PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

nima sc
10-08-2011, 11:03
واقعا تشکر فکر کنم همون کنن خوبه دیگه چون پاناسونیک هم پشتیبانی درست و حسابی نداره نزدیک خونه ما چند تا نمایندگی کنن هست!!
ولی فکر نکنم هیچ کدوم فول اچ دی باشه منظورم 1080Pـه
به جز اون مدل فوجی ، نظر شما در مورد فوجی چیه آخه من زیاد ازش تعریفی نشنیدم همه میگن یا کنن یا نیکون!
اون مدل کنن رو خوندم مونتاژه چینه و البته یه سوال دیگه اونم اینکه نسبت ابعاد تصویر sx130 چهار به سه است (4:3) یعنی 16:9 نیست؟ توی تلویزیون فول اچ دی کامل پخش نمیشه که این؟
بازم تشکر

vvc
10-08-2011, 11:15
واقعا تشکر فکر کنم همون کنن خوبه دیگه چون پاناسونیک هم پشتیبانی درست و حسابی نداره نزدیک خونه ما چند تا نمایندگی کنن هست!!
به جز اون مدل فوجی ، نظر شما در مورد فوجی چیه آخه من زیاد ازش تعریفی نشنیدم همه میگن یا کنن یا نیکون!
اون مدل کنن رو خوندم مونتاژه چینه و البته یه سوال دیگه اونم اینکه نسبت ابعاد تصویر sx130 چهار به سه است (4:3) یعنی 16:9 نیست؟ توی تلویزیون فول اچ دی کامل پخش نمیشه که این؟
بازم تشکر
بنظرم من نیکون هم دوربین بسیار خوبیه لنز واید و تله بینظیر
و کیفیت عکس و فیلم خوبی هم داره
باز هم بنظر من از فوجی و حتی سونی هم بهتره

nima sc
10-08-2011, 14:16
بزرگترین مشکل کنن اینه که 1080P را ساپورت نمی کنه که اون هم 1- فکر کنم چون نسبت 16:9 ساپورت میکنه توی تلویزیون فول اچ دی تصاویر را کامل نشون بده.درست میگم؟؟:46:
2-راستی توی شب چجوریه؟خوب هست؟و آخرین سوال قبل از خریدم هم اینه: 3-محدودیت فیلمبرداری که نداره؟؟؟4-و زومش صدا نمیده(اصلا زوم اپتیکال حین فیلمبرداری داره)؟؟5-وصفحه نمایشش توی نور مستقیم آفتاب خوبه؟؟؟6-لنزش عوض میشه؟؟
البته فکر کنم فقط اونهایی که دارند بتونن جواب بدن!:11:
کنن دوربین نیمه حرفه ای 1080p اصلا فعلا نداره یا این دوربین آماتوری هاش دارند یا حرفه ای های بالای 1 میلیون.:19:
خیلی شد انگار:18:

ELSIN
10-08-2011, 15:22
با سلام من یه دوربین کانن یا سونی میخواستم بخرم همون سایبرشات اما در حدود 350 تومان پولش را دارم میخوام دوربینه هم کیفیت عکسش خوب باشه و هم قشنگ باشه

سلام
برای شما کنن مدل IXUS 310 خوبه
اگر گرون تر بود IXUS 300

بازم تشکر

کنن نداره شک نکن :46:
اما شاید پانا داشته باشه چون نمایندگی رسمی داره (شاید)
بله توی حرفه ای ها فقط کنن یا نیکون ، اما نه توی غیر حرفه ای ها

بزرگترین مشکل کنن اینه که 1080P را ساپورت نمی کنه که اون هم 1- فکر کنم چون نسبت 16:9 ساپورت میکنه توی تلویزیون فول اچ دی تصاویر را کامل نشون بده.درست میگم؟؟:46:
2-راستی توی شب چجوریه؟خوب هست؟و آخرین سوال قبل از خریدم هم اینه: 3-محدودیت فیلمبرداری که نداره؟؟؟4-و زومش صدا نمیده(اصلا زوم اپتیکال حین فیلمبرداری داره)؟؟5-وصفحه نمایشش توی نور مستقیم آفتاب خوبه؟؟؟6-لنزش عوض میشه؟؟
البته فکر کنم فقط اونهایی که دارند بتونن جواب بدن!:11:
کنن دوربین نیمه حرفه ای 1080p اصلا فعلا نداره یا این دوربین آماتوری هاش دارند یا حرفه ای های بالای 1 میلیون.:19:
خیلی شد انگار:18:
توی شب نباید انتظار زیاد داشته باشید
همه دوربین ها محدودیت فیلم برداری دارند تا 4GIG
چرا جاهای خلوت صدا داره ، بله زوم پتیکال حین فیلمبرداری داره
لنزش عوض نمیشه

sarabanou
10-08-2011, 15:34
سلام بعد از کلی بررسی تصمیم گرقتم دوربین کانن sx30 بگیرم.فقط یه سوال داشتم اگه بخوام کارت حافظه ای رو بگیرم که تا 3 ساعت فیلم بگیره چی بگیرم؟شنیدم باید برای فیلم سرعت بالا باید باشه؟یعنی چی؟مگه فرقی هم میکنه؟در مورد کارت حافظه اصلا" اطلاعاتی ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان.

ali_star
10-08-2011, 17:58
سلام بعد از کلی بررسی تصمیم گرقتم دوربین کانن sx30 بگیرم.فقط یه سوال داشتم اگه بخوام کارت حافظه ای رو بگیرم که تا 3 ساعت فیلم بگیره چی بگیرم؟شنیدم باید برای فیلم سرعت بالا باید باشه؟یعنی چی؟مگه فرقی هم میکنه؟در مورد کارت حافظه اصلا" اطلاعاتی ندارم.ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان.

بله دوست عزیز برای فیلمبرداری با کیفیت بالا میبایست حداقل کلاس مموری شما 6 به بالا باشه. من مارکهای lexar . sandisk .patriot .toshiba . kodak رو تعریفش رو شنیدم.و اینکه در مموری قید مثلا 10 ت بالا پایین نباشید چون ارزش داره.

این سوال مارو هم اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه:

با سلام خدمت عزیزان یک سوال نیمچه تخصصی فیلمبرداری دارم . به عکس زیر توجه کنید این یک صحنه از ویدئو full hd هست . میخواستم ببینم آیا دوربین های عکسای کامپکت تا حدود 450 ت میتونن این تصاویر رو بگیرن دقت کنید بیشتر از اینکه منظورم رزولوشن باشه فوکوس تصویر هست که اینقدر دقیق سوژه رو توی فیلمی دارای مناظر دور و نزدیک به تصویر بکشه. اگه میتونم همچین دوربینی پیدا کنم خواهشا اسم دوربین بگید مثلا canon sx230 اینکه سراغ دوربین های هندی کم نمیرم هم به خاطر اینه که برای هارد روش باید کلی پول بدم و از طرفی عکس برداریش اصلا قابل قیاس نیست حالا باز فیلم برداری کامپکت ها کمی با هندی کم قابل قیاسه!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ELSIN
10-08-2011, 18:18

باید یه 16gig بخرید با کلاس 10 تا مشکلی نداشته باشید
راسی پشت سر هم تا 3 ساعت نمی تونید فیلم بگیرید

این سوال مارو هم اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه:

نه کامپکت ها به این خوبی نمی تونند
اما حرفه ای ها میتونند که خوب قیمت بالای دارند

nima sc
10-08-2011, 18:32
خی دیگه فکر کنم باید همین را بخرم :13:
(اما یه نکته!): شما اگر جای من بودید چی میخریدی؟؟؟:20:
این فول اچ دیش یکم اذیت میکنه نمونه عکس های سایت ها هم زیاد چشمگیر نیست!:18:
آخه کم پولی هم نیست که باید بالاخره یکم تحقیق کرد!!!:27:

nima sc
10-08-2011, 19:52
الان داشتم گشت میزدم این دو تا عکس را دیدم بهتره شما هم یک نگاهی بندازید:
canon sx30IS:

و البته مدل Canon PowerShot SX210 IS:

البته یکم مقایسه ی غیر منطقی هست چون اون اصلا یک دوربین ساده است و اون یکی نیمه حرفه ای ولی نمیدونم چرا این عکسا اینجورین :27:
عکس های اول از هر مدل از سایت خود کنن و عکس های دوم که تقریبا یک زاویه است از سایت فلیکر هستند
نظر شما چیه؟:19:

dada_zebel
11-08-2011, 00:51
خوب یعنی حدود چقدره ؟؟؟
سلیقت مثل خودم خوبه ها:31:

قیمت 180 تومن :31:

pm505
11-08-2011, 08:36
سلام
یکی از دوستام بین SX30 و hs20 مونده به نظرتون کدوم رو بگیره؟

cuteetuc
11-08-2011, 10:45
سلام.دوستان بين canon sx230 ,nikon coolpix s9100,sony hx7 كدوم رو توصيه ميكنيد.لطفا با دليل بگين؟؟ترجيحا دوستاني كه اينها رو دارن يا ازش استفاده كردن از تجربشون بگن ممنون ميشم.باتشكر

ELSIN
11-08-2011, 14:43
سلام
یکی از دوستام بین SX30 و hs20 مونده به نظرتون کدوم رو بگیره؟

سلام
اگر میخواهد پیشرفت کنه و بعدا SLR بخره بهتره hs20 بخره :46:
راسی این عکس اخری که اپ کردی نمیاد :

سلام.دوستان بين canon sx230 ,nikon coolpix s9100,sony hx7 كدوم رو توصيه ميكنيد.لطفا با دليل بگين؟؟ترجيحا دوستاني كه اينها رو دارن يا ازش استفاده كردن از تجربشون بگن ممنون ميشم.باتشكر

سلام
sx220 با توجه به قیمت و کارایی بهترین رده خودشه

Hamed_forum
11-08-2011, 17:37
دوستان دوربین فیلمبرداری خوب زیر 400 هزار چی نظر دارید؟

vvc
11-08-2011, 17:38
SX230 بهترین دوربین کامپکت محسوب میشه بعد از اونم نیکون S9100 و سونی HX9
از نظر سایتهای معتبر خارجی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bille_jean2001
12-08-2011, 16:28
سلام دوستان من الویتم در خرید دوربین فیلمبرداری هستش و بعد عکس البته نه اونقدر که بخاطرش برم دوربین فیلمبرداری بگیرم درواقع میخوام دوربین عکاسیم فوق العاده فیلم بگیره

کسی هست بدونه تفاوت فیلمبرداری 600d 60d 550d از کنن در چیه؟ ایا تفاوت چشمگیری یا فیلمبرداری hx100 دارن جوری که راحت تفتاوت حس بشه؟ اخه فیلمبرداری hx100 واسم جالب بود

و در اخر كسي ميتونه مسخصات تصویر و صدا در فیلم گرفته شده توسط 4 دوربین بالا رو واسم بزاره یا بگه از کجا میتونم پیدا کنم

ELSIN
12-08-2011, 16:39
سلام دوستان من الویتم در خرید دوربین فیلمبرداری هستش و بعد عکس البته نه اونقدر که بخاطرش برم دوربین فیلمبرداری بگیرم درواقع میخوام دوربین عکاسیم فوق العاده فیلم بگیره

کسی هست بدونه تفاوت فیلمبرداری 600d 60d 550d از کنن در چیه؟ ایا تفاوت چشمگیری یا فیلمبرداری hx100 دارن جوری که راحت تفتاوت حس بشه؟ اخه فیلمبرداری hx100 واسم جالب بود

و در اخر كسي ميتونه مسخصات تصویر و صدا در فیلم گرفته شده توسط 4 دوربین بالا رو واسم بزاره یا بگه از کجا میتونم پیدا کنم

سلام
فکر کنم hx100 فیلمبرداری بهتری داشته باشه ، البته بجز نویزش ، فوکوسش ، و کنترل عمق میدان

bille_jean2001
13-08-2011, 00:22
سلام
فکر کنم hx100 فیلمبرداری بهتری داشته باشه ، البته بجز نویزش ، فوکوسش ، و کنترل عمق میدان

اصلا انتظار چنین پاسخی رو نداشتم هالا از slr ها کدوم فیلمبرداری بهتر از hx100 دارن البته 1100000 هم اخر زورمه واسه هزینه

اخه میخوام از بچه ام که تازه متولد شده مدام عکسو فیلم بگیرم hx7 خونه هست كه تست كردم از عکساش اصلا راضی نبودم فکر نمیکنم hx100 هم فرق محسوسي با hx7 داشته باشه

واسه همین تصمیم گرفتم slr بخرم و 600d مد نظرم بود اما فکر نمیکردم فیلمبرداری hx100 از مدل بهتر باشه

Nocturne
13-08-2011, 02:00
سایت دی جی کالا برای خرید دوربین معتبره؟

DaaVooD
13-08-2011, 11:02
اصلا انتظار چنین پاسخی رو نداشتم هالا از slr ها کدوم فیلمبرداری بهتر از hx100 دارن البته 1100000 هم اخر زورمه واسه هزینه

اخه میخوام از بچه ام که تازه متولد شده مدام عکسو فیلم بگیرم hx7 خونه هست كه تست كردم از عکساش اصلا راضی نبودم فکر نمیکنم hx100 هم فرق محسوسي با hx7 داشته باشه

واسه همین تصمیم گرفتم slr بخرم و 600d مد نظرم بود اما فکر نمیکردم فیلمبرداری hx100 از مدل بهتر باشه

درود. hx100v کیفیت راضی کننده ای داره و بیشتر بکارتون میاد. دوربین SLR نیاز به مهارت و دانش عکاسی داره تا بتونید از پتانسیل واقعیش بهره مند شین. HX100V علاوه بر فیلمبرداری full hd 1080p از زوم 30x بهره میبره. گفتید سوژه فعلا فرزند نو رسیدتونه. اگر کمی آینده نگر باشید و این موضوع که پسرتون چند وقت دیگه شروع به حرکت و تاتی کردن و دویدن ..... میکنه، میبینید که با زوم کنترل بهتری روی اون دارین. اگر V.P.N دارین، یه نگاهی به نمونه عکسایی که user ها در سایت آمازون آپلود کردن بندازین:

vvc
13-08-2011, 11:59
سایت دی جی کالا برای خرید دوربین معتبره؟
بله جزء سایتهای معتبر هست و میتونید با خیال راحت خرید کنید

AC_POP
13-08-2011, 15:11
سلام . میخواستم یه دوربین دیجیتال خوب (ترجیحا Canon) واسم معرفی کنید تا 350 هزار تومن . یکی از آشناهای دورم بهم Canon Ixus 130 رو پیشنهاد کرد.شما چی رو پیشنهاد میکنید ؟ (لطفا اگه مدلی رو مینویسین مشخصاتش رو هم بنویسین یا لینکی بذارین که من برم ببینم.)ممنون از همتون

AC_POP
13-08-2011, 15:26
البته من الان رفتم وب یه سرچی کردم دیدم قیمت این IXUS 130 ارزون تره و اینکه درضمن کیفیت فیلم برداریش HD هست نه Full HD.
آقا به هر حال ببینید با 300-350 تومن بهترین دوربین Canon چیه ما بهمون بگین ما بریم اونو بگیریم.ممنون

ELSIN
13-08-2011, 16:25

ببنید شما توی slr ها (بجز چند تا) فوکوس ممتد ندارید این یعنی فاجعه برای یه فیلم بردار
بله hx7 با hx100 فرق مهمی نداره
گفتم فیلم 600d با hx100 چه فرق هایی داره اما فراموش نکنید که اگر slr بخرید عکس های فوق العاده ای میتونید بگیرید به نظر من هم slr بگیرید اما فراموش نشه باید وقت بزارید ، علاقه داشته باشید تا بتونید موفق بشید
من الان دارم از بچه 5 ماهه فیلم و عکس میگیرم با FZ35 ، خیلی عذابه
من به شما سونی A55 رو پیشنهاد میدم که فیلم بسیار خوب با فوکوس ممتد داره و چون یه slr هست عکس های بسیار عالی میگیره اما یه مشکل بزرگ داره اینه که سونی هست ، بعدا برای لنز و این جور چیزا ممکنه ازیت بشید
A55

این جا نمونه فیلم هم میتونید دانلود کنید

البته دوربین های مثل Panasonic Lumix DMC-GF2 یا Olympus سریه PEN و Sony سریه Alpha NEX هم هست که باید ببینید باهاشون حال میکنید یا نه

ELSIN
13-08-2011, 16:46
bille_jean2001 عزیز فکر کنم باید نظر درباره فیلم 600d پس بگیرم
الان فهمیدم 600d دو نوع فوکوس داره (اگر درست خونده باشم توهم بخون) یکی contrast detect AF که خیلی کنده و کلا جالب نیست و phase detection AF که بهترین نوع توی دوربیبن های Slr هست

من توی این متن دیدم از dp

Just as in regular live view, it's possible to select which form of autofocus you wish to use at the beginning of recording - Live Mode (contrast detect AF - slow but no need to flip the mirror down), Face Detection Live Mode or Quick Mode (phase detection AF, which is very fast but requires the mirror to flip down for focusing, blocking the live view). During recording 'Live Mode' AF can be engaged by half-pressing the shutter button, regardless of which initial setting you've chosen, when 'AF w/shutter button during filming' is set to 'Enable'. Alternatively you can of course focus manually.
ببین کل این 20 صفحه رو ببین هم برای 600d هم برای A55

راسی درباره محدودیت فیلمبرداری دوربین های عکاسی میدونی دیگه

vvc
13-08-2011, 18:03
البته من الان رفتم وب یه سرچی کردم دیدم قیمت این IXUS 130 ارزون تره و اینکه درضمن کیفیت فیلم برداریش HD هست نه Full HD.
آقا به هر حال ببینید با 300-350 تومن بهترین دوربین Canon چیه ما بهمون بگین ما بریم اونو بگیریم.ممنون
اگر از سری IXUS میخوای بهتره 310 یا 220 بگیری که کاملترین این سری هستند
البته SX210 و جدیتره اونم SX220 هست که کمی بزرگتر ولی دارای تنظیمات دستی کاملترین
و البته قیمت بالاتر

dada_zebel
13-08-2011, 23:14
canon 980is تولیدش قطع شده ؟ تو بازار میشه پیدا کرد ؟
در ضمن به اون دوستمون که میخاد دوربین slr بخره پیشنهاد میکنم بخر پشیمون نمیشی
یه عکس از دوربین slr حتی با لنز کیتشو با عکسای این دوربینهای سوپر زوم عوض نمیکنم
متاسفانه در این تایپیک به مباحث زیر اصلا توجهی نمیشه که جا داره دوستان توجه کنن
1- کیفیت بوکه
2- کیفیت اپتیکی لنزهای دوربین های سوپر زوم که بسیار پایینه
3- رنج داینامیکی دوربین ها
4-شارپنس لنزهای دوربین ها
5- تراز سفیدی دوربین ها در مد اتو
کلا اینو بگم الان رو 550d کانون یه لنز پرایم 50mm داشتم عکس و فیلم میگرفتم
f1.8 داره تو شب فیلم میگیریم تو تاریکی آدم کف میکنه
درسته که فیلمبرداری با این دوربینها فوکوس ممتد نداره اما عوضش میشه با تنظیمات خاصی به نتایجی خیلی بهنری نسبت به دوربینهای فیلمبرداری رسید مثلا کیه که ندونه اون عمق میدانی که تو فیلمبرداری فیلم های سینمایی داریم الان من با این لنز و دوربین دارم بهش میرسم ولی عمرا بتونی با دوربینای فیلمبرداری به عمق میدان کم برسی. تازه من میتونم با تنظیمات دستی و استفاده از لنز با دیافراگم بازتر فیلم با کیفیت تری تو شب بگیرم
اما خداییش این لنز پرایم کنون با این قیمت پایینش و بوکه عالی منو کشته فقط یه کمی تو فوکوس گیج میزنه ولی پارپ نس عکسا خیلی عالیه
یه توصیه حرفه ای به تمام دوستانی که میخوان دوربین بخرن
دوربینی بخرین که فرمت raw رو داشته باشه چون به نظر من لازمه دنیای دیجتال ویرایش هستش لاقل تنظیماتی بسیار ساده که در نرم افزاری مثه لایت روم شاید برای 100 عکس مشابه 5 دقیقه طول نکشه
ممنون

AC_POP
13-08-2011, 23:51
اگر از سری IXUS میخوای بهتره 310 یا 220 بگیری که کاملترین این سری هستند
البته SX210 و جدیتره اونم SX220 هست که کمی بزرگتر ولی دارای تنظیمات دستی کاملترین
و البته قیمت بالاتر

آقا نظرتون راجع به Ixus 1000 چیه ؟ کلا بین Ixus 220 ، Ixus 115 ، Ixus 1000 کدوم رو انتخاب میکنین ؟:11:

bille_jean2001
14-08-2011, 00:24
bille_jean2001 عزیز فکر کنم باید نظر درباره فیلم 600d پس بگیرم
الان فهمیدم 600d دو نوع فوکوس داره (اگر درست خونده باشم توهم بخون) یکی contrast detect AF که خیلی کنده و کلا جالب نیست و phase detection AF که بهترین نوع توی دوربیبن های Slr هست

من توی این متن دیدم از dp

Just as in regular live view, it's possible to select which form of autofocus you wish to use at the beginning of recording - Live Mode (contrast detect AF - slow but no need to flip the mirror down), Face Detection Live Mode or Quick Mode (phase detection AF, which is very fast but requires the mirror to flip down for focusing, blocking the live view). During recording 'Live Mode' AF can be engaged by half-pressing the shutter button, regardless of which initial setting you've chosen, when 'AF w/shutter button during filming' is set to 'Enable'. Alternatively you can of course focus manually.
ببین کل این 20 صفحه رو ببین هم برای 600d هم برای A55

راسی درباره محدودیت فیلمبرداری دوربین های عکاسی میدونی دیگه

فکر کنم برای فیلمبرداری باید برم سراغ nex-5 اما به برند سونی بدبینم تو عکاسی نمیدونم کیفیا عکس دربرابر 550d يا 600d در چه حده

حالا سوالی که واسم پیش اوده اینه که
1.فلش اکسترنال همراه دوربین هست یا جدا باید بخرم؟
فکر کنم خیلی بی ریخت میشه با فلش اکسترنال

2.اگه فلش همراهش نیست فلشی با برد بالا زیر 150 گیر میاد یا نه؟

3.قیمتش حدود چقدره؟

هنوز دلم پیش 600d اما فكر كنم فيلمبرداری nex-5 خيلي بهتر باشه

منظورتون محدودیت از نظر زمانی و فرمت fat32 مموري هاست يا چیز دیگه ای؟

ELSIN
14-08-2011, 01:25
1 نمیدونم
2 فکر کنم کمی بیشتر باشه
3 حدود800 باید باشه nex-5

هنوز دلم پیش 600d اما فكر كنم فيلمبرداری nex-5 خيلي بهتر باشه

من الان رفتم سایت dpreview.com یه مقایسه بین nex-5 و 600d زدم ، خیلی جالب بود 600d فیلمش مثل بیشتر موارد خیلی بهتر از nex-5 بود

شما هم تست انجام بده (نتونستی بگو)

منظورتون محدودیت از نظر زمانی و فرمت fat32 مموري هاست يا چیز دیگه ای؟
نه همون ، اما محدودیت حجمیه نه زمانی

vvc
14-08-2011, 10:47
آقا نظرتون راجع به Ixus 1000 چیه ؟ کلا بین Ixus 220 ، Ixus 115 ، Ixus 1000 کدوم رو انتخاب میکنین ؟:11:
مسلما iXSUS220 بهتره چون لنز واید و زوم بهتری داره نسبت به 115 و لنز واید بهتری نسبت به 1000

rostamiani
14-08-2011, 12:19
مسلما iXSUS220 بهتره چون لنز واید و زوم بهتری داره نسبت به 115 و لنز واید بهتری نسبت به 1000
منم موافقم
در ضمن یادتون باشه باتری IXUS 1000 ضعیفه :)

sarabanou
14-08-2011, 13:48
بچه هایی که مثل من قصد خرید دوربین و لوازم جانبی دارند یه خبر خوب .دیروز به سایت نورنگار سری زدم و متوجه شدم که.......
اصلاً بذارید عین متن و از سایت براتون بذارم:
با عنایات خداوند متعال و طبق روال سالیان اخیر ، فروش ویژه نورنگار در طرح " بازارچه رمضان " برگزار می گردد .
بنابر این بود که این بازارچه در روز جهانی عکاسی ( 19 اگوست ) ، 28 مرداد برگزار گردد اما بدلیل تقارن با ایام لیله القدر ، این بازارچه در روزهای سوم و چهارم شهریور ماه برگزار خواهد شد .

در این بازارچه مر توانید کالاهای مورد نیاز خود اعم از دوربین ، لنز ، کیف ، سه پایه و سایر لوازم جانبی را با قیمت های ویژه خریداری نمایید .
همچنین در روز سوم شهریور ماه از خریداران و مدعوین محترم پذیرایی افطار بعمل خواهد آمد .

لازم به ذکر است به خریداران محترم بازارچه به قید قرعه 3 دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال تعلق خواهد گرفت . کافی است شماره فاکتور خرید خود را طی پیام

کوتاه به شماره 30009900037312 ارسال تا در این قرعه کشی شرکت نمایید .

تاریخ و مکان برگزاری بازارچه رمضان نورنگار

پنج شنبه مورخ 3 شهریورماه 1390 از ساعت 9 الی 20 ( به همراه پذیرایی افطار )
جمعه مورخ 4 شهریورماه 1390 از ساعت 10 الی 18
ضمناً فروش ویژه بازارچه رمضان در روزهای شنبه مورخ 5 و یکشنبه مورخ 6 شهریورماه بصورت غیر حضوری و از طریق سفارش اینترنتی یا تلفنی ادامه خواهد داشت .
مکان : فروشگاه نورنگار ، خیابان بهار جنوبی ، برج بهار ، طبقه هفتم ، شماره 673

sarabanou
14-08-2011, 13:50

منم تأیید می کنم حرف دوستمونو...

bille_jean2001
14-08-2011, 14:50
1 نمیدونم
2 فکر کنم کمی بیشتر باشه
3 حدود800 باید باشه nex-5

من الان رفتم سایت dpreview.com یه مقایسه بین nex-5 و 600d زدم ، خیلی جالب بود 600d فیلمش مثل بیشتر موارد خیلی بهتر از nex-5 بود

شما هم تست انجام بده (نتونستی بگو)

نه همون ، اما محدودیت حجمیه نه زمانی

پس یعنی فوکوس خودکار داره تو فیلمبرداری مثله سونی؟ اگه اینجور باشه میرم با خیال راحت 600 دی میگیرم

راستش شاید بچه بیشتر بهانه بود واسه عیال:31: خیلی دوست دارم یاد بگیرم عکاسی شاید کلاس هم برم اگه وقت بشه حالا با این لنز همراه 600دی میتونم فعلا همه کار مثله عکاسی ماکرو عکس های خانوادگی و ... انجام بدم زوم مهم نیست واسم یعنی جوری هست تا قبل اینکه یاد بگیرم همه کارامو با لنز همراهش انجام بده واسم؟

ELSIN
14-08-2011, 15:41
پس یعنی فوکوس خودکار داره تو فیلمبرداری مثله سونی؟ اگه اینجور باشه میرم با خیال راحت 600 دی میگیرم

راستش شاید بچه بیشتر بهانه بود واسه عیال:31: خیلی دوست دارم یاد بگیرم عکاسی شاید کلاس هم برم اگه وقت بشه حالا با این لنز همراه 600دی میتونم فعلا همه کار مثله عکاسی ماکرو عکس های خانوادگی و ... انجام بدم زوم مهم نیست واسم یعنی جوری هست تا قبل اینکه یاد بگیرم همه کارامو با لنز همراهش انجام بده واسم؟

ببین واقعا نمیدونم ، اون لینکی که داده بودم رو دیدی ؟؟؟
ای کلک :31:
لنز همراهش اره جواب میده به شرط این که کمی انتظارتو کم کنی ، بعد چون لنز جدیدی هم هست عکس های بهتری میگیره ، IS II داره

---------- Post added at 03:41 PM ---------- Previous post was at 03:37 PM ----------

این صفحه رو کامل بخون

راسی D5100 هم هستا و میدونم فوکوس ممتد توی فیلم داره از نوع معمولیش

bille_jean2001
14-08-2011, 18:29
ببین واقعا نمیدونم ، اون لینکی که داده بودم رو دیدی ؟؟؟
ای کلک :31:
لنز همراهش اره جواب میده به شرط این که کمی انتظارتو کم کنی ، بعد چون لنز جدیدی هم هست عکس های بهتری میگیره ، IS II داره

---------- Post added at 03:41 PM ---------- Previous post was at 03:37 PM ----------

این صفحه رو کامل بخون

راسی D5100 هم هستا و میدونم فوکوس ممتد توی فیلم داره از نوع معمولیش

پسر فکر کنم تله پاتی داریم خیلی حال کردم با کیفیت عکساش نویزش بهتر از 600 دی بود اما دی 600 تمام تنظیمات نور دهی مثل ایزو سرعت شاتر و ... رو در فیلمبرداری داره که خیلی فکر کنم در محیط های تاریک بهتر عمل کنه

راستش هر چی اطلاعاتم با سایت هایی که معرفی میکنید بیشتر میشه گیج تر میشم فقط تا اینجا به این نتیجه رسیدم سوني پر

a.g g.a
14-08-2011, 18:40
سلام
ببخشید دوستان من یک تایپیک برای مشاوره برای خرید دوربین درست کردم ولی کسی جوابمو نداد فکر می کنم بهتر بود این جا سوال می کردم.
من قصد خرید یک دوربین حرفه ای دارم با بودجه حدود 800 هزار تومن.
ممنون میشم راهمایی کنید.

ELSIN
14-08-2011, 18:55
پسر فکر کنم تله پاتی داریم خیلی حال کردم با کیفیت عکساش نویزش بهتر از 600 دی بود اما دی 600 تمام تنظیمات نور دهی مثل ایزو سرعت شاتر و ... رو در فیلمبرداری داره که خیلی فکر کنم در محیط های تاریک بهتر عمل کنه

راستش هر چی اطلاعاتم با سایت هایی که معرفی میکنید بیشتر میشه گیج تر میشم فقط تا اینجا به این نتیجه رسیدم سوني پر

فکر کنم 5100 هم داشته باشه
اره اخرش باید بین 5100 و 600 انتخاب کنی
یه بار شما برو بازار و سوالاتو بپرس البته از چند مغازه

سلام
ببخشید دوستان من یک تایپیک برای مشاوره برای خرید دوربین درست کردم ولی کسی جوابمو نداد فکر می کنم بهتر بود این جا سوال می کردم.
من قصد خرید یک دوربین حرفه ای دارم با بودجه حدود 800 هزار تومن.
ممنون میشم راهمایی کنید.

بهترین های تا 800 تومن D3100 نیکون و 1100D کنن هستند اما فکر کنم بشه با 100 تومن بیشتر 550D کنن بخرید که ارزش زیادی داره

mehran_360
14-08-2011, 21:11
سلام . لطفا یه دوربین برای خونه تو قیمت 150 تا 220 معرفی کنید
ممنون

a.g g.a
15-08-2011, 06:53
بهترین های تا 800 تومن D3100 نیکون و 1100D کنن هستند اما فکر کنم بشه با 100 تومن بیشتر 550D کنن بخرید که ارزش زیادی داره
سلام
از راهنماییتون متشکرم.
از این دوربین هایی که معرفی کردین هیچ کودوم روی خودشون لنز هست؟ اگه هست چه لنز هایی؟
دوربین کننd500دوربین خوبیه؟
اگه بحوام600dبگیرم چه قدر باید به بودجم اضافه کنم؟
با تشکر

a.g g.a
15-08-2011, 09:06
من یه گشتی توی اینترنت زدم خیلی از اینD3100خوشم اومد.
توی یه سایتی نوشته بود کیفیت مانیتورش پایینه؛در خدی پایینه که آدم رو اذیت کنه؟
لنزmicro nikkor105mmچنده؟
لنزNikkor 18-55 VRکه روی خود این دوربینه لنز خوبیه؟
محدوده دیافراگمش چه قدره؟
زومش چه قدره؟
توی حالت ماکرو قوی هست؟
فیلمش روی حالت 1920در1080 چند فریمه؟
فکر کنم از لحاظ تعداد فریم به پایHX100Vنرسه از لحاظ کیفیت از اون بهتره؟(مثلا نویز کمتر توی جاهای تاریک)
با تشکر

vvc
15-08-2011, 11:01
ممنون
فیلمبرداری و اندازه دوربین چقدر براتون اهمیت داره؟

mehran_360
15-08-2011, 13:44
فیلمبرداری HD اگه داشته باشه خوبه
مثلا مدل Canon PowerShot A1200 IS چطوره ؟

mehran_360
15-08-2011, 14:04
فیلمبرداری و اندازه دوربین چقدر براتون اهمیت داره؟
یا این مدل Canon PowerShot A1200 IS

ELSIN
15-08-2011, 15:05
ممنون

سلام
SX130 و A2200 اولی بهتره :46:

سلام
از راهنماییتون متشکرم.
از این دوربین هایی که معرفی کردین هیچ کودوم روی خودشون لنز هست؟ اگه هست چه لنز هایی؟
دوربین کننd500دوربین خوبیه؟
اگه بحوام600dبگیرم چه قدر باید به بودجم اضافه کنم؟
با تشکر

سلام
:10:
بله لنز همراهشون 55-18 هست
خوبه اما قدیمی شده
600d حدود 1 تومنه
D5100 هم هست که حدود 900 هست
550d هم باید حدود 850 باشه
شما برای قیمت های به روز به سایت دیجی کالا سر بزنید

من یه گشتی توی اینترنت زدم خیلی از اینD3100خوشم اومد.
توی یه سایتی نوشته بود کیفیت مانیتورش پایینه؛در خدی پایینه که آدم رو اذیت کنه؟
لنزmicro nikkor105mmچنده؟
لنزNikkor 18-55 VRکه روی خود این دوربینه لنز خوبیه؟
محدوده دیافراگمش چه قدره؟
زومش چه قدره؟
توی حالت ماکرو قوی هست؟
فیلمش روی حالت 1920در1080 چند فریمه؟
فکر کنم از لحاظ تعداد فریم به پایHX100Vنرسه از لحاظ کیفیت از اون بهتره؟(مثلا نویز کمتر توی جاهای تاریک)
با تشکر

بله D3100 دوربین بسیار خوبیه
مانیتور خیلی مهم نیست قراره با منظره یاب عکس بگیرید :46: (مانیتورش هم خیلی بد نیست 3.0" TFT LCD
230,000 pixel TFT)
منظور 18-105 هست ، کمتره 400 تومنه ممنون از محمد جان Aless
24 فریم ، بله نویزش کم تره

این 20 صفحه رو کامل بخون

vvc
15-08-2011, 15:39
یا این مدل Canon PowerShot A1200 IS
با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید پیشنهاد منم همین A1200 هست که دوربین خوبیه

mehran_360
15-08-2011, 17:44
دوستان این مدل چطور ؟Canon IXUS 130 IS IXY 400F

invisgirl
16-08-2011, 00:28
من این تاپیکو خوندم تونستم چیزی که میخوامو پیدا کنم اما یه سوال

اسم این دوربینا زیاد اومد به عنوان پیشنهاد اما کدوم یکی بهتره؟ sx220, sx230.sx210 می دونم کارایشونم شبیه همه!
راهنماییم کنید لطفا

ELSIN
16-08-2011, 02:11
من این تاپیکو خوندم تونستم چیزی که میخوامو پیدا کنم اما یه سوال

اسم این دوربینا زیاد اومد به عنوان پیشنهاد اما کدوم یکی بهتره؟ sx220, sx230.sx210 می دونم کارایشونم شبیه همه!
راهنماییم کنید لطفا

sx220 و sx230 یکی هستند
sx230 دارای gps داخلی هست
sx220 gps نداره همین
sx210 هم مدل قدیمی هست

a.g g.a
16-08-2011, 06:45
بله D3100 دوربین بسیار خوبیه
مانیتور خیلی مهم نیست قراره با منظره یاب عکس بگیرید :46: (مانیتورش هم خیلی بد نیست 3.0" TFT LCD
230,000 pixel TFT)
منظور 18-105 هست ، کمتره 400 تومنه ممنون از محمد جان Aless
24 فریم ، بله نویزش کم تره

این 20 صفحه رو کامل بخون

سلام
دستتون درد نکنه جواب خیلی از سوال هامو گرفتم.
فقط چند تا سوال زوم لنز همراهش چه قدره؟ تو این سایتی که آدرسش رو دادین هیچی در مورد زومش پیدا نکردم،خود لنز رو چستجو کردم یه سایتی نوشته بود0.31x!
این لنز کار لنز واید رو هم میکنه؟
18mm
میشه این دوربینو بدون لنز و ارزونتر بخرم و خودم یه لنز خوب براش بخرم؟
از مقایسه ی نویزی که سایتdpreviewگذاشته بود سر در نیاوردم.
اگه لطف کنین یه عکسی بذارین عکسای این دوربینو با حساسیت های مختلف نشون بده ممنون میشم.
با تشکر :11:

Immunology
16-08-2011, 10:23
دوستان من شنا زیاد میرم.بهترین دوربین ضد آب حال حاضر بازار چیه؟؟

majidgooly
16-08-2011, 11:46
در مورد cannon ixus 300 hs:

اگه تصميم به خريد اين دوربين خوب دارين شك نكنيد. اگر يك عكاس حرفه اي و آنچناني نيستين كه با دوربين هاي SLR كار مي كنيد، پيشنهاد مي كنم كه لذت عكاسي رو با اين دوربين از دست نديد. از مدلهاي مشابه صفحه لمسي، هم خيلي بهتر و مطمئن تره . در نور كم ، عكسهاي خوبي ميندازه و همچنين امكاناتي مثل تشخيص لبخند داره كه فوري عكس ميگيره.
سعي كنيد از يك مموري كارت اورجينال براش استفاده كنيد. زياد هم به فكر مدلهاي گرون تر نباشيد چرا كه اين مدل نيازهاي شما را با هزينه اي مناسب بر طرف ميكنه.
در زوم كردن هم عكس هاي خوبي ميگذاره . براتون نمونه گذاشتم حالش ببرين اين يك تصوير با آخرين درجه زومش هست:

و همينطور چند عكس ديگه كه با اين دوربين گرفتم :

حالش ببرين . شك نكن ديگه ! زود برو بخرش :)

fariborz_1
16-08-2011, 12:58
دوستان این مموری به نظر شما چه طوره ؟
PATRIOT 16GB SDHC C10

دوباره می پرسم چون می خوام بخرمش برای دوربینم
خواهشآ جواب بدین
دوربینم کانن SX30 IS

از بین این کیت های تمیز کننده ی دوربین کدوم بهتره و معقول تر ( تو صفحه های بعدی هم هست )

mosifire
16-08-2011, 13:39
آیا مگاپیکسل 5 تا 16 تفاوت بارزی داره که با چشم دیده شه؟؟

mosifire
16-08-2011, 13:40
بیشرین پیکسل تو بازار چنده؟؟

ELSIN
16-08-2011, 14:41
سلام
دستتون درد نکنه جواب خیلی از سوال هامو گرفتم.
فقط چند تا سوال زوم لنز همراهش چه قدره؟ تو این سایتی که آدرسش رو دادین هیچی در مورد زومش پیدا نکردم،خود لنز رو چستجو کردم یه سایتی نوشته بود0.31x!
این لنز کار لنز واید رو هم میکنه؟
میشه این دوربینو بدون لنز و ارزونتر بخرم و خودم یه لنز خوب براش بخرم؟
از مقایسه ی نویزی که سایتdpreviewگذاشته بود سر در نیاوردم.
اگه لطف کنین یه عکسی بذارین عکسای این دوربینو با حساسیت های مختلف نشون بده ممنون میشم.
با تشکر :11:

سلام
خواهش میکنم
اصطلاح زوم دیگه استفاده نمیشه و باید بگید چند میلی متره ، اما لنز 18-270 میشه گفت حدود 16x زوم داره
یا لنز 100-400 فقط 4x زوم داره درصورتی که 400 کجا 270 کجا
بله 18 واید خوبی هست
بله میشه فقط بدنه خرید و لنز رو جدا خرید
چرا کاری نداره ، مقایسه ی کدوم دوربین ها

ELSIN
16-08-2011, 14:52
دوباره می پرسم چون می خوام بخرمش برای دوربینم
خواهشآ جواب بدین
دوربینم کانن SX30 IS

از بین این کیت های تمیز کننده ی دوربین کدوم بهتره و معقول تر ( تو صفحه های بعدی هم هست )

بله فکر کنم PATRIOT جزو مارک ها معروفه

a.g g.a
16-08-2011, 16:04
سلام
خواهش میکنم
اصطلاح زوم دیگه استفاده نمیشه و باید بگید چند میلی متره ، اما لنز 18-270 میشه گفت حدود 16x زوم داره
بله 18 واید خوبی هست
برای راهنمایی هاتون متشکرم.
من الآن دوربین DSC-H20 دارم زوم اپتیکالش10Xهست؛
عکسی که با این لنز(18-55mm)توی حالت55mmگرفته بشه نزدیک نماییش بیشتره یا عکسی که با زوم10Xاون دوربین گرفته بشه؟
من گیج شدم سایتdpreviewنوشته18mmمعادل27mmیعن ی چی؟

قیمت بدنه ی خالیش چه قدره؟
این طوری گرونتر در نمیاد؟چون فکر کنم وقتی این لنز همراه دوربین ارائه میشه ارزونتر از توی بازار در میاد،نه؟
عکس های همین دوربینD3100در حساسیت های مختلف.
متشکرم که وقت می ذارید و جواب سوال های منو می دید.:11:

a.g g.a
16-08-2011, 16:13
آیا مگاپیکسل 5 تا 16 تفاوت بارزی داره که با چشم دیده شه؟؟
فکر کنم جای این سواتون این جا نباشه
ببینید هر چی پیکسل عکس بیشتر باشه اندازه عکس بزرگتره مثلا عکس 5مگاپیکسلی اندازه ی یک کاغذA4و عکس10مگاپیکسلی حدودا اندازه کاغذA3هست،مگاپیکسل به کیفیت ربطی نداره؛
مثلا اگه شما دو تا عکسvgaکیفیت پایین رو به هم بچسبونید عکسی با تعداد پیکسل بالاتر دارید ولی کیفیت تغییری نکرده.

mehran_360
16-08-2011, 19:00
سلام به نظر شما اساتید مدل Canon IXUS 300 HS IXY 30S با قیمت 272000 به صرفه تره یا Canon PowerShot A1200 IS
ممنون

vvc
16-08-2011, 19:11
سلام به نظر شما اساتید مدل Canon IXUS 300 HS IXY 30S با قیمت 272000 به صرفه تره یا Canon PowerShot A1200 IS
ممنون
IXUS 300 دوربین بهتریه ولی خوب 100 تومنم اختلاف قیمت دارند

mehran_360
16-08-2011, 21:09
IXUS 300 دوربین بهتریه ولی خوب 100 تومنم اختلاف قیمت دارند
اولا به خاطر توجه شما و راهنمایی هاتون ممنون
حالا به نظر شما 100 تومن بیشتر ارزش داره به خاطر :
حداکثر سرعت شاتر : 1/2500 ثانیه و
خروجی HDMI و
قابلیت فیلم‌برداری با سرعت بالا - در ابعاد 240 × 320 و با سرعت ها 240 و 30 فریم بر ثانیه .
یه سوال دیگه :
دقت حسگر : 10.6 مگاپیکسل
این چقدر برای انتخاب یه دوربین مهمه ؟ مثلا از چقدر به بالا باشه ؟
ممنون

majidgooly
16-08-2011, 21:14
ممنون

قطعا و بدون هيچ ترديدي ايكسوز 300 بگير . در ضمن جمهوري اگه تشريف ببري قيمت 260 مي توني پيدا كني البته خيلي بايد دقت كني كه روي خود دوربين مدل ixus 300 HS هك شده باشه. چون اين مدل فقط منوي فارسي داره. البته از دوربين دات كام هم ميتوني بخري.
البته يه مدل مشابه داره بنام IXY كه پيشنهاد مي كنم از اين مدل نگيري. حتي ممكنه اين مدل رو به شما گرون تر هم حساب بكنند. اما من از يك خبره و فروشنده باتجربه پرسيدم گفت كه همين ايكسوز 300 بهتره. در ضمن سعي كن گول تبليغات نخوري. چون بعضي ها اين دوربين رو به قيمت 320 ميفروشن حتي بهت ميگن اين سريالش اس ام اس كن تا بفهمي كه واقعا اصله.:13:
در واقع اين ها هم همون دوربينه . هيچ فرقي نميكنه. بلكه اين يه ترفنده كه اسم گارانتي خودشون رو مطرح بكنند و يه تبليغات كذبه. اين نظر منه
من اين مدل رو حتي از يك مدل بالاترش يعني ايكسوز 310 بهتر مي دونم چون صفحه لمسي نداره. دير خراب ميشه و كمتر براي پولي كه خرج كردي دلت مي سوزه.
يك مسئله ديگه اينكه دوربين A1200 قابل مقايسه نيست با ايكسوز 300. شما اگر بجاي اين دوربين ايكسوز 115 رو مثال ميزدي قابل قبول تر بود. ايكسوز 300 از حسگر cmos استفاده مي كنه. تصاويرش نويز كمي داره و از f2 پشتيباني مي كنه. خروجي HDMI داره. :8:

ELSIN
16-08-2011, 21:27
برای شما A2200 هم هست تنها فرقش هم با A1200 اینه که باطری Li-ion داره (A2200)

vvc
16-08-2011, 21:32
اولا به خاطر توجه شما و راهنمایی هاتون ممنون
حالا به نظر شما 100 تومن بیشتر ارزش داره به خاطر :
حداکثر سرعت شاتر : 1/2500 ثانیه و
خروجی HDMI و
قابلیت فیلم‌برداری با سرعت بالا - در ابعاد 240 × 320 و با سرعت ها 240 و 30 فریم بر ثانیه .
یه سوال دیگه :
دقت حسگر : 10.6 مگاپیکسل
این چقدر برای انتخاب یه دوربین مهمه ؟ مثلا از چقدر به بالا باشه ؟
ممنون
بله بنظر من ارزش داره البته اگر از اون امکانات استفاده کنید
دقت حسگر در دوربینهایی که از یک اندازه سنسور استفاده میکنن هر چی کمتر باشه نویز
کمتری داره

majidgooly
16-08-2011, 21:43
ممنون

از لحاظ فني توضيحات بيشتر اينكه مدل A1200 باطري قلمي ميخوره كه باعث ميشه تند تند درب قسمت باطري باز و بسته بشه كلا دوربين باطري قلمي خور توصيه نميشه. در مورد مگاپيكسل هم زياد نگران نباش بخاطر 2 مگا پيكسل بيشتر در A1200 چرا كه مگا پيكسل خودش رو در چاپ تصاوير بزرگ نشون ميده كه آنهم زياد توفيري نداره.
حسگر ايكسوز 300 از نوع cmos كه باعث صرفه جويي در انرژي دوربين ميشه.
از لحاظ قيمتي دوربين Canon PowerShot A1200 حدود 150 هزار تومن توي بازار تهرانه. البته به اندازه خودش دوربين بسيار خوبيه. بنظر من هيچ دوربيني بد عكس نمياندازه. ولي وقتي كه صحبت مقايسه ميشه، ناچاريم كه امتيازات دوربين بهتر رو بگيم. دوربين Canon PowerShot A1200 هم از لحاظ قيمتي به صرفه تره . ولي اگر بخواهين مثلا از امكانات HDMI استفاده كنيد، براي اين دوربين نيست. در كل Canon PowerShot A1200 هم دوربين خوب و سبك و راحتيه ولي ايكسوز 300 نميشه :5:

bille_jean2001
17-08-2011, 04:29
دوستان عزیز اینکه میگن مثلا 600 دی زوم دیجیتال 10 برابر در حالت فیلمبرداری hd داره درست نمیفهمم یعنی چی میددونم 1280 *720 پیکسل نیاز داره واسه این کار. یعنی از باقی پیکسل ها واسه این کار استفاده می کنه. اگه بدون افت کیفیت و مانندزوم اپتیکال عمل میکنه این پروسه با لنز همراه که 18-55 هست چقدر زوم در فیلمبرداری داریم؟

سوال دوم. extender چیه؟ ایا سخت افزاریه که روی لنز سوار میشه یا اصلا سخت افزار نیست؟

ببخشید اساتید گرامی که اینقدر سوالاتم مبتدیانه و شایدم خنده دار باشن

ELSIN
17-08-2011, 14:55
دوستان عزیز اینکه میگن مثلا 600 دی زوم دیجیتال 10 برابر در حالت فیلمبرداری hd داره درست نمیفهمم یعنی چی میددونم 1280 *720 پیکسل نیاز داره واسه این کار. یعنی از باقی پیکسل ها واسه این کار استفاده می کنه. اگه بدون افت کیفیت و مانندزوم اپتیکال عمل میکنه این پروسه با لنز همراه که 18-55 هست چقدر زوم در فیلمبرداری داریم؟

سوال دوم. extender چیه؟ ایا سخت افزاریه که روی لنز سوار میشه یا اصلا سخت افزار نیست؟

ببخشید اساتید گرامی که اینقدر سوالاتم مبتدیانه و شایدم خنده دار باشن

احتمالا همین جوره و از سنسور استفاده میکیره (البته کار زوم دیجیتال همینه)

اینم درباره d5100 فارسی و کامل

ELSIN
17-08-2011, 16:34
bille_jean2001 عزیز این فیلم دیجی رو دان کن تا بتونی بهتر 600D رو بشناسی
دو تا کیفیت داره اون پایین فکر کنم ارزش دان داشته باشه :46:

roya khalili
17-08-2011, 19:05
سلام.من تازه عضو شدم.اصلا نمی دونم دارم جای درستی پیام می ذارم یا نه!اینجا رو خیلی گشتم.ولی بدتر قاطی کردم.من یه دوربین می خوام که فقط کیفیت عکس خوبی داشته باشه.Canon IXUS 130 ISنظرتون چیه؟ تو این قیمت چی پیشنهاد می کنید.باتری حتما لیتیومی و قابل شارژ.منتظر نظراتتون هستم

ELSIN
17-08-2011, 21:16
سلام.من تازه عضو شدم.اصلا نمی دونم دارم جای درستی پیام می ذارم یا نه!اینجا رو خیلی گشتم.ولی بدتر قاطی کردم.من یه دوربین می خوام که فقط کیفیت عکس خوبی داشته باشه.Canon IXUS 130 ISنظرتون چیه؟ تو این قیمت چی پیشنهاد می کنید.باتری حتما لیتیومی و قابل شارژ.منتظر نظراتتون هستم

سلام ، خوش اومدید :10:
شما فیلم هم براتون مهمه یا زوم ، بعد لطفا دقیق بگید چقدر بودجه دارید؟؟؟؟

ELSIN
17-08-2011, 21:21
بله این IXUS 130 هم دوربین خوبیه ، چه قیمته

majidgooly
17-08-2011, 21:52

سري هاي ايكسوز خيلي خوب هستند. البته پيشنهاد مي كنم بجاش ايكسوز 115 بگيري:20:

majid67110
17-08-2011, 22:43
سلام دوستان
امروز یه کنون جی 12 گرفتم . باطریش که تموم شد اومدم که شارژ بکنم دیدم که شارژرش به پریز های ما نمی خوره ! آیا تبدیلی چیزی باید بگیرم ؟ لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

ELSIN
18-08-2011, 03:10
سلام دوستان
امروز یه کنون جی 12 گرفتم . باطریش که تموم شد اومدم که شارژ بکنم دیدم که شارژرش به پریز های ما نمی خوره ! آیا تبدیلی چیزی باید بگیرم ؟ لطفا راهنمایی کنید .
با تشکر

مبارک باشه ، عکس هم آپ کنید
بله برید مغازه برقی بگید یه سه به دو (3 به 2) میخواهم
اگر سیم رو هم ببرید بهتره

a.g g.a
18-08-2011, 06:14
سلام
خواهش میکنم
بله 18 واید خوبی هست
عکسی که با این لنز(18-55mm)توی حالت55mmگرفته بشه نزدیک نماییش بیشتره یا عکسی که با زوم10Xاون دوربین گرفته بشه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدقیمت بدنه ی خالیش چه قدره؟
این طوری گرونتر در نمیاد؟چون فکر کنم وقتی این لنز همراه دوربین ارائه میشه ارزونتر از توی بازار در میاد،نه؟
سلام
لطفا جواب سوال من رو هم بدید.
با تشکر

mehran_360
18-08-2011, 11:15
سلام دوستان
خیلی ممنون از راهنماییهای حرفه ای تون
یه سوال دیگه :
دوربین Sony Cyber-Shot DSC-W570
به خاطر داشتن قابلیت پانوراما نسبت به Canon IXUS 300 HS بهتره ؟
من دوربین رو برای گرفتن عکس و فیلم از دخترم می خوام چون در حال ورجه ورجه کردن می خوام ازش عکس یا فیلم بگیرم کدو دوربین رو شما پیشنهاد می کنید ؟ البته قابلیت پانورا ما هم خیلی جالبه .
راستی دوربینهای canon پانوراما ندارن ؟
در ضمن برای خرید کجا رو پیشنهاد می کنید و چه گارانتی رو ؟
باز هم ازتون ممنونم . دمتون گرم

vvc
18-08-2011, 17:17
سلام دوستان
خیلی ممنون از راهنماییهای حرفه ای تون
یه سوال دیگه :
دوربین Sony Cyber-Shot DSC-W570
به خاطر داشتن قابلیت پانوراما نسبت به Canon IXUS 300 HS بهتره ؟
من دوربین رو برای گرفتن عکس و فیلم از دخترم می خوام چون در حال ورجه ورجه کردن می خوام ازش عکس یا فیلم بگیرم کدو دوربین رو شما پیشنهاد می کنید ؟ البته قابلیت پانورا ما هم خیلی جالبه .
راستی دوربینهای canon پانوراما ندارن ؟
در ضمن برای خرید کجا رو پیشنهاد می کنید و چه گارانتی رو ؟
باز هم ازتون ممنونم . دمتون گرم
IXUS 300 HS خیلی بهتر از اون مدل سونیه از لحاظ کیفیت عکس و فیلم
تا اونجایی که من میدونم هیچ مدلی از کانن این حالت رو نداره چون شاید یه کاربر خونگی اصلا احتیاج
به ایم مد نداره اگر هم لازم بشه میشه در حالت عکاسی متوالی قرار بدید و با نرم افزار در کامپیوتر
یه پانارومای خیلی بهتر از اونی که دوربین میگیره رو بسازید
اگر تهرانیث جمهوری اگر نه که بهتر از سایت خرید کنید

mehran_360
18-08-2011, 20:45
سلام
تهران هستم
جمهوری جای خاصی هست یا باید بگردم ؟ نمایندگی نداره ؟ با چه گارانتی بگیرم ؟
مرسی

ali_ab
18-08-2011, 20:45
با سلام به دوستان عزیز

در محدوده قیمت 400-500 تومن چه مدلی از دوربین فیلم برداری رو پیشنهاد می کنید ؟ میخوام کیفیت HD داشته باشه و دارای هارد دیسک باشه .

سوال دومم اینه که ایا کیفیت فیلم برداری دوربین های عکاسی با مد HD با کیفیت فیلم دوربین فیلم برداری با همین مد یکسان است؟

از راهنمایی و لطف دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پاینده و کامیاب باشید

roya khalili
19-08-2011, 12:23
سلام.لطفا بین این دوربین های اونی که کیفیت عکس بهتری داره رو بهم معرفی کنید.درضمن دوستان تکرار می کنم بین این 3تا دوربینی که گفتم.چون پیشنهادات اضافی بدتر آدم رو گیج می کنه.فقط کیفیت عکس واسم اهمیت داره.
Canon Ixus 115 HS
Canon Ixus 220 HS
Canon Ixus 200 IS

roya khalili
19-08-2011, 13:32
کیفیت عکس واسم در درجه اوله و تقریبا اصلا فیلم برداری واسم مهم نیست.وجود زوم اپتیکال هم بی اهمیت نیست بالاخره زوم به عکس ها زیبایی میده.البته با عرض شرمندگی الان به گزینه هام اضافه شد.اینارو هم یه بررسی بکنید ممنون می شم.درضمن قیمت میخوام تا 300 تومن بشه البته همه تلاشم اینه که با کارت و کیف و این چیزا تا 300 بشه ولی حالا 10-20 تومن بالا پایین مهم نیس.:31:مدل های اضافه شده:
canon Ixus 115 Hs
canon Ixus 130 IS
canon Ixus 300 HS
canon powershot A3200 IS
canon Powershot A330 IS
canon Ixus 219
راستش آخری به خاطره LCD 3.5 اینجی و لمسی اش چشمم رو خیلی گرفته.تو سایت های فارسی بخش نظرات همه ازش تعریف کردن.اما تو سایت های خارجی اغلب استفاده کننده ها خوب تعریف نکردند.البته تقریبا به جز کانن 115 نظرات دوستای ایرانی با دوستای خارجی کاملا متفاوته.اینم یه کم گیجم کرده.ممنونم پیشاپیش

ELSIN
19-08-2011, 15:13

منم درست نمیدونم اما باید H20 شما بیشتر بزرگ نمایی داشته باشه

معادل 35mm فول فریم ها میشه
بهترین حالت 50 تومن پایین (دوستان کمک کنند درسته؟؟؟)
بله فکر کنم ارزون تر باشه

ELSIN
19-08-2011, 15:25
کیفیت عکس واسم در درجه اوله و تقریبا اصلا فیلم برداری واسم مهم نیست.وجود زوم اپتیکال هم بی اهمیت نیست بالاخره زوم به عکس ها زیبایی میده.البته با عرض شرمندگی الان به گزینه هام اضافه شد.اینارو هم یه بررسی بکنید ممنون می شم.درضمن قیمت میخوام تا 300 تومن بشه البته همه تلاشم اینه که با کارت و کیف و این چیزا تا 300 بشه ولی حالا 10-20 تومن بالا پایین مهم نیس.:31:مدل های اضافه شده:
canon Ixus 115 Hs
canon Ixus 130 IS
canon Ixus 300 HS
canon powershot A3200 IS
canon Powershot A330 IS
canon Ixus 219
راستش آخری به خاطره LCD 3.5 اینجی و لمسی اش چشمم رو خیلی گرفته.تو سایت های فارسی بخش نظرات همه ازش تعریف کردن.اما تو سایت های خارجی اغلب استفاده کننده ها خوب تعریف نکردند.البته تقریبا به جز کانن 115 نظرات دوستای ایرانی با دوستای خارجی کاملا متفاوته.اینم یه کم گیجم کرده.ممنونم پیشاپیش

من توی اونا canon Ixus 300 HS رو بهتر میدونم
راسی canon Ixus 219 نداریما

ali_star
19-08-2011, 17:06
SX230 OR HX9V????????
سلام به اساتید بنده قصد خرید sx230 رو داشتم ولی بادیدن نمونه فیلم hx9 سونی کمی دو دل شدم. از طرفی گویا nikons9100هم مشابه sx230 میباشد. از شما خواهشمندم بهم بگید کدوم مناسب تره با دلیل خواهشا.

من از فیلم برداری اسلو هم استفاده میکنم که فقط نیکون و کنون این مود رو دارند ولی انگار فیلمبرداری اصلی hx9 از اون دوتا بهتره/

راستی hx9 قیمتش چقدر هست؟

mostafaeshghi
19-08-2011, 20:17
من توی اونا canon Ixus 300 HS رو بهتر میدونم
راسی canon Ixus 219 نداریما

دوست عزیز احتمال فراوان منظور ایشون ایکسوز 210 بوده که رو کیبرد دستشون به 9 خورده و شده 219 :دی

vvc
19-08-2011, 22:20
SX230 OR HX9V????????
سلام به اساتید بنده قصد خرید sx230 رو داشتم ولی بادیدن نمونه فیلم hx9 سونی کمی دو دل شدم. از طرفی گویا nikons9100هم مشابه sx230 میباشد. از شما خواهشمندم بهم بگید کدوم مناسب تره با دلیل خواهشا.

من از فیلم برداری اسلو هم استفاده میکنم که فقط نیکون و کنون این مود رو دارند ولی انگار فیلمبرداری اصلی hx9 از اون دوتا بهتره/

قیمت اونور آب حدود 20 دلار گرونتر از کانن هست ولی اینجا 120 هزار تومن گرونتره که توجیه
اقتصادی واسه خرید نداره
گرچه بنظر من کیفیت فیلم کانن از سونی کمتر نیست که هیچ بلکه بهترم هست

n2124
20-08-2011, 01:08
سلام دوستان
يه دوربين عكاسي باكيفيت فيلمبرداري full hd معرفي كنيد
بودجه بين 500 تا 1200000
از هر لحاظ ok باشد
از دوربين و بازار آن زياد سر در نميارم
لطفا يه شير پاك خورده اي منو راهنمايي كنه
ممنونم

AB
20-08-2011, 09:56
SX230 OR HX9V????????

در مقایسه این دو مدل فیلم برداری سونی خیلی بهتر از کنونه.فریم ریتش هم بالاست(۶۰) که دیگه مشکل تیک زدن تصویر و خستگی چشم نمیاره.ولی کنون ۲۴ فریمه(البته اونم حداکثر ۲۴) و موقع پخش فیلم مخصوصا روی تی وی های بزرگ کم بودن فریم ریتش محسوسه.

در مورد عکس هم هر دو خوبن ولی کاهش نویز سونی اونقدر زیاده که بعضی وقت ها این کاهش نویز منجر به کاهش جزئیات تصویر میشه.ولی کنون اینطوری نیست و کیفیت عکس هاش به مراتب از سونی بهتره.

لنز سونی وایدتره و مساحت بیشتری رو میتونه پوشش بده.

در آخر هم همون طور که دوستمون هم گفتن اختلاف قیمتشون مهمه که سونی بیش از ۱۲۰ تومن از کنون گرونتره در حالی که امکاناتشون تقریبا مشابه همه.

majidgooly
20-08-2011, 11:15
canon Ixus 115 Hs
canon Ixus 130 IS
canon Ixus 300 HS
canon powershot A3200 IS
canon Powershot A330 IS
canon Ixus 219

canon Ixus 300 HS
شك نكن رويا همين بگير. عالي و توپ. صفحه لمسي نگير مثل گوشي هاي لمسي ايراد پيدا مي كنه. حتي مدل
canon Ixus 300 HS از يك مدل بالاترش يعني canon Ixus 310 HS هم سر تره.
نه بخاطر اينكه خودم اين دوربين دارم ميگم. بلكه بخاطر اينكه براي گرفتن اين دوربين يك هفته تحقيق كردم كه هم پولم هدر نره بيخود و هم يك دوربين بگيرم كه نسبت به مدل و كاراييش از خيلي دوربين ها سر تر باشه.
اگه ارزون تر از اين خواستي كانن ايكسوز 115 پيشنهاد مي كنم. شك نكن :10:

roya khalili
20-08-2011, 12:32
متشکرم فراوون.می خرمش.اگه خوب نبود میارم میدم به خودت،پولشم ازت می گیرم:46:(شوخی)

roya khalili
20-08-2011, 12:37
آره ،آره دستم خورد،معذرت .از راهنماییت ممنون

majidgooly
20-08-2011, 15:05
آره ،آره دستم خورد،معذرت .از راهنماییت ممنون

خواهش مي كنم مبارك باشه. اگه نخواستي پس بده به خودم :31:
راستي من مخ فروشنده زدم كيف دستي و تلق دوربين مجاني گرفتم. در زمينه مموري كارت هم سعي كن نمره 10 و همينطور ماركهاي معتبر بگيري . من 16گيگ كينگستون گرفتم 65 تومن. به هر حال خيرش ببيني اگه خواستي پيام بهم بده عكساش رد بدل كنيم (كل كل عكس ). :21:

.SA33D.
20-08-2011, 20:30
سلام به دوستان هنرمند
من میخام یه دوربین عکاسی بخرم ، روی اینکه کدوم مدل از cannon رو انتخاب کنم موندم.من عکاس حرفه ای نیستم اما به عکاسی علاقه دارم.یه دوربین خیلی خوب میخام. با آپشن های بالا. سقف قیمت تا 600 تومن. ترجیحا با قابلیت فیلمبرداری.
سپاس

majidgooly
20-08-2011, 20:57
سلام به دوستان هنرمند
من میخام یه دوربین عکاسی بخرم ، روی اینکه کدوم مدل از cannon رو انتخاب کنم موندم.من عکاس حرفه ای نیستم اما به عکاسی علاقه دارم.یه دوربین خیلی خوب میخام. با آپشن های بالا. سقف قیمت تا 600 تومن. ترجیحا با قابلیت فیلمبرداری.
سپاس

در رنج قيمتي كه گفتي بهترين دوربين Canon PowerShot G12 هست. اين دوربين در بين اساتيد معماري ، يك دوربين كاملا شناخته شده و قابل اطمينان هست. حدود قيمتش هم 590 الي 600 هزار تومنه. مباركه :20:

ELSIN
20-08-2011, 21:44
سلام به دوستان هنرمند
سپاس

سلام
شما حرفه ای میخواهید یا غیر حرفه ای

صادقي589
21-08-2011, 02:02
سلام بر همگي
دوستان لطفا دوربيني عكاسي معرفي كنيد با كيفيت فيلمبرداري full hd و رنج قيمت 500تا120000
برند ان مهم نيست

masoud glx
21-08-2011, 13:52
کد:

متشکرم که وقت می ذارید و جواب سوال های منو می دید.

منم درست نمیدونم اما باید H20 شما بیشتر بزرگ نمایی داشته باشه

معادل 35mm فول فریم ها میشه
بهترین حالت 50 تومن پایین (دوستان کمک کنند درسته؟؟؟)
بله فکر کنم ارزون تر باشه

درود دوستان .

سونی H20 دارای 10X زوم هستش که خواهش میکنم این عبارت 10X رو فراموش کنید .
و اما ... رنج فوکال لنز زومی که روی H20 سوار هستش 38-380 مم هست و کاملا غیر واید ! یعنی واید ترین بازه 38 و تله ترین برابر 380 میشه . البته این ارقام فوکال بعد از اعمال کراپ فاکتور سنسور در رنج واقعی لنز بدست اومده .

اما در مورد لنز 18-55 نیکون ( احتمالا منظورتون همین لنز هستش برای استفاده روی D3100 ) این رنج فوکال بعد از اعمال کراپ فاکتور برابر حدود 27-83 مم میشه . کراپ فاکتور هم به معنی نتیجه حاصل از تقسیم سایز سنسور فول فریم به سنسور مورد نظر هستش . همیشه برای بدست آوردن مقدار فوکال معادل سنسور فول فریم یعنی همین اعدادی که بالا عرض کردم ، می بایست کراپ فاکتور رو توی بازه های ابتدایی و انتهایی ضرب کنید .

مثلا کراپ فاکتور DSLR های نیکون های 1.5 هستش ( 36/24 )
DSLR های کنن تقریبا 1.6 هستن ( 36/22.3 )
سوپرزوم های فوجی با سنسور 1/1.6 تقریبا برابر 4.5 ( 36/8 )
کامپکت های بیشتر برندها با سنسور 1/2.5 تقریبا برابر 7.2 ( 36/5 )

یعنی رنج اصلی و اپتیکی لنز دوربین H20 شما بدون احتساب سنسور برابر 5.3-53 میشه و بعلت سنسور فوق العده کوچک 1/2.5 هستش که واید دوربین تبدیل به میدرنج میشه .

اما در جواب اینکه کدوم یک دورنمایی بیشتری داره ( نه نزدیک نمایی و بزرگ نمایی ) خوب مشخصا رنج 380 مم بیشتر از 83 مم هستش و H20 شما دورنمایی بیشتری داره . اما بهمین صورت توی بازه اول لنز 18-55 روی دوربین D3100 واید بسیار بیشتری رو نسبت به دوربین شما یعنی H20 میده .

D3100 دوربین خوبی هستش ... کلا همه DLSR ها دوربین های خوبی هستند :5: اما بشرطی که لنزهای مورد نیاز کاربری خودتون رو هم خریداری کنید و استفاده صحیح از اونها رو هم بلد باشید . ظاهرا شما به عکاسی تله و دور علاقمند هستید که در اینصورت می بایست مقداری بودجه برای خرید این لنزها کنار بزارید .

18-55 کیت D3100 رو حدود 80 تا 100 خود فروشنده از شما برمیداره .

شاد و پیروز باشید .

AC_POP
21-08-2011, 16:20
آقا من بالاخره نفهمیدم جلوی IXUS 220 زیر Canon مینویسن IXUS 220 یا POWERSHOT ELPH 300 HS ؟؟؟؟
چون میخوام برم ویترین ها رو نگاه کنم واسه همین پرسیدم .
راستی اینجا کسی از ارومیه هست و میدونه کجا دوربین های canon رو مناسب تر میده ؟؟؟

.SA33D.
21-08-2011, 17:40
سلام

غیرحرفه ای.بازم اگه پیشنهادی دارید بگید.سپاس

farhad moradi
21-08-2011, 19:29
سلام بر همگي
دوستان لطفا دوربيني عكاسي معرفي كنيد با كيفيت فيلمبرداري full hd و رنج قيمت 500تا120000
برند ان مهم نيست

ماشا الله رنج قیمتت بالاست . رنجو کمتر کن و حرفه ای یا نیمه حرفه ای؟
اگه کامپکت بخوای P500 نیکون رو پیشنهاد میکنم . اگه SLR بخوای مدل 600D کانن یا 5100 نیکون و اگه زیر 1تومن بخوای D3100 عالیه

farhad moradi
21-08-2011, 19:42
آقا من بالاخره نفهمیدم جلوی IXUS 220 زیر Canon مینویسن IXUS 220 یا POWERSHOT ELPH 300 HS ؟؟؟؟
چون میخوام برم ویترین ها رو نگاه کنم واسه همین پرسیدم .
راستی اینجا کسی از ارومیه هست و میدونه کجا دوربین های canon رو مناسب تر میده ؟؟؟

سلام دوست عزیز
اگه گارانتی برات مهمه که من پیشنهاد میکنم با گارانتی اصلی بگیری ، از نمایندگان آفومار بگیر.

نام : فتو آلمان

شهر : ارومیه
آدرس : خیابان امام-روبروی خیابان سرداران
تلفن : 2224302
نام : فروشگاه و لابراتوار عکسباران

آدرس : خ دانشکده- خ استادان
تلفن : 0441-3446625

ببینید گارانتی خیلی مهمه . شما نمیتونید خدمات شرکتا رو یکسان بدونید . آفومار شرکتیه که نماینده رسمی شرکت کانن هست . یعنی وقتی مدیر عامل شرکت کانن میاد ایران ، نمیاد پیش شرکتایی که خوب نیست اسم بیارم . پارسال بود که ما رفتیم سمینار کانن شرکت آفومار که مدیر عامل شرکت کانن اومده بود . البته قیمتاش یکم بالاتر هست ولیارزش داره . خدایی نکرده مشکلی واستون پیش بیاد متوجه فرق بین گارانتی ها میشید.

masoud glx
21-08-2011, 20:49
نظر دوستمون محترم ولی در صورت مطمئن شدن از عملکرد صحیح دوربین و خرید از جای معتبر ، اصلا به اسم گارانتی توجه نکنید یا حداقل از گارانتی های با قیمت مناسب خرید کنید .

متاسفانه همه تجربیات دریافت و پاسخگویی هیچ یک از شرکت های گارانتی کننده به این زیبایی که شما میفرمایید نیست .
تبلیغات شرکت ها هم درست نیست .

AC_POP
21-08-2011, 23:53
سلام دوست عزیز
اگه گارانتی برات مهمه که من پیشنهاد میکنم با گارانتی اصلی بگیری ، از نمایندگان آفومار بگیر.

نام : فتو آلمان

آدرس : خیابان امام-روبروی خیابان سرداران
تلفن : 2224302
نام : فروشگاه و لابراتوار عکسباران

آدرس : خ دانشکده- خ استادان
تلفن : 0441-3446625

ببینید گارانتی خیلی مهمه . شما نمیتونید خدمات شرکتا رو یکسان بدونید . آفومار شرکتیه که نماینده رسمی شرکت کانن هست . یعنی وقتی مدیر عامل شرکت کانن میاد ایران ، نمیاد پیش شرکتایی که خوب نیست اسم بیارم . پارسال بود که ما رفتیم سمینار کانن شرکت آفومار که مدیر عامل شرکت کانن اومده بود . البته قیمتاش یکم بالاتر هست ولیارزش داره . خدایی نکرده مشکلی واستون پیش بیاد متوجه فرق بین گارانتی ها میشید.

نظر دوستمون محترم ولی در صورت مطمئن شدن از عملکرد صحیح دوربین و خرید از جای معتبر ، اصلا به اسم گارانتی توجه نکنید یا حداقل از گارانتی های با قیمت مناسب خرید کنید .

متاسفانه همه تجربیات دریافت و پاسخگویی هیچ یک از شرکت های گارانتی کننده به این زیبایی که شما میفرمایید نیست .

تشکر از هر دوتاتون ولی هیچ کدومتون جواب ندادین که جلوی دوربین زیر کلمه ی Canon چی مینویسه ؟ چون من وقتی عکس ها رو سرچ میکنم هردو رو میاره . یعنی توی بعضی عکس ها زیر Canon نوشته IXUS 220 و توی بعضی ها هم نوشته POWERSHOT ELPH 300 HS . حالا کدومه درستش ؟
در ضمن قیمت گارانتی با بدون گارانتی چقدر فرق دارن ؟ (میانگین)

lpix
22-08-2011, 08:34
تشکر از هر دوتاتون ولی هیچ کدومتون جواب ندادین که جلوی دوربین زیر کلمه ی Canon چی مینویسه ؟ چون من وقتی عکس ها رو سرچ میکنم هردو رو میاره . یعنی توی بعضی عکس ها زیر Canon نوشته IXUS 220 و توی بعضی ها هم نوشته POWERSHOT ELPH 300 HS . حالا کدومه درستش ؟
در ضمن قیمت گارانتی با بدون گارانتی چقدر فرق دارن ؟ (میانگین)

هر دوی این اسمها مال یه دوربینه. فقط با اسامی مختلف برای بازارهای مختلف تولید میشه.
Canon ELPH 300 HS / IXUS 220 HS ultra-compact

تفاوت قیمت هم بستگی به گارانتی داره. حدودا 10 تا 50 تومن گرون تر میشه با گارانتی ...

---------- Post added at 09:34 AM ---------- Previous post was at 09:33 AM ----------

===============================

کسی از قیمت های این دو مدل خبر داره ؟
Nikon D3100

Nikon D5100

و با کدوم گارانتی ؟

pooya.t
22-08-2011, 10:37
با سلام
من یک سوال داشتم می خواستم ببینم آیا دوربین HX9V سونی دوربین خوبی هست ؟ برای من کیفیت فیلمبرداری دوربین هم مهمه و آیا برای دوربین های سونی فقط باید کارت حافظه سونی استفاده کرد یا کارتهای حافظه متفرقه هم قابل استفاده هستند و تقریبا با یک کارت حافظه 32 gig چه مدت میشه فیلم گرفت؟ و سوال آخر آیا TX100V صفحه لمسی آن مشکل داره (بعضی میگن صفحه لمسی اون زود خراب میشه)

AB
22-08-2011, 10:57
با سلام
من یک سوال داشتم می خواستم ببینم آیا دوربین HX9V سونی دوربین خوبی هست ؟ برای من کیفیت فیلمبرداری دوربین هم مهمه و آیا برای دوربین های سونی فقط باید کارت حافظه سونی استفاده کرد یا کارتهای حافظه متفرقه هم قابل استفاده هستند و تقریبا با یک کارت حافظه 32 gig چه مدت میشه فیلم گرفت؟ و سوال آخر آیا TX100V صفحه لمسی آن مشکل داره (بعضی میگن صفحه لمسی اون زود خراب میشه)

مموری کارت های دیگه هم میشه استفاده کرد.نمیشه گفت تاچ اسکرین زود خراب میشه ولی معمولا عمرش چندان زیاد نیست.برای بعضی ممکنه یکی دو ماهه خراب شه ولی شاید تا چند سال هم کار کنه.اینم توضیحات اضافی:

SX230 OR HX9V????????

در مقایسه این دو مدل فیلم برداری سونی خیلی بهتر از کنونه.فریم ریتش هم بالاست(۶۰) که دیگه مشکل تیک زدن تصویر و خستگی چشم نمیاره.ولی کنون ۲۴ فریمه(البته اونم حداکثر ۲۴) و موقع پخش فیلم مخصوصا روی تی وی های بزرگ کم بودن فریم ریتش محسوسه.

در مورد عکس هم هر دو خوبن ولی کاهش نویز سونی اونقدر زیاده که بعضی وقت ها این کاهش نویز منجر به کاهش جزئیات تصویر میشه.ولی کنون اینطوری نیست و کیفیت عکس هاش به مراتب از سونی بهتره.

لنز سونی وایدتره و مساحت بیشتری رو میتونه پوشش بده.

در آخر هم همون طور که دوستمون هم گفتن اختلاف قیمتشون مهمه که سونی بیش از ۱۲۰ تومن از کنون گرونتره در حالی که امکاناتشون تقریبا مشابه همه.

farhad moradi
22-08-2011, 12:53

منی که نمایندگی این شرکتا هستم اینو بهتر میدونم عزیز. تا حالا هر دوربینی که واسشون فرستادم کاملا به تعهداتشون عمل کردن . بوده IXUS210 که صفحش تاچ بوده از دست مشتر افتاده و کاملا خورد شد چون بیمه داشت بدون هیچ هزینه ای صفحه نمایشو عوض کردن. و خیلی از این موارد . حتی تعویض دوربین هم داشتیم .
شرکتی که واقعا کارش درسته باید معرفی بشه به دوستان
شما خدمات پس از فروش رو در نظر نمیگیرید ؟ به نظرتون شرکتی که خودش تعمییر میکنه و تخصصش اینه با شرکتی که دوربیناشو میده یه جایی براش تعمیر کنه یکسانه ؟

---------- Post added at 01:53 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

Nikon D3100

Nikon D5100

و با کدوم گارانتی ؟

Nikon D3100 گارانتی نیکو نگرش 880 تومن توی کارتشه
D5100 رو برات سوال میکنم

saba_879
22-08-2011, 14:50
سلام بر دوستان
من یه دوربین واسه خانواده میخوام
1.سنگین نباشه 2.شارژ خوبی داشته باشه 3.پیکسلش بالای 12 باشه 4.تا 500000 باشه 5. کار کردن باهاش راحت باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

ELSIN
22-08-2011, 18:06
غیرحرفه ای.بازم اگه پیشنهادی دارید بگید.سپاس

G12 کنن و LX5 پانا ، هر دو عالی و با ارزش

ELSIN
22-08-2011, 18:14
سلام بر همگي
برند ان مهم نيست

سلام
میزان علاقه تون رو هم به عکاسی بگید
بعد چرا دوربین فيلمبرداري نمیخرید؟؟؟

---------- Post added at 07:14 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

Nikon D3100

Nikon D5100

و با کدوم گارانتی ؟

به سایت دیجی کلا سر بزنید
اما D3100 حدود 720
و D5100 کم تره 900 هست

lpix
22-08-2011, 18:19
به سایت دیجی کلا سر بزنید
اما D3100 حدود 720
و D5100 کم تره 900 هست

تو نت معمولا کمی گرون میزنن. می خواستم از قیمت مغازه ها مطلع بشم
نورنگار هم تو سایتش d3100 رو زده 715 و d5100 رو 1000 تومن
ولی تا وقتی که تلفنی نپرسی نمیشه مطمئن بود ...

ELSIN
22-08-2011, 18:27
سلام بر دوستان
1.سنگین نباشه 2.شارژ خوبی داشته باشه 3.پیکسلش بالای 12 باشه 4.تا 500000 باشه 5. کار کردن باهاش راحت باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
زوم و یا فیلم برداری برای شما مهمه
اگر زوم مهم نیست LX5 بهترینه

saba_879
22-08-2011, 19:49
سلام
زوم و یا فیلم برداری برای شما مهمه
اگر زوم مهم نیست LX5 بهترینه

چرا مهمه برام
ولی فیلم برداری در حد معمولی نه اینکه مثل یه دوربین فیلم برداری باشه.

masoud glx
22-08-2011, 21:01
منی که نمایندگی این شرکتا هستم اینو بهتر میدونم عزیز. تا حالا هر دوربینی که واسشون فرستادم کاملا به تعهداتشون عمل کردن . بوده IXUS210 که صفحش تاچ بوده از دست مشتر افتاده و کاملا خورد شد چون بیمه داشت بدون هیچ هزینه ای صفحه نمایشو عوض کردن. و خیلی از این موارد . حتی تعویض دوربین هم داشتیم .
شرکتی که واقعا کارش درسته باید معرفی بشه به دوستان
شما خدمات پس از فروش رو در نظر نمیگیرید ؟ به نظرتون شرکتی که خودش تعمییر میکنه و تخصصش اینه با شرکتی که دوربیناشو میده یه جایی براش تعمیر کنه یکسانه ؟

اینکه " (شما) اینو بهتر میدونم" رو طبق چه استدلالی قضاوت میکنید رو نمیدونم . اما باز هم نظر شما برای من محترم هستش ...
شما از نگاه فروشنده یا خدمات دهنده برخورد میکنید و من چندین و چند سال هستش که مشتری هستم و 2 سالی هم فروشنده لوازم دیجیتال بودم .
بهرحال خود دوستان با توجه به بودجه شون تصمیم بگیرند بهتر هستش ... اما اینکه یک شرکتی رو که شما نام بردی و چندان سابقه درخشانی هم در مورد خدماتش ثبت نکرده رو بخواید بیش از این تبلیغ کنید حالا به هر دلیلی که در ذهن شماست ، کاملا اشتباه هستش .

بحث بر سر گارانتی ها موضوعی کاملا جداست که توی این تاپیک هم جای اون نیست .

mmdmmd
23-08-2011, 08:48
سلام
من تازه ميخواهم عكاسي را شروع كنم
بيشترين موارد استفاده براي من در عكاسي صنعتي هست :گرفتن تصاوير محصولات و كارخانه ها
فيلمبرداري با صداي استريو هم باشه كه عاليه - بهتره ميكروفون هم بهش وصل بشه

خودم به اين موارد رسيدم ، كدومش بهتره :

Nikon D5100
Sony Nex3
Sony Nex5
canan 600D

دوربينهاي زير چطور:
D3100
1100D
در ضمن fuji HS20 چطوره ؟ براي كارهاي چاپي كيفيت عكساش خوبه؟ قيمتش كه خيلي خوبه...

farhad moradi
23-08-2011, 09:31
اینکه " (شما) اینو بهتر میدونم" رو طبق چه استدلالی قضاوت میکنید رو نمیدونم . اما باز هم نظر شما برای من محترم هستش ...
شما از نگاه فروشنده یا خدمات دهنده برخورد میکنید و من چندین و چند سال هستش که مشتری هستم و 2 سالی هم فروشنده لوازم دیجیتال بودم .
بهرحال خود دوستان با توجه به بودجه شون تصمیم بگیرند بهتر هستش ... اما اینکه یک شرکتی رو که شما نام بردی و چندان سابقه درخشانی هم در مورد خدماتش ثبت نکرده رو بخواید بیش از این تبلیغ کنید حالا به هر دلیلی که در ذهن شماست ، کاملا اشتباه هستش .

بحث بر سر گارانتی ها موضوعی کاملا جداست که توی این تاپیک هم جای اون نیست .

حالا که بحثش شده بزار تمومش کنیم .
شمایی که مشتری هستید از منی که فروشنده ام میخرید دیگه . شما ممکنه 3 تا 4 تا خریده باشید و 1 یا 2 بار رفته باشید گارانتی ولی من دیگه فرشنده ام و بیشتر خریدم و بیشتر فرستادم گارانتی . اینو که قبول داری؟ لوازم دیجیتال منظورتون چیه ؟ اگه دوربینه با شرکت اصلی در ارتباط بودی؟
منظورتون از اینکه سابقه ی درخشانی ثبت نکرده چیه ؟ اصلا شما تا بحال با این شرکت رابطه داشتید ؟ همین که نماینده رسمی کانن تو ایرانه و مدیر عامل کانن میاد پیش این به نظرتون سابقه درخشانی نیست ؟

---------- Post added at 10:31 AM ---------- Previous post was at 10:29 AM ----------

سلام
بيشترين موارد استفاده براي من در عكاسي صنعتي هست :گرفتن تصاوير محصولات و كارخانه ها

Nikon D5100
Sony Nex3
Sony Nex5
canan 600D

دوربينهاي زير چطور:
D3100
1100D
در ضمن fuji HS20 چطوره ؟ براي كارهاي چاپي كيفيت عكساش خوبه؟ قيمتش كه خيلي خوبه...

صدای استریو رو من تو p500 دیدم . تو موارد بالا d5100 و 600d عالین . d3100 رو هم خودم دارم خیلی خوبه

.SA33D.
23-08-2011, 11:07
G12 کنن و LX5 پانا ، هر دو عالی و با ارزش

دمه شما گرم.خودم خیلی دوست داشتم حداقل یه دوربین نیمه حرفه ای بگیرم اما چون واسه خونه ست باید کار کردن باهاش راحت باشه.
یه سوال دیگه ، فرق PowerShot SX30 با G12 چیه؟ شما از بین این دوتا کدومو بیشتر میپسندی؟ sx30 گرون تره؟

farhad moradi
23-08-2011, 11:28
دمه شما گرم.خودم خیلی دوست داشتم حداقل یه دوربین نیمه حرفه ای بگیرم اما چون واسه خونه ست باید کار کردن باهاش راحت باشه.
یه سوال دیگه ، فرق PowerShot SX30 با G12 چیه؟ شما از بین این دوتا کدومو بیشتر میپسندی؟ sx30 گرون تره؟

sx30 جز سوپر زوم هاست . قیمتش پایینتره . اگه کار راحت میخوای همون sx30 رو بگیر.

tvihng
23-08-2011, 14:58
سلام
ميشه درخصوص دوربينهاي زير نظرتون رو بگين ، لطفا مزيت و معايب دوربينها نسبت به هم رو بگين ،برتريهاشون روبگين اگه مقدور بود بر اساس قابليتهاشون امتياز هم بدين مرسي.
DigitalCamera-Canon-PowerShot-SX230HS
DigitalCamera-Canon-IXUS-310-HS-IXY-31-HS

DigitalCamera-Sony-Cybershot-DSC-WX10
DigitalCamera-Sony-Cybershot-DSC-HX7V

DigitalCamera-Nikon-Coolpix-P300
DigitalCamera-Nikon-Coolpix-L120

DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-F550EXR
DigitalCamera-Fujifilm-FinePix-F500EXR

majidgooly
23-08-2011, 16:37
سلام
ميشه درخصوص دوربينهاي زير نظرتون رو بگين ، لطفا مزيت و معايب گوشيها نسبت به هم رو بگين ،برتريهاشون روبگين اگه مقدور بود بر اساس قابليتهاشون امتياز هم بدين مرسي.

معلومه گوشي باز بودي ها ناقلا :31:
البته اوايل خودم همش مثل تو بهش ميگفتم گوشي :21:

sarabanou
23-08-2011, 18:04
بچه ها دوست من بین این 3 مدل مونده...کدوم رو بهش پیشنهاد میدین؟
Canon IXUS 220 HS
Canon IXUS 230 HS
Canon IXUS 300 HS
Canon PowerShot S95

مرسی...

tvihng
23-08-2011, 19:05
سلام
ميشه درخصوص دوربينهاي زير نظرتون رو بگين ، لطفا مزيت و معايب دوربينها نسبت به هم رو بگين ،برتريهاشون روبگين اگه مقدور بود بر اساس قابليتهاشون امتياز هم بدين مرسي.

vvc
23-08-2011, 19:27
بچه ها دوست من بین این 3 مدل مونده...کدوم رو بهش پیشنهاد میدین؟
Canon IXUS 220 HS
Canon IXUS 230 HS
Canon IXUS 300 HS
Canon PowerShot S95

مرسی...
اینکه 4 تاست
گرچه Canon IXUS 230 HS نداریم ولی در کل گزینه آخر بهتره

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

سلام

اگر مزایا و معایب هرکدوم رو کسی بخواد بگه که 4 تا صفحه طول میکشه
بهتره اول یسری به سایتها بزنی بعد خواسته هاتو از دوربین بگی تا عزیزان راهنماییتون کنن

tvihng
23-08-2011, 19:48
اینکه 4 تاست

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:25 PM ----------

اگر مزایا و معایب هرکدوم رو کسی بخواد بگه که 4 تا صفحه طول میکشه
بهتره اول یسری به سایتها بزنی بعد خواسته هاتو از دوربین بگی تا عزیزان راهنماییتون کنن
مشكل من همين جاست تو سايتها هر چي بيشتر ميگردي بيشتر گيج ميشي ،منظورم از مزايا و معايب هم جزئيات نيست منظورم يه مقايسه كلي تو مشخصه هاي مهم دوربينهاست ، به هر حال من ميخوام يه دوربين تا حداكثر 400 تومن براي مصرف خانگي بگيرم با بيشترين امكانات و كيفيت ممكن، لطفا راهنمايي كنين ،:46:

majidgooly
23-08-2011, 20:52
مشكل من همين جاست تو سايتها هر چي بيشتر ميگردي بيشتر گيج ميشي ،منظورم از مزايا و معايب هم جزئيات نيست منظورم يه مقايسه كلي تو مشخصه هاي مهم دوربينهاست ، به هر حال من ميخوام يه دوربين تا حداكثر 400 تومن براي مصرف خانگي بگيرم با بيشترين امكانات و كيفيت ممكن، لطفا راهنمايي كنين ،:46:

380 هزار تومن

Canon IXUS 300 HS
260 هزار تومن

Canon PowerShot S95
480 هزار تومن

به پول جيبيت نگاه كن. اين سه تا همشون دوربينهاي عالي هستند. در رنج قيمتي كه ميخواي خرج كني پيشنهاد ميشه.
بقول يكي از دوستان توضيحاتش 4 صفحه جا ميگيره. منم به همون دليل بود كه اولش راغب نبودم جواب بدم.
كلا اول در مورد برند مورد نظرت تصميم بگير بعد برو سراغ مدلش مثلا كانن ميخواي يا فوجي و ...
من از ديد خودم كه كانن پيشنهاد مي كنم موارد بالا رو صلاح مي دونم. :20:
راستي حدود 80 هزار تومن هم براي خرت و پرت ها و متعلقات دوربين در نظر بگير. من ايكسوز 300 با امكاناتش تموم شد 340. به همه فك و فاميل هم تبليغش كردم :8:

ELSIN
23-08-2011, 21:28
سلام

Nikon D5100
Sony Nex3
Sony Nex5
canan 600D

دوربينهاي زير چطور:
D3100
1100D

سلام
D5100 با لنز های متنوعی که میخوره بهتره یه میکروفون خارجی هم با خود D5100 معرفی شد که چیز جالبییه
البته توی فیلم برداری 600D بهتره
راسی میدونید که 600D یا D5100 حرفه ای هستند و کار باهاشون کمی سخته و نیاز به پشت کار داره و همینطور خرج های زیادی داره

---------- Post added at 10:28 PM ---------- Previous post was at 10:26 PM ----------

خواهش میکنم
آقا فرهاد درست میگه اما کیفیت G12 خیلی بیشتره و همینطور زوم SX30 خیلی بیشتر :31:

farhad moradi
24-08-2011, 10:33
خواهش میکنم
آقا فرهاد درست میگه اما کیفیت G12 خیلی بیشتره و همینطور زوم SX30 خیلی بیشتر :31:

آره G12 کیفیتش بالاتر ولی چون ایشون کارکرد آسونتر میخوان و برای خونه به نظرم SX30 بشتر به کارشون میاد

mmdmmd
24-08-2011, 12:39
سلام
به غير از D5100 , 600D ,nex5 چه دوربينهايي -حتي آماتور - امكان اتصال ميكروفن را دارند؟

ehsan-inventor
24-08-2011, 14:22
سلام دوستان،چند ماه پیش دنبال خرید دوربین بودم که یه مشکلی پیش اومدو...
حالا می تونم 850 تومن براش هزینه کنم
اون موقع از nikon d5100 خوشم اومده بود...کیفیت عکساش خیلی خوبه،نه؟ قیمتش چنده؟
من از منظره ها عکس می گیرم،همین طور می خوام تو خونه هم عکس بگیرم که کیفیت خوبی داشته باشه،مثل عکس هایی که آتلیه ها می گیرن...
یه چیز دیگه ،می خوام کیفیت فیلم برداریش فول اچدی باشه ،و کیفیت صدا و تصویرش خوب یا عالی باشه...
از فیلم برداری هم خیلی خوشم میاد...
با این توضیحات؛
D5100 خوبه یا گزینه های بهتری هم هست؟
ممنونم

sarabanou
24-08-2011, 14:41
[QUOTE=vvc;6395233]اینکه 4 تاست

مرسی.پس هنوز تو ایران نیومده.چون در سایت /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بود.

vvc
24-08-2011, 15:14
[QUOTE=vvc;6395233]اینکه 4 تاست

مرسی.پس هنوز تو ایران نیومده.چون در سایت /[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بود.
تو ایران که هیچ هنوز وارد بازار هم نشده یطور رسمی فقط معرفی شده

---------- Post added at 04:14 PM ---------- Previous post was at 04:12 PM ----------

سلام دوستان،چند ماه پیش دنبال خرید دوربین بودم که یه مشکلی پیش اومدو...
حالا می تونم 850 تومن براش هزینه کنم
اون موقع از nikon d5100 خوشم اومده بود...کیفیت عکساش خیلی خوبه،نه؟ قیمتش چنده؟
من از منظره ها عکس می گیرم،همین طور می خوام تو خونه هم عکس بگیرم که کیفیت خوبی داشته باشه،مثل عکس هایی که آتلیه ها می گیرن...
یه چیز دیگه ،می خوام کیفیت فیلم برداریش فول اچدی باشه ،و کیفیت صدا و تصویرش خوب یا عالی باشه...
از فیلم برداری هم خیلی خوشم میاد...
با این توضیحات؛
D5100 خوبه یا گزینه های بهتری هم هست؟
ممنونم
نیکون D5100 دوربین خوبیه
در مورد کیفیت عکس اگر مهارت کافی در عکاسی و امکانات و وسایل لازم رو نداشته باشید
هیچگاه عکساتون به کیفیت عکسهای آتلیه نمیرسه چرا که شرایط نور پردازی اونجا با خونه متفاوته

saba_879
24-08-2011, 15:14
سلام بر دوستان
6.قابلیت فیلم برداری در حد متوسط .
ممنون میشم راهنمایی کنید

masoud glx
24-08-2011, 15:22
نیکون D5100 دوربین خوبیه
در مورد کیفیت عکس اگر مهارت کافی در عکاسی و امکانات و وسایل لازم رو نداشته باشید
هیچگاه عکساتون به کیفیت عکسهای آتلیه نمیرسه چرا که شرایط نور پردازی اونجا با خونه متفاوته

علاوه بر این نکته ای که VVC عزیز گفتند ، با بودجه 850 تومن نمیشه دی 5100 خریداری کرد . حتی اگر مقداری بودجه رو افزایش هم بدهید ، باز هم برای خرید لنز مناسب ، مموری ، فیلتر ، سه پایه ، کیف و . . . کمبود بودجه خواهید داشت .
شاید بهتر باشه که به دی 3100 یا برندهای دیگه هم فکر کنید .

mmdmmd
24-08-2011, 15:32
سلام
به غير از D5100 , 600D ,nex5 چه دوربينهايي -حتي آماتور - امكان اتصال ميكروفن را دارند؟

fz-100 پاناسونيك ميكروفون بهش ميخوره؟

ehsan-inventor
24-08-2011, 15:36
علاوه بر این نکته ای که VVC عزیز گفتند ، با بودجه 850 تومن نمیشه دی 5100 خریداری کرد . حتی اگر مقداری بودجه رو افزایش هم بدهید ، باز هم برای خرید لنز مناسب ، مموری ، فیلتر ، سه پایه ، کیف و . . . کمبود بودجه خواهید داشت .
شاید بهتر باشه که به دی 3100 یا برندهای دیگه هم فکر کنید .

ممنون از شما و VVc عزیز
نمی دونستم قیمتش بالاتره ! البته من سه پایه دارم و با همین دوربین آشغالی که دارم عکس های نسبتا خوبی گرفتم...(منظورم اینه که کلا به عکاسی علاقه دارم و تازه کار نیستم...)
من اطلاعات زیادی ندارم...خرید لنز لازمه؟ من تو یه سایت دیدم لنز 18-55 رو همراهش میدن...اینایی که لنز این جوری می خورن عکاسی باهاشون سخته؟ یعنی لنز رو باید دستی تنظیم کنم یا اتوماتیک خودشم تنظیم می کنه؟!
5100 و 3100 چه فرق هایی با هم دارن؟ (تصویر هر دورو مقایسه کردم خیلی با هم فرق نداشت...)
از برند های دیگه کدوم رو پیشنهاد می کنین؟ (برند برای من ملاک نیست،کیفیت مهمه.)
تا 1 تومن هم می تونم برای خرید هزینه کنم...با این حال D5100 بهترین انتخابه یا...؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون از وقتی که میذارین...:11:

vvc
24-08-2011, 15:36
سلام بر دوستان
6.قابلیت فیلم برداری در حد متوسط .
ممنون میشم راهنمایی کنید
کانن SX230 یا SX220 و اگر سبگتر میخوای IXUS310 و یا IXUS220
جزء بهترینها محسوب میشن

invisgirl
24-08-2011, 16:23
من می خوام sx230 بگیریم
چند گیگ مموری براش خوبه؟! همه رو از نمایندگی کانن بگیرم؟

s-a-l-i-m
24-08-2011, 16:42
نظرتون در مورد canon 600D چیه ؟؟
واقعا ازش خوشم امده { بخاطر کوچیک بودن و کیفیت و کارایی که داره } .

tvihng
24-08-2011, 18:14
سلام

دوستان كسي نميخواد راهنمايي بكنه ،تو هيچ سايتي در مورد كيفيت عكس يا كيفيت فيلم برداري مقدار نويز مقايسه اي نكرده فقط تعداد پيكسل و تعداد فريم و ... اعلام كردن كه اينطوري هم نميشه نتيجه گرفت بطور مثال تعداد پيكسل بالا نميتونه كيفيت عكس رو تضمين كنه ،لطفا اگه اطلاعات مفيدي دارين دريغ نكنين . ممنون

Devil_Hunter
24-08-2011, 19:26
من میخوام یه دوربین دیجیتال بگیرم تا 300 هزار تومن.
خودم به این دو تا مدل رسیدم :
Sony Cyber-Shot DSC-H70

(Canon IXUS 220 HS (PowerShot ELPH 300 HS
حالا به نظر شما انتخابای خوبین ؟ کدوم بهتره؟ اگه نه شما چی پیشنهاد میدین؟

farhad moradi
24-08-2011, 19:54
سلام بر دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزیز زیاد به پیکسل توجه نکن . مشخصات حسگر و لنز رو در نظر بگیر. الان با 170 تومن هم میشه یه 14 مگاپیکسلی گرفت . من مدلای زیر رو پیشنهاد میکنم.
NIKON S8100 = 450,000 گارانتی نیکونگرش
CANON PowerShot SX230 HS = 480,000 گارانتی آفومار
این دومدل هم کیفیت خوبی دارن هم زوم خوبی که برای مصارف خانگی عالین

s-a-l-i-m
24-08-2011, 19:57
بچه ها لطفا کمک کنید.
می خوام دوربین canon 600d رو بخرم همین روزا :

نظرتون رو احتیاج دارم !!

farhad moradi
24-08-2011, 20:05
Sony Cyber-Shot DSC-H70

انتخابات خدا خرماس .
کانن از همه لحاظ ازش سرتره بجز زوم .
دیاگ و شاترو حسگرو - فیلم برداری - کلا بگم SX220 ازش بهتره

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

بچه ها لطفا کمک کنید.

نظرتون رو احتیاج دارم !!

عالی.
اگه بتونی D5100 رو بگیری که عالی تر . ازش بهتر

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

بچه ها لطفا کمک کنید.

نظرتون رو احتیاج دارم !!

عالی.

Devil_Hunter
24-08-2011, 20:19
ممنون.
شما پیشنهاد بهتری داری تا حدود 300 تومن یا همین canon رو بگیرم دیگه ؟! :31:

s-a-l-i-m
24-08-2011, 20:52
عالی.

d5100 که پیکسل کمتری هم داره و اینکه قیمتش هم کمتره .
اما بهم گفتند فرقی بین این دو نیست جز توی عکس برداری با ایزوری بالا که نیکون بهتره اما توی فیلم برداری 600d بهتره .

Переклад не
24-08-2011, 21:32
با سلام
دوربین فیلم برداری با کیفیت full hd که دارای :
1. حافظه ی خوب
2.کیفیت و قدرت خوب
3. خونوادگی
4.تا سقف 1 تمن
خلاصه که در نوعه خودش بهترین باشه رو معرفی بفرمائید
متشکرم

amin148
24-08-2011, 22:23
اما بهم گفتند فرقی بین این دو نیست جز توی عکس برداری با ایزوری بالا که نیکون بهتره اما توی فیلم برداری 600d بهتره .

دوست خوبم اشتباه نکن. 2مگا پیکسل اختلاف واقعا مقدار قابل توجهی نیست. (بعدم مگا پیکسل کمتر یعنی نویز کمتر)
در مورد فیلم برداری بهت درست گفتن ولی خب کیفیت فیلم برداری d5100 واقعا خوبه و راضیت میکنه.

حالا همه حرفامو تا الان بذار کنار.میدونی چرا؟
چون تمام حرفه ای ها میگن اول لنزتو انتخاب کن بعد برای اون لنز یه بدنه مناسب بخر.
و تو برند نیکون لنز فوق العاده با ارزشی داره به اسم 105-18 .
و کنون توی این رده قیمتی لنزی به این با ارزشی نداره . البته کنون هم لنز 135-18 رو داره ولی واقعا از همه لحاظ از 105-18 پایین تره.

یعنی کسی که یه نیکون d5100 داره با لنز 105-18 حدود 20 درصد خروجی بهتری میگیره از کسی که یه 600D داره با یه لنز 135-18

amin148
24-08-2011, 22:32
دوستان كسي نميخواد راهنمايي بكنه ،تو هيچ سايتي در مورد كيفيت عكس يا كيفيت فيلم برداري مقدار نويز مقايسه اي نكرده فقط تعداد پيكسل و تعداد فريم و ... اعلام كردن كه اينطوري هم نميشه نتيجه گرفت بطور مثال تعداد پيكسل بالا نميتونه كيفيت عكس رو تضمين كنه ،لطفا اگه اطلاعات مفيدي دارين دريغ نكنين . ممنون

دوست خوبم ای کلمات رو توی گوگل سرچ کن

DPREVIEW
DOXMARK
CAMERA LAB
PHOTO ZEN
KENROCKWELL

مخصوصا اولیه خیلی کمکت میکنه .
تا رنج 400 تومن به نظر من مهمترین وبهترین اتخاب SX230 IS است. همه نقد هایی که ازش خوندم خوب بوده.
دوربین ارزشمندیه. اگه بخریش به هیج وجه پشیمون نمیشی.

s-a-l-i-m
24-08-2011, 23:27
دوست خوبم اشتباه نکن. 2مگا پیکسل اختلاف واقعا مقدار قابل توجهی نیست. (بعدم مگا پیکسل کمتر یعنی نویز کمتر)
در مورد فیلم برداری بهت درست گفتن ولی خب کیفیت فیلم برداری d5100 واقعا خوبه و راضیت میکنه.

حالا همه حرفامو تا الان بذار کنار.میدونی چرا؟
چون تمام حرفه ای ها میگن اول لنزتو انتخاب کن بعد برای اون لنز یه بدنه مناسب بخر.
و تو برند نیکون لنز فوق العاده با ارزشی داره به اسم 105-18 .
و کنون توی این رده قیمتی لنزی به این با ارزشی نداره . البته کنون هم لنز 135-18 رو داره ولی واقعا از همه لحاظ از 105-18 پایین تره.

یعنی کسی که یه نیکون d5100 داره با لنز 105-18 حدود 20 درصد خروجی بهتری میگیره از کسی که یه 600D داره با یه لنز 135-18
راستش من فعلا قصد خرید لنز ندارم - چون با خرید این دوربین تقریبا پولم ته میکشه ولی لنز خود دوربین رو هم خیلی تعریف کردند و گفتند که خوبه { تجربه چندانی هم ندارم از دوربین های حرفه ای } بهتره بگم هنوز مونده تا بشم اماتور رو به بالا :دی

شـیـفــو
24-08-2011, 23:39
دوستان اين SONY W360 خوبه ؟ 14.1 هستش و قيمتش هم حدود 245 .

majidgooly
24-08-2011, 23:42
Sony Cyber-Shot DSC-H70

تا 300 تومن فقط اين دو مدل پيشنهاد ميشه
canon ixus 300 HS
canon ixus 115 HS
:thumbsup:

ehsan-inventor
24-08-2011, 23:50
ممنون از شما و VVc عزیز
نمی دونستم قیمتش بالاتره ! البته من سه پایه دارم و با همین دوربین آشغالی که دارم عکس های نسبتا خوبی گرفتم...(منظورم اینه که کلا به عکاسی علاقه دارم و تازه کار نیستم...)
من اطلاعات زیادی ندارم...خرید لنز لازمه؟ من تو یه سایت دیدم لنز 18-55 رو همراهش میدن...اینایی که لنز این جوری می خورن عکاسی باهاشون سخته؟ یعنی لنز رو باید دستی تنظیم کنم یا اتوماتیک خودشم تنظیم می کنه؟!
5100 و 3100 چه فرق هایی با هم دارن؟ (تصویر هر دورو مقایسه کردم خیلی با هم فرق نداشت...)
تا 1 تومن هم می تونم برای خرید هزینه کنم...با این حال D5100 بهترین انتخابه یا...؟
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون از وقتی که میذارین...:11:

دوستان لطف می کنین جواب بدین؟
ممنون

masoud glx
25-08-2011, 00:42
ممنون از شما و VVc عزیز
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون از وقتی که میذارین...

لنز رو میشه دستی تنظیم کرد ولی نیازی بهش نیست . البته برای تغییر فاصله فوکال در صورتی که لنز زوم باشه خوب باید با دست چرخوند لنز رو .
یک جمله در مورد سختی یا آسونی کار با DSLR ها ... اگر قصد استفاده فان داشته باشید و اولترا آماتوری که از دوربین های کامپکت هم ساده تر هستش و خروجی بهتری هم میده . اگر قصد استفاده حرفه ای داشته باشید هم که بعد از آموزش باز هم ساده میشه و ناخودآگاه با توجه به شرایط مورد نیاز هر شات چنان به سرعت دوربین رو تنظیم خواهید کرد که دیگران متعجب می مونن .

تفاوت های دی 3100 و دی 5100 خوب خیلی واضح هستن و این سوالی نیست که اینجا بعد از بارها تکرار نیازی به جواب دادن داشته باشه ... دی 5100 مزایای بیشتری داره و قیمت بیشتری هم داره . خروجی هایی که شما چک کردید نباید هم که بیش از یک مقدار جزیی متفاوت باشند . دوربین های DSLR در صورت استفاده از لنز مشابه و شرایط عکس برداری مشابه شاید حداکثر 10 - 20 درصد تفاوت خروجی داشته باشند !! یعنی اصلا مثل فضای مقایسه دوربین های کامپکت و سوپر زوم فکر نکنید .
از برندهای دیگه برای شما پیشنهادی ندارم .

راستش من فعلا قصد خرید لنز ندارم - چون با خرید این دوربین تقریبا پولم ته میکشه ولی لنز خود دوربین رو هم خیلی تعریف کردند و گفتند که خوبه { تجربه چندانی هم ندارم از دوربین های حرفه ای } بهتره بگم هنوز مونده تا بشم اماتور رو به بالا

من هم واقعا از همه DLSR ها خوشم میاد دوست عزیز .
والا نظر خواستید شما ؛ من نظرم مثبته . ایشالا به خوشی و سلامتی !!
دوستان لطفا برای پرسیدن همچین سوالاتی در این سطح در مورد وسیله ای که کاربری به این صورت خاص داره نه مثلا جاروبرقی !! حتما باید یک بک گروند از مدل یا لول مورد نظر داشته باشید . بعلاوه نیازهای خودتون و علایقی که در آینده ممکن هستش داشته باتشید رو باید آشنا باشید باهاشون . من صریح میگم : عکاسی در رده DSLR تفریح یا علاقه یا ... بسیار بسیار بسیار پرخرجی هستش . حتما این نکته رو توی ذهنتون داشته باشید .

دیدم بسیاری دوستان رو که مثلا کنن 7 دی خریدن با بودجه 1.5 میلیونی . مموری 4 گیگ کلاس صفر ریمارک چینی استفاده کردن که دوربین با حداکثر توانش زور میزنه 3 فریم در ثانیه شات میزنه !! بعد از 100 تا عکس راو هم پر میشه . بک آپ و اینها هم که هیچی . سه پایه هم چون پول نداشته باز هم مثل مموری جنس چینی ارزون که هر بار دوربین رو روی هدش نصب میکنه از هر طرف داره میفته . کلا اگر بودجه تون نمیرسه یا فکر میکنید نخواهد رسید اکیدا پیشنهاد میکنم فعلا برای خرید DSLR صبر کنید . موارد اینطوری اگر بخوام برای شما بگم بسیار زیاد هستن ... کنن 7 دی با لنز 18-55 استفاده میکنه یک فردی که می شناسم ... خوب این ظلم در حق خودش ، منبع بودج اش و دوربین هستش . شما این اشتباه رو تکرار نکنید .

البته روی نظرم اصلا با این دوستانمون نیست و کلی عرض میکنم چون از این دست سوالات همیشه زیاد بوده .
شاد و پیروز باشید .

ELSIN
25-08-2011, 00:46

اگر فیلم خیلی عالی در کنار عکس خیلی خوب براتون مهمه 600D
اما اگر عکس عالی در کنار فیلم خیلی خوب براتون مهمه D5100

Переклад не
25-08-2011, 00:51
با سلام
1. حافظه ی خوب
2.کیفیت و قدرت خوب
3. خونوادگی
4.تا سقف 1 تمن
خلاصه که در نوعه خودش بهترین باشه رو معرفی بفرمائید
متشکرم

bille_jean2001
25-08-2011, 03:43
ميخواستم بدونم جریان این لنز های مختلف واسه دوربین های حرفه ای چیه؟ مثلا یکی 18-55 یکی 50-200 یکی 18-200 و....

تفاوتشون در فاصله کانونی یا کلا هر کدوم کاربرد خاصی داره؟ مثلا کسی که میخواد عکس های خانوادگی بگیره لنز 18-55 کارشو راه میندازه؟ تصور من از این اعداد به این شکل که میگم دوربین فعلیم که hx7 هستش 25-250 هستش و تصور میکنم 18 میلیمتر که واید تره ولی تا 55 میلیمتر میتونی زوم کنی حالا اگه این تصور من درسته ایا لنزی که 18-200 هستش کار هر دو لنز 18-55 و 50-200 که در هر دو در محدوده 18-200 هستن رو انجام میده یا قضیه چیز دیگست؟

Devil_Hunter
25-08-2011, 07:20
تا 300 تومن فقط اين دو مدل پيشنهاد ميشه
canon ixus 300 HS
canon ixus 115 HS
:thumbsup:

یعنی ixus 220 HS از 300 و 115 بهتر نیست ؟! خیلیا تو این تاپیک و تاپیکای دیگه گفته بودن بهتره که ! واعجبا !

farhad moradi
25-08-2011, 09:20
ميخواستم بدونم جریان این لنز های مختلف واسه دوربین های حرفه ای چیه؟ مثلا یکی 18-55 یکی 50-200 یکی 18-200 و....

تفاوتشون در فاصله کانونی یا کلا هر کدوم کاربرد خاصی داره؟ مثلا کسی که میخواد عکس های خانوادگی بگیره لنز 18-55 کارشو راه میندازه؟ تصور من از این اعداد به این شکل که میگم دوربین فعلیم که hx7 هستش 25-250 هستش و تصور میکنم 18 میلیمتر که واید تره ولی تا 55 میلیمتر میتونی زوم کنی حالا اگه این تصور من درسته ایا لنزی که 18-200 هستش کار هر دو لنز 18-55 و 50-200 که در هر دو در محدوده 18-200 هستن رو انجام میده یا قضیه چیز دیگست؟

سلام دوست عزیز
ببین لز 18-200یه لنز واید انگل هست . و لنز 50-200 جز لنزای تله واید محسوب میشه . شما در لنز 50-200 در وایدترین حالت که 50 باشه ، محدوده ی کمتری رو پوشش میدید تا 18-200 . به نظرم برا خونوادگی 18-200 رو بگیری بهتره . شما اگه بالاترین فاصله کانونی رو تقسیم بر واید ترین حالت (18/250 ) کنید زوم لنز بدست میاد .

farhad moradi
25-08-2011, 10:20

ما بارها گفتیم که به مگا پیکسل رو ملاک قرار ندید . مگا پیکسل اندازه تصویر رو مشخص میکنه نه کیفیت رو . شما باید مشخصات حسگر و مشخصات اصلی دوربین رو بررسی کنید . کیفیت فیلمبرداری این دو اختلافشون محسوسه .به قول دوستمون برا D5100 لنز متنوع تری گیر میاد .
پیشنهاد منم D5100

اینو یه نگا بنداز دوست عزیز

farhad moradi
25-08-2011, 10:28
ممنون.
شما پیشنهاد بهتری داری تا حدود 300 تومن یا همین canon رو بگیرم دیگه ؟! :31:

اگه هزینتون 300 تومنه که SX220 رو نمیتونی بگیری . ( من طبق قیمت آفومار میگم )
IXUS 220HS = 363,000

majidgooly
25-08-2011, 12:37
یعنی ixus 220 HS از 300 و 115 بهتر نیست ؟! خیلیا تو این تاپیک و تاپیکای دیگه گفته بودن بهتره که ! واعجبا !

راستش من قبل از اينكه بخوام ايكسوز 300 :40: بخرم نظر مثبتم روي همين دوربين بود كه البته بخاطر طراحي شيك و خوشگل ايكسوز 300 ، دو دل شده بودم. ايكسوز 220 هم امكانات خوبي داره مثل فيلمبرداري فول اچ دي و زوم اپتيكال 5 برابر و وزن سبكتر. پيكسل 12.8 . ولي من نظر خودم به اضافه فروم هاي سايت هاي خارجي كنار هم گذاشتم و دلايلم براي خريد اين دوربين اين بود:
1- طراحي و استايل زيبا و متحصر بفرد اين دوربين نسبت به دوربين هاي ديگه. طراحي محل قرار گيري انگشت در لبه هاي بالايي و پاييني دوربين.
2- كارايي بهتر كليد هاي فانكشن و كاربردي اين دوربين - توضيح : به عكس اين دوربين كه در زير ميگذارم دقت كنيد. يك كليد دايره اي شكل بين دو كليد menu و play قرار داره. اين كليد بسياري از كارها رو راحت كرده براحتي قابليت چرخش حول محور خودش يعني كليد func set رو داره و خيلي سريع بدون فشردن كليد ها قادر هستين فقط با چرخوندن اين كليد با انگشت، به خيلي از آپشن ها دسترسي پيدا كنيد، عكس ها رو سرچ كنيد، منوها رو بررسي كنيد و از اين لحاظ، كمتر از دوربين هاي ديگه، نياز به فشردن كليد داريد. يعني هم اون كليد دايره اي شكل قابليت چرخش داره و هم در چهار جهت قابل فشردنه.
3- فلش داخلي اين دوربين 6 متر برد پرتاب نور داره. براي مثال خودم در شب در حاليكه تمام چراغها خاموش بودند بوسيله فلش از منزل عكس گرفتم،‌ با ديدن اون عكس كسي باورش نميشد كه اين اطاق ها تنها با نور اين فلش روشن شده باشه‌!
4- كيفيت خوب ال سي دي اين دوربين. كه به سليقه و نظر من از ال سي دي هاي لمسي بسيار بهتره و خرابي توي كارش نيست.:cool:
من رنگ نقره ايش گرفتم كه ضد خشه :15:
فكر كنم به اندازه كافي تعريفش كردم :11::wub:

ehsan-inventor
25-08-2011, 13:08
لنز رو میشه دستی تنظیم کرد ولی نیازی بهش نیست . البته برای تغییر فاصله فوکال در صورتی که لنز زوم باشه خوب باید با دست چرخوند لنز رو .
یک جمله در مورد سختی یا آسونی کار با DSLR ها ... اگر قصد استفاده فان داشته باشید و اولترا آماتوری که از دوربین های کامپکت هم ساده تر هستش و خروجی بهتری هم میده . اگر قصد استفاده حرفه ای داشته باشید هم که بعد از آموزش باز هم ساده میشه و ناخودآگاه با توجه به شرایط مورد نیاز هر شات چنان به سرعت دوربین رو تنظیم خواهید کرد که دیگران متعجب می مونن .

تفاوت های دی 3100 و دی 5100 خوب خیلی واضح هستن و این سوالی نیست که اینجا بعد از بارها تکرار نیازی به جواب دادن داشته باشه ... دی 5100 مزایای بیشتری داره و قیمت بیشتری هم داره . خروجی هایی که شما چک کردید نباید هم که بیش از یک مقدار جزیی متفاوت باشند . دوربین های DSLR در صورت استفاده از لنز مشابه و شرایط عکس برداری مشابه شاید حداکثر 10 - 20 درصد تفاوت خروجی داشته باشند !! یعنی اصلا مثل فضای مقایسه دوربین های کامپکت و سوپر زوم فکر نکنید .
از برندهای دیگه برای شما پیشنهادی ندارم .

من هم واقعا از همه DLSR ها خوشم میاد دوست عزیز .
والا نظر خواستید شما ؛ من نظرم مثبته . ایشالا به خوشی و سلامتی !!
دوستان لطفا برای پرسیدن همچین سوالاتی در این سطح در مورد وسیله ای که کاربری به این صورت خاص داره نه مثلا جاروبرقی !! حتما باید یک بک گروند از مدل یا لول مورد نظر داشته باشید . بعلاوه نیازهای خودتون و علایقی که در آینده ممکن هستش داشته باتشید رو باید آشنا باشید باهاشون . من صریح میگم : عکاسی در رده DSLR تفریح یا علاقه یا ... بسیار بسیار بسیار پرخرجی هستش . حتما این نکته رو توی ذهنتون داشته باشید .

د.
ممنون از شما
یه چیزی رو نمی دونم درست متوجه شدم یا نه...اگر D5100 بگیرم با همون لنز 18-55 که همراهش میدن می تونم از شرایط مختلف عکس بردارم؟
مثلا بخوام از فاصله 10 سانتی از یه گل عکس بگیرم،یا از یه منظره با سوژه ای که دوره عکس بگیرم؟ سوالم اینه که آیا این لنز کارهای این چنینی رو انجام میده تا بعدا که بخوام لنز خاص هم بگیرم؟ چون 55 هستش زومش کمه،درسته؟ این زوم کم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
و این که این دوربین Lens focus motor نداره یعنی چی؟ مربوط به زوم اتوماتیک میشه؟ شما فرمودین میشه دستی تنظیم کرد ولی نیازی بهش نیست،درست متوجه شدم که ؛ دوربین زوم اتوماتیک داره و می تونم بدون تنظیم دستی هم عکس بگیرم؟ پس قضیه ی موتور نداشتنش چیه؟(هر چند که اگه دستی هم باشه خیلی علاقه به این کار دارم !)
یه سری آپشن ها رو بعضی دوربین ها دارن مثلا Best frame که HS20 مثلا داره...D5100 از این امکانات داره؟ از نظر خودم خیلی مهم نیست ،همین طوره؟(اینجا best frame رو توضیح داده...
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید (

شرمنده باز هم کلی سوال شد،شما و دوستان دیگه هر کدومشو تونستین جواب بدین خیلی لطف کردین،که خیلی ذهنمو درگیر کرده.
موفق باشین:11:

Переклад не
25-08-2011, 14:13
تورووووو خداااااااااا سلام:42:
1. حافظه ی خوب
2.کیفیت و قدرت خوب
3. خونوادگی
4.تا سقف 1 تمن
خلاصه که در نوعه خودش بهترین باشه رو تورو خداااااااااااا معرفی بفرمائید:9:
من هی اینو میپرسم باز صفحات جلو میره نمیدونم اینهمه صحبت سر چیه خدا کنه که بحث فنی نباشه:9:

masoud glx
25-08-2011, 16:07
تورووووو خداااااااااا سلام
1. حافظه ی خوب
2.کیفیت و قدرت خوب
3. خونوادگی
4.تا سقف 1 تمن
خلاصه که در نوعه خودش بهترین باشه رو تورو خداااااااااااا معرفی بفرمائید
من هی اینو میپرسم باز صفحات جلو میره نمیدونم اینهمه صحبت سر چیه خدا کنه که بحث فنی نباشه

من برای دوربین فیلم برداری خیلی آشنایی ندارم با مدلهای جدید . اما من پارسال دوربین سونی XR100 خریدم و راضی هم هستم کاملا . اون موقع حدود 750 بود . الان ظاهرا XR160 اومده با حدود قیمت 800 تومن و ظرفیتش هم 160 گیگ هستش یعنی دو برابر دوربین من . به نظرم انتخاب خوبی میتونه باشه . فول اچ دی و کیفیت خروجی بسیار مناسب .

یه چیزی رو نمی دونم درست متوجه شدم یا نه...اگر D5100 بگیرم با همون لنز 18-55 که همراهش میدن می تونم از شرایط مختلف عکس بردارم؟
مثلا بخوام از فاصله 10 سانتی از یه گل عکس بگیرم،یا از یه منظره با سوژه ای که دوره عکس بگیرم؟ سوالم اینه که آیا این لنز کارهای این چنینی رو انجام میده تا بعدا که بخوام لنز خاص هم بگیرم؟ چون 55 هستش زومش کمه،درسته؟ این زوم کم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
و این که این دوربین Lens focus motor نداره یعنی چی؟ مربوط به زوم اتوماتیک میشه؟ شما فرمودین میشه دستی تنظیم کرد ولی نیازی بهش نیست،درست متوجه شدم که ؛ دوربین زوم اتوماتیک داره و می تونم بدون تنظیم دستی هم عکس بگیرم؟ پس قضیه ی موتور نداشتنش چیه؟(هر چند که اگه دستی هم باشه خیلی علاقه به این کار دارم !)
یه سری آپشن ها رو بعضی دوربین ها دارن مثلا Best frame که HS20 مثلا داره...D5100 از این امکانات داره؟ از نظر خودم خیلی مهم نیست ،همین طوره؟

والا احسان جان با هر لنزی میشه عکاسی کرد . خیلی ها رو می شناسم که با همین 18-55 تا شاید 2 - 3 سال هم سر می کنند . اما موضوع اینه که خوب گستره فوکال و دیافراگم این لنز محدود هستش و بعد از مدتی نیاز به فوکال های دیگه احساس میشه .

در مورد عکاسی از فاصله 10 سانتی خوب باید بگم خیر . نمیشه ... چون کمترین فاصله فوکوس 18-55 ورژن قبلی 28 سانتی متر هستش که ورژن جدید که روی دی 5100 بعنوان کیت ارائه میشه هم فکر میکنم همون قدر باشه . یا عکاسی از فاصله های دور ، خوب این لنز حداکثر فوکال 55 مم رو داره که با اعمال کراپ فاکتور به حدود 85 میرسه . مشخصا انتظار دورنمایی رو نباید داشته باشید . یعنی اینکه بشه از منظره های دور مثل سوپرزوم ها عکس گرفت که به اصطلاح "30 ایکس زوم" نیست . برای عکاسی باید لنزهای واید و تله مناسب تهیه کنید .

کلا پیشنهاد میدم حتما حتما حتما یک دوربین DSLR حالا با هر لنزی که باشه از کسی برای 1 دقیقه هم که شده بگیرید و باهاش ور برید !! تا کلا تصوراتتون بصورت درست باشه . الان این مطالبی که شما نوشتید کلا ناشی از این قضیه هستش که تا حالا دست نگرفتید این سری دوربین ها رو و من اصلا برای کسی که تا بحال استفاده نکرده باشه حتی برای یک بار ، خرید DSLR رو توصیه نمی کنم چون از چیزی که داره میخره مطلع نیست .

موتور فوکوس لنز که مربوط به دوربین نیست و مربوط به لنز هستش که 18-55 هم این موتور رو داره . خود بدنه دی 5100 و بدنه های مشابه و پایینتر نیکون موتور فوکوس بدنه ندارن که برای کاربر آماتور اصلا اهمیتی نداره چون اکثر لنزهای موجود موتور فوکوس روی خودشون دارند مگر لنزهایی مثل سری محبوب پرایم 50 اف 1.8 و غیره ورژن قدیم .
زوم اتوماتیک اصلا توی دوربین DSLR وجود نداره . یعنی فقط و فقط با چرخوندن بخشی از انز میشه زوم کرد تازه به شرطی که لنز زوم باشه نه پرایم !! که لنزهای پرایم اصلا زوم ندارن و ثابت هستن . منظورم از تنظیم دستی ، تنظیم فاکتورها مثلا مهمترینش یعنی فوکوس منوال یا موارد دیگه مثلا سرعت شاتر و دیاف و ایزو و وایت بالانس و مترینگ و . . . بود . نه اینکه زوم اتوماتیک داشته باشه و اینها . . .

والا بهترین شات به این صورت HS20 که خیر نداره که خودش انتخاب کنه ... البته توی اون متن هم احتمالا منظورش این نیست که خودش بهترین شات رو انتخاب می کنه ولی توی تمامی DSLR ها میشه چندین فریم در ثانیه شات زد و بهترینش رو انتخاب کرد .

یک موضوع کلی در مورد DSLR و قبل از خرید به نظرم مهم هستش ... ببینید ، بر فرض شما یا هر کدوم از دوستان ، اصلا خود بنده امروز با توجه به بودج ای که دارم میرم و حالا هر مدلی که نهایتا انتخاب کردم رو خریداری میکنم . اگر خریدم با دیدگاه عکاسی مثل دوربین های کامپکت باشه که کلید شاتر رو فشار بدم و عکسی بگیرم و عکسم خیلی با کیفیت باشه و به به و چه چه . . . و اصلا هم از فلسفه مکانیزم دوربن و اینها اطلاع نداشته باشم ، خرید کردن و عکس گرفتن من در نهایت راه به جایی نمیبره مگر برای عکس های خانوادگی بسیار ساده . اینکه می بینم بسیاری از دوستانی که کلی راهنمایی می گیرن و بعد از چند ماه پرس و جو و تحقیق ببین مدلهای مختلف ( و نه لنزهای مختلف !! ) دوربین DSLR ی رو تهیه میکنن و تا مدت ها فقط با لنز کیت 18-55 و فرمت JPEG عکاسی میکنن بسیار نامناسب هستش و روحیه من رو برای راهنمایی کردن و بودن در خدمت دوستانم در محیط های مختلف کم می کنه .

من همچنان مثل همیشه سعی میکنم با تمام اطلاعاتم و تمام وقت خالی که داشته باشم پاسخگوی سوالات شما باشم ، اما بهرحال اگر ببینم دوستان با برنامه ریزی و مطالعه کافی در مورد خرید دوربین سوالی دارند ، خوب مطمئنا انرژی بیشتری هم برای هرچه بیشتر راهنمایی کردن اونها صرف می کنم . و البته نه تنها من ... بلکه تمام دوستان همینطور هستن .

شاد و موفق باشید .

nokhodi
25-08-2011, 17:14
سلام خسته نباشید یه کمک فوری میخوام
میخوام بدونم از بین این دوتا مدل دوربین عکاسی کدوم بهتره اگر یه متخصص جواب بده ممنون میشم

Sony Cyber-Shot DSC-HX9V
Sony Cyber-Shot DSC-TX100V

ehsan-inventor
25-08-2011, 18:34
من برای دوربین فیلم برداری خیلی آشنایی ندارم با مدلهای جدید . اما من پارسال دوربین سونی XR100 خریدم و راضی هم هستم کاملا . اون موقع حدود 750 بود . الان ظاهرا XR160 اومده با حدود قیمت 800 تومن و ظرفیتش هم 160 گیگ هستش یعنی دو برابر دوربین من . به نظرم انتخاب خوبی میتونه باشه . فول اچ دی و کیفیت خروجی بسیار مناسب .

والا احسان جان با هر لنزی میشه عکاسی کرد . خیلی ها رو می شناسم که با همین 18-55 تا شاید 2 - 3 سال هم سر می کنند . اما موضوع اینه که خوب گستره فوکال و دیافراگم این لنز محدود هستش و بعد از مدتی نیاز به فوکال های دیگه احساس میشه .

در مورد عکاسی از فاصله 10 سانتی خوب باید بگم خیر . نمیشه ... چون کمترین فاصله فوکوس 18-55 ورژن قبلی 28 سانتی متر هستش که ورژن جدید که روی دی 5100 بعنوان کیت ارائه میشه هم فکر میکنم همون قدر باشه . یا عکاسی از فاصله های دور ، خوب این لنز حداکثر فوکال 55 مم رو داره که با اعمال کراپ فاکتور به حدود 85 میرسه . مشخصا انتظار دورنمایی رو نباید داشته باشید . یعنی اینکه بشه از منظره های دور مثل سوپرزوم ها عکس گرفت که به اصطلاح "30 ایکس زوم" نیست . برای عکاسی باید لنزهای واید و تله مناسب تهیه کنید .

کلا پیشنهاد میدم حتما حتما حتما یک دوربین DSLR حالا با هر لنزی که باشه از کسی برای 1 دقیقه هم که شده بگیرید و باهاش ور برید !! تا کلا تصوراتتون بصورت درست باشه . الان این مطالبی که شما نوشتید کلا ناشی از این قضیه هستش که تا حالا دست نگرفتید این سری دوربین ها رو و من اصلا برای کسی که تا بحال استفاده نکرده باشه حتی برای یک بار ، خرید DSLR رو توصیه نمی کنم چون از چیزی که داره میخره مطلع نیست .

موتور فوکوس لنز که مربوط به دوربین نیست و مربوط به لنز هستش که 18-55 هم این موتور رو داره . خود بدنه دی 5100 و بدنه های مشابه و پایینتر نیکون موتور فوکوس بدنه ندارن که برای کاربر آماتور اصلا اهمیتی نداره چون اکثر لنزهای موجود موتور فوکوس روی خودشون دارند مگر لنزهایی مثل سری محبوب پرایم 50 اف 1.8 و غیره ورژن قدیم .
زوم اتوماتیک اصلا توی دوربین DSLR وجود نداره . یعنی فقط و فقط با چرخوندن بخشی از انز میشه زوم کرد تازه به شرطی که لنز زوم باشه نه پرایم !! که لنزهای پرایم اصلا زوم ندارن و ثابت هستن . منظورم از تنظیم دستی ، تنظیم فاکتورها مثلا مهمترینش یعنی فوکوس منوال یا موارد دیگه مثلا سرعت شاتر و دیاف و ایزو و وایت بالانس و مترینگ و . . . بود . نه اینکه زوم اتوماتیک داشته باشه و اینها . . .

والا بهترین شات به این صورت HS20 که خیر نداره که خودش انتخاب کنه ... البته توی اون متن هم احتمالا منظورش این نیست که خودش بهترین شات رو انتخاب می کنه ولی توی تمامی DSLR ها میشه چندین فریم در ثانیه شات زد و بهترینش رو انتخاب کرد .

یک موضوع کلی در مورد DSLR و قبل از خرید به نظرم مهم هستش ... ببینید ، بر فرض شما یا هر کدوم از دوستان ، اصلا خود بنده امروز با توجه به بودج ای که دارم میرم و حالا هر مدلی که نهایتا انتخاب کردم رو خریداری میکنم . اگر خریدم با دیدگاه عکاسی مثل دوربین های کامپکت باشه که کلید شاتر رو فشار بدم و عکسی بگیرم و عکسم خیلی با کیفیت باشه و به به و چه چه . . . و اصلا هم از فلسفه مکانیزم دوربن و اینها اطلاع نداشته باشم ، خرید کردن و عکس گرفتن من در نهایت راه به جایی نمیبره مگر برای عکس های خانوادگی بسیار ساده . اینکه می بینم بسیاری از دوستانی که کلی راهنمایی می گیرن و بعد از چند ماه پرس و جو و تحقیق ببین مدلهای مختلف ( و نه لنزهای مختلف !! ) دوربین DSLR ی رو تهیه میکنن و تا مدت ها فقط با لنز کیت 18-55 و فرمت JPEG عکاسی میکنن بسیار نامناسب هستش و روحیه من رو برای راهنمایی کردن و بودن در خدمت دوستانم در محیط های مختلف کم می کنه .

من همچنان مثل همیشه سعی میکنم با تمام اطلاعاتم و تمام وقت خالی که داشته باشم پاسخگوی سوالات شما باشم ، اما بهرحال اگر ببینم دوستان با برنامه ریزی و مطالعه کافی در مورد خرید دوربین سوالی دارند ، خوب مطمئنا انرژی بیشتری هم برای هرچه بیشتر راهنمایی کردن اونها صرف می کنم . و البته نه تنها من ... بلکه تمام دوستان همینطور هستن .

شاد و موفق باشید .

ممنون مسعود جان،بابت راهنمایی های کامل شما
به نکات خیلی مهمی اشاره کردین که باید به دقت بهشون توجه کنم...اما الان که کلی خوندم یه خرده از dslr مایوس شدم البته از خریدش ! تو این مدتی که به نوشت ی ارزشمند شما فکر می کنم ممکنه دوربین نیمه حرفه ای معرفی کنین که کیفیت عکسش خیلی خوب یا عالی باشه؟ (فیلم برداری فول اچدی هم داشته باشه)
حقیقتش من از عکاسی خیلی خوشم میاد ولی ممکنه حوصله ور رفتن به دوربینو نداشته باشم،اما اگر فاصله کیفیت عکس dslr با دوربین نیمه حرفه ای زیاد باشه میرم سراغ dslr و یاد میگیرم چطوری باهاش کار کنم بالاخره با تمرین می تونم موفق شم..
اتفاقا یکی از فامیلای ما آتلیه داره ،میرم با دوربین کار کنم ببینم چطوریه...
ممنون از شما،خیلی استفاده کردم
موفق باشید

hoha881
25-08-2011, 20:21
یک دوربین دیجیتال تا 400 تومن کدوم یکی رو پیشنهاد میکنین.
canon sx230
nikon p300
sony hx7v
برای استفاده خانگی و مسافرت و...
بیشتر کیفیت عکسش برام مهم هست(نداشتن نویز)

majidgooly
25-08-2011, 21:00
يه كمي فضوليه ولي بنظر من كسايي كه ميرن سراغ دوربين هاي خيلي گرون قيمت و SLR و .. اگر شغلشون اينكار نباشه، پيشنهاد ميكنم كه اين كار نكنند.
اگر علاقه شديد به داشتن دوربين هاي حرفه اي داريد، پيشنهاد مي كنم از همين دوربين هاي كامپكت شروع كنيد. هر چقدر هم كه زوم شديدي نداشته باشه و اصلا فول اچ دي هم نباشه،‌ولي مي توانيد تجربيات خوبي بدست بياوريد.

اعم از تنظيم ايزو و سرعت شاتر و ديافراگم و كلا آشنايي با نحوه كادر بندي و ... حتي نحوه درست گرفتن دوربين در دست. اينها شايد پيش پا افتاده بنظر بياد. ولي كار با همين چيز ها باعث ميشه كه قدر دوربين هاي حرفه اي بدونيد. در اينصورت هست كه مي تونيد با آگاهي كامل يك دوربين حرفه اي رو انتخاب كنيد بطوري كه نظر هيچ كسي در شما اندك تاثيري نداشته باشه و از خريد گرون قيمت خودتون راضي باشيد.

يك مطلب ديگه اينكه هيچگاه به قيمت ارزان دوربين هاي كامپكت نگاه نكنيد ، چرا كه همين دوربين ها با توجه به كارايي هاشون ، در زماني جزو گران ترين و پر كار برد ترين دوربين هاي نوع خود بود. و علت ارزان بودن آنها ، تنها و تنها پيشرفت سريع علم و تكنولوژي و رقابت گردباد مانند شركت هاي بزرگ صوتي و تصويري با هم مي باشد.

نكته بعدي اينكه اگر مثل خودم در بكار گيري دوربين، مبتدي و آماتور هستيد و به يكباره تصميم به خريد دوربين حرفه اي و گران قيمت داشته باشيد، ممكن هست بعد از اين خريد؛ تنها با خواندن يكي دو مطلب از نظريات داده شده در سايت، احساس پشيماني و افسوس بخوريد كه چرا فلان مدل را خريداري نكرده ام چون فلان بود و بهمان بود !
ولي مزيت كار با همين دوربين هاي نيمه حرفه اي و كامپكت باعث ميشود كه رفته رفته ، تجربه شما در اين هنر باعث شود تا انتخاب خود را با يك پشتوانه قوي داشته باشيد بدور از هيچ افسوس و تاسف و حتي در برابر انتخاب خود، دفاع كنيد.
:11::31:

ehsan-inventor
25-08-2011, 22:17
يه كمي فضوليه ولي بنظر من كسايي كه ميرن سراغ دوربين هاي خيلي گرون قيمت و SLR و .. اگر شغلشون اينكار نباشه، پيشنهاد ميكنم كه اين كار نكنند.
اگر علاقه شديد به داشتن دوربين هاي حرفه اي داريد، پيشنهاد مي كنم از همين دوربين هاي كامپكت شروع كنيد. هر چقدر هم كه زوم شديدي نداشته باشه و اصلا فول اچ دي هم نباشه،‌ولي مي توانيد تجربيات خوبي بدست بياوريد.

اعم از تنظيم ايزو و سرعت شاتر و ديافراگم و كلا آشنايي با نحوه كادر بندي و ... حتي نحوه درست گرفتن دوربين در دست. اينها شايد پيش پا افتاده بنظر بياد. ولي كار با همين چيز ها باعث ميشه كه قدر دوربين هاي حرفه اي بدونيد. در اينصورت هست كه مي تونيد با آگاهي كامل يك دوربين حرفه اي رو انتخاب كنيد بطوري كه نظر هيچ كسي در شما اندك تاثيري نداشته باشه و از خريد گرون قيمت خودتون راضي باشيد.

يك مطلب ديگه اينكه هيچگاه به قيمت ارزان دوربين هاي كامپكت نگاه نكنيد ، چرا كه همين دوربين ها با توجه به كارايي هاشون ، در زماني جزو گران ترين و پر كار برد ترين دوربين هاي نوع خود بود. و علت ارزان بودن آنها ، تنها و تنها پيشرفت سريع علم و تكنولوژي و رقابت گردباد مانند شركت هاي بزرگ صوتي و تصويري با هم مي باشد.

نكته بعدي اينكه اگر مثل خودم در بكار گيري دوربين، مبتدي و آماتور هستيد و به يكباره تصميم به خريد دوربين حرفه اي و گران قيمت داشته باشيد، ممكن هست بعد از اين خريد؛ تنها با خواندن يكي دو مطلب از نظريات داده شده در سايت، احساس پشيماني و افسوس بخوريد كه چرا فلان مدل را خريداري نكرده ام چون فلان بود و بهمان بود !
ولي مزيت كار با همين دوربين هاي نيمه حرفه اي و كامپكت باعث ميشود كه رفته رفته ، تجربه شما در اين هنر باعث شود تا انتخاب خود را با يك پشتوانه قوي داشته باشيد بدور از هيچ افسوس و تاسف و حتي در برابر انتخاب خود، دفاع كنيد.
:11::31:
ممنون دوست عزیز...
از این که گفتم مایوس شدم مطمئن باشین در اون حدی نبوده که شما فکر می کنین ! شاید من بد منظورمو گفتم...شرمنده
ولی یه خرده دچار تردید شدم...احتمالا شما فکر می کنین من یه آماتور ضعیف هستم...نمی دونم با اسم گذاری ها کاری ندارم ...آماتور،حرفه ای ...ولی من یه دوربین Benq آشغال دارم که 6 مگاپیکسلیه و بقیه مشخصاتشم داغون...(یه هدیه بوده) و سعی کردم همیشه باهاش کنار بیام...خدا می دونه چقدر سر نورش سر زوم کردنش سر عرضه نداشتنش تو تاریکی،سر نویزشو ... باهاش مشکل دارم و همیشه افسوس می خورم که چرا هیچ چیزیش دست من نیست چرا نمی تونم کنترلش کنم !
اصلا با دوربین کامپکت میو نه ی خوبی ندارم شما خودتون بهتر می دونین فلان مگا پیکسل و فیلم برداری فول اچدی تو این دوربین خیلی فرق داره با یه دوربین نیمه حرفه ای یا slr
من چند تا از عکس هایی رو که با این دوربین گرفتمو آپ می کنم...شاید این جوری بهتر بشه منو راهنمایی کرد که دوربین در چه سطحی باید بخرم...ضمن این که من پول این دوربنیو به آسونی به دست نیوردم(در حال حاضر یه دانشجو هستمو با پس انداز و لطف خدا تونستم جورش کنم)اگر سراغ کامپکت برم آرزوی داشتن دوربین نیمه حرفه ای یا حرفه ای 3-4 سالی عقب میفته !!!
اینم عکس ها...چند تا از عکس های آرشیومو انتخاب کردم تا ببینین و در مورد این که چه دوربینی برای من مناسبه نظر بدین،خیلی به من کمک می کنین و لطف بزرگیه...چون در حال حاضر اون قدر پول دار نیستم که چیز ارزون بخرم...!

قطره های آب مصنوعیه و خودم رو گل پاشیدم...
حالا شاید بیشتر حس و حال عکاسی منو درک کنین...من می خوام با دوربینم عکس به این سبک ها بگیرم...(3 تای اول با گوشی قبلیم بوده و 3 تای بعدی با benQ)
ممنونم

saba_879
25-08-2011, 22:42
سلام
بچه ها این که میگن دوربین های powershot canon چینی وixus هاش ژاپنی.چه قدر صحت داره؟

ELSIN
25-08-2011, 22:47
یک دوربین دیجیتال تا 400 تومن کدوم یکی رو پیشنهاد میکنین.
canon sx230
nikon p300
sony hx7v
برای استفاده خانگی و مسافرت و...
بیشتر کیفیت عکسش برام مهم هست(نداشتن نویز)

نویز رو که همه دوربین ها داره
بین اونا هم canon sx220 که ارزون تره canon sx230 هست به خاطر نداشتن GPS فقط همین

masoud glx
25-08-2011, 23:31
بچه ها این که میگن دوربین های powershot canon چینی وixus هاش ژاپنی.چه قدر صحت داره؟

در مورد بیشتر مدلهای این دو سری صحت داره . البته اصلا ارزش مبنای خرید بودن رو نداره . توصیه دوستان میکنم به ساخت کدوم کشور بودن - اصلا - توجه نکنید .

به نکات خیلی مهمی اشاره کردین که باید به دقت بهشون توجه کنم...اما الان که کلی خوندم یه خرده از dslr مایوس شدم البته از خریدش ! تو این مدتی که به نوشت ی ارزشمند شما فکر می کنم ممکنه دوربین نیمه حرفه ای معرفی کنین که کیفیت عکسش خیلی خوب یا عالی باشه؟ (فیلم برداری فول اچدی هم داشته باشه)
حقیقتش من از عکاسی خیلی خوشم میاد ولی ممکنه حوصله ور رفتن به دوربینو نداشته باشم،اما اگر فاصله کیفیت عکس dslr با دوربین نیمه حرفه ای زیاد باشه میرم سراغ dslr و یاد میگیرم چطوری باهاش کار کنم بالاخره با تمرین می تونم موفق شم..
اتفاقا یکی از فامیلای ما آتلیه داره ،میرم با دوربین کار کنم ببینم چطوریه...

احسان جان مایوس نباش . البته میدونم منظور شما چیه و مایوس بودن شما توی چه سطحیه . من هم قبلا درگیر این موضوع بودم زمانی که از دوربین W100 سونی میخواستم به دوربین Fuji S9600 ارتقا بدم که همینکار رو هم کردم و اون زمان 600 هزار هزینه کردم برای فوجی و دو سالی هم بهترین یار و یاورم بود هرجایی که بودم و فوق العاده بود و الان هم دست برادر 10 ساله ام هستش برای آموزش عکاسی . بعد از اون هم چون ارضا شده بودم DSLR گرفتم 350 دی و 40 دی و 7 دی و لنزهای رنگ رنگی و . . . خیلی چیزهای دیگه . کلا این پروسه ای هستش که بیشتر افرادی که به دوربین و عکاسی علاقه دارن طی میکنن . به نظر من اگر واقعا این علاقه رو توی خودت می بینی که 1 میلیون هزینه کنی و شاید در آینده های نزدیک بیشتر هم هزینه کنی و در مورد این هزینه کردن پشیمون نشی ، میدونی که با پشتکار خودت رو به سطحی میرسونی که حداقل از تلاشت راضی باشی ، الان چند ماه با جدیت در مورد عکاسی و تکنیک ها و مکانیزم دوربین ها مطالعه کن و ایشالا توی همین سال 90 یه دونه دی 3100 نیکون + لنز 18-105 خریداری کن که با کیف و مموری و اینها همون حدود 1 میلیون میشه . توی این کارت هم خیر دنیاست هم آخرت :46:
من حدس می زنم شما با DSLR موفق تر میشی با توجه به پشتکاری که سراغ دارم ازت ( از اون محیط نارنجی میشناسمت احسان جان ، عکس غروب و ساختمانهای ادیت شده ات رو هم دیدم قبلا ) . اگر نه و بعد از تحقیقات به این نتیجه رسیدی که SLR Like بهتر هستش هم پیشنهاد اکید میکنم از برند معظم فوجی استفاده کنی که کاملا نسبت به سایرین heavy Duty تر هستش و . . . خودت باید استفاده کنی تا متوجه بشی .

موفق باشی .

kamy_R
26-08-2011, 02:28
دوستان من 600دی و دی5100 رو مقایسه کردم و نمونه عکساشو گرفتم
عکسایی که تو شرایط یکسان گرفته شده بود
بعضی جاها این بهتر بود و بعضی جاها اون
با توجه به اینکه کنون ساخت ژاپنه و نیکون تایلند
شما کدومو پیشنهاد میکنید و چرا؟

kamy_R
26-08-2011, 02:29

kamy_R
26-08-2011, 02:38
من تازه میخوام عکاسی رو شروع کنم ولی نمیخوام زود دوربینو عوض کنم
کدوم مدت بیشتری برام مفید میمونه؟

saba_879
26-08-2011, 11:00
در مورد بیشتر مدلهای این دو سری صحت داره . البته اصلا ارزش مبنای خرید بودن رو نداره . توصیه دوستان میکنم به ساخت کدوم کشور بودن - اصلا - توجه نکنید .

خب اگه این جوری چرا نباید توجه کرد,بالاخره ساخت ژاپن با چین فرق نداره؟!!!

vvc
26-08-2011, 12:12
من تازه میخوام عکاسی رو شروع کنم ولی نمیخوام زود دوربینو عوض کنم
کدوم مدت بیشتری برام مفید میمونه؟
این مدلهایی که شما مد نظرتونه فکر نکنم به این زودیها احتیاجی به تعویضش داشته باشید
فقط به مرور باید برای لنزهای مختلف هزینه کنار بگذارید
هردو دوربین فوق العاده خوبیند

tvihng
26-08-2011, 13:50
سلام
Canon PowerShot SX230 HS با مدل بدون gps اش (Canon PowerShot SX220 HS چقدر اختلاف قيمت دارن ؟

masoud glx
26-08-2011, 14:06
خب اگه این جوری چرا نباید توجه کرد,بالاخره ساخت ژاپن با چین فرق نداره؟!!!

نه اصـــــلا فرق نداره . شما توجه کن دوربین یکی دو میلیون تومنی نیکون توی تایلند ساخته میشه البته این رو فقط برای مثال میگم و بنای صحبتم نیست .
خوشبختانه در مورد دوربین ها طوری هستش که هر مدلی فقط توی یک کشور تولید میشه . یعنی اصلا اینطور نیست که هر مدلی شما دوست باشی و مد نظرت باشه رو هم بشه چینی گیر آورد و هم بشه ژاپی و مالزی و غیره !! بلکه فقط توی یک کشور ساخته میشه و کیفیت همه هم مشابه هم هستش . ( چقدر ه داشت این جمله ! )

موفق باشی و به Made in where توجه نکن .

tvihng
26-08-2011, 14:09
سلام
Canon PowerShot SX230 HS با مدل بدون gps اش
(Canon PowerShot SX220 HS چقدر اختلاف قيمت دارن ؟

majidgooly
26-08-2011, 15:32
ممنون دوست عزیز....

از این که گفتم مایوس شدم مطمئن باشین در اون حدی نبوده که شما فکر می کنین ! شاید من بد منظورمو گفتم...شرمنده
ولی یه خرده دچار تردید شدم...احتمالا شما فکر می کنین من یه آماتور ضعیف هستم..

فكر كنم سوء‌ تفاهم شده چون نوشته من بخاطر حرفهاي شما نبوده. بطور كلي از روي دلسوزي و راهنمايي بنظرماومد كه بنويسم :23:

.نمی دونم با اسم گذاری ها کاری ندارم ...آماتور،حرفه ای ...ولی من یه دوربین Benq آشغال دارم که 6 مگاپیکسلیه و بقیه مشخصاتشم داغون...(یه هدیه بوده) و سعی کردم همیشه باهاش کنار بیام...خدا می دونه چقدر سر نورش سر زوم کردنش سر عرضه نداشتنش تو تاریکی،سر نویزشو ... باهاش مشکل دارم و همیشه افسوس می خورم که چرا هیچ چیزیش دست من نیست چرا نمی تونم کنترلش کنم !

خب اينكه خوبه شما عيب و ايراد دوربين خودتون مي دونيد و انتخاب بعدي شما بسيار با دقت بيشتر انجام ميشه. من هم هدفم همين بود كه شما وقتي يك مرحله سخت رو تحمل مي كنيد، گام بعدي رو هم قدرش مي دونيد و هم با تجربه ي خوبي پشت سر ميگذارين:20:

اصلا با دوربین کامپکت میو نه ی خوبی ندارم شما خودتون بهتر می دونین فلان مگا پیکسل و فیلم برداری فول اچدی تو این دوربین خیلی فرق داره با یه دوربین نیمه حرفه ای یا slr
من چند تا از عکس هایی رو که با این دوربین گرفتمو آپ می کنم...شاید این جوری بهتر بشه منو راهنمایی کرد که دوربین در چه سطحی باید بخرم...ضمن این که من پول این دوربنیو به آسونی به دست نیوردم(در حال حاضر یه دانشجو هستمو با پس انداز و لطف خدا تونستم جورش کنم)اگر سراغ کامپکت برم آرزوی داشتن دوربین نیمه حرفه ای یا حرفه ای 3-4 سالی عقب میفته !!!
شور و شوق براي خريد چيزهاي تازه هميشه آدم رو به عجله مياندازه . اين يك چيز طبيعيه. و بنظر من شوق داشتن چيزي خيلي بيشتر از رسيدن به اون چيز ، هيجان داره. بنظرم شما كه ميخواي نيمه حرفه اي بگيري ، يه كامپكت بگير كه هزينش كمتره بعد پولات جمع كن كه مرحله بعد يه دوربيني بگيري كه رو دست نداشته باشه كاملا حرفه اي
ببخش خب اين نظر منه خوب يا بد :46:

kamy_R
26-08-2011, 17:51
دوستان یه سوال
horizontal resolation و vertical resolation چیه که واسه عکسای نیکون d5100 عدد 300dpi و برای کنون 600d عدد 72dpi هست

lpix
26-08-2011, 18:00

ترکیب d5100 با 18-105 از ترکیب 600D با 18-135 بهتره.
18-105 رو می تونید حدود 350 بخرین.

dashti55
26-08-2011, 19:47
در تشخیص چهره روی صورت افراد فوکاس می شود و تصویر آنها نسبت به بقیه عکس واضح تر خواهد بود.
دوربین ها می توانند چندین چهره تشخیص دهند.

ELSIN
26-08-2011, 20:19
دوستان یه سوال
horizontal resolation و vertical resolation چیه که واسه عکسای نیکون d5100 عدد 300dpi و برای کنون 600d عدد 72dpi هست

همون dpi هست فکر نکنم برای 600d 72 باشه باید همون 300 باشه
ببین عزیز عکس d5100 بهتره 600d هست فیلم 600d هم بهتر از d5100 البته خیلی بهتر

nokhodi
26-08-2011, 22:31
سلام خسته نباشید یه کمک فوری میخوام
میخوام بدونم از بین این دوتا مدل دوربین عکاسی کدوم بهتره اگر یه متخصص جواب بده ممنون میشم

Sony Cyber-Shot DSC-HX9V
Sony Cyber-Shot DSC-TX100V

کسی نبود جواب ما رو بده بابا فوریه
راستی قیمتش رو به من گفتن 520 خوبه ؟

دخو
27-08-2011, 08:36
نخودی جان, یک سایتی هست که مطالب خوبی در مورد دوربین ها دارد از جمله میتونی دوربین ها را با هم مطابقت بدی. آدرسش هست: dpreview.com نمیدانم با این سایت آشنائی داشتی یا نه بهر حال امید وارم مفید باشه.

kamy_R
27-08-2011, 11:22
فیلم برداری مهم نیست برام
فقط عکاسی برام مهمه
چرا من دیدم مال کنون تو همه عکسا 72 بود
حالا dpi چی هست؟

mmdmmd
27-08-2011, 13:21
دوستان یه سوال

نقل قول:
نوشته شده توسط ELSIN [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فقط عکاسی برام مهمه
حالا dpi چی هست؟

سلام
منم خيلي وقته دنبال اين مطلبم:
DPI دوربينها وگوشيها عليرغم يكسان بودن قدرت مگا پيكسلي آنها با هم متفاوتند:
فوجي ها : 72
پاناسونيك ها : 180
نيكون ها : 300
سوني : 72
اماسوني NEX3 , NEX5 : 350
كانن:180
اما كانن EOS 600D : 72
بعضي كانن ها هم : 300
توي گوشيها هم :
نوكيا عموما : 300
سامسونگ : 96
سوني اريكسون : 72

اينو ميدونم كه DPI يعني dot per inch
اما وقتي دو تا دوربين 16 مگا پيكسلي داريم ، چرا DPI اونا با هم فرق داره؟

pooya.t
27-08-2011, 14:51
سلم . من یک نظر کلی راجع به دوربین hx9 سونی می خواستم که آیا دوربین خوبی هست ؟

hadigm
27-08-2011, 14:51
سلام دوستان،نظرتون در مورد Fujifilm FinePix F500EXR چیه؟ 337000 تومن قیمتشه،به نظرتون ارزششو داره اینو بخرم؟

vvc
27-08-2011, 15:00
دوربین خوبیه ولی قیمتش تو ایران خیلی بالاست و ارزش خرید نداره فعلا
بهتره سراغ کانن برید

AB
27-08-2011, 16:46

همونطور که دوستمون گفتن قیمتش به طور کاذب بالاست.قیمتش 340 دلاره ولی اینجا 520 تومنه.

ولی کنون sx230 که تقریبا امکاناتش با سونی برابره قیمتش 275 دلاره و اینجا 370 میدن.

ELSIN
27-08-2011, 17:25
فقط عکاسی برام مهمه
حالا dpi چی هست؟

سلام
منم خيلي وقته دنبال اين مطلبم:
DPI دوربينها وگوشيها عليرغم يكسان بودن قدرت مگا پيكسلي آنها با هم متفاوتند:
فوجي ها : 72
پاناسونيك ها : 180
نيكون ها : 300
سوني : 72
اماسوني NEX3 , NEX5 : 350
كانن:180
اما كانن EOS 600D : 72
بعضي كانن ها هم : 300
توي گوشيها هم :
نوكيا عموما : 300
سامسونگ : 96
سوني اريكسون : 72

اينو ميدونم كه DPI يعني dot per inch
اما وقتي دو تا دوربين 16 مگا پيكسلي داريم ، چرا DPI اونا با هم فرق داره؟

مسعود جان یه شما بگید :5:

masoud glx
27-08-2011, 21:16
درود
در مرحله اول لازم هستش بگم ، دوستان ما تاپیک مختلفی برای سوال ها و جوابهای مختلف داریم . چیزی که من می بینم همه چیز متمرکز شده توی این تاپیک که چندان صحیح نیست .

در مرحله دوم ... مقدار زیادی مطلب در مورد DPI نوشتم ولی با دیدن مقاله زیبای دوست عزیزم جناب ناظم رعایا توی سایت خودش ، بهتر دیدم که اون رو نقل قول کنم . البته هرگونه سوال یا ابهامی وجود داشته باشه ، در تایپک مربوط به مفاهیم و تعاریف عکاسی در خدمتم برای پاسخگویی .

موفق باشید .

nokhodi
27-08-2011, 23:24
نخودی جان, یک سایتی هست که مطالب خوبی در مورد دوربین ها دارد از جمله میتونی دوربین ها را با هم مطابقت بدی. آدرسش هست: dpreview.com نمیدانم با این سایت آشنائی داشتی یا نه بهر حال امید وارم مفید باشه.

ممنون از راهنماییتون
مشخصات رو میدونم مقایسه هم کردم فقط میخوام یکی که باهاشون کار کرده و میدونه، بگه کدوم بهتره قیمت اولی رو میدونم 520 ولی دومی رو نپرسیدم
از نظر کار کرد میخوام بدونم کدوم ارزش خرید داره و کیفیت کدوم بهتره

hmdfgh
28-08-2011, 09:12
ممنون از راهنماییتون
مشخصات رو میدونم مقایسه هم کردم فقط میخوام یکی که باهاشون کار کرده و میدونه، بگه کدوم بهتره قیمت اولی رو میدونم 520 ولی دومی رو نپرسیدم
از نظر کار کرد میخوام بدونم کدوم ارزش خرید داره و کیفیت کدوم بهتره
دوست عزیز چرا خودتو اذیت می کنی.DSC-TX100V دوربین جدیدیه که تنها مزیتش اینه که فوق سبکه و صفحه لمس داره و کیفیت مانیتورش هم بهتره. اما از لحاظ مشخصات فنی دوربین که کیفیت عکس رو مشخص می کنه پایین تره.
hx9v دامنه گسترده تری از دیافراگم و شاتر رو در اختیار شما می ذاره. امکان فکوس دستی داره. زوم اپتیکال نسبتا بالایی داره (16x یعنی 4 برابر مدل قبل).
من یقینا hx9v رو پیشنهاد می کنم که فکر کنم قیمتش هم حتی پایینتر باشه :5:

Amin_0913
28-08-2011, 12:51
سلام
دوستان نظرتون در مورد دوربین Sony Cyber-Shot DSC-WX7 چیه؟

hmdfgh
28-08-2011, 13:23
سلام
دوستان نظرتون در مورد دوربین Sony Cyber-Shot DSC-WX7 چیه؟

این تبلیغات دوربینه. اما به نظر من برای یک دوربین 280 هزار تومانی اینها ادعاهای بزرگی است که تماما واقعیت نخواهد داشت :31:

مشخصات دوربین دیجیتال Sony WX7 :

لنز سونی سری Carl Zeiss بسیار با کیفیت
سنسور تصویر بسیار با کیفیت 16.4 مگاپیکسلی EXMOR R CMOS
زوم اپتیکال 5 برابر بسیار نرم و بی صدا
طراحی شیک و منحصر به فرد با ابعادی کاملا جمع و جور
عملکرد فوق‌العاده عکاسی به خصوص در شرایط نوری ضعیف
نمایشگر واقعا عالی با رزولوشن بالا و کاملا درخشان
یکی از بهترین دوربین های کامپکت مجهز به حسگر CMOS و کیفیت ساخت بالا

فیلمبرداری با کیفیت بسیار بالای Full HD 1080p
مود بسیار کاربردی و حرفه‌ای (Background Defocuse) برای محو کردن زمینه و برجسته‌تر کردن سوژه اصلی (همچون عکس‌هایی که با دوربین‌های SLR و با اپتیک‌های حرفه‌ای‌تر خلق می‌شود)
امکان استفاده از زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
کیفیت بسیار مطلوب عکس‌ها در حالت اتوماتیک
تجهیز دوربین به قابلیت عکاسی سه بعدی پانوراما
مجهز به خروجی HDMI برای نمایش عکس و فیلم با بالاترین کیفیت ممکن بر روی تلویزیون‌های HDTV
منوهای زیبا و کارآمد برای استفاده هرچه بهتر و لذت بخش‌تر از عکاسی
فوکوس دقیق و سریع در اغلب شرایط
تنوع رنگ در تولید این مدل (مشکی، نقره‌ای، آبی، صورتی، سفید)
ارزش بسیار بالا در برابر قیمت
دوربین سایبرشات WX7 سونی با رزولوشن 16.2 مگاپیکسل اولین دوربین دیجیتال کامپکت است که قابلیت عکاسی سه بعدی را با استفاده از تنهای یک لنز دارد.

دوربین دیجیتال WX7سایبرشات سونی
مدیر بخش عکاسی دیجیتال شرکت سونی،‌کلی دیویس می گوید: شرکت سونی اولین شرکت تولید کنند دوربین هایی با سنسور CMOS با رزولوشن 16.2 مگاپیکسل است. این قابلیت برای عکاسان بسیار کارآمد است. به علاوه این دوربین ها بهترین کیفیت عکس را با استفاده از سنسور "Exmor R" سیماس ارائه می دهد. همچنین عکس برداری سه بعدی و فیلم برداری AVCHD و لنز های قوی از ویژگی های دیگر این دوربین است.

تصاویر و فیلم های دوربین سونی WX7
دوربین دیجیتال سونی سایبرشات WX7 قادر به فیلم برداری با سرعت 60i و با کیفیت 1080 و فرمت AVCHD است. مانند دوربین های هندی کم،‌دوربین Sony WX7 دارای حالت Dual Rec است یعنی همزمان می تواند فیلم برداری و عکاسی کنید. که کیفیت تصویر 3 مگاپیکسل خواهد بود. این دوربین جدید دارای دکمه ی فیلم برداری و دکمه ی عکاسی مجزا است. در حالت 60p ویژگی ضبط دوگانه کار نمی کند.

این دوربین از جدید ترین ویژگی های دوربین های سونی 2011 برخوردار است:

سنسور CMOS Exmor R : دوربین دیجیتال سونی WX9 دارای سنسور16.2 مگاپیکسلی CMOS با تکنولوژی Exmor R می باشد و با کیفیت بالا (HD) فیلمبرداری می کند.

عکاسی سه بعدی و پاناروما: با استفاده از قابلیت عکاسی سه بعدی پاناروما 3D Sweep Panorama دوربین دیجیتال WX9 به شما امکان می دهد که از مناظر عریض عکسبرداری کنید.

اصلاح نور پس زمینه HDR: اصلاح نور پشت تصویر Backlight Correction HDR که در دوربین سونی WX9 وجود دارد، می توانید در شرایطی که نور مناسب نیست، بهترین عکس ها را بگیرید.

صفحه نمایش 3 اینچی ExtraFine: این صفحه نمایش از سایر صفحه نمایش های باریک تر است و رنگ های بیشتری را نمایش می دهد.

حالت پانارومای iSweep با رزولوشن بالا: sweep panaroma به شما این امکان را می دهد تا با لنز واید عکس های خیره کننده ای با کیفیت 16.2 مگاپیکسل بگیرید. فقط کافیست دکمه شاتر را فشار داده و دوربین را به چپ یا راست، بالا یا پایین حرکت دهید.

حالت SoftSkin: حالت صاف کردن پوست SoftSkin نیز لکها و چروک را کاهش می دهد و تراز رنگ ها را اصلاح می کند در نتیجه عکس های طبیعی تری خواهید داشت.

لرزشگیر نوری: دوربین WX9V می تواند تاری ناشی از لرزش دست یا حرکت کردن هنگام عکاسی را با استفاده از لرزشگیر نوری قوی Optical SteadyShot™ کاهش دهد.

عدم فوکوس تصویر پس زمینه: دوربین سونی WX9 دارای حالت عدم فوکوس روی پس زمینه است که باعث می شود سوژه برجسته تر شود

Amin_0913
28-08-2011, 13:31
ممنون دوست عزیز من خودم همه اینا رو میدونم برای همین میخواستم نظره دوستان رو بدونم
در ضمن هیچ کاری نشد نداره

AB
28-08-2011, 14:35
بعد از مقایسه بین HX9V و SX230 فردا میرم SX230 رو بگیرم.

به نظرتون با کدوم گارانتی بگیرم؟در مورد قیمت و بیمه و فروشنده قابل اعتماد هم راهنمایی کنین.اصلا میارزه بیمه کنم؟

بعضی از فروشنده ها جنس کارکرده یا اعاده ای رو به اسم نو میفروشن.لطفا آدرس مغازه ای که ازش مطمئنین برام پ.خ کنین.

کلا در مورد نکات دیگه خرید هم راهنمایی کنین.

اگه تو این رنج انتخاب بهتری هم هست بگین.

ممنون.:11:

ali_ab
28-08-2011, 17:13
با سلام به دوستان عزیز

عزیزان بین دو مدل NIKON L110 و Fujifilm S4000 لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم رو انتخاب کنم.

با سپاس فراوان

پاینده و کامیاب باشید

farhad moradi
28-08-2011, 17:19
این تبلیغات دوربینه. اما به نظر من برای یک دوربین 280 هزار تومانی اینها ادعاهای بزرگی است که تماما واقعیت نخواهد داشت :31:

واقعا آشغال . یه s8100 نیکون دادم به یکی از مشتریا ولی چون با مارک نیکون متاسفانه آشنا نبود فقط میگفت سونی. منم همین مدلو براش اوردم اول اینکه خودم اصلا نپسندیدم و همینطور مشتری هم اونو پس اورد و همون s8100 رو برد

hmdfgh
28-08-2011, 18:32

به نظرتون با کدوم گارانتی بگیرم؟در مورد قیمت و بیمه و فروشنده قابل اعتماد هم راهنمایی کنین.اصلا میارزه بیمه کنم؟

بعضی از فروشنده ها جنس کارکرده یا اعاده ای رو به اسم نو میفروشن.لطفا آدرس مغازه ای که ازش مطمئنین برام پ.خ کنین.

انتخاب خوبیه. به نظر من دوربین های بالای یک میلیون رو حتما با گارانتی و بیمه نامه معتبر و از نماینده رسمی بگیر اما برای یک دوربین تو این رنج قیمت بدون گارانتی و بیمه نامه بگیر حداقل 50 تومن ارزونتره.

tvihng
28-08-2011, 19:18
سلام
كدوم دوربين بهتره راهنمايي كنين لطفا
canon ixus 310hs قيمت 295
sony wx10 قيمت ندارم
sony hx7v قيمت 320

AB
28-08-2011, 19:19
انتخاب خوبیه. به نظر من دوربین های بالای یک میلیون رو حتما با گارانتی و بیمه نامه معتبر و از نماینده رسمی بگیر اما برای یک دوربین تو این رنج قیمت بدون گارانتی و بیمه نامه بگیر حداقل 50 تومن ارزونتره.

اگه جای معتبری که بشه بدون گارانتی با خیال راحت خرید کرد سراغ دارین آدرسش رو برام پ.خ کنین.

hmdfgh
28-08-2011, 19:46
با سلام به دوستان عزیز

عزیزان بین دو مدل NIKON L110 و Fujifilm S4000 لطفا راهنمایی بفرمایید کدوم رو انتخاب کنم.

با سپاس فراوان
پاینده و کامیاب باشید

اکثر مشخصات اونها باهم مطابقت داره و تو یک رنج هستند.

اما مزیت های Fujifilm S4000 :
تقریبا چند ماه جدید تر از نیکون اومده
14 مگا پیکسله در حالی که نیکون 12 مگا پیکسله
لنز زوم بسیار قویتری داره یعنی 30X در حالی که نیکون 15X
دامنه دیافراگم گسترده تری داره یعنی در شرایط کم نورتر یا پر نورتر، کیفیت بهتری از عکس ارائه می ده
قابلیت تقدم شاتر و دیافراگم داره که بسیار مهمه. یعنی دست شما برای عکاسی بازه. اما نیکون نداره
قابلیت های بیشتری برای انتخاب نوع کادر عکس داره(3:2)

اما ضعف های Fujifilm S4000 :
سرعت عکاسی پیاپی پایین تری داره 1.2 عکس در ثانیه و نیکون 13 عکس در ثانیه

و از جمله ضعف های هر دو اینه که باطری قلمی می خورند:31:

فوجی بخاطر معروفیت کمتر، امکانات بیشری رو دوربیناش می ذاره. یک دوربین نیکون با این مشخصاتی که دوربین فوجی داره یقینا گرونتر در میآد.
در انتها من شخصا برند نیکون را با هیچ برندی عوض نمی کنم . می گردم نیکونی رو انتخاب می کنم که خواسته هامو برآورده کنه.:5:

farhad moradi
28-08-2011, 19:56
با سلام به دوستان عزیز

با سپاس فراوان

پاینده و کامیاب باشید

L120 رو بگیر بجای L110

tvihng
28-08-2011, 20:03
سلام
sony wx10 قيمت ندارم
sony hx7v قيمت 320
چرا كسي جواب مار و نميده ؟ راهنمايي لطفا:42::41:

hmdfgh
28-08-2011, 20:14
سلام
sony wx10 قيمت ندارم
sony hx7v قيمت 320

به نظر من CANON SX230 HS

صادقي589
28-08-2011, 20:31
آقاي
farhad moradi از اينكه جواب دادين ممنونم
زياد از دوربين عكاسي سر در نميارم ولي دوربيني مي خوام با فيلمبرداري عالي ،كيفيت عكاسي توپ،حافظه داخلي زياد،قابل نمايش در tv ،عمر باتري خوب باشه،اگه canon باشه خوبه ،كار كردن با آن راحت باشه،فرق نميكنه حرفه اي يا نيمه حرفه اي،فلاش داخلي باشه،قيمت هم قبلا گفتم تا 1200000

vvc
28-08-2011, 20:54
سلام
sony wx10 قيمت ندارم
sony hx7v قيمت 320
canon ixus 310hs یکی از بهترینهای کامپکته با قیمت و کارایی فوق العاده

ali_ab
28-08-2011, 22:55
L120 رو بگیر بجای L110

اکثر مشخصات اونها باهم مطابقت داره و تو یک رنج هستند.

اما مزیت های Fujifilm S4000 :
تقریبا چند ماه جدید تر از نیکون اومده
14 مگا پیکسله در حالی که نیکون 12 مگا پیکسله
لنز زوم بسیار قویتری داره یعنی 30X در حالی که نیکون 15X
دامنه دیافراگم گسترده تری داره یعنی در شرایط کم نورتر یا پر نورتر، کیفیت بهتری از عکس ارائه می ده
قابلیت تقدم شاتر و دیافراگم داره که بسیار مهمه. یعنی دست شما برای عکاسی بازه. اما نیکون نداره
قابلیت های بیشتری برای انتخاب نوع کادر عکس داره(3:2)

اما ضعف های Fujifilm S4000 :

و از جمله ضعف های هر دو اینه که باطری قلمی می خورند:31:

فوجی بخاطر معروفیت کمتر، امکانات بیشری رو دوربیناش می ذاره. یک دوربین نیکون با این مشخصاتی که دوربین فوجی داره یقینا گرونتر در میآد.
در انتها من شخصا برند نیکون را با هیچ برندی عوض نمی کنم . می گردم نیکونی رو انتخاب می کنم که خواسته هامو برآورده کنه.:5:

از راهنمایی هر دو دوست عزیز بی نهایت سپاسگزارم

hmdfgh @ : دوست خوبم با این محاسنی که از فوجی اشاره فرمودید باز هم در مقام مقایسه کیفیت عکس این دو مدل برتری با نیکون هست؟بالاخص در نور کم ؟ چون با سایز سنسور یکسان دانسیته پیکسل نیکون کمتره که طبیعتا عکس نویز کمتری داره.

با سپاس فراوان

موفق و سربلند باشید

hmdfgh
29-08-2011, 00:55
hmdfgh @ : دوست خوبم با این محاسنی که از فوجی اشاره فرمودید باز هم در مقام مقایسه کیفیت عکس این دو مدل برتری با نیکون هست؟بالاخص در نور کم ؟ چون با سایز سنسور یکسان دانسیته پیکسل نیکون کمتره که طبیعتا عکس نویز کمتری داره.

لطفا خودتان مقایسه کنید:

nikon:

fuji:

اگر چه این عکس ها مرجع نیستند.

kamy_R
29-08-2011, 00:57
من امروز زفتم کاتالوگ 600دی رو گرفتم
نوشته حالت B داره
اما من ندیدم داشته باشه
حالا کسی میدونه داره یا نه؟

parsa5564
29-08-2011, 01:09
دوستان بین Fujifilm FinePix HS20 و Sony Cyber-Shot DSC-HX100V کدوم یک رو پیشنها می کنید و چرا؟و اینکه کیفیت عکس و فیلم کدوم یکی برای یک مبتدی رضایت بخش تره؟

masoud glx
29-08-2011, 01:26

درود .
لینکی از این مطلب دارید ؟
13 فریم در ثانیه برای شات بدون کراپ ؟!؟!؟!

نوشته حالت B داره
اما من ندیدم داشته باشه
حالا کسی میدونه داره یا نه؟

همه DSLR ها این مود رو دارند .

تشکر .

دخو
29-08-2011, 08:36
جالبه
تا کنون به این توجه نکرده بودم که یکی از تفاوت های زندگی در جهان سوم هم همین خریدن دستگاه ها است و همه مسائل سیاسی نیست.
در اون ور آب میری دوربین بخری از دم در تحویلت میگیرن و تا ظهر برات انواع دوربین را میارند و خودت همه را امتحان میکنی و توضیح میدن که چه فرقی بین نمونه های مختلف هست و آخر سر هم بعد از چند ساعت که عرق فروشنده بیچاره را در آوردی میتونی دست خالی بری و هیچ خریدی نکنی یا یکی را بخری و بعد از چند روز اگر نظرت عوض شد پسش بدی یا با یکی دیگه عوضش کنی.
در حالیکه در اینجا وقتی وارد مغازه میشی سیاست شان اینه که اولا تحویلت نگیرن یک مدت تلفن (XXX) را جواب میدن بعد به شاگرد بیچاره تشر میزنند که یعنی مشتری روتو زیاد کنی یکی هم برای تو دارم, و ما اینجا مدرسه باز نکردیم که ! برو مطالعه ات را جای دیگه بکن و فقط پول رو بزار و هر بسته ای که دستت میدیم نپرسیده ببر حرف زیادی هم نباشه!
بنابر این توصیه ی من به همه دوستانیکه اطلاعات کمی راجع به دوربین ها دارند اینستکه اگر میتوانند خریدشان را در خارج بکنند و گر نه تمام انتظاراتی که از دوربین مورد نظرشان دارند را برای دوستی در خارج بنویسند و از طریق او خرید کنند چون گارانتی و بقول خودشان وارنتی کاملی هم جنس مربوطه خواهد داشت با پستهائی مثل DHL هم که مسئله حملش حل شده.
من که پس از چند بار پشیمانی از خرید داخلی با این شیوه بسیار راضی ترم.
درضمن سایت (reviews.cnet.com) هم مقایسه های خوبی داره همراه با ویدئو.

farhad moradi
29-08-2011, 09:44
آقاي
farhad moradi از اينكه جواب دادين ممنونم
زياد از دوربين عكاسي سر در نميارم ولي دوربيني مي خوام با فيلمبرداري عالي ،كيفيت عكاسي توپ،حافظه داخلي زياد،قابل نمايش در tv ،عمر باتري خوب باشه،اگه canon باشه خوبه ،كار كردن با آن راحت باشه،فرق نميكنه حرفه اي يا نيمه حرفه اي،فلاش داخلي باشه،قيمت هم قبلا گفتم تا 1200000

ما در خدمتیم عزیز
شما با این هزینه یه دوربین عکاسی حرفه ای میتونید ببرید که برا کارکردن باهاش باید تمرین کنید و آموزش ببینید . تا این قیمت دوربین حرفه ای بخوای بگیری d5100نیکون و 600d کانن . قیمت پایینتر هم d3100 نیکون هست که اونم عالیه . اگه نیمه حرفه ای میخوای من پیشنهادم p500 نیکونه که برا شما عالیه . اگه اینو بگری به نظرم کاربردش برات بیشتره تا اون حرفه ای ها . چون هم قیمت مناسبی داره هم مشخصاتش برا شما خیلی مناسبتره .
قیمتا :
NIKON D5100 = 1,230,000
NIKON D3100 = 880,000
NIKON P500= 615,000
فقط دوست عزیز با گارانتی اصل بگیر. نیکون رو با نیکونگرش و کانن رو با آفومار

hmdfgh
29-08-2011, 10:17
درود .
لینکی از این مطلب دارید ؟
13 فریم در ثانیه برای شات بدون کراپ ؟!؟!؟!

هر سایت معتبری که مشخصات فنی دوربین ها رو داره در مورد nikon L110 همین رو نوشته. که البته خودتون بهتر می دونید:

این به خاطرMB 48 حافظه داخلی هست که به این دوربین اختصاص داده شده و پس از پر شدن بافر دوربین، شما باید زمانی را به ذخیره عکس ها اختصاص دهید تا دوربین مجددا آماده گردد.
البته در مدل جدیدیدتر اون L120 این سرعت به FPS 0.7 کاهش پیدا کرده!

صادقي589
29-08-2011, 10:57
ما در خدمتیم عزیز
شما با این هزینه یه دوربین عکاسی حرفه ای میتونید ببرید که برا کارکردن باهاش باید تمرین کنید و آموزش ببینید . تا این قیمت دوربین حرفه ای بخوای بگیری d5100نیکون و 600d کانن . قیمت پایینتر هم d3100 نیکون هست که اونم عالیه . اگه نیمه حرفه ای میخوای من پیشنهادم p500 نیکونه که برا شما عالیه . اگه اینو بگری به نظرم کاربردش برات بیشتره تا اون حرفه ای ها . چون هم قیمت مناسبی داره هم مشخصاتش برا شما خیلی مناسبتره .
قیمتا :
NIKON D5100 = 1,230,000
NIKON D3100 = 880,000
NIKON P500= 615,000
شما لطف دارين
اينطور كه شما ميگين nikon از canon بهتره
توي مشخصات اين دوربينها نوشته لرزشگير تصويري ندارد ،فرق لرزشگير تصويري با لرزشگير لنز چيه؟
هيچكدام از اين دوربينها حافظه داخلي نداره،ايرادي نداره؟
در ضمن كيفيت خيلي برام مهمه؟
با تشكر

صادقي589
29-08-2011, 11:09
[QUOTE=ELSIN;6391350]سلام
میزان علاقه تون رو هم به عکاسی بگید
بعد چرا دوربین فيلمبرداري نمیخرید؟؟؟

تشكر از پاسخ شما
يكي از دوستان nikon d5100 ,nikon3100,canond600 معرفي كردن
نظر شما چيه؟
كيفيت عكس برام مهمه,عكاسي با آن راحت باشه

farhad moradi
29-08-2011, 11:52
شما لطف دارين
اينطور كه شما ميگين nikon از canon بهتره
توي مشخصات اين دوربينها نوشته لرزشگير تصويري ندارد ،فرق لرزشگير تصويري با لرزشگير لنز چيه؟
هيچكدام از اين دوربينها حافظه داخلي نداره،ايرادي نداره؟
در ضمن كيفيت خيلي برام مهمه؟
با تشكر

این مدلای نیکون از مدلای مشابه کانن بهترن . لرزشگیر توی دوربینهای نیکون و کانن در خود لنز هستش . توی کامپکت هاش هم توی حسگر تصویر هست. کامپکت های نیکون در حد چند عکس حافظه داخلی دارن . نیمه حرفه ای بخوای p500 عالیه نسبت به sx30 . حرفه ای هم بخوای d3100 عالیه . اگه بتونی d5100 رو هم بگیری که عالیتر

ANDROYD3
29-08-2011, 12:25
می خواستم بدونم دوربین های فوجی چجورین؟

مثلا کنون میزاره خودتون میزان ایزو رو تعیین کنید ولی سونی یا کداک نمی ذاره
می خوام ببینم مدل f500exr مثل کنون هستش یا سونی

finchi
29-08-2011, 12:34
من میخوام تا 500تومن یه دوربین بگیرم که کیفیت فیلمبرداریشم خوب باشه. خیلی وارد نیستم تو عکاسی ولی میخوام یاد بگیرم .

خودم با این بودجه دوربین HS20 فوجی رو انتخاب کردم ولی مثکه تنظیماتش میگن سخته واسه یه تازه کار!

حالا اگه راهنمایی کنید که واسه یه تازه کار مثه من که میخواد عکاسی یاد بگیره این مناسبه یا مدل دیگه ای پیشنهاد میکنید. :20:

ali_ab
29-08-2011, 12:35
با سلام به دوستان عزیز

بعد از گذشت و گذار تو بازار تصمیم گرفتم دوربین فیلم برداری sony cx130 بخرم به قیمت 640 تومن . البته مدل قبلی که مد نظرم بود xr 150 بود که متاسفانه دیگه موجود نیست . قیمت مموری کارت 32 گیگ اوریجینال سونی هم 135 و 16 گیگ 60 تومن قیمت گرفتم . از دوستان خوبم خواهش می کنم بنده رو راهنمایی بفرمایند بخصوص در مورد رم ( فروشنده گفت به غیر از رم اوریجینال سایر مموری ها موقع فیلم برداری مشکل ایجاد می کنن ) .لزومی داره این مدل رم رو بخرم؟

از لطف دوستان بی نهایت سپاسگزارم

پاینده و کامیاب باشید

AB
29-08-2011, 13:19

دوستان نظر دیگه ای ندارن؟

masoud glx
29-08-2011, 13:49
بعد از گذشت و گذار تو بازار تصمیم گرفتم دوربین فیلم برداری sony cx130 بخرم به قیمت 640 تومن . البته مدل قبلی که مد نظرم بود xr 150 بود که متاسفانه دیگه موجود نیست . قیمت مموری کارت 32 گیگ اوریجینال سونی هم 135 و 16 گیگ 60 تومن قیمت گرفتم . از دوستان خوبم خواهش می کنم بنده رو راهنمایی بفرمایند بخصوص در مورد رم ( فروشنده گفت به غیر از رم اوریجینال سایر مموری ها موقع فیلم برداری مشکل ایجاد می کنن ) .لزومی داره این مدل رم رو بخرم؟

به شما دوست عزیز مدل Xr160 رو پیشنهاد میدم برای بررسی . 160 گیگابایت حافظه داخلی داره و اگر به فکر فروش دوربین نباشید ، نیازی هم به مموری اضافه ندارید . قیمت حدود 700 تا 800 تومن .

هر سایت معتبری که مشخصات فنی دوربین ها رو داره در مورد nikon L110 همین رو نوشته. که البته خودتون بهتر می دونید.
این به خاطرMB 48 حافظه داخلی هست که به این دوربین اختصاص داده شده و پس از پر شدن بافر دوربین، شما باید زمانی را به ذخیره عکس ها اختصاص دهید تا دوربین مجددا آماده گردد.
البته در مدل جدیدیدتر اون L120 این سرعت به FPS 0.7 کاهش پیدا کرده!

دوست گرامی ، خیلی به مشخصات عجیب و غریبی که گاهی در مورد دوربینی توی این سایت های فروش یا نقد محصولات می بینید توجه نکنید . مثلا برای همین دوربین نیکون ال 110 ... خوب کاملا واضح هستش که وقتی دوربینی به گرانی و کلاس مشخصات بالا مثل 7 دی کنن یا توی خود برند نیکون دی 3 اس که بدنه خالی اون هزینه ای برابر 6000 دلار داره ، ماکسیمم فریم پر سکند برابر 9 میشه ، اونوقت چطور توی دوربین 200 - 300 هزار تومنی مثل این ، 13 فریم بر ثانیه باشه ؟ خوب باید پی این عجیب بودن رو گرفت و من هم گرفتم .
این دوربین یعنی Nikon L110 چیزی حدود 11.1 فریم بر ثانیه اون هم با کراپ 3 مگاپیکسلی و تا حداکثر 20 شات پشت سر هم یعنی زیر 2 ثانیه می تونه عکاسی پیاپی داشته باشه که بسیار ضعیف و غیر کاربردی هستش بر خلاف تبلیغات . برای صحت این موضوع هم میشه به سایت نیکون یو اس آ مراجعه کنید . احتمالا برای کراپ فول با این دوربین همون سرعت 1 تا حداکثر 1.5 فریم بر ثانیه بشه عکاسی کرد . البته خوب اگر دوستی این دوربین رو دارند من از قرار دادن نتایج تستشون استقبال میکنم .

در هرصورت ممنون از پیگیری .

پی نوشت :
برای هزارمین بار ، یادمون باشه . . .
دوربین عکاسی ، هر فردی رو به عکاس تبدیل نمی کنه .
روی سخنم با بعضی دوستان هستش که نسخه های 100 درصد قاطعانه ولی اشتباه برای سایرین می پیچند .

شاد باشید .

nokhodi
29-08-2011, 13:52
دوست عزیز چرا خودتو اذیت می کنی.DSC-TX100V دوربین جدیدیه که تنها مزیتش اینه که فوق سبکه و صفحه لمس داره و کیفیت مانیتورش هم بهتره. اما از لحاظ مشخصات فنی دوربین که کیفیت عکس رو مشخص می کنه پایین تره.
hx9v دامنه گسترده تری از دیافراگم و شاتر رو در اختیار شما می ذاره. امکان فکوس دستی داره. زوم اپتیکال نسبتا بالایی داره (16x یعنی 4 برابر مدل قبل).
من یقینا hx9v رو پیشنهاد می کنم که فکر کنم قیمتش هم حتی پایینتر باشه :5:

ممنون از راهنماییتون قیمتش رو به من گفتن 520 ولی بدون کیف چون امسال سونی چشنواره نداره به نظرتون ارزش خرید داره

ali_ab
29-08-2011, 15:56
به شما دوست عزیز مدل Xr160 رو پیشنهاد میدم برای بررسی . 160 گیگابایت حافظه داخلی داره و اگر به فکر فروش دوربین نباشید ، نیازی هم به مموری اضافه ندارید . قیمت حدود 700 تا 800 تومن .

.

دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی ممنونم .ولی مدل xr 160 که فرمودید 915 تومن هست که قیمتش واسم کمی زیاده و در ضمن اگه دوربین ضربه بخوره احتمال خرابی هاردش زیاده .

با سپاس فراوان

پاینده باشید

vvc
29-08-2011, 15:56
ممنون از راهنماییتون قیمتش رو به من گفتن 520 ولی بدون کیف چون امسال سونی چشنواره نداره به نظرتون ارزش خرید داره
قیمتش خیلی گرونه بنظر من ارزش خرید نداره

ELSIN
29-08-2011, 16:15
ما در خدمتیم عزیز
قیمتا :
NIKON D5100 = 1,230,000
NIKON D3100 = 880,000
NIKON P500= 615,000

گارانتی اصل ، فرهاد جان چی میگی ما توی ایران چیزی به اسم گارانتی اصل برای کنن یا نیکون نداریم !!!!
بعد قیمت هاتون خیلی بالاست
D5100 میشه حدود 900
D3100 هم حدود 700
من دیروز پایتخت بودم پرسیدم

ELSIN
29-08-2011, 16:21
من میخوام تا 500تومن یه دوربین بگیرم که کیفیت فیلمبرداریشم خوب باشه. خیلی وارد نیستم تو عکاسی ولی میخوام یاد بگیرم .

خودم با این بودجه دوربین HS20 فوجی رو انتخاب کردم ولی مثکه تنظیماتش میگن سخته واسه یه تازه کار!

حالا اگه راهنمایی کنید که واسه یه تازه کار مثه من که میخواد عکاسی یاد بگیره این مناسبه یا مدل دیگه ای پیشنهاد میکنید. :20:

بله کمی کار با HS20 سخت تره بقیست اما فقط اولش
مدل های دیگه HX100 سونی FZ100 پانا که هر دو FULL HD فیلم میگیرند ( بالای 500 هستند)و FZ40 و SX30 که HD فیلم میگیرند

farhad moradi
29-08-2011, 16:56
گارانتی اصل ، فرهاد جان چی میگی ما توی ایران چیزی به اسم گارانتی اصل برای کنن یا نیکون نداریم !!!!
بعد قیمت هاتون خیلی بالاست
D5100 میشه حدود 900
D3100 هم حدود 700
من دیروز پایتخت بودم پرسیدم

عزیز بری تو سایت نیکون و بزنی middle EAST ، میبینی کدوم شرکت تو ایران نمایندشه . آفومار هم همینطور ما رفتیم سمینارش و مدیر عامل کل کانن از ژاپن اومده بود . نیکونگرش قیمتشو داخل خود کارت میزنه .
شما باتری اصلو از باتری قلابی تشخیص میدید؟ گزارش بیست و سی رو ندیدید که با دوربینا چیکار میکردن و زیر قیمت بازار میفروختن؟ این D3100 که شما میگید 700 ، خرید ما از نیکونگرش 795,000 هستش با اینکه هفته ای 10 فکس از این شرکتای متفرقه برام میاد که قیمتاشون خیلی پاینتر از قیمت خریدم از نیکو هستش ولی باز ما فقط با گارانتی اصلی کار میکنیم.
فرق شرکتا علاوه برخدمات پس از فروش ، در نوع جنس هم هست . اینو هیچ وقت فراموش نکنید

اینم لینک نیکون و نمایندهاش تو خاورمیانه :

AB
29-08-2011, 17:23
امروز رفتم بگیرم از چند تا فروشنده پرسیدم گفتن که GPS مدل SX230 مشکل داره و وصل نمیشه واسه همین شرکت دیگه نمیاره.

شما این موضوع رو تایید میکنید؟چون اگه مشکلی داشت حداقل تو یه فروم تخصصی خارجی میگفتن.من که هر چقدر گشتم چیزی پیدا نکردم.

farhad moradi
29-08-2011, 17:46
امروز رفتم بگیرم از چند تا فروشنده پرسیدم گفتن که GPS مدل SX230 مشکل داره و وصل نمیشه واسه همین شرکت دیگه نمیاره.

شما این موضوع رو تایید میکنید؟چون اگه مشکلی داشت حداقل تو یه فروم تخصصی خارجی میگفتن.من که هر چقدر گشتم چیزی پیدا نکردم.

اینو در اولین فرصت از آفومار میپرسم

masoud glx
29-08-2011, 23:36
دوست عزیز از راهنمایی شما خیلی ممنونم .ولی مدل xr 160 که فرمودید 915 تومن هست که قیمتش واسم کمی زیاده و در ضمن اگه دوربین ضربه بخوره احتمال خرابی هاردش زیاده .

خواهش می کنم . با قیمت های بسیار پایین تر ( حدود 700 ) می تونید از مراکز خرید متفرقه خریداری کنید . فقط حتما همه موارد سلامت دستگاه رو چک کنید . در مورد ضربه من شدت مورد نظر شما رو اطلاع ندارم ولی دوربین XR100 بنده با هارد 80 گیگابایتی فعلا که از دست کتک ها و سقوط های خواهرزاده ی 2 ساله ام سالم مونده . . . هارد اینها آنتی شوک هستش .

و اما . . . باز هم بحث متفرقه !
جناب مرادی . . . همه کنن و نیکون فدای نیت خیر شما ، که به فکر باطری دوربین های دوستان هستید . شما که دستی بر آتش دارید و ظاهرا چندین سال هم هست که وارد این عرصه شده اید ... چرا دم از گارانتی های آنچنانی می زنید که بنده و اساتیدم طی چندین و چند سال هیچ خیری از اونها ندیده ایم !؟ البته مشاوره خرید آزاد هستش و نظرات شما هم کاملا محترم و برای من قبول . گارانتی های مورد نظر شما که اکیدا اصرار دارم از تکرار اسم اونها پرهیز کنید ، گارانتی های خوبی هستند . اما هیج مزیتی نسبت به سایرین ندارند . بنده که کلا چند سالی هستش که بیشتر خریدهایم رو در هر موردی کلا بدون گارانتی خرید می کنم چه از ایران و چه از خارج از کشور ... اون مقدار 200 دلار یا مشابه کذایی رو هم پرداخت نمی کنم .
اما خوب این مورد رو به کسی هم پیشنهاد نمی کنم ... حالا از شما دوست عزیز و با اطلاعاتم هم خواهش دارم که به شوری شور شما ، نه به بی نمکی من ... گارانتی ، یک تعهد هستش که بین خریدار و فروشنده تعیین میشه . حد و حدودش هم دست دو طرف ماجراست . بیش از تبلیغ شرکت های مورد نظر هم جایز نیست .

شاد و پیروز باشید .

finchi
30-08-2011, 11:00
بله کمی کار با HS20 سخت تره بقیست اما فقط اولش
مدل های دیگه HX100 سونی FZ100 پانا که هر دو FULL HD فیلم میگیرند ( بالای 500 هستند)و FZ40 و SX30 که HD فیلم میگیرند

حالا اگه محدوده قیمت رو در نظر نگیریم ، شما کدوم یک از این سه مدل رو پیشنهاد میکنید؟ HX100 سونی ، FZ100 پانا یا HS20 فوجی؟

حدود قیمت HX100 و FZ100 چنده؟ :20:

mmdmmd
30-08-2011, 11:03
با قیمت های بسیار پایین تر ( حدود 700 ) می تونید از مراکز خرید متفرقه خریداری کنید . فقط حتما همه موارد سلامت دستگاه رو چک کنید

براي چك كردن سلامت دوربين به چه نكاتي بايد توجه كنيم؟

mmdmmd
30-08-2011, 12:04
حالا اگه محدوده قیمت رو در نظر نگیریم ، شما کدوم یک از این سه مدل رو پیشنهاد میکنید؟ HX100 سونی ، FZ100 پانا یا HS20 فوجی؟

حدود قیمت HX100 و FZ100 چنده؟ :20:
به اين ليست ميشه Panasonic Lumix DMC-FZ150 و SX30 كانن را هم اضافه كرد.
البته نميدونم FZ150 توي ايران وارد شده يا نه؟

منم بين همين مدلهاي بالا بعلاوه D3100 موندم.
روي HS20 شك دارم چون كيفيت عكسش منو راضي نميكنه ولي قيمتش خيلي خوبه - قيمت : 490
SX30 لنزش ccd هست ولي زومش خوبه ، قيمتش هم پايين اومده - قيمت : ~530
HX100 كيفيت عكسش خوبه ، فيلمبرداريش هم عاليه ولي قيمتش بالاتره و نيز RAW را هم پشتيباني نميكنه - قيمت : 605
FZ100 را هم نميدونم خوبه يا نه - قيمت : ؟؟
نميدونم منتظر FZ150 بشم يا نه؟ - قيمت : ؟؟
D3100 هم چون فهميدم هزينه اين نوع دوربينها بالاس و اينكه از همون ابتدا نميشه باهاشون در حالت ماكرو عكس گرفت و بايد لنز مخصوص براشون خريداري بشه اما كيفيت عكسهايي كه ازش ديدم فوق العاده‌س++ قيمت : 720

اعلام سردرگمي و تجديد تقاضاي راهنمايي: :45::23:

farhad moradi
30-08-2011, 12:58
خواهش می کنم . با قیمت های بسیار پایین تر ( حدود 700 ) می تونید از مراکز خرید متفرقه خریداری کنید . فقط حتما همه موارد سلامت دستگاه رو چک کنید . در مورد ضربه من شدت مورد نظر شما رو اطلاع ندارم ولی دوربین XR100 بنده با هارد 80 گیگابایتی فعلا که از دست کتک ها و سقوط های خواهرزاده ی 2 ساله ام سالم مونده . . . هارد اینها آنتی شوک هستش .

و اما . . . باز هم بحث متفرقه !
جناب مرادی . . . همه کنن و نیکون فدای نیت خیر شما ، که به فکر باطری دوربین های دوستان هستید . شما که دستی بر آتش دارید و ظاهرا چندین سال هم هست که وارد این عرصه شده اید ... چرا دم از گارانتی های آنچنانی می زنید که بنده و اساتیدم طی چندین و چند سال هیچ خیری از اونها ندیده ایم !؟ البته مشاوره خرید آزاد هستش و نظرات شما هم کاملا محترم و برای من قبول . گارانتی های مورد نظر شما که اکیدا اصرار دارم از تکرار اسم اونها پرهیز کنید ، گارانتی های خوبی هستند . اما هیج مزیتی نسبت به سایرین ندارند . بنده که کلا چند سالی هستش که بیشتر خریدهایم رو در هر موردی کلا بدون گارانتی خرید می کنم چه از ایران و چه از خارج از کشور ... اون مقدار 200 دلار یا مشابه کذایی رو هم پرداخت نمی کنم .
اما خوب این مورد رو به کسی هم پیشنهاد نمی کنم ... حالا از شما دوست عزیز و با اطلاعاتم هم خواهش دارم که به شوری شور شما ، نه به بی نمکی من ... گارانتی ، یک تعهد هستش که بین خریدار و فروشنده تعیین میشه . حد و حدودش هم دست دو طرف ماجراست . بیش از تبلیغ شرکت های مورد نظر هم جایز نیست .

شاد و پیروز باشید .

شما مزیت رو در چی می بینید ؟ شما شرکتی رو که نماینده رسمی اون محصول هستش تا شرکتی رو که میره دبی معلوم نیست از دست کی میگیره و چه تغییراتی کرده که امثال منو تو نمیتونن بفهمند رو یکی می دونید ؟ من برای نمونه باتری رو گفتم . گزارش بیست و سی رو دیدید ؟ اون یه نمونش بود . این شرکتا از همون اول بودن ولی به علت عدم آگاهی شما از شرکتای گارانتی کننده و بازار باعث این موضوع شده . شما به عنوان مصرف کننده هستید و خبر از بازار ندارید که کی داره چیکار میکنه .

parsa5564
30-08-2011, 14:52
دوستان بین Fujifilm FinePix HS20 و Sony Cyber-Shot DSC-HX100V کدوم یک رو پیشنها می کنید و چرا؟و اینکه کیفیت عکس و فیلم کدوم یکی برای یک مبتدی رضایت بخش تره؟

این سوال من دیده نشده یا کم لطفی دوستان بوده که جوابی ندادند؟

tranceyou
30-08-2011, 17:10
لطفا راهنمایی دقیق کنید کدوم یکی از این دو مدل بهتر هست که خریداری کنم ؟؟ کارهایی که میخوام
انجام بدم در حد این دو دوربین هستن حالا اختلاف قیمیتشون فکر کنم 300 تومنی هست

ANDROYD3
30-08-2011, 17:41
این سوال من دیده نشده یا کم لطفی دوستان بوده که جوابی ندادند؟

به سوال من هم کسی جواب نداد

من سونی رو دیدم و باهاش کار کردم
زیاد جالب نیست

همش روی حافظه دستگاه میریزه و سریع میگه حافظه پرشده
تنظیمات حرفه ای بهت نمی ده

بهترین مارک بدون تردید برای عکاسی حرفه ای کنون هستش

فوجی هم سوال خودمه پس نمی دونم:5:

lpix
30-08-2011, 20:50
لطفا راهنمایی دقیق کنید کدوم یکی از این دو مدل بهتر هست که خریداری کنم ؟؟ کارهایی که میخوام
انجام بدم در حد این دو دوربین هستن حالا اختلاف قیمیتشون فکر کنم 300 تومنی هست

اینا که یه مدلن
یکی لنز داره روش و اون یکی نداره همین. واسه اونی که لنز نداره باید لنز هم بگیرین که همون 18-135 لنز نسبتا خوبیه ...

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

به سوال من هم کسی جواب نداد

من سونی رو دیدم و باهاش کار کردم
زیاد جالب نیست

همش روی حافظه دستگاه میریزه و سریع میگه حافظه پرشده
تنظیمات حرفه ای بهت نمی ده

بهترین مارک بدون تردید برای عکاسی حرفه ای کنون هستش

فوجی هم سوال خودمه پس نمی دونم:5:

مقایسه برند با برند اصلا درست نیست
باید مدل رو با مدل مقایسه کنین ....

---------- Post added at 09:50 PM ---------- Previous post was at 09:47 PM ----------

به اين ليست ميشه Panasonic Lumix DMC-FZ150 و SX30 كانن را هم اضافه كرد.
البته نميدونم FZ150 توي ايران وارد شده يا نه؟

منم بين همين مدلهاي بالا بعلاوه D3100 موندم.
روي HS20 شك دارم چون كيفيت عكسش منو راضي نميكنه ولي قيمتش خيلي خوبه - قيمت : 490
SX30 لنزش ccd هست ولي زومش خوبه ، قيمتش هم پايين اومده - قيمت : ~530
HX100 كيفيت عكسش خوبه ، فيلمبرداريش هم عاليه ولي قيمتش بالاتره و نيز RAW را هم پشتيباني نميكنه - قيمت : 605
FZ100 را هم نميدونم خوبه يا نه - قيمت : ؟؟
نميدونم منتظر FZ150 بشم يا نه؟ - قيمت : ؟؟
D3100 هم چون فهميدم هزينه اين نوع دوربينها بالاس و اينكه از همون ابتدا نميشه باهاشون در حالت ماكرو عكس گرفت و بايد لنز مخصوص براشون خريداري بشه اما كيفيت عكسهايي كه ازش ديدم فوق العاده‌س++ قيمت : 720

اعلام سردرگمي و تجديد تقاضاي راهنمايي: :45::23:

اگه کیفیت براتون اولویته D3100 و کلا DSLR بهترین انتخابه
با D3100 و همون لنز کیت 18-55 میشه ماکرو گرفت ولی لنز ماکرو یه چیز دیگه است واسه ماکرو ...
لنزهای ماکرو نسبتا ارزونی هم هستن تو بازار یا به زودی میان
مثلا نیکون 40 میلیمتر ماکرو با قیمت 280 دلار ...

ANDROYD3
30-08-2011, 21:29
شما درست میگید که نباید برند رو با برند مقایسه کرد
ولی یه چیزایی هست که در تمام مدل های برند یکسانه

tranceyou
30-08-2011, 22:01
[QUOTE=lpix;6418446]اینا که یه مدلن
یکی لنز داره روش و اون یکی نداره همین. واسه اونی که لنز نداره باید لنز هم بگیرین که همون 18-135 لنز نسبتا خوبیه ...

---------- Post added at 09:47 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

خوب میشه بگید که این مدل بهتره یا 600d کدوم رو بگیرم بهتره؟ از لحاظ جدید و قدیمی بودن

lpix
30-08-2011, 23:08
[QUOTE=lpix;6418446]

خوب میشه بگید که این مدل بهتره یا 600d کدوم رو بگیرم بهتره؟ از لحاظ جدید و قدیمی بودن

ربطی به اون سوال اولتون نداره ولی خوب دیگه ...

هردوشون سنسور مشابهی دارن ولی 60d حرفه ای تره و مثلا یه صفحه نمایش اضافه داره و سرعت شاترش در نهایت 1/8000 ثانیه است و ...
این مشخصات اضافه شاید چندان به دردتون نخوره

همون 600D دوربین خوبیه. اگه LCD چرخان براتون مهم نیست به 550D هم فکر کنین. همون سنسور - ارزونتر و ...