PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

Excel-VB
08-01-2009, 20:26
ولی انصافا سونی خیلی خوشگل تر و باکلاس تر هست.

مموری اصل رو میتونین از نمایندگی ها باقیمت حدود 30 تومن بخرین.

پست 1000 به من رسید.:26::26::thumbsup:

-==============================-
می بینم که سناتور عزیز ما همچنان طرفدار پروپا قرص کامپکت ها هست ..
آقا جریان پست 1000 چیه؟؟ من که نمی دونم جریان چیه ولی پیشاپیش تبریک عرض می کنم ...
بنده هم پس از مدت ها بالاخره فرصت کردم عکس خودم را در آواتار قرار دهم ... البته ما کجا و آنجلیناجولی کجا!

nemesis
08-01-2009, 22:26
آقا جریان پست 1000 چیه؟؟ من که نمی دونم جریان چیه ولی پیشاپیش تبریک عرض می کنم ...
بنده هم پس از مدت ها بالاخره فرصت کردم عکس خودم را در آواتار قرار دهم ... البته ما کجا و آنجلیناجولی کجا!

منظورشون 1000 پست تو این تاپیک بود !

nemesis
08-01-2009, 22:27
مموری 2gb اصل سونی ژاپن رو خریدم 30 تومن ! خوشبختانه مثل اینکه گرون نخریدم !

Senator_F
08-01-2009, 22:41
منظورشون 1000 پست تو این تاپیک بود !

بعله منظورم هزارمین پست این تاپیک بود.
nemesis
دوست عزیز با ما بمونین کمکمون کنین به مردم کمک کنیم.شما هم به جمع عکاس ها پیوستین.

آقا کاویان مبارکه.
قضیه قیاس مع الغیر یادم افتاد.:7::9:

nemesis
08-01-2009, 23:53
nemesis
دوست عزیز با ما بمونین کمکمون کنین به مردم کمک کنیم.شما هم به جمع عکاس ها پیوستین.

از دست منکه کاری بر نمیاد ! من تخصص خاصی در این زمینه ندارم:blush:

Excel-VB
09-01-2009, 15:45
مموری 2gb اصل سونی ژاپن رو خریدم 30 تومن ! خوشبختانه مثل اینکه گرون نخریدم !

سلام دوست من
ممکنه مموری 2 گیگ را گران نخریده باشید اما قطعا بدانید که مموری 8 گیگ اصل توشیبا 50 هزار تومان می باشد یعنی کافی بود 20 هزار تومان دیگر می گذاشتید رویش و مموری 8 گیگ اصل می خریدید!
با احترام
کاویان

Excel-VB
09-01-2009, 15:46
بعله منظورم هزارمین پست این تاپیک بود.

آقا کاویان مبارکه.
قضیه قیاس مع الغیر یادم افتاد.:7::9:

سلام
بله واقعا قیاس مع الغیر بود ... ولی من باب مزاح بد نبود (:

nima912
09-01-2009, 16:56
سلام دوستان و اساتید گرامی!
راستش قصد خرید دوربین دارم و این اولین دوربین دیجیتالیه که میخوام بخرم.عکاسی حرفه‏ای نمیکنم بیشتر عکسای دسته جمعی و گاهی هم عکاسی برای عکاسی(یعنی به عکاسی با تنظیمات دستی علاقمندم!!). و اما مشخصات:
یه دوربین آماتور تا 300تومن. از برند cannon یا Sony.
خودم sx110IS و A2000 کنون رو مد نظر دارم تو این محدوده و قیمت.از برند سونی زیاد اطلاعات ندارم تو این محدوده چه دوربینهایی (با توجه به اون 2تا کنون که گفتم) داره.
و یه سوال فنی هم برای من مبتدی پیش اومده! 2تا دوربن که سنسورشون یه اندازست ولی یکی 8Mp و دیگری 12mp هست اونی که 12mp هستش کیفیت عکساش پایینتره؟(در شرایط کاملا برابر)؟
با سپاس فراوان.شاد یاشید

esultanalizadeh
10-01-2009, 12:30
سلام دوستان
من دوربین sony w30 دارم که خراب شده.اولا کلید on/off کار نمیکنه و برای روشن کردن از کلید مشاهده عکس استفاده میکنم.ضمنا پس از on شدن لنز بیرون نمیاد .یکی از نمایندگیها گفته برد مشکل داره ودیگری گفته هم برد و هم لنز مشکل داره و ارزش تعمیر نداره.چیکار کنم به نظر شما بیخیالش بشم؟البته اگر گفته دومی درست باشه خودم H10 را در نظر گرفتم ولی اونهم منظره یاب نداره نمیدونم با بودن LCD نیازی به اون هست یا نه؟

parasto2
10-01-2009, 20:27
سلام بر دوستان عزیز
3 مشکل بزرگ دوربین sx10:
1- فلاش اتوماتیک ندارد و کاملا منوالی است و باید با دست فلاش را بالا بیاورید
2- فرمت فیلم ها mOV می باشد و در mEDIA pLAYER صدا ندارد
3- عکس هایی که در حالت عمودی با دوربین گرفته می شود کیفیت پایینی دارد چون حسگر مبتنی بر خطوط افقی طراحی شده

با احترام
کاویان
باسلام
دستي بودن فلاش براي اين است كه هنگامي كه از فلاش خارجي استفاده ميشود بابازشدن فلاش دوربين برخوردي صورت نگيرد
براي اجراي فيلمها از vlc استفاده كنيد يا codec مربوطه رانصب كنيد(klmcodec) تا مدياپلير آنرابا صدا پخش كند
عكسهاي عمودي كيفيت فوق العاده اي دارند براي ديدن عكس عمودي به آدرس زير مراجعه كنيد

"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"

به نظر من تنها مشكل اين دوربين شارپ نبودن عكسها درمد auto است
مصرف باطري خيلي كم است من با باطري 2100 mah سوني 380عكس و6 دقيقه فيلم وحدود 5 ساعت با دوربين وررفتم وحدود 30عكس رابا فلاش گرفتم
ياحق

as_as_133
11-01-2009, 00:42
سلام دوستان
کسی قیمت دوربین های
Canon IXUS 90 IS
Canon IXUS 85 IS
Canon IXUS 80 IS
Canon IXUS 70 IS
Canon IXUS 60 IS
را دارد
متشکر

Senator_F
12-01-2009, 23:12
سلام دوستان
کسی قیمت دوربین های
Canon IXUS 90 IS
Canon IXUS 85 IS
Canon IXUS 80 IS
Canon IXUS 70 IS
Canon IXUS 60 IS
را دارد
متشکر

سایت دیجیکالا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

esesdijital
13-01-2009, 12:31
آقا كاويان سلام
من واقعا ديگه دارم گيج يشم نمي دونم با اين 250 هزار تومن چيكار كنم كنن 80 ميگين خوب نيست a1000 هم كه تعريفي نداره در مورد PowerShot SX110 Is Cano il;lkd
هم كه با لوازم جانبي ميشه 300 هزار تومان شايدم بيشتر :41:
حالا من ميخوام تا قبل عيد يه دوربين بخرم به نظرتون تا اون موقع صبر كنم؟؟

Excel-VB
13-01-2009, 19:22
باسلام
دستي بودن فلاش براي اين است كه هنگامي كه از فلاش خارجي استفاده ميشود بابازشدن فلاش دوربين برخوردي صورت نگيرد
براي اجراي فيلمها از vlc استفاده كنيد يا codec مربوطه رانصب كنيد(klmcodec) تا مدياپلير آنرابا صدا پخش كند
عكسهاي عمودي كيفيت فوق العاده اي دارند براي ديدن عكس عمودي به آدرس زير مراجعه كنيد

"[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"

به نظر من تنها مشكل اين دوربين شارپ نبودن عكسها درمد auto است
مصرف باطري خيلي كم است من با باطري 2100 mah سوني 380عكس و6 دقيقه فيلم وحدود 5 ساعت با دوربين وررفتم وحدود 30عكس رابا فلاش گرفتم
ياحق

با سلام
بنده مدتي ماموريت بودم و اينك پس از حدود 1 هفته مجددا در خدمت عزيزان هستم ...
در حالت اول در مورد دستي بودن دوربين مي توانيم با Off كردن فلاش داخلي دوربين آن مشكل را حل كنيم! بنابراين اين مزيت نيست ...
در مورد اجراي فيلم ها بايد حتما Codec به كار برد و من هم دقيقا منظورم همين مساله بود و اين يك ضعف به شمار مي رود كه media Player بايد با نصب يك Codec قادر به اجرا فيلم ها باشد! البته بنده برنامه KM Player را پيشنهاد مي كنم كه هم سبك است و هم قوي ولي بهرحال اين يك ضعف محسوب مي شود
در مورد عكس هاي عمودي نمي دانم شما تست كرده ايد يا خير اما بنده شخصا تست كردم و همانطور كه عرض كردم در حالتي كه دوربين را عمودي بگيريد، عكس شما رنجه مي شود! اين مطلب را در سايت هاي ديگر نيز مي توانيد سرچ كنيد و به حقيقت امر پي ببريد ..
در مورد باطري حق با شماست .. مصرف بسيار كم است و عكس هاي بي شماري را مي توان با يكبار شارژ از نوع 2100 ميلي آمپر داشت ...
با سپاس
كاويان

Excel-VB
13-01-2009, 19:38
آقا كاويان سلام
من واقعا ديگه دارم گيج يشم نمي دونم با اين 250 هزار تومن چيكار كنم كنن 80 ميگين خوب نيست a1000 هم كه تعريفي نداره در مورد powershot sx110 is cano il;lkd
هم كه با لوازم جانبي ميشه 300 هزار تومان شايدم بيشتر :41:
حالا من ميخوام تا قبل عيد يه دوربين بخرم به نظرتون تا اون موقع صبر كنم؟؟

با سلام خدمت شما دوست عزيز
با عرض شرمندگي .. من 1 هفته در خدمت عزيزان نبودم ... عازم ماموريت كرمانشاه بودم و البته آنجا گير كردم .. برف سنگيني هم مي باريد و متاسفانه بليط برگشت سفر هوايي را به موقع نتوانستم بگيرم و مجبور شدم 2 روزي آنجا باشم ... بگذريم ..
دوست عزيز انتخاب شما يا a720 باشد و يا sx110 گرچه تا 300 هزار برايتان تمام شود اما مطمئن باشيد ارزش دارد ...
ضمنا بيش از اين تعلل نكنيد كه با نزديك شدن به سال نو ايراني، قيمت ها مجددا بالا خواهد رفت ...
با احترام
كاويان

esesdijital
14-01-2009, 09:24
با سلام خدمت شما دوست عزيز
با عرض شرمندگي .. من 1 هفته در خدمت عزيزان نبودم ... عازم ماموريت كرمانشاه بودم و البته آنجا گير كردم .. برف سنگيني هم مي باريد و متاسفانه بليط برگشت سفر هوايي را به موقع نتوانستم بگيرم و مجبور شدم 2 روزي آنجا باشم ... بگذريم ..
دوست عزيز انتخاب شما يا a720 باشد و يا sx110 گرچه تا 300 هزار برايتان تمام شود اما مطمئن باشيد ارزش دارد ...
ضمنا بيش از اين تعلل نكنيد كه با نزديك شدن به سال نو ايراني، قيمت ها مجددا بالا خواهد رفت ...
با احترام
كاويان
بازم سلام
اين a720 ديگه چيه به من معرفي ميكنين اين كه خيلي قديميه
يعني مدل قبل از a1000 و a2000 هستش با اين اوصاف كه شما a720 رو به من معرفي ميكنين پس اين دو هم بايد خوب باشه البته
sx110 رو فكر ميكنم يه چيز ديگست . در عين حال از راهنمائيتون خيلي متشكرم خيلي كمكم كرد حالا اگه توي اين هفته برم بخرم تازه با شما كار دارم در مورد تنظيمات و...... اميدوارم اونجا هم به من كمك كنين.انشاله

dj_shalam
14-01-2009, 18:41
سلام
ببخشید میدونم خارج از ادب بود که سوال پرسیدم بعد دیگه رفتم شرمنده یه مدت به اینترنت دسترسی نداشتم
منظورم مثلآ بین مدل ها(,S5IS cannon), (olympus, sp-570-uz ),(fz28 panasonic)
و اینکه قدرت لنز به چیه شفافیته یا چیزه دیگه ایه و واحدش چیه ؟
درضمن عمومیت خرید کانن بری تبلیغات زیاد و خدمات پس از فروش زیدش است (مثلآ در مورد پلیر هما میگن creative , sony در حالی که iriver , cowon , ipod اونا رو درو میکنن مهم اینه تو اران اسم جا بندازی همین)

dj_shalam
14-01-2009, 18:47
سلام منظورم مثلآ بین مدل های S5IS cannon , sp-570 - u olympus, fz28 panasonic
و کیفیت و قدرت لنز با چه معیاری سنجیده میشه
و در ایران فقط کافیه اسمو جا بندازی که دیگه ..... مثلا همین پلیرهای creative , sony سر زبون همه هستند در حالی که cowon , iriver , ipod اونا رو از نظر کیفیت درو میکنه مرسی

as_as_133
15-01-2009, 09:30
دوستان نظرتون در مورد

Canon IXUS 90 IS

چیه؟ چطوری خوبه؟

Excel-VB
15-01-2009, 10:25
بازم سلام
اين a720 ديگه چيه به من معرفي ميكنين اين كه خيلي قديميه
يعني مدل قبل از a1000 و a2000 هستش با اين اوصاف كه شما

با سلام
دوست من A720 گرچه قدیمی است (البته نه خیلی) ولی با این حال در این رنج قیمت حرف اول را از نظر کیفیت عکس می زند! توجه کنید که A1000 (که البته این مدل مدل جدیدی است و برای دخترخانم ها طراحی شده) و A2000 گرچه مدل جدید A720 است ولی توجه کنید که بسیاری از مزیت های A720 را ندارد! توجه کنید که این شرکت ها با بیرون دادن مدل جدید، فکر فروش مدل قدیمی تر را هم می کنند! A720 با اینکه فقط 2 مگاپیکسل (که البته اصلا مهم نیست) از A2000 کمتر دارد اما کیفیت عکس ها را مقایسه بفرمائید .. ضمنا با مراجعه به سایت دیجی کالا می توانید 2 دوربین را با هم به دقت بررسی کنید و متوجه می شوید که 2 مگاپیکسل بیشتر فقط برای فریب مشتری ها می باشد و A720 بازهم قوی تر و سرتر از A2000 است (در واقع اگر اینگونه نبود مدل A720 به کلی فراموش می شد و شرکت کنون در مورد فروش A720 های باقی مانده ضرر می کرد) .. شرکت ها فقط وقتی مدل های جدیدتر را با اولویت بسیار بالاتر تولید می کنند که مدل های قدیمی تر کاملا به فروش رفته باشند ... اصلا به A1000 فکر نکنید! خیلی ضعیف است ...
با احترام کاویان

سلام
ببخشید میدونم خارج از ادب بود که سوال پرسیدم بعد دیگه رفتم شرمنده یه مدت به اینترنت دسترسی نداشتم
منظورم مثلآ بین مدل ها(,S5IS cannon), (olympus, sp-570-uz ),(fz28 panasonic)
و اینکه قدرت لنز به چیه شفافیته یا چیزه دیگه ایه و واحدش چیه ؟
درضمن عمومیت خرید کانن بری تبلیغات زیاد و خدمات پس از فروش زیدش است (مثلآ در مورد پلیر هما میگن creative , sony در حالی که iriver , cowon , ipod اونا رو درو میکنن مهم اینه تو اران اسم جا بندازی همین)

با سلام
دوست من هر سه دوربینی که فرمودید بسیار عالی هستند و نمی توان از بین آنها یکی را انتخاب نمود ولی توجه کنید که S5 دیگر تولید نمی شود و آنچه در مغازه ها بفروش می رسد اولا چینی است و دوم اینکه احتمال معیوبی و برگشتی از طرف مشتری و تعمیر شده و ... دارد!! ضمن اینکه مدل SX10 مدل بعدی S5 است که بسیار قوی تر (از لنز زوم و ماکرو و امکانات دیگر) و تنها ضعفش در مقابل S5 فیلم برداری می باشد که انصافا S5 فیلم برداری بسیار عالی دارد ... (توجه کنید که دوربین عکاسی می خرید برای عکاسی کردن نه فیلم برداری)
قدرت لنز به سرعت f می باشد هرچه محدوده f از عدد کوچکتر شروع شود قوی تر است مثلا دوربین پاناسونیک LX3 از 2 شروع می شود تا 8/2 که این در بین دوربین های فشرده یا کامپکت بی نظیر است (البته این دوربین فقط سرعت f بالایی دارد و کلا توصیه نمی شود) و دقت کنید که هرچه سرعت f بیشتر باشد شما قادر خواهید بود در نور کم عکس های بهتری با ISO کمتر بگیرید .... در خرید دوربین به بزرگی سنسور توجه کنید .. هرچه سنسور بزرگتر باشد عکس ها نویز کمتری خواهد داشت (وقتی آنرا بزرگ می کنید)
با احترام
کاویان

دوستان نظرتون در مورد

Canon IXUS 90 IS

چیه؟ چطوری خوبه؟

با سلام
دوست من از نظر زیبایی ظاهری و عکس های خانگی در حالی که سوژه یا سوژه های شما در فاصله 1 تا 3 متری هستند خوب است ولی غیر اگر فاصله غیر از این باشد رویش حساب نکنید .... مثلا اگر می خواهید از یک منظره جنگل عکس بگیرید باید بدانید که جزئیات به آن صورت که مد نظر است، ثبت نمی شوند!
با احترام
کاویان

as_as_133
15-01-2009, 16:25
دوستان کسی می دونه قیمت Canon IXUS 90 IS رو در حال حاضر چنده؟

چون تو سایت ها جستجو کردم، قیمت ها قدیمی بوند

و برای خرید دوربین به کدام بازار در تهران مراجعه کنیم بهتر و ارزان تر تمام می شود؟

yasermoh
17-01-2009, 11:14
تو مقایسه ای که Dpreview کرده بین سوپرزوم ها پاناسونیک و کنون در مجموع بهترین بودن

dj_shalam
17-01-2009, 16:00
ای ول سایت خوبیه:46::46::46:
اما e-3 رو تحلیل نکرده:40::40:

Excel-VB
17-01-2009, 21:14
سلام دوستان
در آماری که در بالا می بینید Userهای کنون از مرز 170 نفر گذشت یعنی 50 درصد ...
به نظر شما آیا می توان این را بسط و تعمیم داد؟؟؟ به این معنی که واقعا کنون 50 درصد بازار را در دست دارد؟؟ به نظر من اگر نیکون درست و حسابی تبلیغ کند می تواند با کنون برابری کند ...
تعجب می کنم که چرا نیکون تبلیغ آنچنانی نمی دهد!
با احترام
کاویان

hootan0411
18-01-2009, 16:57
سلام دوستان اين هفته ميخوام يه دوربين فيلمبرداري بگيرم اگه ممكنه راهنماييم كنيد كه كدوم مارك با كيفيت تره؟و آيا دوربنهايي كه فيلم رو رويه mini dvd ظبط مي كنند بهتره يا دوربينهايي كه رو نوار ويدوئي ظبط مي كنند؟

esesdijital
19-01-2009, 11:16
سلام
ديشب بالاخره دوربين sx110 رو خريدم از مجتمع كامپيوتر تك مشهد به قيمت 250 هزار تومان با بيمه آهونگار كه مموري 8 گيگ و كيف و ...شد 300 هزار تومان البته فروشنده يك پايه دوربين كوچك و چاپ 50 عكس 10*15 رو اشانتيون داد به نظرتون چطوره؟

habibi1374
19-01-2009, 15:18
سلام
ميخواستم يه دوربين حدود 300 بگيرم ازمطالب قبلي شما دوستان استفاده كردم و چند مدل را انتخاب كردم مي خواستم اگه مي شه راهنمايي كنيد كه نهايتا كدوم رو بگيرم:
IXUS 960 IS يا870 يا 90
Sx110
نيكون p80

parasto2
19-01-2009, 16:41
سلام
ميخواستم يه دوربين حدود 300 بگيرم ازمطالب قبلي شما دوستان استفاده كردم و چند مدل را انتخاب كردم مي خواستم اگه مي شه راهنمايي كنيد كه نهايتا كدوم رو بگيرم:
IXUS 960 IS يا870 يا 90
Sx110
نيكون p80
p80,h10 گزينه هاي خوبي هستند هردو جز slr like هستند وsuper zoom هستند

iraniran2
19-01-2009, 21:37
حدودا 10 صفحه آخر تاپيك رو خوندم.
اما من براي دوستم يه دوربين ميخوام حدود 140-150 تومن بيشتر نميخواد هزينه كنه. براي عكس خانوادگي هم بيشتر لازم داره. لطفا يه دوربين معرفي كنيد (قيمتش رو هم بگيد.)
با تشكر.

blues-kambiz
20-01-2009, 01:52
از راهنمایی های دوست عزیز exel تشکر میکنم

p80 گرفتم . بسیار خوش دست و دوست داشتنی است( البته فعلا قصد ازدواج ندارم !!)

آنچه در خصوص معایب آن شنیده بودم بیشتر مربوط به نوع مود و تنظیمات دوربین هنگام عکسبرداری است . اگر حوصله کنید و آپشن های دستی را چک و استفاده نمایید مطمئنم با من هم عقیده میشوید . هرچند که روی اتومات هم واقعا عکسهای خوبی میگیرد( بخصوص outdoor )
و عکسها با کیفیت 300 dpi ثبت میشوند نمی دانم دوربین های مشابه چند dpi دارند.
به هر حال در هر دوربینی البته ضعف هایی مشاهده میشود مثلا برخلاف دوستانی که h50 را بهتر میدانند باید عرض کنم کافی است عکسی را در نور داخلی بگیرید به کامپیوتر منتقل کنید و روی آن زوم کنید تا هاله های قرمز h50 را روی بضی لبه ها مشاهده نمایید. هرچند که h50 هم مزایای خود را دارد و دوربین قابل احترامی است.
اگر مقایسه ها بر مبنای این باشد که دوربین ها را روشن کنیم و روی اتومات عکس بگیریم و مقایسه کنیم معایبی در آن خواهید یافت . p80 (به نظر من البته) واقعا شبیه slr است و کمی حوصله میخواهد تا آن عکسی را که با وسواس بررسی اش خواهید کرد را بگیرید. فراموش نکنیم ما که عادت به عکسهای دوربینهای نگاتیو 35 با قطع چاپی معمولی 10 در 15 داشته ایم که امکان زوم یا دقت روی آن نداشته ایم اکنون توقع داریم توی کامپیوتر روی یک عکس زوم کنیم و هیچ نویز و خطایی نبینیم
ضمنا از جمهوری خریدم 305.000 تومن با گارنتی ایده ال

parasto2
20-01-2009, 10:21

آنچه در خصوص معایب آن شنیده بودم بیشتر مربوط به نوع مود و تنظیمات دوربین هنگام عکسبرداری است . اگر حوصله کنید و آپشن های دستی را چک و استفاده نمایید مطمئنم با من هم عقیده میشوید . هرچند که روی اتومات هم واقعا عکسهای خوبی میگیرد( بخصوص outdoor )
به هر حال در هر دوربینی البته ضعف هایی مشاهده میشود مثلا برخلاف دوستانی که h50 را بهتر میدانند باید عرض کنم کافی است عکسی را در نور داخلی بگیرید به کامپیوتر منتقل کنید و روی آن زوم کنید تا هاله های قرمز h50 را روی بضی لبه ها مشاهده نمایید. هرچند که h50 هم مزایای خود را دارد و دوربین قابل احترامی است.
اگر مقایسه ها بر مبنای این باشد که دوربین ها را روشن کنیم و روی اتومات عکس بگیریم و مقایسه کنیم معایبی در آن خواهید یافت . p80 (به نظر من البته) واقعا شبیه slr است و کمی حوصله میخواهد تا آن عکسی را که با وسواس بررسی اش خواهید کرد را بگیرید. فراموش نکنیم ما که عادت به عکسهای دوربینهای نگاتیو 35 با قطع چاپی معمولی 10 در 15 داشته ایم که امکان زوم یا دقت روی آن نداشته ایم اکنون توقع داریم توی کامپیوتر روی یک عکس زوم کنیم و هیچ نویز و خطایی نبینیم
بهتره به سايت dpreview سري بزني ومقايسه بين 7 عدددوربين super zoom راببينيد p80 جزء دوربينهاي متوسط اين گروه است
ياحق

habibi1374
20-01-2009, 12:37
سلام
ديشب بالاخره دوربين sx110 رو خريدم از مجتمع كامپيوتر تك مشهد به قيمت 250 هزار تومان با بيمه آهونگار كه مموري 8 گيگ و كيف و ...شد 300 هزار تومان البته فروشنده يك پايه دوربين كوچك و چاپ 50 عكس 10*15 رو اشانتيون داد به نظرتون چطوره؟

مبارک باشه
ببخشید میشه بگی ساخت کجاست آیا چینی من میخوام بین p80 و sx110 و ixus 960 رو بخرم که بیشتر دوتای اول مد نظرم بودند ولی فروشنده گفت که sx110 چینی و مدل ixus 960 که پاکت آن سبز است ژاپنی در مورد p80 نمیدونم اگه میشه راهنمایی کنید و بگید وسایل پک خودش چی روش هست ؟

habibi1374
20-01-2009, 12:47

مبارک باشه :31:
اگه میشه بگید چه وسایلی همراه اون است و ساخت کجاست؟
بنظر شما بین sx110 که چینی و ixsu 960 که ژاپنی و p80 که شما خریدین کدومو بخرم لطفا کمک کنید.
همچنین قیمت باطریش چقدره و چه جوری ؟ وفیلم برداری اون حد اقل به کیفیت vcd است ؟
اگه میشه میخام شنبه بیام تهران آدرس یا تلفن جایی که گرفتی رو اگه میشه یجوری بم برسون
همچنین دوستان اگه جایی روکه میشناسن مناسب حساب می کنه معرفی کنند
با احترام

Excel-VB
20-01-2009, 13:07
سلام دوستان اين هفته ميخوام يه دوربين فيلمبرداري بگيرم اگه ممكنه راهنماييم كنيد كه كدوم مارك با كيفيت تره؟و آيا دوربنهايي كه فيلم رو رويه mini dvd ظبط مي كنند بهتره يا دوربينهايي كه رو نوار ويدوئي ظبط مي كنند؟

سلام دوست من
شما اگر فيلم رو روي نوارهاي مغناطيسي ذخيره كنيد (حال هر كدام كه مي خواهد باشد چه مدل هاي قديمي مانند فيلم هاي پاناسونيك كه نوار تبديل مي خواهند چه مدل هاي جديد Mini Dv نوار خور) به هر حال يك روزي بايد آنها را به ديجيتال تبديل كنيد و براي اين كار افت كيفيت خواهيد داشت!! البته باز هم به كارت كپچر شما مربوط مي شود ولي در هر صورت مقدار بسيار بسيار كمي افت كيفيت خواهيد داشت كه شايد براي 99 درصد مهم نباشد (غير از كساني كه فيلم هاي عروسي و مجلس را براي مشتري تبديل مي كنند) بنابراين اگر از اين دسته دوربين ها مي خريد كه هزينه كمتري هم دارند پيشنهاد مي كنم مدل هايي را انتخاب كنيد كه Mini Dv نوار خور هستند (ترجيحا سوني با گارانتي ايران) و اگر چنانچه مقداري بيشتر هزينه كنيد دوربيني مي خريد كه ميني دي وي دي Mini Dvd مي خورند و درجا فيلم شما را روي mini Dvd بصورت ديجيتال با كيفيت بسيار عالي ذخيره مي كنند و اين چند وقت اخير نيز دوربين هاي فيلم برداري HD آمده اند كه خودشان درونشان Hard وجود دارد و فيلم را بصورت ديجيتال درون هارد خود ذخيره مي كنند كيفيت اين نوع دوربين يعني HD تفاوت زيادي با دوربين هاي Mini Dvd خور ندارند! بنابراين در انتخاب هر كدام كه خواستيد وسواس به خرج ندهيد ....

سلام

سلام دوست من مباركه
رم 8 گيگ شما دقيقا چه مدلي است؟ چه سرعت خواندن و نوشتني دارد؟ و چند خريديد؟؟؟

سلام
IXUS 960 IS يا870 يا 90
Sx110
نيكون p80

سلام دوست من
P80 و SX110 خوب هستند ولي P80 حرفه تر است و من شخصا اين مدل را پيشنهاد مي كنم (برد فلاش بسيار قوي دارد)

سلام دوست من
مباركه
ممكنه يك عكس Indoor (روي همين مد) در شب با نور كم درون اتاق بگيريد و ارسال كنيد ...
ممنون مي شوم ...
اگر نمي توانيد به سايت ارسال كنيد لطفا به ايميل من ارسال كنيد kavian@mail.com
متشكرم
با احترام
كاويان

iraniran2
20-01-2009, 15:41
كسي نيست جواب من رو بده
من براي دوستم يه دوربين ميخوام حدود 140-150 تومن بيشتر نميخواد هزينه كنه. براي عكس خانوادگي هم بيشتر لازم داره. لطفا يه دوربين معرفي كنيد (قيمتش رو هم بگيد.)
با تشكر.

esesdijital
21-01-2009, 09:38
مبارک باشه
ببخشید میشه بگی ساخت کجاست آیا چینی من میخوام بین p80 و sx110 و ixus 960 رو بخرم که بیشتر دوتای اول مد نظرم بودند ولی فروشنده گفت که sx110 چینی و مدل ixus 960 که پاکت آن سبز است ژاپنی در مورد p80 نمیدونم اگه میشه راهنمایی کنید و بگید وسایل پک خودش چی روش هست ؟
مال من ساخت چينه ولي تحت ليسانس ژاپنه وسايل خودش هم مموري 32- بند دوربين -سي دي و دفتر چه راهنما-

Excel-VB
21-01-2009, 09:42
بهتره به سايت dpreview سري بزني ومقايسه بين 7 عدددوربين super zoom راببينيد p80 جزء دوربينهاي متوسط اين گروه است
ياحق

سلام دوست من
سايت dpreview اين اواخر اشتباه زياد داشته و كلا اين اواخر منبع خوبي براي اطلاع رساني نيست! دوربين SX10 مدت هاست وارد بازار شده اما هنوز متاسفانه در اين سايت قرار داده نشده!‌ كلا سايت آپ ديتي نيست! دوربين هاي ديگر جديد هم متاسفانه در سايت قرار داده نشده!
دوربين P80 يكي از بهترين سوپر زوم ها در رده قيمت خودش مي باشد و در اين هيچ شكي نيست و همه اين را تائيد مي كنند ... ثبت جزئيات بالا، وضوح، كنتراست مناسب، فلاش قوي، مصرف كم، ابعاد نسبتا كوچك تر نسبت به ساير دوربين هاي SLR LIKE و ... همه از محاسن اين دوربين مي باشد ...
اتفاقا بد نيست اين دوربين را با SX10 مقايسه كنيم ...
از دوست عزيز خواهش مي كنم نمونه عكسشان را در حالت indoor در سايت قرار دهند

كسي نيست جواب من رو بده
من براي دوستم يه دوربين ميخوام حدود 140-150 تومن بيشتر نميخواد هزينه كنه. براي عكس خانوادگي هم بيشتر لازم داره. لطفا يه دوربين معرفي كنيد (قيمتش رو هم بگيد.)
با تشكر.

سلام دوست من
Canon A470 قيمت حدود 115 هزار تومان 7 مگا پيكسل در رنگ هاي متنوع
با احترام
كاويان

esesdijital
21-01-2009, 10:12
سلام دوست من مباركه
رم 8 گيگ شما دقيقا چه مدلي است؟ چه سرعت خواندن و نوشتني دارد؟ و چند خريديد؟؟؟

سلام الان كه در خدمتتونم دوربين پيشم نيست تا بدونم مموري چه مدلي ولي فروشنده گفت اصليه.
در ضمن ميخواستم در مورد تنضيمات مختلف عكسبرداري مخصوصا از نماي نزديك كه از گل و گياه و حشره .و غيره ... منو راهنمائي كنين چيكار بايد بكنم.

habibi1374
21-01-2009, 12:11
مال من ساخت چينه ولي تحت ليسانس ژاپنه وسايل خودش هم مموري 32- بند دوربين -سي دي و دفتر چه راهنما-

با سلام و تشکر از راهنمایی شما و کاویان
کلا چینی هستند یا هم چینی در بازار هست و هم ژاپنی ؟
میشه بگید فیلمش چه کیفیتی داره حداقل مثل کیفیت vcd است؟ چون من خودم که کپچر میکن وقتی می خوام کیفیت پائین بزنم روی گزینهvcd میگذارم وحدودا 1300 میشود آیا این حد اقل کیفیت را دارد ؟
اصلا باش فیلم گرفتی و روی کامپیوتر یا تلوزیون نگاه کردی ؟ اگه شد نتیجه اش را بمن بگو
با احترام

Senator_F
21-01-2009, 20:17
كسي نيست جواب من رو بده
با تشكر.

سلام دوست من
Canon A470 قيمت حدود 115 هزار تومان 7 مگا پيكسل در رنگ هاي متنوع
با احترام
كاويان

دوست عزیز بنده دوربین سونی w120 رو پیشنهاد می کنم.
در مقام مقایسه با دوربین پیشنهادی جناب کاویان،این دوربین سبک تر و دارای زوم اپتیکال بیشتر(4x در مقابل 3x) دارد.
و همچنین فلاش قوی تر و همچنین باطری لیتیومی که کمک کرده این دوربین سبک تر بشه.در بسته بندی کنون شارژر وجود ندارد (هیچوقت) و شما باید هزینه 30000 تومنی باطری و شارژر رو مد نظر قرار بدین.
دوربین سونی ساخت ژاپن هستش و محدوده دیافراگم اون هم خیلی بیشتر از کنون هست و این به این معنی است که دست عکاس در شرایط مختلف نوری بازتر هست.
محدوده شاتر این دوربین برای عکاسی در شرایط خیلی پر نور مثل کنار ساحل عالی است.حداکثر سرعت 1/6000 در مقابل 1/2000 کنون.
در زیر صفحه مقایسه کامل مشخصات این دو دوربین رو براتون میذارم برای مطالعه کامل تر.

iraniran2
22-01-2009, 00:01
با تشكر از پاسخهاي شما دوستان.
حدود 40- 50 تومن ديگه به بودجم اضافه شد. يعني حدود 200 تومن،‌حالا چي پيشنهاد ميديد.
فرق ژاپني و چيني اگه خيلي زياده از همين مدل هاي ژاپني بگيد.
اين حالت ماكرو هم اگه به درد من ميخوره لطفا داراي حالت ماكرو هم باشه.
وايد انجل هم اگه خوبه و به بودجه ما ميخوره، اين ويژگي رو هم داشته باشه بد نيست؟
با تشكر.

esesdijital
22-01-2009, 09:19
با سلام و تشکر از راهنمایی شما و کاویان
کلا چینی هستند یا هم چینی در بازار هست و هم ژاپنی ؟
میشه بگید فیلمش چه کیفیتی داره حداقل مثل کیفیت vcd است؟ چون من خودم که کپچر میکن وقتی می خوام کیفیت پائین بزنم روی گزینهvcd میگذارم وحدودا 1300 میشود آیا این حد اقل کیفیت را دارد ؟
اصلا باش فیلم گرفتی و روی کامپیوتر یا تلوزیون نگاه کردی ؟ اگه شد نتیجه اش را بمن بگو
با احترام
در مورد سوال اولتون فروشنده ميگفت توي ايران فقط چينيش هست
كيفيت فيلمبرداريشم كه از هندي كم فول سوني كه دارم بهتره ولي يه عيبي داره اونم اينه كه در حين فيلمبرداري نميشه زوم كرد ولي تصويرش از هنديكم بهتره نتيجه كيفيت در كامپيوتر و تلوزيون usb دار خيلي عاليه ولي بارابط معمولي يك كم كيفيت مياد پائين.

mohamad_reza72
22-01-2009, 19:19
من-میخوم-دوربین-sx100-دسته دو بخرم (مطمئنه مال پسر خالمه ) حدود یه یال خریدش قیمت چقدر خوبه؟؟؟؟
مشکلات و معایب و مزیت شو میشه لطف کنید؟؟؟؟

mohamad_reza72
22-01-2009, 19:20
من-میخوم-دوربین-sx100-دسته دو بخرم (مطمئنه مال پسر خالمه ) حدود یه یال خریدش قیمت چقدر خوبه؟؟؟؟

Senator_F
22-01-2009, 20:18

دوربین خیلی خوبیه زوم بالا و کیفیت عکسبرداری خوب داره.البته چند وقتیه جایگزین شده با sx110 .
کلا در ردیف آماتوری قرار داره ولی در طبقه بندی دوربینای آماتور در رده های بالا قرار داره.
زوم ده برابر و هشت مگاپیکسل قدرت سنسور هست.
دوست عزیز بنا به اینکه جایگزین شده با مدل جدید و مدل جدید هم 250 تومن قیمت داره،بنده پیشنهاد نمی کنم با قیمت 150-140 تومن بالاتر بخرین.
الان اگه اون دوربینو بخواین بیرون بفروشین نهایت 100 تومن بر میدارن ازتون.

panther99
22-01-2009, 20:50
دوستان دوربينهاي آماتور نيكون چه جور دوربينهايي هستن . محدوده قيمتشون هم از 120 تومن براي يه مدل 7.1 مگاپيكسلي هست به بالا .
در مقايسه با دوربينهاي اماتور فوجي چطور؟؟؟؟؟
چند تا دوربين آماتور فوجي با مشخصات و قيمت ميگيد . ممنون

iraniran2
22-01-2009, 22:05
معذرت ميخوام كه كمي عجول هستم، ميشه پاسخ من رو هم بديد.
حدود 40- 50 تومن ديگه به بودجم اضافه شد. يعني حدود 200 تومن،‌حالا چي پيشنهاد ميديد.
لطفا چندتايي پيشنهاد بديد كه دستم تو انتخاب باز باشه. و از نظر خودتون هم به ترتيب بگيد كدوم بهتره.
با تشكر.

Senator_F
23-01-2009, 00:45
معذرت ميخوام كه كمي عجول هستم، ميشه پاسخ من رو هم بديد.
لطفا چندتايي پيشنهاد بديد كه دستم تو انتخاب باز باشه. و از نظر خودتون هم به ترتيب بگيد كدوم بهتره.
با تشكر.

دوست عزیز اگر بتونید 80-70 تومن دیگه هم روش بذارید،از رده دوربینای اماتور به طرف دوربینای نیمه حرفه ای می بریمتون که مطمئنا راضی خواهید بود.
این یک پیشنهاده و پس از این که نظرتون مشخص شد انشا الله بحث می کنیم.
محدوده قیمت 200 با 150 فرق در کیفیت عکسبرداری برایتون پدید نخواهد آورد و فقط می تونین مگاپیکسل رو ببرین بالا.مثلا به جای w120 میتونین مثلا w130 یا w150 پیشنهاد خواهد بود و همچنین در کنون.
ولی در محدوده قیمت 300-280 تومن دو دوربین H10 سونی و sx110 کنون در انظار هستند.
ما در خدمتیم.

blues-kambiz
23-01-2009, 02:06
دوستان عزیز سلام

بنا به درخواست جناب کاویان عکسهایی که با p80 در اتاق و با نور کم گرفته ام تقدیم میکنم با این توضیح که آپلود عکس در این سایت را بلد نیستم !! و هر چی سعی کردم همینجا عکس بزارم نشد. ( لطفا بگین چه جوری میشه . . !؟ )

اما در این آدرس (webshot) لطفا ملاحظه فرمایید . از نام عکسها توضیح مختصری دریافت خواهید کرد اما چنانچه توضیحات بیشتری (در خصوص عکسهایی که با تنظیمات دستی گرفته ام) علاوه بر اطلاعات خود عکس که با ذخیره روی pc شما و properties گرفتن مشخص میشود ( نظیر iso- دیافراگم- سرعت و . . ) در خدمتم .
(آموزش عکس گذاری در کامنت فراموش نشود لطفا)
(در مورد عکسها نظر بدید)

----: فاصله دوربین و سوژه در تمامی عکسها ثابت است

URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

blues-kambiz
23-01-2009, 02:47
مبارک باشه :31:
اگه میشه بگید چه وسایلی همراه اون است و ساخت کجاست؟
بنظر شما بین sx110 که چینی و ixsu 960 که ژاپنی و p80 که شما خریدین کدومو بخرم لطفا کمک کنید.
همچنین قیمت باطریش چقدره و چه جوری ؟ وفیلم برداری اون حد اقل به کیفیت vcd است ؟
اگه میشه میخام شنبه بیام تهران آدرس یا تلفن جایی که گرفتی رو اگه میشه یجوری بم برسون
همچنین دوستان اگه جایی روکه میشناسن مناسب حساب می کنه معرفی کنند
با احترام

دوست عزیزم

ساخت مالزی است

وسایل داخل جعبه : دوربین - دفترچه های راهنما - درب لنز - بند درب لنز - باطری - شارژر باطری - cd نرم افزار - کابل av - کابل usb
-بند دوربین-کارت گارانتی
-کیفیت فیلم 640 در 480 و 30 فریم در ثانیه - کیفیت در نور خیلی خوب است در تاریکی و نور کم نویز دارد

شخصا دوست ندارم دوربینی را به شما توصیه کنم - از خریدی که کرده ام البته بسیار بسیار راضی ام - اما تجربه من در خرید اینگونه ابزار و وسایل این است که عجله نکنید و با تحقیق بسیار خرید کنید ! نفس این کار لذتبخش است__ جستجو و شناخت --مهم این است - تا پس از خرید به دلیل تلاشی که در شناختن کرده اید آنچه بدست می آورید بهترین باشد . اما از sx110 کاملتر (zoom 18 (و البته بزرگتر است و در جیب( حداقل در جیب امثال ما ! ) جا نمیشود اما sx110 در جیب جا میشود حتی جیب من و شما !! بستگی به سلیقه شما دارد . اگر دوباره هم میخواستم خرید کنم انتخابم p80 است . از سایت های خارجی غافل نشوید دوستانمان سایتهای خوبی را که نمونه های تصویری هم دارند بسیار معرفی کرده اند.( با امکان مقایسه) اگر تصمیم گرفتید به خرید p80 بفرمایید تا آدرس را جهت جلوگیری از تبلیغ برایتان pm کنم اتفاقا sx110 و دوربین های دیگر هم داشت و بچه های باحال و خوبی هم بودند.
دوربین دیگری که گفته اید نمی شناسم . ارادتمند : کامبیز

مش قاسم
23-01-2009, 03:07
دوستان عزیز سلام

بنا به درخواست جناب کاویان عکسهایی که با p80 در اتاق و با نور کم گرفته ام تقدیم میکنم با این توضیح که آپلود عکس در این سایت را بلد نیستم !! و هر چی سعی کردم همینجا عکس بزارم نشد. ( لطفا بگین چه جوری میشه . . !؟ )

اما در این آدرس (webshot) لطفا ملاحظه فرمایید . از نام عکسها توضیح مختصری دریافت خواهید کرد اما چنانچه توضیحات بیشتری (در خصوص عکسهایی که با تنظیمات دستی گرفته ام) علاوه بر اطلاعات خود عکس که با ذخیره روی pc شما و properties گرفتن مشخص میشود ( نظیر iso- دیافراگم- سرعت و . . ) در خدمتم .
(در مورد عکسها نظر بدید)

این عکسها واقعا با p80 گرفته شده ؟ آفزین به شما و دوربین شما !! و گیتارهای شما !!!!
آیا عمدا رنگها گرم انتخاب شده اند ؟

Excel-VB
23-01-2009, 10:41
دوستان عزیز سلام

(در مورد عکسها نظر بدید)

-=====================-
سلام دوست من
با تشکر از شما ...
جهت ارسال عکس، ابتدا باید وارد سایت Supload.com شده، فایل خود را از روی سیستم آدرس دهی کرده و Upload کنید، پس از پایان کار در بالای صفحه به شما یک آدرس می دهد که باید آنرا کپی کنید و در خلال پستتان آن آدرس را Paste کنید ...
در مورد سایتی که آدرس دادید هنوز فرصت نکردم نگاه کنم در اولین فرصت به اتفاق دوستان بررسی می کنیم .. باز هم از ارسال عکس های P80 متشکریم ... اگر ممکنه با همین روشی که عرض کردم یکبار دیگر عکس ها را همینجا ارسال کنید ...
متشکرم
کاویان

mohamad_reza72
23-01-2009, 11:15
دوربین خیلی خوبیه زوم بالا و کیفیت عکسبرداری خوب داره.البته چند وقتیه جایگزین شده با sx110 .
کلا در ردیف آماتوری قرار داره ولی در طبقه بندی دوربینای آماتور در رده های بالا قرار داره.
زوم ده برابر و هشت مگاپیکسل قدرت سنسور هست.
دوست عزیز بنا به اینکه جایگزین شده با مدل جدید و مدل جدید هم 250 تومن قیمت داره،بنده پیشنهاد نمی کنم با قیمت 150-140 تومن بالاتر بخرین.
الان اگه اون دوربینو بخواین بیرون بفروشین نهایت 100 تومن بر میدارن ازتون.

-------------------------------------مرسی----------------------------------

مش قاسم
23-01-2009, 14:32
من بین p80 که بلوز معرفی کرده و h50 مردد شدم آیا بین رفقا کسی h50 داره تا راهنمایی کنه ؟ یا عکسهایی که خودش گرفته نشون بده

blues-kambiz
23-01-2009, 14:51
جناب کاویان از راهنمایی شما سپاسگذارم

عکسها فشرده شده اند سایز واقعی 2736*3648 و حجم هرکدام بین 3 تا 5 مگابایت

1-اتومات 2- فلاش و اتومات 3- تنظیم دستی iso200
4 و 5 و 6 تست زوم اپتیکال

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

iraniran2
23-01-2009, 16:26
دوست عزیز اگر بتونید 80-70 تومن دیگه هم روش بذارید،از رده دوربینای اماتور به طرف دوربینای نیمه حرفه ای می بریمتون که مطمئنا راضی خواهید بود.
این یک پیشنهاده و پس از این که نظرتون مشخص شد انشا الله بحث می کنیم.

خيلي ممنون از شما.
اما من نهايت بودجم تا 200 تومنه. فقط اينو اضافه كردم تا شايد امكانات بيشتري داشته باشه. پس چند مورد كه مد نظرم هست رو ميگم ديگه ريش و قيچي دست خودتون.
باطري ليتوم داشته باشه.
فيلمبرداري 480*640 با 30 فريم.
اگه اين ماكرو كه ميگيد داشت چه بهتر نداشتم مهم نيست.
اگه وايد انجل هم داشت خوب ميشه نداشت بازم مهم نيست.
دركل ميخوام 200 تومني كه ميدم ديگه نخوام خرج اضافي ديگه‌اي براي لوازم جانبي بكنم. البته به غير از خريد مموري كه انوم بعدا ميگيرم.
با تشكر.

Excel-VB
24-01-2009, 08:13
[quote=blues-kambiz;3418013]جناب کاویان از راهنمایی شما سپاسگذارم

عکسها فشرده شده اند سایز واقعی 2736*3648 و حجم هرکدام بین 3 تا 5 مگابایت

1-اتومات 2- فلاش و اتومات 3- تنظیم دستی iso200
4 و 5 و 6 تست زوم اپتیکال

سلام دوست من
همانطور كه تصور مي شد عكس هاي P80 واقعا خوب هستند ... به نظر من عكس ISO 200 از همه بهتر شده و اين قدرت P80 را اثبات مي كند كه در حالت Indoor با ISO 200 كمترين نويز را دارد ... البته شما وقتي مي خواهيد از سوژه هاي ثابت در اين محيط عكاسي كنيد، نياز نيست كه حتما ISO را بالا ببريد ... شما ISO را روي پايين ترين حالت قرار دهيد و سپس دوربين را در جاي ثابتي قرار دهيد (مثل سه پايه يا روي ميز) سپس در حالتي كه از Self Timer مثلا 2 ثانيه اي استفاده مي كنيد، سرعت شاتر را پايين بياوريد ... مطمئنا عكس شما بهتر از اين هم خواهد شد ... (سرعت شاتر را مثلا روي 2 تا 6 ثانيه قرار دهيد) كلا ISO را وقتي بالا مي بريم كه در كادرمان يك حركت داشته باشيم كه مي تواند انسان، تكان خوردن شاخ و برگ، حركت يك حشره يا حيوان و كلا هر جنبنده ديگري باشد ... اما وقتي سوژه كاملا ساكن است، بهتر است سرعت شاتر را پايين بياوريم و ISO را روي 80 قرار دهيم
مباركتان باشد ...
با احترام
كاويان

habibi1374
24-01-2009, 08:57
دوست عزیزم

ساخت مالزی است

وسایل داخل جعبه : دوربین - دفترچه های راهنما - درب لنز - بند درب لنز - باطری - شارژر باطری - cd نرم افزار - کابل av - کابل usb
-بند دوربین-کارت گارانتی
-کیفیت فیلم 640 در 480 و 30 فریم در ثانیه - کیفیت در نور خیلی خوب است در تاریکی و نور کم نویز دارد

شخصا دوست ندارم دوربینی را به شما توصیه کنم - از خریدی که کرده ام البته بسیار بسیار راضی ام - اما تجربه من در خرید اینگونه ابزار و وسایل این است که عجله نکنید و با تحقیق بسیار خرید کنید ! نفس این کار لذتبخش است__ جستجو و شناخت --مهم این است - تا پس از خرید به دلیل تلاشی که در شناختن کرده اید آنچه بدست می آورید بهترین باشد . اما از sx110 کاملتر (zoom 18 (و البته بزرگتر است و در جیب( حداقل در جیب امثال ما ! ) جا نمیشود اما sx110 در جیب جا میشود حتی جیب من و شما !! بستگی به سلیقه شما دارد . اگر دوباره هم میخواستم خرید کنم انتخابم p80 است . از سایت های خارجی غافل نشوید دوستانمان سایتهای خوبی را که نمونه های تصویری هم دارند بسیار معرفی کرده اند.( با امکان مقایسه) اگر تصمیم گرفتید به خرید p80 بفرمایید تا آدرس را جهت جلوگیری از تبلیغ برایتان pm کنم اتفاقا sx110 و دوربین های دیگر هم داشت و بچه های باحال و خوبی هم بودند.
دوربین دیگری که گفته اید نمی شناسم . ارادتمند : کامبیز

با تشكر از شما
بله با توجه به صحبت هاي شما و آقاي كاويان و ساير دوستان تصميم گرفتم بگيرم اگر زحمتي نيست و شد آدرس و يا تلفن رو به من pm كنيد يا به اين ايمل بفرستيد habibi.a@razip.com

SPQ1
24-01-2009, 12:10
سلام دوستان
ميخوام يه دوربين 200 نهايتاً تا 250 تومن بخرم، هيچي از هم دوربين ها نميدونم (تا حالا تو اين فاز نرفتم!). اگه چند تا مدل پيشنهاد كنيد ممنون ميشم.

Excel-VB
24-01-2009, 12:32
با تشكر از شما
بله با توجه به صحبت هاي شما و آقاي كاويان و ساير دوستان تصميم گرفتم بگيرم اگر زحمتي نيست و شد آدرس و يا تلفن رو به من pm كنيد يا به اين ايمل بفرستيد habibi.a@razip.com

سلام دوست من
شما مي توانيد از بازرگاني نورنگار (آقاي فروغي برج بهار)، مركز دوربين ديجيتال (خانم سالمي) و يا جمهوري پاساژ بزرگمهر خريد كنيد كه البته بنده شخصا مركز دوربين ديجيتال را پيشنهاد مي كنم 1) بدليل قيمت مناسب و 2) بدليل وسعت كار .... نورنگار هم خوب است بخاطر گارانتي معتبر و بيمه خوب سامان كه انصافا اذيت نمي كند و مشتري را راه مي اندازد ... من خودم گارانتي ايده آل و بيمه كارآفرين گرفته ام و تاكنون گذرم به هيچ گارانتي نخورده كه بتوانم دقيقا اظهارنظر كنم ....

از مغازه هاي بر خيابان جمهوري اصلا خريد نكنيد كه جنس استفاده شده با قيمت بسيار بالا به شما مي دهند .. فكر مي كنم اتحاديه فروشندگان دوربين هاي ديجيتال بايد يك فكري به حال اين فروشندگان جمهوري بكند!!

ضمنا قبل از خريد حتما حتما در اينترنت سرچ كنيد و قيمت هاي روز را درآوريد و سپس اقدام به خريد كنيد چون قيمت هاي دوربين اين روزها، روز به روز بالا و پايين مي شوند ...

آدرس سايت ها
سايت مركز دوربين ديجيتال: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سايت نورنگار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سايت ديجي كالا: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سايت آهونگار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حتما حتما قبل از خريد قيمت ها را چك كنيد و بهتر است حتي تلفني از قيمت مطمئن شويد چون برخي سايت ها فراموش مي كنند آپ ديت كنند و قيمت هاي 1 ماه پيش را مي بينيد!!

با احترام
كاويان

habibi1374
25-01-2009, 14:36
آق كاويان و آقا كامبيز با تشكر
يكي از دوستان دقيقه 90 يه چيزي گفت كه در زير نوشتم آيا درسته ؟ آيا چيز مهميه؟ بخصوص در باره باتري:41:
"""كانن اس ایكس 110 انتخاب بمراتب بهتری است. در واقع پی80 دوربینی كند در رایت و فوكوس هست. در انتهای زومش فوكوس آن غیرقابل اعتماده و در نوركم گاه نمیتونه فوكوس كنه، كیفیت عكسش متوسطه و عمر باطری كوتاهی داره. كلا تا این تاریخ نیكون برعكس دوربینهای اس ال آر آن ، در دوربینهای كمپاكت و سوپرزوم حرف چندانی برای گفتن نداشته.
كانن اس ایكس 110 در تمام مواردی بالا عملكرد بمراتب بهتری داره """

s-b
25-01-2009, 23:17
با سلام به دوستان عزیز
بنده میخوام یک دوربین تا 200 تومن بخرم لطفا راهنمایی کنید
حداقل انتظارات
فیلم برداری 240 در 320 30 فیریم در ثانیه
حداقل 5 مگا پیکسل
فلاش
لرزشگیر
گرفتن عکس پی در پی
با تشکر از شما

Excel-VB
26-01-2009, 08:41
آق كاويان و آقا كامبيز با تشكر
يكي از دوستان دقيقه 90 يه چيزي گفت كه در زير نوشتم آيا درسته ؟ آيا چيز مهميه؟ بخصوص در باره باتري:41:
"""كانن اس ایكس 110 انتخاب بمراتب بهتری است. در واقع پی80 دوربینی كند در رایت و فوكوس هست. در انتهای زومش فوكوس آن غیرقابل اعتماده و در نوركم گاه نمیتونه فوكوس كنه، كیفیت عكسش متوسطه و عمر باطری كوتاهی داره. كلا تا این تاریخ نیكون برعكس دوربینهای اس ال آر آن ، در دوربینهای كمپاكت و سوپرزوم حرف چندانی برای گفتن نداشته.
كانن اس ایكس 110 در تمام مواردی بالا عملكرد بمراتب بهتری داره """

سلام دوست من
خير نادرست است ....
1) تمامي دوربين هاي ديجيتال غير SLR همگي در فوكوس كند هستند و اين بخش جدايي ناپذير غير SLR است! اگر مي خواهيد فوكوس بسيار سريع، سرعت روشن شدن بسيار سريع، نويز بسيار كم و ... داشته باشيد بايد حداقل 600 تومان هزينه كنيد و SLR بخريد كه در اين رنج قيمت بنده شخصا سري آلفا سوني را پيشنهاد مي كنم البته بايد اين نكته را نيز اشاره كرد كه در غير SLRها، SLR LIKEها از همه بهتر و سرعت بالاتري دارند بنابراين در اين مساله P80 سرتر از SX110 مي باشد (توجه كنيد كه SX110 كامپكت محسوب مي شود)
2) تحت تاثير تبليغات Canon قرار نگيريد!! تبليغات Canon به مراتب گسترده تر از Nikon مي باشد و همين عاملي است كه شما در مورد Canon جملات قشنگ تر و فريبنده تري بشنويد ... اگر دقت كنيد دست اكثر عكاسان حرفه اي Nikon است (البته SLR) بقول نيكون آنچه عيان است چه حاجت به بيان است ... كافي است امشب اخبار را ببينيد ... اكثر عكاسان حرفه اي دنيا با نيكون كار مي كنند ...
3) در مورد انتهاي زوم در تمام غير SLRها اين مشكل وجود دارد و حتما بايد از سه پايه استفاده كنيد
4) در مورد نور كم هم همينطور! حتي SLRها نيز در نور كم مشكل دقت فوكوس دارند و اين طبيعي است ..
5) كيفيت عكس P80 بسيار بالاست ...
6) در مورد عمر باطري اصلا حرف درستي نيست! همه مي دانند كه باطري هاي يوني و ليتيومي به مراتب قوي تر از قلمي هستند!
7) در مورد زوم هم كه P80 زومش 18 مي باشد و SX110 زومش 10 يا 12 هست ...
8) به عكس هاي دوستمون توجه كنيد كه در شب در محيط Indoor چه عكس هاي قشنگي قرار داده اند (بدون فلاش)

در پايان بايد عرض كنم من با SX100 كه پدر SX110 مي باشد (مدل قبلي) كار كرده ام و اصلا ازش راضي نبودم! كيفيت عكس ها در حالت Indoor و نور فلورسنت و مهتابي بسيار بسيار بد و بي كيفيت بود بطوري كه شما تصور مي كرديد اين عكس يك دوربين 3 مگاپيكسلي است! البته اين را نمي توان به SX110 نسبت داد ... اي كاش يكي از دوستاني كه SX110 دارند چند نمونه زير نور فلورسنت (مهتابي) بدون فلاش، در اينجا قرار دهند تا دقيق تر بتوانيم بحث كنيم ...

با احترام
كاويان

Excel-VB
26-01-2009, 08:44
با سلام به دوستان عزیز
بنده میخوام یک دوربین تا 200 تومن بخرم لطفا راهنمایی کنید
حداقل انتظارات
فیلم برداری 240 در 320 30 فیریم در ثانیه
حداقل 5 مگا پیکسل
فلاش
لرزشگیر
گرفتن عکس پی در پی
با تشکر از شما

اگر مورد آخر را ذكر نمي كرديد به شما A720 و SX110 و سري 1 سال پيش نيكون از CoolPix ها را پيشنهاد مي كردم اما توجه كنيد كه هيچ دوربيني در اين رنج قيمت و حتي 200 تومان بالاتر، نمي توان عكاسي پي در پي با سرعت بيش از 1 فريم بر ثانيه به شما بدهد!!

با احترام
كاويان

s-b
26-01-2009, 13:38
با تشکر از شما جناب کاویان اگه در ثانیه یک عکس هم بگیره خوبه کارمو راه میندازه حالا چه مدلی بگیرم؟
ممنون

s-b
26-01-2009, 13:43
راستی نظرتون در مورد دوربینهایه زیر چیه؟
canon a720 is
Canon IXUS 80 IS
Sony DSC- S700
Nikon L16
Kodak M763
Canon Powershot A1000 IS
Sony W150
کدوم بهتره؟؟

Senator_F
26-01-2009, 15:30
راستی نظرتون در مورد دوربینهایه زیر چیه؟
canon a720 is
Canon IXUS 80 IS
Sony DSC- S700
Nikon L16
Kodak M763
Canon Powershot A1000 IS
Sony W150
کدوم بهتره؟؟

دوست عزیز شرکت نیکون درست است که در رده دوربینای SLR بهترین است.ولی در رده دوریینای آماتوری سایز کوچک تازه کاراست و کیفیت خیلی عالی نیست.دوربین شرکت کداک رو هم در مقابل دو شرکت کنون و سونی کنار می ذاریم،مقایسه رو میان دو شرکت سونی و کنون پیگیری می کنیم.
دو دوربین w170 سونی و A1000 و Isus 90 کنون مورد بررسی خواهند بود:

وزن سه دوربین تقریبا یکسان است،ولی جون a1000 از یاطری قلمی استفاده می کند،وزن آن ممکن است نسبت به باطری انتخابی(NIMH) کمی سنگین تر بشود.

در مورد عکسبرداری پی در پی،سونی بهتر عمل می کند و 1.6 عکس در ثانیه رو براتون به ارمغان میاره.
هر سه 10 مگا پیکسلی هستند.
زوم دوربین های کنون از 35 میلی متر آغاز می شود ولی در سونی از 28 میلی متر و این به این معنی هستش که در حالت نرمال عکس های سونی واید تر هستند.برای عکاسی از جمع و در فضای محدود لازم میشه.
هر سه دوربین لرزشگیر دارند.
برد فلاش دوربین 90 Is به مقدار 4 متر و a1000 نیز 4 متر ولی برد فلاش سونی 8 متر است.کلا فلاش دوربینای سونی نسبت به کنون قویتر است.
سرعت و ابعاد تصویر در فیلمبرداری برای هر سه دوربین 640*480 و 30 فریم است.
در زیر اطلاعات کامل مقایسه ای دو دوربین رو مطالعه بفرمایین.
در کل در رده دوربینای جمع و جور آماتور،سونی از همه عملکرد بهتری دارد.

habibi1374
26-01-2009, 15:57
سلام بر دوستان عزیز
3 مشکل بزرگ دوربین sx10:
1- فلاش اتوماتیک ندارد و کاملا منوالی است و باید با دست فلاش را بالا بیاورید
2- فرمت فیلم ها mOV می باشد و در mEDIA pLAYER صدا ندارد
3- عکس هایی که در حالت عمودی با دوربین گرفته می شود کیفیت پایینی دارد چون حسگر مبتنی بر خطوط افقی طراحی شده

با احترام
کاویان
آقا كاويان و ساير دوستان خسته نباشيد
با توجه به قيمتي كه به من گفتن براي p80 كه حدود 320 بود يكي از دوستان پيشنهاد sx10 رو كه 400 تومان است رو داد اما با توجه به گفته هاي شما يعني 80 تومان گرانتر نمي ارزه ؟و آيا sx1 هم قيمت با اينه و آيا مشكلات اينم داره؟ بخصوص مشكل سوم و آيا p8,sx110 نيز اين مشكل رو دارند.راستي p80 آيا هنگام فيلم برداري مثل sx110 زوم نداره ؟

SPQ1
26-01-2009, 16:27
سلام
آقا بهترين دوربين با بودجه 200 تومن چيه؟اون مدلهايي كه تو پست 1064 اسم برديد 50-240 تومنن.

Excel-VB
26-01-2009, 16:47
آقا كاويان و ساير دوستان خسته نباشيد
با توجه به قيمتي كه به من گفتن براي p80 كه حدود 320 بود يكي از دوستان پيشنهاد sx10 رو كه 400 تومان است رو داد اما با توجه به گفته هاي شما يعني 80 تومان گرانتر نمي ارزه ؟و آيا sx1 هم قيمت با اينه و آيا مشكلات اينم داره؟ بخصوص مشكل سوم و آيا p8,sx110 نيز اين مشكل رو دارند.راستي p80 آيا هنگام فيلم برداري مثل sx110 زوم نداره ؟

سلام دوست من
دوست اختلاف قيمت بين p80 و sx10 آنقدر زياد است كه اصلا ارزش ندارد sx10 را بخريد! من اين دوربين را دارم ... درست است كه يك سري آپشن بيشتر از p80 دارد ولي به نظر توجيه كننده نيست!! من p80 را ترجيح مي دهم ... 3 هفته قبل اختلاف بين اين دو خيلي كمتر بود ولي الان ظاهرا بدليل ناياب شدن و اشتباه شركت كنون در توليد sx1 قيمت sx10 را بالا برده و با توجه به اين مساله كه كيفيت عكس ها آنقدر تفاوتي با هم ندارند من شخصا روي p80 نظر مي دهم ... (از اين بگذريم كه sx10 زوم بسيار قوي و ماكروي بسيار قوي دارد)
sx1 تغيير آنچناني نسبت به sx10 ندارد ... تغيير نوع سنسور، سرعت عكاسي در ثانيه، زمان روشن شدن دوربين، فيلم برداري بسيار عالي اما با تمام اين احوال آنچه مهم است عكاسي و كيفيت عكس است كه در هر دو دوربين يكسان است به همين دليل توليد sx1 توجيه اقتصادي ندارد خصوصا با اين قيمت وحشتناكي كه من شنيده ام!!
در مورد زوم فيلم برداري p80 شخصا اطلاعي ندارم و يكي از دوستان بايد زحمتش را بكشند ... ممنونشان مي شويم
با احترام
كاويان

سلام
آقا بهترين دوربين با بودجه 200 تومن چيه؟اون مدلهايي كه تو پست 1064 اسم برديد 50-240 تومنن.

سلام دوست من چند پست بالاتر راجع به اين مبحث بسيار سخن گفته شده اما در كل
a720 در اين رنج قيمت بسيار عاليست كه با توجه به اين مساله كه ديگر توليد نمي شود بايد بصورت گذري در مغازه ها پيدا كنيد (چيني) ..... يعني در واقع بايد وقت بگذاريد و مغازه ها را بگرديد ....
با احترام
كاويان

Benygh
26-01-2009, 17:30
سلام
به نظر شما یک دوربین خوب تا 500 تومان که بتونه با raw سیو کنه چه مدلی خوبه ؟
کمی هم از تکنولوژی های جدیدی بگید ... ممنون میشم ...

Senator_F
26-01-2009, 19:26
سلام

فکر نکنم چنین دوربینی وجود داشته باشه.حتی دوربین های SLR در این محدوده قیمت raw ندارند.

Benygh
26-01-2009, 22:48
قیمت کمی بالاتر باشه چی ؟ :-؟
میشه کمی در رابطه با تکنولوژی های موجود حرف بزنید ؟

Senator_F
26-01-2009, 23:02
قیمت کمی بالاتر باشه چی ؟ :-؟
میشه کمی در رابطه با تکنولوژی های موجود حرف بزنید ؟

منظورتون از تکنولوژی های موجود کدوم تکنولوژی ها هستش؟
چه تکنولوژی هایی؟

lofa
27-01-2009, 11:41
با سلام خدمت اساتید محترم این فروم
مدتیه که قصد دارم یه دوربین دیجیتال بخرم آنچه که برام اهمیت داره کیفیت عکس قدرت زوم و کیفیت خوب فیلم برداریه
این دوربین فوجی رو خیلی تعریفشو شنیدم
ولی در آخرین ریوی سایت دیپریو عکسهای که گذاشته واقعا در مقایسه با سایر سوپر زومهت افتضاحه در حای که در سایت های دیگه عکسهاش در بدترین حالت از آنها بهتر بود
در سایت دیپریو عکسها دارای یک رنگ آبی زیاد بود انگار در نور آبی عکس گرفته اند
از استید محترم تقاضا دارم در این زمینه بنده را رهنمای کنند

lofa
27-01-2009, 11:43
مدتیه که قصد دارم یه دوربین دیجیتال بخرم آنچه که برام اهمیت داره کیفیت عکس قدرت زوم و کیفیت خوب فیلم برداریه
ولی در آخرین ریوی سایت دیپریو عکسهای که گذاشته واقعا در مقایسه با سایر سوپر زومهت افتضاحه در حای که در سایت های دیگه عکسهاش در بدترین حالت از آنها بهتر بود

lofa
27-01-2009, 11:44
از عزیزانی که این دوربین را دارند تقاضا دارم در صوتی که این دوربین را دارن یا در این زمینه اطلاعاتی دارند بنده را راهنمای کنند

habibi1374
27-01-2009, 12:31
سلام دوست من
دوست اختلاف قيمت بين p80 و sx10 آنقدر زياد است كه اصلا ارزش ندارد sx10 را بخريد! من اين دوربين را دارم ... درست است كه يك سري آپشن بيشتر از p80 دارد ولي به نظر توجيه كننده نيست!! من p80 را ترجيح مي دهم ... 3 هفته قبل اختلاف بين اين دو خيلي كمتر بود ولي الان ظاهرا بدليل ناياب شدن و اشتباه شركت كنون در توليد sx1 قيمت sx10 را بالا برده و با توجه به اين مساله كه كيفيت عكس ها آنقدر تفاوتي با هم ندارند من شخصا روي p80 نظر مي دهم ... (از اين بگذريم كه sx10 زوم بسيار قوي و ماكروي بسيار قوي دارد)
sx1 تغيير آنچناني نسبت به sx10 ندارد ... تغيير نوع سنسور، سرعت عكاسي در ثانيه، زمان روشن شدن دوربين، فيلم برداري بسيار عالي اما با تمام اين احوال آنچه مهم است عكاسي و كيفيت عكس است كه در هر دو دوربين يكسان است به همين دليل توليد sx1 توجيه اقتصادي ندارد خصوصا با اين قيمت وحشتناكي كه من شنيده ام!!
در مورد زوم فيلم برداري p80 شخصا اطلاعي ندارم و يكي از دوستان بايد زحمتش را بكشند ... ممنونشان مي شويم
با احترام
كاويان

باتشكر از شما
با توجه به قيمت فرموديد ارزشش نداره ولي تو اين قيمت دوستان يه مدل سوني h50 كه تقريبا هم قيمت با p80 هست و هر دو نيز خودشون شارژر دارن معرفي كردند كه قبلا شما و سناتور نيز درمورد آن صحبت كردين
حالا ميخواستم بدونم جدا از اختلافاتي مثل حافظه كم h50 و داشتن ريموت و lcd قابل چرخش در كل از نظر خصوصيتهاي اصلي مثل دوام و وايد بودن و كيفيت تصوير باطري و...و چيزهاي ديگه كه خود شما استادهستيد درحدود اين قيمت كدام رو بهتر مي دونيد p80 يا h50

lofa
27-01-2009, 14:34
با عرض سلام خدمت اساتید محترم می خواستم نظرتون رو در باره دوربین فوجی s2000hd بدونم
با سپاس

lofa
28-01-2009, 08:14
اين فروم رو خيلي پويا فرض مي كردم
كسي نيست در اين زمينه به بنده كمكي بكند

lofa
28-01-2009, 08:18
از اقای کاویان و Senator_F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و ساير دوستاني كه دستي در اين زمينه دارم ممنون مي شم جواب بنده را بدهند

Excel-VB
28-01-2009, 08:23
سلام

با سلام
دوست عزيز مدل هاي G9 و G10 كنون قابليت RAW دارند و قيمتشان حدود 500 مي باشد اما كلا دوربين هاي جالبي نيستند و پيشنهاد نمي شوند (يعني با توجه به ظاهر كامپكت بودنشان به اين قيمت نمي ارزند) شما با اين مبلغ مي توانيد دوربين S5 چيني بخريد (البته اگر پيدا كنيد) كه با هك ---- كردن دوربين (كه آموزش آن بعدا ارسال مي شود) مي توانيد از RAW استفاده كنيد ...
ولي در كل قيد RAW را بزنيد ... به دردسرش نمي ارزد ....
شما بايد يك فتوشاپ كار حرفه اي باشيد تا بتوانيد با RAW كار كنيد كه همين هم زمان بسيار زيادي از شما مي گيرد ....
با احترام
كاويان

Excel-VB
28-01-2009, 08:27
باتشكر از شما
با توجه به قيمت فرموديد ارزشش نداره ولي تو اين قيمت دوستان يه مدل سوني h50 كه تقريبا هم قيمت با p80 هست و هر دو نيز خودشون شارژر دارن معرفي كردند كه قبلا شما و سناتور نيز درمورد آن صحبت كردين
حالا ميخواستم بدونم جدا از اختلافاتي مثل حافظه كم h50 و داشتن ريموت و lcd قابل چرخش در كل از نظر خصوصيتهاي اصلي مثل دوام و وايد بودن و كيفيت تصوير باطري و...و چيزهاي ديگه كه خود شما استادهستيد درحدود اين قيمت كدام رو بهتر مي دونيد p80 يا h50

با سلام
دوست من قيمت H50 حداقل 70 هزار تومان بالاتر از P80 است ...
همانطور كه خودتان نيز فرموديد LCD قابل چرخش و ريموت از جمله مزاياي بسيار عالي H50 هستند كه براي افرادي كه از سه پايه استفاده نمي كنند بسيار مناسب و عالي است ...
به نظر من اگر توانايي خريد H50 را داريد معطل نكنيد ....
ضمنا حتما گارانتي بازرگاني ايران را خريد نمائيد ....
(نمونه عكس در حالت Indoor فراموش نشود ...)

با احترام
كاويان

parasto2
28-01-2009, 09:06
سلام
g10 ازكانن و fz28 از پاناسونيك هر دو raw دارند
g10>> 485000
fz28>>430000
ياحق

parasto2
28-01-2009, 09:14

شما نياز به يك slr like داريد كه من sx10 ازكانن وfx28 ازپاناسونيك را پيشنهاد مي كنم
sx10>>410000
fz28>>430000
sx10 درمحيطهاي indoor عكسهاش كمي نويز داره ولي رنگها را بهتر از fz28نمايش ميدهد
sx10 فلاش خارجي ميتوان نصب كرد ولي درfz28 اين قابليت را نداريم درعوض fz28 عكاسي raw دارد كه sx10 ندارد دركل من sx10 راپيشنهاد ميكنم به خاطر lcd چرخان مصرف فوق العاده كم باطري زوم 20x رنگهاي زنده وواقعي وفيلم برداري باصداي استريو ودكمه مخصوص فيلم برداري كه اين يكي براي شما كه به فيلم برداري اهميت ميدهيد مهم است
يا حق

habibi1374
28-01-2009, 09:20
التماس دعا
فقط تا امروز عصر وقت دارم:19::41::2:
p80=330 , h50 = 355 يعني فقط 25 تومان از همونجا كه گفته بوديد *** اما درمورد دوامشون كسي چيزي نميدونه ميگن سوني دوامش خوب نيست؟**
p80 يا h50 ساير دوستان نيز جواب دهند ( ميگن دوام سوني كمه ؟ راسته)
از كجا تهران
كدام گارانتي ها بهترند
رم 8گيگ خوبه چه ماركي چه مدلي چه گارانتيي

Senator_F
28-01-2009, 13:33

در حال حاضر سه دوربین canon sx10 is و sony H50 و nikon p80 در سری اولترا زوم ها بهترین ها هستند.در مورد دو دوربین سونی و کنون کلی اینجا بحث شده و درنهایت هیچکدوم به برتری قاطع نرسیدن.
دوربین المپیوس هم که جدیدا مورد توجه قرار گرفته ظاهرا کیفیتش خیلی خوبه ولی نیاز به بررسی بیشتر داره و این بررسی نیاز به زمان،بنا بر این کمی صبر کنین تا نتایج این دوربین هم مشخص بشه.بعد تصمیم گیری کنین.

lofa
28-01-2009, 13:37
از جناب Senator_F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و parasto2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخاطر راهنماي هاتون ممنون
سوال اصلي من در باره فوجي SD 2000 hd است اين دوربين رو چه طور مي بيند ممنون

lofa
28-01-2009, 13:39
اونچه كه در سايتها در موردش گفتن مثل اينكه دوربين خوبي به نظر مياد اما راستش زياد به اون سايتها اطمينان ندارم چون بيشترشون تبليغات براي فروشه
به همين خاطر از شما كمك خواستم كه واقعيت برام روشنتر شه و بتونم بهتر انتخاب كنم

lofa
28-01-2009, 13:41
اين فوجي sd2000hd نسبت به قيمتش امكانات خيلي خوبي داره و سنسورش هم هم اندازه با ساير سوپر زومها است ولي يكي دو دونه از عكساش كه تو ريوي سوپر زومهاي سايا ديپريو بود خيلي جالب نبو

habibi1374
28-01-2009, 13:42
در حال حاضر سه دوربین canon sx10 is و sony h50 و olympus p80 در سری اولترا زوم ها بهترین ها هستند.در مورد دو دوربین سونی و کنون کلی اینجا بحث شده و درنهایت هیچکدوم به برتری قاطع نرسیدن.
دوربین المپیوس هم که جدیدا مورد توجه قرار گرفته ظاهرا کیفیتش خیلی خوبه ولی نیاز به بررسی بیشتر داره و این بررسی نیاز به زمان،بنا بر این کمی صبر کنین تا نتایج این دوربین هم مشخص بشه.بعد تصمیم گیری کنین.

استاد سناتور اگه ميشه تا آنلايني جواب ماروبده:19: شايد اين آخرين فرصت من باشه
تا چند ساعت ديگه بشتر دوستم تهران نيت:2:

lofa
28-01-2009, 15:35
تا اونجاي كه تو سايتهاي ريو اومده كيفيت فيلم برداري المپيوس چندان جالب نبود و هم چنين در حين فيلم برداري هم نمي توني زوم كوني

lofa
28-01-2009, 15:38
نمي دونم تا چه حد مي شه به سايت image resourc اعتماد كرد كسي مي دونه

lofa
28-01-2009, 15:42
كسي مي دوني فوجي SD 2000 hd ساخت كجاست تو سايت ديجي كالا نوشته ويتنام مي شه ژاپني شم پيدا كرد اصلا اينكه ساخت كجا باشه مهمه و تاثير مي ذاره

danger9597
28-01-2009, 21:54
سلام به همه دوستان
من میخواستم با 300- 350 یه دوربین خوب بخرم
از اول که هدفم سایبر شات های سونی بود w150 , w200 ,T200 میخواستم یکی از این هارو بگیرم یا حتی T500
البته W300 T20 رو هم دوست داشتم
و سایبر شات های سونی واقعا دلمو برد اخه خیلی جمع و جوره و دیزاین خیلی نازی هم داره
بعد بعضی گفتن کانن بهتره و توی مدل های کانن A2000 , sx110 ,ixus 970 , ixus90 این ها رو پسندیدم
تا به این تاپیک رسیدم و با p80 و H50 آشنا شدم
حالا من خودم کیفیت واسم خیلی مهم هست دوست دارم عکسی که میگیرم کیفیتی خوب داشته باشه :8:
دوربین الانم benQ DC C500 هست که اصلا راضی نیستم تو مهمونی ها توی یه اتاق کاملا روشن وقتی عکس میگیرم افراد رو کاملا روشن میکنه ( البته خیلی خیلی نورانی میشن ) و بک گراند کاملا سیاه
یا توی روز تصاویر رو به شدت تیره تر میکنه
از چیزهای ریز (مثلا حشرات ) هم که عمرا نمیتونه عکس بگیره
خوب حالا شما که نیاز های من رو متوجه شدین به من چی پیشنهاد میدین؟
چون دوربین قبلیم افتضاح بود الان واقعا دارم وسواس به خرج میدم.
دوست دارام بالا ترین کیفیت رو از منظره، پرتره و از چیزهای ریز داشته باشم.
ممنون میشم یه نقد اساسی روی دوربین های بالا داشته باشین و یه راهنمایی اساسی به من بدین.
و خیال منو راحت کنید:41: که چی بگیرم:41::41::41:
اگه سرتون رو درد آوردم ببخشید:11:

Senator_F
28-01-2009, 23:16
سلام به همه دوستان
از اول که هدفم سایبر شات های سونی بود w150 , w200 ,t200 میخواستم یکی از این هارو بگیرم یا حتی t500
البته w300 t20 رو هم دوست داشتم
و سایبر شات های سونی واقعا دلمو برد اخه خیلی جمع و جوره و دیزاین خیلی نازی هم داره
بعد بعضی گفتن کانن بهتره و توی مدل های کانن a2000 , sx110 ,ixus 970 , ixus90 این ها رو پسندیدم
تا به این تاپیک رسیدم و با p80 و h50 آشنا شدم
حالا من خودم کیفیت واسم خیلی مهم هست دوست دارم عکسی که میگیرم کیفیتی خوب داشته باشه :8:
دوربین الانم benq dc c500 هست که اصلا راضی نیستم تو مهمونی ها توی یه اتاق کاملا روشن وقتی عکس میگیرم افراد رو کاملا روشن میکنه ( البته خیلی خیلی نورانی میشن ) و بک گراند کاملا سیاه
یا توی روز تصاویر رو به شدت تیره تر میکنه
از چیزهای ریز (مثلا حشرات ) هم که عمرا نمیتونه عکس بگیره
خوب حالا شما که نیاز های من رو متوجه شدین به من چی پیشنهاد میدین؟
چون دوربین قبلیم افتضاح بود الان واقعا دارم وسواس به خرج میدم.
دوست دارام بالا ترین کیفیت رو از منظره، پرتره و از چیزهای ریز داشته باشم.
ممنون میشم یه نقد اساسی روی دوربین های بالا داشته باشین و یه راهنمایی اساسی به من بدین.
و خیال منو راحت کنید:41: که چی بگیرم:41::41::41:

دوربینای آماتوری قطعا شما رو نا امید خواهند کرد.
اگر به زوم زیاد و فیلمبرداری نیازی ندارین،دوربینای slr بهترین انتخاب هستند.

lofa
28-01-2009, 23:19
جناب سناتور مي شه نظرتون رو در باره فوجي 2000 hd بفرمائيد

danger9597
28-01-2009, 23:38
نه من به فیلم برداری و زوم بالا نیاز ندارم ولی اونقدر هم نمیخوام هزینه کنم
حالا کدومو بگیرم؟ سونی h50
نیکون p80
مدل کانن هم تو این رنج هست؟ که نیمه حرفه ای باشه؟

Senator_F
29-01-2009, 00:09
نیکون p80

بنده نیمه حرفه ای پیشنهاد نمی کنم.به هیچ وجه.
ولی بازم میل خودتونه.
در حال حاضر p80 و h50 تقریبا در یک سطح قرار دارند و مطالعات دقیق در مورد تفاوتشون نیاز به زمان داره و الان زمان امتحانات منه و سرم شلوغه،دوستان دیگه مخصوصا جناب کاویان لطف می کنن و این اطلاعات رو پیگیری می کنن.بعد امتحانات انشا الله بنده هم مطالعه خواهم کرد.

lofa
29-01-2009, 00:35
با سلامي دوباره
مثل اينكه هيچ كدوم از اعضاي اين فروم مارا قابل نمي دونن كه جواب ما را نمي دن يا شايد من بيش از حد عجولم
بهر حال
در خلال پستهاي قبليم اشاراتي داشتم به يه سري از دوربينهاي كه نمزد كردم كه يكي از اونها رو تهيه كنم اهل عكاسي حرفه اي نيستم با اين اوصاف اين دوربين S2000HD فوجي بد جوري دلم و گرفته چون هم لنز وايد داره هم زوم عالي هم فيلم برداري با كيفيت HD در سايت dpreview مقايسه سوپر زومها اونو جز متوسط به پايين اين رنج از دوربينها طبقه بندي كرده و جالب هم اينجاست كه عكساش كه به عنوان نمونه گذاشته انگار تو يه نور آبي غرق شدن اما در سايت Image resource عكساش از همه 7 دوربيني كه تو dpreview بررسي شدن بهتره مخصوصا" از لحاظ نويز.
آقاي كاويان هم كه فرمودن جديدا" به اين سايت نميشه زياد اعتماد كرد حالا من موندم چكار كنم
البته اينم بگم كه در سايتهاي ديگه مثل Trustdreviews اين دوربين نمره قابل قبولي گرفته
حالا من چند تا سوال داشتم
1- اصولا فوجي چه طور برندي است
2- اينكه دوربين ساخت ژاپن باشه يا چين برروي كيفيت فيلم و عكسش تاثير مي ذاره يا نه
3- نظرتون راجع به آهونگار چطوره چون از همه سايتهاي ديگه ارزونتر نوشته
4- نظرتون در مورد اين دوربين به طور خاص چطوره
5- اين طور كه شنيدم مي گن دوربينهاي فوجي مشكل CA دارن امكان داره اين دوربين هم اين مشكل و داشته باشه

باقي بقايتان
با احترام لوفا

as_as_133
29-01-2009, 07:58
سلام دوستان من دوربین Canon IXUS 90 IS را خریدم بعد از چند روز فهمیدم یک نقطه قرمز روی عکس ها توی یک موقعیت می اندازد بعد بردم پیش فروشنده چون تقریباً مثل نمایندگی بود

گفتند از لحاظ سخت افزاری مشکلی ندارد و تا چهار تا پیکسل سوخنه هم عادی است ولی با یه نرم افزار برایت درستش می کنیم برو شنبه بیا الان نرم افزار رو نداریم

یکدفعه رفتم مسئولش نبود دیگه وقت نشد برم.

دوستان حالا ممکنه درست بشه

در ضمن هنگام خرید گفتند رم 4GB پایین تر روقبول نمی کنه

به نظر من امکان نداره

حالا شما چه رم ی رو پیشنهاد می کنید

لطفاً قیمت رو هم بگید

متشکر

venus90
29-01-2009, 08:26
سلام دوستان . درمورد دوربین سونی w120 میخام اطلاعات بگیرم در مورد قیمت و کیفیت عکس و فیلم که با اون میشه گرفت . از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم که راهنماییم کنه

parasto2
29-01-2009, 08:47
نیکون p80
عكسهاي هر دو تقريبا نزديك به هم هستند h50 كمي از p80 قيمتش بيشتر است اگه برات مهم نيست h50 بگيرچون lcdبزرگتره ودرفيلم برداري زوم داريد
ياحق

danger9597
29-01-2009, 09:43
کیفیت t500 در مقایسه با h50 چطوره؟
آخه t500 آپشن بیشتری داره

seymour
29-01-2009, 20:13
با سلامي دوباره
مثل اينكه هيچ كدوم از اعضاي اين فروم مارا قابل نمي دونن كه جواب ما را نمي دن يا شايد من بيش از حد عجولم
بهر حال
در خلال پستهاي قبليم اشاراتي داشتم به يه سري از دوربينهاي كه نمزد كردم كه يكي از اونها رو تهيه كنم اهل عكاسي حرفه اي نيستم با اين اوصاف اين دوربين S2000HD فوجي بد جوري دلم و گرفته چون هم لنز وايد داره هم زوم عالي هم فيلم برداري با كيفيت HD در سايت dpreview مقايسه سوپر زومها اونو جز متوسط به پايين اين رنج از دوربينها طبقه بندي كرده و جالب هم اينجاست كه عكساش كه به عنوان نمونه گذاشته انگار تو يه نور آبي غرق شدن اما در سايت Image resource عكساش از همه 7 دوربيني كه تو dpreview بررسي شدن بهتره مخصوصا" از لحاظ نويز.
آقاي كاويان هم كه فرمودن جديدا" به اين سايت نميشه زياد اعتماد كرد حالا من موندم چكار كنم
البته اينم بگم كه در سايتهاي ديگه مثل Trustdreviews اين دوربين نمره قابل قبولي گرفته
حالا من چند تا سوال داشتم
1- اصولا فوجي چه طور برندي است
2- اينكه دوربين ساخت ژاپن باشه يا چين برروي كيفيت فيلم و عكسش تاثير مي ذاره يا نه
4- نظرتون در مورد اين دوربين به طور خاص چطوره
5- اين طور كه شنيدم مي گن دوربينهاي فوجي مشكل CA دارن امكان داره اين دوربين هم اين مشكل و داشته باشه

باقي بقايتان
با احترام لوفا
نه دوست من ، بحث قابل دونستن یا ندونستن نیست .. مساله اینه که دوستانی که پاسخ سوالات رو میدن زمان محدودی رو می تونن صرف فوروم کنن ؛ خود من روزی فقط یه ساعت زمان می تونم بذارم که سوالات 2-3 بخش فوروم رو جواب بدم … بنابراین انتظار مثلا 24 ساعته واسه جواب ، عادیه … و ضمنا وقتی حجم سوالات زیاد میشه ، بهرحال تمایل به پاسخ دادن کم میشه و آدم ناخودآگاه میگه "بذار اون یکی سوال که جوابش یه خطیه رو جواب بدم ، یکی دیگه اینو پاسخ میده" (تجربه چندین سال حضوردر فورومه که عرض می کنم)

حالا من خلاصه جواب میدم در حد زمانم :

مدلی که مدنظرته (S2000HD) : درسته که تصویر HD و زوم بالا رو تبلیغ می کنه ، اما یه نگاه به قیمتش نشون میده که صرفا با توجه به قیمت (درنتیجه : کیفیتش) هستش که گزینه خوب و معقولی محسوب میشه (واسه اونی که هنوز نمی خواد سمت DSLR و لنز زوم جدا بره)... منظور اینکه زوم بالاش ، از نظر کیفیت در وضعیت عالی نیست (اما بهرحال قطعاً اصل جذابیتش بخاطر همین زوم بالاشه) ... بنابراین واسه یه حرفه ای، عالی نیست ، اما واسه یه نفر که علاقه منده که کم کم به سمت عکاسی جدی بره گزینه مناسبیه ...

در مورد مارک فوجی: صحبت کلی در مورد مارک ، از نظر من چندان درست نیست و بهتره که مدل به مدل مقایسه کنیم ... اما به نظر میاد که فوجی بین دو گزینه اول نباشه (مثلا اگه canon و نیکون رو در نظر بگیریم – عرض کردم "مثلا") ... ولی این دلیل نمیشه که یه مدلش خوب نباشه ، یا "واسه شما" خوب نباشه .

Senator_F
29-01-2009, 22:59
ببینین دوست عزیز فرمایشات جناب seymour در مورد کمبود زمان کاملا صحیح هستند.

در مورد دوربین های فوجی:
ببینین شاید این نوع مثال زدن خیلی هم صحیح نباشه ولی چون خودم خیلی به ماشین و مسائل اون علاقه دارم و زمینه تحصیلی ام هم در همین زمینه هست از این مثال استفاده می کنم.
شما در دنیای خودرو وقتی شرکت ها رو دسته بندی می کنین،بعضیا در بالاترین رده ها قرار دارن و وقتی در مورد محصولات اونها بحث میشه،هیچوقت گفته نمیشه که مثلا بی ام و در مقابل بنز شرکت ضعیفی است بلکه مثلا(و فقط مثلا) میگن کیفیت سری 6 بی ام و مدل امسالش(مثلا2008) در مقابل بنز slk همین سال خیلی ضعیف عمل می کنه.
ولی وقتی در مورد شرکتی مثل هیوندا و مدلی مثل سوناتا بحث میشه،هیچوقت یک فردی که سوار یک بی ام و سری پنج شده یا بنز سی کلاس،اونارو با این سوناتا مقایسه نمیکنه.

خلاصه می کنم مطلب رو.الان در حال حاضر چند گروه مختلف عاشق عکاسی هستند که هر کدوم نسبت به علایق و سلایق خودشون یک شرکتی رو برتر از همه دیگه می دونن.
یک عده کنون رو به خاطر موفقیت در دوربینای فیلمی و خاطره ای که از اونا دارن قبول دارن،این دسته رده های بعدی رو به ترتیب می چینن.
یک عده دیگه نیکون رو به جهت قدرت بی حد خودش در تولید دوربینای SLR خیلی گرانقیمت و با کیفیت قبول دارن.
گروه دیگه ای(و از جمله خود من)به مسائل تکنولوژیکی دوربین بیشتر اهمیت میدن و (بازم از جمله خود من) به آرم تجاری سونی و کیفیت بی نظیر لنز های کارل زایس تعصب خاصی دارن.خود سونی هم این تعصب رو شدیدا حفظ می کنه.با دوربینای با کیفیتی که تولید میکنه.
گروهی هم دوباره به علت خاطرات خوش گذشته در دوربینای فیلمی به مارک المپیوس علاقه خاصی نشون میدن.
همه این گروهها در ترتیب چیدن از بالا به پایین،از این دوربین ها استفاده میکنن و بعد از اینها نوبت به شرکت های دیگه ای از جمله کداک و اچ پی و فوجی می رسه.
شرکت هایی هم مثل کونیکا مینولتا که میبینه کداک و فوجی به این شکل از عرش به فرش اومدن،یک زرنگی می کنه و خودشو می چسبونه به سونی و نتیجه می شه چیزی شبیه سونی سری آلفا(دقیقا عین همین مطلب در مورد کارخونه ی لامبورگینی و مدل مورسیه لگو اتفاق افتاد)
اینطوری میشه که شرکت فوجی هم مجبور میشه به جای اینکه کار تبلیغات رو بسپره به خود دوربینهاش و کیفیت اونها،دست به کارهای خارق العاده از جمله فیلمبرداری اچ دی بزنه.
دوربین خوب در هر سایتی و در هر ریویویی که هر شرکتی انجام میده،همیشه امتیاز برتر میاره و خودش خودشو تبلیغ می کنه ولی دوربین ضعیف تر مجبور میشه با همین کارهای خارق العاده،متخصصین رو مجبور کنه که بگن این دوربین یه چیزی داره که بقیه ندارن.

Senator_F
29-01-2009, 23:16
کیفیت t500 در مقایسه با h50 چطوره؟
آخه t500 آپشن بیشتری داره

سری t سونی سری آماتوری هستش و عکسبرداری توسط اون فقط به منظره یابی و فشردن دگمه خلاصه میشه.
اصلا کیفیت اون سزی در مقابل سری های نیمه حرفه ای و حرفه ای رضایتبخش نیست.

lofa
30-01-2009, 00:44
از جناب seymour ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Senator_F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بخاطر اينكه لطف مي كنن و جواب مي دن ممنونم و به شما هم حق مي دم
اين طور كه من از فرمايش شما عزيزان فهميدم اين مدل فوجي چندان مورد قبول نيست .
امروز مطالب سايت dpreview رو ترجمه كردم ماحصلش اين شد كه اين هفت دوربين هيچ كدومشون بد به معني كلمه نيستن و تفاوتهاشون خيلي كمه
بازم از اينكه لطف كردين جواب داديد ممنون

lofa
30-01-2009, 00:46
اینطوری میشه که شرکت فوجی هم مجبور میشه به جای اینکه کار تبلیغات رو بسپره به خود دوربینهاش و کیفیت اونها،دست به کارهای خارق العاده از جمله فیلمبرداری اچ دی بزنه.
دوربین خوب در هر سایتی و در هر ریویویی که هر شرکتی انجام میده،همیشه امتیاز برتر میاره و خودش خودشو تبلیغ می کنه ولی دوربین ضعیف تر مجبور میشه با همین کارهای خارق العاده،متخصصین رو مجبور کنه که بگن این دوربین یه چیزی داره که بقیه ندارن.[/quote]

اين بخش از حرفاتون متوجه نشدم اين تعريف از فوجيه و تائيدي بر خوب بودن اون دوربين يا دليلي بر بد بودنش

danger9597
30-01-2009, 06:49
دیگه خوب یا بد !!!!!!!!!!!
من دارم h50 میخرم
امیدوارم جواب عکس های خونگی رو بده و منو راضی کنه.

as_as_133
30-01-2009, 08:36
سلام دوبازه دوستان

یک دوربین Canon IXUS 90 IS خریدم بعد از چند روز فهمیدم یک نقطه قرمز روی عکس ها توی یک موقعیت می اندازد بعد بردم پیش فروشنده چون تقریباً مثل نمایندگی بود

گفتند از لحاظ سخت افزاری مشکلی ندارد و تا چهار تا پیکسل سوخنه هم عادی است ولی با یه نرم افزار برایت درستش می کنیم برو شنبه بیا الان نرم افزار رو نداریم

یکدفعه رفتم مسئولش نبود دیگه وقت نشد برم.

دوستان حالا ممکنه درست بشه

در ضمن هنگام خرید گفتند رم 4GB پایین تر رو قبول نمی کنه

به نظر من امکان نداره

حالا شما چه رم ی رو پیشنهاد می کنید

لطفاً قیمت رو هم بگید

متشکر

Senator_F
30-01-2009, 09:27
دوربین خوب در هر سایتی و در هر ریویویی که هر شرکتی انجام میده،همیشه امتیاز برتر میاره و خودش خودشو تبلیغ می کنه ولی دوربین ضعیف تر مجبور میشه با همین کارهای خارق العاده،متخصصین رو مجبور کنه که بگن این دوربین یه چیزی داره که بقیه ندارن.

اين بخش از حرفاتون متوجه نشدم اين تعريف از فوجيه و تائيدي بر خوب بودن اون دوربين يا دليلي بر بد بودنش[/quote]

بنده عرض می کنم که فوجی مجبوره برای اینکه دوربین سطح متوسط خودش رو مشهور کنه و سطح بالا جلوه بده کارهایی می کنه از جمله فیلمبرداری اچ دی(که وظیفه هندی کم هست نه دوربین دیجیتال).

شما یک لباس رو فقط به خاطر اینکه روی یقه اش یک گل خوشگل داره میخرین،در حالی که جنسش اجازه نخواهد داد که بتونین به راحتی اونو بپوشین،چون تولید کننده برای اینکه جنس بنجل خودش رو بتونه به شما قالب کنه،اون گل رو چسبونده اونجا.

aria irani
30-01-2009, 12:17
سلام

من قبلا کنونa540 داشتم یکسالی هست که بدون دوربین موندم میخام یه دوربین بگیرم تو پایه 200 تومن چی پیشنهاد میکنید. اگر قیمتها رو دارید بگید که بشه بهتر تصمیم گرفت.

ممنون

parssignal
30-01-2009, 14:44
دیگه خوب یا بد !!!!!!!!!!!
من دارم h50 میخرم
امیدوارم جواب عکس های خونگی رو بده و منو راضی کنه.

دوست عزیز خریدی ؟؟ راضی هستی عکس ها چطوره ؟؟ چند با چه گارانتی ؟؟

parssignal
30-01-2009, 14:51
سلام به همه

الان 2 روزه این Canon 970 IS رو گرفتم و لی خدایش عکیساش آشغاله ، پر از نویزه
افتضاحه نویزش حالا یکی از دوستام همین کنون رو میخوا د احتمالا ردش میکنم

دوستان دوربین که نویز کم داشته باشه چی پیشنهاد میدید من اول رفته بودم Sony W170 بگیرم که این کوفتی رو گرفتم همه گفتن کنون حرف نداره بهتر از سونیه و.... حالا هم نمیگم حتما سونی بهتره چی خوب هست

حالا بودجه رو تا 300 یه کم بالا پائین چی پیشنهاد میدید

منتظرم مرسی

lofa
30-01-2009, 19:49
جناب سناتور این طور که بنده استنی=باط کردم شما فوجی رو دوربین خوبی نمی بینید میتونم دلایلتون بدونم
با سپاس

Senator_F
31-01-2009, 01:47
جناب سناتور این طور که بنده استنباط کردم شما فوجی رو دوربین خوبی نمی بینید میتونم دلایلتون بدونم
با سپاس

بنده نگفتم دوربین فوجی خوب نیست،بلکه میگم در بین برترین ها نیست.
دلیلش هم فقط و فقط کیفیت و نتیجه عکس هایی هست که این دوربین میندازه وگرنه با این شرکت خصومت شخصی ندارم که! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lofa
31-01-2009, 07:31
در اینکه خصومت شخصی ندارید مطمئنم
من وقتی عکسهای رو که با این دوربین و سایر دوربینهای هم رده اش رو می بینم تفاوتی حس نمی کنم می دونم دانش من در علم عکاسی چیزی در حد صفر فقط اون چیزی رو که می بینم می گم منچند تا از سایتهای معتبر عکاسی رو زیرورو کردم چنین نمونه عکسم از شون دیدم بغیر از ای آخرین رییو سایت دیپریو که اونم تو مود اتوماتیک با هاش عکس انداخته بود عکسهای بدی بود ولی در بقیه سایتها عکسهای جالب و حتی در بعضی مواقع بهترهم بود اما راستش من مو میبنیم و شما پیچش مو
می شه توضیح بدید که چه مشکلاتی تو این دوربین و عکس هاش است

lofa
31-01-2009, 07:36
اینم یه چیزای در مورد این دوربین به نقل از سایت خود فوجی

lofa
31-01-2009, 07:37
Specifications
Model FinePix S2000HD
Number of effective pixels *1 10.0 million pixels
CCD sensor 1/2.3-inch CCD
Storage media • Internal memory (approx. 55MB)
• SD memory card
• SDHC memory card *2
File format Still image :
JPEG (Exif Ver 2.2) *3
Movie :
MPEG4 (ISO standard)
Audio :
WAVE format, Monaural sound
(Design rule for Camera File system compliant / DPOF-compatible)
Number of recorded pixels Still Image: 3,648 x 2,736 (10M) / 3,648 x 2,432 (3:2 format) / 3,648 x 2,056 (16:9 format) / 2,592 x 1,944 / 2,048 x 1,536 / 1,920 x 1,080 (16:9 format) / 1,600 x 1,200 / 640 x 480
Lens Fujinon 15x Optical zoom lens, F3.5 (Wide) - F5.4 (Telephoto)
Lens focal length f=5.0 - 75.0 mm, equivalent to 27.6 - 414 mm on a 35 mm camera
Digital zoom Approx. 5.7x
Aperture Wide: F3.5 / F7.0, Telephoto: F5.4 / F10.8
Focus distance
(from lens surface) Normal:
• Wide: Approx. 70 cm / 2.3 ft. to infinity
• Telephoto: Approx. 2.5 m / 8.2 ft. to infinity
Macro:
• Wide: Approx. 10 cm - 1 m / 3.9 in. - 3.3 ft.
• Telephoto: Approx. 70 cm - 3.5 m / 2.3 ft. - 11.5 ft.
Super Macro:
• Approx. 1 cm - 30 cm / 0.4 in. - 1 ft.
Sensitivity Auto / Auto (1600) / Auto (800) / Auto (400) / Equivalent to ISO 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 (Standard Output Sensitivity) *ISO 3200 / 6400: 5M pixels or lower (Number of recorded pixels)
Exposure control TTL 256-zones metering
Exposure modes Programmed AE, Shutter Priority AE, Manual
Shooting modes Mode dial:
Auto, PS (Anti-Blur), Natural Light, Natural Light & with Flash, Zoom Bracketing, SP, P, S, M, C (Custom setting position), Movie
SP:
Portrait, Landscape, Sport, Night, Fireworks, Sunset, Snow, Beach, Museum, Party, Flower, Text, Auction
Image stabilizer CCD-shift type
Shutter speed (Auto mode) 1/4sec. to 1/1000sec.
(All other modes) 4sec. to 1/1000sec.
Continuous shooting • Top-3 (max 1.1 frames/sec.)
• Top-33, High speed (max 7 frames/sec., 5M pixels or lower)
• Top-33, Ultra High speed (max 13.5 frames/sec., 3M pixels or lower)
• Long-period (max 0.5 frames/sec.)
Auto Bracketing ±1/3EV, ±2/3EV, ±1EV
Focus Auto focus (Area, Multi, Center) / Continuous AF / Manual focus
AF assist illuminator available
White balance Automatic scene recognition, Preset: Fine, Shade, Fluorescent light (Daylight), Fluorescent light (Warm white), Fluorescent light (Cool white), Incandescent light, Custom
Self-timer Approx. 10sec. / 2sec. delay
Flash Auto flash
Effective range (ISO AUTO)
• Wide: Approx. 50 cm - 6.4 m / 1.6 ft. - 21.0 ft.
• Telephoto: Approx. 50 cm - 4.1 m / 1.6 ft. - 13.5 ft.
• Macro: Approx. 70 cm - 3.0 m / 2.3 ft. - 9.8 ft.
Flash modes
• Red-eye removal OFF: Auto, Forced Flash, Suppressed Flash, Slow Synchro
• Red-eye removal ON: Red-eye Reduction Auto, Red-eye Reduction & Forced Flash, Suppressed Flash, Red-eye Reduction & Slow Synchro
Electronic Viewfinder 0.2-inch, Approx. 200,000 dots FLCD monitor (R/G/B colors are displayed in a single dot), Approx. 97% coverage, 60fps
LCD monitor 2.7-inch, Approx. 230,000 dots, low-temperature polysilicon TFT color LCD monitor (WV type), Approx. 97% coverage, 60fps
Movie recording • 1,280 x 720 pixels [HD] (Max individual recording time: 15 min.) / 640 x 480 pixels / 320 x 240 pixels (30 frames/sec.) with monaural sound, with Electronic Image Stabilization
* Optical zoom function can be selectable during movie recording.
Photography functions Zoom Bracketing, Instant Zoom, Face Detection (with Auto red-eye removal), High-speed shooting, Best framing, Post shot assist windows, Frame no. memory, Histograms, Silent mode
Playback functions Face Detection (with red-eye removal), Slide show, Scrap book view slide show, Trimming, Multi-frame playback (with Micro Thumbnail), Sorting by date, Image rotate, Voice memo, Histograms (Highlight warning)
Video output HD OUT, NTSC / PAL selectable
Digital interface USB 2.0 High-speed
Power supply 4 x AA type alkaline batteries (included) / 4 x AA type Ni-MH rechargeable batteries (sold separately) / 4 x AA type lithium batteries (sold separately) / DC coupler CP-04 with AC power adapter AC-5VX (sold separately)
Dimensions 111.0 (W) x 78.9 (H) x 75.7 (D) mm / 4.4 (W) x 3.1 (H) x 3.0 (D) in.
(excluding accessories and attachments)
Weight Approx. 386 g / 13.0 oz. (excluding accessories, battery and memory card)
• *1 Number of effective pixels: The number of pixels on the image sensor which receive input light through the optical lens, and which are effectively reflected in the final output data of the still image.
• *2 Please see the Fujifilm website to check memory card compatibility.
• *3 Exif 2.2 is a newly revised digital camera file format that contains a variety of shooting information for optimal printing.

lofa
31-01-2009, 07:39
Memory Card Capacity and Image Quality / Size
Number of images
Modes Still image
Number of recorded pixels 3,648 x 2,736 3,648 x 2,432 (3:2 format) 3,648 x 2,056 (16:9 format) 2,592 x 1,944 2,048 x 1,536 1,920 x 1,080 (16:9 format) 1,600 x 1,200 640 x 480
Quality JPEG FINE JPEG NORMAL JPEG JPEG JPEG JPEG JPEG JPEG JPEG
Internal Memory (Approx.55MB) 11 22 25 30 44 69 80 86 354
SD memory card 512MB 100 190 220 260 380 600 700 750 3,090
1GB 200 390 440 520 770 1,210 1,400 1,510 6,190
2GB 400 790 890 1,050 1,550 2,380 2,810 2,950 12,400
SDHC memory card 4GB 800 1,590 1,790 2,100 3,100 4,770 5,640 5,900 24,820
8GB 1,610 3,190 3,600 4,220 6,220 9,570 11,310 11,850 49,800
16GB 3,240 6,400 7,230 8,460 12,480 19,200 22,700 23,780 99,880
recording time
Modes Movie
Movie recording time
Quality HD (30fps) VGA (30fps) QVGA (30fps)
Internal Memory (55MB) 49 sec. 2 min. 8.5 min.
SD memory card 512 MB 7 min. 20 min. 70 min.
1 GB 10 min. 40 min. 150 min.
2 GB 20 min. 80 min. 310 min.
SDHC memory card 4 GB 50 min. 160 min. 630 min.
8 GB 110 min. 330 min. 1,260 min.
16 GB 230 min. 660 min. 2,530 min.
• Actual number of frames and recording time varies depending on the types of memory card or shooting condition.
• All the movie data is corresponded to total length of all movie files. Individual movies can not exceed 4 GB in size (2 GB for QVGA movies). Individual movies recorded at a size of "1,280 x 720 pixels [HD]" have a maximum length of 15 minutes.

lofa
31-01-2009, 07:40
HD Compatible
Enjoy capturing and viewing on HDTV.
Photo and Movie on HDTV

Still
Capture high resolution images in 16:9 format. (3,648 x 2,056 pixels, 1,920 x 1,080 pixels)

Movie
Capture high resolution images in 16:9 format. 1280 x 720 pixels [HD] (Max recording time: 15 min.) / 640 x 480 pixels / 320 x 240 pixels (30 frames/sec.)
Allow 15x zoom ups during your recordings.
HD Image Viewing
Enjoy HD image viewing in your living room. A High resolution images can be displayed on HDTV at full screen.

lofa
31-01-2009, 07:43
سوال مهم دیگه ای هم که داشتم این بود
اینکه یه دوربین ساخت ژاپن باشه یا چین چقدر تاثیر گذاره روی کیفیت و عملکردش خودم اگه ژا÷نیش گیر بیاد که اون میگیرم اما اگه گیر نیاد مجبورم که چینی بگیرم تازه تو سایت دیجی کالا نوشته ساخت ویتنام!!!!!!!!!!!!! این دیگه کجا بود خدا داند

danger9597
31-01-2009, 08:14
نه هنوز h50 رو نگرفتم امروز شاید بگیرم
ولی کیفیت عکساشو دیدم واسه یه کاربر خونگی مثل من حرف نداره چون عکس ها رو تا حدودی رتوش میکنه و این واسه کاربر خونگی یه حسن محسوب میشه ولی برای یه کاربر حرفه ای یه عیب بزرگه.
اگه خریدم عکس میگیرم و اینجا قرار میدم البته بعد از مسافرت:8::8::8:

Excel-VB
31-01-2009, 14:03
كسي مي دوني فوجي SD 2000 hd ساخت كجاست تو سايت ديجي كالا نوشته ويتنام مي شه ژاپني شم پيدا كرد اصلا اينكه ساخت كجا باشه مهمه و تاثير مي ذاره

سلام دوست من
چرا SD 2000 ؟؟ در اين رنج دوربين هاي به مراتب بهتري وجود دارند ... SD 2000 در بين ساير دوربين هاي هم رده خود كمترين فروش را داشته و ضمن اينكه كمتر مغازه اي اين دوربين را براي فروش عرضه مي كنند و بايد از بازرگاني ها خريداري نمائيد ...
من اصلا اين دوربين را پيشنهاد نمي كنم ...
با احترام
كاويان

نمي دونم تا چه حد مي شه به سايت image resourc اعتماد كرد كسي مي دونه

سلام دوست من
اين سايت اصلا سايت جالبي براي بررسي دوربين نيست!
من به شما Camera Labs را پيشنهاد مي كنم انصافا كاملترين سايت ريوو مي باشد ... حداقلش اينكه دوربين هاي جديدتر را از سايت dpreview سريعتر ريوو مي كند!
با احترام
كاويان

سلام به همه دوستان
از اول که هدفم سایبر شات های سونی بود w150 , w200 ,T200 میخواستم یکی از این هارو بگیرم یا حتی T500

با سلام
دوست من اگر مي خواهي 350 هزار هزينه كني چرا دنبال كامپكت ها و فشرده ها هستي؟؟؟ با اين مبلغ مي تواني دوربين هاي SLR - LIKE بسيار خوبي بخريد كه همانطور كه مي خواهيد از حشرات و Indoor هم به خوبي عكس برداري مي كند! ولي در مورد عكاسي Indoor به نظر شخصي بنده دوربين هاي كامپكت سوني انصافا رنگ هاي زيبايي توليد مي كنند و آنهم به دليل روتوش اتوماتيك مي باشد و شما با دوربين سوني H50 بهترين عكس هاي Indoor را در بين ساير هم رده هاي خود مي توانيد داشته باشيد .... توجه كنيد كه دوربين هاي SLR - LIKE كنون را بايد پس از عكاسي با فتوشاپ اديت كنيد در غير اينصورت عكس هايشان كدر مي باشد خصوصا در حالت Indoor
با احترام
كاويان

Excel-VB
31-01-2009, 14:38
نیکون p80

دوست من H50 آپشن هاي به مراتب بيشتري نسبت به P80 دارد از جمله ريموت كنترل و LCD چرخان و آپشن بسيار مهم Night Shot كه مي توانيد در تاريكي مطلق بصورت مادون قرمز عكاسي كنيد (البته عكس شما بدرد چاپ و ... نمي خورد! فقط در حدي است كه بتوانيد سوژه مورد نظر را در تاريكي مطلق داشته باشيد مانند حيات وحش در بيابان و از اين نوع سوژه ها ... البته ريموت كنترل هم بعدها بسيار به كارتان خواهد آمد (مثل گرفتن عكس از سوژه هايي كه خودشان متوجه نيستند)
در كل با توجه به قيمت به نظر بنده P80 اولويت دارد اما H50 بصورت بسيارنامحسوس خروجي زيباتري دارد (به دليل اديت اتوماتيك عكس) ضمنا برد فلاش H50 قوي تر از P80 مي باشد ...
SX10 هم 3 هفته پيش حدود 360 هزار تومان بود كه ظاهرا بدليل ناياب شدن الان قيمتش حدود 400 هزار مي باشد ..
با احترام
كاويان

دوستان دیگه مخصوصا جناب کاویان لطف می کنن و این اطلاعات رو پیگیری می کنن

سناتور جان اميدوارم امتحانات را به خوبي پشت سر بگذاري .. بنده در خدمت دوستان هستم ...

با سلامي دوباره
با احترام لوفا

سلام دوست من
با عرض پوزش از اينكه دير جواب مي دهم ...
سري S9000 و S9600 فوجي واقعا بي نظير هستند و اين را نمي توان انكار كرد! اما SD 2000 با توجه به قيمت و مسائل ديگر پيشنهاد نمي شود ...
اگر حتما مي خواهيد فوجي بخريد كه واقعا برند زيبا و خوشنامي است، پولتان را كمي بيشتر كنيد و S9600 بخريد و لذت عكاسي را ببريد (به جرات مي توان گفت S9000 و S9600 و سري آلفا سوني، خوش دست ترين دوربين ها مي باشند كه هر كسي با دست گرفتن آنها واقعا لذت مي برد)
آهونگار هم به نظر من بازرگاني معتبري نيست! به چند دليل:
1) وسعت كاري ندارد و در بين ساير بازرگاني هاي معروف كمترين دوربين را براي فروش دارد نمونه اش دوربين پاناسونيك مدل LX3 مي باشد كه فقط مركز دوربين ديجيتال (خانم سالمي) دارد و سايرين ندارند (مركز فروش صدا و سيما اين دوربين را 450 هزار تومان در 5 قسط عرضه مي كند)
2) ساير بازرگاني ها را تخريب مي كند بطوري كه وقتي مي گوئيد چرا اين دوربين را شما اينقدر مي دهيد و فلان بازرگاني اينقدر، شروع مي كنند به تخريب رقيبشان و نقص كار خود را به گونه اي توجيه مي كنند من شخصا با اين مساله درگير بودم ....

با احترام
كاويان

سلام دوستان . درمورد دوربین سونی w120 میخام اطلاعات بگیرم در مورد قیمت و کیفیت عکس و فیلم که با اون میشه گرفت . از دوستان اگر کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم که راهنماییم کنه

دوست من پيشنهاد مي كنم بجاي سري W (غير از W300) به Canon Power Shot A فكر كني مثل A720 ..
با احترام
كاويان

امروز مطالب سايت dpreview رو ترجمه كردم ماحصلش اين شد كه اين هفت دوربين هيچ كدومشون بد به معني كلمه نيستن و تفاوتهاشون خيلي كمه
بازم از اينكه لطف كردين جواب داديد ممنون

سلام دوست من
بله همينطور است ...
در كل دوربين ها اختلاف كمي با هم دارند .. بسته به نوع كاربري، هر شخصي از يك سري آپشن هاي دوربين بيشتر استفاده مي كند و در نتيجه آن يكي برايش بهتر است ...
مثلا سري S9600 فوجي مثل Canon براي لرزش گير لنزهايش واژه هايي مثل IS را بكار نمي برد اما انصافا در لرزش گيري قوي تر از Canon است! من اين مطلب را شخصا در مجله عكاسي مطالعه كرده ام ...
من خودم SX10 دارم ... اما وقتي پاي لرزش گير وسط مي آيد، بايد آنقدر دقيق رفتار كنيد تا كمترين اثر محوشدگي را داشته باشد كه واقعا سخت است اما فوجي S9600 به قدري لرزش گير قوي دارد كه سوژه را طوري فريز مي كند كه نويز كمتري نسبت به IS ها و NR ها دارد!
با احترام
كاويان

سلام به همه
الان 2 روزه این Canon 970 IS رو گرفتم و لی خدایش عکیساش آشغاله ، پر از نویزه
منتظرم مرسی

سلام دوست عزيز
بايد در حالت M يا منوال و يا Av در حالت Indoor عكاسي كنيد وگرنه عكس ها همانطور كه فرموديد نويزي مي شود!!
با احترام
كاويان

iraniran2
31-01-2009, 14:39
سلام

دوربين هاي زير را از بهترين به بدترين مرتب فرماييد. (نظر شما چيه؟)

camera:

1- Canon Powershot SD1100 IS - IXUS 80 IS
2- Canon Powershot SD880 IS - IXUS 870 IS
3- Canon PowerShot SX110 IS
4- Canon PowerShot A2000 IS
5- Canon Powershot E1
6- Canon Powershot SD770 IS - Ixus 85 IS
7- Canon Powershot SD790 IS - Ixus 90 IS
8- Canon Powershot SD890 IS - Ixus 970 IS
9- Canon Powershot A590 IS
10- Canon Powershot SD950 IS - IXUS 960 IS

lofa
31-01-2009, 19:10
جناب کاویان ممنون از الطافتون
من در عکاسی یک بی سواد به تمام معنی کلمه هستم پس یقینا چیزهای رو که شمت می بینید بنده نمی بینم
می خواستم بدونم دلایلتون رو برای اینکه این دوربین s2000hd دربین هم رده هاش دوربین ضعیفی تو همون سایت دیپریو نوشته بود که کلا فوجی ها در مود اتوماتیک دوربینهای افتضاحی هستند و اصلا قابل مقایسه با برندهای دیگه نیست اما عکسهای که به صورت دستی تنظیماتش انجام شده بود از سایر دوربینها کم نمی آورد
اگه وقت داشتید دلایل این ضعف بفرمائید ممنون می شم
با سپاس

lofa
31-01-2009, 19:19
سري s9000 و s9600 فوجي واقعا بي نظير هستند و اين را نمي توان انكار كرد! اما sd 2000 با توجه به قيمت و مسائل ديگر پيشنهاد نمي شود ...

جناب کاویان آیا قیمت پایین این دوربین می شه دلیلی بر بی کیفیت بودن اون باشه اصولا مشکل قیمت چیه؟
مشکل اصلی من جناب کاویان همین مسائل دیگر است که نمی دونم بسیار ممنون می شم که لطف کنید و برام توضیح بدید

iraniran2
31-01-2009, 21:39
اساتيد، جواب منم بديد .

Senator_F
31-01-2009, 22:28
سلام

دوربين هاي زير را از بهترين به بدترين مرتب فرماييد. (نظر شما چيه؟)

camera:

1- canon powershot sd1100 is - ixus 80 is
2- canon powershot sd880 is - ixus 870 is
3- canon powershot sx110 is
4- canon powershot a2000 is
5- canon powershot e1
6- canon powershot sd770 is - ixus 85 is
7- canon powershot sd790 is - ixus 90 is
8- canon powershot sd890 is - ixus 970 is
9- canon powershot a590 is
10- canon powershot sd950 is - ixus 960 is

دوست عزیز ببخشینا اینطوری می گم.همه مدلها رو چپوندین توی هم!!!!

در رده اول دوربین sx10 is قرار داره که اصلا شما وارد مسئله نکردین.
رده بعدی متعلق به sx110is هستش.
رده های بعدی به ترتیب سال ساخت و مگاپیکسل مرتب میشن.(اول سال ساخت بعد مگاپیکسل چون مثلا دوربین 8 مگاپیکسلی 2008 بهتر از 8 مگاپیکسلی 2007 خواهد بود(همیشه استثنا وجود داره که البته من اینجا نمیبینم))

danger9597
31-01-2009, 23:34
شیراز h50 418 تومن هست با گارانتی بازرگانی ایران کیفیت عکس عالی و فیلم هم رضایت بخش بود به نظر شما بگیرم؟ یا صبر کنم اسفند بگیرم شاید جشنواره نوروزی هم زد و هم تخفیف خرد هم اشانتیون گیرم اومد

Senator_F
01-02-2009, 00:03
شیراز h50 418 تومن هست با گارانتی بازرگانی ایران کیفیت عکس عالی و فیلم هم رضایت بخش بود به نظر شما بگیرم؟ یا صبر کنم اسفند بگیرم شاید جشنواره نوروزی هم زد و هم تخفیف خرد هم اشانتیون گیرم اومد

شایدم قحطی شد و دیگه گیرتون نیومد!!!!!!!!!!!!!

iraniran2
01-02-2009, 00:57
دوست عزیز ببخشینا اینطوری می گم.همه مدلها رو چپوندین توی هم!!!!

در رده اول دوربین sx10 is قرار داره که اصلا شما وارد مسئله نکردین.
رده بعدی متعلق به sx110is هستش.
رده های بعدی به ترتیب سال ساخت و مگاپیکسل مرتب میشن.(اول سال ساخت بعد مگاپیکسل چون مثلا دوربین 8 مگاپیکسلی 2008 بهتر از 8 مگاپیکسلی 2007 خواهد بود(همیشه استثنا وجود داره که البته من اینجا نمیبینم))

ميدونم چون sx10 جز slr like بود و گرون بود ننوشتم.

lofa
01-02-2009, 01:15
من چند ویدو از این s2000hd دانلود کردم از همونای که مرد می گیرن بعد آپلود می کنن البته یکی هم مال جان گولد من بود (حالا این کی هست من نمی دونم) واقعا کیفیت عالی داشت
این مدت کارم شده دانلود عکس و فیلم این دوربینها (اگه می خواستم آپولو هوا کنم چکار می کردم) خدا داند

lofa
01-02-2009, 01:17
می گن سرعت رایت عکس و فوکوس در نیکون پی 80 خیلی پاینه می تونید بگید تا چقدر تاثیر داره؟؟؟؟

lofa
01-02-2009, 01:18
این امتیاز دهی سوپرزومها
Ease of UseFeaturesColoursMacroIndoorsVFMStyleMovie ModeImage QualityBuildTotalPanasonic DMC FZ28899899899886Canon Powershot SX110 IS889999889885Canon Powershot SX10 IS799998899885Olympus SP-570 UZ898898998884Panasonic DMC TZ5888998898883Panasonic DMC TZ4888998898883Fuji Finepix S8000fd889898888882Sony DSC H50898888898882Nikon Coolpix P80899888888882Olympus SP-565 UZ898888988882Sony DSC H10898888888880Fuji Finepix S1000fd998888887880Fuji Finepix S8100FD898888888880Fuji Finepix S5800998878887879Fuji Finepix S5700997878887878Olympus SP-560797977887877Fuji Finepix S2000HD897778897877

lofa
01-02-2009, 01:23
اینم مقایسه سرعت شاتر دوربینهای سوپر زوم در دوحالت تک عکس و پنج عکس
One PhotoFive PhotosSony DSC H100.156.76Sony DSC H500.177.4Fuji Finepix S58000.2210.57Fuji Finepix S57000.2810.25Canon Powershot SX10 IS0.328.15Panasonic DMC FZ280.338.12Canon Powershot SX110 IS0.3510.49Fuji Finepix S2000HD0.4212.23Panasonic DMC TZ50.4213.99Fuji Finepix S8100FD0.4218.89Fuji Finepix S1000fd0.4219.63Panasonic DMC TZ40.459.94Fuji Finepix S8000fd0.4612.58Olympus SP-5600.4814.86Olympus SP-565 UZ0.5210.28Olympus SP-570 UZ0.5212.23Nikon Coolpix P800.5610.13

***fandogh***
01-02-2009, 12:37
با سلام و خسته نباشید من میخواستم در باره دوربین های کنان این رو بدونم که شما چه مدلش رو پیشنهاد میکنید ایا مدل g 10 ان خوب است یا نه اگر بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
متشکرم.

reza1ta2
01-02-2009, 16:42
h50 تو تهران شده 340000 تومان
عید هم اگه جشنواره باشه یه رم مجانی 2 گیگ می دن

lofa
01-02-2009, 17:52
reza1ta2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این جشنواره که گفتی کی برگزار می شه؟

danger9597
01-02-2009, 18:29
340 :18::18::18: با گارانتی بازرگانی ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا به نظر شما بگیرم یا بشینم به امید جشنواره
آخه اگه میخواست بذاره اول دی میذاشت :27::27::27:
اسفند بعید:13: میدونم بذاره نه؟
نظر شما چیه؟

danger9597
01-02-2009, 20:21
340 تومن:18::18::18: با گارانتی بازرگانی ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
حالا به نظر شما من دوربینو بگیرم؟ یا صبر کنم؟؟؟
آخه بعید میدونم جشنواره بذاره :13::13::13:
اگه میخواست بذاره از اول دی بود دیگه مثل هر سال!
نه
تو این لینک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوربین اول رو اچ50 و اون یکی دیگرو پی80 گذاشتم فقط تو رنگ اختلاف داشتن شما هم یه مقایسه کنید خبرشو به منم بدین
:8::8:

Benygh
01-02-2009, 21:15
منظورتون از تکنولوژی های موجود کدوم تکنولوژی ها هستش؟
چه تکنولوژی هایی؟
ببخشید کمی دیر شد ...
منظورم این بود که یک دوربین در این رده بگید که تکنولوژی های موحود رو داشته باشه ..
منظورم اینه که من اطلاعاتی از تکنولوژی های موجود ندارم و انتظار دارم شما برای من توضیح بدهید ...
ممنونم .

mpeg
01-02-2009, 21:23
340 :18::18::18: با گارانتی بازرگانی ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا به نظر شما بگیرم یا بشینم به امید جشنواره
آخه اگه میخواست بذاره اول دی میذاشت :27::27::27:
اسفند بعید:13: میدونم بذاره نه؟
نظر شما چیه؟
; کجا h50 رو با گارانتی بازرگانی ایران داره میده 340 آدرس رو به ما هم بده من آخرین قیمتی که داشتم مال هفته پیش همون قیمت 420 یا 30 بود

danger9597
01-02-2009, 23:16
اونایی که اچ 50 دارن از کیفیت فیلمش راضین؟
خوبه؟
در حد vcd هست؟
میشه کلا یکم از این دوربین بگین
محاسنش
معایبش
البته اونایی که اچ50 دارن
لطفا

yasermoh
02-02-2009, 00:09
; کجا h50 رو با گارانتی بازرگانی ایران داره میده 340 آدرس رو به ما هم بده من آخرین قیمتی که داشتم مال هفته پیش همون قیمت 420 یا 30 بود

نمایندگی های سونی(سونی سنترها) 420 تومن میدن

ولی مرکز دوربین دیجیتال قیمتش رو 345 تومن زده گارانتیش رو هم نمیدونم چیه.

ولی خدایی این نمایندگی های اصلی خیلی گرون فروش هستند هفته پیش پاناسونیک اف زد 28 رو 500 تومن میگفتن در صورتی که باید قیمتش خیلی پایینتر باشه(البته وقتی همه چیز انحصاری باشه بهتر از این نیست)

yasermoh
02-02-2009, 00:14
علت حذف پست من رو ممنون میشم اعلام کنید.

Excel-VB
02-02-2009, 08:09
سوال مهم دیگه ای هم که داشتم این بود
اینکه یه دوربین ساخت ژاپن باشه یا چین چقدر تاثیر گذاره روی کیفیت و عملکردش خودم اگه ژا÷نیش گیر بیاد که اون میگیرم اما اگه گیر نیاد مجبورم که چینی بگیرم تازه تو سایت دیجی کالا نوشته ساخت ویتنام!!!!!!!!!!!!! این دیگه کجا بود خدا داند

با سلام
از نظر كيفيت عكس تاثير آنچناني ندارند اما چيني ها زودتر خراب مي شوند به دليل عدم دقت در توليد خصوصا جهت كشورهاي عقب مانده اي مثل ايران!!
با احترام
كاويان

Excel-VB
02-02-2009, 16:00
آخرين قيمت دوربين ها در بازرگاني هاي مختلف
19 بهمن 1387
در قالب يك فايل Excel

***fandogh***
03-02-2009, 10:57
کسی هست بتونه جواب منو بده............
من میخوام یک دوربین بخرم پانصدو و خورده ای من میخوام canon باشه اما مدلش رو نمیدونم چی بهتره من نظرم g 10 بود حالا این خوبه یا نه؟

lofa
03-02-2009, 16:10
با سلام
از نظر كيفيت عكس تاثير آنچناني ندارند اما چيني ها زودتر خراب مي شوند به دليل عدم دقت در توليد خصوصا جهت كشورهاي عقب مانده اي مثل ايران!!
با احترام
كاويان
جناب كاويان ممنون از لطفتون
از كجا تو تهران مي تونم دوربينهاي ساخت ژاپن تهيه كانم
با سپاس

aria irani
03-02-2009, 17:02
منم دوربین میخام بگیرم با 200 چی بگیرم خوب باشه قبلا کنون a540 داشتم

ebi66_boukan
03-02-2009, 17:06
کسی هست بتونه جواب منو بده............
من میخوام یک دوربین بخرم پانصدو و خورده ای من میخوام canon باشه اما مدلش رو نمیدونم چی بهتره من نظرم g 10 بود حالا این خوبه یا نه؟

سلامG10 گزينه ي خوبيه اما مدل sx10 با زوم 20 واقعا عاليه و عكاسي رو بسيار لذت بخش ميكنه.به نظرم زوم خيلي مهمه و حتما مد نظر قرار بده.

ebi66_boukan
03-02-2009, 17:10

سلام.A2000 IS كه مدل جديد a720is هست ميتونه گزينه ي خوبي باشه.

lofa
03-02-2009, 19:35
جناب ebi66_boukan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) سلام خسته نباشید (کاکه گیان)
مدت زیادی منتظر حضور مبارک هستم
چند تا سوال داشتم اگه لطف کنید و جواب بدین ممنون می شم

lofa
03-02-2009, 19:37
شما دوربین فوجی S2000hd را دارید ممنون می شم اگه لططف کنید و وعیب و ایراد و نقاط قوت این دوربین را توضیح بدید
چون دوستان نسبت به این دوربین نظر چندان مساعدی ندارند

lofa
03-02-2009, 19:43
تو این بین هم شما تنها کسی هستید که این دوربین را دارد منهم راستش بد جوری این دوربین دلم را برده و می خوام تا یکی دو هفته دیگه بگیرم
اگه لطف کنید و بگید
1- کیفیت عکسهای این دوربین در چه حدیه یعنی از دوربینهای هم رده خودش کمتره یا با اونا برابری می کنه
در عکسهای که از شهر زیبای بوکان گرفته بودید عکسهای جالبی بودند ( به یادی شاره جوانه کی حه سه ن زیرک)
2- دوربین شما ساخت کجاست اصلا امکان داره که ژاپنیش گیر بیاد
3-کیفیت فیلم برداریش که من از فیلم های که با این دوربین گرفته شده و من دانلود کردم کیفیت عالی داشت تا نظر شما چی باشد
4-سرعت رایت عکس و آماده به کار شدن دوربین چطور است
با سپاس

ebi66_boukan
04-02-2009, 00:29
تو این بین هم شما تنها کسی هستید که این دوربین را دارد منهم راستش بد جوری این دوربین دلم را برده و می خوام تا یکی دو هفته دیگه بگیرم
اگه لطف کنید و بگید
1- کیفیت عکسهای این دوربین در چه حدیه یعنی از دوربینهای هم رده خودش کمتره یا با اونا برابری می کنه
در عکسهای که از شهر زیبای بوکان گرفته بودید عکسهای جالبی بودند ( به یادی شاره جوانه کی حه سه ن زیرک)
2- دوربین شما ساخت کجاست اصلا امکان داره که ژاپنیش گیر بیاد
3-کیفیت فیلم برداریش که من از فیلم های که با این دوربین گرفته شده و من دانلود کردم کیفیت عالی داشت تا نظر شما چی باشد
4-سرعت رایت عکس و آماده به کار شدن دوربین چطور است
با سپاس

با سلام ///////////ابتدا عذر خواهي ميكنم از جواب ديرم.راستش سرگرم امتحانات پايان ترم بودم./////////////////////ابتدا در مورد خريد اين دوربين توسط بنده بايد بگم 3 عامل بودجه/كيفيت عكس/فيلمبرداري رو مد نظر داشتم كه اولي از همه دخيل تر بود پس خريد اين دوربين دليل بر برتر بودن اون نيست.////////////////////راستش من ابتدا قصد خريد Fuji 100fd رو داشتم كه يك دوربين كتابي و كوچكه منتها با سنسور بزرگ و كيفيت عكس عالي كه متاسفانه گير نياوردم.دليل خريد اين S2000HD هم جديد بودن/فيلمبرداري HD/زوم 15/و از همه مهمتر زوم در حين فيلمبرداري و قيمت مناسب بود.راستش با اين 310 تومن بودجه اي كه من داشتم شهريور ماه sx100is كانن رو به زور ميشد خريد ولي اين مدل فوجي با قيمت و امكانات مناسب چشممو گرفت و با توجه به ماهها تحقيق و انتخاب مدل هاي ديگر براي خريد يكدفعه اقدام به خريد اين مدل نمودم.////////////////////////////الانم هم از عكس ها و هم از عملكرد و هم فيلمبرداريش راضيم.البته اينم بگم شما نبايد از اين دوربين انتظار معجزه و در حد و اندازه هاي دوربين هاي SLRداشته باشيد.///////////////////عكس هاشو در اندازه 16 در 21 چاپ كردم بي نظيره و تحسين همگان رو به همراه داشته.////////////////////////////اگر به فيلمبرداري زياد اهميت نميدي و بودجه هم داري دوربين canon sx10is رو هم مدنظر داشته باش.زومش 20 هست كه خيلي جاها به درد ميخوره.فيلمبرداريش HD نيست ولي برند كانن و زوم 20 ميتونه نداشتن فيلمبرداري HD رو جبران كنه.///////////////////البته من براي اين فوجي حدود 60 تومن باطري/رم/كيف لوازم جانبي گرفتم كه كلا 380 تومن شد.////////////////ولي اون كانن تنهايي حدود 400(دقيق نميدونم)هست./////////////////فيلمبرداري HD نيازمند كامپيوتر هاي با پردازنده بالا و هارد بالا هست پس اگه كامپيوتر قوي نداري بيخيال HD شي بهتره چون حدود 10 دقيقه فيلمبرداري حدود 1گيگ فضا ميگيره كه واسه هارد 40 من زياده و باعث شده من خيلي كم از قابليت فيلمبرداري استفاده بكنم و فقط با خود دوربين و اتصال به TV بتونم فيلمشو ببينم.////////////////اما سوالات///1.دوربين ساخت ويتنام/همون ژاپنه ولي به علت هزينه پايين كارگر در ويتنام مونتاژ ميشه(به نظرم نگران اين نباش)///////////2.من از فيلمبرداريش خيلي بيشتر از عكس هاش راضيم.//////////////3.با توجه به حجم حدود 4 مگ عكس ها شروع به كار دوربين حدود 1ثانيست اما به نوع رم هم بستگي داره كه سرعتش چند باشه؟در كل دوربين سرعت قابل قبولي داره./////////////////4.اگه بودجشو داري به نظرم canon sx10is گزينه ي بهتريه.نه اينكه اين بد باشه ولي بالاخره كانن مارك معتبر تريه و زومش هم 20 هست.اينم بگم كه ماندگاري عكس بيشتر از فيلمه(نظر شخصي)//////////////////////در مورد كيفيت عكس هاش اونطوري كه سايت هاي مختلف نوشتن همين مدل كانن و fz28 پاناسونيك بهتره اما به نظرم با توجه به هم اندازه بودن سنسور همه تفاوت چنداني نميكنه(البته شايد كانن مقداري بهتر باشه)اينم بگم كه همه فوجي رو با كيفيت عكس بالا و رنگ هاي طبيعي ميشناسن///////////اميدوارم كه بهترين تصميمو بگيري.

Excel-VB
04-02-2009, 09:07
340 تومن:18::18::18: با گارانتی بازرگانی ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
حالا به نظر شما من دوربینو بگیرم؟ یا صبر کنم؟؟؟
آخه بعید میدونم جشنواره بذاره :13::13::13:
اگه میخواست بذاره از اول دی بود دیگه مثل هر سال!
نه
تو این لینک
دوربین اول رو اچ50 و اون یکی دیگرو پی80 گذاشتم فقط تو رنگ اختلاف داشتن شما هم یه مقایسه کنید خبرشو به منم بدین
:8::8:

سلام دوست من
همانطور كه در فايل ارسالي آخرين قيمت هاي دوربين عنوان نموده ام، پايين ترين قيمت h50 در بين بازرگاني ها را ديجي كالا با 353 هزار تومان قيد نموده ولي قطعا در پاساژ بزرگمهر جمهوري پايين تر از اين هم موجود است ..
قبل از خريد حتما فايل ارسالي بنده را با دقت مطالعه بفرمائيد
با احترام
كاويان

Excel-VB
04-02-2009, 09:34
با سلام و خسته نباشید من میخواستم در باره دوربین های کنان این رو بدونم که شما چه مدلش رو پیشنهاد میکنید ایا مدل g 10 ان خوب است یا نه اگر بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
متشکرم.

سلام دوست من
دوربين خوبي است اما به خاطر داشته باشيد كه:
1) نسبت به قيمتش نمي ارزد (شما با اين قيمت خيلي دوربين هاي بهتري مي توانيد بخريد)
2) بالا بودن مگاپيكسل در دوربين هاي كامپكت به هيچ عنوان حسن و مزيت محسوب نمي شود!! توجه كنيد كه هرچه مگاپيكسل بالاتر رود بايد اندازه سنسور نيز بزرگتر شود تا بتواند عكس مورد نظر را به بهترين و مطلوبترين نحو ممكن ثبت نمايد در صورتي كه پايين بودن سنسور باعث مي شود تراكم 14 مگاپيكسل (تراكم پيكسل ها) شديد شده و باتوجه به جا نشدن در سنسور، باعث پايين آمدن كيفيت مي شود! شما اگر يك دوربين 8 مگاپيكسلي SLR با هزينه اي حدود 600 هزار تومان بخريد، قطعا كيفيتش از اين G10 با 14 مگاپيكسل بيشتر است!! اين را هميشه مد نظر داشته باشيد! مگاپيكسل وقتي مزيت محسوب مي شود كه اندازه سنسور هم به نوبه خودش بزرگتر شود من به شما قول مي دهم كيفيت عكس G10 به هيچ عنوان از SX10 برتر و بالاتر نيست در صورتي كه قيمتش حدود 100 تا 150 هزار تومان بالاتر از SX10 مي باشد!! ضمن اينكه ظاهر SX10 به مراتب خوشگل تر و شكيل تر و باكلاس تر از G10 مي باشد! و اين نكته را نيز به خاطر داشته باشيد كه G10 كامپكت به حساب مي آيد و SX10 SLR LIKE مي باشد!!
با احترام
كاويان

اونایی که اچ 50 دارن از کیفیت فیلمش راضین؟
خوبه؟
در حد vcd هست؟
میشه کلا یکم از این دوربین بگین
محاسنش
معایبش
البته اونایی که اچ50 دارن
لطفا

سلام دوست من
در انتخاب H50 و SX10 شك نكن! اين دوربين جواب خود را به خوبي پس داده ... نمونه عكس هايش در سايت هاي مختلف موجود است و دوستاني كه دارند بسيار راضي هستند ...
اما در مورد فيلم برداري بايد عرض كنم كيفيتش از SX10 بالاتر است ...
ولي شما دوربين مي خريد كه عكاسي كنيد نه فيلم برداري!
معايب خاصي ندارد ... فقط در ISO بالا و Indoor مشكل نويز دارد كه طبيعي است در واقع تمام دوربين هاي غير SLR اين مشكل را دارند ...

نمایندگی های سونی(سونی سنترها) 420 تومن میدن
ولی مرکز دوربین دیجیتال قیمتش رو 345 تومن زده گارانتیش رو هم نمیدونم چیه.
ولی خدایی این نمایندگی های اصلی خیلی گرون فروش هستند هفته پیش پاناسونیک اف زد 28 رو 500 تومن میگفتن در صورتی که قیمتش خیلی پایینتر باشه(البته وقتی همه چیز انحصاری باشه بهتر از این نیست)

سلام دوست من
كلا خريد از فروشندگان كنار خيابان جمهوري اشتباه محض است و كساني اين اشتباه را مرتكب مي شوند كه افراد عامي و بدون اطلاع هستند و يك روزي هوس دوربين مي كنند و روز بعد مي روند از يكي از همين فروشندگان خريد مي كنند و پس از چند ماه هم پشيمان مي شوند (البته اگر شانس بياورند در همان روزهاي اول يك نفر فرد مطلع دوربينشان را نبيند و قيمت واقعي را بهش نگويد كه در اين صورت حسابي حالشان گرفته مي شود)

جناب كاويان ممنون از لطفتون
از كجا تو تهران مي تونم دوربينهاي ساخت ژاپن تهيه كانم
با سپاس

سلام دوست من
شما S5 را نمي توانيد ژاپني پيدا كنيد اما H50 و SX10 در حال حاضر ژاپني هستند و اگر 3 ماه ديرتر خريد كنيد احتمال چيني شدنشان هست!!
از بازرگاني هاي معتبر خريد كنيد ترجيحا (البته اگر از دوربين به اندازه كافي مطلع نباشيد) در غير اينصورت اگر مطلع هستيد مي توانيد از پاساژ بزرگمهر خريد كنيد (توجه كنيد كه زير دوربين ليبلي وجود دارد كه سفيد نيست! اين ليبل كه نقره اي و يا مشكي مي باشد بايد روي آن Japan چاپ شده باشد! شما با ديدن ليبل كاملا متوجه مي شويد كه اين ليبل تقلبي و چسبانده شده و يا اصل و اورجينال مي باشد .. توجه كنيد كه بدنه دوربين ژاپني ولي درپوش لنز و كيف و ... چيني هستند ...
باز هم مي گويم اگر اين اختلاف را تشخيص نمي دهيد حتما از بازرگاني هاي معتبر مثل نورنگار، ديجي كالا، مركز دوربين ديجيتال و آهونگار خريد كنيد ...
توجه كنيد كه گارانتي مهم نيست! گول گارانتي آفومار را نخوريد كه دوربين هايش را به همين دليل 60 هزار تومان بالاي قيمت به خورد ملت مي دهد!!
شما اگر از دوربين خود به خوبي مراقبت كنيد و دست كسي ندهيد (مثل فاميل و دوست و آشنايان) مطمئن باشيد اصلا به گارانتي گذرتان نخواهد افتاد مگر اينكه خودتان سهل انگاري كرده باشيد ...
با احترام
كاويان

دوست من به فايل ارسالي بنده در مورد آخرين قيمت دوربين ها توجه كنيد (پست 1150)
آنرا دانلود و با Excel 2003 باز كنيد ...
قيمت اكثر دوربين هاي روي بورس موجود است ...
اگر دوربين خاصي در ليست موجود نبود بدانيد كه گزينه خوبي براي خريد نيست به اين دليل كه تعداد اندكي از بازرگاني آنها را دارند و براي فروش عرضه كرده اند و به همين دليل من از ذكر آنها خودداري كردم (كه مبادا باعث سودجويي آن تعداد اندك از فروشندگان شود!!)

سلامG10 گزينه ي خوبيه اما مدل sx10 با زوم 20 واقعا عاليه و عكاسي رو بسيار لذت بخش ميكنه.به نظرم زوم خيلي مهمه و حتما مد نظر قرار بده.

سلام دوست من
همانطور كه در بالا نيز عرض كردم G10 دوربين بدي نيست اما SX10 قطعا گزينه بهتري است با توجه به قيمت و ظاهر تقريبا حرفه ايش ...

با سلام //////////.زومش 20 هست كه خيلي جاها به درد ميخوره.فيلمبرداريش HD نيست ولي برند كانن و زوم 20 ميتونه نداشتن فيلمبرداري HD رو جبران كنه.//////////////

سلام دوست من
با تشكر از شما
در تائيد حرف شما در مورد SX10 بايد عرض كنم كيفيت فيلم برداري اين دوربين خيلي عالي نيست اما خوب است و براي برخي مواقع و كارهاي ضروري مناسب است ...
هرچند كه من اصلا به فيلم برداري با دوربين عكاسي معتقد نيستم و به قول شما زوم 20 كاملا مي تواند ضعف فيلم برداري را جبران كند ....
در مورد زوم 20 هم بايد عرض كنم كه استفاده از زوم هاي بالاي 12 به سه پايه نياز دارد كه عملا همه جا امكان پذير نيست ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
04-02-2009, 09:39
به دليل تكرار حذف شد

lofa
04-02-2009, 10:12
با سلام ///////////ابتدا عذر خواهي ميكنم از جواب ديرم.راستش سرگرم امتحانات پايان ترم بودم./////////////////////ابتدا در مورد خريد اين دوربين توسط بنده بايد بگم 3 عامل بودجه/كيفيت عكس/فيلمبرداري رو مد نظر داشتم كه اولي از همه دخيل تر بود پس خريد اين دوربين دليل بر برتر بودن اون نيست.////////////////////راستش من ابتدا قصد خريد fuji 100fd رو داشتم كه يك دوربين كتابي و كوچكه منتها با سنسور بزرگ و كيفيت عكس عالي كه متاسفانه گير نياوردم.دليل خريد اين s2000hd هم جديد بودن/فيلمبرداري hd/زوم 15/و از همه مهمتر زوم در حين فيلمبرداري و قيمت مناسب بود.راستش با اين 310 تومن بودجه اي كه من داشتم شهريور ماه sx100is كانن رو به زور ميشد خريد ولي اين مدل فوجي با قيمت و امكانات مناسب چشممو گرفت و با توجه به ماهها تحقيق و انتخاب مدل هاي ديگر براي خريد يكدفعه اقدام به خريد اين مدل نمودم.////////////////////////////الانم هم از عكس ها و هم از عملكرد و هم فيلمبرداريش راضيم.البته اينم بگم شما نبايد از اين دوربين انتظار معجزه و در حد و اندازه هاي دوربين هاي slrداشته باشيد.///////////////////عكس هاشو در اندازه 16 در 21 چاپ كردم بي نظيره و تحسين همگان رو به همراه داشته.////////////////////////////اگر به فيلمبرداري زياد اهميت نميدي و بودجه هم داري دوربين canon sx10is رو هم مدنظر داشته باش.زومش 20 هست كه خيلي جاها به درد ميخوره.فيلمبرداريش hd نيست ولي برند كانن و زوم 20 ميتونه نداشتن فيلمبرداري hd رو جبران كنه.///////////////////البته من براي اين فوجي حدود 60 تومن باطري/رم/كيف لوازم جانبي گرفتم كه كلا 380 تومن شد.////////////////ولي اون كانن تنهايي حدود 400(دقيق نميدونم)هست./////////////////فيلمبرداري hd نيازمند كامپيوتر هاي با پردازنده بالا و هارد بالا هست پس اگه كامپيوتر قوي نداري بيخيال hd شي بهتره چون حدود 10 دقيقه فيلمبرداري حدود 1گيگ فضا ميگيره كه واسه هارد 40 من زياده و باعث شده من خيلي كم از قابليت فيلمبرداري استفاده بكنم و فقط با خود دوربين و اتصال به tv بتونم فيلمشو ببينم.////////////////اما سوالات///1.دوربين ساخت ويتنام/همون ژاپنه ولي به علت هزينه پايين كارگر در ويتنام مونتاژ ميشه(به نظرم نگران اين نباش)///////////2.من از فيلمبرداريش خيلي بيشتر از عكس هاش راضيم.//////////////3.با توجه به حجم حدود 4 مگ عكس ها شروع به كار دوربين حدود 1ثانيست اما به نوع رم هم بستگي داره كه سرعتش چند باشه؟در كل دوربين سرعت قابل قبولي داره./////////////////4.اگه بودجشو داري به نظرم canon sx10is گزينه ي بهتريه.نه اينكه اين بد باشه ولي بالاخره كانن مارك معتبر تريه و زومش هم 20 هست.اينم بگم كه ماندگاري عكس بيشتر از فيلمه(نظر شخصي)//////////////////////در مورد كيفيت عكس هاش اونطوري كه سايت هاي مختلف نوشتن همين مدل كانن و fz28 پاناسونيك بهتره اما به نظرم با توجه به هم اندازه بودن سنسور همه تفاوت چنداني نميكنه(البته شايد كانن مقداري بهتر باشه)اينم بگم كه همه فوجي رو با كيفيت عكس بالا و رنگ هاي طبيعي ميشناسن///////////اميدوارم كه بهترين تصميمو بگيري.

ممنون از اینکه زحمت کشیدید و جواب دادی
راستش برای من هم کیفیت فیلم برداری مهمه و هم عکس
از لحاظ کامپیوتر هم مشکل ندارم
نهایت سایزی که من احتمالا چاچ می کنم همون 20*25 شاید هم اگه خیلی خیلی بخوام مایه بذارم سالی یکی دوتا عکس هم در اندازه a4 یا a3 چاپ کنم می خواستم بدونم این دوربین تا این اندازه ها جواب می ده یا نه
اینم مطمئن هستم که این دوربین یقینا" کار دوربینهای slr را نخواهد کرد اما برای کارهای خونگی چی
با سپاس

lofa
04-02-2009, 10:13
دوستان نظرتون در باره kodak Z1012 چیه؟

lofa
04-02-2009, 10:23
جناب کاویان پس به نظر شما برای اینکه بفهم که یک دوربین ساخت ژاپن است یا نه باید به این نکات توجه کنم
1- لیبل زیر دوربین نباید سفید باشد یا نقره ای یا مشکی است
2- برای اطمینان از بازرگانیهای معتبر خرید کنم
3- به بارکدش هم توجه کنم که عددش عد ژاپن باشه
اگه چیز دیگه ای هست که باید بدونم ممنون می شم بفرمائید

danyel
04-02-2009, 11:41
با 60 تومن میشه دوربین خوبی برای امورات روزمره معرفی کنید و خصوصیاتش رو بگید

***fandogh***
04-02-2009, 11:50

ببخشین این مدل فلاش نداره sx10

ebi66_boukan
04-02-2009, 13:31
ممنون از اینکه زحمت کشیدید و جواب دادی
راستش برای من هم کیفیت فیلم برداری مهمه و هم عکس
از لحاظ کامپیوتر هم مشکل ندارم
نهایت سایزی که من احتمالا چاچ می کنم همون 20*25 شاید هم اگه خیلی خیلی بخوام مایه بذارم سالی یکی دوتا عکس هم در اندازه a4 یا a3 چاپ کنم می خواستم بدونم این دوربین تا این اندازه ها جواب می ده یا نه
اینم مطمئن هستم که این دوربین یقینا" کار دوربینهای slr را نخواهد کرد اما برای کارهای خونگی چی
با سپاس

در اندازه A4 نه تنها اين دوربين بلكه ساير دوربين ها هم به نظرم به مشكل بر ميخورن و كيفيت واقعي رو از دست ميدن.شما اگه قصدتون عكس بزرگ هست دوربين كانن 21 مگاپيكسل(1D mark IIفكر كنم ) با قيمت 7 ميليون رو پيشنهاد ميكنم.اگر قصدتون عكس هاي بزرگ تر هست هر چه مگاپيكسل بيشتر باشهعكس رو در سايز بزرگتر ميشه چاپ كرد.براي مناسبتهاي خانوادگي خوبه اما حرفه اي نه!بالاخره هر چيزي را بهر كاري ساخته اند.شما بودجتون چنده؟؟؟؟

ebi66_boukan
04-02-2009, 13:37

ببخشین این مدل فلاش نداره sx10

داره اون قسمتي كه برند كانن نوشته شده به سمت بالا ميره و فلاش اونه.بيشتر مدل هاي slr-like اينجورين.

lofa
04-02-2009, 13:39
سلام ebi66_boukan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من راستش فقط برای کارهای خانودگی این دوربین رو می خوام
بودجه ام هم در همون حدود 300 تا 400 تومن

lofa
04-02-2009, 13:45
اول می خواستم Fz28 پانا سونیک بگیرم ام دیدم عکساش خیلی نویز داره بعد رفتم سراغ H50 سونی اما اونم در مقایسه با سایر دوربینا خیلی جالب نبود هم عکساش هم فیلمش البته فیلمش بد نبود گزینه بعدیم همین کانن SX10 بود اونم خیلی برتی خاصی نداشت رفتم سراغ P80 نیکون اونم گفتن سرعت رایت عکس و فوکوسش خیلی کمه از اونم دل کندم تا اینکه با اون پست شما در مئرد این دوربین S2000hd با این دوربین آشنا شدم

lofa
04-02-2009, 13:59
من تقریبا تمامی سایتهای که در مورد این دوربین مطلب داشتن خوندم اون چیزی که دستگیرم شد اینها است
1- مثل تمامی دوربینهای دیگه فوجی در مود اتوماتیک حرفی برای گفتن نداره (به نقل از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چون تو عکسهای که با مود اتوماتیک اندختن انگار محیط با یک نور آبینور پردازی کردن
2- این دوربیین تو مود تنظیمات دستی از هم رده های خودش کم نمی آره باز به نقل از همان منبع بالا
3-کیفیت فیلم برداریش از تمامی دوربینهای دیگه که دیدم بهتره می تونید بیشتر ویدوهای رو که با این دوربین گرفته شده رو از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دانلود) کنید اما این لینک هم یه ویدو داره اما با حجم 31 مگابایت
فقط کیفیت فیلم برداری کداک Z1012 با این دوربین قابل مقایسه است ولی خدایش کیفیت فیلم برداری این فوجی f100fd هم عالی بود
اما کیفیت پانا سونیک Fz28 اگرچه اونم HD اما انگار پرش داره ولی این فوجی یه چیز دیگه اس
4- عکساشو که تو سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست مخصوصا در ایزوهای بالا از خیلی از اون دوربینهای دیگه که از اون نمره بهتری تو کیفیت گرفتن بهتره

lofa
04-02-2009, 14:02
من نمی خوام حرفه ای کار کنم فقط می خوام عکسهای خانودگی باهاش بگیرم که اون هم نهایتا" می شه اندازه 20*25 تو این اندازه کیفیتش چه طوره؟
برای من همون اندازه که کیفیت عکس مهمه فیلم برداریش هم اهمیت داره

ebi66_boukan
04-02-2009, 14:04
اول می خواستم Fz28 پانا سونیک بگیرم ام دیدم عکساش خیلی نویز داره بعد رفتم سراغ H50 سونی اما اونم در مقایسه با سایر دوربینا خیلی جالب نبود هم عکساش هم فیلمش البته فیلمش بد نبود گزینه بعدیم همین کانن SX10 بود اونم خیلی برتی خاصی نداشت رفتم سراغ P80 نیکون اونم گفتن سرعت رایت عکس و فوکوسش خیلی کمه از اونم دل کندم تا اینکه با اون پست شما در مئرد این دوربین S2000hd با این دوربین آشنا شدم

راستش منم همه ي اين گزينه ها رو مد نظر داشتم.H50 اونوقت حدود 100 تومن گرونتر از اين فوجي بود و فيلمبرداريشم معمولي بود.پاناسونيك رو هم به همين دليل حذف كردم.بين اين دو گزينه يعني s2000HD و canon sx10 كه قيمتش 355 تومنه يكي رو انتخاب كن.به نظرم زياد سخت گيري به خرج نده/زياد فرقي نميكنن.به كدوم مارك بين اينا بيشتر علاقه داري بگير.كانن كه حرف اول رو ميزنه.ولي من با ديدن يه سري عكس از دوربين فوجي كه ادرسشو پايين ميدم به مارك فوجي علاقه پيدا كردم و گرفتم.البته فوجي هم سابقه ي خيلي زيادي در زمينه ي عكاسي داره.به هر حال دل رو به دريا بزنيد.من اگه بودجه ي شما رو داشتم همين الان سفارش Sx10 رو ميدادم.من خيلي دنبال100fd گشتم اما گير نياوردم.اون واقعا يه شاهكاره حتي از در ايزوي 800 عكس هاش خوبه.در ايزوي 400 هم كه عاليه.ولي زومش كمه و مشكل باطري داشت و در بازار نبود.ولي باز من اون كانن رو ميپسندم.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فتو بلاگ من

lofa
04-02-2009, 14:50
راستش هرکاری می کنم نمی دونم چرا نمی تونم با این کانن راحت باشم تو دلم نمی ره ولی از این فوجی خیلی خوشم می اد
فزق زیادی هم بین زوم 15 با 20 نیست تازه به گفته دوست گرامی جناب کاویان برای استفاده از زوم بالاتر از 12 هم که سه ÷ایه می خواد پس اون می شه هیچ
اما چون یکم دوست دارم عکاسی یاد بگیرم زیاد دوست ندارم مود اتوماتیک دوربین هم خوب باشه تا مجبور شم یکم تنظیماتشم یاد بگیرم

lofa
04-02-2009, 15:15
راستش منم همه ي اين گزينه ها رو مد نظر داشتم.h50 اونوقت حدود 100 تومن گرونتر از اين فوجي بود و فيلمبرداريشم معمولي بود.پاناسونيك رو هم به همين دليل حذف كردم.بين اين دو گزينه يعني s2000hd و canon sx10 كه قيمتش 355 تومنه يكي رو انتخاب كن.به نظرم زياد سخت گيري به خرج نده/زياد فرقي نميكنن.به كدوم مارك بين اينا بيشتر علاقه داري بگير.كانن كه حرف اول رو ميزنه.ولي من با ديدن يه سري عكس از دوربين فوجي كه ادرسشو پايين ميدم به مارك فوجي علاقه پيدا كردم و گرفتم.البته فوجي هم سابقه ي خيلي زيادي در زمينه ي عكاسي داره.به هر حال دل رو به دريا بزنيد.من اگه بودجه ي شما رو داشتم همين الان سفارش sx10 رو ميدادم.من خيلي دنبال100fd گشتم اما گير نياوردم.اون واقعا يه شاهكاره حتي از در ايزوي 800 عكس هاش خوبه.در ايزوي 400 هم كه عاليه.ولي زومش كمه و مشكل باطري داشت و در بازار نبود.ولي باز من اون كانن رو ميپسندم.

عکساتون دیدم خیلی زیبا و جالب بودند
اگه با این کیفیت عکس بندازه برای من عالیه

iraniran2
04-02-2009, 16:21
آقاي كاويان من ميخوام يه دوربين توي رنج 200 تومن (يه ذره بالاتر يا پايينترش فرق نميكنه) بخرم. براي عكس هاي خانوادگي ميخوام. بودجم هم در همين حدود هست. (بيشتر پول ندارم)
ميشه دو سه مدل به ترتيب اولويت براي من بنويسيد.

اگه ژاپني هاش بهتره از همين ژاپني ها معرفي كن.
اگه قرمزي چشم هم نداشته باشه بهتره.
باطري ليتوم هم داشت چه بهتر نداشت هم با يه شارژر سر ميكنم.

ebi66_boukan
04-02-2009, 20:35
راستش هرکاری می کنم نمی دونم چرا نمی تونم با این کانن راحت باشم تو دلم نمی ره ولی از این فوجی خیلی خوشم می اد
فزق زیادی هم بین زوم 15 با 20 نیست تازه به گفته دوست گرامی جناب کاویان برای استفاده از زوم بالاتر از 12 هم که سه ÷ایه می خواد پس اون می شه هیچ
اما چون یکم دوست دارم عکاسی یاد بگیرم زیاد دوست ندارم مود اتوماتیک دوربین هم خوب باشه تا مجبور شم یکم تنظیماتشم یاد بگیرم

راستش منم زياد از تنظيماتش سر در نميارم اما تنظيمات زيادي داره كه اگه بشه كامل ياد گرفت عاليه.به نظرم زوم 20 خيلي توپ تر از 15 است.اگه 20 بود راحت ميتونستم بهترين عكسو از ماه بگيرم.ضمنا lcd گردان كانن هم يه مزيت خيلي بزرگه خصوصا جاهاي شلوغ مثلا عروسي كه براي عكسبرداري مجبورا دوربين رو بالاي سر برد و اگه مثل كانن بود راحت ميشد فهميد داري از چي فيلم يا عكس ميگيري.البته اين دوربين فوجي يه حالت مخصوص لرزش داره كه براي با زوم بالا كاملا بدون لرزش عمل ميكنه.وجود 3 پايه هم به نظرم لازمه چون در ايزو هاي بالا و عكاسي در شب بدون 3 پايه اصلا نميشه عكس بدون لرزش گرفت چون دوربين بسته بهميزان تاريكي شايد چند ثانيه اقدام به جمع آوري نور توسط سنسور نمايد پس حتما لازمه.

Senator_F
04-02-2009, 22:18

خب اگه اینقدر به دلتون نشسته،بخرینش،علاقه شدیدی که شما به این دوربین دارین،نشان از اون داره که میرین کاملا تنظیماتش رو یاد می گیرین تا بهترین نتیجه رو بگیرین.و این به نظر من مهمترین مسئله است.

حتی اگر بهترین دوربین slr رو هم یکی داشته باشه ولی به دلش نشینه،میذارتش یه گوشه دکوری بمونه.
به دل نشتن دوربین و رضایت از اون باعث خلاقیت در عکاسی و ثبت عکس های خیلی زیبا میشه.

lofa
04-02-2009, 23:14
خب اگه اینقدر به دلتون نشسته،بخرینش،علاقه شدیدی که شما به این دوربین دارین،نشان از اون داره که میرین کاملا تنظیماتش رو یاد می گیرین تا بهترین نتیجه رو بگیرین.و این به نظر من مهمترین مسئله است.

حتی اگر بهترین دوربین slr رو هم یکی داشته باشه ولی به دلش نشینه،میذارتش یه گوشه دکوری بمونه.
به دل نشتن دوربین و رضایت از اون باعث خلاقیت در عکاسی و ثبت عکس های خیلی زیبا میشه.

یقینا" حق با شماست چون خودم تجربه داشتن عدم علاقه به یک برند خاص رادارم که درمورد گوشی D900 سامسونگ بود در کمتر از چهار ساعت پشیمون شدم
اگه زیاد می پرسم و برای اساتیدی مثل حضرتعالی و جناب کاویان و آقای ebi66_boukan و سایر دوستان مزاحمت ایجاد می کنم برای این است از این مطمئن شم که این دوربین چیز خیلی بدی نیست و احیانا" نقاط ضعف و قوتش دستم بیاد
با سپاس فراوان

ali.jomong
05-02-2009, 07:08
با سلام به همه دوستان

من بالاخره بعد از كلي تحقيق و شك بين sx110 و sx10 تصميم گرفتم دوربين sx10 بگيرم.

اما يك مساله مهم وجود داره و اونم اين كه لطف كنيد و مشخصات دوربين

آكبند رو بگيد .

چون من در شهرستان هستم و حتي ديدم كه نمايندگي كانن , هم جعبه و هم پلاستيك

دوربين رو با مهارت باز و حتي پلاستيك رو عوض مي كنه و من كه اطلاعي ندارم سرم كلاه

ميره . لطفا جوابم رو سريع بديد چون من عجله دارم كه بخرم.

البته اولش مي خواستم صبر كنم تا ارزونتر بشه, اما بعدش كه آقاي كاويان

گفتن 3 ماه بعد چيني ميشه تصميم گرفتم كه بخرم. لطفا كمك كنيد.

lofa
05-02-2009, 09:38
با سلام به همه دوستان

من بالاخره بعد از كلي تحقيق و شك بين sx110 و sx10 تصميم گرفتم دوربين sx10 بگيرم.

آكبند رو بگيد .

دوربين رو با مهارت باز و حتي پلاستيك رو عوض مي كنه و من كه اطلاعي ندارم سرم كلاه

راستش این سوال منم هست
برای مای که این قدر از دوربین سررشته نداریم یکم سخته تشخیص این مطلب
پس اساتید محترم مثل همیشه لطف کنید و توضیح بدید البته جناب کاویان در پست 1161 یکم توضیح دادند من هم درپست 1165 یه چیزای نوشتم که هنوز منتظر تائید یا ردش توسط صاحبنظران این فروم هستم
با سپاس:11:

Senator_F
05-02-2009, 10:04
راستش این سوال منم هست
برای مای که این قدر از دوربین سررشته نداریم یکم سخته تشخیص این مطلب
پس اساتید محترم مثل همیشه لطف کنید و توضیح بدید البته جناب کاویان در پست 1161 یکم توضیح دادند من هم درپست 1165 یه چیزای نوشتم که هنوز منتظر تائید یا ردش توسط صاحبنظران این فروم هستم
با سپاس:11:

بهترین کار دیدن جند تا unboxing از سایت یو.تیوب است.من خودم همیشه وقتی میخوام چیزی بخرم اولین کاری که می کنم رفتن به یو.تیوب است.البته باید حداقل به دو تاش یگا کنین تا کاملا مطمئن بشین.
در هنگام نگاه کردن به این ویدیو،خیلی دقیق باشین.به همه جزییات دقت کنین.هیچیز رو از قلم نیندازین.
مثلا من به این ویدیو که
پایین گذاشتم،نگاه کردم.به اینکه سی دی در ردیف دوم بعد از getting started guide هست توجه کنین.به اینکه وقتی در قوطی رو از سمت حودتون باز می کنین،سیم ها در جلوی جعبه حاوی دوربین هستند نه در پشت اون،به اینکه ترتیب سیم ها،اول تبدیل تلویزیون بعد یو اس بی بعد هم بند است.به اینکه سایه بان لنز در سمت راست سیم ها است نه چپ اونها،به اینکه روی لنز دوربین به طرف شماست.به فرم قرار گیری و شکل کلی باطری ها.
معمولا وقتی فروشنده های ایرانی جعبه آکبند رو باز می کنن،به این ریزه کاری ها توج نمی کنن و هیشه یه اشتباهی می کنن.

یک ویدیو من گذاشتم،یکی دو تا هم خودتون پیدا و نگاه کنین و حواستون هنگام خرید جمع باشه.
انشا الله مشکلی پیش نمیاد.

iraniran2
05-02-2009, 11:36
بابا جواب منم توي چند پست قبل تر بديد ديگه!

lofa
05-02-2009, 11:52
آقاي كاويان من ميخوام يه دوربين توي رنج 200 تومن (يه ذره بالاتر يا پايينترش فرق نميكنه) بخرم. براي عكس هاي خانوادگي ميخوام. بودجم هم در همين حدود هست. (بيشتر پول ندارم)

دوست عزیز
ابتدا یه سری به این سایتها بزنید
اونجا می تونید دوربین موردنظرتون پیدا کنید

lofa
05-02-2009, 12:10
بهترین کار دیدن جند تا unboxing از سایت یو.تیوب است.من خودم همیشه وقتی میخوام چیزی بخرم اولین کاری که می کنم رفتن به یو.تیوب است.البته باید حداقل به دو تاش یگا کنین تا کاملا مطمئن بشین.
در هنگام نگاه کردن به این ویدیو،خیلی دقیق باشین.به همه جزییات دقت کنین.هیچیز رو از قلم نیندازین.
مثلا من به این ویدیو که
پایین گذاشتم،نگاه کردم.به اینکه سی دی در ردیف دوم بعد از getting started guide هست توجه کنین.به اینکه وقتی در قوطی رو از سمت حودتون باز می کنین،سیم ها در جلوی جعبه حاوی دوربین هستند نه در پشت اون،به اینکه ترتیب سیم ها،اول تبدیل تلویزیون بعد یو اس بی بعد هم بند است.به اینکه سایه بان لنز در سمت راست سیم ها است نه چپ اونها،به اینکه روی لنز دوربین به طرف شماست.به فرم قرار گیری و شکل کلی باطری ها.
معمولا وقتی فروشنده های ایرانی جعبه آکبند رو باز می کنن،به این ریزه کاری ها توج نمی کنن و هیشه یه اشتباهی می کنن.

یک ویدیو من گذاشتم،یکی دو تا هم خودتون پیدا و نگاه کنین و حواستون هنگام خرید جمع باشه.
انشا الله مشکلی پیش نمیاد.

یعنی در این ویدوها (حالا در حال دانلود دوتاشون هستم بازم طبق معمول همون S2000hd را دارم دانلو می کنم) به نحوه قرار گیری اقلام داخل جعبه توجه کنیم اگه با اونچه که اینجا هست تفاوت داشته باشه یعنی احتمال دست کاری وجود داره؟

***fandogh***
05-02-2009, 13:07
منم دوربین canon ax10 رو امروز گرفتم انشا الله که خوب باشه و مشکلی به وجود نیاره
یه سوال اگه بخوایم فیلم بگیرم چجوری از عکس به فیلم تبدیل کنم؟

lofa
05-02-2009, 15:40
منم دوربین canon ax10 رو امروز گرفتم انشا الله که خوب باشه و مشکلی به وجود نیاره
یه سوال اگه بخوایم فیلم بگیرم چجوری از عکس به فیلم تبدیل کنم؟
مبارک باشه
فکر کنم منظورتون sx10 بود
بهر حال مبارکه
راستی
چند گرفتین
کجا گرفتین
ساخت کجاست
اقلام همراه دوربین چی بوده
بازم مبارک باشه و عکسهای جالب و خوبی با هاش بگیری

iraniran2
05-02-2009, 15:58
دوست عزیز
ابتدا یه سری به این سایتها بزنید
اونجا می تونید دوربین موردنظرتون پیدا کنید

اگه ميتونستم خودم تشخيص بدم كدوم خوبه كه اينجا نميومدم سوال بپرسم، پسر خوب!

***fandogh***
05-02-2009, 16:54
مبارک باشه
فکر کنم منظورتون sx10 بود
بهر حال مبارکه
راستی
چند گرفتین
کجا گرفتین
ساخت کجاست
اقلام همراه دوربین چی بوده
بازم مبارک باشه و عکسهای جالب و خوبی با هاش بگیری

مرسی.من اینو از خیابان بهار برج بهار گرفتم 420 تومان با گارانتی نور نگار با بیمه
ساخت japon

ebi66_boukan
05-02-2009, 20:24
مرسی.من اینو از خیابان بهار برج بهار گرفتم 420 تومان با گارانتی نور نگار با بیمه
ساخت japon

مباركه.اما گرون نگرفتي؟؟؟؟ميگفتن كه 355 تومنه...

ebi66_boukan
05-02-2009, 20:32
یعنی در این ویدوها (حالا در حال دانلود دوتاشون هستم بازم طبق معمول همون S2000hd را دارم دانلو می کنم) به نحوه قرار گیری اقلام داخل جعبه توجه کنیم اگه با اونچه که اینجا هست تفاوت داشته باشه یعنی احتمال دست کاری وجود داره؟

اقلام دوربين شامل USB كامپيوتر و كابل AV و بدنه دوربين و محافظ لنز و بند مخصوص با مارك Fujifilm و 2 عدد سي دي و خود دوربين هست.يه دفترچه هم همراشه.طبق سايت سازنده بايد كنترل از راه دور و كابل HD هم باشه.اما اين دو فقط براي بعضي كشور ها ارائه ميشه و براي من كه نداشت و بعيد ميدونم كه بقيم داشته باشه.البته 4 باطري يك بار مصرف هم داشت.به صورت پلمپ با گارانتي ايده آل بود.كارت گارانتي ايده آل و يك دستمال مخصوص هم داشت.ضمنا من به صورت اينترنتي سفارش دادم و 48 ساعته به دستم رسيد.

ebi66_boukan
05-02-2009, 20:50

باطري لتوم هم داشت چه بهتر نداشت هم با يه شارژر سر ميكنم.

canon a1000حدود 190.canon a2000 فكر كنم 210 تومن.canon sx110 البته قيمتش حدود 265 تومنهبه نظرم a1000&a2000 خوبه خصوصا a2000.مدل هاي جديد مدل پرفروش a720is هستن.سوني هم مدل هايي داره كه بستگي به علاقت داره(w120&w150&w130).من كه شخصا كانن رو ميپسندم( a2000 البته با اين بودجه شما).البته مدل هاي دست دوم هم هستن هر چند من پيشنهاد نميكنم.

lofa
05-02-2009, 21:04
اقلام دوربين شامل usb كامپيوتر و كابل av و بدنه دوربين و محافظ لنز و بند مخصوص با مارك fujifilm و 2 عدد سي دي و خود دوربين هست.يه دفترچه هم همراشه.طبق سايت سازنده بايد كنترل از راه دور و كابل hd هم باشه.اما اين دو فقط براي بعضي كشور ها ارائه ميشه و براي من كه نداشت و بعيد ميدونم كه بقيم داشته باشه.البته 4 باطري يك بار مصرف هم داشت.به صورت پلمپ با گارانتي ايده آل بود.كارت گارانتي ايده آل و يك دستمال مخصوص هم داشت.ضمنا من به صورت اينترنتي سفارش دادم و 48 ساعته به دستم رسيد.

از کدوم سایت گرفتید
چطوری می تونم مطمئن شم که دوربین کارکرده نیست

lofa
05-02-2009, 21:06

کجا به این قیمت می دن
آهونگار که از همه شون ارزونتر می ده چیزی در همون حدود نوشته تو سایتش

Senator_F
05-02-2009, 21:56
بابا جواب منم توي چند پست قبل تر بديد ديگه!

دوست عزیز چند پست قبل تر از چند پست قبل شما،همین سوال مطرح و پاسخ داده شده.کافیه مطالعه کنین.

ebi66_boukan
06-02-2009, 00:08
از کدوم سایت گرفتید
چطوری می تونم مطمئن شم که دوربین کارکرده نیست

من از كاميراي شاپ گرفتم.به صورت آكبند بود كه ضمانت ايده آل داشت.همه چيش نو بود.جنس نو مشخصه.در مورد اون كانن فكر كنم تو همين فروم بود يكي از دوستان گفت 355تومن.

741852
06-02-2009, 02:22
با سلام.من میخوام یک دوربین رو معرفی کنم و چند سوال از آقای کاویان و دوستان.
نیکون یک دو ربین جدید رو معرفی کرد با نام nikon coolpix P90 و با مشخصات زیر :
1.دوازده مگاپیکسلی
2.باتری لیتنیومی با حداکثر 230 عکس
3.دارای سوپر زوم 24 برابر اپتیکال و 4 برابر دیجیتال !!!!! که از 26 mm شروع میشه.
4.تشخیص چهره تا 12 چهره.
5.تشخیص لبخند
6.قابلیت عکس برداری تا 15 فریم در ثانیه!!! که جون میده برای عکاسی ورزشی و سوزه های متحرک.
7.ال سی دی 3 اینچی با 230000 هزار پیکسل کیفیت.و با قابلت چرخش 90 درجه.
و قابلیت های دیگه که به سایت نیکون برید و ببینید.با قیمت 400 دلار که یک ماه دیگه با بازار میاد.ماه مارچ
و اما سوال های من از آقای کاویان عزیز:
این دوربین با این اطلاعات به نظر شما دوربین خوبی هست؟
نظر شما به طور کلی در مورد مارک نیکون چیه؟
به نظر من سونی بیخودترین دوربین های دیجیتال مخصوصا در سری کامپکت ها رو داره و سونی بهتره بره همون تلویزیونش و دوربین فیلمبرداری HD هفتصد هزار تومانی و بالاترش رو بسازه.
کلا نیکون ساخت کجاست؟چون مثل کانن سایت آمریکایی داره.
آقا کاویان من هر سایت ایرانی رو دیدم اول کانن و بعد نیکون و بعد سونی رو به ترتیب قرار دادن.نظر شما چیه؟
مسلما سونی در مقابله با محصول جدید نیکون یک دوربین در همین مایه ها به بازار میده که قیمتش از الان معلومه.بالای 500 تومن.
به نظر من قابلیت فلمبرداری HD به درد نمیخوره.چون با یک کارت 8 گیگ نهایت نیم ساعت میتونی فیلمبرداری داشته باشی.
آقا کاویان این دوربین در مقایسه با canon sx1 بهتر نیست؟
آقا کاویان به نظر من اون چیزی که باعث شده همه دنبال سونی باشن تبلیغات گسترده اون و این made in japan هست که همه دنبال همینش هستن.
چون این باتری لیتنیومی داره و اون باطری خوره.زوم این بیشتره و اون کمتر.این 12 مگاپیکسل هست و اون مدل کانن 10 مگاپیکسل.
و تازه اینکه معلوم نیست چرا کانن این مدل رو که 4 ماه قبل معرفی کرده هنوز به بازار نداده که من در سایت های خارجی دیدم 570 دلار قیمت براش گذاشته بودن.یک مشکلی در مورد این مدل هست.(منظورم canon sx1 هست)
به نظر من در قیاس با محصولات مشابه کانن این مدل nikon coolpix P90 بهتر از همه باشه.البته با این قیمت نهایت 400 هزار تومانی.
نظر کلی شما در مورد این مدل جدید نیکون با این مشخصات چیه؟یک سر به سایت نیکون بزنیدو نظرتون رو بگید.
و لطفا دوربین هایی که زوم بالا دارند و باتری لیتنیومی دارند و از 400 تومن بیشتر نیستن رو معرفی کنید.
من منتظرم و مرسی.

741852
06-02-2009, 03:13
جناب کاویان.یک مدل جدید دیگه از نیکون:nikon coolpix L100
در سایت نیکون نوشته که این مدل هم باتری قلمی میخوره و هم لیتنیومی.ولی باتری لیتنیومی روی اون نیست.
آیا هم چین چیزی ممکن هست؟واگه درست باشه باتری لیتنیومی براش پیدا میشه که بخرم؟
چون با قیمت حدود 250 تومن هست و زوم 15 برابر اپتیکال و .....
حتما یک سری به سایت نیکون بزنید و نظرتون رو در مورد این مدل و اون مدل قبلی بگید.هم چنین در مورد باتری این مدل نظرتون چیه؟

741852
06-02-2009, 03:47
یک سوال دیگه:دوربین canon sx1 آیا باتری قلمی میخوره؟من منظورم sx10 نیست.sx1 رو میگم که هنوز به ایران نیومده.
چرا این کانن ها هیچکدوم یاتری لیتنیومی ندارن و همه باتری خورن.ای بابا...اینش بده.
آقا معذرت که مدام مزاحم میشم.راهنمای کنید.با سپاس فراوان.

gholam14
06-02-2009, 04:19
باسلام
من خيلي وقت است ميخواهم يك دوربين بخرم ولي آنقدرتنوع دوربينهازياداست كه آدم راسردرگم ميكند ولي بالآخره تصميم گرفتم ازبين اين سه دوربين باراهنمايي دوستان يكي راانتخاب كنم ممنون ميشوم دراين انتخاب كمكم كنيد.
باسپاس فراوان
canon power shot -G10
sony - dslr-a200k
sony - dslr-a200w

dany8534
06-02-2009, 09:13
اقا کسی هست قیمت الفا 700 ساده ٰp , k به همرا الفا 900 رو بده شنیدم جدیدا ارزان شده به علت بحران اقتصادی .

***fandogh***
06-02-2009, 11:56
مرسی:20: ولی از چند جا پرسیدم قیمت همین بود دیگه نمیدونم گرونه یا نه

panther99
06-02-2009, 13:28
آقا نظرتون در مورد دو مدل پاناسونیک fx520و fx38 چیه ؟؟؟؟ کسی این 2 تا دوربین رو امتحان کرده ؟؟؟
الان قیمت این 2 مدل چنده ؟؟؟

741852
06-02-2009, 14:32
همچنان منتظرم ...........................

lofa
06-02-2009, 19:04
جناب ebi66_boukan شايد سوالن تكراري باشه اما چون برام مهمه مي پرسم شما اون طوري كه من فهميدم بيش از چند ماهه كه اين دوربين رو داريد تا الان حتما نقاط ضعفش دستتون اومده اگه لطف كنيد نقاط ضعفش بفرمائيد ممنون مي شم

اينكه دوربين ساخت ويتنامه بنظرتون روي كيفيت دوربين و احتمالا ماندگاريش تاثير گذاشته يا ميذاره چون جناب كاويان چند پست بالاتر گفتن احتمالا دوربين هاي ساخت غير ژاپن دوامشون كمتر خواهد بود؟

فيام برداري HD خيلي فضا اشغال مي كنه منظورم روي رم دوربينه مثلا 8 گيگ اونطوري كه تو سايتش اومده 110 دقيقه شما امتحان كرديد

ebi66_boukan
06-02-2009, 20:35
جناب ebi66_boukan شايد سوالن تكراري باشه اما چون برام مهمه مي پرسم شما اون طوري كه من فهميدم بيش از چند ماهه كه اين دوربين رو داريد تا الان حتما نقاط ضعفش دستتون اومده اگه لطف كنيد نقاط ضعفش بفرمائيد ممنون مي شم

اينكه دوربين ساخت ويتنامه بنظرتون روي كيفيت دوربين و احتمالا ماندگاريش تاثير گذاشته يا ميذاره چون جناب كاويان چند پست بالاتر گفتن احتمالا دوربين هاي ساخت غير ژاپن دوامشون كمتر خواهد بود؟

فيام برداري hd خيلي فضا اشغال مي كنه منظورم روي رم دوربينه مثلا 8 گيگ اونطوري كه تو سايتش اومده 110 دقيقه شما امتحان كرديد

سلام.نقاط ضعف:راستش نميشه گفت نقاط ضعف.ببينيد كيفيت عكس هاش خوبه ولي اونجوري كه من ميخوام نيست.البته توقع منم بالاست چون خيلي با عكس هاي دوربين هاي حرفه اي حال ميكنم.عكس هاش معموليه.البته شايد من هنوز نتونستم به طور كامل تنظيماتشو ياد بگيرم.در مورد توليدش بايد بگم كه در ويتنام فقط مونتاژ ميشه و در واقع در ژاپن ساخته شده مثل خيلي چيز هاي ديگه از جمله سوني ژاپن كه در چين مونتاژ ميشه/نوكيا/......نگران اين موضوع نباش.حجم فيلمهاش زياده مثلا امروز حدود 7 دقيقه 350 مگ شد كه زياده.ولي اينم بدون كه كيفيتش خيلي بالاست و هر چيزي بهايي دارد و اين كيفيت بهاش حجم بالاست.دقيقا كيفيتش دو برابر vga هست پس تصورشو بكنيد!!!!!از نظر فيلمبرداري حرف نداره.سرعت هم عالي.عكس خوب.عملكرد زوم هم عاليه.با 4 تا باطري سوني 500-700 عكس باهاش بگيريد.حتي من يه بار 400 عكس با فلاش باهاش گرفتم.ولي باز هم تصميم با خودتونه.

lofa
06-02-2009, 23:19
جناب ebi66_boukan ممنون از اينكه لطف مي كنيد وجواب مي ديد
كيفيت عكساش تو چند تا سايت هم كه من ديدم نمره اش از هم رده هاي خودش كمتر بوده اما راستش دانش من در مورد عكاسي خيلي كمه پس اگه نمي تونم مثل حضرتعالي و ساير دوستان تفاوت عكسها رو متوجه بشم بر من خرده نگيريد
اما منظورتون از اينكه كيفيت عكساش پاينه يعني اينكه مي تونم تا همون اندازه هاي معمولي 20*25 عكسهاي جالبي داشته باشم يا نه؟ البته مب دونم احتمالا سوالم تكراري
راستي من تقريبا تمامي عكسهاي اين دوربين رو از سايت ديپريو و image resource ديدم هر چند تلاش كردم نتونستم تشخيص بدم كه كجاش بدتر از ساير دوربينهاست بجز مود اتوماتيكش كه واقعا بد بود يا فلاش از نزديك كه نشون ميداد فلاشش خيلي قوي بايد باشه
تا نظر حضر تعالي چي باشه
تا يادم نرفته امتحانات چطور بودي انشاا.. كه قبول مي ش؟؟؟؟

Senator_F
06-02-2009, 23:26
كيفيت عكساش تو چند تا سايت هم كه من ديدم نمره اش از هم رده هاي خودش كمتر بوده اما راستش دانش من در مورد عكاسي خيلي كمه پس اگه نمي تونم مثل حضرتعالي و ساير دوستان تفاوت عكسها رو متوجه بشم بر من خرده نگيريد
اما منظورتون از اينكه كيفيت عكساش پاينه يعني اينكه مي تونم تا همون اندازه هاي معمولي 20*25 عكسهاي جالبي داشته باشم يا نه؟ البته مب دونم احتمالا سوالم تكراري
راستي من تقريبا تمامي عكسهاي اين دوربين رو از سايت ديپريو و image resource ديدم هر چند تلاش كردم نتونستم تشخيص بدم كه كجاش بدتر از ساير دوربينهاست بجز مود اتوماتيكش كه واقعا بد بود يا فلاش از نزديك كه نشون ميداد فلاشش خيلي قوي بايد باشه
تا نظر حضر تعالي چي باشه

دوست عزیز مدل انتخابی شما s2000hd بود دیگه نه؟
اگر اینطوریه،سایت mexapixel.net برنامه بعدیش ریویو این دوربین هستش که من پیشنهاد میدم منتظر بمونین تا نتیجش در بیادش.
این سایت که گفتم،یکمی کم کار هستش یعنی معمولا هر دو هفته یک دوربین ریویو می کنه ولی انصافا ریویو هاش خیلی کامل هستند.حتی از سایت dpreview هم قویتر هستند منتها چون گفتم دیگه کم کاره،به همین خاطر زیاد مشهور نیست.
من جای شما بودم منتظر این ریویو می موندم.

ebi66_boukan
06-02-2009, 23:33
تا نظر حضر تعالي چي باشه

مرسي بد نبود بگي نگي پاس ميشيم.راستي شما از كدوم دياريد؟؟؟؟كيفيت عكساش تا اون سايزي كه گفتيد عاليه و اصلا نگران نباشيد.در حالت P عكس هاي خوبي ميگيره.مد اتوماتيك هم تو نور كافي خوب عمل ميكنه اما در نور كم افتضاحه.اين كه من اينجوريم دليلش اينه كه توقعم يه كم بالاست فلاشش خوبه و عكس هاي نسبتا خوبي در شب ميگيره/ مد عكاسي در شب بسيار كارآمدي داره (البته با 3پايه چون لرزش دست در شب عكس ها رو تار مياره.چند عكس جديد امروز باهاش گرفتم ميتوني تو فتوبلاگم ببيني(البته با فتوشاب يه كم تغيير دادم).

vahid_civil
07-02-2009, 02:47
سلام بر دوستان
من قصد داشتم دوربین w120 سونی بخرم 200 تومن.(البته الان دیجی کالا زده 160 تومن !)
الان یه نفر دوربین w170 که 10 مگاپیکسل هست و برتریش نسبت به 120 هم فقط 3 مگاپیکسل هست فکر کنم ! رو با یه مموری 4 گیگ میفروشه 200 تومن.
به نظرتون میارزه با این قیمت بخرم ؟
اینترنتی پیدا کردم. خود طرف میگه 600 تا عکس بیشتر نگرفتم با دوربین !!
نظر شما چیه ؟ نو این دوربین هم 230 یا 240 تومنه.
مموری 4 گیگ چند قیمت هست ؟

741852
07-02-2009, 04:33
سلام.آقا وحید از من میشنوی نو بخر.درسته که یکم پول بیشتر میدی ولی بعدا هر عیبی داشت میدونی که از ذات خود دوربین هست و بعدا حداقل به شک نمی افتی.البته این نظر من هست و من هم یک کاربر خیلی عادی هستم ولی دلم نیومد چیزی نگم.خودم هم دنبال یک دوربین خوب هستم.موفق باشی.

741852
07-02-2009, 04:37
سلام.من قیمت این دوربین رو میخوام:
Panasonic Lumix DMC-FZ28
هیچ جا قیمت این دوربین نبود.ممکن هست کمیاب شده باشه؟
این دوربین 5 ماه قبل معرفی شده.بعیده کمیاب شده باشه.هر کسی قیمت روز این دوربین رو داره به من کمک کنه.
کاملتر از این دوربین نمیشه ...... قیمت قیمت قیمت.کمک کنید.ممنون

ebi66_boukan
07-02-2009, 09:54
سلام بر دوستان
من قصد داشتم دوربین w120 سونی بخرم 200 تومن.(البته الان دیجی کالا زده 160 تومن !)
الان یه نفر دوربین w170 که 10 مگاپیکسل هست و برتریش نسبت به 120 هم فقط 3 مگاپیکسل هست فکر کنم ! رو با یه مموری 4 گیگ میفروشه 200 تومن.
به نظرتون میارزه با این قیمت بخرم ؟
اینترنتی پیدا کردم. خود طرف میگه 600 تا عکس بیشتر نگرفتم با دوربین !!
نظر شما چیه ؟ نو این دوربین هم 230 یا 240 تومنه.
مموری 4 گیگ چند قیمت هست ؟

اگه بتوني يه كم پايين تر ازش بگيري و با ضمانت يك ماهه كه اگه تو اين يك ماه هر مشكل حادي داشت بهش پس بدي ميتونه خوب باشه(هر چند من پيشنهاد نميكنم).الان رو 4 گيگ sdhc حدود 11 تومنه.مونده به شانست. من جنس نو رو كه خريدم مشكل داشته چه برسه به جنس دست دوم.اينم بگم كه اينجور وسايل خيلي حساسن.يه بار از دستتش افتاده باشه ممكنه آسيب جدي بهش وارد شده باشه.من يه گوشي n78 با 11 دقيقه كاركرد خريدم.در حالي كه كاملا نو بود ولي هنگ ميكرد و به طرف پس دادم و نو رو خريدم 50 تومن بالاتر مونده به شانست .اگه خواستي تا 200 تومن بخري a2000 كانن هم بدك نيست.

Excel-VB
07-02-2009, 10:05
قابل توجه مدير محترم و ساير كاربران عزيز:
بنده پس از 4 روز، در حال پاسخ به كليه نامه ها از طريق گزينه پاسخ ادغامي بودم (حدود 1 ساعت در حال تايپ پاسخ كامل به تك تك سوالات عزيزان) كه پس از زدن گزينه ارسال پاسخ، از من يوزر و پسوورد خواست كه در نتيجه پس از طي اين مراحل با مشكل عدم ارسال مواجه شدم و خلاصه هركاري كردم نتيجه زحمت 1 ساعت تايپ پاسخ عزيزان همه به باد رفت و به هيچ عنوان نتوانستم ردي ازش پيدا كنم كه مجددا پست كنم!!
اين مشكل را من از ضعف سيستم و نرم افزار سايت مي دانم و بايد عرض كنم اگر قرار باشد نتيجه زحمات ما اينگونه به باد رود، فعاليت نكنيم بهتر است!!
من از دوستان عزيز جدا شرمنده هستم كه پاسخ تمام عزيزان خصوصا دوستي كه راجع به p90 توضيح خواسته بودند همه به باد رفت و اصلا حوصله تايپ مجدد آنها را ندارم ...
اصلا چرا بايد سيستم پس از 1 ساعت عدم فعاليت از ما يوزر و پسوورد بخواهد؟!!! اين چه ضريب امنيتي است و اصلا چه لزومي دارد!!‌ مثلا چه كسي مي خواهد در اينجا پشت صندلي من، از اين جريان سوءاستفاده كند؟!!!!!!!!! من هيچ توضيح قانع كننده اي نمي بينم!!
با احترام
كاويان

Excel-VB
07-02-2009, 12:53

سلام دوست من
FZ28 يكي از دوربين هاي خوب و جواب پس داده است!
نمونه عكس هايش را در سايت pbase.com مشاهده بفرمائيد ... انصافا عاليست ...
مشكل نويز در نور كم و حالت Indoor يك مشكل عمومي است و فقط دوربين هاي SLR اين مشكل را ندارند (البته بسيار ناچيز) ... البته H50 و SX10 و P80 هم هر سه از بهترين ها هستند و هر كدام مشكل خاص خود را دارند ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
07-02-2009, 12:57
من نمی خوام حرفه ای کار کنم فقط می خوام عکسهای خانودگی باهاش بگیرم که اون هم نهایتا" می شه اندازه 20*25 تو این اندازه کیفیتش چه طوره؟

سلام دوست من
اي كاش نامتان را مي نوشتيد ....
اكثر دوربين ها خصوصا 8 مگاپيكسلي ها تماماً به شما كيفيت خوب چاپ تا 20 * 25 را مي دهند ...

Excel-VB
07-02-2009, 13:00
راستش منم همه ي اين گزينه ها رو مد نظر داشتم.h50 اونوقت حدود 100 تومن گرونتر از اين فوجي بود و فيلمبرداريشم معمولي بود.پاناسونيك رو هم به همين دليل حذف كردم.بين اين دو گزينه يعني s2000hd و canon sx10 كه قيمتش 355 تومنه يكي رو انتخاب كن.به نظرم زياد سخت گيري به خرج نده/زياد فرقي نميكنن.به كدوم مارك بين اينا بيشتر علاقه داري بگير.كانن كه حرف اول رو ميزنه.ولي من با ديدن يه سري عكس از دوربين فوجي كه ادرسشو پايين ميدم به مارك فوجي علاقه پيدا كردم و گرفتم.البته فوجي هم سابقه ي خيلي زيادي در زمينه ي عكاسي داره.به هر حال دل رو به دريا بزنيد.من اگه بودجه ي شما رو داشتم همين الان سفارش sx10 رو ميدادم.من خيلي دنبال100fd گشتم اما گير نياوردم.اون واقعا يه شاهكاره حتي از در ايزوي 800 عكس هاش خوبه.در ايزوي 400 هم كه عاليه.ولي زومش كمه و مشكل باطري داشت و در بازار نبود.ولي باز من اون كانن رو ميپسندم.

سلام دوست من
البته الان بعيد است ايشان بتوانند sx10 را حدود 350 تومان بخرند!! اين دوربين كمياب شده و قيمتش به حدود 400 رسيده!‌ مگر اينكه يك پارت ديگر وارد كشور شده باشد! اين روزها همه sx10 مي خرند ...

Excel-VB
07-02-2009, 13:07

سلام دوست من
اكثر دوربين ها خصوصا 8 مگاپيكسلي ها تماماً به شما كيفيت خوب چاپ تا 20 * 25 را مي دهند ...

Excel-VB
07-02-2009, 13:13

سلام دوست من
مد Auto فقط در حالت Outdoor از سوژه ثابت خوب جواب مي دهد و وقتي در حالت Indoor عكاسي مي كنيد (خصوصا با نورهايي مثل تنگستن و فلورسنت) ديگر مد Auto پاسخگوي شما نيست ... اكثر دوربين ها (90 درصد) در حالت Auto عكس خوبي مي گيرند اما اين فقط 30 درصد مساله است و 70 درصد داستان ديگري است ...
اما در مورد فوجي بايد عرض كنم برند محبوب خود من هست و در اولين فرصت قطعا يك فوجي خواهم خريد .. خصوصا مدل هاي SLR-LIKE كه واقعا زيبا و خوش دست هستند ... لنز بلند (دست ها بهترين جاي دوربين را مي گيرند و به شما لذت و آرامش خاصي مي دهد) .... البته مدل هاي آلفا سوني هم به همينگونه هستند با اين تفاوت كه لنزهاي ارزان و ضعيفي روي آنها سوار است (البته لنزهاي كيت را عرض مي كنم) و تا 5 متر عكاسي خوبي خواهيد داشت و بالاي 5 متر را در كنترل نداريد و بايد هزينه زيادي كنيد تا لنز قوي تري بخريد ... بنابراين من اگر جاي شما بودم قيد همه چيز را مي زدم و S9000 يا S9600 را مي خريدم (با كمي هزينه بيشتر نسبت به H50 و SX10 به قيمت بازرگاني ها)
به زودي مطلبي راجع به S9000 و S9600 قرار خواهم داد ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
07-02-2009, 13:29

سلام دوست من
البته اگر پست هاي قبلي را مشاهده و مطالعه بفرمائيد بحث ها اكثرا راجع به دوربين در حد 200 تومان مي باشد .. با اين تفاصيل:
1) در اين رنج قيمت مي توانيد دوربين كامپكت سوني را خريداري بفرمائيد كه ژاپني اصل هستند و چنانچه تمايل به خريد مدل هاي مشابه كنون Canon PowerShot A Series داريد بايد عرض كنم اكثرشان چيني هستند ..
2) من شخصا A720 را پيشنهاد مي دهم البته چيني است ولي انصافا نسبت به ساير رقبايش در اين رنج قيمت دوربين بسيار خوبي است كه جواب خود را پس داده ...
در مورد قرمزي چشم بايد عرض كنم در اين رنج قيمت آپشن فلاش قرمزي چشم دارند كه البته به خوبي عمل نمي كند و بايد ببريد در فتوشاپ اديت كنيد ... اگر اين خيلي برايتان مهم است وارد دنياي SLR-LIKE شويد ..
با حدود قيمت 400 هزار تومان
با احترام
كاويان

Senator_F
07-02-2009, 13:35
قابل توجه مدير محترم و ساير كاربران عزيز:
بنده پس از 4 روز، در حال پاسخ به كليه نامه ها از طريق گزينه پاسخ ادغامي بودم (حدود 1 ساعت در حال تايپ پاسخ كامل به تك تك سوالات عزيزان) كه پس از زدن گزينه ارسال پاسخ، از من يوزر و پسوورد خواست كه در نتيجه پس از طي اين مراحل با مشكل عدم ارسال مواجه شدم و خلاصه هركاري كردم نتيجه زحمت 1 ساعت تايپ پاسخ عزيزان همه به باد رفت و به هيچ عنوان نتوانستم ردي ازش پيدا كنم كه مجددا پست كنم!!
اين مشكل را من از ضعف سيستم و نرم افزار سايت مي دانم و بايد عرض كنم اگر قرار باشد نتيجه زحمات ما اينگونه به باد رود، فعاليت نكنيم بهتر است!!
من از دوستان عزيز جدا شرمنده هستم كه پاسخ تمام عزيزان خصوصا دوستي كه راجع به p90 توضيح خواسته بودند همه به باد رفت و اصلا حوصله تايپ مجدد آنها را ندارم ...
اصلا چرا بايد سيستم پس از 1 ساعت عدم فعاليت از ما يوزر و پسوورد بخواهد؟!!! اين چه ضريب امنيتي است و اصلا چه لزومي دارد!!‌ مثلا چه كسي مي خواهد در اينجا پشت صندلي من، از اين جريان سوءاستفاده كند؟!!!!!!!!! من هيچ توضيح قانع كننده اي نمي بينم!!
با احترام
كاويان

این مشکل یه بار هم برای من اتفاق افتاده،از اون به بعد هر پست مهمی که میخوام دگمه ارسال رو بزنم،حتما یکبار قبل از زدن ارسال،همه نوشته رو روی clipboard کپی می کنم که اگه یه وقت با مشکلی مواجه شدم،به راحتی paste کنم.اون یه بار برای هفتاد یا شایدم هفتصد پشت ام کافی بود.

Excel-VB
07-02-2009, 13:36
راستش منم زياد از تنظيماتش سر در نميارم اما تنظيمات زيادي داره كه اگه بشه كامل ياد گرفت عاليه.به نظرم زوم 20 خيلي توپ تر از 15 است.اگه 20 بود راحت ميتونستم بهترين عكسو از ماه بگيرم.ضمنا lcd گردان كانن هم يه مزيت خيلي بزرگه خصوصا جاهاي شلوغ مثلا عروسي كه براي عكسبرداري مجبورا دوربين رو بالاي سر برد و اگه مثل كانن بود راحت ميشد فهميد داري از چي فيلم يا عكس ميگيري.البته اين دوربين فوجي يه حالت مخصوص لرزش داره كه براي با زوم بالا كاملا بدون لرزش عمل ميكنه.وجود 3 پايه هم به نظرم لازمه چون در ايزو هاي بالا و عكاسي در شب بدون 3 پايه اصلا نميشه عكس بدون لرزش گرفت چون دوربين بسته بهميزان تاريكي شايد چند ثانيه اقدام به جمع آوري نور توسط سنسور نمايد پس حتما لازمه.

سلام دوست من
در مورد lcd چرخان بايد عرض كنم مزيت هايش بسيار زياد است اما معايب بزرگي هم دارد از جمله اينكه استفاده زياد و چرخاندن زياد lcd باعث پارگي سيم رابط مربوطه مي شود خصوصاً پس از چند ماه استفاده در مكان هاي مرطوب كه اين اتفاق زيادتر رخ مي دهد ...
اما در مورد عكاسي از صحنه هاي پرازدحام و پرتنش: بايد عرض كنم شما فرصت ديدن صحنه از lcd بالاي سر خود را نخواهيد داشت چون جمعيت به هم پيوسته و دائم شما را تكان مي دهند، در اين حالت ديگر فرقي نمي كند كه دوربين شما اصلا lcd داشته باشد يا خير، چون بايد آنرا بالاي سر خود بگيريد و در حالت حدودي با تنظيمي حدودي مكررا از صحنه جلوي خود آنقدر عكس بگيريد تا يكي از آنها مطلوب و مناسب باشد ... بالا گرفتن يا پايين گرفتن دوربين و نگاه در lcd در مواقعي است كه جمعيتي شما را تهديد نكند و به خوبي بتوانيد سوژه مورد نظر را يافته و شاتر را بفشاريد ...
Lcd هاي بزرگتر از 5/2 اينچ نيز اين مشكل را دارند كه دست دائما روي آن قرار مي گيرد! بنابراين lcd در دوربين هاي ديجيتال به نظر من مزيت خاصي نيست صدالبته كه lcd چرخان بهتر از ثابت آن است و صد البته lcd هاي 5/2 اينچ شكيل تر و زيباتر از 3 اينچي ها هستند! شما پشت دوربين h50 را با sx10 مشاهده كنيد!‌ همه بر اين عقيده هستند كه پشت sx10 زيباتر از h50 مي باشد و اين قطعا يك دليلش lcd كوچكتر sx10 مي باشد ...
با احترام
كاويان

Excel-VB
07-02-2009, 13:39
یقینا" حق با شماست چون خودم تجربه داشتن عدم علاقه به یک برند خاص رادارم که درمورد گوشی d900 سامسونگ بود در کمتر از چهار ساعت پشیمون شدم
اگه زیاد می پرسم و برای اساتیدی مثل حضرتعالی و جناب کاویان و آقای ebi66_boukan و سایر دوستان مزاحمت ایجاد می کنم برای این است از این مطمئن شم که این دوربین چیز خیلی بدی نیست و احیانا" نقاط ضعف و قوتش دستم بیاد
با سپاس فراوان

سلام مجدد بر دوست عزيز
اين حرف را نزنيد دوست من ... ما همه اينجا جمع شده ايم تا جوار دوستان عزيزي چون شما و ساير عزيزان به بحث و گفتگو بنشينيم تا حقايق را بفهميم و خريد درستي انجام دهيم ...
به نظر من هرشخصي هر چقدر برايش سوال مطرح مي شود بايد تشريف بياورد جلو و بپرسد و ساير دوستان هم لطف كنند راهنمايي بفرمايند ... قطعا همه ما از صحبت هاي يكديگر چيزهاي بسيار مفيدي فرا خواهيم گرفت ....
با احترام
كاويان

Excel-VB
07-02-2009, 13:54
با سلام به همه دوستان

آكبند رو بگيد .

قيمت دوربين sx10 بدليل تقاضاي زياد بالا رفته ....
و تا شب عيد بالاتر هم خواهد رفت ...

unforgiven2009
07-02-2009, 15:18
با سلام به همه دوستان

آكبند رو بگيد .

شلام
دوست عزیز بسته به منطقه دوربین در آنجا عرضه می شود مثلا آسیا یا اروپا یا آمریکا احتمال داره بسته بندی و باکس دوربین فرق کند.برای اینکه از محتویات داخل آن اطمینان حاصل کنی سر ی به سایت شرکت canon بزن و Package Contents دوربین را برسی کن.

این دوربین رادر تهران با قیمت 390 هم میتوانی بخری. از بابت چینی شدنش هم اینقدر نگران نباش در نهایت اونجا منتاژ میشه ولی برای همین شرکته و تحت نظارت این شرکت.

panther99
07-02-2009, 15:59
آقا نظرتون در مورد دو مدل پاناسونیک fx520و fx38 چیه ؟؟؟؟ کسی این 2 تا دوربین رو امتحان کرده ؟؟؟
الان قیمت این 2 مدل چنده ؟؟؟

آقا جواب ما چی شد؟؟؟
در ضمن 2 تا دوربین کامپکت 8 مگا پیکسلی از سونی رو برام معرفی کنید ممنون میشم . تو رنج 180 تا 200 تومن . ممنون . :13: :13:

vahid_civil
07-02-2009, 16:24
من امروز سونی سنتر بودم.
قیمتها به طرز عجیبی افت کرده بود.
w120 از 213 تومن شده بود 151 تومن !! تازه با یه مموری رایگان 2 گیگ !!
w130 شده بود 186 تومن.
w170 شده بود 245 تومن.
w300 هم فکر میکنم 350 بود.
===
شدیدا راغب شدم 120 رو با این قیمت بخرم. از فروشنده پرسیدم علت چیه ییهو اینقدر ارزون شده گفت به خاطر ژانویه هم هست.
گفت مموری 2 گیگ هم 30 تومنه که مجانی میدن. در عمل خیلی ارزون تموم میشه.
با این وجود از خیر w170 دست دوم دیگه میگذرم.
===
ممنون از دوستان

danger9597
07-02-2009, 18:49
سلام به همه
من فردا دارم میرم اچ 50 بخرم
سونی جشنواره زده و مموری 2گیگ هم میده قیمت مموری هم 30 تومن هست این جایی که من رفتم گفت 440 با گارانتی بازرگانی ایران گفتش که جاهایی که میدن 420 باتریش اصل نیست ولی من جلو خودت پک دوربین رو باز میکنم و باتری اصل هم روش هست حالا این باطریش چه جوری باید باشه ؟
فقط اگه میشه زود جواب بدین چون من فردا دوربینو میخرم

Senator_F
07-02-2009, 19:12
سلام به همه
من فردا دارم میرم اچ 50 بخرم
سونی جشنواره زده و مموری 2گیگ هم میده قیمت مموری هم 30 تومن هست این جایی که من رفتم گفت 440 با گارانتی بازرگانی ایران گفتش که جاهایی که میدن 420 باتریش اصل نیست ولی من جلو خودت پک دوربین رو باز میکنم و باتری اصل هم روش هست حالا این باطریش چه جوری باید باشه ؟
فقط اگه میشه زود جواب بدین چون من فردا دوربینو میخرم

برای اینکه از قطعات اصل مطمئن باشین،فقط و فقط و فقط از مرکز سونی بخرین.از فروشگاههایی که ادعا می کن نمایندگی هستند نخرین.و دقت کنین پک حتما آکبند بوده باشه.بقیش حله.

lofa
07-02-2009, 19:30
مرسي بد نبود بگي نگي پاس ميشيم.راستي شما از كدوم دياريد؟؟؟؟كيفيت عكساش تا اون سايزي كه گفتيد عاليه و اصلا نگران نباشيد.در حالت p عكس هاي خوبي ميگيره.مد اتوماتيك هم تو نور كافي خوب عمل ميكنه اما در نور كم افتضاحه.اين كه من اينجوريم دليلش اينه كه توقعم يه كم بالاست فلاشش خوبه و عكس هاي نسبتا خوبي در شب ميگيره/ مد عكاسي در شب بسيار كارآمدي داره (البته با 3پايه چون لرزش دست در شب عكس ها رو تار مياره.چند عكس جديد امروز باهاش گرفتم ميتوني تو فتوبلاگم ببيني(البته با فتوشاب يه كم تغيير دادم).

خسته نباشد
هم شهری هستیم
بابا عجب مریشکه لاریه کجا گیر آوردی بیچاره رو

lofa
07-02-2009, 19:39
دوست عزیز مدل انتخابی شما s2000hd بود دیگه نه؟
اگر اینطوریه،سایت mexapixel.net برنامه بعدیش ریویو این دوربین هستش که من پیشنهاد میدم منتظر بمونین تا نتیجش در بیادش.
این سایت که گفتم،یکمی کم کار هستش یعنی معمولا هر دو هفته یک دوربین ریویو می کنه ولی انصافا ریویو هاش خیلی کامل هستند.حتی از سایت dpreview هم قویتر هستند منتها چون گفتم دیگه کم کاره،به همین خاطر زیاد مشهور نیست.
من جای شما بودم منتظر این ریویو می موندم.
من دوست عزیز
اما این سایت که شما معرفی کردید من رفتم چیزی در مورد دوربین در اون نبود یا شاید من احتمالا اشتباهی رفتم
یه چک بفرمائید
ممنون می شم

lofa
07-02-2009, 19:46
سلام دوست من

سلام بر جناب کاویان عزیز
فتح الهی هستم
معذرت می خوام از اینکه زودتر خودم رو معرفی نکردم

JayR
07-02-2009, 19:58
من فقط می خواستم بگم یک ماه پیش canon ixus 870IS خریدم... فوق العاده دوسش دارم و راضیم و به همه پیشنهاد می کنم حتی شما دوست عزیز

Senator_F
07-02-2009, 20:12
من دوست عزیز
اما این سایت که شما معرفی کردید من رفتم چیزی در مورد دوربین در اون نبود یا شاید من احتمالا اشتباهی رفتم
یه چک بفرمائید
ممنون می شم

حق با شماست.اشتباه تایپی بوده.

lofa
07-02-2009, 20:22
سلام دوست من
مد auto فقط در حالت outdoor از سوژه ثابت خوب جواب مي دهد و وقتي در حالت indoor عكاسي مي كنيد (خصوصا با نورهايي مثل تنگستن و فلورسنت) ديگر مد auto پاسخگوي شما نيست ... اكثر دوربين ها (90 درصد) در حالت auto عكس خوبي مي گيرند اما اين فقط 30 درصد مساله است و 70 درصد داستان ديگري است ...
اما در مورد فوجي بايد عرض كنم برند محبوب خود من هست و در اولين فرصت قطعا يك فوجي خواهم خريد .. خصوصا مدل هاي slr-like كه واقعا زيبا و خوش دست هستند ... لنز بلند (دست ها بهترين جاي دوربين را مي گيرند و به شما لذت و آرامش خاصي مي دهد) .... البته مدل هاي آلفا سوني هم به همينگونه هستند با اين تفاوت كه لنزهاي ارزان و ضعيفي روي آنها سوار است (البته لنزهاي كيت را عرض مي كنم) و تا 5 متر عكاسي خوبي خواهيد داشت و بالاي 5 متر را در كنترل نداريد و بايد هزينه زيادي كنيد تا لنز قوي تري بخريد ... بنابراين من اگر جاي شما بودم قيد همه چيز را مي زدم و s9000 يا s9600 را مي خريدم (با كمي هزينه بيشتر نسبت به h50 و sx10 به قيمت بازرگاني ها)
به زودي مطلبي راجع به s9000 و s9600 قرار خواهم داد ...
با احترام
كاويان

جناب کاویان این دوربین فوجی 9600 دوربین بسیار عالیه هرجا درموردش خوندم از اش تعریف کردن اما چه کنم که لرزشگیر نداره و من ناشی هم یقینا نمی تونم اون طور که حقش ازاش استفاده کنم این می شه تلف کردن وقت و هزینه برای من
ولی انصافا برای اساتید و کسانی که در عکاسی دستی دارند دوربین ماهی است
ضمن اینکه هرچی گشتم تو سایتها هیچ کدومشون این دوربین و نداشتن

lofa
07-02-2009, 20:35
سلام دوست من
در مورد lcd چرخان بايد عرض كنم مزيت هايش بسيار زياد است اما معايب بزرگي هم دارد از جمله اينكه استفاده زياد و چرخاندن زياد lcd باعث پارگي سيم رابط مربوطه مي شود خصوصاً پس از چند ماه استفاده در مكان هاي مرطوب كه اين اتفاق زيادتر رخ مي دهد ...
اما در مورد عكاسي از صحنه هاي پرازدحام و پرتنش: بايد عرض كنم شما فرصت ديدن صحنه از lcd بالاي سر خود را نخواهيد داشت چون جمعيت به هم پيوسته و دائم شما را تكان مي دهند، در اين حالت ديگر فرقي نمي كند كه دوربين شما اصلا lcd داشته باشد يا خير، چون بايد آنرا بالاي سر خود بگيريد و در حالت حدودي با تنظيمي حدودي مكررا از صحنه جلوي خود آنقدر عكس بگيريد تا يكي از آنها مطلوب و مناسب باشد ... بالا گرفتن يا پايين گرفتن دوربين و نگاه در lcd در مواقعي است كه جمعيتي شما را تهديد نكند و به خوبي بتوانيد سوژه مورد نظر را يافته و شاتر را بفشاريد ...
Lcd هاي بزرگتر از 5/2 اينچ نيز اين مشكل را دارند كه دست دائما روي آن قرار مي گيرد! بنابراين lcd در دوربين هاي ديجيتال به نظر من مزيت خاصي نيست صدالبته كه lcd چرخان بهتر از ثابت آن است و صد البته lcd هاي 5/2 اينچ شكيل تر و زيباتر از 3 اينچي ها هستند! شما پشت دوربين h50 را با sx10 مشاهده كنيد!‌ همه بر اين عقيده هستند كه پشت sx10 زيباتر از h50 مي باشد و اين قطعا يك دليلش lcd كوچكتر sx10 مي باشد ...
با احترام
كاويان

سلام مجدد بر دوست عزيز
اين حرف را نزنيد دوست من ... ما همه اينجا جمع شده ايم تا جوار دوستان عزيزي چون شما و ساير عزيزان به بحث و گفتگو بنشينيم تا حقايق را بفهميم و خريد درستي انجام دهيم ...
به نظر من هرشخصي هر چقدر برايش سوال مطرح مي شود بايد تشريف بياورد جلو و بپرسد و ساير دوستان هم لطف كنند راهنمايي بفرمايند ... قطعا همه ما از صحبت هاي يكديگر چيزهاي بسيار مفيدي فرا خواهيم گرفت ....
با احترام
كاويان

راستش من مشکل استفاده از دوربین رو تو مراسمهای شلوق ندارم چون با قد 190 سانتی متری کمتر کسی هست که بتونه بالاتر از من باشه (من باب شوخی)
راستش من خودم چون زیاد تا حال اهل عکاسی نبودم چیز زیادی در این زمینه نمی دونم
به همین دلیل هم بود که به این فروم پیوستم تا بتونم از تجربیات دوستان استفاده کنم
بهرحال جناب کاویان شاید همه مثل حضرتعالی فکر نکنند
من از الطاف جنابعالی و جناب سناتور و آقای فتاحی کمال تشکر را دارم امیدوارم که بتونم جبران کنم

lofa
07-02-2009, 20:43
حق با شماست.اشتباه تایپی بوده.

ممنون از اینکه به فکر بنده بودید
به نظرتون احتمالا کی ریو اونها آماده بشه

Senator_F
07-02-2009, 20:52
ممنون از اینکه به فکر بنده بودید
به نظرتون احتمالا کی ریو اونها آماده بشه

معمولا یک هفته تا ده روز.از شانس شما نوبت به این دوربین رسده وگرنه معلوم نمیشه کدوم دوربینو کی ریویو می کنن.

unforgiven2009
07-02-2009, 20:59
برای اینکه از قطعات اصل مطمئن باشین،فقط و فقط و فقط از مرکز سونی بخرین.از فروشگاههایی که ادعا می کن نمایندگی هستند نخرین.و دقت کنین پک حتما آکبند بوده باشه.بقیش حله.
مشکل اینجاست که مرکز سونی مثلا h50 را با قیمت 430 تومان می فروشد ولی در سایر مراکز 350 .فکر نکنم دلیل آن غیر اصلی بودن آن باشد چون من را از نمایندگی شرکت بازرگانی ایران 350 قیمت گرفتم.و همچنین میتوانید برای اینکه خیالتان راحت شود h50 در مرکز سونی را با مشخصات و محتویات باکس سایر فروشگاها مقایسه کرد.در نهایت همه این اقلام سرویس تگ دارند و با مراجعه به سایت آن میتوان به اصل بودن آن پی برد.

lofa
07-02-2009, 21:34
معمولا یک هفته تا ده روز.از شانس شما نوبت به این دوربین رسده وگرنه معلوم نمیشه کدوم دوربینو کی ریویو می کنن.
پس احتمالا تا یه هفته دیگه میاد
وقت دارم چون با آهونگار که تماس گرفتم گفتن که تموم شده تا 10 روز دیگه دوربین وا سشون نمیاد

nn7710nn
08-02-2009, 00:15
با سلام من بین انتخاب canon sx110 و sony w170 موندم مگاپیکسل کنون 9 و سونیه 10 هست .فیلم برداریش واسم مهم نیست فقط کیفیت بهتر عکسو می خوام کدومو پیشنهاد میکنید؟

Senator_F
08-02-2009, 00:38
با سلام من بین انتخاب canon sx110 و sony w170 موندم مگاپیکسل کنون 9 و سونیه 10 هست .فیلم برداریش واسم مهم نیست فقط کیفیت بهتر عکسو می خوام کدومو پیشنهاد میکنید؟

دوربین هم رده sx110 در سونی h10 است نه w170 .
این دو دوربین(h10 و sx110) هر دو تقریبا در یک سطح هستند و اختلاف جزیی هستش.فلاش سونی قویتره،لرزه گیر کنون.

gholam14
08-02-2009, 02:49
[QUOTE=gholam14;3468769]باسلام
من خيلي وقت است ميخواهم يك دوربين بخرم ولي آنقدرتنوع دوربينهازياداست كه آدم راسردرگم ميكند ولي بالآخره تصميم گرفتم ازبين اين سه دوربين باراهنمايي دوستان يكي راانتخاب كنم ممنون ميشوم دراين انتخاب كمكم كنيد.
باسپاس فراوان
canon power shot -G10
sony - dslr-a200k
sony - dslr-a200w

باسلام مجدد
كسي ازدوستان نميخواهد به بنده كمك كند ويك مشاوره بدهدالبته ميدانم سرتان شلوغ است ولي اگرفرصت كرديد بنده راهم راهنمايي كنيد.
باتشكرفراوان

bleu2u4u
08-02-2009, 03:17
بهترین انتخاب برای یک عکاس اماتور در رده ی قیمتی 300 تا 200 چیه؟

unforgiven2009
08-02-2009, 03:56
[QUOTE=gholam14;3468769]باسلام
باسپاس فراوان
canon power shot -G10
sony - dslr-a200k
sony - dslr-a200w

باسلام مجدد
كسي ازدوستان نميخواهد به بنده كمك كند ويك مشاوره بدهدالبته ميدانم سرتان شلوغ است ولي اگرفرصت كرديد بنده راهم راهنمايي كنيد.
باتشكرفراوان
سلام دوست عزیز
شما سه دوربین اتنخاب کردین که که 2 تای آنها SLR و یکی از آنها COMPACT می باشد که کلا بحس در رابطه با هر یک متفاوت می باشد.شما نوع کاربری و علایق و ملاک هایتان را بیا ن کنید خیلی بهتر می توان راهنماییتان کرد.
در رابطه با G10 که قیمت آن در حال حاضر قدری زیاد است نظر شخصی بنده این است که اگر می خواهید چنین هزینه ای کنید دوربین های سوپر زوم (مانند H50,SX10,FZ28,Sp570 و... ) را انتخاب کنید تا از این مزیت زوم بهره ببرید.
در رابطه با انتخاب SLR بهتر است تحقیق بیشتر کنید چون این دوربینها در کنار حرفه ای بودن یکسری معایب خاص خودشان را دارند(مانند ورن و ابعاد زیاد قیمت بالای لنزها و نیاز به لنزهای مختلف جهت کاربری های مختلف و نیاز به دانش کافی برای استفاده از این قبیل دوربینها و ...) مثلا برای دستیابی به مقدار زوم دوربین های سوپر زوم حدقا 600-500 هزار تومان باید خرج لنز کنید.(گول قیمت پایین یک سری از دوربین های SLR را نخورید)در حالی که با همین هزینه می توانید دوربینهای سوپر زوم با قابلیت های دیگر خود خریداری کنید. مگر اینکه حرفه شما عکاسی باشد و یا بسته به علایق و کاربریتان و با علم بر تمامی این مسائل به سراغ دوربینهای SLR بروید.

741852
08-02-2009, 04:04
سلام.آقا کاویان چرا جواب همه رو دادی ولی جوابی برای من ندادی؟؟؟من 4 روز هست دارم تو این تاپیک میچرخم ولی ....
ابته من غریبه هستم ولی همه یک روز غریبه بودن و بعدا آشنا شدن.
من چند تا سوال در مورد مدل های جدید نیکون مثل p90 پرسیدم ونظرتون رو خواستم ولی چیزی نگفتین.
در مورد panasonic fz28 پرسیدم و قیمت اون.
آقا کاویان قیمت روز این دوربین رو نداری؟و نظرت در مورد این دوربین چیه؟منظورم fz28 هست.
من دنبال یک دوربین هستم که زوم بالا داشته باشه و باتری شارژی لیتیوم داشته باشه و hd فیلمبرداری کنه.
چه مدل هایی و مارک هایی رو تا حدود 400 و 450 میشناسی که معرفی کنی؟
من هیچ وقت دوربین دیجیتال نداشتم و برای اولین بار میخوام که دوربین بخرم و هر چی خریدم دیگه تا آخر عمرم با من هست .چون نه پول مدام عوض کردنش رو دارم و نه شانس فروختنش رو.
من رو راهنمایی کن.
و اطلاع دارین که fz28 در حالت hd با یک کارت 8 گیگ چقدر فیلمبرداری میکنه؟
اگه مزاحم هستم بگین تا......ولی حتما پست من رو ندیدین.موفق باشین وهر کس در مورد این دوربین چیزی میدونه کمک کنه.

unforgiven2009
08-02-2009, 04:12
پس احتمالا تا یه هفته دیگه میاد
وقت دارم چون با آهونگار که تماس گرفتم گفتن که تموم شده تا 10 روز دیگه دوربین وا سشون نمیاد
سلام
یک REVIEW از این دوربین:

یکی دیگه:

unforgiven2009
08-02-2009, 04:58
سلام.آقا کاویان چرا جواب همه رو دادی ولی جوابی برای من ندادی؟؟؟من 4 روز هست دارم تو این تاپیک میچرخم ولی ....
ابته من غریبه هستم ولی همه یک روز غریبه بودن و بعدا آشنا شدن.
من چند تا سوال در مورد مدل های جدید نیکون مثل p90 پرسیدم ونظرتون رو خواستم ولی چیزی نگفتین.
در مورد panasonic fz28 پرسیدم و قیمت اون.
آقا کاویان قیمت روز این دوربین رو نداری؟و نظرت در مورد این دوربین چیه؟منظورم fz28 هست.
من دنبال یک دوربین هستم که زوم بالا داشته باشه و باتری شارژی لیتیوم داشته باشه و hd فیلمبرداری کنه.
چه مدل هایی و مارک هایی رو تا حدود 400 و 450 میشناسی که معرفی کنی؟
من هیچ وقت دوربین دیجیتال نداشتم و برای اولین بار میخوام که دوربین بخرم و هر چی خریدم دیگه تا آخر عمرم با من هست .چون نه پول مدام عوض کردنش رو دارم و نه شانس فروختنش رو.
من رو راهنمایی کن.
و اطلاع دارین که fz28 در حالت hd با یک کارت 8 گیگ چقدر فیلمبرداری میکنه؟
اگه مزاحم هستم بگین تا......ولی حتما پست من رو ندیدین.موفق باشین وهر کس در مورد این دوربین چیزی میدونه کمک کنه.
سلام دوست عزیز
من این دوربین را با قیمت 470 باکیف+ 22 تومان رم 8 گیگ SDHC TOSHIBA خریدم .از لهاز استیل و ارگونومیک در سطح خوبی است مخصوصا با توجه به وزن سبکش(417 گرم) یک نکته قابل توجه منوی فارسی و راهنمای فارسی(بصورت PDF ) می باشد.از لحاظ کیفیت هنوز با تمام تنظیمات دوربین آشنا نشدم ,اما در محیط خارج از خانه با تنظیمات گسترده پیشفرض و همچنین مد ATUO عکسهای خوبی گرفتم.لرزش گیر دوگانه و AF هوشمند از دیگر موارد قابل توجه می باشد. با مد ماکرو هم تعدادی عکس گرفتم که دوربین در این مد به خوبی عمل می کند.هنوز با مد فیلمبرداری زیاد کار نکردم ولی در حالت HD با سرعت 30 فریم با فرمت MOV فیلمبرداری می کند. از دیگر امکانات QMENU منو می باشد که کار با تنظیمات دوربین را خیلی آسان کرده است.
نمونه عکسها این دوربین که در محیط و نور خانه گرفتم را در سایت زیر قرار دادم ( البته فقط جهت دیدن ولی ملاک قرار نده چون من هنوز با تنظیمات این دوربین به طور کامل آشنا نشدم صرفا جهت راهنمایی و رفع اشکال می باشد)

همچنین یک REVIEW از این دوربین به همراه دوربین های سوپر زوم که در این سایت مشترکن با SX10 امتیاز
Hight Recommended گرفته است.

Sorou5h
08-02-2009, 05:28
سلام
بچه ها من هم يه دوربين ميخوام برا مصارف خونگي
فيلم برداري + عكس و ...
هندي كم يا ديجيتال فرقي نمي كنه
قيمت هم 700 تا 750 هزار تومان پول دارم
چي پيشنهاد مي كنيد ؟