PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66

Nice Devil
26-01-2014, 03:31
سلام دوستان و اساتید عکاس
میخوام یه دوربین تقریباً حرفه ای بگیرم(کلمه تقریباً بخاطر کمبود بودجمه!)
عکاسی رو خیلی دوست دارم اما تا حالا دوربین حرفه ای نداشتم و با دوربین ها ی حرفه ای دوستام هم کار کردم اما بیشتر با دوربین های موبایلهای خودم عکاسی رو تجربه کردم و عکسهایی قشنگی گرفتم. با کارایی دوربین مثل Iso , سرعت شاتر و ... تا حدودی آشنا هستم درسته در اول راه هستم اما دوربینی میخوام که تا چند سالی منو ساپورت کنه .
یه دوربین میخوام که قیمتش بدون لنز حدود یک میلیون الی یک و نیم میلیون تومان باشه. چیزی مد نظر دارید که بهم معرفی کنید یا بودجم خیلی کمه؟؟ توجه کنید این پول برای خوده دوربینه نه برای لنز.
(خودم بین D3200 و D5100 و D600 موندم )ممنون
راستی یک نمونه از عکسهای که گرفتمو ضمیمه میکنم، با گوشی نوکیا N82 گرفتم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fuladpanjeh
26-01-2014, 10:48
هر چی فریم بیشتر باشه بهتره . منم زیاد رو این قضیه شک داشتم .. اما بالاخره به این نتیجه رسیدم همون 24 برای کارای معمولی کافیه ..

Ramin khuzestan
26-01-2014, 22:56
اینجا همه مشاوره میخوان کسی نیست مشاوره بده ؟:n13: ای کاش دوستانی که تو کلوپ عکاسی فعال هستن تجربیات خودشون در زمینه خرید و کارایی و عملکرد دوربین ها رو اینجا به اشتراک بذارن که بقیه هم استفاده کنند
:n16:

AC_POP
27-01-2014, 04:28
دوستان نظرتون بین Sony HX300 و Canon SX50 چیه ؟
من عکاسی بیشتر مد نظرم هست نه فیلم برداری . عکاسی ها هم اکثرا از منظره و Landscape خواهند بود ، یا حالت سوپرماکرو ، و یا نهایتا زوم !
راستی من تازه با این CHDK آشنا شدم . با این ه-ک ، بنظرتون میشه کمبود های SX50 تو بعضی جاها مثل بازهء سرعت شاتر نسبت به HX300 جبران کرد ؟

راستی یه نظر کلی هم راجع به Canon SX510 و SX500 هم بدین ! ( اینا گزینه های بعدیم در صورت بی پولی و مشکل مالی هستن ! :n02: )

پیشاپیش ممنون از دوستان و همه کسانی که تو این تاپیک زحمت میکشن :n01::n12:

toorajjj
27-01-2014, 10:30
آیا کسی میدونه بین کیفیت فیلمیرداری hx 300 و rx-100-2 چقدر اختلاف وجود دارد؟ ایا به اندازه یک میلیون که اختلاف قیمت دارند اختلاف کیفیت هست؟

sh_asian
28-01-2014, 22:17
اختلاف کیفیت عکسشون زمین تا آسمونه! اما فیلم رو به تنهایی نمی دونم! ولی مطمین باشید باز هم قابل مقایسه نیستند.

toorajjj
29-01-2014, 17:01
اختلاف کیفیت عکسشون زمین تا آسمونه! اما فیلم رو به تنهایی نمی دونم! ولی مطمین باشید باز هم قابل مقایسه نیستند.
دوست عزیز برای من فیلمبرداری در اولویته و کیفیت عکس برام ب مهم نیست چون بیشتر طول روز با نور زیاد عکس خواهم گرفت. در ضمن از زوم بالای hx300 هم نمیتونم بگذرم دوست دارم دوربین سوپر زوم باشه . اما باز در خریدش مردد هستم می ترسم کیفیت فیلمبرداریش راضیم نکنه

AC_POP
30-01-2014, 08:56
آیا کسی میدونه بین کیفیت فیلمیرداری hx 300 و rx-100-2 چقدر اختلاف وجود دارد؟ ایا به اندازه یک میلیون که اختلاف قیمت دارند اختلاف کیفیت هست؟

دوست عزیز برای من فیلمبرداری در اولویته و کیفیت عکس برام ب مهم نیست چون بیشتر طول روز با نور زیاد عکس خواهم گرفت. در ضمن از زوم بالای hx300 هم نمیتونم بگذرم دوست دارم دوربین سوپر زوم باشه . اما باز در خریدش مردد هستم می ترسم کیفیت فیلمبرداریش راضیم نکنه

سلام همشهری و گوزل گارداشیم :n02::n12:
داداش واسه تست کیفیت فیلمبرداری اگه قند شکن داری برو از شما تیوب ویدئو های موجودِ این دوربین(rx100 II) رو با کیفیت 1080 دانلود کن . مال hx300 رو هم دانلود کن و بعد مقایسه کن .
منم یه آماتورم :n02: فقط نظرم رو میخوام باهات در میون بذارم

از لحاظ کیفیت عکس ها و عکاسی که رو کاغذ به نظر میرسه RX100 برتری داشته باشه نسبت به HX300 . به دو دلیل :
1-سایز سنسور RX100 II برابر 13.2*8.8 میلی متر هست در حالی که سایزسنسور 4.55 * 6.17 میلی‌ متر هست . همونطور که میبینی از لحاظ ابعاد تقریبا 2 برابر ، و از لحاظ مساحت 4 برابر HX300 هست . و این یعنی جذب نور بیشتر و بهتر ، و عملکرد بهتر RX100 II از HX300 در نورکم و فضاهای تاریک کلا .
2-جفتشون 20 مگاپیکسل هستن . اما چون سنسور HX300 کوچیکتره پس عکس هاش نویز بیشتری نسبت به RX100 II خواهند داشت .

*بقیه چیزهایی که میشه درمورد این دو تا باهم مقایسه کرد عکاسی با فرمت RAW در RX100 II هست که HX300 نداره .
*از لحاظ فوکوس دستی ، و همینطور فوکوس سوپرماکرو هم HX300 بهتر از RX100 II هست . HX300 1 سانتی متر و RX100 II 5 سانتی متره این مقادیر براشون .
*لنز HX300 یکم ( نه زیاد ) واید تره .
*دیافراگم RX100 II ، از 1.8 تا 4.9 هست که این فوق العاده هست و نور بیشتری رو جذب سنسور میکنه . در حالی که HX300 از 2.8 تا 6.3 هست . تو عکس هایی هم که قصدت فوکوس باشه پشت سوژهء مورد نظرت در RX100 II بیشتر تار و خارج از فوکوس خواهد بود به همین دلیلِ دیافراگمِ پایین :n01:
*یه قسمت دیگه ای هم که نمیدونم به دردت بخوره یا نه اینه که حداکثر سرعت شاتر RX100 II مقدار 1/2000 هست . در حالی که HX300 مقدارش 1/4000 هست .

میدونم اینایی که گفتم اکثرا تو عکاسی بدردت میخوردن ولی گفتم شاید یکم کمکت کنه :n02:
البته بر اساس همین ها هم اصولا باید RX100 II بخاطر سنسور بزرگتر و دیافراگم بازتر حداقل از لحاظ نور بهتر از HX300 باشه :n09:
راستش من خودمم بین HX300 و SX50 موندم که البته احتمال زیاد انتخابم همون SX50 خواهد بود .:n26:

داداش اگه امری بود در خدمتم . ببین اگه نتونستی اون ویدئوهارو از شما تیوب تهیه کنی بهم پیغام بده من برات حلش کنم :n12:

toorajjj
30-01-2014, 19:30
سلام همشهری و گوزل گارداشیم :n02::n12:
داداش واسه تست کیفیت فیلمبرداری اگه قند شکن داری برو از شما تیوب ویدئو های موجودِ این دوربین(rx100 II) رو با کیفیت 1080 دانلود کن . مال hx300 رو هم دانلود کن و بعد مقایسه کن .
منم یه آماتورم :n02: فقط نظرم رو میخوام باهات در میون بذارم

از لحاظ کیفیت عکس ها و عکاسی که رو کاغذ به نظر میرسه RX100 برتری داشته باشه نسبت به HX300 . به دو دلیل :
1-سایز سنسور RX100 II برابر 13.2*8.8 میلی متر هست در حالی که سایزسنسور 4.55 * 6.17 میلی‌ متر هست . همونطور که میبینی از لحاظ ابعاد تقریبا 2 برابر ، و از لحاظ مساحت 4 برابر HX300 هست . و این یعنی جذب نور بیشتر و بهتر ، و عملکرد بهتر RX100 II از HX300 در نورکم و فضاهای تاریک کلا .
2-جفتشون 20 مگاپیکسل هستن . اما چون سنسور HX300 کوچیکتره پس عکس هاش نویز بیشتری نسبت به RX100 II خواهند داشت .

*بقیه چیزهایی که میشه درمورد این دو تا باهم مقایسه کرد عکاسی با فرمت RAW در RX100 II هست که HX300 نداره .
*از لحاظ فوکوس دستی ، و همینطور فوکوس سوپرماکرو هم HX300 بهتر از RX100 II هست . HX300 1 سانتی متر و RX100 II 5 سانتی متره این مقادیر براشون .
*لنز HX300 یکم ( نه زیاد ) واید تره .
*دیافراگم RX100 II ، از 1.8 تا 4.9 هست که این فوق العاده هست و نور بیشتری رو جذب سنسور میکنه . در حالی که HX300 از 2.8 تا 6.3 هست . تو عکس هایی هم که قصدت فوکوس باشه پشت سوژهء مورد نظرت در RX100 II بیشتر تار و خارج از فوکوس خواهد بود به همین دلیلِ دیافراگمِ پایین :n01:
*یه قسمت دیگه ای هم که نمیدونم به دردت بخوره یا نه اینه که حداکثر سرعت شاتر RX100 II مقدار 1/2000 هست . در حالی که HX300 مقدارش 1/4000 هست .

میدونم اینایی که گفتم اکثرا تو عکاسی بدردت میخوردن ولی گفتم شاید یکم کمکت کنه :n02:
البته بر اساس همین ها هم اصولا باید RX100 II بخاطر سنسور بزرگتر و دیافراگم بازتر حداقل از لحاظ نور بهتر از HX300 باشه :n09:
راستش من خودمم بین HX300 و SX50 موندم که البته احتمال زیاد انتخابم همون SX50 خواهد بود .:n26:

داداش اگه امری بود در خدمتم . ببین اگه نتونستی اون ویدئوهارو از شما تیوب تهیه کنی بهم پیغام بده من برات حلش کنم :n12:
عزیز وطنداشم چوخ ممنون . از اینکه همشهری عزیز و خوبی مثل شما دارم و اینطور کامل به سوال من جواب دادید به آذربایجانی بودنم افتخار میکنم و از شما کمال تشکر را دارم واقعا شرمنده کردید.. در مورد فرمایشات شما کامل استفاده کردم . فقط مشکل اینه که من نمیتونم ویدیئوها را دانلود کنم نه قند شکن دارم و نه راهشو بلدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. منم میخواستم sx50 بگیرم اما از نظر فیلمبرداری تحقیق کردم یکم پایین تره . راستی تا حدودی هم دلم مونده پیش پاناسونیک fz 200 با فیلمبرداری آهسته و لنز خوبش اما نمیدونم میتونم منتظر بمونم یا نه . بهرحال rx100 دو دوربین خوبیه ولی ایکاش کمی زوم بالاتری هم داشت. باز هم یک دنیا ممنون از راهنمایی و کمک شما عزیز وطنداشم.:n12::n12::n12::n16::n16:

bigman
31-01-2014, 00:17
کسی دوربین با گارانتی " بازتاب " خریده ؟؟

میخوام ببینم خدماتش در حد "ایده آل" هست یا نه ؟؟

AC_POP
31-01-2014, 00:58
عزیز وطنداشم چوخ ممنون . از اینکه همشهری عزیز و خوبی مثل شما دارم و اینطور کامل به سوال من جواب دادید به آذربایجانی بودنم افتخار میکنم و از شما کمال تشکر را دارم واقعا شرمنده کردید.. در مورد فرمایشات شما کامل استفاده کردم . فقط مشکل اینه که من نمیتونم ویدیئوها را دانلود کنم نه قند شکن دارم و نه راهشو بلدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. منم میخواستم sx50 بگیرم اما از نظر فیلمبرداری تحقیق کردم یکم پایین تره . راستی تا حدودی هم دلم مونده پیش پاناسونیک fz 200 با فیلمبرداری آهسته و لنز خوبش اما نمیدونم میتونم منتظر بمونم یا نه . بهرحال rx100 دو دوربین خوبیه ولی ایکاش کمی زوم بالاتری هم داشت. باز هم یک دنیا ممنون از راهنمایی و کمک شما عزیز وطنداشم.:n12::n12::n12::n16::n16:

بزرگترین ویژگی مثبت fz 200 ، اینه که تو تمامی زوم ها ، دیافراگمش f 2.8 هست که این خیلی خوبه چون سوژه پشت سری بهتر تار میشه اونوقت .

درمورد SX50 فکر کنم 24 فریم بر ثانیه بودنش احتمالا اذیتت کرده ! :n02: اگه از زوم میتونی بگذری نظر من همون RX 100 هست . حداقل رو کاغذ که خیلی بهتر از HX300 ، SX50 و fz200 هست .

من اگه بتونم تا فردا یا پس فردا چند تا ویدئو با کیفیت فول اچ دی ( از hx300 و rx100 ) پیدا میکنم و هرجوری شده برات با پیغام میفرستم . موفق باشی

mansur_iran
31-01-2014, 18:00
بهترین دوربین عکاسی که میشه با 600 تومن خرید رو چی پیشنهاد میدید
مهمترین چیز هم کیفیت عکس هست
نظرتون در مورد این چند تا گزینه چیه

Sony Cybershot WX60
Sony Cybershot WX80
Canon Ixus 140 HSCanon PowerShot SX260 HS
Canon PowerShot SX240 HS

اگه گزینه های بهتری هم هست ممنون میشم راهنماییم کنید (خلاصه اینکه بهترین دوربین عکاسی با این بودجه چی پیشنهاد میدید؟)

یه سوال دیگه هم اینکه دوربین های سوپر زوم علاوه بر زوم اپتیک بیشتر، برتری تو کیفیت عکس هم دارند یا نه؟؟؟؟

مثلا نظرتون در مورد دوربین Canon SX500 یا Nikon l820 چیه؟؟؟

david-ebi
31-01-2014, 19:19
سلام.وقتی که میخواهم دوربین کامپکت معمولی بخرم کلی کاتالوگ از امکانات و مشخصه های مارکهای مختلف دوربین بهم میدن.این وسط برای مقایسه از روی کاغذ و مشخصات باید بیشتر به چه نکاتی توجه کنم تا دوریبن بهتر را انتخاب کنم؟

toorajjj
31-01-2014, 19:44
درمورد SX50 فکر کنم 24 فریم بر ثانیه بودنش احتمالا اذیتت کرده ! :n02: اگه از زوم میتونی بگذری نظر من همون RX 100 هست . حداقل رو کاغذ که خیلی بهتر از HX300 ، SX50 و fz200 هست .

من اگه بتونم تا فردا یا پس فردا چند تا ویدئو با کیفیت فول اچ دی ( از hx300 و rx100 ) پیدا میکنم و هرجوری شده برات با پیغام میفرستم . موفق باشی
ممنونم دوست عزیزم واقعا شرمنده میکنید . آره کیفیت و فیلم sx50 را دیدم به نرمی و شارپی سونی نیود هرچند قیمت و کیفیت عکساش بهتره. در مورد rx100 هم منم با شما موافقم بزگترین مزیتش اینه که خیلی کوچیکه و قابلیت حملش راحت تر در کنار سنسور خوبش اما مساله اینه که من ورژن دوشو میخام بخرم و نمیدونم تا کی باید منتظر بشم چون هنوز وارد بازار ایران نشده و من نهایت تا آخر اسفند باید دوربین بخرم. بازم ممنون از لطفی که کردید و به پیغامم جواب دادید . ساخ گال شاد یاشا:n16:

AC_POP
31-01-2014, 22:11
ممنونم دوست عزیزم واقعا شرمنده میکنید . آره کیفیت و فیلم sx50 را دیدم به نرمی و شارپی سونی نیود هرچند قیمت و کیفیت عکساش بهتره. در مورد rx100 هم منم با شما موافقم بزگترین مزیتش اینه که خیلی کوچیکه و قابلیت حملش راحت تر در کنار سنسور خوبش اما مساله اینه که من ورژن دوشو میخام بخرم و نمیدونم تا کی باید منتظر بشم چون هنوز وارد بازار ایران نشده و من نهایت تا آخر اسفند باید دوربین بخرم. بازم ممنون از لطفی که کردید و به پیغامم جواب دادید . ساخ گال شاد یاشا:n16:

خواهش میکنم عزیز . خوب تا همون موقع وایسا اگه rx100 II اومد که بخر و کیف کن :n02: ( البته خودتم خوب میدونی که بعد دو سه ماه چه افت قیمتی در برابر قیمت خرید تو خواهد داشت ! )
اگر نه هم برو سمت همین HX300 . اگه کامپکت بودن برات مهمه من این پنج تا کامپکت رو هم خوب میدونم :
1- Canon Powershot G15
2-Canon Powershot G16
3-Sony Cybershot HX20v
4-Sony Cybershot HX30v
5-Sony Cybershot HX50v

2 تای اولی سنسورشون یکمی بزرگتر و کیفیت عکساشون بهتره و اینکه جی 16 ، فریم بر ثانیه ش 60 هست ولی جی 15 ، فریم بر ثانیه ش 24 هست . سونی ها هم با اینکه کامپکت هستن ولی شماره 3 و 4 زوم 20 برابر رو بهت میدن و شماره 5 ، زوم 30 برابر رو . شماره 5 یکمم سرعت شاترش فرق میکنه . خودت یه سرچی تو نت بزنی میبینی فرق این 5 تا رو بهتر از اینی که من گفتم . ولی فکر کنم این سونی ها خیلی خیلی به کارت بیان . هم کامپکت ، هم زوم زیاد ، هم فیلم برداری فول اچ دی با فریم 60 .

قاداین آلایدم گنه ایشین اولده من خدمتین دیَم :n01:

AC_POP
31-01-2014, 22:20
سلام.وقتی که میخواهم دوربین کامپکت معمولی بخرم کلی کاتالوگ از امکانات و مشخصه های مارکهای مختلف دوربین بهم میدن.این وسط برای مقایسه از روی کاغذ و مشخصات باید بیشتر به چه نکاتی توجه کنم تا دوریبن بهتر را انتخاب کنم؟

سلام . اگه فوکوس دستی برات مهمه ببین ببین امکان فوکوس دستی دارن یا نه .
بازه دیافراگم هم مهمه . هرچی عدد دیافراگم ( f ) پایین تر مثل 2.8 اینا باشه بهتره ( پایین تر باشه چه بهتر ! )
سایز سنسور مهمه . اکثر دوربین های کامپکت سایز سنسورشون 1/2.3 اینچ یا 6.17*4.55 میلی متر هست . هر چی سایز سنسور بزرگتر باشه بهتره .
و دیگه اینکه اگه زوم اپتیکال ( نه دیجیتال ) برات مهمه ، این هم مهمه . زوم اپتیکال از کیفیت موقع زوم کم نمیکنه ( یا خیلی کمتر کم میکنه ) ولی زوم دیجیتال تقریبا میشه گفت افتضاحه ! :n02:
فیلم برداری اچ دی یا فول اچ دی هم میتونه یه گزینه دیگه باشه . توی فیلم برداری هرچقدر هم که فریم بالاتر باشه بهتر :n01:

سرعت شاتر هم اگه استفاده هاتون معمولی باشه فکر نکنم زیاد برات مهم باشن ولی سرعت شاتر هایی مثلا 1/2000 اینا سوژه رو ثابت نگه میداره و از اون طرف هم سرعت شاتر هایی مثل 15 ثانیه ، واسه عکس هایی که میبینی از بالای شهر گرفته شده و نور چراغ ماشین ها کشیده شدن مناسبه . در کل بنظرم زیاد رو این قسمت حساس نباش همین 1/2000 و 15 ثانیه ای که گفتم بنظرم واسه استفاده معمولی و حتی نیمه حرفه ای کافیه :n02:

از من هم بخوای بپرسی میگم به مگاپیکسل نگاه نکن ! چرا که توی سنسور های کوچیک مثل 1/2.3 اینچ هرچقدر مگاپیکسل بالاتر باشه همون قدر هم عکست نویز بیشتر خواهد داشت ! پس اگه دوربین خوبی رو پیدا کردی و دیدی مثلا 12 مگاپیکسل هست ناراحت و نا امید نشو ! چرا که اتفاقا اون به معنی نویز کمتر توی عکسات خواهد بود !

امیدوارم که حرفام بتونن بهت کمک کنن و موثر باشن .

mansur_iran
01-02-2014, 02:19
????????????????????

mansur_iran
01-02-2014, 15:20
سلام
مهمترین چیز هم کیفیت عکس هست و اینکه دوربین کادکردش خوب باشه

Sony Cybershot WX60

Sony Cybershot WX80

Canon Ixus 140 HS

Canon PowerShot SX260 HS

Canon PowerShot SX240 HS

قضیه باطری sx280 چیه؟؟؟ امیدی بهش نیست؟؟؟

اگه گزینه های بهتری هم هست ممنون میشم راهنماییم کنید (خلاصه اینکه بهترین دوربین عکاسی با این بودجه چی پیشنهاد میدید؟)

یه سوال دیگه هم اینکه دوربین های سوپر زوم علاوه بر زوم اپتیک بیشتر، برتری تو کیفیت عکس هم دارند یا نه؟؟؟؟

david-ebi
01-02-2014, 15:40
سلام . اگه فوکوس دستی برات مهمه ببین ببین امکان فوکوس دستی دارن یا نه .
بازه دیافراگم هم مهمه . هرچی عدد دیافراگم ( f ) پایین تر مثل 2.8 اینا باشه بهتره ( پایین تر باشه چه بهتر ! )
سایز سنسور مهمه . اکثر دوربین های کامپکت سایز سنسورشون 1/2.3 اینچ یا 6.17*4.55 میلی متر هست . هر چی سایز سنسور بزرگتر باشه بهتره .
و دیگه اینکه اگه زوم اپتیکال ( نه دیجیتال ) برات مهمه ، این هم مهمه . زوم اپتیکال از کیفیت موقع زوم کم نمیکنه ( یا خیلی کمتر کم میکنه ) ولی زوم دیجیتال تقریبا میشه گفت افتضاحه ! :n02:
فیلم برداری اچ دی یا فول اچ دی هم میتونه یه گزینه دیگه باشه . توی فیلم برداری هرچقدر هم که فریم بالاتر باشه بهتر :n01:

سرعت شاتر هم اگه استفاده هاتون معمولی باشه فکر نکنم زیاد برات مهم باشن ولی سرعت شاتر هایی مثلا 1/2000 اینا سوژه رو ثابت نگه میداره و از اون طرف هم سرعت شاتر هایی مثل 15 ثانیه ، واسه عکس هایی که میبینی از بالای شهر گرفته شده و نور چراغ ماشین ها کشیده شدن مناسبه . در کل بنظرم زیاد رو این قسمت حساس نباش همین 1/2000 و 15 ثانیه ای که گفتم بنظرم واسه استفاده معمولی و حتی نیمه حرفه ای کافیه :n02:

از من هم بخوای بپرسی میگم به مگاپیکسل نگاه نکن ! چرا که توی سنسور های کوچیک مثل 1/2.3 اینچ هرچقدر مگاپیکسل بالاتر باشه همون قدر هم عکست نویز بیشتر خواهد داشت ! پس اگه دوربین خوبی رو پیدا کردی و دیدی مثلا 12 مگاپیکسل هست ناراحت و نا امید نشو ! چرا که اتفاقا اون به معنی نویز کمتر توی عکسات خواهد بود !

امیدوارم که حرفام بتونن بهت کمک کنن و موثر باشن .

از توضیحات فوق العاده عالی شما ممنونم.آیا این درست است که اگر دوتا دوربین سایز حسگرشون یکی باشه ولی مگاپیکسلشون با هم فرق داشته باشه اون یکی که مگاپیکسل کمتری داره کیفیت عکسهاش بهتر؟دیگه اینکه واسه بعضی دوربینها اندازه حسگر را توی کاتالوگش نمینویسند.اینو از کجا میشه پیدا کرد؟.کلا میدونین چی میخواهم بگم؟میخواهم بگم وقتیکه یک عکس معمولی مثلا یک عکس دسته جمعی از اعضای خانواده امان گرفتیم و بعد روی کاغذ چاپ شد برای اینکه عکس چاپ شده روی کاغذ کیفیت رنگهاش و اشباع رنگهاش و وضوح تصویر و مقدار نور عکس و کلا کیفیت ظاهری عکس چاپ شده عالی باشه باید کدوم گزینه های دوریبن رو بیشتر بهش اهمیت بدیم؟زوم و کیفیت فیلمبرداری فول اچ دی زیاد برام مهم نیست.قربون داداش گلم. :n16:

AC_POP
01-02-2014, 21:15
از توضیحات فوق العاده عالی شما ممنونم.آیا این درست است که اگر دوتا دوربین سایز حسگرشون یکی باشه ولی مگاپیکسلشون با هم فرق داشته باشه اون یکی که مگاپیکسل کمتری داره کیفیت عکسهاش بهتر؟دیگه اینکه واسه بعضی دوربینها اندازه حسگر را توی کاتالوگش نمینویسند.اینو از کجا میشه پیدا کرد؟.کلا میدونین چی میخواهم بگم؟میخواهم بگم وقتیکه یک عکس معمولی مثلا یک عکس دسته جمعی از اعضای خانواده امان گرفتیم و بعد روی کاغذ چاپ شد برای اینکه عکس چاپ شده روی کاغذ کیفیت رنگهاش و اشباع رنگهاش و وضوح تصویر و مقدار نور عکس و کلا کیفیت ظاهری عکس چاپ شده عالی باشه باید کدوم گزینه های دوریبن رو بیشتر بهش اهمیت بدیم؟زوم و کیفیت فیلمبرداری فول اچ دی زیاد برام مهم نیست.قربون داداش گلم. :n16:

بله درسته . اگر سایز سنسور هاشون برابر باشه اونی که مگاپیکسل کمتری داره نویز کمتر و در کل کیفیت بهتری خواهد داشت .
راجع به مورد بعدی شما مدل دوربین رو بردارین و بعد برین تو گوگل بزن مثلا Canon Powershot SX50 Specs . اینجا سایت هایی هستن که اطلاعات دوربین رو نوشتن و توی هرکدوم که برین احتمال زیاد بتونین جوابتون رو بگیرین ( تو لیست سایت ها به سایت شرکنده سازنده برین بهتره ، مثلا تو این موردی که مثال زدم اگه سایت Canon بینشون بود از اون استفاده کنین ) . ولی اکثر کامپکت ها ، سایز سنسورشون 1/2.3 اینچ یا همون 6.17 * 4.55 میلی متر هست .
کیفیت عکس هایی هم که پرسیدین تا اونجایی که من میدونم به خیلی چیزها میتونه مربوط باشه که یکیش همین سایز سنسوره ! نوع سنسور هم مهمه که CMOS خیلی بهتر از CCD هست و الان دوربین با سنسور CCD خیلی کم پیدا میشه مگر تو ارزون قیمت ها . مورد بعدی پردازشگرِ دوربین هست . اون رو باید تحقیق کنی ولی توی Canon تا اونجایی که من میدونم فعلا Digic 5 خوبه . پردازشگر تصویر رو بهتر و احتمالا با نویز کمتری بیرون میده !
مقدار نور توی عکس رو هم دست خودتونه که با تنظیمات کم و زیاد کنین . که البته یکی از راه هاش افزایش ISO هست که با افزایش نویز همراهه ! البته سایز سنسور بزرگتر به دریافت نور بیشتر کمک میکنه . همینطور اگه دیافراگم یا f کوچیکتر باشه مثل 2 یا 2.8 یا کوچیکتر . . . در شرایط کم نور بهتر عمل میکنه نسبت به دوربینی که دیافراگمش 3.2 یا 3.4 هست . البته این چیزایی که من میگم رو کاغذ هستن و عملا شاید چیز دیگه ای تجربه بشه . نمونه ش رو میتونین در مقایسهء دو دوربین Sony HX300 و Canon SX50 ببینین که رو کاغذ از لحاظ عکاسی سونی بهتره با توجه به دیافراگم ، ولی در عمل اکثر سایت ها از برتری Canon SX50 در عکاسی از این مدلِ سونی گفتن ( تو مقایسه فیلم برداری این دو دوربین سونی بهتره ).
حالا مسئله رو زیاد کشش نمیدم که قضیه پیچیده شه ، در مورد چاپ هم اگه سایز عکس ات زیاد بزرگ نباشه ، مثلا بزرگتر از A4 یا مثلا در حد یه پوستر (!) حتی 12 مگاپیکسل هم میتونه همه کاراتو انجام بده . اما اگه واسه چاپِ بنر یا پوستر بزرگ میخوای باید به فکر دوربین با مگاپیکسل بالا باشی تا موقع چاپ کیفیت از لحاظ رزولوشن پایین نیاد ( این چیزیه که من تو یکی از انجمن ها خوندم )

شما اگه چند تا مدل دوربین رو که میخوای بهمون بگین بهتر میتونیم کمک کنیم .
شاد باشی :n16:

AC_POP
01-02-2014, 21:52
سلام
مهمترین چیز هم کیفیت عکس هست و اینکه دوربین کادکردش خوب باشه

Sony Cybershot WX60

Sony Cybershot WX80

Canon Ixus 140 HS

Canon PowerShot SX260 HS

Canon PowerShot SX240 HS

قضیه باطری sx280 چیه؟؟؟ امیدی بهش نیست؟؟؟

من اول نظرم رو در مورد این دو سوپرزومی که نوشتین بگم . اگر فوکوس دستی براتون مهم نیست و همینطور میتونین با باطری قلمی سر کنین نیکون بهتره. به دلیل سنسور CMOS ، دیافراگم پایین تر نسبت به Canon و صفحه نمایش بهتر .
البته نیکون پیچِ تنظیم هم نداره که اینم میتونه یه نکته منفی دیگه باشه !

در مورد تفاوت کیفیت بین سوپرزوم ها و کامپکت ها . اصولا جواب باید خیر باشه ! ببینید کیفیت یه عکس بیشتر به این عوامل بستگی داره :
1-سایز و نوع سنسور (سنسور هرچی بزرگتر بهتر ، نوع سنسور هم CMOS بهتر از CCD هست که CMOS انواع مختلفی داره که من در این مورد اطلاع ندارم کدومش بهتره ولی در کل CMOS نسبت به CCD یه مزیت بزرگ هست ! )
2-در عین نگاه به سایز سنسور ، باید نگاهتون به مگاپیکسل دوربین هم باشه ! هر چی مگاپیکسل بالاتر بره ، نویز هم در عکس بیشتر خواهد بود !!! مخصوصا در دوربین های کامپکت و سوپرزوم ها که سایز سنسورشون اکثرا 4.55*6.17 هست .

حالا میرسیم به انتخاب بین دوربین هایی که نوشتین : ( بنده از رو مشخصات قضاوت میکنم شاید در عمل فرق کنه ! )
1-دوربین بنظر خوبی میرسه . سنسور Exr CMOS ، 16 مگاپیکسل و فول اچ دی با 60 فریم اونم فقط با 600 تومن قیمت ! فقط چیزی که شاید اذیتتون کنه بازهء شاتر این دوربین هست که از 1/1600 شروع میشه تا 4 ثانیه . اگر بخواین عکس های خیلی لحظه ای ، یا عکس هایی که نیاز هست تا دوربین چند ثانیه نور رو دریافت کنه با مشکل مواجه میشین (مثل عکس از شهر که نور چراغ ماشین ها حالت کشیدگی دارن )
2-واقعا فرقش رو با 1 نفهمیدم !!!! :n13::n15:

3-این دوربین هم نسبت به دو تای اولی تقریبا یکیه فقط با این فرق که ضبط این دوربین HD هست ولی در مقابلش بازهء شاترش از 1/2000 تا 15 ثانیه هست که خوبه . در حالت ماکرو هم بهتر فوکوس میکنه .

4-تا به اینجا که دارم دونه دونه نگاه میکنم ، پیشنهاد من به شما همین دوربینه ! سایز سنسورش با 3 تای اولیه یکیه ، ولی مگاپیکسلش پایین تره پس در نتیجه عکس با نویز کمتری قراره بیرون بده ! زوم 20 برابر اپتیکال در حالی که قبلیا 8 برابر رو میدادن ! سرعت شاتر بهتر ! و در آخر امکان فوکوس دستی که در 3 تای بالایی نبود . فعلا تا به اینجا پیشنهاد من همینه . البته ظاهرا خریداران از جای بد فلاش این دوربین گلایه کردن. راجع به باتری هم اطلاعی ندارم اگه علاقه مند شدید خودتون تحقیق کنین .

5-و باز هم فرقش رو با SX 260 نفهمیدم ! حتی قیمت هاشونم یکیه !

اگر استفاده تون رو بگین شاید منم چند مدل دوربین تونستم براتون پیدا کنم .

mansur_iran
01-02-2014, 22:49
ممنون بابت راهنماییتون
بیشتر منظورم اینه که یه دوربین با کیفیت برای گرفتن عکسهای خانوادگی و کاربردهای معمولی می خوام(با قیمت حدود 600 تومن). حقیقتش برای خودم هم نمیخوام.
صرفا هم نظرم روی این چند مدل نیست. اگه مدل دیکه ای هم که کیفیتش تست شده باشه معرفی کنید ممنون میشم.

david-ebi
02-02-2014, 00:58
بله درسته . اگر سایز سنسور هاشون برابر باشه اونی که مگاپیکسل کمتری داره نویز کمتر و در کل کیفیت بهتری خواهد داشت .
راجع به مورد بعدی شما مدل دوربین رو بردارین و بعد برین تو گوگل بزن مثلا Canon Powershot SX50 Specs . اینجا سایت هایی هستن که اطلاعات دوربین رو نوشتن و توی هرکدوم که برین احتمال زیاد بتونین جوابتون رو بگیرین ( تو لیست سایت ها به سایت شرکنده سازنده برین بهتره ، مثلا تو این موردی که مثال زدم اگه سایت Canon بینشون بود از اون استفاده کنین ) . ولی اکثر کامپکت ها ، سایز سنسورشون 1/2.3 اینچ یا همون 6.17 * 4.55 میلی متر هست .
کیفیت عکس هایی هم که پرسیدین تا اونجایی که من میدونم به خیلی چیزها میتونه مربوط باشه که یکیش همین سایز سنسوره ! نوع سنسور هم مهمه که CMOS خیلی بهتر از CCD هست و الان دوربین با سنسور CCD خیلی کم پیدا میشه مگر تو ارزون قیمت ها . مورد بعدی پردازشگرِ دوربین هست . اون رو باید تحقیق کنی ولی توی Canon تا اونجایی که من میدونم فعلا Digic 5 خوبه . پردازشگر تصویر رو بهتر و احتمالا با نویز کمتری بیرون میده !
مقدار نور توی عکس رو هم دست خودتونه که با تنظیمات کم و زیاد کنین . که البته یکی از راه هاش افزایش ISO هست که با افزایش نویز همراهه ! البته سایز سنسور بزرگتر به دریافت نور بیشتر کمک میکنه . همینطور اگه دیافراگم یا f کوچیکتر باشه مثل 2 یا 2.8 یا کوچیکتر . . . در شرایط کم نور بهتر عمل میکنه نسبت به دوربینی که دیافراگمش 3.2 یا 3.4 هست . البته این چیزایی که من میگم رو کاغذ هستن و عملا شاید چیز دیگه ای تجربه بشه . نمونه ش رو میتونین در مقایسهء دو دوربین Sony HX300 و Canon SX50 ببینین که رو کاغذ از لحاظ عکاسی سونی بهتره با توجه به دیافراگم ، ولی در عمل اکثر سایت ها از برتری Canon SX50 در عکاسی از این مدلِ سونی گفتن ( تو مقایسه فیلم برداری این دو دوربین سونی بهتره ).
حالا مسئله رو زیاد کشش نمیدم که قضیه پیچیده شه ، در مورد چاپ هم اگه سایز عکس ات زیاد بزرگ نباشه ، مثلا بزرگتر از A4 یا مثلا در حد یه پوستر (!) حتی 12 مگاپیکسل هم میتونه همه کاراتو انجام بده . اما اگه واسه چاپِ بنر یا پوستر بزرگ میخوای باید به فکر دوربین با مگاپیکسل بالا باشی تا موقع چاپ کیفیت از لحاظ رزولوشن پایین نیاد ( این چیزیه که من تو یکی از انجمن ها خوندم )

شما اگه چند تا مدل دوربین رو که میخوای بهمون بگین بهتر میتونیم کمک کنیم .
شاد باشی :n16:

بار دیگه تشکر فراوان.تو این مثالی که بین دو دوربین کنون و سونی زدید و گفتید کیفیت دوربین سونی روی کاغذ بهتر اما در عمل کیفیت عکسهای کنون بهتر میباشد آیا امکان دارد به خاطر این باشه که کیفیت لنز یا همون عدسی دوربین(منظور کیفیت ساختش)در کنون بهتر بوده؟چون معمولا در توضیحات کاتالوگها درباره کیفیت و مشخصات و مثلا ضریب شکست عدسی و کیفیت شیشه عدسی و اینجور چیزها را ذکر نمیکنند.

mm45
02-02-2014, 20:15
سلام
به ترتیب این مدل ها را بگیر :
sx240
sx260
sx270]
sx280
البته دقت کن برای مدلهای 270 و 280 بگرد دوربینی بخر که شماره سریال 12 رقمی داشته باشه و رقم ششم شماره سریال 0 ، 1 ، 2 نباشه . به این خاطر که تولیدی سری اول هستند این شماره سریال ها .
موفق باشید

AC_POP
03-02-2014, 08:20
شاید ! در این مورد اطلاعات زیادی ندارم !

فقط میدونم کیفیت عکس ها به پردازشگر دوربین هم مربوطه که حداقل تا اینجای کار Digic 5 کنون امتحانش رو پس داده .

در یه مثال دیگه بین Canon SX50 و Sony HX300 ، دوربین SX50 تا ISO800 خوب عمل میکنه بعدش رفته رفته خراب میشه و نویز بیشتر میشه در حالی که HX300 تا ISO400 خوب عمل میکنه و بعدش رفته رفته خراب میشه . . .

mansur_iran
03-02-2014, 13:11
مدل دیگه ای پیشتهاد نمیدید؟؟
مشکل باطری sx280 چیه؟؟ اطلاعی دارید؟؟؟

ha88an
03-02-2014, 16:00
CANON PowerShot SX280 HS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B1%DB%8C/%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84/%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%86/%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-canon-powershot-sx280-hs/a1521534.html)
اینم دوربین خوبیه ار لحاظ کیفیت دوربین، یه نیگا به مشخصاتش بنداز

david-ebi
04-02-2014, 00:32
با تشکر از دوست عزیزم AC_POP من با دو دوربین mw800 سامسونگ و کنون 125hs از یک شی و از یک زاویه و فاصله یکسان دو تا عکس گرفتم و بعد با راست کلیک روی عکسها و پروپرتیس گرفتن از آنها کامپیوتر به من این مشخصات را داد لطفا میشود درباره هر کدام از گزینه های دو تصویر زیر و اینکه از روی اعدادی که داریم چطور میتوانیم بفهمیم که کدام دوربین با کیفیت تر بوده توضیح بفرمایید(کلا این مقایسه را تفسیر بفرمایید)؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AC_POP
04-02-2014, 01:14
با تشکر از دوست عزیزم AC_POP من با دو دوربین mw800 سامسونگ و کنون 125hs از یک شی و از یک زاویه و فاصله یکسان دو تا عکس گرفتم و بعد با راست کلیک روی عکسها و پروپرتیس گرفتن از آنها کامپیوتر به من این مشخصات را داد لطفا میشود درباره هر کدام از گزینه های دو تصویر زیر و اینکه از روی اعدادی که داریم چطور میتوانیم بفهمیم که کدام دوربین با کیفیت تر بوده توضیح بفرمایید(کلا این مقایسه را تفسیر بفرمایید)؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام. والا نمیدونم منظورتون از اینکه از روی اینها مقایسه کنم چیه ! چون حتی من نمیدونم سوژه ای که عکس گرفتین چی هست و از چه فاصله ای هست و عکس مورد نظرتون دوست داشتین چجور باشه ! ولی چشم . من از روی این اعداد ه راونچه رو که به ذهنم برسه میگم . منم تازه مدتیه وارد دنیای دوربین شدم و هنوز در حال کسب تجربه ام واسه همین بعضیاشو نمیدونم ! :n01:

خوب از بالا میایم . هر دو رزولوشن یکسانی دارند اما dpi کنون بنظر میرسه بیشتر باشه و این اولین مزیت کنون نسبت به سامسونگ ! dpi بالاتر باشه کیفیت عکس خروجی ( از لحاظ رزولوشن ) هم بهتر میشه . ( چیزیه که من شنیدم ! در مورد عکاسی هم نمیدونم ولی در رابطه با اسکن ، در این مورد تجربه دارم ! )

اون سه تای بعدی رو نمیدونم چی میتونه باشه ! خوب میرسیم به f-stop . این همون دیافراگمی هست که قبلا بهتون گفته بودم . و هرچه کمتر باشه ، هنگام فوکوس پشت سوژه بهتر تار و بلور میشه و همینطور نور بیشتری جذب میکنه . پس در این مورد هم کنون میتونه بهتر باشه .

هر دو در هنگام ثبت این سوژه سرعت شاتر یکسانی رو ثبت کردن . پس با توجه به f-stop یا دیافراگم ثبت شده هر دو عکس تا اینجا میشه نتیجه گرفت که عکس کنون روشن تر باشه . ISO هم کمی در کنون بالاتر هست ( بسیار جزیی ) که این هم یعنی یک تفاوت بسیار کوچک نوری دیگر در عکس ها که اصولا باید روشنایی کنون بازم بخاطر این مورد بالاتر بره ( اگه تفاوتشون بیشتر بود اونوقت تفاوت نوری هم زیاد میشد و همینطور اونی که بیشتر بود نویز بیشتری هم قرار بود داشته باشه ! )

focal length از یه عددی ( بستگی به دوربین داره ) شروع میشه و شما هرچقدر که زوم رو زیاد تر کنین ، اون عدد هم به همون نسبت بیشتر خواهد شد ! مثلا دوربینِ من از 5 میلی متر شروع میشه و وقتی به زوم 4 برابر خودش میرسه ، این عدد 20 میشه ( یعنی اول که 5 بود به نسبت زومم که 4 بود 4 برابر شده . حالا مثلا اگه 3 برابر زوم میکردم میشد 3*5=15 )

Max Aperture مطمئن نیستم . اما فکر کنم اصولا باید ماکسیمم دیافراگمی باشه که دوربین تونسته انجام بده . شما شاید f رو روی 2.7 تنظیم کرده بودین ، اما دوربین بر اساس شرایطی که اونجا بوده احتمالا ماکسیمم دیافراگمی که تونسته انجام بده همون 2.875 بوده .

در این باره اینارو به عنوان راهنمایی در نظر نگیرین . اینا نظرات و تجربیات بنده بودن . اگر اساتید دیگه لطف کنن جواب سوالتون رو بدن واسه منم بهتر میشه منم یاد میگیرم . چون فعلا در مرحله مطالعه هستم و عملی کار کردنام خیلی کمه . البته انشالله بیشتر خواهد شد امروز یه دوربین ارزون گرفتم فعلا علی الحساب مشغول باشم ببینم چی میشه :n02:

david-ebi
04-02-2014, 13:50
با تشکر فراوان از توضیحاتتان لطفا بقیه هم اگر اطلاعاتی از این مقایسه و دیگر گزینه های توی این تصاویر دارن بگن. :n16:

amirbaigy
05-02-2014, 09:54
سلام نظر دوستان رو درمورد دوربین ixus 255 خواستم بدونم و اینکه تو بازار پیدا میشه برای خرید ممنون میشم راهنمایی کنید

bigman
05-02-2014, 20:05
کسی دوربین با گارانتی " بازتاب " خریده ؟؟

میخوام ببینم خدماتش در حد "ایده آل" هست یا نه ؟؟

این را هم جواب بدین لطفا

AC_POP
05-02-2014, 21:38
سلام نظر دوستان رو درمورد دوربین ixus 255 خواستم بدونم و اینکه تو بازار پیدا میشه برای خرید ممنون میشم راهنمایی کنید

برای چه کاری میخواین ؟ انتظاراتتون ؟

amirbaigy
05-02-2014, 22:01
انتظارم اینه wifi داشته باشه کیفیت فیلمبرداریش عالی باشه کیفیت عکس هم خوب باشه یه کامپکت کوچک و جمع و جور برای عکاسی

david-ebi
06-02-2014, 16:57
دوستان عزیز من سوالی دارم درباره اعدادی که روی لنزهای دوربینها نوشته میشود. مثلا روی لنز دوربین من نوشته 4.1-86.1 میلیمتر و باز در کنارش نوشته یک بر روی 2.8-5.9 و در آخر هم نوشته 23میلیمتر.اگر امکان دارد دوستان بگن که هر کدام از این اعداد چی چیزی رو نشون میده و معنیشون چی هست؟و آیا عدد فاصله کانونی در میان این اعداد هست یا نه؟و اینکه کلا مثلا نوشته توی کاتالوگش که لنز این دوربین 23 میلیمتر است یعنی چی؟23میلیمتر نشان دهنده چه چیزی هست؟

mazar123
06-02-2014, 21:38
سلام به همه دوستان عزیز. خواهش میکنم من رو هم در خرید یه دوربین یاری بدین
من یه دوربین میخوام که عکسای با کیفیتی بگیره و زوم خوبی داشته باشه مثلا بشه باهاش از یه پشره یه عکس خوب گرفت.کیفیت فیلم برداریش زیاد مهم نیست
بودجه حد اکثر 500 تومن
در ضمن سفارش اینترنتی یا خرید از مغازه؟ کدوم رو پیشنهاد میدید؟
ممنون از این که حد اقل برای خوندنش وقت گذاشتین!

LORD-Sh
07-02-2014, 00:50
درود بر همه
دوربین زیر 700 چی پیشنهاد میکنبد؟
برای عکس های خانوادگی و طبیعت و ..
canon sx 260 - nikon L820 -sony wx150
اینها چطورن؟ نظرتون در مورد سونی چیه؟
ممنون

Переклад не
07-02-2014, 11:07
من میخوام یه دوربین بگیرم
اولش خواستم nikon p520 بگیرم ولی بعدشم خواستم sx50 canon یا canon G15 رو بگیرم.
ولی با خودم گفتم به 1100000 به دوربین دادن یکم زیاده.
الانم چشممو nikon L820 گرفته
نیکون تو شبه حرفه ای عملکرد خیلی خوبی نداره
sx50 canon وcanon G15 دوربین های خوبی هستن که ارزش خریدشون بالاس
اگه زوم بالا میخواییدsx50 canon انتخاب خوبیه وگرنهcanon G15

pooya_hekmati
07-02-2014, 13:17
نیکون تو شبه حرفه ای عملکرد خیلی خوبی نداره
sx50 canon وcanon G15 دوربین های خوبی هستن که ارزش خریدشون بالاس
اگه زوم بالا میخواییدsx50 canon انتخاب خوبیه وگرنهcanon G15

داداش شما مطمئنی که نیکون L820 عملکردهخوبی نداره؟!!!
آخه خیلی فروش داره و خیلی هم ازش راضی هستن ، تازه زومشم 30 هست از طرفی تو CES 2014 امسالم L830 معرفی شده که زومش34 هست.
حالا میخوام بپرسم که کسی که ازش استفاده کرده بگه چه طوره؟!!

یه چیز دیگه هم هست ، خواهشا اونایی که با این دوربینا کار کردن بگن کیفیتشون چه طوره؟!!!
آخه اینوکه خدمم میدونم sx50 یه دوربین مگا زوم هست و g15 هم عکس های با کیفیتی میگیره.
ولی اینا همش رو کاغذه و تو عمل باید ببینی !!
بچه ها راستی کسی جایی رو میشناسه که من ازش راهنمایی بگیرم؟!!!

Переклад не
07-02-2014, 15:11
داداش شما مطمئنی که نیکون L820 عملکردهخوبی نداره؟!!!
آخه خیلی فروش داره و خیلی هم ازش راضی هستن ، تازه زومشم 30 هست از طرفی تو CES 2014 امسالم L830 معرفی شده که زومش34 هست.
حالا میخوام بپرسم که کسی که ازش استفاده کرده بگه چه طوره؟!!

یه چیز دیگه هم هست ، خواهشا اونایی که با این دوربینا کار کردن بگن کیفیتشون چه طوره؟!!!
آخه اینوکه خدمم میدونم sx50 یه دوربین مگا زوم هست و g15 هم عکس های با کیفیتی میگیره.
ولی اینا همش رو کاغذه و تو عمل باید ببینی !!
بچه ها راستی کسی جایی رو میشناسه که من ازش راهنمایی بگیرم؟!!!

من تقریبا با همه ی دوربینا کار کردم
گفتنی ها گفته شد

LORD-Sh
07-02-2014, 20:32
درود بر همه
ممنون
جواب من هم بدید لطفا.تو این هفته میخوام بخرم

mehdi af
08-02-2014, 00:46
جواب من هم بدید لطفا.تو این هفته میخوام بخرم

اگر مصرف شما خانوادگی و طبیعت هست و زوم بالا به کارتون نمیاد اینها رو نخرید.

دوربینی بخرید که اندازه سنسور تصویرش 1/2.3 نباشه.در واقع 1/1.7 و بالاتر باشه.

پیشنهاد من قطعا دوربین کنن s110 هست که زوم 5 برابر رو بهتون میده

david-ebi
08-02-2014, 02:05
دوستان عزیز من سوالی دارم درباره اعدادی که روی لنزهای دوربینها نوشته میشود. مثلا روی لنز دوربین من نوشته 4.1-86.1 میلیمتر و باز در کنارش نوشته یک بر روی 2.8-5.9 و در آخر هم نوشته 23میلیمتر.اگر امکان دارد دوستان بگن که هر کدام از این اعداد چی چیزی رو نشون میده و معنیشون چی هست؟و آیا عدد فاصله کانونی در میان این اعداد هست یا نه؟و اینکه کلا مثلا نوشته توی کاتالوگش که لنز این دوربین 23 میلیمتر است یعنی چی؟23میلیمتر نشان دهنده چه چیزی هست؟
دوستان لطفا کمک کنند. :n27:

ulsss
08-02-2014, 09:06
سلام به همه دوستان عزیز. خواهش میکنم من رو هم در خرید یه دوربین یاری بدین
من یه دوربین میخوام که عکسای با کیفیتی بگیره و زوم خوبی داشته باشه مثلا بشه باهاش از یه پشره یه عکس خوب گرفت.کیفیت فیلم برداریش زیاد مهم نیست
بودجه حد اکثر 500 تومن
در ضمن سفارش اینترنتی یا خرید از مغازه؟ کدوم رو پیشنهاد میدید؟
ممنون از این که حد اقل برای خوندنش وقت گذاشتین!
سلام. قبل از همه به شما توصیه میکنم هنگام خرید توجه کنید که دوربین که میخوای بخری حتما سنسورش BSI باشه و نه CCD .
با حدود 500 تومن canon ixus 500 , 510 توصیه میشه.
خرید حضوری بهتره چون فروشنده جلوی روت تستش میکنه.

ulsss
08-02-2014, 09:18
درود بر همه
ممنون
درود بر شما.
اگر اشتباه نکنم حسگر سونی exmor cmos است که از همه بهتره.
اگر نیاز به زوم زیاد ندارید wx150 بهتره ولی نیکون زوم 30 و کنون زوم 20 دارن در حالی که سونی زوم 10 داره.

ulsss
08-02-2014, 09:33
دوستان لطفا کمک کنند. :n27:
یکی ازین اعداد ابعاد حسگر است:

ابعاد حسگر معرف سایز سنسور تصویر می باشد. سنسورهای تصویر به ترتیب از کوچک به بزرگ در سایزهای مختلفی چون 1/2.3 اینچ، 2/3 اینچ، 1 اینچ، چهار سوم، APS-C، فول فریم یا مدیوم فرمت تولید می شوند. هرچه سایز سنسور بزرگتر باشد پتانیسل بالاتری برای ثبت تصاویر با کیفیت تر دارد.

دیگری فاصله کانونی است:

فاصله ی کانونی به فاصله ی نقطه ی کانونی شدن نور از محور اصلی اپتیک کانونی کننده گفته می شود. در لنزهای دوربین های عکاسی مقداری این تعریف و عملکرد پیچیده تر است. با این حال هرچه فاصله ی کانونی اپتیک کمتر باشد، میدان دید وسیع تری را در بر می گیرد.

اون 23 هم اگر اشتباه نکنم میدان دید است. هرچی وایدتر بیشتر باشه شما میتونید فضای بیشتری را داخل عکس خود بگنجانید.

tranceyou
08-02-2014, 14:15
از دوستان میخوام بگن کدوم بدنه مناسب خرید هست؟؟ و پیشنهاد شما چیه؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LORD-Sh
08-02-2014, 14:55

درود بر شما.
اگر نیاز به زوم زیاد ندارید wx150 بهتره ولی نیکون زوم 30 و کنون زوم 20 دارن در حالی که سونی زوم 10 داره.
ممنون از پاسختون.
من گیج شدم.یکی میگه لنز ccd بهتره و نویز کمتری داره و خودم و خیلیا میگن cmos
لنز سونی wx150 هم بعضی سایتا bsi cmos زدن بعضی هم exmor r cmos
در کل کیفیتی که انتظار دارم اینه که عکس های زیبایی بندازه و طبیعی بودن رنگها و زوم ،خیلی ملاک نیست!
پیشاپیش ممنون

ulsss
08-02-2014, 15:45
ممنون از پاسختون.
خواهش

CMOS بهتره،شک نکن . نشون به اون نشون که تمام دوربین های حرفه ایی و گرانقیمت CMOS اند.

EXMOR زیر مجموعه BSI CMOS است. و لنز WX150 را سایت سونی شاپ EXMOR زده.

david-ebi
08-02-2014, 18:34
یکی ازین اعداد ابعاد حسگر است:

ابعاد حسگر معرف سایز سنسور تصویر می باشد. سنسورهای تصویر به ترتیب از کوچک به بزرگ در سایزهای مختلفی چون 1/2.3 اینچ، 2/3 اینچ، 1 اینچ، چهار سوم، APS-C، فول فریم یا مدیوم فرمت تولید می شوند. هرچه سایز سنسور بزرگتر باشد پتانیسل بالاتری برای ثبت تصاویر با کیفیت تر دارد.

دیگری فاصله کانونی است:

فاصله ی کانونی به فاصله ی نقطه ی کانونی شدن نور از محور اصلی اپتیک کانونی کننده گفته می شود. در لنزهای دوربین های عکاسی مقداری این تعریف و عملکرد پیچیده تر است. با این حال هرچه فاصله ی کانونی اپتیک کمتر باشد، میدان دید وسیع تری را در بر می گیرد.

اون 23 هم اگر اشتباه نکنم میدان دید است. هرچی بیشتر باشه شما میتونید فضای بیشتری را داخل عکس خود بگنجانید.

با تشکر از شما دوست عزیز.اول اینکه من شنیدم هرچه عدد میدان دید کمتر باشه میدان دید وسیعتر است.مثلا لنز 23 میلیمتر میدان دید وسیعتری نسبت به لنز 25 میلیمتر دارد.دوم اینکه اون اعدادی که گفتم به صورت یک بر روی مثلا 5.9-2.8 است هم شنیدم مقدار باز شدن دیافراگم در فاصله های کانونی ماکزیمم و مینیمم را نشان میدهد.اگر میشود دوستان در این باره توضیح بیشتری بدهند.من دوباره عکس این دوربین و اعداد نوشته شده روی لنز اونو براتون میزارم تا نظرات دوستان را درباره این اعداد بشنوم.ممنونم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

LORD-Sh
08-02-2014, 22:45

درود بر شما.

ممنون از پاسختون.
در کل کیفیتی که انتظار دارم اینه که عکس های زیبایی بندازه و طبیعی بودن رنگها و زوم ،خیلی ملاک نیست!
پیشاپیش ممنون

خواهش

CMOS بهتره،شک نکن . نشون به اون نشون که تمام دوربین های حرفه ایی و گرانقیمت CMOS اند.

EXMOR زیر مجموعه BSI CMOS است. و لنز WX150 را سایت سونی شاپ EXMOR زده.
با این تفاسیر حالا چی بخرم؟
احتمال زیاد فردا میخوام خرید کنم

ulsss
08-02-2014, 23:19
با تشکر از شما دوست عزیز.اول اینکه من شنیدم هرچه عدد میدان دید کمتر باشه میدان دید وسیعتر است.مثلا لنز 23 میلیمتر میدان دید وسیعتری نسبت به لنز 25 میلیمتر دارد.دوم اینکه اون اعدادی که گفتم به صورت یک بر روی مثلا 5.9-2.8 است هم شنیدم مقدار باز شدن دیافراگم در فاصله های کانونی ماکزیمم و مینیمم را نشان میدهد.اگر میشود دوستان در این باره توضیح بیشتری بدهند.من دوباره عکس این دوربین و اعداد نوشته شده روی لنز اونو براتون میزارم تا نظرات دوستان را درباره این اعداد بشنوم.ممنونم.
سلام . من فکر کردم داری از روی دوربین گوشی موبایل میگی :n02: پس ببخشید.

عددهای متفاوتی که روی لنز دوربین نوشته شده‌است. نمونه این اعداد بدین صورت است: f=6.0 ~ 72 mm 1:2.8~4.8. بخش اول عبارت به معنی محدوده فاصله کانونی متغیر عدسی زوم است که با حرف f مشخص می‌شود. عدد f هر چه کوچکتر باشد، دهانه دیافراگم گشاد تر، دریافت نور بیشتر و کنترل بهتر عمق میدان را سبب می‌شود. در مثال بالا مفهوم اعداد یعنی این که عدسی از نوع زوم با فاصله کانونی ۶ تا ۷۲ میلیمتر است. هر چه فاصله این دو بیشتر باشد محدوده زوم بیشتر خواهد بود. زوم اپتیکال یک دوربین از تقسیم این دو عدد بر هم مشخص می‌شود که در این لنز زوم اپتیکال ۱۲ برابر است. عدد آخر هم نشان می‌دهد حداکثر باز شدن دیافراگم در حالت واید ۲٫۸ و هنگام تله ۴٫۸ است و هر چقدر عدد کمتر باشد دیافراگم بازتر شده و اصطلاحا گفته می‌شود لنز سریعتر است که معمولا برای عکاسی در نور کم مناسب می‌باشد.

من شنیدم هرچه عدد میدان دید کمتر باشه میدان دید وسیعتر است

حق باشماست

david-ebi
09-02-2014, 02:59
اون 23 میلیمتر که روی لنز نوشته که گفتید میدان دید لنز را نشان میدهد میشه دقیقتر بگید که عددش از کجا اومده و دقیقا وابسته به چی هستش؟و اصلا اینکه میگن مثلا این لنز 26 میلیمتری و اون یکی دیگه 25 میلیمتری این اعداد رو از کجا به دست میارند؟ممنونم.

mazar123
09-02-2014, 18:50
ممنون بابت لطفی که کردید دوست عزیز:n16:

kavah63
09-02-2014, 23:03
سلام
دوربین canon sx150 خریدمَ -باطریی همراه دوربین بد نبود ولی دیروز باطری نو معمولی براش خریدمُ فقط یه دونه عکس گرفت وپیام باطری را عوض کنید. دوستان لطفا راهنمایی فرمایید چه بطری قابل شارژی باید تهیه کنم جواب می ده.
لطفا راهنمایی فرمایید- ممنون

LORD-Sh
10-02-2014, 11:13
من دیروز رفتم برای خرید sx260 ولی بعد از انتخاب رنگ و ... از فروشنده در مورد بیمه پرسیدم گفت اون جداست و هزینش هم 4% قیمت دوربینه.منم زدم بیرون!(بدون بیمه 635 میداد)
از دیجی کالا بگیرم 641 واسم درمیاد.ازشون در مورد بیمه پرسیدم گفتن بیمه ای که روی دوربینشون هست فعال شده و هزینه دیگه ای نداره.ولی کشور سازنده گفت مالزیه.حالا نمیدونم خوبه یا نه.دوستان لطفا راهنمایی کنن
ممنون

ali_newati
10-02-2014, 14:22
درود
تصمیم دارم طی چند روز آینده یک دوربین تو رنج قیمتی نهایتا 950 بخرم که با 50 تومن لوازم جانبی بشه 1 میلیون .
اولویت اول کیفیت عکس و فیلم هست برای مصارف خانگی مسافرت و احیانا فیلم برداری از جشن های کوچیک خانوادگی مثل تولد و ... حداقل فریم برای فیلم میخوام 30 باشه .
تو این چند روز تحقیقاتی که کردم و نمونه فیلم ها و عکسها رو از اینترنت دیدم نهایتا رسیدم به این چند مدل :

Sony Cyber-shot DSC-HX10V

Sony Cyber shot DSC-WX200

Nikon Coolpix P310

Fujifilm XF1

حالا از دوستای با تجربه این سوال رو دارم که تو این مدل هایی که گفتم به نظر شما کدوم برای کارکرد من مناسبتره ?

و یک سوال دیگه که دوربین Nikon Coolpix P330 قیمتش چنده ؟ هرچی تو سایتا گشتم نتونستم قیمتش رو پیدا کنم . اگه p330 هم قیمتش تا 1 میلیون باشه این مدل هم به لیست بالا اضافه کنید ولی بیشتر بشه قدرت خرید ندارم .

لطفا اگه مدلی رو از قلم انداختم که تو این رنج قیمتی به نظر شما برای کار من مناسبه شما اون مدل رو پیشنهاد بدید .
منتظر نظرات مفیدتون هستم .

سپاس

kavah63
10-02-2014, 17:49
دوستان کسی نیست راهنمایی کنهُ لطفا؟؟

سلام
دوربین canon sx150 خریدمَ -باطریی همراه دوربین بد نبود ولی دیروز باطری نو معمولی براش خریدمُ فقط یه دونه عکس گرفت وپیام باطری را عوض کنید. دوستان لطفا راهنمایی فرمایید چه بطری قابل شارژی باید تهیه کنم جواب می ده.

a.g g.a
10-02-2014, 22:35
گفتم حدود یه میلیون . حالا موندم چی بگیرم DSLR یا کامبکت.
SX50 , d1100 canon , G15
یا nikon L820 , p520 , D3100
یا FZ200 \اناسونیک

و چندتا گزینه دیگه؟!!!!

خواستم بدونم کدومشون کیفیت عکس خییییییلی خوبی داره؟!!
از طرفی هم اونقدر دوربین حرفه ای نمیخوام و کلا عکاس نیستم ُ ولی چون مسافرت زیاد میرم و طبیعت گردی میکنم ُ میخوام یه دوربینی باشه که کیفیت عکس خییییلییییی خوبی داشته باشه و و در عین حال ( بدنه خوب ُ قیمت مناسب(ارزش بالا نسبت به قیمت ) و معایب کمتر و .......) داشته باشه

سلام

اگه می خوای کامپکت بگیری بین اینایی که گفتی تا جایی که من می دونم G15 از همه عکسای با کیفیت تری می گیره و لنز خیلی خوبی هم داره با بازترین دیافراگم F1.8 که خیلی رویایی هست !

باید تکلیفتو با خودت مشخص کنی بالاخره دوربین سوپرزوم میخوای یا نه ؟ هر دوی اینا کاربرد خودشو و خریدار خودشو داره

برای دوربینای سوپر زوم یه بخش زیادی از پولتو میدی برای یک لنز پیچیده که خیلی بزرگ نیست و به خاطر محدودیتای اپتیکی که هست نمیشه انتظار کیفیت خیلی زیادی ازش داشت ، مثلا دوربین SX50 بسته ترین زاویه دیدش(بیشترین زومش) 1200 میلیمتر هست در حالی که یک لنز 800 میلیمتر(با زاویه دید بازتر(زوم کمتر)) برای دوربینای حرفه ای چندین ملیون قیمتشه و چهار پنج کیلو وزن داره و پنجاه شصت سانت طولشه حالا حساب کن همچین غولی رو محدود کنی به یک دوربین 600 گرمی کوچولو(امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم !)

ولی لنز دوربینای کامپکتی که زوم آنچنانی ندارن مثل سری G کنون به اون پیچیدگی نیست و بیشتر می تونن روی کیفیتش کار کنن و بخشی از پولی هم که میدی برای سنسور بزرگتر این دوربینا نسبت به دوربینایی مثل SX50 هست که به خاطر کمتر شدن تراکم پیکسل روی سنسور مزایای زیادی رو به همراه داره

این مقایسه اندازه سنسور چند تا دوربینه اون 1/2.3 مال SX50 هست

البته من قصد تخریب دوربینای سوپرزوم رو ندارم ولی اگه نیازی به زوم آنچنانی نداری به نظر من قطعا دوربینای سری G و S کنون (و سری های مشابه در برندای دیگه) بهتر هستن

من که خودم اگه می خواستم دوربین کامپکت بگیرم و مشکل بودجه نداشتم صددرصد یکی از دوربینای G15 یا G16 یا G1X کنون (G1X Mark II هم مثل این که در راه هست ) یا RX100 یا RX100II سونی می گرفتم .

درمورد دوربین های حرفه ای بازم میگم تکلیفتو با خودت روشن کن ! خواسته هایی که از دوربین داری بعضیهاشون همدیگه رو نقض می کنن،اول باید با اولویت بندی نیازهات مشخص کنی که دوربین حرفه ای می خوای یا کامپکت ؟

دوربین های حرفه ای ممکنه از نظر اندازه برات محدودیت ایجاد کنن ولی کیفیت فیلم و عکسشون بهتر از کامپکت هاست و از نظر لنز هم محدودت نمی کنن و اگه در آینده هم بیشتر به عکاسی علاقه مند شدی می تونی خیلی راحت تر با خرید لنزای حرفه ای تر به کیفیت بهتر برسی

اگه به این نتیجه رسیدی که دوربین حرفه ای بگیری توی تایپیک مشاوره خرید دوربینای حرفه ای بپرسی تا جایی که بلد باشم کمک می کنم و دوستان هم کمک می کنن

امیدوارم مفید بوده باشه

Pedram_IR
11-02-2014, 05:53
دوربین کامپکت تا 450 تومن به نظرتون سونی بهتره یا کنون؟ و چه مدلی؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
یه سوال دیگه اینکه Canon Powershot SX280 HS بهتره یا Sony Cyber-shot DSC-WX150 ؟ (از نظر کیفیت عکس منظورمه، نه زوم)

kavah63
11-02-2014, 13:57
کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــک

سلام

ali_newati
11-02-2014, 14:26
درود
تصمیم دارم طی چند روز آینده یک دوربین تو رنج قیمتی نهایتا 950 بخرم که با 50 تومن لوازم جانبی بشه 1 میلیون .
اولویت اول کیفیت عکس و فیلم هست برای مصارف خانگی مسافرت و احیانا فیلم برداری از جشن های کوچیک خانوادگی مثل تولد و ... حداقل فریم برای فیلم میخوام 30 باشه .
تو این چند روز تحقیقاتی که کردم و نمونه فیلم ها و عکسها رو از اینترنت دیدم نهایتا رسیدم به این چند مدل :

Nikon Coolpix P310

Fujifilm XF1

حالا از دوستای با تجربه این سوال رو دارم که تو این مدل هایی که گفتم به نظر شما کدوم برای کارکرد من مناسبتره ?

و یک سوال دیگه که دوربین Nikon Coolpix P330 قیمتش چنده ؟ هرچی تو سایتا گشتم نتونستم قیمتش رو پیدا کنم . اگه p330 هم قیمتش تا 1 میلیون باشه این مدل هم به لیست بالا اضافه کنید ولی بیشتر بشه قدرت خرید ندارم .

لطفا اگه مدلی رو از قلم انداختم که تو این رنج قیمتی به نظر شما برای کار من مناسبه شما اون مدل رو پیشنهاد بدید .

سپاس

دوستای عزیز من تا فردا قصد خرید دارم لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید که یه وقت انتخاب اشتباه نداشته باشم .

ulsss
11-02-2014, 16:21
درود

Nikon Coolpix P310

Fujifilm XF1

سپاس
بین این مدلهایی که میگی،
Fujifilm XF1 و Coolpix P330 به دلیل سنسور بزرگتر قاعدتا باید از نظر عکاسی خیلی بهتر باشن.
بین

هم باید بگم سری wx نازکتر و سبکتر است و گرانتر hx10 داری زوم 16 و wx200 داری زوم 10 است و تفاوت خاص دیگری ندارن.

najee
12-02-2014, 08:01
دوستان کسی نیست راهنمایی کنهُ لطفا؟؟

دوست عزیز منظورت کدوم باطری معمولی همین هایی که تو ساعت یا ریموتها میندازن.
دوربینهای دیجیتال یا باید از باتری های آلکالاین استفاده بشه یا باطری های قالب شارژNI-MH.که آلکالاین حدود 20الی 25عکس میگیره فکر کنم 4500تا5000 قیمت داشته باشه.

najee
12-02-2014, 08:09
دوستای عزیز من تا فردا قصد خرید دارم لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید که یه وقت انتخاب اشتباه نداشته باشم .

سلام.
چرا G15کنون و برنمیداری خیلی بهتره. یاحتیS120 اشباه نکن به نظرم اینا خیلی بهترن. امیدوارم هنوز نخریده باشی

ali_newati
12-02-2014, 08:41
سلام.
چرا G15کنون و برنمیداری خیلی بهتره. یاحتیS120 اشباه نکن به نظرم اینا خیلی بهترن. امیدوارم هنوز نخریده باشی

نه هنوز نخریدم احتمالا تا ظهر میرم بازار .
آخه g15 کیفیت فیلم برداریش زیاد خوب نیست زوم پایینی داره 24 فریم بیشتر نیست و باطری شارژی نیست منم اصلا حوصله سر و کله زدن سر باطری ندارم مخصوصا تو بازار ایران که همه چی تقلبیه .
ولی s120 خیلی عالیه بدجور خودمم دوست دارم بگیرم ولی قیمتش بالای 1 میلیون میشه که قدرت خرید ندارم .

LORD-Sh
12-02-2014, 13:02
من دیروز رفتم برای خرید sx260 ولی بعد از انتخاب رنگ و ... از فروشنده در مورد بیمه پرسیدم گفت اون جداست و هزینش هم 4% قیمت دوربینه.منم زدم بیرون!(بدون بیمه 635 میداد)
از دیجی کالا بگیرم 641 واسم درمیاد.ازشون در مورد بیمه پرسیدم گفتن بیمه ای که روی دوربینشون هست فعال شده و هزینه دیگه ای نداره.ولی کشور سازنده گفت مالزیه.حالا نمیدونم خوبه یا نه.دوستان لطفا راهنمایی کنن
ممنون
کسی نمیدونه sx260 مالزی خوبه یا نه ؟ اصن ژاپنی داره؟
امروز فردا میخوام بخرم

kavah63
12-02-2014, 13:40
خیلی ممنون
باطری قابل شارژ چه مارک و مدلی خوبه بگیرم؟

دوست عزیز منظورت کدوم باطری معمولی همین هایی که تو ساعت یا ریموتها میندازن.
دوربینهای دیجیتال یا باید از باتری های آلکالاین استفاده بشه یا باطری های قالب شارژNI-MH.که آلکالاین حدود 20الی 25عکس میگیره فکر کنم 4500تا5000 قیمت داشته باشه.

mehdi af
12-02-2014, 14:37
قابلیت دوربین canon s110 در زمینه ی تار كردن پس زمینه ی عكس برای عكسهای پرتره چگونه است؟

کسی امتحان کرده؟؟؟؟

ulsss
12-02-2014, 15:48
کسی نمیدونه sx260 مالزی خوبه یا نه ؟ اصن ژاپنی داره؟
امروز فردا میخوام بخرم
وقتی خریدی یه تستی بکن بعد بیا بگو شارژش چجوریه چند دقیقه میشه با هش فیلم گرفت و ....

ali_newati
12-02-2014, 16:16
الان از جمهوری میام
لامصب وسواس خیلی چیز بدیه . هیچی نخریدم برگشتم
رفتم sony hx10 بگیرم هیچ جا نداشت به جز یه مغازه که خوب دقت کردم دیدم در جعبه باز شده بود !
بعد رفتم دنبال sony wx300 که اکثرا گفتن هنوز تو بازار نیومده و بعضی ها هم که اصلا نمیدونستن چی هست و با hx300 اشتباه میگرفتن .s120 کانن هم که همه میگفتن هنوز تو بازار ایران نیومده یک ماه دیگه میاد . البته اینم بگم که خیلی مغازه هارو جا انداختم .
فقط یه مغازه بود آخره پاساژ پردیس همه اینایی ( wx300 - canon s120 ) که گفتم اصلا تو بازار نیست رو گفت دارم اونم با این قیمتا :

wx300 = 890'000 ( با گارنتی متفرقه )
p330 = 860'000 ( با گارانتی ایده آل )
s120 = 1'140'000

برای s120 که پول ندارم چون با رم حساب کردم میشه 1200 حالا موندم wx300 بخرم یا p330 یا برم سراغ s110 ??? اصلا این مغازه که گفتم میشه بهش اطمینان کرد یا نه ؟
فردا دوباره میخوام برم :n29:

ahmad72
12-02-2014, 22:34
سلام

کسی از دوستان با sx280 آپدیت شده کار کرده ببینه چجوریاست؟ باتریش چقدر جواب میده؟

ulsss
12-02-2014, 22:54
الان از جمهوری میام
لامصب وسواس خیلی چیز بدیه . هیچی نخریدم برگشتم
رفتم sony hx10 بگیرم هیچ جا نداشت به جز یه مغازه که خوب دقت کردم دیدم در جعبه باز شده بود !
بعد رفتم دنبال sony wx300 که اکثرا گفتن هنوز تو بازار نیومده و بعضی ها هم که اصلا نمیدونستن چی هست و با hx300 اشتباه میگرفتن .s120 کانن هم که همه میگفتن هنوز تو بازار ایران نیومده یک ماه دیگه میاد . البته اینم بگم که خیلی مغازه هارو جا انداختم .
فقط یه مغازه بود آخره پاساژ پردیس همه اینایی ( wx300 - canon s120 ) که گفتم اصلا تو بازار نیست رو گفت دارم اونم با این قیمتا :

wx300 = 890'000 ( با گارنتی متفرقه )
p330 = 860'000 ( با گارانتی ایده آل )
s120 = 1'140'000

برای s120 که پول ندارم چون با رم حساب کردم میشه 1200 حالا موندم wx300 بخرم یا p330 یا برم سراغ s110 ??? اصلا این مغازه که گفتم میشه بهش اطمینان کرد یا نه ؟
فردا دوباره میخوام برم :n29:
چرا دنبال hx 20 نیستی؟

najee
13-02-2014, 07:27
خیلی ممنون
باطری قابل شارژ چه مارک و مدلی خوبه بگیرم؟

Camelion Always Ready 900mAH ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

najee
13-02-2014, 07:39
نه هنوز نخریدم احتمالا تا ظهر میرم بازار .
آخه g15 کیفیت فیلم برداریش زیاد خوب نیست زوم پایینی داره 24 فریم بیشتر نیست و باطری شارژی نیست منم اصلا حوصله سر و کله زدن سر باطری ندارم مخصوصا تو بازار ایران که همه چی تقلبیه .
ولی s120 خیلی عالیه بدجور خودمم دوست دارم بگیرم ولی قیمتش بالای 1 میلیون میشه که قدرت خرید ندارم .

بله زومش پایین هست ولی منظورتون از اینکه حوصله شارژندارید و نفهمیدم .خوب باتری های ni-mhهم همه باید شارژبشن.یا منظورتون اینه که دائم میخواید آلکالاین بخریدو بندازید دور همه دنبال باتری لیتیومی میگردن شما باتری قلمی میخواید.اون اون مدلهایی که خودتون هم گفتید که باتری لیتیومی دارن.
در مورد کیفیت فیلمبرداری تو اینکه کنون به پای سونی نمیرسه شکی نیست ولی زیادم به اون 24فریم دقت نکن اکثر دوربینهای کنون فیلمبرداری 24فریم دارن ولی کیفیت قابل قبولی دارن .ضمن اینکه شما دارید دوربین عکاسی میخرید یعنی عمده مصرف کار شما عکس نه فیلم. پس باید کیفیت عکس به فیلم بچربه.
بعدشم یه چیزی به شما بگم اگه شما عکاسی رو حرفه ای دنبال نمیکنید ودوربین بیشتر برای مصارف خانگی میخواید اصلا نیازی به اینهمه هزینه نیست.

ali_newati
13-02-2014, 08:43
بله زومش پایین هست ولی منظورتون از اینکه حوصله شارژندارید و نفهمیدم .خوب باتری های ni-mhهم همه باید شارژبشن.یا منظورتون اینه که دائم میخواید آلکالاین بخریدو بندازید دور همه دنبال باتری لیتیومی میگردن شما باتری قلمی میخواید.اون اون مدلهایی که خودتون هم گفتید که باتری لیتیومی دارن.
در مورد کیفیت فیلمبرداری تو اینکه کنون به پای سونی نمیرسه شکی نیست ولی زیادم به اون 24فریم دقت نکن اکثر دوربینهای کنون فیلمبرداری 24فریم دارن ولی کیفیت قابل قبولی دارن .ضمن اینکه شما دارید دوربین عکاسی میخرید یعنی عمده مصرف کار شما عکس نه فیلم. پس باید کیفیت عکس به فیلم بچربه.
بعدشم یه چیزی به شما بگم اگه شما عکاسی رو حرفه ای دنبال نمیکنید ودوربین بیشتر برای مصارف خانگی میخواید اصلا نیازی به اینهمه هزینه نیست.

نه منم دنبال باطری هستم شارژ بشه . حق با شماست فکر کردم g15 باطری قلمی میخوره . اگه 24 فریم هم باشه مشکلی نیست ولی تو نمونه هایی که از اینترنت دیدم g15 نسبت به مدل هایی دیگه واقعا کیفیت فیلمبرداریش پایین بود مثلا s110 هم 24 فریم هست ولی واقعا کیفیت فیلمبرداریش خیلی خوبه . مشکل اینجاس که برای من فیلم برداری و عکسبرداری کاربرد برابر دارن و هر جفت اینا برام تو اولویته و درسته من عکسبرداری رو به صورت حرفه ای دنبال نمیکنم ولی دارم بیشتر هزینه میکنم که بتونم یه دوربین بگیرم که کیفیت فیلمبرداری و عکسبرداری خوبی داشته باشه تا بتونم چند سال ازش استفاده کنم مخصوصا الان خونواده ما تو شرایطی قرار گرفته که احتمال برگزاری انواع و اقسام مراسم های کوچیک و خانوادگی خیلی زیاد شده و نمیشه برای هر جشن کوچیکی فیلمبردار بیاریم .
الان نمیدونم wx300 یا p330 به هرحال میرم بازار هرکدوم که شرایط مناسبتری داشت میگیرم اگه گیرم نیومد s110 میگیرم .

از راهنمایی شما سپاسگذارم

ali_newati
13-02-2014, 08:44
چرا دنبال hx 20 نیستی؟

hx20 تو بازار نبود فقط یکی نمایندگی داشت که باز شده بود برای نمونه گذاشته بود مشتری ها باهاش کار میکردن .

toorajjj
13-02-2014, 19:09
درود

Nikon Coolpix P310

Fujifilm XF1

سپاس
دوست عزیز بنده هم شرایط دقیقا شما را دارم و الان چندین ماهه دارم تخقیق میکنم و انشالا تا آخر ماه میرم برای خرید hx300 تهران. و چندین ده مقاله و ریووو و ویدیوهای مختلف از سایتهای مختلف از دوربینهای مختلف کیفیت عکس و فیلمها را مقایسه کرده ام و به این نتیجه رسیده ام . اما برای شما بنظر من یهترین گزینه سونی hx 50v است با قیمت 1190. در خریدش شک نکن اگر فیلمبرداری برات مثل عکس مهمه چون هیچ دوربین دیگه ایی در این رنج قیمت کیفیت فیلمبرداری ایش به این دوربین نمیرسه. برای من هم مثل شما کیفیت فیلم و عکس هردو یک اولویت را داشت. . با این دوربین بهترین کارایی را برای فیلمبرداری و زوم بالا و عکاسی خواهید داشت شک نکنید. ضمن اینکه تو جیب هم جا میشود. من خودم اگر زوم 50 برابر مدل 300 اگر مهم نبود این مدل را خرید میکردم . موفق باشید

ulsss
14-02-2014, 12:31
دوست عزیز بنده هم شرایط دقیقا شما را دارم و الان چندین ماهه دارم تخقیق میکنم و انشالا تا آخر ماه میرم برای خرید hx300 تهران. و چندین ده مقاله و ریووو و ویدیوهای مختلف از سایتهای مختلف از دوربینهای مختلف کیفیت عکس و فیلمها را مقایسه کرده ام و به این نتیجه رسیده ام . اما برای شما بنظر من یهترین گزینه سونی hx 50v است با قیمت 1190. در خریدش شک نکن اگر فیلمبرداری برات مثل عکس مهمه چون هیچ دوربین دیگه ایی در این رنج قیمت کیفیت فیلمبرداری ایش به این دوربین نمیرسه. برای من هم مثل شما کیفیت فیلم و عکس هردو یک اولویت را داشت. . با این دوربین بهترین کارایی را برای فیلمبرداری و زوم بالا و عکاسی خواهید داشت شک نکنید. ضمن اینکه تو جیب هم جا میشود. من خودم اگر زوم 50 برابر مدل 300 اگر مهم نبود این مدل را خرید میکردم . موفق باشید
شما مطمئنی که hx50 قیمتش 1190 هست؟ با کدوم گارانتی و کدوم فروشگاه؟

toorajjj
14-02-2014, 13:02
شما مطمئنی که hx50 قیمتش 1190 هست؟ با کدوم گارانتی و کدوم فروشگاه؟
بله این جدیدترین قیمت این دوربین هست لینکش را برات میفرستم من خودم هم میخام از این شرکت بخرم . با گارانتی بازتاب . این لینک را ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%86-%D8%B9%D9%83%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D9%8A%D8%AC%D9%8A%D8%AA%D8%A7%D9%84-SONY-Cyber-shot-DSC-HX50V/p=35124

چون شرکت سونی جشنواره گذاشته شرکتها هم تا حدودی قیمتا را آوردن پایین البته شاید بازم پایین بیاد

ulsss
14-02-2014, 16:23
بله این جدیدترین قیمت این دوربین هست لینکش را برات میفرستم من خودم هم میخام از این شرکت بخرم . با گارانتی بازتاب . این لینک را ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D9%86-%D8%B9%D9%83%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D9%8A%D8%AC%D9%8A%D8%AA%D8%A7%D9%84-SONY-Cyber-shot-DSC-HX50V/p=35124

چون شرکت سونی جشنواره گذاشته شرکتها هم تا حدودی قیمتا را آوردن پایین البته شاید بازم پایین بیاد
در خود سایت ایران تصویر اسمی از 1190 نیاورده و فقط نوشته تماسبگیرید.

toorajjj
15-02-2014, 08:40
در خود سایت ایران تصویر اسمی از 1190 نیاورده و فقط نوشته تماسبگیرید.
بله درسته برای اینکه همکاران عمده فروشیشون ناراحت نشن نیاورده قیمتا را اما من خودم تماس گرفتم گفتن حضوری هم میتونین بیایید برای خرید. در ضمن رم 16 گیگ توشیبا هم بهم 40 تومن قیمت دادند. در ضمن من یه جای دیگه پیدا کردم با گارانتی دوساله ایده آل و بیمه :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mazar123
17-02-2014, 22:35
سلام به همه ی دوستان.نظرتون در مورد canon powershut 510 hs چیه؟ دوربین خوبی هست؟ زومش 30 هست.من زوم خیلی برام مهمه. 750 می ارزه بهش پول بدم؟ گزینه بهتری کسی سراغ داره؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید کارم فوریه باید هر چه زودتر یه دوربین بگیرم.مرسی از همگی

RezaNrzdh
18-02-2014, 21:17
سلــام و خستـــه نباشیـــد به اساتیـــد.
میخواستــــم یــه دوربیــن عکاســـی بخــرم ، اصلـــا نظـــری در مـــورد برنــدش ،کامپکـــت بــودن یـا نبودنـــش نــدارم.
کـــارم 3D هســـت و نیــــاز دارم کـــه بــرای طــرح هـــام Texture بســـازم ، تـــوی نــت گـــاهـــی اون چیـــزی کـــه میخـــوام (تکسچــر) پیــــدا نمیشــــه ، امـــا دور و بــــرم کلـــی گزینــــه خـــوب هــست ، ولــی دوربینـــی ندارم کـــه بـــا جزئیـــات بــالا عکـــس بگیـــرم

خـــب نیــــاز مـــن از دوربینــــی کـــه میخــــوام:

جزئیـــات رو با کیفیـــت خـــوب(بالــا) بــرام ثبــت کنــــه. - ایـــن بخـــش برام خیلی مهمـــه
نـــویز نداشتـــه بـــاشـــه تـــوی ISO هــای بالا
نیـــاز دارم کیفیـــت عکـــس هـــا تـــوی رزولوشــن 3000 به بعـــد خــوب باشـــه ، چـــون کـــارم بیشــتر تــوی ایـــن رزولوشـــن هــا هست.
ثبــت رنگهـــا خـــوب و معقـــول بــاشـــه ، غیــر واقعـــی نزنـــه...البتـــه میشـــه با Photoshop یــه جـــوری جمـــع و جــورش کـــرد.

بـــودجـــه ای کـــه دارم هـــم بیـــن 500 تــا 600 هســـتش.
ممنــــون میشـــم تـــوی خریـــد یـــه دوربیــــن خـــوب راهنمـــاییـــم کنیــــد.

naamre
19-02-2014, 09:38
توی این بازه ی قیمتی انتخاب زیادی ندارید فکر می کنم یه جوری با iso باید کنار بیایید چون با این بودجه می تونید کامپکت تهیه کنید که اونها هم عملکرد خوبی تو ایزوی بالا ندارن. رو هم رفته دوربینی که پیشنهاد می تونم بکنم کانن s110 هست با قیمت حدود 700 تا 720 . به خاطر چیپ تصویر بزرگتر از لحاظ عملکرد نسبت به کامپکتهای دیگه نویز کمتری تو ایزو های بالا داره

در مورد وضعیت پرینتشم

ISO 80/100 look quite good at 11 x 14 inches, 13 x 19s are soft but acceptable, fine for wall display.
ISO 200 looks good at 11 x 14, albeit with some softness in the reds.
ISO 400 looks nice at 8 x 10; is a bit too soft at 11 x 14 but fine for wall display.
ISO 800 yields a crisp 5 x 7 print; 8 x 10s show a lot of softening from noise processing, although they might be OK for wall display.
ISO 1,600 prints are usable at 5 x 7 and crisp at 4 x 6.
ISO 3,200 produces a usable 4 x 6, if just a bit washed out and flat in some areas.

ali 2990
19-02-2014, 12:57
دوستان میشه یه نظر هم به اینجا بکنید الان 3 روزه هیشکی جواب نداده

mr_rayan
19-02-2014, 18:51
سلام.
دوستان بین دو دوربین
PowerShot SX510 HS canon
و

Cyber-shot Digital Camera DSC-WX200‎ sony
کدوم مناسب تره.اگر مورد دیگه ای هست تو این رنج قیمت.بیشتر از 750 تحت هیچ شرایطی قیمتش بیشتر نشه.معرفی کنید ممنون میشم.
در هر صورت کدوم بیشتر کاربرد داره.میخوام تو هر شرایط نوری عکس های خوبی بندازه.چه شب چه روز چه تو اتاق چه زیر آفتاب بهترین کیفیت عکس داشته باشه.

naamre
19-02-2014, 22:19
توصیه من کانن s110 هست . تو نور زیاد اغلب دوربینها عملکرد خوبی دارن در شرایط نور کم دوربین باید چیپ تصویر بزرگ و لنز با دیافراگم باز داشته باشه که بهترین گزینه همین کانن به جرات زیر 1 میلیون از لحاظ کیفیت عکس بهترین گزینه است

Saeed7Star
19-02-2014, 23:28
برای نوروز سونی چشنواره گذاشته ؟
دوربین های 2014 سونی و کانن به بازار اومدن ؟ تو ایران پیدا میشن؟

mr_rayan
20-02-2014, 07:53
توصیه من کانن s110 هست . تو نور زیاد اغلب دوربینها عملکرد خوبی دارن در شرایط نور کم دوربین باید چیپ تصویر بزرگ و لنز با دیافراگم باز داشته باشه که بهترین گزینه همین کانن به جرات زیر 1 میلیون از لحاظ کیفیت عکس بهترین گزینه است
تشکر.یعنی از مدل sx510 هم بهتر هست؟

naamre
20-02-2014, 15:37
بله s110 کیفیت عکس بهتری داره sx510 مثل اکثر دوربینهای شبه اس ال آر دیگه یه قلب کامپکت پشت اون ظاهر حجیم دارن که برخلاف تصور کیفیتی بهتر از دوربینهای کامپکت معمولی نمی تونن ارایه کنن
چیپ تصویر s110 در حدود 7.4 در 5.58 هست برد فلاش 7 متر بازترین دیافراگم 2 که علاوه بر اینکه امکان بلور کردن پشت صحنه رو می ده امکان عکاسی بدون فلش داخل اتاق رو هم می ده این پارامترها در دوربین sx510 به این ترتیبه 6.14 در 4.55 برد فلاش5 متر بازترین دیافراگم 3.4 . دوربین s110 با اینکه 6 ماهی قبل از sx510 اومده ولی پردازنده ی عکس digic 5 داره در حالی که sx510 ورژن 4 رو داره تنها برتری sx510 زوم بالاست و ظاهر نسبتا حرفه ای تر . کلا سری s کانن از چیپ تصویر و پر دازنده سری g بهره می برن که یه کامپکت حرفه ای محسوب می شه و کیفیت عکسهایی کاملا مشابه در یک بادی جم وجور. در ضمن ساخت لنزی با کیفیت و اون رنج وسیع 24-720 کاری سخت و پر هزینه است که شرکت ها رو مجبور می کنه لنزهایی ارزان تر رو تولید کنن که موجب افت کیفیت عکس خواهد شد پس اگر زوم بالا الویتی نداره سراغ این سری دوربینها نرید. اگر احیانا باتری s110 هم احساس کردید زود تموم میشه می تونید یه باتری یدکی براش بگیرید.

برای مقایسه امکانات دو دوربین و عکسها به سایتهای زیر می تونبد مراجعه کنید

Pedram_IR
20-02-2014, 18:12
در قیمت حدود 600 تومن sony wx150 کیفیت عکس بهتری داره یا canon 260 hs؟ مخصوصا توی نور اتاق؟ و دیگه اینکه در همین حدود قیمت دوربین دیگه ای هست که کیفیت بهتری داشته باشه؟

naamre
20-02-2014, 22:21
این دو دوربین مشخصات مشابهی دارن این که کدوم بهتره بستگی به الویتهای شما داره کانن 12 مگاپیکسله و سونی 18 ماپیکسل روی همون سایز سنسور و این یعنی داینامیک رنج پایین تر عکسهای سونی نویز بیشتر و مصنوعی و غیر طبیعی شدن عکسها و کلا کیفیت عکس پایین تر در دوربین سونی ولی سونی فول اچ دی و 60 فریم در ثانیه فیلم می گیره و کانن 24 فریم در ثانیه به نظر می رسه سونی کیفیت فیلم برداری بهتری داشته باشه. اگر من بخوام خرید کنم با کمی افزایش بودجه سراغ s110 کانن می رم . ویژگیهایی که این دوربین داره تو کمتر دوربینی زیر 1 میلیون دیده می شه.

Pedram_IR
20-02-2014, 22:57
s110 خیلی عالیه هم فرمت raw داره و هم فلشش 7 متر برد داره و... ولی متاسفانه زوم اپتیکالش دیگه خیلی پایینه. ولی درباره این دو دوربین من تو نمونه عکسایی که دیدم کیفیت عکس سونی wx150 نسبت به کنون 260 به نظرم بهتر بوده، شما خودتون کیفیت عکسا رو دیدی یا بر اساس مشخصات منتشر شده این رو میگید؟

naamre
22-02-2014, 11:12
نمی دونم چرازوم اپتیکال دغدغه شده .من با زوم 10 برابر دوربینم تو سه سالی که داشتم شاید 20 عکسم نگرفتم . اونم از ماه بوده. داخل اتاق که این زومهای 10 برابر و بالاتر بی معنیه اول محدودیت فضا دوم عموما وقتی از زوم لنزها استفاده می کنید دیافراگم بسته تر می شه و سویچ می کنه روی به فرض 4 یا 5 و به علت نور کم داخل اتاق عکس تاریک می شه و سرعت شاتر هم کم می شه احتمال بلور شدن عکس بالا میره . راه حل استفاده از سه پایه است که اونم اگر سوژه تکون بخوره مثلا موقع عکاسی از بچه ها بی فایدست .سری x10 و x20 تقریبا استثنا هستن و می رن رو 2.8 که اونها هم زوم چندان بالایی ندارن پس در شرایط نوری خاص که این مقدار زوم قابل استفادست. به هر حال باید ببینید واقعا چقدر به دردتون خواهد خورد. البته بودنش خوبه ولی به نظرمن اصلا ضروری نیست.

در مورد مقایسه عکسها باید بگم عکس دوربینها رو توی شرایط مشابه باید مقایسه کرد از لحاظ شرایط نوری می شه به outdoor و indoor و flash performance و high iso performance اشاره کرد دقت کنید اغلب سایتها عکاسی عملکرد دوربینها رو تو این شرایط بررسی می کنن و بعد جمع بندی می کنن شاید به خاطر رزلوشن بالاتر outdoor performance سونی بهتره تازه این هم اگر و اما داره ولی تصور نمی کنم که در بقیه شرایط عملکرد بهتری داشته باشه. در ضمن بعضی دوربینها در شرایط اتو عملکرد خوبی دارن و بعضی دیگه برای داشتن بهترین کیفیت عکس نیاز به کمی تغییر تنظیمات دارن .من شخصا سایتی رو ندیدم که دقیقا توی شرایط یکسان عکس دو دوربین رو مقایسه کرده باشه رفرنسم بیشتر imaging-resource که نمونه عکسهای سونی wx150 رو نداشت بخشی از wx 300 رو داره خو دتون در کنار هم مقایسه کنید .

تو لینکهای زیر عکسهای هر دو هست می تونید یه مقایسه کنید من تو عکسهای کانن جزییات بیشتری رو می بینم هر چند شرایط عینا یکسان نیست

masoud glx
23-02-2014, 14:35
در تاکید نوشته دوست گرامی Naamre عرض کنم که در موارد عمومی و طی چندین و چند سال حضور و پیگیری خودم در این زمینه، استفاده عمومی و عرف دوربین های خونگی بصورت کاملا واید هستش و معمولا توی محل های indoor استفاده میشه ... بالا بردن فوکال در ایندور هم که همونطور که به طور صحیح فرمودن دیافراگم رو هرچه بیشتر میبنده و سرعت عکاسی پایین میاد .
پس در صورتی که استفاده عادی دارید و به فکر موارد خاصی مثل پرنده و اینها نیستید ، بهتره که به دوربین های با واید بیشتر مثلا 24 بجای 28 (معادل) فکر کنید. مطمئنا پشیمون نمی شید.

شاد باشید.

najee
23-02-2014, 18:11
دوستان درسته که میگن هر چی پیکسل بالاتر باشه اگه حسگر بزرگتر نشه فقط نویز تصویر بیشتر میشه.
من خودم اول قبول نداشتم ولی به مرور با تعویض دوربنهای زیادی که انجام دادم دارم به این باور میرسم که بهترین پیکسل واسه دوربینهای کامپکت 12پیکسل واقعا عالی .14و16و18پیکسلی که حسگرهای هم اندازه داشتن
نویزشون بیشتر بود.
یه نظر ixus240 بهتر یا510ازنظر شما.چون ظاهرا 510ژاپن اصل توبازار ولی 240چین.ولی لنز 240خیلی وایدنسبت به 510

adolf32
23-02-2014, 18:56
من wx60 را گرفتم اما کیفیت صفحه نمایشش پاییینه عکسو واقعی نشون نمیده تو تلوزیون یا مانیتور که نگاه کنی فرق میکنه .... !!!

adolf32
23-02-2014, 21:54
دوستان کسی با wx60 سونی کار کرده صفحه نمایشش بی کیفیته و رنگها را درست نشون نمیده و با زاویه نگاه کنی تار میشه عکس را واقعی نشون نمیده حتما باید تو مانیتور ببینی ...

Pedram_IR
24-02-2014, 17:46
سلام
به ترتیب این مدل ها را بگیر :
sx240
sx260
sx270]
sx280
البته دقت کن برای مدلهای 270 و 280 بگرد دوربینی بخر که شماره سریال 12 رقمی داشته باشه و رقم ششم شماره سریال 0 ، 1 ، 2 نباشه . به این خاطر که تولیدی سری اول هستند این شماره سریال ها .
موفق باشید

یعنی sx240 از sx280 بهتره؟ بعدم اینکه s110 چطوره؟

Saeed7Star
24-02-2014, 18:01
دنبال یک دوربین تو رنج قیمتی نهایتا 1 میلیون و صد هستم .
اولویت اول کیفیت عکس و بعد فیلم هست برای مصارف خانگی و مسافرت و ...
اول نظرم روی sx280 بود ولی زیاد ازش بد میگن مخصوصا از باطریش.سونی هم انگار دوربینهای خوبی تو این رنج داره مثل سری HX،از کنن هم s110 هستش،لطفا از برندهای سونی یا کنن یه راهنمایی کنید که چی بگیرم مخصوصا الان که نزدیک عید هم هستو شرکتها جشنواره گذاشتن.
-زوم اپتیکلش حداقل 10 باشه
-wifi داشته باشه هم بد نیست
-دارای لنز واید و اندازه سنسور مناسب باشه

naamre
24-02-2014, 18:58
دوستان درسته که میگن هر چی پیکسل بالاتر باشه اگه حسگر بزرگتر نشه فقط نویز تصویر بیشتر میشه.
من خودم اول قبول نداشتم ولی به مرور با تعویض دوربنهای زیادی که انجام دادم دارم به این باور میرسم که بهترین پیکسل واسه دوربینهای کامپکت 12پیکسل واقعا عالی .14و16و18پیکسلی که حسگرهای هم اندازه داشتن
نویزشون بیشتر بود.
یه نظر ixus240 بهتر یا510ازنظر شما.چون ظاهرا 510ژاپن اصل توبازار ولی 240چین.ولی لنز 240خیلی وایدنسبت به 510

از نظر کیفیت تصویر تفاوت چندان زیادی ندارن پیرو صحبتهای قبلی من شاید 240 رو انتخاب کنم (واید بهتر) و همچنین عکسا شو تر تمیز تر دیدم .در نهایت بستگی به نیازهاتون داره با توجه به دیافراگم بازتر 240 برای عکاسی خونگی بهتره. من شخصا حساسیت زیادی به کشور سازنده ندارم و کیفیت ساخت رو بررسی می کنم اگر پایین نیومده باشه برام چین هم مهم نیست . در ضمن هر دو باتری نسبتا ضعیفی دارن

در مورد رزلوشن اگر بخواییم صحبت کنیم باید بگم که اپتیمم رزلوشن برای دوربینهای کامپکت 6 هست و با افزایش اون داینامیک رنج کاهش پیدا می کنه نویز افزایش و کلا به نوعی عکس از حالت طبیعی خارج می شه علت: کوچک شدن فوتو سلها یا همون پیکسلهاست که با کاهش سایز اطلاعات کمتری رو دریافت می کنن که در این حالت نویز بیشتر خودش رو نشون می ده. اولین بار که 510 رو دیدم حس کردم باید دروبینی خوب با قیمت مناسب و عکسهای دوست داشتنی باشه .ولی با تعجب دیدم توی رویو ها نکات زیاد جالب ازش ذکر نشده چرا. راستش تا مقایسه شما رو ندیده بودم فکر می کردم خوب پیش میاد شرکتها بعضی محصولات ضعیف رو هم تولید می کنن اما وقتی مشخصات دو دوربین رو چک می کردم متوجه شدم total pixel این دوربین 16 هست و effective شده 10 این می تونه مربوط به طراحی لنزش باشه برای اینکه بتونه این فاصله ی کانونی پوشش بده به هر حال با توجه به این قضیه سایز فوتو سلهای دو دوربین یکی هست و مثل این می مونه که 510 با 10 مگاپیکسل از 16 مگاپیکسل روی چیپ تصویرش عکس به شما تحویل میده! اول فکر کردم توی سایت photographyblog اشتباهی شده ولی وقتی سایت خود کنون رو هم دیدم مطمئن شدم جالبتر اینکه تو سایت کانون سایز چیپ تصویر رو هم 1/3 زده این نشون می ده بخش عمده ای از چیپ در تولید تصویر دخالت ندارن که احتمالا به طراحی دوربین ربط پیدا می کنه . علت کیفیت معمولی عکساش با وجود رزلوشن پایین دوربین همینه در صورت تمایل به سایتهای زیر مراجعه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_030

naamre
24-02-2014, 19:36
جالب سونی تو کامپکتای معمولی منجمله سری HX ظاهرا کاربرای عمومی رو که زوم و مگاپیکسل براشون مهمه نشونه گرفته ریوی hx 200 V رو داشتم نگاه می کردم نوشته کیفیت عکس خوب .اگر از نزدیک نگاه نکنید جای دیگه هم نوشته از دست رفتن جزئیات حتی در ایزوی 100

البته وقتی 18 مگاپیکسل رو روی این سایز چیپ تصویر جا می ده بیشتر از اینم نباید انتظار داشت تو سری جدیدم که بردتشون رو 20 و 21 مگاپیکسل.

رویو و نمونه عکسها

adolf32
24-02-2014, 21:19
hx600 را گرفتم زیاد راضیی نیستم کیفیت ساختش پایینه اینا که تو بازار هست حتما کانن بگیر ...

ali.reihani
24-02-2014, 23:02
سلام دوستان!
از 700 تومن به پایین چه دوربینی رو پیشنهاد میدید!؟؟
میدونم دوربین زیاده ولی نام چندتا از بهترین ها رو بگید!{با اولویت}
کیفیت فیلم و عکس اس هم در حد یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای باشه!
خیلی خیلی ممنون میشوم!

naamre
25-02-2014, 10:40
سلام دوستان!
از 700 تومن به پایین چه دوربینی رو پیشنهاد میدید!؟؟
میدونم دوربین زیاده ولی نام چندتا از بهترین ها رو بگید!{با اولویت}
کیفیت فیلم و عکس اس هم در حد یک دوربین حرفه ای یا نیمه حرفه ای باشه!
خیلی خیلی ممنون میشوم!

اگر مباحث قبلی رو مطالعه کنید اشاره شده که در همین رنج قیمت دوربین s110 کنون با توجه به ویژگیهایی که داره از لحاظ کیفیت عکس بهترین گزینه است تو کیفیت فیلم هم عملکرد نسبتا خوبی داره . اگر کیفیت فیلم برداری بهتری مد نظر دارید در کنار کیفیت عکس خوب SX 280 کنون مورد مناسبی هست این دوربین یه ایراد فریم ویر داشت که وقتی فیلم برداری می کردید چند ثانیه فیلم می گرفت و ظاهرا باتری تخلیه می شد و خاموش که با عرضه ی فریم ویر جدیدش مشکل حل شده می تونید از طریق نمایندگیها بیشتر پیگیری کنید.تو لینک زیر به مشکل فیلم برداری این دوربین و راه حلش اشاره شده اگر فریم ویر دوربین 1.0.2.0 باشه مشکل حل شده است. بقیه دوربینها هم با 5 تا 10 درصد اختلاف در کیفیت فیلم و عکس با امکاناتی کم بیش مشابه قرار دارن. قبل از خرید این دوربین حتما از رفع شدن مشکل باتری اطمینان حاصل کنید.

moriss
25-02-2014, 11:32
دوستان کسی با wx60 سونی کار کرده صفحه نمایشش بی کیفیته و رنگها را درست نشون نمیده و با زاویه نگاه کنی تار میشه عکس را واقعی نشون نمیده حتما باید تو مانیتور ببینی ...

wx جزو سریهای باکیفیت و کامپکت سونی هست. من wx7 دارم هم کیفیت عکس و فیلمش خوبه هم کیفیت صفحه نمایشش

toorajjj
25-02-2014, 13:46
اول نظرم روی sx280 بود ولی زیاد ازش بد میگن مخصوصا از باطریش.سونی هم انگار دوربینهای خوبی تو این رنج داره مثل سری HX،از کنن هم s110 هستش،لطفا از برندهای سونی یا کنن یه راهنمایی کنید که چی بگیرم مخصوصا الان که نزدیک عید هم هستو شرکتها جشنواره گذاشتن.
سونی hx50v

ali.reihani
25-02-2014, 14:48
اگر مباحث قبلی رو مطالعه کنید اشاره شده که در همین رنج قیمت دوربین s110 کنون با توجه به ویژگیهایی که داره از لحاظ کیفیت عکس بهترین گزینه است تو کیفیت فیلم هم عملکرد نسبتا خوبی داره . اگر کیفیت فیلم برداری بهتری مد نظر دارید در کنار کیفیت عکس خوب SX 280 کنون مورد مناسبی هست این دوربین یه ایراد فریم ویر داشت که وقتی فیلم برداری می کردید چند ثانیه فیلم می گرفت و ظاهرا باتری تخلیه می شد و خاموش که با عرضه ی فریم ویر جدیدش مشکل حل شده می تونید از طریق نمایندگیها بیشتر پیگیری کنید.تو لینک زیر به مشکل فیلم برداری این دوربین و راه حلش اشاره شده اگر فریم ویر دوربین 1.0.2.0 باشه مشکل حل شده است. بقیه دوربینها هم با 5 تا 10 درصد اختلاف در کیفیت فیلم و عکس با امکاناتی کم بیش مشابه قرار دارن. قبل از خرید این دوربین حتما از رفع شدن مشکل باتری اطمینان حاصل کنید.

خیلی ممنون از پاسختون!
این دوربین چه طور است آیا در حد sx280 کنون هستش!
فوجی فیلمfine pixf750exr ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و اینکه مودل s110 عکس برداریش از sx280 بهتر هستش!
و این دو مودل سونی:
WX60 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
W730 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مودل نیکون که گرونتره از بقیه هستش:{نقطه بین digi و kalaرو بردارید}
S9500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسیار ممنون از بین اینها بهرتین نشو لطفا بگید تا بخرمش چون گزینه ی خوب دیگری فکر نکنم وجود داشته باشه!:n01:

ali.reihani
25-02-2014, 15:47
سونی hx50v
این مقایسه رو ببینید تا زه مودل sx260 هستش!{غذر میخوام از اساتید}

رنگ های زنده تری داره کنون!

naamre
25-02-2014, 17:37
خیلی ممنون از پاسختون!
این دوربین چه طور است آیا در حد sx280 کنون هستش!
فوجی فیلمfine pixf750exr ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و اینکه مودل s110 عکس برداریش از sx280 بهتر هستش!
و این دو مودل سونی:
WX60 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
W730 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مودل نیکون که گرونتره از بقیه هستش:{نقطه بین digi و kalaرو بردارید}
S9500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسیار ممنون از بین اینها بهرتین نشو لطفا بگید تا بخرمش چون گزینه ی خوب دیگری فکر نکنم وجود داشته باشه!:n01:

دروبین s110 به لحاظ چیپ تصویر بزرگتر و دیافراگم باز تر کیفیت عکس بهتری نسبت به تمامی مدلهایی که ذکر کردید داره به ویژه در شرایط indoor . در فیلم برداری sx280 می تونه 60 فریم بر ثانیه فیلم بگیره و همچنین سلفش sx270 هر دو خیلی مشابه هم هستن.

در مورد f750 exr فوجی باید بگم که متاسفانه رویوی چندان زیادی ازش ندیدم که بخوام نظر بدم f660exr رو دیدم نظرا مثبت هست روش اما یه چند تا نکته داره . اولا سری exr فوجی که از f200 و f70 شروع شد بهترین کیفیت عکس رو زمانی ارائه می کنن که از مد exr استفاده بشه من با سری های جدیدش کار نکردم ولی اگر مثل F200 و ّF70 باشن می تون جذاب باشن روی مد P باید رزلوشن رو روی 8 قرار بدید تا این مد اتوماتیک فعال بشه در این حالت امکان الحاق پیکسلها به همدیگه و جود داره و دوربین مثل یه دوربین 8 مگاپیکسلی عمل می کنه که باعث بهبود کیفیت عکس میشه. البته مد های پیش فرض exr رو هم داره به هر حال 1- بهترین کیفیت عکس در حالت نصف رزلوشن اسمی داره به نظر من 8 کاملا کفایت می کنه . 2- به واقع یه دوربین پونت اند شوت نیست و نباید انتظار داشته باشید که رو اتو عکسای جذابی بهتون بده ممکنه ضد حال بزنه .نیاز به تنظیمات داره به صورت پیش فرض سریع روی ایزوی بالاتر سویچ می کنه . در حالت دیفالت هم رنگ عکساش کمی فلت هست و عمق نداره و این سخن سره دراز داره خلاصه اگر خریدید بهم بگید تا بهترین تنظیماتشو تو شرایط مختلف بهتون بگم ولی به همون اندازه شما هم باید پر حوصله باشید :)

نیکون 9500 دروبینی نیست که بتونم به کسی توصیه بکنم کیفیت تصویر فدای مگاپیکسل شده اگر از این سری خواستید بخرید فقط 9100 رو بخرید که 12 مگاپیکسلی هست.

نمی دونم قبلا مشخصات w730 رو چک کردید یا نه ولی این دوربین hd فیلم می گیره برد فلش کمی داره 2.8 متر و چیپ تصویرش ccd هست که در حال حاضر دیگه تو کمتر دوربینی استفاده می شه مشخصاتش جذاب نیست صحبتی هم ازش نیست.

WX60 دوربینی 16 مگاپیکسلیه تو شرایط outdoor و نور مناسب عملکرد خوبی داره ولی انتظار زیادی هم ازش نداشته باشید.

اگر بخوام جمع بندی کنم اول S110 بعد در رتبه بعدی بین f660 که 8 مگاپیکسلی شده و سری sx کانن که از 230 شروع می شه تا 280 و نیکون s9100 با توجه به سلایق خودتون می تونید انتخاب کنید چرا که هرکدم نقاط ضعف و قوت خودشون رو دارن. هر چند به طور کلی سری sx پر طرفدار تر هستن.

ali.reihani
25-02-2014, 19:00
خیلی ممنون در اینجا چند سوال باقی مونده!
آیا شما با 280 کار کرده اید!؟
و اینکه شرایط برای تست عکس دوربین آیا بهترین اش indoor هستش!{در شرایط تاریکی کدام}
من با توجه دیدن چند تا عکس از سری sx و s به چشم ام آمد که سری sx در کل رنگ های زنده تری به نمایش میگذاره و اختلاف در شرایط indoor خیلی زیاد نیست!
و اینکه با این که sx280 از موتور پردازشی جدیدتری نسبت به s110 استفاده میکنه بنظرم گزینه بهتری باشه!
و دوربین نیکون از صفحه نمایش oled استفاده میکنه!{زیاد مهم نیست
و یک سوال دیگه به نظر شما اون مورد فوجی فیلم بهتره یا sx280 کنون!
و در آخر ضمن تشکر بین ایندو کدوم رو انتخاب میکنید:
و100 {indoor{inb
در شرایط فلش{برتری با sx}
در روز معمولی:{نمیدونم با حداکثر تنظیمات گرفتن یا نه}{برتری با sx}

naamre
25-02-2014, 19:52
خیلی ممنون در اینجا چند سوال باقی مونده!
آیا شما با 280 کار کرده اید!؟
و اینکه شرایط برای تست عکس دوربین آیا بهترین اش indoor هستش!{در شرایط تاریکی کدام}
من با توجه دیدن چند تا عکس از سری sx و s به چشم ام آمد که سری sx در کل رنگ های زنده تری به نمایش میگذاره و اختلاف در شرایط indoor خیلی زیاد نیست!
و اینکه با این که sx280 از موتور پردازشی جدیدتری نسبت به s110 استفاده میکنه بنظرم گزینه بهتری باشه!
و دوربین نیکون از صفحه نمایش oled استفاده میکنه!{زیاد مهم نیست
و یک سوال دیگه به نظر شما اون مورد فوجی فیلم بهتره یا sx280 کنون!
و در آخر ضمن تشکر بین ایندو کدوم رو انتخاب میکنید:
و100 {indoor{inb
در شرایط فلش{برتری با sx}
در روز معمولی:{نمیدونم با حداکثر تنظیمات گرفتن یا نه}{برتری با sx}

با sx280 کر نکردم. خیر دوربین خوبه که در تمامی شرایط عملکرد خوبی داشته باشه اما در شرایط out door زیر نور خورشید اغلب دوربینها حتی دوربین گوشیهای موبایل عکسهایی قابل قبول می گیرین و ضعف عده اونها در نور کم و indoor هست. در شرایط indoor دوربینها روی iso بالا سویچ می کنن تا عکسی واضح و قابل قبول بگیرن 1- سرعت شاتر افزایش پیدا کنه تا سوژه فریز بشه و محو نیافته در ضمن 2-عکس تاریک نشه. 3- سایه های ناخوشاید حاصل از عملکرد فلاش مستقیم کم اثر بشن . به علت عملکرد خوب s110 در iso های بالا تر به ویژه 800 و 1600 و همچنین امکان استفاده از دیافراگم باز تر این دوربین عکسهای بهتری تو این شرایط ارائه می کنه.

در عکس ماکرو که واضح s110 عملکرد بهتری داره و از نزدیگتر ماکرو می گیره یعنی جزییات بیشتری می ده.

در فلش برتری با s110 کنترل بهتر وایت بالانس. sx280 عکسش متمایل به زرد شده . در ضمن برد فلش s110 حدود 7 متره در حالی sx280 در حدود 3.5 متر هست وقتی عکس دسته جمعی می گیرید که مجبور از افراد فاصله بگیرید خوب خودشو نشون می ده .در نظر داشته باشید اگر فاصله شما از سوژه بیشتر از 3.5 متر بشه فلش sx280 جواب گو نخواهد بود. در ضمن لطفا روی عکسا یک کلیک دیگه بکنید و در حالت فول سایز مقایسه بکنید.

این عکس از رو پوستر گرفته شده و اختلاف جزییه شاید یکی دو درصد بشه گفت sx280 شارپتره این خیلی مهم نیست چون خودتون هم می تونید با نرم افزار شارپنس عکس رو افزایش بدین.
عکسهای iso 800 و iso 1600 رو در حالت فول سایز هم مقایسه کنید.

s110 با فرمت raw عکس می گیره که امکان پردازش عکس با نرم افزار های حرفه ای مثل فو توشاپ رو می ده و شما رو به خروجی jpg که توسط نرم افزار خود دوربین پردازش شده محدود نمی کنه.

در مورد نیکون و صفحه نمایشش لطفا خودتون جستجو کنید

sx280 و حتی نیکون S9100 در مقایسه فوجی یوزر فرنردلی تر هستن و در ضمن گفتم بهترین کیفیت عکس فوجی رو 8 هست ولی اون دوتا 12 هستن. در مورد انتخاب هم نظرم رو گفتم. در نهایت هر دوربینی خواستید بخرید از نزدیک ببنید دستتون بگیرید و باهاش عکس بندازید اگر لذت بخش بود بخریدش.

naamre
25-02-2014, 20:11
این مقایسه رو ببینید تا زه مودل sx260 هستش!{غذر میخوام از اساتید}

رنگ های زنده تری داره کنون!

با یک بار کلیک روی عکسها اونها رو فول سایز مقایسه کنید متوجه می شید اختلاف کیفیت دو عکس تا چه حده.

ali.reihani
25-02-2014, 21:13
سخنان شما همه متین است!
و دو گزینه موند اول_s110 و دوم_sx280!{سونی دوربینی در رقابت با این دو ندارد؟}
بسیار ممنون از توجه و وقتی که گذاشتید!{از این به بعد میتونی آدرس این صفجه رو برای اونایی که کمک هایی مثل من خواستند بدهید}

با یک بار کلیک روی عکسها اونها رو فول سایز مقایسه کنید متوجه می شید اختلاف کیفیت دو عکس تا چه حده.
برای مثال وضوح گل ها رو نگاه کنید!{پایین خونه و جاهای دیگه}
شاید بد افتاده:n02:

Saeed7Star
25-02-2014, 22:00
دوستان اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید اگه مدلی معرفی میکنید لطفا از معایب و مزایاش هم بگید.
ممنون

yaran99
25-02-2014, 22:19
دوستان عدد مربوط به محدوده دیافراگم اگه کوچکتر باشه بهتره؟ مثلا محدوده دیافراگم canon s110 برابرf/2.0-5.9 و canon s120 برابر f/1.8-5.7 کدام بهتره؟
در کل کدام دوربین را پیشنهاد میدهید s110 یا s120 ؟

Pedram_IR
26-02-2014, 00:26
قیمت xf1 و s110 هر دو در آمازون 200 دلاره، پس چرا اولی در ایران حدود 1 میلیون قیمتشه و دومی 700؟

naamre
26-02-2014, 11:07
دوستان عدد مربوط به محدوده دیافراگم اگه کوچکتر باشه بهتره؟ مثلا محدوده دیافراگم canon s110 برابرf/2.0-5.9 و canon s120 برابر f/1.8-5.7 کدام بهتره؟
در کل کدام دوربین را پیشنهاد میدهید s110 یا s120 ؟

قبلا هم در مورد این به نوعی صحبت شده بود :

فرمولش بر اساسf تقیسم بر رادیکال 2 به توان n بدست می یاد n همون استاپهای دیافراگمه که از 0 شروع می شه و یک به یک بالا می ره در نتیجه شما دارید f/1 و f/1.4 و f/2 و......تا f/32 و... که برای راحتی فقط مخرج به شکل زیر نمایش داده می شه

1-1.4-2-2.8-4-5.6-8-11-16-22

در دوربینهای پیشرفته تر این اعداد به صورت 1/2 استاپ یا 1/3 و 1/4 هم تقسیم بندی می شن که ترتیبهای زیر رو ایجاد می کنن

1

-1.2-

1.4

-1.7-

2

-2.4-

2.8

در ترتیب 1/2 استاپ

1

-1.1-1.2-

1.4

-1.6-1.8-

2

-2.2-2.5-

2.8

در ترتیب 1/3 استاپ
-

1

-1.1-1.2-1.3-

1.4

-1.5-1.7-1.8-

2

-2.2-2.4 در ترتیب 1/4 استاپ

با توجه به ترتیب بالا دیافراگم S120 در حالت ماکزیمم حدود 1/3 استپ باز تر از S110 عمل می کنه و اصطلاحا سریعتره هر چی که این اعداد کوچکتر باشند لنز دیافراگم بازتری داره و اصطلاحا لنز سریعتری و بهتریه.برای درک بهتر باید بگم تو هر استپ باز شدن دیافراگم نور ورودی دو برابر می شه .وقتی دیافراگم روی 1.8 قرار می گیره حدود 33 درصد نور بیشتری به چیپ تصویر می رسه. برای مثال شرایط عکاسی شما ملزم می کنه با S110 در حالی که دیافراگم روی 2 و سرعت شاتر 1/10 هست عکس بگیرید. اگر توی همون شرایط بخوایید با S120 عکس بگیرید می تونید دیافاگم رو روی 1.8 و سرعت شاتر رو روی 1/13 قرار بدید این یعنی 33 درصد سرعت شاتر افزایش پیدا کرده که خیلی هم زیاد نیست و تصور نمی کنم تاثیر زیاد در نحوه عکاسی شما بذاره. سرعت شاتر بیشتر تاثیر لرزش دوربین و حرکت سوژه که موجب بلور شدن سوژه و عکس می شه رو کم می کنه این قضیه تو شرایط نور کم بیبشتر مشهوده. درسته که افزایش ISO , لرزشگیر مکانیکی هم به نوعی به بهبود این قضیه کمک کنن اما در مورد این دو دوربین تغییر چندان در دو مورد آخر صورت نگرفته. این اختلاف قیمت بین 110 و 120 منطقی نیست هرچند که لنز 120 سریعتره و امکان فیلم برداری FHD 60 فریم داره تا قیمت S120 گزینه های دیگه هم هستن که می تونن رقیبای خیلی جدی باشن. مثل X10 و XF1 فوجی G15 کانن , دروبینهای DSLR مثل D3100 نیکون و 1100D کنون. اگر خواستید 120 S رو بخرید در نظر بگیرید که در اصل 400 تومن به خاطر همون فیلم برداری FHD که 60 فریم بر ثانیه و دو برابر شدن رزلوشن صفحه نمایشش و 15 درصد بهبود عمر باتری دارید پرداخت می کنید.

naamre
26-02-2014, 11:22
دوستان اگه میشه یکم بیشتر راهنمایی کنید اگه مدلی معرفی میکنید لطفا از معایب و مزایاش هم بگید.
ممنون

در چند صفحه آخر در موردشون صحبت شده اگر شما زوم 10 برابر می خوایید ناچارید از بین کامپکتهای سوپر زوم انتخاب کنید. نیکون S9100 - کانن سری SX - فوجی فیلم F660 EXR عمده دوربینهای این سری هستن دوربینها دیگه با رزلوشن بالای 12 در سری دوربینهای کامپکت زیاد توصیه نمی شه پس از سونی من چیزی پیشنهاد نمی کنم به نظرم 1 میلیون هم برای دوربین کامپکت خیلی زیاده تو این رنج قیمت شما دوربینهای SLR رو دارید مثل 1100d کانن و d3100 نیکون که کیفیت عکسشون با کامپکتها تفاوت زیادی داره ولی کیفیت عکس یک کامپکت مثل S120 ّبا قیمت 1140 با s110 که 700 هست به 2 ,3 درصد هم نمی رسه.

Saeed7Star
28-02-2014, 22:53
s110 مثل sx280 مشکل باتری نداره ؟

Pedram_IR
01-03-2014, 00:30
کیفیت عکس HX20 و HX50 در مقایسه با S110 چطوره؟

mo_ha969
01-03-2014, 02:15
سلام.یک سوال داشتم خواهشن هر کی میدونه راهنمایی کنن.من یک دوربین برای استفاده خانگی میخوام.هم عکس و هم فیلم برداری.بودجم هم نهایتا 300 تومنه.قبلا یک canon sx-130 داشتم.مشکل این دوربین توی فیلم برداریش بود.وقتی با کیفیت اچ دی میگرفتی تقریبا در هر ثانیه یک مگ فضا پر میکرد.بنابراین حافظه زود پر میشد.از طرفی باتری هم بعد 15 ذقیقه فیلمبرداری خالی میشد.در هر صورت درسته که کیفیتش بالا بود.ولی به درد استفاده خانگی نمیخورد.
من دنبال دوربینیم که با یکبار شارژ مدت زیادی بشه عکس و فیلم باهاش گرفت.شما چه پیشنهاد میکنید؟

naamre
01-03-2014, 10:33
سلام.یک سوال داشتم خواهشن هر کی میدونه راهنمایی کنن.من یک دوربین برای استفاده خانگی میخوام.هم عکس و هم فیلم برداری.بودجم هم نهایتا 300 تومنه.قبلا یک canon sx-130 داشتم.مشکل این دوربین توی فیلم برداریش بود.وقتی با کیفیت اچ دی میگرفتی تقریبا در هر ثانیه یک مگ فضا پر میکرد.بنابراین حافظه زود پر میشد.از طرفی باتری هم بعد 15 ذقیقه فیلمبرداری خالی میشد.در هر صورت درسته که کیفیتش بالا بود.ولی به درد استفاده خانگی نمیخورد.
من دنبال دوربینیم که با یکبار شارژ مدت زیادی بشه عکس و فیلم باهاش گرفت.شما چه پیشنهاد میکنید؟

دوست عزیز هیچ تحول بنادینی توی دوربینها صورت نگرفته شما اگر بخوایید این دوربین رو عوض کنید تصور نمی کنم جایگزین خوبی توی اون رنج قیمت براش پیدا کنید جای شما باشم یه کارت حافظه 16 یا 32 براش می خرم و دو جفت باتری و باتری شارژر خوب و با همین مشکلات جزیی دوربینم کنار می یام.

naamre
01-03-2014, 10:43
کیفیت عکس HX20 و HX50 در مقایسه با S110 چطوره؟

تو سایت زیر خودتون مقایسه کنید

بعد از اینکه توی ردیف دست چپ و راست دوربینها رو انتخاب کردید یک سری عکسها توی شرایط مختلف لود می شه مثلا indoor تو ایزو 80 رو برای S110 و در کنارش برای HX50 انتخاب کنید یعنی روش کلیک کنید . تا عکسها باز بشه تو سایز 800p بعد روی Full size image کلیک کنید تا عکسهای فول سایز کنار به کنار مقایسه شن در نظر داشته باشید در شرایط یکسان عکسها رو مقایسه کنید. اگر خواستید وقتی فول سایز باز شدن save as رو بزنید و عکس رو روی کامپیو تر تون ذخیره کنید. اونوقت می بینید که تقریبا هیچ کدوم از تار موهای عروسکه تو عکسهای HX50 حتی تو ایزو 80 قابل تشخیص نیست! شاید به نظر ریسایز کرد عکس از 20 به 12 مشکل رو حل بکنه. امتحان کنید تا ببینید چقدر کمک می کنه.

اینم مقایسه عکسهای S110 با HX20V تو سایت dpreview بعد از اینکه لینک رو کپی کردید و سایت باز شد به جای پاناسونیک یا هر کردوم دیگه از دوربینها S110 رو انتخاب کنید دقت کنید ایزوی عکسهای انتخابی یکی باشه. برای مثال عکسها رو رو ایزو 800 انتخاب کنید. تفاوت کیفیت عکسها کاملا مشهوده.

naamre
01-03-2014, 10:45
s110 مثل sx280 مشکل باتری نداره ؟

چیزی گزارش نشده و گمان نمی کنم .در ضمن تو sx280 هم با آپدیت فریم ویر به ورژن 1.0.2.0 مشکل قابل حله. موقع خرید می تونید چک کنید. یک نکته دیگه چون عمر باتری s110 حدود 200 عکسه می تونید یه باتری یدکی براش بگیرید.

naamre
01-03-2014, 11:49
ببنید تو ایزو 80 کیفیت عکسهای S110 , hx50v چقدر از لحاظ جزییات فرق می کنه دست راست s110 و دست چپ HX50V . در ضمن عکس HX50 ریسایز شده به 4000X3000 همون رزلوشن خروجی S110 هست من سعی کردم از مرکز تصویر انتخاب کنم تا مشکلات مربوط به لنزها حداقل باشه جزییات موها کاملا مشخص کننده است. در ضمن قیمت سونی 1170 تا 1230 و قیمت کانن بین 700 تا 720 هست

naamre
01-03-2014, 11:54
مشاهده ی عکسها در سایز واقعی

راست کانن S110 و چپ سونی HX50V

naamre
01-03-2014, 13:00
عکس s110 بعد کمی تغیر افزایش 15 واحد کنتراست و 5 واحد شارپنس با نرم افزار fast stone

naamre
01-03-2014, 13:02
در مقایسه با HX50V

naamre
01-03-2014, 17:22
یه تست دیگه من رزلوشن خروجی S110 رو تا 5184x3888 یعنی معادل خروجی سونی افزایش دادم . این بزرگنمایی با نرم افزار بوده و دیجیتالی هست پس انتظار افت کیفیت عکس رو دارم ولی با کمال تعجب خروجی جزییات بیشتری از خروجی عکس سونی داره

راست خروجی پس از بزرگنماییS110 - وسط خروجی S110 پس از بزرگنمایی افزایش شارپنس 5 واحد و کنتراست 10 واحد با نرم افزار fast stone - چپ خروجی sony hx50v -

دوستان توجه داشته باشن که کیفیت چیپ تصویر و سایز فوتوسلها تا چه حد می تونه در کیفیت کل عکس تاثیر گذار باشه و این چیپهای تصویر رو تا جایی که جا داره تقسیم کردن و دوربینهای 20 و 21 و همیجور با رزلوشن بالا تولید کردن هنر نیست.

doost_el
01-03-2014, 17:41
سلام
از دوستان کسی Sony HX 1 داشته ؟

یه خورده تو نت تحقیق کردم تقریبا تو رنج خودش همه ازش تعریف کرده بودند
در کل دوربین راضی کننده ای هست یا نه ؟

دست دوم این دوربین چند می ارزه ؟ می خوام بخرم

ممنون

Pedram_IR
01-03-2014, 17:43
دستت درد کنه، با این توضیحات کامل :) . پس با این حساب فکر کنم بهتر باشه که برم g15 بگیرم چون s110 که از hx50 بهتره و g15 از s110...

naamre
01-03-2014, 18:37
سلام
از دوستان کسی Sony HX 1 داشته ؟

یه خورده تو نت تحقیق کردم تقریبا تو رنج خودش همه ازش تعریف کرده بودند
در کل دوربین راضی کننده ای هست یا نه ؟

دست دوم این دوربین چند می ارزه ؟ می خوام بخرم

ممنون

دروبین HX1 مال سال 2009 هست یعنی 5 سال پیش. دوربینهای دیجیتال یه عمر مفید دارن که به خاطر تسهیل کار عکاسی به ابزارهایی پرکار هم تبدیل شدن به همین خاطر عمر مفیدشون ظرف 2 , 3 سه سال (بستگی به کاربرشون داره) می تونه به آخر برسه. عمر مفید این دوربینها به طور متوسط 6000 شات هست با لحاظ کیفیت ساخت می تونه کمتر یا بیشتر بشه . با توجه به قدیمی بودن این دوربین و اینکه شما دنبال دست دومش می گردید احتمال اینکه دروبین خوبی پیدا کنید کمه مگر اینکه از آشنایی مطمئن بخرید. در ضمن پایان عمرش الزاما به معنی این نیست که نتونه عکس بگیره.منظور اینه که کیفیت عکساش پایین می یاد.

Pedram_IR
01-03-2014, 18:54
دوربین sx50 کنون نسبت به g15 چطوره؟

doost_el
01-03-2014, 19:12
دروبین HX1 مال سال 2009 هست یعنی 5 سال پیش. دوربینهای دیجیتال یه عمر مفید دارن که به خاطر تسهیل کار عکاسی به ابزارهایی پرکار هم تبدیل شدن به همین خاطر عمر مفیدشون ظرف 2 , 3 سه سال (بستگی به کاربرشون داره) می تونه به آخر برسه. عمر مفید این دوربینها به طور متوسط 6000 شات هست با لحاظ کیفیت ساخت می تونه کمتر یا بیشتر بشه . با توجه به قدیمی بودن این دوربین و اینکه شما دنبال دست دومش می گردید احتمال اینکه دروبین خوبی پیدا کنید کمه مگر اینکه از آشنایی مطمئن بخرید. در ضمن پایان عمرش الزاما به معنی این نیست که نتونه عکس بگیره.منظور اینه که کیفیت عکساش پایین می یاد.

دم شما گرم
جواب کاملی دادید

دست دوم این دوربین پیدا کردم البته مال اشنا نیست با فرض اینکه همون 6000 شات هم زده باشه حدودا چقدر می ارزه ؟

و یه دوربین نو در حد همین دوربین بخوام بخرم حدودا چند قیمته ؟ چه مدلی و برندی پیشنهاد میدید ؟

naamre
01-03-2014, 19:58
دستت درد کنه، با این توضیحات کامل :) . پس با این حساب فکر کنم بهتر باشه که برم g15 بگیرم چون s110 که از hx50 بهتره و g15 از s110...

خوب شما لینکها دارید و می تونید عکس دوربینها رو مقایسه کنید .امیدوارم انتظار نداشته باشید که تفاوت عکس g15 و s110 به همین میزان باشه. هر دو از یک نوع پراسسور Digic 5 یک چیپ تصویر بهره می برن حتی برد فلاش هر دو یکیه. G15 امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می ده برد زوم بیشتر حداقل و حداکثر دیافراگم بازتر 2.8- 1.8-در مقابل 5.6-2 امکان نصب فلش اکسترنال . ماکروی قویتر وظاهر حرفه ای تر نمی گم امکاناتی که داره در کیفیت عکاسی شما و عکسهای شما بی تاثیر هست ولی از نظر من دوربین کامپکت دوربین کامپکت هست و اگر قرار باشه تو جیب جا نشه بدون شک باید با یه اس ال آر جایگزین بشه مخصوصا که از نظر قیمت هم تفاوت چندانی ندارن. در ضمن چندین بار هم اشاره کردم S110 تو رنج قیمت خودش تقریبا بی رقیبه. من اگر بخوام انتخاب کنم خوب S110 می خرم و یه جایی تو ذهنم خالی می زارم برای آینده که یه دوربین اس ال آر به این دوربین اضافه کنم . برای عکاسی دم دستی از s110 و عکسهای حرفه ای تر دروبین اس ال آر. کبودها و کاستیهای S110 هم چنان نیست که نشه باهاشون کنار اومد. با اضافه کردن یه باتری اضافه کمک گرفتن از سه پایه و Slave Flash یا فلاش پیرو برای نور پردازی غیر مستقیم و ترفندهای مختلف. علت این ذهنیت هم اینه که عکاسی رو دوست دارم و می خوام سرمایه گذاری بکنم که بیشترین استفاده رو ببرم . خوب همه این طور فکر نمی کنن . بعضی دوست دارن یه دوربین داشته باشن که همه کاری بکنه. با کمی و کاستیهاشم باید کنار بیان. با افکار من G15 همخوانی نداره. اما اگر دنبال یه دوربین هستید که بخواد رنج بیشتر نیازهاتون رو برآورده کنه خوب می تونه انتخاب خوبی باشه. البته باز بستگی به نیازهاتون داره . اگه بخوام از همه امکانات G15 استفاده کنم ممکنه مجبور شم همون فلشی که برای دوربینهای اس ال آر هم استفاده می شه بخرم و بخشی از اون هزینه ها رو هم تحمل کنم . بزرگترین صرفه جویی که می کنم اون لنز 24-140 هست. اگه بخوام این لنز رو از نیکون برای یه دوربین اس ال آر بردارم باید برم سراغ 105-18 ED VR که حدود 970 در میاد که معادل 157-27 جواب می ده و اگر از کانن بردارم 135-18 که معادل 202-27 می شه با قیمت 1200 این اول کاره حالا برای عکاسی ماکرو باید لنز جدا و هزینه های جداگانه ای بشه چون آدم می یوفته تو مسیری که به جلو هل داده می شه. اما اینجا یه سوال برای من پیش می یاد. وقتی دارم جثه نه چندان کوچیک G15 تحمل می کنم در ضمن عکسهای G15 تو ایزو 1600 و سایه ها تاریک پشت سر سوژه ها و صورتهای چاق و عکسهای فلت ناشی از فلش مستقیم و همه ی کمبود های یه دوربین کامپکت منو ناراحت نمی کنه چرا عکس ماکرویی که از فاصله ی 30 سانتی با یه دوربین اس ال آر 16 یا 20 مگاپیکسلی گرفتم ناراحتم می کنه؟ چرا فکر می کنم جزییاتی که از یه زوم 7x دارم و توی عکس یه دوربین کامپکت بیشتر از اون چیزیه که توی عکس یه دوربین اس ال آر 3x زوم دارم؟نمی خوام شما رو تو خرید مردد کنم منو بببخشید اگر زیاده روی می کنم و اینقدر حسابگرانه حرف می زنم ولی می خوام با آگاهی خرید کنید . دارم خودم رو مثال می زنم من یه دوربینی می خوام که عکسها خوب تا متوسط داشته باشه دم دستم باشه و همین برام کافیه .یا می دونم مثلا 2000000 برای این دوربینی که تو ذهنمه خیلی زیاده و واقعا من این دوربین رو دوست دارم و از عکاسی با اون لذت می برم . برام مهم نیست اگه کسی در این مورد نظری متفاوت با من داشته باشه . یه موضوع دیگه هم هست من از کار کردن با دوربینهای مختلف لذت می برم . برای من خرید یه دوربین جدید خودش یه جور تفریحه و این کا رو دوست دارم. برای این کارم حسابی هزینه می کنم.!

naamre
01-03-2014, 20:25
دم شما گرم
جواب کاملی دادید

دست دوم این دوربین پیدا کردم البته مال اشنا نیست با فرض اینکه همون 6000 شات هم زده باشه حدودا چقدر می ارزه ؟

و یه دوربین نو در حد همین دوربین بخوام بخرم حدودا چند قیمته ؟ چه مدلی و برندی پیشنهاد میدید ؟

در مورد قیمتش نظری ندارم .شما چه قدر می خوایید هزینه ی دوربین کنید؟

naamre
01-03-2014, 20:27
دوربین sx50 کنون نسبت به g15 چطوره؟

دوست من تمامی تلاش من این بود که بتونم راهکاری در اختیار شما قرار بدم که بتونید خودتون دوربینهای مختلف و عکسهای اونها رو بررسی کنید. و خودتون انتخاب کنید.

doost_el
01-03-2014, 20:53
در مورد قیمتش نظری ندارم .شما چه قدر می خوایید هزینه ی دوربین کنید؟

فکر کنم دوربین های نو روز در حد همین HX 1 الان حدود 750 تومن باشه ولی من می خواستم زیر 500 تومن هزینه کنم دست دو بگیرم
یه سوال دیگه کلا خرید دوربین عکاسی دیجیتال چند سال کار کرده عاقلانه هست ؟ مثلا همین دوربین

ممنون

Saeed7Star
01-03-2014, 22:20
به نظر شما تا سقف یک میلیون بهترین انتخاب برای مصارف خانوادگی چی میتونه باشه ؟ بدجوری گیر کردم ، هر چی بیشتر سرچ میکنم بیشتر قاطی میکنم . :n13:

naamre
02-03-2014, 00:22
فکر کنم دوربین های نو روز در حد همین HX 1 الان حدود 750 تومن باشه ولی من می خواستم زیر 500 تومن هزینه کنم دست دو بگیرم
یه سوال دیگه کلا خرید دوربین عکاسی دیجیتال چند سال کار کرده عاقلانه هست ؟ مثلا همین دوربین

ممنون

من خرید دوربین دست دوم رو توصیه نمی کنم اگر چند صفحه آخر رو بخونید بهترین دوربینهای که توی این رنج قیمت هستن معرفی شده. من در ضمن دوربین شبه اس ال آر مثل همین hx1 رو که کیفیت عکس یک کامپکت داره و قیافه و وزن حرفه ای رو توصیه نمی کنم مگر اینکه زوم بالا برای شما الویت داشته باشه مثل عکاسی حیات وحش یا پرندگان. در غیر این صورت برای مصارف خانگی بهتره سراغ دوربینهایی با واید مناسب و دیافراگم باز برید اگر تونستید 700 تا 720 پول دوربین بدید (توجه کنید برای کیف و محافظ نمایشگر و حافظه ی جانبی 40 تا 50 تومن باید بیشتر هزینه کنید) s110 کانن گزینه ی مناسی هست . گفتم صفحات آخر رو مطالعه کنید علت رو متوجه می شید. در غیر این صورت canon sx230,240,260 یا نیکون s9100 یا فوجی فیلم f660exr گزینه های مناسبی هستن. مواظب باشید با توجه به اینکه دنبال دوربین ارزان قیمت هستید به جای دوربین نو دست دوم نخرید

naamre
02-03-2014, 00:26
به نظر شما تا سقف یک میلیون بهترین انتخاب برای مصارف خانوادگی چی میتونه باشه ؟ بدجوری گیر کردم ، هر چی بیشتر سرچ میکنم بیشتر قاطی میکنم . :n13:

فکر می کنم مدلهایی که معرفی کردم شما رو دچار سر درگمی کرده اگر کامپکت خوب برای این مصارف می خوایید g15 و بعد از اون 300 تومن ارزون تر می تونید همون s110 رو بخرید.

ahmad72
02-03-2014, 05:00
دوستان کسی نمیتونه با اطمینان بگه مشکل باتری sx280 حل شده یا نه ؟

توی 2-3 تا ریویو دیدم که گفتن با آپدیت فریمور باتریش حدود 57 دقیقه جواب داده ، اما باز مطمئن نیستم !
بعد اینکه الآن هیچ دید کلی نسبت به عمر باتری دوربینا ندارم . 57 دقیقه عادیه ؟ کمه ؟ زیاده ؟

ارزش داره به جای sx280 مدل sx270 بگیرم ؟

ممنون ....:n16:

Pedram_IR
02-03-2014, 13:40
من دیشب یه G15 'گرفتم، هال خونمون با 4 تا لامپ کم مصرف داره... با فلاش که عکس می گیرم بدجور تصویر قهوه ای میشه، تنظیماتش چجوریه؟ ممنون می شم کمکم کنید..

naamre
02-03-2014, 15:38
من دیشب یه G15 'گرفتم، هال خونمون با 4 تا لامپ کم مصرف داره... با فلاش که عکس می گیرم بدجور تصویر قهوه ای میشه، تنظیماتش چجوریه؟ ممنون می شم کمکم کنید..

لطفا نمونه عکس ریساز شده و exif عکس رو بزارید. برای دونستن exif یا از روی عکس که توی دوربین نمایش داده می شه بخونید یا اینکه توی کامپیوتر روی عکس راست کلیک کرده properties رو انتخاب کنید برید روی تب Details و بعد جزییات رو تو بخش Camera بدید در ضمن مد عکاسی رو هم ذکر کنید یه راه دیگه نصب نرم افزار fast stone که رایگان هم هست بعد عکس رو باهاش باز کنید فو ل اسکرین و کلید i رو فشار بدید تا exif رو نشون بده

Pedram_IR
02-03-2014, 17:07
راستی بین دوربین های 300-350 تومنی، چه دوربینی خوبه؟ می خوام همیشه همراهم باشه...

naamre
02-03-2014, 17:27

در ضمن مبارک باشه به سلامتی و دل خوش ازش استفاده کنید

naamre
02-03-2014, 17:37
دوستان کسی نمیتونه با اطمینان بگه مشکل باتری sx280 حل شده یا نه ؟

توی 2-3 تا ریویو دیدم که گفتن با آپدیت فریمور باتریش حدود 57 دقیقه جواب داده ، اما باز مطمئن نیستم !
بعد اینکه الآن هیچ دید کلی نسبت به عمر باتری دوربینا ندارم . 57 دقیقه عادیه ؟ کمه ؟ زیاده ؟

ارزش داره به جای sx280 مدل sx270 بگیرم ؟

ممنون ....:n16:

این آپدیت فریم ویر برای SX270 هم امده پس احتمالا این مشکل تو این دوربین هم باشه. اگر سریال دوربین رو چک کنید و 6 مین عدد از سمت چپ 2 یا زیر 2 باشه به آپدیت فریم ویر نیاز داره. می تونید چک کنید یا ورژن فریم ویرش رو تو دوربین چک کنید یا حتی باهاش فیلم بگیرید اگر بیش تر از 5 دقیقه ارور مربوط به باتری رو نداد خوب مشکلی نداره در ضمن با فروشنده هم صحبت کنید که به شرط عدم مشکل فیلم برداری دوربین رو می خرید. تنها تفاوت دو دوربین در WIFI و GPS هست کهSX280 به اونها مجهز شده روشن بودن هر دو باعث کاهش عمر باتری می شه. در ضمن بر اساس استاندارد CIPA عمر باتری رو بر اساس تعداد عکسی که دوربین با باتری فول شارژ می تونه روی مد اتو و شرایط تعریف شده بگیره می سنجن که برای این دو دوربین 220 عکس هست و فکر می کنم این زمان فیلم برداری برای این سری دوربینها طبیعی باشه. به هر حال همراه داشتن باتری یدکی هم خیلی موثره و می تونه استفاده از هر دوربینی رو لذت بخش تر کنه. اینم لینک و روش آپدیت فریم ویر

Pedram_IR
02-03-2014, 18:17
لطفا نمونه عکس ریساز شده و exif عکس رو بزارید. برای دونستن exif یا از روی عکس که توی دوربین نمایش داده می شه بخونید یا اینکه توی کامپیوتر روی عکس راست کلیک کرده properties رو انتخاب کنید برید روی تب Details و بعد جزییات رو تو بخش Camera بدید در ضمن مد عکاسی رو هم ذکر کنید یه راه دیگه نصب نرم افزار fast stone که رایگان هم هست بعد عکس رو باهاش باز کنید فو ل اسکرین و کلید i رو فشار بدید تا exif رو نشون بده
اینم نمونه عکسهایی که خواسته بودید، چرا با فلش اینقدر قهوه ای شده؟

عکس با فلش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم عکس بدون فلش:

naamre
02-03-2014, 18:36
دوست من وقتی توی اتاق و بدون فلش عکس به این خوبی می گره چه اجباری به استفاده از فلاش هست! :) خوب شما دوربینی خریدید که باید بهتر بشناسید هر دوربینی یه سری ویژگیها داره که باید اونها رو بدونید عکس شما قهوای نشده کمی دم به زردی می زنه که مربوط به وایت بالانس تعریف شده تو خوده دوربین هست . دوربینی که خریدید قابلیتهای زیادی داره و شما می تونید وایت بالانس رو روی custom قرار بدید و اون طور که خوتون دوست دارید براش تعریف کنید بجای Flash . یا اینکه فلش مد رو روی Slow Synchro بذارید توجه کنید در این حالت سرعت شاتر و شرایط عکاسی رو حالت بدون فلش تنظیم می شه در ضمن فلش هم می زنه. این باعث می شه در حالی که پشت زمینه روشن تر بشه سوژه هم با نور فلش روشن تر بیوفته . فقط مواظب باشید اگر نور محیط کم باشه ممکنه عکس بلور بشه هرچند چون دوربین شما دیافراگم بازی داره احتمالش کمتره .شاید بهتر باشه از زوم استفاده نکنید یا کمتر زوم کنید به هر حال عکس بگیرید و مد ها و تنظیمات رو تغییر بدید تا بهترین عکسی که باب میل شماست گرفته بشه. یا توی Photo effects برید و my colors off رو on کنید و تغییر بدید. به هر حال باید با دوربنتون کار کنید تا لمش دستتون بیاد . اینم بگم عکسهایی که با فلش مستقیم گرفته می شه خیلی جذاب نمی شه خیلیها دوست دارن دوربینی داشته باشن که توی اتاق هم بدون فلش عکسهای قابل قبولی بگیره.

doost_el
02-03-2014, 20:41
سلام
میگم این S 110 که تعریفشو کردید قیمت باتریش چنده ؟ ( باتری یدک )
همچنین گفتند با یه بار شارژ میشه 200 عکس گرفت برا این 200 عکس رم چند گیگ نیازه و قیمتش چنده ؟
همچنین اگه حدود قیمت رم های ظرفیت بالاتر که با این سری دوربین ها سازگاری دارن هم دارید بگید

باتشکر موفق باشید

jalali2007
02-03-2014, 21:54
سلام یه سوال داشتم من می خوام دوربین بخرم تا 1 تومن بین s110 و g15 و hx50v موندم فیلمبرداری برام مهم زوم داشته باشه بدنیست . یک نمونه فیلمبرداری hx50v دیدم در حالت زوم خیلی عالی بود بنظرتون کدوم بگیرم ؟ کیفیت عکسم برام مهم تو این چند صفحه اخر که خوندم بیشتری یا نظر داشتن s110 کیفیت عکس بهتر واقعا اینطور یعنی s110 کیفیت عکس خیلی بهتر از hx50v ؟

Pedram_IR
02-03-2014, 22:19
دوست من وقتی توی اتاق و بدون فلش عکس به این خوبی می گره چه اجباری به استفاده از فلاش هست! :) خوب شما دوربینی خریدید که باید بهتر بشناسید هر دوربینی یه سری ویژگیها داره که باید اونها رو بدونید عکس شما قهوای نشده کمی دم به زردی می زنه که مربوط به وایت بالانس تعریف شده تو خوده دوربین هست . دوربینی که خریدید قابلیتهای زیادی داره و شما می تونید وایت بالانس رو روی custom قرار بدید و اون طور که خوتون دوست دارید براش تعریف کنید بجای Flash . یا اینکه فلش مد رو روی Slow Synchro بذارید توجه کنید در این حالت سرعت شاتر و شرایط عکاسی رو حالت بدون فلش تنظیم می شه در ضمن فلش هم می زنه. این باعث می شه در حالی که پشت زمینه روشن تر بشه سوژه هم با نور فلش روشن تر بیوفته . فقط مواظب باشید اگر نور محیط کم باشه ممکنه عکس بلور بشه هرچند چون دوربین شما دیافراگم بازی داره احتمالش کمتره .شاید بهتر باشه از زوم استفاده نکنید یا کمتر زوم کنید به هر حال عکس بگیرید و مد ها و تنظیمات رو تغییر بدید تا بهترین عکسی که باب میل شماست گرفته بشه. یا توی Photo effects برید و my colors off رو on کنید و تغییر بدید. به هر حال باید با دوربنتون کار کنید تا لمش دستتون بیاد . اینم بگم عکسهایی که با فلش مستقیم گرفته می شه خیلی جذاب نمی شه خیلیها دوست دارن دوربینی داشته باشن که توی اتاق هم بدون فلش عکسهای قابل قبولی بگیره.

من همه نوع تنظیمی روش انجام دادم، ولی آخرش وقتی با فلش می زنه، تصویر به زردی می زنه، فلش رو اتوماتیک تنظیمه، آخه با این وضعیت برد فلشی که من اینقدر روش حساس بودم به چه دردی می خوره؟
کلا تا فلش میزنه، تصویر زرد میشه، حتی من گذاشتمش روی فلوروسنت باز هم هیچ تغییری نکرد. رنگهای من، رو هم عوض کردم و روی شارپ کمتر و شارپ بیشتر گذاشتم باز هم تصویر با فلش باشه همون میشه، اصلا انگار تمام تنظیمات برای بدون فلش میشه، چون در تمام تنظیمها عکس که با فلش باشه یکی میشه...

اینجا هم ظاهرا همن مشکلات رو دارن:

jalali2007
03-03-2014, 07:11
هیچکس جواب منو نمیدی ؟
سلام یه سوال داشتم من می خوام دوربین بخرم تا 1 تومن بین s110 و g15 و hx50v موندم فیلمبرداری برام مهم زوم داشته باشه بدنیست . یک نمونه فیلمبرداری hx50v دیدم در حالت زوم خیلی عالی بود بنظرتون کدوم بگیرم ؟ کیفیت عکسم برام مهم تو این چند صفحه اخر که خوندم بیشتری یا نظر داشتن s110 کیفیت عکس بهتر واقعا اینطور یعنی s110 کیفیت عکس خیلی بهتر از hx50v ؟

naamre
03-03-2014, 09:31
هیچکس جواب منو نمیدی ؟

در مورد S110 و HX50 گفتنیها گفته شده می تونید عکسهای هر دو رو از سایتهای عکاسی دانلود و تو حالت فول سایز مقایسه کنید . همچنین نمونه فیلمها اونها رو . اگه چند صفحه آخر رو مطالعه کرده باشید لینک بعضی از سایتها رو می تونید پیدا کنید تو Google می تونید سرچ کنید بین دوربینهایی که گفتید اول G15 بعد S110 تو صیه می شه. S120 هم کیفیت فیلم برداری فول اچ دی 60 فریم در ثانیه داره و توصیه می شه ولی تازه اومده وقیمتش کمی بالاست. در ضمن کمی صبر حوصله داشته باشید 10 شب تا 7 صبح شاید شما پای اینترنت باشید و بقیه دوستان ممکنه مشغول کارهای خودشون باشن

Saeed7Star
03-03-2014, 09:59
به نظر شما چقدر طول میکشه قیمت S120 افت کنه ؟
کنن برای عید جشنواره گذاشته ؟

naamre
03-03-2014, 10:13
من همه نوع تنظیمی روش انجام دادم، ولی آخرش وقتی با فلش می زنه، تصویر به زردی می زنه، فلش رو اتوماتیک تنظیمه، آخه با این وضعیت برد فلشی که من اینقدر روش حساس بودم به چه دردی می خوره؟
کلا تا فلش میزنه، تصویر زرد میشه، حتی من گذاشتمش روی فلوروسنت باز هم هیچ تغییری نکرد. رنگهای من، رو هم عوض کردم و روی شارپ کمتر و شارپ بیشتر گذاشتم باز هم تصویر با فلش باشه همون میشه، اصلا انگار تمام تنظیمات برای بدون فلش میشه، چون در تمام تنظیمها عکس که با فلش باشه یکی میشه...

اینجا هم ظاهرا همن مشکلات رو دارن:

وقتی دوربین از فلش استفاده می کنه مخصوصا روی مد اتو , وایت بالانس رو بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده کارخونه که اونم مهندسان ساخت دوربین تعریف کردن تنظیم می کنه این yellow cast که شما دارید می بینید ربطی به قدرت فلش نداره اون لینکی هم که گذاشید در مورد yellow cast هست در شرایطی که نه از فلش استفاده می کنید نه از نور خارجی تنهایی نور خورشیده که وارد ساختمون می شه و با وجودی که دیوار ها رنگ سفید دارن و لی عکس دم به زدی می زنه در ضمن اسمی هم از دوربین g15 برده نشده.نه شرایط عکاسی مشابه شرایط عکاسی شماست نه دوربین مبحث شونه. شما اول از مد اتو خارج شید بزارید روی p بعد تنظیماتی که گفتم رو انجام بدید. مد فلش رو روی Slow Synchro گذاشتید ؟ تو my colors شما رنگ رو از حالت neutral به standard یا vivid و هیچ اتفاقی نیافتاد؟ در ضمن شارپنس هیچ ربطی به این قضیه نداره.

این عبارت canon g15 flash sample images رو تو google سرچ کنید و عکسها رو با خروجی دوربین خودتون مقایسه کنید. من یه عکس نمونه برای شما گذاشتم . در ضمن فکر می کنم برای این که بتونید از دوربینی که خرید خوب استفاده کنید نیاز داشته باشید کتابی در مورد عکاسی بخونید.

naamre
03-03-2014, 10:31
سلام
میگم این S 110 که تعریفشو کردید قیمت باتریش چنده ؟ ( باتری یدک )
همچنین گفتند با یه بار شارژ میشه 200 عکس گرفت برا این 200 عکس رم چند گیگ نیازه و قیمتش چنده ؟
همچنین اگه حدود قیمت رم های ظرفیت بالاتر که با این سری دوربین ها سازگاری دارن هم دارید بگید

باتشکر موفق باشید

لطفا یه زنگی به فروشگاه ها بزنید و پر سو جو کنید فکر می کنم 60 تا 70 تومن باشه لزومی هم نداره همین اول کاری با دوربین خودتون بخرید یه مدت ازش استفاده کنید اگر احساس نیاز کردید بخرید شما حداقل یه رم 4 گیگ می خوایید نه به خاطر عکسها بلکه به خاطر فیلم برداری که حداقل 20 دقیقه بتونید فیلم بگیرید در ضمن کلاس کارت حافظه 6 یا بالا تر باشه در زمینه قیمتها هم تو سایتها چک کنید قیمتهای مختلفی دارن سیلیکون پاور کلاس 10 با ظرفیت 4 حدود 20 تومنه

اینم یه رویو ی فارسی از این دوربین

naamre
03-03-2014, 10:33
به نظر شما چقدر طول میکشه قیمت S120 افت کنه ؟

وقتی مدل جدید تر بیاد

Saeed7Star
03-03-2014, 12:08

Pedram_IR
03-03-2014, 17:01
وقتی دوربین از فلش استفاده می کنه مخصوصا روی مد اتو , وایت بالانس رو بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده کارخونه که اونم مهندسان ساخت دوربین تعریف کردن تنظیم می کنه این yellow cast که شما دارید می بینید ربطی به قدرت فلش نداره اون لینکی هم که گذاشید در مورد yellow cast هست در شرایطی که نه از فلش استفاده می کنید نه از نور خارجی تنهایی نور خورشیده که وارد ساختمون می شه و با وجودی که دیوار ها رنگ سفید دارن و لی عکس دم به زدی می زنه در ضمن اسمی هم از دوربین g15 برده نشده.نه شرایط عکاسی مشابه شرایط عکاسی شماست نه دوربین مبحث شونه. شما اول از مد اتو خارج شید بزارید روی p بعد تنظیماتی که گفتم رو انجام بدید. مد فلش رو روی Slow Synchro گذاشتید ؟ تو my colors شما رنگ رو از حالت neutral به standard یا vivid و هیچ اتفاقی نیافتاد؟ در ضمن شارپنس هیچ ربطی به این قضیه نداره.

این عبارت canon g15 flash sample images رو تو google سرچ کنید و عکسها رو با خروجی دوربین خودتون مقایسه کنید. من یه عکس نمونه برای شما گذاشتم . در ضمن فکر می کنم برای این که بتونید از دوربینی که خرید خوب استفاده کنید نیاز داشته باشید کتابی در مورد عکاسی بخونید.

اسم دوربین تو عنوان تاپیکه، ولی حق با شماست، بدون فلاشه... :)
برا راهنمایی هم ممنون، گذاشتم رو حالت P با اون حلقه چرخنده ی جلو دوربین رنگ رو بردم رو آبی، رو B2 و B3 که گذاشتمش خوب شد...
اینم بگم که تمام تنظیمات دیگه ای رو که فرموده بودید، انجام داده بودم ولی اصلا تا ثیری نداشتن، الان این عکسی که گذاشتید خیلی خوب افتاده، چرا مال من اینطور نشد؟ ممکنه به خاطر اینکه هال با لامپ کم مصرف روشن میشه باشه؟

naamre
03-03-2014, 17:54
اسم دوربین تو عنوان تاپیکه، ولی حق با شماست، بدون فلاشه... :)
برا راهنمایی هم ممنون، گذاشتم رو حالت P با اون حلقه چرخنده ی جلو دوربین رنگ رو بردم رو آبی، رو B2 و B3 که گذاشتمش خوب شد...
اینم بگم که تمام تنظیمات دیگه ای رو که فرموده بودید، انجام داده بودم ولی اصلا تا ثیری نداشتن، الان این عکسی که گذاشتید خیلی خوب افتاده، چرا مال من اینطور نشد؟ ممکنه به خاطر اینکه هال با لامپ کم مصرف روشن میشه باشه؟

خوب exif عکسی روکه گذاشتم نگاه کنید و بر اساس اون تنظیم کنید metering mode رو روی Multi-segment بزارید نه pattern بعد focal length رو هم روی 16.5 mm یعنی به اندازه3X زوم و پشت سوژه رو هم دیورا قرار بدید خالی نباشه امتحان کنید اگر لازم شد ایزو رو هم رو 320 بزارید سعی کنید عکس از شخص باشه. یه نکته ی دیگه اگر قرار باشه که دوربین با همون قدرتی که از فاصله 7 متری فلش میزنه از فاصله 2 متری فلش بزنه مطمئن باشید تو عکس چیزی نمی مونه. وقتی صحبت از برد فلش 7 متری می شه یعنی دوربین شما کم نمی یاره . یکی از دوستان توی مراسمی می خواست عکس بگیره چون انتهای سالن ایستاده بود و می خواست از اون فاصله عکس بگیره در ضمن برد فلش دوربینش هم 4 متر بود عکسها همه تاریک بودن از بی کیفیت دوربین گله می کرد . در صورتی که جایی واسه گله نبود اگر با توجه به این نکته تو فاصله کمتر از 4 می ایستاد عکسهای خوبی می تونست بگیره .هر دوربین و ابزاری محدودیتهای خودشو داره و خارج از تواناییش نمی تونه کاری انجام بده هنر اینه که کسی که از اون ابزار استفاده می کنه خوب این محدودیتها رو بشناسه تا بتونه به خوبی ازش استفاده کنه.

Pedram_IR
03-03-2014, 18:25
منظور از metering mode چیه؟ کدوم قسمته؟ فلش هم رو اتومات گذاشتمش که خودش قدرتش رو تنظیم کنه....

naamre
03-03-2014, 19:00
منظور از metering mode چیه؟ کدوم قسمته؟ فلش هم رو اتومات گذاشتمش که خودش قدرتش رو تنظیم کنه....

دکمه کنار menu پشت دوربین توی دفترچه راهنما صفحه ی 127. در ضمن حتی توی مد M که همه چیز دستی تنظیم می شه قدرت فلش اتوماتیک تنظیم می شه پس تا وقتی که تو تنظیمات مربوط به فلش قدرتش رو کم و زیاد نکنید خروجی فلش به صورت هوشمند و با توجه به ارزیابی از فاصله سوژه تنظیم می شه

Pedram_IR
03-03-2014, 19:25
این Multi-segment کدوم گزینه اشه؟ هم کل صحنه تنظیمش کردم، هم مرکز صحنه و هم قسمت داخل کادر... فرقی نکرد. فقط وقتی رنگ آبیش رو می ذارم روی 2 یا 3 خوب میشه...

naamre
03-03-2014, 19:55
این Multi-segment کدوم گزینه اشه؟ هم کل صحنه تنظیمش کردم، هم مرکز صحنه و هم قسمت داخل کادر... فرقی نکرد. فقط وقتی رنگ آبیش رو می ذارم روی 2 یا 3 خوب میشه...

متاسفانه من g15 ندارم و بیشتر از این فکر نمی کنم کاری ازم بر بیاد دیگه بقیه اش بر می گرده به همت خوده شما موفق باشید

Pedram_IR
03-03-2014, 20:23
بازم ممنون، خیلی کمک کردی، الان کیفیتش بهتر شده، دیگه می ذارم روی همون B3.

ahoora f
04-03-2014, 10:23
دوستان من یه دوربین حرفه ای ولی با تنظیمات اتوماتیک خوب که کار باهاش راحت باشه میخوام برای عکاسی کودک و خانگی
البته توی رنج زیر 1تومن مثل اینکه بهترین همین S110 باشه و خیلی عالی هست

ولی من بیشتر از G15 و X10 خوشم اومده و همینطور XF1
اول اینکه قیمت دقیق این مدلها الان چنده
و دوم اینکه ایا کار با این مدلها برای افراد مبتدی هم راحت هست و تنظیمات اتوماتیک جوابگو هست چون من یه چیزی میخوام هم خودم به صورت حرفه ای باهاش کار کنم و هم افراد خونه بتونن راحت باهاش عکس و فیلم بگیرن و کار باهاش راحت باشه

وسوال دیگه اینکه توی بعضی ریووها گفته S110 تشخیص لبخند نداره بعضی جاها گفته داره بلاخره داره یا نداره؟

naamre
04-03-2014, 11:14
دوستان من یه دوربین حرفه ای ولی با تنظیمات اتوماتیک خوب که کار باهاش راحت باشه میخوام برای عکاسی کودک و خانگی
البته توی رنج زیر 1تومن مثل اینکه بهترین همین S110 باشه و خیلی عالی هست

ولی من بیشتر از G15 و X10 خوشم اومده و همینطور XF1
اول اینکه قیمت دقیق این مدلها الان چنده
و دوم اینکه ایا کار با این مدلها برای افراد مبتدی هم راحت هست و تنظیمات اتوماتیک جوابگو هست چون من یه چیزی میخوام هم خودم به صورت حرفه ای باهاش کار کنم و هم افراد خونه بتونن راحت باهاش عکس و فیلم بگیرن و کار باهاش راحت باشه

وسوال دیگه اینکه توی بعضی ریووها گفته S110 تشخیص لبخند نداره بعضی جاها گفته داره بلاخره داره یا نداره؟

اگر دوربین حرفه ای می خوایید باید برید دنبال دوربینهای اس ال آر مثل canon 1100d , nikon d3100 , nikon d5100 . این دوربینها رو مد اتو هم عملکرد خوبی دارن و کاملا حرفه ای هستن. اگر کامپکت بودن براتون مهمه تو این قیمت باید بین همون مدلهایی که اسم بردید انتخاب کنید که بیشترین امکانات حرفه ای رو g15 و x10 داره عملکرد هر دو خوب و قابل قبول هست ولی کلا کانن به نظر می رسه یوزر فرندلی تر هست. شاید بهتر باشه از برند کانن انتخاب کنید. در ضمن دیروز که سرچ می کردم دیدم تو سایت نورنگار نیکون p330 هم با قیمت 810 هست که مشخصاتش خیلی شبیه s120 کاننه. در ضمن s120 حدود 1100 . این دوربین هم دوربین خوبیه نقطه ضعف عمدش اینه که تو عملکردش نسبتا کنده. مثلا وقتی رو raw عکس می گیرید 3 , 4 ثانیه وقفه می یوفته تا بتونید عکس مجدد بگیرید . در مورد قیمت دوربینها هم لطفا عبارت فروشگا دوربین دیجیتال رو تو google سرچ کنید و از لیست سایتها و فروشگاهها قیمت دوربین مورد نظر خودتون رو چک کنید. درستی یا عدم درستی وجود تشخیص لبخند رو از مشخصات درج شده در سایت خود کانن سرچ کنید لازم شد منوال رو دانلود کنید.

naamre
04-03-2014, 11:46
مقایسه عکسها خروجی p330 و s110در ایزو 80

naamre
04-03-2014, 11:47
دوباره ایزو 80 در حالت کراپ شده از فول سایز

naamre
04-03-2014, 11:49
دوباره ایزو 1600 در حالت کراپ شده از فول سایز

naamre
04-03-2014, 11:50
عکس با فلاش

ahoora f
04-03-2014, 12:27
اگر دوربین حرفه ای می خوایید باید برید دنبال دوربینهای اس ال آر مثل canon 1100d , nikon d3100 , nikon d5100 . این دوربینها رو مد اتو هم عملکرد خوبی دارن و کاملا حرفه ای هستن. اگر کامپکت بودن براتون مهمه تو این قیمت باید بین همون مدلهایی که اسم بردید انتخاب کنید که بیشترین امکانات حرفه ای رو g15 و x10 داره عملکرد هر دو خوب و قابل قبول هست ولی کلا کانن به نظر می رسه یوزر فرندلی تر هست. شاید بهتر باشه از برند کانن انتخاب کنید. در ضمن دیروز که سرچ می کردم دیدم تو سایت نورنگار نیکون p330 هم با قیمت 810 هست که مشخصاتش خیلی شبیه s120 کاننه. در ضمن s120 حدود 1100 . این دوربین هم دوربین خوبیه نقطه ضعف عمدش اینه که تو عملکردش نسبتا کنده. مثلا وقتی رو raw عکس می گیرید 3 , 4 ثانیه وقفه می یوفته تا بتونید عکس مجدد بگیرید . در مورد قیمت دوربینها هم لطفا عبارت فروشگا دوربین دیجیتال رو تو google سرچ کنید و از لیست سایتها و فروشگاهها قیمت دوربین مورد نظر خودتون رو چک کنید. درستی یا عدم درستی وجود تشخیص لبخند رو از مشخصات درج شده در سایت خود کانن سرچ کنید لازم شد منوال رو دانلود کنید.
خیر دوست عزیز دوریبن اس ال ار نمیخوام یه کامپکت میخوام ولی همونطور که گفتم هم کار باهاش برای افراد مبتدی و خانواده راحت و بدون دردسر باشه و هم بشه باهاش عکسهای حرفه ای هم گرفت البته در حد یه دوربین کامپکت

حالا ایا G15 این خصوصیات رو داره و کار باهاش برای افراد خیلی مبتدی در حد عکسایی کودک و خانگی راحت هست؟و حالت اتوماتیکش در حد S110 کارایی داره؟

توی رنج 700 که S110 مطمعنا بدون شک بهترین گزینه هست ولی من میخوام ببینم ارزش داره بیشتر هزینه کنم و دوربین بهتری بگیرم؟
مثلا g15 ارزش 400تومن بیشتر نسبت به S110 داره؟
یا

p330 که گفتین هم مثل اینکه دوربین خوبی هست ولی من جایی نخوندم که این کندی رو داشته باشه؟ یعنی اینقدر این کندی حاد هست و ازاردهنده؟

یه توضیح هم درباره XF1 اگر بدید و مقایسه با g15 و S110

ممنون از توضیحات خوبتون

naamre
04-03-2014, 15:25
خیر دوست عزیز دوریبن اس ال ار نمیخوام یه کامپکت میخوام ولی همونطور که گفتم هم کار باهاش برای افراد مبتدی و خانواده راحت و بدون دردسر باشه و هم بشه باهاش عکسهای حرفه ای هم گرفت البته در حد یه دوربین کامپکت

حالا ایا G15 این خصوصیات رو داره و کار باهاش برای افراد خیلی مبتدی در حد عکسایی کودک و خانگی راحت هست؟و حالت اتوماتیکش در حد S110 کارایی داره؟

توی رنج 700 که S110 مطمعنا بدون شک بهترین گزینه هست ولی من میخوام ببینم ارزش داره بیشتر هزینه کنم و دوربین بهتری بگیرم؟
مثلا g15 ارزش 400تومن بیشتر نسبت به S110 داره؟
یا

p330 که گفتین هم مثل اینکه دوربین خوبی هست ولی من جایی نخوندم که این کندی رو داشته باشه؟ یعنی اینقدر این کندی حاد هست و ازاردهنده؟

یه توضیح هم درباره XF1 اگر بدید و مقایسه با g15 و S110

ممنون از توضیحات خوبتون

تا اونجایی که من دیدم فکر می کنم خروجی دو ربینهایی از کنن که اسم بردیم اشباع رنگ بهتری نسبت به فوجی دارن به خصوص در ایزوهای بالا. یادمه دوستانی که فوجی X10 داشتن برای رسیدن به بهترین کیفیت , عکس raw می گرفتن و با فتو شاپ پردازش می کردن و فوجی جزییات بیشتری تو عکساش داره . فوجی چه XF1 و چه X10 از تکنولوژی EXR بهره می برن که در حالی که می تونه کمک کنه کیفیت عکسها از لحاظ نویز و داینامیک رنج بهبود پیدا کنه می تونه باعث بشه کارکردن با دوربین هم پیچیده تر بشه. در ضمن xf1 حدود 900 تومن قیمت داره در این شرایط به خاطر امکانات بیشتری که g15 داره فکر می کنم انتخاب بهتری باشه . اما در مورد p330 باید بگم من شخصا با این دوربین کار نکردم ولی در مورد سرعتش جاهای مختلفی دیدم که کمی نارضایتی داشتن. اینکه اعصاب خورد کن باشه بستگی داره به خصوصیات اخلاقی افراد و نمی شه نظر داد. برای مثال اشاره شده چون استارت آپ دوربین طولانی هست توی منو با تغییراتی نمایش آرم نیکون رو در هنگام شروع بکار دوربین حذف کنید. بهترین راه اینه که شما حضوری برید فروشگاه و دوربینهای مورد نظر دست بگیرید با اونها کار کنید ودر نهایت در این مورد تصمیم بگیرید. شما باید امکانات دوربینها رو هم در نظر بگیرید . مثلا نیکون 60 فریم در ثانیه فیلم می گیره و s110 24. از این لحاظ برتری شاید با نیکون باشه اونم شاید بهتره فیلم ها شون رو تو نت پیدا کنید و مقایسه کنید ولی از نظر وایت بالانس توی عکسهایی که بالا گذاشتم بازم خروجی کانن وضیت بهتری داره هرچند اینم دلیل برتری کانن بر نیکون نیست ودر نهایت اگر با تنظیمات تو خوده دوربین مشکل رفع نشد با تغییر وایت بالانس تو نرم افزار این مشکل قابل حله. قبلا که دروبینها آنالوگ بودن تصیحیحاتی رو وایت بالانس و رنگ عکسها صورنت می گرفت تخصص و تجربه ی زیادی می خواست ولی الان این طور نیست. هرچند هنوزم خیلیها ترجیه می دن دوربینی بخرن که خروجی اون در بیشتر شرایط بدون هیچ تغییری به اندازه کافی خوب باشه.

ahoora f
04-03-2014, 16:18
تا اونجایی که من دیدم فکر می کنم خروجی دو ربینهایی از کنن که اسم بردیم اشباع رنگ بهتری نسبت به فوجی دارن به خصوص در ایزوهای بالا. یادمه دوستانی که فوجی X10 داشتن برای رسیدن به بهترین کیفیت , عکس raw می گرفتن و با فتو شاپ پردازش می کردن و فوجی جزییات بیشتری تو عکساش داره . فوجی چه XF1 و چه X10 از تکنولوژی EXR بهره می برن که در حالی که می تونه کمک کنه کیفیت عکسها از لحاظ نویز و داینامیک رنج بهبود پیدا کنه می تونه باعث بشه کارکردن با دوربین هم پیچیده تر بشه. در ضمن xf1 حدود 900 تومن قیمت داره در این شرایط به خاطر امکانات بیشتری که g15 داره فکر می کنم انتخاب بهتری باشه . اما در مورد p330 باید بگم من شخصا با این دوربین کار نکردم ولی در مورد سرعتش جاهای مختلفی دیدم که کمی نارضایتی داشتن. اینکه اعصاب خورد کن باشه بستگی داره به خصوصیات اخلاقی افراد و نمی شه نظر داد. برای مثال اشاره شده چون استارت آپ دوربین طولانی هست توی منو با تغییراتی نمایش آرم نیکون رو در هنگام شروع بکار دوربین حذف کنید. بهترین راه اینه که شما حضوری برید فروشگاه و دوربینهای مورد نظر دست بگیرید با اونها کار کنید ودر نهایت در این مورد تصمیم بگیرید. شما باید امکانات دوربینها رو هم در نظر بگیرید . مثلا نیکون 60 فریم در ثانیه فیلم می گیره و s110 24. از این لحاظ برتری شاید با نیکون باشه اونم شاید بهتره فیلم ها شون رو تو نت پیدا کنید و مقایسه کنید ولی از نظر وایت بالانس توی عکسهایی که بالا گذاشتم بازم خروجی کانن وضیت بهتری داره هرچند اینم دلیل برتری کانن بر نیکون نیست ودر نهایت اگر با تنظیمات تو خوده دوربین مشکل رفع نشد با تغییر وایت بالانس تو نرم افزار این مشکل قابل حله. قبلا که دروبینها آنالوگ بودن تصیحیحاتی رو وایت بالانس و رنگ عکسها صورنت می گرفت تخصص و تجربه ی زیادی می خواست ولی الان این طور نیست. هرچند هنوزم خیلیها ترجیه می دن دوربینی بخرن که خروجی اون در بیشتر شرایط بدون هیچ تغییری به اندازه کافی خوب باشه.

برای کاربر عادی خروجی دوربین مهم هست و تغییرات توسط نرمافزار اصلا بهش فکر نمیشه و جای کار نداره چون کاربر خانگی عکس و فیلم میگیره و همون رو ذخیره میکنه

پس با این اوصاف انتخاب بین s110 و g15 هست با توجه به امکانات و اختلاف قیمت

شخصا الان نظرم روی g15 هست و از همه لحاظ بنظرم کامل هست

تنها نگرانی من این هست که کارکردن باهاش برای افراد خانواده مشکل باشه و تنظیمات پیشفرض و اوتوماتیک جوابگوی یه عکاسی و فیلمبرداری عالی نباشه

ایا رابط کاربری و فیدهای پیشفرض این 2دوربین یکی هست یا نه؟
چون گفته میشه حالت اتوماتیک s110 بهترین عکسها رو میگیره و زیاد لازم نیست تغییرات دستی اعمال کرد

doost_el
04-03-2014, 18:15
سلام
میگم میشه یه نظری هم در مورد L 820 نیکون بدید ؟ من اونو با s110 یه جورایی مقایسه کردم

طبق همون فاکتور هایی که گفتید مثل اندازه حسگر ، فاصله کانونی ، محدوده دیافراگم و ... کدوم تو کیفیت عکس تاثیر بیشتری داره ؟
+
نظرتون در مورد دوربین هاییب که باتری قلمی می خورند مثل همین

ممنون

naamre
04-03-2014, 18:29
برای کاربر عادی خروجی دوربین مهم هست و تغییرات توسط نرمافزار اصلا بهش فکر نمیشه و جای کار نداره چون کاربر خانگی عکس و فیلم میگیره و همون رو ذخیره میکنه

پس با این اوصاف انتخاب بین s110 و g15 هست با توجه به امکانات و اختلاف قیمت

شخصا الان نظرم روی g15 هست و از همه لحاظ بنظرم کامل هست

تنها نگرانی من این هست که کارکردن باهاش برای افراد خانواده مشکل باشه و تنظیمات پیشفرض و اوتوماتیک جوابگوی یه عکاسی و فیلمبرداری عالی نباشه

ایا رابط کاربری و فیدهای پیشفرض این 2دوربین یکی هست یا نه؟
چون گفته میشه حالت اتوماتیک s110 بهترین عکسها رو میگیره و زیاد لازم نیست تغییرات دستی اعمال کرد

تصور نمی کنم یکی باشه چون دو دوربین از نظر امکانات یکی نیستن شاید مشابه باشن. در مورد عکس روی پیش فرض اتو نمی تونم نظر بدم لازمه اش اینه دو تا دوربین رو داشته باشم و به شخصه یادم نمی یاد آخرین باری که روی مد اتو عکس گرفتم کی بوده. عموما به جای اتو از مد p استفاده کردم و وقتی هم دوربین رو در اختیار افراد نا آشنا قرار دادم اونها هم رو همون مد عکس می گرفتن تقریبا مشکلی هم نبوده. اما وقتی صحبت از فیلم برداری و عکاسی عالی می کنید منو کمی نگران می کنید. چون اون تعریفی که از عالی من می تونم داشته باشم مثلا فیلم برداری با canon 60 d هست یا عکاسی با اون یا نیکون d7100 . امید وارم از یه دوربین کامپکت که در رده قیمتی خودش کم نظیره یه همچنین انتظاراتی نداشته باشید. حتما قبل از خرید کیفیت عکس و فیلم این دوربین رو با اس ال آر هایی که تو رنج قیمتش هستن مقایسه کنید. 206 تیپ 5 شاید در رده قیمتی خودش از لحاظ شتاب و قدرت موتور ماشین خوبی باشه و کم نظیر , نباید انتظار پورشه رو ازش داشته باشید.

naamre
04-03-2014, 19:38
سلام
میگم میشه یه نظری هم در مورد L 820 نیکون بدید ؟ من اونو با s110 یه جورایی مقایسه کردم

طبق همون فاکتور هایی که گفتید مثل اندازه حسگر ، فاصله کانونی ، محدوده دیافراگم و ... کدوم تو کیفیت عکس تاثیر بیشتری داره ؟
+
نظرتون در مورد دوربین هاییب که باتری قلمی می خورند مثل همین

ممنون

دوربینهایی که باتری قلمی می خورن یه حسن بزرگ دارن اون اینه که هیچ وقت شما رو لنگ نمی زارن . حتی تو یه روستای دور افتاده هم 4 تا باتری قلمی پیدا می کنید که با هاش 10 یا 20 تا عکس بگیرید و یه عیب هم دارن به ویژه این مدل که 4 تا باتری می خوره وزن دوربین رو سنگین می کنن و حمل و نقلش رو سخت.

اما در مورد این دوربین با و جود تکراری بودن مطلب اگر زوم برای شما اولویت نداره دوربین سوپر زوم نخرید. این دوربین 16 مگاپیسل هست روی چیپ تصویری کوچک تر چیپ تصویر s110 که 12 مگاپیسکله. خوب چه اتفاقی می افته . دینامیک رنج پایین تر . مصنوعی شدن عکس نویز بالا تر در ایزو های بالا. با افزایش مگاپیکسل کیفیت عکس افت می کنه مگر که شرکت های سازنده تکنولوژی جدیدی ارایه بدن که ندادن. اساسا منظور اینه که با کوچیک شدت فوتو سلها کیفیت عکس کم می شه.

یه نکته رو اشاره کنم که کلا خروجی S110 به طور جزیی سافت هست. برای من یک مزیته چون با نرم افزار می تونم به میزان دلخواه شارپنس رو افزایش بدم. ولی وقتی عکس شارپ بود نمی شه کاری کرد. برای مقایسه عکس دو دوربین رو می زارم در شرایط outdoor من عکس s110 رو به اندازه رزلوشن l820 بزرگنمایی دیجیتالی کردم و 5 واحد با نرم افزار شارپنس رو افزایش دادم

naamre
04-03-2014, 19:51
بخشی از عکس رو کراپ کردم و کنار به کنار مقایسه. از لحاظ زمانی عکس l820 در ظهر که نور خورشید بیشترین مقدار رو داره و عکس s110 عصر رو نشون می ده

شاید مقایسه به این شکل خیلی درست نباشه چون عینا در یک زمان نیستن ولی یه سری واقعیتهای غیر قابل انکار داره اول اینکه جزییات در بخشهایی که با نور خورشید کاملا روشن شده تو عکس L820 محو و ناپیدا شده. شاخه مقابل عکس با وجودی که کاملا در وضعیت ایده آلیه اما فاقد جزییاته و حالت مصنوعی پیدا کرده در بخش سایه هم l820 نمی تونه جزییات رو نشون بده اینم در حالی که عکس گرفته شده توسط این دوربین در شرایط نوری بهتریه. البته اشباع رنگ هم در عکس s110 کمی زیاده که می تونه به علت شرایط نوری در زمان عکاسی باشه ولی از این لحاظ نمی شه خروجی این دو رو مقایسه کرد. در ضمن در نظر بگیرید که S110 در واقع 12 مگاپیسلیه نه 16

naamre
04-03-2014, 20:00
در شرایط ایزو 1600 من دوباره رزلوشن s110 رو به اندازه ی l820 و با بزرگنمایی دیجیتالی افزایش دادم پهلو به پهلو مقایسه رو ببنید. امید وارم این رو به حساب جانبداری از s110 هرچند توی این رنج قیمت دوربینی که رزلوشن مناسبی با سایز چیپ تصویر خوب ارایه می کنه ولی همون طور گفتم دوربینهایی با ویژگیهای مشابه رفتاری مشابه دارن. فریب رزلوشن بالا رو که شرکتها از اون به عنوان اهرمی برای فروش محصولات خودشون استفاده می کنن رو نخورید. در ضمن در داخل اتاق دیافراگم این دوربینها خیلی کارمد تر از زوم چندین x دوربینهای سوپر زوم هست. در نهایت انتخاب با شماست دوست عزیز

doost_el
04-03-2014, 20:03
دم شما گرم عکس میزارید وقت میزارید و مینویسد
ولی میترسم با 110 مشکل باتری داشته باشم در ضمن قیمتش هم 100 تومن بیشتره هرچند برای 820 هم نیاز به خرید باتری و شارژر دارم
زوم ، زیاد مهم نیست و اگه باشه خیلی خوبه

بازم ممنون

naamre
04-03-2014, 20:28
دم شما گرم عکس میزارید وقت میزارید و مینویسد
ولی میترسم با 110 مشکل باتری داشته باشم در ضمن قیمتش هم 100 تومن بیشتره هرچند برای 820 هم نیاز به خرید باتری و شارژر دارم
زوم ، زیاد مهم نیست و اگه باشه خیلی خوبه

بازم ممنون

خواهش می کنم .منکر باتری نسبتا ضعیف s110 نمی شم ولی راه حلشم بهتون گفتم. اگر اشتباه نکنم 230 عکس در CIPA به عنوان عمر باتری متوسط حساب می شه . به هر حال اصراری برای خرید S110 ندارم ببنید چی شما رو راضی می کنه.

doost_el
04-03-2014, 20:45
خواهش می کنم .منکر باتری نسبتا ضعیف s110 نمی شم ولی راه حلشم بهتون گفتم. اگر اشتباه نکنم 230 عکس در CIPA به عنوان عمر باتری متوسط حساب می شه . به هر حال اصراری برای خرید S110 ندارم ببنید چی شما رو راضی می کنه.

اخه فعلا نمی تونم بیشتر از این هزینه کنم دنبال دست دو بودم که ....
اومدیم سمت نو ! الان همین 820 حدودا 650 تومنه ( توی دی جی کالا امشب 30 تومن تخفیف داره که مهم نیست بهتره بیشتر تحقیق کنم ) + باتری + شارژر + رم احتمالا 750 میشه !
حالا 110 همین طوری 750 تومن + رم + باطری یدک ...

اینجام عکسای ماکرو خیلی خوبه ولی منظره زیاد جالب نیست :

زیاد شد .... باید بازم بگردم

موفق باشید :n16::n16:

naamre
04-03-2014, 22:35
اخه فعلا نمی تونم بیشتر از این هزینه کنم دنبال دست دو بودم که ....
اومدیم سمت نو ! الان همین 820 حدودا 650 تومنه ( توی دی جی کالا امشب 30 تومن تخفیف داره که مهم نیست بهتره بیشتر تحقیق کنم ) + باتری + شارژر + رم احتمالا 750 میشه !
حالا 110 همین طوری 750 تومن + رم + باطری یدک ...

اینجام عکسای ماکرو خیلی خوبه ولی منظره زیاد جالب نیست :

زیاد شد .... باید بازم بگردم

موفق باشید :n16::n16:

تو سایت زیر قیمتش رو زده 700 در ضمن آدرس و شماره فروشگاهم پایین سایت زده

ahmad72
05-03-2014, 03:31
با تمام این تفاسیر ، شما برای یه کاربر آماتور که عکسا رو ادیت نمیکنه و بیشترین استفادش از دوربین ، عکاسی از کودک و زندگی روزمره هست ، با حدود قیمت 600 تومن ، sx280 (یا sx270) رو پیشنهاد میدین یا f750 (یا f660) یا کلا یه دوربین دیگه؟

با تشکر ...

naamre
05-03-2014, 11:53
با تمام این تفاسیر ، شما برای یه کاربر آماتور که عکسا رو ادیت نمیکنه و بیشترین استفادش از دوربین ، عکاسی از کودک و زندگی روزمره هست ، با حدود قیمت 600 تومن ، sx280 (یا sx270) رو پیشنهاد میدین یا f750 (یا f660) یا کلا یه دوربین دیگه؟

با تشکر ...

از سری Sx کانن انتخاب کنید SX260 , SX270 و 280 گزینه های خوبی هستن ولی مطمئن بشید که مشکل فیلم برداری SX 270 , 280 برطرف شده. SX220 , 230 هم گزینه های خوبی بودن کمی قدیمی شدن در ضمن اشباع رنگ سریهای جدید رو ندارن.

naamre
05-03-2014, 12:14
تو سایت زیر قیمتش رو زده 700 در ضمن آدرس و شماره فروشگاهم پایین سایت زده

جالب امروز که چک کردم دیدم قیمت رو تغییر دادن ولی سایتهای دیگه رو چک کنید قیمت مناسب پیدا می کنید از سری SX کانن هم می تونید انتخاب کنید SX 260 این سایت 635 تومان s110 رو 700 زده اگر تغییر نده .

bahram.
05-03-2014, 15:02
درود
دوستان لینک پایین اطلاعات کامل دو مدل اس 110 و اس ایکس 280 هستش به نظرتون کدوم رو بگیرم
یکی از دوستام که فروشگاه دوربین داره 110 رو توصیه کرد گفت کیفیت تصویرش بالاتره(البته بنده خدا اون مدل رو نداشت که بگم میخواست بفروشه)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!Camera/canon/562/PowerShot-S110/specification/PowerShot-SX280-HS

doost_el
05-03-2014, 17:26
درود
دوستان لینک پایین اطلاعات کامل دو مدل اس 110 و اس ایکس 280 هستش به نظرتون کدوم رو بگیرم
یکی از دوستام که فروشگاه دوربین داره 110 رو توصیه کرد گفت کیفیت تصویرش بالاتره(البته بنده خدا اون مدل رو نداشت که بگم میخواست بفروشه)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!Camera/canon/562/PowerShot-S110/specification/PowerShot-SX280-HS

توی پست های قبلی راجب اون صحبت شده / چند صفحه قبل
نتیجه هم این شد که اس 110 کیفیت عکس بهتری داره

موفق باشید

bahram.
05-03-2014, 21:39
توی پست های قبلی راجب اون صحبت شده / چند صفحه قبل
نتیجه هم این شد که اس 110 کیفیت عکس بهتری داره

موفق باشید
ممنونم از جواب
در فیلمبرداری با توجه به فریم 24 اس 110 آیا کیفیت تصویر پایینتره؟؟یا عملا دوستانی که با 110 کار کردند مشکلی ندیدند؟؟؟؟
یکی از پستها نوشته بودن که عمر دوربینهای دیجتال -23 سال هستش
منظور عمر پشتیبانی نرمافزاری بود یا ؟؟؟؟؟؟

naamre
06-03-2014, 07:50
ممنونم از جواب
در فیلمبرداری با توجه به فریم 24 اس 110 آیا کیفیت تصویر پایینتره؟؟یا عملا دوستانی که با 110 کار کردند مشکلی ندیدند؟؟؟؟
یکی از پستها نوشته بودن که عمر دوربینهای دیجتال -23 سال هستش
منظور عمر پشتیبانی نرمافزاری بود یا ؟؟؟؟؟؟

بهترین کار اینه که شما video sample های دو دوربین رو از نت دانلود و مقایسه کنید به این شکل خودتون با توجه به سلیقه ی شخصی انتخاب کنید. گفته شده چون دوربینهای عکسی دیجیتال بر خلاف سلف آنالوگ پر کا تر هستن ممکنه حتی تو دو یا سه سال اول عمر مفید شون به پایان برسه این با توجه به کیفیت ساختشون کمی متفاوته و عمر مفید دوربینهای کامپکت به 6000 شات و کمی بیشتر می رسه ولی تو دوربینهای حرفه ای ممکنه از 100000 شات هم تجاوز کنه.

hamidcrazy2
06-03-2014, 09:42
با سلام
دوستان از این دوتا لنز کدوم برای داشتن یک لنز دوربرد مناسب تره؟ دوربینم 100D کنون هست.
یک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naamre
06-03-2014, 11:17
با سلام
دوستان از این دوتا لنز کدوم برای داشتن یک لنز دوربرد مناسب تره؟ دوربینم 100D کنون هست.
یک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تامرون لنزی با قدرت زوم بیشتریه در ضمن سریعتر هم هست ولی این دلیل نمی شه از لحاظ کیفیت ,لنز بهتری هم باشه. اگر فقط شما لنز دور برد تر یا با زوم قویتری می خوایید تامرون انتخاب بهتریه لطفا سوال خودتون رو در بخش زیر مطرح کنید در ضمن خروجی لنز در محدوده ی 250-300 چندان شارپ نیست و عملکرد ضعیفی داره بهترین کیفیت عکسم توی 300 mm روی دیافراگم 8 تا 16 داره به هر حال از لحاظ قدرت زوم از کانن قویتره

مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای حرفه ای (DSLR ) / لنزها / لوازم جانبی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali.reihani
07-03-2014, 01:49
سلام دوستان!
بالاخره کنون مودل sx280 رو گرفتم با بیمه و گارانتی میدادند 650 که با یک مموری 16 گیگ که در اصل 14 گیگ هستش{قیمت 65هزار} و یک کیف مثلا ضد ضربه{10هزار} و یک برچسب ضدخش{5هزار} شد 730 هزار تومن!
که در اینجا یک سوال است که جایی رو که به ما نیانداختند؟
در مورد فیلم برداریش شماره سریال 6 اون از سمت چپ 4 هستش و در حالت 60 فریم 16 دقیه و 26 ثانیه میگره که میشه 3ونیم گیگ که زیاده و در حالت 30 فریم هم بستگی به حجم و مقدار شارز باتری و مموری دارد!
در مقایسه با s110 بگم این مودل اصلا توی اون چند مغزه داخل خیابان سعدی مشهد نبود و یکی داشت که میداد 780 تومن که گرونتر از تصور من بود و بی خیال شدم! و اینکه عرض کنم در کل s110 کیفیت عکس در حدود چند درصدی شاید بیشتر از 280 خواهدبود و اون مقایسه هایی که در چند صفجه پیش صورت گرفت همگی مربوط به مدل260 بود که این مدل از موتور digi6 و چند قابلیت در عکسگیری دیگر محروم هستش که روی280 سواره!{ و اینکه عکسی نزدیک به s110 داشت}
به نظرم من 280 کاملا با صرفه تر هستش که از امکانات مهمی از جمله فیلم برداری60 فریم و موتور پردازش گری جدید تر و استفاده از نوع حسگر BSI CMOSکه حسگری فکر میکنم جدید تر و پیشرفته تر هستش و زوم 20 برای جذاب این دوربین که واقعا تو طبیعت حال میده با اون عکس و فیلم بگیرید و اضافه شدن iso80 نسبت به مودل 260!{gps که بدرد نمیخوره}
و در آخر هم عرض کنم که مودل s110 هم قابلیت های مهمی در بهبود کیفیت عکس دارد که باعث میشه در کل کیفیت عکسی با توجه به تعریف های صفحه های گذشته بهتری داشته باشد البته با اینکه هیچ سایتی تا اون جایی که من دیدم مودل sx280 رو نداشته در مقایسه تصویر در شرایط کاملا مساوی!

انتخاب با خودتان!{اگر اشتباهی یا تعریف و حرف الکی و تعصب بیش از حدی صورت گرفته است تقاضای بخشش دارم}

در زندگی و آخرت موفق باشید!!!
در پناه حق:n01:َ

naamre
08-03-2014, 11:17
سلام دوستان!
بالاخره کنون مودل sx280 رو گرفتم با بیمه و گارانتی میدادند 650 که با یک مموری 16 گیگ که در اصل 14 گیگ هستش{قیمت 65هزار} و یک کیف مثلا ضد ضربه{10هزار} و یک برچسب ضدخش{5هزار} شد 730 هزار تومن!
که در اینجا یک سوال است که جایی رو که به ما نیانداختند؟
در مورد فیلم برداریش شماره سریال 6 اون از سمت چپ 4 هستش و در حالت 60 فریم 16 دقیه و 26 ثانیه میگره که میشه 3ونیم گیگ که زیاده و در حالت 30 فریم هم بستگی به حجم و مقدار شارز باتری و مموری دارد!
در مقایسه با s110 بگم این مودل اصلا توی اون چند مغزه داخل خیابان سعدی مشهد نبود و یکی داشت که میداد 780 تومن که گرونتر از تصور من بود و بی خیال شدم! و اینکه عرض کنم در کل s110 کیفیت عکس در حدود چند درصدی شاید بیشتر از 280 خواهدبود و اون مقایسه هایی که در چند صفجه پیش صورت گرفت همگی مربوط به مدل260 بود که این مدل از موتور digi6 و چند قابلیت در عکسگیری دیگر محروم هستش که روی280 سواره!{ و اینکه عکسی نزدیک به s110 داشت}
به نظرم من 280 کاملا با صرفه تر هستش که از امکانات مهمی از جمله فیلم برداری60 فریم و موتور پردازش گری جدید تر و استفاده از نوع حسگر BSI CMOSکه حسگری فکر میکنم جدید تر و پیشرفته تر هستش و زوم 20 برای جذاب این دوربین که واقعا تو طبیعت حال میده با اون عکس و فیلم بگیرید و اضافه شدن iso80 نسبت به مودل 260!{gps که بدرد نمیخوره}
و در آخر هم عرض کنم که مودل s110 هم قابلیت های مهمی در بهبود کیفیت عکس دارد که باعث میشه در کل کیفیت عکسی با توجه به تعریف های صفحه های گذشته بهتری داشته باشد البته با اینکه هیچ سایتی تا اون جایی که من دیدم مودل sx280 رو نداشته در مقایسه تصویر در شرایط کاملا مساوی!

انتخاب با خودتان!{اگر اشتباهی یا تعریف و حرف الکی و تعصب بیش از حدی صورت گرفته است تقاضای بخشش دارم}

در زندگی و آخرت موفق باشید!!!
در پناه حق:n01:َ

اول اینکه مبارک باشه و به سلامتی و دل خوش ازش استفاده کنید. در مورد قیمت هم به نظر می رسه مناسب بوده و همین رنج قیمت رو داره چه دوربین و چه ملزوماتش . خوب دیگه با مدلهای دیگه مقایسه نکنید دوربین خوبیه و ازش لذت ببرید هر دوربینی نقاط قوت و ضعف خودش رو داره و همون طور که شما هم اشاره کردید صد در صد نمی شه گفت فلان مدل از فلان مدل بهتره یا بدتر . پس شما تایید می کنید که در سری SX280 اونهایی که ششمین عدد شماره سریالشون از سمت چپ بالاتر از 2 هست مشکل فیلم برداری وجود نداره. ممنون که ما رو در تجربه تون شریک کردید.

ahoora f
08-03-2014, 11:40
دوستان کسی درباره فرق بین پک عرب و امریکایی Canon Powershot G15 اطلاعی داره؟
گفته تفاوت کیفیت زیادی با هم دارن و مدل عرب خرابی بیشتری داره
ایا واقعا صحت داره یا فقط گفته فروشنده ها هست

mamadeb
09-03-2014, 02:52
سلام دوستان
نظرتون در رابطه با دوربین فوجی
Fujifilm FinePix F750EXRچیه؟ به نظرتون این بهتره یا کانن SX270
حدود قیمت دوتاشونم مثل همه
اما من موندم کدوم را بخرم
کسی پیشنهاد بهتری داره؟
فکر کنم Sony WX 150 هم تو همین رنج قیمت باشه
ممنون

tehran57
09-03-2014, 22:22
با عرض سلام به دوستان عزیز من میخوام یک دوربین دیجیتال بخرم با حدود قیمتی 500هزار تومن پیشنهاد تون چه دوربینیه؟

ahmad72
09-03-2014, 23:09
مبارک باشه دوست عزیز ...

منم احتمالا سه شنبه یا چارشنبه یه sx280 واسه دائیم میگیرم

اگه ممکنه ، وقتی با دوربینتون بیشتر کار کردین ، از باتریرش بیشتر بگید که وقتی خریدم فردا پس فردا فحشمون ندن !:n02:

ممنونم ...

mamadeb
10-03-2014, 00:33
سلام دوستان
Fujifilm FinePix F750EXR

چیه؟ به نظرتون این بهتره یا کانن SX270
کسی پیشنهاد بهتری داره؟
ممنون

پس کسی نیست که جواب ما را بده:n27::n27:

alireza013
10-03-2014, 11:18
سلام دوستان.
میخوام برای تولد پدرم یه دوربین ساده و جمع و جور بخرم. در حد 300 تومان.
چه پیشنهادی دارید؟

کاربریشون هم در حد تصاویر خونوادگی و گاهی هم تصویر از طبیعت (کوهنوردی میکنن)

خودم این دو مورد رو دیدم :
Canon IXUS 132 HS
Sony CyberShot w710

ممنونم.

ESTEGHLAL 67
10-03-2014, 11:29
سلام
دوستان یه مدت میخوام یه دوربین تا 1.5 میلیون بگیرم خیلی سردرگمم الان بین این سه تا خیلی شک دارم میشه یه راهنمایی بکنید ممنون از کمکتون
Sony Cybershot DSC-HX300 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Canon Powershot SX50 HS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Fujifilm Finepix SL1000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naamre
10-03-2014, 13:43
با عرض سلام به دوستان عزیز من میخوام یک دوربین دیجیتال بخرم با حدود قیمتی 500هزار تومن پیشنهاد تون چه دوربینیه؟

canon ixus 255 hs و 240 hs و 230گزینه های مناسبی توی این رنج قیمت هستن فکر می کنم سایت دیجی کالا مدل اولی رو با تخفیف تا ساعت 12 امشب عرضه می کنه. در کل 255 و 230 گزینه های بهتری نسبت به 240 هستن.

naamre
10-03-2014, 14:31
سلام دوستان.
میخوام برای تولد پدرم یه دوربین ساده و جمع و جور بخرم. در حد 300 تومان.
چه پیشنهادی دارید؟

کاربریشون هم در حد تصاویر خونوادگی و گاهی هم تصویر از طبیعت (کوهنوردی میکنن)

خودم این دو مورد رو دیدم :
Canon IXUS 132 HS
Sony CyberShot w710

ممنونم.

Canon ixus 230/240 ولی کمی بیشتر از 300 در می یاد در حدود 400 و 410. البته چون 240 تاچ هست پس 230 با توجه نوع نیاز شما بیشتر توصیه می شه. هر چند توی بعضی ویژگیهای دیگه مثل برد فلش قدرت باتری و لنز زوم قوی تر باز 230 گزینه ی بهتریه.

naamre
10-03-2014, 14:34
سلام دوستان
Fujifilm FinePix F750EXR

چیه؟ به نظرتون این بهتره یا کانن SX270
کسی پیشنهاد بهتری داره؟
ممنون

لطفا یه زحمت بکشید 7 , 8 , 10 صفحه ی آخر رو یه مروری بکنید.

naamre
10-03-2014, 14:35
سلام
دوستان یه مدت میخوام یه دوربین تا 1.5 میلیون بگیرم خیلی سردرگمم الان بین این سه تا خیلی شک دارم میشه یه راهنمایی بکنید ممنون از کمکتون
Sony Cybershot DSC-HX300 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Canon Powershot SX50 HS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Fujifilm Finepix SL1000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا قبل از خرید 10 صفحه ی آخر رو یه مطالعه ای بکنید

ali.reihani
10-03-2014, 14:40
مبارک باشه دوست عزیز ...

منم احتمالا سه شنبه یا چارشنبه یه sx280 واسه دائیم میگیرم

اگه ممکنه ، وقتی با دوربینتون بیشتر کار کردین ، از باتریرش بیشتر بگید که وقتی خریدم فردا پس فردا فحشمون ندن !:n02:

ممنونم ...
در فیلم گیری باتری خیلی سریع تر از عکس برداری تموم میشود و در فیلم برداری60fps دو بار تا 16 دقیقه برید فکر میکنم اخطار شارژ باتری بده!
در 30 فریم وضعیت بهتره!{شارژ خوب کرده باشید بالای 20 دقیقه بدون داغی بیش از حد میگیره}
کلا این دوربین ها برای فیلم ساخته نشده یا توانایی این کار رو نداره!{چند ساعت فیلم گیری}
برای مثال در دوربین های slr چند دقیقه بیشتر باهاشون فیلم نمیگیرند چون داغ میشه!{از یکی شنیدم}
اگه خواستید این مودل رو بخرید گزینه های دیگه ای هم هستش:
sx510 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
s110
فوجی:s4500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و sl280 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و f750 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و نیکون: coolpix l820 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دو نقطه ..com یکی را کم کنید

موفق باشید

hamidcrazy2
10-03-2014, 16:08
سلام .من یه دوربین فوجی hs20دارم. خیلی تمیزه. به نظرتون چه قیمتی بزارمش واسه فروش. خودش رو دو سال پیش خریدم 700

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

hamidcrazy2
10-03-2014, 16:10
سلام

سلام .دوست عزیز شما میتونید با این هزینه دوربین Dslr 100D کنون هم بخرید.(خودم هفته پیش خریدم 1580)

naamre
10-03-2014, 16:23
سلام .من یه دوربین فوجی hs20دارم. خیلی تمیزه. به نظرتون چه قیمتی بزارمش واسه فروش. خودش رو دو سال پیش خریدم 700

دروبینی که شما قصد فروشش رو دارید از نظر ویژگیها شبیه دوربینهای انتخابی کابر عزیز آقای ESTEGHLAL هست چرا با وجود این دوربین سراغ یه اس ال آر رفتید و چرا اس ال آر رو توصیه می کنید. البته من جواب رو می دونم و بارها توضیح دادم فقط دوست دارم شما که هر دوی دوربینها رو دارید برای دوستان روشن کنید که این دوربینهای سوپر زوم با این قیمتها واقعا چقدر قابلیت دارن و در مقایسه با یه DSLR چه تفاوتهایی حس می کنید. متاسفانه ما هر چی می نوسیم دوستان زحمت خوندن به خودشون نمی دن و دور تسلسل ادامه داره و به نظر می رسه سولات تکرار می شن هر چند امیدوارم که تجربیاتی که بدست می یان مورد استفاده واقع بشه . ممنون

تو سایت tehrancamera که گذاشته 750 . می تونید چک کنید.

hamidcrazy2
10-03-2014, 16:38
دروبینی که شما قصد فروشش رو دارید از نظر ویژگیها شبیه دوربینهای انتخابی کابر عزیز آقای ESTEGHLAL هست چرا با وجود این دوربین سراغ یه اس ال آر رفتید و چرا اس ال آر رو توصیه می کنید. البته من جواب رو می دونم و بارها توضیح دادم فقط دوست دارم شما که هر دوی دوربینها رو دارید برای دوستان روشن کنید که این دوربینهای سوپر زوم با این قیمتها واقعا چقدر قابلیت دارن و در مقایسه با یه DSLR چه تفاوتهایی حس می کنید. متاسفانه ما هر چی می نوسیم دوستان زحمت خوندن به خودشون نمی دن و دور تسلسل ادامه داره و به نظر می رسه سولات تکرار می شن هر چند امیدوارم که تجربیاتی که بدست می یان مورد استفاده واقع بشه . ممنون

تو سایت tehrancamera که گذاشته 750 . می تونید چک کنید.

راستش این hs20دوربین خوبی بود ولی سنسورش خیلی کوچیکه. عکساش بعضا با نویز همراه هست. عکس های در شبش زیاد جالب نمیشن. ایزوهای بالاش خیلی نویزی میشه.سرعتش کمه.فوکوس در فیلمبرداریش خیلی عذاب دهندس .قابلیت تعویض لنز نداره. ولی در عوض زوم عالی داره. عکس برداریش در نور کافی خیلی خوبه . سوپر ماکرو داره که واقعا میشه عکس های عالی باهاش گرفت. برای یه کاربر آماتور پیشرفته خیلی خوبه چون همه تنظیمات دستی رو داره. یعنی قبل از خرید دوربین حرفه ای توصیه میشه.
در مورد اینکه چرا 100d رو پیشنهاد دادم این بود که در رنج قیمتی که اون آقا میخواستن قرار داشت و میتونست یه دوربین حرفه ای که مود اتوماتیک خیلی خوبی هم داره بخره. که عکس های خیلی عالی در مود اتوماتیک میگیره.
در مورد اون سایتی که فرمودین قیمت رو دیده بودم ولی یکم پرته چون الان مدل hs25 نو رو گذاشتن 800 تومن.

naamre
10-03-2014, 17:05
کانن IXUS240 و IXUS255 از نظر سایز چیپ تصویر و پردازشگر مشخصات مشابهی دارن سایز چیپ 1/2.3 و پردازشگر digic 5 . از لنزهای متفاوتی بهره می برن و رزلوشن 240 حدود 16 مگاپیکسل و 255 در حدود 12 هست برای مقایسه عکس این دو تا عکس 240 ریساز شده به 4000x3000 . مقایسه عکس دو دوربین

مشخصات فنی هر دو

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naamre
10-03-2014, 17:14
در ایزو 800

ahmad72
10-03-2014, 17:30
اگه خواستید این مودل رو بخرید گزینه های دیگه ای هم هستش:

sx510 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
s110
فوجی:s4500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و sl280 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و f750 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و نیکون: coolpix l820 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از دو نقطه ..com یکی را کم کنید

موفق باشید

ممنونم ، اگه مشکل باتری نداشته باشه ، sx280 قطعیه ....

در فیلم گیری باتری خیلی سریع تر از عکس برداری تموم میشود و در فیلم برداری60fps دو بار تا 16 دقیقه برید فکر میکنم اخطار شارژ باتری بده!
در 30 فریم وضعیت بهتره!{شارژ خوب کرده باشید بالای 20 دقیقه بدون داغی بیش از حد میگیره}

دوستان این عددا عادین واسه دوربین دیجیتال؟
چطور توی فک کنم cameralabs گفته بود با آپدیت فریمور تا 57مین فیلم میشه گرفت؟؟!!

ممنون ....

naamre
10-03-2014, 18:12
من عکسهای ماکروی canon 100d یا SL1 رو با HX300 سونی می خوام مقایسه کنم. سونی یه دوربین شبه اس ال آر 20 مگاپیکسلی هست که توانایی گرفتن عکس ماکرو از فاصله 1 سانتی رو داره و کانن یه دوربین اس ال آر 18 مگاپیکسلی هست که لنز کیت روش 55-18 هست که توانایی گرفتن عکس ماکرو از فاصله ی 25 سانتی مترو داره.

عکس ماکرو ی کانن

عکس ماکروی سونی

naamre
10-03-2014, 18:19
عکس کانن رو تا 1.5 برابر دیجیتالی بزرگ کردم و با نرم افزار شارپنس رو افزایش دادم نتیجه رو می تونید ببینید

ali.reihani
10-03-2014, 19:57
ممنونم ، اگه مشکل باتری نداشته باشه ، sx280 قطعیه ....

دوستان این عددا عادین واسه دوربین دیجیتال؟
چطور توی فک کنم cameralabs گفته بود با آپدیت فریمور تا 57مین فیلم میشه گرفت؟؟!!

ممنون ....
اگر در 30 فریم باشد که درسته چون من برای آزمایش تا 20 دقیقه مغازه دار برای بنده گذاشت و بعد جمع کردیم آمدیم!
من هم گفتم بالای 20 رقیقه!!!{چون تا 20 دقیقه فقط گرم بود}
من جای خوندم اگر عدد 6 از سمت چپ بالای 2 باشه نیاز به firmware نداره!
و در اون سایت نگفت منظورش 30 فریم هستش یا 60 فریم!:n13:
اساتید ببخشند که ما در حضورشون خود شیرینی میکنیم!
اطلاعیه!توجه!توجه!
در مورد sx280 بگم مشکل هنوز هم پابرجاست در هر شماره سریالی!
30 فریم گرفت 23 دقیقه!
60 فریم مثل همیشه 16 دقیقه!
و بعد از بار اول باتری یا دوربین نمیگذاره شما فیلم برداری کنید!
دلیل اش یا به علت داغی یا کمبود شارژ باتری!

naamre
11-03-2014, 14:59
اطلاعیه!توجه!توجه!
در مورد sx280 بگم مشکل هنوز هم پابرجاست در هر شماره سریالی و باید firmware رو براش ریخت!
30 فریم گرفت 23 دقیقه!
60 فریم مثل همیشه 16 دقیقه!
و بعد از بار اول باتری یا دوربین نمیگذاره شما فیلم برداری کنید!
دلیل اش یا به علت داغی یا کمبود شارژ باتری!

پس مشکلش رفع نشده؟ الان شما فریم ویر رو آپدیت کردید؟ پس با وجود این مشکل صرف نظر از کیفیت فیلم برداری 60 فریم و امکانات ASM که امکان عکاسی با تنظیمات منوال رو می ده بهترین گزینه بجز S110 می تونه IXUS 255 باشه حدود 530 تومن. اگر مشکل از باتری باشه امکان عکاسی هم به نمی ده.

ali.reihani
11-03-2014, 15:18
پس مشکلش رفع نشده؟ الان شما فریم ویر رو آپدیت کردید؟ پس با وجود این مشکل صرف نظر از کیفیت فیلم برداری 60 فریم و امکانات ASM که امکان عکاسی با تنظیمات منوال رو می ده بهترین گزینه بجز S110 می تونه IXUS 255 باشه حدود 530 تومن. اگر مشکل از باتری باشه امکان عکاسی هم به نمی ده.
بعد از اخطار میشه بااون عکس گرفت و اما نه به اندازه ای که قبل از فیلم بوده!
شماره سریال دوربین بنده بالای 2 هستش و خودش آپدیت هستش ولی مشکل پابرجاست و این که قبلا یعنی در شماره سریلا های 0و1و2 در 3 دقیقه دوربین بیشتر شارژ اش میرفته!
این عکس رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ogm23s/Snap2.jpg
باز هم من تست میکنم انشاءالله خبر میدم!
رکورد رو شکستم!
جمعا شد 50 دقیقه و 13 ثانیه که به نظرم عالی هستش!
16,29 دقیقه 60 فریم!{حجم3.99 گیگابایت}
24,18 دقیقه 30 فریم{حجم 3.99 گیگابایت}
9,19 دقیقه 30 فریم{حجم 1.56 گیگابایت}
حجم کلی هم شد 9.56 گیاگابایت!
در مورد بقیه شارژ بگم که هنوز میتونه عکس بگیره ولی اگه دوباره بخواهید فیلم بگیرید ارور میده و دوربین خاموش میشه که دوباره میشه روشن اش کرد و با اون عکس گرفت!
بهتر هستش موقع فیلم گیری دوربین رو هر 30 ثانیه یا یک دقیقه تکان دهید و بعد از فیلم گیری یک دقیقه یا 30 ثانیه خاموش نگه دارید تا دوربین دوباره جون بگیره!
موفق باشید!

naamre
11-03-2014, 15:36
بعد از اخطار میشه بااون عکس گرفت و اما نه به اندازه ای که قبل از فیلم بوده!
شماره سریال دوربین بنده بالای 2 هستش و خودش آپدیت هستش ولی مشکل پابرجاست و این که قبلا یعنی در شماره سریلا های 0و1و2 در 3 دقیقه دوربین بیشتر شارژ اش میرفته!
این عکس رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3x5vnb/Snap2.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باز هم من تست میکنم انشاءالله خبر میدم!

عکس لود نمی شه!

bahram.
12-03-2014, 17:05
دوست عزیز naamre ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرامی
در یکی از پستها خطاب به یکی از کاربران فرموده بودید که مشکل باطری اس 110 رو هم قبلا توضیح دادم که چطور حل کنید
من هر چقدر پستهاتون رو گشتم جواب و ندیدم
برا همین مزاحمتون شدم

alilogan
13-03-2014, 00:03
سلام دوستان اگه میشه راهنمایی کید با حداکثر 300 هزارتومان چه دوربین کامپکتی بخرم ..حتما باتری لیتیمی باشه...کنون یا سونی..اگه مارک بهتری هم هست بگید.
خودم دو مدل
sony w710
canon a2600
هردقیمت 300 هزارتومان دارن .در ضمن کسی میدونه ساخت کجا هستن؟
مصرف این دوربین هم برای خونه هست ممنون میشم راهنمایی کنید

rezasalami65
13-03-2014, 18:32
دوستان ممکن هست بگید بین hx50 سونی و Sx50 کنن کدوم رو بگیرم و یا در این حد باشن 1090 سونی قیمت دادن 1 هم کنن ممنون
10 صفحه اخرم خوندم

naamre
13-03-2014, 22:50
دوست عزیز naamre ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرامی
در یکی از پستها خطاب به یکی از کاربران فرموده بودید که مشکل باطری اس 110 رو هم قبلا توضیح دادم که چطور حل کنید
من هر چقدر پستهاتون رو گشتم جواب و ندیدم
برا همین مزاحمتون شدم

عرض کردم باتری یدکی بخرید و همواره و باتری یدکی رو در کنار دوربین با خودتون داشته باشید. قیمتش هم حدود 50 تا 60 تومنه.

naamre
13-03-2014, 22:54
دوستان ممکن هست بگید بین hx50 سونی و Sx50 کنن کدوم رو بگیرم و یا در این حد باشن 1090 سونی قیمت دادن 1 هم کنن ممنون
10 صفحه اخرم خوندم

با این که خوندید هنوز اصرار به خرید این سری دوربینها دارید خوب اگر می خوایید پول خودتون رو به زوم چندین X کم خاصیت این دوربینها بدید تصمیم با خودونه.

£469 / $549 is undoubtedly a lot of money to pay for a compact camera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) with such a small image sensor, but if the image quality meets your requirements then the HS50EXR makes a compelling argument to be the only camera that you need. Super-zooms remain one of the few growth areas in the compact camera world, and its easy to see why when cameras as good as the Fujifilm FinePix HS50EXR are being released. Highly recommended!

Shaparak407
13-03-2014, 23:18
سلام. من پریروز یه سر به بازار زدم ولی سردرگم تر برگشتم. چون فروشنده ها هرکدوم یه چیزی پیشنهاد می دادند. ولی چند نفر nikon s6400 پیشنهاد دادن. یکی از فروشنده ها با این دوربین و ixus 240 عکس گرفت و رو ال سی دی نشون داد که کیفیت عکس نیکون بهتر بود. ولی با این حال هنوز شک دارم. چون میگن دوربین کامپکت نیکون فایده نداره و کنون بهتره. در ضمن مثل اینکه قطعاتش ژاپنیه و مونتاژ چینه که مطمئن نیستم چینی بودنش مسئله ای داره یا نه. من کیفیت عکس برام مهمه خصوصا عکس از طبیعت (به خصوص از غروب). دنبال یه دوربین نهایتا 400- 500 تومنی می گردم که نسبت به قیمتش کیفیت خوبی ارائه بده.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
راستی یه سوال دیگه لمسی بودن یا نبودن دوربین مهمه؟ ممنون

naamre
13-03-2014, 23:29
سلام دوستان اگه میشه راهنمایی کید با حداکثر 300 هزارتومان چه دوربین کامپکتی بخرم ..حتما باتری لیتیمی باشه...کنون یا سونی..اگه مارک بهتری هم هست بگید.
خودم دو مدل
sony w710
canon a2600
هردقیمت 300 هزارتومان دارن .در ضمن کسی میدونه ساخت کجا هستن؟
مصرف این دوربین هم برای خونه هست ممنون میشم راهنمایی کنید

این دو دوربین اختلاف چندان زیادی ندارن شاید به خاطر ماکرو ی قویتر و لنزی که در حالت واید کمی سریعتره بشه گفت canon a2600 . اگر بتونید 100 تا 110 تومن به پول خودتون اضافه کنید و از سری ixus 230 و یا 240 کانن انتخاب کنید بهتر باشه. در برابر این 100 تومن بیشتر شما لرزش گیر تصویر اپتیکال به جای دیجیتال که در مدلهایی که اسم بردید وجود داشت کیفیت فیلم برداری 1080p و کیفیت عکس نسبتا بهتری خواهید داشت.

naamre
13-03-2014, 23:37
سلام. من پریروز یه سر به بازار زدم ولی سردرگم تر برگشتم. چون فروشنده ها هرکدوم یه چیزی پیشنهاد می دادند. ولی چند نفر nikon s6400 پیشنهاد دادن. یکی از فروشنده ها با این دوربین و ixus 240 عکس گرفت و رو ال سی دی نشون داد که کیفیت عکس نیکون بهتر بود. ولی با این حال هنوز شک دارم. چون میگن دوربین کامپکت نیکون فایده نداره و کنون بهتره. من کیفیت عکس برام مهمه خصوصا عکس از طبیعت (به خصوص از غروب). دنبال یه دوربین نهایتا 400- 500 تومنی می گردم که نسبت به قیمتش کیفیت خوبی ارائه بده.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
راستی یه سوال دیگه لمسی بودن یا نبودن دوربین مهمه؟ ممنون

توی این رنج قیمت canon ixus 255 بهترین گزینه است. ال سی دی لمسی یا غیر لمسی کمی سلیقه ایه. به هر حال این نکته که ال سی دی لمسی باشه باعث می شه صفحه نمایش دروبین اغلب کثیف باشه. ,فروشنده کجا عکس گرفت تو مغازه ؟ با فلاش؟ این دلیل نمی شه تو تمام شرایط نوری عملکرد خوبی داشته باشه. مدل که اسم بردید از نیکون خروجی قابل قبولی داره ولی باتریش خیلی ضعیفه 160 عکس در برابر 220 عکس کانن 255 .

Shaparak407
13-03-2014, 23:51
به خاطر راهنماییتون ممنون. ولی مثل اینکه این مدل نزدیک 600 تومنه

naamre
14-03-2014, 00:00
به خاطر راهنماییتون ممنون. ولی مثل اینکه این مدل نزدیک 600 تومنه
سایت زیر 530 زده . عبارت فروشگاه دوربین رو تو نت سرچ گنید با مقایسه قیمتها بهترین گزینه رو انتخاب کنید در ضمن آدرس فروشگاهم تو سایت هست

Shaparak407
14-03-2014, 00:31
قیمتهایی که این سایت زده از پایینتر از اونیه که من قیمت کردم. باید ببینم میتونم بیتشر از 500 هزینه کنم یا نه. با قیمت مناسبتر چی پیشنهاد میدین؟

Saeed7Star
14-03-2014, 11:25
الان وضعیت قیمت ها چطوره ؟ دلار یا عید تاثیری تو قیمتها گذاشته ؟

naamre
14-03-2014, 15:41
الان وضعیت قیمت ها چطوره ؟ دلار یا عید تاثیری تو قیمتها گذاشته ؟

فکر می کنم تاثیر گذار بوده .احساس می کنم یه 10 درصدی افزایش داشته. ixus 230 . به استثنای 240 دو دوربینی که گفتم 230 و 255 هر دو از رزلوشن اپتیمم و لنز شارپی چه در حالت واید و چه در حالت تله برخورادارن. و تثبیت کننده تصویر اپتیکال فلاش با برد حدود 4 متر امکان فیلم برداری فول اچ دی. 240 چون رزلوشن 16 مگاپیکسلی داره کمی کیفیت عکسش از 255 کمتره در ضمن عملکرد باتری و بقیه ویژگیهای 240 مشابه نیکونی هست که اسم بردید.چون پردزشگر و چیپ تصویر 255 از 230 جدید تره کیفیت عکس بهتری هم داره 255 لنز واید 24 داره که جذاب ترش می کنه. این سری دوربینها عملکرد باتریشون کمی ضعیفه حدود 210 تا 220 عکس و ضعیف ترینشون ماله 240 هست با 170 عکس. به هر حال من بخوام بخرم اول 255 رو انتخاب می کنم اختلاف قیمت چندانی با 230 نداره.

Shaparak407
14-03-2014, 18:03
ممنون. لطف کردی. ولی با این حال ترجیح میدم مدلی پیدا کنم زیر 500 باشه. باید به فکر بودجه م باشم

naamre
15-03-2014, 09:47
ممنون. لطف کردی. ولی با این حال ترجیح میدم مدلی پیدا کنم زیر 500 باشه. باید به فکر بودجه م باشم

با توجه به اینکه محدودیت بودجه رو مطرح کردید پس در نظر داشته باشید که باید برای دوربینتون محافظ صفحه نمایش و کارت حافظه و کیف هم تهیه کنید که بین 40 تا 50 به هزینه ها اضافه میکنه خوب در این صورت گزینه ی IXUS 230 مطرح می شه.

rezasalami65
15-03-2014, 14:12
با این که خوندید هنوز اصرار به خرید این سری دوربینها دارید خوب اگر می خوایید پول خودتون رو به زوم چندین X کم خاصیت این دوربینها بدید تصمیم با خودونه.

£469 / $549 is undoubtedly a lot of money to pay for a compact camera ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) with such a small image sensor, but if the image quality meets your requirements then the HS50EXR makes a compelling argument to be the only camera that you need. Super-zooms remain one of the few growth areas in the compact camera world, and its easy to see why when cameras as good as the Fujifilm FinePix HS50EXR are being released. Highly recommended!

دوست عزیز من میخوام دوربینی باشه که فکوس رو خوب بتونه انجام بده و تو حالت دستی شب خوب جواب بده عکاس نیستم ولی چون خوشم میاد از عکاسی زیاد ور میرم تو عکسام نظرتون رو ممکن بگید تا 1 ملیون چی بگیرم ممنون

naamre
15-03-2014, 14:37
دوست عزیز من میخوام دوربینی باشه که فکوس رو خوب بتونه انجام بده و تو حالت دستی شب خوب جواب بده عکاس نیستم ولی چون خوشم میاد از عکاسی زیاد ور میرم تو عکسام نظرتون رو ممکن بگید تا 1 ملیون چی بگیرم ممنون

عکاسی تو نور کم پاشه آشیل دوربینهای کامپکت به جز بعضی استثنا ها که قیمت اونها هم از دوربینهای اس ال آر بیشتر در می یاد. توصیه من به شما کانن 1100d هست کمی بیشتر از 1 میلیون در می یاد جدیدا قیمتها کمی بالا رفته دم عید عادیه. اگر می خوایید از کامپکتها انتخاب کنید باید از سری S و Gکانن انتخاب کنید یا p330 نیکون هم هست که البته چون بحث فوکوس رو پیش کشیدید این دوربین به لحاظ فوکوس در نور کم به خوبی رقیبش از کانن رفتار نمی کنه . x10 فوجی هم دوربین خوبیه کمی کار کردن باهاش سخته. اگر گزینه خاص دیگه هم مد نظر دارید اسم ببرید تا در موردش بگم.

naamre
15-03-2014, 15:37
راستی به این گزینه ها نیکون P7100 رو هم اضافه کنید دوربینی با امکانات G15 کانن دامنه زوم بیشتر ولی لنز کند تری نسبت به کانن داره که باعث می شه عملکرد نسبت به دوربینهایی که اسم بردیم تو نور کم کمی ضعیف تر باشه ولی از خیلی از کامپکتهای دیگه بهتر خواهد بود. و یکی از ضعفهای دیگش فیلم برداری HD به جای FHD هست

Shaparak407
15-03-2014, 18:23
ممنون که راهنماییم کردین. اگه اشکال نداره یه سوال دیگه هم بپرسم. عملکرد باتری 230 و 255 چطوره؟

naamre
15-03-2014, 18:37
ممنون که راهنماییم کردین. اگه اشکال نداره یه سوال دیگه هم بپرسم. عملکرد باتری 230 و 255 چطوره؟

براتون نوشته بودم 230 در حدود 210 عکس و 255 حدود 220 عکس تو رنج دوربینهای کامپکت می شه گفت متوسط به هر حال داشتن باتری یدک استفاده از هر دوربینی رو جذاب تر می کنه. دیگه استرس کمبود باتری وجود نخواهد داشت

rezasalami65
16-03-2014, 15:36
دوستان یک سوال دیگه هم داشتم sx280 کنترولر داره که با اسمارت فون بشه دوربین رو هدایت کرد و عکس گرفت؟ و اینکه چطوری بفهمم باطری اصلی بهم میدن آخه از دیروز چند جا رفتم اولی رو نمیدونستن یک اختلاف قیمت 100 تومانی تغریبا هست که میگن اونا باطری اصل نیست ممنون میشم کمک کنید

ali.reihani
16-03-2014, 17:08
دوستان یک سوال دیگه هم داشتم sx280 کنترولر داره که با اسمارت فون بشه دوربین رو هدایت کرد و عکس گرفت؟ و اینکه چطوری بفهمم باطری اصلی بهم میدن آخه از دیروز چند جا رفتم اولی رو نمیدونستن یک اختلاف قیمت 100 تومانی تغریبا هست که میگن اونا باطری اصل نیست ممنون میشم کمک کنید
باتریشو نگاه چینی نباشه!

Shaparak407
16-03-2014, 20:15
سلام. من بالاخره دوربین خریدم. فروشنده هم با nikon s6400 هم canon ixus 240 و هم canon sx 280 عکس گرفت و رو ال سی دی گذاشت. کیفیت عکس نیکون بهتر به نظر می رسید. منم همونو خریدم. ولی حالا که عکساش رو تو لپ تاپ گذاشتم و زوم کردم عکسش یکم غیر طبیعیه. اصلا خوشم نیومد. میخواستم بپرسم کس دیگه ای هم با این مدل کار کرده؟ همین مشکلو داشتین؟

naamre
16-03-2014, 23:48
سلام. من بالاخره دوربین خریدم. فروشنده هم با nikon s6400 هم canon ixus 240 و هم canon sx 280 عکس گرفت و رو ال سی دی گذاشت. کیفیت عکس نیکون بهتر به نظر می رسید. منم همونو خریدم. ولی حالا که عکساش رو تو لپ تاپ گذاشتم و زوم کردم عکسش یکم غیر طبیعیه. اصلا خوشم نیومد. میخواستم بپرسم کس دیگه ای هم با این مدل کار کرده؟ همین مشکلو داشتین؟

اول اینکه مبارک باشه با دل خوش و به سلامتی ازش استفاده کنید. این مورد رو قبلا هم اشاره کردید کیفیت عکسی که رو ال سی دی دوربین می بینید مبنای درستی برای مقاییسه کیفیت عکسها نیست کیفیت صفحه نمایش تو دوربینهای مختلف فرق می کنه.

اگر می تونید exif عکس و نمونه اون رو بزارید. تو چه شرایطی عکس گرفتید؟به هر حال یه دوربین کامپکت با رزلوشن 16 و چیپ 1/2 خریدید انتظار زیادی نداشته باشید شاید با تغییر بعضی تنظیمات بشه کیفیت عکس رو کمی بهبود داد.

SADEGH 7
17-03-2014, 00:36
سلام
دوستان دوربین کامپکت تا حداکثر 400 تومن چی پیشنهاد می دین؟
مصرف هم مصارف خونگی.
تو این رنج پیشنهاد هایی که داشتم nikon s6300 و fuji F500 هستش.
نظرتون راجع به این ها چیه؟
به احتمال زیاد فردا واسه خریدش اقدام می کنم.پس ممنون می شم اگه زودتر اطلاع بدین.

rezasalami65
17-03-2014, 08:37
ببخشید رو باطری نزده باشه چین کافی هست بعد من سوال اول کا واسه کنترولر یا اسمارت فون هست رو جواب نگرفتم منظورم اینه با وای فا به گ.شی وصل شه بعد ما دوربین رو بزاریم یک جا از گوشی ببینیم چی نمایش میده و بتونیم عکس بگیریم اون لحظه با گوشی ممنون

naamre
17-03-2014, 08:42
سلام
دوستان دوربین کامپکت تا حداکثر 400 تومن چی پیشنهاد می دین؟
مصرف هم مصارف خونگی.
تو این رنج پیشنهاد هایی که داشتم nikon s6300 و fuji F500 هستش.
نظرتون راجع به این ها چیه؟
به احتمال زیاد فردا واسه خریدش اقدام می کنم.پس ممنون می شم اگه زودتر اطلاع بدین.

توصیه می کنم تو این رنج قیمت از کانن انتخاب کنید. اول ixus 230 بعد 240. 10 , 12 صفحه آخر رو بخونید در موردش بیشتر صحبت شده.

naamre
17-03-2014, 09:24
مقایسه 6300 و IXUS 240