PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

Excel-VB
08-02-2009, 08:55
جناب کاویان این دوربین فوجی 9600 دوربین بسیار عالیه هرجا درموردش خوندم از اش تعریف کردن اما چه کنم که لرزشگیر نداره و من ناشی هم یقینا نمی تونم اون طور که حقش ازاش استفاده کنم این می شه تلف کردن وقت و هزینه برای من
ولی انصافا برای اساتید و کسانی که در عکاسی دستی دارند دوربین ماهی است
ضمن اینکه هرچی گشتم تو سایتها هیچ کدومشون این دوربین و نداشتن

سلام بر جناب فتح الهي عزيز سرور ارجمند ...
اما در مورد فوجي s9000 و s9600 بايد نكاتي را به عرض برسانم:
اول اينكه متن مقاله را برايتان ارسال خواهم كرد
دوم اينكه باور كنيد لرزشگير چيز مهمي نيست و تاثير آنچناني هم ندارد!
شما با بالا بردن سرعت شاتر مي توانيد مشكل لرزشگير را تا حدي حل كنيد ... اما يك نكته: به نظر شما چرا شركت فوجي روي اين دوربين لرزشگير قرار نداده است؟؟ علت اين است كه اين دوربين كلاسيك را معمولا كساني خريداري مي كنند كه همراه آن سه پايه استفاده مي كنند و با استفاده از سه پايه مشكل لرزشگير براي هميشه حل مي شود .... اما اگر هم بخواهيد روي دست بگيريد، اگر طبق اصول عكاسي كه در واقع بصورت نشسته و آرنج روي ران پا قرار مي گيرد با كمترين تكان مي توانيد صحنه خوبي ثبت نمائيد ....
سوم كيفيت فوق العاده عكس ها و قدرت ثبت عكس هاي در iso بالا و .....
يكبار دست بگيريد، مطمئنا ساير دوربين ها را بي ارزش خواهيد پنداشت ...
با احترام
كاويان

مشکل اینجاست که مرکز سونی مثلا h50 را با قیمت 430 تومان می فروشد ولی در سایر مراکز 350 .فکر نکنم دلیل آن غیر اصلی بودن آن باشد چون من را از نمایندگی شرکت بازرگانی ایران 350 قیمت گرفتم.و همچنین میتوانید برای اینکه خیالتان راحت شود h50 در مرکز سونی را با مشخصات و محتویات باکس سایر فروشگاها مقایسه کرد.در نهایت همه این اقلام سرویس تگ دارند و با مراجعه به سایت آن میتوان به اصل بودن آن پی برد.

سلام بر سرور ارجمند
اما در مورد بازرگاني هاي بزرگ نكاتي را بايد عرض كنم:
تعداد زياد پرسنل موجود (براي اعتبار بخشي به بازرگاني مذكور) خود دليل قاطعي است براي بالا بودن قيمت! به هر حال اين تعداد پرسنل بايد تامين مالي شوند و طبيعي است كه قيمت اين بازرگاني ها و مراكز بزرگ بالا مي باشد.
اگر در خريد دوربين دقت كنيم و جنس ريمارك نخريم، به نظر بنده خريد از مكان هايي مانند پاساژ بزرگمهر (هرچند كه همه شان آدم هاي درستي نيستند) و نمايندگي بازرگاني ايران كه دوستمون فرمودند بهترين گزينه است ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
08-02-2009, 09:02
با سلام من بین انتخاب canon sx110 و sony w170 موندم مگاپیکسل کنون 9 و سونیه 10 هست .فیلم برداریش واسم مهم نیست فقط کیفیت بهتر عکسو می خوام کدومو پیشنهاد میکنید؟

دوست من كه نامتان را نفرموديد، SX100 آپشن هاي زيادي دارد و W170 در ثبت عكس هاي Outdoor كيفيت بسيار خوبي به شما مي دهد، اما همانطور كه بارها در پست هاي قبلي نيز متذكر شديم اين نوع دوربين ها در حالت Indoor و محيط منزل در شب هنگام، ضعيف عمل مي كنند و عكس ها نويز دارند ...
بنابراين با توجه به اينكه SX100 آپشن هاي تنظيم دستي قوي تري دارد، بنده شخصا SX110 يا SX100 را پيشنهاد مي كنم (كه هر دو تقريبا در يك رنج هستند با اين تفاوت كه SX110 كمي بزرگتر و آپشن هاي بيشتري دارد)
نكته بسيار مهم اين است كه مگاپيسكل تاثير آنچناني بر كيفيت عكس ندارد آنهم با اختلاف كم و خصوصا در سنسورهاي كوچك دوربين هاي كامپكت ... اگر مي توانيد SLR-LIKE بخريد ... من با توجه به هزينه شما P80 را با حدود 320 هزار تومان پيشنهاد مي دهم ... نمونه عكس هاي اين دوربين را دوستمون در چند پست قبلي ارسال نموده اند مي توانيد استفاده كنيد ..
با احترام
كاويان

safarimr
08-02-2009, 09:05
من مطالب چندین روز اخیر را مطالعه کردم و از همه دوستان تشکر می کنم
بین sony h50 و canon sx10 هنوز به نتیجه کامل نرسیده ام چند مطلب مورد نظر من است
1- به قول دوستم ایا من می خواهم با دوربینم به سادگی (با فشردن یک دکمه) عکس بگیرم یا نه (با تنظیم دوربین و بصورت حالا حرفه ای ) عکاسی کنم
2- دوربین عکاسی به خاطر حجم کمتر و حمل و نقل در اکثر مواقع برای فیلم برداری (کوتاه مدت به صورت کلیپ ) نیز مناسب است
3- دوام و گارانتی نیز یک اصل است
با توجه به این مطالب من (برای اینکه عکاسی کنم و فیلمبرداری مناسب داشته باشم) کدام را انتخاب کنم:20:

Excel-VB
08-02-2009, 09:15
[quote=gholam14;3468769]باسلام
من خيلي وقت است ميخواهم يك دوربين بخرم ولي آنقدرتنوع دوربينهازياداست كه آدم راسردرگم ميكند ولي بالآخره تصميم گرفتم ازبين اين سه دوربين باراهنمايي دوستان يكي راانتخاب كنم ممنون ميشوم دراين انتخاب كمكم كنيد.
باسپاس فراوان
canon power shot -G10
sony - dslr-a200k
sony - dslr-a200w

باسلام مجدد
كسي ازدوستان نميخواهد به بنده كمك كند ويك مشاوره بدهدالبته ميدانم سرتان شلوغ است ولي اگرفرصت كرديد بنده راهم راهنمايي كنيد.
باتشكرفراوان

با سلام
من البته يكبار پاسخ شما را داده بودم كه متاسفانه بدليل مشكلات برنامه سايت، تايپ بنده ارسال نگرديد و از بين رفت ...
در مورد G10 چند صفحه به عقب برگرديد و توضيحات كامل راجع به اين دوربين را مطالعه بفرمائيد ... با توجه به قيمت بسيار بالاي G10 و اين مساله مهم كه 14 مگاپيكسل با اين سنسور كوچك نويز زيادي را به همراه خواهد داشت، كلا خريد اين دوربين منتفي است .... با اين قيمت و حتي كمتر از آن مي توانيد دوربين هاي بسيار خوبي را خريداري كنيد كه دوستمون زحمت كشيده اند و ريپلاي زده اند ....
اما در مورد 2 گزينه پاييني بايد عرض كنم كه انتخاب بسيار عالي هستند مشروط بر اينكه پس از چند ماه كاركردن با لنز كيت، آنرا عوض كنيد و با هزينه اي حدود 500 هزار تومان لنزهاي خوبي برايش بخريد در اينصورت خريد دو مورد پاييني شديدا توصيه مي شود و همانطور كه دوستمون فرمودند بايد اين نكته را اضافه كرد اينها SLR هستند و مشكلات خاص خود مانند: وزن زياد و اينكه همه جا نمي توانيد آنرا استفاده كنيد! اما در هر صورت خريد SLR بر ساير ارجحيت دارد مساله مهم در دوربين هاي SLR اين است كه اندازه سنسور بزرگ است و شما در Indoor و يا نورهاي كم و يا نورهاي مصنوعي تا ISO 1600 را بدون مشكل و با كمترين نويز مي توانيد استفاده كنيد ... حتما نمونه عكس هاي SLR ها را بصورت Original با Full EXIF مشاهده بفرمائيد ...
در SLR ها من شخصا فوجي (كلا) و 1000D كنون و D60 نيكون و سري آلفا سوني را پيشنهاد مي دهم البته با اين رنج قيمت ...
با احترام
كاويان

lofa
08-02-2009, 09:30
سلام
یک review از این دوربین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یکی دیگه:

سلام دوست عزیز ممنون از کمکتون
قبلا این ریوها رو دیده بودم اما باز ممنون از اینکه لطف کردید
با سپاس
فتح الهی

lofa
08-02-2009, 09:36
سلام بر جناب فتح الهي عزيز سرور ارجمند ...
اما در مورد فوجي s9000 و s9600 بايد نكاتي را به عرض برسانم:
اول اينكه متن مقاله را برايتان ارسال خواهم كرد
دوم اينكه باور كنيد لرزشگير چيز مهمي نيست و تاثير آنچناني هم ندارد!
شما با بالا بردن سرعت شاتر مي توانيد مشكل لرزشگير را تا حدي حل كنيد ... اما يك نكته: به نظر شما چرا شركت فوجي روي اين دوربين لرزشگير قرار نداده است؟؟ علت اين است كه اين دوربين كلاسيك را معمولا كساني خريداري مي كنند كه همراه آن سه پايه استفاده مي كنند و با استفاده از سه پايه مشكل لرزشگير براي هميشه حل مي شود .... اما اگر هم بخواهيد روي دست بگيريد، اگر طبق اصول عكاسي كه در واقع بصورت نشسته و آرنج روي ران پا قرار مي گيرد با كمترين تكان مي توانيد صحنه خوبي ثبت نمائيد ....
سوم كيفيت فوق العاده عكس ها و قدرت ثبت عكس هاي در iso بالا و .....
يكبار دست بگيريد، مطمئنا ساير دوربين ها را بي ارزش خواهيد پنداشت ...
با احترام
كاويان

سلام بر سرور ارجمند
اما در مورد بازرگاني هاي بزرگ نكاتي را بايد عرض كنم:
تعداد زياد پرسنل موجود (براي اعتبار بخشي به بازرگاني مذكور) خود دليل قاطعي است براي بالا بودن قيمت! به هر حال اين تعداد پرسنل بايد تامين مالي شوند و طبيعي است كه قيمت اين بازرگاني ها و مراكز بزرگ بالا مي باشد.
اگر در خريد دوربين دقت كنيم و جنس ريمارك نخريم، به نظر بنده خريد از مكان هايي مانند پاساژ بزرگمهر (هرچند كه همه شان آدم هاي درستي نيستند) و نمايندگي بازرگاني ايران كه دوستمون فرمودند بهترين گزينه است ...
با احترام
كاويان

مشکل من با این دوربین جناب کاویان فقط نداشتن لرزشگیر خیلی از اون خوشم اومده ولی تبحر خاصی که چه عرض کنم حتی آشنای خاصی هم با دوربین ندارم به همین دلیل بود که اون از گزینه های خودم حذف کردم
راستی هنوز تو بازار موجود هست اگه هم باشه به چه قیمتی ؟
کلا تو تهران بهتره کجا دوربین بگیرم
با احترام فتح الهی

ebi66_boukan
08-02-2009, 13:20
مشکل من با این دوربین جناب کاویان فقط نداشتن لرزشگیر خیلی از اون خوشم اومده ولی تبحر خاصی که چه عرض کنم حتی آشنای خاصی هم با دوربین ندارم به همین دلیل بود که اون از گزینه های خودم حذف کردم
با احترام فتح الهی

آقاي فتح الهي راستش S9600 گزينه ي منم بود كه بد جور عاشق سنسور 1/1.6 شده بودم ولي به چند ليل(شايد دلايل جالبي نباشه)حذفش كردم.1.توليد2006(دوست داشتم دوربين جديدي داشته باشم)2.ال سي دي كوچك 2 اينچي3.وزن 750 گرمي بدون باطري.4.فيلمبرداري پايين نسبت به s2000 .ناياب بودن در بازار.5.فكر كنم قيمتشم بالاست.اينم مشخصاتش:

safarimr
08-02-2009, 13:41
به آهو نگار زنگ زدم canon sx10 موجود نداشت نمی دانید از کجا که معتبر باشه بخرم
در ضمن sony h50 را 350 قیمت داد با گارانتی آهونگار

unforgiven2009
08-02-2009, 13:43
با احترام فتح الهی
من یک نمونه از این دوربین را در پاساژ بزرگمهر کنار پاساژ علاءالدین 490 تومان قیمت گرفتم.
تهران , همین پاساژ یزرگمهر یا روبری پاساژ علاء الدین(اسمش خاطرم نیست) پاساژی هست که بورس دوربین عکاسی می باشد.کلا سعی کن در راستای خیابان جمهوری به دنبال خرید دوربین باشی و سعی کن وسواس به خرج بدی و به فروشگاه های مختلف سر بزنی و در اخر دوربین را با گارانتی معتبر خریداری کنی.

unforgiven2009
08-02-2009, 14:03
به آهو نگار زنگ زدم canon sx10 موجود نداشت نمی دانید از کجا که معتبر باشه بخرم
در ضمن sony h50 را 350 قیمت داد با گارانتی آهونگار
سلام دوست عزیز شما اگر قصد خرید دوربین sx10 را دارید در راستای خیابان جمهوری و پاساژ بزرگمهر می توانید این دوربین را با همان گارانتی و همان قیمت شرکت خریداری کنید.

unforgiven2009
08-02-2009, 14:04
فقط دوستان اگر خواستید رم برای دوربینتان بخرید حدالامکان سعی کنید از فروشنده نخرید چون با قیمت نجومی رمها یشان را به فروش می رسانند. اگر کسی قصد خرید رم برای دوربین داشت در پیغام خصوصی مطرح کند تا من آدرس توزیع کننده رم با قیمت مناسب را بدهم.

danger9597
08-02-2009, 14:12
امروز یه مغازه که نمایندگی سونی بود میگفت دوربین اچ50 مشترک هست قیمتی که داد 20-30 تومن کمتر بود راست گفته؟

lofa
08-02-2009, 14:18
آقاي فتح الهي راستش s9600 گزينه ي منم بود كه بد جور عاشق سنسور 1/1.6 شده بودم ولي به چند ليل(شايد دلايل جالبي نباشه)حذفش كردم.1.توليد2006(دوست داشتم دوربين جديدي داشته باشم)2.ال سي دي كوچك 2 اينچي3.وزن 750 گرمي بدون باطري.4.فيلمبرداري پايين نسبت به s2000 .ناياب بودن در بازار.5.فكر كنم قيمتشم بالاست.اينم مشخصاتش:

فکر می کنید اینکه ساخت 2006 باشه خیلی تو ساختش تاثیر داره
از یه نظر یقینا هرچه دوربین جدیدتر باشه دارای تکنولوژیهای به روزتری است اما واقعا سنسورش حرف نداره و کیفیت عکساش

741852
08-02-2009, 16:18
unforgiven2009 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])جناب
میشه با fz28 پنج دقیقه در حالت HD و پنج دقیقه در حالت 840 در 480 فیلمبرداری کنی و بگی چند مگ حجم میبره؟
خیلی ممنون میشم که این کمک رو به من بکنید.و من در یک سایت دیدم که نوشته فیلمبرداریش تا حجم 2 گیگ ادامه داره و بعد از اون قطع میشه و از نو باید فیلمبرداری رو آغاز کرد.و جای دیگه ای دیدم نوشته تا 15 دقیقه برای یک کلیپ.
این تست رو بکن.ثواب داره.مرسی رفیق

ebi66_boukan
08-02-2009, 19:33
فکر می کنید اینکه ساخت 2006 باشه خیلی تو ساختش تاثیر داره
از یه نظر یقینا هرچه دوربین جدیدتر باشه دارای تکنولوژیهای به روزتری است اما واقعا سنسورش حرف نداره و کیفیت عکساش

گفتم دليل هام فقط براي خودم قانع كنندست / دوست داشتم دوربين جديدي باشه .ولي خوب اونم وزنش بالاست و نميشه همه جا برد.

lofa
08-02-2009, 21:27
گفتم دليل هام فقط براي خودم قانع كنندست / دوست داشتم دوربين جديدي باشه .ولي خوب اونم وزنش بالاست و نميشه همه جا برد.
سوء تفاهم نشه این حرفم بخاطر آن بود که یکی از دوستان در یک پست گفته بودند (( یقینا دوربین 8 مگ 2008 بهتر از 8 مگ 2006 است))
ثانیا بیشتر دلایلتون برای من هم قابل قبوله من هم گفتم این دوربین مشتری خاص خود ا دارد و اصولا برای کسانی است که تقریبا حرفه ای عکاسی می کنند

lofa
08-02-2009, 21:31
فقط دوستان اگر خواستید رم برای دوربینتان بخرید حدالامکان سعی کنید از فروشنده نخرید چون با قیمت نجومی رمها یشان را به فروش می رسانند. اگر کسی قصد خرید رم برای دوربین داشت در پیغام خصوصی مطرح کند تا من آدرس توزیع کننده رم با قیمت مناسب را بدهم.
دوست عزیز بنده این حرف شما رو در چند تا از پستهای سایر دوستان هم دیده ام دلایل هم قابل قبول هست
اگه امکان داشته باشه مکانهای که می شه رمها و سایر تجهیزات رو به قیمت مناسبتر خرید در تهران معرفی فرمائید
با تشکر

unforgiven2009
08-02-2009, 23:44
دوست عزیز بنده این حرف شما رو در چند تا از پستهای سایر دوستان هم دیده ام دلایل هم قابل قبول هست
اگه امکان داشته باشه مکانهای که می شه رمها و سایر تجهیزات رو به قیمت مناسبتر خرید در تهران معرفی فرمائید
با تشکر
سلام دوست گرامی سایر تجهیزات بنظرم پاساژ بزرگمهر و پاساژ حافظ روبروی پاساژ بزرگمهر که بورس دوربین است ولی در کل باید کمی وقت بگزاری و بگردید
در مورد رم هم پیغام خصوصی را چک کنید.

unforgiven2009
09-02-2009, 00:00
[quote=Excel-VB14;3475779]

با سلام
من البته يكبار پاسخ شما را داده بودم كه متاسفانه بدليل مشكلات برنامه سايت، تايپ بنده ارسال نگرديد و از بين رفت ...
كاويان
سلام دوست عزیز و گرامی
من هم قبلا بارها به این مشکل برخورد کردم ولی از زمانی که از مرورگر OPERA استفاده می کنم این مشکل مرتفع شده چون این مرورگر توانمند صفحات را در حا فظه خودش ذخیره می کند به این ترتیب امکان بازیابی صفحات را دارد(مثلا اگر یک صفحه را اشتباه ببندید با زدن کلید های ترکیبی ctrl + z صفحه بسته شده بازیابی می شود) و در چنین مواقعی که مثلا ارسال انجام نمی شود به راحتی با زدن گزینه BACK به سرعت به صفحه قبل رفته و صفحه بازیابی می شود
با آرزوی موفقیت

unforgiven2009
09-02-2009, 00:30
741852[/url]
جناب میشه با fz28 پنج دقیقه در حالت hd و پنج دقیقه در حالت 840 در 480 فیلمبرداری کنی و بگی چند مگ حجم میبره؟
خیلی ممنون میشم که این کمک رو به من بکنید.و من در یک سایت دیدم که نوشته فیلمبرداریش تا حجم 2 گیگ ادامه داره و بعد از اون قطع میشه و از نو باید فیلمبرداری رو آغاز کرد.و جای دیگه ای دیدم نوشته تا 15 دقیقه برای یک کلیپ.
این تست رو بکن.ثواب داره.مرسی رفیق
سلام دوست عزیز
10:10 دقیقه درHD مود 1.86 گیگ
در wvga مود: 19/05 دقیقه ( 840 در 480)
5 دقیقه در hd مود:حجم 838 مگابایت
5 دقیقه در wvga مود: حجم 554 مگابایت

741852
09-02-2009, 02:20
سلام.دوست عزیز بابت کمک هات از صمیم قلب ازت تشکر میکنم و امیدوارم همیشه موفق باشی و همینطور با صفا.
در مود wvga کیفیت قیلمبرداری چطوره؟یعنی اگه اون رو به دی وی دی تبدیل کنی میشه با کیفیت خوب در یک تلوزیون 21 اینچی تماشا کرد؟چون رزولوشن این مود از دی وی دی ntsc بیشتر و میشه گفت با دی وی دی pal برابر هست.
و آیا این دوربین fz28 رم 16 گیگ رو هم ساپورت میکنه؟و اگه جواب مثبت هست قیمت این رم چند هست؟
و اینکه در حالت فیلمبرداری بعد از 2 گیگ فیلمبرداری به صورت اتوماتیک متوقف میشه؟چون در جایی خوندم که نوشته بود 2 گیگ برای هر کلیپ با محدودیت 15 دقیقه ای.
و آیا خود شما از این دوربین راضی هستی؟بدون تعصب البته.
آقا ببخشید که مدام سوال میکنم و شما رو خسته میکنم.فقط میتونم بگم که دستت درد نکنه و برات دعای خیر کنم که به یک هموطن کمک میکنی.مرسی.واقعا مرسی

bleu2u4u
09-02-2009, 03:10
بهترین انتخاب برای یک عکاس اماتور در رده ی قیمتی 300 تا 200 چیه؟

اینجور که پیداست اینجا دو تا قانون هست که همه برای اینکه به سوال هاشون جواب داده بشه باید ازش پیروی کنن
1-پرسیدن از شخص اقای کاویان
2-پرگویی
پس ما هم از این قانون تبعیت میکنیم

اقای کاویان عزیز هادی هستم
1 - یک دوربین میخوام که حداکثر 300 تومن باشه (نمیخوام حتما بهترین گزینه تا 300 تومن رو بهم معرفی کنید مثلا اگر یک دوربین با150 هزار تومن هم کارم راه میندازه بگید )
2 - تازه کارم , پس زیاد کار کردن باهاش پیچیده نباشه
3 - چون به عکاسی خیلی علاقه دارم حداگثر تا 1 سال دیگه این رو عوض میکنم و یدونه حرفه ای ترش رو میخرم.پس چیزی باشه که منو برای کار کردن با یک دوربین حرفه ای اماده کنه
4 - برای عکسبرداری از طبیعت بهتر باشه
5 - گارنتیه خوبی داشته باشه

gholam14
09-02-2009, 04:45
باسلام
دوستان عزيزي كه درتهران هستندياازقيمتهااطلاعي دارندميتوانندقيمت دوربينCanon PowerShot SX1 IS رابفرمايندوآيادوربين خوبي هست يانه واگرامكان داردكمي درموردمزاياومعايب آن بنده راراهنمايي كنند.
متشكرم

Excel-VB
09-02-2009, 08:43
سلام.دوست عزیز بابت کمک هات از صمیم قلب ازت تشکر میکنم و امیدوارم همیشه موفق باشی و همینطور با صفا.
در مود wvga کیفیت قیلمبرداری چطوره؟یعنی اگه اون رو به دی وی دی تبدیل کنی میشه با کیفیت خوب در یک تلوزیون 21 اینچی تماشا کرد؟چون رزولوشن این مود از دی وی دی ntsc بیشتر و میشه گفت با دی وی دی pal برابر هست.

سلام دوست من
كيفيت NTSC به مراتب بالاتر از PAL است ... سيستم NTSC كه مخصوص آمريكا و ژاپن است بر روي تلويزيون هاي مخصوص دو كشور بهترين كيفيت را دارد ... اما سيستم خاورميانه كه PAL مي باشد و تلويزيون هاي اين منطقه PAL هستند و در نتيجه اگر فيلمي كه با دوربين NTSC ضبط شده را روي تلويزيون PAL ببينيم كيفيت بسيار بد و پايين خواهد بود و ما تصور مي كنيم PAL بهتر است در صورتي كه اينگونه نيست!
سرعت پخش NTSC سي فريم بر ثانيه و PAL بيست و پنج فريم بر ثانيه است ... اما با توجه به استفاده از تلويزيون هاي PAL در ايران بهتر است فيلم هاي خود را بصورت PAL ضبط و اديت كنيم ...
با احترام
كاويان

اینجور که پیداست اینجا دو تا قانون هست که همه برای اینکه به سوال هاشون جواب داده بشه باید ازش پیروی کنن
1-پرسیدن از شخص اقای کاویان
2-پرگویی
پس ما هم از این قانون تبعیت میکنیم

اقای کاویان عزیز هادی هستم

1 - یک دوربین میخوام که حداکثر 300 تومن باشه (نمیخوام حتما بهترین گزینه تا 300 تومن رو بهم معرفی کنید مثلا اگر یک دوربین با150 هزار تومن هم کارم راه میندازه بگید )
2 - تازه کارم , پس زیاد کار کردن باهاش پیچیده نباشه
3 - چون به عکاسی خیلی علاقه دارم حداگثر تا 1 سال دیگه این رو عوض میکنم و یدونه حرفه ای ترش رو میخرم.پس چیزی باشه که منو برای کار کردن با یک دوربین حرفه ای اماده کنه
4 - برای عکسبرداری از طبیعت بهتر باشه
5 - گارنتیه خوبی داشته باشه

سلام هادي جان
اين را نفرمائيد شرمنده مي كنيد ما رو جلوي دوستان ...
البته عزيزاني مانند سناتور، unforgiven، ebi و ساير بزرگواران هستند كه دوستان را بهتر و سريعتر از بنده راهنمايي مي كنند ..
بله دوست عزيز شما با خريد يك دوربين 150 هزاري هم در ابتدا مي توانيد به خوبي شروع كنيد اما بند سوم را كه ديدم اصلا به شما خريد چنين دوربين هايي را پيشنهاد نمي كنم ... فرموديد شديدا به عكاسي علاقه مند هستيد، بنابراين مطمئن باشيد با توجه به پتانسيل هايي كه در شما وجود دارد، پس از مدت كمي به سرعت اصول اوليه را فرا خواهيد گرفت بنابراين خريد يك دوربين 150 هزاري به ضرر شما تمام خواهد شد و به سرعت از آن زده و پشيمان خواهيد شد!
اگر بند سوم را قيد نمي كرديد از همين سري هاي كامپكت سوني و كنون مي توانستيم به شما پيشنهاد دهيم اما قيد كردن اين بند به اين معني است كه شما حتما بايد يك SLR-LIKE بخريد تا با توجه به علاقه زياد شما در باب عكاسي به سرعت تشنگي شما را سيراب كند ... شما با SLR-LIKE خيلي سريعتر و بهتر عكاسي را فرا خواهيد گرفت و پس از حدود 6 ماه عكاسي مكرر خواهيد دانست كه مثلا در فلان ساعت روز با چه تنظيماتي بايد كار كنيد و پس از 1 سال فراگيري كامل مي توانيد نسبت به خريد يك SLR گران قيمت اقدام نمائيد ...
قطعا دوربين هاي SLR-LIKE بهترين خروجي را از طبيعت خواهند داشت ... البته با توجه به اين مساله كه عكاسي از طبيعت معمولا در طول روز با نور كافي انجام مي شود ... شما با دوربين هاي كامپكت ارزان قيمت نمي توانيد Macro Mode يعني با نزديك كردن بيش از حد لنز يا زوم روي سوژه نزديك (مانند عكاسي از حشرات، گل ها و ...) و يا Tele Mode يا زوم تله از سوژه هاي بسيار دور را داشته باشيد! بنابراين يك دوربين SLR-LIKE كمك زيادي به شما خواهد كرد ... با توجه به اينكه شروع تازه اي خواهيد داشت من در بين SLR-LIKE ها ارزان ترين و مناسب ترين را پيشنهاد مي كنم يعني Nikon CoolPix P80 البته اين ارزاني به اين معني نيست كه دوربين خوبي نباشد! اتفاقا دوربين بسيار خوبي است و در چند صفحه قبل دوستان راجع به اين دوربين بحث كرده اند و حتي نمونه عكس هايي نيز ارسال نموده اند كه مي توانيد مشاهده بفرمائيد ...
در مورد پيچيدگي كار بايد عرض كنم تمامي دوربين هاي مد Auto دارند اما به نظر بنده برخي مواقع نيز از مدهاي Tv و Av (اولويت ديافراگم و سرعت شاتر) استفاده نمائيد تا پس از مدتي بتوانيد با مد M يا Manual كار كنيد ... مطالعه دفترچه راهنماي دوربين بسيار مهم است ... هرچند كه انگليسي باشد ولي ارزش دارد ... برخي قسمت هايش واقعا ضروري است كه ترجمه و مطالعه شود!
اما در مورد گارانتي اين دوربين بايد عرض كنم من شخصا گارانتي هاي ايده آل و نورنگار را در مورد اين دوربين توصيه مي كنم ... البته نورنگار گران تر است و هيچ فرقي هم نمي كند!
خريدش را پيشاپيش به شما تبريك عرض مي كنم
با احترام
كاويان

باسلام
دوستان عزيزي كه درتهران هستندياازقيمتهااطلاعي دارندميتوانندقيمت دوربينCanon PowerShot SX1 IS رابفرمايندوآيادوربين خوبي هست يانه واگرامكان داردكمي درموردمزاياومعايب آن بنده راراهنمايي كنند.
متشكرم

سلام دوست من
در چند صفحه قبل تر مي توانيد آخرين ليست قيمت هاي SX10 را كه در قالب يك فايل excel ارسال نموده ام مشاهده بفرمائيد ...
اما در مورد SX1 هنوز قيمت نهايي اعلام نشده و بازرگاني هاي معتبر اگر هم داشته باشند هنوز نسبت به فروش اين دوربين اقدام ننموده اند مگر اينكه شخص يا اشخاصي يك پارت از اين دوربين را وارد كرده باشند و شخصا در مراكز پخش نموده باشند كه بعيد مي دانم ... همانطور كه قبلا نيز اشاره شد خريد اين دوربين يك اشتباه بزرگ است! با توجه به اين مساله كه قيمت بسيار بالايي دارد و تفاوت آنچناني با SX10 ندارد!!
با احترام
كاويان

danger9597
09-02-2009, 11:23
سلام به همه:40::11::20::20::20::20::20:
دیروز اچ50 خریدم از مرکز سونی با گارانتی بازرگانی ایران
با کیف و محافظ ال سی دی 380
آره درست دیدین این مغازه تا دو شب پیش میگفت 440 ولی دیشب که رفتم گفت بازرگانی ایران قیمت تمام دوربین هاشو حدود 100 تومن آورده پایین حتی هندی کم ها:18::18::18:
دوربین خوبیه کیفیت فیلمبرداریش عالیه
یه مموری 2 گیگ هم اشانتیون روش بود
فقط عکاسی یکم باهاش سخته
تو حالت ایندور یه بار عکسم به شدت نویز داشت ولی یکم تنظیماتشو دستکاری کردم کیفیتش تو همون حالت خیلی خوب شد
فقط اگه ممکنه یه سایتی معرفی کنید که منم فوت و فن این دوربین ها رو یاد بگیرم:11:

ebi66_boukan
09-02-2009, 13:26
آره درست دیدین این مغازه تا دو شب پیش میگفت 440 ولی دیشب که رفتم گفت بازرگانی ایران قیمت تمام دوربین هاشو حدود 100 تومن آورده پایین حتی هندی کم ها:18::18::18:
فقط عکاسی یکم باهاش سخته
تو حالت ایندور یه بار عکسم به شدت نویز داشت ولی یکم تنظیماتشو دستکاری کردم کیفیتش تو همون حالت خیلی خوب شد
فقط اگه ممکنه یه سایتی معرفی کنید که منم فوت و فن این دوربین ها رو یاد بگیرم:11:

مباركه.سايت عكاسي به طور عالي اين دوربين رو زير ذره بين قرار داده.

unforgiven2009
09-02-2009, 17:23
و آیا این دوربین fz28 رم 16 گیگ رو هم ساپورت میکنه؟و اگه جواب مثبت هست قیمت این رم چند هست؟
و اینکه در حالت فیلمبرداری بعد از 2 گیگ فیلمبرداری به صورت اتوماتیک متوقف میشه؟چون در جایی خوندم که نوشته بود 2 گیگ برای هر کلیپ با محدودیت 15 دقیقه ای.
و آیا خود شما از این دوربین راضی هستی؟بدون تعصب البته.
آقا ببخشید که مدام سوال میکنم و شما رو خسته میکنم.فقط میتونم بگم که دستت درد نکنه و برات دعای خیر کنم که به یک هموطن کمک میکنی.مرسی.واقعا مرسی
سلام دوست عزیز من باید پست قبلی را اصلاح کنم و از این بابد پوزش می طلبم
5 دقیقه در HD مود 838 مگا بایت
محدودیت زمانی بستگی به نوع مد فیلمبرداری که شما انجام می د هید دارد.نه الزاما 15 دقیقه(كه به غلط در دفترچه 15 دقيقه ترجمه شده)
در دفترچه ذكر شده تا 2 گيگ و همين حدود بیشتر نيست و بايد دوباره اقدام به فيلمبرداري كنيد.
من هنوز با مد فیلمبرداری زیاد کا رنکردم و بیشتر در محیط indoor فیلم گرفتم ولی تصاویر بر روی TV رضایت بخش است. ولی به خاطر اینکه TV مان قدیمیست نسبت تصویر HD را ساپرت نمیکند و گوشه ای تصویر کاملا قابل مشاهده نیست و تصاویر کمی فشرده به نظر می رسد.و همین مشکل در مود wvga هم می باشد. ولی در کل با تنظیم نور در محیط indoor تصاویر قابل قبولی ضبط می کند اگر هم خواستید خیالتان کا ملا راحت شود آدرستان را در پیام خصوصی ذکر کنید تا من نمونه تصاویر ضبط شده را به آدرستان بفرستم. یک مورد دیگرضبط فیلم با فرمت MOV می باشد که کار کردن با این فرمت کمی مشکل است.
همچنین این دوربین یک خروجی componet out دارد که TV های که این خروجی را ساپرت میکنند, می تواند تصاویر وصدای با کیفیت بالا تر پخش کند.
در رابطه با رم 16 : اگر هم موجود باشد بنده نديدم و اطلاعي در مورد اينكه ساپرت مي كند را ندارم.
از بابت رضایت از این دوربین که هنوز قضاوت در این مورد زود است ولی در کل از خریدم راضی هستم.
در آخر دوست عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که این یک دوربین عکاسی است و ملاک اصلی خروجی عکس های آن است نه فیلم آن. مانند دوربین های هندی کم که ملاک اصلی خروجی تصاویر ضبط شده است نه قابلیت جانبی عکاسی آنها من پیشنهاد می کنم اگر فیلمبرداری برایتان خیلی مهم است یک دوربین فیلمبرداری و یک دوربین عکاسی خوب انتخاب کنید تاخیالتان از بابت همه چیز راحت شود.
با آرزوي توفيق

lofa
09-02-2009, 19:15
سلام دوست عزیز من باید پست قبلی را اصلاح کنم و از این بابد پوزش می طلبم
5 دقیقه در HD مود 838 مگا بایت
محدودیت زمانی بستگی به نوع مد فیلمبرداری که شما انجام مید هید دارد.نه الزاما 15 دقیقه(كه به غلط در دفترچه 15 دقيقه ترجمه شده)
در دفترچه ذكر شده تا 2 گيگ وت همين حدود بستر نيست و بايد دوباره اقدام به فيلمبرداري كنيد.
من هنوز با مد فیلمبرداری زیاد کا رنکردم و بیشتر در محیط indoor فیلم گرفتم ولی تصاویر بر روی TV رضایت بخش است. ولی به خاطر اینکه TV مان قدیمیست نسبت تصویر HD را ساپرت نمیکند و گوشه ای تصویر کاملا قابل مشاهده نیست و تصاویر کمی فشرده به نظر می رسد.و همین مشکل در مود wvga هم میباشد. ولی در کل با تنظیم نور در محیط indoor تصاویر قابل قبولی ضبط می کند اگر هم خواستید خیالتان کا ملا راحت شود آدرستان را در پیام خصوصی ذکر کنید تا من نمونه تصاویر ضبط شده را به آدرستان بفرستم. یک مورد دیگرضبط فیلم با فرمت MOV می باشد که کار کردن با این فرمت کمی مشکل است.
همچنین این دوربین یک خروجی componet out دارد که TV های که این خروجی را ساپرت میکنند, می تواند تصاویر وصدای با کیفیت بالا تر پخش کند.
در رابطه با رم 16 : اگر هم موجود باشد بنده نديدم و اطلاعي در مورد اينكه ساپرت مي كند را ندارم.
از بابت رضایت از این دوربین که هنوز قضاوت در این مورد زود است ولی در کل از خریدم راضی هستم.
در آخر دوست عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که این یک دوربین عکاسی است و ملاک اصلی خروجی عکس های آن است نه فیلم آن. مانند دوربین های هندی کم که ملاک اصلی خروجی تصاویر ضبط شده است نه قابلیت جانبی عکاسی آنها من پیشنهاد می کنم اگر فیلمبرداری برایتان خیلی مهم است یک دوربین فیلمبرداری و یک دوربین عکاسی خوب انتخاب کنید تاخیالتان از بابت همه چیز راحت شود.
با آرزوي توفيق
در ویدوهای که من از کیفیت HD دوربین S2000hd دانلود کردم 26 ثانیه 33.3مگابایت حجم داشت

Amin_0913
09-02-2009, 19:34
سلام
یه دوربین تا 170 تا 200 معرفی کنید خیلی خوب باشه
هم توی عکاسی و هم فیلمبرداری

مرسی

Senator_F
09-02-2009, 19:55
سلام
یه دوربین تا 170 تا 200 معرفی کنید خیلی خوب باشه
هم توی عکاسی و هم فیلمبرداری

مرسی

sony w150
canon a720

milad198665
09-02-2009, 21:37
سلام دوستای گل
منم امروز رفتم دوربین fz28 گرفتم از اونجایی که این سایت خیلی به من کمک کرد منم تصمیم گرفتم اطلاعاتمو راجع به این دوربین بذارم
1.قیمتش 2 هفته پیش 495 بود امروز که من گرفتن 400 تازه با یه کیف و رم 1 گیگ اشانتیون.
2.منوی فارسی هم داره
3.تا 32 مگ ساپورت میکنه که باید sdhc باشه
4.رم 1 گیگ با کیفیت hd فیلمبرداریش 4.16 ثانیه و vga به اندازه 10 مین فیلم برداریهشه
5.قیمت 8 رو 22 و 16 رو 40 میگفت که به نظرم گرونه
6.با رم 1 میتونی با کیفیت 10 مگاپیکسل 192 تا عکس بگیری
7.از لحاظ ارگونومی عالیه
8.زوم اپتیکالم برای فیلم برداریش تا 18x
9.سه پایه خریدم که 22 تومن جنس خوب بود 15 تومنی هم داشت که این یکه هم قدش بلندتر بود هم ترازش بهتر که اگر خواستید مدلشو مبگم
10.در کل من بین این و sx10 مردد بودم که به خاطر فیلمبرداریه hd من اینو ترجیح دادم
در کل اگر از دوستان کسی سوال داره خوشحال میشم کمکش کنم.

ali.jomong
09-02-2009, 22:09
با سلام به دوستان

من دوربين sx10 رو خريدم.455 تومان با گارانتي پارس الرمس.

با لوازم جانبي شد 516 . از جناب سناتورهم بابت راهنمايي تشكر مي كنم.

عكس ها بدون فلاش كمي نويز دارند .در نور مهتابي هم عكس ها جالب نيست.

دوستاني كه sx10 دارند با هر بار شارژ باتري چند عكس مي گيرند؟

باتري من sony 1.2ولت است .راستي براي شارژ دوم چند ساعت بايد شارژ

شود؟لطفا دوستان راهنمايي كنند.

Senator_F
09-02-2009, 22:11
سلام دوستای گل
منم امروز رفتم دوربین fz28 گرفتم از اونجایی که این سایت خیلی به من کمک کرد منم تصمیم گرفتم اطلاعاتمو راجع به این دوربین بذارم
1.قیمتش 2 هفته پیش 495 بود امروز که من گرفتن 400 تازه با یه کیف و رم 1 گیگ اشانتیون.
2.منوی فارسی هم داره
4.رم 1 گیگ با کیفیت hd فیلمبرداریش 4.16 ثانیه و vga به اندازه 10 مین فیلم برداریهشه
7.از لحاظ ارگونومی عالیه
9.سه پایه خریدم که 22 تومن جنس خوب بود 15 تومنی هم داشت که این یکه هم قدش بلندتر بود هم ترازش بهتر که اگر خواستید مدلشو مبگم
10.در کل من بین این و sx10 مردد بودم که به خاطر فیلمبرداریه hd من اینو ترجیح دادم

مبارکه.
ممنون از اطلاعاتتون.
منتظر عکس های قشنگتون هستیم.

Senator_F
09-02-2009, 22:13
با سلام به دوستان

دوربین شما هم مبارکه.ایشالا عکس های قشنگی بگیرین و قرار بدین تو سایت.
باطری شما چند میلی آمپر ساعت(mah) است؟میزان کارکرد و شارژ به این بستگی داره.
mah شارژرتون رو هم بگین.سونی هست؟

milad198665
09-02-2009, 22:17
سلام دوستای گل
2.منوی فارسی هم داره
7.از لحاظ ارگونومی عالیه
راستی من sx10 رو 425 قیمت داشتم

lofa
09-02-2009, 22:43
سلام دوستای گل
2.منوی فارسی هم داره
7.از لحاظ ارگونومی عالیه
مبارک باشه
انشاا.. که عکسهای خوبی با هاش بگیری
از نمایندگیش یا از جای دیگه گرفتید
ساخت کجاست

lofa
09-02-2009, 22:56
با این سیر نزولی قیمتها آدم دچار سردرگمی میشه
الان از اونی که بودم بیشتر گیج شدم
این پانا fz28 من کمتر از یه ماه پیش از نمایندگیش پرسیدم گفت 510 با یه کیف فقط الانم دوستمون گفتن گرفتن 400
از یه طرفم عکسهای که از این دوربین دیدم در خیلی از حالات مخصوصا در ایزوهای بالا خیلی نویزی است ولی مود اتوماتیکش بهتره

danger9597
09-02-2009, 23:08
دوربین منم مبارک باشه:44::45::23:

unforgiven2009
09-02-2009, 23:21
این پانا fz28 من کمتر از یه ماه پیش از نمایندگیش پرسیدم گفت 510 با یه کیف فقط الانم دوستمون گفتن گرفتن 400
از یه طرفم عکسهای که از این دوربین دیدم در خیلی از حالات مخصوصا در ایزوهای بالا خیلی نویزی است ولی مود اتوماتیکش بهتره
سلام دوست عزیز این دوربین ها در این رده همه به خاطر سنسور کوچکسان در ایزوهای بالا نویزی هستند. خیلی نباید تو ایزو های بالا رو این دوربین ها حساب کنید. ولی خوب بعضی وقتا واقعا افتضاح می شن مثل nikon p80

Senator_F
09-02-2009, 23:40
فقط عکاسی یکم باهاش سخته

مبارکه!!!!مبارکه!!!!!مبارکه!!!!! :10::10::10::11::11::11:
حق با شماس.ببخشید.منتظر عکساتون هستیم.

ali.jomong
09-02-2009, 23:43
سلام .ممنون جناب سناتور .باتري من سوني با 2500 ميلي آمپر است و شارژر Energizer است.

Senator_F
09-02-2009, 23:45
سلام دوست عزیز این دوربین ها در این رده همه به خاطر سنسور کوچکسان در ایزوهای بالا نویزی هستند. خیلی نباید تو ایزو های بالا رو این دوربین ها حساب کنید. ولی خوب بعضی وقتا واقعا افتضاح می شن مثل nikon p80

کلا در هر دوربینی،هر چی ایزو بالا میره،میزان نویز بیشتر میشه.حتی در دوربین های فیلمی هم همینطوره.
دقت کردین قدیما،تا عکاس ها نیاز شدید به ایزو بالا نداشتن،از فیلم ایزو بالا(200 یا 400 یا حتی 800) استفاده نمی کردن؟
حتی ایزوی فیلم های دوربینای قطع بزرگ(پرتره ای ها) ایزو 20 داشتن.
الان هم باید همین قانون رعایت بشه.مثلا چه لزومی داره توی ساحل که نور خیلی زیاد و فراوان وجود داره،بیایم از ایزو 400 استفاده کنیم،؟
سعی کنین همیشه از کمترین ایزو استفاده کنین و از فلاش قویتر در عکاسی داخل(indoor) و تا مجبور نشدین سراغ ایزو بالا نرین.
در این مورد هر چی ایزو دوربین عدد پایینتری رو ساپورت کنه،از لحاظ تکنولوژیکی بهتره(ممکنه همیشه قابل استفاده نباشه)مثلا دوربین ها از ایزو 80 یا 100 شروع میشن که ایزو هشتاد بهتر از 100 هستش.

danger9597
10-02-2009, 00:06
چشم من حتما عکس تهیه می کنم فقط اگه سایتی سراغ دارین که چیزای ساده تا حرفه ای رو یاد داده باشه بهم معرفی کنید که فوت فن عکاسی رو کامل یاد بگیرم
البته خودم یه کوچولو با دوربین ور رفتم و یه چیزایی رو فهمیدم مثلا عکسی که سرعت دیافراگمش رو 400 که فکر کنم میشه همون 1.400 نه؟ و F =2.7 هست و ایزو 80 هم با فلاش و هم بدون فلاش کیفیتی خوبی داشت
ولی خوب میخوام حرفه ای تر بشم
اینم یه عکس از ماه

البته به نظر خودم که خوبه چون بدون لنز خاصی گرفتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milad198665
10-02-2009, 01:26
مبارک باشه
انشاا.. که عکسهای خوبی با هاش بگیری
از نمایندگیش یا از جای دیگه گرفتید
ساخت کجاست
از نمایندگی گرفتم تو جمهوری هر 10 قدم به 10 قدم یه نمایندگیه ساخت ژاپن فینیشینگشم ژاپن فقط باطریش چینه

milad198665
10-02-2009, 01:33
اره دوست عزیز منم خودم هفته پیش 495 قیمت کردم این هفته که رفتم بگیرم شده بود 400 ولی این کاهش قیمت فقط برای پانا نبود سونی هم افت قیمت داشت
ولی دیگه فکر نکنم این طوری سیر نزولیش ادامه پیدا کنه مثلا fz18 هنوز 340 هست فکر کنم
الان بیشتر به خاطر عید که رقابتی شدن.
راستی گارانتیشم 15 ماهه است فکر کنم

unforgiven2009
10-02-2009, 01:59
اره دوست عزیز منم خودم هفته پیش 495 قیمت کردم این هفته که رفتم بگیرم شده بود 400 ولی این کاهش قیمت فقط برای پانا نبود سونی هم افت قیمت داشت
ولی دیگه فکر نکنم این طوری سیر نزولیش ادامه پیدا کنه مثلا fz18 هنوز 340 هست فکر کنم
الان بیشتر به خاطر عید که رقابتی شدن.
راستی گارانتیشم 15 ماهه است فکر کنم
آقا با این حساب 70 چوب ما ضرر کردیم همین 5شنبه خریدم.اجب اوضاع بیسامانی داره این بازار ما حالا کی جواب ضرر و زیان مردمو میده؟ اونایکه h50 رو با قیمت 430 خریدن چی؟
دوست عزیز دقیقا میشه بگید از کجا خریدید؟

gholam14
10-02-2009, 07:27
[QUOTE=Excel-VB;3454821]آخرين قيمت دوربين ها در بازرگاني هاي مختلف
19 بهمن 1387
در قالب يك فايل Excel

باسلام
دوست عزيزليست قيمتهالينكش ازبين رفته ميشوددوباره درجايي آپ كنيد.
متشكرم

Sorou5h
10-02-2009, 08:53
[quote=Excel-VB;3454821]آخرين قيمت دوربين ها در بازرگاني هاي مختلف
19 بهمن 1387
در قالب يك فايل Excel

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدباسلام
متشكرم

Error

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.
This limit is reached.
To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

lofa
10-02-2009, 10:08
19 بهمن 1387
در قالب يك فايل Excel

باسلام
متشكرم
دوست عزیز من لیست قیمتها رو دانلود کردم اما با توجه به افت قیمتها تو این هفته فکر نکنم دیگه بدرد بخوره

lofa
10-02-2009, 10:12
دوستان و اساتید گرامی نظرتون در باره این دوربین چیه
CASIO EX-FH20
Basic Specifications Resolution:9.10 MegapixelsLens:20.00x zoom
(26-520mm eq.)Viewfinder:EVF / LCDLCD Size:3.0 inchISO: 100-1600Shutter:30-1/40000Max Aperture:2.8Mem Type:SDHC / SDBattery: 4 x AADimensions:4.8x3.2x3.3in
(123x81x85mm)Weight:17.0 oz
(483 g)MSRP:$600Availability:10/2008

lofa
10-02-2009, 10:14
اصولا این برند کاسیو دوربینهاش چه طور دوربینهای هستن
تو ایران نمایندگی داره
گیر میاد

Senator_F
10-02-2009, 10:50
چشم من حتما عکس تهیه می کنم فقط اگه سایتی سراغ دارین که چیزای ساده تا حرفه ای رو یاد داده باشه بهم معرفی کنید که فوت فن عکاسی رو کامل یاد بگیرم
البته خودم یه کوچولو با دوربین ور رفتم و یه چیزایی رو فهمیدم مثلا عکسی که سرعت دیافراگمش رو 400 که فکر کنم میشه همون 1.400 نه؟ و F =2.7 هست و ایزو 80 هم با فلاش و هم بدون فلاش کیفیتی خوبی داشت
ولی خوب میخوام حرفه ای تر بشم
اینم یه عکس از ماه

البته به نظر خودم که خوبه چون بدون لنز خاصی گرفتم

این هم Exif فول این عکس:

- Primary Image
Image Description =
Manufacturer = SONY
Model = DSC-H50
Orientation = The 0th row is at the visual top of the image and the 0th column is at the visual left-hand side
X Resolution = 72
Y Resolution = 72
Resolution Unit = Inches
Last Modification Time = 2009:02:09 22 58
YCbCr Positioning = Co-sited
- Exif Specific
Exposure Time = 1/2000 sec [0.001]
F Number = 9/2 [4.500]
Exposure Program = Manual
ISO Speed Ratings = 80
Exif Version = 0221
Original Create Time = 2009:02:09 22 58
Digitalization Time = 2009:02:09 22 58
Components Configuration = YCbCr
Compressed Bits per Pixel = 3
Exposure Bias Value = 0
Max. Aperture Value = 46/16
Metering mode = Pattern
Light Source = Unknown
Flash = Flash did not fire, compulsory flash mode
Focal Length = 78 mm

Flashpix Version = 0100
Color Space = sRGB
X Dimension (Pixel) = 3456
Y Dimension (Pixel) = 2592
Image Source = 03
Scene Type = 01
Rendered by Customer = Normal process
Exposure Mode = Manual exposure
White Balance = Automatic white balance
Scene Capture Type = Standard
Contrast = Normal
Saturation = Low saturation
Sharpness = Hard
- Thumbnail
Compression = JPEG compression
Manufacturer = SONY
Model = DSC-H50
Orientation = The 0th row is at the visual top of the image and the 0th column is at the visual left-hand side
X Resolution = 72
Y Resolution = 72
Resolution Unit = Inches
Last Modification Time = 2009:02:09 22 58

عکس خیلی خوبیه.در حالت Manual عکاسی شده.
دوست عزیز اگر انگلیسی خوب بلدین،اون کتابی که در تاپیک کتابهای عکاسی گذاشتم،خیلی کتاب خوبیه.از ابتدایی ترین اطلاعات تا کوچکترین جزییات و حرفه ای ترین نکات ذکر شده اند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر انگلیسی خوب بلد نیستین،کتاب "راهنمای خرید و کار با دوربین های عکاسی دیجیتال" از انتشارات کانون نشر علوم کتاب خوبی است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن لطف کنین عکس هاتون رو در تاپیک مخصوص خودش(آخرین عکس هایی که گرفتیم)قرار بدید.متشکرم.

ali.jomong
10-02-2009, 11:29

با سلام به همه دوستان

باتري من 2500 ميلي آمپر sony است. شارژر هم Energizer

2500 است.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bleu2u4u
10-02-2009, 16:12
قیمت Nikon CoolPix P80 الان چنده؟
ایا محصولات نیکون هم قیمتشون کم شده؟

mh.attari
10-02-2009, 16:47
سلام دوستان بنده تصمیم گرفتم یه دوربین عکاسی بگیرم وهیچ گونه اطلاعاتی هم در این مورد ندارم وحدودا 1 تومن تا 500 هزار تومن واسش کنار گذاشتم(یکم کمتر یا ببیشتر مشکلی نیست ) ومی خوام چیزه توپی باشه لطف کنید چند تامورد خوب رو با قیمت هاش ومقایسشون واسم بزارین. فقط سریع کمکم کنید که تا دو روز دیگه میخوام بخرمش.
یه سوال دیگه بنده اهل تبریزم ایا قیمت های تهران با اینجا و همچنین قیمت مدل های جدید خیلی فرق میکنه؟

milad198665
10-02-2009, 17:15
آقا با این حساب 70 چوب ما ضرر کردیم همین 5شنبه خریدم.اجب اوضاع بیسامانی داره این بازار ما حالا کی جواب ضرر و زیان مردمو میده؟ اونایکه h50 رو با قیمت 430 خریدن چی؟

ما خودمون خونمون جمهوریه از 3 راه جمهوری تا پل حافظ هر نمایندگی که دیدی فقط پانا میفروشه قیمتاشون ثابته و کیف و رم هم میدن کلا با 45 مین گشتن خودت دستت میاد چون اینجا هر 10 قدم به 10 قدم یه نمایندگی هست.

mehran_286
10-02-2009, 17:50
سلام دوستان
شنیدم دوربین خیلی ارزون شده
تا 350 تومن یه برند خوب پیشنهاد میدید

unforgiven2009
10-02-2009, 17:58
ما خودمون خونمون جمهوریه از 3 راه جمهوری تا پل حافظ هر نمایندگی که دیدی فقط پانا میفروشه قیمتاشون ثابته و کیف و رم هم میدن کلا با 45 مین گشتن خودت دستت میاد چون اینجا هر 10 قدم به 10 قدم یه نمایندگی هست.
سلام
مشکل اینجاست که همین نمایندگی های محترم در روزی که بنده قصد خرید این دوربین را داشتم تا 520 هزار تومان هم قیمت میدادند و بنده در 3 نوبت تمام جمهوری را زیر پا گذاشتم و منا سب ترین قیمت 480 بود با کیف و رم 1گیگ که بنده رم را به فروشنده پس دادم و مبلغ 10 هزار تومان از قیمت کل دوربین کم کردن و با 22 تومان رم 8 گیگ خریدم. این نمایندگی ,نمایندگی رسمی شرگت بازرگانی ایران می باشد و در آن زمان h50 را با قیمت 350 تومان به فروش می رساند(همان روز سونی سنتر h50 را 430 هزار تومان به فروش می رساند)
حرف من این است یک شبه یک کالا چنین افت قیمتی داسته باشد اصلا منطقی نیست و در نهایت این وسط مصرف کننده ضرر می کند وگرنه از همان ابتدا قیمت واقعی این دوربین همان حدود 400 تومان بوده است. و بنده با علم بر افت قیمت این دوربین را خریدم ولی پیشبینیه 1شبه 70 چوب ضرر را نمی کردم.
اگر امکان دارد در پیغام خصوصی آدرس و شماره تلفن نمایندگی که دوربین را از آنجا خریداری کردید را برای بنده ارسال کنید.
با تشکر

lofa
10-02-2009, 21:35
از نمایندگی گرفتم تو جمهوری هر 10 قدم به 10 قدم یه نمایندگیه ساخت ژاپن فینیشینگشم ژاپن فقط باطریش چینه

دوست عزیز اگه وقت داشتید می تونید قیمت این دو دوربین رو برای من از مغازه ها بپرسید؟
fuji s2000hd
casio Exilim EX-FH20
با تشکر

lofa
10-02-2009, 22:09
قیمت nikon coolpix p80 الان چنده؟
ایا محصولات نیکون هم قیمتشون کم شده؟
دوست عزیز آخرین قیمتی که از این دوربین دارم
آهونگار=========== 320
کامیرا شاپ========= 320

danger9597
10-02-2009, 23:55
سلام دوستان
شنیدم دوربین خیلی ارزون شده
تا 350 تومن یه برند خوب پیشنهاد میدید
h50 بهترین گزینست
الان با گارانتی اصلی سونی (بازرگانی ایران) 350-360 تومن هست + یه مموری 2 گیگ البته تا 16 فروردین
خداییش کیفیت بالایی داره هم فیلمرداریش هم عکس برداریش
من که خیلی خیلی راضیم
حتما همینو بخر
خیلی شیکه

ebi66_boukan
11-02-2009, 00:08
سلام دوستان بنده تصمیم گرفتم یه دوربین عکاسی بگیرم وهیچ گونه اطلاعاتی هم در این مورد ندارم وحدودا 1 تومن تا 500 هزار تومن واسش کنار گذاشتم(یکم کمتر یا ببیشتر مشکلی نیست ) ومی خوام چیزه توپی باشه لطف کنید چند تامورد خوب رو با قیمت هاش ومقایسشون واسم بزارین. فقط سریع کمکم کنید که تا دو روز دیگه میخوام بخرمش.
یه سوال دیگه بنده اهل تبریزم ایا قیمت های تهران با اینجا و همچنین قیمت مدل های جدید خیلی فرق میکنه؟

سلام.من خودم تبريز دانشجو هستم.قيمت هاي تبريز خيلي بالاست و به نظرم اينترنتي بخري بهتر باشه.در مورد دوربين كاربرد رو بگو تا دوستان نظر بدن.حرفه اي؟slr-like؟كامپكت؟.........

danger9597
11-02-2009, 00:09
1 بچه ها به نظرتون محافظ لنز واسه دوربینم واجبه؟
2-شما لنز دوربینتونو با چی تمیز میکنید؟
آخه من با این پارچه ای روی محافظ ال سی دی بود تمیز میکنم اشکال نداره؟
3- اگه میشه یه کتاب پی دی اف فارسی معرفی کنید
4-امشب میخواستم از یه ماشین در حال حرکت عکس بگیرم نور هم کم بودولی هر کاری کردم نشد سرعت شاتر رو بردم بالا عکس سیاه شد نمیدونم باید تنظیماتو رو چی قرار بدم میشه راهنمایی کنید
آخه وقتی فلش فعال باشه تصویر رو قبل از گرفتن عکس روشن نشون میده تا فلش رو غیر فعال میکنم کلا تاریک میشه

ebi66_boukan
11-02-2009, 00:24
4-امشب میخواستم از یه ماشین در حال حرکت عکس بگیرم نور هم کم بودولی هر کاری کردم نشد سرعت شاتر رو بردم بالا عکس سیاه شد نمیدونم باید تنظیماتو رو چی قرار بدم میشه راهنمایی کنید
آخه وقتی فلش فعال باشه تصویر رو قبل از گرفتن عکس روشن نشون میده تا فلش رو غیر فعال میکنم کلا تاریک میشه

سلام.اصلا با دستمال كاغذي تميز نكن چون از الياف چوبه و باعث ميشه لنز به صورت غير قابل رويت خش برداره كه در آينده به خش هاي بزرگ تبديل ميشه.سعي كن با يه پارچه كاملا نخي تميز كني.من كه همراه گارانتي يه دستمال بود.ضمنا بعضي عينك فروشها يه تميز كننده ي عينك دارن كه براي تميز كردن عدسي هاي پلاستيكيه.اونم عاليه.در مورد عكس خودمم اين مشكلاتو دارم .كلا دوربين هاي slr-like در عكاسي شب ضعيف عمل ميكنن.اما اگه 3 پايه داشته باشي و رو حالت شب بزاري عكس هاي متوسطي ميتوني بگيري.كلا عكاسي در شب بدون 3 پايه اصلا راضي كننده نيست.تنظيمات دستي هم زياد جواب نميده.اگه چيزي گيرت اومد به منم بگو.مرسي

Senator_F
11-02-2009, 00:26

شما برای تنظیم عکاسی در مود manual لازمه که یه مدتی روی مود های دیگه کار کنین و به شرایط عکسبرداری توجه کنین.بعد کم کم روی این مود هم امتحان کنین،تغییرات بدین و نتیجه رو ببینین.
من پیشنهاد میدم فراگیری عکاسی رو با حوصله و ممارست ادامه بدین.هرگز عجله ای عکس نگیرین تا زمانی که کامل مسلط بشین.اگه عجله ای بدون توجه به تنظیمات و در مود manual عکس بگیرین،چون نتیجه راضی کننده نخواهد بود،از عکاسی دلزده میشین.
ابتدا سعی کنین توی مود های تقدم شاتر و دیافراگم،با چرخوندن پیچ تنظیم،به تاثیر سرعت شاتر روی تاری و محوی عکس و تاثیر دیافراگم روی عمق میدان توجه کنین.هر چی دیافراگم بسته تر باشه،عمق میدان(مقدار عمقی که در جلو و پشت سوژه واضح میوفته)بیشتر خواهد شد.سرعت رو هم که خودتون هم میدنین اگه زیاد باشه،حالت میخکوب کردن به عکس میده کم هم که باشه،تار میوفته سوژه متحرک.باید بهترین حالت رو پیدا کنین.

Senator_F
11-02-2009, 00:29
سلام.اصلا با دستمال كاغذي تميز نكن چون از الياف چوبه و باعث ميشه لنز به صورت غير قابل رويت خش برداره كه در آينده به خش هاي بزرگ تبديل ميشه.سعي كن با يه پارچه كاملا نخي تميز كني.من كه همراه گارانتي يه دستمال بود.ضمنا بعضي عينك فروشها يه تميز كننده ي عينك دارن كه براي تميز كردن عدسي هاي پلاستيكيه.اونم عاليه.در مورد عكس خودمم اين مشكلاتو دارم .كلا دوربين هاي slr-like در عكاسي شب ضعيف عمل ميكنن.اما اگه 3 پايه داشته باشي و رو حالت شب بزاري عكس هاي متوسطي ميتوني بگيري.كلا عكاسي در شب بدون 3 پايه اصلا راضي كننده نيست.تنظيمات دستي هم زياد جواب نميده.اگه چيزي گيرت اومد به منم بگو.مرسي

از ماده تمیز کننده عینک استفاده نکنین.ترکیباتش طوریه که به لنز آسیب می زنه.
برای تمیز کردن لنز از مایع مخصوص خودش استفاده کنین.این مایع که من مارک سونی شو پیشنهاد میدم در نمایندگی های سونی موجوده.اگر هم حوصله خریدن ندارین از دستمال نخی استفاده کنین روی لنز ،هااا کنین و بعد به آرومی پاکش کنین..

gholam14
11-02-2009, 02:34
باسلام
دراين چندوقتي كه اين تاپيك رادنبال ميكنم بنظرمي‌آيددوربين كمي ارزان شده باشدولي ديدم بعضي ازدوستان براي ١٠ يا٢٠ هزارتوماني كه دراين وسط ضرركردندخيلي ناراحتنددرصورتي كه بايدبگويم خداراشكركنيدكه مثلاساكن تهران ياشهرستانهاي بزرگ هستيدباانواع واقسام فروشگاههاونمايندگيهاوگارا نتيهاي مختلف.واماجريان من:طي ده روزگذشته بامشورت گرفتن ازدوستان تصميم گرقتم برم ببينم دراين شهرستان گچساران خراب شده چه چيزي پيداميشودكه ارزش خريدن داشته باشدفروشنده مدلsony - dslr-a200w وsony - dslr-a200k رابمن پيشنهاددادباقيمت٩٥٠هزارتو مان قيمت پيش خودم گفتم نه بابااين شهررادست كم نگيرم چيزخوب هم توش پيداميشودولي انگاريكي بهم گفت توكه تاحالاصبركردي يك شب ديگرهم صبركن ببين آيااختلاف قيمتي باجاهاي ديگروجوددارديانه بعداگراختلاف باشهرهاي ديگرتا٥٠هزارتئمان هم باشدبيايم وبخرم كه شب آمدم وگشتي درنت زدم ديدم همان دوربين درجايي زده ٥٢٠ هزارتومان گفتم شايدمن اشتباه ميكنم يافروشگاه اشتباه ٥٢٠ تومان قيمت زده وچندجاي ديگرهم سرزدم ديدم قيمت از٥٢٠ تومان هم كمترزده‌انداين است حكايت شهرخراب شده گچساران وكلابازارايران پس دوستان نگران ضرر٢٠ تا٣٠ هزارتوماني نباشندتازه نميدانيدمشتري پشت مشتري ازهمين دوربينهاي٩٥٠ توماني ميخريدند

741852
11-02-2009, 03:25
سلام .
unforgiven2009
دوست عزیز از راهنمایی های شما سپاسگذارم.من منظورم این بود که اگر فیلم گرفته شده با fz28 رو به فرمت دی وی دی یعنی vob تبدیل کنیم و با دی وی دی پلیر تماشا کنیم کیفیت چگونه خواهد بود. نه اینکه دوربین رو به تلوزیون وصل کنیم.
و در مورد اینکه گفتی دوربین فیلمبرداری بخرم باید بگم که دوربین فیلمبرداری HD قیمتش بالای 700 هزار تومن هست و ما هم قشر بی پول جامعه.و دوربین های فیلمبرداری هم که با کیفیت دی وی دی فیلمبرداری میککن و قیمت 450 تومن رو دارن من رو راضی نگه نمیدارن.تازه اونوقت عکس رو چکار کنم؟
هم باید دوربین فیلمبرداری بخرم و هم عکاسی.یعنی یک میلیون پول بدم............. .
با این اوصاف باید برم بانک بزنم..... که نه اسلحه دارم و نه ارزه این کار رو.......
پس اول باید برم اسلحه بخرم...... هفت تیر چنده؟؟؟؟؟
اونم خریدم تازه.ارزه رو چکار کنم؟ارزه رو هم پیدا کردم ...... پول حروم اونوقت؟نه نمیشه ......
شوخی کردم بخندیم......
و خطاب به آقا کاویان :
آقای کاویان عزیز من به خوبی با این فرمت ها آشنایی دارم و باید بگم که من نخواستم بگم کدوم حالت بهتر هست ولی به تجربه این رو میگم که حالت ntsc به تلوزیون ما ایرانی ها جور در نمیاد و انگار طول و عرض تصویر با هم مچ نیستن.
حداقل در تلوزیون ما که اینجوریه.مگه اینکه مارک تی وی سونی باشه.....
و در مورد فریم هم اینو بگم که نرم افزارهایی وجود داره که میشه فریم رو تا 60 و یا بیشتر هم تبدیل کرد.ولی باید ذات فیلم اصلی خوب باشه.
یعنی اگه رزولوشن فیلم ضبط شده بزرگتر از حالتی باشه که ما کانورت میکنیم نتیجه خوب در میاد و بر عکسش افت کیفیت.
در مورد fz این سوال رو دارم که :
در زیر نور مهتابی و در اتاق عکس خوب میگیره؟
و هر چی میدونید از این دوربین بگید.
راستی ساخت کجاست؟و کیفیت ساختش چطوره؟

741852
11-02-2009, 03:36
سلام .
unforgiven2009
دوست عزیز از راهنمایی های شما سپاسگذارم.من منظورم این بود که اگر فیلم گرفته شده با fz28 رو به فرمت دی وی دی یعنی vob تبدیل کنیم و با دی وی دی پلیر تماشا کنیم کیفیت چگونه خواهد بود. نه اینکه دوربین رو به تلوزیون وصل کنیم.
و در مورد اینکه گفتی دوربین فیلمبرداری بخرم باید بگم که دوربین فیلمبرداری HD قیمتش بالای 700 هزار تومن هست و ما هم قشر بی پول جامعه.و دوربین های فیلمبرداری هم که با کیفیت دی وی دی فیلمبرداری میککن و قیمت 450 تومن رو دارن من رو راضی نگه نمیدارن.تازه اونوقت عکس رو چکار کنم؟
با این اوصاف باید برم بانک بزنم..... که نه اسلحه دارم و نه ارزه این کار رو.......
اونم خریدم تازه.ارزه رو چکار کنم؟ارزه رو هم پیدا کردم ...... پول حروم اونوقت؟نه نمیشه ......
شوخی کردم بخندیم......
و خطاب به آقا کاویان :
آقای کاویان عزیز من به خوبی با این فرمت ها آشنایی دارم و باید بگم که من نخواستم بگم کدوم حالت بهتر هست ولی به تجربه این رو میگم که حالت ntsc به تلوزیون ما ایرانی ها جور در نمیاد و انگار طول و عرض تصویر با هم مچ نیستن.
و در مورد فریم هم اینو بگم که نرم افزارهایی وجود داره که میشه فریم رو تا 60 و یا بیشتر هم تبدیل کرد.ولی باید ذات فیلم اصلی خوب باشه.
یعنی اگه رزولوشن فیلم ضبط شده بزرگتر از حالتی باشه که ما کانورت میکنیم نتیجه خوب در میاد و بر عکسش افت کیفیت.

741852
11-02-2009, 03:51
باز سلام.از دوستان کمک میخوام.من فرض میکنم که بیخیال فیلمبرداری شدم.
دوربین میخوام با زوم بالا و باتری لیتیومی.چه دوربین هایی پیشنهاد میدین؟تا سقف 400 تومن.
لطفا دوربین هایی که این دو خصوصیت رو دارن برای من بگین.
1.زوم بالاتر از 12x
2.باتری لیتیومی
و اگه بخواهیم بین fz28 و nikon p90 یکی رو انتخاب کنیم p90 گزینه بهتری نیست؟ زیرا :
1. 12 مگاپیکسلی است.
2.زوم اپتیکال 24 برابر
3.تشخیص لبخند و تشخیص چشمک دارد.
4.مثل fz باتری شارژی دارد.
5.ال سی دی اون 3 اینچ هست.
و قیمتش در سایت های خارجی به پول ما میشه دقیقا 387 تومن.

با این توضیحات نظر شما چیه؟
تا عید میخوام یک دوربین بخرم.از همه خواهش میکنم کمک کنن.
مرسی و موفق باشید.

Excel-VB
11-02-2009, 08:39
با سلام به دوستان

سلام دوست من مبارك باشه ...
در مورد شارژ بايد عرض كنم اگر شارژر قوي خريده باشيد (مثل جنروس) بايد با 1 تا 2 ساعت شارژ كامل به شما بدهد كه با باطري 2100 ميلي آمپري مي توانيد 1 روز عكاسي كنيد .... اگر غير از اين باشد شارژر قوي نيست و احتمالا چيني است ...
با احترام
كاويان

کلا در هر دوربینی،هر چی ایزو بالا میره،میزان نویز بیشتر میشه.حتی در دوربین های فیلمی هم همینطوره.
سعی کنین همیشه از کمترین ایزو استفاده کنین و از فلاش قویتر در عکاسی داخل(indoor) و تا مجبور نشدین سراغ ایزو بالا نرین.
در این مورد هر چی ایزو دوربین عدد پایینتری رو ساپورت کنه،از لحاظ تکنولوژیکی بهتره(ممکنه همیشه قابل استفاده نباشه)مثلا دوربین ها از ایزو 80 یا 100 شروع میشن که ایزو هشتاد بهتر از 100 هستش.

با سلام
در تائيد صحبت هاي دوستمون سناتور بايد عرض كنم بهتر است در محيط Indoor از فلاش اكسترنال استفاده شود كه براي ديجيتال هاي كنون ETTL يا سيگما پيشنهاد مي شود كه البته فلاش هاي پيشنهادي نورنگار در حدود 160 هزار از كمترين شروع مي شود ... عكاسي با فلاش واقعا لذت بخش است و من به كليه دوستان پيشنهاد مي كنم در صورت امكان هزينه كمتري براي دوربين بپردازند ولي در عوض يك فلاش خريداري كنند .. البته دوربين H50 كفشك فلاش اكسترنال ندارد و بايد از ترفندهاي ديگري استفاده شود ...
با احترام
كاويان

سلام دوست من
واقعا باعث تاسف است .. اين بازار بي در و پيكر و بي صاحب نشان از فرهنگ پايين ما نيز دارد .... به نظر بنده يكي از دلايل مي تواند عدم حضور پررنگ اتحاديه صنف فروشندگان باشد ...
با احترام
كاويان

19 بهمن 1387
در قالب يك فايل Excel

باسلام
متشكرم

سلام دوست من
قيمت ها تغيير كرده اند و بزودي ليست قيمت هاي جديد را ارسال مي كنم ...

اصولا این برند کاسیو دوربینهاش چه طور دوربینهای هستن
تو ایران نمایندگی داره
گیر میاد

سلام دوست من
به جرات مي توانم خدمتتان عرض كنم كه كاسيوها معمولا قوي ترين حالت ماكرو را دارند ... من شخصا 3 سال پيش عكس ماكرويي با كاسيو گرفتم كه باعث حيرتم شد ... در طول اين 3 سال نيز هرچه از كاسيو شنيدم در مورد ماكروي قوي آن بود كه البته اينك S5 و SX10 روي دستش بلند شده اند ...
در كل كاسيو را پيشنهاد نمي كنيم چون بورس بازار نيست و بعدا در مورد گارانتي و تعميرات و ... دچار مشكل خواهيد شد با توجه به اين مساله كه پشتيباني ضعيفي در ايران دارد ...
با توجه به وضعيت ناپايدار و بي سامان بازار كشور، سعي كنيد دوربين هاي بورس بازار را خريداري نمائيد
با احترام
كاويان

سلام دوست من
اگر واقعا توان 1 ميليون را داريد به نظر بنده 1000D كنون و يا P60 نيكون و سري آلفاي سوني مانند A200 و A300 كه هر دو SLR هستند را خريداري كنيد و سپس لنز كيت را همانجا تعويض كرده و لنز قوي تري بخريد كه در حدود 1 ميليون برايتان تمام خواهد شد و بايد عرض كنم بجز حالت زوم تله و ماكروي بسيار قوي، شما كليه آپشن ها و امكانات ديگر را به مراتب بهتر و دقيق تر از دوربين هاي ديگر خواهيد داشت و لذت عكاسي را با تمام وجود احساس خواهيد كرد ... مساله عكاسي Indoor يكي از پردغدغه ترين مسائل روز مي باشد كه با SLR ها اين مشكل را نخواهيد داشت و تا ايزوي 800 به راحتي و با كمترين نويز مي توانيد عكاسي كنيد ... ضمن اينكه ظاهر شكيل و كلاسيك اين نوع دوربين ها هر بيننده اي را شيفته خود مي كند ....
با احترام
كاويان

دوست عزیز اگه وقت داشتید می تونید قیمت این دو دوربین رو برای من از مغازه ها بپرسید؟
fuji s2000hd
casio Exilim EX-FH20
با تشکر

سلام جناب فتح الهي
مي بينم كه در حال حركت به سوي كاسيو هستيد ... به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود ....
سعي كنيد از دوربين هاي بورس بازار استفاده كنيد تا پس از خريد پشيمان نشويد ...

h50 بهترین گزینست
الان با گارانتی اصلی سونی (بازرگانی ایران) 350-360 تومن هست + یه مموری 2 گیگ البته تا 16 فروردین
خداییش کیفیت بالایی داره هم فیلمرداریش هم عکس برداریش
من که خیلی خیلی راضیم
حتما همینو بخر
خیلی شیکه

سلام دوست من
با تائيد سخن شما بايد عرض كنم يك سري ضعف ها نيز در H50 ديده مي شود كه بايد خريدار را از آن مطلع كرد از جمله عدم وجود كفشك فلاش اكسترنال، ضعيف مد عكاسي ورزشي در حالت Indoor (نويز بالا) و عدم وجود آپشن هاي كامل وايت بالانس و Metering Mode (نورپردازي) و LCD بزرگ 3 اينچي ...
اما برتري هاي H50 نيز بر اكثر دوربين هاي هم رده انكارناپذير است ....
بزودي مقايسه جامعي بين H50 و SX10 خواهيم داشت و توجه عزيزان را به اين مساله جلب مي نمايم ...
با احترام
كاويان

سلام دوست من
محافظ لنز چيز زياد مهمي نيست بشرطي كه از لنز خود بخوبي محافظت كنيد و اين منوط به اين است كه دوربين را دست كسي ندهيد (حتي شما دوست عزيز) :31:
براي تميز كردن لنز از پارچه هاي ابريشمي عينك بايد استفاده كنيد (از عينك فروشي ها بخريد)
بهترين PDF ها، همان PDF راهنماي دوربين هاست كه مي توانيد از سايت كنون يا نيكون دانلود كنيد
براي عكاسي از سوژه هاي سريع در نور كم بايد ايزو را نيز همراه سرعت شاتر بالا ببريد و سعي كنيد از فلاش استفاده نكنيد
با احترام
كاويان

ebi66_boukan
11-02-2009, 08:51
از ماده تمیز کننده عینک استفاده نکنین.ترکیباتش طوریه که به لنز آسیب می زنه.
برای تمیز کردن لنز از مایع مخصوص خودش استفاده کنین.این مایع که من مارک سونی شو پیشنهاد میدم در نمایندگی های سونی موجوده.اگر هم حوصله خریدن ندارین از دستمال نخی استفاده کنین روی لنز ،هااا کنین و بعد به آرومی پاکش کنین..

منظورم مايع نبود منظورم دستمال مخصوص عدسي هاي شيشه اي بود.

ebi66_boukan
11-02-2009, 08:56
باسلام
دراين چندوقتي كه اين تاپيك رادنبال ميكنم بنظرمي‌آيددوربين كمي ارزان شده باشدولي ديدم بعضي ازدوستان براي ١٠ يا٢٠ هزارتوماني كه دراين وسط ضرركردندخيلي ناراحتنددرصورتي كه بايدبگويم خداراشكركنيدكه مثلاساكن تهران ياشهرستانهاي بزرگ هستيدباانواع واقسام فروشگاههاونمايندگيهاوگارا نتيهاي مختلف.واماجريان من:طي ده روزگذشته بامشورت گرفتن ازدوستان تصميم گرقتم برم ببينم دراين شهرستان گچساران خراب شده چه چيزي پيداميشودكه ارزش خريدن داشته باشدفروشنده مدلsony - dslr-a200w وsony - dslr-a200k رابمن پيشنهاددادباقيمت٩٥٠هزارتو مان قيمت پيش خودم گفتم نه بابااين شهررادست كم نگيرم چيزخوب هم توش پيداميشودولي انگاريكي بهم گفت توكه تاحالاصبركردي يك شب ديگرهم صبركن ببين آيااختلاف قيمتي باجاهاي ديگروجوددارديانه بعداگراختلاف باشهرهاي ديگرتا٥٠هزارتئمان هم باشدبيايم وبخرم كه شب آمدم وگشتي درنت زدم ديدم همان دوربين درجايي زده ٥٢٠ هزارتومان گفتم شايدمن اشتباه ميكنم يافروشگاه اشتباه ٥٢٠ تومان قيمت زده وچندجاي ديگرهم سرزدم ديدم قيمت از٥٢٠ تومان هم كمترزده‌انداين است حكايت شهرخراب شده گچساران وكلابازارايران پس دوستان نگران ضرر٢٠ تا٣٠ هزارتوماني نباشندتازه نميدانيدمشتري پشت مشتري ازهمين دوربينهاي٩٥٠ توماني ميخريدند

دوست عزيز همه شهرستانا اينجورين.خريد اينترنتي رو پيشنهاد ميكنم.قيمت مناسب.48 ساعته به دستت ميرسه.پول اضافي هم نميدي.

danger9597
11-02-2009, 10:01
از راهنمایی های دوستان خوبم کاویان و سناتور بسیار بسیار ممنونم
این پی دی اف رو هم سعی میکنم دانلود کنم
ولی امروز اینجا هوا بارونیه و من هر کاری کردم نتونستم قطره های بارون رو فریز کنم
من میخوام از قطره های بارون عکس بگیرم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Excel-VB
11-02-2009, 10:01
دوست عزيز همه شهرستانا اينجورين.خريد اينترنتي رو پيشنهاد ميكنم.قيمت مناسب.48 ساعته به دستت ميرسه.پول اضافي هم نميدي.

سلام دوست من
خريدهاي اينترنتي ريسك بسيار بالايي است! درست است كه اكثر خريدها به دست خريدار مي رسد و معمولا مشكلي پيش نمي آيد ولي ما در ايران زندگي مي كنيم و هيچ چيزي روي اصول نيست! اگر شما 600 هزار تومان هزينه كنيد و دوربين به دستتان نرسد چي؟؟ فروشنده مي گويد پست كرده ايم و پست مي گويد ما چيزي نگرفته ايم!! تكليف چيست؟؟؟ به كجا مي خواهيد شكايت كنيد؟؟؟ آيا به شكايت شما رسيدگي خواهد شد؟؟؟ چقدر طول خواهد كشيد كه دادگاهي براي اين منظور تشكيل شود؟؟؟؟؟
من شخصا 2 هفته پيش خواستم يكي از مجلات را اشتراك بگيرم! مي دانيد به من چه گفتند؟؟؟ گفتند پست مشكل دارد، مرسولات را نمي رساند و مردم شاكي هستند و به همين دليل ما بخش اشتراك پستي را تعطيل كرده ايم!! (مي توانيد خودتان زنگ بزنيد بپرسيد نام مجله هم دانش و كامپيوتر است)
هرچقدر خوش بين باشيم و خوش بينانه فكر كنيم، اين اتفاق ممكن است يك روزي براي يك نفر بيفتد! بنابراين ريسك بسيار بالايي است من شخصا به هيچ عنوان خريدهاي اينترنتي را توصيه نمي كنم حداقل تا وقتي كه اين آشفته بازار در ايران وجود دارد و هيچ چيزي در جاي خود وجود ندارد و هيچ مرجع و قانوني به درد مردم رسيدگي نمي كند!
با احترام

unforgiven2009
11-02-2009, 10:18
باسلام
سلام دوست عزیز
بحس سر 10-20 تومان نیست (بنده 70 تومان ضرر کردم خیلی ها با قیمت 520 از نمایندگی ها خریدن وهمچنین ماجرای H50 پس اختلاف 10-20 نیست ) شاید برای شما که شهرستان هستید مطرح نباشد. کلا بحس سر اوضاع بازار ایران است.که چه چطور یکشبه نمایندگی مانند شرکت بازرگانی اینچنین قیمت را پاییین می اورد؟ که دلیل آن را هم جناب کاویان گفتند. a200 بسته با لنز کیتی که همراه آن است قیمتش متفاوت است و الزاما 520 نیست.همین دوربین که شما با این قیمت در فروشگاهای اینترنتی دیدید در بازار تا 480 هم به فروش می رسد.

Excel-VB
11-02-2009, 10:33
سلام دوستان
مي خواهيم مقايسه اي بين H50 و SX10 داشته باشيم اولي سوني و دومي كنون:

در مورد فلاش:
قدرت فلاش H50 بيشتر و قوي تر از SX10 مي باشد ...
SX10 كفشك فلاش اكسترنال دارد ولي H50 ندارد و اين بدان علت است كه اولا قدرت فلاش H50 بالاست و ديگر اينكه Canon SX10 بدليل منوالي بودن بيشتر نسبت به Sony H50 فلاش اتوماتيك ندارد و بايد بصورت دستي آنرا بالا بكشيد و اين بدان علت است كه بالاي فلاش اتوماتيك كفشك فلاش اكسترنال وجود دارد و اگر اينگونه نباشد، دو فلاش با يكديگر تداخل پيدا مي كنند ...
بنابراين اگر در حالت هاي داخل ساختمان و در نور كم يا اصطلاحا Indoor اگر زياد عكاسي مي كنيد و يا عكس هاي مجالس زيادي داريد و هزينه مي كنيد، بهتر است SX10 با يك فلاش اكسترنال بخريد ..
ضمنا فلاش SX10 قابليت تنظيم در 3 حالت ضعيف، معمولي و قوي را دارد ... برد فلاش داخلي SX10 بصورت مفيد 4 متر و برد H50 بصورت مفيد 6 متر مي باشد ... (در ريووها چيز ديگري نوشته شده كه عملا واقعيت ندارد)

در مورد وايت بالانس يا تراز سفيدي:
SX10 كاملا آپشنال و تمامي موارد را داراست .. يعني براي انواع نورهاي مصنوعي و غير مصنوعي آپشني دارد ولي H50 تعداد كمي از آپشن ها را داراست ....
H50 دو مورد گزينه Warm Color و Cool Color را داراست كه SX10 اين دو تراز را ندارد ...
SX10 يك حالت Custom براي تراز سفيدي دارد كه بسيار كاربردي است
كلا موارد وايت بالانس براي افرادي كه در حالت Auto عكاسي مي كنند كاربردي ندارد ....

در مد Auto
عكس هاي H50 به مراتب زيباتر و شفاف تر از SX10 مي باشد

در مد Sport
H50 بسيار ضعيف عمل مي كند خصوصا در نور كم .... SX10 قابليتي دارد بنام Servo يا فوكوس دائم كه وقتي در مد ورزشي عكاسي مي كنيد، سوژه را كاملا فريز مي كند ... كلا اين مد زياد كاربردي نيست و پيشنهاد مي شود براي فريز كردن يا ثابت كردن سوژه متحرك از مد M يا منوال با سرعت شاتر بالا استفاده كنيد ...

در مد غير Auto
در اين كليه مدها غير از Auto عكس هاي SX10 كدر است و بايد پس از عكاسي، عكس ها را وارد كامپيوتر نمود و با برنامه هايي مانند فتوشاپ آنها را اديت كرد از جمله level و Color و Brightness و Contrast

در مورد LCD
LCD دوربين H50 بسيار بزرگ است (3 اينچي) و اين براي افرادي كه از دوربين هاي نيمه حرفه اي استفاده مي كنند اصلا مناسب نيست ... بدليل بزرگي LCD دست شما مدام روي LCD قرار مي گيرد و ضعف ديگر اينكه LCD دوربين H50 به سمت داخل بر نمي گردد و هميشه اين خطر وجود دارد كه ضربه بخورد يا خط و خش بگيرد و يا دست چرب روي آن قرار گيرد كه بايد براي آن محافظ LCD خريده و نصب شود كه باز هم پس از مدتي بدليل كثيفي زياد بايد تعويض شود ... در حالي كه LCD دوربين SX10 كوچكتر و در كليه جهات مي چرخد و در حالت Default بسته و به پشت مي باشد و در نتيجه براي كساني كه اصلا نمي خواهند از LCD استفاده كنند بسيار مناسب و مفيد است ...
به اين مساله توجه كنيد كه شما عكس هايتان را بايد روي كامپيوتر ببينيد بنابراين بزرگي LCD اصلا حسن و مزيت نيست و فقط و فقط دست و پا گير و اعصاب خرد كن مي باشد ...

در مد سرعت شاتر يا Tv يا S
در اين مد وقتي از سوژه متحرك در فاصله حدود 3 متري عكاسي مي كنيد و فلاش هم روشن باشد، دوربين H50 بخوبي مي تواند سوژه را با كيفيت و بدون نويز، فريز يا ثابت كند ولي دوربين SX10 بايد حتما روي سه پايه سوژه را فريز كند البته قدرت فلاش داخلي SX10 به خوبي نمي تواند پشت سوژه را روشن كند و در اين حالت H50 بهتر از SX10 عمل كرد ....

در مد تقدم ديافراگم يا Av يا A
دوربين SX10 از هر نظر بهتر از H50 عمل كرد ...

در مد M يا منوال
هر دو دوربين به خوبي عمل كردند ...

در مد P يا Program يا برنامه كه تقريبا همان Auto مي باشد
هر دو دوربين عالي عمل كردند ...
قابل توجه است كه اين مد تقريبا همان مد Auto مي باشد با اين تفاوت كه Exposure يا نوردهي را مي توانيد تنظيم كنيد ...

در حالت جبران نوردهي يا EV دوربين SX10 به مراتب بهتر و قوي تر از H50 عمل كرد ....

و در نهايت اينكه گزينه NR در H50 يك موهبت بسيار بزرگ است كه دوربين SX10 فاقد آن است و نويز عكس ها را در حالت Indoor تا حد محسوسي پايين مي آورد ... اين حالت خصوصا در مد Auto آنقدر قوي است كه شما در اين مد هيچ نويزي را مشاهده نمي كنيد مگر آنكه نور فوق العاده ضعيف باشد ...

در مورد سنگيني
دوربين SX10 به مراتب سنگين تر از H50 است در حالي كه ابعاد هر دو تقريبا يكسان است ...

مد Night Shot
اين مد فقط در H50 وجود دارد و مخصوصا عكاسي در تاريكي مطلق است ولي كيفيت عكس اصلا رضايت بخش نيست و صرفا براي ديدن در LCD تعبيه شده و مخصوص عكاسي از حيات وحش در بيابان مي باشد ...

ساير مدها
در دوربين SX10 در مد SCN ساير مدها وجود دارد كه اولا تعداد آنها به مراتب بيشتر از H50 است و دوما با توجه به اين مساله كه انتخاب اين مدها تنها با چرخاندن چرخنده وضعيت ميسر مي باشد، استهلاك كمتري به چرخنده اصلي كه روي دوربين وجود دارد وارد مي شود در حالي كه H50 چند مد محدودي روي خود دوربين قرار داده است كه براي انتخاب آنها بايد اين چرخنده اصلي را چرخاند و در نتيجه استهلاك بيشتري خواهد داشت ... دوربين SX10 مدهايي مانند SnapShot و ساحل و برف و ... دارد كه H50 فاقد آنها مي باشد ..

مد فيلم برداري
فيلم برداري در H50 با فرمت MPG يا MPG1 انجام مي شود در حالي كه در SX10 فرمت MOV مي باشد ... در نتيجه فيلم خروجي H50 هم كيفيتش از SX10 بيشتر است و هم حجم كمتري دارد ...

در مورد RAM
گفته مي شود SX10هاي توليد خاورميانه همه نوع رم خصوصا رم هاي ظرفيت پايين Transcend را پشتيباني نمي كنند و اگر هم پشتيباني نمايند پس از مدتي عكس هاي شما LOCK مي شود و يا از بين مي رود! بهتر است از رم هاي اورجينال و اصل مانند Toshiba استفاده كنيد ... البته اين در حد حرف است و تا اين لحظه كسي از بابت از دست دادن عكس هاي خود اظهار نارضايتي نكرده است و ممكن است اين حربه باشد از طرف رقبا براي كنار زدن دوربين SX10 كه تا اين لحظه پرفروش ترين دوربين در ايران بوده است ..

در مورد باتري
SX10 باتري قلمي و H50 يوني ليتيومي ساپورت مي كند ... دوستان تصور مي كنند باتري قلمي چيز خوبي نيست اما واقعيت اينگونه نيست .. باتري قلمي هاي قابل شارژ (نه آلكالاين) 2100 ميلي آمپر به بالا قدرت بسيار عجيبي دارند بطوري كه خودم شخصا در دوربين قديمي H1 سوني با 2 باتري قلمي 1 روز كامل با دوربين ور رفتم و در SX10 تا 2 روز هم مي توان بدون LCD با دوربين ور رفت و عكس گرفت و البته با فلاش كم اما دوستاني كه H50 دارند اعتراف مي كنند كه باتري يوني ليتيومي آنها تا حدود 1 روز ور رفتن با دوربين را مي دهد .. در كل اگر باتري قلمي كه همه جا يافت مي شود و بهاي كمتري نيز دارد مزيتي بر ليتيومي نباشد، ضعف هم محسوب نمي شود! بنابراين هر دو دوربين از اين نظر مشكلي ندارند (در آينده شما بايد براي H50 خود ليتيومي بخريد كه بسيار گران تر تمام مي شود البته اگر خداي ناكرده بد شانس باشيد و باتري شما پس از مدتي خراب شود كه اين اتفاق در مورد باتري ليتيومي هاي فيلم برداري سوني بسيار اتفاق افتاده است)

در كل دوربين SX10 حرفه اي تر و براي كساني است كه حاضرند سختي بيشتري تحمل كنند ولي اصول عكاسي را سريعتر فراگيرند ...

اميدوارم دوستان عزيز استفاده كرده باشند ... من اين آزمايشات را ديروز با صرف ساعت ها وقت گذاشتن روي هر دو دوربين انجام دادم و نتيجه را خدمت عزيزان ارائه نمودم ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
11-02-2009, 10:51
آخرين قيمت بازرگاني ها در نيمه دوم بهمن ماه 1387
توجه: قيمت ها متاسفانه تفاوت زيادي با نيمه اول ندارند و جاي تعجب ندارد كه مردم معمولا از مغازه هاي داخل پاساژ جمهوري خريد مي كنند ...
بهتر است بازرگاني ها فكري به حال خود نمايند ....

لطفا دانلود كنيد و پرينت كنيد و هنگام خريد، اين برگه را همراه خود ببريد تا بهترين انتخاب و مناسب ترين قيمت را داشته باشيد ..

با برنامه EXCEL 2003 باز كنيد
لينك دانلود:

danger9597
11-02-2009, 11:01
البته اچ 50 اتش بازی رو داره ها:19:
منو از دوربینم نا امید کردی:13::13::13::13::13::13::41::41:

danger9597
11-02-2009, 11:29
خوب البته قیمت اس ایکس 10 420 تومنه در صورتی که اچ50 350 تومن هست که به نظر من واسه این برتری ها ارزش نداره 70 تومن بیشتر بدی
تازه باتریشم قلمی هست که فقط باید پول باتری بدی
آخیش خیالم راحت شدا :5:
داشتم عذاب وجدان میگرفتم که از دوربینم طرفداری نکردم:21:
ولی خوب همین که عکس ها یه جورایی رتوش شدست و به فتو شاپ نیاز نداره به نظرم خوبه چون حوصله میخواد همه عکسارو با فتوشاپ دستکاری کنی

Excel-VB
11-02-2009, 12:32
البته اچ 50 اتش بازی رو داره ها:19:
منو از دوربینم نا امید کردی:13::13::13::13::13::13::41::41:

سلام دوست من
البته نداشتن اين نوع مدها ضعف محسوب نمي شود چرا كه در مد M مي توان با تنظيم صحيح دوربين با اين نوع صحنه عكس هاي خوبي گرفت ...
با احترام
كاويان

خوب البته قیمت اس ایکس 10 420 تومنه در صورتی که اچ50 350 تومن هست که به نظر من واسه این برتری ها ارزش نداره 70 تومن بیشتر بدی
تازه باتریشم قلمی هست که فقط باید پول باتری بدی
آخیش خیالم راحت شدا :5:
داشتم عذاب وجدان میگرفتم که از دوربینم طرفداری نکردم:21:
ولی خوب همین که عکس ها یه جورایی رتوش شدست و به فتو شاپ نیاز نداره به نظرم خوبه چون حوصله میخواد همه عکسارو با فتوشاپ دستکاری کنی

سلام دوست من
SX10 هم تا 3 هفته پيش 360 هزار بود .... الان SX10 بدليل تقاضاي زياد قيمتش بالاتر رفته و H50 قيمتش پايين آمده تا حدود 350 هزار تومان ...
باتري قلمي نه ضعف محسوب مي شود نه مزيت و برتري ...
چرا بايد پول باتري داد وقتي قرار باشد باتري شارژي خريداري شود؟
بله براي اكثر دوستان اديت اتوماتيك عكس هاي توسط دوربين هاي سوني مزيت محسوب مي شود كه همانطور كه گفتيم Canon بيشتر منوالي است و براي كساني است كه خروجي چاپ مي خواهند و يا حداقل به اين مباحث علاقه مند هستند ...
در كل هر دو دوربين عالي هستند ....
با احترام
كاويان

Excel-VB
11-02-2009, 12:39
از راهنمایی های دوستان خوبم کاویان و سناتور بسیار بسیار ممنونم
این پی دی اف رو هم سعی میکنم دانلود کنم
ولی امروز اینجا هوا بارونیه و من هر کاری کردم نتونستم قطره های بارون رو فریز کنم
من میخوام از قطره های بارون عکس بگیرم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست من
چرخنده را روي مد Tv يا S قرار بده و سرعت شاتر را 300 قرار بده اگر راضي نبودي از نتيجه كار سرعت را بالاتر ببر ....
با احترام
كاويان

milad198665
11-02-2009, 12:52
سلام .
Unforgiven2009
و در مورد اینکه گفتی دوربین فیلمبرداری بخرم باید بگم که دوربین فیلمبرداری hd قیمتش بالای 700 هزار تومن هست و ما هم قشر بی پول جامعه.و دوربین های فیلمبرداری هم که با کیفیت دی وی دی فیلمبرداری میککن و قیمت 450 تومن رو دارن من رو راضی نگه نمیدارن.تازه اونوقت عکس رو چکار کنم؟
شوخی کردم بخندیم......
و خطاب به آقا کاویان :

سلام کیفیت فیلمبرداریش بد نیست ولی به پای دوربین فیلمبرداری نمیرسه به جاش یه عکاسیه خوب میتونی داشته باشی برای عکس گرفتن با نور مهتابی اگه نورش کافی باشه خوب عکس میگیره ولی ترکیب مهتابی و لامپ های معمولی خیلی بهتره در کل در محیط خونه یه کم نویزو داره در صورت کمبود نور که با فلاش بهتر میشه.ساخت ژاپن با ارگونومیه عالی یه سری از توضیحاتو تو چند صفحه قبل تر میتونی بخونی

ebi66_boukan
11-02-2009, 13:00
سلام دوست من
خريدهاي اينترنتي ريسك بسيار بالايي است! درست است كه اكثر خريدها به دست خريدار مي رسد و معمولا مشكلي پيش نمي آيد ولي ما در ايران زندگي مي كنيم و هيچ چيزي روي اصول نيست! اگر شما 600 هزار تومان هزينه كنيد و دوربين به دستتان نرسد چي؟؟ فروشنده مي گويد پست كرده ايم و پست مي گويد ما چيزي نگرفته ايم!! تكليف چيست؟؟؟ به كجا مي خواهيد شكايت كنيد؟؟؟ آيا به شكايت شما رسيدگي خواهد شد؟؟؟ چقدر طول خواهد كشيد كه دادگاهي براي اين منظور تشكيل شود؟؟؟؟؟
من شخصا 2 هفته پيش خواستم يكي از مجلات را اشتراك بگيرم! مي دانيد به من چه گفتند؟؟؟ گفتند پست مشكل دارد، مرسولات را نمي رساند و مردم شاكي هستند و به همين دليل ما بخش اشتراك پستي را تعطيل كرده ايم!! (مي توانيد خودتان زنگ بزنيد بپرسيد نام مجله هم دانش و كامپيوتر است)
هرچقدر خوش بين باشيم و خوش بينانه فكر كنيم، اين اتفاق ممكن است يك روزي براي يك نفر بيفتد! بنابراين ريسك بسيار بالايي است من شخصا به هيچ عنوان خريدهاي اينترنتي را توصيه نمي كنم حداقل تا وقتي كه اين آشفته بازار در ايران وجود دارد و هيچ چيزي در جاي خود وجود ندارد و هيچ مرجع و قانوني به درد مردم رسيدگي نمي كند!
با احترام

همينجوري ساده هم نيست كه ميگي.اونا برات رمز 10 رقمي و يا كپي فيش پستي رو ميفرستن كه با ارائه اين كد ميتوني وضعيت مرسوله پستي رو پيگيري كني.براي مجلات معمولا اينجوريه كه ميگي. اما براي ساير مرسولات پست پيشتاز خوب عمل ميكنه.ضمنا تا الان كسي اين مشكلي كه ميگي رو نداشته.

milad198665
11-02-2009, 13:00
اینم یه عکس که با fz28 گرفتم با زوم 18 بدون استفاده از 3 پایه در محیط خونه با نور نه چندان زیاد.در ضمن برای اینکه راحت بتونم upload کنم حجمشو از 5 مگ به 60 کیلو کم کردم همچنین اندازه عکسرو.راستی این گل مصنوعیه و دوندونای رو گل واسه اونه.

milad198665
11-02-2009, 13:03
همينجوري ساده هم نيست كه ميگي.اونا برات رمز 10 رقمي و يا كپي فيش پستي رو ميفرستن كه با ارائه اين كد ميتوني وضعيت مرسوله پستي رو پيگيري كني.براي مجلات معمولا اينجوريه كه ميگي. اما براي ساير مرسولات پست پيشتاز خوب عمل ميكنه.ضمنا تا الان كسي اين مشكلي كه ميگي رو نداشته.
بعضی از فروشگاه های اینترنتی هم بعد از تحویل کالا پولو میگیرن فکر کنم digikala هم همینطوریه

ebi66_boukan
11-02-2009, 13:21
اینم یه عکس که با fz28 گرفتم با زوم 18 بدون استفاده از 3 پایه در محیط خونه با نور نه چندان زیاد.در ضمن برای اینکه راحت بتونم upload کنم حجمشو از 5 مگ به 60 کیلو کم کردم همچنین اندازه عکسرو.راستی این گل مصنوعیه و دوندونای رو گل واسه اونه.

دوست عزيز لينك باز نميشه.اينجا آپلود كن.

unforgiven2009
11-02-2009, 13:24
سلام .
اگر با تنظیماتش آشنا بشی عکس های خیلی خوبی می گیره
ساخت ژاپن و کیفیت ساختشم خوبه با توجه به افت قیمتش به نظر من بهترین انتخابه

unforgiven2009
11-02-2009, 13:37
این عکسها را دیروز با fz28 گرفتم:

18x

72x (دیجیتال)

lofa
11-02-2009, 14:03
سلام دوست من مبارك باشه ...
در مورد شارژ بايد عرض كنم اگر شارژر قوي خريده باشيد (مثل جنروس) بايد با 1 تا 2 ساعت شارژ كامل به شما بدهد كه با باطري 2100 ميلي آمپري مي توانيد 1 روز عكاسي كنيد .... اگر غير از اين باشد شارژر قوي نيست و احتمالا چيني است ...
با احترام
كاويان

با سلام
در تائيد صحبت هاي دوستمون سناتور بايد عرض كنم بهتر است در محيط Indoor از فلاش اكسترنال استفاده شود كه براي ديجيتال هاي كنون ETTL يا سيگما پيشنهاد مي شود كه البته فلاش هاي پيشنهادي نورنگار در حدود 160 هزار از كمترين شروع مي شود ... عكاسي با فلاش واقعا لذت بخش است و من به كليه دوستان پيشنهاد مي كنم در صورت امكان هزينه كمتري براي دوربين بپردازند ولي در عوض يك فلاش خريداري كنند .. البته دوربين H50 كفشك فلاش اكسترنال ندارد و بايد از ترفندهاي ديگري استفاده شود ...
با احترام
كاويان

سلام دوست من
واقعا باعث تاسف است .. اين بازار بي در و پيكر و بي صاحب نشان از فرهنگ پايين ما نيز دارد .... به نظر بنده يكي از دلايل مي تواند عدم حضور پررنگ اتحاديه صنف فروشندگان باشد ...
با احترام
كاويان

[quote=gholam14;3483636]

سلام دوست من
قيمت ها تغيير كرده اند و بزودي ليست قيمت هاي جديد را ارسال مي كنم ...

سلام دوست من
به جرات مي توانم خدمتتان عرض كنم كه كاسيوها معمولا قوي ترين حالت ماكرو را دارند ... من شخصا 3 سال پيش عكس ماكرويي با كاسيو گرفتم كه باعث حيرتم شد ... در طول اين 3 سال نيز هرچه از كاسيو شنيدم در مورد ماكروي قوي آن بود كه البته اينك S5 و SX10 روي دستش بلند شده اند ...
در كل كاسيو را پيشنهاد نمي كنيم چون بورس بازار نيست و بعدا در مورد گارانتي و تعميرات و ... دچار مشكل خواهيد شد با توجه به اين مساله كه پشتيباني ضعيفي در ايران دارد ...
با توجه به وضعيت ناپايدار و بي سامان بازار كشور، سعي كنيد دوربين هاي بورس بازار را خريداري نمائيد
با احترام
كاويان

سلام دوست من
اگر واقعا توان 1 ميليون را داريد به نظر بنده 1000D كنون و يا P60 نيكون و سري آلفاي سوني مانند A200 و A300 كه هر دو SLR هستند را خريداري كنيد و سپس لنز كيت را همانجا تعويض كرده و لنز قوي تري بخريد كه در حدود 1 ميليون برايتان تمام خواهد شد و بايد عرض كنم بجز حالت زوم تله و ماكروي بسيار قوي، شما كليه آپشن ها و امكانات ديگر را به مراتب بهتر و دقيق تر از دوربين هاي ديگر خواهيد داشت و لذت عكاسي را با تمام وجود احساس خواهيد كرد ... مساله عكاسي Indoor يكي از پردغدغه ترين مسائل روز مي باشد كه با SLR ها اين مشكل را نخواهيد داشت و تا ايزوي 800 به راحتي و با كمترين نويز مي توانيد عكاسي كنيد ... ضمن اينكه ظاهر شكيل و كلاسيك اين نوع دوربين ها هر بيننده اي را شيفته خود مي كند ....
با احترام
كاويان

سلام جناب فتح الهي
مي بينم كه در حال حركت به سوي كاسيو هستيد ... به هيچ عنوان پيشنهاد نمي شود ....
سعي كنيد از دوربين هاي بورس بازار استفاده كنيد تا پس از خريد پشيمان نشويد ...

سلام دوست من
با تائيد سخن شما بايد عرض كنم يك سري ضعف ها نيز در H50 ديده مي شود كه بايد خريدار را از آن مطلع كرد از جمله عدم وجود كفشك فلاش اكسترنال، ضعيف مد عكاسي ورزشي در حالت Indoor (نويز بالا) و عدم وجود آپشن هاي كامل وايت بالانس و Metering Mode (نورپردازي) و LCD بزرگ 3 اينچي ...
اما برتري هاي H50 نيز بر اكثر دوربين هاي هم رده انكارناپذير است ....
بزودي مقايسه جامعي بين H50 و SX10 خواهيم داشت و توجه عزيزان را به اين مساله جلب مي نمايم ...
با احترام
كاويان

سلام دوست من
محافظ لنز چيز زياد مهمي نيست بشرطي كه از لنز خود بخوبي محافظت كنيد و اين منوط به اين است كه دوربين را دست كسي ندهيد (حتي شما دوست عزيز) :31:
براي تميز كردن لنز از پارچه هاي ابريشمي عينك بايد استفاده كنيد (از عينك فروشي ها بخريد)
بهترين PDF ها، همان PDF راهنماي دوربين هاست كه مي توانيد از سايت كنون يا نيكون دانلود كنيد
براي عكاسي از سوژه هاي سريع در نور كم بايد ايزو را نيز همراه سرعت شاتر بالا ببريد و سعي كنيد از فلاش استفاده نكنيد
با احترام
كاويان

سلام جناب كاويان عزيز
به حكم كارم يكم هواي شدم اما اين دوربين كاسيو هم گفتن و نوشتن كه سرعت فيلم برداريش به 1000 فريم در ثانيه مي رسه برام جالب بود اما خوب كه تحقيق كردم چندان جالب نبود
باز برگشتم سر فوجي
چند تا سوال داشتم
1- باطري و شارژر از چه ماركي و با چه خصوصياتي بگيرم (NIMH)
2- مموري كارد مارك و حجم

با تشكر

mh.attari
11-02-2009, 14:04
از یکی از دوستان که 1000d کنون رو معرفی کرده بود ممنونم ولی بازم اگه از دوستان کسی هست که پیشنهاد دیگه ای داره لطف کنه بگه چون من یخورده بی تجربه ام در این مورد ؟
یه سوال دیگه هم دارم واون اینکه من زمان خریدن دوربین باید به چه چیز هاییش توجه کنم وچه وسایل جانبی ای رو بهتر باهاش بخرم بازم ازتون ممنونم

milad198665
11-02-2009, 16:02
دوست عزيز لينك باز نميشه.اينجا آپلود كن.

چرا من خودم الان دیدم مشگلی نداشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوباره امتحان کن

milad198665
11-02-2009, 16:04
چرا من خودم الان دیدم مشگلی نداشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوباره امتحان کن
فقط این [/URL از دو طرفش پاک کن بعد از ht تا jpg رو کپی کن تو یه صفحه جدا باز کن

unforgiven2009
11-02-2009, 17:20
دوست عزیز ------------- و tinypic.com برای یک سری ISP ها ف ی ل ت ر است سعی کنید از این آپلود سنتر استفاده نکنید.

milad198665
11-02-2009, 18:12
دوست عزیز ------------- و tinypic.com برای یک سری isp ها ف ی ل ت ر است سعی کنید از این آپلود سنتر استفاده نکنید.
شما لطف کنید یک اپلود سنتر دیگه معرفی کنید که من اونجا بذارم

unforgiven2009
11-02-2009, 18:53
شما لطف کنید یک اپلود سنتر دیگه معرفی کنید که من اونجا بذارم
با یک سرچ ساده کلی آپود سنتر پیدا می کنی. یا بگردید داخل همین سایت ببینید دوستان عکساشونو که سالم مونده کجا آپ کردن
من از این استفاده می کنم

ebi66_boukan
11-02-2009, 19:31
باز برگشتم سر فوجي
چند تا سوال داشتم
2- مموري كارد مارك و حجم

با تشكر [/quote]

باطري سوني مدلBCG-34HRMF با قيمت 38 تومن و 4 باطري 2700ميلي آمپربا قابليت رفرش و داشتن LCD يكي از بهترين گزينه هاست.رم هم من 4 گيگ كينگستون با قيمت 14 تومن گرفتم.اما اگه فوجي ميخواي بگيري 8 گيگ سان ديسك با قيمت 25 تومن خوبه.ولي اگه2 تا 4 گيگ مجزا باشه بهتره.چون بالاخره امكان اين هست كه بسوزه و اگه خداي نكرده سوخت بزار همش نپره.ضمنا مجزا بودن فيلم و عكس بعضي اوقات خوبه و بهتر ميتونه هنگام دسته بندي كمكت كنه.ضمنا اگه بوكان خريدي از نمايندگي ايران رهجو(سهيل سيستم)بگير چون اصل بودنش مطمئنه.

musketeer
11-02-2009, 20:41
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان پی سی وردی

قصد خرید یک دوربین عکاسی دیجیتال تا سقف 300 هزار تومن رو داشتم، و تصمیم گرفتم از شما دوستان عزیز کمک بگیرم.

با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unforgiven2009
11-02-2009, 21:48
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان پی سی وردی

قصد خرید یک دوربین عکاسی دیجیتال تا سقف 300 هزار تومن رو داشتم، و تصمیم گرفتم از شما دوستان عزیز کمک بگیرم.

با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزیز , یک نگاهی به این دوربین بندازید مشخصات خوبی دارد.

قیمتش هم حدودای 300 تا 330 می باشد.

danger9597
11-02-2009, 21:55
سلام به همه آقا من تو حالت s سرهت شاتر رو که می برم بالا مثلا 4000 تصویر کاملا سیاه میشه و حتما باید فلاش بزنه ولی من بدون فلش میخواستم عکس بگیرم
راستی چرا به محض اینکه فلاش رو فعال میکنم تصویر روشن میشه؟
اینم لینک یکی از عکس های من با فکوس مرکزی با اچ50

danger9597
11-02-2009, 22:06

اینم 4 تا عکس نه چندان جالب و غیر حرفه ای
البته بیشتر واسه تست فکوس و زوم بود
ولی خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

mahsai
11-02-2009, 22:13
سلام به همه آقا من تو حالت s سرهت شاتر رو که می برم بالا مثلا 4000 تصویر کاملا سیاه میشه و حتما باید فلاش بزنه ولی من بدون فلش میخواستم عکس بگیرم
راستی چرا به محض اینکه فلاش رو فعال میکنم تصویر روشن میشه؟
اینم لینک یکی از عکس های من با فکوس مرکزی با اچ50

خب هنگامی که سرعت شاتر رو میبرید بالا مدت نور دهی کم میشه و دیافراگم باید کاملا باز باشه اما باز هم نور کافی برای عکس گرفتن نیست.خب برای اینکه تو سرعتهای بالا عکس بگیرید یا باید تو روز و نور زیاد افتاب ظهر تابستون باشه یا اینکه دهانه لنز دوربین بزرگ باشه.اگه توجه کرده باشید تمام دوربینهایی که داخل استادیوم فوتبال استفاده میشن همه لنزهای بزرگ دارن که تو سرعت بالا دیافراگم بتونه اون نور لازم رو بهشون بده.
در مورد فلاش هم این طبیعیه.

mh.attari
11-02-2009, 22:32
از یکی از دوستان که 1000d کنون رو معرفی کرده بود ممنونم ولی بازم اگه از دوستان کسی هست که پیشنهاد دیگه ای داره لطف کنه بگه چون من یخورده بی تجربه ام در این مورد ؟
یه سوال دیگه هم دارم واون اینکه من زمان خریدن دوربین باید به چه چیز هاییش توجه کنم وچه وسایل جانبی ای رو بهتر باهاش بخرم بازم ازتون ممنونم
سلام دوستان لطف کنید در باره ی 450d و 400d و 1000d وsx10 هم نظرتون رو بگید لطفا سریعتر کمکم کنید چون خیلی گیج شدم دیگه اگه از دوستا کسی باشه که ایمیلش رو هم واسم بگه تا بتونم یه چند تا سوال رو ازش بپرسم و یه جورایی کمکم کنه هم ممنون میشم (بابا راستش من تازهگیا یه لپ تاپ خریدم والا به خدا انقدر سخت نبود لطفا کمکم کنید )دوستان اگه پیشنهادی هم دارید لطف کنید بگید (اصلا بگید چی بخرم که خوب باشه برم بخرم راحت شم بابااااااااااااا)(این فروشنده هاهم که دیگه هیچی یکیشون میگه sx10 یکیشون میگه 450 d جالبم اینکه هیچ کدوم استدلالی برای خدشون ندارن)
ملاک های بنده هم ایناس کیفیت /کارایی وبه طور کلی دیگه تا 10 سال اینده به دوربین نیاز نداشته باشم

بازم ازتون ممنون:41::41:

mohamad_beauty
11-02-2009, 22:35
خیلی خلاصه بگید
ixus 85 بگیرم یا ixus90

milad198665
11-02-2009, 22:51
اینم لینک جدید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

danger9597
11-02-2009, 23:14
خیلی خلاصه بگید
ixus 85 بگیرم یا ixus90
به نظر من 90 آخه انتخاب خودم بود:5::20:
ولی اچ50 یه چیز دیگست:31::31::31:

mehdi_08
12-02-2009, 01:16
سلام به اساتید محترم
بین a590 و a1000 از کانن به جز تفاوت پیکسل و اندازه lcd چه مشخصاتی از اونا با هم متفاوته؟

ebi66_boukan
12-02-2009, 09:39

اینم 4 تا عکس نه چندان جالب و غیر حرفه ای
البته بیشتر واسه تست فکوس و زوم بود
ولی خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

عكس هاي جالبيه.عكس آخريه ايزوي چنده؟؟؟؟؟

danger9597
12-02-2009, 09:44
سلام به اساتید محترم
بین a590 و a1000 از کانن به جز تفاوت پیکسل و اندازه lcd چه مشخصاتی از اونا با هم متفاوته؟
a1000 فکوسش 50 سانت اون 45
a590 فکوس دستی داره اون نداره
a1000 ماکروش 3 سانتی متری اون 5 سانتی متری
a1000 بردش 5 متر اون 4.5
سرعت شاتر هم تقریبا یکسانه

parasto2
12-02-2009, 09:55
لطفايك slr كه فول فريم باشه وliveview داشته باشه و حداقل 12مگا پيكسل باشه ولنز همراهش هم به نسبت كيفيت خوبي داشته باشه معرفي كنيد قيمتش هم زير 1500 باشه
يا حق

danger9597
12-02-2009, 09:59
عكس هاي جالبيه.عكس آخريه ايزوي چنده؟؟؟؟؟
انگشتره؟
اگه منظورت انگشترست 200 هست
اینم یکی دیگه ایزو 100 و استفاده از ف ی ل ت ر سبز در دوربین:8::8::8:

mehdi_08
12-02-2009, 10:43
a1000 فکوسش 50 سانت اون 45
a590 فکوس دستی داره اون نداره
a1000 ماکروش 3 سانتی متری اون 5 سانتی متری
a1000 بردش 5 متر اون 4.5
سرعت شاتر هم تقریبا یکسانه
خیلی ممنون از جوابت
بین w120 با A590 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ برا کارای خانگی

danger9597
12-02-2009, 10:56
خیلی ممنون از جوابت
بین w120 با a590 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ برا کارای خانگی
a590 فکوس دستی داره و یه چند تا آپشن بیشتر و توی بقیه چیزا هم یه سر و گردن از w120 بالاتره:10:

danger9597
12-02-2009, 10:59
دوستان هر نمونه عکسی از h50 میخواین بگین تا بگیرم و قرار بدم

:11:

lofa
12-02-2009, 11:41
باز برگشتم سر فوجي
چند تا سوال داشتم
2- مموري كارد مارك و حجم

با تشكر

باطري سوني مدلBCG-34HRMF با قيمت 38 تومن و 4 باطري 2700ميلي آمپربا قابليت رفرش و داشتن LCD يكي از بهترين گزينه هاست.رم هم من 4 گيگ كينگستون با قيمت 14 تومن گرفتم.اما اگه فوجي ميخواي بگيري 8 گيگ سان ديسك با قيمت 25 تومن خوبه.ولي اگه2 تا 4 گيگ مجزا باشه بهتره.چون بالاخره امكان اين هست كه بسوزه و اگه خداي نكرده سوخت بزار همش نپره.ضمنا مجزا بودن فيلم و عكس بعضي اوقات خوبه و بهتر ميتونه هنگام دسته بندي كمكت كنه.ضمنا اگه بوكان خريدي از نمايندگي ايران رهجو(سهيل سيستم)بگير چون اصل بودنش مطمئنه.[/quote]

با سلام جناب فتاحي عزيز
1- احتمالا تو هفته آينده ميرم تهران اونجا مي خوام بگيرم سهيل سيستم چند بار تا حالا ازاش كه خريد كردم يكم گرون مي گه
2- راستي رم سوني اريكسون مموري استيك دو پرو مثل مال k750 به درد دوربين مي خوره مخصوصا اين s200hd يا نه چون چندتا اضاف خونه دارم
3- مي گن كينگستون رمهاش ديگه اصل نيستن به همين دليل هم زياد قابل اطمينان نيستن
4-خود فوجي هم مه گه رم مي سازه من يه سي دي پلير براي ماشين دادشم گرفتم يه رم 2 گيگ توشيبا همراهش بود توشيبا رمهاش چطورن
كلا مي تونيد يكم در مورد رمها توضيح بديد
با سپاس

danger9597
12-02-2009, 12:24
سلام بچه ها این عکس رو چه جوری گرفتن؟

اتفاقا با اچ50 هم گرفته شده اگه میدونید به منم بگین تا برم یکی بگیرم:31::8: خیلی با حاله[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_civil
12-02-2009, 12:30
این رمی که خود سونی سنتر میده اصله ؟

danger9597
12-02-2009, 12:42
این رمی که خود سونی سنتر میده اصله ؟
به گفته خودش اصله ولی من از سونی سنتر شیراز خریدم اصلا خشاب نداره
فقط اونو از کاور پلاستیکیش درآورد گذاشت تو دوربینم یه بار هم یکی از عکسام که با دیافراگم لبخند گرفتم خطای فایل داد
اگه کسی میدونه راه تشخیصش مموری اصل از تقلبی چیه به ما هم بگه
کسی درباره عکسام نظری نداره؟:21:

lofa
12-02-2009, 13:05
فقط اونو از کاور پلاستیکیش درآورد گذاشت تو دوربینم یه بار هم یکی از عکسام که با دیافراگم لبخند گرفتم خطای فایل داد
عكساتون ديدم جالب بود
اما مهم اينه كه تو چاپ چه طور در ميان
بهتره يكي دوتاشون چاپ كنيد ببينيد چه طورن
من عكساي كه از h50 ديده بودم عكساي تاري بودن ولي مال شما روشنه

unforgiven2009
12-02-2009, 13:38
سلام دوست عزیز با تشکر از ارسال عکسها به این لینک یک سری بزنید

ebi66_boukan
12-02-2009, 13:46
انگشتره؟
اگه منظورت انگشترست 200 هست
اینم یکی دیگه ایزو 100 و استفاده از ف ی ل ت ر سبز در دوربین:8::8::8:

عكس هاش كيفيت خيلي خوبي داره.اگه ميتوني عكس ايزوي 400 و 800 بزار.ممنون

danger9597
12-02-2009, 13:56

اینم عکس با ایزو های 3200 1600 800 و 400 البته یادم نیست فکر کنم یکیشون رو ف ی ل ت ر وارم (گرم) باشه
روی همه فکوس مرکزی کردم فکر کنم

danger9597
12-02-2009, 13:57
اینجا هم عکس های بیشتری گذاشتم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم

danger9597
12-02-2009, 14:01
راستی یکی از عکس ها رو که تو محیط indor گرفتم و یه عکس دسته جمعی بود و بدون فلش و با ایزو 400 گرفتم رو تو سایز آ4 چاپ کردم کیفیت بسار بالایی داره واقعا از خریدش راضیم تو ایزو بالا اگه دستم لرزش نداشته باشه یا رو 3پایه باشه نویز کمی داره و عکس هام خیلی خوش آب و رنگ هستن

ebi66_boukan
12-02-2009, 14:17
p>
</p>
<p>&nbsp;</p>
.</p>

سلام.سهيل سيستم قيمت هاش خوبه و در ضمن نسبت به اصل بودنش مطمئنه.چون الان جنش تقلب تو بازار خيلي زياده.اگه مواظب نباشي جنس تقلب رو به همون اصل بهت ميفروشن.3-4 تومن گرونتر بخري ولي اصل باشه بهتر از اينه كه 3-4 تومن پايين تر بخري اما تقلبي باشه.درسته؟؟؟؟در مورد رم الان بهترين مارك بازار سان ديسك ايكستريم 3هست كه سرعت خيلي خوبي داره و بهترينه تو بازار البته قيمتشم بالاتره(حرفه اي ها بيشتر سان ديسك ميگيرن).اما مدل ترنست هم رم هاي خوب و ارزوني داره به طوري كه شنيدم 4 گيگ ترنست 8500 تومان شده كه خيلي خوبه.ترنست هم ماركيه كه جوابشو پس داده و عاليه.رم توشيبا هم جزو رم هاي خوبه بازاره.راستش من يه رم 4 و 2گيگ كينگستون گرفتم .(ميدونم تقلبيه ولي تا الان كه مثل تانك كار كرده خصوصا با اين حجم فيلمبرداري فوجي واقعا خوب كار كرده).ولي اگه قيمت سان ديسك 8 گيگ زير 20 تومن بشه يه دونه از اونم ميخرم يدك داشته باشم.
دوربين فوجي رم SD ميخوره.اگه بتوني convertor پيدا كني ميتوني از رم هاي اضافي تو خونه هم استفاده بكني كه بعيد ميدونم گير بياري.راستش رم اينقدر ارزون شده كه نيازي نيست اين كارو بكني.يه دو تا 4 گيگ بخر هر ماركي كه دوست داري كارتو راه ميندازه نيازي هم به اين همه رمهاي با حجم پايين نيست كه تعداد رم هات زياد بشه و 100 البته دردسر بيشتر ايجاد بكنه.

اينم بهترين رم ها:

danger9597
12-02-2009, 14:23
اینم یکی دیگه

ebi66_boukan
12-02-2009, 14:25
راستی یکی از عکس ها رو که تو محیط indor گرفتم و یه عکس دسته جمعی بود و بدون فلش و با ایزو 400 گرفتم رو تو سایز آ4 چاپ کردم کیفیت بسار بالایی داره واقعا از خریدش راضیم تو ایزو بالا اگه دستم لرزش نداشته باشه یا رو 3پایه باشه نویز کمی داره و عکس هام خیلی خوش آب و رنگ هستن

كيفيت يك عكس در ايزوي بالا و مقدار نويز اون فقط در نور كم مشخص ميشه.اگه تونستي در حالت Auto و در حالت نور كم عكس بگير تا ببينيم در نور كم (ايزوي بالا)عكسهش چطوره.چون در نور كافي ايزوي پايين هم جواب ميده چه برسه به ايزوي بالا.مرسي

unforgiven2009
12-02-2009, 14:26

اینم عکس با ایزو های 3200 1600 800 و 400 البته یادم نیست فکر کنم یکیشون رو ف ی ل ت ر وارم (گرم) باشه
روی همه فکوس مرکزی کردم فکر کنم
دوست عزیز امکان دارد ذکر کنید در چه مودی عکس می گیرید و می توانید exif عکس ها را هم قرار دهید؟

danger9597
12-02-2009, 14:31
دوست عزیز امکان دارد ذکر کنید در چه مودی عکس می گیرید و می توانید exif عکس ها را هم قرار دهید؟
این ها رو تو مود p
بابا exif عکس ها تو summary هست
دیگه خودتون زحمت exif رو بکشید دیگه:11:
تنکس:20:

lofa
12-02-2009, 15:10
جناب فتاحي اگه امكان داره شما هم چند تا از عكسهاي خودتونو بدون دستكاري آپلود كنيد
اگه تونستيد يه فيلم هم با اون بگيريد تا بتونم يه مقايسه داشته باشم
با سپاس

unforgiven2009
12-02-2009, 15:24
این ها رو تو مود p
بابا exif عکس ها تو summary هست
دیگه خودتون زحمت exif رو بکشید دیگه:11:
تنکس:20:
exif رو دیدم فقط بنظرم نویز عکسها یک مقدار زیاده اونم به خاطر iso بالا ست که تو این دوربین های این رده طبیعی است. من در محیط indoor بیشتر با M عکس می گیرم و نتایج بهتری به دست می یاد.

Panasonic Lumix DMC-FZ28

danger9597
12-02-2009, 15:39
خیلی خوبه
اینو با 3 پایه گرفتین؟
تو چه حالتی؟
اینم یکی تو محیط ایندور با زوم 15 از یه گل ممصنوعی با نور کم با ایزو 400

danger9597
12-02-2009, 16:04
اوه اوه چه رقابتی بین H50 و FZ28
بفرمایید اینم 6 تا عکس دیگه
:31::31::5:

unforgiven2009
12-02-2009, 16:29
خیلی خوبه
اینو با 3 پایه گرفتین؟
تو چه حالتی؟
اینم یکی تو محیط ایندور با زوم 15 از یه گل ممصنوعی با نور کم با ایزو 400

عکس قبلی بدون 3 پایه در محیط out door در حالت ماکرو با زوم ×4
این عکسو بدون 3 پایه در حالت ماکرو با زوم ×18 و ایزو 400 در محیط indoor (چراغ ها خاموشن ویک نور ملایم از سمت راست از پنجره به سوژه می تابد)

Panasonic Lumix DMC-FZ28

فقط دوست عزیز دوربین شما یک نمودار هیستوگرام داره که از روی آن می توانی مقدار روشنای و تاریکی محیط را تشخیص بدی وکمک بسزایی در تنظیم نور عکس میکنه.پیشنهاد می کنم مقاله زیر که در رابطه با همین موضوع است را مطالعه کنی.

unforgiven2009
12-02-2009, 16:39
اوه اوه چه رقابتی بین h50 و fz28
بفرمایید اینم 6 تا عکس دیگه
:31::31::5:

عکس ها خیلی خوبن فقط اگه بتونی نور عکسو تنظیم کنی بهتر می شن فقط در فواصل نزدیک از چه مدی استفاده می کنید؟ چون این چنتای اخر یکمی تار افتاده بودن.

danger9597
12-02-2009, 17:00
عکس ها خیلی خوبن فقط اگه بتونی نور عکسو تنظیم کنی بهتر می شن فقط در فواصل نزدیک از چه مدی استفاده می کنید؟ چون این چنتای اخر یکمی تار افتاده بودن.
از مود p این مود ماکرو شما تو مال ما میشه چی؟
عکسای شما نور بهتری دارن و خیلی شفاف هستن
من خیلی حرفه ای نیستم خلاصه خودتون ببخشید

ebi66_boukan
12-02-2009, 17:12
جناب فتاحي اگه امكان داره شما هم چند تا از عكسهاي خودتونو بدون دستكاري آپلود كنيد
اگه تونستيد يه فيلم هم با اون بگيريد تا بتونم يه مقايسه داشته باشم
با سپاس

سلام.خيلي دوست داشتم عكس و فيلم بزارم اما با اين سرعت اينترنت گذاشتن يه عكس 4 مگابايتي هم بيشتر از 1 ساعت طول ميكشه.اينترنت من با نفت كار ميكنه.بخوام 10 ثانيه فيلم بزارم بايد يه 24 ساعتي رو نت باشم تا آپلود كنم تازه اگه قطع نشه.

unforgiven2009
12-02-2009, 17:58
از مود p این مود ماکرو شما تو مال ما میشه چی؟
عکسای شما نور بهتری دارن و خیلی شفاف هستن
من خیلی حرفه ای نیستم خلاصه خودتون ببخشید
دوربین شما هم مود ماکرو داره مود (معمولا یک ایکون به شکل گل است ).ماکرو یک مود مجزاست برای گرفتن عکس از سوژه ای نزدیک.(به دفترچه دوربین مراجعه کنید) دوربین شما هم اگر به تنظیماتش آشنا بشید عکسای خوبی می گیره .

danger9597
12-02-2009, 18:36
دوربین شما هم مود ماکرو داره مود (معمولا یک ایکون به شکل گل است ).ماکرو یک مود مجزاست برای گرفتن عکس از سوژه ای نزدیک.(به دفترچه دوربین مراجعه کنید) دوربین شما هم اگر به تنظیماتش آشنا بشید عکسای خوبی می گیره .
آره اینو میدونم میخواستم بدونم تو مود m p s A یا آتو بودین؟

mh.attari
12-02-2009, 19:23
سلام دوستان لطف کنید در باره ی 450d و 400d و 1000d وsx10 هم نظرتون رو بگید لطفا سریعتر کمکم کنید چون خیلی گیج شدم دیگه اگه از دوستا کسی باشه که ایمیلش رو هم واسم بگه تا بتونم یه چند تا سوال رو ازش بپرسم و یه جورایی کمکم کنه هم ممنون میشم (بابا راستش من تازهگیا یه لپ تاپ خریدم والا به خدا انقدر سخت نبود لطفا کمکم کنید )دوستان اگه پیشنهادی هم دارید لطف کنید بگید (اصلا بگید چی بخرم که خوب باشه برم بخرم راحت شم بابااااااااااااا)(این فروشنده هاهم که دیگه هیچی یکیشون میگه sx10 یکیشون میگه 450 d جالبم اینکه هیچ کدوم استدلالی برای خدشون ندارن)
ملاک های بنده هم ایناس کیفیت /کارایی وبه طور کلی دیگه تا 10 سال اینده به دوربین نیاز نداشته باشم

بازم ازتون ممنون:41::41:

اگر از دوستان کسی نیست جوابه ما رو بده بریم جای دیگه ای سوالمون رو مطرح کنیم اخه من عجله دارم:13:

unforgiven2009
12-02-2009, 21:09
آره اینو میدونم میخواستم بدونم تو مود m p s A یا آتو بودین؟
دوست عزیز ماکرو مانند m p s A یک مد مجزا است.

فقط سه پایه نداشتم نتونسم کادر بندی درستی انجام بدم ( دوربین را در شرایت سخت روی سکو قرار دادم) قسمتهای تیره مایل به رنگ سبز است.که این مورد رو قبلا در نمومه عکس های این دوربین دیده بودم.

lofa
12-02-2009, 21:57
سلام.خيلي دوست داشتم عكس و فيلم بزارم اما با اين سرعت اينترنت گذاشتن يه عكس 4 مگابايتي هم بيشتر از 1 ساعت طول ميكشه.اينترنت من با نفت كار ميكنه.بخوام 10 ثانيه فيلم بزارم بايد يه 24 ساعتي رو نت باشم تا آپلود كنم تازه اگه قطع نشه.
متاسفانه اين يكي از بزرگترين مشكلات ما است چون با اين سرعت اينترنت بيشتر عمرمون بي خود تلف مي شه
به غير از اون شارژر چيز ديگه اي هست مدل ديگه اي ؟
امروز با آهونگار تماس گرفتم گفتن هنوز S2000hd براشون نيومده
نمي دونم بعد از اون چه گزينه اي داشته باشم
SX10 يا H50 يا FZ28 ؟؟؟؟

danger9597
12-02-2009, 22:17
پس ماکرو یه مود جداست
درسته
راستی به نظر من fz28 و h50 در یه سطح هستن مهم عکاس هست
امروز تاپیک خیلی سوت و کور بود یا فعالیت من خیلی بالا رفته بود
اگه میشه یکم به زبون ساده درباره هیستوگرام و نفعش واسه یه عکاس توضیح بدین
لطفا عکسای اچ50 من رو یه بررسی کنید
عکسای fz28 دوستمون که عالی بود

milad198665
12-02-2009, 22:33
پس ماکرو یه مود جداست
درسته
راستی به نظر من fz28 و h50 در یه سطح هستن مهم عکاس هست
امروز تاپیک خیلی سوت و کور بود یا فعالیت من خیلی بالا رفته بود
اگه میشه یکم به زبون ساده درباره هیستوگرام و نفعش واسه یه عکاس توضیح بدین
لطفا عکسای اچ50 من رو یه بررسی کنید
عکسای fz28 دوستمون که عالی بود
ولی به نظر من عکس های fz28 حالت طبیعی تری دارن نسبت به h50
h50 یه کم رنگارو دستکاری میکنه انگار و متفاوت با واقعیته.شاید واسه روتوش خودکارشه

safarimr
12-02-2009, 23:16
با توجه به اینکه sx10 تقریبا 70 تومانی افزایش قیمت داشته و حدود 420 است و ممکن است تغییر نکند ایا ارزش دارد بجای آن canon g9 را انتخاب کرد که قدیمی تر است و افت قیمت کرده است. قیمت آن 435 است که 15 هزار تومان گرانتر است و 100 هزار ارزانتر از g10 است
ممنون می شوم راهنمایی کنید:11:

danger9597
12-02-2009, 23:21
ولی به نظر من عکس های fz28 حالت طبیعی تری دارن نسبت به h50
h50 یه کم رنگارو دستکاری میکنه انگار و متفاوت با واقعیته.شاید واسه روتوش خودکارشه
آره ولی h50 5 یا 6 حالت رنگ ذاره سیاه و سفید، قرمز و قهوه ای،پر رنگ،عادی،واقعی
که پررنگ همون رتوش شده بهت میده و واقعی عکس ها رنگ طبیعی دارن

ebi66_boukan
12-02-2009, 23:27
متاسفانه اين يكي از بزرگترين مشكلات ما است چون با اين سرعت اينترنت بيشتر عمرمون بي خود تلف مي شه
به غير از اون شارژر چيز ديگه اي هست مدل ديگه اي ؟
امروز با آهونگار تماس گرفتم گفتن هنوز S2000hd براشون نيومده
نمي دونم بعد از اون چه گزينه اي داشته باشم
SX10 يا H50 يا FZ28 ؟؟؟؟

و اما پست 200 من......../براي خريد باطري پيشنهاد ميكنم به سايت عكاسي مراجعه بكني.براي Slr-like هم در حال حاضر همين گزينه هايي كه گفتي هستن و همشون هم خوبن.در واقع بهترين گزينه ها همينا هستن.

ebi66_boukan
12-02-2009, 23:32
اگر از دوستان کسی نیست جوابه ما رو بده بریم جای دیگه ای سوالمون رو مطرح کنیم اخه من عجله دارم:13:

سلام دوست عزيز.در مورد خريد دوربين هاي SLR چون تو جمع ما كسي نداره .هر چي بگيم از خودمون گفتيم.در واقع اين نوع دوربين مشكلات ودنياي خودشونو دارن.پيشنهاد ميكنم به سايت زير برو.مطمئنم اونجا جواب خوبي ميگيري.براي تك تك مدل هايي كه گفتي به طور كامل بحث شده و حتي مقايسه شده.حتما سر بزن

danger9597
12-02-2009, 23:41
دوست عزیز ماکرو مانند m p s A یک مد مجزا است.

فقط سه پایه نداشتم نتونسم کادر بندی درستی انجام بدم ( دوربین را در شرایت سخت روی سکو قرار دادم) قسمتهای تیره مایل به رنگ سبز است.که این مورد رو قبلا در نمومه عکس های این دوربین دیده بودم.
دوست خوبم این ته رنگ رو میشه از بین برد
بفرمایید

unforgiven2009
12-02-2009, 23:55
دوست خوبم این ته رنگ رو میشه از بین برد
بفرمایید
بله با نرم افزار خیلی راحت این مشکل حل می شه ولی می خواهم با تنظیمات دوربین این مورد را برطرف کنم

ebi66_boukan
13-02-2009, 00:04
با توجه به اینکه sx10 تقریبا 70 تومانی افزایش قیمت داشته و حدود 420 است و ممکن است تغییر نکند ایا ارزش دارد بجای آن canon g9 را انتخاب کرد که قدیمی تر است و افت قیمت کرده است. قیمت آن 435 است که 15 هزار تومان گرانتر است و 100 هزار ارزانتر از g10 است
ممنون می شوم راهنمایی کنید:11:

سري G كانن هميشه جزو سري گرانقيمت و خاص كانن بوده و قيمت و امكاناتشون متناسب نيست.من شخصا SX10 رو ميپسندم.چون كيفيت عكس هاشون تفاوت چنداني نداره و در ضمن زوم 20 برابر SX10 رو اصلا فراموش نكن كه خيلي جاها به درد ميخوره.اگه Sx10 افزايش قيمت پيدا نميكرد بهترين گزينه ميتونست باشه.هر چند با اين قيمت هم عاليه.راستش در اصل مقايسه ي اين دو مناسب نيست.چون مربوط به يك رده نيستن ولي هر دو تنظيمات گسترده ي عكاسي هم دارن(خصوصا G9).نظر شخصيه من Sx10 هست.

vahid_civil
13-02-2009, 18:47
یه سوال ناشیانه میپرسم خواهشا نخندین !

یه دوربین مثل اچ 50 سونی که 350 تومنه . با یه دوربین جیبی سونی مثل دبلیو 120 که 150 تومنه در چه چیزایی برای یه کاربر خونگی که قصد چاپ و پرینت عکس رو نداره تفاوت داره ؟
یعنی مثلا تفاوتشون مثل تفاوت یه گوشی موبایل با دوربین vga هست با یه گوشی با دوربین 2 مگاپیکسل ؟

یعنی میترسم 120 رو بخرم و بعدها پشیمون بشم که چرا اون مدل بهتر رو نخریدم!
من از عکاسی سر در نمیارم. نهایت دوربینی که دم دستم بوده دوربین 2 مگاپیکسلیه موبایل پی 990 ام بوده !
( البته 2 روز هم دبلیو 120 امتحان کردم!) واسه همین برای یه آأم مبتدی توضیح بدین خواهشا .
چون احتمالا تو این هفته 120 رو میخرم.
ممنون

Excel-VB
13-02-2009, 19:23
سلام دوستان
می خواهیم یک قرار حضوری داشته باشیم ...
هم فال است و هم تماشا ...
جهت آشنایی نزدیک با عزیزان و همچنین بررسی دقیق دوربین ها ...
از کلیه دوستانی که تمایل دارند در قرار حضوری که بزودی برگزار می شود، حضور به هم رسانند تقاضا می شود درخواست خود را جهت ثبت و پیگیری های بعدی بصورت شخصی به بنده ارسال نمایند تا در پایان هر روز اسامی در اختیار عموم قرار گیرد ...
از کلیه دوستانی که تاکنون موفق به خرید دوربین نشده اند تقاضا می شود هرچه سریعتر خرید خود را انجام دهند تا 1) گرفتار گرانی نزدیک عید نشوند 2) بتوانند در قرار حضور بهم رسانند ...
دوستان عزیز اگر سه پایه هم داشته باشند می توانیم از یک صحنه (که همان عکس دست جمعی خودمان می باشد) عکس بگیریم و عکس ها را روی سایت آپلود کنیم تا هم از قرارمان لذت ببریم و هم سایر دوستان بتوانند مقایسه خوبی در مورد عملکرد دوربین ها داشته باشند ...
منتظر شما هستیم ...
لطفا روی نام بنده در سمت راست و بالای پست کلیک کرده و از منوی Pop up ای که باز می شود گزینه ارسال ایمیل شخصی را انتخاب کنید و نام و آیدی و نام دوربین خود را قید کنید ...
اما در مورد زمان برگزاری منتظر نظر کلیه عزیزان هستیم ... به نظر بنده آخرین جمعه قبل از سال نو، بسیار مناسب است ...
با احترام
کاویان

unforgiven2009
13-02-2009, 21:01

mohamad_beauty
13-02-2009, 21:21
سلام دوست عزیز
من حدود 200 هزار تومان پول دارم و میخوام که ixus90 بگیرم برای کاربری خانوادگی و زوم هم برام مهم نیست
به نظر شما انتخاب خوبیه
ایا انتخاب بهتری هم هست؟

mohamad_beauty
13-02-2009, 21:39
اگه کسی این مدل رو دست دومش رو سراغ داره بگه

lofa
13-02-2009, 21:58
جناب كاويان سلام
احتمالا دوربينها از كي سروع به گران شدن مي كنند ؟

ebi66_boukan
13-02-2009, 22:02
یه سوال ناشیانه میپرسم خواهشا نخندین !

یه دوربین مثل اچ 50 سونی که 350 تومنه . با یه دوربین جیبی سونی مثل دبلیو 120 که 150 تومنه در چه چیزایی برای یه کاربر خونگی که قصد چاپ و پرینت عکس رو نداره تفاوت داره ؟
یعنی مثلا تفاوتشون مثل تفاوت یه گوشی موبایل با دوربین vga هست با یه گوشی با دوربین 2 مگاپیکسل ؟

یعنی میترسم 120 رو بخرم و بعدها پشیمون بشم که چرا اون مدل بهتر رو نخریدم!
من از عکاسی سر در نمیارم. نهایت دوربینی که دم دستم بوده دوربین 2 مگاپیکسلیه موبایل پی 990 ام بوده !
( البته 2 روز هم دبلیو 120 امتحان کردم!) واسه همین برای یه آأم مبتدی توضیح بدین خواهشا .
چون احتمالا تو این هفته 120 رو میخرم.
ممنون

سلام.ببينيد تفاوت موجود بين اين دو سري در امكاناتيه كه ارائه ميدن.براي مثال زوم بالاتر.انواع تنظيمات دستي.فلاش نسبتا قوي ترو...... كه خيلي جاها به درد ميخوره و دوربين هايي مثلw120 از اون امكانات بهره ي كمتري دارن.براي مثال خود من مثل شما بودم ولي بعد از اندكي تحقيق متوجه شدم چون من زياد اهل طبيعت هستم پس براي عكاسي حتما بايد دوربيني بگيرم كه زوم 12 به بالا داره.شما بايد نوع نيازتونو مشخص كنيد.اگه فقط عكاسيه اون و شايد يه دوربين پايين تر هم جواب بده اما مهم كيفيتي و امكاناتيه كه ارائه ميدن.پس نوع خواستتونو از عكاسي مشخص كنيد.

panther99
13-02-2009, 22:09
دوستان یه دوربین کامپکت تو رنج قیمت 180 تا 210 تومن معرفی کنید با مشخصات . میخوام یه مقایسه داشته باشم که توش یکی از دوربینها حتما سونی باشه .
برام قیمتش مهمه ( همون رنج بالا ) و کیفیت عکسها در روز و شب و در شرایط مختلف از لحاظ نوری و رنگها رو خیلی نزدیک به رنگهای طبیعی بگیره . و اینکه در حد قابل قبولی عکسها شارپ باشن .
ممنون میشم یه کمکی بکنید .

ebi66_boukan
13-02-2009, 23:33
دوستان یه دوربین کامپکت تو رنج قیمت 180 تا 210 تومن معرفی کنید با مشخصات . میخوام یه مقایسه داشته باشم که توش یکی از دوربینها حتما سونی باشه .
برام قیمتش مهمه ( همون رنج بالا ) و کیفیت عکسها در روز و شب و در شرایط مختلف از لحاظ نوری و رنگها رو خیلی نزدیک به رنگهای طبیعی بگیره . و اینکه در حد قابل قبولی عکسها شارپ باشن .
ممنون میشم یه کمکی بکنید .

دوربين هاي sony w120 w150 , canon a1000 a2000 is گزينه هاي خوبي هستند كه عكس هاي تقريبا هم سطحي ميگيرن.ضعف دوربين هاي كامپكت در محيط بسته و نور كم بر هيچ كس پوشيده نيست پس انتظار زياد بالايي از اين دوربين ها نداشته باشيد.دوربين a2000 كانن مدل جديدو معروف و پر فروش a720 هست كه هم مدل جديديه و هم عكس هاي خوبي ميگيره.ساير موارد هم گزينه هاي خوبي هستن.در كل نميشه گفت اختلاف فاحشي دارن و انتخاب شما بستگي به علاقتون داره.يه سرچ تو گوگل بزني ميتوني مقايسه هاي زيادي ببيني.متاسفانه اينجا نميشه لينك داد.

Excel-VB
14-02-2009, 08:11
سلام دوستان
مي خواهيم مقايسه اي بين H50 و SX10 داشته باشيم اولي سوني و دومي كنون:

در مورد فلاش:
قدرت فلاش H50 بيشتر و قوي تر از SX10 مي باشد ...
SX10 كفشك فلاش اكسترنال دارد ولي H50 ندارد و اين بدان علت است كه اولا قدرت فلاش H50 بالاست و ديگر اينكه Canon SX10 بدليل منوالي بودن بيشتر نسبت به Sony H50 فلاش اتوماتيك ندارد و بايد بصورت دستي آنرا بالا بكشيد و اين بدان علت است كه بالاي فلاش اتوماتيك كفشك فلاش اكسترنال وجود دارد و اگر اينگونه نباشد، دو فلاش با يكديگر تداخل پيدا مي كنند ...
بنابراين اگر در حالت هاي داخل ساختمان و در نور كم يا اصطلاحا Indoor اگر زياد عكاسي مي كنيد و يا عكس هاي مجالس زيادي داريد و هزينه مي كنيد، بهتر است SX10 با يك فلاش اكسترنال بخريد ..
ضمنا فلاش SX10 قابليت تنظيم در 3 حالت ضعيف، معمولي و قوي را دارد ... برد فلاش داخلي SX10 بصورت مفيد 4 متر و برد H50 بصورت مفيد 6 متر مي باشد ... (در ريووها چيز ديگري نوشته شده كه عملا واقعيت ندارد)

در مورد وايت بالانس يا تراز سفيدي:
SX10 كاملا آپشنال و تمامي موارد را داراست .. يعني براي انواع نورهاي مصنوعي و غير مصنوعي آپشني دارد ولي H50 تعداد كمي از آپشن ها را داراست ....
H50 دو مورد گزينه Warm Color و Cool Color را داراست كه SX10 اين دو تراز را ندارد ...
SX10 يك حالت Custom براي تراز سفيدي دارد كه بسيار كاربردي است
كلا موارد وايت بالانس براي افرادي كه در حالت Auto عكاسي مي كنند كاربردي ندارد ....

در مد Auto
عكس هاي H50 به مراتب زيباتر و شفاف تر از SX10 مي باشد

در مد Sport
H50 بسيار ضعيف عمل مي كند خصوصا در نور كم .... SX10 قابليتي دارد بنام Servo يا فوكوس دائم كه وقتي در مد ورزشي عكاسي مي كنيد، سوژه را كاملا فريز مي كند ... كلا اين مد زياد كاربردي نيست و پيشنهاد مي شود براي فريز كردن يا ثابت كردن سوژه متحرك از مد M يا منوال با سرعت شاتر بالا استفاده كنيد ...

در مد غير Auto
در اين كليه مدها غير از Auto عكس هاي SX10 كدر است و بايد پس از عكاسي، عكس ها را وارد كامپيوتر نمود و با برنامه هايي مانند فتوشاپ آنها را اديت كرد از جمله level و Color و Brightness و Contrast

در مورد LCD
LCD دوربين H50 بسيار بزرگ است (3 اينچي) و اين براي افرادي كه از دوربين هاي نيمه حرفه اي استفاده مي كنند اصلا مناسب نيست ... بدليل بزرگي LCD دست شما مدام روي LCD قرار مي گيرد و ضعف ديگر اينكه LCD دوربين H50 به سمت داخل بر نمي گردد و هميشه اين خطر وجود دارد كه ضربه بخورد يا خط و خش بگيرد و يا دست چرب روي آن قرار گيرد كه بايد براي آن محافظ LCD خريده و نصب شود كه باز هم پس از مدتي بدليل كثيفي زياد بايد تعويض شود ... در حالي كه LCD دوربين SX10 كوچكتر و در كليه جهات مي چرخد و در حالت Default بسته و به پشت مي باشد و در نتيجه براي كساني كه اصلا نمي خواهند از LCD استفاده كنند بسيار مناسب و مفيد است ...
به اين مساله توجه كنيد كه شما عكس هايتان را بايد روي كامپيوتر ببينيد بنابراين بزرگي LCD اصلا حسن و مزيت نيست و فقط و فقط دست و پا گير و اعصاب خرد كن مي باشد ...

در مد سرعت شاتر يا Tv يا S
در اين مد وقتي از سوژه متحرك در فاصله حدود 3 متري عكاسي مي كنيد و فلاش هم روشن باشد، دوربين H50 بخوبي مي تواند سوژه را با كيفيت و بدون نويز، فريز يا ثابت كند ولي دوربين SX10 بايد حتما روي سه پايه سوژه را فريز كند البته قدرت فلاش داخلي SX10 به خوبي نمي تواند پشت سوژه را روشن كند و در اين حالت H50 بهتر از SX10 عمل كرد ....

در مد تقدم ديافراگم يا Av يا A
دوربين SX10 از هر نظر بهتر از H50 عمل كرد ...

در مد M يا منوال
هر دو دوربين به خوبي عمل كردند ...

در مد P يا Program يا برنامه كه تقريبا همان Auto مي باشد
هر دو دوربين عالي عمل كردند ...
قابل توجه است كه اين مد تقريبا همان مد Auto مي باشد با اين تفاوت كه Exposure يا نوردهي را مي توانيد تنظيم كنيد ...

در حالت جبران نوردهي يا EV دوربين SX10 به مراتب بهتر و قوي تر از H50 عمل كرد ....

و در نهايت اينكه گزينه NR در H50 يك موهبت بسيار بزرگ است كه دوربين SX10 فاقد آن است و نويز عكس ها را در حالت Indoor تا حد محسوسي پايين مي آورد ... اين حالت خصوصا در مد Auto آنقدر قوي است كه شما در اين مد هيچ نويزي را مشاهده نمي كنيد مگر آنكه نور فوق العاده ضعيف باشد ...

در مورد سنگيني
دوربين SX10 به مراتب سنگين تر از H50 است در حالي كه ابعاد هر دو تقريبا يكسان است ...

مد Night Shot
اين مد فقط در H50 وجود دارد و مخصوصا عكاسي در تاريكي مطلق است ولي كيفيت عكس اصلا رضايت بخش نيست و صرفا براي ديدن در LCD تعبيه شده و مخصوص عكاسي از حيات وحش در بيابان مي باشد ...

ساير مدها
در دوربين SX10 در مد SCN ساير مدها وجود دارد كه اولا تعداد آنها به مراتب بيشتر از H50 است و دوما با توجه به اين مساله كه انتخاب اين مدها تنها با چرخاندن چرخنده وضعيت ميسر مي باشد، استهلاك كمتري به چرخنده اصلي كه روي دوربين وجود دارد وارد مي شود در حالي كه H50 چند مد محدودي روي خود دوربين قرار داده است كه براي انتخاب آنها بايد اين چرخنده اصلي را چرخاند و در نتيجه استهلاك بيشتري خواهد داشت ... دوربين SX10 مدهايي مانند SnapShot و ساحل و برف و ... دارد كه H50 فاقد آنها مي باشد ..

مد فيلم برداري
فيلم برداري در H50 با فرمت MPG يا MPG1 انجام مي شود در حالي كه در SX10 فرمت MOV مي باشد ... در نتيجه فيلم خروجي H50 هم كيفيتش از SX10 بيشتر است و هم حجم كمتري دارد ...

در مورد RAM
گفته مي شود SX10هاي توليد خاورميانه همه نوع رم خصوصا رم هاي ظرفيت پايين Transcend را پشتيباني نمي كنند و اگر هم پشتيباني نمايند پس از مدتي عكس هاي شما LOCK مي شود و يا از بين مي رود! بهتر است از رم هاي اورجينال و اصل مانند Toshiba استفاده كنيد ... البته اين در حد حرف است و تا اين لحظه كسي از بابت از دست دادن عكس هاي خود اظهار نارضايتي نكرده است و ممكن است اين حربه باشد از طرف رقبا براي كنار زدن دوربين SX10 كه تا اين لحظه پرفروش ترين دوربين در ايران بوده است ..

در مورد باتري
SX10 باتري قلمي و H50 يوني ليتيومي ساپورت مي كند ... دوستان تصور مي كنند باتري قلمي چيز خوبي نيست اما واقعيت اينگونه نيست .. باتري قلمي هاي قابل شارژ (نه آلكالاين) 2100 ميلي آمپر به بالا قدرت بسيار عجيبي دارند بطوري كه خودم شخصا در دوربين قديمي H1 سوني با 2 باتري قلمي 1 روز كامل با دوربين ور رفتم و در SX10 تا 2 روز هم مي توان بدون LCD با دوربين ور رفت و عكس گرفت و البته با فلاش كم اما دوستاني كه H50 دارند اعتراف مي كنند كه باتري يوني ليتيومي آنها تا حدود 1 روز ور رفتن با دوربين را مي دهد .. در كل اگر باتري قلمي كه همه جا يافت مي شود و بهاي كمتري نيز دارد مزيتي بر ليتيومي نباشد، ضعف هم محسوب نمي شود! بنابراين هر دو دوربين از اين نظر مشكلي ندارند (در آينده شما بايد براي H50 خود ليتيومي بخريد كه بسيار گران تر تمام مي شود البته اگر خداي ناكرده بد شانس باشيد و باتري شما پس از مدتي خراب شود كه اين اتفاق در مورد باتري ليتيومي هاي فيلم برداري سوني بسيار اتفاق افتاده است)

در كل دوربين SX10 حرفه اي تر و براي كساني است كه حاضرند سختي بيشتري تحمل كنند ولي اصول عكاسي را سريعتر فراگيرند ...

اميدوارم دوستان عزيز استفاده كرده باشند ... من اين آزمايشات را ديروز با صرف ساعت ها وقت گذاشتن روي هر دو دوربين انجام دادم و نتيجه را خدمت عزيزان ارائه نمودم ...
با احترام
كاويان

-------------------------

Excel-VB
14-02-2009, 08:12
توجه: قيمت ها متاسفانه تفاوت زيادي با نيمه اول ندارند و جاي تعجب ندارد كه مردم معمولا از مغازه هاي داخل پاساژ جمهوري خريد مي كنند ...

لطفا دانلود كنيد و پرينت كنيد و هنگام خريد، اين برگه را همراه خود ببريد تا بهترين انتخاب و مناسب ترين قيمت را داشته باشيد ..

با برنامه EXCEL 2003 باز كنيد
لينك دانلود:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] __1605___1578____1583___1608___1585___1576___1610_ .html

vahid_civil
14-02-2009, 08:24

با برنامه excel 2003 باز كنيد
لينك دانلود:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] __1605___1578____1583___1608___1585___1576___1610_ .html

سلام کاویان خان عزیز.
فکر میکنم فایل از روی رپیدشیر پاک شده. اگه دوباره آپ کنید ممنون میشم

Excel-VB
14-02-2009, 08:24
جناب كاويان سلام
احتمالا دوربينها از كي سروع به گران شدن مي كنند ؟

سلام جناب فتح الهي
البته امسال استثنائا با توجه به مسائل ركود اقتصادي در جهان و پايين آمدن كلي قيمت ها احتمال نوسان زياد قيمت بعيد است هرچند كه بازار آشفته و بي صاحب ايران اين چيزها سرش نمي شود!!
اما معمولا از اواسط اسفند قيمت ها بصورت ناگهاني بالا مي رود كه آنهم بيشتر بدليل دريافت عيدي كارمندان مي باشد كه اي كاش زودتر در ماه هاي قبلي بدهند ...
بهرحال اميدوارم براي يكبار هم كه شده با بازار جهاني پيش برويم ...
ضمنا بايد اين نكته را قيد كرد كه قيمت ها هنوز بالاست و وقتي 2 ماه پيش قيمت هاي جهاني شكسته شد و پايين آمد، قيمت ها در ايران متاسفانه تكان نخورد! همينك نيز تمام بازرگاني ها قيمت ها را ثابت نگاه داشته اند ولي خوشبختانه خودشان ضرر مي كنند چون جمهوري قيمت ها را پايين آورده ...
با احترام
اميني

Excel-VB
14-02-2009, 08:28

با برنامه excel 2003 باز كنيد
لينك دانلود:

-====================== آخرين قيمت هاي در نيمه دوم بهمن ==============-

vahid_civil
14-02-2009, 08:36
-====================== آخرين قيمت هاي در نيمه دوم بهمن ==============-

بازم شرمنده. رپیدشیر محدودیت دانلود میزاره برای اکانتهای رایگان. تا 10 مرتبه بیشتر دانلود نمیشه که الان 10 مرتبش پر شده!:11:

danger9597
14-02-2009, 13:50
سلام به همه
اگه میشه اینجا عکسای جدید منو ببینید و بگین مشکل فکوس بهتر شده؟
نورپردازی چی ؟
اصلا بگین پیشرفت کردم یا نه

mh.attari
14-02-2009, 19:44
خوب من امروز به کمک شما دوستا فهمیدم دوربین های slr بدردم نمیخوره چون زوم ندارند و باید خیلی خرجشون کنی تا بهشون بگی دوربین لطف کنید وبه من بگید چه دوربینی رو بخرم البته خودم sx10 و g10 وg9 رو دوست دارم ولی چیزه خوبی میخوام و رنج قیمتش هم تا 1 تومن باشه مشکلی نیست لطفا کمکم کنید چون عجله دارم
ممنون

lofa
14-02-2009, 20:12
با سلام
خدمت دوستان عزیز
می خواستم نظرتون رو در مورد خرید دوربین از جمهوری بدونم یعنی به غیر از بازرگانی ها
قابل اطمینان هستند یا به آدم میندازند
در کل اگه جای قابل اطمینانی می شناسید بگید ممنون خواهم شد
با سپاس

Sorou5h
14-02-2009, 21:44
سلام جناب كاويان عزيز
رئيس ميخام يه دوربين بگيرم
نميدونم چي ؟
البته هنوز نميدونم ديجيتال يا هندي كم ؟!؟
حدود 700 تومن باشه
كيفيت خوب برا مصارف خانگي ميخام
لطفا" راهنمايي كنيد
ممنون

aminir
14-02-2009, 21:49
سلام دوستان
من می خوام یک دوربین کانن برای مصرف خانگی با کیفیت بالا بگیریم
در حدود 450 می خوام هزینه کنم پیشنهادتون چیه ؟
به غیر از کانن پیشنهادتون چیه؟

mh.attari
14-02-2009, 22:07
خوب من امروز به کمک شما دوستا فهمیدم دوربین های slr بدردم نمیخوره چون زوم ندارند و باید خیلی خرجشون کنی تا بهشون بگی دوربین لطف کنید وبه من بگید چه دوربینی رو بخرم البته خودم sx10 و g10 وg9 رو دوست دارم ولی چیزه خوبی میخوام و رنج قیمتش هم تا 1 تومن باشه مشکلی نیست لطفا کمکم کنید چون عجله دارم
ممنون
دوستان لطف کنید وبه موارد بالا sx1 رو که مثل اینکه جدید اومده رو هم اظافه کنید وبگید کدومشون خوبتره واصلا چی پیشنهاد میکنید؟

ebi66_boukan
14-02-2009, 22:39
سلام دوستان

سلام.دوربين canon sx10 دوربين جديد و خوبيه با زوم 20 كه عاليه و خيلي جاها حياتيه قيمتشم حدود 420 هست كه با كيف و رم تقريبا همون قيمتي ميشه كه گفتي.سوني هم مدل H50 رو داره كه دوربين خوبيه و الان هم قيمتش خوبه.پاناسونيك هك مدل FZ-28 با با زوم 18 و فيلمبرداري HD داره كه اونم گزينه ي خوبيه(قيمتش هم حدود 450 تومنه).فوجي هم مدل S2000HD داره كه دوربين بدي نيست با زوم 15 و فيلمبرداري HD.(قيمت فوجي از بقيه ارزونتره و حدود 300 تومنه).در كل اگه فيلمبرداري برات زياد مهمه به فكر HD ها(فوجي و پاناسونيك) باش و بين HD ها پاناسونيك بهتره چون هم خدمات پس از فروش بهتري تو ايران داره و هم زومش 18 هست(البته قيمتش از فوجي گرونتره)-فوجي باطري نداره و بايد براش باطري بگيري كه حدود 30-40 تومن آب ميخوره ولي پاناسونيك باطري ليتيومي داره.اگه فيلمبرداري هم زياد برات مهم نيست sx10 گزينه ي بهتريه(هر چند تو خيلي موارد مثل H50 هست).canon G9 هم ميتونه جزو انتخابت باش كه بستگي به سليقت داره چون اين دوربين مشتريان خاص خود رو داره چون قيمتش نسبت به امكاناتش يه كم يالاست.

danger9597
14-02-2009, 22:42
سلام دوستان
پیشنهاد من به شما H50 سونی
FZ28 پاناسونیک
اگه کانن SX10
البته من H50 دارم راضیم کیفیت فیلم برداریش عالیه کیفیت عکس هاشم واسه یه کاربر خانگی بسیار عالیه
نمونه عکس هاشم لینک زیر تو پست های من تو صفحه 54 55 56 هست

ebi66_boukan
14-02-2009, 22:51
دوستان لطف کنید وبه موارد بالا sx1 رو که مثل اینکه جدید اومده رو هم اظافه کنید وبگید کدومشون خوبتره واصلا چی پیشنهاد میکنید؟

sx1 دوربينيه كه نميشه گفت كه به كدوم رده اختصاص داره.از يه طرف سنسور CMOS داره كه بيشتر در SLR ها مورد استفاده قرار ميگيره و از يه طرف سنسورش نسبت به Slr ها خيلي كوچكتره و شبيه slr-like هست.فيلمبرداري فوق العاده ي Full HD داره(هر چند فكر نكنم تنظيمات بالايي براي فيلمبرداري داشته باشه).قيمتش مطمئنم خيلي بالاست و خصوصا الان كه وارد بازار شده بايد قيمت غير واقعي داشته باشه.اگه فيلمبرداري براتون مهم نيست ميتونيد يه Nikon D60 بگيريد و 400 تومن باقيماندشم يه كم ديگه جمع كنيد و يه لنز بسته به كاربرد بگيريد.واقعا دوربين هاي SLR عكس هاي واقعا بي نظيري ميگيرن.البته من منكر اين قضيه نيستم كه مشكلات خودشونو دارن از جمله:لنز هاي با قيمت بالا.وزن بالا و ابعاد بزرگ.ولي اصلا SX1 رو پيشنهاد نميكنم چوت اگه الان بگيريد بعد از 1-2 ماه 200-300 تومن ضرر ميكنيد.

lofa
14-02-2009, 22:53
سلام
بچه ها می دونیدCA چی هست
البته اون مقاله سایت عکاس خوندم اما چیزی از اون نفهمیدم
می تونید به زبان ساده بگید که چی هست
دارم رو گزینه دومم یعنیS100fd کار می کنم گفته شده این مشکل اصلی اونه
با سپاس

mh.attari
14-02-2009, 22:55
sx1 دوربينيه كه نميشه گفت كه به كدوم رده اختصاص داره.از يه طرف سنسور CMOS داره كه بيشتر در SLR ها مورد استفاده قرار ميگيره و از يه طرف سنسورش نسبت به Slr ها خيلي كوچكتره و شبيه slr-like هست.فيلمبرداري فوق العاده ي Full HD داره(هر چند فكر نكنم تنظيمات بالايي براي فيلمبرداري داشته باشه).قيمتش مطمئنم خيلي بالاست و خصوصا الان كه وارد بازار شده بايد قيمت غير واقعي داشته باشه.اگه فيلمبرداري براتون مهم نيست ميتونيد يه Nikon D60 بگيريد و 400 تومن باقيماندشم يه كم ديگه جمع كنيد و يه لنز بسته به كاربرد بگيريد.واقعا دوربين هاي SLR عكس هاي واقعا بي نظيري ميگيرن.البته من منكر اين قضيه نيستم كه مشكلات خودشونو دارن از جمله:لنز هاي با قيمت بالا.وزن بالا و ابعاد بزرگ.ولي اصلا SX1 رو پيشنهاد نميكنم چوت اگه الان بگيريد بعد از 1-2 ماه 200-300 تومن ضرر ميكنيد.
g10 رونسبت به اونا چطور میبینید؟
(یواش یواش دارم دق میکنم یکی میگی slr نگیر یکی میگه بگیر .ای خدااااااااااا)

lofa
14-02-2009, 22:58
جناب فتاحی مگه قیمت SX1 چقدره؟
فکرنکنم بیش از 450 بیارزه چون هیچ تفاوتی با Sx10 نداره بغیر از سنسورش من که نفهمیدم این CMOS بهتره یا CCD چون میگن با CMOS نویز بیشتر می شه؟
حالا اگه بگیم فیلم یرداری HD که FZ28 پانا S2000hd فوجی Z1012 و Z1015 کداک هم hd دارن با قیمت خیلی ارزانتر

mh.attari
14-02-2009, 23:02
جناب فتاحی مگه قیمت sx1 چقدره؟
فکرنکنم بیش از 450 بیارزه چون هیچ تفاوتی با sx10 نداره بغیر از سنسورش من که نفهمیدم این cmos بهتره یا ccd چون میگن با cmos نویز بیشتر می شه؟
حالا اگه بگیم فیلم یرداری hd که fz28 پانا s2000hd فوجی z1012 و z1015 کداک هم hd دارن با قیمت خیلی ارزانتر
اخرش من چی بخرم بگید کدوم بهتره؟

lofa
14-02-2009, 23:02

دوست عزیز شما اول تکلیفتون با خودتون روشن کنید ببینید چی می خواید
حرفه ای می خوای کار کنی یا فقط عکسهای خونوادگی
فیلم برداریش رات مهم هست یا نه
این طوری بیشتر گیج می شی
چون در هر رده ای دوربین های خوب و بد زیاد هست
با سپاس

lofa
14-02-2009, 23:09

کاربرد عکسات چی هستن خونوادگی – پوستر – اونارو چاپ می کنی حداکثر تا چه سایزی
می خوای فیلم برداریش در چه سطحی باشه البته هرچه بهتر باشه حجمش هم میره بالا اون وقت رم با حجم بالاتر می خوای
رو برند خاصی تعصب داری یا نه
تا چه مقدار می خوای هزینه کنی
اینارو باید واسع خودت مشخص کنی تا دوستان بهتر بتونن جوابگوی شما باشن
با سپاس

ebi66_boukan
14-02-2009, 23:12
جناب فتاحی مگه قیمت sx1 چقدره؟
فکرنکنم بیش از 450 بیارزه چون هیچ تفاوتی با sx10 نداره بغیر از سنسورش من که نفهمیدم این cmos بهتره یا ccd چون میگن با cmos نویز بیشتر می شه؟
حالا اگه بگیم فیلم یرداری hd که fz28 پانا s2000hd فوجی z1012 و z1015 کداک هم hd دارن با قیمت خیلی ارزانتر

سلام اقاي فتح الهي.مطمئنم قيمتش بالاي 700 تومنه.فيلمبرداري اون فول هست يعني 1920در 1080 در حالي كه اين 2 مورد فوجي و پاناسونيك 1280 در 740 هست كه به مراتب از اون پايين تره.در مورد سنسور بايد بگم من كه با عكس هاي سنسور cmos بيشتر حال ميكنم و در مورد اينكه ميگن نويز بيشتري داره مخالفم چون تا جايي كه چشم من بهم ميگه cmos نويز كمتري داره.

lofa
14-02-2009, 23:15
هرکدوم از دوربینهای که معرفی شدن دارای نقاط قوت و ضعف هستند هیچ کدوم بهترین نیستن
هرکدوم از بچه ها هم به دلیل خاصی اونارو گرفتن
برخی بخاطر کیفیت عکس بهتر یکی
یکی بخاطر زوم خوب یا علاقه به یه برند خاص
اینا همه روی انتخاب ما تاثیر می ذاره
پس با حساب انتخاب کنید

ebi66_boukan
14-02-2009, 23:21
سلام
بچه ها می دونیدCA چی هست
البته اون مقاله سایت عکاس خوندم اما چیزی از اون نفهمیدم
می تونید به زبان ساده بگید که چی هست
دارم رو گزینه دومم یعنیS100fd کار می کنم گفته شده این مشکل اصلی اونه
با سپاس

راستش من نميدونم.اما در مورد انتخاب دومت بايد بگم من يكي اگه اين دوربينو پيدا ميكردم (تو بازار خيلي كمه)حاضر بودم اونو با جان دل بخرم و به 100 تا دوربين با زوم بالا و ....ترجيح بدم با وجود اينكه مشكل باطري هم داره.واقعا كيفيت عكس اين دوربين حتي در ايزوي 800 هم عاليه.

چند نمونه از عكس هاش:

Date/Time 23-Aug-2008 21:20:33
Make FujiFilm
Model FinePix F100fd
Flash Used No
Focal Length 6.4 mm
Exposure Time 1/42 sec
Aperture f/3.3
ISO Equivalent 200
Exposure Bias -1/3

Date/Time 07-Jul-2008 14:09:51
Make FujiFilm
Model FinePix F100fd
Flash Used No
Focal Length 20 mm
Exposure Time 1/58 sec
Aperture f/4.5
ISO Equivalent 400

Date/Time 20-Jun-2008 20:09:27
Make FujiFilm
Model FinePix F100fd
Flash Used No
Focal Length 6.4 mm
Exposure Time 1.00 sec
Aperture f/3.3
ISO Equivalent 100

براي ديدن ادامه ي عكس ها هم به لينك زير بريد.من كه عكس هاي اين دوربينو خيلي قبول دارم.

lofa
14-02-2009, 23:22
سلام اقاي فتح الهي.مطمئنم قيمتش بالاي 700 تومنه.فيلمبرداري اون فول هست يعني 1920در 1080 در حالي كه اين 2 مورد فوجي و پاناسونيك 1280 در 740 هست كه به مراتب از اون پايين تره.در مورد سنسور بايد بگم من كه با عكس هاي سنسور cmos بيشتر حال ميكنم و در مورد اينكه ميگن نويز بيشتري داره مخالفم چون تا جايي كه چشم من بهم ميگه cmos نويز كمتري داره.

700 تومن اگه با این قیمت بیاد که اصلا ارزش خرید نداره آخه تفاوت 1280*740 با 1920*1080 چقدر می تونه باشه راستش چندتا ویدو از F1000fd دانلود کردم که اسما 640*480 است اما واقعا کیفیت عالی داره اونا الان می دن 550 فکرکنم در زمان خودش هم بهترین دوربین در جهان شد البته در رده خودش
این دوربین به نظرم بیشتر از 450 نمی ارزه
اون تلویزیونی که بتونه اون کیفیت و ساپورت کنه بالای 1.5 قیمت داره به درد تلویزیون معمولی نمی خوره

lofa
14-02-2009, 23:27
جناب کاویان با سلام
بی صبرانه منتظر مطلب شما در موردs9000 & s9600 هستم

ebi66_boukan
14-02-2009, 23:28

دوست عزيز بهتر بودن رو خودتون بايد تشخيص بديد.ما داريم مشخصات امكانات و مزايا و معايب رو ميگيم كه شما نهايت خودتون تصميم بگيريد.اگه دانش عكاسيتون بالاست مطمئنا slr و اگر اولين باره اقدام به خريد دوربين ميكنيد اصلا توصيه نميشه پيشنهاد ميكنم كه يه دوربين تهيه كنيد كه بتونيد باهاش عكاسي رو ابتدا ياد بگيريد و بعد اگه خواستيد وارد دنياي حرفه اي عكاسي بشيد اونوقت slr بگيريد.اين رو خودتون بايد مشخص كنيد.

lofa
14-02-2009, 23:30
راستش من نميدونم.اما در مورد انتخاب دومت بايد بگم من يكي اگه اين دوربينو پيدا ميكردم (تو بازار خيلي كمه)حاضر بودم اونو با جان دل بخرم و به 100 تا دوربين با زوم بالا و ....ترجيح بدم با وجود اينكه مشكل باطري هم داره.واقعا كيفيت عكس اين دوربين حتي در ايزوي 800 هم عاليه.

چند نمونه از عكس هاش:

Date/Time 23-Aug-2008 21:20:33
Make FujiFilm
Model FinePix F100fd
Flash Used No
Focal Length 6.4 mm
Exposure Time 1/42 sec
Aperture f/3.3
ISO Equivalent 200
Exposure Bias -1/3

Date/Time 07-Jul-2008 14:09:51
Make FujiFilm
Model FinePix F100fd
Flash Used No
Focal Length 20 mm
Exposure Time 1/58 sec
Aperture f/4.5
ISO Equivalent 400

Date/Time 20-Jun-2008 20:09:27
Make FujiFilm
Model FinePix F100fd
Flash Used No
Focal Length 6.4 mm
Exposure Time 1.00 sec
Aperture f/3.3
ISO Equivalent 100

براي ديدن ادامه ي عكس ها هم به لينك زير بريد.من كه عكس هاي اين دوربينو خيلي قبول دارم.

من هم واقعا از اون خوشم اومده ولی با این قیمت یکم گرونه
راستی این S9000 , s9600 رو چه طور می بینی

ebi66_boukan
14-02-2009, 23:31
700 اون تلویزیونی که بتونه اون کیفیت و ساپورت کنه بالای 1.5 قیمت داره به درد تلویزیون معمولی نمی خوره

دارندگيو برازندگي!!!!كسي كه همچين پولي واسه اين دوربين بده حتما قبلش Tv شو فراهم كرده.در مورد قيمت 100fd به نظرم مناسبه با توجه به سنسور 1/1.7

lofa
14-02-2009, 23:51
دارندگيو برازندگي!!!!كسي كه همچين پولي واسه اين دوربين بده حتما قبلش tv شو فراهم كرده.در مورد قيمت 100fd به نظرم مناسبه با توجه به سنسور 1/1.7
مسئله اینه که این قیمت واسه این دوربین پول دور ریختنه

lofa
14-02-2009, 23:53
این دو اسمه بودن دوربینها هم عجب دردسری شده
می دونستی در آمریکای شمالی به s9600 می گن s9100
حالا من این همه ریو رو که می دیدم سراغشون نمی رفتم فکر می کردم یه دوربین دیگه است
چشم بادامی ها مارروهم گرفتن

Senator_F
15-02-2009, 00:26

دوست گلم این قیمت واسه دوربین عکاسی اونهم فقط به خاطر فیلمبرداری پول دور ریختنه.
مثل اینه که شما بری یه ساعت 1000 دلاری بخری به خاطر اینکه پشتش آینه داره.بعد ببندیش رو دستت آینش بمونه پشتش.

prowler88
15-02-2009, 02:43
دوستانی که میخوان برای یه دوربین خوب که SLR نباشه بین 450 تا 500 هزینه کنن Panasonic LX-3 واقعا شاهکاره. سایت dpreview که مختص آزمایش کردن دوربین های عکاسیه گفته کیفیت عکساش به مراتب از Canon G10 بهتره.

danger9597
15-02-2009, 08:26
بچه فقط تو خرید دوربین خیلی دقت کنید و توی رنج قیمت مورد نظرتون تمام دوربین هایی که بهتون پیشنهاد میشه رو یه چک کنید
و اون جند تا مدل رو با هم مقایسه کنید من خودم از اچ50 خوشم میومد اما به من FZ28 هم پیشنهاد شد که اصلا نگاش نکردم حالا که مقایسشون میکنم میبینم fz28 بهتره:13::41::41::41::41::41:
و خیلی بد که شما یه دوربینو بخری و از یه دوربین دیگه خوشت بیاد:41:
fz28 خیلی امکانات بیشتری نسبت به h50 داره و حیف که من اصلا توجهی به این برند نداشتم
البته انتخاب اول من w150 بود که همه میگفتن ... پول بذار روش T300 بخر موقع انتخاب T300 همه گفتن تو که داری اینقدر هزینه میکنی .... بذار روش T500 بخر :31:خلاصه اینقدر اومد بالا تا رسید به H50
تو خرید دوربین اگه پولتو هی 20-50 ببری بالا انتخاب های بهتری میتونی داشته باشی:31::31::31::31:

lofa
15-02-2009, 09:00
بچه فقط تو خرید دوربین خیلی دقت کنید و توی رنج قیمت مورد نظرتون تمام دوربین هایی که بهتون پیشنهاد میشه رو یه چک کنید
و اون جند تا مدل رو با هم مقایسه کنید من خودم از اچ50 خوشم میومد اما به من FZ28 هم پیشنهاد شد که اصلا نگاش نکردم حالا که مقایسشون میکنم میبینم fz28 بهتره:13::41::41::41::41::41:
fz28 خیلی امکانات بیشتری نسبت به h50 داره و حیف که من اصلا توجهی به این برند نداشتم
البته انتخاب اول من w150 بود که همه میگفتن ... پول بذار روش T300 بخر موقع انتخاب T300 همه گفتن تو که داری اینقدر هزینه میکنی .... بذار روش T500 بخر :31:خلاصه اینقدر اومد بالا تا رسید به H50
تو خرید دوربین اگه پولتو هی 20-50 ببری بالا انتخاب های بهتری میتونی داشته باشی:31::31::31::31:

دوست عزیز H50 هم دوربین خیلی خوبیه اونقدر هم ازFz28 کمتر نیست تنها برتری پانا داشتن فرمت RAW و فیلم برداری HD است که فرمت RAW برای کسانی حسن محسوب می شه که خیلی از فتوشاپ سرشون بشه اما حجم عکسهای این فرمت هم ندیدم از 15 مگ کمتر باشه
فیلم برداری HD هم هرچند برای من خیلی مهمه اما واقعا تفاوت آنچنای بین H50 و Fz28 در کیفیت و شفافیت وجود نداره امکان زوم در حین فیلم برداری در H50 هست نمی دونم در Fz28 هم وجود داره
راستی یه سوال از Fz28 دارا و H50 دارا موقع زوم در فیلم برداری صدای موتور زوم هم ضبط می شه یه نه؟

lofa
15-02-2009, 09:16
دوست گلم این قیمت واسه دوربین عکاسی اونهم فقط به خاطر فیلمبرداری پول دور ریختنه.
مثل اینه که شما بری یه ساعت 1000 دلاری بخری به خاطر اینکه پشتش آینه داره.بعد ببندیش رو دستت آینش بمونه پشتش.

با حرف شما کاملا موافقم
لاقل باید به همون اندازه که پول می دیم به همون اندازه هم دوربین کیفیت بهتری داشته باشه اگه قراره دو دوربین در یک رده یکیشون 100 گرونتر باشه باید یه چیز بردبخورش بهتر از دیگری باشه و الا فیلم برداری اش به جای 1280*750 باشه 1980*1280 چیز جالبی نیست چون این امکان ارزش 10 تومن اضافه ترم نداره
با سپاس

danger9597
15-02-2009, 09:21
دوست عزیز h50 هم دوربین خیلی خوبیه اونقدر هم ازfz28 کمتر نیست تنها برتری پانا داشتن فرمت raw و فیلم برداری hd است که فرمت raw برای کسانی حسن محسوب می شه که خیلی از فتوشاپ سرشون بشه اما حجم عکسهای این فرمت هم ندیدم از 15 مگ کمتر باشه

فیلم برداری hd هم هرچند برای من خیلی مهمه اما واقعا تفاوت آنچنای بین h50 و fz28 در کیفیت و شفافیت وجود نداره امکان زوم در حین فیلم برداری در h50 هست نمی دونم در fz28 هم وجود داره

راستی یه سوال از fz28 دارا و h50 دارا موقع زوم در فیلم برداری صدای موتور زوم هم ضبط می شه یه نه؟

آره ضبط میشه اگه خیلی فضا ساکت باشه مشخصه
البته فکر کنم فکوس fz28 بهتره
چون خیلی از این دکمه ها رو اچ50 نیست خودتون ببینید
همچنین fz28 آپشن بیشتری داره
بعد این IA تو دوربین های پانا کارش چیه؟

ebi66_boukan
15-02-2009, 09:41

سلام.اينجوريام كه ميگي نيست.H50 جزو دوربين هاي خوب و پرفروش بازاره.عكس هايي كه گرفتي مويد اين مطلبه.اينم در نظر بگير پاناسونيك قيمتش حدود 80 تومن گرونتر از سوني هست.به نظر من دوربين هاي اين رده در كيفيت عكس تفاوت زيادي با هم ندارن چون سنسور همشون يه اندازه ست و تفاوتشون در امكاناتيه كه ارائه ميدن كه اونم نميتونه زياد در كيفيت عكس موثر باشه.شما اگه واقعا به عكاسي و كيفيت عكس علاقه منديد 1-2 سال ديگه وارد دنياي SLR بشيد.دوربين هاي اون رده واقعا با هم ديگه تفاوت دارن اما SLR-Like تفاوت زيادي ندارن.

mh.attari
15-02-2009, 09:56
ممنون

دوست عزیز شما اول تکلیفتون با خودتون روشن کنید ببینید چی می خواید
حرفه ای می خوای کار کنی یا فقط عکسهای خونوادگی
فیلم برداریش رات مهم هست یا نه
این طوری بیشتر گیج می شی
چون در هر رده ای دوربین های خوب و بد زیاد هست
با سپاس

می خوای فیلم برداریش در چه سطحی باشه البته هرچه بهتر باشه حجمش هم میره بالا اون وقت رم با حجم بالاتر می خوای
با سپاس

دوست عزيز بهتر بودن رو خودتون بايد تشخيص بديد.ما داريم مشخصات امكانات و مزايا و معايب رو ميگيم كه شما نهايت خودتون تصميم بگيريد.اگه دانش عكاسيتون بالاست مطمئنا slr و اگر اولين باره اقدام به خريد دوربين ميكنيد اصلا توصيه نميشه پيشنهاد ميكنم كه يه دوربين تهيه كنيد كه بتونيد باهاش عكاسي رو ابتدا ياد بگيريد و بعد اگه خواستيد وارد دنياي حرفه اي عكاسي بشيد اونوقت slr بگيريد.اين رو خودتون بايد مشخص كنيد.

1من فعلا در سطح مقدماتی هستم پس دوربین حرفه ای بدردم نمی خوره
2اگه فیلم برداری با کیفیت خوب داشته باشه که چه بهتر
3فعلا خانوادگی چاپ میکنم ولی میخوام کیفیتش بالا باشه
4خیلی کنون رو دوست دارم
5 تا 1تومن مشکلی ندارم
6 برند هایی که خودم دیدم sx10 و sx1 و g10 کنون هستند ولی من که نفهمیدم کدومشون بهتره (کیفیت عکسم واسم خیلی مهمه):41::41:

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:01
جناب Danger اين حالت عكاسي كه يك رنگ خاص رو انتخاب ميكني و بقيه سياه سفيد ميشن تو كدوم MODE قرار داره؟؟؟؟

danger9597
15-02-2009, 10:02
تو دفترچه متعلقات دوربینم 3تا لنز هست یکی تله یکی واید یکیم کلوز آپ
فیل تر هم 3 تا هست
pf fill ter
nd fill ter
mc protector
واسه pf نوشته با این فیل تر قطبی مدور انعکاس سطح را بر طرف کنید یا کنتراست رنک را افزایش دهید
واسه nd نوشتهنیم سازی ایجاد شده توسط آشکار سازی بیش از حد که در هوای صاف ساحل دریا مناظر برفی یا مکان های دیگر اینچنینی اتفاق می افتد را از بین میبرد
اون یکیم لنز رو از گرد و خدشه محافظت میکنه و چند لایه دولبه ای بازتاب را کاهش داده و عبور نور را افزایش میدهد
یه ring light هم هست که نوشته چراغ حلقه واسه عکاسی بزرگ امکان روشنایی موثر سوژه در حین تصویر برداری بزرگ را فراهم می آورد و موقعیت تنظیم نور بر روی دوربین برای مجموعه ای از شرایط تصویر برداری

حالا به نظر شما کدومو اول بگیرم (کدومش حالب تر و مفید تره)
اول لنز؟ کدومش
یا اول فیل تر؟ کدام فیل تر

danger9597
15-02-2009, 10:05
جناب danger اين حالت عكاسي كه يك رنگ خاص رو انتخاب ميكني و بقيه سياه سفيد ميشن تو كدوم mode قرار داره؟؟؟؟
دوربین من این مود رو نداره:41: خودم با فتوشاپ روش کار میکنم:8:

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:12
4خیلی کنون رو دوست دارم
5 تا 1تومن مشکلی ندارم
6 برند هایی که خودم دیدم sx10 و sx1 و g10 کنون هستند ولی من که نفهمیدم کدومشون بهتره (کیفیت عکسم واسم خیلی مهمه):41::41:

حالا وضعيت مشخص شد.SX1 الان مطمئنم قيمت بالاي 700 تومن داره و پس از 1-2 ماه 200-300 تومن پايين مياد و ضرر ميكني.پس SX1 رو يا حذف كن يا صبر كن قيمتش معقولانه تر بشه.G10 هم دوربين جديدي هست و با توجه به سنسور بزرگش بايد عكس هاي با كيفيتي بگيره اما مشكل اينجاست اونم قيمتش بالاست و مدتي بعد مثل G9 پايين مياد.درسته شما بودجتون حدود 1 ميليونه اما اينم بدونيد كه پول اضافي نديد براي چيزي كه ارزش اون پول رو نداره مثل G10 و SX1.شما ميتونيد يه دوربين عكاسي تهيه كنيد مثل sx10 ,Fz-28,H50 و مابقي پولتونو يه دوربين فيلمبرداري با كيفيت و امكانات فوق العاده و كيفيت Full HD و داراي هارد ديسك بگيريد.چون دوربين هاي عكاسي درسته كه فيلمبرداري ميكنند و كيفيت خوبي دارند اما دوربين هاي فيلمبرداري از لحاظ امكانات و كيفيت و ........ در سطح بسيار بالاتري از فيلمبرداري نسبت به دوربين هاي عكاسي هستند.اينم يه راهه ديگه كه ميشه بهش فكر كرد.

danger9597
15-02-2009, 10:18
آهان!!
فقط توی رتوش عکس داخل دوربین شما میتونی سوژتو رنگی نگه داری بقیه رو سیاه و سفید کنی البته نبه صورت دقیق
اینم یه عکس با افکت های مختلفی که با دوربین بهش دادم

فقط ببخشید من کیفیتشو آوردم پایین تا زود آپ بشه

mh.attari
15-02-2009, 10:22
حالا وضعيت مشخص شد.sx1 الان مطمئنم قيمت بالاي 700 تومن داره و پس از 1-2 ماه 200-300 تومن پايين مياد و ضرر ميكني.پس sx1 رو يا حذف كن يا صبر كن قيمتش معقولانه تر بشه.g10 هم دوربين جديدي هست و با توجه به سنسور بزرگش بايد عكس هاي با كيفيتي بگيره اما مشكل اينجاست اونم قيمتش بالاست و مدتي بعد مثل g9 پايين مياد.درسته شما بودجتون حدود 1 ميليونه اما اينم بدونيد كه پول اضافي نديد براي چيزي كه ارزش اون پول رو نداره مثل g10 و sx1.شما ميتونيد يه دوربين عكاسي تهيه كنيد مثل sx10 ,fz-28,h50 و مابقي پولتونو يه دوربين فيلمبرداري با كيفيت و امكانات فوق العاده و كيفيت full hd و داراي هارد ديسك بگيريد.چون دوربين هاي عكاسي درسته كه فيلمبرداري ميكنند و كيفيت خوبي دارند اما دوربين هاي فيلمبرداري از لحاظ امكانات و كيفيت و ........ در سطح بسيار بالاتري از فيلمبرداري نسبت به دوربين هاي عكاسي هستند.اينم يه راهه ديگه كه ميشه بهش فكر كرد.

تا کی صبر کنم تا ارزون بشن (قیمت هر 3تا در حدود 500 تومنه)
واگر ارزون شدن کدومشون از بقیه بهتره؟

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:24
مرسي.فكر كنم sx10 اين قابليتو داره و خيلي عملكرد عالي داره.

mh.attari
15-02-2009, 10:28
پس چطور شده این g10 امتیازش بالا شده؟
لطفا سوال رو کامل جواب بده؟

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:30
تا کی صبر کنم تا ارزون بشن (قیمت هر 3تا در حدود 500 تومنه)
واگر ارزون شدن کدومشون از بقیه بهتره؟

مطمئني SX1 قيمتش 500 تومنه؟؟؟؟اگه اينقدره قيمتش مناسبه ولي بعيد ميدونم.قيمتش بايد بالاي 700 تومن باشه.در مورد افت قيمت بگم كه تو ايران هيچ چيز مشخص نيست.يادمه S5is قيمتش 330 بود و الان رو قيمت 430 وايساده و پايين نمياد.يه دفعه اي ديدي اومد پايين شايدم نيومد.اما معمولا دوربين هم مثل موبايل چون جديداش روز به روز مياد تو بازار بعد از مدتي(شايد بيشتر از 6 ماه)قيمتش مياد پايين.حتما قيمت دقيق SX1 رو بپرس.

mohamad_beauty
15-02-2009, 10:33
ببخشید که مزاحم میشم
میخوام که دلم مطمئن بشه بعد برم بخرم
به نظر شما دوربینixus 90 دوربین خوبیه تو همین قیمت بهتر از اون هست؟:20:

danger9597
15-02-2009, 10:34
fz28 این قابلیت رو داره؟ یعنی حین عکس گرفتن همه رو سیاه سفید کنه فقط سوژه رو رنگی نگه داره
اون وقت تو این دوربین ها روتوش هم هست؟

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:35

g10 جزو دوربين هاي خاص و خوبه كانن هست.اينكه من يه مدل ديگه رو ميگم دليل بر اين نيست كه اون يكي بد تره.ببينيد g10 شايد خيلي دوربين بهتري از بقيه باشه اما نسبت به قيمتش ارزششو نداره با اين پول ميشه يه slr گرفت.درسته؟؟؟؟؟من دليلم براي عدم انتخاب g10 قيمت غير واقعيه اونه و گرنه g10 از هر لحاظ دوربين خوبيه.اگه ميتوني با قيمت اون و اينكه يه مدت ديگه كاهش قيمت زيادي پيدا ميكنه كنار بياي بگيرش.در انتخاب دوربين بايد همه ي موارد و بالاخاص قيمت رو بايد مد نظر داشت.

mh.attari
15-02-2009, 10:39
مطمئني SX1 قيمتش 500 تومنه؟؟؟؟اگه اينقدره قيمتش مناسبه ولي بعيد ميدونم.قيمتش بايد بالاي 700 تومن باشه.در مورد افت قيمت بگم كه تو ايران هيچ چيز مشخص نيست.يادمه S5is قيمتش 330 بود و الان رو قيمت 430 وايساده و پايين نمياد.يه دفعه اي ديدي اومد پايين شايدم نيومد.اما معمولا دوربين هم مثل موبايل چون جديداش روز به روز مياد تو بازار بعد از مدتي(شايد بيشتر از 6 ماه)قيمتش مياد پايين.حتما قيمت دقيق SX1 رو بپرس.
پس اونتوری که من فهمیدم تو دسته ی دوریین های غیر حرفه ای کنون به ترتیب بهترین دوربین ها ایناست
sx1
g10
sx10
g9
درسته؟
البته بدون در نظر گرفتن قیمت

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:43

فكر كنم يه اشتباهي پيش اومد.اينكه من گفتم Sx10 اين قابليتو داره مربوط به پاسخ به Danger عزيز بود كه در مورد حالت عكاسي تك رنگي بود و دوست عزيزمون Mh_attai اشتباهي فهميدن كه در پاسخ به پست ايشونه.

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:48
پس اونتوری که من فهمیدم تو دسته ی دوریین های غیر حرفه ای کنون به ترتیب بهترین دوربین ها ایناست
sx1
g10
sx10
g9
درسته؟
البته بدون در نظر گرفتن قیمت

ميشه گفت اينا دوربين هاي خوبين.اينم بگم اينكه ما سري G , S رو با هم مقايسه كنيم درست نيست.اگه SX1 & Sx10 رو مقايسه كنيم درسته چون تو يه رده قرار دارن اما G و S نه.شما سعي كن نظر سايرين رو هم بپرسي چون همه چيز را همگان دانند.اون سايت عكاسي كه بهت معرفي كردم اساتيد واقعا عالي داره.اونجا هم كمك ميگرفتي بهتر بود.

ebi66_boukan
15-02-2009, 10:50
ببخشید که مزاحم میشم

دوربين خوبيه اما زومش كمه.sx110 رو با زوم 10 نپسنديدي؟؟؟؟؟

lofa
15-02-2009, 12:35
4خیلی کنون رو دوست دارم
5 تا 1تومن مشکلی ندارم

چون برند کانن دوست دارید و از لحاظ بودجه هم مشکل ندارید به نظرم همین sx10 بهترین گزینه می تونه باشه چون هم کیفیت عکساش عالیه هم فیلم برداریش خوبه
شما اگه به پانا هم فکر کنید fz28 هم گزینه عالی به نظر میاد
با سپاس

safarimr
15-02-2009, 12:36
با توجه به بحث سوالم را یکبار دیگر تکرار می کنم
با توجه به هم قیمت بودن sx10 و g9 آیا g9 که افت قیمتش را کرده گزینه بهتری نیست
به این مقایسه نیز توجه کنید

lofa
15-02-2009, 12:38
g10 جزو دوربين هاي خاص و خوبه كانن هست.اينكه من يه مدل ديگه رو ميگم دليل بر اين نيست كه اون يكي بد تره.ببينيد g10 شايد خيلي دوربين بهتري از بقيه باشه اما نسبت به قيمتش ارزششو نداره با اين پول ميشه يه slr گرفت.درسته؟؟؟؟؟من دليلم براي عدم انتخاب g10 قيمت غير واقعيه اونه و گرنه g10 از هر لحاظ دوربين خوبيه.اگه ميتوني با قيمت اون و اينكه يه مدت ديگه كاهش قيمت زيادي پيدا ميكنه كنار بياي بگيرش.در انتخاب دوربين بايد همه ي موارد و بالاخاص قيمت رو بايد مد نظر داشت.

با شما موافقم قرار نیست پول بی خود بدیم واسه چیزی که ارزش نداره

lofa
15-02-2009, 12:42
دوست عزیز بهتر شما اول به سوالاتی که در پست 1451 اومده جواب بدید و از اون لحاظ تکلیف خودتون روشن کنید

lofa
15-02-2009, 12:43
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی
می خوام دوربین Kodak Z1015 IS اینجا معرفی کنم خواهشمندم در مورد این دوربین نظراتتون در فروم مطرح کنید
قیمت در حدود 350 تومان

مشخصات كلي دوربين
نام دوربين
Kodak Z1015 IS
دوربين ديجيتال کداک زد 1015 آی اس
نوع دوربين
نيمه حرفه اي (SLR-Like)
تاريخ معرفي
2008/07/10
ساخت

قيمت
تومان
جنس بدنه

وزن
375 گرم
ابعاد
109 × 74 ×77 ميليمتر
مشخصات حسگر و تصاوير
دقت حسگر
- 10 مگاپيكسل
- 10 مگاپيكسل موثر
ابعاد حسگر
2.33/1 اينچ
نوع حسگر
CCD
شركت سازنده حسگر

اندازه تصوير
3648 × 2736 و 3648 × 2432 و 3648 × 2064 و 2592 ×1944 و 2592 × 1728 و 2592 ×1456 و 2048 ×1536 و 2048 × 1360 و 2048 ×1152 و 1800 × 1200 و 1920 × 1080 و 1280 × 960
نسبت ابعاد تصوير
4:3, 3:2, 16:9
فرمت غير فشرده تصوير
RAW
فيلم
با ابعاد 1280 × 720 و 640 × 480 و 320 × 240 و با سرعت 30 فریم در ثانیه
مشخصات لنز
لنز
28-420 میلی‌متر (15 برابر)
لرزشگير تصوير
دارد
زوم اپتيكال
15 برابر
زوم ديجيتال
5 برابر
محدوده ديافراگم
F3.5 - F5.4
فوكوس
60 سانتيمتر
فوكوس دستي
دارد
فوكوس اتوماتيك
ندارد
حالت ماكرو
دارد
فوكوس در حالت ماكرو
20 سانتيمتر
فاصله يابي
چند ناحیه‌ای و متمرکز بر مرکز و نقطه‌ای
عكسبرداري
سرعت شاتر
1000/1 تا 16 ثانیه
زمانسنج خودكار
(SelfTimer)
2 یا 10
حساسيت
(ISO)
اتوماتیک (3200-80) و 80 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (3200 و 6400 در حالت 3.1 مگاپیکسل موثر)
تنظيم سفيدي
(White Balance)
4 حالت از پیش تنظیم شده
عكسبرداري پي در پي
با سرعت 1.1 فریم در ثاینه و حداکثر 3 تصویر
فلاش
فلاش داخلی با برد 5.0 متر
مشخصات صفحه نمايش
صفحه نمايش (LCD)
TFT LCD
سايز صفحه نمايش (LCD)
2.5 اينچ
دقت صفحه نمايش (LCD)
230,000 پيكسل
جشمي
الکترونیکی
ساير مشخصات
نوع كارت حافظه
SD/SDHC card + Internal
كارت حافظه همراه دوربين
49 داخلی مگابايت
اتصال به كامپيوتر
USB و خروجي ویدیو
كنترل از راه دور
ندارد
باتري
یون لیتیوم KLIC-8000 کداک
شارژر باتري
دارد
ساير قابليبت ها

ebi66_boukan
15-02-2009, 12:49

اينكه من نظر ميدم در مورد اين 2 تا دوربين دليل بر اين نيست كه هر دو تاشونو داشتم و باهاشون كار كردم.مواردي كه من ميگم بيشتر بر اين استواره كه مثل شما در موردشون مطلب خوندم و نظر شخصيه منه.sx10 يكي از پرفروشترين دوربين هاي حال حاضره كه ميشه گفت كار نسبتا ساده اي داره و امكانات خوبي ارائه كرده.اما در مورد G9 بايد بگم كه اين دوربين جز دوربين هايي هست كه به صورت Raw عكاسي ميكنه كه اين نوع عكسبرداري نيازمند دانش بالاي عكاسي و پردازش هست كه به شخصه من يكي نميتونم ازش استفاده كنم و بايد مدت ها كار كنم كه تا به طور كامل بفهمم كه چيه.يه سري به پست هاي زير بزن شايد كمكت كنه

safarimr
15-02-2009, 12:50
دوست عزیز بهتر شما اول به سوالاتی که در پست 1451 اومده جواب بدید و از اون لحاظ تکلیف خودتون روشن کنید

در پست 1451 چیزی نیافتم بیشتر راهنمایی کنید
این سوال را باتوجه به افزایش قیمت sx10 و افت قیمت g9 کردم
هردو الان قیمتشان 420 است

lofa
15-02-2009, 12:57
آره ضبط میشه اگه خیلی فضا ساکت باشه مشخصه
البته فکر کنم فکوس fz28 بهتره
چون خیلی از این دکمه ها رو اچ50 نیست خودتون ببینید
همچنین fz28 آپشن بیشتری داره
بعد این IA تو دوربین های پانا کارش چیه؟

فکر کنم یه مود در دوربینهای پانا سونیک که شش کار ذیل رو انجام می ده مطالب به نقل از سایت پانا سونیک
كافيست به سادگي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را انتخاب نموده و بدين وسيله لوميكس شش عملكرد تشيخص واصلاح را فعال كرده و عكسهايي زيبا را در جا و هر زمان به شما ارائه خواهد نمود.

برای دیدن عکسهایی در حالت خودکار هوشمند روی لینک زیر کلیک کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]','ia_beautiful_pictures','resizab le=no,location=no,menubar=no,scrollbars=no,status= no,toolbar=no,fullscreen=no,dependent=no')))

تشخيص لرزش

MEGA O.I.S. - بدون لرزش دست!
حسگر هاي ژيرو لرزش دست را تشخيص داده و يك لنز O.I.S. جهت جبران لرزش و جلوگيري از تاري ناشي از لرزش دست جابجا مي شود. اين سيم كاملاً نوري بوده و بر روي CCD يا پردازش تصويري تأثيري نمي گذارد و بدين ترتيب شما خواهيد توانست تصاوير واضح و دقيق و بدون افت كيفيت برداريد . از بين دو حالت انتخاب نماييد . حالت 1 در تمامي زمانها جهت جبران پيوسته روشن مي ماند.حالت 2 به محض رها كردن شاتر و جهت به دست آوردن كيفيتي برتر شروع به كار مي كند .مدلهاي جديد لوميكس همچنين داراي تعيين موقعيت خودكار مي باشند كه بسته به سطح زوم حالتها را تغيير مي دهند

تشخيص حركت

كنترل هوشمندISO - بدون تاري ناشي از حركت !
به كمك كنترل ISO هوشمند، دوربين مي تواند تشخيص دهد كه آيا سوژه در حال حركت مي باشد يا خيز اگر سوژه در حال حركت باشد كنترل ISO هوشمند، ميزان حساسيت ISO و سرعت شاتر را متناسب با آن تغيير خواهد داد.بدين وسيله شما مي توانيد عكسهايي زيبا و واضح برداريد ،حتي زمانيكه از كودكان كه ثابت نمي ايستند ،عكس بر مي داريد.

تشخيص چهره

تشخيص چهره AF/AE* - بدون پرتره هاي خارج از تنظيم فاصله كانوني صحيح!
عملكرد تشخيص چهره ، چهره ها را در هر جا ي فريم كه قرار داشته باشند شناسايي نموده و بهترين تنظيم فاصله كانوني و ميزان نور دهي را انجام خواهد داد. بدين وسيله خواهيد توانست عكسهاي پرتره زيبا و واضحي را به آساني برداريد .اين عملكرد تا 15 چهره را در يك فريم شناسايي مي نمايد وبه طور خودكار با تغيير موقعيت آنها تنظيمات را تغيير مي دهد. در مدل هاي جديد ، تشخيص چهره حتي در صورتي كه چهره در حالت نيمرخ قرار گيرد نيز فعال مي ماند و به شما اجازه برداشتن پرتره هايي زيبا از نيمرخ را نيز مي دهد.
*Not offered on all models

تشخيص صحنه

انتخاب كنده صحنه هوشمند* - بدون تنظيمات پيچيده !
هنگامي كه دوربين در حالتهر بار كه عكس بر مي داريد اطمينان خواهيد يافت فرقي نمي كند كه صحنه چيست يا سوژه كدام است.به كمك انتخاب كننده صحنه هوشمند ، كه تمامي كارهاي پيچيده را براي شما انجام خواهد داد ، شما از عكاسي به آساني بيشتر از هر زمان ديگري لذت خواهيد برد.
* در حالت iA هنگامي كه فلاش خاموش است حالت پرتره در شب تشخيص داده نخواهد شد ، در حالت منظره شبانه نيز ، در صورتي كه فلاش در حالت خودكار قرار داشته باشد ، تشخيص داده نخواهد شد.

تشخيص نور

نور دهي هوشمند - بدون ميزان نور دهي بیش از حد يا كمتر از حد لازم!
دوربين به سرعت تصوير درون فريم را تحليل نموده و ميزان روشنايي را در نواحي اي كه به دليل نور كم، نور پس زمينه يا استفاده از فلاش بسيار تاريك هستند ، تنظيم مي نمايد. با تنظيم ميزان روشنايي در نواحي تاريك، اين عملكرد تصاويري طبيعي ارائه خواهد داد تصاويري كه بسيار نزديك آن چيزي هستند كه چشم انسان به طور طبيعي مشاهده مي كند. برخي مدلهاي جديد به شما اجازه تنظيم اين جلوه در حالت پايين استاندارد و يا بالا را مي دهند.
Adjusting the brightness of dark areas this function produces natural images that are close to the way they actually look to the human eye.

تشخيص سوژه

AF ردياب* - بدون فرصتهاي عكاسي از دست داده شده !
به محض اينكه بر روي سوژه خود فاصله كانوني را تنظيم نماييد ، AF ردياب به صورت خودكار تا زماني كه دكمه شاتر را فشار دهيد آن را دنبال مي نمايد . هنگامي كه شما درحال گرفتن عكس از يك سوژه فعال باشيد مانند كودكان و حيوانات خانگي، اين عملكرد شما را از نيمه فشار دادن دكمه شاتر به صورت
پي در پي جهت تنظيم دوباره فاصله كانوني بي نياز مي گرداند.
قابليت AF ردياب به شما اطمينان مي دهد كه آن فرصتهاي عكاسي كه يك بار در زندگي اتفاق مي افتند را از دست ندهيد
.
* جهت استفاده در حالت iA ، AF ردياب را مي بايست از پيش در منوي تنظيم انتخاب نمود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اصلاح قرمزي چشم ديجيتال

حالت iA همچنين به شما كمك مي كند كه مشكل قرمزي چشم را زمان استفاده ار فلاش در عكسهاي نداشته باشيد
كاهش قرمزي چشم براي فلاش داخلي بدين ترتيب عمل مي كند كه پيش از فلاش اصلي يك فلاش كوچك اوليه ساطع مي نمايد.علاوه بر اين به كمك قابليت اصلاح قرمزي چشم، مشكل قرمزي چشم به صورت خودكارتشخيص داده شده و به صورت ديجيتال اصلاح مي شود.

این هم آدرس سایتش

Senator_F
15-02-2009, 13:00
در پست 1451 چیزی نیافتم بیشتر راهنمایی کنید
این سوال را باتوجه به افزایش قیمت sx10 و افت قیمت g9 کردم
هردو الان قیمتشان 420 است

ببینین دوست عزیزم.کیفیت عکسبرداری g9 بهتر از SX10 هستش ولی در کل یه سری معایبی هم داره .اولیش اینکه حتما و حتما باید از فلاش خارجی استفاده کنین.وگرنه فلاش خودش در حد کمپکت ها و شایدم کمتر باشه.
اگر به فرمت camera raw علاقه دارین و بعدا حوصله خواهین کرد که باهاش کار کنین(معمولا تنظیم هر عکس در Photoshop elements با این فرمت حداقل یکی دو ساعتی زمان خواهد برد و حوصله)g9 انتخاب بهتری است.
یه زمانی سونی هم از این رده دوربینا می زد با کد V و مدل V3 اش هم گل کرده بود.ولی بعدا کلا حذف شد چون خواهانی نداشت.
ولی اگه دوربینی میخواین که همه چیزش رو خودش باشه،فلاش قوی،لنز با کیفیت تر و خوش دست تر و با کیفیت تر،Sx 10 رو پیشنهاد می کنم.
G9 یه جورایی دوربین زنیط قدیمیه(نمیدونم باهاشون کار کردین یا نه؛ولی اون زمانی که فیلمی ها رند بازار بودن،این دوربین روسی که قیمتش هم یک پنجم کنون و یاشیکا بود،خیلی دوربین با کیفیتی بود فقط تنها مشکلی که داشت این بود که همه چیزش دستی بود؛اسمش هم عیب نذاریم چون من خودم با این دوربین یاد گرفتم عکاسی رو.دقیقا همه چیز دست آدمه.)

Senator_F
15-02-2009, 13:02
فکر کنم یه مود در دوربینهای پانا سونیک که شش کار ذیل رو انجام می ده مطالب به نقل از سایت پانا سونیک
كافيست به سادگي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را انتخاب نموده و بدين وسيله لوميكس شش عملكرد تشيخص واصلاح را فعال كرده و عكسهايي زيبا را در جا و هر زمان به شما ارائه خواهد نمود.

این مود همون مود اتوماتیک است که پاناسونیک روش اسم گذاشته همین.

lofa
15-02-2009, 13:28
یقینا حق با شماست
اما مطالب فوق در سایت پاناسونیک بود محض اطلاع بد نیست اینا رو هم بدونیم

lofa
15-02-2009, 13:34
با سپاس

ببخشید دوست من منظورم پست شماره 1431 بود
درکل شما نیازها و خواسته هاتون باید بدونید تا بچه ها بتونن کمکتون کنن
با سپاس

unforgiven2009
15-02-2009, 14:31
با سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید گرامی
می خوام دوربین Kodak Z1015 IS اینجا معرفی کنم خواهشمندم در مورد این دوربین نظراتتون در فروم مطرح کنید
قیمت در حدود 350 تومان

مشخصات كلي دوربين
نام دوربين
Kodak Z1015 IS
دوربين ديجيتال کداک زد 1015 آی اس
نوع دوربين
نيمه حرفه اي (SLR-Like)
تاريخ معرفي
2008/07/10
ساخت

قيمت
تومان
جنس بدنه

وزن
375 گرم
ابعاد
109 × 74 ×77 ميليمتر
مشخصات حسگر و تصاوير
دقت حسگر
- 10 مگاپيكسل
- 10 مگاپيكسل موثر
ابعاد حسگر
2.33/1 اينچ
نوع حسگر
CCD
شركت سازنده حسگر

اندازه تصوير
3648 × 2736 و 3648 × 2432 و 3648 × 2064 و 2592 ×1944 و 2592 × 1728 و 2592 ×1456 و 2048 ×1536 و 2048 × 1360 و 2048 ×1152 و 1800 × 1200 و 1920 × 1080 و 1280 × 960
نسبت ابعاد تصوير
فرمت غير فشرده تصوير
RAW
فيلم
با ابعاد 1280 × 720 و 640 × 480 و 320 × 240 و با سرعت 30 فریم در ثانیه
مشخصات لنز
لنز
28-420 میلی‌متر (15 برابر)
لرزشگير تصوير
دارد
زوم اپتيكال
15 برابر
زوم ديجيتال
5 برابر
محدوده ديافراگم
F3.5 - F5.4
فوكوس
60 سانتيمتر
فوكوس دستي
دارد
فوكوس اتوماتيك
ندارد
حالت ماكرو
دارد
فوكوس در حالت ماكرو
20 سانتيمتر
فاصله يابي
چند ناحیه‌ای و متمرکز بر مرکز و نقطه‌ای
عكسبرداري
سرعت شاتر
1000/1 تا 16 ثانیه
زمانسنج خودكار
(SelfTimer)
2 یا 10
حساسيت
(ISO)
اتوماتیک (3200-80) و 80 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (3200 و 6400 در حالت 3.1 مگاپیکسل موثر)
تنظيم سفيدي
(White Balance)
4 حالت از پیش تنظیم شده
عكسبرداري پي در پي
با سرعت 1.1 فریم در ثاینه و حداکثر 3 تصویر
فلاش
فلاش داخلی با برد 5.0 متر
مشخصات صفحه نمايش
صفحه نمايش (LCD)
TFT LCD
سايز صفحه نمايش (LCD)
2.5 اينچ
دقت صفحه نمايش (LCD)
230,000 پيكسل
جشمي
الکترونیکی
ساير مشخصات
نوع كارت حافظه
SD/SDHC card + Internal
كارت حافظه همراه دوربين
49 داخلی مگابايت
اتصال به كامپيوتر
USB و خروجي ویدیو
كنترل از راه دور
ندارد
باتري
یون لیتیوم KLIC-8000 کداک
شارژر باتري
دارد
ساير قابليبت ها

سلام دوست عزیز
شما در این پست ذکر کرده اید که این دوربین فوکوس اتوماتیک ندارد با اینکه دارد . سعی کنید منابعتان از سایتهای فارسی اللخصوص سایت هایی مانند دیجی کالا نباشد.
سایت زیر یک منبع خوب برای این منظور می باشد
بنظر بنده مشخصات خوبی دارد ولی رنج فوکوس ماکرو 20cm در مقابل ماکرو 0 , sx10 جالب به نظر نمی رسه و برای کسانی که به ماکرو گرافی علاقه دارند خوشایند نیست.
با کمال احترام

unforgiven2009
15-02-2009, 14:47
خوب درسته این مود اتوماتیک مانند سایر دوربین ها است ولی با این توضیحات دوستمان بیانگر این است که هوشمند تر از سایر دوربین ها عمل می کند و این آسانی و راحتی کار با دوربین را فراهم می آورد و لازم نیست شما دائم مد های مختلف را انتخاب کنید . یک مد qmenu هم دارد که تمام تنضیمات ضروری دوربین فقط با فشردن یک دکمه نمایان میشه و اینم یک نکته مثبت محسوب می شه.کلا یکی از شعا رهای تبلیغاتی شرکت سازنده آسانی کار با این دوربین است .

unforgiven2009
15-02-2009, 15:45
اينكه من نظر ميدم در مورد اين 2 تا دوربين دليل بر اين نيست كه هر دو تاشونو داشتم و باهاشون كار كردم.مواردي كه من ميگم بيشتر بر اين استواره كه مثل شما در موردشون مطلب خوندم و نظر شخصيه منه.sx10 يكي از پرفروشترين دوربين هاي حال حاضره كه ميشه گفت كار نسبتا ساده اي داره و امكانات خوبي ارائه كرده.اما در مورد G9 بايد بگم كه اين دوربين جز دوربين هايي هست كه به صورت Raw عكاسي ميكنه كه اين نوع عكسبرداري نيازمند دانش بالاي عكاسي و پردازش هست كه به شخصه من يكي نميتونم ازش استفاده كنم و بايد مدت ها كار كنم كه تا به طور كامل بفهمم كه چيه.يه سري به پست هاي زير بزن شايد كمكت كنه
G9 الزاما فقط با RAW عکس نمیگیره و با فرمت jpg هم می توان عکس گرفت. فقط مشکل کار اینکه ویندوز این فرمت را نمی شناسه و باید از کد های مخصوص برای شناسایی به ویندوز استفاده کرد که بنده مجبور به نصب ویندوز ویستا شدم چون هر دوربین کدهای مخصوص خود را دارد و کد مربوط به دوربین بنده مخصوص ویستا بود. و اگر نخواستید دچار چنین در دسرهای شوید کارخانه سازنده دوربین یک سری نر افزار برای کار با فرمت RAW , همراه دوربین عرضه می کند که به آسانی می توان با این فرمت کار کرد و آن را تبدیل به فرمت دلخواه کرد و همچنین از برنامهAdobe Camera RAW هم می توان برای این منظور استفاده نمود و الزاما نيازمند دانش بالاي عكاسي و پردازش نیست با کمی مطالعه می توان به راحتی با این فرمت کار کرد. تفاوت عمدش با سایر فرمتها این است که این فرمت یک فرمت خام است و حجم بالا تری داردو jpg یک فرمت فشرده تر که جزئیات و کیفیت تصویر در فرمت RAW بالا تر است و بنا به کاربد می توان این مود را انتخاب نمود. در همان سایت می بینیدکه افراد زیادی دنبال هک نرم افزاری برای دوربین های خودشان(البته برای دوربینهای کنن) هستند تا به این قابلیت دست پیدا کنند. پس این نشان دهنده اهمیت بالای این فرمت است.

RAW در برابر JPG

فرمت RAW

با کمال احترام

mohamad_beauty
15-02-2009, 15:46
ببخشید که مزاحم میشم

mohamad_beauty
15-02-2009, 15:47
ببخشید که مزاحم میشم

unforgiven2009
15-02-2009, 15:57
ببخشید که مزاحم میشم
سلام دوست عزیز
Fujifilm FinePix F100fd هم دوربین خوبیه و مشخصات خوبی داره ولی قیتشو دقیقا نمی دنم فکر کنم حدودای 300 تا 330 باشه ولی دقیقا نمی دونم

ebi66_boukan
15-02-2009, 16:08
ببخشید که مزاحم میشم

دوست عزيز پست 1465 جوابتونو دادم.دوربين خوبيه اما زومش كمه.sx110 رو با زوم 10 نپسنديدي؟؟؟؟؟ ضمنا اين مدل فوجي بالا قيمتش حدود 330 تومنه تازه اگه پيدا بشه.

lofa
15-02-2009, 16:12
سلام دوست عزیز
شما در این پست ذکر کرده اید که این دوربین فوکوس اتوماتیک ندارد با اینکه دارد . سعی کنید منابعتان از سایتهای فارسی اللخصوص سایت هایی مانند دیجی کالا نباشد.
سایت زیر یک منبع خوب برای این منظور می باشد
بنظر بنده مشخصات خوبی دارد ولی رنج فوکوس ماکرو 20cm در مقابل ماکرو 0 , sx10 جالب به نظر نمی رسه و برای کسانی که به ماکرو گرافی علاقه دارند خوشایند نیست.
با کمال احترام

این هم مشخصات دوربین به نقل از سایت

Kodak EasyShare Z1015 IS
Image Bitmap Bitmap Bitmap Bitmap

More information Announced 10-Jul-08
All Kodak products ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Discussion Kodak Talk Forum ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Bitmap
Find related discussion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Owners opinions Bitmap Bitmap Bitmap Bitmap Bitmap Bitmap

Bitmap
Read owners opinions (3) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Post / Edit your opinion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Support this site by No merchants currently list this product
purchasing from our
affiliate merchants
Format SLR-like
Price (street)
Also known as
Release Status
Bitmap

Max resolution (javascript:help_popup('resolution'))
3648 x 2736
Bitmap

Low resolution (javascript:help_popup('resolution'))
3648 x 2432, 3648 x 2064, 2592 x 1944, 2592 x 1728, 2592 x 1456, 2048 x 1536, 2048 x 1360, 2048 x1152, 1800 x 1200, 1920 x 1080, 1280 x 960
Bitmap

Image ratio w:h (javascript:help_popup('aspect%20ratio'))
Bitmap

Effective pixels (javascript:help_popup('effective%20pixels'))
10.0 million
Bitmap

Sensor photo detectors (javascript:help_popup('sensors'))

Bitmap

Sensor size (javascript:help_popup('sensor%20sizes'))
1/2.33 " (6.13 x 4.60 mm, 0.28 cm²)
Bitmap

Pixel density (javascript:help_popup('pixel%20density'))
36 MP/cm²
Bitmap

Sensor type (javascript:help_popup('sensors'))
CCD
Bitmap

Sensor manufacturer (javascript:help_popup('sensors'))
Unknown
Bitmap

ISO rating (javascript:help_popup('sensitivity'))
Auto (80-3200), 80, 100, 200, 400, 800, 1600, (3200 and 6400 at 3.1 MP)
Bitmap

Zoom wide (W) (javascript:help_popup('focal%20length'))
28 mm
Bitmap

Zoom tele (T) (javascript:help_popup('focal%20length'))
420 mm (15 x)
Bitmap

Digital zoom (javascript:help_popup('digital%20zoom'))
Yes, 5 x
Bitmap

Image stabilization (javascript:help_popup('image%20stabilization'))
Yes, sensor
Bitmap

Auto Focus (javascript:help_popup('autofocus'))
Multi-zone, Center Spot, 5 point selectable
Bitmap

Manual Focus (javascript:help_popup('manual%20focus'))
Yes
Bitmap

Normal focus range (javascript:help_popup('subject%20distance'))
60 cm
Bitmap

Macro focus range (javascript:help_popup('macro'))
20 cm
Bitmap

White balance override (javascript:help_popup('white%20balance'))
4 positions
Bitmap

Aperture range (javascript:help_popup('aperture'))
F3.5 - F5.4
Bitmap

Min shutter (javascript:help_popup('shutterspeed'))
16 sec
Bitmap

Max shutter (javascript:help_popup('shutterspeed'))
1/1000 sec
Built-in Flash Yes
Flash range 5 m (ISO 400)
External flash No
Flash modes Auto, Fill-in, Red-Eye reduction, Off
Bitmap

Exposure compensation (javascript:help_popup('exposure%20compensation'))
-2 to +2 EV in 1/3 EV steps
Bitmap

Metering (javascript:help_popup('metering'))
Multi-segment, Center weighted, Spot
Bitmap

Aperture priority (javascript:help_popup('aperture%20priority'))
Yes
Bitmap

Shutter priority (javascript:help_popup('shutter%20priority'))
Yes
Bitmap

Focal length multiplier (javascript:help_popup('focal%20length%20multiplie r'))

Lens thread No
Bitmap

Continuous Drive (javascript:help_popup('burst'))
Yes, 1.1 fps up to 3 images
Movie Clips Yes, 1280 x 720, 640 x 480, 320 x 240, 30 fps
Remote control No
Self-timer Yes, 2 or 10 sec
Bitmap

Timelapse recording (javascript:help_popup('time%20lapse'))
No
Orientation sensor Yes
Bitmap

Storage types (javascript:help_popup('storage%20card'))
SD/SDHC card, Internal
Bitmap

Storage included (javascript:help_popup('storage%20card'))
49 MB Internal
Bitmap

Uncompressed format (javascript:help_popup('compression'))
Yes, RAW
Bitmap

Quality Levels (javascript:help_popup('jpeg'))
Fine, Standard, Basic
Bitmap

Viewfinder (javascript:help_popup('viewfinder'))
Electronic
Bitmap

LCD (javascript:help_popup('lcd'))
3 "
Bitmap

LCD Dots (javascript:help_popup('lcd'))
230,000
Bitmap

Live View (javascript:help_popup('lcd'))
No
Bitmap

USB (javascript:help_popup('connectivity'))
USB 1.0 (1.5Mbit/sec)
Bitmap

HDMI (javascript:help_popup('connectivity'))
No
Bitmap

Wireless (javascript:help_popup('connectivity'))
No
Environmentally sealed No
Bitmap

Battery (javascript:help_popup('batteries'))
Kodak KLIC-8000 Lithium-Ion, & charger
Weight (inc. batteries) 375 g (13.2 oz)
Dimensions 118 x 83 x 78 mm (4.6 x 3.3 x 3.1 in)
Notes
Resolution Chart
Colour Patches

lofa
15-02-2009, 16:17
دوست عزيز پست 1465 جوابتونو دادم.دوربين خوبيه اما زومش كمه.sx110 رو با زوم 10 نپسنديدي؟؟؟؟؟ ضمنا اين مدل فوجي بالا قيمتش حدود 330 تومنه تازه اگه پيدا بشه.

سلام آقای فتاحی
اتفاقا الان می خواستم همین مطلب شما رو پست کنم

این دوربین Canon IXUS 90 در بازرگانی آهونگار 230 تومنه در حالی که SX110 رو 240 تومن نوشته
به نظر من هم SX110 گزینه بهتری است

Aryan.kh
15-02-2009, 17:37
سلام به نظر شما ببین این دو گزینه کدوم بهتره
Canon PowerShot SX10 IS
Panasonic Lumix DMC-FZ28
قیمت هر دو رو هم میشه بگید ؟
و این که آیا در این رنج قیمتی میشه دوربین بهتری خرید ؟

mh.attari
15-02-2009, 17:41
دوستان کسی در مورد قیمت sx1 خبر داره واینکه کی وارد بازار میشه؟

milad198665
15-02-2009, 17:53
دوست عزیز H50 هم دوربین خیلی خوبیه اونقدر هم ازFz28 کمتر نیست تنها برتری پانا داشتن فرمت RAW و فیلم برداری HD است که فرمت RAW برای کسانی حسن محسوب می شه که خیلی از فتوشاپ سرشون بشه اما حجم عکسهای این فرمت هم ندیدم از 15 مگ کمتر باشه

فیلم برداری HD هم هرچند برای من خیلی مهمه اما واقعا تفاوت آنچنای بین H50 و Fz28 در کیفیت و شفافیت وجود نداره امکان زوم در حین فیلم برداری در H50 هست نمی دونم در Fz28 هم وجود داره

راستی یه سوال از Fz28 دارا و H50 دارا موقع زوم در فیلم برداری صدای موتور زوم هم ضبط می شه یه نه؟

در fz28 هم امکان 18ط زوم در فیلمبردلری هست صدای موتور زوم هم ظبط میشه

unforgiven2009
15-02-2009, 18:01
صدای موتور زوم خیلی محسوس نیست چون در این مود به آرامی حرکت می کند و تمام تلاشش را می کنه که صدایی ازش در نیاد :31: ولی در محیط های بی سرو صدا بیشتر نمایان می شود که در چنین محیطهایی حتی صدای نفس های شما و حرکت دست بروی دوربین محسوس تر از صدای زوم آن است. ولی در کل خوبه
حجم فرمت raw در دوربین بنده حدودا 12 مگ است و با وجود کارت های حافظه کنونی خیلی مشکلی از نظر کمبود فضا وجود نداره . نظر شخصی بنده این است که raw کلا یک حسنه چون مستقیما با کیفیت و جزییات عکس که همه دنبالشن سرو کار داره , نمی شه گفت برای یکسری ها حسن هست وبرای یک سری دیگه نه. همچنین بر اساس تشخیص عکاس از صحنه و کاربرد آن عکس می شه از این مود استفاده کرد.
در مورد کیفیت عکس این دو دوربین تفاوت چندانی وجود ندارد ولی خوب یکسری ها دوست دارند عکسهایشان همان چیزی باشد که دوربین می بیند و عکس می گیرد و روتوش H50 برایشان خوشایند نیست چون علارقم تاثیر در کیفیت عکس یک سری از جزیات صحنه از دست می رود. و برای یکسری از افراد که حوصله سرو کله زدن با عکس ها را ندارند و می خواهند یک عکس خوش آبو رنگ داشته باشند یک حسن محسوب می شود.مواردی چون استیل دوربین و سبکی و راحتی کار با آن هم مهم است و کسی که قصد خرید یک دوربین را دارد این موارد را هم باید مد نظر قرار بدهد.

lofa
15-02-2009, 18:32
صدای موتور زوم خیلی محسوس نیست چون در این مود به آرامی حرکت می کند و تمام تلاشش را می کنه که صدایی ازش در نیاد :31: ولی در محیط های بی سرو صدا بیشتر نمایان می شود که در چنین محیطهایی حتی صدای نفس های شما و حرکت دست بروی دوربین محسوس تر از صدای زوم آن است. ولی در کل خوبه
حجم فرمت raw هم در دوربین بنده حدودا 12 مگ هست و با وجود کارت های حافظه کنونی خیلی مشکلی از نظر کمبود فضا وجود نداره . نظر شخصی بنده این است که raw کلا یک حسنه چون مستقیما با کیفیت و جزییات عکس که همه دنبالشن سرو کار داره , نمی شه گفت برای یکسری ها حسن هست و برای یک سری دیگه نه. و بر اساس تشخیص عکاس از صحنه و کاربرد آن عکس می شه از این مود استفاده کرد.

هرچی دوربین دارای امکانات بیشتری باشد یقینا حسن حساب می شه اما داشتن امکاناتی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرن و یا حتی مورد استفاده هم قرار نمی گیرن و دادن پول بیشتری بابات چنین امکاناتی به نظرم کار درستی نیست
Fz28 در اکثریت ریوهای که من دیدم بالاترین امتیاز رو گرفته یقینا دوربین خوبیه اما به شخصه من شاید از بیشتر امکاناتش استفاده چندانی نکنم بیشتر بودن قیمتش نسبت به سایر هم رده های خودش بیشتر به علت امکانات بیشتر اونه
اونچه که من درمورد Fz28 خوندم می گه مثل بیشتر دوربینهای پانا یک دوربین نویزی است البته در ایزوهای بالا
اما مهم اینه که شما در یم سال چند تا عکس با ایزوی بالا می خوای بگیری که این باید نقطه ضعفش باشه
اما عکساش در ایزوهای پایین واقعا عالی بود و خواهد بود

lofa
15-02-2009, 18:36
سلام به نظر شما ببین این دو گزینه کدوم بهتره
canon powershot sx10 is
panasonic lumix dmc-fz28
قیمت هر دو رو هم میشه بگید ؟
و این که آیا در این رنج قیمتی میشه دوربین بهتری خرید ؟

تقریبا هم قیمت هستند بین 400 تا 420 متغیر است
در مورد بهتر بودن یکی نسبت به دیگری اگه چند صفحه قبلی رو بخونید یه چیزهای دستگیرتون میشه چون بچه ها هم sx10 هم fz28 هم h50 دارن وبرخی از عکساشم آپلود کردن
یه نگاه بنداز

mehdi_08
15-02-2009, 18:46
sسلام به دوستان
بالاخره از دیجی کالا یه A590 خریدم شاید سه شنبه یرسه به دستم هدیش هم یه سه پایس

lofa
15-02-2009, 18:49
بچه ها یه مقایسه در باره دوربینهای که تقریبا تو این مدت درموردشون بحث کردیم از سایتهای مختلف پیدا کردم و کنارهم قرار دادم براتون آپلود می کنم امیدوارم به کارتون بیاد
با سپاس
مقایسه اول
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مقایسه دوم

mh.attari
15-02-2009, 18:52
دوستان حرفه ای من رفتم و عکس های sx1 و sx10 و g10 رو با هم مقایسه کردم ولی از اونجا که وارد نیستم فرفی ندیدم !!!اگه از دوستان کسی مقایسه کرده کدومش عکساش بهتره به ترتیب؟وکدومش نیاز به دست کاری کمتر داره(توسط فوتوشاپ)

unforgiven2009
15-02-2009, 19:44
هرچی دوربین دارای امکانات بیشتری باشد یقینا حسن حساب می شه اما داشتن امکاناتی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرن و یا حتی مورد استفاده هم قرار نمی گیرن و دادن پول بیشتری بابات چنین امکاناتی به نظرم کار درستی نیست
Fz28 در اکثریت ریوهای که من دیدم بالاترین امتیاز رو گرفته یقینا دوربین خوبیه اما به شخصه من شاید از بیشتر امکاناتش استفاده چندانی نکنم بیشتر بودن قیمتش نسبت به سایر هم رده های خودش بیشتر به علت امکانات بیشتر اونه
اونچه که من درمورد Fz28 خوندم می گه مثل بیشتر دوربینهای پانا یک دوربین نویزی است البته در ایزوهای بالا
اما مهم اینه که شما در یم سال چند تا عکس با ایزوی بالا می خوای بگیری که این باید نقطه ضعفش باشه
اما عکساش در ایزوهای پایین واقعا عالی بود و خواهد بود
البته الان که قیمتش خیلی عالی است و خریدش معقول و یکی از بزرگترین حسن این دوربین سبکیش و کارکردن آسان با این دوربینه که حسن خیلی خوبیه شما H50 را اگر با کیف و باطری و شارجر بخرید تقریبا هم قیمت با fz28 می شود. نویز این دوربینها در این رده تقریبا برابر است. اگه review سایت dpreview را در مورد دوربین های سوپر زوم را دیده باشید می بینید که در رابطه با نویز هم در سطح دوربین های هم رده خو د مشکلی وجود نداردو نمی توان گفت چون سری های قبلی پاناسونیک نویزیست الزاما این دوربین هم نویزیست. کلا دوست من عکاسی با ایزو بالا چه در این دوربین وچه در هر دوربینی در این رده را فراموش کنید.
بنده ام وقتی با فرمت RAW عکس پرتره می گیرم و چاب می کنم و وضوح تصویر را می بینم اینچنین جانب داری می کنم .

این چطوره به نظرشما نویزش بالاست؟؟ این عکس را خودم گرفتم

تو عکس اولی من به مدت 10 ثانیه نور دهی کردم اگر می خواستم با بالا بردن iso چنین عکسی بگیرم نویز بیداد می کرد و فرقی هم نمی کنه با هر دوربینی در این رده این موضوع صدق می کنه ولی قبول دارم بعضی ها هم در سطح خودشون بد عمل می کنند اگه آن REVIEW که گفتم را دیدید می بینید که p80 عکساش تو iso بالا نویزش خیلی زیاده.
دومی هم با iso 400 در شرایت نوری کم
با کمال احترام

unforgiven2009
15-02-2009, 19:54

دوست من این دوربین در بازار جهانی هم قیمت با دوربین های هم سطح خدشه مثل h50 , sx10 ,ولی متعصفانه در کشور ما به خاطر عدم نظارت صحیح دستگاه های زیربط , بازگانی ها با هر قیمتی که صلاح می دونن عرضه می کنند. که دودش مستقیم به چشم مصرف کننده می رود نمونش خود من

ebi66_boukan
15-02-2009, 19:57
دوستان حرفه ای من رفتم و عکس های sx1 و sx10 و g10 رو با هم مقایسه کردم ولی از اونجا که وارد نیستم فرفی ندیدم !!!اگه از دوستان کسی مقایسه کرده کدومش عکساش بهتره به ترتیب؟وکدومش نیاز به دست کاری کمتر داره(توسط فوتوشاپ)

اگه اندازه ي سنسور و نوع سنسور رو مد نظر قرار بديم به ترتيب sx10,sx1,G10 بهتر عمل ميكنن.البته تفاوتشون جزئي هست و زياد محسوس نيست.ولي G10 در نور كم مطمئنن بهتر عمل ميكنه چون سنسورس بزرگتره (1/1.7)و هر چه سنسور بزرگ تر باشه نور بيشتري جمع ميكنه.(بازم ميگم شايد تفاوتشون جزئي باشه).براي چاپ عكس هم G10 حرف اول رو ميزنه چون هر چه مگاپيكسل بالاتر باشه عكس رو ميشه در سايز بزرگتر چاپ كرد.(اندازه ي سنسور دو تاي ديگه 1/2.3 هستن).كيفيت عكس G10 به نظرم بهتره ولي خوب آيا به زوم 20 دوتاي ديگه مي ارزه؟؟؟؟؟

به اندازه ي سنسور ها توجه كن.

Aryan.kh
15-02-2009, 20:35
من این طور که ویژگی های دو دوربین رو دیدم fz28 بهتره هم کیفیت فیلم برداری hd داره و هم باتریش نیم قلمی نیست و شارژی هست برد فلاشش هم بیشتر هست از sx10 من می خواستم از سایت digi kala بگیرم که یه 3 پایه هم هدیه می ده اما در حال حاضر fz28 رو نداره می خواستم ببینم نظر شما در مورد این دوربین چیه و اینکه قیمت همچین 3 پایه ای چنده و آیا میارزه که خودم برم و از بازار دو تاش رو بخرم یا اینکه همون sx10 رو بخرم ممنون میشم اگر با توضیحاتتون راهنماییم کنید و اینکه فرمت raw بهتره یا jpeg ؟

lofa
15-02-2009, 21:03
نزدیک به 40 ویدئو از دوربینهای
Fuji S100fs
Fuji S9600
H50
P80
570 المپیوس
FZ28
SX110
SX10
S2000HD
را دانلود و تبدیل به فرمتی کردم که به شه از اون برای وی سی دی یا دی وی دی پلیر های خونگی از اون استفاده کرد
ما حصل این کار چند ساعته من این شد

Fuji S9600 در فیلم بردارش ضعیفتر از همه بود البته قابل پیش بینی بود چون یه دوربین مخصوص عکاسی است با تکنولوژی 2006
المپیوس 570 هم فیلم برداریش از لحاظ ضعیف بودن در رتبه دوم بود مضاف براینکه هنگام فیلم برداری امکان زوم نداشت
نیکون p80 در رده سوم نیکون فکرکنم بهتره واسه عکاسی
در مورد Fz28 احساس کردم هنگام فیلم برداری تصاویر پرش دارن
H50 و fuji S100fs هرچند فیلم برداریشون Hd نبود ولی تصاویری بسیار شفاف روشن و عالی داشتن
Sx10 و SX110 فیلم برداری خوبی داشتن
درمورد فیلم برداری S2000hd به نظرم بهترین بود حتی خیلی بهتر از خیلی از هندیکمهای معمولی

بازم می گم من این ویدئوها رو از سایتهای ریوو دانلود کردم و ملاک نظراتم هم همونها هستن
امیدوارم بتونه کمکی کرده باشد
با سپاس