PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

mokhtari58
03-02-2011, 22:24
به فوجی بهتره فکر نکنید :41:
خروجی کنن به مراتب بهتر از خروجی فوجی هست :46:

:10:
چرا اما باید پشت کار داشته باشید و کتاب (یا PDF) بخونید یا فیلم آموزشی ببنید اما باید تمرین زیاد بکنید
همه جور ،فقط زیاد نمی تونید زوم کنید همین اگر نه کیفیت خوبی داره (لنز کیتش)
فرقشون مثل ماشین اثباب بازی هست با ماشین واقعی :27:
برای این که بتونید به یه زومی مثل 30X برسید باید 600 تومن خرج کنید (200-18)

خیلی خیلی ممنون
یعنی اینقدر کیفیت عکساشون با هم فرق میکنه ؟ پس به sx30 و بقیه دوربین ها فکر نکنم ؟

با تشکر .

parsamohammad
03-02-2011, 22:24
در انتخاب IXUS 300 شك نكن گرچه وايد كمتري داره ولي كيفيت عكس خيلي بهتره...

شما عکس های گرفته شده را دیدید ؟

اخه سر Ixus 200 همه گفتن خوبه گرفتم واقعا اشغال بود فروختمش

ELSIN
03-02-2011, 22:58
خیلی خیلی ممنون
یعنی اینقدر کیفیت عکساشون با هم فرق میکنه ؟ پس به sx30 و بقیه دوربین ها فکر نکنم ؟

با تشکر .

به این شدت نیست اما به صورت بالقوه هست و میتونه این اختلاف واقعی بشه
اما تمرین و علاقه رو نباید فراموش کنی ، اگر فراموش کنی بعد از چند ماه به فکر فروشش میافتی

proudhearted
03-02-2011, 23:06
سلام
من دوماهه مشغول تصمیم گیریم لذا خیلی گیج شدم الان:) سوالامم برا همین یکم بیربطه
من اول طبق گفته دوستان چون تازه میخام وارد دنیای عکاسی بشم اول جذب slr like ها شدم، در نهایت به sx30 یا hs10 رسیدم، بعدا باز دودل شدم من که دارم 500$ میدم یکم بذارم روش و 500d یا یکم بیشتر d3100 بگیرم:13:
حالا
1. دوستان من واقعا دیوونه عکاسیم، میخام دوربینم همه جا همراهم باشه، به نویز کم و کیفیت بالا تو نور کمم اهمیت میدم، سوژه عکسم همه چی هست از آسمون و طبیعت گرفته تا مگس روی گل:31: حالا شما چی پیشنهاد میکنید ارزش داره یه dslr بگیرم و بدرد من میخوره؟
2. من $ d3100 رو با یکم زحمت میتونم جور کنم ارزش داره خیلی زحمت بکشم و یکم صبر کنم و 550d بگیرم؟
3. با اولویت هایی که گفتم sx30 یا hs10?

واقعا واقعا اینکه بدون هیچ چشم داشتی علمتونو در اختیار بقیه قرار میدین نشون میده خیلی روح بزرگی دارین، دست همتون درد نکنه:10:

ELSIN
03-02-2011, 23:18
d3100 هم رده 550d هست هر کدوم رو خریدی برد کردی (با هر کدوم حال کردی همونو بخر )به like هم فکر نکن چند پست بالایی من رو ببین برای اون دوستمون چی گفتم
پول لنز هم باید کنار بزاری 600 تومن (البته نه همون وقت میشه چند ماه بعد هم خرید)

eybabaeybabaeybaba
03-02-2011, 23:29
آقا من تا 350 پول دارم حدودا"
بین این 3 تا کدوم بهتره؟ هرکدوم یه جوری باحاله -> Canon SX130 - Fujifilm S2800 HD - Canon SX210
من خودم کلا بیشتر نظرم رو sx130 و s2800 هستش...
ولی چیزایی که درباره هرکدوم اذیتم میکنه... sx130 یه جا پشت ویترین دیدم مث اسباب بازی بود!!!
s2800 هرچی باشه فوجیه و تازه این لرزشگیر کوفتیشم sensor-shifte و لنز نیس!!!
sx210 نمیدونم واقعا" باهاش چه مشکلی دارم! خوشم نمیاد ازش زیاد! تازه فلششم تا روشن کنی می پره بالا!!!
حالا دقت کنین: لطفا" به این دوتا سوال جواب بدین! یه چیز دیگه نگین!!!:19:
1- کدوم یکی بهتره و چرا؟
2- تا این رنج قیمت دیگه چی پیشنهاد می کنین؟
مرسی و متشکر.:8:

proudhearted
04-02-2011, 00:07
d3100 هم رده 550d هست هر کدوم رو خریدی برد کردی (با هر کدوم حال کردی همونو بخر )به like هم فکر نکن چند پست بالایی من رو ببین برای اون دوستمون چی گفتم
پول لنز هم باید کنار بزاری 600 تومن (البته نه همون وقت میشه چند ماه بعد هم خرید)
دست شما درد نکنه، مرسی بابت پاسخ:40:
خودم از d3100 خوشم اومده یکمی، فکر نکنم تا 4-5 ماه بتونم لنز بخرم؛ پیشنهاد نمیکنید زمان خرید لنز 18-55 همراه دوربینو عوض کنم؟
دوستان میگن بین canon و nikon یکی از گزینه های انتخاب، لوازم جانبی برنده؛ از لحاظ در دسترس بودن و قیمت لوازم جانبی مثل لنز و نیز خدمات پس از فروش دو برند و همچنین سهولت فروش دوربین ها(اگه روزی خواستم بفروشم) کدوم برند رو شما ترجیح میدین؟
دستتون درد نکنه:11:

toolhelp
04-02-2011, 00:21
شما عکس های گرفته شده را دیدید ؟

اخه سر Ixus 200 همه گفتن خوبه گرفتم واقعا اشغال بود فروختمش

شما گفتي بين 130 و 300 كدوم بهتره منم گفتم كدوم بهتره... نمونه عكساشم ديدم كه دارم ميگم بهتره :46:
canon A3100 خيلي بهتره نسبت به 130 ولي 300 از همشون بهتره البته تو اين رنج قيمت...

arashkhaan
04-02-2011, 02:08
از دوستان لطف کنند یک دوربین canon که باطری AA بخوره و کیفییت عکس بالا باشه (حرفه ای ) قیمت مهم نیست یه چیزی باشه که بعد از خرید پشیمونی نداشته باشه با تشکر

mokhtari58
04-02-2011, 11:30
سلام من دیگه تصمیم گرفتم 550d بخرم . حالا می خوام بدونم که تو چند ماه آینده canon نمی خواد تو این سری دوربین جدیدی ارائه کنه ؟ اگه می خواد این کار رو بکنه من برای خرید عجله نکنم .
ممنون .

ELSIN
04-02-2011, 11:54
دست شما درد نکنه، مرسی بابت پاسخ:40:
خودم از d3100 خوشم اومده یکمی، فکر نکنم تا 4-5 ماه بتونم لنز بخرم؛ پیشنهاد نمیکنید زمان خرید لنز 18-55 همراه دوربینو عوض کنم؟
دوستان میگن بین canon و nikon یکی از گزینه های انتخاب، لوازم جانبی برنده؛ از لحاظ در دسترس بودن و قیمت لوازم جانبی مثل لنز و نیز خدمات پس از فروش دو برند و همچنین سهولت فروش دوربین ها(اگه روزی خواستم بفروشم) کدوم برند رو شما ترجیح میدین؟
دستتون درد نکنه:11:

:10::11:
خوب اگر پول دارید این کار رو بکنید
بله نکته مهمیه اما وقتی میخواهیم Olympus یا Pentax بخریم به این نکته توجه میکنیم نه وقتی نیکون یا کنن میخریم :46:
خدمات پس از فروش و گارانتی هم که همش کشکه:13:

از دوستان لطف کنند یک دوربین canon که باطری AA بخوره و کیفییت عکس بالا باشه (حرفه ای ) قیمت مهم نیست یه چیزی باشه که بعد از خرید پشیمونی نداشته باشه با تشکر

اگر می خواهید پشیمونی نداشته باشه بهتره از فکر باطری AA بیرون بیاید:27:

mohamad021
04-02-2011, 11:55
سلام خسته نباشید میتونم بپرسم چرا دوستان خیلی از فوجی خوب نمیگن؟؟؟دلیل خاصی داره؟؟؟
نظرتون در مورد این دوربینها چیه؟؟؟

Fujifilm FinePix S2800HD
Nikon Coolpix L110
Olympus SP-600 UZ
Canon PowerShot SX130 IS

یه توضیح مختصر در مورد هر کدوم و یه نتیجه گیری کلی در مورد خرید یکی از این دوربین ها نیازمندیم
با تشکر.

ELSIN
04-02-2011, 12:04
سلام من دیگه تصمیم گرفتم 550d بخرم . حالا می خوام بدونم که تو چند ماه آینده canon نمی خواد تو این سری دوربین جدیدی ارائه کنه ؟ اگه می خواد این کار رو بکنه من برای خرید عجله نکنم .
ممنون .

پیشاپیش مبارک ، عکس فراموش نشه (ادرس امضا من) :46:
من اخبار سایت dp رو دنبال میکنم چیزی ندیدم ، معولا اواسط و اواخر سال دوربین جدید معرفی میکنند مثلا Aug که وسط q3 سال میشه

راسی گارانتی هم خیلی مهم نیست (چیزی به اسم گارانتی اصلی نداریم هم کنن هم نیکون) اما بیمه ارزش داره

ELSIN
04-02-2011, 12:17
سلام خسته نباشید میتونم بپرسم چرا دوستان خیلی از فوجی خوب نمیگن؟؟؟دلیل خاصی داره؟؟؟

Fujifilm FinePix S2800HD
Nikon Coolpix L110
Olympus SP-600 UZ
Canon PowerShot SX130 IS

یه توضیح مختصر در مورد هر کدوم و یه نتیجه گیری کلی در مورد خرید یکی از این دوربین ها نیازمندیم
با تشکر.

سلام
بله علتش اینه که کلا خروجی فوجی پایین تر از کنن و پانا قرار داره ، درسته امکانات زیادی داره اما نتیجه نهایی در کنن یا پانا به واقعیت نزدیک تره
اگر فوجی میخرید باید به نرم افزار هم اشنایی داشته باشید مثل Adobe Photoshop
Nikon و Olympus هم مثل فوجی هستند (توی غیر حرفه ای ها) و ارزش خرید ندارند :13:
من تازگی از سونی هم بدم میاد :19:

در باره SX130 : یه دوربین جدید به روز و کامل که بسیار ارزش خرید داره (بهترین در رنج قیمت خودش) میشه گفت همه چی تمومه

mohamad021
04-02-2011, 12:53
سلام
بله علتش اینه که کلا خروجی فوجی پایین تر از کنن و پانا قرار داره ، درسته امکانات زیادی داره اما نتیجه نهایی در کنن یا پانا به واقعیت نزدیک تره
اگر فوجی میخرید باید به نرم افزار هم اشنایی داشته باشید مثل Adobe Photoshop
Nikon و Olympus هم مثل فوجی هستند (توی غیر حرفه ای ها) و ارزش خرید ندارند :13:
من تازگی از سونی هم بدم میاد :19:

در باره SX130 : یه دوربین جدید به روز و کامل که بسیار ارزش خرید داره (بهترین در رنج قیمت خودش) میشه گفت همه چی تمومه

به نظر شما نبود چشمی در این دوربین نمیتونه یک عیب محسوب بشه؟؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farhad_realmadrid
04-02-2011, 13:07
سلام

من لنز نیکون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دارم میخواستم بپرسم که به دوربین nikon d90 میخوره؟

msseng
04-02-2011, 13:22
پس همون SX210 ،فیلمش عالیه فقط FULL HD نیست همین

مقایسه عکس های hx5 و SX210

اون دو وقت خودشونم مالی نبودند چه برسه حالا :31:
FZ35 یا HS10 یا FZ40 که کمی گرون تره اما بهتر بقیه
HS10 هم عالیه اما برای شما توصیه نمیشه

:40:

ممنون. ولی سایت dpreview توی ریتینگ دوربینهای super zoom ، به SX20 و FZ35 یه نمره داده. و هر دوتا رتبه اول رو دارن.
حالا hx1 هیچ ولی nikon p100 رو هم به عنوان پیشنهاد مناسب مطرح کرده...

حالا چکار کنم؟؟؟!!! :13:

Haamed
04-02-2011, 13:23
به فوجی بهتره فکر نکنید :41:
خروجی کنن به مراتب بهتر از خروجی فوجی هست :46:

(200-18)

سلام مجدد
ببخشید یه ذره دیگه کمکم کنید تمومه. من از بین این 3 مدل میخوام یکی رو بخرم اما موندم آخه شما میفرمایید کانن بگیر اما اون مدل از فوجی Fujifilm A 220
پانوراما داره و 12 مگاپیکسله و اچ دی 30 فرم فیلم میگیره اما این کانن 10 مگاپیکسله و پانوراما نداره وی جی ای فیلم میگیره
خواهشن یه نگاه دیگه به مشخصاتی که اینا دارن بکننین و بگین شما بودین کدوم رو میخریدین؟
یه چیزایی اون یکی داره این یکی نداره بجاش یه چیزایی این داره اون یکی نداره.. عجب داستانیه..

Fujifilm A 220
رزولوشن 12 مگاپیکسل
قابلیت فیلمبرداری HD 30 فریم در ثانیه
قابلیت عکاسی پانوراما که می توانید 3 تصویر را کنار هم گذاشته و یک عکس درست کنید که این حالت برای عکاسی از منظره بسیار مناسب است
CANON A495
رزولوشن 10 مگاپیکسل
حالت Low Light (نور کم) :
با بهره مندی از حالت Low Light ،هم اکنون عملکرد بهتر دوربین در وضعیت هایی با نور کم و تاریک بالا می رود. در این حالت دوربین به طور خودکار حساسیت ISO را مناسب با محیط تنظیم می کند تا در محیط های تیره هم عکسی مطلوب داشته باشید. دوربین کانن A495 با ادقام کردن تکنولوژی تشخیص حرکت ، از ایجاد شدن بلور در عکس هایی که سوژه متحرک است جلوگیری می کند تا به راحتی عکسی حرفه ای داشته باشید.
تکنولوژی تشخیص چهره :
استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره ، انداختن عکس های دسته جمعی را آسان می کند. این تکنولوژی تمام صورت ها را شناسایی کرده و بهترین نوردهی و فوکوس را برای آنها در نظر می گیرد. ضد قرمزی چشم نیز قرمزی چشم را شناسایی کرده و پس از اینکه عکس گرفته شد قرمزی را برطرف می کند.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fujifilm A235
رزولوشن 12 مگا پیکسل
تشخیص صحنه خودکار بطور اتوماتیک صحنه را از قبیل :پرتره Portrait – پرتره ای که منبع نور از پشت سوژه باشد Backlit – پرتره در شب Night Portrait – منظره Landscape – عکاسی در شب Night و ماکرو Macro ، شناسایی می کند

ELSIN
04-02-2011, 13:26
به نظر شما نبود چشمی در این دوربین نمیتونه یک عیب محسوب بشه؟؟؟

برای این سطح دوربین نه
اما همه چیز به شما برمیگرده

سلام

من لنز نیکون

این لنز FX (برای فول فریم ها) اما D90 DX

mokhtari58
04-02-2011, 13:33
پیشاپیش مبارک ، عکس فراموش نشه (ادرس امضا من) :46:
من اخبار سایت dp رو دنبال میکنم چیزی ندیدم ، معولا اواسط و اواخر سال دوربین جدید معرفی میکنند مثلا Aug که وسط q3 سال میشه

راسی گارانتی هم خیلی مهم نیست (چیزی به اسم گارانتی اصلی نداریم هم کنن هم نیکون) اما بیمه ارزش داره

با سلام و تشکر بسیار
حالا برای 550D برای شروع کار چه لوازم جانبی مثل سه پایه ، فیلتر ، کیف ، حافظه و ... پیشنهاد می کنید ؟ هم برای خونه و هم برای بیرون .
با تشکر .

ELSIN
04-02-2011, 13:47
ممنون. ولی سایت dpreview توی ریتینگ دوربینهای super zoom ، به SX20 و FZ35 یه نمره داده. و هر دوتا رتبه اول رو دارن.
حالا hx1 هیچ ولی nikon p100 رو هم به عنوان پیشنهاد مناسب مطرح کرده...

حالا چکار کنم؟؟؟!!! :13:

مشکل بزرگ SX20 باطری قلمیشه
بعد اول FZ35 بعد SX20 (با یه امتیاز بیشتر) :27:
حالا بهترین انتخاب HS10 با SX30 و FZ40

سلام مجدد
ببخشید یه ذره دیگه کمکم کنید تمومه. من از بین این 3 مدل میخوام یکی رو بخرم اما موندم آخه شما میفرمایید کانن بگیر اما اون مدل از فوجی Fujifilm A 220
پانوراما داره و 12 مگاپیکسله و اچ دی 30 فرم فیلم میگیره اما این کانن 10 مگاپیکسله و پانوراما نداره وی جی ای فیلم میگیره
خواهشن یه نگاه دیگه به مشخصاتی که اینا دارن بکننین و بگین شما بودین کدوم رو میخریدین؟
یه چیزایی اون یکی داره این یکی نداره بجاش یه چیزایی این داره اون یکی نداره.. عجب داستانیه..

Fujifilm A 220
رزولوشن 12 مگاپیکسل
قابلیت عکاسی پانوراما که می توانید 3 تصویر را کنار هم گذاشته و یک عکس درست کنید که این حالت برای عکاسی از منظره بسیار مناسب است
CANON A495
رزولوشن 10 مگاپیکسل
با بهره مندی از حالت Low Light ،هم اکنون عملکرد بهتر دوربین در وضعیت هایی با نور کم و تاریک بالا می رود. در این حالت دوربین به طور خودکار حساسیت ISO را مناسب با محیط تنظیم می کند تا در محیط های تیره هم عکسی مطلوب داشته باشید. دوربین کانن A495 با ادقام کردن تکنولوژی تشخیص حرکت ، از ایجاد شدن بلور در عکس هایی که سوژه متحرک است جلوگیری می کند تا به راحتی عکسی حرفه ای داشته باشید.
تکنولوژی تشخیص چهره :
استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره ، انداختن عکس های دسته جمعی را آسان می کند. این تکنولوژی تمام صورت ها را شناسایی کرده و بهترین نوردهی و فوکوس را برای آنها در نظر می گیرد. ضد قرمزی چشم نیز قرمزی چشم را شناسایی کرده و پس از اینکه عکس گرفته شد قرمزی را برطرف می کند.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Fujifilm A235
رزولوشن 12 مگا پیکسل
تشخیص صحنه خودکار بطور اتوماتیک صحنه را از قبیل :پرتره Portrait – پرتره ای که منبع نور از پشت سوژه باشد Backlit – پرتره در شب Night Portrait – منظره Landscape – عکاسی در شب Night و ماکرو Macro ، شناسایی می کند

سلام
پانوراما چیزه خاصی نیست که یه دوربین داشته باشه یا نداشته باشه ، با استفاده از چشم و عقل خودت میتونی بهترین نتیجه رو بگیری
مگاپیکسل هرچی کم تر بهتر (نویز کم تر میشه)
منم گفتم که فوجی امکانات بیشتری داره اما کیفیت خروجی کنن کمی بهتره ، اما شما میتونید فوجی بخرید و بعد از عکس کمی به عکس ور برید (البته شاید هم نیاز نباشه ها)

شما میتونید 220 تومن خرج کنید و SX130 بخرید ؟؟؟

parsamohammad
04-02-2011, 13:47
ixus 300 یا ixus 130 کدام نویز کمتری در محیط بسته داره؟
لنز cmos آخر نویزو افزایش می ده ؟

farhad_realmadrid
04-02-2011, 14:06
این لنز FX (برای فول فریم ها) اما D90 DX

ممنون از جوابتون

من نفهمیدم یعنی دوربین d90 لنزم رو ساپورت نمیکنه؟

ELSIN
04-02-2011, 14:16
با سلام و تشکر بسیار
حالا برای 550D برای شروع کار چه لوازم جانبی مثل سه پایه ، فیلتر ، کیف ، حافظه و ... پیشنهاد می کنید ؟ هم برای خونه و هم برای بیرون .
با تشکر .

سلام
کیف که باید بخری ، بعد پولتو جمع کن و یه لنز مناسب با خواسته هات بخر ، سه پایه هم بخری خوبه ، محافظ LCD و لنز هم بخر ، بیمه هم فراموش نشه .عکس ، عکس هم بزار :10:

پیشاشیش مبارک :40:

---------- Post added at 02:16 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

ممنون از جوابتون

من نفهمیدم یعنی دوربین d90 لنزم رو ساپورت نمیکنه؟

من یه سایت دیدم نوشته بود نوع دوربینی که می خوره FX نه DX

حالا من بیشتر تحقیق میکنم

eybabaeybabaeybaba
04-02-2011, 14:20
بین این 3 تا کدوم بهتره؟ هرکدوم یه جوری باحاله -> Canon SX130 - Fujifilm S2800 HD - Canon SX210
ولی چیزایی که درباره هرکدوم اذیتم میکنه... sx130 یه جا پشت ویترین دیدم مث اسباب بازی بود!!!
sx210 نمیدونم واقعا" باهاش چه مشکلی دارم! خوشم نمیاد ازش زیاد! تازه فلششم تا روشن کنی می پره بالا!!!
حالا دقت کنین: لطفا" به این دوتا سوال جواب بدین! یه چیز دیگه نگین!!!:19:
1- کدوم یکی بهتره و چرا؟
مرسی و متشکر.:8:

الان کلا" من با در و دیوار حرف زدم دیگه... خیلی ممنون!!! :41:

parsamohammad
04-02-2011, 16:06
ixus 300 یا ixus 130 کدام نویز کمتری در محیط بسته داره؟
لنز cmos آخر نویزو افزایش می ده ؟

منم که برا خودم تایپیدم

toolhelp
04-02-2011, 16:16
سلام مجدد

Fujifilm A 220
رزولوشن 12 مگاپیکسل
CANON A495
رزولوشن 10 مگاپیکسل
تکنولوژی تشخیص چهره :
Fujifilm A235
رزولوشن 12 مگا پیکسل

در نهايت كيفيت عكس دوربينه كه باعث ميشه ازش خوشت بياد نه امكاناتش و تو اين چند مدل كه گفتي A495 خروجي بهتري داره ولي باطري قلمي ميخوره. ميتوني به Canon A3100 , Panasonic F2 , F3 هم فكر كني...

ELSIN
04-02-2011, 16:27
الان کلا" من با در و دیوار حرف زدم دیگه... خیلی ممنون!!! :41:

عزیز من به این پست جواب داده شده

ELSIN
04-02-2011, 16:33
سلام

من لنز نیکون

ههههههههه این لنز مال دوربین های آنالوگه ببین

لیست دوربین های که ساپورت میکنه

Film SLR Camera F6
Film SLR Camera F75
Film SLR Camera F55
Film SLR Camera F65
Film SLR Camera F80
Film SLR Camera F60
Film SLR Camera F100
Film SLR Camera F5
Film SLR Camera F70
Film SLR Camera F90X
Film SLR Camera F4

msseng
04-02-2011, 17:25
مشکل بزرگ SX20 باطری قلمیشه
بعد اول FZ35 بعد SX20 (با یه امتیاز بیشتر) :27:
حالا بهترین انتخاب HS10 با SX30 و FZ40

امتیاز HS10 که خیلی پایینه. چه مزیتی داره نسبت به دو مدل بالا؟

ضمن اینکه در همین تاپیک دوستان خروجی فوجی رو خیلی تایید نکردند! :41:

eybabaeybabaeybaba
04-02-2011, 17:31
عزیز من به این پست جواب داده شده

عزیز جان جواب ندادی الان ده صفحه آخر رو نگاه کردم! یه یکیدیگه مشابه من جواب دادین.
ترو خدا من گیرم عجله دارم. یه بار اینو بخون درست و حسابی و با حوصله جواب بده. لطفا.
ممنون.

حالا دقت کنین: لطفا" به این دوتا سوال جواب بدین! یه چیز دیگه نگین!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1- کدوم یکی بهتره و چرا؟
مرسی و متشکر.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

flasher_for_nokia
04-02-2011, 17:40
دوربین ضد آب و ضربه ارزون که کیفیت تصویرشم بد نباشه چی میشه گرفت؟

msseng
04-02-2011, 18:20

دارم روی FZ35 کار میکنم.
کم کم داره نظرم رو جلب میکنه. دنبال اینم که در مقایسه با SX20 یه ایرادی ازش بگیرم :27:

کسی قیمت جدید داره از این panasonic FZ35 (FZ38) ???

tirdad_60
04-02-2011, 18:23
با سلام و تشکر بسیار
با تشکر .

سلام

ابتدا باید بودجه خودتون رو مشخص کنید تا بشه ترکیب خوبی رو در نظر گرفت
هرچه بیشتر باشه بهتر:31:

ELSIN
04-02-2011, 18:37

برای همونی که گفتم امتیاز کم بهش دادند (خروجی کمی پایین تر)
بله اما قابل تحمله

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:34 PM ----------

دارم روی FZ35 کار میکنم.
کم کم داره نظرم رو جلب میکنه. دنبال اینم که در مقایسه با SX20 یه ایرادی ازش بگیرم :27:

کسی قیمت جدید داره از این panasonic FZ35 (FZ38) ???

FZ35 بهترینه اما مال سال پیش
الان FZ40 جاش رو به خوبی پر کرده :46:

msseng
04-02-2011, 18:52
برای همونی که گفتم امتیاز کم بهش دادند (خروجی کمی پایین تر)
بله اما قابل تحمله

---------- Post added at 06:37 PM ---------- Previous post was at 06:34 PM ----------

FZ35 بهترینه اما مال سال پیش
الان FZ40 جاش رو به خوبی پر کرده :46:

دوست عزیز
آخه بحث مالی مطرحه ...

از FZ38 و FZ40 قیمت داری؟

ELSIN
04-02-2011, 18:55
فکر کنم FZ38 گرون تر باشه :31:
چون تو بازار کم شده اما هر دو زیر 450 باید باشند

bleu2u4u
04-02-2011, 19:38
fz40 خیلی قیمتش رفته بالا
من چند تا مغازه تو جمهوری قیمت کردم یا نداشتن یا قیمت بالای 500 میدادن
فکر کنم تو بازار کم شده باشه

ELSIN
04-02-2011, 19:43
ای خدا لعنتشون کنه حتما FZ35 هم این جوری شده
تو وب چه جوریاس ؟؟؟

arashkhaan
04-02-2011, 20:03
خوب اگر پول دارید این کار رو بکنید
بله نکته مهمیه اما وقتی میخواهیم Olympus یا Pentax بخریم به این نکته توجه میکنیم نه وقتی نیکون یا کنن میخریم :46:
خدمات پس از فروش و گارانتی هم که همش کشکه:13:

اگر می خواهید پشیمونی نداشته باشه بهتره از فکر باطری AA بیرون بیاید:27:

یعنی دوربین خوب با این نوع باطری نیست ؟ اگه از فکر این نوع باطری بیرون بیام جی پیشنهاد می کنید ؟

ELSIN
04-02-2011, 20:14
یعنی دوربین خوب با این نوع باطری نیست ؟ اگه از فکر این نوع باطری بیرون بیام جی پیشنهاد می کنید ؟

چرا هست اما باید تو موزه دنبالشون باشید :31:
شما انتظار و بودجه تون رو بگید تا من و دوستان دوربین معرفی کنیم

mokhtari58
04-02-2011, 21:44
سلام

ابتدا باید بودجه خودتون رو مشخص کنید تا بشه ترکیب خوبی رو در نظر گرفت
هرچه بیشتر باشه بهتر:31:

حدوده 150 تومن برای وسایل کنار گذاشتم .

arashkhaan
04-02-2011, 22:30
چرا هست اما باید تو موزه دنبالشون باشید :31:
شما انتظار و بودجه تون رو بگید تا من و دوستان دوربین معرفی کنیم

خوب من فکر می کنم از 500 تا یک میلیون

ELSIN
04-02-2011, 23:13

با لنز ؟؟؟

خوب من فکر می کنم از 500 تا یک میلیون

550D یا 500D

bleu2u4u
05-02-2011, 01:40
تو وب چه جوریاس ؟؟؟

خب وب هم تابعی از بازاره دیگه
دیــجی کالا که خیلی وقته قیمتش رو برده بالای 500

bleu2u4u
05-02-2011, 01:40
تو وب چه جوریاس ؟؟؟

خب وب هم تابعی از بازاره دیگه
دیــجی کالا که خیلی وقته قیمتش رو برده بالای 500

sastwhc
05-02-2011, 09:41
با لنز ؟؟؟

550D یا 500D

500D تایید نمیشه

vvc
05-02-2011, 10:27
عزیز جان جواب ندادی الان ده صفحه آخر رو نگاه کردم! یه یکیدیگه مشابه من جواب دادین.
ترو خدا من گیرم عجله دارم. یه بار اینو بخون درست و حسابی و با حوصله جواب بده. لطفا.
ممنون.

حالا دقت کنین: لطفا" به این دوتا سوال جواب بدین! یه چیز دیگه نگین!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1- کدوم یکی بهتره و چرا؟
مرسی و متشکر.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
SX210 بهترین دوربین در این رنج قیمت
فلاشش رو میتونی با دست برگردونی سر جاش و هیچ مشکلی نداره :5:

a.a1371
05-02-2011, 13:32
سلام
یک دوربین نیمه حرفه ای میخواستم تا 500-550 . خودم بیشتر canon رو ترجیح میدم.هنوز مدل خاصی پیدا نکردم .نظر شما رو میخواستم بدونم.
شما چه برند و چه مدلی رو پیشنهاد میکنین و چرا ؟
ممنون

abera
05-02-2011, 13:57
500D تایید نمیشه
سلام
دوست عزیز همیشه خیلی کوتاه و غیر مفید جواب میدین. اگه عکسهای 500d تو سایتهای داخلی که توسط عکاسهای خوبمون گرفته شده ببینید این حرف رو نمیزنید. 550 180 تومن از 500 گرونتره که کم پولی نیست برای خیلیها . برای کسی که معنی عکاسی رو بدونه و عکس براش اهمیت داشته باشه ... . حتما یه مدت دیگه یه دوربین جدید بیاد و عدد 550 بشه 570 دیگه 550 هم تایید نمیشه.این منطقی نیست:11:.بهترین کار اینه که دوربینیو به کسی پیشنهاد بدین که به اندازه بودجش باشه که وقتش طلف نشه و شروع به عکاسی کنه و لذت ببره نه اینکه سردرگمش کنیم. پیشنهاد من به دوستانی که میخان تازه دوربین بخرند اینکه اگه به عکاسی علاقه مند هستن زیاد حساس نباشن چون این راهو خیلیها رفتن .پعد از یه تحقیق در حد معقول نه در حد وسواس یه دوربین تا هر اندازه که پول دارین بخرید و شروع به گرفتن عکس بکنید.و از اینکه پشیمون یشید نترسید چون این خصلت آدمهایی هست که عشق خرید بهترین رو دارن نه استفاده.
همیشه خرید برترینها بهترین انتخاب نیست. فقط یادتون باشه که عمر داره میگذره:10:.

eybabaeybabaeybaba
05-02-2011, 16:33
سلام. Fujifilm S200EXR بهتره یا Nikon P100 یا canon sx20؟
چرا؟
کلا فوجی به درد میخوره یا نه؟ خیلیا میگن فوق العادست خیلیا میگن آشغال جعبست!
بالاخره کدومه؟

eybabaeybabaeybaba
05-02-2011, 16:41
بهترین کار اینه که دوربینیو به کسی پیشنهاد بدین که به اندازه بودجش باشه که وقتش طلف نشه و شروع به عکاسی کنه و لذت ببره نه اینکه سردرگمش کنیم. پیشنهاد من به دوستانی که میخان تازه دوربین بخرند اینکه اگه به عکاسی علاقه مند هستن زیاد حساس نباشن چون این راهو خیلیها رفتن .پعد از یه تحقیق در حد معقول نه در حد وسواس یه دوربین تا هر اندازه که پول دارین بخرید و شروع به گرفتن عکس بکنید.و از اینکه پشیمون یشید نترسید چون این خصلت آدمهایی هست که عشق خرید بهترین رو دارن نه استفاده.
همیشه خرید برترینها بهترین انتخاب نیست. فقط یادتون باشه که عمر داره میگذره:10:.

خیلی ممنون. خیلی از این حرفتون استفاده کردم دوست عزیز. تو همین هفته میرم دوربینمو می خرم.

vvc
05-02-2011, 17:43
سلام
یک دوربین نیمه حرفه ای میخواستم تا 500-550 . خودم بیشتر canon رو ترجیح میدم.هنوز مدل خاصی پیدا نکردم .نظر شما رو میخواستم بدونم.
ممنون
توصیه من به شما G12 کانن و S95 که اولی بهتره :20:

Haamed
05-02-2011, 19:03
سلام
پانوراما چیزه خاصی نیست که یه دوربین داشته باشه یا نداشته باشه ، با استفاده از چشم و عقل خودت میتونی بهترین نتیجه رو بگیری
مگاپیکسل هرچی کم تر بهتر (نویز کم تر میشه)
منم گفتم که فوجی امکانات بیشتری داره اما کیفیت خروجی کنن کمی بهتره ، اما شما میتونید فوجی بخرید و بعد از عکس کمی به عکس ور برید (البته شاید هم نیاز نباشه ها)

شما میتونید 220 تومن خرج کنید و SX130 بخرید ؟؟؟

خير جناب اونقدر پول ندارم

سلام ببخشيد طول کشيد .من امروز رفتم و يک عدد کانن آ495 خريدم ساخت مالزي 110 تومن با کيف و 2 گيگ مموري و يک عدد خشگير ال سي دي شد 130 تومن تا الان که چند تا عکس گرفتم و يه مقدار کليپ خيلي عالي بنظر ميرسه.

تشکر از راهنماييتون. البته 90 تومن هم بود اما چيني بود.

vvc
05-02-2011, 19:50

سلام ببخشيد طول کشيد .من امروز رفتم و يک عدد کانن آ495 خريدم ساخت مالزي 110 تومن با کيف و 2 گيگ مموري و يک عدد خشگير ال سي دي شد 130 تومن تا الان که چند تا عکس گرفتم و يه مقدار کليپ خيلي عالي بنظر ميرسه.

مبارک باشه دوربین خوبی گرفتید
اگر دوست داشتید میتونید عکسهاتون رو در قسمت اخرین عکسهایی که گرفتیم بذارید تا دیگران هم ببینن ونظر بدن:8:

ELSIN
05-02-2011, 19:52
سلام
ممنون

سلام
شما از دوربین چه انتظاری دارید ؟؟؟
زوم، فیلم ، کیفیت عکس ، اندازه ...

مبارک باشه عکس های خوب بگیری
خوشحال میشیم عکس هات رو آپ کنی (لینک امضام) :46:

a.a1371
05-02-2011, 20:33
سلام
شما از دوربین چه انتظاری دارید ؟؟؟
زوم، فیلم ، کیفیت عکس ، اندازه ...

1.کیفیت عکس :40:
2.زوم خوب
3.سرعت گرفتن عکس زیاد باشه ( فاصله ای که آماده میشه برای عکس بعدی کم باشه ) :21:
4.صفحه نمایش هم بزرگ باشه
5.کیفیت فیلم برداری hd یا 720
6.قابلیت گذاشتن لنز هم داشته باشه
فعلا همینا به ذهنم رسید :31:

mokhtari58
05-02-2011, 20:43
با لنز ؟؟؟

دوست عزیز بجز لنز .

ELSIN
05-02-2011, 21:49
1.کیفیت عکس :40:
2.زوم خوب
3.سرعت گرفتن عکس زیاد باشه ( فاصله ای که آماده میشه برای عکس بعدی کم باشه ) :21:
4.صفحه نمایش هم بزرگ باشه
5.کیفیت فیلم برداری hd یا 720
6.قابلیت گذاشتن لنز هم داشته باشه
فعلا همینا به ذهنم رسید :31:

زوم خوب یعنی چند 7 یا 18 یا 30
hd و 720 یکی هستند
منظور تعویض لنز ؟؟؟

دوست عزیز بجز لنز .

خوب یه مموری با یه کیف با سه پایه میشه خرید
برای لنز بودجه تون چقدره ؟

tirdad_60
05-02-2011, 22:14

با 150 تومن
باید یه کیف برای بادی خالی بگیرید سعی کنید کف کیف محافظ داشته باشه میتونید برند lowepro بگیرید مدل Lowepro Toploader zoom 50 AW 35 تومن
برای محافظ lcd باید 2 تومن هزینه کنید!!!
سه پایه از برند ونگارد میتونید بگیرید حدود 50-60 تومن
باقیمانده 60 تومن که یه رم بگیرید silicon power رو خودم دارم در کنار sandisc استفاده میکنم
اگر برای فیلمبرداری بخواهید استفاده کنید باید سرعت بالا بگیرید و هزینه کمی بیشتر میشود

mokhtari58
05-02-2011, 22:16
خوب یه مموری با یه کیف با سه پایه میشه خرید
برای لنز بودجه تون چقدره ؟

عزیز فعلن می خوام از لنز کیت استفاده کنم .
اگه میشه مدل و یا مشخصه خاصی برای کیف و سه پایه و مموری و فیلتر و هود مناسب 550D تا 150 تومن سراغ دارید معرفی کنید ممنون می شم .

mokhtari58
05-02-2011, 22:22
با 150 تومن
باید یه کیف برای بادی خالی بگیرید سعی کنید کف کیف محافظ داشته باشه میتونید برند lowepro بگیرید مدل Lowepro Toploader zoom 50 AW 35 تومن
برای محافظ lcd باید 2 تومن هزینه کنید!!!
سه پایه از برند ونگارد میتونید بگیرید حدود 50-60 تومن
باقیمانده 60 تومن که یه رم بگیرید silicon power رو خودم دارم در کنار sandisc استفاده میکنم
اگر برای فیلمبرداری بخواهید استفاده کنید باید سرعت بالا بگیرید و هزینه کمی بیشتر میشود

ممنون از راهنماییتون ولی خوب لنز رو باید چیکار کنم ؟
برای خرید دوربین کدوم فروشگاه رو پیشنهاد میکنید ؟
از بازار بخرم یا سایت ؟
کدوم بیمه یا گارانتی ؟ اصلا لازمه ؟
با تشکر .

tirdad_60
05-02-2011, 22:25
pm میزنم براتون
بیمه و گارانتی هم اگر بودجه دارید لازمه

abera
05-02-2011, 22:33
سلام
اگه قصد دارید فعلا از لنز کیت استفاده کنید مثلا برای ماکرو میتونید از فیلتر استفاده کنید که تا میزان قابل توجهی این مشکل رو حل میکنه وقیمت یه متوسطش 50 تا 60 تومنه . ایشالا بعدا لنزهای بهتر هم میگیرید.
با توجه به تجربه دوستان بیمه خیلی مهمه.

mokhtari58
05-02-2011, 22:48
سلام
اگه قصد دارید فعلا از لنز کیت استفاده کنید مثلا برای ماکرو میتونید از فیلتر استفاده کنید که تا میزان قابل توجهی این مشکل رو حل میکنه وقیمت یه متوسطش 50 تا 60 تومنه . ایشالا بعدا لنزهای بهتر هم میگیرید.
با توجه به تجربه دوستان بیمه خیلی مهمه.

اگه اسم یا مدل اون فیلتر رو بگید ممنون میشم . و اینکه کار این فیلتر چیه ؟

toolhelp
05-02-2011, 23:28
pm میزنم براتون
بیمه و گارانتی هم اگر بودجه دارید لازمه

اين آدرسها رو اگه براي بنده هم pm بديد ممنون ميشم:46:

partizan2xxx
06-02-2011, 03:09
من می خوام یه دوربین برای مصارف خانگی و تفریحی بگیرم.هیچ نظری هم راجع به هیچ برندی ندارم.(یکم از کانن تعریف بیشتر شنیدم). یه دوربین فیلم برداری سونی هم دارم.می خوام کیفیتش و مقاومتش بالا باشه.البته زیبایی هم خیلی مهمه برام.بین 100 تا 200 هزار میخوام هزینه کنم.اگر در مشهد جایی واسه فروش سراغ دارید بفرمایید.متشکرم.

Haamed
06-02-2011, 10:03
مبارک باشه عکس های خوب بگیری
خوشحال میشیم عکس هات رو آپ کنی (لینک امضام) :46:

سلام

ممنون جناب لطف دارید. آدمی وقتی یه چیز جدید میخره تا یه مدت خیلی احساس جالبی داره..:46:

یه سی دی توش بود که شامل یه سری نرم افزاره نمیدونم نصب کنم یا نه...

در مورد آپلود عکس هر عکسی که گرفتم شده حدود 2.5 مگابایت منم فعلا دایلاپ دارم و میدونید که آپلود 2.5 مگابایت عکس با دایلاپ تقریبا مثل افسانه توشیشان میماند.:5:

فقیریم دیگه چه کنیم...

Boushvek
06-02-2011, 12:29
سلام خدمت اساتید اهل فن
با بودجه 550 تومن برای مصارف خانگی و شخصی چه مدلی رو معرفی می کنید... ترجیحن فیلم برداری اچ دی هم داشته باشه.
مرسی

vvc
06-02-2011, 14:22
سلام خدمت اساتید اهل فن
با بودجه 550 تومن برای مصارف خانگی و شخصی چه مدلی رو معرفی می کنید... ترجیحن فیلم برداری اچ دی هم داشته باشه.
مرسی

[QUOTE=vvc;5836737]اگر اندازه دوربین براتون مهم نیست
پاناسونیکFZ100 یا کانن SX30

:8:

ELSIN
06-02-2011, 15:21
من می خوام یه دوربین برای مصارف خانگی و تفریحی بگیرم.هیچ نظری هم راجع به هیچ برندی ندارم.(یکم از کانن تعریف بیشتر شنیدم). یه دوربین فیلم برداری سونی هم دارم.می خوام کیفیتش و مقاومتش بالا باشه.البته زیبایی هم خیلی مهمه برام.بین 100 تا 200 هزار میخوام هزینه کنم.اگر در مشهد جایی واسه فروش سراغ دارید بفرمایید.متشکرم.

SX130 با حدود 230 تومن بهترین دوربین برای شما

سلام

ممنون جناب لطف دارید. آدمی وقتی یه چیز جدید میخره تا یه مدت خیلی احساس جالبی داره..:46:

یه سی دی توش بود که شامل یه سری نرم افزاره نمیدونم نصب کنم یا نه...

در مورد آپلود عکس هر عکسی که گرفتم شده حدود 2.5 مگابایت منم فعلا دایلاپ دارم و میدونید که آپلود 2.5 مگابایت عکس با دایلاپ تقریبا مثل افسانه توشیشان میماند.:5:

فقیریم دیگه چه کنیم...

سلام
:11::10::11: خواهش میکنم ،اره بخصوص اگر دوربین باشه :27:
فکر نکنم نیاز بشه
خوب معلومه حجمش بالاست شما باید با یه نرم افزار (مثلا Photoshop ) حجمشو کم کنید
"افسانه توشیشان "یادش بخیر (فعلا اسمشو یادم اومد خودشو یادم نیست :31:)

سلام خدمت اساتید اهل فن
مرسی

انتظارتون از دوربین چیه ، زوم ، فیلم ، کیفیت ، اندازه ،ورن ....

a.a1371
06-02-2011, 16:03
زوم خوب یعنی چند 7 یا 18 یا 30
hd و 720 یکی هستند
منظور تعویض لنز ؟؟؟

زوم هر چی بیشتر بود بهتر ولی روی عدد خاصی تاکید ندارم .
منظورم اینه که اگه بعد پول دستم اومد بشه یک لنز خرید وصل کرد بهش
:11:

vvc
06-02-2011, 16:51

IXUS 105 از کانن و دوربین F3 از پاناسونیک حدود 170 تومن قیمت دارن
دوربینهای مناسبین در این قیمت
یا حتی بهتر از این دوتا دوربین فوجی F70 با کیفییت بسیار بالای عکس با قیمتی حدود 190

TousanRayan
06-02-2011, 19:39
سلام اساتید گل
قیمت SX30 کانن و شماره فروشگاه مورد نظر رو می خواستم اگه کسی جایی رو میشناسه یا اینکه خود اساتید فروشنده هم هستنید کمک کنند
من یک مغازه دار شهرستانی هستم که یکی از مشتریانم این مدل رو حتما می خواد
سایت دیجی کالا قیمت بدون بیمه ش رو زده 517 و قیمت 530 هزار تومان با گارانتی و بیمه سرقت

mohamad021
06-02-2011, 20:58
فقط یکی از این دو
لطفا مدل دیگه پیشنهاد ندید (دلایل خاص)
+دلیل (خیلی مهمه)
Fujifilm FinePix S2800HD
Nikon Coolpix L110

متشکرم.

ELSIN
06-02-2011, 21:31
زوم هر چی بیشتر بود بهتر ولی روی عدد خاصی تاکید ندارم .
منظورم اینه که اگه بعد پول دستم اومد بشه یک لنز خرید وصل کرد بهش
:11:

اگر میخواهید حتما فیلم بگیره اونم HD باید از تعویض لنز و کلا دوربین حرفه ای صرف نظر کنید (مگر افزایش بودجه بدید 700)
در این صورت SX30 و SZ40 پیشنهاد میشوند

tirdad_60
06-02-2011, 21:50
سلام اساتید گل
قیمت SX30 کانن و شماره فروشگاه مورد نظر رو می خواستم اگه کسی جایی رو میشناسه یا اینکه خود اساتید فروشنده هم هستنید کمک کنند
من یک مغازه دار شهرستانی هستم که یکی از مشتریانم این مدل رو حتما می خواد
سایت دیجی کالا قیمت بدون بیمه ش رو زده 517 و قیمت 530 هزار تومان با گارانتی و بیمه سرقت

آخرین قیمت رو هفته پیش گرفتم 475 تومن با گارانتی ایده آل

ELSIN
06-02-2011, 21:53

چه خوب دوربین دیگه ای هم قیمت گرفتید ؟؟
توی جمهوری تهران ؟؟

tirdad_60
06-02-2011, 22:07
نه متاسفانه قیمت slr ها و لنز گرفتم
این دوربین رو هم برای دوستم میخواستم که 510 قیمت داشت !!
محافظ lcd قیمت 1500 تومن که دوستم 8000 تومن قیمت داشت!!!

---------- Post added at 10:07 PM ---------- Previous post was at 10:07 PM ----------

محافظ lcd قیمت 1500 تومن که دوستم 8000 تومن قیمت داشت!!!

ELSIN
06-02-2011, 22:26
محافظ lcd قیمت 1500 تومن که دوستم 8000 تومن قیمت داشت!!![COLOR="Silver"]

چه دوربینی رو قیمت گرفتید قیمتش چقدر بود ،با چه بیمه و گارانتی و.. ، لنز چی ؟؟؟
کلا دوربین گرون شده یا ارزون ؟؟؟

THBP
06-02-2011, 22:54
سلام. من یه canon eos 500d خریدم. الان به جایی که تصویر نشون بده یه صفحه اومده که سفیده که سرعت دیافراگم و کیفیت عکس برداری و این جور چیزا رو نشون می ده. هر دکمه ای هم که میزنم نمیره. چی کار کنم؟
دفترچه ی فارسیشو از کجا گیر بیارم؟

hossein_dig
07-02-2011, 02:26
سلام
من بین اینا موندم
Nikon Coolpix L110
(Canon IXUS 300 HS (IXY 30S
Fujifilm FinePix S2800HD
Canon PowerShot SX130 IS
این فوجی مشخصاتش که خیلی با حاله!!!
من پورت HDMI برام مهمه با کیفیت مناسب فیلم برداری 720
زوم هم برام مهمه البته قیمت همه خیلی مهمه

ممنون

hossein_dig
07-02-2011, 02:27
سلام
من بین اینا موندم
Nikon Coolpix L110
Fujifilm FinePix S2800HD
Canon PowerShot SX130 IS

ممنون

TousanRayan
07-02-2011, 08:38

سلام
چه خوب (خوشمان آمد )
میشه شماره ای ازش بهم بدین ؟؟
من از شهرستان هستم
امکان اومدن به تهران رو ندارم

hamzeh_golafshan
07-02-2011, 09:57
سلام
آيا دوربين fuji hs10 فيلمبرداري full hd 1080p ميكنه؟

kamyar_s
07-02-2011, 10:34
سلام. من یه canon eos 500d خریدم. الان به جایی که تصویر نشون بده یه صفحه اومده که سفیده که سرعت دیافراگم و کیفیت عکس برداری و این جور چیزا رو نشون می ده. هر دکمه ای هم که میزنم نمیره. چی کار کنم؟
با سلام بالاي ال سي دي سمت راست يه دكمه با نشان قرمز رنگ هست كه براي فيلم برداري استفاده ميشه اونو بزن تا بره رو حالت لايو ويو

sari-1369
07-02-2011, 13:06
سلام دوستان .
اگر فيلم برداري زياد برام مهم نباشه

از فوجي hs10 رو پيشنهاد ميكنين يا S200

من يه آماتورم و ميخوام يه دوربيني بگيرم كه باهاش عكاسي رو شروع كنم و يه چيزي ميخوام كه منوال آپشن بهتري داشته باشه .

masoud glx
07-02-2011, 13:53

دوست عزیز توی DLSR ها این صفحه مشخصات فعلی دوربین رو نشون میده . شما میتونی توی ویزور نگاه کنی ... اگر نه هم که لایو ویو هستش ولی مشکلات خاص خودش رو داره .

vvc
07-02-2011, 17:41
سلام
من بین اینا موندم
Nikon Coolpix L110
Fujifilm FinePix S2800HD
Canon PowerShot SX130 IS

ممنون

SX130 با داشتن تنضیمات دستی و کیفیت خوب برای شما مناسبتره :8:

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:40 PM ----------

سلام دوستان .
اگر فيلم برداري زياد برام مهم نباشه

از فوجي hs10 رو پيشنهاد ميكنين يا S200

من يه آماتورم و ميخوام يه دوربيني بگيرم كه باهاش عكاسي رو شروع كنم و يه چيزي ميخوام كه منوال آپشن بهتري داشته باشه .
S200 برای عکاسی بهتره ضمن اینکه کیفیت بهتری هم داره :8:

---------- Post added at 05:41 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

سلام
آيا دوربين fuji hs10 فيلمبرداري full hd 1080p ميكنه؟
بله فیلمبردای فول داره :8:

poonel
07-02-2011, 19:39
دوربین های جدید SLR

mehdi30nema
07-02-2011, 20:01
بچه ها یه دوربن دیجیتال ( حداکثر تا 150 هزار تومان ) که هم کیفیت عکس معقولی داشته باشه و هم فیلمبرداری نسبتا مناسب چی پیشنهاد میکنید ؟
برای یکی از اعضای خانواده میخام که ترجیح میده به جای موبایل دوربین دار یه دوربین معمولی بگیره .

tranceyou
07-02-2011, 20:17
سلام
دوستان اطلاعات خوبی در مورد دوربین xl1 canan میخواستم و اینکه ایا امکان عکس برداری هم داره اگر
داره به چه کیفیتی هست؟

vvc
07-02-2011, 20:27
بچه ها یه دوربن دیجیتال ( حداکثر تا 150 هزار تومان ) که هم کیفیت عکس معقولی داشته باشه و هم فیلمبرداری نسبتا مناسب چی پیشنهاد میکنید ؟
برای یکی از اعضای خانواده میخام که ترجیح میده به جای موبایل دوربین دار یه دوربین معمولی بگیره .

من کانن A3100 یا A3000 رو پیشنهاد میدم دوربن خوب با قیمتی مناسب :8:

poonel
07-02-2011, 21:42
دوربینهای کنن SX230 و SX220 معرفی شدند.

THBP
07-02-2011, 22:01
با سلام بالاي ال سي دي سمت راست يه دكمه با نشان قرمز رنگ هست كه براي فيلم برداري استفاده ميشه اونو بزن تا بره رو حالت لايو ويو
هیچ کاری نمیکنه. همه ی دکمه هاشو زدم. ولی هیچ کدوم تغییر اثری نداره.

THBP
07-02-2011, 22:04
دوست عزیز توی DLSR ها این صفحه مشخصات فعلی دوربین رو نشون میده . شما میتونی توی ویزور نگاه کنی ... اگر نه هم که لایو ویو هستش ولی مشکلات خاص خودش رو داره .
اخه اولش که اینجوری نبود...

tirdad_60
07-02-2011, 22:41
سلام
دوربین جالبیه
کم کم امکانات خوبی در این رده داره ظاهر میشه

فکر کنم یه تاپیک واسه معرفی محصولات جدید داشته باشیم

Your Friend
08-02-2011, 13:43
سلام دوستان
به نظرتون رقيب دوربين Panasonic FZ100 با همه مشخصاتش چه دوربينيه؟

tranceyou
08-02-2011, 15:13
دوستان راجب این دوربین میشه کمکم کنید هم کیفیت فیلم برداریش و هم ایا عکس هم خوب میگیره؟

vvc
08-02-2011, 17:40
سلام دوستان
به نظرتون رقيب دوربين Panasonic FZ100 با همه مشخصاتش چه دوربينيه؟
از کانن sx30
فوجی HS10
سونی HX1

FA6161
08-02-2011, 18:01
يه دوربين تا قيمت 400 نهايت 500
كيفيت فيلمش برام مهمه full hd نهايت hd كيفيت عكسشم خوب باشه قبلا مي خواستم sx20 بگيرم اما به خاطر باطريش پشيمون شدم حالا اگه دوربيني تو اين رده سراغ داريد بهم معرفي كنيد
راستش تا 2 روز ديگه مي خوام برم كيش به نظرتون صلاح هست از اونجا بگيرم
لطفا دوربينايي كه معرفي مي كنيد حدود قيمتشم برام بزنيد ممنون

vvc
08-02-2011, 18:16
يه دوربين تا قيمت 400 نهايت 500
كيفيت فيلمش برام مهمه full hd نهايت hd كيفيت عكسشم خوب باشه قبلا مي خواستم sx20 بگيرم اما به خاطر باطريش پشيمون شدم حالا اگه دوربيني تو اين رده سراغ داريد بهم معرفي كنيد
راستش تا 2 روز ديگه مي خوام برم كيش به نظرتون صلاح هست از اونجا بگيرم
لطفا دوربينايي كه معرفي مي كنيد حدود قيمتشم برام بزنيد ممنون

اگر اندازه بزرگ برات مشکل ساز نیست
پاناسونیک FZ40 حدود 450
و کانن SX30 حدود 480
و فوجی HS10 حدود 410
اگر کامپکت میخوای بگو چند مدل معرفی کنم :8:

FA6161
08-02-2011, 18:46
پاناسونیک FZ40 حدود 450
و کانن SX30 حدود 480
و فوجی HS10 حدود 410
ممنون مي شم بهم معرفي كني
خودم از sx30 خوشم مي ياد اما مي كن نويزش زياده
از سوني چيزي بدرد خوري سراغ نداري

msseng
08-02-2011, 20:30

سایت dpreview دوربینهای sx20 و fz35 و hs10 رو در رده super zoom ها با هم مقایسه کرده و در نهایت sx20 و fz35 مشترکا اول شدند.
اگه بخاطر باطری sx20 از خریدش منصرف شدی، بهترین گزینه fz35 هست که البته با اندکی افزایش بودجه fz40 مناسبتر بنظر میرسه.
خودمم دنبالشم :27:

---------- Post added at 05:00 PM ---------- Previous post was at 04:57 PM ----------

پاناسونیک FZ40 حدود 450
و کانن SX30 حدود 480
و فوجی HS10 حدود 410

آقا این قیمتها برای کجاست؟؟؟
از نمایندگی بانیان پرسیدم میگه fz40 با یه کیف و یه رم 550 تومن و fz35 هم 500 تومن!!! :18:
حتی از دیجیکالا هم 70-80 تومن گرونتره!

mokhtari58
09-02-2011, 07:56
سلام عزیزان با اومدن 600d یعنی 550d نخرم و منتظر 600d بشم یا نه خیلی طول میکشه و قیمتش گرون تر میشه ؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ؟؟

vvc
09-02-2011, 10:28
من نمونه عکسهاش رو دیدم نویزش در حد معموله و بهترین دوربین سوپر زوم کانن
هستش
من نمونه عکسهای FZ100 و FZ40 رو هم دیدم تو نویز تفاوت زیادی با SX30 ندارن
از سونی HX1 هست که دوستان تایید نمیکنن :8:

mohamad021
09-02-2011, 10:28
میگم شما نظرتون روی کدوم از اینهاست ؟؟

فوجی hs10
کنون sx20

چرا؟؟؟

Your Friend
09-02-2011, 11:34
از کانن sx30
فوجی HS10
سونی HX1
اين سوني و كانون كه فيلمبرداريشون full HD نيست؟ تازه سوني 9 و فوجي هم 10 مگاپيكسله! عرض كردم با همون مشخصاتي كه FZ100 داره لطفا...

vvc
09-02-2011, 12:05
اين سوني و كانون كه فيلمبرداريشون full HD نيست؟ تازه سوني 9 و فوجي هم 10 مگاپيكسله! عرض كردم با همون مشخصاتي كه FZ100 داره لطفا...
سونی full HD هست ول کانن نه چون کانن دوربین سوپر زومه با این مشخصات نداره
البته یه مدل 2 سال پیش داشت که دیگه تولید نمیشه منم تو بازار ندیدم
پس بهتر بین اون 3 مدل یکی رو انتخاب کنید :8:

---------- Post added at 12:05 PM ---------- Previous post was at 12:02 PM ----------

میگم شما نظرتون روی کدوم از اینهاست ؟؟

فوجی hs10
کنون sx20

چرا؟؟؟
بنظر من HS10 دوربین کاملتر با مشخصات وکارایی بهتر البته تنظیمات سختریه
اگر با ادیت و تنظیمات دوربین اشتپنایی داری HS10 وگرنه SX20

FA6161
09-02-2011, 12:07
من نمونه عکسهاش رو دیدم نویزش در حد معموله و بهترین دوربین سوپر زوم کانن
هستش
من نمونه عکسهای FZ100 و FZ40 رو هم دیدم تو نویز تفاوت زیادی با SX30 ندارن
از سونی HX1 هست که دوستان تایید نمیکنن :8:
نظرت راجه به g12 چيه
در كل كدوم بهتره sx30 يا g12
من از دوربين چيزي نمي دونم كار كردن باهاش خيلي سخت نباشه:5:

vvc
09-02-2011, 12:13
نظرت راجه به g12 چيه
در كل كدوم بهتره sx30 يا g12
مثلما دوربین G12 از نظر کیفیت عکس بهتر از SX30 هست
چون این مدل یکی از بهترینهای دوربین نیمه حرفه ای هست
ولی SX30 یه دوربین با کارایی بالا و زوم بسیار خوب و در رده بهترینهای
سوپر زوم
پس اگر کیفیت عکس براتون مهمه G12 اگر دوربین همه کار میخوای SX30

hheadshoter
09-02-2011, 12:23
سلام !! من میخواستم یه دوربین کاسیو بگیرم ولی چون تا حالا تجربه خرید دوربین نداشتک خواستم از شما یه راهنمایی بگیرم
میشه یه دوربین کاسیو معرفی کنین که فیلم برداری 720 داشته باشه و ترجیحا واید باشه ؟؟؟

FA6161
09-02-2011, 12:51
مثلما دوربین G12 از نظر کیفیت عکس بهتر از SX30 هست
چون این مدل یکی از بهترینهای دوربین نیمه حرفه ای هست
ولی SX30 یه دوربین با کارایی بالا و زوم بسیار خوب و در رده بهترینهای
سوپر زوم
پس اگر کیفیت عکس براتون مهمه G12 اگر دوربین همه کار میخوای SX30
گارانتي اصلي كانن چيه
من مي خوام از كيش بگيرم مي دونيد اونجا نمايندگي داره يا نه
هر دو دوربين ساخت ژاپن هست يا مالزي
موقع خريد چه چيزهايي رو بايد چك كنم
از نظر فيلمبرداري كدوم بهتره
به نظرت اين دوربينا بهتره يا اينكه كامپكت بگيرم
من اندازه بزرگ دوربين برام مهم نيست فقط كيفيت عكس راحتي كاركرد بااون و مهمهتر فيلم برداريش
پيشاپيش ممنون از راهنماييت

vvc
09-02-2011, 17:40
گارانتي اصلي كانن چيه
من مي خوام از كيش بگيرم مي دونيد اونجا نمايندگي داره يا نه
هر دو دوربين ساخت ژاپن هست يا مالزي
موقع خريد چه چيزهايي رو بايد چك كنم
از نظر فيلمبرداري كدوم بهتره
به نظرت اين دوربينا بهتره يا اينكه كامپكت بگيرم
من اندازه بزرگ دوربين برام مهم نيست فقط كيفيت عكس راحتي كاركرد بااون و مهمهتر فيلم برداريش
پيشاپيش ممنون از راهنماييت
کانن تو ایران نمایندگی نداره و گارانتی اصلی هم نداره
کیفیت عکس G12 ولی فیلم با توجه به به زوم بیشتر و 30 فرم در ثانیه بودن SX30
این دو مدل هم یجوری کامپکت به حساب میان یکی سوپر زوم دیگری کامپکت نیمه حرفه ای
راحت کار هم همونجور که گفتم SX30 :8:

hussain
09-02-2011, 20:15
سلام دوستان
میخوام یک دوربین بگیرم که حتی الامکان کوچیک و جمع و جور باشه ولی از کیفبت لنز بالا برخوردار باشه از یک مارک معروف هم باشه.
شما دوستان چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
مرسی

mokhtari58
09-02-2011, 22:36
سلام عزیزان با اومدن 600d یعنی 550d نخرم و منتظر 600d بشم یا نه خیلی طول میکشه و قیمتش گرون تر میشه ؟
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم ؟؟

یعنی کسی نیست کمکم کنه ؟

Aless
09-02-2011, 23:56
یعنی کسی نیست کمکم کنه ؟

شما برای چه کاری میخواید؟ بیشتر چه مد عکاسی مورد علاقتون هست؟ چقدر بودجه دارید؟

خوب 600D مدل جدیدتری نسبت به 550D هست ولی امکانات بیشتری که داره مثل LCD چرخان یا سرعت شاتر بیشتر هست.
باید ببینی واسه چی میخوای و بسته به نیازت بخری.
پیشنهاد من 550D هست ولی اگر فکر میکنی وقتی خریدی حس کنی ای کاش چند هزار تومن بیشتر داده بودم و 600D جدیدتر را خریده بودم پس بهتره همین الان 600D را تهیه کنی.
امیدوارم راهنمایی مفیدی کرده باشم

درخدمتم.

masoud glx
10-02-2011, 10:07
پیشنهاد من هم 550 دی هستش مگر اینکه واقعا بصورت جدی به بعضی موارد خاص 600 دی نیاز داشته باشید .
در ضمن کلا 600 دی هنوز عرضه بین المللی درستی هم نداره چه برسه به ایران !و البته به احتمال بسیار زیاد در 5 - 6 ماه آینده که توی ایران هم عرضه میشه قیمت غیر منطقی خواهد داشت .

در هر صورت با توجه به نیاز و برنامه ای که دارید می تونید تصمیم بگیرید .

mokhtari58
10-02-2011, 10:29
شما برای چه کاری میخواید؟ بیشتر چه مد عکاسی مورد علاقتون هست؟ چقدر بودجه دارید؟

خوب 600D مدل جدیدتری نسبت به 550D هست ولی امکانات بیشتری که داره مثل LCD چرخان یا سرعت شاتر بیشتر هست.
باید ببینی واسه چی میخوای و بسته به نیازت بخری.
پیشنهاد من 550D هست ولی اگر فکر میکنی وقتی خریدی حس کنی ای کاش چند هزار تومن بیشتر داده بودم و 600D جدیدتر را خریده بودم پس بهتره همین الان 600D را تهیه کنی.
امیدوارم راهنمایی مفیدی کرده باشم

درخدمتم.

همونطور که قبلا هم گفته بودم جدیدا می خوام کلاس برم و دوست دارم عکاسی رو جدی تر دنبال کنم و علایقم هم پرتره است و هم طبیعت ، به عکاسی تو شب هم علاقه دارم . و در حدود 900 می تونم هزینه کنم . و دوربینی می خوام که دو سه سالی باهاش کار کنم .
منتظر راهنمایی شما هستم !!!

vvc
10-02-2011, 13:36
سلام دوستان
میخوام یک دوربین بگیرم که حتی الامکان کوچیک و جمع و جور باشه ولی از کیفبت لنز بالا برخوردار باشه از یک مارک معروف هم باشه.
شما دوستان چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
مرسی
سلام دوربین رو برای چه کاربردی میخواهید
و حدود قیمت هم مشخص کنید :8:

Aless
10-02-2011, 16:28
همونطور که قبلا هم گفته بودم جدیدا می خوام کلاس برم و دوست دارم عکاسی رو جدی تر دنبال کنم و علایقم هم پرتره است و هم طبیعت ، به عکاسی تو شب هم علاقه دارم . و در حدود 900 می تونم هزینه کنم . و دوربینی می خوام که دو سه سالی باهاش کار کنم .
منتظر راهنمایی شما هستم !!!

برای این چند موردی که گفتید 550D کافیه.حتی کاربردهای خیلی بیشتر و بهتری هم داره.
مطمئن باشید 600دی با این بودجه شما روانه بازار نخواهد شد و باید چندین ماه صبر کنید.
550دی گزینه خیلی خوبی هم هست.خیلی هم خوش دست هست.
فراموش نکنید که بدنه نقش کمتری نسبت به لنز ایفا میکند.
یک بدنه معقول نظیر550دی و سرمایه گذاری و خرید یک لنز با کیفیت در اینده خیلی مفیدتر از یک بدنه غول و لنز ضعیف است.
درخدمتم.

mehdi perspolisi
10-02-2011, 21:08
سلام...!!!
آقا بی زحمت یه دوربین عکاسی دیجیتال خوب بهم معرفی کنین...!!! قیمتش حداکثر تا 450 هزار باشه (حالا یه 10- 20 هزار بالاتر هم مشکلی نیست)...!!! یه دوربین برای گرفتن عکسهای خانوادگی و مهمانی و گردش و اینا میخوام....!!! فقط توروخدا خوب باشه...!!!
ممنون...!!!

hussain
11-02-2011, 00:11
سلام دوربین رو برای چه کاربردی میخواهید
و حدود قیمت هم مشخص کنید :8:
حالا نوبت من شد:31:
برای مصارف عادی عکس و فیلم برداری
کلا طراحیش و کوچک بودنش لرام مهمه و تا 400 تومن میتونم هزینه کنم
مرسی از کمک دوستان:11:

msseng
11-02-2011, 08:56
سلام...!!!
آقا بی زحمت یه دوربین عکاسی دیجیتال خوب بهم معرفی کنین...!!! قیمتش حداکثر تا 450 هزار باشه (حالا یه 10- 20 هزار بالاتر هم مشکلی نیست)...!!! یه دوربین برای گرفتن عکسهای خانوادگی و مهمانی و گردش و اینا میخوام....!!! فقط توروخدا خوب باشه...!!!
ممنون...!!!

برای هر دوی شما دوستان، FZ35 یا FZ40 رو پیشنهاد میکنم.
با رزولوشن مناسب، زوم بالا و عکسهای عالی و فیلمبرداری HD و Full HD...
:46:

vvc
11-02-2011, 10:41
کانن SX210 بهترین گزینه در رنج قیمت 350 البته با مموری وکیف و ...
و سونی HX5 اونم حدود 400
اکر کوچیکتر از این مد نظرت بنظرم کانن IXSUS300 حدود 300 تومن با متعلقات

TousanRayan
11-02-2011, 13:20
سلام به همه اساتید
اقایون با کلی دردسر مصر شدم که canon SX30 بگیرم فروشنده FujiFilm 2800 پیشنهاد کرد الان دو دل شدم یک بحثی روی این دو مدل را می اندازید به غیر زوم 35 کانن و 18 فوجی و باطری چه فرق هایی به چشم می خوره ؟؟
لطفا راهنمایی کنید
البته این دوربین رو یکی از مشتریام می خواد ( شاید خودم هو گرفتم )

ELSIN
11-02-2011, 14:42
سلام به همه اساتید
اقایون با کلی دردسر مصر شدم که canon SX30 بگیرم فروشنده FujiFilm 2800 پیشنهاد کرد الان دو دل شدم یک بحثی روی این دو مدل را می اندازید به غیر زوم 35 کانن و 18 فوجی و باطری چه فرق هایی به چشم می خوره ؟؟
لطفا راهنمایی کنید

2800 رو دست فروشنده باد کرده :27:
SX30 بمراتب بهتر از 2800 هست
SX30 رو با FZ40 مقایسه میکنند نه با 2800

Dexter 2009
11-02-2011, 16:16
سلام
یه راهنمایی می خواستم!
به نظر شما در محدوده 100 تا 150 تومن چه دوربین عکس برداری خوبی وجود داره ؟ خواهشا یه چیزی که اگه خودتون هم می خواستید بگیرید اون رومی گرفتید!!

ELSIN
11-02-2011, 16:34
سلام
یه راهنمایی می خواستم!
به نظر شما در محدوده 100 تا 150 تومن چه دوربین عکس برداری خوبی وجود داره ؟ خواهشا یه چیزی که اگه خودتون هم می خواستید بگیرید اون رومی گرفتید!!

سلام
دوربین A95 کنن :46:

mohamad021
11-02-2011, 18:36
سلام به همه اساتید
لطفا راهنمایی کنید

2800نگیر که بشدت پشیمون میشی

اخه اس ایکس 30مگه طرفای 500نیست؟؟؟2800که 225تومنه چطور بهت پیشنهاد داده؟؟؟

vvc
11-02-2011, 18:56
سلام به همه اساتید
لطفا راهنمایی کنید

فوجی مدلی که قابل رقابت با SX30 کانن باشه یه مدل داره اونم HS10 هست
2800 اصلا در قد و قواره SX30 نیست

سلام
یه راهنمایی می خواستم!

بنظر من کاننA3100 دوربین بسیار خوبیه :8:

partizan2xxx
11-02-2011, 20:34
سلام.می خواستم دوربین SX130 بگیرم .اما بخاطر باطریش به شک افتادم چون قلمیه.به نظرتون قلمی خیلی بدتر از لیتیومیه؟ آخه یه مدل لیتیومی هم داره با قابلیتهای پایینتر ولی قیمت بالاتر که باطریش لیتیومیه.((Canon IXUS 210 IS (IXY 10S ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
به نظر شما چکارکنم؟میخوام قیمتش از 240 بالا نزنه.
گزینه ی بهتری هم هست؟

Bill Gates
11-02-2011, 20:36
سلام
من یه دوربین فیلمبرداری با کیفیت HD میخوام که قیمتش هم مناسب باشه ( 600 - 700 ) عکس برام مهم نیست فقط فیلمبرداری . حافظه خورش هم بالا باشه ... آها فیلم هایی که گرفته میشه تو رم باشه یعنی با دیسک کار نکنه دوربینش
فقط یه چیز باشه که استفاده کردین و خیلی راضی هستین

تشکر//

dr_sohrab
11-02-2011, 23:35
سلام . تو یه مجله کام÷یوتر ترجمه یه مطلب از سایت ÷ی سی ورلد بود که بهترین محصولات سال گذشته رو اسم برده بو ددوربین nex 5 sony alpha هم جزو اونا بود نوشته بود قابلیت سه بعدی( نمیدونم عکس برداری یا فیلم برداری) تو ÷رانتز نوشته بود با آ÷دیت نرم افزاری. منظورش چیه؟ لنز یا چیزی دیگه

sastwhc
12-02-2011, 08:51
سلام . تو یه مجله کام÷یوتر ترجمه یه مطلب از سایت ÷ی سی ورلد بود که بهترین محصولات سال گذشته رو اسم برده بو ددوربین nex 5 sony alpha هم جزو اونا بود نوشته بود قابلیت سه بعدی( نمیدونم عکس برداری یا فیلم برداری) تو ÷رانتز نوشته بود با آ÷دیت نرم افزاری. منظورش چیه؟ لنز یا چیزی دیگه

منظورت رو از قسمت قرمز شده متوجه نشدم ولی در مورد سونی NEX5 باید بگم دوربین قابل توجه ایه.با اینکه من اصولا در مورد دوربین عکاسی هیچ اعتقادی به سونی ندارم اما این دوربین خاص رو خیلی پسندیدم.سنسوره AP و اندازه ی کوچک بعلاوه امکان تغییر لنز باعث شده ازش خیلی خوشم بیاد ولی باید بگم نمونه ای که من باهاش کار کردم لنز 18-200 نداشت و ظاهرا فعلا در ایران موجود نیست 18-55 روی دستگاه کیفیت بدی نداشت گرچه رنج کاریش در محدوده ی نرمال محسوب میشه اما خروجی دوربین کاملا قابل استفاده است و همچنین فیلمبرداریش عالی محسوب میشهگرچه هر 15 دقیقه متوقف میشه.روی هم رفته به عنوان دستگاهی با فیلمبرداری Full HD با عکاسی خوب دستگاه خوبی محسوب میشه

TousanRayan
12-02-2011, 09:27
درود بر همگی
من می خواستم معایب فوجی 2800 را نسبت به canonSX30 بدونم نه اینکه بهم بگید کدوم بخرم
البته که کانن بهتره ! ولی می گن کمیاب شده به خاطر همین قیمتش زده بالا همین رو 2 تا 3 ماه پیش همکاران گرفتند 475 هزار تومان الان خیلی گرون شده تا 550 رسیده :
1: اگه نکته خاصی که برتری فاحش بین این دو مدل هست بفرمایید ؟
2: فروشگاه ارزانی که بتونم این مدلها را تهیه کنم معرفی کنید ؟
با تشکر و قدر دانی از وقتی که میگذارید

sastwhc
12-02-2011, 09:44
سلام.می خواستم دوربین SX130 بگیرم .اما بخاطر باطریش به شک افتادم چون قلمیه.به نظرتون قلمی خیلی بدتر از لیتیومیه؟ آخه یه مدل لیتیومی هم داره با قابلیتهای پایینتر ولی قیمت بالاتر که باطریش لیتیومیه.((Canon IXUS 210 IS (IXY 10S ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
به نظر شما چکارکنم؟میخوام قیمتش از 240 بالا نزنه.
گزینه ی بهتری هم هست؟

شما از باتری های قلمی قابل شارژ مرغوب استفاده کن اتفاقا به مراتب مقرون به صرفه تر از لیتیومی خواهد بود

---------- Post added at 09:40 AM ---------- Previous post was at 09:36 AM ----------

درود بر همگی
من می خواستم معایب فوجی 2800 را نسبت به canonSX30 بدونم نه اینکه بهم بگید کدوم بخرم
البته که کانن بهتره ! ولی می گن کمیاب شده به خاطر همین قیمتش زده بالا همین رو 2 تا 3 ماه پیش همکاران گرفتند 475 هزار تومان الان خیلی گرون شده تا 550 رسیده :

خروجی فوجی در بیشتر مدل ها چندان جالب نیست (حتی در S200 که شاهکار فوجی محسوب میشه - دقت کن من خودم فوجی دارم) و نیاز داره حتما ادیت بشه البته وفاداری به رنگ در فوجی بی نظیر محسوب میشه(حداقل در این رده) ولی SX30 با اتکا به پردازنه نسل 4 خودش خروجی عالی داره.نقطه ضعف سری SX کنون لنزشون محسوب میشه چون رنج بالایی در این سری دارند کیفیت شون حداکثر محسوب نمیشه ولی دقت کن این ضعف لنز در بقیه برندها حتی بدتره(فوجی - پاناسونیک - سونی)
اگر بخاطر رنگ می خوای بری طرف فوجی s200 و HS10 انتخاب های بهتری هستند

---------- Post added at 09:44 AM ---------- Previous post was at 09:40 AM ----------

سلام
من یه دوربین فیلمبرداری با کیفیت HD میخوام که قیمتش هم مناسب باشه ( 600 - 700 ) عکس برام مهم نیست فقط فیلمبرداری . حافظه خورش هم بالا باشه ... آها فیلم هایی که گرفته میشه تو رم باشه یعنی با دیسک کار نکنه دوربینش
فقط یه چیز باشه که استفاده کردین و خیلی راضی هستین

تشکر//

قربان اینجا تاپیک مشاوره دوربین عکاسی است.
شما چرا؟!!!

Farshadd
12-02-2011, 10:19
سلام
دوربین عکاسی با همه چی حداکثر 300 تومن چه دوربینی بخرم.

استفاده هم خانگی و گهگاهی هم نیمه حرفه ای... . ضمن اینکه دوس دارم زوم اپتیکالش 10 یا بالاتر باشه.

مد نظر خودم فوجی s2800 hd هست که با باتری و شارژر و ... میوفته حدودای 300 (خرید از دیجی کالا)

ولی بعضی جاها (مثل پست بالا) زیاد ازش راضی نیستن.
سونی h55 هم هست.

نظر شما چیه؟

mohamad021
12-02-2011, 10:38
درود بر همگی

دوست عزیز sx30الان قیمتش توی جمهوری 480هستش
چه خبره 550؟؟؟
lcd دوربین sx30چرخان هست که خیلی میتونه در بعضی موارد کمک کننده باشه
sx30 مجهز کفشک فلاش خارجی هستش
sx30دارای لنز واید تر و زوم بیشتر هستش
sx30زومش 35هست و 2800زومش 18هستش

به نظرم با توجه به قیمت 225تومنی 2800در مقابل قیمت sx30 مقایسه این دوتا اصلا کار جالبی نیست و به نظرم مقایسشون اشتباه چون نزدیک به دوبرابر اختلاف قیمت دارن
شما باید sx30زو با g12 یا شاید با hs10 مقایسه کنی

sastwhc
12-02-2011, 11:18
چه خبره 550؟؟؟
lcd دوربین sx30چرخان هست که خیلی میتونه در بعضی موارد کمک کننده باشه
sx30 مجهز کفشک فلاش خارجی هستش
sx30دارای لنز واید تر و زوم بیشتر هستش
sx30زومش 35هست و 2800زومش 18هستش

به نظرم با توجه به قیمت 225تومنی 2800در مقابل قیمت sx30 مقایسه این دوتا اصلا کار جالبی نیست و به نظرم مقایسشون اشتباه چون نزدیک به دوبرابر اختلاف قیمت دارن
شما باید sx30زو با g12 یا شاید با hs10 مقایسه کنی

صدر صد موافقم نباید SX30 را با S2800 مقایسه کرد چون با اینکه هر دو سوپر زوم محسوب میشوند اما قیمتشون کاملا متفاوته
البته یادمون نره G12 اصلا سوپر زوم محسوب نمیشه پس همون HS10 یا S200 در مقام مقایسه مناسب ترند

---------- Post added at 11:18 AM ---------- Previous post was at 11:16 AM ----------

سلام

استفاده هم خانگی و گهگاهی هم نیمه حرفه ای... . ضمن اینکه دوس دارم زوم اپتیکالش 10 یا بالاتر باشه.

مد نظر خودم فوجی s2800 hd هست که با باتری و شارژر و ... میوفته حدودای 300 (خرید از دیجی کالا)

سونی h55 هم هست.

نظر شما چیه؟

من اظهار نارضایتی نکردم می خوام انتظارات بیهوده ایجاد نشه تا با خریدنش احساس پشیمانی بوجود نیاید

TousanRayan
12-02-2011, 11:21
چه خبره 550؟؟؟

متشکرم
میشه یک شماره تماس از همین فروشگاهای جمهوری بهم بدین تا سفارش بدم sx30 رو بگیرم
ممنون میشم

TousanRayan
12-02-2011, 11:52
سلام

سونی h55 هم هست.

نظر شما چیه؟

فوجی 2800 مدل های خوبی هستند ولی در مقایسه با کانن SX30 دوستان نظرشون را داده بودند
قیمتش هم 300 تومن نیست ( کلا سرت نره ) 260 تومان هست

mohamad021
12-02-2011, 12:02
فوجی 2800 مدل های خوبی هستند ولی در مقایسه با کانن SX30 دوستان نظرشون را داده بودند

البته 2800الان توی بازار 225تومن فروش میره

متشکرم
میشه یک شماره تماس از همین فروشگاهای جمهوری بهم بدین تا سفارش بدم sx30 رو بگیرم
ممنون میشم

پی ام رو چک کنید

Farshadd
12-02-2011, 12:10

پی ام رو چک کنید

دیجی کالا اینجوری زده:

قیمت : 259000 تومان | گارانتی تهران فوکا (نمایندگی رسمی فوجی در ایران) به همراه بیمه بدنه و سرقت بیمه ایران | همراه با کوپن چاپ رایگان 30 قطعه عکس دیجیتال

+
شارژر و باتری 4 تایی UniRoss MaximumPower به قیمت 32000 تومان (4 تا باتری 2700 میلی آمپری هم توشه)

که اینا میشه 291 تومن.

mohamad021
12-02-2011, 12:16
دیجی کالا اینجوری زده:

قیمت : 259000 تومان | گارانتی تهران فوکا (نمایندگی رسمی فوجی در ایران) به همراه بیمه بدنه و سرقت بیمه ایران | همراه با کوپن چاپ رایگان 30 قطعه عکس دیجیتال

+
شارژر و باتری 4 تایی UniRoss MaximumPower به قیمت 32000 تومان (4 تا باتری 2700 میلی آمپری هم توشه)

که اینا میشه 291 تومن.

دیجی کالا رو ولش کن من 5شنبه جمهوری بودم قیمتها از 240بود تا 225

TousanRayan
12-02-2011, 12:27

پی ام رو چک کنید

باز هم مقبول نشد این فروشنده هم بالا میگه
در هر صورت ممنون

mohamad021
12-02-2011, 12:28
دیجی کالا قیمتاش نسبت به بازار بالاتره من 5شنبه خودم از چنتا مغازه قیمت کردم
قیمتاشون از 240شروع میشد تا 225(خ جمهوری)

TousanRayan
12-02-2011, 12:42
دیجی کالا اینجوری زده:

+

که اینا میشه 291 تومن.

خودم به شخصا چند روز با این سایتهای فروش در گیرم
یکبار روی سایتش گرونه بعد تلفنی میزنی می بینی ارزون تر میدن یکبار هم برعکسش کلا تلفنی یا حضوری باید قیمت بگیری معتبر تره !!!

partizan2xxx
12-02-2011, 14:31
سلام.بین
Fujfiilm FinePix JZ500 و

SX130 کدوم بهتره؟از لحاظ کیفیت عکس و کلاً.

آخرین قیمت چنده؟

sastwhc
12-02-2011, 14:35
سلام.بین
Fujfiilm FinePix JZ500 و

SX130 کدوم بهتره؟از لحاظ کیفیت عکس و کلاً.

آخرین قیمت چنده؟

لطفا با فونت معمولی پیغام بگذارید

بدون تردید SX130 از هر لحاظ بهتره قیمتش حدود 230 تومن تا 250

کیفیت عکس های سری J چندان مطلوب نیست بخصوص در تاریکی در عین حال تله ی این دو دوربین نیز قابل قیاس نیستند

vvc
12-02-2011, 17:05
سلام

سونی h55 هم هست.

نظر شما چیه؟
کانن SX210 با 14 X زوم اپتیک که موقع فیلمبرداری هم قابل استفاده هست
و منوی دستی کامل و کوچک و سبک میشه گفت بهترین دوربین تو رنج 300 هست البته کمی بالاتر :8:

mokhtari58
12-02-2011, 21:13
سلام دوستان عزیز .
من بالاخره با راهنمایی های شما امروز تصمیم گرفتم از دیجی کالا خرید کنم (550d) که پس از تماس تلفنی قرار شد که بریم خود نمایندگیش تو خیابان مفتح و اونجا با کمی تخفیف (طبق گفته مسئول پاسخگویی تلفنی) خرید کنم و با دوستم از محل کار مرخصی گرفتیم و با کلی زحمت رفتیم اونجا و کمی نشستیم بعد مسول فروشش اومد و سفارشمون رو آورد ولی موقع تست کردن انگار زورش میومد بسته رو باز کنه انگار رفته بودیم بیسکوییت بخریم ، در صورتی که تو سایتش زده هنگام تحویل آموزش هم داده میشه ؟!! بعد موقع حساب کردن گفتیم قرار بود که تخفیف بدین ولی اون آقای محترم گفتن که اصلا تخفیف نداره و ما گفتیم تو تماس تلفنی خودتون گفتین و ایشون با بی ادبی گفت هر کی گفته اشتباه کرده و ... یه عذر خواهی هم از ما نکرد . من هم که از رفتار این اقای محترم شوکه شده بودم خسته و خیلی ناراحت اومدم بیرون . من از ندادن تخفیف ناراحت نشدم ، از اون رفتار بی ادبانه مسوول فروش ناراحت شدم انگار نه انگار که ما اونهمه راه رو برای خرید از دیجی کالا نرفته بودیم . فقط می خواستم یه درده دل کرده باشم ، و بگم از جایی که خرید می کنید مطمئن باشد چون فقط ارزون خریدن مهم نیست بلکه احترام به مشتری از ارکان هر خرید و فروشیه و من هم به همین راحتی از روی این قضیه نمیگذرم .

melina_007
12-02-2011, 21:42
سلام
میخوام یه دوربین بگیرم تو رنج زیر 200 تومن !
Canon PowerShot A1100 IS را قیمتش رو تو نت گشتم زده 150 تومن ، نمیدونم درسته یا نه !
ولی میخوام ببینم تو این رنج این خوبه یا نه ؟
کلا یه راهنمایی میخواستم !
Nikon Coolpix L22 را اگه میشه در موردش یه نظر بدید !

ELSIN
12-02-2011, 22:08
سلام دوستان عزیز .
من بالاخره با راهنمایی های شما امروز تصمیم گرفتم از دیجی کالا خرید کنم (550d) که پس از تماس تلفنی قرار شد که بریم خود نمایندگیش تو خیابان مفتح و اونجا با کمی تخفیف (طبق گفته مسئول پاسخگویی تلفنی) خرید کنم و با دوستم از محل کار مرخصی گرفتیم و با کلی زحمت رفتیم اونجا و کمی نشستیم بعد مسول فروشش اومد و سفارشمون رو آورد ولی موقع تست کردن انگار زورش میومد بسته رو باز کنه انگار رفته بودیم بیسکوییت بخریم ، در صورتی که تو سایتش زده هنگام تحویل آموزش هم داده میشه ؟!! بعد موقع حساب کردن گفتیم قرار بود که تخفیف بدین ولی اون آقای محترم گفتن که اصلا تخفیف نداره و ما گفتیم تو تماس تلفنی خودتون گفتین و ایشون با بی ادبی گفت هر کی گفته اشتباه کرده و ... یه عذر خواهی هم از ما نکرد . من هم که از رفتار این اقای محترم شوکه شده بودم خسته و خیلی ناراحت اومدم بیرون . من از ندادن تخفیف ناراحت نشدم ، از اون رفتار بی ادبانه مسوول فروش ناراحت شدم انگار نه انگار که ما اونهمه راه رو برای خرید از دیجی کالا نرفته بودیم . فقط می خواستم یه درده دل کرده باشم ، و بگم از جایی که خرید می کنید مطمئن باشد چون فقط ارزون خریدن مهم نیست بلکه احترام به مشتری از ارکان هر خرید و فروشیه و من هم به همین راحتی از روی این قضیه نمیگذرم .

سلام
فکر نمی کردم این جوری باشند
در کل مردشورشون رو ببرم :31:
حالا خرید کردید یانه ؟؟؟

سلام
Canon PowerShot A1100 IS را قیمتش رو تو نت گشتم زده 150 تومن ، نمیدونم درسته یا نه !

یه 30 تومن بزار روش و یه SX130 بخر ضرر نمیکنی

melina_007
12-02-2011, 22:10
یعنی 230 تومن ؟!
اگه خیلی مزیت داشته باشه مشکل ندارم !
بعد ببخشید من زیاد وارد نیستم میشه بگید این مدل از چه برندی ؟!

mokhtari58
12-02-2011, 22:19
سلام
فکر نمی کردم این جوری باشند
در کل مردشورشون رو ببرم :31:
حالا خرید کردید یانه ؟؟؟

خدارو شکر که دوربین رو نخریدم . و گرنه با اینکار به شخصیت خودم و همه خریدارها توهین کرده بودم .
الان یک مقدار دپرس هستم و حس خرید دیگه ندارم . :41:

melina_007
12-02-2011, 23:04
یه 30 تومن بزار روش و یه SX130 بخر ضرر نمیکنی

منظورتون Canon PowerShot SX130 IS بود ؟!
من الان این رو 215 دیدم قیمتش رو !
میشه کلا در مورد خرید و محل خرید خوب راهنمایی کنید ؟!

masoud glx
12-02-2011, 23:10
سلام دوستان عزیز .

متاسفانه دیجی کالا رفتارهای ناپسند بازاری رو جدیدا داره نشون میده که همین کار هم داره به سقوطش نزدیک تر میکنه اون رو ...
چند وقت پیش یک دوربین فیلمبرداری سونی XR150 سفارش دادم از اونها ... اولا که لیبل رو مخدوش می کنن !!! به این دلیلی که قابل پیگیری توی نمایندگی سونی نباشه توی ایران . یعنی اینکه جنس قاچاقی هستش :18: دوم اینکه تلفنی میگن گارانتی داره ولی فقط یک بیمه نامه فرستادن و هرچی هم بعد تماس گرفتم برای گارنتی فقط به آینده موکول کردن ...!! سوم اینکه باطری فابریک دوربین اصلا شارژ نمی گرفت که با 100 بار تماس و دردسر تعویض شد که این دومی 10 دقیقه کار میکنه و خاموش میشه !!! :41: دیگه مجبور شدم از نمایندگی سونی یه باطری به قیمت 53 خرید کنم و جونم راحت بشه .

متاسفانه مواردی مثل این زیاد داره توی دیجی کالا اتفاق میفته . برای یکی از دوستان هم لپتاپی خریدم که متاسفانه باطریش کاملا خراب بود و تعویض هم نکردند نهایتا یعنی دوستم هم بعد از طولانی شدن قضیه بیخیال شد متاسفانه .

من توصیه میکنم خرید های مربوط به دوربین عکاسی و اینها رو از نمایندگی های معتبر که همه میشناسن انجام بدید ... مثلا توی مجتمع پایتخت یا حافظ یا بعضی جاها ناصرخسرو و . . . مگر اینکه واقعا خرید حضوری امکان نداشته باشه برای شما .

eybabaeybabaeybaba
12-02-2011, 23:38
ترو خدا زود تایید کنین این پیامو. به دادم برسین! ترو خدا چند ساعت بیشتر وقت ندارم...
اومدم Canon Powershot sx130 بگیرم یهو چینی دراومد! نمایندگی میگه فقط چین این مدلو میزنه... بگیرم؟ آخه چینه...:41:
بعدش گفتم اونو بیخیال اومدم fujifilm s2800hd بگیرم... گفتن این اصله الان میگن مال اندونزیه. اصلش مگه ژاپن نیس؟:41:
ترو خدا کمکم کنین دارم روانی میشم....:41:
از سر بیچارگی دارم سونی h55 میگیرم.مود دستی داره اصلا"؟ :41:
ترو خدا به تمام سوالاتم دونه دونه جواب بدین.:41:
گرفتارم.:41:
کمک کنین. :41:

partizan2xxx
13-02-2011, 00:03
به نظر شما در ردیف دوربینهای compact بالاترین کیفیت در رنج 200 تومان چیست؟
آیا JZ500 به نسبت قیمتش انتخاب خوبیه؟حقیقتش نظرم روی sx130 بود ولی باطری قلمیش نظرم رو تغییر داد.
میخواستم ببینم کسی نمونه فیلمی از JZ500 داره؟ نمونه عکسشو دیدم.
نمونه فیلم sx130 رو دیدم ، خدایی عالی بود. ولی می خوام یکم باریکتر باشه و باطریشم لیتیوم باشه.

poonel
13-02-2011, 01:18
بیچاره شدیم !!! چرا سایت فیلتر شده؟؟؟
ما که نه پست سیاسی زدیم نه غیر اخلاقی بودیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sastwhc
13-02-2011, 08:26
ترو خدا زود تایید کنین این پیامو. به دادم برسین! ترو خدا چند ساعت بیشتر وقت ندارم...
اومدم Canon Powershot sx130 بگیرم یهو چینی دراومد! نمایندگی میگه فقط چین این مدلو میزنه... بگیرم؟ آخه چینه...:41:
بعدش گفتم اونو بیخیال اومدم fujifilm s2800hd بگیرم... گفتن این اصله الان میگن مال اندونزیه. اصلش مگه ژاپن نیس؟:41:
ترو خدا کمکم کنین دارم روانی میشم....:41:
از سر بیچارگی دارم سونی h55 میگیرم.مود دستی داره اصلا"؟ :41:
ترو خدا به تمام سوالاتم دونه دونه جواب بدین.:41:
گرفتارم.:41:
کمک کنین. :41:

خیلی در مورد کشور تولید کننده سخت گیر نباش در مجموع همینکه مثلا کنون باشه به معنی نظارت این کمپانی بر روی خطوط تولید خودش نحسوب میشه
SX130 دوربین خوبیه در رده ی قیمت خودش
س2800 برای مقاصد آموزشی بد نیست ولی واقعیتش اینه که نیاز داره خروجی دوربین ادیت بشه بعید میدونم ژاپنیش پیدا بشه ولی می تونی باز هم بگردی
H55 دوربین بدی نیست ولی در قیاس با SX130 خب کمی خروجی پایین تری داره و خروجی بشکل خاصی در داخل دوربین adjust میشه نمونه های عکس هاش رو ببین اگر خوشت اومده اشکالی نداره

در هر حال یادت باشه گارانتی اصلی کمک می کنه تا محصول دچار مشکلات اولیه نباشه گرچه من تا حالا گارانتی خوب ندیدم، شایدم باشه!

---------- Post added at 08:25 AM ---------- Previous post was at 08:25 AM ----------

بیچاره شدیم !!! چرا سایت فیلتر شده؟؟؟
ما که نه پست سیاسی زدیم نه غیر اخلاقی بودیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فی ل تر نشده!من باهاش مشکلی ندارم میتونی ISP ت رو عوض کنی

---------- Post added at 08:26 AM ---------- Previous post was at 08:25 AM ----------

سلام دوستان عزیز .

ای روزگار!

sastwhc
13-02-2011, 08:34
سلام

A1100 در حد قیمتش دوربین خوبیه گرچه ویزور چشمی نداره تنظیمات دستیش قابل توجه نیست اما عکس خوب میگیره در حد خودش

L22 دوربین بدی نیست در ایزوی پایین نویزه کمی داره رنگ ها هم بد نیستند و به هر حال لنز نیکور روشه اما بهرحال A1100 دوربین خیلی خوبیه و شاید در مقام مقایسه هم تفاوت های اساسی نداشته باشند.با مقایسه نمونه ی عکس ها می تونید به نتیجه برسید.در صورت امکان ارتقا بودجه تا 210 تا 230 می تونید SX120/130 بخرید که بخصوص SX130 دوربین بهتری محسوب میشه

---------- Post added at 08:33 AM ---------- Previous post was at 08:31 AM ----------

جمهوری و پایتخت بخصوص جمهوری محل خوبی برای خریدش هستند

---------- Post added at 08:34 AM ---------- Previous post was at 08:33 AM ----------

متاسفانه دیجی کالا رفتارهای ناپسند بازاری رو جدیدا داره نشون میده که همین کار هم داره به سقوطش نزدیک تر میکنه اون رو ...
چند وقت پیش یک دوربین فیلمبرداری سونی XR150 سفارش دادم از اونها ... اولا که لیبل رو مخدوش می کنن !!! به این دلیلی که قابل پیگیری توی نمایندگی سونی نباشه توی ایران . یعنی اینکه جنس قاچاقی هستش :18: دوم اینکه تلفنی میگن گارانتی داره ولی فقط یک بیمه نامه فرستادن و هرچی هم بعد تماس گرفتم برای گارنتی فقط به آینده موکول کردن ...!! سوم اینکه باطری فابریک دوربین اصلا شارژ نمی گرفت که با 100 بار تماس و دردسر تعویض شد که این دومی 10 دقیقه کار میکنه و خاموش میشه !!! :41: دیگه مجبور شدم از نمایندگی سونی یه باطری به قیمت 53 خرید کنم و جونم راحت بشه .

متاسفانه مواردی مثل این زیاد داره توی دیجی کالا اتفاق میفته . برای یکی از دوستان هم لپتاپی خریدم که متاسفانه باطریش کاملا خراب بود و تعویض هم نکردند نهایتا یعنی دوستم هم بعد از طولانی شدن قضیه بیخیال شد متاسفانه .

من توصیه میکنم خرید های مربوط به دوربین عکاسی و اینها رو از نمایندگی های معتبر که همه میشناسن انجام بدید ... مثلا توی مجتمع پایتخت یا حافظ یا بعضی جاها ناصرخسرو و . . . مگر اینکه واقعا خرید حضوری امکان نداشته باشه برای شما .

روز به روز آدم به این فروشگاه های آنلاین کم اعتماد تر میشه منم با خرید حضوری موافق ترم

vvc
13-02-2011, 11:50
به نظر شما در ردیف دوربینهای compact بالاترین کیفیت در رنج 200 تومان چیست؟
آیا JZ500 به نسبت قیمتش انتخاب خوبیه؟حقیقتش نظرم روی sx130 بود ولی باطری قلمیش نظرم رو تغییر داد.
میخواستم ببینم کسی نمونه فیلمی از JZ500 داره؟ نمونه عکسشو دیدم.
نمونه فیلم sx130 رو دیدم ، خدایی عالی بود. ولی می خوام یکم باریکتر باشه و باطریشم لیتیوم باشه.
F70 فوجی با قیمت حدود 190 از نظر کیفیت عکس بهترینه ولی فیلمبرداری اچ دی نداره :8:

sastwhc
13-02-2011, 14:04
F70 فوجی با قیمت حدود 190 از نظر کیفیت عکس بهترینه ولی فیلمبرداری اچ دی نداره :8:

تایید میشه(البته فقط در ایزو های پایین - 200 و کمتر)

---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 02:03 PM ----------

البته مجزای فیلمبرداری بهتر در SX130 باید به تله/ماکرو ی بهتر هم اشاره کرد

ELSIN
13-02-2011, 14:56
خدارو شکر که دوربین رو نخریدم . و گرنه با اینکار به شخصیت خودم و همه خریدارها توهین کرده بودم .
الان یک مقدار دپرس هستم و حس خرید دیگه ندارم . :41:

خوب کاری کردی :10:
به قول علی دایی ببخشیدا ،گور باباشون برو از جمهوری بخر ... والا

بله ، 215 از کجا مغازه یا سایت ،بابیمه یا بدون بیمه ، با گارانتی یا بدون گارانتی .کلا قیمتش خوبه
بهترین جا تو تهران خیابان جمهوری هست از پل حافظ به طرف میدان انقلاب
گارانتی اصل واینا هم نداریم

arasto13
13-02-2011, 22:38
سلام دوستان عزیز
میخوام یه کمپکت پیشرفته با زوم بالا بخرم.نمیدونم Canon PowerShot SX210 IS بگیرم یا sony h55
یا sony hx5 یاw370 ????????? کدوم بهترو با کیفیتره که بخرم؟؟
mer30

B.i.r.i.y.a
14-02-2011, 01:36
سلام
بچه ها من خیلی تو زمینه ی عکس و دوربین سررشته ندارم. یه دوربین میخوام در حد 150 تومن واسه یه نفر که دانشجوی نقاشیه و یکی دو ترم به دوربین دیجیتال معمولی نیاز داره.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
خودم شخصا از مارک های سونی و Canon بیشتر خوشم میاد.
اگه سایت خوبی سراغ دارید که اطلاعات دوربین های تو بازار رو به همراه قیمت ها رو داره هم اگه بدید لطف میکنید.
مر30 :40:

partizan2xxx
14-02-2011, 05:06
سلام بچه ها از بین این سه مدل یکیشو میخوام بخرم.
Canon PowerShot SX130 IS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Fujifilm FinePix S2800HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Fujifilm FinePix JZ500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ازهمه چی مهمتر واسم کیفیت عکس و فیلمشه بعد قیمت ، باطری ، خوش دست بودن و زیبایی ،جنس و دوامش و در نهایت قابل استفاده بودن برای مصارف خانگی و بیرون شهری
لطفاً آخرین قیمتشون رو هم بفرمایید.
مرسی.

---------- Post added at 05:06 AM ---------- Previous post was at 05:04 AM ----------

راستی این امتیازهایی که دی جی کالا زده به نظر زیاد دقیق نیست.آره؟میشه روش حساب کرد؟

msseng
14-02-2011, 12:18
سلام دوستان عزیز
میخوام یه کمپکت پیشرفته با زوم بالا بخرم.نمیدونم Canon PowerShot SX210 IS بگیرم یا sony h55
mer30

بررسی سایتهای دوربین دیجیتال، برتری SX210 رو نشون میدن.
ضمنا یک تاپیک هم برای SX210 داریم. یه سر بزن.

mojtabat
14-02-2011, 13:29
سلام دوستان
یه دوربین برای مصارف عادی می خوام.کار خاصی نمی خوام باهاش بکنم.گشتم تو نت این سه تا نظرمو جلب کردن.ممنون میشم اگه نظرتونو بگید در موردشون و نقاط مثبت و منفی هر کدومو ذکر کنین.اگر دوربین دیگه ای هم تو این رنج قیمت(تا 300هزار تومن) به نظرتون میرسه خوشحال میشم معرفی کنید.
ممنون که وقت می ذارید
[FujiFilm Finepix S2800HD
Nikon CoolPix L110
Canon PowerShot SX130

melina_007
14-02-2011, 13:38
Canon PowerShot SX130 IS

بله ، 215 از کجا مغازه یا سایت ،بابیمه یا بدون بیمه ، با گارانتی یا بدون گارانتی .کلا قیمتش خوبه
بهترین جا تو تهران خیابان جمهوری هست از پل حافظ به طرف میدان انقلاب
گارانتی اصل واینا هم نداریم

الان دوباره رفتم ببینم که گارانتی و ایناش چیه قیمتش رفته بالاتر :41:
قیمت : 225,000 تومان
گارانتی : 2 ساله ايده آل
ساخت : چين
این قیمت رو سایت بود .
این باتری قلمی دلم رو میزنه !:41:
باتری : 2xAA(قلمي)

من از چند نفر پرسیدم بعضی ها گفتن Sony بهتر از Canon ، درسته ؟! ( دوربین تو یه رنج قیمتشون )

msseng
14-02-2011, 13:57
سلام دوستان
یه دوربین برای مصارف عادی می خوام.کار خاصی نمی خوام باهاش بکنم.گشتم تو نت این سه تا نظرمو جلب کردن.ممنون میشم اگه نظرتونو بگید در موردشون و نقاط مثبت و منفی هر کدومو ذکر کنین.اگر دوربین دیگه ای هم تو این رنج قیمت(تا 300هزار تومن) به نظرتون میرسه خوشحال میشم معرفی کنید.
ممنون که وقت می ذارید
Nikon CoolPix L110
Canon PowerShot SX130

با دقت در پستهای قبل حتما به جواب سوالتون می رسید.
دوستان بر روی SX130 توافق دارند.

ضمنا SX210 هم از 300 یه کمی بیشتره...

partizan2xxx
14-02-2011, 14:45
به نظر شما میارزه 100 تومان بیشتر بدم و بجای Canon PowerShot SX130 دوربینCanon PowerShot SX210 IS رو بخرم؟ کلاً 210 خوبه ؟ با کدوم دوربینها میشه مقایسش کرد؟
مرسی

ELSIN
14-02-2011, 15:04
سلام دوستان عزیز
mer30

سلام
SX210 بهترین رده خودشه
حدود 320 تومن هم قیمت داره

سلام
بچه ها من خیلی تو زمینه ی عکس و دوربین سررشته ندارم. یه دوربین میخوام در حد 150 تومن واسه یه نفر که دانشجوی نقاشیه و یکی دو ترم به دوربین دیجیتال معمولی نیاز داره.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
خودم شخصا از مارک های سونی و Canon بیشتر خوشم میاد.
اگه سایت خوبی سراغ دارید که اطلاعات دوربین های تو بازار رو به همراه قیمت ها رو داره هم اگه بدید لطف میکنید.
مر30 :40:

سلام
برای شما دوربین A95 کنن توصیه میشه حدود 100 تومن

سلام بچه ها از بین این سه مدل یکیشو میخوام بخرم.
Canon PowerShot SX130 IS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Fujifilm FinePix S2800HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Fujifilm FinePix JZ500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ازهمه چی مهمتر واسم کیفیت عکس و فیلمشه بعد قیمت ، باطری ، خوش دست بودن و زیبایی ،جنس و دوامش و در نهایت قابل استفاده بودن برای مصارف خانگی و بیرون شهری
لطفاً آخرین قیمتشون رو هم بفرمایید.
مرسی.

---------- Post added at 05:06 AM ---------- Previous post was at 05:04 AM ----------

راستی این امتیازهایی که دی جی کالا زده به نظر زیاد دقیق نیست.آره؟میشه روش حساب کرد؟

سلام
SX130 بدون شک بهترین این رده هست
نه روی هیچ چیز دیجی حساب نکن چه برسه به امتیازاش

سلام دوستان
ممنون که وقت می ذارید
Nikon CoolPix L110
Canon PowerShot SX130

سلام
SX130
بهتره از فکر خرید فوجی نیکون (تو غیر حرفه ای ها) و سونی رو از سرتون دور کنید

Canon PowerShot SX130 IS
الان دوباره رفتم ببینم که گارانتی و ایناش چیه قیمتش رفته بالاتر :41:
قیمت : 225,000 تومان
گارانتی : 2 ساله ايده آل
ساخت : چين
این قیمت رو سایت بود .
این باتری قلمی دلم رو میزنه !:41:
باتری : 2xAA(قلمي)
من از چند نفر پرسیدم بعضی ها گفتن Sony بهتر از Canon ، درسته ؟! ( دوربین تو یه رنج قیمتشون )

فکر نکنم تو بازار این جوری باشه
بازم میگم گارانتی خیلی مهم نیست
چون 2 تا میخوره میشه باهاش کار کرد
خیر .... فرمودند فقط کنن و پاناسونیک (غیر حرفه ای ها)
شما نمیتونی 320 کنار بزاری (SX210) ؟؟؟

ELSIN
14-02-2011, 15:11
به نظر شما میارزه 100 تومان بیشتر بدم و بجای Canon PowerShot SX130 دوربینCanon PowerShot SX210 IS رو بخرم؟ کلاً 210 خوبه ؟ با کدوم دوربینها میشه مقایسش کرد؟
مرسی

من بودم نمی کردم ، اما اگر شما از قلمی بدت میاد می ارزه :31:
البته 210 هم عالیه ها

vvc
14-02-2011, 17:07
مرسی

من با هر دوتای این مدلها کار کردم 130 خروجی اچ دی نداره و باطری قلمی و بزرگ بودنش یکم
تو ذوق میزنه خروجی تصویر و کیفیت ال سی دی هم کمی پایینتر از 210 هستش فرق دیگه نداره
حالا تصمیم با خودتون ببین اگر ارزش داره بگیر :8:

Mohammad
14-02-2011, 17:29
سلام به همگی

دوستان بین دو مدل Sx210 و G12 ، مدل G12 ارزش این تفاوت قیمت رو به نسبت SX210 داره ؟!

اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم . چند صفحه آخر تاپیک رو خوندم .
یه دوربین نیمه حرفه ای حدود 400 نهایتا ( گرچه G12 گرونتر از این حرفاست ولی اگه ارزشش رو داشته باشه مشکلی نیست) از همه چیز مهم تر کیفیت و کارایی + باتری خوب ! ( نمی دونم چرا اسم قلمی میاد یاد واکمن های قدیمی میوفتم ! )

پیشاپیش ممنون .

ELSIN
14-02-2011, 18:02
سلام به همگی

دوستان بین دو مدل Sx210 و G12 ، مدل G12 ارزش این تفاوت قیمت رو به نسبت SX210 داره ؟!

اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم . چند صفحه آخر تاپیک رو خوندم .
یه دوربین نیمه حرفه ای حدود 400 نهایتا ( گرچه G12 گرونتر از این حرفاست ولی اگه ارزشش رو داشته باشه مشکلی نیست) از همه چیز مهم تر کیفیت و کارایی + باتری خوب ! ( نمی دونم چرا اسم قلمی میاد یاد واکمن های قدیمی میوفتم ! )

پیشاپیش ممنون .

سلام
این دو مدل زمین تا زیر زمین با هم فرق دارند :31:
انتظار شما از دوربین چیه ، بجز اون هایی که نوشتید (زوم ،فیلم،اندازه، وزن و... )
بله این قلمی ها دورانشون گذشته :46:

Mohammad
14-02-2011, 18:12
ایشالا اطلاعاتم از این که هست بیشتر بشه تا بعد ها مقایسه ای درست داشته باشم :31:

فیلم در حد HD با کیفیتی قابل قبول ، با وزن و اندازه هم چندان مشکل ندارم . مهمترین نکته کیفیت عکس هاست ، به نوعی قابلیت خلق عکس هایی بی نظیر !

مثلا الان بین دو این مدل برای حالت ماکرو G12 عملکردی بهتری داره اما در فاصله کانونی و محدوده دیافارگم اختلاف تقریبا زیادی بین این دو مدل هست که نمی دونم تا چقدر در کیفیت عکس ها می تونه تاثیر گذار باشه .

دوستان اهل فن لطفا بیشتر راهنمایی کنند . ممنون.

اینم اضافه کنم که نسبت کیفیت و کارایی به مقدار قیمت هم مسلما مهمه .

vvc
14-02-2011, 18:22
ایشالا اطلاعاتم از این که هست بیشتر بشه تا بعد ها مقایسه ای درست داشته باشم :31:

فیلم در حد HD با کیفیتی قابل قبول ، با وزن و اندازه هم چندان مشکل ندارم . مهمترین نکته کیفیت عکس هاست ، به نوعی قابلیت خلق عکس هایی بی نظیر !

مثلا الان بین دو این مدل برای حالت ماکرو G12 عملکردی بهتری داره اما در فاصله کانونی و محدوده دیافارگم اختلاف تقریبا زیادی بین این دو مدل هست که نمی دونم تا چقدر در کیفیت عکس ها می تونه تاثیر گذار باشه .

کیفیت عکس G12 بسیار بهتره چون این مدل در رده دوربینهای نیمه حرفه ای قرار میگیره
ولی SX210 یه دوربین سوپر زوم کامپکت هستش :8:

Mohammad
14-02-2011, 18:26
یا بعبارتی ساده پیشرفته !

قیمت G12 چیزی در حدود 500 تومن هست . ارزش داره این اختلاف قیمت در حدود 200 تومنی رو (نسبت به SX210) پر کرد و G12 گرفت ؟ به نسبت کارایی ، امکانات و کیفیت عکس و سایر مواردی که تویه پست های قبل گفتم .

ELSIN
14-02-2011, 18:32

:31:
با همه دوربین ها میشه خالق عکس هایی بی نظیر شد :46:
کلا G12 خیلی خیلی بهتر از SX210 هست ،میشه گفت کلا تو غیر حرفه ای ها بهترینه ،اگر زوم 7 براتون کفایت میکنه بهترین دوربین همون G12 تو خریدش شک نکنید
دوربین های با زئم بالا مثل FZ40 یا SX30 اونا نظر شما رو جلب نکرده ؟؟؟

FZ100

SX30IS

melina_007
14-02-2011, 18:42
فکر نکنم تو بازار این جوری باشه
بازم میگم گارانتی خیلی مهم نیست
چون 2 تا میخوره میشه باهاش کار کرد
خیر .... فرمودند فقط کنن و پاناسونیک (غیر حرفه ای ها)
شما نمیتونی 320 کنار بزاری (SX210) ؟؟؟

من یه سامسونگ دارم میخوام اونو بدم به خواهرم ، با پول همون یه دوربین بگیرم واسه خودم اولش گفتم زیر 200 بعد شد 220 ، دیگه بیشتر نمیخوام !:31:

سامسونگ خودم Samsung NV100HD اینه !

ELSIN
14-02-2011, 18:48
من یه سامسونگ دارم میخوام اونو بدم به خواهرم ، با پول همون یه دوربین بگیرم واسه خودم اولش گفتم زیر 200 بعد شد 220 ، دیگه بیشتر نمیخوام !:31:

سامسونگ خودم Samsung NV100HD اینه !

ههههههههههه
سامسونگه قدیمیه ؟
بهترین همون 130 :46:

Mohammad
14-02-2011, 19:07
با همه دوربین ها میشه خالق عکس هایی بی نظیر شد
کلا G12 خیلی خیلی بهتر از SX210 هست ،میشه گفت کلا تو غیر حرفه ای ها بهترینه ،اگر زوم 7 براتون کفایت میکنه بهترین دوربین همون G12 تو خریدش شک نکنید
دوربین های با زئم بالا مثل FZ40 یا SX30 اونا نظر شما رو جلب نکرده ؟؟؟
درسته ، اصل مهم خلاقیت هست اما خب در نهایت به ابزار مناسبش هم نیاز هست . :20:

اون دو مدلی هم که فرمودین رو نگاه کردم ، فعلا از نظر مشخصات ، هر دو تا واقعا خوب هستن و انتخاب رو مشکل تر کردن ! باید بررسی ها و نمونه عکس ها رو هم ببینم . دقیق نمی دونم اما ترجیح میدم از یکی از برندهای Nikon یا Canon انتخاب کنم . چند مدل Sony هم دیدم ، بخصوص مدل Sony Cyber-Shot DSC-HX100V که هنوز وارد بازار نشده ، گرچه اگر هم بشه بعید می دونم قیمتی داشته باشه که تویه این رنج باشه !

ELSIN
14-02-2011, 19:35
درسته ، اصل مهم خلاقیت هست اما خب در نهایت به ابزار مناسبش هم نیاز هست . :20:
اون دو مدلی هم که فرمودین رو نگاه کردم ، فعلا از نظر مشخصات ، هر دو تا واقعا خوب هستن و انتخاب رو مشکل تر کردن ! باید بررسی ها و نمونه عکس ها رو هم ببینم . دقیق نمی دونم اما ترجیح میدم از یکی از برندهای Nikon یا Canon انتخاب کنم . چند مدل Sony هم دیدم ، بخصوص مدل Sony Cyber-Shot DSC-HX100V که هنوز وارد بازار نشده ، گرچه اگر هم بشه بعید می دونم قیمتی داشته باشه که تویه این رنج باشه !

اون دو کیفیت عکس G12 رو ندارند اما امکانات وسوسه کننده ای دارند
نه اشتباه نکنید نیکون فقط تو حرفه ای ها حرفی برای گفتن داره ، سونی هم کلا مالی نیست :13:
اگر بخواهید یه غیر حرفه ای بخرید فقط به کنن یا پانا فکر کنید ولا غیر :46::5:

Mohammad
14-02-2011, 19:49
اون دو کیفیت عکس G12 رو ندارند اما امکانات وسوسه کننده ای دارند
درسته ! واقعا وسوسه کننده ! :31:
منم به شخصه نظم رویه کنون هست . از دوستان کسی قیمت بازار رو نداره ؟ مدل G12 و SX30 ؟ قیمت های digikala به نظر متفاوت با بازار هستن !

ELSIN
14-02-2011, 20:02
درسته ! واقعا وسوسه کننده ! :31:
منم به شخصه نظم رویه کنون هست . از دوستان کسی قیمت بازار رو نداره ؟ مدل G12 و SX30 ؟ قیمت های digikala به نظر متفاوت با بازار هستن !

digikala رو بیخیال 4 نفر ازش خریدند شاخ شد :41:
بهتره برید بازار (جمهوری) و خرید کنید
هر دو باید بین 500 تا 550 باشند

این سایته خوبه امروز باهاش آشنا شدم :31:

پس چی شد کدوم رو پسندیدید ؟؟؟

Mohammad
14-02-2011, 20:12
باید قیمت روز بازار شیراز رو بگیرم .

یه حساب دو دو تا چهار تا هم باید بکنم ، مشکلی نبود G12 رو می گیرم .

Mohammad
14-02-2011, 20:21
این لینک هم جالبه و بررسی خوبی نوشته :

===

از لحاظ کیفیت عکس اکثرا به S90 و S95 هم اشاره کردن ! ضمن اینکه در بررسی ها هم این دو مدل جایگاه خیلی خوبی دارن ! نظر دوستان ؟

ELSIN
14-02-2011, 20:40
باید قیمت روز بازار شیراز رو بگیرم .

یه حساب دو دو تا چهار تا هم باید بکنم ، مشکلی نبود G12 رو می گیرم .

ایشون شیرازند، میتونید ازشون بپرسید که کجا خرید کنید

راسی چیزی به اسم گارانتی اصلی نداریم ، اگر بتونید بیمش کنید عالیه

منتظر عکس هاتون هستیم :10: همین طور کارت پایان خدمت :27::31:

partizan2xxx
14-02-2011, 20:40
من امشب از نمایندگی کانن مشهد قیمت آخر s130 رو گرفتم.با بیمه و گارانتی آخرش 220 که اگه سه پایه هم بخوای کلاً میشه 223 تومان .
ضمناً یک رم پاتریوت 8 گیگ 25 تومان
باتری قابل شارژ بهترین مارک( camellin فکر کنم) به همراه شارژر 15 تومان
کلاً میشه 260
چیزه دیگه ای لازم نیست.؟مثلاً کیف ، کاور یا چیز دیگه؟

Mohammad
14-02-2011, 20:46
ایشون شیرازند، میتونید ازشون بپرسید که کجا خرید کنید

راسی چیزی به اسم گارانتی اصلی نداریم ، اگر بتونید بیمش کنید عالیه

منتظر عکس هاتون هستیم :10: همین طور کارت پایان خدمت :27::31:

فعلا دارم بررسی S95 رو می بینم ، کیفیت عکساش هم خیلی خوبه ظاهرا !

ممنون .

عکس که حتما :31: کارت پایان خدمت ؟ یا معافی ؟ :31: اونم اگه خدا بخواد ! :31::46: ( آهان ! حالا متوجه شدم ! :31: ایشالا شمام خلاص بشی زودتر ! :20: )

ELSIN
14-02-2011, 20:51
من امشب از نمایندگی کانن مشهد قیمت آخر s130 رو گرفتم.با بیمه و گارانتی آخرش 220 که اگه سه پایه هم بخوای کلاً میشه 223 تومان .
ضمناً یک رم پاتریوت 8 گیگ 25 تومان
باتری قابل شارژ بهترین مارک( camellin فکر کنم) به همراه شارژر 15 تومان
کلاً میشه 260
چیزه دیگه ای لازم نیست.؟مثلاً کیف ، کاور یا چیز دیگه؟

کانن نمایندگی نداره :19:
اما قیمتش خوبه :31:
مموری رو گرون میگه ، البته کلاسش چنده ؟؟
بله همون باطریه عالیه من مدتی داشتم و خیلی راضی بودم (همون سفیدا)
چرا کیف باید باشه محافظ لنز هم باشه بهتر همین طور LCD (یه محافظ LCD موبایل بخر بزن روی LCD دوربین :31:)

---------- Post added at 08:51 PM ---------- Previous post was at 08:48 PM ----------

فعلا دارم بررسی S95 رو می بینم ، کیفیت عکساش هم خیلی خوبه ظاهرا !

ممنون .

عکس که حتما :31: کارت پایان خدمت ؟ یا معافی ؟ :31: اونم اگه خدا بخواد ! :31::46:

LX5 هم بسیار بسیار عالیه اما زوم G12 رو نداره
یه مقایسه خوب دارم الان میزارمش
هر دو یکیه یه چیزی شبیه کارت تلفن :31: ایشالا که درست بشه :10:

ELSIN
14-02-2011, 20:58
پیدا شد ، نمونه عکس های G12, P7000, S95 , LX5 حتما همه عکس ها و صفحه ها رو ببین :10:

"برترينهاي نيمه حرفه اي G12, P7000, S95 , LX5"

Mohammad
14-02-2011, 21:04
اتفاقا این لینک رو دیده بودم ، حالا بازم با دقت بیشتری نگاه می کنم .

شمام این لینک رو ببینید :

S95 واقعا کیفیت خوبی داره !

ELSIN
14-02-2011, 21:16
سایت dp چرا یاد خودم نیومد
عکس های اون لینک بالا رو دان کن ضرر نمیکنی
اینا
ISO 1600

ISO 3200

ELSIN
14-02-2011, 21:27
بهتره نمونه فیلم هاشون رو هم دان کنی

partizan2xxx
16-02-2011, 00:19
سلام امشب sx130 رو خریدم.بهتر از اون چیزی بود که فکر میکردم.از راهنمایی همه دوستان ممنون.
قیمتش رو هم میگم که شاید به درد کسی بخوره.
خود دوربین +بیمه و گارانتی + سه پایه کوچک 220= تومان
کیف محافظ 10= تومان
باتری درجه یک قابل شارژ+ شارژر=14000
محافظ ال سی دی 3 اینچ = 3000 تومان
مموری patriot کلاس 6 جنس خوب= 25000
کلاً=272000
متشکر از همگی

partizan2xxx
16-02-2011, 00:28
مموری 8 گیگ

scanme
16-02-2011, 11:54
سلام امشب sx130 رو خریدم.بهتر از اون چیزی بود که فکر میکردم.از راهنمایی همه دوستان ممنون.
کیف محافظ 10= تومان
کلاً=272000
متشکر از همگی

مبارکتون باشه و ممنون از اطلاعات

mehdi811
16-02-2011, 12:20
آقایون نظرتون راجع به فوجی hx10 چیه؟
10مگ با فلیم برداری hd

B.i.r.i.y.a
16-02-2011, 13:45
سلام
برای شما دوربین A95 کنن توصیه میشه حدود 100 تومن

نه بابا این دیگه چیه ؟!!! :13:
دوست عزیز از راهنماییت ممنونم ولی من گفتم تا حدودای 150 تومن میتونم هزینه کنم.
حالا گفتم واسه یکی دو ترم یه دانشجوی نقاشی میخوام ولی بدون شک واسه خانواده هم قراره استفاده بشه.
من خودم دارم رو مدلهای سری W سونی فکر میکنم. یکی که هم قابل قبول باشه و هم قیمتش در حد همین 150 تا 200 باشه. فقط کاشکی یه سایتی بود که قیمتهای روز این سری رو میشد از اونجا دید.

ELSIN
16-02-2011, 15:24
آقایون نظرتون راجع به فوجی hx10 چیه؟
10مگ با فلیم برداری hd

دوربین خوبیه اما کمی کار باحاش سخته
اگر علاقه و پشت کار بالایی به عکاسی دارید بخریدش

حالا گفتم واسه یکی دو ترم یه دانشجوی نقاشی میخوام ولی بدون شک واسه خانواده هم قراره استفاده بشه.
من خودم دارم رو مدلهای سری W سونی فکر میکنم. یکی که هم قابل قبول باشه و هم قیمتش در حد همین 150 تا 200 باشه. فقط کاشکی یه سایتی بود که قیمتهای روز این سری رو میشد از اونجا دید.

دوربین جدید و خوبیه
شما میتونید دوربینی مثل A3100 یا A3000 بخرید
اگر بتونید 210 تومن هزینه کنید عالیه میشه SX130 خرید که دیگه حرفی باقی نمیزاره :10:
به سونی هم کلا فکر نکنید :46:

اینم یه سایت خوب

vvc
16-02-2011, 17:20

بنظر منم مثل دوست عزیزم کاننA3000 یا A3100 دوربین خوبیه زیر 200 تومن :8:

manoosh
16-02-2011, 20:35
سلام دوستان من موندم چیکار کنم SX210 کانن یا W360 سونی کدومشو بخرم تا 300 می خوام هزینه کنم

ELSIN
16-02-2011, 21:20
SX210 شک نکن
به SX130 هم فکر کن 220 میشه

Mohammad
16-02-2011, 21:45
سلام
G12 رو قیمت گرفتم 580 تومن ! یه کم زیادی از بودجه ی من بالاتر ! ولی خب ، احتمالا همین رو می گیرم اما مسلما تجهیزات جانبی هم ( مثل اون چیز هایی که دوستان تویه پست آخر صفحه قبل گفتن) لازم دارم ! مموری ، باتری و کیف و ... با اینا فکر کنم یه 650 تایی پیاده بشم !

ELSIN
16-02-2011, 22:03
سلام
G12 رو قیمت گرفتم 580 تومن ! یه کم زیادی از بودجه ی من بالاتر ! ولی خب ، احتمالا همین رو می گیرم اما مسلما تجهیزات جانبی هم ( مثل اون چیز هایی که دوستان تویه پست آخر صفحه قبل گفتن) لازم دارم ! مموری ، باتری و کیف و ... با اینا فکر کنم یه 650 تایی پیاده بشم !

قیمت بالاست :13:
شما نمیتونید از تهران خرید کنید ؟؟؟ یا از وب ؟؟؟

Mohammad
16-02-2011, 22:27
مشکلی از این بابت نیست . هم از تهران می تونم خرید کنم و هم وب . حالا باز هم باید پیگیر بشم ، بازم قیمت بگیرم ، اگه دیدم شیراز زیادی گرونه از دوستان راهنمایی می گیرم ، از تهران یا جای دیگه خرید می کنم .
مرسی .

hldk
17-02-2011, 11:52
با سلام به دوستان
من یه آماتور هستم. می خواستم یه دوربین نیمه حرفهای یا حرفه ای بخرم که بتونم عکاسی حرفه ای رو باش شروع کنم و تا 3 4 سال نیازهام رو براورده کنه. بودجم چیزی حدود 600 تا 800 تومنه. بیشتر دنبال canon هستم. چه مدلهایی الان تو بازار هست؟

Mohammad
17-02-2011, 12:09
سلام
شرایط شما هم تا حدودی مثل من هست .
با این بودجه می تونید Canon G12 نیمه حرفه ای و Canon 500D Kiss X3 و یا حتی Canon 550D حرفه ای بگیرید .

دوستان نظرم رفته رویه Canon 500D اما قیمت های متفاوتی شنیدم . 600 و 730 ! هر دو تا از تهران !

hldk
17-02-2011, 13:07
ممنون. نظرتون راجع به 500d 550d 600d جیه؟ اصلا فرقشون چیه؟ قیمتشون چقدر اختلاف داره؟ می صرفه؟ ممنون از کمکتون

Aless
17-02-2011, 13:33
سلام دوست من
شما برای چه کاری دوربین DSLR میخوای؟ طبیعت. پرتره ...؟
شما بهتره یکم توی اینترنت چرخ بزنی و از محاسن و معایب این دوربین ها اشنا بشی و بعد تصمیم به خرید بگیری.
چون ممکنه بدون تحقیق هزینه زیادی انجام بدی و به نتیجه دلخواهت نرسی و خدایی نکرده مایوس بشی.
درخدمتم

Mohammad
17-02-2011, 13:40
ممنون. نظرتون راجع به 500d 550d 600d جیه؟ اصلا فرقشون چیه؟ قیمتشون چقدر اختلاف داره؟ می صرفه؟ ممنون از کمکتون

تویه لینک زیر می تونید تفاوت ها رو ببینید :

اما اگه دوربین حرفه ای بگیرید بعدا بجای اینکه دوربین نیمه حرفه ایتون رو عوض کنید و قیمت صرف ارتقا اون کنید می تونید یه لنز بر حسب نیازتون برای دوربین حرفه ایتون بگیرید .

ELSIN
17-02-2011, 14:02
مشکلی از این بابت نیست . هم از تهران می تونم خرید کنم و هم وب . حالا باز هم باید پیگیر بشم ، بازم قیمت بگیرم ، اگه دیدم شیراز زیادی گرونه از دوستان راهنمایی می گیرم ، از تهران یا جای دیگه خرید می کنم .
مرسی .

خیلی خوبه
تو تهران هم بهترین جا خیابان جمهوری هست

با سلام به دوستان
من یه آماتور هستم. می خواستم یه دوربین نیمه حرفهای یا حرفه ای بخرم که بتونم عکاسی حرفه ای رو باش شروع کنم و تا 3 4 سال نیازهام رو براورده کنه. بودجم چیزی حدود 600 تا 800 تومنه. بیشتر دنبال canon هستم. چه مدلهایی الان تو بازار هست؟

سلام
اگر علاقه به عکاسی و پشتکار بالایی دارید من به شما 500D رو معرفی میکنم با قیمتی حدود 750
یا 550D که میشه حدود 900

tirdad_60
17-02-2011, 14:33
سلام
چند وقتی هست بخاطر ارزان شدن دوربینهای SLR به بیشتر دوستانی که میخوان دوربین بخرند پیشنهاد این دوربینها میشه
در صورتیکه استفاده از امکانات دوربینهای SLRو همچنین هزینه های این دوربینها به کلی با دوربینهای دیگه متفاوته

قبل از پیشنهاد یا خرید کمی پرس و جو کنید

پیروز باشید

hldk
17-02-2011, 14:49
ممنون از همگی٫‌ همنطور که گفتم من یه تازه کارم٫ تجربیاتی داشتم اما نه خیلی جدی. تصمیم گرفتم عکاسی رو به صورت حرفه ای ادامه بدم. این بود که نیاز به یک دوربین داشم. دوستان به من SX1 ٫ G12٫ 550d اcanon رو پیشنهاد دادن. خواستم نظر دوستان رو هم جویا بشم. برای یه مبتدی که تازه کار رو شروع کرده چه دوربینیو پیشنهاد می کنید؟؟؟ کار رو با یه دوربین نیم ه حرفه ای شروع کنم؟ یا از به جای خرج اضافی یه از اول یه دوربین حرفه ای بگیرم؟؟؟

Mohammad
17-02-2011, 16:16
ممنون از همگی٫‌ همنطور که گفتم من یه تازه کارم٫ تجربیاتی داشتم اما نه خیلی جدی. تصمیم گرفتم عکاسی رو به صورت حرفه ای ادامه بدم. این بود که نیاز به یک دوربین داشم. دوستان به من SX1 ٫ G12٫ 550d اcanon رو پیشنهاد دادن. خواستم نظر دوستان رو هم جویا بشم. برای یه مبتدی که تازه کار رو شروع کرده چه دوربینیو پیشنهاد می کنید؟؟؟ کار رو با یه دوربین نیم ه حرفه ای شروع کنم؟ یا از به جای خرج اضافی یه از اول یه دوربین حرفه ای بگیرم؟؟؟

منم در شرایطی مثل شما تصمیم به خرید دوربین حرفه ای گرفتم . احتمالا 500D . خودتون باید سبک سنگین کنید .
پیشنهاد من به شخصه دوربین حرفه ای هست .

vvc
17-02-2011, 16:56
این سه دوربینی که شما اسم بردید با هم تفاوتهای زیادی دارن SX1 که بعید میدونم تو بازار باشه چون دیگه تولید نمیشه G12 دوربین نیمه حرفه ای کامپکت محسوب میشه و اون یکیم که یه دوربین حرفه ای
با توجه به خواسته های شما بنظر من هم G12 تا چند سالی میتونه کارتون رو راه بندازه
با توجه به اینکه حرفه ای نمیخواهید عکاسی کنید :8:

shs_micro2
17-02-2011, 22:11
سلام دوستان
خسته نباشید
یه دوربین canon t50دیدم (آنالوگ ولی تمیز با یه لنز ماکرو و یکی واید و کیف)میده 100000تومن
دلمو برده
میگید میارزه بخرمش؟
دوربین توی عکاسی بوده و خیلی ازش کار کشیدن و لی خیلی تمیزه و در حد نو داره کار میکنه خیلی هم رونه
یارو گفت 150ولی شاید بتونم باهاش تا100چونه بزنم
چطوریاست ؟؟؟
میگید بخرمش؟
دوربین با این قیمت slrیا dslrدیگه گیر میاد ؟
ممنون

vvc
18-02-2011, 11:00
سلام دوستان
خسته نباشید
یه دوربین canon t50دیدم (آنالوگ ولی تمیز با یه لنز ماکرو و یکی واید و کیف)میده 100000تومن
دلمو برده
میگید میارزه بخرمش؟
دوربین توی عکاسی بوده و خیلی ازش کار کشیدن و لی خیلی تمیزه و در حد نو داره کار میکنه خیلی هم رونه
یارو گفت 150ولی شاید بتونم باهاش تا100چونه بزنم
چطوریاست ؟؟؟
میگید بخرمش؟
دوربین با این قیمت slrیا dslrدیگه گیر میاد ؟
ممنون
دوربین انالوگ رو واسه چه کاری میخواید؟
اگه تو عکاسی بوده و خیلی ازش کار کشیده پس چجوری در حد نو .

shs_micro2
18-02-2011, 12:51
دوربین انالوگ رو واسه چه کاری میخواید؟
اگه تو عکاسی بوده و خیلی ازش کار کشیده پس چجوری در حد نو .
صاحابش آشناست
گفت همه چیشو یا سرویس کردم یا با نو اصلش اوض کردم (البته اونای رو که خراب شده بوده )
آخه فعلا نمیتونم dslrبخرم ولی خیلی دوست دارم با دوربین های slrکارکنم و کار با لنزاشون رو یاد بگیرم
این هم بنده خدا مثل بچش نگهش داشته
خیلی تروتمیز و رون بود
تازه دوتا لنز هم همراهش بود
میارزه 100تومن بالاش بدم یا کلا بیخیال بشم
بازم دم یزدیاش گرم که جواب آدمو میدن (بهشهریاش که محل نمیزارن)

behrang_shadow
18-02-2011, 13:13
بابا بیخیال، آنالوگ!!!!
اگه به عکاسی کاملا مسلط نباشی از یه نوار فیلم 36 تایی 6 تاش رو به زور میتونی سالم در بیاری.
برو دنبال دیجیتال جانم، نکن این کارهارو (مگر اینکه هدف خاصی از اینکار داشته باشی)

pashangi
18-02-2011, 13:45
کیف محافظ 10= تومان
کلاً=272000
متشکر از همگی

با سلام
ممنون از مطلبتون
منم میخوام این دوربینو بخرم چند تا سوال داشتم:31:
بیمه مال کدوم شرکته و چقدر می شه روش حساب کرد؟ (چقدر و چطوری خسارت می ده؟)
اگه می شه یه عکس از سه پایه ای که گرفتید بزارید یا مارک سه پایه رو بگید و قیمتش به صورت جدا رو بگید در کل ارزش داره کارایی لازمه داره یا باید مدل بهتری گرفت؟(این سه پایه با خود دربینه یا به صورت جدا فروخته می شه؟؟؟)
یه باتری شارژی مناسب (4 تایی) با مارک خوب (Energiezayer یا Duracell) با شارژرش معرفی کنید(قیمتشم بگید) میزان نگهداشتن شارژ به میلی آمپرش رو هم بگید.
برای مموری MicroSD هم جواب می ده؟ من یه MicroSD توشیبا 8 گیگ کلاس 4 دارم (آداپتور تبدیل به SD هم داره) اگه این MicroSD جواب نمی ده یه مموری 8 گیگ یا بالاتر خوب با سرعت مناسب (کلاس 4 یا 6 یا کلاس U) برای این دوربین با مارک معتبر با ذکر قیمت حدودی معرفی کنید:21:
ویژگی هایی که یه کیف مناسب باید داشته باشه رو بگید ؟؟؟(جای مموری و باطری اضافه و سایر وسایل کوچیک لازمی که باید همراه دوربین باشه ، رو داشته باشه ) یه چند مورد از ارزون ترین هاشو بگید :21:
توی جعبه این دوربین چه وسایلی هست ؟ محافظ لنز داره توی جعبهش اگه نداره قیمت حدودیش چنده؟
موقع خرید چطوری تستش کنم تا بفهمم سالمه و مشکلی نداره (اولین دوربینیه که می خرم:46:)
ببخشید که زیاد سوال پرسیدم:31:
با تشکر:11:

msseng
18-02-2011, 19:15
سلام
دوستان در مورد گارانتی های موجود مثل ایده آل، آفومار، پارس الرمس و... چه اطلاعاتی دارید؟
با تفاوت قیمت 20-30 تومن، چقدر ارزش دارن؟ اصلا گارانتی مهمه؟
مثلا برای کانن چی پیشنهاد میکنین؟ و چرا؟

msseng
18-02-2011, 19:35
امروز جمهوری بودم.
FZ35 اصلا پیدا نمیشه. فقط یکی اول گفت ندارم، ولی بعد گفت یکی تو انبار دارم 467 تومن با کیف و رم! ما هم باور کردیم!
FZ40 داشتن با گارانتی بانیان 520 تومن، اونم با کیف و رم.

راستی معدن پاناسونیک کجاست؟ تو جمهوری که فقط 3 تا فروشگاه دوربین داشتن. :13:

vvc
18-02-2011, 20:38
صاحابش آشناست
گفت همه چیشو یا سرویس کردم یا با نو اصلش اوض کردم (البته اونای رو که خراب شده بوده )
آخه فعلا نمیتونم dslrبخرم ولی خیلی دوست دارم با دوربین های slrکارکنم و کار با لنزاشون رو یاد بگیرم
این هم بنده خدا مثل بچش نگهش داشته
خیلی تروتمیز و رون بود
تازه دوتا لنز هم همراهش بود
میارزه 100تومن بالاش بدم یا کلا بیخیال بشم
بازم دم یزدیاش گرم که جواب آدمو میدن (بهشهریاش که محل نمیزارن)
کار با دوربینهای حرفه ای مهارت و تجربه زیادی میخواد
دوربین انالوگ حرفه ای هم بمراتب مشکل تر از دوربینهای دیجیتالن
یعنی باید کلی پول فیلم و چاپ بدی تا یزره دستت راه بیافته
البته شایدم تا بخواد دستت راه بیافته پول یه کانن 550D رو دادی بابت فیلم و چاپ :31:
من با این مدل اشنایی ندارم و قیمتش هم نمیدونم که راهنماییتون کنم :5:

سلام
دوستان در مورد گارانتی های موجود مثل ایده آل، آفومار، پارس الرمس و... چه اطلاعاتی دارید؟
با تفاوت قیمت 20-30 تومن، چقدر ارزش دارن؟ اصلا گارانتی مهمه؟
مثلا برای کانن چی پیشنهاد میکنین؟ و چرا؟

گارنتی ها زیاد فرقی ندارن اونی که از همه ارزونتره بگیر :8:

امروز جمهوری بودم.
FZ35 اصلا پیدا نمیشه. فقط یکی اول گفت ندارم، ولی بعد گفت یکی تو انبار دارم 467 تومن با کیف و رم! ما هم باور کردیم!
FZ40 داشتن با گارانتی بانیان 520 تومن، اونم با کیف و رم.

راستی معدن پاناسونیک کجاست؟ تو جمهوری که فقط 3 تا فروشگاه دوربین داشتن. :13:

قیمتش رو خیلی بالا گفتن بگردی از سایتها بهتر میتونی بخری
ضمنا پاناسونیک معدنش ژاپنه :31:

fishdilo
19-02-2011, 15:30
سلام

یه دوربین دیجیتال می خوام قیمت دور و بر 300 تومن

فیلم برداریش خوب باشهصدا و فیلم هماهنگ باشند و موقع حرکت و چرخش دوربین کیفیت و پیوستگی فیلم حفظ بشه، عکسش هم خوب باشه

به نظرم فیلم ارجحتر هست نسبت به عکس، چون تقریبا" دیگه عکس بیشتر از 3 یا 4 مگا پیکسل به نظر بد نمی آد و قابل قبول هست. یعنی دوربینی که دور و بر 10 مگا پیکسل هست و فیلم برداریش خوبه، مطمئنا" عکسش هم خوب خواهد بود.

خودم کلا" با سونی سری W موافقم. البته آشنایی زیادی با هاشون ندارم و لی تا حالا هر چی سونی گرفته ام هیلی ازش راضی بودم.

و برعکس چند بار canon خریدم و همیشه بعد از خرید به خودم فحش داده ام.

حالا نظر دوستان چیه؟

لطفا" قیمت بدون گارانتی رو هم ذکر کنید.

ممنون

sastwhc
19-02-2011, 16:08
سلام

یه دوربین دیجیتال می خوام قیمت دور و بر 300 تومن

فیلم برداریش خوب باشهصدا و فیلم هماهنگ باشند و موقع حرکت و چرخش دوربین کیفیت و پیوستگی فیلم حفظ بشه، عکسش هم خوب باشه

به نظرم فیلم ارجحتر هست نسبت به عکس، چون تقریبا" دیگه عکس بیشتر از 3 یا 4 مگا پیکسل به نظر بد نمی آد و قابل قبول هست. یعنی دوربینی که دور و بر 10 مگا پیکسل هست و فیلم برداریش خوبه، مطمئنا" عکسش هم خوب خواهد بود.

خودم کلا" با سونی سری W موافقم. البته آشنایی زیادی با هاشون ندارم و لی تا حالا هر چی سونی گرفته ام هیلی ازش راضی بودم.

و برعکس چند بار canon خریدم و همیشه بعد از خرید به خودم فحش داده ام.

حالا نظر دوستان چیه؟

لطفا" قیمت بدون گارانتی رو هم ذکر کنید.

ممنون

با توجه به نیاز هایتان من هم با سری W سونی موافقم در ضمن سری ایکسیوس کنون هم فیلمبرداری های خوبی دارند اگر کمی افزایش بودجه بدهید لومیکس پاناسونیک هم در این زمینه عالی هستند
(در مجموع در این رنج قیمت کنون فیلمبرداریش نسبت به رقبا پایین تر است اما عکاسی بهتری دارد)

Sony Cyber-Shot DSC-W560
Sony Cyber-Shot DSC-WX5
Panasonic Lumix DMC-FH3
Canon IXUS 300 HS (IXY 30S

گرچه بهتر است خودتان نمونه ی عکس و فیلم ها را ببینید اما از نظر ویدیو فکر کنم wx5 از بقیه کمی بهتر باشد
(TZ7 iهم از دوربینهای خوب است)

faded
19-02-2011, 17:04
لطفا برای خرید یک دوربین دیجیتال که خیلی گرون نباشه حدود 200 تومن راهنمایی کنید اگه توی برند کانن باشه بهتره و اینکه من میخوام اینترنتی بخرم ایا برای خرید دوربین درسته؟ چون توی شهر ما زیاد گیر نمیاد همون یکی دوتایی که نمایندگی داره میگه بیا ببر!!

Borhan72
19-02-2011, 23:28

سلام...
ببخشيد من يه كم گيج شدم تو اين تاپيك...
هر چی سرچ ميكنم به جوابم نميرسم...
يه سوال از اساتيد دارم...:

Cannon SX30 برای عكاسی پرتره و عكاسی توی استوديو و كلآ آناتومی و ...، مناسبه؟؟؟
اگه نيست، يه مدل ديگه از Cannon رو بهم معرفی ميكنين كه اين كاراييو داشته باشه؟؟؟
قيمتشم تا 600 تومن باشه... فكر نكنم بشه سری EOS خوب گير اورد با اين قيمت... ؟؟؟؟

dark fear
20-02-2011, 11:27
سلام
بهترین دوربین تا حدود 350 تومن چیه؟
زوم و فلش خوب برام مهمه..
همچنین رنگ بندی خوب..
ممنون

sastwhc
20-02-2011, 11:30
سلام
بهترین دوربین تا حدود 350 تومن چیه؟
زوم و فلش خوب برام مهمه..
همچنین رنگ بندی خوب..
ممنون

sx210 Canon

---------- Post added at 11:29 AM ---------- Previous post was at 11:28 AM ----------

سلام...
ببخشيد من يه كم گيج شدم تو اين تاپيك...
هر چی سرچ ميكنم به جوابم نميرسم...
يه سوال از اساتيد دارم...:

Cannon SX30 برای عكاسی پرتره و عكاسی توی استوديو و كلآ آناتومی و ...، مناسبه؟؟؟
اگه نيست، يه مدل ديگه از Cannon رو بهم معرفی ميكنين كه اين كاراييو داشته باشه؟؟؟
قيمتشم تا 600 تومن باشه... فكر نكنم بشه سری EOS خوب گير اورد با اين قيمت... ؟؟؟؟

شاید G12 بهتر باشه

چرا میشه دست دوم با لنز نرمال (18-55) پیدا کرد

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:29 AM ----------

لطفا برای خرید یک دوربین دیجیتال که خیلی گرون نباشه حدود 200 تومن راهنمایی کنید اگه توی برند کانن باشه بهتره و اینکه من میخوام اینترنتی بخرم ایا برای خرید دوربین درسته؟ چون توی شهر ما زیاد گیر نمیاد همون یکی دوتایی که نمایندگی داره میگه بیا ببر!!

A2100
اما شاید بهتر باشه یه SX120 یا اگه بتونی یه SX130 بخری

dark fear
20-02-2011, 11:52
sx210 Canon

ممنون
ولی انگار فلشش زیاد قوی نیست..
نظرت درباره اینا چیه؟
Casio Exilim EX-FH100
Canon IXUS 1000
Sony DSC-HX5
Panasonic Lumix DMC-TZ8
پاناسونیک tz7 قبلا بهترین بود در رده خودش.. اما به نظرم رنگ بندیش سرد بود.. tz8 هم مثل همونه
hx5 یکم گرونه..
به نظرت ixus 1000 مدل خوبیه؟
اون مدل کاسیو هم تو ریویو ها عملکرد بسیار عالی داشته.. ولی قیمتشو نمیدونم..

ELSIN
20-02-2011, 15:38
ممنون
ولی انگار فلشش زیاد قوی نیست..
نظرت درباره اینا چیه؟
Casio Exilim EX-FH100
Canon IXUS 1000
Sony DSC-HX5
Panasonic Lumix DMC-TZ8
پاناسونیک tz7 قبلا بهترین بود در رده خودش.. اما به نظرم رنگ بندیش سرد بود.. tz8 هم مثل همونه
hx5 یکم گرونه..
به نظرت ixus 1000 مدل خوبیه؟
اون مدل کاسیو هم تو ریویو ها عملکرد بسیار عالی داشته.. ولی قیمتشو نمیدونم..

با اون قیمت شما بهتر از 210 پیدا نمیکنید
اون مشکل پاناسونیک فقط توی مد iA هست نه توی مد های دیگه
بهترین دروبین این رده tz10 هست که تو ایران قیمت بالای داره و ارزش خرید نداره
دوربین هم فقط کنن یا پاناسونیک و دیگر هیچ (غیر حرفهای ها)

dark fear
20-02-2011, 17:00
ممنون دوست عزیز
ولی شما طبق چه چیزی میگید 210 بهترینه؟
شما این ریویو رو دیدید:

بین دوربینهای مقایسه شده 210 یک دوربین کااااملا معمولیه تو هیچ زمینه ای بهترین نیست
درحالی که casio fh100 واقعا فوق العاده کار کرده..
فقط نمیدونم قیمتش چنده این کاسیو..

ELSIN
20-02-2011, 18:00
ممنون دوست عزیز
ولی شما طبق چه چیزی میگید 210 بهترینه؟
شما این ریویو رو دیدید:

بین دوربینهای مقایسه شده 210 یک دوربین کااااملا معمولیه تو هیچ زمینه ای بهترین نیست
درحالی که casio fh100 واقعا فوق العاده کار کرده..
فقط نمیدونم قیمتش چنده این کاسیو..

قیمت ، کارایی . همین
من اون ریویو رو ماه ها پیش دیدم و برای اولین بار به dp شک کردم :41:

faded
21-02-2011, 13:23
بهترین دوربین با قیمت حدودا 200 تومن چیه؟

ELSIN
21-02-2011, 13:39
بهترین دوربین با قیمت حدودا 200 تومن چیه؟

SX130 البته میشه 220 :46:

arazboy
21-02-2011, 13:47
دوربين ديجيتال تا 300 تومان مي خواستم چي بگيرم خوب هست؟
از بين سوني يا كانن

ELSIN
21-02-2011, 14:00
دوربين ديجيتال تا 300 تومان مي خواستم چي بگيرم خوب هست؟
از بين سوني يا كانن

با 320 میشه SX210 خرید که بهترین رده خودشه
یا SX130 با 220 تومن

soheildolatabadi
21-02-2011, 22:32
با سلام و ارادت به اساتید عزیز این بخش،
20-30 صفحه اخیر رو مطالعه کردم و چیزای زیادی از شما عزیزان یاد گرفتم

تو رنج قیمت 300 (حالا 50 تومن بالا-پایین) CANON SX210 و CANON IXUS 300 برای من جذابیت داشته فقط سنسور CCD در SX210 نسبت به سنسور CMOS در IXUS300 برای من سوال برانگیز شده؟؟! خیلی ممنون میشم یه کم بنده رو راهنمایی کنید.

در مجموع دو سوال :

یک : سنسور CMOS و سنسور CCD چه مزایا و معایبی نسبت به هم دارند؟ مگر CMOS حرفه ای تر و با کیفیت تر نیست؟
دو : گارانتی که کشکه، حالا کدوم بیمه برای خرید خوبه؟ (محل خرید : جمهوری)

alisam44
22-02-2011, 10:01
با سلام خدمت دوستان
نظرتون در مورد دوربين TZ10 لوميكس پاناسونيك چيه؟
آيا كيفيت عكس و فيلم TZ7 حفظ كرده(مخصوصاً عكس در شب)؟

arazboy
22-02-2011, 12:11
با 320 میشه SX210 خرید که بهترین رده خودشه
یا SX130 با 220 تومن

در مدل سوني چي پيشنهاد مي كنيد

ali1323
22-02-2011, 16:11
ميشه بگين قيمت باطري و طول عمر باطري هاي sx130 چقدره؟

ELSIN
22-02-2011, 20:39
با سلام و ارادت به اساتید عزیز این بخش،
20-30 صفحه اخیر رو مطالعه کردم و چیزای زیادی از شما عزیزان یاد گرفتم

تو رنج قیمت 300 (حالا 50 تومن بالا-پایین) CANON SX210 و CANON IXUS 300 برای من جذابیت داشته فقط سنسور CCD در SX210 نسبت به سنسور CMOS در IXUS300 برای من سوال برانگیز شده؟؟! خیلی ممنون میشم یه کم بنده رو راهنمایی کنید.

در مجموع دو سوال :

یک : سنسور CMOS و سنسور CCD چه مزایا و معایبی نسبت به هم دارند؟ مگر CMOS حرفه ای تر و با کیفیت تر نیست؟
دو : گارانتی که کشکه، حالا کدوم بیمه برای خرید خوبه؟ (محل خرید : جمهوری)

سلام
تو رده غیر حرفه ایها سنسور CCD بهتره از CMOS جواب داده (بخاطر اندازه کوچیک سنسور)
CMOS مصرف کم تری داره ، قیمت کم تری داره
CCD قیمت بالاتر ، مصرف بیشتر ، نویز هم کم تر
بابیمه ها خیلی آشنا نیستم دوستان کمک کنند :10:

با سلام خدمت دوستان
نظرتون در مورد دوربين TZ10 لوميكس پاناسونيك چيه؟
آيا كيفيت عكس و فيلم TZ7 حفظ كرده(مخصوصاً عكس در شب)؟

سلام
دوربین عالیه اما تو ایران ارزش خرید نداره (بخاطر قیمت بالاش)
خوب 2mp بیشتر از TZ7 شده (دوربین TZ10) به این خاطر نویز هم کمی بیشتر شده که ممکنه جالب نباشه
مهم ترین فرق این دو اضافه شدن GPS و Aperture priority و Shutter priority به دوربین TZ10 هست

در مدل سوني چي پيشنهاد مي كنيد

هیچی ،سوني ارزش نداره :41:

ميشه بگين قيمت باطري و طول عمر باطري هاي sx130 چقدره؟

باطري هاش قلمیه برای این فرق میکنه اما با 6 تومن میشه باطری خوب خرید

pashangi
22-02-2011, 21:56
با سلام
ممنون از مطلبتون
منم میخوام این دوربینو بخرم چند تا سوال داشتم:31:
بیمه مال کدوم شرکته و چقدر می شه روش حساب کرد؟ (چقدر و چطوری خسارت می ده؟)
اگه می شه یه عکس از سه پایه ای که گرفتید بزارید یا مارک سه پایه رو بگید و قیمتش به صورت جدا رو بگید در کل ارزش داره کارایی لازمه داره یا باید مدل بهتری گرفت؟(این سه پایه با خود دربینه یا به صورت جدا فروخته می شه؟؟؟)
یه باتری شارژی مناسب (4 تایی) با مارک خوب (Energiezayer یا Duracell) با شارژرش معرفی کنید(قیمتشم بگید) میزان نگهداشتن شارژ به میلی آمپرش رو هم بگید.
برای مموری MicroSD هم جواب می ده؟ من یه MicroSD توشیبا 8 گیگ کلاس 4 دارم (آداپتور تبدیل به SD هم داره) اگه این MicroSD جواب نمی ده یه مموری 8 گیگ یا بالاتر خوب با سرعت مناسب (کلاس 4 یا 6 یا کلاس U) برای این دوربین با مارک معتبر با ذکر قیمت حدودی معرفی کنید:21:
ویژگی هایی که یه کیف مناسب باید داشته باشه رو بگید ؟؟؟(جای مموری و باطری اضافه و سایر وسایل کوچیک لازمی که باید همراه دوربین باشه ، رو داشته باشه ) یه چند مورد از ارزون ترین هاشو بگید :21:
توی جعبه این دوربین چه وسایلی هست ؟ محافظ لنز داره توی جعبهش اگه نداره قیمت حدودیش چنده؟
موقع خرید چطوری تستش کنم تا بفهمم سالمه و مشکلی نداره (اولین دوربینیه که می خرم:46:)
ببخشید که زیاد سوال پرسیدم:31:
با تشکر:11:
با سلام
لطفا یکی منو درباره این موارد راهنمایی کنه:46:

bad_stu
23-02-2011, 02:02
دوستان نظرتون راجع به Sony Alpha NEX-3 چیه؟ مشکلی مسئله ای...؟
می خوام یه دوربین DSLR برای یه خانوم بخرم تو محدوده قیمت 600-700 این مدل رو پیدا کردم شما پیشنهاد دیگه ای دارین؟
ممنونم