PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

ASUS POWER
08-02-2012, 07:54
سلام
قصد خرید Sony TX10 رو دارم . فقط در مورد باتری و زمان نگه داری شارژش یکم نگرانم با توجه به تجربه و شنیده هام از دوربین های سونی .
اول نظر
دوم پیشنهاد بهتر اگه دارید

با تشکر

taghi_ramzi
08-02-2012, 16:12
این دوربین جدید sx260 جانشین 230 قراره بشه ؟ چقدر طول می کشه به بازار ایران برسه؟

ELSIN
08-02-2012, 23:31
سلام
دوستان لطف کنند یه دوربین تا 200 یا 250 تومن بهم معرفی کنند.
کارایی:
برای عکس های معمولی که بیشتر عکس یادگاری و غیره هستند مناسب باشه
همچنین استفاده مهمی که من ازش میخوام بکنم از محصولاتم عکس بندازم
من فروشگاه اینترنتی دارم و بعضی از محصولات ریزی دارم که با دوربین موبایل خیلی نمیشه خوب عکس گرفت
ممنون میشم راهنمایی کنید
بیشتر هم نظرم روی سونی و کنون هست

سلام
IXUS 300 :46:
یا SX150

سلام
قصد خرید Sony TX10 رو دارم . فقط در مورد باتری و زمان نگه داری شارژش یکم نگرانم با توجه به تجربه و شنیده هام از دوربین های سونی .
اول نظر

با تشکر

سلام
شما بودجهتون چقدره ؟؟؟
چی براتون مهمه ؟؟؟

این دوربین جدید sx260 جانشین 230 قراره بشه ؟ چقدر طول می کشه به بازار ایران برسه؟

بله
شاید تا عید باشه که بدون شک قیمت منطقی نخاهد داشت

knight110
08-02-2012, 23:46

این دوربین علاوه بر برخورداری از تکنولوژی WIFI یک تفاوت هایی هم به لحاظ لنز با sx230 دارد.

sx230 دارای یک لنز 28- 392 میلیمتر با زوم اپتیکال 14 است. ولی sx260 از یک لنز 25-500 با زوم اپتیکال 20 برخورزدار است. بنابراین این دوربین جدید دارای لنز واید تری می باشد.

حال باید دید که با چه قیمتی وارد بازار می شود. با توجه به شرایط آشفته بازار و نرخ ارز باید یک مقایسه ای به عمل آورد که آیا این تفاوت و تفاوت قیمت به صرفه است یا خیر.

ASUS POWER
09-02-2012, 00:15
سلام
شما بودجهتون چقدره ؟؟؟
چی براتون مهمه ؟؟؟

تا حدود 500 تومن بودجه ست
می خوام :
جمع و جور و سبک
حسگر CMOS
کیفیت بالای 15 مگا
طراحیه ظاهری مناسب
باتری قوی
اونایی که Bold هستن برام مهمترن

knight110
09-02-2012, 00:22
می خوام :
جمع و جور و سبک
حسگر CMOS
کیفیت بالای 15 مگا
طراحیه ظاهری مناسب
باتری قوی

دوست گرامی

کیفیت عکس رابطه آنچنانی با حداکثر توانایی دوربین در سایز عکس های گرفته شده (که به مگا پیکسل ارائه می شود ) ندارد.

این موضوع در بزرگ کردن عکس ها می تواند حائز اهمیت باشد. آنچه که در کیفیت عکس مهم است علاوه بر كيفيت ونوع لنز به نوع سنسور و اندازه آن نيز بستگي دارد. معمولا تمامی دوربین ها با این بودجه از یک سایز از سنسور برخوردار هستند.

Nocturne
09-02-2012, 00:28
می خوام :
جمع و جور و سبک
حسگر CMOS
کیفیت بالای 15 مگا
طراحیه ظاهری مناسب
باتری قوی

اون مدل که گفتید ضد آب و ضد غبار و ضد ضربه و ایناست! که جزو ملاکهایی که گفتید نیست . و قیمتش برای همیناست
وگرنه با این قیمت دوربینهای با کیفیت تری میتونید داشته باشید

knight110
09-02-2012, 10:16
سلام
اول نظر

با تشکر

دوست گرامي

حال چرا اين مدل؟ مدل هاي مناسب تر ديگري هم موجود است.

من از يكي از دوستان كه مدل TX1 را دارد درمورد مدت زمان شارژ باتري پرسيدم. ايشان تأييد كردند كه نسبت به ساير دوربين هابه نظر مي رسد كمي ضعيف تر است.‍

ASUS POWER
09-02-2012, 11:10
دوست گرامي

حال چرا اين مدل؟ مدل هاي مناسب تر ديگري هم موجود است.

من از يكي از دوستان كه مدل TX1 را دارد درمورد مدت زمان شارژ باتري پرسيدم. ايشان تأييد كردند كه نسبت به ساير دوربين هابه نظر مي رسد كمي ضعيف تر است.‍

راستش از ویژگی های این مدل خیلی خوشم اومد . کیفیت ساخت سونی هم که شکی درش نیست .
اگه پیشنهاد بهتری دارید خوشحال می شم ...

libero.h
09-02-2012, 11:30
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین بگیرم و مد نظرم sx230 هست منتها نمیدونم تنظیمات دستی داره شاتر و دیافراگم داره یا نه؟
و اگه تو مون رنج قیمت چیز بهتری یا مناسبتری در نظر دارین اگه بگین ممنون میشم

knight110
09-02-2012, 11:35
راستش از ویژگی های این مدل خیلی خوشم اومد . کیفیت ساخت سونی هم که شکی درش نیست .
اگه پیشنهاد بهتری دارید خوشحال می شم ...

اين بستگي به بودجه شما دارد. در بين دوربين هاي سوني مدل هاي HX دوربين هايي با امكانات مناسب و اكثرا اولترا زوم هستند. مدل هاي TX باتوجه به نوع لنز آنها از زوم اپتيكال مناسبي برخوردار نيستند.

موضوع مهم اين كه بر روي برند خاصي نبايدتعصب داشت. هر چندكه من هم اكنون از دوربين سوني از مدل هاي HX بهره مي برم اما پيشنهاد مي كنم كه باتوجه به بودجه اي كه در نظر گرفته ايد مدل هاي برند كانن را نيز بررسي نماييد.

moma700
09-02-2012, 15:11
دوستان سایت سونی شاپ برای خرید معتبره؟؟
w530رو زده 150 ازش بخرم؟
گارانتی هم میده؟؟؟

ASUS POWER
09-02-2012, 15:26
اين بستگي به بودجه شما دارد. در بين دوربين هاي سوني مدل هاي HX دوربين هايي با امكانات مناسب و اكثرا اولترا زوم هستند. مدل هاي TX باتوجه به نوع لنز آنها از زوم اپتيكال مناسبي برخوردار نيستند.

موضوع مهم اين كه بر روي برند خاصي نبايدتعصب داشت. هر چندكه من هم اكنون از دوربين سوني از مدل هاي HX بهره مي برم اما پيشنهاد مي كنم كه باتوجه به بودجه اي كه در نظر گرفته ايد مدل هاي برند كانن را نيز بررسي نماييد.

مدل های HX رو به خصوص HX7 رو قبلا دیده بودم . مشخصاتش خوبه اما طراحیش به دلم ننشست .
از مدل های کانن چیرو پیشنهاد می دین

knight110
09-02-2012, 18:36
مدل های HX رو به خصوص HX7 رو قبلا دیده بودم . مشخصاتش خوبه اما طراحیش به دلم ننشست .
از مدل های کانن چیرو پیشنهاد می دین

در بین دوربین های کنونی کامپکت کانن می توان روی مدل های SX230 و SX220 حساب کرد .

ELSIN
10-02-2012, 00:07
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین بگیرم و مد نظرم sx230 هست منتها نمیدونم تنظیمات دستی داره شاتر و دیافراگم داره یا نه؟
و اگه تو مون رنج قیمت چیز بهتری یا مناسبتری در نظر دارین اگه بگین ممنون میشم

سلام
بله داره اینا رو
البته دیافراگم رو نداره ، گویا

Modes • Smart Auto (32 scenes detected)
• Program AE
• Shutter Priority AE
• Program

نه بهترین همینه

w530رو زده 150 ازش بخرم؟
گارانتی هم میده؟؟؟

نمیشناسم توصیه هم نمیکنم
خرید توی بازار چیه که وبش باشه

nova6
10-02-2012, 00:53
سلام دوستان

یه دوربین معرفی کنید که تنظیمات سرعت شاتر و دیافراگم دست خودمون باشه و کیفیت عکس خوبی هم داشته باشه

بودجه هم بین 500 تا 600

ممنون:40::40:

ELSIN
10-02-2012, 01:00
زوم ، فیلم ، اندازه و وزن دوربین مهمه ؟؟؟

mahmood_t
10-02-2012, 10:44
سلام
بله داره اینا رو

• Program AE
• Shutter Priority AE
• Program

نه بهترین همینه

دوست عزیز تنظیم دیافراگم هم داره .که میشه تو مود تقدم دیافراگم و هم مود دستی اون رو تنظیم کرد

nova6
10-02-2012, 20:02
زوم ، فیلم ، اندازه و وزن دوربین مهمه ؟؟؟

اولویت اول که عکسه حالا اگر فیلم برداری خوبی هم داشته باشه که چه بهتر.....زوم و اندازه هم نه خیلی مهم نیست

ELSIN
10-02-2012, 21:27
G12 یا LX5

knight110
10-02-2012, 21:33
سلام
بله داره اینا رو

• Program AE
• Shutter Priority AE
• Program

نه بهترین همینه

نمیشناسم توصیه هم نمیکنم
خرید توی بازار چیه که وبش باشه

پیشنهاد می کنم تا آنجایی که امکان دارد از خرید اینترنتی خودداری کنید. چرا که فروشگاه های اینترنتی معمولا قیمت بالاتری نسبت به فروشگاه های معمولی ارائه می کنند.مگر این که به این نتیجه برسید که قیمت عرضه شده .وقعا مناسب است.

---------- Post added at 09:33 PM ---------- Previous post was at 09:29 PM ----------

w530رو زده 150 ازش بخرم؟
گارانتی هم میده؟؟؟

پیشنهاد می کنم تا آنجایی که امکان دارد از خرید اینترنتی خودداری کنید. چرا که فروشگاه های اینترنتی معمولا قیمت بالاتری نسبت به فروشگاه های معمولی ارائه می کنند.مگر این که به این نتیجه برسید که قیمت عرضه شده .وقعا مناسب است.

cartesiba
11-02-2012, 00:16
سلام میخواستم بپرسم من باتری دوربین sx230 را شارژ کردم اونم 7 ساعت بعد 2 ساعت کار کردن اومدم روشنش کنم میگه باتری را عوض کنید باز شارژش کردم درست شد عجیبه؟ و چرا بعد از 1 دقیقه خاموش میشه نمیشه کاریش کرد

afshin10
11-02-2012, 12:27
سلام میخواستم بپرسم من باتری دوربین sx230 را شارژ کردم اونم 7 ساعت بعد 2 ساعت کار کردن اومدم روشنش کنم میگه باتری را عوض کنید باز شارژش کردم درست شد عجیبه؟ و چرا بعد از 1 دقیقه خاموش میشه نمیشه کاریش کرد

سلام
دو ساعت که خوب دوام اورده من خودم یه بار تست کردم در حالت فیلم برداری مداوم 1 تا 1 ساعت و 15 دقیقه دوام داشت.
خاموش شدن بعد یکی دو دقیقه در صورت استفاده نکردنه برا صرفه جویی در باطری هست در ضمن خاموش نمیشه با فشردن کلید شاتر سریع اماده کار میشه!

cartesiba
11-02-2012, 18:10
پس برای باطریش کاری نمیشه کرد

ELSIN
11-02-2012, 18:21
پس برای باطریش کاری نمیشه کرد

بهترین کار خرید یه باطری دیگه هست

darya_2006
12-02-2012, 13:23
باسلام
یه دوربین دیجیتال میخواستم در حدود قیمت 300تا350 تومان.چندتاراهنمایی میخواستم منو داشته باشین تا تو خریدو اشتباه نکنم:
1- فرق سونی با کانن چیه؟اینکه میگن کانن خیلی سرترازسونیه درسته(توکیفیت عکساش)؟
2- دوربینای سه بعدی واقعا سه بعدی میندازن و کیفیتش به سه بعدی شبیه؟(البته اینو میدونم که عکساشوباید تو تلویزیونایه سه بعدی دید.)
3- نظرشمادرمورد سونی (فکر کنم مدل wx7 باشه که حدود 330 تومنه قیمتش که دوربینش 16.2 و سه بعدیم هست) چیه؟دوربین خوبیه؟ درسته که چونکه لنزش cmosکیفیته فیلمش خوبه و عکسش عالی نیست؟آخه این نکترو تو سایت شما خوندم.
4-تو این رنج قیمت کانن سه بعدی پیدا میشه؟

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

راستی از قبل از راهنماییتون متشکرم!

rouzbehp
12-02-2012, 14:25
باسلام
یه دوربین دیجیتال میخواستم در حدود قیمت 300تا350 تومان.چندتاراهنمایی میخواستم منو داشته باشین تا تو خریدو اشتباه نکنم:
1- فرق سونی با کانن چیه؟اینکه میگن کانن خیلی سرترازسونیه درسته(توکیفیت عکساش)؟
2- دوربینای سه بعدی واقعا سه بعدی میندازن و کیفیتش به سه بعدی شبیه؟(البته اینو میدونم که عکساشوباید تو تلویزیونایه سه بعدی دید.)
3- نظرشمادرمورد سونی (فکر کنم مدل wx7 باشه که حدود 330 تومنه قیمتش که دوربینش 16.2 و سه بعدیم هست) چیه؟دوربین خوبیه؟ درسته که چونکه لنزش cmosکیفیته فیلمش خوبه و عکسش عالی نیست؟آخه این نکترو تو سایت شما خوندم.
4-تو این رنج قیمت کانن سه بعدی پیدا میشه؟

---------- Post added at 01:23 PM ---------- Previous post was at 01:21 PM ----------

راستی از قبل از راهنماییتون متشکرم!

(سلام دوست عزیز من هم به تازگی دوزبین خریدم و 2 هفته ای بود که دنبالش گشتم با رنج قیمتی که شما می خوایم فقط یه دوربین هست که بهت پیشنهاد می کنم ...
قیمتش 310 تا بوده ولی به تازگی شده 340 که من خریدم ولی قیمت تهران هم که گرفتم میدون ولیعصر 360 میدادن

Canon PowerShot SX150 IS
دوربین دیجیتال کانن پاورشات اس ایکس 150 آی اس
کانن پاورشات SX150 IS دوربین پس از مدل SX130 IS می‌باشد که در سال گذشته معرفی شد. به طور کلی SX150 IS و مدل پیشین آن، SX130 IS تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. سنسور تصویر 12.1 مگاپیکسلی SX130 IS اکنون به 14.1 مگاپیکسل ارتقاء یافته است. شکل، طراحی و وزن دوربین تقریبا همانی است که بر روی مدل پیشین هم وجود داشت با این تفاوت که در آرایش دکمه‌های قسمت پشت دوربین تغییراتی انجام شده و اکنون شاهد یک دکمه‌ی قرمز رنگ Record برای شروع ضبط ویدیویی هستیم. از دیگر تغییرات و بهبودهای این دوربین نسبت به مدل پیشین هم می‌توان به مود iAuto یا اتوماتیک هوشمند پیشرفته‌تر، سیستم لرزش‌گیر تصویر جدید Intelligent IS و بعضی موارد جزئی دیگر اشاره کرد. این دوربین با توجه به مودهای عکاسی خلاقانه‌ی P, A, S, M که دارد مناسب عکاسان حرفه‌ای و مبتدی می‌باشد.
مشخصات کلی
2011/09/23 تاریخ معرفی :
ساده پیشرفته نوع :
خیر ضد آب :
113.3 × 73.2 × 45.8 mm ابعاد :
بدنه بدون باتری و کارت حافظه 258 و با باتری و کارت حافظه 306 گرم وزن :
مشکی، طلایی رنگ :
مشخصات حسگر و تصویر
CCD نوع حسگر :
14.5 مگاپیکسل دقت حسگر :
14.1 مگاپیکسل دقت موثر حسگر :
1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر ابعاد حسگر :
3240 × 4320 و 2104 × 3744 و 2304 × 3072 و 1200 × 1600 و 480 × 640 اندازه تصویر :
4:3, 3:2 نسبت ابعاد تصویر :
(JPEG (Ver 2.3 فرمت عکس :
خیر فرمت غیر فشرده Raw :
DIGIC 4 with iSAPS Technology پردازشگر تصویر :
فیلم
HD ابعاد فیلم :
30 فریم بر ثانیه حداکثر سرعت فیلم :
(MOV (Image Data: H.264 فرمت فیلم :
قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت HD در ابعاد 720 × 1280 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت VGA در ابعاد 480 × 640 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت QVGA در ابعاد 240 × 320 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری در ابعاد 120 × 160 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه توضیحات فیلم :
(Linear PCM (Stereo ضبط صدا :
خیر فیلمبرداری سه بعدی :
لنز
28-336 میلیمتر فاصله کانونی :
F3.4 تا F5.6 محدوده دیافراگم :
12 برابر بزرگنمایی اپتیکال :
4 برابر بزرگنمایی دیجیتال :
بلی لرزشگیر تصویر :
لرزشگیر اپتیکال لنز (Lens Shift-Type, 4-Ttop, Intelligent IS) توضیحات لرزشگیر :
در حالت واید 5 سانتیمتر و در حالت تله 100 سانتیمتر حداقل فاصله فوکوس نرمال :
بلی فوکوس دستی :
بلی فوکوس اتوماتیک :
بلی حالت ماکرو :
در حالت واید 1 سانتی‌متر و در حالت تله 50 سانتیمتر فوکوس حالت ماکرو :
نوع فوکوس (TTL) - سیستم فوکوس ((Face Detection, 1-Point AF (Fixed to Centre) - مودهای فوکوس (Single, Continuous (only available in Smart Auto mode), Servo AF/AE¹, Tracking AF) توضیحات فوکوس :
سیستم ارزیابی، مرکزی میانگین نور محیط، نقطه‌ای نورسنجی :
بلی زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری :
عکسبرداری
1/2500 ثانیه حداکثر سرعت شاتر :
15 ثانیه حداقل سرعت شاتر :
2 ثانیه, 10 ثانیه و قابلیت تنظیم به صورت دستی زمانسنج خودکار :
80 حداقل حساسیت :
1600 حداکثر حساسیت :
اتوماتیک و 80 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 ایزو :
اتوماتیک، یک حالت دستی و 5 حالت از پیش تنظیم شده تنظیم تراز سفیدی :
با سرعت 0.9 فریم بر ثانیه در مود P - با سرعت 3.2 فریم بر ثانیه در رزولوشن‌های پایین عکسبرداری پی در پی :
فلاش داخلی با برد 3 متر فلاش :
بلی تکنولوژی تشخیص چهره :
بلی تکنولوژی تشخیص لبخند :
خیر عکاسی سه بعدی :
صفحه نمایش
خیر صفحه نمایش لمسی :
صفحه نمایش LCD رنگی TFT با زاویه دید وسیع و با قابلیت پوشش‌دهی 100% میدان دید نوع صفحه نمایش :
3 اینچ سایز صفحه نمایش :
230,000 پیکسل دقت صفحه نمایش :
خیر چشمی :
بلی تصویر زنده Live View :
ورودی و خروجی ها
خیر خروجی هدفون :
خیر خروجی HDMI :
بلی خروجی USB :
بلی خروجی تلویزیون :
بلی Pict Bridge :
سایر مشخصات
SD, SDHC, SDXC, Eye-Fi نوع کارت حافظه :
ندارد کارت حافظه همراه :
ندارد حافظه داخلی :
بلی میکروفون داخلی :
بلی اسپیکر داخلی :
خیر موقعیت یاب GPS :
خیر قطب نما :
قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ) نوع باتری :
2 عدد باتری قلمی آلکالاین سایز AA (باتری NiMH توصیه می شود) مشخصات باتری :
کابل USB
بند دور دست
دفترچه راهنما
سی دی نرم افزاری همراه دوربین کان

:: نقد و بررسی Canon PowerShot SX150 IS
خوب همانطور که گفتیم دوربین‌های SX130 IS و SX150 IS در ویژگی‌های اصلی بسیار شبیه به هم هستند. تنها ویژگی که ممکن است برای کاربر خیلی بارز باشد و SX150 در آن ارتقاء داشته سنسور آن می‌باشد که نسبت به مدل پیشین که 12.1 مگاپیکسلی بود، به 14.1 مگاپیکسل افزایش یافته است. چنین افزایش 2 مگاپیکسلی البته تفاوت خیلی زیادی ایجاد نمی‌کند. سنسور تصویر نیز همان سنسور 1/2.3 اینچی CCD است که بر روی مدل پیشین استفاده شده بود. کانن SX150 همانند مدل پیشین خود یعنی SX130 توانایی ضبط ویدیویی 720p HD با سرعت 30 فریم بر ثانیه را دارد. ضبط هر کلیپ ویدیویی می‌تواند تا 30 دقیقه یا حجم 4 گیگابایت صورت گیرد. البته متاسفانه SX150 هم فاقد خروجی HDMI می‌باشد که برخلاف انتظار ما از یک دوربین سال 2011 است.

لنز 28-336 میلی‌متری این دوربین توانایی زوم اپتیکال 12 برابر را دارد و کمینه‌ی نسبت کانونی F/3.4-5.6 را ارایه می‌دهد که برای دوربینی با این ابعاد و وزن بسیار عالی می‌باشد. اما چنین دوربین سوپرزومی نیاز به لرزش گیر تصویر اپتیکال قدرتمندی دارد که به خصوص در فاصله‌های کانونی زیاد یا سرعت‌های شاتر پایین بتوانید عکس‌های شارپ و به دور از تارشدگی خوبی تهیه کنید. بنابراین همانند دوربین‌های اخیر سال 2011 کانن این دوربین هم مجهز به فن‌آوری لرزش گیر تصویر Intelligent IS یا لرزش گیر تصویر هوشمند می‌باشد که طبق ادعای کانن خیلی موثر‌تر از سیستم قبلی کار می‌کند. این لرزش گیر هوشمند دارای مودهای لرزش گیر مختلفی می‌باشد که شامل Still Image IS, Dynamic IS, Powered IS, Panning IS, Macro IS و Tripod mode می‌شوند. کمینه‌ی نسبت کانونی ارایه شده توسط لنز نیز در حد خیلی خوبی است تا بتوانید در شرایط نوری ضعیف نیز به راحتی عکاسی کنید. این لنز آنقدر واید است که در یک کادر می‌تواند میدان دید خیلی بزرگی را در بر گیرد تا بتوانید به راحتی عکس یک چشم‌انداز طبیعی را بگیرید. این لنز در مود ماکرو، فاصله‌ی فوکوس 1 سانتی‌متر را ارایه می‌دهد که برای عکاسی از سوژه‌های کوچک و بسیار نزدیک عالیست.

اما یک پیشرفت دیگری که در این دوربین نسبت به مدل پیشین رخ داده همانطور که گفتیم در مود iAuto آن است. این بار SX150 IS توانایی تشخیص از بین 32 مود ‌صحنه ی مختلف را دارد و این در حالی است که مدل پیشین توانایی تشخیص از بین 28 مود صحنه را داشت. این باعث می‌شود وقتی که دوربین را به سوی سوژه نشانه می‌روید و دکمه‌ی شاتر را می‌فشارید دوربین با خطای بسیار کمی بتواند نوع صحنه‌ی روبروی شما (مثلا ‌صحنه ی غروب آفتاب، عکاسی از یک گل یا چهره‌ی انسان) را تشخیص دهد و تنظیمات را بر روی بهترین قرار دهد تا با کیفیت‌ترین عکس‌ها گرفته شود. اما SX150 IS در حقیقت دوربینی است که مناسب حرفه‌ای‌ها یا کسانی که قصد دارند خلاقانه‌تر عکاسی کنند هم می‌باشد. بنابراین علاوه بر بهره‌گیری از مود عکاسی iAuto و دیگر مودهای عکاسی اتوماتیک، مجهز به مودهای عکاسی خلاقانه‌ی P, A, S, M که حرفه‌ای‌ها کاملا با آن‌ها آشنا می‌باشند هم هست.

این دوربین از همان نمایشگر 3 اینچی بهره می‌برد که بر روی SX130 IS هم استفاده شده بود که کیفیت ارایه شده توسط آن 230,000 پیکسل می‌باشد که البته مقدار بالایی نیست. دوست داشتیم اکنون بر روی SX150 IS دست کم شاهد یک نمایشگر 460,000 پیکسلی بودیم. ولی به هر صورت شاید برای پایین نگه داشتن قیمت وجود چنین نمایشگری ضروری بوده است. کنترل‌های پشت دوربین همان آرایش پیشین را دارند ولی دست کم دوتای آن‌ها با دکمه‌های جبران نوردهی و شروع ضبط ویدیویی عوض شده‌اند. دوربین آرگونومی خیلی خوبی دارد و برای در دست گرفتن خیلی راحت است. به خصوص اینکه در قسمت سمت راست آن یک دستگیره‌ی نسبتا بزرگ وجود دارد که باعث می‌شود در هنگام در دست گرفتن
دوربین کاملا مطمئن باشید که از دستتان رها نمی‌شود.

بیشینه‌ی سرعت عکاسی این دوربین 0.9 فریم بر ثانیه می‌باشد که نسبت به دوربین پیشین هیچ پیشرفتی نداشته است. همچنین می‌توانید عکاسی پیاپی را تا تمام شدن باتری دوربین یا ظرفیت کارت حافظه ادامه دهید. پورت‌های این دوربین شامل USB 2.0 و AV out می‌باشند و همانطور که گفتیم فاقد پورت HDMI می‌باشد. کانن SX150 از کارت‌های حافظه‌ی SD, SDHC, SDXC و همانند بعضی دیگر از دوربین‌های سال 2011 کانن از کارت‌های حافظه‌ی جدید Eye-Fi که قابلیت Wireless برای انتقال عکس‌ها به لپ‌تاپ را ارایه می‌کنند هم پشتیبانی می‌کند. یعنی دیگر لازم نیست بعد از هربار عکاسی برای انتقال فایل‌های درون کارت حافظه، آن را از دوربین بیرون آورده و با استفاده از کارت خوان به دستگاه خود متصل کنید و فایل‌ها را انتقال دهید. با استفاده از کارت حافظه‌ی Eye-Fi با استفاده از قابلیت Wireless فایل‌های دورن کارت حافظه‌ی دوربین را به لپ‌تاپ و یا کامپیوتری که کارت Wireless داشته باشد، انتقال دهید. SX150 IS برای تامین انرژی از دو عدد باتری قلمی سایز AA استفاده می‌کند. شما می‌توانید انواع مختلف شارژی و غیرشارژی آن‌ها را از بازار تهیه نمایید و البته بهتر است که نوع مرغوب و با کیفیت آن‌ها را خریداری نمایید. البته باید این را هم بیفزاییم که تامین انرژی دوربین از چنین باتری‌های قابل تعویضی برخلاف تصور بسیاری از مشتریان اصلا بد نیست، اگر شما به سفرهای طولانی بروید و جایی باشید که دسترسی به برق برای شارژ باتری‌های لیتیومی را نداشته باشید، به راحتی می‌توانید چند جفت باتری قلمی به همراه داشته باشید و یا هر کجا که باشید می‌توانید از نزدیک‌ترین فروشگاه تهیه نموده و به محض تمام شدن آن‌ها را تعویض نمایید.

در هر صورت همانطور که گفتیم SX150 IS نسبت به SX130 IS تغییر و تحول انقلابی را شاهد نبوده و قیمت آن هم بیانگر این موضوع می‌باشد. با این حال اگر به دنبال دوربینی جمع و جور با ویژگی‌های خودکار برای عکاسی عادی و ویژگی‌های پیشرفته برای عکاسی حرفه‌ای‌تر و خلاقانه هستید که در ضمن قیمت مناسبی نیز داشته باشد، بی‌شک SX150 IS دوربین بسیار مناسبی است.
قوت
سنسور 14 مگاپیکسلی با توانایی تولید عکس‌های با کیفیت
لنز واید 28-336 میلی‌متر با توانایی زوم اپتیکال 12 برابر
بهره‌گیری از سیستم لرزش گیر تصویر جدید Intelligent IS
وجود مود iAuto (هوشمند خودکار) با ارایه‌ی قابلیت‌های گسترده
توانایی ضبط ویدیویی 720p HD با سرعت 30 بر ثانیه
بهره‌گیری از مودهای عکاسی حرفه‌ای P, A, S, M
ضعف
فقدان پورت HDMI
بهتر بود که بر روی این دوربین از نمایشگری با کیفیت‌تر استفاده می‌شد

rouzbehp
12-02-2012, 14:26
Canon PowerShot SX150 IS
دوربین دیجیتال کانن پاورشات اس ایکس 150 آی اس
کانن پاورشات SX150 IS دوربین پس از مدل SX130 IS می‌باشد که در سال گذشته معرفی شد. به طور کلی SX150 IS و مدل پیشین آن، SX130 IS تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند. سنسور تصویر 12.1 مگاپیکسلی SX130 IS اکنون به 14.1 مگاپیکسل ارتقاء یافته است. شکل، طراحی و وزن دوربین تقریبا همانی است که بر روی مدل پیشین هم وجود داشت با این تفاوت که در آرایش دکمه‌های قسمت پشت دوربین تغییراتی انجام شده و اکنون شاهد یک دکمه‌ی قرمز رنگ Record برای شروع ضبط ویدیویی هستیم. از دیگر تغییرات و بهبودهای این دوربین نسبت به مدل پیشین هم می‌توان به مود iAuto یا اتوماتیک هوشمند پیشرفته‌تر، سیستم لرزش‌گیر تصویر جدید Intelligent IS و بعضی موارد جزئی دیگر اشاره کرد. این دوربین با توجه به مودهای عکاسی خلاقانه‌ی P, A, S, M که دارد مناسب عکاسان حرفه‌ای و مبتدی می‌باشد.
مشخصات کلی
2011/09/23 تاریخ معرفی :
ساده پیشرفته نوع :
خیر ضد آب :
113.3 × 73.2 × 45.8 mm ابعاد :
بدنه بدون باتری و کارت حافظه 258 و با باتری و کارت حافظه 306 گرم وزن :
مشکی، طلایی رنگ :
مشخصات حسگر و تصویر
CCD نوع حسگر :
14.5 مگاپیکسل دقت حسگر :
14.1 مگاپیکسل دقت موثر حسگر :
1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر ابعاد حسگر :
3240 × 4320 و 2104 × 3744 و 2304 × 3072 و 1200 × 1600 و 480 × 640 اندازه تصویر :
4:3, 3:2 نسبت ابعاد تصویر :
(JPEG (Ver 2.3 فرمت عکس :
خیر فرمت غیر فشرده Raw :
DIGIC 4 with iSAPS Technology پردازشگر تصویر :
فیلم
HD ابعاد فیلم :
30 فریم بر ثانیه حداکثر سرعت فیلم :
(MOV (Image Data: H.264 فرمت فیلم :
قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت HD در ابعاد 720 × 1280 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت VGA در ابعاد 480 × 640 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری با کیفیت QVGA در ابعاد 240 × 320 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - قابلیت فیلم‌برداری در ابعاد 120 × 160 پیکسل و با سرعت 30 فریم بر ثانیه توضیحات فیلم :
(Linear PCM (Stereo ضبط صدا :
خیر فیلمبرداری سه بعدی :
لنز
28-336 میلیمتر فاصله کانونی :
F3.4 تا F5.6 محدوده دیافراگم :
12 برابر بزرگنمایی اپتیکال :
4 برابر بزرگنمایی دیجیتال :
بلی لرزشگیر تصویر :
لرزشگیر اپتیکال لنز (Lens Shift-Type, 4-Ttop, Intelligent IS) توضیحات لرزشگیر :
در حالت واید 5 سانتیمتر و در حالت تله 100 سانتیمتر حداقل فاصله فوکوس نرمال :
بلی فوکوس دستی :
بلی فوکوس اتوماتیک :
بلی حالت ماکرو :
در حالت واید 1 سانتی‌متر و در حالت تله 50 سانتیمتر فوکوس حالت ماکرو :
نوع فوکوس (TTL) - سیستم فوکوس ((Face Detection, 1-Point AF (Fixed to Centre) - مودهای فوکوس (Single, Continuous (only available in Smart Auto mode), Servo AF/AE¹, Tracking AF) توضیحات فوکوس :
سیستم ارزیابی، مرکزی میانگین نور محیط، نقطه‌ای نورسنجی :
بلی زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری :
عکسبرداری
1/2500 ثانیه حداکثر سرعت شاتر :
15 ثانیه حداقل سرعت شاتر :
2 ثانیه, 10 ثانیه و قابلیت تنظیم به صورت دستی زمانسنج خودکار :
80 حداقل حساسیت :
1600 حداکثر حساسیت :
اتوماتیک و 80 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 ایزو :
اتوماتیک، یک حالت دستی و 5 حالت از پیش تنظیم شده تنظیم تراز سفیدی :
با سرعت 0.9 فریم بر ثانیه در مود P - با سرعت 3.2 فریم بر ثانیه در رزولوشن‌های پایین عکسبرداری پی در پی :
فلاش داخلی با برد 3 متر فلاش :
بلی تکنولوژی تشخیص چهره :
بلی تکنولوژی تشخیص لبخند :
خیر عکاسی سه بعدی :
صفحه نمایش
خیر صفحه نمایش لمسی :
صفحه نمایش LCD رنگی TFT با زاویه دید وسیع و با قابلیت پوشش‌دهی 100% میدان دید نوع صفحه نمایش :
3 اینچ سایز صفحه نمایش :
230,000 پیکسل دقت صفحه نمایش :
خیر چشمی :
بلی تصویر زنده Live View :
ورودی و خروجی ها
خیر خروجی هدفون :
خیر خروجی HDMI :
بلی خروجی USB :
بلی خروجی تلویزیون :
بلی Pict Bridge :
سایر مشخصات
SD, SDHC, SDXC, Eye-Fi نوع کارت حافظه :
ندارد کارت حافظه همراه :
ندارد حافظه داخلی :
بلی میکروفون داخلی :
بلی اسپیکر داخلی :
خیر موقعیت یاب GPS :
خیر قطب نما :
قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ) نوع باتری :
2 عدد باتری قلمی آلکالاین سایز AA (باتری NiMH توصیه می شود) مشخصات باتری :
کابل USB
بند دور دست
دفترچه راهنما
سی دی نرم افزاری همراه دوربین کانن

:: نقد و بررسی Canon PowerShot SX150 IS
خوب همانطور که گفتیم دوربین‌های SX130 IS و SX150 IS در ویژگی‌های اصلی بسیار شبیه به هم هستند. تنها ویژگی که ممکن است برای کاربر خیلی بارز باشد و SX150 در آن ارتقاء داشته سنسور آن می‌باشد که نسبت به مدل پیشین که 12.1 مگاپیکسلی بود، به 14.1 مگاپیکسل افزایش یافته است. چنین افزایش 2 مگاپیکسلی البته تفاوت خیلی زیادی ایجاد نمی‌کند. سنسور تصویر نیز همان سنسور 1/2.3 اینچی CCD است که بر روی مدل پیشین استفاده شده بود. کانن SX150 همانند مدل پیشین خود یعنی SX130 توانایی ضبط ویدیویی 720p HD با سرعت 30 فریم بر ثانیه را دارد. ضبط هر کلیپ ویدیویی می‌تواند تا 30 دقیقه یا حجم 4 گیگابایت صورت گیرد. البته متاسفانه SX150 هم فاقد خروجی HDMI می‌باشد که برخلاف انتظار ما از یک دوربین سال 2011 است.

لنز 28-336 میلی‌متری این دوربین توانایی زوم اپتیکال 12 برابر را دارد و کمینه‌ی نسبت کانونی F/3.4-5.6 را ارایه می‌دهد که برای دوربینی با این ابعاد و وزن بسیار عالی می‌باشد. اما چنین دوربین سوپرزومی نیاز به لرزش گیر تصویر اپتیکال قدرتمندی دارد که به خصوص در فاصله‌های کانونی زیاد یا سرعت‌های شاتر پایین بتوانید عکس‌های شارپ و به دور از تارشدگی خوبی تهیه کنید. بنابراین همانند دوربین‌های اخیر سال 2011 کانن این دوربین هم مجهز به فن‌آوری لرزش گیر تصویر Intelligent IS یا لرزش گیر تصویر هوشمند می‌باشد که طبق ادعای کانن خیلی موثر‌تر از سیستم قبلی کار می‌کند. این لرزش گیر هوشمند دارای مودهای لرزش گیر مختلفی می‌باشد که شامل Still Image IS, Dynamic IS, Powered IS, Panning IS, Macro IS و Tripod mode می‌شوند. کمینه‌ی نسبت کانونی ارایه شده توسط لنز نیز در حد خیلی خوبی است تا بتوانید در شرایط نوری ضعیف نیز به راحتی عکاسی کنید. این لنز آنقدر واید است که در یک کادر می‌تواند میدان دید خیلی بزرگی را در بر گیرد تا بتوانید به راحتی عکس یک چشم‌انداز طبیعی را بگیرید. این لنز در مود ماکرو، فاصله‌ی فوکوس 1 سانتی‌متر را ارایه می‌دهد که برای عکاسی از سوژه‌های کوچک و بسیار نزدیک عالیست.

اما یک پیشرفت دیگری که در این دوربین نسبت به مدل پیشین رخ داده همانطور که گفتیم در مود iAuto آن است. این بار SX150 IS توانایی تشخیص از بین 32 مود ‌صحنه ی مختلف را دارد و این در حالی است که مدل پیشین توانایی تشخیص از بین 28 مود صحنه را داشت. این باعث می‌شود وقتی که دوربین را به سوی سوژه نشانه می‌روید و دکمه‌ی شاتر را می‌فشارید دوربین با خطای بسیار کمی بتواند نوع صحنه‌ی روبروی شما (مثلا ‌صحنه ی غروب آفتاب، عکاسی از یک گل یا چهره‌ی انسان) را تشخیص دهد و تنظیمات را بر روی بهترین قرار دهد تا با کیفیت‌ترین عکس‌ها گرفته شود. اما SX150 IS در حقیقت دوربینی است که مناسب حرفه‌ای‌ها یا کسانی که قصد دارند خلاقانه‌تر عکاسی کنند هم می‌باشد. بنابراین علاوه بر بهره‌گیری از مود عکاسی iAuto و دیگر مودهای عکاسی اتوماتیک، مجهز به مودهای عکاسی خلاقانه‌ی P, A, S, M که حرفه‌ای‌ها کاملا با آن‌ها آشنا می‌باشند هم هست.

این دوربین از همان نمایشگر 3 اینچی بهره می‌برد که بر روی SX130 IS هم استفاده شده بود که کیفیت ارایه شده توسط آن 230,000 پیکسل می‌باشد که البته مقدار بالایی نیست. دوست داشتیم اکنون بر روی SX150 IS دست کم شاهد یک نمایشگر 460,000 پیکسلی بودیم. ولی به هر صورت شاید برای پایین نگه داشتن قیمت وجود چنین نمایشگری ضروری بوده است. کنترل‌های پشت دوربین همان آرایش پیشین را دارند ولی دست کم دوتای آن‌ها با دکمه‌های جبران نوردهی و شروع ضبط ویدیویی عوض شده‌اند. دوربین آرگونومی خیلی خوبی دارد و برای در دست گرفتن خیلی راحت است. به خصوص اینکه در قسمت سمت راست آن یک دستگیره‌ی نسبتا بزرگ وجود دارد که باعث می‌شود در هنگام در دست گرفتن
دوربین کاملا مطمئن باشید که از دستتان رها نمی‌شود.

بیشینه‌ی سرعت عکاسی این دوربین 0.9 فریم بر ثانیه می‌باشد که نسبت به دوربین پیشین هیچ پیشرفتی نداشته است. همچنین می‌توانید عکاسی پیاپی را تا تمام شدن باتری دوربین یا ظرفیت کارت حافظه ادامه دهید. پورت‌های این دوربین شامل USB 2.0 و AV out می‌باشند و همانطور که گفتیم فاقد پورت HDMI می‌باشد. کانن SX150 از کارت‌های حافظه‌ی SD, SDHC, SDXC و همانند بعضی دیگر از دوربین‌های سال 2011 کانن از کارت‌های حافظه‌ی جدید Eye-Fi که قابلیت Wireless برای انتقال عکس‌ها به لپ‌تاپ را ارایه می‌کنند هم پشتیبانی می‌کند. یعنی دیگر لازم نیست بعد از هربار عکاسی برای انتقال فایل‌های درون کارت حافظه، آن را از دوربین بیرون آورده و با استفاده از کارت خوان به دستگاه خود متصل کنید و فایل‌ها را انتقال دهید. با استفاده از کارت حافظه‌ی Eye-Fi با استفاده از قابلیت Wireless فایل‌های دورن کارت حافظه‌ی دوربین را به لپ‌تاپ و یا کامپیوتری که کارت Wireless داشته باشد، انتقال دهید. SX150 IS برای تامین انرژی از دو عدد باتری قلمی سایز AA استفاده می‌کند. شما می‌توانید انواع مختلف شارژی و غیرشارژی آن‌ها را از بازار تهیه نمایید و البته بهتر است که نوع مرغوب و با کیفیت آن‌ها را خریداری نمایید. البته باید این را هم بیفزاییم که تامین انرژی دوربین از چنین باتری‌های قابل تعویضی برخلاف تصور بسیاری از مشتریان اصلا بد نیست، اگر شما به سفرهای طولانی بروید و جایی باشید که دسترسی به برق برای شارژ باتری‌های لیتیومی را نداشته باشید، به راحتی می‌توانید چند جفت باتری قلمی به همراه داشته باشید و یا هر کجا که باشید می‌توانید از نزدیک‌ترین فروشگاه تهیه نموده و به محض تمام شدن آن‌ها را تعویض نمایید.

در هر صورت همانطور که گفتیم SX150 IS نسبت به SX130 IS تغییر و تحول انقلابی را شاهد نبوده و قیمت آن هم بیانگر این موضوع می‌باشد. با این حال اگر به دنبال دوربینی جمع و جور با ویژگی‌های خودکار برای عکاسی عادی و ویژگی‌های پیشرفته برای عکاسی حرفه‌ای‌تر و خلاقانه هستید که در ضمن قیمت مناسبی نیز داشته باشد، بی‌شک SX150 IS دوربین بسیار مناسبی است.
قوت
سنسور 14 مگاپیکسلی با توانایی تولید عکس‌های با کیفیت
لنز واید 28-336 میلی‌متر با توانایی زوم اپتیکال 12 برابر
بهره‌گیری از سیستم لرزش گیر تصویر جدید Intelligent IS
وجود مود iAuto (هوشمند خودکار) با ارایه‌ی قابلیت‌های گسترده
توانایی ضبط ویدیویی 720p HD با سرعت 30 بر ثانیه
بهره‌گیری از مودهای عکاسی حرفه‌ای P, A, S, M
ضعف
فقدان پورت HDMI
بهتر بود که بر روی این دوربین از نمایشگری با کیفیت‌تر استفاده می‌شد

darya_2006
13-02-2012, 09:02
آقاروزبه توضیحاتت خیلی عالی بود.مرسی عزیز.
شماخودت از این دوربین راضی ای؟ درمورد سه بعدی نظرتو نگفتی. الان که همه چیز به سمت سه بعدیو چندبعدی میره چرا دوربین سه بعدی نگرفتی شما؟

---------- Post added at 09:01 AM ---------- Previous post was at 09:00 AM ----------

عزیزان دیگه ای هم که از سونی مدل گفته شده من دربالا استفاده کردن خواهشا نظرشونو زودتربدن آخه میخوام خریدکنم.ببینم چه مارکی بخرم.

---------- Post added at 09:02 AM ---------- Previous post was at 09:01 AM ----------

من بدجوری خاطرخواهه دوربین سه بعدی شدم! به نظرتون خوبن؟

darya_2006
13-02-2012, 09:33
سلام
عزیزان این دوربینا چه فرقی باهم دارن؟
واسه استفاده خونگی یه 16 مگاپیکسلی سونی کارآدمو راه نمیندازه؟عکساش خیلی نسبت به مدلی مثل کانن کم کیفیت تره؟

---------- Post added at 09:33 AM ---------- Previous post was at 09:31 AM ----------

چرا همه کانن از سونی ارجحتر میدونن؟
آخه تو سونی آپشنایی هست که کانن نداره.مثلا خاصیت سه بعدی رو تو دوربینا کانن ندیدم.البته تو رنج 300 تومن.

bad_guy
13-02-2012, 14:29
دو سوال داشتم
در حدود یک ملیون تومان دوربین DSLR خوب چی پیدا میشه؟
در حدود 500 هزار تومان دوربین دیجیتال کامپکت چی پیشنهاد میدهید؟

mey 2009
13-02-2012, 20:15
بهترین کار خرید یه باطری دیگه هست

سلام
مرسی. من یه باطری دیگه میخوام بگیرم. یه باطری دیدم با مارک camelion که فروشنده میگفت 25 تومن. سوالم اینکه باتری اصل خودش پیدا نمیشه؟ و اینکه واقعاً قیمتش اینقدر هست یا نه؟ فروشنده با اطمینان میگفت که این از باطری خودش بهتره، چون ظرفیتش بالاتر بود، اگه اشتباه نکنم 1200mhA بود که از خود دوربین 1120mhA هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید. من sx220 hs دارم که باطریش با sx230 یکی هست!!!

siamak5561
13-02-2012, 22:52
دوستان آخرین قیمت hx100v رو می خواستم
ممنون.

ELSIN
13-02-2012, 23:42
دو سوال داشتم
در حدود یک ملیون تومان دوربین DSLR خوب چی پیدا میشه؟
در حدود 500 هزار تومان دوربین دیجیتال کامپکت چی پیشنهاد میدهید؟

D3100 یا 1100D
SX220

سلام
مرسی. من یه باطری دیگه میخوام بگیرم. یه باطری دیدم با مارک camelion که فروشنده میگفت 25 تومن. سوالم اینکه باتری اصل خودش پیدا نمیشه؟ و اینکه واقعاً قیمتش اینقدر هست یا نه؟ فروشنده با اطمینان میگفت که این از باطری خودش بهتره، چون ظرفیتش بالاتر بود، اگه اشتباه نکنم 1200mhA بود که از خود دوربین 1120mhA هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید. من sx220 hs دارم که باطریش با sx230 یکی هست!!!

camelion مارک خوبیه اما دقیق به اون دوربین میخوره ؟؟؟
چرا خودش هم پیدا میشه بدون شک

دوستان آخرین قیمت hx100v رو می خواستم
ممنون.

بالای 850 هست :19:

naser-iran
14-02-2012, 00:40
باسلام دوستان یه دوربین Sony Alpha NEX-5دست دو درحد اک هست که میخوام بخرم طرف میگه 600 تومان به نظر شما بخرم یا نه
قیمت نوش چنده واز کجا میشه نوش رو تهیه کرد
رو جعبه اش نو شته سه بعدی منظورش چیه ایا سه بعدیه چون یه دریچه لنز داره

---------- Post added at 12:40 AM ---------- Previous post was at 12:39 AM ----------

دوستان چطوری میشه عکسش رو پیوست کرد

siamak5561
14-02-2012, 02:04
بالای 850 هست :19:

ارزش داره با این قیمت بگیرم؟ تا قبل از عید احتمال داره بیاد پایین‌تر یا همین الان بگیرم؟

Samet-22
14-02-2012, 02:28
باسلام دوستان یه دوربین Sony Alpha NEX-5دست دو درحد اک هست که میخوام بخرم طرف میگه 600 تومان به نظر شما بخرم یا نه

---------- Post added at 12:40 AM ---------- Previous post was at 12:39 AM ----------

دوربین خیلی خوبیه ، ولی یکم قیمن رو پایین بیار اگه نشد هم ارزشش رو داره بگیری .

نوش رو توی نمایندگی های سونی پیدا میشه . همون جا قیمتش رو میگن .

منظور از سه بعدی پانورامای سه بعدیه ولی قابلیتش فقط روی 3D TV مشخصه نه روی دوربین .

darya_2006
14-02-2012, 07:40
کسی نیست سوالا منو جواب بده؟!! چراپستموانتقال دادین؟صفحه اول باشه بچه ها زودترجواب میگیرن.

darya_2006
14-02-2012, 10:26
بچه هامن میخوام دوربینو امروز بخرم.توروخداراهنماییم کنینو نظراتونو در مورد دوتاپست(سوالم)بدین.اگربعد بگین به دردم که نمیخوره.اونایی که با این مدل سونی (wx7)کار کردن ازش راضین؟عکسا سه بعدیش قابل قبوله؟

pedram_ashena
14-02-2012, 11:30
بچه هامن میخوام دوربینو امروز بخرم.توروخداراهنماییم کنینو نظراتونو در مورد دوتاپست(سوالم)بدین.اگربعد بگین به دردم که نمیخوره.اونایی که با این مدل سونی (wx7)کار کردن ازش راضین؟عکسا سه بعدیش قابل قبوله؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قوت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
به روايت ديجي كالا دوربين خوبيه.فكر كنم در حد نيازهاي شما باشه

jamshimi
14-02-2012, 11:59
سلام دوستان .طی سفری که به قشم داشتم قصد خرید دوربین sx230 نیز داشتم اونجا هرچی گشتم هم تو قشم و هم تو درگهان اما این مدل رو پیدا نکردم. ولی مدلهای H70 یا Ixus 1000 بود منتهی خیلی راجع بهشون اطلاعی نداشتم رو همین حساب نگرفتم .ولی حالا که برگشتم به شدت اعصابم از دست قیمت های غیر واقعی خورده .به نظر شما الان بگیرم بهتره یا بزارم بعد از عید
ودر ضمن بین این سه مدل SX220 -H70-Ixus 1000 کدوم برای من مناسب تره (عکس های خانوادگی -مسافرت-جشن و..) و درسته که sx220 از اون دوتا قیمت بیشتری داره آیا ارزش این مقدار هزینه برای نوع کار من داره و در نهایت اینکه قیمت منطقی خرید اینها چنده . ودوستانی که شیراز هستند میتونن کمک کنند که بهترین و مناسب ترین و مطمئن ترین محل خرید دوربین کدوم خیابون و مرکز هستش

واگر مدلی دیگر تو همین مایه ها سراغ دارید نیز بهم معرفی کنید

با تشکر

delzende
14-02-2012, 12:13
سلام دوستان.
یه مقداری اطلاعات در مورد سه پایه میخاستم که مدل خوب تویه بازار چیه و اینکه کلا با هم چه فرقی دارن وتفاوت قیمتشون سر چیه؟

دوتا سوال دیگه در مورد لنز پولارایز و لنز UV دارم.اینکه قیمت دارین الان این دوتا لنز چندن و برند خوبه شو معرفی کنین واینکه واسه یه فرد آماتور لازمه خریدش برای عکاسی منظره؟

واینکه این لنزها رو میتونم رویه دوربین دیجیتال پاناسونیک LX5 که دارم نصب کنم یا اینکه این لنزا مخصوص دوربینایه SLR هستش؟

سپاس گذارم.

kamy_R
14-02-2012, 15:30
سلام
به نظرتون لنز تامرون 18-270 vr بهتره یا کنون 18-135?
ممنون

saeediranzad
14-02-2012, 17:04
سه پایه:
چند وقت پیش که میخواستم سه پایه بخرم، جستجویی کردم. اینها دستم اومد:
1- مدلهای گران که ایتالیایی یا ژاپنی هستند، اصلاً صرف نمیکنند؛ معمولاً کمیاب هم هستند.
2- مدلهای دیگر بدون توجه به برند یا آلومینیومی هستند یا آهنی.
من یه آهنی مشکیTakara خریدم 38 هزارتومن. بدنیست. الآن باید گرونتر شده باشه.

pedram_ashena
14-02-2012, 19:14
سلام دوستان .طی سفری که به قشم داشتم قصد خرید دوربین sx230 نیز داشتم اونجا هرچی گشتم هم تو قشم و هم تو درگهان اما این مدل رو پیدا نکردم. ولی مدلهای H70 یا Ixus 1000 بود منتهی خیلی راجع بهشون اطلاعی نداشتم رو همین حساب نگرفتم .ولی حالا که برگشتم به شدت اعصابم از دست قیمت های غیر واقعی خورده .به نظر شما الان بگیرم بهتره یا بزارم بعد از عید
ودر ضمن بین این سه مدل SX220 -H70-Ixus 1000 کدوم برای من مناسب تره (عکس های خانوادگی -مسافرت-جشن و..) و درسته که sx220 از اون دوتا قیمت بیشتری داره آیا ارزش این مقدار هزینه برای نوع کار من داره و در نهایت اینکه قیمت منطقی خرید اینها چنده . ودوستانی که شیراز هستند میتونن کمک کنند که بهترین و مناسب ترین و مطمئن ترین محل خرید دوربین کدوم خیابون و مرکز هستش

واگر مدلی دیگر تو همین مایه ها سراغ دارید نیز بهم معرفی کنید

با تشکر

قیمتها اونجا چطوری بود؟چقدر تفاوت قیمت با سایت ها داشت؟

naser-iran
14-02-2012, 23:15
دوربین خیلی خوبیه ، ولی یکم قیمن رو پایین بیار اگه نشد هم ارزشش رو داره بگیری .

نوش رو توی نمایندگی های سونی پیدا میشه . همون جا قیمتش رو میگن .

منظور از سه بعدی پانورامای سه بعدیه ولی قابلیتش فقط روی 3D TV مشخصه نه روی دوربین .

دوست گرامی ممنونم از توجهتون

راستی من تواین فروم گیج شدم نمیدونم چرا دکمه تشکر نداره؟؟؟
یا من نتونستم پیداش کنم

siamak5561
15-02-2012, 00:16
سلام
دوستان ارزش داره HX100V رو که دوستان گفتن الان حدود 850 هست با این قیمت بخرم؟ گذینه‌ی بهتری با این قیمت نیست؟

الان دیدم کم شاپ زده 720!! معتبره کم شاپ؟ کسی ازش خرید داشته؟

ELSIN
15-02-2012, 00:19

عالی حتما بخر
لنزش 55-18 هست دیگه نه

ارزش داره با این قیمت بگیرم؟ تا قبل از عید احتمال داره بیاد پایین‌تر یا همین الان بگیرم؟

اره ، من میگم بالا میره که پایین نمیاد

سلام
به نظرتون لنز تامرون 18-270 vr بهتره یا کنون 18-135?
ممنون

135-18 اما محدوده تامرون بسیار وسوسه کنندست
اگه 270-18 جدیده باشه که چه بهتر

naser-iran
15-02-2012, 02:24
بله لنزش 55-18 هست
قیمتش رو هم با چونه زدن تا 550 اوردم پایین
فقط یه سوال دیگه ایا این مدل از این دوربین های زیر سر تره
چون من قصد تعویض لنز رو ندارم
اگه مزایا ومعایبش رو بگین شرمندمون کردین به خدا
1.Panasonic Lumix DMC-FZ100
2.Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
3.Panasonic Lumix DMC-FZ40 (FZ45
4.Fujifilm FinePix HS20
5.Nikon Coolpix P500
6.Sony Cyber-Shot DSC-HX9V
7.CANON EOS 500D
8.CANON G12
9.CANON SX30 IS
10.Canon SX40 IS

---------- Post added at 02:24 AM ---------- Previous post was at 02:23 AM ----------

واگه نه کدوم رو پیشنهاد میدین

bad_guy
15-02-2012, 12:36
نظرتون درباره دوربین نیکون Coolpix L120 چیه؟review ها خوبی ازش خوندم؟
قیمتش هم حدود 420 هزار تومن هست.

Ermiyaa
15-02-2012, 13:01
سلام
من کاربر جدید هستم.
میخواستم ببینم یه دوربین عکاسی خوب که قیمتش حدود 150 هزار تومان باشه، چیه؟

naser-iran
15-02-2012, 16:51
دوستان من منتظرجوابم
تا 700 هزار میتونم هزینه کنم
همین دست دو رو بگیرم{ البته اگه خودمون بگیم دست دو وگرنه نوه و انچنان کاری نکرده}
یا یکی از اون مدل های بالا رو وممنون میشم یه کم ما رو راهنمای کنین

pedram_ashena
15-02-2012, 20:24
اخبار از ثبات قيمت دلار حرف ميزنه ولي انگار فروشنده ها اخبار نگاه نميكنند.اگر نمودار قيمت ديجي را نگاه ميكنيد متوجه منظورم ميشويد.دوستاني كه منتظر كاهش قيمت هستند بدونند كه تا بعد از فروردين كاهش قيمت مهمي نخواهيم داشت.

mm45
15-02-2012, 21:26
سلام
من کاربر جدید هستم.

سلام دوست من به فروم خوش امدید

در این رنج دوربین مارک کانن :
A800 = 133000T
A1200=170000

میتونید خریداری کنید اما توصیه میکنم هزینه تون را افزایش بدید و دوربین
A2200 = 220000
خریداری کنید ..

مارک سونی میتونید :
w510 = 110000
w530 = 150000
خریداری کنید . اما نسبتا کیفت عکس و فیلم پایین تری نسبت به مدل های هم قیمت کانن شون دارند و در عوض باتری و شارژر شون از نوع لیتومی است نسبت به هم قیمت کانن شون .

موفق باشید :11:

ELSIN
15-02-2012, 23:52
بله لنزش 55-18 هست
قیمتش رو هم با چونه زدن تا 550 اوردم پایین
فقط یه سوال دیگه ایا این مدل از این دوربین های زیر سر تره
چون من قصد تعویض لنز رو ندارم
اگه مزایا ومعایبش رو بگین شرمندمون کردین به خدا
1.Panasonic Lumix DMC-FZ100
2.Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
3.Panasonic Lumix DMC-FZ40 (FZ45
4.Fujifilm FinePix HS20
5.Nikon Coolpix P500
6.Sony Cyber-Shot DSC-HX9V
7.CANON EOS 500D
8.CANON G12
9.CANON SX30 IS
10.Canon SX40 IS

---------- Post added at 02:24 AM ---------- Previous post was at 02:23 AM ----------

واگه نه کدوم رو پیشنهاد میدین

خوبه
از همه بهتره اما هم رده CANON EOS 500D میشه
ببین نسل جدید دوربین هست دیگه نمیدونم چی بگم:31:
اگر نخاستی شماره یارو رو برای من خصوصی بفرست من بدم نمیاد داشته باشمش :46:

نظرتون درباره دوربین نیکون Coolpix L120 چیه؟review ها خوبی ازش خوندم؟
قیمتش هم حدود 420 هزار تومن هست.

چی براتون مهمه؟؟؟
بودجه تون 420 هست ؟؟؟

دوستان من منتظرجوابم
تا 700 هزار میتونم هزینه کنم
همین دست دو رو بگیرم{ البته اگه خودمون بگیم دست دو وگرنه نوه و انچنان کاری نکرده}
یا یکی از اون مدل های بالا رو وممنون میشم یه کم ما رو راهنمای کنین

ببین اون دوربین هزینه داره یعنی بعد از مدتی باید براش لنز بخرید چون بزرگ نمایی پایینی داره (البته من از دید خودم گفتم شاید اصلا برای شما بزرگ نمایی مهم نباشه)
برای همین میتونی یه نیمه حرفه ای ببری مثلا SX40 یا HS20 یا G12 تا دیگه مشکلی بابت لنز و جانبی نداشته باشی
اما اخرش خودت میدونی

knight110
16-02-2012, 00:35
سلام
من کاربر جدید هستم.

دوست گرامی

از نظر شما خوب به چه معنی است؟ کیفیت عکس؟ کیفیت فیلم برداری؟ کیفیت لنز؟ تنوع در آپشن ها؟ زوم اپتیکال؟

با توجه به افزایش نرخ برابری ارز و در نتیجه افزایش قیمت کالاها و از جمله دوربین عکاسی با این بودجه می توانید یک دوربین کاملا معمولی و با امکاناتی محدود تهیه نمایید. اگر امکان افزایش این بودجه برای شما هست شاید بتوانید از خرید خود رضایت بیشتری به دست آورید.

bad_guy
16-02-2012, 10:44
چی براتون مهمه؟؟؟
بودجه تون 420 هست ؟؟؟

بودجه 500 هزار تومان.
با دوربین های کامپکت زیاد راحت نیستم یه دوربین نیمه حرفه ای میخوام بعدا بتونم براش لنز و تجهیزات جانبی هم تهیه کنم.

lpix
16-02-2012, 12:11
بودجه 500 هزار تومان.
با دوربین های کامپکت زیاد راحت نیستم یه دوربین نیمه حرفه ای میخوام بعدا بتونم براش لنز و تجهیزات جانبی هم تهیه کنم.

با 500 تومن نمی تونین دوربین نو slr بخرین. مگه اینکه دست دوم بتونین پیدا کنین

pedram_ashena
16-02-2012, 14:11
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

واقعا طراحی بدنه زیبایی دارد. مشخصاتش هم خوبه.

درست دوازده ماه پس از معرفی سری Optio WG‪-‬1 خانواده پنتاکس، این شرکت عضو جدیدی از دوربین های رنگارنگ جان سخت خود را معرفی کرده است. علی رغم اینکه طراحی دبلیو جی ۲ تفاوت چندانی با قبل نکرده است، اما امکانات جذاب فراوانی به آن افزوده شده اند. این دوربین ۱۶ مگاپیکسلی با استفاده از سنسور CMOS خود می تواند با کیفیت 1080p و سرعت ۳۰ فریم در ثانیه فیلم های اچ دی ضبط نماید. برای اینکه مجبور به تماشای ویدیو بر روی صفحه نمایش ۳ اینچی آن نباشید، این دوربین دارای خروجی micro‪-‬HDMI هم هست. WG‪-‬2 تا عمق ۱۲.۲ متری ضد آب بوده و علاوه بر این در برابر شوک و گرد و غبار هم مقاومت کافی دارد. اگر شما هم این پنتاکس زیبا را پسندیده اید، باید برای مدل معمولی آن ۳۵۰ دلار و مدل مجهز به جی پی اس داخلی ۴۰۰ دلار از جیب تان هزینه کنید. البته تا ماه مارس فرصت دارید که پول های تان را جمع کرده و منتظر عرضه این دوربین باشید.

your_star
16-02-2012, 17:55
سلام عزیزان
1.بین 400 تا 500 تومن برای من که تا حالا دوربین عکاسی حرفه ای نداشتم چه مدلهایی پیشنهاد میدید؟

2.کسی با این مدل کار کرده تو این رنج قیمت(800 تومن)مدلی از این بهتر داریم؟:Sony Cyber-Shot DSC-HX100V

lpix
16-02-2012, 18:21
سلام عزیزان
1.بین 400 تا 500 تومن برای من که تا حالا دوربین عکاسی حرفه ای نداشتم چه مدلهایی پیشنهاد میدید؟

2.کسی با این مدل کار کرده تو این رنج قیمت(800 تومن)مدلی از این بهتر داریم؟:Sony Cyber-Shot DSC-HX100V

چی براتون مهمه ؟
کیفیت
زوم
بزرگی یا کوچیکی
و .... ؟؟؟؟؟

roham_06
16-02-2012, 19:11
سلام
یه دوربین ارزون میخوام ترجیحا باطری قلمی خور نباشه و شارژی باشه!
کیفیتش هم در حد canon A480 که قبلا داشتم باشه

سپاسگزارم

bad_guy
16-02-2012, 21:04
با 500 تومن نمی تونین دوربین نو slr بخرین. مگه اینکه دست دوم بتونین پیدا کنین

من به دوربین وارد نیستم ولی مثلا این مدل Fujifilm FinePix HS20 رو ببینید خب این کامپکت نیست دیگه؟
نیمه حرفه ای بهش میگن، این مدل قیمتش حدود 550 هست که مشخصاتش هم خوبه زیر 500 تومان هم حتی این طرح دوربین زیاد دیدم.
من یه دوربین نیمه حرفه ای میخوام برای شروع یادگیری عکاسی،حالا با وسایل جانبی مورد نیاز تا 600 تومان.

lpix
16-02-2012, 22:38
من به دوربین وارد نیستم ولی مثلا این مدل Fujifilm FinePix HS20 رو ببینید خب این کامپکت نیست دیگه؟
نیمه حرفه ای بهش میگن، این مدل قیمتش حدود 550 هست که مشخصاتش هم خوبه زیر 500 تومان هم حتی این طرح دوربین زیاد دیدم.
من یه دوربین نیمه حرفه ای میخوام برای شروع یادگیری عکاسی،حالا با وسایل جانبی مورد نیاز تا 600 تومان.

می تونید با یه کامپکت با کیفیت ارزونتر مثل SX230 شروع کنین یا سوپرزوم های متوسط مثل HS10 ...

وسایل جانبی هم تقریبی
مموری 8 گیگ 20 تومن
کیف 10-20 تومن
سه پایه 15-25 تومن

your_star
17-02-2012, 11:35
چی براتون مهمه ؟
کیفیت
زوم
بزرگی یا کوچیکی
و .... ؟؟؟؟؟
بیشتر کیفیت عکس مد نظرم هست و دوست دارم تا حد زیادی به صورت اتوماتیک تنظیمات عکاسی رو انجام بده.

در مورد اون مدل سونی هم نظر بدید ممنون میشم.

knight110
17-02-2012, 13:37
بیشتر کیفیت عکس مد نظرم هست و دوست دارم تا حد زیادی به صورت اتوماتیک تنظیمات عکاسی رو انجام بده.

دوست گرامی.

من حدود دو ماه است که از دوربین سونی HX100v استفاده می کنم. دوربین فوق العاده ای است با امکانات عالی . اما متأسفانه از دو ماه تا به حال قیمت آن به حدود 800 هزار تومان رسیده. می توانی در لینک زیر که صفحه مربوط به عکس های گرفته شده توسط برخی اعضاء است را ببینی چندین عکس که با این دوربین گرفته ام را آنجا آپلود کرده ام.

ELSIN
17-02-2012, 15:36

بدون شک با بودجه شما تا 500 نمیشه یه دوربین 900 تومنی خرید باید به SX220 یا HX9 فکر کنید
و البته HS20 که زیر 600 هست و بهتر از اوناست

jamshimi
17-02-2012, 16:20
بینFujifilm FinePix F500EXR و Canon SX220 کدوم میتونه انتخاب بهتری باشه.(از هر نظر .کیفیت عکس و فیلم و بدنه و...)برای یه کاربرآماتوری که می خواد بیشتر عکس های خانوادگی و مسافرت و .. بگیره.
خودم خیلی از برند فوجی استفاده نکردم ممنون میشم دوستانی که از این برند و مخصوصا این مدل استفاده کردن تجربه شون رو اینجا بیان کنند .در ضمن دوربینهای فوجی ساخت کدوم کشور هست

your_star
17-02-2012, 18:12
بدون شک با بودجه شما تا 500 نمیشه یه دوربین 900 تومنی خرید باید به SX220 یا HX9 فکر کنید
و البته HS20 که زیر 600 هست و بهتر از اوناست
ممنون بابت پاسخ
میدونم عزیز
من دو سوال جدا پرسیدم:) و دومی در مورد اون مدل سونی بود که پرسشی برای کنجکاوی خودم بود تا ببینم رقیبی تو اون رنج براش هست یا نه.
شما پس زیر 500 این دو مدل مورد نظرتون هست؟کدوم رو بیشتر میپسندی؟از لحاظ طبیعی تر و با کیفیت تر عکس گرفتن؟

ELSIN
17-02-2012, 18:17
بینFujifilm FinePix F500EXR و Canon SX220 کدوم میتونه انتخاب بهتری باشه.(از هر نظر .کیفیت عکس و فیلم و بدنه و...)برای یه کاربرآماتوری که می خواد بیشتر عکس های خانوادگی و مسافرت و .. بگیره.
خودم خیلی از برند فوجی استفاده نکردم ممنون میشم دوستانی که از این برند و مخصوصا این مدل استفاده کردن تجربه شون رو اینجا بیان کنند .در ضمن دوربینهای فوجی ساخت کدوم کشور هست

به نظر من خرید F500EXR یه ریسکه وقتی SX220 هست :46:

---------- Post added at 06:17 PM ---------- Previous post was at 06:15 PM ----------

ممنون بابت پاسخ
میدونم عزیز
من دو سوال جدا پرسیدم:) و دومی در مورد اون مدل سونی بود که پرسشی برای کنجکاوی خودم بود تا ببینم رقیبی تو اون رنج براش هست یا نه.
شما پس زیر 500 این دو مدل مورد نظرتون هست؟کدوم رو بیشتر میپسندی؟از لحاظ طبیعی تر و با کیفیت تر عکس گرفتن؟

بدون شک کنن چون سونی توی اغراق رنگ ها مشهوره :46:

jamshimi
17-02-2012, 18:43
دوست عزی میشه دلیلتون بفرمایید از اینکه خرید دوربین فوجی یه ریسکه!

ELSIN
17-02-2012, 19:38
بزار پای اندک تجربه ام :46:
+ چند تا از دوستان

تو فوجی سری HS با ارزشه

kamy_R
17-02-2012, 20:57
+ چند تا از دوستان

تو فوجی سری HS با ارزشه

منم به شدت موافقم
البته از سری hs هم نمیشه انتظار کیفیت کنون یا نیکون رو ازش داشت

jamshimi
17-02-2012, 21:16
+ چند تا از دوستان

تو فوجی سری HS با ارزشه

نظرت راجع به این دوربین Nikon Coolpix S9100 چیه؟ در مقایسه با Sx220 یا 230

lpix
17-02-2012, 21:37
منم به شدت موافقم
البته از سری hs هم نمیشه انتظار کیفیت کنون یا نیکون رو ازش داشت

؟
در دوربین های همرده فوجی ها جزو بهترین ها هستن

roham_06
17-02-2012, 21:45
سلام
یه دوربین ارزون میخوام ترجیحا باطری قلمی خور نباشه و شارژی باشه!
کیفیتش هم در حد canon A480 که قبلا داشتم باشه

سپاسگزارم

دوستان کسی نمیدونه؟

ELSIN
17-02-2012, 22:13
نظرت راجع به این دوربین Nikon Coolpix S9100 چیه؟ در مقایسه با Sx220 یا 230

اصلا طرف نیکون غیر حرفه ای نرو :46:

دوستان کسی نمیدونه؟

بودجه تون چقدره ، چی براتون مهمه ؟

kamy_R
17-02-2012, 22:17
؟
در دوربین های همرده فوجی ها جزو بهترین ها هستن

من hs20 رو با sx30 یا p500 مقایسه کردم
تنظیمات کاملتری داره
خیلی هم کاملتر
اما عکساشونو تو سایز اصلی که میبینیم نویز خیلی زیادی داره
حتی تو ایزو 400

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

البته بازم میگم
تو سایز اصلی
تو سایز کوچیک که باز میکنیم عالیه
اما وقتی تو سایز اصلی و بزرگ میبینیمشون قضیه خیلی فرق میکنه

kamy_R
17-02-2012, 22:24
البته خوب هر کسی یه نظری داره و یه چیز رو میپسنده
وگرنه اگه همه اتفاق نظر داشتن که فقط یه مدل فروش میرفت :5:

bad_guy
17-02-2012, 22:47
تشکر برای راهنمایی های دوستان،یه مورد دیگه پیش اومده برای اون هم مشاوره میخواستم.
دوربین کامپکت تا 200 هزار تومان،بهترین کیفیت عکس تو این قیمت رو میخواستم.

your_star
17-02-2012, 23:12
بدون شک کنن چون سونی توی اغراق رنگ ها مشهوره :46:
ممنون
sx230 از 220 بهتره؟

ELSIN
17-02-2012, 23:18
ممنون
sx230 از 220 بهتره؟

فرقی جز gps ندارند که اونم مهم نیست

---------- Post added at 11:18 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

تشکر برای راهنمایی های دوستان،یه مورد دیگه پیش اومده برای اون هم مشاوره میخواستم.
دوربین کامپکت تا 200 هزار تومان،بهترین کیفیت عکس تو این قیمت رو میخواستم.

a3200 یا a3300 :10:

bad_guy
17-02-2012, 23:35
a3200 یا a3300

با تشکر فراوان، فکر کنم 3300 قیمتش بالای 200هزارتومان باشه درسته؟
نظرتون درباره jx400 و jx350 چیه ؟

ELSIN
18-02-2012, 00:25
با تشکر فراوان، فکر کنم 3300 قیمتش بالای 200هزارتومان باشه درسته؟
نظرتون درباره jx400 و jx350 چیه ؟

کمی بالا تر هست حدود 220 باید باشه
نظری ندارم :13:

your_star
18-02-2012, 01:03
ممنون بابت راهنمایی نظرتون رو بین 220 و nikon coolpix p500 رو لطف میکنی بگی؟باز همون 220؟

ELSIN
18-02-2012, 01:08
اره جیگر همون 220 :46:

roham_06
18-02-2012, 07:09
اصلا طرف نیکون غیر حرفه ای نرو :46:

بودجه تون چقدره ، چی براتون مهمه ؟

هرچی کم تر بهتر :20:
چیز خاصی مد نظرم نیست، فقط کیفیتش قابل قبول باشه ، باطریش هم شارژی باشه

cartesiba
18-02-2012, 09:56
برای این باطری sx230 و 220 نمیشه کاری کرد زود تموم میشه

riverman
18-02-2012, 16:10
با سلام
من میخوام hx9 یا sx230 بگیرم.نظر خودم سونی هست چون قبلا hx5 داشتم و راضی بودم.
حال نظر اساتید چیه؟
قیمتشون بعد از عید ارزونتر میشه که منتظر بمونم؟

ELSIN
18-02-2012, 23:43
هرچی کم تر بهتر :20:
چیز خاصی مد نظرم نیست، فقط کیفیتش قابل قبول باشه ، باطریش هم شارژی باشه
A2200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
A3000 IS
A3100 IS

برای این باطری sx230 و 220 نمیشه کاری کرد زود تموم میشه
نور صفحه رو کم کم کنید ، از فلش کم تر استفاده کنید ، نور دهی طولانی نکنید
اما بهتره یه باطری دیگه بخرید :31:

با سلام
حال نظر اساتید چیه؟

سلام
sx230 کلا بهتره ، اصلا نمیشه گفت اما اگر قصد خرید قبل عید دارید همین فردا بخرید :46:

knight110
19-02-2012, 00:09
با سلام
حال نظر اساتید چیه؟

hx9v

مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن بدون باتری 215 گرم و با باتری 245 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 24-384 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 16 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 4 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 921,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory StickPro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - باتری یون لیتیوم استاندارد

230hs

مشخصات کلی: دوربین اولترازوم - وزن با باتری و کارت حافظه 223 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 195 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 12.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 24 فریم بر ثانیه
لنز: 28-392 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 14 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/3200 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.5 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 461,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC Memory Card, Eye-Fi Card, MultiMediaCard, MMCplus Card, HCMMCplus Card - موقعیت یاب GPS - قطب نما - باتری یون لیتیوم استاندارد

هر دو دوربین های خوبی هستند. اما به این نکات نیز توجه داشته باش:

- تفاوت قیمتی بیش از 100 تومن.
- این مدل از سونی از لنز واید تری بهره برده.
- کیفیت صفحه نمایش سونی بهتر است. اما کمی غیر واقع به نطر می رسد. به این معنی که آنچه که در مانیتور می بینید با آنچه که گرفته شده به لحاط رنگ کمی متفاوت است.
- سرعت زوم و آنزوم لنز سونی بیشتر است.
- به نظر می رسد که عمر شارژ این مدل از سونی مناسب تر است.
- فلش این مدل از کانن به محض روشن کردن popup (بیرون می آید) می شود.
- کیفیت فیلمبرداری سونی فوق العاده است.
- معمولا عکس های کانن واقعی تر به نظر می رسند.
- این مدل از سونی امکان روتوش جهره را نیز دارد.
- این مدل از کانن فاقد دکمه‌ی فیزیکی Delete برای پاک کردن مستقیم عکس است.
- در کل امکانات دوربین های سونی بیشتر از کانن است.

حال با این اوصاف خودتان تصمیم بگیرید.

پیشنهاد می کنم که از نمایندگی خرید کنید. چرا که معمولا از قیمت مناسب تر و گارانتی معتبرتری برخوردارند.

varians
19-02-2012, 11:59
سلام
یک عدد دوربین کانن sx210 کاملا تمیز و استفاده شده بمیزان خیلی کم ، صرفا جهت خرید مدل بالاتر ( sx220) بفروش میرسد.
قیمت 350
در صورت تقاضا در همین تاپیک یا پیام خصوصی در تماس باشید.
شماره تماس بصورت پست خصوصی.
با تشکر

riverman
19-02-2012, 13:40
سلام
sx230 کلا بهتره ، اصلا نمیشه گفت اما اگر قصد خرید قبل عید دارید همین فردا بخرید :46:

مرسی دوست عزیز
دلایل بهتر بودن sx230 چیه؟
دوستانی که دستی توی بازار دارن نمیدونن بعد از عید ارزون میشه یا نه؟
اگه ارزونتر میشه بیخیالش بشم تا بعد از عید

knight110
19-02-2012, 15:28
مرسی دوست عزیز

دوست گرامي.

از مزايا و معايب اين دو دوربين مطالبي ارائه كردم. با يك بررسي نزديك از اين دو مدل خودتان آنهارا محك بزنيد.

فراموش نكنيد كه هردو دوربين جزء دوربين هاي خوب بازار هستند و به خصوص دوربين hx9v كه دوربين فوق العاده اي است.

در ارتباط با قيمت دوربين هم بايد گفت كه قيمت ها تابعي از نرخ ارز است. با اين اوضاع و احوال نمي توان هيچ پيشنهادي داد. خريد يا عدم خريد.
اما رخدادها بيانگر اين موضوع است كه بعيدبه نظر ميرسد كه به اين زودي ها اين مشكلات بازار آشفته ارز به روال سابق برگشته و متعادل شود. من خود دوربين جديدم را درنيمه دي سالجاري تهيه كردم. من هم قصد داشتم كه صبر كنم اما دل را زدم به دريا و گرفتم. باخودگفتم حداكثر 50 تومن مياد پايين. مهم نيست. الان همان دوربين ازتاريخ خريد تابه امروز بيش از 200 تومن افزايش قيمت داشته.

باز هم تصميم باخودتان.

worldm
19-02-2012, 20:54
دوریبن نیمه حرفه ای برای عکاسی معرفی کنید ترجیحا امکانات زیر رو داشته باشه
زوم اپتیکال بالا برای مسافت دور و عکاسی حیات وحش
ماکرو خوب برای عکاسی از سوژه هایی مثل زنبورر عسل و فرمت raw رو داشته باشه
تلفظ raw چیه؟

lpix
19-02-2012, 22:14
دوریبن نیمه حرفه ای برای عکاسی معرفی کنید ترجیحا امکانات زیر رو داشته باشه
زوم اپتیکال بالا برای مسافت دور و عکاسی حیات وحش
ماکرو خوب برای عکاسی از سوژه هایی مثل زنبورر عسل و فرمت raw رو داشته باشه
تلفظ raw چیه؟

بودجتون چقدره ؟
سوپرزوم میخواین یا slr ؟

تلفظ raw هم راو هستش

worldm
19-02-2012, 22:20
بودجه تا 500 تومن
فرق سوپر زوم و slr چیه؟

taha0095
19-02-2012, 22:27
من جات بودم حتمی Fujifilm FinePix HS20 می خریدم

worldm
19-02-2012, 22:29
میدونم که امکانات خوبی داره و کارش خوبه ولی شما دلیل خاصی دارید؟

x_enrique_1818
19-02-2012, 22:32
بهترین مدل کدومه ؟؟ قصد خرید دارم ، راهنمایی کنید لطفاً

Panasonic FZ150 --------Sony HX100V ----------- Canon Sx40

امکانات که مد نظرمه:

عکاسی پیاپی با شات بالا (عکاسی از رعد و برق)

زوم بالا

" رنگ زنده تر "

فیلم برداری فول اچ دی
__________________________________________________ _____________________________

بدجور نسبت بهش وسواسی شدم
خیلی سایتا رو گشتم، کنون و پاناسونیک به نسبت بهتر از سونی بودند.ولی نظر بقیه رو ببینم بهتره:11:

pedram_ashena
19-02-2012, 22:54
بودجه تا 500 تومن
فرق سوپر زوم و slr چیه؟

بطور کلی دوربین ها در 3 رده : 1- کامپکت(کاربری خانگی) 2-slrlike (کاربران علاقمند به عکاسی حرفه ای تر) 3-slr (کاربران حرفه ای) تقسیم میشوند.که البته هر کدام از انها رده های دیگه ای هم دارند مثل کامپکت آماتور یا کامپکت پیشرفته و....

تکلیف رده سوم که مشخصه.دوربین هایی هستند که با فرض این ساخته شده اند که کاربر به اصول عکاسی اشراف کامل دارد.بنابراین چیزی به نام اتوماتیک کمتر در اونها معنی دارد.و چون قابلیت تغییر لنز را دارند بنابر این چیزی به اسم زوم هم معنی نداره چون به قابلیت لنزی که میخری بستگی دارد.

تکلیف رده اول که هم مشخصه.دوربین هایی هستند که با فرض این ساخته شده اند که کاربر به اصول عکاسی اشنایی ندارد.بنابراین سعی شده مود های مختلف عکاسی به صورت اتوماتیک در اون گنجانده بشود تا کاربر فقط با حداقل زحمت بهترین تصویر را ثبت کند. این رده با اینکه برای آماتورها تهیه شده است ولی دوربین هایی در خود جای داده که حتی عکاسان حرفه ای بدشان نمیاد با اونها عکس بگیرند و داشته باشند.

و اما رده دوم یا همان بچه ناقص الخلقه دو رده دیگر.slr like دوربین های شبیه به رده سوم حرفه ای.
معمولا برای اینکه هزینه سنگین خرید دوربین حرفه ای و لنزهایش را متحمل نشوید کمپانی ها دوربین هایی ارزانتر با شکل و قیافه مشابه دوربین های حرفه ای تولید کرده اند که سوپر زوم ها شامل انها میشوند.به مانند اینه که عقل یک نوزاد را در بدن یک بزرگسال قرار دهند.البته در این بین دوربین های خوبی هم هستند که گاه گاه در این رده گل میکنند

worldm
19-02-2012, 23:06
خوب با این وجود پیشنهادی در مورد خرید دوربینم دارید؟
دوربینهای مدل رده دوم رو با توجه به بودجه ام کدومش بهتره؟اون دوربین Fujifilm FinePix HS20 که یکی از دوستان معرفی کرده بود شامل همین رده میه و خوبه؟
فعلا دوربین canon powershot sx150 is دارم برای همین تصمیم دارم که ارتقاش بدم
ترجیحا برای عکاسی ماکرو و زوم زیاد خوب باشه فرمت raw هم باشه

ELSIN
19-02-2012, 23:13
مرسی دوست عزیز

همین بسه که بهترین سال شده :31:

من توی بازارم (علائدین) قیمتا ثابت میشه حالا هر چقدر که بوده اما اگر قصد خرید این ور سال دارید زود اقدام کنید

بهترین مدل کدومه ؟؟ قصد خرید دارم ، راهنمایی کنید لطفاً

Panasonic FZ150 --------Sony HX100V ----------- Canon Sx40

امکانات که مد نظرمه:

عکاسی پیاپی با شات بالا (عکاسی از رعد و برق)

زوم بالا

" رنگ زنده تر "

فیلم برداری فول اچ دی
__________________________________________________ _____________________________

بدجور نسبت بهش وسواسی شدم
خیلی سایتا رو گشتم، کنون و پاناسونیک به نسبت بهتر از سونی بودند.ولی نظر بقیه رو ببینم بهتره:11:

با این مشخصات HX100V
اما HS20 هم گزینه خوبیه :46:

x_enrique_1818
19-02-2012, 23:30
همین بسه که بهترین سال شده :31:

من توی بازارم (علائدین) قیمتا ثابت میشه حالا هر چقدر که بوده اما اگر قصد خرید این ور سال دارید زود اقدام کنید

با این مشخصات HX100V
اما HS20 هم گزینه خوبیه :46:

اتفاقاً فوجی HS20 خوش فرم بود . حیف زیرش نوشته بود Made in china :31:

pedram_ashena
19-02-2012, 23:38
خوب با این وجود پیشنهادی در مورد خرید دوربینم دارید؟
دوربینهای مدل رده دوم رو با توجه به بودجه ام کدومش بهتره؟اون دوربین Fujifilm FinePix HS20 که یکی از دوستان معرفی کرده بود شامل همین رده میه و خوبه؟
فعلا دوربین canon powershot sx150 is دارم برای همین تصمیم دارم که ارتقاش بدم
ترجیحا برای عکاسی ماکرو و زوم زیاد خوب باشه فرمت raw هم باشه

با 500 تومان کار زیادی نمیتوانی انجام دهی.این لینک مقایسه چند کامپکت سوپر زوم است که به رنج قیمت شما نزدیک است

Canon Powershot SX230 HS انتخاب بهتری است.در مورد raw هم سخت نگیر معمولا این یک گزینه تبلغاتی غیر کاربردی برای دوربین های غیر حرفه ای است.با این بودجه معدود دوربینی این قابلیت را داشته باشد و اگر هم باشد به معنای واقعی کاربردی نیست.

این هم مقایسه چند تا از بهترین های سوپر زوم با مشخصات کاملشان

ELSIN
19-02-2012, 23:59

ببین عزیز من اون Ipad 2 که بهترین دستگاه سال 2011 شد هم تولید چینه اصلا به این مورد فکر نکنید ، اصلا

Canon Powershot SX230 HS انتخاب بهتری است.در مورد raw هم سخت نگیر معمولا این یک گزینه تبلغاتی غیر کاربردی برای دوربین های غیر حرفه ای است.با این بودجه معدود دوربینی این قابلیت را داشته باشد و اگر هم باشد به معنای واقعی کاربردی نیست.

نگو اینو کاملا هم کاربردیه اما در اندازه یه نیمه حرفه ای نه بیشتر

x_enrique_1818
20-02-2012, 00:14
اسم چین میاد بدنم کهیر میزنه :31:

البته منکر این نمیشم که هر شرکتی از هرکشوری محصولاتش درجه بندی داره. متاسفانه درجه 4. 5 وارد میشه! :46:

ELSIN
20-02-2012, 00:21
اسم چین میاد بدنم کهیر میزنه :31:

البته منکر این نمیشم که هر شرکتی از هرکشوری محصولاتش درجه بندی داره. متاسفانه درجه 4. 5 وارد میشه! :46:

نه عزیزم همون HS20 که میره امریکا میاد ایران خیالت راحت

kamy_R
20-02-2012, 00:42

آره hs20 خیلی خوش دسته
به چینی بودنش توجه نکن
کنون g12 هم فوق العادس
البته سوپرزوم نیست
اما کنونه :دی (منم که عشق کنون)

x_enrique_1818
20-02-2012, 01:00
آره hs20 خیلی خوش دسته
به چینی بودنش توجه نکن
کنون g12 هم فوق العادس
البته سوپرزوم نیست
اما کنونه :دی (منم که عشق کنون)

ای آقا . مار گزیده از ریسمان سیاه سفید میترسه . به هر حال چین یه جا زهرشو میریزه :31:

kamy_R
20-02-2012, 01:14
ای آقا . مار گزیده از ریسمان سیاه سفید میترسه . به هر حال چین یه جا زهرشو میریزه :31:

به نظر من حالا که رو این مساله حساسی یا sx40 یا G12 یا hx100
همشون هم ژاپنین

x_enrique_1818
20-02-2012, 01:20
به نظر من حالا که رو این مساله حساسی یا sx40 یا G12 یا hx100
همشون هم ژاپنین

ممنون :11:

worldm
20-02-2012, 08:42
دوستان در صورتیکه بخوام سه پایه بگیرم چجوری باشه بهتره؟
اگه الان برای دوربین فعلیم یه سه پایه بگیرم و بعد عید موقعی که قیمتها وضعش بهتر شد دوربینمو تعویض کنم مشکلی با سه پایه ندارم؟
مشخصات سه پایه خوب چجوریه؟

majid67110
20-02-2012, 12:18
با سلام
دوستان نمیدونم درخواستم را جای درستی می نویسم یا نه .
به هر حال من یه دوربین کنون جی 12 گرفتم که ازش راضی هستم . ولی کیفیت فیلم برداریش چون اچ دی میباشد اگه یک دقیقه فیلم برداری کنم حجم فایل خروجی اش 150 مگ می شود با فرمت MOV . حالا سوالم اینه که شما دوستان حرفه ای اولا با چه نرم افزاری فایل های تیکه تیکه را به هم می چسبانید و دومه به چه فرمتی تبدیل می کنید ؟ لطفا بگید به چه فرمتی تبدیل کنم که کیفیت زیاد پایین نیاد ولی حجم پایین بیاد.
با تشکر

taha0095
20-02-2012, 15:25
میدونم که امکانات خوبی داره و کارش خوبه ولی شما دلیل خاصی دارید؟
باهاش کار کردم واقا عالیه البته شاید بشه گفتSony Cyber-Shot DSC-HX100V که 100 تومنی از این بیشتره بهتره
اگه برات ممکنه وایسا و سونی رو بگیر البته الان قیمتا فوقالعاده رفتن بالا:11:

pedram_ashena
20-02-2012, 15:54
ببین عزیز من اون Ipad 2 که بهترین دستگاه سال 2011 شد هم تولید چینه اصلا به این مورد فکر نکنید ، اصلا

نگو اینو کاملا هم کاربردیه اما در اندازه یه نیمه حرفه ای نه بیشتر

فرمت raw در كامپكت ها به دليل تاخير بالاي ذخيره عكس،كاربرد كمتري دارد.تو يك مقاله خارجي هم (متاسفانه يادم نيست كجا بود) اگر مطالب را با هم قاطي نكرده باشم :31: خوانده بودم كه اين ذخيره سازي راو در كامپكت ها با انچه در رده حرفه اي اتفاق ميافتاد كمي متفاوت است.يك مدت خود من هم خيلي درگير انتخاب دوربين با اين مشخصه بودم ولي پشيمان شدم.فرمت راو خيلي خوبه و هنگام تنظيمات نرم افزاري خيلي به عكاس كمك ميكند و ارزش مهمي براي دوربين است :11:

worldm
20-02-2012, 16:19
ممنون از پیشنهادهای دوستان دوربین Sony Cyber-Shot DSC-HX100V قیمتش 850 هست پس به دردر من نمی خوره و خیلی بالاست با اینکه زوم و امکانات خوب داره ولی پشتیبانی از راو نداره
این همه اصرار من برای پشتیبانی روی فرمت راو میخوام کیفیت واقعیشو تودروبین خودم ببینم و باهاش کار کنم یه نمونه که گرفته بودم بدجوری منو جذب خودش کرد با اینکه به نظرم حرفهای آقا پدرام آشنا هم درسته ولی همون Fujifilm FinePix HS20 رو بعد عید میگیرم.این دوربینها در این سطح قابلیت جداکردن لنز و وصل لنز جدید رو ندارن درسته؟
کیفیت فیلمبرداری دوربین Fujifilm FinePix HS20چجوریه؟

Saeed System
20-02-2012, 19:39
سلام دوربین fujifil jx350 قیمت روزش چنده؟ رم 4 گیگ برای این دوربین چنده؟ قیمت گرفتم 200 تومن اما تو سایت دیجی کالا زده 180 گفتم بپرسم ببینم بخاطر گرون بودن دلار تو بازار 20 تومن گرونتره؟ یا سایتهای اینترنتی قیمتشون ماله قبلا؟
ممنون میشم کمک کنید :11:

عکس:

امير موسر
20-02-2012, 19:53
سلام !
با IXUS 220HS میشه عکاسی پانامورا کرد !؟

majid67110
20-02-2012, 20:06
دوستان لطفا جواب سوال ما را هم که در چند پست بالاتر نوشتم هم بدهید

mohsen_rock
20-02-2012, 23:10
سلام به همه دوستان!
یه دوربین حرفه ای با قیمت 1.200.000 میخواستم. نظر خودم Canon EOS 550D , 600D هستش. حالا میخواستم بدونم نظر دوستان از بین این 2تا کدومه. و اینکه مدل دیگه ای مد نظرتون هست یا خیر. خیلی ممنون....

taha0095
20-02-2012, 23:23
ممنون از پیشنهادهای دوستان دوربین Sony Cyber-Shot DSC-HX100V قیمتش 850 هست پس به دردر من نمی خوره و خیلی بالاست با اینکه زوم و امکانات خوب داره ولی پشتیبانی از راو نداره
این همه اصرار من برای پشتیبانی روی فرمت راو میخوام کیفیت واقعیشو تودروبین خودم ببینم و باهاش کار کنم یه نمونه که گرفته بودم بدجوری منو جذب خودش کرد با اینکه به نظرم حرفهای آقا پدرام آشنا هم درسته ولی همون Fujifilm FinePix HS20 رو بعد عید میگیرم.این دوربینها در این سطح قابلیت جداکردن لنز و وصل لنز جدید رو ندارن درسته؟
کیفیت فیلمبرداری دوربین Fujifilm FinePix HS20چجوریه؟
اره قابلیت لنز جانبی رو نداره ولی برای فیلم برداری من کیفیت کاری هر 2 رو دیدم فقری نمی کنن ولی تو حرف یفیت سونی فکر کنم بهتره ولی فوجی راو رو ساپرت می کنه
این دوربین تا چند وقت پیش 600 خرده ای بود خیلی بالا یهوووووووو:19:

ELSIN
20-02-2012, 23:40
فرمت raw در كامپكت ها به دليل تاخير بالاي ذخيره عكس،كاربرد كمتري دارد.تو يك مقاله خارجي هم (متاسفانه يادم نيست كجا بود) اگر مطالب را با هم قاطي نكرده باشم :31: خوانده بودم كه اين ذخيره سازي راو در كامپكت ها با انچه در رده حرفه اي اتفاق ميافتاد كمي متفاوت است.يك مدت خود من هم خيلي درگير انتخاب دوربين با اين مشخصه بودم ولي پشيمان شدم.فرمت راو خيلي خوبه و هنگام تنظيمات نرم افزاري خيلي به عكاس كمك ميكند و ارزش مهمي براي دوربين است :11:

منم که همینو گفتم جیگر :31:

سلام دوربین fujifil jx350 قیمت روزش چنده؟ رم 4 گیگ برای این دوربین چنده؟ قیمت گرفتم 200 تومن اما تو سایت دیجی کالا زده 180 گفتم بپرسم ببینم بخاطر گرون بودن دلار تو بازار 20 تومن گرونتره؟ یا سایتهای اینترنتی قیمتشون ماله قبلا؟
ممنون میشم کمک کنید :11:

عکس:

شما بودجه تون چقدره ؟ چی براتون مهمه ؟

سلام !
با IXUS 220HS میشه عکاسی پانامورا کرد !؟

اره فقط باید خودت دقت کنی ، لازم نیست دوربین این قابلیت رو داشته باشه

---------- Post added at 11:40 PM ---------- Previous post was at 11:35 PM ----------

سلام به همه دوستان!
یه دوربین حرفه ای با قیمت 1.200.000 میخواستم. نظر خودم Canon EOS 550D , 600D هستش. حالا میخواستم بدونم نظر دوستان از بین این 2تا کدومه. و اینکه مدل دیگه ای مد نظرتون هست یا خیر. خیلی ممنون....

سلام
بدون شک 600D اما فرق بزرگی ندارند میشه به سمت 550D هم رفت و برای لنز بیشتر خرج کرد

mohsen_rock
20-02-2012, 23:44
به جز 600D مدل دیگه ای مد نظرتون هست تو این قیمت؟

ELSIN
20-02-2012, 23:46
D5100 که ارزش کلا 600 بیشتره :46:

abera
21-02-2012, 01:36
به جز 600D مدل دیگه ای مد نظرتون هست تو این قیمت؟
اگه دو سه ماهه قبل تصمیم به خرید داشتی میتونستی به نیکون d5100 هم فکر کنی ولی الان 250 تا 300 گرونتر از کنون 600d هستش در صورتی که تفاوت زیادی از نظر کارایی ندارند. همین 600d رو بخر که فلش وایرلس داره و مانیتور چرخانش خیلی جاها به کمکت میاد مخصوصا در ماکروگرافی. البته تنها برتریش نسبت به 550d همین دو مورد بود و اندکی طراحی بدنه بهتر.
موفق باشی.

Saeed System
21-02-2012, 15:25
شما بودجه تون چقدره ؟ چی براتون مهمه ؟

من بودجم 200 تومنه...این دوربین رو پسندیدم..16 مگاپیکسله و فیلمبرداری اچ دی هم داره...

فقط می خواستم بدونم 200 تومن گرون نیست؟ فوجی فیلم jx350 ? رم 4 گیگ کلاس 10 چنده؟ کینگستون sd hc

ممنون از توجهتون:40:

taha0095
21-02-2012, 16:56
ممنون از پاسخگویی به سوالاتم
یه سوال دیگه هم داشتم شرمنده:
من در مورد دوربین فوجی شنیدم که موقع فیلمبرداری اگه سوژه متحرک باشه خیلی تار می افته این قضیه برای شمایی که باهاش کار کردی راسته؟
عکاسی پانوراما این دوربین داره یا اینکه خودم باید دستی بگیرم؟
لنز این دوربین ایا با رینگ جلوییش قابل کم و زیاد شدن هست؟
سلام خواهش می کنم . نه والا یادمه من داشتم مسابقات رباتیک باهاش فیلم میگرفتم ربات ها خط یاب بودن سرعت خوبی هم داشتن . عالی فیلم برداری کرد . حتی در حدی که فیلم بردار اصلی مسابقات فیلم های من رو ازم گرفت چون عالی شده بودن.
تو یوتوپ می تونی مقایسه های این دوربین و نمونه هاش رو ببینی
پانورما داره فقط قابلیت تشخیص لبخند رو ندارهولی چهره رو داره .
اره مکانیکی موتور دار نیست ولی سونی موتور داره . البته از نظر من مکانیکی با حال تره .
فقط بازم می گم اگه کنجکاوی فیلم های خوبی تو یوتیوپ هست برای این مدل .

soroush20
21-02-2012, 17:31
سلام دوستان.بنده ميخواستم يك دوربين ديجيتال براي استفاده خانگي تهيه كنم.

نظر خودم w530هست.

قصد خريد اين دوربين سوني رو دارم.

خاستم ببينم كه دوستان با بودجه 150 چي بهتري سراغ دارند؟

من هيچ استفاده تخصصي از دوربين ديجيتال ندارم.

منتها عكسهاي دست جمعي زياد ميگيريم.يه چي باشه كه حال كنيم وقتي عكس رو ميبينيم.

نيازيبه زوم خيلي بالا و .... ندارم.

ممنون از راهنمايي شما عزيزان

taha0095
21-02-2012, 17:58
سلام دوستان.بنده ميخواستم يك دوربين ديجيتال براي استفاده خانگي تهيه كنم.

نظر خودم w530هست.

قصد خريد اين دوربين سوني رو دارم.

خاستم ببينم كه دوستان با بودجه 150 چي بهتري سراغ دارند؟

من هيچ استفاده تخصصي از دوربين ديجيتال ندارم.

منتها عكسهاي دست جمعي زياد ميگيريم.يه چي باشه كه حال كنيم وقتي عكس رو ميبينيم.

نيازيبه زوم خيلي بالا و .... ندارم.

ممنون از راهنمايي شما عزيزان
من بهت این دوربین رو پیشنهاد می کنم
Fujifilm FinePix JX350 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

worldm
21-02-2012, 18:38
سلام خواهش می کنم . نه والا یادمه من داشتم مسابقات رباتیک باهاش فیلم میگرفتم ربات ها خط یاب بودن سرعت خوبی هم داشتن . عالی فیلم برداری کرد . حتی در حدی که فیلم بردار اصلی مسابقات فیلم های من رو ازم گرفت چون عالی شده بودن.
تو یوتوپ می تونی مقایسه های این دوربین و نمونه هاش رو ببینی
پانورما داره فقط قابلیت تشخیص لبخند رو ندارهولی چهره رو داره .
اره مکانیکی موتور دار نیست ولی سونی موتور داره . البته از نظر من مکانیکی با حال تره .
فقط بازم می گم اگه کنجکاوی فیلم های خوبی تو یوتیوپ هست برای این مدل .
فقط اگه میشه کمی توضیح بده مکانیکی قضیه اش چیه؟یعنی اوتواتیک هست؟
با دست و چرخوندش که عقب و جلو میره درسته؟
این دوربین قابلیت نصب دکلانشور که یه تایمر برای شاتر هست رو داره؟
قابلیت نصب اداپتور برق داره که باطری هاشو داخل دوربین یکسره شارژ کنه؟
توی این عکس که جای نصب سا پایه نبود کجا پس قرار میگیره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ببخشید این قدر سوال میکنم فقط این دفعه میخوام از خریدم مطمئن بشم
:11::31:

taha0095
21-02-2012, 19:16
فقط اگه میشه کمی توضیح بده مکانیکی قضیه اش چیه؟یعنی اوتواتیک هست؟
با دست و چرخوندش که عقب و جلو میره درسته؟
این دوربین قابلیت نصب دکلانشور که یه تایمر برای شاتر هست رو داره؟
قابلیت نصب اداپتور برق داره که باطری هاشو داخل دوربین یکسره شارژ کنه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F60375431115096119222.jpg)
اره با دست چرخوندن رو میگم . تو سونی وقتی می چرخونی و چند صدم ثانیه بعد با موتور می چی خه ولی تو فوجی می چرخونی جون اهرم مستقیم داره در لحظه می چرخه .
اگه منظورت ریموته ! اره داره
اداپتور هم من ندیدم شاید داشته باشه اخه من کلا باهاش 1 روز کار کردم . ولی در کل بهترین انتخابه از نظر من شما فیلم های یوتوب رو دیدی اگه میدیدی فکر نکنم این قدر سوال می کردی چون تو فیلم 90 % سوال های شما رو جواب میده .:40::11:

saeid333
21-02-2012, 19:57
سلام

من چند تا جاي معتبر برا قيمت گرفتن دوربين عكاسي و قطعاتش مي خوام كمك ميكنين

taha0095
21-02-2012, 20:39
digikala . com

hmohamadi_64
21-02-2012, 20:42
سلام ميخواستم از بين اين چند مدل يكيش رو برام پيشنهاد كنيد و دليلش رو همبگيد ممنون ميشم.ضمنا اون فروشگاهي كه ميشناسمش فقط sony داره،همين مدلها:
sony HX9V- HX7V - WX10 -WX7- H70
مورد مصرفمم هم خانگي هست ولي ميخوام چيز خوبي بگيرم.
قيمتش هم زير 450 باشه.

hmohamadi_64
21-02-2012, 20:49
باسلام ميخواستم از بين اين چند دوربين سوني يكيش رو بهم پيشنهاد كنيد قيمتش هم زير 450 باشه:
WX10-WX7-H70-HX7V-HX9V
فقط اگر ميشه به ترتيب اولويت بگيد.استفادم هم خانگي هست.ولي ميخوام يه چيز خوب و بي درد سر بگيرم.
ممنون

taha0095
21-02-2012, 21:01
باسلام ميخواستم از بين اين چند دوربين سوني يكيش رو بهم پيشنهاد كنيد قيمتش هم زير 450 باشه:
WX10-WX7-H70-HX7V-HX9V
فقط اگر ميشه به ترتيب اولويت بگيد.استفادم هم خانگي هست.ولي ميخوام يه چيز خوب و بي درد سر بگيرم.
ممنون
از نظر من Sony Cyber-Shot DSC-HX7V بهتر از بقیست:11::11:

mm45
21-02-2012, 21:05
سلام

سلام دوست من...

سوال تون را را بفرمایید دوستان همگی اینجا استادند و در مورد دوربین ها و لوازم جانبی قیمت روز دارند ...
من هم یکی از هزاران فروشنده دوربین های دیجیتال ...:11:

x_enrique_1818
21-02-2012, 21:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F60375431115096119222.jpg)

دوربینای نفتیم قابلیت نصب روی سه پایه رو دارن . چه برسه به این :31:

x_enrique_1818
21-02-2012, 21:52
WX10-WX7-H70-HX7V-HX9V
ممنون

HX7V خوبه . HX9V هم خوبه ولی قیمتش بالای 450 ت هستش:46:

به قیمتای دیجی کالا نگاه نکن. خواستی بخری حتماً از نمایندگی بخر :5:

taha0095
21-02-2012, 22:11
دوستان قیمت اینا الان تو بازار دقیق چندن ؟
Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
Fujifilm FinePix HS20

knight110
21-02-2012, 22:59
سلام

دوست گرامی

نمایندگی های معتبر مناسب ترین مکان برای تهیه دوربین هستند. چه به لحاط قیمت و چه از تظر اعتبار گارانتی.

پیشنهاد می کنم که به یک نمایندگی هم بسنده نکنید. چون بین خود نمایندگی ها هم اختلاف قیمت وجود دارد.

ELSIN
21-02-2012, 23:21
من بودجم 200 تومنه...این دوربین رو پسندیدم..16 مگاپیکسله و فیلمبرداری اچ دی هم داره...

فقط می خواستم بدونم 200 تومن گرون نیست؟ فوجی فیلم jx350 ? رم 4 گیگ کلاس 10 چنده؟ کینگستون sd hc

ممنون از توجهتون:40:

من فوجی توصیه نمیکنم
تا 200 میشه sx130 رو خرید

سلام

تهران خیابان جمهوری بین حافظ وجمهوری
پاساژهای بزرگمهر و ایرانیان و حافظ و پردیس

دوستان قیمت اینا الان تو بازار دقیق چندن ؟
Sony Cyber-Shot DSC-HX100V
Fujifilm FinePix HS20

سونی 760
فوجی 590

mojtaba_1362
22-02-2012, 00:12
ضمن عرض سلام خدمت دوستان
برای یک کاربر عادی یک دوربین که همزمان کیفیت قابل قبولی رو برای عکاسی و فیلمبرداری ارائه بده می خواستم
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند تا سقف 400 -450

hmohamadi_64
22-02-2012, 00:23
HX7V خوبه . HX9V هم خوبه ولی قیمتش بالای 450 ت هستش:46:

به قیمتای دیجی کالا نگاه نکن. خواستی بخری حتماً از نمایندگی بخر :5:
دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون،
ميخواستم بدونم مدلهاي WX10 و WX7 رو دربارش چي ميدوني؟ مدلهاي خوبيه يا تعريفي نداره؟

ELSIN
22-02-2012, 00:29
ضمن عرض سلام خدمت دوستان
برای یک کاربر عادی یک دوربین که همزمان کیفیت قابل قبولی رو برای عکاسی و فیلمبرداری ارائه بده می خواستم
ممنون میشم دوستان راهنمایی بفرمایند تا سقف 400 -450

SX220 یا SX230

x_enrique_1818
22-02-2012, 01:11
دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون،
ميخواستم بدونم مدلهاي WX10 و WX7 رو دربارش چي ميدوني؟ مدلهاي خوبيه يا تعريفي نداره؟

WX7 که اصلاً تعریفی نداره.

WX10 هم خوبه .امکاتش در حد HX9V &7V هستش. اما زوم اپتیکال پایین تری داره

زوم: WX10= 7x ** HX7V = 10x ** HX9V = 16x

صفحه نمایش wx10 بازم نسبت به HX9V &7V کیفیت و اندازه کوچک تری داره.

WX10= 2.8 in *** HX9/7 V =3 in

HX7v و" HX5V "در حد قیمت مورد نظر خودتونه :46:

hmohamadi_64
22-02-2012, 02:33
WX7 که اصلاً تعریفی نداره.

WX10 هم خوبه .امکاتش در حد HX9V &7V هستش. اما زوم اپتیکال پایین تری داره

زوم: WX10= 7x ** HX7V = 10x ** HX9V = 16x

صفحه نمایش wx10 بازم نسبت به HX9V &7V کیفیت و اندازه کوچک تری داره.

WX10= 2.8 in *** HX9/7 V =3 in

HX7v و" HX5V "در حد قیمت مورد نظر خودتونه :46:

خيلي ممنون از راهنماييتون.:thumbsup:

roxh58
22-02-2012, 05:28
نمیخوام زیاد هزینه کنم
مشکل بودجه هست پس لطف کنید مقرون به صرفه ترین دوربین (ارزانقیمت) رو معرفی کنید.
کاربری عمومی و برای عکاسی ( آماتور) تاکیدم روی عکس هست بیشتر ... فیلمبرداریش هم مناسب باشه چه بهتر

بین این چند مدلی دوربین کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
دوربین عکاسی فوجی فیلم FinePix JX350
دوربین عکاسی سونی W510
دوربین عکاسی سونی W530
کانن پاورشات ا 800/ Canon A800
Canon / كانن PowerShot A1200

مرسی

soroush20
22-02-2012, 08:56
digikala . com

ديجي كالا همش قيمتا رو 20 30 تومن بالاتر ا قيمت بازارميزنه.:13:

knight110
22-02-2012, 09:09
WX10-WX7-H70-HX7V-HX9V
ممنون

دوست گرامي
دربين دوربين هاي سوني مدل هاي hx دوربين هاي فوق العاده اي هستند. باتوجه به مشخصات زير خود شما تصميم بگيريد.
تفاوت قيمتي بين hx7v و hx9v حدود 100 تومن است.
Hx9v
مشخصات کلی :
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
لنز: 24-384 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 16 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 4 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - باتری یون لیتیوم استاندارد

Hx7v

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن بدون باتری 178 گرم و با باتری 208 گرم
لنز: 25-250 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 10 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 125 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 4.8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 921,600 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - قطب نما - باتری یون لیتیوم استاندارد

نقاط ضعف 7v

انتظار می رفت در این دوربین بسیار دوست داشتنی از باتری با ظرفیت بالاتر استفاده می شد.
در بعضی شرایط در حین فیلمبرداری هنگام Zoom Out کردن پرش هایی جزئی احساس می شود. (این موضوع در تقریبا تمامی دوربین های عکاسی دیده می شود)

*reza8*
22-02-2012, 09:57
سلام دوستان و استادان گرامی
ضمن تشکر از همگی شما
به نظر شما بین کاننsx220 و ixy31s وixus115hs کدوم رو بگیرم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید،دیگه هنگ کردم...

ضمنا ببخشید اگه سوالمو در جای درست ننوشتم ، چون بلد نبودم

soroush20
22-02-2012, 12:31
من بهت این دوربین رو پیشنهاد می کنم
Fujifilm FinePix JX350 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Camera-Fujifilm-FinePix-JX350)

سلام ممنون از راهنماييتون.

دوربين خوبيه و نظرم رو نسبت به خودش جلب كرد.:10:

payaaaaam
22-02-2012, 13:03
دوستان کدوم یکی از این دوربینا نسبت به قیمت باصرفه تره
w510
w520
w530

hmohamadi_64
22-02-2012, 13:14
دوست گرامي
دربين دوربين هاي سوني مدل هاي hx دوربين هاي فوق العاده اي هستند. باتوجه به مشخصات زير خود شما تصميم بگيريد.
تفاوت قيمتي بين hx7v و hx9v حدود 100 تومن است.
Hx9v
مشخصات کلی :
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - باتری یون لیتیوم استاندارد

Hx7v

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن بدون باتری 178 گرم و با باتری 208 گرم
لنز: 25-250 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 10 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 125 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 4.8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 921,600 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - قطب نما - باتری یون لیتیوم استاندارد

نقاط ضعف 7v

انتظار می رفت در این دوربین بسیار دوست داشتنی از باتری با ظرفیت بالاتر استفاده می شد.
در بعضی شرایط در حین فیلمبرداری هنگام Zoom Out کردن پرش هایی جزئی احساس می شود. (این موضوع در تقریبا تمامی دوربین های عکاسی دیده می شود)

خيلي ممنون از راهنماييتون.

*reza8*
22-02-2012, 16:50
سلام دوستان و استادان گرامی
ضمن تشکر از همگی شما
به نظر شما بین کاننsx220 و ixy31s وixus115hs کدوم رو بگیرم؟ خواهش میکنم راهنمایی کنید،دیگه هنگ کردم...

ضمنا ببخشید اگه سوالمو در جای درست ننوشتم ، چون بلد نبودم
کسی نیست راهنماییم کنه؟؟؟
البته میدونم sx220 بهتره ولی آخه خیلی گرونه(490،000 تومان)؟

pleassssssssss

pedram_ashena
22-02-2012, 17:56
کسی نیست راهنماییم کنه؟؟؟
البته میدونم sx220 بهتره ولی آخه خیلی گرونه(490،000 تومان)؟

pleassssssssss

sx230: 470000
خريد اينترنتي تا امروز

اگر تهران باشي ارزانتر از جمهوري ميتواني بخري.اگر عجله نداري تا ارديبهشت صبر كن.اون موقع يا قيمتش 600000 تومان است يا 390000 تومان

mm45
22-02-2012, 18:54
ديجي كالا همش قيمتا رو 20 30 تومن بالاتر ا قيمت بازارميزنه.:13:

سلام . توجهتون را به این مطلب زیر جلب میکنم :
"...هنر صحيح خريد کردن
کساني دائم به دنبال کالاي ارزان هستند، چون تصور مي‌کنند که بهترين نوع خريد، ارزان‌ترين آن است. اما معمولا ارزاني بي‌حکمت و گراني بي‌علت نيست.
ابزار عکاسي، مجاري وارداتي مشخص و قيمت معيني دارد. ولي گاه يک دوربين در فروشگاه‌هاي مختلف با ده درصد اختلاف قيمت عرضه مي‌شود! حکايت طمعه و قلاب است: قيمت به ظاهر ارزان کالا - خصوصا دوربين - طمعه بر سر قلابي است که گرفتار شدن در آن معمولا باعث مي‌شود که اقلام ديگر را به قيمت‌هاي دولا و پهنا تحميل شود. کم‌تر کسي دوربين خالي مي‌خرد: کارت حافظه، کيف و چيزهايي که مشتري ارزان‌بخر يادش نبوده پيشاپيش قيمت کند و حالا به چند برابر قيمت به او تحميل مي‌شود.
حالا پرتقال‌فروش را پيدا کنيد، و در ضمن بيش از پيش مطمئن شويد که صحيح خريد‌کردن هنر است"

مواظب ارزان فروش ها باشید .:11:

mm45
22-02-2012, 19:03
دوستان کدوم یکی از این دوربینا نسبت به قیمت باصرفه تره
w510
w520
w530

هیچکدام ..
به نظرم تو مارک فوجی روی این رنج قیمت مدل بهتری میتونی تهیه کنی ...
هر سه مدل مدلهای ضعیفی اند نخ سوزن تو فیلم برداری . :11:

mojtaba_1362
22-02-2012, 19:47
قیمت Canon PowerShot SX220 HS
و Canon PowerShot SX230 HS رو میخواستم و اینکه در تهران کجاها رو برای خرید پیشنهاد میکنید؟ و گارنتی ها معتبر برای کانن کدوم ها هستند.

LOVEFORLOVE
22-02-2012, 19:54
با سلام

من دوربین wx7 سونی گرفتم 330 تومن دوربین خوبیه و کیفیت عکس و فیلمش خوبه حالا میخوام این دوربینو بفروشم یه دوربین دیگه بردارم تا سقف 500 تومن ضمنا میشه بگید sx220 بهتره یا WX7 چون زمان خرید 220 370 تومن بود و WX7 330 تومن بنظرتون 220 میگرفتم بهتر نبئد آخه فروشنده گفت کیفیت سونی بهتره؟

payaaaaam
22-02-2012, 21:25
هیچکدام ..
به نظرم تو مارک فوجی روی این رنج قیمت مدل بهتری میتونی تهیه کنی ...
هر سه مدل مدلهای ضعیفی اند نخ سوزن تو فیلم برداری . :11:
خب به نظر شما من تو این رنج چه مدلی از فوجی بخرم که کیفیتش از اینا بهتر باشه؟:41::11:

lpix
22-02-2012, 22:34
با سلام

من برای یکی از دوستام که خیلی هم عکاسی بلد نیست دنبال دوربین ارزون قیمتی در حدود 150-170 تا حداکثر 200 تومن هستم. خودم از دیجیکالا یکی دو تا فوجی دیدم Fujifilm FinePix JX350 و ...
بهنترین دوربینی که میشه در این حدود قیمت خرید چیه ؟
و اینکه قیمت این مدل رو 180 با گارانتی زده. قیمتش همینه یا ... ؟؟

roxh58
22-02-2012, 23:11
نمیخوام زیاد هزینه کنم
مشکل بودجه هست پس لطف کنید مقرون به صرفه ترین دوربین (ارزانقیمت) رو معرفی کنید.
کاربری عمومی و برای عکاسی ( آماتور) تاکیدم روی عکس هست بیشتر ... فیلمبرداریش هم مناسب باشه چه بهتر

بین این چند مدلی دوربین کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
دوربین عکاسی فوجی فیلم FinePix JX350
دوربین عکاسی سونی W510
دوربین عکاسی سونی W530
کانن پاورشات ا 800/ Canon A800
Canon / كانن PowerShot A1200

مرسی

up........

ELSIN
22-02-2012, 23:53
با سلام

من دوربین wx7 سونی گرفتم 330 تومن دوربین خوبیه و کیفیت عکس و فیلمش خوبه حالا میخوام این دوربینو بفروشم یه دوربین دیگه بردارم تا سقف 500 تومن ضمنا میشه بگید sx220 بهتره یا WX7 چون زمان خرید 220 370 تومن بود و WX7 330 تومن بنظرتون 220 میگرفتم بهتر نبئد آخه فروشنده گفت کیفیت سونی بهتره؟

سلام
بدون شک sx220 بهتره اما نه خیلی زیاد
فروشنده اونی که روی دستش مونده رو بیشتر تبلیغ میکنه عزیز من

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:52 PM ----------

قیمت Canon PowerShot SX220 HS
و Canon PowerShot SX230 HS رو میخواستم و اینکه در تهران کجاها رو برای خرید پیشنهاد میکنید؟ و گارنتی ها معتبر برای کانن کدوم ها هستند.

حدود 450

تهران خیابان جمهوری بین حافظ و جمهوری
پاساژهای بزرگمهر ، ایرانیان ، حافظ و پردیس
گارنتی معنی نداره :46:

soroush20
23-02-2012, 08:48
خب به نظر شما من تو این رنج چه مدلی از فوجی بخرم که کیفیتش از اینا بهتر باشه؟:41::11:

سلامنم دارم تو اين رنج قيمت دوربين ميخرم.

تصميمم روي اين دوربينهFujifilm_Jx350

خيلي عاليه:11:

*reza8*
23-02-2012, 10:57
sx230: 470000
خريد اينترنتي تا امروز

اگر تهران باشي ارزانتر از جمهوري ميتواني بخري.اگر عجله نداري تا ارديبهشت صبر كن.اون موقع يا قيمتش 600000 تومان است يا 390000 تومان
مرس مجتبی جان
من دیروز به یک نکته جالب توجه رسیدم. بعد از ظهر که تو ی خ دانشکده کرج و چند تا از نماینگیهای پارس الرمس، بضی از
فروشنده ها میگفتن اگه غیر از نماینگی رسمی (پارس الرمس و آفومار) بخری احتمال اینکه باتری و شارژرش رو عوض کنن
زیاده و باتری های تقلبی برات کار نمی کن.
میخواستم بدونم آیا واقعاً همینطوره یا یه بازارگرمی برای خودشون؟
ضمنآ قیمت های تفاوت فاحشی با هم دارن sx220میگفت560،000 تومان یا رم16G بود70،000 تومان؟
چی کار کنم؟؟؟؟؟

*reza8*
23-02-2012, 11:00
دوستان اگه نظر دیگه ای دارن خوشحال میشیم بشنویم..
یعنبی بیام تهران بخرم؟

*reza8*
23-02-2012, 11:12
یعنی بیام تهران بخرم
جای معتبری رو توکرج بلد نیستید؟

knight110
23-02-2012, 12:49
سلامنم دارم تو اين رنج قيمت دوربين ميخرم.

تصميمم روي اين دوربينهFujifilm_Jx350

خيلي عاليه:11:

ظاهر زیبا و ظریفی دارد. کیفیت عکسش چگونه است؟ اصولا کیفیت عکس و فیلم دوربین های فوجی چگونه است؟ ایا قابل رقابت با کانن و سونی هستند؟

به هر حال مبارکه. امیدوارم که از عکاسی با آن لذت ببرید.

soroush20
23-02-2012, 18:13
ظاهر زیبا و ظریفی دارد. کیفیت عکسش چگونه است؟ اصولا کیفیت عکس و فیلم دوربین های فوجی چگونه است؟ ایا قابل رقابت با کانن و سونی هستند؟

به هر حال مبارکه. امیدوارم که از عکاسی با آن لذت ببرید.

اشتباه نشه

من هنوز نخريدم ولي تصميم براي خريد اين دوربين رودارم.:10:

roxh58
23-02-2012, 18:26
اشتباه نشه

من هنوز نخريدم ولي تصميم براي خريد اين دوربين رودارم.:10:

اقا هر وقت خریدی یه بررسی ازش همینجا بذار و نکات قوت و ضعفش رو بنویس
مرسی

soroush20
23-02-2012, 18:59
اقا هر وقت خریدی یه بررسی ازش همینجا بذار و نکات قوت و ضعفش رو بنویس
مرسی

بله
حتما

باتحقيقاتي كه بنده از دوستانم داشتم اين دوربين تو اين رنج قيمت يه چيز فوق العاده ايه.

ايشالله خحريدمش يه تاپيك درست و حسابي براش مينويسم.:11:

nimarad2
23-02-2012, 19:58
سلام
دوربین های سونی سری NEX چطورن چون من می خوام یا Canon X4 بگیرم یا سونی NEX 5D ممنون می شم راهنمایی کنید.

lpix
23-02-2012, 21:54
با سلام

من برای یکی از دوستام که خیلی هم عکاسی بلد نیست دنبال دوربین ارزون قیمتی در حدود 150-170 تا حداکثر 200 تومن هستم. خودم از دیجیکالا یکی دو تا فوجی دیدم Fujifilm FinePix JX350 و ...
بهنترین دوربینی که میشه در این حدود قیمت خرید چیه ؟
و اینکه قیمت این مدل رو 180 با گارانتی زده. قیمتش همینه یا ... ؟؟

کسی نظری نداره ؟
این همه تو این تاپیک به همه کمک کردم حالا شما ... :41:

ELSIN
24-02-2012, 00:02
سلام
دوربین های سونی سری NEX چطورن چون من می خوام یا Canon X4 بگیرم یا سونی NEX 5D ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام
بدون شک 600D کنن خیلی قوی تره هم توی بدنه هم توی لنز ها مجود

saeid333
24-02-2012, 13:30
اقا من برا گرفتن دوربين كانن گيج شدم
سه جور گارانتي دارن
ايده ال
آفومار
پارس الرمس
بعد يكي ميگه ايده ال خوبه يكي ميگه گارانتي اصليش كه كانن تو سايتش تايبيد كرده آفومار و پارس الرمس

بعد قيمت از ايده ال تا الرمس فرق ميكنه ميشه يه توضيح بدين
همشونم كه بيمه دارن فرق دارن ..ندارن
خود نوع دوربين كه فرقي نداره همش كانن ديگه يا باز فرق داره

kachal khan
24-02-2012, 13:43
خوبيد همه
براي يك اداره يا شركت چه دوربيني از كانن خوبه
عكس زياد دارن كيفيتم بايد خوب باشه
يكي از دوستام كانن EOS-600D KIT 18-55 رو پيشنهاد داده برا خريد ميخواست بدونم اين خوبه يا زياديه برا كار ما

اگه زياديه چي بگيرم خوبه
اونوقت اگه اين مدل كه گفتن برا فيلم برداريم مناسبه يه مدلي بگيد كه برا فيلم برداريم مناسب باشه
اگرم همون مدل كه گفتن خوبه كه فقط تاييدش كنين ممنون ميشم

ELSIN
24-02-2012, 13:59
اقا من برا گرفتن دوربين كانن گيج شدم
سه جور گارانتي دارن
ايده ال
آفومار
پارس الرمس
بعد يكي ميگه ايده ال خوبه يكي ميگه گارانتي اصليش كه كانن تو سايتش تايبيد كرده آفومار و پارس الرمس

بعد قيمت از ايده ال تا الرمس فرق ميكنه ميشه يه توضيح بدين
همشونم كه بيمه دارن فرق دارن ..ندارن
خود نوع دوربين كه فرقي نداره همش كانن ديگه يا باز فرق داره

گارانتي اصلي وجود نداره ، اگه شد بدون گارانتی بخر بعد بیمش کن این جوری بهتره :46:

خوبيد همه
براي يك اداره يا شركت چه دوربيني از كانن خوبه
عكس زياد دارن كيفيتم بايد خوب باشه
يكي از دوستام كانن EOS-600D KIT 18-55 رو پيشنهاد داده برا خريد ميخواست بدونم اين خوبه يا زياديه برا كار ما

اگه زياديه چي بگيرم خوبه
اونوقت اگه اين مدل كه گفتن برا فيلم برداريم مناسبه يه مدلي بگيد كه برا فيلم برداريم مناسب باشه
اگرم همون مدل كه گفتن خوبه كه فقط تاييدش كنين ممنون ميشم

خوبیش خوبه اما برای چه جور عکاسی قراراه استفاده بشه ؟
بودجه ؟

*reza8*
24-02-2012, 14:37
سلام
میخواستم از دوستان اهل فن بپرسم که نظرشون در مورد IXUS220 چیه؟
به نظر شما از فروشگاه دیجی کالا 340،000 تومن خوبه؟
ممنون میشم اگه بهم کمک کنین...
لطفا زودتر چون فردا میخوام بخرم. :11:

ELSIN
24-02-2012, 14:44
سلام
میخواستم از دوستان اهل فن بپرسم که نظرشون در مورد IXUS220 چیه؟
به نظر شما از فروشگاه دیجی کالا 340،000 تومن خوبه؟
ممنون میشم اگه بهم کمک کنین...
لطفا زودتر چون فردا میخوام بخرم. :11:

سلام
دوربین خوبیه اما میشه توی اون رنج به 300 IXUS و IXUS 310 هم فکر کرد
بهتره از دیجی خرید نکنید
بورس دوربین : تهران خیابان جمهوری بین حافظ و جمهوری
پاساژهای بزرگمهر ، ایرانیان ، حافظ و پردیس
گارنتی هم معنی نداره

pedram_ashena
24-02-2012, 15:45
دوستان اگر sx230 با قیمت مناسب جایی دیدید من خریدارم.ممنون میشوم بهم اطلاع دهید.

aliartshow
25-02-2012, 00:04
با بودجه 350 بهترین کامپکتی که میشه خرید رو معرفی کنید.

roxh58
25-02-2012, 00:15
اینها تنها دوربین های زیر 200 هزار موجود هستند که امکانات مناسبی دارن
دوستان نظرتون در مورد این دوربین ها چیه؟
کدوم یکی رو انتخاب کنم؟

پاناسونیک Lumix DMC-S1‎

فوجی فیلم این دو مدل

FinePix JX350

FinePix XP10

سونی W530

کداک EasyShare C195 Digital Camera

کانن Canon PowerShot A1200 IS

کاربرد خانگی...اماتور . فیلمبرداری اچ دی اولویت نیست. مهم کیفیت در حد قابل قبوله مخصوصا عکسبرداری از طبیعت . ممنون میشم سریعتر جواب بدید

Sent from my X10mini using Tapatalk

saeid333
25-02-2012, 04:09
گارانتي اصلي وجود نداره ، اگه شد بدون گارانتی بخر بعد بیمش کن این جوری بهتره

تو اينايي كه گارانتي داره چي كدوم بگيرم بي گارانتي نميخوام چون برا كسي ميخوام هم گارنتي هم بيمه

kachal khan
25-02-2012, 04:39
خوبیش خوبه اما برای چه جور عکاسی قراراه استفاده بشه ؟
بودجه ؟

برا عكاسي از مراسما سفرا و كاراي اداري و همايشها و جشنواره ها

اين خوبه يا زياده برا اين كارا

مرسي:20:

soroush20
25-02-2012, 08:18
یعنی بیام تهران بخرم
جای معتبری رو توکرج بلد نیستید؟

سلام.

اون رم 16گيگي كه داره بهتون ميده70خيلي گرونه.

ديجي كالا تو كرج نمايندگي داره اونجا رم 16 كلاس 10 رو ميده43000تومن.

ا اونجا تهيه كني بهتره.

بنده قصد دارم هم دوربين وهم رم و كيفش رو ا اونجا تهيه كنم.

يه سربه سايتشون بزن

*reza8*
25-02-2012, 09:34
مرسی از شما
ولی آخه ixus310 صفحه اش لمسیه، فکر کنم تو کار باهاش با مشکل مواجه بشم و گرنه از ظاهرش خیلی
خوشم میاد.
در مورد ixus300 نیز اون 10مگا پیکسلیه، نمی خوام دیگه کمتر از 12 مگ.. باشه.

در ضمن ممنون میشم اگه دقیقاً بهم بگید کدوم مغازه ، چون آخه خودتون میدونید دیگه....
البته منظورم به همه نیستاااا ......

اگه میشه درمورد ixus230 هم نظر بدید..:40:

*reza8*
25-02-2012, 09:49
سلام.

اون رم 16گيگي كه داره بهتون ميده70خيلي گرونه.

ديجي كالا تو كرج نمايندگي داره اونجا رم 16 كلاس 10 رو ميده43000تومن.

ا اونجا تهيه كني بهتره.

بنده قصد دارم هم دوربين وهم رم و كيفش رو ا اونجا تهيه كنم.

يه سربه سايتشون بزن
چرا میگید از دیجی نخریم
با ضمانت ایده ال میگیرم دیگه
این حرفی که میگن باتری و شارژرشو عوض میکنن صحت داره؟

roxh58
25-02-2012, 09:51
یعنی واقعا کسی نیست جواب بده؟

soroush20
25-02-2012, 15:47
چرا میگید از دیجی نخریم
با ضمانت ایده ال میگیرم دیگه
این حرفی که میگن باتری و شارژرشو عوض میکنن صحت داره؟

والا من نگفتم باتري و... رو عوض ميكنم.

وهمين طور نگفتم از ديجي نخريد.

يه چيزي در حدود10 تومني جنساش گرونتر هست ولي ا اصل بودنش ديگه خيالت راحته.

ديجي كالا هم آدرس نمايندگيش:تو جهانشهر خيابان جمهوري ساختمان پروتون طبقه سوم پلاك 9 هست.بنده اين سه شنبه دارم ميرم اونجا براي خريد.:20:

p3ow0rld
25-02-2012, 17:06
سلام
من یه دوربین حدود400 تومن می خواستم . چی پیشنهاد می کنید.

هم برای عکاسی تو شب و هم روز خوب به عالی باشه:5:

shs_micro2
25-02-2012, 22:38
سلام دوستان من یه دوربین خوب میخواستم برای رفیقم بگیرم(مشاور شدم)
خودم sx210دارم راضی هم هستم
sx230چطوره؟
طرف اصلا احل کار حرفه ای نیست
حتی یه ماکرو هم نمیگیره
فقط برای خانواده
تا500تومن
ممنون

ELSIN
25-02-2012, 23:25
اینها تنها دوربین های زیر 200 هزار موجود هستند که امکانات مناسبی دارن
دوستان نظرتون در مورد این دوربین ها چیه؟
کدوم یکی رو انتخاب کنم؟

پاناسونیک Lumix DMC-S1‎

فوجی فیلم این دو مدل

FinePix JX350

FinePix XP10

سونی W530

کداک EasyShare C195 Digital Camera

کانن Canon PowerShot A1200 IS
کاربرد خانگی...اماتور . فیلمبرداری اچ دی اولویت نیست. مهم کیفیت در حد قابل قبوله مخصوصا عکسبرداری از طبیعت . ممنون میشم سریعتر جواب بدید

Sent from my X10mini using Tapatalk

فکر کنم A2200 هم باشه که بهتر از اینا هست
اگر نه همون A1200 کنن
بعد پانا

تو اينايي كه گارانتي داره چي كدوم بگيرم بي گارانتي نميخوام چون برا كسي ميخوام هم گارنتي هم بيمه

هر کدوم ارزون تره :46:
بیمه ارزش داره

برا عكاسي از مراسما سفرا و كاراي اداري و همايشها و جشنواره ها

اين خوبه يا زياده برا اين كارا

مرسي:20:

یه 550D با یه لنز 135-18 جواب میده اگر فیلم هم خیلی مهمه همون 600D

سلام
من یه دوربین حدود400 تومن می خواستم . چی پیشنهاد می کنید.

هم برای عکاسی تو شب و هم روز خوب به عالی باشه:5:

IXUS 310 یا IXUS 300 یا SX230 و SX220

---------- Post added at 11:25 PM ---------- Previous post was at 11:22 PM ----------

سلام دوستان من یه دوربین خوب میخواستم برای رفیقم بگیرم(مشاور شدم)
خودم sx210دارم راضی هم هستم
sx230چطوره؟
طرف اصلا احل کار حرفه ای نیست
حتی یه ماکرو هم نمیگیره
فقط برای خانواده
تا500تومن
ممنون

سلام
اره همون SX230 یا SX220 بهترین ها هستند

roxh58
26-02-2012, 11:25
راهنمایی فوری
بین این دو مدل کدوم رو انتخاب کنم و چرا (با ذکر دلیل لطفا)

کانن Canon A2200

سونی DSC-W570

mm45
26-02-2012, 17:56
راهنمایی فوری
بین این دو مدل کدوم رو انتخاب کنم و چرا (با ذکر دلیل لطفا)

کانن Canon A2200

سونی DSC-W570

سلام دوست من

به نظرم مقایسه زیاد درستی نیست .

مدل w570 را با A3200 , A3300 قیاس میکنند که با اطمینان میشه مدل کانن اش را بهتر دونست .
درسته که الان تفاوت قیمت دارند و این بخاطر شرایط بازار الان ست ... :11::10:

asady
27-02-2012, 07:15
الان تو بازار دوربينهاي كانن رو با كدوم گارانتي بخريم بهتر هستند؟؟؟؟:13:

taha0095
27-02-2012, 12:14
الان تو بازار دوربينهاي كانن رو با كدوم گارانتي بخريم بهتر هستند؟؟؟؟:13:
هیچ کدوم بدرد نمی خورن . از نظر بخر و بعد ببر بیمه کن

ali_z051
27-02-2012, 12:54
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین کانن بگیرم بین
550D و600D موندم
کدوم بهتره؟
و اینکه میخوام از سایت دیجی کالا بخرم نظرتون چیه ؟
مشکلی ندارن؟ اصلی هستن ؟ قطعات رو غوض نمیکنن؟
اخه من شهرستان هستم اینجا یه دوربن کانن 12 مگاپیکسل رو 1,100,000 تومان میداد:18:
و اینکه بسته بندیشون چطوره تو مسیر ضربه نمیخوره؟
تشکر.

AliSub
27-02-2012, 15:19
سلام به همه

یه رفیقم یه دوربین سوپر زوم میخواد که باهاش حرفه ای کار کنه.
تا 700 چی پیشنهاد میدین؟
قیمتاش هم بگید.
من حال گشتن ندارم هرچی گفتین میرم بهش میگم این خوبه :دی

mm45
27-02-2012, 17:25
سلام به همه

تا 700 چی پیشنهاد میدین؟
قیمتاش هم بگید.

چطوری علی جون ...

خبریت نیست ؟

p500 نیکون یکی از بهترین ها حساب میشه ...

ELSIN
27-02-2012, 23:11
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین کانن بگیرم بین
550D و600D موندم
کدوم بهتره؟
و اینکه میخوام از سایت دیجی کالا بخرم نظرتون چیه ؟
مشکلی ندارن؟ اصلی هستن ؟ قطعات رو غوض نمیکنن؟
اخه من شهرستان هستم اینجا یه دوربن کانن 12 مگاپیکسل رو 1,100,000 تومان میداد:18:
و اینکه بسته بندیشون چطوره تو مسیر ضربه نمیخوره؟
تشکر.

سلام
معلومه 600D
بهتره بری بازار و بخری
شهرتون بازار نداره ؟؟

سلام به همه

تا 700 چی پیشنهاد میدین؟
قیمتاش هم بگید.

عهههههههههههههههههه علی ـه :31:
HX100 760 تهران
HS20 زیر 600
SX40 بالای 900
:31:

ali_z051
28-02-2012, 07:12
سلام
معلومه 600D
بهتره بری بازار و بخری
شهرتون بازار نداره ؟؟

داره داداش دیگه اونقدر هم درپیت نیست:31:
میگم که اینجا یه دوربین رو یکو صد میدادن دوربینشم 12 بود !!
دقیق یادم نیست مدل 440D همچین چیزی بود
بنظرتون صبر کنم قیمتا بیاد پایین؟ یا اصلا دیگه پایین بیا نسیت
دیجی کالا 1,390,000 قیمت زده گرون نیست؟

چه برتری داره؟ به غیر از صفحه نمایش چرخان
کیفیت عکس بهتر داره نسبت به550D ؟

varians
28-02-2012, 09:09
سلام دوستان
من یدونه دوربین سوپرزوم کانن sx210 تمیز و کار نکرده دارم که کمتر از یکساله خریدمش و تا حالا بدون استفاده مونده.تا حالا یه بارم بیرون نبردم و فقط تو خونه عکس گرفتم.چون واسم یکم بزرگه.میخام بفروشمش یه مدل ساده تر بگیرم که فقط پوینت اند شات باشه چون حال حوصله تنظیمات پیشرفته ندارم و کوچولو باشه تا بتونم بزارمش جیبم برم بیرون. حالا زومشم کمتر بود چاره نیست.
350 میدمش.اگه کسی میخاد بهم پیام خصوصی کنه. :20:

sajjadnajafi
28-02-2012, 13:11
سلام.دوربینی برای ضبط تصاویر خانوادگی می خواهیم که کیفیت عکس برداری آن هم خوب باشد (هارد دیسکی)-بودجه تا یک میلیون تومان.
اگر هم نورافکنی ..فلاشی..چیز دیگه ای برای فیلم برداری در شب داشته باشه هم که عالیه
و پیشنهاد میدهید که از وب بخریم یا از بازار شهرستان خودمان!؟

ممنون میشم راهنماییم کنید!

kamy_R
28-02-2012, 13:48
چطوری علی جون ...

خبریت نیست ؟

p500 نیکون یکی از بهترین ها حساب میشه ...

p500 برای کار حرفه ای خوب نیست
حداقل سرعت شاترش 4ثانیس
hs20 و hx100 خیلی خیلی خیلی بهترن

salar_aziz
28-02-2012, 18:01
سلام دوستان
من معماری میخونم و یه دوربین دیجیتال میخوام که از در و دیوار و ساختمون ها عکس بگیرم و دیتیل های توی عکس رو بشه تو زوم کردن باهاشون کار کرد(منظورم اینه که کیفیت عکسها واسه زوم تو کامپیوتر مناسب باشه)
نمیدونم چی باید بگم در مورد دوربین مورد نظر تا متوجه شید چی میخوام،آخه سر در نمیارم از دوربین و امکانات مربوطش..
قیمتشم هرچی کمتر بهتر(یه چیزی که کار راه بندازه و پشیمونی نباشه پشتش) مثلا اگه پرت و پلا نگفته باشم یه چیزی زیر300تومن میخوام(حالا شما بگین بودجم چطوریه؟اگه کمتر هم میشه که چه بهتر و اگه کمه بفرمایین در چه حدود باید فکر کنم؟)

ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایین

x_enrique_1818
28-02-2012, 18:37
حجم فایل 16 مگابایت:

saman_z1384
28-02-2012, 20:55
سلام بهترین دوربین canon تا 500 هزار تومان چیه؟؟
فردا میخوام بخرم.

roxh58
28-02-2012, 22:21
بلاخره دوربین عکاسی گرفتم
سونی w570 B
بهتر از اون چیزی بود که انتظار داشتم
هم کیفیت عکس و هم فیلم رضایت بخشه
همراهش هم یک قاب واترپروف برای عکاسی زیر آب گرفتم
از دوستانی که راهنمایی کردند ممنون

ELSIN
28-02-2012, 23:25
داره داداش دیگه اونقدر هم درپیت نیست:31:
میگم که اینجا یه دوربین رو یکو صد میدادن دوربینشم 12 بود !!
دقیق یادم نیست مدل 440D همچین چیزی بود
بنظرتون صبر کنم قیمتا بیاد پایین؟ یا اصلا دیگه پایین بیا نسیت
دیجی کالا 1,390,000 قیمت زده گرون نیست؟

چه برتری داره؟ به غیر از صفحه نمایش چرخان
کیفیت عکس بهتر داره نسبت به550D ؟

هههههه
حتما 450D بوده که خیلیه خیلی
نه بالا میره پایین نمیاد :19:
نه تقریبا درسته
فیلمش هم بهتره
نه کیفیت عکسش خیلی فرق نداره
فکر کنم همون 550D بیشتر ارزش داشته باشه

سلام.دوربینی برای ضبط تصاویر خانوادگی می خواهیم که کیفیت عکس برداری آن هم خوب باشد (هارد دیسکی)-بودجه تا یک میلیون تومان.
اگر هم نورافکنی ..فلاشی..چیز دیگه ای برای فیلم برداری در شب داشته باشه هم که عالیه
و پیشنهاد میدهید که از وب بخریم یا از بازار شهرستان خودمان!؟

ممنون میشم راهنماییم کنید!

این جا عزیز

سلام دوستان
من معماری میخونم و یه دوربین دیجیتال میخوام که از در و دیوار و ساختمون ها عکس بگیرم و دیتیل های توی عکس رو بشه تو زوم کردن باهاشون کار کرد(منظورم اینه که کیفیت عکسها واسه زوم تو کامپیوتر مناسب باشه)
نمیدونم چی باید بگم در مورد دوربین مورد نظر تا متوجه شید چی میخوام،آخه سر در نمیارم از دوربین و امکانات مربوطش..
قیمتشم هرچی کمتر بهتر(یه چیزی که کار راه بندازه و پشیمونی نباشه پشتش) مثلا اگه پرت و پلا نگفته باشم یه چیزی زیر300تومن میخوام(حالا شما بگین بودجم چطوریه؟اگه کمتر هم میشه که چه بهتر و اگه کمه بفرمایین در چه حدود باید فکر کنم؟)

ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایین

فکر کنم از نمای نزدیک زیاد عکس میگیرید درسته ؟
با اون پول فقط میشه به SX150 فکر کرد یا IXUS 300 البته نمیدونم زوم به کارتون میاد یا نه

سلام بهترین دوربین canon تا 500 هزار تومان چیه؟؟
فردا میخوام بخرم.

چی مهمه ؟؟؟

salar_aziz
29-02-2012, 00:07
فکر کنم از نمای نزدیک زیاد عکس میگیرید درسته ؟
با اون پول فقط میشه به SX150 فکر کرد یا IXUS 300 البته نمیدونم زوم به کارتون میاد یا نه

هم نزدیک و هم دور نمیشه گفت نزدیک یا دور(چی بگم والا..)
پس بودجه کمه.آره؟!
این دوتا چه مارکی هستند؟
توی خرید چه ملاکهایی باید داشته باشم؟(اصلا سر در نمیارم!!:41:)
چیکار کنم در کل بنظرتون؟

PersiAndroid
29-02-2012, 01:07
سلام دوستان يه دوربين alpha 230 سوني دست دوم تميز با يه لنز عادي (دقيقا يادم نيست ولي لنزش از ايناس كه نوش 120 ايناس)
چند ميارزه بخرم؟

frobot
29-02-2012, 04:39
سلام

ده دوازده صفحه آخر تاپیک را خواندم و از راهنمایی های دوستان استفاده کردم . تصمیم دارم برای عیدی به همسرم یک دوربین عکاسی تا سقف 500 تومن هدیه کنم . نکات زیر را مد نظر دارم :

1 - کیفیت خوب عکس و فیلم ( بیشتر عکس ) مخصوصا در شب
2 - ترجیحا کمپکت نباشد.
3 - زوم اپتیکال قابل قبولی داشته باشد.
4 - ترجیحا مارک canon
5 - تنظیمات و استفاده از آن ساده باشد ( برای عکاس آماتور).

لطفا مدل و قیمت اعلام فرمایید.

خوش باشید.

ELSIN
29-02-2012, 12:35
هم نزدیک و هم دور نمیشه گفت نزدیک یا دور(چی بگم والا..)
پس بودجه کمه.آره؟!
این دوتا چه مارکی هستند؟
توی خرید چه ملاکهایی باید داشته باشم؟(اصلا سر در نمیارم!!:41:)
چیکار کنم در کل بنظرتون؟

اره کمه عزیز
هر دو کنن
گارانتی مهم نیست
اینا رو بخون تا بهتر انتخاب کنی :46:

سلام دوستان يه دوربين alpha 230 سوني دست دوم تميز با يه لنز عادي (دقيقا يادم نيست ولي لنزش از ايناس كه نوش 120 ايناس)
چند ميارزه بخرم؟

سلام
بهترین کار اینه که ازش قرض بگیری ببری بازار ببینی چقدر برش میدارند ، یا اصلا با خود یارو بری
لنز هم مهمه باید بدونی چیه

سلام

ده دوازده صفحه آخر تاپیک را خواندم و از راهنمایی های دوستان استفاده کردم . تصمیم دارم برای عیدی به همسرم یک دوربین عکاسی تا سقف 500 تومن هدیه کنم . نکات زیر را مد نظر دارم :

2 - ترجیحا کمپکت نباشد.
4 - ترجیحا مارک canon

خوش باشید.

سلام
پس خودت باید بگی که SX230 البته کمپکت هست
HS10 هم هست که کار باهاش کمی سخته

test14
29-02-2012, 13:36
سلام

2 - ترجیحا کمپکت نباشد.
4 - ترجیحا مارک canon

خوش باشید.

منم يه چيزي تو همين حولو حوش ميخوام لطفا راهنمايي

bleu2u4u
29-02-2012, 15:00
سلام رفقا
يه دوربين تا ٤٠٠ تومن ميخواستم براي خانواده
البته اگه مورد خوبي با قيمت بيشتر هم بود موردي نداره

ELSIN
29-02-2012, 15:55
سلام رفقا
يه دوربين تا ٤٠٠ تومن ميخواستم براي خانواده
البته اگه مورد خوبي با قيمت بيشتر هم بود موردي نداره

سلام
SX230 یا SX220 و IXUS 310 هم هست
که کلا دو تا اولی بهترند

salar_aziz
29-02-2012, 15:58
اره کمه عزیز
هر دو کنن
گارانتی مهم نیست
اینا رو بخون تا بهتر انتخاب کنی :46:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2010%2F12%2F7-tips-for-better-architectural-photography%2F)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] nblog.ir%2Fpost%2F9)

ممنون از راهنماییتون
ولی چقد بنظرتون بودجه لازمه که بعدا پشیمون نشم از خریدم؟

ممنون

ELSIN
29-02-2012, 16:08
ممنون از راهنماییتون
ولی چقد بنظرتون بودجه لازمه که بعدا پشیمون نشم از خریدم؟

ممنون

باید یه حرفه ای خرید با چند تا لنز که خرجش بالای 1 تومن میشه
پس بهتره به SX220 فکر کنید یا همون SX150

salar_aziz
29-02-2012, 17:03
باید یه حرفه ای خرید با چند تا لنز که خرجش بالای 1 تومن میشه
پس بهتره به SX220 فکر کنید یا همون SX150
قیمت این دو مدلی که میفرمایین چنده؟با قیمت دلار بالا رفته؟اگه آره بهتر نیست صبر کنم؟

ELSIN
29-02-2012, 23:00
قیمت این دو مدلی که میفرمایین چنده؟با قیمت دلار بالا رفته؟اگه آره بهتر نیست صبر کنم؟

220حدود 450 و 150 حدود 300
بله مثل همه چیز
نه اصلا همین فردا بخر

salar_aziz
29-02-2012, 23:53
بله مثل همه چیز
نه اصلا همین فردا بخر
ببخش اینقد اذیت میکنم و میپرسم ولی تفاوت این دوتا اونقدر هست که به 220 150تومن بیشتر پول بدم؟میشه بگی کدوم به صرفه تره و مناسبتره؟!
(در آخر میخواستم بدونم قیمت اینها قبل از گرونی چند بوده؟)

ممنونم

mm45
01-03-2012, 17:26
بله مثل همه چیز
نه اصلا همین فردا بخر

سلام

احسان مثل اینکه خیلی وقته خبری از قیمت ها نداری
sx220 = 490
sx230 = 500-520

sx150 = 365

هر کی کمتر قیمت داره بگه تا ما هم 10 تایی ازش بخریم :)
:11:

ELSIN
01-03-2012, 23:22
ببخش اینقد اذیت میکنم و میپرسم ولی تفاوت این دوتا اونقدر هست که به 220 150تومن بیشتر پول بدم؟میشه بگی کدوم به صرفه تره و مناسبتره؟!
(در آخر میخواستم بدونم قیمت اینها قبل از گرونی چند بوده؟)

ممنونم

اونقدر نیست بیشتر فیلمه
220 حدود 400 بوده
150 هم جدیده

سلام

احسان مثل اینکه خیلی وقته خبری از قیمت ها نداری
sx220 = 490
sx230 = 500-520

sx150 = 365

هر کی کمتر قیمت داره بگه تا ما هم 10 تایی ازش بخریم :)

نه بابا اینقدر بالا رفته من شنبه از بزرگمهر امار جدید میگیرم
دمت گرم گفتی:10:

salar_aziz
01-03-2012, 23:45
اونقدر نیست بیشتر فیلمه
220 حدود 400 بوده
150 هم جدیده

نه بابا اینقدر بالا رفته من شنبه از بزرگمهر امار جدید میگیرم
دمت گرم گفتی:10:
یعنی چی فیلمه؟
میشه یکم بیشتر بگی؟
پس به همون sx150 فکرکنم؟
راستی به همین canon بسنده کنم یا توی برندهای دیگه بهترش هست؟!

ELSIN
02-03-2012, 00:05
یعنی چی فیلمه؟
میشه یکم بیشتر بگی؟
پس به همون sx150 فکرکنم؟
راستی به همین canon بسنده کنم یا توی برندهای دیگه بهترش هست؟!

کیفیت فیلمش بیشتره همین
اره چون برند های دیگه قیمتشون کمی بیشتره مثلا پانا یا سونی

riverman
02-03-2012, 00:24
سلام دوستان
برای تماشای عکس های گرفته شده با hx9 روی tv چه کابلی باید بگیرم؟تنها راهش hdmi هست؟چه مارکی بگیرم؟قیمت؟
مرسی

salar_aziz
02-03-2012, 03:33
کیفیت فیلمش بیشتره همین
اره چون برند های دیگه قیمتشون کمی بیشتره مثلا پانا یا سونی
منظورت اینه که فقط گرونترن یا کیفیتشون از کنن بهتره؟(من فکر میکردم کنن بهترینه!!)

Heat
02-03-2012, 14:14
دوستان من یه دوربین کامپکت میخوام که LCD ش 3.5 اینچ باشه و فیلمبرداریش HD یا FULLHD باشه و خروجی HDMI داشته باشه قیمتشم تا 350 اینا باشه قبلا CANON SX210 داشتم که تقریبا همین مشخصات رو داشت حالا اگه مدل دیگه ای هست منطورم بهترین مدل با توجه به خواسته هام رو معرفی کنید
یه دوربین که سه بعدی هم عکس بگیره تا نهایت 500 تومن هم معرفی کنید باز بهترین رو تو این رنج قیمت معرفی کنید

ممنون

ahwaz_k750
02-03-2012, 14:53
سلام
من قسط خرید یک دوربین نیمه حرفه ای را دارم میخواستم نظرتون را در مورد این 3 مدل بدونم و اینکه دوربین هایی که دارای باطری قلمی هستند را `یشنهاد میکنید یا نه؟
fujifilm finepix 4000
fujifilm finepix HS20
nikon coolpix p500

ELSIN
02-03-2012, 17:49
سلام دوستان
برای تماشای عکس های گرفته شده با hx9 روی tv چه کابلی باید بگیرم؟تنها راهش hdmi هست؟چه مارکی بگیرم؟قیمت؟
مرسی

سلام
بهترین راه hdmiهست ، البته اگر tv داشته باشه
اومگا یا پلانت یا دایو

منظورت اینه که فقط گرونترن یا کیفیتشون از کنن بهتره؟(من فکر میکردم کنن بهترینه!!)

بعضی مدل ها هم گرون ترند هم بهتر اما نه همه شون
کلا ارزش کنن بیشتر از بقیه هست

دوستان من یه دوربین کامپکت میخوام که LCD ش 3.5 اینچ باشه و فیلمبرداریش HD یا FULLHD باشه و خروجی HDMI داشته باشه قیمتشم تا 350 اینا باشه قبلا CANON SX210 داشتم که تقریبا همین مشخصات رو داشت حالا اگه مدل دیگه ای هست منطورم بهترین مدل با توجه به خواسته هام رو معرفی کنید
یه دوربین که سه بعدی هم عکس بگیره تا نهایت 500 تومن هم معرفی کنید باز بهترین رو تو این رنج قیمت معرفی کنید

ممنون

IXUS 310 یا IXUS 1000 دومی بهتره اما گرون تره

سلام
من قسط خرید یک دوربین نیمه حرفه ای را دارم میخواستم نظرتون را در مورد این 3 مدل بدونم و اینکه دوربین هایی که دارای باطری قلمی هستند را `یشنهاد میکنید یا نه؟
fujifilm finepix 4000
fujifilm finepix HS20
nikon coolpix p500

HS20 بهتره
کلا نه
بودجه شما چقدره ؟

salar_aziz
02-03-2012, 20:53
بعضی مدل ها هم گرون ترند هم بهتر اما نه همه شون
کلا ارزش کنن بیشتر از بقیه هست

آخه یکی از هم کلاسی هام دیروز یه fuji film گرفت!ازش پرسیدم چرا اینو گرفتی؟گف چون فروشنده گفته واسه کار شما canon رو باید حداقل 800 900 تومن پول بدید!!(حرفه ای خریده مدلشو نمیدونم.700تومن خریده)
حالا نگرانم که این canon که میگی بدردم میخوره یا نه؟آخه تا حالا اصلا نه تو بازار دوربین بودم و نه تو خط مشخصاتش
فروشنده بهش گفته نیمه حرفه ای بدرد کارتون نمیخوره و کیفیت خراب میشه تو زوم و نور پخش میشه تو عکس و...
حالا موندم من بی پول با این گرونی ها..
نظرت چیه دوست من؟

ELSIN
02-03-2012, 22:00
آخه یکی از هم کلاسی هام دیروز یه fuji film گرفت!ازش پرسیدم چرا اینو گرفتی؟گف چون فروشنده گفته واسه کار شما canon رو باید حداقل 800 900 تومن پول بدید!!(حرفه ای خریده مدلشو نمیدونم.700تومن خریده)
حالا نگرانم که این canon که میگی بدردم میخوره یا نه؟آخه تا حالا اصلا نه تو بازار دوربین بودم و نه تو خط مشخصاتش
فروشنده بهش گفته نیمه حرفه ای بدرد کارتون نمیخوره و کیفیت خراب میشه تو زوم و نور پخش میشه تو عکس و...
حالا موندم من بی پول با این گرونی ها..
نظرت چیه دوست من؟

فروشنده اونی که روی دستش مونده باشه رو پیشنهاد میکنه
حالا چی خریده ؟؟؟ اگر HS20 بوده انتخاب بدی نیست اما پولش 500 خورده ای هست
نمیدونم چی بگم شما باید بگی چی مهمه

ahwaz_k750
02-03-2012, 22:19
والا بودجم تا 500 تومن هست

ELSIN
02-03-2012, 22:38
والا بودجم تا 500 تومن هست

پس یا HS10 یا HS20 که کمی گرون تره

ahwaz_k750
02-03-2012, 23:14
پس یا HS10 یا HS20 که کمی گرون تره

HS20 از باطری قلمی استفاده میکنه درست هست؟
قبل از گرون شدن دلار قصدخرید P500داشتم که قیمت 510 تومن را داشت اما در حال حاظر 710 شده!!!
آیا با یکی دو ماه صبر کردن قیمتش به حدود600 ممکن هست برسد با توجه به اینکه مدلP510 قرارهست به بازاربیاد؟

salar_aziz
03-03-2012, 00:37
فروشنده اونی که روی دستش مونده باشه رو پیشنهاد میکنه
حالا چی خریده ؟؟؟ اگر HS20 بوده انتخاب بدی نیست اما پولش 500 خورده ای هست
نمیدونم چی بگم شما باید بگی چی مهمه
والا همونجور که گفتم از نزدیک و دور عکس میگیرم و درست نمیتونم بگم کدوم مهمتره(البته نزدیک شاید مهمتر باشه)
اصلا شما به بودجه من کار نداشته باش.اگه بیام و 400تومن بدم به این نیمه حرفه ای ها کارم راه میفته؟ یا اصلا نخرم و بیخیالش بشم؟(با اینکه خیلی لازم دارم ولی نمیخوام پول بریزم تو چاه)
شما که اینجا زحمت مشاوره رو میکشی واسه بچه ها،بچه های معماری ندیدی بیاد اینجا و از کدوم راضی باشه؟
این دوستم از جایی که فوجی رو خریده شنیده که نیمه حرفه ای زومش خراب میشه و نور پخش میشه و.. ولی مرکز فروش کنن که رفته بهش گفتن واسه کار معماری شما همون نیمه حرفه ای ها مناسبتره و کارکردن باهاش راحتتره!!
حالا من موندم چکار کنم؟
(ببخشید اینقد زحمت میدم بهت دوست من،ایشالا بتونم جبران کنم..:10:)

ممنونم

ali_ab
03-03-2012, 21:47
با سلام به دوستان عزیز

به نظر اساتید کدوم می تونه انتخاب بهتری باشه

1- فوجی hs20
2- پاناسونیک لومیکس fz100

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

nimarad2
03-03-2012, 22:19
سلام
می خواستم بدونم فیلمبرداری canon 600D چطوره آیا این دوربین می تونه هر دوجنبه عکس و فیلم برداری رو در سطح هندی کم های خوب پوشش بده؟
ممنون و متشکر

ELSIN
03-03-2012, 23:51
HS20 از باطری قلمی استفاده میکنه درست هست؟
قبل از گرون شدن دلار قصدخرید P500داشتم که قیمت 510 تومن را داشت اما در حال حاظر 710 شده!!!
آیا با یکی دو ماه صبر کردن قیمتش به حدود600 ممکن هست برسد با توجه به اینکه مدلP510 قرارهست به بازاربیاد؟

بله
من میگم دلار بالا تر میره نه پایین تر

والا همونجور که گفتم از نزدیک و دور عکس میگیرم و درست نمیتونم بگم کدوم مهمتره(البته نزدیک شاید مهمتر باشه)
اصلا شما به بودجه من کار نداشته باش.اگه بیام و 400تومن بدم به این نیمه حرفه ای ها کارم راه میفته؟ یا اصلا نخرم و بیخیالش بشم؟(با اینکه خیلی لازم دارم ولی نمیخوام پول بریزم تو چاه)
شما که اینجا زحمت مشاوره رو میکشی واسه بچه ها،بچه های معماری ندیدی بیاد اینجا و از کدوم راضی باشه؟
این دوستم از جایی که فوجی رو خریده شنیده که نیمه حرفه ای زومش خراب میشه و نور پخش میشه و.. ولی مرکز فروش کنن که رفته بهش گفتن واسه کار معماری شما همون نیمه حرفه ای ها مناسبتره و کارکردن باهاش راحتتره!!
حالا من موندم چکار کنم؟
(ببخشید اینقد زحمت میدم بهت دوست من،ایشالا بتونم جبران کنم..:10:)

ممنونم

با 400 هم نمیشه SX220 فکر کرد :19:
دوستان بیشتر SLR میبرند تا با لنز های زیاد دستشون باز باشه
دری وری گفته یارو
نیمه حرفه ای که میشه SX30 یا SX40 که گرونه
فکر کنم HS10 بهترین باشه برای شما ، هم واید عالی داره هم زوم
خواهش میکنم عزیز

با سلام به دوستان عزیز

به نظر اساتید کدوم می تونه انتخاب بهتری باشه

1- فوجی hs20
2- پاناسونیک لومیکس fz100

از راهنمایی دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید
سلام
من hs20 رو بیشتر میپسندم
شما بودجه تون چقدره ؟

سلام
می خواستم بدونم فیلمبرداری canon 600D چطوره آیا این دوربین می تونه هر دوجنبه عکس و فیلم برداری رو در سطح هندی کم های خوب پوشش بده؟
ممنون و متشکر

سلام
عالی بهتر از هندی کم انجام میده البته باید به فکر یه لنز خوب هم باشید برای زوم

Iceboy_LOVE
04-03-2012, 12:57
سلام.. یه دوربین عکاسی خوب برای خانواده میخواستم بگیریم .
تا سقف بودجه 300 تومن چه مدلی از Cannon بهترینه ؟ راهنمایی کنید لطفا
یا مثلا 350 هزار تومن

استفاده کلا عادی هست... ما تخصصی نیستیم...کلا یه چیز خوب باشه چند سال کار کنه .. اماکانات ش خیلی پایین هم نباشه...

pedram_ashena
04-03-2012, 15:29
Sony Cyber-Shot DSC-HX7V
Sony Cyber-Shot DSC-WX10
Canon PowerShot SX230 HS

بين اين سه مدل با توجه به كليه قابليتهاي كاربردي و قيمت ؟ من با هيچكدامشان كار نكردم ولي 230 را كه معمولا انتخاب همه است.

Heat
04-03-2012, 16:45
دوستان نظرتون در مورد دوربین samsung wb650 چیه؟
و اگه گزینه بهتری تو همون رنج در نظر دارید ممنون میشم راهنمایی کنید

seido
04-03-2012, 19:06
با سلام
رفقا من گم شدم !! رفتم امروز hx9v sony بگیرم که 3 هفته پیش قبل از اینکه خبرم برم مالزی 500 بود الان دیدم که ای بابا شده 600 و خرده ای !! حالا رسیدم به این گزینه ها
sony hx7v
sony wx10
nikon s8200
البته نیکون رو خیلی خوشم نیومد.باتریش یه جوری بود انگار تقلبی بود! کیفیت عکس و ایناشام تست کردم بد نبود. در ضمن فلش هم بد تعبیه شده و امکان خرابی یا اسیب دیدنش هست.نظرتون چیه ؟ مرسی پیشاپیش

seido
04-03-2012, 19:22
Sony Cyber-Shot DSC-HX7V
Sony Cyber-Shot DSC-WX10
Canon PowerShot SX230 HS

بين اين سه مدل با توجه به كليه قابليتهاي كاربردي و قيمت ؟ من با هيچكدامشان كار نكردم ولي 230 را كه معمولا انتخاب همه است.
با سلام
من البته خودم سوال داشتم ولی چون این مدلهایی که شما ذکر کردین توی لیستم بود بد ندیدم چند تا نکته رو اشاره کنم. در مورد اولی که من ایرادی ندیدم جز کم بودنش توی بازار .در مقابل خواهر بزرگترش (شایدم داش بزرگش!!) hx9 فقط زومش ضعیفتره و بقیه مواردش تقریبا یکی هستن.حتی من جای فلش این رو بیشتر میپسندم.باهاشم عکس گرفتم امروز سریع و خوب بود.
wx10 هم خیلی جالب بود و تنها مشکلی که برای من داشت صفحه ی کامل لمسی اونه که پشتش هیچ دکمه ای نداره.هرچند خیلی جاها ازش به عنوان مزیت یاد میشه ولی برای من جالب نبود چون وقتی دستکش دستته کار نمیکنه ولی نظر شخصیه.
canon هم داشتم نه این مدل رو البته. خیلی خیلی راضی بودم و فراوون همه جا دارن این مدل رو و همه هم پیشنهاد میدن.من خوشم نیومد چون اولا یه تنوع میخواستم هم اینکه از جای فلشش که هر دفعه هی با دست باید فرو کرد سره جاش اصلا خوب نیست.در ضمن نمیدونم چرا من فکر میکنم عکسهای سونی یه ذره رنگی تره نسبت به کنون. من عکاس حرفه ای نیستم در ضمن !!!

mm45
04-03-2012, 20:00
سلام.. یه دوربین عکاسی خوب برای خانواده میخواستم بگیریم .
تا سقف بودجه 300 تومن چه مدلی از Cannon بهترینه ؟ راهنمایی کنید لطفا
یا مثلا 350 هزار تومن

استفاده کلا عادی هست... ما تخصصی نیستیم...کلا یه چیز خوب باشه چند سال کار کنه .. اماکانات ش خیلی پایین هم نباشه...

سلام

تا 300 تومان بهترین مدل ixus115 کانن هست
موفق باشید ..

vahid_sh2447
04-03-2012, 20:16
سلام
بین این 2 دوربین کدوم را پیشنهاد می کنین:
Sony HX100
Canon SX40
البته الان که این پست رو میدم یکیش رو سفارش دادم...

salar_aziz
04-03-2012, 20:35
با 400 هم نمیشه SX220 فکر کرد :19:
دوستان بیشتر SLR میبرند تا با لنز های زیاد دستشون باز باشه
دری وری گفته یارو
نیمه حرفه ای که میشه SX30 یا SX40 که گرونه
فکر کنم HS10 بهترین باشه برای شما ، هم واید عالی داره هم زوم
خواهش میکنم عزیز

الان یعنی sx150 و sx220 نیمه حرفه ای نیست؟!پس چیه؟!
sx40 که خیلی گرونه و sx30 رو نمیدونم چنده و همینطور hs10 رو دیجیکالا زده توقف تولید!!
حالا ازت یه چیزی بپرسم که الان بین sx150 و sx220 و hs10(اگه باشه و قیمتش چنده راستی؟)به ترتیب کدوم مناسبتر و باکیفیت ترن واسه کار من؟
hs20 رو دیدم که 650 بود!(درسته قیمتش؟!) بنظرت خیلی از موارد بالاتر سرتره؟
(کنار سوالات بالا لطفا اینم بگو که به ترتیب کدوم یکی تو زوم و کیفیت بهترن؟آخه یکی زوم اپتیکالش بهتره و یکی کیفیت و مگاپیکسلش!!)

بازم ممنون

ali_ab
04-03-2012, 21:48
سلام
من hs20 رو بیشتر میپسندم
شما بودجه تون چقدره ؟

با سلام ...

دوست عزیز از توجه شما خیلی سپاسگزارم

تا 700 تومن واسه خرید در نظر گرفتم.

با سپاس فراوان

پاینده و پیروز باشید