستان مایل باشن یه نرم افزار هست به نام DCEnhance که خیلی عالی عمل میکنه و کار با اون خیلی راحت هست و نتیجه تغییرات اعمال شده رو در همون لحظه میشه دید و من خودم با این نرم افزار عکس های موبایل رو دستکاری میکنم رو آپلود کنم.موفق باشین.

Senator_F
11-03-2009, 22:44
یکی جواب بده.

دوربین w110 و w120 سونی.
sd میخورن؟

سرعت شاتر چیه؟

مموری خود سونی pro dou می خورن.

سرعت شاتر زمان باز و بسته شدن شاتر هستش.توی دوربینای دیجیتالی،درواقع زمانی هستش که به سنسور نور میدیم.این زمان در بهترین حالت دوربین ها عددی بین 30 و 1/4000 ثانیه خواهد بود.

unforgiven2009
11-03-2009, 23:07
دو نمونه عكس fz28 در شب:

تو عكس دومي براي خنثي كردن نور زرد در وايت بالانس از گزينه هالوژن استفاده كردم .علت ابي شدن رنگ زمينه پشت اين موضوع است.

prowler88
11-03-2009, 23:07
دوستان اگر من سایت dpreview رو معرفی کردم فقط برای این بود که مطالب و توضیحاتش کمکی باشه برای خرید دوربین. اگه میدونستم قراره سر یه چیز به این سادگی اینقدر دعوا مرافعه راه بیفته اصلا این کار رو نمیکردم.
خوشحالم که دوستمون هم بالاخره به مرادش رسید و ما هم از این همه جار و جنجال نجات پیدا کردیم.
من هم امروز رفتم بازار برای یکی از دوستام دوربین بخریم. fz28 گرفت 400 تومن. با ف ی ل ت ر UV و محافظ ال سی دی. sx10 هم بود پایین ترین قیمتی که پیدا کردیم 450 بود. سونی H50 هم 350 گارانتی اصلی.
من هم سعی میکنم فردا دوربین رو یه بررسی بکنم و خبرشو بهتون بدم.

prowler88
11-03-2009, 23:12
ضمنا یه طوری راجع به نرم افزار های کار با عکس صحبت میکنین انگار معجزه میکنن. در صورتی که اینطور نیست. اگه یه دوربین نویز عکس هاش زیاد باشه هیچ نرم افزاری نمیتونه بدون از دست رفتن کیفیت نویز رو برداره.
مقوله ی دوربین دیجیتال هم به طور کلی با دوربین آنالوگ متفاوته و شما نمیتونین اینا رو با هم مقایسه کنین. چون کلا مکانیزم دوربین های دیجیتال و مراحل گرفتن عکس فرق میکنه.

prowler88
11-03-2009, 23:26
امروز که رفته بودم جمهوری تو یکی از مغازه ها از یارو پرسیدم آقا پاناسونیک داری؟ خیلی راحت میتونست بگه نه. اومده میگه آقا پاناسونیک هم آخه شد دوربین؟ اصلا کیفیت عکس هاش در حد سونی و کنان نیست. این جواب اون قدر ها هم عجیب نبود چون چند نفر دیگه از فروشنده ها (که پاناسونیک نداشتن) هم عین همین حرف رو زده بودن. چیزی که اعصابم رو خورد کرد این بود که این پسر جوون که قدش نصف من هم نبود اومده راجع به کیفیت سنسور دوربین واسه من بحث راه انداخته و میگه شما اصلا راجع به سنسور و لنز اطلاعات نداری و گرنه نمیرفتی سراغ پاناسونیک.
خب همین ها هستند که باعث میشن یه مشتری که اطلاعات کافی در مورد دوربین ها نداره گیج و گمراه شه. میخوای جنست رو تبلیغ کنی بکن دیگه واسه چی اطلاعات غلط میدی به مشتریت؟

unforgiven2009
11-03-2009, 23:41
ضمنا یه طوری راجع به نرم افزار های کار با عکس صحبت میکنین انگار معجزه میکنن. در صورتی که اینطور نیست. اگه یه دوربین نویز عکس هاش زیاد باشه هیچ نرم افزاری نمیتونه بدون از دست رفتن کیفیت نویز رو برداره.
مقوله ی دوربین دیجیتال هم به طور کلی با دوربین آنالوگ متفاوته و شما نمیتونین اینا رو با هم مقایسه کنین. چون کلا مکانیزم دوربین های دیجیتال و مراحل گرفتن عکس فرق میکنه.
دوست عزيز با احترام به نظر شمابنده اعتقاد دارم نرافزار معجزه ميكنه كافيه سري به اين آدرس بزنيد:

در رابطه با نويزم بستگي به نويز داره مطمئنا نويز اين رده دوربين ها مثلا در ايزو 1600 را با نرافزار ضد نويز نميشه كاري كرد ولي نويز هي بين 400 تا 800 به مقداري زيادي قابل بهبود است يك بار امتحان كنيد. اين گونه نرافزارها تنظيمات زيادي دارند و مي توانيد ميزان نويز زودايي را خودتان تنظيم كنيد تا جزييات بيش از حد از بين نرود.

نمونه عكس SX10

نمونه ويرايش شده:

unforgiven2009
11-03-2009, 23:58
اينم نمونه اي از عكس هايي كه خودم نويز زدايي كردم با پلاگين Noiseware_4.1.1.0_Professional البته به تنظيمات نرافزار كاملا تسلط ندارم:

unforgiven2009
12-03-2009, 00:20
سلام جناب فتح الهي.مرسي از لطفتون.در مورد باتري همونطوري كه گفتيد هست يعني هر وقت مقدار كمي شارژ بمونه يه علامت قرمز ظاهر ميشه.در مورد دكمه هاي چهارگانه فقط يه احساس لق بودن وجود داره طوري كه دست ميزني يه صدايي ميده مثل اينكه شله ولي به نظرم روانه و مشكلي ايجاد نميكنه.
يعني آيكون ميزان شارژ در صفحه lcd نمايش داده نمي شه؟

741852
12-03-2009, 05:27

جنب prowler من هم حرف شما رو میزنم .من هم دوست ندارم عکس رو دستکاری کنم.این نرم افزارها نسبتا مفید هستند ولی دردسر دارند و همیشه جواب نمیدن.
فرض کنید 300 تا عکس رو گرفتید .حالا میشه دونه دونه روی عکسها کار کرد؟اینطوری که آدم از عکاسی سیر میشه.ولی در مورد نویز میشه تا حدی روشون حساب کرد.

در مورد اینکه گفتید دوربین دیجیتال با آنالوگ فرق داره بحثی و شکی نیست.ولی اون دوستمون گفتن که من از شا تر و دیافراگم و ایزو و .... هیچی سرم نمیشه و دوربین تو عمرم ندیدم.خواستم به ایشون بگم که با این اصطلاحات و نحوه کار با اونها آشنا هستم.و اگه با دوربین های آنالوگ کار کرده باشید کار با اونها خیلی سخت تر از این دوربین ها هست.چون یک تنظیم اشتباه مساوی است با عکس های زیاد نور دیده یا نور ندیده.

ebi66_boukan
12-03-2009, 08:39
يعني آيكون ميزان شارژ در صفحه lcd نمايش داده نمي شه؟

تا جايي كه من ميدونم نه نشون نميده ولي حدوداي اينكه باتري مثلا 30-40 عكس بگيره كه شارژش تموم بشه يه پيغام قرمز ظاهر ميشه.گزينه ي خاصي هم نديدم كه فعالش كنم.بهترين راه براي مقابله با اين مشكل داشتن 4 باتري يدك هست تا خيال آدم راحت بشه.راستي اين عكس هاي چند پست پيش كه در مورد نويززدايي ود هيچكدم باز نميكنه.

ebi66_boukan
12-03-2009, 08:45
سلام.لوفا جان من به یک فروشنده لوازم خانگی که آشنا بود سفارش دادم و قرار شد امروز خبرش رو بده.امروز هم باهاش تماس گرفتم که گفت این دوربین در اصفهان هست و 280 تومنه و گفت 5 تومن هم خودش برمیداره که خوب به حرفش اعتماد دارم.چون در اصفهان همه وسایل دیجیتالش 20 الی 40 تومن از تهران گرون تر هست و ما هم دیگه عادت کردیم به گرونتر خریدن.
حتی اگه 20 تومن هم خودش برداره من میگم حلالش باشه.ضمنا گفت که با ضمانت آهونگار هست.
شاعر میگه :
عاقبت جویده یابنده بود........سایه حق بر سر بنده بود
لوفا جان گفتی که 50 تا از عکسهات رو چاپ کردی و خوب در اومده.هزینه چاپ عکس در اندازه کوچیکش چند در میاد؟
و از آقای ebi هم تشکر میکنم به خاطر توضیحاتشون.
آقای ebi به نظر شما عاقلانه هست که 150 تومن اضافه بدم برای خرید sx10?
چون دوستان که میگن تفاوت چندانی نداره .تنها چیزی که من رو نگران کرده این هست که عکسهاش خیلی بیش از حد روشن هستن.فقط به خاطر این دو دلم.مخصوصا اون عکسهایی که سایت dpreviw گذاشته از فضای باز.
به خاطر نویز عکس رو داخل نرم افزار بردن رو من تائید میکنم ولی به خاطر کم رنگ بودن عکس رو دستکاری کردن یکم من رو نگران میکنه که کار هر روزه نشه.
اگه دوستان مایل باشن یه نرم افزار هست به نام dcenhance که خیلی عالی عمل میکنه و کار با اون خیلی راحت هست و نتیجه تغییرات اعمال شده رو در همون لحظه میشه دید و من خودم با این نرم افزار عکس های موبایل رو دستکاری میکنم رو آپلود کنم.موفق باشین.

اينكه عاقلانه باشه يا نه به خود شما بستگي داره.اگه وضع ماليتون خوبه و 150 تومن براتون پولي نيست ارزش داره بگيري ولي براي من يكي كه دانشجوام و خرج رفت وآمد و كتاب و ........ خيلي بالاست 150 تومن زياد بود پس اينو خريدم.و قيمت يكي از مهمترين مشخصه ها بود.در مورد عكس ها بايد بگم دقيقا همونجوري كه ميگيد هست و تو نور كافي عكس هاش روشنه(خصوصا زير آفتاب و با مود Auto).و چندين بار عكس هاي به درد نخوري گرفته.البته ميشه با تنظيمات ev و وايت بالانس و برنامه هاي مختلف اين مشكل رو تا حدودي كاهش داد.

unforgiven2009
12-03-2009, 10:53
جنب prowler من هم حرف شما رو میزنم .من هم دوست ندارم عکس رو دستکاری کنم.این نرم افزارها نسبتا مفید هستند ولی دردسر دارند و همیشه جواب نمیدن.
فرض کنید 300 تا عکس رو گرفتید .حالا میشه دونه دونه روی عکسها کار کرد؟اینطوری که آدم از عکاسی سیر میشه.ولی در مورد نویز میشه تا حدی روشون حساب کرد.

در مورد اینکه گفتید دوربین دیجیتال با آنالوگ فرق داره بحثی و شکی نیست.ولی اون دوستمون گفتن که من از شا تر و دیافراگم و ایزو و .... هیچی سرم نمیشه و دوربین تو عمرم ندیدم.خواستم به ایشون بگم که با این اصطلاحات و نحوه کار با اونها آشنا هستم.و اگه با دوربین های آنالوگ کار کرده باشید کار با اونها خیلی سخت تر از این دوربین ها هست.چون یک تنظیم اشتباه مساوی است با عکس های زیاد نور دیده یا نور ندیده.
دوست عزیز مسئله که شما می گید مطلق نیست .خیلی ها علاقه شدیدی به دست کاری عکس ها خود دارند و از دید دنیای عکاسی این مسئله عیب محسوب نمیشه. خیلی ها هم دوست دارند بزارن رو مود اتو و یک عکس بگیرند که فقط خاطراتشان ثبت شه و و مسائله جانبی عکس برایشان اهمیت نداره.قرار هم نیست شما بادوربینتان 300 تا عکس بگیرید و همه نیاز به ویرایش داشته باشند.از طرفی شما با دوربین انالوگ کار می کنید که متفاوت با دیجیتال است و موقعی که دوربین خریدی متوجه این نیاز مبرم می شید مخصوصا دوربین های این رده . در ضمن شما در دوربینهای دیجیتال هم اگه بخاین قید مود اتوماتیک را بزنید تا قلق دوربین دستون بیاد خیلی باید ریاضت بکشید تا یک عکس دلخواه بدست بیاورید. همین مسئله وایت بالانس خودش کلی دردسر به همراه داره.ولی خوب خیلی مواقع همین نرافزار این خلع را جبران می کنه.
بزارید یک مثال بزنم . مثلا شما به یک محیط با اختلاف شدت نوری میریدو مثلا در یک روز آفتابی در یک محیطی قرار میگیرید که نور محیط نسبت به نور اسمان کمتر است و شما می خواهید از محیط عکاسی کنید.خوب مشخصا دوربین شدت نور آسمان و محیط را نمی تواند هم زمان تفکیک بده. نتیجه عکسی است که یا اسمانش بشدت نورش زیاد و نور محیط متناسب یا یا اگه نور اسمان مناسب باشد و نور محیط تاریک. خوب چه راحی به نظر شما میرسه؟
یک راه اینکه یک بار از اسمان عکس بگیرید و میزان نور را تنظیم کنید. و در همان حال یک عکس از محیط و نور محیط را تنظیم کنید تا عکس با نور مناسب بیوفتد. بعد عکس ها را بوسیله نرافزار با هم تدبیق دهید و در خروجی یک عکس دلخواه به دست بیاورید. این جور کارها در دید عکاسی عیب نیست بلکه طرفند برای بدست آوردن بهترین خروجی است.
یک را دیگری این است که اصلا بیخیال عکس گرفتن از آن محیط شیم:31:

unforgiven2009
12-03-2009, 11:01
اينكه عاقلانه باشه يا نه به خود شما بستگي داره.اگه وضع ماليتون خوبه و 150 تومن براتون پولي نيست ارزش داره بگيري ولي براي من يكي كه دانشجوام و خرج رفت وآمد و كتاب و ........ خيلي بالاست 150 تومن زياد بود پس اينو خريدم.و قيمت يكي از مهمترين مشخصه ها بود.در مورد عكس ها بايد بگم دقيقا همونجوري كه ميگيد هست و تو نور كافي عكس هاش روشنه(خصوصا زير آفتاب و با مود Auto).و چندين بار عكس هاي به درد نخوري گرفته.البته ميشه با تنظيمات ev و وايت بالانس و برنامه هاي مختلف اين مشكل رو تا حدودي كاهش داد.
خوب فکر کنم بعد از یک مدت کار کردن با دوربین قلق این مورد هم بدست بیاد و لی چه کاری کرده این فوجی ها؟ یعنی کار سختی بوده یک ایکون بالای lcd برای این مورد تعبیه کنه؟:31: ولی با توجه کردن به تعدادشاتهایی که می گیرید و همچنین باطری یدک دیگه مشکلی بوجود نمی یاد
فکر کنم مشکل اپلود سنتر باشه شما یک آپلود سنتر که باهاش مشکلی ندارید بگید من اونجا آپلود کنم.

unforgiven2009
12-03-2009, 11:12
آپلود سنتر را تغییر دادم و در همون پست شماره 2035 قرار دادم

lofa
12-03-2009, 12:46
دوستان اگه نرم افزار جالبي براي انجام نويز زداي يا افزايش كيفيت عكس و در كل هر نرم افزاري در اين زمينه ميشناسيد ممنون مي شم معرفي كنيد اگه لينك دانلودش بزاريد عالي ميشه يا اگه در مجموعه نرم افزاري چيزي وجود داره معرفي كنيد
با سپاس

ebi66_boukan
12-03-2009, 13:18
دوستان اگه نرم افزار جالبي براي انجام نويز زداي يا افزايش كيفيت عكس و در كل هر نرم افزاري در اين زمينه ميشناسيد ممنون مي شم معرفي كنيد اگه لينك دانلودش بزاريد عالي ميشه يا اگه در مجموعه نرم افزاري چيزي وجود داره معرفي كنيد
با سپاس

noise ninja/neat image/infinity grain surgeryاينا رو من شنيدم.يكي هم unforgiven معرفي كرد ولي تا حالا با هيچكدمشون كار نكردم.اينم سايت يكيشون
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بقيرو هم تو گوگل بزني سايت دانلودشونو مياره.

prowler88
12-03-2009, 13:32
جناب unforgiven این عکسی که شما گذاشتی راستش من زیاد چیزی نمیتونم بفهمم ازش. البته نویز رو خوب برداشته ولی اگه امکانش باشه که یه عکسی بذاری که بشه جزئیات توش دید و بافت داشته باشه خیلی بهتره.

unforgiven2009
12-03-2009, 14:25
با سپاس
سلام در رابطه با نویز یک نرافزار همراه با لینک در چند پست قبلی قرار دادم در اینجا هم آن نرافزار و هم چنتای دیگه معرفی میکنم:

پلاگین Noise ware برای فوتوشاپ

اطلا عات بیشتر:

پلاگین Noise Ninja 2.3.2

اطلاعات بیشتر:

برنامه Neat Image

اطلاعات بیشتر:

در رابطه برنامه های ادیت بنظر من اگه به فوتوشاپ تسلط پیدا کنید بهترین نرافزار در این زمینه است. یک سری نرافزار های مفیده دیگه ای هم هست نظیر نرافزاری که جناب ebi66_boukan معرفی کردن که من دانلود کردم ولی هنوز نصب نکردم.

جناب unforgiven این عکسی که شما گذاشتی راستش من زیاد چیزی نمیتونم بفهمم ازش. البته نویز رو خوب برداشته ولی اگه امکانش باشه که یه عکسی بذاری که بشه جزئیات توش دید و بافت داشته باشه خیلی بهتره.
در سایت همین نرافزارهایی که قرار دادم نمونه های زیادی وجود داره ولی اگه لازم شد بگید من یک نمونه خودم قرار بدم.

ebi66_boukan
12-03-2009, 15:09
بايد به اين نكته هم توجه داشت كه اين نرم افزارها هر اندازه خوب هم عمل كند باز نميتواند نتيجه ي دلخواهي نظير آنچه دوربين هاي حرفه اي دارند را براي ما به ارمغان آورد.اگر اينگونه بود ديگر خريد دوربين هاي حرفه اي و گرانقيمت و با حداقل نويز معني پيدا نميكرد و همه يه دوربين 200 تومني ميخريدند و با اين برنامه ها يه عكس دوربين 6-7 ميليوني مي ساختند.ضمنا به نظر من اين برنامه ها با از دست رفتن مقداري از جزئيات نويز گيري انجام ميدهند پس خود من زياد رغبتي براي استفاده از آن ندارم چون به جزئيات خيلي اهميت ميدم.در كل به نظر من شايد عملكرد اين برنامه ها 5 درصد بتونه عكس رو بهتر جلوه بده.ولي با برنامه هايي كه ميشه باهاش رنگ بندي عكس رو تغيير داد كاملا موافقم و بسيار خوب عمل ميكنن.

unforgiven2009
12-03-2009, 15:15
در کل یک بار هم که شده پیشنهاد میکنم ا زاین پلاگینها استفاده کنید .منم موافقم که جزئیات از دست میره ولی مقدار نویز زدایی را هم می شه تنظیم کرد. شاید من توپست قبلی زیاد نویز عکسو گرفتم. ولی یقینا مثل سیستم نویز زدایی دوربین هم عمل نیمیکنه. در سایت نویز نینجا اگه دقت کنید می بینید پروفایلهایی برای دوربین های مختلف قرار داده که می توان با قرار دادن آنها در برنامه کارایی آن را در نویز زدایی بهبود داد.

prowler88
12-03-2009, 17:10
دوربین fz28 رو تا حدودی بررسی کردم و به نظرم خیلی جمع و جور و سبک و خوش دسته. دیشب اون دوستم که خریده بود زنگ زد گفت کیفیت عکساش خیلی بده و n73 بهتر عکس میگیره. رفتم ببینم قضیه چیه دیدم راست میگفت. کیفیت عکس ها خیلی بد بود. دوربینو بردم خونه و پس از کلی کلنجار رفتن معلوم شد به خاطر این بوده که با حافظه ی داخلی عکس میگرفته. وقتی مموری گذاشتم دیدم درست شد. بعد از این که در حالت های مختلف عکس گرفتم به این نتیجه رسیدم که خیلی کیفیت عکساش خوبه. تنظیمات به درد بخوری داره و بعد از یه مدت کار کردن و یاد گرفتن قلقش میشه عکسای خوبی گرفت. البته رو حالت iA هم خیلی خوبه و خودش تنظیمات رو به بهترین نحو انجام میده و حتی حالت ماکرو اتومات داره که دیگه لازم نیست بذاری رو ماکرو. کیفیت فیلم برداریش هم عالیه.

prowler88
12-03-2009, 17:45
چند تا عکس از دقت رنگ و وایت بالانس دوربین های fz28, sx10, sx1, s2000 از سایت photoreview برای دوستانی که dpreview رو قبول ندارن.
fz28
s2000
sx10
sx1

prowler88
12-03-2009, 17:52
همون طور که از عکس های پست قبلی معلومه رنگ های fz28 از sx10 طبیعی تره. s2000 یه مقدار با رنگ ها مشکل داره. و اینجا یه تفاوت دیگه ی sx1 با sx10 هم معلوم شد. رنگ های sx1 خیلی بهتر هستن و وایت بالانسش بهتر عمل میکنه. البته از نظر کیفیت عکس (جزئیات و نویز) هیچ فرقی با sx10 نمیکنه.

unforgiven2009
12-03-2009, 18:00
دوربین fz28 رو تا حدودی بررسی کردم و به نظرم خیلی جمع و جور و سبک و خوش دسته. دیشب اون دوستم که خریده بود زنگ زد گفت کیفیت عکساش خیلی بده و n73 بهتر عکس میگیره. رفتم ببینم قضیه چیه دیدم راست میگفت. کیفیت عکس ها خیلی بد بود. دوربینو بردم خونه و پس از کلی کلنجار رفتن معلوم شد به خاطر این بوده که با حافظه ی داخلی عکس میگرفته. وقتی مموری گذاشتم دیدم درست شد. بعد از این که در حالت های مختلف عکس گرفتم به این نتیجه رسیدم که خیلی کیفیت عکساش خوبه. تنظیمات به درد بخوری داره و بعد از یه مدت کار کردن و یاد گرفتن قلقش میشه عکسای خوبی گرفت. البته رو حالت ia هم خیلی خوبه و خودش تنظیمات رو به بهترین نحو انجام میده و حتی حالت ماکرو اتومات داره که دیگه لازم نیست بذاری رو ماکرو. کیفیت فیلم برداریش هم عالیه.
البته شما با حافظه داخلی می توانید 9 شات با بهترین کیفیت و 4شات با فرمت raw عکس بگیرید. فقط در این حالت مود hd فعال نیست.احتمالا کیفیت در حالت دیفالت رو پایین ترین گزینه قرار گرفته که در داخل منو قابل تنظیم می باشه.
نمی دونم با مود qmenu دوربین کار کردید یا نه ولی یک سری تنظیمات ضروری رو جلو چشمه کاربر میاره, و همچنین اسکرول 4 جهته آن که کاربر کمتر به منو اصلی دوربین روجوع میکنه.همچنین af هوشمند که می تونه روی سوژه در حال حرکت فوکوس کنه و قفل کنه و و سوژه را تعقیب کنه.البته برای سوژه های که سرعتشان زیاد نیست.در دوربین های دیگه این قابلیت ها شاید باشه ولی برای من جالب بوده.
اگه دوست شما مشکلی با تنظیمات دوربین داشتن من در خدمت هستم.

prowler88
12-03-2009, 18:05
خیلی ممنون. نه این موردی که من میگم ربطی به تنظیمات کیفیت نداشت فقط به طرز محسوسی کیفیت پایین بود که اون هم نفهمیدم چطور به حافظه ی داخلی ربط داره. الان هیچ مشکلی نداره. چند تا عکس درست حسابی هم انداختیم که شاید فردا آپ کردم.

unforgiven2009
12-03-2009, 18:09
خیلی ممنون. نه این موردی که من میگم ربطی به تنظیمات کیفیت نداشت فقط به طرز محسوسی کیفیت پایین بود که اون هم نفهمیدم چطور به حافظه ی داخلی ربط داره. الان هیچ مشکلی نداره. چند تا عکس درست حسابی هم انداختیم که شاید فردا آپ کردم.
راستی کارت حافظه 1 گیگی که فروشنده داده گرفتید یا حجم بالاتر خریدید و اگه اینطوره مارکش چیه و چه قیمتی؟
برای نمایش عکس ها با فرمت RAW هم نیاز به کدک مخصوص این دوربین است که فقط ویستا رو پشتیبانی میکنه. میتونید از نرافزار همراه دوربین برای مشاهده و تبدبل این فرمت استفاده کنید یا از نرافزار Adobe DNGConverter_5_2 که مخصوص این سری از دوربین های پانا هست استفاده کنید.

prowler88
12-03-2009, 18:13
راستش بازش نکردیم که بعدا بدیم عوضش کنیم. فکر کنم یه 4 یا 8 ترنسند بگیره.

prowler88
12-03-2009, 18:15
یه کیف هم داده که ظاهرا دوربین توش جا نمیشه. امان از دست اینا...

osmaan
12-03-2009, 18:21
سلام
یه جایی خودنه بودم که میشه بعضی از دوربینا رو آپدیت کرد (نرم افزاری) آیا پاناسونیک مدل fz8 رو هم میشه آپدیت کرد؟

unforgiven2009
12-03-2009, 18:23
راستش بازش نکردیم که بعدا بدیم عوضش کنیم. فکر کنم یه 4 یا 8 ترنسند بگیره.

یه کیف هم داده که ظاهرا دوربین توش جا نمیشه. امان از دست اینا...

بنظرم توشیبا هم بد نیست تفاوت قیمتی هم با ترنسند نداره من 22 خریدم 8 گیگ sd hc کلاس 4 .از علاالدین طبقه دوم بورس رمه.
بهتره توجه به حجم بالای فیلمبرداری رم 8 بخرید اگه فیلم برداری برای دوستت اهمیت داره. البته رمهای 16 هم امده ولی فکر کنم الان قیمتش بالاست.این دوربین تا32 گیگ رو پشتیبانی میکنه.
کیفش برای سری fz8,fz7 هستش. باید یکم باهاش کلنجار بری تا جا باز کنه اونوقت میتونی کجو ماوج تو کیف جاش بدی:31:

unforgiven2009
12-03-2009, 18:26
سلام
یه جایی خودنه بودم که میشه بعضی از دوربینا رو آپدیت کرد (نرم افزاری) آیا پاناسونیک مدل fz8 رو هم میشه آپدیت کرد؟
می شه اگه لازم باشه سایتش قرار میده.

prowler88
12-03-2009, 18:38
fz28 فعلا آپدیت نداره.
جناب unforgiven فکر کنم الان یه کم پایین تره. یکی میگفت ترنسند 8 گیگ کلاس 6 الان 18 19 تومنه.

unforgiven2009
12-03-2009, 18:51
fz28 فعلا آپدیت نداره.
جناب unforgiven فکر کنم الان یه کم پایین تره. یکی میگفت ترنسند 8 گیگ کلاس 6 الان 18 19 تومنه.
ترنسند هم خوبه . فقط به سرعتهای خوندن و نوشتنشونم دقت کنید. توشیبا سرعت خوندنش 20مگ و سرعت نوشتنش 10 مگ. ترنسنتو نمیدونم.

armin_software
12-03-2009, 20:47
نظر شما درباره ی کانن a1000 چیه؟

741852
12-03-2009, 21:00
سلام به همه.چه خبره اینجاااااا
من چند تا سوال دارم و چند درخواست از دوستان.
prowler جان عکسهایی که دوصفحه قبل گذاشتی مشکل دارند.فکر کنم لینکی که آپلود کردی مشکل داره.یا مشکل از مرورگر منه؟نه با ie باز میشه نه با operaاگه مشکل از لینکه درستش کن یا آدرس خود سایتش رو بزار.
من دلم میخواد بفهمم که s2000 در نور روز و داخل اتاق و همچنین زیر نور مهتابی ودر اتاق چه عکسهایی میگیره.
متاسفانه دوستان هر چی عکس گذاشتن از طبیعت هست.کسی میتونه دو تا عکس نمونه بزاره؟
میخوام ببینم مثلا اگه داخل اتاق از 1 نفر که مثلا 6 متر فاصله داره عکس بگیریم چی از آب در میاد.
هر چی گشتم همش عکس از گل و گیاه و عکسهای هنری بود.
جناب unforgiven عکسهای قشنگی رو درشب گرفتی بودی وذوق هنری خوبی داری.
کاش به جای fz28 فوجی 2000 رو داشتی و با اون از این عکسها میگرفتی ببینم چی در میاد.
حالا به نظرت با فوجی 2000 میشه در حد اون عکس گرفت؟
من بیشتر میخوام داخل اتاق عکس بگیرم و اگه شب هم عکس بگیرم زیر نور لامپ هست نه اون قدر تاریک که دوستم unforgiven عکس گرفته.آیا در شب زیر نور مهتابی و لامپ یا در روز در اتاق عکسهای آبرومندانه میگیره؟

به نظر شما ممکن هست که یک دوربین کامپکت از فوجی 2000 عکسهای بهتری بگیره؟مثلا sx110?
موندم برم فوجی 2000 رو بگیرم یا برم یه کنون کامپکت بگیرم.چون نسبت به رنگ عکسها در فوجی تردید دارم.
از دوستان میخوام یاری کنن.شاعر میگه :
تو نیکی می کن و در دجله انداز...........که ایزد در بیابانت دهد باز
منتظر کمک دوستانم.

741852
12-03-2009, 21:02
ebi جان مثل اینکه آنلاینی.ebi در نور اتاق عکسهاش خوبه؟مثلا از 4 نفر عکس بگیری خوب در میاد؟

741852
12-03-2009, 21:07
یه سوال رو فراموش کردم.
فوجی 2000 تنظیماتی رو که unforgiven میگه داره؟مثل وایت بالانس و ......

unforgiven2009
12-03-2009, 21:35
prowler جان عکسهایی که دوصفحه قبل گذاشتی مشکل دارند.فکر کنم لینکی که آپلود کردی مشکل داره.یا مشکل از مرورگر منه؟نه با ie باز میشه نه با operaاگه مشکل از لینکه درستش کن یا آدرس خود سایتش رو بزار.
من دلم میخواد بفهمم که s2000 در نور روز و داخل اتاق و همچنین زیر نور مهتابی ودر اتاق چه عکسهایی میگیره.
میخوام ببینم مثلا اگه داخل اتاق از 1 نفر که مثلا 6 متر فاصله داره عکس بگیریم چی از آب در میاد.
کاش به جای fz28 فوجی 2000 رو داشتی و با اون از این عکسها میگرفتی ببینم چی در میاد.
من بیشتر میخوام داخل اتاق عکس بگیرم و اگه شب هم عکس بگیرم زیر نور لامپ هست نه اون قدر تاریک که دوستم unforgiven عکس گرفته.آیا در شب زیر نور مهتابی و لامپ یا در روز در اتاق عکسهای آبرومندانه میگیره؟

به نظر شما ممکن هست که یک دوربین کامپکت از فوجی 2000 عکسهای بهتری بگیره؟مثلا sx110?
موندم برم فوجی 2000 رو بگیرم یا برم یه کنون کامپکت بگیرم.چون نسبت به رنگ عکسها در فوجی تردید دارم.
منتظر کمک دوستانم.
در مورد فوجی من نمیتونم نظر قطعی بدم چون این دوربینو ندارم و هر دوربینم قلق خودشو داره .جناب ebi66_boukan و lofa درخواست میکنم اگه عکس هایی در شب گرفتن در اینجا قرار دهند.
شما میتونید به فوتو بلاگ جناب ebi66_boukan که آدرشو در زیر امضایشان گذاشتند سر بزنید.اونجا نمونه های زیادی از عکس های این دوربین قرار دادن.

unforgiven2009
12-03-2009, 21:44
نظر شما درباره ی کانن a1000 چیه؟
شما چرا سراغ سوپر زوما نمیرید؟ با قیمتسون مشکل دارید یا خجم اندازشون؟
فکر کنم سری های a720 و a650 بهتر جواب دادن. بازم ریوی های سایت ها را ببینید.

mh.attari
12-03-2009, 21:49
دوستان گلم بنده بعد تحقیقه بسیار sx1 خریدم اگه سوالی دارید من چاکرتونم؟

unforgiven2009
12-03-2009, 22:21
دوستان گلم بنده بعد تحقیقه بسیار sx1 خریدم اگه سوالی دارید من چاکرتونم؟
مبارک باشه. لطف می کنید قیمت دوربین به همراه لوازم جانبی که خریدید را بیان بگید؟

ebi66_boukan
12-03-2009, 23:01

منتظر کمک دوستانم.

يه كم گشتم چند تا عكس از محيط هاي بسته گير آوردم كه ببيني چطورن.عكس ها هيچ جنبه ي هنري ندارن و بيشتر براي ثبت خاطره گرفته شدن.ضمنا عكس ها اصلا دست كاري نشدن و فقط كوچك شدن.

اميدوارم كمكت كنه.

1.ايزو 200 مود p

2.ايزو 200 محيط كاملا بسته.با فلاش.مود p

3.ايزو 100.با فلاش.مود p.

ايزو 200.با فلاش

armin_software
12-03-2009, 23:06
شما چرا سراغ سوپر زوما نمیرید؟ با قیمتسون مشکل دارید یا خجم اندازشون؟
من تا 150 بیشتر نمی تونم بدم.
می خوام یک رم 8 گیگ هم بخرم!

سوپر زوما نمیرید؟
میشه یک توضیحاتی بدی؟
یا لینک بده!

mh.attari
12-03-2009, 23:11
مبارک باشه. لطف می کنید قیمت دوربین به همراه لوازم جانبی که خریدید را بیان بگید؟
630 گرفتم لوازم جانبی هم می خوام باتری سونی 2700 امپرها بخرم با مموری 8 گیگ .
اگه حالا نظری داریدکه چی بخرم خوشحال می شم

ebi66_boukan
12-03-2009, 23:14
ادامه.......

5.ايزو 400.با فلاش.البته اين خونمون نيست ها.يه هتل آپارتمانه تو سرعين كه واسه اردو رفته بوديم.

6.اين عكس هم در حال عادي گرفته شده و با فلاش ايزوي 200(اينو گذاشتم كه قدرت مود شب رو ببينيد كه پايين ميزارم كه خيلي قوي عمل ميكنه.)

عكس لرزش داره و براي مود شب بايد سه پايه باشه كه اگه موجود باشه خيلي توپه.ايزو 200

يه عكس هم از خانم گاوه.

اميدوارم عكس ها كمكت كرده باشه.

unforgiven2009
13-03-2009, 00:45
من تا 150 بیشتر نمی تونم بدم.
می خوام یک رم 8 گیگ هم بخرم!

میشه یک توضیحاتی بدی؟
یا لینک بده!
همین دوربینهایی که سرش بحس می شه در این تاپیک. منظور slr-like ها مانند h50.sx10.fz28. s2000
اصطلاح سوپر زوم هم به دوربین هایی که دارای مقدار رنج زوم بالا هستند اطلاق میشه

ebi66_boukan
13-03-2009, 09:30
unforgiven نظرت در مورد كيفيت عكس هايي كه گذاشتم چيه؟؟؟؟

unforgiven2009
13-03-2009, 09:47
آقا به نظرم عکس ها خیلی خوبن مخصوصا در مد p . شما هم معلوم به تنظیمات دوربین خود تسلط کامل دارید.

lofa
13-03-2009, 09:58

آقا به نظرم عکس ها خیلی خوبن مخصوصا در مد p . شما هم معلوم به تنظیمات دوربین خود تسلط کامل دارید.
جناب ebi66_boukan خوب شد زودتر تشريف آوريد و دوستان را با عكساي جالبتون از اشتباه در آوريد چون يكم مونده بود من با عكاسي بد خود دوستان رو به اين نتيجه برسونم كه S2000 تواناي عكاسي خوبي نداره.
جناب unforgiven يقينا كاري كه دوست گرامي جناب آقاي ebi66_boukan مي تونن با اين دوربين انجام بدن خيلي بهتر از بنده است اميدوارم كه ايشون تونسته باشن كاراي اين دوربين رو نشون بدن ( قصدم جانبداري از اين دوربين نيست فقط اگه يادتون باشه دوستان مي گفت كاراي اين دوربين در عكاسي خوب نخواهد بود براي روشن شدن اين مطلب)

unforgiven2009
13-03-2009, 10:03
دوستان من دیروز نرافزار Adobe Photoshop Lightroom 2.2 را دانلود کردم. واقعا نرافزار خوبیه. مخصوصا دوربین های که از فرمت RAW پشتیبانی می کنند این نرافزار خیلی بدرد میخوره.

این عکس را با فرمت RAW گرفتم و به خاطر نور محیط و عدم تنظیم وایت بالانس به زردی گرایش داره.البته این عکس در فرمت اصلی خیلی شفافتر و واضح تر می باشد.

خوبی این نرافزار سادگی کار با تنظیمات آن است .همچنین حسنی که فرمت RAW داره به خاطر نمایش جزییات بیشتر دست کاربر برای ادید خیلی بازتر است.

ebi66_boukan
13-03-2009, 10:08
جناب ebi66_boukan خوب شد زودتر تشريف آوريد و دوستان را با عكساي جالبتون از اشتباه در آوريد چون يكم مونده بود من با عكاسي بد خود دوستان رو به اين نتيجه برسونم كه s2000 تواناي عكاسي خوبي نداره.
جناب unforgiven يقينا كاري كه دوست گرامي جناب آقاي ebi66_boukan مي تونن با اين دوربين انجام بدن خيلي بهتر از بنده است اميدوارم كه ايشون تونسته باشن كاراي اين دوربين رو نشون بدن ( قصدم جانبداري از اين دوربين نيست فقط اگه يادتون باشه دوستان مي گفت كاراي اين دوربين در عكاسي خوب نخواهد بود براي روشن شدن اين مطلب)

سلام آقاي فتح الهي.شما زيادي لطف داريد.عكس هاي من معمولين و زياد با تنظيمات دقيق گرفته نشدن چون يه سريشون مربوط به يه عروسي بود كه زود زود عكس ميگرفتم و فرصت انجام تنظيمات براي هر عكس نبود.در مورد عكس هاي شب هم تازگي يه 3 پايه گرفتم كه اگه خدا بخاد عكس هاي بهتري تو شب ميگيرم.ضمنا عكس ها رو شارپنس نرمال گرفته شده و اگه زياد رو بزنم جزئيات بيشتر هم ميشه.پست 2070 رو هم ببين

unforgiven2009
13-03-2009, 10:18
جناب ebi66_boukan خوب شد زودتر تشريف آوريد و دوستان را با عكساي جالبتون از اشتباه در آوريد چون يكم مونده بود من با عكاسي بد خود دوستان رو به اين نتيجه برسونم كه S2000 تواناي عكاسي خوبي نداره.
سلام دوست عزیز .من اینارو از دیدگاه خودم گفتم.کلا من عکسارو کلی نگاه میکنمو زیاد وارد جزئیات نمی شم.کسی هم نمیگه این دوربین به درد نمی خوره.شاید در مقام مقایسه با سایر دوربین ها کمی تفا وت وجود داشته باشه . مثلا فکر کنم fz28 رنگها رو بهتر نمایش بده.ولی این دلیل این نیست که بگین این دوربین بدرد نمیخوره چون اختلافات از نظر من زیاد نیست .

unforgiven2009
13-03-2009, 10:26
630 گرفتم لوازم جانبی هم می خوام باتری سونی 2700 امپرها بخرم با مموری 8 گیگ .
اگه حالا نظری داریدکه چی بخرم خوشحال می شم
در مورد مموری من توشیبا خریدم خیلی راضیم. اگه بتونی با قیمت مناسب پیدا کنی خیلی خوبه. اگه نه که ترنسند هم خوبه.
فقط یک آماراز کیفیت فیلماش و حجم اون بگیر و همچنین فرمتی که ذخیره میکنه.
بعدا هم که قلق دوربیت اومد دستت یک چنتا از عکسا شو بزار اینجا ببینیم:11:

unforgiven2009
13-03-2009, 10:32
بعد دوستان یک طرف قضیه خود عکاس و مهارت اونه. فقط دوربین نیست. اینو قبلاگفتم ,این دوربین نیست که عکس میگیره این شمایید که عکس میگیرید. مطمئنا هر چی تجربه آدم در زمینه عکاسی بیشتر بشه می تونه عکسای بهتری بگیره.حالا با هر دوربینی می خواهد باشه.

mh.attari
13-03-2009, 11:09
در مورد مموری من توشیبا خریدم خیلی راضیم. اگه بتونی با قیمت مناسب پیدا کنی خیلی خوبه. اگه نه که ترنسند هم خوبه.
فقط یک آماراز کیفیت فیلماش و حجم اون بگیر و همچنین فرمتی که ذخیره میکنه.
بعدا هم که قلق دوربیت اومد دستت یک چنتا از عکسا شو بزار اینجا ببینیم:11:
عکساش که حتما فقط این اماراز رو من نفهمیدم چیه؟:31:

unforgiven2009
13-03-2009, 11:17
عکساش که حتما فقط این اماراز رو من نفهمیدم چیه؟:31:
يعني يك تست از کیفیت فیلماش و حجم اون بگیر و همچنین فرمتی که ذخیره میکنه :31:

armin_software
13-03-2009, 12:28
همین دوربینهایی که سرش بحس می شه در این تاپیک. منظور slr-like ها مانند h50.sx10.fz28. S2000
اصطلاح سوپر زوم هم به دوربین هایی که دارای مقدار رنج زوم بالا هستند اطلاق میشه
قیمت اینها چه قدره؟

unforgiven2009
13-03-2009, 13:08
قیمت اینها چه قدره؟
s2000 260
h50 350
fz28 380 ~ 400
sx10 الان گرون شده 450

armin_software
13-03-2009, 13:57
s2000 260
h50 350
fz28 380 ~ 400
sx10 الان گرون شده 450
این ها از بودجه ی من خیلی بیشتره!
تا 150 به نظر شما a1000 خوبه؟

741852
13-03-2009, 14:24
سلام.از همه تشکر میکنم مخصوصا از ebi جان.عکسهایی که از عروسی بود به نظرم خیلی خوب بودن.اگه بگم 180 درجه در طرز فکرم تفاوت ایجاد شد باور میکنی؟عکسها خیلی خوب بودن و دستت درد نکنه که زحمت این کار رو کشیدی.
فقط یه چزی اذیتم میکنه و نمیدونم چکار کنم.لطفا راهنمایی کنید :
من عکسهای نمونه فوجی 2000 رو روی سی دی ریختم و با دی وی دی پلیر خواستم ببینم در تلوزیون چه طوری هستن.
تصاویر خیلی فشرده بودن به طوری که با همون عکس اول فهمیدم.اصلا دوست ندارم عکسها رو با مانیتور یا با تلوزیون ببینم.
فقط و فقط به فکر چاپ عکس ها در اندازه معمولی هستم که بشه اونها رو دسته جمعی تماشا کرد.
عکسهای فوجی 2000 در چاپ خوب در میاد؟کسی چاپ نکرده؟
ضمنا اصلا نمیدونم چاپ مثلا 50 تا عکس چند تموم میشه.قبلا هم این سوال رو خیلی پرسیدم ولی .........
اگه کسی عکسهاش رو چاپ کرده در مورد قیمتش کمک کنه.منتظرم.
و سوال دیگه اینکه شما این عکسهارو کوچک کردی.فکر کنم عکسهای اصلی از اینها هم بهتر باشن.درسته؟
با سپاس از همه دوستان که صمیمانه قصد کمک دارند.موفق باشید.

unforgiven2009
13-03-2009, 15:06
این ها از بودجه ی من خیلی بیشتره!
تا 150 به نظر شما a1000 خوبه؟
عرض كنم دوست عزيز من با اين سري از دوربينا زياد كار نكردم. ولي اون چيزي كه تو ريويو ها و سايت ها به نظر مي رسه a720 بهتره و همچنين تنظيمات گسترده تري مانند مودهاي TV , AV و فوكوس دستي و زوم بيشتر است.
من قيمت a720 رو دقيقا ندارم فكر كنم حدود 180 تا 200و لي بنظر دوربين قابلي هست تو رنج خودش . بازم از دوستان ديگه سوال بفرماييد اگه اطلاعاتي بيشتري درمورد a1000 دارند بگن

ebi66_boukan
13-03-2009, 15:37
سلام.از همه تشکر میکنم مخصوصا از ebi جان.عکسهایی که از عروسی بود به نظرم خیلی خوب بودن.اگه بگم 180 درجه در طرز فکرم تفاوت ایجاد شد باور میکنی؟عکسها خیلی خوب بودن و دستت درد نکنه که زحمت این کار رو کشیدی.
فقط یه چزی اذیتم میکنه و نمیدونم چکار کنم.لطفا راهنمایی کنید :
من عکسهای نمونه فوجی 2000 رو روی سی دی ریختم و با دی وی دی پلیر خواستم ببینم در تلوزیون چه طوری هستن.
تصاویر خیلی فشرده بودن به طوری که با همون عکس اول فهمیدم.اصلا دوست ندارم عکسها رو با مانیتور یا با تلوزیون ببینم.
فقط و فقط به فکر چاپ عکس ها در اندازه معمولی هستم که بشه اونها رو دسته جمعی تماشا کرد.
عکسهای فوجی 2000 در چاپ خوب در میاد؟کسی چاپ نکرده؟
ضمنا اصلا نمیدونم چاپ مثلا 50 تا عکس چند تموم میشه.قبلا هم این سوال رو خیلی پرسیدم ولی .........
و سوال دیگه اینکه شما این عکسهارو کوچک کردی.فکر کنم عکسهای اصلی از اینها هم بهتر باشن.درسته؟
با سپاس از همه دوستان که صمیمانه قصد کمک دارند.موفق باشید.

خواهش ميكنم اميدوارم كمك كرده باشم.ببينيد تلويزيون انالوگ رزوليشن 320 در 240 رو به زور نشون ميده اونوقت شما ميخواي كيفيت عكس 3648در 2736 رو باهش نگاه كني؟؟؟كيفيت تلويزيون آنالوگ در حد نيم مگاپيكسل هم نيست چه برسه به 10 مگاپيكسل.عكس هر دوربيني رو با تلويزيون آنالوگ نگاه كني اينجوريه و اين مشكل دقيقا واسه خود من پيش اومده.در مورد كيفيت عكس بايد بگم من در اندازه 16 سانت در 21 سانت چاپ كردم فوق العاده عاليه و نقصي نداره.20 در 25 هم فكر كنم خوب باشه.يه عكس 16 در 21 رو 2500 تومان چاپ ميكنن.عكس هايي كه گذاشتم كوچك شده ي همون بزرگا هستن و مثل همونا هستن و فقط اگه بخاي زوم كني روشون ميتوني جزئيات رو ببيني.(البته تا يه حد خاصي).اميدوارم بدون تعصب كمك كرده باشم.اساتيد(senator/lofa/unforgiven/.......) هم هستن و نظر اونا واسه ما مستند هست.

Senator_F
13-03-2009, 16:22

قیمتا معمولا شهر به شهر و لابراتوار به لابراتوار فرق می کنن ولی در کل:

13*9 حدودا 150-100 تومن
15*10 حدودا 200 تومن
18*13 حدودا 400-250 تومن
25*20 حدودا 2000 تومن

741852
13-03-2009, 17:16
سلام.ابی جان و سناتور جان خیلی ازتون ممنونم.
آیا با دوربین های کامپکت هم میشه عکسها رو با کیفیت خوب چاپ کرد؟
و کلا در دوربین های سوپر زوم مثلا اگه یک سوژه 20 متر از ما دور باشه و بخواهیم از صورت اون به صورت فول عکس بگیریم آیا عکس خوب در میاد؟مثل حالت بدون زوم کردن؟(میخوام ببینم سوپر زوم به کارم میاد یا کامپکت)
باز هم ممنون از شما.خودم میدونم که سوال هام خیلی خاص هستند ولی نمیخوام بعدا پشیمون بشم.
با سپاس از همه دوستان.

armin_software
13-03-2009, 17:57
سلام
a1000 چه جور دوربینی هست.
من سه شنبه می خوام برم بخرم!

unforgiven2009
13-03-2009, 18:22
خواهش ميكنم اميدوارم كمك كرده باشم.ببينيد تلويزيون انالوگ رزوليشن 320 در 240 رو به زور نشون ميده اونوقت شما ميخواي كيفيت عكس 3648در 2736 رو باهش نگاه كني؟؟؟كيفيت تلويزيون آنالوگ در حد نيم مگاپيكسل هم نيست چه برسه به 10 مگاپيكسل.عكس هر دوربيني رو با تلويزيون آنالوگ نگاه كني اينجوريه و اين مشكل دقيقا واسه خود من پيش اومده.در مورد كيفيت عكس بايد بگم من در اندازه 16 سانت در 21 سانت چاپ كردم فوق العاده عاليه و نقصي نداره.20 در 25 هم فكر كنم خوب باشه.يه عكس 16 در 21 رو 2500 تومان چاپ ميكنن.عكس هايي كه گذاشتم كوچك شده ي همون بزرگا هستن و مثل همونا هستن و فقط اگه بخاي زوم كني روشون ميتوني جزئيات رو ببيني.(البته تا يه حد خاصي).اميدوارم بدون تعصب كمك كرده باشم.اساتيد(senator/lofa/unforgiven/.......) هم هستن و نظر اونا واسه ما مستند هست.
سلام دوست گرامي.لفظ استاد براي حداقل من خيلي زياد است بنده در حد آماتور هم نيستم:31: ولي در هر صورت از لطف شما ممنونم:11:

prowler88
13-03-2009, 18:44
جناب 741852 من یکی دو روز نبودم نتونستم جواب بدم. این لینک سایته:
sx10

sx1

s2000

fz28

prowler88
13-03-2009, 18:58
و کلا در دوربین های سوپر زوم مثلا اگه یک سوژه 20 متر از ما دور باشه و بخواهیم از صورت اون به صورت فول عکس بگیریم آیا عکس خوب در میاد؟مثل حالت بدون زوم کردن؟(میخوام ببینم سوپر زوم به کارم میاد یا کامپکت)
باز هم ممنون از شما.خودم میدونم که سوال هام خیلی خاص هستند ولی نمیخوام بعدا پشیمون بشم.
با سپاس از همه دوستان.
کلا شما هر دوربینی داشته باشی وقتی زوم میکنی عکس ها یه مقدار افت کیفیت پیدا میکنن. فرقی نمیکنه فوجی باشه یا کنان یا...
و هر چقدر بیشتر زوم کنی افت کیفیت محسوس تره. البته این مساله در مورد زوم های کم چندان به چشم نمیاد.
به طور کلی دوربین های کامپکت (منظورم کامپکت های خوبه مثل LX-3 و G10) کیفیتشون از سوپرزوم ها بیشتره. البته همیشه هم این طور نیست. شاید یه دلیلش این باشه:
با بودجه ی 450 تومن شما هم میتونی پاناسونیک LX-3 بگیری و هم FZ-28. قیمتشون زیاد فرق نداره. حالا کاری به سنسور ندارم. ولی دوربینی که قیمتش در این حده معمولا اگه یه لنز روش باشه که محدوده ی زوم زیادی داشته باشه (مثلا 28 تا 500) قاعدتا کیفیت اون لنز خیلی خوب نیست. چون اگه یه لنز خوب با این مشخصات روش بذارن قیمتش خیلی بیشتر میشه. البته این نظر شخصی منه و به نظرم با عقل جور در میاد. در مورد دوربین های SLR هم همینطوره. و قیمت لنز خیلی میره بالا. LX-3 فقط 2.5 برابر زوم داره ولی کیفیت عکساش به مراتب از fz-28 بهتره. (این یکی نظر شخصی نبود).

unforgiven2009
13-03-2009, 19:40
کلا شما هر دوربینی داشته باشی وقتی زوم میکنی عکس ها یه مقدار افت کیفیت پیدا میکنن. فرقی نمیکنه فوجی باشه یا کنان یا...
و هر چقدر بیشتر زوم کنی افت کیفیت محسوس تره. البته این مساله در مورد زوم های کم چندان به چشم نمیاد.
به طور کلی دوربین های کامپکت (منظورم کامپکت های خوبه مثل LX-3 و G10) کیفیتشون از سوپرزوم ها بیشتره. البته همیشه هم این طور نیست. شاید یه دلیلش این باشه:
با بودجه ی 450 تومن شما هم میتونی پاناسونیک LX-3 بگیری و هم FZ-28. قیمتشون زیاد فرق نداره. حالا کاری به سنسور ندارم. ولی دوربینی که قیمتش در این حده معمولا اگه یه لنز روش باشه که محدوده ی زوم زیادی داشته باشه (مثلا 28 تا 500) قاعدتا کیفیت اون لنز خیلی خوب نیست. چون اگه یه لنز خوب با این مشخصات روش بذارن قیمتش خیلی بیشتر میشه. البته این نظر شخصی منه و به نظرم با عقل جور در میاد. در مورد دوربین های SLR هم همینطوره. و قیمت لنز خیلی میره بالا. LX-3 فقط 2.5 برابر زوم داره ولی کیفیت عکساش به مراتب از fz-28 بهتره. (این یکی نظر شخصی نبود).
در مقام مقايسه dslr باslr-like , compact كيفيت لنزها بسيار ميتونه متفاوت باشه مثلا لنزي با اين محدوده زومي در لايكها براي دوربينهاي slr به مراتب خيلي گرانتر و با كيفيتر است .البته اگه سراغ با كيفيتاش بريم. ودر اين رده وقتي هر دو لنز تحت نام LEICA DC VARIO-ELMARIT عرضه مي شود نمي تواند تفاوتي با هم داشته باشد. شما هم اگه بخواهيد لنز ماكرو و وايد خوب بخريد بايد اندازه قيمت همين lx3 خرج كنيد. تفاوت كيفيتي هم , اگه واقعا اينطور باشد كه در اين رده خيلي هم محسوس نيست و همچنين تفاوت قيمتي , فقط به خاطر لنز دوربين نيست.

ebi66_boukan
13-03-2009, 19:47
با سپاس از همه دوستان.

سلام.دوربين هاي كامپكت هم معمولا از همين سنسور ها بهره ميبرند ولي زوم اپتيكال پاييني دارند و تنظيمات دستي آنها به اندازه slr-like نيست.اگر به عكاسي طبيعت علاقه داري زوم لازمه.اينم بگم كه براي زوم ديجيتال در صورت استفاده افت كيفيت پيدا ميشه چون زوم ديجيتال از عكس مايه ميزاره مثل اينكه بخاي با زوم(همون ذره بين) كامپيوتر يه عكس رو نگاه كني و بزرگش كني.اما زوم اپتيكال با حركت لنز سوژه رو نزديك ميكنه و در واقه افت كيفيت پيدا نميكنه.ايني كه powler هم اشاره كرد افت پيدا ميكنه فكر كنم منظورش همون زوم ديجيتال بود.

unforgiven2009
13-03-2009, 19:55
سلام.دوربين هاي كامپكت هم معمولا از همين سنسور ها بهره ميبرند ولي زوم اپتيكال پاييني دارند و تنظيمات دستي آنها به اندازه slr-like نيست.اگر به عكاسي طبيعت علاقه داري زوم لازمه.اينم بگم كه براي زوم ديجيتال در صورت استفاده افت كيفيت پيدا ميشه چون زوم ديجيتال از عكس مايه ميزاره مثل اينكه بخاي با زوم(همون ذره بين) كامپيوتر يه عكس رو نگاه كني و بزرگش كني.اما زوم اپتيكال با حركت لنز سوژه رو نزديك ميكنه و در واقه افت كيفيت پيدا نميكنه.ايني كه powler هم اشاره كرد افت پيدا ميكنه فكر كنم منظورش همون زوم ديجيتال بود.
يكي از عوامل افت كيفيت دوربينهاي سوپر زوم بيثباتي دوربين در زومهاي بالا است كه اگه دوربين سيستم لرزش گير خوبي داشته باشه و همچنين از سه پايه استفاده كنيم كه در دفترچه دوربين ها ذكر مي شه افت كيفيت رو مي شه خيلي پايين آورد. ولي بعضي وقتا اشكالات اپتيكي لنزها هم مي تونه عاملي براي اين موضوع باشه.

ebi66_boukan
13-03-2009, 20:06
با سپاس از همه دوستان.

بالاخره هر چيزي حكمتي داره.براي مثال عكس هاي زيرو ببينيد كه با زوم اپتيكال گرفتم.هيچ افت كيفيتي نداره.تازه از كل 15 برابر زوم استفاده نكردم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unforgiven2009
13-03-2009, 20:26
زوم 18 بدون سه پايه:

زوم 18 بدون سه پايه:

زوم 33mm:

زوم 138mm:

ebi66_boukan
13-03-2009, 20:31
سلام
a1000 چه جور دوربینی هست.
من سه شنبه می خوام برم بخرم!

راستش a1000 & a2000 اينا مدل هاي جديد دوربين موفقو پرفروش a720 هستن.a590 يكي از گزينه هان ميتونه باشه البته يه كم از اين دوتا قديمي تره.در كل به نظرم عكس هاش بايد در رده خودش خوب باشه.سنسورشم 1/2.3 هست كه هم اندازه slr-like هاست.فقط زومش كمه.اما كيفيت عكس هاش رو نديدم ولي با توجه به اينكه كانن يه چيزيو الكي بيرون نميده ازش مطمئن باش.در كل با اين قيمت خوبه.حسگر 10 مگاپيكسل - صفحه نمايش 2.5 اينچ - لنز 35-140 ميليمتر (4 برابر) - بزرگنمايي اپتيكال 4برابر - بزرگنمايي ديجيتال 4برابر - محدوده ديافراگم F2.7-5.6 - سرعت شاتر 1600/1 تا 16 ثانيه - حساسيت 1600 تا 80 - اتوماتيک و دل‌خواه و 5 حالت از پيش تنظيم شده تنظيم تراز سفيدي

ebi66_boukan
13-03-2009, 20:34
جناب unforgiven عجب عكس خوشكليه!فضولي نباشه اين كجاست؟؟؟؟خيلي جاي با صفايي هست.

unforgiven2009
13-03-2009, 20:44
جناب unforgiven عجب عكس خوشكليه!فضولي نباشه اين كجاست؟؟؟؟خيلي جاي با صفايي هست.
اينجا كرمانه. قسمت شمالي كرمان كه به كوهها ختم مي شه يك پارك جنگلي خيلي بزرگ اينجا واقع هست اسمشو فراموش كردم متاسفانه.
كرمان جاهاي قشنگتر از اينم داره. من زياد رفتم ولي ايندفه از دانشگاه يكي دو روزه مستقيم رفتم اونجا خونه يكي از اقوامان زياد نتوتشتم برم بگردم. البته كرماني نيستما:31: ولي شخصا خيلي اين شهر و دوست دارم . نقاط باستاني و جذاب زيادي داره

unforgiven2009
13-03-2009, 20:46
البته عكس كلاغه براي يكي از كو ه هاي كرجه

Yashil1
13-03-2009, 21:29
با سلام, از ديدن اين تاپيك خيلي خوشحال شدم. اميدوارم بتونم از كاربران خوب اين تاپيك براي خريد دوربين كمك بگيرم.

قيمت مورد نظر : حدود 550 هزار تومان (اگه به تفاوت قيمت بيارزه كمي بيشتر هم شايد بتونم هزينه كنم)

SLR بودن آن برام مهم هست, اما چون عكاسي حرفه اي كار نكرده ام اگر كار كردن با دوربين سخت باشه ترجيح مي دم نوع SLR نيمه حرفه اي باشه. اما با اين وجود اگه قيمت بالا نباشه خريد دوربين SLR حرفه اي را ترجيح مي دم.

كم بودن ميزان مصرف باتري برام مهمه و ترجيح مي دم از نوع قابل شارژ باشه. بالا بودن ميزان RAM و راحتي ذخيره و انتقال تصاوير هم مهمه.

كيفيت تصوير و دارا بودن قابليتهاي مناسب براي عكاسي در محيط ها و شرايط مختلف (نظير عكاسي از اجسام در حال حركت, يا عكاسي در هنگام لرزش جسم يا دست) هم خيلي مهم است.

چون معمولا هر چند ماه يكبار دوربين هاي بهتر و مناسبتري به بازار مياد, ممنون مي شم اگر دوربين مناسبي را براي خريد در اسفند 1387 معرفي كنيد.

به نظر شما دوربين پيشنهادي را از تهران بخرم خوبه يا از مالزي؟

با تشكر.

Yashil.

741852
13-03-2009, 21:40
سلام.آقا باز هم ممنون.مارو شرمنده کردی.
علت این همه سوال و تردید من میدونی چیه؟نمیدونم چرا با رنگ های عکس این فوجی کنار نمیام.
این عکس هایی که گرفتی و زوم کردی به نظرم خیلی عالی هستن.من به اون سایت dprevi شک کردم.این عکس هایی که شما گرفتی 100 برابر اون ها می ارزه.
من چند تا عکس نمونه از A1000 کنون دانلود کردم.و وقتی عکس هایی فوجی رو با اون مقایسه میکنم میمونم که چکار کنم....
اگه وضعم خیلی خوب بود میرفتم سراغ sx10.(وقتی دوربین خریدم یه resume از خودم میدم تا علت این همه سوال رو بفهمید)
ولی الان نمیدونم فوجی 2000 رو بخرم یا A1000 کنون رو.
در بین همه کامپکت ها چیزی رو مناسبتر از A1000 ندیدم.و اون دوستی هم که دنبال این دوربین هستن به نظرم درست انتخاب کرده.

حالا نمیدونم A1000 یا فوجی 2000 ؟؟؟؟؟؟
البته یه مشکل دیگه ای که هست اینه که مثلا عکس هایی که شما گرفتی رو من نمیتونم بگم که عکس ها کمرنگ تر از واقعیت در اومده یا عین واقعیت هست.چون خود چیزی رو که ازش عکس گرفتی رو که من ندیدم.
حالا یه سوال خنده دار(ولی به هم نخندیم با هم بخندیم)
با زوم 4 برابر اپتیکال و 4 برابر دیجیتال a1000 تا چه فاصله ای رو میشه نزدیک و عکسبرداری کرد؟خودم خندم میگیره.....
و اگه عکسهای فوجی 2000 رو با نرم افزار رنگ ولعاب بدیم و بعد بخواهیم چاپ کنیم خراب در نمیاد؟
و این عکسهایی که صفحه قبل گذاشتی رو دست کاری که نکردی؟؟
ممنون از همه.

unforgiven2009
13-03-2009, 22:06
با سلام, از ديدن اين تاپيك خيلي خوشحال شدم. اميدوارم بتونم از كاربران خوب اين تاپيك براي خريد دوربين كمك بگيرم.

قيمت مورد نظر : حدود 550 هزار تومان (اگه به تفاوت قيمت بيارزه كمي بيشتر هم شايد بتونم هزينه كنم)

SLR بودن آن برام مهم هست, اما چون عكاسي حرفه اي كار نكرده ام اگر كار كردن با دوربين سخت باشه ترجيح مي دم نوع SLR نيمه حرفه اي باشه. اما با اين وجود اگه قيمت بالا نباشه خريد دوربين SLR حرفه اي را ترجيح مي دم.

كم بودن ميزان مصرف باتري برام مهمه و ترجيح مي دم از نوع قابل شارژ باشه. بالا بودن ميزان RAM و راحتي ذخيره و انتقال تصاوير هم مهمه.

كيفيت تصوير و دارا بودن قابليتهاي مناسب براي عكاسي در محيط ها و شرايط مختلف (نظير عكاسي از اجسام در حال حركت, يا عكاسي در هنگام لرزش جسم يا دست) هم خيلي مهم است.

چون معمولا هر چند ماه يكبار دوربين هاي بهتر و مناسبتري به بازار مياد, ممنون مي شم اگر دوربين مناسبي را براي خريد در اسفند 1387 معرفي كنيد.

به نظر شما دوربين پيشنهادي را از تهران بخرم خوبه يا از مالزي؟

با تشكر.

Yashil.
سلام دوست عزيز با عر ض خوشامدگويي براي پيوستن به جمع ما :11: قبل از رفتن به دنياي slr پيشنهاد مي كنم به سايت زير بري و مطالب آن را به دقت مطالعه كني وخصوصا چند صفحه آخر. همچنين در تاپيكهاي ديگه اين سايت در باره اين موضوع بسيار بحس شده.

به نظرم با اين هزينه تفاوت چنداني بين خروجي slr با لايكها نمي يابي و خيلي موارد ديگر مثل زوم تله و ماكرو و... را از دست ميدي و براي بدست آوردن هر كدام متحمل هزينه اي زيادي مي شي.
در ضمن يك نكته ديگه , slr فقط به slr ختم ميشه و نيمه حرفه اي و غيره نداره
موفق باشي :5:

Senator_F
13-03-2009, 22:48

يكي از عوامل افت كيفيت دوربينهاي سوپر زوم بيثباتي دوربين در زومهاي بالا است كه اگه دوربين سيستم لرزش گير خوبي داشته باشه و همچنين از سه پايه استفاده كنيم كه در دفترچه دوربين ها ذكر مي شه افت كيفيت رو مي شه خيلي پايين آورد. ولي بعضي وقتا اشكالات اپتيكي لنزها هم مي تونه عاملي براي اين موضوع باشه.

با سپاس از همه دوستان.

هندونه زیر بغلمون میدینا جناب ebi خان.شما خودتون از ما استاد ترین که.!
خیلی کوتاه میگم.ببخشین.
کلا دو جور زوم داریم زوم اپتیکال و زوم دیجیتال.
زوم دیجیتال مثل اونایی که توی گوشی وجود داره،در واقع زوم واقعی نیستش بلکه یه جورایی عکس رو برش میده.عین اینکه بخواین با فتوشاپ برشش بدین،در نتیجه افت کیفیت حتما وجود داره.ولی زوم اپتیکال،همونطوری که از اسمش هم معلومه،بصورت اپتیکی عمل میکنه.فیزیک دوران راهنمایی یادتونه؟اونموقع ها ما یه دونه ذره بینو بین نوشته های کاغذ و چشامون میذاشتیم و هرچی فاصله رو از کاغذ زیادتر می کردیم،نوشته ها بزرگتر می شدن.ولی از یه حدی به بعد،دیگه تصویر نوشته ها شروع میکرد به تار شدن.اون حداکثر قدرت زوم اون ذره بین رو بهمون نشون میداد.
در زوم اپتیکال هم همین شرایط برقراره و سنسور حداکثر کیفیت رو ثبت میکنه.یعنی روی کاغذ باید هیچ تفاوتی وجود نداشته باشه.
ولی با بیشتر زوم کردن توی حالت اپتیکال مشکل دیگه ای وجود داره و اون هم اینه که عمق میدان کاهش پیدا می کنه.مشکل بعدیهم لرزش هست.

unforgiven2009
13-03-2009, 22:51
علت این همه سوال و تردید من میدونی چیه؟نمیدونم چرا با رنگ های عکس این فوجی کنار نمیام.
این عکس هایی که گرفتی و زوم کردی به نظرم خیلی عالی هستن.من به اون سایت dprevi شک کردم.این عکس هایی که شما گرفتی 100 برابر اون ها می ارزه.
من چند تا عکس نمونه از A1000 کنون دانلود کردم.و وقتی عکس هایی فوجی رو با اون مقایسه میکنم میمونم که چکار کنم....
اگه وضعم خیلی خوب بود میرفتم سراغ sx10.(وقتی دوربین خریدم یه resume از خودم میدم تا علت این همه سوال رو بفهمید)
در بین همه کامپکت ها چیزی رو مناسبتر از A1000 ندیدم.و اون دوستی هم که دنبال این دوربین هستن به نظرم درست انتخاب کرده.

البته یه مشکل دیگه ای که هست اینه که مثلا عکس هایی که شما گرفتی رو من نمیتونم بگم که عکس ها کمرنگ تر از واقعیت در اومده یا عین واقعیت هست.چون خود چیزی رو که ازش عکس گرفتی رو که من ندیدم.
با زوم 4 برابر اپتیکال و 4 برابر دیجیتال a1000 تا چه فاصله ای رو میشه نزدیک و عکسبرداری کرد؟خودم خندم میگیره.....
و اگه عکسهای فوجی 2000 رو با نرم افزار ر نگ ولعاب بدیم و بعد بخواهیم چاپ کنیم خراب در نمیاد؟
ممنون از همه.
سلام دوست عزيز بنظرم براي شما كه عكاسي را جديتر دنبال ميكنيد يك دوربين كه دراي تنظيمات گسترده اي باشه بنظر بهتره نظير a720 و a650 و S2000 مخصوصا كه مي خواهيد بيشتر در محيط بسته عكس بگيريد كه تنظيمات ميتونه چاره ساز باشه. اين يك نظر شخصي است بازم انتخاب نهايي باشما است.

unforgiven2009
13-03-2009, 23:17
هندونه زیر بغلمون میدینا جناب ebi خان.شما خودتون از ما استاد ترین که.!
خیلی کوتاه میگم.ببخشین.
کلا دو جور زوم داریم زوم اپتیکال و زوم دیجیتال.
زوم دیجیتال مثل اونایی که توی گوشی وجود داره،در واقع زوم واقعی نیستش بلکه یه جورایی عکس رو برش میده.عین اینکه بخواین با فتوشاپ برشش بدین،در نتیجه افت کیفیت حتما وجود داره.ولی زوم اپتیکال،همونطوری که از اسمش هم معلومه،بصورت اپتیکی عمل میکنه.فیزیک دوران راهنمایی یادتونه؟اونموقع ها ما یه دونه ذره بینو بین نوشته های کاغذ و چشامون میذاشتیم و هرچی فاصله رو از کاغذ زیادتر می کردیم،نوشته ها بزرگتر می شدن.ولی از یه حدی به بعد،دیگه تصویر نوشته ها شروع میکرد به تار شدن.اون حداکثر قدرت زوم اون ذره بین رو بهمون نشون میداد.
در زوم اپتیکال هم همین شرایط برقراره و سنسور حداکثر کیفیت رو ثبت میکنه.یعنی روی کاغذ باید هیچ تفاوتی وجود نداشته باشه.
ولی با بیشتر زوم کردن توی حالت اپتیکال مشکل دیگه ای وجود داره و اون هم اینه که عمق میدان کاهش پیدا می کنه.مشکل بعدیهم لرزش هست.
اينكه مي گم در حد يك حدسه شايد من اشتباه مي كنم تو دوربين من علاو ه بر زوم 18x اپتيكال يك زوم اپتيكي اضافي به نام زوم EZ وجود داره ( جدا از زوم ديجيتال) كه دوربين را قادر مي كنه با زوم 32x و كيفيت 3 مگا پيكسل و 25x با كيفيت 5 مگاپيكسل و 21x با كيفيت 7 مگاپيكسل و 18x با كيفيت10 مگاپيكسل كه نهايت كيفيت مي باشه عكس بگيره حدس من اينكه دوربين تا زوم 18x با توجه وايدي كه داره مشكلي پيدا نميكنه و با استفاده از اين مقدار EZ به ترتيب كيفيت افت ميكنه كه همان مشكل عمق ميدان پيش مياد.مگه همون اشكالات اپتيكي كه مربوط به لنز و همچنين لرزش و سيستم لرزش گير است.
مثلا اگه به سايت dpreview توجه كنيد نوشته p80 تو زوم بالا دچار مشكل در فوكوس مي شه كه مشكل اپتيكي يا سيستم لرزشگير ميتونه باشه.

ebi66_boukan
13-03-2009, 23:29

و اگه عکسهای فوجی 2000 رو با نرم افزار رنگ ولعاب بدیم و بعد بخواهیم چاپ کنیم خراب در نمیاد؟
ممنون از همه.

نميدونم چي بگم فوجي s2000 و كانن a1000 قابل مقايسه نيستن.مثل اينكه شما بگيد من موندم بين تويوتا پرادو كمري؟؟؟پرادو suv هست و كمري سدان.درسته هر دو حركت ميكنن اما اين كجا و آن كجا.فوجي هم slr-like هست و كانن كامپكت.اين دوتا هم هر دو عكس ميگيرن اما اين كجا و آن كجا.شما ابتدا نوع نيازتونو مشخص كنيد.در مورد عكس ها دست كاري نشده و از تمام زوم نيز استفاده نشده.

Yashil1
13-03-2009, 23:41
سلام دوست عزيز با عر ض خوشامدگويي براي پيوستن به جمع ما :11: قبل از رفتن به دنياي slr پيشنهاد مي كنم به سايت زير بري و مطالب آن را به دقت مطالعه كني وخصوصا چند صفحه آخر. همچنين در تاپيكهاي ديگه اين سايت در باره اين موضوع بسيار بحس شده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به نظرم با اين هزينه تفاوت چنداني بين خروجي slr با لايكها نمي يابي و خيلي موارد ديگر مثل زوم تله و ماكرو و... را از دست ميدي و براي بدست آوردن هر كدام متحمل هزينه اي زيادي مي شي.
در ضمن يك نكته ديگه , slr فقط به slr ختم ميشه و نيمه حرفه اي و غيره نداره
موفق باشي :5:

ممنون از راهنمايي خوب شما و لينك بسيار مفيد.

با اين حساب SLR-like بگيرم مثل اينكه خوبه.

لطفا از دوستان اگه مدل خاصي را مناسب مي دونن معرفي كنن. sx1 cannon خوبه؟

در ضمن من مي خوام بدونم الان از تهران بخرم خوبه يا در سفر يك هفته اي كه به مالزي دارم اونجا بخرم بهتر است؟

unforgiven2009
14-03-2009, 00:08

در ضمن من مي خوام بدونم الان از تهران بخرم خوبه يا در سفر يك هفته اي كه به مالزي دارم اونجا بخرم بهتر است؟
بين SLR-like ها در ميان چند مدل جنگي خونين برپا است :31: به نظر من سر هيچي. چند مدل رو بورسه با ديدن نمونه عكساشون هركدوم به دلت نشست برو بخر. sx1 به نظرم خيلي گرونه و در واقع تو خروجي تفاوتي با بقيه نداره من باشم اينقدر هزينه نمي كنم.
در مورد مالزي هم بستگي داره اختلاف قيمت چه قدر باشه اونجا اگه بر حسب دلار باشه خيلي خوبه همين fz28 كه من 470 خريدم كه الان تا 380 هم آمده پايين :44: بر حسبه دلار تا 300 هم شايد بتوني بخري وهمچنين بقيه دوربينارو ولي خوب گارانتي را از دست ميدي كه بنده شخصا دل خوشي از اين نمايندگي ها ندارم
تو اين سايت چند مدل را برسي كرده البته سر اين سايتم جنگي خونين بر پاست:31: سايتاي ديگه هم رو ببين

تو اينجا مخصوصا در چند پست قبلي نمونه هايي از عكس هاي دوربين هاي مختلف قرار داده شده و اگر لازم شد بگيد بيشتر هم قرار ميديم.

Senator_F
14-03-2009, 00:16
اينكه مي گم در حد يك حدسه شايد من اشتباه مي كنم تو دوربين من علاو ه بر زوم 18x اپتيكال يك زوم اپتيكي اضافي به نام زوم EZ وجود داره ( جدا از زوم ديجيتال) كه دوربين را قادر مي كنه با زوم 32x و كيفيت 3 مگا پيكسل و 25x با كيفيت 5 مگاپيكسل و 21x با كيفيت 7 مگاپيكسل و 18x با كيفيت10 مگاپيكسل كه نهايت كيفيت مي باشه عكس بگيره حدس من اينكه دوربين تا زوم 18x با توجه وايدي كه داره مشكلي پيدا نميكنه و با استفاده از اين مقدار EZ به ترتيب كيفيت افت ميكنه كه همان مشكل عمق ميدان پيش مياد.مگه همون اشكالات اپتيكي كه مربوط به لنز و همچنين لرزش و سيستم لرزش گير است.
مثلا اگه به سايت dpreview توجه كنيد نوشته p80 تو زوم بالا دچار مشكل در فوكوس مي شه كه مشكل اپتيكي يا سيستم لرزشگير ميتونه باشه.

اینی که شما میفرمایین همون Smart zoom در سونی هستش که اینجا به این نام معرفی شده.
شما یک عکس 10 مگاپیکسلی رو در نظر بگیرین که وارد فتوشاپ کردین.حالا اگه بخواین این عکس رو به مقدار معادل 2X زوم برش بدین و دوباره با همون 10 مگاپیکسل ذخیره کنین،در واقع افت کیفیت خواهین داشت.این عکس در واقع تبدیل به چیزی مثل 7 مگاپیکسل میشه.
همین سیستم درواقع روی دوربین انجام میشه.بدین صورت که زوم با کاهش اندازه عکس بوجود میاد به این صورت که مثلا 5 درصد از سطح سنسور رو خاموش میکنه و بقیه در وسط رو به عنوان سنسور در نظر مگیره.
یه جور دیگه میگم.چون خودمم نفهمیدم چی گفتم.
شما یه عکس رو با 18X زوم گرفتینو دادین براتون چاپش کنن روی اندازه 18*13 بعدش اومدین خونه اطراف عکس رو بریدین و کردینش یه 13*9 سانتی.چه نتیجه ای خواهین گرفت؟یک عکس 13*9 با 5 مگاپیکسل موثر و 32X زوم.این همون کاریه که دوربین داره براتون میکنه.
دیگه از این بهتر نمیتونم بگم.ببخشین.ادبیاتم ضعیفه.

unforgiven2009
14-03-2009, 00:16

با اين حساب slr-like بگيرم مثل اينكه خوبه.

لطفا از دوستان اگه مدل خاصي را مناسب مي دونن معرفي كنن. Sx1 cannon خوبه؟

البته دوست عزيز اينكه slr بخري يا نه همش بر مي گرده به خودتون من اون لينكو جهت اينكه ديده بازتري نصبت به قضيه پيدا كنيد گذاشتم ودر نهايت با توجه به نيازتون و بودجه خودتون ميتونيد تصميم بگيريد كه كدام بهتره و انتخاب در نهايت با شما است.

unforgiven2009
14-03-2009, 00:42
اینی که شما میفرمایین همون Smart zoom در سونی هستش که اینجا به این نام معرفی شده.
شما یک عکس 10 مگاپیکسلی رو در نظر بگیرین که وارد فتوشاپ کردین.حالا اگه بخواین این عکس رو به مقدار معادل 2X زوم برش بدین و دوباره با همون 10 مگاپیکسل ذخیره کنین،در واقع افت کیفیت خواهین داشت.این عکس در واقع تبدیل به چیزی مثل 7 مگاپیکسل میشه.
همین سیستم درواقع روی دوربین انجام میشه.بدین صورت که زوم با کاهش اندازه عکس بوجود میاد به این صورت که مثلا 5 درصد از سطح سنسور رو خاموش میکنه و بقیه در وسط رو به عنوان سنسور در نظر مگیره.
یه جور دیگه میگم.چون خودمم نفهمیدم چی گفتم.
شما یه عکس رو با 18X زوم گرفتینو دادین براتون چاپش کنن روی اندازه 18*13 بعدش اومدین خونه اطراف عکس رو بریدین و کردینش یه 13*9 سانتی.چه نتیجه ای خواهین گرفت؟یک عکس 13*9 با 5 مگاپیکسل موثر و 32X زوم.این همون کاریه که دوربین داره براتون میکنه.
دیگه از این بهتر نمیتونم بگم.ببخشین.ادبیاتم ضعیفه.
شما درست ميگيد به ترتيب سايز عكسها از 3648x2738 تا 2048x1536 تغيير پيدا ميكنه تو زوم ديجيتال ديگه اين تغييير سايز صورت نميگيره .
يكم اين وا‍ژه زوم اپتيكال اضافي غلط اندازه آدمو به اشتباه ميندازه. بازم ممنون

prowler88
14-03-2009, 02:31
دوستان این که من گفتم با افزایش مقدار زوم کیفیت افت میکنه منظورم زوم دیجیتال نبود. همون زوم اپتیکال رو میگم. و منظورم از افت کیفیت افت فاحش نیست بلکه نسبت به حالت واید باید سنجیده بشه. البته مسلمه که بستگی به کیفیت لنز هم داره. ولی برای چنین دوربین هایی روی زوم بالا یه مقدار افت کیفیت هست. یه مقدار انحراف رنگی که باز هم میگم نامحسوسه و به لنز هم ربط داره.

prowler88
14-03-2009, 02:39

SLR-like خرجش کمتره. سبک تره. عکس گرفتن باهاش راحت تره. فیلم برداری داره. ماکرو. و ...
به نظر من هم sx-1 به نسبت عکس هاش و قابلیت هاش خیلی گرونه البته مالزی فکر کنم خیلی ارزون تر باشه. SX10 بگیری بهتره.

741852
14-03-2009, 03:20
سلام دوست عزيز بنظرم براي شما كه عكاسي را جديتر دنبال ميكنيد يك دوربين كه دراي تنظيمات گسترده اي باشه بنظر بهتره نظير a720 و a650 و S2000 مخصوصا كه مي خواهيد بيشتر در محيط بسته عكس بگيريد كه تنظيمات ميتونه چاره ساز باشه. اين يك نظر شخصي است بازم انتخاب نهايي باشما است.

سلام.unfoegiven جان.دو مدل کامپکتی که ذکر کردین دیگه تولید نمیشن.
ببین عزیزم.مشکل من سر رنگ عکس های فوجی 2000 هست.من عکسهای a1000 رو دیدم و از نظر رنگ عکس خیلی عالی بودن.عکسهای فوجی خیلی بی رنگ هستن. این که یکدفعه رفتم سراغ کامپکت ها چون بیشتر از 300 نمی تونم هزینه بزارم و دوربین کامپکت بالای 200 هم به نظرم عاقلانه نیست خریدنش.
خیلی ساده بگم.از عکسهای دوربین های کنون خوشم میاد چون خیلی پررنگ هستن.
عکسهای a1000 هم به نظرم مثل عکسهای sx10 هستن.
فکر نکنم بین دوربین های کامپکت و سو پرزوم ها فرقی جز تفاوت در زوم و قدرت فلاش باشه.
فرض کن از یک گل قرمز عکس بگیری و اونوقت رنگ گل صورتی در بیاد.از اینش میترسم.
اونوقت دیگه سوپرزوم بودن به چه درد میخوره؟اول باید عکس خوب بگیره تا بعد به سوپرزومش برسیم.
اگه نظری داری از نظرت استقبال میکنم.مرسی ازت و دیگر دوستان.:10:

lofa
14-03-2009, 08:43
با اينكه مي دونم اينجا جاش نيست اما بهتر از اينجا جاي رو نمشناسم
پرينترهاي مخصوص عكس كه حدود 50 تومن قيمت دارن كيفيت چاپشون چطوره در حد چاپ آتليه است رنگاشون گرونه ؟ با يه سري جوهر چندتا عكس ميشه چاپ كرد؟ كلا هر عكس با كاغذ و جوهر چقدر ميافته؟
بازم ممنون

ebi66_boukan
14-03-2009, 09:43
پرينترهاي مخصوص عكس كه حدود 50 تومن قيمت دارن كيفيت چاپشون چطوره در حد چاپ آتليه است رنگاشون گرونه ؟ با يه سري جوهر چندتا عكس ميشه چاپ كرد؟ كلا هر عكس با كاغذ و جوهر چقدر ميافته؟
بازم ممنون

من5-6 ساليه يه پرينتر 7350 اچ پي دارم كه مخصوص عكاسي هست و تو بيشتر عكاسي ها پيدا ميشه.كيفيت عكس هاش بالاست و همون حديه كه بيرون چاپ ميكنن.اما قيمت دو تا كارتريجش حدود 64 تومنه كه زياده.اولين بار كه گرفتم كلي عكس در اندازه آ4 باهاش چاپ كردم ولي بعد از ماهها استفاده مداوم رنگش تموم شد.يه بار هم كارتريجشو شارژ كردم اما مثل كيفيت اول نبود.الانم فقط رنگ سياه داره براي كارهاي معمولي.ولي حيف كه رنگ نداره چون واقعا كارش درسته.راستش نميدونم چند عكس رو ميشه باهاش چاپ كرد ولي ميدونم زياد بود.الان قيمت چاپگره شايد 100 تومن باشه .شايدم كمتر.هر برگ مخصوص چاپ هم كه گلاسه هستهر برگ آ4 حدود 450 تومنه.البته الان چاپگر هاي بسيار عالي و جديد تو بازار هستن.

Senator_F
14-03-2009, 10:07
بازم ممنون

کیفیت چاپشون درحد آتلیه هیچوقت نخواهد بود.کلا سیستم چاپ عکس توی آتلیه بر اساس Negative light و نوری هستش.این پرینتر ها جوهری.
هزینه هرعکس 15*10 حدودا 350 تومن در میادش با این پرینتر ها.بسته شامل چند تا کاغذ آماده و کارتریج هستن که میخرین از بازار.

ببین عزیزم.مشکل من سر رنگ عکس های فوجی 2000 هست.من عکسهای a1000 رو دیدم و از نظر رنگ عکس خیلی عالی بودن.عکسهای فوجی خیلی بی رنگ هستن. این که یکدفعه رفتم سراغ کامپکت ها چون بیشتر از 300 نمی تونم هزینه بزارم و دوربین کامپکت بالای 200 هم به نظرم عاقلانه نیست خریدنش.
فکر نکنم بین دوربین های کامپکت و سو پرزوم ها فرقی جز تفاوت در زوم و قدرت فلاش باشه.
اونوقت دیگه سوپرزوم بودن به چه درد میخوره؟اول باید عکس خوب بگیره تا بعد به سوپرزومش برسیم.

شما پاناسونیک رو دیدین.S2000 رو هم دیدین.کنون رو هم که میگین گرونه.
کاری ندارما شاید شما از سونی بدتون بیاد.ولی یه نگاهی هم به H50 بندازین بد نیست.
بازم میل خودتونه.

prowler88
14-03-2009, 10:34
H50 به نظر من دوربین بدی نیست. درسته که کیفیت عکس هاش به sx10 نمیرسه. ولی اون هم انتخاب خوبیه. به این مساله هم توجه داشته باشین که h50 در کنار sx10 که هم قیمتشه در بازار خارج گرون ترین سوپر زوم هست. و اینجا 100 تومن اختلاف قیمت دارن. سونی از نظر رنگ عکس خیلی خوبه. و فلاش و فوکوس خوبی هم داره.
من فکر نمیکنم دیگه اختلاف رنگ در حدی باشه که یه گل قرمز صورتی بشه. ممکنه کمرنگ یا پررنگ بشه ولی فقط در همین حد.
جناب 741852 من متوجه نشدم از چه نظر میگین کامپکت بالای 200 عاقلانه نیست؟
None of these cameras can capture quite the same level of sharp detail as the best compact cameras with smaller zoom ranges, but you'll need to be producing big prints to see the difference

lofa
14-03-2009, 10:58
من5-6 ساليه يه پرينتر 7350 اچ پي دارم كه مخصوص عكاسي هست و تو بيشتر عكاسي ها پيدا ميشه.كيفيت عكس هاش بالاست و همون حديه كه بيرون چاپ ميكنن.اما قيمت دو تا كارتريجش حدود 64 تومنه كه زياده.اولين بار كه گرفتم كلي عكس در اندازه آ4 باهاش چاپ كردم ولي بعد از ماهها استفاده مداوم رنگش تموم شد.يه بار هم كارتريجشو شارژ كردم اما مثل كيفيت اول نبود.الانم فقط رنگ سياه داره براي كارهاي معمولي.ولي حيف كه رنگ نداره چون واقعا كارش درسته.راستش نميدونم چند عكس رو ميشه باهاش چاپ كرد ولي ميدونم زياد بود.الان قيمت چاپگره شايد 100 تومن باشه .شايدم كمتر.هر برگ مخصوص چاپ هم كه گلاسه هستهر برگ آ4 حدود 450 تومنه.البته الان چاپگر هاي بسيار عالي و جديد تو بازار هستن.

کیفیت چاپشون درحد آتلیه هیچوقت نخواهد بود.کلا سیستم چاپ عکس توی آتلیه بر اساس negative light و نوری هستش.این پرینتر ها جوهری.
هزینه هرعکس 15*10 حدودا 350 تومن در میادش با این پرینتر ها.بسته شامل چند تا کاغذ آماده و کارتریج هستن که میخرین از بازار.

.
الان قيمت 13*18 بين 300تا400 تومن كه 400 تومني به نظرم عالي تر از 300 تومنيه بود ( اون عكساي كه چاپ كردم) با اين حساب از آتليه گرونتر ميشه
پسرخاله ام هم يه پرينتر ليزري hp داره رنگي اما كيفيتش اصلا چنگي به دل نميزنه
شنيده بودم جوهر افشانها بهتر از ليزريها عمل مي كنن اما در مورد پرينترهاي مخصوص عكس چيزي نمي دونم
بازم ممنون

741852
14-03-2009, 11:10
سلام.از سونی بدم نمیاد ولی باتریش نگرانم میکنه.سونی فقط فکر ال سی دی بزرگ بوده.فکرش رو نکرده که بابا این ال سی دی برق میخواد.من از باتری این دوربین نگرانم.
از fz28 که اصلا خوشم نمیاد و اگه میخواستم اینقدر پول بدم sx10 رو میگرفتم.البته این رو هم بگم که همون کنون و سونی و پانا(عکسهاشون که در اون سایت بود)آسمون خیلی آبی بود.والا در شهر ما آسمان اینقدر آبی نیست.
من هم مشکلم سر همین رنگ هاست.البته بگم که دوربین های آنالوگ هم کلا رنگ رو کمتر از واقیعت در میارن.
به این فکر افتادم که اگه قرار باشه رنگها خوب در نیاد برم یه کامپکت بخرم که حداقل رنگش مثل بچه آدم خوب باشه.
به نظرم هم بالای 200 ارزش خرید کامپکت نداره.چون کامپکت هایی هستن که بالای 300 و حتی نزدیک 400 قیمت دارن.
اگه قرار باشه اینقدر پول داد که همون سوپرزوم ها بهتر هستن.
اون چیزی که من میگم فوجی 2000 عکسهاش کم رنگ هستن فقط در حد گمان و حدس هست براساس عکسهای دوستان.
چون من خود سوژه رو که ندیدم که بخوام بگم رنگش چه طوری در اومده.ولی از عکسهایی که از دوربین های کنون دیدم کلا عکسهای پررنگی دارند.شاید هم از واقعیت پررنگ تر.
بچه ها موندم چکار کنم.یه شعر هست که میگه :
آن یکی خر داشت پالانش نبود...........یافت پالان گرگ خر را در ربود(مولوی)
حالا حکایت کار منه.تا دیروز میگفم فوجی نیست حالا که پیدا کردم میگم به فوجی شک دارم.
ولی هنوز وقت دارم.اگه در مورد فوجی اشتباه میکنم یکی منو از اشتباه در بیاره.
از دوستان کسی میتونه با فوجی 2000 یه عکس از یه گل پررنگ بگیره؟یا یه چیز پررنگ زیر نور روز.
کم کم دیگه دوستان دارن از دستم عصبانی میشن.اگه چند روز دیگه هم صبر کنید از شر من شاید خلاص بشید.
از همه دوستان ممنونم.

unforgiven2009
14-03-2009, 11:17
بنظرم بین a1000 و sx10 تفاوت ها زیاده .من جنس عکس های دوربین های compact در این رده ها رو زیاد دیدم. قابل قیاس نیست. حالا از اینکه بگذریم همه چیز کیفیت نیست. sx10 تنظیمات گسترده های داره و a1000 تقریبا یک دوربین اتوماتیک. فرقشو جناب ebi66_boukan با مقایسه انجام دادن و همین مقدار رنج زوم یک برتری بی چون و چرا است.شما فرض کن میخواهی از یک گل قرمز عکس بگیری دوربینت ماکرو مناسب نداره مجبوری از دور ازش عکس بگیری . حالا این وسط فوکوس اتوماتیک دوربینتم نمیتونه درست فوکوس کنه مجبوری از فوکوس دستی استفاده کنی که تو این دوربین شما این مورد وجود نداره پس مجبوری بیخیال عکس گرفتن شی یا یک عکس تار و که دوربین معلوم نیست کجا فوکوس کرده بگیری. حالا یک دوربین مثل sx10 داری که ماکروش صفره میتونی لنزتو بچسبونی به گل یا یک عکس کاملا متفاوت بگیری
من حرفم اینکه شما که اینهمه کیفیت براتون اهمیت داره بنظرم یک دوربین اتوماتیک اونم در محیط بسته نمی تونه نیازتونو برطرف کنه . و از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی همونقدرم آش می خوری و از یک دوربین 150 تومانی انتظار معجزه نداشته باشید. (البته بگذریم که استثنا تی مانند sx1 هم است که قیمتش به کارایش نمی ارزه)
در رابطه با اون دو مدل قبلی هم تو بازار پیدا می شه البته اصفهان رو نمیدونم ولی من تو تهران زیاد دیدم کما که یکی از همین دوستان سری قدیمیتر یعنی a590 را خریده بودن و همچنین من اینا رو متناسب با بوجتون پیشنهاد دادم .

prowler88
14-03-2009, 11:18
جناب 741852 اختیار دارین. به این زودی ها عصبانی نمیشیم!
الان canon g10 هم هست که نزدیکای 500 تومنه. ولی به نظر من کیفیت عکس هاش از sx10 خیلی بهتره. اگه کسی دنبال زوم نباشه بهتره کامپکت بگیره.
من هم رفتم بازار از پاناسونیک ها lx-3 قیمتش 30 تومن از fz28 بیشتر بود ولی هم سنسورش بهتره و هم لنزش و هم تنظیمات عکایسش.

741852
14-03-2009, 11:28
از کامپکت ها تا قیمت 200 تومن چه دوربینهایی رو مناسب میدونید؟
قیمت a1000 رو در تهران ندارید؟

unforgiven2009
14-03-2009, 11:31
سلام.از سونی بدم نمیاد ولی باتریش نگرانم میکنه.سونی فقط فکر ال سی دی بزرگ بوده.فکرش رو نکرده که بابا این ال سی دی برق میخواد.من از باتری این دوربین نگرانم.
از fz28 که اصلا خوشم نمیاد و اگه میخواستم اینقدر پول بدم sx10 رو میگرفتم.البته این رو هم بگم که همون کنون و سونی و پانا(عکسهاشون که در اون سایت بود)آسمون خیلی آبی بود.والا در شهر ما آسمان اینقدر آبی نیست.
من هم مشکلم سر همین رنگ هاست.البته بگم که دوربین های آنالوگ هم کلا رنگ رو کمتر از واقیعت در میارن.
به این فکر افتادم که اگه قرار باشه رنگها خوب در نیاد برم یه کامپکت بخرم که حداقل رنگش مثل بچه آدم خوب باشه.
به نظرم هم بالای 200 ارزش خرید کامپکت نداره.چون کامپکت هایی هستن که بالای 300 و حتی نزدیک 400 قیمت دارن.
اگه قرار باشه اینقدر پول داد که همون سوپرزوم ها بهتر هستن.
اون چیزی که من میگم فوجی 2000 عکسهاش کم رنگ هستن فقط در حد گمان و حدس هست براساس عکسهای دوستان.
چون من خود سوژه رو که ندیدم که بخوام بگم رنگش چه طوری در اومده.ولی از عکسهایی که از دوربین های کنون دیدم کلا عکسهای پررنگی دارند.شاید هم از واقعیت پررنگ تر.
بچه ها موندم چکار کنم.یه شعر هست که میگه :
آن یکی خر داشت پالانش نبود...........یافت پالان گرگ خر را در ربود(مولوی)
حالا حکایت کار منه.تا دیروز میگفم فوجی نیست حالا که پیدا کردم میگم به فوجی شک دارم.
ولی هنوز وقت دارم.اگه در مورد فوجی اشتباه میکنم یکی منو از اشتباه در بیاره.
از دوستان کسی میتونه با فوجی 2000 یه عکس از یه گل پررنگ بگیره؟یا یه چیز پررنگ زیر نور روز.
کم کم دیگه دوستان دارن از دستم عصبانی میشن.اگه چند روز دیگه هم صبر کنید از شر من شاید خلاص بشید.
از همه دوستان ممنونم.
دوست عزیز به نظرم شما دیدتون نسبت به دوربینها یکماشتباه.البته جسارت نباشه اینو دوستانه میگم. شما رو مسائل جزئی خیلی فوکوس میکنی اینکه آسمون آبی پر رنگه یا کمرنگ مشکل بزرگی نیست اینا با تنظیمات همه قابل حله. و اینکه شما دوربین ها لایک را با کامپکت های اون رده قیاس میکنید و فکر میکنید نتیجه بهتری میگرید اونم برای چاپ کردن بنظرم اشتباه. در مورد اینکه می گید کامپکت بیشتر از این قیمت نمی ارزه , آخه زیر این قیمتم تقریبا چیز درست حسابی ام دستتو نم نمگیره و اینکه کسی بره کامپکت بخره یا سوپر زوم یک مسئله سلیقه ای است.
با کمال احترام

741852
14-03-2009, 11:45
سلام.جناب unforgiven اطلاعاتی که دادین خیلی خوب بود.پس با این حساب حواسم باید جمع باشه.حالا اینهایی که گفتی رو با فوجی 2000 میشه به دست آورد؟
اتفاقا عکس گرفتن از اشیا نزدیک مثل عکس گرفتن از نوشته های روزنامه به طوری که بشه در مانیتور به خوبی خونده بشن خیلی خیلی به کارم میاد.نکته ای رو که عنوان کردی به این دقتی که گفتی نمیدونستم.دستت درد نکنه.
اگه دیده باشی(که حتما دیدی)اگه با موبایل از فاصله 10 سانتی عکس از نوشته های یه روزنامه بگیری همه عکس سیاه میشه مخصوصا دور عکس.حالا با این فوجی 2000 میشه این کارو به خوبی انجام داد؟ماکروش به خوبی sx10 یا fz28 هست؟
اگه من در مورد رنگ عکسهای فوجی اشتباه میکنم من رو از اشتباه در بیارید.
یه عکس از یه گل قرمز.یه عکس از گلهایی که گلدان داره و در خونه ما ایرانی ها زیاد پیدا میشه.میتونه باعث تصمیم درست من بشه.باز هم از همه ممنون.

unforgiven2009
14-03-2009, 11:48
جناب 741852 اختیار دارین. به این زودی ها عصبانی نمیشیم!
الان canon g10 هم هست که نزدیکای 500 تومنه. ولی به نظر من کیفیت عکس هاش از sx10 خیلی بهتره. اگه کسی دنبال زوم نباشه بهتره کامپکت بگیره.
من هم رفتم بازار از پاناسونیک ها lx-3 قیمتش 30 تومن از fz28 بیشتر بود ولی هم سنسورش بهتره و هم لنزش و هم تنظیمات عکایسش.
البته جسارت نباشه ها دوست عزیز من با واژه خیلی بهتره که شما میگید یا قیاس سنسور و لنز یکم مشکل دارم و از نظر تنظیمات fz28 بنظرتون از LX3 چی کم داره؟ آیا شما این 4دوربینی که نام بردیدو از نزدیک دید و کاملا باهاشون کارکردید و با تنظیمات همشون کاملا واقفین؟ که متوجه تفاوت مثلا خیلی بهتره g10 با sx10 شدید؟ یا اینکه به این نتیجه رسیدید sx10 عکساش بهتر از H50 است؟ یا lx3 با fz28 ؟ منظورم دیدن عکس های مختلف سایتها نیستا. چون همین دوست ما بادیدن همین عکس ها دچار سردرگمی در انتخاب شدن .
البته تا کید میکنم این یک انتقاد دوستانه است و من کاملا به نظر شما احترام می گذارم و سریع موضع گیری نکنید:31::10::11:

741852
14-03-2009, 11:51
دوست عزیز به نظرم شما دیدتون نسبت به دوربینها یکماشتباه.البته جسارت نباشه اینو دوستانه میگم. شما رو مسائل جزئی خیلی فوکوس میکنی اینکه آسمون آبی پر رنگه یا کمرنگ مشکل بزرگی نیست اینا با تنظیمات همه قابل حله. و اینکه شما دوربین ها لایک را با کامپکت های اون رده قیاس میکنید و فکر میکنید نتیجه بهتری میگرید اونم برای چاپ کردن بنظرم اشتباه. در مورد اینکه می گید کامپکت بیشتر از این قیمت نمی ارزه , آخه زیر این قیمتم تقریبا چیز درست حسابی ام دستتو نم نمگیره و اینکه کسی بره کامپکت بخره یا سوپر زوم یک مسئله سلیقه ای است.
با کمال احترام

سلام.در مورد این تنظیمات در fz28 قبلا یه چیزایی گفتی.آیا فوجی 2000 هم این تنظیمات رو داره؟؟؟
یعنی تنظیمی داره که بشه رنگ عکس رو کم و زیاد کرد؟یا با نرم افزار منظورته؟

unforgiven2009
14-03-2009, 11:59
سلام.جناب unforgiven اطلاعاتی که دادین خیلی خوب بود.پس با این حساب حواسم باید جمع باشه.حالا اینهایی که گفتی رو با فوجی 2000 میشه به دست آورد؟
اتفاقا عکس گرفتن از اشیا نزدیک مثل عکس گرفتن از نوشته های روزنامه به طوری که بشه در مانیتور به خوبی خونده بشن خیلی خیلی به کارم میاد.نکته ای رو که عنوان کردی به این دقتی که گفتی نمیدونستم.دستت درد نکنه.
اگه دیده باشی(که حتما دیدی)اگه با موبایل از فاصله 10 سانتی عکس از نوشته های یه روزنامه بگیری همه عکس سیاه میشه مخصوصا دور عکس.حالا با این فوجی 2000 میشه این کارو به خوبی انجام داد؟ماکروش به خوبی sx10 یا fz28 هست؟
اگه من در مورد رنگ عکسهای فوجی اشتباه میکنم من رو از اشتباه در بیارید.
یه عکس از یه گل قرمز.یه عکس از گلهایی که گلدان داره و در خونه ما ایرانی ها زیاد پیدا میشه.میتونه باعث تصمیم درست من بشه.باز هم از همه ممنون.
والا دوست عزیز sx10 و fz28 به ترتیب ماکرو صفر و 1 سانتی متری دارند. همه این دوربین ها اعم از s2000 دارای تنظیمات دستی گسترده ای هستند . فقط نکته ای که ذهنه منو مشغول کرده تو سایت dpreview ماکرو فوکوس رنج s2000 را زده 10 سانتی متر در صورتی که مثلا sx10 را زده صفر . از جناب ebi66_boukan سوال کنید ایشون بهتر بر این موضوع واقف هستند.

unforgiven2009
14-03-2009, 12:10
سلام.در مورد این تنظیمات در fz28 قبلا یه چیزایی گفتی.آیا فوجی 2000 هم این تنظیمات رو داره؟؟؟
یعنی تنظیمی داره که بشه رنگ عکس رو کم و زیاد کرد؟یا با نرم افزار منظورته؟
ببینید تو fz28 یک گزینه ای است , به نام تنظیم عکس , که می تونی کنتراست و شفافیت و اشباع و پارازیت عکسو تنظیم کنی . در مورد دوربین فوجی باید چنین تنظیماتی باشه شما از دوست عزیزمان سوال کنید این مورد رو:10:
یک موضوع دیگه شما اگه بخاین عکستونو چاپ کنید با هر دوربینی عکس بگیرید نیاز به یک ویرایش قبل از چاپ داره و با نرافزار به راحتی این مشکل رنگو حل میکنید. تو چند پست قبل یک عکس از خروجی Adobe Photoshop Lightroom قرار دادم. تازه من اولین بارم بود با این نر افزار کار می کردم.

hamed_abii
14-03-2009, 12:35
سلام دوستان.

برای خرید یه دوربین تو رنج 250 راهنمائی کنید.

ممنون.

prowler88
14-03-2009, 12:40
البته جسارت نباشه ها دوست عزیز من با واژه خیلی بهتره که شما میگید یا قیاس سنسور و لنز یکم مشکل دارم و از نظر تنظیمات fz28 بنظرتون از lx3 چی کم داره؟ آیا شما این 4دوربینی که نام بردیدو از نزدیک دید و کاملا باهاشون کارکردید و با تنظیمات همشون کاملا واقفین؟ که متوجه تفاوت مثلا خیلی بهتره g10 با sx10 شدید؟ یا اینکه به این نتیجه رسیدید sx10 عکساش بهتر از h50 است؟ یا lx3 با fz28 ؟ منظورم دیدن عکس های مختلف سایتها نیستا. چون همین دوست ما بادیدن همین عکس ها دچار سردرگمی در انتخاب شدن .
البته تا کید میکنم این یک انتقاد دوستانه است و من کاملا به نظر شما احترام می گذارم و سریع موضع گیری نکنید:31::10::11:
حرف شما درسته. من تا حالا با این دوربین ها کار نکردم. ولی از سایت های مختلف (نه فقط یک سایت) یه سری مطالب راجع بهشون خوندم و تعدادی عکس ازشون دیدم و خودم یک جمع بندی کلی کردم. چند وقت پیش هم گفتم که وقتی چند سایت یک مطلب خاص رو راجع به یه دوربین میگن و حرف هاشون شبیه همه من خودم به شخصه اطمینان کامل پیدا میکنم.
در مورد lx-3 اگه فقط مشخصات رو هم نگاه کنید متوجه تفاوت ها میشین:
سنسور بزرگتر (24 مگاپیکسل بر سانتیمتر مربع در مقابل 36). لنز وایدتر (24 میلیمتر در مقابل 27 میلیمتر). دیافراگم 2 در حالت واید و 2.8 در حالت زوم که خب تو نوردهی خیلی تاثیر داره (مخصوصا برای نور کم). سنسور چرخش. کیفیت ال سی دی بهتر. و وزن کمتر (265 گرم در مقابل 417 گرم). در عین حال ابعادش هم خیلی کوچکتره.
شاید در مورد (خیلی) یه مقدار اغراق کرده باشم ولی از خیلی ها شنیدم که بهتره.

unforgiven2009
14-03-2009, 13:07

این یک نمونه از ماکرو از دوربینم البته اگه بتونید شرایط نوری و همچنین ثبات دوربینو فراهم کنی و یکم وقت بگذاری عکس های خیلی بهتری هم میگیری. دیگه تا جایی که نور اجازه می داد لنزو نزدیک کردم.

این یک نمونه ویرایش مختصر در Lightroom

unforgiven2009
14-03-2009, 13:28
حرف شما درسته. من تا حالا با این دوربین ها کار نکردم. ولی از سایت های مختلف (نه فقط یک سایت) یه سری مطالب راجع بهشون خوندم و تعدادی عکس ازشون دیدم و خودم یک جمع بندی کلی کردم. چند وقت پیش هم گفتم که وقتی چند سایت یک مطلب خاص رو راجع به یه دوربین میگن و حرف هاشون شبیه همه من خودم به شخصه اطمینان کامل پیدا میکنم.
در مورد lx-3 اگه فقط مشخصات رو هم نگاه کنید متوجه تفاوت ها میشین:
سنسور بزرگتر (24 مگاپیکسل بر سانتیمتر مربع در مقابل 36). لنز وایدتر (24 میلیمتر در مقابل 27 میلیمتر). دیافراگم 2 در حالت واید و 2.8 در حالت زوم که خب تو نوردهی خیلی تاثیر داره (مخصوصا برای نور کم). سنسور چرخش. کیفیت ال سی دی بهتر. و وزن کمتر (265 گرم در مقابل 417 گرم). در عین حال ابعادش هم خیلی کوچکتره.
شاید در مورد (خیلی) یه مقدار اغراق کرده باشم ولی از خیلی ها شنیدم که بهتره.
بله اینایی که میگید درسته یکی از دلایل کم نویز بودنشم همینه ولی خوب شما بحثتون در رابطه با کیفیت لنز و ابعاد سنسور که خیلی تو این ردها اختلاف ندارند و همچنین به خاطر کلاس کاری متفاوت وزن و ابعاد نمیتونه عاملی برای قیاس این دو باشه مثلا شما با با g10 چنین قیاسی داشته باشید بهتره و در lx3 شما زوم وایدو از دست میدید که به نظرم تو این رنج زوم بالا قیمتی خیلی خوبه. نکته مهم اینکه با صرف چنین هزینه ای برای این دوربین چقدر تفاوت بین دوربین های کامپکت دیگه ای به دست می یاد؟ خیلی زیاد؟
بنظر من هرکی دنبال slr نیست بهتره وارد دنیای سوپر زومها شه که حدقا از این امکان زوم بهره ببره. وگرنه از نظر من اختلاف زیادی بین این رده بندی ها وجود نداره.
یک نکته دیگه برای خنده میگم:31: شما مدام تو پستهای قبلی می گین این دوربین بهتر از او ن یکیه و اون یکی بهتر ایز این واقعا یکی که تازه پا به فروم می زار حیران میمونه که بلاخره کدوم بهتر از دیگریه . محزه مزاح گفتم اینو :10:
اینام نظر شخصی منه شاید من اشتباه میکنم
موفق باشید

741852
14-03-2009, 14:03
سلام.یه عکس از گلی.سبزه ای .یه شی رنگی بگیرید بزارید.فوجی داران هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم.
تنظیمات کنتراست و اشباع و شفافیت و این ازک پزک ها که unforgiven میگه رو این دوربین داره؟فوجی 2000 منظور هست.
جناب unforgiven خیلی فعالیااااااااا.همیشه هستی!!!!
منتظر یه عکسم از گلی .گلدانی......برای دیدن رنگ عکسها.

armin_software
14-03-2009, 14:19
راستش a1000 & a2000 اينا مدل هاي جديد دوربين موفقو پرفروش a720 هستن.a590 يكي از گزينه هان ميتونه باشه البته يه كم از اين دوتا قديمي تره.در كل به نظرم عكس هاش بايد در رده خودش خوب باشه.سنسورشم 1/2.3 هست كه هم اندازه slr-like هاست.فقط زومش كمه.اما كيفيت عكس هاش رو نديدم ولي با توجه به اينكه كانن يه چيزيو الكي بيرون نميده ازش مطمئن باش.در كل با اين قيمت خوبه.حسگر 10 مگاپيكسل - صفحه نمايش 2.5 اينچ - لنز 35-140 ميليمتر (4 برابر) - بزرگنمايي اپتيكال 4برابر - بزرگنمايي ديجيتال 4برابر - محدوده ديافراگم F2.7-5.6 - سرعت شاتر 1600/1 تا 16 ثانيه - حساسيت 1600 تا 80 - اتوماتيک و دل‌خواه و 5 حالت از پيش تنظيم شده تنظيم تراز سفيدي
پس من 590 می خرم.
اشتباه کردم منظورم از a100 همون 590 بود.
a100 قیمتش بین 200 تا 180 هست!
من می خوام 590 بخرم به قیمت 150 بهترین انتخاب می تونه باشه؟

farshad321
14-03-2009, 14:20
من حدود 10 روزه که دنبال خرید دوربین w170 هستم ولی گیر نمیاد. تقریبا تمامی نمایندگیهای سونی رو تو جمهوری سر زدم میگن موجود نداریمم. به نظر شما چه اتفاقی افتاده؟
دوربین حدود 250 تومن چی پیشنهاد میکنید؟

unforgiven2009
14-03-2009, 14:29
من اینو قبلا اینجا قرار دادم ولی به خاطر زمستان هنوز گل درست درمون گیر نیووردم که ازش عکس بگیرم.میرم یک چنتایی از گل و گیها عکس میگیرم اینجا قرار میدم:11:

unforgiven2009
14-03-2009, 14:36
سلام دوستان.

برای خرید یه دوربین تو رنج 250 راهنمائی کنید.

ممنون.

من حدود 10 روزه که دنبال خرید دوربین w170 هستم ولی گیر نمیاد. تقریبا تمامی نمایندگیهای سونی رو تو جمهوری سر زدم میگن موجود نداریمم. به نظر شما چه اتفاقی افتاده؟
دوربین حدود 250 تومن چی پیشنهاد میکنید؟

آقا فوجی s2000 ,کنن a650 , a720 , فوجی F200EXR که با قیمت مناسب گیر بیاری به نظر مشخصات خوبی داره

unforgiven2009
14-03-2009, 14:38
پس من 590 می خرم.
اشتباه کردم منظورم از a100 همون 590 بود.
A100 قیمتش بین 200 تا 180 هست!
من می خوام 590 بخرم به قیمت 150 بهترین انتخاب می تونه باشه؟
اقا به نظر انتخاب خوبیه نصبت به هزینه ای که میکنید

ebi66_boukan
14-03-2009, 15:16
نمي دونم منظورتون از اينكه قرمز رو صورتي نشون ميده چيه؟؟؟راستش من تا حالا در مورد هيچ دوربيني اينو نشنيده بودم.زيادي حساسيت به خرج ميدي.در مورد ماكرو راستش مواردي بوده كه من سوژه رو به لنز چسپوندم و ازش عكس گرفتم.ولي اگه اشتباه نكرده باشم 1 سانتي متر زده.عكس قرمز گير نياوردم اما يه گياه صورتي گير آوردم كه 2-3 ماه پيش ازش عكس گرفتم.اميدوارم كمك كرده باشم.تو سايت اينو زده.Super Macro: Approx. 1 cm - 30 cm[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lofa
14-03-2009, 16:52
كسي از بچه لينك دانلود Adobe Photoshop Lightroom v2.0.481478 را داره؟

unforgiven2009
14-03-2009, 17:23

آقا اینارو رفتم از گلفوروشی سر کوچمون گرفتم :31: امیدوارم کمک کنه.

unforgiven2009
14-03-2009, 17:29
بفرمایید:

کیجن:

lofa
14-03-2009, 17:34
بفرمایید:

کیجن:

unforgiven جان ممنون اما اين لينكها از كار افتادن

unforgiven2009
14-03-2009, 17:42
unforgiven جان ممنون اما اين لينكها از كار افتادن
اقا این لینکها که کار می کنن همین الان تست گرفتم ازشون نکنه با rapidshare مشکل داری ؟

unforgiven2009
14-03-2009, 17:52
آقا این لینکو ببینید کار میکنه من تست کردم مشکلی نداشت

prowler88
14-03-2009, 18:02
بله اینایی که میگید درسته یکی از دلایل کم نویز بودنشم همینه ولی خوب شما بحثتون در رابطه با کیفیت لنز و ابعاد سنسور که خیلی تو این ردها اختلاف ندارند و همچنین به خاطر کلاس کاری متفاوت وزن و ابعاد نمیتونه عاملی برای قیاس این دو باشه مثلا شما با با g10 چنین قیاسی داشته باشید بهتره و در lx3 شما زوم وایدو از دست میدید که به نظرم تو این رنج زوم بالا قیمتی خیلی خوبه. نکته مهم اینکه با صرف چنین هزینه ای برای این دوربین چقدر تفاوت بین دوربین های کامپکت دیگه ای به دست می یاد؟ خیلی زیاد؟
بنظر من هرکی دنبال slr نیست بهتره وارد دنیای سوپر زومها شه که حدقا از این امکان زوم بهره ببره. وگرنه از نظر من اختلاف زیادی بین این رده بندی ها وجود نداره.
یک نکته دیگه برای خنده میگم:31: شما مدام تو پستهای قبلی می گین این دوربین بهتر از او ن یکیه و اون یکی بهتر ایز این واقعا یکی که تازه پا به فروم می زار حیران میمونه که بلاخره کدوم بهتر از دیگریه . محزه مزاح گفتم اینو :10:
اینام نظر شخصی منه شاید من اشتباه میکنم
موفق باشید

بحث من سر اینه که این اختلاف ابعاد در سنسور درسته که با دوربین های slr قابل مقایسه نیست ولی روی کیفیت عکس تاثیر مستقیم و محسوس داره. در مورد وزن و ابعاد هم از این نظر گفتم که اگه یه نفر زوم زیاد براش مهم نباشه میتونه یه دوربین بخره که بجای این که بذاره تو کیف بذاره تو جیبش و با خودش این ور اون ور بره. به نظر من هم برای lx-3 زوم کم یه کمبود محسوب میشه ولی نه به اون شدت. یه ذره از لنزهای 55-18 دوربین های slr زومش بیشتره. نظر شخصی من اینه که کیفیت عکس و مشخصات lx-3 از fz-28 بهتره و 30 تومن هم اختلاف ناچیزیه ولی اگه خودم بخوام دوربین بخرم فکر نکنم بخرمش چون بعضی وقت ها یه موقعیتی پیش میاد که استفاده از زوم ضروری میشه. بستگی به استفاده داره.
در مورد اون نکته ای که گفتی هم به این دلیله که (تعریف از خودم نباشه) آدم واقع بینی هستم. و به عبارتی میگن دست بالا دست زیاده و هر دوربینی از جهتی خوبه و از جهتی فلانی بهش ارجحیت داره. باز هم میگم این که کدوم دوربین بهتره رو (به غیر از مشخصات دوربین) 2 تا فاکتور مشخص میکنه:

1- بودجه
2- کاربرد

unforgiven2009
14-03-2009, 18:39
بحث من سر اینه که این اختلاف ابعاد در سنسور درسته که با دوربین های slr قابل مقایسه نیست ولی روی کیفیت عکس تاثیر مستقیم و محسوس داره. در مورد وزن و ابعاد هم از این نظر گفتم که اگه یه نفر زوم زیاد براش مهم نباشه میتونه یه دوربین بخره که بجای این که بذاره تو کیف بذاره تو جیبش و با خودش این ور اون ور بره. به نظر من هم برای lx-3 زوم کم یه کمبود محسوب میشه ولی نه به اون شدت. یه ذره از لنزهای 55-18 دوربین های slr زومش بیشتره. نظر شخصی من اینه که کیفیت عکس و مشخصات lx-3 از fz-28 بهتره و 30 تومن هم اختلاف ناچیزیه ولی اگه خودم بخوام دوربین بخرم فکر نکنم بخرمش چون بعضی وقت ها یه موقعیتی پیش میاد که استفاده از زوم ضروری میشه. بستگی به استفاده داره.
در مورد اون نکته ای که گفتی هم به این دلیله که (تعریف از خودم نباشه) آدم واقع بینی هستم. و به عبارتی میگن دست بالا دست زیاده و هر دوربینی از جهتی خوبه و از جهتی فلانی بهش ارجحیت داره. باز هم میگم این که کدوم دوربین بهتره رو (به غیر از مشخصات دوربین) 2 تا فاکتور مشخص میکنه:

1- بودجه
2- کاربرد

اخه یک موضوعی است که شما بنا به مشاهدات چند عکس در سایت های مختلف هر کدوم را نسبت به دیگری ارجع می دونید که این میتونه نظر قطعی نباشه .مثلا من به موردی که در سایتی مثلا در مورد نویز دوربین بیان کرده هیچ وقت بر نخوردم.
بحسم سر این دو تا دوربین نیست lx3 بسار دوربین خوبیه اگه برای من زوم مهم نبود شاید این دوربینو می خریدم. کلی میگم اینجور مقایسه ها چیزی جز سردرگمی در انتخاب نداره چون واقعا اختلافات جزئی است و همه چیز کیفیت نیست. بعد مگه شما نمی گید lx3 قیمتش 450 تومنه. من fz28 رو 385 قیمت دارم.پس اختلاف 30 تومن نیست. در مورد اون مقایسه هم اگر زوم برای طرف مهم نیست چه لزومی داره بره دوربین با آن ابعاد بگیره؟ یا اگه زوم براش مهم باشه می شه بگی مثلا برو lx3 بگیر چون وزن اندازش کمه؟ بنظرم هر کدومو باید تو کلاس کاری خودش مقایسه کنید و این مسئله تا حدودی سلیقه ای است و ملاک برتری محسوب نمی شه.
خوبی دوربین های سوپر زوم اینکه همه چیز رو یکجا داره و شما احساس کمبود نمی کنید . هم ماکرو دارید هم واید دارید هم تله دارید هم تنظیمات گسترده دارید و...بجز مواردی که مربوط به دوربین های این رده میشه مثلا مسئله عمق میدانو نویز و...

diamond2004
14-03-2009, 18:43
سلام!

با 350 تومن دوربین فیلمبرداری بهتره یا دوربین دیجیتال ؟ اگر جواب دادید مدل هم ذکر کنید خیلی ممنون میشم!

unforgiven2009
14-03-2009, 19:21
سلام!

با 350 تومن دوربین فیلمبرداری بهتره یا دوربین دیجیتال ؟ اگر جواب دادید مدل هم ذکر کنید خیلی ممنون میشم!
سلام
بستگی داره فیلمبرداری می خواهید کنید یا عکاسی؟

741852
14-03-2009, 19:37
سلام.ebi جان دستت درد نکنه.خیلی قشنگ بودن.
نگفتی که تنظیماتی که unforgiven میگه رو فوجی داره یانه.تنظیمات عکس شامل تنظیم کنتراست و .... رو خود دوربین داره یا نه.
unforgiven عکسهات خیلی قشنگ بودن.جالب اینجاست که هیچ وقت نمیخوای کم بیاری.در مورد هر موضوعی بحث میشه سریع یا عکس میزاری یا نظر میدی.ولی عکسات عالی بودن.خیلی دل خجسته ای داری.
unforgiven شماره تلفن نمایندگی پاناسونیک در اصفهان رو میدی؟
یا همون فوجی رو میگیرم یا fz28.
ببینم fz28 قیمتش چنده.بعد دیگه تصمیمم رو میگیرم.مرسی از همه دوستان که در این مدت کمک کردن.

diamond2004
14-03-2009, 19:55
سلام
بستگی داره فیلمبرداری می خواهید کنید یا عکاسی؟

برای کاربرد خانوادگی میخوام فکر کنم فیلمبرداری بهتر باشه ولی مطمئن نیستم! در واقع چنتا مدل دیدم ولی نمیتونم انتخاب کنم! اگر مدل بهتری میشناسید لطف کنید بگید ممنون میشم!

عکسبرداری: البته درسته گفتم 350 ولی هرچی کمتر پول بذارم خوب بهتره!
panasonic lumix fs3
canon a2000
canon sx110
canon sx10 این مدل رو یکی از آشنا هام از ژاپن چنتایی آورده به من به قیمت 350 تومن میده! بدون گارانتی و ...

فیلمبرداری: نظرم اول به هارد دیسکی هست و بعد دی وی دی بعد کاست! البته قیمت اولویت داره! اگر کیفیت عکسش هم خوب باشه که بهتر!
jvc gz-mg335
sony dcr-sr46
sony dvd 610
sony dcr-hc52

میشه یک مقایسه بکنید؟

prowler88
14-03-2009, 20:05
برای کاربرد خانوادگی میخوام فکر کنم فیلمبرداری بهتر باشه ولی مطمئن نیستم! در واقع چنتا مدل دیدم ولی نمیتونم انتخاب کنم! اگر مدل بهتری میشناسید لطف کنید بگید ممنون میشم!

عکسبرداری: البته درسته گفتم 350 ولی هرچی کمتر پول بذارم خوب بهتره!
panasonic lumix fs3
canon a2000
canon sx110
canon sx10 این مدل رو یکی از آشنا هام از ژاپن چنتایی آورده به من به قیمت 350 تومن میده! بدون گارانتی و ...

فیلمبرداری: نظرم اول به هارد دیسکی هست و بعد دی وی دی بعد کاست! البته قیمت اولویت داره! اگر کیفیت عکسش هم خوب باشه که بهتر!
jvc gz-mg335
sony dcr-sr46
sony dvd 610
sony dcr-hc52

میشه یک مقایسه بکنید؟
دوست عزیز قصد جسارت ندارم ولی این مقایسه ای که شما میکنی مثل اینه که سینما خانوادگی رو با تلویزیون مقایسه کنی. این یه چیزه اون یه چیز دیگه. ولی میتونی یه تلویزیون بخری که سینما خانوادگی هم باهاش اشانتیون بدن. هر چند شاید اون جنس اشانتیون بهترین جنس نباشه.
در این مورد هم من پیشنهاد میکنم یه دوربین عکاسی بخری که قابلیت فیلم برداری قابل قبولی هم داشته باشه. قیمت sx10 که میگی خوبه. اینجا طرفای 450 تومنه.

ebi66_boukan
14-03-2009, 20:09
نگفتی که تنظیماتی که unforgiven میگه رو فوجی داره یانه.تنظیمات عکس شامل تنظیم کنتراست و .... رو خود دوربین داره یا نه.
Unforgiven عکسهات خیلی قشنگ بودن.جالب اینجاست که هیچ وقت نمیخوای کم بیاری.در مورد هر موضوعی بحث میشه سریع یا عکس میزاری یا نظر میدی.ولی عکسات عالی بودن.خیلی دل خجسته ای داری.
Unforgiven شماره تلفن نمایندگی پاناسونیک در اصفهان رو میدی؟
ببینم fz28 قیمتش چنده.بعد دیگه تصمیمم رو میگیرم.مرسی از همه دوستان که در این مدت کمک کردن.

تنظيم كنتراست من چيزي نديدم ولي يه گزينه داره به اسم شارپنس كه هارد و نرمال و سافت داره.

prowler88
14-03-2009, 20:14
اخه یک موضوعی است که شما بنا به مشاهدات چند عکس در سایت های مختلف هر کدوم را نسبت به دیگری ارجع می دونید که این میتونه نظر قطعی نباشه .مثلا من به موردی که در سایتی مثلا در مورد نویز دوربین بیان کرده هیچ وقت بر نخوردم.
بحسم سر این دو تا دوربین نیست lx3 بسار دوربین خوبیه اگه برای من زوم مهم نبود شاید این دوربینو می خریدم. کلی میگم اینجور مقایسه ها چیزی جز سردرگمی در انتخاب نداره چون واقعا اختلافات جزئی است و همه چیز کیفیت نیست. بعد مگه شما نمی گید lx3 قیمتش 450 تومنه. من fz28 رو 385 قیمت دارم.پس اختلاف 30 تومن نیست. در مورد اون مقایسه هم اگر زوم برای طرف مهم نیست چه لزومی داره بره دوربین با آن ابعاد بگیره؟ یا اگه زوم براش مهم باشه می شه بگی مثلا برو lx3 بگیر چون وزن اندازش کمه؟ بنظرم هر کدومو باید تو کلاس کاری خودش مقایسه کنید و این مسئله تا حدودی سلیقه ای است و ملاک برتری محسوب نمی شه.
خوبی دوربین های سوپر زوم اینکه همه چیز رو یکجا داره و شما احساس کمبود نمی کنید . هم ماکرو دارید هم واید دارید هم تله دارید هم تنظیمات گسترده دارید و...بجز مواردی که مربوط به دوربین های این رده میشه مثلا مسئله عمق میدانو نویز و...
البته خب شاید دیدگاه شما با من یه مقدار فرق میکنه. من هم هیچ وقت با دیدن چند تا عکس قضاوت نمیکنم. همون طور که گفتم یه جمع بندی کلی میکنم و نتیجه گیری میکنم. راستش نمایندگی پاناسونیک که رفتم تفاوت قیمتشون 30 تومن بود. (400-430). من هم دقیقا حرف شما رو زدم شاید درست متوجه نشدین. من گفتم به بودجه و کاربرد بستگی داره. اگه چیزی کاربردش بیشتر یا کمتر باشه مسلما در انتخاب تاثیر داره. و این مورد هم قبول دارم که دوربین های سوپرزوم همه چی رو با هم دارن. ولی بعضی وقت ها بد نیست آدم از یه چیز بزنه که یه چیز دیگه رو به دست بیاره.

unforgiven2009
14-03-2009, 20:47
unforgiven عکسهات خیلی قشنگ بودن.جالب اینجاست که هیچ وقت نمیخوای کم بیاری.در مورد هر موضوعی بحث میشه سریع یا عکس میزاری یا نظر میدی.ولی عکسات عالی بودن.خیلی دل خجسته ای داری.
unforgiven شماره تلفن نمایندگی پاناسونیک در اصفهان رو میدی؟
به به می بینم که پرچم سفیدو در مقابل fz28 برافراشتید :31:
آقا اینم آدرس نمایندگی:

تو تهران 380 تا 400

Senator_F
14-03-2009, 22:49

این ورژن 2.2 final

ولی من photoshop elements رو به این ترجیح میدم.

unforgiven2009
15-03-2009, 00:14
این ورژن 2.2 final

ولی من photoshop elements رو به این ترجیح میدم.
اقا این photoshop elements فرمت RAW را پشتیبانی میکنه؟

Senator_F
15-03-2009, 00:35
اقا این photoshop elements فرمت raw را پشتیبانی میکنه؟

بعلی.پشتیبانی میکنه.ولی چون من با این فرمت زیادکار نکردم،تسلط بهش ندارم و همچنین کیفیت عملکردشو تو این فرمت دقیق نمیدونم.

741852
15-03-2009, 05:45
سلام.
ebi جان در مورد باتری:
اگه ال سی دی به صورت دائم روشن باشه و هر عکس رو به فاصله 1 دقیقه از هم بگیریم به نظرت تا چند تا عکس رو دوام میاره؟
یعنی اگر 50 تا عکس بگیریم 50 دقیقه هم ال سی دی روشن خواهد بود.
اینکه میگین مثلا تا 400 شات میشه عکس گرفت معیار درستی هست؟
چون میشه بدون مکث تند تند عکس گرفت.
کم کم سوال هام داره تموم میشه.ممنون از همه.

unforgiven2009
15-03-2009, 11:24
سلام.
Ebi جان در مورد باتری:
اگه ال سی دی به صورت دائم روشن باشه و هر عکس رو به فاصله 1 دقیقه از هم بگیریم به نظرت تا چند تا عکس رو دوام میاره؟
البته دوست عزیز پاسخ این سوالو دقیق نمیشه داد چون عوامل دیگه مثله فلاش زدن کار کردن با زوم دوربین حتی میزان روشنایی ال سی دی وعوامله دیگه دخیله.مثلا می شه گفت در شرایط ایده آل نهایت دوربین 400 تا شات میندازه .

ebi66_boukan
15-03-2009, 12:47
سلام.
Ebi جان در مورد باتری:

ميزان ظرفيت باتري به نوع باطري بستگي داره.براي مثال من 4 باتري سوني 2700 ميلي آمپر كه فول شارژ بود حدود 335 عكس با فلاش گرفتم وحدود 20 دقيقم فيلمبرداري كردم.اين در حالي بود كه هنوز هم شارژ داشت.براي هر عكس حدود 20-30 ثانيه وقت لازمه.ولي اگه 4 باتري يدك هم باشه ديگه كاملا خيال آدم راحت ميشه.ضمنا اگه بخواي از چشمي الكترونيكي ميشه استفاده كرد كه مصرف باتري رو چندين برابر كاهش ميده.براي عكاسي بدون فلاش اين تعداد بالاتر هم ميره.بازم ميگم به نوع باتري بستگي داره.شايد انواع 3500 ميلي كه تو بازار هستن خيلي بيشتر از اينا دوام بيارن.

Excel-VB
15-03-2009, 13:39
یک عدد دوربین فیلم برداری هندی کم Sony مدل DCR-HC26E فیلم خور نوع Mini DV بسیار بسیار تمیز و 100% سالم (کلا 4 بار باهاش فیلم گرفتم) بدون حتی 1 ضربه خوردن (روی پر قو ازش نگهداری کردم) آماده برای فروش ...
با ضمانت کتبی جهت آسودگی خیال خریدار
قیمت مقطوع بدون چک و چانه 250 هزا رتومان (50 هزار زیر قیمت بازار در رنج کارکرده و 100 هزار زیر قیمت مدل های مشابه)
با کیف همراه و لوازم کامل
100% اورجینال و اصل ژاپن
علت فروش: عدم نیاز

prowler88
15-03-2009, 14:32
مگه اینجا خرید و فروش هم میشه کرد؟

ebi66_boukan
15-03-2009, 19:26
یک عدد دوربین فیلم برداری هندی کم sony مدل dcr-hc26e فیلم خور نوع mini dv بسیار بسیار تمیز و 100% سالم (کلا 4 بار باهاش فیلم گرفتم) بدون حتی 1 ضربه خوردن (روی پر قو ازش نگهداری کردم) آماده برای فروش ...
با ضمانت کتبی جهت آسودگی خیال خریدار
قیمت مقطوع بدون چک و چانه 250 هزا رتومان (50 هزار زیر قیمت بازار در رنج کارکرده و 100 هزار زیر قیمت مدل های مشابه)
با کیف همراه و لوازم کامل
100% اورجینال و اصل ژاپن
علت فروش: عدم نیاز

پيشنهاد ميكنم تو سايت عكاسي بخش خريد و فروش اقدام به فروش نماييد.اونجا بازديد كننده بيشتري داره.

741852
15-03-2009, 20:30
سلام.ابی جان اونجارو که گفتی برای هر عکس 20-30 ثانیه وقت لازمه منظورت چی بود؟اصلا نفهمیدم.....
مگه نمیشه تند تند عکس گرفت؟یعنی یک عکس که می گیرم باید 20 ثانیه صبر کنم تا دوباره عکس بگیرم؟

احتمال 99 درصد فردا میرم سفارش میدم تا دوربین رو برام بیاره.دیگه خیلی دیر شد تازه باید یاد بگیرم.جمعه هم که عیده.....
در مورد شارژر:
نمیدونی چی بگیرم از همه بهتره؟یه سایت هست به نام ایران باتری که مارک های مختلف رو گذاشته.
یه مارک گذاشته به نام C.F.L که باتری هاش نارنجی رنگ هستن و نوشته قابلیت رفرش داره و 2 ساعته باتری ها رو شارژ میکنه و قیمت 20 تومن براش نوشته.
شما شارژر سونی رو چند خریدی؟4 تا باتری هم باهاش بود درسته؟
این دوربین یه مدل باتری دیگه هم میخوره(قلمی لیتیومی)که دیدم سایتش نوشته تا 700 شات میشه عکس گرفت.
در مورد این باتری چیزی میدونی؟
راستی رم چی بخرم و انواع مختلفش به چه قیمتی فروخته میشن؟

آقا یه سوال که وجدانا جواب بده:من میخوام با این دوربین عکسهای خانوادگی بگیرم و سر فرصت چاپ کنم در اندازه حداقل 10 در 15.اگه میدونی که چاپش خوب در نمیاد تا نخریدم بگو..........فقط فکر چاپ عکسهام هستم.
مرسی ازت و همه دوستان دیگه مخصوصا unforgiven جان که خیلی باحاله.منتظرم

seymour
15-03-2009, 20:35
مگه اینجا خرید و فروش هم میشه کرد؟
حق با شماست و قاعدتاً نباید خرید و فروش انجام بشه ... بهتره از بخش بازارچه فوروم های دیگه استفاده کنی .. (پرشین تولز هم بخش بازارچه داره)

ebi66_boukan
15-03-2009, 21:49
سلام.ابی جان اونجارو که گفتی برای هر عکس 20-30 ثانیه وقت لازمه منظورت چی بود؟اصلا نفهمیدم.....
مگه نمیشه تند تند عکس گرفت؟یعنی یک عکس که می گیرم باید 20 ثانیه صبر کنم تا دوباره عکس بگیرم؟

احتمال 99 درصد فردا میرم سفارش میدم تا دوربین رو برام بیاره.دیگه خیلی دیر شد تازه باید یاد بگیرم.جمعه هم که عیده.....
در مورد شارژر:
نمیدونی چی بگیرم از همه بهتره؟یه سایت هست به نام ایران باتری که مارک های مختلف رو گذاشته.
یه مارک گذاشته به نام c.f.l که باتری هاش نارنجی رنگ هستن و نوشته قابلیت رفرش داره و 2 ساعته باتری ها رو شارژ میکنه و قیمت 20 تومن براش نوشته.
شما شارژر سونی رو چند خریدی؟4 تا باتری هم باهاش بود درسته؟
این دوربین یه مدل باتری دیگه هم میخوره(قلمی لیتیومی)که دیدم سایتش نوشته تا 700 شات میشه عکس گرفت.
در مورد این باتری چیزی میدونی؟
راستی رم چی بخرم و انواع مختلفش به چه قیمتی فروخته میشن؟

آقا یه سوال که وجدانا جواب بده:من میخوام با این دوربین عکسهای خانوادگی بگیرم و سر فرصت چاپ کنم در اندازه حداقل 10 در 15.اگه میدونی که چاپش خوب در نمیاد تا نخریدم بگو..........فقط فکر چاپ عکسهام هستم.
مرسی ازت و همه دوستان دیگه مخصوصا unforgiven جان که خیلی باحاله.منتظرم

در مورد سرعت دوربين خيلي خوب عمل ميكنه.منظورم از 20-30 ثانيه وقت لازم براي تنظيم نور(در تنظيم دستي)/ميزان زوم و يا آماده شدن فلاش بود.و گرنه اگه بخوام تند تند عكس بگيرم كه عملكردش خوبه.تا جايي كه شنيدم سي اف ال بد نيست ولي من يه سي اف ال كادميم داشتم اصلا ازش راضي نبودم اما از اين سوني ها خيلي راضيم.در مورد ليتيومي اگه باشه هم به نظرم قيمتش بايد بالا باشه من سوني رو 38 تومن خريدم كه شارژرش قابليت قطع شارژ اتوماتيك رو داره.ضمنا قابليت رفرش رو هم داره.ال سي دي هم داره.ببين دوست عزيز من تا اندازه 16 در 21 چاپ كردم خيلي خوب بوده به نظرم.ضمنا بازم ميگم من تعصب ندارم و از كانن بيشتر خوشم مياد.از 16در 21 به بالا بيشتر چاپ نكردم نميدونم چطوره.رم هم الان دوستان توشيبا 8 گيگ خريدن 25 تومن.الان مارك هاي سان ديسك.ترنست توشيبا كينگ استون بهترين هاي بازار هستن.

unforgiven2009
15-03-2009, 23:06
جناب 741852 انشا الله چند روز ديگه عكسا تونو اينجا مي بينيم.
حالا فعلا ي2 تا عكس از اين fz28 خان داشته باشيد تا بعد . اينارو توشب گرفتم.:

741852
15-03-2009, 23:24
سلام.ابی جان امکانش هست که از یکی از عکس هایی که چاپ کردی یه عکس برام بزاری؟
یکیش رو بزاری روی یه کاغذی چیزی یه عکس ازش بگیری و بزاری؟
آقا دیگه خجالت میکشم به خاطر..................ولی ببین اگه میتونی .....
ابی جان فوجی 2000 هم در شب میتونه عکسهایی به خوبی اینایی که unfor گذاشته بگیره؟

unforgiven جان منظورت رو از گذاشتن این عکسهای آخر میشه بگی؟به صورت واضح.
نکنه میخوای رای من رو بزنی شیطون بلا.نظر خودت در مورد s2000 چیه؟هنوز هم اعتقاد داری که خروجی سوپرزوم ها به هم نزدیک هستن؟

unforgiven2009
15-03-2009, 23:35

نکنه میخوای رای من رو بزنی شیطون بلا.نظر خودت در مورد s2000 چیه؟هنوز هم اعتقاد داری که خروجی سوپرزوم ها به هم نزدیک هستن؟
نه دوست عزيز اينا رو به عنوان simple گذاشتم اينجا . قصد مقايسه ندارم . مطمئنم فوجي هم ميتونه اينجوري عكس بگيره .

ebi66_boukan
15-03-2009, 23:42

ببخشيد من يه كم آي كيوم پايينه.يعني اينكه از عكسي كه با دوربين گرفتم و بعد چاپ كردم دوباره عكس بگيرم؟؟؟؟خود عكس كه هست.عكس هاي شب هم گذاشتم برات.نديدي مگه؟؟؟؟

unforgiven2009
15-03-2009, 23:52
جناب ebi66_boukan درست ميگن عكسي كه اينجوري گرفته شه كيفيت نداره .شما اون عكسي كه رو مونيتور ميبينيد با يكم پردازش و اديت و همچنين بدي يك جا كه بتونه عكسو خوب چاپ كنه مطمئن باش از كيفيتش راضي ميشي.

mh.attari
16-03-2009, 00:03
دوستان واسه کیفیت hd حتما باید tv lcd داشت یعنی تو کامپیوتر تصویر رو موج دار نشون میده این تبیعی هست تو رو خدا زود راهنمایی کنید دوربین هم sx1 هست؟

ebi66_boukan
16-03-2009, 00:12
دوستان واسه کیفیت hd حتما باید tv lcd داشت یعنی تو کامپیوتر تصویر رو موج دار نشون میده این تبیعی هست تو رو خدا زود راهنمایی کنید دوربین هم sx1 هست؟

پخش فيلم هاي hd به كامپيوتر هاي با پردازنده و رم بالا نياز داره.الان كامپيوتر من فيلمبرداري اچ دي رو به صورت تكه تكه نشون ميده چون كامپيوترم نميكشه.يه نگاه به دفتر چه ي دوربين بنداز ببين سيستم مورد نياز براي پخش فيلمش چيه؟؟؟ولي رو تلويزيون معمولي هم خوب نشون ميده فقط با اين تفاوت كه اون جزئياتي كه رو ال سي دي نشون ميده رو آنالوگ نشون نميده.با تلويزيون امتحان كن ببين چطوره.البته منظورم اينه كه دوربينتو به تلويزيون وصل كن و بعد نگاه كن.احتمال ميدم مشكل از قدرت كامپيوترت باشه.

unforgiven2009
16-03-2009, 00:16
آقا به نظرم دليلش اينكه اين دورين در مو دHD با رزولشن 1920x 1080 فيلم ميگيره كه با رزولشن مونيتورت تطبيق نداره . مشكل دوربين نيست.

Raptor 2009
16-03-2009, 00:17
پخش فيلم هاي hd به كامپيوتر هاي با پردازنده و رم بالا نياز داره.الان كامپيوتر من فيلمبرداري اچ دي رو به صورت تكه تكه نشون ميده چون كامپيوترم نميكشه.يه نگاه به دفتر چه ي دوربين بنداز ببين سيستم مورد نياز براي پخش فيلمش چيه؟؟؟ولي رو تلويزيون معمولي هم خوب نشون ميده فقط با اين تفاوت كه اون جزئياتي كه رو ال سي دي نشون ميده رو آنالوگ نشون نميده.با تلويزيون امتحان كن ببين چطوره.البته منظورم اينه كه دوربينتو به تلويزيون وصل كن و بعد نگاه كن.احتمال ميدم مشكل از قدرت كامپيوترت باشه.
خود دوربین خروجی hdmi دارد.
کابلش را هم داشته باشد روی lcd میشه کیفیت واقعیش رو دید.
روی تلویزیون انالوگ عملا فرق بین hd و vga تشخیص داده نمیشه.

ebi66_boukan
16-03-2009, 00:23
خود دوربین خروجی hdmi دارد.
کابلش را هم داشته باشد روی lcd میشه کیفیت واقعیش رو دید.
روی تلویزیون انالوگ عملا فرق بین hd و vga تشخیص داده نمیشه.

با حرفاي شما كاملا موافقم.حرفاي من غير اينا بود؟؟؟؟اون چيزايي كه من گفتم مربوط به كامپيوتر بود.الان من چون كامپيوترم ضعيفه فيلم hd رو تكه تكه نشون ميده.

Senator_F
16-03-2009, 00:46
با حرفاي شما كاملا موافقم.حرفاي من غير اينا بود؟؟؟؟اون چيزايي كه من گفتم مربوط به كامپيوتر بود.الان من چون كامپيوترم ضعيفه فيلم hd رو تكه تكه نشون ميده.

منم با این حرف موافقم.
کامپیوتر عین تلویزیون نیست که هرچی بدی نشونت بده(حتما همه مون خاطره بد دیده شدن گیم های سنگین رو تو ذهنمون داریم).
فرمت FullHD1080 رو مانیتورا و کارت گرافیکای کمی ساپورت میکنن.یعنی اگه این مثلا گرافیکتون رو یه ساله عوض نکردین(سری6000 و 7000 مخصوصا) و اگه مانیتورتون زیر 22 اینچ هستش،قید این یکی رو بزنین و برین رو خط 720P .البته CPU و رم اینا هم موثره ولی کمتر.
در ضمن Jetaudio با فرمت HD مشکل داره همچنین Realplayer.برای فرمت HD از KMPlayer استفاده کنین.

741852
16-03-2009, 00:47

دوست عزیز کاری که من میگم رو بکن احتمال 90 درصد مشکلت حل میشه.
اکثر پلیرها توانایی پخش اچ دی رو ندارن چون کدک مخصوص به اچ دی در سیستم شما نصب نیست.
و به هیچ عنوان نمیتونی با پلیرهایی مثل ویندوز مدیا پلیر فیلم های اچ دی رو ببینی.
این کار رو بکن :
نرم افزار K-Lite Media Player Classic رو که یک پلیر هست دانلود و نصب کن.
این نرم افزار بالغ بر 50 کدک تصویری و صوتی رو در سیستمت نصب میکنه و خودش نقش پلیر رو ایفا میکنه.
بعد فیلمت رو با این پلیر تماشا کن.
خود من الان حدود 20 فیلم سینمایی هالیوودی با کیفیت اچ دی در سیستمم دارم و بدون تکه تکه نشون دادن یا هر مشکل دیگه ای فیلم ها رو تماشا میکنم.
ضمن اینکه سیستمم بالا نیست یعنی :
رم 512-و سی پی یو 2.6 Celeron هست و حتی کارت گرافیکم هم الان خراب شده ولی فیلم ها رو بدون مشکل میبینم.ضمن اینکه قیمت سی پی یو سیستم من فقط 30 هزار تومن هست.
پس اونقدرها هم به سیستم بالایی نیاز نداری.
فقط باید با پلیرهای این کاره فیلم اچ دی رو تماشا کنی.نرم افزاری که گفتم رو نصب کن و فقط و فقط با خودش فیلمت رو play کن و به هیچ عنوان سعی نکن با ویندوز مدیا پلیر فیلم اچ دی تماشا کنی.
چون حتی اگه کدک اچ دی هم در سیستمت نصب باشه ویندوز مدیا پلیر توانایی پخش فیلم های اچ دی رو نداره.
نرم افزاری رو که گفتم تست کن.حجمش بیشتر از 20 مگابایت نیست.موفق باشی.

Senator_F
16-03-2009, 00:52

741852
16-03-2009, 00:56
اینو یادم رفت بگم :ضمن اینکه مانیتورم 15 اینچ سامسونگ هست که الان بیخودترین و ارزانترین مانیتور بازار هست.

741852
16-03-2009, 01:04
ابی جان آی کیوت پائین نیست.اتفاقا خیلی هم تیز هوشی.دقیقا کاری رو که گفتی خواستم.
حالا شما اگه میتونی این کارو بکن بد نیست.من مثل شما قبلا عکس چاپ شده ندیدم.واسه این نمیتونم بفهمم که چه طوری میشه.حالا اگه این کارو بکنی ضرر نداره.بزار به حساب خنگی من.......
مرسی ازت.

prowler88
16-03-2009, 01:31
جناب senator برای من خیلی کم اتفاق افتاده که JetAudio فرمتی رو نخونه. HD هم گذاشتم باهاش دیدم. شاید این HD که میگین Quicktime با پسوند MOV هست که فکر کنم اگه HD باشه تنها فرمتی هست که JetAudio نمیخونه.
یه برنامه ای هست به اسم smplayer که تمام فرمت ها رو پشتیبانی میکنه. حتی فیلم تیکه تیکه شده ی درب و داغون که با 10 20 تا پلیر امتحان کردم هیچ کدوم نخوندنش رو با این راحت اجرا کردم. فکر نکنم احتیاجی به codec هم داشته باشه.

unforgiven2009
16-03-2009, 02:06
دوست عزیز کاری که من میگم رو بکن احتمال 90 درصد مشکلت حل میشه.
اکثر پلیرها توانایی پخش اچ دی رو ندارن چون کدک مخصوص به اچ دی در سیستم شما نصب نیست.
و به هیچ عنوان نمیتونی با پلیرهایی مثل ویندوز مدیا پلیر فیلم های اچ دی رو ببینی.
این کار رو بکن :
نرم افزار K-Lite Media Player Classic رو که یک پلیر هست دانلود و نصب کن.
این نرم افزار بالغ بر 50 کدک تصویری و صوتی رو در سیستمت نصب میکنه و خودش نقش پلیر رو ایفا میکنه.
بعد فیلمت رو با این پلیر تماشا کن.
خود من الان حدود 20 فیلم سینمایی هالیوودی با کیفیت اچ دی در سیستمم دارم و بدون تکه تکه نشون دادن یا هر مشکل دیگه ای فیلم ها رو تماشا میکنم.
ضمن اینکه سیستمم بالا نیست یعنی :
رم 512-و سی پی یو 2.6 Celeron هست و حتی کارت گرافیکم هم الان خراب شده ولی فیلم ها رو بدون مشکل میبینم.ضمن اینکه قیمت سی پی یو سیستم من فقط 30 هزار تومن هست.
پس اونقدرها هم به سیستم بالایی نیاز نداری.
فقط باید با پلیرهای این کاره فیلم اچ دی رو تماشا کنی.نرم افزاری که گفتم رو نصب کن و فقط و فقط با خودش فیلمت رو play کن و به هیچ عنوان سعی نکن با ویندوز مدیا پلیر فیلم اچ دی تماشا کنی.
چون حتی اگه کدک اچ دی هم در سیستمت نصب باشه ویندوز مدیا پلیر توانایی پخش فیلم های اچ دی رو نداره.
نرم افزاری رو که گفتم تست کن.حجمش بیشتر از 20 مگابایت نیست.موفق باشی.

جناب senator برای من خیلی کم اتفاق افتاده که JetAudio فرمتی رو نخونه. HD هم گذاشتم باهاش دیدم. شاید این HD که میگین Quicktime با پسوند MOV هست که فکر کنم اگه HD باشه تنها فرمتی هست که JetAudio نمیخونه.
یه برنامه ای هست به اسم smplayer که تمام فرمت ها رو پشتیبانی میکنه. حتی فیلم تیکه تیکه شده ی درب و داغون که با 10 20 تا پلیر امتحان کردم هیچ کدوم نخوندنش رو با این راحت اجرا کردم. فکر نکنم احتیاجی به codec هم داشته باشه.
جدا ازينا تو cd هاي همراه دوربين يك همچين نرافزاري براي پخش اين فرمت بايد باشه.كلا به نظرم با همچين رزولوشني اگه قدرت سيستم رو فاكتور بگيريم هر مانيتوري به خوبي نميتونه اين فرمتو پخش كنه

741852
16-03-2009, 02:12
به همه توصیه میکنم پلیر KLite Media Player Classic رو برای یکبار هم که شده امتحان کنن.من الان بالای 100 پلیر مختلف دارم ولی این پلیر با حجم کمش فرمتی نیست که ساپورت نکنه.
اگه این نرم افزار رو تست کنید این نرم افزار میشه برنامه همیشگی نصب شده روی ویندوزتون.

ابی جان فرمت mov خیلی راحت تر از فرمت Mpeg 4 که فوجی 2000 داره در سیستمها پخش میشه.
مثلا من فرمت mov از فیلم نمونه اف زد 28 پانا رو راحت با ویندوز مدیا پلیر میبینم ولی فرمت mp4 رو تکه تکه نشون میده که با نرم افزاری که گفتم راحت پخش میشه.

ابی جان زحمت اون کارو میکشی؟ممنون میشم.

prowler88
16-03-2009, 02:21
جدا ازينا تو cd هاي همراه دوربين يك همچين نرافزاري براي پخش اين فرمت بايد باشه.كلا به نظرم با همچين رزولوشني اگه قدرت سيستم رو فاكتور بگيريم هر مانيتوري به خوبي نميتونه اين فرمتو پخش كنه
البته بستگی داره. رزولوشن 1080 رو تقریبا همه ی مانیتور ها ساپرت میکنن. ولی اگه رزولوشن بره روی 1920 ممکنه بعضی ها نکشن.

741852
16-03-2009, 02:28
متن
البته بستگی داره. رزولوشن 1080 رو تقریبا همه ی مانیتور ها ساپرت میکنن. ولی اگه رزولوشن بره روی 1920 ممکنه بعضی ها نکشن.

سلام.از اینها گذشته این رزولوشن به درد دیدن در مانیتور نمیخوره و تلوزیون اچ دی میخواد.
حتی اگه بخوای نگرش هم داری باید روی بلو ری ریخته بشه که قیمت بلو ری خام به دلار میشه حدود 50 هزار تومن .تازه رایتر مخصوص خودش رو هم میخواد.
بهترین کار اینه که همچین فرمت هایی رو به دی وی دی تبدیل کرد.چون برای دیدن در مانیتور یا تلوزیونهای معمولی فرقی نمیکنه که اچ دی
باشه یا دی وی دی.

unforgiven2009
16-03-2009, 02:31
درسته . اين دوربينم چون با رزولوشن 1920x 1080 فيلم ميگيره ميكنه كه اگر بالاتر از رزولوشن مانيتور باشه با مشكل روبرو ميشه

prowler88
16-03-2009, 02:35
سلام.از اینها گذشته این رزولوشن به درد دیدن در مانیتور نمیخوره و تلوزیون اچ دی میخواد.
حتی اگه بخوای نگرش هم داری باید روی بلو ری ریخته بشه که قیمت بلو ری خام به دلار میشه حدود 50 هزار تومن .تازه رایتر مخصوص خودش رو هم میخواد.
بهترین کار اینه که همچین فرمت هایی رو به دی وی دی تبدیل کرد.چون برای دیدن در مانیتور یا تلوزیونهای اچ دی فرقی نمیکنه که اچ دی باشه یا دی وی دی.
البته اینطوری هام نیست. HD روی مانیتور کیفیتش واقعا با دی وی دی فرق میکنه. اون جزئیاتی که میبینی رو dvd قابل مشاهده نیست.
یه کار جالب هم برای این که هم کیفیتش تا حدودی حفظ شه و هم خوندنش راحت تر باشه اینه که تبدیل شه به divx

unforgiven2009
16-03-2009, 02:41
متن

بهترین کار اینه که همچین فرمت هایی رو به دی وی دی تبدیل کرد.چون برای دیدن در مانیتور یا تلوزیونهای معمولی فرقی نمیکنه که اچ دی
باشه یا دی وی دی.
خوب آخه همه همو غم اين دوست ما و پرداخت چنين هزينه اي براي اين دوربين براي بدست آوردن مود HD آن بوده كه اگه قراره به dvd تبديل كنند كه لزومي نداشت چنين هزينه اي كنند.
خوب اين موارد مانند داشتن يك سيستم خوب و مانيتور يا TV كه بتونه اين فرمتو به خوبي ساپورت كنه , در هنگام خريد اين دوربين بايد مد نظر قرار مي دادند.
البته اين دوستمون نگفتن كه tv يا مانيتور HD ساپورت دارن يا نه!

mohamad_beauty
16-03-2009, 10:49
سلام دوستان بالاخره منم دوربین دار شدم! یه ixus 860 گرفتم 260 هزار تومان با گارانتی "مغازه دار پول یه رم 4 رو گرفت و یه 8 پر سرعت اشانتیون داد از عکساش خیلی راضیم و با لنز وایدش کلی حال میکنم مخصوصا عکس های طبیعتش خیلی حال میده:20:

aria irani
16-03-2009, 10:56
سلام
من یه جواب فوری میخام نهایت تا 2 ساعت دیگه یکی از دوستام کنون ixus 80 خریده 200 تومن منتها خوشش نیومده میخاد عوضش کنه ایکسوس هم میخاد تا 240 میخاد خرج کنه چی میتونه بگیره؟البته من بهش sx110 رو هم بهش پیشنهاد دادم حالا چی ؟

ممنون

741852
16-03-2009, 13:07
سلام.2 تا سوال دارم لطفا سریع جوب بدین چون دیگه وقت ندارم.مرسی
1.نور ال سی دی فوجی 2000 رو میشه کم و زیاد کرد؟
2.در این دوربین وقتی ما تنظیمات رو به صورت دستی اعمال میکنیم:
اگه دوربین رو خاموش و دوباره روشن کنیم تنظیمات دستی ما خراب شده و به حالت پیش فرض برمیگرده؟
یا اینکه تنظیمات ما به حالتی که در آوردیم باقی میمونه.
منتظرم.مرسی

prowler88
16-03-2009, 13:47
اولی رو نمیدونم ولی اکثر دوربینایی که من دیدم حداقل دو حالت دارن. که یکیش نورو زیاد میکنه که در برابر تابش خورشید ال سی دی قابل دیدن باشه.
مورد دومی رو تقریبا مطمئنم. همه ی دوربین ها تنظیمات دستی رو نگه میدارن و وقتی روشن بشن روی همون حالت هستن.

ebi66_boukan
16-03-2009, 13:51
سلام
من یه جواب فوری میخام نهایت تا 2 ساعت دیگه یکی از دوستام کنون ixus 80 خریده 200 تومن منتها خوشش نیومده میخاد عوضش کنه ایکسوس هم میخاد تا 240 میخاد خرج کنه چی میتونه بگیره؟البته من بهش sx110 رو هم بهش پیشنهاد دادم حالا چی ؟

ممنون

به نظرم همون خوبه البته اگه يه 20-30 تومن بيشتر خرج كنه فوجي s2000HD هم ميتونه مطرح باشه.ولي sx110 هم دوربين خوب و جديديه.

741852
16-03-2009, 14:19
سلام.ابی جان جواب سوال آخرم رو نمیدی؟
شما که فوجی 2000 رو داری کمکم کن.

ebi66_boukan
16-03-2009, 14:22
سلام.2 تا سوال دارم لطفا سریع جوب بدین چون دیگه وقت ندارم.مرسی
1.نور ال سی دی فوجی 2000 رو میشه کم و زیاد کرد؟
2.در این دوربین وقتی ما تنظیمات رو به صورت دستی اعمال میکنیم:
اگه دوربین رو خاموش و دوباره روشن کنیم تنظیمات دستی ما خراب شده و به حالت پیش فرض برمیگرده؟
یا اینکه تنظیمات ما به حالتی که در آوردیم باقی میمونه.
منتظرم.مرسی

نور ال سي دي كم و زياد ميشه.سرعتش هم به صورت 30 و 60 fps قابل تنظيمه.بعد از خاموش روشن تنظيمات پاك نميشه

741852
16-03-2009, 14:47
سلام.ابی دستت درد نکنه.در مورد این عکسهایی که ازشون عکس گرفتی:
کیفیتی که خودت از نزدیک عکسهایی که چاپ کردی رو میبینی از کیفیتی که من میبینم بهتره؟
اندازه این عکسها چند در چند هست؟

ابی سوال آخر:عکسبرداری داخل اتاق خیلی برام مهمه.مطمئن باشم که در اتاق اگه از چند نفر عکس بگیرم عکسهای خوب و درست و حسابی میگیره؟
منظورم عکسهای روشن و شفاف هست .یعنی از دوربین های انالوگ بدتر نشه.

741852
16-03-2009, 14:50
اینو یادم رفت.زمان بازخوانی فلاشش چقدر هست؟یعنی با فلاش که عکس میگیری چقدر طول میکشه دوباره آماده بشه.
این دیگه آخریش بود.شرمنده.مرسی

milad198665
16-03-2009, 16:01
چند عکس با fz28

اینم چند تا عکس من با fz28

741852
16-03-2009, 16:11
ابی نیستی؟ابی........

redman1368
16-03-2009, 17:38
بچه ها من فردا دارم ميرم كيش ميخواستم يك nikon d90 بگيرم ميخواستم ببينم تو اينجا (مشهد) قيمتش مناسبتره يا در كيش ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

در ضمن اگه ميدونيد نمايندگي nikon در كيش كجاست ممنون ميشم

ebi66_boukan
16-03-2009, 19:57
اینو یادم رفت.زمان بازخوانی فلاشش چقدر هست؟یعنی با فلاش که عکس میگیری چقدر طول میکشه دوباره آماده بشه.
این دیگه آخریش بود.شرمنده.مرسی

كيفيت عكس هاش در اتاق بد نيست.با يه كم دست كاري قابل قبوله.اون عكس هايي كه گذاشتم اندازش 16در 21 بود.ببين اگه ميخاي عكس رو در اندازه بزرگتر از اين سايز ها چاپ كني بايد يه دوربيني بگيري كه مگاپيكسلش بالا باشه مثلا g10 كانن با 14 مگا پيكسل.هر چه مگاپيكسل بالاتر باشه عكس رو ميشه بزرگتر چاپ كرد.تا 16در 21 خوبه و از اين بزرگتر بخاي چاپ كني فكر كنم افت كيفيت پيدا كنه.مدت بازخواني فلاشش دقيقا نميدونم اما فوقش 6-7 ثانيه است(دقيق نميدونم)

armin_software
16-03-2009, 22:18
سلام
من فردا یک کانن a590 بگیرم
سوالات من:
1.می تونم یک رم 8 گیگ میکرو همراه با تبدیل برای دوربین بزارم؟
2.1 ساعت فیلم برداری با حداکثر کیفیت چه قدر جا می گیره؟
3.هر عکس همراه با کیفیت چه چجا می گیره؟

Sorou5h
17-03-2009, 02:15
سلام
باطري شارژي ميخوام بگيرم
آلكالاين گرفتم زودي خالي شد....
باطري شارژي چي پيشنهاد ميكنيد 4 تا باطري ميخوره دوربينه
مرسي

741852
17-03-2009, 02:35
سلام.میدونم اینجا تاپیک دوربین فیلمبرداری نیست ولی فقط یه سوال کوتاه دارم :
دوربین های فیلمبرداری هارد دیسکی که با قالبmpeg2 فیلمبرداری میکنن و با رزولوشن 640 در 480کیفیت فیلمشون از دوربین های نواری بهتره یا نه؟
نسبت به دوربین های دیجیتال عکاسی که اچ دی فیلمبرداری میکنن چطور؟
میدونم اینجا تاپیک دوربین فیلمبرداری نیست ولی خیلی عجله دارم لطفا هر کسی میتونه راهنمایی کنه.
دلیل علمی نمیخوام.فقط براساس تجربه.مرسی و منتظرم

ebi66_boukan
17-03-2009, 09:12
سلام
باطري شارژي ميخوام بگيرم
مرسي

منم دقيقا مثل شما آلكالاين داشتم ولي 20-30 عكس كه ميگرفتم خالي ميكرد.شما بايد Ni-mh كه من نوع سونيشو با شارژر رفرش دار با 4 باتري 2700 گرفتم 38 تومن.چيز خوبين و دوام بالايي هم دارن.انواع مدل هاي ديگه هم مثل ‍Cfl كه من شخصا با توجه به اينكه آلكالاين هام از اون بود و ازش راضي نبودم و همچنين جنس تقلب خيلي زياد شده و چون نمايندگي رسمي نداره از اون نگرفتم.اما اين سوني رو از ايران رهجو گرفتم و مطمئنه.

armin_software
17-03-2009, 10:34
سلام
من فردا یک کانن a590 بگیرم
سوالات من:
1.می تونم یک رم 8 گیگ میکرو همراه با تبدیل برای دوربین بزارم؟
2.1 ساعت فیلم برداری با حداکثر کیفیت چه قدر جا می گیره؟
3.هر عکس همراه با کیفیت چه قدر جا می گیره؟
یکی جواب بده!

prowler88
17-03-2009, 14:37
یکی جواب بده!
به ازای هر ثانیه فیلم برداری با کیفیت بالا به 1280 کیلو بایت فضا نیاز دارید.
و هر عکس با کیفیت بالا حداکثر 3.5 مگ جا میگیره.
خودتون میتونین حساب کنین که روی مموری چقدر جا میگیره.

reza,n
17-03-2009, 14:42
سلام
باطري شارژي ميخوام بگيرم
مرسي
دوست عزیز باتری سونی 2700 میلی آمپر بگیری عالیه.در ضمن از نمایندگی های سونی بگیر که حتما" اصل باشه.

ebi66_boukan
17-03-2009, 17:02
سلام.میدونم اینجا تاپیک دوربین فیلمبرداری نیست ولی فقط یه سوال کوتاه دارم :
دوربین های فیلمبرداری هارد دیسکی که با قالبmpeg2 فیلمبرداری میکنن و با رزولوشن 640 در 480کیفیت فیلمشون از دوربین های نواری بهتره یا نه؟
نسبت به دوربین های دیجیتال عکاسی که اچ دی فیلمبرداری میکنن چطور؟
میدونم اینجا تاپیک دوربین فیلمبرداری نیست ولی خیلی عجله دارم لطفا هر کسی میتونه راهنمایی کنه.
دلیل علمی نمیخوام.فقط براساس تجربه.مرسی و منتظرم

ببينيد رزوليشن هر دوتا يكين ولي هارد ديسكي به نظرم بهتره چون خيلي راحت ميشه اون رو به كامپيوتر انتقال داد و انواع ويرايشات و ميكس رو روش انجام داد.البته كيفيت به يك سري چيزهاي ديگه هم بستگي داره مثلا بعضي از انواع جديد دوربين هاي فيلمبرداري از 3 حسگر استفاده ميكنن كه هر كدوم يك رنگ رو پردازش ميكنه و در نتيجه كيفيت بهتري خواهد داشت.همچنين انواع CCD& CMOS نيز در كيفيت فيلم تاثير دارن.اما من به نظرم انواع هارد دار خيلي بهتر هستن.ولي نواري ها با توجه به قديمي بودن تكنولوژي VHS ديگر مشتري هاي كمي دارن.ضمنا تبديل آنها به data و انتقال به كامپيوتر اندكي دردسر به همراه دارد.در مورد دوربين هاي عكاسي كه فيلمبرداري ميكنن بايد بگم كه هر چيزي را بهر كاري ساخته اند و اين دوربين ها را نيز براي عكاسي ساخته اند نه فيلمبرداري.اصولا فيلمبرداري در اين دوربين ها به نظرم فقط گزينه اي است كه گذاشته اند براي جلب مشتري.هر اندازه كيفيت فيلمبرداري اين دوربين ها بالا هم باشد مطمئن باشيد همه امكانات مربوط به يك دوربين فيلمبرداري را در آن قرار نخواهند داد چون اگر اينگونه باشد همان شركت هاي كه دوربين هاي عكاسي را توليد ميكنن دوربين فيلمبرداري نيز توليد ميكنن و در واقع با اين كار بازار دوربين هاي فيلمبرداري خود را از بين ميبرند.فيلمبرداري دوربين هاي عكاسي اصلا از امكانات متنوعي كه در انواع دوربين هاي فيلمبرداري وجود دارد بهره نميبرند.الان همين فوجي من درسته كه HD فيلمبرداري ميكنه ولي از انواع حالات و امكانات فيلمبرداري كه در دوربين هاي فيلمبرداري وجود داره بي بهره است.در واقع چيز مشتري جذب كني هست چون من تا الان تو همين فروم خيلي ها را ميشناسم كه به خاطر فيلمبرداري HD اونو خريدن.پس نبايد زياد رو فيلم اين دوربين ها حساب كرد.

nakhle007
17-03-2009, 18:05
سلام دوستان
میخواستم بدونم با 200 تومن میشه یه دوربین با لنز بزرگ گرفت ، منظورم اینه که از این کامپکت ها نمیخوام
پیکسلش هم 7 یا 8 باشه

prowler88
17-03-2009, 18:12
سلام دوستان
میخواستم بدونم با 200 تومن میشه یه دوربین با لنز بزرگ گرفت ، منظورم اینه که از این کامپکت ها نمیخوام
پیکسلش هم 7 یا 8 باشه
منظور شما اینه که سوپرزوم میخواین. راستش با 200 تومن چیز خوبی نمیشه گرفت. همون کامپکت بگیرین بهتره. به پیکسل هم توجه نکنید. کیفیت به این چیزا نیست.
زیر 200 تومن سونی w120 و پاناسونیک lz8 و کنان a590 هست.

reza1ta2
17-03-2009, 19:33
یکی جواب بده!

مشکلش اینه که 20 فریم فیلمبرداری می کنه
یک ساعت فیلمبرداری تقریبا 4 گیگ

reza1ta2
17-03-2009, 19:35
سلام دوستان
پیکسلش هم 7 یا 8 باشه

نه ولی a1000 canon با قیمت 175 می تونی بگیری 10 مگا هم هستش

Senator_F
17-03-2009, 22:23
من یه نکته ای میگم و قصد بحث کردن ندارم.فقط برام جالبه.روی حرفم هم بیشتر به جناب 741852 هستش.

همه وقتی بحث از باطری خوب میکنن،هیچکس بهتر از سونی رو پیشنهاد نمیده.یعنی در واقع وجود نداره که پیشنهاد بده.
خالا برای من جالبه که شما از چه حسابی میگین که سونی به باطری دوربیناش توجه نداره؟و فقط به سایز ال سی دی توجه کرده؟

nakhle007
17-03-2009, 22:57
منظور شما اینه که سوپرزوم میخواین.

سوپر زوم که نه.......
انتظار تلسکوپ ندارم ازش:31:
در حد 6x یا 8x کافیه
این مدل sony cyber shot dsc h10 چجوری ؟
خوبه؟
قیمتش چنده ؟ دیجی کالا قیمتاش درسته ؟
حداقل قیمت برای خرید این دوربین ها ( اسمش رو نمیدونم ، یه دوربین مثل شکل پایین میخوام ) چقدره؟

unforgiven2009
17-03-2009, 23:01
من یه نکته ای میگم و قصد بحث کردن ندارم.فقط برام جالبه.روی حرفم هم بیشتر به جناب 741852 هستش.

همه وقتی بحث از باطری خوب میکنن،هیچکس بهتر از سونی رو پیشنهاد نمیده.یعنی در واقع وجود نداره که پیشنهاد بده.
خالا برای من جالبه که شما از چه حسابی میگین که سونی به باطری دوربیناش توجه نداره؟و فقط به سایز ال سی دی توجه کرده؟
شاید منظورشون h50 سونی است که در این مدل دوربین با مشکل تمام شدن زودهنگام باطری مواجه میشه.در فرومی دوستی میگفت با 150 شات باطری ته میکشه که از این مورد ناراضی بودن. خوب البته این که در یک مدل خاص این مشکل بوجود بیاد دلیل نمی شه تعمیم داد به تمامی باطری ها و مد لهای دیگه. سونی با این مشکلات چند مدته دستو پنجه نرم میکنه نمونش باطری های لپ تاب بود که سیلی عظیم از آنها را فراخوان به ارجا به شرکت داد.

unforgiven2009
17-03-2009, 23:07
سلام دوستان
پیکسلش هم 7 یا 8 باشه

سوپر زوم که نه.......
انتظار تلسکوپ ندارم ازش:31:
در حد 6x یا 8x کافیه
این مدل sony cyber shot dsc h10 چجوری ؟
خوبه؟
قیمتش چنده ؟ دیجی کالا قیمتاش درسته ؟
حداقل قیمت برای خرید این دوربین ها ( اسمش رو نمیدونم ، یه دوربین مثل شکل پایین میخوام ) چقدره؟

تمامی دوربین هایی که مد نظر شما است جزء رده بندی کامپکت محسوب میشه
با هزینه 200 هزار تومان می تونید a720 کنن با 6x زوم و 8 مگا پیکسل خریداری کنید که انصافا در رده خوب جزء بهترین ها است. البته اگه گیر بیارید . تو بازار تهران گیر میاد.

nakhle007
18-03-2009, 00:01
نه........
این اونی نیست که من میخوام
آقا فعلا بحث قیمت رو بذارین کنار...
یه شفاف سازی بکنید که فرق کامپکت با این یکی ها چیه ؟
یعنی رو چه حسابی sony h10 رو کامپکت حساب میکنید
اینی که شما معرفی کردین لنزش از اون کوچیکتره

741852
18-03-2009, 00:22
سلام.من میدونم اینجا تاپیک دوربین فیلمبرداری نیست ولی جای دیگه ای رو پیدا نکردم.
کسی میدونه که آیا دوربین های هارد دیسکی که با رزولوشن 640 در 480 و با فرمت Mpeg 2 فیلمبرداری میکنن و با حسگر 0.8 هستند از لحاظ کیفیت فیلمبرداری از کاست خورها بهتر هستند یا بدتر؟
دوربین هایی که مد نظر من هست بین 350 تا 420 قیمت دارند.
میخوام دوربین فیلمبرداری بخرم ولی میترسم کیفیتشون از نواری ها پائین تر باشه.
دلیل علمی و اینچیزها نمیخوام.فقط تجربه.من در مورد کیفیت فیلمبرداری دارم میپرسم نه امکانات.
در مورد کپچر کردن و دردسرها و این چیزها سوال نکردم.فقط در مورد کیفیت فیلمبرداری.
اگه کسی دوست داره و تجربه داره راهنمایی کنه.وگر نه که هیچی.
کسی رو میشناسم که دوربین فیلمبرداری از همین هایی که میگم خریده . خیلی شاکی هست و میگه از نواری ها کیفیت تصویرش پائین تره ولی کسانی رو هم دیدم که از کیفیت این نوع دوربین ها تعریف میکنند.
حالا کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟
از دوستان کسی شماره تلفن نمایندگی جی وی سی در اصفهان رو داره؟
در مورد فوجی هم طرف بدقولی کرد و دیگه قضیش منتفی شد.
اگه کسی کمکم کنه و من رو از تردید خارج کنه محبت زیادی در قبال من انجام داده و سپاسگذارش هستم.
منتظرم ببینم کسی میتونه با تجربش به من کمک کنه؟
فقط میخوام بفهمم دوربین های هاردی با حسگر 0.8 مگاپیکسل و مشخصاتی که دادم کیفیت تصویر بهتری دارند یا کاست خورها.منتظرم و مرسی

Senator_F
18-03-2009, 00:29
نه........

تفاوت کمپکت ها و سوپر زوم ها توی چند چیزه که فهرست وار عرض میکنم هر کدوم لازمه بفرمایین کاملش کنم.
تفاوتشون توی لنز(کیفیت-سایز-مقدار زوم)؛سنسور؛امکانات و تنظیمات؛کیفیت خروجی؛فلاش؛وزن؛حجم؛چشمی.
H10 یه چیزی مابین کمپکت ها و سوپر زوم ها هستش.نه کاملا کمپکت و نه سوپر زوم.

Senator_F
18-03-2009, 00:31
سلام.من میدونم اینجا تاپیک دوربین فیلمبرداری نیست ولی جای دیگه ای رو پیدا نکردم.
کسی میدونه که آیا دوربین های هارد دیسکی که با رزولوشن 640 در 480 و با فرمت mpeg 2 فیلمبرداری میکنن و با حسگر 0.8 هستند از لحاظ کیفیت فیلمبرداری از کاست خورها بهتر هستند یا بدتر؟
دوربین هایی که مد نظر من هست بین 350 تا 420 قیمت دارند.
میخوام دوربین فیلمبرداری بخرم ولی میترسم کیفیتشون از نواری ها پائین تر باشه.
دلیل علمی و اینچیزها نمیخوام.فقط تجربه.من در مورد کیفیت فیلمبرداری دارم میپرسم نه امکانات.
در مورد کپچر کردن و دردسرها و این چیزها سوال نکردم.فقط در مورد کیفیت فیلمبرداری.
اگه کسی دوست داره و تجربه داره راهنمایی کنه.وگر نه که هیچی.
کسی رو میشناسم که دوربین فیلمبرداری از همین هایی که میگم خریده . خیلی شاکی هست و میگه از نواری ها کیفیت تصویرش پائین تره ولی کسانی رو هم دیدم که از کیفیت این نوع دوربین ها تعریف میکنند.
حالا کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟
از دوستان کسی شماره تلفن نمایندگی جی وی سی در اصفهان رو داره؟
در مورد فوجی هم طرف بدقولی کرد و دیگه قضیش منتفی شد.
اگه کسی کمکم کنه و من رو از تردید خارج کنه محبت زیادی در قبال من انجام داده و سپاسگذارش هستم.
منتظرم ببینم کسی میتونه با تجربش به من کمک کنه؟
فقط میخوام بفهمم دوربین های هاردی با حسگر 0.8 مگاپیکسل و مشخصاتی که دادم کیفیت تصویر بهتری دارند یا کاست خورها.منتظرم و مرسی

من فکر نکنم یه همچین دوربینی شما رو راضی بکنه.
اخه من خودم شخصا اینجوریم.اگه مثلا الان بعد این همه مطالعه در مورد hd یه معمولیشو بگیرم،هم پولم میره هم میمونه یه گوشه اتاق هم جرات نمیکنم عوضش کنم.

unforgiven2009
18-03-2009, 00:33
نه........
ببینید دوربینا ی دیجیتال 3 تا رده بندی دارن
SLR:
دوربين هاي SLR مخفف عبارت Single Lens Reflection مي باشند و معمولا به فارسي به آنها تك عدسي انعكاسي گفته مي شود. ودارای لنز های قابل تعویض می باشند. همچنین از سیستم انعکاس نور به سنسور خود بهره میبرند.
همچنین دارای سنسر بزرگتر ويزور انعكاسي از درون لنز و....

SLR Like
به خاطر شباهت ظاهری که به slr ها دارن به این نام خوانده می شن. همچنین دارای ویزور الکترونیکی هستند.و از خیلی جهاتم شبیه کامپت ها هستند . مثلا ابعاد سنسور و سیستم دریافت نور توسط سنسورو...

compact:
به دوربین های فشرده نظیر همین دوربین هایی که نام بردید گفته میشن که راحت تو جیب جا می شن و ...

اطلاعات بیشتر:

شما معیارهای و قیمت خودتونو گفتید و من این دوربینو بر اساس آنها معرفی کردم بعد چطور می گید این اونی نیست که مد نظرتونه؟ البته این یک پیشنهاد است بر اساس ریویو ها و سایت های مختلف این دوربین یکی از بهترینها در رده خود محسوب می شه با توجه به قیمتش. البته کامپکتهای دیگه ای مانند سری G کنن و lx3 پاناسونیک هستند که امکانات گسترده و کیفیت بهتری دارن البته قیمت بالاتری هم دارن. بالای 400 تومان
کامپکت بودن یا نبودن هم به کوچیکی و بزرگی لنز فقط نیست.
اصلا چه اهميتي دارد كه نام يك دوربين چي باشد ؟

741852
18-03-2009, 00:48
شاید منظورشون h50 سونی است که در این مدل دوربین با مشکل تمام شدن زودهنگام باطری مواجه میشه.در فرومی دوستی میگفت با 150 شات باطری ته میکشه که از این مورد ناراضی بودن. خوب البته این که در یک مدل خاص این مشکل بوجود بیاد دلیل نمی شه تعمیم داد به تمامی باطری ها و مد لهای دیگه. سونی با این مشکلات چند مدته دستو پنجه نرم میکنه نمونش باطری های لپ تاب بود که سیلی عظیم از آنها را فراخوان به ارجا به شرکت داد.

سلام.جناب سناتور.میدونی مشکل ما ایرانی ها چیه؟ما شدیم مارک پرست.مگه همه کالاهای شرکت سونی
بی عیب هستن؟هر کسی اچ 50 رو داشته از باتریش ناراضی هست.خودم هم این دوربین رو از نزدیک دیدم.
من از آدم های تحصیل کرده و دانشگاه رفته انتظار بیشتری داشتم.ما باید با فروشندگان طمع کاری که فقط بلد هستن جنس وارد کنن و بفروشن یه فرقی بکنیم .این طور نیست؟
اگه نظر من رو میخوای بدونی اینه:بیخودترین دوربین های دیجیتال سونی ها هستن.
بهترین ها کانن هستن به دلیل تنوع محصول و بعد از اون پاناسونیک هم عالی عمل کرده.
هر چی دوربین کامپکت سونی میبینی چشمی نداره.به نظرت این یک عیب بزرگ نیست؟
من نظرم رو گفتم شما میتونی قبول منی میتونی مخالف باشی.
همین امروز رفتم دوربین فیلمبرداری بخرم.طرف چون جنسی که من میخواستم رو نداشت در اومد گفت این مارکی که انتخاب کردی خیلی بیخوده.مارک فقط سونی.........
یکی میخواد بگه آخه مرتیکه جنس رو نداری بگو ندارم کسی ازت نظر خواست که به قول علی دایی زرت و زورت میکنی؟
ما باید با این جماعت فرق داشته باشیم.
سونی غول دنیای دیجیتال و تکنولوژی هست ولی این بدان معنا نیست که همه اجناسش بهترین ها باشن.
این نظر من بود.من هم هیچوقت دنبال مارک خاصی نیستم.
ولی اگه نظرم رو میخوای به این نتیجه رسیدم که بهترین سوپر زوم fz28 هست.هر چند قبلا میگفتم کانن ولی قیمت رو که میبینی fz28 بهتر هست.
اینکه هر جا میری میگن سونی رو من حرف عامه میدونم.نه حرف جماعت تحصیل کرده.یشتر خود مردم برای سونی تبلیغ میکنن تا خود سونی.خیلی ها بدون تحقیق فقط دنبال مارک خاص هستن.
من هم پول برای اعتبار یک نام نمیدم.موفق باشید.

nakhle007
18-03-2009, 01:02
ببین دوربینا ی دیجیتال 3 تا رده بندی دارن
SLR:
دوربين هاي SLR مخفف عبارت Single Lens Reflection مي باشند و معمولا به فارسي به آنها تك عدسي انعكاسي گفته مي شود. ودارای لنز های قابل تعویض می باشند. همچنین از سیستم انعکاس نور به سنسور خود بهره میبرند.
همچنین دارای سنسر بزرگتر ويزور انعكاسي از درون لنز و....

SLR Like
به خاطر شباهت ظاهری که به slr ها دارن به این نام خوانده می شن. همچنین دارای ویزور الکترونیکی هستند.و از خیلی جهاتم شبیه کامپت ها هستند . مثلا ابعاد سنسور و سیستم دریافت نور توسط سنسورو...

compact:
به دوربین های فشرده نظیر همین دوربین هایی که نام بردید گفته میشن که راحت تو جیب جا می شن و ...

اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما معیارهای و قیمت خودتونو گفتید و من این دوربینو بر اساس آنها معرفی کردم بعد چطور می گید این اونی نیست که مد نظرتونه؟ البته این یک پیشنهاد است بر اساس ریویو ها و سایت های مختلف این دوربین یکی از بهترینها در رده خود محسوب می شه با توجه به قیمتش. البته کامپکتهای دیگه ای مانند سری G کنن و lx3 پاناسونیک هستند که امکانات گسترده و کیفیت بهتری دارن البته قیمت بالاتری هم دارن. بالای 400 تومان
کامپکت بودن یا نبودن هم به کوچیکی و بزرگی لنز فقط نیست.
اصلا چه اهميتي دارد كه نام يك دوربين چي باشد ؟
ممنون
من میگم شما چجوری میگین که sony dsc h10 کامپکت هست؟ ( برام اسم دوربین مهم نیست ، ولی میخوام معیارها رو بدونم ) مگه شما نمیگید که کامپکت به دوربینهای کوچیک که به راحتی توی جیب جا میشن میگن؟ ولی این مدل به نظرم اصلا اونطوری نیست؟
مثلا اینی که توی آواتارتونه چه مدلی و جزو کدوم دسته است؟
میشه از هر دسته از اونایی که نام بردین یه نمونه عکس بذارین؟

741852
18-03-2009, 01:03
من فکر نکنم یه همچین دوربینی شما رو راضی بکنه.
اخه من خودم شخصا اینجوریم.اگه مثلا الان بعد این همه مطالعه در مورد hd یه معمولیشو بگیرم،هم پولم میره هم میمونه یه گوشه اتاق هم جرات نمیکنم عوضش کنم.

فعلا که 90 درصد مردم همین دوربین ها رو دارند.
دوربین فیلمبرداری اچ دی بالای 1 میلیون تومن پول میخواد.ضمن اینکه 3 ملیون تومن هم تلوزیون میخواد.
شما فکر کردی که در آمریکا زندگی میکنی.اینجا ایرانه و 70 درصد مردم زیر خط فقر هستند.
من همین 3 هفته قبل یک میلیون و نیم پول شهریه کارشناسی ارشد دادم.پس از این پول ها برای این جور چیزها ندارم.
متاسفانه هرچی اینجا بیشتر سوال میکنم بعضی ها تصور میکنن با جماعت کوردلان و بی سوادان مواجه هستن.
شما اگه جواب سوال من رو داشتی داده بودی.حال اینکه قصد دیگه ای داری.
حال که آخرین پست های خودم رو در این تاپیک میزنم بد نیست در مورد خودم یه چیزهایی رو بگم تا بعضی ها با دید بازتر به کاربران دیگه نگاه کنن.
اسم من علی هست و26 ساله نام کاریری 741852 فقط به علت سهولت بود چون در 40 سایت عضو هستم.
تحصیلات من :دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد واحد نجف آباد.
حالا از این به بعد راحت متلک بگو.چون مثل تو بچه نیستم.و دیگه رتم دنبال کارم.خوش باشی عزیزم.

nakhle007
18-03-2009, 01:14
دوربین فیلمبرداری اچ دی بالای 1 میلیون تومن پول میخواد.ضمن اینکه 3 ملیون تومن هم تلوزیون میخواد.
شما فکر کردی که در آمریکا زندگی میکنی.اینجا ایرانه و 70 درصد مردم زیر خط فقر هستند.
من همین 3 هفته قبل یک میلیون و نیم پول شهریه کارشناسی ارشد دادم.پس از این پول ها برای این جور چیزها ندارم.
متاسفانه هرچی اینجا بیشتر سوال میکنم بعضی ها تصور میکنن با جماعت کوردلان و بی سوادان مواجه هستن.
حال که آخرین پست های خودم رو در این تاپیک میزنم بد نیست در مورد خودم یه چیزهایی رو بگم تا بعضی ها با دید بازتر به کاربران دیگه نگاه کنن.
اسم من علی هست و26 ساله نام کاریری 741852 فقط به علت سهولت بود چون در 40 سایت عضو هستم.
تحصیلات من :دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد واحد نجف آباد.
حالا از این به بعد راحت متلک بگو.چون مثل تو بچه نیستم.و دیگه رتم دنبال کارم.خوش باشی عزیزم.
ساده باشیم ، چه زیر درخت ، چه در باجه بانک ( سهراب سپهری)
این امضای یکی از بچه ها بود ...
سخت نگیر رفیق
شما کار خودت رو بکن ، اگه میبینی برای تایپیک های اینجوری میتونی مفید باشی ، زود ه از هر حرفی بخوای ناراحت بشی

unforgiven2009
18-03-2009, 01:18
ممنون
من میگم شما چجوری میگین که sony dsc h10 کامپکت هست؟ ( برام اسم دوربین مهم نیست ، ولی میخوام معیارها رو بدونم ) مگه شما نمیگید که کامپکت به دوربینهای کوچیک که به راحتی توی جیب جا میشن میگن؟ ولی این مدل به نظرم اصلا اونطوری نیست؟
والا همونظور که گفتم slrlike ها شباهت زیادی از لحاظ ظاهری باslr دارن ها دارن. خوب h10 تو مشخصاتش زده کامپکت و شباهتی هم جز زوم به slr ها نداره. و مهم نیست که چی بنامیشون مهم اینکه بر اساس بودجه و معیارهاتون یک دوربینو انتخاب کنید.
این عکس آواتارتونه دوربین fz28 پاناسونیک هست. که خودم یدونشو دارم. slr like

عکسای این دوربین fz28 و فوجی s2000 در چند پست قبلی به وفور گذاشتیم بقیه رو هم چشم از سایت میگیرم می زارم اینجا

nakhle007
18-03-2009, 01:32
والا من خیلی رک و پوس کنده هر کاری میکنم از این کامپکت ها خوشم نمیاد...
حس میکنم دوربین موبایل گرفتم دستم...
از طرفی توی دیجی کالا h10 رو زده یه دوربین آماتور به پیشرفته ، قیمتش هم بین 200 تا 300
سناتور عزیز هم همین حرف رو توی صفحه قبل زد ( آماتور به پیشرفته )
حالا میخوام ببینم نظرت در موردش چیه ؟
به قیمتش می ارزه ؟
اگه قیمت این دو تا رو ( h10 و fz28 ) توی بازار دارین لطف کنید ممنون میشم
راستی مشخصاتش چیه ؟ fz28 رو میگم ؟ زومش چقدره ؟
البته بنده قصد جسارت به دوربین شما و مقایسه اش با h10 رو ندارم ها:31:

741852
18-03-2009, 01:42
ساده باشیم ، چه زیر درخت ، چه در باجه بانک ( سهراب سپهری)
این امضای یکی از بچه ها بود ...
سخت نگیر رفیق
شما کار خودت رو بکن ، اگه میبینی برای تایپیک های اینجوری میتونی مفید باشی ، زود ه از هر حرفی بخوای ناراحت بشی

مرسی از شما.سخت نمیگیرم و ناراحت هم نیستم ولی اینجا هر چی متواضع تر باشی بیشتر متلک میشنوی.
بعضی ها جوابی در مقابل سوال ها ندارند و با خودنمایی و تحریک دیگران سعی در ترور شخصیت افراد دارند.
زمان زمانه ابو علی سینا نیست که دایره علم آنقدر محدود باشه که به فردی چون او القاب مختلف بدهند.
والا استاد من هم که 30 سال تدریس کرده و از چند جا مدرک دکترا داره در زمینه تخصص خودش ادعا نمیکنه که همه چیز رو میدونه.
ولی اینجا بعضی ها منتظرن تا طرف حرفی بزنه و علیه اون موضع بگیرن.
من میدونم که خیلی چیزها رو نمیدونم ولی بعضی ها نمیدونن که همه چیز رو نمیدونن.
من به خاطر ندانستم از خیلی چیزها خجالت نمیکشم و حرفم رو ساده میزنم ولی بعضی ها از ساده گویی سو استفاده میکنن و طرف رو فردی بی بهره از دانش تلقی میکنن.
حال اینکه اگه میخواستم لفظ قلم حرف بزنم همون روز دوم خیلی ها از لحنم ناراحت میدند.
حال به قول شما چون سهراب سپهری راه ساده زیستن و بی آلایشی رو پیش میگیرم.
از همه دوستانی که به من خیلی چیزها رو آموختن بی نهایت سپاسگذارم.
و اگه کسی رو با حرف هام رنجاندم صمیمانه معذرت میخوام.موفق باشید و خدانگهدار برای همیشه.
سال نو هم مبارک.
قطره دریاست اگر با دریاست............. ور نه او قطره و دریا دریاست(سنایی)
ما آدم ها بی تنهایی هیچ چیز نیستیم چون قطره ی تنها و همه چیز میتوانیم باشیم چون قطره های به هم پیوسته دریا.پاینده باشید.

prowler88
18-03-2009, 01:49
ممنون
دوستمون unforgiven توضیحات خوبی دادن. من هم جسارتا کاملش میکنم.
همون طور که گفتن دوربین ها به چند دسته تقسیم میشن:
دوربین های حرفه ای SLR که سنسورهای بزرگ دارن و لنزشون عوض میشه و کیفیت و تنظیمات به مراتب بهتری دارن نسبت به بقیه. مثل کنان های EOS و نیکون های D
دوربین های SLR-Like که سرش بحثه به چه دوربین هایی گفته میشه. دوربین هایی هستن که از نظر ظاهری شبیه دوربین های SLR هستند و تنظیمات عکاسی بهتری نسبت به دوربین های آماتور دارن. مثل سونی H50, پاناسونیک fz28 و کنان SX10.
دوربین های Super Zoom که میشه گفت جزئی از همون SLR-Like ها هستن. با قابلیت زوم بالا (مثلا بالای 8 یا 10 برابر). و معمولا قیمتشون از دوربین های معمولی کامپکت بالاتره.
دوربین های Compact که دوربین های کوچک و جمع و جور هستن و بدون متحمل شدن دردسر میتونین با خودتون حملشون کنین. که خیلی از مدل ها تو این دسته قرار میگیرن. و تعدد دوربین تو این رده خیلی زیادتره. بعضی از کامپکت ها قیمت پایینی دارن, تنظیمات دستی کمی دارن و برای استفاده ی آماتور طراحی شدن. مثل کنان های سری Ixus و سونی های سری T و W. و بعضی ها که تعدادشون زیاد نیست کیفیت عکس و مشخصاتی حتی بهتر از دوربین های SLR-Like رو در اختیار مصرف کننده میذارن مثل Panasonic LX-3 و Canon G10.
دوربین H10 جزء دوربین های SLR-Like و سوپرزوم به حساب میاد و در عین حال حجمش خیلی کمه و از این نظر و از نظر تنظیمات دستی (که تقریبا میشه گفت نداره) به دوربین های کامپکت شبیهه. ولی امکانات و مشخصات ضعیفتری نسبت به برادر بزرگترش H50 داره. پس اصلا قابل مقایسه با fz28 نیست. چه روی کاغذ و چه از نظر کیفیت عکس و قیمت.
قیمت fz28 حول و حوش 400 تومنه.

lofa
18-03-2009, 01:57
سلام به تمامی دوستان
این مدت من نبودم تاپیک با سرعت نور جلو رفته
مثل اینکه هنوز در تاپیک صلح برقرار نشده
جناب 741852
فکر نمی کنم تحصیلات دانشگاهی بالا نشونده اطلاع و دانش بیشتر و واحینان عکاس بهتر بودنی باشه چون در این صورت باید هرکس که سواد بیشتری داره حتی اگه رشته اشم بی ربط باشه باید عکاس بهتری باشه
قصد جانب داری از کس خاصی رو ندارم و نمی خوام با کس دیگه ای بحث وجدل بکنم اما خواهشا موضوعات رو باهم قاطی نکنید
جناب Senator_F و ebi66_boukan و آقای کاویان رو من نزدیک به 6 ماه ه کا با نوشته هاشون آشنام و الحق چیزهای زیادی رو هم از این عزیان یاد گرفتم
و هم چنین جناب , prowler88, unforgiven2009 که جدیدا تو این فرم باهاشون آشنا شدم و حتی حضرتعالی در حد دانش خودمون از هنر عکاسی سعی داریم که بتونیم با هم از این هنر لذت ببیریم و
اگه چیزی می دونیم با بقیه هم دانسته هامون رو شریک شیم
همونطور که شما حق دارید به هیچ مارک خاصی علاقه یا پایبندی نداشته باشید بنده هم این حق رو دارم به یک مارک خاص علاقه داشته باشم و وقتی کسی می گه نظرتون در مورد یه رنج خاص از دوربین به نظر من اونن مارک خاص که با هاش کار میکنم بهترینه چون لاقل باهاش عملا کار میکنم
و این جای ناراحتی نداره
وجود شما و سایر دوستان در این فروم باعث شفاف سازی خیلی از موضعاتی میشه که فروشنده ها دوست ندارن خریدارن بدونن
پس بهتره همه مون یکم رعایت بکنیم
از طولانی شدن حرفام پوزش

unforgiven2009
18-03-2009, 02:07
والا من خیلی رک و پوس کنده هر کاری میکنم از این کامپکت ها خوشم نمیاد...
حس میکنم دوربین موبایل گرفتم دستم...
از طرفی توی دیجی کالا h10 رو زده یه دوربین آماتور به پیشرفته ، قیمتش هم بین 200 تا 300
سناتور عزیز هم همین حرف رو توی صفحه قبل زد ( آماتور به پیشرفته )
حالا میخوام ببینم نظرت در موردش چیه ؟
به قیمتش می ارزه ؟
اگه قیمت این دو تا رو ( h10 و fz28 ) توی بازار دارین لطف کنید ممنون میشم
راستی مشخصاتش چیه ؟ fz28 رو میگم ؟ زومش چقدره ؟
البته بنده قصد جسارت به دوربین شما و مقایسه اش با h10 رو ندارم ها:31:
راستش به نظرم آماتور پیشرفته مفهومی نداره دوربینا همین 3 رده بندی رو دارن شما هم به این سایتا مثل دی جی کالا توجه نکنید منابعتون سایت های معتبر باشه حتی میتونید از سایت شرکت سازنده استفاده کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یک سایت معتبره تو این زمینه.
من با H10 کار نکردم , تعریف زیاد ی هم اونطور که از h9 شنیدم از این نشنیدم.باز این نظر شخصی است. تو ریویو ها هم امتیاز بالایی بهش ندادن.
fz28
10مگا پیکسل. 18 زوم.وزن 470 گرم. باطری لیتیومی. تنظیمات گسترده. مود فیلمبرداری hd .سادگی کار با دوربین.
قیمت 380 تا 400 .
اینم مشخصات کاملش

اون یکی رو قیمتشو نمیدونم

prowler88
18-03-2009, 02:14
همه رو از canon میذارم:

Compact

SLR-Like

SLR

unforgiven2009
18-03-2009, 02:25
آقا شرمنده من یک اشتباه کردم H10 جز SLRLIKE ها محسوب می شه با عرض پوزش.تو ی سایتی زده بود کامپکت رفتم تو dp دیدم زده لایک.
ولی خودمونیم واقعا سونی یسری از دوربیناشو جالب طراحی نکرده H10 از لحاظ ظاهری بیشتر شبیه کامپکت ها است.هرچی تو لوازم الکترونیکی دیگش طراحیش خوبه تو دوربیناش بر عکس .

bleu2u4u
18-03-2009, 03:13
اقا چند وقته پیش یکی از بچه ها یه سایتی رو معرفی کرده بودن میگفتن
"ریوی هاش حتی از dpreview هم بهتره ولی یه مقدار کم کاره و تعداد ریویو هاش کمه" اسم اون سایت چی بود

unforgiven2009
18-03-2009, 11:36
مرسی از شما.سخت نمیگیرم و ناراحت هم نیستم ولی اینجا هر چی متواضع تر باشی بیشتر متلک میشنوی.
بعضی ها جوابی در مقابل سوال ها ندارند و با خودنمایی و تحریک دیگران سعی در ترور شخصیت افراد دارند.
زمان زمانه ابو علی سینا نیست که دایره علم آنقدر محدود باشه که به فردی چون او القاب مختلف بدهند.
والا استاد من هم که 30 سال تدریس کرده و از چند جا مدرک دکترا داره در زمینه تخصص خودش ادعا نمیکنه که همه چیز رو میدونه.
ولی اینجا بعضی ها منتظرن تا طرف حرفی بزنه و علیه اون موضع بگیرن.
من میدونم که خیلی چیزها رو نمیدونم ولی بعضی ها نمیدونن که همه چیز رو نمیدونن.
من به خاطر ندانستم از خیلی چیزها خجالت نمیکشم و حرفم رو ساده میزنم ولی بعضی ها از ساده گویی سو استفاده میکنن و طرف رو فردی بی بهره از دانش تلقی میکنن.
حال اینکه اگه میخواستم لفظ قلم حرف بزنم همون روز دوم خیلی ها از لحنم ناراحت میدند.
حال به قول شما چون سهراب سپهری راه ساده زیستن و بی آلایشی رو پیش میگیرم.
از همه دوستانی که به من خیلی چیزها رو آموختن بی نهایت سپاسگذارم.
و اگه کسی رو با حرف هام رنجاندم صمیمانه معذرت میخوام.موفق باشید و خدانگهدار برای همیشه.
سال نو هم مبارک.
قطره دریاست اگر با دریاست............. ور نه او قطره و دریا دریاست(سنایی)
ما آدم ها به تنهایی هیچ چیز نیستیم چون قطره ی تنها و همه چیز میتوانیم باشیم چون قطره های به هم پیوسته دریا.پاینده باشید.

سلام.جناب سناتور.میدونی مشکل ما ایرانی ها چیه؟ما شدیم مارک پرست.مگه همه کالاهای شرکت سونی
بی عیب هستن؟هر کسی اچ 50 رو داشته از باتریش ناراضی هست.خودم هم این دوربین رو از نزدیک دیدم.
من از آدم های تحصیل کرده و دانشگاه رفته انتظار بیشتری داشتم.ما باید با فروشندگان طمع کاری که فقط بلد هستن جنس وارد کنن و بفروشن یه فرقی بکنیم .این طور نیست؟
اگه نظر من رو میخوای بدونی اینه:بیخودترین دوربین های دیجیتال سونی ها هستن.
بهترین ها کانن هستن به دلیل تنوع محصول و بعد از اون پاناسونیک هم عالی عمل کرده.
هر چی دوربین کامپکت سونی میبینی چشمی نداره.به نظرت این یک عیب بزرگ نیست؟
من نظرم رو گفتم شما میتونی قبول منی میتونی مخالف باشی.
همین امروز رفتم دوربین فیلمبرداری بخرم.طرف چون جنسی که من میخواستم رو نداشت در اومد گفت این مارکی که انتخاب کردی خیلی بیخوده.مارک فقط سونی.........
یکی میخواد بگه آخه مرتیکه جنس رو نداری بگو ندارم کسی ازت نظر خواست که به قول علی دایی زرت و زورت میکنی؟
ما باید با این جماعت فرق داشته باشیم.
سونی غول دنیای دیجیتال و تکنولوژی هست ولی این بدان معنا نیست که همه اجناسش بهترین ها باشن.
این نظر من بود.من هم هیچوقت دنبال مارک خاصی نیستم.
ولی اگه نظرم رو میخوای به این نتیجه رسیدم که بهترین سوپر زوم fz28 هست.هر چند قبلا میگفتم کانن ولی قیمت رو که میبینی fz28 بهتر هست.
اینکه هر جا میری میگن سونی رو من حرف عامه میدونم.نه حرف جماعت تحصیل کرده.یشتر خود مردم برای سونی تبلیغ میکنن تا خود سونی.خیلی ها بدون تحقیق فقط دنبال مارک خاص هستن.
من هم پول برای اعتبار یک نام نمیدم.موفق باشید.

سلام.
دوست عزیز به نظر من درست نیست اینجا بقیه دوستان را متهم به القاب گوناگون کنید. مطمئنا جناب سناتور قصد راهنمایی شما را داشتندو بنظرم گفته ایشون هم نابجا نبود.همه بچه ها با حوصله تمام تمامی سوال هایتان حتی ابتدایی ترین انها را جواب میدن ولی خوب شما به این صورت برخورد میکنید. شما بعد چندین مدت تحقیق و پشت سر گذاشتن فرازو نشیبهای گوناگون به یکباره نظرتون در مورد خرید دوربین عکاسی به دوربین فیلمبرداری تغییر کرد. یادم است که شما چقدر حساسیت در مورد کیفیت فیلمبرداری داشتید و fz28 را بدترین دوربین در زمینه عکاسی و فیلمبرداری توصیف کردید و بر این موضوع پا فشاری می کردید ولی الان اعتقاد دارید بهتیرین دوربینه!!!خوب بعد از این همه ماجراها به یک باره تصمیم شما عوض می شه و این جای تعجب داره.
یقینا شما در مورد هر وسیله ای حالا فرق نمی کنه چی باشه اینقدر حساسیت نشان دهید به نتیجه درستی نمی رسید.
اینکه سونی دوریبناش تو این رده خوب است یا نه تا حدودی سلیقه ای است . من میتونم عکس های از H50 اینجا قرار دهم تا نظر شما همانند fz28 در مورد این برند تغیییر کنه.در دنیای عکاسی حرفه ای هم سونی دوربینهای بسیارخوبی عرضه کرده که پا به پای نیکون و کنون در حال رقابته.
در مورد دوربین های فیلمبرداریش هم بنظرم حرفه اولو میزنه و تاحالا ندیدم کسی از این دوربینها ناراضی باشه.
ولی خوب بجایی اینکه به مسائل جانبی بپردازیم و میز ان تحصیلات و معلومات خودمونو به رخ دیگران بکشیم کمی با تعمل بیشتر در مورد نظرات دیگران فکر کنیم.

prowler88
18-03-2009, 12:33
نمیشه گفت کدوم برند از اون یکی بهتره. هر کدوم طیف گسترده ای از محصولات رو عرضه میکنن و خط مشی و سیاست هاشون با هم متفاوته. مثلا همین سایت dpreview در مقایسه ی کامپکت های ارزون قیمت یه مدل پاناسونیک رو به عنوان بهترین مدل انتخاب کرده ولی در یک مقایسه ی دیگه در همین سایت یکی از مدل های فوجی این عنوان رو کسب کرده. از طرفی شنیدیم که میگن فلان دوربین کنان کیفیت عکسش از بقیه سرتره. یا حتما میدونین که عکاس های حرفه ای از نیکون استفاده میکنند.
همون طور که گفتم نگرش هر کدوم از این برندها نسبت بازار و نیاز مشتری متفاوته. مثلا پاناسونیک بیشتر روی لنز مانور میده و دوربین های سونی از نظر فلاش و نورسنجی و ... قوی هستند. و حتی دوربین های SLRش میتونن در آینده ای نه چندان دور خودشون رو به عنوان رقیبی جدی برای کنان و نیکون معرفی کنن. هر چند که همین الان هم این حالت تا حدودی وجود داره. برای کسایی که استفاده ی آماتور میکنن حتی دوربین های کاسیو هم میتونه انتخاب خوبی باشه. این که بگیم فلان مارک کلا افتضاحه دور از واقعیته.
این که دوربین های کامپکت سونی چشمی نداشته باشن به نظر من اصلا عیب نیست. چون کسایی که از این دوربین ها استفاده میکنن اگر دوربینشون هم این امکان رو داشته باشه هیچ وقت ازش استفاده نمیکنن و lcd رو برای عکاسی ترجیح میدن.

ebi66_boukan
18-03-2009, 14:15
با وجود احترامي كه براي همه دوستان قائلم اما دوستاني كه اينجا هستن همه از تحصيلات بالاي دانشگاهي برخوردارن و تحصيلات بالا نميتونه دليلي بر برتري بر ديگران باشه.اينجا ما جمع شديم كه نظرات خودمونو بگيم و اگه اينجوري كه فروم هست من احتمال داره در حد دانسته هاي اندك خودم ديگه به كسي كمك نكنم.ميخايم ثواب كنيم كباب ميشيم.البته منظورم 741852 نيست و شما به خودتون نگيريد.كلي گفتم و من چند مورد ديگه بوده كه بخام كمك كنم اما با توهين جوابمو دادم.

nakhle007
18-03-2009, 15:31
اقا از کلیه دوستان ممنـــــــــــــــــون
من تصمیم خودم رو برای خرید h10 انشاالله بعد از عید گرفتم
فقط قیمت h10 رو کسی نگفت...
یه سوال دیگه هم در مورد کیفیت فیلمبرداری دارم
اصلا درسته که میگن کلیه دوربینهای دیجیتال با فرمت vga فیلمبرداری میکنن؟
h10 قضیه اش چجوری؟
یکی دیگه از دوستان به h9 هم اشاره کرد ، در مورد اون هم یه سری توضیحاتی بدین ممنون میشم

lofa
18-03-2009, 15:35
آقا شرمنده من یک اشتباه کردم h10 جز slrlike ها محسوب می شه با عرض پوزش.تو ی سایتی زده بود کامپکت رفتم تو dp دیدم زده لایک.
ولی خودمونیم واقعا سونی یسری از دوربیناشو جالب طراحی نکرده h10 از لحاظ ظاهری بیشتر شبیه کامپکت ها است.هرچی تو لوازم الکترونیکی دیگش طراحیش خوبه تو دوربیناش بر عکس .
شما اشتباه نکردید این دوربین سونی در بعضی از سایتها با نام اولترا کمپکت یاد شده ودر بعضی دیگه سوپر زوم
بهر حال به نظرم زیاد جالب نمیاد(نظر شخصی)
نمی دونم بعضی وقتها این شرکتها به جای پیشرفت یا در جا می زنن یا عقب گرد
مثلا دوربین جدید فوجی که باید جانشین s2000 بشه به مراتب از اون ظعیفتره این h10 هم که جانشین h9 شده (البته بعضی سایتها نوشتن جانشین h3 ) نسبت به اون پسرفت داشته نه پیشرفت

lofa
18-03-2009, 15:47
اقا از کلیه دوستان ممنـــــــــــــــــون
من تصمیم خودم رو برای خرید h10 انشاالله بعد از عید گرفتم
فقط قیمت h10 رو کسی نگفت...
یه سوال دیگه هم در مورد کیفیت فیلمبرداری دارم
اصلا درسته که میگن کلیه دوربینهای دیجیتال با فرمت vga فیلمبرداری میکنن؟
h10 قضیه اش چجوری؟
یکی دیگه از دوستان به h9 هم اشاره کرد ، در مورد اون هم یه سری توضیحاتی بدین ممنون میشم
قیمتش فکرکنم بین 250 تا 280 تومن متغیر باشه
تا اونجای که من می دونم بازم می گم تا اونجای که من می دونم لااقل در مورد fz28 و s2000hd کیفیت فیلم برداریشون hd هست h50 و sx10 کیفیت بسیار بالای دارن
h10 هم تقزیبا فیلم برداریش خوب هست
دنبال h9 نگردید چون به تاریخ پیوسته