PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

ELSIN
17-05-2011, 18:07
سلام
من میخوام بین دو دوربین canon g12و nikon coolpix p500 یکی رو انتخواب کنم.
ولی کاملا سر دو راهی موندم.g12از نظر عکاسی و کیفیت حرف نداره ولی نیکون هم زوم بالا و فیلم برداری full hd داره.در مورد nikon اطلاعات کاربردی ندارم اگه کسی ازش استفاده کرده بگه این مدلش چه ایراداتی داره.
معلومه g12 :46:

دوستان يه دوربين عكاسي خوب ميخوام كه مگاپيكسل 13 به بالا باشه و باطري ليتيومي باشه و ضد نور داشته باشه و امكانات خوب. كلا بين برندهاي موجود در بازار كدوم بهتر هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باطري ليتيومي بهتر هست يا باطري؟؟؟
1- Olympus
2- Canon
3- sony
4- Fujitso
5-Fujifilm
6- samsung
كدوم برند بهتر هست و چه مدلي؟؟؟؟ البته دوربين سبك و كوچيك باشه با امكانات خوب.
ممنون
بودجه شما چقدره ؟؟

بین 200 تا 300 تومن یک دوربین خوب میخوام.
تا حالا تجربه استفاده از دوربین رو نداشتم و اولین دوربینیه که میخوام بخرم(زیاد آماتور هم نیستم)
روی برندی هم تعصب ندارم
کیفیت خوب داشته باشه و ترجیحا فیلمبرداریش HD یا FULL HD باشه
دوام باطری خوبی هم داشته باشه
SX130 اما باطریش قلمیه فیلمبرداریش هم HD

سلام

قیمت دوربین های pentax k-x و nikon d5000 را میخواستم. به نظر شما کدامیک بهتر است؟
آیا d5100 nikon در بازار وارد شده است و قیمت آن چند است؟

ممنون

شما چقدر بودجه دارید ؟؟؟
d5100 بزودی میاد

awsedrft
17-05-2011, 21:13
سلام

قیمت دوربین های pentax k-x و nikon d5000 را میخواستم. به نظر شما کدامیک بهتر است؟

ممنون

شما چقدر بودجه دارید ؟؟؟
d5100 بزودی میاد

سلام
حدود 750

martia
17-05-2011, 22:31
با عرض سلام خدمت دوستان !
من یه دو سالی میشهاز canon sx 110 استفاده میکنم. ! و حالا تصمیم به تعویض دوربین گرفتم ( تبدیل به احسن!!) خیلی تو فروم ها گشتم و جز سر گیجه چیزی عایدم نشد ! مشکل در انتخاب 3 مدل زیر رو دارم
canon sx30
sony hx1
fuji hs10
اگه فاکتور قیمت رو فدای کیفیت کلی دوربین کنیم کدوم انتخاب برتر میشه ؟
همونطور که میدونید hx1 امکاناتی مانند سنسور cmos داره سرعت شاتر 1/4000 داره full hd میگره و zoom 20x
کانن سنسور ccd داره زوم قوی 35x و حالت ماکروی 0 داره
hx10 هم که اولویت های انتخاب خودشو داره
1.آیا واقعا سنسور ccd تعبیه شده تو کانن باعث یه نقطه ضعف میشه "نسبت به 2 مدل یاد شده "
2.این که تو بعضی فروم گفته شده تو زوم بالا تو کانن حتما سه پایه لازمه یا تصویر دچار نویز بالا میشه حتی تو ایزوی پایین حقیقت داره یا مشکل یوزر و ناشی گری حساب میشه ؟
3. فرض کنید من hx1 رو بگیرم چه امکانات مهمی رو از دست دادم که تو دو مدل مشابه وجود داره ؟!!!
خب در مورد خودم باید بگم که طی این دو سال از دوربین خودم راضی بودم "در حد آماتور" ولی خوب می خوام یه کهم حرفه ای تر سراغ عکسبرداری برم پس اگه بخوایم از سوژه های تو فضای باز حالت های ماکرو و پرتره های زیبا عکس بگیرم به شکلی حرفه ای یا نیمه حرفه ای با توجه به تجارب خودتون و علی الخصوص عکاسان محترم داغدیده !!! (از مدلهای بالا ) و یا متخصصین امر عکاسی و کارشناسانی که مغازه فروش یه مدل خاص رو ندارن !!!!!!:46:راهنمایی بفرمایید کلا به چه انتخابی میشه رسید ؟
لطفا سعی کنید دلایل خودتون رو علمی بیان کنید تا همه دوستان استفاده کنند و بدون تعصب حس مالکیت دوربین خودتون !!!!
:31:

من واقعا به یه نتیجه واحد نرسیدم !
ببخشید پست طولانی شد !
منتظر راهنماییهاتون هستم !!! (به جان خودم):11:

alireza6521
18-05-2011, 12:42
سلام منم می خواستم برای آتلیه خونگی م یک G10 نظرتون چیه ؟

ali pahlavan
18-05-2011, 13:02
سلام به دوستان.من تا یه ماه دیگه می خوام بیام تهران تا یه دوربین بخرم.بودجه هم تا 500 تومن.شما چی پیشنهاد میدید؟به نظرتون hx100v سونی کی وارد بازار میشه و با چه قیمتی .لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

re_ir2
18-05-2011, 14:06
باسلام خدمت اساتید گرامی

من حدود 400هزار تومان میخواهم هزینه کنم،دوربین انتخابی من

سونیHX5سونی است ولی امروز یکنفر که خودش را تعمیرکار معرفی

کرد بهم گفت این دوربین دو تا ایراد داره اولی اینکه شاتر دوربین خرابیش

زیاد بوده و دیگری اینکه لرزش گیر آن هم زود خراب میشود،خواهش میکنم منو

راهنمایی کنید من میخوام زود بخرم اصلا کیفیت عکسهاش تو رنج خودش

واقعا حرف اول را میزنه یا نه؟ اون آقای تعمیرکار به من HS10فوجی را پیشنهاد

داد، من برای استفاده خانوادگی و شخصی میخوام بین این دو گزینه کدام

پیشنهاد شماست؟

martia
18-05-2011, 16:07
من یه دو سالی میشهاز canon sx 110 استفاده میکنم. ! و حالا تصمیم به تعویض دوربین گرفتم ( تبدیل به احسن!!) خیلی تو فروم ها گشتم و جز سر گیجه چیزی عایدم نشد ! مشکل در انتخاب 3 مدل زیر رو دارم
canon sx30
sony hx1
fuji hs10
همونطور که میدونید hx1 امکاناتی مانند سنسور cmos داره سرعت شاتر 1/4000 داره full hd میگره و zoom 20x
1.آیا واقعا سنسور ccd تعبیه شده تو کانن باعث یه نقطه ضعف میشه "نسبت به 2 مدل یاد شده "
2.این که تو بعضی فروم گفته شده تو زوم بالا تو کانن حتما سه پایه لازمه یا تصویر دچار نویز بالا میشه حتی تو ایزوی پایین حقیقت داره یا مشکل یوزر و ناشی گری حساب میشه ؟
3. فرض کنید من hx1 رو بگیرم چه امکانات مهمی رو از دست دادم که تو دو مدل مشابه وجود داره ؟!!!
خب در مورد خودم باید بگم که طی این دو سال از دوربین خودم راضی بودم "در حد آماتور" ولی خوب می خوام یه کهم حرفه ای تر سراغ عکسبرداری برم پس اگه بخوایم از سوژه های تو فضای باز حالت های ماکرو و پرتره های زیبا عکس بگیرم به شکلی حرفه ای یا نیمه حرفه ای با توجه به تجارب خودتون و علی الخصوص عکاسان محترم داغدیده !!! (از مدلهای بالا ) و یا متخصصین امر عکاسی و کارشناسانی که مغازه فروش یه مدل خاص رو ندارن !!!!!!:46:راهنمایی بفرمایید کلا به چه انتخابی میشه رسید ؟
لطفا سعی کنید دلایل خودتون رو علمی بیان کنید تا همه دوستان استفاده کنند و بدون تعصب حس مالکیت دوربین خودتون !!!!

ببخشید پست طولانی شد !
چرا هیچکی نیست ؟ یا هست جواب نمیده ؟

vvc
18-05-2011, 16:47
canon sx30
sony hx1
fuji hs10

ببخشید پست طولانی شد !
با توجه به اینکه دوربین قبلیتون کانن بدوده پیشنهاد میدم
در انتخاب جدیدتون هم کانن انتخاب کنید که ریسک کمتری داره
اینکه در زوم بالا از سه پایه باید استفاده کرد مختص کانن نیست تمام دوربینهایی که زوم بالایی دارن بهتر از
3 پایه استفاده بشه :8:

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:43 PM ----------

باسلام خدمت اساتید گرامی

پیشنهاد شماست؟
من HX5 رو داشتم کیفیت ساختش افتضاح کیفیت فیلم و عکسش هم چنگی بدل نمیزنه
پیشنهاد میکنم SX220 کانن رو بگیرید:5:

---------- Post added at 05:47 PM ---------- Previous post was at 05:45 PM ----------

سلام به دوستان.من تا یه ماه دیگه می خوام بیام تهران تا یه دوربین بخرم.بودجه هم تا 500 تومن.شما چی پیشنهاد میدید؟به نظرتون hx100v سونی کی وارد بازار میشه و با چه قیمتی .لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این مدل سونی اگر وارد بازار بشه قطعا قیمتی بالای 500 داره
بهتره به HS10 یا FZ40 پاناسونیک فکر کنید البته اگر SLRlik میخواهید:5:

alireza6521
18-05-2011, 17:57
لطفا منو درباره ی این دوربین ها راهنمایی کنید
1- G10
2-SX210
3- HS20
4-HX1
نظر خودم G10 برای کار آتلیه خونگی می خوام !!! اگه شما پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم بهم بگین . پیشاپیش از جواباتون ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا کسی اونجا نیست جواب منو بده:37:

hamedmn1987
18-05-2011, 20:27
سلام . بالاخره امروز رفتم دوربین و خریدم . بعد کلی تحقیق که به گزینه ی sx210 انجامیده بود رفتم و sd4000 is خریدم :18:
فروشنده مخمو زد وگفت تو که زوم نمی خوای کیفی عکس فقط برات مهمه اینو ببر و منم 320 پولشو دادم ! به نظر شما بهتر از sx210 هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟

awsedrft
18-05-2011, 21:25
سلام

لطفا به این پست پاسخ هم پاسخ دهید.

سلام

بودجه حدود 750
ممنون

arashbi2
19-05-2011, 08:12
با درود فراوان به همه دوستان
من قصد دارم یه دوربین عکاسی بخرم ولی موندم چه مارکی و چه مدل رو
مشخصات مهم دوربین برای من:
*از 10 مگاپیکسل بالاتر باشه :دی
*کار هام خیلی حرفه ای نیست به خاطر همین یه دوربین پیشرفته حرفه ای نمیخوام
*دارای قابلیت sequence باشه ((این خیلی برام مهمه و اینکه بتونه تعداد زیادی عکس رو در ثانیه بگیره))
*چون من دوربین برای ثبت حرکات ورزشی (پارکور) میخوام. میخوام یه دوربین باشه که وقتی تو هوا پرید که حرکت بزنه عکس های شفاف و بی عیبی رو بگیره (طرف توش تار نباشه :دی )
*قابلیت فیلم برداریش هم حداقل hd720p باشه
-- بودجه من 300 تومن.
اگه یه دوربین بهتر هم بود که قیمتش یه خورده بیشتر بود بگید اشکال نداره:8:--
من خودم 1 مدل رو در نظر دارم نظرتون رو در مورد این هم بگید ممنون میشم SONY Dsc-HX1
خیلی ممنون:40:

lpix
19-05-2011, 08:31

قراره دو هفته بعد وارد بازار ایران بشه ولی تا جا بیفته و قیمتش منطقی بشه احتمالا یه ماه یا بیشتر طول بکشه

vvc
19-05-2011, 11:24
*دارای قابلیت sequence باشه ((این خیلی برام مهمه و اینکه بتونه تعداد زیادی عکس رو در ثانیه بگیره))
*چون من دوربین برای ثبت حرکات ورزشی (پارکور) میخوام. میخوام یه دوربین باشه که وقتی تو هوا پرید که حرکت بزنه عکس های شفاف و بی عیبی رو بگیره (طرف توش تار نباشه :دی )
-- بودجه من 300 تومن.
من خودم 1 مدل رو در نظر دارم نظرتون رو در مورد این هم بگید ممنون میشم SONY Dsc-HX1
HX1 که بالای 400 تومنه
بهتر سراغ WX5 سونی برید یا HX5

arashbi2
19-05-2011, 11:38
بهتر سراغ WX5 سونی برید یا HX5
خیلی ممنون برای راهنمایی . یه مورد هم یادم رفته بود الان اضافه میکنم که جنس بدنه و ضد خش بودن و اینا خیلی مهمه (مثل دوربین tx10 sony) به خاطر کارم اینا که شما گفتی جنس بدنه خوبی دارن؟؟
نظر شما در مورد دوربین های canon تو این رنج قیمت چیه ؟ ارزش خرید داره ادم canon بگیره؟

ELSIN
19-05-2011, 14:19
سلام
حدود 750

سلام
بهتره به فکر D3100 باشید چون D5100 قیمتی بیشتر خواهد داشت
مگر از اون ور اب بخرید

سلام منم می خواستم برای آتلیه خونگی م یک G10 نظرتون چیه ؟

چرا یه SLR نمی خرید ؟؟؟

انتظارتون از دوربین چیه ؟؟؟
اما فعلا اینو داشته باشید
HS20 :46:

باسلام خدمت اساتید گرامی

پیشنهاد شماست؟
انتظارتون از دوربین چیه ؟؟؟

vvc
19-05-2011, 14:51
خیلی ممنون برای راهنمایی . یه مورد هم یادم رفته بود الان اضافه میکنم که جنس بدنه و ضد خش بودن و اینا خیلی مهمه (مثل دوربین tx10 sony) به خاطر کارم اینا که شما گفتی جنس بدنه خوبی دارن؟؟
نظر شما در مورد دوربین های canon تو این رنج قیمت چیه ؟ ارزش خرید داره ادم canon بگیره؟
دوربینهای کانن جزء بهترینهان یا بهتر بگم بهترینه
ولی خوب هر کسی از یه دوربینی خوشش میاد اگر شما سونی میخواهید من باید به سلیقه
شما احترام بذارم وگرنه میگفتم کانن بگیر که کیفیت عکس و فیلم و ساخت بهتری داره
مثلا SX210 یا SX220 :8:

alireza6521
19-05-2011, 15:20
چرا یه SLR نمی خرید ؟؟؟

چون اکثر SLR ها به لنز احتیاج دارند و قیمت هر لنز هم که خودتون میدونید به قیمت همون دوربین در میاد :18:
حالا شاید بین این 4 دوربین یکی رو گرفتم : 1-G10 4- SX210 3- Hs20 2- FZ40
نظر شما چیه ؟ خشحال میشم منو راهنمایی کنید:31:

ELSIN
19-05-2011, 15:45
چرا یه SLR نمی خرید ؟؟؟

چون اکثر SLR ها به لنز احتیاج دارند و قیمت هر لنز هم که خودتون میدونید به قیمت همون دوربین در میاد :18:
حالا شاید بین این 4 دوربین یکی رو گرفتم : 1-G10 4- SX210 3- Hs20 2- FZ40
نظر شما چیه ؟ خشحال میشم منو راهنمایی کنید:31:

بله بخصوص این که شما زوم براتون مهمه (از انتخاب ها میگم) منم تازه فهمیدم :31:
من Hs20 رو بین اونا بهتر میدونم:46:

alireza6521
19-05-2011, 15:57
بله بخصوص این که شما زوم براتون مهمه (از انتخاب ها میگم) منم تازه فهمیدم :31:
من Hs20 رو بین اونا بهتر میدونم:46:

لطف کردی که جوابم رو دادی :20:
البته باید بگم من کیفیت و وضوح تصویر دوربین برام خیلی مهمه و زوم دوربین زیاد مهم برام نیست . چون دوربین اکثرا روی سه پایه است ! با این شرایط کدومو ترجیح می دی:8:

jamshimi
19-05-2011, 16:25
دوستانی که PowerShot SX230 خریدن یا درباره اون اطلاعات کافی دارن نظر بدن که این دوربین چه جوری دوربین هستش و اینکه میزان شارژدهی باتری اون چه جوری هستش و دیگر اینکه آیا فلش اون همیشه موقع روشن شدن میاد بیرون و دیگه نمیشه اون رو تنظیم کرد بره داخل و در کل کیفیت این دوربین از نظر عکس و فیلم چه جوری هستش .بیشتر برای عکاسی خانوادگی و مسافرت می خوام
با سپاس از همگی دوستان

anand
19-05-2011, 23:40
سلام

من يك دوربين ديجيتال براي ثبت لحظات در مسافرت مي خوام اصلانم حرفه اي نيستم
حمل و نقلش راحت باشه كار باهاش راحت باشه و كيفيت ساخت بالايي داشته باشه
بودجه تا 300

mehdi30nema
20-05-2011, 09:38
بچه ها بین دوربین های Fujifilm AX300 و Canon Powershot A800 فکر میکنید کدوم بهتره ؟
به طور کلی از نظر کیفیت فیلمبرداری و عکاسی و همین طور عکاسی در شب و کلا فانکشن های اضافی فکر میکنید کدوم بهتره ؟

ali pahlavan
20-05-2011, 10:29
سلام به دوستان.می خواستم بدونم چرا قیمت دوربین در ایران 100 تا 200 دلار با قیمت روز اروپا فرق داره؟این در حالی است که قیمت انواع گوشی کمترین فاصله رو با اروپا داره.اخه چرا باید باید دوربین sx30is کاننی که تو سایت امازون زده 399 دلار.ما باید تو ایران واسش 570-80 تومن پول بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

alishadabmehr
20-05-2011, 11:00
آقا اين دوربين فوجي اس200 ارزش خريد داره؟ كيفيت عكس و لرزش گير و زوم و جنس بدنه ي عالي واسم ملاكه .
قيمتشم شنيدم 380 تومنه و مشخصاتشم ديدم سنسور خيلي بزرگي داره و كيفيت عكساش تو چندتا سايت ديدم در حد حرفه اي هاس. اگه ميشه راهنمايي كنيد ممنون.

Mo(-)3en1
20-05-2011, 11:53
سلام دوستان عزیز
یه دوربین دیجیتال با قیمت حدود 300 تومن
چی برند و مارکی رو پیشنهاد می کتید ؟

ELSIN
20-05-2011, 12:36
لطف کردی که جوابم رو دادی :20:
البته باید بگم من کیفیت و وضوح تصویر دوربین برام خیلی مهمه و زوم دوربین زیاد مهم برام نیست . چون دوربین اکثرا روی سه پایه است ! با این شرایط کدومو ترجیح می دی:8:

:10:
اهان :31: پس G12 البته باید نزدیک 600 باشه :19:

سلام

من يك دوربين ديجيتال براي ثبت لحظات در مسافرت مي خوام اصلانم حرفه اي نيستم
حمل و نقلش راحت باشه كار باهاش راحت باشه و كيفيت ساخت بالايي داشته باشه
بودجه تا 300

SX130 هست
و Canon PowerShot SD4000 IS (IXUS 300 HS / IXY 30S) سه تا اسم داره :31:
چیزه بسیار خوبیه و حدودد 310 میشه پیدا کرد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام به دوستان.می خواستم بدونم چرا قیمت دوربین در ایران 100 تا 200 دلار با قیمت روز اروپا فرق داره؟این در حالی است که قیمت انواع گوشی کمترین فاصله رو با اروپا داره.اخه چرا باید باید دوربین sx30is کاننی که تو سایت امازون زده 399 دلار.ما باید تو ایران واسش 570-80 تومن پول بدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اول چون این جا ایرانه :31:
بعد بازار دوربین رونق بازار موبایل رو نداره پس رقابت بین فروشنده ها هم کمه و قیمت بالا (هرکی هر چی دلش بخواهد میده ، که برمیگرده به دلیل اول :31:)
سوم بازم، چون این جا ایرانه :46:
اگر بتونی از اون ور بخری عالیه

سلام دوستان عزیز
یه دوربین دیجیتال با قیمت حدود 300 تومن
چی برند و مارکی رو پیشنهاد می کتید ؟

SX130 هست
و Canon PowerShot SD4000 IS (IXUS 300 HS / IXY 30S) سه تا اسم داره :31:
چیزه بسیار خوبیه و حدودد 310 میشه پیدا کرد

sepehrsaffari
20-05-2011, 12:49
سلام دوستان
من میخوام دوربین canon a3100 روبخرم به نظر شما با توجه به قیمتش ارزش خریدن رو داره؟
حرفه ای نیستم و برای عکسهای خونگی میخوام استفاده کنم و فیلمبرداری هم میخوام در حد متوسط باشه.
ضمنا یه سوال داشتم. 4xزوم یعنی چقدر ؟

alireza6521
20-05-2011, 13:44
[QUOTE=ELSIN;6111780]:10:
اهان :31: پس G12 البته باید نزدیک 600 باشه :19:

من درمورد سری G کنون تحقیق کردم بر اساس تحقیقاتم:31:G11 فرق چندانی از لحاظ امکانات با G12 نداره و G11 کیفیت و نویز کمتری نسبت به G12 داره نظر شما چیه ؟ در ضمن به G10 هم فکر می کنم :20:

mehdi30nema
20-05-2011, 13:54
بچه ها بین دوربین های Fujifilm AX300 و Canon Powershot A800 فکر میکنید کدوم بهتره ؟
به طور کلی از نظر کیفیت فیلمبرداری و عکاسی و همین طور عکاسی در شب و کلا فانکشن های اضافی فکر میکنید کدوم بهتره ؟

کسی در رابطه با سوال من نظری نداره ؟

ravani_13
20-05-2011, 16:44
سلام

دوستان نظرتون در مورد این دوربین چیه ( Sony HX 100 ) ؟ توی این رنج قیمت چه مدل هایی دیگه ای هست که بهتر از این باشن ؟ در نور کم هم عکس های خوبی میگیره ؟ عکس ها زنده و طبیعی هستن ؟

یه توضیح کامل میخواستم + قیمت

خیلی خیلی ممنون

vvc
20-05-2011, 20:22
سلام

دوستان نظرتون در مورد این دوربین چیه ( Sony HX 100 ) ؟ توی این رنج قیمت چه مدل هایی دیگه ای هست که بهتر از این باشن ؟ در نور کم هم عکس های خوبی میگیره ؟ عکس ها زنده و طبیعی هستن ؟

یه توضیح کامل میخواستم + قیمت

خیلی خیلی ممنون
هنوز وارد بازار ایران نشده
از ریووهایی که من ازش دیدم نویز بالایی داشت :5:

mehdi30nema
21-05-2011, 08:52

mrmostafa
21-05-2011, 11:23
معلومه g12 :46:

بودجه شما چقدره ؟؟

SX130 اما باطریش قلمیه فیلمبرداریش هم HD

شما چقدر بودجه دارید ؟؟؟
d5100 بزودی میاد

اول ميخوام بدونم كه كدوم برند بهتر هست مبلغ نهايت تا 400.

sepehrsaffari
21-05-2011, 11:36
سلام دوستان
من میخوام دوربین canon a3100 روبخرم به نظر شما با توجه به قیمتش ارزش خریدن رو داره؟
حرفه ای نیستم و برای عکسهای خونگی میخوام استفاده کنم و فیلمبرداری هم میخوام در حد متوسط باشه.
ضمنا یه سوال داشتم. 4xزوم یعنی چقدر ؟
کسی نیست اینجا جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehjam
21-05-2011, 16:40
از دوستان کسی در مورد TX100V سونی اطلاعاتی داره؟
حدود 450 تومن این دوربین رو بگیرم یا نظر دیگه ای است؟

lpix
21-05-2011, 17:50
کسی نیست اینجا جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نیکون d3100 دوربین خیلی خوبیه و نسبت به قیمتش ارزش زیادی داره. ولی حرفه ایه. می تونید در حالت اتوماتیک باهاش کار کنید و عکس های خوبی هم بگیرید. ولی اگه می خواین راحت عکاسی کنین بهتره slr-like بگیرین. مثلا hs20. البته کیفیتش قطعا با d3100 نمی رسه ولی یه همه کارست. برای اینکه از d3100 به خوبی استفاده کنید بهتره یه لنز دیگه هم خریده بشه و ...

sepehrsaffari
21-05-2011, 18:02
نیکون d3100 دوربین خیلی خوبیه و نسبت به قیمتش ارزش زیادی داره. ولی حرفه ایه. می تونید در حالت اتوماتیک باهاش کار کنید و عکس های خوبی هم بگیرید. ولی اگه می خواین راحت عکاسی کنین بهتره slr-like بگیرین. مثلا hs20. البته کیفیتش قطعا با d3100 نمی رسه ولی یه همه کارست. برای اینکه از d3100 به خوبی استفاده کنید بهتره یه لنز دیگه هم خریده بشه و ...
بابا من دارم با توجه به بودجه م میگم تا 150.000 تومن

samanajan
21-05-2011, 22:27
سلام

به نظر شما دروبین
با این شرایط چی خوبه بگیرم

1. عکاسی بشه کرد
2. فیلم برداری هم بشه کرد
3. کیفیت خوبی داشته باشد
4. جمع و جور باشد
5. قیمت بین 400-600 هزار تومان البته قصد دارم در انگلیس بخرم که تبدیل میشه به پوند.
6. ظاهر دروبین مهم نیست

با تشکر

lpix
21-05-2011, 22:44

من فکر کردم منظور شما nikon d3100 بود. canon a3100 رو اطلاعی ندارم ...

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

سلام

به نظر شما دروبین

1. عکاسی بشه کرد
3. کیفیت خوبی داشته باشد
4. جمع و جور باشد
5. قیمت بین 400-600 هزار تومان البته قصد دارم در انگلیس بخرم که تبدیل میشه به پوند.
6. ظاهر دروبین مهم نیست

با تشکر

می تونید سوپر زوم هایی مثل sony hx100v یا canon sx30isِ یا fuji hs20 بگیرید که کمی بزرگن. اگه کیفیت می خواین می تونید Canon g12 یا nikon p700 و یا همرده اونا رو بگیرید.

یا اگه علاقه مند به عکاسی هستید و می خواین کیفیت خوبی داشته باشین می تونید به dslr های ارزون هم فکر کنین. یا mirrorless های مثل nex های سونی یا الیمپوس و پاناسونیک ...

خلاصه کمی بیشتر میشه ولی ارزشش رو داه. کیفیتشون خیلی بهتره ...

mehjam
21-05-2011, 22:52
متاسفانه این تاپیک ظاهرا یکی از بحثهای p30world است که در عین مهم بودن کمتر پاسخگو داره!

alireza6521
22-05-2011, 07:44
سلام سلام هموطن
میخواستم یک دوربین برای آتلیه بگیرم و بین گزینه های زیر شک دارم کدوم بدردم میخوره !!!!!
1-G10
2-SX210
3-FZ40
4-HS20
خواهش میکنم راهنماییم کنید تا بتونم بهترین گزینه رو انتخاب کنم .ممنون:11:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میخواستم یک دوربین برای آتلیه خونگی بگیرم و بین گزینه های زیر شک دارم کدوم بدردم میخوره !!!!!
1-G10 , G11
2-SX210
3-FZ40
4-HS20
5-HX100v
خواهش میکنم راهنماییم کنید تا بتونم بهترین گزینه رو انتخاب کنم .ممنون:31:
ببخشید واقعا نمی دونم سوالاتمو کجا ممطرح کنم:41:

samanajan
22-05-2011, 13:57
من فکر کردم منظور شما nikon d3100 بود. canon a3100 رو اطلاعی ندارم ...

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

می تونید سوپر زوم هایی مثل sony hx100v یا canon sx30isِ یا fuji hs20 بگیرید که کمی بزرگن. اگه کیفیت می خواین می تونید Canon g12 یا nikon p700 و یا همرده اونا رو بگیرید.

یا اگه علاقه مند به عکاسی هستید و می خواین کیفیت خوبی داشته باشین می تونید به dslr های ارزون هم فکر کنین. یا mirrorless های مثل nex های سونی یا الیمپوس و پاناسونیک ...

خلاصه کمی بیشتر میشه ولی ارزشش رو داه. کیفیتشون خیلی بهتره ...

به نظر شما

1. این دروبین ها را در خارج از کشور بخرم بهتره یا تو ایران ؟

2. به ترتیب کدام دروبین بهتره
سونی
پاناسونیک Panasonic - DMC-G2
فوجی
کانن

ELSIN
22-05-2011, 17:04
با یه لنز پایه و کیف همون میشه

سلام

به نظر شما دروبین

1. عکاسی بشه کرد
3. کیفیت خوبی داشته باشد
4. جمع و جور باشد
6. ظاهر دروبین مهم نیست

با تشکر

اگر زوم مهمه
SX30 یا HS20 اگر کیفیت مهمه G12 همه اونا رو هم دارند :46:

متاسفانه این تاپیک ظاهرا یکی از بحثهای p30world است که در عین مهم بودن کمتر پاسخگو داره!

اره

alireza6521 عزیز فکر کنم تا حالا چند بار جوابتون رو دارم

به نظر شما

1. این دروبین ها را در خارج از کشور بخرم بهتره یا تو ایران ؟

2. به ترتیب کدام دروبین بهتره
سونی
پاناسونیک Panasonic - DMC-G2
فوجی
کانن

1 اون ور ، فقط کارانتی پر میشه اما تو ایران میشه بیمش کرد
2 ؟؟؟؟؟؟؟؟?????????

mehjam
22-05-2011, 19:54
کسی در این خصوص نظر نداره؟ من یه کمپکت خیلی خوب با فیلمبرداری عالی میخوام!

ELSIN
22-05-2011, 21:03
کسی در این خصوص نظر نداره؟ من یه کمپکت خیلی خوب با فیلمبرداری عالی میخوام!

Canon PowerShot SX230 IS
Canon PowerShot SD4000 IS

ask_bl
23-05-2011, 01:07
سلام دوستان
یکی از دوستان میخواست دوربین بگیره!
از من خواست که براش یه آمار بگیرم!
پیشنهاد شما چیه؟ یه دوربین معمولی با 150000 تومان هزینه!؟
ممنون

pesareazad
23-05-2011, 07:14

تو این رنج قیمت من دو مدل کنن داشتم و از هر دو بسیار راضی بودم.

دوربین A3100 کنن را به قیمت 200 پارسال خریدم و بسیار عکس های با کیفیتی باهاش گرفتم . نم یدونم الان تو بازار باشه یا نه ولی حتما کنن تو این رنج قیمت مدلی بالاتر از A3100 تولید کرده پیشنهاد می کنم اونو بخری.

من خودم الان HX1 سونی دارم که حدود 450 خریدم و بجرئت می تونم بگم جز در موارد عکاسی در نور کم این دوربین کنن چیزی کمتر از این مدل تقریا 2 برابر قیمتی نداره . البته خوب در مورد فیلمبرداری صحبت نکردم!

---------- Post added at 08:14 AM ---------- Previous post was at 08:12 AM ----------

-- بودجه من 300 تومن.

من فکر کنم مناسب شما دوربین SX210 کنن باشه که حدودا 40 -50 تومن گرونتره

pesareazad
23-05-2011, 07:23
canon sx30
sony hx1
fuji hs10

ببخشید پست طولانی شد !

من چون دوربین HX1 را بتازگی خریدم و جایگزین دوربین A3100 کنن کردم. نکات زیر را بهت یادآور می شوم.
1- کیفیت فیلمبرداری بسیار عالی HX1 با رزولوشن بالا و کیفیت HD مناسب جهت پخش در HDTV
2- دارا بودن سنسور حساس CMOS که هم مزیت هست و هم عیب از این نظر که خیلی باید در نور های کم محیط مراقب نویز باشی
3- دوربین تا 3200 ایزو قابلیت داره ولی بنظرم از ایزو 800 به بالا عکس های غیر قابل استفاده هست
4- دو قابلیت بسیار مهم داره یکی پردازگشر قدرتمند BIONZ که می تونی تو نور کم با فشردن یک دکمه 10 عکس را در یک ثانیه بگیری و این پردازشگر عکس های را ویرایش و نهایتا یک عکس خوب تحویلت می ده
5- بدنه بسیار خوش ساخت که لک روش نمی مونه
در نهایت پیشنهادم اینه : اگه بتنهایی دنبال عکس هستی دوربین های کامپکت خوبی چون SX210, 220 , 230 و همچنین G12 کنن رو بهت پیشنهاد می کنم ولی اگه واقعا 50 - 50 عکس و فیلم می خواهی از مدل های سونی انتخاب کن
د رمورد فوجی هم زیاد اطلاعات ندارم مشکل بزرگ این دوربین ها باطری قلمی است و نمی دونم کیفیت ساخت و عکس و نویز و ... چطور باشه

---------- Post added at 08:23 AM ---------- Previous post was at 08:21 AM ----------

باسلام خدمت اساتید گرامی

پیشنهاد شماست؟

اگه فقط عکس واست مهمه SX220 کنن رو بهت پیشنهاد می کنم که ساخت ژاپن هم هست این مدل سونی ساخت چین و قیمتش کمی بالاست

mehdi666lp
23-05-2011, 12:11
سلام
من میخوام تا 400 دوربین واسه کسی بخرم...........کسی مدل خاصی میشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
با گارانتی خوب...........

mehdi30nema
23-05-2011, 12:43
مدل Fujifilm finepix JZ500 را چه طور میبینید ؟ با توجه به قیمت پایینی که داره فکر میکنید امکانات خوبی داره ؟

alireza6521
23-05-2011, 13:16
سلام
می خواستم بدونم ارزان ترین SLR موجود در بازار چیه ؟
و آیا کیفیت G12 از G11 بهتره یا نه ؟:20:

alireza6521
23-05-2011, 13:28
سلام
من میخوام تا 400 دوربین واسه کسی بخرم...........کسی مدل خاصی میشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
با گارانتی خوب...........

سلام
با توجه به بودجه شما به نظرم Canon Powershot SX210 IS یک دوربین مناسب تو این رنج قیمت باشه :20:
البته تا نظر اساتید چی باشه. اطلاعات فنی این دوربینو میتونی از لینک زیر ببینی:8:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi666lp
23-05-2011, 13:57
سلام
با توجه به بودجه شما به نظرم Canon Powershot SX210 IS یک دوربین مناسب تو این رنج قیمت باشه :20:
البته تا نظر اساتید چی باشه. اطلاعات فنی این دوربینو میتونی از لینک زیر ببینی:8:
.
.
.
آقا بوجه تا 500 هم رسید..................................SX220HS خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

alireza6521
23-05-2011, 14:08
.
.
.
آقا بوجه تا 500 هم رسید..................................SX220HS خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟

هر کدوم مزایا و معایب خودشونو دارند بستگی به این داره که شما از دوربین چی می خواین:20:

vvc
23-05-2011, 14:21
مدل Fujifilm finepix JZ500 را چه طور میبینید ؟ با توجه به قیمت پایینی که داره فکر میکنید امکانات خوبی داره ؟
امکانات خوبی داره و کیفیت متوسط
کیفیت عکسش بهتر از فیلمشه چون موقع فیلمبرداری لرزش و فوکوس بدی داره

سلام
می خواستم بدونم ارزان ترین SLR موجود در بازار چیه ؟
و آیا کیفیت G12 از G11 بهتره یا نه ؟:20:
سونی یه مدل 500 تومنی داره فکر کنم A230 باشه ولی نمیدونم تو بازار باشه یا نه

.
.
.
SX220HS دوربین بسیار خوبیه و تفاوتهاش نسبت به 210
تو فیلمبرداری بهتر و نویز کمتره :5:

saeedsh7j
23-05-2011, 15:55
سلام

با توجه به گرون شدن کنن نظرتون در مورد fuji t200 چیه؟ قیمتش 230 تومنه. هر چی تو سایتا نگاه کردم عکس و فیلم ازش نبود که ببینم کیفیتش چه جوریه

mehdi30nema
23-05-2011, 19:07
دوستان میشه نظرتون را در مورد موارد زیر بگید :

1 - دوربین Fujifilm finepix S2950 به نظرتون چه طوره ؟ میشه به عنوان یه دوربین حرفه ایی استفاده ؟

2 - کلا نظرتون در مورد دوربین های فوجی چیه ؟ چرا قیمت هاشون اینقدر ارزونه ؟

3 - تا 200 یا 250 چه دوربینی را پیشنهاد میکنید ؟

Highbury
23-05-2011, 19:28
سلام دوستان
یک دوربین میخاهم که حدود 200 باشه.
البته خودم یک کانون 6 داشتم که 4 سال قبل خریدم و واقعا ازش راضی بودم
یک دوربین برای استفاده ی خانگی و فیلمبرداری مناسبی هم داشته باشه اچی دی یا فول اچ دی.
چیزی باشه که ارزش اون قیمت رو داشته باشه و از لحاظ سایز و اندازه کامپک باشه
ممنون

mehdi666lp
23-05-2011, 20:46
نمایندگی اصلی دوربین Canon چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
.
نظرتون راجب مدل Canon SX30 IS چیه.............چطوریه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
.
.
نسبت به قیمتش میصرفه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Saeed7Star
23-05-2011, 22:13
بین Canon Powershot SX210 IS و (Canon IXUS 1000 HS (IXY 50S کدوم بهتره ؟
یه توضیحی کلی درباره نام گذاری دوربین های کنن بدید و اینکه سریه Powershot SX با IXUS چه فرقی با هم دارن ؟

Diplome
23-05-2011, 23:06
سلام دوستان
من بین canon sx30 و sony hx1 موندم
میخوام از کارهایی که میسازم عکس بگیرم و توfull hd lcd پخش کنم و میخوام بهترین کیفیت رو داشته باشم هم از نظر رنگ هم از نظر شفافیت

sepehrsaffari
23-05-2011, 23:29

دوربین A3100 کنن را به قیمت 200 پارسال خریدم و بسیار عکس های با کیفیتی باهاش گرفتم . نم یدونم الان تو بازار باشه یا نه ولی حتما کنن تو این رنج قیمت مدلی بالاتر از A3100 تولید کرده پیشنهاد می کنم اونو بخری.

من خودم الان HX1 سونی دارم که حدود 450 خریدم و بجرئت می تونم بگم جز در موارد عکاسی در نور کم این دوربین کنن چیزی کمتر از این مدل تقریا 2 برابر قیمتی نداره . البته خوب در مورد فیلمبرداری صحبت نکردم!

تو این رنج قیمت(150.000تومن) مدل جدیدتری از کنن ندیدم. فیلمبرداریش چطوره در یه حد مطلوبی هست؟

---------- Post added at 12:29 AM ---------- Previous post was at 12:28 AM ----------

تو این رنج قیمت(150.000تومن) مدل جدیدتری از کنن ندیدم. فیلمبرداری این مدل (3100) چطوره؟ در یه حد مطلوبی هست؟

amirkhan_0o0
24-05-2011, 00:09
سلام دوستان دوربین sony wx5 که فیلمبرداریش 60 فریمه چه جوریاست؟ 10mp هم ;dtdj u;hsdai
کسی تا حالا باهاش کار کرده؟
درمورد WX& چه طور 16mp 25 فریم؟
هر دو هم فول اچ دی هستند
دوربین های 60 فریم و 30 فریم چه جوریه؟ در حد واقعی هست؟

nemesis
24-05-2011, 00:43
دوربین فیلمبرداری هارد دار تا 400 تومن چیزی هست ؟

rostamiani
24-05-2011, 03:58
سلام دوستان
میخوام از کارهایی که میسازم عکس بگیرم و توfull hd lcd پخش کنم و میخوام بهترین کیفیت رو داشته باشم هم از نظر رنگ هم از نظر شفافیت

1.معمولا دوربین های سونی رن رو دستکاری می کنند.این مورد رو نمی دونم ! حتما خودتون بررسی کنید :31:
2.بهتری دوربینی بخرید که فرمت RAW رو پشتیبانی کنه.G12 کنون کیفیت عکس هاش از این مدل هایی که گفتید بهتری ولی زوم کم تری داره.Panasonic FZ35 و FZ40 وFZ100 رو هم ببینید.همشون زوم بالایی دارند و البته RAW رو هم پشتیبانی می کند.با عکس های RAW خیلی بهتر می تونید عکستون رو تو برنامه های ادیتور اصلاح کنید :20:

mehdi666lp
24-05-2011, 06:32
نمایندگی دوربین Canon چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟.
.
.
تو تهران کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
Canon SX30 Is خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdi30nema
24-05-2011, 07:41

1 - دوربین Fujifilm finepix S2950 به نظرتون چه طوره ؟ میشه به عنوان یه دوربین حرفه ایی استفاده ؟

اینجا کسی نیست سوالات من را هم جواب بده ؟

ELSIN
24-05-2011, 18:03
بین Canon Powershot SX210 IS و (Canon IXUS 1000 HS (IXY 50S کدوم بهتره ؟
یه توضیحی کلی درباره نام گذاری دوربین های کنن بدید و اینکه سریه Powershot SX با IXUS چه فرقی با هم دارن ؟

من SX210 بهتر میدونم اما برای شما چی مهمه ؟؟؟
SX معولا زوم زیاد دارند و بزرگ هستند اما IXUS ها مهم ترین مشخصشون کوچیک بودنه

سلام دوستان

hx1 یه دوربین از رده خارجه و ارزش خرید نداره
FZ40 و HS20 رو پیشنهاد میدم

سلام دوستان دوربین sony wx5 که فیلمبرداریش 60 فریمه چه جوریاست؟ 10mp هم ;dtdj u;hsdai
کسی تا حالا باهاش کار کرده؟
درمورد WX& چه طور 16mp 25 فریم؟
هر دو هم فول اچ دی هستند
دوربین های 60 فریم و 30 فریم چه جوریه؟ در حد واقعی هست؟

سونی توی فیلم خیلی عالی عمل میکنه اما عکس نه ، و دوربین عکاسی به عکسشه نه به فیلمش :46:
الان SX220 بهترین رده خودشه

نمایندگی دوربین Canon چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟.
.
.
تو تهران کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
Canon SX30 Is خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمایندگی رسمی ، اصلی نداریم هم کنن هم نیکون
جمهوری بورس دوربین تهرانه
اره خوبه همچنین FZ40 و HS20 :5:

من S2950 نمیشناسم ، کلا فوجی بجز سری HS بقیه دوربین هاشو من توصیه نمکنم :13:
با اون پول SX130 دوربین خوبیه

سلام دوستان
یک دوربین میخاهم که حدود 200 باشه.
البته خودم یک کانون 6 داشتم که 4 سال قبل خریدم و واقعا ازش راضی بودم
یک دوربین برای استفاده ی خانگی و فیلمبرداری مناسبی هم داشته باشه اچی دی یا فول اچ دی.
چیزی باشه که ارزش اون قیمت رو داشته باشه و از لحاظ سایز و اندازه کامپک باشه
ممنون

از سریه IXUS باید انتخاب کنید ، من زیاد این سری رو نمیشناسم :31:

Saeed7Star
24-05-2011, 20:19
[QUOTE=ELSIN;6123440]من SX210 بهتر میدونم اما برای شما چی مهمه ؟؟؟

ملاک من بیشتر کیفیت ساخت و عکاسیه ؟

moha IV
24-05-2011, 22:15
سلام به همه ي بچه هاي زحمت كش
بين دو دوربين Fujifilm hs20 و sony hx7v كدومو پيشنهاد مي كنين ؟ چرا؟

mehdi666lp
24-05-2011, 23:00
سلام
تو این مدل ها نسبت به رنج قیمتی کدومشون واسه خرید ارزش دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Canon SX30 IS

Fujifilm HS20

Panasonic DMC FZ40
.
.
.
????????????

mrmostafa
25-05-2011, 10:05
من يه بار پرسيدم كسي ج.اب نداد. يه دوربين عكاسي خوب ميخوام كه مگاپيكسل 13 به بالا باشه و باطري ليتيومي باشه و ضد نور داشته باشه و امكانات خوب. كلا بين برندهاي موجود در بازار كدوم بهتر هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باطري ليتيومي بهتر هست يا باطري؟؟؟
1- Olympus
2- Canon
3- sony
4- Fujitso
5-Fujifilm
6- samsung
قيمت مهم نيست اول برند رو بدونم ولي كلا بودجه تا 400 تومان
ممنون

hoora-1
25-05-2011, 12:00
سلام
من بالاخره دوربین خریدم
واقعا قیمت ها رفته بالااااااااااااااا

ELSIN
25-05-2011, 12:26
[QUOTE=ELSIN;6123440]من SX210 بهتر میدونم اما برای شما چی مهمه ؟؟؟

ملاک من بیشتر کیفیت ساخت و عکاسیه ؟

G12 حدود 600 :31:

سلام به همه ي بچه هاي زحمت كش
بين دو دوربين Fujifilm hs20 و sony hx7v كدومو پيشنهاد مي كنين ؟ چرا؟

hs20 خوب دیگه :31:

سلام
تو این مدل ها نسبت به رنج قیمتی کدومشون واسه خرید ارزش دارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Canon SX30 IS

Fujifilm HS20

Panasonic DMC FZ40
.
.
.
????????????

FZ40 :5:

من يه بار پرسيدم كسي ج.اب نداد. يه دوربين عكاسي خوب ميخوام كه مگاپيكسل 13 به بالا باشه و باطري ليتيومي باشه و ضد نور داشته باشه و امكانات خوب. كلا بين برندهاي موجود در بازار كدوم بهتر هستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باطري ليتيومي بهتر هست يا باطري؟؟؟
1- Olympus
2- Canon
3- sony
4- Fujitso
5-Fujifilm
6- samsung
ممنون

SX220 با پول شما عالیه

mehdi30nema
25-05-2011, 15:37
میشه بگید نظرتون در مورد دوربین Sony syber shot W510 چیه ؟

کلا تا 200 - 250 تو کانن و سونی چی پیشنهاد میکنید ؟

vvc
25-05-2011, 15:39
1- Olympus
2- Canon
3- sony
4- Fujitso
5-Fujifilm
6- samsung
ممنون
sx210 و با کمی هزینه بیشتر sx220

shabe.saket
25-05-2011, 19:19
1- Olympus
2- Canon
3- sony
4- Fujitso
5-Fujifilm
6- samsung
ممنون

هرکسی یه نظری درباره باتری داره.
یکی میگه قلمی یکی میگه لیتیومی.
ولی به نظر من هیچ چیز لیتیومی نمیشه.

در مورد برندها من یه توضیح بدم.

اگر به برند خاصی، علاقه شدید دارید، حتمآ از اون برند بخرید.
چون حسی که بعد از خرید درباره عکاسی دارید روی کیفیت عکس هاتون موثره.
شما اگه از برند X متنفر باشید، حتی اگه دوربین 2 میلیونی هم بخرید نمیتونید باهاش کار کنید. چون دوسش ندارید.

amirkhan_0o0
26-05-2011, 02:01
[QUOTE=galexy;6123807]

G12 حدود 600 :31:

hs20 خوب دیگه :31:

FZ40 :5:

SX220 با پول شما عالیه

ممنون
یه سوال
Canon PowerShot SX230 HS با (Canon IXUS 310 HS (IXY 31 HS و (Canon IXUS 115 HS (PowerShot ELPH 100 HSتوی مقایسه دیجیکالا خیلی به هم نزدیکند
همه هم 12 مگای 24 فریم فول اچ دی اند. پس چرا اینقدر با هم اختلاف قیمت دارند.
آخری برای مصارف خانگی چطوره؟

amirkhan_0o0
26-05-2011, 02:09
راستی به سوال دیگه
این دوربینا تا چند گیگ رم می خورند؟

amirkhan_0o0
26-05-2011, 02:10
راستی به سوال دیگه

rostamiani
26-05-2011, 04:08
[QUOTE=amirkhan_0o0;6125216]

ممنون
یه سوال
Canon PowerShot SX230 HS با (Canon IXUS 310 HS (IXY 31 HS و (Canon IXUS 115 HS (PowerShot ELPH 100 HSتوی مقایسه دیجیکالا خیلی به هم نزدیکند
همه هم 12 مگای 24 فریم فول اچ دی اند. پس چرا اینقدر با هم اختلاف قیمت دارند.
آخری برای مصارف خانگی چطوره؟

سلام
شما احتمالا مشخصات رو بررسی کردی که زیاد هم شبیه نیستند .شما باید کیفیت عکس ها رو هم با هم مقایسه کنی :20:
سری SX تنظیم های دستی کامل دارند و SX210 هم که زومش از اون دو تای دیگه خیلی بیشتره.IXUS 3010
این لینک ها رو ببینید :

توی بخش Image Quality هم کیفیت عکس هاشون هست
اگه چیز زیادی از دوربین نخوای بجز عکس و فیلم IXUS 110 چیز بدی نیست . IXUS 120 رو هم یک نگاهی بکن.چیز جمع و جور تریه :) (اسم دیگش IXY 400F هست)

تا جایی که من می دونم دوربین هایی که SDHC رو ساپورت می کنند (تقریبا همه دوربین های توی این حدود قیمت) همه رم های SDHC رو ساپورت می کنند !حد اقل من که تا به حال خلافش رو ندیدم.چیزی که باید بهش دقت کنید سرعت حافظه هست که حد اقل کلاس 6 خوبه و بیشتر لازم نیست ولش مشکلی هم درست نمی کنه :31:

موفق باشید :10:

vvc
26-05-2011, 11:17
راستی به سوال دیگه
تا 2 ترابایت:5:

javadi_84
26-05-2011, 13:56
سلام
من یه دوربین میخوام برای عکس گرفتن از طبیعت، گلها و حیوانات و البته از بچه ها
کیفیت عکس و فیلم، شفافیت عکسها و سرعت دوربین برام مهمه
قبل از این هم دوربینی نداشتم ولی به عکاسی علاقه دارم
حداکثر تا 300 تومن میخوام هزینه کنم. ترجیحا مارک کنن
رفتم بازار بمن گفتن sx130 و ixus300 کنن هست
فکر میکنم sx130 بهتر باشه. بنظر شما کدوم بهتره؟؟
اگه دوربین دیگه ای با این شرایط هست، معرفی کنید ممنون میشم

amirkhan_0o0
26-05-2011, 14:28
[QUOTE=amirkhan_0o0;6127155]
IXUS 120 رو هم یک نگاهی بکن.چیز جمع و جور تریه :) (اسم دیگش IXY 400F هست)

تا جایی که من می دونم دوربین هایی که SDHC رو ساپورت می کنند (تقریبا همه دوربین های توی این حدود قیمت) همه رم های SDHC رو ساپورت می کنند !حد اقل من که تا به حال خلافش رو ندیدم.چیزی که باید بهش دقت کنید سرعت حافظه هست که حد اقل کلاس 6 خوبه و بیشتر لازم نیست ولش مشکلی هم درست نمی کنه :31:

منون منظورتون (Canon IXUS 130 IS (IXY 400F هست.
که دیجیکالا حدود 320 تومن میده؟
عکس و فیلم های 110 رو دیدم خیلی متوسط بود تو رنج 300 نومن (20 بالا پایین) چه انتخابی دارین که برای کار خانگی عکس عالی و فیلم قابل قبول داشته باشه چون sx 210 , 220 230 میره طرف 380 تومن و من دیگه بودجم نمی رسه!

amirkhan_0o0
26-05-2011, 14:37
(Canon IXUS 210 IS (IXY 10S چطوره؟
می ده 320
شرمنده که سوالهام داره زیاد می شه

rostamiani
26-05-2011, 15:21
[QUOTE=rostamiani;6127212]

منون منظورتون (Canon IXUS 130 IS (IXY 400F هست.
که دیجیکالا حدود 320 تومن میده؟
عکس و فیلم های 110 رو دیدم خیلی متوسط بود تو رنج 300 نومن (20 بالا پایین) چه انتخابی دارین که برای کار خانگی عکس عالی و فیلم قابل قبول داشته باشه چون sx 210 , 220 230 میره طرف 380 تومن و من دیگه بودجم نمی رسه!

آره ببخشید که اشتباه شد !
قیمت ها مختلفه ولی من IXY 400 رو 2-3 هفته قبل تو مشهد دیدم 260 هزار تومان بود ! گارانتی اصلی هم تود ظاهرا !

rostamiani
26-05-2011, 16:03
SX130 چون فوکوس دستی و زوم بیشتری داره برای شما که عکاسی دوست دارید بهتره.ولی چند وقتی هست که قیمت ها حسابی بالا رفته ! شاید کمی صبر کنید بهتر بشه (شاید !) مثلا همین SX130 حدود 220 هزار تومان بود

alireza6521
26-05-2011, 17:01
سلام یک بار سوال کردم کسی جوابمو نداد دوباره سوال میکنم اگه کسی اطلاعی داره جواب بده :13:
سوال این بود که آیا کیفیت تصویر G12 بهتر از G10 و G11 است ؟ مرسی :31:

amirkhan_0o0
27-05-2011, 00:58
[QUOTE=amirkhan_0o0;6128160]

آره ببخشید که اشتباه شد !
قیمت ها مختلفه ولی من IXY 400 رو 2-3 هفته قبل تو مشهد دیدم 260 هزار تومان بود ! گارانتی اصلی هم تود ظاهرا !

شرمنده منم اشتباه کردم ixy400 رو دیجی کالا 265 تا 272 می ده
تا 320 تومن گزینه پدر مادر دار دیگه ای ندارین؟

---------- Post added at 01:58 AM ---------- Previous post was at 01:53 AM ----------

یه چیز دیگه این دوربین حسگرشccd هست چه فرقی با cmos داره؟

amirkhan_0o0
27-05-2011, 01:08
شرمنده یه سوال دیگه:
فرقش با Canon PowerShot SX130 IS که یک کم بزرگ تره چیه
اونم هم قیمته!
شرمنده شرمنده شرمنده که اینقدر سوال هام زیاد شد!!

Highbury
27-05-2011, 17:44
بین پاناسونیک panasonic lumix FH1 و دبلیو 350 -و -lumix DMC-F3 کدام بهتره؟آیا خیلی تفاوت دارند؟
و این دوربینهایی که معرفی کردم از دوربین الان خودم 800 is ایکسز که 6 مگاپیکسل هست خیلی بهتره یا نه ؟

عکس خوبی بگیره.کیفیت فیلمش هم خوب باشه.تا حدودی هم واید باشه.فلاش تقریبا مناسب داشته باشه.لرزش گیر مناسب داشته باشه.ضد قرمزی چشم داشته باشه-و اینکه چشم بسته را شناسایی بکنه و عکس نگیره
قیمت هر جفتشون بدون گارانتی توی تهران چنده؟

ELSIN
28-05-2011, 15:49
متاسفانه دوربین های پاناسونیک تو ایران قیمت بالایی دارند ، علت اصلیش هم ... بودن وارد کننده یعنی "بانیان" هست از طرفی قاچاقچی های نا محترم هم انگیزه ای برای وارد کردن دوربین های پاناسونیک ندارند (چون بین مردم شهرت ندارند)

IXUS 300 + SX130 دوربین های خوبی هستند

ELSIN
28-05-2011, 16:13
بین پاناسونیک panasonic lumix FH1 و دبلیو 350 -و -lumix DMC-F3 کدام بهتره؟آیا خیلی تفاوت دارند؟
و این دوربینهایی که معرفی کردم از دوربین الان خودم 800 is ایکسز که 6 مگاپیکسل هست خیلی بهتره یا نه ؟

عکس خوبی بگیره.کیفیت فیلمش هم خوب باشه.تا حدودی هم واید باشه.فلاش تقریبا مناسب داشته باشه.لرزش گیر مناسب داشته باشه.ضد قرمزی چشم داشته باشه-و اینکه چشم بسته را شناسایی بکنه و عکس نگیره

تقریبا همه مواردی که گفتی رو داره :31:

rostamiani
28-05-2011, 19:19
شرمنده یه سوال دیگه:
فرقش با Canon PowerShot SX130 IS که یک کم بزرگ تره چیه
اونم هم قیمته!
شرمنده شرمنده شرمنده که اینقدر سوال هام زیاد شد!!

تفاوت اصلیش اینه که کوچیک تره ولی تنشیمات کم تری داره و زومش کم تره !
برای کارای خونگی که زوم زیاد مهم نباشه کوچکی مزیتی هست.چون راحت می زاری توجیبت .ولی انتخاب نهایی با خود شماست
اگه می خوای عکاسی یاد بگیری حتما برو سراغ SX130 که تنظیمات دستی کامل داره :)

mehdi30nema
28-05-2011, 20:39
بچه ها من میخام حالا که دوربین بگیرم یه ذره بود جه ام را ببرم بالا و یه چیزه خوب بگیرم . حالا میخواستم نظرتون را در مورد مدل های زیر بدانم :

Canon Powershot A3200 IS
Canon IXUS 115 Hs ( Canon PowerShot Elph 100 HS
Sony Cyber-Shot DSC-WX7
Sony Cyber-Shot DSC-W580
Fujifilm FinePix F500EXR

کلا خودتان با بودجهه 300 تا 350 چه مدل هایی را پیشنهاد میکنید ؟

rostamiani
28-05-2011, 20:42
بچه ها من میخام حالا که دوربین بگیرک یه ذره بود جه ام را ببرم بالا و یه چیزه خوب بگیرم . حالا میخواستم نظرتون را در مورد مدل های زیر بدانم :

Canon Powershot A3200 IS
Canon IXUS 115 Hs ( Canon PowerShot Elph 100 HS
Sony Cyber-Shot DSC-WX7
Sony Cyber-Shot DSC-W580
Fujifilm FinePix F500EXR

کلا خودتان با بودجهه 300 تا 350 چه مدل هایی را پیشنهاد میکنید ؟

Canon SX210 چیز خوبیه .

اینم یه ریویووی خوب از این دوربین :

موفق باشید

jvd_petroo
29-05-2011, 00:40
سلام. به نظرتون کدوم بهتر است. کانن 7D یا نیکون D7000

rostamiani
29-05-2011, 03:23
اسنجا می تونی کیفیتشون رو به شکل جالبی مقایسه کنی.قسمتی از عکس رو انتخاب می کنی و نتیجه رو با دوربین های مختلف می بیبی !

راستی من در مورد SLR زیاد اطلاعی ندارم ولی فکر کنم باید کاربردتون رو هم مشخص کنید که بیشتر چه نوع عکاسی می کنید :10:

rostamiani
29-05-2011, 04:09

راستش من همه دوربین های این رده رو نمیشناسم ولی می دونم SX120 یکی از بهترین دوربین های این رده بود که الآن با sx130 جایگزین شده.برای شما که توی طبیعت عکاسی می کنی و احتمالا زوم لازم داری این دوربین عالیه.ولی متاسفانه قیمت دوربین ها کلا رفته بالا و همین دوربین که پارسال حدود 220 هزار تومان بود زیر 280 پیدا نمیشه! خوبه یه بررسی بکنید شاید قیمت SX120 به صرفه تر باشه :)

موفق باشید

oghyanoos
29-05-2011, 11:35
دوستان تا سقف 300 تومن چه دوربینی بگیرم؟

Highbury
29-05-2011, 15:30
راستش من همه دوربین های این رده رو نمیشناسم ولی می دونم SX120 یکی از بهترین دوربین های این رده بود که الآن با sx130 جایگزین شده.برای شما که توی طبیعت عکاسی می کنی و احتمالا زوم لازم داری این دوربین عالیه.ولی متاسفانه قیمت دوربین ها کلا رفته بالا و همین دوربین که پارسال حدود 220 هزار تومان بود زیر 280 پیدا نمیشه! خوبه یه بررسی بکنید شاید قیمت SX120 به صرفه تر باشه :)

موفق باشید

اس ایکس 120 واید نیست و واید بودن برای من مهم هست.
البته تو رده 250 تومان فوجی چند تا دوربین خوب داره اما واقعا نمیدونم چطوره s3200 و s4000

mehdi30nema
29-05-2011, 17:17
دوستان نظرتون در مورد Sony Cybershot W530 چیه ؟ دوربین خوبی هست ؟

ELSIN
29-05-2011, 17:18

سلام
7D یه سطح از D7000 بالاتره
D7000 رو باید با 60D مقایسه کرد که توی این مقایسه D7000 با اختلاف زیاد برنده میشه :5:
7D رو هم با D300S من 7D رو ترجیح میدم :31:

دوستان تا سقف 300 تومن چه دوربینی بگیرم؟

چی از دوربین می خواهید ؟؟؟

اس ایکس 120 واید نیست و واید بودن برای من مهم هست.
البته تو رده 250 تومان فوجی چند تا دوربین خوب داره اما واقعا نمیدونم چطوره s3200 و s4000
این s4000 کپی HS20 اما نمی دونم چرا قیمتش نصف اونه ، مشخصات خوبی داره اما بازم میگم خریدش یه ریسکه
s4000

Highbury
29-05-2011, 18:07
گزینه های دیگری مثل s3200-s2950 هم قیمت های خوبی دارن.s2950 حدود 220 با گارانتی اصلیه.
-------
این دوربین های فوجی که 4 تا باتری میخوره.احتمالا دیرتر شارژ تموم میکنه و به صرفه تر هست؟
چشم من رو sx130 گرفته اما 50 تومان گران شده.:18:

ELSIN
29-05-2011, 18:53
صبر کن تا قیمتش پایین بیاد

milad.safaei
29-05-2011, 19:09
آقا سلام من می خوام واسه تولد خانمم که زیادم عکاسی میکنه یه دوربین بخرم که :
قیمت 300 تا 350 باشه
حسگر CCD چون بیشتر عکس میندازه فیلمش HD بگیره بهتر
تشخیصگر چهره و رفع قرمزی چشم
لرزشگیر تصویر
صفحه نمایش 3 اینچ
صورت شاتر خوب باشه دو تا عکس پشت سر هم میندازیم 3 ساعت خشک نمونیم
آخریشم عکس دسته جمعی زیاد میندازیم
تا جایی که می تونستم گفتم چطور باشه یکی دو مدلی دیدم اما نمیدونم چه مارکی خوبه می خوام عکس ها زنده بیوفتن
کانن پاور شات آ3300 آی اس
کانن دیجیتال ایکسوس 210
سونی w370
واقعا نمیدونم چی خوبه یه helpi بدین تشکر

Highbury
29-05-2011, 19:32
احتمالش هست توی غرب مثلا بانه کمتر باشه؟چون قیمت جهانیش توی سایت ها 196 دلار اونم با لوازم کاملش هست.70-80 تومان زیاد دادن واقعا سخته.
جایی سراغ ندارین دوربین کار کرده بفروشه؟از G12 و پی7000 هم خوشم امده اما پول آکش رو ندارم.
این دوربین های فوجی هم امکاناتش خوبه و قیمتش نصفه.به نظرم باید صبر کنم

milad.safaei
29-05-2011, 20:06
در ضمن فوجی چطوره دوربین هاش
نکته مهم برام اینه تصویر شارپ و زنده باشه

arman486
29-05-2011, 20:12
سلام دوستان عزيز
بين 150 الي 200 هزار تومان
يك دوربين بهم معرفي كنيد
فقط كيفيت درجه يك عكس ميخوام ازش و باطري ليتيومي
من خودم بين فوجي و پاناسونيك و سوني و المپوس موندم
اما شما كه تجربه داريد من رو راهنمايي كنيدهر مدل و يا ماركي كه صلاح ميدونيدو ازش تجربه داريد

ravani_13
30-05-2011, 01:17
سلام به دوستان عزیز

من دوست صمیمیم رشته عکاسی میخونه و یه دوربین کنون 500D داره البته با همون لنز فابریک ۵۵ - ۱۸

حالا من میخوام با یکی دیگه از دوستام واسه روز تولدش یه لنز خوب واسش بخریم چون همیشه گلایه داره که نمی تونه از طبیعت به خوبی عکس بگیره و بتونه تصویر زنبور توی گل رو شکار کنه یا مثلا گل نیلوفری که روی اب هست و چند متری فاصله داره و از این چیزا..، که با ۵۵ - ۱۸ نمیشه

حالا من و دوستم میخوایم یه لنز کار درست و خوب واسش بگیریم که نه خیلی خیلی گرون باشه چون دوستم حرفه ای که عکاسی نمیکنه و از طرفی هم میخوام یه چیز درست و درمون بگیرم که بگن ایول و دستم لذت ببره ( متوسط نمیخوام ، خفن هم نمیخوام ، یه چیز خوب )

بودجه هم ۵۰۰ ، حالا اگه واقعا چیز ارزش دار تری باشه نهایت تا ۶۰۰

واسه خرید هم عجله ای ندارم

خیلی خیلی ممنون

mehdi30nema
30-05-2011, 06:55

vvc
30-05-2011, 14:09
تو رنج قیمتش دوربین بدی نیست
ولی مدلهای بهتری هم میتونی بگیری از برند کانن مثل SX130:5:

ali pahlavan
30-05-2011, 15:40
سلام به دوستان.قیمت ها قرار نیست پایین بیاد؟همینطوری سیر سعودی داره!!:2:

arman486
30-05-2011, 16:25
سلام دوستان عزيز
بين 150 الي 200 هزار تومان
يك دوربين بهم معرفي كنيد
فقط كيفيت درجه يك عكس ميخوام ازش و باطري ليتيومي
من خودم بين فوجي و پاناسونيك و سوني و المپوس موندم
اما شما كه تجربه داريد من رو راهنمايي كنيدهر مدل و يا ماركي كه صلاح ميدونيدو ازش تجربه داريد

ELSIN
30-05-2011, 18:20
سلام به دوستان عزیز

من دوست صمیمیم رشته عکاسی میخونه و یه دوربین کنون 500D داره البته با همون لنز فابریک ۵۵ - ۱۸

حالا من میخوام با یکی دیگه از دوستام واسه روز تولدش یه لنز خوب واسش بخریم چون همیشه گلایه داره که نمی تونه از طبیعت به خوبی عکس بگیره و بتونه تصویر زنبور توی گل رو شکار کنه یا مثلا گل نیلوفری که روی اب هست و چند متری فاصله داره و از این چیزا..، که با ۵۵ - ۱۸ نمیشه

حالا من و دوستم میخوایم یه لنز کار درست و خوب واسش بگیریم که نه خیلی خیلی گرون باشه چون دوستم حرفه ای که عکاسی نمیکنه و از طرفی هم میخوام یه چیز درست و درمون بگیرم که بگن ایول و دستم لذت ببره ( متوسط نمیخوام ، خفن هم نمیخوام ، یه چیز خوب )

خیلی خیلی ممنون

سلام
اول بهترین کار اینه که ازش بپرسید چی دلش میخواهد ، چون من الان بگم 250-55 با قیمت حدود 300 تومن چیزه خوبیه اما کیفیت بالای نداره یا 270-18 تامرون که حدود 700 یا یه 200-70 که تا 700 -800 تومن و بالا تر هم هست
چون خودش وارده بهترین کار اینه که نظر خودش رو بدونید

milad.safaei
30-05-2011, 18:26
واقعاً کسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

milad.safaei
30-05-2011, 18:35
چرا هیچکس نست جواب بده آقا ما لنگیم

ELSIN
30-05-2011, 18:45
سلام به دوستان.قیمت ها قرار نیست پایین بیاد؟همینطوری سیر سعودی داره!!:2:

پایین میاد اما من فکر میکنم تا چند ماه دیگه
اگر از اون ور خرید کنید کم تر ضرر میکنید

mehdi30nema
30-05-2011, 20:56
بچه ها نظرتون در مورد دوربین های سامسونگ چیه ؟
چون قیمت مناسبی دارند . فکر میکنید کیفت خوبی هم دارد . مثلا مدل es75

ELSIN
30-05-2011, 22:08
آقا سلام من می خوام واسه تولد خانمم که زیادم عکاسی میکنه یه دوربین بخرم که :
قیمت 300 تا 350 باشه
حسگر CCD چون بیشتر عکس میندازه فیلمش HD بگیره بهتر
تشخیصگر چهره و رفع قرمزی چشم
لرزشگیر تصویر
صفحه نمایش 3 اینچ
صورت شاتر خوب باشه دو تا عکس پشت سر هم میندازیم 3 ساعت خشک نمونیم
آخریشم عکس دسته جمعی زیاد میندازیم
تا جایی که می تونستم گفتم چطور باشه یکی دو مدلی دیدم اما نمیدونم چه مارکی خوبه می خوام عکس ها زنده بیوفتن
کانن پاور شات آ3300 آی اس
کانن دیجیتال ایکسوس 210
سونی w370
واقعا نمیدونم چی خوبه یه helpi بدین تشکر

SX210 نزدیک ترین دوربین به انتظار شماست

بچه ها نظرتون در مورد دوربین های سامسونگ چیه ؟
چون قیمت مناسبی دارند . فکر میکنید کیفت خوبی هم دارد . مثلا مدل es75

سامسونگ من نمیپسندم ، دوستانی که دارند نظر بدند

mhek
31-05-2011, 09:32
سلام
تصميم گرفته بودم تا sx220 بگيرم ولي مغازه دار ها ميگفتن كيفيت عكسش خيلي خوب نيست و قيمتش هم نميارزه(470)
به نظرتون تا زير 500 دوربيني كه هم كيفيت فيلمبرداريش بالا باشه و هم كيفيت عكسش خوب باشه و كار كردن باهاش هم ساده باشه چي هست؟؟
و آيا ارزش داره sx220 بگريم در حاليكه حدود 70 تومن از مدل قبليش گرون تره؟؟(sx210)
ممنونم

mehran2190
31-05-2011, 10:07
بین S95 CANON و SX 230 HS CANON و HX5V سونی و TZ10 پاناسونیک کدوم بهتره؟

MOTY2
31-05-2011, 13:57
من می خوام به چندتا پست اخر جواب بدم بی ادبی نشه به دوستان
یک اینکه تو کامپکت ها اینکه شما بگی کدوم بهتره باید مشخص کنی از چه لحاظ چون تو کامپکت ها از نظر کیفیت خیلی تفاوت عمده با هم ندارند و اینکه امکانات و قیمت می تونه رو انتخاب تاثیر عمده بذاره
به نظر من دوستان یه سر به دوربین فوجی f550 هم بزنن که علاوه بر سنسور اکسمور و ساپورت raw هم داره و قیمتش بین 320 تا 360 هست و زوم خوبی هم داره حدود 14x اگه اشتباه نکرده باشم و این مبنی بر بد بودن دوربینهای دیگه نیست فقط خواستم بگم معیارتون رو مشخص کنید ولی سونی هم دوربین جدید داده تو این رده هم hx9v , wx9 هم هست که یکم گرونترند و با نظر دوستمون هم راجع به کنون sx230 موافقم دوربین خوبیه ولی شما f550 فوجی رو هم ببینید ضرر نداره

ELSIN
31-05-2011, 16:12
سلام
تصميم گرفته بودم تا sx220 بگيرم ولي مغازه دار ها ميگفتن كيفيت عكسش خيلي خوب نيست و قيمتش هم نميارزه(470)
به نظرتون تا زير 500 دوربيني كه هم كيفيت فيلمبرداريش بالا باشه و هم كيفيت عكسش خوب باشه و كار كردن باهاش هم ساده باشه چي هست؟؟
و آيا ارزش داره sx220 بگريم در حاليكه حدود 70 تومن از مدل قبليش گرون تره؟؟(sx210)
ممنونم

سلام
مغازه دار ها ... فرمودند :31:
اما اره نميارزه :5:
SX210 یا بهترش FZ40 و HS10 (کمی کار بااین سخته)

بین S95 CANON و SX230 HS CANON و HX5V سونی و TZ10 پاناسونیک کدوم بهتره؟

S95 اما این دوربین ها هیچ ربطی به هم ندارند ها (S95 با بقیه)
بین اونا هم SX220

یک اینکه تو کامپکت ها اینکه شما بگی کدوم بهتره باید مشخص کنی از چه لحاظ چون تو کامپکت ها از نظر کیفیت خیلی تفاوت عمده با هم ندارند و اینکه امکانات و قیمت می تونه رو انتخاب تاثیر عمده بذاره
به نظر من دوستان یه سر به دوربین فوجی f550 هم بزنن که علاوه بر سنسور اکسمور و ساپورت raw هم داره و قیمتش بین 320 تا 360 هست و زوم خوبی هم داره حدود 14x اگه اشتباه نکرده باشم و این مبنی بر بد بودن دوربینهای دیگه نیست فقط خواستم بگم معیارتون رو مشخص کنید ولی سونی هم دوربین جدید داده تو این رده هم hx9v , wx9 هم هست که یکم گرونترند و با نظر دوستمون هم راجع به کنون sx230 موافقم دوربین خوبیه ولی شما f550 فوجی رو هم ببینید ضرر نداره

فوجی دوربین های خوبی داره اما من از دوستانی که داشتند شنیدم خروجی خوبی نداره و باید با Photoshop درستش کنید اما کنن یا پانا این مشکل رو ندارند

vvc
31-05-2011, 19:16
سلام
ممنونم
سلام
مغازه ها نگفتن عکس چه دوربینی خوبه
بهترین دوربین کامپکت موجود بازار SX220 یا 230 هستش بنظر من
ببین فلمبرداری فول و سرعت عکاسی بیشتر و کمی نویز کمتر ارزش داره واست بگیر

بین S95 CANON و SX 230 HS CANON و HX5V سونی و TZ10 پاناسونیک کدوم بهتره؟
کیفیت عکس S95 ولی عکس و فیلم و زوم SX230

فوجی دوربینهای خوبی داره با قیمت مناسب
بنظر من بزگترین ایراد این دوربین کیفیت فیلمشه که نسبت به هم رده های خودش ضعیفه
و سرعت فوکوس بسیار پایینی داره در فیلمبرداری:8:

Capcom
01-06-2011, 16:59
سلام
در حال حاضر fz45 چطوره؟منظورم اینه که دوربین بهتری نیومده؟
وقیمت ؟
ELSIN
01-06-2011, 17:10
سلام
در حال حاضر fz45 چطوره؟منظورم اینه که دوربین بهتری نیومده؟
وقیمت ؟
سلام
عالی ، هم اره هم نه :31:
باید 450 تا 550 باشه (چه دقیق :31:)
SX30 , HS20 هم هستند

mehdi30nema
01-06-2011, 17:25
من تصمیم خودم را گرفتم و میخام Sony Cybershot w530 بگیرم . فقط دوستان اگه راهنمایی یا نکته ایی در مورد این دوربین دارند ممنون میشم که بگویند .

mahya78
02-06-2011, 11:59
سلام
از کجا بفهمم یک دوربین دیجیتال اصل هست یا نه ؟
پاناسونیک هستش اما کیفیت تصویر در حد اون 12 پیکسل که نوشته نیست . خصوصا زوم که میکنم تار میشه .
میشه راهنمایی کنید ؟

rostamiani
02-06-2011, 12:15
سلام
از کجا بفهمم یک دوربین دیجیتال اصل هست یا نه ؟
پاناسونیک هستش اما کیفیت تصویر در حد اون 12 پیکسل که نوشته نیست . خصوصا زوم که میکنم تار میشه .
میشه راهنمایی کنید ؟
چه مدلیه ؟
اولا مگاپیکسل بالا دلیل بر کیفیت نیست! ثانیا تو زوم بالا معمولا دوربین نمی تونه تو فاصله های نزدیک فوکوس کنه باید روی یک جای دور بر فوکوس کنید :)

majidnasir
02-06-2011, 15:13
سلام
ببخشید دوستان من یه دوربین دیجیتال نیمه حرفه ای که قیمتش 200تا300 میخواستم که وقتی دنبال گشتم دوربین Fujifilm S4000یاFujifilm S3300 رو پیدا کردم حالا میخواستم بدونم انتخوابم با این شرط که از عکاسی خیلی زیاد خوشم میاد درست بوده یا نه ؟
اگه ممکنه راهنمایی کنین برای خرید دوربینو معایب این دو دوربینو بگین با تشکر

ShetabIT
02-06-2011, 17:19
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
من یه دوربین عکاسی میخوام واسه مصرف خونگی
بین SONY و CANON موندم چی بخرم
یه مقایسه ای بین Canon PowerShot SX230 HS و Sony Cyber-Shot DSC-WX10 کردم
به نظر میاد sony بهتر باشه ولی یه خورده شک دارم چون Sony W370خریدم اصلا سوژه متحرک نمیشد باهاش گرفت نمیدونم به این اطلاعات میشه اعتماد کرد یا این که تجربه بهتر جواب میده
لطفا راهنمایی کنید
نظرتون راجب (Canon IXUS 310 HS (IXY 31 HS چیه؟ رنکینگش توی سایت dpreview از SX230 بالاتر بود
آقا این Sony Cyber-Shot DSC-HX5 هم به نسبت قیمتش امکاناتش خیلی خوبه
من موندم بین این مدلها چی بگیرم:41:

من میخوام یه دوربین خوب بگیرم که دیگه تا چند سالی راحت باشم تا حدود 400-450
حالا اگه ارزش داشت یکمیم بیشتر

mahya78
02-06-2011, 22:34
چه مدلیه ؟
اولا مگاپیکسل بالا دلیل بر کیفیت نیست! ثانیا تو زوم بالا معمولا دوربین نمی تونه تو فاصله های نزدیک فوکوس کنه باید روی یک جای دور بر فوکوس کنید :)

خوب بله میدونم که برا زوم باید از راه دور گرفت .
پاناسونیک مدل fp1

fnouri
03-06-2011, 06:13
به نظر میاد sony بهتر باشه ولی یه خورده شک دارم چون Sony W370خریدم اصلا سوژه متحرک نمیشد باهاش گرفت نمیدونم به این اطلاعات میشه اعتماد کرد یا این که تجربه بهتر جواب میده
لطفا راهنمایی کنید
نظرتون راجب (Canon IXUS 310 HS (IXY 31 HS چیه؟ رنکینگش توی سایت dpreview از SX230 بالاتر بود

با سلام
منم تو خرید بین دوربین

Canon-Power Shot-SX210 HS

Sony Cyber-Shot DSC-WX10

قیمت اولی 350 و سونی 408 هزارتومان هستش اگه میشه دوستان لطف کنن نظر بدن بخصوص اونائی که از این دوربین دارن.
:10::8::10:

rostamiani
03-06-2011, 10:17
خوب بله میدونم که برا زوم باید از راه دور گرفت .
پاناسونیک مدل fp1

اینجا رو ببینید :

نمونه عکس هایFP1 هست.البته با اندازه اصلی نیست ولی چیزی بهتر از این پیدا نکردم ! اگه یه عکس که به نظرتون خوب نشده بزاریم بهتر میشه نظر داد.شاید انتظار شما زیادیه !
البته بعیده تقلبی باشه ! با گارانتی خریدید ؟

راستی ... فرمویر جدیدشم اومده که می تونید آپدیت کنید (البته مسلما با مسولیت خودتون :31: ) توی این نسخه Red eye reduction بهتر شده که ممکنه مشکلات دیگه ای رو هم رفع کرده باشند ! اینم لینک :

amirkhan_0o0
03-06-2011, 13:26
سلام بچه ها
برای بررسی اصلی بودن دوربین کنون لینکی دارین؟
چینی و ژاپنیش مهمه ؟
خودشون برام چک می کنن؟

nani59
03-06-2011, 15:03
سلام
با بودجه تقریبا 600 .700 میشه یه slr
با لنز خوب از اونو اب خرید؟
خودم از 550d خوشم اومده

mahya78
03-06-2011, 17:15
اینجا رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنمونه عکس هایFP1 هست.البته با اندازه اصلی نیست ولی چیزی بهتر از این پیدا نکردم ! اگه یه عکس که به نظرتون خوب نشده بزاریم بهتر میشه نظر داد.شاید انتظار شما زیادیه !
البته بعیده تقلبی باشه ! با گارانتی خریدید ؟

راستی ... فرمویر جدیدشم اومده که می تونید آپدیت کنید (البته مسلما با مسولیت خودتون :31: ) توی این نسخه Red eye reduction بهتر شده که ممکنه مشکلات دیگه ای رو هم رفع کرده باشند ! اینم لینک :

نه بابا این کیفیت رو نداره . پس انداختن !
راستی فریم جدید رو چطور میشه روش نصبید ؟ اون که انگلیش بود کامل نفهمیدم .

nani59
03-06-2011, 17:16
دوستان یه لنز خوب برای 550d معرفی کنید
میخوام فعلا همه کاره باشه(تله و واید با هم) اگه محبت کنین و لینک خریدشم تو سایت
یا بقیه سایتا بزارین ممنون میشم اخه میخوام بگم از کشور شیطان بزرگ برام بیارن
ممنون

nani59
03-06-2011, 17:20
دوستان یه لنز خوب و همه کاره برای 550d معرفی کنید
میخوام همه کاره باشه که احتیاج به لنز دیگه ای نداشته باشم
بودجه حداکثر برای بدنه و لنز و بقیه ملزوماتش 1 تومن
اگه ممکنه لینکم بزارین مثلا از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یا سایتای دیگه اخه میخوام بگم از ا.م.ر.ی.ک.ا برام بیارن
ممنون

Mohandes mamali
03-06-2011, 17:41
دوستان راجع به HX100 سونی هم نظرشون را بفرمایند.
اگر از قیمت اون در دبی هم خبر داند راهنمائی بفرمایند.
با توجه به آنچه که در فروم های خارجی نوشته اند به نظر دوربین خیلی خوبی باید باشه.

lpix
03-06-2011, 20:01
دوستان راجع به HX100 سونی هم نظرشون را بفرمایند.
اگر از قیمت اون در دبی هم خبر داند راهنمائی بفرمایند.
با توجه به آنچه که در فروم های خارجی نوشته اند به نظر دوربین خیلی خوبی باید باشه.

دوربین خوبیه. از قیمت دبی خبر ندارم ولی تهران حدود 600 قیمت داره. الان خریدش منطقی نیست چون به دلیل جدید بودنش گرونه. کمی صبر کنید قیمتش پایین تر میاد. شاید حدود 100 تومن ارزون بشه.

m6120
03-06-2011, 21:01
سلام یه دوربین تا 250 - 300 تومن میخواستم عمر باتری برام مهمه باتری لیتیوم با عمر 5-6 ساعت به بالا ترجیحا gps یا نقشه داشته باشه:11:
یا تشکر

nani59
03-06-2011, 21:17
دوستان شرمنده که چند تا پست پشت سر هم دادم
من یکم سرچ کردم دیدم 550d و 3100d
دوربینهای خوبی هستن و اکثرا نظرشون روی 550d هست ,حالا بازم از دوستان میخوام درباره انتخاب بین اینا نظر بدن
درباره لنزم ظاهرا 15 85 لنز خوبیه که با بودجه من جور در نمیاد حالا از دوستان میخوام لنز که لنز 18 55 خود دوربینا مناسب تره معرفی کنن البته قیمتشم مناسب باشه (با کل ملزومات بشه 1 تومن)
یه سوال دیگه ,میخوام دوستان قیمت دقیق این 2 تا دوربینو بگن میخوام ببینم با گرون شدن دلار (1150)اصلا صرفه اقتصادی داره که بگم از امریکا برام بیارن دوربینو
خواهشا کمک کنین
ممنون

fnouri
04-06-2011, 09:18
سلام یه دوربین تا 250 - 300 تومن میخواستم عمر باتری برام مهمه باتری لیتیوم با عمر 5-6 ساعت به بالا ترجیحا gps یا نقشه داشته باشه:11:
یا تشکر

این دوربین ها دارای gps سونی دارای قطب نما هم می باشد

Sony Cyber-Shot DSC-HX5

Fujifilm FinePix F550EXR

Fujifilm FinePix XP30

میتونی سری به سایت digikala بزنی و اونجا مشخصاتشونو بررسی کنی

---------- Post added at 10:18 AM ---------- Previous post was at 10:17 AM ----------

با سلام
منم تو خرید بین دوربین

Canon-Power Shot-SX210 HS

Sony Cyber-Shot DSC-WX10

قیمت اولی 350 و سونی 408 هزارتومان هستش اگه میشه دوستان لطف کنن نظر بدن بخصوص اونائی که از این دوربین دارن.
:10::8::10:
دوستان در اینمورد نظری ندارن ممنون میشم منو راهنمائی کنین

lpix
04-06-2011, 09:33
دوستان شرمنده که چند تا پست پشت سر هم دادم
من یکم سرچ کردم دیدم 550d و 3100d
دوربینهای خوبی هستن و اکثرا نظرشون روی 550d هست ,حالا بازم از دوستان میخوام درباره انتخاب بین اینا نظر بدن
درباره لنزم ظاهرا 15 85 لنز خوبیه که با بودجه من جور در نمیاد حالا از دوستان میخوام لنز که لنز 18 55 خود دوربینا مناسب تره معرفی کنن البته قیمتشم مناسب باشه (با کل ملزومات بشه 1 تومن)
یه سوال دیگه ,میخوام دوستان قیمت دقیق این 2 تا دوربینو بگن میخوام ببینم با گرون شدن دلار (1150)اصلا صرفه اقتصادی داره که بگم از امریکا برام بیارن دوربینو
خواهشا کمک کنین
ممنون

550D کمی گرونتر از D3100 و بهتره. قیمت 550D تو نمایشگاه نورنگار زده بود 1020 تومن و D3100 رو 800 تومن که هر دوشون با لنز کیت 18-55 بودن. قیمت دلاری D3100 هم برابره با حدود 650 دلار که با حساب 1150 تومن میشه حدود 750 تومن. به نظر من 50 تومن ارزش نداره که از اونجا بیارن و گارانتی هم نداشته باشه ولی اگه ارزونتر از اون پیدا شد مناسبه.
واسه لنز هم می تونید D3100 بگیرین و لنز 18-55 رو بدین به فروشنده (شاید 70 تومن برداره) و یه لنز 18-105 بگیرین. 18-105 اگه تو جعبه طلایی باشه حدود 370 قیمت داره ولی اگه جعبه سفید باشه که از کیت هایی مثل D90 بداشتن حدود 330 قیمت داره. با این حساب D3100 با لنز 18-105 در میاد 1100 تومن.

البته بهتره کمی صبر کنین. قیمت ها پایین میاد ...

Mohandes mamali
04-06-2011, 09:36
دوستان EOS500 کنون الان در بازار موجود است؟ قیمتش با لنز کیت 18-55 خودش چه حدودی است؟

lpix
04-06-2011, 09:55
دوستان EOS500 کنون الان در بازار موجود است؟ قیمتش با لنز کیت 18-55 خودش چه حدودی است؟

نورنگار تو نمایشگاه به همراه لنز 18-55 زده بود 900

alishadabmehr
04-06-2011, 12:37
دوستان بين fz35 و fz40 و سوني hx9 كدوم بهتره ؟
انتظاراتمم كيفيت عكس بالا مخصوصا در حالت jpeg و جنس بدنه خوب و مستحكم و زياد بزرگ نباشه و خوشدست باشه و زوم بالاي 15 ديگه نيازي نيس ولي خوب اگه كيفيت كم نميشه باشه بهتره و تنظيماتش راحت باشه يعني بتونم سريع باهاش كار كنم و تقريبا همه نوع هم عكاسي ميكنم كلا مزايا و معايب مدلهاي ذكر شده رو نسبت به قيمتشون مقايسه كنين و بگين كه نسبت به قيمت كدومشون ارزش بالاتري دارن قيمت نهايت 500 . دم همتون گرم

m6120
04-06-2011, 13:28
این دوربین ها دارای gps سونی دارای قطب نما هم می باشد

Sony Cyber-Shot DSC-HX5

Fujifilm FinePix F550EXR

Fujifilm FinePix XP30

میتونی سری به سایت digikala بزنی و اونجا مشخصاتشونو بررسی کنی

دوست عزیز کدوم عمر باتری بیشتری داره؟؟ من در درجه اول عمر باتری بعد gps رو مد نظر دارم:11:

nani59
04-06-2011, 14:45
550D کمی گرونتر از D3100 و بهتره. قیمت 550D تو نمایشگاه نورنگار زده بود 1020 تومن و D3100 رو 800 تومن که هر دوشون با لنز کیت 18-55 بودن. قیمت دلاری D3100 هم برابره با حدود 650 دلار که با حساب 1150 تومن میشه حدود 750 تومن. به نظر من 50 تومن ارزش نداره که از اونجا بیارن و گارانتی هم نداشته باشه ولی اگه ارزونتر از اون پیدا شد مناسبه.
واسه لنز هم می تونید D3100 بگیرین و لنز 18-55 رو بدین به فروشنده (شاید 70 تومن برداره) و یه لنز 18-105 بگیرین. 18-105 اگه تو جعبه طلایی باشه حدود 370 قیمت داره ولی اگه جعبه سفید باشه که از کیت هایی مثل D90 بداشتن حدود 330 قیمت داره. با این حساب D3100 با لنز 18-105 در میاد 1100 تومن.

البته بهتره کمی صبر کنین. قیمت ها پایین میاد ...

دوست عزیز از جوابت ممنونم
راستش ظاهرا تفاوت این دو تا دوربین خیلی ناچیزه و خیلی از دوستانم تو صفحات قبل گفتن هر کدوم دوست دارید انتخاب کنید
شما در مورد لنز D3100 توضیح دادید اگه میشه در مورد لنز مناسب برای 550D هم تو ضیح بدین راستش دوستان اکثر لنزهای که قیمتاشون پایین بوده رو گفتن مناسب نیست فقط 15 85 دیدم که ازش تعریف کردن لنز خوب دیگه ای نیست؟
در مورد اینکه میگید صبر کن قیمتش پایین بیاد منظورتون قیمت جهانیشه یا قیمت تو ایران؟ اخه یکی از اقوام تا 2 ماه دیگه از امریکا داره میاد و میتونه این دوربینو برام بیاره
دوستان اگه جایی رو میشناسن که قیمت مناسبی داره خواهشا شمارشو برام پ.خ کنن تا زنگ بزنم قیمت بگیرم توی اصفهان یا تهران باشه

amirkhan_0o0
04-06-2011, 15:49
سلام بچه ها
برای بررسی اصلی بودن دوربین کنون لینکی دارین؟
چینی و ژاپنیش مهمه ؟
خودشون برام چک می کنن؟
سلام بچه ها انگار سؤال من مغفول موند
کسی جواب بنده رو می دونه؟

lpix
04-06-2011, 17:59
دوست عزیز از جوابت ممنونم
راستش ظاهرا تفاوت این دو تا دوربین خیلی ناچیزه و خیلی از دوستانم تو صفحات قبل گفتن هر کدوم دوست دارید انتخاب کنید
شما در مورد لنز D3100 توضیح دادید اگه میشه در مورد لنز مناسب برای 550D هم تو ضیح بدین راستش دوستان اکثر لنزهای که قیمتاشون پایین بوده رو گفتن مناسب نیست فقط 15 85 دیدم که ازش تعریف کردن لنز خوب دیگه ای نیست؟
در مورد اینکه میگید صبر کن قیمتش پایین بیاد منظورتون قیمت جهانیشه یا قیمت تو ایران؟ اخه یکی از اقوام تا 2 ماه دیگه از امریکا داره میاد و میتونه این دوربینو برام بیاره
دوستان اگه جایی رو میشناسن که قیمت مناسبی داره خواهشا شمارشو برام پ.خ کنن تا زنگ بزنم قیمت بگیرم توی اصفهان یا تهران باشه

از لنزهای کنن اطلاع چندانی ندارم ولی با همون 18-55 و یه 55-250 که قیمتش 250 تومنه کارتون راه می افته. خیلی ها این ست رو دارن. نسبت به قیمتش مناسبه.

قیمت 550D قبل از گرون شدنش حدود 850 بود. حالا هم اگه ارزون بشه شاید برگرده به حدود های 850 تا 900. ببینید اگه از اونور واستون بیارن به جه قیمتی به دستتون می رسه

alishadabmehr
04-06-2011, 19:42
[QUOTE=alishadabmehr;6150466]دوستان بين fz35 و fz40 و سوني hx9 كدوم بهتره ؟
انتظاراتمم كيفيت عكس بالا مخصوصا در حالت jpeg و جنس بدنه خوب و مستحكم و زياد بزرگ نباشه و خوشدست باشه و زوم بالاي 15 ديگه نيازي نيس ولي خوب اگه كيفيت كم نميشه باشه بهتره و تنظيماتش راحت باشه يعني بتونم سريع باهاش كار كنم و تقريبا همه نوع هم عكاسي ميكنم كلا مزايا و معايب مدلهاي ذكر شده رو نسبت به قيمتشون مقايسه كنين و بگين كه نسبت به قيمت كدومشون ارزش بالاتري دارن قيمت نهايت 500 . دم همتون گرم[/QUO
الو حاجي جواب بده ...كماكان منتظر...

ShetabIT
04-06-2011, 21:36
لطفا راهنمایی کنید

دوستان کسی نبود راهنمایی کنه
مسئله اینه که با قیمتی که به CANON SX230 (حدود 500تومان) میخوام بدم SONY امکانات خیلی بیشتری میده Sony Cybershot DSC-HX9V با همین حدود قیمت.
این تفاوت توجیه داره؟ یا پول اسمه
آقا SONY با کلی امکانات یا CANON
اصلا ارزش داره واسه مصرف خونگی همچین پولی بدم:13:

Mohandes mamali
04-06-2011, 22:17
نورنگار تو نمایشگاه به همراه لنز 18-55 زده بود 900

قبل از گرانی اخیر قیمتش چند بوده؟

lpix
04-06-2011, 22:19
قبل از گرانی اخیر قیمتش چند بوده؟

حدود 750 تومن

oghyanoos
04-06-2011, 23:32
[QUOTE=ELSIN;6136370]سلام
چی از دوربین می خواهید ؟؟؟

اول عکس خوب گاهی هم فیلم میگیرم:20:

mahya78
04-06-2011, 23:45

به این بنده خدا جواب بدید اساتید گرام . سوال من هم هست .

masoud glx
05-06-2011, 01:08

اصولا چیزی به اسم دوربین تقلبی در بازار نداریم . خیالتان کاملا راحت . . .
ژاپنی ، چینی ، مالزی ، تایلندی و تایوانی هم برای بار چندم عرض می کنم هـــــــــــــــیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند .

شاد باشید .

alishadabmehr
05-06-2011, 10:00
انتظاراتمم كيفيت عكس بالا مخصوصا در حالت jpeg و جنس بدنه خوب و مستحكم و زياد بزرگ نباشه و خوشدست باشه و زوم بالاي 15 ديگه نيازي نيس ولي خوب اگه كيفيت كم نميشه باشه بهتره و تنظيماتش راحت باشه يعني بتونم سريع باهاش كار كنم و تقريبا همه نوع هم عكاسي ميكنم كلا مزايا و معايب مدلهاي ذكر شده رو نسبت به قيمتشون مقايسه كنين و بگين كه نسبت به قيمت كدومشون ارزش بالاتري دارن قيمت نهايت 500 . دم همتون گرم[/QUO

كمككككككككككككك...

rostamiani
05-06-2011, 10:42

سلام
راستش من HX9 رو نمیشناسم ولی خودم FZ35 دارم. اگه در مردش سوالی داشتی بپرس
این ریویوو رو هم پارسال نوشتم .فکر کنم به دردت بخوره :)

alishadabmehr
05-06-2011, 12:00
[QUOTE=alishadabmehr;6151431]

سلام
راستش من HX9 رو نمیشناسم ولی خودم FZ35 دارم. اگه در مردش سوالی داشتی بپرس
این ریویوو رو هم پارسال نوشتم .فکر کنم به دردت بخوره :)

خيلي ممنون دوست عزيز و يه سوال داشتم اينكه بين fz35 و fz40 كدوم بهترن؟آخه بعضي جاها خوندم نويز 40 بيشتر از 35 هستش .كلا لايك كه وزن و اندازش تو اين حدودا باشه و خروجيش مثل fz35 خوب باشه قيمت هم تا 500 چي هست؟ نيكون p500 و l120 چطورن؟
راستي آخرين قيمت اين دوربين ها رو اگه دارين ممنون ميشم از الان دارم تحقيق ميكنم ايشالا اواخر تير ميگيرم.ممنون

rostamiani
05-06-2011, 12:54
[QUOTE=rostamiani;6152699]

خيلي ممنون دوست عزيز و يه سوال داشتم اينكه بين fz35 و fz40 كدوم بهترن؟آخه بعضي جاها خوندم نويز 40 بيشتر از 35 هستش .كلا لايك كه وزن و اندازش تو اين حدودا باشه و خروجيش مثل fz35 خوب باشه قيمت هم تا 500 چي هست؟ نيكون p500 و l120 چطورن؟
راستي آخرين قيمت اين دوربين ها رو اگه دارين ممنون ميشم از الان دارم تحقيق ميكنم ايشالا اواخر تير ميگيرم.ممنون
اینجا می تونید کیفیت این دو دوربین رو با هم مقایسه کنید. در مورد کیفیتشون بهتره خودتون قضاوت کنید :)

کنون هم دوربین های SX20 و SX30 رو داره که شاید یه جورایی رقیت FZ35 و FZ40 هم به حساب میان و دوربین های خوبی هستند ولی متاسفانه RAW ذخیره نمی کنند :41:
fuji HS10 هم دوربین خوبیه یه نگاهی بهش بندازید.درسته بزرگ تره ولی در عوض زومش دستیه که می تونه خیلی کمکتون کنه

موفق باشید

alishadabmehr
05-06-2011, 13:49
[QUOTE=alishadabmehr;6152957]
اینجا می تونید کیفیت این دو دوربین رو با هم مقایسه کنید. در مورد کیفیتشون بهتره خودتون قضاوت کنید :)

کنون هم دوربین های SX20 و SX30 رو داره که شاید یه جورایی رقیت FZ35 و FZ40 هم به حساب میان و دوربین های خوبی هستند ولی متاسفانه RAW ذخیره نمی کنند :41:
fuji HS10 هم دوربین خوبیه یه نگاهی بهش بندازید.درسته بزرگ تره ولی در عوض زومش دستیه که می تونه خیلی کمکتون کنه

موفق باشید

خيلي ممنون ولي كلا با فوجي حال نميكنم كيفيت fz40 هم خيلي خوبه فقط مونده قيمتش كه اگه اطلاعي دارين الان چنده ؟ تا اواسط تابستون چقدر افت قيمت داره؟
راستي تو يه سايتي چند وقت قبل يكي دوربين panasonic gf1 رو گفته بود با قيمت 570 تومن با لنز 14-54 خريده آيا واقعا قيمتش انقدر كمه؟دمت گرم

rostamiani
05-06-2011, 14:56
[QUOTE=rostamiani;6153170]

خيلي ممنون ولي كلا با فوجي حال نميكنم كيفيت fz40 هم خيلي خوبه فقط مونده قيمتش كه اگه اطلاعي دارين الان چنده ؟ تا اواسط تابستون چقدر افت قيمت داره؟
راستي تو يه سايتي چند وقت قبل يكي دوربين panasonic gf1 رو گفته بود با قيمت 570 تومن با لنز 14-54 خريده آيا واقعا قيمتش انقدر كمه؟دمت گرم
اره . فکر کنم قیمت GF1 تو همین حدود باشه. اگه با این لنز مشکلی ندارید احتمالا کیفیت عکسش خیلی خیلی عالی تر از FZ35 باشه :)
اتفاقا فوجی دوربین های خیلی خوبی داره .بستگی داره برای چه کاری بخواید :31:
مدتی هست که قیمت دوربین خیلی زیاد شده و احتمال میره دوباره بیاد پایین.باید صبر کرد و دید :10:

alishadabmehr
05-06-2011, 16:44
[QUOTE=alishadabmehr;6153320]
اره . فکر کنم قیمت GF1 تو همین حدود باشه. اگه با این لنز مشکلی ندارید احتمالا کیفیت عکسش خیلی خیلی عالی تر از FZ35 باشه :)
اتفاقا فوجی دوربین های خیلی خوبی داره .بستگی داره برای چه کاری بخواید :31:
مدتی هست که قیمت دوربین خیلی زیاد شده و احتمال میره دوباره بیاد پایین.باید صبر کرد و دید :10:

يعني واقعا قيمت gf1 زير 600 تومنه؟ آخه ميشه تقريبا هم قيمت lx5 و ارزونتر از سري نكس سوني در اينصورت كه واقعا محشره .دوستان كسي آدرس نمايندگي دوربيناي panasonic رو اگه ميدونه بگه دستتون درد نكنه.

tirdad_60
05-06-2011, 17:00
سلام به دوستان عزیز

خیلی خیلی ممنون

سلام
چون حرفه ای عکاسی نمیکنه همون 250-55 که دوستمون گفتند خوبه یا 200-18 که یک لنز همه کاره هست
از برندهای دیگه لنز پیشنهاد نمیکنم چون بعضی از نمونه هاشون مشکل دارند و برای فروش دردسر دارند

ravani_13
05-06-2011, 18:35
سلام

ممنون

۱. تفاوت ۲۵۰ - ۵۵ با ۲۰۰ - ۱۸ در چیه و اینکه چرا یه سری با ۱۸ و یه سری با ۵۵ و سری دیگه یا .... شروع میشه !‌؟

۲. عدد دوم که بزرگتره نشانه ی چیه و مثلا ۱۳۵ - ۱۸ و ۲۰۰ - ۱۸ چه فرقی دارن ؟

۳. از این ۲ مدل که گفتین واسه یه عکاس که کارش حرفه ای نیست و فقط چون ۵۵ - ۱۸ اصلا زوم مناسبی نداره واسه طبیعت و تو گل و فواصل ۷ - ۸ متری ، کدومش مناسب تره ؟
۴. اگه قیمت های تقریبی شون هم بگین که دیگه خیلی لطف کردین

خیلی خیلی ممنون

rostamiani
05-06-2011, 19:37
سلام

ممنون

۱. تفاوت ۲۵۰ - ۵۵ با ۲۰۰ - ۱۸ در چیه و اینکه چرا یه سری با ۱۸ و یه سری با ۵۵ و سری دیگه یا .... شروع میشه !‌؟

۲. عدد دوم که بزرگتره نشانه ی چیه و مثلا ۱۳۵ - ۱۸ و ۲۰۰ - ۱۸ چه فرقی دارن ؟

۳. از این ۲ مدل که گفتین واسه یه عکاس که کارش حرفه ای نیست و فقط چون ۵۵ - ۱۸ اصلا زوم مناسبی نداره واسه طبیعت و تو گل و فواصل ۷ - ۸ متری ، کدومش مناسب تره ؟
۴. اگه قیمت های تقریبی شون هم بگین که دیگه خیلی لطف کردین

خیلی خیلی ممنون

یعنی لنز مثلا بین 55 میلیمتر و 250 میلیمتر هست.لنزی که حدود 50 می لیمتر هست تقریبا مثل چشم انسانه.هرچی کم تر بشه واید تره و هرچی بیشتر بشه بیشتر تله هست مثلا :

28 میلیمتر :

50 میلیمتر :

70 میلیمتر :

210 میلیمتر :

اطلاعات بیشتر :

حالا ببین چه لنزی لازم داری. البته پارامتر های دیگه هم در ورد خرید لنز مهم هست که باید بقیه نظر بدند :31:

mahya78
05-06-2011, 20:03
اصولا چیزی به اسم دوربین تقلبی در بازار نداریم . خیالتان کاملا راحت . . .
ژاپنی ، چینی ، مالزی ، تایلندی و تایوانی هم برای بار چندم عرض می کنم هـــــــــــــــیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند .

شاد باشید .

کی گفته چنین چیزی رو .
من بذار واستون عکس بذارم ببینید که تفاوت دوربینی که روش نوشته چینی 12 پیکسل با دوربین اصل ژاپن 12 پیکسل چی هست . حتی با 7 پیکسل هم قابل قیاس نیست . من 12 پیکسلی چینی پاناسونیک دارم که اندازه 2 پیکسل گوشی موبایل هم ارزش نداره عکساش . اونوقت با دوربین 3 پیکسلی گوشی موبایلم عکسای خیلی شفاف و با کیفیتی دارم .
اصلا این حرفو قبول ندارم . بیشتر خنده داره

rostamiani
05-06-2011, 20:11
کی گفته چنین چیزی رو .
من بذار واستون عکس بذارم ببینید که تفاوت دوربینی که روش نوشته چینی 12 پیکسل با دوربین اصل ژاپن 12 پیکسل چی هست . حتی با 7 پیکسل هم قابل قیاس نیست . من 12 پیکسلی چینی پاناسونیک دارم که اندازه 2 پیکسل گوشی موبایل هم ارزش نداره عکساش . اونوقت با دوربین 3 پیکسلی گوشی موبایلم عکسای خیلی شفاف و با کیفیتی دارم .
اصلا این حرفو قبول ندارم . بیشتر خنده داره
البته مگاپیکسل بالا هم زیاد ربطی به کیفیت نداره ! حتی خیلی از اوقات بیشتر شدن مگاپیکسل و ثابت موندن اندازه سنسور کیفیت رو کم تر هم می کنه :31:
اندازه سنسور و کیفیت لنز و تکنولوژی به کار رفته توی لنز و پردازنده دوربین و ... هم توی کیفیت عکس تاثیر گزارن.اگه شما چینی و ژاپنی یک مدل خاص مدنظرتونه بگید تا منم برم بررسی کنم .
متشکرم :10:

amirkhan_0o0
05-06-2011, 21:45
البته مگاپیکسل بالا هم زیاد ربطی به کیفیت نداره ! حتی خیلی از اوقات بیشتر شدن مگاپیکسل و ثابت موندن اندازه سنسور کیفیت رو کم تر هم می کنه :31:
اندازه سنسور و کیفیت لنز و تکنولوژی به کار رفته توی لنز و پردازنده دوربین و ... هم توی کیفیت عکس تاثیر گزارن.اگه شما چینی و ژاپنی یک مدل خاص مدنظرتونه بگید تا منم برم بررسی کنم .
متشکرم :10:
آقا این دوربینای کنون رو می گن می شه از روی سریالش فهمید چینیه یا ژاپنیه
سریالش رو باید چیکار کنیم؟؟

masoud glx
06-06-2011, 00:40
دوست گرامی ... بجای خنده و اینها لطفا کمی مطالعه کنید تا از این پس مبنای مقایسه دو دوربین رو پیکسل قرار ندهید که البته لغت درستش هم مگاپیکسل است . متاسفانه اطلاعات شما در سطح مناسب نیست و بنده توانایی توضیح بیشتر در مورد مبنای مقایسه دوربین ها با یکدیگر را برای شما ندارم . پس توصیه میکنم بیشتر در این مورد مطالعه کنید و حداقل چند ماهی زمان صرف کنید .

در مورد چینی بودن هم هیـــــــــــــــچ ارتباطی به تقلبی بودن ندارد . یک اپسیلون هم تفاوت خروجی بین محصولی که در چین و ژاپن تولید می شود برای برندهای مطرح دوربین وجود ندارد ... در ضمن تا جایی که بیاد دارم غیر از یکی دو مدل خاص تمامی دوربین های عکاسی دیجیتال با هر برندی یا در ژاپن و یا در کشور دومی تولید می شوند یعنی مدل یا سری که هم در ژاپن و هم در جای دیگر تولید شود نداریم .

در مورد جزییات جناب rostamini توضیحات مربوطه را دادند که البته کمی اصلاح نیاز دارد که :

البته مگاپیکسل بالا هم تقریبا هیچ ربطی به کیفیت نداره ! حتی خیلی از اوقات بیشتر شدن مگاپیکسل و ثابت موندن اندازه سنسور کیفیت رو کم تر هم می کنه
اندازه سنسور و کیفیت لنز و تکنولوژی به کار رفته توی لنز و پردازنده دوربین و ... بیش از همه چیز توی کیفیت عکس تاثیر گزارن.اگه شما چینی و ژاپنی یک مدل خاص مدنظرتونه بگید تا منم برم بررسی کنم . ( چینی و ژاپنی یک مدل خاص هم که عرض شد غیر از یکی دو مدل وجود ندارد )
متشکرم

آقا این دوربینای کنون رو می گن می شه از روی سریالش فهمید چینیه یا ژاپنیه
سریالش رو باید چیکار کنیم؟؟

همه برندهای مطرح برای سری های خود در سایت هایشان اسامی کارخانجات تولیدکننده را درج نموده اند که یعنی همان کشور تولید کننده . اصلا نیازی به سریال نیست با توجه به مطالبی که عرض شد در بالا .

موفق باشید .

ShetabIT
06-06-2011, 02:22
سلام دوستان
بین SONY HX9 و CANOS SX230 کدوم رو واسه مصرف خونگی پیشنهاد میکنید:13:

ravi
06-06-2011, 13:55
در ضمن تا جایی که بیاد دارم غیر از یکی دو مدل خاص تمامی دوربین های عکاسی دیجیتال با هر برندی یا در ژاپن و یا در کشور دومی تولید می شوند یعنی مدل یا سری که هم در ژاپن و هم در جای دیگر تولید شود نداریم .
موفق باشید .[/QUOTE]

دوست عزیز اون مدلهای خاص رو میدونید چیه؟

چون فروشنده ای میگفت مدل کنون ixus 115 hs و ixus 220 hs هم ژاپنی داره و هم چینی با اختلاف 40 هزار تومانی

masoud glx
06-06-2011, 15:35
تا جایی که در خاطر دارم تمامی مدل های سری IXUS در آسیا ، اروپا و افریفا یا همان IXY در ژاپن یا همان Powershot در امریکا که همگی یکی هستند تولید خود ژاپن می باشند و نمونه چینی ندارند .

خط تولید چین برای کنن برای سری Powershot A هست و غیره . . .

vvc
06-06-2011, 15:46
سلام دوستان
HX9 فکر نکنم تو بازار باشه ولی در کل با توجه به ریو هایی که من از این دو مدل دوربین دیدم
بنظر من SX230 دوربین بهتریه:5:

ShetabIT
06-06-2011, 17:47
HX9 فکر نکنم تو بازار باشه ولی در کل با توجه به ریو هایی که من از این دو مدل دوربین دیدم
بنظر من SX230 دوربین بهتریه:5:

با تشکر از شما
منظورتون رو متوجه نشدم از چه نظر بهتره؟

ELSIN
06-06-2011, 17:55
کلا بهتره SX220 هم قیمت بهتری داره

mehdi30nema
06-06-2011, 17:56
بچه ها میشه یکی توضیحی در مورد Fujifilm finepixe s4000 بده . میخام بدونم به جز زوم اپتیکال 30 X آیا چیزه دیگه ایی داره یا فقط ظاهر الکی شبیه به دوربین های حرفه ایی داره ؟ چون قیمتش خیلی پایینه .

ShetabIT
06-06-2011, 18:58
سلام دوستان

دوستان من دنبال دلیل هستم لطفا بیشتر توضیح بدبد

rostamiani
06-06-2011, 19:10
دوستان من دنبال دلیل هستم لطفا بیشتر توضیح بدبد
اگه فقط از نظر مشخصات بررسی کنیم SX230 تنظیمات دستی کامل داره که ظاهرا شما لازم نداری و HX9 مگاپیکسل بالاتر و زوم بیشتر که هم ممکنه کیفیت رو بهتر کنه هم بدتر.باید عکس های گرفته شده رو مقایسه کنیم + عکاسی سه بعدی و پانورامای خودکار

ولی چون ریویووی درست و حسابی از HX9 پیدا نکردم واقعا نمی دونم کیفیت عکس هاش بهتره یا نه ! خوبه صبر کنید کمی بگذره تا هم قیمت ها کمی بهتر بشه و هم چند تا بررسی خوب توی اینترنت از این دوربین ها بیاد که بشه بهتر تصمیم گیری کرد

jvd_petroo
06-06-2011, 22:52
سلام. 2تا سوال داشتم ازتون. لطفا با دلیل راهنماییم کنید
2تا مشورت میخواستم ازتون. یک دوربین جمع و جور و زیر 380. بین اینا موندم sony HX5 & canon sx210 & nikon p300 یا هر مدلی که زیر این قیمت باشه
2- بین D5000 & D3100 کدوم بهتره؟
3- بین canon 550D & Nikon D5100 & Sony a55 کدوم بهتره؟ ممنون میشم با توضیحات بگین

mehran2190
07-06-2011, 10:34
بهترین دوربین آماتوری و در واقع کامپکت سونی تو بازار چه مدلی هست؟

rostamiani
07-06-2011, 11:00
بهترین دوربین آماتوری و در واقع کامپکت سونی تو بازار چه مدلی هست؟
منظورت تا چه قیمتیه ؟ NEX-5 هم یه جورایی کامپکته ولی 700-800 هزار تومان قیمتشه
در ضمن ... به نظر من خودتو به سونی محدود نکن که احتمالا پشیمون میشی :)

vvc
07-06-2011, 11:15
2تا مشورت میخواستم ازتون. یک دوربین جمع و جور و زیر 380. بین اینا موندم sony HX5 & canon sx210 & nikon p300 یا هر مدلی که زیر این قیمت باشه
3- بین canon 550D & Nikon D5100 & Sony a55 کدوم بهتره؟ ممنون میشم با توضیحات بگین
من با SX210 و HX5 کار کردم و هردو رو داشتم بنظر من کیفیت SX210
در عکاسی وحتی فیلم در بیشتر موارد بهتره

mehran2190
07-06-2011, 13:32
منظورت تا چه قیمتیه ؟ NEX-5 هم یه جورایی کامپکته ولی 700-800 هزار تومان قیمتشه
در ضمن ... به نظر من خودتو به سونی محدود نکن که احتمالا پشیمون میشی :)
نه دیگه در اون حد، تا 500 تومان. من یه سونی قدیمی دارم فوق العاده خوبه، سونی تو کامپکت خیلی خوبه ولی تو نیمه حرفه ای و حرفه ای قابل رقابت با برندهای معتبر نیست.
یا کانون می خوام یا سونی، ولی از اونجایی که سونی در حالت اتو بهتر عمل میکنه واسه این ترجیح میدم سونی باشه، چون دیدگاه شرکت کانون طوری هستش که دوربین های کامپکتش بصورت دستی بهتر عمل می کنن. من با کانون هم کار کردم، با تنظیمات دستی بهتر عکس میگیره.
زوم واسم مهم نیست، فیلمبرداری Full HD باشه، کیفیت عکس بالا با حداقل Dpi 180.

ali pahlavan
07-06-2011, 19:57
یکی کمک کنه تا 500(ماکس)چی میتونم بگیرم.اگه نیمه حرفه ای باشه که دیگه عالیه.اخه من زیاد تو طبیعت میرم و عکس های زیادی میگیریم دوربین قبلیمم سونی DSC-H20 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بوده.بد نبود ولی تو بعظی جاها تار میشد عکسام. لطفا کمک کنید...pleasssssssssss

ali pahlavan
07-06-2011, 19:58
راستی یادم رفت اینو بگم تکلیف سونی hx100v چی شد نمی تونم انو بگیرم(تا نیمه دوم تیر)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdi30nema
07-06-2011, 19:58
بچه ها میشه یکی توضیحی در مورد Fujifilm finepixe s4000 بده . میخام بدونم به جز زوم اپتیکال 30 X آیا چیزه دیگه ایی داره یا فقط ظاهر الکی شبیه به دوربین های حرفه ایی داره ؟ چون قیمتش خیلی پایینه .

کسی در مورد این دوربین نظری نداره ؟

ELSIN
07-06-2011, 20:07

1 sx210
2 من D3100 رو انتخاب میکنم
3 a55 خیلی چیزه جالبیه من به شدت عاشقش شدم اما مشکلش اینه که قیمت منطقی توی ایران نداره و کلا لنز های زیادی براش ساخته نشده (این دوربین یه SLT هست نه یه SLR)
D5100 رو هم باید با 600D مقایسه کرد ، انتخاب بین این ها خیلی سخته و این قدر خوب هستند که هر دو ازرش یکسانی دارند و بیشتر موارد شخصی ، تصمیم رو نهایی میکنه
مثلا من چون D7000 رو خیلی موفق تر از 60D میدونم ، D5100 رو انتخاب میکنم :31: (البته به نظر من باید هم این جوری باشه چون D5100 برادر کوچیک D7000 هست و 600D برادر کوچیک 60D :46:)

نه دیگه در اون حد، تا 500 تومان. من یه سونی قدیمی دارم فوق العاده خوبه، سونی تو کامپکت خیلی خوبه ولی تو نیمه حرفه ای و حرفه ای قابل رقابت با برندهای معتبر نیست.
یا کانون می خوام یا سونی، ولی از اونجایی که سونی در حالت اتو بهتر عمل میکنه واسه این ترجیح میدم سونی باشه، چون دیدگاه شرکت کانون طوری هستش که دوربین های کامپکتش بصورت دستی بهتر عمل می کنن. من با کانون هم کار کردم، با تنظیمات دستی بهتر عکس میگیره.
زوم واسم مهم نیست، فیلمبرداری Full HD باشه، کیفیت عکس بالا با حداقل Dpi 180.

الان HX5 هست دوربین خوبیه و HX7 و HX9 این دو تا آخری توی بازار نیستند (بزودی میایند)
با اون پول میتونید دوربین بهتری بخرید از کنن یا پانا

---------- Post added at 08:07 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

کسی در مورد این دوربین نظری نداره ؟

میشه گفت HS20 ئه اما نمیدونم چرا این قدر قیمتش پایینه
بازم میگم خریدش یه ریسکه

m6120
07-06-2011, 20:34
بین sony w530 و canon 105 و samsung pl100 کدوم از نظر عکس برداری خونگی مناسب تره؟؟:11:

jvd_petroo
07-06-2011, 20:51
1 sx210
2 من D3100 رو انتخاب میکنم
3 a55 خیلی چیزه جالبیه من به شدت عاشقش شدم اما مشکلش اینه که قیمت منطقی توی ایران نداره و کلا لنز های زیادی براش ساخته نشده (این دوربین یه SLT هست نه یه SLR)
D5100 رو هم باید با 600D مقایسه کرد ، انتخاب بین این ها خیلی سخته و این قدر خوب هستند که هر دو ازرش یکسانی دارند و بیشتر موارد شخصی ، تصمیم رو نهایی میکنه
مثلا من چون D7000 رو خیلی موفق تر از 60D میدونم ، D5100 رو انتخاب میکنم :31: (البته به نظر من باید هم این جوری باشه چون D5100 برادر کوچیک D7000 هست و 600D برادر کوچیک 60D :46:)

الان HX5 هست دوربین خوبیه و HX7 و HX9 این دو تا آخری توی بازار نیستند (بزودی میایند)
با اون پول میتونید دوربین بهتری بخرید از کنن یا پانا

---------- Post added at 08:07 PM ---------- Previous post was at 08:04 PM ----------

میشه گفت HS20 ئه اما نمیدونم چرا این قدر قیمتش پایینه
بازم میگم خریدش یه ریسکه

با تشکر از راهنماییت. علت برتری sx210 به p300 یا hx5 چیه؟
به نظرتون D5100 برتری زیادی نسبت به D3100 داره؟ آخه حدودا 300 تومن تفاوت دارند؟
به نظرتون اگه 550D قیمتش بیاد زیر 900 خیلی بهتر از D3100 نیست؟

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

یکی کمک کنه تا 500(ماکس)چی میتونم بگیرم.اگه نیمه حرفه ای باشه که دیگه عالیه.اخه من زیاد تو طبیعت میرم و عکس های زیادی میگیریم دوربین قبلیمم سونی DSC-H20 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بوده.بد نبود ولی تو بعظی جاها تار میشد عکسام. لطفا کمک کنید...pleasssssssssss
اگه زوم برات مهم نیست G12
اگه مهم هست fuji hs20exr یا کمی صبر کن قیمت sony hx100v بیاد پاپیین. فیلمبرداریه سونی خیلی بهتره

ELSIN
07-06-2011, 21:08
راستی یادم رفت اینو بگم تکلیف سونی hx100v چی شد نمی تونم انو بگیرم(تا نیمه دوم تیر)؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با قیمت منطقی نه

بین sony w530 و canon 105 و samsung pl100 کدوم از نظر عکس برداری خونگی مناسب تره؟؟:11:

105

به نظرتون اگه 550D قیمتش بیاد زیر 900 خیلی بهتر از D3100 نیست؟[COLOR="Silver"]

:10:
نیکون توی غیر حرفه ای حرفی برای گفتن نداره ، سونی رو هم من کلا پیشنهاد نمیدم چون مشکلات زیادی داره

خیلی نه ، اما اگر بتونید D5100 بخرید بهتره :31:
D3100 الان قیمتش چقدره ؟؟؟ ، اگر حدود 700 ، نه 550D با 900 تومن نمی ارزه

rostamiani
07-06-2011, 21:31

---------- Post added at 09:51 PM ---------- Previous post was at 09:46 PM ----------

اینجا برای دیدن نمونه عکس های این دوربین ها خیلی خوبه :

هرجا از عکس رو که انتخاب کنی توی چهار تا دوربین می بینی
خوبه به صفحه 16 و 18 هم یک نگاهی بندازی :10:

mahya78
07-06-2011, 21:42
دوست گرامی ... بجای خنده و اینها لطفا کمی مطالعه کنید تا از این پس مبنای مقایسه دو دوربین رو پیکسل قرار ندهید که البته لغت درستش هم مگاپیکسل است . متاسفانه اطلاعات شما در سطح مناسب نیست و بنده توانایی توضیح بیشتر در مورد مبنای مقایسه دوربین ها با یکدیگر را برای شما ندارم . پس توصیه میکنم بیشتر در این مورد مطالعه کنید و حداقل چند ماهی زمان صرف کنید .

در مورد چینی بودن هم هیـــــــــــــــچ ارتباطی به تقلبی بودن ندارد . یک اپسیلون هم تفاوت خروجی بین محصولی که در چین و ژاپن تولید می شود برای برندهای مطرح دوربین وجود ندارد ... در ضمن تا جایی که بیاد دارم غیر از یکی دو مدل خاص تمامی دوربین های عکاسی دیجیتال با هر برندی یا در ژاپن و یا در کشور دومی تولید می شوند یعنی مدل یا سری که هم در ژاپن و هم در جای دیگر تولید شود نداریم .

در مورد جزییات جناب rostamini توضیحات مربوطه را دادند که البته کمی اصلاح نیاز دارد که :

همه برندهای مطرح برای سری های خود در سایت هایشان اسامی کارخانجات تولیدکننده را درج نموده اند که یعنی همان کشور تولید کننده . اصلا نیازی به سریال نیست با توجه به مطالبی که عرض شد در بالا .

موفق باشید .

خیلی بد حرف میزنید . انگار کسی که نظر میده فقط برای سوال کردن اومده . نه برادر همه اطلاعاتی که گفتید رو من داشتم .
ضمنا سیستمم مشکل داشت اگرنه زودتر جواب میدادم .
نمیدونم چه حسی بهتون دست داده که جرات بخرج دادید اینجور حرف بزنید .
هر دانایی و نادانی هم که بفهمه دوربین چیه میدونه مگا پیکسل درسته . من فقط جهت اختصار اون اصطلاح رو نوشتم اســــــــــــتاد .

masoud glx
07-06-2011, 22:43
متاسفم که اینطور برداشت کردید .
از الطاف خاص شما ممنونم ... و برای آگاهی شما عرض می کنم که شما خوشبینانه تر با موضوع برخورد کنید . من بر نوشته شما در مورد دوربین ها نقد نوشتم و توضیحاتی ارائه کردم و شما نوشته ای حاوی نقد بر من ... خوب چندان دوستانه نیست .

به هر حال شخصا اگر در موردی اطلاعاتی نداشته باشم سوال خواهم نمود حتی در ابتدایی ترین سطوح مثلا در مورد تلفن همراه یا بعضی سوالات دیگر که در بخش های دیگر همین فروم هم موجود هستند . زمانی هم بود سال 2004 بنده با جمعی از دوستان در فرومی فارسی فعالیت می کردیم و در مورد بسیاری موارد هیچ اطلاعاتی نداشتیم و با کمک و پرس و جو و مطالعه بسیار سطح دانش کلیه دوستان در فروم بالا می رفت اما ظاهرا در این دوره و سالها اینگونه نیست . در فروم های انگلیسی زبان قبل یا بعد از 2004 چه وقت هایی که نگذراندیم برای کسب جزییات محصول یا موردی خاص ... بسیاری از این عکس العمل ها و پاسخ ها هم دیده ام و تنها چیزی که آموخته ام خویشتنداری و احترام به سایرین است ، هدفی که حضورم را در این مکان ها توجیه می کند . پس اگر ناراحت هستید عذر می خواهم .

اگر سایر دوستان نیز چنین حسی نسبت به این موضوع در مورد من دارند لطفا بفرمایید تا بنده جمع دوستانه تان را آزار ندهم . هرچند خودم این نوع موضع گیری را دوست ندارم .

پیروز باشید .

mahya78
07-06-2011, 23:07
متاسفم که اینطور برداشت کردید .
از الطاف خاص شما ممنونم ... و برای آگاهی شما عرض می کنم که شما خوشبینانه تر با موضوع برخورد کنید . من بر نوشته شما در مورد دوربین ها نقد نوشتم و توضیحاتی ارائه کردم و شما نوشته ای حاوی نقد بر من ... خوب چندان دوستانه نیست .

به هر حال شخصا اگر در موردی اطلاعاتی نداشته باشم سوال خواهم نمود حتی در ابتدایی ترین سطوح مثلا در مورد تلفن همراه یا بعضی سوالات دیگر که در بخش های دیگر همین فروم هم موجود هستند . زمانی هم بود سال 2004 بنده با جمعی از دوستان در فرومی فارسی فعالیت می کردیم و در مورد بسیاری موارد هیچ اطلاعاتی نداشتیم و با کمک و پرس و جو و مطالعه بسیار سطح دانش کلیه دوستان در فروم بالا می رفت اما ظاهرا در این دوره و سالها اینگونه نیست . در فروم های انگلیسی زبان قبل یا بعد از 2004 چه وقت هایی که نگذراندیم برای کسب جزییات محصول یا موردی خاص ... بسیاری از این عکس العمل ها و پاسخ ها هم دیده ام و تنها چیزی که آموخته ام خویشتنداری و احترام به سایرین است ، هدفی که حضورم را در این مکان ها توجیه می کند . پس اگر ناراحت هستید عذر می خواهم .

اگر سایر دوستان نیز چنین حسی نسبت به این موضوع در مورد من دارند لطفا بفرمایید تا بنده جمع دوستانه تان را آزار ندهم . هرچند خودم این نوع موضع گیری را دوست ندارم .

پیروز باشید .

شما فقط دوباره مطلب خودتون خطاب به سوال من رو بخونید . هرکسی بود برداشت بهتر ازین نداشت . من هم توهین نکردم فقط از نوع حرف زدن شما انتقاد کردم .
سعی میکنم دیگه اسپم ندم .

oghyanoos
07-06-2011, 23:14
G12 قیمتش چنده؟

ELSIN
07-06-2011, 23:50
G12 قیمتش چنده؟

حدود 600 تومان با گارانتی

1clik
07-06-2011, 23:56
دوستان كيفيت دوربين هاي فوجي چطوره و ساخت كجاس؟
آيا دوستان از اين برند رضايت دارن؟ خدماتش چطوره؟

rostamiani
08-06-2011, 01:09

اگه زوم برات مهم نیست G12
اگه مهم هست fuji hs20exr یا کمی صبر کن قیمت sony hx100v بیاد پاپیین. فیلمبرداریه سونی خیلی بهتره

مقایسه D550 با 3100D (فکر کنم با لنز همراه دوربین تست کردن :20:)

بررسی تفاوت های D3100 و D5000 به نقل از این سایت :

برتری های D3100 بر D5000 :
2 مگاپیکسل بیشتر کا عملا کیفیت رو زیاد تغییر نداده - صفحه نمایش کمی بزرگ تر - فیلمبرداری 1080P - زمان زیاد تری می تونه فیلم HD بگیره - فوکوس خودکار در حال فیلمبرداری - حالت Friendly Guide - کمی کوچکتر و سبک تره

برتری های D5000 بر D3100 :
صفحه نمایش articulated (نمی دونم چیه !) - عکاسی پیاپی سریع تر - خطوط شطرنجی در چشمی ! - براکتیمگ برای Exposure - عکاسی خودکار با تاخیر زمانی - فیلمبرداری Stop-motion با رزولوشن VGA - قابلیت شخصی سازی بیشتر

550D و D5100 هم که فعلا قیمتشون بالاست :19:

1clik
08-06-2011, 08:16
بالاترين رزوليشن واسه صفحه نمايش چنده و تو كدوم دوربينا هستش؟

rostamiani
08-06-2011, 08:30
دوستان كيفيت دوربين هاي فوجي چطوره و ساخت كجاس؟
آيا دوستان از اين برند رضايت دارن؟ خدماتش چطوره؟

برای کارای نیمه حرفه ای که می دونم دوربین های خوبی مثل HS10 و S200EXR داره که عکس های خوبی می گیرن :)
شما چه اندازه ای و برای چه کاری دوربین رو لازم دارید ؟

ali pahlavan
08-06-2011, 12:34
قیمت g12 چنده؟

---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 12:59 PM ----------

دوستان که دوربین پیشنهاد میکنید قیمتش هم بگید من میگم تا 500 میگین g12 اقای jvd_petroo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Hapoofesgeli
08-06-2011, 12:53
دوستان من بین HX-100 سونی و HS20 گیر کردم بعضی ها میگن سونی خوب نیست HS20 هم که میگن نویزش بالاست.تو این رنج چی خوبه؟عکاسی تو تاریکیش میخخوام خوب باشه بعد خیلی هم به لرزش دست حساس نباشه چون نمیشه همه جا سه پایه برد.چی پیشنهاد میدین؟این دوربین ها تو بازار راحت گیر میان؟
ممنون

rostamiani
08-06-2011, 13:22
کسی از قیمت Panasonic G2 خبر داره ؟ تو اینترنت قیمتش بین 400 و 500 دلاره.
الآن قیمتش چقدره و قبل از گرونی چقدر بوده ؟
اگه با این قیمت پیدا بشه فکر نکنم رقیبی از نظر کیفیت عکس داشته باشه ! لا اقل من نمی شناسم !

jamshimi
08-06-2011, 15:17
نظر دوستان درباره این دوربین چیه Sony-Cybershot-DSC-HX5 و قیمت حال حاضر اون چنده.بهترین مکان برای خرید(قیمت خوب و جای مطمئن)در مشهد کجا پیشنهاد میدین و اگه یه مدل بهتر و با کیفیت تر تو همین مایه ها سراغ دارین معرفی کنید

با تشکر

alisarafan
08-06-2011, 16:03
من بین این 2 کالا موندم کدوم رو بخرم
از چه لحاظ از fz100 بیشتر از sx30 راضی هستین
من توی دیجی کالا مقایسه کردم امکانات sx30 بیشتر از fz100 هست با اینکه هر دو قیمتش تقریبا یکیه ولی معمولا توی نظر سنجیها همه fz100 رو انتخواب میکنن
و اینکه آخرش sx30 از برند canon هست آیا میشه با panasonic مقایسه کرد؟؟؟؟
کمکم کنید از این 2 راهی بیرون بیام

rostamiani
08-06-2011, 16:38
من بین این 2 کالا موندم کدوم رو بخرم
از چه لحاظ از fz100 بیشتر از sx30 راضی هستین
من توی دیجی کالا مقایسه کردم امکانات sx30 بیشتر از fz100 هست با اینکه هر دو قیمتش تقریبا یکیه ولی معمولا توی نظر سنجیها همه fz100 رو انتخواب میکنن
و اینکه آخرش sx30 از برند canon هست آیا میشه با panasonic مقایسه کرد؟؟؟؟
کمکم کنید از این 2 راهی بیرون بیام

اولا پاناسونیک هم دوربین های خیلی خوبی تولید کرده .این شرکت رو دست کم نگیرید :)
ثانیا خیلی از امکانات FZ100 بهتره !!! اینجا رو ببینید :

RAW رو ساپورت می کنه که اگه به عکاسی علاقه دارید خیلی خیلی می تونه بهتون کمک کنه :) . کیفیت صفحه نمایشش بهتره و فیلم برداری 1080P داره.عکاسی پی در پیش هم خیلی سریع تره.
کوچکتر و سبک تره و باتریش هم بیشتر دوام میاره .ولی زومش کم تره

اینم مقایسه این دو دوربین از دید سایت cameralabs.com :

The stand-out advantage provided by the PowerShot SX30 IS's 35x optical zoom lens is hard to understate. At the wide-angle end of the range there's little in it with the two cameras delivering virtually identical coverage, but an 840mm telephoto will get you a lot closer to the action than a 600mm, so if you shoot a lot of very distant subjects, this alone will probably be enough to decide you in the PowerShot SX30 IS's favour.

The PowerShot SX30 IS is bigger and heavier than the Lumix FZ100 though and it's battery doesn't last as long, but we did prefer the SX30 IS styling. The layout of the physical controls is cleaner, neater and simpler than the proliferation of switches and buttons on the Lumix FZ100. The simplicity of layout extends to the Canon menu system with its hints and tips system. Much of this is subjective however and, as always, we'd recommend you get your hands on both models before making a buying decision.

Both cameras feature articulatred screens, but the Lumix FZ100's is slightly bigger and wider, while sporting twice as many pixels, factors which make a big difference when shooting 16:9 video. The FZ100 can also shoot 1080i HD video, but the ability to use the PASM exposure modes for filming along with connecting an external microphone are likely to be more of a pull for videophiles. The PowerShot SX30 IS is limited to 720p HD recording and Progam auto exposure mode with Scene detection.

The FZ100's final trump card is the range of high speed burst modes courtesy of its MOS processor. The PowerShot SX30 IS's continuous shooting performance can only be described as mediocre by comparison. And let's not forget the FZ100 can also shoot RAW.

This comparison wouldn't be complete though without mentioning the gap in image quality between the PowerShot SX30 IS and Lumix FZ100. You'll need to look at our outdoor and high ISO comparisons and make your own mind up, but for us the image quality of the PowerShot SX30 IS is demonstrably superior to that of the Lumix FZ100. Couple that with the monstrously long zoom range, and the Canon is hard to resist.

و البته مقایسه کیفیت عکس هم خیلی مهمه که به نظر من تا جایی که توی این لینک ها دیده میشه کیفیت SX30 بهتره ولی لنزش کمی خطا داره :

و در نهایت تصمیم گیری با خود شماست

fariborz_1
08-06-2011, 17:07
دوستان تو سایت چاره نوشته که کاتالوگ ایم محصول به زبان ژاپنیه
نخندیدا ولی کانن مگه ماله آمریکا نیست ؟
دوربین عکاسی PowerShot SX30 IS‎

rostamiani
08-06-2011, 17:12
دوستان تو سایت چاره نوشته که کاتالوگ ایم محصول به زبان ژاپنیه
نخندیدا ولی کانن مگه ماله آمریکا نیست ؟
دوربین عکاسی PowerShot SX30 IS‎

البته زبان دفترچه به کشور سازنده مربوط نمیشه.بیشتر به کشوری مربوط میشه که این دوربین رو برای بازار اونجا ساختند.مثلا دوربین پاناسونیک من دفترچه فارسی با منوی فارسی هم داره :) .ولی کلا من هرچی کنون دیدم. از قدیم تا الآن تولید ژاپن بوده :)

lpix
08-06-2011, 18:21
کانن مگه ماله آمریکا نیست ؟

کانن یه شرکت ژاپنیه ولی همه جای دنیا فروش داره ...

TYO: 7751
NYSE: CAJ
Industry Digital imaging
Photography
Founded Tokyo, Japan (10 August 1937)
Headquarters Ōta, Tokyo, Japan
Area served Worldwide

jamshimi
08-06-2011, 19:10
نظر دوستان درباره این دوربین چیه Sony-Cybershot-DSC-HX5 و قیمت حال حاضر اون چنده.بهترین مکان برای خرید(قیمت خوب و جای مطمئن)در مشهد کجا پیشنهاد میدین و اگه یه مدل بهتر و با کیفیت تر تو همین مایه ها سراغ دارین معرفی کنید

با تشکر

کسی نیست کمک کنه؟

rostamiani
08-06-2011, 19:29
کسی نیست کمک کنه؟
دوربین رو برای چه کاری لازم دارید؟
تنظیم دستی لازم دارید؟
فیلمبرداری فول اچ دی رو بیشتر لازم دارید یا کیفیت عکس ؟
چقدر زوم می خواید ؟
مثلا دیافراگم HX5 زیاد باز نمیشه و نمی تونید زیاد عمق میدان رو عوض کنید .این موضوع ممکنه برای یک نفر که می خواد عکاسی یاد بگیره قابل تحمل نباشه ولی نفر دیگه اصلا کاری به این پیزا نداشته باشه :31:

Panasonic TZ10 عکس های بهتری می گیره و تنظیم های دستی هم داره ولی فیلمبرداری 1080P نداره. اینم مقایسه :

لطفا کاربردتون رو دقیق مشخص کنید تا بشه نظر داد :)

jamshimi
08-06-2011, 19:47
دوربین رو برای چه کاری لازم دارید؟
تنظیم دستی لازم دارید؟
فیلمبرداری فول اچ دی رو بیشتر لازم دارید یا کیفیت عکس ؟
چقدر زوم می خواید ؟
مثلا دیافراگم HX5 زیاد باز نمیشه و نمی تونید زیاد عمق میدان رو عوض کنید .این موضوع ممکنه برای یک نفر که می خواد عکاسی یاد بگیره قابل تحمل نباشه ولی نفر دیگه اصلا کاری به این پیزا نداشته باشه :31:

Panasonic TZ10 عکس های بهتری می گیره و تنظیم های دستی هم داره ولی فیلمبرداری 1080P نداره. اینم مقایسه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلطفا کاربردتون رو دقیق مشخص کنید تا بشه نظر داد :)

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز

کاربرد :عکاسی خانوادگی .مراسمات و مسافرت .راستش خیلی حرفه ای عکاسی دنبال نمی کنم ولی کلا به عکس گرفتن علاقه دارم. می خوام زومش کم نباشه بین 10 تا 15 باشه کافیه. حداقل کیفیت فیلم برداری اون HD باشه و همچنین عکس های با کیفیتی بگیره .راستش قبلا IXUC 200 کانن داشتم ولی اصلا چنگی به دلم نزد. در ضمن نمی خوام دوربین خیلی بزرگ باشه. جمع و جور باشه برای حمل ونقل در مسافرت راحترم در ضمن مدلهای sx200 -sx210 و sx220 وsx230 فلش اون که حالت پاپ آپ داره یه جور روش حساس شدم و خیلی می ترسم آسیب ببینه .رو همین حساب خیلی طرفشون نمیرم در ضمن باتری هم لیتیومی باشه نه قلمی

با سپاس

Hapoofesgeli
08-06-2011, 19:48
دوستان من بین HX-100 سونی و HS20 گیر کردم بعضی ها میگن سونی خوب نیست HS20 هم که میگن نویزش بالاست.تو این رنج چی خوبه؟عکاسی تو تاریکیش میخخوام خوب باشه بعد خیلی هم به لرزش دست حساس نباشه چون نمیشه همه جا سه پایه برد.چی پیشنهاد میدین؟این دوربین ها تو بازار راحت گیر میان؟
ممنون

کسی کمک نمیکنه؟در ضمن این FZ100 چنده؟چطوره؟

rostamiani
08-06-2011, 21:02

کاربرد :عکاسی خانوادگی .مراسمات و مسافرت .راستش خیلی حرفه ای عکاسی دنبال نمی کنم ولی کلا به عکس گرفتن علاقه دارم. می خوام زومش کم نباشه بین 10 تا 15 باشه کافیه. حداقل کیفیت فیلم برداری اون HD باشه و همچنین عکس های با کیفیتی بگیره .راستش قبلا IXUC 200 کانن داشتم ولی اصلا چنگی به دلم نزد. در ضمن نمی خوام دوربین خیلی بزرگ باشه. جمع و جور باشه برای حمل ونقل در مسافرت راحترم در ضمن مدلهای sx200 -sx210 و sx220 وsx230 فلش اون که حالت پاپ آپ داره یه جور روش حساس شدم و خیلی می ترسم آسیب ببینه .رو همین حساب خیلی طرفشون نمیرم در ضمن باتری هم لیتیومی باشه نه قلمی

با سپاس

با سپاس

راستش من زیاد مدل های سونی رو نمیشناسم پس نظر نمی دم... ولی اگه با قیمت زیر 500 هزار تومان می خواید Panasonic TZ10 و Panasonic TZ8 دوربین های خیلی خوبی هستند و فکر کنم با خریدنشون ضرر نمی کنید . اولی حدود 470 هزار تومان و دومی حدود 410 هزار تومان هست. خیلی هم به هم شبیه هستند !

اینم مقایسه مشخصات این دو دوربین در برابر HX5 که قیمتش 440 هزار تومان هست :

babak316i
09-06-2011, 08:19
سلام دوستان
نظرتون در مورد کانن ixy30 چیه؟
تا 300ت به این دوربین رسیدم اگه نظر دیگه دارید بفرمایید به محض اینکه ج بدید میرم میخرم
قیمتش 175 ت با گارانتی ایده ال
تو جمهوری حتما با رم میفروشن و لوازم جانبی

راستی چه رمی رو بگیرم با چه کلاسی و سرعتی؟

rostamiani
09-06-2011, 08:49
سلام دوستان
نظرتون در مورد کانن ixy30 چیه؟
تا 300ت به این دوربین رسیدم اگه نظر دیگه دارید بفرمایید به محض اینکه ج بدید میرم میخرم
قیمتش 175 ت با گارانتی ایده ال
تو جمهوری حتما با رم میفروشن و لوازم جانبی

راستی چه رمی رو بگیرم با چه کلاسی و سرعتی؟
این دوربین سه تا اسم داره : IXY 30S و IXUS 300HS و SD4000 IS . همه این ها یکی هستند.اگه جایی به اسم دیگه دیدید همین مدله ! فکر کنم توی اینترنت بیشتر به اسم IXUS 300 HS پیداش کنید
این دوربین از سنسور CMOS استفاده می کنه که برای عکاسی جایی که نور کمه بهتر از رقبا عمل می کنه .به دلیل سنسور CMOS و 10 مگاپیکسلی بودن و دیافراگمی که بیشتر از مدل های مشابه یاز میشه (f/2)
تنظیم دستی هم داره به جز فوکوس دستی
فیلمبرداریش رو هم دیدم. خیلی نرم بوده و از این لحاظ هم مشکلی نداره
اینم مشخصات :

اگه زومش براتون کافی نیست می تونید با همین حدود قیمت SX130 بخرید که اونم دوربین خوبیه.زوم بیشتری داره،بزرگ تره،پیکسل های سنسورش بیشتره ولی بعیده توی تاریکی این کیفیت رو داشته باشه و البته باتری قلمی هم می خوره :20:

اینم کیفیت عکس هاش در مقایسه با IXUS 210 که 14 مگاپیکسله

البته توی لینک دوم بالای صفحه نوشته عملا کیفیت IXUS300 توی شرایط مساوی از این هم بهتره. چون با دیافراگم باز تری که داره می تونه با ISO کم تری عکس بگیره

موفق باشید

jho0ojh
09-06-2011, 10:27
p500 nikon يا sx30is عكس برام مهمه و كاركردن اسان حرفه اي نيستم كدوم منوي راحت تر داره!كدوم شار‍ژ بيشتري نگر ميدارن لطفا كمك كنيد

vvc
09-06-2011, 11:13
p500 nikon يا sx30is عكس برام مهمه و كاركردن اسان حرفه اي نيستم كدوم منوي راحت تر داره!كدوم شار‍ژ بيشتري نگر ميدارن لطفا كمك كنيد
انتخاب خیلی سختی دارید با توجه به ریوهایی که من از این مدل نیکون
دیدم دوربین خیلی خوب با کارایی بالایی هستش و با در نظر گرفتن سنسور CMOS
بنظر میاد برتری از آن P500 باشه البته لنز واید بهتر 22.5m و زوم بیشتر 36x
و همچنین سرعت عکاسی پیاپی بیشتر از مزایای این دوربینه:5:

rostamiani
09-06-2011, 11:57
ممنون

من سونی HX-100 رو نمیشناسم .برای همین زود تر جواب ندادم !ولی اگه برای نور کم می خواید خوبه یه نگاهی هم به Panasonic GF2 و Panasonic G2 بندازید.GF2 قبل از عید ظاهرا حدود 560 هزار تومان بوده.متاسفانه از G2 قیمت ندارم ولی باید از G2 ارزون تر باشه .
این دوربین ها سنسورشون از HS20 خیلی بزرگ تره و لنزشون هم از نوع Four Third هست و قابل تعویضه.اگه بعدا خواستید می تونید لنزش رو ارتقا بدید

اینجا می تونید کیفیت عکس هاشون رو ببینید

بخشی که عروسک ها رو نشون میده برای دیدن کیفیت عکس خوبه :)

اینم مشخصات GF2 و G2

rostamiani
09-06-2011, 12:05
اینم مقایسه اندازه سنسور HS10 و G2 تا ببینید اختلافشون چقدره

اندازه سنسور HS10 و HX100 حدود 1/2.5 هست و GF2 و G2 اندازشونFour Thirds هست
هر چی سنسور بزرگتر باشه نور بیشتری بهش می رسه و کیفیت عکس میره بالا تر. اکثر دوربین های زیر 500 هزار تومان سنسورشون حدود 1/2.5 هست و سنسور Canon G12 و Panasonic LX5 اندازشون 1/1.6 هست

ولی در صورتی که این دوربین رو بخرید با این لنز تله ندارید و اگه لازم داشته باشید باید یک لنز جدا هم بخرید :31:

ali pahlavan
09-06-2011, 13:00
کسی قیمت این g2 رو که دوستمون میگه نداره؟

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:28 PM ----------

فکر کنم g2 دوربین حرفه ای .نباید با نیمه حرفهای ها مقایسه بشه.این طور نیست؟

rostamiani
09-06-2011, 13:06
کسی قیمت این g2 رو که دوستمون میگه نداره؟

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:28 PM ----------

فکر کنم g2 دوربین حرفه ای .نباید با نیمه حرفهای ها مقایسه بشه.این طور نیست؟
قیمتش توی اینترنت بین 400 تا 500 دلاره
قیمت ایران رو می تونید از نمایندگی های بانیان بپرسید

در ضمن درسته که شاید حرفه ای باشه ولی کسی که می خواد توی همین حدود هزینه کنه اجبارا باید با دوربین های هم قیمت مقایسه کنه :)

ali pahlavan
09-06-2011, 13:18
دوستان که واقعا سریع جواب میدن اخر ما به یه نظر قطعی نرسیدیم.تا 500 چی بگیرم؟hx100v که میگید بیشتر از 500 تومنهhx1 رو چطور میبینید؟میرزه؟دوستان میگم 500 یعنی تهش.اگه 500 تومن هم واسه دوربین بدم باید پول لوازم جانبیشو از اینو اون قرض کنم.یکی تکلیف مارو مشخص کنه؟

rostamiani
09-06-2011, 13:37
دوستان که واقعا سریع جواب میدن اخر ما به یه نظر قطعی نرسیدیم.تا 500 چی بگیرم؟hx100v که میگید بیشتر از 500 تومنهhx1 رو چطور میبینید؟میرزه؟دوستان میگم 500 یعنی تهش.اگه 500 تومن هم واسه دوربین بدم باید پول لوازم جانبیشو از اینو اون قرض کنم.یکی تکلیف مارو مشخص کنه؟
G12 و Panasonic LX5 به دلیل سنسور بزرگ ترشون کیفیت خیلی خوبی دارند ولی به همین دلیل زومشون کم تر از موارد مشابهه. اگه با این قضیه مشکلی ندارید این دو مدل خیلی مناسب هستند
Canon S95 هم خیلی شبیه G12 هست با این تفاوت که کوچکتر و ارزونتره و بعضی امکانات رو نداره
قیمت ها مدتی هست که حسابی بالا رفته و من قیمت جدید ندارم. باید ببینید کدوم دوربین به بودجه شما می خوره
اینم مقایسه این دوربین ها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ali pahlavan
09-06-2011, 13:48
از جوابت ممنونم.ولی g12 قیمتش بالای 600 . ما هم که شانس نداشتیم وقتی اومدیم دورینمونو عوض کنیم یهو قیمت ها کشید بالا.حالا کسی نمیدونه کی قیمتها پایین مییاد؟(پایین میخواد بیاد یا نه)

vvc
09-06-2011, 16:10
از جوابت ممنونم.ولی g12 قیمتش بالای 600 . ما هم که شانس نداشتیم وقتی اومدیم دورینمونو عوض کنیم یهو قیمت ها کشید بالا.حالا کسی نمیدونه کی قیمتها پایین مییاد؟(پایین میخواد بیاد یا نه)
بالا رفتن قیمتها یکی از دلایل اصلیش فکر کنم بالا رفتن دلار هست
که فعلا حدود1200 تومنه با این شرایط هم بعید میدونم قیمتها شکسته بشه
من همین دیروز خرید داشتم SX220 با این که یه دو ماهی صبر کردم ولی هیچ تعغییر قیمتی نداشت
که هیچ بلکه بعضی موقع ها هم بالا میرفت

ali pahlavan
09-06-2011, 17:06
دوستان دیگر جواب نمیدن

ELSIN
09-06-2011, 18:02
دوستان دیگر جواب نمیدن

hx1 اصلا فکرش رو نکنید
اگر زوم مهمه HS10 یا HS20 اگر نه LX5 :5:

Hapoofesgeli
09-06-2011, 19:47
من سونی HX-100 رو نمیشناسم .برای همین زود تر جواب ندادم !ولی اگه برای نور کم می خواید خوبه یه نگاهی هم به Panasonic GF2 و Panasonic G2 بندازید.GF2 قبل از عید ظاهرا حدود 560 هزار تومان بوده.متاسفانه از G2 قیمت ندارم ولی باید از G2 ارزون تر باشه .
این دوربین ها سنسورشون از HS20 خیلی بزرگ تره و لنزشون هم از نوع Four Third هست و قابل تعویضه.اگه بعدا خواستید می تونید لنزش رو ارتقا بدید

اینجا می تونید کیفیت عکس هاشون رو ببینید

بخشی که عروسک ها رو نشون میده برای دیدن کیفیت عکس خوبه :)

اینم مشخصات GF2 و G2

خیلی ممنون
من تازه کار هستم و اطلاعات زیاده درمورد لنز ها ندارم.این قیمت بدون لنز هست؟لنزش حدودا چنده؟من حداکثر میتونم 700 تومن جور کنم.
این دوربین و لنزش راحت تو بازار پیدا میشه؟
بعدش تو اون مقایسه تو iso های پایین کیفیت خیلی عالی داشت اما تو iso های بالا مثلا 3200-6400 یا حتی 800 نسیت به بقیه دوربین ها نویز فوق العاده بیشتری داشت :41:
بعد سرعت عکس برداری پیاپیش حداکثر 3.2 فریم هست؟این یکم کم نیست نسبت به hs20 ؟
بعد این بهترین دوربین حرفه ای تو این حدود قیمت هست دیگه بله؟
زوم هم مربوط به لنزه دیگه درسته؟با یه لنز تو اون محدوده قیمتی که گفتم چقدر زوم میشه داشت؟

rostamiani
09-06-2011, 20:01
دوستان دیگر جواب نمیدن

ببخشید ... ولی ظاهرا شما جواب منو توی صفحه قبل ندیدید :10:

rostamiani
09-06-2011, 20:13
خیلی ممنون
من تازه کار هستم و اطلاعات زیاده درمورد لنز ها ندارم.این قیمت بدون لنز هست؟لنزش حدودا چنده؟من حداکثر میتونم 700 تومن جور کنم.
این دوربین و لنزش راحت تو بازار پیدا میشه؟
بعدش تو اون مقایسه تو iso های پایین کیفیت خیلی عالی داشت اما تو iso های بالا مثلا 3200-6400 یا حتی 800 نسیت به بقیه دوربین ها نویز فوق العاده بیشتری داشت :41:
بعد سرعت عکس برداری پیاپیش حداکثر 3.2 فریم هست؟این یکم کم نیست نسبت به hs20 ؟
بعد این بهترین دوربین حرفه ای تو این حدود قیمت هست دیگه بله؟
زوم هم مربوط به لنزه دیگه درسته؟با یه لنز تو اون محدوده قیمتی که گفتم چقدر زوم میشه داشت؟

1.من هم در مورد لنز اطلاعاتم زیاد نیست.امیدوارم دوستان راهنمایی کنند
2.سنسور و لنز این دوربین از نوع Four Thirds هست. این لنز ها استاندارد هستند و تا جایی که من می دونم هر لنزی از این نوع ساخت هر شرکتی که باشه به این دوربین می خوره و مثل کنون و نیکون نیست که لنزشون فقط به دوربین های خودشون بخوره.اینم مقاله ای در مورد این نوع از لنز ها :

3.فکر کنم توی اون تست ها به طور پیشفرص با دوربین های SLR مقایسه می کرد که سنسور به مراتب بزرگ تری دارند.شما با همون مدل ها مقایسه کردید ؟ با HS1 مقایسه کنید و اختلاف کیفیت رو ببینی .سنسور این دوربین خیلی از HS1 و HS2 بزرگ تره و طبیعتا نویزشم کم تر :)
4.عکسبرداری پیاپیش خیلی زیاد نیست ولی مگه شما از این امکان استفاده می کنی ؟ من که یک دفعه هم لازمش نداشتم ! اگه برات مهمه این دوربین خوبی برات نیست :20:
5.بهترین دوربین بودن یا نبودن رو نیاز های شما بعیین می کنه ولی این دوربینی هست که توی ریویوو ها امتیاز های خوبی اورده.در ضمن من هنوز قیمتش رو نمی دونم .اگه همون 400-500 دلار باشه دوربین خوبیه .ولی متاسفانه من همه دوربین های حرفه ای رو نمیشناسم تا با اطمینان بگم بهترینه یا نه.ولی یکی از گزینه های خوب شماست
6.زوم به لنز مربوطه.با لنزی که همراهشه نمی تونید زیاد زوم کنید.لطفا در مورد لنز بقیه دوستان راهنمایی کنند :31:
7.ولی اگه خیلی خیلی کیفیت عکس براتون اهمیت نداره مجبور نیستید این همه هزینه کنید.شاید HS20 شما رو راضی کنه. ولی مسلما این کیفیت رو نجواهید داشت :20:

Hapoofesgeli
09-06-2011, 20:44
1.من هم در مورد لنز اطلاعاتم زیاد نیست.امیدوارم دوستان راهنمایی کنند
2.سنسور و لنز این دوربین از نوع Four Thirds هست. این لنز ها استاندارد هستند و تا جایی که من می دونم هر لنزی از این نوع ساخت هر شرکتی که باشه به این دوربین می خوره و مثل کنون و نیکون نیست که لنزشون فقط به دوربین های خودشون بخوره.اینم مقاله ای در مورد این نوع از لنز ها :

3.فکر کنم توی اون تست ها به طور پیشفرص با دوربین های SLR مقایسه می کرد که سنسور به مراتب بزرگ تری دارند.شما با همون مدل ها مقایسه کردید ؟ با HS1 مقایسه کنید و اختلاف کیفیت رو ببینی .سنسور این دوربین خیلی از HS1 و HS2 بزرگ تره و طبیعتا نویزشم کم تر :)
4.عکسبرداری پیاپیش خیلی زیاد نیست ولی مگه شما از این امکان استفاده می کنی ؟ من که یک دفعه هم لازمش نداشتم ! اگه برات مهمه این دوربین خوبی برات نیست :20:
5.بهترین دوربین بودن یا نبودن رو نیاز های شما بعیین می کنه ولی این دوربینی هست که توی ریویوو ها امتیاز های خوبی اورده.در ضمن من هنوز قیمتش رو نمی دونم .اگه همون 400-500 دلار باشه دوربین خوبیه .ولی متاسفانه من همه دوربین های حرفه ای رو نمیشناسم تا با اطمینان بگم بهترینه یا نه.ولی یکی از گزینه های خوب شماست
6.زوم به لنز مربوطه.با لنزی که همراهشه نمی تونید زیاد زوم کنید.لطفا در مورد لنز بقیه دوستان راهنمایی کنند :31:
7.ولی اگه خیلی خیلی کیفیت عکس براتون اهمیت نداره مجبور نیستید این همه هزینه کنید.شاید HS20 شما رو راضی کنه. ولی مسلما این کیفیت رو نجواهید داشت :20:

ممنون
در مورد عکاسی پیاپی برای سوژه های متجرک و آب به دردم میخوره ولی خیلی مهم نیست
تا iso 400 از دوربین های خیلی خوب هم کیفیتش بهتره!
اما وقتی میرسه به 1600-3200-6400 تبدیل به فاجعه میشه :31:

rostamiani
09-06-2011, 21:29
ممنون
در مورد عکاسی پیاپی برای سوژه های متجرک و آب به دردم میخوره ولی خیلی مهم نیست
تا iso 400 از دوربین های خیلی خوب هم کیفیتش بهتره!
اما وقتی میرسه به 1600-3200-6400 تبدیل به فاجعه میشه :31:

خیلی از دوربین ها توی HSI های بالا سعی می کنن به صورت نرم افزاری نویز عکس رو حذف کنند که به قیمت کم شدن جزییات تموم میشه.بعضی از دوربین ها این عمل رو شدید تر انجام میدن و بعضی کم تر.در بعضی مدل ها هم میشه تعیین کرد چقدر نویز گیری کنه.ولی مسلما می تونید این کار رو توی فوتوشاپ یا لایت روم انجام بدید که نتیجه بهتر خواهد شد

برای مقایسه کیفیت می تونید عکس RAW این دوربین ها رو با هم مقایسه کنید.این عکس خروجی مستقیم سنسور هست که با کم ترین ورایش ذخیره شده (و البته بیشترین رنگ و خوبی های دیگه :31:)

همینطور که می بینید کیفیت GF2 از همه بهتره و جزییات بیشتری رو ثبت کرده و HS1 به دلیل سنسور کوچکش حتی با ISO 1600 هم کیفیتش خیلی بد تره !

اینم همین تصاویر بعد از نویز گیری توسط نرم افزار دوربین :

اینم مقایسه کیفیت ISO400 جهت اطلاع بقیه دوستان :

البته باید یاد آوری کنم که GF2 و G2 رو در صورتی میشه با این دوربین ها مقایسه کرد که با همون قیمت خارج از کشور و منصفانه در ایران هم بفروشند. من قیمت داخل ایران رو ندارم :31:

ali pahlavan
10-06-2011, 09:38
ببخشید ... ولی ظاهرا شما جواب منو توی صفحه قبل ندیدید :10:
جوابتون رو خوندم.متشکرم.ولی می خواستم نظر بقیه دوستان رو بدونم

ali pahlavan
10-06-2011, 09:56
طبق اطلاعاتی که من بدست اوردم gf2 بالای 700 و g2 بالای 900 قیمت داره.دوستان چی نظر میدن؟

rostamiani
10-06-2011, 11:51
طبق اطلاعاتی که من بدست اوردم gf2 بالای 700 و g2 بالای 900 قیمت داره.دوستان چی نظر میدن؟
خیلی متشکرم ... ولی چه گرون !
اینجوری اصلا نیم ارزه امیدوارم قیمتش عادلانه تر بشه !

اینم قیمت این دوربین توی کشور های دیگه :

kamyar_s
10-06-2011, 12:14
بالا رفتن قیمتها یکی از دلایل اصلیش فکر کنم بالا رفتن دلار هست
که فعلا حدود1200 تومنه با این شرایط هم بعید میدونم قیمتها شکسته بشه
من همین دیروز خرید داشتم SX220 با این که یه دو ماهی صبر کردم ولی هیچ تعغییر قیمتی نداشت
که هیچ بلکه بعضی موقع ها هم بالا میرفت

با سلام جناب vvc
دوربین جدید مبارک
اکه ممکنه یه مقایسه بین sx210 , sx220
بذارین همراه با نمونه عکس بدون ویرایش از sx220
خیلی خیلی ممنون میشم:11::11:

ali pahlavan
10-06-2011, 12:42
خیلی متشکرم ... ولی چه گرون !
اینجوری اصلا نیم ارزه امیدوارم قیمتش عادلانه تر بشه !

اینم قیمت این دوربین توی کشور های دیگه :

دوست عزیز مل قبلا هم در موردش بحث کردیم اصلا قیمت انور و با اینور مقایسه نکن.من که میخوام دوربین بخرم اگر تو سایت های خارجی دنبالش بگردم با توجه به بودجه من چندید مدل خوب که حتی تو ایران نمیتونم فکرش بکنم پیدا میکنم.پس از این به بعد دوستان درباره ی قیمت روز دوربین ها تو ایران تحقیق کنن بعدا نظر بدن با تشکر

rostamiani
10-06-2011, 13:03
دوست عزیز مل قبلا هم در موردش بحث کردیم اصلا قیمت انور و با اینور مقایسه نکن.من که میخوام دوربین بخرم اگر تو سایت های خارجی دنبالش بگردم با توجه به بودجه من چندید مدل خوب که حتی تو ایران نمیتونم فکرش بکنم پیدا میکنم.پس از این به بعد دوستان درباره ی قیمت روز دوربین ها تو ایران تحقیق کنن بعدا نظر بدن با تشکر
به هر حال اگه قیمتشون 200-300 هزار تومان اختلاف داشته باشه میشه به دوست یا آشنایی گفت برامون بیاره یا به شرکت های وارد کننده سفارش بدیم
به هر جال قیمت های ایران هم جدیدا زیاد شده و خیلی هم قابل پیش بینی نیست ! GF2 قبل از عید قیمتش همون حدود 550 هزار تومان بوده :( من هنوز امیدوارم قیمت ها بیاد پایین

vvc
10-06-2011, 15:45
با سلام جناب vvc
دوربین جدید مبارک
اکه ممکنه یه مقایسه بین sx210 , sx220
بذارین همراه با نمونه عکس بدون ویرایش از sx220
خیلی خیلی ممنون میشم:11::11:
متشکرم
دوتا عکس برای نمونه اپلود کردم در تایپیک آخرین عکسها...
بزودی هم یه توضحیح کاملی درباره کارکرد و کیفیت عکس و فیلم این مدل هم براتون
مینویسم که شما هم استفاده کنید :5::40:

Hapoofesgeli
10-06-2011, 17:36
با این وضع قیمت ها نمیدونم چیکار کنم!نشد میگم برام از خارج از ایران بیارن ولی بازم دلار وضعش خرابه!
من تصمیم گرفتم یکم بودجم رو افزایش بدم اما نمیدونم کار عاقلانه ای هست تو این وضعیت یا نه خرید دوربین
یه سوال داشتم مثلا 500D قیسمتش تو نت از 540 دلار هست تا 700 دلار!(فقط بدنه)میخواستم ببینم قیمت نمایندگی خود canon چقدره؟اگه همین حدود 540 باشه میتونم یدونه بخرم البته با یه لنز داغون :دی
البته چون از قیمت نمایندگی خبر ندارم نمیدونم بگم برام بیارن یا نه.خاطر اون اومدم اینجا بپرسم از شما

rostamiani
10-06-2011, 18:06
با این وضع قیمت ها نمیدونم چیکار کنم!نشد میگم برام از خارج از ایران بیارن ولی بازم دلار وضعش خرابه!
من تصمیم گرفتم یکم بودجم رو افزایش بدم اما نمیدونم کار عاقلانه ای هست تو این وضعیت یا نه خرید دوربین
یه سوال داشتم مثلا 500D قیسمتش تو نت از 540 دلار هست تا 700 دلار!(فقط بدنه)میخواستم ببینم قیمت نمایندگی خود canon چقدره؟اگه همین حدود 540 باشه میتونم یدونه بخرم البته با یه لنز داغون :دی
البته چون از قیمت نمایندگی خبر ندارم نمیدونم بگم برام بیارن یا نه.خاطر اون اومدم اینجا بپرسم از شما
برای قیمت ها می تونید به سایت چاره اعتماد کنید. چون ظاهرا مستقیما با برای نمایندگی سفارش می گیره و خودش واسطه نیست:

به هر حال شرایط برای خرید دوربین اصلا خوب نیست و هیچ اعتمادی هم به آینده نیست :19:

Hapoofesgeli
10-06-2011, 18:34
برای قیمت ها می تونید به سایت چاره اعتماد کنید. چون ظاهرا مستقیما با برای نمایندگی سفارش می گیره و خودش واسطه نیست:

به هر حال شرایط برای خرید دوربین اصلا خوب نیست و هیچ اعتمادی هم به آینده نیست :19:

500D نه صد و بیست تومن؟!چه خبره؟این سایت قیمتاش به روز و مال نمایندگی هست؟آخه این خیلیه!واسه این دوربین
تازه 600 در رو بدون لنز گرونتر از با لنز گذاشته که :دی

masoud glx
10-06-2011, 19:41
من کاری به چاره ندارم ولی در کل قیمت 500 دی در حال حاضر همینی هست که در این سایت هم درج شده . قیمت جهانی 500 دی بدنه حدود 650 تا 700 دلار هستش که با محاسبه نرخ دلار و بدون عوارض و سود و مالیات فروشندگان و مصرف کننده حدود 840 هزار تومن میشه . حالا شما هزینه گارانتی و سود و غیره و . . . رو هم حساب کن بالای 920 هم ممکن میشه !!