PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66

shervinrain
24-12-2012, 12:47
دوربین های DSLR برخلاف تصوری که ازشون دارید مانند دوربین های Point and Shoot نیستن
علاوه بر این که با کلیه پارامترهای عکاسی به خوبی باید آشنا بشید علاقه هم باید داشته باشید و مطالب مرتبط رو بخونین
50 درصد کار عکاسی شاید گرفتن عکس خوب باشه مابقی پردازش های عکس توی کامپیوتر هست
شاید تا 1 سال نتونید با DSLR عکس دلخواه خودتون رو بگیرید باید به قدری علاقه داشته باشید که با تلاش عکس خوب بگیرید
بنده انقدر با دوربینم کار کردم باور کنید باز هم بیشتر مواقع در نورسنجی مشکل دارم!

این رو هم به خاطر داشته باشید صرفا با خرید دوربین گران قیمت نمیشه عکس خوب گرفت یا عکاس خوبی شد
من این حرفم رو باز هم تکرار میکنم عکسی که عکاس حرفه ای با دوربین کامپکتش میگیره بنده نمیتونم با DSLR ام بگیرم!
بله این کاملآ درسته ولی هر کس به نگاه خودش از یه عکس لذت ببره.شاید من از یه عکس به طور کلی لذت ببرم ولی یه عکاس حرفه ای به تمام پارامترای اون عکس دقت کنه و بگه مثلآ اینجا و اونجاش مشکل داره.من نمیخوام زیاد تو بحث تخصصیش وارد بشم چون حرفه ام این نیست.در کل من دوربین compact دارم ولی کیفیت مورد علاقه ام رو نمیده و ازونجایی که علاقه دارم و میخوام عکاسی رو حرفه ای تر یاد بگیرم نیاز به یه دوربین DSLR دارم.

masoud glx
24-12-2012, 13:13
بنده اگر بجای شما و با این شرایط بودم ؛ در ابتدا اینکه DSLR خریداری نمی کردم و سراغ 3/4 ها می رفتم ...
در انتها اگر هنور ذهنم اصرار به DSLR داشتم یک بدنه از بازار تهیه می کردم ، حالا هرچیزی از سری Entry Level کنن و نیکون مثلا کنن 600 دی یا نیکون دی 5100 و غیره با توجه به شکل و ظاهرا و قرار گیری توی دست و راحت بودن کار با کلید ها ... همه این بدنه ها تفاوت هایی دارن که گاهی بسیار فاحش هم هستن . ولی فقط برای افرادی که قصد استفاده تخصصی دارن مفید واقع میشن و کاربر عادی معمولا نقصی در مقایسه مشاهده نمی کنه .
فقط در مورد لنز ؛ شما برای طبیعت و خصوصا لندسکیپ ... مثلا برای کنن ، بنده ترکیب لنزهایی مثل 10-20 و 15-85 رو انتخاب می کردم یا برای یک لنز واک اروند 18-200 ... که مشخصا گزینه اول رو ترجیح می دادم .
به نظر من شما مقداری صبر کنید ، اطلاعات فنی خودتون رو هم کمی بالاتر ببرید ... حتما انتخاب منطقی تری خواهید داشت .
شاد و پیروز باشید .

M A M M U T
25-12-2012, 12:17
دوستان گارانتی برا دوربین لازمه؟(canon sx260):n05:
گارانتی محصولات کنون چیه؟

payma
25-12-2012, 12:59
دوستان گارانتی برا دوربین لازمه؟(canon sx260):n05:
گارانتی محصولات کنون چیه؟
گارانتی اصلیش آفومار با قیمت نجومی
گارانتی های عالی دیگه هم ایده ال و طلایی نورنگار

بستگی به شانستون هم داره اما دوربین رو خوب استفاده کنید خراب شدنی نیست
اگه اختلاف قیمت با گارانتی قابل چشم پوشی نیست خوب بدون گارانتی بخرید
به نظرم گارانتی بیشتر برای DSLR ها که هزینه تعمیراتشون بالاست نیازه

M A M M U T
25-12-2012, 13:07
گارانتی اصلیش آفومار با قیمت نجومی
گارانتی های عالی دیگه هم ایده ال و طلایی نورنگار

بستگی به شانستون هم داره اما دوربین رو خوب استفاده کنید خراب شدنی نیست
اگه اختلاف قیمت با گارانتی قابل چشم پوشی نیست خوب بدون گارانتی بخرید
به نظرم گارانتی بیشتر برای DSLR ها که هزینه تعمیراتشون بالاست نیازه
ممنون ....
چطوری میشه فهمید یه دوربین که گارانتی نداره قبلا باز نشده؟ منظورم اینه چطور بفهمم دوربین رو پشت ویترین نذاشته؟
توصیه ای قبل از خرید دوربین دارین اگه بگید ممنون میشم...

amirw7
25-12-2012, 15:40
سلام به همه استادان.......نظرتون راجع به خرید این دوربین چیه؟؟؟؟؟؟؟

مشخصات کلی:دوربین فشرده و کوچک - وزن بدون باتری و کارت حافظه 135 گرم و با باتری و کارت حافظه 151 گرم
مشخصات حسگر و تصویر:حسگر CMOS با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2 اینچ
فیلم:ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز:28-140 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری:سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 4 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و (6400 در حالت تقویت شده) - فلاش داخلی با برد 3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی 3.5 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات:ذخیره بر روی کارت حافظه (SD / SDHC / SDXC (UHS-I - باتری یون لیتیوم استاندارد

نام ها ديگر : Fujifilm FinePix Z909EXR .................................................. .................................................. قیمت : 400 تومن

لطفا اگه مورد بهتری هم سراغ دارید معرفی کنید.........باتشکرفراوان:n12:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سی و سه پل
26-12-2012, 12:04
سلام یه راهنمایی میخاستم راجع به خرید دوربین عکاسی توی رنج 500 هزار تومن. هرچه بیشتر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشم میشه راهنمایی کنید . بین fuji f600 و canon sx230 و sony wx50 , و یا اگه خودتون پیشنهاد بهتری دارید .... با تشکر

سی و سه پل
26-12-2012, 12:35
سلام
یه راهنمایی میخاستم راجع به خرید دوربین عکاسی توی رنج 500 هزار تومن. هرچه بیشتر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشم میشه راهنمایی کنید . بین fuji f600 و canon sx230 و sony wx50 , و یا اگه خودتون پیشنهاد بهتری دارید .... با تشکر

M A M M U T
26-12-2012, 18:23
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﻼ ﺧﺮﻩ ﻣﻦ sx260 ﺭﻭ ﺧﺮﯾﺪﻡ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﻢ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﻓﺮﺩﺍ ﻣﯿﺎﺭﻧﺶ.ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺧﯿﻠﯽ ﺍﺻﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩ sony wx100ﺑﺨﺮﻡ...ﻣﯿﮕﻔﺖ ﮐﻨﻮﻥ sx260 ﻣﮕﺎ~ﯾﮑﺴﻠﺶ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻤﻪ ﻭﻟﯽ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﺵ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺩﺍﺩﻡ ﮐﻪ ﻣﮕﺎ~ﯾﮑﺴﻞ ﺯﯾﺎﺩ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻗﻄﺮ ﻟﻨﺰ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺖ ﻭﻟﯽ ﺑﻬﺮ ﺣﺎﻝ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﺍﻭﻥ 18 ﻣﮕﺎ~ﯾﮑﺴﻠﻪ ﺑﻬﺘﺮﻩ.... ﺣﺎﻻ ﺍﯾﻦsx260 ﺑﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﮐﺎﺭﺕ ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺩﺍﺭﻩ ﯾﺎ ﺑﺎﯾﺲ ﺑﺨﺮﻡ؟ﭼﻪ ﻣﺪﻟﯽ ﺧﻮﺑﻪ؟ﭼﻪ ﮐﻼ ﺳﯽ؟ﭼﻪ ﺣﺠﻤﯽ ﺧﻮﺑﻪ؟

koalogan
26-12-2012, 21:17
با سلام به همه دوستان .من میخوام واسه کاربری خانگی یک دوربین بخرم قیمت حداکثر تا 900 تومان چند تا سوال دارم اگه ممکنه :
1 -توی دوربینهای canon اصولا فرق بین power shot ها و ixus ها غیر از اندازشون و اینکه زون اپتیکال ixus کمتره فرق دیگری هم هست از نظر کیفیت؟
2-پول بیشتر بابت زوم بیشتر بدیم بهتره به نظرتون یا بابت پیکسل بالاتر؟
3-بین مدلهای زیر در ixus کدومو پیشنهاد میکنید اگه ممکنه بفرمایید به چه دلیل؟1)ixus510 hs یا ixus 240 hs یا ixus 1100
4-بین مدلهای power shot زیر چطور ؟power shot sx 160 hs یا sx 230 یا sx 240 hs ویا sx500 و sx260
5-چینی و ژاپنی بودنش چقدر اهمیت داره؟ببخشید طولانی شد

payma
27-12-2012, 01:56
ﻣﻤﻨﻮﻥ ﺍﺯ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﻼ ﺧﺮﻩ ﻣﻦ sx260 ﺭﻭ ﺧﺮﯾﺪﻡ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﻢ ﻧﺮﺳﯿﺪﻩ ﻓﺮﺩﺍ ﻣﯿﺎﺭﻧﺶ.ﺍﻟﺒﺘﻪ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺧﯿﻠﯽ ﺍﺻﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩ sony wx100ﺑﺨﺮﻡ...ﻣﯿﮕﻔﺖ ﮐﻨﻮﻥ sx260 ﻣﮕﺎ~ﯾﮑﺴﻠﺶ ﺧﯿﻠﯽ ﮐﻤﻪ ﻭﻟﯽ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﺵ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺩﺍﺩﻡ ﮐﻪ ﻣﮕﺎ~ﯾﮑﺴﻞ ﺯﯾﺎﺩ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻗﻄﺮ ﻟﻨﺰ ﺧﻮﺏ ﻧﯿﺴﺖ ﻭﻟﯽ ﺑﻬﺮ ﺣﺎﻝ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﯿﮑﺮﺩ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﺍﻭﻥ 18 ﻣﮕﺎ~ﯾﮑﺴﻠﻪ ﺑﻬﺘﺮﻩ.... ﺣﺎﻻ ﺍﯾﻦsx260 ﺑﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﮐﺎﺭﺕ ﺣﺎﻓﻈﻪ ﺩﺍﺭﻩ ﯾﺎ ﺑﺎﯾﺲ ﺑﺨﺮﻡ؟ﭼﻪ ﻣﺪﻟﯽ ﺧﻮﺑﻪ؟ﭼﻪ ﮐﻼ ﺳﯽ؟ﭼﻪ ﺣﺠﻤﯽ ﺧﻮﺑﻪ؟
مبارکه
کلا تو هیچ زمینه ای به حرف فروشنده گوش ندید!
مموری کلاس 10 با ظرفیت حداقل 8 گیگ

!UP
27-12-2012, 12:31
سلام
دوستان میشه یه دوربین معرفی کنید که تو هر شرایط جوی و نوری عکس های قابل قبول بگیره بدون اینکه نیاز به عکاس حرفه ای داشته باشه؟ قیمت برام مهم نیست(البته زیاد هم جرفه ای نباشه، چون فکر نمی کنم بتونم از امکاناتش استفاده کنم)
در ضمن دسترسی به خرید اینترنتی از سایت های خارجی رو هم دارم.(البته باید تحویل اروپا داشته باشه) خلاصه اگه لینک خرید بدید عالی میشه.

ebinem173
27-12-2012, 19:35
سلام من امروز جمهوری بودم
دوربین canon s100 که میخواستم بخرم با گارانتی ایده ال ۸۲۰ باافومار ۹۰۰ اما تو نمایندگی رسمی با گارانتی الرمس ۱۱۲۰ با یه سه پایه اشانتیون
وقتی سوال کردم که چرا اینقدر تفاوت قیمته طرف گفت اونها چون گارانتی رسمی نیستن باطری و شارژر اصلی رو برمیدارن و متفرقه میذارن
میخواستم بپرسم نظرتون راجع به این حرف چیه چون من دودل شدم و نخریدم

*Alucard*
27-12-2012, 20:53
سلام من امروز جمهوری بودم
دوربین canon s100 که میخواستم بخرم با گارانتی ایده ال ۸۲۰ باافومار ۹۰۰ اما تو نمایندگی رسمی با گارانتی الرمس ۱۱۲۰ با یه سه پایه اشانتیون
وقتی سوال کردم که چرا اینقدر تفاوت قیمته طرف گفت اونها چون گارانتی رسمی نیستن باطری و شارژر اصلی رو برمیدارن و متفرقه میذارن
میخواستم بپرسم نظرتون راجع به این حرف چیه چون من دودل شدم و نخریدم

گارانتی ای که واقعا پشت کالایی که میفروشه وایسه به نظر من ارزش 100 هزار تومن بیشترو داره ولی شما اول خودت حسابی تحقیق کن سعی کن بفهمی از کجا میشه فرق باتری و شارژر اصلی و تقلبی رو تشخیص داد بعد اگه حس کردی بینشون فرقی نیست برای محکم کاری با اون گارانتی "غیر رسمی ها " شرط کن که تو فاکتور بنویسن اگه باتری و شارژر متفرقه بود باید جنس رو پس بگیرن دقت کن که حتما روی فاکتور بنویسن و مهر مغازه و امضاء داشته باشه.

ICAROOS
28-12-2012, 00:10
سلام دوستان
من بین خرید دو مدل زیر کاملا مردد هستم : :n13:
Canon PowerShot SX260 HS
Sony Cyber-shot DSC-WX150
اختلاف این دو مدل کاملا میلیمتریه به طوری که وقتی review های سایتهای معروف رو نگاه میکردم بعضی سونی رو بهتر دونسته بودن و بعضی هم cannon
حالا اولا میخواستم از اساتید این تاپیک بپرسم نظرشون درباره این دو مدل چیه و اینکه آیا احیانا وب سایتی سراغ دارید که با این دو دوربین از یک منظره واحد عکسبرداری کرده باشه تا بشه از این راه مقایسه بین کیفیت تصویر اخذ شده انجام داد ؟ (کیفیت تصویر برای من در الویته)
اگر هم احیانا در همین رنج قیمت (حدود 200 - 300 دلار) مدل بهتری نسبت به این دو سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :n16:

payma
28-12-2012, 00:42
گارانتی ای که واقعا پشت کالایی که میفروشه وایسه به نظر من ارزش 100 هزار تومن بیشترو داره ولی شما اول خودت حسابی تحقیق کن سعی کن بفهمی از کجا میشه فرق باتری و شارژر اصلی و تقلبی رو تشخیص داد بعد اگه حس کردی بینشون فرقی نیست برای محکم کاری با اون گارانتی "غیر رسمی ها " شرط کن که تو فاکتور بنویسن اگه باتری و شارژر متفرقه بود باید جنس رو پس بگیرن دقت کن که حتما روی فاکتور بنویسن و مهر مغازه و امضاء داشته باشه.

این روزها گارانتی هایی مثل سازگار هم دیگه به درد نمیخورند!
فعلا در بحث تعمیرات ایده آل هستش که به پولش میرزه
این الرمس و مابقی دوربین ها رو برای تعمیر به ایده آل میدن البته آفومار هم خودش تعمیرگاه داره
شارژر و باتری اصلی هم ساخت چینه فکر نمیکنم به این راحتی ها بشه تشخیص داد

اون مورد اخر هم پیشنهاد خوبیه اما این روزها که فروشنده ها هر ثانیه به دروغ قسم حضرت عباس میخورن به این چیزها بهایی نمیدن!

!UP
28-12-2012, 03:57
سلام
دوستان میشه یه دوربین معرفی کنید که تو هر شرایط جوی و نوری عکس های قابل قبول بگیره بدون اینکه نیاز به عکاس حرفه ای داشته باشه؟ قیمت برام مهم نیست(البته زیاد هم جرفه ای نباشه، چون فکر نمی کنم بتونم از امکاناتش استفاده کنم)
در ضمن دسترسی به خرید اینترنتی از سایت های خارجی رو هم دارم.(البته باید تحویل اروپا داشته باشه) خلاصه اگه لینک خرید بدید عالی میشه.

من این مدل از پاناسونیک رو دیدم:
Panasonic LUMIX DMC-FZ150به نظرتون کسی که از عکاسی سررشته نداره،می تونه مثلا تو تاریکی با این دوربین عکس خوب بگیره؟

myleila
28-12-2012, 15:42
سلام

وقت بخیر

یه دوربین میخوام با مشخصات زیر

1 . حداقل 15 مگاپیکسل
2 . زوم بالا حداقل 30
3.دارای فیلم برداری فول اچ دی ( مشخصات ضبط فیلم رو نمیدونم باید به چه چیزیش توجه بشه )
4. فلش خودش برای گرفتن عکس حتی توی نور کم کافی باشه ( عکاس مبتدی هستم و زیاد نمیخوام تخصصی عکس بگیرم )
5 . اگر وایرلس داشته باشه که عالیه

متاسفانه تا الان غیر از دوربین موبایل دوربین عکاسی نداشتم . بیشتر میخوام از طبیعت و خانواده عکس بگیرم .. عاشق عکسای گرفته شده توی زوم بالا از اسمان مخصوصا ماه هستم

حداکثر پولی هم که میتونم بزارم بین 1 تا 1500 هست و بیشت از این اصلا نمیخوام هزینه کنم .. روی برند خاصی تعصب ندارم اما دلم میخواد دوربینی بگیرم که واقعا اصیل باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

koalogan
28-12-2012, 16:03
با سلام به همه دوستان .من میخوام واسه کاربری خانگی یک دوربین بخرم قیمت حداکثر تا 900 تومان چند تا سوال دارم اگه ممکنه :
1 -توی دوربینهای canon اصولا فرق بین power shot ها و ixus ها غیر از اندازشون و اینکه زون اپتیکال ixus کمتره فرق دیگری هم هست از نظر کیفیت؟
3-بین مدلهای زیر در ixus کدومو پیشنهاد میکنید اگه ممکنه بفرمایید به چه دلیل؟1)ixus510 hs یا ixus 240 hs یا ixus 1100
4-بین مدلهای power shot زیر چطور ؟power shot sx 160 hs یا sx 230 یا sx 240 hs ویا sx500 و sx260

jvd_petroo
28-12-2012, 17:44
اگه پولشو داری G15 و یا G12 بگیر و به چیزی جز این 2 فکر نکن. زوم تو مصرف خانگی مهم نیست و بیشتر کیفیت مهم هست. نظر شخصیه.

*Alucard*
28-12-2012, 19:48
من این مدل از پاناسونیک رو دیدم:
Panasonic LUMIX DMC-FZ150

به نظرتون کسی که از عکاسی سررشته نداره،می تونه مثلا تو تاریکی با این دوربین عکس خوب بگیره؟

FZ150 دوربین خوبیه توی نور کم بدون فلاش اگر از مد Handheld night shot استفاده کنید میتونه عکسای قابل قبولی بگیره این مد کارش اینه وقتی شما عکس میندازی 10 تا عکس پشت سر هم میگیره و به صورت هوشمند عکسهارو با هم ترکیب میکنه و نویز رو از بین میبره اگه بخوای دوربینی بخری که توی نور کم به صورت ذاتی (native) خوب عکس بگیره باید دوربینی بخری که سنسور بزرگتری داشته باشه بین دوربینهای سوپر زوم دوربینی که سنسور بزرگتر داشته باشه فعلا وجود نداره چون باعث میشه ابعاد لنز بزرگ بشه و این برای دوربینهای سوپر زوم که لنزهای آکاردئونی دارن محدودیت بزرگی ایجاد میکنه.

سلام

وقت بخیر

یه دوربین میخوام با مشخصات زیر

1 . حداقل 15 مگاپیکسل
2 . زوم بالا حداقل 30
3.دارای فیلم برداری فول اچ دی ( مشخصات ضبط فیلم رو نمیدونم باید به چه چیزیش توجه بشه )
4. فلش خودش برای گرفتن عکس حتی توی نور کم کافی باشه ( عکاس مبتدی هستم و زیاد نمیخوام تخصصی عکس بگیرم )
5 . اگر وایرلس داشته باشه که عالیه

متاسفانه تا الان غیر از دوربین موبایل دوربین عکاسی نداشتم . بیشتر میخوام از طبیعت و خانواده عکس بگیرم .. عاشق عکسای گرفته شده توی زوم بالا از اسمان مخصوصا ماه هستم

حداکثر پولی هم که میتونم بزارم بین 1 تا 1500 هست و بیشت از این اصلا نمیخوام هزینه کنم .. روی برند خاصی تعصب ندارم اما دلم میخواد دوربینی بگیرم که واقعا اصیل باشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

خوب اگر میخوای زوم بالای 30X داشته باشه باید بین مدلهای سوپر زوم یه دوربین انتخاب کنی بین دوربینهای سوپر زوم دوربینی که هم زوم بالا داشته باشه هم بالاتر از 15 مگاپیکسل باشه این مدلها هستن:
Sony HX100
Sony HX200
Nikon P510

ولی زیاد روی تعداد پیکسلهای عکسی که دوربین میندازه حساس نباش مخصوصا تو این رنج دوربینها, به دلیل محدودیت اندازه سنسور مگاپیکسل بالاتر مساوی هست با نویز بیشتر.

سلام دوستان
Canon PowerShot SX260 HS
اختلاف این دو مدل کاملا میلیمتریه به طوری که وقتی review های سایتهای معروف رو نگاه میکردم بعضی سونی رو بهتر دونسته بودن و بعضی هم cannon
حالا اولا میخواستم از اساتید این تاپیک بپرسم نظرشون درباره این دو مدل چیه و اینکه آیا احیانا وب سایتی سراغ دارید که با این دو دوربین از یک منظره واحد عکسبرداری کرده باشه تا بشه از این راه مقایسه بین کیفیت تصویر اخذ شده انجام داد ؟ (کیفیت تصویر برای من در الویته)
اگر هم احیانا در همین رنج قیمت (حدود 200 - 300 دلار) مدل بهتری نسبت به این دو سراغ دارید ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :n16:

هر کدوم اینها مزایا و معایب خودشونو دارن من بودم SX260 میخریدم به دلیل زوم بالاتر و کیفیت بهتر تو ایزوی کمتر سونی WX150 عکسهای خوبی میندازه ولی تراکم پیکسل نامتعادلی نسبت به اندازه سنسورش داره و نویزگیر داخلی دوربین از همون ایزوهای ابتدایی کار نویز گیری رو روی عکسها شروع میکنه که باعث از دست رفتن جزئیات میشه من طرفدار دوربینی هستم که نرم افزار داخلی دوربین عملیات نویز گیری کمتری روی عکس انجام بده چون نویز گیری باعث حذف جزئیات میشه در عوض کار نویزگیری عکسها موقع ادیت میتونه خیلی بهتر انجام بشه.

ICAROOS
28-12-2012, 21:09
هر کدوم اینها مزایا و معایب خودشونو دارن من بودم SX260 میخریدم به دلیل زوم بالاتر و کیفیت بهتر تو ایزوی کمتر سونی WX150 عکسهای خوبی میندازه ولی تراکم پیکسل نامتعادلی نسبت به اندازه سنسورش داره و نویزگیر داخلی دوربین از همون ایزوهای ابتدایی کار نویز گیری رو روی عکسها شروع میکنه که باعث از دست رفتن جزئیات میشه من طرفدار دوربینی هستم که نرم افزار داخلی دوربین عملیات نویز گیری کمتری روی عکس انجام بده چون نویز گیری باعث حذف جزئیات میشه در عوض کار نویزگیری عکسها موقع ادیت میتونه خیلی بهتر انجام بشه.
زوم اپتیکال و سایر ویژگیها چندان اهمیتی برای من نداره و صرفا کیفیت عکس در الویته
احیانا اگر علاقه چندانی به ادیت دستی عکسها نداشته باشیم آیا بازهم sx260 پیشنهاد میکنید ؟
پی نوشت :
آیا رقیب جدی دیگری در رنج قیمت زیر 300 دلار به جز این دو وجود داره ؟ (مثلا sx500 یا HX20V)

!UP
29-12-2012, 00:20

FZ150 دوربین خوبیه توی نور کم بدون فلاش اگر از مد Handheld night shot استفاده کنید میتونه عکسای قابل قبولی بگیره این مد کارش اینه وقتی شما عکس میندازی 10 تا عکس پشت سر هم میگیره و به صورت هوشمند عکسهارو با هم ترکیب میکنه و نویز رو از بین میبره اگه بخوای دوربینی بخری که توی نور کم به صورت ذاتی (native) خوب عکس بگیره باید دوربینی بخری که سنسور بزرگتری داشته باشه بین دوربینهای سوپر زوم دوربینی که سنسور بزرگتر داشته باشه فعلا وجود نداره چون باعث میشه ابعاد لنز بزرگ بشه و این برای دوربینهای سوپر زوم که لنزهای آکاردئونی دارن محدودیت بزرگی ایجاد میکنه.
شرمنده ولي متوجه نشدم : اين باناسونيك رو بخرم يا برم سراغ سوبر زوم؟ و اينكه توي سوبرزوم ها مدلي هست كه مثل اين باناسونيك هم اتومات باشه هم دستي؟

M A M M U T
29-12-2012, 01:12
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﯾﻪ ﻣﺸﮑﯽ ﺑﺎ ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ sx 260 ~ﯾﺪﺍ ﮐﺮﺩﻡ..ﻧﻤﯿﺪﻭﻧﺴﺘﻢ ﺗﺎ~ﯾﮏ ﺟﺪﺍ ﺑﺰﻧﻢ ﯾﺎ ﻫﻤﯿﻨﺠﺎ ﺏ~ﺭﺳﻢ...
ﻭﻗﺘﯽ ﺯﻭﻡ ﺭﻭ ﺯﯾﺎﺩ ﮐﻨﻢ ﻓﻮﮐﻮﺱ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﻃﻮﻝ ﻣﯿﮑﺸﻪ ﯾﺎ ﺍﺻﻼ
ﻓﻮﮐﻮﺱ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻧﻤﯿﺸﻪ....ﺩﺭ ﻣﻮﺩ ﺍﺗﻮﻣﺎﺗﯿﮏ....ﻭﻗﺘﯽ ﻧﻮﺭ ﮐﻤﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺗﺸﺪﯾﺪ ﻣﯿﺸﻪ...
ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﯼ ﺩﯾﮕﻪ ﻓﺮﺽ ﮐﻨﯿﺪ ﯾﮏ ﺟﺴﻢ ﺩﺭ 20 ﺳﺎﻧﺘﯽ ﻣﻦ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﻣﻦ ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺗﻘﺮﯾﺒﺎ ﺍﺯ ﻓﺎﺻﻠﻪ 5 ﺳﺎﻧﺘﯽ ﺍﺯﺵ ﻋﮑﺲ ﺑﮕﯿﺮﻡ.ﻭﻗﺘﯽ ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ ﺭﻭ ﺑﺪﻭﻥ ﺯﻭﻡ ﺩﺭ 5 ﺳﺎﻧﺘﯽ ﻣﺘﺮﯼ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯿﺪﻡ ﺧﯿﻠﯽ ﺭﺍﺣﺖ ﻓﻮﮐﻮﺱ ﻣﯿﮑﻨﻪ ﻭﻟﯽ ﻭﻗﺘﯽ ﺩﻭﺭﺑﯿﻦ ﺭﻭ ﺩﺭ 20 ﺳﺎﻧﺘﯽ ﻣﺘﺮﯼ ﻣﯿﮕﯿﺮﻡ ﻭ ﺯﻭﻡ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﻮﻥ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﺗﺼﻮﯾﺮ ﺑﺰﺭﮒ ﺑﺸﻪ ، ﻧﻤﯿﺘﻮﻧﻪ ﻓﻮﮐﻮﺱ ﮐﻨﻪ......ﻣﺸﮑﻞ ﺍﺯ ﮐﺠﺎﺱ؟

s.hossein45
29-12-2012, 01:21
شرمنده ولي متوجه نشدم : اين باناسونيك رو بخرم يا برم سراغ سوبر زوم؟ و اينكه توي سوبرزوم ها مدلي هست كه مثل اين باناسونيك هم اتومات باشه هم دستي؟

سلام FZ150 هم سوپر زومه.کیفیت عکس خوبی هم داره.

tarkan_tan
29-12-2012, 01:53
سلام دوستان
Canon PowerShot SX260 HS

بهترین و کامل ترین مقایسه.
Canon PowerShotSX260 HS vs Sony Cyber-shotDSC-WX150
من خودم با wx150 موافقم.
اصلی ترین دلیلم فیلم برداری فول hd با سرعت 60 فرو در ثانیه

*Alucard*
29-12-2012, 05:10

سوپر زوم به دوربینهایی میگن که لنز ثابت و دامنه زوم بالایی دارن FZ150 جزو همین دوربینهای سوپر زوم هست.
اون قسمت دوم سوالتون رو متوجه نمیشم ! منطورتون از اتوامت و دستی دقیقا چی هست؟

و اينكه توي سوبرزوم ها مدلي هست كه مثل اين باناسونيك هم اتومات باشه هم دستي؟

زوم اپتیکال و سایر ویژگیها چندان اهمیتی برای من نداره و صرفا کیفیت عکس در الویته
احیانا اگر علاقه چندانی به ادیت دستی عکسها نداشته باشیم آیا بازهم sx260 پیشنهاد میکنید ؟
پی نوشت :
آیا رقیب جدی دیگری در رنج قیمت زیر 300 دلار به جز این دو وجود داره ؟ (مثلا sx500 یا HX20V)

کیفیت عکس این دو تا دوربین خیلی به هم نزدیکن... WX150 حساسیت نور (ISO) دو مرحله بالاتر داره ولی کیفیت عکسهاش روی ایزوی 6400 و 12800 به جز برای استفاده تو سایزهای خیلی کوچیک عملا غیر قابل استفادس.
در مورد فیلمبرداری هم Canon SX260 قابلیت فیلمبرداری به صورت 1080/24p داره که حالت سینمایی تری هست و قابلیت سوپر اسلوموشن هم تو رزولوشن پائین داره. سونی 1080/60p داره در نتیجه موقع فیلمبرداری از اجسام متحرک بهتر عمل میکنه از نظر وزن و ابعاد هم سونی بهتره البته چون 10X زوم اپتیکال داره طبیعتا لنز سبکتری داره.
شما باید خودت نیازهاتو در نظر بگیری به نظرم اونی رو بخر که قیمتش کمتره.
کیفیت عکس HX20 خیلی شبیه به همین WX150 هست چون از نظر مشخصات سنسور یکسان هستن.
SX500 هم تو رده دوربنهای سوپر زوم هست که نسبت به قیمتش خوبه ولی از نظر کیفیت عکس به این مدلها نمیرسه.

سی و سه پل
29-12-2012, 11:29
با سلام خدمت همه اساتید
دنبال یه دوربین هستم برای مصرف خانگی و بیشتر میخام با اون عکس چهره با زوم بگیرم بطوری که پشت زمینه مات بشه و حدود 500 هم بیشتر نمیتوم هزینه کنم.لطفا یه دوربین خوب بهم معرفی کنید. از لطف شما بسیار سپاسگذارم:n19:

!UP
29-12-2012, 14:35
سوپر زوم به دوربینهایی میگن که لنز ثابت و دامنه زوم بالایی دارن FZ150 جزو همین دوربینهای سوپر زوم هست.
اون قسمت دوم سوالتون رو متوجه نمیشم ! منطورتون از اتوامت و دستی دقیقا چی هست؟.
تصوري كه من از دوربين هاي عكاسي دارم اينه كه يا كلا اتوماتيك اند مثل اين دوربين هاي ديجيتال ريزه ميزه كه فقط بايد تكمه شات رو بزني، يا اينكه مثل دوربين هاي قديمي بايد همه جي دوربين رو عكاس بلد باشه تنظيم كنه. من هم با خودم كفتم بهتره دوربيني داشته باشم كه هم الان بتونم باهاش عكس خوب داشته باشم(تو هر شرايطي) هم اينكه تنظيم دستي داشته باشه تا اكه بعدها حرفه اي شدم، باز اين دوربين به دردم بخوره...

*Alucard*
29-12-2012, 17:15
تصوري كه من از دوربين هاي عكاسي دارم اينه كه يا كلا اتوماتيك اند مثل اين دوربين هاي ديجيتال ريزه ميزه كه فقط بايد تكمه شات رو بزني، يا اينكه مثل دوربين هاي قديمي بايد همه جي دوربين رو عكاس بلد باشه تنظيم كنه. من هم با خودم كفتم بهتره دوربيني داشته باشم كه هم الان بتونم باهاش عكس خوب داشته باشم(تو هر شرايطي) هم اينكه تنظيم دستي داشته باشه تا اكه بعدها حرفه اي شدم، باز اين دوربين به دردم بخوره...

اکثر دوربینهایی که الان عرضه میشن هر دو قابلیت رو با هم دارن یعنی هم مدهای اتوماتیک دارن که برای کاربرای مبتدی یا مواقعی که زمان کافی برای تنظیمات ایده آل وجود نداره طراحی شدن هم مدهای manual دارن که اختیار اکثر تنظیمات و پارامترهارو به عهده عکاس میزارن.

ebinem173
29-12-2012, 20:15
بنظر شما باید تا کی صبر کنم تا دوربین panasonic lumix lx7 وارد بازار ایران بشه؟

koalogan
29-12-2012, 20:26
با سلام اگه لطف کنید جواب منو بدین تا من خریدم را انجام دهم .من میخوام واسه کاربری خانگی یک دوربین بخرم قیمت حداکثر تا 900 تومان چند تا سوال دارم اگه ممکنه :

shourangiz
30-12-2012, 01:57
سلام دوستان

من فکر می کنم یه بار هم سئوالم رو تو یه جای نامرتبط مطرح کردم که معذرت می خوام.
من از شما دوستان می خواستم منو راهنمایی کنید که چه دوربینی ( DSLR برای مبتدی ها) بخرم؟
بودجه: یک و نیم الی دو میلیون، نیکون یا کنون؟
انتظارات: عکاسی مهم تر از فیلمبرداری، عکس با کیفیت در نور کم، زوم بالا، عکاسی از چهره ( که طبیعتا نیاز به لنز تله داره) و همینطور طبیعت ( لنز واید)
الان نمی تونم لنز جدا بخرم اما اگر برای این منظوری که نوشتم بخوام یه روزی لنز بگیرم چی باید بگیرم؟

atlas-m
30-12-2012, 10:59
سلام.
یک دوربین عکاسی همه منظوره بین 550 تا 600 هزار تومان لطفا معرفی کنید.
برای خونه می خوام و خیلی عکاس حرفه ای نیستم. فقط خیلی عکس پرتره گرفتن را دوست دارم. میخواهم کیفیت عکس در بالاترین حد باشد.
کیفیت ساخت دوربین هم برایم بسیار مهم است.

خیلی نمی تونم منتظر بمونم. لطفا راهنماییم کنید.

نظرتون در رابطه با Fujifilm FinePix SL240 چیه؟

توی سایت دیجیکالا زده 585 هزار تومان با گارانتی

!UP
30-12-2012, 13:21

FZ150 دوربین خوبیه توی نور کم بدون فلاش اگر از مد Handheld night shot استفاده کنید میتونه عکسای قابل قبولی بگیره این مد کارش اینه وقتی شما عکس میندازی 10 تا عکس پشت سر هم میگیره و به صورت هوشمند عکسهارو با هم ترکیب میکنه و نویز رو از بین میبره اگه بخوای دوربینی بخری که توی نور کم به صورت ذاتی (native) خوب عکس بگیره باید دوربینی بخری که سنسور بزرگتری داشته باشه بین دوربینهای سوپر زوم دوربینی که سنسور بزرگتر داشته باشه فعلا وجود نداره چون باعث میشه ابعاد لنز بزرگ بشه و این برای دوربینهای سوپر زوم که لنزهای آکاردئونی دارن محدودیت بزرگی ایجاد میکنه..

میشه لطفا یه مقایسه ای بکنید این دوربین رو با CANON EOS 600D Body ؟این کانن هم حتما لنزش قابل تعویضه دیگه نه؟

zigma94
30-12-2012, 13:47
دوستان بین دوربینها S100 و SX260 کدوم یک کیفیت عکس بالاتری دارند ؟

سوالد بعدی هم اینه که درباره canon در ایران کدوم گارانتی اعتبار بالاتری داره ؟

*Alucard*
30-12-2012, 14:19
میشه لطفا یه مقایسه ای بکنید این دوربین رو با CANON EOS 600D Body ؟این کانن هم حتما لنزش قابل تعویضه دیگه نه؟

دوست عزیز دوربینها بر اساس کارکردشون و شکل ظاهریشون دسته بندی میشن یه گروه بهشون میگن point and shoot (ببین و بگیر) که خودشون دو تا زیر گروه اصلی دارن compact و super zoom به سوپر زومها به خاطر شکل بدنشون SLR Like هم میگن این دوربینا همشون لنز ثابت دارن و Super zoom ها معمولا رنج بالایی برای زوم کردن دارن مورد مصرف این دوربینها برای کاربرای عادی هست که عکاسی رو حرفه ای دنبال نمیکنن ولی اگر کسی عکاس باشه با اکثر همین دوربینها هم میتونه عکسهای فوق العاده بگیره.
یک دسته SLR ها هستن که چون دیجیتال شدن بهشون DSLR هم میگن این دوربینها بدنه و لنز جدا دارن خود اونها هم بسته به نوع سنسورشون به چند دسته تقسیم میشن و برای کارکردهای حرفه ای تر طراحی شدن.
الان این Canon EOS 600D از نوع DSLR هست و اصلا قابل مقایسه با FZ150 که یک دوربین سوپر زوم هست نیست صد در صد اگر شما بودجه کافی داشته باشید که بتونید یک SLR بخرید و لنزهای حرفه ای تهیه کنید دوربینهایDSLR بهتر از دوربینهای" ببین و بگیر" هستن.

S100 بدون هیچ شکی.
فروشنده ها میگن الرمس ولی بعضی از دوستان میگن خود الرمس برای تعمیر دوربین رو به جای دیگه میفرسته فهمیدن این موضوع که کدوم گارانتی تو ایران خوبه احتیاج به همت بلند و قبول تجربه های بد داره که واقعا باید مرد عمل باشی!

سلام.
برای خونه می خوام و خیلی عکاس حرفه ای نیستم. فقط خیلی عکس پرتره گرفتن را دوست دارم. میخواهم کیفیت عکس در بالاترین حد باشد.

من بین دوربینهای point and shot به دوربینهای سوپر زوم خیلی علاقه دارم به نظرم اس ال 240 انتخاب خوبیه .

با سلام اگه لطف کنید جواب منو بدین تا من خریدم را انجام دهم .من میخوام واسه کاربری خانگی یک دوربین بخرم قیمت حداکثر تا 900 تومان چند تا سوال دارم اگه ممکنه :

اگه قرار باشه پول بیشتر برای یک دوربین کامپکت بدی به نظر من به ترتیب اینهارو اولویت قرار بده:
1. سنسور بزرگتر.
2.لنز سریعتر یا براقتر (F کمتر)
3.زوم اپتیکال بیشتر.

اکثر این مدلها که شما مورد نظرته کیفیت عکسهاشون کم و بیش به هم نزدیکه بیشتر تفاوتشون توی لنزشون هست که سری SX زوم و امکانات بیشتر داره به نظر من یا SX260 بخر یا SX240.
اگر زوم بالاتر میخوای SX500 هم زوم بالایی داره هم بدنه حرفه ای تر ولی تو نور کم وضعیت عکس برداریش از سری 240/260SX ضعیفتر هست (فاصله زیاد نیست).

ELSIN
30-12-2012, 15:02

سلام
1 تنظیمات دستی توی ixus کم تره
2 مگاپیکسل هرچی کم تر بهتر :n06:، درست نیست زیاد بالا باشه 12 خوبه
3 دوربین 510 بخاطر لنز سریع تر
4 اگه زوم مهمه 500 بعد 260
5هیچی هیچ فرقی ندارند

سلام دوستان

من فکر می کنم یه بار هم سئوالم رو تو یه جای نامرتبط مطرح کردم که معذرت می خوام.
من از شما دوستان می خواستم منو راهنمایی کنید که چه دوربینی ( DSLR برای مبتدی ها) بخرم؟
بودجه: یک و نیم الی دو میلیون، نیکون یا کنون؟
انتظارات: عکاسی مهم تر از فیلمبرداری، عکس با کیفیت در نور کم، زوم بالا، عکاسی از چهره ( که طبیعتا نیاز به لنز تله داره) و همینطور طبیعت ( لنز واید)
الان نمی تونم لنز جدا بخرم اما اگر برای این منظوری که نوشتم بخوام یه روزی لنز بگیرم چی باید بگیرم؟

سلام
لطفا این جا

سلام.

sx240 اگه به پول شما بخوره خیلی عالیه ، باید حدود 650 700 باشه

فوجی کامل بی خیال بشید

بدون شک 100
هیچ کدوم

!UP
30-12-2012, 15:48
الان این Canon EOS 600D از نوع DSLR هست و اصلا قابل مقایسه با FZ150 که یک دوربین سوپر زوم هست نیست صد در صد اگر شما بودجه کافی داشته باشید که بتونید یک SLR بخرید و لنزهای حرفه ای تهیه کنید دوربینهایDSLR بهتر از دوربینهای" ببین و بگیر" هستن.
خیلی ممنونم از جواب کاملتون.
من از عکاسی حرفه ای چیزی نمی دونم، ولی خیلی دوست دارم یاد بگیرم. با این همه چون هر روز فرصت یادگیری عکاسی ندارم، ترجیح میدم دوربینی بگیرم که هم الان به دردم بخوره،هم مثلا دو سه سال بعد که حرفه ای شدم به کارم بیاد.
الان به نظر شما با این Canon EOS 600D می تونم به عنوان یک آماتور مثلا تو تاریکی شب عکس های خوب بگیرم؟ یا حداکثر اگه یه مقاله نیم صفحه ای بخونم، قلقش دستم میاد یا باید خیلی وقت بذارم؟
راستی اگه دوربین بهتری تو این رنج قیمت سراغ دارین، ممنون می شم راهنمایی کنید.

atlas-m
30-12-2012, 19:45
سلام.

از مدلهای زیر :
Canon IXUS 1100 HS (PowerShot ELPH 510 HS) Japan - 620000
Canon IXUS 500 HS (ELPH 520 HS - IXY 3) Japan - 595000
Canon PowerShot SX230 HS Japan - 630000
-----------------------------------------------------------------------------------
Sony Cyber-Shot DSC-H90 - 585000
-----------------------------------------------------------------------------------
Nikon Coolpix L120 - 599000
Fujifilm Finepix SL240 - 585000
Casio Exilim EX-ZS150 - 595000
لطفا نظرتون رو اعلام کنید.
بعضی هاشون CCD هستند و بعضی CMOS. کدوم بهتره؟
میخواستم لینک تک تک شونو بزارم ولی محدودیت داره سایتش و توی پی30ورلد نمایشش نمیده. همه از سایت Digikala هستند و بدون گارانتی.

سی و سه پل
31-12-2012, 00:12
از مدلهای زیر :
میخواستم لینک تک تک شونو بزارم ولی محدودیت داره سایتش و توی پی30ورلد نمایشش نمیده. همه از سایت Digikala هستند و بدون گارانتی.
همه خوبن بجز fuji.....نظر من ixus240 , یا sx240

atlas-m
31-12-2012, 11:54
همه خوبن بجز fuji.....نظر من ixus240 , یا sx240
چرا Fuji خوب نیست؟
SX240 قیمتش 750 هزار تومان است و نمیتونم بگیرم.

ELSIN
31-12-2012, 12:29
فوجی توی چند مدل خیلی خوب عمل کرده بیشتر دوربیناش اصلا خوب نیستند

شما سعی کن SX240 رو بخری

Hamed DC
31-12-2012, 12:53

شما سعی کن SX240 رو بخری
حرف احسان عزیزکاملا درسته.
اصلا روی کنترل نور و فوکوسش نمیشه حساب کرد.
به نظر من(شخصی) بهترین قابلیت برخی از مدلهای این برند امکانات دستی با قابلیت های خوب هستش.

سی و سه پل
31-12-2012, 13:51
چرا Fuji خوب نیست؟
SX240 قیمتش 750 هزار تومان است و نمیتونم بگیرم.
ببین دوست من منهم مثل شما قصد خرید دوربین توی همین رنج قیمت را دارم و خیلی تحقیق کردم اون چیزی که توی نقد و بررسی عملکرد دوربینی مثل فوجی میخونی فقط روی کاغذ صحت داره من این رو از چند نفر حرفه ای پرسیدم شما اگه مشخصات فنی دوربین fuji f600 یا f660 را بخونی با توجه به قیمتش خیلی چیز محشریه ولی فقط روی کاغذ.....من پس از کلی تحقیق به canon ixus125 رسیدم با قیمت 510000 تومان و تنها فرقش با ixus 240 صفحه لمسی و wifi هستش که برای من اهمیتی نداره. و یا sony wx50 که با یک مموری 8 گیگ توی کلاس 10 توی جشنواره به شما میده 599000 تمن. این نظر منه البته منهم مث شما آماتور هستم و خواستم کمکی کرده باشم.

max2009
31-12-2012, 15:23
من قصد خرید یک دوربین در آتلیه نیازمندبین دومورد کارکرده تردید دارم مدل کنون 650d و مدل d7000 650 d با لنز 18.55 قیمت 2150 d7000 با لنز 18.105 2900 کیفت بدنه مهم نیست چون دوربین در آتلیه استفاده میشه نیازی هم به لنز زوم ندارم 700 هزار توامن میزارم واسه لوازم جانبی آتلیه با این شرایط بد اقتصادی آیا به نظر دوستان ؟

max2009
31-12-2012, 15:26
d7000 قیمت 2900 قیمت دی 650 2150 کارکرده البته به نظرتون چه باید کردد آیا در عکاسی آتلیه خیلی تاثیر داره که من بخوام 700 هزار تومان بیشتر بدم

atlas-m
31-12-2012, 15:49
از مدلهای زیر :

شما سعی کن SX240 رو بخری
قیمتش بالاست و من نمیتونم بگیرمش.

حرف احسان عزیزکاملا درسته.
اصلا روی کنترل نور و فوکوسش نمیشه حساب کرد.
به نظر من(شخصی) بهترین قابلیت برخی از مدلهای این برند امکانات دستی با قابلیت های خوب هستش.
شما چی پیشنهاد میدید؟ حداکثر بوجه من همون 620 هستش.

ببین دوست من منهم مثل شما قصد خرید دوربین توی همین رنج قیمت را دارم و خیلی تحقیق کردم اون چیزی که توی نقد و بررسی عملکرد دوربینی مثل فوجی میخونی فقط روی کاغذ صحت داره من این رو از چند نفر حرفه ای پرسیدم شما اگه مشخصات فنی دوربین fuji f600 یا f660 را بخونی با توجه به قیمتش خیلی چیز محشریه ولی فقط روی کاغذ.....من پس از کلی تحقیق به canon ixus125 رسیدم با قیمت 510000 تومان و تنها فرقش با ixus 240 صفحه لمسی و wifi هستش که برای من اهمیتی نداره. و یا sony wx50 که با یک مموری 8 گیگ توی کلاس 10 توی جشنواره به شما میده 599000 تمن. این نظر منه البته منهم مث شما آماتور هستم و خواستم کمکی کرده باشم.
ممنون از شما. ولی به نظر مدل SX220 یا SX230 کانن از نظر امکانات بهتر هستند.

Hatek
01-01-2013, 15:41
دوستان من یه دوربین سونی دارم الان قاب میخوام برای فیلمبرداری زیر اب
هرجا رفتم نداشت شما جایی رو میشناسید چنین چیزی داشته باشه؟؟
توی تهران یا کرج
ممنون

m0hamad_reza
01-01-2013, 23:59
سلام

من سه پایه ونگارد 263 at رو خریدم

خود فروشنده گفت هد ph-32 رو بگیر !

یه لطفی میکنین بگید بال هد بهتره یا هد ؟

خبری از قیمتشون هم دارین ؟

ph-32 رو بهم 120-140 قیمت دادن.

درضمن میتونم از مدل های دیگه استفاده کنم یا فقط مارک همین ونگارد باید باشه ؟
اگر جایی واسه فروش سراغ دارین بگین + قیمت ! ممنونم
دوربین 7دی با لنز 18-135 هست

New Solid Snake
02-01-2013, 18:47
سلام دوستان عزیز
یه دوربین همه منظوره تا سقف 300 میخواستم
از لطفتون ممنونم:11:

Abbas.V
03-01-2013, 15:40
سلام .
واسه دوربین کنن پاور شات sx230hs مموری از چه برندی بگیرم ؟
آیا فوجی فیلم خوبه ؟
بعد به نظرتون یک 16 بگیرم یا 2 تا8؟ اگه یه وقت مموری سوخت همه اطلاعات از بین نره .

ممنونم :n16:

yaran99
03-01-2013, 22:29
دوستان canon sx260 هم همانند مدلsx230 با روشن شدن دوربین فلش آن بیرون می پرد ؟

ali...
04-01-2013, 23:01
سلام

جدیدا خعلی به عکاسی علاقه مند شدم
زیاد عکاسی نکردم یه دوربین دیجیتال سونی 10 مگاپیکسلی دارم ولی مخوام یکی از این حرفه ای ها بگیرم ک کلا عکاسی رو یاد بگیرم
بودجه ام حدود یک و نیم ه
مخوام ی چی بگیرم که حالا حالا ها باهاش کار کنم
ولی کلا سر درنمیارم
از دوستان اگه کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم

movaghar
06-01-2013, 00:29
سلام در حال حاضر بودجم به sx 500 میرسه اما می تونم کمی صبر کنم و بودجه ام را به دوربین sx40 برسونم. به نظر شما صبر کنم یا همین sx 500 جوابگوی کارام هست. عکاسی نیمه حرفه و تفریحی. پیشاپیش از همه دوستان که نظر میدن متشکرم

Ali Delkhosh
07-01-2013, 22:38
سلام
میخوام یه دوربین بگیرم که از همه لحاظ ساپورتم کنه و انتظاراتمو برآورده کنه
بین Nikon P510 و Canon sx40 hs گیر کردم و البته نیم نگاهی هم به SONY HX200v دارم
هرکدوم نسبت به دیگری مزایا و معایبی دارن که البته قابلیت های دوربین برام در اولویت هستش و بعد از اون کیفیت عکس ها ( به خصوص در ایزوی بالا )
در حال حاضر یه SONY H50 دارم که 4 سال پیش گرفتم
ممنون میشم راهنماییم کنید و خواهشاً دور از تعصب نظر بدید
مرسی

yaran99
08-01-2013, 19:47
چرا دوستان حرفه ای لطف خود را از این تاپیک دریغ کردند و جواب سوالها را نمی دهند ؟

1376MAXIMUM
11-01-2013, 00:13
سلام دوستان می خواهم یه دوربین برای کارای معولی (مثلا میرم مهمونی یا بیرون که میرم تو مصافرت و...)بگیرم ولی نمی دونم که پارا متر های مهم چیه به چه چیزایی بیشتر توجه کنم که بعد از انتخابم پشیمون نشم

movaghar
11-01-2013, 19:33
چرا دوستان حرفه ای لطفشون از ما کم کردن؟:n13: رونق این محفل کم شده؟ خواهشان از دوستان یاری کنند.

movaghar
11-01-2013, 19:34
شما چه مقدار بودجه برای اینکار در نظر گرفتید؟؟

1376MAXIMUM
11-01-2013, 22:59
حداکثر 1500

o3n
13-01-2013, 16:42
سلام
یک دوربین کامپکت با مبلغ 400 تا 500 میخوام بخرم لطفا راهنمایی کنید
با این قیمتهای که خیلی بالا رفته آیا دوربینهای زیر 400 عکسهای خوبی میشه گرفت چون نمی خوام زیاد هزینه کنم همین 500 هم برام زور داره

لطفا چند مدل که ارزش خرید دارد را معرفی کنید

shourangiz
14-01-2013, 17:13
دوستان لطفا راهنمایی کندی
من یه دوربین می خوام برای عکاسی از چهره به پس زمینه مات که کیفیت عکسش بالا باشه، زوم بالایی هم داشته باشه و بشه تنظیمات دستی هم روش انجام داد. پیشنها شما چیه؟
بودجه نهایتا یک میلیون و دویست هزار تومن

لطفا بعد از پیشنهاد خودتون بین مدل های زیر هم بگید کدوم بهتره و چرا؟
Canon G12 یا 15
Canon sx 260
canon s 100
من از s100 خوشم میاد اما به نظر زوم بالایی نداره.

ممنونم

NFSMW
15-01-2013, 00:12
سلام دوستان یه راهنمایی

یکی از اقوام میخواد دوربین کامپکت بگیره و نظرش فقط و فط از مدل های سامسونگ هست

تا 500 هزار تومن چه پیشنهادهای هست؟؟؟

Sfrd171
15-01-2013, 13:02
بين دوربين هاي sx40 hs و sx50 hs كانن كدومشون از نظر كارايي و "كيفيت خروجي" بهتر هستن؟
ممنون مي شم راهنمايي كنيدو اگه تاپيك مقايسه اي براي اين دوتا هست لينكش رو بزاريد واسم.
مرسي

ستاره آبی
15-01-2013, 17:37
با سلام به همه دوستان:n16:
یه سوال دارم که جوابش برام بسیار مهمه اونم اینه که با بودجه حداکثر 600000 تومان چه دوربینی بهتره بخرم؟ کاربریش هم خانگی هست و چیزی که در درجه اول اولویت و اهمیته کیفیت عکس هست. خودم بعد از مدتی تحقیق به canon sx220 hs رسیدم و البته فروشنده بهم canon ixus 240 hs رو پیشنهاد داد و گفت از sx220 بهتره. حالا واقعا نمی دونم چکار کنم. لطفا دوستانی که واردن راهنماییم کنند و اگه مدل دیگه ای مد نظرشونه که توی این رنج قیمت و یا پایین تر کیفیت عکس بهتری داره بهم معرفی کنند. اگر مدل دیگه ای با قیمت پایین تر اما با همین کیفیت یا بهتر سراغ دارید که کلی دعاتون می کنم:n01:

ELSIN
15-01-2013, 22:12
دوستان لطفا راهنمايي کندي
من يه دوربين مي خوام براي عکاسي از چهره به پس زمينه مات که کيفيت عکسش بالا باشه، زوم بالايي هم داشته باشه و بشه تنظيمات دستي هم روش انجام داد. پيشنها شما چيه؟
بودجه نهايتا يک ميليون و دويست هزار تومن

لطفا بعد از پيشنهاد خودتون بين مدل هاي زير هم بگيد کدوم بهتره و چرا؟
Canon G12 يا 15
Canon sx 260
canon s 100
من از s100 خوشم مياد اما به نظر زوم بالايي نداره.

ممنونم

شما بهتره بريد تو کار SX40 یا حتی SX50 براي پس زمينه مات، البته کيفيت عکس و کلا دوربين هاي سري G و S خيلي بهتر هستند

سلام دوستان يه راهنمايي

يکي از اقوام ميخواد دوربين کامپکت بگيره و نظرش فقط و فط از مدل هاي سامسونگ هست

تا 500 هزار تومن چه پيشنهادهاي هست؟؟؟

سلام
من فقط و فقط توصيه ميکنم سامسونگ نه :دي

بين دوربين هاي sx40 hs و sx50 hs كانن كدومشون از نظر كارايي و "كيفيت خروجي" بهتر هستن؟
ممنون مي شم راهنمايي كنيدو اگه تاپيك مقايسه اي براي اين دوتا هست لينكش رو بزاريد واسم.
مرسي

سلام
بدون شک sx50 بهتر از sx40 هست ،ورژن جدیده و بروز رسانی شده
و با توجه به اختلاف کم قیمت خرید 50 منطقی تره

40
50

البته تاپیک نیست اما چیز های خوبی نوشته

با سلام به همه دوستان
يه سوال دارم که جوابش برام بسيار مهمه اونم اينه که با بودجه حداکثر 600000 تومان چه دوربيني بهتره بخرم؟ کاربريش هم خانگي هست و چيزي که در درجه اول اولويت و اهميته کيفيت عکس هست. خودم بعد از مدتي تحقيق به canon sx220 hs رسيدم و البته فروشنده بهم canon ixus 240 hs رو پيشنهاد داد و گفت از sx220 بهتره. حالا واقعا نمي دونم چکار کنم. لطفا دوستاني که واردن راهنماييم کنند و اگه مدل ديگه اي مد نظرشونه که توي اين رنج قيمت و يا پايين تر کيفيت عکس بهتري داره بهم معرفي کنند. اگر مدل ديگه اي با قيمت پايين تر اما با همين کيفيت يا بهتر سراغ داريد که کلي دعاتون مي کنم

سلام
بله 240 ورژن بروز شده 220 هست و پیشرفت خوبی هم داشته
متاسفانه گزینه ها زیادی نیست البته 240 دوربین بسیار خوبی هست که همه کارتون رو انجام میده

دوستان که قصد خرید دارند گارانتی اصلا اهمیت نداره ، اگه بیمه کنید بهتره

amirw7
15-01-2013, 22:52
واقعا خیلی عجیبه نمیدونم چرا کسی نه این دوربینو معرفی میکنه و ازش حرفی میزنه.......منم که راهنمایی نکردید...

Fujifilm FinePix Z900EXR
مشخصات کلی:
دوربین فشرده و کوچک - وزن بدون باتری و کارت حافظه 135 گرم و با باتری و کارت حافظه 151 گرم

مشخصات حسگر و تصویر:
حسگر CMOS با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2 اینچ

فیلم:
ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه

لنز:
28-140 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری

عکسبرداری:
سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 4 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و (6400 در حالت تقویت شده) - فلاش داخلی با برد 3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره

صفحه نمایش:
صفحه نمایش لمسی 3.5 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View

سایر مشخصات:
ذخیره بر روی کارت حافظه (SD / SDHC / SDXC (UHS-I - باتری یون لیتیوم استاندارد قیمت هم مفت .......................400 تومن (البته تو این گرونی مفده ها)

Sfrd171
15-01-2013, 23:20
ممنونم از راهنمايي تون. يه سوال ديگه:
- با اين هزينه ميشه يه دوربينslr درحد مبتدي پيدا كرد؟ اگه ميشه لطفا مدلش رو واسم بنويسيد.:n18:

ستاره آبی
16-01-2013, 11:06
سلام
بله 240 ورژن بروز شده 220 هست و پیشرفت خوبی هم داشته
متاسفانه گزینه ها زیادی نیست البته 240 دوربین بسیار خوبی هست که همه کارتون رو انجام میده

دوستان که قصد خرید دارند گارانتی اصلا اهمیت نداره ، اگه بیمه کنید بهتره

سلام :n16:
از راهنماییتون بسیار ممنونم . یعنی نظر شما اینه که canon ixus 240 hs از canon sx 220 hs بهتره ؟ با وجود زوم اپتیک5x دوربین ixus240 و زوم اپتیک 16x دوربین sx220 hs????

من از کامنت های این سایت اینجوری حدس زدم که ممکنه ixus 240 hs زیاد چیز جالبی نباشه

جالبه که با اینکه ixus 240 hs محصول جدیدتری هست اما قیمتش توی این سایت 198.98 دلار هست اما قیمت sx220 hs توی این سایت 225.95 دلار هست!! آیا این دلیل بهتر بودنش نیست؟؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد آخه آماتور هستم و به خاطر بودجه ای که می خوان بهم بدن برام حیاتیه که بهترین دوربین رو انتخاب کنم.:n27:

Переклад не
16-01-2013, 13:35
سلام دوستان عزیز
یه دوربین همه منظوره تا سقف 300 میخواستم
از لطفتون ممنونم:11:

Canon PowerShot A2300

سلام .
واسه دوربین کنن پاور شات sx230hs مموری از چه برندی بگیرم ؟
آیا فوجی فیلم خوبه ؟
بعد به نظرتون یک 16 بگیرم یا 2 تا8؟ اگه یه وقت مموری سوخت همه اطلاعات از بین نره .

ممنونم :n16:
SD Card ADATA 16GB Class 10
خیلی محافظ کار هستید.خب اگه هارد کامپیوتر سوخت چی؟
اگه موبایلت سوخت چی؟
و...

دوستان canon sx260 هم همانند مدلsx230 با روشن شدن دوربین فلش آن بیرون می پرد ؟

نخیر دوست عزیز

سلام

جدیدا خعلی به عکاسی علاقه مند شدم
زیاد عکاسی نکردم یه دوربین دیجیتال سونی 10 مگاپیکسلی دارم ولی مخوام یکی از این حرفه ای ها بگیرم ک کلا عکاسی رو یاد بگیرم
بودجه ام حدود یک و نیم ه
مخوام ی چی بگیرم که حالا حالا ها باهاش کار کنم
ولی کلا سر درنمیارم
از دوستان اگه کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم
بودجتون برای دوربین حرفه ای کمه اما میتونید دست دوم بخرید
دوربینهایی مثله Nikon D3200
ویا دوربین کامپکت Canon PowerShot G12 هم هست که زیاد ارزش نداره

سلام در حال حاضر بودجم به sx 500 میرسه اما می تونم کمی صبر کنم و بودجه ام را به دوربین sx40 برسونم. به نظر شما صبر کنم یا همین sx 500 جوابگوی کارام هست. عکاسی نیمه حرفه و تفریحی. پیشاپیش از همه دوستان که نظر میدن متشکرم
سیاست های جدید اقتصادی در راهه که ممکنه تورم بسیار سرسام آوری به بار بیاره.مثلا دوربینی که قبلا 100 تمن بود و الان 300 تمنه اون موقع ممکنه 600 یا 800 تمن بشه .اصلا نمیشه چیزی گفت ولی تورم چند صد درصدی پیشبینی میشه
اگه میخوایید، سریع خرید

سلام
میخوام یه دوربین بگیرم که از همه لحاظ ساپورتم کنه و انتظاراتمو برآورده کنه
بین Nikon P510 و Canon sx40 hs گیر کردم و البته نیم نگاهی هم به SONY HX200v دارم
هرکدوم نسبت به دیگری مزایا و معایبی دارن که البته قابلیت های دوربین برام در اولویت هستش و بعد از اون کیفیت عکس ها ( به خصوص در ایزوی بالا )
در حال حاضر یه SONY H50 دارم که 4 سال پیش گرفتم
ممنون میشم راهنماییم کنید و خواهشاً دور از تعصب نظر بدید
مرسی
دور از تعصب مدل سونی 200 پر امکانات تره.کیفیت عکسای sx40 از هر سه تا بهتره 510 هم بیشتر تو کار زوم زیاد به درد میخوره
پس اگه شما پر امکاناتتر میخوایید SONY HX200v انتخاب میشه

سلام دوستان می خواهم یه دوربین برای کارای معولی (مثلا میرم مهمونی یا بیرون که میرم تو مصافرت و...)بگیرم ولی نمی دونم که پارا متر های مهم چیه به چه چیزایی بیشتر توجه کنم که بعد از انتخابم پشیمون نشم

بودجتون چقدره؟
اگه تا 800 تمن دارید ، دوربین Canon PowerShot SX260 HS پیشنهاد میشه

ELSIN
16-01-2013, 19:36
واقعا خیلی عجیبه نمیدونم چرا کسی نه این دوربینو معرفی میکنه و ازش حرفی میزنه.......منم که راهنمایی نکردید...

Fujifilm FinePix Z900EXR

مشخصات کلی:

دوربین فشرده و کوچک - وزن بدون باتری و کارت حافظه 135 گرم و با باتری و کارت حافظه 151 گرم

مشخصات حسگر و تصویر:

حسگر CMOS با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2 اینچ

فیلم:

ابعاد Full HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه

لنز:

28-140 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری

عکسبرداری:

سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 4 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و (6400 در حالت تقویت شده) - فلاش داخلی با برد 3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره

صفحه نمایش:

صفحه نمایش لمسی 3.5 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View

سایر مشخصات:

ذخیره بر روی کارت حافظه (SD / SDHC / SDXC (UHS-I - باتری یون لیتیوم استاندارد قیمت هم مفت .......................400 تومن (البته تو این گرونی مفده ها)

دوست من متاسفانه فوجی بجز چند دوربین کلا عمل کرد خوبی نداشته برای همین کسی پیشنهاد نمیده

ممنونم از راهنمايي تون. يه سوال ديگه:
- با اين هزينه ميشه يه دوربينslr درحد مبتدي پيدا كرد؟ اگه ميشه لطفا مدلش رو واسم بنويسيد.:n18:

یعنی حدود 1،5
برای خرید slr علاقه و پشتکار خیلی مهمه اگر فقط قصد عکاسی دارید بهتره بیشتر فکر کنید

سلام :n16:
از راهنماییتون بسیار ممنونم . یعنی نظر شما اینه که canon ixus 240 hs از canon sx 220 hs بهتره ؟ با وجود زوم اپتیک5x دوربین ixus240 و زوم اپتیک 16x دوربین sx220 hs????

من از کامنت های این سایت اینجوری حدس زدم که ممکنه ixus 240 hs زیاد چیز جالبی نباشه

جالبه که با اینکه ixus 240 hs محصول جدیدتری هست اما قیمتش توی این سایت 198.98 دلار هست اما قیمت sx220 hs توی این سایت 225.95 دلار هست!! آیا این دلیل بهتر بودنش نیست؟؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد آخه آماتور هستم و به خاطر بودجه ای که می خوان بهم بدن برام حیاتیه که بهترین دوربین رو انتخاب کنم.:n27:

نه نه من sx240 رو گفتم بهتره sx220 هست

ixus_240 هم دوربین خوبی هست اما توی یه رده دیگه جا میشه

بهترین کار ممکن رو میکنید ، منم سعی میکنم کمک کنم

ronaldinho36
17-01-2013, 08:07
سلام
راستش یه دوربین در حدود 800 تومن میخواستم بگیرم .(حالا یا ذره بالاتر )
خودم بین sony wx100 و canon sx260 hs و nikon s9300 موندم . میخواستم بدونم هرکدوم تو چی بهتره ؟؟؟؟مثلا کیفیت عکس سونی بهتره یا کانن یا نیکون ؟؟ومیخواستم بدونم مگاپیکسل توی کیفیت عکس تاثیر داره یا نه ؟؟ مثلا18 مگاپیکسل سونی یا مگاپیکسل 12 کانن ؟؟؟
اگه تو این قیمت دوربینای بهتری هم هست ممنون میشم پیشنهاد بدین .

movaghar
17-01-2013, 22:50
sx 40hs یا sx 50hs را من بهتون پیشنخاد می کنم

M A M M U T
18-01-2013, 00:22
سلام دوستان...
من یه دونه برف روی لنز دوربینم افتاد الان یکم لنزش کثیف شده...باید با چی پاکش کنم؟ دوربینم sx260
(این جور سوال ها رو اینجا باید بپرسیم؟ )

ELSIN
18-01-2013, 00:26
سلام
راستش یه دوربین در حدود 800 تومن میخواستم بگیرم .(حالا یا ذره بالاتر )
خودم بین sony wx100 و canon sx260 hs و nikon s9300 موندم . میخواستم بدونم هرکدوم تو چی بهتره ؟؟؟؟مثلا کیفیت عکس سونی بهتره یا کانن یا نیکون ؟؟ومیخواستم بدونم مگاپیکسل توی کیفیت عکس تاثیر داره یا نه ؟؟ مثلا18 مگاپیکسل سونی یا مگاپیکسل 12 کانن ؟؟؟
اگه تو این قیمت دوربینای بهتری هم هست ممنون میشم پیشنهاد بدین .

سلام
بدون شک فقط sx260 میدونید که با 240 فقط یه gps فرق داره
مگاپیکسل برای این سری از دوربین ها هرچی کم تر بهتر 10 یا 12 خیلی عالیه
پانا هم مدل های خوبی داره اما 240 در مجموع بهتره

sx 40hs یا sx 50hs را من بهتون پیشنخاد می کنم

اینا که گفتید 1.3 و 1.4 هستند

ستاره آبی
18-01-2013, 00:26
دوست من متاسفانه فوجی بجز چند دوربین کلا عمل کرد خوبی نداشته برای همین کسی پیشنهاد نمیده

یعنی حدود 1،5
برای خرید slr علاقه و پشتکار خیلی مهمه اگر فقط قصد عکاسی دارید بهتره بیشتر فکر کنید

نه نه من sx240 رو گفتم بهتره sx220 هست

ixus_240 هم دوربین خوبی هست اما توی یه رده دیگه جا میشه

بهترین کار ممکن رو میکنید ، منم سعی میکنم کمک کنم
ممنون :n16:پس یعنی به نظر شما با بودجه ای در حدود 500 -600 هزار تومان برای یه کاربر خونگی که براش مهمترین اصل کیفیت عکس و فیلم هست وشارپ بودن و واضح بودن اون هست همون sx220 hs پیشنهاد میشه؟؟
فارغ از قضیه زوم ، با بودجه پایین تر مدل دیگه ای نیست که همون کیفیت خوب عکس رو داشته باشه؟؟
ببخشید که اینقدر سوال می کنم گفتم که مسئله بودجه حیاتیه و منبع بودجه رو به هزار ترفند وزور و التماس باید راضی کنم:n10:

ELSIN
18-01-2013, 00:39
با دسمال عینک با کمی آب نه بخار دهن !!!

ronaldinho36
19-01-2013, 16:30
سلام
بدون شک فقط sx260 میدونید که با 240 فقط یه gps فرق داره
مگاپیکسل برای این سری از دوربین ها هرچی کم تر بهتر 10 یا 12 خیلی عالیه
پانا هم مدل های خوبی داره اما 240 در مجموع بهتره

ممنون از راهنماییتون
راستش میخواستم بدونم کیفیت عکسای sx260 با یه دوربین ساده تر مثل canon a4000 یا sonywx50 چقدر تفاوت داره ؟
ینی میخواستم بدونم من که فقط میخوام برای کارای معمولی ازش استفاده کنم ارزش اینقدر هزینه رو داره ؟؟
حالا اگه قرار شد کمتر هزینه کنم (تا 600 تومن) چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون .

U_2
20-01-2013, 18:52
سلام دوستان میخوام دوربین سامسونگst64رو بخرم14مگاپیکسل.قیمتش خیلی خوبه برا همین میخوامش.180هزار میده نو.
خواستم ببینم کیفیت عکس و فیلم برداریش چطوره از مثلا گوشی گلکسی اس3بهتره؟؟ارزش180هزار رو داره؟؟

ELSIN
20-01-2013, 21:28
ممنون از راهنماییتون
راستش میخواستم بدونم کیفیت عکسای sx260 با یه دوربین ساده تر مثل canon a4000 یا sonywx50 چقدر تفاوت داره ؟
ینی میخواستم بدونم من که فقط میخوام برای کارای معمولی ازش استفاده کنم ارزش اینقدر هزینه رو داره ؟؟
حالا اگه قرار شد کمتر هزینه کنم (تا 600 تومن) چی پیشنهاد میکنید؟

ممنون .

خواهش
اگر از 100 حساب کنیم 260 میشه 35 و 4000 میشه 31

تفاوت زیاد نیست مهم ترین فرق مگاپیکسل اینا هست که 260 چون کم تره نویز کم تری هم داره

خوب این بستگی به شما داره ، زوم چقدر مهمه ؟ فیلم چقدر مهمه ؟

سلام دوستان میخوام دوربین سامسونگst64رو بخرم14مگاپیکسل.قیمتش خیلی خوبه برا همین میخوامش.180هزار میده نو.
خواستم ببینم کیفیت عکس و فیلم برداریش چطوره از مثلا گوشی گلکسی اس3بهتره؟؟ارزش180هزار رو داره؟؟

سلام

من سامسونگ توصیه نمیکنم ، وقتی کنن هست با قیمت مشابه ... نه

نو این دوربین حدود 300 هس چه جوری به شما 180 میده ؟

بدون شک از S3 بهتره

U_2
20-01-2013, 21:54
سلام

من سامسونگ توصیه نمیکنم ، وقتی کنن هست با قیمت مشابه ... نه

نو این دوربین حدود 300 هس چه جوری به شما 180 میده ؟

بدون شک از S3 بهتره

ممنون از جواب
منظورتونa810کنن؟؟یعنی این از st64فیلم وعکس بهتری میگیره؟؟اره میدونم خیلی ارزونتر از بقیه میده براهمین وسوسه شدم بخرم گارانتی هم داره

حالا به نظر شما ارزش داره دوربین300هراری رو180بخرم یا نه کنن200هزاری بهتره

amzamdeli
20-01-2013, 23:36
با سلام
میخواستم نظرتون رو راجع به HX200 بدونم ! نه برای عکاسی حرفه ای ، صرفا واسه استفاده ی نرمال ، برای ثبت یادگاری البته با کیفیت هرچی بالاتر بهتر :n02:
مسلما فیلم برداریش هم برام مهمه !
سوالی که داشتم اینه که قیمت این دوربین 1400 ( بدون گارانتی ) و 1680 ( باگارانتی) هستش ، واقعا این تفاوت قیمت می ارزه ؟؟؟؟
سوال بعد اینکه ، بین کیفیت این دوربین با nikon p510 و canon HS 50 که رقبای اصلیش حساب می شن ، از دید <<<< یه شخص نرمال ( غیر حرفه ای ) >>>> ، خیلی فرق هست ؟ منظورم اینه که توی جشم میزنه یا نه ؟
بسیار ممنون

ELSIN
21-01-2013, 01:04
ممنون از جواب
منظورتونa810کنن؟؟یعنی این از st64فیلم وعکس بهتری میگیره؟؟اره میدونم خیلی ارزونتر از بقیه میده براهمین وسوسه شدم بخرم گارانتی هم داره

حالا به نظر شما ارزش داره دوربین300هراری رو180بخرم یا نه کنن200هزاری بهتره

خواهش
نه من منظوری نداشتم :دی
خوب مشکلش چیه که داره این قدر زیر قیمت میده ؟؟
اگه مشکلی نداره بخرید خیلی هم خوبه :n02:

با سلام
میخواستم نظرتون رو راجع به HX200 بدونم ! نه برای عکاسی حرفه ای ، صرفا واسه استفاده ی نرمال ، برای ثبت یادگاری البته با کیفیت هرچی بالاتر بهتر :n02:
مسلما فیلم برداریش هم برام مهمه !
سوالی که داشتم اینه که قیمت این دوربین 1400 ( بدون گارانتی ) و 1680 ( باگارانتی) هستش ، واقعا این تفاوت قیمت می ارزه ؟؟؟؟
سوال بعد اینکه ، بین کیفیت این دوربین با nikon p510 و canon HS 50 که رقبای اصلیش حساب می شن ، از دید <<<< یه شخص نرمال ( غیر حرفه ای ) >>>> ، خیلی فرق هست ؟ منظورم اینه که توی جشم میزنه یا نه ؟
بسیار ممنون

سلام
HX200 دوربین بسیار خوبی هست اما مشکل مهمش نویزی بودنشه :n22:
نه اصلا ارزش نداره بنظر من ، بیمه با ارزش تره
میــــشه گفت اره ، p510 که هیچ اصلا بازی نیست اما SX50 بنظر من بهترین اون رده هس
از نظر قیافه توی چشم میزنه یا نه ؟

U_2
21-01-2013, 02:38
خواهش
نه من منظوری نداشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

خوب مشکلش چیه که داره این قدر زیر قیمت میده ؟؟
اگه مشکلی نداره بخرید خیلی هم خوبه

نه مشکلی نداره جعبش باز نشده بود خرید قبل گرونیه وفروشنده های شهر ما هفته ی یه دوربین به زورمیفروشن خب بعضیاشون مجبورن ارزون بدن ضرر که نمیکنن:دی
میخرمش ممنون

amzamdeli
21-01-2013, 07:18
سلام
HX200 دوربین بسیار خوبی هست اما مشکل مهمش نویزی بودنشه :n22:
نه اصلا ارزش نداره بنظر من ، بیمه با ارزش تره
میــــشه گفت اره ، p510 که هیچ اصلا بازی نیست اما SX50 بنظر من بهترین اون رده هس
از نظر قیافه توی چشم میزنه یا نه ؟

بسیار ممنون و متشکر
:n01:

john nash
21-01-2013, 11:41
سلام دوستان
بهترین دوربین با 1 تومن چی پیشنهاد می کنید؟
رفتم نمایندگی SONY گفتن HX10
بعضی ها هم میگن سونی فیلم برداریش جالب نیست و پاناسونیک بهتره!

بسیار متشکرم

Farshadd
21-01-2013, 16:28
با سلام
به نظر شما SX240 بهتره یا SX260 ؟؟؟
چرا؟؟

این GPS توی عکاسی برای چه مواردی و چقدر کاربرد داره؟ (برای آپلود در گوگل ارت؟)

M A M M U T
21-01-2013, 16:36
با سلام
به نظر شما SX240 بهتره یا SX260 ؟؟؟
چرا؟؟

این GPS توی عکاسی برای چه مواردی و چقدر کاربرد داره؟ (برای آپلود در گوگل ارت؟)
gps برای ثبت مکان جغرافیایی عکس ها به درد میخوره.مثلا شما توی یه مکان خاصی عکس میندازید و دوربین اتوماتیک مختصات جغرافیایی اون مکان رو در جزئیات عکس ثبت میکنه شما بعدا با کامپیوتر میتونید بفهمید عکس رو کجا انداختید (و هم چنین چه زمانی)
توی دفترچه ی sx260 نوشته شما میتونید از gps برای ثبت مسیر سفرتون هم استفاده کنید.یعنی فرض کنید شما یه سفر خارجی میرید و gps دوربینتون رو روشن میزارید(خود دوربین خاموشه فقط gps روشنه) بعد دوربین در فواصل زمانی معین مکان شما رو ثبت میکنه و شما بعدا میتونید ببینید که در چه زمان هایی کجا ها بودید به عنوان خاطره و از این قبیل کاربرد ها داره....

mInI_ClockEr
21-01-2013, 17:00
در تائید صحبتهای دوستان باید بگم که
البته اگه تفاوت قیمتی زیادی ندارن به نظر من 260 بهتر هست
:n16:

Mehdi canon
21-01-2013, 20:04
سلام دوستان. اگه يه جا در تهران رو معرفي كنيد كه دوربين قسطي ميده واقعا اقايي كردين براي يه بنده خدايي مي خوام.

ronaldinho36
22-01-2013, 10:13
خواهش
اگر از 100 حساب کنیم 260 میشه 35 و 4000 میشه 31

تفاوت زیاد نیست مهم ترین فرق مگاپیکسل اینا هست که 260 چون کم تره نویز کم تری هم داره

خوب این بستگی به شما داره ، زوم چقدر مهمه ؟ فیلم چقدر مهمه ؟

زوم برام خیلی مهم نیست ولی کیفیت عکس و فیلم خیلی خیلی مهمه و حداکثر بودجه 850 تومنه و برای کارای معمولی (مثل مهمونی و مسافرت ) میخوام . مثلا بعضیا بهم میگن کیفیت عکس ixus 125 از sx260 بهتره .
حالا میخواستم بدونم با این اوصاف بهترین انتخاب (از هر برندی ) چی میتونه باشه ؟؟

ELSIN
22-01-2013, 15:21
اگر کیفیت خیلی مهمه s100 کنن یا شاید LX3 پاناسونیک رو بتونید حدود 900 بخرید اینا بسیار کیفیت خوبی دارند (بخاطر سنسور یزرگشون) و عکاس های حرفه ای به عنوان دوربین دوم ازشون استفاده میکنند

john nash
22-01-2013, 15:28
سلام دوستان

بسیار متشکرم
یکی به من جواب بده

ELSIN
22-01-2013, 16:25
چی مهمه ؟ زوم فیلم اندازه وزن و....

mInI_ClockEr
22-01-2013, 17:17
باسلام
دوستان من هم میخوام دوربین رو عوض کنم و تا 400 تومن نهایتاً 500 تومن یه کامپکت میخوام که سه تا چیز خیلی برام مهم هست
ممنونم میشم راهنمایی بفرمائید
اون 3 تا مورد
1- زوم خوبی داشته باشه (10X-12X)
2- CMOS بودن (حتماً CMOS باشه)
3- توی شب هم خوب عکس بندازه

Farshadd
22-01-2013, 18:46
سلام
بین sx260 و hs20 کدوم یکی :
1- کیفیت عکس و فیلم بهتری دارن؟
2- تنظیمات دستی کدوم بیشتره؟
3- کدوم خرکارتره؟

mInI_ClockEr
22-01-2013, 18:48
تنظیمات دستی که خب قطعاً HS20 کاملاً برتری داره همونطور که sx260 توی کیفیت عکس برتری داره

Farshadd
23-01-2013, 10:19
اختلاف کیفیت چقدره؟؟

مقایسه عکساشون هست جایی؟

mInI_ClockEr
23-01-2013, 13:30
فکر کنم زیاد باشه توی حالت معمولی ولی میشه مقداری با تنظیمات فراوان HS20 کیفیت رو جبران کرد
چون خودم HS20 دارم خدمتتون میگم
ولی وقتی میخواستم بخرم دوستان اکثراً میگفتن اگه کیفیت براتون مهم هست برید کانن بگیرید ولی اگه امکانات میخواهید فوجی بهتر هستش

مقایسه عکسها رو توی نت بگردید میتونید پیدا کنید
در بررسی های جدا گانه دوربین ها
مثل این دو تا لینک
و

Mehdi canon
23-01-2013, 22:41
سلام دوستان. اگه يه جا در تهران رو معرفي كنيد كه دوربين قسطي ميده واقعا اقايي كردين براي يه بنده خدايي مي خوام.

خوب حتما نيست كه كسي ج نميده :دی

saeediranzad
24-01-2013, 14:38
خوب حتما نيست كه كسي ج نميده :دی
عزیز! بد نبود اگه یه جستجو میکردی.
لیــنک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لیــنک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لیــنک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%D8%B7%DB%8C%20%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9% 86%20%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

saeid.asus
25-01-2013, 01:09
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
میخواستم لطف کنید و به من در خرید دوربین کمک کنید
راستش میخوام یه دوربین تا 1500000 تومن بگیرم ولی نمیدونم چی
عاشق عکاسیم
از دوربین های سوپر زوم خیلی خوشم میاد مثل سونی hx 200v
از سری nex سونی هم خوشم اومده
میدونم سری nex زوم زیادی نداره ولی کیفیت عکاسیش بهتره
کلا یه دوربینی میخوام که عکساش خوب باشه زومشم خوب باشه تا وقتی دارم این پوله پس اندازمو میدم دلم نسوزه
حالا میخوام شما دوستای گلم بهم کمک کنید ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی لطفا اگه مدلی رو معرفی میکنید دلیلتون هم بگید
با تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ok.baby
25-01-2013, 11:04
سلام دوستان.

من خیلی برای انتخاب دوربین خوب سرچ کردم و به مغازه های شهرمون سر زدم اما همچنان گیج و سر در گمم. ( 6 ماهه درگیرشم)

گزینه های زیر مد نظرم هست، اگه میشه راهنماییم کنید و دوربین خوب که تجربه ی استفاده ازش دارید رو بهم معرفی کنید:

(نکته : بعضی از گزینه ها مربوط به نوع عکاسی هست نه دوربین، اما شاید بعضی دوربین ها در بعضی زمینه ها بهتر جواب داده باشن اینه که هرچی برام مهمه رو نوشتم)

1. 90% عکس ها از طبیعته ( دور و نزدیک)
2. دوریبین قراره یک روز کامل مداوم گردنم باشه، پس سنگین نبودنش مطرح هست. (یه ذره سنگینی اشکال نداره :n02:)

3. برای استفاده حرفه ای میخوام (میخوام کلاس برم)

4. تا حد امکان زود و در حال حرکت بشه عکس گرفت تا سوژه هارو از دست ندم.

5. بتونم از آسمون و ستاره و ماه در شب عکس بگیرم.

6. دیجیتال یا غیر دیجیتال برام فرقی نداره.(کیفیت و زنده بودن عکس ها مهمه)

7. رنج قیمتی که مد نظرم هست از 400 هزار تومن تا یه میلیون. ( یه ذره بیشتر کمتر مهم نیست...)

8. دوربین مدت زمان زیادی برام بمونه (زود خراب نشه. اصولا درست استفاده میکنم)

9. قابلیت فیلم برداری دوربین اصلا برام مهم نیست.

10. اندازه ی عکس های مورد نیازم به اندازه ی یه پوستر دیواری هست. (یا نمایش با کیفیت تو تلویزیون 42 اینچ :n02:)
11. قابلیت زوم زیاد برام مهم نیست، ینی یکم بهتر از چشم باشه کافیه :n01:

12. قابلیت عکس گرفتن پانوراما هم داشته باشه

خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو از سردرگمی نجات بدین :n12::11:

( جداگانه هم از عزیزان صاحب نظر دعوت کردم ، بی صبرانه منتظر راهنماییاتون هستم :n12: )

Переклад не
25-01-2013, 11:34
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
میخواستم لطف کنید و به من در خرید دوربین کمک کنید
راستش میخوام یه دوربین تا 1500000 تومن بگیرم ولی نمیدونم چی
عاشق عکاسیم
از دوربین های سوپر زوم خیلی خوشم میاد مثل سونی hx 200v
از سری nex سونی هم خوشم اومده
میدونم سری nex زوم زیادی نداره ولی کیفیت عکاسیش بهتره
کلا یه دوربینی میخوام که عکساش خوب باشه زومشم خوب باشه تا وقتی دارم این پوله پس اندازمو میدم دلم نسوزه
حالا میخوام شما دوستای گلم بهم کمک کنید ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی لطفا اگه مدلی رو معرفی میکنید دلیلتون هم بگید
با تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه زوم زیاد مد نظرتون هست همون 200hx انتخاب خوبیه.امکانات یاد نسبت به سایر رقبا که میتونید در سایت dpreview ببینیدش
میتونید به SX260 کنون هم فکر کنید.اینطوری پول کمی هم میپردازید . امکانات خوبی داره از جمله:
لنز واید 25 میلی متر با توانایی زوم 20 برابر
جثه ی کوچک و طراحی و ساخت بسیار با کیفیت
بدنه ی بسیار باریک و در عین حال خوش دست
مجهز بودن به سنسور تصویر Exmor R CMOS
توانایی عکاسی پیاپی با سرعت 10 فریم بر ثانیه
مجهز بودن به پردازشگر تصویر Digic 5
کیفیت خوب عکس و فیلم در اغلب شرایط نوری
توانایی ضبط ویدیویی Full HD
مجهز بودن به GPS داخلی
بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات و فن آوری های روز دوربین های عکاسی

البته در کلاس کامپکت هستش

با این بودجه هم فکر نکنم سری nex بشه پیدا کرد .البته من قیمت دقیق ندارم از این سری

سلام دوستان.

من خیلی برای انتخاب دوربین خوب سرچ کردم و به مغازه های شهرمون سر زدم اما همچنان گیج و سر در گمم. ( 6 ماهه درگیرشم)

گزینه های زیر مد نظرم هست، اگه میشه راهنماییم کنید و دوربین خوب که تجربه ی استفاده ازش دارید رو بهم معرفی کنید:

(نکته : بعضی از گزینه ها مربوط به نوع عکاسی هست نه دوربین، اما شاید بعضی دوربین ها در بعضی زمینه ها بهتر جواب داده باشن اینه که هرچی برام مهمه رو نوشتم)

1. 90% عکس ها از طبیعته ( دور و نزدیک)
2. دوریبین قراره یک روز کامل مداوم گردنم باشه، پس سنگین نبودنش مطرح هست. (یه ذره سنگینی اشکال نداره :n02:)

3. برای استفاده حرفه ای میخوام (میخوام کلاس برم)

4. تا حد امکان زود و در حال حرکت بشه عکس گرفت تا سوژه هارو از دست ندم.

5. بتونم از آسمون و ستاره و ماه در شب عکس بگیرم.

6. دیجیتال یا غیر دیجیتال برام فرقی نداره.(کیفیت و زنده بودن عکس ها مهمه)

7. رنج قیمتی که مد نظرم هست از 400 هزار تومن تا یه میلیون. ( یه ذره بیشتر کمتر مهم نیست...)

8. دوربین مدت زمان زیادی برام بمونه (زود خراب نشه. اصولا درست استفاده میکنم)

9. قابلیت فیلم برداری دوربین اصلا برام مهم نیست.

10. اندازه ی عکس های مورد نیازم به اندازه ی یه پوستر دیواری هست. (یا نمایش با کیفیت تو تلویزیون 42 اینچ :n02:)
11. قابلیت زوم زیاد برام مهم نیست، ینی یکم بهتر از چشم باشه کافیه :n01:

خیلی خیلی ممنون میشم اگه منو از سردرگمی نجات بدین :n12::11:

کاش همون 6 ماه پیش یه خورده عجله میکردید و دوربینی میخریدید

انتظاراتتون نسبت به بودجون خیلی بالاست .دوربینی که بصورت کامل (اما نه از لحاظ وزن) میتونست انتظارات شمارو برطرف کنه دوربینی مثله canon 5d mark2 یا mark3 بود. اما دریغا که بسیار گران هست
چاره ای نیست جز پایین آوردن انتظارات
هیچ دوربین حرفه ای به این قیمت پیدا نمیشه .شاید دست دوومش .البته یکم بعید به نظر میاد

Canon PowerShot S100 دوربینی خوب اما با زومی کم 5 برابر هستش ولی سایر انتظارات از قبیل کیفیت عکاسی و ... رو تضمن میکنه
ویا sony hx200v هم امکانات خوب هم زوم خوب هم کیفیت خوب و رزولوشن بالا . ولی قیمتش فکر کنم 1500 هستش

masoudtr
25-01-2013, 18:27
کسی از این سایت دوربین خرید داشته ؟
میخوام دوربین بخرم یا مطمئن هست یا نه؟

john nash
25-01-2013, 20:26
چی مهمه ؟ زوم فیلم اندازه وزن و....

هرچی خودتون میدونین بهتره دیگه
چون من سر در نمیارم
ولی وزن مهم نیست و زومم مهم نیست زیاد
کیفیت فیلم و عکس خیلی مهمه برام

saasn
26-01-2013, 00:27
این دوربین چطوره کیفیتش؟ Canon IXUS 310 HS

payma
26-01-2013, 00:33
کسی از این سایت دوربین خرید داشته ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
میخوام دوربین بخرم یا مطمئن هست یا نه؟

صاحب سایتش یحتمل دیوانه شده D300s رو زده 1950:n04:
فردا دوربینمو میرم میفروشم میخرمش:n02:

ronaldinho36
26-01-2013, 09:30
ببخشید بین 2 دوربین panasonic zs20 (tz30 و canon sx260 کدوم بهتره ؟؟ ( فیلم و عکس )

Переклад не
26-01-2013, 11:32
ببخشید بین 2 دوربین panasonic zs20 (tz30 و canon sx260 کدوم بهتره ؟؟ ( فیلم و عکس )

معمولا در زمینه ی فیلمبرداری برند پاناسونیک بهتر عمل میکنه اما در عکس کنون خوب عمل میکنه

Farshadd
26-01-2013, 17:12

سلام
قیمت tz30 چنده؟
روی کاغذ که پاناسونیک بهتره.
ولی در عمل رو اگه به نتیجه رسیدید به من هم اطلاع بدید لطفا.

ronaldinho36
26-01-2013, 21:38
سلام
من امروز canon sx260 رو خریدم . کیفیت عکسش خیلی خوبه ولی تو فیلمبرداری یه صدایی پس زمینه فیلم هست که خیلی بلنده و اصلا نمیزاره صدای محیط درست بیاد . میخواستم ببینم این عادیه یا نه ؟ چون اینطوری اصلا باهاش نمیشه فیلم گرفت.
ممنون

Переклад не
26-01-2013, 22:03
سلام
من امروز canon sx260 رو خریدم . کیفیت عکسش خیلی خوبه ولی تو فیلمبرداری یه صدایی پس زمینه فیلم هست که خیلی بلنده و اصلا نمیزاره صدای محیط درست بیاد . میخواستم ببینم این عادیه یا نه ؟ چون اینطوری اصلا باهاش نمیشه فیلم گرفت.
ممنون

مبارکتون باشه
موقع زوم کردن یه صدایی تولید میشه و ضبطم میشه.در غیر این صورت غیر طبیعیه

ok.baby
26-01-2013, 23:07
کاش همون 6 ماه پیش یه خورده عجله میکردید و دوربینی میخریدید

انتظاراتتون نسبت به بودجون خیلی بالاست .دوربینی که بصورت کامل (اما نه از لحاظ وزن) میتونست انتظارات شمارو برطرف کنه دوربینی مثله canon 5d mark2 یا mark3 بود. اما دریغا که بسیار گران هست
چاره ای نیست جز پایین آوردن انتظارات
هیچ دوربین حرفه ای به این قیمت پیدا نمیشه .شاید دست دوومش .البته یکم بعید به نظر میاد

Canon PowerShot S100 دوربینی خوب اما با زومی کم 5 برابر هستش ولی سایر انتظارات از قبیل کیفیت عکاسی و ... رو تضمن میکنه
ویا sony hx200v هم امکانات خوب هم زوم خوب هم کیفیت خوب و رزولوشن بالا . ولی قیمتش فکر کنم 1500 هستش

خیلی ممنون. دوربین s100 که معرفی کردید، با کلی سرچ ، خیلی خوب به نظرم میاد. اما یه ضعف زوم نسبت به دوربینی که خودم در نظر داشتم داره و البته مزیت هایی... من جایی ندیدم درباره ی پانورامای canon نوشته باشه. نداره یعنی؟ :n03:
دوربین مد نظرم Sony hx10 بود.

شما با توجه به اینکه عکس گرفتن در حال حرکت و کیفیت عکس و عکاسی در شب برام مهمترین چیزا باشن، بین canon s100 و Sony hx10 کدومو پیشنهاد می کنید؟

این لینک مقایسه ای بین این دو دوربین داره : (اول آدرس بین digikala و com نقطه بذارید لطفا، تو سایت ثبت نمیشد.)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

john nash
27-01-2013, 10:44
سلام دوستان

بسیار متشکرم

اقا به من کمک کنید تو رو خدااااااااااااااااااا

ELSIN
27-01-2013, 11:05
سلام
قیمت tz30 چنده؟
روی کاغذ که پاناسونیک بهتره.
ولی در عمل رو اگه به نتیجه رسیدید به من هم اطلاع بدید لطفا.

سلام
متاسفانه پاناسونیک کم وارد میشه برای همین معمولا قیمت درستی نداره بنظر من بسیار دوربین خوبی هست مثل 260
برای قیمت میتونید زنگ بزنید بانیان

خیلی ممنون. دوربین s100 که معرفی کردید، با کلی سرچ ، خیلی خوب به نظرم میاد. اما یه ضعف زوم نسبت به دوربینی که خودم در نظر داشتم داره و البته مزیت هایی... من جایی ندیدم درباره ی پانورامای canon نوشته باشه. نداره یعنی؟ :n03:
دوربین مد نظرم Sony hx10 بود.

شما با توجه به اینکه عکس گرفتن در حال حرکت و کیفیت عکس و عکاسی در شب برام مهمترین چیزا باشن، بین canon s100 و Sony hx10 کدومو پیشنهاد می کنید؟

این لینک مقایسه ای بین این دو دوربین داره : (اول آدرس بین digikala و com نقطه بذارید لطفا، تو سایت ثبت نمیشد.)

بدون شک 100 خیلی خیلی بهتره و میخوره به اولویت های شما ، البته زومش کمه باید ببینید میتونید باش کنار بیاید یا نه

اقا به من کمک کنید تو رو خدااااااااااااااااااا

شما بهتره از سری G یا S کنن خرید کنید متاسفانه قیمت هیچ کدوم رو ندارم اما فکر میکنم بالاتر از 1 تومن بشه

ARSENAL.COM
27-01-2013, 12:00
سلام دوستان .. این سه مدل دوربین قیمت های نزدیک به هم داره تقریبا .. میشه خواهش کنم اولویت بندی کنید از نظر کیفیت عکس ( فیلم برداری نه ) کدوم بهتر عمل میکنه ؟

Canon PowerShot SX40 HS
Canon PowerShot S100
CANON G12

Farshadd
27-01-2013, 13:48
سلام
متاسفانه پاناسونیک کم وارد میشه برای همین معمولا قیمت درستی نداره بنظر من بسیار دوربین خوبی هست مثل 260
برای قیمت میتونید زنگ بزنید بانیان

تنظیمات دستی کدوم بیشتره؟

ELSIN
27-01-2013, 16:30
سلام دوستان .. این سه مدل دوربین قیمت های نزدیک به هم داره تقریبا .. میشه خواهش کنم اولویت بندی کنید از نظر کیفیت عکس ( فیلم برداری نه ) کدوم بهتر عمل میکنه ؟

Canon PowerShot SX40 HS
Canon PowerShot S100
CANON G12

100 و 12 توی یه رده هستند اما 40 توی یه رده دیگه
از نظر کیفیت عکس بدون شک 100 و 12 خیلی بهتر از 40 هستند و در مجموع میشه گفت 12 بهتر از همه

تنظیمات دستی کدوم بیشتره؟

هر دو توی یه رده هستند نباید فرق اساسی با هم داشته باشند

silver65
27-01-2013, 16:31
دوربین تا 550 (کمتر هم بود بهتر) چی پیشنهاد میدین (canon باشه بهتره) کیفیت عکس و فیلم برداریش خوب باشه (عکس مهمتره)
برای کار خاصی نمی خوام فقط به عکاسی علاقمندم ولی فعلا بودجه خرید دوربین حرفه ای رو ندارم
یه چیزی باشه هم برای عکسای خانوادگی هم برای آشنایی با حرفه عکاسی

ELSIN
27-01-2013, 17:16
فرشاد جون میتونی این جا مشخصات کامل این دو رو ببینی

مثلا لنز 20 بهتره 260 هس یا 260 Manual focus داره اما 20 نداره 20 تاچه اون نه 20 فلش خیلی بهتری داره عکاسی پیاپی هم همین طور فیلمشم خیل بهتره باطری بهتری داره وزنشم کم تره

EngineeR EhsaN
27-01-2013, 22:49
میخوام تو یه هفته آینده دوربین بگیرم ولی اونقدر تنوع زیاده که واقعا موندم چیکار کنم :n13:

نیازهام:

1) برای کارهای معماری میخوام، یعنی عکس گرفتن از بناها بخصوص قدیمی که نشون دادن جزئیات بصورت واضح و زوم زیاد لازممه

2) فیلم‌برداری برام مهم نیست در حد HD معمولی هم باشه کافیه! ولی خب هر چقدر خوبتر بهتر :n02:

3) مشکل باتری نداشته باشه!! نمیدونم اونایی که باتری قلمی میخورن کاراییشون در چه حده؟ چند تا عکس جواب میدن؟

4) فلاش خوب داشته باشه

همینا رو برطرف کنه کافیه، البته دوستان اگه خصوصیات بهتری برای دوربین با توجه به کارم اگه میدونین در نظر بگیرین :n11:

بودجه هم زیر 550 تومن، یکمی بیشتر هم مشکلی نیست

خودم دو تا مدل Fuji Sl240 و Fuji S3200 رو پسندیدم که البته اولی رو بیشتر روش نظرم هست تا ببینیم شما چی پیشنهاد میکنید

متشکر :n12:

Farshadd
27-01-2013, 23:01
فرشاد جون میتونی این جا مشخصات کامل این دو رو ببینی

مثلا لنز 20 بهتره 260 هس یا 260 Manual focus داره اما 20 نداره 20 تاچه اون نه 20 فلش خیلی بهتری داره عکاسی پیاپی هم همین طور فیلمشم خیل بهتره باطری بهتری داره وزنشم کم تره

ببخشید میشه یه بار دیگه جملتون رو ویراستاری کنید؟ هیچی نفهمیدم ازش:n06:

متاسفانه نتونستم قیمتش رو پیدا کنم.

EngineeR EhsaN
28-01-2013, 20:05
میخوام تو یه هفته آینده دوربین بگیرم ولی اونقدر تنوع زیاده که واقعا موندم چیکار کنم :n13:

نیازهام:

1) برای کارهای معماری میخوام، یعنی عکس گرفتن از بناها بخصوص قدیمی که نشون دادن جزئیات بصورت واضح و زوم زیاد لازممه

2) فیلم‌برداری برام مهم نیست در حد HD معمولی هم باشه کافیه! ولی خب هر چقدر خوبتر بهتر :n02:

3) مشکل باتری نداشته باشه!! نمیدونم اونایی که باتری قلمی میخورن کاراییشون در چه حده؟ چند تا عکس جواب میدن؟

4) فلاش خوب داشته باشه

همینا رو برطرف کنه کافیه، البته دوستان اگه خصوصیات بهتری برای دوربین با توجه به کارم اگه میدونین در نظر بگیرین :n11:

خودم دو تا مدل Fuji Sl240 و Fuji S3200 رو پسندیدم که البته اولی رو بیشتر روش نظرم هست تا ببینیم شما چی پیشنهاد میکنید

دوستان فردا میرم بگیرم اگه میشه یکم راهنمایی کنید!

Переклад не
28-01-2013, 20:15

نیازهام:

4) فلاش خوب داشته باشه

هر دو دوربینی رو که خودتون معرفی کردید خوبه
به Canon IXUS 500 هم میتونید فکر کنید
هم حسگر cmos داره هم رزولوشن پایین تر که باعث میشه نویز کم باشه

U_2
29-01-2013, 00:08
این نرم افزاردوربین های سامسونگ برا pcرو از کجا باید گیر اورد؟؟هرچی گشتم نبود

lاین سفت افزار های تو لینک زیربه چه درد میخورن؟؟

U_2
29-01-2013, 13:12
lاین سفت افزار های تو لینک زیربه چه درد میخورن؟؟
دوستان جواب بدی لطفا این فریمورها به چه درد میخورن چجوری رو دوربین نصب میش؟؟

Amateِur
29-01-2013, 18:38
سلام دوستان عزيز
لنز 17-70 يا 17-85 يا 18-85 (كلا تو اين رنج) 18 هم بود اشكال نداره. چه قيمتيه؟ كاركرده چطور؟ همينجا كسي برا فروش داره؟ برا كَنن
ممنون ميشم راهنماييم كنيد :20:
قيمت لنز هم چه كنن چه ساميانگ و غير بود مهم نيست فقط قيمتشو مي خوام.

Amateِur
29-01-2013, 19:25
هر دو دوربینی رو که خودتون معرفی کردید خوبه
به Canon IXUS 500 هم میتونید فکر کنید
هم حسگر cmos داره هم رزولوشن پایین تر که باعث میشه نویز کم باشه

دوست خوبم اگه اسمتو برام پي ام كني ممنون ميشم.
سنسور سي موس يا سي ام او اس(CMOS) نسبت به سنسور سي.سي.دي(CCD) برتر نيست و هركدام مزيت هاي خاص خودشان را دارند.
بطور خيلي كلي سنسور سي.سي.دي نسبت به سي موس برتره و كيفت عكس بالاتر و در عين حال نويز پذيري بسيار پايين تري داره. دليل استفاده از سنسور سي.موس در دوربين هاي SLR بخاطر برخي محدوديت هاي سنسور سي.سي.دي هست و نه كيفيت بهتر.در 2 دوربين مشابه يكي با سنسور سيموس و يكي با سي.سي.دي، برتري كاملا ميرسه به دوربيني كه از سنسور سي.سي.دي استفاده ميكنه. البته سنسور سيموس هم برتري هايي نسبت به سي.سي.دي داره كه ميشه به قيمت ارزانتر و مصرف باطري كمتر اشاره كرد.اين همون چيزيه كه در تمام مقاله هاي موجود نوشته شده و خودم هم در دوران دانشجوييم(رشته عكاسي) خوندم.
مرسي

Hamed DC
29-01-2013, 20:25
سنسور سي موس يا سي ام او اس(CMOS) نسبت به سنسور سي.سي.دي(CCD) برتر نيست و هركدام مزيت هاي خاص خودشان را دارند.
بطور خيلي كلي سنسور سي.سي.دي نسبت به سي موس برتره و كيفت عكس بالاتر و در عين حال نويز پذيري بسيار پايين تري داره. دليل استفاده از سنسور سي.موس در دوربين هاي SLR بخاطر برخي محدوديت هاي سنسور سي.سي.دي هست و نه كيفيت بهتر.در 2 دوربين مشابه يكي با سنسور سيموس و يكي با سي.سي.دي، برتري كاملا ميرسه به دوربيني كه از سنسور سي.سي.دي استفاده ميكنه. البته سنسور سيموس هم برتري هايي نسبت به سي.سي.دي داره كه ميشه به قيمت ارزانتر و مصرف باطري كمتر اشاره كرد.اين همون چيزيه كه در تمام مقاله هاي موجود نوشته شده و خودم هم در دوران دانشجوييم(رشته عكاسي) خوندم.
مرسي

موارد فوق کاملا تایید میشه.

ELSIN
29-01-2013, 21:06
مرسي

بهزاد عزیز درباره نوع سنسور اشتباه کرد اما در مورد رزولوشن کاملا درست گفت ، بعد توی اون اندازه سنسور خیلی اهمیتی نداره CCD باشه یا CMOS

Переклад не
29-01-2013, 21:37
مرسي
دوستمون تاکید کردن که مشکل باتری نباشه و اینحرفا
دقیقا یادم نیست ولی حسگر ccd نسبت به cmos هفت هشت برابر بیشتر مصرف میکنه
احتمالا جمله بندی من اشتباهه که ملت رو به شک و شبهه انداخته:دی
باتشکر از توضیحاتتون

فکر کنم یه اینکه اضافه بکنم درست میشه نه؟
هم حسگر cmos داره هم اینکه رزولوشن پایین تر باعث میشه نویز کم باشه

Amateِur
29-01-2013, 21:47
دوستمون تاکید کردن که مشکل باتری نباشه و اینحرفا
دقیقا یادم نیست ولی حسگر ccd نسبت به cmos هفت هشت برابر بیشتر مصرف میکنه
احتمالا جمله بندی من اشتباهه که ملت رو به شک و شبهه انداخته:دی
باتشکر از توضیحاتتون

فکر کنم یه اینکه اضافه بکنم درست میشه نه؟
هم حسگر cmos داره هم اینکه رزولوشن پایین تر باعث میشه نویز کم باشه

اره هفت برابر مصرف داره عين خوره :دی

Amateِur
29-01-2013, 23:38
سلام دوستان عزيز
لنز 17-70 يا 17-85 يا 18-85 (كلا تو اين رنج) 18 هم بود اشكال نداره. چه قيمتيه؟ كاركرده چطور؟ همينجا كسي برا فروش داره؟ برا كَنن

دوستان كسي قيمت نداره منو كمك كنه؟

payma
30-01-2013, 00:52
سلام دوستان عزيز

18-85 که نداریم حتما منظورت 85-15 هستش!
15-85 حدود 1900
17-70 سیگما حدود 1700
17-85 دست دوش رو توی سایت پارس کنون دیدم 900 میده اما با 18-55 همچین فرقی هم نداره!!!

به نظر من برای خرید به ترتیب زیر اولویت بندی کنید
15-85
17-70
17-85

silver65
30-01-2013, 15:59
دوربین تا 550 (کمتر هم بود بهتر) چی پیشنهاد میدین (canon باشه بهتره) کیفیت عکس و فیلم برداریش خوب باشه (عکس مهمتره)
برای کار خاصی نمی خوام فقط به عکاسی علاقمندم ولی فعلا بودجه خرید دوربین حرفه ای رو ندارم
یه چیزی باشه هم برای عکسای خانوادگی هم برای آشنایی با حرفه عکاسی

منم یه راهنمایی کنید فردا می خوام بخرم خودم Canon IXUS 230 HS رو دیدم.
من چیزی از عکاسی نمی دونم .لطفا بگین فرقش با Canon PowerShot A2400 IS تو چیه آخه مشخصاتشون تقریبا یکی بود تازه این یکی 16مگاپیکسلم بود !(البته گفتین مگاپیکسل زیاد مهم نیست ولی نمی دونم چرا) یه فرق دیگشونم فیلمبرداریشون بود که یکی HD و یکی full HD بود (کیفیتش خیلی فرق داره با اون یکی ؟)
می خوام بهترین مدل رو بگیرم با همین بودجه ای که دارم لطفا نظرتونو بگین چیز دیگه ای هم مدنظرتونه خوشحال می شم معرفی کنین
راستی اینترنتی می خوام بگیرم تو سایت parscanon قیمت 230 HS رو زده 470! به نظرتون معتبره یا از همون دی جی کالا بخرم

Amateِur
30-01-2013, 20:03
18-85 که نداریم حتما منظورت 85-15 هستش!
15-85 حدود 1900
17-70 سیگما حدود 1700
17-85 دست دوش رو توی سایت پارس کنون دیدم 900 میده اما با 18-55 همچین فرقی هم نداره!!!

به نظر من برای خرید به ترتیب زیر اولویت بندی کنید
15-85
17-70
17-85

داداشم خيلي ممنونتم
حالا سري ال تو همين رنجا چه قيمتي مي خوره؟
بعد 18-105 يا 18-135 بهتره يا همون 15-85؟ قيمتشون چجوريه؟
الان اين 15-85 ـــــه خيلي وايد ميشه ديگه نه؟

يه سوال ديگه. اطلاعاتي درباره كان ورتر(convertor) ماكرو و وايد داريد؟ مي ارزه بگيرم؟ چون ارزون قيمتن. كيفيتشون چطوره؟

ببخشيدا انقد سوال كردم :دی

Переклад не
30-01-2013, 21:07
منم یه راهنمایی کنید فردا می خوام بخرم خودم Canon IXUS 230 HS رو دیدم.
من چیزی از عکاسی نمی دونم .لطفا بگین فرقش با Canon PowerShot A2400 IS تو چیه آخه مشخصاتشون تقریبا یکی بود تازه این یکی 16مگاپیکسلم بود !(البته گفتین مگاپیکسل زیاد مهم نیست ولی نمی دونم چرا) یه فرق دیگشونم فیلمبرداریشون بود که یکی HD و یکی full HD بود (کیفیتش خیلی فرق داره با اون یکی ؟)
می خوام بهترین مدل رو بگیرم با همین بودجه ای که دارم لطفا نظرتونو بگین چیز دیگه ای هم مدنظرتونه خوشحال می شم معرفی کنین
راستی اینترنتی می خوام بگیرم تو سایت parscanon قیمت 230 HS رو زده 470! به نظرتون معتبره یا از همون دی جی کالا بخرم

دوست خوبم A2400 بهتر از IXUS 230 از لحاظ کیفیت عکس هستش
یکی حسگر (ccd)و دیگری لنز واید تر(f2.8) و در نتیجه عکسهای بهتر در نور کم هست اما صفحه نمایش بی کیفیت تر از IXUS 230 رو داره.همچنین زوم کمتر از IXUS 230 و مصرف باتری بیشتر
در کل save money کرده و میتونید A2400 رو بخرید

payma
31-01-2013, 01:05
داداشم خيلي ممنونتم
حالا سري ال تو همين رنجا چه قيمتي مي خوره؟
بعد 18-105 يا 18-135 بهتره يا همون 15-85؟ قيمتشون چجوريه؟
الان اين 15-85 ـــــه خيلي وايد ميشه ديگه نه؟
يه سوال ديگه. اطلاعاتي درباره كان ورتر(convertor) ماكرو و وايد داريد؟ مي ارزه بگيرم؟ چون ارزون قيمتن. كيفيتشون چطوره؟
ببخشيدا انقد سوال كردم :دی

خواهش میکنم
داشتی از 18-55 حرف میزدی دیگه قرار نشد یهو بری رو سری L:n02:
شما بگو کدوم لنز من بگم مثلا 70-200 سری L الان 8 تومنه ناقابل!!!
ببین اصلا هر کنون داری فکر کنم یدونه 85-15 داره با این قیمت هیچ لنزی قابل مقایسه باهاش نیست
18-105 که مال نیکونه:n04: بالاخره دوربینت کنونه یا نیکون؟
خیلی واید یعنی چی؟:n02: نه اولترا واید نیست اگه این اولترا واید باشه پس لنز 8 میلی متر چیه!!!
منظورت رو نفهمیدم؟ تله کانورتور؟ اکستنشن تیوب؟
همچین ارزون نیست تله کانورتور که بالای 1 تومنن اکستنشن ساده حداقل 100 تومنه اکستنشن با قابلیت حفظ اگزیف و کنترل دیاف هم حدود 400 تومن

Amateِur
31-01-2013, 10:52
خواهش میکنم
داشتی از 18-55 حرف میزدی دیگه قرار نشد یهو بری رو سری L:n02:
شما بگو کدوم لنز من بگم مثلا 70-200 سری L الان 8 تومنه ناقابل!!![

:دی اخه شنيده بودم سري ال بهترين لنز هاي كنونه. حالا كه قيمتشو فهميدم ميگم نه همون 18-55 بهترينه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببین اصلا هر کنون داری فکر کنم یدونه 85-15 داره با این قیمت هیچ لنزی قابل مقایسه باهاش نیست

خوب:دی گفتي چنده؟

18-105 که مال نیکونه:n04: بالاخره دوربینت کنونه یا نیکون؟
اشتباه نوشتم:دی دوربينم 40دیه

خیلی واید یعنی چی؟:n02: نه اولترا واید نیست اگه این اولترا واید باشه پس لنز 8 میلی متر چیه!!!
به خدا تو يه سايت نوشته بود خيلي وايد:دی منظورم اينه كه به هر حال از 18 وايد تره ديگه نـــه؟

payma
31-01-2013, 11:30
:دی اخه شنيده بودم سري ال بهترين لنز هاي كنونه. حالا كه قيمتشو فهميدم ميگم نه همون 18-55 بهترينه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به خدا تو يه سايت نوشته بود خيلي وايد:دی منظورم اينه كه به هر حال از 18 وايد تره ديگه نـــه؟

بله سری L عالیه اما قیمت هاش هم بالاست!
بله 3 میلی متر واید تر از اون هست
باید حدود 1900 باشه فکر نکنم پائین تر از این بتونی گیر بیاری

Farshadd
31-01-2013, 12:19
hx100 سونی الان چنده؟؟
در کل hx100 بهتره یا sx260؟؟

از نظر تنظیمات دستی، کیفیت عکس و فیلم در همه شرایط، طول عمر دستگاه و ... (منظورم در عمل هست، نه روی کاغذ)

jabarsink2000
31-01-2013, 23:24
با عرض سلام وخسته نباشید به دوستان عزیز.
یک عدد دوربین عکاسی می خواستم برای عکس های خانوادگی و استفاده در مسافرت و .....
در رنج قیمت 700 تا 800.
2 مورد برام خیلی مهم است.
1. بالاترین کیفیت عکس
2. کم ترین نویز
با توجه به قیمت اعلام شده.
و در ضمن فیلم برداری برای بنده مهم نیست چون دوربین فیلم برداری دارم.
با تشکر.

Переклад не
01-02-2013, 00:24
hx100 سونی الان چنده؟؟
در کل hx100 بهتره یا sx260؟؟

از نظر تنظیمات دستی، کیفیت عکس و فیلم در همه شرایط، طول عمر دستگاه و ... (منظورم در عمل هست، نه روی کاغذ)
دورو بر 1و5
از لحاظ کیفیت خروجی عکسها 260 بهتره.از لحاظ امکانات جانبی hx100
بیشتر پیشنهاد میشه به sx260 فکر کنید

یک دوربین همه کاره ی خانوادگی کوچک و خوش دست و زیبا.مخصوصا مشکیش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 24261.jpg
قیمت دوروبرای 850 تمن

با عرض سلام وخسته نباشید به دوستان عزیز.
یک عدد دوربین عکاسی می خواستم برای عکس های خانوادگی و استفاده در مسافرت و .....
در رنج قیمت 700 تا 800.
2 مورد برام خیلی مهم است.
1. بالاترین کیفیت عکس
2. کم ترین نویز
با توجه به قیمت اعلام شده.
و در ضمن فیلم برداری برای بنده مهم نیست چون دوربین فیلم برداری دارم.
با تشکر.
دوربین Canon PowerShot SX240 HS
قیمت 800 تمن

دوربین اولترازوم
حسگر CMOS با کیفیت 12.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 24 فریم بر ثانیه
لنز: 25-500 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 20 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/3200 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.5 متر با قابلیت نصب فلاش خارجی به صورت سفارشی (External Flash Optional HF-DC2) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 461,000 پیکسل - Live View

saeed85
01-02-2013, 05:07
سلام یکی از آشنا ها یه دوربین کانن جی 9 (canon G9 ) داره که سالم هست و تمیزه (خیلی خط و خش نداره) و خیلی کار نکرده . به نظر اساتید این دوربین رو این فامیل ما چند بفروشه خوبه . و آیا به نظرتون از لحاظ کیفیت با اینکه مال چند سال قبل هست خوب هست یا نه . و اگه خودم بخوام بخرمش چند بخرم خوبه؟
با تشکر

Farshadd
01-02-2013, 08:31
دورو بر 1و5
از لحاظ کیفیت خروجی عکسها 260 بهتره.از لحاظ امکانات جانبی hx100
بیشتر پیشنهاد میشه به sx260 فکر کنید

یک دوربین همه کاره ی خانوادگی کوچک و خوش دست و زیبا.مخصوصا مشکیش

با فرض اینکه قیمتش یکی باشه بازم sx260؟؟

آخه برخی ارقام سونی وسوسه انگیزه. مثل 30x optical zoom . یا قیافه نیمه حرفه ایش

Переклад не
01-02-2013, 09:00
با فرض اینکه قیمتش یکی باشه بازم sx260؟؟

آخه برخی ارقام سونی وسوسه انگیزه. مثل 30x optical zoom . یا قیافه نیمه حرفه ایش

260 بیست برابر زوم داره
یعنی به خاطر این 10 برابر اضافه زوم (که با بالارفتن زوم بازده دوربین پایین میاد) شما میخوایید یه 600 تمن اضافه بدید؟؟
سونی 100 سرعت فیلمرداریش بیشتره و رزلوشن بالاتری ارائه میده
با بالارفتن رزلوشن (مگاپیکسل/دقت) انتظار ایجاد نویز هم بالا میره مگر اینکه پردازنده ی قدرتمندی داشته باشه
بازم خوددانید
برای فیلمبرداری خانوادگی اگه بخوایید سونی بهتره چون 24 فریم درثانیه واقعا آزار دهندس و سونی 60 فریم ضبط میکنه که خوبه.اما اگه مد نظرتون عکس هست ، بدون شک sx260
در اصل اندازه س حسگرشونم یکیه

amir-2012
01-02-2013, 15:24
با سلام من میخوام یه دوربین واسه عکس گرفتن و فیلم برداری بگیرم.از اساتید میخواستم منو تو این زمینه بیشتر راهنمایی کنن.اطلاعات چندانی راجب دوربین ندارم اینکه چه ویژگی هایی واسه یه دوربین مهمه.قیمتشم میخواستم مناسب باشه.زیر600یا500تومن.دوستان چی پیشنهاد میکنن..ممنون

Farshadd
01-02-2013, 19:05
260 بیست برابر زوم داره
یعنی به خاطر این 10 برابر اضافه زوم (که با بالارفتن زوم بازده دوربین پایین میاد) شما میخوایید یه 600 تمن اضافه بدید؟؟
با بالارفتن رزلوشن (مگاپیکسل/دقت) انتظار ایجاد نویز هم بالا میره مگر اینکه پردازنده ی قدرتمندی داشته باشه
بازم خوددانید
برای فیلمبرداری خانوادگی اگه بخوایید سونی بهتره چون 24 فریم درثانیه واقعا آزار دهندس و سونی 60 فریم ضبط میکنه که خوبه.اما اگه مد نظرتون عکس هست ، بدون شک sx260

اوکی
ممنون از راهنماییتون.
حالا اگه مثلا رزلوشن رو دستی بذاریم روی 9 مگاپیکسل(اندازه واقعی)، بازم نویز داره؟؟

payma
01-02-2013, 22:25
اوکی
ممنون از راهنماییتون.
حالا اگه مثلا رزلوشن رو دستی بذاریم روی 9 مگاپیکسل(اندازه واقعی)، بازم نویز داره؟؟

نویز دوربین خاصیت سنسور اون دوربینه شما اندازه عکس رو کم میکنی ولی چگالی سنسور رو که نمیتونی تغییر بدی!
همون مقدار نویز میاد روی یه عکس با سایز کوچک تر!

Переклад не
02-02-2013, 00:28
با سلام من میخوام یه دوربین واسه عکس گرفتن و فیلم برداری بگیرم.از اساتید میخواستم منو تو این زمینه بیشتر راهنمایی کنن.اطلاعات چندانی راجب دوربین ندارم اینکه چه ویژگی هایی واسه یه دوربین مهمه.قیمتشم میخواستم مناسب باشه.زیر600یا500تومن.دوستان چی پیشنهاد میکنن..ممنون

(Canon IXUS 1000 HS (IXY 50S
560 تمن

saeed85
02-02-2013, 01:50
سلام یکی از آشنا ها یه دوربین کانن جی 9 (canon G9 ) داره که سالم هست و تمیزه (خیلی خط و خش نداره) و خیلی کار نکرده . به نظر اساتید این دوربین رو این فامیل ما چند بفروشه خوبه . و آیا به نظرتون از لحاظ کیفیت با اینکه مال چند سال قبل هست خوب هست یا نه . و اگه خودم بخوام بخرمش چند بخرم خوبه؟
با تشکر
لطفا راهنمایی کنید دوستان

Переклад не
02-02-2013, 10:58
لطفا راهنمایی کنید دوستان

مثلا 30 درصد زیر قیمت نو (حالا باید توافق کنید منظور از نو ، نوی مربوط به سالی که خودش خریده و یا نوی بازار امروز)

amir-2012
02-02-2013, 16:01
با تشکر از شما
سری powershot cannonرو بخوام بگیرم چه انتخابایی دارم.فرق سری powershot با ixus تو چیه؟

ممنون

john nash
04-02-2013, 17:00
260 بیست برابر زوم داره
بازم خوددانید

دوست عزیز من گیج شدم
آخر سونی فیلم برداریش نویز داره یا خوبه نسبت به sx260 ؟
الان من اینطوری برداشت کردم که کنن عکسش بهتره و سونی فیلمش
و این که واقعا آزار دهنده هست یعنی چی؟ یعنی خیلی بده؟
کلا بین sony hx10 و canon sx260hs کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

Переклад не
04-02-2013, 17:17
دوست عزیز من گیج شدم
آخر سونی فیلم برداریش نویز داره یا خوبه نسبت به sx260 ؟
الان من اینطوری برداشت کردم که کنن عکسش بهتره و سونی فیلمش
و این که واقعا آزار دهنده هست یعنی چی؟ یعنی خیلی بده؟
کلا بین sony hx10 و canon sx260hs کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

1.دوست عزیز داریم درمورد دو دوربین سونی hx100 و کنون sx260 بحث میکنیم و کسی درمورد hx10 حرفی نزده!
2.سونی فیلمبرداریش از sx260 بهره
3. sx260 هم عکسبرداریش از hx100 بهتره
4. 24 فریم برثانیه هم برای فیلمبرداری خانوادگی آزاردهندس.یعنی 260 مناسب فیلمبرداری خانوادگی نیست

ardalan13
04-02-2013, 18:48
سلام. من یه دوربین 3300is canon دارم . میخوام بفروشم fujifilm s3200 بگیرم. به نظرتون کیفیتشون فرقی داره؟ خیلی دودلم!!!

john nash
04-02-2013, 19:07
1.دوست عزیز داریم درمورد دو دوربین سونی hx100 و کنون sx260 بحث میکنیم و کسی درمورد hx10 حرفی نزده!
2.سونی فیلمبرداریش از sx260 بهره
3. sx260 هم عکسبرداریش از hx100 بهتره
4. 24 فریم برثانیه هم برای فیلمبرداری خانوادگی آزاردهندس.یعنی 260 مناسب فیلمبرداری خانوادگی نیست

ببخشید
اشتباه کردم
حالا شما خودتون در رنج قیمت sx260 چی پیشنهاد میدید که هم فیلم برداریش هم عکس برداریش در حد مطلوب باشه
حالا هر مارکی باشه
حرفه ای هم نیستم و معیار خاصی هم ندارم
متشکرم

Переклад не
04-02-2013, 19:15
سلام. من یه دوربین 3300is canon دارم . میخوام بفروشم fujifilm s3200 بگیرم. به نظرتون کیفیتشون فرقی داره؟ خیلی دودلم!!!

اگه میخوایید کیفیت بالاتری نسبت به قیمت رو تجربه کنید برید سراغ Canon IXUS 1000 HS
اون دوتا فرق آنچنانی ندارن

Переклад не
04-02-2013, 19:24
ببخشید
اشتباه کردم
حالا شما خودتون در رنج قیمت sx260 چی پیشنهاد میدید که هم فیلم برداریش هم عکس برداریش در حد مطلوب باشه
حالا هر مارکی باشه
حرفه ای هم نیستم و معیار خاصی هم ندارم
متشکرم

خوده این دوربین خوبه
اما اگه میخوایید فیلمرداریش هم خوب باشه Sony Cybershot DSC-HX10V هم یکی از بهترین انتخابها خواهد بود
البته از قیمتها اطلاع دقیقی ندارم
خوبیه دوربین Sony Cyber-Shot DSC-HX10V و امثالشون اینه که میتونی با 60 فریم برثانیه فیلمبرداری کنی و خروجی خوبی بگیری.دوربین هایی که سرعت فیلمبرداری پایینی دارن ، مناسب برای کاربرد خونوادگی نیستند.چون وقتی شما با 30 یا 24 فریم فیلم برداری کنید، در حین پخش حرکات صحنه بصورت کم سرعت و خسته کننده خواهد بود.(تو فیلمبرداری از گشت و گذار ها و تولد ها دوربین زیاد اینور اونور حرکت میکنه و به سمت سوژه های مختلفی میره)
دوربینهایی که امکانات سرعت استاندارد سینمایی دارن بسیار مناسب برای کلیپ سازی و ... هستن و البته کیفیت بسیار خوبی رو هم ارائه میدن

ardalan13
04-02-2013, 19:36
اگه میخوایید کیفیت بالاتری نسبت به قیمت رو تجربه کنید برید سراغ Canon IXUS 1000 HS
اون دوتا فرق آنچنانی ندارن

به صورت اتلیه ای میخوام عکس بگیرم. این نوع دوربین جواب میده تا فوجی؟

Переклад не
04-02-2013, 21:28
به صورت اتلیه ای میخوام عکس بگیرم. این نوع دوربین جواب میده تا فوجی؟

شرایط آتلیه رو اطلاع ندارم.اما اگه مورد استفادتون محلی با نور کم هست ، این دوربین عملکرد خوبی خواهد داشت

Danial_4139
04-02-2013, 23:37
دوستان دنبال یه دوربین تو رنج 700 میگردم چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید ؟

فعلا کانن اچ اس 510 رو دیدم ولی 10 مگاپیکسل هست و نمیدونم ارزشش رو داره یا نه .

Переклад не
05-02-2013, 10:21
دوستان دنبال یه دوربین تو رنج 700 میگردم چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید ؟

فعلا کانن اچ اس 510 رو دیدم ولی 10 مگاپیکسل هست و نمیدونم ارزشش رو داره یا نه .

اون 500 HS هستش که 10 مگاپیکسله نه 510
درضمن ملاک قدرت دوربین دقت حسگرش نیست.اتفاقا هر چقدر دقت حسگر کمتر باشه ، تو عکسها نویز کمتر ایجاد میشه(نویز یعنی همون لکه لکه شدن عکسها ، وقتی در شرایط نوری ضعیف عکس بگیریم).اما رزلوشن تصویر پایین میاد
چرا به دوربین 1000 HS فکر نمیکنید؟
دوربین ساده پیشرفته - وزن با باتری و کارت حافظه 190 و بدون اینها 167 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 10.6 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.3 اینچ
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 24 فریم بر ثانیه
لنز: 36-360 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 10 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/4000 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 125 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.5 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD/SDHC/SDXC/MMC/MMCplus/MMCplus HC - باتری یون لیتیوم استاندارد
نام ها ديگر : Canon PowerShot SD4500 IS

بهره گیری از سنسور تصویر Backlit-illuminated CMOS
کیفیت بسیار بالای عکس‌ها به خصوص در شرایط نوری ضعیف
لنز با توانایی زوم 10X و فوکوس بر روی سوژه‌هایی به نزدیکی 10 سانتی متر
توانایی ضبط ویدیویی Full HD و فیلم برداری سریع 24 فریم بر ثانیه
مجهز بودن به انواع فن آوری‌های پیشرفته ی عکاسی
بدنه‌ی با کیفیت و طراحی استایلیش

چیزی که باعث میشه قیمتش 600 تمن باشه ضعف باتری یا بدنه ی کلفترش میتونه باشه

Danial_4139
05-02-2013, 13:24
510 رو اطلاعاتش رو دیدم مثل اینکه 10 مگا هست .

آخه
1000 HS یه مقدار قدیمی شده برای همینه که دنبال یه مدل جدیدتر هستم ، تنها رقیبی که برای HS 1000 پیدا کردم همین 510 و 500 بوده .

از برند سونی چیزی پیشنهاد میکنید ؟

Переклад не
05-02-2013, 13:59
510 رو اطلاعاتش رو دیدم مثل اینکه 10 مگا هست .

آخه
1000 HS یه مقدار قدیمی شده برای همینه که دنبال یه مدل جدیدتر هستم ، تنها رقیبی که برای HS 1000 پیدا کردم همین 510 و 500 بوده .

از برند سونی چیزی پیشنهاد میکنید ؟

اطلاعات مربوط به دو دوربین 500 و 510:
510 ده مگ نیست

Sony Cyber Shot DSC-WX50 زیبا - کارا-خونوادگی:

حسگر CMOS با کیفیت 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 25-125 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 4 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و 6400 و 12800 - فلاش داخلی با برد 5.3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 460,800 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - باتری یون لیتیوم استاندارد

625 تمن

Переклад не
05-02-2013, 14:06
Canon IXUS 500 HS
Canon ELPH 500 HS
Canon Ixus 510 HS
Canon ELPH 510 HS

این دو قلو ها واقعا آدمو گیج میکنن

sarabanou
05-02-2013, 16:28
سلام بچه ها میشه راهنمایی کنید،یه دوربین عکاسی حرفه ای می خوام برای عکاسی از طبیعت و پرتره ؛ قیمت مهم نیست.به نظرتون مارک کنون بهتره برای این نوع عکاسی یا نیکون؟چه مدلی رو پیسنهاد می کنید برای خرید؟پیشاپیش ممنون.

Переклад не
05-02-2013, 17:11
لطفا دوستانی که پیگیر مشاوره های اخیر هستن، دو پست آخره صفحه ی قبل رو مطالعه کنن

سلام بچه ها میشه راهنمایی کنید،یه دوربین عکاسی حرفه ای می خوام برای عکاسی از طبیعت و پرتره ؛ قیمت مهم نیست.به نظرتون مارک کنون بهتره برای این نوع عکاسی یا نیکون؟چه مدلی رو پیسنهاد می کنید برای خرید؟پیشاپیش ممنون.

سلام عزیز
در رده های بالاتر فرق آنچنانی ندارن
اما در سری مبتدی ها ، کنون در فیلم و نیکون در عکس بهتره.(بهتر بودن کنون در فیلم به معنای بد بودن در عکس نیست! اصلا و اکیدا! و همچنین برعکس قضیه در مورد نیکون)
اما اگه تمامی برند هارو مقایسه کنید ، این پاناسونیک هست که در فیلمبرداری یکه تاز میدان هست.

اما درمورد دوربین(رده بنده ها شخصی است)

در رده ی حرفه ای:
canon 5d mark3
nikon d800

حرفه ای متوسط:
canon7d
nikon d7000

در رده ی حرفه ای مبتدی:
nikon d5200
canon 650d

خوشبختانه تنوع زیاده .برای شما رده بندی متوسط مناسب خواهد بود

payma
05-02-2013, 19:00
اتفاقا بودجه و انتظارات شما خیلی مهمه
دوربین های DSLR در خروجی تفاوت فاحشی ندارند اما لنزها چرا !

ronaldinho36
05-02-2013, 22:36
سلام
من حدود 10 روز پیش sx 260 گرفتم . اونوقت توی فیلمبرداری یه صدای هیس مانند خیلی بلندی شنیده میشه . رفتم به چند جا هم نشون دادم اونا هم با sx260 های خودشون فیلم گرفتن، دیدن همینطوریه . بعد توی اینترنت هم search کردم دیدم که دوربینای sx240 و sx260 فقط این مشکل را دارن . حالا میخواستم ببینم کسی این دو دوربین را داره که این مشکل رو نداشته باشه ؟؟؟ آخه فیلمبرداری دوربین هم برام اهمیت داشت ولی کلا نا امیدم کرد :41::9::n28:. حالا به نظرتون کار درستیه که این دوربین رو بفروشم و یکی دیگه بگیرم که هم فیلمبرداریش خوب باشه و هم عکاسیش؟؟؟؟ اونوقت چی پیشنهاد میکنید؟؟

ممنون:n16:

Danial_4139
05-02-2013, 23:27
اطلاعات مربوط به دو دوربین 500 و 510:
510 ده مگ نیست

Sony Cyber Shot DSC-WX50 زیبا - کارا-خونوادگی:

حسگر CMOS با کیفیت 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 25-125 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 4 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 و 6400 و 12800 - فلاش داخلی با برد 5.3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 460,800 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - باتری یون لیتیوم استاندارد

625 تمن

هر جور فکرشو میکنم نمیتونم از فیلم برداری 60 فریم سونی بگذرم یا WX50 رو میگرم یا WX150 ، خیلی ممنون .

hadi_en
06-02-2013, 09:33
سلام
من حدود یک سال و نیم پیش یه دستگاه دوربین FUJIFILM S4000 خریدم دوستانی که در جریان هستند می دونند یه دوربین اولترازوم هست در بازه 24-270

امروز اتفاقی با یه مدل از فوجی فیلم برخوردم به نام X-E1 راستش خیلی از این دوربین خوشم اومد جدای اینکه کفشک خارجی فلش و میکروفون داره و اینکه کیفیت 16 CMOS که مطمئنا به 14 CCD مدل S4000 می چربه و دهانه شاتر اون تا 30 ثانیه قابلیت باز شدن داره و البته زوم 30 اپتیکال s4000 رو نمیشه با اپتیکال 3 این دوربین مقایسه کرد و اینکه لنز e1 واید تره البته یه عکس دیدم به نظرم اومد قابلیت تعویض لنز هم داره که عکسش رو گذاشتم

در یک کلام برم اونو آبش کنم این دوربین X-e1 رو بخرم ؟

Переклад не
06-02-2013, 10:29
سلام
من حدود یک سال و نیم پیش یه دستگاه دوربین FUJIFILM S4000 خریدم دوستانی که در جریان هستند می دونند یه دوربین اولترازوم هست در بازه 24-270

امروز اتفاقی با یه مدل از فوجی فیلم برخوردم به نام X-E1 راستش خیلی از این دوربین خوشم اومد جدای اینکه کفشک خارجی فلش و میکروفون داره و اینکه کیفیت 16 CMOS که مطمئنا به 14 CCD مدل S4000 می چربه و دهانه شاتر اون تا 30 ثانیه قابلیت باز شدن داره و البته زوم 30 اپتیکال s4000 رو نمیشه با اپتیکال 3 این دوربین مقایسه کرد و اینکه لنز e1 واید تره البته یه عکس دیدم به نظرم اومد قابلیت تعویض لنز هم داره که عکسش رو گذاشتم

در یک کلام برم اونو آبش کنم این دوربین X-e1 رو بخرم ؟

این دوربین x-e1 چهار میلیون و هشصد هزار تمن قیمتشه
میخوایید با آب کردن دوربین 600 تمنی اینو بخرید؟
قطعا که x-e1 دوربین بسیار عالیتری هست
کلاسیک و از هر لحاظ عالی.اصلا با مدل فعلیتون نمیشه مقایسش کرد
اما گران

kisiya
06-02-2013, 16:14
سلام دوستان کمکفوری نظرتون درباره دوربین سونی cyber-shot w610 چیه ؟ میخوام بخرم لطفا راهنمایی کنید وچه معایبی داره؟

Переклад не
06-02-2013, 18:27
سلام دوستان کمکفوری نظرتون درباره دوربین سونی cyber-shot w610 چیه ؟ میخوام بخرم لطفا راهنمایی کنید وچه معایبی داره؟
ای بدک نیست.یکی از عیبهاش نداشتن لرزشگیر اپتیکاله
اما دوربین Canon PowerShot A2300 بهتره.البته با یکم افزایش بودجه
320 تمن

cinemaresearch
08-02-2013, 00:46
سلام دوستان

راستش به خاطر علاقه فوق العاده زیادی که به عکاسی از طبیعت دارم دنبال یه دوربین نیمه حرفه ای با مشخصات زیر هستم:

لنز واید با اندازه بزرگ
زوم اپتیکال نسبتا بالا
تنظیمات دستی برای عکاسی و همچنین فوکوس دستی

فقط مشکلم اینه که بیشتر از 1 تومن نمیخوام پول بدم. به خاطر همین بیشتر دنبال دوربین کارکرده هستم.

حالا اگه دوستان لطف کنند یه راهنمایی کنند که اولا چه دوربینایی رو (نو یا کارکرده) میتونم با این قیمت بگیرم.
بعدشم اصلا برای کاری که من میخوام چه دوربینی بهتره.
راستی قیمت ارزون فوجی خیلی آدمو وسوسه میکنه، نظر شما چیه؟

Zoroastrian
08-02-2013, 14:32
سلام دوستان عزیز

بنده در حال حاضر دوربین canon a3000 is دارم چون زیاد سفر می کنم دیگه واقعا از دست این دوربین کلافه شدم کیفیتش خیلی بده حالا بخوام عوضش کنم به نظر شما چه دوربینی مناسب بنده هست :n13:

الان دوربین بنده رو حدود قیمت نوش چنده که روش بزارم دوربین رو عوض کنم ؟؟؟

کلا یه دوربین حدود 500 تا 550 می خوام باشه چون فکر نمی کنم بیشتر از 200 دوربین خودم رو ازم بخرن :n29:

ممنون .:n16:

avril
09-02-2013, 00:34
سلام
نیاز به یه دوربین دارم بودجه هم زیاد نیست اما با همین بودجه می خوام بهترین رو انتخاب کنم
نهایت 350 بتونم هزینه کنم بالاتر نشه لطفا یه چند مدل مد نظر دارم دوستان اگه پیشنهاد بهتری دارن حتما بگید
عکاسی معمولی و خونگی دارم فیلم هم در حد معمولی dv بگیره برام کافیه
Sony Cyber-Shot DSC-W620
Canon PowerShot A2300
Canon PowerShot A2400 IS
Canon PowerShot A3200 IS

polestar86
09-02-2013, 13:31
سلام
بنده هم مي خوام يه دوربين بگيرم كه بتونم ثبت خاطرات داشته باشم هم عكسش خوب باشه هم فيلم برداريش اينكه ميگم خوب بايد خوب باشه ها نه اينكه زده720 بعد در حد vga فيلم ميگيره دوستان با تجربه كمك كنن ممنون ميشم
با بودجه 600 هزار تومن!!

unforgiven2009
09-02-2013, 15:49
سلام
بنده هم مي خوام يه دوربين بگيرم كه بتونم ثبت خاطرات داشته باشم هم عكسش خوب باشه هم فيلم برداريش اينكه ميگم خوب بايد خوب باشه ها نه اينكه زده720 بعد در حد vga فيلم ميگيره دوستان با تجربه كمك كنن ممنون ميشم
با بودجه 600 هزار تومن!!
یکم بودجتونو بیشتر کنید این مدل رو بگیرید :
Canon SX260 HS
حدود 850 تا 900

najee
10-02-2013, 14:19
سلام
من پارسال یهa2200خریدم 160تومن اصلا ازش راضی نبود تو محیطهای بسته افتضاح عکس میندازه فقط نیاز به فضاهی باز وپرنور داره.
یه مشکل دیگه هم که داره اینه که خیلی صورتهارو قرمز میکنه کلا به رنگ قرمز خیلی حساس حس میکنم سوژه هارو هم نسبت دوربینهای قبلیم کوچکتر نشون میده !!
میخوام ردش کنم یکی دیگه بگیرم نمیدونم کدوم بهتره بودجم خیلی کمه میدونم ولی میخوام با همی پول بهترینو بگیم
نظرتون راجب اینا چیه؟
a2300
w620
st67سامسونگ
jx550فوجی
بتازگی سونی هم فروش زمستانی خودشو شروع کرده.قیمت w620زده بود 270تومن اینم لینکsonyshop.ir/sony%20cybershot%20w%20camera.htm

najee
10-02-2013, 18:21
کسی نیست جواب بده خواهش میکنم من تا پنجشنبه باید برم بازار بخرم وگرنه از اینی هم که هست گرونتر میشه

oranoos_59
10-02-2013, 21:23
سلام دوستان دنبال یه دوربین هستم که عکس و فیلمش عالی باشه دو مورد برخورد کردم یکی
Canon IXUS 240 HS
دیگری
Sony Cyber-Shot DSC-WX100
خودم نظرم دومی هست به نظرتون چطوره؟ دوم اینکه در مورد خرید اینترنتی دیجی کالا قیمت هاش یه صد تومان با این سایت ------------ تفاوت داره و بالاتر هست؟ چرا؟ از کجا بگیرم؟
ممنون

polestar86
10-02-2013, 22:51
یکم بودجتونو بیشتر کنید این مدل رو بگیرید :
Canon SX260 HS
حدود 850 تا 900
نه بودجه اينقد ندارم
تا همون قدر ميتونم خرج كنم

unforgiven2009
11-02-2013, 01:16
سلام
من پارسال یهa2200خریدم 160تومن اصلا ازش راضی نبود تو محیطهای بسته افتضاح عکس میندازه فقط نیاز به فضاهی باز وپرنور داره.
یه مشکل دیگه هم که داره اینه که خیلی صورتهارو قرمز میکنه کلا به رنگ قرمز خیلی حساس حس میکنم سوژه هارو هم نسبت دوربینهای قبلیم کوچکتر نشون میده !!
میخوام ردش کنم یکی دیگه بگیرم نمیدونم کدوم بهتره بودجم خیلی کمه میدونم ولی میخوام با همی پول بهترینو بگیم
نظرتون راجب اینا چیه؟
a2300
w620
st67سامسونگ
jx550فوجی
بتازگی سونی هم فروش زمستانی خودشو شروع کرده.قیمت w620زده بود 270تومن اینم لینکsonyshop.ir/sony%20cybershot%20w%20camera.htm
فک نکنم با تغییر و انتخاب این دوربین هایی که قرار دادین مشکلتون با فضاهای کم نور حل بشه . بهتره یا هزینه بیشتر کنید یا تکنیک های عکاسی رو تمرین کنید که تو شرایط کم نور بهترین نتیجه رو بگیرین . مثلا در شرایط کمنور سعی کنید زوم نکنید که عدد دیافراگم بالانره و دوربین برای جبران نور مجبور نشه از ایزو های بالا استفاده کنه وتا جایی که امکان داره به سوژه نزدیک بشین . دوم اینکه از سه پایه استفاده کنید و دوربینو ثابت نگه دارید و از ایزو های پایین استفاده کنید که دوربین با نور دهی نور مورد نیاز برای ثبت عکس رو دریافت کنه در اخر هم توسط نرافزار تا حدود زیادی می تونید مشکل کم نوری رو در حد قابل قبول حل کنید .
مشکل قرمز شدن صورت رو هم درمنو دوربین مقدار اشباع رنگو کنتراست رو چک کنید و در آخر با نرم افزار هم قابل حل شدنه

najee
11-02-2013, 10:53
فک نکنم با تغییر و انتخاب این دوربین هایی که قرار دادین مشکلتون با فضاهای کم نور حل بشه . بهتره یا هزینه بیشتر کنید یا تکنیک های عکاسی رو تمرین کنید که تو شرایط کم نور بهترین نتیجه رو بگیرین . مثلا در شرایط کمنور سعی کنید زوم نکنید که عدد دیافراگم بالانره و دوربین برای جبران نور مجبور نشه از ایزو های بالا استفاده کنه وتا جایی که امکان داره به سوژه نزدیک بشین . دوم اینکه از سه پایه استفاده کنید و دوربینو ثابت نگه دارید و از ایزو های پایین استفاده کنید که دوربین با نور دهی نور مورد نیاز برای ثبت عکس رو دریافت کنه در اخر هم توسط نرافزار تا حدود زیادی می تونید مشکل کم نوری رو در حد قابل قبول حل کنید .
مشکل قرمز شدن صورت رو هم درمنو دوربین مقدار اشباع رنگو کنتراست رو چک کنید و در آخر با نرم افزار هم قابل حل شدنه
مرسی دوست عزیز از راهنماییت.
ولی کلا این دوربین انصافا بد عکس میندازه تا عوضش نکنم حالم خوب نمیشه کلی از عکسامو خراب کرد.
من a1100داشتم فوقالعاده بود.
حالا کلا نظرتون راجب این سه تادوربین چیه؟و همچنین جشنواره سونی که w620رو به قیمت270تومن با 6گیگ رم میده من دوربین خودمو میتونم 250بفرو شم همین الان؟؟؟

cinemaresearch
11-02-2013, 23:36
سلام دوستان

راستش به خاطر علاقه فوق العاده زیادی که به عکاسی از طبیعت دارم دنبال یه دوربین نیمه حرفه ای با مشخصات زیر هستم:

لنز واید با اندازه بزرگ
زوم اپتیکال نسبتا بالا
تنظیمات دستی برای عکاسی و همچنین فوکوس دستی

فقط مشکلم اینه که بیشتر از 1 تومن نمیخوام پول بدم. به خاطر همین بیشتر دنبال دوربین کارکرده هستم.

حالا اگه دوستان لطف کنند یه راهنمایی کنند که اولا چه دوربینایی رو (نو یا کارکرده) میتونم با این قیمت بگیرم.
بعدشم اصلا برای کاری که من میخوام چه دوربینی بهتره.
راستی قیمت ارزون فوجی خیلی آدمو وسوسه میکنه، نظر شما چیه؟

دوستان لطف میکنند یه راهنمایی کنند؟

unforgiven2009
12-02-2013, 01:02
دوستان لطف میکنند یه راهنمایی کنند؟

بنظرم FZ150 پاناسونیک گزینه خوبیه . فک کنم دست دومشو زیر 1تومن بتونی پیدا کنی

najee
13-02-2013, 07:43
حداقل بگید از این سایت میشه خرید کرد؟چرا یه همچین فروشگاهی نباید تو جمهوری باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Переклад не
13-02-2013, 17:12
سلام
نیاز به یه دوربین دارم بودجه هم زیاد نیست اما با همین بودجه می خوام بهترین رو انتخاب کنم
نهایت 350 بتونم هزینه کنم بالاتر نشه لطفا یه چند مدل مد نظر دارم دوستان اگه پیشنهاد بهتری دارن حتما بگید
عکاسی معمولی و خونگی دارم فیلم هم در حد معمولی dv بگیره برام کافیه
Sony Cyber-Shot DSC-W620
Canon PowerShot A2300
Canon PowerShot A2400 IS
Canon PowerShot A3200 IS

همشون در یک رنج هستن اما به هر حال طبق بروز بودن و ارزش نسبت به قیمت Canon PowerShot A3200 IS انتخاب خوبیه
زوم در حین فیلمبرداری نداره
اما کیفیت عکاسیش قابل قبوله

cinemaresearch
13-02-2013, 18:30
بنظرم FZ150 پاناسونیک گزینه خوبیه . فک کنم دست دومشو زیر 1تومن بتونی پیدا کنی

ممنون دوست عزیز

دوربین خیلی خوبیه ولی فکر نکنم راحت گیر بیاد (مخصوصا دست دومش)

نظرت در مورد فوجی چیه کلا؟ (مثلا hs20)

chaos theory
13-02-2013, 20:59
با سلام
میخواستم تا 300 هزار تومن بهترین انتخاب رو بهم معرفی کنید روی مارک خاصی حساس نیستم و فقط تا این رنج قیمت کیفیت عکس برام مهمه فیلمبرداری هم در حد معمولی و قابل قبول باشه.
راهنمایی کنید لطفا!

oranoos_59
13-02-2013, 22:58
سلام دوستان دنبال یه دوربین هستم که عکس و فیلمش عالی باشه دو مورد برخورد کردم یکی
Canon IXUS 240 HS
دیگری
Sony Cyber-Shot DSC-WX100
خودم نظرم دومی هست به نظرتون چطوره؟ دوم اینکه در مورد خرید اینترنتی دیجی کالا قیمت هاش یه صد تومان با این سایت ------------ تفاوت داره و بالاتر هست؟ چرا؟ از کجا بگیرم؟
ممنون

????:n27:?:n27:

chartab
13-02-2013, 23:59
PowerShot ELPH 520 HS چطور دوربین هست؟

Переклад не
14-02-2013, 00:11
با سلام
میخواستم تا 300 هزار تومن بهترین انتخاب رو بهم معرفی کنید روی مارک خاصی حساس نیستم و فقط تا این رنج قیمت کیفیت عکس برام مهمه فیلمبرداری هم در حد معمولی و قابل قبول باشه.
راهنمایی کنید لطفا!

با سلام
راهنمایی کنید لطفا!

به ترتیب اولویت:

Canon PowerShot A810

مشخصات کلی: دوربین فشرده و کوچک - وزن با باتری و کارت حافظه 171 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد HD - سرعت 24 فریم بر ثانیه
لنز: 28-140 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 - فلاش داخلی با برد 3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ)
250 تمن

Fujifilm FinePix AX550

مشخصات کلی: دوربین فشرده و کوچک - وزن بدون باتری و کارت حافظه 119 گرم و با باتری و کارت حافظه 168 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 16 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ
فیلم: ابعاد HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 33-165 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 5 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1400 ثانیه تا 8 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (3200 فقط در مود S) - فلاش داخلی با برد 3 متر - تکنولوژی تشخیص چهره
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC Memory Card - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ)
270 تمن

????:n27:?:n27:

برای کاربرد خانگی Sony Cyber-Shot DSC-WX100 مناسبتره.فیلم برداری و عکسبرداری خوبی داره .مخصوصا که در مقایسه با Canon IXUS 240 HS میتونه 30 فریم بر ثانیه فیلمبرداری کنه که برای فیلمبرداری خانوادگی خوبتره تا 24 فریم برثانیه

unforgiven2009
14-02-2013, 01:42
ممنون دوست عزیز

دوربین خیلی خوبیه ولی فکر نکنم راحت گیر بیاد (مخصوصا دست دومش)

نظرت در مورد فوجی چیه کلا؟ (مثلا hs20)
دوست عزیز این دوربین مشخصات خیلی خوبی داره فقط باید دید عملکرد سنسور 16 مگا پیکسل چگو نه است و نمونه عکس ها مخصوصا در نور کم رو باید بررسی کرد

لینک زیر یه ریویو کامل از دوربینه که اطلاعات خوبی بهتون میده درموردش

arashbi2
14-02-2013, 06:46
سلام
نیاز به کمکتون داشتم دوستان.
من یه دوربین میخاستم برای عکس برداری فقط و اصلا فیلم مورد نیازم نیست و میخام کیفیت عکسی که میگیرم خیلی بالا باشه.نه اینکه فقط مگاپیکسلش بالا باشه و انداره بزرگ داشته باشه بلکه میخام با کیفیت و شفاف باشه.
ترجیحا حالت brust که پشت هم عکس بگیره هم داشته باشه.
ممنون میشم مدل پیشنهادیتون رو با قیمتش بم معرفی کنید

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Amateِur
14-02-2013, 12:05
سلام
نیاز به کمکتون داشتم دوستان.
من یه دوربین میخاستم برای عکس برداری فقط و اصلا فیلم مورد نیازم نیست و میخام کیفیت عکسی که میگیرم خیلی بالا باشه.نه اینکه فقط مگاپیکسلش بالا باشه و انداره بزرگ داشته باشه بلکه میخام با کیفیت و شفاف باشه.
ترجیحا حالت brust که پشت هم عکس بگیره هم داشته باشه.
ممنون میشم مدل پیشنهادیتون رو با قیمتش بم معرفی کنید

خوب داداش شما يه عددي رو مشخص كن بدونيم چقدر داري تا راهنماييت كنيم :n01:

arashbi2
14-02-2013, 14:36
بین 800تومن تا 1تومن

Amateِur
14-02-2013, 16:03
بین 800تومن تا 1تومن

كاركرده مي خواي؟
دوربين حرفه اي كاركرده خوب تو اين رنج زياده. حرفه اي اگه نمي خواي كه خوب همه ي كامپكت ها فيلمبرداري هم دارند.
كيفيتي كه بدترين دوربين حرفه اي داره بهترين دوربين معمولي يا كامپكت نداره.
مدل هايي كه تو اين رن ميتوني گير بياري
بهترينش: Canon EOS 400D با لنز 18-55 در حد نو گير مياد و Canon EOS 450D با لنز 18-55 هم كاركردش گير مياد تو اين رنج كه هر دو حرفه ايند. سرچ كن ميبيني.

arashbi2
14-02-2013, 17:58
ببخشید یه سوال اماتورانه میپرسم ولی دوربین حرفه ای از نظر کار کرد سخت تر هستش؟ یا مثل همه دوربین ها راحت اتوفوکس میکنه و عکس میگیره؟

chartab
14-02-2013, 23:25
PowerShot ELPH 520 HS چطور دوربین هست؟

Amateِur
15-02-2013, 01:51
ببخشید یه سوال اماتورانه میپرسم ولی دوربین حرفه ای از نظر کار کرد سخت تر هستش؟ یا مثل همه دوربین ها راحت اتوفوکس میکنه و عکس میگیره؟

كاملا سخت تره. من اولين بار دوربين حرفه اي دستم گرفته بودم نميدونستم كدومبريه :دی اما الان خدارو شكر عكاس شدم.
يذره باهاش كار كني (مثلا 2 هفته يا 200 شات) قلقش دستت مياد. 2 حالت داره. يا گردونه رو ميزاري رو اتوماتيك و دوربين همه چيو اتوماتيك تنظيم ميكنه يا در حالت دستي. حالت دستي براي وقتيه كه قلقش دستت اومده و ميتوني در اين حالت به بهترين عكس ها دست پيدا كني.

arashbi2
15-02-2013, 02:14
ممنونم از لطفت یه دوربین کامپکت هم معرفی میکنه اگه بخوام اک بخرم بین 800-تا 1

najee
15-02-2013, 07:44
حداقل بگید از اینجا خرید کنم یانه 40تومن زیر قیمت بازار .آخه چرا جواب نمیدینsonyshop.ir/sony%20cybershot%20w%20camera.htm

Amateِur
15-02-2013, 17:16
حداقل بگید از اینجا خرید کنم یانه 40تومن زیر قیمت بازار .آخه چرا جواب نمیدینsonyshop.ir/sony%20cybershot%20w%20camera.htm

جيگر چرا كنون نميگيري؟ والا من خيلي رو دوربين هاي كامپكت اطلاعات زيادي ندارم اما كنون دوربين هاي كامپت بهتري داره نسبت به سوني. بعد قيمت كدوم بازارو داريد؟ حافظ يا ناصر خسرو؟ ناصر خسرو اولا كه مغازه داذاش بنداز نيستن و بعدم از حافظ ارزون تره كلي. يه سر بزن ضرر نداره. همين كه از استگاه امام خميني پياده شي يه پاساژ انتهاي خيابون باب همايونه كه بيخه متروه . ولي من پيشنهاد ميدم بري خوده ناصر خسرو همون اولش بري چند مقازه هست كه قيمتشون خيلي خوبه.

ممنونم از لطفت یه دوربین کامپکت هم معرفی میکنه اگه بخوام اک بخرم بین 800-تا 1

داداشم والا اطلاعات خوبي از كامپكت ها ندارم. بهترين راه يه سرچ تو ديجي ميجي كلاهه :دی ولي تو كامپكت ها و در واقع آلترا زوم ها دوربين هاي پاورشات كنون خيلي خوبن.

sina sinaie
16-02-2013, 04:28
سلام!
من یک دوربین میخوام که فیلم و عکس خوبی برای مصازف خونگی داشته باشه و همچنین بشه باهاش یک ذوقی هم در عکاسی از مناظر نشون داد.حول و حوش 500-600 هم خیلی بیشتر نباشه.در شب هم آدم رو شرمنده نکنه.خودم الآن به Sony Cyber-Shot DSC-WX100 رسیدم که سایت چاره به قیمت 510000 تومن میفروشه(حالا اگه واقعا داشته باشه!).خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که این دوربین چطوره؟ و آیا گزینه بهتری در رنج قیمتی که عرض کردم به نظرتون میرسه؟لطفا هرچه سریعتر !!!!!!!!!پیشاپیش سپاسگزارم!

najee
16-02-2013, 14:48
جيگر چرا كنون نميگيري؟ والا من خيلي رو دوربين هاي كامپكت اطلاعات زيادي ندارم اما كنون دوربين هاي كامپت بهتري داره نسبت به سوني. بعد قيمت كدوم بازارو داريد؟ حافظ يا ناصر خسرو؟ ناصر خسرو اولا كه مغازه داذاش بنداز نيستن و بعدم از حافظ ارزون تره كلي. يه سر بزن ضرر نداره. همين كه از استگاه امام خميني پياده شي يه پاساژ انتهاي خيابون باب همايونه كه بيخه متروه . ولي من پيشنهاد ميدم بري خوده ناصر خسرو همون اولش بري چند مقازه هست كه قيمتشون خيلي خوبه.

داداشم والا اطلاعات خوبي از كامپكت ها ندارم. بهترين راه يه سرچ تو ديجي ميجي كلاهه :دی ولي تو كامپكت ها و در واقع آلترا زوم ها دوربين هاي پاورشات كنون خيلي خوبن.

بين دوست عزيز.من نظرم2300a
کنون بود که تا يک دوسه ماه پيش 200تومن بود الان توي ديجي کالا زده 345چندتاسايت ديگه هم سرزدم توهمين رنج قيمت بود چون اين مدل سوني تقريبا همن کانفيگ2300داره با اين تفاوت که 70تومن ارزونتره گفتم سوني وگرنه خودمم نظرم کنون بوداولش تازه همينw620توبازار340قيمت دادن.چون سوني شاپ داره ارزونتر ميده گفتم.چرا ناصر خسرو من هميشه از جمهوري ميخرم اونجا ارزونتره مگه؟؟

najee
17-02-2013, 07:40
بهترین مکان برای خرید دوربین کجاست جمهوری یا ناصر خسرو؟

mersad555
18-02-2013, 00:28
سلام عزیزان
تو رنج قیمت 600 تومن میخوام یه دوربین بخرم برای کارای معمولی و خانوادگی
توی سه مدل شک دارم
لطفا کمک کنین و دلیل انتخابتون رو هم بگین
poerrshot sx150 is
powershot sx 160 is
a4000
خیلی ممنون میشم زودتر جواب بدین

ELSIN
18-02-2013, 13:25
بهترین مکان برای خرید دوربین کجاست جمهوری یا ناصر خسرو؟

بشخصه جمهوری پاساز های حافظ جمهوری پردیس و ایرانیان رو ترجیح میدم

سلام عزیزان
تو رنج قیمت 600 تومن میخوام یه دوربین بخرم برای کارای معمولی و خانوادگی
توی سه مدل شک دارم
لطفا کمک کنین و دلیل انتخابتون رو هم بگین
poerrshot sx150 is
powershot sx 160 is
a4000
خیلی ممنون میشم زودتر جواب بدین

بین 160 و 4000 مهم ترین تفاوت زوم هست و البته سرعت لنز 4000 بهتره
فرق مهم دیگه ای ندارند اگر زوم مهمه 160 رو بخرید اگر نه با توجه به این که 4000 ارزون تر هست 4000 رو بخرید

arashlolos
18-02-2013, 19:28
سلام!
من یک دوربین میخوام که فیلم و عکس خوبی برای مصازف خونگی داشته باشه و همچنین بشه باهاش یک ذوقی هم در عکاسی از مناظر نشون داد.حول و حوش 500-600 هم خیلی بیشتر نباشه.در شب هم آدم رو شرمنده نکنه.خودم الآن به Sony Cyber-Shot DSC-WX100 رسیدم که سایت چاره به قیمت 510000 تومن میفروشه(حالا اگه واقعا داشته باشه!).خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که این دوربین چطوره؟ و آیا گزینه بهتری در رنج قیمتی که عرض کردم به نظرتون میرسه؟لطفا هرچه سریعتر !!!!!!!!!پیشاپیش سپاسگزارم!
منم دقیقاه همچین چیزی میخوام
زوم بالا هم میخوام
بیشتر برای کارم تو سایت فومن ویلا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])میخوام و مناظر زیبای شمال رو میخوام عکس حرفه ای بندازم باهاش

mersad555
18-02-2013, 20:12
با تشکر از دوست عزیزم Elsin
اینکه Sx150 , sx160 رو به نام نیمه حرفه ای معرفی میکنن فقط به خاطر زوم هستش؟
اگه فقط برای زوم باشه A4000 با زوم 8 برام کافیه و قیمتش هم خوبه
اما اگه لنزش تاثیری توی عکسا داشته باشه 160 رو بگیرم
آیا لنز قابل تنظیم دستی هست که می نویسه 28-338 mm یعنی میشه گفت با 30 یا مثلا 200 mm عکس بندازه؟؟؟
آخه یه جا شنیدم میگفت صورت هر کسی با یه لنز خاصی خوشگل تر میافته و اینکه میگن بد عکس و خوش عکس همش به خاطر لنز هاست
لطفا راهنمایی کنید
توی این روزا قصد خرید دارم
جایی که قیمت مناسب بده و اصل باشه سراغ دارید؟

behzad20000
19-02-2013, 23:58
سلام

نظرتون راجع به Sony Cyber-Shot DSC-WX50چیه؟ آیا بهترین گرینه تو رنج قیمت 500تا600 هست؟ اگه تجربه استفاده از این دوربین رو دارین لطفا

بنده رو راهنمایی کنید! ممنون

mohamad$
20-02-2013, 11:39
درود بر عزیزان

من یک دوربین عکاسی خوب میخواستم برای عکس از طبیعت با زوم بالا طوری که نما های دور به خوبی و با کیفیت بالا مشخص بشه . برای مصرف خونگی و عکس تولد و چه میدونم اینجور چیزا نمیخوام . مواردی که پیشنهاد میکنید و اگر ممکنه کامل بگید و رنج قیمت هاش هم خودتون بگید تا ببینم کدومش برای من مناسبه . با تشکر

لنزی هم که پیشنهاد میکنید اگر میشه کامل توضیح بدید دربارش . رنج قیمت کل از 800 تومن تا حداکثر 2 میلیون تومن مد نظرم هست .

Farshadd
20-02-2013, 18:29
درود بر عزیزان

من یک دوربین عکاسی خوب میخواستم برای عکس از طبیعت با زوم بالا طوری که نما های دور به خوبی و با کیفیت بالا مشخص بشه . برای مصرف خونگی و عکس تولد و چه میدونم اینجور چیزا نمیخوام . مواردی که پیشنهاد میکنید و اگر ممکنه کامل بگید و رنج قیمت هاش هم خودتون بگید تا ببینم کدومش برای من مناسبه . با تشکر

لنزی هم که پیشنهاد میکنید اگر میشه کامل توضیح بدید دربارش . رنج قیمت کل از 800 تومن تا حداکثر 2 میلیون تومن مد نظرم هست .

سلام.

راه اول: با 2 تومن برای دوربین زوم بالا، قطعا sx50 کنون انتخاب خوبی هست.(میتونید 3 پایه، حافظه و کیف و ... رو هم با این بودجه راحت تهیه کنید.)

راه دوم: زوم خیلی بالا رو حذف کنید و یه مقدار (حدود 200 تومن) بودجه رو افزایش بدید تا بتونید canon 1100d + یه لنز تله 300mm ارزون بگیرید به همراه حافظه، سه پایه و کیف.(200 تومن واسه این لوازم هست).

راه دوم، راه حرفه ای هست. ولی یه معایبی هم داره، مثل اینکه عملا مجبور میشید یه لنز عمومی مثل 18-55 تهیه کنید. و ....

راه اول حرفه ای نیست. کیفیت دومی رو هم ندارید. ولی با اون لنز که تا 1200mm هست یه مزیت هایی رو دارید. مثل اینکه بدون تعویض لنز میتونید بین مود های مختلف کانورت کنید. از واید تا سوپر تله.

خلاصه اینکه شرایطی که میخواهید عکسبرداری کنید، بودجه، وقتی که میخواهید بزارید و ... تعیین کننده هست.
---
البته اینم بگم من حرفه ای نیستم، ولی چون واسه خرید تحقیق زیادی کردم گفتم نتیجه تحقیق رو در اختیار شما هم بذارم.

mohamad$
20-02-2013, 22:09
سلام.

راه اول: با 2 تومن برای دوربین زوم بالا، قطعا sx50 کنون انتخاب خوبی هست.(میتونید 3 پایه، حافظه و کیف و ... رو هم با این بودجه راحت تهیه کنید.)

راه دوم: زوم خیلی بالا رو حذف کنید و یه مقدار (حدود 200 تومن) بودجه رو افزایش بدید تا بتونید canon 1100d + یه لنز تله 300mm ارزون بگیرید به همراه حافظه، سه پایه و کیف.(200 تومن واسه این لوازم هست).

راه دوم، راه حرفه ای هست. ولی یه معایبی هم داره، مثل اینکه عملا مجبور میشید یه لنز عمومی مثل 18-55 تهیه کنید. و ....

راه اول حرفه ای نیست. کیفیت دومی رو هم ندارید. ولی با اون لنز که تا 1200mm هست یه مزیت هایی رو دارید. مثل اینکه بدون تعویض لنز میتونید بین مود های مختلف کانورت کنید. از واید تا سوپر تله.

خلاصه اینکه شرایطی که میخواهید عکسبرداری کنید، بودجه، وقتی که میخواهید بزارید و ... تعیین کننده هست.
---
البته اینم بگم من حرفه ای نیستم، ولی چون واسه خرید تحقیق زیادی کردم گفتم نتیجه تحقیق رو در اختیار شما هم بذارم.

سلام فرشاد عزیز ممنون . sx50 که ذکر کردید اگر زوم بالاش و استفاده کنیم کیفیت عکس پایین نمیاد ؟ یا کیفیت در حد خودش حفظ میشه ؟ برای این دوربین میشه بعدا لنز جدا گرفت و روش نصب کرد و استفاده کرد ؟

Zoroastrian
22-02-2013, 14:03
سلام یه دوربین تا 1400 معرفی کنید دوستان که فیلم برداری هم داشته باشه زوم بالا برام ملاک نیست بودجه هم همین قدره بیشتر نمی تونم .

Farshadd
22-02-2013, 21:08
سلام فرشاد عزیز ممنون . sx50 که ذکر کردید اگر زوم بالاش و استفاده کنیم کیفیت عکس پایین نمیاد ؟ یا کیفیت در حد خودش حفظ میشه ؟ برای این دوربین میشه بعدا لنز جدا گرفت و روش نصب کرد و استفاده کرد ؟

زوم اپتیکال هست. یعنی پایین نمیاد(اصولا نباید بیاد). البته در زوم بالا استفاده از 3 پایه تقریبا الزامیه.

سلام یه دوربین تا 1400 معرفی کنید دوستان که فیلم برداری هم داشته باشه زوم بالا برام ملاک نیست بودجه هم همین قدره بیشتر نمی تونم .

اگه فیلم خیلی براتون مهمه بهتره یه دوربین فیلمبرداری بخرید.
اگه میخواهید عکسبرداری باشه ولی فیلم خیلی مهمه: سونی و پاناسونیک خوبه. که پاناسونیک هم همه محصولاتش بیشتر از بقیه گرون شدن. بنابر این سونی مثلا HX20V خوبه.
بعدش هم محصولاتی مثل sx260 از کنون و ... (عکسشون نسبت به قیمتشون خیلی خوبه. فیلمشون هم خوبه)

----------------------------------

Zoroastrian
22-02-2013, 22:07
اگه فیلم خیلی براتون مهمه بهتره یه دوربین فیلمبرداری بخرید.
اگه میخواهید عکسبرداری باشه ولی فیلم خیلی مهمه: سونی و پاناسونیک خوبه. که پاناسونیک هم همه محصولاتش بیشتر از بقیه گرون شدن. بنابر این سونی مثلا HX20V خوبه.
بعدش هم محصولاتی مثل sx260 از کنون و ... (عکسشون نسبت به قیمتشون خیلی خوبه. فیلمشون هم خوبه)

----------------------------------[/QUOTE]

نه اتفاقا برام عکس برداری مهم تره اما می خوام زمانی که فیلم برداری هم می کنم خوب از پس فیلم برداری بر بیاد نه اینکه فاصله ی عکس با فیلم برداریش خیلی زیاد باشه .

این هایی که شما معرفی کردید کامپکت هستند با این قیمت نمیشه دوربین های حرفه ای تهیه کرد ؟ حداقل چقدر باید رو پولم بگذارم تا بتونم حرفه ای بگیرم دوست من ؟

با تشکر از وقتی که می گذارید :n16:

juventuss
22-02-2013, 22:24
بین این 3 مدل کانن کدوم رو پیشنهاد میکنین ؟ (کاربری خانگی)

Canon Digital IXUS 310 HS

Canon Digital IXUS 230 HS

Canon Powershot A 4000 IS

Amateِur
23-02-2013, 00:01

Canon EOS 1100D with 18-55 lens kit
دوربين حرفه اي هم هست تا عيد كلي ميره روش سريع بخر

Farshadd
23-02-2013, 08:43
نه اتفاقا برام عکس برداری مهم تره اما می خوام زمانی که فیلم برداری هم می کنم خوب از پس فیلم برداری بر بیاد نه اینکه فاصله ی عکس با فیلم برداریش خیلی زیاد باشه .

این هایی که شما معرفی کردید کامپکت هستند با این قیمت نمیشه دوربین های حرفه ای تهیه کرد ؟ حداقل چقدر باید رو پولم بگذارم تا بتونم حرفه ای بگیرم دوست من ؟

با تشکر از وقتی که می گذارید :n16:

حدود 150 باید بذارید روی پولتون تا فقط دوربین + لنز 18-55 رو بخرید. البته بجز این 150 تومن، باید حداقل 200 تومن هم برای لوازم جانبی بذارید کنار. کیف، رم، سه پایه، محافظ لنز(فیلتر uv). که اگه واسه عکاسی شب نمی‌خوایید از سه پایه هم میتونید بگزرید.

ضمن اینکه فیلمش hd و 24 فریم بر ثانیه هست، که در مقابلِ سونی hx20v که full hd و 60 فریم بر ثانیه هست، تقریبا حرفی نداره.
در عوض کیفیت عکاسیش از تمام دوربین های غیر حرفه‌ای بهتره. تنظیماتش از همه غیر حرفه ای ها کارآمد تره.

خلاصه اینکه اینا با هم قابل مقایسه نیستن. یه دوربین کامپکت کجا، و یه دوربین حرفه‌ای کجا؟ چیزی که باعث میشه یکی بهتر بشه از دیگری، نیازها و استفاده شماست. و همچنین وقت و علاقه‌ای که میتونید برای عکاسی بگزارید.

Zoroastrian
23-02-2013, 12:41
حدود 150 باید بذارید روی پولتون تا فقط دوربین + لنز 18-55 رو بخرید. البته بجز این 150 تومن، باید حداقل 200 تومن هم برای لوازم جانبی بذارید کنار. کیف، رم، سه پایه، محافظ لنز(فیلتر uv). که اگه واسه عکاسی شب نمی‌خوایید از سه پایه هم میتونید بگزرید.

ضمن اینکه فیلمش hd و 24 فریم بر ثانیه هست، که در مقابلِ سونی hx20v که full hd و 60 فریم بر ثانیه هست، تقریبا حرفی نداره.
در عوض کیفیت عکاسیش از تمام دوربین های غیر حرفه‌ای بهتره. تنظیماتش از همه غیر حرفه ای ها کارآمد تره.

خلاصه اینکه اینا با هم قابل مقایسه نیستن. یه دوربین کامپکت کجا، و یه دوربین حرفه‌ای کجا؟ چیزی که باعث میشه یکی بهتر بشه از دیگری، نیازها و استفاده شماست. و همچنین وقت و علاقه‌ای که میتونید برای عکاسی بگزارید.

واقعا لطف کردید دوست من :n16:

اما ای کاش چند مورد هم از اون مدل های حرفه ای با اسم می فرمودید تا می تونستم تو نت هم اطلاعاتشون رو ببینم .:n16:

Zoroastrian
23-02-2013, 12:48
Canon EOS 1100D with 18-55 lens kit
دوربين حرفه اي هم هست تا عيد كلي ميره روش سريع بخر

خیلی ممنون فقط همین انتخاب رو دارم :n13:

juventuss
23-02-2013, 13:33
دوستان کمک کنید...
از لیست زیر کدوم یکی ارزش خرید بیشتری داره ؟

Canon IXUS 1000 HS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 125 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 230 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 240 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon PowerShot A4000
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ELSIN
23-02-2013, 14:19
دوستان کمک کنید...
از لیست زیر کدوم یکی ارزش خرید بیشتری داره ؟

Canon IXUS 1000 HS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 125 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 230 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 240 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon IXUS 500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Canon PowerShot A4000
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
برای شما چی مهمه ؟؟ بودجه تون چقدره ؟

juventuss
23-02-2013, 14:26
سلام
برای شما چی مهمه ؟؟ بودجه تون چقدره ؟
بیشتر کیفیت عکس و عکاسی...فیلم زیاد مهم نیست...در حد متوسط کیفیت فیلم کافیه...
بودجه هم حول و حوش همین مدل ها...600...البته اگه ارزش داشته باشه تا 650 هم میتونم اضافه کنم...

Amateِur
23-02-2013, 15:35
خیلی ممنون فقط همین انتخاب رو دارم :n13:

دوست من تنها انتخاب دسته نو براي شما همين مدل هست. 1100 دی دوربين حرفه ايه پس ديگه نريد ببينيد چي داره و چي نداره. دوربين حرفه اي يك سري امكانات اوليه رو بايد داشته باشه تا بشه SLR حرفه اي كه اين حداقل امكانات از بهترين دوربين كامپكت هم بهتره. فيلمبرداري HD يا FULLHD انقدر اهميت نداره در مقابل كيفيت عكس و لنز قابل تعويض و دها امكانات بهتر.
حالا اگه شما به دوربين كاركرده هم فكر ميكنيد مي تونيد گزينه هاي حرفه اي تري هم انتخاب كنيد همچون 450 و يا 500D كه خوب قوي تر از 1100D هستن

mohamad$
23-02-2013, 17:29
سلام.

---

ممنون 1100d خریداری شد . قیمت امروزش 1 میلیون و 750 تومن . البته لنز تله فعلا خریداری نکردم .

ELSIN
23-02-2013, 18:00
بیشتر کیفیت عکس و عکاسی...فیلم زیاد مهم نیست...در حد متوسط کیفیت فیلم کافیه...
بودجه هم حول و حوش همین مدل ها...600...البته اگه ارزش داشته باشه تا 650 هم میتونم اضافه کنم...

باید گفت Canon IXUS 500 بهترین گزینه هس و نویز کم تری داره

Farshadd
23-02-2013, 18:16
ممنون 1100d خریداری شد . قیمت امروزش 1 میلیون و 750 تومن . البته لنز تله فعلا خریداری نکردم .

سلام
مبارک باشه. عکسای خوبی بگیرید باهاش.
دوربین و لنز 18-55 اینقدر؟ فکر کنم یه مقدار بالا خریدید. خود دیجی‌کالا داره میده 1640 که کف بازار ارزونتر هم هست.
البته مهم نیست، از دوربینتون لذت ببرید.

mohamad$
23-02-2013, 18:29
سلام
مبارک باشه. عکسای خوبی بگیرید باهاش.
دوربین و لنز 18-55 اینقدر؟ فکر کنم یه مقدار بالا خریدید. خود دیجی‌کالا داره میده 1640 که کف بازار ارزونتر هم هست.
البته مهم نیست، از دوربینتون لذت ببرید.

سلام . خیلی ممنون از راهنماییتون . اره دوربین و لنز خودش با هم شدن اینقدر . لنز تله که فرمودید با رنج قیمتی حول و حوش حداکثر 500 تومن چی خوبه ؟ اصلا با این قیمت میشه لنز تله خوب خرید ؟ یا بهتره قیمت بالاتری هزینه بشه ؟

Farshadd
24-02-2013, 00:18
سلام . خیلی ممنون از راهنماییتون . اره دوربین و لنز خودش با هم شدن اینقدر . لنز تله که فرمودید با رنج قیمتی حول و حوش حداکثر 500 تومن چی خوبه ؟ اصلا با این قیمت میشه لنز تله خوب خرید ؟ یا بهتره قیمت بالاتری هزینه بشه ؟

از قیمت لنزها آگاهی دقیق ندارم.

ولی فکر کنم با 600-700 تومن بتونید یه لنز 300mm معمولی بگیرید.

ila
24-02-2013, 13:53
تا ۲ میلیون برا عکاسی پرتره و مدلینگ چی بگیرم
بعد الان برای خرید زمان خوبیه یا بزارم بعد عید چون الان پول دارم میخوام بدونم اگه امکان ارزون شدن هست بعدا بگیرم..

syamak790
24-02-2013, 14:06
سلام

به راهنمایی میخواستم برای بهترین دوربین تو رنج 600 الی 700 چی بگیرم ؟
من خیلی وقته توی دوربین و تکنولوژی نبودم :n02:

1- کیفیت خوب عکس
2- کیفیت خوب فیلمبرداری ( در اولویت دوم )
3- از این مدل های جمع و جور هم باشه

برای کسی خواستم بگیرم ، یه چیز ساده و جمع و جور و با کیفیت و عالی
این مدل مثلا خوبه ؟ Canon IXUS 1100 HS

ممنون

payma
24-02-2013, 14:15
بعد الان برای خرید زمان خوبیه یا بزارم بعد عید چون الان پول دارم میخوام بدونم اگه امکان ارزون شدن هست بعدا بگیرم..
دورینت چیه؟
صد درصد لنز فیکس 50 یا 85 بسته به نیازت(یرای پرتره نیم تنه 50 و برای سر 85) و برای مدلینگ فکر کنم 50 گزینه مناسب تری هست
میتونی یدونه 50 F1.4 بگیری

najee
24-02-2013, 14:58
کدوم یکی رو بگیرم به نظر شما w620یاa220؟

mahyar1333
24-02-2013, 18:18
سلام یه دوربین SLR میخوام
برای عکاسی نیمه حرفه ای و کیفیت فیلم خوب (جهت استفاده برای فیلم کوتاه)
دوتا پیشنهاد بهم شده یکی canon 1100d ,canon 650 d
1100 رو 1.700.000 و 650 رو 2.650.000 قیمت داده از خوبی یا بدیه این دو مدل بگین و اگرمدلهای دیگری هم پیشهناد دارین بهم بگین ممنون

ELSIN
24-02-2013, 23:04
سلام

به راهنمایی میخواستم برای بهترین دوربین تو رنج 600 الی 700 چی بگیرم ؟
من خیلی وقته توی دوربین و تکنولوژی نبودم :n02:

1- کیفیت خوب عکس
2- کیفیت خوب فیلمبرداری ( در اولویت دوم )
3- از این مدل های جمع و جور هم باشه

برای کسی خواستم بگیرم ، یه چیز ساده و جمع و جور و با کیفیت و عالی
این مدل مثلا خوبه ؟ Canon IXUS 1100 HS

ممنون

سلام
1100 خوبه اما الان مدل جدید ترش هم هست که میشه Canon ELPH 520 HS و توی همون حدود قیمته

کدوم یکی رو بگیرم به نظر شما w620یاa220؟

شما بودجه تون چقدره ؟
من سونی پیشنهاد نمیدم هم برای نویز هم برای اغراق رنگش
a220 نداریم a2200 داریم

ila
25-02-2013, 00:25
دورینت چیه؟
صد درصد لنز فیکس 50 یا 85 بسته به نیازت(یرای پرتره نیم تنه 50 و برای سر 85) و برای مدلینگ فکر کنم 50 گزینه مناسب تری هست
میتونی یدونه 50 F1.4 بگیری

دوربین ندارم تازه میخوام دوربین بگیرم
بعدنگفتید الان زمان خوبی هست برای خرید؟

AC_POP
26-02-2013, 03:10
سلام دوستان . بین دو دوربین Fujifilm Finepix S3200 و Fujifilm Finepix S4500 کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا ؟

راستش ما تو خونمون اصلا دوربین دیجیتال نداریم و این اولین دوربین دیجیتالی هست که میخوایم بخریم ! علاقه زیادی هم به عکاسی دارم بنده ولی اطلاعات آنچنانی ندارم در مورد عکاسی کلا ! من خودم از S4500 خوشم اومده بخاطر زوم بالاشو چند تا ویدئو سمپل هم از زومش توی شماتیوب دیدم خیلی باحال بود خوشم اومد . میخواستم نظر شما اساتید رو هم بدونم . مرسی :n16:

و اینکه میشه یکی به من بگه دقیقا فرق بین Fuji Film Finepix S4500 و S4000 چیه ؟؟؟!!! :/

Amateِur
26-02-2013, 11:47
سلام دوستان . بین دو دوربین Fujifilm Finepix S3200 و Fujifilm Finepix S4500 کدوم رو پیشنهاد میکنید و چرا ؟

راستش ما تو خونمون اصلا دوربین دیجیتال نداریم و این اولین دوربین دیجیتالی هست که میخوایم بخریم ! علاقه زیادی هم به عکاسی دارم بنده ولی اطلاعات آنچنانی ندارم در مورد عکاسی کلا ! من خودم از S4500 خوشم اومده بخاطر زوم بالاشو چند تا ویدئو سمپل هم از زومش توی شماتیوب دیدم خیلی باحال بود خوشم اومد . میخواستم نظر شما اساتید رو هم بدونم . مرسی :n16:

و اینکه میشه یکی به من بگه دقیقا فرق بین Fuji Film Finepix S4500 و S4000 چیه ؟؟؟!!! :/

هيچ فرقي با هم ندارند. تنها فري كه من ديدم زوم 30 ايكس 4500 در مقابل 24 ايكس 3200 هست. اگه خيلي گرون تر نيست خوب همون 4500 رو بگير اگه بيشتر از مثلا 100 تومن گرون تره، هزينه الكي ميشه چون فرق چنداني با هم ندارند.

Amateِur
26-02-2013, 11:52

بدنه داريد يا هم بدنه مي خوايد هم لنز؟
اگه بدنه داريد كه خوب دوستمون راهنماي كردن اما اگه نداريد:
1100 دي بدنه بگيريد و لنز هم 50 م م اف 1.8 ميشه فيكس 2 تومن. بدنه هاي كاركرده بهتري هم گيرت مياد مثل 500 يا 550 دي
زمان خريد هم هر چه زود تر بهتر، هيچي تو اين مملكت معلوم نيست شايد بعد عيد بدتر هم بشه. اما در كل شب عيد مناسب خريد نيست چون همه چي ميره روش تا ارديبهشت درست ميشه.

AC_POP
26-02-2013, 12:43
هيچ فرقي با هم ندارند. تنها فري كه من ديدم زوم 30 ايكس 4500 در مقابل 24 ايكس 3200 هست. اگه خيلي گرون تر نيست خوب همون 4500 رو بگير اگه بيشتر از مثلا 100 تومن گرون تره، هزينه الكي ميشه چون فرق چنداني با هم ندارند.

بله اون رو که درست میگین ، 3200 رو من ولی نمیگم . فرق بین 4000 و 4500 رو میگم . همه چیزشون یکیه . توی سایت دیجی کالا که فقط 40 تومن فرق دارن و s4500 40 تومن گرون تره .

من واقعا هیچی نمیدونم در این مورد ، شما ببینید اگه میشه و بگین که کدوم یکی بهتره . تو ظاهر و مشخصات که با اینکه s4000 از s4500 چهل تومن ارزون تره ولی انگار طرفداراش بیشتر و یکی - دو تا امکانات جزیی ش هم از 4500 بهتره . حالا من میگم چیزی نمیدونم . شما اگه میشه نگاه کنین بهم یکیش رو پیشنهاد بدین مرسی :n01:

farhadd1
26-02-2013, 22:49
سلام دوستان

من چند سالیه با کامپکت عکاسی می کنم نیمه حرفه ای حالا می خوام یک دوربین بهتر بخرم دیگه نهایتا تا 3 میلیون تومان البته این مبلغ هم برام زیاده و ارزونتر که باشه بهتره
خودم سرچ کردم سه مدل دیدم بد نیست
یکی نیکون دی 90 با لنز 19-105 و قیمت 3 میلیون و 100
دیگری نیکون دی 3100 با لنز 55-200 قیمت دو میلیون و نیم
دیگری کنون 600 دی با لنز 18-135 به قیمت 3 میلیون و 100

برام لنز مهمه برای همین بادی یا لنزهای 18-55 نمی خوام
میشه راهنماییم کنین
از دوستان با این دوربین ها کار کردن میشه بگید کدوم بهتره

لطف بزرگی می کنین

فرهاد

masoudtr
26-02-2013, 23:22
سلام دوستان

من چند سالیه با کامپکت عکاسی می کنم نیمه حرفه ای حالا می خوام یک دوربین بهتر بخرم دیگه نهایتا تا 3 میلیون تومان البته این مبلغ هم برام زیاده و ارزونتر که باشه بهتره

میشه راهنماییم کنین

لطف بزرگی می کنین

فرهاد

این یکی میتونه انتخاب بهتری باشه براتون

پیشنهاد میکنم به دوربین های nex هم یک نگاه بندازی و بعد تصمیم بگیری

Amateِur
26-02-2013, 23:23
بله اون رو که درست میگین ، 3200 رو من ولی نمیگم . فرق بین 4000 و 4500 رو میگم . همه چیزشون یکیه . توی سایت دیجی کالا که فقط 40 تومن فرق دارن و s4500 40 تومن گرون تره .

من واقعا هیچی نمیدونم در این مورد ، شما ببینید اگه میشه و بگین که کدوم یکی بهتره . تو ظاهر و مشخصات که با اینکه s4000 از s4500 چهل تومن ارزون تره ولی انگار طرفداراش بیشتر و یکی - دو تا امکانات جزیی ش هم از 4500 بهتره . حالا من میگم چیزی نمیدونم . شما اگه میشه نگاه کنین بهم یکیش رو پیشنهاد بدین مرسی :n01:

فرق هايي كه من در اين دو ديدم اينا بود: كيفيت بهتر 4000نمايشگر-تشخيص لبخند داشتن 4000
اما تفاوت اصلي در قسمت عكاسي پياپي هست كه تا 8 فريم بر ثانيه داره 4500 و 400 تا 1.2 ثانيه. البته نميدونم شايدم ديجي كالا ثبت نكرده باشه چون خيلي چيزارو برا يكي ثبت ميكنه و برا يكي ثبت نميكنه. من سره اين موضوع رفتم dpreview اونجا هم برا هر دو زده بود 1.2 ثانيه.
والا نميدونم 40 تومن كه چيزي رو عوض نميكنه با خيال راحت برو مدل جديد تر رو بگير راحت. (4500)

سلام دوستان

میشه راهنماییم کنین

لطف بزرگی می کنین

فرهاد

فرهاد جان من رو نيكون كه خيلي تجربه استفاده ندارم و با توجه به بازار خريد و فروششونم بهت كنون پيشنهاد ميدم. اما از گزينه هاي خودت 100% دي90 بگير. بدنه دي90 دوميش پيدا نميشه. واقعا دوربين عالي ايه.

ولي راهنماييه من:
بدنه 550 بگير چون هم جون دار تر از 600 هست و هم ارزون تر در عين حال تمام امكانات 600 رو داره. من با جفتش كاركردم و صد در صد 550 رو پيشنهاد ميدم
بدنه 550 كه برات در مياد (نو) 1700-1800 و در حد نو كه پيشنهاد منه 1500-1700.
با خريد باديه ارزون تر و در عين حال قوي مثل 550 دستت تو خريد لنز باز ميشه.
حالا پيشنهادات من در خريد لنز:
البته لنز وابستگي شديدي به نوع كاربريه عكاس داره اما لنز هايي كه براي شروع و مناسب بودجه ي شما هست. لنز 18-135 لنز همه كاره ايه اما شارپنس خوبي نداره و در حد 18-55 هست. اما با توجه به بودجت و همه كاره بودن 18-135 به ناچار بهترين گزينه در بين لنز ها همينه. اما اگه از من ميشنوي يذره رو پولت بزار و يه لنز 15-85 بگير. بخدا دومي نداره 15-85. شارپنس عالي- وايد در حد فيش آي. تله اش هم خوبه و براي بدنه كراپدار براي پرتره هم جواب ميده رو 50 مم و 85 م م . قيمتش هم 2300 هست و دست دومش هم مي توني تا 1700-1800 (تميز و سالم) پيدا كني. اينارو هم نخواستي رو 50 م م فيكس اف 1.4 فكر كن .قيمتش 1500 هست. توجه به شارپنس عالي و دياف شگفت انگيز 1.4 رش هم داشته باش