PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

lofa
15-02-2009, 21:10
البته الان که قیمتش خیلی عالی است و خریدش معقول و یکی از بزرگترین حسن این دوربین سبکیش و کارکردن آسان با این دوربینه که حسن خیلی خوبیه شما H50 را اگر با کیف و باطری و شارجر بخرید تقریبا هم قیمت با fz28 می شود. نویز این دوربینها در این رده تقریبا برابر است. اگه review سایت dpreview را در مورد دوربین های سوپر زوم را دیده باشید می بینید که در رابطه با نویز هم در سطح دوربین های هم رده خو د مشکلی وجود نداردو نمی توان گفت چون سری های قبلی پاناسونیک نویزیست الزاما این دوربین هم نویزیست. کلا دوست من عکاسی با ایزو بالا چه در این دوربین وچه در هر دوربینی در این رده را فراموش کنید.
بنده ام وقتی با فرمت RAW عکس پرتره می گیرم و چاب می کنم و وضوح تصویر را می بینم اینچنین جانب داری می کنم .

این چطوره به نظرشما نویزش بالاست؟؟ این عکس را خودم گرفتم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو عکس اولی من به مدت 10 ثانیه نور دهی کردم اگر می خواستم با بالا بردن iso چنین عکسی بگیرم نویز بیداد می کرد و فرقی هم نمی کنه با هر دوربینی در این رده این موضوع صدق می کنه ولی قبول دارم بعضی ها هم در سطح خودشون بد عمل می کنند اگه آن REVIEW که گفتم را دیدید می بینید که p80 عکساش تو iso بالا نویزش خیلی زیاده.
دومی هم با iso 400 در شرایت نوری کم
با کمال احترام

برخی از سایتهای به ظاهر معروف در مورد ریوها چنان جانب دارانه در مورد دوربینها حرف میزنن که آدم رو به بیراه می برن یا شاید هم اونا به تمامی جزئیات توجه می کنن شما یه سری به سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و عکسهای Fz28 ببین از اون متنفر می شی البته در ایزوهای بالا
ولی همین دوربین در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بالاترین رتبه رو آورده
من بعد از چند ماه گشتن و پرسیدن به این نتیجه رسیدم که از هر دوربینی خوشت میاد بگیرش چون خروجی دوربینهای هم رده فرق چندانی ندارن

lofa
15-02-2009, 21:20
Kodak EasyShare Z1015 IS
Image
More information Announced 10-Jul-08
All Kodak products
Discussion Kodak Talk Forum
Find related discussion
Owners opinions
Bitmap
Read owners opinions (3)
Post / Edit your opinion
Support this site by No merchants currently list this product
purchasing from our
affiliate merchants
Format SLR-like
Price (street)
Also known as
Release Status
Max resolution 3648 x 2736
Low resolution 3648 x 2432, 3648 x 2064, 2592 x 1944, 2592 x 1728, 2592 x 1456, 2048 x 1536, 2048 x 1360, 2048 x1152, 1800 x 1200, 1920 x 1080, 1280 x 960
Image ratio w:h 4:3, 3:2, 16:9
Effective pixels 10.0 million
Sensor photo detectors
Sensor size 1/2.33 " (6.13 x 4.60 mm, 0.28 cm²)
Pixel density 36 MP/cm²
Sensor type CCD
Sensor manufacturer Unknown
ISO rating Auto (80-3200), 80, 100, 200, 400, 800, 1600, (3200 and 6400 at 3.1 MP)
Zoom wide (W) 28 mm
Zoom tele (T) 420 mm (15 x)
Digital zoom Yes, 5 x
Image stabilization Yes, sensor
Auto Focus Multi-zone, Center Spot, 5 point selectable
Manual Focus Yes
Normal focus range 60 cm
Macro focus range 20 cm
White balance override 4 positions
Aperture range F3.5 - F5.4
Min shutter 16 sec
Max shutter 1/1000 sec
Built-in Flash Yes
Flash range 5 m (ISO 400)
External flash No
Flash modes Auto, Fill-in, Red-Eye reduction, Off
Exposure compensation -2 to +2 EV in 1/3 EV steps
Metering Multi-segment, Center weighted, Spot
Aperture priority Yes
Shutter priority Yes
Focal length multiplier
Lens thread No
Continuous Drive Yes, 1.1 fps up to 3 images
Movie Clips Yes, 1280 x 720, 640 x 480, 320 x 240, 30 fps
Remote control No
Self-timer Yes, 2 or 10 sec
Timelapse recording No
Orientation sensor Yes
Storage types SD/SDHC card, Internal
Storage included 49 MB Internal
Uncompressed format Yes, RAW
Quality Levels Fine, Standard, Basic
Viewfinder Electronic
LCD 3 "
LCD Dots 230,000
Live View No
USB USB 1.0 (1.5Mbit/sec)
HDMI No
Wireless No
Environmentally sealed No
Battery Kodak KLIC-8000 Lithium-Ion, & charger
Weight (inc. batteries) 375 g (13.2 oz)
Dimensions 118 x 83 x 78 mm (4.6 x 3.3 x 3.1 in)
Notes
Resolution Chart
Colour Patches

Aryan.kh
15-02-2009, 21:41
من این طور که ویژگی های دو دوربین رو دیدم fz28 بهتره هم کیفیت فیلم برداری hd داره و هم باتریش نیم قلمی نیست و شارژی هست برد فلاشش هم بیشتر هست از sx10 من می خواستم از سایت digi kala بگیرم که یه 3 پایه هم هدیه می ده اما در حال حاضر fz28 رو نداره می خواستم ببینم نظر شما در مورد این دوربین چیه و اینکه قیمت همچین 3 پایه ای چنده و آیا میارزه که خودم برم و از بازار دو تاش رو بخرم یا اینکه همون sx10 رو بخرم ممنون میشم اگر با توضیحاتتون راهنماییم کنید و اینکه فرمت raw بهتره یا jpeg ؟

unforgiven2009
15-02-2009, 22:28
برخی از سایتهای به ظاهر معروف در مورد ریوها چنان جانب دارانه در مورد دوربینها حرف میزنن که آدم رو به بیراه می برن یا شاید هم اونا به تمامی جزئیات توجه می کنن شما یه سری به سایت
و عکسهای Fz28 ببین از اون متنفر می شی البته در ایزوهای بالا
ولی همین دوربین در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بالاترین رتبه رو آورده
من بعد از چند ماه گشتن و پرسیدن به این نتیجه رسیدم که از هر دوربینی خوشت میاد بگیرش چون خروجی دوربینهای هم رده فرق چندانی ندارن
دوست گرامی و عزیز اولا آن سایتی که بنده خدمت شما معرفی کردم یکی از بهترین سایتها در زمینه ارائه review است و خیلی از عکاسهای حرفه ای این سایت را ملاک گفتار و مستندات خود قرار می دهد کافیست سری به سایت عکاسی خودما ن بزنید و همچنین در این سایت افراد آماتور نشستن اونجا که review از خودشان بسازند. بعد هم بنده خدمتان عرض کردم دنبال iso بالا نگردید و خیلی ملاک قرار ندید راههای مختلفی برای حل این مشکل است که می شه الزاما iso بالا استفاده نکرد و اینکه می گیید به ظاهر معروف به نظر بنده درست نیست اینچنین صراحتا نظر دهید.
ولی من شاهد زنده برای شما قرار دادم ولی نگفتی این دوربین نویزیست یا نه؟ رنگو رو عکسها خوب بود یا خیر؟ من یکی از ملا کهای انتخابم همین review این سایت بود و بعد از خریدم هم پشیمون نشدم.
از این قبیل سایتهایی که شما معرفی کردید زیاد است به Riview این سایت در رابطه با H50 دقت کنید.

mehdi_08
15-02-2009, 22:35
من این طور که ویژگی های دو دوربین رو دیدم fz28 بهتره هم کیفیت فیلم برداری hd داره و هم باتریش نیم قلمی نیست و شارژی هست برد فلاشش هم بیشتر هست از sx10 من می خواستم از سایت digi kala بگیرم که یه 3 پایه هم هدیه می ده اما در حال حاضر fz28 رو نداره می خواستم ببینم نظر شما در مورد این دوربین چیه و اینکه قیمت همچین 3 پایه ای چنده و آیا میارزه که خودم برم و از بازار دو تاش رو بخرم یا اینکه همون sx10 رو بخرم ممنون میشم اگر با توضیحاتتون راهنماییم کنید و اینکه فرمت raw بهتره یا jpeg ؟
من از دیجی کالا یه دوربین خریدم منتها چون شهرستان بودم گفتن که نمی تونن سه پایه رو پست کنن منم آدرس یکی از فامیلامون رو دادم که با پیک فرستادن اونجا منتها پول پیک رو ازم گرفتن
قیمت سه پایه ای که میدن 9500 تومنه

lofa
15-02-2009, 22:39
دوست گرامی و عزیز اولا آن سایتی که بنده خدمت شما معرفی کردم یکی از بهترین سایتها در زمینه ارائه review است و خیلی از عکاسهای حرفه ای این سایت را ملاک گفتار و مستندات خود قرار می دهد کافیست سری به سایت عکاس خودما ن بزنید و همچنین در این سایت افراد آماتور نشستن اونجا که review از خودشان بسازند. بعد هم بنده خدمتان عرض کردم دنبال iso بالا نگردید و خیلی ملاک قرار ندید راههای مختلفی برای حل این مشکل است که می شه الزاما iso بالا استفاده نکرد و اینکه می گیید به ظاهر معروف به نظر بنده درست نیست اینچنین صراحتا نظر دهید.
ولی من شاهد زنده برای شما قرار دادم ولی نگفتی این دوربین نویزیست یا نه؟ رنگو رو عکسها خوب بود یا خیر؟ من یکی از ملا کهای انتخابم همین review این سایت بود و بعد از خریدم هم پشیمون نشدم.
از این قبیل سایتهایی که شما معرفی کردید زیاد است به riview این سایت در رابطه با h50 دقت کنید.

دوست عزیز همه ما روزانه چند ساعت از وقتمون رو پای اینترنت می ذاریم که بتونیم یه انتخاب درست انجام بدیم
فکر کنم هدف اصلی ایجاد این فروم هم یه همچین چیزیه
من روی هیچ برند یا دوربین خاصی تعصب ندارم و نخواهم هم داشت اما
حرف من فقط در تائید حرفهای شما بود
قصدم فقط مقایسه ریوهای مختلف چند سایت بود که همگی ادعای بهترین بودن دارن اما نتیجه هاشون برای یه دوربین خاص یکسان نیست
در مورد عکسای شما هم باید بگم عکسای بدون نویزی هستن اما مثل اینکه مشکل رنگ دارن منظورم رنگ سبز قسمت پائین عکس شماست
بهترم هست زیاد روی دوربین یه هروسیله دیگه ای که سازنداش ما نیستسم تعصب به خرج ندیم چون اونچه مهمه اینه که تمامی برندهای سازنده دوربین یکه تاز میدان نیست هرکدام در قسمتی برتری داره
ژاپنی جنس طراحی می کنه چینی می سازه من و شما هم باید سر اینکه این خوبتر یا اون به هم بپریم
حالا اگه سازنداش ایران بود یا شهر شما یا شهر من یه چیز دیگه
هدف بنده و سایر دوستان اینه که بتونیم نقاط ضعف و قوت یه دوربین متوجه بشیم تا بتونیم با هزینه کمتر بهترین انتخاب رو داشته باشیم
با سپاس

aria irani
15-02-2009, 23:02
سلام من خودمم دنبال خرید دورینم منتها کامپکت میخام بگیرم و بیشتر هم کنون دوست دارم. یه مدل دوربین رو هم به انتخاباتون اضافه کنید نیکون. اونم فکر کنم تو ردیف اول باشه . نمیدونم ولی نیکون d60 رو یه نگاه بندازید البته من خودم مشخصاتش رو ندیدم عکسش رو تو یه سایت دیدم.فکر کنم همرده دوربینهایی مثل کنون sx10 باشه. ولی من فکر کنم از نظر کیفیت عکسبرداری تو شب و ایزو بالا احتمالا نیکون و سونی حرف بیشتری داشته باشند تا کنون. البته من تو رده کامپکت از این دوربنای کوچیک کنون دوست دارم که دلیل خاصی داره .

در ضمن من میخام کنونa590is یا a1000 کدومش بهتره؟؟؟؟؟

تنظیمات دستی 590کامله و ارزونتره 20 تومنی.از a1000.

lofa
15-02-2009, 23:10
سلام من خودمم دنبال خرید دورینم منتها کامپکت میخام بگیرم و بیشتر هم کنون دوست دارم. یه مدل دوربین رو هم به انتخاباتون اضافه کنید نیکون. اونم فکر کنم تو ردیف اول باشه . نمیدونم ولی نیکون d60 رو یه نگاه بندازید البته من خودم مشخصاتش رو ندیدم عکسش رو تو یه سایت دیدم.فکر کنم همرده دوربینهایی مثل کنون sx10 باشه. ولی من فکر کنم از نظر کیفیت عکسبرداری تو شب و ایزو بالا احتمالا نیکون و سونی حرف بیشتری داشته باشند تا کنون. البته من تو رده کامپکت از این دوربنای کوچیک کنون دوست دارم که دلیل خاصی داره .

در ضمن من میخام کنونa590is یا a1000 کدومش بهتره؟؟؟؟؟

تنظیمات دستی 590کامله و ارزونتره 20 تومنی.از a1000.

دوست عزیز
یقینا نیکون در رده slr حرف اول را می زند اما در سایر رده ها نه
تا اونجا که من می دونم d60 یک slr می باشد و sx10 یک سوپرزوم و این دو هیچگاه باهم قابل مقایسه نیستند
با سپاس

milad198665
15-02-2009, 23:13

dijikala بدون گارانتی اصلی تازه گرونتر میفروشه من 3 پایه گرفتم جنس خوب با 1.5 سال گارانتی 22 تومن 15 تومنی و 9000 تومنی هم داره که diji ارزونترینشو میده که بیشتر واسه دوربین کامکت نه نیمه حرفه ای که سنگینتره من که ازش راضیم دوربین خوبیه.

unforgiven2009
15-02-2009, 23:22
دوست عزیز همه ما روزانه چند ساعت از وقتمون رو پای اینترنت می ذاریم که بتونیم یه انتخاب درست انجام بدیم
فکر کنم هدف اصلی ایجاد این فروم هم یه همچین چیزیه
من روی هیچ برند یا دوربین خاصی تعصب ندارم و نخواهم هم داشت اما
حرف من فقط در تائید حرفهای شما بود
قصدم فقط مقایسه ریوهای مختلف چند سایت بود که همگی ادعای بهترین بودن دارن اما نتیجه هاشون برای یه دوربین خاص یکسان نیست
در مورد عکسای شما هم باید بگم عکسای بدون نویزی هستن اما مثل اینکه مشکل رنگ دارن منظورم رنگ سبز قسمت پائین عکس شماست
بهترم هست زیاد روی دوربین یه هروسیله دیگه ای که سازنداش ما نیستسم تعصب به خرج ندیم چون اونچه مهمه اینه که تمامی برندهای سازنده دوربین یکه تاز میدان نیست هرکدام در قسمتی برتری داره
ژاپنی جنس طراحی می کنه چینی می سازه من و شما هم باید سر اینکه این خوبتر یا اون به هم بپریم
حالا اگه سازنداش ایران بود یا شهر شما یا شهر من یه چیز دیگه
هدف بنده و سایر دوستان اینه که بتونیم نقاط ضعف و قوت یه دوربین متوجه بشیم تا بتونیم با هزینه کمتر بهترین انتخاب رو داشته باشیم
با سپاس

دوست عزیز بنده با نظر شما کاملا موافقم ونه در پست قبلی و نه در هیچ پستی ذکر نکردم که دوربین بنده بهتره و قصد جانب داری از دوربین خودم را نداشتم مشکل رنگ هم به خاطر دوربین نیست به خاطر تجربه کم بنده در رابطه با عکاسی است و آن لینکی که در مورد H50 قرار دادم هدف زیر سوال بردن این دوربین نبود بلکه منظورم در رابطه با review سطحی و ناشیانه آن سایت بود . فقط چون این دوربین را دارم تجربیات خود در استفاده از این دوربین بیان می کنم و از اینکه این نمونه عکسها را اوردم هدفم این بود که بگویم می شود با تکنیک های خاص با مشکل نویز مقابله کردو گفتم اگر همان عکس را با ایزو بالا میگرفتم نتیجه عکسی نویزی بود.ولی حرف من در پست قبلی جانبداری از برند خاصی نبود و چون شما آن سایت را هدف قرار دادید اینچنین بیان نمودم.چون نظرم شخصیم این است بجای گشتن در سایت های مختلف که جز تردید و دو دلی چیزی به همراه ندارد یک مرجع خوب را انتخاب و مد نظر قرار دهیم و اگر به صفحات مختلف آن سایت که معرفی کردم توجه کنید متوجه می شوید که چگونه فنی و استادانه به تحلیل موضوع پرداخته و در نهایت هم انتخاب خود را به عنوان یک پیشنهاد بیان کرده و اگر انگلیسی تان خوب است می بینبد در قسمتهای بیان می کنه که تمامی این دوربین ها اختلاف جزئی با هم دارند .در انجا می بینید h50 با fz28 و sx10 از لحاظ کیفیت و ایزو و فلاش در یک سطح است و مواردی مانند تنظیمات گسترده و طراحی و استیل دوربین و... باعث شده که fz28و sp650 و sx10 در زمره پیشنهاد قرار گیرد که این خیلی مهم نیست چون شما بسته به علایقتان هر کدوم را مد نظر قرار دهید مطئنا بهترین انتخاب را کردید.
با کمال احترام

gladiator.shiraz
15-02-2009, 23:30
بچه ها این روزها قیمت ها شدید افت کرده ... فکر کنم بهترین موقع واسه خریده..... راستی قیمت دبی با ایران چقدر فرق داره؟ اگه ارزش داره تا از اونجا بخریم؟

lofa
15-02-2009, 23:36
دوست عزیز بنده با نظر شما کاملا موافقم ونه در پست قبلی و نه در هیچ پستی ذکر نکردم که دوربین بنده بهتره و قصد جانب داری از دوربین خودم را نداشتم مشکل رنگ هم به خاطر دوربین نیست به خاطر تجربه کم بنده در رابطه با عکاسی است و آن لینکی که در مورد h50 قرار دادم هدف زیر سوال بردن این دوربین نبود بلکه منظورم در رابطه با review سطحی و ناشیانه آن سایت بود . فقط چون این دوربین را دارم تجربیات خود در استفاده از این دوربین بیان می کنم و از اینکه این نمونه عکسها را اوردم هدفم این بود که بگویم می شود با تکنیک های خاص با مشکل نویز مقابله کردو گفتم اگر همان عکس را با ایزو بالا میگرفتم نتیجه عکسی نویزی بود.ولی حرف من در پست قبلی جانبداری از برند خاصی نبود و چون شما آن سایت را هدف قرار دادید اینچنین بیان نمودم.چون نظرم شخصیم این است بجای گشتن در سایت های مختلف که جز تردید و دو دلی چیزی به همراه ندارد یک مرجع خوب را انتخاب و مد نظر قرار دهیم و اگر به صفحات مختلف آن سایت که معرفی کردم توجه کنید متوجه می شوید که چگونه فنی و استادانه به تحلیل موضوع پرداخته و در نهایت هم انتخاب خود را به عنوان یک پیشنهاد بیان کرده و اگر انگلیسی تان خوب است می بینبد در قسمتهای بیان می کنه که تمامی این دوربین ها اختلاف جزئی با هم دارند .در انجا می بینید h50 با fz28 و sx10 از لحاظ کیفیت و ایزو و فلاش در یک سطح است و مواردی مانند تنظیمات گسترده و طراحی و استیل دوربین و... باعث شده که fz28و sp650 و sx10 در زمره پیشنهاد قرار گیرد که این خیلی مهم نیست چون شما بسته به علایقتان هر کدوم را مد نظر قرار دهید مطئنا بهترین انتخاب را کردید.
با کمال احترام

امیدوارم از حرف بنده ناراحت نشده باشید
من الان 3 ماه دارم دنبال یه دوربین خوب می گردم فکر کنم چیزی نزدیک به 10 گیگ اطلاعات در مورد انواع دوربین جمع کردم حق با شماست اون سایت تحلیل بسیار جامعی ازدوربینها داره اتفاقا من مطالب زیادی از اون یاد گرفتم

unforgiven2009
15-02-2009, 23:47
سلام دوست عزیز
در رابطه با دوربینها در این رده اختلاف جزئی وجود دارد خیلی در قید این نباشد کدام بهتره یا فلاش کدام قویتره چون در نهایت به نتیجه درستی نمی رسید. بگردید ببینید کدومشان به دلتون می شینه و نوع کاربریتون و علایقتون و انتظارتون از یک دوربین مشخص کنید.شاید یک دوربین compact هم کارتان را راه بندازه.
در مورد خرید هم پیشنهاد می کنم اگر به نمایندگی ها و بازار تهران دسترسی دارید از این مکان ها خرید کنید.

lofa
15-02-2009, 23:58
معرفی چند سایت در مورد دوربینهای عکاسی
به نظرم اومد که برای جلوگیری از سر درگمی بچه ها سایتهای رو که به نظرمون خوب میان اینجا بنویسیم
من هرچند تا رو که بلد بودم می نویسم سایر دوستان هم کمک کنن که تکمیل بشه
با سپاس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

unforgiven2009
16-02-2009, 00:05
امیدوارم از حرف بنده ناراحت نشده باشید
من الان 3 ماه دارم دنبال یه دوربین خوب می گردم فکر کنم چیزی نزدیک به 10 گیگ اطلاعات در مورد انواع دوربین جمع کردم حق با شماست اون سایت تحلیل بسیار جامعی ازدوربینها داره اتفاقا من مطالب زیادی از اون یاد گرفتم
امیدوارم در نهایت آن چیزیکه مد نظرت است را پیدا کنی و از انتخاب خود راضی و خرسند شوی. میدونی من در انتخاب دوربین عامل عمده که باعث شد که آن را , علارقم قیمت بالای آن برگزینم احساس خوشایندی بود که نسبت دوربین وشکلو شمایل آن داشتم همچنین قابلیتهای جانبی که در حال حاضر تنها سبکی دوربین و همین راحتی کار با آن برایم اهمیت بیشتری دارد و مسائلی چون فیلمبرداری و غیره زیاد برایم اهمیت ندارد. اینارو گفتم که بگم زیاد در انتخابت سخت نگیری.امیدوارم که شما هم از حرف های بنده نرنجیده باشی چون اینجا یک دنیای مجازیست و ادم نمیتونه لحن بیان خود را به خوبی یه مخاتبش برسونه و این موضوع گاهی باعث بروز سوء تفاهمات میشه.
با آرزوی موفقیت

unforgiven2009
16-02-2009, 00:29
بچه ها این روزها قیمت ها شدید افت کرده ... فکر کنم بهترین موقع واسه خریده..... راستی قیمت دبی با ایران چقدر فرق داره؟ اگه ارزش داره تا از اونجا بخریم؟
سلام دوست عزیز اختلاف زیادی ندارن .از همینجا بخری بهتره چون هم با قیمت خوب میخری هم گارانتی و خدمات پس از فروش را در اختیار داری.

aria irani
16-02-2009, 01:26
دوست عزیز
یقینا نیکون در رده slr حرف اول را می زند اما در سایر رده ها نه
تا اونجا که من می دونم d60 یک slr می باشد و sx10 یک سوپرزوم و این دو هیچگاه باهم قابل مقایسه نیستند
با سپاس

آره درست میگی گفتم در موردش خیلی اطلاعات نداشتم چون قصد خریدش رو نداشتم. خب سوال من رو کی جواب میده ؟a590is یا مثلا a1000? کدوم بهتره؟ :5:

حیف که به کنون علاقه دارم وگرنه سونی و نیکون هم خوب دوربینایی داره.

Sorou5h
16-02-2009, 01:55
سلام دوست عزیز اختلاف زیادی ندارن .از همینجا بخری بهتره چون هم با قیمت خوب میخری هم گارانتی و خدمات پس از فروش را در اختیار داری.

واقعا" فرق چنداني نداره ؟
باطري شو ديگه اصل بهت ميدن
كابل ها شو هم تو ايران فكر كنم لايي بكشن...!

danger9597
16-02-2009, 07:21
باتری دوربین های سونی خیلی بده
6ساعت باید تو شارژ باشه و به گفته خودش شما میتونی 300 عکس باهاش بگیری
منم دیروز رفتم باتری fg1 گرفتم که هم زودتر شارژ میشه و الان به گفته خودش 420 عکس میتونم باهاش بگیرم و جالب ترین قسمتش اینه که نشون میده چند دقیقه دیگه دوربین میتونه روشن باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fery joon
16-02-2009, 10:25
دوستان از بین اینا کدومو بگیرم:

سایبرشات سونی t300

سایبرشات سونی w300

سایبرشات سونی t500

Senator_F
16-02-2009, 10:52
دوستان از بین اینا کدومو بگیرم:

سایبرشات سونی t300

سایبرشات سونی w300

سایبرشات سونی t500

اگر قصد اضافه کردن گزینه دیگری رو ندارین،w300 انتخاب بهتری است.دوربینی که امکانات بیشتری رو در اختیارتون قرار میده و کیفیت بهتری داره.
ولی اگر با سایز زیاد مشکل ندارین،انتخاب Sony H10 انتخاب بهتری خواهد بود.هم زوم بیشتر،هم کیفیت عکسبرداری بیشتر و هم امکانات تنظیمی بیشتر.(به چرخک انتخاب مود توجه کنین،همه آپشن هایی که یه دوربین حرفه ای داره،این دوربین هم داره)

Senator_F
16-02-2009, 10:53
منم دیروز رفتم باتری fg1 گرفتم که هم زودتر شارژ میشه و الان به گفته خودش 420 عکس میتونم باهاش بگیرم و جالب ترین قسمتش اینه که نشون میده چند دقیقه دیگه دوربین میتونه روشن باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند قیمت گرفتی؟
شارژر سریع هم گرفتی؟

fery joon
16-02-2009, 11:11
اگر قصد اضافه کردن گزینه دیگری رو ندارین،w300 انتخاب بهتری است.دوربینی که امکانات بیشتری رو در اختیارتون قرار میده و کیفیت بهتری داره.
ولی اگر با سایز زیاد مشکل ندارین،انتخاب sony h10 انتخاب بهتری خواهد بود.هم زوم بیشتر،هم کیفیت عکسبرداری بیشتر و هم امکانات تنظیمی بیشتر.(به چرخک انتخاب مود توجه کنین،همه آپشن هایی که یه دوربین حرفه ای داره،این دوربین هم داره)

ممنون دوست عزیز :10:

در کل سونی بگیرم یا کنن؟

fery joon
16-02-2009, 11:22
دوستان نظرتون در مورد سونی h50 چیه؟ مشخصاتشو دیدم کفم برید

lofa
16-02-2009, 11:28
دوستان نظرتون در مورد سونی h50 چیه؟ مشخصاتشو دیدم کفم برید

آنچه که در ریویها اومده و تعاریف دوستانی که دارن دوربین خوبی است
اما عکسها رو خودکارروتوش می کند که برای عکاسهای حرفه ای جالب نیست
کیفیت فیلم برداریش عالیست
موفق باشید و انتخاب درستی داشته باشید

aria irani
16-02-2009, 11:51
تاپیک رو باسرعت نور دارید جلو میبرید. ولی یه همفکری هم با من بکنید با 200 تومن چی بگیرم. کنون a590 is-a1000-a2000 یا سونی - پاناسونیک -...چی بگیرم خوب باشه؟

خودم قبلا کنونa540 داشتم . و نظرم رو a590 هست بخاطر امکانات تنظیم دستیش که کامله. هرچند a1000 a2000 سی سی دی بزرگتر دارن و یه نمه 2 مگاپیکسل بیشتر دارن ولی امکان تنظیم دیافراگم وشاتر متاسفانه ندارن . حالا کیفیت کدوم بهتره؟ یا نه بیخیالش شم برم sx110 کنون بگیرم.

از برنهای دیگه هم چیزی سراغ دارید تواینم رنچ قیمت بگید200 تومن یه نمه بالا پایین هم فرقی نداره.

aria irani
16-02-2009, 11:53
یه سوال دیگه کیفیت عکس دوربین های کنون a590 a1000 a2000 sx10 و sx110 چقدر باهم فرق داره؟

aria irani
16-02-2009, 11:58
بچه ها قیمتا رو هم بگید مثلاa590 رو من حدود 150 قیمت دارم. a1000 170 وa2000 190 ب این گارانتی متفرقه ها.

قیمت sx110
sx10
پاناسونیک fz28
سونی h50 چنده؟
قیمت گارنتی متفرقه و هم شناخته شده؟

unforgiven2009
16-02-2009, 12:41
نه این تورام نیست که شما فکر می کنید اینجا اگر از بازرگانی های معتبر بخری مشکل خاصی بوجود نمی یاد چون نمایندگی رسمی آن شرکت هستند. مگر مغازه دار بخاد زیر ابی بره که شما می تونید به سایت آن شرکت مراجعه کنید و از محتویات داخل بکس کالای مربوطه اطمینان حاصل کنید.ولی قیمتا چندان فرقی ندارد و با توجه به بحس گارانتی و خدمات پس از فروش منطقیتره از همینجا بخری.

milad198665
16-02-2009, 15:30

به جاش باطریه fz28 عالیه 2 ساعت شارژ 460 تا عکس که به نظر من فوق العادست

milad198665
16-02-2009, 15:34
نه دوست عزیز با گارانتیه اصلی بخر جعبشم نگاه کن که جلو خودت از پلمپی دراره من که مشگلی ندیدم تازشم اگه از دبی بخری فاقد گارانتی میشه که از همینجاشم بدون گارانتی میتونی 50 تومن ارزونتر بخری

Senator_F
16-02-2009, 15:44
آنچه که در ریویها اومده و تعاریف دوستانی که دارن دوربین خوبی است
اما عکسها رو خودکارروتوش می کند که برای عکاسهای حرفه ای جالب نیست
کیفیت فیلم برداریش عالیست
موفق باشید و انتخاب درستی داشته باشید

این روتوش که شما می فرمایین،فقط شامل بالانس کردن رنگ ها و گرفتن مقدار کمی از نویز که به عکس صدمه نزنه میشه و این روتوش فقط در حالت اتوماتیک فعال هست نه در حالت های دیگه.حالا سونی کمترین دست کاری رو در این زمینه داره،پاناسونیک به هیچ چیز عکس رحم نمیکنه،حتی قرمزی چشم رو هم بدون قدرت انتخاب کاربر حذف می کنه.حذف قرمزی به تنهایی مشکلی نداره ها،ولی خطاهایی که این سیستم در عکس انجام میده،خیلی زیاده.
کنون هم روتوش می کنه ولی فقط به کم کردن نویز بسنده کرده.
چون هیچوقت هیچ کس از مود اتوماتیک استفاده نمی کنه مگر حوصله بالانس رنگ و کم کردن نویز در کامپیوتر رو نداشته باشه،و این هم خیلی خوبه که برای همچین شخصی،دوربین خودش یه کارایی انجام بده که عکس حداقل قابل قبول بشه.

Aryan.kh
16-02-2009, 18:32
من جدا گیج گیج شدم واقعا نمی دونم بین fz28 و sx10 و h50 کدوم رو بگیرم

MoHaMaD ZaNd
16-02-2009, 18:39
دوست عزيز من امكانات اونا رو نميدونم ولي h50‌واقعا معركست !!!

fery joon
16-02-2009, 19:25
دوستان نظرتون در مورد كانن پاورشات اس ايکس 10 آي اس چیه؟

Senator_F
16-02-2009, 19:38
دوستان نظرتون در مورد كانن پاورشات اس ايکس 10 آي اس چیه؟

آهان حالا رسیدی به همون جایی که باید می رسیدی.به سوپر زوم ها
ببین sony h50 و canon sx10is تفاوتشون خیلی جزییه.هر کدوم بیشتر به دلت میشینه،همون بهترینه.

Senator_F
16-02-2009, 19:39

من sx10 و h50 رو پیشنهاد میدم.

danger9597
16-02-2009, 21:04
آره رتوش تو مود اتوماتیک و یه گزینه هم توی رنگ هست که که رتوش شده رنگ ها رو بهت میده که باعث میشه عکست خیلی خفن بشه
من اچ50 دارما خیلیم راضیم ولی گویا fz28 بهتره حتی توی باتری
اگه اچ50 بگیرید باید یه باتری جدا هم واسش بگیری یا 6 ساعت صبر کنی تا باتریش شارژ بشه
قیمت باتری خودش 30 تومن ولی این باتری قوی تره 45-50 تومن

milad198665
16-02-2009, 21:15
دوست عزیز منم میون همین سه گزینه مردد بودم یعنع اول میخواستم h50 بگیرم ولی بعدش با این دو مدل اشنا شدم ولی با مقایسه عکس ها به نظرم fz28 وsx10 در حالت اوتومات عکسای بهتریو میدن ما بین این 3 تا فیلمبرداری هم واسه من مهم بود که fz28 کیفیت hd داشت ولی دو گزینه دیگر حداکثر 640در 480 میتونی فیلمبرداری کنی بعد sx10 باطری قلمی میخوره من چون سابقه دوربین دیجیتال با باطری قلمی داشتم اصلا حال نکردم باهاش چون 10 ساعت شارژ میزدم ولی عکس با فلش که میگرفتم بعد 30 تا شارژش تموم میشد در حالی که با fz29 با 2 ساعت شارز میتونی 460 تا عکس بگیری بعد رم سونی گرونه ولی رم پانا چون sd هست خیلی ارزونتر میتونی پیدا کنی . تو سایت dpreview هم که یکی از معتبرتریناست fz28 رتبه بالاتری داره بعد با اپشنای بیشتری تو fz28 روبرو هستی من از میون این 3 تا fz28 رو خریدم در حالی که عشق سونی بودم مخصوصا واسه ریموتش که خیلی به کار میاد

unforgiven2009
16-02-2009, 21:40
این روتوش که شما می فرمایین،فقط شامل بالانس کردن رنگ ها و گرفتن مقدار کمی از نویز که به عکس صدمه نزنه میشه و این روتوش فقط در حالت اتوماتیک فعال هست نه در حالت های دیگه.حالا سونی کمترین دست کاری رو در این زمینه داره،پاناسونیک به هیچ چیز عکس رحم نمیکنه،حتی قرمزی چشم رو هم بدون قدرت انتخاب کاربر حذف می کنه.حذف قرمزی به تنهایی مشکلی نداره ها،ولی خطاهایی که این سیستم در عکس انجام میده،خیلی زیاده.
کنون هم روتوش می کنه ولی فقط به کم کردن نویز بسنده کرده.
چون هیچوقت هیچ کس از مود اتوماتیک استفاده نمی کنه مگر حوصله بالانس رنگ و کم کردن نویز در کامپیوتر رو نداشته باشه،و این هم خیلی خوبه که برای همچین شخصی،دوربین خودش یه کارایی انجام بده که عکس حداقل قابل قبول بشه.
دوست عزیز شما تا حا لا با پانا کار کردید؟ که این تور با اطمینان می گید به هیچ چیز رحم نمی کنه؟ یا از کجا می دونید که شما قادر نیستید سیستم رفع قرمزی چشم را حذف کنید؟ (دوربین بنده 4 مود فلاش داره که 2 مود آن مخصوص حذف قرمزی چشمه ) اصلا می دونید این سیستم چگونه کار می کنه؟ و بنده خطایی تا حالا ندیدم . والا تا حالا هر تاپیکی که در مورد h50 خوندم همه از این روتوش داخلی هم خوش بین بودن و هم بدبین قصد زیر سوال بردن این قابلیت ندارم بسته به نوع کاربری میتونه خوب باشه و ولی ندیدم جایی بگن کنن روتوش می کنه یا پان سونیک عکسها رو دستکاری. اگه منبع منبع موثق دارید بیارید تا ما هم بدانیم. درسته اینجا یک مکانی آزاد هست که هر کسی می توانه نظرات شخصی خود را بیان کنه ولی این دلیل نمی شه اطلاع رسانی غلط انجام شه.

unforgiven2009
16-02-2009, 21:44
دوست عزیز این برندها فرق چندانی در خروجی عکسشان وجود ندارد غیر از قابلیت های جانبی که بسته به علایقتون هر کدومو انتخاب کنی ,انتخاب درستی انجام دادی.

fery joon
16-02-2009, 22:09
ای خدا من فردا میخوام برم دوربین بگیرم هنوز نتونستم از بین سونی اچ 50 و كانن پاورشات اس ايکس 10 آي اس یکیو انتخاب کنم :41:

safarimr
16-02-2009, 22:11

من هم بین اینها و canon g9 مانده ام که در گروه حرفه ای تر قرار می گیرد ولی به خاطر مدل g10 افت قیمت داشته و هم قیمت بقیه است و درست است superzoom نیست . من علاقمند به هنر عکاسی هستم وگرنه الان سه سالی است که یک sony s60 دارم و حدود 10000 عکس دارم ولی می خواهم عوضش کنم
به این مقایسه بین این چهار دوربین توجه کنید و منتظر نظراتتان هستم:20:

safarimr
16-02-2009, 22:16
ای خدا من فردا میخوام برم دوربین بگیرم هنوز نتونستم از بین سونی اچ 50 و كانن پاورشات اس ايکس 10 آي اس یکیو انتخاب کنم :41:

این مطلب زیاد بحث شده و به نظر من sx10 بهتر است ولی متاسفانه به علت استقبال زیاد از این محصول با اینکه هردو هم قیمت بودند ولی این مدل 70 تومان افزایش قیمت داشته و کمیاب شده
دو لینک زیر نیز مطالعه کنید

lofa
16-02-2009, 23:22
من هم بین اینها و canon g9 مانده ام که در گروه حرفه ای تر قرار می گیرد ولی به خاطر مدل g10 افت قیمت داشته و هم قیمت بقیه است و درست است superzoom نیست . من علاقمند به هنر عکاسی هستم وگرنه الان سه سالی است که یک sony s60 دارم و حدود 10000 عکس دارم ولی می خواهم عوضش کنم

دوست عزیز اگر به عکاسی علاقمند هستید و دوست دارید یکم حرفه ای تر آنرا دنبال کنید پس بهتر است مدلهای دیگه ای رو مثل فوجی s100fs مد نظر قرار ئهید یکم در باره اش تحقیق کنید تا با این اعجوبه هنر عکاسی هم بیشتر آشنا شید
باور کنید بغیر از کانن سونی و پانا سونیک برندهای دیگه ای هم هستند که دوربینهای عالی می سازند
با سپاس

prowler88
17-02-2009, 00:03
این مطلب زیاد بحث شده و به نظر من sx10 بهتر است ولی متاسفانه به علت استقبال زیاد از این محصول با اینکه هردو هم قیمت بودند ولی این مدل 70 تومان افزایش قیمت داشته و کمیاب شده
دو لینک زیر نیز مطالعه کنید

دوست عزیز من یه سونی h5 دارم خیلی وقته دارم استفاده میکنم کیفیت عکس هاش خیلی عالیه. ولی بعد از h5 سونی نتونست یه دوربین درست و حسابی بزنه و همه ی دوربینای سری h یه جاشون می لنگه. من جای تو بودم sx10 می گرفتم. البته نمی دونم sx1 قیمتش چنده ولی اگه اونو بگیری خیلی بهتره.

Senator_F
17-02-2009, 00:19
دوست عزیز شما تا حا لا با پانا کار کردید؟ که این تور با اطمینان می گید به هیچ چیز رحم نمی کنه؟ یا از کجا می دونید که شما قادر نیستید سیستم رفع قرمزی چشم را حذف کنید؟ (دوربین بنده 4 مود فلاش داره که 2 مود آن مخصوص حذف قرمزی چشمه ) اصلا می دونید این سیستم چگونه کار می کنه؟ و بنده خطایی تا حالا ندیدم . والا تا حالا هر تاپیکی که در مورد h50 خوندم همه از این روتوش داخلی هم خوش بین بودن و هم بدبین قصد زیر سوال بردن این قابلیت ندارم بسته به نوع کاربری میتونه خوب باشه و ولی ندیدم جایی بگن کنن روتوش می کنه یا پان سونیک عکسها رو دستکاری. اگه منبع منبع موثق دارید بیارید تا ما هم بدانیم. درسته اینجا یک مکانی آزاد هست که هر کسی می توانه نظرات شخصی خود را بیان کنه ولی این دلیل نمی شه اطلاع رسانی غلط انجام شه.

خیلی ممنون از نظر لطفتون.حق با شماست من هیچی نمیدونم
بنده منظورم حذف توسط preflash نبود بلکه حذف نرم افزاری و اصلاح سرخود نرم افزاری اون بودش.
از لحن تندتون خوشم نیومد.من هیچوقت از خودم حرفی نمی زنم.با هیچ شرکتی یا شخصی چه حقیقی چه حقوقی مشکلی ندارم که بخوام دوربین خاصی رو خرابش کنم.
ولی همونطور که گفتم،مود اتوماتیک حداقل در دوربینی در حد و اندازه این دوربین ها کاربرد نداره.و فقط و فقط به درد کسی میخوره که حوصله عکاسی حرفه ای نداره و از دوربینی به این قدرت فقط استفاده ای در حد یک دوربین کمپکت 150 تومنی می کنه.فقط نشانه گیری و فشردن دگمه شاتر و بعد چاپ عکس.

منبع موثق تر از این هم بخواین در خدمت هستم.

فکر کنم یه مود در دوربینهای پانا سونیک که شش کار ذیل رو انجام می ده مطالب به نقل از سایت پانا سونیک
كافيست به سادگي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را انتخاب نموده و بدين وسيله لوميكس شش عملكرد تشيخص واصلاح را فعال كرده و عكسهايي زيبا را در جا و هر زمان به شما ارائه خواهد نمود.

]

تشخيص لرزش

MEGA O.I.S. - بدون لرزش دست!
حسگر هاي ژيرو لرزش دست را تشخيص داده و يك لنز O.I.S. جهت جبران لرزش و جلوگيري از تاري ناشي از لرزش دست جابجا مي شود. اين سيم كاملاً نوري بوده و بر روي CCD يا پردازش تصويري تأثيري نمي گذارد و بدين ترتيب شما خواهيد توانست تصاوير واضح و دقيق و بدون افت كيفيت برداريد . از بين دو حالت انتخاب نماييد . حالت 1 در تمامي زمانها جهت جبران پيوسته روشن مي ماند.حالت 2 به محض رها كردن شاتر و جهت به دست آوردن كيفيتي برتر شروع به كار مي كند .مدلهاي جديد لوميكس همچنين داراي تعيين موقعيت خودكار مي باشند كه بسته به سطح زوم حالتها را تغيير مي دهند

تشخيص حركت

كنترل هوشمندISO - بدون تاري ناشي از حركت !
به كمك كنترل ISO هوشمند، دوربين مي تواند تشخيص دهد كه آيا سوژه در حال حركت مي باشد يا خيز اگر سوژه در حال حركت باشد كنترل ISO هوشمند، ميزان حساسيت ISO و سرعت شاتر را متناسب با آن تغيير خواهد داد.بدين وسيله شما مي توانيد عكسهايي زيبا و واضح برداريد ،حتي زمانيكه از كودكان كه ثابت نمي ايستند ،عكس بر مي داريد.

تشخيص چهره

تشخيص چهره AF/AE* - بدون پرتره هاي خارج از تنظيم فاصله كانوني صحيح!
عملكرد تشخيص چهره ، چهره ها را در هر جا ي فريم كه قرار داشته باشند شناسايي نموده و بهترين تنظيم فاصله كانوني و ميزان نور دهي را انجام خواهد داد. بدين وسيله خواهيد توانست عكسهاي پرتره زيبا و واضحي را به آساني برداريد .اين عملكرد تا 15 چهره را در يك فريم شناسايي مي نمايد وبه طور خودكار با تغيير موقعيت آنها تنظيمات را تغيير مي دهد. در مدل هاي جديد ، تشخيص چهره حتي در صورتي كه چهره در حالت نيمرخ قرار گيرد نيز فعال مي ماند و به شما اجازه برداشتن پرتره هايي زيبا از نيمرخ را نيز مي دهد.
*Not offered on all models

تشخيص صحنه

انتخاب كنده صحنه هوشمند* - بدون تنظيمات پيچيده !
هنگامي كه دوربين در حالتهر بار كه عكس بر مي داريد اطمينان خواهيد يافت فرقي نمي كند كه صحنه چيست يا سوژه كدام است.به كمك انتخاب كننده صحنه هوشمند ، كه تمامي كارهاي پيچيده را براي شما انجام خواهد داد ، شما از عكاسي به آساني بيشتر از هر زمان ديگري لذت خواهيد برد.
* در حالت iA هنگامي كه فلاش خاموش است حالت پرتره در شب تشخيص داده نخواهد شد ، در حالت منظره شبانه نيز ، در صورتي كه فلاش در حالت خودكار قرار داشته باشد ، تشخيص داده نخواهد شد.

تشخيص نور

نور دهي هوشمند - بدون ميزان نور دهي بیش از حد يا كمتر از حد لازم!
دوربين به سرعت تصوير درون فريم را تحليل نموده و ميزان روشنايي را در نواحي اي كه به دليل نور كم، نور پس زمينه يا استفاده از فلاش بسيار تاريك هستند ، تنظيم مي نمايد. با تنظيم ميزان روشنايي در نواحي تاريك، اين عملكرد تصاويري طبيعي ارائه خواهد داد تصاويري كه بسيار نزديك آن چيزي هستند كه چشم انسان به طور طبيعي مشاهده مي كند. برخي مدلهاي جديد به شما اجازه تنظيم اين جلوه در حالت پايين استاندارد و يا بالا را مي دهند.

Adjusting the brightness of dark areas this function produces natural images that are close to the way they actually look to the human eye.
تشخيص سوژه

AF ردياب* - بدون فرصتهاي عكاسي از دست داده شده !
به محض اينكه بر روي سوژه خود فاصله كانوني را تنظيم نماييد ، AF ردياب به صورت خودكار تا زماني كه دكمه شاتر را فشار دهيد آن را دنبال مي نمايد . هنگامي كه شما درحال گرفتن عكس از يك سوژه فعال باشيد مانند كودكان و حيوانات خانگي، اين عملكرد شما را از نيمه فشار دادن دكمه شاتر به صورت
پي در پي جهت تنظيم دوباره فاصله كانوني بي نياز مي گرداند.
قابليت AF ردياب به شما اطمينان مي دهد كه آن فرصتهاي عكاسي كه يك بار در زندگي اتفاق مي افتند را از دست ندهيد
.
* جهت استفاده در حالت iA ، AF ردياب را مي بايست از پيش در منوي تنظيم انتخاب نمود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اصلاح قرمزي چشم ديجيتال

حالت iA همچنين به شما كمك مي كند كه مشكل قرمزي چشم را زمان استفاده ار فلاش در عكسهاي نداشته باشيد
كاهش قرمزي چشم براي فلاش داخلي بدين ترتيب عمل مي كند كه پيش از فلاش اصلي يك فلاش كوچك اوليه ساطع مي نمايد.علاوه بر اين به كمك قابليت اصلاح قرمزي چشم، مشكل قرمزي چشم به صورت خودكارتشخيص داده شده و به صورت ديجيتال اصلاح مي شود.

Aryan.kh
17-02-2009, 00:40

یک نکته ای که در این مقایسه واقعا جلب نظر می کرد باتری قلمی sx10 بود که فکر می کنم یک ضعف خیلی بزرگه چون باتری شارژی نداره ولی هر 3 مدل دیگر باتری شارژی دارند
نکته دوم هم وزن بالای sx10 هست که تازه بدون باتری حساب شده ولی از این 2 مورد که بگذریم فکر می کنم sx10 از اون دو تا بهتره نمی دونم شاید چون من یه جورایی ته دلم کنون رو در تولید دوربین بالاتر از پاناسونیک می دونم واقعا خوشحال می شم اگر کسی بتونه دلیلی برام بیاره و بهم ثابت کنه که پاناسونیک این مدلش از کنون بهتره و آیا وجود باتری قلمی خیلی ضعفه ؟؟؟؟؟

safarimr
17-02-2009, 01:10
دوست عزیز اگر به عکاسی علاقمند هستید و دوست دارید یکم حرفه ای تر آنرا دنبال کنید پس بهتر است مدلهای دیگه ای رو مثل فوجی s100fs مد نظر قرار ئهید یکم در باره اش تحقیق کنید تا با این اعجوبه هنر عکاسی هم بیشتر آشنا شید
باور کنید بغیر از کانن سونی و پانا سونیک برندهای دیگه ای هم هستند که دوربینهای عالی می سازند
با سپاس
دوست عزیز باید قیمت و پاره ای موارد دیگر از جمله وزن انرا در نظر گرفت 150 گرانتر و 3 برابر سنگینتر
مقایسه :
از دوستان کسی هست که g9 داشته باشد و اطلاعات بیشتر بدهد؟

prowler88
17-02-2009, 01:20
قبل از هر چیز خدمت آریان عزیز باید بگم که sx10 باتری های NiMH میخوره که قابلیت شارژ شدن رو داره.

من به چند دلیل fz28 رو ترجیح میدم:
1. سرعت 2.5 عکس در ثانیه
2. فیلمبرداری HD
3. فرمت RAW
4. وزن کمتر
5. کیفیت بهتر عکس در حساسیت بالا
6. حداقل سرعت شاتر
البته در مقابل sx10 هم این ویژگی ها رو داره:
1. زوم بیشتر
2. حداکثر سرعت شاتر
3. امکان نصب فلاش
4. سنسور چرخش

unforgiven2009
17-02-2009, 01:25
بنده منظورم حذف توسط preflash نبود بلکه حذف نرم افزاری و اصلاح سرخود نرم افزاری اون بودش.
از لحن تندتون خوشم نیومد.من هیچوقت از خودم حرفی نمی زنم.با هیچ شرکتی یا شخصی چه حقیقی چه حقوقی مشکلی ندارم که بخوام دوربین خاصی رو خرابش کنم.
ولی همونطور که گفتم،مود اتوماتیک حداقل در دوربینی در حد و اندازه این دوربین ها کاربرد نداره.و فقط و فقط به درد کسی میخوره که حوصله عکاسی حرفه ای نداره و از دوربینی به این قدرت فقط استفاده ای در حد یک دوربین کمپکت 150 تومنی می کنه.فقط نشانه گیری و فشردن دگمه شاتر و بعد چاپ عکس.

بیبنید دوست عزیز نحوه گفتار و استدلال شما باعث می شه چنین سوالاتی درذهن آدم تدایی شه و گرنه بنده قصد جسارت به دانش شما را نداشتم چون خودم هم یک شخص آماتور و در حال یادگیری فنون عکاسی هستم.نمونه آن:

در پاسخ به گفته شما ,از کجا اطمینان دارید که این حذف نر افزاری تاثیر رو عکس و کیفیت عکس می زاره مگه با این دوربین در این حالت کار کردید یا با این مشکل مواجه شدید؟ بنده که نشدم و این حذف نر افزاری قرمزی چشم است چه ارتباطی به کیفیت کلی عکس دارد؟ بعدشم گفته در صورت تشخیص مشکل قرمزی چشم و در دفترچه هم ذکر شده ممکنه تحت شرایط خواص و محیطی این تصحیح بدرستی انجام نگیره که این نشان از ضعف دوربین نیست که تا بحال بنده با این مشکل روبرو نشدم.خوب باید دلیل و منطقی باشه یا کسی با این مورد مشکل برخورد کرده باشه که شما اینچنین با اطمینان می گید.
بنده ام از هیچ برنده خاصی طرفداری نمی کنم این رو در پست های قبلی گفتم ولی در مورد هیچ دوربینی نظر قطعی ندادم. من کلا میگم اینجا آمدیم برای بیان تجربیات و یاد گیری و کسب تجربه خوب چه بهتر که که اگر در مورد مسئله ای نظر قطعی میدهیم همراه با دلیل و منطق باشه وگرنه خوب اگر جز این باشد همین خصومت برداشت میشه.در رابطه با لحن هم اگر پست های قبلی بنده را خوانده باشید توضیح دادم که در این مکان لحن را نمی توان منتقل کرد من کاملا محترمانه اون حرفها رو زدم و اگر شما فکر می کنید بنده لحنم مودبانه نبود از شما پوزش می طلبم

unforgiven2009
17-02-2009, 01:55
یک نکته ای که در این مقایسه واقعا جلب نظر می کرد باتری قلمی sx10 بود که فکر می کنم یک ضعف خیلی بزرگه چون باتری شارژی نداره ولی هر 3 مدل دیگر باتری شارژی دارند
نکته دوم هم وزن بالای sx10 هست که تازه بدون باتری حساب شده ولی از این 2 مورد که بگذریم فکر می کنم sx10 از اون دو تا بهتره نمی دونم شاید چون من یه جورایی ته دلم کنون رو در تولید دوربین بالاتر از پاناسونیک می دونم واقعا خوشحال می شم اگر کسی بتونه دلیلی برام بیاره و بهم ثابت کنه که پاناسونیک این مدلش از کنون بهتره و آیا وجود باتری قلمی خیلی ضعفه ؟؟؟؟؟
دوست عزیز تو این رده به دنبال برند و اسمو نامو نشون زیاد نگرد. همه اینا بر می گرده به علایق و دانش شما از عکاسی و اینو بدون دوربین ها در این رده از لحاظ خروجی تفاوت چندانی ندارند . و اینجور مقایسها به نظر بنده درست نیست. پیشنهاد می کنم این مقاله را در این رابطه مطالعه کنید:

در رابطه با باطری هم بستگی به نوع کاربری شما داره می تونه ضعف باشه یا حسن و تا حدودی صلیقه ای.مثلا در صفرهای چند روزه خارج شهر باطری قلمی از نوع شارژی می توانه با صرفه تر باشه چون شما با هزینه کم چندین باطری می خرید.
در کنارش باطری های Lithium-Ion هم محاسن خاص خودشو دارند

unforgiven2009
17-02-2009, 03:38
خیلی ممنون از نظر لطفتون.حق با شماست من هیچی نمیدونم

همچنین دوست عزیز بنده منظور شما را از این قسمتهای رنگی متوجه نشدم چه مشکلی می بینید اینا که همش قابلیت های هوشمند دوربینه

منظور اصلاح قرمزی چشم یا لرزشه نه روتوش و نویز گیری عکس که یک سری از جزییات عکس از دست رود

شما چه برداشتی از این موضوع دارید؟ منظور تشخیص هوشمند مد های مختلفه یعنی در صحنه ها و حالت های مختلف شما نیاز ندارید مدهای مختلف مانند ماکرو پرتره منظره دوردست و... انتخاب کنید دوربین به طور هوشمند همه این کارو می کنه و این چه مشکلی داره؟

در حالت پرتره در شب ودر جایی که نور به اندازه کافی وجود ندارد نیاز به زدن فلاش است وقتی فلاشو خاموش می کنید دوربین از کجا تشخیص بده شما می خواهید عکس پرتره در شب بگیرید؟ یا درحالت منظره شب دوربین فلاش نمیزند وهنگامی که رو حالت ATUO قرار میدهید به خاطر کمبود نور محیط دوربین خودکار فلاش میزند که این دیگه نمیشه منظره شب بخاطر همین دوربین تشخیص نمیدهد.

تنظیم وایت بالانس هم به صورت اتوماتیک به صورت یک قابلیت در در مود ATUO وجود دارد. و در دیگر مدها به صورت انتخابی
اینا همه قا بلیت های هوشمند درمود ATUO است شما اینارو یک نقطه ضعف میدانید؟

unforgiven2009
17-02-2009, 04:53
دوست عزیز باید قیمت و پاره ای موارد دیگر از جمله وزن انرا در نظر گرفت 150 گرانتر و 3 برابر سنگینتر
مقایسه :
از دوستان کسی هست که g9 داشته باشد و اطلاعات بیشتر بدهد؟
سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم سری به تاپیک های زیر بزنیددر اینجا به طور مفصل در رابطه با این دوربین بحس شده

اینم یک REVIEW از این دوربین:

Excel-VB
17-02-2009, 08:21
سلام جناب كاويان عزيز
رئيس ميخام يه دوربين بگيرم
نميدونم چي ؟
البته هنوز نميدونم ديجيتال يا هندي كم ؟!؟
حدود 700 تومن باشه
كيفيت خوب برا مصارف خانگي ميخام
لطفا" راهنمايي كنيد
ممنون

سلام دوست من
اگر مي توانيد 700 هزينه كنيد يك راست برويد سراغ D60 نيكون و يا 1000D كنون و يا سري آلفا سوني A200 و A300
البته متذكر مي شوم كه تنها عيب اين دو نداشتن ماكرو و زوم تله مي باشد! اگر برايتان مهم نيست و صرفا عكس هاي خانوادگي مي گيريد و يا كلا از سوژه هاي تا 5 متر عكاسي مي كنيد اين دو عالي هستند ... هر دو SLR هستند و با لنز كيت خودشان عكس هاي واقعا عالي مي گيرند خصوصا در نور كم ...

خوب من امروز به کمک شما دوستا فهمیدم دوربین های slr بدردم نمیخوره چون زوم ندارند و باید خیلی خرجشون کنی تا بهشون بگی دوربین لطف کنید وبه من بگید چه دوربینی رو بخرم البته خودم sx10 و g10 وg9 رو دوست دارم ولی چیزه خوبی میخوام و رنج قیمتش هم تا 1 تومن باشه مشکلی نیست لطفا کمکم کنید چون عجله دارم
ممنون

سلام دوست من
دوست من دوربين هاي SLR در نور كم بهترين عكس ها را به شما مي دهند! شما هرگز با هيچ كامپكت يا SLR-LIKE نمي توانيد در نور كم عكس هاي بدون نويزي بگيريد ولي SLR ها اين امكان را به شما مي دهند! ظاهر كلاسيك و بسيار شيك و خوش دستشان را فراموش نكنيد!!
SLR-LIKE ها به ماكرو و زوم تله معروف هستند .. كيفيت بسيار عالي نزد SLR ها است و بس!
ضمنا اگر پاسخ به دوست بالايي را مطالعه كنيد پاسخ خود را در مورد خريد لنز و ... خواهيد گرفت! اگر از سوژه هاي تا 5 متر عكاسي مي كنيد لنزهاي كيت روي خود SLR ها كافي هستند!

سلام دوستان
من می خوام یک دوربین کانن برای مصرف خانگی با کیفیت بالا بگیریم
در حدود 450 می خوام هزینه کنم پیشنهادتون چیه ؟
به غیر از کانن پیشنهادتون چیه؟

در غير SLR ها من شخصا SX10 را پيشنهاد مي دهم و در SLR ها با كمي هزينه بيشتر مي توانيد 1000D كنون يا D60 نيكون بخريد ....

g10 رونسبت به اونا چطور میبینید؟
(یواش یواش دارم دق میکنم یکی میگی slr نگیر یکی میگه بگیر .ای خدااااااااااا)

پاسخ به دوست بالايي را مطالعه كنيد

جناب کاویان با سلام
بی صبرانه منتظر مطلب شما در موردs9000 & s9600 هستم

جناب فتح الهي با سلام
حتما بزودي
چون مقاله فوق سنگين و بسيار زياد است و امكان تايپ آن نيست منتظر فرصتي هستم تا آنرا اسكن كنم و خدمتتان ارسال نمايم ..

دوستانی که میخوان برای یه دوربین خوب که SLR نباشه بین 450 تا 500 هزینه کنن Panasonic LX-3 واقعا شاهکاره. سایت dpreview که مختص آزمایش کردن دوربین های عکاسیه گفته کیفیت عکساش به مراتب از Canon G10 بهتره.

دوست من دوربين LX3 تنها مزيتش داشتن لنز سريع مي باشد و بس!
باور كنيد هيچ مزيت ديگري ندارد (من شخصا فرمت RAW را مزيت نمي دانم چون اصلا چيز جالبي نيست)
شايد بتوان گفت اين دوربين فقط در نور كم عكس هايي نظير SLR ها مي گيرد ... تله كه كلا تعطيل است ...

دوست عزیز H50 هم دوربین خیلی خوبیه اونقدر هم ازFz28 کمتر نیست تنها برتری پانا داشتن فرمت RAW و فیلم برداری HD است که فرمت RAW برای کسانی حسن محسوب می شه که خیلی از فتوشاپ سرشون بشه اما حجم عکسهای این فرمت هم ندیدم از 15 مگ کمتر باشه

فیلم برداری HD هم هرچند برای من خیلی مهمه اما واقعا تفاوت آنچنای بین H50 و Fz28 در کیفیت و شفافیت وجود نداره امکان زوم در حین فیلم برداری در H50 هست نمی دونم در Fz28 هم وجود داره

راستی یه سوال از Fz28 دارا و H50 دارا موقع زوم در فیلم برداری صدای موتور زوم هم ضبط می شه یه نه؟

فرمت RAW مزيت نيست ... كلا چيز مزخرفي است! فقط حرفش توي دهان گنده شده! باور كنيد اصلا مزيت نيست! بايد ساعت ها وقت بگذاريد تا آنرا به يك jpg تبديل كنيد!! (نوردهي و رنگ و ....)

پس چطور شده این g10 امتیازش بالا شده؟
لطفا سوال رو کامل جواب بده؟

دوست من در تمام سايت هاي ريوو به SX10 امتياز highly recommended داده شده است! من متعجب هستم كه مي فرمائيد امتياز G10 از SX10 بالاتر است!! هر دو يك اندازه سنسور دارند ولي G10 با 14 مگاپيكسل عكس هاي ضعيف تري در indoor دارد (به دليل بالا بودن چگالي 14 مگاپيكسلي در سنسور كوچك)
مگاپيكسل بالا وقتي كيفيت را بالا مي برد كه دوربينش SLR باشد (سنسور بزرگ باشد)

مطمئني SX1 قيمتش 500 تومنه؟؟؟؟اگه اينقدره قيمتش مناسبه ولي بعيد ميدونم.قيمتش بايد بالاي 700 تومن باشه.در مورد افت قيمت بگم كه تو ايران هيچ چيز مشخص نيست.يادمه S5is قيمتش 330 بود و الان رو قيمت 430 وايساده و پايين نمياد.يه دفعه اي ديدي اومد پايين شايدم نيومد.اما معمولا دوربين هم مثل موبايل چون جديداش روز به روز مياد تو بازار بعد از مدتي(شايد بيشتر از 6 ماه)قيمتش مياد پايين.حتما قيمت دقيق SX1 رو بپرس.

من شخصا با S5 كار نكردم ولي با S3 با 6 مگاپيكسل كار كردم و واقعا از كيفيت بالايش متعجب شدم!! زماني هم كه S5 آمده بود خيلي تعريفش را مي شنيدم ... الان البته فقط تك و توك پيدا مي شود كه چيني هستند ... تا جايي كه مي دانم كيفيت فيلمش بسيار سرتر از SX10 مي باشد .. من وقتي كيفيت فيلم S3 را ديدم فكر كردم كيفيت دي وي دي را دارم مي بينم!!

ببخشید که مزاحم میشم
میخوام که دلم مطمئن بشه بعد برم بخرم
به نظر شما دوربینixus 90 دوربین خوبیه تو همین قیمت بهتر از اون هست؟:20:

دوست من به فايل ارسالي بنده در مورد آخرين قيمت ها توجه بفرمائيد ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
17-02-2009, 08:22
سلام دوستان
می خواهیم یک قرار حضوری داشته باشیم ...
هم فال است و هم تماشا ...
جهت آشنایی نزدیک با عزیزان و همچنین بررسی دقیق دوربین ها ...
از کلیه دوستانی که تمایل دارند در قرار حضوری که بزودی برگزار می شود، حضور به هم رسانند تقاضا می شود درخواست خود را جهت ثبت و پیگیری های بعدی بصورت شخصی به بنده ارسال نمایند تا در پایان هر روز اسامی در اختیار عموم قرار گیرد ...
از کلیه دوستانی که تاکنون موفق به خرید دوربین نشده اند تقاضا می شود هرچه سریعتر خرید خود را انجام دهند تا 1) گرفتار گرانی نزدیک عید نشوند 2) بتوانند در قرار حضور بهم رسانند ...
دوستان عزیز اگر سه پایه هم داشته باشند می توانیم از یک صحنه (که همان عکس دست جمعی خودمان می باشد) عکس بگیریم و عکس ها را روی سایت آپلود کنیم تا هم از قرارمان لذت ببریم و هم سایر دوستان بتوانند مقایسه خوبی در مورد عملکرد دوربین ها داشته باشند ...
منتظر شما هستیم ...
لطفا روی نام بنده در سمت راست و بالای پست کلیک کرده و از منوی Pop up ای که باز می شود گزینه ارسال ایمیل شخصی را انتخاب کنید و نام و آیدی و نام دوربین خود را قید کنید ...
اما در مورد زمان برگزاری منتظر نظر کلیه عزیزان هستیم ... به نظر بنده آخرین جمعه قبل از سال نو، بسیار مناسب است ...
با احترام
کاویان

-================================================== ========-

Excel-VB
17-02-2009, 08:46
پس اونتوری که من فهمیدم تو دسته ی دوریین های غیر حرفه ای کنون به ترتیب بهترین دوربین ها ایناست
sx1
g10
sx10
g9
درسته؟
البته بدون در نظر گرفتن قیمت

سلام دوست من
اشتباهه ...
اول اينكه SX1 چون قيمت رسميش اعلام نشده اصلا نمي توان آنرا در رده بندي منظور نمود ... تنها مزيت SX1 نسبت به SX10 فيلم برداري HD و fps مي باشد كه هيچ كدام آنقدرها هم مهم نيست .... يعني به ازاء پولي كه بابت اين دو آپشن مي پردازيد به صرفه نيست!
ضمنا در رده بندي ها SX10 بالاي G9 و G10 قرار دارد .. در فروش هم حرف اول را مي زند خصوصا در ايران تا اين لحظه

با شما موافقم قرار نیست پول بی خود بدیم واسه چیزی که ارزش نداره

كاملا درسته
سري G كنون به هيچ دردي نمي خورد!‌خواستم يك قشر خاصي را مثال بزنم ولي هرچه فكر كرديم ديدم به درد هيچ قشري نمي خورد! فقط مگاپيكسل را بالا برده و به همين دليل قيمتش بسيار بالاست خصوصا G10 كه با سنسور كوچكش اصلا نمي ارزد ...

.يه سري به پست هاي زير بزن شايد كمكت كنه

سلام دوست عزيز
سري G كنون در رده كامپكت محسوب مي شوند!! يعني حتي SLR-LIKE هم نيستند! و اصلا ارزش خريد ندارند ..
به ليست ارسالي بنده در مورد قيمت ها توجه كنيد لطفا ...
متشكرم

فکر کنم یه مود در دوربینهای پانا سونیک که شش کار ذیل رو انجام می ده مطالب به نقل از سایت پانا سونیک
كافيست به سادگي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را انتخاب نموده و بدين وسيله لوميكس شش عملكرد تشيخص واصلاح را فعال كرده و عكسهايي زيبا را در جا و هر زمان به شما ارائه خواهد نمود.

این هم آدرس سایتش

سلام جناب فتح الهي
تمام اينها كه فرموديد را دوربين هايي مانند SX10 و H50 هم دارند ....
ولي خب برخي شركت ها آنچنان با ترفندهاي خاصي اين آپشن هاي كوچك را بزرگ مي كنند كه خريدار را دودل كنند و به سمت خود جلب نمايند ...

ببینین دوست عزیزم.کیفیت عکسبرداری g9 بهتر از SX10 هستش ولی در کل یه سری معایبی هم داره .اولیش اینکه حتما و حتما باید از فلاش خارجی استفاده کنین.وگرنه فلاش خودش در حد کمپکت ها و شایدم کمتر باشه.
اگر به فرمت camera raw علاقه دارین و بعدا حوصله خواهین کرد که باهاش کار کنین(معمولا تنظیم هر عکس در Photoshop elements با این فرمت حداقل یکی دو ساعتی زمان خواهد برد و حوصله)g9 انتخاب بهتری است.
یه زمانی سونی هم از این رده دوربینا می زد با کد V و مدل V3 اش هم گل کرده بود.ولی بعدا کلا حذف شد چون خواهانی نداشت.
ولی اگه دوربینی میخواین که همه چیزش رو خودش باشه،فلاش قوی،لنز با کیفیت تر و خوش دست تر و با کیفیت تر،Sx 10 رو پیشنهاد می کنم.
G9 یه جورایی دوربین زنیط قدیمیه(نمیدونم باهاشون کار کردین یا نه؛ولی اون زمانی که فیلمی ها رند بازار بودن،این دوربین روسی که قیمتش هم یک پنجم کنون و یاشیکا بود،خیلی دوربین با کیفیتی بود فقط تنها مشکلی که داشت این بود که همه چیزش دستی بود؛اسمش هم عیب نذاریم چون من خودم با این دوربین یاد گرفتم عکاسی رو.دقیقا همه چیز دست آدمه.)

در تائيد صحبت هاي دوستمون سناتور بايد عرض كنم سري G كنون كلا جز كامپكت ها محسوب مي شوند ..
با توجه به سنسور كوچك و چگالي مگاپيكسل بالا روي اين سنسورها اصلا ارزش قيمتشان را ندارند

سلام دوست عزیز
شما در این پست ذکر کرده اید که این دوربین فوکوس اتوماتیک ندارد با اینکه دارد . سعی کنید منابعتان از سایتهای فارسی اللخصوص سایت هایی مانند دیجی کالا نباشد.
سایت زیر یک منبع خوب برای این منظور می باشد
بنظر بنده مشخصات خوبی دارد ولی رنج فوکوس ماکرو 20cm در مقابل ماکرو 0 , sx10 جالب به نظر نمی رسه و برای کسانی که به ماکرو گرافی علاقه دارند خوشایند نیست.
با کمال احترام

با سلام
البته ماكروي صفر سانتي عملا هيچ عملكردي ندارد! شما هرگز نمي توانيد از سوژه اي در صفر سانتي عكاسي كنيد .. البته در برخي شرايط بسيار بسيار نادر و خاص مي شود اين كار را انجام داد ولي در كل به نظر من ماكروي صفر سانتي به هيچ عنوان مزيت محسوب نمي شود!

G9 الزاما فقط با RAW عکس نمیگیره و با فرمت jpg هم می توان عکس گرفت. فقط مشکل کار اینکه ویندوز این فرمت را نمی شناسه و باید از کد های مخصوص برای شناسایی به ویندوز استفاده کرد که بنده مجبور به نصب ویندوز ویستا شدم چون هر دوربین کدهای مخصوص خود را دارد و کد مربوط به دوربین بنده مخصوص ویستا بود. و اگر نخواستید دچار چنین در دسرهای شوید کارخانه سازنده دوربین یک سری نر افزار برای کار با فرمت RAW , همراه دوربین عرضه می کند که به آسانی می توان با این فرمت کار کرد و آن را تبدیل به فرمت دلخواه کرد و همچنین از برنامهAdobe Camera RAW هم می توان برای این منظور استفاده نمود و الزاما نيازمند دانش بالاي عكاسي و پردازش نیست با کمی مطالعه می توان به راحتی با این فرمت کار کرد. تفاوت عمدش با سایر فرمتها این است که این فرمت یک فرمت خام است و حجم بالا تری داردو jpg یک فرمت فشرده تر که جزئیات و کیفیت تصویر در فرمت RAW بالا تر است و بنا به کاربد می توان این مود را انتخاب نمود. در همان سایت می بینیدکه افراد زیادی دنبال هک نرم افزاری برای دوربین های خودشان(البته برای دوربینهای کنن) هستند تا به این قابلیت دست پیدا کنند. پس این نشان دهنده اهمیت بالای این فرمت است.

RAW در برابر JPG

فرمت RAW

با کمال احترام

با سلام همانطور كه خدمت دو تن از عزيزان نيز عرض كردم فرمت RAW به هيچ عنوان مزيت محسوب نمي شود! فرمت RAW صرفا به درد يك سري قشر خاص مي خورد كه خود آنها هم زياد با آن كار نمي كنند!
مگر با فرمت RAW قرار است چه كاري انجام شود؟؟؟ اگر صحبت از گرافيك حرفه اي و پوستر و بيلبورد و ... مي باشد كه بايد عرض كنم تمام پوسترهاي قطع بزرگ تهران از RAW استفاده نشده! (اين را به اين دليل عرض مي كنم كه آشنايي در چاپخانه دارم كه تخصصش همين نوع چاپ ها مي باشد)
فرمت RAW يك حربه تبليغاتي بود براي يك سري دوربين ها و يك سري شركت ها ... اما الان ديگر مزيت محسوب نمي شود و كسي حاضر نيست ساعت ها وقت خود را بگذارد تا RAW را با اديت فتوشاپي و غيره به يك JPG و يا TIF تبديل كند!

با احترام
كاويان

fery joon
17-02-2009, 09:46
آقای excel_vb شما از بین sx10 و h50 کدومو پیشنهاد میدید؟

ممنون میشم نظرتونو بگید

fery joon
17-02-2009, 14:13
بالاخره رفتم و یه تی 500 سونی خریدم.امیدوارم مثل تی 200 نباشه چون تی 200 دوربین قبلی من بود و نتونست انتظارات منو برآورده کنه

lofa
17-02-2009, 14:28
دوستان عزیز
شاید این حرف بنده تکراری باشه اما هم ما بخاطر این به این تاپیک میایم و مطلب می نویسیم تا بتونیم با استفاده از تجربیات خودمان و سایر دوستان انتخاب بهتریدر زمینه تهیه ویا استفاده از دوربین دیجیتال داشته باشیم
جناب Senator_F از اعضاء ثابت این تاپیک هستن و انصافا من خیلی چیزها از ایشون یاد گرفتم و نوشته های ایشان خیلی به بنده کمک کزده چه اونای که در جواب من بوده چه در جواب سایر دوستان
من به شخصه با هیچ کدپوم از این دوربینها کار نکردام اما خیلی در موردشون مطالعه داشتم ریوهای زیادی از اونها مطالعه کردم و کامنتهای که خیلی از افرادی که از این دوربینها استفاده می کردند خوندم
نظرات اساتید بزرگ عکاسی جهان در مورد این دوربینها در سایتهای مختلف دیدم خیلی از چیزهای که اونها گفتن من در عکسها ندیده ام اما واقعیت اینه که من به عنوان یک علاقمند به عکاسی که دانشش از عکاسی تقریبا صفره یقینا دیدم با یک استاد در این زمینه فرق داره کارای که من انتظار دارم با کاری که اون از اون دوربین انتظار داره فرق داره شاید اونچه که ایشان ضعف میدونن برای من اصلا قابل تشخیص نباشه
جناب unforgiven2009 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما اونچه که من فهمیدم نزدیک له به هفته یا بیشتره که دوربینتون خریدن اون مشکلاتی که دوستمون اشاره کرده ن یک مشکل همیشگی نیست که همیشه در این دوربین وجود داشته باشه اگه بشه اسم اونو مشکل گذاشت
پس بهتره به نظرات هم دیگه احترام بذاریم بهرحال ما اینجا جمه شدیم که با دوربینها بیشتر آشنا شیم
باز از اینکه اطاله کلام شد پوزش
با سپاس

unforgiven2009
17-02-2009, 14:45
سلام دوست من
اشتباهه ...
اول اينكه SX1 چون قيمت رسميش اعلام نشده اصلا نمي توان آنرا در رده بندي منظور نمود ... تنها مزيت SX1 نسبت به SX10 فيلم برداري HD و fps مي باشد كه هيچ كدام آنقدرها هم مهم نيست .... يعني به ازاء پولي كه بابت اين دو آپشن مي پردازيد به صرفه نيست!
ضمنا در رده بندي ها SX10 بالاي G9 و G10 قرار دارد .. در فروش هم حرف اول را مي زند خصوصا در ايران تا اين لحظه

كاملا درسته
سري G كنون به هيچ دردي نمي خورد!‌خواستم يك قشر خاصي را مثال بزنم ولي هرچه فكر كرديم ديدم به درد هيچ قشري نمي خورد! فقط مگاپيكسل را بالا برده و به همين دليل قيمتش بسيار بالاست خصوصا G10 كه با سنسور كوچكش اصلا نمي ارزد ...

سلام دوست عزيز
سري G كنون در رده كامپكت محسوب مي شوند!! يعني حتي SLR-LIKE هم نيستند! و اصلا ارزش خريد ندارند ..
متشكرم

سلام جناب فتح الهي
تمام اينها كه فرموديد را دوربين هايي مانند SX10 و H50 هم دارند ....
ولي خب برخي شركت ها آنچنان با ترفندهاي خاصي اين آپشن هاي كوچك را بزرگ مي كنند كه خريدار را دودل كنند و به سمت خود جلب نمايند ...

در تائيد صحبت هاي دوستمون سناتور بايد عرض كنم سري G كنون كلا جز كامپكت ها محسوب مي شوند ..
با توجه به سنسور كوچك و چگالي مگاپيكسل بالا روي اين سنسورها اصلا ارزش قيمتشان را ندارند

با سلام
البته ماكروي صفر سانتي عملا هيچ عملكردي ندارد! شما هرگز نمي توانيد از سوژه اي در صفر سانتي عكاسي كنيد .. البته در برخي شرايط بسيار بسيار نادر و خاص مي شود اين كار را انجام داد ولي در كل به نظر من ماكروي صفر سانتي به هيچ عنوان مزيت محسوب نمي شود!

با سلام همانطور كه خدمت دو تن از عزيزان نيز عرض كردم فرمت RAW به هيچ عنوان مزيت محسوب نمي شود! فرمت RAW صرفا به درد يك سري قشر خاص مي خورد كه خود آنها هم زياد با آن كار نمي كنند!
مگر با فرمت RAW قرار است چه كاري انجام شود؟؟؟ اگر صحبت از گرافيك حرفه اي و پوستر و بيلبورد و ... مي باشد كه بايد عرض كنم تمام پوسترهاي قطع بزرگ تهران از RAW استفاده نشده! (اين را به اين دليل عرض مي كنم كه آشنايي در چاپخانه دارم كه تخصصش همين نوع چاپ ها مي باشد)
فرمت RAW يك حربه تبليغاتي بود براي يك سري دوربين ها و يك سري شركت ها ... اما الان ديگر مزيت محسوب نمي شود و كسي حاضر نيست ساعت ها وقت خود را بگذارد تا RAW را با اديت فتوشاپي و غيره به يك JPG و يا TIF تبديل كند!

با احترام
كاويان جناب کاویان
با کمال احترام نصبت به نظر شما بنده با نظر شما موافق نیستم و دلیلش را هم در پست های قبلی ذکر کردم و منابعی هم جهت آشنایی بیشتر قرار دادم. و اینکه می گویید مزیت نیست بنده هر REVIEW و هر فروم تخصصی که را مطالعه کردم این فرمت را به عنوان یک مزیت ذکر کردن. و اینکه می گویید افراد خاص بنده این موضوع را قبول ندارم چون کسی اگر آشنایی و مقداری مطالع در این زمینه داشته باشد به راحتی با این فرمت کار میکند ولی نمی دانم چرا می فرمایید ساعتها؟
بنده سیستم منزل در حد متوسط است و خیلی راحت و بدون دقدقه با این فرمت کار می کنم با نرم افزارهای همراه این دوربین به راحتی به فرمتهای دیگر تبدیل می شود.
خوب این نظر شخصی بنده بود قصد جسارت یا تحمیل عقاید نداشتم در هر صورت این فرمت برای بنده یک ملاک و
انتخاب خوب بود و باز م می گویم برای افرادی که حوصله سرو کله زدن با عکسها دارند و می خواهند عکاسی را جدی تر دنبال کنند یک مزیت محسوب می شه چون بخشی از عکاسی مربوط می شه به آشنایی با نر افزارها و کار با فرمت های مختلف . همچنین بودنشم برای افراد دیگر عیب محسوب نمی شود!!!

در رابطه با ماکرو صفر من عکسهای زیبایی دیدم که با این خصوصیت گرفته شده نمی دونم چرا می گویید عملا کاربرد ندارد.اگر بتوان کمبود نور را با تکنیک های خاص جبران کرد میشه از این خصوصیت هم بهره برد.

با کمال احترام

prowler88
17-02-2009, 15:08
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت excel-vb و تشکر از شما.
راستش من در چند موزد با شما موافق نیستم.
1. فرمت RAW اونطور که شما میگین نیس(به نظر من) و تبدیلش اونقدرها هم سخت نیست. این که گفتین فرمت RAW یه چیز کاملا تشریفاتیه و استفاده نداره رو قبول ندارم. شما هر دوربین SLR رو نگاه کنین فرمت RAW داره و دلیلش اینه که کیفیت بسیار بالاتری رو در اکثر دوربین ها میتونه در اختیار شما بذاره.
2. قیمت بالای دوربین SX1 به دلیل فیلمبرداری HD نیست. بلکه به خاطر سنسور CMOS هست که توش استفاده شده و باعث میشه عکساش کیفیت بالاتر و نویز کمتری داشته باشه.
3. این طوری که شما راجع به دوربینی مثل G10 صحبت میکنین اگه کسی ندونه فکر میکنه بدترین دوربین دنیاست. اولا سنسور G10 از SX10 بزرگتره. دوما نزدیک 15 مگاپیکسل رزولوشن داره. سوما شما میگین چون SLR-Like نیست به هیچ دردی نمی خوره. کی گفته هر دوربینی SLR-Like بود خوبه و هر دوربینی نبود بده؟ G10 ابعادش از SX10 خیلی کوچیکتره. امکاناتش هیچی کم نداره و وزنش هم 200 گرم سبک تره. ولی چیزی که باعث میشه G10 دوربین بهتری باشه وجود لنز و سنسور قوی تره. کیفیت لنز به این نیست که چقدر زوم داره.
فقط خواهش میکنم حتی الامکان اطلاعات دقیق به بقیه بدین. قصد جسارت هم نداشتم. موفق باشید.

unforgiven2009
17-02-2009, 16:11
سلام دوست من
اگر مي توانيد 700 هزينه كنيد يك راست برويد سراغ D60 نيكون و يا 1000D كنون و يا سري آلفا سوني A200 و A300
البته متذكر مي شوم كه تنها عيب اين دو نداشتن ماكرو و زوم تله مي باشد! اگر برايتان مهم نيست و صرفا عكس هاي خانوادگي مي گيريد و يا كلا از سوژه هاي تا 5 متر عكاسي مي كنيد اين دو عالي هستند ... هر دو SLR هستند و با لنز كيت خودشان عكس هاي واقعا عالي مي گيرند خصوصا در نور كم ...

سلام دوست من
دوست من دوربين هاي SLR در نور كم بهترين عكس ها را به شما مي دهند! شما هرگز با هيچ كامپكت يا SLR-LIKE نمي توانيد در نور كم عكس هاي بدون نويزي بگيريد ولي SLR ها اين امكان را به شما مي دهند! ظاهر كلاسيك و بسيار شيك و خوش دستشان را فراموش نكنيد!!
SLR-LIKE ها به ماكرو و زوم تله معروف هستند .. كيفيت بسيار عالي نزد SLR ها است و بس!
ضمنا اگر پاسخ به دوست بالايي را مطالعه كنيد پاسخ خود را در مورد خريد لنز و ... خواهيد گرفت! اگر از سوژه هاي تا 5 متر عكاسي مي كنيد لنزهاي كيت روي خود SLR ها كافي هستند!

در غير SLR ها من شخصا SX10 را پيشنهاد مي دهم و در SLR ها با كمي هزينه بيشتر مي توانيد 1000D كنون يا D60 نيكون بخريد ....

پاسخ به دوست بالايي را مطالعه كنيد

جناب فتح الهي با سلام
حتما بزودي
چون مقاله فوق سنگين و بسيار زياد است و امكان تايپ آن نيست منتظر فرصتي هستم تا آنرا اسكن كنم و خدمتتان ارسال نمايم ..

دوست من دوربين LX3 تنها مزيتش داشتن لنز سريع مي باشد و بس!
باور كنيد هيچ مزيت ديگري ندارد (من شخصا فرمت RAW را مزيت نمي دانم چون اصلا چيز جالبي نيست)
شايد بتوان گفت اين دوربين فقط در نور كم عكس هايي نظير SLR ها مي گيرد ... تله كه كلا تعطيل است ...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/CODE][/CODE]

دوست من در تمام سايت هاي ريوو به SX10 امتياز highly recommended داده شده است! من متعجب هستم كه مي فرمائيد امتياز G10 از SX10 بالاتر است!! هر دو يك اندازه سنسور دارند ولي G10 با 14 مگاپيكسل عكس هاي ضعيف تري در indoor دارد (به دليل بالا بودن چگالي 14 مگاپيكسلي در سنسور كوچك)
مگاپيكسل بالا وقتي كيفيت را بالا مي برد كه دوربينش SLR باشد (سنسور بزرگ باشد)

من شخصا با S5 كار نكردم ولي با S3 با 6 مگاپيكسل كار كردم و واقعا از كيفيت بالايش متعجب شدم!! زماني هم كه S5 آمده بود خيلي تعريفش را مي شنيدم ... الان البته فقط تك و توك پيدا مي شود كه چيني هستند ... تا جايي كه مي دانم كيفيت فيلمش بسيار سرتر از SX10 مي باشد .. من وقتي كيفيت فيلم S3 را ديدم فكر كردم كيفيت دي وي دي را دارم مي بينم!!

دوست من به فايل ارسالي بنده در مورد آخرين قيمت ها توجه بفرمائيد ...
با احترام
كاويان
جناب کاویان پیشنهاد slr برای هر کسی درست به نظر نمی رسد . کسی که کاربرد خانگی دارد چه لزومی دارد دوربین 750 یا 1 کیلو گرمی دستش بگیره با آن حجم اندازه؟ بد کار با slr نیاز به تجربه و آشنایی با فنون عکاسی دارد .اینکه اینقبیل دوربینها کیفیت عکس خوبی دارند شکی نیست ولی این منوت بر تسلط کاربر به تنظیمات و دانش عکاسی واستفاده از لنز کیتهای خوب وگران قیمت است.و این قبیل دوربینها در رده دوربینهای حرفه ای میباشد و بیشتر افرادی که تخصص و کارشان عکاسی است سمتشان میروند.حال کسی که می خواهد عکس خانوادگی بگیرد و هر از گاهی د رخارج خانه عکس بگیرد و قصد چاپ آن در اندازهای پوستر ندارد و می خواهد آن را در مانیتور بیبند و حوصله سرو کله زدن با تنظیمات مختلف دوربین را ندارد یا فکر می کند این رده از دوربینها از نیازشان و کاربدشان فرا تر است چه لزومی دارد همچین دوربین هایی در دست بگیرد؟ دوربینی که جهت کاربری های مختلف نیاز به لنزهای مختلف و گران قیمت دارد. باور کنید فقط کیفیت ملاک نیست اونم بر روی مانیتور. من حرفه ام کوه نوردیست باور کنید گاهی اوقات 200 گرم وزن اضافه باعث زمین گیر شدن افراد می شود و در مسافرتها حمل نقل آنها خودش یک معزل است . اصلا چه لزومی دارد دوربین ها را در رده های مختلف بسازن؟خوب همه می رفتن slr می خریدن. این ارزان قیمت بودن یک سری از این slr ها دلیل به پیشنهاد آن به هر شخصی نیست .و هزارو یک دلیل منطقی برای این موضوع است.

باور کنید تا بهال که مدتها در اینترنت دنبال مطالب عکاسی میگردم این اولین بار است این مطلب را می شنوم

اینهمه مزیت!!!

دوست من دوربين هاي SLR در نور كم بهترين عكس ها را به شما مي دهند! شما هرگز با هيچ كامپكت يا SLR-LIKE نمي توانيد در نور كم عكس هاي بدون نويزي بگيريد ولي SLR ها اين امكان را به شما مي دهند!
اینو با دوربین خودم گرفتم در نور کم : خیلی نویزی به نظر نمیرسه:

در پایان جناب کاویان من قصد جسارت به عرایض شما را ندارم ولی خوب در پی هر اظهار نظری انتقادی وجود دارد امیدوارم نرنجیده باشید. من هم انتقادات شما را می پذیرم و اماده پاسخ گویی هستم

prowler88
17-02-2009, 16:44
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت excel-vb و تشکر از شما.
راستش من در چند موزد با شما موافق نیستم.
1. فرمت RAW اونطور که شما میگین نیس(به نظر من) و تبدیلش اونقدرها هم سخت نیست. این که گفتین فرمت RAW یه چیز کاملا تشریفاتیه و استفاده نداره رو قبول ندارم. شما هر دوربین SLR رو نگاه کنین فرمت RAW داره و دلیلش اینه که کیفیت بسیار بالاتری رو در اکثر دوربین ها میتونه در اختیار شما بذاره.
2. قیمت بالای دوربین SX1 به دلیل فیلمبرداری HD نیست. بلکه به خاطر سنسور CMOS هست که توش استفاده شده و باعث میشه عکساش کیفیت بالاتر و نویز کمتری داشته باشه.
3. این طوری که شما راجع به دوربینی مثل G10 صحبت میکنین اگه کسی ندونه فکر میکنه بدترین دوربین دنیاست. اولا سنسور G10 از SX10 بزرگتره. دوما نزدیک 15 مگاپیکسل رزولوشن داره. سوما شما میگین چون SLR-Like نیست به هیچ دردی نمی خوره. کی گفته هر دوربینی SLR-Like بود خوبه و هر دوربینی نبود بده؟ G10 ابعادش از SX10 خیلی کوچیکتره. امکاناتش هیچی کم نداره و وزنش هم 200 گرم سبک تره. ولی چیزی که باعث میشه G10 دوربین بهتری باشه وجود لنز و سنسور قوی تره. کیفیت لنز به این نیست که چقدر زوم داره.
فقط خواهش میکنم حتی الامکان اطلاعات دقیق به بقیه بدین. قصد جسارت هم نداشتم. موفق باشید.

unforgiven2009
17-02-2009, 16:53
دوستان عزیز
شاید این حرف بنده تکراری باشه اما هم ما بخاطر این به این تاپیک میایم و مطلب می نویسیم تا بتونیم با استفاده از تجربیات خودمان و سایر دوستان انتخاب بهتریدر زمینه تهیه ویا استفاده از دوربین دیجیتال داشته باشیم
جناب senator_f از اعضاء ثابت این تاپیک هستن و انصافا من خیلی چیزها از ایشون یاد گرفتم و نوشته های ایشان خیلی به بنده کمک کزده چه اونای که در جواب من بوده چه در جواب سایر دوستان
من به شخصه با هیچ کدپوم از این دوربینها کار نکردام اما خیلی در موردشون مطالعه داشتم ریوهای زیادی از اونها مطالعه کردم و کامنتهای که خیلی از افرادی که از این دوربینها استفاده می کردند خوندم
نظرات اساتید بزرگ عکاسی جهان در مورد این دوربینها در سایتهای مختلف دیدم خیلی از چیزهای که اونها گفتن من در عکسها ندیده ام اما واقعیت اینه که من به عنوان یک علاقمند به عکاسی که دانشش از عکاسی تقریبا صفره یقینا دیدم با یک استاد در این زمینه فرق داره کارای که من انتظار دارم با کاری که اون از اون دوربین انتظار داره فرق داره شاید اونچه که ایشان ضعف میدونن برای من اصلا قابل تشخیص نباشه
جناب unforgiven2009 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) شما اونچه که من فهمیدم نزدیک له به هفته یا بیشتره که دوربینتون خریدن اون مشکلاتی که دوستمون اشاره کرده ن یک مشکل همیشگی نیست که همیشه در این دوربین وجود داشته باشه اگه بشه اسم اونو مشکل گذاشت
پس بهتره به نظرات هم دیگه احترام بذاریم بهرحال ما اینجا جمه شدیم که با دوربینها بیشتر آشنا شیم
باز از اینکه اطاله کلام شد پوزش
با سپاس
دوست عزیز بنده قصد جسارت به ایشان را نداشتم ولی انگار این دوستمان چنان اطمینان از این موضوع داشتن که این گونه بیان کردن.خوب رنگی کردن قسمتهیای از اون گفتار نشان دهنده این است که دوست عزیزمان این موارد را ضعف شمردن و دلیل بر گفتار خود می دانستند. بعد من در گفتار خودم بی احترامی به ایشان نکردم و اگه اینطور برداشت کردن عذر خواهی کردم. ولی خوب قرار نیست در این مکان هر اظهار نظری شد همه تایید کنند.از نظر شما انتقاد چه مشکلی دارد؟ اگر بنده اشتباه می کنم خوب دوستان هم با منطق جواب دهند نه اینکه با کوچکترین انتقادی بی احترامی نسبت به شخص خود بدانند. و این که بنده یک هفته دوربین خریدم دلیل نمی شه که حق انتقاد کردن را از خود صلب کنم و تا بحال هم اظهار نظر قطعی در رابطه با دوربین خاصی نکردم و تمام مراجع که معرفی می کنم سایتهای معتبر عکاسیست نه اظهار نظر شخصی
این را در نظر بگیرید که افرادی که پا در این فروم می گزارند و قصد خرید دوربین دارند رو مطالب گفته شده حساب باز می کنند و ملاک خرید قرار می دهند اگر این اظهار نظرات منطقی پشتش نباشد خوب جز گمراهی چه چیزی به دنبال دارد؟
اینکه می گویید شما آنچیزی را که اساتید بزرگ دنیا می گویند, شما در عکسها ندیدید مستقیما بر می گرده به دانش عکاسی شخص . مسلما اگر دست بنده یک دوربین حرفه ای با تمام تجهیزات بدهند بنده قادر نخواهم بود حتی یک عکس قابل قبول در مقایسه با عکس هایی که آنها می گیرند ,بگیرم. این یک نکته بسیار مهمی است که متعصفانه کمتر کسی به آن توجه دارد و همه چی را گردن دوربین زبان بسته می دانند.

unforgiven2009
17-02-2009, 17:02
بالاخره رفتم و یه تی 500 سونی خریدم.امیدوارم مثل تی 200 نباشه چون تی 200 دوربین قبلی من بود و نتونست انتظارات منو برآورده کنه
دوست عزیز مبارک باشد ا میدوارم بتونی عکس های خوبی با این دوربین بگیرید.

unforgiven2009
17-02-2009, 17:05
پیامد گفتار ضد ونقیض !!!!!!!!!!

Senator_F
17-02-2009, 17:05
دوست عزیز بنده قصد جسارت به ایشان را نداشتم ولی انگار این دوستمان چنان اطمینان از این موضوع داشتن که این گونه بیان کردن.خوب رنگی کردن قسمتهیای از اون گفتار نشان دهنده این است که دوست عزیزمان این موارد را ضعف شمردن و دلیل بر گفتار خود می دانستند. بعد من در گفتار خودم بی احترامی به ایشان نکردم و اگه اینطور برداشت کردن عذر خواهی کردم. ولی خوب قرار نیست در این مکان هر اظهار نظری شد همه تایید کنند.از نظر شما انتقاد چه مشکلی دارد؟ اگر بنده اشتباه می کنم خوب دوستان هم با منطق جواب دهند نه اینکه با کوچکترین انتقادی بی احترامی نسبت به شخص خود بدانند. و این که بنده یک هفته دوربین خریدم دلیل نمی شه که حق انتقاد کردن را از خود صلب کنم و تا بحال هم اظهار نظر قطعی در رابطه با دوربین خاصی نکردم و تمام مراجع که معرفی می کنم سایتهای معتبر عکاسیست نه اظهار نظر شخصی
این را در نظر بگیرید که افرادی که پا در این فروم می گزارند و قصد خرید دوربین دارند رو مطالب گفته شده حساب باز می کنند و ملاک خرید قرار می دهند اگر این اظهار نظرات منطقی پشتش نباشد خوب جز گمراهی چه چیزی به دنبال دارد؟
اینکه می گویید شما آنچیزی را که اساتید بزرگ دنیا می گویند, شما در عکسها ندیدید مستقیما بر می گرده به دانش عکاسی شخص . مسلما اگر دست بنده یک دوربین حرفه ای با تمام تجهیزات بدهند بنده قادر نخواهم بود حتی یک عکس قابل قبول در مقایسه با عکس هایی که آنها می گیرند ,بگیرم. این یک نکته بسیار مهمی است که متعصفانه کمتر کسی به آن توجه دارد و همه چی را گردن دوربین زبان بسته می دانند.

تا اونجایی که من از حرفاتون فهمیدم،شما طرفدار عکاسی راحت هستین.یعنی سوژه رو انتخاب کن؛عکس رو بگیر و بده چاپ.این ایده کاملا ایده منطقی هستش و همه این شیوه رو قبول دارن،ولی خب کیفیت از دست میره.
اگر همچین عکاسی ای می خواستیم بکنیم،دیگه چرا بریم دوربین 400 تومنی بخریم،یه دوربین 200 تومنی قشنگ و خوشگل می خریم که قشنگ توی جیب هم جا بشه و 200 گرم کلا وزن داشته باشه.

شما یک عکس راحت گرفته شده ی کیفیت معمولی رو قبول دارین یا کمی وقت گذاشتن روی تنظیمات و کیفیت بهتر؟راحتی در عکاسی به چه قیمتی؟
من همینجا قول میدم که اگه شما یک هفته در مود manual با عشق به عکاسی کار کنین،مطمئنا کلا مود auto رو در هیچ دوربینی قبول نخواهین کرد.

lofa
17-02-2009, 17:18
یقینا اکثر افرادی که به این فروم میان یا می خوان دوربین بخرن یا علاقمندان به عکاسی
با حرف شما هم موافقم همه می تونیم نقد کنیم و نظرات خودمون بیان کنیم
اما من پایه رو بر این قرار دادم که همه صداقت داریم من به شخصه به بچه های این فروم و حرفهای آنها بیشتر از فروشنده ها اعتماد دارم مگر اینکه خلافش ثابت بشه
ازاینکه گفتم شما یک هفته است این دوربین رو خرید قبول دارید که با یک هفته نقاط قوت و ضعف یک دوربین دست نمیاد و تمامی نقاط قوت و ضعفش برای انسان مشخص نمی شه
من هم معتقدم که باید تمامی حرفها و نقدها با استدلا ل وبا مدرک باشه
با سپاس

unforgiven2009
17-02-2009, 17:20
تا اونجایی که من از حرفاتون فهمیدم،شما طرفدار عکاسی راحت هستین.یعنی سوژه رو انتخاب کن؛عکس رو بگیر و بده چاپ.این ایده کاملا ایده منطقی هستش و همه این شیوه رو قبول دارن،ولی خب کیفیت از دست میره.
اگر همچین عکاسی ای می خواستیم بکنیم،دیگه چرا بریم دوربین 400 تومنی بخریم،یه دوربین 200 تومنی قشنگ و خوشگل می خریم که قشنگ توی جیب هم جا بشه و 200 گرم کلا وزن داشته باشه.

شما یک عکس راحت گرفته شده ی کیفیت معمولی رو قبول دارین یا کمی وقت گذاشتن روی تنظیمات و کیفیت بهتر؟راحتی در عکاسی به چه قیمتی؟
من همینجا قول میدم که اگه شما یک هفته در مود manual با عشق به عکاسی کار کنین،مطمئنا کلا مود auto رو در هیچ دوربینی قبول نخواهین کرد.
دوست گرامی با تمام احترام خدمت شما عرض کنم که حدس شما اشتباه است بنده از همان روز اولی که دوربین را خریدم اکثر عکسهایم را در مود M گرفتم و چنتایی در مود p ,a,s فقط تعدادی در مود IA برای مقایسه و آشنایی با قابلیتهای این مود.و اظهاراتم در مورد مد ATUO در چند پست قبلی بیان قابلیت های این مود بود نه اینکه الزاما خودم در این مود عکس بگیرم چون بنا به گفته شما اگر قصد چنین کاری را داشتم یک دوربین در حد همان 200 گرم و 200 تومان.
بنده وزن کم دوربین و جموجور بودن آن در کنار امکانات فراوان یک نوع مزیت می دانم و خرید دوربین 1 کیلو گرمی با آن ابعاد و اندازه و هزینه فراوان در حال حاضر که از نیازم هایم فراتر است منطقی نمی دانم.
با کمال احترام

lofa
17-02-2009, 17:25

من زیاد به عکاسی اهمیت نمی دادم تا تفاوت کیفیت نیکون D40 و یک کمپکت سونی فکر کنم t200 رو دیدم
با حرف شما کاملا موافقم من هم دوست دارم که یه مدت وقت بذارم و عکاسی رو یاد بگیرم ولی کیفیت عکسام در حد عالی باشه
با سپاس

unforgiven2009
17-02-2009, 17:30
یقینا اکثر افرادی که به این فروم میان یا می خوان دوربین بخرن یا علاقمندان به عکاسی
با حرف شما هم موافقم همه می تونیم نقد کنیم و نظرات خودمون بیان کنیم
اما من پایه رو بر این قرار دادم که همه صداقت داریم من به شخصه به بچه های این فروم و حرفهای آنها بیشتر از فروشنده ها اعتماد دارم مگر اینکه خلافش ثابت بشه
ازاینکه گفتم شما یک هفته است این دوربین رو خرید قبول دارید که با یک هفته نقاط قوت و ضعف یک دوربین دست نمیاد و تمامی نقاط قوت و ضعفش برای انسان مشخص نمی شه
من هم معتقدم که باید تمامی حرفها و نقدها با استدلا ل وبا مدرک باشه
با سپاس
بله دوست عزیز من کاملا با نظر شما موافقم ولی خوب کلا آن مود auto برای شخص بنده خیلی اهمیت ندارد.
من در پستهای قبلی نگفتم که تمامی این امکانات به خوبی عمل می کنند اگر دقت به گفته های بنده کردید می بینید در جا یی به نقل از دفرتچه دوربین گفتم که امکان دارد تحت شرایط خاص این سیستم اشتباه کند و این ضعف دوربین نیست. ولی حرف کلی بنده این است بنده که نزدیک به دو هفته این دوربین را دارم ولی جناب سناتور که اصلا این دوربین را ندارند!!! پس منطقی نیست با چنین قاطعیتی مطلب خود را بیان کنند.

unforgiven2009
17-02-2009, 17:49
من زیاد به عکاسی اهمیت نمی دادم تا تفاوت کیفیت نیکون d40 و یک کمپکت سونی فکر کنم t200 رو دیدم
با حرف شما کاملا موافقم من هم دوست دارم که یه مدت وقت بذارم و عکاسی رو یاد بگیرم ولی کیفیت عکسام در حد عالی باشه
با سپاس
مقایسه t200 با d40 هر کدام در رده خودش صحیح می باشد و اصولا همه اینا بر می گرده به علایق شما و خواسته های شما. خوب یکی مثل بنده تنها کیفیت مطلق برام اهمیت ندارد چون حمل ونقل و هزینه و مسائل دیگر ملاک بنده است تا لذت کامل از عکاسی را ببرم و و شما ملاک هایتان چیز دیگر در نهایت شما هستیدکه تصمیم می گیرید که چه دوربینی به کارتان می اید.ولی من اظهاراتم نصبت به گفتار جناب کاویان به این دلیل این بود که بنده برای مصارف خانگی و افرادی با تجربه کم این قبیل دوربین ها را پیشنهاد خوبی نمی دانم و دلایلم را آوردم و و فکر نکنم خارج از منطق باشد این نظر شخصیت نه تحمیلی.

unforgiven2009
17-02-2009, 17:54
من زیاد به عکاسی اهمیت نمی دادم تا تفاوت کیفیت نیکون d40 و یک کمپکت سونی فکر کنم t200 رو دیدم
با سپاس
مقایسه t200 با d40 هر کدام در رده خودش صحیح می باشد و اصولا همه اینا بر می گرده به علایق شما و خواسته های شما. خوب یکی مثل بنده تنها کیفیت مطلق برام اهمیت ندارد چون حمل ونقل و هزینه و مسائل دیگر ملاک بنده است تا لذت کامل از عکاسی را ببرم و و شما ملاک هایتان چیز دیگر در نهایت شما هستیدکه تصمیم می گیرید که چه دوربینی به کارتان می اید.ولی من اظهاراتم نسبت به گفتار جناب کاویان به این دلیل این بود که بنده برای مصارف خانگی و افرادی با تجربه کم این قبیل دوربین ها را پیشنهاد خوبی نمی دانم و دلایلم را آوردم و و فکر نکنم خارج از منطق باشد این نظر شخصیت نه قطعی و تحمیلی.

سلام دوست من
كاملا درسته
سلام دوست عزيز
متشكرم

با احترام
كاويان
این مطالب مستقیما برگرفته از سایت عکاسی است:

نظر ریچمن در مورد این دوربین خواندنی است :

کد:

با G10 و مدیوم فرمت از یک صحنه عکس گرفته است و در سایز حدود 30 در 45 سانتی متر! از هر دو پرینت گرفته و از چند عکاس حرفه ای خواسته است که بدون اطلاع از نوع دوربین ها، عکس‌ها را ببینند و جدا کنند.

نکات جالب زیادی در این نوشته وجود دارد.اینکه دوربینهای کامپکت چقدر پیشرفت کرده اند، اینکه نگاه کردن به عکس‌ها در اندازه 100% در مانیتور چه جایگاهی دارد و چرا نباید معیار انتخاب دوربین باشد ( چیزی که در صحبتهای دوستان این فروم زیاد می‌شنویم) ، اینکه الان تقریبا همه دوربینهای یک رده، از لحاظ کیفیت تصویر آنقدر خوب هستند که از بسیاری از عکاسان جلو زده اند ( دقیقا گفته است که اکثر دوربین‌ها از اکثر عکاسان بهترند، و اینهمه سخت‌گیری در مورد انتخاب دوربین، بیهوده است)

البته در پست های بعدی ذکر شده که این دوربین با این قیمت ارزش خرید ندارد.

SX10 جز رده COMPACT محسوب می شه پس طبق منطق جناب کاویان این دوربین هم بدرد نمی خورد!!! :13:

fery joon
17-02-2009, 18:18
دوست عزیز مبارک باشد ا میدوارم بتونی عکس های خوبی با این دوربین بگیرید.

ممنون دوست عزیز :10: چندتا عکس باهاش گرفتم و خوشبختانه کیفیت عکساش حداقل خیلی بهتر از تی 200 هست و راضی کننده هست

lofa
17-02-2009, 18:27
در بازار تنوع محصول هست چون تنوع سلیقه هست یکی از دوستام از کداک Z1012 و Z1015 خیلی تعریف می کرد و می گفت دوربین بسیار عالی است که لنگه ندارد وقتی من ریوهای درمورد اونها خوندم اونو پاینتر از دوربینهای موجود در رده خودشون دیدم ودارای نقاط ضعفهای بزرگ اما این دوست من الان 4 ماه داردش ولی باهاش مشکل پیدا نکرده چون اون نقاط ضعف رو افراد خبره تشخیص می دن و به گفته یکی از بچه های فروم به یمن کیفیت پایین چاپ در ایران میزان اختلافات بین خروجی دوربینها به مراتب کمتر شده (نقل به مضمون)
من با توجه به نیاز خودم بهترین دوربین برای خودم رو S2000hd تشخیص دادم و به امید خداهفته آینده میام تهران و می گیرم شاید این دوربین برای خیلی ها نه تنها جالب نباشه بلکه بد هم به نظر بیاد اما برای کار من و خواسته های من بهترین گزینه است
من می خوام از عکاسی لذت ببرم

lofa
17-02-2009, 18:33
SX10 جز رده COPACT محسوب می شه پس طبق منطق جناب کاویان این دوربین هم بدرد نمی خورد!!!

این دسته بندی به نظر من کاملا سلیقه ای است
آنچه که مشخصه
SX10
Fz28
H50
p80
S570uz
Kodak z1015 is
S2000hd fuji
به سوپر زومها معرفن
حالا یه سایت می گه کامپکت یکی می گه سوپرزوم یگی می گه SLR-like یکی میگه آماتورپیشرفته تقریبا منظور همه شون یکیه

lofa
17-02-2009, 18:34
ممنون دوست عزیز :10: چندتا عکس باهاش گرفتم و خوشبختانه کیفیت عکساش حداقل خیلی بهتر از تی 200 هست و راضی کننده هست

دوربین شما هم مبارک باشه عکسهای خوب و شادی باهاش بگیرید

unforgiven2009
17-02-2009, 18:35
در بازار تنوع محصول هست چون تنوع سلیقه هست یکی از دوستام از کداک z1012 و z1015 خیلی تعریف می کرد و می گفت دوربین بسیار عالی است که لنگه ندارد وقتی من ریوهای درمورد اونها خوندم اونو پاینتر از دوربینهای موجود در رده خودشون دیدم ودارای نقاط ضعفهای بزرگ اما این دوست من الان 4 ماه داردش ولی باهاش مشکل پیدا نکرده چون اون نقاط ضعف رو افراد خبره تشخیص می دن و به گفته یکی از بچه های فروم به یمن کیفیت پایین چاپ در ایران میزان اختلافات بین خروجی دوربینها به مراتب کمتر شده (نقل به مضمون)
من با توجه به نیاز خودم بهترین دوربین برای خودم رو s2000hd تشخیص دادم و به امید خداهفته آینده میام تهران و می گیرم شاید این دوربین برای خیلی ها نه تنها جالب نباشه بلکه بد هم به نظر بیاد اما برای کار من و خواسته های من بهترین گزینه است
مطمئنا این بهترین انتخاب شما خواهد بود .و آن نقاط ضعف بزرگ در دید من یا شما شاید هیچ اهمیتی نداشته باشد.

unforgiven2009
17-02-2009, 18:44
این دسته بندی به نظر من کاملا سلیقه ای است
آنچه که مشخصه
sx10
fz28
h50
p80
s570uz
kodak z1015 is
s2000hd fuji
به سوپر زومها معرفن
حالا یه سایت می گه کامپکت یکی می گه سوپرزوم یگی می گه slr-like یکی میگه آماتورپیشرفته تقریبا منظور همه شون یکیه
خوب بین copmpact و slrlike اختلاف هایی هست ولی نه آنطوری که خط بطلان بکشیم روشون.بنده هم همین عقیده را دارم این دوربینها در این رده که شما آوردید همه در یک سطح هستند حالا می خواهد compact باشد یا slrlike

ebi66_boukan
17-02-2009, 20:41
در بازار تنوع محصول هست چون تنوع سلیقه هست یکی از دوستام از کداک z1012 و z1015 خیلی تعریف می کرد و می گفت دوربین بسیار عالی است که لنگه ندارد وقتی من ریوهای درمورد اونها خوندم اونو پاینتر از دوربینهای موجود در رده خودشون دیدم ودارای نقاط ضعفهای بزرگ اما این دوست من الان 4 ماه داردش ولی باهاش مشکل پیدا نکرده چون اون نقاط ضعف رو افراد خبره تشخیص می دن و به گفته یکی از بچه های فروم به یمن کیفیت پایین چاپ در ایران میزان اختلافات بین خروجی دوربینها به مراتب کمتر شده (نقل به مضمون)
من با توجه به نیاز خودم بهترین دوربین برای خودم رو s2000hd تشخیص دادم و به امید خداهفته آینده میام تهران و می گیرم شاید این دوربین برای خیلی ها نه تنها جالب نباشه بلکه بد هم به نظر بیاد اما برای کار من و خواسته های من بهترین گزینه است

سلام آقاي فتح الهي.امروز مجتمع سرچشمه اميد بوكان رفتم همون اول مجتمع يه مغازه هست كه يه سري دوربين داشت.g10 كانن هم بود.قيمتشو پرسيدم خيلي برام جالب بود بهم گفت 470 تومن در حالي كه تو بازار الان 530 تومنه.ارزونتر هم ميداد.به نظرم اگه چونه ميزدم 450 هم ميداد.در كل اون مغازه دوربين هايي كه داره قيمت هاش بالاست ولي اين يه مورد رو خيلي پايين گفت.h50 ,h10 سوني هم داشت كه قيمت نكردم.يه مدل فوجي هم داشت اگر اشتبه نكرده باشم s9600 بود.يه سر به اونجا بزن.

yasermoh
17-02-2009, 20:55
سونی اچ 10 رو آپگرید کرد(اچ 20)

20 ایکس اپتیکال زوم داره و فقط 250 گرم وزن!!!

حالا باید منتظر موند دید اپگرید اچ 50 چه مشخصاتی داره
وقتی اچ 10 بیست ایکس اپتیکال زوم داره مدل جدیدتر اچ 50 چقدر زومشه ؟

unforgiven2009
17-02-2009, 20:58
یک سری مقالات مفید در رابطه با عکاسی
تمامی مقالات این سایت را بنده با برنامه download offline گرفتم و قصد آپلود آن را داشتم تا در اینجا قرار دهم فقط نمی دانم خلاف قوانین سایت مربوطه است یا نه ؟

unforgiven2009
17-02-2009, 21:05

سلام دوست عزیز این دوربین ×10 که بیشتر زوم ندارد؟

mehdi_08
17-02-2009, 21:06
با سلام به دوستان
یه سوال دارم برای دوربین a590باطری ا 2100 میلی آمپر کافیه یا 2500 به بالا بگیرم چون سونی یه سری جدید زده به نام سایکل انرژی آبی که 1000 بار شارژ می شه ولی 2100 میلی آمپره
یه سوال دیگه که چه نوع باطری واز چه مارکی رو پیشنهاد می کنید

yasermoh
17-02-2009, 21:11
سلام دوست عزیز این دوربین ×10 که بیشتر زوم ندارد؟

سلام

منم اینجا دیدم 20X

lofa
17-02-2009, 21:14
سلام آقاي فتح الهي.امروز مجتمع سرچشمه اميد بوكان رفتم همون اول مجتمع يه مغازه هست كه يه سري دوربين داشت.g10 كانن هم بود.قيمتشو پرسيدم خيلي برام جالب بود بهم گفت 470 تومن در حالي كه تو بازار الان 530 تومنه.ارزونتر هم ميداد.به نظرم اگه چونه ميزدم 450 هم ميداد.در كل اون مغازه دوربين هايي كه داره قيمت هاش بالاست ولي اين يه مورد رو خيلي پايين گفت.h50 ,h10 سوني هم داشت كه قيمت نكردم.يه مدل فوجي هم داشت اگر اشتبه نكرده باشم s9600 بود.يه سر به اونجا بزن.
سلام آقای فتاحی
از لطفتون ممنون تا اونجا که یادم در پاساژ سرچشمه امید دوتا مغازه بغل هم هست دقیقا کدومیکیشون داشت
یه بار رفتم p80 داشت می گفت 400 تومن فردا می رم ببینم s9600 را چقدر می ده
بازم سپاس

yasermoh
17-02-2009, 21:15
من که خودم باورم نمیشه 20x زوم داشته باشه با اون ابعاد کوچیک

ebi66_boukan
17-02-2009, 21:28
سلام آقای فتاحی
از لطفتون ممنون تا اونجا که یادم در پاساژ سرچشمه امید دوتا مغازه بغل هم هست دقیقا کدومیکیشون داشت
یه بار رفتم p80 داشت می گفت 400 تومن فردا می رم ببینم s9600 را چقدر می ده
بازم سپاس

از بيرون كه وارد ميشي اوليش فوجي و دومي g10 داشت.قيمت g10 رو خيلي عالي گفت.

unforgiven2009
17-02-2009, 21:40
سلام

منم اینجا دیدم 20X

فکر کنم آن سایت اشتباه کرده

Senator_F
17-02-2009, 21:56

لنز( 63-6.3)380 -38 میلی متری و 10x زوم اپتیکال.
فیلمبرداری 720p هم اضافه شده.پس از این به بعد همه دوربینهای جدید سونی این قابلیت رو خواهند داشت.

aria irani
17-02-2009, 23:17
من امروز رفتم پایتخت (تهران) برای کنون a590 ولی چندتا مدل دیگه دیدم هوش از سرم پروند a2000 مخصوصا ولی موندم چی بگیرم. a590 چشمی داره و تنظیم دستیش کامل av tv أاره ولی a2000 چشمی و av tv نداره ولی بجاش 3 اینچ ال سی داره و بدنش خیلی باحال تر و با کیفیت تر از 590 به نظر میرسه.

a1000 چشمی داره ولی av ،tv نداره

sx110 چشمی نداره av tv داره و آخرش هم sx10 که همش رو داره.

حالا قیمتش sx10 رو با گارنتی ایده آل 440 میگفت ولی قیمتش فکر کنم ارزونتر باشه درسته؟

یه راهنماییی بهم بکنید تا بتون راحتتر تصمیم بگیرم از لحاظ پولی موردی برای خرید ندارم. ولی کیفیت عکس کدومشون خوبه و مثلا عکسی که 590 میده چقدر با sx10 یا a2000 فرق داره. راستش داشتن av tv و داشتن چشمی برا یکم مهم هست چون میخام با هاش عکس گرفتن رو یادبگیرم ولی اینطوری که معلوم کنون یه جا کار این دوربینارو لنگ گذاشته ! و لااقل جز sx10 , a590 بقیه چیزایی که میخام رو ندارن!!!

خب حالا شما چی پیشنهاد می کنید . و اگر سری slr like رو هم پیشنهاد میکنید سونی h50 , پاناسونیک fz28 هم هست. قیمتش رو هم بهم بگید چون سونی رو نمایندگیش پرسیدم 370 میگفت ولی قیمتایی که بهم دادن بهنظرم یه کم بالا بود!!!

مرسی وشرمنده که زیاد شد

milad198665
17-02-2009, 23:33
من امروز رفتم پایتخت (تهران) برای کنون a590 ولی چندتا مدل دیگه دیدم هوش از سرم پروند a2000 مخصوصا ولی موندم چی بگیرم. a590 چشمی داره و تنظیم دستیش کامل av tv أاره ولی a2000 چشمی و av tv نداره ولی بجاش 3 اینچ ال سی داره و بدنش خیلی باحال تر و با کیفیت تر از 590 به نظر میرسه.

حالا قیمتش sx10 رو با گارنتی ایده آل 440 میگفت ولی قیمتش فکر کنم ارزونتر باشه درسته؟

یه راهنماییی بهم بکنید تا بتون راحتتر تصمیم بگیرم از لحاظ پولی موردی برای خرید ندارم. ولی کیفیت عکس کدومشون خوبه و مثلا عکسی که 590 میده چقدر با sx10 یا a2000 فرق داره. راستش داشتن av tv و داشتن چشمی برا یکم مهم هست چون میخام با هاش عکس گرفتن رو یادبگیرم ولی اینطوری که معلوم کنون یه جا کار این دوربینارو لنگ گذاشته ! و لااقل جز sx10 , a590 بقیه چیزایی که میخام رو ندارن!!!

خب حالا شما چی پیشنهاد می کنید . و اگر سری slr like رو هم پیشنهاد میکنید سونی h50 , پاناسونیک fz28 هم هست. قیمتش رو هم بهم بگید چون سونی رو نمایندگیش پرسیدم 370 میگفت ولی قیمتایی که بهم دادن بهنظرم یه کم بالا بود!!!

مرسی وشرمنده که زیاد شد
sono 370
fz28 400
sx10 425 که قیمت sx10 مال 3 هفته پیش خواستی میتونم قیمت کنم برات

Senator_F
17-02-2009, 23:46

مرسی وشرمنده که زیاد شد

چشمی دوربینایی مثل a590 برای عکاسی خوب نیستن.دقت کردین که جلوی دوربین کنار لنز این چشمی قرار داره؟به علت همین اختلاف در جای گیری،کمی خطا خواهین داشت.یعنی دقیقا همهنی که تو چشمی می بینین در ال سی دی نمایش داده نمیشه و در عکس هم ثبت نمیشه.
ولی چشمی دوربینای SLR Like در واقع یه ال سی دی خیلی با کیفیت و کوچک هستش که عین ال سی دی بیرونی دقیقا همونی رو نشون می ده که قراره در عکس ثبت بشه.حتی در بغل این چشمی،یک چرخک وجود داره که اگه عینکی باشین،حتما به دردتون می خوره.با چرخوندن و تنظیم کردن این چرخک،عدسی مقابل ال سی دی حرکت می کنه تا با چشمتون تنظیم بشه.

کیفیت عکسبرداری slrlike ها بالاتر از کمپکت ها هستش.
کلا اگه هزینه مشکلی نداره،SLR like بگیرین.

yasermoh
18-02-2009, 08:31
حداقل از نظر مشخصات بهتر از اچ 20 به نظر میاد(قابل توجه دوستداران کنون)

12X اپتیکال زوم قابل توجه دوستانی که اندازه دوربین براشون اهمیت داره

Sensor • 1/2.3" Type CCD
• 12.1 million effective pixels

Image sizes • 4000 x 3000
• 3264 x 2448
• 2592 x 1944
• 1600 x 1200
• 640 x 480
• 320 x 140
• 4000 x 2248
Movie clips • 1280 x 720 @ 30fps [HD]
• 640 x 480 @ 30fps [L]
• 320 x 240 @ 30fps [M]

Maximum clip length • Upto 4GB or 1/2 hour [HD]
• Upto 4GB or 1 hour [L or M]

File formats • JPEG (Exif v2.2)
• DPOF 1.1
• MOV [H.264 + Linear PCM (Monaural)
• WAVE (Sound Files)

Lens • 28 - 336mm (35mm equiv)
• 12x optical zoom
• F2.8-4.9

Image stabilization Yes (Lens-Shift)
Digital zoom up to 4x
Focus TTL
AF area modes • Face Detection AiAF / 9 point
• 1-point AF (center or Face Select and Track)

AF lock Yes (On/Off Selectable)
AF assist lamp Yes
Focus distance Closest focus distance 0 cm
Metering • Evaluative (linked to Face Detection AF frame)
• Center-weighted average
• Spot (center or linked to Face Detection)
ISO sensitivity • Auto
• ISO 80
• ISO 100
• ISO 200
• ISO 400
• ISO 800
• ISO 1600
AE lock Yes (on/off selectable)
Exposure compensation +/- 2EV in 1/3 stop increments
Shutter speed 15-1/3200 sec
Modes • Auto
• Program AE
• Shutter priority AE
• Aperture priority AE
• Manual
• Easy
• Portrait
• Landscape
• Night Snapshot

Scene modes • Portrait
• Kids & Pets
• Indoor
• Sunset
• Fireworks
• Long Shutter
• Beach
• Underwater
• Aquarium
• Foliage
• Snow
• ISO 3200
• Digital Macro
• Color Accent
• Color Swap
• Stitch Assist

White balance • Auto (including Face Detection WB)
• Daylight
• Cloudy
• Tungsten
• Fluorescent
• Fluorescent H
• Custom
Self timer • 2 or 10sec
• Custom or Face Self Timer

Continuous shooting • Approx 0.8 fps
Image parameters My Colors (My Colors Off, Vivid, Neutral, Sepia, Black & White, Positive Film, Lighter Skin Tone, Darker Skin Tone, Vivid Blue, Vivid Green, Vivid Red, Custom Color)
Flash Auto, Manual Flash On / Off, Red-Eye Reduction, Slow Sync
• Face Detection FE compensation
• Safety FE compensation
• Flash exposure lock
• +/- 2 EV in 1/3 stop increments. Face Detection FE
• Range (30cm - 3.2m (W) / 2m (T)
• Manual : 3 levels with internal flash
• External HF-DC1 flash (optional)
LCD monitor • 3.0" TFT
• 230,000 pixels
• 100% coverage
• Adjustable
Connectivity • HDMI connector
• USB Hi-Speed
• AV out (PAL / NTSC switchable)
Storage • SD, SDHC, MMC, MMCplus, HC MMCplus
Power Rechargeable Li-ion Battery NB-5L
Weight (no batt) 220 g
Dimensions 103 x 61 x 38 mm

aminir
18-02-2009, 12:34
سلام دوستان نظرتون راجع به g9چیه؟
کلا چطور دوربینه؟

قیمتش با گارانتی پارس الرمس چقدره؟

lofa
18-02-2009, 12:39
از بيرون كه وارد ميشي اوليش فوجي و دومي g10 داشت.قيمت g10 رو خيلي عالي گفت.

سلام جناب فتاحي
رفتم فوجي كه داشت s7000بود دست دوم كه 320 قيمت مي گفت خيلي بيشتر از ارزش دوربين بود يه s3500 داشت كه قيمت نذاشته بود اونم دست دوم بود
راستي G9 را 460 قيمت مي داد ديگه نمي دونم ارزون يا گرون ولي h50 رو مي گفت 375
بازم از لطفتون ممنون

aria irani
18-02-2009, 12:52
چشمی دوربینایی مثل a590 برای عکاسی خوب نیستن.دقت کردین که جلوی دوربین کنار لنز این چشمی قرار داره؟به علت همین اختلاف در جای گیری،کمی خطا خواهین داشت.یعنی دقیقا همهنی که تو چشمی می بینین در ال سی دی نمایش داده نمیشه و در عکس هم ثبت نمیشه.
ولی چشمی دوربینای SLR Like در واقع یه ال سی دی خیلی با کیفیت و کوچک هستش که عین ال سی دی بیرونی دقیقا همونی رو نشون می ده که قراره در عکس ثبت بشه.حتی در بغل این چشمی،یک چرخک وجود داره که اگه عینکی باشین،حتما به دردتون می خوره.با چرخوندن و تنظیم کردن این چرخک،عدسی مقابل ال سی دی حرکت می کنه تا با چشمتون تنظیم بشه.

کیفیت عکسبرداری slrlike ها بالاتر از کمپکت ها هستش.
کلا اگه هزینه مشکلی نداره،SLR like بگیرین.

مرسی
ببینم پی میشه در ضمن sx110 چی چنده؟240 قیمت دارم درسته و اینکه sx10 ارزونتر از 440 گیر میاد؟؟؟؟

و کیفیت عکس sx10 مثلا با sx110 چطوریه؟خیلی باهم فرق دارن.

و یه سوال دیگه این مدلهای جدید کنون رو از کجا معرفی میکنید منظورم sx1 is یا sx200 ]ست تو سایت آمریکاش که من ندیدم.

اصلا هست تو تهران؟!!!!!یا قبل از عید می شه گیر آورد.

Senator_F
18-02-2009, 13:06
مرسی
ببینم پی میشه در ضمن sx110 چی چنده؟240 قیمت دارم درسته و اینکه sx10 ارزونتر از 440 گیر میاد؟؟؟؟

و کیفیت عکس sx10 مثلا با sx110 چطوریه؟خیلی باهم فرق دارن.

و یه سوال دیگه این مدلهای جدید کنون رو از کجا معرفی میکنید منظورم sx1 is یا sx200 ]ست تو سایت آمریکاش که من ندیدم.

اصلا هست تو تهران؟!!!!!یا قبل از عید می شه گیر آورد.

این مدل ها فعلا فقط معرفی شدن نه عرضه.معمولا یکی دو ماه بعد تازه در کشور خودشون توزیع میشه بعدش آمریکا و اروپا.فکر کنم یه 4 ماهی طول بکشه تا بیان ایران و قیمتشون متعادل بشه.

mehdi_08
18-02-2009, 13:27
با سلام به دوستان
یه سوال دارم برای دوربین a590باطری ا 2100 میلی آمپر کافیه یا 2500 به بالا بگیرم چون سونی یه سری جدید زده به نام سایکل انرژی آبی که 1000 بار شارژ می شه ولی 2100 میلی آمپره
یه سوال دیگه که چه نوع باطری واز چه مارکی رو پیشنهاد می کنید
به به مچکرم
یکی نیست جواب سوال مارو بده این همه استاد تو این تاپیک دارن فعالیت می کنن اون وقت یکی شون نیست جواب مارو بده :41:

unforgiven2009
18-02-2009, 13:34
سلام جناب فتاحي
رفتم فوجي كه داشت s7000بود دست دوم كه 320 قيمت مي گفت خيلي بيشتر از ارزش دوربين بود يه s3500 داشت كه قيمت نذاشته بود اونم دست دوم بود
راستي g9 را 460 قيمت مي داد ديگه نمي دونم ارزون يا گرون ولي h50 رو مي گفت 375
بازم از لطفتون ممنون
سلام دوست عزیز g9 تو بازار تهران 400تا 425 به فروش می رسه دیجی کالا هم میده 425

unforgiven2009
18-02-2009, 14:16

مرسی وشرمنده که زیاد شد
دوست عزیز A720 IS و A650 IS نسبت A590 به روزتر است. اینام گزینه های خوبی هستند. همچنین LCD , A650 IS چرخان است . در رابطه با چشمی هم اینکه دوربین چشمی داشته باشه خیلی خوبه چون هم زمانی که باطری دوربین رو به اتمام هست می توان lcd را خاموش کرد و از آن استفاده کرد و هم اگر نور زیاد باشد.در هر صورت همشون گزینه های خوبی هستند و قیمتشان مناسب.
REVIEW از A720 IS :

در پيرو و تاييد عرايض جناب سناتور

تفاوت منظره ياب ديجيتالی و اپتيکال :

بسياری از دوربينهای ديجيتال، غير SLR هستند و شما آنچه را که CCDها می‏بينند از طريق منظره‏ياب اپتيکال نمی‏بينيد. منظره‏ياب اپتيکال آنها، از سيستم ارزان قيمتی پيروی می‏کند. در اين سيستم يک لنز مجزا به موازات لنز اصلی دوربين و نزديک آن وجود دارد، که برای کادربندی ساخته شده است .
وقتی از فاصله‏های زياد عکس می‏گيريد، نمايی که در لنز اصلی وجود دارد نسبت به چيزی که در لنز کوچک منظره‏ياب می‏بينيد تفاوت چندانی ندارد، ولی هر چه فاصله کمتر شود، تفاوت تصوير آن دو نيز بيشتر می‏شود در اين مشکل که مشکل توازی يا پارالکس نام دارد، هر چه فاصله سوژه از دوربين بيشتر باشد، نسبت اختلاف بين دو عکس کمتر می‏شود، و اين همان خطای ديد منظره ياب است .

يکی ديگر از مشکلات منظره‏ياب‏های اپتيکال موازي، اين است که کادر آنها کوچکتر از نمايی است که عکسبرداری می‏شود. اين مقدار Accuracy ناميده می‏شود که حدود 80% است البته اين مشکل در SLRها وجـود ندارد. LCD يا منظــره‏ياب ديجيتال بــرخلاف منظره‏ياب اپتيکـــال، دقيقـــاً آنـــــچه را كه عکسبرداری خواهد شد نشان می‏دهد و در نتيجه بيشتر قابل اتکاست. در عين حال، استفاده از LCD مصرف باتری شما را بسيار افزايش می‏دهد و می‏توانيد در مواقع لزوم با خاموش کردن آن و استفاده از منظره‏ياب اپتيک، مدت بيشتری از باتری خود استفاده کنيد. در ضمن، ديدن LCD ها در نور زياد بسيار مشکل است. و اين نيز می‏تواند دليل ديگری باشد که گاهی از منظره‏ياب اپتيک استفاده کنيد .

با اين همه اين باعث نمي شه خريد اين قبيل دوربينها منتفي شه با كمي كسب تجربه از آنجايي در موارد خواص از آن استفاده مي شه مي توان با اين مشكل كنار آمد.

ebi66_boukan
18-02-2009, 19:47
به به مچکرم
یکی نیست جواب سوال مارو بده این همه استاد تو این تاپیک دارن فعالیت می کنن اون وقت یکی شون نیست جواب مارو بده :41:

باطري سوني مدلBCG-34HRMF با قيمت 38 تومن و 4 باطري 2700ميلي آمپربا قابليت رفرش و داشتن LCD يكي از بهترين گزينه هاست.اگر اشتباه نكرده باشم a590 دو باطري ميخوره كه با 2 باطري ميتوني بيشتر از 400 عكس(من باهاش 400 عكس با فلاش گرفتم البته دوربين من 4 باطري ميخوره.)در كل بهتره 4 باطري بگيري كه هميشه 2 تا يدك داشته باشي.اون مدل با قابليت 1000 بار شارژ هم عاليه.ولي چون من برام شارژر مهمتر بود و شارژر 4 باطري همراش بود ديگه از اونا كه قابليت 1000 مرتبه شارژ دارن نگرفتم چون باطري رو بعدا هم ميشه گرفت اما شارژر رو نه.در كل الان سوني و camleion و ENGINIZER و CFL بهترين مارك هاي بازار هستن و لي من شخصا سوني رو ميپسندم.شارژ اين باطري سوني 2700 اينقدر زياده كه آدم از عكاسي خسته ميشه و ساعت ها عكس ميگيري اما باطري ها هنوز ساعت ها شارژ داره.ولي اگه سوني گرفتي از نمايندگي ايران رهجو بگير تا تقلب ندن بهت.

ebi66_boukan
18-02-2009, 19:50
سلام جناب فتاحي
راستي g9 را 460 قيمت مي داد ديگه نمي دونم ارزون يا گرون ولي h50 رو مي گفت 375
بازم از لطفتون ممنون

سلام.مغازه دوميه g10 رو ميگفت 470.الان تو بازار 530 تومنه.با نظرت عالي نيست؟؟؟؟؟

Senator_F
18-02-2009, 22:42
دوست عزیز A720 IS و A650 IS نسبت A590 به روزتر است. اینام گزینه های خوبی هستند. همچنین LCD , A650 IS چرخان است . در رابطه با چشمی هم اینکه دوربین چشمی داشته باشه خیلی خوبه چون هم زمانی که باطری دوربین رو به اتمام هست می توان lcd را خاموش کرد و از آن استفاده کرد و هم اگر نور زیاد باشد.در هر صورت همشون گزینه های خوبی هستند و قیمتشان مناسب.
در رابطه با خطای چشمی هم در انجمن عکاسی تاپیک A720 IS و A650 IS که در زیر آمده مطرح کن ببین کسی با این مشکل برخورد کرده یا نه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدREVIEW از A720 IS :

دوست عزیز اینطوری نمیشه.من از این به بعد اینجا مطلب نمی نویسم تا شما مجبور نشین هی بی اطلاعات بودن بنده رو به من گوشزد بکنین .
بدرود.

unforgiven2009
19-02-2009, 01:00
دوست عزیز اینطوری نمیشه.من از این به بعد اینجا مطلب نمی نویسم تا شما مجبور نشین هی بی اطلاعات بودن بنده رو به من گوشزد بکنین .
بدرود.

دوست گرامي اين كه مطلب مي نويسيد يا نمي نويسيد به خودتون مربوطه ولي و اينكه اينقدر ظرفيت شما پايين است به بنده مربوط نمي شه .نمي دونم شما انتظار داريد هر حرفي مي زنيد همه تاييد كنند ولي اين با منطق بنده سازگار نيست منظور اين مورد نيست شما به خاطر پست هاي قبلي حساسيت بيمورد پيدا كرديد.من در پست قبلي قصد هيچ گوشتزدي و زير سوال بردن حرف شما را نداشتم فقط جهت كسب اطلاع بيشتر لينكك را قرار دادم و قصدم راهنمايي بود نه چيز ديگر!!!
:14:
پست قبلي اصلاح شد...

lofa
19-02-2009, 08:50
سلام.مغازه دوميه g10 رو ميگفت 470.الان تو بازار 530 تومنه.با نظرت عالي نيست؟؟؟؟؟
سلام
به نظرم بايد عالي باشه ولي به نظرم با توجه به قيمتها فوق العاده زيادي كه در مورد ساير دوربينها مي گفت احتمالا منظور شما رو متوجه نشده و به جاي قيمت g10 قيمت g9 رو گفته و الا اين كه تمام قيمتهاش كه 70 تا 100 بالاتر از بازاره

lofa
19-02-2009, 08:54
جو اين تاپيك داره يواش يواش از حالت عادي خارج مي شه
بهتره سعي كنيم از متهم كردن ، توهين ، زير سوال بردن هم ، اظهار نظر بي پايه و بدن مدرك خوداري كنيم
باور كنيد مي خوايم از اومدن به اين تاپيك لذت ببريم نمي خوايم كه ناراحت بشيم
با سپاس

Senator_F
19-02-2009, 09:06
دوست گرامي اين كه مطلب مي نويسيد يا نمي نويسيد به خودتون مربوطه ولي و اينكه اينقدر ظرفيت شما پايين است به بنده مربوط نمي شه .نمي دونم شما انتظار داريد هر حرفي مي زنيد همه تاييد كنند ولي اين با منطق بنده سازگار نيست منظور اين مورد نيست شما به خاطر پست هاي قبلي حساسيت بيمورد پيدا كرديد.من در پست قبلي قصد هيچ گوشتزدي و زير سوال بردن حرف شما را نداشتم فقط جهت كسب اطلاع بيشتر لينكك را قرار دادم و قصدم راهنمايي بود نه چيز ديگر!!!
:14:
پست قبلي اصلاح شد...

حق با شماست.ینده چند روزه خیلی حساس شدم. این مربوط به شما یا دوستان دیگه نمیشه.بلکه به دلیل مشکلات شخصی که برام پیش اومده اینطوری شده.
در کل همه ما ممنونیم از اینکه اینجا فعالیت می کنین.همه دوستان رو عرض کردم و علی الخصوص شخص unforgiven.
امیدوارم دیگه از این مشکلات پیش نیاد.با سپاس از همگی.

danger9597
19-02-2009, 09:59
بـــــــــــــــــــــه بـــــــــــــــــــــــه

lofa
19-02-2009, 12:30
حق با شماست.ینده چند روزه خیلی حساس شدم. این مربوط به شما یا دوستان دیگه نمیشه.بلکه به دلیل مشکلات شخصی که برام پیش اومده اینطوری شده.
در کل همه ما ممنونیم از اینکه اینجا فعالیت می کنین.همه دوستان رو عرض کردم و علی الخصوص شخص unforgiven.
اميدوارم كه مشكلاتتون حل بشه
وموفق باشيد

unforgiven2009
19-02-2009, 14:46
بنده ام اميدوارم مشكلات شما هر چه زودتر حل شود.
با آرزوي موفقيت

prowler88
19-02-2009, 15:59
با تشکر فراوان از هر کسی که اینجا سوال میکنه و هر کسی که به سوالی جواب میده. کلا فلسفه ی این تاپیک اینه که کسایی که تجربه یا آگاهی در مورد موضوعی دارن اینو در اختیار بقیه قرار بدن و اگه اختلاف نظری پیش اومد میتونیم با بحث و گفتگو به نتیجه برسیم.
در مورد قضیه ی دوربین های Compact و SLR-Like قبلا هم صحبت شد یک بار دیگه هم میگم.
این که به بعضی دوربین ها میگن Compact و به بعضی ها میگن SLR-Like در درجه ی اول به خاطر طراحی و شکل دوربینه.
دوربین های کامپکت همون طور که از اسمشون پیداست دوربین های جمع و جور هستند که برای عکاسی با اونا معمولا میشه از یک دست استفاده کرد.
دوربین های SLR-Like دو تا خاصیت دارن: اولا طراحیشون شبیه دوربین های SLR هست و دیگه اینکه امکاناتی که در اختیارتون میذارن به دوربین های SLR نزدیکه.
ولی این دلیل نمیشه که بگیم کلا دوربین های SLR-Like از دوربین های Compact بهترن. برای مثال یه دوربین مثل Panasonic LX-3 یا Canon G10 ویژگی هاش و کیفیت عکسش به مراتب از SX10 بهتره. در صورتی که SX10 یه دوربین SLR-Like هست و دو تای دیگه نیستن.
ببخشید که سرتونو درد آوردم. لازم دیدم که یه توضیحی بدم.

as_as_133
19-02-2009, 18:12
سلام

من یک رم 4GB SD برای دوربین Canon IXUS 90 IS می خواهم بخرم.

کسی می تواند در مورد مدل ، قیمت ، گارانتی و این که از کجا می توانم بخرم، راهنمایی کند؟

متشکر

aria irani
19-02-2009, 23:55
سلام من امروز رفتم پایتخت یه کنون a590 خریدم همه چیزش رددف کار میکنه. منتها یه مشکلی تو چشمیش داره که قبلا هم تو اینترن خونده بودم .وسط چشمی به صورت افقی یک محدوده تار تر وجود داره حالت اعواج شیشه ولی بالا پایین این محدوده ردیف و شفاف تر البته اینم بگم چشمیش کلا کوچیک و تشخیص اون اعواحش هم یکم دقت میخاد حالا میخام بدونم از بچه هایی که این مدل رو دارن همین مشکل یا هرچی که بشه بهش گفت رو دارن.

یک دو مورد دیگه تو جعبش غیر ازدفترچش کاغذ و راهنمای دیگه ای هم باید داشته باشه ؟ چون تو صفحه اول دفترجش زده بود برگه راهنمای برای اتصال به پی سی و و یه برگه هم برای پرینتر و همطنور برگ گارنتی دوربین که فکر کنم به زبان انگلیسی باشه برای خود کنون باشه ولی تو جعبه من هیچ کدوم نبود فقط همون دفترچه وخرت وپرتها کابل و باطری و مموری 32 مگ.:5:

خب شما دوست عزیز میتونی رم ترنسند بگیری سرعت بالاش. البته نمیدونم 4 گیگاش فکر کنم یک سرعت داشته باشه ولی من 1 گیگش رو از پارسال دارم رم خوبی هست و 80 ایکس سرعتش هست. الان هم قیمتها بدجوری پایین هست. ترنسند هم فکر کنم خوب باشه. اگر گیر بیاد ولی قیمت ندارم.:20:
ممنون

aria irani
19-02-2009, 23:56
تو دیجی کالا هم موج دار بودن منظره یابش رو زده

lofa
20-02-2009, 08:56
سلام
سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جدیدا یک ریوی از sx10 گذاشته می تونید ببینید
می تونید از لینک زیر اونو ببینید

lofa
20-02-2009, 09:43
فوجی فیلم چند دوربن جدید به بازار عرضه کرد نمی دونم اینا آپگرید می شه محسوب شه یا نه چون هیچ کدوم از مشخصات اضافه نشدن که هیچ کمتر هم شدن
اینم لینکش

Model
FinePix S1500

Number of effective pixels*1
10.0 million pixels

CCD sensor
1/2.3-inch CCD

Storage media

Internal memory (Approx. 23MB)
SD memory card
SDHC memory card*2

File format
Still image:
JPEG (Exif Ver 2.2*3)
Movie:
AVI (Motion JPEG) with sound
Audio
WAVE format, Monaural sound
(Design rule for Camera File system compliant / DPOF-compatible)

Number of recorded pixels
Still image:
3,648 x 2,736 (10M) / 3,648 x 2,432 (3:2 format) / 2,592 x 1,944 / 2,048 x 1,536 / 1,600 x 1,200 / 640 x 480 pixels
Movie:
640 x 480 pixels (30 frames/sec.), 320 x 240 pixels (30 frames/sec.) with monaural sound

Lens
Fujinon 12x optical zoom lens, F2.8 (Wide) - F5.0 (Telephoto)

Lens focal length
f=5.9 - 70.8mm, equivalent to 33 - 396mm on a 35mm camera

Digital zoom
Approx. 5.7x

Aperture
Wide: F2.8 - F6.4, Telephoto: F5.0 - F8.0, max 5 steps in 1/3 EV increment

Focus distance (from lens surface)
Normal:
· Wide: Approx. 40cm / 1.3ft. to infinity
· Telephoto: Approx. 1.5m / 4.9ft. to infinity
Macro:
· Wide: Approx. 5cm - 3m / 2.0in. - 9.8ft.
· Telephoto: Approx. 80cm - 3m / 2.6ft. - 9.8ft.
Super Macro:
· Approx. 2cm - 1m / 0.8in. - 3.3ft.

Sensitivity
Auto / Auto(800) / Auto(400) / Equivalent to ISO 64 / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 (Standard Output Sensitivity)
* ISO 3200/6400: 3M pixels or lower (Number of recorded pixels)

Exposure control
TTL 256-zones metering

Exposure mode
Programmed AE, Aperture Priority AE, Shutter Priority AE, Manual

Shooting modes
Mode dial:
Auto, SR Auto, SP, P, S, A, M, C, Panorama, Movie
SP:
Portrait, Landscape, Sport, Night, Night (Tripod), Natural Light, Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Museum, Party, Flower, Text

Image Stabilization
CCD-shift type

Shutter speed
(Auto mode) 1/4sec. to 1/2000sec., (All other modes) 8sec. to 1/2000sec.

Continuous shooting

Top-3 (max. 1.4 frames/sec.)
Last-3 (max. 1.4 frames/sec.)
Long-period (max. 1.4 frames/sec.)
Top-6, High speed (max. 3.3 frames/sec., 5M pixels or lower)
Top-15, Ultra high speed (max. 7.5 frames/sec., 2M pixels or lower)

Focus
Auto focus (Area, Multi, Center, Tracking) / Continuous AF
AF assist illuminator available

White balance
Automatic scene recognition
Preset: (Fine, Shade, Fluorescent light (Daylight), Fluorescent light (Warm white), Fluorescent light (Cool white), Incandescent light), Custom

Self-timer
Approx. 10 sec./2 sec.delay

Flash
Auto flash
Effective range (ISO AUTO):
Normal:
· Wide: Approx. 40cm - 8.7m / 1.3ft. - 28.5ft.
· Telephoto: Approx. 1.5m - 4.8m / 4.9ft. - 15.7ft.
Macro:
· Wide: Approx. 30cm - 3.0m / 1.0ft. - 9.8ft.
· Telephoto: Approx. 80cm - 3.0m / 2.6ft. - 9.8ft.
Flash modes

Red-eye removal OFF: Auto, Forced Flash, Suppressed Flash, Slow Synchro.
Red-eye removal ON: Red-eye Reduction Auto, Red-eye Reduction & Forced Flash, Suppressed Flash, Red-eye Reduction & Slow Synchro.

Electronic viewfinder
0.2-inch, Approx. 200,000 dots, FLCD monitor (R/G/B colors are displayed in a single dot), Approx. 97% coverage

LCD monitor
2.7-inch, Approx. 230,000 dots, TFT color LCD monitor, Approx. 97% coverage

Movie recording

640 x 480 pixels, 30 frames/sec.
320 x 240 pixels, 30 frames/sec.
With monaural sound
* Optical or digital zoom function is selectable during movie recording.

Photography functions
SR Auto (Scene Recognition Auto), Instant Zoom, Panorama shooting mode, Face Detection (with Auto red-eye removal), High speed shooting, Framing guideline, Post shot assist windows, Frame No. memory, Histograms, Silent mode

Playback functions
Slideshow, Face Detection (with Red-eye removal), Trimming, Single frame and Multi-frame playback (with Micro thumbnail), Sorting by date, Image rotate, Voice Memo, Histograms (Highlight warning)

Video output
NTSC / PAL selectable

Digital input/output
USB 2.0 High speed

Power supply*4
4x AA type alkaline batteries (included), Ni-MH rechargeable batteries (sold separately) or Lithium batteries (sold separately)
DC Coupler CP-04 with AC power adapter AC-5VX(sold separately)

Dimensions
102.5(W) x 73.0(H) x 67.8(D)mm / 4.1(W) x 2.9(H) x 2.7(D)in. (excluding accessories and attachments)

Weight
Approx. 324g/11.4oz. (excluding accessories, batteries and memory card)

msseng
20-02-2009, 11:29
سلام به همه عزیزان که تجربه خوشون رو در اختیار بقیه قرار می دن.

من از برندهای canon, sony یا nikon یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای می خوام که قابلیت تنظیمات کامل دستی رو داشته باشه.
و قیمتش هم زیر 800 باشه.

چی پیشنهاد می کنین؟!

Senator_F
20-02-2009, 11:57

من از برندهای canon, sony یا nikon یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای می خوام که قابلیت تنظیمات کامل دستی رو داشته باشه.
و قیمتش هم زیر 800 باشه.

چی پیشنهاد می کنین؟!

sony DSLR a350 یا a300 که در حال حاضر در محدوده قیمتی زیر 1 تومن،بهترین انتخاب هستند.

aria irani
20-02-2009, 15:20
قضیه کنون590 چی شد؟چشمیش رو میگم یه نمه موج داره!!!! از بچه ها کسی این مدل رو ندارهa590 که نتیجه تستش رو بگه.

مرسی

prowler88
20-02-2009, 15:53

و قیمتش هم زیر 800 باشه.

چی پیشنهاد می کنین؟!

من فکر میکنم اگه eos 450d بگیری بهترین انتخابه. دوربین های سونی به غیر از a700 و a900 سنسور ccd دارن که تفاوتش با سنسور cmos اینه که تو حساسیت بالا کیفیت عکس افت میکنه و نویز میاد تو تصویر.

Aryan.kh
20-02-2009, 17:49
من تمامی نظراتتون رو خوندم ولی حقیقتا نمی دونم fz28 یا sx10 یا h50 ...
sx10 باتری قلمی می خوره و این زیاد خوب نیست درسته ؟
fz28 باتری شارژی داره و فکر می کنم بیشتر میشه باش عکس گرفت کیفیت فیلمش هم hd هست با فرمت raw هم عکس می گیره
h50 هم ریموت داره و باتری شارژی
جدا نمی دونم

unforgiven2009
20-02-2009, 19:19
Sx10 باتری قلمی می خوره و این زیاد خوب نیست درسته ؟
fz28 باتری شارژی داره و فکر می کنم بیشتر میشه باش عکس گرفت کیفیت فیلمش هم hd هست با فرمت raw هم عکس می گیره
جدا نمی دونم
در خصوص باطری , بستگی به استفاده و کاربری شما داره نمی شه گفت صرفا یکی بهتر از دیگریست

prowler88
20-02-2009, 21:04
Sx10 باتری قلمی می خوره و این زیاد خوب نیست درسته ؟
جدا نمی دونم

جناب آریان من یه بار دیگه هم گفتم. باتری قلمی sx10 شارژ میشه. من خودم تا حالا هیچ دوربین دیجیتالی ندیدم که باتریش شارژ نشه. و مطمئن باش قدرت باطریش هیچی از بقیه ی دوربینا کم نداره.

Senator_F
20-02-2009, 21:46
جناب آریان من یه بار دیگه هم گفتم. باتری قلمی sx10 شارژ میشه. من خودم تا حالا هیچ دوربین دیجیتالی ندیدم که باتریش شارژ نشه. و مطمئن باش قدرت باطریش هیچی از بقیه ی دوربینا کم نداره.

فکر کنم منظور ایشون از لحاظ وزنی بودش.
کاملا مشخصه که 4 تا باطری قابل شارژ خیلی سنگین تر از یک باطری لیتیومی هستش و هرچی باطری قویتر بگیرین،وزنش هم بیشتر میشه.
در ضمن باطری های لیتیومی خاصیتی دارن که نیاز نیست که حتما صبر کنین تا باطری کامل خالی شه تا بذارین شارژ،همچنین لازم نیست هر بار باطری رو کامل شارژ کنین.هر وقت خواستین و به هر مقداری خواستین،می تونین شارژشون کنین.(در nimh و nicd اگر اینطوری نکنین،ممکنه عمر باطری حتی تا یک سوم هم کم بشه.البته مدل شارژر های سونی که قابلیت رفرش دارن،باطری رو خودشون کامل خالی می کنن بعدش دوباره کامل پر می کنن و جریان رو قطع می کنن.)

as_as_133
21-02-2009, 07:45
سلام دوستان

این مموری را از کجا می توانم تهیه کنم؟

آیا در تهران موجود است؟

قیمتش که در سایت خودش حدود 25$ است.

قیمتش در تهران چند است؟

SanDisk Ultra II SD and SDHC 4GB

متشکر

Aryan.kh
21-02-2009, 10:38
ممنونم از راهنماییاتون ولی جدا تصمیم گیری برام خیلی سخت شده اینجا کسانی هستند که این 3 دوربین رو داشته باشند خوشحال میشم اگر خودشون یه ریویو از دوربینشون و نقاط قوت ضعفش بنویسند ممنون میشم اگر کسی sx10 یا fz28 یا h50 داره مزایا و معایبش رو از زبون خودش بنویسه شاید منو در تصمیم گیریم کمک کنه

Excel-VB
21-02-2009, 11:15
SX10 جز رده COMPACT محسوب می شه پس طبق منطق جناب کاویان این دوربین هم بدرد نمی خورد!!! :13:

با سلام
SX10 جز رده SLR-LIKE محسوب مي شود نه Compact! برخي ريووها در اين مورد اشتباه كرده اند!!

sx10 باتری قلمی می خوره و این زیاد خوب نیست درسته ؟
جدا نمی دونم

با سلام
لطفا پست شماره 1411 در صفحه 142 را مطالعه بفرمائيد ...
با احترام
كاويان

danger9597
21-02-2009, 20:57
ممنونم از راهنماییاتون ولی جدا تصمیم گیری برام خیلی سخت شده اینجا کسانی هستند که این 3 دوربین رو داشته باشند خوشحال میشم اگر خودشون یه ریویو از دوربینشون و نقاط قوت ضعفش بنویسند ممنون میشم اگر کسی sx10 یا fz28 یا h50 داره مزایا و معایبش رو از زبون خودش بنویسه شاید منو در تصمیم گیریم کمک کنه
من H50 دارم
ولی از fz28 خوشم میاد:31:
راستش من تو سایت عکاسی تو تاپیک fz28 خوندم نویز دوربین یه نمه بالاس مثلا ایزو 400 این دوربین در حد ایزو 800 هست
ولی در کل دوربین خوبیه من که ازش خوشم اومده.
اگه سوال خاصی از H50 دارید در خدمتم:11:

aram24
21-02-2009, 22:08
سلام
لطفا لنزهای مرتبط با دوربین 450 دی کانن رو معرفی کنید

milad198665
21-02-2009, 22:36
سلام دوست عزیز تو 20.30 صفحه قبل راجع به این دوربینا حسابی صحبت شده من که با توجه به اینا fz28 خریدم

prowler88
22-02-2009, 01:51
سلام
لطفا لنزهای مرتبط با دوربین 450 دی کانن رو معرفی کنید
سلام دوست عزیز لنزهای ef و ef-s کنان قابل نصب روی این دوربین هستند.

aria irani
22-02-2009, 10:47
سلام دوستان

این مموری را از کجا می توانم تهیه کنم؟

آیا در تهران موجود است؟

قیمتش که در سایت خودش حدود 25$ است.

قیمتش در تهران چند است؟

متشکر
اگر گیر آوردی به من هم بگو

من خودم دیروز یه ترنسند SDHC CLASS6 که4GB هست 10 تومن خریم. منتها الان یک شیمون شدم چون نمیدونم حداکثر سرعتش چیه؟ حداقلش 40 ایکس هست ;6 مگابات بر ثانیه آست.

حالا سوالم اینه که sd 133x برم بگیرم بهتره یا نه همین SDHC باشه چون هنوز بازش نکردم و ممکنه طرف پس بگیره؟
اگر کسی میدونه sd با sdhc چه فرق دارهبه من بگم.

prowler88
22-02-2009, 12:20
اول باید ببینی دوربینی که میخوای اینو بذاری توش sdhc ساپرت میکنه یا نه. چون اگه ساپرت نکنه نمیتونی استفاده کنی.
تفاوت عمده ی sdhc با sd اینه که شما وقتی میخوای یه data رو وارد sd کنین سرعتش از صفر شروع میشه و حداکثر به مثلا 6 مگ در ثانیه میرسه. ولی sdhc وقتی نوشته کلاس 6 یعنی حداقل سرعتش 6 مگ در ثانیه است و میره بالا.
یه تفاوت دیگه تو ظرفیته. ظرفیت sdhc از 4 گیگ شروع میشه. و تا اونجایی که من میدونم sd ظرفیت بالا نداره.

prowler88
22-02-2009, 12:45
یه خبر جالب این که مموری های sdxc دارن میان با حداقل ظرفیت 32 گیگ و حداکثر ظرفیت 2 ترابایت
سرعتشون هم میتونه در آینده ای نه چندان دور به 300 مگ در ثانیه برسه.

unforgiven2009
22-02-2009, 14:09
سلام
دوستان اگر کسی با نویز دوربینش مشکل داره میتونه از این پلاگین که برای فتوشاب است استفاده کنه :

Noiseware_4.1.1.0_Professiona
کار با این برنامه خیلی راحته می شه به راحتی نویز را برطرف کرد.

من H50 دارم
ولی از fz28 خوشم میاد:31:
راستش من تو سایت عکاسی تو تاپیک fz28 خوندم نویز دوربین یه نمه بالاس مثلا ایزو 400 این دوربین در حد ایزو 800 هست
ولی در کل دوربین خوبیه من که ازش خوشم اومده.
اگه سوال خاصی از H50 دارید در خدمتم:11:

در تکمیل عرایض این دوست عزیز نویز این دوربین در ایزو 400 تقریبا برابر ایزو 800 دوربین های فوجی که کلا به کم نویزی معروفند میباشد.
ولی کلا خیلی مسئله حادی نیست چون اختلاف خیلی فاحش نیست و در نهایت با این گونه نر افزارها برطرف می شود.قیمتشم خیلی عالی شده . تا 390 هم به فروش می رسه

Lamanta
22-02-2009, 14:49
w120 سونی چطوره ؟
قیمت ؟

aria irani
22-02-2009, 15:45
عجب آواتار باحالی داره pedram_hen جون

در ضمن من آخرش متوجه نشدم که sdhc »اکزمیم سرعتش تا چه مقدار است؟ مثلا ترنسندی که من گرفتم کلاس 6 هست از 6 مگ شروع میشه به چقدر میرسه. و اینکه دوربینم کنون a590 هستش ,sdhc رو ساورت میکنه. خب ولی راستش هنوز ترنسندی که خریدم رو باز نکردم منتظرم که مطمعن شم ببینم sd 133xبهتره یا این چون مدل دیگهای راستش رو بخاین گیر نیاوردم!!!!!!

aria irani
22-02-2009, 15:52
البته یک چیز دیگه هم مهمه اینکه سرعت نوشتن خود دوربین روی مموری ماکزیممش چقدره؟ جای هست که داشته باشه تو دفترچش که چیزی گیر نیاوردم

MJHamed
22-02-2009, 16:25
سلام دوستان

تا 200 تومان بهترین گزینه چیه؟

aria irani
22-02-2009, 16:42
خب من یه نرم افزار بچه ها گیر آوردم که باهاش میشه از یو اس بی فلش و مموری گزارش سرعت خوندن ونوشتن گرفتن.

از مموری کارتاتون بنچماکر بگیرید

بزراید بقیه هم ببننند

aria irani
22-02-2009, 16:54
سلام دوستان

تا 200 تومان بهترین گزینه چیه؟

»ن خودم چون کنون دوست دارم a2000 a1000 a590 زیر 200 سراغ دارم و 240 تومنsx110
:5:

امیدوارم بدردت بخوره

vahid_civil
22-02-2009, 17:10
سلام من امروز دوربین دیجیتال سونی دبلیو 120 رو از سونی سنتر خریدم 149 تومن. به همراه یه محافظ ال سی دی مجموعا شد 152 تومن . مشکی . به همراه یه مموری دو گیگ اشانتیون.
ارزون شده بود دوربینا. قرعه کشی نوروزی هم داشت که 20 فروردین قرعه کشیشه ! فکر کنم یه تلویزیون برنده بشم !

فعلا گذاشتم شارژ بشه. 8 ساعت باید شارژ بشه ؟
===
اچ 50 هم 355 تومن.

as_as_133
22-02-2009, 17:24
یه خبر جالب این که مموری های sdxc دارن میان با حداقل ظرفیت 32 گیگ و حداکثر ظرفیت 2 ترابایت
سرعتشون هم میتونه در آینده ای نه چندان دور به 300 مگ در ثانیه برسه.

سلام دوست عزیز

این سرعتی که گفتین 300 مگابیت در ثانیه است

که تقریباً 37 مگابایت است

unforgiven2009
22-02-2009, 17:29

در ضمن من آخرش متوجه نشدم که sdhc »اکزمیم سرعتش تا چه مقدار است؟ مثلا ترنسندی که من گرفتم کلاس 6 هست از 6 مگ شروع میشه به چقدر میرسه. و اینکه دوربینم کنون a590 هستش ,sdhc رو ساورت میکنه. خب ولی راستش هنوز ترنسندی که خریدم رو باز نکردم منتظرم که مطمعن شم ببینم sd 133xبهتره یا این چون مدل دیگهای راستش رو بخاین گیر نیاوردم!!!!!!

البته یک چیز دیگه هم مهمه اینکه سرعت نوشتن خود دوربین روی مموری ماکزیممش چقدره؟ جای هست که داشته باشه تو دفترچش که چیزی گیر نیاوردم
سلام دوست عزیز
تو سایت کنن زده که ساپورت میکنه:

اطلاعاتی در مورد موری transcend کلاس 6

اینم اطلاعاتی در مورد مموری توشیبا که بنده نمونه 8 گیگ کلاس 4 رو گرفتم:

اطلاعاتی در مورد مموری های SanDisk

در مورد سرعت موری های SDHC در بر خی از برندها مانند SanDisk Extreme III می بینید که سرعت نوشتن تا 30 مگ هم می رسد.

unforgiven2009
22-02-2009, 17:46
سلام من امروز دوربین دیجیتال سونی دبلیو 120 رو از سونی سنتر خریدم 149 تومن. به همراه یه محافظ ال سی دی مجموعا شد 152 تومن . مشکی . به همراه یه مموری دو گیگ اشانتیون.
ارزون شده بود دوربینا. قرعه کشی نوروزی هم داشت که 20 فروردین قرعه کشیشه ! فکر کنم یه تلویزیون برنده بشم !

فعلا گذاشتم شارژ بشه. 8 ساعت باید شارژ بشه ؟
===
اچ 50 هم 355 تومن.
مبارک باشه دوست عزیز
در مورد شارژ فکر کنم دوربین پس از شارژ خودکار عملیات شارژ رو متوقف کنه زمانی که بنده رفتم دوربین بخرم فروشنده همینو گفت یعنی 8 سایت بزار تو شارژ ولی شارژر دوربین پس از 2 ساعت شارژ به صورت خودکار قطع شد:31: پیش خودم گفتم فروشنده چی پیش خودش فکر کرده بوده که اینو گفته . البته در مورد باطری موبایل به کرات این مسئله را شنیدم. حتی در مورد خرید لب تاب هم فروشنده همینو گفت ولی سیستم بعداز 2ساعت شارژ به صورت خودکار عملیات شارژ را متوقف کرد گفتم واقعا فروشنده تا حالا برای یک بارم که شده یکی از آن سیستم هاشو تو شارژ نگذاشته ؟ولی سر از فلسفه این موضوع در نیاوردم اگر کسی از دوستان میدونه بیان کنه.

prowler88
22-02-2009, 17:54
سلام دوست عزیز

این سرعتی که گفتین 300 مگابیت در ثانیه است

که تقریباً 37 مگابایت است

دوست عزیز من از این بابت که 300 مگا بایت در ثانیه است اطمینان صد در صد دارم.

as_as_133
22-02-2009, 18:02
اگر گیر آوردی به من هم بگو

من خودم دیروز یه ترنسند SDHC CLASS6 که4GB هست 10 تومن خریم. منتها الان یک شیمون شدم چون نمیدونم حداکثر سرعتش چیه؟ حداقلش 40 ایکس هست ;6 مگابات بر ثانیه آست.

سلام

پس این مدل رو جایی ندیدی

کدام بازار رفته اید؟

اگر این مدل پیدا نشود ممکن است همین ترنسند را بگیرم

این مموری Transcend 4GB SDHC Class 6 که خریدی هم سرعتش بد نیست

در سایت خودش

Read: 19MB/sec

Write: 7MB/sec

این جا رو ببین:

as_as_133
22-02-2009, 18:04

این مطلب را کجا خوانده اید؟

as_as_133
22-02-2009, 18:08
ببخشید اشتباه کردم

درست است 300MB/s است.

prowler88
22-02-2009, 18:15

دوست عزیز مطمئن باش SDHC از SD بهتره و تکنولوژیش جدیدتره. ترنسند کلا دو مدل کلاس 6 داره. یکی همین که شما داری و یکی مدل 150X. این دو مدل سرعت Read یکسان دارن ولی سرعت Write فرق میکنه.

SDHC Class 6: بین 7 تا 11 مگ در ثانیه
150x SDHC Class 6: بین 14 تا 18 مگ در ثانیه

البته اینم بگم که اگه واقعا سرعت بالا واست مهمه برو سراغ یه مدل دیگه. واست خیلی مهمه که سرعت عکس گرفتنت چند دهم ثانیه فرق کنه؟

as_as_133
22-02-2009, 21:40
اینم اطلاعاتی در مورد مموری توشیبا که بنده نمونه 8 گیگ کلاس 4 رو گرفتم:

سلام

این مموری را چند گرفیتید؟ از کجا؟

چه شرکت هایی در بازار تهران مموری SDHC 4GB Class 4 , 6 را دارند؟

aria irani
22-02-2009, 21:44
نه prowler88 گلم

خیلی برام مهم نیست ولی چون داشتم پول میدادم گفتم یه چیز ردیف تر بگیرم. که هرچند 150x sdhc, خود نمایندگی ترنسند هم نداشت. و من جایی ندیدم. در ضمن سرعت 150 x هم تو یه سایت tomhardware خوندم که مثل]مون معمولیاشه و خیلی آش دهن سوزی نیست. ولی فقط دلم میخاد بدونم اگر هم باشه چنده ؟

در ضمن اون نرمافزاری که تو پست قبلیم گذاشتم خوب کار میکنه یا نه؟ چون تستش به نظر درسته.

prowler88
23-02-2009, 01:54
راستش من کار نکردم باهاش. مقایسه ی مموری های tomshardware رو خوندی؟

aria irani
23-02-2009, 08:54
راستش من کار نکردم باهاش. مقایسه ی مموری های tomshardware رو خوندی؟
راستش فقط ترنسنداش رو خوندم 150 ایکسsdhc :8:

unforgiven2009
23-02-2009, 15:01
سلام

این مموری را چند گرفیتید؟ از کجا؟
T
چه شرکت هایی در بازار تهران مموری SDHC 4GB Class 4 , 6 را دارند؟
سلام
از پاساژ علا الدین طبقه دوم که بورس فلش و مموری است .من 8 گیگ توشیبا کلاس 4 را 22 خریدم
10مگا write
20مگا read
درمورد شرکتها بنده TOSHIBA و TRANSCEND را دیدم

741852
24-02-2009, 04:14
سلام.آقا میلاد و آقای unforgiven عزیز در مورد پانا fz28 سوال دارم.
در فیلمبرداری زوم هم میشه کرد؟و اگه جواب مثبت هست تا چند برابر؟
من بالخره نفهمیدم فیلمبرداری این دوربین چه طوریه.حوب هست یا بد؟
یعنی فیلمبرداریش به پای یک دوربین فیلمبرداری نواری هم نمیرسه؟
من در مورد فیلمبرداریش تردید دارم و میخوام بخرم این دوربین رو.لطفا روشنم کنید در مورد فیلمبرداریش.
یکی از دوستان گفتن فیلمبرداریش پرش داره.شما تائید میکنید؟
با این حجمی که در فیلمبرداری میگیره بعید میدونم فیلمبرداریش بد باشه.نظر قطعی شما چیه؟؟
منتظر کمک شما دوستانم.فوری

prowler88
24-02-2009, 10:59
من در مورد فیلمبرداریش تردید دارم و میخوام بخرم این دوربین رو.لطفا روشنم کنید در مورد فیلمبرداریش.
با این حجمی که در فیلمبرداری میگیره بعید میدونم فیلمبرداریش بد باشه.نظر قطعی شما چیه؟؟

فیلمبرداریش عالیه. هیچ مشکلی نداره. این هم سند :

The FZ28 is one of only two cameras in this test to be able to capture high definition video. As with the Fujifilm S2000HD, the Panasonic records 1280x720 video (720p), again at 30fps. However, unlike the S2000HD, the Panasonic uses the Motion JPEG format, which means the files produced are a very large 2.7MB/sec. The image quality of the video is considerably higher, too, helping to justify those larger files. Like the S2000, the Panasonic can also zoom while recording video. The speed of the zoom is significantly slowed during video recording (taking over 8 seconds to reach full zoom, rather than the sub 3 second time in stills mode), but has a number of advantages. Not only does it reduce nausea in the viewers of your videos, it also allows the focus to keep up with the zoom so your video doesn't suddenly completely lose focus and have to hunt to regain it.

منبع : سایت dpreview

این دوربین فوق العاده است. تو خریدش شک نکن.

prowler88
24-02-2009, 11:01
و تو همون مقاله راجع بهش گفته که در حالت iso 1600 بهترین عکس ها رو در مقایسه با رقیباش میگیره.

milad198665
24-02-2009, 12:25
بله تا 18x زوم اپتیکالو تو فیامبرداری هم داری کیفیت فیلمبرداریشم در نور خوب عالیه ولی از دوربین فیلمبرداری ضعیفتره ولی از دوربینهای نواری قدیم به مراتب بهتره من وقتی دوربینو تکون میدی یه مقدار جزیی پرشو توش من دیدم ولی نه در اون حد شاید دوستت تو یه جایی فیلمبرداری کرده که فقط نور مهتابی بوده.در کل من که راضیم از خریدم

unforgiven2009
24-02-2009, 13:31
در ادامه عرایض دوست عزیزمان.این دوربین محدودیت حجمی در فیلمبرداری داره یعنی با هر مودی ( hd,wvga ,vga )تا 2گیگ امکان فیلمبرداری است و بد از آن دوربین به طور خودکار فیلمبرداری را قطع میکنه و دوباره باید شروع به فیلمبرداری کنید. .کلا ملاک شما در انتخاب این دوربین یا هردوربین عکاسی بیشتر در مورد کیفیت و قابلیت های عکاسی آنها باشد تا قابلیت فیلمبرداری.

Aryan.kh
24-02-2009, 15:20
من دیروز رفتم خیابون جمهوری قیمت sx10 چهارصد و سی هزار تومن بود و فروشنده هم گفت باید یه رم 8 گیگ بخرم که میشه 24 تومن و اگر 3 پایه هم بخوام میشه 28 تومن یعنی رو هم دور و بر 480 تومن می گفت قیمتش از 395 تومن رسیده به 430 اگر دیر بجنبم بازم گرو ن میشه ازش در مورد fz28 هم پرسیدم گفت کیفیت کنون خیلی بهتره به نظر شما نظراتش و قیمتایی که گفته خوبه من چه کنم ؟

ebi66_boukan
24-02-2009, 16:40
من دیروز رفتم خیابون جمهوری قیمت sx10 چهارصد و سی هزار تومن بود و فروشنده هم گفت باید یه رم 8 گیگ بخرم که میشه 24 تومن و اگر 3 پایه هم بخوام میشه 28 تومن یعنی رو هم دور و بر 480 تومن می گفت قیمتش از 395 تومن رسیده به 430 اگر دیر بجنبم بازم گرو ن میشه ازش در مورد fz28 هم پرسیدم گفت کیفیت کنون خیلی بهتره به نظر شما نظراتش و قیمتایی که گفته خوبه من چه کنم ؟

خروجي sx10 و fz-28 به نظرم فرق چنداني نداره و هر كدمو معايب و مزاياي زيادي دارن كه باعث برتري نسبت به ديگري نميشه ولي من به شخصه به برند كانن علاقه دارم.اما قيمت sx10 تا جايي كه من يادمه تا 355 هم پايين اومده بود.بازار ايران آشفتست و معلوم نيست كه بياد پايين يا نه.اگه حتما ميخواي تا عيد بگيري كه هيچي يكيشونو به سليقه ي خودت انتخاب كن و اگه نه صبر كن بعد عيد كه بازار يه كم راكد شد بخر(البته شايد بعد عيد با توجه با افزايش هر ساله 20-30 درصدي قيمت كالاها گرون هم شد) پس بايد پيش بيني همه چيز رو بكني.

aria irani
24-02-2009, 16:47
جالبه sx10 رو گفت 430 تومن؟؟؟ در ضمن sx1 هم دیدم 690 الی 700 قیمت میداد!!

احتمالا ارزونتر ش ر وهم گیر بیاری. تو جمهوری هرکی ساز خودش رو میزنه و بدجوری هم به آدم میندازن به هر حال باید از قبل بدونی دققی چی میخای بخری و حدود قیمت رو هم باید بدونی من خودم a590 گرفتم منتها از جمهوری نخریدم .

aria irani
24-02-2009, 16:52
سلام
از پاساژ علا الدین طبقه دوم که بورس فلش و مموری است .من 8 گیگ توشیبا کلاس 4 را 22 خریدم
10مگا write
20مگا read
درمورد شرکتها بنده toshiba و transcend را دیدم

با اون مرافزاری که گفتم یه تستی ازش بگیر فقط باید یه کارت ریدر داشته باشی چون فکر نمکنم بشه تو دوربین ازش تست گرفت.:5:

as_as_133
24-02-2009, 18:27
امضاء: با گارنتی پارس الرمس هرگزخرید نمی کنم

سلام

وارد لینک امضاء شدم تاپیک را خواندم

برای من هم همین مشکل پیش آمده البته یک نقطه روی عکس می اندازد ولی قرمز رنگ و با تعداد پیکسل هایی بیشتر.

Canon Digital IXUS 90 IS

حدود یک ماه پیش خریدمش.

برگشتم به مغازه ای که از آن دوربین رو خریده بودم گفت تا چهار پیکسل سوخته جزء گارانتی نیست ولی با یک نرم افزار درست می شود که آن زمان نرم افزار را نداشتند گفتند دو روز بعد بیا ولی من دیگر وقت نکردم بروم

حالا اصلاً راست گفتن که با نرم افزارشان می توانند درستش کنند؟
در چند روز آینده خواهم رفت.
البته این نقطه ی قرمز در یک عکس 2736* 3648 پیکسلی زیاد بزرگ نیست ولی در بعضی عکس ها خیلی معلوم است.

aria irani
24-02-2009, 18:28
بچه ها باطری دوراسل از کجا میشه تو تهران گیر آورد هر جا گشتم گیر نیاوردم 2650 میلی آمپر فق یکی دو جا اونم جفتی 10 هزار تومن میدادن!! خیل گرون می داد. حالا ببینم قیمتش همینه! یا بیخیال دوراسل شم. یه چیز دیگه بگیرم چون باطری و شارژر سونی که گرفته بودم تقلبی بود منتها شارژرش بد نیست و دوراسل یکی از بچه ها رو گرفتم خیلی باطریش خوب و باودوام بود.

سونی هم مثل اینکه ارزونتره و 2500 و 2100 میلی داره و فروشندش می گفت هردوم یه خوبی داره؟ من که نفهمیدم چون منطقیش اینه که 2500 شارژ بیشتری رو بتونه نگه داره و بهتر باش. منتها سونی رو ترجیح میدم از نمایندگیش بگیرم.

aria irani
24-02-2009, 18:31
as_as_133 چی شده با گارانتی پارس الرمس خریدی؟
من که کلا بیخیال اون گارنتی شدم و محاله چیزی ازش بخرم چه موبایل چه دوربین بخش پشتبانیش خیلی بد جوابم رو دادن و قضیه مال دو سال پیش هست ولی هنوز برخوردشون یادم نرفته.

خب از اون فروشنده اسم نرم افزار رو میپرسیدی؟

aria irani
24-02-2009, 18:34
راستی چند خریدی؟
منم یه 590 خریدم .

aria irani
24-02-2009, 18:34
راستی چند خریدی؟
منم یه 590 خریدم .

as_as_133
24-02-2009, 18:39
as_as_133 چی شده با گارانتی پارس الرمس خریدی؟
من که کلا بیخیال اون گارنتی شدم و محاله چیزی ازش بخرم چه موبایل چه دوربین بخش پشتبانیش خیلی بد جوابم رو دادن و قضیه مال دو سال پیش هست ولی هنوز برخوردشون یادم نرفته.

خب از اون فروشنده اسم نرم افزار رو میپرسیدی؟

همان گارانتی است.

در اصل خودم نرفته بودم کس دیگری را فرستاده بودم. اون شخص هم نپرسیده بود.

as_as_133
24-02-2009, 18:40
همان گارانتی است.

در اصل خودم نرفته بودم کس دیگری را فرستاده بودم. اون شخص هم نپرسیده بود.

as_as_133
24-02-2009, 18:40
245 هزار تومان

aria irani
24-02-2009, 18:41
گارانتیش چیه؟
چون a540 با پار الرمس داشتم طرف همین رو گفت تا 4 تا پیکسل سوخته نمیدونم جزو گارانتی نیست و از این چرت وپرتها که از زیرش در برن. چون اینا فقط یه کار بلدن جنس وارد کنن و بفروشن و خدمات پس از فروش همش چرت.

حالاباز خودت میدونی ولی اگر من بودم با اون تجربه ای که دو سال پیش داشتم بیخیالش می شدم چون دوربینم رو رفتم با 50 تومن ضرر فروختم اونم یک ماه پس از خرید اونم دوربنیکه 190 خریده بود و یه مدت دراز بدون دوربین هم بودم. الان هم که دوربین مجدد خریدم اصلا حوصلش رو ندارم که ببینم کجای عکس پیکسل سوخته داره یا نه . خودت هم میتونی با نرمافزار درستش کنی مثلا با فتو شاپ اگر عکس اذییت کرد درستش کنی . به نظر من وسواس هم به خرج نده چون بدتر میره رو اعصابت.

موفق باشید

as_as_133
24-02-2009, 18:43
ببخشید اشتباه شد
258 هزار تومان

aria irani
24-02-2009, 18:45
حالا 10 تومن بالا پایین مهم نیست.:10:

as_as_133
24-02-2009, 18:46
گارانتیش چیه؟
چون a540 با پار الرمس داشتم طرف همین رو گفت تا 4 تا پیکسل سوخته نمیدونم جزو گارانتی نیست و از این چرت وپرتها که از زیرش در برن. چون اینا فقط یه کار بلدن جنس وارد کنن و بفروشن و خدمات پس از فروش همش چرت.

حالاباز خودت میدونی ولی اگر من بودم با اون تجربه ای که داشتم بیخیالش می شدم چون دوربینم رو رفتم با 50 تومن ضرر فروختم اونم یک ماه پس از خرید اونم دوربنیکه 190 خریده بود و یه مدت دراز بدون دوربین هم بودم. الان هم که دوربین مجدد خریدم اصلا حوصلش رو ندارم که ببینم کجای عکس پیکسل سوخته داره یا نه . خودت هم میتونی با نرمافزار درستش کنی مثلا با فتو شاپ اگر عکس اذییت کرد درستش کنی . به نظر من وسواس هم به خرج نده چون بدتر میره رو اعصابت.

موفق باشید

درست است

نرم افزاری را هم که گفتن اگر وجود داشته باشد باید مثل فلش کردن موبایل باشد

as_as_133
24-02-2009, 18:50
حالاباز خودت میدونی ولی اگر من بودم با اون تجربه ای که دو سال پیش داشتم بیخیالش می شدم چون دوربینم رو رفتم با 50 تومن ضرر فروختم اونم یک ماه پس از خرید اونم دوربنیکه 190 خریده بود و یه مدت دراز بدون دوربین هم بودم. الان هم که دوربین مجدد خریدم اصلا حوصلش رو ندارم که ببینم کجای عکس پیکسل سوخته داره یا نه . خودت هم میتونی با نرمافزار درستش کنی مثلا با فتو شاپ اگر عکس اذییت کرد درستش کنی . به نظر من وسواس هم به خرج نده چون بدتر میره رو اعصابت.

حرف شما هم درست است

اون نرم افزاری رو هم که اگر راست گفته باشند باید مثل فلش کردن موبایل باید باشد.

mshiraz.2009
24-02-2009, 18:53
دوستان الان یه دوربین خوب (Canon ) با 250 هزار تومان چیه؟

prowler88
24-02-2009, 19:48
راستش من از قیمت ها اطلاع ندارم. ولی دوربین های خوب کنان تو رده های مختلف اینان:
Sd880 , sx110 , sd 790 , a590

aria irani
24-02-2009, 20:55
حرف شما هم درست است

اون نرم افزاری رو هم که اگر راست گفته باشند باید مثل فلش کردن موبایل باید باشد.
خب منظورت از فلش کردن موبایل چیه یعنی ارتقا نرمافزار داخلی موبایل است که بهش frimware میگن.

خب برای دورین های کنون تا اونجا که من اطلاع دارم بیشتر برای دوربینهای رده slr فریم ور جدید میاد نه برای پاورشات آ و برای ایکسوس هم که شما داری نمیدونم. منتها برای پاروشات آ هم تا a620فریم ور کنون بیرون داده و واز این طرف به بعد کنون ظاهرا فریم ور نداده.:5:

danger9597
24-02-2009, 22:26
سلام
یکی به من کمک کنه من امروز دوربینمو تو indoor روشن کردم یه 7-8 تایی عکس گرفتم بعد خاموشش کردم 3-4 دقیقه بعد که روشنش کردم تصویر چند برابر تاریکتر بود اصلا به کل ریخته بود به هم تنظیماتو بازآغازی کردم ولی هنوز همونجوری بود
خیلی تیره بود خیلی توی تمام مود ها مموری فرمت کردم فکر کنم خیلی بهتر شد ولی احساس میکنم مثل اولش نیست
هیچ کاریشم نکردم
چرا اینجوری شده؟
باتریم عوض کردم

Senator_F
24-02-2009, 22:30
سلام
یکی به من کمک کنه من امروز دوربینمو تو indoor روشن کردم یه 7-8 تایی عکس گرفتم بعد خاموشش کردم 3-4 دقیقه بعد که روشنش کردم تصویر چند برابر تاریکتر بود اصلا به کل ریخته بود به هم تنظیماتو بازآغازی کردم ولی هنوز همونجوری بود
خیلی تیره بود خیلی توی تمام مود ها مموری فرمت کردم فکر کنم خیلی بهتر شد ولی احساس میکنم مثل اولش نیست
هیچ کاریشم نکردم
چرا اینجوری شده؟
باتریم عوض کردم

lcd تاریکتر شده یا عکس ها؟

danger9597
24-02-2009, 22:43
lcd تاریکتر شده یا عکس ها؟
عکس ها
ولی خوب مموری رو فرمت کردم احساس میکنم بهتر شده
ولی دقیقا نمیدونم
احساس میکنم مثل روز اول نیست
الان عکس ها به نظرم خوبه
نمیدونم:41:
چی بگم؟!!!
چی کار کنم حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

Senator_F
24-02-2009, 22:57
عکس ها
ولی خوب مموری رو فرمت کردم احساس میکنم بهتر شده
ولی دقیقا نمیدونم
احساس میکنم مثل روز اول نیست
الان عکس ها به نظرم خوبه
نمیدونم:41:
چی بگم؟!!!
چی کار کنم حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

خب با یه مموری دیگه هم امتحان می کردین دیگه.ماشاللا همه جا پره با مموری Dou .همه گوشی های سونی اریکسون دارن.

as_as_133
24-02-2009, 22:57
خب منظورت از فلش کردن موبایل چیه یعنی ارتقا نرمافزار داخلی موبایل است که بهش frimware میگن.

خب برای دورین های کنون تا اونجا که من اطلاع دارم بیشتر برای دوربینهای رده slr فریم ور جدید میاد نه برای پاورشات آ و برای ایکسوس هم که شما داری نمیدونم. منتها برای پاروشات آ هم تا a620فریم ور کنون بیرون داده و واز این طرف به بعد کنون ظاهرا فریم ور نداده.:5:

بلاخره شاید نمایندگی و گارانتی برای تعمیرات ابزاری دارد که در دسترس کاربران نیست.

danger9597
24-02-2009, 23:12
خب با یه مموری دیگه هم امتحان می کردین دیگه.ماشاللا همه جا پره با مموری dou .همه گوشی های سونی اریکسون دارن.
حق با شماست ولی همون موقع که تصویر کاملا تیره شده بود مموری رو در آوردم و باز هم با وجود اینکه رو حافظه اصلی بود همونجوری تیره بود و تغییر نکرد
حتی فلش هم که میزد مرکز رو روشن میکرد و گوشه ها کاملا تیره بود
حالا فعلا خاموش هست اگه راهی سراغ دارید بگین تا برم سراغش
چرا اینجوری شد؟:19:

danger9597
24-02-2009, 23:25
تست کردم
مشکل از مموری هست
وقتی مموری باشه و تنظیماتو ریست کنم تیرست
وقتی مموری رو برداشتم باز تیره بود اما تا ریست کردم درست شد. مثل روز اول ولی با مموری مشکل داره حالا یعنی برم همون نمایندگیه که دوربین خریدم و مشکلمو بهش بگم؟

Senator_F
24-02-2009, 23:39
تست کردم
مشکل از مموری هست
وقتی مموری باشه و تنظیماتو ریست کنم تیرست
وقتی مموری رو برداشتم باز تیره بود اما تا ریست کردم درست شد. مثل روز اول ولی با مموری مشکل داره حالا یعنی برم همون نمایندگیه که دوربین خریدم و مشکلمو بهش بگم؟

بعله دیگه.اگه مموری گارانتی داره،ببرینش همون جایی که خریدین.
اگه گارانتی نداره،یکمی کارتون سخت میشه.یه بحث حسابی منتظرتونه.

danger9597
25-02-2009, 00:46
البته هر چی فکر میکنم اصولا نباید به مموری ربط داشته باشه
آخه وقتی که هنوز شاتر رو فشار ندادم و عکس سیو نشده تصویر تیرست f=2.7 s=5
حتی تو مود فیلم برداری قبل از شروع ضبط

aria irani
25-02-2009, 08:22
بلاخره شاید نمایندگی و گارانتی برای تعمیرات ابزاری دارد که در دسترس کاربران نیست.

خب اگر چیزی بهت داد نرم افزار و اینا اینجا بیا بگو. چی بود.
:5:

aria irani
25-02-2009, 08:54

دروبینت چیه سونیه؟ مشکل عجیبیه ؟ مموری چه ربطی به کیفیت عکس داره!!!! جالبه یعنی دوربینت با مموریت کانفلیکت داره یا کنترلر ممیوری کارتت خرابه!!!! چون روی این مموریها احتمالا یه چیپ کنترلر به نظرم داشته باشن .حداقلش اگر عکس قراره رو مموری سیو بشه دیگه نباید کیفیت عکس بالا پایین بشه . به هر حال بد نیست با یک مموری تست بزنی. :5:

unforgiven2009
25-02-2009, 14:31
با اون مرافزاری که گفتم یه تستی ازش بگیر فقط باید یه کارت ریدر داشته باشی چون فکر نمکنم بشه تو دوربین ازش تست گرفت.:5:
read:13/75 mg
write:9/86 mg

aria irani
25-02-2009, 14:48
read:13/75 mg
write:9/86 mg

سرعت خوبیه منتها من یه سوال دارم با کارت ریدر تست گرفتی یعنی کارت رو تو کارت ریدر گذاشتی؟

وبه یو اس بی 2 کردید؟

چون کنترلر کارت ریدر هم شرط هستش . :5:

unforgiven2009
25-02-2009, 15:55
سرعت خوبیه منتها من یه سوال دارم با کارت ریدر تست گرفتی یعنی کارت رو تو کارت ریدر گذاشتی؟

وبه یو اس بی 2 کردید؟

چون کنترلر کارت ریدر هم شرط هستش . :5:
سلام
من داخل کارت ریدر لب تابم گذاشتم و تست کردم یعنی سیستم من رو خودش کارت ریدر داره.

ebi66_boukan
25-02-2009, 20:40
دروبینت چیه سونیه؟ مشکل عجیبیه ؟ مموری چه ربطی به کیفیت عکس داره!!!! جالبه یعنی دوربینت با مموریت کانفلیکت داره یا کنترلر ممیوری کارتت خرابه!!!! چون روی این مموریها احتمالا یه چیپ کنترلر به نظرم داشته باشن .حداقلش اگر عکس قراره رو مموری سیو بشه دیگه نباید کیفیت عکس بالا پایین بشه . به هر حال بد نیست با یک مموری تست بزنی. :5:

راستش منم يه مدت همچين مشكلي داشتم.يه گوشي داشتم كه وقتي باهاش عكس ميگرفتم عكس ها تكه تكه نشون ميداد.فكر كردم دوربينش خراب شده.اما يه بار رم رو درآوردم و باهاش عكس گرفتم و تو مموري خود گوشي ذخيره شد.عكس كاملا طبيعي بود پس مشكل از رم بود.در حالي كه واسه آهنگ و ....... كاملا بدون عيب بود.تا حالا نفهميدم اين مشكل از چي بود ولي ميدونم از رم بود.اين مشكل باعث شده بود عكس تكه تكه بشه و حتي رنگش هم خيلي تغيير كرده بود.

Senator_F
25-02-2009, 21:49

البته این شاید یک حدس بیشتر نباشه.ولی بازم میگم شاید مشکل از همین بوده باشه.
توی دگمه های تنظیمات،فلش رو به بالا مربوط به نور ال سی دی هستش.چون گفتی تو مود فیلمبرداری وقبل از شروع،حدس میزنم مشکل از این بوده باشه.

danger9597
25-02-2009, 22:37
خدا رو شکر دیگه اون مشکل پیش نیومد حالا اگه کسی جریانشو فهمید به منم بگه
راستی من میخوا یکم واسه دوربینم خرج کنم لنز بگیرم یا فیلتر؟
کدومش واسه یه آماتور که داره حرفه ای میشه جذاب تره؟

danger9597
25-02-2009, 22:46
البته این شاید یک حدس بیشتر نباشه.ولی بازم میگم شاید مشکل از همین بوده باشه.
توی دگمه های تنظیمات،فلش رو به بالا مربوط به نور ال سی دی هستش.چون گفتی تو مود فیلمبرداری وقبل از شروع،حدس میزنم مشکل از این بوده باشه.

نه مشکل از اون هم نبوده خیلی تیره تر و بد کیفیت بود و بیش از حد نویز داشت واقعا ترسیده بودم امروز عکسای خوبی باهاش گرفتم ولی هنوز فکر میکنم تو indoor اینی که من تو lcd میبینم مثل روز اول شفاف و واضح نیست:2:
نمیدونم چی کار کنم؟!:13:

aria irani
25-02-2009, 22:58

خودت می دونی ولی به نظر من بی خودی خرج نکن چون این یه شبه slr هستش نه slr که بخای براش لنز بخری. و لنز هی slr like مثل دوربن شما که سونی h50 فکر کنم باشه خیلی هم فکر نکنم ارزون باشه البته دقیق نمیدونم که لنز مبدل تله و واید روش سوار می شه یا نه و لی اگر باشه هم اروزن نباید باشه.
به هر حال باز خودت میدونی و نظر بقیه بچه ها رو هم بپرس چون من خودم فقط کامپکت کنون داشتم و نه بالاتر.:5:

Senator_F
25-02-2009, 23:59

برای یه دوربین سوپر زوم لنز دوم مورد نیاز نیست.هرچی میخواین همین لنز داره.زوم 15 برابر فکر می کنین روی کدوم لنزی برای slr ها پیدا میشه؟بالای 2500 دلار.
یا ماکروی یک سانتیمتر؟بازم بالای 2000 دلار.
تا حالا شد 4500 دلار.
در ضمن لنز قابل تعویض نیست.فقط میتونین تبدیل اضافه کنین.برای حالتهای خاص.مثل واید چشم ماهی.
فیل تر بگیرین خوبه.یک کیت فیل تر کامل و خوب بگیرین.البته از قیمتاشون اطلاعی ندارم ولی اصلا در این مورد قناعت نکنین.حتما یا بهترینش رو بگیرین یا اصلا نگیرین.

شاید مشکل از خود ال سی دی هستش؟سخت افزاری؟

danger9597
26-02-2009, 01:07
شاید مشکل از خود ال سی دی هستش؟سخت افزاری؟
بعید میدونم مشکل از ال سی دی باشه چون بعد از در آوردن مموری تصاویر رو کاملا شفاف نشون میداد
ولی اون موقع که تصویر بد بود حتی عکس با کیفیت بسیار بدی هم سیو میشد

Aryan.kh
26-02-2009, 15:54
من جمهوری که رفتم sx10 رو می گفت 430 تومانو یه 3 پایه 28 تومن اما سایت دی جی کالا همین دوربین رو با 3 پایه گذاشته 425 تومن به نظرتون از کجا بگیرم و این که آیا صلاح هست این ور سال برم دوربین بخرم؟ یا بزارم برای اوتن ور سال و مدل های جدید ؟

milad198665
26-02-2009, 18:16
من جمهوری که رفتم sx10 رو می گفت 430 تومانو یه 3 پایه 28 تومن اما سایت دی جی کالا همین دوربین رو با 3 پایه گذاشته 425 تومن به نظرتون از کجا بگیرم و این که آیا صلاح هست این ور سال برم دوربین بخرم؟ یا بزارم برای اوتن ور سال و مدل های جدید ؟
دوست عزیز djkala با گارانتیه خودش میفروشه نه گارانتی اصلی اگه گارانتی واست مهم نیست همین دوربینو با 370 اینا بخری

milad198665
26-02-2009, 18:19
دوست عزیز djkala با گارانتی خودش میفروشه نه گارانتی اصلی اگه گارانتی واست مهم نیست میتونی با 370 همین دوربینو بخری از طرفی 3 پایه djkala از نوع 8000 تومنیشه نه 28000 تومن من خودم سه پایه خوب با گارانتی خریدم 21000 نوع 8000 تومنیش خیلی باریکه

danger9597
26-02-2009, 19:15
یکی میتونه درباره عمق میدان یه توضیح جامعی به من بده؟

Senator_F
26-02-2009, 22:03
یکی میتونه درباره عمق میدان یه توضیح جامعی به من بده؟

عمق میدان (Depth Of Field (DOF

عمق میدان ناحیه ای است كه تمام عناصر موجود در آن، در عكس واضح باشند.هر چه عمق میدان بیشتر باشد ،ناحیه واضح در اطراف(جلو و پشت) نقطه فوكوس بیشتر است.در عكسی كه عمق میدان آن كم است، ممكن است ناحیه پشت(یا جلو) نقطه فوكوس دوربین ،محو شود.
عمق میدان یك تصویر توسط سه عامل كنترل می شود:
1- فاصله تا موضوع
2- فاصله كانونی
3- قطر دهانه دیافراگم
ظاهرا عمق میدان مسئله ساده ای به نظر می رسد اما در واقع موضوع غامضی است.هدف ما در این نوشتار،توضیح مفاهیم مرتبط با آن و نیز طرز استفاده از این مفاهیم برای تهیه عكسهای دلخواه می باشد.
همانگونه كه در تعریف عمق میدان ذكر شد، معیاراساسی ، وضوح عناصر است.درك شدت وضوح از فردی تا فرد دیگر متفاوت است. وبنابراین باید بر این نكته تاكید كنیم كه وضوح مورد نظر در این تعریف ، یك وضوح قابل قبول برای اكثر افراد می باشد.به طوریكه اكثر افراد پس از مشاهده عكس،عناصر مورد نظر را در منطقه فوكوس دوربین بدانند.از سوی دیگر این وضوح به معنای Sharpness نیست بلكه به معنای آنست كه ذات و ماهیت آن قسمت قابل تشخیص باشد.

در دوربینهای دیجیتال، عمق میدان مسئله مهمی است چرا كه كنترل عمق میدان در دوربینهای دیجیتال نسبت به دوربینهای فیلمی مشكلتر است.اندازه حسگر دوربینهای دیجیتال معمولی كوچك است و بالطبع نیاز به لنزهایی با فاصله كانونی كم دارند.نتیجه این حالت، عمق میدان وسیع این دوربینها نسبت به دوربینهای 35 میلیمتری است و مشكل هنگامی بروز می كند كه عكاس بخواهد عمق میدان را در عكس كم نماید.
فاصله موضوع تا دوربین و اثر آن بر عمق میدان هر چه جسم به دوربین نزدیكتر شود ، عمق میدان كمتر میشود.بعبارت دیگرهر چه نقطه فوكوس به لنز نزدیك تر باشد،وسعت منطقه واضح در تصویر كمتر خواهد شد.اگر جسم به اندازه كافی از دوربین دور شود(كه در مورد دوربینهای دیجیتال این فاصله چندان هم زیاد نیست)، ناحیه پشت آن تا بینهایت در تصویر واضح است.
فاصله كانونی لنز و عمق میدان برای فهم این رابطه ابتدا ذكر چند نكته لازم است:

فاصله كانونی بر حسب میلیمتر عبارتست از فاصله بین نقطه فوكوس و سطح كانونی.سطح كانونی ناحیه ای است كه دایره نوری فوكوس شده توسط لنز ،روی آن می افتد.در دوربینهای دیجیتال این ناحیه معادل حسگر است.برای آن كه كل این ناحیه توسط دایره نوری فوكوس شده پوشانیده شود ، بایستی اندازه لنز متناسب با سطح این ناحیه باشدو قطر دایره نوری فوكوس شده توسط لنز باید معادل قطر عرضی حسگر باشد.ابعاد حسگر دوربینهای دیجیتال نسبت به سطح كانونی دوربینهای 35 میلیمتری كمتر است و در نتیجه لنزهای این دوربینها نیز كوچكتر و با فاصله كانونی كمتر خواهد بود.فقط در دوربینهای حرفه ای دیجیتال SLR اندازه حسگر تقریبا معادل سطح كانونی در دوربینهای غیر دیجیتال می باشد.فاصله كانونی لنز دوربینهای دیجیتال را به صورت معادل 35 میلیمتری خود بیان میكنند.مثلا فاصله كانونی واقعی یك دوربین در حالت Tele و Wide به ترتیب 15 و 5 است كه معادل 105 و 35 میشود.اما باید به یاد داشت كه همان اندازه واقعی در میزان عمق میدان تاثیر دارد.
هر چه فاصله كانونی لنز بیشتر باشد عمق میدان كمتر میشود. و به همین علت ایجاد پس زمینه محو (عمق میدان كم) با دوربینهای دیجیتال معمولی مشكل و گاه غیر ممكن است.

قانون فوق(هر چه فاصله كانونی لنز بیشتر باشد عمق میدان كمتر میشود) جزئیاتی دارد كه باید مورد توجه قرار گیرد و گرنه صدق نمی كند.در حقیقت بیان درست این قانون به این گونه است:
اگر مقدار اندازه دهانه دیافراگم و نیز فاصله نقطه فوكوس تا لنز ثابت باشد آنگاه هر چه فاصله كانونی لنز بیشتر باشد، عمق میدان كمتر است.
برای روشن شدن این موضوع به مثال زیر توجه كنید:
فرض می كنیم كه می خواهیم از فردی كه در مقابل درختی قرار دارد عكس بگیریم.این كار را به دو صورت زیر انجام می دهیم
1-در فاصله 3 متری شخص می ایستیم و یكبار با لنز واید(فاصله كانونی كم) و یكبار با لنز تله (فاصله كانونی زیاد) از وی عكس میگیریم.اگر اندازه دیافراگم در دو عكس یكی باشد ،عمق میدان در عكس دوم كمتر است و ممكن است درخت در پس زمینه محو شود.
اما چون فاصله تا موضوع ثابت بوده است، در عكس دوم اندازه موضوع بزرگتر است و ممكن است مثلا قسمتی از سر شخص در كادر جا نشود.
2-در این حالت، هدف ،گرفتن عكسی است كه در آن اندازه سر شخص حدود نیمی از كادر را بپوشاند.برای این منظور ابتدا یك عكس با لنز واید میگیریم و سپس فاصله خود را تا شخص زیاد می كنیم و یك عكس با لنز تله میگیریم تا اندازه ها در دو عكس یكسان باشند.
جالب است كه عمق میدان در این دو عكس هیچ تفاوتی نخواهد داشت.
پس این قانون را كه هر چه فاصله كانونی لنز بیشتر باشد،عمق میدان كمتر است ،باید با تامل و دقت بیشتری استفاده كرد.
نكته:عمق میدان بین جلو و عقب نقطه فوكوس تقسیم میشود.یعنی مثلا وقتی عمق میدان در یك تصویر 50 سانتی متر است ، از فاصله 15 سانتی متری جلوی نقطه فوكوس تا 35 سانتیمتری پشت آن در محدوده عمق میدان قرار داشته و در تصویر واضح است.(اعداد فوق به عنوان مثال ذكر شده اند).

طرز تقسیم عمق میدان در جلو و پشت نقطه فوكوس در شرایط مختلف ،متفاوت است.هنگامی كه به هر علتی عمق میدان كم باشد،عمق میدان جلو و پشت تقریبا برابر هستند.با افزایش عمق میدان، به تدریج قسمت واضح پشتی بیشتر از قسمت جلویی می شود.به طوریكه وقتی عمق میدان جلویی به حدود 4/1 فاصله جسم تا دوربین برسد،عمق میدان پشتی 2 برابر عمق میدان جلوی جسم خواهد بود. و هنگامیكه عمق میدان جلوی جسم به 2/1 فاصله جسم تا دوربین برسد، عمق میدان پشت تا بینهایت ادامه خواهد داشت.

اندازه دیافراگم و عمق میدان
Aperture یا اندازه دهانه ورود نور لنز ،علاوه بر كنترل میزان نور وارد شده،بر عمق میدان نیز تاثیر دارد.
تصاویر زیر ارتباط بین عدد F و عمق میدان را نشان میدهد.

با افزایش عدد f از 2 به 11 (كاهش اندازه aperture )،عمق میدان افزایش می یابد.

مثلا با یك لنز 50 میلیمتری و f5.6 و فوكوس روی فاصله 3 متری ،از فاصله 45/2 متری تا فاصله 8/3 متری اجسام واضح بوده و عمق میدان كلی برابر است با 35/1 متر.اگر عدد f را به 16 برسانیم عمق میدان از 35/1 به 6/6 متر افزایش می یابد.

عمق میدان در دوربینهای دیجیتال

همانگونه كه گفته شد فاصله كانونی كم دوربینهای دیجیتال معمولی باعث میشود كه این دوربینها دارای عمق میدان زیادی باشندو تهیه عكس با پس زمینه محو در آنها مشكل است. در دوربینهای دیجیتال و در حالت لنز واید (كمترین فاصله كانونی) و فوكوس در فواصل بیش از 3-4 متر،عمق میدان بسیار زیاد است و در این حالت نقش دیافراگم فقط كنترل نور ورودی است و نمی توان با آن عمق میدان را كنترل كرد.اما در دوربینهای 35 میلیمتری و SLR دیجیتال به علت فاصله كانونی بیشتر، در فواصل زیاد نیز میتوان با تغییر عددF عمق میدان را كنترل نمود. در تصاویر زیر این موضوع نشان داده شده است:

عكس فوق با دوربین دیجیتال دارای حسگر 2/1 اینچی ، عدد f1.8 و فاصله 1 متری گرفته شده است.پس زمینه دارای جزئیات واضح است.

اما این عكس با دوربین دیجیتال SLR گرفته شده است كه بعلت داشتن CCD بزرگتر امكان استفاده از لنزهای نرمال 35 میلیمتری را فراهم نموده است.همانگونه كه مشاهده می شود،در این عكس با f1.8‌، پس زمینه به خوبی محو شده است.

كنترل عمق میدان در دوربینهای دیجیتال معمولی
مفهوم كنترل عمق میدان آن است كه بتوانیم بسته به نیاز خود،عمق میدان را كم یا زیاد كنیم.چرا كه گاهی عمق میدان كم بسیار ضروری است.مثلا در عكسهای پرتره كه هدف تاكید روی صورت فرد است و باید از پس زمینه مجزا شود.
یك راه عملی برای ایجاد عمق میدان كم در این دوربینها به روش زیر است:
1- موضوع را تا جای ممكن از پس زمینه دور كنیم.
2- با استفاده از زوم اپتیكال موضوع را در كادر قرار دهیم.(فاصله كانونی زیاد)
3- حتی الامكان از بیشترین اندازه ممكن برای f استفاده كنیم.
به تصاویر زیر دقت كنید:

در عكس اول جسم از پس زمینه 3 متر و از دوربین 1 متر فاصله دارد.با كمی زوم و انتخاب f2.2 ،پس زمینه به طور مناسبی محو شده است.

در عكس دوم و در همان وضعیت قبلی اندازه دیافراگم را به f11 رسانده ایم و مشاهده می شود كه پس زمینه واضح شده است. بعبارت دیگر چنانچه فاصله پس زمینه از موضوع و زوم اپتیكال را به درستی انتخاب كنیم،می توانیم با تغییر اندازه f عمق میدان را كنترل نماییم.
نكته:با دقت در 2 تصویر فوق یك مسئله دیگر نیز روشن می شود.در عكس دوم كه عمق میدان زیاد است ، پس زمینه واضح باعث منحرف شدن توجه بیننده از موضوع عكاسی شده است.و این دلیلی است بر لزوم ایجاد عمق میدان كم در عكسهای پرتره.
نكته:با افزایش فاصله كانونی در دوربینهایی كه فاصله كانونی متغیر دارند،حداقل عدد f قابل استفاده، افزایش می یابد.مثلا با لنز واید و فاصله كانونی 5 میلیمتر عدد f حداقل برابر 8/2 و بالنز تله و فاصله كانونی 16 عدد f ‌حداقل برابر 8/4 خواهد بود.البته این كاهش در تمام دوربینها یكسان نیست.بنابراین هنگام خرید دوربین به این مقادیر باید توجه نمود (این اطلاعات روی لنز دوربین نوشته شده است.مثلا:
Zoom Lens 3X 5.4-16.2mm 1:2.8-4.8
یعنی فاصله كانونی در حالت واید 4/5 میلیمتر با حداقل f 2.8 و در حالت تله فاصله كانونی 2/16 میلیمتر و حداقل عدد f برابر 8/4 است.)

Hyperfocal Ditstance - HFD
HFD عبارتست از كمترین فاصله ای كه وقتی با یك f خاص روی آن فوكوس شود،تمام اجسام تا بینهایت در پشت آن واضح باشند(یعنی عمق میدان پشتی تا بینهایت باشد).این موضوع برای عكاسان طبیعت اهمیت زیادی دارد.

قبلا گفتیم كه وقتی عمق میدان پشتی تا بینهایت باشد ،عمق میدان جلوی نقطه فوكوس، حدودا نصف فاصله دوربین تا نقطه فوكوس است.مثلا اگر با لنز 50 و f16‌،مقدار Hyperfocal distance برابر 8 متر باشد ،تمام اجسام واقع در فاصله 4 متری تا بینهایت واضح خواهند بود.(به شكل زیر توجه نمایید)

چگونه مقادیر DOF و HFD را تعیین كنیم؟
در ابتدا باید به مفهومی به نام Circle Of Confusion (COC) اشاره كنیم.همانگونه كه در ابتدای این مقاله اشاره شد ،معیار وضوح عناصر موجود در عمق میدان ،یك معیار دقیقا تعریف شده نمی باشد.كمترین اندازه ای كه چشم انسان میتواند در فاصله معمول خواندن تشخیص دهد ،حدودا 166/0 میلیمتر است.یعنی اگر 2 نقطه كوچكتر از این مقدار را در كنار هم قرار دهید،از فاصله معمول خواندن، آنها را یك نقطه می بینید.همین موضوع در مورد تشخیص وضوح عناصر در عكسهای چاپ شده نیز صدق میكند.به عبارت دیگر اگر به یك عكس چاپ شده 12*15 سانتیمتری نگاه كنیم نقاط كمتر از 166/0 میلیمتر در آن قابل تشخیص نیستند.و چون برای چاپ این عكس از فیلم 35 میلیمتری، حدودا 5 برابر بزرگنمایی داشته ایم،مقدار بحرانی مذكور در فیلم 35 میلیمتری برابر 0333/0 =5 : 166/0 خواهد شد.این عدد 0333/0 حدودا مقدار COC برای دوربینهای فیلمی 35 میلیمتری برای چاپهای 12*15 سانتیمتری است.(در مورد دوربینهای مختلف مقدار دقیق آن متفاوت است)
برای تعیین عمق میدان باید چهار مقدار f ، فاصله كانونی ، فاصله نقطه فوكوس و مقدار COC دوربین مشخص باشد.
در دوربینهای دیجیتال مقدار COC وابسته به وسعت حسگر و نیز اندازه عكس (بر حسب مگا پیكسل) بوده و قابل محاسبه می باشد.مقادیر COC دوربینهای مختلف دیجیتال در این آدرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در دسترس است.
پس از مشخص كردن COC برای دوربین، با دانستن فاصله جسم تا دوربین ، فاصله كانونی لنز و مقدار دیافراگم ، میتوان مقادیر عمق میدان و hyperfocal distance را تعیین نمود.كه این كار را از طریق فرمول ، نرم افزار ، به صورت آنلاین و یا جداول چاپ شده میتوان انجام داد.

(به نقل از سایت عکاسی)

lofa
26-02-2009, 23:06
سلام
من هم بلاخره بعدازمدتها بلاخره وقت کردم و رفتم دئربین بگیرم
فوجی s2000hd به قیمت 260 از آهونگار
یه رم 8 گیگ توشیبا کلاس 4 هم به قیمت 25
شارژر سونی BCG-34HE4 به قیمت 23 تومن
دوربین بسیار نازیه فعلا که ازاش رازیم تا بعدا چه پیش آید
راستی کانون S1 اومده بود 660 تومن قیمت می گفت که به نظرم اصلنا ارزش این قیمت رو نداره

ebi66_boukan
26-02-2009, 23:35
سلام

شارژر سونی bcg-34he4 به قیمت 23 تومن
راستی کانون s1 اومده بود 660 تومن قیمت می گفت که به نظرم اصلنا ارزش این قیمت رو نداره

مباركه.خيلي عالي گرفتي.من 310 تومن گرفتم شهريورماه.انصافا با اين قيمت يه كامپكت هم نميدن چه برسه به يه دوربين با زوم 15 و فيلمبرداريه hd و زوم در حين فيلمبرداري و...........!با اين قيمت بهترين خريد رو انجام دادي.انشالله عكس هاي خوبي باهاش بگيري.دقيقا قيمتش حدوداي sx110 كانن هست ولي اين كجا و آن كجا.با اين اوصاف قيمتها مطمئنن يه مدت ديگه واجب ميشه دوربين حرفه اي بگيرم.sx1 هم با توجه به سنسور CMOS اين قيمت و حتي بالاتر ازش انتظار ميرفت.ارزششو داره وقتي بدونيم با كيفيت فوق العاده بالاي Full HD فيلمبرداري ميكنه.زوم 20.سنسور بزرگ و.......

unforgiven2009
26-02-2009, 23:42
سلام
راستی کانون s1 اومده بود 660 تومن قیمت می گفت که به نظرم اصلنا ارزش این قیمت رو نداره
مبارک باشد

ebi66_boukan
26-02-2009, 23:46
دوست عزیز djkala با گارانتی خودش میفروشه نه گارانتی اصلی اگه گارانتی واست مهم نیست میتونی با 370 همین دوربینو بخری از طرفی 3 پایه djkala از نوع 8000 تومنیشه نه 28000 تومن من خودم سه پایه خوب با گارانتی خریدم 21000 نوع 8000 تومنیش خیلی باریکه

سلام.ميشه مدل 3 پايه رو بگي و يا اگه ممكنه يه عكس ازش بزاري.راستش ميخوام يه دونه بگيرم و نميدونم كدوم جنس بهتره.

Senator_F
27-02-2009, 00:31
سلام

مبارکه!!!!!!

از الان دارم روزی رو می بینم که عکسهاتون توی همه نشریه های هنری چاپ میشن.و همه جا بحث از هنر عکاسی شماست.
به امید اون روز.

741852
27-02-2009, 05:47
سلام.من چند تا سوال دارم از دوستان گلم.ممنون میشم جواب بدین.
سوال هام رو تک تک میپرسم.لطفا همه رو توضیح بدین.
1.در مورد این دوربین هایی که 4 تا باتری قلمی شارژی میخورن.میخوام بگم آیا باتری این دوربین ها باعث دردسر و اعصاب خوردی نیست؟چون خوندم که 8 ساعت شارژشون طول میکشه و فکر کنم عمرشون زود تموم بشه.این طور نیست؟
و این دوربین ها با این مدل باتری برای صاحبش محدودیت ایجاد نمیکنه؟؟؟چون من نمیفهمم چرا اکثر دوربین ها 4 تا باتری قلمی میخورن و از fz28 پیروی نکردن.
2.آخرین قیمت fz28 پانا رو ندارین؟؟

3.میخوام بدونم با fz28 و کلا عکس 10 مگاپیکسلی رو در چه اندازه ای میشه چاپ کرد؟بزرگترین اندازه منظورمه.لطفا به سانت بگید.
و در مورد چاپگر عکس.میخوام بدونم منظور از کارتریج چیه؟قیمت جوهر چاپگر چنده؟چند تا عکس رو و در چه ابعادی با یک بار خریدن جوهر میشه چاپ کرد؟مدل کاغذهاش چیه؟و کلا هر چیزی که در مورد پرینتر عکس و اصطلاحات اون هست بگین.

ببخشید که خیلی مبتدی هستم.چون هیچ وقت نه دیدم نه داشتم.با خجالت فراوان این سوال دوم رو پرسیدم.
لطفا در مورد جوهر چاپ عکس و کاغذ اون و قیمت کاغذ و جوهرش و هر چی لازم هست یک توضیحی بدین.
پشاپیش از بچه های با معرفت این تاپیک تشکر میکنم.موفق و موید باشید.منتظر جوابم.مرسی

Senator_F
27-02-2009, 09:50
1.در مورد این دوربین هایی که 4 تا باتری قلمی شارژی میخورن.میخوام بگم آیا باتری این دوربین ها باعث دردسر و اعصاب خوردی نیست؟چون خوندم که 8 ساعت شارژشون طول میکشه و فکر کنم عمرشون زود تموم بشه.این طور نیست؟
و این دوربین ها با این مدل باتری برای صاحبش محدودیت ایجاد نمیکنه؟؟؟چون من نمیفهمم چرا اکثر دوربین ها 4 تا باتری قلمی میخورن و از fz28 پیروی نکردن.

3.میخوام بدونم با fz28 و کلا عکس 10 مگاپیکسلی رو در چه اندازه ای میشه چاپ کرد؟بزرگترین اندازه منظورمه.لطفا به سانت بگید.
و در مورد چاپگر عکس.میخوام بدونم منظور از کارتریج چیه؟قیمت جوهر چاپگر چنده؟چند تا عکس رو و در چه ابعادی با یک بار خریدن جوهر میشه چاپ کرد؟مدل کاغذهاش چیه؟و کلا هر چیزی که در مورد پرینتر عکس و اصطلاحات اون هست بگین.

ببخشید که خیلی مبتدی هستم.چون هیچ وقت نه دیدم نه داشتم.با خجالت فراوان این سوال دوم رو پرسیدم.
لطفا در مورد جوهر چاپ عکس و کاغذ اون و قیمت کاغذ و جوهرش و هر چی لازم هست یک توضیحی بدین.
پشاپیش از بچه های با معرفت این تاپیک تشکر میکنم.موفق و موید باشید.منتظر جوابم.مرسی

1-بستگی داره محدودیت رو تو چه چیزی ببینین.از لحاظ وزنی بعله دوربینی که قلمی میخوره بالطبع سنگین تره.
ولی اگه یه شارژر خوب و باطری مرغوب بگیرین،اینقدا هم که میگین شارژشون طول نمیکشه.

2-؟؟؟

3-میشه عکس رو تا سایز a3 چاپ کرد.ولی هرچی سایز بزرگتر میشه،کیفیت افت میکنه.حداقل تا 25*20 مشکلی نداره.

4- چاپگر های عکس،کارتریج و کاغذ مخصوص دارن که توی بسته بندی عرضه میشن.و هر پک شامل کارتریج ها و مقداری کاغذ که با این کارتریج ها چاپ بکنین.قیمت دقیق رو اطلاعی ندارم ولی ظاهرا با این وسایل،هزینه هر عکس 15*10 بالای 250 تومن میشه که در مقایسه با قیمت لابراتوارها که 150-100 تومن می زنن،به صرفه نیست.

lofa
27-02-2009, 11:46
مبارکه!!!!!!

از الان دارم روزی رو می بینم که عکسهاتون توی همه نشریه های هنری چاپ میشن.و همه جا بحث از هنر عکاسی شماست.
به امید اون روز.

مبارک باشد

مباركه.خيلي عالي گرفتي.من 310 تومن گرفتم شهريورماه.انصافا با اين قيمت يه كامپكت هم نميدن چه برسه به يه دوربين با زوم 15 و فيلمبرداريه hd و زوم در حين فيلمبرداري و...........!با اين قيمت بهترين خريد رو انجام دادي.انشالله عكس هاي خوبي باهاش بگيري.دقيقا قيمتش حدوداي sx110 كانن هست ولي اين كجا و آن كجا.با اين اوصاف قيمتها مطمئنن يه مدت ديگه واجب ميشه دوربين حرفه اي بگيرم.sx1 هم با توجه به سنسور cmos اين قيمت و حتي بالاتر ازش انتظار ميرفت.ارزششو داره وقتي بدونيم با كيفيت فوق العاده بالاي full hd فيلمبرداري ميكنه.زوم 20.سنسور بزرگ و.......
از اظهار لطف دوستان بسيار سپاس گذارم
راستش اين دوربين خيلي برام جذاب شده بود همون روز يه پانا fz28 واسه دادشم گرفتم 385 تومن با گارانتي اصلي ولي هركاري كردم نتونستم دل از اين فوجي بكنم ولي خدايش فيلم برداريش و عكسش از اين پانا بهتر بود البته اينم بگم ما هردوتامون زياد از عكاسي سر در نمياريم ولي باز به نظرم علي رغم قيمت پاينتر اين بهتر بود
بازم ممنون
راستي جناب سناتور اينقد هندونه نذاريد زير بغلمون يهو ديدي باورمون شود شروع كردم به عكاسي حرفه اي :11:

lofa
27-02-2009, 11:50

دوست عزيز در جواب سوال دوم شما بايد بگم اين قيمتهارو من روز چهارشنبه 7 -12-87 موقعي كه داشتم دوربين مي گرفتم پرسيدم شايد به دردتون خورد
1- sx10 410-425
2- sx1 610-650
3- fz28 380-400
4- h50 360 فروشگاه اصلي سوني
با سپاس

lofa
27-02-2009, 11:53
راستش من پسر خاله ام يه چاپگر ليزري رنگي Hp گرفت واسه يكي از پروژه هاش ديشب با اون عكس چاپ كرديم كيفيت چندان جالبي نداشت امروز بردم بيرون كيفيت بيست
مي خواستم بدونم اين چاپگرهاي خونگي كيفيتشون پايين يا مال ما اين قدر ضعيفه

Senator_F
27-02-2009, 12:12
راستش من پسر خاله ام يه چاپگر ليزري رنگي hp گرفت واسه يكي از پروژه هاش ديشب با اون عكس چاپ كرديم كيفيت چندان جالبي نداشت امروز بردم بيرون كيفيت بيست
مي خواستم بدونم اين چاپگرهاي خونگي كيفيتشون پايين يا مال ما اين قدر ضعيفه

درسته جاش اینجا نیست ولی چون تاپیک پرینتر رو من پیگیری می کنم،همینجا میگم(یه پارتی بازی کوچولو).
پرینتر لیزری رنگی به سایز عکس چاپ شده خیلی حساسه.یعنی اگه با این پرینتر روی a4 تمام صفحه پرینت بگیرین،یک عکس با حداکثر کیفیت ممکن برای این پرینتر خواهین داشت.
اگه دو تا عکسو بخواین روی یه a4 چاپ کنین،(کاهش هزینه بازی)،دوتا عکس با کیفیت نصف عکس قبلی خواهین داشت.اگرم 4 تا باهم بزنین که دیگه هیچکدوم قابل استفاده نیستن.دلیلش هم اینه که در تمام صفحه،شما مثلا چشم سوژه رو تو 500 نقطه دریافت می کنین ولی دومی تو 250 نقطه.سومی هم که افتضاخه دیگه.
در کل چاپ عکس توی لابراتوار برای سایز کوچیک از پرینتر خیلی بهتره.

lofa
27-02-2009, 15:02
سلام
مي خواستم يه عكس ماكرو بگيرم در مود اتوماتيك دوربين اما فاصله رو رعايت نكردم بعد نتيجه اش عكس پايين شد اما اونچه كه من روناراحت كرده وجود چندتا نقطه سفيد در اون عكس بود كه با دايره قرمز مشخصشون كردم به نظرتون اشكال از كجاست از لنز يا ccd يا مشكل خاصي نيست
با سپاس
مشخصات عكس
ايزو 800
سرعت شاتر 1/70

lofa
27-02-2009, 15:06
سلام
مي خواستم يه عكس ماكرو بگيرم در مود اتوماتيك دوربين اما فاصله رو رعايت نكردم بعد نتيجه اش عكس پايين شد اما اونچه كه من روناراحت كرده وجود چندتا نقطه سفيد در اون عكس بود كه با دايره قرمز مشخصشون كردم به نظرتون اشكال از كجاست از لنز يا ccd يا مشكل خاصي نيست
با سپاس

مشخصات عكس
ايزو 800

سرعت شاتر 1/70

lofa
27-02-2009, 16:29
چند تا عكس ماكرو هم گرفتم
به نظرتون بلاخره عكاس مي شم يا ول معطليم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lofa
27-02-2009, 16:36
اينم چند تا ديگه

lofa
27-02-2009, 16:40

unforgiven2009
27-02-2009, 17:02
اينم چند تا ديگه

در این عکس به نظرم به خوبی بر روی سوژه فوکوس نکردید.چون گل خیلی شفاف به نظر نمیرسه. البته با تکرار و تمرین این مسئله حل می شود .

lofa
27-02-2009, 17:05
در این عکس به نظرم به خوبی بر روی سوژه فوکوس نکردید.چون گل خیلی شفاف به نظر نمیرسه. البته با تکرار و تمرین این مسئله حل می شود .

حق با شما ست اما من اين عكس و در حالي گرفتم كه سرعت باد 15 متر بر سانيه بود قبول كنيد در اين حالت فوكوس سخته

Senator_F
27-02-2009, 17:54
سلام
با سپاس

مشخصات عكس
ايزو 800

سرعت شاتر 1/70

این عکسو با فلاش گرفتین؟

lofa
27-02-2009, 17:58
این عکسو با فلاش گرفتین؟
نه با فلاش نگرفتم
تو مود اتوماتيك بود و فلاش دوربين هم باز نبود
به نظرتون مشكل از كجاست جدي هست يا نه

elyarazari
27-02-2009, 18:31
با سلام
میخواستم یک دوربین کامپکت بخرم.بیشتر هم به کیفیت عکس وجمع و جور بودن دوربین اهمیت میدهم.
هفته بعد برادرم میره دبی میخواهم سفارش بدهم از اونجا بخره.
به نظر شما از بین این دوربینها. سونی w170 و کانن A200 یا بین سونی w300 و کانن sd990 کدام یک را سفارش بدهم.
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Aryan.kh
27-02-2009, 19:07

من راستش نمی دونم ؟؟؟ آیا واقعا گارانتیش خوبه من خودم تا به حال از هیچ کدوم از وسایلی که گرفتم از گارانتیش استفاده نکردم
اگر گارانتیش واقعا خوبه که هیچ ولی اگر نه بدون گارانتیشو بگیرم ؟
بعد می تونم واقعا بدون گارانتیشو 370 پیدا کنم
یه سوال دیگه اینکه آیا به صرفست که از دوبی بگیرم یعنی ارزون تر میشه ؟ چون این عید احتمالا دوبی برم یا دست کم از رفیقام یکیشون میره می تونم به اونم سفارش بدم
خلاصه که به نظر شما کدوم بهتره گارانتی 430 تومن یا بی گارانتی 370 تومن یا از دوبی بگیرم ؟
ممنون می شم راهنماییم کنید

Aryan.kh
27-02-2009, 19:11
دوست عزيز در جواب سوال دوم شما بايد بگم اين قيمتهارو من روز چهارشنبه 7 -12-87 موقعي كه داشتم دوربين مي گرفتم پرسيدم شايد به دردتون خورد
1- sx10 410-425

3- fz28 380-400
4- h50 360 فروشگاه اصلي سوني
با سپاس
اول تبریک می گم ایشالا باهاش کلی عکس بگیری و کلی خاطره زیبا از عکسات برات بمونه
یه سوال ؟
شما که تازه دوربین گرفتی منم می خوام تو همین رنج دوربین بگیرم نظرت روی کدومه من از بین این 3 تا کنون رو انتخاب کردم اما حالا چنتا سوال دارم یک اینکه آیا با گارانتی اصلی بگیرم ؟ آیا واقعا لازم میشه ؟ بعد اینکه بدون گارانتیش چه قدر تفاوت داره ؟ اگر واقعا با گارانتیش ارزشش رو داره بگید؟ و اینکه اگر بتونم از دوبی بگیرم به نظرتون به صرفه تر نیست ؟

در آخر اینکه اگر به نظر شما h50 یا fz28 از sx10 بهتره اونا رو بگیرم کلا خوشحال میشم راهنماییم کنید؟

3 پایه خوب و مموری خوب هم اگه میشه پیشنهاد کنید ممنونم

بازم خرید دوربین رو تبریک می گم بت:10:

lofa
27-02-2009, 20:02
یه سوال ؟
شما که تازه دوربین گرفتی منم می خوام تو همین رنج دوربین بگیرم نظرت روی کدومه من از بین این 3 تا کنون رو انتخاب کردم اما حالا چنتا سوال دارم یک اینکه آیا با گارانتی اصلی بگیرم ؟ آیا واقعا لازم میشه ؟ بعد اینکه بدون گارانتیش چه قدر تفاوت داره ؟ اگر واقعا با گارانتیش ارزشش رو داره بگید؟ و اینکه اگر بتونم از دوبی بگیرم به نظرتون به صرفه تر نیست ؟

در آخر اینکه اگر به نظر شما h50 یا fz28 از sx10 بهتره اونا رو بگیرم کلا خوشحال میشم راهنماییم کنید؟

ممنون دوست عزيز
در مورد نوع دوربين من بعد از چند ماه تحقيق به اين نتيجه رسيدم كه واقعا يك مسئله كاملا سليقه اي من خودم با اين دوربين فوجي خيلي احساس راحتي مي كنم در حالي كه دادشم همون روز Fz28خريد و اصلا از فوجي خوشش نياومد فكر نكنم تو يه گروه خيلي تفاوت فاحشي بينشون باشه بهتر بري دوربينها رو ببيني ببين با كدومشون احساس راحتي مي كني همون بگير ولي نيازاتو كاملا مشخص كن
H50 , FZ28,SX10,Kodak z1015.fuji s2000hd,Slmpyus s570 همگي تو يه كلاس و تقريبا يه رنج قيمت هستن زياد با هم تفاوت ندارن
در مورد گارانتي تا حالا كارم به گاارانتي نكشيده اما برخي راضي هستند و برخي واقعا ناراضي اند اونم به علت بي برنامگي و آشفته بازار ايرانه و الا يقينا وجود گارانتي يه حسنه اما اينجا ايرانه
در مورد سه پايه هيچ نوع اطلاعي ندارم
خودم هم به سختي دنبال يه كيف خوب و محكم واسه دوربينم مي گردم اگه كسي بتونه يكي به من معرفي كنه واقعا ممنون مي شم
من يه مموري 8 گيگ توشيبا كلاس 4 گرفتم تا حالا عالي بوده هم سرعت رايت هم سرعت خوندنش البته من گرفتم 25 فكر كنم بچه ها گرفتن 22
با سپاس

Senator_F
28-02-2009, 00:31
نه با فلاش نگرفتم
تو مود اتوماتيك بود و فلاش دوربين هم باز نبود
به نظرتون مشكل از كجاست جدي هست يا نه

چیز مهمی نیست انعکاس ذرات معلق در هواست که بهشون نور تابونده شده.احتمالا آفتابی بوده اونجایی که عکس گرفتین.
این مسئله بیشتر با استفاده از فلاش بوجود میاد.

prowler88
28-02-2009, 01:13
سلام
با سپاس
مشخصات عكس
ايزو 800
سرعت شاتر 1/70

من قبلا نمونه ی این عکس رو دیدم. بعضی وقتها پیش میاد که در حالت ماکرو دوربین نمیتونه فوکوس کنه یا فوکوس دستی تا آخر کم شده که در نتیجه روی شیشه ی لنز یا ----- فوکوس میکنه. ولی نکته ی جالب اینجاست که این دوربین ماکروی کمتر از 10 سانتیمتر نداره. پس اگر فقط همین یه عکس اینطوری شده. میمونه 2 حالت:
یکی این که از شیشه ای چیزی عکس گرفته باشی و دیگه این که یه چیزایی تو هوا بوده که روشون نصفه نیمه فوکوس شده.

prowler88
28-02-2009, 01:20
من خودم دوربینای fuji رو درست حسابی نمیشناسم خیلی هم علاقه ندارم بهشون. فقط یکی از دوستام داشت که بعد یه مدت خراب شد. البته نمیخوام انرژی منفی بدم خرابی تو همه ی دوربینا ممکنه باشه. ولی مشخصات این دوربینو که نیگا کردم متوجه شدم که به نسبت قیمتش می ارزه. واقعا 260 گرفتی؟

aria irani
28-02-2009, 09:51
سلام بچه ها لنز دوربین رو با چی میشه تمیز کرد اثر انگشت روش افتاده بعدش با گوش پا ک کن پاک کردم ولی چربی پوست روی لنز بدتر پخش شد یکم ببا پارچه پنبهای نرم تمیزش کردم ولی باز جاش هست با چی تمیز کنم پارچه جیر هم دارم ولی زیاد جنسش خوب نیست . یادمه موقع خرید دوربین یکم ذرات ریز رو لنز بود فروشنده اول میخاست با سوزن برداره ولی بهش گفتم دستمال دارم خودش فهمید داره چی کار میکنه با یه اسپری هوای فشره لنز رو تمیز کرد . از این اسپری ها برای لنز دوربین گیر میاد یا نه برم پارچه جیر از عینک فروشی بگیرم؟

چون میترسم گند بزنم به لنز دوربینم.

همین ممنون

lofa
28-02-2009, 10:04
من قبلا نمونه ی این عکس رو دیدم. بعضی وقتها پیش میاد که در حالت ماکرو دوربین نمیتونه فوکوس کنه یا فوکوس دستی تا آخر کم شده که در نتیجه روی شیشه ی لنز یا ----- فوکوس میکنه. ولی نکته ی جالب اینجاست که این دوربین ماکروی کمتر از 10 سانتیمتر نداره. پس اگر فقط همین یه عکس اینطوری شده. میمونه 2 حالت:
یکی این که از شیشه ای چیزی عکس گرفته باشی و دیگه این که یه چیزایی تو هوا بوده که روشون نصفه نیمه فوکوس شده.

چیز مهمی نیست انعکاس ذرات معلق در هواست که بهشون نور تابونده شده.احتمالا آفتابی بوده اونجایی که عکس گرفتین.
این مسئله بیشتر با استفاده از فلاش بوجود میاد.

پشت صحنه اش نور زيادي بود و فضا هم گرو غبار داشت
يعني مطمئن باشم كه لنزش مشكل نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

lofa
28-02-2009, 10:09
من خودم دوربینای fuji رو درست حسابی نمیشناسم خیلی هم علاقه ندارم بهشون. فقط یکی از دوستام داشت که بعد یه مدت خراب شد. البته نمیخوام انرژی منفی بدم خرابی تو همه ی دوربینا ممکنه باشه. ولی مشخصات این دوربینو که نیگا کردم متوجه شدم که به نسبت قیمتش می ارزه. واقعا 260 گرفتی؟
من 260 از آهونگار گرفتم البته 5 تومنش واسه بيمه دوربين بود
ماندگاريشو نمي دونم ولي فعلا و تااين لحظه از عكساش و مخصوصا از فيلمش بي نهايت راضيم تا بعد چه پيش آيد
فكر نكنم دوربينهاي فوجي زياد از هم ردهاشون كم بيارن اين و هم در نظر بگيريم سوني - كانن - پاناسونيك - پول زيادي بابت تبليغ كالاهشون ميدن و اين محصولاتشون گرونتر ميكنه
با سپاس

lofa
28-02-2009, 10:12
سلام بچه ها لنز دوربین رو با چی میشه تمیز کرد اثر انگشت روش افتاده بعدش با گوش پا ک کن پاک کردم ولی چربی پوست روی لنز بدتر پخش شد یکم ببا پارچه پنبهای نرم تمیزش کردم ولی باز جاش هست با چی تمیز کنم پارچه جیر هم دارم ولی زیاد جنسش خوب نیست . یادمه موقع خرید دوربین یکم ذرات ریز رو لنز بود فروشنده اول میخاست با سوزن برداره ولی بهش گفتم دستمال دارم خودش فهمید داره چی کار میکنه با یه اسپری هوای فشره لنز رو تمیز کرد . از این اسپری ها برای لنز دوربین گیر میاد یا نه برم پارچه جیر از عینک فروشی بگیرم؟

همین ممنون
من هم مشكل شما رو داشتم با يه دستمال مخصوص عينك و به قول سناتور عزيز چند هاي ناقابل مشكلم حل شد
البته ممنون ميشم كه اگه دوستان راه بهترو مطمئن تري بلدند به ماهم ياد بدن
با سپاس

aria irani
28-02-2009, 10:16
بعد یه چیز دیگه باطری شارژی چه خوبه سونی 2000 یا 2500 یا دوراسل -انرجایزر 2500

unforgiven2009
28-02-2009, 11:50

همین ممنون

من هم مشكل شما رو داشتم با يه دستمال مخصوص عينك و به قول سناتور عزيز چند هاي ناقابل مشكلم حل شد
البته ممنون ميشم كه اگه دوستان راه بهترو مطمئن تري بلدند به ماهم ياد بدن
با سپاس
با سلام
بهتربن پیشنهاداستفاده از دستمال های مجیک از کمپانی ویزیبل داست , می باشد
این دستمال را از فروشگاه روزنه , واقع میرداماد غربی می توانید تهیه کنید قیمت حدود 8 هزار تومان
آدرس را با پیغام خصوصی برایتان ارسال می کنم.
به اینجا هم یک سری بزنید:

J_Mani
28-02-2009, 14:08
یه سوال ؟

سلام
من FZ28 رو گرفتم خيلي راضيم يكي از دوتام هم كه عكساشو ديد مي خواد بگيره .SX10‌اونايي كه گرفتن نظرشون اينه كه عكساش ي كمي Soft هستش و در مورد H50 به نظرم نرم افزار داخليش ي كمي عكسارو دستكاري مي كنه كه طبيعي نيست
موفق باشي:20:

unforgiven2009
28-02-2009, 14:28
سلام
من fz28 رو گرفتم خيلي راضيم يكي از دوتام هم كه عكساشو ديد مي خواد بگيره .sx10‌اونايي كه گرفتن نظرشون اينه كه عكساش ي كمي soft هستش و در مورد h50 به نظرم نرم افزار داخليش ي كمي عكسارو دستكاري مي كنه كه طبيعي نيست
موفق باشي:20:
مبارک باشد

aria irani
28-02-2009, 15:30
سونی تا اونجا که من هم میدونم رنگها رو اشباع میکنه. ولی خب مارک خوبی هست.کنون و پاناسونیک هم خوب هستن مخصوصا که پاناسونیک لنز واید هم داره. هرچند من خودم با سونی و پاناسونیک کار نکردم وکنون a590 دارم

ham1354
28-02-2009, 15:58
با سلام
من میخوام یه کامپکت تا قیمت 250 هزار بگیرم.
خیلی گشتم و الان بین مدلهای ایکسوز 80 و ایکسوز 90 برند canon موندم کدومو بگیرم.
لطفا اگه دوستان میتونن راهنمایی کنن.
قیمت ixus90 245 هزار و قیمت ixus80 195 هزار میباشد.
خیلی متشکرم

741852
28-02-2009, 18:06
سلام.من بین دو مدل fz28 و مدل fuji2000 HD موندم کدوم رو انتخاب کنم.
اون چیزی که من رو به تردید میندازه کیفیت فیلمبرداری و باتری این دو مدل هست.
باتری fz28 خیال آدم رو راحت نگه میداره و باتری فوجی قلمی .ولی تا الان دو نفر پیدا شدن که میگن کیفیت فیلمبرداری فوجی خیلی عالیه و از fz28 بهتره.ولی باتری فوجی قلمی هست.
من میدونم که باز میگین کیفیت عکس مطرح هست نه فیلم .که این حرف رو 80 درصد قبول دارم و هر وسیله ای برای کاری ساخته شده.ولی اگه دقت کنید مدل های جدید کنون و پانا که تا 3 ماه دیگه به بازار میان دارای مود HD هستن که این نکته نشون میده مشتری به دنبال فیلمبرداری بهتر نیز هست.
من در مورد باتری های قلمی شارژی و شارژرشون هیچی نمیدونم.
میخوام دوستان راهنمایی کنن من رو :
1.باتری های قلمی شارژی چقدر طول میکشن تا شارژ بشن؟فرض اینکه هم باتری و هم شارژر عالی باشن.
2.قیمت 4 باتری این مدلی چند هست؟
3.چند بار قابلیت شارژدارن؟
4.اگه 5 تا عکس با فلاش بگیری خالی نمیشن؟منظور این که میشه به این باتری ها اطمینان کرد که در دشت و کوه که دیگه برقی وجود نداره بشه 300 تا عکس گرفت یا مثلا یک ساعت فیلمبرداری کرد؟
چون fz28 باترییش به نظر عالی میاد و اینکه استفاده از ال سی دی 2.7 اینچی به جای 3 اینچی باعث کمتر هدر رفتن انرژی میشه .

بازهم میگم که حرف دوستان قبول که کیفیت عکس شرط هست ولی عکسهاش فکر نمیکنم تفاوت چندانی داشته باشن.
و هر چی باشه فیلمبرداری این دوربین ها در حد یک دوربین فیلمبرداری نواری که هست؟؟ نیست؟؟؟
همون قدر باشه برای من عالی هست.
5.و سوال آخر اینکه یک دقیقه فیلمبرداری فوجی با مود HD چقدر حجم میگیره؟
جایی خوندم که با یک کارت 8 گیگ میشه دو ساعت HD فیلمبرداری کرد.به نظرتون درسته؟

دوست خوبی که فوجی 2000 و پانا fz28 رو خریده میتونه به من خیلی کنم کنه.درخواست راهنمایی دارم .....
بین این دو مدل کدوم رو انتخاب کنم؟
با ملاک کیفیت فیلمبرداری بهتر و دردسر نداشتن باتری.
حیف که باتری فوجی مثل پانا نیست.وگر نه اینقدر فکر نمیکردم...... .ببخشید که مدام مزاحم دوستان میشم.مرسی

prowler88
28-02-2009, 21:27
دوست عزیز دوربین من سونی H5 هست. باتری قلمی میخوره. 2 سال پیش گرفتم. با دو تا باتری NiMH حدود 340 تا عکس میگیره. الان کمتر دوربینی رو میتونی پیدا کنی که باتری قلمی بخوره. شارژش خب آره فکر کنم بیشتر طول میکشه. دردسرش هم شاید بیشتر باشه. ولی از نظر قدرت کم نمیاره.

rokefar
28-02-2009, 22:47
سلام.من بین دو مدل fz28 و مدل fuji2000 hd موندم کدوم رو انتخاب کنم.
اون چیزی که من رو به تردید میندازه کیفیت فیلمبرداری و باتری این دو مدل هست.
باتری fz28 خیال آدم رو راحت نگه میداره و باتری فوجی قلمی .ولی تا الان دو نفر پیدا شدن که میگن کیفیت فیلمبرداری فوجی خیلی عالیه و از fz28 بهتره.ولی باتری فوجی قلمی هست.
من میدونم که باز میگین کیفیت عکس مطرح هست نه فیلم .که این حرف رو 80 درصد قبول دارم و هر وسیله ای برای کاری ساخته شده.ولی اگه دقت کنید مدل های جدید کنون و پانا که تا 3 ماه دیگه به بازار میان دارای مود hd هستن که این نکته نشون میده مشتری به دنبال فیلمبرداری بهتر نیز هست.
من در مورد باتری های قلمی شارژی و شارژرشون هیچی نمیدونم.
میخوام دوستان راهنمایی کنن من رو :
1.باتری های قلمی شارژی چقدر طول میکشن تا شارژ بشن؟فرض اینکه هم باتری و هم شارژر عالی باشن.
2.قیمت 4 باتری این مدلی چند هست؟
3.چند بار قابلیت شارژدارن؟
4.اگه 5 تا عکس با فلاش بگیری خالی نمیشن؟منظور این که میشه به این باتری ها اطمینان کرد که در دشت و کوه که دیگه برقی وجود نداره بشه 300 تا عکس گرفت یا مثلا یک ساعت فیلمبرداری کرد؟
چون fz28 باترییش به نظر عالی میاد و اینکه استفاده از ال سی دی 2.7 اینچی به جای 3 اینچی باعث کمتر هدر رفتن انرژی میشه .

بازهم میگم که حرف دوستان قبول که کیفیت عکس شرط هست ولی عکسهاش فکر نمیکنم تفاوت چندانی داشته باشن.
و هر چی باشه فیلمبرداری این دوربین ها در حد یک دوربین فیلمبرداری نواری که هست؟؟ نیست؟؟؟
همون قدر باشه برای من عالی هست.
5.و سوال آخر اینکه یک دقیقه فیلمبرداری فوجی با مود hd چقدر حجم میگیره؟
جایی خوندم که با یک کارت 8 گیگ میشه دو ساعت hd فیلمبرداری کرد.به نظرتون درسته؟

دوست خوبی که فوجی 2000 و پانا fz28 رو خریده میتونه به من خیلی کنم کنه.درخواست راهنمایی دارم .....
بین این دو مدل کدوم رو انتخاب کنم؟
با ملاک کیفیت فیلمبرداری بهتر و دردسر نداشتن باتری.
حیف که باتری فوجی مثل پانا نیست.وگر نه اینقدر فکر نمیکردم...... .ببخشید که مدام مزاحم دوستان میشم.مرسی
من هم بین این دو مدل شک داشتم. کلی سایت و ریویو رو خوندم، در نهایت به این نتیجه رسیدم که fz28 بسیار بهتر از 2000hd هستش. الان یک هفته هست که fz28 رو گرفتم. کاملاً ازش راضی هستم. به طور کلی دوربینهای زیر یک میلیون تومن فوجی حرفی برای گفتن ندارن.

nima912
28-02-2009, 23:04
با سلام.دوستان به نظرتون مدت زمان معرفی تا به بازار اومدن دوربینهای کنون حدودی چقدره؟(الان چند روزه دوربین اس ایکس 200 معرفی شده فکر میکنید کی به بازار بیاد؟)

Senator_F
01-03-2009, 00:37
با سلام.دوستان به نظرتون مدت زمان معرفی تا به بازار اومدن دوربینهای کنون حدودی چقدره؟(الان چند روزه دوربین اس ایکس 200 معرفی شده فکر میکنید کی به بازار بیاد؟)

اواسط اردیبهشت تا اوایل خرداد.البته اگه همین امروز پخش جهانیش شروع شده باشه.
پخش جهانی رو خود شرکت اعلام میکنه.اینو دقیق نمیشه تخمین زد.