PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66

mojtaba57
14-10-2013, 23:49
دوستان کدوم بهتره؟
پاناسونیک fz150 ، کانن sx50 ، فوجی sl1000

sh_asian
15-10-2013, 14:07
دوستان کدوم بهتره؟
پاناسونیک fz150 ، کانن sx50 ، فوجی sl1000

پست 15212 همین تاپیک رو بخونید شاید بدردتون بخوره.البته fz150 توش مقایسه نشده.بقیه دوستان شاید بتونن بیشتر کمکتون کنند.

latino
16-10-2013, 14:20
بین اینهایی که اسم بردید البته به جز مورد آخری که مدلش جا افتاده Canon 1100d نیکون D3100 پیشنهاد می شه و کیفیت عکسی بهتر از بقیه دارن ولی کل مدلهایی که اسم بردید چه SLR باشن و چه SLR LIKE یا BRIDGE جز دوربینهای حجیم هستن و حمل نقلشون خیلی ساده نیست. اگر به فکر حمل نقل ساده باشین باید برید سراغ دوربینهای کامپکت حرفه ای که اونها هم کیفیت عکسی پایین تر از اون دو تا مدل دارن هرچند به نسبت از بقیه مدلهایی که اسم بردید بهتر هستن. اینجا یه استثنا و جود داره و اونم CANON G1X هست که چون از سنسور SLR ها استفاده می کنه کیفیت عکسی در همون حد داره باز اگر دوربین جم جور تری از SLR ها بخوایید با کیفیت عکس خوب سری NEX سونی هست. در مورد اون سایتها هم خوب خیلی ها خرید می کنن و اغلب مشکلی نیست شما جنس رو سفارش می دید بعد از تحویل گرفتن و تست پولش رو پرداخت می کنید از چه نظر قابل اعتمادن؟

خواهش می کنم . اول در مورد قیمت سایتها باید بگم جدیدا قیمتهای سایت چاره خیلی عجیب با بازار اختلاف داره همون x10 رو گذاشته 2 میلیون ولی تو دیجیکالا حدودا 1200 با همون گارانتی هست من به مسیولین سایت هم اطلاع دادم گفتن این قیمتیه که تامین کننده می ده! که باورش کمی مشکله تا اونجایی که می دونم سایت پیکسل با تهران فوکا کار می کنه و می بینید که اختلاف قیمتش باچاره به همون میزان زیاده. به هر حال به غیر از این روش غیر حرفه ای و سودجویانه ای که دارن عامل دیگه نوع گارانتی هست که در اختلاف قیمتها تاثیر گذاره. شما اول مدل دوربین رو انتخاب کنید بعد در مورد روش و محل خریدش می تونید از دوستان راهنمایی بخوایید.
توصیه دوم اینه که اگر جثه براتون مهم نیست بهتره از کامپکت و شبه SLR و سوپر زوم صرف نظر کنید و برید سراغ سری دوربینهایی که قابلیت تعویض لنز رو دارن همگی از چیپ هایی بهره می برن که سطحی 6 تا 7 برابر سطح چیپ تصویر بهترین دوربینهای کامپکت دارن به جز بعضی استثنا ها که یکیش G1X هست یا R100 سونی . قابلیت تعویض لنز و امکاناتی که برای این دوربینها در نظر گرفته شده یعنی اینکه ابزار کمترین محدودیت رو برای شما ایجاد خواهد کرد هرچند گاهی برای شما هزینه هم خواهد داشت. توی این رنج قیمت کنون 1100D نیکون D3100 و سونی NEX -F3 قرار دارن به جز این مدل کانن که فقط HD فیلم برداری می کنه دو گزینه ی بعدی امکان فیلم برداری فول HD رو هم دارن با کمی افزایش بودجه گزینه های دیگه ای هم هست مثل نیکون D3200 و کانن 600D و حتی سامسونگ NX1000 . یه نکته رو اضافه کنم که اطلاعات فعلی من محدود به سایتهاست اونم نه همه و اگر مدلهای بیشتر در بازار باشه بهم خرده نگیرید این زحمت رو شما باید بکشید و بازار رو هم بگردید و بعد می تونید در مورد مدلهای موجود نظر دوستان کارشناسم بپرسید . به جز سامسونگ که از امکاناتش در ایران خبری ندارم (منظورم لنز و فلاش و هود باتری و ... ) ولی بقیه امکاناتی تقریبا کافی دارن در مورد سونی به جز لنزهای خودش که شاید کمی کمیاب باشه با یه آداپتور لنز می تونید از لنزهای کانن یا نیکون هم استفاده کنید. وقتی که نوبت انتخاب میرسه کار کمی سخت به نظر می رسه ولی به نظر کانن نیکون پنتاکس سونی و.... هر دوربین و برندی ویژه گیهای خودشو داره عکاسها یی هست که با هر کدوم از این دوربینها گرفته شده و برنده ی جشنواره شده پس نمی شه به این راحتی گفت کانن یا نیکون یا .... وقتی بررسی کردید قبل از تصمیم گیری نهایی حتما این دوربینها رو تو دستتتو ن بگیرد باهاش عکس بگیرید و کار کنید و در صورتی که خوشتون آومد برا ی خرید در موردش جدی تر فکر کنید . 6 یا 7 سال پیش دنبال دوربین SLR بودم تقریبا همه دوربینها رو چک کردم المپوس پنتاکس کانن نیکون ولی احساسی که با نیکون D90 داشتم با هیچ کدوم نداشتم .
در نهایت فراموش نکنید که توانایی استفاده شما از اون ابزار خیلی مهمتر از قابلیت اونه و این شما هستید که عکس رو خلق می کنید.

سلام دوست گرامی...
مرسی از توشیحات بسیار مفید شما...
باتوجه ب اطلاعات کم من از دوربین و عکاسی باز بسیار مفید بود...
D90 رو خودمم دوس دارم وباهاش کار کردم ولی قیمتش برای من بالاس وگرنه دوس داشتم ی مدل خیلی خوب و معقول مث اون بگیرم...
سپاس

latino
16-10-2013, 14:22
پس درواقع این دوربین هایی که نام بردید قابلیت تعویض لنز رو دارن و این خودش نکته خیلی مهمیه با توجه ب قیمتاش...

chealbar
16-10-2013, 16:04
سلام با هزینه 400-700 چه دوربینی با فیلم برداری Full HD میشه گرفت ؟؟
میخوام از برند های sony و canon باشه
ممنون

raha1815
17-10-2013, 21:54
سلام دوستان
نظرتون در باره کانن Ixus 510 HS چیه ؟ با این قیمت حدود 600 پیشنهاد بهتری دارین ؟
ممنون

mojtaba57
18-10-2013, 00:26
با سلام
دوستان پاناسونیک fz150 ظاهرا قابلیت عکس hdr رو نداره. آیا این ضعف بزرگی حساب می شه؟
و آیا تو فیلم برداری با کانن sx50 صدای زوم شنیده می شه؟
دوستان میشه چند عکس در شب و منزل از هر کدوم از دوربین های بالا بزارید تا کیفیتشون کاملا مشخص بشه

m0fidi
19-10-2013, 23:56
سلام دوستان
نظرتون در باره کانن Ixus 510 HS چیه ؟ با این قیمت حدود 600 پیشنهاد بهتری دارین ؟
ممنون

سلام
یه کم افزایش بودجه بدهsx26o بگیر ,ارزشش رو داره .:n06:0

m0fidi
20-10-2013, 00:03
با سلام
دوستان پاناسونیک fz150 ظاهرا قابلیت عکس hdr رو نداره. آیا این ضعف بزرگی حساب می شه؟
و آیا تو فیلم برداری با کانن sx50 صدای زوم شنیده می شه؟
دوستان میشه چند عکس در شب و منزل از هر کدوم از دوربین های بالا بزارید تا کیفیتشون کاملا مشخص بشه

نه عزیز جان ضعف بحساب نمیاد ,hdr یه تکنیک هنریه که بسته به علاقت به اون سبک ازش استفاده نکنی ,شاید هم هیچ وقت لا,مت نشه,اینم اضافه کنم که معمولا عکاسها با تنظیمات دستی hdr میگیرن و با فتوشاپ بسلیقه ی خودشون ترکیب و تنظیم رنگ میکنند.

m0fidi
20-10-2013, 00:05
سلام با هزینه 400-700 چه دوربینی با فیلم برداری Full HD میشه گرفت ؟؟
میخوام از برند های sony و canon باشه
ممنون

سلام
Canon sx260

yaran99
20-10-2013, 12:31
سلام
دوستان میخوام دوربین canon sx280 بخرم . توی دیجی کالا یکی از کابران نوشته هنگام فیلم برداری پیغام error باطری میده . یعنی اشتباها اعلام میکنه که باتری شارژ ندارد و دوربین خاموش میشود . آیا این موضوع حقیقت دارد . در کل این مدل را پیشنهاد می دهید؟

m0fidi
20-10-2013, 15:50
سلام
دوستان میخوام دوربین canon sx280 بخرم . توی دیجی کالا یکی از کابران نوشته هنگام فیلم برداری پیغام error باطری میده . یعنی اشتباها اعلام میکنه که باتری شارژ ندارد و دوربین خاموش میشود . آیا این موضوع حقیقت دارد . در کل این مدل را پیشنهاد می دهید؟

بله دوربین خوبیه ,البته گزینه های دیگری مثل فوجی xf1,کنن s110/120 یا شاید از سری g اگه به پولتون بخوره ,هم پیشنهاد میشه ,این موضوع هم که گفتند عجیبه امکان داره دوربین ویروسی شده,باشه!

mojtaba182003
20-10-2013, 18:24
دوستان تا مرز 1 میلیون چه دوربینی رو پیشنهاد میدین میخوام هم فیلمو عکسش عالی باشه

iman_s
21-10-2013, 00:35
یکی از آشناهامون گیر داده که یک دوربین خوب بهش معرفی کنم.
یک مدت دوربین canon sx130 من دستش بود و الان میگه همون یا شبیه همونو میخوام چون کیفیتش خوبه:n09:
واسه استفاده معمولی میخواد و تو رنج قیمتی 700-800 باشه.یک کم بالاتر هم مشکلی نیست

m0fidi
21-10-2013, 15:56
دوستان تا مرز 1 میلیون چه دوربینی رو پیشنهاد میدین میخوام هم فیلمو عکسش عالی باشه

دوست خوبم جواب شما هم مثل جواب دوستمون درمورد
sx280

m0fidi
21-10-2013, 16:01
یکی از آشناهامون گیر داده که یک دوربین خوب بهش معرفی کنم.
یک مدت دوربین canon sx130 من دستش بود و الان میگه همون یا شبیه همونو میخوام چون کیفیتش خوبه:n09:
واسه استفاده معمولی میخواد و تو رنج قیمتی 700-800 باشه.یک کم بالاتر هم مشکلی نیست

سری sx150/160/1...خیلی خوب در نیومده ,بهترین گزینه تو رنج قیمتی که فرمودین sx260. درصورت تمایل به هزینه بیشتر گزینه هایی که چند پست قبل تر پیشنهاد دادم یه نگاهی بندازید.

flasher_for_nokia
21-10-2013, 16:54
دوستان کدوم رو بهتر می دونید و یا اگر تا 1 میلیون مورد بهتری هست معرفی کنید
Fujifilm XF1
Canon s110

poonel
22-10-2013, 06:15
Fujifilm XF1
Canon s110

سلام همشهری. :7:
چطوری؟

LX5 رو چکارش کردی؟ نکنه دلت رو زد؟

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی نمونه عکسهای مشابه دوربین ها رو دانلود و مقایسه کنی.
من که مقایسه کردم به نتایج زیر رسیدم:
عکس های S110 یه خرده تاره. XF1 عکسهاش شارپ تر و رنگهاش طبیعی تر هست. اگه رنگ عکسها رو با SLRها مقایسه کنی رنگ ها شون خیلی شبیه XF1 هست.
تو ایزو های بالا S110 عکسهاش تارتر میشه اما فوجی نویزش بیشتر میشه اما نه خیلی که آزار دهنده بشه.
عکسهای فوجی از نظر رنگ و شارپنس و نویز با LX7 خیلی شباهت داره.

m0fidi
22-10-2013, 14:36
Fujifilm XF1
Canon s110
سلام xf1از هر نظر مثل سنسور,لنزو... سر تره ولی s110شناخته شده ت ه و امتحانش رو پس داده .ولی اگر از کیفیت و دوام xf1مطمین شدی اون گزینه ی بهتریه در غیر اینصورت بعید میدونم شما که lx5داشتی سری sبه دلت بشینه بهتره از سری Gبرداری

ekf2000
22-10-2013, 22:09
با سلام و عرض ادب خدمت شما اساتید گرامی
من قصد درم یک دوربین ساده و ارزان قیمت برای عکاسی معمولی و شخصی در هنگام سفر میخوام
یک چیز حدود 200تا 300 تومن
یک دوربین که هم سبک باشه هم عکس خوب بگیره هم حملش راحت باشه
نظر خودم فوجی jx550 هست ولی چند جا خوندم مارک های دیگه از جمله سونی وکانن و سامسونگ بهتر هستن
اگر میشه راهنماییم کنید
یک سوال هم داشتم فرق لرزشگیر اپتیکال با الکترونیکی چیه و کدوم بهتر هست؟

poonel
23-10-2013, 00:20
دوربین RX100 II تو ایران اومده یا نه؟

flasher_for_nokia
23-10-2013, 18:21
سلام همشهری. :7:
چطوری؟

LX5 رو چکارش کردی؟ نکنه دلت رو زد؟

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میتونی نمونه عکسهای مشابه دوربین ها رو دانلود و مقایسه کنی.
من که مقایسه کردم به نتایج زیر رسیدم:
عکس های S110 یه خرده تاره. XF1 عکسهاش شارپ تر و رنگهاش طبیعی تر هست. اگه رنگ عکسها رو با SLRها مقایسه کنی رنگ ها شون خیلی شبیه XF1 هست.
تو ایزو های بالا S110 عکسهاش تارتر میشه اما فوجی نویزش بیشتر میشه اما نه خیلی که آزار دهنده بشه.
عکسهای فوجی از نظر رنگ و شارپنس و نویز با LX7 خیلی شباهت داره.

سلام دوست گلم
نه lx5 رو دارم دوربین عمری خودمه
واسه یکی از دوستان می خواستم بگیرم

ARSENAL.COM
23-10-2013, 20:02
دوستان از دوربین های زیر کدوم مناسب مصرف خونگی هستش ؟ میخوام کیفیت خروجیش خوب باشه .. محدوده خرید 1500-600

nikon P770
canon G1x
Canon g15
50/ FUJIFILM HS50
CANON EOS 600D
Canon EOS-1100D

ممنون :n12:

Ali_Best
23-10-2013, 23:13
برای مصرف خونگی به ترتیب اولویت:

canon G1x
Canon g15

mehdi af
25-10-2013, 01:47
دوستان خواهش میکنم کمکم کنید.تصمیم به خرید دوربین دارم.چند روزه به برند Canon فکر میکنم.تقریبا مدل powershot sx280 رو انتخاب کرده بودم.

اما امروز 2 تا دوربین کنن از دوستان به دستم رسید.مدل ixus 220hs و ixus 85is....حدود 2-3 ساعتی با هر کدوم از اینها کار کردم.توی انواع تنظیمات ازش عکس گرفتم.کاملا ناامید شدم.

حالا انتظار من از دوربین چیه؟؟؟؟؟

3-4 سال پیش یه گوشی سونی اریکسون معمولی داشتم که 2 مگاپیکسلی بود.عکسایی رو که با اون گرفتم بی نظیر بود.فقط و فقط از این بابت که توی عکس آدمها رو زیبا نشون میده.یعنی عکس که میگرفتم و بعد نیگا میکردم واقعا صورتها رو زیبا نشون میداد

امروز بعد از کلی کار کردن با Canon علیرغم اینکه خیلی دوربین خوبی هست اصلا قیافه ها رو خوب نشون نمیداد.مثلا انگار که میره از زیر پوست آدم تمام کک و مکهایی که قراره در آینده بزنه بیرون رو نشون میده یا اینکه پوست صورت رو تیره و کدر نشون میده.آدم از دیدن عکس خودش بدش میاد (بدون در نظر گرفتن باقی خصوصیات عکس).البته این توضیح رو هم بدم که کلی با تنظیمات مختلف عکس گرفتم و هیچ کدوم راضی کننده نبود.عکساشو هم روی صحفه خودش و هم روی صفحه لپ تاپ میدم که در هر دو حالت راضی کننده نبودن

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید.

دوربینی که میخوام 95% برای ثبت خاطرات از صورت(قیافه) در مهمانیها تفریحات و مکانهای تفریحی هست و عکس از منظره و باقی چیزها واسم اهمیت نداره.

حالا با توجه به این موضوع قید کنن رو زدم.

به نظر شما از بین تمام برندهای دوریین عکسی کدوم یکی عکسهای زیباتری از صورت و قیافه میگره ؟؟(بدون توجه به شاحصه های عکاسی و ایزو و زوم و شاتر و نویز و ...)؟؟؟؟

دوم اینکه در همین رابطه 2 تا دوربین میخوام بخرم.یکی حدود 300 هزار تومان.یکی حدود نهایت 800-900- هزار تومان .
بر اساس این قیمت هم بفرمایید

در آخر هم چندین نفر از دوستان و اساتید نظرشون رو بفرمایند تا به یک جمع بندی برسم.

متشکرم از توجه شما:11:

iman_s
26-10-2013, 01:22
از بین sx240 و sx260 کدوم بهتره؟
میدونم 260 جدیدتره ولی قیمتش از 240 کمتره!!

poonel
26-10-2013, 09:55
دوربین کامپکت شبه حرفه ای که سرعت فوکوسش در حد DSLR باشه وجود داره؟

مثلاً وقتی میخوام از چند تا بچه در حال شیطنت عکس بگیرم با SLR عکس کاملاً شارپ و با بهترین فوکوس و ایزو و سرعت شاتر در میاد اما با کامپکت هر چی تلاش میکنم اون چیزی که باید بشه، نمیشه.

SLR تو حالت اتومات راحت موقعیت رو میفهمه اما کامپکت هوش درستی نداره. میخوام ببینم آیا کامپکنی هست که پردازش عالی مثل DSLR داشته باشه؟

amir200812
26-10-2013, 12:29
دوربین کامپکت شبه حرفه ای که سرعت فوکوسش در حد DSLR باشه وجود داره؟

مثلاً وقتی میخوام از چند تا بچه در حال شیطنت عکس بگیرم با SLR عکس کاملاً شارپ و با بهترین فوکوس و ایزو و سرعت شاتر در میاد اما با کامپکت هر چی تلاش میکنم اون چیزی که باید بشه، نمیشه.

SLR تو حالت اتومات راحت موقعیت رو میفهمه اما کامپکت هوش درستی نداره. میخوام ببینم آیا کامپکنی هست که پردازش عالی مثل DSLR داشته باشه؟

علاوه بر سرعت فکوس، نوع لنز DSLR هم مهمه!

ممکنه فقط یک لنز باشه که میلیون قیمتشه، دیافراگم بازی داره و عدسی های با کیفیتی در ساختش استفاده شده!
و ممنکه لنزی هم باشه که 250 تومن قیمتش باشه، دیافراگم بسته ای داشته باشه(به همین دلیل شاترش کند تر خواهد بود)، کیفیت عدسی پایینی داشته باشه!
این 2 هم 100% عکس های متفاوتی خواهند گرفت!

یعنی تنها مشکل دوربین های کمپکت، قدرت پردازشی پایین، یا فکوس کند نیست!
نوع لنز هم مهمه که معمولا کمپکت ها از لنز های با کیفتی استفاده نمی کنند.

poonel
27-10-2013, 00:21
علاوه بر سرعت فکوس، نوع لنز DSLR هم مهمه!

ممکنه فقط یک لنز باشه که میلیون قیمتشه، دیافراگم بازی داره و عدسی های با کیفیتی در ساختش استفاده شده!
و ممنکه لنزی هم باشه که 250 تومن قیمتش باشه، دیافراگم بسته ای داشته باشه(به همین دلیل شاترش کند تر خواهد بود)، کیفیت عدسی پایینی داشته باشه!
این 2 هم 100% عکس های متفاوتی خواهند گرفت!

یعنی تنها مشکل دوربین های کمپکت، قدرت پردازشی پایین، یا فکوس کند نیست!
نوع لنز هم مهمه که معمولا کمپکت ها از لنز های با کیفتی استفاده نمی کنند.

خیلی از پاسختون ممنونم.

بهترین کامپکت با بهترین لنز و پردازش و سرعت عالی چی هست؟ یه چیزی که برای کاربرد آماتوری تقریباً بشه جایگزین SLR کرد.

SONY RX100 II، Panasonic LX7، Fujifilm XF1 یا....؟

m0fidi
27-10-2013, 22:40
خیلی از پاسختون ممنونم.

بهترین کامپکت با بهترین لنز و پردازش و سرعت عالی چی هست؟ یه چیزی که برای کاربرد آماتوری تقریباً بشه جایگزین SLR کرد.

SONY RX100 II، Panasonic LX7، Fujifilm XF1 یا....؟

دوست گلم شاید خودتون بدونید ولی کلا محض اطلاع میگم که تو همون سایت dp قسمت conclusion دوربین مورد نظر امتیاز performance به همون هوش دوربین اشاره میکنه و شاید focus accuracy هم کمکتون کنه.البته فکر میکنم همون دوربینهای بدون اینه یا 100dکنن که خیلی جمع و جوره بهتر راضیتون کنه.در om5المپوس هم بزودی وارد میشه.

m0fidi
27-10-2013, 22:42
از بین sx240 و sx260 کدوم بهتره؟
میدونم 260 جدیدتره ولی قیمتش از 240 کمتره!!

مطمین باشید sx260بهتره

m0fidi
27-10-2013, 22:50
دوستان خواهش میکنم کمکم کنید.تصمیم به خرید دوربین دارم.چند روزه به برند Canon فکر میکنم.تقریبا مدل powershot sx280 رو انتخاب کرده بودم.

اما امروز 2 تا دوربین کنن از دوستان به دستم رسید.مدل ixus 220hs و ixus 85is....حدود 2-3 ساعتی با هر کدوم از اینها کار کردم.توی انواع تنظیمات ازش عکس گرفتم.کاملا ناامید شدم.

حالا انتظار من از دوربین چیه؟؟؟؟؟

3-4 سال پیش یه گوشی سونی اریکسون معمولی داشتم که 2 مگاپیکسلی بود.عکسایی رو که با اون گرفتم بی نظیر بود.فقط و فقط از این بابت که توی عکس آدمها رو زیبا نشون میده.یعنی عکس که میگرفتم و بعد نیگا میکردم واقعا صورتها رو زیبا نشون میداد

امروز بعد از کلی کار کردن با Canon علیرغم اینکه خیلی دوربین خوبی هست اصلا قیافه ها رو خوب نشون نمیداد.مثلا انگار که میره از زیر پوست آدم تمام کک و مکهایی که قراره در آینده بزنه بیرون رو نشون میده یا اینکه پوست صورت رو تیره و کدر نشون میده.آدم از دیدن عکس خودش بدش میاد (بدون در نظر گرفتن باقی خصوصیات عکس).البته این توضیح رو هم بدم که کلی با تنظیمات مختلف عکس گرفتم و هیچ کدوم راضی کننده نبود.عکساشو هم روی صحفه خودش و هم روی صفحه لپ تاپ میدم که در هر دو حالت راضی کننده نبودن

امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید.

دوربینی که میخوام 95% برای ثبت خاطرات از صورت(قیافه) در مهمانیها تفریحات و مکانهای تفریحی هست و عکس از منظره و باقی چیزها واسم اهمیت نداره.

حالا با توجه به این موضوع قید کنن رو زدم.

به نظر شما از بین تمام برندهای دوریین عکسی کدوم یکی عکسهای زیباتری از صورت و قیافه میگره ؟؟(بدون توجه به شاحصه های عکاسی و ایزو و زوم و شاتر و نویز و ...)؟؟؟؟

دوم اینکه در همین رابطه 2 تا دوربین میخوام بخرم.یکی حدود 300 هزار تومان.یکی حدود نهایت 800-900- هزار تومان .
بر اساس این قیمت هم بفرمایید

در آخر هم چندین نفر از دوستان و اساتید نظرشون رو بفرمایند تا به یک جمع بندی برسم.

متشکرم از توجه شما:11:

سلام
معمولا تو رده ی کامپکت کنن خروجی بهتری داره .البته من اون دو مدل که فرمودین رو نمیشناسم.تا 300ت کنن a2400/2500خوبه.برای دوربین مورد نظرتون که گفتید پیشنهاد میکنم از سری Gکنن بگیرید,میدونم مدلهای جدیدش بالای1200ولی منظورم مدلهای قدیمی تر اگه گیرتون بیاد مثل g12.

mojtaba57
01-11-2013, 10:13
دوستان من پس از کلی جستجو یه پاناسونیک fz150 به قیمت 1300 گرفتم. عکسای روزش رو هنوز امتحان نکردم ولی عکس های شب و در منزلش واقعا ضد حال بود. به طوریکه در مقایسه با دوربین sx130 کانن که قبلا داشتم چندان فرق نمی کرد.
به نظرتون اشتباه کردم این هزینه رو کردم و آیا این دوربین رو پسش بدم و یه کانن sx50 بگیرم با توجه به قابلیت hdr کانن بهتر نیست؟

toolhelp
01-11-2013, 12:32
دوستان من پس از کلی جستجو یه پاناسونیک fz150 به قیمت 1300 گرفتم. عکسای روزش رو هنوز امتحان نکردم ولی عکس های شب و در منزلش واقعا ضد حال بود. به طوریکه در مقایسه با دوربین sx130 کانن که قبلا داشتم چندان فرق نمی کرد.
به نظرتون اشتباه کردم این هزینه رو کردم و آیا این دوربین رو پسش بدم و یه کانن sx50 بگیرم با توجه به قابلیت hdr کانن بهتر نیست؟

اگه کیفیت و نویز عکس نسبت به امکانات دیگه براتون مهمتره میتونستید با این قیمت از سری S یا G کنون دوربین بخرید. از سوپرزومها زیاد توقع کیفیت بالا نداشته باشین... کلا سوپر زومها و اس ال آر لایکها برای کسانی مناسبه که بخوان با امکانات پیشرفته تر دوربینهای حرفه ای آشنا شن و بعدا اقدام به خرید دوربین حرفه ای کنن. برای استفاده روزمره با کیفیت بالا باید در فکر خرید کامپکتهای پیشرفته باشید...

sh_asian
01-11-2013, 12:34

سلام دوست عزیز ، درست میگی واقعا خیلی وقته جستجو میکنی و سوال میپرسی اما بیشتر با دل خودت خرید کردی تا با نظر دوستان. دوربینی که خریدی دوربین خیلی خوبیه اما دوربین های سوپرزوم اصلا برای کاری که شما می خواهی و عکاسی در اتاق و تاریکی و فضاهای بسته مناسب نیستند.شما به هیچ وجه دوربین sx50 رو با این عوض نکن چون هم ضرر میکنی و هم مطمین باش که هیچ افزایش کیفیتی در نور کم نخواهی دید!! mofidi عزیز خدمتتون عرض کردند مود hdr هم معیار مهمی برای انتخاب یک دوربین نیست و تازه اینکه hdr در sx50 حتما احتیاج به سه پایه داره و با تکان خوردن تصویر تار میشه.تازه hdr هم بیشتر برای مناظر خاص و پر کنتراست کاربرد دارد نه عکس های تو خونه و محیط بسته! به نظر میاد با اینکه زیاد تحقیق کردی اما اطلاعاتتون کمی جسته گریخته و پراکنده است.
اگه اولویتت عکاسی تو نور کم و فضای داخل منزل است که برو پسش بده تا بیشتر طول نکشه اما اگر عکاسی طبیعت، منظره و فضای باز رو بیشتر انجام میدی و دوست نداری این زوم زیاد رو از دست بدی ، دوربین خوبی خریدی و مبارکت باشه:n01:
حالا اگه خواستی تعویض کنی در مورد جایگزین هایش هم به ترتیب
1-d3200 نیکون
2- 1100 کانن
3-g15
هستش! این عکس ها هم برای رفع شک و شبهه شما!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m0fidi
01-11-2013, 16:38
دوستان من پس از کلی جستجو یه پاناسونیک fz150 به قیمت 1300 گرفتم. عکسای روزش رو هنوز امتحان نکردم ولی عکس های شب و در منزلش واقعا ضد حال بود. به طوریکه در مقایسه با دوربین sx130 کانن که قبلا داشتم چندان فرق نمی کرد. به نظرتون اشتباه کردم این هزینه رو کردم و آیا این دوربین رو پسش بدم و یه کانن sx50 بگیرم با توجه به قابلیت hdr کانن بهتر نیست؟فقط یک slr میتونه خروجی قابل قبول در نور کم داشته باشه چرا که اندازه ی حسگر در سوپر زوم ها و کامپکتها کوچک است.قبلا عم گفتم بودم که دوربین سوپر زوم برای کسی مناسبه که قصد عکاسی در محیط باز مثل طبیعت و منظره و..رو داره و بودجه کافی برای خرید لنز های تله گرون قیمت نداره و بجاش راضی به کم شدن کیفیت عکس.همونطور که دوستمون هم اشاره کردن شما تحقیق زیاد کردید و بهتون گفته بودم که یه کامپکت خوب خروجی بهتری نسبت به بریج داره.در هر صورت اگه خیلی رو این موضوع حساس شدید SLR مثل کنن 110dیا نیکون 3200d/3100dتهیه کنید از قیمتهای حال حاضر دوربینهای بدون اینه تو این رنج اطلاعی ندارم...

m0fidi
01-11-2013, 16:41
1100dبدرسته,یه صفر جاموند

mojtaba57
01-11-2013, 17:30
با تشکر از دوستان عزیزم که زحمت راهنمایی رو برام کشیدن
یه سوال دیگه خدمتتون داشتم اگر برای عکس خونه و شب یه سه پایه تهیه کنم می تونه جبران نور کم رو بخوبی داشته باشه و عکس های مناسب بگیره

chartab
01-11-2013, 19:15
PowerShot ELPH 520 HS

PowerShot ELPH 320 HSکدوم بخرم یا از اینا بهتر سراغ دارین بگین فوری می خوام بگیرم در ضمن این مدل اول یه مدلی داره لمسی 510 اون بخرم یا اینو کیفیت عکس برداری چطور

chartab
01-11-2013, 19:24
Canon IXUS 230 این چطوره؟؟

vahid_41852
01-11-2013, 20:44
یه دوربین تو رنج یک میلیون میخوام که اولا Cmos باشه و اینکه حتما کامپکت و کم وزن باشه چی پیشنهاد میدین؟

mehdi af
01-11-2013, 21:07
سلام

canon s120 به بازار امده؟؟؟؟

g 16 چطور؟؟؟؟

اگه اومدن قیمتشون چنده؟؟؟

به طور کلی تفاوت این دو تاچیه؟؟؟یا تفاوت g 15 با s 110 در چه هست؟؟؟

هر کدومش برای چه کاربردهایی مناسبه؟؟؟

در نهایت تفاوت g 15 با g 1x چقدره؟؟؟خیلی محسوسه؟؟؟؟ارزش 400 تومان بیشتر رو داره؟؟؟؟

sh_asian
02-11-2013, 02:23
با تشکر از دوستان عزیزم که زحمت راهنمایی رو برام کشیدن
یه سوال دیگه خدمتتون داشتم اگر برای عکس خونه و شب یه سه پایه تهیه کنم می تونه جبران نور کم رو بخوبی داشته باشه و عکس های مناسب بگیره

به طور کلی دوربین هایی با سنسور کوچک حتی در ایزوهای پایین مثلا 200 یا 400 هم کیفیتشون پایین تر از اس ال آر هاست اما اختلاف کیفیت در نور و استفاده از ایزوی پایین کمتر میشه ولی از بین نمیره!
در مورد سه پایه هم البته خیلی تاثیر داره و این امکان رو میده که شما با کم کردن زمان شاتر بتونید از حداقل مقدار ایزو استفاده کنید و بالاترین کیفیتشو بدست بیارید.حالا اینکه فکر کنید در ایزوی پایین در حد دوربین اس ال ار میشه نه چنین چیزی نیست.
هدف از استفاده از سه پایه ثابت نگه داشتن دوربین هست همین حالا دوربینون رو روی یک میز یا صندلی یا سطح ثابت دیگری بگذارید و با کمترین ایزو مثلا 100 عکس بگیرید و در عوض زمان شاتر را طولانی تر کنید.نتیجه را ببینید که راضیتون میکنه یا نه! نیازی نیست اول سه پایه بگیرید بعد امتحان کنید.

sh_asian
02-11-2013, 02:25
یه دوربین تو رنج یک میلیون میخوام که اولا Cmos باشه و اینکه حتما کامپکت و کم وزن باشه چی پیشنهاد میدین؟

اگه میخوایین جمع و جور و کوچکتر باشه
fuji xf1
canon s110

sh_asian
02-11-2013, 02:35
سلام

g 16 چطور؟؟؟؟

اگه اومدن قیمتشون چنده؟؟؟

به طور کلی تفاوت این دو تاچیه؟؟؟یا تفاوت g 15 با s 110 در چه هست؟؟؟

هر کدومش برای چه کاربردهایی مناسبه؟؟؟

در نهایت تفاوت g 15 با g 1x چقدره؟؟؟خیلی محسوسه؟؟؟؟ارزش 400 تومان بیشتر رو داره؟؟؟؟

کامپکت های سطح بالای بازار که معروف به high end هستند خودشون به دو گروه کلی تقسیم می شوند دسته اول کامپکت های خیلی فشرده و کوچک و سبک با کنترلهای کمتر ولی خیلی با کیفیت مثل s110,s120 کانن و xf1 فوجی فیلم. دسته ی دوم کامپکت هایی با بدنه بزرگتر، پر از دکمه و کنترل های فیزیکی و بدنه قوی تری هستند و تا حدودی هم گرانتر هستند مثل g15 و g1x کانن و x10 فوجی فیلم .دسته دوم معمولا به عنوان دوربین دوم عکاس های حرفه ای هم استفاده می شوند و به خاطر کنترل های دستی بیشتر برای یادگیری عکاسی بهتر هستند و کیفیت عکس اندکی بهتر از دسته اول دارند اما نه خیلی بهتر.
g1x تقریبا بهترین کامپکت بازار است و به خاطر سنسور بزرگی که دارد کیفیتش در حد اس ال آرهای رده مبتدی است.اما جی 15 هم خیلی دوربین خوبیه و کیفیت تصاویرش هم بسیار خوبه.شما باید اول نیازت رو ببینی و اینکه برات ارزش داره یا نه. اگه از نظر کیفیت بخواهی بله ارزش قیمت بیشترش رو داره.

flasher_for_nokia
02-11-2013, 06:32
کامپکت های سطح بالای بازار که معروف به high end هستند خودشون به دو گروه کلی تقسیم می شوند دسته اول کامپکت های خیلی فشرده و کوچک و سبک با کنترلهای کمتر ولی خیلی با کیفیت مثل s110,s120 کانن و xf1 فوجی فیلم. دسته ی دوم کامپکت هایی با بدنه بزرگتر، پر از دکمه و کنترل های فیزیکی و بدنه قوی تری هستند و تا حدودی هم گرانتر هستند مثل g15 و g1x کانن و x10 فوجی فیلم .دسته دوم معمولا به عنوان دوربین دوم عکاس های حرفه ای هم استفاده می شوند و به خاطر کنترل های دستی بیشتر برای یادگیری عکاسی بهتر هستند و کیفیت عکس اندکی بهتر از دسته اول دارند اما نه خیلی بهتر.
g1x تقریبا بهترین کامپکت بازار است و به خاطر سنسور بزرگی که دارد کیفیتش در حد اس ال آرهای رده مبتدی است.اما جی 15 هم خیلی دوربین خوبیه و کیفیت تصاویرش هم بسیار خوبه.شما باید اول نیازت رو ببینی و اینکه برات ارزش داره یا نه. اگه از نظر کیفیت بخواهی بله ارزش قیمت بیشترش رو داره.
دوست عزیز سری LX پاناسونیک در کجای طبقه بندی قرار می گیرند؟

sh_asian
02-11-2013, 09:59
دوست عزیز سری LX پاناسونیک در کجای طبقه بندی قرار می گیرند؟

دوست عزیز البته ناگفته نماند این تقسیم بندی یک تقسیم بندی استاندارد نیست بلکه بیشتر بر اساس ظاهر بوده و یک تقسیم بندی فرعی می باشد ، اما در هرصورت اکثر شرکت ها به آن اهمیت می دهند و سعی می کنند در هر سال از هر دسته دوربینی مجزا را معرفی کنند تا به یکسری از سلایق پاسخ دهند.دوربین های سری LX پاناسونیک گرچه بیشتر به دسته دوم نزدیک تر هستند اما باتوجه به وزن کمتر و ساده تر ترجیح می دم آنها را بین این دو دسته بدانم.این یک تقسیم بندی الزامی وقطعی نیست ممکنه شرکتی مثل پاناسونیک فقط یک کامپکت خوب حد واسط تو این رده معرفی کنه و به نظرش نیازی به معرفی دو دوربین مجزا نباشه. این دیگه بیشتر به نحوه سنجش شرکت ها از بازار و همچنین نیاز و سلیقه ی کاربری که دوربین رو می خره بستگی دارد و اصلا تو کیفیت این رده دوربین ها تفاوت فاحشی وجود ندارد.

mosicr77
02-11-2013, 10:45
دوربین فقط کنون و نیکون

AliSub
02-11-2013, 13:50
سلام دوستان عکاس من:n01:
رفیق ما یه دوربین می خواد در حد 500 تومن براش کیفیت عکس مهمه نه چیز دیگه.
چی پیشنهاد میدید؟
یه چند مورد بگید با هم سبک سنگین کنیم ببینیم کدوم بهتره.
مرسی

mehdi af
02-11-2013, 17:17
سلام

g 16 چطور؟؟؟؟

اگه اومدن قیمتشون چنده؟

در مورد wi-fi مدل های s110 -s120 -g15 -g16 -g1x هم اگه ممکنه بفرمایید کدوم ها دارن؟؟؟

فقط از این بابت که میخوام بدون در آوردن کارت حافظه عکسها رو به لپ تاپ انتقال بدم

flight_ali
02-11-2013, 18:09
سلام دوستا به کمک تون نیاز دارم میخوام یک دوربین با کیفیت و زوم خوب بخرم بین مدل کاننsx160و نیک.نl320موندم راهنمایم کنید کدوم بهتره و چرا ؟عکسام چاپ میکنم خودم پرینتر دارم

mohsen_1363
02-11-2013, 20:20
این دوربینا الان چنده ؟

(Canon IXUS 125 HS (ELPH 110 HS
و
(Canon IXY 430F (IXUS 245 HS

m0fidi
05-11-2013, 17:36
این دوربینا الان چنده ؟

(Canon IXUS 125 HS (ELPH 110 HS
و
(Canon IXY 430F (IXUS 245 HS

فکر کنم اولی حدود 480-500
دومی هم حدود 430تا450

m0fidi
05-11-2013, 17:38
سلام دوستا به کمک تون نیاز دارم میخوام یک دوربین با کیفیت و زوم خوب بخرم بین مدل کاننsx160و نیک.نl320موندم راهنمایم کنید کدوم بهتره و چرا ؟عکسام چاپ میکنم خودم پرینتر دارم

بنظرم sx260 هم بهتره هم شناخته شده تره.سری sx1..کنن خیلی تعریفی نیست ,نیکون هم در رده کامپکت بغیر از یکی دوتا مدل ضعیف تر از کنن کار کرده.

m0fidi
05-11-2013, 17:46
سلام

g 16 چطور؟؟؟؟

اگه اومدن قیمتشون چنده؟

در مورد wi-fi مدل های s110 -s120 -g15 -g16 -g1x هم اگه ممکنه بفرمایید کدوم ها دارن؟؟؟

فقط از این بابت که میخوام بدون در آوردن کارت حافظه عکسها رو به لپ تاپ انتقال بدم

دوست گلم شما اگه به سایتهای معتبر خرید کالا هم سر بزنید میتونید از موجودیشون اطلاع پیدا کنید.این سایتها کاملا بروز هستند.

m0fidi
05-11-2013, 17:49
سلام دوستان عکاس من:n01:
رفیق ما یه دوربین می خواد در حد 500 تومن براش کیفیت عکس مهمه نه چیز دیگه.
چی پیشنهاد میدید؟
یه چند مورد بگید با هم سبک سنگین کنیم ببینیم کدوم بهتره.
مرسی

سلام دوست عزیز
Ixus132hs,ixus125hs,ixus240,ixus230
در صورت افزایش بودجه sx260خیلی مناسبه.

mehdi af
05-11-2013, 22:27
میشه سایتها رو نام ببرید

در ضمن قسمت آخر سوالم در مورد wifi هم رو هم ممنون میشه جواب بدین

mehdi af
05-11-2013, 22:29
دوست گلم شما اگه به سایتهای معتبر خرید کالا هم سر بزنید میتونید از موجودیشون اطلاع پیدا کنید.این سایتها کاملا بروز هستند.

میشه سایتها رو نام ببرید

در ضمن قسمت آخر سوالم در مورد wifi هم رو هم ممنون میشه جواب بدین

babak.eslami
06-11-2013, 23:06
با سلام. من می خوام یه دوربین
نیمه حرفه ای(کامپکت) بخرم که هم کیفیت و رزولوشن عالی داشته باشه و هم زوم اپتیکال خوبی داشته باشه. خیلی هم اهل نعویض لنز و اینا هم نیستم. بودجه هم حدود 2 تومان هست (500 بالا یا پایین). واقعا ممنون می شم اگه راهنمایی کنید که چه دوربینی بگیرم(با دلیل!). سپاس

sh_asian
07-11-2013, 17:26
سلام دوست عزیز ، اگه بهترین کیفیت را می خواهی داشته باشی و تا دو میلیون تومان هم میتونید هزینه کنید Fujifilm X-S1 بهترین دوربین برای شماست. یک بدنه ی حرفه ای مثل دی اس ال آر ها، یک سنسور بزرگ و یک لنز با زوم 26 برابر و از کیفیت خود لنز هم خیلی تعریف شده. میشه گفت در کلاسی جداگانه و بالاتر از سایر سوپر زوم ها قرار گرفته است. امکانات کامل و کیفیت عکس بسیار خوب داره.بدنه فلزی و البته سنگینی داره و 26 برابر هم زوم بسیار بسیار خوبیست.این را هم در لیست تحقیق خودتون قرار بدید.

babak.eslami
08-11-2013, 02:18
ممنون از پاسختون. سایز دوربین واسم مهمه. هم fuji x-s1 هم canon sx50 وهم sony hx300 واقعا دوربین های خوبین ولی سایزشون بزرگه. من یه چیز واقعا کامپکت تری می خوام(high end compact در واقع). تازه می خوام زومشم نسبتا خوب باشه و کیفیت عکس هم خیلی خوب!(هم خر و هم خرما!:)) ) نظرتون در مورد Sony Cybershot HX50 و Sony Cyber-Shot DSC-RX100 چیه؟

سلام دوست عزیز ، اگه بهترین کیفیت را می خواهی داشته باشی و تا دو میلیون تومان هم میتونید هزینه کنید Fujifilm X-S1 بهترین دوربین برای شماست. یک بدنه ی حرفه ای مثل دی اس ال آر ها، یک سنسور بزرگ و یک لنز با زوم 26 برابر و از کیفیت خود لنز هم خیلی تعریف شده. میشه گفت در کلاسی جداگانه و بالاتر از سایر سوپر زوم ها قرار گرفته است. امکانات کامل و کیفیت عکس بسیار خوب داره.بدنه فلزی و البته سنگینی داره و 26 برابر هم زوم بسیار بسیار خوبیست.این را هم در لیست تحقیق خودتون قرار بدید.

Kamyar_AnathemA
08-11-2013, 10:51
سلام
بین دو مدل کانن sx280 hs و sx500 is کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ و چرا ؟

کاربری آماتتور هست و برای عکس و فیلم بیشتر داخل خونه از بچه ها و البته خارج از خونه هم استفاده میکنیم اما بیشتر داخل خونه
اول عکسبرداری مهمه بعد فبلم برداری
در همین رنج قیمت 700 چیزه دیگه ای هم اگه خوب هست معرفی کنید

مرسی

latino
08-11-2013, 22:39
سلام به همگی...
من ی مدت پی دوربین عکاسی بودم و در نهایت با توجه ب بودجه فعلی دی 3200 نیکون گرفتم...
اصن با ت.جه ب تعاریف دوستان در سایت های مختلف دوربین جالبی نیست و البته ب این خاطر شاید باشه ک من اول با دی 90 کار کردم بصورت موقت و بعد با دوربین خودم دی 3200...
وضوح تصویر کم...
همه چیز از پیش تعیین شده وامکانات دستیش محدوده...!
هر کاری میکنم تم تصاویر آبیه...!
کسی هست بشناسه زیر و بم این دوربین رو و باش کار کرده باشه؟!

sh_asian
09-11-2013, 03:21
سلام
بین دو مدل کانن sx280 hs و sx500 is کدوم رو پیشنهاد میدید ؟ و چرا ؟

کاربری آماتتور هست و برای عکس و فیلم بیشتر داخل خونه از بچه ها و البته خارج از خونه هم استفاده میکنیم اما بیشتر داخل خونه
اول عکسبرداری مهمه بعد فبلم برداری
در همین رنج قیمت 700 چیزه دیگه ای هم اگه خوب هست معرفی کنید

مرسی

بین این دو sx280 با کیفیت تر بوده و به خاطر حس گر cmos که دارد عملکرد بهتر و نویز کمتری در نور کم دارد.اگر از امکانات و طراحی sx500 خوشتان امده می توانید مدل جدیدتر آن یعنی sx510 را خریداری کنید که حسگر آن هم cmos شده است.

aka70
09-11-2013, 20:44
سلام
من خودم آماتور هستم و چندتا سوال داشتم:
1- بین مدل های Fujifilm finepix XF1 و Sony Cybershot DSC-WX200 و Canon Powershot SX280 HS و Canon Powershot S110 (یا s120 در صورتی که توی بازار باشه و از 1 تومن هم قیمتش بالاتر نزنه) کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنید ، الویت من اول کیفیت عکسبرداری مهمه بعد فیلم برداری ؟
2- در کل لنز EXR CMOS بهتره یا BSI CMOS ؟ در کیفیت خیلی متفاوت هستد؟
3- در قیمت های حدود 700 تومن کدوم دوربین رو پیشنهاد میکنید (با توجه به کیفیت عکس و در فیلم هم 1080p) ؟
مرسی

sh_asian
09-11-2013, 23:28
سلام
من خودم آماتور هستم و چندتا سوال داشتم:
1- بین مدل های Fujifilm finepix XF1 و Sony Cybershot DSC-WX200 و Canon Powershot SX280 HS و Canon Powershot S110 (یا s120 در صورتی که توی بازار باشه و از 1 تومن هم قیمتش بالاتر نزنه) کدوم رو برای خرید پیشنهاد میکنید ، الویت من اول کیفیت عکسبرداری مهمه بعد فیلم برداری ؟
2- در کل لنز EXR CMOS بهتره یا BSI CMOS ؟ در کیفیت خیلی متفاوت هستد؟
3- در قیمت های حدود 700 تومن کدوم دوربین رو پیشنهاد میکنید (با توجه به کیفیت عکس و در فیلم هم 1080p) ؟
مرسی

سلام دوست عزیز به این تاپیک خوش اومدی.
ترتیب کیفیت عکس
1-xf-1 fujifilm
2-canon s110
3-sx280
4-wx200
فقط بدونید که اختلاف کیفیت اولی با دومی خیلی ناچیزه.
در مورد سوال دوم ، این دو که فرمودید لنز نیستند بلکه سنسور یا حسگر تصویر هستند و تکنولوژی مشابه دارند. حتی exr cmos را exr bsi cmos هم می نامند. چیزی نیست که بشه به این سادگی مقایسه کرد یا گفت کدوم بهتره.خیلی مشابه هست و تازه بسته به کارخانه سازنده کیفیت سنسورها متفاوته.بطورکلی این رو بدونید که جفتشون در عکاسی در نور کم بهتر از ccd ها عمل می کنند.

3- بهترین دوربین در این قیمت sx280 با قیمت حدود 740 با گارانتی نورنگار.

m0fidi
10-11-2013, 00:04
دوستان این دوربینا رو هم مدنظر داشته باشید ,قیمتاشون هم خیلی افت کرده
Canon 100dبا لنز کیت 18-55 قیمت حدود2ت
Canon eos mاولین دوربین بدون اینه کنن با لنز 18-55 قیمت حدود1700

latino
10-11-2013, 13:55
;كسي نيست جوابي ب منم بده دوستان گرامي؟!!!

sh_asian
11-11-2013, 00:31
سلام به همگی...
من ی مدت پی دوربین عکاسی بودم و در نهایت با توجه ب بودجه فعلی دی 3200 نیکون گرفتم...
اصن با ت.جه ب تعاریف دوستان در سایت های مختلف دوربین جالبی نیست و البته ب این خاطر شاید باشه ک من اول با دی 90 کار کردم بصورت موقت و بعد با دوربین خودم دی 3200...
وضوح تصویر کم...
همه چیز از پیش تعیین شده وامکانات دستیش محدوده...!
هر کاری میکنم تم تصاویر آبیه...!
کسی هست بشناسه زیر و بم این دوربین رو و باش کار کرده باشه؟!

دوست عزیز، من خودم با این دوربین کار نکردم که بتونم نظر قطعی بدم اما اونکه گفتید تم عکس ها آبی رنگه احتمال زیاد مال تنظیمات وایت بالانسه.یه چک بکنید و در حالت های مختلف همچنین در محیط های مختلف امتحان کنید چون میدونید که دوربین همیشه وایت بالانس را درست تنظیم نمیکنه و ممکنه در برخی محیط ها و نورها به اشتباه بیفته.در مورد وضوح تصویر کم اگه منظورتون از وضوح همان رزولوشن باشه که 24 مگاپیکسل رزولوشن بالایی است ولی لنزکیت دوربین نمی تونه چنین رزولوشنی رو به شما بده.اگه دسترسی دارید یکبار با یک لنز خوب تست کنید و نتیجه رو ببینید.مثلا با لنزهای پرایم نیکون مانند 50mm 1.8 g اون موقع متوجه می شید که کیفیت دوربینتون فراتر از چیزیه که فکرش رو میکردید.شاید هم منظورتون از وضوح چیز دیگه ای باشه. این دوربین کیفیت عکس های خوبی داره اما اینکه در مقایسه با d90 به دل شما نشینه تا حدودی حق دارید!البته نه به خاطر کیفیت عکساش بلکه بیشتر به خاطر حسی که بدنه و کنترل های دستی اون دوربین بهتون منتقل میکنه و نسبت به این خیلی فرق داره.تنظیمات دستی این دوربین اصلا محدود نیست و تمام پارامترهای نوردهی قابل تنظیم است با این تفاوت که مثل d90 یا سری های prosumer برای هر مورد دکمه و گردونه ی جداگانه ای نداره و شما باید با میانبرهای و دکمه های مشترک کار کنید تا دستتون بیاد،فکر کنم همین موضوع یه کم اذیتتون کرده!
حالا نمی دونم تونستم کمکی بکنم یا نه اما اگه چند نمونه عکساتون را با کیفیت کامل جایی آپلود کنید شاید دوستان بهتر بتونن نظر بدن.

hamidrezaj
12-11-2013, 02:13
سلام دوستان عزیز دوربین تا قیمت 300 تومن چی پیشنهاد میدید ؟ برای استفاده خانگی میخوام
چندتا دوربین مثل
Canon PowerShot SX150 IS
Canon Powershot A1400
Canon Powershot A2600

مدنظر داشتم از برندهای دیگه دوربینی نمیشناسم و یه دوربین کارکرده Fujifilm Z900EXR هم پیدا کردم که اطراف 300 میدن
ممنون میشم راهنمایی کنید
انشاءالله سربلند باشید

m0fidi
13-11-2013, 01:40
سلام دوستان عزیز دوربین تا قیمت 300 تومن چی پیشنهاد میدید ؟ برای استفاده خانگی میخوام
چندتا دوربین مثل
Canon PowerShot SX150 IS
Canon Powershot A1400
Canon Powershot A2600u

مدنظر داشتم از برندهادیگه دوربینی نمیشناسم و یه دوربین کارکرده Fujifilm Z900EXR هم پیدا کردم که اطراف 300 میدن
ممنون میشم راهنمایی کنید
انشاءالله سربلند باشید

سلام,دوست گلم چند پست قبلتر به اینکه سری sx150/160/1... خیلی جالب در نیومده اشاره کردم,a1400وa2600هم بسیار بهم شبیه هستند فقط 2600نمایشگر 3اینچی داره و1400ویزور یا چشمی داره.دوربین دست دو هم رو ورق کمی بهتر از اینهاست مثل فیلمبرداری fullhd و نمایشگر بزرگتر و حسگر اندکی بزرگتر ولی این ویژگی ها انقدر چشمگیر نیست که راضی به خرید دست دو بشید و با اینکه تولید 2011 هست آنقدر دور از چشم افتاده که کسی حتی اظهار نظری هم در موردش نکرده.
من مدت کوتاهی با a2400کار کردم و به نسبت قیمتش کیفیت قابل قبول و رضایت بخشی داشت ولی تو این رنج قیمت نمیشه توقع یه دوربین همه چیز تموم داشت و فیلمبرداری ش با اینکه hd تعریفی نداشت.ولی بنظرم بهترین انتخاب تو این رنج a2600.البته موقع خرید حتما با دوربین عکس بگیرید و نمونه عکسهاشو تو نمایشگر فروشگاه ببینید تا مطمین شوید با معیارهایتان همخوانی دارد.
سلامت باشی

hamidrezaj
13-11-2013, 04:05
سلام,دوست گلم چند پست قبلتر به اینکه سری sx150/160/1... خیلی جالب در نیومده اشاره کردم,a1400وa2600هم بسیار بهم شبیه هستند فقط 2600نمایشگر 3اینچی داره و1400ویزور یا چشمی داره.دوربین دست دو هم رو ورق کمی بهتر از اینهاست مثل فیلمبرداری fullhd و نمایشگر بزرگتر و حسگر اندکی بزرگتر ولی این ویژگی ها انقدر چشمگیر نیست که راضی به خرید دست دو بشید و با اینکه تولید 2011 هست آنقدر دور از چشم افتاده که کسی حتی اظهار نظری هم در موردش نکرده.
من مدت کوتاهی با a2400کار کردم و به نسبت قیمتش کیفیت قابل قبول و رضایت بخشی داشت ولی تو این رنج قیمت نمیشه توقع یه دوربین همه چیز تموم داشت و فیلمبرداری ش با اینکه hd تعریفی نداشت.ولی بنظرم بهترین انتخاب تو این رنج a2600.البته موقع خرید حتما با دوربین عکس بگیرید و نمونه عکسهاشو تو نمایشگر فروشگاه ببینید تا مطمین شوید با معیارهایتان همخوانی دارد.
سلامت باشی
خیلی ممنون
شما خودتون دوربین sx150 رو از نزدیک مقایسه کردید؟ چون تجهیزات جالبی مثل لرزشگیر اپتیکال و digic 4 و زوم بیشتر و... داره که حتی a2600 نداره و توی digikala هم ازش خیلی تعریف کرده بودن فقط گفتن سرعت آماده شدن فلاش برای عکس بعدی کند هست
از خرید a1400 منصرف شدم ولی بین سه تای دیگه واقعا موندم البته یه دوربین Canon Powershot A4050 IS هم دیدم که به نظر خوب میاد و آکبندش اطراف 300 هست که این رو هم نمیدونم چطوره

a.g g.a
13-11-2013, 18:13
سلام دوستان

یکی از دوستای من می خواد یه دوربین بگیره (از همین لنز سر خودا) و خودش مدل های کنون SX50 و SX150 و SX500 مدنظرش هست،من بهش گفتم که اگه کیفیت عکس بالاتری می خواد بره سراغ سری G کنون ،نظر شما چیه ؟

لطفا توی رنج قیمتی هر کدوم از این دوربینا چند تا دوربین خوب معرفی کنید ترجیها از برند کنون

الآن قیمت G1X و G12 و G11 چنده ؟

با تشکر

hamidrezaj
14-11-2013, 14:32
خیلی ممنون
شما خودتون دوربین sx150 رو از نزدیک مقایسه کردید؟ چون تجهیزات جالبی مثل لرزشگیر اپتیکال و digic 4 و زوم بیشتر و... داره که حتی a2600 نداره و توی digikala هم ازش خیلی تعریف کرده بودن فقط گفتن سرعت آماده شدن فلاش برای عکس بعدی کند هست
از خرید a1400 منصرف شدم ولی بین سه تای دیگه واقعا موندم البته یه دوربین Canon Powershot A4050 IS هم دیدم که به نظر خوب میاد و آکبندش اطراف 300 هست که این رو هم نمیدونم چطوره
دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید

sh_asian
15-11-2013, 00:20

سلام دوست من ، اینکه sx150 را دوربین ضعیفی دانسته اند نسبت به سری sx260 , ... بوده است.در هر صورت این دوربین در رده ی sx قرار می گیرد از نظر کیفیت عکس در حد یا کمی بالاتر از سری A بوده ولی از نظر امکانات همانطور که گفتید بالاتر است.پس فکر نکنید دوربین بدی است و در هر صورت من خرید این را بیشتر از سری A توصیه می کنم.این دوربین کیفیت ضعیفی در فضاهای بسته و کم نور دارد اما در نور زیاد کیفیت خوبی دارد.فقط دقت کنید این دوربین باتری قلمی می خورد اگر می خواهید این دوربین را تهیه کنید و بدون محدودیت از امکانات آن استفاده کنید و تمام شدن مدام باتری اعصابتون را خورد نکنه ( بخصوص هنگام فیلمبرداری و نیز عکاسی های طولانی) باید حتما یک پولی برای خرید 4 تا باتری قابل شارژ اصل سونی آن هم با بالاترین آمپر موجود و یک شارژر خوب کنار بگذارید که البته هم اینکار ضروری است هم ارزان نیست. شاید بهتر باشد همین پول را روی پول دوربین بگذارید و مدل جدیدتر یعنی SX170 را بخرید که هم جدیدتره و مزایایی داره هم باتری لیتیوم یونی روش داره و خیالتون رو راحت می کنه . باز هم بنده باتری لیتیوم یونی را خیلی خیلی بیشتر ترجیح می دهم.

hamidrezaj
15-11-2013, 19:11
خیلی ممنون
بودجه رو تا اطراف 400 انشاءالله میخوام بالا ببرم
این اطراف چه دوربینی پیشنهاد میدید
خودم چند مدل کنون دیدم به نظرم خیلی خوب بودن
Canon IXUS 240 HS
البته سونی هم مدلهایی مثل wx30 یا wx50 اطراف این قیمت داره ولی کنون دوتا قابلیت فیلمبرداری به صورت فیلم سینمایی و slow motion داره که دیدم خیلی جالب بودن ولی سونی هم عکاسی سه بعدی و پانوراما داره البته از مارکهای دیگه هم نمیدنم کدوم مدلها این قابلیت ها رو با هم یکجا دارن
راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
انشاءالله سربلند باشید

TousanRayan
18-11-2013, 08:37
درود بر همه اساتید

مدتی است دوربین فوجی من خراب شده و بدون دوربین موندم تصمیم به خرید دوربین گرفتم

کارم حرفه ای نیست بین دوربین های کامپکت و جرفه ای موندم ! اخه بزرگی دوربین های حرفهای ( مثل فوجی خودم ) باعث میشد خیلی وقت ها همراهم نباشه ! الان دو به شک افتادم چی بخرم !
دوربین های کامپکت از لحاظ کیفیت در عکاسی خیلی تفاوت دارند ؟ یعنی منی که مدتی با دوبین های نیمه حرفه ای صرف کردم را راضی نمی کنند
شخصا هیچ وقت از دوربین نیمه حرفای خودم استفاده مفیدی نکردم و یا عکس های سایز بزگ چاپ نکردم !

در اخر یک دوربین حول و هوش 600 تا 1 میلیون معرفی کنید ؟

sh_asian
18-11-2013, 11:15
درود بر همه اساتید

مدتی است دوربین فوجی من خراب شده و بدون دوربین موندم تصمیم به خرید دوربین گرفتم

کارم حرفه ای نیست بین دوربین های کامپکت و جرفه ای موندم ! اخه بزرگی دوربین های حرفهای ( مثل فوجی خودم ) باعث میشد خیلی وقت ها همراهم نباشه ! الان دو به شک افتادم چی بخرم !
دوربین های کامپکت از لحاظ کیفیت در عکاسی خیلی تفاوت دارند ؟ یعنی منی که مدتی با دوبین های نیمه حرفه ای صرف کردم را راضی نمی کنند
شخصا هیچ وقت از دوربین نیمه حرفای خودم استفاده مفیدی نکردم و یا عکس های سایز بزگ چاپ نکردم !

در اخر یک دوربین حول و هوش 600 تا 1 میلیون معرفی کنید ؟

ابتدا g15 کانن با قیمت 1200 عالیه.
پس از اون xf-1 فوجی با قیمت 1 میلیون
ارزونتر هم sx280 کانن با قیمت 740

دوربین فوجی شما چی بوده مدلش؟ اگر منظورتون از نیمه حرفه ای همون سوپرزوم یا بریج هستش که خیالتون راحت هر سه مدلی که معرفی کردم کیفیت عکسش بهتر از اونی هست که داشتید!

javadk123
18-11-2013, 19:04
سلام دوستان،یه دوربین برای عکاسی معمولی تا قیمت ۵۰۰ چی پیشنهاد میدید؟پست های قبلی رو خوندم و متوجه شدم دوربین سوپر زوم به کار من نمیاد،از کجابفهمم دوربین سوپر زوم هست یا نه؟دوربین رو برای استفاده در شب و روز میخوام و بیشتر استفاده هم عکس هست و فیلم کمتر.
دوستان یه توضیح مختصر راجع به ایزو و سرعت شاتر و دیافراگم هم برای تنظیمات دستی بذارید،

تشکر از اساتید

ARZHANG_430
19-11-2013, 16:01
سلام

1- از دوستان از دوربین های بدون اینه مثل سری j نیکون یا nex سونی که زیر 1/500 قیمت داشته باشه سراغ نداره؟؟
2- تا 1/5 از بین 15G کانون و x10 fuji
با توجه به اینکه هردو 1/200/00 قیمت دارند کدومو پیشنهاد میدین؟؟ فوجی از لحاظ سایز سنسور که بالاتره و فک کنک کیفیت عکساش بالاتر از canon g15 باشه.
ممون میشم.درضمن برند برام مهم نیست فقط میخام کیفیت عکس فوقالعادع باشه

ممنون

ARZHANG_430
19-11-2013, 16:27
راستی نظرتون به G!X چیه؟؟
مطمعنا با توجه به لنز 18-24 میلیمتری کیفیت عکساش در حد DSLR هاست.
برای استفاده خانوادگی و طبیعت به نظرتون 350 تومن اختلاف قیمت g1x با fuji یا g15 ارزششو داره؟؟؟؟ از لحاظ کیفیت؟؟

najee
19-11-2013, 17:43
بین این سه تا موندم کدوم بهتره .
ایکسوز125-ایکسوز127-ایکسوز240.
فرق زیادی هم نمیکنه فکر کنم قیمت همشون زیر450باشه.تازه 125شاید پیدا هم نشه .
تفاوت عمده تو ایکسوز240که صفحه لمس با اینکه وای فای داره که اصلا نمیدونم تو دوربین به چکار میاد.وحتی لمسی بودن که نمیدونم مزیت حساب ومیشه یانه؟
ولی از لحاظ کیفیت عکس چه تو شب چه نور روز وهمچنین فیلم برداری نمیدونم کدوم بهتره /

najee
19-11-2013, 17:46

ixsue 132بگیر یه 20-30تومن فکر کنم گرونتره

sh_asian
20-11-2013, 02:56
راستی نظرتون به G!X چیه؟؟
مطمعنا با توجه به لنز 18-24 میلیمتری کیفیت عکساش در حد DSLR هاست.
برای استفاده خانوادگی و طبیعت به نظرتون 350 تومن اختلاف قیمت g1x با fuji یا g15 ارزششو داره؟؟؟؟ از لحاظ کیفیت؟؟

سلام دوست عزیز
علاوه بر سایز سنسور تکنولوژی ساخت سنسور هم بسیار مهمه. برای همین با اینکه سایز سنسور x10 بزرگتر از g15 است اما به خاطر تکنولوژی سنسورهای شرکت کانن می بینید کیفیت هر دو دوربین در یک سطح است و حتی در ایزوهای بالا جی 15 نویز کمتری دارد. در مورد g1x هم اگر کیفیت مهمترین ملاک شماست و بودجه اش را هم دارید بله ارزش بیشتر از این پول را هم داره و خودتون هم میتونید عکاش را مقایسه کنید.
هر سه دوربین گفته شده بسیار خوب هستند و فراتر از عکاسی خانوادگی هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند و در ژانرهایی دیگری هم میتونید به عکاسی بپردازید.

najee
20-11-2013, 07:11
سلام .کسی نظری نداره کسنداشته تا بحال از این مدلها.
تفاوت عمده تو ایکسوز240که صفحه لمس با اینکه وای فای داره که اصلا نمیدونم تو دوربین به چکار میاد.وحتی لمسی بودن که نمیدونم مزیت حساب ومیشه یانه؟
ولی از لحاظ کیفیت عکس چه تو شب چه نور روز وهمچنین فیلم برداری نمیدونم کدوم بهتره /

4rooos
21-11-2013, 02:10
دوستان یه دوربین میخوام بگیرم در حد 300 و کمتر، چی بگیرم ؟
انتظار زیادی ندارم فقط تو این رنج بهترین باشه
m0fidi
21-11-2013, 16:02
سلام .کسی نظری نداره کسنداشته تا بحال از این مدلها.

سلام
والا کلا رو ورق که تفاوتی بینشون پیدا نکردم ,لمسی بودن دوربین هم کارایی خاصی نداره و بنظر من گاهی مزاحم هم هست.
دوربین ixus132hs کمی عز اینها بهتره ولی اگر پیدا نکردین دو مدلی که با 1شروع میشه 127/125 از همین سری و بنظر بهتر باشه .ولی برای اطمینان عکسا رو تو فروشگاه مقایسه کنید تا باب میلتون باشه.

m0fidi
21-11-2013, 16:04
دوستان یه دوربین میخوام بگیرم در حد 300 و کمتر، چی بگیرم ؟
انتظار زیادی ندارم فقط تو این رنج بهترین باشه
Canon a2400/2500 کلا سری خوبیه ولی فیلمبرداریش با اینکه hd خیلی نباید ازش توقع کنین.ولی عکساش خوبه .قیمتش هم فکر کنم تا حدود 250ت باشه البته سری a3500...هم انگار خوبه ولی باهاش کارنکردم.

m0fidi
21-11-2013, 16:21
خیلی ممنون

A4050 فاصله کانونیش از 28 شروع میشه که ممکنه برای فواصل خیلی نزدیک بمشکل بخورین و عکسها وضوح کافی نداشته باشند.بنظرم a2600انتخاب بهتریه .میتونین تو فروشگاه عکساشو با sx150مقایسه کنید تا خرید مطمین تری بکنید.

m0fidi
21-11-2013, 16:34
خیلی ممنون
بودجه رو تا اطراف 400 انشاءالله میخوام بالا ببرم
این اطراف چه دوربینی پیشنهاد میدید
خودم چند مدل کنون دیدم به نظرم خیلی خوب بودن
Canon IXUS 240 HS
البته سونی هم مدلهایی مثل wx30 یا wx50 اطراف این قیمت داره ولی کنون دوتا قابلیت فیلمبرداری به صورت فیلم سینمایی و slow motion داره که دیدم خیلی جالب بودن ولی سونی هم عکاسی سه بعدی و پانوراما داره البته از مارکهای دیگه هم نمیدنم کدوم مدلها این قابلیت ها رو با هم یکجا دارن
راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
انشاءالله سربلند باشید

اگه افزایش بودجه بدید انتخابهای شما مانند دوستی که چند پست قبل تر نوشته اندixus132hs/127/125/یا240میشود...
در رده ی کامپکت بهتره از کنن انتخاب کنید.

najee
22-11-2013, 11:08
سلام
والا کلا رو ورق که تفاوتی بینشون پیدا نکردم ,لمسی بودن دوربین هم کارایی خاصی نداره و بنظر من گاهی مزاحم هم هست.
دوربین ixus132hs کمی عز اینها بهتره ولی اگر پیدا نکردین دو مدلی که با 1شروع میشه 127/125 از همین سری و بنظر بهتر باشه .ولی برای اطمینان عکسا رو تو فروشگاه مقایسه کنید تا باب میلتون باشه.

ixus132که فیلم برداریش فول اچ دی نیست .125/127هم گفتم تقربا تو یه سطح همه چیزشون یکی سنسور.پیکسل.زوم.پردازشگر.ول ی بازم ixus132یه تفاوت هایی با اینا داره سنسورشم ccdهست.وزوم 8x.و70تومن قیمت پایین تر.یعنی این به صرفه تره؟ولی فکر کنم تو نور کم پیش 127/125کم میاره چون hsنیست وسنسورشم ccd.

TousanRayan
23-11-2013, 10:09
درود

میدونم این پست جاش اینجا نیست ولی ساعتی ایه دارم میگردم جای مناسب تر پیدا نکردم !

میخوام دروبین را بدم تعمیر - تعمیر کار خوب و باانصاف سراغ اگه دارید شماره یا ادرسش را اینجا بهم اطلاع بدید

با تشکر از همه شما استاد های عزیز

hamidrezaj
23-11-2013, 21:23
اگه افزایش بودجه بدید انتخابهای شما مانند دوستی که چند پست قبل تر نوشته اندixus132hs/127/125/یا240میشود...
در رده ی کامپکت بهتره از کنن انتخاب کنید.

خیلی ممنون تصمیم رو گرفتم که انشاءالله یا 240 hs یا 245 hs بگیرم که البته مدل 245 رو فعلا نتونستم پیدا کنم چون نسبت به 240 با 30 فریم فیلمبرداری میکنه و چندین افکت اضافه شده
و این چندتا یه قابلیت عالی دارن که حتی دوربین های سونی اطراف 600 تومن ندارن که حالت فیلمبرداری 24P هست که دقیقا مثل فیلم سینمایی هست که تو اینترنت ببینید واقعا خوشتون میاد

m0fidi
26-11-2013, 02:14
خیلی ممنون تصمیم رو گرفتم که انشاءالله یا 240 hs یا 245 hs بگیرم که البته مدل 245 رو فعلا نتونستم پیدا کنم چون نسبت به 240 با 30 فریم فیلمبرداری میکنه و چندین افکت اضافه شده
و این چندتا یه قابلیت عالی دارن که حتی دوربین های سونی اطراف 600 تومن ندارن که حالت فیلمبرداری 24P هست که دقیقا مثل فیلم سینمایی هست که تو اینترنت ببینید واقعا خوشتون میاد

کیفیت فیلمبرداری به عوامل متعددی مثل سایز حسگر ,نوع و کیفیت لنز و...بستگی داره و فریم ریت خیلی ملاک محسوب نمیشه.

m0fidi
26-11-2013, 02:18
ixus132که فیلم برداریش فول اچ دی نیست .125/127هم گفتم تقربا تو یه سطح همه چیزشون یکی سنسور.پیکسل.زوم.پردازشگر.ول ی بازم ixus132یه تفاوت هایی با اینا داره سنسورشم ccdهست.وزوم 8x.و70تومن قیمت پایین تر.یعنی این به صرفه تره؟ولی فکر کنم تو نور کم پیش 127/125کم میاره چون hsنیست وسنسورشم ccd.

دوست خوبم به hs آخرش دقت کنید ,یه دوربین دیگه با اسم مشابه تو بازار موجوده.

amir.sh.69
05-12-2013, 00:13
من بین دو مدل از برند کانن موندم :
1- canon 600D
2- canon 650D
و از برند نیکون :
1- Nikon D5200
2- Nikon D3200
:n06:
در کل از بین اینها کدوم رو انتخاب کنم بهترین گزینه ممکن هست؟؟؟ ( البته لطفا بدون تعصب واسه هر برند جواب بدین ):n13:

pedram_2006
05-12-2013, 01:22
سلام
مدتیه حسابی در حال تحقیق در مورد دوربین های کامپکت تو رنج قیمت زیر 500 هزار تومن هستم
بعد از مدتها جستجو و خواندن بررسی های تخصیی سایتها که اغلب هم ترجمه و یکسان هستند و تنوعی درشون دیده نمیشه! امروز متوجه شدم در این فروم که خودم مدتهاست عضوشم در این موارد مشاوره و اطلاعات خوبی داده شده و خودم به شخصه پس از خوندن بحث ها نتایج خوبی عایدم شده
اما هنوز هم در تصمیم گیری برای خرید دوربین کمی مردد هستم

راستش ابتدا به ساکن دنبال اطلاعات جامعتر مقایسه ای بین دو دوربین Canon IXY 430F و Canon IXY 32S هستم که هیچ جا ندیدم مقایسه درستی در مورد اینها موجود باشه هرجایی هم که دیدم اطلاعات غلطی داشت
مثلاً تفاوت IXY 430F رو با ایکسوز 240 نوشته بود در وجود وای فای داخلی! که هر دو واجدش هستن و در این زمینه هیچ تفاوتی بین شون نیست!!
اما امروز به گزینه دیگری هم برخوردم Sony WX50 و WX 100 که ظاهراً در همین رنج قیمت هستند

Canon IXY 32S هم در بازار خیلی ازش تعریف میکردن ! انصافاً کیفیت ساخت و بدنه اش حرف نداشت
خیلی هم از کیفیت عکس هاش تعریف میکردن همچنین میگفتن shake sensor داره با زدن ضربه به کناره دوربین تصاویر رو ورق میزنه!

حالا موندم واقعاً کدومشون بهترن؟

ایکسوز 240 و IXY 4390F از پردازنده Digic 5 بهره میبرن اما IXY 32S از نوع قدیمی ترش یعنی Digic4 هست !
چقدر در کیفیت فیلمبرداری و عکسهاش اثر داره؟

و ایا امکانات موجود در ایکسوز 240 و IXY 430F مثل Face ID و سایر امکانات بهره مند هست؟

مقایسه کامل اینها رو کجا میتونم ببینم؟

بی شک IXY 430F از Ixus 240HS جدیدتر و بهتره چون فیلمبرداریش هم بهتره ظاهراً

حال مقایسه این مدل با IXY 32S رو میخوام

در مورد سونی هم که اغلب گفته شده تصاویرش در عکاسی آبرنگی و غیر طبیعیه!
فقط در فیلمبرداری ظاهراً یکه تازه بین اینها

تقریباً هم هم عکاسی و هم فیلمبرداری هر دو برام مهمن برای مصارف خانگی و مسافرت میخوام

همه اینها هم از لنز BSI-CMOS بهره میبرند که قابل مقایسه هم هستن باهم و بی شک از CCD بهتر هم هستن

ممنون میشم در این تصمیم گیری کمک کنید

lucky_luke
05-12-2013, 01:31
سلام دوستان
یه دوربین زیر هفتصد تومن بهم معرفی کنید لطفا:n01:
عکس های خوبی بگیره و بشه باهاش سرگرم شد و عکاسی کرد( بیشتر برای منظره و عکاسی توی روز از چهره آدما...کیفیت تو نور کم زیاد مهم نیست برام)
وزن و زومش زیاد مهم نیست برام
فقط کیفت عکس با رزلوشن بالا و سرگرمیش برام مهمه

یکی بهم اینو پیشنهاد داده nikon coolpix l820 نظرتون چیه؟
ممنون:n16:

amir.sh.69
05-12-2013, 23:23
من بین دو مدل از برند کانن موندم :
1- canon 600D
2- canon 650D
و از برند نیکون :
1- Nikon D5200
2- Nikon D3200
:n06:
در کل از بین اینها کدوم رو انتخاب کنم بهترین گزینه ممکن هست؟؟؟ ( البته لطفا بدون تعصب واسه هر برند جواب بدین ):n13:

کسی نبود جواب مارو بده!!!من جواب لازمم!:n27:

m0fidi
06-12-2013, 04:21
کسی نبود جواب مارو بده!!!من جواب لازمم!:n27:

سلام
من باشم d5200رو انتخاب میکنم .البته همونطور که میدونید d5300هم وارد شده.
D3200نسبت به 5200سری مبتدی محسوب میشه و اگه بودجه برسه قطعا 5200انتخاب بهتریه.
من خروجی نیکون رو بیشتر از 600/650dمیپسندم.

m0fidi
06-12-2013, 04:30
سلام
مدتیه حسابی در حال تحقیق در مورد دوربین های کامپکت تو رنج قیمت زیر 500 هزار تومن هستم
بعد از مدتها جستجو و خواندن بررسی های تخصیی سایتها که اغلب هم ترجمه و یکسان هستند و تنوعی درشون دیده نمیشه! امروز متوجه شدم در این فروم که خودم مدتهاست عضوشم در این موارد مشاوره و اطلاعات خوبی داده شده و خودم به شخصه پس از خوندن بحث ها نتایج خوبی عایدم شده
اما هنوز هم در تصمیم گیری برای خرید دوربین کمی مردد هستم

راستش ابتدا به ساکن دنبال اطلاعات جامعتر مقایسه ای بین دو دوربین Canon IXY 430F و Canon IXY 32S هستم که هیچ جا ندیدم مقایسه درستی در مورد اینها موجود باشه هرجایی هم که دیدم اطلاعات غلطی داشت
مثلاً تفاوت IXY 430F رو با ایکسوز 240 نوشته بود در وجود وای فای داخلی! که هر دو واجدش هستن و در این زمینه هیچ تفاوتی بین شون نیست!!
اما امروز به گزینه دیگری هم برخوردم Sony WX50 و WX 100 که ظاهراً در همین رنج قیمت هستند

Canon IXY 32S هم در بازار خیلی ازش تعریف میکردن ! انصافاً کیفیت ساخت و بدنه اش حرف نداشت
خیلی هم از کیفیت عکس هاش تعریف میکردن همچنین میگفتن shake sensor داره با زدن ضربه به کناره دوربین تصاویر رو ورق میزنه!

حالا موندم واقعاً کدومشون بهترن؟

ایکسوز 240 و IXY 4390F از پردازنده Digic 5 بهره میبرن اما IXY 32S از نوع قدیمی ترش یعنی Digic4 هست !
چقدر در کیفیت فیلمبرداری و عکسهاش اثر داره؟

و ایا امکانات موجود در ایکسوز 240 و IXY 430F مثل Face ID و سایر امکانات بهره مند هست؟

مقایسه کامل اینها رو کجا میتونم ببینم؟

بی شک IXY 430F از Ixus 240HS جدیدتر و بهتره چون فیلمبرداریش هم بهتره ظاهراً

حال مقایسه این مدل با IXY 32S رو میخوام

در مورد سونی هم که اغلب گفته شده تصاویرش در عکاسی آبرنگی و غیر طبیعیه!
فقط در فیلمبرداری ظاهراً یکه تازه بین اینها

تقریباً هم هم عکاسی و هم فیلمبرداری هر دو برام مهمن برای مصارف خانگی و مسافرت میخوام

همه اینها هم از لنز BSI-CMOS بهره میبرند که قابل مقایسه هم هستن باهم و بی شک از CCD بهتر هم هستن

ممنون میشم در این تصمیم گیری کمک کنید

سلام
دوست خوبم همونجور که میدونید توی دنیای تکنولوژی معمولا هر چیزی که جدیدتره انتخاب بهتریه که فکر کنم شامل حال digic5هم بشه ولی فکر نمیکنم تو دوربین های کامپکت تفاوت محسوسی بکنه.د ر این بازه ی قیمتی معمولا کنن بهتر کار کزده نسبت به سونی.در مورد دوربینهایی که مدنظرتونه هر کدوم که دیافراگم کوچکتری داشت مثلا f:2و فاصله ی کانونی نزدیکتری داشت مثلا 24 انتخاب هوشمندانه تریه.

m0fidi
06-12-2013, 04:34
سلام دوستان
یه دوربین زیر هفتصد تومن بهم معرفی کنید لطفا:n01:
عکس های خوبی بگیره و بشه باهاش سرگرم شد و عکاسی کرد( بیشتر برای منظره و عکاسی توی روز از چهره آدما...کیفیت تو نور کم زیاد مهم نیست برام)
وزن و زومش زیاد مهم نیست برام
فقط کیفت عکس با رزلوشن بالا و سرگرمیش برام مهمه

یکی بهم اینو پیشنهاد داده nikon coolpix l820 نظرتون چیه؟
ممنون:n16:

سلام
از قیمتهای جدید اطلاعی ندارم ولی تا 1.5ماه پیش بهترین انتخاب با این بودجه canonsx260بود.

amir.sh.69
06-12-2013, 10:07
سلام
من باشم d5200رو انتخاب میکنم .البته همونطور که میدونید d5300هم وارد شده.
D3200نسبت به 5200سری مبتدی محسوب میشه و اگه بودجه برسه قطعا 5200انتخاب بهتریه.
من خروجی نیکون رو بیشتر از 600/650dمیپسندم.

پس با این تفاسیر نیکون و مدل d5200 بهتره.
این مدل موتور فوکوس داره؟؟یا باید لنز با موتور فوکوس بگیریم واسش؟؟چون اگه اینجوری باشه هزینه لنزش خیلی بالاس.

pedram_2006
06-12-2013, 11:14
سلام خانم مفیدی
تشکر از پاسختون
یعنی منظورتون اینه IXY 32F بهتره؟

یه سؤال
اگر با دوربین 16 مگاپیکسلی مثل Ixus 240HS با سایز 12 مگاپیکسل عکس بندازیم مقایسه کیفی اش با IXY 32S بنظر شما چجور میشه؟
با توجه به اینکه یکی از دوستان در همین مبحث نوشتن سنسور 16 مگاپیکسلی روی همون چیپ 12 نصب شده کیفیت 12 بهتر هست و در 16 مگاپیکسل نویز زیاد میشه
ایا با اینکار جبران میشه؟ یعنی تنظیمشو روی 12 بذاریم
چون امکانات و آپشن های دو مدل Ixus 240HS و IXY 430F خیلی خیلی بدرد بخور و زیاده مثل Face ID و بسیاری از امکانات دیگرش

ضمناً در سایتها و بررسی های تخصصی تفاوت دو مدل Ixus 240HS و IXY 430F رو در داشتن وای فای داخلی دونستن که با اطلاعاتی که کسب کردم اشتباه محضه
اینطور که خوندم IXY 430F چند تا تفاوت داره با ایکسوز 240

1- داشتن امکان اتصال به دیوایس های واجد جی پی اس مثل موبایل های جی پی اس دار برای استفاده از جی پی اس
2- فیلمبرداری حدود 30 فریم در ثانیه فول اچ دی در مقابل 24 فریم در ثانیه ایکسوز 240
3-تنها در تنظیم سایز فیلمبرداری در IXY 430F وجود داره اگه درست باشه یکی 1080P هست و یکی هم 720P اما در ایکسوز 240 رنج این تنظیمات بیشتره ظاهراً
یک مورد هم هست در مورد IXY 430F
در سایتهای خارجی نوشتن ضبط صداش استریو هست ( که با تصویرش هم جور د رمیاد با وجود دو میکروفون در دو سمت لنز) !
اما در سایتهای فارسی و ایرانی نوشته مونو!

همه سایتها هم از یک ترجمهو ریویو استفاده میکنن که نمیشه فهمید کدومشون درست ترجمه شده یا نوشته شون درسته

ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این تفاوت های واقعی این دو دارید برام بنویسید تا با اطلاعات بهتر برم برای خرید

همچنین در مورد IXY 32S هم اگر اطلاعات جامع تری در دسترس تون هست که بدونم آپشن های کاملش چیه ممنون میشم
چون سایتها کامل ننوشتن فقط به ذکر مشخصات فنی بسنده کردن

m0fidi
07-12-2013, 01:51
پس با این تفاسیر نیکون و مدل d5200 بهتره.
این مدل موتور فوکوس داره؟؟یا باید لنز با موتور فوکوس بگیریم واسش؟؟چون اگه اینجوری باشه هزینه لنزش خیلی بالاس.

فکرنکنم داشته باشه.معمولا لنز کیت این دوربین ها فوکوس دستی دارند که مشکلی هم ندارند. موتور فوکوس جزو ملزوومات حساب نمیشه .اگه زورتون رسید موقع خریوا یه لنز بهتر عوضش کنید چون لنز 18-55 برد کمی داره و در اینده نیاز به تعویض لنز خواهید داشت.در غیر اینصورت همون لنز هم برای شروع خوبه.

m0fidi
07-12-2013, 02:13
سلام خانم مفیدی
تشکر از پاسختون
یعنی منظورتون اینه IXY 32F بهتره؟

یه سؤال
اگر با دوربین 16 مگاپیکسلی مثل Ixus 240HS با سایز 12 مگاپیکسل عکس بندازیم مقایسه کیفی اش با IXY 32S بنظر شما چجور میشه؟
با توجه به اینکه یکی از دوستان در همین مبحث نوشتن سنسور 16 مگاپیکسلی روی همون چیپ 12 نصب شده کیفیت 12 بهتر هست و در 16 مگاپیکسل نویز زیاد میشه
ایا با اینکار جبران میشه؟ یعنی تنظیمشو روی 12 بذاریم
چون امکانات و آپشن های دو مدل Ixus 240HS و IXY 430F خیلی خیلی بدرد بخور و زیاده مثل Face ID و بسیاری از امکانات دیگرش

ضمناً در سایتها و بررسی های تخصصی تفاوت دو مدل Ixus 240HS و IXY 430F رو در داشتن وای فای داخلی دونستن که با اطلاعاتی که کسب کردم اشتباه محضه
اینطور که خوندم IXY 430F چند تا تفاوت داره با ایکسوز 240

1- داشتن امکان اتصال به دیوایس های واجد جی پی اس مثل موبایل های جی پی اس دار برای استفاده از جی پی اس
2- فیلمبرداری حدود 30 فریم در ثانیه فول اچ دی در مقابل 24 فریم در ثانیه ایکسوز 240
3-تنها در تنظیم سایز فیلمبرداری در IXY 430F وجود داره اگه درست باشه یکی 1080P هست و یکی هم 720P اما در ایکسوز 240 رنج این تنظیمات بیشتره ظاهراً
یک مورد هم هست در مورد IXY 430F
در سایتهای خارجی نوشتن ضبط صداش استریو هست ( که با تصویرش هم جور د رمیاد با وجود دو میکروفون در دو سمت لنز) !
اما در سایتهای فارسی و ایرانی نوشته مونو!

همه سایتها هم از یک ترجمهو ریویو استفاده میکنن که نمیشه فهمید کدومشون درست ترجمه شده یا نوشته شون درسته

ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این تفاوت های واقعی این دو دارید برام بنویسید تا با اطلاعات بهتر برم برای خرید

همچنین در مورد IXY 32S هم اگر اطلاعات جامع تری در دسترس تون هست که بدونم آپشن های کاملش چیه ممنون میشم
چون سایتها کامل ننوشتن فقط به ذکر مشخصات فنی بسنده کردن

سلام زیاد رو این جزییات حساس نشید.شاید یه دوربین روی ورق ایده ال بنظر برسه ولی در عمل راضیتون نکنه.مهم شارپ و ترکیب رنگ عکسهای دوربینه که کیفیت لنز تعیینش میکنه در فیلمبرداری هم عواملی مهمتر از فریم ریت دخیلند. این مشخصاتی که فرمودید بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارند و کمتر بکار میان.تو این رده از کامپکتها دوربینها بسیار بهم شبیهند.ریویوها و نظرات کاربراش بیشتر کمکتون میکنه تا مشخصات.در اخر هم پیشنهاد میکن موقع خرید باهاش عکس بگیرید و با نمایشگر فروشگاه ببینید.

pedram_2006
07-12-2013, 07:46
خانم مفیدی باز هم تشکر میکنم از پاسختون ، اما جواب یک سؤالم رو نگرفتم

ایا با اینکار جبران میشه؟ یعنی تنظیمشو روی 12 بذاریم میتونه کیفیت عکس مثل IXY32S رو به ما بده؟

m0fidi
07-12-2013, 16:46

اگر با دوربین 16 مگاپیکسلی مثل Ixus 240HS با سایز 12 مگاپیکسل عکس بندازیم مقایسه کیفی اش با IXY 32S بنظر شما چجور میشه
ایا با اینکار جبران میشه؟ یعنی تنظیمشو روی 12 بذاریم میتونه کیفیت عکس مثل IXY32S رو به ما بده؟

در این زمینه اطلاعی ندارم ولی معمولا همون تنظیمی که کارخونه میده بهترینه.

ELSIN
08-12-2013, 00:57

وقتی شما تنظیم میکنید روی مثلا 12mp سنسور عکس اصلی و خام رو میده به پردازنده و چون شما روی 12mp تنظیم کردید توی خروجی اون اندازه اعمال میشه

با این کار شما سخت افزار رو عوض نمیکنید ، پس خیر هیچ چیزی بهتر نمیشه

rohamt
08-12-2013, 22:17
نظرتون در مورد sony w730 یا w690 چیه کدوم بهتره؟
تا 400 تومن چی پیش نهاد میدید؟

B3ni
09-12-2013, 10:32
سلام ببخشید با بودجه 1400 تا 1450
میخواستم دوربین بخرم بین این مدل ها موندم
G15 کانن
D3200 نیکون
دست دوم 600D کانن

دوستان کدوم رو پیشنهاد میدن؟من تازه کارم

ELSIN
09-12-2013, 22:23
علاقه و پشت کارتون توی عکاسی چقدره ؟ ینی میتونید وقت بزارید و یاد بگیرید ؟

B3ni
10-12-2013, 09:22
علاقه و پشت کارتون توی عکاسی چقدره ؟ ینی میتونید وقت بزارید و یاد بگیرید ؟

زیاد..میخوام به جدیت دنبال کنم..بله برای کلاس هم وقت دارم..ولی هزینه برای خرید دوربین همین اندازه بیشتر ندارم

Переклад не
10-12-2013, 12:03
میتونید به canon 1100d هم فکر کنید البته بایه لنز خوب

Sent from my K00E using Tapatalk 4

griefcottage
10-12-2013, 22:46
میتونید به canon 1100d هم فکر کنید البته بایه لنز خوب

Sent from my K00E using Tapatalk 4

راستش میخوام فیلمبرداریش فول باشه

m0fidi
11-12-2013, 15:35
نظرتون در مورد sony w730 یا w690 چیه کدوم بهتره؟
تا 400 تومن چی پیش نهاد میدید؟

Canon ixus 240 یا مدلهای مشابه برند کنن که معمولا تو این رنج خروجی بهتری دارند.

ELSIN
11-12-2013, 19:23
زیاد..میخوام به جدیت دنبال کنم..بله برای کلاس هم وقت دارم..ولی هزینه برای خرید دوربین همین اندازه بیشتر ندارم

پس حتما به یه slr فکر کنید
همون 3200 گزینه خوبیه ، فیلمش هم قابل قبوله

B3ni
12-12-2013, 08:21
پس حتما به یه slr فکر کنید
همون 3200 گزینه خوبیه ، فیلمش هم قابل قبوله

ممنون. واینکه اگر بتونم دست دوم 600D رو پیدا کنم ،بنظرنون بخرم یا اینکه نیکون رو بخرم!؟!:n12:

ELSIN
12-12-2013, 19:27
خواهش :n16:
خوب 600 یه سطح بالا تره و ارزش بیشتری داره ، اگه بتونید تمیز و کم شات رو پیدا کنید فک کنم ارزش داره ، البته حتما مهلت تست بگیرید و به یه تعمیرگاه حرفه ای هم مراجعه کنید برای تعداد شات و سلامت کلی بادی و لنز

hermione
14-12-2013, 12:48
سلام به همه .
انتخاب canon sx280 خوبه برای شروع عکاسی ؟ توی این رنج قیمت انتخاب های بهتری هم هست ؟ بیشتر برای عکاسی مناظر و خیابونا میخوام .

به نظرتون با کامپکت ها شروع به عکاسی کنم و بعدا برم سراغ SLR ها یا صبر کنم تا بودجه ام برسه و SLR بخرم ؟

yaran99
14-12-2013, 22:15
سلام
دوستان خواهشا کمک کنید برای انتخاب یکی از دو دوربین زیر:
fuji xf1
canon s120
برای من کیفیت عکس مهم تر از فیلم برداری است. همچنین عکس ها در نور کم با کیفیت باشند

m0fidi
15-12-2013, 01:28
سلام
دوستان خواهشا کمک کنید برای انتخاب یکی از دو دوربین زیر:
fuji xf1
canon s120
برای من کیفیت عکس مهم تر از فیلم برداری است. همچنین عکس ها در نور کم با کیفیت باشند

سلام
بنظرم با کمی افزایش بودجه g16 بگیرید مشخصات xf1بالاتر از سری g یا s کنن میباشد ولی از نظر کیفیت و کارایی چندان شناخته شده نیست .اگر روش مرددید ریویووهاشو جستجو کنید تا انتخاب مطمینی داشته یاشید .سری s بسیار مشابه g میباشد با این تفاوت که g کمی تخصصی تره.در مورد کیفیت عکسها دز نور کم هم بگم که تنها دوربینهای SLR یا حرفه ای,از پس این کار برمیان البته این دوربینها هم جزو بهترینها هستند ولی موضوع سایز حسگر.اگه برای مصرف خونگی میخواین همین مدلها راضیتون میکنن.

m0fidi
15-12-2013, 01:33
سلام به همه .
انتخاب canon sx280 خوبه برای شروع عکاسی ؟ توی این رنج قیمت انتخاب های بهتری هم هست ؟ بیشتر برای عکاسی مناظر و خیابونا میخوام .

به نظرتون با کامپکت ها شروع به عکاسی کنم و بعدا برم سراغ SLR ها یا صبر کنم تا بودجه ام برسه و SLR بخرم ؟

سلام
Sx280 یه دوربین خوب برای مصرف خونگیه و بهتره برای یادگیری SLR بگیرید.میتونید تو همین حول وحوش canon 1100d همراه با لنز 18-55 بگیرید.

LORD-Sh
15-12-2013, 01:43
سلام دوستان
بهترین دوربین کامپکت تا حدود 350-400 چی پیشنهاد میکنید؟
کیفیت عکسش برام مهمه و کیفیت فیلم و زوم مهم نیست.
ممنون

zadis
15-12-2013, 08:12
بهترین دوربین تا 500 برای مصرف خانگی و خانوادگی .کیفیت عکس برام مهمه ..مممنون ........................

LORD-Sh
16-12-2013, 00:20
سلام دوستان
بهترین دوربین کامپکت تا حدود 350-400 چی پیشنهاد میکنید؟
کیفیت عکسش برام مهمه و کیفیت فیلم و زوم مهم نیست.
ممنون
لطفا اگرکسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.ممنون
مدل A2600 و IXUS 132 IS چطور هستن؟
من اطلاعاتی ندارم اگر گزینه های بهتری هست راهنمایی کنید

m0fidi
16-12-2013, 16:55
سلام
Canon ixus 240hs یا مدل قبلیش ixus 230 که تفاوت عمدش 12مگا پیکسل بودنشه که بهتره.ساخت ژاپن هم تو بازار هست حدود 450ت

m0fidi
16-12-2013, 16:58
لطفا اگرکسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.ممنون
مدل A2600 و IXUS 132 IS چطور هستن؟
من اطلاعاتی ندارم اگر گزینه های بهتری هست راهنمایی کنید

این مدلها هم خوبن ولی با کمی افزایش بودجه اونایی که پیشنهاد دادم بهترن.
در ضمن a2500حدود 80-100 ت ارزونتر از 2600که تفاوت چندانی ندارند.
مموری هم بالای 8گیگ بگیرید چون فیلمبرداری full hd خیلی حافظه میخوره.

hermione
16-12-2013, 21:26
سلام
Sx280 یه دوربین خوب برای مصرف خونگیه و بهتره برای یادگیری SLR بگیرید.میتونید تو همین حول وحوش canon 1100d همراه با لنز 18-55 بگیرید.

سلام 1100d با این لنزی که گفتید چفدر قیمت داره حدودا ؟

غیر از 3 پایه چه وسایل دیگه ای نیاز هست ؟

vb.mohsen
16-12-2013, 22:02
سلام خدمت دوستان من بین sx500و hx200 گیر کردم .واقعا هردوتاشون دوربینای خوبین .من سمپل ایمجهای زیادی از اینترنت برداشتم که باعث سردرگمی من شده از یه طرف از محصولات سونی راضی نیستم از طرف دیگه تو سمپل ایمجها عکس های سونی بهترن مخصوصا تو شب.بنظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟کسی میدونه hx200 الان قیمتش چقدره؟

LORD-Sh
16-12-2013, 22:55
این مدلها هم خوبن ولی با کمی افزایش بودجه اونایی که پیشنهاد دادم بهترن.
در ضمن a2500حدود 80-100 ت ارزونتر از 2600که تفاوت چندانی ندارند.
مموری هم بالای 8گیگ بگیرید چون فیلمبرداری full hd خیلی حافظه میخوره.
ممنون از پاسختون.نظرم عوض شد و اگر دوربین خوبی موجود باشه تا حدود600-700 میتونم هزینه کنم
حالا چی بگیرم؟ مدل sx260 سراغ دارم با سه پایه و رم 8 میگه 650.به نظرتون خوبه؟
ملاک اصلیم کیفیت عکسه و برای استفاده خانوادگی میخوام بگیرم.کیفیت فیلمبرداریش مهم نیست چون ازش استفاده نمیکنم.

m0fidi
16-12-2013, 23:56
آره بهترین انتخابه تو این رنج ,قیمت هم خوب داده.
با چه سه پایه ای?از این گیره ای کوچیک ها?

LORD-Sh
17-12-2013, 01:58
آره بهترین انتخابه تو این رنج ,قیمت هم خوب داده.
با چه سه پایه ای?از این گیره ای کوچیک ها?
والا اونشو نمیدونم فقط گفتن سه پایه داره
نظرتون در مورد sx270 و sx280 چیه؟ تاحالا باهاشون کارکردید؟
قیمت جهانی sx260 حدود 20-25 دلار از اون دو مدل بالاتره.دلیل خاصی داره؟

Kamyar_AnathemA
17-12-2013, 14:28
سلام
بین canon sx 280 hs و canon sx 500 is کدوم بهتره برای کاربری خونگی و عکس و فیلم ؟ اول عکس بعد فیلم

m0fidi
18-12-2013, 00:56
والا اونشو نمیدونم فقط گفتن سه پایه داره
نظرتون در مورد sx270 و sx280 چیه؟ تاحالا باهاشون کارکردید؟
قیمت جهانی sx260 حدود 20-25 دلار از اون دو مدل بالاتره.دلیل خاصی داره؟

همونطور که خودتون میدونید کمی بروزترند مثلا از پردازنده جدیدتر و...بهره میبرند.
Sx260که زمان خودش اومده بود سایتای عکاسی خیلی ازش تعریف و تمجیذ میکردن و الان هم که از 1ت به این قیمت رسیده واقعا ارزندس. ولی به نظر من اگه بخواین افزایش بودجه بدید و اونا رو بگیرید از سری sیا سری تخصصی تر مثل g کنن بگیرید بهتره.

m0fidi
18-12-2013, 01:04
سلام
بین canon sx 280 hs و canon sx 500 is کدوم بهتره برای کاربری خونگی و عکس و فیلم ؟ اول عکس بعد فیلم

سلام
Sx500 دوربین سوپر زومه که معمولا برای مصارف غیر خانگی مثل طبیعت خیابان و... طراحی شده و تا حدودی تنظیمات دوربین حرفه ای روش گذاشته شده .برای مصرف خونگی sx280خروجی بهتری بهتون میده .البته برای مصارف غیر خونگی هم دوربین حرفه ای پیشنهاد میشه.بنظر من خرید دوربین بریج یا سوپر زوم دور ریختن پوله.

najee
18-12-2013, 08:06
دوستان ایکسوز130تو شرایط نور کم عکس برداریش چطوره چون قیمت فوق العاده ای بین ایکسوزا داره تقریبا280تومن ولی چون پسوندHSنداره وهمینطور ISO1600 شک دارم تو شرایط نور کم خوب عکس بگیره.
شرایط نور کم منظورم نور اتاق نه تاریکی مطلق. یا یه مدل دیگشو بگیرم .ایکسوز 125 تو بازارهنوز هست.

LORD-Sh
18-12-2013, 09:57
همونطور که خودتون میدونید کمی بروزترند مثلا از پردازنده جدیدتر و...بهره میبرند.
Sx260که زمان خودش اومده بود سایتای عکاسی خیلی ازش تعریف و تمجیذ میکردن و الان هم که از 1ت به این قیمت رسیده واقعا ارزندس. ولی به نظر من اگه بخواین افزایش بودجه بدید و اونا رو بگیرید از سری sیا سری تخصصی تر مثل g کنن بگیرید بهتره.
قیمتشون تفاوت آنچنانی ندارن.ولی تو سایت آمازون میدیدم sx260 که از 270 و 280 قدیمیتره گرونتره. ولی تو ایران اینطور نیست.اگر بدونم sx280 غیر از wifi برتری دیگه ای از نطر کیفیت عکس نسبت به sx260 داره خب اونو میگیرم ولی شک دارم

saeid72
18-12-2013, 21:06
سلام

آقا ما میخوایم یه دوربین بگیریم(مصرف خانوادگی فیلم و عکس) چند روزیه هی دارم میگردم ببینم چی به چیه در نهایت به یه نتایجی رسیدم منتها نه در اون حد که انتخابم رو کرده باشم :n02:

بودجه نهایت 550 باشه حالا 20 30 تومنم بیشتر شد اشکالی نداره (چون تو بازار بری بگردی میشه این مقدار تخفیف گرفت)

خودم یکم گشتم بودجه به sx240 260 280 نمیرسه !

من خودم (Canon Ixus 510 HS (PowerShot ELPH 530 HS) رو به نظرم خوب اومدش بعد یه چیز نزدیک به این پیدا کردم SX230 ولی دیدم ازش خوب نمیگن(کیفیت عکس و . .) کلا از مشخصاتش هم خوشم نیومد اما سرچش کردم با همون 530 HS دیدم سایتای امتیاز بیشتری به SX230 دادن بعد دیگه کلا گیج شدم:n02:

یه فوجی هم پیدا کردم 570تومن (Fujifilm Finepix S3200) که زومش خیلی زیاد بود تاپیک که میخوندم دیدم که نباید بیخودی دنبال سوپر زوم برم . البته بهش اعتمادم ندارم چون مشخصاتش تبلیغاته بیشتر
حالا میخواستم ببینم کدوم این دو تا بهتره ؟ بعد اینکه کلا اگه انتخاب بهتری هستش لطف کنید اونو بگید :n16:

m0fidi
19-12-2013, 15:41
دوستان ایکسوز130تو شرایط نور کم عکس برداریش چطوره چون قیمت فوق العاده ای بین ایکسوزا داره تقریبا280تومن ولی چون پسوندHSنداره وهمینطور ISO1600 شک دارم تو شرایط نور کم خوب عکس بگیره.
شرایط نور کم منظورم نور اتاق نه تاریکی مطلق. یا یه مدل دیگشو بگیرم .ایکسوز 125 تو بازارهنوز هست.

بین اینا ixus125انتخاب مطمین تریه و خوب همونجور که از قیمتش معلومه مشخصات بالاتری هم داره.a2400که نسبت به این قدیمی تر و پایین تره عکسای داخل اتاقش چه شب با نور لامپ یا روز با نوری که از پنجره میزد راضی کننده بود .معمولا ریویوو درست حسابی برای کامپکتها نمیزارن و تا با دوربین کار نکنی نمیشه نظر داد.

m0fidi
19-12-2013, 15:45
سلام

آقا ما میخوایم یه دوربین بگیریم(مصرف خانوادگی فیلم و عکس) چند روزیه هی دارم میگردم ببینم چی به چیه در نهایت به یه نتایجی رسیدم منتها نه در اون حد که انتخابم رو کرده باشم :n02:

بودجه نهایت 550 باشه حالا 20 30 تومنم بیشتر شد اشکالی نداره (چون تو بازار بری بگردی میشه این مقدار تخفیف گرفت)

من خودم (Canon Ixus 510 HS (PowerShot ELPH 530 HS) رو به نظرم خوب اومدش بعد یه چیز نزدیک به این پیدا کردم SX230 ولی دیدم ازش خوب نمیگن(کیفیت عکس و . .) کلا از مشخصاتش هم خوشم نیومد اما سرچش کردم با همون 530 HS دیدم سایتای امتیاز بیشتری به SX230 دادن بعد دیگه کلا گیج شدم:n02:

یه فوجی هم پیدا کردم 570تومن (Fujifilm Finepix S3200) که زومش خیلی زیاد بود تاپیک که میخوندم دیدم که نباید بیخودی دنبال سوپر زوم برم . البته بهش اعتمادم ندارم چون مشخصاتش تبلیغاته بیشتر
حالا میخواستم ببینم کدوم این دو تا بهتره ؟ بعد اینکه کلا اگه انتخاب بهتری هستش لطف کنید اونو بگید :n16:

سلام
اگه تاحدود 100ت ممکن بود افزایش بودجه بدید sx260
در غیر اینصورت ixus240 یا ixus 125hs,132hs پیشنهاد میشه فقط به hs آخرش دقت کنید مدلهای مشابه هم هستند.

m0fidi
19-12-2013, 15:55
قیمتشون تفاوت آنچنانی ندارن.ولی تو سایت آمازون میدیدم sx260 که از 270 و 280 قدیمیتره گرونتره. ولی تو ایران اینطور نیست.اگر بدونم sx280 غیر از wifi برتری دیگه ای از نطر کیفیت عکس نسبت به sx260 داره خب اونو میگیرم ولی شک دارم

پردازندشم جدیدتره ولی sx260 انگار هنوز بیشتر از این طرفدار داره.بازم میگم اگه مایلی که بیشتر هزینه کنی از سری g یا بعد از اون sبرداری خیلی بهتر از sx280.

saeid72
19-12-2013, 17:42
سلام
در غیر اینصورت ixus240 یا ixus 125hs,132hs پیشنهاد میشه فقط به hs آخرش دقت کنید مدلهای مشابه هم هستند.

هیچی کلا اشتباه گرفته بودم :n29:

این سه تا خیلی شبیه هم هستن هرکدوم یه مزایایی دارن نسبت به اون یکی

من کلی گشتم اخرسر چیز زیادی دستگیرم نشد فقط فهمیدم این 125hs تاچ نیست و wifi نداره و صفحش 3 اینچ . در مقابل 240hs تاچ بود لمسی بود wifi داره و 3.2 اینچ (ولی یک مقداری تراکم پیکسلش کمتره نسبت به 240) اون 132hs کلا این مدلش برا مقایسه درست گیر نیوردم !

میشه لطف کنید اگه مدونید کدوم بهتره همونو بگید چون من نفهمیدم !

در مورد sx260 هم اگه بودجه افزاش دادم یا بدون گارانتی اینا گیر اوردم این مشکل ضبط صداش زیاد حاد نیست ؟ که به جاش مثلا sx260 بگیرم؟

با تشکر

fuladpanjeh
20-12-2013, 17:01
سلام . خسته نباشید
من قصد خرید یه دوربین برای مصارف خانگی دارم . فقط کمی گیج شدم کدوم دوربین واقعا ارزش خرید رو داره .
حداکثر بودجه هم 1 تومان .
از یک طرف کیفیت فیلم برداری برام مهمه که منو به سمت Sony HX100v میکشونه ، از یه طرف دوستان اکثرا برند Canon رو پیشنهاد میدن .. کیفیت عکس و فیلم برداری و زوم خیلی مهمه برام . پیشنهاد شما چیه ؟
قیمت HX100v رو هم نمیدونم الان چنده ؟ اگه حدود 1 تومان باشه ، بین HX100V و Nikon P520 کدوم خوبه ؟
ممنون

m0fidi
21-12-2013, 00:15

من کلی گشتم اخرسر چیز زیادی دستگیرم نشد فقط فهمیدم این 125hs تاچ نیست و wifi نداره و صفحش 3 اینچ . در مقابل 240hs تاچ بود لمسی بود wifi داره و 3.2 اینچ (ولی یک مقداری تراکم پیکسلش کمتره نسبت به 240) اون 132hs کلا این مدلش برا مقایسه درست گیر نیوردم !

در مورد sx260 هم اگه بودجه افزاش دادم یا بدون گارانتی اینا گیر اوردم این مشکل ضبط صداش زیاد حاد نیست ؟ که به جاش مثلا sx260 بگیرم؟

با تشکر

کم بودن پیکسل در ربین کامپکت از دید بعضی ها امتیازه به این علت که چون سنسور کوچیک پیکسل بالا نویز میندازه.هر دوشون خوبن بهتره از نزدیک ببینید و امتحان کنید بعد بخرید.اگه باز هم نتونستین انتخاب کنید ixus240 یا ixus230رو بردارین.
اگه منظورتون ازمشکل صدا در sx260کیفیت پایین صدا هنگام ضبطه ,وقتیکه فیلم ضبط شده رو با یه وسیله ی دیگه مثل تلویزیون یا کامپیوتر میبنید مشکلی نداره .این مسیله رو خیلی از دوربینها دارن.

m0fidi
21-12-2013, 00:24
سلام . خسته نباشید
من قصد خرید یه دوربین برای مصارف خانگی دارم . فقط کمی گیج شدم کدوم دوربین واقعا ارزش خرید رو داره .
حداکثر بودجه هم 1 تومان .
از یک طرف کیفیت فیلم برداری برام مهمه که منو به سمت Sony HX100v میکشونه ، از یه طرف دوستان اکثرا برند Canon رو پیشنهاد میدن .. کیفیت عکس و فیلم برداری و زوم خیلی مهمه برام . پیشنهاد شما چیه ؟
قیمت HX100v رو هم نمیدونم الان چنده ؟ اگه حدود 1 تومان باشه ، بین HX100V و Nikon P520 کدوم خوبه ؟
ممنون

سلام
من باشم هیچ وقت سوپر زوم نمیگیرم.سری g کنن مثلا g15بعد از اون سری sکنن مثل s120پیشنهاد میشه.فوجی هم دوربینی به اسم xf1به با,ار داده که بنظر خوب و ارزنده میاد.

fuladpanjeh
21-12-2013, 01:54
چرا سوپر زوم نه ؟ چون HX9v استفاده کردم و زومش برام جالب بود . فقط برا مصارف خانگی نمیخوام . گاها عکاسی منظره و .. هم میخوام انجام بدم و حداقل زوم 10-15 برابر لازمه . g15 کمی گرونه . s120 هم قیمت پیدا نکردم . چنده ؟

fuladpanjeh
21-12-2013, 02:04
چرا سوپر زوم نه ؟ چون HX9v استفاده کردم و زومش برام جالب بود . فقط برا مصارف خانگی نمیخوام . گاها عکاسی منظره و .. هم میخوام انجام بدم و حداقل زوم 10-15 برابر لازمه . g15 کمی گرونه . s120 هم قیمت پیدا نکردم . چنده ؟

barca1899
21-12-2013, 14:53
سلام دوستان با بودجه حدود 800000 تومان بهترين دوربين سوپر زوم كامپكت كدوم هستش؟ خودم نظرم canon sx 280 بودش ولي اينقدر از ضعف وحشتناك باطري و ساير نقطه ضعفهاش شنيدوم كه پشيمون شدم.دوستان و اساتيد لطفا راهنمايي كنيد.باتشكر

LORD-Sh
21-12-2013, 20:44
متاسفانه sx260 که گفتم فروخته شده بود.دیر رفتم برای خرید.حالا یکی از دوستام که تو این زمینه اطلاعاتی داره این مدلهارو به ترتیب اولویت پیشنهاد داده:
sony WX70 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
canon sx280 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
sony TX200V ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نظر شما چیه

r00t
21-12-2013, 21:47
لطفا حذف شود

cuteetuc
22-12-2013, 07:27
دوستان و اساتيد ميشه راهنمايي كنند...

cuteetuc
22-12-2013, 07:28
سلام دوستان با بودجه حدود 800000 تومان بهترين دوربين سوپر زوم كامپكت كدوم هستش؟ خودم نظرم canon sx 280 بودش ولي اينقدر از ضعف وحشتناك باطري و ساير نقطه ضعفهاش شنيدوم كه پشيمون شدم.دوستان و اساتيد لطفا راهنمايي كنيد.باتشكر

cuteetuc
22-12-2013, 12:23
دوستان و اساتيد كسي راهنمايي نميكنه؟؟؟!!!!!!!!!!!

ulsss
23-12-2013, 01:29
sony hx10
sony hx100
fuji s8500

m0fidi
24-12-2013, 01:50

سلام
اگه مشکل باطریه میتونید با خرید یه باطری زاپاس مشکل رو حل کنید

Sx260دوربین خوبیه
Sx500
پیشنهاد من
سریGمثل g12-g15-g16
و سریsمثل s120

cuteetuc
24-12-2013, 07:33
مرسي از راهنمايي دوستان.نظرتون راجع بهcanon sx 50 hs چي هستش؟؟كسي استفاده كرده ازش؟؟ من ميخوام بدونم وزن و حجم زيادش مشكل ساز نيست؟؟؟

ulsss
24-12-2013, 13:45
مرسي از راهنمايي دوستان.نظرتون راجع بهcanon sx 50 hs چي هستش؟؟كسي استفاده كرده ازش؟؟ من ميخوام بدونم وزن و حجم زيادش مشكل ساز نيست؟؟؟
اینکه قیمتش بیشتر از بودجه شماست حدود 1150
ولی بجز اندازش دوربین خوبیه.

saeid72
24-12-2013, 20:28
سلام

سلام

با تشکر

کم بودن پیکسل در ربین کامپکت از دید بعضی ها امتیازه به این علت که چون سنسور کوچیک پیکسل بالا نویز میندازه.هر دوشون خوبن بهتره از نزدیک ببینید و امتحان کنید بعد بخرید.اگه باز هم نتونستین انتخاب کنید ixus240 یا ixus230رو بردارین.
اگه منظورتون ازمشکل صدا در sx260کیفیت پایین صدا هنگام ضبطه ,وقتیکه فیلم ضبط شده رو با یه وسیله ی دیگه مثل تلویزیون یا کامپیوتر میبنید مشکلی نداره .این مسیله رو خیلی از دوربینها دارن.

با تشکر همون ixus240 hs خریداری شد (400 تومن با گارانتی دوساله ایده ال بدون بیمه)

خیلی خوب عکس و فیلم میگیره بیشتر از حد انتظار بود . فیلمش فکر نمیکردم انقدر خوب باشه

من خودم نرفتم فقط اسم و مشخصات کاملش نوشتم والدین رو فرستادم برن بگیرن خودم خوابیدم(صبح):n02:

بعد خرید تازه زنگ زدن که خریدیم من گفته بودم هر چی مغازه دارا گفتن گوش ندید زنگ بزنید خونه بگید سر خود چیزی تغییر ندید اما متاسفانه یه فروشنده چرب زبون خفن گیرشون افتاده بود رم 16 گیگ رو نداده بهشون گفته نمیدونم میاد بیرون وسط فیلم خراب میشه سرعتش کمه اینا هم که زود باور 80 تومن پول رم 16 دادن که به قول فروشنده عالیه . بعد که زنگ زدن که خریدیم اینجوریه گفتم فقط زود برید پس بدید که پس هم نگرفته دیگه ازشون :n29::n02: ( اصلا احتیاج به همچین رمی نبود یه رم معمولی کفایت میکرد)

خیلی هم سفارش کرده بودم که گول فروشنده نخورین زنگ بزنید ولی گول خوردن:n08:

اینم عکسش

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farshad0123
24-12-2013, 23:46
من خواستم دوربین sony hx10 رو بخرم اما متاسفانه دوربین canon sx280 رو خریدم و کلاه بزرگی سرم رفت اوایل 2دقیقه بیشتر فیلم نمیگرفت و ارور باتری میداد و باید دوربین خاموش/روشن میشد که بشه دوباره فیلم گرفت اما با اپدیت کردن فریمور از سایت canon الان بعد از 25-30 دقیقه ارور باتری میده و باید دوربین ریستارت بشه که بشه دوباره باهاش فیلم گرفت لازم به ذکره که حرارت دوربین تو این 25-30 دقیقه فیلمبرداری به شدت بالا میره:n21::n21::n21:
از نظر کیفیت:این دوربین فقط کیفیت عکس از چهره و عکس تو تاریکیش خوبه اما کیفیت فیلمبرداریش اصلا خوب نیست به طوری که وقتی فیلمشو تو کامپیوتر یا ال سی دی پخش میکنید تصویر همش حالت برفکی داره اما تو ال سی دی خود دوربین کیفیتش بالاس ولی سونی کیفیت فیلمبرداریش خیلی بهتر از کانن هست
این دوربین(sx 280) رو با سونی hx 10 مقایسه کردم و کیفیتشون به این ترتیب بود:دوربین سونی رنگاش زنده تر بود ولی با زوم کردن تصویر تو کامپیوتر کیفیتش یکم خراب میشد اما sx280 با زوم کردن تصویرش کمتر خراب میشد ولی رنگ بندی تصویرش اصلا به پای سونی نمیرسه
*فیلمبرداری canon sx280 1080p 30fps هست در صورتی که تو مشخصات زده 60fps:n21::n21::n21:حجم فیلماش هم به شدت بالاس و رم 16گیگ واسش کمه
در کل به نظر من سونی بیشتر از کانن ارزش خرید داره چه از نظر فیلمبرداری و چه از نظر عکاسی و این اولین و اخرین باری بود که از کانن دوربین میگیرم چون کانن هم کیفیت قطعات و هم کیفیت ساختش واقعا پایینتر از سونیه:n21::n21::n21:

saeid72
25-12-2013, 00:04
من خواستم دوربین sony hx10 رو بخرم اما متاسفانه دوربین canon sx280 رو خریدم و کلاه بزرگی سرم رفت اوایل 2دقیقه بیشتر فیلم نمیگرفت و ارور باتری میداد و باید دوربین خاموش/روشن میشد که بشه دوباره فیلم گرفت اما با اپدیت کردن فریمور از سایت canon الان بعد از 25-30 دقیقه ارور باتری میده و باید دوربین ریستارت بشه که بشه دوباره باهاش فیلم گرفت لازم به ذکره که حرارت دوربین تو این 25-30 دقیقه فیلمبرداری به شدت بالا میره:n21::n21::n21:
از نظر کیفیت:این دوربین فقط کیفیت عکس از چهره و عکس تو تاریکیش خوبه اما کیفیت فیلمبرداریش اصلا خوب نیست به طوری که وقتی فیلمشو تو کامپیوتر یا ال سی دی پخش میکنید تصویر همش حالت برفکی داره اما تو ال سی دی خود دوربین کیفیتش بالاس ولی سونی کیفیت فیلمبرداریش خیلی بهتر از کانن هست
این دوربین(sx 280) رو با سونی hx 10 مقایسه کردم و کیفیتشون به این ترتیب بود:دوربین سونی رنگاش زنده تر بود ولی با زوم کردن تصویر تو کامپیوتر کیفیتش یکم خراب میشد اما sx280 با زوم کردن تصویرش کمتر خراب میشد ولی رنگ بندی تصویرش اصلا به پای سونی نمیرسه
*فیلمبرداری canon sx280 1080p 30fps هست در صورتی که تو مشخصات زده 60fps:n21::n21::n21:حجم فیلماش هم به شدت بالاس و رم 16گیگ واسش کمه
در کل به نظر من سونی بیشتر از کانن ارزش خرید داره چه از نظر فیلمبرداری و چه از نظر عکاسی و این اولین و اخرین باری بود که از کانن دوربین میگیرم چون کانن هم کیفیت قطعات و هم کیفیت ساختش واقعا پایینتر از سونیه:n21::n21::n21:

خیلی عجیبه ! تنظیم هستش دوربین ؟ من
ixus240 hs گرفتم که باید از مال شما ضعیفتر باشه (پست بالایی) ولی فیلمبرداریش خیلی خوبه اصلا برفکی نیست !

اما مشکل باتریش آره منم دیده بودم این مدل مشکل داره ولی خود اپدیت کردی درست شده

مال منم همینه اونقدر تستش نکردم ولی باتری مشخصه فکر کنم خیلی بکشه نیم ساعت جواب بده( فول اچ دی 24 فریم و بیت ریت 30 مگ) خیلی مسخرس مال شما که گفتن 60 فریم و داره 30 میگیره

اما یه مشکل اعصاب خرد کن پیدا کردم نمیدونم ایراده یا نه . اینه که باید حتمی بزنش تو شارژ خودش و باتری چند ساعت بمونه و شارژ بشه ( نه با تبدیل شارژ و نه با usb کامپیوتر شارژ نمیشه)

باتریشم که دوومی نداره البته اینو میدونستم بهتره یه باتری خوب براش بخریم

رو فول اچ با رم 16 فکر کنم یک ساعتی بشه فیلم گرفت البته قبلش باتری تموم شده !! البته مشکل حجم فیلم همه دوربینا دارن کاریش نمیشه کرد بعدا خودت باید با کامپیوتر ریپش کنی

farshad0123
25-12-2013, 00:17
خیلی عجیبه ! تنظیم هستش دوربین ؟ من
ixus240 hs
گرفتم که باید از مال شما ضعیفتر باشه (پست بالایی) ولی فیلمبرداریش خیلی خوبه اصلا برفکی نیست !

اما مشکل باتریش آره منم دیده بودم این مدل مشکل داره ولی خود اپدیت کردی درست شده

مال منم همینه اونقدر تستش نکردم ولی باتری مشخصه فکر کنم خیلی بکشه نیم ساعت جواب بده( فول اچ دی 24 فریم و بیت ریت 30 مگ) خیلی مسخرس مال شما که گفتن 60 فریم و داره 30 میگیره

اما یه مشکل اعصاب خرد کن پیدا کردم نمیدونم ایراده یا نه . اینه که باید حتمی بزنش تو شارژ خودش و باتری چند ساعت بمونه و شارژ بشه ( نه با تبدیل شارژ و نه با usb کامپیوتر شارژ نمیشه)

باتریشم که دوومی نداره البته اینو میدونستم بهتره یه باتری خوب براش بخریم

رو فول اچ با رم 16 فکر کنم یک ساعتی بشه فیلم گرفت البته قبلش باتری تموم شده !! البته مشکل حجم فیلم همه دوربینا دارن کاریش نمیشه کرد بعدا خودت باید با کامپیوتر ریپش کنی

قبلا نیکون d5000 داشتم و کیفیت فیلمبرداریش تو کامپیوتر و تلوزیون ال سی دی خیلی بالاتر از این بود و حجم فیلماش نسبت به sx280 کمتر بودعکسبرداریش هم بهتر بود اما وقتی تو کامپیوتر زومش میکردی کیفیتش بیشتر از sx280 خراب میشد ولی بازم رنگ بندیش بهتر از کانن بود

saeid72
25-12-2013, 00:27
قبلا نیکون d5000 داشتم و کیفیت فیلمبرداریش تو کامپیوتر و تلوزیون ال سی دی خیلی بالاتر از این بود عکسبرداریش هم بهتر بود اما وقتی تو کامپیوتر زومش میکردی کیفیتش بیشتر از sx280 خراب میشد ولی بازم رنگ بندیش بهتر از کانن بود

این کیفیت زوم بهتره sx280 هم فکر میکنم مربوط بشه به سایز تصویر بزرگتر (1080) و بیت ریت بالا وگرنه فکر نمیکنم برتری حسگر و لنز باشه

دوربینت خوب بوده ها ! نباید این sx280 میخریدی چون اونقدرها هم با هم فرق نمیکنن . چون قبلا d5000 داشتی و از نزدیک ازش استفاده کردی حالا که اینو گرفتی با اون مقایسه میکنی کوچکترین ضعفش نسبت به اون خار میشه میره تو چشت :n02:

فکر میکنم بهتر بود دوربین قویتری میخریدی تا اینجوری نشه و یه سر گردن از d5000 بیاد بالاتر

ulsss
25-12-2013, 00:36
سلام دوستان
فرق sony wx150 و sony hx10 بجز زوم چیه ؟ کدوم رو برای خرید توصیه میکنید؟

farshad0123
25-12-2013, 00:36
این کیفیت زوم بهتره sx280 هم فکر میکنم مربوط بشه به سایز تصویر بزرگتر (1080) و بیت ریت بالا وگرنه فکر نمیکنم برتری حسگر و لنز باشه

دوربینت خوب بوده ها ! نباید این sx280 میخریدی چون اونقدرها هم با هم فرق نمیکنن . چون قبلا d5000 داشتی و از نزدیک ازش استفاده کردی حالا که اینو گرفتی با اون مقایسه میکنی کوچکترین ضعفش نسبت به اون خار میشه میره تو چشت :n02:

فکر میکنم بهتر بود دوربین قویتری میخریدی تا اینجوری نشه و یه سر گردن از d5000 بیاد بالاتر

یعنی چون d5000 720p بوده کیفیتش بهتر بوده؟1080p که باید کیفیتش بهتر باشه!!!!
اره اشتباه کردم اخه قصد من خرید دوربین سونی(hx10-hx20یاhx30 بود) اما اخرش گول فروشنده رو خوردم

saeid72
25-12-2013, 00:47

نه منظورم اینه که کانن sx 280 کیفیت زومش بهتره به خاطر سایز تصویر بزرگترش (1080) و بیت ریت 30 مگش هستش که پیکسل ها اشباه میشه و جا داره برای زوم

در مقابل اگر کلا بدون زوم کیفیت d5000 بهتر هستش این برمیگرده به تکنیک ها و پردازشگرهای تصویری که نیکون استفاده کرده و بهتر از sx280 هستش

یعنی در کل منظورم اینه که با توجه به توضیحات شما کیفیت d5000 بهتر هستش اما sx280 به واسطه به کار گرفتن سایز تصویر بزگ و بیت ریت بالا سعی کرده کیفیت ببره بالا به خاطر همین زومش بهتره ولی پردازشگر تصویرش ضعیفتر از اون مدل نیکون

اره اشتباه کردم اخه قصد من خرید دوربین سونی(hx10-hx20یاhx30 بود) اما اخرش گول فروشنده رو خوردم

اخ ا خ مثل مادر پدر من گول فروشنده خوردن رم 16 گیگ خریدن 80 تومن !

اصلا این فروشنده ها هرچی میگن برعکسش عمل کنی سود کردی :n02:(باید تو اینترنت بگردی انتخابت بکنی بری بخری فروشنده هم هرچی گفت فقط بهش بگی خوب ولی حرف خودت بزنی !)

احتمالا بهت گفته نمیخواد اونارو بخری بیا اینو بهت میده مثل همونه :n08:

ulsss
25-12-2013, 01:14
قیمت hx20 توی بازار چند؟

farshad0123
25-12-2013, 01:23
قیمت hx20 توی بازار چند؟

این سه مدل کمیابن من خودم تو بازار پیدا نکردم ولی اگه گیر بیاد باید 1میلیون تومنی باشه تفاوتشون هم فقط تو زوم و wifi هست.کلا دوربینای با کیفیتین(به نظرم خیلی از کانن سرترن)

najee
26-12-2013, 07:43
آقا من دارم میرم امروز ایکسوز132رو بخرم به نظرم قیمتش مناسبه الان .اگه کسی داره که ازش راضی نیست بگه 100تومن بیشترکنم 125شو بگیرم.
به نظر دوستان صرف نظر از فول اچ دی بودن 125تفاوت محسوس دیگه ای احساس میشه بین این دوتا؟واین که 125HSولی132نه .
ضمن این که حسگر 132ccdهست و حسگر125cmos.من فکر کنم 132با سری Aکنون تفاوتی نداشته باشه زیاد درسته عین مشخصات سری Aکنون دارن؟
بهر حال من امروز دارم میرم بخرم دوستان لطفا تا ساعت 2هر چی میدونن بگن

باتشکر92.10.05

ulsss
26-12-2013, 13:41
آقا من دارم میرم امروز ایکسوز132رو بخرم به نظرم قیمتش مناسبه الان .اگه کسی داره که ازش راضی نیست بگه 100تومن بیشترکنم 125شو بگیرم.
به نظر دوستان صرف نظر از فول اچ دی بودن 125تفاوت محسوس دیگه ای احساس میشه بین این دوتا؟واین که 125HSولی132نه .
ضمن این که حسگر 132ccdهست و حسگر125cmos.من فکر کنم 132با سری Aکنون تفاوتی نداشته باشه زیاد درسته عین مشخصات سری Aکنون دارن؟
بهر حال من امروز دارم میرم بخرم دوستان لطفا تا ساعت 2هر چی میدونن بگن

باتشکر92.10.05
به نظر من حسگر cmos ارزش 100 تومن داره.

amir.sh.69
28-12-2013, 18:36
دوستان یه راهنمایی کامل و جامع می کنیین؟؟؟
بین دو دوربین canon g16 و canon g1x کدوم بهتره؟؟؟
هر کدوم اگه میدونین بهتره لطفا بگید چرا و واسه چی ؟؟؟؟؟:n16:

hamidrezaj
28-12-2013, 20:04
سلام دوستان عزیز
من دوربین canon ixus 240 HS رو سفارش دادم و انشاءالله برسه دستم میخوام یه کارت حافظه بگیرم فقط نمیدونم چه برندی و چه مدلی رو بگیرم ؟
چون میگن بعضی کارت رو نمیشه روش انداخت و حجم 8 یا 16 میخوام
انشاءالله سربلند باشید

m0fidi
29-12-2013, 00:31
دوستان یه راهنمایی کامل و جامع می کنیین؟؟؟
بین دو دوربین canon g16 و canon g1x کدوم بهتره؟؟؟
هر کدوم اگه میدونین بهتره لطفا بگید چرا و واسه چی ؟؟؟؟؟:n16:

سلام
G16 یه دوربین کامپکته ولی g1xدوربینی با حسگر بزرگ و نزدیک به دوربین حرفه ای میباشد با جثه ای بزرگتر و فیلمبرداری متوسط.قطعا خروجی بهتری نسبت به g16داره.

m0fidi
29-12-2013, 00:36
سلام دوستان عزیز
من دوربین canon ixus 240 HS رو سفارش دادم و انشاءالله برسه دستم میخوام یه کارت حافظه بگیرم فقط نمیدونم چه برندی و چه مدلی رو بگیرم ؟
چون میگن بعضی کارت رو نمیشه روش انداخت و حجم 8 یا 16 میخوام
انشاءالله سربلند باشید

سلام
چون فیلمبرداریش فوله ترجیحا 16بگیرید که زود ب زود پر نشه,البته اگه اهل فیلمبرداری هستید.
Sandisc,patriot,adta,transcend ..مارکهای خوبی هستند ولی تقلبی هم زیاد دارن طوریکه تقلبیهاشون هم خوبه.سعی کنید از جای معتبر و هلوگرام دار بگیرید.

amir.sh.69
29-12-2013, 00:41
سلام
G16 یه دوربین کامپکته ولی g1xدوربینی با حسگر بزرگ و نزدیک به دوربین حرفه ای میباشد با جثه ای بزرگتر و فیلمبرداری متوسط.قطعا خروجی بهتری نسبت به g16داره.

این درسته اما فاصله کانونیش یا همان f مشکل ساز نیست؟؟؟؟
در G16 f/1.8-2.8 و در G1x f/2.8-5.8 !!!
و اینکه G16 فرمت raw میگیره اما G1x همیچین فرمتی رو نمیگیره!!!!
با این تفاسیر آیا حرف شما درسته؟؟؟
در ضمن پردازنده G16 از نوع Digit6 هستش ولی G1x از نوع قدیمی تر Digit5 هست!:n13:

m0fidi
29-12-2013, 23:58
G1x هم فرمت raw داره
هردوتاشون در رده ی خودشون جزو بهترینهان بستگی به اولویتتون داره.f 2.8 هم خوبه ,کیفیت لنز و f تا حد زیادی در خروجی دوربین تاثیر دارند ولی سایز حسگر نسبت به این موضوع ارجح تره.
من rx100سونی رو پیشنهاد میدم که خصوصیات خوب این دو دوربین رو با هم داره.البته حسگرش کوچکتر از g1x ولی برای انتظارات شما ایده اله.

amir.sh.69
30-12-2013, 10:55
G1x هم فرمت raw داره
هردوتاشون در رده ی خودشون جزو بهترینهان بستگی به اولویتتون داره.f 2.8 هم خوبه ,کیفیت لنز و f تا حد زیادی در خروجی دوربین تاثیر دارند ولی سایز حسگر نسبت به این موضوع ارجح تره.
من rx100سونی رو پیشنهاد میدم که خصوصیات خوب این دو دوربین رو با هم داره.البته حسگرش کوچکتر از g1x ولی برای انتظارات شما ایده اله.

پس شما میگین خروجی g1x از g16 خیلی میتونه بهتر باشه؟؟؟
راستش من فقط و فقط خروجی تمیز و شفاف واسم ملاک هست.خیلی دو دلم که چکار کنم!! شما g1x رو 100% ترجیح میدین به g16 ؟؟
سونی درسته خوبه اما من خواستم از برند کنون باشه.

farshad0123
30-12-2013, 22:31
دوستان کسی میدونه فیلمبرداری sx280 رو میشه درست کرد یا نه خیلی کیفیتش پایینه حتی رو لپتاپ هم که فیلماشو میزارم تصویر حالت برفکی داره و حجم زیاد من نمیدونم این چه 1080p ییه که اینقدر کیفیتش پایینه

m0fidi
31-12-2013, 00:15
پس شما میگین خروجی g1x از g16 خیلی میتونه بهتر باشه؟؟؟
راستش من فقط و فقط خروجی تمیز و شفاف واسم ملاک هست.خیلی دو دلم که چکار کنم!! شما g1x رو 100% ترجیح میدین به g16 ؟؟
سونی درسته خوبه اما من خواستم از برند کنون باشه.

اگه ملاک و اولویتتون کیفیت عکسه 100%g1x بهتره ولی فیلمبرداریش معمولیه.
پیشنهاد میکنم عز روی برند تصمیم گیری نکنید ,درسته کنون کامپکتهای بهتری داره ولی در رده ی حسگرهای بزرگ rx100هم امتیاز بالاتری گرفته و هم فروشش خیلی بیشتر از g1x بوده ,البته قبلا هم خدمتتون گفتم که خروجی عکس g1x کمی بیشتره ولی rx100 علاوه بر عکس خوب فیلمبرداری خیلی خوبی هم داره در کنار اینکه بدنه ای جمع و جور و کامپکت داره در کل برای کسیکه علاقه ای به تعویض لنز و تنظیمات حرفه ای نداره یه دوربین کامله ,تحقیق کردن که ضرری نمیزنه.

m0fidi
31-12-2013, 00:20
دوستان کسی میدونه فیلمبرداری sx280 رو میشه درست کرد یا نه خیلی کیفیتش پایینه حتی رو لپتاپ هم که فیلماشو میزارم تصویر حالت برفکی داره و حجم زیاد من نمیدونم این چه 1080p ییه که اینقدر کیفیتش پایینه

!!!
روی تلویزیون هم امتحان کردین? شاید لپ تاپتون قدیمیه?

ulsss
31-12-2013, 00:29
سلام دوستان
فرق sony wx150 و sony hx10 بجز زوم چیه ؟ کدوم رو برای خرید توصیه میکنید؟
کسی نیسسسسسسسسسسسسسست؟؟؟؟؟؟؟؟

amir.sh.69
31-12-2013, 00:34
اگه ملاک و اولویتتون کیفیت عکسه 100%g1x بهتره ولی فیلمبرداریش معمولیه.
پیشنهاد میکنم عز روی برند تصمیم گیری نکنید ,درسته کنون کامپکتهای بهتری داره ولی در رده ی حسگرهای بزرگ rx100هم امتیاز بالاتری گرفته و هم فروشش خیلی بیشتر از g1x بوده ,البته قبلا هم خدمتتون گفتم که خروجی عکس g1x کمی بیشتره ولی rx100 علاوه بر عکس خوب فیلمبرداری خیلی خوبی هم داره در کنار اینکه بدنه ای جمع و جور و کامپکت داره در کل برای کسیکه علاقه ای به تعویض لنز و تنظیمات حرفه ای نداره یه دوربین کامله ,تحقیق کردن که ضرری نمیزنه.

حرف شما کاملا درسته اما از نظر قیمت تفاوت زیادی دارن!
g1x حدود 1400 تومن
rx100 حدود 2200 تومن
!!!:n27:

marjibenji
01-01-2014, 17:30
salam doostan. komakam konin, lotfan nazaretoono dar morede nikon L820 begin behem , doorbine khobiye aya? va faghat chinish to bazar hast ? beyne in va canon SX500 mondam . albate canon sx280 ro doost dashtam ama hame migan moshkele narmafzari va battry dare
lotfan harki etelaat dare be dadam berese.
merc

afshin b
01-01-2014, 19:42
سلام
دوربین دیجیتال در حد sx280 چی پیشنهاد میدین؟ خودم یکم گشتم این مدل رو پیدا کردم. چون فیلمبرداری هم برام مهمه و این مدل 1080 با 60 فریم داره. و مثل اینکه مشکل باتری داره درسته؟
من هیچ سررشته ای در عکاسی ندارم.
ممنون میشم چند مدل پیشنهاد بدید.

farshad0123
02-01-2014, 00:20
!!!
روی تلویزیون هم امتحان کردین? شاید لپ تاپتون قدیمیه?

رو تلویزیون-رو لپتاپ فول اچ دی امتحان کردم خیلی کیفیتش نسبت به sony hx10 که 1080pو حتی nikon d5000 که 720p هست پایینتره

farshad0123
02-01-2014, 00:26
سلام
دوربین دیجیتال در حد sx280 چی پیشنهاد میدین؟ خودم یکم گشتم این مدل رو پیدا کردم. چون فیلمبرداری هم برام مهمه و این مدل 1080 با 60 فریم داره. و مثل اینکه مشکل باتری داره درسته؟

sx280 اصلا دوربین خوبی نیست اصلا 60 فریم بر ثانیه نیست(زدن 60فریم اما تو خود دوربین 30فریمه) و حیف پول که بدی بابتش نمیدونم چرا تولید این دوربینو متوقف نمیکنن اوایل من فریمورشو اپدیت کردم فیلمبرداریش تا نیم ساعت افزایش پیدا کرد اما الان سر 4 ثانیه ارور باتری میدهبه نظر من sony hx10-hx20-hx30 خیلی بهترن کلا رنگای سونی نسبت به کانن خیلی زنده ترن و فیلمبرداریشون هم خیلی بهتر از کاننه.

m0fidi
02-01-2014, 00:56
حرف شما کاملا درسته اما از نظر قیمت تفاوت زیادی دارن!
g1x حدود 1400 تومن
rx100 حدود 2200 تومن
!!!:n27:
احتمالا rx100ورژن 2 ,چون چند ماه پیش 2ت قیمت داشتم فکر کردم مثل g1xقیمتش افت کرده باشه

m0fidi
02-01-2014, 01:04
[QUOTE=marjibenji;8046453]salam doostan. komakam konin, lotfan nazaretoono dar morede nikon L820 begin behem , doorbine khobiye aya? va faghat chinish to bazar hast ? beyne in va canon SX500 mondam . albate canon sx280 ro doost dashtam ama hame migan moshkele narmafzari va battry dare
lotfan harki etelaat dare be dadam berese.

اگه برای مصرف خونگی میخواین انتخابهای بهتری مثل canon s120 یا g12-15 دارین.این دوربینا خروجی بهتری نسبت به سوپرزومها دارند.

m0fidi
02-01-2014, 01:40
سلام

سلام
مثل پست قبلی به شما هم سری s کنن رو پیشنهاد میدم البته اگه بودجه کافی دارین سری g کمی تخصصی تره.

m0fidi
02-01-2014, 01:52
رو تلویزیون-رو لپتاپ فول اچ دی امتحان کردم خیلی کیفیتش نسبت به sony hx10 که 1080pو حتی nikon d5000 که 720p هست پایینتره

شما احتمالا قبلا دوربین حرفه ای داشتین که این به دلتون نمیشینه
دوست خوبم sx260دوربین خوبیه نسبت به سطح خودش البته اطلاعات کافی یا جزیی در مورد 280ندارم ولی اینم از همون سریه!
فریم ریت تنها معیار فیلمبرداری خوب نیست ,گاها دوربینهایی با فریم ریت 24فیلمبرداری بهتری نسبت به 60 یا بالاتر داشتند.
البته با این موافقم کهدوربینهای سونی فیلمبرداری بهتری نسبت به برندهای دیگه دارند ولی در شاخه عکاسی رقیب زیاد دارند.به هر حال این یه دوربین عکاسی کامپکت نسبتا خوبه و کار اصلیش رو که عکاسیه به خوبی انجام میده.باید قبل از خرید اولویت بندی کرد.:n06:

marjibenji
02-01-2014, 08:40
سلام خانوم مفيدي عزيزمن دوربين رو براى هديه دارم تهيه ميكنم واسه كسي كه علاقه زياد به عكاس داره ، تا حدود ٦٠٠ ميتونم هزينه كنم و برام مهمه كه دوربين حداقل واسه ٢٠١٣ باشه و قيافش مثل نيكون L820 خوشگل و يكم بزرگ باشه، و امكانات sx280 رو هم داشته باشه ، بيشتر مد نظرم برند كنون بود اما چيزى پيدا نكردم، خواهشن بازم كمكم كنين، يعنى اگه L820 رو بگيرم پشيمون ميشم ؟

marjibenji
02-01-2014, 08:45
سلام خانوم مفيدي عزيز
من دوربين رو براى هديه دارم تهيه ميكنم واسه كسي كه علاقه زياد به عكاس داره ، تا حدود ٦٠٠ ميتونم هزينه كنم و برام مهمه كه دوربين حداقل واسه ٢٠١٣ باشه و قيافش مثل نيكون L820 خوشگل و يكم بزرگ باشه، و امكانات sx280 رو هم داشته باشه ، بيشتر مد نظرم برند كنون بود اما چيزى پيدا نكردم، خواهشن بازم كمكم كنين، يعنى اگه L820 رو بگيرم پشيمون ميشم ؟

pmax
02-01-2014, 13:17
سلام دوستان

من می خوام دوربینی بگیرم که

1- جمع و جور باشه
2- کیفیت عکسش فوق العاده باشه
3- فیلمبرداریش لااقل hd و یا بالاتر باشه
4- حتما زوم اپتیکالش بیشتر از 10-12 ایکس باشه
5- فلاشش ضعیف نباشه
6- حین فیلمبرداری زوم هم بکنه

wifi داشته باشه بهتره اما نداشت هم نداشت

خودم طبق تحقیقات رسیدم به Canon Powershot SX280 H
می خواستم ببینم با این پول میشه دوربین بهتری هم خرید ؟

ضمنا سونی HX30V توی بازار پیدا میشه و اگر میشه چند ؟

ممنونم

najee
02-01-2014, 22:34
سلام.
من دیروزixus240خریدم.نمیخوستم اینو بگیریم چون صفحه لمسی بود خوشم نمی اومد قصد داشتم125بگیرم ولی پیدا نکردم.
فکر میکنم من دیگه هرچی سری کامپکت چه سونی باشه چه کنون برای یکبار متحان کردم .خیلی تجربه بدست آوردم که خواستم دوستان هم بدونن.
تو این سری آخریه یعنی 240تفاوت چشمگیری تو عکس نسبت به مدلهای قبلیش ندیدم .با اینکه فیلمبرداریش فول اچ دیه اصلا به گرد پای فیلمبرداری سونی سری wxنمیرسه نه تصویرش نه صداش .صدای سونی که اصلا بی نظیر واقعا بی نظیره من هنوز موندم چه دوربینی میتونه به این کیفیت صدارو ضبط کنه .کیفیت عکسهای سونی خیلی مصنوعی فقط عین تلوزینوهای ال ای دی تو تصویر خیلی قولو میکنه یعنی خیلی پر رنگ میکنه که تو نگاه اول هر کسی خیلی خوشش میاد بعد که با صحنه عکس مقایسه میشه میفهمه که خیلی با ون چیزی که تو واقیعت فرق میکنه.
کیفیت عکسهای تمام دوربینهای کامپکت کنون تو نور زیاد (آفتابی)مثل همه هیچ فرقی نمیکنه ولی تو شب حسگر های سیموس خیلی موفق ترندولی بازهم کیفیت عکس توشب دوربینهای سونی به مراتب جالب تر از کنونه.
حال به نظر من دوستانی که قصد خرید دوربین دیجیتال دارند اول ببینند چی براشون اولویت داره .اگه به فیلمبرداری با کیفیت زیاد اهمیت میدید به نظر من سریwxسونی میتونه گزینه خوبی باشه .اگه آماتور وخانوادگی میخوایید a2300وتو همین سری عالی.اگر هم که یکم بیشتر ب عکس وهمچنین عکس برداری تو نور کم اهمیت میدید بازم میتونید از کنون حسگرهای سیموس واز سونی بازهم سری wxرو انتخاب کنید.
من تو ixus240چیز خاصی ندیدم .

najee
02-01-2014, 22:36
سلام دوستان

من می خوام دوربینی بگیرم که

1- جمع و جور باشه
2- کیفیت عکسش فوق العاده باشه
3- فیلمبرداریش لااقل hd و یا بالاتر باشه
4- حتما زوم اپتیکالش بیشتر از 10-12 ایکس باشه
5- فلاشش ضعیف نباشه
6- حین فیلمبرداری زوم هم بکنه

wifi داشته باشه بهتره اما نداشت هم نداشت

خودم طبق تحقیقات رسیدم به Canon Powershot SX280 H
می خواستم ببینم با این پول میشه دوربین بهتری هم خرید ؟

ضمنا سونی HX30V توی بازار پیدا میشه و اگر میشه چند ؟

ممنونم

دوست عزیز همونی که خودت گفتی اگه با بودجش مشکلی نداشته باشی بهترین انتخابه.یعنیsx280

lucky_luke
02-01-2014, 23:15
سلام خانوم مفيدي عزيز
من دوربين رو براى هديه دارم تهيه ميكنم واسه كسي كه علاقه زياد به عكاس داره ، تا حدود ٦٠٠ ميتونم هزينه كنم و برام مهمه كه دوربين حداقل واسه ٢٠١٣ باشه و قيافش مثل نيكون L820 خوشگل و يكم بزرگ باشه، و امكانات sx280 رو هم داشته باشه ، بيشتر مد نظرم برند كنون بود اما چيزى پيدا نكردم، خواهشن بازم كمكم كنين، يعنى اگه L820 رو بگيرم پشيمون ميشم ؟

سلام
من l820 رو دارم
بدرد کسی که عکاسی رو برای سرگرمی میخواد نمیخوره چون تنظمات دستی نداره و بیشتر برای ثبت خاطرات و مناظر بدرد میخوره...مثه یه دوربین کامپکت
فوکوس، سرعت شاتر، نورسنجی و... همه اتوماتیکه
فقط میشه ایزو رو دستکاری کرد

با این بودجه و مشخصاتی که شما میخوای دوربینی رو سراغ ندارم مگر اینکه ظاهر دوربین رو صرف نظر کنی ازش و کامکت بگیری

pmax
02-01-2014, 23:17
ممنون از شما
من با 100 تومن بالاترشم مشکلی ندارم بشرطی که خواسته هامو برآورده کنه

می دونید دوربین های کامپکت کانن نسبت به سونی ها چند ضعف بزرگ دارند

1- فلاش و عکس در شب کلا
2- عکاسی پی در پی
3- پانوراما
4- فیلمبرداری

من پانوراما خیلی به کارم نمیاد . عکاسی پی در پی تا حدی برام مهمه ولی اون حدود 4 فریم در ثانیه کانن هم اگر درست انجام بشه کارم رو راه می اندازه و نیازی به 10 تا در ثانیه سونی ندارم
فیلمبرداری سونی مدل به مدل بهتر از کانن هست ولی نه اونقدر که من بخاطرش قید سالها کانن داری رو بزنم
اما قدرت فلاش و عکس در شب sx280 یکم مرددم می کنه
ضمن اینکه بطور مشخص مثل اینکه باطری این مدل هم می بایست تعویض کنم

در حقیقت باطری و عکس در شب sx280 اگر من رو مطمئن می کرد اصلا شک نمی کردم در خریدش

marjibenji
03-01-2014, 10:09
سلام.
من دیروزixus240خریدم.نمیخوستم اینو بگیریم چون صفحه لمسی بود خوشم نمی اومد قصد داشتم125بگیرم ولی پیدا نکردم.
فکر میکنم من دیگه هرچی سری کامپکت چه سونی باشه چه کنون برای یکبار متحان کردم .خیلی تجربه بدست آوردم که خواستم دوستان هم بدونن.
تو این سری آخریه یعنی 240تفاوت چشمگیری تو عکس نسبت به مدلهای قبلیش ندیدم .با اینکه فیلمبرداریش فول اچ دیه اصلا به گرد پای فیلمبرداری سونی سری wxنمیرسه نه تصویرش نه صداش .صدای سونی که اصلا بی نظیر واقعا بی نظیره من هنوز موندم چه دوربینی میتونه به این کیفیت صدارو ضبط کنه .کیفیت عکسهای سونی خیلی مصنوعی فقط عین تلوزینوهای ال ای دی تو تصویر خیلی قولو میکنه یعنی خیلی پر رنگ میکنه که تو نگاه اول هر کسی خیلی خوشش میاد بعد که با صحنه عکس مقایسه میشه میفهمه که خیلی با ون چیزی که تو واقیعت فرق میکنه.
کیفیت عکسهای تمام دوربینهای کامپکت کنون تو نور زیاد (آفتابی)مثل همه هیچ فرقی نمیکنه ولی تو شب حسگر های سیموس خیلی موفق ترندولی بازهم کیفیت عکس توشب دوربینهای سونی به مراتب جالب تر از کنونه.
حال به نظر من دوستانی که قصد خرید دوربین دیجیتال دارند اول ببینند چی براشون اولویت داره .اگه به فیلمبرداری با کیفیت زیاد اهمیت میدید به نظر من سریwxسونی میتونه گزینه خوبی باشه .اگه آماتور وخانوادگی میخوایید a2300وتو همین سری عالی.اگر هم که یکم بیشتر ب عکس وهمچنین عکس برداری تو نور کم اهمیت میدید بازم میتونید از کنون حسگرهای سیموس واز سونی بازهم سری wxرو انتخاب کنید.

سلام
من l820 رو دارم
بدرد کسی که عکاسی رو برای سرگرمی میخواد نمیخوره چون تنظمات دستی نداره و بیشتر برای ثبت خاطرات و مناظر بدرد میخوره...مثه یه دوربین کامپکت
فوکوس، سرعت شاتر، نورسنجی و... همه اتوماتیکه
فقط میشه ایزو رو دستکاری کرد

با این بودجه و مشخصاتی که شما میخوای دوربینی رو سراغ ندارم مگر اینکه ظاهر دوربین رو صرف نظر کنی ازش و کامکت بگیری

مرسي دوست عزيز از راهنماييتون ، تو كامپكت ها كدوم رو پيشنهاد ميدين من بگيرم؟ و يه سوال ديگه نظرتون در مورد كنون s120 چيه ؟ قيمت رو هم اگه ميدونين ميگين بهم ، من كاملا گيج شدم كه باىد چى بگيرم:n03:

marjibenji
03-01-2014, 11:06
ببخشيد ميتونين در مورد l820 بهم بگين كه اين دوربين ساخته چين هست يا اندولزى؟ و اينكه ازش راضى هستين و اگه به غير از اينا كه گفتين معايب ديگه هم داره، بدجوري ميخوام در موردش بدونم ، و در مورد عمر باطريش چون قلمى هست، بازم ممنونم ازتون

lucky_luke
03-01-2014, 14:51
زیرش نوشته ساخت اندونزیه
عمر باطری خوبه...من 4 تا باطری 2500 شارژی انداختم روش 300 تا عکس (15 یا 20 تاش بافلاش) و سی تا چهل دقیقه هم فیلم
مهمترین عیبش بنظرم اینه که توی عکساش نسبت به دوربین های کمپکت هم قیمت نویز بیشتره
مثلا نمونه عکس ال 820:

حالا مقایسه کنید ب sx280 کنون:

نمونه عکسای بیشتر هم اینجا هست:

hamidrezaj
03-01-2014, 16:42
سلام.

سلام من دوربین ixus 240 رو خریدم انشاءالله تا فردا دستم میرسه و خیلی تحقیق کردم
دوربین 240 ixus توی سایتهای خارجی بررسی هاشون رو ببینید عکسهاش از خیلی دوربینهای دیگه برتره و تا ایزوی 1600 تقریبا نویز نداره و همچنین یه قابلتهایی داره که دوربین های بالای 700-800 تومن شاید داشته باشن
از جمله فیلمبرداری به صورت 24p که دقیقا شبیه فیلم سینمایی فیلمبرداری میکنه که نمومنش رو توی یوتیوب دیدم و واقعا جالب بود که از خانواده یا دوستان به این صورت فیلمبرداری کنیم یا عدد f2.7 که واقعا توی نور کم به کار میاد چون اکثرا بالای 3 هستند یا فیلمبرداری به صورت اسلوموشن که حس جالبی داره و صفحه لمسی به نظرم یه برتری هست البته سلیقه هر کسی متفاوته
توی این صفحه مثلا با wx60 مقایسه شده و برتری های هرکدوم رو نوشته

najee
03-01-2014, 17:35
سلام من دوربین ixus 240 رو خریدم انشاءالله تا فردا دستم میرسه و خیلی تحقیق کردم
دوربین 240 ixus توی سایتهای خارجی بررسی هاشون رو ببینید عکسهاش از خیلی دوربینهای دیگه برتره و تا ایزوی 1600 تقریبا نویز نداره و همچنین یه قابلتهایی داره که دوربین های بالای 700-800 تومن شاید داشته باشن
از جمله فیلمبرداری به صورت 24p که دقیقا شبیه فیلم سینمایی فیلمبرداری میکنه که نمومنش رو توی یوتیوب دیدم و واقعا جالب بود که از خانواده یا دوستان به این صورت فیلمبرداری کنیم یا عدد f2.7 که واقعا توی نور کم به کار میاد چون اکثرا بالای 3 هستند یا فیلمبرداری به صورت اسلوموشن که حس جالبی داره و صفحه لمسی به نظرم یه برتری هست البته سلیقه هر کسی متفاوته
توی این صفحه مثلا با wx60 مقایسه شده و برتری های هرکدوم رو نوشته

دوست عزیز تو همون سایت شما باwx50اگه مقایسه کنید میبینید wx50برندس.
شما فیلمبرداری wx50رو دیدید بی نظیر اگه تونستید با 240مقایسش کن اگه کسی از دوستانتون داره.تو شب وفیلمبرداری وصوت صدرصد wx50برندس ولی توی عکس حق با240.
برادرم گوشی گلکسی اس فور مینی داره فیلمبرداریش خیلی بهتر از اینه هم تصویرش هم صداش عکس های فوق العاده ای هم میگیره ولی تو شب جلوی240کم میاره که این طبیعی .(اینو واقعا تست کردمو دیدم)
چیزی که برام جالبه اینه که باز توهمون سایت اگ sx280که بالاترین مدل سری sxهست و با این مقایسه کنید باز240میزنه برنده که کاملا مسخرس ولی مزیته 240زده مثلا صفحه3.2اینچی یا لمسی بودن درصورتی که شما دوربین عکاسی خریدید ومهمتراز همه چیز کیفیت عکس نه تاچ بودن صفحه.
من حتی دارم به دوربینهای سامسونگ شک میکنم چون کمپانی سامسونگ توی این چند ساله خیلی پیشرفت کرده امکان داره حتی دوربینهای عکاسیش هم از کنون وسونی بهتره باشه وقتی دوربین گوشی موبایلش
به این با کیفیتی پس صددرصد دوربین های عکاسیش بهتر از موبایلهاش خواهد بود.

hamidrezaj
03-01-2014, 18:08
دوست عزیز تو همون سایت شما باwx50اگه مقایسه کنید میبینید wx50برندس.
شما فیلمبرداری wx50رو دیدید بی نظیر اگه تونستید با 240مقایسش کن اگه کسی از دوستانتون داره.تو شب وفیلمبرداری وصوت صدرصد wx50برندس ولی توی عکس حق با240.
برادرم گوشی گلکسی اس فور مینی داره فیلمبرداریش خیلی بهتر از اینه هم تصویرش هم صداش عکس های فوق العاده ای هم میگیره ولی تو شب جلوی240کم میاره که این طبیعی .(اینو واقعا تست کردمو دیدم)
چیزی که برام جالبه اینه که باز توهمون سایت اگ sx280که بالاترین مدل سری sxهست و با این مقایسه کنید باز240میزنه برنده که کاملا مسخرس ولی مزیته 240زده مثلا صفحه3.2اینچی یا لمسی بودن درصورتی که شما دوربین عکاسی خریدید ومهمتراز همه چیز کیفیت عکس نه تاچ بودن صفحه.
من حتی دارم به دوربینهای سامسونگ شک میکنم چون کمپانی سامسونگ توی این چند ساله خیلی پیشرفت کرده امکان داره حتی دوربینهای عکاسیش هم از کنون وسونی بهتره باشه وقتی دوربین گوشی موبایلش
به این با کیفیتی پس صددرصد دوربین های عکاسیش بهتر از موبایلهاش خواهد بود.

من کیفیت عکس گالاکسی فور مینی رو ندیدم ولی مقایسه دوربین عکاسی با دوربین موبایل کار چندان صحیحی نیست چون کیفیت عکس یه مدل خاص گوشی دلیل بر برتر بودن یه برند نمیشه
به هر حال امکانات دوربین عکاسی از مزیتهای اون هست که تاچ بودن یکی از مزیتها هست که الان دوربینهای بالای 1 میلیون هم دارن چون کار کردن با دوربین رو راحت تر میکنه البته ممکنه کیفیت فیلمبرداری بعضی مدلهای سونی بهتر از کنون باشه ولی توی کیفیت عکس
واقعا کنون از اکثر برندها قویتر هست و اولویت توی دوربین عکاسی کیفیت عکس هست و سپس کیفیت فیلمبرداری,
یکی از مزیتهای مهم اینه که توی ایزوهای بالا نویز ایجاد نشه که این مدل واقعا توی این مورد موفق هست و امکانات دیگه ای که توی این مدل خاص هست توی هر گوشی و دوربین عکاسی پیدا نمیشه که البته مدل ixus 125 hs هم همه این امکانات رو داره و یکی از دلایل مهمی که من خریدم همین قابلیت 24p هست
ولی در کل با قیمت اطراف 400 تومن واقعا انتخاب عالی هست چون چند ماه پیش اطراف 700 تومن بود

amir.sh.69
04-01-2014, 14:56
بین g15 و g16 و G1x کنون کدوم رو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

marjibenji
04-01-2014, 16:25
زیرش نوشته ساخت اندونزیه
عمر باطری خوبه...من 4 تا باطری 2500 شارژی انداختم روش 300 تا عکس (15 یا 20 تاش بافلاش) و سی تا چهل دقیقه هم فیلم
مهمترین عیبش بنظرم اینه که توی عکساش نسبت به دوربین های کمپکت هم قیمت نویز بیشتره
مثلا نمونه عکس ال 820:

حالا مقایسه کنید ب sx280 کنون:

نمونه عکسای بیشتر هم اینجا هست:

mamnoon be khatere tozihatetoon, man khodamam sx 280 ro doost dashtam avalesh , ama hameye namayandegi haye canon to khiyaboon jomhoori az zaaf e battry va moshkele narm afzaresh be khatere wifi va gps bad migoftam, vase hamin kolan seriye sx canon az cheshmam oftad

najee
04-01-2014, 17:58
من کیفیت عکس گالاکسی فور مینی رو ندیدم ولی مقایسه دوربین عکاسی با دوربین موبایل کار چندان صحیحی نیست چون کیفیت عکس یه مدل خاص گوشی دلیل بر برتر بودن یه برند نمیشه
به هر حال امکانات دوربین عکاسی از مزیتهای اون هست که تاچ بودن یکی از مزیتها هست که الان دوربینهای بالای 1 میلیون هم دارن چون کار کردن با دوربین رو راحت تر میکنه البته ممکنه کیفیت فیلمبرداری بعضی مدلهای سونی بهتر از کنون باشه ولی توی کیفیت عکس
واقعا کنون از اکثر برندها قویتر هست و اولویت توی دوربین عکاسی کیفیت عکس هست و سپس کیفیت فیلمبرداری,
یکی از مزیتهای مهم اینه که توی ایزوهای بالا نویز ایجاد نشه که این مدل واقعا توی این مورد موفق هست و امکانات دیگه ای که توی این مدل خاص هست توی هر گوشی و دوربین عکاسی پیدا نمیشه که البته مدل ixus 125 hs هم همه این امکانات رو داره و یکی از دلایل مهمی که من خریدم همین قابلیت 24p هست
ولی در کل با قیمت اطراف 400 تومن واقعا انتخاب عالی هست چون چند ماه پیش اطراف 700 تومن بود

دوست عزیز اینکه گفتم گلکسی اس4مینی منظورم فقط این مدل نبود اکثر مدلهای گوشی های سامسونگ کیفیت دوربینهاشون عالی من کارم اینه دیدم تست کردم که میگم .من مقایسه نکردم ولی اگه قرار باشه مقایسه ای هم
بشه باید دوربین دیجیتال خیلی سرتر از دوربین موبایل باشه.
این که لمسی باشه مزیته این سلیقه ونظر شخصی شماست خیلی ها از لمسی بودن راضی نیستند قریب به اکثریت بالمسی موافق نیستند مخصوصا ازنوع tftکه با ضربه وفشار کار میکنه اگه حرارتی بود یه چیزی .
منم که خودم عرض کردم شما دارید دوربین عکاسی میخرید نه فیلمبرداری پس اولویت اول عکس دوربینه که براتون مهمه .
تو ایزوهای بالا منظورتون چنده شماهر کاری کنید بالای ایزوی 400دیگه نویز عکس به اندازه ای میشه که تقریبا از زیبایی عکس کم میکنه وتقریبا بدرد نمیخوره.
قیمت این دوربین آخرین قیمتی که من ازش دارم اگه اشتباه نکنم 560تومن بود به 700نرسید هیچ وقت.
یه چیزی سوای اینا بگم این آپشن هاست که دوربینهارو از هم دیگه متمایز میکنه وگرنه کیفیت عکس ها که زیاد با هم فرقی نمیکنه یعنی اگه نخواد کیفیت فیلمبرداری 240بامثلا a2300تفاوت کنه که پس فرق این دوتا چی میشه .چون من یقین دارم کیفیت عکس هردو تو شرایط نور روز در حد همه .

m0fidi
08-01-2014, 01:14
mamnoon be khatere tozihatetoon, man khodamam sx 280 ro doost dashtam avalesh , ama hameye namayandegi haye canon to khiyaboon jomhoori az zaaf e battry va moshkele narm afzaresh be khatere wifi va gps bad migoftam, vase hamin kolan seriye sx canon az cheshmam oftad

دوست گلم بهتره روزه شک دار نگیری از سری sبگیر خیال خودتو راحت کن s120نمیدونم موجوده یا نه ولی s110حول و حوش 700 ت, sx260هم خوبه ولی جدید نیست.
موفق باشی

bigman
10-01-2014, 02:09
این درسته که سری دوربینهای IXUS از لحاظ تنظیمات ضعیفتر از سری PowerShot هستند ؟؟
آیا کیفیت عکسهاشون هم پایینتره ؟؟

hamidrezaj
10-01-2014, 20:31
سلام دوستان عزیز
نمیدونستم کجا باید مطرح کنم
خدا رو شکر دوربین ixus 240 HS رسید و قابلیت 24p که فیلمبرداری شبیه فیلم سینمایی هست که توی قابلیتهاش نوشته
ولی توی خود دوربین پیداش نمیکنم و توی دفترچه راهنما هم نیست
کسی میدونه چطور باید انجام یدم؟ انشاءالله سربلند باشید

a111000
10-01-2014, 22:00
با سلام
میخواستم یه دوربین دیجیتال بخرم ممنون میشم راهنماییم کنین و منو ازین سردرگمی نجات بدین
آماتورم و عکاسی واسم مهمتره تا فیلم برداری ،ولی نمیخوام فیلمبرداریش افتضاح باشه
واسم قدرت زوم مهمه لرزه گیز خوب (چون آماتورم ) تنظیمات خودکار ،همچنین سرعتش( ینی اگه خواستم از یه چیز متحرک چند عکس پشت سر هم بگبیرم یا سریع مکان و زاویه دوربین عوض شه گند نزنه به عکس ،
بودجمم تا 1200
تا الان با تحقیقاتی که کردم این 3 مدل تو مخمه لطفا بگین کدومش بهتره و اگه تو این رنج مدل دیگری سراغ دارین معرفی کنید ممنون
1- canon sx50
2- nikon p520
3-fujifilm sl1000

bigman
10-01-2014, 23:46
سلام دوستان عزیز
نمیدونستم کجا باید مطرح کنم
خدا رو شکر دوربین ixus 240 HS رسید و قابلیت 24p که فیلمبرداری شبیه فیلم سینمایی هست که توی قابلیتهاش نوشته
ولی توی خود دوربین پیداش نمیکنم و توی دفترچه راهنما هم نیست
کسی میدونه چطور باید انجام یدم؟ انشاءالله سربلند باشید
مبارک باشه :n16::n16::n16::n16:
این دوربین فقط رنگ آبی داره ؟؟
تنظیمات عکسش دستی هست یا توی منو ی دوربین هست ؟؟

hamidrezaj
10-01-2014, 23:58
مبارک باشه :n16::n16::n16::n16:
این دوربین فقط رنگ آبی داره ؟؟
تنظیمات عکسش دستی هست یا توی منو ی دوربین هست ؟؟

ممنون
چندتا رنگ داره آبی مشکی قرمز نقره ای و صورتی
صفحه لمسی هست و تنظیمات اکثرا توی منوی دوربین هستند

m0fidi
11-01-2014, 01:05
مبارکت باشه دوست خوبم.
شاید فیلمبرداریش با یه فرمت 24p و منویی برای تغییرش تعبیه نشده.البته فیلمبرداری سینمایی بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره و بعیده که دوربینی با سایز حسگر کامپکت بتونه در این سطح فیلمبرداری کنه.:n06:

m0fidi
11-01-2014, 01:14
بین g15 و g16 و G1x کنون کدوم رو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

امیر جان راحت تر بگم اگه کیفیت و جزییات عکس برات مهمتره g1x (اولویت با سایز حسگره)
ولی اگه در کنار خروجی خوب جمع و جور بودنش هم برات مهمه g15/16 هر چند که در حد g1x خروجی نمیده ولی در رده ی خودش بهترینه.

m0fidi
11-01-2014, 01:25
این درسته که سری دوربینهای IXUS از لحاظ تنظیمات ضعیفتر از سری PowerShot هستند ؟؟
آیا کیفیت عکسهاشون هم پایینتره ؟؟

بله سری ixus سری مبتدی محسوب میشه برای کاربرانی که می خوان لحظاتشون رو بدون انجام تنظیمات خاصی ثبت کنند .
سری PowerShot امکان تنظیمات بیشتری فراهم کرده و گاهی در بعضی از مدلها خروجی بهتر و تمیز تری داشتند ولی نمیشه عمومیت داد.

bigman
11-01-2014, 01:33
من بعد از تحقیق زیاد میخوام SX270 HS بگیرم .
آیا این مدل هم مثل sx 280 مشکل باتری داره یا نه ؟؟

توی این رنج قیمت مدل بهتری داریم ؟؟

hamidrezaj
11-01-2014, 16:36
مبارکت باشه دوست خوبم.
شاید فیلمبرداریش با یه فرمت 24p و منویی برای تغییرش تعبیه نشده.البته فیلمبرداری سینمایی بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره و بعیده که دوربینی با سایز حسگر کامپکت بتونه در این سطح فیلمبرداری کنه.:n06:

خیلی ممنون
اونطور که پیدا کردم توی حالت full hd به صورت 24 فریم فیلمبرداری میکنه که فکر کنم همون 24p میشه
فقط یه سوالی دارم چطور میشه کاری کرد که مثلا الان که از یه نفر فیلمبرداری میکنم یا عکس میگیرم اون به صورت واضح دیده بشه و اطرافش به صورت محو دیده بشه؟

a111000
11-01-2014, 17:21
با سلام
میخواستم یه دوربین دیجیتال بخرم ممنون میشم راهنماییم کنین و منو ازین سردرگمی نجات بدین
آماتورم و عکاسی واسم مهمتره تا فیلم برداری ،ولی نمیخوام فیلمبرداریش افتضاح باشه
واسم قدرت زوم مهمه لرزه گیز خوب (چون آماتورم ) تنظیمات خودکار ،همچنین سرعتش( ینی اگه خواستم از یه چیز متحرک چند عکس پشت سر هم بگبیرم یا سریع مکان و زاویه دوربین عوض شه گند نزنه به عکس ،
بودجمم تا 1200
تا الان با تحقیقاتی که کردم این 3 مدل تو مخمه لطفا بگین کدومش بهتره و اگه تو این رنج مدل دیگری سراغ دارین معرفی کنید ممنون
1- canon sx50
2- nikon p520
3-fujifilm sl1000
:n13::n13::n13:

m0fidi
12-01-2014, 00:49
من بعد از تحقیق زیاد میخوام SX270 HS بگیرم .
آیا این مدل هم مثل sx 280 مشکل باتری داره یا نه ؟؟

توی این رنج قیمت مدل بهتری داریم ؟؟

اگه زوم بالای دوربین براتون در اولویت نیست سری s بهترهs110/120 ,اگه بودجتونبرسه سری g از s هم بهتره.

m0fidi
12-01-2014, 00:52
خیلی ممنون
اونطور که پیدا کردم توی حالت full hd به صورت 24 فریم فیلمبرداری میکنه که فکر کنم همون 24p میشه
فقط یه سوالی دارم چطور میشه کاری کرد که مثلا الان که از یه نفر فیلمبرداری میکنم یا عکس میگیرم اون به صورت واضح دیده بشه و اطرافش به صورت محو دیده بشه؟

موقع فیلمبرداری دکمه ی شاتر رو نه در حدی که عکس بگیره تا نیمه فشار دهید و کمی نگه دارید تا روی تصویر دلخواهتون فوکوس کند.

m0fidi
12-01-2014, 00:58
:n13::n13::n13:

سلام
هدفتون از خرید دوربین سوپر زوم چیه?
اگه برای مصرف خونگی میخواین یه دوربین کامپکت خوب خروجی بهتری بهتون میده ولی اگه علاقمند به یادگیری عکاسی هستید یه دوربین حرفه ای بخرید مثل 1100d بقیمت حدودی 1100 یا ...

hamidrezaj
12-01-2014, 02:42
موقع فیلمبرداری دکمه ی شاتر رو نه در حدی که عکس بگیره تا نیمه فشار دهید و کمی نگه دارید تا روی تصویر دلخواهتون فوکوس کند.

خیلی ممنون استفاده کردم ولی انگار این حالت بیشتر برای عکاسی به درد میخوره تا فیلمبرداری و
عدد f رو چطور میشه تغییر داد چون شاتر تا نیمه که میارم همیشه فقط 2.7 که حالت واید هست رو نشون میده , این رو چطور میتونم بالاتر ببرم موقع عکاسی یا فیلمبرداری؟ که بتونم حالت تله عکاسی یا فیلمبرداری کنم؟
انشاءالله سربلند باشید

bigman
12-01-2014, 17:58
اگه زوم بالای دوربین براتون در اولویت نیست سری s بهترهs110/120 ,اگه بودجتونبرسه سری g از s هم بهتره.

لطفا در مورد باتری هم بگید مثل 280 ضعیف هست یا نه ؟؟

Shaparak407
12-01-2014, 23:24
سلام. اگه میشه لطفا راهنماییم کنید.
دنبال یه دوربین می گردم زیر 700 تومن. فیلمبرداریش خیلی برام مهم نیست، کیفیتش نسبتا خوب باشه کافیه. زوم هم برام خیلی اهمیت نداره. مهمتر از هر چیز کیفیت عکاسیه (به خصوص برای عکاسی از منظره و بالاخص غروب خورشید!!!!). ترجیحا کیفیت عکس تو تاریکی خوب باشه و از امکان ماکرو (که رو اشیا نزدیک focus میکنه) زیاد استفاده میکنم. gps و wifi هم لازم ندارم. حرفه ای هم نیستم. فروشنده ها sx280 پیشنهاد میدادن. البته یکیشون گفت sx270 بهتره چون 280 از نظر نرم افزاری تو فیلمبرداریش مشکل داره. تو اینترنت گشتم همه از مشکل باطری 280 شکایت دارن. من دوام باطری برام مهمه، چون میخوام تو سفر ازش استفاده کنم. جمع و جور هم باشه.
چه دوربینی پیشنهاد میدین؟ sx260 چطوره؟ ممنون

toorajjj
14-01-2014, 14:54
با سلام برای من یک یا چند مدل دوربین معرفی کنید برای خرید . مصرف هم اول فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی ( روی تلویزیون میخام ببینم) بعد عکاسی با کیفیت خوب برای مصارف خانگی . خودم نظرم رو سونی Rx100-ii هست نظر شما چیه؟ مدلهای دیگه چی پیشنهاد می دید؟ و سوال آخر اینکه بنظرتون صلاحه سفارش بدم این مدلو از خارج بیام بیارن؟ با تشکر از راهنمایی شما

mehdi af
16-01-2014, 00:21
سلام
تفاوت دوربین canon A2500 و canon A2550 در چی هست؟
کدوم بهتره؟؟

mohamad reza_2010
16-01-2014, 09:14
سلام دوستان عزیز
یکی از دوستان یه دوربین میخواستن که هم کیفیت فیلمبرداری خوبی در مدت زمان مثلا 1 ساعت داشته باشه بدون تمام شدن باتری و هم اینکه کیفیت عکس خوبی داشته باشه.

برای دوربین میتونه تا 750 هزینه کنه.
در ضمن دوستان اگر gps و wifi مخصوصا وای فا داشته باشه + صفحه لمسی خیلی خوب میشه.

الان مدل sx280 مد نظرم هست اما مشکلات باتری نگران کنندس.
کلا از دوربین خیلی کار میکشه چون برای مدرسه هست.
شما دوستان یه لطف کنید یه دوربین که تو شب و روز کیفیت خوب +wifi+ gps + صفحه لمسی و شارژ دهی بالا باشه معرفی کنید.
راه داره بخاطر شارژ مناسب مثلا جی پی اس رو حذف کرد.

toorajjj
16-01-2014, 15:26
با سلام برای من یک یا چند مدل دوربین معرفی کنید برای خرید . مصرف هم اول فیلمبرداری با کیفیت فول اچ دی ( روی تلویزیون میخام ببینم) بعد عکاسی با کیفیت خوب برای مصارف خانگی . خودم نظرم رو سونی Rx100-ii هست نظر شما چیه؟ مدلهای دیگه چی پیشنهاد می دید؟ و سوال آخر اینکه بنظرتون صلاحه سفارش بدم این مدلو از خارج بیام بیارن؟ با تشکر از راهنمایی شما
دوستان کسی نیست جواب مارو بده؟؟ درضمن نمیخام پول واسه امکاناتی بدم که به کارم نیاد. بیشتریت کارایی با کمترین قیمت مدنظرم هست با تشکر

najee
18-01-2014, 08:05
دوستان کسی نیست جواب مارو بده؟؟ درضمن نمیخام پول واسه امکاناتی بدم که به کارم نیاد. بیشتریت کارایی با کمترین قیمت مدنظرم هست با تشکر

بودجه چقدر هست؟اگه اولویت فیلمبراداری هست حتما سونی روانتخاب کن.

ahmad72
18-01-2014, 11:33
سلام دوستان

دائیم میخواد یه دوربین بگیره ، واسه عکاسی از کودک و چیزای روزمره ....

تا 600 تومن چی پیشنهاد میدین ؟؟؟

تشکر ...

toorajjj
18-01-2014, 18:22
بودجه چقدر هست؟اگه اولویت فیلمبراداری هست حتما سونی روانتخاب کن.
بودجه تا 2 تا 2.5 هست. مهم اینه که یه چیزی میخام سالها ازش استفاده کنم من معمولا یکبار خرید میکنم اما خوب

ulsss
19-01-2014, 21:53
دوستان کسی اینجا sony hx20 داره .میخوام بدونم که میشه درش سرعت شاتر یا دیافراگم را دستی تنظیم کرد؟؟

behzad20000
20-01-2014, 13:41
سلام Nikon Coolpix L820 چطور دوربینیه ؟ آیا کیفیتش قابل قبوله؟ در مقایسه با canon powershot s110 با توجه به تفاوت قیمت ، از لحاظ عملکرد به خصوص در نور کم و منظره آیا خیلی پائین تره؟

Highbury
21-01-2014, 09:21
2-3 دوربین کمپکت معرفی کنید با ویژگیهای ذیل:
خروجی عکسهای خیلی خوب باشد، چون جایی هستم که مهمانها زیاد است و باید گزارشی از آن تهیه کنم.
در شرایط نوری ضعیف عکسهای باکیفیت و کم نویز گرفته شود.
زیاد اهل تنظیمات نیستم
چون عکس در مجالس میگیرم هر چه وایدتر باشد بهتر است اما همیشه اولویت با کیفیت عکس است.
قیمت تا 1 تومان مشکلی نیست.
نظر خودم wx200 , و کانون sx240 می باشد که البته با خواندن چند صفحه و چند وب سایت به این دو رسیدم. تشکر

toorajjj
22-01-2014, 14:59
چرا کسی جواب نمیده؟

ulsss
23-01-2014, 02:02
چرا کسی جواب نمیده؟

سلام. با این قیمت به شما سری nex از sony پیشنهاد داده میشه مثل Sony Alpha NEX
این سری از Rx بهتره چون هم لنزش عوض میشه وهم حسگر بزرگتری داره. البته سری nex جوایز متعددی هم کسب کرده.

ulsss
23-01-2014, 02:11
2-3 دوربین کمپکت معرفی کنید با ویژگیهای ذیل:
خروجی عکسهای خیلی خوب باشد، چون جایی هستم که مهمانها زیاد است و باید گزارشی از آن تهیه کنم.
در شرایط نوری ضعیف عکسهای باکیفیت و کم نویز گرفته شود.
زیاد اهل تنظیمات نیستم
چون عکس در مجالس میگیرم هر چه وایدتر باشد بهتر است اما همیشه اولویت با کیفیت عکس است.
قیمت تا 1 تومان مشکلی نیست.
نظر خودم wx200 , و کانون sx240 می باشد که البته با خواندن چند صفحه و چند وب سایت به این دو رسیدم. تشکر
اگر زوم برای شما مهم نیست
s120وCanon Powershot S110
Canon Powershot G15
اگرم مهم است
sony hx100,hx200
PanasonicTZ30
از بین این دومدل خودت wx200 بهتره

ulsss
23-01-2014, 02:18
سلام Nikon Coolpix L820 چطور دوربینیه ؟ آیا کیفیتش قابل قبوله؟ در مقایسه با canon powershot s110 با توجه به تفاوت قیمت ، از لحاظ عملکرد به خصوص در نور کم و منظره آیا خیلی پائین تره؟
L820 دوربین خوبی است. ولی حسگر s110 یزرگتره است و در نور کم خیلی بهتر است.
اگر زوم برای شما مهم نیست s110 بهتر است.

toorajjj
23-01-2014, 11:51
سلام. با این قیمت به شما سری nex از sony پیشنهاد داده میشه مثل Sony Alpha NEX-6
این سری از Rx بهتره چون هم لنزش عوض میشه وهم حسگر بزرگتری داره. البته سری nex جوایز متعددی هم کسب کرده.
ممنونم دوست عزیز ولی من نیازی به تعویض لنز ندارم و به کارم نمی یاد در ضمن یه چیزی میخام تا حدودی کوچک باشه و همانطور که گفتم بیشتر کاربردم فیلمبرداری با کیفیت خوب است. بنظرتون هندی کمی پیدا میشه که کیفیت عکس قابل قبولی هم داشته باشه ؟

behzad20000
23-01-2014, 12:04
L820 دوربین خوبی است. ولی حسگر s110 یزرگتره است و در نور کم خیلی بهتر است.
اگر زوم برای شما مهم نیست s110 بهتر است.

ممنون از شما

می خواستم بدونم مشکلاتی از قبیل صدای زوم و ... که فقط بعد استفاده مشخص می شه از این دوربین گزارش شده؟ در ضمن باطری قلمی تو فیلمبرداری اذیت نمی کنه؟

ulsss
23-01-2014, 15:04
ممنونم دوست عزیز ولی من نیازی به تعویض لنز ندارم و به کارم نمی یاد در ضمن یه چیزی میخام تا حدودی کوچک باشه و همانطور که گفتم بیشتر کاربردم فیلمبرداری با کیفیت خوب است. بنظرتون هندی کمی پیدا میشه که کیفیت عکس قابل قبولی هم داشته باشه ؟
اگرم نیازی نداشته باشید ولی بخاطر ابعاد حسگر بازهم nex بهتره.
هندی کم هم خوبه ولی توجه کنید در هنگام خرید که حسگر عکاسی ان از 1/2.3 اینچ کمتر نباشه.
در ضمن قدرت عکاسی RX و NEX از هندی کمهای خانگی بهتره.

ulsss
23-01-2014, 15:08
ممنون از شما

می خواستم بدونم مشکلاتی از قبیل صدای زوم و ... که فقط بعد استفاده مشخص می شه از این دوربین گزارش شده؟ در ضمن باطری قلمی تو فیلمبرداری اذیت نمی کنه؟
در مورد صدای زوم من چیزی نشنیدم و در مورد بقیه جزییات باید فقط از کسی بپرسی که داشته باشه.
در مورد باطری قلمی هم باید بگم که یک مزیت است چون هر جایی پیدا میشه قیمتش کمتره و یک باطری قلمی الکالاین شارژِی امپر بالا از تمام باطری های دیگه بهتره.

javadk123
23-01-2014, 19:53
سلام اساتید عزیز،خیلی از صفحات تاپیک رو خوندم و گیج شدم با اون همه نظر مختلف.حول و هوش ۶۰۰ کیفیت عکس و فیلم توپ چی بگیرم؟

behzad20000
23-01-2014, 19:57
در مورد صدای زوم من چیزی نشنیدم و در مورد بقیه جزییات باید فقط از کسی بپرسی که داشته باشه.
در مورد باطری قلمی هم باید بگم که یک مزیت است چون هر جایی پیدا میشه قیمتش کمتره و یک باطری قلمی الکالاین شارژِی امپر بالا از تمام باطری های دیگه بهتره.

با تشکر از شما

تو این رنج قیمت با این مشخصات آیا انتخاب بهتری وجود داره؟

a.g g.a
23-01-2014, 21:38
سلام دوستان

یکی از دوستای من خیلی به وای فای روی دوربین علاقه داره و می خواد یه دوربین بگیره که وای فای داشته باشه

دوربینی ارزون تر از RX100II هست که وای فای داشته باشه ؟ این RX100II دو ملیونو چهارصد پونصد بیشتره ؟

سلام. با این قیمت به شما سری nex از sony پیشنهاد داده میشه مثل Sony Alpha NEX-6

مطمئنید NEX-6 با RX100II هم قیمته ؟ با RX100 که یک ملیونو سیصد فکر کنم اختلاف داره و لنز همراه ان ای ایکس 16-50 f3.5 هست در حالی که لنز آر ایکس صد 28-100 f1.8 هست و اگه همچین لنزی بخوایم برای NEX تهیه کنیم قیمتش خیلی زیادتر میشه فکر کنم.

ahmad72
24-01-2014, 12:05
سلام دوستان

دائیم میخواد یه دوربین بگیره ، واسه عکاسی از کودک و چیزای روزمره ....

تا 600 تومن چی پیشنهاد میدین ؟؟؟

تشکر ...

خواهشا جواب ما رو هم بدید ...

ممنون ....

toorajjj
24-01-2014, 13:33
اگرم نیازی نداشته باشید ولی بخاطر ابعاد حسگر بازهم nex بهتره.
هندی کم هم خوبه ولی توجه کنید در هنگام خرید که حسگر عکاسی ان از 1/2.3 اینچ کمتر نباشه.
در ضمن قدرت عکاسی RX و NEX از هندی کمهای خانگی بهتره.
ممنونم دوست عزیز آیا قدرت فیلمبرداری rx یا nex به هندی کم سونی میرسه ؟ به طوری که بشه باهاش حدود یکساعت فیلمبرداری کرد ؟ و قیمت nex چنده؟
در ضمن میشه دقیقا بگید تفاوت nex و rx تو چیه؟

Little Sparrow
24-01-2014, 20:03
سلام دوستان.
دنبال یه دوربین هستم برای عکاسی از مناظر و طبیعت و عکس های عادی خانوادگی.ترجیحا اگر از فواصل دور هم عکس با کیفیت قابل قبولی بگیره خیلی خوب میشه
بودجه هم تا 1 میلیون
ممنون و موفق باشید.

fuladpanjeh
25-01-2014, 15:37
سلام . ببخشید اینجا میپرسم ، برای دوربین G15 چه رم با چه مارکی پیشنهاد میدید ؟ 32 گیگ کلاس 10 چه مارکی مناسبه ؟ اصلا 32 مناسبه یا همون 16 ؟

bigman
25-01-2014, 20:46
دوربینهای کنون ساخت مالزی از لحاظ کیفیت با ساخت ژاپن تفاوت دارند ؟؟

یه سوال دیگه :

فیلمبرداری با کیفیت 24FPS بهتره یا 30FPS ؟؟؟