PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

Hamed DC
16-01-2012, 14:10
سلام دوستان
من بالاخره تصمیم گرفتم sx 230 بگیرم
با گارانتی آفومار 430
با گارانتی الرمس 410

من اصلا این گارانی ها رو نمیشناسم و چون تهران نیستم مجبورم سفارش بدم
به نظر شما کدوم بهتره؟
سلام.
هر دو خوبن. ولی اگه گارانتی ایده آل رو بتونی پیدا کنی، عالی میشه. چون گارانتی و بیمه بدنه هم داره!!!
در غیر ایصورت آفومار رو در گزینه اول توصیه میکنم.

shady_er
16-01-2012, 16:23
سلام. بین 300-400 هزارتومن چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟سونی یا کنن؟

Hamed DC
16-01-2012, 16:51
سلام. بین 300-400 هزارتومن چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟سونی یا کنن؟
سلام.
کاربردتون چیه؟؟؟
زوم بالا براتون اهمیت داره؟؟؟

taghi_ramzi
16-01-2012, 20:47
قابل توجه عزیزانی که قصد خرید sx230 دارن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir_91
16-01-2012, 21:42
این سوپرزوم ها قابلیت زوم دستی دارن؟!

Hektor
16-01-2012, 22:00
این سوپرزوم ها قابلیت زوم دستی دارن؟!
زوم که اتومات نمیشه دوست عزیز.همیشه دستیه دیگه!
نکنه منظور شما فوکوس دستی بود!!؟

dsa
16-01-2012, 22:53
سلام

S100 Canon وارد بازار شده؟ جایی داره؟ حدود قیمتش کسی میدونه؟

ELSIN
16-01-2012, 23:17
خب لینک زیر هست
تو review های پایین صفحه چیزای جالبی نوشته

به جز hs10 پیشنهاد دیکه ای ندارین؟
خوبه ها ، ولی میخوام همه انتخابام رو برسی کنم.:21:

اونا چیه این دوستمون داره ازش بپرس

دوستان تا 1 و 500 برای بیشتر عکاسی منظره و طبیعت چی بگیرم؟

600D با لنز اضافه :31:

Lumix DMC-FH2 یا Sony DSC-W570

آقا اینا چه اشکالاتی دارن لطفا بهم بگین و اینکه کدوم رو انتخاب کنم؟

اگرم تا 250 تومن چیز بهتری هست بهم بگید.

کنن IXUS 300

با سلام
قصد خريد دوربين canon ixus 115 دارم . از دوستان خواهش ميكنم بنده رو راهنمايي بفرماييد كه آيا انتخاب خوبي هست يا اينكه تو اين رنج قيمت (حدود دويست و پنجاه ) ميشه دوربين بهتري پيدا كرد. بيشتر تاكيدم به كيفيت عكسبرداريه.
با تشكر از دوستان عزيز

سلام
مشکلی نداره خوبه
IXUS 300 هم مثل اون

بین sx40 و hx100 کدوم بگیرم بهتره؟....از اونجایی که به ادیت اعتقادی ندارم میخام کیفیت خامش بالاتر باشه!.....گزینه های دیگه ای هم هست؟

sx40 :46:

سلام دوستان
با گارانتی آفومار 430
با گارانتی الرمس 410

به نظر شما کدوم بهتره؟

سلام
هرکدوم ارزونتره :27:
گارانتی معنی نداره

سلام

S100 Canon وارد بازار شده؟ جایی داره؟ حدود قیمتش کسی میدونه؟

سلام
شاید باشه اما قیمتش منطقی نیست

amir_91
17-01-2012, 00:36
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نه...منظورم مثل hs20 که باید با دست لنز رو بچرخونی بود....sx40 اینطوریه؟...اصلا خریدش توجیه داره؟1100D چطوره؟

my comi
17-01-2012, 02:07
قابل توجه عزیزانی که قصد خرید sx230 دارن

مثل اینکه این سایت زده 380
دوستان کسی تا حالا از اینجا خرید کرده؟ مطمئنه؟

saeediranzad
17-01-2012, 05:16
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نه...منظورم مثل hs20 که باید با دست لنز رو بچرخونی بود....sx40 اینطوریه؟...اصلا خریدش توجیه داره؟1100D چطوره؟

نه عزیز، با همون کلید عکس گرفتن، یه زبانه داره که به راست یا چپ بگردونی، زوم کم و زیاد میشه.
من خودم sx30 دارم. به دو دلیل راضی ام:
1- حرفه ای نیستم، ولی حال و حوصله و علاقه برای یادگیری دارم. sx30,40 دوربینهای نیمه حرفه ای هستند.
2-زوم بالا دارند. من دوست دارم از طبیعت عکس بگیرم. پس حفظ فاصله با سوژه برام خیلی مهمه.

Hektor
17-01-2012, 06:56
مثل اینکه این سایت زده 380
دوستان کسی تا حالا از اینجا خرید کرده؟ مطمئنه؟
camshop از قدیم فروشگاه آنلاین مطمئنی بوده که توی فورومهای تخصصی دوربین بیشتر ازش صحبت میشه مثل forum.akkasi.com.. ولی قبلش بهتره با تماس تلفنی یه بررسی میدانی هم بکنین!

mohammadirani
17-01-2012, 10:23
من دیگه خسته شدم و ناامید :((

یک هفته میشه هر روز میرم سراغش رو میگیرم و همش میگن به خدا به ما هم نیمفروشن

بالاخره مجبور شدم به یکی زنگ بزنم برام بیاره. حالا 2 سوال
اولیش رو که میدونم جوابی براش نیست.چون دارم از یه ادم نامطمئین میگیرم، جایی هست که بشه چک کرد دوربین اصله یا نه.کانن اس ایکس 40 اچ اس اصلا تقلبیش اومده؟ اصلا کانن تقلبی داره مثلا از نوع چینی؟؟؟
دوم این که منوی فارسی داره خود دوربین یا نه؟

knight110
17-01-2012, 11:44
درود بر شما.

آيا استفاده از مموري هاي ميكرو براي دوربين هايي باكيفيت فيلمبرداري full HD ممكن است كه مشكلاتي درفيلمبرداري و يا خود دستگاه دوربين ايجادكند؟ دوربين مورداستفاده من سوني مدل hx100v است. قصدتهيه يك مموري ميكرو 16g كلاس 4 را دارم. قيمتش مناسب تر از موري هاي sd است. برخي ازدوستان مي گويند كه مموري هاي ميكرو با توجه به كوچك بودن ابعادشان احتمال گرم شدنشان است. هدفم مموري ميكرو توشيبا ساخت تايوان است. البته در حال حاضر يك مموري 8G sd توشيبا ساخت ژاپن تهيه كرده ام اما هنوز آن را براي استفاده در دوربين باز نكرده ام تا چنانچه پاسخ دوستان باتجربه دراين زمينه مثبت بود با يك مموري ميكرو 16G تعويضش كنم.

لطفا راهنمايي فرماييد كه آيا استفاده از مموري ميكرو مشكلاتي را در فيلمبرداري و يا براي خود دستگاه ايجاد مي كند يا خير؟

knight110
17-01-2012, 12:03
سلام دوستان
با گارانتی آفومار 430
با گارانتی الرمس 410

به نظر شما کدوم بهتره؟

دوست گرامي

من چندي پيش قصدخريد اين دوربين را داشتم. يك مشكلي دراين دوربين احساس كردم و آن كندي لنز پس از برگشت زوم و لنز است. موقع زوم كردن سرعت مناسبي دارد اما هنگام برگشت كند است. شما هم اين مورد را بررسي كنيد .يك مشكل ديگر هم اين است كه فلش درون دستگاه قراردارد. ممكن است فلش رابر روي خودكار گذاشته باشيد و اگر دستتان بر روي دريچه آن باشدامكان صدمه واردشدن به بخش مكانيكي آن هست.

باز هم بيشتر بررسي كنيد.

The Auditor
17-01-2012, 13:31
hs20 تویه فیلمبرداری مشکل فوکوس داره و تصویر تار و شفاف میشه.
مهندس
اتوفوکوس فیلم برداری رو از روی حالت پیوسته بذار روی حالت مرکز، درست میشه. از توی منو قشنگ مشخصه. منم اولین بار که میخواستم فیلم برداری کنم دیدم اه چرا اینطوری میشه.. توی تنظیماتش نگاه کردم دیدم اتوفوکوس فیلم برداری روی حالت پیوسته است!!! گذاشتمش روی حالت مرکز درست شد. کیفیتش انصافا خیلی خوبه. خیلی خوشم اومده از این دوربین. fuji finepix hs20
(از توی منو گزینه حالت AF فیلم رو بزن و از روی پیوسته بذار روی مرکز)

knight110
17-01-2012, 14:00
بین sx40 و hx100 کدوم بگیرم بهتره؟....از اونجایی که به ادیت اعتقادی ندارم میخام کیفیت خامش بالاتر باشه!.....گزینه های دیگه ای هم هست؟

دوست عزيز اطلاعي از sx40 ندارم اما حدود دوهفته است كه hx100v را گرفته ام.دوربين فوق العاده اي است با امكانات عالي. من پيشتر كانن 960IS داشتم كه به دليل كيفيت پايين فيلمبرداريش تصميم به تهيه يك دوربين ديگر گرفتم. نتيجه بررسي ها اين شدكه اين مدل راتهيه كنم. به لحاظ فيلم برداري بي نظير است. ازلحاظ عكس هم بايد بگم كه درحالت خودكارهوشمند درفضاي بسته و بانور لامپ كمي در رنگها اغراق مي كندامادرمحيطي با نور طبيعي عكس هاي فوق العاده اي مي گيرد. البته شما با سايرتنظيمات ازقبيل تنظيم دستي مي توانيد عكس هاي بهتري نيز بگيريد.
به هر حال با استفاده ازاين دوربين من لذت عكاسي را احساس مي كنم. بسيارخوشدست وارگونوميك است.

بازهم بيشتر بررسي كنيد وبرحسب نياز خود اقدام نماييد.

Hektor
17-01-2012, 14:03
من دیگه خسته شدم و ناامید :((

یک هفته میشه هر روز میرم سراغش رو میگیرم و همش میگن به خدا به ما هم نیمفروشن

بالاخره مجبور شدم به یکی زنگ بزنم برام بیاره. حالا 2 سوال
اولیش رو که میدونم جوابی براش نیست.چون دارم از یه ادم نامطمئین میگیرم، جایی هست که بشه چک کرد دوربین اصله یا نه.کانن اس ایکس 40 اچ اس اصلا تقلبیش اومده؟ اصلا کانن تقلبی داره مثلا از نوع چینی؟؟؟
دوم این که منوی فارسی داره خود دوربین یا نه؟
وسواس بیجا نداشته باش دوست من.. دوربین های برندهای معتبر بدلیل فناوری پیشرفته ای که دارن و نظارت اتحادیه هنوز ندیدم حتی یک نمونه ی تقلبی توی بازار داشته باشن.من ندیدم.. اگه عمراً کسی دیده بیاد آمار بده! سونی و کنون و پانا و.. همه ژاپنی هستن.
مثل اینه که شما برین خرید بنز و بترسین بنز قلابی و چینی بهتون بندازن..!
مسأله فقط روی تفاوت نام گارانتی ها هست.من شخصاً معتقدم برین بازار بین فروشنده های معتبر ببینین کدوم ارزونتر میده از همون بگیرین.البته من همیشه خودم اول از راه گوگل به سایت فروشنده های معتبر و نمایندگیها دسترسی پیدا میکنم و بعد با تلفن بیشتر نمایندگیها و فروشنده رو چک میکنم ببینم سراغ کدوم برم.. هیچوقت بیکار نیستم یه راست برم بازار گردی و معطلی و بقول شما دچار خستگی و نا امیدی شدن!
شما هم همین کار من رو بکن تا هم در هزینه و هم در وقتت صرفه جویی شه.

دوست گرامي

من چندي پيش قصدخريد اين دوربين را داشتم. يك مشكلي دراين دوربين احساس كردم و آن كندي لنز پس از برگشت زوم و لنز است. موقع زوم كردن سرعت مناسبي دارد اما هنگام برگشت كند است. شما هم اين مورد را بررسي كنيد .
من یه همچین مسأله ای رو ندیدم عزیز.انتظارتون رو معقول کنید.مکانیسم پیچیده ی لنزهای مرکب داخل همه ی دوربینهای پیشرفته ی زوم بالای فعلی(سوپر زوم) اصولاً این اجازه رو نمیده که یهو در یک چشم بر هم زدن زوم و آن زوم کنه!

يك مشكل ديگر هم اين است كه فلش درون دستگاه قراردارد. ممكن است فلش رابر روي خودكار گذاشته باشيد و اگر دستتان بر روي دريچه آن باشدامكان صدمه واردشدن به بخش مكانيكي آن هست.

باز هم بيشتر بررسي كنيد.مکانیسم هوشمند داخل دوربین جلوی آسیب رو میگیره عزیز.گرچه در همه ی دوربینهای دارای فلاش Pop up خودکار توصیه میشه دستتون رو در مکان فلاش قرار ندین.بر خلاف تصور شما و Review هایی که دیدم مسأله ی باز شدن خودکار فلاش منحصر به sx230 نیست بلکه حتی در sony hx9v هم(بسته به تنظیمات انجام شده و نور محیط) باز شدن خودکار فلاش میتونه بروز کنه.البته این یک نکته ی منفی نیست و برای سرعت عمل دوربین در مجموع یک مزیته..

knight110
17-01-2012, 14:13
وسواس بیجا نداشته باش دوست من.. دوربین های برندهای معتبر بدلیل فناوری پیشرفته ای که دارن و نظارت اتحادیه هنوز ندیدم حتی یک نمونه ی تقلبی توی بازار داشته باشن.من ندیدم.. اگه عمراً کسی دیده بیاد آمار بده! سونی و کنون و پانا و.. همه ژاپنی هستن.
مسأله فقط روی تفاوت نام گارانتی ها هست.من شخصاً معتقدم برین بازار بین فروشنده های معتبر ببینین کدوم ارزونتر میده از همون بگیرین.البته من همیشه خودم اول از راه گوگل به سایت فروشنده های معتبر و نمایندگیها دسترسی پیدا میکنم و بعد با تلفن بیشتر نمایندگیها و فروشنده رو چک میکنم ببینم سراغ کدوم برم.. هیچوقت بیکار نیستم یه راست برم بازار گردی و معطلی و بقول شما دچار خستگی و نا امیدی شدن!

من یه همچین مسأله ای رو ندیدم عزیز.انتظارتون رو معقول کنید.مکانیسم پیچیده ی لنزهای مرکب داخل همه ی دوربینهای پیشرفته ی زوم بالای فعلی(سوپر زوم) اصولاً این اجازه رو نمیده که یهو در یک چشم بر هم زدن زوم و آن زوم کنه!
مکانیسم هوشمند داخل دوربین جلوی آسیب رو میگیره عزیز.گرچه در همه ی دوربینهای دارای فلاش Pop up خودکار توصیه میشه دستتون رو در مکان فلاش قرار ندین.بر خلاف تصور شما و Review هایی که دیدم مسأله ی باز شدن خودکار فلاش منحصر به sx230 نیست بلکه حتی در sony hx9v هم(بسته به تنظیمات انجام شده و نور محیط) باز شدن خودکار فلاش میتونه بروز کنه.البته این یک نکته ی منفی نیست و برای سرعت عمل دوربین در مجموع یک مزیته..

درارتباط باكندي آن زوم مدل sx230 درمقايسه باسايردوربين ها اين موضوع را احساس كردم. درمقايسه سايردوربين هاي سوپرزوم مانند hx9v كندعمل مي كند. مي توانيدخوداين موضوع رابا مقايسه هر دو دوربين محك بزنيد. شايد دوربيني كه من بررسي كردم دچارمشكل بوده.

Hektor
17-01-2012, 14:22
درود بر شما.

آيا استفاده از مموري هاي ميكرو براي دوربين هايي باكيفيت فيلمبرداري full HD ممكن است كه مشكلاتي درفيلمبرداري و يا خود دستگاه دوربين ايجادكند؟ دوربين مورداستفاده من سوني مدل hx100v است. قصدتهيه يك مموري ميكرو 16g كلاس 4 را دارم. قيمتش مناسب تر از موري هاي sd است. برخي ازدوستان مي گويند كه مموري هاي ميكرو با توجه به كوچك بودن ابعادشان احتمال گرم شدنشان است. هدفم مموري ميكرو توشيبا ساخت تايوان است. البته در حال حاضر يك مموري 8G sd توشيبا ساخت ژاپن تهيه كرده ام اما هنوز آن را براي استفاده در دوربين باز نكرده ام تا چنانچه پاسخ دوستان باتجربه دراين زمينه مثبت بود با يك مموري ميكرو 16G تعويضش كنم.

لطفا راهنمايي فرماييد كه آيا استفاده از مموري ميكرو مشكلاتي را در فيلمبرداري و يا براي خود دستگاه ايجاد مي كند يا خير؟
شما کلاً رمهای SD , micro SD زیر کلاس 4 رو برای این دوربین باید کاملاً بیخیال شین(در راهنمای دوربین گفته شده) و زیر کلاس 6 رو هم حتی الامکان خرید نکنین.و از اونجایی که در hx100v مثل hx9v یک مود پانورامای پیشرفته وجود داره که میتونه عکسهای بسیار حجیمی(تا نزدیک به 40MB) بگیره خیلی بهتره برای کمک به بافر دوربین در ذخیره ی سریع و مناسب چنین عکسهای حجیمی از یک رم کلاس 10 استفاده کنین.. ضمناً هر رمی با هر مارک و برند و کلاسی رو بهتره یجورایی قبلش با برنامه ی HD Tune Pro تست سرعت(Read/Write) بگیرین چون صرفاً SD یا micro SD بودن و یا کلاس اسمی رم نمیتونه معیار باشه.من SD رم GOLD 8GB کلاس 10 پاناسونیک اصلی ژاپنی ساخت 2009 رو که الان تست بنچمارک میگیرم میبینم با SD رم کلاس 6 لکسار 32GB ساخت 2011 سرعت برابری داره..
تاپیک جامع بررسی کارتهای حافظه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

knight110
17-01-2012, 14:49
دوستان گرامي

راهنمايي ديگري بفرماييد. در صدد تهيه يك كيف مناسب(براي hx100v) نيز هستم .به گونه اي كه جمع وجور ، ازجنس نسبتا خوبي برخوردار وضد ضربه نيز باشد. به دنبال كيف هاي مارك دار بازار هم نيستم. . حداكثرمبلغي كه درنظرگرفته ام 20000 تومان است. ابعاد داخلي كيف هم به اين شرح باشد :

ارتفاع : 100 میلیمتر

طول : 130 میلیمتر

عرض: 110 ميليمتر

آيا دوستان مي توانند جهت تهيه از فروشگاه خاصي به طريق خريداينترنتي راهنمايي بفرمايند؟ مخصوصا دوستاني كه اين دوربين راداشته وبي شك كيف موردنياز را نيز فراهم نموده اند.

my comi
17-01-2012, 15:23
دوست گرامي

من چندي پيش قصدخريد اين دوربين را داشتم. يك مشكلي دراين دوربين احساس كردم و آن كندي لنز پس از برگشت زوم و لنز است. موقع زوم كردن سرعت مناسبي دارد اما هنگام برگشت كند است. شما هم اين مورد را بررسي كنيد .يك مشكل ديگر هم اين است كه فلش درون دستگاه قراردارد. ممكن است فلش رابر روي خودكار گذاشته باشيد و اگر دستتان بر روي دريچه آن باشدامكان صدمه واردشدن به بخش مكانيكي آن هست.

باز هم بيشتر بررسي كنيد.

ممنون دوست عزیز
من با توجه به بودجم و مشخصاتی که می خواستم فقط دو مدل sx230 , sony hx9v را پیدا کردم . و با توجه به گفته های دوستمون Hektor که هر دو رو امتحان کرده بودند sx 230 را انتخاب کردم. ولی واقعیتش هنوز هم دو دلم چون hx9v قابلیت 3d داره و من هنوز یه نمونه عکسم از پیدا نکردم ببینم ارزشش رو داره یا نه. بازم اگر دوستان نظر خاصی دارن ممنون میشم مطرح کنند.

mm45
17-01-2012, 19:00
درود بر شما.

سلام دوست من :11::10:

ببینید مموری های میکرو که برای موبایل استفاده میشه از لحاظ قیمتی به صرفه است اما مشکلات زیادی را برای دوربین تون ایجاد میکنند ...

1- پیکر بندی مموری میکرو با مموری اس دی ها تفاوت میکنه و ممکنه بعد چند روز دیگه عکس و فیلم تون را بهتون نشون نده ....

2- از لحاظ ابعادی چون باید مموری میکرو را در خشاب قرار داد و داخل دوربین گذاشت این خشاب ظخیم تر از مموری اس دی است برای همین جا خشابی دوربین را گشاد میکنه و که باعث میشه بعد از چند روز برای تعمیر جا خشابی دوربین بره شرکت و جالب ست بدونید جاخشابی را کسی تعویض نمیکنه چون دردسر تعویض اش بالاست برای همین میاند و کل مادربورد دوربین را تعویض میکنند که برای هر مدل قیمت متفاوتی میشه و میشه گفت حدود 70 هزار تومانی براتون هزینه بر میداره

در آخر :

دوستان دقت کنند که حتما از مموری های مخصوص sd , sdhc و برای بعضی از مدل های جدید sdxc استفاده کنند و به هیچ وجه از میکرو استفاه نکنند .... :11::11:

mm45
17-01-2012, 20:39
ممنون دوست عزیز
من با توجه به بودجم و مشخصاتی که می خواستم فقط دو مدل sx230 , sony hx9v را پیدا کردم . و با توجه به گفته های دوستمون Hektor که هر دو رو امتحان کرده بودند sx 230 را انتخاب کردم. ولی واقعیتش هنوز هم دو دلم چون hx9v قابلیت 3d داره و من هنوز یه نمونه عکسم از پیدا نکردم ببینم ارزشش رو داره یا نه. بازم اگر دوستان نظر خاصی دارن ممنون میشم مطرح کنند.

سلام دوست من

جنبه های مثل 3d که در بعضی از مدل های دوربین عنوان میشه صرفا جنبه تبلیغاتی داره و حقه ایی نرم افزاری بیش نیست . کلا دوربین های که در ساختار 2 عدد لنز بکار برده باشند می تونند 3d عکاسی کنند ...:11:

knight110
17-01-2012, 20:55
ممنون دوست عزیز

دوست گرامی.

آنچه که در مود لنز این دوربین گفتم بر حسب محکی بود که خودم زدم. برای اطمینان قبل از خرید، هر دو دوربین sx230 و hx9v را به لحاظ سرعت عمل لنز حتما با هم مقایسه کن.
در مورد دوربین hx9v باید بگم که این برادر کوچیکه مدل hx100v است که من این مدل hx100v را گرفته ام. این دوربین با امکانات جالبی که دارد فوق العاده است. فیلم برداری بی نظیری دارد. عکس های بسیار استثنایی می گیرد. اما کمی در رنگ ها اغراق می کند. در کل سری hx دوربین های بسیار عالی هستند.
راستی این مدل 9v با گارانتی اصلی چند قیمته؟

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:52 PM ----------

سلام دوست من :11::10:

ببینید مموری های میکرو که برای موبایل استفاده میشه از لحاظ قیمتی به صرفه است اما مشکلات زیادی را برای دوربین تون ایجاد میکنند ...

1- پیکر بندی مموری میکرو با مموری اس دی ها تفاوت میکنه و ممکنه بعد چند روز دیگه عکس و فیلم تون را بهتون نشون نده ....

2- از لحاظ ابعادی چون باید مموری میکرو را در خشاب قرار داد و داخل دوربین گذاشت این خشاب ظخیم تر از مموری اس دی است برای همین جا خشابی دوربین را گشاد میکنه و که باعث میشه بعد از چند روز برای تعمیر جا خشابی دوربین بره شرکت و جالب ست بدونید جاخشابی را کسی تعویض نمیکنه چون دردسر تعویض اش بالاست برای همین میاند و کل مادربورد دوربین را تعویض میکنند که برای هر مدل قیمت متفاوتی میشه و میشه گفت حدود 70 هزار تومانی براتون هزینه بر میداره

در آخر :

دوستان دقت کنند که حتما از مموری های مخصوص sd , sdhc و برای بعضی از مدل های جدید sdxc استفاده کنند و به هیچ وجه از میکرو استفاه نکنند .... :11::11:

سپاس از شما دوست گرامی.

آیا آنچه که فرمودید بر حسب تجربه است یا این که مرجع فنی خاصی است که می توان به آن رجوع کرد؟

hunamis
18-01-2012, 11:39
سلام....میشه نظرتون رو درمورد کاسیوh30هم بگید...مشخصاتش که خوب به نظرمیان

mohammadirani
18-01-2012, 13:42

دوست عزیز Hektor

باور کن دوربینش اصلا نبود. میدونی از کی دنبالشم؟
دیجی کالا و ای ار دوربین هم موجود نداشتن
همین کم شاپ هم دیروز موجود نداشت

به هر حال بعد 1 هفته بالاخره موجود شدش منتها قیمتش هم بالاتر رفتش!!

از 740 رسیده به 80 تا 830

به هر حال این دفعه دیگه قراره 100 درصد باشه و دوربین فردا به دستم برسه!

برای اطمینان رمش رو هم از همون جا گرفتم.

رم SD HC 16 گیگ کلاس 10 که 3 روز پیش بود 27 تومن الان شدش 35 تومن! که خریدم
راستی رم 16 کافیه دیگه؟

mohammadirani
18-01-2012, 14:04
کانن اس ایکس 30 رو امروز دیدم منو فارسی داشت
به نظرتون اس ایکس 40 هم داره؟

بعد این دو دوربین از نظر منو و کلید ها چه فرقی با هم دارند؟

دفترچه راهنمای اس ایکس 30 رو میشه برای اس ایکس 40 اچ اس استفاده کرد؟ فروشنده میگفت کلا مثل همه.هم منو و هم کلید ها!!
راست میگفت؟

armin_goooodboy
18-01-2012, 15:02
دوستان من همچنان موندم واسه دوربین

60 دی خیلی گرون شده
میخوام بادی رو ارزونتر بگیرم و لنز رو بهتر بگیرم

نظرتون در مورد نیکون دی 5100 چیه؟
یه عیبی که خیلی جاها ازش دیدم اینه که میگن موتور فوکس روی بادی نیست و لنزی که می گیری باید موتور دار باشه
این مشکلی بوجود نمیاره؟
قیمت لنزهای گرون نیست؟
خرابی نداره؟

mm45
18-01-2012, 17:26
دوست گرامی.

آنچه که در مود لنز این دوربین گفتم بر حسب محکی بود که خودم زدم. برای اطمینان قبل از خرید، هر دو دوربین sx230 و hx9v را به لحاظ سرعت عمل لنز حتما با هم مقایسه کن.
در مورد دوربین hx9v باید بگم که این برادر کوچیکه مدل hx100v است که من این مدل hx100v را گرفته ام. این دوربین با امکانات جالبی که دارد فوق العاده است. فیلم برداری بی نظیری دارد. عکس های بسیار استثنایی می گیرد. اما کمی در رنگ ها اغراق می کند. در کل سری hx دوربین های بسیار عالی هستند.

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:52 PM ----------

سپاس از شما دوست گرامی.

آیا آنچه که فرمودید بر حسب تجربه است یا این که مرجع فنی خاصی است که می توان به آن رجوع کرد؟

سلام

بعضی از دوستان اطلاع دارند که بنده فروشگاه دوربین های دیجیتال دارم . و تعداد زیادی از این موارد دیدم .

mm45
18-01-2012, 17:39
دوست گرامی.

سپاس از شما دوست گرامی.

سلام

بعضی از دوستان اطلاع دارند که بنده فروشگاه دوربین های دیجیتال دارم . و تعداد زیادی از این موارد دیدم .:11:

nasim_fz
18-01-2012, 18:56
سلام دوستان
برای مصرف خانگی ( هم عکاسی و هم فیلمبرداری ) قصد خریدن دوربین Sony Cyber-Shot DSC-H70 دارم ، خواستم نظر شما رو هم بپرسم . تو این رنج قیمت (300 تومان ) پیشنهاد دیگه ای دارین ؟
مرسی

SuperSt@r
18-01-2012, 19:28
سلام دوستان
برای مصرف خانگی ( هم عکاسی و هم فیلمبرداری ) قصد خریدن دوربین Sony Cyber-Shot DSC-H70 دارم ، خواستم نظر شما رو هم بپرسم . تو این رنج قیمت (300 تومان ) پیشنهاد دیگه ای دارین ؟
مرسی

SX 220 و Ixus 310 هم هستن

lpix
18-01-2012, 19:47
نظرتون در مورد نیکون دی 5100 چیه؟
یه عیبی که خیلی جاها ازش دیدم اینه که میگن موتور فوکس روی بادی نیست و لنزی که می گیری باید موتور دار باشه
این مشکلی بوجود نمیاره؟
قیمت لنزهای گرون نیست؟
خرابی نداره؟

دوربین خیلی خوبیه. نداشتن موتور فوکوس روی بدنه هم موردی نیست. چون تمام لنزهای جدید موتور فوکوس دارن
قیمت لنزهای کوتاه نیکون از کانن ارزونتر هم هست مثل 18-105 با ارزرش

knight110
18-01-2012, 21:11
دوستان گرامي

راهنمايي ديگري بفرماييد. در صدد تهيه يك كيف مناسب(براي hx100v) نيز هستم .به گونه اي كه جمع وجور ، ازجنس نسبتا خوبي برخوردار وضد ضربه نيز باشد. به دنبال كيف هاي مارك دار بازار هم نيستم. . حداكثرمبلغي كه درنظرگرفته ام 20000 تومان است. ابعاد داخلي كيف هم به اين شرح باشد :

ارتفاع : 100 میلیمتر

طول : 130 میلیمتر

عرض: 110 ميليمتر

آيا دوستان مي توانند جهت تهيه از فروشگاه خاصي به طريق خريداينترنتي راهنمايي بفرمايند؟ مخصوصا دوستاني كه اين دوربين راداشته وبي شك كيف موردنياز را نيز فراهم نموده اند.

دوستان گرامی

بالاخره پس از کلی گشت و گذار و بررسی انواع و اقسام کیف های مارک دار ، بی مارک ، چینی و ساخت وطن موفق شدم یک کیف ضد ضربه و جمع و جور که با وجود ابعاد نسبتا کوچکش تمام لوازم جانبی از قبیل آداپتور ، مموری و باتری اضافه را نیز در خود جای می دهد را بیابم.

حال با توجه به عکس ها ارائه شده در زیر نظر دوستان به خصوص آن هایی که با کیف های موجود و مشخصه های آن ها آشنایی دارند چیست؟ با توجه به شرحی که آمد قیمت مناسب قابل پرداخت برای این کیف را بفرمایید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F53618851449647620895.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F65371990852631469279.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F69767559751686511582.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F39915442459315566514.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F54390063791368355546.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F29037931823990958142.jpg)

lpix
18-01-2012, 23:45
دوستان گرامی

بالاخره پس از کلی گشت و گذار و بررسی انواع واقسام کیف های مارک دار ، بی مارک ، چینی و ساخت وطن موفق شدم یک کیف ضد ضربه و جمع و جور که با وجود ابعاد نسبتا کوچکش تمام لوازمجانبی از قبیل آداپتور ، مموری و باتری اضافه را نیز در خود جای می دهد را بیابم.

حال با توجه به عکس ها ارائه شده در زیر نظر دوستان به خصوص آن هایی که با کیف های موجود و مشخصه های آن ها آشنایی دارند چیست؟ با توجه به شرحی که آمد قیمت مناسب قابل پرداخت برای این کیف را بفرمایید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F53618851449647620895.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F65371990852631469279.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F69767559751686511582.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F39915442459315566514.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F54390063791368355546.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] images%2F29037931823990958142.jpg)

قیمت این کیف چنده ؟

knight110
19-01-2012, 00:31
قیمت این کیف چنده ؟

با توجه به مشخصات ارائه شده و تصاویر مربوطه و همچنین با توجه به کیف های مارک دار موجود دربازار و قیمت آنها نظر شما در ارتباط با این کیف چیست؟ شما چه قیمتی برای آن پیشنهاد می کنید؟ من این کیف را برای دوربین hx100v در نظر گرفته ام.

Hamid1000
19-01-2012, 03:02
نظرتون در مورد این چیه
یا پیشنهاد جایگزین تا قیمت350

ممنون

szh_1367
19-01-2012, 14:33
سلام

دوستان نظرتون در مورد این دوربین ( کاننELPH 300 HS ) چی ؟ قیمتش الان تو بازار چند هست ؟

بعد اینکه هرکجا که میروم برای این دوربین دو اسم مینوسیند کانن ELPH 300 HS و HS-IXUS 220 جریانش چی ؟

lpix
19-01-2012, 21:12
با توجه به مشخصات ارائه شده و تصاویر مربوطه و همچنین با توجه به کیف های مارک دار موجود دربازار و قیمت آنها نظر شما در ارتباط با این کیف چیست؟ شما چه قیمتی برای آن پیشنهاد می کنید؟ من این کیف را برای دوربین hx100v در نظر گرفته ام.

از قیمت کیف اطلاع زیادی ندارم
من خودم اینو گرفتم 38 تومن

با این حساب
کیفی که شما عکسش رو گذاشتین باید حدود 20 تومن باشه ...

sedr
19-01-2012, 21:23
نظرتون در مورد این چیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fproducts%2Ffujifilm%2Fcompacts%2Ffujifilm_s4000)

ممنون

من این دوربینو دارم! ازش راضیم...

Hektor
19-01-2012, 21:39

با این حساب
نقطه ی برتری یک SLR-Like به یک SLR در ابعاد جمع جورترشه..
این کیف ویژه ی SLR ها هست.. برای سوپرزومها کیفهای مقاوم و جمع و جورتری وجود داره که هم قابل آویختن از دوش هست و هم قابلیت اتصال به بند کمر رو داره تا هم باعث راحتی حملش باشه و هم شانس سرقت کردنش کمتر شه..
مثلاٌ اینها که برای hx100v هستن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$%28KGrHqQOKp0E5bB,bF4+BOjweGBjH%21%7E%7E_35.JPG
4 دلار Camera Case Bag for Sony DSC HX100V HX1 NEX-5 NEX-3 DSC-H1 DSC-H2 DSC-H5 H7 H9

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$%28KGrHqR,%21hYE2ec0,yb5BN4h4VLIVg%7E%7E_35.JPG
10 دلار camera case bag for sony DSC-HX100V NEX-5 NEX-3 HX1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$%28KGrHqQOKk%21E3v6Mu14+BODm%28S3sGw%7E%7E_35.JPG
70 دلار! اختصاصی hx100v
OFFICIAL SONY LCS-HG for DSC-HX100V

lpix
19-01-2012, 22:53
نقطه ی برتری یک SLR-Like به یک SLR در ابعاد جمع جورترشه..
این کیف ویژه ی SLR ها هست.. برای سوپرزومها کیفهای مقاوم و جمع و جورتری وجود داره که هم قابل آویختن از دوش هست و هم قابلیت اتصال به بند کمر رو داره تا هم باعث راحتی حملش باشه و هم شانس سرقت کردنش کمتر شه..
مثلاٌ اینها که برای hx100v هستن:

4 دلار Camera Case Bag for Sony DSC HX100V HX1 NEX-5 NEX-3 DSC-H1 DSC-H2 DSC-H5 H7 H9

10 دلار camera case bag for sony DSC-HX100V NEX-5 NEX-3 HX1

70 دلار! اختصاصی hx100v
OFFICIAL SONY LCS-HG for DSC-HX100V

شاید من یه ذره بد نوشتم
این کیفی که عکسش رو گذاشتم واسه slr گرفتم. چون ایشون پرسیدن قیمت چنده. منم با توجه به اینکه کیف slr رو 38 تومن گرفته بودم گفتم 20 تومن واسه کیف جمع و جورتر hx100v.

knight110
19-01-2012, 23:17

با این حساب

این هم کیف زیبایی است. چنانچه امکانش هست چند عکس از جهات مختلف بگذارید.
گویا یک جیب بیشتر ندارد و ابعادش هم از آن نمونه که من ارائه کردم کمی بزرگتر است. به نظر می رسد جنسش از پارچه باشد. آیا ضد ضربه است؟ چه مارکی است؟

ELSIN
19-01-2012, 23:40
نظرتون در مورد این چیه

ممنون

اگر زوم خیلی مهمه همین
اگرنه SX220 و یا IXUS 310

سلام

دوستان نظرتون در مورد این دوربین ( کاننELPH 300 HS ) چی ؟ قیمتش الان تو بازار چند هست ؟

بعد اینکه هرکجا که میروم برای این دوربین دو اسم مینوسیند کانن ELPH 300 HS و HS-IXUS 220 جریانش چی ؟

سلام
دوربین خوبیه
چون اسمش تو امریکا یه چیزه و اسمش تو بقیه دنیاش یه چیزه دیگه

chartab
20-01-2012, 00:39
سوني Cyber-shot DSC-WX9

---------- Post added at 12:39 AM ---------- Previous post was at 12:38 AM ----------

چطوره دوربین خوبی توی این رنج چیز سراغ دارین بگین؟

ELSIN
20-01-2012, 00:41
بودجه تون چقدره ؟؟؟؟

mohammadirani
20-01-2012, 00:54
من بالاخره دوربینم رو امروز خریدم
830

جالبه امروز شده بود 850

بازم گرون بودش ولی

رم 16 رو میگفت خوب نیستش و همکارش اشتباه کرده
به جاش بهم رم 8 داد

3 پایه هم خریدم که خیلی خوشم اومد.شبیه 3 پایه نقشه برداریم بود :)

فقط سر کیف نمیدونم چرا حماقت کردم
کیفش خوبه ها.هم ضد ضربه هستش هم واتر پروف.ولی یخده کوچیکه.برای دوربین نه ها.برای متعلقات دوربین.مثلا اداپتور توش جا نمیشه

راستی 60 دی شده 1.600!!

ELSIN
20-01-2012, 01:03
830

جالبه امروز شده بود 850

بازم گرون بودش ولی

به جاش بهم رم 8 داد

کیفش خوبه ها.هم ضد ضربه هستش هم واتر پروف.ولی یخده کوچیکه.برای دوربین نه ها.برای متعلقات دوربین.مثلا اداپتور توش جا نمیشه

راستی 60 دی شده 1.600!!

مبارک باشه :11: ، عکس های خوبی بگیری :10:
من که میگم برد کردی چون دلار بالا تر هم میره
عکس فراموش نشه جیگر

knight110
20-01-2012, 09:56
830

جالبه امروز شده بود 850

بازم گرون بودش ولی

به جاش بهم رم 8 داد

راستی 60 دی شده 1.600!!

مبارکه. واقعا با داشتن یک دوربین خوب و ارگونومیک می توان لذت عکاسی را احساس کرد. چند نمونه عکس در حالت های مختلف از جمله ماکرو هم بگذار ببینم چند مرده حلاجه .آیا به پای سونی hx100v میرسه یا نه؟

چند عکس هم از سه پایه و کیف بگذار البته از جهات مختلف. مارک و قیمت آن ها را هم اعلام کن.

lpix
20-01-2012, 10:50
این هم کیف زیبایی است. چنانچه امکانش هست چند عکس از جهات مختلف بگذارید.
گویا یک جیب بیشتر ندارد و ابعادش هم از آن نمونه که من ارائه کردم کمی بزرگتر است. به نظر می رسد جنسش از پارچه باشد. آیا ضد ضربه است؟ چه مارکی است؟

این مدل lowpro adventura 170 هستش. واسه slr های کوچیک به همراه یه لنز اضافی و فلاش طراحی شده. برای slr like ها کمی بزرگه. ولی کیف خوب و جاداریه. من که ازش راضی ام.
ضد ضربه بودنش رو نمی دونم در چه حدی مورد نظرتونه ولی به صورت نرم و ضخیم ساخته شده تا ضربه گیر هم باشه. جلوش هم یه جای ویژه واسه مموری داره
در کل کیف خوبیه
ولی به نظرم الان قیمتش بالا باشه

knight110
20-01-2012, 10:54
مبارکه. واقعا با داشتن یک دوربین خوب و ارگونومیک می توان لذت عکاسی را احساس کرد. چند نمونه عکس در حالت های مختلف از جمله ماکرو هم بگذار ببینم چند مرده حلاجه .آیا به پای سونی hx100v میرسه یا نه؟

چند عکس هم از سه پایه و کیف بگذار البته از جهات مختلف. مارک و قیمت آن ها را هم اعلام کن.

دوستان درود.

با توجه به این که علاقه بسیاری به عکاسی ماکرو دارم تعدادی عکس که در زیر نور مهتابی و بدون فلاش و سه پایه با دوربین سونی hx100v و در مود خودکار برتر یا همان i+ گرفته شده برایتان ارسال می کنم. خود قضاوت کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F75423798704076908093.bmp)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F25597723145610950066.bmp)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F26924759772462159103.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F11777714656214365127.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F47933605960577477296.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F26758337771862014072.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F50472329151075059372.jpg)

armin_goooodboy
20-01-2012, 11:31
830

جالبه امروز شده بود 850

بازم گرون بودش ولی

به جاش بهم رم 8 داد

راستی 60 دی شده 1.600!!

مبارک باشه دوست عزیز
کانن 60 دی؟
بادی؟

Hektor
20-01-2012, 11:44
دوستان درود.

با توجه به این که علاقه بسیاری به عکاسی ماکرو دارم تعدادی عکس که در زیر نور مهتابی و بدون فلاش و سه پایه با دوربین سونی hx100v و در مود خودکار برتر یا همان i+ گرفته شده برایتان ارسال می کنم. خود قضاوت کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F75423798704076908093.bmp)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F25597723145610950066.bmp)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F26924759772462159103.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F11777714656214365127.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F47933605960577477296.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F26758337771862014072.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F50472329151075059372.jpg)

عزیز عکسها رو با فوتوشاپ باز کن و موقع ذخیره کردن با فرمت JPG و ابعاد کوچکتر ذخیره کن.. و هیچوقت با فرمت bmp !! ذخیره نکن که اینجوری بیجهت حجمشون بره بالا!
ضمناً این دوربین از ماکروی 1cm پشتیبانی میکنه.. شما که خیلی فاصله دادی.

szh_1367
20-01-2012, 11:57
سلام
دوربین خوبیه
چون اسمش تو امریکا یه چیزه و اسمش تو بقیه دنیاش یه چیزه دیگه
سلام

در حال حاضر قیمت این دوربین در بازار چند است ؟

ELSIN
20-01-2012, 13:21
سلام

در حال حاضر قیمت این دوربین در بازار چند است ؟

حدود 300
دوربین دیگه که توی این محدودست IXUS 310 که بسیار دوربین خوبیه بخصوص لنزش

mohammadirani
20-01-2012, 13:32
مبارک باشه :11: ، عکس های خوبی بگیری :10:
من که میگم برد کردی چون دلار بالا تر هم میره
عکس فراموش نشه جیگر

ممنون
اتفاقا دوست خودم که فروشگاه صوتی و تصوری داشت بهم میگفت بدو برو بخر که قیمت ها بازم تا عید بالاتر میره و اصلا دیگه فکر ابان رو نکن که شاید هیچ وقت به اون قیمت ها برنگردیم دیگه!
به هر حال منو ترسوند و منم با اینکه سر 5 روز قیمت 100 تومن رفته بود بالا بازم خریدم

اتفاقا از دیروز خیلی عکس ماکرو گرفتم که متاسفانه هیچ کدوم خوب نشدش
جالبه همیشه مورچه بود تو خونمون ها.از دیروز کل خونه و زیر فرش رو زیر رو کردم یه دونه مورچه هم پیدا نکردم که از اونم در این حالت عکس بگیرم!
کلا همون عکس های ضایع رو میزارم امروز و فردا تا بهم کمک کنید و بگین باید چه شکلی عکس گرفت :(

در مورد 3 پایه و کیف هم چشم.در اولین فرصت میزارم

مبارک باشه دوست عزیز
کانن 60 دی؟
بادی؟

Canon EOS 60D Body

ابان بهم میگفت 1.200 که دیروز بهم گفت شده 1.600 !
حالا من دنبال این دوربین نبودم و نمیدونم راست میگفت یا نه

knight110
20-01-2012, 13:58
تعدادی عکس دیگر با همین دوربین hx100v و با همان مود +I در یک هوای ابری بسیار دلنشین از خلیج پارس.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F11132693681413002543.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F64976467162142930876.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F53972809968511770595.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F35367283981583387199.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F97306116320922702973.jpg)

armin_goooodboy
20-01-2012, 14:03
Canon EOS 60D Body

آره
من زیاد تو نخش بودم
درست گفت

knight110
20-01-2012, 14:38
عزیز عکسها رو با فوتوشاپ باز کن و موقع ذخیره کردن با فرمت JPG و ابعاد کوچکتر ذخیره کن.. و هیچوقت با فرمت bmp !! ذخیره نکن که اینجوری بیجهت حجمشون بره بالا!
ضمناً این دوربین از ماکروی 1cm پشتیبانی میکنه.. شما که خیلی فاصله دادی.

اول همین کار را کردم اما احساس کردم که از کیفیتش کاسته شده.

در مورد حداکثر فاصله ماکرو این دوربین در برخی از سایت ها دیدم که زده 1cm اما در کاتالوگ خودش و بسیاری از سایت های دیگر نوشته 5cm . به راستی حداکثر فاصله ماکرو آن چند سانت است؟ البته بر اساس عکس هایی که من گرفتم از 5 سانت کمتر است . از 1 سانت هم بیشتر. شاید بین 2 تا 3 باشد.

knight110
20-01-2012, 14:50
این مدل lowpro adventura 170 هستش. واسه slr های کوچیک به همراه یه لنز اضافی و فلاش طراحی شده. برای slr like ها کمی بزرگه. ولی کیف خوب و جاداریه. من که ازش راضی ام.
ضد ضربه بودنش رو نمی دونم در چه حدی مورد نظرتونه ولی به صورت نرم و ضخیم ساخته شده تا ضربه گیر هم باشه. جلوش هم یه جای ویژه واسه مموری داره
در کل کیف خوبیه
ولی به نظرم الان قیمتش بالا باشه

کیف های ضد ضربه دارای لایه های ضخیمی هستند که چهار طرف، بالا و ته کیف برای جلوگیری از صدمه به دوربین تعبیه شده است. به راحتی با فشار دادن کیف می توان پی برد که آیا ضد ضربه است یا خیر؟

knight110
20-01-2012, 14:55
ممنون
اتفاقا دوست خودم که فروشگاه صوتی و تصوری داشت بهم میگفت بدو برو بخر که قیمت ها بازم تا عید بالاتر میره و اصلا دیگه فکر ابان رو نکن که شاید هیچ وقت به اون قیمت ها برنگردیم دیگه!
به هر حال منو ترسوند و منم با اینکه سر 5 روز قیمت 100 تومن رفته بود بالا بازم خریدم

اتفاقا از دیروز خیلی عکس ماکرو گرفتم که متاسفانه هیچ کدوم خوب نشدش
جالبه همیشه مورچه بود تو خونمون ها.از دیروز کل خونه و زیر فرش رو زیر رو کردم یه دونه مورچه هم پیدا نکردم که از اونم در این حالت عکس بگیرم!
کلا همون عکس های ضایع رو میزارم امروز و فردا تا بهم کمک کنید و بگین باید چه شکلی عکس گرفت :(

در مورد 3 پایه و کیف هم چشم.در اولین فرصت میزارم

Canon EOS 60D Body

حتما نیازی نیست که از مورچه و خزندگان عکس ماکرو بگیری. می توانی از یک میوه ، پوست میوه، عینک، خودکار یا مداد، گل های طبیعی و مصنوعی، گلدان و... عکس های ماکرو تهیه کنی.
حتما عکس هایی هم از سه پایه و کیف با ذکر مارک و قیمت آن ها بگذار.

باز هم مبارکه.

mohammadirani
20-01-2012, 14:58
کیف دوربین من

Vanguard UpRise 15

قانونا باید ضد ضربه و ضد اب باشه طبق توضیحات کاتالوگش

ابعاد : 165*105*150

اینم یه کاور پلاستیکی اضافه برای مواقع بارندگی خیلی شدید و یا زیر برف

ولی ایکاش UpRise 18 و یا 22 رو میگرفتم. حالا فردا میزنگم بهش شاید 1 درصد قبول کنه تعویضش کنه.مشکل اینجاست که مارکش رو کندم!

اینم عکس 3 پایه در حالت بسته
قدش 125 + 20 که میشه 145 تقریبا

---------- Post added at 02:58 PM ---------- Previous post was at 02:55 PM ----------

راستی امکانش هست که عکس رو تغییر سایز داد ولی اطلاعات عکس بازم باشه
من عکس ها رو که تغییر سایز میدم اطلاعات عکس دیگه نمایش داده نمیشه

knight110
20-01-2012, 15:32
کیف دوربین من

Vanguard UpRise 15

قانونا باید ضد ضربه و ضد اب باشه طبق توضیحات کاتالوگش

ابعاد : 165*105*150

اینم یه کاور پلاستیکی اضافه برای مواقع بارندگی خیلی شدید و یا زیر برف

ولی ایکاش UpRise 18 و یا 22 رو میگرفتم. حالا فردا میزنگم بهش شاید 1 درصد قبول کنه تعویضش کنه.مشکل اینجاست که مارکش رو کندم!

اینم عکس 3 پایه در حالت بسته
قدش 125 + 20 که میشه 145 تقریبا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F64525597566963070361.jpg)

---------- Post added at 02:58 PM ---------- Previous post was at 02:55 PM ----------

راستی امکانش هست که عکس رو تغییر سایز داد ولی اطلاعات عکس بازم باشه

مبارکه. کیف زیبایی است. سه پایه هم به نظر می رسد که مستحکم باشد.

قیمت آن ها را نگفتی؟ ساخت کجا هستند؟ چین یا تایوان؟

جنس کیف از چیست؟

کیفی که من تعدادی عکس ازش گذاشتم جزء مارک های موجود در بازار نیست. کیفی است مقاوم از جنس برزنت ضد آب. خوبیش به جمع و جور بودنش است که برای دوربین های dslr بسیار مناسب و شکیل است.

mInI_ClockEr
20-01-2012, 16:09
با سلام
گفتم بحث کیف شد منم عکس کیف دوربینم رو بزارم
البته منم میخواستم آپرایز 15 بگیرم ولی دراخر بنرو S20 گرفتم یخورده ارزونتر بود (38 تومن)
ولی خیلی محکم هست اگر از 1 یا 2 متری بیافته فکر نکنم برای دوربین هیچ مشکلی پیش بیاد (فقط نمیدونم چجوری به کمر بسته میشه ..... )(تو کف به کمر بستنش موندم)
این عکسش

chartab
20-01-2012, 16:14
سوني Cyber-shot DSC-WX9

چطوره دوربین خوبی توی این رنج چیز سراغ دارین بگین؟

nasim_fz
20-01-2012, 17:52
SX 220 و Ixus 310 هم هستن

ممنون از پاسختون .

دوستان نظرتون در مورد Sony Cyber-Shot DSC-HX7V چیه ؟ ارزش خرید داره ( 450 تومان ) ؟

jamshimi
20-01-2012, 18:20
نظر دوستان درباره دوربین های زیر چیه

---HX7V ----- HX5 -------H70 تا سیصد و پنچاه تومن که بخوام هزینه کنم کدوم مناسب تره؟از برند کانن با همین مشخصات چی پیشنهاد داده میشه؟

cartesiba
20-01-2012, 18:25
من فردا میخوام برم دوربین کنون بخرم خوده فروشنده گفت sx230 بخر قیمتش 400 بود گفت از 220 تصویرش خیلی بهتره فردا که رفتم همینو بخرم؟ و درباره حافظه گوشی چی بخرم؟ یکم ارزون باشه

taghi_ramzi
20-01-2012, 18:37
سلام
hx5 دوربین خوبیه. سایت کم شاپ میده 350.

lpix
20-01-2012, 18:38
اول همین کار را کردم اما احساس کردم که از کیفیتش کاسته شده.

اگه موقع ذخیره کردن کیفیت رو روی 12 قرار بدین اصلا مشخص نمیشه ...

mohammadirani
20-01-2012, 18:53
مبارکه. کیف زیبایی است. سه پایه هم به نظر می رسد که مستحکم باشد.

قیمت آن ها را نگفتی؟ ساخت کجا هستند؟ چین یا تایوان؟

جنس کیف از چیست؟

کیفی که من تعدادی عکس ازش گذاشتم جزء مارک های موجود در بازار نیست. کیفی است مقاوم از جنس برزنت ضد آب. خوبیش به جمع و جور بودنش است که برای دوربین های dslr بسیار مناسب و شکیل است.

کیف چینی هستش که 50 تومن بودش
سه پایه رو نمیدونم ولی میدونم ایتالیایی نیستش وگرنه 36 تومن نبودش

mohammadirani
20-01-2012, 19:45
امکانش هست که عکس رو تغییر سایز داد ولی اطلاعات عکس بازم باشه

Hektor
20-01-2012, 19:52
امکانش هست که عکس رو تغییر سایز داد ولی اطلاعات عکس بازم باشه
در فوتوشاپ برای ذخیره ی عکس از راه Files>save for web & device تنظیم زیر رو اعمال کن:

knight110
20-01-2012, 21:35
ممنون از پاسختون .

دوستان نظرتون در مورد Sony Cyber-Shot DSC-HX7V چیه ؟ ارزش خرید داره ( 450 تومان ) ؟

به گمانم این مدل تایوانی است. حال که می خواهید تا 450 هزینه کنید با کم کردن از سایر هزینه ها برای لوازم جانبی، مدل HX9V که برادر کوچکتر HX100v است را با قیمت 500 تهیه کن. مثلا حتما نباید مموری سونی که قیمتی به مراتب بیشتر از بقیه برندها دارد و یا سه پایه آنچنانی برای یک چنین دوربین سبکی تهیه کنی.

farsar
20-01-2012, 22:04

من این دوربینو 2 هفته پیش از تبریز به قیمت 420 با گارانتی 18 ماهه خریدم کیفیتش که حرف نداره و من که راضی ام .

به نظر من ساخت کجا باشه زیاد مهم نیست برای دوست من از امریکا دوربین فیلم برداری اورده بودن بردیم بفروشیم یارو دید روش نوشته ساخت چین شاخ در اورد چون از همون مدل داشت نوشته بور ژاپن به نظرتون نمایندگی سونی تو ژاپن جنس الکی میفروشه یا تو ایران که معلوم نیست از کجا اومده ؟؟؟!!!

knight110
20-01-2012, 23:11
به گمانم این مدل تایوانی است. حال که می خواهید تا 450 هزینه کنید با کم کردن از سایر هزینه ها برای لوازم جانبی، مدل HX9V که برادر کوچکتر HX100v است را با قیمت 500 تهیه کن. مثلا حتما نباید مموری سونی که قیمتی به مراتب بیشتر از بقیه برندها دارد و یا سه پایه آنچنانی برای یک چنین دوربین سبکی تهیه کنی.

خودت این دو را با هم مقایسه و بر حسب نیازت انتخاب کن. در کل دوربین های hx در مقایسه با سایر دوربین های سونی و حتی سایر برندها دوربین های خوب و با امکانات جالبی هستند.

در سایت های مختلفی همچون دیجیکالا می توانی مشخصات فنی و نقد و بررسی این دو دوربین را با دقت مطالعه کنی. در این سایت نقاط قوت و ضعف دوربین hx7v را این گونه آورده:

نقاط قوت:

لنز سونی سری G بسیار با کیفیت
سنسور تصویر بسیار با کیفیت 16.2 مگاپیکسلی EXMOR R CMOS
قابلیت ارایه ی کیفیت بسیار بالای عکس به خصوص در شرایط نوری ضعیف
نمایشگر واقعا عالی 3 اینچی 921,000 نقطه
یکی از بهترین دوربین های سوپر زوم معرفی شده و مناسب برای عکاسان مبتدی و حرفه ای
زوم اپتیکال 10 برابر بسیار نرم و بی صدا
فیلمبرداری با کیفیت بسیار بالای Full HD 1080p
امکان استفاده از زوم اپتیکال 10 برابر در حین فیلمبرداری
کیفیت بسیار مطللوب عکسها در حالت اتوماتیک
مجز به گیرنده GPS داخلی و قطب نما
تجهیز دوربین به قابلیت عکاسی سه بعدی پانوراما
مجهز به خروجی HDMI برای نمایش عکس و فیلم با بالاترین کیفیت ممکن بر روی تلویزیون های HDTV
گیره دست (Grip) لاستیکی برای جلوگیری از سر خوردن دوربین از دست در حین استفاده از دوربین
منوهای زیبا و کارآمد برای استفاده هرچه بهتر و لذت بخش تر از عکاسی
فوکوس دقیق و سریع در اغلب شرایط
تنوع رنگ در تولید این مدل (سفید، مشکی، قرمز، آبی)
مود بسیار کاربردی و حرفه ای (Background Defocuse) برای محو کردن زمینه و برجسته تر کردن سوژه اصلی (همچون عکسهایی که با دوربینهای SLR و با اپتیک های حرفه ای تر خلق می شود)
ارزش بسیار بالا در برابر قیمت
قابلیت عکاسی سه بعدی (3D)
قابلیت عکاسی پانورامای سه بعدی (3D Sweep Panorama) و عکاسی پانورامای 2 بعدی

نقاط ضعف:

- انتظار می رفت در این دوربین بسیار دوست داشتنی از باتری با ظرفیت بالاتر استفاده می شد.
- در بعضی شرایط در حین فیلمبرداری هنگام Zoom Out کردن پرش هایی جزئی احساس می شود. (این موضوع در تقریبا تمامی دوربین های عکاسی دیده می شود).

lpix
20-01-2012, 23:57
به گمانم این مدل تایوانی است.

اصلا مهم نیست ساخت کجاست ...

knight110
21-01-2012, 00:17
اصلا مهم نیست ساخت کجاست ...

هدف اطلاع رسانی بود. در برخورد با ورود برخی از کشورها به برخی از صنایع و تکنولوژی ها بایستی با احتیاط برخورد کرد مگر این که از قبل امتحانش را پس داده باشند و یا از همان ابتدا وارد شده باشند. مثلا امروزه همه می دانیم که گوشی سونی اریکسون چینی است و از همان ابتدا نیز با ساخت چین به بازار عرضه شد و امروزه جا افتاده.
از طرفی با توجه به این که محصول ساخت کجا باشد قیمت متغیر است. مثلا در حال حاضر هم دوربین کانن چینی هست و هم مدل ژاپنی آن. قیمت ها هم با هم متفاوت است.

saeediranzad
21-01-2012, 09:32
با سلام
گفتم بحث کیف شد منم عکس کیف دوربینم رو بزارم
البته منم میخواستم آپرایز 15 بگیرم ولی دراخر بنرو S20 گرفتم یخورده ارزونتر بود (38 تومن)
ولی خیلی محکم هست اگر از 1 یا 2 متری بیافته فکر نکنم برای دوربین هیچ مشکلی پیش بیاد (فقط نمیدونم چجوری به کمر بسته میشه ..... )(تو کف به کمر بستنش موندم)
این عکسش

ببخشید. همیشه دوربینت را اینجوری میگذاری تو کیف؟ منظورم لنز پایین و پشت دوربین بالا باشه.

cartesiba
21-01-2012, 10:00
من فردا میخوام برم دوربین کنون بخرم خوده فروشنده گفت sx230 بخر قیمتش 400 بود گفت از 220 تصویرش خیلی بهتره فردا که رفتم همینو بخرم؟ و درباره حافظه گوشی چی بخرم؟ یکم ارزون باشه

knight110
21-01-2012, 10:26

دوست گرامي

در چند پست پيشين اشاره داشتم به كندي برگشت از زوم اين دوربين كه به موجب محكي كه از اين دوربين داشتم در مقايسه بادوربيني همچون سوني hx9v كمي كند به نظر ميرسيد. حتما اين موضوع را بررسي كن. در كل دوربينهاي كانن به لحاظ عكس عالي هستندمن خودم چند سالي يك نمونه ازهمين كامپكت ها را داشتم( 960IS). سه عامل باعث شد كه دوربين سوني را انتخاب كنم: 1- كيفيت بد فيلمبرداري.درآن زماني كه من اين دوربين را گرفتم هنوز فرمت هاي hd و full HD به بازارنيامده بود2- ضعف در رفع قرمزي چشم به طور كامل وخودكار.رفع قرمزي چشم دستي بود.هميشه هم قادر نبودكه به طوركامل آن را رفع نمايد و اگر رفع مي كرد اثر سفيد رنگي ازخود برجاي مي گذاشت.3- فقدان آپشن هايي همانند آپشن هاي دوربينهاي سوني(قبل ازآن نيز يك دوربين كامپكت سوني داشتم) .آپشنهايي كه درنتظيمات manual موجود است و يا slow flash .

درموردمموري هم بايدگفت كه بستگي به نياز شما دارد.اگر زياداهل فيلمبرداري هاي طولاني مدت نيستي يك مموري درحد8g كفايت مي كند. من خود يك مموري 8g توشيبا كلاس 4 ساخت ژاپن گرفته ام به قيمت 16000 تومان كه عالي است. البته باتوجه به تغييرات نرخ ارز دراين چند روزه ممكنه قيمت كمي بيشتر شده باشد.

mInI_ClockEr
21-01-2012, 12:23
ببخشید. همیشه دوربینت را اینجوری میگذاری تو کیف؟ منظورم لنز پایین و پشت دوربین بالا باشه.

خب آره دیگه
مگه غیر از این 2 حالت جور دیگه هم میشه گزاشت
ببینید
تو یکی از سایت های خارجی هست
البته HS20 توی S20 مثل عکسهای بالا جا نمیشه
و همون مدلی که عکسشو تو پستهای قبلی گزاشتم میزارم
اگه مدل دیگه باید بزارم دوربین رو بگید تا امتحان کنم
با تشکر

mostafa_360
21-01-2012, 12:40
دوست عزیز sx230hs و sx220 تفاوتی جز در موقعیت یاب جهانی با هم ندارند اما نظر من اینه که sx230hs بگیری،نهایتآ 30 تومن گرون تره ولی ارزششو داره (خیالتم راحت تره)،من اخیرآ sx230hs خریدم بسیار راضی هستم کیفیتش برای یک دوربین کامپکت خیلی بالاست،مطمئن باش ضرر نمی کنی.
در مورد قیمت هم اگر خوب بگردی می توانی با گارانتی هایی مثل ایده ال حدود 370 تومن هم پیدا کنی(گرچه بازار خیلی نواسان داره).البته با کیف و رم هم تقریبآ باید 50 تومن دیگه هزینه کنی،رم حتمآ کلاس 10 بگیر هر برندی که شد اما حتمآ اصل باشه.

knight110
21-01-2012, 13:21
خب آره دیگه
ببینید
تو یکی از سایت های خارجی هست
البته HS20 توی S20 مثل عکسهای بالا جا نمیشه
با تشکر

باتوجه به ارتفاع كيف براي جلوگيري از فشار به لنز و يا صفحه نمايش، دوربين را از پهلو دركيف قرار دهيد به گونه اي كه آن قسمت از دوربين كه جاي دست براي گرفتن آن است و دكمه شاتر آن جا قرار دارد رو به بالا باشد. من خود بدين گونه دوربين را در كيفش كه به مراتب جمع وجورتر از كيف شماست جاي مي دهم. شماهم باتوجه به نوع دوربينتان امتحان كن ببين چگونه است. آيا فشاراضافي بر قسمت هاي ديگر دوربين نمي آيد.

mInI_ClockEr
21-01-2012, 13:25
باتوجه به ارتفاع كيف براي جلوگيري از فشار به لنز و يا صفحه نمايش، دوربين را از پهلو دركيف قرار دهيد به گونه اي كه آن قسمت از دوربين كه جاي دست براي گرفتن آن است و دكمه شاتر آن جا قرار دارد رو به بالا باشد. من خود بدين گونه دوربين را در كيفش كه به مراتب جمع وجورتر از كيف شماست جاي مي دهم. شماهم باتوجه به نوع دوربينتان امتحان كن ببين چگونه است. آيا فشاراضافي بر قسمت هاي ديگر دوربين نمي آيد.

ببخشید شما از این کیف دارید؟؟؟
لطفاً یه عکسی بزارید تا ببینم وقتی دوربین داخل کیف هست چجوری هست
با تشکر

aftab_azad20
21-01-2012, 13:26
سلام دوستان بهترین انتخاب تا 250تومن ترجیجا کانن باشه،خیلی فوریه ممنون میشم سریع راهنمایی کنید

knight110
21-01-2012, 13:43
با تشکر

نه دوست گرامي من از اين نوع كيف ندارم. عكس هايي از كيف مورد استفاده را در پست هاي پيشين گذاشته ام .همان گونه كه گفتم عمل كنيد. از پهلو يعني قسمتي كه شما دوربين را براي فشردن شاتر در دست مي گيريد رو به بالا قرارگيرد. به گونه اي كه وقتي مي خواهيد دوربين را ازكيف خارج كنيد دقيقا از همين جاي دست به راحتي آن را خارج كنيد.

knight110
21-01-2012, 14:08
سلام دوستان بهترین انتخاب تا 250تومن ترجیجا کانن باشه،خیلی فوریه ممنون میشم سریع راهنمایی کنید

لينك زير را بررسي كنيد. براي ساير رنجهاي قيمتي نيز مي توانيد Query بگيريد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] roductlist-200000-300000-fa.html)

aftab_azad20
21-01-2012, 15:35
لينك زير را بررسي كنيد. براي ساير رنجهاي قيمتي نيز مي توانيد Query بگيريد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] roductlist-200000-300000-fa.html)
خب بهترین تو این رنج قیمتی چی میتونه باشه،از این سایتها زیاد دیدن کردم:11:

knight110
21-01-2012, 19:16
خب بهترین تو این رنج قیمتی چی میتونه باشه،از این سایتها زیاد دیدن کردم:11:

دوست عزیز.

ممکن است نظر من و شما نسبت به بهترین متفاوت باشدو اگر منظور کیفیت عکس است که تمامی دوربین های کانن از کیفیت عالی در عکاسی برخوردارند. ممکن است که من تاچ اسکرین را بپسندم و شما نپسندید. یا شما به عکس هایی باسایز بزرگ علاقمند هستید و نیاز هست که دوربینی با رزولیشن بیش از 10را به کار ببرید ولی یک دوربین با رزولیشن 8 برای من کفایت کند.سلیقه و نیاز افراد متفاوت است. در این رنج قیمتی که شما مد نظر دارید تعدادی دوربین وجود دارد. با یک بررسی گزینه مناسب و طبق سلیقه خود را می توانید بیابید. البته با مراجعه به سایر سایت ها نیز گزینه های بیشتری از از این برند سایر برندها را نیز می توانید بررسی نمایید. در خرید پس از مشورت و بررسی، خودتان تصمیم بگیرید.

Hektor
21-01-2012, 19:53
ممکن است که من تاچ اسکرین را بپسندم و شما نپسندید.در این مورد هم بد نیست بحث شه.چون موضوع سر سلیقه نیست چون مطمئناً همه چنین چیزی رو میپسندن بلکه موضو سر کارایی و کاربردش در دوربینها هست..
در یک کلام در حال حاضر صفحه ی نمایش لمسی چیز بدرد بخوری در دوربینها نیست(برعکس گوشیها) و دنبالش نباشین!(چون خودم یه زمانی بدجور دنبالش بودم و خیال میکردم کاراییش مثل نمایشگر لمسی گوشهای مدرنه)
تا جاییکه من میدونم هیچ دوربین حرفه ای(SLR) یا نیمه حرفه ای(SLR-Like) یه همچین امکانی رو نداره.. حالا ممکنه استثنائاً شما خیلی خیلی بگردین و شاید فقط یکی دو مدل بازم شاید پیدا کنین! ولی من هنوز چیزی ندیدم.
ولی توی رده ی کامپکت های جمع و جور فقط چند مدل وجود داره که سرامدشون Panasonic ZS10 که به TZ20 هم در بازار آمریکا موسومه هست که دارای نمایشگر لمسیه.
من داخل یوتیوب بدقت ویدئوهایی که صفحه ی لمسی این دوربین رو آزمایش کرده بودن نگاه کردم دیدم کاربردش خیلی مختصر و جزئی بود مثلاً برای مرور عکسها و حداکثر کاربردش که یه ذره ارزشمندتر بود بعنوان تغییر دادن فوکوس-شاتر با یک اشاره بود.. دیدم در مجموع ارزشی نداره آدم بره سراغش.میدونید قضیه درست مثل لپتاپهای دارای نمایشگر لمسیه که هم خیلی محدودن و هم توی لپتاپهای رده های حرفه ای و گرون قیمت و شاخ اصلاً هیچ رد پا و حرفی ازشون نیست!
و بعنوان نکته ی آخر در زمینه ی نمایشگر لمسی در دوربینها باید بگم به احتمال %99 برای پایین آوردن قیمت از نمایشگرهای لمسی مقاومتی استفاده شده که اصلاً کارایی نمایشگرهای لمسی خازنی رو نداره که در گوشیهای گرون قیمتی مثل N8 یا GS2 و iPhone و.. استفاده میشه.

lpix
21-01-2012, 21:09
هدف اطلاع رسانی بود. در برخورد با ورود برخی از کشورها به برخی از صنایع و تکنولوژی ها بایستی با احتیاط برخورد کرد مگر این که از قبل امتحانش را پس داده باشند و یا از همان ابتدا وارد شده باشند. مثلا امروزه همه می دانیم که گوشی سونی اریکسون چینی است و از همان ابتدا نیز با ساخت چین به بازار عرضه شد و امروزه جا افتاده.
از طرفی با توجه به این که محصول ساخت کجا باشد قیمت متغیر است. مثلا در حال حاضر هم دوربین کانن چینی هست و هم مدل ژاپنی آن. قیمت ها هم با هم متفاوت است.

به هیچ وجه حوزه دوربین مثل موبایل نیست. هر مدل از دوربین ها در یک کشور ساخته میشه (معمولا) و قیمتش هم در سطح دنیا یکیه. مگه اینکه تو ایران بگن چون ساخت فلان کشوره بهتره و ...
مثلا یکی می گفت چون کانن Rebel برای کانادا و ... هستش سیلینگ بهتری داره. در حالی که همه می دونیم هیچ فرقی با kiss نداره

سازنده مثلا نیکونه و اصلا و به هیچ وجه محل ساختش مهم نیست. مسئله ورود کشور خاص X به تولید دوربین نیست. مسئله اینه که دوربین توسط چه کسی ساخته شده.
نیکون ممکنه در هر جایی دوربیینش رو بسازه و هیچ کس نمی گه این کشور در ساخت دوربین تازه وارده. سازنده نیکونه نه چین - تایلند یا هر کشور دیگه ای

m_jasour
21-01-2012, 21:34
سلام
محض اطلاع دوستان،
امروز برای جلوگیری از ضرر بیشتر رفتم دوربین sx 230 HS رو خریدم به قیمت 400 با گارانتی آهونگار (در تبریز)
مموری هم PNY حجم 16 گیگ کلاس 10 خریدم 39 با گاررانتی مادام العمر
ضد خش رو اشانتیون گرفتم
یه کیف هم خریدم 7 تومن
فکر کنم با این وضعیت اگه دوشنبه میرفتم برای خرید، حداقل باید 30 تومن بیشتر پول میدادم

taghi_ramzi
21-01-2012, 21:36
امروز رفته بودم یکی از فروشگاههای شهرمون
یارو یه چیزی شنیده بود در مورد افزایش قیمتها ، یه طوری برده بود بالا که دود از کله ت میزد بیرون
w580 سونی ، 420 تومن! wx10 سونی 610 تومن ! یه لحظه فکر کردم چشمام اشتباه میبینه یا توهم زدم !
کنون هم نداشت.

Hektor
21-01-2012, 22:14
یارو یه چیزی شنیده بود در مورد افزایش قیمتها ، یه طوری برده بود بالا که دود از کله ت میزد بیرون
w580 سونی ، 420 تومن! wx10 سونی 610 تومن ! یه لحظه فکر کردم چشمام اشتباه میبینه یا توهم زدم !
کنون هم نداشت.
خیلی جای تأسف داره واقعاً.یکی مثل رضاخان باید باشه که اینا رو وسط بازار فلک کنه..
همون sx220/230 از هر جهت بهتره.هم قیمتش متعادلتره و هم کارایی فوق العاده ای داره.سونی از قدیم بیجهت قیمتش بالا بوده.

taghi_ramzi
21-01-2012, 22:34
البته در عالی بودن برادران 230 و 220 شکی نیست
ولی من یه چیزی میخوام کلاً با تمام وسایل برام 400 بیشتر تموم نشه. به همین خاطر رفته بودم ببینم hx5 سونی داره یا نه

hx5 سونی از مجله ی what digital camera امتیاز 91 از 100 گرفته ، مشخصات و نظرات کاربراشو که میخوندم ، مشکل خاصی گزارش نشده ازش
کاربرای دیجیکالا هم گزارشهای خوبی در مورد این دوربین تو صفحه ش نوشتن
تا ببینیم وضعیت بازار چی میشه.

knight110
22-01-2012, 00:05
سلام
محض اطلاع دوستان،
امروز برای جلوگیری از ضرر بیشتر رفتم دوربین sx 230 HS رو خریدم به قیمت 400 با گارانتی آهونگار (در تبریز)
مموری هم PNY حجم 16 گیگ کلاس 10 خریدم 39 با گاررانتی مادام العمر
ضد خش رو اشانتیون گرفتم
یه کیف هم خریدم 7 تومن
فکر کنم با این وضعیت اگه دوشنبه میرفتم برای خرید، حداقل باید 30 تومن بیشتر پول میدادم

مبارکه. واقعا با یک دوربین خوب می توان لذت عکاسی را احساس کرد.

در صورت امکان چند نمونه عکس در حالت های ماکرو، در فضای بسته همانند اتاق ، در فضای باز و شب نیز بگذارید.
وضعیت فلاش آن چگونه است؟ آیا بعد از روشن کردن دستگاه بلافاصله خودکار از جای خود بیرون می آید؟( در یک سایت تحلیلی این حالت را به عنوان یک نقطه ضعف بیان کرده است)

وضعیت لنز دوربین به هنگام برگشت از زوم چگونه است؟ کند نیست؟

با این وضعیت بازار معلوم نیست که قیمتها تا به کجا بالا خواهد رفت مخصوصا با نزدیک شدن به پایان سال و شروع سال نو. به گمانم برد کردی.

ولی من یه چیزی میخوام کلاً با تمام وسایل برام 400 بیشتر تموم نشه. به همین خاطر رفته بودم ببینم hx5 سونی داره یا نه

hx5 سونی از مجله ی what digital camera امتیاز 91 از 100 گرفته ، مشخصات و نظرات کاربراشو که میخوندم ، مشکل خاصی گزارش نشده ازش

این مدل را چند می گفت؟

آیا hx100v ، hx9v و hx7x هم داشت؟ به چه قیمتی؟ با استفاده از دوربین های سوپر زوم واقعا می توان عکس های فوق العاده ای گرفت.

---------- Post added at 12:08 AM ---------- Previous post was at 12:07 AM ----------

کنون هم نداشت.

کدام شهر؟ به نظر می رسد که این بنده خدا پیشا پیش به استقبال یکی دو ماه آینده رفته(به قول بورس بازها پیش خور کرده). با این وضعیت بازار بعید نیست که تا یکی دو ماه آینده این قیمت ها را هم شاهد باشیم.

دوربین های hx مانند hx100v ، hx9v و hx7v را چند می گفت؟

کنون هم نداشت.

کدام شهر؟ گویا پیشا پیش به استقبال یکی دو ماه آینده رفته(به قول بورس بازها پیشخور کرده).

قیمت hx ها مانند hx100v، hx9v و hx7v را چند می گفت؟

البته با این روند قیمت ها هیچ بعید نیست که به زودی شاهد این قیمت ها باشیم.

m_jasour
22-01-2012, 00:11
مبارکه. واقعا با یک دوربین خوب می توان لذت عکاسی را احساس کرد.

در صورت امکان چند نمونه عکس در حالت های ماکرو، در فضای بسته همانند اتاق ، در فضای باز و شب نیز بگذارید.
وضعیت فلاش آن چگونه است؟ آیا بعد از روشن کردن دستگاه بلافاصله خودکار از جای خود بیرون می آید؟( در یک سایت تحلیلی این حالت را به عنوان یک نقطه ضعف بیان کرده است)

وضعیت لنز دوربین به هنگام برگشت از زوم چگونه است؟ کند نیست؟

با این وضعیت بازار معلوم نیست که قیمتها تا به کجا بالا خواهد رفت مخصوصا با نزدیک شدن به پایان سال و شروع سال نو. به گمانم برد کردی.

ممنون
باشه، ولی دو سه هفته دیگه عکس میذارم
فلاش به محض روشن شدن بیرون میاد
به نظر من کند نیست
قطعا برد کردم، امروز سکه نزدیک 100 تومن گرون شده. مطمئنا روز دوشنبه همین دوربین رو باید 30 تومن بالاتر بدی و بخری. اما نسبت به یک ماه پیش که 350 تومن بود، خوب ضرر کردم

siamak5561
22-01-2012, 01:59
سلام
دوستان من میخوام دوربین بگیرم الویت هام ایناست
1-کیفیت عکس عالی باشه، مگاپیکسل اصلا برام مهم نیست. 8 مگاپیکسل باشه زیادم هم هست! :27:
2-کیفیت عکاسیش توی شب خوب باشه.
3-ترجیحا زوم بالا داشته باشه.
4-کیفیت فیلم برداریش هم خیلی برام مهمه، اینجا هم مثل عکس مهم نیست فول اچ دی باشه یا اچ دی، مهم کیفیت هست
بودجه هم تا 650-700
یه سوال هم دارم، برای من که فیلم برداری هم برام مهمه، هندی کم بگیرم بهتر نیست؟ کیفیت عکساشون چجوره؟ :13:

مرسی از همگی

lpix
22-01-2012, 09:32
سلام
1-کیفیت عکس عالی باشه، مگاپیکسل اصلا برام مهم نیست. 8 مگاپیکسل باشه زیادم هم هست! :27:
4-کیفیت فیلم برداریش هم خیلی برام مهمه، اینجا هم مثل عکس مهم نیست فول اچ دی باشه یا اچ دی، مهم کیفیت هست
بودجه هم تا 650-700
یه سوال هم دارم، برای من که فیلم برداری هم برام مهمه، هندی کم بگیرم بهتر نیست؟ کیفیت عکساشون چجوره؟ :13:

مرسی از همگی

با سلام

کیفیت عکاسی دوربین های فیلم برداری فک نکنم چندان بالا باشه. اکثر دوربین های دیجیتال مدرن فیلم برداری خوبی دارن. ولی چون واسه این کار ساخته نشدن ضعف های خاص خودشون رو دارن ...

می خواین دوربین بزرگ باشه مثل SX40 کانن یا کوچیک باشه مثل SX230 کانن ؟
زومش چقدر باشه ؟ حدود 12X یا بالا مثل 30X ?

mostafa_360
22-01-2012, 10:26

به نظرم اصلآ روی کمپکت های سونی حساب نکن،با 30-40 تومن بیشتر sx230 hs واقعآ ارزش خرید رو داره،کیفیت عکس برداریش خیلی عالیه (البته نه در حد دوربین های حرفه ای و گران قیمت) ،فیلم برداریش هم در حالت فول اچ دی بسیار راضی کننده است به خصوص در محیط های باز.

taghi_ramzi
22-01-2012, 10:47
صبر میکنم فعلاً. ما تو خونه یه کنون کیس اکس 3 داریم (برا داداشمه) به همین خاطر نمیخوام پول زیاد بدم.

قیمت hx ها مانند hx100v، hx9v و hx7v را چند می گفت؟

تمام قیمتها حداقل 40 درصد گرون بودن ... بعضیا تا 60 درصد گرونتر از کم شاپ !

knight110
22-01-2012, 11:10
سلام
بودجه هم تا 650-700

مرسی از همگی

دوست گرامی

چنانچه فیلمبرداری برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است شک نکن که دوربین های سونی بهترین گزینه هستند. به لحاظ عکس هم کیفیت بالایی دارند هر چند که به نظرم کیفیت عکس های کانن به لحاظ رنگ کمی واقعی تر می باشند. من خود تجربه استفاده از دوربین های کانن و یاشیکا نگاتیوی ، کانن و سونی دیجیتال را دارم. هر دو از بهترین ها هستند. با این بودجه اگر نظر شما دوربینی جمع و جور و سبک است من سونی hx9v را پیشنهاد می کنم و اگر سبکی و ابعاد برایتان مهم نیست hx100v سونی. به هر حال برای هر انتخابی باید گزینه های مختلف را بررسی کرد. در چند پست قبلی نمونه عکس هایی از hx100v را گذاشته ام. پیش از خرید حتما امکانات و کیفیت آن ها را مورد بررسی قرار بده. اگر هم اطلاعات بیشتری از دوربین hx100v خواستی پیغام خصوصی بگذار. نگفتی ساکن کدام شهر هستی؟
من خودم در یکی از شهرستان ها از نمایندگی سونی با گارانتی 18 ماهه اصل با یک قیمت استثنایی گرفتم. واقعا که با این دوربین لذت عکاسی را احساس می کنم. بسیار خوش دست و ارگونومیک است. و اما در مورد هندی کم. بی شک هندی کم به لحاظ فیلم برداری از امکانات بیشتری برخوردار است چرا که برای این کار طراحی شده است. توانایی عکاسی آن هم به یقین به اندازه دوربین های عکاسی نیست. به نطر من با وجود دوربین های عکاسی که با کیفیت HD و full HD فیلمبرداری می کنند دیگر به صرفه نیست که یک دوربین هندی کم نیز تهیه نمود. چرا که لذتی که در عکاسی هست در فیلمبرداری نیست. به هر حال پیشنهاد من این است که پس از بررسی های جامعی که انجام دادی با توجه به الویت ها، خودت تصمیم بگیر.دیگران فقط دیدگاه و علاقمندی های خود را ابراز می کنند.

knight110
22-01-2012, 17:30
با تشکر

دوست گرامی.

من دوربین را بدین شکل قرار می دهم. شما نیز امتحان کنید. ببینید فشاری به دوربین شما وارد نمی شود.علاوه بر این من کف کیف را با فوم های اضافه پوشانده ام که البته در عکس مشهود نیست. اگر این شیوه را مناسب یافتید اطلاع رسانی نمایید تا دیگر دوستانی که تمایل دارند نیز بدین شیوه عمل نمایند.

cartesiba
22-01-2012, 18:11
آقا ما دیروز رفتیم که sx230 بخریم که به خاطر دلار گرونتر شده بود اما رفیقم گفت hx9v بخر بهتره باز ما دودل شدیم جدا کدام را بخرم؟

امير موسر
22-01-2012, 21:16
سلام !
با 370 - 360 تومن چی پیشنهاد میکنید !؟
بهترینش SX220 تو این قیمت !؟

SuperSt@r
22-01-2012, 21:20
سلام !
با 370 - 360 تومن چی پیشنهاد میکنید !؟
بهترینش SX220 تو این قیمت !؟

sx 230 هست البته SX 220 هم دوربين خوبيه ولي 230 بهتره

امير موسر
22-01-2012, 21:22
sx 230 هست البته SX 220 هم دوربين خوبيه ولي 230 بهتره

ممنون فرقشون تو چیه !؟ فقط GPS !؟

SuperSt@r
22-01-2012, 21:32
ممنون فرقشون تو چیه !؟ فقط GPS !؟

من ادم زياد واردي نيستم خودم كه رفتم دوربين بخرم يه كم اطلاعات دربارش دارم ولي فك كنم اره فرقشون همينه در كل انگار بهتره البته دوستان ميتونن بهتر راهنماييتون كنند در ضمن دروبين ixus 310 هم خوبه خودم اين دوربين رو دارم ولي اون دوتا بهترن به خصوص از نظر زوم 310 هم امكانات خوبي داره مثله كيفيت صفحه نمايش و صفحه لمسي ولي متاسفانه زومش يه كم پايينه

taghi_ramzi
22-01-2012, 22:22
فرقشون فقط جی پی اسه ، اگه براتون مهم نیست 220 بخرید. حتی یوزر منیوال جفتشون هم یکیه.

knight110
22-01-2012, 22:58
آقا ما دیروز رفتیم که sx230 بخریم که به خاطر دلار گرونتر شده بود اما رفیقم گفت hx9v بخر بهتره باز ما دودل شدیم جدا کدام را بخرم؟

دوست گرامی

برای انتخاب ابتدا مشخص کن که کیفیت فیلم برداری برایت مهم تر است یا عکس.

مشخصات sx230:

دوربین کامپکت سوپرزوم جدید این شرکت است که جایگزین مدل قبلی خود یعنی SX210 شده است. این دوربین مجهز به لنز واید 28-392 میلی‌متر با توانایی زوم اپتیکال 14 برابر، زوم دیجیتال 4 برابر و زوم ترکیبی دیجیتال 56 برابر به همراه لرزش‌گیر دست مکانیکی داخلی، سنسور 12.1 مگاپیکسلی Back illuminated CMOS، نمایشگر 3 اینچی LCD با کیفیت 460,000 نقطه، موتور پردازشگر تصویر DIGIC 4، توانایی ضبط ویدیویی Full HD 1080p با صدای استریو، خروجی HDMI و مود Smart Auto با فن‌آوری Scene Detection یا تشخیص صحنه و Easy Mode برای مبتدیان می‌باشد. به علاوه این دوربین علاوه بر مودهای عکاسی اتوماتیک از مودهای عکاسی کاملا دستی نیز بهره می‌برد که به این ترتیب حرفه‌ای‌ترها توانایی عکاسی بسیار خلاقانه‌تر با آن را خواهند داشت. کانن SX230 توانایی عکاسی پیاپی با سرعت 3.2 فریم بر ثانیه با رزولوشن کامل و توانایی عکاسی پیاپی با سرعت 8.1 فریم بر ثانیه در رزولوشن 3 مگاپیکسل را دارد. به علاوه این دوربین از مود فیلم‌برداری Super Low Slow Motion بهره می‌برد. این مود قابلیت فیلم‌برداری با سرعت 120 فریم بر ثانیه در رزولوشن 480 × 640 پیکسل و با سرعت 240 فریم بر ثانیه در ابعاد 240 × 320 پیکسل را به کاربر می‌دهد. SX230 HS یکی از کامل‌ترین دوربین‌های کامپکتی است که تا به حال به نقد و بررسی آن پرداخته‌ایم و به رنگ‌های بنفش و خاکستری ساخته شده است. مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین اولترازوم - وزن با باتری و کارت حافظه 223 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 195 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 12.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 24 فریم بر ثانیه
لنز: 28-392 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 14 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/3200 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.5 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 461,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC Memory Card, Eye-Fi Card, MultiMediaCard, MMCplus Card, HC MMCplus Card - موقعیت یاب GPS - قطب نما - باتری یون لیتیوم استاندارد

نقاط قوت و ضعف sx230:

نقاط قوت

استفاده از حسگر نوع CMOS با عملکرد مناسب در نور کم
مجهز به گیرنده داخلی GPS - Geo Tagging
کیفیت بسیار خوب عکس‌های گرفته شده
کیفیت ساخت عالی ‌و آرگونومی خیلی خوب
لنز واید 24 میلیمتری با توانایی زوم بسیار زیاد 14X
وجود انواع فن‌آوری‌ها و امکانات عکاسی روز دنیا
بهره‌بری از بعضی امکانات دوربین‌های DSLR
قابلیت ضبط ویدیویی Full HD با کیفیت بسیار مناسب

نقاط ضعف

فقدان دکمه‌ی فیزیکی Delete برای پاک کردن مستقیم عکس
فلاش Pop-Up به محض روشن کردن دوربین بالا می‌آید

مشخصات hx9v:

سونی دو دوربین سایبرشات جدید خود که از سنسور جدید 16.2 مگاپیکسلی Back illuminated EXMOR R CMOS بهره می‌برند را معرفی کرد. دوربین‌های HX100V و HX9V مجهز به GPS داخلی هستند، توانایی ضبط ویدیویی 1080p Full HD و عکاسی پیاپی با سرعت 10 فریم بر ثانیه را دارند. سونی HX100V دوربینی با لنز سوپرزوم 27-810 میلی‌متر و توانایی بزرگنمایی اپتیکال 30 است، در حالی که HX9 دوربینی کامپکت (فشرده و جمع و جور) و سوپر زوم با لنز 24-384 میلی‌متر و توانایی بزرگنمایی 16 برابر می‌باشد. هر دو از نمایشگرهای سه اینچی با کیفیت بسیار عالی 921,000 نقطه بهره می‌برند و توانایی عکاسی پانوراما در رزولوشن زیاد و تولید عکس‌های 3D را هم دارا می‌باشند.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن بدون باتری 215 گرم و با باتری 245 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 16.8 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
فیلم: ابعاد Full HD - سرعت 60 فریم بر ثانیه
لنز: 24-384 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 16 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 4 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند - عکاسی سه بعدی
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 921,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo, Memory Stick Pro Duo, Memory Stick Pro-HG Duo - موقعیت یاب GPS - باتری یون لیتیوم استاندارد

نقد و بررسی این دو را می توانید از سایر سایت هایی مانند دیجیکالا بررسی کنید.سپس تصمیم بگیرید که آیا این اختلاف قیمت برای شما توجیه پذیر است یا خیر؟

راستی قیمت این دو مدل را چند می گفت؟

siamak5561
22-01-2012, 23:14
دوستان آخرین قیمت HX100V چند بوده؟

knight110
22-01-2012, 23:29

دوستان با این نوسانات قیمت ارز قیمت های پرت توسط برخی از فروشنده ها ارائه میشه. مراقب باشید. تا جایی که می توانید ار نمایندگی های معتبر سونی و با گارانتی اصل خرید کنید. حتی بین خود نمایندگی های سونی نیز قیمت واحدی وجود ندارد.
من خودم ماه پیش از یک نمایندگی سونی این دوربین را خرید کردم با گارانتی اصل و پلمپ. جالب این بود که نمایندگی دیگر 20 تومن گرونتر می گفت.

knight110
23-01-2012, 00:00

دوستان با توجه به نوسانات نرخ ارز بسیاری از فروشنده ها نیز سؤ استفاده کرده و قیمت های پرتی برای این دوربین می دهند. حتما سعی کنید که از نمایندگی های سونی خرید کنید. حتی بین خود نمایندگی های سونی هم قیمت واحدی وجود ندارد.

من این دوربین را ماه پیش از نمایندگی سونی با گارانتی اصلی و پلمپ تهیه کردم . جالب این که یک نمایندگی دیگر 20 تومن گرونتر می گفت.

saeediranzad
23-01-2012, 07:37
خب آره دیگه
ببینید
تو یکی از سایت های خارجی هست ...
با تشکر

سپاس. البته من یه کیف ایرانی معمولی دارم. دوربین را فقط رو به بالا یا به پایین میتونم توش بگذارم.
ولی همیشه رو به بالا میگذارم. یعنی مونیتور به صورت برعکس درپایین و لنز دربالا قرار میگیره.
بخاطر لنز که یه وقت آسیب نبینه. مونیتور هم برعکسه و رو به داخل دوربین.

knight110
23-01-2012, 08:56
سپاس. البته من یه کیف ایرانی معمولی دارم. دوربین را فقط رو به بالا یا به پایین میتونم توش بگذارم.
ولی همیشه رو به بالا میگذارم. یعنی مونیتور به صورت برعکس درپایین و لنز دربالا قرار میگیره.

دوست گرامي.

آيا فشاري به مانيتور دوربين وارد نمي شود؟

تصوركنيدكه به يك باره كيف حتي از ارتفاع كم ازدست رها شود.

داشتن يك كيف مناسب ضروري به نظرمي رسد. مهم نيست كه ساخت كجا باشد چراكه امروزه تمام كيف هاي مارك بازار چيني هستند. مهم اين است كه كيف به گونه اي از دوربين و ضربات احتمالي محافظت نمايد.

lpix
23-01-2012, 09:34

کیفی که من گرفتم یه کاتالوگ کوچولو با چند تا عکس داره که خودش دوربین و لنز رو گذاشته داخل کیف. ال سی دی دوربین به طرف بالاست و لنز به طرف پایین. تو یکی از فیلم های آموزشی هم می گفتن که لنز ها از طرف روبرو چون فلزی هستن مقاومت خوبی دارن و بهتره لنزها به اون صورت روی زمین قرار بگیرن ...

داخل کیف من دو تا قطعه پارچه ای ضربه گیر مثل پارتیشن هست که به صورت چسب های قابل کندن میشه به دیواره ها چسبوندشون. من اونا رو جوری چسبوندم که وزن دوربین از اطراف اتوسط اونا تحمل میشه و بار زیادی به لنز وارد نمیشه. البته فک نکنم واسه لنز مهم باشه ...

امير موسر
23-01-2012, 11:17
تا نهایتا 400.000 !
بهترین دوربین عکاسی که قابلیت فیلم برداری HD یا FULL HD رو هم داشته باشه رو لطف کنید معرفی کنید !

mohammadirani
23-01-2012, 12:56
صبر میکنم فعلاً. ما تو خونه یه کنون کیس اکس 3 داریم (برا داداشمه) به همین خاطر نمیخوام پول زیاد بدم.

تمام قیمتها حداقل 40 درصد گرون بودن ... بعضیا تا 60 درصد گرونتر از کم شاپ !

مشکل اینجاست که قیمت های کم شاپ واقعی نیستن
مثلا کانن اس ایکس 40 رو زده 720
ولی حالا شما باهاشون تماس بگیر(شماره رو تو سایت خودشون گذاشته) بپرس این دوربین چنده ببین چه قیمتی میگن
هفته پیش که میگفتن 800 ، وقتی گفتم تو سایت زدین 720گفتش به روز نشده!!
قیمت های سایتش دروغه

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:52 PM ----------

دوست گرامی.

من دوربین را بدین شکل قرار می دهم. شما نیز امتحان کنید. ببینید فشاری به دوربین شما وارد نمی شود.علاوه بر این من کف کیف را با فوم های اضافه پوشانده ام که البته در عکس مشهود نیست. اگر این شیوه را مناسب یافتید اطلاع رسانی نمایید تا دیگر دوستانی که تمایل دارند نیز بدین شیوه عمل نمایند.

خود فروشنده به من میگفت دوربین رو در این 2 حالت فقط بزار
یا لنز به سمت پایین(که خودش این رو توصیه میکرد ولی نمیدونم چرا دلم نمیاد لنز رو به سمت پایینکیف بزارم)
یا اینکه لنز به سمت راست کیف(کلید شاتر رو به بالا و مونیتور به سمت کنار کیف)

cartesiba
23-01-2012, 13:21
نمیشه خرید انگار زده دلار 2050 تومان اینا هم قیمتا را کشیدن بالا

knight110
23-01-2012, 13:21
تا نهایتا 400.000 !
بهترین دوربین عکاسی که قابلیت فیلم برداری HD یا FULL HD رو هم داشته باشه رو لطف کنید معرفی کنید !

دوست عزيز

طي اين چند صفحه اخير تعدادي پيشنهاد دراين ارتباط ارائه شده. مروري بر آن ها داشته باش.

ضمنن با اين اوضاع و احوال ارز كه قيمت آن روزانه درحال بالا رفتن است به نظرمي رسد كه تمام عزيزاني كه تمايل به خريد هر كالا و ازجمله دوربين دارند بايد زودتر تصميم واقدام نمايند چرا كه ممكن است كه امكان خريد ازآن ها سلب شود.
البته صلاح مملكت خويش خسروان دانند.

armin_goooodboy
23-01-2012, 22:57
من دوربینمو گرفتم

Nikon D5100
با بیمه یکساله و گارانتی نیکو نگرش همراه لنز 18-55 و یک رم 16 گیگ کلاس 10
1530000 تومن

فعلا دارم باهاش کار میکنم
تا اینجا که از نظر من عالیه

اصلا قابل مقایسه با دوربین قبلیم Fuji S9500 نیست

ELSIN
23-01-2012, 23:17
تا نهایتا 400.000 !

SX220 یا SX230
یا IXUS 310
:10:

نمیشه خرید انگار زده دلار 2050 تومان اینا هم قیمتا را کشیدن بالا

صبر کن تا عید میشه 4000 تومن :31::19:

من دوربینمو گرفتم

Nikon D5100
1530000 تومن

نمیدونم بگم سود کردی یا ضرر
در هر حال لنزاش زیاد بشند و برات بچرخند :31:

knight110
23-01-2012, 23:53
من دوربینمو گرفتم

Nikon D5100
1530000 تومن

دوست عزیز

به شادی و خوشحالی. امیدوارم که از عکاسی با این دوربین لذت برده و معنی واقعی لذت عکاسب را تجربه کنی.

به هر حال در این اوضاع آشفته بازار و صعود لحظه به لحظه نرخ برابری ارز به گمانم برد کردی. چرا که معلوم نیست تا هفته آینده قیمت ها چگونه خواهد بود.

در صورت امکان چند عکس در حالت های مختلف مانند ماکرو، در فضای بسته منزل، فضای باز مانند یک پارک و همچنین تصاویری در شب ارائه نمایید تا ببینیم این دوربین چند مرده حلاجه.

اما چند سئوال:

1- قیمت خود دوربین بدون لوازم جانبی؟

2- چه عاملی باعث شد که این دوربین را به دوربین های هم رده خود از برندهایی همچون کانن و سونی ترجیح دهی؟

siamak5561
24-01-2012, 03:00
آقا مگه HX100V چینی و ژاپنی داره؟ آخه از دبی قیمت گرفتم گفتن حدود 1میلیون در میاد :18: من فکر میکردم اونجا باید خیلی ارزونتر باشه که؟

armin_goooodboy
24-01-2012, 08:30
نمیدونم بگم سود کردی یا ضرر
در هر حال لنزاش زیاد بشند و برات بچرخند :31:

سلام
ممنون دوست من
والا دیگه نمیتونستم صبر کنم
باید میگرفتم
در مورد لنز هم دعای خیلی خوبی کردی :دی
شدیدا دنبال یه لنز تله فتو خوب باید باشم
اما فعلا کارمو همین راه میندازه

دوست عزیز

به شادی و خوشحالی. امیدوارم که از عکاسی با این دوربین لذت برده و معنی واقعی لذت عکاسب را تجربه کنی.

به هر حال در این اوضاع آشفته بازار و صعود لحظه به لحظه نرخ برابری ارز به گمانم برد کردی. چرا که معلوم نیست تا هفته آینده قیمت ها چگونه خواهد بود.

در صورت امکان چند عکس در حالت های مختلف مانند ماکرو، در فضای بسته منزل، فضای باز مانند یک پارک و همچنین تصاویری در شب ارائه نمایید تا ببینیم این دوربین چند مرده حلاجه.

اما چند سئوال:

1- قیمت خود دوربین بدون لوازم جانبی؟

2- چه عاملی باعث شد که این دوربین را به دوربین های هم رده خود از برندهایی همچون کانن و سونی ترجیح دهی؟

ممنونم دوست عزیزم
خیلی لطف دارید
حقیقتش پدر بنده یه عکاس حرفه ای با 50 سال سابقه عکاسی هست
میخوام از تجربیاتش استفاده کنم و پیشش یاد بگیرم
عاشق عکس های طبیعتش هستم

در اولین فرصت چشم
عکس هم میذارم

دوربین و لنز بدون بیمه و بدون کارت حافظه 1450000 تومن
که البته همین الان که فقط 2 روز گذشته از ثبت سفارش و خرید من قیمتش شده 1500000
50 تومن تو 2 روز

ببینید من قصد داشتم اول کانن 60D بگیرم
که اون موقع 60 دی با یه لنز 18-55 و 55-250 بود 1600

اما 2 تا عامل باعث شد نگیرم

اول اینکه قیمت ها به سرعت رفت بالا و الان 60D Body فقط شده 1780000 :18:
دلیل دوم هم یکی از دوستانم بود که یه عکاس حرفه ای در سطح بین المللی هست و بارها تو نمایشگاه های مختلف خارجی شرکت داشته که گفت هر انتخابی می کنی از نیکون باشه
به دلایل مختلف مثل بزرگتر بودن سایز سنسور و کیفیت عکس خروجی و ...

تو این رنج هم که مدنظرم بود D90 رو میتونستم بردارم و D5100
که من D5100 رو به خاطر به روز بودن و قدرت پردازش بالاتر و سایز تصویر (مگاپیکسل) و ... انتخاب کردم

knight110
24-01-2012, 11:23
آقا مگه HX100V چینی و ژاپنی داره؟ آخه از دبی قیمت گرفتم گفتن حدود 1میلیون در میاد :18: من فکر میکردم اونجا باید خیلی ارزونتر باشه که؟

نه دوست گرامی. حتی باتری آن نیز ژاپنی است. البته دیده ام که در برخی از جعبه ها باتری آن چینی است.

قید دبی را بزنید. من این دوربین را ماه پیش پلمپ و با گارانتی اصلی از نمایندگی سونی 600 خریدم. در آن زمان دبی قیمت گرفتم می گفتند 780 . من از نمایندگی شیراز گرفتم. بعد از من هم تعدادی از دوستانم گرفتند. در همان زمان سایر فروشگاه ها تا 670 هم می گفتند. یک نمایندگی دیگر در شیراز 620 می گفت. در آن موقع به نظرم این بهترین قیمت در تمام نمایندگی های کشور بود. پیغام خصوصی بگذار تا راهنمایت کنم . قیمت را سئوال کن.البته اگر دسترسی به شیراز داشته باشی و یا آشنایی بتواند برایت تهیه کند. البته با قیمت درهم حدود 600 نمی دانم الان چه قیمتی به شما خواهند گفت. اما در آن موقع بهترین قیمت را این نمایندگی داشت.

knight110
24-01-2012, 11:26
سلام
ممنون دوست من
والا دیگه نمیتونستم صبر کنم
باید میگرفتم
در مورد لنز هم دعای خیلی خوبی کردی :دی
شدیدا دنبال یه لنز تله فتو خوب باید باشم
اما فعلا کارمو همین راه میندازه

ممنونم دوست عزیزم
خیلی لطف دارید
حقیقتش پدر بنده یه عکاس حرفه ای با 50 سال سابقه عکاسی هست
میخوام از تجربیاتش استفاده کنم و پیشش یاد بگیرم
عاشق عکس های طبیعتش هستم

در اولین فرصت چشم
عکس هم میذارم

دوربین و لنز بدون بیمه و بدون کارت حافظه 1450000 تومن
که البته همین الان که فقط 2 روز گذشته از ثبت سفارش و خرید من قیمتش شده 1500000
50 تومن تو 2 روز

ببینید من قصد داشتم اول کانن 60D بگیرم
که اون موقع 60 دی با یه لنز 18-55 و 55-250 بود 1600

اما 2 تا عامل باعث شد نگیرم

اول اینکه قیمت ها به سرعت رفت بالا و الان 60D Body فقط شده 1780000 :18:
دلیل دوم هم یکی از دوستانم بود که یه عکاس حرفه ای در سطح بین المللی هست و بارها تو نمایشگاه های مختلف خارجی شرکت داشته که گفت هر انتخابی می کنی از نیکون باشه
به دلایل مختلف مثل بزرگتر بودن سایز سنسور و کیفیت عکس خروجی و ...

تو این رنج هم که مدنظرم بود D90 رو میتونستم بردارم و D5100
که من D5100 رو به خاطر به روز بودن و قدرت پردازش بالاتر و سایز تصویر (مگاپیکسل) و ... انتخاب کردم

آفرین بر شما.

در صورت امکان از تجربیات پدر بزرگوارتان و آموخته های خودتان ما را نیز بهره مند سازید. از طرف من نیز سلام وپژه خدمت این هنرمند گرامی برسانید. اگر امکانش هست چند نمونه از کارهای ایشان را نیز ارائه نمایید.

m2fard
24-01-2012, 12:44
کسی از قیمت ac power adapter ac-5vx و dc coupler cp-04 برای دوربین فوجی HS20 خبر داره؟ اصلا تو ایران وارد شده؟

امير موسر
24-01-2012, 15:16
SX220 یا SX230
یا IXUS 310
:10:

خیلی ممنون !
Nikon Coolpix S9100 چطوره در مقایسه با اینا !؟

ELSIN
24-01-2012, 15:22
کسی از قیمت ac power adapter ac-5vx و dc coupler cp-04 برای دوربین فوجی HS20 خبر داره؟ اصلا تو ایران وارد شده؟

فکر نکنم باشه اگر باشه قیمتش زیاده و ارزش نداره

خیلی ممنون !
Nikon Coolpix S9100 چطوره در مقایسه با اینا !؟

نیکون غیر حرفه ای من اصلا توصیه نمیکنم :13:

mohammadirani
24-01-2012, 15:29
در فوتوشاپ برای ذخیره ی عکس از راه Files>save for web & device تنظیم زیر رو اعمال کن:

من از فتوشاپ CS2 یا همون ورژن 9 استفاده میکنم
متاسفانه این گزینه رو نداره

m2fard
24-01-2012, 17:46
فکر نکنم باشه اگر باشه قیمتش زیاده و ارزش نداره

باتری لیتیومیه hs20 که میدونم نزدیک ترین جایی که میفروشن دبیه اما به خاطر یبار مصرفیش نمیارزه.اما
اداپتورش باشه خیلی خوب میشه . تو بقیه کشورا دورور 35-55 دلاره.

my comi
25-01-2012, 23:51
سلام دوستان
منم بالاخره sx230 گرفتم 410 تومن
البته اینو هفته پیش گرفتم ولی به دلیل امتحانات نرسیده بودم بیام و از دوستان تشکر کنم.
از همه ی دوستان که راهنمایی کردم ممنوننم. فعلا که راضی هستم تا ببییم بعدا چی میشه.:31:

یادمه اون موقع یکی از دوستان گفتند که سرعته زومش پایینه. من اینو چک کردم و یه چیز جدید فهمیدم و اون اینه که اگه کلید زومش را به طور معمولی حرکت بدین یه کم کند حرکت میکنه ولی اگه یه کم بهش فشار بیارین سرعتش زیاد میشه.

بارم ممنون از کمکتون.:11:

pedram_ashena
26-01-2012, 00:35
امرزو sx230 جمهوری از 390 تا 470 قیمت گرفتم

16گیگ کلاس 10 توشیبا 45000 تومان

اونایی که گرون میگفتند ادعا میکردن شارژر بقیه چینیه.که بعید میدونم

cartesiba
26-01-2012, 00:51
چجوری sx230 خرید 410 تومن من پرسیدم خیلی گرون میگفتن

knight110
26-01-2012, 01:04
سلام دوستان
منم بالاخره sx230 گرفتم 410 تومن
البته اینو هفته پیش گرفتم ولی به دلیل امتحانات نرسیده بودم بیام و از دوستان تشکر کنم.
از همه ی دوستان که راهنمایی کردم ممنوننم. فعلا که راضی هستم تا ببییم بعدا چی میشه.:31:

یادمه اون موقع یکی از دوستان گفتند که سرعته زومش پایینه. من اینو چک کردم و یه چیز جدید فهمیدم و اون اینه که اگه کلید زومش را به طور معمولی حرکت بدین یه کم کند حرکت میکنه ولی اگه یه کم بهش فشار بیارین سرعتش زیاد میشه.

بارم ممنون از کمکتون.:11:

دوست گرامی

مبارکه.به شادی و خوشحالی. پیشتر از کندی برگشت از زوم یا unzoom آن گفته بودم و نه زوم کردن.

وضعیت GPS آن چگونه است؟ مصرف باتری؟ کیفیت صفحه نمایش؟ با توجه به کیفیت فیلم برداری (24 فریم در ثانیه) از کیفیت فیلمبرداری هم بگو.آیا به هنگام پخش تصویر پرش ندارد؟

یکی از نقاط ضعف این دوربین در برخی از سایت ها فقدان دکمه‌ی فیزیکی Delete برای پاک کردن مستقیم عکس ها عنوان شده. با این شرایط امکان حذف عکس ها چگونه است؟ لطفا بیشتر توضیح دهید.

اگر وقت کردی لینک چند نمونه عکس در حالت های مختلف مانند فضای بسته ، فضای باز و شب و همچنین مودهای مختلف به خصوص مود Auto نیز بگذار .

به هر حال دوربین خوش دستی است.به خصوص زوم 14x آن.

اعتقاد دارم که عکاسی یکی از مفرح ترین و جذاب ترین هنرها و سرگرمی هاست که هر فردی با هر توانایی و استعدادی می تواند بدان بپردازد. در این بین داشتن یک دوربین مناسب لذت آن را دو چندان می کند.

---------- Post added at 02:04 AM ---------- Previous post was at 02:01 AM ----------

امروزه بسیاری از لوازم جانبی مانند شارژر و حتی باتری دوربین ها و موبایل ها چینی هستند. این موضوع خاصی نیست که در قیمت تفاوت محسوسی را ایجاد کند.

mostafa_360
26-01-2012, 09:52
سلام به دوستان
بنده تقریبآ هفته ی پیش sx230hs خریدم،با گارانتی ایده ال 375 تومن+رم 8 گیگ کلاس 10 اپیسر 45 تومن+کیف،البته فروشنده محافظ صفحه نمایش رو برام اشانتیون نصب کرد.خود دوربین ژاپنیه،سلول های باتری ژاپنیه اما داخل چین وکیوم شده،شارژر هم چینیه.
من که راضی هستم و عکس های با کیفیتی برام می گیره و فیلم برداریش در حالت فول اچ دی واقعآ معرکس (با تنظیم دستی لذت بیشتری از عکاسی خواهید برد).به نظر من یه دوربین کامپکت در حد نیمه حرفه ای های کمی قدیمی تره بازاره و می توانه حالا حالا شما رو راضی نگه داره.

AB
26-01-2012, 10:32

شارژر همشون چینیه.اینم یه راه جدیده برای بالا بردن قیمت!!!

ELSIN
26-01-2012, 23:33
یه توصیه به دوستان به احتمال زیاد قیمت ارز از شنبه کم میشه ، برای همین صبر کنند و پیگیر اخبار باشند

D o l f i n
27-01-2012, 11:25
یه عزیزی راهنمایی کنه
كانن PowerShot SX150 IS چطوریه توصیه میکنید واسه خریدش؟
ممنون

ELSIN
27-01-2012, 11:53
اره دوربین خوبیه
برای شما چی مهمه ، بودجه تون چقدره ؟؟

D o l f i n
27-01-2012, 11:57
برای من هر دو مورد فیلم برداری و عکاسی مهمه بودجه هم همین حدود 300 تا 350

SuperSt@r
27-01-2012, 12:23

خب تو این رنج دوربینای SX 220 و IXUS 310 دوربینای مناسبی هستن البته دوربین SX 230هم هست که قیمتش یه کم از این دوتا بالاتره

Samin_System
27-01-2012, 12:36
با این بودجه دوربین خوبیه . البته باید براش باتری و شارژر هم تهیه کنید .

knight110
27-01-2012, 13:20
یه عزیزی راهنمایی کنه
كانن PowerShot SX150 IS چطوریه توصیه میکنید واسه خریدش؟
ممنون

دوست گرامی

با این بودجه و نیاز شما شاید بتوان گزینه های دیگری را نیز بررسی نمود . در ارتباط با این مدل توجه به چند موضوع حائز اهمیت است:

- سنسور این دوربین از نوع CCD است.پیشنهاد می کنم از دوربینی بهره بگیرید که از سنسور Cmos برخوردار باشد.

- کیفیت فیلم برداری این دوربین HD و 30 فریم در ثانیه است.

- صفحه نمایش آن از کیفیت مناسبی برخوردار نیست( 230k).

- فاقد پورت HDMI است.

در سایت های مختلفی همچون دیجیکالا شرحی بر مشخصات، نقاط قوت و ضعف دوربین های متنوعی از جمله این مدل آمده که می توانید با بررسی دقیق تر تصمیم بگیرید.

sepehr52
27-01-2012, 13:55
سلام من یک دوربین ضد آب و ضد ضربه میخوام آماتور باشه فقط چون تو سفرهام زیاد با این موضوع به مشکل برمیخورم ترجیح میدم همچین دوربینی داشته باشم درضمن کوچک هم باید باشه ممنون

taghi_ramzi
27-01-2012, 14:55
فوجی سه مدل ضد آب xp10 و 20 و 30 داره
یه مدل ضد آب هم کنون داره احتمالاً d10 که نمی دونم الان پیدا بشه یا نه.

jamshimi
27-01-2012, 15:04
سلام دوستان
من فردا می خوام برم قشم واسه گردش و خرید. همین طور می خوام اونجا یه دوربین دیجیتال بگیرم.مناسب ترین جا واسه خرید توی قشم و درگهان کجا پیشنهاد می کنید و تا سقف 350 هزار تومان بهترین دوربین دیجتال هم از لحاظ عکاسی و فیلم برداری چی پیشنهاد می کنید(از سونی و کانن باشه)

با سپاس

Hektor
27-01-2012, 15:13
دوست گرامی

با این بودجه و نیاز شما شاید بتوان گزینه های دیگری را نیز بررسی نمود . در ارتباط با این مدل توجه به چند موضوع حائز اهمیت است:

- سنسور این دوربین از نوع CCD است. پیشنهاد می کنم از دوربینی بهره بگیرید که از نسور Cmos برخوردار باشد.

- کیفیت فیلم برداری این دوربین HD و 30 فریم در ثانیه است.

- صفحه نمایش آن از کیفیت مناسبی برخوردار نیست( 230k).

- فاقد پورت HDMI است.

در سایت های مختلفی همچون دیجیکالا شرحی بر مشخصات، نقاط قوت و ضعف دوربین های متنوعی از جمله این مدل آمده که می توانید با بررسی دقیق تر تصمیم بگیرید.
من هم با حسگرهای CCD و هم cmos کار کردم.. Panasonic FZ38 که داشتم CCD بود و sony hx9v فعلی که دارم BSI-CMOS هست..
حسگر cmos گذشته از نوع معماریش و بکار گرفتن ترانزیستورها در بین سلولهای حساس به نور که موجب هوشمندتر شدنش شده, در حال حاضر مهمترین وجه برتری که بر CCD ها دارند مصرف برق بسیار کمترشه(چیزی تا 10 برابر).. گرچه حسگرهای نوین و گرانقیمت BSI-CMOS که بخاطر محل قرارگیری شون به Backlit CMOS هم مشهورند باعث شدند که CMOS ها از انزوای تاریخی شون ناشی از کیفیت پایین عکاسی مخصوصاً موقع ثبت سوژه های متحرک دربیان و امروزه بیشتر رایج بشن ولی شخصاً اگه قرار به انتخاب باشه حسگرهای CCD رو بخاطر اطمینان پذیری و کیفیت عالی و معروف عکاسی شون بیشتر ترجیح میدم.

jamshimi
27-01-2012, 15:19
سلام دوستان
من فردا می خوام برم قشم واسه گردش و خرید. همین طور می خوام اونجا یه دوربین دیجیتال بگیرم.مناسب ترین جا واسه خرید توی قشم و درگهان کجا پیشنهاد می کنید و تا سقف 350 هزار تومان بهترین دوربین دیجتال هم از لحاظ عکاسی و فیلم برداری چی پیشنهاد می کنید(از سونی و کانن باشه)

با سپاس

ممنون میشم دوستان کمک کنند

ELSIN
27-01-2012, 16:12
ممنون میشم دوستان کمک کنند

برای شما چی مهمه زوم ، اندازه ، فیلم ؟؟

jamshimi
27-01-2012, 17:50
برای شما چی مهمه زوم ، اندازه ، فیلم ؟؟

سلام
دوربین Compact باشه.حداقل زوم 10 باشه و حداقل فیلم HD باشه. و در صورت امکان خروجی HDMI هم داشته باشه. که این جزو اولویت ضروری نیست ولی اگه باشه بهتره.
در ضمن قبلا یه ایکسوس 200 داشتم که خیلی ازش راضی نبودم عکس های خوبی نمی گرفت حالا نمیدونم من تنظیماتش بلد نبودم یا مشکل دیگه بود

با سپاس

ELSIN
27-01-2012, 18:01
من قیمت های قشم رو نمیدونم
اما تهران اینا خوبند SX150 و SX220
SX220 گرون تره و حدود 410 هست
راسی سفر خوش :10:

jamshimi
27-01-2012, 19:55
من قیمت های قشم رو نمیدونم
اما تهران اینا خوبند SX150 و SX220
SX220 گرون تره و حدود 410 هست
راسی سفر خوش :10:
ممنون از شما دوست عزیز
تنها چیزی که SX220 آزارم میده همون بالا آمودن فلش اون (آسیب پذیری) هست وگرنه همه چیز اون عالی هست .اگه بخواهید از کانن یا سونی مشابه و معادل همین مدل بهم معرفی کنید چی معرفی می کنید

با سپاس

ELSIN
27-01-2012, 21:09
HX7 یا HX9
من کنن رو ترجیح میدم

knight110
27-01-2012, 22:03
سلام دوستان

با سپاس

دوست گرامی.

دقت کن که خرید دوربین در قشم بدون گارانتی خواهد بود. از طرفی تا آنجایی که من اطلاع دارم قیمت دوربین و موبایل در قشم به مراتب گران تر از بندر عباس است. پیشنهاد می کنم که چنین ریسکی را نکنید. فعلا خرید از نمایندگی ها مطمئن تر و از لحاظ قیمت نیز بسیار مناسب تر است.
برای اطمینان، قیمت چند مدل را داشته باش بعد با قیمت های قشم مقایسه کن.
ضمنن در درگهان من تا به حال با دوربین برخورد نکرده ام. اونجا بیشتر لباس و... یافت می شود.

این یک توصیه به تمام دوستان است که برای خرید هر نوع محصولی از قشم و بندرعباس حتما آگاهی کامل از قیمت و کیفیت اجناس موجود در شهرهای خود داشته باشند.

knight110
27-01-2012, 22:45
من هم با حسگرهای CCD و هم cmos کار کردم.. Panasonic FZ38 که داشتم CCD بود و sony hx9v فعلی که دارم BSI-CMOS هست..
حسگر cmos گذشته از نوع معماریش و بکار گرفتن ترانزیستورها در بین سلولهای حساس به نور که موجب هوشمندتر شدنش شده, در حال حاضر مهمترین وجه برتری که بر CCD ها دارند مصرف برق بسیار کمترشه(چیزی تا 10 برابر).. گرچه حسگرهای نوین و گرانقیمت BSI-CMOS که بخاطر محل قرارگیری شون به Backlit CMOS هم مشهورند باعث شدند که CMOS ها از انزوای تاریخی شون ناشی از کیفیت پایین عکاسی مخصوصاً موقع ثبت سوژه های متحرک دربیان و امروزه بیشتر رایج بشن ولی شخصاً اگه قرار به انتخاب باشه حسگرهای CCD رو بخاطر اطمینان پذیری و کیفیت عالی و معروف عکاسی شون بیشتر ترجیح میدم.

با توجه به این که شما تجربه هر دو نوع را داشته اید کیفیت عکس های کدام یک را ترجیح می دهید؟
به طور کلی hx9v را چگونه ارزیابی می کنید؟

من خود نیز پیشتر از کانن 960IS و در حال حاضر نیز سونی hx100v استفاده می کنم .

به لحاظ طبیعی بودن رنگ به نظر می رسد که کانن برتری دارد . اما به لحاظ عمق تصویر و همچنین شفافیت تصویر به گمانم برد با سونی است. ضمنن در خیلی از موقعیت ها از جمله نقاطی که از نور کافی برخوردار نیست در مقایسه با کانن عملکرد خوبی دارد.

Hektor
28-01-2012, 06:30
با توجه به این که شما تجربه هر دو نوع را داشته اید کیفیت عکس های کدام یک را ترجیح می دهید؟
به طور کلی hx9v را چگونه ارزیابی می کنید؟

من خود نیز پیشتر از کانن 960IS و در حال حاضر نیز سونی hx100v استفاده می کنم .

به لحاظ طبیعی بودن رنگ به نظر می رسد که کانن برتری دارد . اما به لحاظ عمق تصویر و همچنین شفافیت تصویر به گمانم برد با سونی است. ضمنن در خیلی از موقعیت ها از جمله نقاطی که از نور کافی برخوردار نیست در مقایسه با کانن عملکرد خوبی دارد.
فعلاً توی فروم عکاسی بعد از کمی زد و خورد با مدیر انجمن که میگفت چرا اینجا تاپیک زدی و اینا.. جواب گرفتم که BSI-CMOS بدتر از CCD نیست! و نیز گفتند که دلیل کیفیت پایین عکسهای hx9v بطور خلاصه اینه:

یکی از دلایل مگاپیکسل بالا و بی معنای این سری از دوربین های سونی ست، hx7v - wx10 - wx9 و...البته این حرف رو قبلاً توی تحلیل snapsort.com هم دیده بودم..

knight110
28-01-2012, 09:27
فعلاً توی فروم عکاسی بعد از کمی زد و خورد با مدیر انجمن که میگفت چرا اینجا تاپیک زدی و اینا.. جواب گرفتم که BSI-CMOS بدتر از CCD نیست! و نیز گفتند که دلیل کیفیت پایین عکسهای hx9v بطور خلاصه اینه:
البته این حرف رو قبلاً توی تحلیل snapsort.com هم دیده بودم..

در ارتباط با اين موضوع خاص كيفيت عكس ها چه ارتباطي با بالا بودن پيكسل دوربين دارد؟!

اگرممكن است با ارائه معيارهايي بيشتر در ارتباط با كيفيت عكس هاي دوربين hx9v توضيح دهيد.

afshin10
28-01-2012, 18:56
سلام
دوستان گارانتی شرکت آفومار با شرکت ایده آل چه فرقی داره؟ کدوم یکی بهتره؟

ELSIN
28-01-2012, 23:24
در ارتباط با اين موضوع خاص كيفيت عكس ها چه ارتباطي با بالا بودن پيكسل دوربين دارد؟!

اگرممكن است با ارائه معيارهايي بيشتر در ارتباط با كيفيت عكس هاي دوربين hx9v توضيح دهيد.

بالا بودن مگاپیکسل نویز رو زیاد میکنه ، نویز هم چیزه خوبی نیست

سلام
دوستان گارانتی شرکت آفومار با شرکت ایده آل چه فرقی داره؟ کدوم یکی بهتره؟

سلام
فرقی ندارند ، هرکدوم ارزون تر بود بهتره :31:

mohammadirani
29-01-2012, 00:38
چرا کانن اس ایکس 40 گزینه Color Accent و همچنین Color Swap رو نداره؟؟

knight110
29-01-2012, 01:25
[QUOTE=ELSIN;6805878]بالا بودن مگاپیکسل نویز رو زیاد میکنه ، نویز هم چیزه خوبی نیست

در این ارتباط شاید مرور مطالب زیر کمکی باشد به دوستان در انتخاب دوربین مناسب:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F34063424035430052879.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F69114570626206077043.jpg)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fimages%2F95387786333014643247.jpg)

moma700
29-01-2012, 18:11
سلام دوستان قصد خرید یه دوربین عکاسی دیجیتال رو دارم
فقط برای عکاسی با معیارهای زیر لطفا راهنمایی کنیین:
1-قیمت ماکزیمم300
2-فقط برای عکاسی میخام و امکانات جانبی برام مهم نیس فقط میخام کیفیت عکسش خوب باشه تو محیط های مختلف مثه توی اتاق با نور کم یا فضای باز و کلا همه جا
3-فرقی نداره که کامپکت یعنی از این فشرده ها باشه یا با لنز جدا ولی اگه کامپکت باشه خیلی بهتره
4-عکس های منتخب رو چاپ میکنم درابعاد حدود 10*20
لطفا راهنمایی کنین فردا باید برم بازار:41::41:

lpix
29-01-2012, 19:25
1-قیمت ماکزیمم300
2-فقط برای عکاسی میخام و امکانات جانبی برام مهم نیس فقط میخام کیفیت عکسش خوب باشه تو محیط های مختلف مثه توی اتاق با نور کم یا فضای باز و کلا همه جا
3-فرقی نداره که کامپکت یعنی از این فشرده ها باشه یا با لنز جدا ولی اگه کامپکت باشه خیلی بهتره

با سلام
پیشنهاد من canon sx130 or 150 هستش.
ولی یه توصیه کلی هم اینکه به هیچ وجه با عجله تصمیم نگیرین ...

vvc
29-01-2012, 21:27
1-قیمت ماکزیمم300
بنظر منم SX150 میتونه برای شما مناسب باشه

moma700
29-01-2012, 23:15
بنظر منم SX150 میتونه برای شما مناسب باشه

با سلام
پیشنهاد من canon sx130 or 150 هستش.
ولی یه توصیه کلی هم اینکه به هیچ وجه با عجله تصمیم نگیرین ...

ممنون ازپاسختون
فوجی s4000چطوره؟خودم فکر میکنم فوجیه خوب باشه
فوجی330 و کنون 360 تومنه
اینا کیفیت عکسشون خیلی با کامپکتها تفاوت داره؟
اگه تفاوت زیتدی نداره کامپکت بخرم:41:

knight110
29-01-2012, 23:19
1-قیمت ماکزیمم300

دوست گرامی

در این رنج از قیمت معمولا دوربین ها(از یک برند به خصوص) به لحاظ کیفیت تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. شاید تفاوت ها در فاصله کانونی، نوع لنز(مثلا لنز G یا کارل زایس در برند سونی) ، میزان زوم اپتیکال و از این دست باشد.

این نکته را فراموش نکنید که از یک دوربین کامپکت در این رنج قیمتی باید در حد خودش انتظار داشت. موضوع دیگر این که برای استفاده از این نوع از دوربین ها در فضای بسته مانند منزل و یا شب بهتر است که از مودهای مخصوص به خود(به غیر از مود Auto) استفاده کنید.
پیشنهاد می کنم که با مرور تعدادی از وب سایت ها نوع برند و مدل را انتخاب کرده و سپس آن ها را به مشاوره بگذارید. بعد از انتخاب حداقل 2 مدل حتما از نزدیک هر دو را پیش از خرید قطعی محک بزنید. بررسی مکانیکی برخی از بخش ها همچون لنز به لحاظ سرعت zoom و unzoom ، استحکام بدنه و همپنین میزان گشودگی دیافراگم(هر چه لنز واید تر بهتر) را نیز مد نظر قرار دهید.

ARAS71
29-01-2012, 23:32
1-قیمت ماکزیمم300
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 2663)

---------- Post added at 11:32 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

1-قیمت ماکزیمم300
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ex.php%3Fdispatch%3Dproducts.view%26product_id%3D4 2663)

بقیه در مورد این دوربین نطر بدهند(تو pbase) که می گشتم تو دوربین های کوچیک تک و توک با این تونسته بودند عکس خوب بگیرند

knight110
29-01-2012, 23:46

---------- Post added at 11:32 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

بقیه در مورد این دوربین نطر بدهند(تو pbase) که می گشتم تو دوربین های کوچیک تک و توک با این تونسته بودند عکس خوب بگیرند

مشخصات این دوربین به شرح زیر است:

دوربین دیجیتال فوجی فیلم فاین‌ پیکس اس 4000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Camera-Fujifilm-FinePix-S4000)

فوجی‌فیلم دوربین‌های سوپرزوم S3200 و S4000 مجهز به لنزهای واید 24 میلی‌متری با توانایی زوم 30 برابر و 20 برابر را معرفی کرد. از دیگر ویژگی‌های این دوربین‌ها می‌توان به سنسور 14 مگاپیکسلی CCD، نمایشگر 3 اینچی، چشمی الکترونیکی و ویژگی‌هایی چون AF Tracking، لرزش‌گیر تصویر، توانایی ضبط ویدیویی 720P HD و مودهای عکاسی حرفه‌ای P, A, S, M اشاره کرد. در ضمن این دوربین‌ها خروجی HDMI دارند و انرژی آن‌ها از طریق باتری‌های قلمی سایز AA تامین می‌شود. در ادامه توضیح مختصری درباره‌ی این دوربین‌ها می‌دهیم و سعی می‌کنیم در آینده به نقد و بررسی کامل آن‌ها نیز بپردازیم.

مشخصات کلی :

مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن با باتری و کارت حافظه 540 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 445 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 14 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلیمتر
فیلم: ابعاد HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 24-720 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 8 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (3200 و 6400 در حالت تقویت شده) - فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 7 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD / SDHC - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ)

:: نقد و بررسی Fujifilm FinePix S4000

هر دو دوربین مجهز به سنسور تصویر 14.1 مگاپیکسلی 1/2.3 اینچی CCD هستند. بعلاوه همانطور که گفتیم توانایی ضبط ویدیویی 720P HD با سرعت 30 فریم بر ثانیه را هم دارند. فیلم‌ها در فرمت AVI یا همان Motion JPeg ذخیره می‌شوند. دوربین S4000 مجهز به لنز واید 24-720 میلی‌متر Fujinon با توانایی زوم 30X و بیشینه‌ی گشودگی دیافراگم F/3.1-F/5.9 می‌باشد که البته دیافراگم خیلی بازی نیست و برای بدست آوردن عمق میدان خیلی کم و یا عکاسی در شرایط نوری ضعیف چندان مناسب نمی‌باشد. این در حالی است که دوربین S3200 از لنز 24-576 میلی‌متر دقیقا با همین مشخصات ولی توانایی زوم 20 برابر بهره می‌برد.

چنین دوربین‌هایی با توانایی زوم بالا به شدت محتاج سیستم لرزش‌گیر اپتیکال می‌باشند تا لرزش دست در عکس گرفته شده تاثیر کمتری داشته باشد و عکس تار نیفتد. این دو دوربین مجهز به لرزش‌گیر مکانیکی Sensor Shift می‌باشند. بدین ترتیب در زوم زیاد یا استفاده از سرعت شاتر پایین می‌توانید از شارپ بودن عکس اطمینان بیشتری داشته باشید. این دو دوربین از شوتینگ مودهای P, A, S, M یا همان Program, APerture Priority, Shutter Priority, Manual بهره می‌برند که بیشتر به کار عکاسان حرفه‌ای‌تر و آن‌هایی که می‌خواهند حرفه‌ای عکاسی کنند و تسلط بیشتری بر روی تنظیمات دوربین و نوردهی داشته باشند می‌آید.

سرعت عکاسی پیاپی این دوربین‌ها چندان زیاد نیست و در رزولوشن کامل فقط می‌توانند با سرعت 1.2 فریم بر ثانیه و آن هم تا 3 فریم عکس بگیرند. البته اگر از رزولوشن‌های پایین‌تر استفاده کنید می‌توانید به سرعت 3.3 فریم بر ثانیه هم برسید. دوربین‌های S4000 و S3200 مجهز به چشمی از نوع الکترونیکی و با کیفیت 200,000 نقطه هستند که البته کیفیت خیلی بالایی نیست ولی برای دوربین‌هایی با این قیمت مناسب محسوب می‌شود. نمایشگر دوربین S3200 قطری برابر با 3 اینچ دارد و کیفیت نه چندان بالای 230,000 نقطه را ارایه می‌کند. البته نمایشگر S4000 که همین قطر را دارد بسیار با کیفیت‌تر است و کیفیت آن به 460,000 نقطه می‌رسد که این خیلی خوب است.

این دوربین‌ها مجهز به پورت USB 2.0 و HDMI هستند که بوسیله‌ی پورت HDMI می‌توانید دوربین را به HDTV متصل نمایید. عکس‌ها بر روی کارت حافظه‌ی SD / SDHC ذخیره می‌شوند.

انرژی این دوربین از طریق باتری‌های قلمی سایز AA تامین می‌شود. اگر از نوع آلکالاین معمولی آن‌ها استفاده کنید با دو جفت باتری نو می‌توانید تا حدود 300 عکس بگیرید تا باتری تمام شود.

در کل باید گفت که دوربین‌های فوجی فیلم S4000 و S3200 دو نوع نسبتا ساده و ارزان قیمت از دوربین‌های سوپرزوم هستند. این دوربین‌ها به خصوص برای کاربرانی که بودجه‌ی کمتری دارند ولی یک دوربین سوپرزوم می‌خواهند مناسب است. از آن جایی که مودهای عکاسی دستی دارند مناسب حرفه‌ای‌ترها هم هستند ولی کاربری کاملا مبتدی هم از طریق مود Full Auto می‌توانند داشته باشند.

cartesiba
30-01-2012, 02:53
جدا sx230 شده 450 تومن؟ چقدر زیاد اینا خودشون با قیمت کم وارد میکنند اما 2برابر میفروشن به مردم جدا شب خوابشون میبره

Hektor
30-01-2012, 06:34
جدا sx230 شده 450 تومن؟ چقدر زیاد اینا خودشون با قیمت کم وارد میکنند اما 2برابر میفروشن به مردم جدا شب خوابشون میبره
خب اگه دوست خوب, جسارتاً مردم ما عقل درستی میداشتن و توی اوضاع گرونی کاذب دست نگهمیداشتن دیگه قیمتها اینجوری بالا نمیرفت.. دیروز با همکارهام همه متفق القول بودیم که خود ما مردم مقصریم که تا چیزی گرون میشه روانی میشیم و هجوم می بریم برای خرید! نمیدونم چرا برعکس جاهای دیگه ی دنیا فقط ما اینجوری هستیم.. در حالیکه باید برعکس باشه و اصلاً خرید رو تحریم کنیم اونوقت میدیدی فروشنده های دزد ایرانی(توهین نشه به دوستان) بازم اینکار رو میکردن یا نه.. نون شب نیست که از گرسنگی بمیریم که.
این آقایون نه تنها در یکماه اخیر بلکه در تمام طول سال گذشته با دلار دولتی 1070 ت همه ی واردات خودشون رو انجام دادن پس حق نداشتن حتی 1 ریال بکشن روی جنس.. در ثانی جنس داخل انبارشون رو دارن میارن نه واردات جدید رو!
بارها گفتم که یکی مثل رضاخان باید باشه اینا رو بجرم احتکار وسط بازار فلک کنه و یا بجرم گرون فروشی توی تنور بیاندازه..

saeediranzad
30-01-2012, 08:47
خب اگه دوست خوب, جسارتاً مردم ما عقل درستی میداشتن و توی اوضاع گرونی کاذب دست نگهمیداشتن دیگه قیمتها اینجوری بالا نمیرفت.. دیروز با همکارهام همه متفق القول بودیم که خود ما مردم مقصریم که تا چیزی گرون میشه روانی میشیم و هجوم می بریم برای خرید! نمیدونم چرا برعکس جاهای دیگه ی دنیا فقط ما اینجوری هستیم.. در حالیکه باید برعکس باشه و اصلاً خرید رو تحریم کنیم اونوقت میدیدی فروشنده های دزد ایرانی(توهین نشه به دوستان) بازم اینکار رو میکردن یا نه.. نون شب نیست که از گرسنگی بمیریم که.
این آقایون نه تنها در یکماه اخیر بلکه در تمام طول سال گذشته با دلار دولتی 1070 ت همه ی واردات خودشون رو انجام دادن پس حق نداشتن حتی 1 ریال بکشن روی جنس.. در ثانی جنس داخل انبارشون رو دارن میارن نه واردات جدید رو!
بارها گفتم که یکی مثل رضاخان باید باشه اینا رو بجرم احتکار وسط بازار فلک کنه و یا بجرم گرون فروشی توی تنور بیاندازه..

من معتقدم که قانون و حکومت قانونمند، اخلاق و عرف جامعه را میسازه.
یعنی اگه ما قوانین درست و منطقی و حکومت منطق گرا و قانونمداری داشتیم، یاد میگرفتیم درست رفتار کنیم.
بی ثباتی اقتصاد هم مایه تشویش و نگرانی مردمه.
ببخشید، اسپم نشه؟

moma700
30-01-2012, 10:20
ممنون ازپاسختون
فوجی s4000چطوره؟خودم فکر میکنم فوجیه خوب باشه
فوجی330 و کنون 360 تومنه
اینا کیفیت عکسشون خیلی با کامپکتها تفاوت داره؟
اگه تفاوت زیتدی نداره کامپکت بخرم:41:

مشخصات این دوربین به شرح زیر است:

دوربین دیجیتال فوجی فیلم فاین‌ پیکس اس 4000 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Camera-Fujifilm-FinePix-S4000)

فوجی‌فیلم دوربین‌های سوپرزوم S3200 و S4000 مجهز به لنزهای واید 24 میلی‌متری با توانایی زوم 30 برابر و 20 برابر را معرفی کرد. از دیگر ویژگی‌های این دوربین‌ها می‌توان به سنسور 14 مگاپیکسلی CCD، نمایشگر 3 اینچی، چشمی الکترونیکی و ویژگی‌هایی چون AF Tracking، لرزش‌گیر تصویر، توانایی ضبط ویدیویی 720P HD و مودهای عکاسی حرفه‌ای P, A, S, M اشاره کرد. در ضمن این دوربین‌ها خروجی HDMI دارند و انرژی آن‌ها از طریق باتری‌های قلمی سایز AA تامین می‌شود. در ادامه توضیح مختصری درباره‌ی این دوربین‌ها می‌دهیم و سعی می‌کنیم در آینده به نقد و بررسی کامل آن‌ها نیز بپردازیم.

مشخصات کلی :

مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن با باتری و کارت حافظه 540 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 445 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 14 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلیمتر
لنز: 24-720 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 30 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/2000 ثانیه تا 8 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (3200 و 6400 در حالت تقویت شده) - فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 7 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD / SDHC - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ)

:: نقد و بررسی Fujifilm FinePix S4000

هر دو دوربین مجهز به سنسور تصویر 14.1 مگاپیکسلی 1/2.3 اینچی CCD هستند. بعلاوه همانطور که گفتیم توانایی ضبط ویدیویی 720P HD با سرعت 30 فریم بر ثانیه را هم دارند. فیلم‌ها در فرمت AVI یا همان Motion JPeg ذخیره می‌شوند. دوربین S4000 مجهز به لنز واید 24-720 میلی‌متر Fujinon با توانایی زوم 30X و بیشینه‌ی گشودگی دیافراگم F/3.1-F/5.9 می‌باشد که البته دیافراگم خیلی بازی نیست و برای بدست آوردن عمق میدان خیلی کم و یا عکاسی در شرایط نوری ضعیف چندان مناسب نمی‌باشد. این در حالی است که دوربین S3200 از لنز 24-576 میلی‌متر دقیقا با همین مشخصات ولی توانایی زوم 20 برابر بهره می‌برد.

چنین دوربین‌هایی با توانایی زوم بالا به شدت محتاج سیستم لرزش‌گیر اپتیکال می‌باشند تا لرزش دست در عکس گرفته شده تاثیر کمتری داشته باشد و عکس تار نیفتد. این دو دوربین مجهز به لرزش‌گیر مکانیکی Sensor Shift می‌باشند. بدین ترتیب در زوم زیاد یا استفاده از سرعت شاتر پایین می‌توانید از شارپ بودن عکس اطمینان بیشتری داشته باشید. این دو دوربین از شوتینگ مودهای P, A, S, M یا همان Program, APerture Priority, Shutter Priority, Manual بهره می‌برند که بیشتر به کار عکاسان حرفه‌ای‌تر و آن‌هایی که می‌خواهند حرفه‌ای عکاسی کنند و تسلط بیشتری بر روی تنظیمات دوربین و نوردهی داشته باشند می‌آید.

سرعت عکاسی پیاپی این دوربین‌ها چندان زیاد نیست و در رزولوشن کامل فقط می‌توانند با سرعت 1.2 فریم بر ثانیه و آن هم تا 3 فریم عکس بگیرند. البته اگر از رزولوشن‌های پایین‌تر استفاده کنید می‌توانید به سرعت 3.3 فریم بر ثانیه هم برسید. دوربین‌های S4000 و S3200 مجهز به چشمی از نوع الکترونیکی و با کیفیت 200,000 نقطه هستند که البته کیفیت خیلی بالایی نیست ولی برای دوربین‌هایی با این قیمت مناسب محسوب می‌شود. نمایشگر دوربین S3200 قطری برابر با 3 اینچ دارد و کیفیت نه چندان بالای 230,000 نقطه را ارایه می‌کند. البته نمایشگر S4000 که همین قطر را دارد بسیار با کیفیت‌تر است و کیفیت آن به 460,000 نقطه می‌رسد که این خیلی خوب است.

این دوربین‌ها مجهز به پورت USB 2.0 و HDMI هستند که بوسیله‌ی پورت HDMI می‌توانید دوربین را به HDTV متصل نمایید. عکس‌ها بر روی کارت حافظه‌ی SD / SDHC ذخیره می‌شوند.

انرژی این دوربین از طریق باتری‌های قلمی سایز AA تامین می‌شود. اگر از نوع آلکالاین معمولی آن‌ها استفاده کنید با دو جفت باتری نو می‌توانید تا حدود 300 عکس بگیرید تا باتری تمام شود.

در کل باید گفت که دوربین‌های فوجی فیلم S4000 و S3200 دو نوع نسبتا ساده و ارزان قیمت از دوربین‌های سوپرزوم هستند. این دوربین‌ها به خصوص برای کاربرانی که بودجه‌ی کمتری دارند ولی یک دوربین سوپرزوم می‌خواهند مناسب است. از آن جایی که مودهای عکاسی دستی دارند مناسب حرفه‌ای‌ترها هم هستند ولی کاربری کاملا مبتدی هم از طریق مود Full Auto می‌توانند داشته باشند.

دوستان لطفا راجع به این دوربین نظر بدین؟؟؟؟
کیفیت ساختش پایین نیس؟؟
مدل بهتری اگه هس معرفی کنین:11:

ali0ins
30-01-2012, 14:32
دوستان دیدید دلار اومد پایین؟حالا اونایی ک 1 ماه پیش دوربین خریدن ضرر کردن

taghi_ramzi
30-01-2012, 15:54
230 از دیروز تا حالا تو دیجیکالا که گرون فروشترین فروشگاهمونه نزدیک 20 تومن افت کرده.

afshin10
30-01-2012, 17:15
230 از دیروز تا حالا تو دیجیکالا که گرون فروشترین فروشگاهمونه نزدیک 20 تومن افت کرده.

دیجیکالا رو می دونم چرا افت قیمت داشته ولی من امروز از نماینده گی های کانن پرسیدم sx230 رو 470 میدادن!

highsky
30-01-2012, 18:15
با سلام . من میخوام دوربین تا 350 تومن کامپکت بگیرم. تحقیق زیاد کردم ولی هنوز یه سوالی که واسم مونده در مورده مدت زمانیه که میشه با یه بار شارژ، فیلم برداری کرد. اینم بگم دوربین sx230 مد نظرم هست..,ولی شنیدم که باطری ضعیفی داره.
ممنون میشم از جواب دوستان

mm45
30-01-2012, 20:23
با سلام . من میخوام دوربین تا 350 تومن کامپکت بگیرم. تحقیق زیاد کردم ولی هنوز یه سوالی که واسم مونده در مورده مدت زمانیه که میشه با یه بار شارژ، فیلم برداری کرد. اینم بگم دوربین sx230 مد نظرم هست..,ولی شنیدم که باطری ضعیفی داره.
ممنون میشم از جواب دوستان

سلام دوست من

این مدل را نسبت به همتاهای دیگه اش در مارک های دیگه میگند دارای باتری ضعیفی است و در واقع تفاوتی بین توانایی این مدل با مدل قبلش از نظر شارژ باطری نداره .

sx230 : و کلا مدل های کانن توانایی این را دارند که در حالت فول شارژ یک ساعت الی 1:15 مدام دوربین را روشن نگه دارند . و در صورت نیاز بیشتر میتونید باطری یدک برای این دوربین تهیه کنید ....
:11:

ELSIN
30-01-2012, 23:04

شما کجای کاری عزیز من ، امروز سونی کل محصولاتش رو 25% گرون کرده
یعنی دوربین 200 تومنی رو شما باید بخری 250

knight110
31-01-2012, 00:42
شما کجای کاری عزیز من ، امروز سونی کل محصولاتش رو 25% گرون کرده
یعنی دوربین 200 تومنی رو شما باید بخری 250

چطور؟

رفرنس؟

با توجه به وجود رقبای قدری در این صنعت همچون کانن، نیکون ،فوجی و... معمولا سعی بر این است که قیمت ها به شکلی تعیین گردد که سهم بازار حفظ شود به گونه ای که همه درصدد رهبری هزینه هستند.

Hektor
31-01-2012, 14:37
چطور؟

رفرنس؟

با توجه به وجود رقبای قدری در این صنعت همچون کانن، نیکون ،فوجی و... معمولا سعی بر این است که قیمت ها به شکلی تعیین گردد که سهم بازار حفظ شود به گونه ای که همه درصدد رهبری هزینه هستند.
نزدیکه عیده عزیزم.. هر سال فروشنده های کالاهای الکترونیکی این موقع قیمتها رو میارن پایین تا بیشتر فروش و سود کنن و انبارها رو خالی کنن ولی امسال راه جدیدی یاد گرفتن.. قیمتها رو بردن بالا تا با همون فروش کم سود بیشتر رو ببرن!
علاجش فقط تحریم خرید هر نوع کالای دیجیتال تا اطلاع ثانویه و بس.هیچ راه حل دیگری وجود نداره خودت رو خسته نکن.

mohammadirani
31-01-2012, 14:51

نمیدونم کجا زندگی میکنید ولی باور کنید اقتصاد یک علمه
با زور و حرف درست نمیشه که اگه این طور بود الان کره شمالی بهترین اقتصاد دنیا رو داشت

در ضمن دلار نیومده پایین و الان که روز سه شنبه ساعت 14 میباشد دلار به قیمت 1850 تومان رسیده!

knight110
31-01-2012, 18:24
نزدیکه عیده عزیزم.. هر سال فروشنده های کالاهای الکترونیکی این موقع قیمتها رو میارن پایین تا بیشتر فروش و سود کنن و انبارها رو خالی کنن ولی امسال راه جدیدی یاد گرفتن.. قیمتها رو بردن بالا تا با همون فروش کم سود بیشتر رو ببرن!
علاجش فقط تحریم خرید هر نوع کالای دیجیتال تا اطلاع ثانویه و بس.هیچ راه حل دیگری وجود نداره خودت رو خسته نکن.

دوست گرامی

از نوشته شما این گونه استنباط می شود که شرکت سونی مادر یک چنین تصمیمی را گرفته است که به نظرم بسیار بعید آمد به همین دلیل درخواست رفرنس کردم. اما در ارتباط با بازار داخل و نمایندگی ها باید عرض کنم که قیمت محصولات آن ها نیز تابع نرخ ارز است و در این آشفتگی وضعیت اقتصادی و بازار خب برخی ها نیز سؤ استفاده می کنند که راه حلش همان است که شما فرمودید. تجربه ای که من از خرید دوربین سونی از نمایندگی ها دارم این است که نمایندگی های موجود در شهرستان ها منصف تر از نمایندگی های تهران هستند.
از طرفی در حال حاضر برندهای دیگری همچون کانن، فوجی، نیکون ، پاناسونیک و به تازگی نیز سامسونگ در بازار این محصول فعالند که می توان بهترین گزینه را انتخاب نمود.

Hektor
31-01-2012, 18:38
نمیدونم کجا زندگی میکنید ولی باور کنید اقتصاد یک علمه
با زور و حرف درست نمیشه که اگه این طور بود الان کره شمالی بهترین اقتصاد دنیا رو داشت

در ضمن دلار نیومده پایین و الان که روز سه شنبه ساعت 14 میباشد دلار به قیمت 1850 تومان رسیده!
ببین دوست عزیز.در اینکه اقتصاد جزو علوم طبقه بندی میشه یا جزو مکاتب نمیخوام بحث کنم چون ربطی به اینجا نداره.. جای دیگه خواستین درخدمتم.. ولی دیگه از کودک 5 ساله تا پیر 95 ساله و شما و همه میدونن جو روانی و سیاست تحمیلی غربی ها موجب این سناریو شد تا بدینوسیله سرمایه های در حال فرار از غرب به هر جا میخواد بره, بره جز به ایران که تا سال قبل آمار مثبت رشد سرمایه گذاری خارجی داشت.. نظر شخصی من اینه دولت مقصر نیست پس مقایسه با کره ی شمالی از طرف شما هم مقایسه ی درستی نیست.اگه منظورتون بقول رسانه های اونور آبی: اقتصاد دستوری! هست که باید عرض کنم نظارت قویتر از این و دستوری تر از این راه حلشه و بس.
ضمناً دلار هفته ی قبل بالای 2000 ت بود پس باز هم افت داشته.. و احتمال خیلی زیاد بعد از کمی نوسان دوباره افت میکنه.علت هنوز بالا بودنش اینه خیلیها با قیمت بالا خریدن و حاضر نیستن با قیمت پایین بفروشن.علت دوم بعضی صرافیهاست که این وسط کیسه ی بزرگی برای خودشون دوخته بودن و حالا شکه شدن و در نتیجه دلار عرضه نمیکنن ولی چون تدریجاً و بمرور به ضرر خودشون تموم میشه آخرالامر تسلیم میشن..
sorry 4 off topic

fshah
01-02-2012, 12:15
سلام
میشه لطفا یه دوربین عکاسی خوب تا 500 تومن به من معرفی کنید. کار حرفه ای نمی کنم اما می خوام بهترین دوربین رو با این قیمت بگیرم . ممنونممم. :20:

SuperSt@r
01-02-2012, 12:23
سلام
میشه لطفا یه دوربین عکاسی خوب تا 500 تومن به من معرفی کنید. کار حرفه ای نمی کنم اما می خوام بهترین دوربین رو با این قیمت بگیرم . ممنونممم. :20:

SX 230 كانن

cartesiba
01-02-2012, 13:35
ببخشید 40 هزار تومن ضربدر 4% ارزش افزوده میشه 41600 درسته؟

fshah
01-02-2012, 13:48
ممنونم . s100 بهتر نیست؟

---------- Post added at 01:48 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

بله میشه 41600

Nocturne
01-02-2012, 17:45
دوربین در اندازه و وزن canon ixus 220 hs ولی بهتر چی هست؟
(از هر برندی بجز سونی)

Hektor
01-02-2012, 18:15
(از هر برندی بجز سونی)بهتر از sx220/230 چه از لحاظ کارایی و چه Price/performance فقط خودشه.ولی ایندو تا جزو رقبای شناخته شده اش هستند:
Panasonic Lumix TZ20
Fujifilm FinePix F550
از برند نیکون هم S9100 و S8200

Nocturne
01-02-2012, 18:45
بهتر از sx220/230 چه از لحاظ کارایی و چه Price/performance فقط خودشه.ولی ایندو تا جزو رقبای شناخته شده اش هستند:
Panasonic Lumix TZ20
Fujifilm FinePix F550
از برند نیکون هم S9100 و S8200

اما اینا که گفتید بزرگن قطرشون حدود 3.3 cm هست (اون که گفتم 1.9 cm بود! میخوام راحت تو جیب بره)

highsky
01-02-2012, 19:20
سلام دوست من

این مدل را نسبت به همتاهای دیگه اش در مارک های دیگه میگند دارای باتری ضعیفی است و در واقع تفاوتی بین توانایی این مدل با مدل قبلش از نظر شارژ باطری نداره .

sx230 : و کلا مدل های کانن توانایی این را دارند که در حالت فول شارژ یک ساعت الی 1:15 مدام دوربین را روشن نگه دارند . و در صورت نیاز بیشتر میتونید باطری یدک برای این دوربین تهیه کنید ....

ممنون از جوابتون دوست گرامی. من از فروشنده این دوربین که پرسیدم میگفت 35 دقیقه!
یک سوال دیگه هم که داشتم در مورد کارت SD مناسب واسه این دوربین هست. با توجه به زمانی که میشه با یک بار فول شارژ با این دوربین ضبط کرد، چه حجم حداقلی برای ضبط full HD لازم هست؟ 8 گیگ، 16 یا بیشتر؟ و از چه برند و کلاسی پیشنهاد میکنید.

سلام دوست من

ممنون دوست گرامی. من از فروشنده این دوربین که پرسیدم میگفت 35 دقیقه فیلم برداری یا 230 عکس.
با توجه به مدت فیلم برداری که میتونه با یک بار فیلم برداری انجام بده چه کارت حافطه پیشنهاد میکنین. SDHC یا SDXC . چه حداقل حجمی ،8 گیگ یا 16 یا بیشتر... چه کلاسی و برندی پیشنهاد میکنین؟

Hektor
01-02-2012, 20:05
اما اینا که گفتید بزرگن قطرشون حدود 3.3 cm هست (اون که گفتم 1.9 cm بود! میخوام راحت تو جیب بره)
AO!
فکر کردم اشتباهی sx220 hs رو ixus 220 hs نوشتین.
توی رده ی کامپکتهای سبک . نازک این رده(1 اینچی و باریکتر) فقط اینا وجود داره که فیلمبرداری full hd هم داشته باشه ولی همونطوریکه دیده میشه بیشترش سونی هست! که دلخواه شما نیست!
Sony:
WX70
WX50
WX30
WX10
WX9
WX7
WX5
TX200V
TX100v
TX10
TX9
TX7
TX55

canon:
IXUS 310 HS
IXUS 115 HS
IXUS 125 HS
IXUS 230-HS
IXUS 1100 HS
IXUS 1000 HS

Panasonic:
FX90
FX700
FX77
SZ7

samsung:
WB2000
WB750

NIKON:
Coolpix S100
Coolpix S4100
AW100

Casio:
Exilim TRYX

Fujifilm:
Finepix Z900EXR
FinePix Z1000 EXR
FinePix XP50

بین اینها بعد از خاندان کنون, در رتبه ی بعدی من پاناسونیک DMC-SZ7 که اخیراً عرضه شده و هنوز به ایران نیومده رو پیشنهاد میکنم.

hossein6599
01-02-2012, 21:43
سلام :11:
آقا یکی به ما بگه این canon ixus 115 hs قابلیت زوم اپتیک حین فیلمبرداری داره یا نه؟ و ایا این بهتره یا ixsus 220 hs ؟؟؟؟؟؟؟

Hektor
01-02-2012, 22:15
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا یکی به ما بگه این canon ixus 115 hs قابلیت زوم اپتیک حین فیلمبرداری داره یا نه؟ و ایا این بهتره یا ixsus 220 hs ؟؟؟؟؟؟؟
اولی زوم فیلمبرداری نداره ولی دومی داره.
IXUS 220 یکمقدار جزئی بهتره:
Wide angle lens:24 mm
Slightly wider aperture f/2.7 vs f/2.8
Slightly more zoom 5x vs 4x

knight110
01-02-2012, 22:52
(از هر برندی بجز سونی)

چرا به جزء سونی؟ یعنی تا این حد دوربین های سونی فاقد کیفیت هستند؟

اگر امکان دارد دلیل تجربی خود را بیان کنید.

Nocturne
02-02-2012, 01:24
ضمن تشکر.. به جز کانن ، لومیکس و سایر برندها هیچ یک "سوپر اسلوموشن" ندارند؟

چرا به جزء سونی؟ یعنی تا این حد دوربین های سونی فاقد کیفیت هستند؟

اگر امکان دارد دلیل تجربی خود را بیان کنید.

بنظر من سونی در مدلهای گران قیمت و بزرگ و حرفه ای خوبه. اما در مدلهای فشرده و ارزان تر قیمتش بیشتر و کاراییش برابر یا حتی کمتره
مثلا من یه w530 داشتم مد سیاه و سفید نداشت در حالیکه که حتی موبایلهای قدیمی با کیفیت vga مدهای سیاه و سفید و سپیا و.. رو دارند

worldm
02-02-2012, 09:25
به نظرتون دوربین canon powershot sx150 is چطوره؟
کاربرد برای خانگی و عکاسی سریع و طبیعت و زوم زیاد بودجه تا 350 تومن

knight110
02-02-2012, 09:55

بنظر من سونی در مدلهای گران قیمت و بزرگ و حرفه ای خوبه. اما در مدلهای فشرده و ارزان تر قیمتش بیشتر و کاراییش برابر یا حتی کمتره
مثلا من یه w530 داشتم مد سیاه و سفید نداشت در حالیکه که حتی موبایلهای قدیمی با کیفیت vga مدهای سیاه و سفید و سپیا و.. رو دارند

دوست گرامي كاملا حق باشماست.

دراين رنج ممكن است كه دوربين ها از تمام امكانات برخوردار نباشند. به عنوان مثال من زماني از دوربين سوني P200 بهره مي بردم . دو سه سال بعد كانن 960Is گرفتم. اين مدل كه به روز تر از دوربين سوني قبلي بود برخي ازامكانات آن را نداشت. مثلا فاقد سيستم رفع قرمزي چشم به شكل خود كاربود. به شكل دستي مي بايستي قرمزي چشم رارفع كردكه آن هم گاه كامل انجام نمي شد. ويا از فلش ملايم يا همان slow برخوردار نبود و يا كيفيت فيلمبرداري آن در مقايسه با P200 بسيار پايين بود و برخي موارد ديگر.

در بين دوربين هاي سوني درحال حاضر مدل هاي HX دوربين هاي فوق العاده اي هستند با امكانات بسيار جالب.

lpix
02-02-2012, 10:51
به نظرتون دوربین canon powershot sx150 is چطوره؟
کاربرد برای خانگی و عکاسی سریع و طبیعت و زوم زیاد بودجه تا 350 تومن

دوربین مناسبیه
البته شاید از لحاظ سرعت نتونه به طور کامل نیازتون رو برآورده کنه. ولی در حد قیمتش یکی از خوبا باید باشه

moma700
02-02-2012, 11:41
دوستان من بین این سه مدل موندم:41:
canon ixus 115 hs 260000toman
sony dsc-h70 315000
nikon coolpix s3100 190000
البته سونی باید از همشون بهتر باشه ولی با توجه به قیمت شما کدمو پیشنهاد میکنین؟/؟؟؟؟؟/؟؟؟

Hektor
02-02-2012, 13:20
sony dsc-h70 315000
البته سونی باید از همشون بهتر باشه ولی با توجه به قیمت شما کدمو پیشنهاد میکنین؟/؟؟؟؟؟/؟؟؟
اشتباهه.سونی و نیکون جز زوم بیشتر و لنز وایدتر حرف مهم دیگه ای در مقابل کنون ندارن.
Canon IXUS 115 HS vs Sony Cybershot H70 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

s.hossein45
02-02-2012, 13:36
سلام :دوستان عزیز خیلی بهتره برای راهنمایی کاربرانی که قصد خرید دارند از دلایل صحیح و ارجاع به سایتهای معتبر استفاده شود . نظرات شخصی با امکانات محدود تست (شخصی) دوربینها نمیتواند ملاک خوبی برای توصیه به کاربران باشد .

Nocturne
02-02-2012, 14:40

لومیکس و بقیه سوپراسلوموشن ندارن؟

knight110
02-02-2012, 16:40
sony dsc-h70 315000

دوست گرامی

با مقایسه امکانات این دو مدل خودت تصمیم بگیر. ببین آیا این تفاوت قیمت توجیه پذیر است یا خیر. ضمنن لنز این مدل از سونی G است که می توانی در مورد کیفیت این لنز نیز بیشتر تحقیق کنی. موضوع دیگر این که سعی کن حتما هر مدلی را که خواستی تهیه کنی از نمایندگی آن بگیر که هم به مراتب قیمت مناسب تری دارد و هم از گارانتی اصل معتبری برخوردار است.

دوربین دیجیتال کانن ایکسوز 115 اچ اس (پاورشات ای ال پی اچ 100 اچ اس) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Camera-Canon-IXUS-115-HS-PowerShot-ELPH-100-HS)

دوربین Canon IXUS 115 HS که در آمریکا با نام Canon PowerShot Elph 100 HS شناخته می‌شود دوربین جدید از نوع کامپکت یا جمع و جور این شرکت می‌باشد که در ضمن بسیار باریک و استایلیش ساخته شده است. این دوربین از سنسور بسیار با کیفیت و پیشرفته‌ی 12.1 مگاپیکسلی Back illuminated CMOS بهره می‌برد که در نتیجه توانایی عکاسی بسیار با کیفیت را به خصوص در شرایط نوری ضعیف دارد. از دیگر ویژگی‌‌های این دوربین می‌توان به لنز 28-112 میلی‌متری با توانایی زوم اپتیکال 4 برابر، لرزش‌گیر مکانیکی اپتیکال تصویر، سرعت عکاسی پیاپی 3.4 فریم بر ثانیه با رزولوشن کامل، توانایی ضبط ویدیویی Full HD 1080p به همراه صدای استریو و پورت خروجی HDMI برای نمایش بر روی تلوزیون‌های HDTV و نمایشگر 3 اینچی اشاره کرد. این دوربین به رنگ‌‌های نقره‌ای، خاکستری، صورتی و آبی طراحی شده است.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن با باتری و کارت حافظه 140 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 121 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 12.1 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ (4.55 × 6.17 میلی‌متر)
لنز: 28-112 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 4 برابر - لرزشگیر تصویر
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1500 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 4 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD / SDHC / SDXC Memory Card, Eye-Fi, MultiMediaCard, MMCplus Card, HC MMCplus Card - باتری یون لیتیوم استاندارد

نام ها ديگر : Canon PowerShot ELPH 100 HS

:: نقد و بررسی (Canon IXUS 115 HS (PowerShot ELPH 100 HS
دوربین Canon IXUS 115HS به گونه‌ای برادر کوچک دوربین‌هایی چون Canon IXUS 220HS و Canon IXUS 310HS به حساب می‌آید. کانن IXUS 115 در کل دوربینی زیبا، جمع و جور و سبک با قیمت مناسب است که البته از نظر امکانات فراتر از حد قیمت خود عمل می‌کند. خوب، همانطور که انتظار می‌رفت ixus 115HS دوربینی از نوع Point to Shoot یا نشانه و عکس می‌باشد. بدین معنی که نیازی به این نیست که کاربر با تنظیمات نوردهی و عکاسی درگیر شود. به مدد فن‌آوری‌های اتوماتیک و پیشرفته‌ای که درون دوربین وجود دارد، کافی است که دوربین را به هر سو که خواستید نشانه بروید و دکمه‌ی شاتر را بفشارید تا خود شرایط نوری، نوع صحنه و نقاط فوکوس را تشخیص دهد و با کیفیت‌ترین عکس گرفته شود. هرچند که بعضی ویژگی‌ها و امکانات برای عکاسی خلاقانه‌تر هم برای این دوربین در نظر گرفته شده است که کاربر بتواند به دلخواه بتواند خلاقانه‌تر هم عکاسی کند. بدین ترتیب این دوربین بسیار شبیه به Nikon S3100 شده است و این دو می‌توانند رقیب مستقیم یکدیگر باشند.

ابعاد رسمی این دوربین که توسط شرکت اعلام شده 19.9 × 55.9 × 93.1 میلی‌متر می‌باشد که بدون باتری و کارت حافظه 121 گرم و با باتری و کارت حافظه 140 گرم وزن دارد. بنابراین IXUS 115 دوربینی بسیار جمع و جور و سبک وزن به حساب می‌آید. همانطور که گفتیم بر روی این دوربین از یک سنسور بسیار پیشرفته‌ی 12.1 مگاپیگسلی Back illuminated CMOS استفاده شده است. این سنسور از نوع HS یا High Sensitivity (حساسیت زیاد) می‌باشد. چنین سنسور‌هایی که معمولا بر روی دوربین‌های کامپکت پیشرفته و سوپرزوم کار گذاشته می‌شوند کیفیت عکس بسیار بالایی را به خصوص در شرایط نوری ضعیف که به حساسیت‌های بالا احتیاج است ارایه می‌دهند. در شرایط نوری ضعیف، مثل عکاسی در شب حساسیت سنسور یا همان ISO بر روی 1600 یا 3200 قرار می‌گیرد. این سنسور توانایی عکاسی در چنین ایزو‌های بالا بدون اینکه بر روی عکس نویز زیادی تولید شود را دارد. البته در ایزو 3200 رزولوشن تصویر به 3 مگاپیکسل کاهش می‌یابد. یک مود عکاسی Handheld Night Scene هم بر روی این دوربین وجود دارد که با گرفتن سه عکس سریع و پشت سر هم و ترکیب آن‌ها با یکدیگر عکس بسیار خوبی را ارایه می‌دهد تا بتوانید بدون استفاده از سه پایه و نوردهی‌های طولانی مدت در شرایط نوری ضعیف عکاسی کنید. بیشینه‌ی گشودگی لنز این دوربین هم در حالت واید F2.8 می‌باشد که به عکاسی سریع‌تر در شرایط تاریکی کمک شایانی می‌کند. این دوربین فلاش داخلی هم دارد که به کمک آن میتواند سوژه‌های نزدیک‌تر را روشن‌تر و با کیفیتتر ثبت نماید. البته لامپ فلاش در جایی قرار گرفته که جلوی آن ممکن است توسط انگشت شست گرفته شود.

:: نقاط قوت و ضعف

طراحی زیبا، استایلیش، با کیفیت، جمع و جور و سبک
کیفیت عالی عکس‌های گرفته شده
کاربری آسان به همراه قیمت مناسب
نمایشگر بزرگ 3 اینچی
توانایی فیلم‌برداری فوق‌العاده با کیفیت Full HD
بهره‌گیری از فن‌آوری‌های پیشرفته‌ی عکاسی

ضعف

برای کنترل نویز در ایزو‌های بالا از شارپنس عکس کم می‌شود

دوربین دیجیتال سونی سایبرشات دی اس سی-اچ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Camera-Sony-Cybershot-DSC-H70)70

دوربین‌های جدید سری H سونی همگی لنزهای با توانایی زوم 10 برابر و لرزش‌گیر اپتیکال را ارایه می‌کنند. بعلاوه دوربین H70 مجهز به نمایشگر 3 اینچی و سنسور 16 مگاپیکسلی CCD Super HAD هم می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های این دوربین می‌توان به توانایی ضبط ویدیویی 720p HD، مود عکاسی Sweep Panorama و حساسیت سنسور تا 3200 اشاره کرد. از مودهای عکاسی این دوربین می‌توان به تشخیص دهنده‌ی بسته بودن چشم یا Anti Blink و Smile Shutter یا تشخیص لبخند برای گرفته شدن عکس اشاره کرد. این دوربین که از لنز سری G سونی بهره می‌برد جزو رده‌ی متوسط دوربین‌های کامپکت سونی و پایین‌تر از دوربین‌هایی چون HX7V یا WX10 قرار می‌گیرد. به خصوص اینکه به جای سنسور BSI-EXMOR R از سنسور CCD بهره می‌برد. در ادامه درباره‌ی این دوربین کامپکت و سوپرزوم توضیح بیشتری می‌دهیم.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن 194 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر Super HAD CCD با کیفیت 16.4 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.3 اینچ
لنز: 25-250 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 10 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/1600 ثانیه تا 30 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 80 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل - Live View
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD / SDHC / SDXC / Memory Stick Duo / Memory Stick Pro Duo / Memory Stick Pro-HG Duo - باتری یون لیتیوم استاندارد

:: نقد و بررسی Sony Cyber-Shot DSC-H70
همانطور که گفتیم دوربین‌های سری H سونی که شامل مدل H70 هم می‌شود سری ارزان قیمت‌تری نسبت به سری HX‌ می‌باشد. دلیل نخست ارزان قیمت‌تر بودن سری H را را می‌توان در بهره‌گیری از سنسور CCD به جای سنسور Back illuminated CMOS دید. با این دوربین می‌توان در نسبت‌های تصویر 16:9 و 4:3 عکاسی کرد. این سنسور همان ابعاد استاندارد 1/2.3 اینچی سنسورهای دوربین‌های کامپکت را دارا می‌باشد. حساسیت سنسور یا ISO این دوربین هم مانند دوربین‌های سری HX از 100 تا 3200 می‌باشد ولی احتمالا در ایزوهای بالا مثل 3200 نباید کیفیت عکسی چون عکس‌های گرفته شده با سنسور EXMOR-R CMOS یا همان Back illuminated CMOS را انتظار داشت.

این دوربین از لنز 25-250 میلی‌متری با توانایی زوم اپتیکال 10 برابر بهره می‌برد. این لنز آن‌قدر واید هست که عکاس بتواند از چشم‌اندازهای گسترده‌ی طبیعی، جمع بزرگ دوستان و یا فضاهای داخلی به راحتی عکس بگیرد. با این حال توانایی زوم 10X امکان بسیار عالی برای ثبت صحنه‌های دوردست‌تر یا گرفتن عکس‌های پرتره می‌باشد. این لنز فاصله فوکوس نزدیک 5 سانتی‌متر در مود ماکرو را ارایه می‌کند که بسیار عالیست. بدین معنی که شما می‌توانید بر روی سوژه‌هایی به نزدیکی 5 سانتی‌متر فوکوس کنید. بیشینه‌ی گشودگی دیافراگم آن F3.5-5.5 می‌باشد که البته خیلی سریع نیست ولی متوسط است. در واقع برای عکاسی در شرایط نوری ضعیف آیده‌آل نمی‌باشد ولی خوب است. این دوربین از لرزش‌گیر اپتیکال تصویر نیز بهره می‌برد. بدین معنی که می‌تواند اثر لرزش دست شما را خنثی کند تا اثر کمتری بر روی عکس نهایی داشته باشد و تصویر نهایی تا حد نهایت شارپ باشد و تارشدگی نداشته باشد.

این دوربین از نمایشگر 3 اینچی 230,000 نقطه‌ای بهره می‌برد. هرچند که نمایشگر خیلی با کیفیتی نیست و ترجیح می‌دادیم با یک مدل 460,000 نقطه‌ای آن برخورد می‌کردیم ولی به‌اندازه‌ی کافی بزرگ و روشن است. کیفیت صفحه نمایش نسبت به قیمت دوربین خوب است و اگر قرار بود از نمایشگر با کیفیت‌تری استفاده شود مسلما قیمت تمام شده‌ی دوربین می‌بایتسی بیشتر از این می‌بود. بیشینه و کمینه‌ی سرعت شاتر این دوربین از 1/1600 تا 30 ثانیه می‌باشد که بسیار خوب است، به خصوص برای عکاسی در شرایط نوری بسیار ضعیف و یا صحنه‌های خیلی سریع این محدوده سرعت شاتر کارآیی بسیار زیادی دارد. دوربین سونی H70 مجهز به فلاش داخلی کوچکی هم می‌باشد که برد موثر آن 3.4 متر است. البته برد خیلی زیادی ندارد ولی برای دوربینی در این رده خوب است. اما سرعت عکاسی پیاپی آن 1 فریم بر ثانیه است که اصلا راضی نیستیم.

:: نقاط قوت و ضعف

لنز سونی سری G بسیار با کیفیت
سنسور تصویر بسیار با کیفیت 16.2 مگاپیکسلی
نمایشگر بزرگ 3 اینچی و درخشان
لرزشگیر دست اپتیکال بسیار کارآمد
فیلمبرداری با کیفیت بسیار بالای HD 720p
مجهز به خروجی HDMI برای نمایش عکس و فیلم با بالاترین کیفیت ممکن بر روی تلویزیون های HDTV
تنوع رنگ در تولید این مدل (بژ، مشکی، قرمز، آبی)
طراحی زیبا و جمع جور ایده آل سلیقه بسیاری از کاربران
قیمت بسیار مناسب در مقایسه با رقبا و ارزش بسیار بالا در برابر قیمت

ضعف

انتظار می رفت در این دوربین بسیار دوست داشتنی از باتری با ظرفیت بالاتر استفاده می شد.
در بعضی شرایط در حین فیلمبرداری هنگام Zoom Out کردن پرش هایی جزئی احساس می شود. (این موضوع در تقریبا تمامی دوربین های عکاسی دیده می شود)
سرعت عکاسی پیاپی پایین

Hektor
02-02-2012, 19:07
جسارتاً دوستان.
کاربر محترم s.hossein45 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم قبلاً یاداوری کردن..
دیجیکالا که من سالهاست آنلاین ازش خریدهای زیادی میکنم مرجع محسوب نمیشه.حتی در فورومها معمولاً لینک دادن به صفحات اینجور فروشگاههای آنلاین داخلی ممنوعه و تبلیغاته و اگه دقت کنین حتی این فوروم آدرس سایتش رو فیـلتر کرده..
dpreview - trustview - snapsport در همه ی دنیا مراجع معتبری هستن.

Hektor
02-02-2012, 19:37
لومیکس و بقیه سوپراسلوموشن ندارن؟
پاناسونیکها نه.
Slow-motion یا فیلمبرداری با فریم بالا توی لیست زیر 1 اینچی های ص قبل عمدتاً مربوط به همون کنون هاست.
بالای 1 اینچ میشه توی کاسیو سراغ حتی 1000fps رو گرفت البته با رزولوشن 224x64 یا سامسونگ WB2000 تا 1000fps اما 137x78.
این رزولوشنهای پایین در حالت Slow-motion فکر نکنم خیلی مفید باشه..

knight110
02-02-2012, 20:52
جسارتاً دوستان.
کاربر محترم s.hossein45 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم قبلاً یاداوری کردن..
دیجیکالا که من سالهاست آنلاین ازش خریدهای زیادی میکنم مرجع محسوب نمیشه.حتی در فورومها معمولاً لینک دادن به صفحات اینجور فروشگاههای آنلاین داخلی ممنوعه و تبلیغاته و اگه دقت کنین حتی این فوروم آدرس سایتش رو فیـلتر کرده..
dpreview - trustview - snapsport در همه ی دنیا مراجع معتبری هستن.

دوستان گرامی

جهت آشنایی با مشخصات هر یک از مدل های دوربین بهره گیری از سایت هایی که نسبت به معرفی امکانات آن ها اقدام نموده اند خالی از اشکال است.
اگر دقت کرده باشید در این چند پست اخیر که در خدمت دوستان بوده ام بارها تأکید داشته ام که حتما از نمایندگی ها خرید نمایید. تجربه ای که با سایر فروشگاه ها و سایت های فروش اینترنتی دارم بیانگر این است که معمولا قیمت آن ها با قیمت نمایندگی اختلاف فاحشی دارد. بنابراین بهره گیری از مشخصات دوربین های گوناگون که در این سایت ها ارائه گردیده جنبه تبلیغات نداشته و صرفا جهت آشنایی دوستان با مشخصات دوربین و بهره گیری از نقد و بررسی های ارائه شده می باشد.

fade2amin
03-02-2012, 10:13
سلام

دوستان بودجه تا 300 - 320 از Canon، Fuji و Nikon چی پیشنهاد میدین. حقیقت برای یکی از بچه ها میخوام فقطم کارش عکس خونوادگی گرفتنه. اگه FullHD هم ویدیو بگیره که خوبه. من نظرم اول رو Canon. ممنون میشم اساتید با اولویت راهنماییم کنن .

ELSIN
03-02-2012, 10:57
IXUS 300 و IXUS 310 کنن
اگر زوم خیلی مهم نیست

fade2amin
03-02-2012, 18:32
IXUS 300 و IXUS 310 کنن

ممنون عزیز، فقط میشه قیمت به روز این مدلا رو بگین ؟

ELSIN
03-02-2012, 19:20
ممنون عزیز، فقط میشه قیمت به روز این مدلا رو بگین ؟

حدود قیمتی که گفته بودی البته بالا تر

behrooz747
03-02-2012, 19:41
سلام دوستان
بنده یک دوربین مقاوم(در برابر ضربه.آب.غبار و انجماد)میخوام
بودجه من حدود 300 هست
لطفا یک مدل که هم کیفیت عکسهاش خوب باشه و هم مقاوم باشه پیشنهاد بدید
ضمنا.ترجیحا قابلیت فیلم برداری فول اچ دی با کیفیت صدای حداقل استریو داشته باشه دی:
من خودم با سرچ کردن این مدل هارو در محدوده قیمت مورد نظرم پیدا کردم:
Olympus TG-310Code
Fujifilm FinePix XP30
ولی متاسفانه هیچکدوم قابلیت فیلم برداری فول اچ دی ندارند
باتشکر

starpars
03-02-2012, 19:45
الان 550d یا 600d قیمتشون چنده؟ ارزش داره الان بخریم؟

MatinSpider
03-02-2012, 19:53
سلام دوستان
بنده یک دوربین مقاوم(در برابر ضربه.آب.غبار و انجماد)میخوام
بودجه من حدود 300 هست
لطفا یک مدل که هم کیفیت عکسهاش خوب باشه و هم مقاوم باشه پیشنهاد بدید
ضمنا.ترجیحا قابلیت فیلم برداری فول اچ دی با کیفیت صدای حداقل استریو داشته باشه دی:
من خودم با سرچ کردن این مدل هارو در محدوده قیمت مورد نظرم پیدا کردم:
Olympus TG-310Code
Fujifilm FinePix XP30
ولی متاسفانه هیچکدوم قابلیت فیلم برداری فول اچ دی ندارند
باتشکر

Fujifilm FinePix XP30 که قابلیت Full HD داره ولی ضد آب نیست.

---------- Post added at 07:53 PM ---------- Previous post was at 07:49 PM ----------

الان 550d یا 600d قیمتشون چنده؟ ارزش داره الان بخریم؟

قیمت Canon EOS 550D یه چیزی حدود 1145000 تومان (کمتر بیشتر)
قیمت (Canon EOS 600D (Kiss X5 - Rebel T3i حدود 1270000 تومان

mortezzkhan
03-02-2012, 20:14
سلام

دوستان بودجه تا 300 - 320 از Canon، Fuji و Nikon چی پیشنهاد میدین. حقیقت برای یکی از بچه ها میخوام فقطم کارش عکس خونوادگی گرفتنه. اگه FullHD هم ویدیو بگیره که خوبه. من نظرم اول رو Canon. ممنون میشم اساتید با اولویت راهنماییم کنن .

با این هزینه که می خوای بکنی من خودم به شخصه دوربین SONY HX5 رو بهت یشنهاد می کنم که البنه یه مقدار بالاتر از از این قیمت هستش ولی واقا دوربین خوبیه ، FULL HD هم فیلم برداری میکه با 10x زوم و 10 مگاپیکسل

cartesiba
04-02-2012, 01:14
کارت حافظه a data 16 گیگ کلاس 4 خوبه یا نه؟ این کیف 7000 تومنیا مخصوصه خود sx230 یا نه؟

saeediranzad
04-02-2012, 07:24
کیف 7000تومنی حتماً ایرانیه. من کیف 15000 تومنی گرفتم . ولی تازه کیفهای واقعی را دست دیگران دارن میبینم.
البته این هم بدنیست، برای آماتوری مثل من.
اگه حرفه ای شدم، میروم لنز و فیلتر و کیف هم میگیرم.

knight110
04-02-2012, 09:47
کارت حافظه a data 16 گیگ کلاس 4 خوبه یا نه؟ این کیف 7000 تومنیا مخصوصه خود sx230 یا نه؟

دوست گرامي.

اين نوع ازكيف توسط برخي ازفروشگاه ها به صورت اشانتيون است. آن هايي را كه من داشته ام خيلي خوب بوده اند .معمولا ضد ضربه هستند. البته فكركنم قيمت آن هم كمتر ازاين مبلغ است. درحدود 4000تومان.معمولافروشگاه هاي اينترنتي مبالغ بالاتري را ارائه مي كنند.

siamak_mu
04-02-2012, 12:53
دوربین های Casio چطور هستن؟ دو مدل از Casio و Canon که تو یه رنج کیفیت باشن تو یه رنج قیمت هم هستن یا کاسیو ارزون تر هست؟ یکی از دوستان میخواد کاسیو بخره گفت یه تحقیق کنم براش. لطفاً یه ذره ازش فرمایید و اینکه ارزش خرید داره یا نه؟

mohammadirani
04-02-2012, 14:23
Canon PowerShot SX40 HS رسید به 900 هزار تومن !!!

واقعا چه الکی داره قیمت دوربین میره بالا ها

knight110
04-02-2012, 19:55
Canon PowerShot SX40 HS رسید به 900 هزار تومن !!!

واقعا چه الکی داره قیمت دوربین میره بالا ها

دوست گرامی.

در این آشفته بازار هستند بسیاری که سؤ استفاده کرده و قیمت ها را هر روز بالا و بالاتر می برند. راه کارش همان برخوردی است که هفته گذشته با هوشمندی تمام بازار سهام نسبت به عرضه اولیه شرکت ذوب آهن در بورس عکس العمل نشان داده و موجب ابطال این معامله شد. شرکتی که ارزش هر سهم آن بین 80 تا 110 تومان ارزیابی می شد درصدد بر آمده بودند که در حدود 151 تومان به خلق الله واگذار نمایند. اما بازار عکس االعمل نشان داده و با عدم خرید این نقشه را خنثی نمود. جالب این که دو بار این معامله باطل اعلام شد. می بینید با هوشمندی به مسئولین فهماندند که ارزش این سهم آن نیست که شما تعیین کرده اید.
بارها در پست های مختلف تأکید کرده ام که از نمایندگی هایی که معمولا قیمت مناسب تری نسبت به سایر فروشگاه ها و به خصوص فروشگا های اینترنتی دارند خرید نمایید. از طرفی به یک فروشگاه خاص بسنده نکرده بلکه سعی کنید از چندین فروشگاه قیمت را جویا شوید. چرا که گاه بین خود نمایندگی ها نیز اختلاف قیمت وجود دارد.به عنوان نمونه من خود دوربین فعلی ام را از یک نمایندگی خریداری کردم. قیمت نمایندگی دیگر 20 تومان گرانتر از این نمایندگی بود که من ازش خرید کردم. اگر به دنبال قیمت مناسب هستید باید حوصله به خرج داده و از فروشگاه های بیشتری جستجو نمایید. این تجربه در مورد تهیه کیف دوربین و مموری نیز برای من رخ داد به گونه ای که با مناسب ترین قیمت دوربین، کیف و مموری را تهیه نمودم.
اصولا باید در تمامی خرید ها (نه فقط دوربین) این گونه عمل نمود.

cartesiba
05-02-2012, 00:45
این حافظه به sx230 میخوره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cartesiba
05-02-2012, 03:06
دوربین sx230 رنگ بنفش نداره؟ میخواستم صورتی بگیرم انگار دخترونس مشکی دیگه نمیخوام بخرم کاشکی بنفشش هم باشه

taghi_ramzi
05-02-2012, 10:18
دوربین sx230 رنگ بنفش نداره؟ میخواستم صورتی بگیرم انگار دخترونس مشکی دیگه نمیخوام بخرم کاشکی بنفشش هم باشه
چرا داره. سه رنگه ، مشکی ، بنفش و آبی

knight110
05-02-2012, 10:40
این حافظه به sx230 میخوره ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين دوربين مموري هاي زير را ساپورت ميكند:

SD, SDHC, SDXC Memory Card, Eye-Fi Card, MultiMediaCard, MMCplus Card, HC MMCplus Card

knight110
05-02-2012, 10:47

اين دوربين در چند رنگ متنوع راهي بازار شده است:

نوك مدادي، مشكي، صورتي، آبي و سبز

رنگ نوك مدادي نيز وجهه خاصي به اين دوربين بخشيده. اين رنگ را هم حتما از نزديك ببينيد.

cartesiba
05-02-2012, 11:50
پس بهش میخوره

knight110
05-02-2012, 12:42
پس بهش میخوره

همانگونه كه پيشتر آمد مموري هاي SD با اين مدل ازدوربين ها هماهنگ است.

radikal021
05-02-2012, 21:29
سلام دوستان !

من می خواستم تا 450 هزار تومان یک دوربین خوب بگیرم ×

کیفیت خوب و امکانات جانبی زیاد

نظر شما چیه ؟

من نظر خودم canon sx230 - hs به نظر شما چطوره ؟

ممنون می شم اگر دوربین بهتری از این سراغ دارید به من بگید !

برام مهم نیست که بهش لنز بخوره یا نه ولی کوچیک باشه !

SuperSt@r
05-02-2012, 21:49
سلام دوستان !

من می خواستم تا 450 هزار تومان یک دوربین خوب بگیرم ×

کیفیت خوب و امکانات جانبی زیاد

نظر شما چیه ؟

من نظر خودم canon sx230 - hs به نظر شما چطوره ؟

ممنون می شم اگر دوربین بهتری از این سراغ دارید به من بگید !

برام مهم نیست که بهش لنز بخوره یا نه ولی کوچیک باشه !

سلام
همين دوربين انتخاب خوبيه

Nocturne
06-02-2012, 03:45
قیمت ixus 230 hs چقدر هست؟ آیا این درست است که مشخصاتش تفاوت چندانی با ixus 1100 hs نداره؟ (بجز زوم و صفحه تاچ..) ، و تفاوتش با ixus 220 hs در زوم هست فقط؟

MatinSpider
06-02-2012, 11:07
قیمت ixus 230 hs چقدر هست؟ آیا این درست است که مشخصاتش تفاوت چندانی با ixus 1100 hs نداره؟ (بجز زوم و صفحه تاچ..) ، و تفاوتش با ixus 220 hs در زوم هست فقط؟

تفاوت های جزئی دیگه ای هم دیده میشه بینشون. اما از لحاظ بزرگنمایی اپتیکال:
بزرگنمایی ixus1100 hs ، دوازده برابر و ixus230 hs ، هشت برابره.

صفحه نمایش ixus1100 بزرگتره.

gigi_alex
06-02-2012, 12:52
سلام دوستان
يكي از دوستام ميخواد يه دوربين سامسونگ كاركرده بخره. مدل ST 95 . طرف ميگه 250 هزار تومن. خواستم ببينم ميارزه يا نه؟
يا اينكه اين دوربين خوبي هست اصلا يا نه؟

Nocturne
06-02-2012, 13:25
سلام دوستان
يكي از دوستام ميخواد يه دوربين سامسونگ كاركرده بخره. مدل ST 95 . طرف ميگه 250 هزار تومن. خواستم ببينم ميارزه يا نه؟
يا اينكه اين دوربين خوبي هست اصلا يا نه؟

اگه قیمت رو میپرسید باید قیمت نوئش رو پیدا کنید تا ببینید منصفانه س یا نه. معمولا قیمت دست دو حدود دوسوم نو حساب میشه
اما اگه مدل رو میگید من اگه میخواستم با این مبلغ دوربین بخرم مدلهایی مثل ixus 115 HS و powershot A3300 IS از کانن رو میخریدم (نو منظورمه)

تفاوت های جزئی دیگه ای هم دیده میشه بینشون. اما از لحاظ بزرگنمایی اپتیکال:
بزرگنمایی ixus1100 hs ، دوازده برابر و ixus230 hs ، هشت برابره.

صفحه نمایش ixus1100 بزرگتره.

ixus 230 hs در قیاس با ixus 220 hs چی؟ تنها فرق عمده ش همون زومه؟

sabuha
06-02-2012, 14:49
الان قیمت sx 230 hs چنده؟ ارزونترین قیمت مال کجا هستش؟

knight110
06-02-2012, 23:08
اگه قیمت رو میپرسید باید قیمت نوئش رو پیدا کنید تا ببینید منصفانه س یا نه. معمولا قیمت دست دو حدود دوسوم نو حساب میشه
اما اگه مدل رو میگید من اگه میخواستم با این مبلغ دوربین بخرم مدلهایی مثل ixus 115 HS و powershot A3300 IS از کانن رو میخریدم (نو منظورمه)

ixus 230 hs در قیاس با ixus 220 hs چی؟ تنها فرق عمده ش همون زومه؟

دوست گرامی

با توجه به مشخصات زیر خودتان بررسی و تصمیم بگیرید.

مشخصات کلی sx230 :
مشخصات کلی: دوربین اولترازوم14x - وزن با باتری و کارت حافظه 223 گرم و بدون باتری و کارت حافظه 195 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 12.8 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
لنز: 28-392 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 14 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1/3200 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و 3200 - فلاش داخلی با برد 3.5 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC Memory Card, Eye-Fi Card, MultiMediaCard, MMCplus Card, HC MMCplus Card - موقعیت یاب GPS - قطب نما - باتری یون لیتیوم استاندارد

مشخصات کلی sx220
مشخصات کلی: دوربین اولترازوم14x - وزن با باتری و کارت حافظه 215 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CMOS با کیفیت 12.1 مگاپیکسل - اندازه 1/2.3 اینچ - 4.55 × 6.17 میلی‌متر
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD, SDHC, SDXC Memory Card, Eye-Fi Card, MultiMediaCard, MMCplus Card, HC MMCplus Card - باتری یون لیتیوم استاندارد

cartesiba
07-02-2012, 02:14
دوربین sx230 تا دیروز شده بود 430 تومن حالا شده 460 هزار تومن چه خبره 1 ساعته قیمتا میره عجیبه

roya_borhany
07-02-2012, 11:13
با سلام
یه دوربین دیجیتال میخواستم اگه سونی باشه بهتره. کیفیتشم خوب باشه. زیر 500. رنگ صورتی هم داشته باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

knight110
07-02-2012, 14:11
با سلام
یه دوربین دیجیتال میخواستم اگه سونی باشه بهتره. کیفیتشم خوب باشه. زیر 500. رنگ صورتی هم داشته باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

باتوجه به بودجه مدنظر شما مي توانيد مدل هاي زير ا را خود بررسي و تصميم بگيريد:

hx7v
hx5v
wx10
h70

فراموش نكنيد كه هريك از دوربينها ازهر برند و مدلي داراي نقاط قوت وضعفي مي باشند كه بايد باتوجه به نياز خود پس از بررسي تصميم گيري نماييد. باتوجه به اوضاع آشفته بازار پيشنهاد مي كنم ضمن بررسي فروشگاه هاي مختلف و آگاهي از قيمت ها خريد از نمايندگي هاي سوني را بيشترمدنظر قرار دهيد. چرا كه معمولا قيمت مناسب تري داشته و از گارانتي معتبرتري نيز برخوردارند.

ocz
07-02-2012, 14:15
با سلام
دوست من , سونی دوربین ساز باسابقه و خوبی در قیاس با امثال کنون نیست.پیشنهاد میکنم از کنون انتخاب کنید.هم قیمتش کمتره و هم کاراییش بهتر یا در همون حده.

knight110
07-02-2012, 15:07
دوست من , سونی دوربین ساز باسابقه و خوبی در قیاس با امثال کنون نیست.پیشنهاد میکنم از کنون انتخاب کنید.هم قیمتش کمتره و هم کاراییش بهتر یا در همون حده.

دوست گرامي.

لطفا با ذكر دليل بفرماييد كه به چه علت دوربين هاي سوني خوب نيستند.

از چه لحاظ؟

كيفيت عكس و فيلمبرداري؟ كيفيت ساخت دوربين؟ امكانات وتكنولوژي به كاررفته؟

چنانچه ادله خود را به شكلي تطبيقي وهمراه بانمونه بفرماييد به گمانم به دوستان در

تصميم گيري كمك بسياري خواهد كرد.

roya_borhany
07-02-2012, 16:45

مدل hx7v از همه مدلها بهتره. اما میخواستم بدونم آیا مارک های دیگه رضایت ازشون بیشتره؟ چون من سونی رو فقط به خاطر اسمش انتخاب کردم. ممنون

ocz
07-02-2012, 18:43
مدل hx7v از همه مدلها بهتره. اما میخواستم بدونم آیا مارک های دیگه رضایت ازشون بیشتره؟ چون من سونی رو فقط به خاطر اسمش انتخاب کردم. ممنون
نه دوست عزیز.بالاترین مدل کامپکت سونی مدل hx9v هست که دوربین فعلی من نیز هست.با hx7v یکی از دوستان هم کار کردم و امکاناتش بمراتب کمتر از hx9v هست مثلاً مود پانوراما یا 3 بعدی و... نداره.متأسفانه دوربینهای سونی بیشتر نان اسمشون رو میخورن نه کیفیتشون رو.تصمیم باشماست ولی canon sx230 از هر لحاظ برتره.

knight110
07-02-2012, 20:34
نه دوست عزیز.بالاترین مدل کامپکت سونی مدل hx9v هست که دوربین فعلی من نیز هست.با hx7v یکی از دوستان هم کار کردم و امکاناتش بمراتب کمتر از hx9v هست مثلاً مود پانوراما یا 3 بعدی و... نداره.متأسفانه دوربینهای سونی بیشتر نان اسمشون رو میخورن نه کیفیتشون رو.تصمیم باشماست ولی canon sx230 از هر لحاظ برتره.

نقاط قوت hx7v

این دوربین از یک لنز سری G بسیار با کیفیت واید 25-100 میلی‌متر بهره می برد.
سنسور تصویر بسیار با کیفیت 16.2 مگاپیکسلی EXMOR R CMOS
قابلیت ارایه ی کیفیت بسیار بالای عکس به خصوص در شرایط نوری ضعیف
نمایشگر واقعا عالی 3 اینچی 921,000 نقطه
فیلمبرداری با کیفیت بسیار بالای Full HD 1080p
مجز به گیرنده GPS داخلی و قطب نما
تجهیز دوربین به قابلیت عکاسی سه بعدی پانوراما
گیره دست (Grip) لاستیکی برای جلوگیری از سر خوردن دوربین از دست در حین استفاده از دوربین
تنوع رنگ در تولید این مدل (سفید، مشکی، قرمز، آبی)
مود بسیار کاربردی و حرفه ای (Background Defocuse) برای محو کردن زمینه و برجسته تر کردن سوژه اصلی (همچون عکسهایی که با دوربینهای SLR و با اپتیک های حرفه ای تر خلق می شود)

قابلیت عکاسی سه بعدی (3D)
قابلیت عکاسی پانورامای سه بعدی (3D Sweep Panorama) و عکاسی پانورامای 2 بعدی

نقاط ضغف hx7v

انتظار می رفت در این دوربین بسیار دوست داشتنی از باتری با ظرفیت بالاتر استفاده می شد.
در بعضی شرایط در حین فیلمبرداری هنگام Zoom Out کردن پرش هایی جزئی احساس می شود. (این موضوع در تقریبا تمامی دوربین های عکاسی دیده می شود)

mostafa2020
08-02-2012, 00:01
سلام
دوستان لطف کنند یه دوربین تا 200 یا 250 تومن بهم معرفی کنند.
کارایی:
برای عکس های معمولی که بیشتر عکس یادگاری و غیره هستند مناسب باشه
همچنین استفاده مهمی که من ازش میخوام بکنم از محصولاتم عکس بندازم
من فروشگاه اینترنتی دارم و بعضی از محصولات ریزی دارم که با دوربین موبایل خیلی نمیشه خوب عکس گرفت
ممنون میشم راهنمایی کنید
بیشتر هم نظرم روی سونی و کنون هست

mostafa2020
08-02-2012, 00:04
سلام
دوستان یه دوربین عکاسی حدود 200 یا 250 معرفی کنید
استفاده اصلی که میخوام بکنم اینکه فروشگاه اینترنتی دارم میخوام از اجناسم عکس بندازم بعضی از جنس هایی که دارم کوچیک هستند میخوام عکس با کیفیت و خوبی بگیرم
همچنین عکس های معمولی مثلا عکس یادگاری و .... هم مناسب باشه
ممنون میشم منو راهنمایی کنید