PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

roozbix
15-07-2010, 11:15
کسی هست که sx20 داشته باشه؟

mm45
15-07-2010, 11:46
کسی هست که sx20 داشته باشه؟

سلام دوست من

سوالت چیه ؟ من با خیلی از دوربین ها کار کردم من جمله sx20 :دی

:11:

hamy_jengir
15-07-2010, 13:50
سلام. به نظر میرسه عکس های panasonic FZ35 در نور روز فاقد طراوت و شادابی هستند. مثلا عکسی که در سایت imaging-resource از اون خونه هست در مقایسه با دوربین های هم رده اش رنگ کمتری داره. کسی هست که در این مورد نظر دیگه ای داشته باشه؟

ELSIN
15-07-2010, 15:39
سلام. به نظر میرسه عکس های panasonic FZ35 در نور روز فاقد طراوت و شادابی هستند. مثلا عکسی که در سایت imaging-resource از اون خونه هست در مقایسه با دوربین های هم رده اش رنگ کمتری داره. کسی هست که در این مورد نظر دیگه ای داشته باشه؟

بله باید دید کدوم واقعی تره نه کدوم قشنگ تر. بدون شک بهترین دوربین این رده FZ35 هست من هم همین دوربین رو دارم با توجه به اختلاف 30 یا 40 تومانی با SX20 باز هم ارزش بیشتری داره:10:

roozbix
15-07-2010, 22:38
سلام دوست من

سوالت چیه ؟ من با خیلی از دوربین ها کار کردم من جمله sx20 :دی

قصد خریدش رو دارم. میخواستم ببینم ارزش داره؟ معایبش چیه؟

ELSIN
15-07-2010, 23:19
قصد خریدش رو دارم. میخواستم ببینم ارزش داره؟ معایبش چیه؟

اگر میتونید یه 30 یا 40 تومنی بیشتر بدید FZ35 کاملا با ارزش تر از sx20 هست
البته تو خرید باطری :13:و شارژر:2: یه 15 یا 20 تومنی باید خرج کنید

نقل قول از خودم :
%

یه خبر خوب برای کسای که می خواهند یه super zoom یا یه عبارت دیگه یه SLR-LIKE بخرند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dp review یه نقد گروهی زده که دوربین های

Canon Powershot SX20 IS
Casio EX-FH25
Fujifilm FinePix HS10
Fujifilm FinePix S2500HD
Kodak Z981
Nikon Coolpix P100
Panasonic Lumix DMC-FZ38
Pentax X90
Samsung WB5000

توش هستند وFZ35 به شکل قاطع با دو اولی و یه دومی بین دوربین ها اول شده دقت کنید
:5:
در فضای باز:

Best of the bunch: Canon PowerShot SX 20 IS, Panasonic FZ35
Middle of the road: Nikon P100, Casio EX-FH25, Fujifilm HS10, Pentax X90, Kodak Z981, Samsung HZ25W
Bottom of the class: Fujifilm S2500HD

در نور کم و ایزوی بالا:

Best of the bunch: Panasonic FZ35, Canon PowerShot SX 20 IS
Middle of the road: Nikon P100, Fujifilm HS10
Bottom of the class: Kodak Z981, Samsung HZ25W, Pentax X90, Casio EX-FH25, Fujifilm S2500HD

سرعت و فلش:

Best of the bunch: Panasonic FZ35, Nikon P100,
Middle of the road: Canon SX20 IS, Casio EX-FH25, Pentax X90
Bottom of the class: Fujifilm S2500HD, Fujifilm HS10, Samsung HZ25W, Kodak Z981

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
نتیجه گیری

:15::thumbsup:
%

tirdad_60
16-07-2010, 10:14

البته با یک عکس یا حتی تعدادی عکس نمیشه نظر داد تنظیمات دوربین و نورسنجی خیلی موثر هستند
درمورد طراوت و شادابی اگه منظور عکسهایی با کنتراست بالا هستند که سونی از این قضیه برای فروش دوربینهاش خوب استفاده کرده

bdgunn
16-07-2010, 13:22
سلام من میخاستم یه دوربین دیجیتال بخرم .یکم اینور اونور کردم به این مدل ها رسیدم :
Canon Powershot SX210 IS
Canon Powershot SX200 IS
Canon Ixus 210 IS
Sony Cybershot DSC H55
Sony Cyber-shot DSC-W380
Sony T900
به نظرتون کدوم یکی بهتره
چیزی که برام مهمه کیفیت عکس هستش (تو تاریکی هم خوب عکس بگیره )
تو این رنج قیمت از دوربین های کامپونت دیگه چه مدلی رو پیشنهاد میکنین
ممنون

ELSIN
16-07-2010, 14:51
سلام من میخاستم یه دوربین دیجیتال بخرم .یکم اینور اونور کردم به این مدل ها رسیدم :
Canon Powershot SX210 IS
Canon Powershot SX200 IS
Canon Ixus 210 IS
Sony Cybershot DSC H55
Sony Cyber-shot DSC-W380
Sony T900
به نظرتون کدوم یکی بهتره
چیزی که برام مهمه کیفیت عکس هستش (تو تاریکی هم خوب عکس بگیره )
تو این رنج قیمت از دوربین های کامپونت دیگه چه مدلی رو پیشنهاد میکنین
ممنون

سلام
اول بگید چه قدر بوجه دارید بعد کامپکت سوپر زوم هم دوست دارید(چند پست بالا تر)
اما تو اونا که گفتید باید TZ10 رو هم اضافه میکردید که بهترین اون ها هست:5:

bdgunn
16-07-2010, 15:46
سلام
اول بگید چه قدر بوجه دارید بعد کامپکت سوپر زوم هم دوست دارید(چند پست بالا تر)
اما تو اونا که گفتید باید TZ10 رو هم اضافه میکردید که بهترین اون ها هست:5:
قیمت tz10 بالاست . من دورو بر 300 تومن میخام هزینه کنم
بعد میخام یه دوربین جمع وجور باشه با کیفیت عکس خوب و فیلمبرداری HD
خودم این چند مدل رو پیدا کردم
البته برندای دیگرو نگشتم
فعلا Canon Powershot SX200 IS بیشتر مد نظرم هست با ریویو هایی که خوندم
ولی باز اساتید نظر بدن بهتره

یه سوال دیگه هم داشتم : یکی از دوستام الان دوبی هستش . ارزش داره بهش بگم از اونجا برام بیاره ؟

rostamiani
16-07-2010, 16:48
قیمت tz10 بالاست . من دورو بر 300 تومن میخام هزینه کنم
بعد میخام یه دوربین جمع وجور باشه با کیفیت عکس خوب و فیلمبرداری HD
خودم این چند مدل رو پیدا کردم
البته برندای دیگرو نگشتم
فعلا Canon Powershot SX200 IS بیشتر مد نظرم هست با ریویو هایی که خوندم
ولی باز اساتید نظر بدن بهتره

یه سوال دیگه هم داشتم : یکی از دوستام الان دوبی هستش . ارزش داره بهش بگم از اونجا برام بیاره ؟
در حدود ۳۰۰ هزار تومان انتخاب خوبی کردید :)
البته اگه به تنظیم دستی احتیاجی ندارید بهتره Panasonic TZ7 بخرید که کیفیت عکس بهتری داره :)

Ali_Best
17-07-2010, 00:09
سلام خدمت دوستان

من یه دوربین دیجیتال میخوام تا سقف 500... میخوام در نوع خودش بهترین باشه...
بهترین رو معرفی کنید (یکی از دوستان مدل fujifilm_hs10 رو بهم پیشنهاد کرد. چطوره؟)

حالا که به سوال بالا جواب دادید... این سوال رو هم ببینید... میخوام یه مدل معرفی کنید که علاوه بر خوب بودن اندازش به اندازه یه گوشی باشه که بشه همه جا و همه وقت حمل کرد...
--> این مدل که میگید با مدل بالایی چه قدر تفاوت داره از نظر کیفیت

سپاس

rostamiani
17-07-2010, 08:46
سلام خدمت دوستان

بهترین رو معرفی کنید (یکی از دوستان مدل fujifilm_hs10 رو بهم پیشنهاد کرد. چطوره؟)

حالا که به سوال بالا جواب دادید... این سوال رو هم ببینید... میخوام یه مدل معرفی کنید که علاوه بر خوب بودن اندازش به اندازه یه گوشی باشه که بشه همه جا و همه وقت حمل کرد...

سپاس
سلام
برای کاربرد معمولی می خواید و تنظیمات اضافی لازم ندارید ؟
چقدر زوم بالا براتون مهمه ؟
با اندازه بررگ مشکلی ندارید ؟

HS10 دوربین بزرگیه. کیفیت عکسش ظاهرا زیاد جالب نیست و باتریش هم خیلی زود تر از بقیه تموم میشه !
این ریویوو رو که Elsin گذاشتند ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اگه دوربین کوچیک بخواید نمی تونه زوم بالایی داشته باشه ! ولی با این دوربین ها زیاد آشنایی ندارم ! ولی دوربین های فیلمبرداری کوچیک با قیمت خیلی کم تری موجوده که البته کیفیت بالایی هم ندارند :)

اینجا رو هم ببینید

موفق باشید

sastwhc
17-07-2010, 11:37
سلام خدمت دوستان

سپاس

hs10بدرد کسی میخوره که خیلی خوب post processing بدونه و از تله زوم بالاش استفاده زیاد کنه و از اندازه ی بزرگ و وزن زیادش نگرانی نداشته باشه.در این رده (slr like) باتله بالا میشه S200 fuji رو مثال زد که دوربین موفقی بوده.
در این رده کنون یه دوربین خوب دارهS20 که اون هم دوربین خوبی بوده.اگر برات تله اهمیت نداره تا 500 میشه G11خرید که احتمالا بهترین عکاسی رو در این رده قیمتی داره.پاناسونیک هم FZ35 رو با تله بالا داره که گرچه عکاسیش یکم ضعیفتره اما فیلمبرداری بهتری داره.
اما قسمت دوم سوالت:اگه دنباله یه دوربین کامپکت بگردی که فیلمبرداری خوبی داشته باشه میشه از کنون سری ایکسیوس رو مثال زد امامیتونی به اولترا کامپکت های پاناسونیک هم توجه کنی و بعد سونی.سونی در این امر اتفاقا عالی عمل میکنه.فیلبرداری خوب بعلاوه لنز های خیلی جمع و جور.البته نیکون هم کارهای خوبی در این زمینه داره که کمی عکاسی بهتری دارند و کمی کمیاب ترند.
پس: کنون sd980
sony hx5
sony TX9
panasonic tz7
s70 nikon
olympus 9010

یادآوری میکنم اصلا نباید در مورد کیفیت عکاسی سخت گیر باشی چون هیچکدوم عالی عکاسی نمیکنند(اصلا با g11 یا s200 قابل قیاس نیستند) اما sd980 عکسای خوبی داره البته به همون نسبت فیلمبرداری پایین تره.

اگر ادیت عکس رو بلدی یه پیشنهاد دیگه هم دارم F80 فوجی اما عکساش بدون ادیت زیاد عالی نیست ولی رنگ هاش محشرند(با وجودیکه RAw نمیگیره) البته فیلمش افتضاحه

Ali_Best
17-07-2010, 12:53
سلام
برای کاربرد معمولی می خواید و تنظیمات اضافی لازم ندارید ؟
چقدر زوم بالا براتون مهمه ؟
با اندازه بررگ مشکلی ندارید ؟

HS10 دوربین بزرگیه. کیفیت عکسش ظاهرا زیاد جالب نیست و باتریش هم خیلی زود تر از بقیه تموم میشه !
این ریویوو رو که Elsin گذاشتند ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اگه دوربین کوچیک بخواید نمی تونه زوم بالایی داشته باشه ! ولی با این دوربین ها زیاد آشنایی ندارم ! ولی دوربین های فیلمبرداری کوچیک با قیمت خیلی کم تری موجوده که البته کیفیت بالایی هم ندارند :)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا رو هم ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید

hs10بدرد کسی میخوره که خیلی خوب post processing بدونه و از تله زوم بالاش استفاده زیاد کنه و از اندازه ی بزرگ و وزن زیادش نگرانی نداشته باشه.در این رده (slr like) باتله بالا میشه S200 fuji رو مثال زد که دوربین موفقی بوده.
در این رده کنون یه دوربین خوب دارهS20 که اون هم دوربین خوبی بوده.اگر برات تله اهمیت نداره تا 500 میشه G11خرید که احتمالا بهترین عکاسی رو در این رده قیمتی داره.پاناسونیک هم FZ35 رو با تله بالا داره که گرچه عکاسیش یکم ضعیفتره اما فیلمبرداری بهتری داره.
اما قسمت دوم سوالت:اگه دنباله یه دوربین کامپکت بگردی که فیلمبرداری خوبی داشته باشه میشه از کنون سری ایکسیوس رو مثال زد امامیتونی به اولترا کامپکت های پاناسونیک هم توجه کنی و بعد سونی.سونی در این امر اتفاقا عالی عمل میکنه.فیلبرداری خوب بعلاوه لنز های خیلی جمع و جور.البته نیکون هم کارهای خوبی در این زمینه داره که کمی عکاسی بهتری دارند و کمی کمیاب ترند.
پس: کنون sd980
sony hx5
sony TX9
panasonic tz7
s70 nikon
olympus 9010

یادآوری میکنم اصلا نباید در مورد کیفیت عکاسی سخت گیر باشی چون هیچکدوم عالی عکاسی نمیکنند(اصلا با g11 یا s200 قابل قیاس نیستند) اما sd980 عکسای خوبی داره البته به همون نسبت فیلمبرداری پایین تره.

اگر ادیت عکس رو بلدی یه پیشنهاد دیگه هم دارم F80 فوجی اما عکساش بدون ادیت زیاد عالی نیست ولی رنگ هاش محشرند(با وجودیکه RAw نمیگیره) البته فیلمش افتضاحه

ممنون دوستان من

ولی نمیخوام این قدر پیچیده صحبت کنید! دوربین رو برای یکی دیگه میخوام. اون براش حجم کوچیک و کیفیت عالی عکس مهمه و همچنین فیلمبرداری. طرف کسی نیست که بخواد عکس ادیت کنه و حرفه ای عکاسی کنه. یه کاربر معمولیه. در ضمن از تله هم هیچی سر در نمیارم! چی هست؟!

در کل با این شرایطی که گفتم یه مدل خوب پیشنهاد بدید که بهش بگم. یه جوری هم توضیح بدید که منم بفهمم!! (در حد دیپلم :10:)
چند تا گزینه هم ندید که دوباره توش بمونم! خودتون بسنجید یه مدل بگید!

سپاس فراوان!

rostamiani
17-07-2010, 13:05
ممنون دوستان من

ولی نمیخوام این قدر پیچیده صحبت کنید! دوربین رو برای یکی دیگه میخوام. اون براش حجم کوچیک و کیفیت عالی عکس مهمه و همچنین فیلمبرداری. طرف کسی نیست که بخواد عکس ادیت کنه و حرفه ای عکاسی کنه. یه کاربر معمولیه. در ضمن از تله هم هیچی سر در نمیارم! چی هست؟!

در کل با این شرایطی که گفتم یه مدل خوب پیشنهاد بدید که بهش بگم. یه جوری هم توضیح بدید که منم بفهمم!! (در حد دیپلم :10:)
چند تا گزینه هم ندید که دوباره توش بمونم! خودتون بسنجید یه مدل بگید!

سپاس فراوان!
ببخشید :)
تله همون زوم خودمونه :)
شما Panasonic TZ7 بخر که کیفیت عکس خوبی داره و کار باهاش راحته. فیلمبرداری HD هم داره
جمع و جور و قشنگ هم هست

اینم ریویوو :

امتیاز ها رو ببین.تو صفحه های بعد هم نمونه عکس هاش هست :)

hobgoblin
17-07-2010, 14:54
من بالاخره تصميم گرفتم يه sx210 بگيرم كه هم يه دوربين كامپكت خانوادگيه هم اينكه كم كم با تنظيمات دستيش ور برم تا شايد بعد ها برم سراغ SLR

ولي يه مشكلي هست اونم اينه كه قيمتاي گارانتي آفومار خيلي بالاتر از حديه كه بايد باشه مثلا آفومار گذاشته 420 در حالي كه همين دوربين رو اگه با گارانتي طلايي ديجي كالا بخري(يكماه تعويض + يكسال تعمير + بيمه بدنه و سرقت) حدودا 370 تومن ميشه.

چجورياس؟ 50 تومن تفاوت قيمت به خاطر گارانتي معقوله؟؟ بعدشم اصلا اين دوربين 420 نمي ارزه

rostamiani
17-07-2010, 14:56
من بالاخره تصميم گرفتم يه sx210 بگيرم

ولي يه مشكلي هست اونم اينه كه قيمتاي گارانتي افومار خيلي بالاتر از حديه كه بايد باشه مثلا آفومار گذاشته 420 در حالي كه همين دوربين رو اگه با گارانتي طلايي ديجي كالا بخري(يكماه تعويض + يكسال تعمير + بيمه بدنه و سرقت) حدودا 370 تومن ميشه.

چجورياس؟ مطمئنا اين دوربين 420 نمي ارزه
به این قیمت میشه SX20 خرید !
پس SX20 رو چقدر میفروشه ؟

به نظر من که این دوربین اونقدر ارزش نداره
TZ7 عکس های بهتری نسبت به این دوربین می گیره .حیف که تنظیمات دستی نداره :41:

hobgoblin
17-07-2010, 14:58
به این قیمت میشه SX20 خرید !
پس SX20 رو چقدر میفروشه ؟

به نظر من که این دوربین اونقدر ارزش نداره
TZ7 عکس های بهتری نسبت به این دوربین می گیره .حیف که تنظیمات دستی نداره :41:

منم به خاطر همون تنظيمات دستي نداشتن بي خيال tz7 شدم بعدشم قيمتش به نسبت اينكه مدل پارساله و قديمي شده الكي بالاس هرچند كه انصافا كيفيت عكسش خوبه

sx 20 هم خيلي بزرگه هم باطريش دردسره

hamy_jengir
17-07-2010, 19:12

البته با یک عکس یا حتی تعدادی عکس نمیشه نظر داد تنظیمات دوربین و نورسنجی خیلی موثر هستند
درمورد طراوت و شادابی اگه منظور عکسهایی با کنتراست بالا هستند که سونی از این قضیه برای فروش دوربینهاش خوب استفاده کرده
میشه بیشتر توضیح بدی؟ یعنی hx1 بهتر از fz35 و sx20 هست؟

tirdad_60
17-07-2010, 20:38

میشه بیشتر توضیح بدی؟ یعنی hx1 بهتر از fz35 و sx20 هست؟

نه دقیقا برعکس سونی با استفاده از نرم افزار و تنظیمات رنگ و کنتراست پیش فرض دوربین
و اغراق در رنگها برای کاربرانی که فقط به ظاهر عکس توجه میکنند و رنگهای اغراق شده اون
در نگاه اول جذاب هست

اما در مورد hx1 فیلمبردای خوبی داره ولی عکسهاش زیاد جالب نیستند
اما در مورد دوربین برای عکس همون fz35 کیفیت قابل قبولی داره

rostamiani
17-07-2010, 21:07
توی این تست گفته رنگ های HX1 طبیعی تر از FZ35 هست . البته توی Color Chart !

اینم تست رنگ - مربع رنگ واقعیه و دایره رنگیه که دوربین ثبت کرده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali_Best
18-07-2010, 06:01
ببخشید :)
تله همون زوم خودمونه :)
شما Panasonic TZ7 بخر که کیفیت عکس خوبی داره و کار باهاش راحته. فیلمبرداری HD هم داره
جمع و جور و قشنگ هم هست

اینم ریویوو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامتیاز ها رو ببین.تو صفحه های بعد هم نمونه عکس هاش هست :)
دستت درد نکنه دوست خوبم

بی زحمت حالا خودت یه مقایسه بین همین مدل و مدل sd980 بکن ببینیم چی به چیه :)

این مدل sd980 شیکتر به نظر میاد... حالا از لحاظ کیفیت یه قدر باهم تفاوت دارند؟

cuteetuc
18-07-2010, 07:23
سلام ,dpreview سوپر زومها رو تست كرد,و fz35 بهترين شد.البته سوال من اين هستش كه چرا hx1 نبود؟!! دوستان آخرين قيمت fz35 رو مي خوام و اينكه از كجا خريدين(تهران يا كرج)؟؟ البته تو يكي از نمايندگيهاي پاناسونيك قيمت 490.000 تومان ديدم.گرون نيست؟؟!!!!!

rostamiani
18-07-2010, 07:50
دستت درد نکنه دوست خوبم

بی زحمت حالا خودت یه مقایسه بین همین مدل و مدل sd980 بکن ببینیم چی به چیه :)

این مدل sd980 شیکتر به نظر میاد... حالا از لحاظ کیفیت یه قدر باهم تفاوت دارند؟

هردوی این دوربین ها دوربین های خوبی هستند :)

SD980 IS کیفیت عس خوبی داره و رنگ ها طبیعی هستند تو ISO های کمی زیادتر تار میشه !در حال فیلمبرداری هم نمیشه زوم کرد. مانیتورش هم واید هست که نمی دونم چرا !صفحه امسی داره که شاید زیاد به کارت نیاد

TZ7 : ده مگاپیکسل هست ولی نویز کمتری داره و کیفیت عکس هاش بهتره و زومش هم بیش از دو برابر SD980 هست و البته گرون تر !

خودت این دو صفحه رو ببین و قضاوت کن :

hobgoblin
18-07-2010, 08:01
بابا تصميم گيري خيلي سخته

لطف مي كنين بگين من Fujifilm FinePix S2500HD رو بگيرم يا canon sx210

از اندازه بزرگتر و باطري قلمي فوجي مي تونم به خاطر قيمت ارزونترش بگذرم

فقط دوستان بگن كيفيت عكسش خوبه؟

rostamiani
18-07-2010, 08:20
بابا تصميم گيري خيلي سخته

لطف مي كنين بگين من Fujifilm FinePix S2500HD رو بگيرم يا canon sx210

از اندازه بزرگتر و باطري قلمي فوجي مي تونم به خاطر قيمت ارزونترش بگذرم

فقط دوستان بگن كيفيت عكسش خوبه؟
ظاهرا کیفیت S2500HD به خوبی SX210 نیست ... ولی خودت مقایسه کنی بهتره :)
ولی اگه اندازه دوربین برات مهم نیست بهتره بری سراغ FZ35 و SX20

SX210 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدS2500HD :

hobgoblin
18-07-2010, 08:33
ظاهرا کیفیت S2500HD به خوبی SX210 نیست ... ولی خودت مقایسه کنی بهتره :)
ولی اگه اندازه دوربین برات مهم نیست بهتره بری سراغ FZ35 و SX20

SX210 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدS2500HD :

اولا ممنون به خاطر زحمتهايي كه توي اين تاپيك مي كشيد

واقعا من اينجا هر سوالي پرسيدم نهايتا 5 دقيقه بعد جواب دادين. دمتون گرم

در مورد اون دو مدل بايد بگم من ديگه از 370 تومن يك ريال هم بيشتر نمي خوام پول بدم . وگرنه انتخابهاي خيلي خوبي هستن

Olympus SP-590 Ultra Zoom

اين دوربين چطوره؟

rostamiani
18-07-2010, 09:26
اولا ممنون به خاطر زحمتهايي كه توي اين تاپيك مي كشيد

واقعا من اينجا هر سوالي پرسيدم نهايتا 5 دقيقه بعد جواب دادين. دمتون گرم

در مورد اون دو مدل بايد بگم من ديگه از 370 تومن يك ريال هم بيشتر نمي خوام پول بدم . وگرنه انتخابهاي خيلي خوبي هستن

اين دوربين چطوره؟
قابلی نداشت ... وظیفه خودم می دونم که هر وقب می تونم کمک کنم .امیدوارم مفید باشم :)

ظاهرا به گفته Cnet.com دوربین SP590 حتی توی ISO های پایین هم نویز داره ! در ضمن ... باید مواظب اون حلقه پلاستیکی زوم هم باشید .ممکنه بشکنه !
خوبی این دوربین اینه که زوم دستی داره :)

اینم کیفیت عکس :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمی بینید که حتی توی ISO 64 هم نویز داره و یکم عکس تاره . برای همین هم اگه کیفیت عکس براتون مهمه توصیه می کنم نخریدش !
همون SX210 گزینه بهتری هست

Ali_Best
18-07-2010, 23:10
هردوی این دوربین ها دوربین های خوبی هستند :)

SD980 IS کیفیت عس خوبی داره و رنگ ها طبیعی هستند تو ISO های کمی زیادتر تار میشه !در حال فیلمبرداری هم نمیشه زوم کرد. مانیتورش هم واید هست که نمی دونم چرا !صفحه امسی داره که شاید زیاد به کارت نیاد

TZ7 : ده مگاپیکسل هست ولی نویز کمتری داره و کیفیت عکس هاش بهتره و زومش هم بیش از دو برابر SD980 هست و البته گرون تر !

خودت این دو صفحه رو ببین و قضاوت کن :

ممنون دوست من

اصلا فک نمیکردم یه دوربین 500 تومنی نتونه در فیلم برداری زوم کنه

حالا قیمت TZ7 تو بازار چقدره؟ یه قیمت بدید که برم بخرمش

سپاس از اطلاعاتی که دادید :)

rostamiani
19-07-2010, 07:23
ممنون دوست من

اصلا فک نمیکردم یه دوربین 500 تومنی نتونه در فیلم برداری زوم کنه

حالا قیمت TZ7 تو بازار چقدره؟ یه قیمت بدید که برم بخرمش

سپاس از اطلاعاتی که دادید :)
TZ7 حدود ۳۷۰ هزار تومان هست
دوربین خیلی خوبیه و تنها ایرادش اینه که تنظیمات دستی کمی داره که فکر کنم برای شما مهم نباشه
اینم شماره تلفن های نمایندگی های بانیان :)

موفق باشید :31:

cuteetuc
19-07-2010, 08:48
سلام ,dpreview سوپر زومها رو تست كرد,و fz35 بهترين شد.البته سوال من اين هستش كه چرا hx1 نبود؟!! دوستان آخرين قيمت fz35 رو مي خوام و اينكه از كجا خريدين(تهران يا كرج)؟؟ البته تو يكي از نمايندگيهاي پاناسونيك قيمت 490.000 تومان ديدم.گرون نيست؟؟!!!!!

از دوستان و اساتيد كسي پاسخگو نيست؟؟؟!!!

rostamiani
19-07-2010, 09:11

اینو باید از خودشون بپرسید :31:
تا جایی که من خبر دارم FZ35 قیمتش تو نمایندگی بانیان حدود ۴۸۰ هزار تومان هست قبلا حدود ۴۵۰ هزار تومان بود .شاید گرون شده !

tonypb
19-07-2010, 09:55
سلام دوربین hx5 سونی رو دیدید؟؟؟
امکاناتش فوق العاده است.کیفیت عکسشو نمیدونم خوبه یانه.
ولی اندازه کوچیکش منو نا راحت میکنه.فکر نکنم خوش دست باشه.
حالا دوربینی تو اندازه g10 با امکانات hx5 هست؟؟؟تا 500 یا 550
ممنون

rostamiani
19-07-2010, 10:21
ممنون
متشکرم
چه دوربین جالبی :) خیلی عالیه
قیمتش هم حدود ۴۳۰ هست. ظاهرا کیفیت عکسش هم خوبه :

Ali_Best
19-07-2010, 10:52
سلام دوست من

من فک کردم قیمت این دوربین حدودای 500 هست! اگه دوربین بهتری باشه که ارزش داشته باشه 100 بالاتر بدی براش لطفا معرفی کن... قیمت رو هم لطف کن بذار
و یه مقایسه هم با این tz7 انجام بده...

یکی از دوستان یه کنون داره که 500 خریده... مدل دقیقش نمیدونم چیه... می پرسم اینجا میگم تا به بهترین نتیجه برسیم!

خیلی خیلی ممنونم از زحمتی که کشیدی :)

vvc
19-07-2010, 11:40
سلام دوستان
میخواستم نظرتونو در باره فوجی HS10 بدونم و با توجه به امکانات بالایی که داره ازقبیل زومه 30x و فیلمبرداری فول اچ دی و حسگر cmos و....
وبا توجه به اینکه الان قیمت اون در حدود 450 هست آیا گزینه خوبی برای انتخاب بین مدلهای سوپر زوم در این رنج قیمت هست
یا نه ؟
اگر نه لطفآ بجز مشکل باتر قلمی که در اکثر دوربینهای فوجی هست چه مشکل دیگه ای میتونه داشته باشه؟

AliSub
19-07-2010, 12:04
به امتیاز هایی که از سایت dpreview گرفت نگاه کن:
تو هیچ قسمتی اول نیست.

Image quality: outdoors / daylight

Best of the bunch: Canon PowerShot SX 20 IS, Panasonic FZ35
Middle of the road: Nikon P100, Casio EX-FH25, Fujifilm HS10, Pentax X90, Kodak Z981, Samsung HZ25W
Bottom of the class: Fujifilm S2500HD

Image quality: Low light / High ISO

Best of the bunch: Panasonic FZ35, Canon PowerShot SX 20 IS
Middle of the road: Nikon P100, Fujifilm HS10
Bottom of the class: Kodak Z981, Samsung HZ25W, Pentax X90, Casio EX-FH25, Fujifilm S2500HD

Image quality / performance: Flash

Best of the bunch: Panasonic FZ35, Nikon P100,
Middle of the road: Canon SX20 IS, Casio EX-FH25, Pentax X90
Bottom of the class: Fujifilm S2500HD, Fujifilm HS10, Samsung HZ25W, Kodak Z981

توی نور روز که بین دوربینای هم رده ی خودش رتبه 4 گرفت!
توی Iso یعنی نویز که مهمترین هست رتبه 4 گرفت!
توی عکس با فلش هم رتبه 6 گرفت.
این مقایسه ای بود که این سایت انجام داد.

مشکل باتری:
اگه منظورت قلمی بودنه که زیاد مهم نیست ولی اینجا 4باتری مشکل وزن داریم!
تو این سایت زیر هم زده که با یه شارز باتری های Ni-Mh میتونه 500 شات عکس بگیره!

این ریویوهای زیر هم در موردش هست بخونشون:

rostamiani
19-07-2010, 13:35
متشکرم علی جان
یادمه خونده بودم با یک بار شارژ HS10 فقط تونسته بودند فقط ۲۷ تا عکس با کمی فیلم بگیرند !
ولی کلا کیفیت تصویر درستی نداره :)

Crawling In MySkin
19-07-2010, 13:39
این لینک عکسا خرابه

tonypb
19-07-2010, 18:10
ممنون

سلام.دوربینی هست با امکانات hx5 ولی با تنظیمات دستی و تو اندازه g10????

AliSub
19-07-2010, 18:25
سلام.دوربینی هست با امکانات hx5 ولی با تنظیمات دستی و تو اندازه g10????

size HX5:
102 x 58 x 29 mm

Size G10:
109 x 78 x 46 mm

اونچنان تفاوتی ندارن!
منظورت از امکانات چیه؟

rostamiani
19-07-2010, 18:30
size HX5:
102 x 58 x 29 mm

Size G10:
109 x 78 x 46 mm

اونچنان تفاوتی ندارن!
منظورت از امکانات چیه؟
شاید منظور فیلمبرداریه :)

tonypb
19-07-2010, 18:37
size HX5:
102 x 58 x 29 mm

Size G10:
109 x 78 x 46 mm

اونچنان تفاوتی ندارن!
منظورت از امکانات چیه؟

شاید منظور فیلمبرداریه :)

دقیقا.فیلمبرداری fullhd و زوم 10 برابر.ولی سونی بودنش تو ذوق میزنه.میدونم عکس ها واقعی نمیشه.
و مثل اندازه g10 با تنظیمات دستی...g11 خوبه ولی فیلم برداریش افتضاحه.بودجه دوربین فیلم برداری رو فعلا ندارم...
مدلی دیگه هست؟؟؟

tirdad_60
19-07-2010, 18:50
دقیقا.فیلمبرداری fullhd و زوم 10 برابر.ولی سونی بودنش تو ذوق میزنه.میدونم عکس ها واقعی نمیشه.
و مثل اندازه g10 با تنظیمات دستی...g11 خوبه ولی فیلم برداریش افتضاحه.بودجه دوربین فیلم برداری رو فعلا ندارم...
مدلی دیگه هست؟؟؟

اگر زوم کم مثله 2.5 براتون مشکلی نداره panasonic lx3 انتخاب خوبیه
که دارای دیافراگم بازتر و لنز وایدتر و فیلمبرداری بهتری نسبت به g11 هست

اما در مورد g10 , g11 در واقع g11 آپگریدی بسیار موفق برای g10 بود چون مشکل نویز رو خیلی خوب حل کرد

اگر عکاسی هدف اولتان و فیلمبرداری را برای لحظاتی خاص میخواهید lx3 انتخاب خوبیه
اما اگر به فیلمبرداری اهمیت بیشتری میدید باید سراغ fz35 یا اینچنین گزینه هایی باشید

:40:

AliSub
20-07-2010, 10:02
مدلی دیگه هست؟؟؟

خب شما همه رو باهم میخای!
باید از یه ویژگی صرفه نظر کنی!
اگه از کوچیکی بگذری ==> FZ35 پیشنهاد منه
اگه از فیلم برداری و زوم بزنی ==> G11 بهترین انتخابه
اگه کامپکت وکوچیک حتما باشه و تنظیمات دستی اونچنان مهم نباشه ==> ZS3
TZ10 هم دوربین خوبیه

LX3 هم دیگه زومش 2.5 برابره و فکر نمی کنم احتیاجتو براورده کنه!

همه چیز به خودت بستگی داره عکاسی مهمتره یا فیلم برداری یا هردوش یا . . .

hobgoblin
20-07-2010, 11:38
دوستان يه سوال

مي خواستم ببينم چطور ميشه دو تا دوربين با مشخصات مشابه (مثلا هر دو 12 مگا پيكسل و هر دو با سنسور 2.3\1 ) از دو تا برند مختلف و حتي بعضي موقع ها از يه برند و با مدلهاي مختلف تفاوت كيفيت فاحش دارن و مثلا نويز يكي خيلي بيشتره؟؟؟

در اصل اينو مي خوام بدونم كه وقتي يه نفر كيفيت عكس براش مهمه و مي خواد با يه بودجه محدود دوربين بخره بعد از اندازه سنسور كه فكر كنم مهمترين عامله به چي بايد توجه كنه؟

vvc
20-07-2010, 11:58
دوستان يه سوال

مي خواستم ببينم چطور ميشه دو تا دوربين با مشخصات مشابه (مثلا هر دو 12 مگا پيكسل و هر دو با سنسور 2.3\1 ) از دو تا برند مختلف و حتي بعضي موقع ها از يه برند و با مدلهاي مختلف تفاوت كيفيت فاحش دارن و مثلا نويز يكي خيلي بيشتره؟؟؟

در اصل اينو مي خوام بدونم كه وقتي يه نفر كيفيت عكس براش مهمه و مي خواد با يه بودجه محدود دوربين بخره بعد از اندازه سنسور كه فكر كنم مهمترين عامله به چي بايد توجه كنه؟

کیفیت عکس علاوه بر سنسور به عوامل دیگری مثل
نوع لنز
اندازه دیافراگم
سرعت شاتر
اندازه لنز
نوع پردازشگر
و عواملی دیگر بستگی دارد

AliSub
20-07-2010, 12:03
دوستان يه سوال

پردازشی که توسط پردازشگر دوربین انجام میشه هم شرطه. مثلا در بعضی از پردازشگرا عکسه بیشتر Soft میشه و در بعضی دیگر شارپ میشه.
اینم باید در ریویوها دید.
ساختار لنزها هم مهم هست.

بودجه محدود یعنی چقدر؟
مثلا تا 200 - 300 یا کمی بالا تر تا 450تومن بیشتر سنسورا 1/2.3 هست.
از این قیمت بالاتر به دوربینهای با سنسور بزرگتر مثل کنان G11 با سایز سنسور 1/1.7 و . . .
این بودجه خیلی تعیین کننده هست !!!! :41:

hobgoblin
20-07-2010, 13:29
پردازشی که توسط پردازشگر دوربین انجام میشه هم شرطه. مثلا در بعضی از پردازشگرا عکسه بیشتر Soft میشه و در بعضی دیگر شارپ میشه.
اینم باید در ریویوها دید.
ساختار لنزها هم مهم هست.

بودجه محدود یعنی چقدر؟
مثلا تا 200 - 300 یا کمی بالا تر تا 450تومن بیشتر سنسورا 1/2.3 هست.
از این قیمت بالاتر به دوربینهای با سنسور بزرگتر مثل کنان G11 با سایز سنسور 1/1.7 و . . .
این بودجه خیلی تعیین کننده هست !!!! :41:

ممنون از راهنماييت

من سوالمو كلي پرسيدم

ولي خودمم ديگه نهايت نهايت 380 تومن واسه دوربين گذاشتم

با اين بودجه طبق وبگردي و راهنمايي بچه ها براي استفاده معمولي و خونگي من Canon sx210 رو انتخاب كردم. دوست دارم دوربينم يكم هم تنظيمات دستي داشته باشه. فردا دارم ميرم بگيرم اگه چيز ديگه اي مد نظر شماس كه با اين بودجه بهتره بگو. من خودم پاناسونيك fz35 رو خيلي دوست داشتم ولي بسوزه پدر بي پولي

saeid127
20-07-2010, 17:09
با سلام خدمت دوستان.
من میخوام یه دوربین در حدود 350-400 بگیرم.
کارایی خاصی مد نظرم نیست.عکس حرفه ای هم نمیخوام بگیرم.اما میخوام کیفیت قابل قبولی داشته باشه.
خودم این مدل ها رو دیدم:
sony DSC-H55
canon SX210 IS
نظر شما چیه؟

AliSub
20-07-2010, 17:34
با سلام خدمت دوستان.
کارایی خاصی مد نظرم نیست.عکس حرفه ای هم نمیخوام بگیرم.اما میخوام کیفیت قابل قبولی داشته باشه.
خودم این مدل ها رو دیدم:
sony DSC-H55
canon SX210 IS
نظر شما چیه؟

سلام
به این بررسی که سایت dpreview در این رده دوربینا زده نگاه کن:

Best of the bunch: Casio FH100, Kodak Z950, Sony HX5, Samsung HZ35W
Middle of the road: Panasonic ZS5/ZS7, Sony H55, Fuji F80, Nikon S8000, Canon SX210
Bottom of the class: Ricoh CX3, Fuji JZ500 (just), Olympus Mju 9010

Best of the bunch: Nikon S8000, Fuji F80 EXR, Sony HX5, Casio FH100, Sony H55
Middle of the road: Kodak Z950, Panasonic ZS5/ZS7, Ricoh CX3, Samsung HZ35W
Bottom of the class: Olympus 9010, Canon SX210IS, Fuji JZ500

Best of the bunch: Sony H55 and HX5, Canon SX210IS, Nikon S8000, Casio FH100
Middle of the road: Panasonic ZS5 and ZS7, Kodak Z950, Samsung HZ35W
Bottom of the class: Olympus Stylus 9010, Fuji JZ500, Fuji F80 EXR, Ricoh CX3

بهترین دوربین در این رده دوربینای
Casio FH100 and Samsung HZ35W

شناخته شدن!

حتما به لینکی که برات گذاشتم سر بزن انتخاب رو برات آسون تر میکنه!
hx5 دوربین خوبیه ولی فکر کنم قیمتش 400 به بالا باشه

tirdad_60
20-07-2010, 17:45
با سلام خدمت دوستان.
خودم این مدل ها رو دیدم:
sony DSC-H55
canon SX210 IS
نظر شما چیه؟

سلام

panasonic tz7 و canon sx200 و sony hx5
دوربینهای خوبی هستند

البته باز من tz7 رو ترجیح میدم کیفیت عکس بسیار خوبی داره
و زوم 12x هم کاملا نیازهای زومی شما رو برآورده میکنه:31:

saeid127
20-07-2010, 18:16
سلام
به این بررسی که سایت dpreview در این رده دوربینا زده نگاه کن:

Best of the bunch: Casio FH100, Kodak Z950, Sony HX5, Samsung HZ35W
Middle of the road: Panasonic ZS5/ZS7, Sony H55, Fuji F80, Nikon S8000, Canon SX210
Bottom of the class: Ricoh CX3, Fuji JZ500 (just), Olympus Mju 9010

Best of the bunch: Nikon S8000, Fuji F80 EXR, Sony HX5, Casio FH100, Sony H55
Middle of the road: Kodak Z950, Panasonic ZS5/ZS7, Ricoh CX3, Samsung HZ35W
Bottom of the class: Olympus 9010, Canon SX210IS, Fuji JZ500

Best of the bunch: Sony H55 and HX5, Canon SX210IS, Nikon S8000, Casio FH100
Middle of the road: Panasonic ZS5 and ZS7, Kodak Z950, Samsung HZ35W
Bottom of the class: Olympus Stylus 9010, Fuji JZ500, Fuji F80 EXR, Ricoh CX3

بهترین دوربین در این رده دوربینای
Casio FH100 and Samsung HZ35W

شناخته شدن!

حتما به لینکی که برات گذاشتم سر بزن انتخاب رو برات آسون تر میکنه!
hx5 دوربین خوبیه ولی فکر کنم قیمتش 400 به بالا باشه

ممنون از جوابتون. :11:
من ذهنیت خوبی از دوربینهای casio ندارم.دوستم داشت زیاد راضی نبود.
اما Samsung HZ35W چیز خفنی به نظر میرسه!قیمتش در چه حدود هست؟

سلام

panasonic tz7 و canon sx200 و sony hx5
دوربینهای خوبی هستند

البته باز من tz7 رو ترجیح میدم کیفیت عکس بسیار خوبی داره
و زوم 12x هم کاملا نیازهای زومی شما رو برآورده میکنه:31:

ممنون. اون hx5 قیمتش یه کم بالاست.آخه GPS به چه دردم میخوره!!
canon خوبه ولی من ترجیح میددم یه کم بیشتر پول بدم و بهترش رو بگیرم.
tz7 هم قیمتش رو ندارم ولی به نظرم دوربین خوبیه.
بازم ممنون.:11:

tirdad_60
20-07-2010, 19:57
آخه GPS به چه دردم میخوره!!

والا بدرد که میخوره خیلی هم خوبه اما شاید برای شما لازم نباشه

در واقع وقتی شما به سفر میروید و در نقاط مختلف عکاسی میکنید gps مختصات جغرافیایی منطقه رو ثبت کرده و اگر بعدها بخواهید بدونید مناطق مختلفی که عکاسی کردید دقیقا کجا بوده اند به راحتی امکان پذیره

امکان دیگه اینه که بخواهید آدرس منطقه رو به کسی بدبد که با مختصات جغرافیایی خیلی آسون تره

از قدیم گفتند هرچه پول بدی...

rostamiani
20-07-2010, 21:54
ممنون. اون hx5 قیمتش یه کم بالاست.آخه GPS به چه دردم میخوره!!
tz7 هم قیمتش رو ندارم ولی به نظرم دوربین خوبیه.
بازم ممنون.:11:

Panasonic TZ7 قیمتش حدود ۳۷۰ هزار تومان بود و کیفیتش از SX200 و SX210 بهتره. اگه تنظیمات دستی لازم ندارید تو خریدش شک نکنید. خیلی عکس های خوبی می گیره

panther99
21-07-2010, 01:13
اقا نظرتون در مورد این سه مدل دوربین چیه ؟؟؟
به نظر شما از بین این سه مدل کدوم بهترین انتخاب میتونه بشه و چرا ؟؟؟ کلا تا 340 تومن راه داره که هزینه کنم که فکر میکنم رنج قیمت این سه مدل باشه .
فقط با دلیل و با احتساب تمام موارد بگید کدوم مدل . ممنون .

canon IXY 10 S

CANON IXY 930

SONY H55

البته قیمت دقیق سونی و کنن IX 10S رو اگه بگید هم ممنون میشم .

rostamiani
21-07-2010, 04:42
پس Canon SX200 IS کو ؟
البته اگه ۳۰-۴۰ هزار تومان دیگه بزارید روش می تونید Panasonic TZ7 بخرید که خیلی بهتره :)

hobgoblin
21-07-2010, 07:34
من تا يكي دو ساعت ديگه دارم ميرم دوربين بگيرم

ولي بدجوري بين اين دو تا موندم

جاي نقطه چين بزارين digikala

Canon sx 210 is

دومي 26x زوم دارم و برد فلاشش خيلي بيشتره

ظاهر آرگونوميك و رديفيم داره

فقط دوستان ميگن عكساش نويز داره ولي من عكساي زيادي ازش تو اينترنت ديدم كه انصافا بد نبود.

قيمتشون هم توي يه مايس

فقط كنون فيلم hd ميگيره و اليمپوسه dv

دوستان راهنمايي كنن

AliSub
21-07-2010, 09:06

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجاي نقطه چين بزارين digikala

Canon sx 210 is

فقط دوستان ميگن عكساش نويز داره ولي من عكساي زيادي ازش تو اينترنت ديدم كه انصافا بد نبود.

قيمتشون هم توي يه مايس

دوستان راهنمايي كنن

من پیشنهاد مکنم SX210 بردار.
الیمپوس 4تا قلمی میخوره وزنش زیاد میشه. مگر اینکه مهم نباشه.
تازه الیمپوس نویز هم داره. شاید در حالت عادی متوجه نشی.
راستی از مغازه داره هم کمک بخواه / وارد تر ند و بیشتر کمکت می کنند.

هر انتخابی داری انشالله موفق باشی

panther99
21-07-2010, 09:37
پس Canon SX200 IS کو ؟
البته اگه ۳۰-۴۰ هزار تومان دیگه بزارید روش می تونید Panasonic TZ7 بخرید که خیلی بهتره :)

نه فقط از بین همون سه تا دوربین که گفتم . بیشتر از اون بودجه م نمیرسه !!!!!

hobgoblin
21-07-2010, 10:14
نه فقط از بین همون سه تا دوربین که گفتم . بیشتر از اون بودجه م نمیرسه !!!!!

canon sx 200 is با قيمت حدودا 310 تومن از اون دو تا كنون كه شما گفتي خيلي بهتره

s-a-l-i-m
21-07-2010, 10:15
سلام.....من یک دوربین w200 دارم ولی چون زیاد ورزش می کنم و کارهای ... انجام میدم نمی تونم همه جا این دوربین رو ببرم بخصوص درون اب.... می خواستم بدونم که قاب ضد اب گیر میاد براش که خوب باشه؟؟؟
یک دوربین خوب برای عکس برداری که در هر مکانی بهترین باشه می خوام...
canon d10 رو دیدم و از مشخصاتش خوشم امد ولی یکم احساس می کنم که بزرگه و اینکه قیافش کمی ضایع هست می خواستم ببینم گزینه بهتری هست؟؟؟ معرفی کنید.

rostamiani
21-07-2010, 11:27

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجاي نقطه چين بزارين digikala

Canon sx 210 is

قيمتشون هم توي يه مايس

دوستان راهنمايي كنن

اینجا رو دیدی ؟ :

حتی توی ISO 200 هم تصویر دون دون میشه. اگه زوم کنی دیافراگم بسته تر میشه و اگه بدونی نمی تونی ISO رو ببری بالا ممکنه بی خیال زوم بشی.اونم 26X !
به نظر من همون SX200 رو بخر :)

rostamiani
21-07-2010, 11:43
سلام.....من یک دوربین w200 دارم ولی چون زیاد ورزش می کنم و کارهای ... انجام میدم نمی تونم همه جا این دوربین رو ببرم بخصوص درون اب.... می خواستم بدونم که قاب ضد اب گیر میاد براش که خوب باشه؟؟؟
یک دوربین خوب برای عکس برداری که در هر مکانی بهترین باشه می خوام...
canon d10 رو دیدم و از مشخصاتش خوشم امد ولی یکم احساس می کنم که بزرگه و اینکه قیافش کمی ضایع هست می خواستم ببینم گزینه بهتری هست؟؟؟ معرفی کنید.
Panasoni TS2 یکی از بهترین دوربین های ضد آب هست ولی یکم گرونه !
قسمتش هم باید حدود ۴۰۰ هزار تومان باشه :) البته تو کشور های دیگه حدود ۳۰۰ دلاره !

۱۴ مگاپیکسل با فیلمبرداری HD .ضد آب تا ۱۰ متر زیر آب و ضد ضربه ، اگه تا فاصله دومتری بخوره زمین چیزیش نمیشه و ضد گرد و خاک و ضد یخ ردگی تا ۱۰ درجه زیر صفر
مدل TS1 مدل قبلی این دوربین هست که اونم کیفیت تصویر خوبی داره

تست نویز :

تست رنگ :

اینم بقیه تست ها :

اینم نمونه فیلم :

hobgoblin
21-07-2010, 12:10
اینجا رو دیدی ؟ :

حتی توی ISO 200 هم تصویر دون دون میشه. اگه زوم کنی دیافراگم بسته تر میشه و اگه بدونی نمی تونی ISO رو ببری بالا ممکنه بی خیال زوم بشی.اونم 26X !
به نظر من همون SX200 رو بخر :)

ممنون

من Sx 210 رو خريدم. البته هنوز باهاش كار نكردم. ولي فكر مي كنم كه با اين پول (370) و چيزي كه من از يه دوربين مي خوام بهترين انتخابي بود كه مي تونستم انجام بدم.

از شما و همه دوستان كه راهنمايي كردن ممنون

rostamiani
21-07-2010, 12:48
ممنون

من Sx 210 رو خريدم. البته هنوز باهاش كار نكردم. ولي فكر مي كنم كه با اين پول (370) و چيزي كه من از يه دوربين مي خوام بهترين انتخابي بود كه مي تونستم انجام بدم.

مبارک باشه :)
انتخاب خیلی خوبی کردید
لطفا بعد از مدتی که باهاش کار کردید اگه تونستید نظرتونو بنویسید تا استفاده کنیم :)

متشکرم

mahyar23
21-07-2010, 12:57
خدمت اساتید و دوستان عزیزم. من یک هفته ای هست که دوربین hs10 رو گرفتم .حدود1300- 1200 تا عکس هم باهاش گرفتم .اول بگم که وضعیت مصرف باتری اون چطوره : با باطری الکلاین خودش حدود 350 شات کار کرد .با باتری nimh سونی 2500 ma حدود 250-300 شات می گیره.البته بگم که مصرف lcd من زیاده . یعنی من فکر می کنم اگه از view finder اون بیشتر استفاده کنم شاید به 400 برسه. (البته امتحان نکردم) قبلا تو review ها که نگاه می کردم می دیدم بعضی از مصرف باتری در این دوربین به عنوان مزیت نگاه می کردند . بعضی هم به عنوان نقص ! یک نکته هم در این موضوع اضافه کنم که نرم افزارش به 1.02 آپگریت شده . و فوجی در توضیح گفته علامت اخطار دهنده باتری در نرم افزار قبلی زودتر از حد لازم خودشو نشون می داده .اگر چه دوربین من از همون اول نرم افزار جدید رو با خودش داشت .در مورد کیفیت : در ایزوی پایین 800 خوبه . یعنی من خیلی راضی ام .در ایزوی بالای اون نه !؟؟البته در محیط داخل خونه اگر بخوام از فلاش داخلی استفاده کنم کیفیت بسیار عای می شه چون دیگه به ایزوی بالا نیاز ندارم . کیفیت فلاش هم خیلی راضی کننده است .ولی خودتون میدونید به هر حال فلاش داخلی مشکلات خاص خودشو داره .من تصمیم گرفتم برای رفع این ایراد یک فلاش خارجی بخرم که کارکردش عالیه و زیر 100 تومان :Vivitar 285HV ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). من فکر می کنم با این فلاش منحصر به فرد مشکل کیفیت عکس در ایزوی بالا برای من -که تنها عیبیه که به اون برخوردم برطرف بشه.دوستان اگه سوالی در مورد این دوربین دارند بفرمایند تا بیشتر بررسی کنم و عرض کنم .با تشکر از اساتید این فروم مثا آقا تیرداد و آقای رستمیانی:11:

mahyar23
21-07-2010, 13:13
خدمت اساتید و دوستان عزیزم. من یک هفته ای هست که دوربین hs10 رو گرفتم .حدود1300- 1200 تا عکس هم باهاش گرفتم .اول بگم که وضعیت مصرف باتری اون چطوره : با باطری الکلاین خودش حدود 350 شات کار کرد .با باتری nimh سونی 2500 ma حدود 250-300 شات می گیره.البته بگم که مصرف lcd من زیاده . یعنی من فکر می کنم اگه از view finder اون بیشتر استفاده کنم شاید به 400 برسه. (البته امتحان نکردم) قبلا تو review ها که نگاه می کردم می دیدم بعضی از مصرف باتری در این دوربین به عنوان مزیت نگاه می کردند . بعضی هم به عنوان نقص ! یک نکته هم در این موضوع اضافه کنم که نرم افزارش به 1.02 آپگریت شده . و فوجی در توضیح گفته علامت اخطار دهنده باتری در نرم افزار قبلی زودتر از حد لازم خودشو نشون می داده .اگر چه دوربین من از همون اول نرم افزار جدید رو با خودش داشت .در مورد کیفیت : در ایزوی پایین 800 خوبه . یعنی من خیلی راضی ام .در ایزوی بالای اون نه !؟؟البته در محیط داخل خونه اگر بخوام از فلاش داخلی استفاده کنم کیفیت بسیار عای می شه چون دیگه به ایزوی بالا نیاز ندارم . کیفیت فلاش هم خیلی راضی کننده است .ولی خودتون میدونید به هر حال فلاش داخلی مشکلات خاص خودشو داره .من تصمیم گرفتم برای رفع این ایراد یک فلاش خارجی بخرم که کارکردش عالیه و زیر 100 تومان :Vivitar 285HV ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). من فکر می کنم با این فلاش منحصر به فرد مشکل کیفیت عکس در ایزوی بالا برای من -که تنها عیبیه که به اون برخوردم برطرف بشه.دوستان اگه سوالی در مورد این دوربین دارند بفرمایند تا بیشتر بررسی کنم و عرض کنم .با تشکر از اساتید این فروم مثا آقا تیرداد و آقای رستمیانی:11:

hobgoblin
21-07-2010, 13:23
مبارک باشه :)
انتخاب خیلی خوبی کردید
لطفا بعد از مدتی که باهاش کار کردید اگه تونستید نظرتونو بنویسید تا استفاده کنیم :)

متشکرم

مال خودته داداش . قابلتو نداره

حتما يكم كه باهاش كار كردم ميام اينجا در موردش مي نويسم

AliSub
21-07-2010, 13:48
ممنون

مال خودته داداش . قابلتو نداره

حتما يكم كه باهاش كار كردم ميام اينجا در موردش مي نويسم

مبارک باشه
ایشالله باهاش همیشه لحظه های شاد شاد ثبت کنی! :11::8:

منتظر کارات در تاپیک عکاسی هستیم.

راستی اگه وقت کردی نظرتو بنویسی اینجا ننویس تو این تاپیک زیر بنویس که کسی دیگه خاست بگیره این دوربینو بتونه از نظراتت استفاده کنه.

jamshimi
21-07-2010, 19:45
يكي از دوستان مي خواد Panasonic Lumix DMC-FZ100 بگيره نظر دوستان راجع به اين دوربين چيه .معايب و مزاياي اون.و تا چه قيمتي بگيره مناسبه.

AliSub
21-07-2010, 21:03
يكي از دوستان مي خواد Panasonic Lumix DMC-FZ100 بگيره نظر دوستان راجع به اين دوربين چيه .معايب و مزاياي اون.و تا چه قيمتي بگيره مناسبه.

دوربین خیلی خوبیه.
قیمتش چنده؟
من دیگه بعد FZ35 دیگه سری FZ دیگه ای ندیدم! فکر کنم نمونه ای از همون FZ35 با امکانات بسیار بیشتر باشه!
لنز واید خوبی هم داره
24X زوم هم که عالیه!
دیافراگم خوبی هم داره 2.8
فول HD هم که فیلم میگیره!
اگه اشتباه نکنم با سرعت 60 فریم هم عکس میتونه بگیره!
وزنش یکم زیاده ولی می ارزه!

اینجا زده 500 دلار! ایران دیگه چند باشه؟؟؟

tirdad_60
21-07-2010, 21:45
فلاشهای vivitar خوبند اما یه مقدار بزرگ هستند و قیافه ظاهری جالبی هم ندارند

مدلهای قدیمی تر اون یکی از فلاشهای معروف برای آف کمرا هست

panther99
22-07-2010, 00:38
canon sx 200 is با قيمت حدودا 310 تومن از اون دو تا كنون كه شما گفتي خيلي بهتره

آقا این sx200 ژاپنیه ؟؟؟؟ قیمت دقیقش رو کسی نداره ؟؟؟؟؟

vvc
22-07-2010, 09:11

سلام دوست عزیز
مبارک باشه
یه سئوال داشتم از فیلمبرداریش راضی هستی اگر در مورد کیفییت فیلمبرداریش توضیح بدی ممنون میشم

mahyar23
22-07-2010, 10:59
سلام دوست عزیز
مبارک باشه
یه سئوال داشتم از فیلمبرداریش راضی هستی اگر در مورد کیفییت فیلمبرداریش توضیح بدی ممنون میشم

متاسفانه من هنوز از کیفیت hd , full hd استفاده نکردم.از کیفیتهای دیگه در فیلمبرداری در این مدتی که دوربین رو خریدم استفاده کردم که خیلی راضی کننده است . در این یکی دو روز سعی می کنم با کیفیت hd فیلمبرداری کنم و خبرشو بهتون بدم . البته همه review ها از کیفیت فیلمبرداری این دوربین زیاد تعریف می کنند .البته یک نکته یادم اومد . در این دوربین چون لنز دستی هست گاهی این عقب جلو بردن لنز با سرعت غیر یکنواخت صورت می گیره . و هنگام دیدن فیلم از این مساله رنج می برید . برخلاف وقتی که در دوربینهای دیگه با جویستیک زوم می کنید که بطور اتوماتیک زومینگ با سرعت یکنواخت انجام می گیره .هر چند من از فوجی به خاطر احساس خوبی که زوم دستی دوربینش در عکاسی به من می ده متشکرم !
ولی دوستان خوبم ، اگه من میدونستم که پانا قراره در ماه اگوست(تنها دو-سه هفته دیگه)دوربین fz100 , fz45 رو به بازار بفرسته سراغ فوجی نمی رفتم..:41:هر چند از دوربینم خیلی راضی ام . چرا که هنوز بعد از یک سال و خورده ای از تولید fz35 ، این دوربین هنوز بهترین و یا از بهترین دوربین های سوپر زوم دنیاست .fz35 از نظر من با توجه به نیازم دو سه نقص داشت که موجب شد علیرغم میلم اونو نخرم. در این مدلهای جدید همه نیازها دیده شده.قیمتش هم که عالیه :$fz45:400 وfz100:500$ . هرچند این دوربین هنوز نیومده ولی با توجه به درخشش دوربین کم نظیر fz35 باید پیش بینی کرد که fz100 بهترین سوپر زوم خواهد شد و دیگه فوجی نمی تونه به خودش بباله که فقط اونه که همه نیازها رو درhs10 قرار داده ...فقط یکی بیاد hs10 منو بخره ....... من fz100 میخوام:sad:

ok118
22-07-2010, 16:11
سلام به همه دوستان
:46::46::46::46::46::46::46::46:

من احتیاج به راهنمایی فوری برای انتخاب یکی از این سه دوربین دارم

-) PowerShot A3100
-) PowerShot A3000
-) IXUS 95

لطفا به این سه دوربین رتبه اول تا سوم بدهید
لطفا به مگاپیکسل و زوم اپتیکال و قیمت اهمیت ندهید چون در بین این سه دوربین و در این موارد اختلاف محسوسی وجود ندارد
:40::40::40::40::40::40:

آنچه که برای من مهم است = سطح کیفیت عکس و واقعی بودن رنگها وشارپ بودن تصاویر و هر مورد دیگری که در بهتر شدن عکس موثر است

با مطالعه مشخصات فنی این دوربین ها متوجه شدم که :
1) IXUS 95 از پردازش گرDIGIC 4 و PowerShot A3100-3000 ازپردازش گر DIGIC3 استفاده میکنند که نمیدانم این اختلاف چقدر موثر است
2) IXUS 95 دارای سه سطح کیفیت عکس یعنی Super-Fine, Fine, Normal می باشد اما PowerShot A3100-3000 فقط دوسطح کیفی, Fine, Normal میباشد و توانایی عکاسی با کیفیت Super-Fine را ندارد اگر اشتباه میکنم لطفا بگید
3) IXUS 95 دارای تنظیمات دستی مثل تنظیم دستی سرعت شاتر است اما PowerShot A3100-3000 فاقد این امکانات هستند لطفا بگید این مساله چقدر مهم است و کنترل دستی شاتر چقدر کاربردی است و برای ثبت چه جور عکس هایی لازم است
:40::40::40::40::40:
می دونم که پاسخ به این همه سوال حوصله میخواد اما لطفا من رو راهنمایی کنید آخه من باید روز شنبه حتما دوربین بخرم چون یکشنبه مسافرم:40::40::40::40::40:
قول میدم چند تا از عکس هایی رو که در سفر میگیرم در تاپیک مربوطه قرار بدم
با تشکر
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

mm45
22-07-2010, 16:51
سلام به همه دوستان

-) PowerShot A3100
-) PowerShot A3000
-) IXUS 95

لطفا به مگاپیکسل و زوم اپتیکال و قیمت اهمیت ندهید چون در بین این سه دوربین و در این موارد اختلاف محسوسی وجود ندارد

آنچه که برای من مهم است = سطح کیفیت عکس و واقعی بودن رنگها وشارپ بودن تصاویر و هر مورد دیگری که در بهتر شدن عکس موثر است

1) IXUS 95 از پردازش گرDIGIC 4 و PowerShot A3100-3000 ازپردازش گر DIGIC3 استفاده میکنند که نمیدانم این اختلاف چقدر موثر است
2) IXUS 95 دارای سه سطح کیفیت عکس یعنی Super-Fine, Fine, Normal می باشد اما PowerShot A3100-3000 فقط دوسطح کیفی, Fine, Normal میباشد و توانایی عکاسی با کیفیت Super-Fine را ندارد اگر اشتباه میکنم لطفا بگید
3) IXUS 95 دارای تنظیمات دستی مثل تنظیم دستی سرعت شاتر است اما PowerShot A3100-3000 فاقد این امکانات هستند لطفا بگید این مساله چقدر مهم است و کنترل دستی شاتر چقدر کاربردی است و برای ثبت چه جور عکس هایی لازم است
:40::40::40::40::40:
می دونم که پاسخ به این همه سوال حوصله میخواد اما لطفا من رو راهنمایی کنید آخه من باید روز شنبه حتما دوربین بخرم چون یکشنبه مسافرم:40::40::40::40::40:
قول میدم چند تا از عکس هایی رو که در سفر میگیرم در تاپیک مربوطه قرار بدم
با تشکر
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11:

سلام دوست من :11:

گزینه سوم درباره تنظیم دستی سرعت شاتر رد میشه هیچ کدوم این قابلیت را ندارند .
ixus 95 بگیر

به خاطر همون دو دلیل اول .

اما اگر بتوانید بودجه خودتون را تا 250 افزایش بدید Sx120 با لوازم جانبی انتخاب خیلی خوبیه . :10::11:
قیمت ها :
A3000 : 150 000
A3100: 175 000
sx120: 220 000

mm45
22-07-2010, 16:57
آقا این sx200 ژاپنیه ؟؟؟؟ قیمت دقیقش رو کسی نداره ؟؟؟؟؟

sx200 :
این دوربین فقط تو ژاپن تولید میشه :دی
اما خوب بسته به این که شرکت های بازرگانی از هنگ کنگ خرید کنند یا امریکا شامل منوی فارسی میشه . منظور اینکه اگر این دوربین را از هنگ کنگ خرید شده باشه دارای منوی فارسی و در غیر اینصورت فقط منوی اینگلیسی است .

نمی دونم چه دردی است که حتی دوربین های ساخت مالزی را شرکت های بازرگانی از امریکا وارد میکنند .

این دوربین به دلیل فروش بالایی که داشته قیمت مناسبی پیدا کرده . قیمت این دوربین با 2 سال گارانتی از 300 هزار تا 310 هزار تومان و همراه با بیمه بدنه از 310 هزار تا 335 هزار بفروش میرسه . :19:

ELSIN
22-07-2010, 17:14

گزینه سوم درباره تنظیم دستی سرعت شاتر رد میشه هیچ کدوم این قابلیت را ندارند .
ixus 95 بگیر

به خاطر همون دو دلیل اول .

اما اگر بتوانید بودجه خودتون را تا 250 افزایش بدید Sx120 با لوازم جانبی انتخاب خیلی خوبیه . :10::11:
قیمت ها :
A3000 : 150 000
A3100: 175 000
sx120: 220 000

درسته
اما sx120 تو تهران میشه 190 هم پیدا کرد(فقط دوربین):10:

ok118
22-07-2010, 17:41
ممنونم از جواب سریعتان و ببخشید که بین خط هایی که تایپ کردم فاصله کافی نذاشتم
الان که نگاه میکنم میبینم که خیلی شلوغ تایپ کردم و خواندنشان خیلی سخت است ممنون که حوصله کردی:40::40::40::40::40::40:
:20::20::20::20::20::20:

اگه سایتی را سراغ دارید که بشه نمونه عکس های Sx120 و ixus 95 را با هم مقایسه کرد لطفا آدرسش رو بگید راستی یه سوال مهم آیا IXUS95 با مشابه آمریکایی خود یعنیSD1200 اختلاف کیفیت دارد ؟؟؟؟؟؟
:40::40::40::40::40::40::40::40::40:
و چند سوال دیگه اگه حوصله دارید :

2)تا جایی که من متوجه شدم دوربین های A3100-3000 کانن نسبت به مدل قبلی یعنی A1100 کیفیت پایین تری دارند و کانن در سری جدید این دوربین ها خوب عمل نکرده و بهتراست ازبین مدل های 2009 انتخاب کنیم درسته؟

3)اگه بخواهیم IXUS95 رابا A1100 مقایسه کنیم کدام یک برنده می شود با توجه به تنظیمات دستی که A1100 دارد؟
با تشکر :11::11::11::11::11::11::11:

---------- Post added at 06:41 PM ---------- Previous post was at 06:37 PM ----------

درسته
اما sx120 تو تهران میشه 190 هم پیدا کرد(فقط دوربین)
--------------------------------------------------------------------------------------------------
:18::18::18::18::18::18::18::18:

واقعا از کجا و با چه گارانتی آیا پستی هم میشه خرید کرد آخه من شهرستانم

amin khan
22-07-2010, 19:06
واقعا از کجا و با چه گارانتی آیا پستی هم میشه خرید کرد آخه من شهرستانم
بعید میدونم با این قیمت حتی توی تهران هم باشه ، اگر هم باشه قطعا بدون گارانتی یا با گارانتی فرعی...
تازه منظور ELSIN عزیز توی این قیمت فقط دوربین بود
یعنی بدون تجهیزات جانبی مثل رم و باتری و شارژر ( این دوربین باتری قلمی میخوره و باتریش لیتیومی نیست و بهتره که بعد از خرید یه باتری قابل شارژ و شارژر هم تهیه بشه ، چون با باتری آلکالین بخصوص اگه بخواید زیاد عکس بگیرید اصلا به صرفه نیست ، شاید حدود 100-150 عکس بیشتر نگیره...)

ok118
22-07-2010, 19:51
جناب amin khan

خوشحال میشم نظر شما رو هم به عنوان یه پیشکسوت درباره سوالاتی که توی نظرات همین صفحه پرسیدم بدانم

:11::11::11::11::11::11:

mahyar23
22-07-2010, 20:13
[QUOTE=ok118;5197781]سلام به همه دوستان

-) PowerShot A3100
-) PowerShot A3000
-) IXUS 95

دوست عزیزم من حدود 2 ماه پیش به همین سوال شما برخوردم . دوربین مذکور را برای یک کودک می خواستم بخرم و شرط کرده بودم که زیر 200 باشه . با بررسی برندهای مختلف به این سه دوربین رسیدم . اول این که بدونید بین a3000 و a3100 هیچ تفاوتی بجز همون رزولوشن اون نیست . در این سطح دوربین هم این 2mpx تفاوتی ایجاد نمی کند . می مونه بین a3000 و IXUS 95. برای من این سوال پیش اومد که چرا ixus95 که ساخت 2009 هست از digit4 استفاده می کنه ولی a3000 که ساخت 2010 است از digit3. بررسی کردم دیدم تکنولوژی 4 در این رده دوربین سرعت پردازش رو پایین میاره . کنون ترجیح داده برای سرعت بیشتر دوباره بره سراغ digit3. در یک review هم دیدم که با بررسی دقیق گفته بدنه IXUS 95 در بخشهای متحرک مثل درب باتری مناسب نیست .اول به دلیل viewfinder در IXUS 95 اول خواستم اونو بگیرم ولی دیدم همه review ها اونو بسیار ناکارآمد دونستن.بعد دیدمa3000 دیل مود (mode deal) داره ولی اون یکی نه . در آخر دیدم در بعضی review ها به کیفیت عکس در a3000 نمره بیشتری دادن.

در اخر هم a3000 گرفتم . در آخر کار می خوام بگم تفاوت خیلی ندارن .اتوماتیکشون خیلی خوبه. حجم 95 کمتره و تو جییب بهتر جا میشه .ولی چون دستی(شاتر و دیافراگم) هیچ کاری نمی تونی بکنی حداقل از دید من به درد بچه ها و بی حوصله ها می خوره ....ببخشید از این روده درازی

mahyar23
22-07-2010, 20:15
[QUOTE=ok118;5197781]سلام به همه دوستان

-) PowerShot A3100
-) PowerShot A3000
-) IXUS 95

UOTE=ok118;5197781]سلام به همه دوستان

دوست عزیزم من حدود 2 ماه پیش به همین سوال شما برخوردم . دوربین مذکور را برای یک کودک می خواستم بخرم و شرط کرده بودم که زیر 200 باشه . با بررسی برندهای مختلف به این سه دوربین رسیدم . اول این که بدونید بین a3000 و a3100 هیچ تفاوتی بجز همون رزولوشن اون نیست . در این سطح دوربین هم این 2mpx تفاوتی ایجاد نمی کند . می مونه بین a3000 و IXUS 95. برای من این سوال پیش اومد که چرا ixus95 که ساخت 2009 هست از digit4 استفاده می کنه ولی a3000 که ساخت 2010 است از digit3. بررسی کردم دیدم تکنولوژی 4 در این رده دوربین سرعت پردازش رو پایین میاره . کنون ترجیح داده برای سرعت بیشتر دوباره بره سراغ digit3. در یک review هم دیدم که با بررسی دقیق گفته بدنه IXUS 95 در بخشهای متحرک مثل درب باتری مناسب نیست .اول به دلیل viewfinder در IXUS 95 اول خواستم اونو بگیرم ولی دیدم همه review ها اونو بسیار ناکارآمد دونستن.بعد دیدمa3000 دیل مود (mode deal) داره ولی اون یکی نه . در آخر دیدم در بعضی review ها به کیفیت عکس در a3000 نمره بیشتری دادن.

در اخر هم a3000 گرفتم . در آخر کار می خوام بگم تفاوت خیلی ندارن .اتوماتیکشون خیلی خوبه. حجم 95 کمتره و تو جییب بهتر جا میشه .ولی چون دستی(شاتر و دیافراگم) هیچ کاری نمی تونی بکنی حداقل از دید من به درد بچه ها و بی حوصله ها می خوره ....ببخشید از این روده درازی

dr_faust
22-07-2010, 20:22
دوربین برای مصارف خانوادگی بالاخص عکاسی از بچه. حول و حوش ۲۰۰ چی پیشنهاد می کنید؟
من این دو مدل را دیدم
fuji JX250 و سونی W330. لینک مقایسه هم این هست:

هر دو حدود ۲۰۰ قیمت دارند. ولی فوجی امکانات خیلی بیشتری داره. منتها تو دوربین عکاسی کیفیت عکس خیلی مهمتره.

این فوجی jx250 که اصلا هیچ ریویی ازش پیدا نمیشه. جالب این هست که یک baby mode داره.
در این حول و حوش اگر پیشنهادی بدهید.
w350 چه طوره؟ حدود ۴۰ تومن گرونتره البته.

bleu2u4u
23-07-2010, 03:12
برای یه نیمه اماتور با 350 تا 400 تومن چی خوبه؟
بیشتر برای عکس گرفتن از طبیعت
ممنون

rostamiani
23-07-2010, 05:14
سلام
اگه تنظیم دستی شاتر و دیافراگم و زوم دستی لازم باشه Canon SX210 ولی اگه لازم نداشته باشید Panasonic TZ7 که کیفیت عکس هاش بهتره ! هر دو حدود ۳۸۰ هزار تومان هستند با زوم 12X
ولی اگه کمی بودجه رو زیاد تر کنید می تونید تا حدود ۴۵۰ هزار تومان Panasonic FZ35 یا Fuji HS10بخرید

در ضمن یکی از بچه های فروم چند روز پیش یک Fuji HS10 خریده بود ولی بعد پشیمون شده و می خواد صبر کنه Panasonic F100 بیاد ! اگه خواستید می تونید با قیمت کمتری این دوربین رو ازشون بخرید ... البته با مسوولیت خودتون :)

ok118
23-07-2010, 10:03
همچنان منتظر نظرات مفید دوستان در مورد سوالاتی که در صفحه قبل مطرح کردم هستم
با تشکر

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11::11::11::11::11::11::11:

amin khan
23-07-2010, 12:29
جناب amin khan

خوشحال میشم نظر شما رو هم به عنوان یه پیشکسوت درباره سوالاتی که توی نظرات همین صفحه پرسیدم بدانم
والله با ixus95 و a3000 و a3100 کار نکردم
و فقط چون خودم sx120 داشتم گفتم....
ولی چیزی که هست اینه که sx120 با اختلاف از اون سه تایی دیگه جلوتره ، چه توی :

و چه توی مواردی مثل زوم ( زومش ده برابر هست ولی اونا سه یا چهار برابر ) و تنظیمات دستی سرعت شاتر و دیافراگم...
ولی خب قیمتش هم بیشتره

لطفا بگید این مساله چقدر مهم است و کنترل دستی شاتر چقدر کاربردی است و برای ثبت چه جور عکس هایی لازم است
بستگی به خودتون داره
اگه علاقه مند به عکاسی باشید و بخواید در کنار عکسهای خانوادگی ، زمینه های دیگه عکاسی هم تجربه کنید ، بعد از یه مدت نیاز به این امکانات رو احساس میکنید
ولی توی یه سری عکسها مثل عکسهای خانوادگی این موارد کاربردی نداره و پول اضافه است...
اگر هم نخواستین sx120 رو بخرید به نظر من از بین اون سه تا ixus95 رو پیشنهاد میدم

panther99
23-07-2010, 13:00
sx200 :
این دوربین فقط تو ژاپن تولید میشه :دی
اما خوب بسته به این که شرکت های بازرگانی از هنگ کنگ خرید کنند یا امریکا شامل منوی فارسی میشه . منظور اینکه اگر این دوربین را از هنگ کنگ خرید شده باشه دارای منوی فارسی و در غیر اینصورت فقط منوی اینگلیسی است .

نمی دونم چه دردی است که حتی دوربین های ساخت مالزی را شرکت های بازرگانی از امریکا وارد میکنند .

این دوربین به دلیل فروش بالایی که داشته قیمت مناسبی پیدا کرده . قیمت این دوربین با 2 سال گارانتی از 300 هزار تا 310 هزار تومان و همراه با بیمه بدنه از 310 هزار تا 335 هزار بفروش میرسه . :19:

آقا در مورد کارکردش او کی هست دیگه ؟؟؟؟ پس به نظرتون از IXY 930 و H55 سونی بهتره ؟؟؟؟؟؟

ok118
23-07-2010, 19:53
با تشکر از همه دوستان برای وقتی که گذاشتند و پاسخ دادند

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11:

s-a-l-i-m
23-07-2010, 23:24
سایتی هست که Panasonic Lumix DMC-TS2 رو داشته باشه برای خرید........معرفی کنید:؟؟

bleu2u4u
24-07-2010, 01:09
سلام
اگه تنظیم دستی شاتر و دیافراگم و زوم دستی لازم باشه Canon SX210 ولی اگه لازم نداشته باشید Panasonic TZ7 که کیفیت عکس هاش بهتره ! هر دو حدود ۳۸۰ هزار تومان هستند با زوم 12X
ولی اگه کمی بودجه رو زیاد تر کنید می تونید تا حدود ۴۵۰ هزار تومان Panasonic FZ35 یا Fuji HS10بخرید

در ضمن یکی از بچه های فروم چند روز پیش یک Fuji HS10 خریده بود ولی بعد پشیمون شده و می خواد صبر کنه Panasonic F100 بیاد ! اگه خواستید می تونید با قیمت کمتری این دوربین رو ازشون بخرید ... البته با مسوولیت خودتون :)

ممنون از جوابتون
SX210 و TZ7 رو بیخیال که نمیخوام کامپکت باشه
فکر میکردم با این پول بشه یه SLR Like گرفت
حالا با این حساب از بین FZ35 و SX20 و یا دوربینهایی که بشه تا 1-2 ماه بعد تو بازار خریدشون و قیمتشون (با مخلفات همراهشون) زیر 480 باشه چی رو پیشنهاد میکنید

یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم و توی ریویوی HS10 خوندم قابلیت فیلمبرداری با فریم بالاتر از 30 هست (حتی توی Resolution های پایینتر).این رو به عنوان یه شرطی که حتما باشه نمیگم ولی من از بچگی عاشق فیلمبرداری با فریم بالا و صحنه اهسته بودم اگه دوربینی باشه که یه همچین قابلیتی داشته باشه خیلی برام مفیده

راستی این FZ100 قراره تو چه رده ی قیمتی ای باشه
کی قراره بیاد بازار؟ ارزش صبر کردن داره؟

در مورد پیشنهاد اخر هم ممنون ولی اعتقادی به خرید دست دوم ندارم

rostamiani
24-07-2010, 04:28
پس به نظر من بهتره صبر کنید FZ45 بیاد :)
قراره FZ45 و FZ100 به ترتیب 400$ و 500$ باشند که بیاد تو ایران احتمالا هر کدوم حدود ۱۰۰ هراز تومان گرون تر میشند !
HS10 هم دوربین خوبیه ولی کیفیت عکس هاش ظاهرا خیلی بالا نیست ! ولی مشکل خالی کردن باتری هاش هم ظاهرا توی فرمویر جدید برطرف شده
کیفیت عکس های FZ35 و SX20 خیلی زیاد فرق ندارند اینم مقایسه کیفیتشون :

نویز :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمقایسه کیفیت نهایی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین دو تا صفحه رو هم ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اینم ریویووی من وقتی FZ35 خریده بودم :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید :10:

rostamiani
24-07-2010, 04:40
سایتی هست که Panasonic Lumix DMC-TS2 رو داشته باشه برای خرید........معرفی کنید:؟؟

خیلی ببخشید. اطلاعات ناقص دادم :20:
اسم این دوربین خارج از آمریکا FT2 هست. به این اسم بگردید پیدا می کنید
از اینجا هم می تونید با گارانتی بانیان این دوربین رو بخرید. البته نمی دونم قیمتش خوبه یا نه :31:

موفق باشید :10:

bleu2u4u
24-07-2010, 04:50
FZ45 کی میرسه ایران؟
چه پیشرفت هایی نسبت به 35 کرده؟
ارزش پول بیشتری که براش میدیم رو داره؟

---------- Post added at 05:50 AM ---------- Previous post was at 05:49 AM ----------

FZ45 کی میرسه ایران؟

rostamiani
24-07-2010, 05:02
FZ45 کی میرسه ایران؟

---------- Post added at 05:50 AM ---------- Previous post was at 05:49 AM ----------

FZ45 کی میرسه ایران؟
اینجا می تونید مقایسه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکلا ۱۴ مگاپیکسل شده ولی سنسورش بزرگتر نشده و باید دید نویزش زیادتر شده یا نه :) و زومش 24X شده و از Venus Engine II استفاده می کنه
اگه با قیمتش شبیه FZ35 باشه شاید خوب باشه ... ولی از الآن اصلا نمیشه در موردش نظر داد. باید یک ریویووی درست و حسابی ازش بیاد و ببینیم قیمتش چقدره !
ولی FZ100 اگه با قیمت خوبی وارد بشه ظاهرا خیلی دوربین جالبیه

اگه عجله دارید همون FZ35 رو بخرید وگرنه صبر کنید ببینید چی میشه :D
به نظر من از SX20 بهتره چون RAW رو پشتیبانی می کنه :)

موفق باشید ...

husssein
24-07-2010, 08:36
مشخصات PANASONIC FZ45جهت اطلاع دوستان.

و البته قیمت اولیه و به عبارتی پیش فروش (چون هنوز STOCK را صفر زده)یه سایت انگلیسی که 400 پوند اعلام کرده معادل تقریبی600 هزارتومان. البته من FZ35 رو چک کردم فروشنده های اینترنتی قیمتهاشون خیلی متفاوت بود و تا اختلاف 80 پوند قیمت زده بودند.

mm45
24-07-2010, 08:51
درسته
اما sx120 تو تهران میشه 190 هم پیدا کرد(فقط دوربین):10:

سلام دوست من

لطفا آدرس و یا تلفن یکی از جاهایی که این قیمت میدند را برام پیام خصوصی کنید ... خیلی خیلی ممنون میشم

mm45
24-07-2010, 10:39
آقا در مورد کارکردش او کی هست دیگه ؟؟؟؟ پس به نظرتون از IXY 930 و H55 سونی بهتره ؟؟؟؟؟؟

دوربین خوبیه sx200 .
تازگی ها نظرم نسبت به sx210 عوض شده .
شایدایراداتش:
1- خوش دست نبودن
2- حداقل فاصله عکاسی 5 سانتیمتر

را بشه عنوان کرد .
اما محاسن خودش را هم داره .
1- زوم اپتیکال فیلم برداری
2- استفاده از عدسی های ud , ua کانن
3- خیلی جم و جور تر زدند .

rostamiani
24-07-2010, 10:53
دوربین خوبیه sx200 .
شایدایراداتش:
1- خوش دست نبودن

را بشه عنوان کرد .
SX200 در حال فیلمبرداری زوم نمی کنه .این امکان در SX210 اضافه شده :)

ELSIN
24-07-2010, 11:02
سلام دوست من

لطفا آدرس و یا تلفن یکی از جاهایی که این قیمت میدند را برام پیام خصوصی کنید ... خیلی خیلی ممنون میشم

سلام
باشه باید برم جمهوری توی این هفته میرم و خبرش رو میدم:46:

mm45
24-07-2010, 11:40
SX200 در حال فیلمبرداری زوم نمی کنه .این امکان در SX210 اضافه شده :)

شاید بهتر باشه گفته های من را یه مرور بکنید . تمام گفته های من مربوط به Sx210 بود . :11:

rostamiani
24-07-2010, 13:24
شاید بهتر باشه گفته های من را یه مرور بکنید . تمام گفته های من مربوط به Sx210 بود . :11:
پس کاملا درسته :)
چند بار خوندم ولی بازم فکر کردم در مورد SX200 نوشتید
خیلی خیلی معذرت می خوام :20:

bleu2u4u
24-07-2010, 18:52
اینجا می تونید مقایسه کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکلا ۱۴ مگاپیکسل شده ولی سنسورش بزرگتر نشده و باید دید نویزش زیادتر شده یا نه :) و زومش 24X شده و از Venus Engine II استفاده می کنه
اگه با قیمتش شبیه FZ35 باشه شاید خوب باشه ... ولی از الآن اصلا نمیشه در موردش نظر داد. باید یک ریویووی درست و حسابی ازش بیاد و ببینیم قیمتش چقدره !
ولی FZ100 اگه با قیمت خوبی وارد بشه ظاهرا خیلی دوربین جالبیه

اگه عجله دارید همون FZ35 رو بخرید وگرنه صبر کنید ببینید چی میشه :D
به نظر من از SX20 بهتره چون RAW رو پشتیبانی می کنه :)

موفق باشید ...

خب خیلی خوبه بدونه تعصب نظر میدی.چون خودت fz35 داری ولی گفتی sx20 (راستی سنگینتر بودن sx20 نسبت به fz35 اذیت نمیکنه)
یه چیز دیگه
میدونم با این حرفم اماتور بودنم رو نشون میدم ولی از بین این دو تا کدومشون عکسی که بهت میده کمتر نیاز به ویرایش داره (از رنگ بگیر تا باقی چیزها)

rostamiani
24-07-2010, 19:42
خب خیلی خوبه بدونه تعصب نظر میدی.چون خودت fz35 داری ولی گفتی sx20 (راستی سنگینتر بودن sx20 نسبت به fz35 اذیت نمیکنه)
یه چیز دیگه
میدونم با این حرفم اماتور بودنم رو نشون میدم ولی از بین این دو تا کدومشون عکسی که بهت میده کمتر نیاز به ویرایش داره (از رنگ بگیر تا باقی چیزها)
خیلی ببخشید ...
من همیشه سعی کردم تعصب نداشته باشه .حتی سامسونگ هم ممکنه دوربین خیلی خوبی بسازه !
ولی اینجا منظورم این بود که fZ35 بهتره ! : به نظر من از SX20 بهتره چون RAW رو پشتیبانی می کنه

FZ35 رنگ های بدون ویرایش طبیعی تری داره هرچند زیاد با SX20 فرقی نداره
در عین حال اگه خواستید ویرایش کنید می تونید از فایل RAW استفاده کنید.ولی توصیه می کنم حتما Adobe Lightroom رو تست کنید. کار باهاش خیلی راحت و لذت بخشه :)

FZ35 حالت Telemacro داره .خیلی سریع و دقیق فوکوس می کنه و رنگ های طبیعی تری داره.برای همین برای عکاسی از طبیعت بهتره.مخصوصا برای عکاسی از حشرات :)

در عوض SX20 فلاش خارجی می خوره که اگه بخواید براش هزینه کنید ارزششو داره .ولی نه برای عکاسی از طبیعت :31:

تست رنگ FZ35 :

تست رنگ SX20 :

مربع رنگ واقعیه و دایره رنگیه که دوربین ثبت کرده

اینم یک مقایسه دیگه :

باور کنید تعصب نیست ... و کیفیت عکس های این دو دوربین خیلی فرق نداره ولی FZ35 امکانات خیلی بهتری داره!

ELSIN
24-07-2010, 22:43
برو بچ من می خواهم یه 3 پایه از این با حالا (اسمش رو نمی دونم):31: شاید gorilla pod باشه (غلاف گوریل):16:
بخرم اما کسی از اینا داره بدرد میخوره هوم:20:
این مناسبه با وزن دوربین من و پشتیبانی تا 800g
نظرتون چیه

rostamiani
24-07-2010, 22:52
برو بچ من می خواهم یه 3 پایه از این با حالا (اسمش رو نمی دونم):31: شاید gorilla pod باشه (غلاف گوریل):16:
بخرم اما کسی از اینا داره بدرد میخوره هوم:20:
این مناسبه با وزن دوربین من و پشتیبانی تا 800g
نظرتون چیه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینی که می گی مارک Joby ش خیلی خوبه
راستش من دنبالش بودم ولی هنوز نخریدم ! ... خیلی هم چیز خوب و محکمیه !
نمایندگی هم داره با قیمت های خوب :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفروش اینترنتی هم دارند

اینم ریویوو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم مقایسه انواع مدل ها. فکر کنم مدل SLR برای FZ35 مناسبه :)

tonypb
24-07-2010, 22:53
بین g11 و fz35 کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
کدوم عکس هاش طبیعی تره؟کدوم نویزش کمتره؟؟؟
حالا من که 60 تومن برای g11 کم دارم میارزه پول جور کنم برا g11 به خاطر عکس هاش و اندازه ایده آلش برای من؟؟؟
ممنون

rostamiani
24-07-2010, 22:54
بین g11 و fz35 کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
کدوم عکس هاش طبیعی تره؟کدوم نویزش کمتره؟؟؟
حالا من که 60 تومن برای g11 کم دارم میارزه پول جور کنم برا g11 به خاطر عکس هاش و اندازه ایده آلش برای من؟؟؟
ممنون
G11 خیلی خیلی عکس های بهتری داره :)
کاملا می ارزه بیشتر هزینه کنید
FZ35 نویز بیشتری داره ولی در عوض زومش بیشتره و فیلمبرداری HD داره ولی کیفیت عکس G11 خیلی خیلی بهتره :)

panther99
25-07-2010, 00:09
دوربین خوبیه sx200 .
شایدایراداتش:
1- خوش دست نبودن

را بشه عنوان کرد .

منظورتون از اون عدسی ها چیه ؟؟؟؟ تو sx200 اینطور نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bleu2u4u
25-07-2010, 02:07
به نظر من از SX20 بهتره چون RAW رو پشتیبانی می کنه

خیلی ببخشید ...
من همیشه سعی کردم تعصب نداشته باشه .حتی سامسونگ هم ممکنه دوربین خیلی خوبی بسازه !
ولی اینجا منظورم این بود که fZ35 بهتره ! : به نظر من از SX20 بهتره چون RAW رو پشتیبانی می کنه

ببین خوندن یه از چقدر میتونه تو معنی یه جمله تاثیر بگذاره
در ضمن از وقتی که برای جواب به سوالاتم گذاشتی ممنون

باور کنید تعصب نیست ... و کیفیت عکس های این دو دوربین خیلی فرق نداره ولی FZ35 امکانات خیلی بهتری داره!
وقتی با منبع حرف میزنی که دیگه تعصب معنی ای نداره

tonypb
25-07-2010, 11:03
سلام.امروز g11 رو قیمت کردم 610 تومن با گارانتی آفومار...اینکه خیلی گرونه...
دیجیکالا داره 540 تومن...
چه کنم؟؟؟

mahyar23
25-07-2010, 12:31
سلام . چند مساله رو می خوام مطرح کنم . می خوام اساتید و دوستان نظرشون رو بگند تا استفاده کنیم.

1-من برای خرید دوربین سوپر زوم شاید حدود دهها review رو خوندم و صدها نمونه عکس رو دیدم .در آخر تصمیم به خرید hs10 گرفتم. از این تصمیم هم راضی ام و این دوربین هر روز به دلم بیشتر میشینه . ولی بسیاری از مطالبی که در review ها بود با دوربینی که در دستای من داره کار می کنه مطابق نیست . مثلا فلاش . یا باطری. کیفیت فلاش بسیار بالاست .یا این که عمر باطری بسیار عالیه .یا کیفیت لرزش گیر در تله حرف نداره بطوری که من متعجبم .ولی بر عکس چیزهایی رو بعنوان مزیت اعلام کردن که من هیچوقت بهش نرسیدم . مثلا فوکوس خوب و سریع در تله ، اونم در نور کم ! من فکر می کنم نظرات دوستانی که در این فروم ها از دوربینشون مطرح می کنند بسیار به واقعیت نزدیک تره .کاش ما می تونستیم یه سایت review ایرانی بزنیم ..

2-من اهل ادیت عکس نیستم .شاید چون بگونه ای نچرالیستم (!!؟). حالا اگه بخوام از موضعم عقب نشینی کنم و با یه نرم افزار نچندان حرفه ای و ساده کار کنم چی رو معرفی می کنید . در مورد آموزششم اگه سایتی رو معرفی کنید ممنون می شم .

3-فوجی اعلام کرده در hs10 بخاطر زوم زیاد بوده که از 12mpx(در s200) به 10mpx منتقل شده .پس چطوره که پانا در fz100 با همون سنسور cmos با این که زومینگ رو بالا برده ، رفته سراغ 14mpx ?

rostamiani
25-07-2010, 12:42
سلام . چند مساله رو می خوام مطرح کنم . می خوام اساتید و دوستان نظرشون رو بگند تا استفاده کنیم.

1-من برای خرید دوربین سوپر زوم شاید حدود دهها review رو خوندم و صدها نمونه عکس رو دیدم .در آخر تصمیم به خرید hs10 گرفتم. از این تصمیم هم راضی ام و این دوربین هر روز به دلم بیشتر میشینه . ولی بسیاری از مطالبی که در review ها بود با دوربینی که در دستای من داره کار می کنه مطابق نیست . مثلا فلاش . یا باطری. کیفیت فلاش بسیار بالاست .یا این که عمر باطری بسیار عالیه .یا کیفیت لرزش گیر در تله حرف نداره بطوری که من متعجبم .ولی بر عکس چیزهایی رو بعنوان مزیت اعلام کردن که من هیچوقت بهش نرسیدم . مثلا فوکوس خوب و سریع در تله ، اونم در نور کم ! من فکر می کنم نظرات دوستانی که در این فروم ها از دوربینشون مطرح می کنند بسیار به واقعیت نزدیک تره .کاش ما می تونستیم یه سایت review ایرانی بزنیم ..

2-من اهل ادیت عکس نیستم .شاید چون بگونه ای نچرالیستم (!!؟). حالا اگه بخوام از موضعم عقب نشینی کنم و با یه نرم افزار نچندان حرفه ای و ساده کار کنم چی رو معرفی می کنید . در مورد آموزششم اگه سایتی رو معرفی کنید ممنون می شم .

3-فوجی اعلام کرده در hs10 بخاطر زوم زیاد بوده که از 12mpx(در s200) به 10mpx منتقل شده .پس چطوره که پانا در fz100 با همون سنسور cmos با این که زومینگ رو بالا برده ، رفته سراغ 14mpx ?
1.موافقم :)
۲.مسلما Adobe Lightroom .خیلی خیلی خیلی عاله .از وقتی باهاش آشنا شدم دیگه از عکس های اصلاح نشده بدم میاد !
این برنامه ادیتور عکس نیست. از سری برنامه های Darkroom هست !
با این برنامه عکس ها تون رو Import می کنید و هر تغییری تو عکس بدید می تونید بعد ها برگردید و مثلا کراپی که کردید عوض کنید و ...
می تونید تغییرات یک عکس رو روی چندید عکس دیگه تکرار کنید
خیلی نتیجه خوبی میده مخصوصا با RAW
نیازی به Save کردن هم نداره و عکسی رو هم عوض نمی کنه ! فقط تغییرات رو ذخیره می کنه :18: هروقت خواستید برنامه رو ببندید و بعد باز کنید روی یک عکس دیگه تون کار کنید !
نویز گیر داره هم داره و خیلی خیلی امکانات دیگه. من که خیلی بهش وابسته شدم . دیگه بدون اون موندم چکار کنم :31:

۳.از خودشون بپرسید :) شاید نتونسته با 12MP کیفیت خوبی بسازه !

موفق باشید :10:

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:38 PM ----------

چه کنم؟؟؟

ظاهرا گرون شده !
از دیجیکالا نخرید. خیلی ها ازش ناراضی هستند
شاید اگه از دوربین شاپ بخرید بهتر باشه. البته باهاش آشنایی ندارم ولی بدی هم نشنیدم. به هر حال از دیجیکالا بهتره :)

blackboy_siasia
25-07-2010, 12:44
سلام دوستان
من متوجه نمیشم این دوربینای کانن چین هست یا ژاپن آخر ؟!
منظورم Sx210 و یا IXUS 200 هستش !
یکی میگه ژآپن یکی میگه مونتاژه چین یکیم میگه چین ؟! کدومش درسته ؟!
قیمت های ساخت کشورهای مختلف متفاوته ؟!
از چه راهی میشه تشخیص داد واسه کدوم کشوره ؟!
گیج شدم
ممنون از راهنماییتون

rostamiani
25-07-2010, 12:53
سلام دوستان
گیج شدم
ممنون از راهنماییتون
باید ببینی روش چی نوشته و امیدوتر باشی درسته
ولی خیلی هم به این قضیه حساسیت نشون ندی بهتره. چین هم چیزای خیلی خوبی تولید می کنه :31:

blackboy_siasia
25-07-2010, 13:00
باید ببینی روش چی نوشته و امیدوتر باشی درسته
ولی خیلی هم به این قضیه حساسیت نشون ندی بهتره. چین هم چیزای خیلی خوبی تولید می کنه :31:
یعنی واقعاً تفاوتی بین تولیدات چین و ژاپن نیست ؟!

tonypb
25-07-2010, 13:09
ظاهرا گرون شده !
از دیجیکالا نخرید. خیلی ها ازش ناراضی هستند
شاید اگه از دوربین شاپ بخرید بهتر باشه. البته باهاش آشنایی ندارم ولی بدی هم نشنیدم. به هر حال از دیجیکالا بهتره :)

یعنی صبر کنم.به هیچ وجه پولم به 600 نمیرسه...:41:

rostamiani
25-07-2010, 13:11
یعنی واقعاً تفاوتی بین تولیدات چین و ژاپن نیست ؟!
راستش چی بگم ؟
من الآن بیشتر چیزایی که دارم ساخت چینه و توشون چیزای خیلی خوبی هست
دیگه جنس های چینی چیزای نا مرغوبی نیستند.ولی نامرغوب هم توشون پیدا میشه. بهتره بیشتر به برند دقت کنید

---------- Post added at 02:11 PM ---------- Previous post was at 02:09 PM ----------

یعنی صبر کنم.به هیچ وجه پولم به 600 نمیرسه...:41:

آخه دوربین شاپ هم که به قیمت دیجیکالا میده !
یه بررسی تو گوگل بکن ببینن مردم ازش راضی بودند یا نه :)
به نظر سایت معتبری میاد

sb_t
25-07-2010, 15:33
سلام عزیزان
منم می خواستم تا 250 دوربین بخرم نظر خودم کانن sx120 هستش می خواستم ببینم تا این قیمت بیشنهاد بهتری هست؟
خیلی ممنون

mm45
25-07-2010, 18:20
چه کنم؟؟؟

اگه شما در شهری زندگی میکنید که دی جی کالا در اون شهر نمایندگی داره به نظرم معقول تر اینکه از دیجی کالا خرید کنید .
در غیر اینصورت سعی کنید از مغازه هایی به غیر از آفومار خرید کنید چون قیمت واقعی این دوربین همان 540 است البته با 15 ماه بیمه بدنه .

mm45
25-07-2010, 18:30
سلام عزیزان
منم می خواستم تا 250 دوربین بخرم نظر خودم کانن sx120 هستش می خواستم ببینم تا این قیمت بیشنهاد بهتری هست؟
خیلی ممنون

سلام دوست من دوربین فوق العاده ایست نسبت به قمیتش .. تو این رنج قیمت دوربین خوب خیلی است اما اگه بتونید بیشتر حدود 50 هزار بیشتر هزینه کنید می تونید به L110 نیکون هم فکر کنی .

L110 نیکون به تازگی قیمت مناسبی پیدا کرده . و از مزایاش میشه:
قدرت زوم بالاتر
کیفیت فیلم برداری hd
زوم اپتیکال در فیلم برداری نام برد

امیدوارم براتون مفید بوده باشه :11::10:

rostamiani
25-07-2010, 18:34

اگه شما در شهری زندگی میکنید که دی جی کالا در اون شهر نمایندگی داره به نظرم معقول تر اینکه از دیجی کالا خرید کنید .
در غیر اینصورت سعی کنید از مغازه هایی به غیر از آفومار خرید کنید چون قیمت واقعی این دوربین همان 540 است البته با 15 ماه بیمه بدنه .
من خودم با دیجی کالا کار نکردم ولی چیزایی که از خریداراش تو فروم خوندم اصلا جالب نبوده. برای همین توصیه می کنم زیاد بهش اعتماد نکنید :)

mm45
25-07-2010, 18:43
سلام دوستان
گیج شدم
ممنون از راهنماییتون

Sx210 دوربینیه که فقط در ژاپن تولید میشه چند صفحه قبل راجع به منو فارسی بودنش توضیح دادم .

اما ixus 200 :
این دوربین با سه نام تجاری مختلف شناخته میشه :
این دوربین را در چین به نام ایکسوز ixus میشناسند .
در امریکا به نام sd980 صدا زده میشه
و در ژآپن به نام IXY930 نام گذاری شده :19:

بسته به این که دوربین در چه کشوری ساخته شده باشه نام های متفاوتی داره .:11:
جالبست بدونید چینی این دوربین کمی گران تر از مدل ژآپن آن است . بخاطر داشتن منوی فارسی در سری ایکسوز .

blackboy_siasia
25-07-2010, 22:48
دوستان امروز رفتم نمایندگی آفومار بسته بود 'گفتن تا ساعت 7 هستن!
رفتم جمهوری sx210 قیمت گرفتم 325 و sx20 قیمت گرفتم 365
شما بودید کدوم رو میگرفتید ؟!؟
گفتم میرم صحبت میکنم یه اطلاعاتی میاد دستم ! اما از قبل هم گیج تر شدم ! هر کس یه چیزی میگه.
در کل ظاهراً رسیدم به این دوربین ها : دو دوربین بالا و ixus 110 ژاپنی که 235 قیمت گرفتم.
اکثر فروشنده ها sx 20 رو پیشنهاد میدادن. برخی هم میگفتن هیچ تفاوتی از لحاظ کیفیت عکس ها وجود نداره (بر خلاف بقیه) و تنها فرقشون زوم اپتیکشونه.
یکی میگفت sx210 بیخوده یکی هم میگفت بهترینه !!
اما انصافاً برای مصرف آماتور (خانگی) و کیفیت (بهتر) خوب عکس برداری کدام را از بین این 3 پیشنهاد میکنین ؟!

sb_t
25-07-2010, 23:08
سلام دوست من دوربین فوق العاده ایست نسبت به قمیتش .. تو این رنج قیمت دوربین خوب خیلی است اما اگه بتونید بیشتر حدود 50 هزار بیشتر هزینه کنید می تونید به L110 نیکون هم فکر کنی .

قدرت زوم بالاتر
کیفیت فیلم برداری hd

خیلی ممنون از راهنماییهاتون صد در صد راهنماییهاتون برام مفیده
راستش کیفیت فیلم برداری زیاد برام مهم نیست ولی زوم چرا مهمه نمیشه روی همچی دوربین هایی لنر نصب کرد؟
کانن رو با چه گارانتی توصیه می کنید و اینکه همراه باهاش چه وسایلی می دن؟

rostamiani
25-07-2010, 23:10
خیلی ممنون از راهنماییهاتون صد در صد راهنماییهاتون برام مفیده
راستش کیفیت فیلم برداری زیاد برام مهم نیست ولی زوم چرا مهمه نمیشه روی همچی دوربین هایی لنر نصب کرد؟
کانن رو با چه گارانتی توصیه می کنید و اینکه همراه باهاش چه وسایلی می دن؟
نه نمیشه نصب کرد !
فقط شاید بشه بهش لنز اضافه کرد که اونم اصلا ارزش نداره !
گارانتی اصلی کنون آفومار هست.

blackboy_siasia
25-07-2010, 23:24
sx 210 یا ixus 110 ؟! لطفاً 90 تومان اختلاف قیمت را هم در نظر بگیرید.
با تشکر

اعظم-آیسان-الناز
26-07-2010, 00:15
سلام یه دوربین سونی تو قیمت 160 تومن به ما معرفی کنید ممنان

havije_mashkook
26-07-2010, 01:39
درود بر دوستان
راستش من بین 2 مدل پاناسونیک tz8 و tz10 موندم
فروشنده میگفت فقط gps ولی من مطمئن نیستم
اگر فقط gps هست که برای من مهم نیست و میرم tz8 میگیرم ولی اگر چیزای بیشتری هست میارزه آدم بیشتر پول بده برای tz10
ممنون میشم کمکم کنین
با سپاس

rostamiani
26-07-2010, 01:47
sx 210 یا ixus 110 ؟! لطفاً 90 تومان اختلاف قیمت را هم در نظر بگیرید.
با تشکر
IXUS 110 هم کیفیت تصویر خوبی داره
زومش کمتره و تنظیمات دستی نداره ولی شاید به قیمت بیزطه
خودت کیفیت عکس ها رو مقایسه کن :

موفق باشید :)

sastwhc
26-07-2010, 08:23

قدرت زوم بالاتر
کیفیت فیلم برداری hd

کیفیت عکس L110 خیلی هم خوب نیست گرچه از L100 کمی بهتره

گفتم میرم صحبت میکنم یه اطلاعاتی میاد دستم ! اما از قبل هم گیج تر شدم ! هر کس یه چیزی میگه.
در کل ظاهراً رسیدم به این دوربین ها : دو دوربین بالا و ixus 110 ژاپنی که 235 قیمت گرفتم.
اکثر فروشنده ها sx 20 رو پیشنهاد میدادن. برخی هم میگفتن هیچ تفاوتی از لحاظ کیفیت عکس ها وجود نداره (بر خلاف بقیه) و تنها فرقشون زوم اپتیکشونه.
اما انصافاً برای مصرف آماتور (خانگی) و کیفیت (بهتر) خوب عکس برداری کدام را از بین این 3 پیشنهاد میکنین ؟!
SX20 انتخاب بهتریه

درود بر دوستان
راستش من بین 2 مدل پاناسونیک tz8 و tz10 موندم
فروشنده میگفت فقط gps ولی من مطمئن نیستم
اگر فقط gps هست که برای من مهم نیست و میرم tz8 میگیرم ولی اگر چیزای بیشتری هست میارزه آدم بیشتر پول بده برای tz10
ممنون میشم کمکم کنین
با سپاس

اختلاف قیمتشون چقدره
در مجموع TZ7 احتمالا انتخاب بهتریه

mm45
26-07-2010, 09:55
نه نمیشه نصب کرد !
فقط شاید بشه بهش لنز اضافه کرد که اونم اصلا ارزش نداره !
گارانتی اصلی کنون آفومار هست.

سلام دوست من
بر چه مبنایی گارانتی اصلی کانن را آفومار میدونید ؟ :19:

بارها و بارها شاید این بحث عنوان شده که آفومار مانند شرکت های دیگه فقط و فقط یه شرکت بازرگانی است و نمایندگی کانن در ایران نیست .

حتی اگه هم نمایندگی رسمی کانن در ایران باشه به دلیل قیمت های نوجومیش اصلا ارزش خرید نداره .

امروزه به دلیل بیمه بدنه ایی که شرکت های بیمه بر روی دوربین های کانن گذاشتند نگرانی خرابی و .. را از بین برده .
دوستان توصیه اکید میکنم دوربین هاتون را با بیمه نامه بدنه تهیه کنید و از فروشنده حتما سوال کنید چند درصد خسارت را شامل میشه .

یه بیمه خوب 90 درصد خسارت را شامل میشه . بهتره بیمه بدنه را 15 ماهه تهیه کنید . :11::10:

sb_t
26-07-2010, 10:05
خیلی ممنون
از قیمت این گوشی خبر دارید؟
من همین الان می خوام برم بخرم چه چیزهایی رو باید چک کنم و اینکه چه وسایلی روش می دن؟

mm45
26-07-2010, 10:27

هر کدوم قابلیت های خودش را داره دوست من

اما اگه من بخوام انتخاب کنم از بین این سه گزینه sx210 را به دلایل زیر انتخاب میکنم
1- حجم قابل قبول (مثل sx20 بزرگ و حجیم نیست )
2- تنظیمات نیمه حرفه ای و دستی خیلی خوب
3- قابلیت زوم اپتیکال فیلم برداری تا 14x

این نتیجه گیری من از روی مشخصات فنی دوربین نبوده . من با هر 3 مدل بالا کارکردم و مطمئنا sx210 را میخریدم

rostamiani
26-07-2010, 10:32
سلام دوست من
بر چه مبنایی گارانتی اصلی کانن را آفومار میدونید ؟ :19:

بارها و بارها شاید این بحث عنوان شده که آفومار مانند شرکت های دیگه فقط و فقط یه شرکت بازرگانی است و نمایندگی کانن در ایران نیست .

حتی اگه هم نمایندگی رسمی کانن در ایران باشه به دلیل قیمت های نوجومیش اصلا ارزش خرید نداره .

امروزه به دلیل بیمه بدنه ایی که شرکت های بیمه بر روی دوربین های کانن گذاشتند نگرانی خرابی و .. را از بین برده .
دوستان توصیه اکید میکنم دوربین هاتون را با بیمه نامه بدنه تهیه کنید و از فروشنده حتما سوال کنید چند درصد خسارت را شامل میشه .

یه بیمه خوب 90 درصد خسارت را شامل میشه . بهتره بیمه بدنه را 15 ماهه تهیه کنید . :11::10:

خیلی خیلی متشکرم
نکته مهمی بود ! حق با شماست

متشکرم . امروز یک چیز تاره یاد گرفتم :31::20::31:

ELSIN
26-07-2010, 11:38
سلام يه دوربين سوني تو قيمت 160 تومن به ما معرفي کنيد ممنان

يه 30 تومن بزار روش برو يه SX120 بگير :46:
ميتوني از سري IXUS هم بگيري که من از IXUS ها اطلاعاتي ندارم:31:

SX120

smart_9609
26-07-2010, 18:05
سلام دوستان:40:
بین این دو دوربین کدوم رو پیشنهاد می کنین.
Fujifilm FinePix S1800
Canon PowerShot SX120 IS
فکر کنم تو اکثر موارد برتری با فوجی باشه(به جر حالت ماکرو و سرعت شاتر)
ولی خوب از اسم Canon هم نمیشه گذشت.
اگه باذکر دلیل گزینه مدنظر خودتون رو پیشنهاد بدین خیلی خیلی ممنون میشم.:11::11:

rostamiani
26-07-2010, 20:43
سلام دوستان:40:
بین این دو دوربین کدوم رو پیشنهاد می کنین.
Fujifilm FinePix S1800
Canon PowerShot SX120 IS
فکر کنم تو اکثر موارد برتری با فوجی باشه(به جر حالت ماکرو و سرعت شاتر)
ولی خوب از اسم Canon هم نمیشه گذشت.
اگه باذکر دلیل گزینه مدنظر خودتون رو پیشنهاد بدین خیلی خیلی ممنون میشم.:11::11:
راستش تا جایی که یادمه S1800 کیفیت عکس خوبی نداشت ! ولی نتونستم ریویووی درستی ازش پیدا کنم
بهتره یکم با احتیاط بیشتری بری سراغش :31:

blackboy_siasia
26-07-2010, 21:01
آقا این مموری چنده ؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من 70 خریدم
در ضمن آیا چسب محافظ lcd 15 هزار تومانه ؟!

tirdad_60
27-07-2010, 00:26
سلام
!!!!!!!!!!!!!!!

این مموری رو چند وقت پیش یکی از دوستان خریده بودن 30 تومن که به نظر من گرون خریده بود
چسب محافظ lcd دو تا خریدم 3000 تومن

این قیمت ها رو از جمهوری گرفتید؟

blackboy_siasia
27-07-2010, 12:17
بله . فکر کنم گفتن کلاس دهه.
sdhc هسش این مموری با سرعت read و رایت 20 مگ بر ثانیه ! روبه روی علائدین زده بود 73,500 !! گفتن مموری ضعیف تر ببری ضبط فیلم تکه تکه خواهد شد! در ضمن سایت آمازون مموری مشابه بنده رو 46 $ زده . چه جوری 30 تومان هم گرونه ؟!
چسب محافظ canon بود 3 تومان اما سونیش 15 تومان ! درسته یا برگردم پس بدم؟ گفتن به شرط قیمتش به من میفروشن.
قیمت ها رو ملاحظه کنید :
من چند جا خوندم که نزارید محافظ رو بیشتر از 1000 تومان فاکتور کنن. اما واقعاً تفاوتی بین محافظ 1000 و 15000 تومانی نیست ؟

dada_zebel
27-07-2010, 13:10
دوستان خسته نباشید من به اشتباه کارت SD رو داخل دوربین فرمت کردم الان هر کاری میکنم با هیچ نرم افزاری بازیابی نمیشن
دوربینم 550D هستش و نزدیک 250 فایل RAW با پسوند CR2 داخلش بود از بچه تازه متولد شده خواهرم تو بیمارستان عکس گرفته بودم الان موندم چه کار کنم با هر نرم افزاری امتحان کردم حتی اوناییکه قابلیت بازگرداندن فرمت شده ها رو دارن حتی یه فایل هم پیدا نمیکنه . نکنه چون توسط دوربین فرمت شده نمیشه پیدا کرد . میخاستم یه بار هم توسط ویندوز فرمت کنم شاید بازیابی بشه

dada_zebel
27-07-2010, 13:49
در ضمن خیلی گشتم ADOBE CAMERA RAW 6.1 رو نتونستم به طور جدا از PHOTOSHOP CS5 لینکشو پیدا کنم اگه پیدا میشد اکثرا فیلتر بود

smart_9609
27-07-2010, 13:59
راستش تا جایی که یادمه S1800 کیفیت عکس خوبی نداشت ! ولی نتونستم ریویووی درستی ازش پیدا کنم
بهتره یکم با احتیاط بیشتری بری سراغش :31:

ممنون
تقریبا هیچ سایت فارسی ای پیدا نشد که راجع بهش نظر داده باشن.فقط اینطور که فهمیدم عکسهای فوجی درحالت اتو تعریفی نداره وبا تنظیمات دستی خودشو نشون میده!!! از منابع غیر فارسی هم که تقریبا متغیر بود بعضیا خیلی تعریف می کنن بعضی هام رسما نوشتن Dont Buy IT:31: البته راجع به اون canon هم نظر منفی دیدم فکر کنم نظرها بیشتر به این بستگی داشته باشه که قبلش چه دوربینی داشتن.
طبق فرمایش شما احتمالا میرم سراغ همون canon هرچند که روکاغذ فوجی برتره:worried:

tirdad_60
27-07-2010, 17:43
بله . فکر کنم گفتن کلاس دهه.
sdhc هسش این مموری با سرعت read و رایت 20 مگ بر ثانیه ! روبه روی علائدین زده بود 73,500 !! گفتن مموری ضعیف تر ببری ضبط فیلم تکه تکه خواهد شد! در ضمن سایت آمازون مموری مشابه بنده رو 46 $ زده . چه جوری 30 تومان هم گرونه ؟!
چسب محافظ canon بود 3 تومان اما سونیش 15 تومان ! درسته یا برگردم پس بدم؟ گفتن به شرط قیمتش به من میفروشن.
قیمت ها رو ملاحظه کنید :
من چند جا خوندم که نزارید محافظ رو بیشتر از 1000 تومان فاکتور کنن. اما واقعاً تفاوتی بین محافظ 1000 و 15000 تومانی نیست ؟

سلام

من متوجه کلاس 10 بودن نشدم
رم مورد نظر من کلاس 6 بود

برچسب هم تفاوتی ندارد

tirdad_60
27-07-2010, 17:55
طبق فرمایش شما احتمالا میرم سراغ همون canon هرچند که روکاغذ فوجی برتره

در مورد دوربین و خیلی از وسایل دیگه که پارامترهای مختلفی در کیفیت و خروجی اونها تاثیر دارند
اصلا نمیشه به اطلاعات روی کاغذ اطمینان کرد
مثلا در دوربین کیفیت عدسی بکار رفته و کیفیت ساخت سنسور و نرم افزارهای داخلی از عوامل مهم در کیفیت هستند
به نطر من هم sx120 انتخاب بهتری برای شما هست

ok118
27-07-2010, 18:34
سلام به همه دوستان من از سفر برگشتم

:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::40::40:
از همه دوستان خواهش میکنم این نظر را بادقت مطالعه کنند

:27::27::27::27::27::27::27::27::27:

متاسفانه بدون دوربین به سفر رفتم چون روز شنبه صبح که برای خرید رفتم فروشنده گفت Ixus 95 دیگه تو بازار گیر نمیاد و Ixus105 جاش رو گرفته که البته30 تومان گرانتر است و A3100 هم تمام شده بود و گفت چند روز دیگه مجددا میاریم :41::41::41:
فقط A495 موجود بود که البته فروشنده میگفت از نظر کیفیت عکس بهتر از آن دو تا است :18::18: و علاوه بر آن W310 سونی را پیشنهاد کرد
من آن روز حرف فروشنده رو قبول نکردم و ترجیح دادم بدون دوربین به سفر برم
:27::27::27:
و اما امروز
امروز رفتم توی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و چند تا از عکس های
Ixus95 یا همان SD1200
A3100
A480 بجایA495
W310 سونی
را در سایز اصلی دانلود کردم
وقتی عکس ها را در ابعاد واقعی دیدم شوکه شدم :18::18::19: و فهمیدم که فروشنده پر بیراه نگفته
عکس هایی که من بررسی کردم اینها هستند

HOUSE که منظره یک خانه ویلایی است
INBIO200 که از تعدادی بطری و نخ پارچه های رنگی و لوازم نقاشی با ایزوی 200 گرفته شده است

اگر شما هم این عکس ها را در سایز اصلی ببینید بدون شک می فهمید که A480 که از همه ارزان تر است مقام اول و W310 مقام دوم را کسب میکند و نتیجه بقیه دوربین ها مایوس کننده است
:18::18::18::18::18::18:
می دونم که تعجب کردید و فکر میکنید من توهم زدم اما برید ببینید تا باور کنید

به عکس خانه نگاه کنید به آن درختی که در سمت چپ تصویر و جلوی خانه است و به شاخه های آن درختان کهنسال که در فاصله دورتری قرار دارند دقت کنید A480 برگ ها را با جزییات بهتر و شفاف تر ثبت کرده در حالی که بقیه دوربین ها فقط یک توده سبز رنگ را ثبت کرده اند که جزییات آن نامشخص است
به عکس دوم نگاه کنید به لبه بالایی آن سبد حصیری که در زیر آن پارچه های رنگی قرار دارد آره خودشه همین جا :46:
آیا A480 و W310 لبه سبد را شفاف تر و با وضوح بهتر ثبت نکرده اند
از نظر رنگ هم به نظر من در عکس خانه A480 و در عکس دوم W310 سونی از بقیه زیباتر و خوش رنگ تر هستند
:20::20::20::20::20::20::20:

این مساله چطور قابل توجیه است آیا دوربین 110 تومانی کانن بهتر از دوربین های 180 تومانی عکس میگیرد

از همه دوستانی که در زمینه عکاسی دستی بر آتش دارند و در این سایت صاحب نظر هستند خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند و با ذکر دلایل خود به این شبهه پاسخ گویند و یا نظر موافق خود را در تایید نظر من اعلام نمایند
با تشکر
:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11::11::11:

ali_nnn13
27-07-2010, 21:57
دوستان خسته نباشید من به اشتباه کارت SD رو داخل دوربین فرمت کردم الان هر کاری میکنم با هیچ نرم افزاری بازیابی نمیشن
دوربینم 550D هستش و نزدیک 250 فایل RAW با پسوند CR2 داخلش بود از بچه تازه متولد شده خواهرم تو بیمارستان عکس گرفته بودم الان موندم چه کار کنم با هر نرم افزاری امتحان کردم حتی اوناییکه قابلیت بازگرداندن فرمت شده ها رو دارن حتی یه فایل هم پیدا نمیکنه . نکنه چون توسط دوربین فرمت شده نمیشه پیدا کرد . میخاستم یه بار هم توسط ویندوز فرمت کنم شاید بازیابی بشه

سلام دوست عزیز...

از نرم افزار Active@ File Recovery 7.5.1 استفاده کنید !

مموری رو Super Scan کنید !

موفق باشید...:11:

vvc
27-07-2010, 23:10

از همه دوستانی که در زمینه عکاسی دستی بر آتش دارند و در این سایت صاحب نظر هستند خواهش میکنم مرا راهنمایی کنند و با ذکر دلایل خود به این شبهه پاسخ گویند و یا نظر موافق خود را در تایید نظر من اعلام نمایند
با تشکر

دوست عزیز به یه نمونه عکس یا فقط یه سایت نمیشه اطمینان کرد
به طور مثال در همین سایت نمونه عکس دوربین کانن sx210 is رو که با سونی HX5 و یا پاناسونیک tz10 و حتی کانن SX200 مقایسه میکنیم با کمای تعجب مشاهده میشه که این مدل یعنی sx210 کیفییت عکسی بهتر از بقیه داره ( اون عکس خانه ) در صورتی که من در چند سایت دیگه وعکسهای مختلف دیدم کاملآ برعکس بود و اون سه مدل کیفییت بهتری داشتند
به نظر من در سایتهای مختلف ونمونه عکسهای دیگه هم توجه کنید تا از شک و تردید در بیاید:20:

panther99
28-07-2010, 00:53
آقا بازم صحبت از sx210 و sx200 شد !!! کدوم بهتره ؟؟؟؟ من برای خرید 2 یا 3 انتخاب دارم . ixy 930 کانن ، H55 سونی ، و همین SX200 کانن . فکر میکنم تقریبا تو یه رنج باشن. اما بیشتر از اون سقف به هیچ وجه نمیتونم هزینه کنم .
حالا دوستان بگن چی بگیرم از این بین که بهترین انتخابم باشه ؟؟ !!

vvc
28-07-2010, 14:06
آقا بازم صحبت از sx210 و sx200 شد !!! کدوم بهتره ؟؟؟؟ من برای خرید 2 یا 3 انتخاب دارم . ixy 930 کانن ، H55 سونی ، و همین SX200 کانن . فکر میکنم تقریبا تو یه رنج باشن. اما بیشتر از اون سقف به هیچ وجه نمیتونم هزینه کنم .
حالا دوستان بگن چی بگیرم از این بین که بهترین انتخابم باشه ؟؟ !!

اگر کیفیت عکس و تنظیمات دستی برات مهمه من SX200 رو پیشنهاد میدم با اینکه SX210 ظاهرآ مدل بالاتری به حساب میاد ولی کیفیت عکس SX200 بهتره ضمن اینکه قیمت مناسبتریم داره

ravani_13
28-07-2010, 15:43
سلام

زير 500 دوربين نسبتا جمع و جور و بيشتر براي عكاسي در جاهاي كم نور مثل شب و پارتي با كيفيت عكس خوب و زندخ چي پيشنهاد ميدين ؟

ok118
28-07-2010, 15:49
دوست عزیز به یه نمونه عکس یا فقط یه سایت نمیشه اطمینان کرد
به طور مثال در همین سایت نمونه عکس دوربین کانن sx210 is رو که با سونی HX5 و یا پاناسونیک tz10 و حتی کانن SX200 مقایسه میکنیم با کمای تعجب مشاهده میشه که این مدل یعنی sx210 کیفییت عکسی بهتر از بقیه داره ( اون عکس خانه ) در صورتی که من در چند سایت دیگه وعکسهای مختلف دیدم کاملآ برعکس بود و اون سه مدل کیفییت بهتری داشتند
به نظر من در سایتهای مختلف ونمونه عکسهای دیگه هم توجه کنید تا از شک و تردید در بیاید:20:

اگه اینطوری باشه رفتن به سایتهای مختلف و مقایسه عکس ها فقط باعث سردرگمی و شک بیشتر میشه
:41::41::41:
این یه سایت معتبر است که از سوژه های مشترک و در شرایط مشابه بوسیله دوربین های مختلف عکس گرفته و گرایشی هم به تبلیغ یا حمایت از یک برند خاص در عکس هایش دیده نمی شود و دلیلی هم نداره که سعی کنه یک مدل کانن رو بهتر از مدل دیگه کانن نشون بده :46::46:
من سایتهای دیگه رو هم بررسی کردم اما نمونه عکس های آنها سلیقه ای و از سوژه های متفاوت بود که قابل مقایسه با هم نبودند
اگه شما سایت معتبری سراغ دارید که عکس های مشابه و با شرایط یکسان داشته باشد و عکس ها هم قابل دانلود باشد لطف کنید آدرسش رو به من هم بگید

ok118
28-07-2010, 16:15
راستی یه سوال دیگه در مورد دوربین های کامپکت سونی
:20::20::20::20::20:
یه مشکلی که در عکس های تمام دوربینهای سونی وجود دارد این است که سایه ها را بیش از حد تیره و سیاه میکند یعنی تضاد بین نقاط تیره و روشن خیلی زیاد است مثلا اگر شما از یک درخت در هوای آفتابی عکس بگیرید شاخ و برگ درخت را سبز و سیاه نشان میدهد و یا اگر از کسی که زیر نور آفتاب ایستاده عکس بگیرید چشم ها و گردن که در سایه هستند خیلی تیره میشوند :13::13::13:
ودوم اینکه در فضا های سر پوشیده و خانه که نور کمتر است رنگ ها خیلی اشباع و پر رنگ می شوند مثلا رنگ لباسی که قرمز است به سرخی می زند یا رنگ موهای قهوه ای به سیاه تبدیل می شود :13::13::13: و این به این دلیل است که اصولا دوربین های سونی خوش آب و رنگ تر از دوربین های کانن عکس می گیرند
با مراجعه به سایت های ریوویو و مقایسه عکس های کنون و سونی خودتان متوجه می شوید

آیا راهی برای بهبود کنتراست دوربین های کامپکت سونی وجود دارد
دوستانی که از دوربین سونی استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنند که برای رفع این مشکل چه کار می کنند

آیا استفاده از فیلتر های مخصوص سونی مثل فیلتر UV میتونه کمک کنه ؟
با تشکر
:11::11::11::11::11::11::11::11::11:

ok118
28-07-2010, 16:23
منتظر پاسخ بقیه دوستان در مورد پست #6407 که در صفحه 641 عنوان شد هستم

با تشکر :11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11

AliSub
28-07-2010, 16:37
اگه اینطوری باشه رفتن به سایتهای مختلف و مقایسه عکس ها فقط باعث سردرگمی و شک بیشتر میشه
:41::41::41:
این یه سایت معتبر است که از سوژه های مشترک و در شرایط مشابه بوسیله دوربین های مختلف عکس گرفته و گرایشی هم به تبلیغ یا حمایت از یک برند خاص در عکس هایش دیده نمی شود و دلیلی هم نداره که سعی کنه یک مدل کانن رو بهتر از مدل دیگه کانن نشون بده :46::46:
من سایتهای دیگه رو هم بررسی کردم اما نمونه عکس های آنها سلیقه ای و از سوژه های متفاوت بود که قابل مقایسه با هم نبودند
اگه شما سایت معتبری سراغ دارید که عکس های مشابه و با شرایط یکسان داشته باشد و عکس ها هم قابل دانلود باشد لطف کنید آدرسش رو به من هم بگید

خب اگه برسی کردی حرفی نیست.
این سایت یه سایت مرجعه

راستی یه سوال دیگه در مورد دوربین های کامپکت سونی
:20::20::20::20::20:
یه مشکلی که در عکس های تمام دوربینهای سونی وجود دارد این است که سایه ها را بیش از حد تیره و سیاه میکند یعنی تضاد بین نقاط تیره و روشن خیلی زیاد است مثلا اگر شما از یک درخت در هوای آفتابی عکس بگیرید شاخ و برگ درخت را سبز و سیاه نشان میدهد و یا اگر از کسی که زیر نور آفتاب ایستاده عکس بگیرید چشم ها و گردن که در سایه هستند خیلی تیره میشوند :13::13::13:
ودوم اینکه در فضا های سر پوشیده و خانه که نور کمتر است رنگ ها خیلی اشباع و پر رنگ می شوند مثلا رنگ لباسی که قرمز است به سرخی می زند یا رنگ موهای قهوه ای به سیاه تبدیل می شود :13::13::13: و این به این دلیل است که اصولا دوربین های سونی خوش آب و رنگ تر از دوربین های کانن عکس می گیرند
با مراجعه به سایت های ریوویو و مقایسه عکس های کنون و سونی خودتان متوجه می شوید

آیا راهی برای بهبود کنتراست دوربین های کامپکت سونی وجود دارد
دوستانی که از دوربین سونی استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنند که برای رفع این مشکل چه کار می کنند

آیا استفاده از فیلتر های مخصوص سونی مثل فیلتر UV میتونه کمک کنه ؟
با تشکر
:11::11::11::11::11::11::11::11::11:

درسته
دوربینای سونی در نورهای زیاد مثل همون آفتاب این مشکل دارند که سایه رو کاملا یا خیلی سیاه نشون میدن.
سونی هم آمد یه قابلیت جدید به دوربیناش اضافه کرد به نام DRO که جزئیات از دست رفته سایه نشون میده.

منم دوربین سونی دارم . همیشه از این قابلیت استفاده میکنم ولی بازم به نظرم خوب عمل نکرده.

دوربینای سونی رنگها رو خیلی مصنوعی هم نشون میدن.
من H20 دارم.

به نظر من Canon بگیر.

AliSub
28-07-2010, 16:42
سلام

زير 500 دوربين نسبتا جمع و جور و بيشتر براي عكاسي در جاهاي كم نور مثل شب و پارتي با كيفيت عكس خوب و زندخ چي پيشنهاد ميدين ؟

G11 یه دوربین بسیار عالیه.
از 500 کمی بیشتره!

منتظر پاسخ بقیه دوستان در مورد پست #6407 که در صفحه 641 عنوان شد هستم

با تشکر :11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11
نظر شخصی من:
من سری اکسوز کنان دوست ندارم!
سری A کنان استفاده کردم خیلی راضی بودم.
سونی کلا بیخیال شو.
س
SX120 هم یه دوربین بسیــــار عالیه هست. و براش ارزش پول بیشتر هم داره.

sastwhc
28-07-2010, 18:55

:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::40::4 0::40::40::40::40::40::40::40:
از همه دوستان خواهش میکنم این نظر را بادقت مطالعه کنند

:27::27::27::27::27::27::27::27::27:

متاسفانه بدون دوربین به سفر رفتم چون روز شنبه صبح که برای خرید رفتم فروشنده گفت Ixus 95 دیگه تو بازار گیر نمیاد و Ixus105 جاش رو گرفته که البته30 تومان گرانتر است و A3100 هم تمام شده بود و گفت چند روز دیگه مجددا میاریم :41::41::41:
فقط A495 موجود بود که البته فروشنده میگفت از نظر کیفیت عکس بهتر از آن دو تا است :18::18: و علاوه بر آن W310 سونی را پیشنهاد کرد
من آن روز حرف فروشنده رو قبول نکردم و ترجیح دادم بدون دوربین به سفر برم
:27::27::27:
و اما امروز
امروز رفتم توی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و چند تا از عکس های
Ixus95 یا همان SD1200
A3100
A480 بجایA495
W310 سونی
را در سایز اصلی دانلود کردم
وقتی عکس ها را در ابعاد واقعی دیدم شوکه شدم :18::18::19: و فهمیدم که فروشنده پر بیراه نگفته
عکس هایی که من بررسی کردم اینها هستند

HOUSE که منظره یک خانه ویلایی است
INBIO200 که از تعدادی بطری و نخ پارچه های رنگی و لوازم نقاشی با ایزوی 200 گرفته شده است

اگر شما هم این عکس ها را در سایز اصلی ببینید بدون شک می فهمید که A480 که از همه ارزان تر است مقام اول و W310 مقام دوم را کسب میکند و نتیجه بقیه دوربین ها مایوس کننده است
:18::18::18::18::18::18:
می دونم که تعجب کردید و فکر میکنید من توهم زدم اما برید ببینید تا باور کنید

به عکس خانه نگاه کنید به آن درختی که در سمت چپ تصویر و جلوی خانه است و به شاخه های آن درختان کهنسال که در فاصله دورتری قرار دارند دقت کنید A480 برگ ها را با جزییات بهتر و شفاف تر ثبت کرده در حالی که بقیه دوربین ها فقط یک توده سبز رنگ را ثبت کرده اند که جزییات آن نامشخص است
به عکس دوم نگاه کنید به لبه بالایی آن سبد حصیری که در زیر آن پارچه های رنگی قرار دارد آره خودشه همین جا :46:
آیا A480 و W310 لبه سبد را شفاف تر و با وضوح بهتر ثبت نکرده اند
از نظر رنگ هم به نظر من در عکس خانه A480 و در عکس دوم W310 سونی از بقیه زیباتر و خوش رنگ تر هستند
:20::20::20::20::20::20::20:

این مساله چطور قابل توجیه است آیا دوربین 110 تومانی کانن بهتر از دوربین های 180 تومانی عکس میگیرد

با تشکر
همون عکس ها رو با ایزوی 100 دانلود کن و نمونه ها ایزوی 100 SX120 رو هم دانلود و نظرت رو بگو

سلام

s90
g11

ok118
28-07-2010, 19:13
G11 یه دوربین بسیار عالیه.
از 500 کمی بیشتره!

نظر شخصی من:
من سری اکسوز کنان دوست ندارم!
سری A کنان استفاده کردم خیلی راضی بودم.
سونی کلا بیخیال شو.
س
SX120 هم یه دوربین بسیــــار عالیه هست. و براش ارزش پول بیشتر هم داره.

با تشکر از شما :40::40::40:
در مورد نظرتون در مورد سونی باید عرض کنم که این طور تصمیم گیری کلی در مورد یک برند صحیح نیست
به عنوان مثال یکی از عکس های W300 سونی را میتوانید در آدرس زیر ببینید

این عکس واقعا شفاف و واضح و با کیفیت است البته همان مشکل تیرگی در گیاهان عقب تصویر و در رنگ موهای سوژه وجود دارد ولی در سایر موارد به عنوان یک دوربین کامپکت و ارزان قیمت واقعا خوب عمل کرده و زیبایی خاص خودش را دارد و شاید برای خیلی ها مطلوب باشد و نمی توان دوربینی را که این تصویر زیبا را ثبت کرده بی ارزش دانست :11::11:

به نظر من دوربین های مختلف را بدون تعصب و فارغ از اینکه متعلق به چه برندی باشند باید دو به دو با هم مقایسه کرد و در مورد آنها تصمیم گرفت
این طور نیست که تمام مدل های کانن بهتر از سونی باشند و یا بر عکس
ما فقط میتونیم بررسی کنیم و بگیم فلان مدل کانن بهتر از فلان مدل سونی است به هر حال سونی هم یکی از برند های مطرح دنیا است و در بعضی مدل ها بر کانن برتری دارد

البته من تعصب خاصی در مورد سونی ندارم و کلی صحبت کردم امیدوارم باعث رنجش شما نشده باشه

ok118
28-07-2010, 20:01
همون عکس ها رو با ایزوی 100 دانلود کن و نمونه ها ایزوی 100 SX120 رو هم دانلود و نظرت رو بگو

s90
g11

ارادت داریم قربان :31::31:
ماه ها پیش که عضو این سایت نبودم هر وقت مطالب این سایت رو مطالعه میکردم از نظرات مفید شما خیلی بهره می بردم :11::11:
چشم دانلود میکنم و نظرم رو اعلام میکنم ولی روز جمعه آخه فردا عروسی دعوتم :8::8::8: و چون عروس خانم از دوستان صمیمی بنده است از صبح تا آخر شب گرفتارم اگه شما لطف کنید و روز جمعه به این تاپیک سر بزنید می تونیم این بحث رو ادامه بدیم :27::27::27:

اما آن عکس INBIO100 را (یعنی عکس همان نخ و پارچه های رنگی با ایزوی 100) برای A480 و IXUS95 قبلا دانلود کردم و با کمال تعجب باید عرض کنم که نتیجه همان بود که قبلا عرض کردم یعنی A480 کاملا از نظر وضوح تصویر برتری دارد اگه به همان لبه سبد دقت کنید متوجه می شوید

بقیه عکس ها را هم می بینم و روز جمعه نظرم رو میگم اما اگر هم در ایزوی 100 برتری با دوربین های دیگر باشد به نظر من اصلا ارزشی ندارد چون :
اولا دوربینی که در ایزوی بالاتر نتیجه بهتری داشته باشد قدرتمند تر است :40:
دوما در اکثر شرایط نوری در مکان های سر پوشیده و نورهای مصنوعی و در حالت اتوماتیک دوربین ایزوی 200 و یا 400 خواهد داشت :40:
در مورد SX120 هم باید عرض کنم به عنوان یک دوربین نیمه حرفه ای و با 100 هزار تومان اختلاف قیمت رقیب نا مناسبی برای A480 خواهد بود و اگر برتر نباشد جای تعجب دارد :46::46:
خداحافظ تا روز جمعه

AliSub
28-07-2010, 20:20
با تشکر از شما :40::40::40:
در مورد نظرتون در مورد سونی باید عرض کنم که این طور تصمیم گیری کلی در مورد یک برند صحیح نیست

این عکس واقعا شفاف و واضح و با کیفیت است البته همان مشکل تیرگی در گیاهان عقب تصویر و در رنگ موهای سوژه وجود دارد ولی در سایر موارد به عنوان یک دوربین کامپکت و ارزان قیمت واقعا خوب عمل کرده و زیبایی خاص خودش را دارد و شاید برای خیلی ها مطلوب باشد و نمی توان دوربینی را که این تصویر زیبا را ثبت کرده بی ارزش دانست :11::11:

به نظر من دوربین های مختلف را بدون تعصب و فارغ از اینکه متعلق به چه برندی باشند باید دو به دو با هم مقایسه کرد و در مورد آنها تصمیم گرفت
ما فقط میتونیم بررسی کنیم و بگیم فلان مدل کانن بهتر از فلان مدل سونی است به هر حال سونی هم یکی از برند های مطرح دنیا است و در بعضی مدل ها بر کانن برتری دارد

البته من تعصب خاصی در مورد سونی ندارم و کلی صحبت کردم امیدوارم باعث رنجش شما نشده باشه

سلام
این لینک عکسی که گذاشت معلوم نیست ماله چه دوربینی هست چون:
1- اگزیف نداره
2- یه جا نوشته (تیتر) nikon 6000
3- زیرش نوشته W300

حق با شماست!
منم از طرفداران سرسخت سـونـی بودم!

کاملا درسته.

panther99
29-07-2010, 00:13
اگر کیفیت عکس و تنظیمات دستی برات مهمه من SX200 رو پیشنهاد میدم با اینکه SX210 ظاهرآ مدل بالاتری به حساب میاد ولی کیفیت عکس SX200 بهتره ضمن اینکه قیمت مناسبتریم داره

دقیقا برام همین مهمترین فاکتور هست !!! میخوام تو این رنج بهترین باشه !! ظاهرا به یه جمع بندی میرسیم که SX200 تو این قیمت و رده بهترین هست ؟؟!!

mm45
29-07-2010, 09:11
دقیقا برام همین مهمترین فاکتور هست !!! میخوام تو این رنج بهترین باشه !! ظاهرا به یه جمع بندی میرسیم که SX200 تو این قیمت و رده بهترین هست ؟؟!!

sx200 یا sx210 :

با هر دو از نزدیک کار کردم و تقریبا با معایب و امتیازتشون آشنام . و به این باورم که هر کدوم کاربر خودش را طلب میکنه .
اینکه میگند کیفیت عکس sx210 کمتر از sx200 است را قبلا هم خودم می گفتم . اما این گفته را از نزدیک باهاش روبرو نبودم . برای من اینطور بوده که عکس های sx210 کنتراست بهتری داشته و شارپ تر بوده .

اگه شما عکاسی ماکرو در اولویت دارید خوب انتخابی بجز sx200 ندارید .
و اگر شما عکاسی و فیلم برداری را با هم نیاز دارید بخاطر زوم 14 برابری در حین فیلم برداری و تصحیح دگمه تله در مدل sx210 نسبت به Sx200 که باعث شده صدای زوم کردن در حین فیلم ضبط نشه . باید sx210 بخرید .

معایب sx210 :

1- خوش دست نبودن
2- نداشتن قابلیت عکاسی در صفر سانتی متر (ماکرو صفر سانتی متر )

مزایای Sx210 :

1- حجم کم تر نسبت به sx200
2- زوم اپتیکال حین فیلم برداری
3- فلاش تاشو
4- استفاده از عدسی های جدید UD , UA کانن
5- تصحصیح دکمه تله
6- فوکوس سریعتر نسبت به مدل sx200 (به شخصه کار کردم و خیلی زودتر از مدل Sx200 فوکوس میکنه )

این نتایج بیشترش از کار مستقیم با این دوربین بدست امده و صرفا اعداد روی کاغذ نیست

امیدوارم مفید بوده باشه :11::10:

panther99
29-07-2010, 09:31
آهان . اون عدسی های جدید که تو sx210 هست تو sx200 نیست ؟؟؟؟!!!!!!!!

ELSIN
29-07-2010, 11:53
mm45 عزیز رفتم جمهوری بیشتر مغازه ها پایین 200 قیمت میدادند(SX120) (افومار)
یه سری شاس هم بودند 220 میگفتند

alireza_blue
29-07-2010, 12:32
سلام دوستان

قصد خرید یکی از دوربین های سری ixus کانن رو دارم . خیلی برام مهمه که ساخت ژاپن باشه .

ظاهرا ixus 100 فقط ژاپنیه و ixus 110 , 120 چینی هستن . ایا ixus 130 هم که جدیدا اومده و خیلی خوشکله هم چینیه؟

ممنون میشم در مورد خرید یکی از این مدلها (با همون الویت ژاپنی بودن) راهنماییم کنین.

ضمن اینکه کوچیک بودن دوربین خیلی خیلی برام مهم هست. واسه همین سراغ این سری دوربین ها رفتم و اینکه برندی هم که دوسش دارم کانن هست.

rostamiani
29-07-2010, 12:40

ظاهرا کیفیت عکس های SX210 کمی بهتره !
عکس های مختلفی از این دو دوربین رو می تونید اینجا ببینید :31: :

Bobby Sands
29-07-2010, 13:32
از دوستان کسی در مورد آخرین قیمت fz35 کسی خبر داره؟

rostamiani
29-07-2010, 17:37
از دوستان کسی در مورد آخرین قیمت fz35 کسی خبر داره؟
فکر کنم حدود ۴۸۰ هزار تومان بود !
با نمیاندگی فروش بانیان تماس بگیرید :

mm45
29-07-2010, 17:56
سلام دوستان

قصد خرید یکی از دوربین های سری ixus کانن رو دارم . خیلی برام مهمه که ساخت ژاپن باشه .

ظاهرا ixus 100 فقط ژاپنیه و ixus 110 , 120 چینی هستن . ایا ixus 130 هم که جدیدا اومده و خیلی خوشکله هم چینیه؟

ممنون میشم در مورد خرید یکی از این مدلها (با همون الویت ژاپنی بودن) راهنماییم کنین.

ضمن اینکه کوچیک بودن دوربین خیلی خیلی برام مهم هست. واسه همین سراغ این سری دوربین ها رفتم و اینکه برندی هم که دوسش دارم کانن هست.

سلام دوست من
سری ایکسوز کانن با 3 اسم متفاوت بر مبنای کشور سازنده شناخته میشه مثلا ایکسوز 100 :
در چین این دوربین را با نام ixus100
در امریکا sd780
در ژآپن با نام ixy210

یا یه مثال دیگه :

شرمنده خیلی خسته ام بیشتر حوصله توضیح ندارم انشاالله فرصت دیگه ای جبران کنم :11:

sastwhc
29-07-2010, 21:48
ارادت داریم قربان :31::31:
ماه ها پیش که عضو این سایت نبودم هر وقت مطالب این سایت رو مطالعه میکردم از نظرات مفید شما خیلی بهره می بردم :11::11:
چشم دانلود میکنم و نظرم رو اعلام میکنم ولی روز جمعه آخه فردا عروسی دعوتم :8::8::8: و چون عروس خانم از دوستان صمیمی بنده است از صبح تا آخر شب گرفتارم اگه شما لطف کنید و روز جمعه به این تاپیک سر بزنید می تونیم این بحث رو ادامه بدیم :27::27::27:

اما آن عکس INBIO100 را (یعنی عکس همان نخ و پارچه های رنگی با ایزوی 100) برای A480 و IXUS95 قبلا دانلود کردم و با کمال تعجب باید عرض کنم که نتیجه همان بود که قبلا عرض کردم یعنی A480 کاملا از نظر وضوح تصویر برتری دارد اگه به همان لبه سبد دقت کنید متوجه می شوید

بقیه عکس ها را هم می بینم و روز جمعه نظرم رو میگم اما اگر هم در ایزوی 100 برتری با دوربین های دیگر باشد به نظر من اصلا ارزشی ندارد چون :
اولا دوربینی که در ایزوی بالاتر نتیجه بهتری داشته باشد قدرتمند تر است :40:
دوما در اکثر شرایط نوری در مکان های سر پوشیده و نورهای مصنوعی و در حالت اتوماتیک دوربین ایزوی 200 و یا 400 خواهد داشت :40:
در مورد SX120 هم باید عرض کنم به عنوان یک دوربین نیمه حرفه ای و با 100 هزار تومان اختلاف قیمت رقیب نا مناسبی برای A480 خواهد بود و اگر برتر نباشد جای تعجب دارد :46::46:
خداحافظ تا روز جمعه

۱-سری پاور شات شامل بعضا دوربین های درخور توجه است.در این سری کیفیت عکاسی دوربین بیشتر مورد توجه طراح بوده.مخاطبش هم کمی آشناتر به عکاسی فرض شده. و فیلمبرداری در حد ناکافی تا ضعیف است اما سری ایکسیوس اندازه کوچکتر(Slim)باتری گرانتر و داخلی(البته تحت شرایطی میتونه نقطه ضعف محسوب شه)و البته ظاهر دل انگیزتری براشون در نظر گرفته شده.فیمبرداری ایکسیوس در سطح خوب (در حد کنون - دقت کنید که کنون در فیلمبرداری دوربین های عکاسی اش سرامد محسوب نمیشه).
بهمین دلیل عکس های A480 قابل قبول و برتر از هم رده ایکسیوسی خودش است.اما فیلمبرداری شان قابل مقایسه نیست و ایکسیوس بهتر عمل میکند.
۲-نتیجه بهتر در ایزوی بالاتر به نفع کیفیت بالاتر دوربین است(گرچه نقیض این قانون کم نیستند) اما انالیز یک عکس خوب در ایزوی بالا به مراتب مشکل تر است.مخصوصا انحراف معیار رنگ ها بسیار چشم گیر تر خواهد بود.اصولا در دوربین ها کامپکت و لایک(SLR Like) بجز یکی دوتا استثنا ایزوی بالای 200 تقریبا به یک فاجعه در رنگ و کنتراست و نویز ختم می شود(بنابراین سوال همیشگی که : کاربرد و انتظارتان از دوربین چیستُ؟در اینجا مصداق پیدا میکند. )اگر انتظارتان از ایزوی بالا در کامپکت/لایک در حد فول فریم کنون یا نیکون است باید بگویم که لایک/کامپکت ها از هر برندی متاسفانه مایوستان خواهند کرد.شما روی D300s با ایزوی 4000 میتونید عکس خوب تا عالی بگیرید اما اینکه بتونید با یه لایک یا کامپکت بدون توجه به مدل یا کمپانی (با یکی دوتا استثنا) بتونید عکس قابل قبول حتی در ایزوی 400 یا 800 بگیرید تقریبا ممکن نیست.نور کم عکس(underexposure) را میتوان تا حدی با ادیت post processing جبران کنید اما کاهش نویر(noise reduction) ناشی از ایزوی بالا چندان ممکن و مطلوب نخواهد بود.بهمین دلیل اول مطمن شوید در ایزوی پایین نتیجه مطلوب است.همینطور پیشنهاد میکنم روی عکس های ایزوی بالا (همان دانلودی ها)کارکنید ببنید نتیجه ادیت تان تا چه حد برایتان مطلوب است حتی انها را در اندازه البوم تان چاپ کنید و ببینید ایا نتیجه چاپ برایتان قابل قبول است.
۳-بله در مد اتوماتیک و مکان های کم نور دوربین ها سعی میکنند که ایزو را بالا ببرند و سرعت شاتر را افزایش ندهنداما استفاده از مد اتوماتیک در فضا های کم نور جز یک عکس نامطلوب نتیجه دیگری نخواهد داشت .پس فقط وقتی از این مد استفاده کنید که یا نور کافی باشد یا در مد نیمه اتوماتیک ایزو محدود شده باشد(بنابراین هنگام خرید دقت کنید این قابلیت در دوربین وجود داشته باشد)
۴-SX120 دوربین نیمه حرفه ای محسوب نمیشود فقط تنظیمان دستی دارد و قیمتش فقط 210 هزار تومان است(50D یا D90 نیمه حرفه ای محسوب میشوند) و ارزش 100 تومان بیشتر را دارد.اما اگر بهردلیل بودجه ای در حد 110 تومن در نظر گرفته اید مسلما A480 انتخاب خوب و احتمالا بهترین محسوب میشود.
حیفم امد نگویم اتفاقا A1100 با قیمتی در حدود 150 تومن با داشتن ویزور اپتیک انتخاب 40 تومن گرانتر اما باز کمی بهتر است(البته شاید سخت تر یافت شود)

در ضمن من هم مخصوصا در این کلاس سونی را تایید نمیکنم(حرفای Alisub عزیز تایید میشه)من طرفدار یا منتقد مطلق هیچ برند یا دستگاهی نیستم

سه شنبه میتوانم در این صفحه کامنت بگذارم اما جمعه مطلبتان را می خوانم(با موبایل کامنت گذاشتن خیلی سخته)

panther99
30-07-2010, 01:01
پس به احتمال 90% بنده برم SX200 کانن رو بگیرم . متقاعد شدم که این دوربین میتونه تا حد بسیار زیادی نیازهای منو براورده کنه . :46:

mm45
30-07-2010, 11:16
پس به احتمال 90% بنده برم SX200 کانن رو بگیرم . متقاعد شدم که این دوربین میتونه تا حد بسیار زیادی نیازهای منو براورده کنه . :46:

مبارکتون باشه
دوربین است که از انتخابش پشیمون نمیشید . با اطمینان خرید کنید :11::11:
و حتما با بیمه نامه بدنه خرید کنید

panther99
30-07-2010, 11:45
گارانتی آفومار همون بیمه نامه رو داره ؟؟؟؟؟؟؟

ok118
30-07-2010, 15:56
۱-سری پاور شات شامل بعضا دوربین های درخور توجه است.در این سری کیفیت عکاسی دوربین بیشتر مورد توجه طراح بوده.مخاطبش هم کمی آشناتر به عکاسی فرض شده. و فیلمبرداری در حد ناکافی تا ضعیف است اما سری ایکسیوس اندازه کوچکتر(Slim)باتری گرانتر و داخلی(البته تحت شرایطی میتونه نقطه ضعف محسوب شه)و البته ظاهر دل انگیزتری براشون در نظر گرفته شده.فیمبرداری ایکسیوس در سطح خوب (در حد کنون - دقت کنید که کنون در فیلمبرداری دوربین های عکاسی اش سرامد محسوب نمیشه).
بهمین دلیل عکس های A480 قابل قبول و برتر از هم رده ایکسیوسی خودش است.اما فیلمبرداری شان قابل مقایسه نیست و ایکسیوس بهتر عمل میکند.
۲-نتیجه بهتر در ایزوی بالاتر به نفع کیفیت بالاتر دوربین است(گرچه نقیض این قانون کم نیستند) اما انالیز یک عکس خوب در ایزوی بالا به مراتب مشکل تر است.مخصوصا انحراف معیار رنگ ها بسیار چشم گیر تر خواهد بود.اصولا در دوربین ها کامپکت و لایک(SLR Like) بجز یکی دوتا استثنا ایزوی بالای 200 تقریبا به یک فاجعه در رنگ و کنتراست و نویز ختم می شود(بنابراین سوال همیشگی که : کاربرد و انتظارتان از دوربین چیستُ؟در اینجا مصداق پیدا میکند. )اگر انتظارتان از ایزوی بالا در کامپکت/لایک در حد فول فریم کنون یا نیکون است باید بگویم که لایک/کامپکت ها از هر برندی متاسفانه مایوستان خواهند کرد.شما روی D300s با ایزوی 4000 میتونید عکس خوب تا عالی بگیرید اما اینکه بتونید با یه لایک یا کامپکت بدون توجه به مدل یا کمپانی (با یکی دوتا استثنا) بتونید عکس قابل قبول حتی در ایزوی 400 یا 800 بگیرید تقریبا ممکن نیست.نور کم عکس(underexposure) را میتوان تا حدی با ادیت post processing جبران کنید اما کاهش نویر(noise reduction) ناشی از ایزوی بالا چندان ممکن و مطلوب نخواهد بود.بهمین دلیل اول مطمن شوید در ایزوی پایین نتیجه مطلوب است.همینطور پیشنهاد میکنم روی عکس های ایزوی بالا (همان دانلودی ها)کارکنید ببنید نتیجه ادیت تان تا چه حد برایتان مطلوب است حتی انها را در اندازه البوم تان چاپ کنید و ببینید ایا نتیجه چاپ برایتان قابل قبول است.
۳-بله در مد اتوماتیک و مکان های کم نور دوربین ها سعی میکنند که ایزو را بالا ببرند و سرعت شاتر را افزایش ندهنداما استفاده از مد اتوماتیک در فضا های کم نور جز یک عکس نامطلوب نتیجه دیگری نخواهد داشت .پس فقط وقتی از این مد استفاده کنید که یا نور کافی باشد یا در مد نیمه اتوماتیک ایزو محدود شده باشد(بنابراین هنگام خرید دقت کنید این قابلیت در دوربین وجود داشته باشد)
۴-SX120 دوربین نیمه حرفه ای محسوب نمیشود فقط تنظیمان دستی دارد و قیمتش فقط 210 هزار تومان است(50D یا D90 نیمه حرفه ای محسوب میشوند) و ارزش 100 تومان بیشتر را دارد.اما اگر بهردلیل بودجه ای در حد 110 تومن در نظر گرفته اید مسلما A480 انتخاب خوب و احتمالا بهترین محسوب میشود.
حیفم امد نگویم اتفاقا A1100 با قیمتی در حدود 150 تومن با داشتن ویزور اپتیک انتخاب 40 تومن گرانتر اما باز کمی بهتر است(البته شاید سخت تر یافت شود)

در ضمن من هم مخصوصا در این کلاس سونی را تایید نمیکنم(حرفای Alisub عزیز تایید میشه)من طرفدار یا منتقد مطلق هیچ برند یا دستگاهی نیستم

سه شنبه میتوانم در این صفحه کامنت بگذارم اما جمعه مطلبتان را می خوانم(با موبایل کامنت گذاشتن خیلی سخته)

با تشکر از پاسخ کامل شما

:11::11::11::11::11:

پس من درست متوجه شده بودم و شما هم تایید میکنید که کیفیت عکس های A480 یا A490 بهتر از IXUS95 است :8::8: و کیفیت عکس هم برای من مهمتر از فیلم برداری است

توصیه شما در مورد مود اتوماتیک را هم حتما بکار میبرم
SX120 هم دوربین بسیار خوب و کاملی است اما به عنوان یک دوربین مجلسی نه یک دوربین کوچک و ساده که همیشه همراهت باشد ( نیاز من یه دوربین دانشجویی و در عین حال با کیفیت بود که همیشه توی کیفم باشد) بنابراین همان A490 برایم مناسب تر است البته اگه موفق بشم A1100 گیر بیارم بی شک انتخاب بهتری خواهد بود

mm45
31-07-2010, 08:54
گارانتی آفومار همون بیمه نامه رو داره ؟؟؟؟؟؟؟

سلام
آفومار دوربین های خود را با بیمه اطمینان عرضه میکنه .
اما دوست من چرا از آفومار می خوایید خرید کنید ؟ فکر کنم قیمت sx200 از آفومار 335 هزار تومان باشه . در حالی که همین دوربین را با بیمه میتونید 310تا 315 بخرید .:11:

no.20
31-07-2010, 10:02
با سلام
يكي از آشنايان دوربيني تا 200 تومان ميخواهد با اين مشخصات:

براي كارهاي خانوادگي
مجهز به لبخند ياب وچهره ياب وامكاناتي از اين دست
قابليت فيلمبرداري نسبتا خوبي هم داشته باشد

اساتيد گرامي راهنمايي بفرمايند

mm45
31-07-2010, 19:39
با سلام
يكي از آشنايان دوربيني تا 200 تومان ميخواهد با اين مشخصات:

براي كارهاي خانوادگي
مجهز به لبخند ياب وچهره ياب وامكاناتي از اين دست
قابليت فيلمبرداري نسبتا خوبي هم داشته باشد

اساتيد گرامي راهنمايي بفرمايند

سلام دوست من :10:

Ixy210
را بهتون توصیه میکنم
برای کار های خانوادگی خیلی مناسب است و مخصوصا فیلم برداری خوبی داره (HD)

اما خوب باید یکم بیشتر هزینه کنید بابت لوازم جانبیش و به نظرمن ارزشش را داره . :11::11:

ELSIN
01-08-2010, 21:18
Panasonic updates firmware for DMC-LX3, DMC-TZ7 and DMC-TZ6

tirdad_60
01-08-2010, 22:17
Panasonic updates firmware for DMC-LX3, DMC-TZ7 and DMC-TZ6

elsin جان قسمت مشاوره برای خرید دوربین در این پست کدوم قسمت هست؟:46:

king of heaven
02-08-2010, 17:15
سلام به همگی دوستان . چند روزه که دارم تو سایتهای مختلف مدلهای دوربین رو چک میکنم تا ببینم چه مدلی را با توجه به کیفیت نسبتا مناسب با در نظر گرفتن قیمت تهیه کنم . دوربین کنن اس ایکس 210 رو انتخاب کردم و فوجی اچ اس 10 و فوجی اس 200 . اما قیمتوشن تو رنج 400 به بالا هست میخواستم یه خورده پایینتر باشه رفتم سراغ نیکون ال 110 و فوجی اس 2800 و اس 1800 . اگر دوستان در مورد این دوربینها اطلاعایت دارن خواهش میکنم به من کمک نن تا یه انتخاب مناسب داشته باشم

mm45
02-08-2010, 17:52
سلام به همگی دوستان . چند روزه که دارم تو سایتهای مختلف مدلهای دوربین رو چک میکنم تا ببینم چه مدلی را با توجه به کیفیت نسبتا مناسب با در نظر گرفتن قیمت تهیه کنم . دوربین کنن اس ایکس 210 رو انتخاب کردم و فوجی اچ اس 10 و فوجی اس 200 . اما قیمتوشن تو رنج 400 به بالا هست میخواستم یه خورده پایینتر باشه رفتم سراغ نیکون ال 110 و فوجی اس 2800 و اس 1800 . اگر دوستان در مورد این دوربینها اطلاعایت دارن خواهش میکنم به من کمک نن تا یه انتخاب مناسب داشته باشم

سلام دوست عزیز :10:

شما نیازتون را بفرمایید . چون انتخاب هاتون تناقض داره .

اما تو همشون سوپر زوم بودن مشترک میزنه . اگر فقط این ملاکتون باشه . sx210 به قیمت 350 فکر کنم خوب باشه .
و اگه نمیتونید sx200 به قیمت 310 تومان , .:11:

bille_jean2001
03-08-2010, 00:12
سلام دوستان اين كه مثلا تو مشخصات برد فلاش دوربين ها مثلا مينويسه3m يا 5m يا 9m دقيقا از لحاظ مساحتي كه روشن ميكنن يعني چي??

و سوال دومم اينكه فرق فلاش هاي خارجي چيه مثلا ميگن fz100 برد فلشش 9.5 متره و فلاش خارجي هم ميخوره اين فلاش خارجي چيكار ميكنه و كاربردش كجاست

سوال سوم اينكه چقدر ديگه تقريبا طول ميكشه fz100 بياد تو ايران

king of heaven
03-08-2010, 08:12
ممنونم از دوست عزیزم mm45 . حق با شماست باید بیشتر توضیح میدادم . راستش اول میخواستم در حد همون 400 یا تو همون حول و حوش هزینه کنم اما بعدش پشیمون شدم و الان ترجیح میدم تو رنج 230 تا 280 هزینه کنم . 3مدل رو انتخاب کردم فوجی اس 1800 و فوجی 2500اچ دی و 2000اچ دی . شنیدم مدل 2800 اچ دی هم اومده . اینها تقریبا تو یه رنج قیمت هستند اما ظاهرا هر کدومشون یه ایرادات و یه محاسنی داره . نظرات دوستان رو که میخوندم میگفتن صدای موترو زوم موقع فیلم برداری تو 2500 خیلی اذیت میکنه ولی 2000 اینطوری نیست . از نظر کیفیت میگفتم عکس 2500 بهتره . خلاصه کلی نظرهای مختلف هست . حالا به نظر شما من اگر بخوام دوربینی داشته باشم که کیفیت عکس خوبی داشته باشه و فیلمش هم در حد خودش مناسب باشه کدومشو انتخاب کنم ؟؟؟
سوال دوم : اگر کسی تو رنج قیمت 400 بخواد از بین دو مدل فوجی s200 exr و nikon p100 یکی رو انتخاب کنه شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید ؟؟

king of heaven
03-08-2010, 15:18
بعد زا سر زدن به سایتهای مختلف و خوندن نظرات بقیه فعلا به این نتیجه رسیدم که s200exr از nikonp100 بهتره . یه سوال راجع به live view دارم . راستش اصلا نمیدونم چیه اما طبق گفته یکی از دوستان اگر این توانایی رو نداشته باشه نمیتونم عکس رو از روی صفحه lcd تنظیم کنم و بگیرم یعنی حتما باید توی چشمی دوربین نگاه کنم و عکس بگیرم ؟؟راهنمائیم کنید لطفا تا بلاخره یکی از این مدلها رو انتخاب کنم

tirdad_60
04-08-2010, 22:57
سلام دوستان اين كه مثلا تو مشخصات برد فلاش دوربين ها مثلا مينويسه3m يا 5m يا 9m دقيقا از لحاظ مساحتي كه روشن ميكنن يعني چي??

و سوال دومم اينكه فرق فلاش هاي خارجي چيه مثلا ميگن fz100 برد فلشش 9.5 متره و فلاش خارجي هم ميخوره اين فلاش خارجي چيكار ميكنه و كاربردش كجاست

سوال سوم اينكه چقدر ديگه تقريبا طول ميكشه fz100 بياد تو ايران

عدد فوق نشون دهنده برد مفید فلاش هست یعنی تا متر رو فلاش میتونه روشن کنه

فلاشهای خارجی کاربرد و امکانات بسیار زیادی دارند
تنظیم قدرت..قابلیت ttl ...استفاده به عنوان فلاش بصورت off camera تنظیمات متعددی که بسیار با اهمیت هستند

البته برای همه این موارد دارای اهمیت نیستند و بستگی به کاربرد شما داره

سوال دوم : اگر کسی تو رنج قیمت 400 بخواد از بین دو مدل فوجی s200 exr و nikon p100 یکی رو انتخاب کنه شما کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید ؟؟

fuji انتخاب بهتری هست

یه سوال راجع به live view دارم . راستش اصلا نمیدونم چیه اما طبق گفته یکی از دوستان اگر این توانایی رو نداشته باشه نمیتونم عکس رو از روی صفحه lcd تنظیم کنم و بگیرم یعنی حتما باید توی چشمی دوربین نگاه کنم و عکس بگیرم ؟؟راهنمائیم کنید لطفا تا بلاخره یکی از این مدلها رو انتخاب کنم

بله اگر نداشته باشه نمیتونید از روی صفحه نگاه کنید و عکس بگیرید
البته الان اکثر دوربینها این ویژگی رو دارند

من تا به حال 10 تا عکس هم در حالت live view ننداختم!!!

Damian
05-08-2010, 15:21
با سلام خدمت دوستان
میخوام دوربین دیجیتالی بخرم که هم عکاسی و هم فیلمبرداری full hd داشته باشه آیا تا سقف 800 تومن میتونم گیر بیارم
لطفا کمی توضیح بدید

tirdad_60
06-08-2010, 19:27
نوع دوربین SLR یا SLR LIKE یا COMPACT ؟
واسه چه استفاده ای؟

panasonic fz35 شاید مناسب باشه

عکاسی full HD نداریم

poonel
07-08-2010, 05:57

poonel
07-08-2010, 08:32
با سلام خدمت دوستان
میخوام دوربین دیجیتالی بخرم که هم عکاسی و هم فیلمبرداری full hd داشته باشه آیا تا سقف 800 تومن میتونم گیر بیارم
لطفا کمی توضیح بدید
عکاسی و فیلمبرداری ّFull HD ---> سونی HX5
10 مگاپیکسل - فیلمبرداری 1920x1080i 17mbps - زوم 10x - تنظیم دستی شاتر و دیافراگم - GPS
اگه از فیلمبرداری Full Hd صرف نظر کنی دوربینهای عکاسی بهتری هم هست.

tirdad_60
07-08-2010, 14:11

این پست تبلیغ بود یا تایید یا شوخی؟

poonel
07-08-2010, 15:39
این پست تبلیغ بود یا تایید یا شوخی؟
تبلیغی از پاناسونیک که در روزنامه ها چاپ شده . فقط محض اطلاع

mohsen_1363
07-08-2010, 21:25
سلام به همه دوستان
لطفا بهترین دوربین عکاسی در حدود450 هزار تومن معرفی کنید

یکی از دوستان دوربین Fuji S1000fd رو پیشنهاد داده وخیلی تعریف کرده
لطفا یه نقدی هم به این بزنید

poonel
07-08-2010, 23:12
سلام به همه دوستان
لطفا بهترین دوربین عکاسی در حدود450 هزار تومن معرفی کنید

یکی از دوستان دوربین Fuji S1000fd رو پیشنهاد داده وخیلی تعریف کرده
لطفا یه نقدی هم به این بزنید

در این قیمت بهترین انتخاب Panasonic FZ35 است .
FZ35 از هر نظر نسبت به S1000fd در مرتبه بالاتری است . مگاپیکسل بیشتر (12) - زوم بیشتر (18X) - فیلمبرداری بهتر (HD) - باطری لیتیومی و ...

panther99
07-08-2010, 23:26
حالا این پاناسونیک TZ10 چند هست تو تهران ؟؟؟؟؟؟؟

ELSIN
07-08-2010, 23:32

فعلا قیمتش زیادی بالا ست (هیچ وقت هم اونی که باید باشه نمیشه تو ایران)
مگه از بانه:46:
بالا تر از 440 تومنه
اینم شماره تبلیغ بالا
88671020 تهران

rostamiani
07-08-2010, 23:38
فکر کنم قیمتش حدود 480 هزار تومان بود ! فعلا اصلا نمی ارزه :10:
می تونید از نمایندگی های بانیان بپرسید

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:36 AM ----------

فعلا قیمتش زیادی بالا ست (هیچ وقت هم اونی که باید باشه نمیشه تو ایران)
مگه از بانه:46:
بالا تر از 440 تومنه
اینم شماره تبلیغ بالا
88671020 تهران

الآن داریم از بانه بر می گردیم
اونجا هم اصلا دوربین پاناسونیک نبود. فقط کنون و سونی که اونا هم به قیمت تهران می دادند ولی بدون گارانتی !!!
مثلا Canon SX200 قیمتش 320 هزار تومان بود و SX210 هم 280 هزار تومان :18:

panther99
08-08-2010, 09:37
480 تومن ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چه خبره ؟؟؟؟؟؟ والا دوستان که خیلی تعریف SX200 رو کردن و مثل اینکه باید سر تر از این پاناسونیک گرون قیمت باشه ؟؟؟!!!!SX210 280 تومن ؟؟؟؟ تو تهران که گرونتر از SX200 هست ؟؟؟؟!!!:18:

hobgoblin
08-08-2010, 10:54

---------- Post added at 12:38 AM ---------- Previous post was at 12:36 AM ----------

اونجا هم اصلا دوربین پاناسونیک نبود. فقط کنون و سونی که اونا هم به قیمت تهران می دادند ولی بدون گارانتی !!!

منظورت احتمالا اينه ديگه:

SX210 هم 380 هزار تومان

---------- Post added at 07:24 AM ---------- Previous post was at 07:21 AM ----------

آقا يه سوال چرا دوربيناي پاناسونيك تو ايران انقدر گرونتر از قيمت جهانيشه؟؟ اگه نمايندگيش انحصاري باشه هم بالاخره بايد وارد كننده هاي مجاز و غير مجاز هم مثل دوربيناي ديگه وارد كننش.

poonel
08-08-2010, 11:59

SX210 هم 380 هزار تومان

---------- Post added at 07:24 AM ---------- Previous post was at 07:21 AM ----------

آقا يه سوال چرا دوربيناي پاناسونيك تو ايران انقدر گرونتر از قيمت جهانيشه؟؟ اگه نمايندگيش انحصاري باشه هم بالاخره بايد وارد كننده هاي مجاز و غير مجاز هم مثل دوربيناي ديگه وارد كننش.
چون وارد کننده اصلی و تقریبا انحصاریش فقط بانیانه و چون رقیبی نداره با هر قیمتی که دوست داره میده (مثل ایران خودرو) در حالیکه Canon و SONY که چندین وارد کننده رسمی و غیر رسمی دارند برای فروش بیشتر با هم رقابت می کنند و قیمت میاد پایین .

mohsen_1363
08-08-2010, 12:22
سلام مجدد
دوستا این مدل چطوره
Fuji HS10
هم قیکت این دوربین بهتری هم هست
ممنون میشم راهنمایی مکنید

poonel
08-08-2010, 13:01

سایبرشاتهای SONY سری W و T
این تبلیغ در روزنامه ها چاپ شده و فقط محض اطلاع در این پست قرار داده شده است.

poonel
08-08-2010, 13:14
سلام مجدد
دوستا این مدل چطوره
Fuji HS10
هم قیکت این دوربین بهتری هم هست
ممنون میشم راهنمایی مکنید

خوب : فیلمبرداری Full HD - زوم عالی 30X -فرمت Raw - ماکرو عالی 1cm
بد : بدنه سنگین 666g - فلاش خیلی ضعیف 3.1 متر

husssein
08-08-2010, 14:58
من fz38 را از طریق دوستانم در انگلیس از سایت amazon.co.uk به 215 پوند خریدم
که حداکثر با پوند 1600 تومان میشه 344000 . فکر کنم حدود 130 تومان ارزونتر.
البته گارانتی شرکت پاناسونیک (نه فروشنده) را هم به مدت یک سال داره که اینجا قابل
استفاده نیست.

SX210 هم 380 هزار تومان

ELSIN
08-08-2010, 19:28

مسافرت خوش گذشت :46:
نه بابا :18:تو slr ها چی بازم با تهران یکی بود:18: مردشورا
اما تو tv باید عالی باشه نههههههه

mohsen_1363
08-08-2010, 21:38
خوب : فیلمبرداری Full HD - زوم عالی 30X -فرمت Raw - ماکرو عالی 1cm
بد : بدنه سنگین 666g - فلاش خیلی ضعیف 3.1 متر
شما یا دوستان دیگه پیشنهادی ندارن ، مدل دیگه ای ؟ یا مارک دیگه ای ؟
مشخصاتش تومایه های Fuji HS10
دوربین تو رنج قیمت زیر 500 تومن و
البته بالاترین امکانات

tirdad_60
08-08-2010, 22:04
شما یا دوستان دیگه پیشنهادی ندارن ، مدل دیگه ای ؟ یا مارک دیگه ای ؟
مشخصاتش تومایه های Fuji HS10
دوربین تو رنج قیمت زیر 500 تومن و
البته بالاترین امکانات

اگر به زوم بالا نیاز چندانی ندارید fz35 انتخاب بهتری هست و کیفیتی به مراتب بالاتر داره

santamove
08-08-2010, 22:05
فارغ از مسایل آکادمیک و نظری پیرامون استفاده از دوربین عکاسی
یک راهنمای سریع برای خرید دوربین که تماما" سرچشمه از تجارب شخصی خودم گرفته بهتون ارائه می کنم:
1.به سراغ دوربین های کامپکت بیش از 250 قیمت نروید.
2.دوربین های کامپکت کانن و پاناسونیک کیفیت خوبی دارند
3.به سراغ دوربین های like-slr نروید
4.اخیرا دوربین های slr-mini از شرکت های پاناسونیک و سونی و المپوس که کیفیت خارق العاده ای دارند
5.برترین اینترفیسی که دیدم در دوربین های کانن بود
6.تنها دوربین های بسیار گرانقیمت نیکون خوبند ، پس به سراغ دوربین های ارزان قیمت این برند نروید
7.دوربین خودم
canon sx120
است ، که مشخصات و قیمت ایده آلی دارد و بسیار خوب است

tirdad_60
08-08-2010, 22:14
به نظر من بیشتر توصیه های شما بی اساس و غیر قابل اثبات هستند

1.به سراغ دوربین های کامپکت بیش از 250 قیمت نروید.

canon g11--panasonic lx3---canon s90

3.به سراغ دوربین های like-slr نروید
چرا؟

6.تنها دوربین های بسیار گرانقیمت نیکون خوبند ، پس به سراغ دوربین های ارزان قیمت این برند نروید

d90---d300

5.برترین اینترفیسی که دیدم در دوربین های کانن بود

نیکون هم چیزی کم ندارد

santamove
08-08-2010, 22:21
دوست من انگار شما از وجود دوربین های سری
nex سونی و pen المپوس ,و g پاناسونیک اطلاع نداری،
در ضمنs90و g11 جز استثناها محسوب می شن
و این که خودم یه like-slr از نوع المپوس
sp570داشتم که لنزش خیلی کند بود و تصاویرش شارپ نبود،
من باید می گفتم که تنها دوربین های slr نیکون خوبند که اشتباهای گفتم دوربین های بسیار گرانقیمت که تصحیح می کنم
و با وجود ارزانی دوربین های میکرو فریم بهتر است به جای خرید کامپکت با کمی پس انداز بیشتر به سراغ آن ها رفت

tirdad_60
08-08-2010, 22:35
ببینید دوربینهای عکاسی در فرمتها و انواع مختلف و برای کاربری و بودجه های مختلف تولید میشوند
پس نمیشه گفت که چون دوربین فلان خوب هست بقیه رو اصلا حساب نکنید

این مثله این هست که شما 7 میلیون پول دارید و تصمیم گرفتید ماشین تهیه کنید
انتخاب شما پراید هست
حال دوستی به شما بگوید که پراید در برابر پرشیا بدرد نمیخوره شما ماشین نخر تا پولت به پرشیا برسه!!!

اینکه شما slr like با کیفیت پایین داشتید ملاکی نیست تا بقیه این نوع دوربین رو تهیه نکنند

:دی
09-08-2010, 00:01
یه دوربین سونی میخوام باریک باشه 10mp باشه...مصرف خانوادگی...بودجه 200 تومن...ممنون:دی

rostamiani
09-08-2010, 08:06
مسافرت خوش گذشت :46:
نه بابا :18:تو slr ها چی بازم با تهران یکی بود:18: مردشورا
اما تو tv باید عالی باشه نههههههه

سلام
متشکرم
اونجا بیشتر دوربین های فیلمبرداری و عکاسی سونی بودند و کمی هم کنون ولی اصلا دوربین SLR ندیدیم !
گرون ترین دوربیند فیلمبرداری که دیدم Sony XR150 بود که به قیمت ۵۳۰ هزار تومان میفروختند
ولی ال سی دی ارزون بود ! Sony X5 چهل و شش اینچ ۱،۴۰۰،۰۰۰ تومان بود !

rostamiani
09-08-2010, 08:30
دوست من انگار شما از وجود دوربین های سری
nex سونی و pen المپوس ,و g پاناسونیک اطلاع نداری،
در ضمنs90و g11 جز استثناها محسوب می شن
و این که خودم یه like-slr از نوع المپوس
sp570داشتم که لنزش خیلی کند بود و تصاویرش شارپ نبود،
من باید می گفتم که تنها دوربین های slr نیکون خوبند که اشتباهای گفتم دوربین های بسیار گرانقیمت که تصحیح می کنم
و با وجود ارزانی دوربین های میکرو فریم بهتر است به جای خرید کامپکت با کمی پس انداز بیشتر به سراغ آن ها رفت

سلام
اگه SP570 لنزش کنده در عوض FZ35 خیلی سریعه !‌نمی شه اینجوری در مورد کل SLR-Like ها قضاوت کرد
برای میکرو فریم ها هم بهتره لنز بخرید تا کیفیت خوبی داشته باشید.تا جایی که من می دونم لنز های خودشون امکانات کمی دارند. اگه اینجوری باشه باید کلی هم برای لنز هزینه کنید:18:

ELSIN
09-08-2010, 10:58
سلام
متشکرم
اونجا بیشتر دوربین های فیلمبرداری و عکاسی سونی بودند و کمی هم کنون ولی اصلا دوربین SLR ندیدیم !
گرون ترین دوربیند فیلمبرداری که دیدم Sony XR150 بود که به قیمت ۵۳۰ هزار تومان میفروختند

چه بد ,من بدم نمیومد یه slr از اون جا بگیرم :41:
شما همه جا شو رفتید کله بازارا شو رفتید:13:
فکر کنم فقط بدرد lcd بخوره اون جا

:18:

rostamiani
09-08-2010, 11:47
چه بد ,من بدم نمیومد یه slr از اون جا بگیرم :41:
شما همه جا شو رفتید کله بازارا شو رفتید:13:
فکر کنم فقط بدرد lcd بخوره اون جا

:18:
بیشترشو رفتم ولی اصلا همچین چیزایی ندارشت ... ولی شایدم باشه
اما اونجا بیشتر چیزایی بود که همه می خرن و اینجور چیزای تخصصی اصلا پیدا نمی شد
حتی یک سه پایه دوربین هم برای خودم ندیدم !!!

poonel
09-08-2010, 11:59
سلام
متشکرم

جناب رستمیانی عزیز سونی X5 ؟؟؟
منظورتون از X5 مدل 46EX500 است ؟این تلویزیون رو میگید(عکس) ؟این مدل با گارانتی قیمتش 2.160.000 است.

دوربین فیلمبرداری سونی HDR-XR150 که فول اچ ادی است با گارانتی 730.000 تومنه . اگه تو بانه 530.000 است واقعا عالیه .

omid1351
09-08-2010, 14:29
سلام دوستان
اینجا (تبریز) دوربین sx200 را 350000 تومان و tz7 را 435000 تومان میدهند من چکار کنم.

متشکرم

ebi_dar
09-08-2010, 15:22
دوستان سلام
یه سوال داشتم
من میخوام D90 بگیرم(تهران)،پیشنهاد می کنید از کجا بگیرم؟! نمایندگیش؟(نیکو نگرش؟!)

PeZooZo
09-08-2010, 16:48
سلام دوستان.
من یک دوربین عکاسی سامسونگ یا برن دیگه می خوام زیر 300 تومن...
بهترین انتخاب باشه زیر 300...
راستی دوربین ساسونگ ts 550 اومده ایران؟
ممنون

mm45
09-08-2010, 17:04
سلام دوستان
اینجا (تبریز) دوربین sx200 را 350000 تومان و tz7 را 435000 تومان میدهند من چکار کنم.

متشکرم

سلام دوست من
خرید اینترنتی را از بسیاری از این شرکت های بازرگانی توصیه میکنم .

از نزدیک در جریان خدمات پس از فروش چندتاشون هستم .:11:

poonel
09-08-2010, 17:12

SAMSUNG Digital Camera

تبلیغی از سامسونگ که دیروز در روزنامه ها چاپ شد. فقط محض اطلاع

mm45
09-08-2010, 17:40
سلام دوستان.
من یک دوربین عکاسی سامسونگ یا برن دیگه می خوام زیر 300 تومن...
بهترین انتخاب باشه زیر 300...
راستی دوربین ساسونگ ts 550 اومده ایران؟
ممنون

سلام دوست من

کلا بهترین انتخاب برای کاربرهای مختلف ، متفاوت است .
مثلا برای من که تنظیمات دستی مهم است شاید بهترین انتخاب زیر 300 Sx120 باشه .
برای خانواده شاید بهترین انتخاب ixus 200 باشه که الان خیلی خوش قیمت شده حدود 240 هزار تومان .
اما کلا بر این عقیده ام که زیر 500 هزار تومان دوربین های کانن از لحاظ قیمت و کارایی برای خرید بهترین اند در اکثر موارد .

poonel
09-08-2010, 17:48
سلام دوستان

متشکرم

SX200 رو میتونی از سایت دیجی کالا بخری که تو تبریز هم نمایندگی داره . شماره تلفن نمایندگی تبریز :5247043

TZ7 رو میتونی از سایت فروشگاه صانعی تهیه کنی . اسم این فروشگاه تو سایت بانیان به عنوان نماینده رسمی پاناسونیک هست . اینم آدرسش:

mm45
09-08-2010, 17:50
یه دوربین سونی میخوام باریک باشه 10mp باشه...مصرف خانوادگی...بودجه 200 تومن...ممنون:دی

سلام دوست من
از کانن می تونم بهتون ixy 210 یا همون ixus 100 را بهتون پیشنهاد بدم . البته یکم از بودجه تون بالاتر ست اما ارزشش را داره .

:11::11:

tirdad_60
09-08-2010, 17:50
دوستان سلام
یه سوال داشتم
من میخوام D90 بگیرم(تهران)،پیشنهاد می کنید از کجا بگیرم؟! نمایندگیش؟(نیکو نگرش؟!)

نیکو نگرش مطمئن تر از همه جا هست اما فروشگاهی رو در ناصرخسرو میشناسم که قیمتهای مناسبی داره و وارد مغازه که میشوید از دیدن اونهمه لنز و بادی مات میشین
آدم روحش تازه میشه

خواستید بگیذ آدرس بدم

PeZooZo
09-08-2010, 18:14
سلام دوست من

کلا بهترین انتخاب برای کاربرهای مختلف ، متفاوت است .
مثلا برای من که تنظیمات دستی مهم است شاید بهترین انتخاب زیر 300 Sx120 باشه .
برای خانواده شاید بهترین انتخاب ixus 200 باشه که الان خیلی خوش قیمت شده حدود 240 هزار تومان .
اما کلا بر این عقیده ام که زیر 500 هزار تومان دوربین های کانن از لحاظ قیمت و کارایی برای خرید بهترین اند در اکثر موارد .

ممنون عزیز ولی ts 550 سامسونگ 12 مگاپیکسل است ولی این 10.
به نظر شما سامسونگ 12 کیفیتش بالاتره یا 10 کنون؟
گذینه های دیگری هست؟
ممنون:40:

tirdad_60
09-08-2010, 18:24
سلام مگاپیکسل بالا به معنای کیفیت بالاتر نیست

mm45
09-08-2010, 20:39
ممنون عزیز ولی ts 550 سامسونگ 12 مگاپیکسل است ولی این 10.
به نظر شما سامسونگ 12 کیفیتش بالاتره یا 10 کنون؟
گذینه های دیگری هست؟
ممنون:40:

سلام دوست عزیز

کیفیت عکس به علل متفاوتی بستگی داره از جمله : اندازه حسگر . پردازش گر تصویر و جنس عدسی های لنز و ... بستگی داره .
مگا پیکسل بیشتر سایز چاپ است و همینطور که دوست عزیزمون tired-60 'گفتند لزوما کیفیت بالاتر نیست .
چرا به ixus200 فکر نمیکنید .:11:

PeZooZo
09-08-2010, 20:53
سلام دوست عزیز

کیفیت عکس به علل متفاوتی بستگی داره از جمله : اندازه حسگر . پردازش گر تصویر و جنس عدسی های لنز و ... بستگی داره .
مگا پیکسل بیشتر سایز چاپ است و همینطور که دوست عزیزمون tired-60 'گفتند لزوما کیفیت بالاتر نیست .
چرا به ixus200 فکر نمیکنید .:11:

ممنون از این خیلی خوشم اومد...
هم ظاهر خیلی قشنگی داره هم 12 است.
قیمتش چقدر است؟
صفحه نمایشش تاچ است؟
میشه با سامسونگ es 60 مقایسه کنید و بگید روی هم رفته کدو بهتره؟
جسارتا اگر باز هم گذینه های خوبی مد نظرتون بود بفرمایید.
ممنون از شما و همه دوستان:40:

PeZooZo
09-08-2010, 22:35
یکی از دوستان چندتا مدل پیشنهاد دادن شما بگید کدوم بهتره و شایسته تر است؟ ممنون
:

sony w370

sony w 380

canon ixus 200

casio ex-z90

panasonic DMC-FH3

panasonic DMS-FH1

فوجی S1500

من sony w370 و canon ixus 200 پسند کردم.به نظر شما کدام بهتر است؟
ممنون

tirdad_60
09-08-2010, 22:39
canon ixus 200 انتخاب بهتریه

PeZooZo
09-08-2010, 22:48
canon ixus 200 انتخاب بهتریه

میشه علتش را بگید دوست عزیزم.
ممنون

AliSub
10-08-2010, 12:20
میشه علتش را بگید دوست عزیزم.
ممنون

چند مثال: W370 و canon ixus 200

هر دو سنسور یک اندازه دارند اما چون اکسوز 200 سایز عکس کوچیکتری از W370 داره عکسهاش نویز کمتری داره

واید اکسوز 200 خیلی خیلی بهتره از W370

Min shutter در اکسوز 200 هست 15 ثانیه ولی در سونی فقط 2 ثانیه.

Aperture range اکسوز 200 هم بهتره

فلاش اکسوز 200 هم قوی تره

+++++++++++++++++++++++++++++

من از این فوجی S1500 هم اصلا خوشم نمیاد . عکساش خوب نیست.

واید W380 از W370 بهتره. ولی کلا هردو بدرد نمی خورند.

+++++++++++++++++++++++++++

رنج قیمتت نمیدونم چنده ولی به نظر من SX200 - SX210 - SX120 میتونند بهترین انتخابا باشند.

PeZooZo
10-08-2010, 14:33
ممنون علی جان.
پس به نظر میرسه که بهترین اتخاب canon ixus 200 باشه...
Min shutter و Aperture range چی هست؟
ممنون

rostamiani
10-08-2010, 14:42
ممنون علی جان.
پس به نظر میرسه که بهترین اتخاب canon ixus 200 باشه...
Min shutter و Aperture range چی هست؟
ممنون
Min Shutter یعنی حد اقل سرعت شاتر. مثلا توی IXUS200 می تونید شاتر رو تا ۱۵ ثانیه تو شب روشن بزارید تا تو نور کم هم عکس خوبی بگیرید
Aperture هم اندازه باز بودن دیافراگم هست :31:

PeZooZo
10-08-2010, 15:00
ممنون از همه دوستان که راهنمایی می کنن.
و مساله آخر اینه که سیستم عامل این دوربین ها چه جوریه؟
کدومشون بهتره؟
ممنون

rostamiani
10-08-2010, 15:34
کدومشون بهتره؟
ممنون
دوربین ها سیستم عامل ندارند !!!
ولی چیپ پردازنده دارند که فکر نکنم بشه با هم مقایسه شون کرد ... فقط باید کیفیت خروجی دوربین ها رو با هم مقایسه کنید :31:

PeZooZo
10-08-2010, 15:38
نه منظورم از سیستم عامل همون واسط کاربری است....
همون محیطی که با گوشی کار می کنی و تنظیمات رو انجام میدیم.
ممنون

masood68a
10-08-2010, 16:53
چند مثال: W370 و canon ixus 200

هر دو سنسور یک اندازه دارند اما چون اکسوز 200 سایز عکس کوچیکتری از W370 داره عکسهاش نویز کمتری داره

واید اکسوز 200 خیلی خیلی بهتره از W370

Min shutter در اکسوز 200 هست 15 ثانیه ولی در سونی فقط 2 ثانیه.

Aperture range اکسوز 200 هم بهتره

فلاش اکسوز 200 هم قوی تره

+++++++++++++++++++++++++++++

من از این فوجی S1500 هم اصلا خوشم نمیاد . عکساش خوب نیست.

واید W380 از W370 بهتره. ولی کلا هردو بدرد نمی خورند.

+++++++++++++++++++++++++++

رنج قیمتت نمیدونم چنده ولی به نظر من SX200 - SX210 - SX120 میتونند بهترین انتخابا باشند.
یه نکته دیگه اینه که IXUS 200 دارای ال سی دی لمسی 3 اینچه که کار با دوربینو خیلی راحت کرده.:46:

gholam14
10-08-2010, 18:58
من یک دوربینPowerShot SX10 ISدارم چندروزدست یکی ازدوستان بودحالادرحالتAutoتصویرروی مونیتورنمیادوبایدازچشمی نگاه کنم وعکس بگیرم ضمن اینکه من اصلاباتنظیمات این دوربین آشنانیستم آیادفترچه فارسی دارد؟
متشکرم

tirdad_60
10-08-2010, 19:52
مشاوره خرید دوربین عکاسی (خواهشاً سوالات فنی و غیره رو در تاپیک مربوط به خودش بپرسید)

sastwhc
10-08-2010, 21:41
کدومشون بهتره؟
ممنون

نه منظورم از سیستم عامل همون واسط کاربری است....
همون محیطی که با گوشی کار می کنی و تنظیمات رو انجام میدیم.
ممنون

به نرم افزار ی که روی اینجور وسایل الکترونکی است میگن Frimware
معمولا برای بررسی واسط کاربری در مورد دوربین از لغت ؛؛منو؛؛ استفاده میشه

منوی هر دو نسبتا قابله قبوله(بهترین نیست)

PeZooZo
10-08-2010, 22:17
خیلی ممنون دوستان.
من امروز یک فروشگاه دوربین بود.
یک مدل بود nikon L110
قیمتش 285 تومن بود.
دوستان نظر شما در موردش چیه؟این بهتره یا canon ixus200?
ممنون

sastwhc
10-08-2010, 23:01
این سری رو نمیپسندم در مورد L100 هم یه مطلبی هم اینجا هم تو وبلاگم نوشتم میتونی بخونی

اگه قیلمبرداری برات مهمه ایکسیوس سری بدی نیست عکس قابل قبول و فیلمبرداری خوب

PeZooZo
11-08-2010, 11:15
یعنی nikon L100 بهتر از canon ixus 200 نیست؟
canon بگیرم؟