PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

aminjigar
13-03-2011, 10:04
سلام دوستان
من قصد خرید دوربین دارم تا 400 تومان
و در نهایت به مدل hx5 و ixus 300 , ixus 1000 رسیدم
دوربین رو برای کسی میخوام که فقط با حالت auto عکسبرداری و فیلمبرداری میکنه
میخوام کیفیت عکس و فیلمش خوب باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

برای کاربردی که گفتین دوربینای خوبی هستن HX5 خوبه من زیاد باهاش کار کردم و کیفیت فیلمش تو کلاس خودش خوبه
ولی ixus1000 هم خوبه حالت auto کاملا بالانسی داره،من با اون یکی هم کار نکردم که بخوام بگم خوبه یا بد:46:
ولی از همشون بهتر s95 یا s90 هستن

mahdi_z100
13-03-2011, 10:47
با سلام
بنده بین این دو مدل گیر کردم لطفا راهنمایی کنید
sx210 . sx130
میخواستم بدونم 210 ارزش 100 تومن گرونتر رو داره یا نه
با تشکر

aminjigar
13-03-2011, 10:52
با سلام
sx210 . sx130
با تشکر

من از sx210 خوشم نمی یاد،ولی شاید واسه کاربرای خونگی خوب باشه که می گن خوبه،نسبت به sx130 که صددرصد ارزش داره 100 تومن بیشتر واسش بدی...

mahdi_z100
13-03-2011, 11:14
من از sx210 خوشم نمی یاد،ولی شاید واسه کاربرای خونگی خوب باشه که می گن خوبه،نسبت به sx130 که صددرصد ارزش داره 100 تومن بیشتر واسش بدی...

تو این رنج قیمت چیزه بهتری هست که بگیرم ؟

adrss
13-03-2011, 11:35
ممنونم از همه ی دوستانی که جواب من رو دادند واقعا استفاده کردم و تشکر از همتون

من یه نویسنده هستم که دارم رویه یه کلکسیون تصاویر به همراه متون ادبی کار میکنم برای همینم نیاز به شکار صحنه ها دارم باید یه دوربین قابل حمفل و تو جیبی باریک ( اندازه ی موبایل ) و همچنین با کیفیت و امکانات زیاد پیدا کنم ...

نظر شما اینه من الآن دنبال دوربین هایی با سنسور CCD باشم ؟

---------- Post added at 11:35 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

با سلام
sx210 . sx130
با تشکر

من تصاویر 210 رو دیدم واقعا محشره در تمامی شرایط ولی تنها مشکلش فلشه تاشوی اونه کا شاید بعضی افراد رو اذیت کنه
ولی یه مدل جدید کانون تا یک ماهه دیگه میاد sx230 که سنسور CMOSداره و 12 مگاپیکسله زوم اپتیکش 14 هست و زوم دیجیتالش 54 ایکس ولی تصاویر این رو هنوز ندیدم نمیدونم چطور باشه

aminjigar
13-03-2011, 11:39
تو این رنج قیمت چیزه بهتری هست که بگیرم ؟

نه ، ولی اگه 70-80 تومنه دیگه بزاری روش می تونی HX5 رو بگیری

aminjigar
13-03-2011, 11:51

من یه نویسنده هستم که دارم رویه یه کلکسیون تصاویر به همراه متون ادبی کار میکنم برای همینم نیاز به شکار صحنه ها دارم باید یه دوربین قابل حمفل و تو جیبی باریک ( اندازه ی موبایل ) و همچنین با کیفیت و امکانات زیاد پیدا کنم ...

---------- Post added at 11:35 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

من تصاویر 210 رو دیدم واقعا محشره در تمامی شرایط ولی تنها مشکلش فلشه تاشوی اونه کا شاید بعضی افراد رو اذیت کنه
ولی یه مدل جدید کانون تا یک ماهه دیگه میاد sx230 که سنسور CMOSداره و 12 مگاپیکسله زوم اپتیکش 14 هست و زوم دیجیتالش 54 ایکس ولی تصاویر این رو هنوز ندیدم نمیدونم چطور باشه
من که حداقل همچین حرفی نزدم و اصلا این نوع انتخاب دوربین به نظرم اشتباهه:20:
مثلا HS10 حسگر cmos داره،ولی تو حرکات سریع (همون شکار لحظه ها که گفتی) Blur خیلی تو عکساش کمه،پس خیلی خوبه ،ولی اگه واسه عکاسی Compact می خوای ،S95 رو با خیال راحت بگیر
ضمنا برای کیفیت عکس ها فقط باید اون عکسی که در نهایت چاپ میشه رو ببینین(نه اینکه بیاین تو مونیتور یا TV حتی از نوع full HD اون عکسارو ببینین و بعد مبهوت کیفیت عکس بشین،این کاملا کاملا اشتباهه ها)

peyman22
13-03-2011, 12:11
دوستان عزیز قیمت s95 حدودا چنده؟

sastwhc
13-03-2011, 12:26
شما که تا 4 میلیون حاضری پول بدی چرا اینا رو انتخاب کردی؟؟؟؟؟!!( بعدشم اگه عکاس فوق حرفه ای نباشی باید پولت زیادی کنه که واسه دوربین این قدر هزینه کنی...)
تو اون رنج بالا من دوربین هاسلبلاد H3DII رو پیشنهاد می دم(هیچ کدوم از دوربینای تو اون قیمت تو جیب جا نمی شن،کاملا مشخصه دیگه)مگه باز همونای خودتو انتخاب کنی

اشتباه میکنی دوست من
همین هسلبلاد 18000$ قیمتشه(همین مدل بدون لنزهای خاص با بک 39) اگه با این قیمتا می شد هسلبلاد خرید من دو تا می خریدم!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در ضمن برای داشتن یه دوربین متوسط و کمی امکانات جانبی مثل سه پایه و فلاش و چتر و . . . خیلی بیشتر از 4 تومن هزینه میشه
همونجور که گفتم تلفیق اندازه کوچک و کیفیت بالا فعلا میشه فرمت چهار سوم
الان برای خرید یه بادی NEX5 با سه لنز eye fish +18-55+18-200 باید بیشتر از 2 تومن پول بدی حالا فلاش سینک و پایه ی و هد و . .. بماند

---------- Post added at 12:23 PM ---------- Previous post was at 12:21 PM ----------

نه ، ولی اگه 70-80 تومنه دیگه بزاری روش می تونی HX5 رو بگیری

در مورد عکس کماکان من SX210 رو ترجیح می دم گرچه همیشه گفتم اگر کسی ادیت خوب بدونه خروجی F200EXR واقعا عالیه

---------- Post added at 12:26 PM ---------- Previous post was at 12:23 PM ----------

راستش من متوجه نشدم میخواهید چه تصویری شکار کنید ولی اصلا نباید انتظار خاصی از این دوربین ها داشته باشید این ها عملا دوربین های ساده با عملکرد پایین هستند و حداقل باید به یه G12 فکر کنید(اگر نیاز به DSLR پیدا نکنید)

sastwhc
13-03-2011, 12:32
سلام دوستان
من قصد خرید دوربین دارم تا 400 تومان
و در نهایت به مدل hx5 و ixus 300 , ixus 1000 رسیدم
دوربین رو برای کسی میخوام که فقط با حالت auto عکسبرداری و فیلمبرداری میکنه
میخوام کیفیت عکس و فیلمش خوب باشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

ایکسیوس 1000 در حد خودش عکس و فیلم بدی نداره
HX5 هم فیلمبرداری خوبی(یه کم بهتر) داره عکسش هم بد نیست

aminjigar
13-03-2011, 12:44
اشتباه میکنی دوست من
همین هسلبلاد 18000$ قیمتشه(همین مدل بدون لنزهای خاص با بک 39) اگه با این قیمتا می شد هسلبلاد خرید من دو تا می خریدم!

در ضمن برای داشتن یه دوربین متوسط و کمی امکانات جانبی مثل سه پایه و فلاش و چتر و . . . خیلی بیشتر از 4 )

آره شما درست میگی ،ولی منم تو اون پست نگفتم تا 4 میلیون،نوشتم تو رنجای بالا
ما از اون استفاده کردیم فقط مشکلی که داشت این بود که سایز عکساش خیلی بالایه و باید برای باز کردنشون دست به دامنه سیستمای apple بشی:31:
قیمت هم فکر کنم 13500000 بود دقیقشو می پرسم میگم(البنه به طور مستقیم وارد کرده بودن)

aminjigar
13-03-2011, 13:15
در مورد عکس کماکان من SX210 رو ترجیح می دم گرچه همیشه گفتم اگر کسی ادیت خوب بدونه خروجی F200EXR واقعا عالیه[COLOR="Silver"]

به هر حال هر کی یه نظری داره ، ولی اگه دو تصویر با جزییات بالا رو تو نرم افزاری مثله Matlab بدی و ازش فیلتر Median بگیری اون وقت می بینی کیفیت رو، البته F200EXR از هر دو تاشون بهتره کاملا باهاتون موافقم:8:

vvc
13-03-2011, 13:37

ولی یه مدل جدید کانون تا یک ماهه دیگه میاد sx230 که سنسور CMOSداره و 12 مگاپیکسله زوم اپتیکش 14 هست و زوم دیجیتالش 54 ایکس ولی تصاویر این رو هنوز ندیدم نمیدونم چطور باشه[/QUOTE]

نمونه عکس SX230 رو دو هفته پیش در تایپیک SX210 گذاشتم میتونید ببینید
کیفیت خوبی داره زوم دیجیتالشم همون 4X هست که ضربدر 14 میشه 54
یعنی زوم اپتیکشم همونه وفرقی نکرده :8:

sourena
13-03-2011, 13:47
دوستان گلم......لطفا در این تاپیک من رو راهنمایی کنید :)

vvc
13-03-2011, 13:59
دوستان گلم......لطفا در این تاپیک من رو راهنمایی کنید :)

دوست گلم بهتره سئوالتو به این تایپیک انتقال بدی :5:

sastwhc
13-03-2011, 14:29
به هر حال هر کی یه نظری داره ، ولی اگه دو تصویر با جزییات بالا رو تو نرم افزاری مثله Matlab بدی و ازش فیلتر Median بگیری اون وقت می بینی کیفیت رو،:
مت لب برای آنالیزهای خاص تصویر بکار میره و برای ادیت هنری یک عکس اصلا ارجحیت نداره
یعنی با استفاده از مت لب سونیHX5 تصویری بهتر از SX210 میده!نه!

اگر در مورد Matlab Image Processing تجربه داری چند تا از کاراتو بذار ما هم ببینیم.منم به این مبحث علاقه داشتم(در سالیان بسیار بسیار دور)

houmann
13-03-2011, 14:49
با سلام من یک دوربین که هم بتونه hd عکس بگیره و هم hd فیلم برداری کنه میخاستم برا یکی از فامیلا بخرم. از دوربین زیاد اطلاعات ندارم به کمک فوری هم احتیاج دارم. قیمت هم بدید لطفا و زیر 1 تومن باشه. در ضمن مهم نیست فیلمبرداری یا عکاسی باشه مهم اینه که 2 تاشم با کیفیت hd و قابل قبولی باشه. با تشکر

vvc
13-03-2011, 15:07
با سلام من یک دوربین که هم بتونه hd عکس بگیره و هم hd فیلم برداری کنه میخاستم برا یکی از فامیلا بخرم. از دوربین زیاد اطلاعات ندارم به کمک فوری هم احتیاج دارم. قیمت هم بدید لطفا و زیر 1 تومن باشه. در ضمن مهم نیست فیلمبرداری یا عکاسی باشه مهم اینه که 2 تاشم با کیفیت hd و قابل قبولی باشه. با تشکر

الان دیگه اکثر دوربینهای عکاسی و فیلم برداری HD عکس میگیرن و فیلم برداری HD هم دارن
شما ببین بیشتر واسه عکاسی میخوای یا فیلمبرداری :5:

houmann
13-03-2011, 15:45
برای هر دو میخام ولی اینطوری که شنیدم دوربینهای فیلم برداری hd گرونتر از عکاسین. میخاستم بدونم کدوم دوربین عکاسی هست که بهترین کیفیت فیلم برداری را داشته باشه؟

الان دیگه اکثر دوربینهای عکاسی و فیلم برداری HD عکس میگیرن و فیلم برداری HD هم دارن
شما ببین بیشتر واسه عکاسی میخوای یا فیلمبرداری :5:

mkmk1362
13-03-2011, 16:57
دوست من جسارتا این سوالاتی که مطرح کردید نشون می ده اطلاعات زیادی در مورد عکاسی ندارید
1- در عکاسی انچه در کیفیت عکس تاثیر گذاره لنزه تا بدنه (اول لنز بعد بدنه )
2- دوربینهایی که شما لیست کردید در رنج اس ال آر قرار دارند میزان زوم اپتیکال این دوربینها وابسته به نوع لنزشون است
3- خوش دستی بستگی به سایز دست شما و سلیقه ایست باید دوربین را در درست بگیرید ببینید خوب رویه دست شما می شینه یا نه

کلا بخوام راهنماییتون کنم اول مطالعه کنید بعد تصمیم بگیرید اولین سوالی که باید از خودتون بپرسید اینه که چرا شما اصلا باید یک اس ال آر بگیرید تا یک دوربین کامپکت می دونید ابعاد و وزن این دوربینها اصلا قابل مقایسه نیست در خصوص کیفیت هم مطمئن باشید امروزه دروبین های کامپکت عکسهای خوبی می گیرند ولی اگه واقعا تصیمیم گرفتید در خصوص عکاسی مطالعه کنید ، کلاس برید و تجربه کنید خوب قابلیتهای اس ال ار ها در نتظیمات مختلف انعطاف پذیریشون و ابعاد بزرگ حسگرشون به شما کمک می کنه
یک چیز را از من حقیر بپذیرید این بادی ها خیلی به هم نزدیکند هیچ برتری کانن نسبت به نیکون نداره همه تبلیغات نسبت به بودجه تون یک بادی ارنتخاب کنید ( دقت کنید هرچی پول بدید آش می خورید ) قطعا یک دروبین d7 کانن دوربین خوبیه ولی بسیار گران تر از یک D550 است شاید بهتر باشه شما از یک بادی ارزون قیمت شروع کنید و پولتون را برایه خرید لنز کنار بزارید بعد از چند سال اگه مایل بودید بادی دوربین تون را عوض کنید
ولی ایا باز هم مطمئنید که باید یک SLR بخرید ؟؟

زوم به بدنه ربطی ندارد و لنز انرا تعیین می کند
کنون یا نیکون هر دو خوب هستند و انتخاب برند باید بر اساس نیاز شما به لنز صورت گیرد.
این دوربین ها از نظر کلاس (سیلینگ بدن ه و . . . حداکثر سرعت شاتر . . . )
1-60D
2-D90
3-550D
4-D5000

پانوراما یک تکنیک برای اتصال تصاویر به هم است و بعد از عکاسی در مرحله ادیت صورت می گیرد(زیاد به تبلیغات دوربین هایی که بطور نرم افزاری این کار را در داخل دوربین انجام می دهند توجه نکن)

موفق باشی

از اظهار نظر دوستانه دوستان سپاسگزارم! راستی قبل از بیان چند مورد به اطلاعتون برسونم که من نمیدونم چرا گزینه ای بنام تشکر داخل پستهای دوستان نمیبینم تا ازشون تشکر کنم،که همینجا ازشون ممنونم بابت راهنمائیشون؛

خب اینکه گفتین من اول راهم درسته،تازه دارم با کلاس رفتن و مطالعه و اینها خودم رو بالا میکشم و همونطور که گفتم اول دنبال بادی خوبم تا لنز؛میدونستم که همه چیز به لنز بستگی داره و از خود لنزه که میتونم فاصله کانونی و عمق میدان و فوکوس و تنظیمات ماکرو و ... رو تنظیم و آماده عکس برداری کنم؛

چرا میخوام از دوربینهای SLR (حرفه ای) استفاده کنم؟چون الان یه کامپکت کاسیو دارم و دیگه ارضام نمیکنه،بخصوص برای داشتن ماکروی بهتر و زوم اپتیکال دستی که توسط خودم(یعنی لنز تعبیه شده توسط خودم) تغییر و تنظیم داده بشه و با داشتن مقداری بودجه که ذکرش رفت(حدود 1/250م) میخوام و تصمیم گرفتم که دیگه یه اس ال آر داشته باشم تا یه کامپکت پیشرفته تر از کاسیوی خودم...همونطور هم که دوستم اشاره کرد دوربین های SLR انعطاف پذیری فوق العاده ای دارن که اتفاقا" من همینو میخوام و دنبال همین انعطاف پذیریشون هستم تا دنبال چیزهای پیش افتاده ای مثل: زوم دیجیتال الکی بالا و مگاپیکسل ظاهری بالاتر و فیلمبرداری بی مورد و ...
می بینین من خودم دنبال اینم که بتونم از لنزهای متعدد و متنوع از نظر واید و مقدار ماکروی بیشتر و زوم اپتیکال بهتر و استفاده از Hot Shoe برای تعبیه فلاش های مختلف و با برد پرتاب نور بالا و دیگر امکانات جانبی استفاده کنم؛میدونم که سنگینترند و بزرگتر،
پس الان یه بادی(بدنه) خوب میخوام که بعدا" از لحاظ لنزهای اون بادی(مثل لنزهای خوب ولی کم تعداد نیکور برای برند نیکون) به مشکل استفاده از لنزهای خاص برنخورم و بتونم بعدا"(در آینده) از لنزهای دیگر هم استفاده کنم؛چون شنیدم لنزهای نیکور از لحاظ تعدادی کمترن از لنزهای کانن،ولی نمیتونم از کیفیت ساخت عالی و خروجی تصویری عالی نیکون بگذرم؛

من مطالعه ام رو بعد حدود دوماه و مشورتهای گوشه و کنار،محدود کردم به همین 4مدل:

Canon EOS 60D
Nikon D5000
Canon EOS 550D
Nikon D90

و حالا از شمائی که حرفه ای شدین و با برند(و صدالبته کیفیت برند) کار کردین و تجربتون بهتر(صد البته بهتر) از من ابتدائیه،میخوام نظرتون (در واقع تجربتون) رو از کار با دو برندی که در چهار مدل بالا اومده بگین و برادرانه راهنمائیم کنین که یه کیفیت عُمری بگیرم و بعد بقول شما فقط هزینه ام رو بذارم روی انتخاب لنزهای مختلف...

میخوام شما جای من باشین و حالا با تجربتون(که اگه با یکی از این مدلها باشه که چه بهتر)شما انتخاب کنین و بگین بخاطر کدوم مزیت دست به این انتخاب زدین؟اگه هم درجه بندی کنین که چه بهتر؛ زیاد هم نمیخوام وسواس بخرج بدم؛بازم تشکر و منتظر ابراز نظر و لطفتون هستم؛

peyman22
13-03-2011, 17:55
ایکسیوس 1000 در حد خودش عکس و فیلم بدی نداره
HX5 هم فیلمبرداری خوبی(یه کم بهتر) داره عکسش هم بد نیست

ممنون از راهنمایی همه دوستان
بالاخره چیکار کنم؟
بین hx5 و s95 و ixus 1000؟؟؟؟؟؟؟؟
اینجوری که من متوجه شدم فیلمبرداری hx5 بهتره
و عکسبرداری s95 بهتره

لطفا راهنمایی کنید که کدوم مدل بالاخره هم از نظر فیلم و هم عکس
در ضمن عکس ها رو هم بیشتر روی کامپیوتر و تلویزیون نگاه میکنیم و ممکنه از 100 تا یدونه رو چاپ کنیم
ممنونم

masoud glx
13-03-2011, 18:14
Canon EOS 60D
Nikon D5000
Canon EOS 550D
Nikon D90

بین این 4 مدلی که شما انتخاب کردید با توجه به بودجه شما ( 1.250 ) مدل 550 دی کنن بهترین انتخاب هستش . هر چند اگر کمی صبر کنید و عجله ای نداشته باشید بزودی ممکنه نیکون دی 5100 هم توزیع بشه که طبق مشخصات ارائه شده تا حالا نسبت به 550 دی کنن کاملا در اولویت هستش .

اگر هم که همین الان قصد خرید داری و نمیخوای چند ماه لذت عکاسی رو تا عرضه اون مدل ذکر شده از دست بدی که همین 550 دی کنن بهترین انتخاب با بودجه شماست . 60 دی هم گزینه ای خوبیه که بدلیل خرج های اضافی مموری ، سه پایه ، فیلتر و غیره با بودجه شما جور در نمیاد . با خرید 550 دی شما با استفاده از 18-55 مقداری خودتون رو محک میتونی بزنی و مدتی رو با اون به یادگیری مشغول بشی . بعد ها هم با کمی افزایش بودجه یک 15-85 در صورت نیاز به لنز عمومی واک اروند ( + مناسب پرتره ، واید مناسب ) میتونی تهیه کنی و از 18-55 هم بصورت لنز معکوس استفاده کنی که خودش یه تجربه خارق العاده ست !!!

اگر کاربری خاصی هم نیاز داشته باشی که لنز خاص خودش رو نیاز داره .
موفق باشی .

emad_67
13-03-2011, 18:20
سلام دوستان
من میخوام یه canon sx130 بگیرم، خیلی از تاپیک های اینجا رو هم خوندم و اکثرا راضی بودن.
اما بین این مدل و fujifilm s2800hd موندم کدوم بهتره. راهنمایی بفرمایید.
چند سوال هم راجع به sx130:
1) توی زوم بالا (12x)، عکس یا فیلم از نظر کیفیت، focus دوربین و ... مشکلی نداره؟
2) فلاش موقع روشن شدن دوربین مثل sx210 خودش باز میشه و خودم باید ببندمش یا اینکه میشه کلا خاموشش کرد که دیگه باز نشه؟
3) عکس برداری اون تو شب چطوره؟ تو ایزو های بالا تر میزان noise خیلی زیاد نمیشه؟
4) باطری شارژی چه مدلی براش بگیرم که دووم خوبی داشته باشه؟
---------
احیانا مدل خوب دیگه هم اگر سرغ دارید تا 250 تومان معرفی کنید، البته زوم برام مهمه.
با تشکر

shab_2008
13-03-2011, 19:19
سلام دوستان

قصد خرید یه دوربین رو داشتم که از نظر زوم و کیفیت عکس و فیلم برداری حرف نداشته باشه!:31:

با بودجه 700 هزارتومن تا 1 ملیون بهترین دوربین چیه؟ و اگه میشه در این رنج قیمت چندتا از بهترین هارو معرفی کند.

راستی این دوربین کاسیو مدل exh15 چطوره؟

ممنون

die my darling
13-03-2011, 19:33
پاناسونیک fz100

---------- Post added at 08:33 PM ---------- Previous post was at 08:31 PM ----------

سلام دوستان

قصد خرید یه دوربین رو داشتم که از نظر زوم و کیفیت عکس و فیلم برداری حرف نداشته باشه!:31:

با بودجه 700 هزارتومن تا 1 ملیون بهترین دوربین چیه؟ و اگه میشه در این رنج قیمت چندتا از بهترین هارو معرفی کند.

ممنون
تو این قیمتها
پاناسونیک gh1
سونی nex3 یا nex5
اگه کیفیت فیلمبرداری میخوای کیفیت پاناسونیک نسبت به دوربینای دیگه سرتره.

rostamiani
13-03-2011, 19:54
سلام دوستان

ممنون

exh15 کیفیت بدی نداره ... ولی با این قیمت انتخاب های بهتری می تونید داشته باشید

shab_2008
13-03-2011, 20:01
exh15 کیفیت بدی نداره ... ولی با این قیمت انتخاب های بهتری می تونید داشته باشید

ممنون از پاسختون

بی زحمت با توجه به بودجه و نیاز من که در زیر گفتم یه چند تا از بهترین مدل ها رو معرفی کنید :

1: کیفیت بالای عکس برداری

2: فیلم برداری Full HD

3: زوم اپتیکال خیلی خوب

4: کیفیت ساخت خوب و مطمعن

5: چیز خاصه دیگه ای به جز اینا برام مهم نیست!:31:

ممنون

tohid_abi
13-03-2011, 20:07
عرض ادب
میخواستم نظرتون را در مورد دوربین عکاسی کامپکت سونی مدل wx1 بدونم؟
و اینکه تو این رنج قیمت 360 تومان خودتون پیشنهادی دارید؟

zadis
13-03-2011, 20:11
سلام دوستان این دوربین به نظر شما چطوره آخه خیلی تعریف ازش کردن . آیا ارزش خرید داره . دو ال سی دی هم داره
مدلش Samsung PL150 هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][w330h330mresizeByMinSize_cropToSize].jpg
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ELSIN
13-03-2011, 21:51
سلام دوستان
من میخوام یه canon sx130 بگیرم، خیلی از تاپیک های اینجا رو هم خوندم و اکثرا راضی بودن.
اما بین این مدل و fujifilm s2800hd موندم کدوم بهتره. راهنمایی بفرمایید.
چند سوال هم راجع به sx130:
1) توی زوم بالا (12x)، عکس یا فیلم از نظر کیفیت، focus دوربین و ... مشکلی نداره؟
2) فلاش موقع روشن شدن دوربین مثل sx210 خودش باز میشه و خودم باید ببندمش یا اینکه میشه کلا خاموشش کرد که دیگه باز نشه؟
3) باطری شارژی چه مدلی براش بگیرم که دووم خوبی داشته باشه؟
---------
احیانا مدل خوب دیگه هم اگر سرغ دارید تا 250 تومان معرفی کنید، البته زوم برام مهمه.
با تشکر

سلام
1 چرا ، همه دوربین ها این مشکل رو دارند اما کم و زیاد
3کاملیون رنگش سفیده و فکر کنم 1700 میلی آمپر باشه

سلام دوستان

ممنون

ممنون از پاسختون

بی زحمت با توجه به بودجه و نیاز من که در زیر گفتم یه چند تا از بهترین مدل ها رو معرفی کنید :

1: کیفیت بالای عکس برداری

2: فیلم برداری Full HD

3: زوم اپتیکال خیلی خوب

4: کیفیت ساخت خوب و مطمعن

5: چیز خاصه دیگه ای به جز اینا برام مهم نیست!:31:

ممنون

fz100 فقط حرفه ای نیست همین :31:

shab_2008
13-03-2011, 22:14
سلام

fz100 فقط حرفه ای نیست همین :31:
ممنون دوست من

من الان یه ریویو ازین مدل دیدم که گفته بود نویز توی عکساش خیلی متعادل نیست و در هنگام Super Zoom کیفیت عکس بد جور کاهش پیدا میکنه!

بهتر ازین چیه ؟:31:

ممنون

vvc
13-03-2011, 22:20
سلام دوستان این دوربین به نظر شما چطوره آخه خیلی تعریف ازش کردن . آیا ارزش خرید داره . دو ال سی دی هم داره
مدلش Samsung PL150 هست

بنظر من دوربینهای سامسونگ ارزش خرید نداره گول دوتا ال سی دی و اینجور چیزهارم نخورید
شما حدود قیمت ونوع کارایی که از دوربین میخواید رو بگید تا دوستان راهنماییتون کنن :8:

ELSIN
13-03-2011, 22:33
ممنون دوست من
من الان یه ریویو ازین مدل دیدم که گفته بود نویز توی عکساش خیلی متعادل نیست و در هنگام Super Zoom کیفیت عکس بد جور کاهش پیدا میکنه!
ممنون

:10:
یعنی چی متعادل نیست ؟؟؟ فکر کنم منظور اینه که نویز بالاست
در هنگام Super Zoom هم ندارین در هنگام Zoom ،خیر این یکی اشتباهه

باید 550D یاD3100 بخرید که حرفه ایه و خرج های خودشو داره
میشه با 1 تومن یه 550D خرید با یه لنز خوب مثلا 200-18 دست دوم
اما شما میتونید کار با SLR رو یاد بگیرید ((علاقش رو دارید ؟؟؟؟ پشتکارش رو دارید ؟؟؟؟))

burberry
13-03-2011, 22:40
با سلام
من از دوربین عکاسی اطلاعات زیادی ندارم لطفا کمک کنید
یک دوربین میخوام که نهایتا 250 تومن باشه
کیفیت فیلمبرداریش هم hdباشه
کیفیت عکس برداریش هم خوب باشه(14مگا پیکسل)؟!
زوم و اینا هم خوب باشه
کلا یک مدل خوب که به قیمت باشه (ترجیحا کانن و سونی)
ممنون از راهنماییتون

emad_67
13-03-2011, 23:19
سلام

خیلی ممنون
اما تو sx130 حالا این مقدار چه جوریه؟ خیلی نافرم نباشه؟ :31:
دوستان اگر کسی sx130 داشته به این سوالات منم جواب بدین بی زحمت:

- فلاش موقع روشن شدن دوربین مثل sx210 خودش باز میشه و خودم باید ببندمش یا اینکه میشه کلا خاموشش کرد که دیگه باز نشه؟
- عکس برداری اون تو شب چطوره؟

rostamiani
13-03-2011, 23:31
با سلام
من از دوربین عکاسی اطلاعات زیادی ندارم لطفا کمک کنید
یک دوربین میخوام که نهایتا 250 تومن باشه
کیفیت فیلمبرداریش هم hdباشه
کیفیت عکس برداریش هم خوب باشه(14مگا پیکسل)؟!
زوم و اینا هم خوب باشه
کلا یک مدل خوب که به قیمت باشه (ترجیحا کانن و سونی)
ممنون از راهنماییتون

Canon SX130 دوربین خیلی خوبیه
همه چیزایی رو هم که گفتی داره + تنظیمات دستی کامل برای وقتی خواستی حرفه ای تر کار کنی :)

اینم ریویوو :

@mehdi@
13-03-2011, 23:35
خطاب به همه دوستان

همه ی اون دوستانی که می خوان لذت عکاسی متفاوت رو تجربه کنن پیشنهاد میکنم با که دوربین های نیمه حرفه ای شروع کنند و دنبال کامپکت ها نرند.
قیمت این دوربین ها حدودا از 550 شروع میشه.باور کنید لذت عکاسی با این دوربین ها به طور کلی متفاوته.

این تنها نظر دوستانه بود.

rostamiani
13-03-2011, 23:35
خیلی ممنون
اما تو sx130 حالا این مقدار چه جوریه؟ خیلی نافرم نباشه؟ :31:
دوستان اگر کسی sx130 داشته به این سوالات منم جواب بدین بی زحمت:

فلاش که بعیده خودش باز بشه !
SX200 و sx210 هم این رفتارشون خیلی عجیبه !
البته منم نمی دونم چطور میشه بازش کرد. ولی اگه بخواید مطمئن بشید فقط کافیه دفترچه راهنمای دوربین رو از سایت کن.ن دانلود کنی :31:

rostamiani
13-03-2011, 23:41
سلام

Camelion هم باتری نارنجی داره هم سفید

تا جایی که من یادمه :
باتری های نارنجی از اول شارژ هستند و شارژ رو تا مدت زیادی نگه می دارن (تا یک سال اگه اشتباه نکنم !)
باتری های نارنجی دوامشون اونقدر بالا نیست و از اول هم خالی هستند ولی در عوض ضرفیتشون بیشتره و دیر تر تموم میشن

برای همین به نظر من برای دوربین دیجیتال کملیون نارنجی بهتره

البته من Energizer رو بیشتر قبول دارم :))

خیلی ببخشید که اینجا جای این بحث ها نبود ... ولی چون پرسیده بودند جواب دادم :10:

tohid_abi
13-03-2011, 23:42
عرض ادب

rostamiani
13-03-2011, 23:51
عرض ادب
نویز این دوربین کم نیست ! ببینید :

تو این قیمت Canon SX210 و Panasonic TZ7 دوربین های خیلی بهتری هستند
البته بهتره اول نیاز ها تون رو مشخص کنید تا بهتر بشه نظر داد :)

masoud glx
13-03-2011, 23:53
میشه با 1 تومن یه 550D خرید با یه لنز خوب مثلا 200-18 دست دوم

البته این ترکیب ( دوربین ، 18-200 و 18-55 ) قیمتش 1.250 تا 1.300 میشه دوست من که البته میشه 18-55 رو 100 فروخت ;-) میشه بجای 18-200 کارکرده که خرید نمونه ی سالم و بدون مشکلش برای کسی که زیاد شناخت نداره سخت هم هست ، لنز 55-250 رو خرید که با 18-55 رنج رو کامل میکنه . فوکال بیشتری رو هم عرضه می کنه . قیمت کل مجموعه هم حدود 1 تومن میشه ( دوربین ، 18-55 و 55-250 )

vahydm
14-03-2011, 00:16
سلام
من تازه عضو این فروم مفید شدم،راستش میخوام یه دوربین کمپکت بگیرم.نیاز دارم همین روزا بخرم،بودجه ام هم تا 200 هزار تومان هستش
از نظر قابلیت هم میخوام کیفیت عکس قابل قبولی داشته باشه و بادوام باشه.
اکه امکانش هست راهنماییم کنید
مرسی

tohid_abi
14-03-2011, 00:58
نویز این دوربین کم نیست ! ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو این قیمت Canon SX210 و Panasonic TZ7 دوربین های خیلی بهتری هستند
البته بهتره اول نیاز ها تون رو مشخص کنید تا بهتر بشه نظر داد :)

خواسته که از این دوربین دارم فقط برای مصارف خانگی
انتظار فیلمبرداری هم ندارم چون دوربین فیلمبرداری اچ دی سونی دارم
البته من اول نظرم مار کنون بود منتها طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم کنون زیاد در دوربینهای کامپکت موفق نیست
و علت اینکه این دوربین را انتخاب کردم
1:لنز g و ساخت ژاپن و گارانتی بهتر رهجو نسبت به گارانتیهای کنون بود
2:جشنواره سونی که همرای این دوربین کیف و مموری 2 گیگ و یک عدد قاب عکس دیجیتال رایگان میده
البته باز نظر شما عزیزان برام مهمه من سه شنبه میخوام برم برای خرید زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم

rostamiani
14-03-2011, 07:02
خواسته که از این دوربین دارم فقط برای مصارف خانگی
انتظار فیلمبرداری هم ندارم چون دوربین فیلمبرداری اچ دی سونی دارم
البته من اول نظرم مار کنون بود منتها طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم کنون زیاد در دوربینهای کامپکت موفق نیست
2:جشنواره سونی که همرای این دوربین کیف و مموری 2 گیگ و یک عدد قاب عکس دیجیتال رایگان میده
البته باز نظر شما عزیزان برام مهمه من سه شنبه میخوام برم برای خرید زودتر راهنمایی کنید ممنون میشم
اتفاقا Canon تو کامپکت ها به نظر من از بقیه بهتر عمل کرده !
Sony رو باید با احتیاط بیشتری بخرید . چون خیلی از دوربین های کامپکت سونی (نه همشون) رنگ ها رو به هم می ریزند :10:

من به طور کلی پاناسونیک و کنون رو تو دوربین های کوچیک و ارزون تر بیشتر قبول دارم.ولی هر مارکی مدل خوب هم داره :)

همین SX210 خیلی دوربین خوبیه .PanasonicTZ7 و TZ8 هم خیلی خوب هستند ولی فکر کنم تو ایران کمی قیمتشون بالا تر از قیمت واقعی باشه :31:

فوجی هم دوربین های خوبی داره ولی اون دوربین هایی رو که من تو این قیمت ها می شناسم برای کاربرای آماتور مناسب نیستند.چون عکسشون یکم اصلاح لازم داره و کار باهاشون بظاهرا به سادگی پاناسونیک و کنون نیست

flasher_for_nokia
14-03-2011, 08:48
دوربین کامپکت و صرفا تنظیمات اتوماتیک داشته باشه سبک و کمی هم نازک کیفیت فیلم اچ دی عکس هم کیفیت خوبی داشته باشه سقف قیمت هم 300 با تشکر

mahbod_v
14-03-2011, 09:19
از اظهار نظر دوستانه دوستان سپاسگزارم! راستی قبل از بیان چند مورد به اطلاعتون برسونم که من نمیدونم چرا گزینه ای بنام تشکر داخل پستهای دوستان نمیبینم تا ازشون تشکر کنم،که همینجا ازشون ممنونم بابت راهنمائیشون؛

خب اینکه گفتین من اول راهم درسته،تازه دارم با کلاس رفتن و مطالعه و اینها خودم رو بالا میکشم و همونطور که گفتم اول دنبال بادی خوبم تا لنز؛میدونستم که همه چیز به لنز بستگی داره و از خود لنزه که میتونم فاصله کانونی و عمق میدان و فوکوس و تنظیمات ماکرو و ... رو تنظیم و آماده عکس برداری کنم؛

چرا میخوام از دوربینهای SLR (حرفه ای) استفاده کنم؟چون الان یه کامپکت کاسیو دارم و دیگه ارضام نمیکنه،بخصوص برای داشتن ماکروی بهتر و زوم اپتیکال دستی که توسط خودم(یعنی لنز تعبیه شده توسط خودم) تغییر و تنظیم داده بشه و با داشتن مقداری بودجه که ذکرش رفت(حدود 1/250م) میخوام و تصمیم گرفتم که دیگه یه اس ال آر داشته باشم تا یه کامپکت پیشرفته تر از کاسیوی خودم...همونطور هم که دوستم اشاره کرد دوربین های SLR انعطاف پذیری فوق العاده ای دارن که اتفاقا" من همینو میخوام و دنبال همین انعطاف پذیریشون هستم تا دنبال چیزهای پیش افتاده ای مثل: زوم دیجیتال الکی بالا و مگاپیکسل ظاهری بالاتر و فیلمبرداری بی مورد و ...
می بینین من خودم دنبال اینم که بتونم از لنزهای متعدد و متنوع از نظر واید و مقدار ماکروی بیشتر و زوم اپتیکال بهتر و استفاده از Hot Shoe برای تعبیه فلاش های مختلف و با برد پرتاب نور بالا و دیگر امکانات جانبی استفاده کنم؛میدونم که سنگینترند و بزرگتر،
پس الان یه بادی(بدنه) خوب میخوام که بعدا" از لحاظ لنزهای اون بادی(مثل لنزهای خوب ولی کم تعداد نیکور برای برند نیکون) به مشکل استفاده از لنزهای خاص برنخورم و بتونم بعدا"(در آینده) از لنزهای دیگر هم استفاده کنم؛چون شنیدم لنزهای نیکور از لحاظ تعدادی کمترن از لنزهای کانن،ولی نمیتونم از کیفیت ساخت عالی و خروجی تصویری عالی نیکون بگذرم؛

من مطالعه ام رو بعد حدود دوماه و مشورتهای گوشه و کنار،محدود کردم به همین 4مدل:

Canon EOS 60D
Nikon D5000
Canon EOS 550D
Nikon D90

و حالا از شمائی که حرفه ای شدین و با برند(و صدالبته کیفیت برند) کار کردین و تجربتون بهتر(صد البته بهتر) از من ابتدائیه،میخوام نظرتون (در واقع تجربتون) رو از کار با دو برندی که در چهار مدل بالا اومده بگین و برادرانه راهنمائیم کنین که یه کیفیت عُمری بگیرم و بعد بقول شما فقط هزینه ام رو بذارم روی انتخاب لنزهای مختلف...

میخوام شما جای من باشین و حالا با تجربتون(که اگه با یکی از این مدلها باشه که چه بهتر)شما انتخاب کنین و بگین بخاطر کدوم مزیت دست به این انتخاب زدین؟اگه هم درجه بندی کنین که چه بهتر؛ زیاد هم نمیخوام وسواس بخرج بدم؛بازم تشکر و منتظر ابراز نظر و لطفتون هستم؛
خیلی خوب ، حالا که به خرید یک SLR مصر هستید در خصوص مدلهایی که لیست کردید قیمت 60D بدون لنز تقریبا 1100000 تومان است کیفیت تصویرش به نظر من در حد 550 کانن است ولی قیمت 550 تقریبا 850000 تومان است با یک لنز بسیار بسیار معمولی 18-55 (شاید این لنز را از شما 50 تومان بردارند نمی دونم ؟) در مورد دوربینهای نیکون من اطلاعات زیادی ندارم البته ال سی دی 60 دی چرخوان است ( من اصلا به این قابلیت فکر نمی کنم چون تمامی تصاویر را از داخل ویزو ثبت می کنم ) با توجه به اینکه شما تازه کارید پیشنهاد من 550 است
به یک نکته از توصیه های من اصلا دقت نکردید در عکاسی این لنزه که مونده گاره نه بدنه سعی کنید پول بیشتری برایه لنز خرج کنید تا بدنه یک بدنه نهایتا 5 سال مهمون شماست ولی لنز خوب یک عمر می مونه این قدر رویه خرید بدنه حساس نباشید اگه یک بدنه عالی می خواید بگیرید پیشنهاد من 7 دی کانن است
موفق باشد

rostamiani
14-03-2011, 09:46
دوربین کامپکت و صرفا تنظیمات اتوماتیک داشته باشه سبک و کمی هم نازک کیفیت فیلم اچ دی عکس هم کیفیت خوبی داشته باشه سقف قیمت هم 300 با تشکر

Canon SX200 یکی از دوربین های خوب هست که تنظیمات دستی کامل هم داره ولی فکر کنم کمی از بودجه شما گرون تره
Canon IXUS 300 فکر کنم برای شما مناسب تر باشه.قیمتش حدود ۲۶۰ هزار تومان هست که با خریدن کارت حافظه میشه حدود ۳۰۰ هزار تومان
این دوربین سنسور CMOS داره و می تونه تا حدود ۱۰ عکس در هر پانیه بگیره
فیلمبرداری HD هم داره و اگه با رزولوشن کم تر فیلمبرداری کنید می تونید تا ۲۴۰ فریم در ثانیه باهاش فیلمبرداری کنید.در واقع فیلمبرداری Slow Motion داشته باشید :31:
این دوربین بدنه محکمی هم داره .ولی زومش حدود 4X هست که شاید کمی کم تر از رقبا باشه ولی مشکلی ایجاد نمی کنه
کار کردن با این دوربین هم ساده هست :)

اینم یک ریویووی خوب :

با این قیمت SX130 هم می تونید بخرید که فکر می کنم کمی با اندازه این دوربین مشکل داشته باشید. این دوربین هم کیفیت عکس خوبی داره + تنظیمات دستی کامل + زوم بیشتر.

اینم ریویوو :

موفق باشید :10:

sastwhc
14-03-2011, 10:03
خیلی خوب ، حالا که به خرید یک SLR مصر هستید در خصوص مدلهایی که لیست کردید قیمت 60D بدون لنز تقریبا 1100000 تومان است کیفیت تصویرش به نظر من در حد 550 کانن است ولی قیمت 550 تقریبا 850000 تومان است با یک لنز بسیار بسیار معمولی 18-55 (شاید این لنز را از شما 50 تومان بردارند نمی دونم ؟) در مورد دوربینهای نیکون من اطلاعات زیادی ندارم البته ال سی دی 60 دی چرخوان است ( من اصلا به این قابلیت فکر نمی کنم چون تمامی تصاویر را از داخل ویزو ثبت می کنم ) با توجه به اینکه شما تازه کارید پیشنهاد من 550 است
به یک نکته از توصیه های من اصلا دقت نکردید در عکاسی این لنزه که مونده گاره نه بدنه سعی کنید پول بیشتری برایه لنز خرج کنید تا بدنه یک بدنه نهایتا 5 سال مهمون شماست ولی لنز خوب یک عمر می مونه این قدر رویه خرید بدنه حساس نباشید اگه یک بدنه عالی می خواید بگیرید پیشنهاد من 7 دی کانن است
موفق باشد

تفاوت سری XXD باXXXD در سیلینک و مقاومت بدنه،اندازه،حداکثر سرعت تصویر در ثانیه(شاتر مرغوب تر) و ال سی دی مونیتور مشخصات و تنظیمات عکس و غیره است(گرچه تفاوت های در سنسور هم دارند که چندان قابل چشم پوشی نیست)
ولی در مجموع برای شروع 550D انتخب خیلی خوبیه

و صد ذر صد موافقم هزینه اصلی روی لنز شود
ال سی دی 550 دی هم چرخان است

اگه یک بدنه عالی می خواید بگیرید پیشنهاد من 7 دی کانن است

نمی دونم چرا از آدم باسلیقه و پول دار خوشم میاد:27::5::31::40::11:

---------- Post added at 09:53 AM ---------- Previous post was at 09:51 AM ----------

چون خیلی از دوربین های کامپکت سونی (نه همشون) رنگ ها رو به هم می ریزند :10:

لازم نیست محتاط باشید
واقعا کدوم کامپکت سونی مشکل رنگ نداره(همشون یه کرباسند) ولی از چهار سومشون خوشم میاد

---------- Post added at 09:54 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

البته این ترکیب ( دوربین ، 18-200 و 18-55 ) قیمتش 1.250 تا 1.300 میشه دوست من که البته میشه 18-55 رو 100 فروخت ;-) میشه بجای 18-200 کارکرده که خرید نمونه ی سالم و بدون مشکلش برای کسی که زیاد شناخت نداره سخت هم هست ، لنز 55-250 رو خرید که با 18-55 رنج رو کامل میکنه . فوکال بیشتری رو هم عرضه می کنه . قیمت کل مجموعه هم حدود 1 تومن میشه ( دوربین ، 18-55 و 55-250 )

55-250 لنز خوبی نیست

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:54 AM ----------

ممنون دوست من

ممنون

FZ100 در حد قیمت خودش عالیه،اصولا تمام سوپر زوم ها در رنج بالای تله این ضعف رو دارند

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:55 AM ----------

عرض ادب

عکس ش متوسطه ولی فیلمبرداریش نسبت به هم قیمتش ها بد نیست

---------- Post added at 09:59 AM ---------- Previous post was at 09:58 AM ----------

سلام
من تازه عضو این فروم مفید شدم،راستش میخوام یه دوربین کمپکت بگیرم.نیاز دارم همین روزا بخرم،بودجه ام هم تا 200 هزار تومان هستش
از نظر قابلیت هم میخوام کیفیت عکس قابل قبولی داشته باشه و بادوام باشه.
اکه امکانش هست راهنماییم کنید
مرسی

SX120 تویه این قیمت انتخاب خوبیه البته هزینه رم و کیف و باتری و شارژر رو هم اضافه کن

---------- Post added at 10:03 AM ---------- Previous post was at 09:59 AM ----------

2

اصلا تایید نمیشه

کنون در زمینه کامپکت خوب بوده لااقل از سونی خیلی بهتر بوده
لنز سری G سونی چیزای قابل توجه ای نیستند البته با توجه به اینکه تازه سونی وارد این صنعت شده زیاد هم بد نیست ولی برابر لنزهای کنون /نیکون/حتی تامرون و سیگما حرفی برای گفتن نداره ایشالله تا 50 سال اینده به اونا میرسه

در مورد چشنواره هم موافقم به هر حال تخفیف میده نمیشه منکر شد ولی سونی تقریبا تمام چهار فصل سال رو جشنواره داره(سونی ال سی دی و لپ تاپ خوب داره)

peyman22
14-03-2011, 11:31
بالاخره چیکار کنم؟
بین hx5 و s95 و ixus 1000؟؟؟؟؟؟؟؟
اینجوری که من متوجه شدم فیلمبرداری hx5 بهتره
و عکسبرداری s95 بهتره
و باتری ixus 1000 هم ضعیفه
لطفا راهنمایی کنید که کدوم مدل بالاخره هم از نظر فیلم و هم عکس
در ضمن عکس ها رو هم بیشتر روی کامپیوتر و تلویزیون نگاه میکنیم و ممکنه از 100 تا یدونه رو چاپ کنیم
ممنونم

دوستان کسی نبود راهنمایی کنه؟
ممنون میشم

mahdyshr
14-03-2011, 11:56
با عرض سلام
من یک دوربین کامپکت می خوام می خوام ویژگی های زیر رو داشته باشه

1.کیفیت عکس خوب

2.کیفیت فیلم خوب و res حداقل HD

3.اگر زومش هم بالا باشه بهتره ولی اون دو مورد اول برام مهم تره

حالا شما چه دوربینی معرفی می کنید؟

اگر بخواهید کیفیت این دوربین رو با fz100 مقایسه کنید چه قدر تفاوت داره؟

ممنون

mahbod_v
14-03-2011, 12:08
ممنون میشم

من بودم S95 می گرفتم بزرگترین حسن این دوربین اینه که به واقعا سایزش ایده اله و کیفیت عکسش هم شاهکاره

---------- Post added at 12:08 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

با عرض سلام

1.کیفیت عکس خوب

ممنون

دوست من در یک دوربین کامپکت هیچوقت دنبال زوم بالا نباش با کوچترین نوسان دست عکس شما شارپنسش ار از دست می ده این لرزش گیر هاشون هم ببخشید به درد ..........
من S95 می گرفتم دوربین کامپکت باید کوچیک باشه و واقعا چه قدر تو جیب جا گرفتن یک دوربین وسوسه کننده است

ELSIN
14-03-2011, 12:31
با عرض سلام

1.کیفیت عکس خوب

ممنون

سلام
G12 با زومه 5x
fz100 هم عالیه اما کیفیت عکسش کم تر از G12 هست اما زومش 24X و FULL HD
از نظر اندازه هم fz100 بزرگتره
هردو هم حدود 600 تومن هستند

دوست من در یک دوربین کامپکت هیچوقت دنبال زوم بالا نباش با کوچترین نوسان دست عکس شما شارپنسش ار از دست می ده این لرزش گیر هاشون هم ببخشید به درد ..........
من S95 می گرفتم دوربین کامپکت باید کوچیک باشه و واقعا چه قدر تو جیب جا گرفتن یک دوربین وسوسه کننده است

این حرف درست نیست
چون شما از S95 خوشتون اومده دلیل نمیشه بدرد همه بخوره
درسته دوربین خوبیه اما نه برای همه

rostamiani
14-03-2011, 12:39

دوست عزیز
اونطور هم که شما فکر می کنی نیست ... لرزشگیر تو خیلی از موارد خیلی کمک می کنه. در ضمن ... خیلی از مردم از اندازه اصلی عکسشون استفاده نمی کنن .برای همین هم مشکل شارپ بودن ندارن

sastwhc
14-03-2011, 12:47
ممنون میشم

باتری ایکسیوس 1000 خیلی هم ضعیف نیست
بله درست برداشت کردید در ضمن دقت کنید همه ی این حرف ها نسبی هستند و این شما هستید که با توجه به احتیاجات تان و بودجه تان انتخاب کنید

---------- Post added at 12:47 PM ---------- Previous post was at 12:46 PM ----------

G12 و FZ100 هر دو دوربین های خوبی هستند

burberry
14-03-2011, 13:06
دوستان به نظرتون دوربین سونی سایبرشات h55باقیمت 288تومن دوربین خوبیه؟
میگن ساخت ژاپن هست درسته؟
کلا یک خورده میشه از مزایا و معایبش بگید؟ و اینکه با اینامکاناتی که با کدوم دوربین دیگه ای توی این رنج قیمتی قابل مقایسه هست؟
ممنون از راهنماییتون

mahbod_v
14-03-2011, 13:15
سلام
G12 با زومه 5x

این حرف درست نیست

من نگفتم به درد همه می خوره من گفتم اگه کسی دنبال دوربین کامپکت به معنی جمع و جوره در شرایط فعلی S95 بهترین انتخابه حالا اگه پارامتر کوچک بودن دوربین رایه شما مطرح نباشه بله خیلی انتخاب های دیگه ای هم هست
د رخصوص زوم بالا و دوربین های کامپکت چون بحث به درازا می کشه خیلی خلاصه بگم شما فقط وقتی می تونید از زوم بالای این دوربینها استفاده کنید که دوربین رویه سه پایه باشه یا فیکس شده باشه در غیر این صورت حتما حتما باید از سرعتهای بسیار بالای شاتر استفاده کنید که عموما با توجه به شرایط محیط مقدور نیست

rostamiani
14-03-2011, 13:16
کلا یک خورده میشه از مزایا و معایبش بگید؟ و اینکه با اینامکاناتی که با کدوم دوربین دیگه ای توی این رنج قیمتی قابل مقایسه هست؟
ممنون از راهنماییتون
عکس های با کیفیتی نداره !
بهتره بری سراغ Canon SX130 :)

اینم کیفیت عکسش :

rostamiani
14-03-2011, 13:31
د رخصوص زوم بالا و دوربین های کامپکت چون بحث به درازا می کشه خیلی خلاصه بگم شما فقط وقتی می تونید از زوم بالای این دوربینها استفاده کنید که دوربین رویه سه پایه باشه یا فیکس شده باشه در غیر این صورت حتما حتما باید از سرعتهای بسیار بالای شاتر استفاده کنید که عموما با توجه به شرایط محیط مقدور نیست

حداقل با Panasonic FZ35 که میشه تو محیط باز با زوم 18X عکس های خوبی گرفت ... این مورد رو خودم تست کردم :31:
درسته که کمی شارپ بودنش رو از دست می ده ولی خیلی خیلی کم .اگه عکس رو چاپ کنی یا تو مانیتور نگاه کنی اصلا به چشم نمیاد :10:

mahbod_v
14-03-2011, 13:40
حداقل با Panasonic FZ35 که میشه تو محیط باز با زوم 18X عکس های خوبی گرفت ... این مورد رو خودم تست کردم :31:
درسته که کمی شارپ بودنش رو از دست می ده ولی خیلی خیلی کم .اگه عکس رو چاپ کنی یا تو مانیتور نگاه کنی اصلا به چشم نمیاد :10:

استاد من، خود شما در نوشتتون اشاره کردید ( محیط باز ) خوب حتما زیر نور آفتاب هم بوده در این شرایط دوربین شما از سرعتهای بالای شاتر استفاده می کنه که خوب اثر لرزش دست همانطور که گفتید به حد اقل می رسه ولی ایا می تونید با زوم 18 داخل محیطی کم نور تر که میزان لوکس نور کمتر از نور خورشیده عکسی مشابه بگیرید ؟
علت اینهم که شما نمی تونید با سرعتهای پایین شاتر دوربین را مهار کنید به ابعاد دوربین شما بر می گرده حتی قوی ترین دستها هم نمی تونند یک همچین وسیلیه ای را ثابت نگه دارند اینه که به نظر من و بر خلاف نظر خیلی از دوستان در دوربینهای کامپکت میزان قدرت بزرگ نمایی جزو پارامترهای مهم در انتخاب دوربین نیست

ELSIN
14-03-2011, 13:45
ممنون از راهنماییتون

با اون پول میشه SX130 خرید که بهترین رده خودشه :46:

من نگفتم به درد همه می خوره من گفتم اگه کسی دنبال دوربین کامپکت به معنی جمع و جوره در شرایط فعلی S95 بهترین انتخابه حالا اگه پارامتر کوچک بودن دوربین رایه شما مطرح نباشه بله خیلی انتخاب های دیگه ای هم هست

بازم در مقابل LX5 دوربین پانا بهتر عمل میکنه
من یه سوپر زوم دارم و این مشکلات که شما میگی رو ندارم حتی تا حدی توی محیط داخلی

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

استاد من، خود شما در نوشتتون اشاره کردید ( محیط باز ) خوب حتما زیر نور آفتاب هم بوده در این شرایط دوربین شما از سرعتهای بالای شاتر استفاده می کنه که خوب اثر لرزش دست همانطور که گفتید به حد اقل می رسه ولی ایا می تونید با زوم 18 داخل محیطی کم نور تر که میزان لوکس نور کمتر از نور خورشیده عکسی مشابه بگیرید ؟
علت اینهم که شما نمی تونید با سرعتهای پایین شاتر دوربین را مهار کنید به ابعاد دوربین شما بر می گرده حتی قوی ترین دستها هم نمی تونند یک همچین وسیلیه ای را ثابت نگه دارند اینه که به نظر من و بر خلاف نظر خیلی از دوستان در دوربینهای کامپکت میزان قدرت بزرگ نمایی جزو پارامترهای مهم در انتخاب دوربین نیست

شما انظراتون از یه دوربین خیلی بالاست

بهتر بود شما یه 5D Mark II با لنز 24-105 میخریدید :31:

sastwhc
14-03-2011, 14:34

قربان شما، با زوم 18 از داخل اتاق(محیط کم نور) از چی می خواهید عکس بگیرید؟!!!!(اتاق بزرگی داری ها!)من صد در صد موافقم که لنزهای این دوربین(که SLR LIkeو) خوانده می شوند اف بسیار بالایی دارند اما واقعا بجز یک دو تا لنز چند میلیونی باچه لنز یا دوربینی میشه مسئله نور کم را حل کرد . . . بگذریم این داستان گرچه خیلی جالبه اما شاید هر کسی حوصله اش را نداشته باشه

واقعیت اینه که باید در حد 500 تا 600 تومن از این دوربین ها انتظار داشت یا مبلع رو به 2 تا 3 میلیون رسوند بعد انتظار رو افزایش داد

موفق باشید

sastwhc
14-03-2011, 14:39
با اون پول میشه SX130 خرید که بهترین رده خودشه :46:

بازم در مقابل LX5 دوربین پانا بهتر عمل میکنه
من یه سوپر زوم دارم و این مشکلات که شما میگی رو ندارم حتی تا حدی توی محیط داخلی

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

شما انظراتون از یه دوربین خیلی بالاست

بهتر بود شما یه 5D Mark II با لنز 24-105 میخریدید :31:

بدنه رو موافقم ولی لنز رو باید می گفتی 300 با اف 2.8
(نگو شوخی بود، دل به کار بده):10::5::20:

zadis
14-03-2011, 16:25
سلام من قصد خرید دوربین canon sx130 is رو دارم یکی دوستان یه دوربین داره بک سال خرید ولی در حد نو هست
میگه 250 میفروشم .مدلش Canon PowerShot SX200 IS هست آیا این مدل بهتره بخرم یا هون sx130 is
با توجه به اینکه 130 محصول سال 2010 هست ولی اون 2009 ممون میشم یکی جواب بده . ؟؟؟؟؟؟؟؟

masoud glx
14-03-2011, 16:42
55-250 لنز خوبی نیست

دوست عزیز sastwhc شما بر چه مبنایی این رو می فرمایید ؟ ایشون در ذهنشون 18-200 هستش که کیفیت اپتیکی مشابهی با 55-250 داره و خروجی یکسانی میده ( تازه 18-200 ایراداتی هم داره که بماند ) . در ضمن اگر بنا بر مقایسه کلی با سایر لنزها و در نظر نگرفتن بودجه باشه که بله ... کلا لنز های غیر از سری L خوب نیستند !! کلا با اینگونه جمله های X کالای خوبی نیست و از این دست - بدون مقایسه و در نظر گرفتن سایر عوامل - مشکل دارم .

راستی ...

ال سی دی 550 دی هم چرخان است

؟؟؟؟

موفق باشید .

rostamiani
14-03-2011, 16:43
سلام من قصد خرید دوربین canon sx130 is رو دارم یکی دوستان یه دوربین داره بک سال خرید ولی در حد نو هست
میگه 250 میفروشم .مدلش Canon PowerShot SX200 IS هست آیا این مدل بهتره بخرم یا هون sx130 is
با توجه به اینکه 130 محصول سال 2010 هست ولی اون 2009 ممون میشم یکی جواب بده . ؟؟؟؟؟؟؟؟
اینجا می تونید کیفیت عکس هر دو دوربین رو با هم مقایسه کنید :

ELSIN
14-03-2011, 18:21

سلام
بنظرم sx130 ارزش بیشتری داشته باشه :10:
بزرگ ترین فرقشون هم باطری هست

mahdyshr
14-03-2011, 19:15
من بودم S95 می گرفتم بزرگترین حسن این دوربین اینه که به واقعا سایزش ایده اله و کیفیت عکسش هم شاهکاره

---------- Post added at 12:08 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

سلام
G12 با زومه 5x

این حرف درست نیست

اول ممنون به خاطر جوابتون

من دوربینی می خوام که در حد سایز همون s95 باشه
پس الان s95 انتخاب هایی که دارم یکی s95 هست یکی lx5 ؟
1.درسته؟
2.گزینه بهتری هم هست؟
3.قیمت این دو تا حدودا چقدره؟
4.از نظر فیلم برداری چطور هستند؟

5.نظرتون در مورد TZ10 و TZ 8 چیه؟

6.از لحاظ کیفیت عکس و فیلم می ارزد بیشتر هزینه کنم fz 100 بخرم؟

ممنون

zadis
14-03-2011, 19:20
سلام مجدد دوستان رفتم sx130 is بخرم شانسم امروز تموم کرده بود و گفت تا آخر هفته میاره . توراهم
یک مدل جدید سامسونگ دیدم خیلی نظرمو جلب کرد هم هوشکل و هم خوش دست بود امودم بخرم . گفتم اول یک مشاوره از دوستان بگیرم بعد بخرم . شرمنده اینقدر سوال میکنم . سامسونگهچطوره
>>>
مشخصاتش هم
مشخصات اصلی:
دارای دو صفحه LCD
صفحه LCD 1.5 اینچی در جلو
5 برابر زوم اپتیکال و 3 برابر زوم دیجیتال
لرزشگیر دیجیتال تصویر 2
فیلمبرداری HD با فرمت H.264
خروجیHDMI
تشخیص چهره
فیلتر هوشمند
توضیح کامل >>>

burberry
14-03-2011, 19:21
بچه ها من روی حساب حرف شما که توی این کار واردتر هستید و تجربه داریدمیخوام همین مدل canon sx130رو بگیرم!
به عنوان آخرین سوال دراین زمینه
فقط بهم بگید ساخت کدوم کشور هست؟
با تشکر خیلی زیاد از راهنمایی هاتون

rostamiani
14-03-2011, 19:47
سلام مجدد دوستان رفتم sx130 is بخرم شانسم امروز تموم کرده بود و گفت تا آخر هفته میاره . توراهم
یک مدل جدید سامسونگ دیدم خیلی نظرمو جلب کرد هم هوشکل و هم خوش دست بود امودم بخرم . گفتم اول یک مشاوره از دوستان بگیرم بعد بخرم . شرمنده اینقدر سوال میکنم . سامسونگهچطوره
>>>
مشخصاتش هم
مشخصات اصلی:
دارای دو صفحه LCD
لرزشگیر دیجیتال تصویر 2
خروجیHDMI
تشخیص چهره
فیلتر هوشمند
توضیح کامل >>>

خوب شد نخریدی :)
این ریویوو رو ببین :

امتیازش خیلی کمه .حتی تو کیفیت بدنه !
عکس های نمونه رو ببین .می فهمی چرا :31:

---------- Post added at 07:47 PM ---------- Previous post was at 07:44 PM ----------

[QUOTE=burberry;5935824]بچه ها من روی حساب حرف شما که توی این کار واردتر هستید و تجربه داریدمیخوام همین مدل canon sx130رو بگیرم!

SX130 دوربین خیلی خوبیه
ولی هیچ دوربینی ایده آل نیست :)
ولی با این هزینه دوربین خیلی خوبیه

در مورد ساخت هم نمی دونم ولی زیاد لازم نیست نگران باشی.کنون ساخت هر جا که باشه کنونه :10:

ardalan_zapata
14-03-2011, 19:56
با سلام
قصد خريد دوربين دارم
شما 7d رو پيشنهاد ميكنيد
يا
550 D با لنز 85-15 ?

mahdi_z100
14-03-2011, 20:49
با سلام و تشکر از راهنمای های شما
من فردا میرم یه sx210 بگیرم
فقط لطف کنید و بگید رم میخواد یا نه . اگر میخواد چند گیگ بگیرم ، چه مارکی و کلا هر چیز اضافه ای میخواد لطفا بگید
با تشکر

ELSIN
14-03-2011, 20:54

1.درسته؟
2.گزینه بهتری هم هست؟

5.نظرتون در مورد TZ10 و TZ8 چیه؟

6.از لحاظ کیفیت عکس و فیلم می ارزد بیشتر هزینه کنم fz100 بخرم؟

ممنون

بنظرم lx5 بهتره
TZ10 و TZ8 عالیند اما کیفیت اون دو رو نداره
fz100 هم که خیلی بزرگه

>>>
مشخصاتش هم
مشخصات اصلی:
دارای دو صفحه LCD
لرزشگیر دیجیتال تصویر 2
خروجیHDMI
تشخیص چهره
فیلتر هوشمند
توضیح کامل >>>

سامسونگ نه :13:

بچه ها من روی حساب حرف شما که توی این کار واردتر هستید و تجربه داریدمیخوام همین مدل canon sx130رو بگیرم!

فکر کنم چین باشه، اما هرچی باشه تقلبی نیست :46:

با سلام
قصد خريد دوربين دارم
شما 7d رو پيشنهاد ميكنيد
يا
550 D با لنز 85-15 ?

بله 7d خوبه فقط چه انتظار و چه بودجه ای دارید ؟؟

vvc
14-03-2011, 20:56
با سلام
قصد خريد دوربين دارم
شما 7d رو پيشنهاد ميكنيد
يا
550 D با لنز 85-15 ?

مسلما 7D در کلاس بالاتری قرار داره
کیفیت و کارایی بهتری هم داره و خوب قیمت بالاتر :8:

mehdi666lp
14-03-2011, 21:15
سلام من میخوام تا 400 پول واسه دوربین بدم...............................Canon SX210 IS .................چطور دوربینی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
.
.
.
به نظر شما تا 400 یا 350 چه مدلی از Canon خوب هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
میشه کامل توضیح بدید.............گارانتی معتبرش کجاست Canon تو تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

poonel
14-03-2011, 21:39
سلام من میخوام تا 400 پول واسه دوربین بدم...............................Canon SX210 SI .................چطور دوربینی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

مهمترین ضعفش اینه که خیلی بد دسته . فلاشش ضعیفه و مثل اکثر کامپکتها در محیط های تاریک و داخل خونه ، عکسش زیاد چنگی به دل نمیزنه ولی تو نور روز عکسش خوبه.

ELSIN
14-03-2011, 21:45
سلام من میخوام تا 400 پول واسه دوربین بدم...............................Canon SX210 IS .................چطور دوربینی هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
.
.
.
به نظر شما تا 400 یا 350 چه مدلی از Canon خوب هستش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
.
.
میشه کامل توضیح بدید.............گارانتی معتبرش کجاست Canon تو تهران؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همون SX210
گارانتی اصلی نداریم

poonel
14-03-2011, 21:47
با سلام
قصد خريد دوربين دارم
شما 7d رو پيشنهاد ميكنيد
يا
550 D با لنز 85-15 ?

مسلما 7D بهتره اما اگه خیلی حرفه ای نیستی و پول یامفت نداری همون 550D رو بگیر. با لنز 18-135 . برای بیشتر ما به اندازه کافی امکانات داره.

poonel
14-03-2011, 22:02
با سلام و تشکر از راهنمای های شما
من فردا میرم یه sx210 بگیرم
فقط لطف کنید و بگید رم میخواد یا نه . اگر میخواد چند گیگ بگیرم ، چه مارکی و کلا هر چیز اضافه ای میخواد لطفا بگید
با تشکر

- همه دوربین ها رم میخوان
- بهتره 8 یا 16 گیگ بگیری. رو 16 گیگ حدود 4300 تا عکس و 1 ساعت و 20 دقیقه فیلم HD میگیره و با 8 گیگ نصف این.
- کارت حافظه باید حداقل Class 4 باشه. من مارک TOSHIBA رو پیشنهاد می کنم.

masoud glx
15-03-2011, 01:13
نوشته شده توسط ardalan_zapata
با سلام
قصد خريد دوربين دارم
شما 7d رو پيشنهاد ميكنيد
يا
550 D با لنز 85-15 ?

همونطور که سایر دوستان عزیز گفتند حتما می بایست انتظارتون رو مشخص کنید یعنی کاربری مورد نیازتون ... مثلا حیات وحش یا منظره یا پرتره یا . . . ؟

البته از اونجایی که بودجه نهایی شما ظاهرا حدود 1.600 - 1.700 هستش ، در صورتیکه نیاز خاصی که حتما با 7 دی جبران میشه رو نداشته باشید ، من پیشنهاد 7 دی رو نمی دم چون با یک لنز کیت ممکنه شدیدا توی ذوقتون بخوره !! دوستانی که بنده می شناسم و 7 دی استقاده می کنند اکثرا از لنزهای تله بلند و سریع استفاده می کنند و غالبا هم برای کارهای حیات وحش و . . . که با بودجه شما خریداری این چنین لنزهایی محیا نیست .

موفق باشید .

mahdyshr
15-03-2011, 02:01
بنظرم lx5 بهتره
TZ10 و TZ8 عالیند اما کیفیت اون دو رو نداره
fz100 هم که خیلی بزرگه

ممنون :11:

اگر بخواهیم این دوربین ها رو بر اساس کیفیت عکس و فیلم مرتبت کنیم ترتیبش چه طور میشه؟
s95
LX 5
TZ 10 و TZ 8
FZ 100

(می دونم که fz 100 سنگین تر و بزرگ تره ولی می خوام بدونم که اگر می ارزد از لحاظ کیفیت عکس و فیلم قیمت بیشتر و وزن بیشترش قابل تحمله در غیر این صورت نمی ارزد)

shahramcat
15-03-2011, 02:07
سلام دوستان

میخام کمک کنید در مورد خرید دوربین تو رنج 350 تومن ..... به نظرتون Sony HX5 خوبه یا گزینه بهتری هم هست ؟

از canon هم تو این قیمت یک مدل بگید .

ممنون

sastwhc
15-03-2011, 09:28
سلام دوستان

میخام کمک کنید در مورد خرید دوربین تو رنج 350 تومن ..... به نظرتون Sony HX5 خوبه یا گزینه بهتری هم هست ؟

از canon هم تو این قیمت یک مدل بگید .

ممنون

SX210 Canon انتخاب بهتریه

---------- Post added at 09:25 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

اگر بخواهیم این دوربین ها رو بر اساس کیفیت عکس و فیلم مرتبت کنیم ترتیبش چه طور میشه؟
s95
LX 5
TZ 10 و TZ 8
FZ 100

(می دونم که fz 100 سنگین تر و بزرگ تره ولی می خوام بدونم که اگر می ارزد از لحاظ کیفیت عکس و فیلم قیمت بیشتر و وزن بیشترش قابل تحمله در غیر این صورت نمی ارزد)

FZ100 بهترین فیلمبرداری ها رو داره و بعد دو لومیکس دیگر و در آخر S95
اما از نظر عکاسی S95 و LX5 تقریبا در یک سطح هستند بعد FZ100 و بعد TZ10

---------- Post added at 09:28 AM ---------- Previous post was at 09:25 AM ----------

مسلما 7D بهتره اما اگه خیلی حرفه ای نیستی و پول یامفت نداری همون 550D رو بگیر. با لنز 18-135 . برای بیشتر ما به اندازه کافی امکانات داره.

تایید نمیشه
15-85 انتخاب بهتریه نسبت یه 18-135 کنون و البته گرانتر

sastwhc
15-03-2011, 09:47
دوست عزیز sastwhc شما بر چه مبنایی این رو می فرمایید ؟

بیش از یک دهه کار عملی بعلاوه مسندات معتبر:

د ایشون در ذهنشون 18-200 هستش که کیفیت اپتیکی مشابهی با 55-250 داره و خروجی یکسانی میده ( تازه 18-200 ایراداتی هم داره که بماند ) . د.
نه در نرنج مشابه 18-200 کمی بهتر است

کلا لنز های غیر از سری L خوب نیستند !!

15-85 مثال نقض نظر شماست

کلا با اینگونه جمله های X کالای خوبی نیست و از این دست - بدون مقایسه و در نظر گرفتن سایر عوامل - مشکل دارم .

من نمیدونم شما چطوری پول درمیاری و چطور خرج میکنی
من دلم نمیخواد پولی که با کلی عرق جبین و کد یمین بدست آوردم رو بابت چیری بدم که بعدا یا ازش استفاده نکنم یا ازش لذت نبرم(در مقوله عکاسی لذت بردن هدف اصلیه منه) شما می تونی برای خودت 55-250 بخری ولی بعدش به نصف قیمت بفروشی یا اصلا بندازیش دور ولی وقتی داری توصیه میکنی در کنار قیمت مناسب این لنز بهتره گوش زد کنی که لنزه بدیه(احتمالا بد ترین لنزی که کنون تا بحال تولید کرده) و فقط رنج محبوبش و قیمت ارزونش برای مقاصد اموزشی صرف تولید میشه.شاید وقتی شما پیشنهاد میکنی و علتش رو نمیگی ، ممکنه خواننده خیال کنه این لنز ،مطرح و قابل تاییدیه و بره اونو تهیه کنه.وقتی کیفیت پایین لنز توی ذوق کاربر بزنه اعتبار این تاپیک کاهش پیدا میکنه

دوست عزیزم
هدف از اینکه من و شما میایم اینجا و نجربیات مون رو بدیگران منتقل میکنیم فقط و فقط کمک به دیگرانه پس امیدوارم از این حرفا ناراحت نشی
موفق باشید

mahbod_v
15-03-2011, 09:58
قربان شما، با زوم 18 از داخل اتاق(محیط کم نور) از چی می خواهید عکس بگیرید؟!!!!(اتاق بزرگی داری ها!)من صد در صد موافقم که لنزهای این دوربین(که SLR LIkeو) خوانده می شوند اف بسیار بالایی دارند اما واقعا بجز یک دو تا لنز چند میلیونی باچه لنز یا دوربینی میشه مسئله نور کم را حل کرد . . . بگذریم این داستان گرچه خیلی جالبه اما شاید هر کسی حوصله اش را نداشته باشه

واقعیت اینه که باید در حد 500 تا 600 تومن از این دوربین ها انتظار داشت یا مبلع رو به 2 تا 3 میلیون رسوند بعد انتظار رو افزایش داد

موفق باشید

مرسی ، گفت و گوی جالبی می شد ولی حق با شماست شاید دیگران حوصلش را نداشته باشند
خوش باشید

---------- Post added at 09:58 AM ---------- Previous post was at 09:56 AM ----------

بدنه رو موافقم ولی لنز رو باید می گفتی 300 با اف 2.8
(نگو شوخی بود، دل به کار بده):10::5::20:

والا قصد راهنمایی دیگران بود ! از کجا می دونید این وسایلی که لیست کردید را من ندارم!!

mahbod_v
15-03-2011, 10:05

1.درسته؟
2.گزینه بهتری هم هست؟

5.نظرتون در مورد TZ10 و TZ 8 چیه؟

6.از لحاظ کیفیت عکس و فیلم می ارزد بیشتر هزینه کنم fz 100 بخرم؟

ممنون

S95 ,و Lx5 هر دو دوربینهای خوبی هستند کیفیت عکسشون هم تقریبا مشابه اگر دنبال دوربین با کیفیت در این سایز هستید یکی از این دو تا را انتخاب کنید برترین مشصه این دوربین ها سایز بزرگ حسگرشون که باعث کاهش نویز به خصوص در محیطهای کم نور مثل داخل اتاق می شه
از اینجا به بعد تصمیم گیری و انتخاب با خود شماست

aminjigar
15-03-2011, 10:25
مت لب برای آنالیزهای خاص تصویر بکار میره و برای ادیت هنری یک عکس اصلا ارجحیت نداره
یعنی با استفاده از مت لب سونیHX5 تصویری بهتر از SX210 میده!نه!

اگر در مورد Matlab Image Processing تجربه داری چند تا از کاراتو بذار ما هم ببینیم.منم به این مبحث علاقه داشتم(در سالیان بسیار بسیار دور)

متلب می تونه برای آنالیز خاص تصاویر هم به کار بره(تفسیر و توصیف و این حرفا) ولی ارتقای کیفیت هدف اولیه اونه (کارایی که تو فتوشاپ انجام میشه ،شما بهتر می دونی که با کدنویسی از طریق نرم افزارهای مشابه بدست می یاد،و کدهایی هستن که بیشتر به درد عموم می خوره )وگرنه من به یه عکاس حرفه ای (اگه ریاضیش خوب باشه و حالشم داشته باشه)استفاده از این نرم افزارا رو بیشتر توصیه می کنم:8:
و در مورد دوم من عکاس هنری نیستم که بخوام عکسامو بذارم،ولی با دوربینای زیادی به خاطر شغلم کار کردم (آخه عکس حرکت سریع ذرات ریز یا شمارش برگ درختان در تصاویر ،هنری نیست و من هم اجازه گذاشتن این عکسارو ندارم)
ضمنا برتری دوربینای canon هم در گرفتن تصاویر واقعی همین component های پردازش گر اشیا در خوده دوربینه،و باید رو عکسایه اکثر دوربینای دیگه(اونایی که من کارکردم همشون:31:)کار بشه تا کیفیت بهتری بشه گرفت(با شما موافقم)
این یعنی کلا دوربینای compact که عموما برای افراد آماتور مناسب ترند در کنون کیفیت بهتری دارند اگه(این خیلی مهمه) همون عکسو بخوام به طور مستقیم چاپ کنیم:46:
شاید هم در آینده آموزش پردازش تصویرو تو یه تاپیکه مربوط به خودش شروع کنم...

aminjigar
15-03-2011, 11:10
S95 ,و Lx5 هر دو دوربینهای خوبی هستند کیفیت عکسشون هم تقریبا مشابه اگر دنبال دوربین با کیفیت در این سایز هستید یکی از این دو تا را انتخاب کنید برترین مشصه این دوربین ها سایز بزرگ حسگرشون که باعث کاهش نویز به خصوص در محیطهای کم نور مثل داخل اتاق می شه
از اینجا به بعد تصمیم گیری و انتخاب با خود شماست

منم با پیشنهادتون موافقم:8:
فقط تو قسمت آخر منظورت چه نویزیه و نویز رو مطمئنی فقط حسگر ایجاد می کنه ؟؟؟؟!!!!!

sastwhc
15-03-2011, 11:27
من به یه عکاس حرفه ای (اگه ریاضیش خوب باشه و حالشم داشته باشه)استفاده از این نرم افزارا رو بیشتر توصیه می کنم:8:

لطفا منبع یا دلیل مستند خودتان نیز ذکر کنید

بی صبرانه منتظرم تا مطلب شما را درباره مت لب و ادیت تصاویر بخوانم

موفق باشید

shahramcat
15-03-2011, 13:53
SX210 Canon انتخاب بهتریه

آقا ممنون

پس تو این رنج از hx5 بهتره .... میشه قیمت بازار رو هم بگید ؟

من دیدم قیمتها حیلی فرق میکرد ! گارانتی اصلی چی هست ؟

ممنون

masoud glx
15-03-2011, 16:11
بیش از یک دهه کار عملی بعلاوه مسندات معتبر

شهرام خان بنده هم بیش از یک دهه هستش که مشغول عکاسی و تمامی حواشی اون هستم ... تعداد لنزهایی که تجربه داشتم رو اصلا یادم نمیاد !!

نه در نرنج مشابه 18-200 کمی بهتر است

دیگه انقدر حساسیت !؟ بنده 2 سری 55-250 داشته ام . یک سری که سرقت شد و هیچ و سری بعد هم که داشتم یک مقایسه کامل برای دوره ای که قصد خرید 18-200 رو برای یکی از دوستان داشتم ، انجام دادم . کیفیت اپتیکی به نظر بنده حقیر و بدون استناد به منابع علمی و آزمایشگاهی دقیق تا 180 کاملا برابر بود بعد از اون 55-250 پلاستیکی و ارزون و داغون ! برتری خودش رو به رخ میکشه . دوست من بنده که مخالفتی با شما ندارم که ... پول مفت هم برای دور ریختن ندارم . شاید چون 4 - 5 هزار شات با این لنز تجربه داشتم فقط قصد داشتم ایشون رو مطابق با بودجه شون راهنمایی کنم . خوشبختانه همیشه بعد از پرسش اینکه آیا قصد و توانایی افزایش بودجه یا صبر برای بازه ای منطقی رو دارند یا خیر ، یادآوری کرده ام به دوستان که حقیقتا لذت از دست دادن فرصت عکاسی برای مدت طولانی - زمانی که مثلا کسی بجای 55-250 یا 18-200 بره و مثلا 300 ال یا ... بخره اون هم برای اولین لنزی که میخواد خرید کنه - بسیار دردآور هستش برای کسی که جدا به عکاسی علاقه داره . حالا شاید نظر شما چیز دیگری باشه .

راستی تا جایی که یادم میاد تقریبا تمام دوستانم که کنن دارن 55-250 داشتن یه زمانی و بعضی ها هم هنوز دارن ...
در ضمن هر لنزی رو با نهایتا 25 درصد کاهش قیمت میشه براحتی فروخت نه نصف قیمت . شما الان کارکرده تمیز 55-250 رو کمتر از 220 گیر نمیاری !!

کلا لنز های غیر از سری L خوب نیستند !!

ای بابا ... اینی که گفتم شهرام خان طعنه ای محترمانه بود !! چرا گیر الکی میدی دیگه :20:

در انتها هم بگم که من کوچیک همه شما دوستان هستم ... خیر ناراحتی چه حرفیه . همگی دوست هستیم و با تجارب متفاوت و با همین مباحثه هاس که اطلاعاتمون بیشتر و البته غربال میشه .

موفق و شاد باشید .

armia
15-03-2011, 16:13
خسته نباشید . میخواستم بدونم بین canon sx210 , panasonic lumix DMC-ZS7 کدوم رو بهتر میدونید . اگر عکسی از مقایسه این 2 دوربین بزارین ممنون میشم

rostamiani
15-03-2011, 17:36
SX210 Canon انتخاب بهتریه[COLOR="Silver"]

در خوب بودن SX210 شکی نیست ولی اینجا مقایسه ای بین عکس های SX210 و HX5 در ISO های مختلف دیدم که کیفیت عکس های HX5 به نظر بهتر میاد :13:

قضیه چیه ؟ تشخیص من درسته یا نه ؟

HX5 :

SX210 :

متشکرم :10:

ELSIN
15-03-2011, 22:14

s95
LX 5
TZ 10 و TZ 8
FZ 100

همونی که شهرام عزیز گفت درسته
بنظر من نه اما برای زوم چرا :31:

خسته نباشید . میخواستم بدونم بین canon sx210 , panasonic lumix DMC-ZS7 کدوم رو بهتر میدونید . اگر عکسی از مقایسه این 2 دوربین بزارین ممنون میشم

تو ایران sx210

در خوب بودن SX210 شکی نیست ولی اینجا مقایسه ای بین عکس های SX210 و HX5 در ISO های مختلف دیدم که کیفیت عکس های HX5 به نظر بهتر میاد :13:

بنظر من sx210 بهتره بعد سونی هرچی هم باشه به غیر واقعی بودن رنگ هاش نمی ارزه :13:

emad_67
15-03-2011, 22:18
دوستان از بین گارانتی های نور نگار، ایده آل و آفومار کدوم ها بهترن؟
آفومار رو شنیدم خیلی میکشه رو قیمت ها!!

houmann
15-03-2011, 22:29
با سلام من یک دوربین عکاسی میخاستم تو قیمت 1 تا 1.5 میلیون . چی پیشنهاد میکنین؟ با تشکر

rostamiani
15-03-2011, 22:32
با سلام من یک دوربین عکاسی میخاستم تو قیمت 1 تا 1.5 میلیون . چی پیشنهاد میکنین؟ با تشکر
برای چه کاری می خواید ؟
همیشه دوربین گرون تر بهتر نیست :))

مگه اینکه حرفه ای باشید و بخواید SLR بخرید :31:

houmann
15-03-2011, 23:00
برای عکاسی نیمه حرفه ای و ترجیحا لنز خور باشه در ضمن این slr چیست؟

برای چه کاری می خواید ؟
همیشه دوربین گرون تر بهتر نیست :))

مگه اینکه حرفه ای باشید و بخواید SLR بخرید :31:

rostamiani
16-03-2011, 07:14
SLR یعنی single-lens reflex :)
یعنی دوربین هایی که چشمی، تصویر رو از توی لنز واقعی نشون میده

و لنز این دوربین ها (تا جایی که من می دونم) قابل تعویضه :)

ولی من دو مورد SLR ها زیاد اطلاعات ندارم و بهتره بقیه دوستان راهنماییتون کنن :20:

mohammad3103
16-03-2011, 09:04
اين عكسها رو با دوربين عكاسي ميگيرن يا اديت شده؟

rostamiani
16-03-2011, 09:09
اين عكسها رو با دوربين عكاسي ميگيرن يا اديت شده؟

مسلما ادیت شده :)
ولی ..... (خواهشاً سوالات فنی و غیره رو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید)

sastwhc
16-03-2011, 09:26

HX5 :

این دو تصویر با هم قابل قیاس نیستند

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:20 AM ----------

شهرام خان

ای بابا ... اینی که گفتم شهرام خان طعنه ای محترمانه بود !! چرا گیر الکی میدی دیگه :20:

در انتها هم بگم که من کوچیک همه شما دوستان هستم ... خیر ناراحتی چه حرفیه . همگی دوست هستیم و با تجارب متفاوت و با همین مباحثه هاس که اطلاعاتمون بیشتر و البته غربال میشه .

موفق و شاد باشید .

گیر می دم تا دقیق صحبت کنی:10::27:

موفق باشی

---------- Post added at 09:26 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

شهرام خان بنده هم بیش از یک دهه هستش که مشغول عکاسی و تمامی حواشی اون هستم ... تعداد لنزهایی که تجربه داشتم رو اصلا یادم نمیاد !!

موفق و شاد باشید .

پدر جان من از 1362 عکاسی میکنم واز 1371 هم عکاسی دیجیتال می کنم(آره درسته 1371 معادل 1991-2)

aminjigar
16-03-2011, 11:06
لطفا منبع یا دلیل مستند خودتان نیز ذکر کنید

در مورد قسمت اولش باید بگم به ریاضیات مهندسی و حتی در بعضی موارد به ریاضیات جدید هم نیاز پیدا میشه در مورد دوم ممکنه کار زمان بری باشه و پشتکار بیشتری می خواد و در مورد سوم هم شما با چه نرم افزاری می تونین رو هر پیکسل تصویر رنگی (حتی می تونین پیکسل رو به 1000-10000 یا تعداد بیشتری بخش هم تقسیم کرد) کار کنین و نویز رو از اون خارج کنین یا تغییرات دلخواه رو تو اون اعمال کنین ممکنه بگین 1/1000 پیکسل که اصلا تو عکس دیده نمیشه که جواب اینه اگه سایز چاپ عکس بزرگ باشه کاملا تاثیرگذاره
البته نرم افزارای زیادی مسلما نوشته شده که این کارا رو می کنن ولی در استفاده عموم نیستن و شرکت های تولید کننده دوربین برای جنبه های تبلیغاتی در بهبود کیفیت عکس ها مطمئنا از اونا استفاده می کنن، ولی مورد در دسترس ما همون نرم افزاره...

rostamiani
16-03-2011, 12:07
این دو تصویر با هم قابل قیاس نیستند[COLOR="Silver"]

متشکرم
چه توضیح مختصری
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین. اون دو تصویر هم به عنوان نمونه گزاشتم.بقیه عکس ها تو لینکی گزاشتم هست :31:

mehdi666lp
16-03-2011, 15:32
سلام
.
.
من بالاخره چی بخرم تا 400 یا 350 تومن..............................بگید دیگه.........
.
.
یه چنتا مدل که کار کردید...............بگید............

rostamiani
16-03-2011, 16:34
سلام
.
.
من بالاخره چی بخرم تا 400 یا 350 تومن..............................بگید دیگه.........
.
.
یه چنتا مدل که کار کردید...............بگید............

شما چرا اینجوری می نویسی ؟؟ !
همون SX210 دوربین خوبیه .
Panasonic TZ8 هم خوبه
ولی انتخلب نهایی رو باید خودتون با توجه به نیازتون انجام بدین

ELSIN
16-03-2011, 16:57

60D و 600D و D7000 و ِ3100
برای نیمه حرفه ای نیاز نیست که دوربین slr باشه (لنز خور )
شما میتونید یه SX30 یا FZ100 بخرید با حدود 550 تومن

کاربر_P30W
16-03-2011, 21:40
>>>>>>>>>>>>>>>>قیمت Canon 1100D چقدر هست؟

---------- Post added at 09:40 PM ---------- Previous post was at 09:39 PM ----------

مشخصات فنی:

ELSIN
16-03-2011, 21:50
>>>>>>>>>>>>>>>>قیمت Canon 1100D چقدر هست؟

---------- Post added at 09:40 PM ---------- Previous post was at 09:39 PM ----------

مشخصات فنی:

Price: $599.00

دوربین خوبیه اما فکر نکنم تو بازار باشه

کاربر_P30W
16-03-2011, 22:48
خب سایت Camshop.ir می خواست بیاره تو بازار...
پس 800 تومن میشه دیگه(تا این ها هزینه گمرک و... بیارن اینقدرا میشه!)

ممنون؛سال نو رو هم تبریک میگم.
بدرود.

emad_67
17-03-2011, 01:43
ما بلاخره بعد از کلی تحقیق رفتیم یه sx130 خریدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
235 با گارانتی ایده آل و بیمه.
یه مموری 8 گیگ کلاس 6 sandisk هم گرفتم 35 تومن.
فقط رفتم باطری شارژی بگیرم که موندم :41:
دوستان خواهشا کسایی که از باطری شارژی (قلمی) برای دوربین استفاده می کنن، یه باطری و شارژر خوب به من معرفی کنن. تا حالا چندین نفرو دیدم که سر باطری ها به مشکل برخوردن. تو بازار هم پر شده از باطری های سونی که معلوم نیست به درد میخوردن یا نه.
البته باطری camelion پیدا کردم که جفتی 10 تومن بود اما شارژر رو اصلا نمیدونم چی خوبه چی بد!! لطفا راهنمایی بفرمایید.:10:

rostamiani
17-03-2011, 07:38
ما بلاخره بعد از کلی تحقیق رفتیم یه sx130 خریدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان خواهشا کسایی که از باطری شارژی (قلمی) برای دوربین استفاده می کنن، یه باطری و شارژر خوب به من معرفی کنن. تا حالا چندین نفرو دیدم که سر باطری ها به مشکل برخوردن. تو بازار هم پر شده از باطری های سونی که معلوم نیست به درد میخوردن یا نه.
البته باطری camelion پیدا کردم که جفتی 10 تومن بود اما شارژر رو اصلا نمیدونم چی خوبه چی بد!! لطفا راهنمایی بفرمایید.:10:

مبارک باشه
باتری های Energizer هم خیلی باتری های خوبی هستند :)
لطفا هر وقت تونستی یک تستی بکن ببین تو زوم های مختلف چطور فوکوس می کنه

متشکرم

mohammad3103
17-03-2011, 09:17
1)وقتي يك تصوير 4x زوم ميشه يعني قطر تصوير 4 برابر بزرگتر ميشه؟ يا طول و عرض تصوير؟
2)زوم ديجيتال sx210 برابر 4 هست اما كنون 48 ميزنه يعني در اپتيك ضرب ميكنه آيا اين يك حقه نيست براي گول زدن ؟

ali_phd71
17-03-2011, 18:01
با سلام خدمت دوستان
من یه استفاده کننده معمولی هستم.
اول یه سوال داشتم اینکه دوربین های دیجیتال فیلمبرداری بگیرم یا دروبین های عکاسی و فیلمبرداری.نظر خودم دوربین های عکسی هست که فیلمبرداری هم میکنه در این خصوص خواستم منو راهنمایی کنید حدود چهار تا پنج ماه دیگه میخوام بگیرم حدود قیمتم هم700000 تومن هست دوست دارم کیفیت عکس عالی و فیلمبرداری fullhd داشته باشه توی این ضمینه ممنون میشم یه مدل خیلی عالی بهم معرفی کنید چون اصلا شناختی به دوربین ها ندارم.
با تشکر از شما

ELSIN
17-03-2011, 20:28
خب سایت Camshop.ir می خواست بیاره تو بازار...
پس 800 تومن میشه دیگه(تا این ها هزینه گمرک و... بیارن اینقدرا میشه!)

ممنون؛سال نو رو هم تبریک میگم.
بدرود.
اره شاید بشه 800
سال نو شما هم مبارک :10:

مبارکه :10:
مموری رو گرون گرفتید
همون camelion خوبه اون سفیدا چیزای خوبیه
شارژر هم یه چیز معمولی

1)وقتي يك تصوير 4x زوم ميشه يعني قطر تصوير 4 برابر بزرگتر ميشه؟ يا طول و عرض تصوير؟
2)زوم ديجيتال sx210 برابر 4 هست اما كنون 48 ميزنه يعني در اپتيك ضرب ميكنه آيا اين يك حقه نيست براي گول زدن ؟

1 عکس گروپ میشه
2 بله با زوم اپتيكال ضرب میشه

با سلام خدمت دوستان
من یه استفاده کننده معمولی هستم.
اول یه سوال داشتم اینکه دوربین های دیجیتال فیلمبرداری بگیرم یا دروبین های عکاسی و فیلمبرداری.نظر خودم دوربین های عکسی هست که فیلمبرداری هم میکنه در این خصوص خواستم منو راهنمایی کنید حدود چهار تا پنج ماه دیگه میخوام بگیرم حدود قیمتم هم700000 تومن هست دوست دارم کیفیت عکس عالی و فیلمبرداری fullhd داشته باشه توی این ضمینه ممنون میشم یه مدل خیلی عالی بهم معرفی کنید چون اصلا شناختی به دوربین ها ندارم.
با تشکر از شما

سلام
FZ100 با حدود 600 تومن
دوست دارید توعکاسی پیشرفت کنید ؟؟؟

hamedmn1987
17-03-2011, 22:21
سلام دوستان ! من مي خواستم يه دوربين عكاسي ديجيتال غير حرفه اي ارزون بين 120 تا 150 هزار تومن بگيرم !‌ هيچ اطلاع و تخصصي هم ندارم .لطفا كمكم كنيد !‌

ممنون ميشم اگه زود جواب بديد

rostamiani
18-03-2011, 04:50
سلام دوستان ! من مي خواستم يه دوربين عكاسي ديجيتال غير حرفه اي ارزون بين 120 تا 150 هزار تومن بگيرم !‌ هيچ اطلاع و تخصصي هم ندارم .لطفا كمكم كنيد !‌

Canon A495 و دوربین خوبی هست...

mark3257
18-03-2011, 08:14
راستش من بین Panasonic FZ100 و Canon SX30 موندم. سوالم اینه که کدوم یکی عکساش بهتره یعنی رنگ هاش طبیعی تر و عکساش زنده تر هستش. بدون توجه به سایر امکانات جانبی.

vvc
18-03-2011, 08:52
راستش من بین Panasonic FZ100 و Canon SX30 موندم. سوالم اینه که کدوم یکی عکساش بهتره یعنی رنگ هاش طبیعی تر و عکساش زنده تر هستش. بدون توجه به سایر امکانات جانبی.
از نظر کیفیت عکس و طبیعی تر بودن کانن بهتره بنظر من
البته در اکثر سایتهای خارجی هم از این لحاظ زیاد فرق امتیازی ندارن :20:

vvc
18-03-2011, 09:09

بنظر منم A495 کانن و حتی A3000 دوربینهای خوبین
که یکی باطری قلمی میخوره و اون یکی باطری لیتیوم
که فکر کنم اگر A3000 بگیری بهتره :8:

ELSIN
18-03-2011, 09:41

در اون مورد فرقی با هم ندارند :46:
من کلا FZ100 رو ترجیح میدم :5:

Mohammad_Asus
18-03-2011, 14:09

این پک به نظر من مناسبه برای شما (هم باتری های خیلی خوب داره ، هم شارژر پیشرفته و اتوماتیک) :

hamedmn1987
18-03-2011, 15:32
Canon A495 و دوربین خوبی هست...

1.اين قيمتش چنده !؟

2.يعني مطمئن برم همين و بگيرم ؟ بهتر از اين نيست !؟؟

3.اگه 200 تومن هزينه كنم چي ؟

ELSIN
18-03-2011, 15:38
1.اين قيمتش چنده !؟

2.يعني مطمئن برم همين و بگيرم ؟ بهتر از اين نيست !؟؟

3.اگه 200 تومن هزينه كنم چي ؟

150 باید باشه درست نمیدونم

بله ، نه :31:

SX130 با 220 تومن که خیلی بهتر از اونه :46:

hamedmn1987
18-03-2011, 15:51
150 باید باشه درست نمیدونم

بله ، نه :31:

SX130 با 220 تومن که خیلی بهتر از اونه :46:

sx130 براي من كه عكاس آماتور م مناسبه ؟‌ از اين جنگولگ بازيياي تشخيص چهره و تنظيم نور و ... داره ؟؟

هر چند كيفيت و زنده بودن تصوير برام مهمتره .

ELSIN
18-03-2011, 16:00
sx130 براي من كه عكاس آماتور م مناسبه ؟‌ از اين جنگولگ بازيياي تشخيص چهره و تنظيم نور و ... داره ؟؟

هر چند كيفيت و زنده بودن تصوير برام مهمتره .

بله ، تنظيم نور رو که داره بقبه رو نمی دونم
کنن ها توی یه مایه اند :46:

mark3257
18-03-2011, 16:21
در اون مورد فرقی با هم ندارند :46:
من کلا FZ100 رو ترجیح میدم :5:

راستش من این دوربین رو برای تعطیلات عید می خوام و چون برای تعطیلات الان شهرستانم ممکنه اینجا نتونم FZ100 رو پیدا کنم اونم وقتی که فقط فردا رو وقت دارم.به نظر شما اگر SX30 رو بگیرم خیلی ضرر می کنم؟ ضمناً این اولین دوربین دیجیتال منه. آخرین دوربین عکاسی که داشتم زنیت بود :blush:

hamedmn1987
18-03-2011, 16:34
دوستان يعني با 200 ،220 تومان اين بهترين انتخابه ؟‌‌(sx310 cannon)

گزينه ديگه ؟

hamedmn1987
18-03-2011, 16:46

مموري رو خودش نداره مگه ؟؟ از كجا خريدين ؟؟

flasher_for_nokia
18-03-2011, 17:02

مموری رو باید جدا بگیرین این موضوع واسه همه دوربین ها هست. سعی کنین با توجه به بودجه بهترین انتخاب رو مطابق نیازهاتون داشته باشین برای مموری حتما اصلی بگیرین چون تقلبی زیاد هست.

hamedmn1987
18-03-2011, 17:52
1.اگه بخوام Sx310 بگيرم از كجا بگيرم كه هم قيمتش خوب باشه هم گارانتي اصلي ‌؟

2. اصلا گارانتي اصليش چيه‌!؟

3.رم اصلا رو خودش نداره‌ ؟‌

4. رم داخلي هم نداره !؟

5. كيف و شارژر و باطر ي چي بگيرم ؟

6. واقعا دمتون گرم اگه اين همه سوال منو خونديد و به 6 رسيديد !‌ اگه جواب بديد كه شرمنده مي كنيد

7. :11: :11: :11:

ELSIN
18-03-2011, 18:13
راستش من این دوربین رو برای تعطیلات عید می خوام و چون برای تعطیلات الان شهرستانم ممکنه اینجا نتونم FZ100 رو پیدا کنم اونم وقتی که فقط فردا رو وقت دارم.به نظر شما اگر SX30 رو بگیرم خیلی ضرر می کنم؟ ضمناً این اولین دوربین دیجیتال منه. آخرین دوربین عکاسی که داشتم زنیت بود :blush:

نه ضرر بزرگی نمیکنید فقط فیلم FULL HD ندارید اما عوضش زومش بیشتر میشه :46:
FZ40 هم خوبه

1.اگه بخوام Sx310 بگيرم از كجا بگيرم كه هم قيمتش خوب باشه هم گارانتي اصلي ‌؟

2. اصلا گارانتي اصليش چيه‌!؟

3.رم اصلا رو خودش نداره‌ ؟‌

4. رم داخلي هم نداره !؟

5. كيف و شارژر و باطر ي چي بگيرم ؟

6. واقعا دمتون گرم اگه اين همه سوال منو خونديد و به 6 رسيديد !‌ اگه جواب بديد كه شرمنده مي كنيد

7. :11: :11: :11:

تهران خیابان جمهوری بین حافقظ و ولی عصر

گارانتي اصلي نداریم (بعد از تحریم 7 سال پیش)

یه سری دوربین ها دارند اما همه نه
خیلی مهم نیست اما هر دور و بگیر

masoud glx
18-03-2011, 19:36
با هر گارانتی که بگیرید خوبه . نورنگار ، الرمس ، آفومار ، ایده آل ، آهونگار و . . . هر کدوم قیمت کمتری داشت خریداری کنید . ( معمولا ایده آل بهترین قیمت ها رو داره ولی نه برای همه مدل ها ) . ولی توصیه می کنم اصلا بدون گارانتی نگیرید .

pooya8982
18-03-2011, 23:53
سلام دوستان واقعا خسته نباشید.خیلی از راهنمایتون ممنون هستم. چند سوال و پیشنهاد دارم.راستش منم یه دوربین دیجیتال میخواستم بخرم.ولی متاسفانه بنا به دلایلی فعلا منصرف شدم.بین دوربینهای کمپکت کنون210و hx5 سونی موندم ولی متاسفانه قیمتاش خیلی بالا و پایین میشه.من می خوام یکی از دوستان اگه میتونه بگه چرا بعضی از سایتها فروش hx5 اینترنتیشون ۳۶۰۰۰۰ تومان و بعضی دیگر مثل نمایندگی های سونی ۴۳۵ اعلام کردند ایا تفاوتی بین دوربینا هست؟.سوال دوم من در مورد hx5 اگه کسی داره میخوام بدونم ایا میشه هنگام فیلمبرداری مکث کرد و بعد ادامه فیلم برداری رو انجام داد اخه جایی خوندم مکث نمیشه کرد .اما پیشنهاد من اینه که اگه دوستان جایی رو با قیمت مناسب فروش دوربین اگه میشناسند هم همراه اسم دوربین بنویسند شاید باعث اگاهی بیشتر ما بشه. منتها به شرطی که تبلیغ برای فروشگاه نباشه .
بازم از همه دوستان ممنونم

bille_jean2001
19-03-2011, 02:36
دوستان من ميخوام يه دوربين بگيريم و دوست دارم عكاسي رو ياد بگيريم دوستانم بهم ميگفتن g12 بگير سنسورش بزرگه كيفيتش خوبه حالا يه سوال واسم پيش اومده ميخواستم بدونم اندازه سنسور دوربين هاي حرفه اي بزرگتر از g12 هستن?? اگه اره دوربين حرفه اي تا 800 كه بدون خريد هيچ گونه لنز يا لوازم اضافي كه كار g12 رو انجام بده ولي با كيفيت عكساي بهتر گيرم مياد? زوم اهميت چنداني واسم نداره فقط كيفيت عكس

bille_jean2001
19-03-2011, 02:43
دوستان من ميخوام يه دوربين بگيريم و دوست دارم عكاسي رو ياد بگيريم دوستانم بهم ميگفتن g12 بگير سنسورش بزرگه كيفيتش خوبه حالا يه سوال واسم پيش اومده ميخواستم بدونم اندازه سنسور دوربين هاي حرفه اي بزرگتر از g12 هستن?? اگه اره دوربين حرفه اي تا 800 كه بدون خريد هيچ گونه لنز يا لوازم اضافي كه كار g12 رو انجام بده ولي با كيفيت عكساي بهتر گيرم مياد? زوم اهميت چنداني واسم نداره فقط كيفيت عكس

ELSIN
19-03-2011, 11:53
سلام دوستان واقعا خسته نباشید.خیلی از راهنمایتون ممنون هستم. چند سوال و پیشنهاد دارم.راستش منم یه دوربین دیجیتال میخواستم بخرم.ولی متاسفانه بنا به دلایلی فعلا منصرف شدم.بین دوربینهای کمپکت کنون210و hx5 سونی موندم ولی متاسفانه قیمتاش خیلی بالا و پایین میشه.من می خوام یکی از دوستان اگه میتونه بگه چرا بعضی از سایتها فروش hx5 اینترنتیشون ۳۶۰۰۰۰ تومان و بعضی دیگر مثل نمایندگی های سونی ۴۳۵ اعلام کردند ایا تفاوتی بین دوربینا هست؟.سوال دوم من در مورد hx5 اگه کسی داره میخوام بدونم ایا میشه هنگام فیلمبرداری مکث کرد و بعد ادامه فیلم برداری رو انجام داد اخه جایی خوندم مکث نمیشه کرد .اما پیشنهاد من اینه که اگه دوستان جایی رو با قیمت مناسب فروش دوربین اگه میشناسند هم همراه اسم دوربین بنویسند شاید باعث اگاهی بیشتر ما بشه. منتها به شرطی که تبلیغ برای فروشگاه نباشه .
بازم از همه دوستان ممنونم

سلام
بین اون دو 210 بهتره
میگم بازار (ببخشیدا) بی پدر مادره ، یعنی همین دیگه ، هرکی هرچی دلش میخاد میگه :2: (چون دست خودشه)
برید جمهوری اون جا بورسشه

بله بزرگ تره
بله 500D و D3100 یا کمی بالا تر 550D

zadis
19-03-2011, 17:02
سلام دوستان
من دوربین canon SX130 خریدم وقتی فیلم برداری میکنم کیفیتش خوبه اما وقتی عکس می گیرم قرمز و تار میشه عکس ها
میخواستم ببینم که کیفیتش همینه یا تنظیماتی داره که من نمیدونم اخه تازه کارم
لطفا بهترین تنظیمات این دوربین جهت رو بهم بگید که چیکار کنم کیفیت عکسام که میگیرم خوب بشه و عکس قرمز نشه
البته من تو خونه گرقتم . ممنون

ELSIN
19-03-2011, 18:12
سلام دوستان
من دوربین canon SX130 خریدم وقتی فیلم برداری میکنم کیفیتش خوبه اما وقتی عکس می گیرم قرمز و تار میشه عکس ها
میخواستم ببینم که کیفیتش همینه یا تنظیماتی داره که من نمیدونم اخه تازه کارم
لطفا بهترین تنظیمات این دوربین جهت رو بهم بگید که چیکار کنم کیفیت عکسام که میگیرم خوب بشه و عکس قرمز نشه
البته من تو خونه گرقتم . ممنون

سلام
مبارکه از کجا و چقدر شد :10:
اون قرمزی مال نور داخلی بوده و دوربین نتونسته رنگ بندی درست رو انتخاب کنه
میشه گفت این مشکلات طبیعیه :46:

zadis
19-03-2011, 18:39
سلام
مبارکه از کجا و چقدر شد :10:
اون قرمزی مال نور داخلی بوده و دوربین نتونسته رنگ بندی درست رو انتخاب کنه
میشه گفت این مشکلات طبیعیه :46:
من بندعباس خریدم با مموری 8 گیگ 257 شد تازه بدون گارانتی / ممنون

amin148
19-03-2011, 21:33
بچه ها من بین canon sx30 و panasonic fz100 گیر کردم. میخواستم بدونم صرفنظر از امکانات جانبی و فیلمبرداری کیفیت عکسبرداری کدومش بهتره؟ مخصوصا توی شب. و اینکه آیا sx30 هم توی شب به اندازه fz100 نویز داره یا نویزش کمتره؟
و این نکته ره هم بگم که من خودم fz100 رو بیشتر دوست دارم و اونو ترجیح میدم لطفا اینو هم بهم بگین اگه کیفیت عکس sx30 بهتره تفاوتشون در حدی هست که بیخیال fz100 بشم(آخه اگه کیفیت sx30 یه کم بیشتر باشه بازم fz100 رو بیشتر دوست دارم و ترجیحش میدم)

rostamiani
19-03-2011, 21:40
بچه ها من بین canon sx30 و panasonic fz100 گیر کردم. میخواستم بدونم صرفنظر از امکانات جانبی و فیلمبرداری کیفیت عکسبرداری کدومش بهتره؟ مخصوصا توی شب. و اینکه آیا sx30 هم توی شب به اندازه fz100 نویز داره یا نویزش کمتره؟
و این نکته ره هم بگم که من خودم fz100 رو بیشتر دوست دارم و اونو ترجیح میدم لطفا اینو هم بهم بگین اگه کیفیت عکس sx30 بهتره تفاوتشون در حدی هست که بیخیال fz100 بشم(آخه اگه کیفیت sx30 یه کم بیشتر باشه بازم fz100 رو بیشتر دوست دارم و ترجیحش میدم)
خودت کیفیت ها رو ببینید و تصمیم بگیر:

amin148
19-03-2011, 21:42
بچه ها اینو یادم رفت بپرسم اگه یه نیمه حرفه ای خوب دیگه هم سراغ دارید لطفا راهنماییم کنید.
بعد از کیفیت عکسبرداری زوم هم برام مهمه.

amin148
19-03-2011, 22:39
خودت کیفیت ها رو ببینید و تصمیم بگیر:

کد:

کد:

راستش من خودم زیاد تو سایتای مختلف نگاه کردم ولی نتونستم تصمیم بگیرم میخواستم نظر یه حرفه ای رو بدونم.
لطفا نظر خودتونو بگید.

flasher_for_nokia
19-03-2011, 23:35
بچه ها اینو یادم رفت بپرسم اگه یه نیمه حرفه ای خوب دیگه هم سراغ دارید لطفا راهنماییم کنید.
بعد از کیفیت عکسبرداری زوم هم برام مهمه.

اگر دوربین نیمه حرفه ای با بالاترین کیفیت عکس مد نظرتون هست Panasonic LX5 , Canon G12 بهترین انتخاب هست.
اگر دوربین با زوم بالا ولی با کیفیت عکس کمتر می خواین به نظر من Panasonic FZ45 , Canon SX30 بهترین انتخاب هست.
اگر زوم بالا با کیفیت عکس باز هم پایین تر ولی فیلم برداری بهتر می خواین Panasonic FZ100 انتخاب خوبی است.

ali_phd71
20-03-2011, 01:04
باسلام خدمت دوستان
من چند صفحه قبل سوال پرسیدم یه دوربین میخوام حدود 700000 تومن که دوست عزیز fz100 رو معرفی کرد من به عکاسی علا قه دارم کاربر معمولی هستم زوم برام مهم نیست.هرجا میخونم همش ازfz100 بد گفته چیزی که برام مهمه کیفیت عکس و فیلم هر دو خیلی بالا باشه دراین زمینه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.اگه دوستان میدونن به زودی میخواد دوربین قوی تری بیاد حاضرم صبر هم کنم
با تشکر

rostamiani
20-03-2011, 01:09
باسلام خدمت دوستان
من چند صفحه قبل سوال پرسیدم یه دوربین میخوام حدود 700000 تومن که دوست عزیز fz100 رو معرفی کرد من به عکاسی علا قه دارم کاربر معمولی هستم زوم برام مهم نیست.هرجا میخونم همش ازfz100 بد گفته چیزی که برام مهمه کیفیت عکس و فیلم هر دو خیلی بالا باشه دراین زمینه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.اگه دوستان میدونن به زودی میخواد دوربین قوی تری بیاد حاضرم صبر هم کنم
با تشکر
احتمالا fz100 رو برای فیلمبرداریش معرفی کردند
ولی به نظر من اگه شما می خوای کیفیت عکست بالا باشه باید بری سراغ دوربین هایی که سنسور بزرگی دارند مثل Panasonic LX5 و Canon G12 و Canon S95 .من بهتون Panasonic LX5 رو پیشنهاد می کنم.کیفیت عکس هاش خیلی خوبه :10:

zadis
20-03-2011, 06:39
سلام کسی هست بدونه بهترین تنظیمات sx130 برای گرفتن عکس های زیبا چیه ؟؟؟؟؟
من وقتی عکس میگیرم و فوکس میکنه یدونه بوق بیشتر نمیزنه و نشانگر به رنگ نارنجی روشن و خاموش شود
و یه چیزی مثل دوربین تو مانیتور چشمک میزنه ممون میشم کسی که داره راهنمایی کنه

rostamiani
20-03-2011, 07:44
سلام کسی هست بدونه بهترین تنظیمات sx130 برای گرفتن عکس های زیبا چیه ؟؟؟؟؟
من وقتی عکس میگیرم و فوکس میکنه یدونه بوق بیشتر نمیزنه و نشانگر به رنگ نارنجی روشن و خاموش شود
و یه چیزی مثل دوربین تو مانیتور چشمک میزنه ممون میشم کسی که داره راهنمایی کنه
ببخشید ....
ولی بهتره این سوال رو تو بخش سوالات فنی بپ
احتمالا سوال و جواب زیاد بخواد ... اینجوری بخش خرید بیخودی شلوغ میشه

متشکرم

mark3257
20-03-2011, 08:42
باسلام خدمت دوستان
با تشکر

من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم. خواهش می کنم یکی از دوستان متخصص راهنمایی کنه و به تفصیل توضیح بده. ممنون

flasher_for_nokia
20-03-2011, 08:54
من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم. خواهش می کنم یکی از دوستان متخصص راهنمایی کنه و به تفصیل توضیح بده. ممنون

اگر دوربین نیمه حرفه ای با بالاترین کیفیت عکس مد نظرتون هست Panasonic LX5 , Canon G12 بهترین انتخاب هست.
اگر دوربین با زوم بالا ولی با کیفیت عکس کمتر می خواین به نظر من Panasonic FZ45 , Canon SX30 بهترین انتخاب هست.
اگر زوم بالا با کیفیت عکس باز هم پایین تر ولی فیلم برداری بهتر می خواین Panasonic FZ100 انتخاب خوبی است.

mrezae
20-03-2011, 14:36
سال نوتون مبارک
راهی هست که اطمینان داشته باشیم باتری و شارژری که فروشنده میده اصله؟
تو جمهوری بعضی مغازه ها قیمت بالاتر میدن ولی میگن باتری و ... اصل میدیم؛ اون مغازه هایی ام که ارزونتر میدن میگن تو فاکتور شرط میکنیم که اصل میدیم، مثلا مغازه دارا قسم میخورنd3100 خریدش 735 تومنه درضورتیکه بعضی جاها 720 تومنم میدن!
راستی قیمتم بدون وسایل جانبی پرسیدم:)
ممنون

شاید خبر دست اول نباشه ولی canon kiss x5 ام تو جمهوری دیدم، میداد 1200.

ali_phd71
20-03-2011, 15:54
احتمالا fz100 رو برای فیلمبرداریش معرفی کردند
ولی به نظر من اگه شما می خوای کیفیت عکست بالا باشه باید بری سراغ دوربین هایی که سنسور بزرگی دارند مثل Panasonic LX5 و Canon G12 و Canon S95 .من بهتون Panasonic LX5 رو پیشنهاد می کنم.کیفیت عکس هاش خیلی خوبه :10:
دوست عزیز از پاسخ شما ممنونم.ولی fz100 مگه عکساش چطورن که اینقدر میگن بده.من عکس برام خیلی مهمه ولی فیلمبرداری هم به همون اندازه ظاهرا fz100 فیلمبرداریش خوبه.دوربین جدید بهتری در راه نیست منتظرش باشم؟اصلا تفاوت یه دوربین حرفه ای و نیم حرفه ای و کامکت در چیه؟

Mohammad_Asus
20-03-2011, 16:23
کیفیت به نسبت گفته میشه ، مثلا کیفیت FZ100 نسبت به G12 کمتره ، نه اینکه کیفیت بدی داشته باشه.

mark3257
21-03-2011, 16:43

من برام زوم بالا و فرمت RAW مهم هستش اما فیلم برام مهم نیست. درحقیقت یه دوربین برای شروع عکاسی دیجیتال می خوام و بعد از یه مدت می خوام دوربین حرفه ای بگیرم. حالا با این شرایط کدوم رو انتخاب کنم. ای کاش SX30 فرمت RAW داشت یا G12 زومش یک کم بالاتر بود.:20:

rostamiani
21-03-2011, 17:14
من برام زوم بالا و فرمت RAW مهم هستش اما فیلم برام مهم نیست. درحقیقت یه دوربین برای شروع عکاسی دیجیتال می خوام و بعد از یه مدت می خوام دوربین حرفه ای بگیرم. حالا با این شرایط کدوم رو انتخاب کنم. ای کاش SX30 فرمت RAW داشت یا G12 زومش یک کم بالاتر بود.:20:
سلام
من خودم FZ35 دارم. برای عکاسی خیلی خوبه.کار باهاش خیلی راحته
امکاناتشم خیلی زیاده

فکر کنم FZ40 برای شما گزینه خوبی باشه ... فقط کمی نویز داره که البته خیلی زیاد نیست ... به امکاناتش می ارزه :10:

نمی خواید برید سراغ SLR ؟

emad_67
21-03-2011, 17:39
مبارک باشه
باتری های Energizer هم خیلی باتری های خوبی هستند :)
لطفا هر وقت تونستی یک تستی بکن ببین تو زوم های مختلف چطور فوکوس می کنه

متشکرم
سلام، ممنون
شرمنده که دیر جواب میدم، این مدت درست نشد به سایت سربزنم.
توی زوم های مختلف مشکلی نداره و راحت فوکوس میکنه، حتی تو 12x
در کل به نظر من که خوبه و راضی ام :46:

مبارکه :10:
مموری رو گرون گرفتید
همون camelion خوبه اون سفیدا چیزای خوبیه
شارژر هم یه چیز معمولی

خیلی ممنون، حدودا این مدلی که من گرفتم چنده؟ (sandist 8gig class 6) من قیمت درست مموری رو نداشتم و دیگه همونجا که دوربینو گرفتم اینم خریدم.

نه هیچ دوربینی مموری روش نداه و شما جدا باید بگیرید.
من از جمهوری و از یه مغازه تو پاساژ ایرانیان خریدم.

mark3257
21-03-2011, 22:55
سلام
من خودم FZ35 دارم. برای عکاسی خیلی خوبه.کار باهاش خیلی راحته
امکاناتشم خیلی زیاده

فکر کنم FZ40 برای شما گزینه خوبی باشه ... فقط کمی نویز داره که البته خیلی زیاد نیست ... به امکاناتش می ارزه :10:

نمی خواید برید سراغ SLR ؟

ممنون از راهنماییتان. راستش اول می خواستم برم سراغ SLR ولی من تا حالا دوربین دیجیتال نداشتم. قدیمترها ( منظورم 13-14 سال پیشه خوب این مدت برای تکنولوژی خیلی قدیمیه دیگه) دوربین آنالوگ داشتم و عکسهای عالی باهاش می گرفتم. حالا برای شروع کار دیجیتال ترجیح می دم با یه نیمه حرفه ای شروع کنم.نظر شما چیه؟
از طرفی همه دوربین های SLR برای زوم بالا لنز میخوان که هزینه رو افزایش می ده البته می تونم هزینه اش رو بدم اما به شرطی که مطمئن باشم برام بدرد بخور هستش. فعلاً دنبال یه دوربین نیمه حرفه ای برای شروع هستم.

mark3257
21-03-2011, 23:20
یه سوال در مورد لنز دوربین ها دارم نمی دونم جاش توی این بخش هست یا نه.

کاتالوگ کامل لنزهای کانن و نیکون رو دانلود کردم که خودش به چندین دسته لنز تقسیم می شد مثل لنرهای زوم و تله و .... اما نمی دونم چطور میشه فهمید هر لنز چقدر زوم داره منظورم 24X یا 30X یا .. هست.
هیچ جا توی کاتالوگ مستقیماً به این موضوع اشاره نشده اما خیلی دیگر از پارامترهای هر لنز رو گفته که من دقیقاً نمی دونم چیه. کسی هست در این مورد راهنمایی کنه؟

masoud glx
22-03-2011, 01:26
دوست من ، الزاما همه لنزها زوم نیستند !! لنزهای پرایم هم برای کنن و نیکون زیاد و متنوع هستند که اصلا زوم ندارند .

برای لنزهای دوربین های DSLR هم هیچوقت از عبارت چند ایکس زوم استفاده نمیشه ... بلکه رنج یا فاصله کانونی لنز بیان میشه مثلا برای لنز زوم میشه لنز 18-55 رو مثال زد ( برای رند بودن این مثال رو میزنم ) که با تقسیم بیشترین فوکال یعنی 55 به کمترین یا همون وایدترین فوکال یعنی 18 که حاصلش 3 میشه ، مقدار زوم بدست میاد . برای خیلی لنزها این عدد رند نیست .

برای لنزهای پرایم هم مثلا 50 اف 1.8 یا 85 اف 1.8 یا . . . که اصلا زوم نداریم و فقط همون فاصله کانونی قابل ارائه ست .

موفق باشید .

mamad karol
22-03-2011, 03:32
سلام خدمت همه دوستان عزیز ، وقت همتون به خیر و سال نو مبارک عزیزان:11:

غرض از مزاحمت ، بنده در مورد عکس و دوربینهای عکاسی کاملا بی تجربه هستم و هیچی نمیدونم ، بنابراین تصمیم گرفتم مثل همیشه مزاحم شما عزیزان بشم و ازتون بخوام در این مورد راهنماییم کنید،

پیشاپیش سپاسگذارم:11:

1.لطفا یک یا چند دوربینی رو به بنده معرفی کنید بین قیمت 250 تا 280 هزار تومان ، که بشه بهش اعتماد و کرد و تا چند سال برای آدم دردسر نداشته باشه و ارزش این قیمت رو داشته باشه و عکسهاش کیفیت خوبی داشته باشم ، چون کسی بهم سفارش کرده که براش جستجو کنم ، ازتون خواهش میکنم دوربینی رو معرفی کنید که طرف بگه ایول به خاطر پیشنهادت :27: (برای مصرف خانگی میخواد)

2.برای خودم یه دوربین میخوام که با یه رم 16 گیگ (و یا کمتر) و یه کیف تا سقف 100 هزار تومان باشه ، با این مشخصات که بالای 10 مگاپیکسل باشه ، بتونه از یه رم 16 گیگی ساپورت کنه و عکسهای با کیفیتی بگيره ، راستش میخوام هر جا كه ميرم همراهم باشه ، چون به شدت علاقه مند به جمع کردن عکس خودروهای کلاسیک و قدیمی ، مخصوصا خودروهای آمریکایی هستم میخوام با خودم همیشه ببرم تا اگر موردی رو دیدم عکس بگیرم،

3.اگر سایتی رو میشناسید که با هر دوربین دیجیتال،یه عکسی از یه جایی گرفتن و بعنوان نمونه گذاشتن خیلی ممنون میشم بهم معرفی کنید،

با سپاس فراوان از شما دوستان عزیز،موفق و پیروز باشید،خدا نگهدار.:11::40:

mark3257
22-03-2011, 08:13
دوست من ، الزاما همه لنزها زوم نیستند !! لنزهای پرایم هم برای کنن و نیکون زیاد و متنوع هستند که اصلا زوم ندارند .

برای لنزهای دوربین های DSLR هم هیچوقت از عبارت چند ایکس زوم استفاده نمیشه ... بلکه رنج یا فاصله کانونی لنز بیان میشه مثلا برای لنز زوم میشه لنز 18-55 رو مثال زد ( برای رند بودن این مثال رو میزنم ) که با تقسیم بیشترین فوکال یعنی 55 به کمترین یا همون وایدترین فوکال یعنی 18 که حاصلش 3 میشه ، مقدار زوم بدست میاد . برای خیلی لنزها این عدد رند نیست .

برای لنزهای پرایم هم مثلا 50 اف 1.8 یا 85 اف 1.8 یا . . . که اصلا زوم نداریم و فقط همون فاصله کانونی قابل ارائه ست .

موفق باشید .

ممنون از راهنمایی بسیار مفید شما. با این روشی که شما فرمودین من چک کردم اغلب لنزهای حرفه ای ماکزیمم 11-12 برابر زوم دارن (منظورم اون لنزهای مخصوص زوم هست). آیا این نتیجه درسته؟ از یک طرف دیگه این لنزهایی که روی دوربین های نیمه حرفه ای هست پس چرا اینقدر زوم داره منظورم 24-30 برابر هست.
ماکزیمم زومی که با لنز میشه داشت چقدره؟

اگر بخوام یه دوربین حرفه ای با لنز بگیرم میشه یه لنزی به من معرفی کنید که زوم بالا داشته باشه و همینطور دوربین مربوطه رو. ماکزیمم تا 2 تومن هم بشه مورد نداره.ممنون

mark3257
22-03-2011, 10:08
با توجه به مطالبی که در چند پست اخیر گفتم ، تصمیم گرفتم حالا که دارم پول میدم یه دوربین حرفه ای بگیرم. به نظر شما Nikon D7000 برای من چطوره ؟

توجه کنید من قبلاً دوربین آنالوگ داشتم ایا برای شروع عکاسی دیجیتال سخت نیست؟

اگر پیشنهاد بهتری هم دارین (هر مارک یا مدلی)بهم بگین.(تا سقف 2 تومن)

آیا در هنگام خرید میتونی لنزی که روی دوربین هستش رو عوض کنی با یه لنز دلخواه دیگه ؟

kamyar_s
22-03-2011, 10:21
با سلام خدمت تمام دوستان عزيزم و با عرض تبريك سال نو يه سوال داشتم از دوستاني كه تو اين زمينه تجربه كافي دارند خواهش ميكنم منو راهنمايي كنن من خودم از دوربين كنون 550 استفاده ميكنم حالا ميخوام يكي از دوستامو تو خريد دوربين راهنمايي كنم به نظر شما خروجي كنون 550 به همراه لنز كيت فابريكش با يه دوربين كامپكت خوب چقدر فرق داره براي نمونه مثل g12 يا lx5 البته اين رو هم اضافه كنم كه براي كسي كه اطلاعات مقدماتي عكاسي رو داشته باشه ممنون

ELSIN
22-03-2011, 13:09
سلام خدمت همه دوستان عزیز ، وقت همتون به خیر و سال نو مبارک عزیزان:11:

غرض از مزاحمت ، بنده در مورد عکس و دوربینهای عکاسی کاملا بی تجربه هستم و هیچی نمیدونم ، بنابراین تصمیم گرفتم مثل همیشه مزاحم شما عزیزان بشم و ازتون بخوام در این مورد راهنماییم کنید،

پیشاپیش سپاسگذارم:11:

1.لطفا یک یا چند دوربینی رو به بنده معرفی کنید بین قیمت 250 تا 280 هزار تومان ، که بشه بهش اعتماد و کرد و تا چند سال برای آدم دردسر نداشته باشه و ارزش این قیمت رو داشته باشه و عکسهاش کیفیت خوبی داشته باشم ، چون کسی بهم سفارش کرده که براش جستجو کنم ، ازتون خواهش میکنم دوربینی رو معرفی کنید که طرف بگه ایول به خاطر پیشنهادت :27: (برای مصرف خانگی میخواد)

2.برای خودم یه دوربین میخوام که با یه رم 16 گیگ (و یا کمتر) و یه کیف تا سقف 100 هزار تومان باشه ، با این مشخصات که بالای 10 مگاپیکسل باشه ، بتونه از یه رم 16 گیگی ساپورت کنه و عکسهای با کیفیتی بگيره ، راستش میخوام هر جا كه ميرم همراهم باشه ، چون به شدت علاقه مند به جمع کردن عکس خودروهای کلاسیک و قدیمی ، مخصوصا خودروهای آمریکایی هستم میخوام با خودم همیشه ببرم تا اگر موردی رو دیدم عکس بگیرم،

3.اگر سایتی رو میشناسید که با هر دوربین دیجیتال،یه عکسی از یه جایی گرفتن و بعنوان نمونه گذاشتن خیلی ممنون میشم بهم معرفی کنید،

با سپاس فراوان از شما دوستان عزیز،موفق و پیروز باشید،خدا نگهدار.:11::40:

سلام
سال نو شما هم مبارک :11:
SX130
با حدود 220
16 گیگ خیلیه ها

با سلام خدمت تمام دوستان عزيزم و با عرض تبريك سال نو يه سوال داشتم از دوستاني كه تو اين زمينه تجربه كافي دارند خواهش ميكنم منو راهنمايي كنن من خودم از دوربين كنون 550 استفاده ميكنم حالا ميخوام يكي از دوستامو تو خريد دوربين راهنمايي كنم به نظر شما خروجي كنون 550 به همراه لنز كيت فابريكش با يه دوربين كامپكت خوب چقدر فرق داره براي نمونه مثل g12 يا lx5 البته اين رو هم اضافه كنم كه براي كسي كه اطلاعات مقدماتي عكاسي رو داشته باشه ممنون

سلام
سال نو شما هم مبارک :10:
زمین تا زیر زمین :31:
البته g12 يا lx5 بهترین های كامپكت ها هستند اما بازم اختلاف کم نیست (بیشتر توی شب :46:)

ess_1362
22-03-2011, 13:54
سلام و خسته نباشید
راستش برای اولین بار هست که به این تالار میام و البته خسته نباشید میگم به کلیه کاربران و همکاران محترم این تالار
اما قرض از مزاحمت :
قصد دارم یک دوربین عکاسی خوب بخرم
از اونجایی که من یا چیزی را نمیخرم یا اگر می خرم بهترینش را می خرم قصد دارم حدود 500-600 برای دوربین عکاسی هزینه کنم
موردی که مد نظر خودم هست و خودم تستش کردم conon ds 30 هست که اینجا حدود 560 تومن هست
این دوربین 14.1 مگاپیکسل هست
البه من فیلمبرداریش را هم چک کردم و نسبت به سایر دوربین های عکاسی واقعا کیفیت فیلمبرداری خوبی داره
حالا چیزی که من از شما دوستان وارد به فن می خوام اینکه چند تا دوربین دیگه در این رنج قیمتی و با امکانات مشابه به من معرفی کنید تا انشااله من از بین چند مدل بهترینش را خریداری کنم

پیشاپیش تشکر می کنم

kamy_R
22-03-2011, 15:59
سلام
من میخوام دوتا دوربین بگیرم
برای خودم و نامزدم
برای اون کامپکت میخوام تا 250تومن
برای خودم بین کامپکت وdslr (یعنی لنز داشته باشه) تا 300
شفاف بودن عکسها و کنتراست خیلی مهمه
هیچی هم از اصطلاحات نمیدونم
ببخشید اگه کاملا غیر فتی و اشتباه گفتم
ممنون

kamy_R
22-03-2011, 16:05
g12 قیمتش چنده؟
مشخصاتش چیه؟
lx5 چطور؟

ELSIN
22-03-2011, 16:27
سلام و خسته نباشید
راستش برای اولین بار هست که به این تالار میام و البته خسته نباشید میگم به کلیه کاربران و همکاران محترم این تالار
اما قرض از مزاحمت :
قصد دارم یک دوربین عکاسی خوب بخرم
از اونجایی که من یا چیزی را نمیخرم یا اگر می خرم بهترینش را می خرم قصد دارم حدود 500-600 برای دوربین عکاسی هزینه کنم
موردی که مد نظر خودم هست و خودم تستش کردم conon ds 30 هست که اینجا حدود 560 تومن هست
این دوربین 14.1 مگاپیکسل هست
البه من فیلمبرداریش را هم چک کردم و نسبت به سایر دوربین های عکاسی واقعا کیفیت فیلمبرداری خوبی داره
حالا چیزی که من از شما دوستان وارد به فن می خوام اینکه چند تا دوربین دیگه در این رنج قیمتی و با امکانات مشابه به من معرفی کنید تا انشااله من از بین چند مدل بهترینش را خریداری کنم

پیشاپیش تشکر می کنم

سلام :10:
فکر کنم منظروتون SX30 بود درسته ، FZ40 و FZ100 این FZ100 فیلمش FULL HD و کلا امکانات بیشتری داره به نسبت اون دو ، SX30 هم زوم عالی داره 35X اون دو FZ هم 24X زوم دارند
دوربین HS10 و HS20 (فکر کنم بزودی بیاد) که اینا هم خیلی خوبند اما برای کسایی که قصد ادامه حرفه ای تر رو دارند پیشنهاد میشه
G12 و LX5 هم هست که کیفیت عکس بهتری نسبت به اون دو دارند اما زومشون کمه
چرا به دوربین حرفه ای فکر نمی کنید ؟؟؟؟

سلام
من میخوام دوتا دوربین بگیرم
برای خودم و نامزدم
برای اون کامپکت میخوام تا 300تومن
برای خودم بین کامپکت وdslr (یعنی لنز داشته باشه) تا 400
شفاف بودن عکسها و کنتراست خیلی مهمه
هیچی هم از اصطلاحات نمیدونم
ببخشید اگه کاملا غیر فتی و اشتباه گفتم
ممنون

با 330 تومن میشه SX210 خرید که بهترین این قیمته
با 400 تومن هم نمیشه dslr خرید مگر مدل قدیمی و دست دوم

g12 قیمتش چنده؟
مشخصاتش چیه؟
lx5 چطور؟

g12 و lx5 بهترین های رده خودشونند با حدود 600 تومن

tarasabz
22-03-2011, 17:19
سلام
سال نو همه دوستان مبارك
من كلا اطلاعاتم از دوربين در حد زير صفره
يه راهنمايي مي خوستم
من مي خوام يه دوربين بگيرم واسه كاراي خونگي هم عكاسي و فيلمبرداري ولي يه چيزي باشه كه كم نياره واسه عكاسي تو طبيعت قيمتش هم تا 300
پيشنهاد دوستان چيه واسه من؟
پيشا پيش هم از همه دوستان تشكر مي كنم
يه چيز ديگه فرق
PowerShot
با
IXUS
چيه؟ كدومش بهتره؟
مثلا sx130 با IXUS 130 هر دو قيمتش دور بر همه كدومش بهتر به نظر دوستان؟

mamad karol
22-03-2011, 17:28
سلام
سال نو شما هم مبارک :11:
SX130
با حدود 220
16 گیگ خیلیه ها
.
.
.
با سپاس فراوان از شما دوست عزيز به خاطر پاسختون،

پس به نظرتون كمتر از 16 گيگ هم كارم رو راه ميندازه؟

در رابطه با موردهاي 2 و 3 هم مممنون ميشم راهنماييم كنيد،:11:

ضمنا،نظرتون راجع به پاناسونیک Panasonic DMC-FX48 چيه؟قيمتش هم حدودا 280 تومان هست،آيا ميتونه انتخاب مناسبي باشه؟

با تشكر از شما،موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار.:11:

kamy_R
22-03-2011, 17:30
lumix dmc-fz38 چطوره؟
قیمتشو میدونید؟
sx 130 چطوره؟
Fujifilm FinePix S2950 چطوره؟

ess_1362
22-03-2011, 21:14
سلام
فکر کنم منظروتون SX30 بود درسته ، FZ40 و FZ100 این FZ100 فیلمش FULL HD و کلا امکانات بیشتری داره به نسبت اون دو ، SX30 هم زوم عالی داره 35X اون دو FZ هم 24X زوم دارند
دوربین HS10 و HS20 (فکر کنم بزودی بیاد) که اینا هم خیلی خوبند اما برای کسایی که قصد ادامه حرفه ای تر رو دارند پیشنهاد میشه
G12 و LX5 هم هست که کیفیت عکس بهتری نسبت به اون دو دارند اما زومشون کمه

ضمن تشکر از شما
FZ100 فکر کنم منظورتون پاناسونیک باشه!
این قیمتش چند هست؟

اینا برندش چی هست و چند قیمته؟

اگر بخوام حرفه ای بگیرم فکر کنم میره روی 700-800 که برای کاربری من زیاد محسوب مبشه

این FZ100 فیلمش FULL HD و کلا امکانات بیشتری داره به نسبت اون دو

کیفیت فیلمش چطور هست؟
اسن SX30 رزلوشن FULL HD نیست ولی فیلمش با کیفیت خوبی هست
می خواستم بدونم که کیفیت این مدل هم خوبه یا فقط فول HD هست
اصطلاحا بیت ریت فیلم بردای چقدر هست؟
مثلا برای SX30 حدود 24MB/S هست که کیفیت خوبی داره

masoud glx
22-03-2011, 22:22
ممنون از راهنمایی بسیار مفید شما. با این روشی که شما فرمودین من چک کردم اغلب لنزهای حرفه ای ماکزیمم 11-12 برابر زوم دارن (منظورم اون لنزهای مخصوص زوم هست). آیا این نتیجه درسته؟ از یک طرف دیگه این لنزهایی که روی دوربین های نیمه حرفه ای هست پس چرا اینقدر زوم داره منظورم 24-30 برابر هست.

خواهش می کنم . بله درسته ... دلیل این موضوع هم این هستش که اگر قرار باشه لنزی ساخته بشه که همون کیفیت خروجی لنزهای فعلی برای مثال Canon 70-200 L F4 IS رو داشته باشه و میزان زومش برای مثال یعنی این لنز از 2.85 به 4.28 برسه یعنی زومی که لنز Canon 70-300 f/4-5.6L IS USM داره ... با اینکه توی لنز دوم از دیافراگم بسته تری استفاده میشه ولی وزن حدود 300 گرم سنگین تر میشه !! و اگر اف ثابت و مثلا 4 بود با این فاصله کانونی بیشتر وزن شاید تا 500 گرم و اگر اف ثابت و 2.8 بود وزن شاید تا 1 کیلوگرم سنگین تر از وزن لنز فعلی میشد و البته قیمت هم قاعدتا بسیار بسیار بالاتر می بود . برای سایر لنزها هم همین رویه هستش ...

لنزهای دوربین های SLR Like بیشتر بدلیل سایز بسیار کوچک سنسورشون و البته بسیار ضعیف تر بودن خروجی که نهایتا ارائه میدن میتونن این مقدار زوم رو ارائه بدن . چیزی که مشخصه اینه که این دو اصلا قابل مقایسه نیستند .

ماکزیمم زومی که با لنز میشه داشت چقدره؟

من توصیه میکنم کمی از مقالات فارسی سایت عکاسی.کام یا غیره رو مطالعه کنید . اصلا ماکزیمم زوم اهمیتی نداره ... چیزی که هست شما تعیین میکنی که با توجه به کاربردی که برای خودت تعریف کردی به چه میزان فاصله کانونی چه پرایم و چه زوم نیاز داری . مثلا یک عکاس حیات وحش که همیشه لنز فیکس و بلند خودش رو روی دوربین اصلی سوار میکنه مثلا لنز Canon 500 F4 L IS یا هرچی و روی دوربین دوم و سومش هم لنزهای زوم متناسب با کاربرد خودش رو استفاده میکنه ؛ اصلا به میزان چند ایکس زوم لنز توجهی نداره !! بلکه به میزان فوکالی که میخوا دبه اون برسه توجه میکنه ... مثلا برای همون حیات وحش و لنز 500 با دوربین کنن کراپ دار مثلا 7 دی در نهایت به فوکال 500*1.6 برابر 800 مم میرسه که برای حیات وحش مناسبه . یا فرضا بنده برای لنز واک اروند خودم ( عمومی ) از 15-85 استفاده میکنم که ضربدر کراپ فاکتور سنسور دوربین یعنی 1.6 به من نهایتا رنج 24-136 رو میده که 24 برای عکاسی منظره و خانوادگی و کلا واید بسیار مناسبه و 136 هم برای پرتره و . . . عالیه . اصلا اینکه این میزان زوم چند ایکس باشه مهم نیست یعنی اصلا اصلا اصلا :21:

یک مثال دیگه ... شما برای لنز 18-200 کنن حدود 11.1 ایکس زوم داری اما برای لنز 100-400 کنن دقیقا 4 ایکس زوم هستش ... خوب به نظر شما کدوم یکی از اینها فاصله دورتری رو نشون میده ؟؟ از هر فرد ناآشنا به عکاسی که سوال کنید میگه خوب معلومه اون که 11 ایکس زوم داره ولی جواب اینه : مشخصا و بی هیچ شکی دومی :5: پس چیزی که هست اون چند ایکس زوم کذایی فقط یک نوع آگهی بازاریابی و اینهاست و آنچنان کاربرد حقیقی نداره .

اگر بخوام یه دوربین حرفه ای با لنز بگیرم میشه یه لنزی به من معرفی کنید که زوم بالا داشته باشه و همینطور دوربین مربوطه رو. ماکزیمم تا 2 تومن هم بشه مورد نداره.ممنون

این دیگه بسته به کاربرد و نیاز شما از عکاسی هستش که دقیقا باید مشخص باشه ... گزینه ها بسیار متنوع هستند .

آیا در هنگام خرید میتونی لنزی که روی دوربین هستش رو عوض کنی با یه لنز دلخواه دیگه ؟

بله مشکلی نیست و انجام می دهند .

موفق و شاد باشید .

mark3257
22-03-2011, 22:42
masoud glx عزیز بی نهایت ممنونم. واقعاً مفید بود

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11::11:

kamy_R
22-03-2011, 22:47
lumix dmc-fz38 چطوره؟
قیمتشو میدونید؟
sx 130 چطوره؟
Fujifilm FinePix HS10 چطور؟
ممنون
ممنون
ممنون

ELSIN
23-03-2011, 13:17
سلام
سال نو همه دوستان مبارك
من كلا اطلاعاتم از دوربين در حد زير صفره
يه راهنمايي مي خوستم
من مي خوام يه دوربين بگيرم واسه كاراي خونگي هم عكاسي و فيلمبرداري ولي يه چيزي باشه كه كم نياره واسه عكاسي تو طبيعت قيمتش هم تا 300
پيشنهاد دوستان چيه واسه من؟
پيشا پيش هم از همه دوستان تشكر مي كنم
يه چيز ديگه فرق
PowerShot
با
IXUS
چيه؟ كدومش بهتره؟
مثلا sx130 با IXUS 130 هر دو قيمتش دور بر همه كدومش بهتر به نظر دوستان؟

سلام
من برای شما sx130 رو پیشنهاد میدم ، کامل تر از IXUS 130 هست
220 تومن هم میشه
یا با 330تومن SX210

با سپاس فراوان از شما دوست عزيز به خاطر پاسختون،

پس به نظرتون كمتر از 16 گيگ هم كارم رو راه ميندازه؟

در رابطه با موردهاي 2 و 3 هم مممنون ميشم راهنماييم كنيد،:11:

ضمنا،نظرتون راجع به پاناسونیک Panasonic DMC-FX48 چيه؟قيمتش هم حدودا 280 تومان هست،آيا ميتونه انتخاب مناسبي باشه؟

با تشكر از شما،موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار.:11:

بله خیلی هم راه میندازه ، شما مسافرت طولانی مدت میرید ؟؟
dpreview.com
FX48 به نسبت قیمتش نمی ارزه :13:

lumix dmc-fz38 چطوره؟
قیمتشو میدونید؟
sx130 چطوره؟

lumix dmc-fz38 چطوره؟
قیمتشو میدونید؟
sx 130 چطوره؟
Fujifilm FinePix HS10 چطور؟
ممنون
ممنون
ممنون

fz38 یا fz35 عالیه من همین دوربین رو دارم اما دیگه قدیمی شده مدل fz40 حالا مدل ساله باید 400 یا 450 باشه (که نمی ارزه)
sx130 با 220 تومن بهترین رده خودشه
S2950 نمیشناسم
HS10 اینم عالی

شما از دوربین چه انتظاری دارید؟؟؟؟؟

ضمن تشکر از شما
FZ100 فکر کنم منظورتون پاناسونیک باشه!
این قیمتش چند هست؟

بله ، حدود 600
به نظر من ارزش نداره (تو ایران)

اینا برندش چی هست و چند قیمته؟

Fujifilm
حدود 420 (HS10)
HS20 بزودی میاد

اگر بخوام حرفه ای بگیرم فکر کنم میره روی 700-800 که برای کاربری من زیاد محسوب مبشه

درسته

کیفیت فیلمش چطور هست؟
اسن SX30 رزلوشن FULL HD نیست ولی فیلمش با کیفیت خوبی هست
می خواستم بدونم که کیفیت این مدل هم خوبه یا فقط فول HD هست
اصطلاحا بیت ریت فیلم بردای چقدر هست؟

بهترین کیفیت ممکن تو رزولیشن (FULL HD)
SX30 14 mb اما FULL HD کمتر از 3mb
نه هم HD عالیه هم FULL HD فقط FULL HD اندازه (رزولیشن) دو برابره HD ، برای اجراش هم به یه PC قوی نیاز داره
تعداد فریم در ثانیه
24MB/S فکر نکنم درست باشه

Zalamen
23-03-2011, 14:18
24 مگ در ثانیه خیلی زیاده من خودم 17 مگ در ثانیه بیشتر ندیدم.

kamy_R
23-03-2011, 14:53
نمونه عکس hs10 رو کجا میشه دید؟

inen
23-03-2011, 15:43
سلام به همگی
سال نو همگی مبارک
1- من دوربین دیجیتال تا سقف 180 می خوام + با رم + بیمه ، کیفیت بالا ( مخصوصا در مکان های تاریک و کم نور ) ، لرزش گیر و باطری قوی
برای مصارف روزانه ، عکس های دسته جمعی و ...
( ترجیحا کانن یا سونی )

2- بیمه بدنه رو می بایست از فروشنده بخواهیم ؟
3- نمایندگی خاصی مورد نظر هست ؟

ممنون می شم سریع حواب بدین
فردا ( 5 شنبه )می خوام بخرم ( یه سئوال ، از کجا بخرم ؟ جمهوری بازه فردا ؟ )

ممنون ار همه

mamad karol
23-03-2011, 15:51
.
.
.
بله خیلی هم راه میندازه ، شما مسافرت طولانی مدت میرید ؟؟
dpreview.com
FX48 به نسبت قیمتش نمی ارزه :13:
.
.
.
سلام دوست عزيزم،ممنون از پاسخت:11:

نه مسافرت طولاني مدت نميرم،

با توجه به راهنماييهاي شما SX130 رو انتخاب ميكنم،

خيلي ممنونم از پاسخت،موفق و پيروز باشيد،خدانگهدار:11:

POLAR25
23-03-2011, 15:53
سلام دوستان
من یه دوربین عکاسی وفیلمبرداری با شرایط زیر میخام لطفا راهنمای کنید.
1_تا یک میلیون.
2_حتما canon باشه
3_ترجیحا جدید باشه
(خودم D550 مد نظرم هست.دوربینای قبلیم nikon D60 و canon D40 بوده)
ممنون :20:

rostamiani
23-03-2011, 16:06

اینجا :

vvc
23-03-2011, 16:37
سلام به همگی
سال نو همگی مبارک
1- من دوربین دیجیتال تا سقف 180 می خوام + با رم + بیمه ، کیفیت بالا ( مخصوصا در مکان های تاریک و کم نور ) ، لرزش گیر و باطری قوی
( ترجیحا کانن یا سونی )

2- بیمه بدنه رو می بایست از فروشنده بخواهیم ؟
3- نمایندگی خاصی مورد نظر هست ؟

ممنون می شم سریع حواب بدین
فردا ( 5 شنبه )می خوام بخرم ( یه سئوال ، از کجا بخرم ؟ جمهوری بازه فردا ؟ )

ممنون ار همه

سلام
کانن A3100 دوربین خوبیه که فکر کنم به بودجه شما هم بخوره
ولی اگر میتونستی کمی بیشتر هزینه کنی IXSUS 105 دوربین بهتریه
بیمه و گارنتی رو فروشنده ها میدن
هر گارانتی ارزونتر بود بخر که زیاد فرقی نمیکنه

kamy_R
23-03-2011, 16:42
راجع به s2950 کسی نمیدونه؟
کسی تجربه کار باهاشو نداره؟

vvc
23-03-2011, 16:54
راجع به s2950 کسی نمیدونه؟
کسی تجربه کار باهاشو نداره؟

این مدل فوجی تازه معرفی شده و از سری دوربینهای S هستش
درکل از لحاظ کیفیت و کارایی نسبت بقیمت در حد متوسط هستن :5:

inen
23-03-2011, 16:56
سلام
کانن A3100 ادوربین خوبیه که فکر کنم به بودجه شما هم بخوره
ولی اگر میتونستی کمی بیشتر هزینه کنی IXSUS 105 دوربین بهتریه
بیمه و گارنتی رو فروشنده ها میدن
هر گارانتی ارزونتر بود بخر که زیاد فرقی نمیکنه

ممنون از جوابت
سایت دیجی کالا کانن A3100 رو 170 و IXSUS 105 رو 190 ، الان قیمت توی بازار چنده ؟ ضمنا باید به رمم بخرم ، نه ؟
چه رمی بگیرم ؟ با اون هزینه ش بشه حدود 180 + یه کیف ضربه گیر
+ لنز واید چه مزیتی داره ؟

لطفا دوستای دیگه هم نظر بدن ، خیلی مهمه تک تک نظرات بچه ها ، و 100% روی خرید فردام تاثیر گذاره

انتظاراتم این بود :

تا سقف 180 + با رم + بیمه ، کیفیت بالا عکاسی و فیلم برداری ( مخصوصا در مکان های تاریک و کم نور ) ، لرزش گیر و باطری قوی
( ترجیحا کانن یا سونی )

ضمنا کیفیت ساختش هم قابل قبول باشه

Zalamen
23-03-2011, 17:07

از گوگل و اگه میخوای قابلیت های دوربین رو ببینی توی نقد سایت های معتبر .مثلا اینجا.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدy

tarasabz
23-03-2011, 17:35
شرمنده
به نظر شما ارزش داره 100 تومن بيشتر بدم و sx210 بگيرم كارايي اون نسبت sx130 به اندازه 100 تومن بيشتر هست؟
بعد شما دوربين با اين قيمتي كه دادين بايد از كجا گرفت؟ آخه من يزد هستم قيمت گرفتم sx210 'گفتش 370 فقط دوربين بدون كيف و رم تو اينترنت سايت ديجي كالا قيمت زده 345 آيا بازار تهران اروزن تر هستش ؟

kamy_R
23-03-2011, 17:38
hs10 بهتره یا Cyber-Shot DSC-HX1؟

hes_luckey
23-03-2011, 17:40
سلام دوستان

یه دوربین میخواستم با عکاسی و فیلمبرداری خوب تا حول و حوش 800 تومن

یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه کار کردن با دوربینهای SLR سخته ؟ مثلا Canon D550

واسه کاربری عادی میخوام ، دوربین های SLR تنظیماتشون دستیه یا مثل دوربینهای معمولی اینجوری هم داره که دوربین رو روشن کنی و بدون هیچ تنظیمی عکس بگیری ؟ همه کس میتونن باهاشون عکس بگیرن ؟

ممونم که وقت میذارید

ess_1362
23-03-2011, 18:23
SX30 14 mb اما FULL HD کمتر از 3mb

ممنون ولی این مورد را متوجه نشدم

نه هم HD عالیه هم FULL HD فقط FULL HD اندازه (رزولیشن) دو برابره HD ، برای اجراش هم به یه PC قوی نیاز داره

از لحاظ پی سی مشکلی ندارم .
در حال حاضر یک پی سی قوی دارم که مخصوص کانورت حرفه ای بسته شده

تعداد فریم در ثانیه

این که مشخص هست
مثلا برای sx30 در رزلوشن حد اکثر که همون 1280X720 هست در PAL میشه 25 قریم و در NTSC هم 29.97 فریم میده

24MB/S فکر نکنم درست باشه

24 مگ در ثانیه خیلی زیاده من خودم 17 مگ در ثانیه بیشتر ندیدم.

الان دوباره بررسیش کردم
یک TOTAL RATE داره که حدود 24963KB/S هست
یک DATA RATE هم داره که حدود 23413 KB/S هست
اگر درست حدس زده باشم همون حدود 24 مگ در ثانیه هست مگر اینکه مگابیت باشه که اونوقت تقسیم بر 8 که اونوقت عدد بدسا آمده منطقی نخواهد بود
فرمت تصاویر هم که همون MOV معروف فرمت QUICK TIME هست

kamy_R
23-03-2011, 18:24
fuji S200EXR چطوره؟
ظاهرا چیز خوبیه

inen
23-03-2011, 18:37
ممنون از جوابت
سایت دیجی کالا کانن A3100 رو 170 و IXSUS 105 رو 190 ، الان قیمت توی بازار چنده ؟ ضمنا باید به رمم بخرم ، نه ؟
چه رمی بگیرم ؟ با اون هزینه ش بشه حدود 180 + یه کیف ضربه گیر
+ لنز واید چه مزیتی داره ؟

لطفا دوستای دیگه هم نظر بدن ، خیلی مهمه تک تک نظرات بچه ها ، و 100% روی خرید فردام تاثیر گذاره

انتظاراتم این بود :

تا سقف 180 + با رم + بیمه ، کیفیت بالا عکاسی و فیلم برداری ( مخصوصا در مکان های تاریک و کم نور ) ، لرزش گیر و باطری قوی
( ترجیحا کانن یا سونی )

ضمنا کیفیت ساختش هم قابل قبول باشه

دوستان یه توجهی هم به من بکنید
خیلی حیاتیه

بین این سه تا مدل کدوم ؟
Fujifilm FinePix JX280
(Canon IXUS 105 IS (IXY 200F
Canon A3100 IS

Fujifilm FinePix JX280 فیلمبرداری HD و درحین فیلم برداری هم می شه زوم کرد ، اما بقیه نه !
به ظاهر فوجی سره ، ولی راستش برندیه که تا حالا نشنیدم و ...

ELSIN
23-03-2011, 18:40
سلام دوستان
من یه دوربین عکاسی وفیلمبرداری با شرایط زیر میخام لطفا راهنمای کنید.
1_تا یک میلیون.
2_حتما canon باشه
3_ترجیحا جدید باشه
(خودم D550 مد نظرم هست.دوربینای قبلیم nikon D60 و canon D40 بوده)
ممنون :20:

سلام
بله دوربین D550 بهرینه زیره 850 تومنه ، D3100 نیکون هم هست که ارزش زیادی داره :5:

شرمنده
به نظر شما ارزش داره 100 تومن بيشتر بدم و sx210 بگيرم كارايي اون نسبت sx130 به اندازه 100 تومن بيشتر هست؟
بعد شما دوربين با اين قيمتي كه دادين بايد از كجا گرفت؟ آخه من يزد هستم قيمت گرفتم sx210 'گفتش 370 فقط دوربين بدون كيف و رم تو اينترنت سايت ديجي كالا قيمت زده 345 آيا بازار تهران اروزن تر هستش ؟

به نظر من ارزش نداره :13:

hs10

سلام دوستان

یه دوربین میخواستم با عکاسی و فیلمبرداری خوب تا حول و حوش 800 تومن

یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه کار کردن با دوربینهای SLR سخته ؟ مثلا Canon D550

واسه کاربری عادی میخوام ، دوربین های SLR تنظیماتشون دستیه یا مثل دوربینهای معمولی اینجوری هم داره که دوربین رو روشن کنی و بدون هیچ تنظیمی عکس بگیری ؟ همه کس میتونن باهاشون عکس بگیرن ؟

ممونم که وقت میذارید

سلام
سخت !!! ، بستگی به شما داره ((علاقه و پشتکارتون))
بله حالت خودکار هم داره ، بله همه میتونند کار کنند
شاید بهتر باشه یه نیمه حرفه ای بخرید مثلا FZ100 یا SX30

kamy_R
23-03-2011, 18:52
hs10

SX30

fuji S200EXR چطوره؟؟؟؟

ELSIN
23-03-2011, 18:58
ممنون ولی این مورد را متوجه نشدم

از لحاظ پی سی مشکلی ندارم .
در حال حاضر یک پی سی قوی دارم که مخصوص کانورت حرفه ای بسته شده

این که مشخص هست
مثلا برای sx30 در رزلوشن حد اکثر که همون 1280X720 هست در PAL میشه 25 قریم و در NTSC هم 29.97 فریم میده

الان دوباره بررسیش کردم
یک TOTAL RATE داره که حدود 24963KB/S هست
یک DATA RATE هم داره که حدود 23413 KB/S هست
اگر درست حدس زده باشم همون حدود 24 مگ در ثانیه هست مگر اینکه مگابیت باشه که اونوقت تقسیم بر 8 که اونوقت عدد بدسا آمده منطقی نخواهد بود
فرمت تصاویر هم که همون MOV معروف فرمت QUICK TIME هست

ببنید 14mp میشه ( رزولوشن ) 4320 * 3240 اما فیلم FULL HD کمی بیش تر از 1600 * 1200 میشه

با چه برنامه ای کانورت میکنید ؟؟؟

درسته

دوربین من که 17mb در ثانیه فیلم میگیره هم 23603 KB/S
اون فکر نکنم درست باشه (یا ما اشتباه برداشت میکنیم :31:)

fuji S200EXR چطوره؟
ظاهرا چیز خوبیه

من بجز HS10 و HS20 دوربین دیگه ای از fuji پیشنهاد نمیدم + X100 :31:

دوستان یه توجهی هم به من بکنید
خیلی حیاتیه

بین این سه تا مدل کدوم ؟
Fujifilm FinePix JX280
(Canon IXUS 105 IS (IXY 200F
Canon A3100 IS

منم نظر vvc عزیز رو دارم :10:

inen
23-03-2011, 19:02
منم نظر vvc عزیز رو دارم :10:

ممنون از توجهت
Fujifilm FinePix JX280 فیلمبرداریش HD و درحین فیلم برداری هم می شه زوم کرد ، اما بقیه نه !
اون زوم حین فیلمبرداری رو واقعا کانن نداره ؟

ELSIN
23-03-2011, 19:16
ممنون از توجهت
Fujifilm FinePix JX280 فیلمبرداریش HD و درحین فیلم برداری هم می شه زوم کرد ، اما بقیه نه !
اون زوم حین فیلمبرداری رو واقعا کانن نداره ؟

Fujifilm بسیار قدیمی هست فکر کنم قدیمی تر از کنن یا نیکون ، اما خیلی معروف نیست
بله فکر نکنم تو فیلم بشه زوم کرد
من Fujifilm خیلی پیشنهاد نمیدم
شما 220 خرج کن و یه SX130 بخر و خودتو راحت کن :10:

hes_luckey
23-03-2011, 22:25
سلام
بله دوربین D550 بهرینه زیره 850 تومنه ، D3100 نیکون هم هست که ارزش زیادی داره :5:

به نظر من ارزش نداره :13:

hs10

سلام
سخت !!! ، بستگی به شما داره ((علاقه و پشتکارتون))
بله حالت خودکار هم داره ، بله همه میتونند کار کنند
شاید بهتر باشه یه نیمه حرفه ای بخرید مثلا FZ100 یا SX30

SX30 رو یکی از اقوام داشت زیاد با عکساش حال نکردم ، توی TrustedReviews هم عکساشو دیدم نویز داشت

ولی از زوم 35xاش خوشم اومد ، موقع فیلمبرداری هم زوم میکرد اونم چه زومی !!!

من یه چیزی میخوام عمری باشه و خوبم باشه تا همون 800-900 ، هم واسه عکاسی هم فیلمبرداری

inen
23-03-2011, 23:46
سلام
من که دارم دیونه می شم !!! این S130 هم به نسبت سنگینه و هم باطری هاش هم هزینه و هم دردسر اضافی است

یه مدل مامان دیدم Canon IXUS 220 HS ، که انگار نیست تو ایران ؟ خیلی توپه ، اگه هست چنده قیمتش ؟

ELSIN
24-03-2011, 00:24
SX30 رو یکی از اقوام داشت زیاد با عکساش حال نکردم ، توی TrustedReviews هم عکساشو دیدم نویز داشت

ولی از زوم 35xاش خوشم اومد ، موقع فیلمبرداری هم زوم میکرد اونم چه زومی !!!

من یه چیزی میخوام عمری باشه و خوبم باشه تا همون 800-900 ، هم واسه عکاسی هم فیلمبرداری

درسته نویز زیادی داره :13:
پس همون D550 :46:

سلام
من که دارم دیونه می شم !!! این S130 هم به نسبت سنگینه و هم باطری هاش هم هزینه و هم دردسر اضافی است

یه مدل مامان دیدم Canon IXUS 220 HS ، که انگار نیست تو ایران ؟ خیلی توپه ، اگه هست چنده قیمتش ؟
دیونه گی نداره :31:
سنگین نیست ، باطری هم 2 تا قلمی میخوره که میشه کنار اومد :46:
اماری ازش ندارم

inen
24-03-2011, 01:06
ممنون Elsin عزیز
به عنوان سئوال آخر ، بین S130 و Canon IXUS 130 IS ، کدوم رو پیشنهاد می کنی ؟
با توجه به اینکه ایکسوز 130 ، باطری قابل شارژ داره ...

و اگر بخوام باطری برای S130 بخرم ، کلا چقد باید هزینه کنم ؟

kamy_R
24-03-2011, 01:24
من بجز HS10 و HS20 دوربین دیگه ای از fuji پیشنهاد نمیدم + X100 :31:
10:

کجا میتونم راجع به اینا اطلاعات کامل بدست بیارم؟

mamad karol
24-03-2011, 02:57
سلام
.............

.
.
.
دیونه گی نداره :31:
سنگین نیست ، باطری هم 2 تا قلمی میخوره که میشه کنار اومد :46:
.........

ELSIN عزيز ماجراي باطريهاي اين دوربين چيه؟مگه دوربينهاي ديگه چه باطري اي دارن كه باطري قلمي اين دوربين مساله سازه؟نكنه باطري قابل شارژ بهش نميخوره؟

راستي،ازت خواهش ميكنم در مورد دوربينهاي زير 100 تومن هم راهنماييم كني و معرفيشون كني،فرقي هم نداره كدوم برند باشه دوست خوبم،ممنونم،موفق و پيروز باشي،خدانگهدار.:11:

Amin.T.1986
24-03-2011, 03:12
سلام دوستان
من یه دوربین دیجیتال برای خانه میخواستم بخرم
بعد از کلی بررسی به این دو تا گزینه رسیدم
1) Canon PowerShot SX210 IS
2) Sony Cyber-Shot DSC-H55
می تونید کمکم کنید که از بین اینا یک کدوم رو انتخاب کنم؟
لطفا اگه پیشنهاد دیگه ای برای محدوده قیمت 300 الی 400 هزار تومان هم دارید بگید
ممنون

aminjigar
24-03-2011, 10:45
سلام دوستان
ممنون

h55 نه...!!!!
Sx210 خیلی بهتره

ess_1362
24-03-2011, 12:04
ببنید 14mp میشه ( رزولوشن ) 4320 * 3240 اما فیلم FULL HD کمی بیش تر از 1600 * 1200 میشه

با چه برنامه ای کانورت میکنید ؟؟؟

درسته

دوربین من که 17mb در ثانیه فیلم میگیره هم 23603 KB/S
اون فکر نکنم درست باشه (یا ما اشتباه برداشت میکنیم )

بیت ریت با رزلوشن تفاوت داره
مثلا من می تونم یک فایل تصویری را با رزلوشن فول HD و بیت ریت پایین درست کنم که حجمش هم کم باشه
در حالی که تصویر پیکسل خواهد داشت
همچنین یک فایل با رزلوشن پاینتر و تصویر بدون پیکسل
راستش من نمیدونم شما چطور این بیتریت را حساب کردی که 17MB میشه اون رزلوشن؟
راستی برنامه کانورتم هم XILISOFT VIDEO CONVERTOR ULTIMATE 6 هست

kamy_R
24-03-2011, 12:42
hs20 & x100 چه مشخصاتی دارن؟
قیمتشون چنده؟

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

فناوری EXR چیه؟

kamy_R
24-03-2011, 12:58
قدیما دوربینا فوجی بودن
این fujifilm همونه یا اینم کارخونش چینی شده و اسمش عوض شده؟

POLAR25
24-03-2011, 13:36
سلام

SX30
ممنون از پاسختون
یعنی توی رنج 1 میلیون هیچ دوربن دیگه ای از canon نیست که در حد D550 باشه

inen
24-03-2011, 13:43
دوستان سلام
امروز می خواستم برم بخرم ، ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم ، گفتم تا شنبه صبر کنم
بعد از ساعت ها سرچ و بررسی و ... به این 3 تا مدل رسیدم ، لطف کنید قیمت تمام شده هر کدوم رو ( با در نظر گرفتن وسایل جانبی که نوشتم جلوی هر کدوم ) ، + نظر خودتون ( کدوم رو پیشنهاد می دین ) ، رو برام بذارید ... لطفا قیمت ها بروز باشه ( یا رنج قیمتی که ارائه می دین )

1- (Canon IXUS 210 IS (IXY 10S : + یک رم 4 گیگ + کیف ضربه گیر ( در حد 7000 تومان )
2- Canon PowerShot SX130 IS : + یک رم 4 گیگ + کیف ضربه گیر + شارژر + 4 عدد باطری شارژی

3- (Canon IXUS 130 IS (IXY 400F : + یک رم 4 گیگ + کیف ضربه گیر ( در حد 7000 تومان )

یک سئوال : تاچ 210 IXUS ، چطوره ؟

پیشاپیش از همتون ممنون

kamy_R
24-03-2011, 21:54
Nikon Coolpix P100 چطوره؟
از hs10 بهتره؟
Panasonic Lumix DMC-FZ35 چطور؟ چنده؟

tarasabz
24-03-2011, 22:09
كسي در مورد h15 casio اطلاعاتي داره
يه خواهش ديگه كسي قيمت sx210 , sx130 رو تو بازار داره؟
البته تهران يزد قيمت گرفتم 280 و 375 گفتن

masoud glx
25-03-2011, 01:15
قدیما دوربینا فوجی بودن
این fujifilm همونه یا اینم کارخونش چینی شده و اسمش عوض شده؟

این همونه و اسمش هم همونه که مردم به اختصار فوجی میگفتن و میگن هنوز ... نمیدونم شما سنتون قد میده یا یادتون هست یا . . . ولی یک زمانی همه عکاس ها از فیلم های فوجی فیلم با ایزو های 200 و 400 و ... استفاده میکردن و هنوز هم بسیاری از چاپخونه های بزرگ و قدیمی از دستگاه های عالــــــــــی فوجی فیلم برای چاپ عکسها استفاده میکنن . یکی از قدیمی ترین و بهترین شرکت های جهان هستش توی این زمینه ها .

حالا رو هم نمیدونم ... ولی زمانی که من Fujifilm Finepix S9600 خودم رو خریدم ( حدود 3 سال پیش ) ژاپنی اصل بود و اصلا حرفی از چین و اینها نبود هرچند که کنن و نیکون های چینی و تایلندی هم هیـــــچ کمبود و نقصانی ندارن .

zoorg2
25-03-2011, 09:33
آقا ما چه بد شانسیما!!!

این دوربین sx30 وقتی اومد حدود530-40 بود و بعد 2-3 ماه تا 470-480 اومد پایین.ما گفتیم یه ذره صبر کنیم تا ارزون تر بشه.

حالا دوباره رفته رو 550!!1

آخه کجای جهان همچین چیزی هست که جنس چند ماه پیش وارد بازار شده دوباره گرون بشه.چقدر شارلاتان بازی درمیارن این وارد کننده ها.

POLAR25
25-03-2011, 11:31
ممنون از پاسختون
کسی نیست منو راهنمایی کنه:37:

kamy_R
25-03-2011, 13:08
Nikon Coolpix P100 چطوره؟
از hs10 بهتره؟
Panasonic Lumix DMC-FZ35 چطور؟ چنده؟

sh10 با باتری شارژی چند شات عکس میگیره؟
با فلاش و بدون فلاش
ممنون

janvaljan
25-03-2011, 15:24
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید هنر عکاسی
من حدود 100 صفحه ازین تاپیک رو مطالعه کردم ضمن اینکه پاسخ سوالات زیادی رو گفتم سوالات بیشماری هم برام ایجاد شد.
من یک دوربین نیمه حرفه ای تا حداکثر 600 تومن میخوام.
بین canon G12 و panasonic FZ100 و canon SX30IS گیر کردم! البته خودم تا الان پاناسونیک رو پسندیدم.
میخواستم در صورت امکان بصورت عینی یا با ذکر مثال ببینم زوم اپتیکال مدلهای extra zoom به چه دردی میخوره!؟
و مثلا در عکاسی طبیعت G12 چه محدودیتی نسبت به اون دو مدل اکسترا زوم داره؟
و اینکه میگن FZ100 در ISO بالا کیفیت عکساش پایینه یعنی چی؟ ISO بالا در چه مواقعی کاربرد داره؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

kamyar_s
25-03-2011, 19:38
با سلام خدمت تمامي دوستان ميخواستم بدونم كسي درباره لنزهاي تامرون اطلاعاتي داره راستش يه لنز تامرون 18 200 ديدم براي دوربينم 550 هست كه قيمت مناسبي داشت ميگفت 330 با گارانتي افورما كسي ميدونه كه از نظر كيفيت چطور هستن ممنون ميشم راهنماييم كنيد

flasher_for_nokia
25-03-2011, 19:50
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید هنر عکاسی
من حدود 100 صفحه ازین تاپیک رو مطالعه کردم ضمن اینکه پاسخ سوالات زیادی رو گفتم سوالات بیشماری هم برام ایجاد شد.
من یک دوربین نیمه حرفه ای تا حداکثر 600 تومن میخوام.
بین canon G12 و panasonic FZ100 و canon SX30IS گیر کردم! البته خودم تا الان پاناسونیک رو پسندیدم.
میخواستم در صورت امکان بصورت عینی یا با ذکر مثال ببینم زوم اپتیکال مدلهای extra zoom به چه دردی میخوره!؟
و مثلا در عکاسی طبیعت G12 چه محدودیتی نسبت به اون دو مدل اکسترا زوم داره؟
و اینکه میگن FZ100 در ISO بالا کیفیت عکساش پایینه یعنی چی؟ ISO بالا در چه مواقعی کاربرد داره؟
پیشاپیش از راهنماییتون ممنونم.

دوست عزیز سوال زیاد پرسیدینا ایزو به معنی حساسیت هست و در نور کم نیاز هست با ایزو بالاتر عکس بگیرین اگر دوربینی سنسور تشکیل دهنده تصویر کوچکی داشته باشه با بالابردن ایزو عکس نویز بیشتری پیدا می کنه و تار تر می شه.
اگه دوربین نیمه حرفه ای می خواین من Canon G12 و Panasonic LX5 رو پیشنهاد می کنم که کیفیت عکسی خوب دارند. البته اگه می خواین دوربین سبک و کوچک تر باشه LX5 مناسب تر هست.
بحث زوم مشخص هست اگر بخواین از فاصله دور از سوژه ای عکس بگیرین زوم بیشتری نیاز دارین بهترین دوربین سوپر زوم Panasonic FZ45 و Canon SX30 هستند که زوم خوبی دارن اما خوب کیفیت عکسشون کمتر از دو دوربین بالایی هست.

payamf1
25-03-2011, 21:10
من میخوام یه دوربین برای عکسهای حرفه ای و پرتره های حرفه ای بگیرم ولی متاسفانه توانایی مالی خرید dslr ندارم (برای مثال eos 500d قیمتش حدود 700 هزار تومانه!) بعد از جستجو فراوان به این دوتا دوربین رسیدم ، بین این دو شک دارم :

FujiFilm FinePix S200EXR
Fujifilm FinePix HS10

اینم بگم من زوم 30 ایکس اپتیکال و کیفیت بالای فیلمبرداری خیلی مهم نیست چون من بیشتر خود عکسبرداری برام مهمه

خوشحال میشم راهنمایی کنید.

inen
25-03-2011, 21:12
دوستان سلام
امروز می خواستم برم بخرم ، ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم ، گفتم تا شنبه صبر کنم
بعد از ساعت ها سرچ و بررسی و ... به این 3 تا مدل رسیدم ، لطف کنید قیمت تمام شده هر کدوم رو ( با در نظر گرفتن وسایل جانبی که نوشتم جلوی هر کدوم ) ، + نظر خودتون ( کدوم رو پیشنهاد می دین ) ، رو برام بذارید ... لطفا قیمت ها بروز باشه ( یا رنج قیمتی که ارائه می دین )

1- (Canon IXUS 210 IS (IXY 10S : + یک رم 4 گیگ + کیف ضربه گیر ( در حد 7000 تومان )
2- Canon PowerShot SX130 IS : + یک رم 4 گیگ + کیف ضربه گیر + شارژر + 4 عدد باطری شارژی

3- (Canon IXUS 130 IS (IXY 400F : + یک رم 4 گیگ + کیف ضربه گیر ( در حد 7000 تومان )

یک سئوال : تاچ 210 IXUS ، چطوره ؟

پیشاپیش از همتون ممنون

ممنون جوابمو دادین ! تاپیکای قبل بیشتر حال می دادین :13:

flasher_for_nokia
25-03-2011, 21:35
من میخوام یه دوربین برای عکسهای حرفه ای و پرتره های حرفه ای بگیرم ولی متاسفانه توانایی مالی خرید dslr ندارم (برای مثال eos 500d قیمتش حدود 700 هزار تومانه!) بعد از جستجو فراوان به این دوتا دوربین رسیدم ، بین این دو شک دارم :

FujiFilm FinePix S200EXR
Fujifilm FinePix HS10

اینم بگم من زوم 30 ایکس اپتیکال و کیفیت بالای فیلمبرداری خیلی مهم نیست چون من بیشتر خود عکسبرداری برام مهمه

خوشحال میشم راهنمایی کنید.

دوست عزیز فکر کنم شما به دنبال عکس برداری با کیفیت بالا هستین و زوم بالا هم نیاز ندارین پیشنهاد من خرید دوربین حرفه ای هست که البته باید هزینه بیشتری کنین با هزینه کمتر Canon G12 و Panasonic LX5 رو می تونین بخرین بقیه دوربین ها هم کیفیت عکس بالایی مشابه این دوربین ها به شما نخواهند داد.

POLAR25
26-03-2011, 00:00
ممنون از پاسختون

کسی نیست منو راهنمایی کنه:37:
اگه کسی میدونه جواب منو بده. به خدا ثواب داره

masoud glx
26-03-2011, 00:25
دوست عزیز ، برای بدنه و لنز کیت در رنج 1 میلیون تومان بهترین اینتخاب برای برند کنن همان 550 دی هستش . برای برندهای دیگه هم گزینه های دیگری هست .

ELSIN
26-03-2011, 00:43
اگه کسی میدونه جواب منو بده. به خدا ثواب داره

D3100 هم خوبه

ELSIN
26-03-2011, 00:54
ممنون Elsin عزیز
به عنوان سئوال آخر ، بین S130 و Canon IXUS 130 IS ، کدوم رو پیشنهاد می کنی ؟
با توجه به اینکه ایکسوز 130 ، باطری قابل شارژ داره ...

و اگر بخوام باطری برای S130 بخرم ، کلا چقد باید هزینه کنم ؟

من SX130 رو انتخاب میکنم چون کامل تره
با دو تا قلمی میشه کنار اومد (من 3 سال داشتم)
بیشتر از 20 نمیشه (بهترین هاش)

کجا میتونم راجع به اینا اطلاعات کامل بدست بیارم؟

dpreview.com

ELSIN عزيز ماجراي باطريهاي اين دوربين چيه؟مگه دوربينهاي ديگه چه باطري اي دارن كه باطري قلمي اين دوربين مساله سازه؟نكنه باطري قابل شارژ بهش نميخوره؟

راستي،ازت خواهش ميكنم در مورد دوربينهاي زير 100 تومن هم راهنماييم كني و معرفيشون كني،فرقي هم نداره كدوم برند باشه دوست خوبم،ممنونم،موفق و پيروز باشي،خدانگهدار.:11:
بعضی دوست ندارند ، مثل من :31:
چرا میخوره
فکر کنم A3000 کنن برای شما خوب باشه اما من با اون رنج قیمت زیاد آشنا نیستم

سلام دوستان
ممنون

SX210 :5:

بیت ریت با رزلوشن تفاوت داره
مثلا من می تونم یک فایل تصویری را با رزلوشن فول HD و بیت ریت پایین درست کنم که حجمش هم کم باشه
در حالی که تصویر پیکسل خواهد داشت
همچنین یک فایل با رزلوشن پاینتر و تصویر بدون پیکسل
راستش من نمیدونم شما چطور این بیتریت را حساب کردی که 17MB میشه اون رزلوشن؟
راستی برنامه کانورتم هم XILISOFT VIDEO CONVERTOR ULTIMATE 6 هست

کلا نفهمیدم :31:
من نمیگم 17MB ، شرکت سازنده دوربین اینو میگه :31:
من با XILISOFT VIDEO CONVERTOR ULTIMATE که کار میکنم خروجی کمی روشن تر از فایل اصلیه بنظر شما مشکل از چه (با همه برنامه های CONVERTOR این مشکل رو دارم)

hs20 & x100 چه مشخصاتی دارن؟
قیمتشون چنده؟[COLOR="Silver"]

x100 که بیخیال کلی پولشه :31:
hs20 هم بزودی میاد با قیمتی پایین 550 تومن (برای اول کار)

kamyar_s
26-03-2011, 09:31
با سلام خدمت تمامي دوستان ميخواستم بدونم كسي درباره لنزهاي تامرون اطلاعاتي داره راستش يه لنز تامرون 18 200 ديدم براي دوربينم 550 هست كه قيمت مناسبي داشت ميگفت 330 با گارانتي افورما كسي ميدونه كه از نظر كيفيت چطور هستن ممنون ميشم راهنماييم كنيد

Zalamen
26-03-2011, 10:10
من به یکی از فامیل هامون گفتم که از کیش برامون HX5V بگیره نمایندگی سونی اون جا 340 تومن میداد در حالی که توی نمایندگی مشهد 460 تومن بود.اختلاف رو ببینین:18:حالا از این بگذریم که قیمت اصلیش حدود 250 دلاره.

ELSIN
26-03-2011, 12:05

دست دوم بود ؟؟؟؟

kamyar_s
26-03-2011, 12:47
دست دوم بود ؟؟؟؟
نه دوست عزيزم نو بود لنزهاي تامرون نسبت به لنزهاي كنون قيمت كمتري دارن

ELSIN
26-03-2011, 13:38
اخه من مدت پیش لنز 270-18 رو قیمت کردم 600 میگفت
حالا 200-18 300 تومن ، جالبه
من تو لیست dp چیزی ندیدم

masoud glx
26-03-2011, 14:47

گارانتی رسمی تامرون تا جایی که یادم هستش همون آفومار میشه . ام ااین لنز رو با قیمت های بهتر از 330 هم میشه پیدا کرد . البته لنز برای 5 - 6 سال پیش میشه و نسبتا قدیمیه . البته کیفیت نسبتا قابل قبولی هم داره و برای کاربرد معمولی بد نیست ولی اگر توانایی افزایش بودجه دارید ، پیشنهاد می کنم برای گزینه های بهتر صبر کنید چون خود 18-200 کنن هم چندان چنگی به دل نمی زنه چه برسه به این :46: ( البته در رنج قیمتی خودش بد نیست و خوب جواب میده خصوصا اینکه ماکرو نسبتا جالب و خوبی هم داره) .

چند ریویو از این لنز :

کامل ترین ریویو همراه با سمپل های فنی مختلف هم اینه :

توی این لینک هم تعدادی عکس نمونه - سمپل - از این لنز هست :

موفق باشید .

privatedlove
26-03-2011, 15:48
دوستان يه دوربين كامپكت ميخوام با اين ويژگي ها:
لنز وايد 28 يا 24
باطري ليتيومي
سرعت شاتر مناسب
تصوير برداري خوب در شب
قيمت هم تا مرز 200
مرسي

ELSIN
26-03-2011, 16:18
SX130 ، فقط قلمیه
حدود 220 تومنه
از سریه IXUS هم میشه مدل پیدا کرد ،اما من با این سری اشنا نیستم

privatedlove
26-03-2011, 16:35
SX130 ، فقط قلمیه
حدود 220 تومنه
از سریه IXUS هم میشه مدل پیدا کرد ،اما من با این سری اشنا نیستم
ممنون دوست خوبم
اما بنظرتون اين باطري هاي AA بعدا مشكل ساز نميشه؟
آخه من قبلا يه fuji s8100 fd داشتم كه باطري ها رو يادم رفت در بيارم و الان ديگه دوربين كار نميكنه
واسه شارژ باطري ها شما چه پيشنهادي داريد؟
مرسي
و البته دوستان ديگه در قياس اين دوربين با ixus200 كدوم رو برتر ميبينيد؟
و اگه يه مقايسه در مورد كيفيت فيلم و عكس بكنيد ممنون ميشم آخه يه ixus200 هم دارم
ممنونم

EDIT:
مدل هاي SONY H55
canon ixus 130
رو ديدم خوشم اومدi

ELSIN
26-03-2011, 16:53
ممنون دوست خوبم
اما بنظرتون اين باطري هاي AA بعدا مشكل ساز نميشه؟
آخه من قبلا يه fuji s8100 fd داشتم كه باطري ها رو يادم رفت در بيارم و الان ديگه دوربين كار نميكنه
واسه شارژ باطري ها شما چه پيشنهادي داريد؟
مرسي
و البته دوستان ديگه در قياس اين دوربين با ixus200 كدوم رو برتر ميبينيد؟
و اگه يه مقايسه در مورد كيفيت فيلم و عكس بكنيد ممنون ميشم آخه يه ixus200 هم دارم
ممنونم

EDIT:
مدل هاي SONY H55
canon ixus 130
رو ديدم خوشم اومدi

ليتيومي هم ممکنه مشکل ساز بشه
نگهداری کلا مهمه

kamyar_s
26-03-2011, 18:01
گارانتی رسمی تامرون تا جایی که یادم هستش همون آفومار میشه . ام ااین لنز رو با قیمت های بهتر از 330 هم میشه پیدا کرد . البته لنز برای 5 - 6 سال پیش میشه و نسبتا قدیمیه . البته کیفیت نسبتا قابل قبولی هم داره و برای کاربرد معمولی بد نیست ولی اگر توانایی افزایش بودجه دارید ، پیشنهاد می کنم برای گزینه های بهتر صبر کنید چون خود 18-200 کنن هم چندان چنگی به دل نمی زنه چه برسه به این :46: ( البته در رنج قیمتی خودش بد نیست و خوب جواب میده خصوصا اینکه ماکرو نسبتا جالب و خوبی هم داره) .

چند ریویو از این لنز :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکامل ترین ریویو همراه با سمپل های فنی مختلف هم اینه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی این لینک هم تعدادی عکس نمونه - سمپل - از این لنز هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید .
با عرض سلام و ممنون از راهنمايي هاي شما
توي سايت ديجي كالا تامرون 18250 رو زده 395 تومان كه از 18200 هم جديدتره هم لرزشگير داره نظرتون راجب خريدش چيه واينكه كيفيتش از 1855 خودم كه لنز كيت هست پاييين تره يا در همون سطح هست از نظر شارپنس و سرعت فوكوس چطور و ميشه به ديجي كالا اعتماد كرد يا نه ممنون:11::11::11:

masoud glx
26-03-2011, 20:03
درود
متاسفانه اطلاعات زیادی از این لنز در دست نیست . بعضی دوستان در فروم عکاسی چند سال پیش در مورد این لنز گفتگویی داشتن که به نظر همگی توی این رنج قیمت این لنز کارایی خوبی داره . اما تا جایی که من میدونم لرزش گیر نداره !! برای تامرون تا جایی که خاطرم هستش عبارت VC نشون دهنده لرزش گیر داشتن هستش که در اسم لنز وجود نداره .

بهرحال ... این لنز توی 250 کمی سافت هستش و البته نسبت به 18-200 ظاهرا اپتیک بهتری داره و میشه بیشتر به این لنز فکر کرد . طبق بعضی نظرات ، این رو از 18-200 و 28-300 تامرون بهتر میدونن و اکثرا راضی هستند . البته متاسفانه این لنزهای ارزان قیمت اکثرا دارای سرعت فوکوس نه چندان دلچسبی هستند ! اگر کمی افزایش بودجه داشته باشید میشه از نمونه های سیگما استفاه کرد که OS دار هم هستند و کار رو بسیار راحت تر می کنن اگر نه هم که همین لنز از 18-200 بهتر هستش و حداقل توی روز هیچ مشکلی نخواهید داشت . برای جاهای کم نور هم که سیستم نویز 550 دی خوب هستش و مشکلی نیست کمی ایزو رو بالا ببرید ( تا 3200 من شات خوب داشتم ... با پلاگین های نویزگیر هم که براحتی میشه از شر نویز ها رها شد ) .

در مورد مقایسه با 18-55 ... خوب ، 18-55 با اینکه ارزون هستش و ساده ولی اپیتک خیلی خوبی داره . شما باید توجه کنی که داری یک لنز همه کاره از فوکال 18 تا 250 میخری که دیگه نیاز به تعویض لنز نداشته باشی که توی همه برند ها خروجی اینچنین لنزهایی به لنزهای با اختلاف فوکال کمتر یا فیکس نمیرسه اما مطمئنا راضی کننده ست .

یک ریویوی مناسب همراه با سمپل های خوب ... :

در کل به نظرم برای این رنج قیمت خوبه و راضی کننده . هرچند بنده شخصا با لنزهای همه کاره مخالفم :27:

دیجی * کالا هم بد نیست ولی قبلا بسیار بهتر بودند ... کلا اگر تهران هستند میتونید با کمی گشتن این لنز رو پیدا کنید . این اعتماد کردن رو نمیدونم منظورتون چی هست ؟ اینکه کلا بفرستند ؟ سالم بفرستند ؟ خدمات و گارانتی ؟ بنده زیاد خرید کرده ام از دیجی * کالا و از لحظا اینکه می فرستند و زود هم میفرستند مشکلی نیست . 24 ساعت هم مهلت تست هست . خدمات هم برای هر کلاا جداگانه ست که توصیه میکنم قبل از خرید حتما تماس بگیرید و بی تعارف تمامی موارد رو چک و پرس و جو کنید .

موفق باشید .

علیرضا
26-03-2011, 21:48
درود به همه‌ی دوستای عزیزم
سال نو همتون مبارک

قصد دارم یه دوربین عکاسی SLR نیمه حرفه ای ارزون بخرم ولی هنوز برای پولی که می خوام براش بزارم تصمیم قطعی ای نگرفته ام
نهایت نهایت نهایتش ۶۵۰ هزار تومن براش میزارم ولی هدفم اینه که دوربینی که می خرم برام کمتر تموم شه
الان می خوام فقط با برند های «خوب» و کار درست بازار آشنا بشم
می دونم که هر برندی مدل های متنوعی داره و نمیشه همینجوری گفت نایکان از کنون بهتره ! ولی با تجربه میشه فهمید که فلان برند تو تولید دوربین های مثلاً اس-ال-آر کارش خوب نیست ولی دوربین های جیبیش خوبن !
خلاصه اینجوری...

ممنون میشم یه سری نکته های ریز و درشت رو هم بهم بگید
دیدم که تو صفحه ی اول همین تاپیک یک سری نکات فوق العاده مهم نوشته شده که حتماً بعد از اینکه این پست رو نوشتم میرم سراغشون. ولی باز اگر چیزی به نظرتون میرسه که دونستنش لازم باشه ممنون میشم اشاره کنید
می خوام بدونم مثلاً با این پول از داشتن چه امکانات خفنی محروم میشم (یا اگه پول بیشتر می داشتم چه امکاناتی نصیبم میشد!؟)
همین. و پیشاپیش ممنونم

kamy_R
26-03-2011, 23:20
دوستان کسی نظری راجع به fujifilm finepix s200exr نداره؟

mr19n
26-03-2011, 23:26
با سلام خدمت اساتید محترم
یه دوربین میخواستم تو رنج 300 هزار تومن. نمی دونم چی بخرم. گیج شدم. اگه امکانش هست کمکم کنید. اون چیزی که برام مهمه اینه که عکسهای با کیفیتی بگیره.کنتراست بالایی داشته باشه، رنگ عکساش گرم باشه. نویز کمتری داشته باشه. زوم، مدل، وزن، باتری اصلا برام مهم نیست. فقط می خوام عکسهای زنده ای بگیره و ترجیحا کنون باشه اگه کنون نشد سونی. لطفا کمکم کنید

kamy_R
26-03-2011, 23:31
sx20 چطور؟
کجا میتونم یه ریویو ازش بخونم؟
sx20 بهتره یا hs10؟

hasanmotori
26-03-2011, 23:41
یه دوربین تا 300 تومن میخاستم البته اگر کمترم باشه مشکلی نیست!
نظرتون درباره fujifilm f200xr چیه ؟
یا مثلاً کنون a3200 ؟

این دوتا هم به نظر چیزای خوبی میان :
fujifilm s2950 با زوم اپتیکال 18 برابر و فلش قوی و قیمت خیلی کم ...
canon ix130 اینم قیمتش نسبتاً پایینه
ولی بدیه این دوتا اینه که باتری قلمی میخورن ... شایدم نکته مثبتشون باشه!

masoud glx
27-03-2011, 00:37
درود به همه‌ی دوستای عزیزم
سال نو همتون مبارک

قصد دارم یه دوربین عکاسی SLR نیمه حرفه ای ارزون بخرم ولی هنوز برای پولی که می خوام براش بزارم تصمیم قطعی ای نگرفته ام
نهایت نهایت نهایتش ۶۵۰ هزار تومن براش میزارم ولی هدفم اینه که دوربینی که می خرم برام کمتر تموم شه
الان می خوام فقط با برند های «خوب» و کار درست بازار آشنا بشم
می دونم که هر برندی مدل های متنوعی داره و نمیشه همینجوری گفت نایکان از کنون بهتره ! ولی با تجربه میشه فهمید که فلان برند تو تولید دوربین های مثلاً اس-ال-آر کارش خوب نیست ولی دوربین های جیبیش خوبن !
خلاصه اینجوری...

ممنون میشم یه سری نکته های ریز و درشت رو هم بهم بگید
دیدم که تو صفحه ی اول همین تاپیک یک سری نکات فوق العاده مهم نوشته شده که حتماً بعد از اینکه این پست رو نوشتم میرم سراغشون. ولی باز اگر چیزی به نظرتون میرسه که دونستنش لازم باشه ممنون میشم اشاره کنید
می خوام بدونم مثلاً با این پول از داشتن چه امکانات خفنی محروم میشم (یا اگه پول بیشتر می داشتم چه امکاناتی نصیبم میشد!؟)
همین. و پیشاپیش ممنونم

درود دوست من ...سال نو شما هم مبارک .
حقیقتش اینه که با بودجه شما DSLR نیمه حرفه ای بقول شما نمیشه گرفت . بلکه میشه از سری های انتری لول کنن و نیکون مثل Canon xxxD یا Canon xxxxD یا نیکون مثل Dxxxx خریداری کنید . اون هم نه همه مدل ها چون شما خرج مموری ، کیف ، فیلترها و در صورت نیاز سه پایه رو هم دارید ( در کمترین حالت و با ساده ترین مدلها حداقل بین 90 تا 200 هزار تومن برای همه اینها ) .

و اما مواردی که شما با این بودجه از دست میدید ... :

- سرعت شاتر 1/8000
- ایزوهای بالاتر
- فیلمبرداری با فریم ریت بالا یا کلا فیلمبرداری
- سیلینگ خوب بدنه هم غبار هم رطوبت
- جایگیری بسیار بهتر بدنه توی دست
- جایگیری بهتر کلیدهای دوربین
- سرعت عکاسی پیاپی بیشتر
- نقاط فوکوس بیشتر
- رفتار نویزی بهتر
- بعضی عملکردهای فلش های بی سیم
- در نیکون موتور فوکوس در بدنه
.
.
.
و موارد دیگه از این دست ...

در اینکه کدوم برند بهتر هستش و اینها هم اصلا ذهن خودتون رو لطفا درگیر نکنید !! فقط به مدلها فکر کنید حالا روی اون مدل خاص اسم هر برندی میخواد باشه ، باشه ... کنن و نیکون هر دو عالی هستند .
پنتاکس و سونی هم خوب هستند خصوصا پنتاکس ولی متاسفانه پشتیبانی چندان مناسبی توی ایران ندارند + اینکه سونی قیمت های بسیار بالاتری نسبت به خارج از کشور داره و من در رده آخر سونی رو پیشنهاد میدم ( یعنی اصلا پیشنهاد نمی دم ) .

موفق باشید و همچنان نیاز به یک تاپیک مجزا برای DSLR ها حس میشه .

kamy_R
27-03-2011, 00:57
دوستان توروخدا یه مقایسه کامل بین hs10 وfujifilm s200exr و sx20 انجام بدید
ممنون
راستی فرمت raw چیه؟

janvaljan
27-03-2011, 17:09
ضمن تشكر از دوستي كه به سوالات قبلي من پاسخ دادند،
خواستم بدونم هر كدام از مدلهاي canon G12 و Nicon p7000 و panasonic Lx5 چه برتريهايي نسبت به هم دارند؟

flasher_for_nokia
27-03-2011, 19:49
ضمن تشكر از دوستي كه به سوالات قبلي من پاسخ دادند،
خواستم بدونم هر كدام از مدلهاي canon G12 و Nicon p7000 و panasonic Lx5 چه برتريهايي نسبت به هم دارند؟

به تاپیک های زیر مراجعه کنید