PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66]

Highbury
19-06-2015, 19:26
کانن G16 دوربین خوبیه ولی به خوبی G1X نیست (:

خارج از شوخی به این خاطر کم میاره که چیپ تصویر کوچیکی داره وکانن s120 از همون سنسور استفاده می کنه فوجی فیلم X20 هم سسنسورش چندان تفاوت نمی کنه. اگر فقط این دو گزینه رو در نظر بگیریم شاید نه ارزش دو برابر قیمت واسه عکاسی خونگی رو نداشته باشه ولی شما مجموعه ای از انتخابها رو داشتید.اگر اس ال آر می خواستید می تونستید مثلا 1200D کانن رو با همین قیمت یا دوربینهای 24 مگاپیکسلی D3300 یا D5200 v رو با 300 تا 400 اختلاف داشته باشید.یا اگر نظرتون به دوربینهای جم و جورتر بود از سری دوربینهای بدون آینه سونی و یا المپوس و نیکون می تونستید انتخاب کنید. در ضمن g1x کانن هم که مدل قدیمی تر ه این دوربینه اینجا 300 یا 400 گرونتره. G7X کانن هم انتخاب خوبیه از X20 هم کیفیت عکس بهتری داره هم قیمت فوجیه. یکی نمی خواد هزینه کنه دنبال دوربین کامپکت با کیفیت نسبتا خوب و امکانات پیشرفته می گرده براش G16 می تونه گزینه خوبی باشه ولی چون شما محدودیت بودجه نداشتید می تونستید انتخاب بهتری هم داشته باشید البته برای کسی هم که کامپکت بودن ضروری نیست هم G16 با توجه به کیفیت عکسش گرونه. شکل زیر مقایسه ی سایز سنسور دوربینها با هم هست. g16 سنسور 1/1.7 اینچی داره و مثلا g1x سنسور 1.5 اینچی داره . اس ال آرهای کانن هم APS-C هستن. هر چه سایز سسنسور بزرگتر باشه انتظار کیفیت عکس بهتری باید داشت.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تشکر دوست عزیز فکر میکنم انتخاب صحیحی نداشتم:n31: در چندین سال اخیر هر انتخابم را تو پی30 مشورت میگرفتم اما تنها چیزی که مشورت نگرفتم همین جی 16 بود.
بنظر شما نسبت به بودجه آیا دوربین خوبی هست؟ در شب تصویر خوبی میگیره؟ از آیفون 6 بهتره یا نه ؟
ممنون یک جهان

naamre
20-06-2015, 09:17
تشکر دوست عزیز فکر میکنم انتخاب صحیحی نداشتم:n31: در چندین سال اخیر هر انتخابم را تو پی30 مشورت میگرفتم اما تنها چیزی که مشورت نگرفتم همین جی 16 بود.
بنظر شما نسبت به بودجه آیا دوربین خوبی هست؟ در شب تصویر خوبی میگیره؟ از آیفون 6 بهتره یا نه ؟
ممنون یک جهان

خواهش می کنم

بی تعارف دوربین G16 دوربین خوبیه سری G کانن همیشه خلاء بین دوربینهای کامپکت و اس ال آر رو پر می کردن و G 16 هم دقیقا همین کار رو می کنه. یعنی شما ازش می تونید کیفیت عکس خوبی رو انتظار داشته باشید. اینجا شما وارد مقایسه ای شدید که ضعفهای این دوربین رو برجسته کرد. درست که به خاطر سنسور کوچیکش در ایزوهای بالا ضعف داره ولی یه نقطه قوت اساسی لنز سریعش هست حتی در حالت تله فوتو که نیاز شما رو به عکاسی در ایزوهای بالا کم می کنه در ضمن کمی بلور در پشت زمینه ایجاد می کنه. تا ایزو 400 و حتی 800 می تونید عکسهای خوبی باهاش بگیرید . در ضمن تنظیمات پیشرفته ای که داره به بهبود کیفیت عکس کمک می کنه و امکان نصب فلش اکسترنال هم باعث می شه بتونید عکسهای مشابه دوربینهای اس ال آر داشته باشید . خرید شما خرید خوبی بوده و کارهایی که G16 انجام در حد توانش عالیه.

یه مقایسه عکس بین دوربینهای آیفون 6 , DSLR و یه کامپکت معمو لی انجام شده لینکش رو می ذارم البته G16 عکساش یه چیزی بین DSLR و آیفون 6 قرار می گیره.

Highbury
20-06-2015, 09:46
خواهش می کنم

بی تعارف دوربین G16 دوربین خوبیه سری G کانن از همیشه خلاء بین دوربینهای کامپکت و اس ال آر رو پر می کردن و G 16 هم دقیقا همین کار رو می کنه. یعنی شما ازش می تونید کیفیت عکس خوبی رو انتظار داشته باشید. اینجا شما وارد مقایسه ای شدید که ضعفهای این دوربین رو برجسته کرد. درست که به خاطر سنسور کوچیکش در ایزوهای بالا ضعف داره ولی یه نقطه قوت اساسی لنز سریعش هست حتی در حالت تله فوتو که نیاز شما رو به عکاسی در ایزوهای بالا کم می کنه در ضمن کمی بلور در پشت زمینه ایجاد می کنه. تا ایزو 400 و حتی 800 می تونید عکسهای خوبی باهاش بگیرید . در ضمن تنظیمات پیشرفته ای که داره به بهبود کیفیت عکس کمک می کنه و امکان نصب فلش اکسترنال هم باعث می شه بتونید عکسهای مشابه دوربینهای اس ال آر داشته باشید . خرید شما خرید خوبی بوده و کارهایی که G16 انجام در حد توانش عالیه.

یه مقایسه عکس بین دوربینهای آیفون 6 , DSLR و یه کامپکت معمو لی انجام شده لینکش رو می ذارم البته G16 عکساش یه چیزی بین DSLR و آیفون 6 قرار می گیره.

تشکر دوست عزیز. امیدوار شدم:n02:
مقایسه را دیدم. من همیشه فکر میکردم دوربینهای کامپک از هر موبایلی بهتره. چیزی که خیلی توجهم را جلب رد. عکسی بود که از خیابان گرفته شده بود. و دوربین کمپک نتونسته بود ماشینی که عمبور میکرد را استاپ کنه و وضعیت آیفون 6 به مراتب بهتر بود.:n04:
در این زمینه ها وضعیت جی 16 چطور است؟
بنظرم با جی 16 عکاسی را یاد بگیرم و بعد از آن کمی وضعیت مالی خوب شد و همچنان علاقه مندی وجود داشت یه slr مثل نیکون 3300 بگیرم

naamre
20-06-2015, 12:03
تشکر دوست عزیز. امیدوار شدم:n02:
مقایسه را دیدم. من همیشه فکر میکردم دوربینهای کامپک از هر موبایلی بهتره. چیزی که خیلی توجهم را جلب رد. عکسی بود که از خیابان گرفته شده بود. و دوربین کمپک نتونسته بود ماشینی که عمبور میکرد را استاپ کنه و وضعیت آیفون 6 به مراتب بهتر بود.:n04:
در این زمینه ها وضعیت جی 16 چطور است؟
بنظرم با جی 16 عکاسی را یاد بگیرم و بعد از آن کمی وضعیت مالی خوب شد و همچنان علاقه مندی وجود داشت یه slr مثل نیکون 3300 بگیرم

راستش بخوایید این بخش مقایسه برای خود منم سوال بود چون عکسی که آیفونم گرفته جسمی متحرکی توش دیده نمی شه فقط تو توضیحات به این مسئله اشاره کرده. تو عکاسی از اجسام متحرک فعلا اس ال آرها حرف اول رو می زنن . آیفون از اونجایی که از یه سیستم عامل و مجموعه از نرم افزار ها بهره می بره امکان تشخیص جسم متحرک رو داره و تغییر تنظیمات و حتی بهبود کیفیت عکس بعد از ثبتش کاری که شما ممکنه با فوتوشاپ و نرم افزارهای دیگه انجام بدید .امکان گرفتن عکس شارپ از جسم متحرک به قدرت و سرعت فوکوس و سرعت شاتر بستگی داره و فکر کنم اگر در تنظیمات دوربین کامپکت سرعت شاتر بالا میرفت با توجه به اینکه عکسم تو نور روز گرفته شده به مراتب نتیجه بهتر می شد. در دوربین کامپکتی که باهاش عکس گرفته امکان تنظیمات دستی یا گرفتن عکس با تقدم شاتر وجود نداشته چیزی که در G16 هست و از این نظر نباید کم بیاره ولی به هر حال سرعت فوکوسش با یه اس ال آر قابل مقایسه نیست.

اتفاقا کار خوبیه که با این دوربین کار کنید و عکاسی رو یاد بگیرید ولی دیگه فکر D3300 نباشید شاید مثلا D3600 یا 700 ( : راستی عکس زیر مال g16 هست

و در ادامه لینک عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] acts.do

vahidk52
20-06-2015, 21:38
بر روی فوجی HS25 چه نوع فیلترهایی و با چه اندازه ای قابل نصب هستش ؟منظورم فیلترهای پولاریزه و یو وی هستش

Highbury
21-06-2015, 10:19
یه جا دیدم بعضی ها از وای فای کنون ناراضی بودند. تو کامنت های دیجی کالا بود. دقیقا یادم نیست کدام دوربین
جی 16 وای فایش راحت کار میکنه؟ چون یکی از دلایلی که خریدمش همین داشتن وای فای بود.

naamre
21-06-2015, 12:02
بر روی فوجی HS25 چه نوع فیلترهایی و با چه اندازه ای قابل نصب هستش ؟منظورم فیلترهای پولاریزه و یو وی هستش

فیلترهای 58mm

naamre
21-06-2015, 12:47
یه جا دیدم بعضی ها از وای فای کنون ناراضی بودند. تو کامنت های دیجی کالا بود. دقیقا یادم نیست کدام دوربین
جی 16 وای فایش راحت کار میکنه؟ چون یکی از دلایلی که خریدمش همین داشتن وای فای بود.

فکر می کنم حالا که شما این دوربین رو دارید یواش یواش باید شما برای ما در بارش بنویسید. این که بهترین تنظیمات چیه؟ وای فایش چطور کار می کنه,....؟
این طور نیست ( ;

Highbury
21-06-2015, 13:15
فکر می کنم حالا که شما این دوربین رو دارید یواش یواش باید شما برای ما در بارش بنویسید. این که بهترین تنظیمات چیه؟ وای فایش چطور کار می کنه,....؟
این طور نیست ( ;
دوربین رو دو سه هفته میشه که خریدم. اما همش امروز و فردا میشه که به دستم برسه. حالا قراره جمعه بیاد :n28: بعد از اینکه دستم اومد تاپیک مربوطه اش را پر از عکس میکنم و در مورد تنظیماتش صحبت خواهم کرد :n25:

P.x
21-06-2015, 13:46
سلام
دوستان میخوساتم یه دوربین dslr بخرم
بودجم حدود 2 تومن هستش
نو یا کارکرده برام فرقی نداره
چه مدل هایی پیشنها میکنید بخرم؟
:n12::n12:

P.x
22-06-2015, 11:41
سلام
دوستان میخوساتم یه دوربین dslr بخرم
بودجم حدود 2 تومن هستش
نو یا کارکرده برام فرقی نداره
چه مدل هایی پیشنها میکنید بخرم؟
:n12::n12:
نیازمند یاریتان هستیم:n41:

naamre
22-06-2015, 12:44
نیازمند یاریتان هستیم:n41:

در بخش دوربینهای اس ال آر جواب شما رو دادم

Highbury
25-06-2015, 21:09
یکی از دوستانم از دوربین جی16 خوشش اومده اما میگه براش بزرگه. اس 110 و اس 120 رو انتخاب کرده اما نمیدونه تنظیمات سرعت شاتر داره یا نه ؟
جی 16 یک پیچ داره که میشود سرعت شاتر را تنظیم کرد :n12:

Highbury
25-06-2015, 21:28
یکی از دوستانم از دوربین جی16 خوشش اومده اما میگه براش بزرگه. اس 110 و اس 120 رو انتخاب کرده اما نمیدونه تنظیمات سرعت شاتر داره یا نه ؟

naamre
28-06-2015, 15:50

بله داره ولی به راحتی G16 نیست.

amirkhan_0o0
04-07-2015, 12:56
سلام دوستان بین مدل های canon Powershot SX520
و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Fujifilm FinePix S8600
و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Canon Powershot SX270
کدوم کیفیت عکس بهتری در روز و شب داره؟
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برای کسی که گوشی آیفون 6 داره، کیفیت اینها تفاوتی می کنه؟ (با آیفون)
یعنی با وجود آیفون 6 نیاز به خرید دوربین توی رنج 600 تومن هست؟ چون با ابزار مقایسه دوربین دیجی کالا که کیفیتشون رو مقایسه کردم ظاهرا همگی از آیفون 6 ضعیف تر بودن!!
ممنون

naamre
04-07-2015, 17:28
سلام دوستان بین مدل های canon Powershot SX520
و
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Fujifilm FinePix S8600
و
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Canon Powershot SX270
کدوم کیفیت عکس بهتری در روز و شب داره؟
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])برای کسی که گوشی آیفون 6 داره، کیفیت اینها تفاوتی می کنه؟ (با آیفون)
یعنی با وجود آیفون 6 نیاز به خرید دوربین توی رنج 600 تومن هست؟ چون با ابزار مقایسه دوربین دیجی کالا که کیفیتشون رو مقایسه کردم ظاهرا همگی از آیفون 6 ضعیف تر بودن!!
ممنون

سلام تو لینک زیر یه مقایسه بین عکسهای آیفون 6 و یه کامپکت انجام شده دیدنش خالی از لطف نیست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در شرایط مختلف نوری رفتارهاشون فرق می کنه. بین دوربینهایی که اسم بردید SX270/280 بهترین کیفیت عکس رو داره و از اون کامپکتی که تو مقایسه قرار گرفته کیفیتی بهتری داره و اختلافشون خیلی زیاد نمی تونه باشه. من آیفون ندارم که بهتون بگم اما یه تفاوت مشخص امکان عکاسی با دوربین کامپکت در فاصله های کانونی متغیر هست برای حفظ پرسپکتیو عکس هست مثلا در عکاسی چهره یا پرتره گفته می شه حداقل فاصله کانونی برای حفظ فرم چهره 90 میلیمتر باشه خوب لنز آیفون ثابته و به احتمال زیاد این کار و تصحیحات مربوط به اون رو نرم افزاری انجام می ده . ممکنه در عکاسی از بعضی سوژه ها این موضوع کمی تو عکسهای آیفون آزار دهنده باشه البته با توجه به اکسسوریهایی که تو بازار هست اونم حل شدنیه مثل Olloclip . اگر برای عکاسی خونگی بخوایید شاید خیلی هم اختلاف نداشته باشن و ارزش خرید یه دوربین در این رنج قیمت رو نداشته باشه. در لینک زیر هم می تونید عکسهای آیفون رو با دوربینها و گوشیهای مختلف مقایسه کنید البته پنجره عکس گوشیها و دوربینها جداست.

naamre
04-07-2015, 18:10
آیفون هم وقتی در شرایط نوری کم قرار می گیره مثل همه ی دوربینها با سایز چیپ تصویر کوچیک عملکرد ضعیفی نشون می ده حتی در ایزو های خیلی پایین مثل 50

ایزو 50

100 درصد کراپ

ایزو 250

100 درصد کراپ

naamre
04-07-2015, 18:43
در ایزو 1600 به مراتب انتظار نویز بیشتر و جزییات کمتری در عکس می ره ولی یه اس ال آر مثل 1200D عملکرد بهتری داره.

100 درصد کراپ

amirkhan_0o0
04-07-2015, 22:32
ممنون یه سوال دیگه بین sx270 و sx600 کدوم بهتره؟ در ثانی توی رنج 600 تومن گزینه بهتری هست؟ ممنون

naamre
05-07-2015, 07:11
SanDisk Ultra SDHC 32GB 266X

این مدل چطوره؟
با تشکر

سری Extreme 533X سرعت خوبی داره و قیمت 16 گیگش 105 هست و 32 گیگ 155 فکر کنم و R/W اونم 80/60 هست. مدلی که شما گفتید معادل سری Extreme 400X هست با R/W - 60/40 که دقت کنید قیمتهای مشابهی هم دارن در ضمن در همون رده ADATA Premier pro SDHC UH-I class 10 U-1 32 G هم قیمتی کمی کمتر 92 تومن داره و سرعت Read /Write هم 95/45 هست یه کمی بهتر از مدل SanDisk.

علاوه بر 533X از توشیبا هم مدل 16GB EXCERIA SDHC TYPE2 CLASS10 با سرعت Read/Write حدود 95/60 و قیمت 100 تومن انتخابی مناسب به نظر می رسه
Transcend ultimate microsdhc uhs-I 600X هم با قیمت مناسب 68000 سرعت R/W در حدود 95/45 داره که از sandisk معرفی شده از طرف شما سریع تر به نظر می رسه.

دقت کنید در بعضی سایتها مثل دیجیکالا بعضی اطلاعات درج شده دقیق نیست

naamre
05-07-2015, 08:27
ممنون یه سوال دیگه بین sx270 و sx600 کدوم بهتره؟ در ثانی توی رنج 600 تومن گزینه بهتری هست؟ ممنون

SX270/280 گزینه بهتری هست و کیفیت عکس نسبتا بهتری داره و تو این رنج قیمت انتخاب مناسب تری نمی شناسم. اگر بودجه رو تا 800 یا 900 افزایش بدید S110 کانن و پنتاکس MX 1 گزینه های بهتری هستن.

naamre
06-07-2015, 10:11
بعضی دوربینها بافر کوچکی دارن و استفاده از کارت حافظه ی سریع تاثیر زیادی در سرعت عملکرد اونها داره. برای مثال نیکون D3300[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تست زیر تعداد عکسهای گرفته شده در مدت زمان 30 ثانیه با مموریهای مختلف هست که نشون دهنده عملکرد این مموریها هم هست در تنظیمات jpg روی larg,fine و فرمت raw هم تنها گزینه برای این دوربین 12-bit بوده.

Great Kurosh
07-07-2015, 14:36
SX270/280 گزینه بهتری هست و کیفیت عکس نسبتا بهتری داره و تو این رنج قیمت انتخاب مناسب تری نمی شناسم. اگر بودجه رو تا 800 یا 900 افزایش بدید S110 کانن و پنتاکس MX 1 گزینه های بهتری هستن.

سلام دوست عزیز
شما تو رنج قیمت 600 تومن بهترین گزینه رو SX270/280 میدونی ولی دقت حسگر این دو مدل 12.8 مگاپیکسله ... این نقطع ضعف نیست ؟ چون مثلا من یه دوربینی میبینم مثل sony w830 با اینکه نوع حسگر ccd هست ولی 20 مگاپیکسله
یعنی انقدر bsi cmos قویه که 12 مگاپیکسلش در حد 20 مگاپیکسله ccd هستش ؟

من تنها شکی که برای خرید این دوربین کانن دارم همینه ..... ممنون میشم راهنماییم کنید

naamre
08-07-2015, 16:30
سلام دوست عزیز
شما تو رنج قیمت 600 تومن بهترین گزینه رو SX270/280 میدونی ولی دقت حسگر این دو مدل 12.8 مگاپیکسله ... این نقطع ضعف نیست ؟ چون مثلا من یه دوربینی میبینم مثل sony w830 با اینکه نوع حسگر ccd هست ولی 20 مگاپیکسله
یعنی انقدر bsi cmos قویه که 12 مگاپیکسلش در حد 20 مگاپیکسله ccd هستش ؟

من تنها شکی که برای خرید این دوربین کانن دارم همینه ..... ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام

تکنولوژی COMS تقریبا جانشین CCD شده و به جز بعضی معدود مدلهای اقتصادی و ارزون قیمت در بقیه مدلها استفاده نمی شه.

باید ببنید شما توی این سری از دوربینهای 20 مگاپیکسلی به واقع چی دارید آیا افزایش رزلوشن منجر به بهبود کیفیت عکسها و افزایش جزییات در عکس شده یا نه . من چون برای مقایسه دسترسی به عکسهای W830 نداشتم HX90V سونی رو انتخاب کردم که یه دوربین 21 مگاپیلسی با رزلوشن موثر 18 مگاپیکسل هست که به لنز گرون قیمت 30X زایس هم مجهز شده و به لحاظ قیمتی اصلا قابل مقایسه با W830 یا کانن SX280 نیست. خوب برای مقایسه اولا عکس کانن SX280 رو تا رزلوشن 4896X3672 که معادل 18 مگاپیکسل یا رزلوشن HX90V هست دیجیتالی افزایش دادم . همه هم می دونیم بزرگنمایی دیجیتالی باعث کاهش کیفیت عکس می شه. دوم سعی کردم از مرکز عکس برای مقایسه کراپ کنم که عموما شارپترین بخش عکس هست کناره ها گاهی اوقات به خاطر عمکلرد لنزها دچار اعوجاج یا بلور می شن چون اینجا هم هدف مقایسه تاثیر افزایش پیکسلها در کیفیت عکسها بود ای کاهش هر دو دوربین عکسهای فرمت خام یا RAW داشتن تا تاثیرات عملکرد پردازشگرهای دو دو ربین در نویز ریداکش و بهبود کیفیت عکس هم حذف می شد. به هر حال به مقایسه برسیم

عکس اصلی

در ایزوی پایه یا 80

در ایزو 800

naamre
08-07-2015, 16:44
در ابتدا بگم که عکسهای سونی هم شارپتر هست هم نویز بیشتری داره در ضمن اینکه در حالت 100 در صد که نگاه می کنید مصنوعی تر هم دیده می شه تغییر شارپنس به این شکل خیلی راحت هم در تنطیمات خود دوربین هم به شکل پیشرفته ترش با نرم افزار امکان پذیره و به نظر من برتری حساب نمی شه. ولی واقعا شما جزییات بیشتری تو عکسهای سونی در مقایسه با عکسهای بزرگنمایی شده ی کانن می بینید؟ ابن سری مقایسه ها متعداد انجام شده دوست داشتید از صفحه 1563 به بعد رو مطالعه کنید. در ضمن توجه کنید اینجا هدف مقایسه برند نیست مقایسه محصولات و عملکرد مدلهای مختلف از برندهای مختلف هست. در مورد WX830 هم چون از CCD و بهره می بره در ضمن دیگه از لنز زایس و پردازشگر های حرفه ای BIONZ X هم خبری نیست انتظار کیفیت پایین تر عکس میره.

g00017
08-07-2015, 17:14
با سلام بین دوربین کانن s120 ونیکونd3200 اگر امکانش هست بررسی کنید ومزایای هر کدوم رو بگید خودم هرچی گشتم نظرم روی کانن هس ولی از مدل حرفه ای تری مثل نیکون خوشم میاد ممنون میشم که وقتتونو میذارید

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

Great Kurosh
08-07-2015, 17:33
در ابتدا بگم که عکسهای سونی هم شارپتر هست هم نویز بیشتری داره در ضمن اینکه در حالت 100 در صد که نگاه می کنید مصنوعی تر هم دیده می شه تغییر شارپنس به این شکل خیلی راحت هم در تنطیمات خود دوربین هم به شکل پیشرفته ترش با نرم افزار امکان پذیره و به نظر من برتری حساب نمی شه. ولی واقعا شما جزییات بیشتری تو عکسهای سونی در مقایسه با عکسهای بزرگنمایی شده ی کانن می بینید؟ ابن سری مقایسه ها متعداد انجام شده دوست داشتید از صفحه 1563 به بعد رو مطالعه کنید. در ضمن توجه کنید اینجا هدف مقایسه برند نیست مقایسه محصولات و عملکرد مدلهای مختلف از برندهای مختلف هست. در مورد WX830 هم چون از CCD و بهره می بره در ضمن دیگه از لنز زایس و پردازشگر های حرفه ای BIONZ X هم خبری نیست انتظار کیفیت پایین تر عکس میره.

دوست عزیز خیلی لطف کردی، واقعا عالی و کامل بود مقایسه ت، حیفم اومد فقط با زدن دکمه تشکر کنم
موفق باشی

naamre
08-07-2015, 22:12
دوست عزیز خیلی لطف کردی، واقعا عالی و کامل بود مقایسه ت، حیفم اومد فقط با زدن دکمه تشکر کنم
موفق باشی

مرسی شما هم موفق باشید

naamre
08-07-2015, 22:48
با سلام بین دوربین کانن s120 ونیکونd3200 اگر امکانش هست بررسی کنید ومزایای هر کدوم رو بگید خودم هرچی گشتم نظرم روی کانن هس ولی از مدل حرفه ای تری مثل نیکون خوشم میاد ممنون میشم که وقتتونو میذارید

سلام

انتخاب بین ایین دو دوربین دقیقا به نیازها و دیدگاه شما در باره ی عکاسی ارتباط داره. اگر یه دوربین دم دستی می خوایید که عکسای خوبی بگیره
بیشتر رو مد اتو عکس خوایید گرفت و احتمالا عکاسی رو به عنوان یه سرگرمی نگاه نمی کنید S120 کانن برا ی شما کافیه این دوربین جثه کوچکی داره و حمل و نقل ساده چون اصطلاحا تو جیبم راحت جا می شه. اما اگر عکاسی رو دوست دارید و ممکنه در آینده بخوایید بیشتر برای این علاقه تون هزینه کنید D3200 انتخاب خوبیه این دوربین مثل اکثر DSLR ها ظرفیت بالایی برای عکاسی داره و برای استفااده از این ظرفیتها باید از تجهیزاتی طراحی شدن استفاده کنید.

در نگاه اول هم کیفیت عکسش به علت بهره گیری از چیپ تصویری بزرگتر در حدود 8.5 برابر S120 هست بهتره و مثل اغلب DSLR ها هر کجا کم بیاره با اضافه کردن تجهیزات می تونه جبران کنه ولی با محدودیتهای یه کامپکت باید بسازید.

برای مقایسه ی سایز چیپهای تصویر پست 16250 رو ببینید. در ضمن در کنار S120 چند گزینه مثل S110 و G16 و پنتاکس MX1 هم هستن که همگی دوربین کامپکت حساب می شن و کیفیت عکسهای مشابهی دارن.

تو این لینک می تونید عکسهای این دوربینها رو مقایسه کنید.

با اضافه کردن فلش اکسترنال و عدم استفاده از فلش مستقیم می شه کیفیت عکس رو بهبود داد قابلیتی که در D3200 وجود داره.

عکس با فلش مستقیم

عکس با فلش غیر مستقیم

یا با استفاده از یه DSLR حتی در داخل سالنها از صحنه های ورزشی عکسهای باکیفیت گرفت

g00017
08-07-2015, 23:22
واقعا از لطفت ممنونم مخصوصا اون سایتی که معرفی کردی عالی بود همچین سایتی کم دیده بودم تو عکس کانن کناره ها کمی مشکل داشت که احتمالا به خاطر لنز دوربین بود ولی توی نیکون این مشکل نبود میزان نویز توی عکسهای نیکون توی ایزو ۱۲۸۰۰ به مراتب کمتر از کانن بود .
رااستی تو‌رنج قیمت نیکون اگه دوربینی سراغ داری باکیفیت ۶۰ فریم فول فیلمبرداری کنه دیگه برام سنگ تموم گذاشتی

naamre
09-07-2015, 00:26
واقعا از لطفت ممنونم مخصوصا اون سایتی که معرفی کردی عالی بود همچین سایتی کم دیده بودم تو عکس کانن کناره ها کمی مشکل داشت که احتمالا به خاطر لنز دوربین بود ولی توی نیکون این مشکل نبود میزان نویز توی عکسهای نیکون توی ایزو ۱۲۸۰۰ به مراتب کمتر از کانن بود .
رااستی تو‌رنج قیمت نیکون اگه دوربینی سراغ داری باکیفیت ۶۰ فریم فول فیلمبرداری کنه دیگه برام سنگ تموم گذاشتی

خواهش می کنم
نیکون وِ D3300 و D5200 هر دو 60 فریم فول فیلم برداری می کنن ولی کمی گرونترن . کانن 1200D هم فقط 60 فریم رو اچ دی می گیره نه فول. در ضمن بهترین کیفیت عکسهای D3200 وقتیه که RAW عکس بگیرید و خوتون اونها رو پردازش کنید.

در ضمن اگر احیانا کامپکت بخوایید G16 فیلم برداری فول 60 فریم داره کمی حرفه ای ترم نسبت به S120 هست ولی کیفیت عکس 3200 رو نداره

g00017
09-07-2015, 00:55
خیلی ممنون و متشکر بابت راهنماییتون

naamre
09-07-2015, 12:25
خیلی ممنون و متشکر بابت راهنماییتون

.................WELLCOME

Highbury
09-07-2015, 23:03
منظور شما از فلاش مستقیم و غیرمستقیم چیست؟

naamre
11-07-2015, 14:28
منظور شما از فلاش مستقیم و غیرمستقیم چیست؟

منظورم از عکاسی با فلش مستقیم حالتیه که نور فلش مستقیما به سوژه می تابه و عمدتا موقع عکاسی با فلاش سر خود دوربین اتفاق میوفته. در حالتی که از فلاش اکسترنال استفاده می شه و فلاش امکان حرکت و چرخش داره می شه بازتاب نور فلاش رو از طریق سطح دومی (دیوار یا سقف یا هر جسم دیگه) روی سوژه تابوند که باعث دیفیوژن و پخش نور می شه که منظورم از فلاش غیر مستقیم همین بود.

ehsan-inventor
11-07-2015, 21:11

در ایزوی پایه یا 80

در ایزو 800

سلام دوست عزیز
ممنون از مقایسه کاملتون
من حدود 600-650 می خوام هزینه کنم. چه دوربینی بهترینه تو این رنج؟ یه نگاهی به تاپیک که کردم گویا SX280 انتخاب خوبیه.
حالا یه سوال. فرضا اگه بودجم رو تا 1 تومن افزایش بدم انتخاب هایی خواهم داشت که خیلی بهتر باشن؟ من از خیلی وقت پیش که دنبال خرید دوربین حرفه ای بودم حدودا 4-5 سال پیش که نیکون D5100 خریدم دنبال G10 و G12 کانن بودم.
الان هم دی 5100 رو دارم و یه دوربین دم دستی عالی می خوام. G16 هست که حدود 1 تومن شده.
به نظرتون 1 تومن هزینه کنم و بخرم یا نه همین SX280 گزینه خوبیه برام و با این پول امتخاب معقولیه؟
راستی قبلا تو سایت:
یه قسمت بود که عکس دوربین ها رو کنار هم مقایسه می کردیم. الانم هست منتهاش خیلی از دوربین ها تو لیستش نیستن. شما سایت دیگه ای سراغ دارین که چنین قابلیتی داشته باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

naamre
12-07-2015, 14:01
سلام دوست عزیز
ممنون از مقایسه کاملتون
من حدود 600-650 می خوام هزینه کنم. چه دوربینی بهترینه تو این رنج؟ یه نگاهی به تاپیک که کردم گویا SX280 انتخاب خوبیه.
حالا یه سوال. فرضا اگه بودجم رو تا 1 تومن افزایش بدم انتخاب هایی خواهم داشت که خیلی بهتر باشن؟ من از خیلی وقت پیش که دنبال خرید دوربین حرفه ای بودم حدودا 4-5 سال پیش که نیکون D5100 خریدم دنبال G10 و G12 کانن بودم.
الان هم دی 5100 رو دارم و یه دوربین دم دستی عالی می خوام. G16 هست که حدود 1 تومن شده.
به نظرتون 1 تومن هزینه کنم و بخرم یا نه همین SX280 گزینه خوبیه برام و با این پول امتخاب معقولیه؟
راستی قبلا تو سایت:
یه قسمت بود که عکس دوربین ها رو کنار هم مقایسه می کردیم. الانم هست منتهاش خیلی از دوربین ها تو لیستش نیستن. شما سایت دیگه ای سراغ دارین که چنین قابلیتی داشته باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام خواهش می کنم

SX280 تو رنج فیمتی خودش دوربین خوبیه و برای دوربین دم دستی شاید انتخاب مناسبی باشه. با توجه به اینکه شما D5100 رو دارید که یه دوربین حرفه ای محسوب می شه اگر جای شما باشم یه کامپکت جم جور می خرم . G16 یه جورایی یه دوربین هیبرید که نه می شه کفت کامپکت نه حرفه ای چه به لحاظ جثه و چه کیفیت عکس. مثلا S120 یا S110 از چیپ تصویر مشابه G16 بهره می برن و کیفیت عکس نزدیکی هم به این دوربین دارن اگر می تونید هزینه بیشتری کنید انتخاب بهتری نسبت به SX280 هستن البته به لحاظ کیفیت عکس ولی خوبی SX280 بازه زوم وسیع تری داره. به جز این دو مورد پنتاکس MX1 هم هست که برتریهاش نسبت مدلهای کنونی باتری قویتر تا 30 در صد فلاش برد 12 متر و نمایشگر چرخان هست. در ضمن لنزش f 1.8-2.5 در بازه ی 112-28 هست که لنز سریعتری نسبت به سری S مخصوصا در حالت تله فوتو جایی که دیافراگم لنز مدلهای کانن روی 5.9 و 5.6 هست. ولی خوب جثه ی درشت تری داره.
اگر فیلم برداری هم براتون خیلی مهم نباشه مدل فوجی فیلم X10 نسبت به G16 جم جور تره.
برای مقایسه ی عکس دوربینها هم من بیشتر به سایت زیر مراجعه می کنم

Highbury
12-07-2015, 21:24
توی اتاق وقتی عکس میگیریم در حالت اوتو، نور زیاده . چهره ها خوب نشان نمیده. چه تنظیماتی درسته؟

naamre
12-07-2015, 22:25
توی اتاق وقتی عکس میگیریم در حالت اوتو، نور زیاده . چهره ها خوب نشان نمیده. چه تنظیماتی درسته؟

exif عکس رو بذارید در ضمن مدل دوربین رو شاید بتونیم کمکی بکنیم. در مورد exif هم اگر نمی دونید لطفا تو google سرچ کنید نرم افزار هایی هستن که می تونن اطلاعات مربوط به تنظیمات دوربین منجمله سرعت شاتر , ایزو , دیافراگم و غیره رو نشون بدن هر چند این اطلاعات تو خود دوربین هم قابل دسترسی هست. از نرم افزارهای حرفه ای مثل فوتو شاپ هم می تونید کمک بگیرید. یا مثلا faststone که یه نرم افزار فری و سبکیه بعد از دانلود و نصب عکس رو تو محیط نرم افزار باز کنید و کلید i رو فشار بدید.

مشکلاتی که معمولا تو عکاسی در محیطهای داخل اتاق و نور کم رخ میده ممکنه مربوط به وایت بالانس باشه بیشتر دوربینها زیر نور تنگستن مشکل وایت بالانس دارن و یا نور فلوروسنت. که بعید می دونم مشکل شما هم این باشه.

کاهش سرعت شاتر که باعث می شه لرزش جزیی دست و یا سوژه به بلور شدن کلی عکس یا بخشی از اون منجر بشه.

افزایش اتوماتیک سرعت ایزو که می تونید باعث افزایش نویز در عکس و کاهش کیفیت اون بشه.

عدم فعال بودن لرزش گیر لنز یا چیپ تصویر و استفاده از زوم در شرایط نور کم. همچنین بیشتر دوربینهای اس ال آر در حالت استفاده از نمایشگر ال سی دی مشکل کندی فوکوس دارن که در شرایط نور کم این مشکل ممکن هست تشدید بشه. غیر این موارد شاید موارد دیگه ای هم باشه که به نظر من نرسیده.

Highbury
12-07-2015, 23:26
f 1.8- iso 800- exposure time 1/20 البته عکس چون خانوادگی است نمیتونم بگذارم.عکس حالت کمی بلوری داره یعنی چهره ها مثل زمانی که فوکس میکنیم نیست.
دوربین جی 16
اگر امکانش هست در مورد تنظیماتی که در محیط داخل اتاق هست بیشتر توضیح بدین. مثلا سرعت شاتر باید چقدر باشه؟ بطور مثال عکسی میگریم که چهره 6 نفر هست. 5 نفر به خوبی نشون داده میشه، نفر ششم کمی حرکت کنه عکسش خراب در میاد . چطور باید تنظیمش کرد؟

naamre
13-07-2015, 10:34
f 1.8- iso 800- exposure time 1/20 البته عکس چون خانوادگی است نمیتونم بگذارم.عکس حالت کمی بلوری داره یعنی چهره ها مثل زمانی که فوکس میکنیم نیست.
دوربین جی 16
اگر امکانش هست در مورد تنظیماتی که در محیط داخل اتاق هست بیشتر توضیح بدین. مثلا سرعت شاتر باید چقدر باشه؟ بطور مثال عکسی میگریم که چهره 6 نفر هست. 5 نفر به خوبی نشون داده میشه، نفر ششم کمی حرکت کنه عکسش خراب در میاد . چطور باید تنظیمش کرد؟

1-ممکنه موضوع مربوط به ایزو 800 باشه چون حساسیت کمی بالاست نباید انتظار شارپی تصویر رو داشته باشه .
2- دوربین g16 لرزشگیر خوبی داره و حتی در فاصله ی کانونی 140 هم تا 1/8 ثانیه عملکرد قابل قبولی داره اما ناحیه سمت راست بالای لنز تصاویری که ایجاد می کنه کمی سافت و بلور هست چه در حالت واید و چه تله پس مراقب باشید موقع عکاسی سوژه در این ناحیه قرار نگیره.
3- اگر BACKGROUND DEFOCUS رو فعال کرده باشید ممکنه بخشی از عکس رو به صورت اتوماتیک بلور بکنه.

اما اگر پس زمینه واضح هست یا اجسامی که در فاصله ی مساوی با سوژه از دوربین قرار می گیرن , می تونه مربوط به حرکت سوژه با شه.

گفته می شه که اگر شما سرعت شاتر رو دو برابر فاصله ی کانونی معادل فول فریم در نظر بگیرید تقریبا عکس شما می تونه شارپ باشه مثلا در موردی که اشاره کردید که فاصله ی کانونی 28 هست سرعت شاتر رو 1/56 تنظیم کنید در این صورت برای نور دهی بهتر مجبورید ایزو رو افزایش بدید مثلا همون تنظیمات رو با ایزو 1600 و سرعت شاتر 1/40 امتحان کنید.هر چند قانون کلی نیست و در مورد سوژه هایی که حرکت سریع دارن ممکنه صدق نکنه.

pars207
31-07-2015, 09:02
سلام
یک دوربین برای عکاسی خانوادگی و طبیعت معرفی کنید قیمت حدود 500 یکم بالا پایین موردی نیست
نظر خودم رو sx265 یا sx520 هست
قبلا سری aپاورشات داشتم میخوام یک پله برم بالا

naamre
05-08-2015, 22:29
سلام
یک دوربین برای عکاسی خانوادگی و طبیعت معرفی کنید قیمت حدود 500 یکم بالا پایین موردی نیست

سلام

از صفحه ی 1624 به این طرف رو مطالعه کنید اگر کافی نبود در خدمت هستیم

naamre
05-08-2015, 22:34
سلام

سلام

از صفحه ی 1624 به این طرف رو مطالعه کنید اگر کافی نبود در خدمت هستیم

CAPITAN MAC
20-08-2015, 21:48
سلام

دوستان نظرتون درباره

Canon Powershot SX710 HS چی هست برای کار های معمولی

- - - Updated - - -

سلام

دوستان نظرتون درباره

naamre
22-08-2015, 11:32
سلام

دوستان نظرتون درباره

سلام

اگر به خاطر تجهیزات NFC و WIFI که روی این دوربین هست می خوایید بخرید می تونه انتخاب خوبی باشه وگرنه برای انتخاب دوربینی که کیفیت عکس بهتری داشته باشه لطفا از صفحه ی 1624 به این طرف رو مطالعه کنید سوالی بود در خدمتیم.

GHELGHELAC
24-08-2015, 16:53
سلام
بهترین بازار برای خرید دوربین دیجیتال در تهران کجا رو پیشنهاد میکنید؟ جمهوری؟

vahidk52
25-08-2015, 23:40
با سلام
من میخوام یه دوربین تا 550 بگیرم که وای فای داشته باشه و فیلمبرداریش فول اچ دی باشه و تنظیمات دستی هم داشته باشه یشنهاد شما چی هستش؟نظر شما در مورد دو تا دوربین زیر چیه؟

Fuji filmf750
Samsung wb200f

- - - Updated - - -

naamre
26-08-2015, 12:35
سلام

فکر کنم مطمئن ترین حالتش وقتی فروشنده ی مطئنی رو نمیشناسید اینه که برید سراغ نمایندگی کانن: آفومار هست -نیکون : نیکونگرش- فوجی فیلم : تهران فوکا البته قیمتها گرونتر در میاد.

naamre
26-08-2015, 12:36
سلام

سلام

فکر کنم وقتی فروشنده ی مطئنی رو نمیشناسید بهتره برید سراغ نمایندگی کانن: آفومار هست -نیکون : نیکونگرش- فوجی فیلم : تهران فوکا البته قیمتها گرونتر در میاد.

naamre
26-08-2015, 15:08
با سلام
من میخوام یه دوربین تا 550 بگیرم که وای فای داشته باشه و فیلمبرداریش فول اچ دی باشه و تنظیمات دستی هم داشته باشه یشنهاد شما چی هستش؟نظر شما در مورد دو تا دوربین زیر چیه؟

Fuji filmf750
Samsung wb200f

- - - Updated - - -

سلام

تو این رنج قیمت با توجه به خواسته های شما فکر می کنم CANON POWERSHOT SX 280 انتخاب خوبی باشه اگر باتری پاسخگو نبود یه باتری یدکی اضافه کنید. در ضمن سریه 270/280 یه سری مشکلات مربوط به FIRMWARE داشتن که باعث می شد حین فیلم برداری دوربین ارور بده تو همین تاپیک در موردشون صحبت شده هر چند تو سریهای جدید که از ورژن بالاتر نرم افزاری بهره می بره حل شده موقع خرید چک کنید که فریم ویر روی دوربین 1.0.2.0 باشه تا دردسر آپدیتشم نداشته باشید.

GHELGHELAC
27-08-2015, 00:46
کلا تو ایران نمایندگیو خدمات پس از فروش معنی نداره ترجیح میدم بدون گارانتی بگیرم تا الانم سر چیزایی که بدون گارانتی گرفتم ضرر نکردم
بازار اصلی فروش که به نوعی دوربین با کف قیمت عرضه میشه رو میخواستم

MOZAFFARY1
03-09-2015, 08:06
سلام دوستان . لطفا یه راهنمایی کنید که الان قیمت کانن 20x پاور شات( دوربین کانن اس ایکس 20 / Canon Powershot SX20 IS) چقدر هست و یه دوربین دست دوم کاملا سالم چقدر میارزه . مچکرم . چون میخوام بخرم ب من ششصد قیمت داده .

ehsan_iace
28-09-2015, 19:47
سلام لطفاً یک دوربین تا حدود 320.000 تومان معرفی کنید. یک سئوال دیگر هم داشتم بعضی از دوربینها sample‌های بدی در اینترنت دارند واقعاً کیفیت دوربین اینقدر پایین است؟

siamaktehrani
10-10-2015, 17:27
سلام
بین این 5 دوربین کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنین؟
Nikon COOLPIX S2800

Samsung ES95

Sony Cybershot DSC-W730

Fujifilm FinePix S2800HD

Canon PowerShot A3100 IS

naamre
14-10-2015, 20:40
سلام دوستان . لطفا یه راهنمایی کنید که الان قیمت کانن 20x پاور شات( دوربین کانن اس ایکس 20 / Canon Powershot SX20 IS) چقدر هست و یه دوربین دست دوم کاملا سالم چقدر میارزه . مچکرم . چون میخوام بخرم ب من ششصد قیمت داده .

سلام

این دوربین مدل 6 سال پیشه الان sx60 تو بازاره نمی دونم چند تا شات خورده ولی فکر نمی کنم این قیمت بیارزه

naamre
14-10-2015, 20:43
سلام لطفاً یک دوربین تا حدود 320.000 تومان معرفی کنید. یک سئوال دیگر هم داشتم بعضی از دوربینها sample‌های بدی در اینترنت دارند واقعاً کیفیت دوربین اینقدر پایین است؟

سلام

با کمی افزایش بودجه کانن ixus 255 HS پیشنهاد می شه

naamre
14-10-2015, 21:51
سلام

با کمی افزایش بودجه کانن ixus 255 HS پیشنهاد می شه نمی دونم چه دوربینی و کدوم سایت رو میگین ولی می تونه درست باشه

naamre
14-10-2015, 21:58
سلام
بین این 5 دوربین کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنین؟
Nikon COOLPIX S2800

Samsung ES95

Sony Cybershot DSC-W730

Fujifilm FinePix S2800HD

Canon PowerShot A3100 IS

سلام

دوربینهایی که ذکر کردید تفاوت خیلی زیادی با هم ندارن چیپ تصویرشون هم CCD هست که الان CMOS جاش رو گرفته و به نسبت نویز بیشتر در نور کم ایجاد می کنن شاید بشه گفت A3100 کانن

HOSHI33
24-10-2015, 14:48
سلام.

یک دوربین عکاسی نیمه حرفه ای میخواستم که ماکروی قوی داشته باشه + قابلیت عکاسی پاناراما رو هم داشته باشه.
با حدود قیمت 600 تا 700

Anonymous...
25-10-2015, 14:47
سلام.

یک دوربین عکاسی نیمه حرفه ای میخواستم که ماکروی قوی داشته باشه + قابلیت عکاسی پاناراما رو هم داشته باشه.
با حدود قیمت 600 تا 700
سلام
با قيمت و شرايطي که فرموديد
Nikon L830
فکنم به کارتون بياد
قیمت حدود 640 تومن
اين دوربين در فاصله 1 cm از سوژه در مد ماکرو توانايي عکاسي داره
هر چند فوکوس کردن در چنين محدوده اي سخته و شايد کمتر پيش بياد
Nikon L830 در low light با دريافت مقدار مناسبي از نور و جزييات
با کارايي بهتر نسبت به خيلي از ديگر دوربين هاي در اين محدوده قيمت, عمل ميکنه
در مد Panorama هم ميتونيد از اين قابليت استفاده کنيد
تنها مسئله اين هستش که با توجه به توانايي دوربين در 360 panorama بخاطر قرار گرفتن در معرض نور
گاهاً ممکنه مشکلاتي پيش بياد که مجبور شيد تکه اي از عکس رو برش بزنید
در کل پانوراما خوبی داره

در مطلبتون اشاره اي به زوم نشده
اگه زوم و پانوراما براتون چندان مهم نبود
دوربين کامپکت پيشرفته
Canon Powershot S110
قیمت حدود 700 و ...
با عکس هاي بهتر و جزييات بيشتر
رو بهتون پيشنهاد ميکردم
منتحي قابليت پانورما نداره
در مورد پانوراما هم نرم افزار هاي زيادي در اين زمينه هستن که تنها با چند کليک اين کار رو براتون انجام ميده
مثل فتوشاپ

اين رو هم (Canon Powershot S110) به اين خاطر مطرح کردم که چون شما اشاره اي به زوم نداشتيد
گفتم منظورتون رو از نيمه حرفه اي بد متوجه نشده باشم که بعداً از خريدتون پشيمون بشيد
چون از دوربين هاي سطح مبتدي DSLR هم هستن کساني که با نام نيمه حرفه اي ازش نام ميبرن!

- - - Updated - - -

سلام.

با حدود قیمت 600 تا 700
سلام
Nikon L830
فکنم به کارتون بياد
قیمت حدود 640 تومن
تنها مسئله اين هستش که با توجه به توانايي دوربين در 360 panorama بخاطر قرار گرفتن در معرض نور
در کل پانوراما خوبی داره

دوربين کامپکت پيشرفته
Canon Powershot S110
قیمت حدود 700 و ...
رو بهتون پيشنهاد ميکردم
در مورد پانوراما هم نرم افزار هاي زيادي در اين زمينه هستن که تنها با چند کليک اين کار رو براتون انجام ميده
مثل فتوشاپ

اين رو هم (Canon Powershot S110) به اين خاطر مطرح کردم که چون شما اشاره اي به زوم نداشتيد
گفتم منظورتون رو از نيمه حرفه اي بد متوجه نشده باشم که بعداً از خريدتون پشيمون بشيد
چون از دوربين هاي سطح مبتدي DSLR هم هستن کساني که با نام نيمه حرفه اي ازش نام ميبرن!

HOSHI33
25-10-2015, 20:12
سلام
Nikon L830
فکنم به کارتون بياد
قیمت حدود 640 تومن
در کل پانوراما خوبی داره

دوربين کامپکت پيشرفته
Canon Powershot S110
قیمت حدود 700 و ...
رو بهتون پيشنهاد ميکردم
مثل فتوشاپ

- - - Updated - - -

سلام
Nikon L830
فکنم به کارتون بياد
قیمت حدود 640 تومن
در کل پانوراما خوبی داره

دوربين کامپکت پيشرفته
Canon Powershot S110
قیمت حدود 700 و ...
رو بهتون پيشنهاد ميکردم
مثل فتوشاپ

آقا خیلی ممنون از راهنمایی کاملت.

حالا پانوراماش خیلی مسئله نیست ولی قابلیت ماکروش خیلی برام مهمه که از کمترین فاصله بتونه عکس با کیفیت بگیره .
فقط یک موردی ، این
Nikon L830 قابلیت نصب لنز رو هم داره !؟
اگر نه چیزی تو این رنج قیمت یا کمی بالاتر سراغ دارین که این قابلیت رو داشته باشه ؟

HOSHI33
25-10-2015, 20:29
سلام
Nikon L830
فکنم به کارتون بياد
قیمت حدود 640 تومن
در کل پانوراما خوبی داره

دوربين کامپکت پيشرفته
Canon Powershot S110
قیمت حدود 700 و ...
رو بهتون پيشنهاد ميکردم
مثل فتوشاپ

حالا پانوراماش خیلی مسئله نیست ولی قابلیت ماکروش خیلی برام مهمه که از کمترین فاصله بتونه عکس با کیفیت بگیره .
فقط یک موردی ، این
اگر نه چیزی تو این رنج قیمت یا کمی بالاتر سراغ دارین که این قابلیت رو داشته باشه ؟

Anonymous...
25-10-2015, 23:59

فقط یک موردی ، این

دوربين نام برده شده
يک دوربين شبه SLR نام داره
و قابليت تعويض لنز رو نداره
لنزي که به خود بدنه چسبيده 22.5-765 ميليمتر توانايي بزرگنمايي اپتيکال 34 برابرلرزشگير تصوير رو داره
که اگه قرار باشه يک لنز با چنين زومي روي يک دوربين حرفه اي که قابليت تعويض لنز رو داره, سوار بشه
قيمت معلوم نیست سر از کجا در میاره!
در کنار امکاناتي که اين دوربين داره, يک نکته رو هم در نظر داشته باشيد که در بالاي بدنه اين دوربين از پيچ تنظيم مود هاي عکاسي خبري نيست

از مزاياي اين دوربين ميشه به موارد زير اشاره کرد:
قيمت ارزان
بدون نياز به لنز اضافي
سبکتر و راحتتر براي حمل
و يکسري موارد ديگه اشاره کرد
ولي از نظر کيفيت عکس و مبلغي که هزينه ميشه نبايد انتظار انچناني از اين دوربين داشت
البته در حد خودش, با توجه به امکانات و بسته به نياز شخص
ميشه گفت قابل قبوله

دوربين هاي سطح مبتديي هم در سري دوربين هاي DSLR هستش که از نظر کيفيت عکس
ابعاد سنسور
قابليت تعويض لنز
و يک سري مزاياي ديگه از دوربين هاي شبه SLR سرتر هستش
منتحي از نظر لنزي که در ابتدا همراه دوربين هستش که معمولاً يک لنز kit 18-55 mm هست
توانايي زوم 3 برابر بيشتر رو نداره ولي براي اولويت شما که عکاسي ماکرو هستش, فکر کنم از همين لنز در حالت معکوس بشه در اين سبک عکس هاي بسيار زيبايي ثبت کرد

به هر حال از نظر هزينه هم از Nikon L830 خيلي گرونتر هستش
مثلاً يکي از ارزون ترين دوربين هاي اين رده Nikon D3100
با قيمتي حدود يک ميليون هستش که با توجه به بودجه اي که فرموديد در حال حاضر دور از دسترسه

در آخر در کنار عکاسي ماکرو و قابليت هاي ديگه با توجه به مبلغي که پرداخت ميکنيد
Nikon COOLPIX L830
ميشه گفت گزينه مناسبي هستش

- - - Updated - - -

mohsenfhm
26-10-2015, 06:59
دوستان مدل G3x کانن وارد کشور میشه یا مثل fz1000 یا rx10 هیچ وقت نمباد ؟ منتظر بمونم؟

Anonymous...
26-10-2015, 10:12
دوستان مدل G3x کانن وارد کشور میشه یا مثل fz1000 یا rx10 هیچ وقت نمباد ؟ منتظر بمونم؟

سلام
کانن تو ايران نمايندگي داره و از فروش خوبي هم برخورداره
پس دليلي وجود نداره که وارد بازار فروش ايران نشه!
کمي صبر لازمه
موفق باشيد

Anonymous...
29-10-2015, 17:02

فقط یک موردی ، این

ببخشيد
يک نکته کليدي, در مورد
Nikon COOLPIX L830
رو از قلم انداخته بودم که در بالا به مطلب اضافه شد
پوزش بابت تاخير در ارسال مطلب

- - - Updated - - -

1CHAMPION
03-11-2015, 23:10
سلام
من دنبال یک دوربین عکاسی خیلی خوب در رنج قیمت 300-400 تومان هستم.
قبلا w730 sony داشتم که کیفیت قابل قبولی داشت، بعد از اون تعریف دوربینهای کانن رو شنیدم و مدل ixus 155 رو خریدم که کیفیتش حتی از اون سونی که داشتم هم پائین تر بود!
کلا از دوربین کانن زده شدم الان!
حالا بین دو راهی سونی w730 , w830 موندم، به نظرتون کدوم بهتره؟ من که تو مشخصاتش جز مگاپیکسل بالاتر مدل 830 فرقی بینشون ندیدم.
غیر از این دو مدل تو این رنج قیمتی که عرض کردم چی رو پیشنهاد میدین؟

hani65
12-11-2015, 14:33
سلان دوستان.خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون.یه دوربین خوب تا نهایت 800 تومن واسه یکی از آشناها میخوام.کیفیت عکس خیلی مهمه واسش.داخل منزل و هم بیرون کیفیت عکسا خیلی خوب باشه.برندش هم فرقی نداره.فقط عکساش با کیفیت باشه و حرف اول رو بزنه تو این رنج قیمت کافیه.با تشکر.

hani65
12-11-2015, 14:35
سلان دوستان.خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون.یه دوربین خوب تا نهایت 800 تومن واسه یکی از آشناها میخوام.کیفیت عکس خیلی مهمه واسش.داخل منزل و هم بیرون کیفیت عکسا خیلی خوب باشه.برندش هم فرقی نداره.فقط عکساش با کیفیت باشه و حرف اول رو بزنه تو این رنج قیمت کافیه.با تشکر.

hani65
13-11-2015, 10:19
اساتید خواهش میکنم جواب منو بدین.صفحات قبل هم خوندم.ولی من فقط کیفیت عکس واسم مهمه...با تشکر

yaran99
25-11-2015, 08:25
سلام دوستان
Fujifilm XQ1 یا Canon S120 کدام یک پیشنهاد میشود؟

naim697
15-12-2015, 00:08
با حدو 500 تومان چه دوربینی بخرم که لرزگیر اپتیکال داشته باشه و کیفیتش هم خوب باشه . فقط هم عکس برداریش برام مهمه فیلم برداری هم اصلا مهم نیست .

چی پیشنهاد میکنید با قیمت پایین ؟لرزش گیر حتما داشته باشه

mehdi af
21-01-2016, 15:17
سلام دوستان

من قصد خرید canon s120 یا 110 رو دارم

اما خیلی جاها موجود ندارن

کسی سراغ نداره؟؟؟

متشکرم

captain2012
07-02-2016, 16:49
درود

مشاوره میخواستم برای خرید دوربین بین دو مدل Nikon 5200 و Nikon 3300

لینک مقایسه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

peaceful1
17-02-2016, 11:48
دوستان تحیقق کردم به D3300 رسیدم آیا لنز داخل بسته هست؟ اگه نیست چه لنزی بخرم دوباره به خرج نمی افتم؟

گزینه بهتری نسبت یه این میبینید؟ D5200 خیلی قدیمی هست از طرفی D5500 خیلی گرون تر هست اگه بهتره مدل بهتری بگیرم پیشنهاد بدید ممنون میشم

در ضمن یه لینک توضیح فلش غیر مستقیم میشه لطف کنید

mehran_286
22-02-2016, 00:05
سلام دوستان
میخوام یه کامپکت ارزون بخرم نهایتا 350 هزار تومان
اما تو اون رنج بهترین دوربین کدومه ؟
نظرتون راحع به دوربین های زیر چیه ؟

بهترین لنز رو میخوام + لرزشگیر اپتیکال
Nikon s2900
Nikon s4400
fuji JX700
fuji JZ250
Fuji JZ100

با تشکر

amir236
04-04-2016, 18:56
سلام خدمت کلیه اساتید محترم
من قصد خرید یک دوربین خانگی تا یک میلیون دارم
ولی متاسفانه چیزای که من انتخاب کردم در بازار موجود نیستن مثل کانن g16 یا کانن s110 یا پنتاکس mx1 حالا بنظر اساتید محترم دنبال چه چیز بگردم که نسبت به هزینه ی که میکنم کار آمد باشه
با تشکر فراروان از استاد naamer کل حداقل ۶۰ صفحه آخر مطالعه کردم و از نظرت شما کمال استفاده رو کردم

amir236
04-04-2016, 18:58
سلام خدمت کلیه اساتید محترم
من قصد خرید یک دوربین خانگی تا یک میلیون دارم
ولی متاسفانه چیزای که من انتخاب کردم در بازار موجود نیستن مثل کانن g16 یا کانن s110 یا پنتاکس mx1 حالا بنظر اساتید محترم چه دوربینی رو پیشنهاد میکننکه نسبت به هزینه ی که میکنم کار آمد باشه و موجود هم باشه
با تشکر فراروان از استاد naamer کل حداقل ۶۰ صفحه آخر مطالعه کردم و از نظرت شما کمال استفاده رو کردم

Persianhb
10-04-2016, 13:32
سلام
دوستانی که در این زمینه اطلاعات و تجربه خرید موفق دارن لطفا راهنمایی کنن
تا یک میلیون و دویست هزار تومن
کامپکت از اونایی که تو جیب شلوار جا بشه
کیفیت عکس از فیلم برداری مهم تره
ترجیحا سونی نباشه
lCD قابل خمیدگی باشه و اگه بشه از جلو دید خیلی خوب می شه

نمونه

majid_306
17-05-2016, 16:50
سلام
من یک دوربین کانن پاورشات SX230 HS دارم که از کیفیت عکساش و فیلمبرداریش راضیم منتها دوام باتری برای فیلمبرداری مداوم خیلی کمه. باطری جدید هم گرفتم منتها از باطری اورجینالش بدتر بود.
حالا میخوام مدل جدیدتر اون رو که PowerShot SX700 HS هست بگیرم که کیفیت عکساش و فیلمبرداریش خیلی بهتره.
کسی از دوستان در خصوص دوام باطری این مدل برای فیلمبرداری مداوم میدونه؟ بخاطر همین در انتخاب این دوربین و هندی کم مردد موندم. میخوام یک تیر و دو نشان باشه (هم کیفیت خوب عکس و هم کیفیت وب فیلمبرداری)
یکی از آشناها که دوربین سونی داشت میگفت من راحت تا یکساعت مداوم فیلمبرداری میکنم. در مقابل کانن واقعا خوبه.
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما عزیزان

tranceyou
23-05-2016, 09:29
با سلام خدمت دوستان گرامی

بنده درخواست مشاوره دارم برای خرید یک دوربین با بودجه نهایت 300 تومن بیشتر برای فیلم برداری در یک اتاق برای آموزش
البته کیفیت تصویر مناسبی هم داشته باشه ، نمیخوام خیلی کیفیت پایین باشه ، 90% دوربین برای فیلم برداری به صـــــورت
ثابت خواهد بود. اگر مدلی هم تا 400 تومن بود باز بهم پیشنهاد بدید ممنون میشم.

naim697
11-06-2016, 22:28
این دوربین چطوره ؟ کسی تستش کرده ؟ تعریفشو خیلی شنیدم تا 1.5 میلیون یه دوربین خوب میخوام فقط فقط هم عکاسیش عالی باشه فیلم برداریش اصلا مهم نیست .

Fujifilm X-A1 16-50mm F/3.5-5.6 OIS

OnlyRealMadrid
23-10-2016, 19:26
دوستان گل، من 3 روزی میشه که دارم در مورد دوربین های کامپکت با کیفیت تحقیق میکنم و دیگه واقعا مخم داره سوت میکشه. کاربرد من برای عکاسی پرتره هستش و اصلا برام مهم نیست دوربین از منظره یا اشیاء چجوری عکس برداری میکنه. کاربردی که از دوربین انتظار دارم اینه که فقط در عکاسی پرتره یا همون چهره خودم و اطرافیانم در محیط بسته با نور مصنوعی عالی عمل کنه ولی قیمت هم مهمه. بین 4 دوربین SONY RX100 III و Samsung NX5000 و CANON G1X II و CANON G7X II موندم و میخوام وقتی از خودم یا بقیه عکس میگیرم، رنگ پوست ها کاملا طبیعی و با جزئیات عالی ثبت بشه ( بدون نویز ). همه چیزم در مورد اندازه سنسورها و رابطه مستقیمشون با کیفیت عکس و اینکه هر کدوم از اینایی که فرستادم چه سنسوری با چه اندازه ای هم دارن رو کامل میدونم ولی لطفا کسایی که با این 4تا دوربین یا حتی یکی از این 4تا دوربین کار کردن، من رو راهنمایی بفرمایند. خیلی خیلی ممنون میشم. نظر خودم رو CANON G7X II هستش. منتظر شنیدن راهنمایی های مفیدتون هستم. مرسی

OnlyRealMadrid
28-10-2016, 00:15
این دوربین چطوره ؟ کسی تستش کرده ؟ تعریفشو خیلی شنیدم تا 1.5 میلیون یه دوربین خوب میخوام فقط فقط هم عکاسیش عالی باشه فیلم برداریش اصلا مهم نیست .

Fujifilm X-A1 16-50mm F/3.5-5.6 OIS

این مدل قدیمیه و میگن مشکل فکوس و داینامیک رنج پایین داره. حالا که میخواید خرج کنید به نظرم دو مدل بالاترش یعنی A3 رو بخرید

lophalab
03-11-2016, 15:13
با سلام
بنده قصد خرید گوشی s7 داشتم (اولویت برای عکاسی و بعد گوشی که برای بازی و غیره ...)
یکی از دوستام میگه به جای اینکه s7 بگیری خب یه دوربین بخر با یه گوشی در حد 700 و 800 تومنی
به نظر شما چطوره خوبه؟
دوربین گلگسی 7 در چه حد و اندازه دوربین های دیجیتالی؟ با چه دوربینی برابری میکنه؟
lophalab
03-11-2016, 15:24
با سلام
بنده قصد خرید گوشی s7 داشتم (اولویت برای عکاسی و بعد گوشی که برای بازی و غیره ...)
یکی از دوستام میگه به جای اینکه s7 بگیری خب یه دوربین بخر با یه گوشی در حد 700 و 800 تومنی
به نظر شما چطوره خوبه؟
دوربین گلگسی 7 در چه حد و اندازه دوربین های دیجیتالی؟ با چه دوربینی برابری میکنه؟
OnlyRealMadrid
11-11-2016, 22:24
در حال حاضر بهترین دوربین موبایلی رو Google Pixel XL داره ولی S7 در نور کم عملکرد بهتری داره و ظاهرشم بسیار زیباتره. من که از دوربین S7 خیلی راضیم. سنسورهایی که در موبایل ها به کار میره کلا کوچیکه و قابل مقایسه با سنسور دوربین های کامپکت پیشرفته نیست ولی کامپکتی هم که سنسور 1 اینچی داشته باشه متاسفانه گرونه. همین قیمت باعث شد کلا بیخیال خرید دوربین کامپک پیشرفته بشم. دوربین های کامپکت ارزون ترم سنسور کوچیکی دارن و خریدشون اصلا فایده نداره. پیشنهاد من همون خرید S7Edge که من شخصا خیلی راضیم ازش

Nocturne
08-09-2017, 20:04
سلام
بچه ها Canon Powershot N2 تو ایران هست؟.. چنده؟

mahdi-mo
12-11-2017, 17:19
سلام دوستان
یکی از آشنایان میخاد دوربین بخره
میگه میخاد هم عکسش خوب باشه و هم فیلمش
بودجش هم 1 تومنه
میخواد تا 1-2 روز آینده بخره
عجله داره برای خرید
اگه زودتر گزینه های پیشنهادی رو بدین ممنون میشم

Переклад не
13-11-2017, 12:30
سلام دوستان
یکی از آشنایان میخاد دوربین بخره
میگه میخاد هم عکسش خوب باشه و هم فیلمش
بودجش هم 1 تومنه
میخواد تا 1-2 روز آینده بخره
عجله داره برای خرید
اگه زودتر گزینه های پیشنهادی رو بدین ممنون میشم

سلام Canon PowerShot SX710 HS پیشنهاد میشه
در حدود 800 تمنه یا بیشتر

Nocturne
27-12-2017, 18:57
سلام،

یه دوربین کامپکت ساده میخوام بخرم. زیر ۲۰۰-۳۰۰.. بهترین گزینه چی هست؟
مرسی

shabnam1986
07-02-2023, 19:32
سلام دوربین کنن پاورشات آ 2500 تا چ مقدار رمی رو ساپورت میکنه؟ و باتریش چ مقدار فیلمبرداری رو میگیره؟