PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

تپل
26-06-2010, 12:05
یه دوربین خوب (نه خیلی خیلی خوب) با عکسبرداری عالی در شب و شیک چی معرفی می کنید.
به قیمت باشه .یعنی افتش رو کرده باشه.

rostamiani
26-06-2010, 12:41
با تشکر بیشتر برای ثبت لحظات خانواده میخواهم.

SX200 دوربین خیلی خوبیه. فقط مشکلش اینه که در حال فیلمبرداری زوم نمی کنه و همیشه وقتی روشنه باید فلاشش بالا باشه حتی اگه لازمش نداشته باشید
چقدر می خواید هزینه کنید ؟
Panasonic TZ7 هم انتخاب خوبیه که یکم گرون تره ولی اون دو تا مشکل رو نداره ولی تنظیمات دستیش کامل نیست :31:

---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

یه دوربین خوب (نه خیلی خیلی خوب) با عکسبرداری عالی در شب و شیک چی معرفی می کنید.
به قیمت باشه .یعنی افتش رو کرده باشه.
تا چه قیمتی ؟
Canon G11 هم خیلی به قیمت می ارزه ولی ۵۰۰ هزار تومان هست :)
تو شب هم عالیه

زوم بالا می خواید ؟ تنظیمات دستی ؟ فیلمبرداری HD ؟

kooshai
26-06-2010, 14:12
البته 550D از لحاظ فیلمبرداری خیلی بهتره اما از لحاظ کیفیت عکس
تفاوت چندانی ندارند شاید 550D نویز بیشتری هم داشته باشد

میشه بیشتر توضیح بدید یعنی چی نویز بیشتری داره؟؟
اخه 550D سه مگا پیکسل بیشتره..
مگه لنزهای خودشون بده؟

dada_zebel
26-06-2010, 14:14
با سلام :
پاناسونیک تو شهرستان قیمت lx3 رو ( مشکی ) 495 زده شاید هم یه کمی تخفیف بده
دوستان میخام کمکم کنید تو خرید یکی از اینا
lx3
s90 (؟)
g11 (530
200exr(440
خودم نظرم روی پاناسونیکه چون هم سنسور بزرگی داره و هم لنزش وایدتره و هم دیافراگم تو بازترین حالت 2 هستش ( در مقابل 2.8 مدلای دیگه ) البته s90 هم 2 هستش ولی در عوض سنسورش کوچیکه
دلایلی که منو دودل میکنه
1- زومش کمه آیا با زوم 2.5 بعدا خیلی مشکل پیدا میکنم ؟
2- تو اکثر ریویوها سافت بودن تصاویر یکی از ایرادهای اون بوده اساتید نظری ندارن ؟
3- از سیستم لرزش گیرش مطمئن نیستم اوناییکه دارنش لطفا کمک کنن ودر ضمن آیا صداش دالبی هستش و در ضمن زوم حین فیلم برداری داره یا نه ؟
4- من تو ریویوها نویز اون رو کمی بیشتر از g11 و حتی s90 دیدم شاید اشتباه کردم .

5- از کیفیت فیلمبرداری hd اون اطلاعی ندارم اینترنتم 20 مگ بیشتر نمونده دارم isp عوض میکنم نتونستم دانلود کنم . در ضمن مثل اینکه خروجی hdmi واسه پخش روی hdtv نداره .
6- چرا دیجی کالا بهش نمره 8.25 داده ؟
7- در ضمن نوشته چشمی نداره سوال مبتدیانه هست ولی یعنی جه ؟ منظور از چشمی الترونیک چیه و چشمی اپتیکال چیه

به نظرتون اگه تا 470 تخفیف بگیرم ارزششو داره بگیرمش یا نه ؟لطفا کمکم کنید . ضمنا از تمام دوستانیکه قبلا کمکم کردن تشکر میکنم چون اینترنتم در حال اتمامه نتونستم جداگانه دگمه تشکر بزنم .

rostamiani
26-06-2010, 15:31
با سلام :
پاناسونیک تو شهرستان قیمت lx3 رو ( مشکی ) 495 زده شاید هم یه کمی تخفیف بده
دوستان میخام کمکم کنید تو خرید یکی از اینا
lx3
s90 (؟)
g11 (530
200exr(440
خودم نظرم روی پاناسونیکه چون هم سنسور بزرگی داره و هم لنزش وایدتره و هم دیافراگم تو بازترین حالت 2 هستش ( در مقابل 2.8 مدلای دیگه ) البته s90 هم 2 هستش ولی در عوض سنسورش کوچیکه
دلایلی که منو دودل میکنه
1- زومش کمه آیا با زوم 2.5 بعدا خیلی مشکل پیدا میکنم ؟
2- تو اکثر ریویوها سافت بودن تصاویر یکی از ایرادهای اون بوده اساتید نظری ندارن ؟
3- از سیستم لرزش گیرش مطمئن نیستم اوناییکه دارنش لطفا کمک کنن ودر ضمن آیا صداش دالبی هستش و در ضمن زوم حین فیلم برداری داره یا نه ؟
4- من تو ریویوها نویز اون رو کمی بیشتر از g11 و حتی s90 دیدم شاید اشتباه کردم .

5- از کیفیت فیلمبرداری hd اون اطلاعی ندارم اینترنتم 20 مگ بیشتر نمونده دارم isp عوض میکنم نتونستم دانلود کنم . در ضمن مثل اینکه خروجی hdmi واسه پخش روی hdtv نداره .
6- چرا دیجی کالا بهش نمره 8.25 داده ؟
7- در ضمن نوشته چشمی نداره سوال مبتدیانه هست ولی یعنی جه ؟ منظور از چشمی الترونیک چیه و چشمی اپتیکال چیه

به نظرتون اگه تا 470 تخفیف بگیرم ارزششو داره بگیرمش یا نه ؟لطفا کمکم کنید . ضمنا از تمام دوستانیکه قبلا کمکم کردن تشکر میکنم چون اینترنتم در حال اتمامه نتونستم جداگانه دگمه تشکر بزنم .

سلام
دکمه تشکر چون با AJAX نوشته شده تقریبا هیچ پهنای باندی مصرف نمی کنه (بسیار ناچیز) با خیال راحت تشکر کن :)
من در مورد این دوربین زیاد اطلاع ندارم ولی Trusted Reviews که خیلی نمره بالایی بهش داده !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم امتیاز G11 که البته ۱ سال بعد بررسی شده :

اینم تنها چیزایی هست که می دونم و شاید کمکتون کنه :10:

۱.زوم ۲.۵ کمه و اگه زوم بیشتر باشه راحت تر می تونید کادرتون رو تنظیم کنید و احتمالا یکم دچار مشکل می شید :)
2.اجتمالا پردازندش برای کم کردن نویز تصاویر رو یکم سافت می کنه ولی شاید با عکس های RAW همچین مشکلی نداشته باشه :) خوبه اونم یک بررسی بکنید :31:
۵.فیلمبرداری HD هم نداره :)
۶.زیاد به امتیاز های اونا توجه نکنید :)
7.چشمی اپتیکال یعنی نوری .یک دریچه بالای لنز که از توش کادررو ببینی و البته SLR ها هم نوری حساب میشن ولی با آینه نور رو از توی لنز نشون میدن:20:. ولی چشمی الکترونیک یک ال سی دی کوچیک هست :46:

موفق باشید :10:

تپل
26-06-2010, 15:51
SX200 ]
تا چه قیمتی ؟
Canon G11 هم خیلی به قیمت می ارزه ولی ۵۰۰ هزار تومان هست :)
تو شب هم عالیه

زوم بالا می خواید ؟ تنظیمات دستی ؟ فیلمبرداری HD ؟

دوست عزیز ممنون از پاسخ سریعت :46:
تنظیمات دستی نمیخواد
فیلمبرداری HD داشته باشه که خیلی عالیه
یه نکته مهم لرزش گیر یا به عبارت بهتر عکسی که توی حرکت میگیری شفاف بیفته نه اینکه کش بیاد.

راستش قیمت حدود 300 مد نظرم بود
اما اگه بتونین هم تو حدود 300 و هم حدود 500 معرفی کنین ممنون میشم تا تصمیم بگیرم.

mm45
26-06-2010, 16:37
به نظرتون lx3 پاناسونيك مي تونه سرتر از hx1 باشه؟؟ dpreview مي گه كه lx3 سرتره.نظر دوستان چيه؟؟ جديدترين قيمت رو كسي داره؟ كدومشون ساخت ژاپنه؟؟ hx1 كه به نظرم چين باشه.اساتيد جواب بدين ديگه چشمون به فروم خشك شد...

سلام

HX1 سونی از هر جا تهیه کنی ،یعنی چه از نمایندگی رسمی بازرگان ایران و یا گارانتی متفرقه ، ژاپنی است . این دوربین خاص است که ژاپنی اون را با گارانتی متفرقه و قیمت حدود 100 هزار تومان ارزانتر میشه تهیه کنی .:11:

چون می خوای بالاتر تهیه کنی و کیفیت فیلم برداری هم برات مهمه و می خوای پز بدی باهاش :27: همون hx1 را بخر .
اما اگه من بخوام بهت پیشنهاد بکنم میگم به sx20 هم فکر کن . اما میدونم که پسند نمی کنی :31:
دلایل : دوستات میزنند تو سرت بابت :1- پاناروما ! 2- باطری فول لیتیوم (البته مزیتی شاید حساب نشه نسبت به باطری قلمی خور sx20 )
3- فیلم برداری فول اچ دی .

بچه ها یه دوربین با کلاس به دوستمون معرفی کنند . :11::11::11:

dada_zebel
26-06-2010, 19:21
سلام
دکمه تشکر چون با AJAX نوشته شده تقریبا هیچ پهنای باندی مصرف نمی کنه (بسیار ناچیز) با خیال راحت تشکر کن :)
من در مورد این دوربین زیاد اطلاع ندارم ولی Trusted Reviews که خیلی نمره بالایی بهش داده !

اینم امتیاز G11 که البته ۱ سال بعد بررسی شده :

اینم تنها چیزایی هست که می دونم و شاید کمکتون کنه :10:

۱.زوم ۲.۵ کمه و اگه زوم بیشتر باشه راحت تر می تونید کادرتون رو تنظیم کنید و احتمالا یکم دچار مشکل می شید :)
2.اجتمالا پردازندش برای کم کردن نویز تصاویر رو یکم سافت می کنه ولی شاید با عکس های RAW همچین مشکلی نداشته باشه :) خوبه اونم یک بررسی بکنید :31:
۵.فیلمبرداری HD هم نداره :)
۶.زیاد به امتیاز های اونا توجه نکنید :)
7.چشمی اپتیکال یعنی نوری .یک دریچه بالای لنز که از توش کادررو ببینی و البته SLR ها هم نوری حساب میشن ولی با آینه نور رو از توی لنز نشون میدن:20:. ولی چشمی الکترونیک یک ال سی دی کوچیک هست :46:

ازتون خیلی ممنونم
ولی بهتره یه نگاهی بکنید چون در مشخصات فیلمبرداری hd وجود داره ( 1280 در 720 )
این لینکهای شما رو هم دیدم با کمال تعجب با اینکه نویز g11 به طور کاملا واضح در ایزوهای بالای 400 از lx3 کمتره ولی به lx3 نمره بیشتری داده به نظرتون چرا اینطوریه ؟
در ضمن شما پیشنهادتون چیه ؟
میخواستم دل به دریا بزنم برم یه دونه 500d با لنز 18-200 بخرم ( حوالی یه تومان ) ولی فعلا اون همه پولو ندارم:31:
خانمم میگه طوری باشه که فیلمبرداریش هم کمی خوب باشه تا بهتر بتونیم ازش بهره ببریم :27:
قبلا به fz35 که دوربین خود شما هم هست فکر کرده بودم ولی دو تا موضوع تو پستا خوندم
1- مثل اینکه نمیشه در فرمت raw ادیت آنچنان دست بازتری رو تصاویر انجام داد
2- تو لینک زیر به نظر میرسه نویز sx20 از fz35 کمتره ولی تو بعضی سایتها هم برعکسه واقعا گیج کننده است :19:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:11:

rostamiani
26-06-2010, 19:52
ازتون خیلی ممنونم
ولی بهتره یه نگاهی بکنید چون در مشخصات فیلمبرداری hd وجود داره ( 1280 در 720 )
این لینکهای شما رو هم دیدم با کمال تعجب با اینکه نویز g11 به طور کاملا واضح در ایزوهای بالای 400 از lx3 کمتره ولی به lx3 نمره بیشتری داده به نظرتون چرا اینطوریه ؟
در ضمن شما پیشنهادتون چیه ؟
میخواستم دل به دریا بزنم برم یه دونه 500d با لنز 18-200 بخرم ( حوالی یه تومان ) ولی فعلا اون همه پولو ندارم:31:
خانمم میگه طوری باشه که فیلمبرداریش هم کمی خوب باشه تا بهتر بتونیم ازش بهره ببریم :27:
قبلا به fz35 که دوربین خود شما هم هست فکر کرده بودم ولی دو تا موضوع تو پستا خوندم
1- مثل اینکه نمیشه در فرمت raw ادیت آنچنان دست بازتری رو تصاویر انجام داد
2- تو لینک زیر به نظر میرسه نویز sx20 از fz35 کمتره ولی تو بعضی سایتها هم برعکسه واقعا گیج کننده است :19:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Freviews%2FCanon_PowerShot_SX20_IS%2Foutdoor_res ults.shtml)

خیلی ببخشید. درسته .فیلمبرداری HD داره .اشتباه از من بود :31: ولی ظاهرا تو این رزولوشن با 24fps فیلمبرداری می کنه که ممکنه فیلم به اون روونی نشه .باید تست کنید :20:
در مورد ریویوو همونطور که گفتم LX3 رو یک سال قبل بررسی کردند و احتمالا در مقایسه با دوربین هایی مثل G10 این نمره رو دادند. ولی به هر حال نویز هر دو از امثال FZ35 کمتره :46:

در مورد FZ35 :
۱.نسبت به JPG ؟ کیفیت RAW این دوربین به نسبت JPG کاملا محسوسه.من با Adobe Lightroom باهاش کار کردم و خیلی خوب بوده.ولی نمی دوتونم با RAW دوربین های دیگه مقایسه کنم ... ولی به هر حال همیشه RAW + JPEG عکس می گیرم :20:
۲.منم واقعا گیج شده بودم .این دوربین نویز داره و اوایل هم کمی ازش دلگیر بودم ولی شاید زیاد با SX20 تفاوتی تو این زمینه نداشته باشه .ولی به نظر من RAW ارزششو داره.البته بازم مطمئن نیستم.شاید نویز SX20 کمتر باشه :10:ولی اگه تو همون لینکی که دادید دقت کنید SX20 ظاهرا نویز کمتری داره ولی جزئیات بیشتری توی عکس نشون نمیده. مثل اینه که پردازنده دوربین نویز رو حذف کرده باشه
۳.SX20 لنزش کمی Chromatic aberration
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FChromatic_aberration) داره که لبه های سوژه ها رو کمی آبی کرده ولی FZ35 تو این زمینه خیلی بهتره.برای همین من FZ35 رو ترجیح می دم

tirdad_60
26-06-2010, 20:42
کلا lx3 و g11 در مقابل fz35 دو دو رنج متاوت هستند
شما باید بر طبق نیازهایتان یا کامپکت انتخاب کنید یا slrlike
اما اگر خواهان فیلمبرداری هستید fz35 برای شما بهتر هست
و عکاسی با LX3 یا G11 بهتر خواهد بود

در مورد کیفیت lx3 باید بگم بی نظیر هست
من عکسهای این دوربین رو دیدم و واقعا لذت بردم
فیلمبرداری هم در حد معقول دارد

در مورد ایزوی بالا یه مساله ای هست و اینه که شما در دوربینهای DSLR هم به ندرت از ایزوی بالای 1600
استفاده میکنید چون در ایزوی بالاتر کیفیت به شدت افت میکنه
خودم که سعی میکنم ایزو رو در حد امکان تا 400 بیشتر بالا نبرم
حال دوربینهای کامپکت که حای خود دارند

Rayzan
26-06-2010, 21:01
دوستان نظرشان راجع به خرید دوربین عکاسی Canon IXUS 95 IS با ضمانت نامه ایده آل در رنج قیمت 150 هزار تومان چیست ؟ آیا این دوربین ژاپنی و چینی دارد یا فقط یک نوع بیشتر از آن در بازار نیست . در این رنج قیمت آیا این مدل بهترین انتخاب است . همچنی آخرین قیمت روز آن چیست ؟

cuteetuc
27-06-2010, 07:12
سلام

HX1 سونی از هر جا تهیه کنی ،یعنی چه از نمایندگی رسمی بازرگان ایران و یا گارانتی متفرقه ، ژاپنی است . این دوربین خاص است که ژاپنی اون را با گارانتی متفرقه و قیمت حدود 100 هزار تومان ارزانتر میشه تهیه کنی .:11:

چون می خوای بالاتر تهیه کنی و کیفیت فیلم برداری هم برات مهمه و می خوای پز بدی باهاش :27: همون hx1 را بخر .
اما اگه من بخوام بهت پیشنهاد بکنم میگم به sx20 هم فکر کن . اما میدونم که پسند نمی کنی :31:
دلایل : دوستات میزنند تو سرت بابت :1- پاناروما ! 2- باطری فول لیتیوم (البته مزیتی شاید حساب نشه نسبت به باطری قلمی خور sx20 )
3- فیلم برداری فول اچ دی .

بچه ها یه دوربین با کلاس به دوستمون معرفی کنند . :11::11::11:
اي بابا چقدر فروم بي رمق هستش... اساتيد و دوستان كسي راهنمايي نميكنه؟؟؟!! همه تماشاچي هستن؟!!!

cuteetuc
27-06-2010, 09:28
واقعا دارم نا اميد مي شم از سايت!!!!! يه زماني يادم مي ياد بلافاصله بعد از مطرح كردن سوال سيل پاسخ دوستان به تاپيك سرازير مي شد ولي حالا...!!!!!!!!!!!

rostamiani
27-06-2010, 09:37
واقعا دارم نا اميد مي شم از سايت!!!!! يه زماني يادم مي ياد بلافاصله بعد از مطرح كردن سوال سيل پاسخ دوستان به تاپيك سرازير مي شد ولي حالا...!!!!!!!!!!!
خیلی ببخشید دوست من
شما یکم صبر کن امتحانات تموم بشه ، خودم برات می گردم یه دوربین خوب پیدا می کنم :10:

cuteetuc
27-06-2010, 10:30
آقاي رستمياني عزيز از شما به ما رسيده...ولي تو اين چند وقت اخير كه من به فروم مراجعه كردم بايد قبول كرد كه ركود اطلاعاتي خيلي محسوس هستش!!! نيست؟؟؟

rostamiani
27-06-2010, 11:24
آقاي رستمياني عزيز از شما به ما رسيده...ولي تو اين چند وقت اخير كه من به فروم مراجعه كردم بايد قبول كرد كه ركود اطلاعاتي خيلي محسوس هستش!!! نيست؟؟؟
درسته و کاملا هم مشخصه ...
ولی فکر می کنم بقیه هم همین مشکل رو داشته باشند.ظاهرا دانشجو و محصل زیاد داریم اینجا :31: احتمالا بعد از امتحانات همه چی درست می شه
انشاالله :20:

ELSIN
27-06-2010, 16:12
به نظرتون lx3 پاناسونيك مي تونه سرتر از hx1 باشه؟؟ dpreview مي گه كه lx3 سرتره.نظر دوستان چيه؟؟ جديدترين قيمت رو كسي داره؟ كدومشون ساخت ژاپنه؟؟ hx1 كه به نظرم چين باشه.اساتيد جواب بدين ديگه چشمون به فروم خشك شد...

بله هست (Sensor size) که مهم ترینشون هست اما نه کاملا .برتری های hx1 :
Sensor type , Flash range ,Movie Clips,Continuous Drive ,Battery,Zoom tele
همشون هم ساخت ژاپن هستند و شاید منتاژ چین باشند:2:
انتخاب من قبل از FZ35 همین HX1 بود به این خاطر خیلی یاهاش تو نمایشگاه و مغازه های sony تو جمهوری کار کردم انقدر سمج بودم که یاپرتم میکردند بیرون :31:یا شارژ دوربین تموم میشد :41: برای این خوب میشناسمش و میتونم بگم فقط توی فیلم خیلی بهتره (بهترین رده) و Sweep Panorama که یه نو اوری عالی هست
اما؟؟؟
شما هنوز رنج دوربین رو انتخاب نکردید که این, کار راهنمای رو سخت میکنه :10:
اگر شما یه Compact Ultrazoom میخواهید این ها تنها چیزهای هستند که میتونید بهشون فکر کنید
معیارها ,1 زرم+18 2 فیلم برداری hd و full hd با زوم(فکر کنم همشون دارند) ,3 با لرزش گیر ,4 با فوگوس دستی 5, ساخت 09 و10 :5:

دوربین ها

Samsung HZ50W - Pentax X90 - Nikon Coolpix P100 - Fujifilm FinePix HS10 - Olympus SP-800 UZ - Kodak EasyShare Z981 - Samsung HZ25W - Canon PowerShot SX20 IS - Panasonic Lumix DMC-FZ35 - Sony Cyber-shot DSC-HX1 - Pentax X70 - Kodak EasyShare Z980

بهترین ها :21:SX20 ,HX1 ,FZ35

واگر Compact Advanced دوربین های این رده(به نقل ازdpreview)

Canon PowerShot G11 - Panasonic DMC-LX3 - Canon PowerShot G10
که G11 جدید ترین هست اما LX3 فیلم HD با زوم داره , 4mm واید تره , زومش نصفه , فلش بهتر , عکاسی پیاپی بهتری داره , صفحه بزرگ تری داره , وزن کم تری داره بیشتر از 100 گرم , فقط ساخت اخر 08 هست

من با g9 زیاد کار کردم بسیار دوربین مزخرفی بود ,نمی دونم برای چی اصلا این رده ایجاد شده نشونه مسخره بودن این رده هم تعداد بسیار کم دوبین هاش هست:46:

موفق باشید:11:

tirdad_60
27-06-2010, 18:33

من کمی پاسخ شما رو دادم فکر کنم lx3 از پیشنهادهای من مورد قبول نسبی شما باشه
البته چون گفتید اساتید دیگه من دیگه نظری ندادم که دوشتان نظر بدن

اما در مورد lx3 بهتر است بجای توضیحات اندک من به این بررسی توجه کنید

در واقع انتخاب کسانی که دوربینهای حرفه ای دارند و میخواهند یک دوربین جمع و جور هم بگیرند بی شک
یا lx3 خواهد بود یا g11
البته g10 که در زمان lx3 عرضه شد بخاطر نویز بالای زیاد مورد توجه قرار نگرفت و کنون
این مشکل را در g11 با کم کردن مگاپیکسل حل کرد

حال شما دو انتخاب دارید یا
SLR LIKE های بزرگی مثله PANASONIC FZ35 که با امکانات و کیفیت خوبش یکی از
بهترین انتخابهاست
و زوم بیشتر و فیلمبرداری با فریم ریت بالاتر و کیفیت نسبتا بالاتر در فیلمبرداری را دارد

یا PANASONIC LX3 و CANON G11
که در کیفیت عکس واقعا فوق العاده و عالی هستند
و فیلمبرداری خوب و قابل قبولی هم دارند

در اینجا نیازهای شما تعیین میکند که کدام را انتخاب میکنید

:11::11:

tirdad_60
27-06-2010, 19:20
میشه بیشتر توضیح بدید یعنی چی نویز بیشتری داره؟؟
اخه 550D سه مگا پیکسل بیشتره..
مگه لنزهای خودشون بده؟

چون اینجا مشاوره خرید هست اینجا پاسخ دادم

در مورد لنز البته بد نیستند اما در مقایسه با لنزهای مطرح
کیفیت چندانی ندارند

saba_879
27-06-2010, 19:41
سلام
دوستان به من این دوربین ها رو معرفی کرده بودند
1.Canon PowerShot S90
canon Powershot G11.2
Canon SX200 Is.3
canon IXUS 120 Is.4
panasonic lx3.5
panaonic tz7.6
که به نظر خودم مورد 6 ام و3 ام از همه بهتر بودن
در نظر داشته باشید وزن سبک و حمل راحت برای من خیلی مهم
ممنون میشم نظراتتون رو بهم بگید.
نظرتون در مورد ixsus 200 is چه طوره؟

Milad4171
27-06-2010, 21:56
نظرتون در مورد دوربین های پاناسونیک مدل لومیکس چیه؟ توی چه رنج قیمت هست؟ جزو دوربین های نیمه حرفه ای حساب میشه یا آماتور؟؟

vvc
27-06-2010, 22:27
نظرتون در مورد دوربین های پاناسونیک مدل لومیکس چیه؟ توی چه رنج قیمت هست؟ جزو دوربین های نیمه حرفه ای حساب میشه یا آماتور؟؟

دوربینهای پاناسونیک جزئ دوربینهای خوب بازار هستند البته یه سری از مدلاشون ولی تو تایپیکهای دیگه هم گفتم نمی دونم چرا قیمتهای بسیار بالاتری نسبت به هم ردهای خود دارند البته در ایران چون این اختلاف عجیب رو من در جای دیگه ای ندیدم به طور مثال قیمت کانن sx210 is در یه سایت معتبر خارجی 329 دلار بود
و پاناسونیک tz10 هم 349 دلار یعنی اختلاف حدود 20 دلار یا بهتر بگم حدود 20 هزار تومن ولی در ایران tz10 در حدود 120 هزار تومن گرونتر از کاننن هست
و یه همچین اختلاف قیمتی رو در اکثر دوربینهای پاناسونیک مشاهده میکنید
البته من فکر میکنم یکی از دلایلی که باعث میشه کسی زیاد طرف این برند نسبتآ خوب نره و زیادهم راجع بهش صحبت نشه همین قیمت کاذبیه که تو ایران داره

ashl7
27-06-2010, 23:05
سلام
میخواستم بپرسم بین این 3 تا کدومشون بهتره
CANON A590IS
NIKON COOLPIX L19
CANON POWERSHOT A1100 IS

کلا دوربین در حد 150 تومن چی پیشنهاد میکنین که کیفیت فیلم برداریشم خوب باشه(نه عالی.خوب)

بعد ازین دوربینا میشه به عنوان وبکم هم استفاده کرد؟
مغسی

تپل
27-06-2010, 23:57
دوستان این سوال من روزمین مونده هااا :

Terry Bogard
28-06-2010, 03:06
البته من فکر میکنم یکی از دلایلی که باعث میشه کسی زیاد طرف این برند نسبتآ خوب نره و زیادهم راجع بهش صحبت نشه همین قیمت کاذبیه که تو ایران داره

حالا چرا نسبتا خوب ؟ به نظر من که برند کاملا خوبیه فقط چند وقته بعضی جنسای مونتاژ چین خرابش کرده.

cuteetuc
28-06-2010, 07:14
با تشكر از دوستاني كه زحمت كشيدن.با توضيحاتي كه دوستان دادند در حال حاضر سه گزينه مناسب داريم hx1-fz35, lx3 ولي من تو رنج قيمت 500.000 تومان قانع نشدم كه آيا 2 مدل pana از hx1 سوني سرتر هستند يا خير؟؟!!

rostamiani
28-06-2010, 11:44
با تشكر از دوستاني كه زحمت كشيدن.با توضيحاتي كه دوستان دادند در حال حاضر سه گزينه مناسب داريم hx1-fz35, lx3 ولي من تو رنج قيمت 500.000 تومان قانع نشدم كه آيا 2 مدل pana از hx1 سوني سرتر هستند يا خير؟؟!!
این دوربین ها تو فیلمبرداری از HX1 خیلی ضعیف ترن... ولی تو عکاسی مسلما عیلی بهتر هستند شک نکن :31:
نمیشه کلی صحبت کرد که این دوربین از اون دوربین بهتره. FZ35 از اون دو تای دیگه برای من خیلی مناسب تره ولی ممکنه برای شما اینطور نباشه

این سه تا دوربین خیلی متفاوت هستند
HX1 فیلمبرداری خیلی خوب
LX3 عکاسی خیلی خوب و فیلم برداری HD ولی زوم کم
FZ35 عکاسی و فیلمبرداری خوب ولی تو هیچ کدوم به خوبی دو مدل قبل نیست

به هر حال باید خودتون انتخاب کنید :31:

bille_jean2001
28-06-2010, 11:54
دوستان عزيز ميشه درباره دوربين nv100hd يه توضيحي بديد كه منظورش از گرفتن عكس هاي فول اچ دي چيه?? و بدون در نظرگرفتن زوم اپتيكال اين بهتره يا sx210

Essi69
28-06-2010, 12:21
سلام بچه ها
من خواستم دوربين حدود يك تومن بگيرم
بعد چيزي كه برام خيلي مهمه فيلمبرداري دوربين عكاسي هست
الان اين 2تا برام معرفي كردن
canon 500d
canon 550 d
حلا كدومش بگيرم

cuteetuc
28-06-2010, 12:38
canon 1000 d فيلم برداري هم داره؟ نظرتون چيه راجع بهش؟؟ فرق لنز cmos و ccd چيه؟؟ لزوما ميشه گفت لنز cmos سرتر هستش؟؟ البته اگه اشتباه نكنم دوربينهاي فيلمبرداري لنزشون cmos هست؟ درسته؟؟

ashl7
28-06-2010, 12:52
پست 6029 رو جواب میدید؟
فوریه

naser-f
28-06-2010, 13:43
با سلام خدمت همه دوستان
من یه تاپیک جدید درست کردم ولی کسی(غیر از یه نظر) کسی پیدا نشد جواب بده . از دوستان خواهش می کنم اگر کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه توضیحات پایین :
بنده یه دوربین عکاسی دیجیتال میخوام بخرم . انتظاراتی که از دوربین دارم اینه که کیفیت عکس نسبتاخوبی داشته در ضمن این را اضافه کنم که من از عکاسی تقریبا چیزی نمی دانم ولی دوست دارم یاد بگیرم( البته نه در حد خیلی حرفه ای) به همین دلیل دوربینی میخوام که هم تنظیمات دستی و هم اتوماتیک داشته باشه و چیزهای دیگری که مد نظرم هست : قدرت زوم 10 به بالا - فیلمبرداری HD که البته میخوام تا جایی که ممکنه زیاد فیلم بگیرم و درحین فیلمبرداری زوم هم داشته باشه .
چند مدل زیر مدنظرم هست که بنظرم قیمت خوبی دارند .
fuji s2500hd
nikon L110
canon sx200
.................................................. ...
این چند مدل پایین را هم پیدا کردم ولی قیمتهاش بالاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
canon sx20 is
fuji s200 exr
nikon p100
panasonic fz35
حالا از اساتید تقاضا دارم بنده را راهنمایی بفرمایند که اگر یکی از مدلهای بالا کارم را راه می اندازند دیگر پول اضافی برای مدلهای قیمت بالا ندهم چون قیمت پایین برام مهمه ولی اگر چاره ای نداشتم مجبورم پول بیشتری بدهم .
حداکثر توان مالی من با امکانات 450 هست.
با تشکر از هکه دوستانی که بنده را راهنمایی میکنند. اگه لطف کنند زودتر جواب بنده را بدهند ممنون میشم .

Rayzan
28-06-2010, 19:25
من دو صفحه پیش سوالی کردم اما کسی جواب نداد دوباره تکرار می کنم لطفا اگر زحمتی نیست پاسخ دهید :
دوستان نظرشان راجع به خرید دوربین عکاسی Canon IXUS 95 IS با ضمانت نامه ایده آل در رنج قیمت 150 هزار تومان چیست ؟ آیا این دوربین ژاپنی و چینی دارد یا فقط یک نوع بیشتر از آن در بازار نیست . در این رنج قیمت آیا این مدل بهترین انتخاب است . همچنی آخرین قیمت روز آن چیست ؟

rostamiani
28-06-2010, 19:46
من دو صفحه پیش سوالی کردم اما کسی جواب نداد دوباره تکرار می کنم لطفا اگر زحمتی نیست پاسخ دهید :
ظاهرا چیز خوبیه ...
البته بر اساس این ریویوو :)

البته من با موارز ۱۵۰ هزار تومانی زیاد آشنایی ندارم ولی مطمئنا انتظار زیادی هم نمیشه ازشون داشت :31:
ولی بهتره به Canon SD 1200 IS هم یک نگاهی بندازید ... اینم بهترین دوربین های ارزون قیمت از نظر CNet.com :

Rayzan
28-06-2010, 19:57
دوست عزیز Canon IXUS 95 IS و Canon SD 1200 IS هر دو یکی هستند فقط در کشورهای مختلف با نام های مختلف عرضه شده اند . در مورد قیمت این دوربین چرا قیمت بازار ایران از قیمت بازار جهانی کمتر است .

naser-f
28-06-2010, 20:15
کسی پیدا نمیشه منو راهنمایی کنه ؟

Essi69
28-06-2010, 20:45
اگه جواب مارو ميداديد خوب بود

ELSIN
28-06-2010, 21:30
سلام بچه ها
canon 500d
canon 550 d
حلا كدومش بگيرم

سلام
اگر فیلم برداری مهمه که باید یه دوربین فیلم برداری بگیرید اما اگر نه 550D کاملا برتر از 500D اما من GH1(1080) یا GF1 (720)که قیمتشون بیشتر از کنون هاست رو پیشنهاد میدم البته بخاطر ایران بودنه اگر از اونور اب بیارید به صرفه است وتو ایران کمی بالای 1 تومن
GH1 با نقد کامل

GF1 با نقد کامل

هرکدوم از DSLR ها رو بخرید باید لنز مخصوصش رو هم بگیرید که خرج تا 1.8 هم بالا میره پس HX1 یا FZ35 با پول شما بهتر میخونه:5:

canon 1000 d فيلم برداري هم داره؟ نظرتون چيه راجع بهش؟؟ فرق لنز cmos و ccd چيه؟؟ لزوما ميشه گفت لنز cmos سرتر هستش؟؟ البته اگه اشتباه نكنم دوربينهاي فيلمبرداري لنزشون cmos هست؟ درسته؟؟

خیر . دوربین خوبیه اما با لنز خودش حال نمیده دورو وره 10x زوم داره . لنز نه سنسور یه روزی CCD سرتر بود اما حالا CMOS خیلی جلو زده وبرای DSLR ها بیشتر استفاده میشه . بله سنسور CMOS کلا سریع تره با یه مدلای جدید دیگش مثل MOS ('Live MOS sensor') . لزوما نه :46:

با سلام خدمت همه دوستان
من یه تاپیک جدید درست کردم ولی کسی(غیر از یه نظر) کسی پیدا نشد جواب بده . از دوستان خواهش می کنم اگر کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه توضیحات پایین :
بنده یه دوربین عکاسی دیجیتال میخوام بخرم . انتظاراتی که از دوربین دارم اینه که کیفیت عکس نسبتاخوبی داشته در ضمن این را اضافه کنم که من از عکاسی تقریبا چیزی نمی دانم ولی دوست دارم یاد بگیرم( البته نه در حد خیلی حرفه ای) به همین دلیل دوربینی میخوام که هم تنظیمات دستی و هم اتوماتیک داشته باشه و چیزهای دیگری که مد نظرم هست : قدرت زوم 10 به بالا - فیلمبرداری HD که البته میخوام تا جایی که ممکنه زیاد فیلم بگیرم و درحین فیلمبرداری زوم هم داشته باشه .
چند مدل زیر مدنظرم هست که بنظرم قیمت خوبی دارند .
fuji s2500hd
nikon L110
canon sx200
.................................................. ...
این چند مدل پایین را هم پیدا کردم ولی قیمتهاش بالاست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
canon sx20 is
fuji s200 exr
nikon p100
panasonic fz35
حالا از اساتید تقاضا دارم بنده را راهنمایی بفرمایند که اگر یکی از مدلهای بالا کارم را راه می اندازند دیگر پول اضافی برای مدلهای قیمت بالا ندهم چون قیمت پایین برام مهمه ولی اگر چاره ای نداشتم مجبورم پول بیشتری بدهم .
حداکثر توان مالی من با امکانات 450 هست.
با تشکر از هکه دوستانی که بنده را راهنمایی میکنند. اگه لطف کنند زودتر جواب بنده را بدهند ممنون میشم .

دوربین های خوب تا زوم 12= TZ7, sx200 ,H20 که تا 370 تومن هستند اما شما میتونی با 450 یه FZ35 بخری بدون مموری که بهترین انتخاب میتونه باشه اما SX20 باید یشه 400 هم پیدا کرد که اینم دوربین خوبیه فقط قلمی میخوره که فاجعه است

در واقع انتخاب کسانی که دوربینهای حرفه ای دارند و میخواهند یک دوربین جمع و جور هم بگیرند بی شک
یا lx3 خواهد بود یا g11
:11::11:

ددرسه یادم رفته بود :46: اما نه کاملا حرفه ای ها بلکه نیمه حرفه ای ها مثل ایرانی ها:31:
جدیدا اون حرفه ای تر تر ها از Micro Four Thirds ها استفاده میکنن :5:

سلام
میخواستم بپرسم بین این 3 تا کدومشون بهتره
CANON A590IS
NIKON COOLPIX L19
CANON POWERSHOT A1100 IS

کلا دوربین در حد 150 تومن چی پیشنهاد میکنین که کیفیت فیلم برداریشم خوب باشه(نه عالی.خوب)

بعد ازین دوربینا میشه به عنوان وبکم هم استفاده کرد؟
مغسی

اول بیخیل نیکون شو بعد A1100 بهتره چون تولید 09 , سنسورش بزرگ تره و 10 فریم در ثانیه بهتر فیلم میگیره و...
فکر کنم SX120 رو بشه تا 170 هم پیدا کرد که بهتر از A1100 هست
اما فیلم هیچ کدوم خوب خوب نیست کم خوب هست شاید از IXUS ها هم بشه چیز خوب پیدا کرد(با فیلم HD) که من امار قیمتشون رو ندارم :10:

دوست عزیز ممنون از پاسخ سریعت :46:
تنظیمات دستی نمیخواد
فیلمبرداری HD داشته باشه که خیلی عالیه
یه نکته مهم لرزش گیر یا به عبارت بهتر عکسی که توی حرکت میگیری شفاف بیفته نه اینکه کش بیاد.

راستش قیمت حدود 300 مد نظرم بود
اما اگه بتونین هم تو حدود 300 و هم حدود 500 معرفی کنین ممنون میشم تا تصمیم بگیرم.

لرزش گیر به سرعت شاتر وابسته هست هر چی سریعتر بگیره لرزش گیر هم بهتر عمل میگنه به این صفحه دقت کن
متوجه میشی (به عکس ها)

فکر نمیکنم دوربین 9 ملیون تومنی Canon EOS-1Ds Mark IV یا Nikon D3s هم تو عکساشون به این مشکل (کش اومدن عکس) برنخودند, دشمن کش اومدن عکس فلش هست و کلا :40: نور :40:
370 تومن TZ7 و 450 تومن FZ35 بهترین ها هستند

ashl7
28-06-2010, 21:40
بعد میشه ازین دوربینا به عنوان وبکم استفاده کرد؟

Essi69
28-06-2010, 21:50
من خودم ميخام از دبي بخرم ميخام بدونم كدومش حالا بهتره
550D
يا
GF1
ودليل برتريش اگه ممكنه برام بگي
(راستي براي 550dبايد لنز گرفت داخل خودش لنز نيست)
يك دوربين فيلمبرداري مناسب هم برام معرفي ميكردي خوبه(مناسب با اين بودجه هاي كه دارم)

rostamiani
28-06-2010, 22:20
سلام
لنز نه سنسور یه روزی CCD سرتر بود اما حالا CMOS خیلی جلو زده وبرای DSLR ها بیشتر استفاده میشه . بله سنسور CMOS کلا سریع تره با یه مدلای جدید دیگش مثل MOS ('Live MOS sensor') . لزوما نه :46:

SX20 باید یشه 400 هم پیدا کرد که اینم دوربین خوبیه فقط قلمی میخوره که فاجعه است

خیلی متشکرم
ولی دو نکته :

۱. سنسور های سیموس توی SLR ها خیلی بهتر هستند ولی تو اندازه سنسور های پایین خیلی خوب جواب ندادند. فعلا نمیشه تو دوربین های معمولی گفت CMOS بهتره ! ممکنه CCD نتیجه بهتری داشته باشه :31:

۲.باتری قلمی اونقدر ها هم فاجعه نیست و ممکنه از نظر بعضیا حسن هم باشه :10:

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

معمولا نمیشه !
لا اقل تو برند های معروف ندیدم . ولی مثلا BENQ همچین دوربینی داشت :31:
Canon هم یک SDK برای برنامه نویسی برای کار با دوربین ساخته. برای همین ممکنه بشه همچین برنامه ای براش پیدا کرد :10:

ELSIN
28-06-2010, 22:27

نمیدونم اخه یه معیار برای دوربین نیست روش هم حساب نکن
اگه موبایلت دوربین داره اون میشه نوکیا رو میدونم:5:

550D
يا
GF1
يك دوربين فيلمبرداري مناسب هم برام معرفي ميكردي خوبه(مناسب با اين بودجه هاي كه دارم)

کار خوب میکنی :46:فقط کارانتی پر میشه هان
هردو عالی هستند اما یکی کوچیک و یکی بزرگ که یاید ببینی با کدوم راحت تری Olympus E-P2 هم مثل GF1 هست وعالی , بزرگ ترین بدی GF1 و E-P2 کم تنوع بودن لنزاشونه و بد فروش بودن تو ایران هست
راسی GH1 با GF1 فرق داره GH1 بهتره بخصوص تو فیلم:5:
میتونی این عکس ها رو ببینی و فرقاشون رو متوجه شی (حتما ببین:10:)

GH1 با یه لنز خوب 14-140

GH1 کنار 500D

GF1

E-P2

راسی اگه فیلم مهمه برات باید بیخیل 550D بشی چون وقتی فیلم میگیری باید فوکوس رو دستی تنظیم کنی که کار رو سخت میکنه
لنز با دوربین هست اما معمولا مالی نیست
من دوربين فيلمبرداري نمیشناسم اما وقتی GH1 هست خرید دوربين فيلمبرداري اشتباحه بزرگیه

موفق باشی:11:

ELSIN
28-06-2010, 22:38
خیلی متشکرم
ولی دو نکته :

۱. سنسور های سیموس توی SLR ها خیلی بهتر هستند ولی تو اندازه سنسور های پایین خیلی خوب جواب ندادند. فعلا نمیشه تو دوربین های معمولی گفت CMOS بهتره ! ممکنه CCD نتیجه بهتری داشته باشه :31:

۲.باتری قلمی اونقدر ها هم فاجعه نیست و ممکنه از نظر بعضیا حسن هم باشه :10:[COLOR=Silver]

جیگر من هم نوشتم که برایDSLR ها خوبه وCCD برای دوربین های معمولی

نه از فاجعه هم بد تره فکن برای 1 بار شارژ یه باطریه 2700mAh باید 13 ساعت بزاری توشارژ تو عصر سرعت خیلی (ببخشیدا قصد توهین ندارم :11:)احمقانه است

rostamiani
28-06-2010, 22:45
جیگر من هم نوشتم که برایDSLR ها خوبه وCCD برای دوربین های معمولی

نه از فاجعه هم بد تره فکن برای 1 بار شارژ یه باطریه 2700mAh باید 13 ساعت بزاری توشارژ تو عصر سرعت خیلی (ببخشیدا قصد توهین ندارم :11:)احمقانه است

متشکرم عزیز :31:
۱.ببخشید ... من ندیدم نوشته باشید ،گفتم بنویسم تا سو، تفاهم نشه
۲.بستگی به شارژر داره و فرصت کاربرا :)

Essi69
28-06-2010, 22:49
قيمت GH1 رو ميتوني برام بگي
بعد اين بوم هاي كه بر روي gh1هست قيمتش چنده
فيلمبرداريش hdهست(قابليت گرفتن تصوير پاناراما رو داره)

ELSIN
28-06-2010, 22:51
متشکرم عزیز :31:
۱.ببخشید ... من ندیدم نوشته باشید ،گفتم بنویسم تا سو، تفاهم نشه
۲.بستگی به شارژر داره و فرصت کاربرا :)

ما چاکریم :thumbsup: می خامت :15:
با شارژر معمولی گفتم یه شارژر .C.F.L خوب . وقت طلاست :46:

ELSIN
28-06-2010, 23:25
قيمت GH1 رو ميتوني برام بگي
بعد اين بوم هاي كه بر روي gh1هست قيمتش چنده
فيلمبرداريش hdهست(قابليت گرفتن تصوير پاناراما رو داره)

قیمت ها

اگر از دبی بخری حتما مغازه داره

FULL HD یعنی 1080*1920 با AVCHD .بجز 3D همچی تموم هست

تقریبا همه دوربین ها پاناراما داره با GH1

مدل های جدید تره GH1

که چیزای خوبین

گفتی پاناراما یاد Sony Alpha NEX-5 وSony Alpha NEX-3 افتادم که جدید جدیده و شاید بهتر از مدلای قبلی.
با قیمت $599.99

tirdad_60
28-06-2010, 23:55

سلام به نظر من شما یکم به نیازهاتون بیشتر توجه کنید و فکر کنید
به راحتی از بین این دوربینها انتخاب میکنید

سلام بچه ها
canon 500d
canon 550 d
حلا كدومش بگيرم

گزینه هیچکدام صحیح تر هست
با توجه به اینکه شما فیلمبرداری براتون خیلی مهمه sony HX1 برای شما انتخاب خوبی هست

CMOS یا CCD در واقع سنسور های دوربینهای دیحیتال هستند و کار فیلم در دوربینهای فیلمی را انجام میدهند
تکنولوژی ساخت cmos بعد از ccd ابداع شد و بسیار پیشرفته تر هست
در دوربینهای کامپکت هنوز خوب بکار گرفته نشده هر چند سونی یک مدل بسیار موفق دارد
البته دوربینهای فیلمبرداری جدید CMOS هست و قدیمی ها همان CCD بود
1000D دیگر برای خرید مناسب نیست و من اصلا توصیه نمیکنم

550D
يا
GF1

لنز دارد کیفیت خوبی هم دارد برای شروع
اما دنیای DSLR ها با SLR LIKE یا کامپکت متفاوت هست قبل از خرید حتما فکر کنید و پرس و جو

اگر فیلم برداری مهمه که باید یه دوربین فیلم برداری بگیرید اما اگر نه 550D کاملا برتر از 500D اما من GH1(1080) یا GF1 (720)که قیمتشون بیشتر از کنون هاست رو پیشنهاد میدم البته بخاطر ایران بودنه اگر از اونور اب بیارید به صرفه است وتو ایران کمی بالای 1 تومن
GH1 با نقد کامل

GF1 با نقد کامل

هرکدوم از DSLR ها رو بخرید باید لنز مخصوصش رو هم بگیرید که خرج تا 1.8 هم بالا میره پس HX1 یا FZ35 با پول شما بهتر میخونه:5:

خیر . دوربین خوبیه اما با لنز خودش حال نمیده دورو وره 10x زوم داره . لنز نه سنسور یه روزی CCD سرتر بود اما حالا CMOS خیلی جلو زده وبرای DSLR ها بیشتر استفاده میشه . بله سنسور CMOS کلا سریع تره با یه مدلای جدید دیگش مثل MOS ('Live MOS sensor') . لزوما نه :46:

برای سنسور سرعت تعریف نمیشه !
18-55 هم 10X زوم نمیدهد!

درسه یادم رفته بود :46: اما نه کاملا حرفه ای ها بلکه نیمه حرفه ای ها مثل ایرانی ها:31:
جدیدا اون حرفه ای تر تر ها از Micro Four Thirds ها استفاده میکنن :5:

این جمله کاملا اشتباهه
ایرانی ها نیمه حرفه ای هستند!!!
micro four third داستانی کاملا متفاوت از کامپکت دارد و خود slr هست
و حرفه ای ها برای سهولت در موارد خاص و تفریحات شاید g11 یا lx3 بگیرند

لرزش گیر به سرعت شاتر وابسته هست هر چی سریعتر بگیره لرزش گیر هم بهتر عمل میگنه به این صفحه دقت کن

لرزش گیر به سرعت شاتر وابسته نیست فقط در سرعت شاتر بالاتر لرزش کمتر در عکس تاثیر میگذارد و بالاتر از 1/250 تقریبا تاثیری ندارد

موفق باشید:11

:18:

:11::40:

ELSIN
29-06-2010, 00:38
گزینه هیچکدام صحیح تر هست
با توجه به اینکه شما فیلمبرداری براتون خیلی مهمه sony HX1 برای شما انتخاب خوبی هست

1000D دیگر برای خرید مناسب نیست و من اصلا توصیه نمیکنم

برای سنسور سرعت تعریف نمیشه !
18-55 هم 10X زوم نمیدهد!

این جمله کاملا اشتباهه
ایرانی ها نیمه حرفه ای هستند!!!
micro four third داستانی کاملا متفاوت از کامپکت دارد و خود slr هست
و حرفه ای ها برای سهولت در موارد خاص و تفریحات شاید g11 یا lx3 بگیرند

لرزش گیر به سرعت شاتر وابسته نیست فقط در سرعت شاتر بالاتر لرزش کمتر در عکس تاثیر میگذارد و بالاتر از 1/250 تقریبا تاثیری ندارد

موفق باشید:11

:18:

:11::40:

ایشون بوجه شون 1 ملیون تومن هست نه 500 هزار تومن:10:
اما فیلم HX1 تو رده خودش بهترین هست:10:

1000D برای کسی که فیلم نمی خاد و بوجه 550 تومن داره عالی هست مثل D3000
چرا میگید نیست

منظور من "اینجا" سر تر یعنی بالا تر بود که به اشتباح سریعتر نوشتم
برای سنسور سرعت تعریف میشه و یه ویژگیه مهمه برای حرفه ای هاست نمونه 10 فریم در ثانیه HX1 با سنسور CMOS هست که برای یه نیمه حرفه ای خیلی بالا و عالی هست
چرا معادل (دورو وره)10x میشه و 86mm یعنی 18x الیته با یه کمی فرق چون فاصله لنز تا سنسور تو دوربین ها فرق داره

"این جمله کاملا اشتباهه " غلط املای داره یا نگارشی:31:
Compact یعنی جمع و جور پس دوربین های micro four third که مهم ترین فرقشون با DSLS ها اندازه بدنه واندازه سنسوره (بجز NEX 3-5) هست یه جور Compact حسلب میشن توی DSLR ها OK

شاید وابسته کلمه خوبی نباشه اما کاملا با هم در ارتباط هستند دوربین SX1 از 1/15 به بالا (سریعتر) نیازی به لرزش گیر نداره چه برسه تا 1/250

saba_879
29-06-2010, 00:39
لام
1.Canon PowerShot S90
canon Powershot G11.2
Canon SX200 Is.3
canon IXUS 120 Is.4
panasonic lx3.5
panaonic tz7.6

ELSIN
29-06-2010, 00:57
لام
1.Canon PowerShot S90
canon Powershot G11.2
Canon SX200 Is.3
canon IXUS 120 Is.4
panasonic lx3.5
panaonic tz7.6

panasonic lx3 وCanon PowerShot S90 عالی هستند اما زوم کمی دارند
اما panaonic tz7 و Canon SX200 فکر کنم برای شما مناسب باشند
canon IXUS 120 هم خوبه اما اخر اماتوری هست

فکر کنم باید tz7 رو پیشنهاد بدم که کامل تر از بقیه هست با قیمت 370 تومن
بعد از اون SX200 که یه 40 تومنی ارزون تر هست اما تو فیلم زوم نداره

dp یه نقد گروهی زده که مرجع به حساب میاد
بین این دوربین ها

Canon SX200 IS
Olympus Stylus 9000 (mju 9000 in Europe)
Panasonic Lumix DMC-ZS1 (DMC-TZ6 in Europe)
Panasonic Lumix DMC-ZS3 (DMC-TZ7 in Europe)
Samsung HZ10W (WB500 in Europe)
Sony Cyber-shot DSC-H20

برنده هم TZ7 شده

bille_jean2001
29-06-2010, 01:11
سلام دوستان انگار كسي اطلاعي درباره nv100hd سامسونگ نداره حالا بين h55 سوني و sx210 كدوم رو انتخاب كنم من عكس هاي يادگاري و خانوادگي كه معمولا indoor هستند واسم در الويته كه بعدشم چاپ كنم البته فيلم برداري خو ب و بدون نويز هم واسم مهمه حالا ميخواستم نظر دوستان را درباره ايندو مدل بپرسم

cuteetuc
29-06-2010, 10:06
دوستان نظرتون راجع به اين سه تا دوربين چيه؟؟
nikon coolpix p100
fujifilm finepix hs10
olympus sp 800 uz

دورببن fuji به نظر خيلي فوق العاده مي ياد!اينطور نيست؟؟!نظر اساتيد چيه؟
كسي اينها رو خريده ؟؟تو مشخصات fuji زده باطري nim h or litium.يعني چي؟!!!!

rostamiani
29-06-2010, 10:29
شاید وابسته کلمه خوبی نباشه اما کاملا با هم در ارتباط هستند دوربین SX1 از 1/15 به بالا (سریعتر) نیازی به لرزش گیر نداره چه برسه تا 1/250

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید:11:
سلام

تفاوتی نمی کنه دوربین چی باشه .اگه سرعت ۱/۱۵ باشه تمام نوری که تو اون زمان به دوربین می رسه باید ثبت بشه. حالا اگه دست بلرزه مسلما دوربین تو این زمان حرکت می کنه و عکس تار میشه

تو این ریویوو هم با لرزشگیر عکس تار نشده :31:
تو حالت no stabilization با سرعت ۱/۶۰ نشون داده کا تار نیست که احتمالا کاملا هم شارپ نباشه :)
IS Continuous و IS Shot only دو حالت از لرزشگیر هستند :10:

---------- Post added at 11:29 AM ---------- Previous post was at 11:25 AM ----------

دوستان نظرتون راجع به اين سه تا دوربين چيه؟؟
nikon coolpix p100
fujifilm finepix hs10
olympus sp 800 uz

دورببن fuji به نظر خيلي فوق العاده مي ياد!اينطور نيست؟؟!نظر اساتيد چيه؟
كسي اينها رو خريده ؟؟تو مشخصات fuji زده باطري nim h or litium.يعني چي؟!!!!

p100 که تا جایی که من دیدم کیفیت عکسش زیاد جالب نیست
فوجی HS10 خیلی جالبه ولی حیف که باتریش خیلی خیلی زود تموم میشه. ۴ تا باتری قلمی می خوره و همینکه ۲۰-۳۰ تا عکس و یکمی هم فیلم بگیری تموم میشه (با ۲۷۰۰ میلی آمپر ! ) و باید بری سراغ ۴ تای بعدی ! برای همین نمی تونم بهتون توصیه بکنم. علاوه بر این شارژ کردن ۴ تا ۴ تای باتری هم واقعا وقت گیر هست :13:

Olympus رو هم نمی شناسم :31:

rostamiani
29-06-2010, 10:40
سلام دوستان انگار كسي اطلاعي درباره nv100hd سامسونگ نداره حالا بين h55 سوني و sx210 كدوم رو انتخاب كنم من عكس هاي يادگاري و خانوادگي كه معمولا indoor هستند واسم در الويته كه بعدشم چاپ كنم البته فيلم برداري خو ب و بدون نويز هم واسم مهمه حالا ميخواستم نظر دوستان را درباره ايندو مدل بپرسم

h55 ظاهرا کیفیتش کمتره .عکس های یکم سافت هستند (شارپنسشون پایینه :) )
البته من فقط طبق این ریویوو گفتم :

اینم نمونه عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Essi69
29-06-2010, 10:41
من هم اين دوربين رو براي عكاسي و براي ساختن فيلم كوتاه (تا 2ماه ديگه بايد بسازم)
بعد GH1 با يك لنز خوب بخرم ميشه يك ميليون شصت (خيلي بالا ميره قيمتش)
اما خواستم بدونم كه
كدوم از اين ها مناسب هستن
Sony Alpha NEX-5 وSony Alpha NEX-3
يا hx1

rostamiani
29-06-2010, 10:50
من هم اين دوربين رو براي عكاسي و براي ساختن فيلم كوتاه (تا 2ماه ديگه بايد بسازم)
اما خواستم بدونم كه
يا hx1

Sony Alpha هکه SLR هست ولی اگه قراره SLR بخرید احتمالا گزینه های بهتری هم پیدا میشه :)
HX1 هم دوربین عکاسی هست که خیلی خوب فیلمبرداری می کنه :31: برای عکاسی توصیه نمی کنم.ولی اگه هدف فیلمبرداریه شاید بهتر باشه دوربین فیلمبرداری بخرید که عکاسی هم بکنه :10:

Essi69
29-06-2010, 11:14
Sony Alpha هکه SLR هست ولی اگه قراره SLR بخرید احتمالا گزینه های بهتری هم پیدا میشه :)
HX1 هم دوربین عکاسی هست که خیلی خوب فیلمبرداری می کنه :31: برای عکاسی توصیه نمی کنم.ولی اگه هدف فیلمبرداریه شاید بهتر باشه دوربین فیلمبرداری بخرید که عکاسی هم بکنه :10:
من يك دوربين slr ميخام كه فيلمبرداري hdداشته باشه(مثل550d)

ELSIN
29-06-2010, 11:50
اما خواستم بدونم كه
يا hx1

بله گفتم که بالا میره
NEX ها دوربین های خوبیند اما با یه لنز خوب بازم بالا میزنه تا 1.2
من بیشتر روی GF1 و E-PL1 تاکید دارم با قیمت 1.2 با لنز که ارزش داره

E-PL1

دوستمون rostamiani درست میگند چرا یه دوربین فیلمبرداری نمی خرید با زوم عالی هارد و قیمت مناسب

Essi69
29-06-2010, 12:17
ميتونيد يك دوربين فيلمبرداري برام معرفي كنيد
(حالا NEX يا hx1 يا GF1)
بعد سوني يك مدلي دارهax(دقيقا اسمش نميدونم ) ميتونيد دربارش توضيح بديد
(بيخيال دوربين فيلمبرداري حالا بگيد كدوم دوربين با يك لنز خوب با بودجه اي كه دارم بخرم مناسب هست)
++++
ببخشيد زياد مزاحمتون شدم

bille_jean2001
29-06-2010, 12:29
h55 ظاهرا کیفیتش کمتره .عکس های یکم سافت هستند (شارپنسشون پایینه :) )
البته من فقط طبق این ریویوو گفتم :

اینم نمونه عکس :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب نظر شما من چي بخرم گفتم كه اولويتم عكس هاي داخل خونه با نور معموليه كه بعدش واسه البومم چاپشون كنم با اين اوصاف چه دوربيني رو پيشنهاد ميكنيد البته فيلمبرداري hd واسم مهمه من كه خودم هيچي سر در نميارم ولي خوب از sx210 و h55 خوشم اومده بود كه حالا فقط ميمونه sx210 اگه چيز بهتري هست لطفا بهم معرفي كنيد البته برند سوني يا كنون فقط تا 450 تومن ميتونم هزينه كنم

omid1351
29-06-2010, 12:36
سلام

tz7 فوکوس دستی ندارد؟ درسته این چقدر مهمه
فرمت فیلمبرداری دوربینها چیه؟

rostamiani
29-06-2010, 13:21
خوب نظر شما من چي بخرم گفتم كه اولويتم عكس هاي داخل خونه با نور معموليه كه بعدش واسه البومم چاپشون كنم با اين اوصاف چه دوربيني رو پيشنهاد ميكنيد البته فيلمبرداري hd واسم مهمه من كه خودم هيچي سر در نميارم ولي خوب از sx210 و h55 خوشم اومده بود كه حالا فقط ميمونه sx210 اگه چيز بهتري هست لطفا بهم معرفي كنيد البته برند سوني يا كنون فقط تا 450 تومن ميتونم هزينه كنم
این ها دوربین های خوبی هستند :

دوربین های با زوم بالا

Panasonic FZ35 به قیمت حدود ۴۵۰ هزار تومان

Canon SX20 حدود ۴۳۰ هزار تومان

دوربین های کوچیک

Canon SX210 IS

Panasonic TZ7 حدود ۲۷۰ هزار تومان. تنظیمات دستی کامل نداره !

نویز کم تر !

Panasonic LX3 حدود ۴۶۰ هزار تومان زومش کمه ولی نویزش از بقیه کمتره

rostamiani
29-06-2010, 13:27
سلام

بستگی به خودتون داره. ممکنه هیچ وقت سراغ زوم دستی نرید :)

FZ35 که دوربین منه AVCHD و MOV رو پشتیبانی می کنه.
AVCHD lite با Mpeg4 فشرده می کنه و MOV این دوربین هم فکر کنم MPEG هست :)

ELSIN
29-06-2010, 13:44
ميتونيد يك دوربين فيلمبرداري برام معرفي كنيد
(حالا NEX يا hx1 يا GF1)
بعد سوني يك مدلي دارهax(دقيقا اسمش نميدونم ) ميتونيد دربارش توضيح بديد
(بيخيال دوربين فيلمبرداري حالا بگيد كدوم دوربين با يك لنز خوب با بودجه اي كه دارم بخرم مناسب هست)
++++
ببخشيد زياد مزاحمتون شدم

نه من وارد نیستم
شما باید نمونه عکس و فیلم ها شون رو دانلود کنی تا متوجه فرقاشون بشی
بیخیال DSLR ها شو چون هیچ کدوم فوکوس مداوم ندارند و باید دستی فوکوس کنی
من میگم فیلم های HX1 رو دان کن وببین چه جوریه
نمونه

یه نمونه sweep panorama توپ

خواهش میشه :46:

H20 سونی و SX200 کنون
tz7 بهترین دوربین الان یازاره با 370 تومن وFZ35 با 450 تومن
شک نکن Panasonic بهتر کار کرده دس کم تو این دو دوربین

سلام

بله نداره کلا دستی نداره اما حالتiA یه پدیده هست کاملا قوی و استثنایی (اتوماتیک)
این دوربین AVCHD هست که بهترین و جدید ترین استاندارد هست با پسوند MTS و MOV

Essi69
29-06-2010, 13:55
gf1
تصوير برداريش ديدم خوب بود
اما من موندم كه فوكوس و زوم دستي داره
++++
به نظر تو
gf1
hx1
FZ35
كدوم از اينها بهتر از ديگري هستند

bille_jean2001
29-06-2010, 14:05
ممنون از راهنماييتون با tz7 كار كردم sx200 به نظرم بهتر بود واسه همين ميگم پاناسونيك نميخوام تو comact ها

با sx20 كار كردم البته نيم ساعت ميتونم بگم منو تحت تاثير قرار داد مخصوصا زوم نرمو بي صداش اما چون باتري قلميه نمي پسندم راستش چون بيشتر واسه تو خونه ميخوام قدرت فلش بايد خيلي مهم باشه

راستي sx210 از sx200 بهتره از همه لحاظ???? يا چون با همون اندازه سنسور پيكسل رو بردن بالاتر نويزش زياد تر شده??

راستي يه دوربين هم سامسونگ كه اندازه سنسورش 1/1.71 و ميگن فول اچ دي عكس ميگيره كه نميدونم منظورشون چيه

ELSIN
29-06-2010, 14:28
gf1
تصوير برداريش ديدم خوب بود
اما من موندم كه فوكوس و زوم دستي داره
++++
به نظر تو
gf1
hx1
FZ35
كدوم از اينها بهتر از ديگري هستند

اره دیگه فوكوس و زوم روی لنز هست و با دو رینگ جدا کم زیاد میشند
برای کار شما فکر کنم HX1 بهتر باشه چون فیلم براتون مهمه

ممنون از راهنماييتون با tz7 كار كردم sx200 به نظرم بهتر بود واسه همين ميگم پاناسونيك نميخوام تو comact ها

با sx20 كار كردم البته نيم ساعت ميتونم بگم منو تحت تاثير قرار داد مخصوصا زوم نرمو بي صداش اما چون باتري قلميه نمي پسندم راستش چون بيشتر واسه تو خونه ميخوام قدرت فلش بايد خيلي مهم باشه

راستي sx210 از sx200 بهتره از همه لحاظ???? يا چون با همون اندازه سنسور پيكسل رو بردن بالاتر نويزش زياد تر شده??

راستي يه دوربين هم سامسونگ كه اندازه سنسورش 1/1.71 و ميگن فول اچ دي عكس ميگيره كه نميدونم منظورشون چيه

برای همین گفتم TZ7 یا FZ35 چون هردو از فلش بهتری نسبت به کنونا برخوردارند
کجا کار کردید تو فروشگاه
بله بهتره . بله نویزش زیاد تر شده
بیخیال سامسونگ مالی نیست
TZ7 باز هم بهترین انتخاب هست:10:

omid1351
29-06-2010, 14:58
دوستان با دوربین که فیلم میگیرن دوربین رو وصلش میکنن به تی وی و فیلمش رو میبینن اگه به کامپیوتر منتقل کنند برای آرشیو و ... اونجا با چه برنامههایی باز میشه؟

rostamiani
29-06-2010, 15:03
دوستان با دوربین که فیلم میگیرن دوربین رو وصلش میکنن به تی وی و فیلمش رو میبینن اگه به کامپیوتر منتقل کنند برای آرشیو و ... اونجا با چه برنامههایی باز میشه؟
VLC و KMPlayer تقریبا همه فایل های صوبی بصویری رو پخش می کنن و Codec هم لازم ندارن :)

bille_jean2001
29-06-2010, 15:10
ه1 دیگه فوكوس و زوم روی لنز هست و با دو رینگ جدا کم زیاد میشند
برای کار شما فکر کنم HX1 بهتر باشه چون فیلم براتون مهمه

2. برای همین گفتم TZ7 یا FZ35 چون هردو از فلش بهتری نسبت به کنونا برخوردارند

3.کجا کار کردید تو فروشگاه

4.بله بهتره . بله نویزش زیاد تر شده

5.بیخیال سامسونگ مالی نیست

6.TZ7 باز هم بهترین انتخاب هست:10:

1. hx1 كه ميگن نويزش زياده البته شنيدم فيلمبراريش رو تعريفشو شنيدم يعني از همه اين مدل ها كه گفتيد بهتره?? و ميتونه نياز عكاسي من در خونه و بعدشريي چاپ رو فراهم كنه???

2. تو مشخصات برد فلش hx1 از همه بيشتر بود واقعا در عمل هم همينطوره???

3.بله دوست عزيزم تو فروشگاه در لحظه اخر كه ميخواستم پول بدم متوجه شدم باطر قلمي ميخوره كه مننمي پسنديدم وگرنه از عكسو فيلمش خوشم اومده بود p100 هم بود ولي تست نكرد واسم

4. اگه بهتره از چه لحاظ اخه شما خودتون هم ميگيد نويزش بيشتر شده

5. چشم بيخيال شدم

6. tz10 هم گير مياد بايد بهتر از tz7 باشه البته نميدنم چرا دلم اصلا با پاناسونيك نيست

ميشه يه لطفي كنيد بين sx210 hx1 hx5 tz10 fz35 از لحاظ
1.كيفيت عكس
2.كيفيت فيلم
3. قدرت فلش و نور هي در شب( البته نه روي كاغذ)
4. مناسب بودن براي چاپ البته در ابعاد كوچيك اخه واسه البوم ميخوام
مقايسه كنيد مثلا مقايسه اينجوري باشهa>b>c>d

ببخشيد اينقدر سوال ميكنم واقعا از شما دوستان سپاس گذارم كه اينجا فعاليت ميكنيد

Essi69
29-06-2010, 15:20
ببخشيد.
چرا ميگن hx1 فيلمبرداريش خوبه اما عكسبرداريش خوب نيست
(لنز hx1قابل تغيير هست)

omid1351
29-06-2010, 16:14
با پلیر خانگی نمیشه فیلمهای دوربین رو دید؟
با تشکر

VLC و KMPlayer تقریبا همه فایل های صوبی بصویری رو پخش می کنن و Codec هم لازم ندارن :)

rostamiani
29-06-2010, 16:20
ببخشيد.
(لنز hx1قابل تغيير هست)

تا جایی که من می دونم نویزش کمی زیادتره RAW هم نداره

---------- Post added at 05:20 PM ---------- Previous post was at 05:18 PM ----------

با پلیر خانگی نمیشه فیلمهای دوربین رو دید؟
با تشکر

چه پلیری ؟ :)
باید مشخصات پلیر رو ببینید :)

Essi69
29-06-2010, 16:33
فرق FZ35 با fz38چيه
بعد hx1بهتره يا fz35 (دليل برتريش هم بگيد)
بعد به نظر شما كدومش ارزش خريدن داره
ممنون..

rostamiani
29-06-2010, 17:34
فرق FZ35 با fz38چيه
ممنون..
FZ35 همون FZ38 هست .تو کشور های مختلف اسمشون فرق می کنه. مثل Canon IXY 210 IS و Canon IXUS 100 IS که یکی هستند :31:
تو عکس و امکانات من FZ35 رو ببیشتر می پسندم اینم دلیل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی فیلمبرداری HX1 فول HD هست که خیلی بهتره :)

ELSIN
29-06-2010, 17:57
1. hx1 كه ميگن نويزش زياده البته شنيدم فيلمبراريش رو تعريفشو شنيدم يعني از همه اين مدل ها كه گفتيد بهتره?? و ميتونه نياز عكاسي من در خونه و بعدشريي چاپ رو فراهم كنه???

2. تو مشخصات برد فلش hx1 از همه بيشتر بود واقعا در عمل هم همينطوره???

3.بله دوست عزيزم تو فروشگاه در لحظه اخر كه ميخواستم پول بدم متوجه شدم باطر قلمي ميخوره كه مننمي پسنديدم وگرنه از عكسو فيلمش خوشم اومده بود p100 هم بود ولي تست نكرد واسم

4. اگه بهتره از چه لحاظ اخه شما خودتون هم ميگيد نويزش بيشتر شده

5. چشم بيخيال شدم

6. tz10 هم گير مياد بايد بهتر از tz7 باشه البته نميدنم چرا دلم اصلا با پاناسونيك نيست

ميشه يه لطفي كنيد بين sx210 hx1 hx5 tz10 fz35 از لحاظ
1.كيفيت عكس
2.كيفيت فيلم
3. قدرت فلش و نور هي در شب( البته نه روي كاغذ)
4. مناسب بودن براي چاپ البته در ابعاد كوچيك اخه واسه البوم ميخوام
مقايسه كنيد مثلا مقايسه اينجوري باشهa>b>c>d

ببخشيد اينقدر سوال ميكنم واقعا از شما دوستان سپاس گذارم كه اينجا فعاليت ميكنيد
1
نویز مال دوربین هست و HX1 و SX20 و FZ35 و یه DSLR مثل D3s هم داره اما فکر نکنم بیشتر از SX20 وFZ35 باشه چون چکالی تصویرش کمتره
بله فیلم برداریش FULL HD هست وبسیار بهتر از بقیه بیشتر از 2 برابر
میتونه اما باید انتظار یه دوربین 480 تومنی ازش داشته باشید نه بیشتر

2 بله این یه حرف کار شناسی شده است نه مثل یه سری از ...
با آزمایش های تخصصی

3 کار خوبی کردید
ببینید فرق بزرگ HX1 , FZ35 ,SX20 ها بیشتر تو جزئیاته همشون نویز کاملا قابل قبولی دارند:46:

4 فقط فرمور به روز و رفع مشکلات دوربین قبلی کلی می ارزه

5:10:
6 فکر نکنم باشه یه 3 یا 4 ماه دیگه میاد (تو ایران)
اشتباه میکنید ,شک نکنید دوربین های مرغوبی داره

7 بالا جواب دادم
اما 1.كيفيت عكس :همه
2.كيفيت فيلم : hx1 hx5
3. قدرت فلش : hx1 و fz35
4. مناسب بودن براي چاپ: همه

خواهش میشه همین که تشکر میکنید کافیه یه صلوات و یه دعای هم بخونید که بهتره (شوخی کردم) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشيد.
(لنز hx1قابل تغيير هست)

نه عكسش خوبه اما فيلمبرداريش بهترینه
یه Converter (روی لنز خودش سوار میشه)داره که زوم رو 2 برابر میکنه اما تو ایران فکر نکنم باشه
این

فرق FZ35 با fz38چيه
ممنون..

هیچی اسم fz38 امریکایشه و FZ35 بقیه دنیا
در مجموع من FZ35 رو می پسندم هرچند 60% سلیقه ای هست
هردو

موفق باشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rostamiani
29-06-2010, 18:37
اینجا FZ35 رو با HS1 و HX1 و SX20 مقایسه کرده
حتما ببینید ... کمکتون می کنه انتخاب بهتری داشته باشید :)

در ضمن حواستون باشه که Sony HX1 در مقایسه با FZ35 سه مگاپیکسل کمتره و RAW هم نداره .برای همین کیفیت عکس FZ35 بهتره :)

bille_jean2001
29-06-2010, 19:06
خوب با توجه به توضيحات دوستان گزينه واسه من ميمونهsx210 hx1 كه خوشم اومده اخه راستش من در حد كاملا مبتدي ميخوام استفاده كنم فقط ميخوام تو خونه عكس هاي خوب بگيره hx1 فلش خيلي قوي تر فيلم برداري خيلي بهتر زوم بهتر اينا رو خيالم راحته فقط ميمونه عكس اينكهhx1 فقط 9 مگاپيكسله مشكل سازنيست??? در برابر 12 يا 14 مگاپيكسلي ها??? و سوال ديگه اينكهraw چه مزيتي داره راستش من نمي دونم

rostamiani
29-06-2010, 19:11
خوب با توجه به توضيحات دوستان گزينه واسه من ميمونهsx210 hx1 كه خوشم اومده اخه راستش من در حد كاملا مبتدي ميخوام استفاده كنم فقط ميخوام تو خونه عكس هاي خوب بگيره hx1 فلش خيلي قوي تر فيلم برداري خيلي بهتر زوم بهتر اينا رو خيالم راحته فقط ميمونه عكس اينكهhx1 فقط 9 مگاپيكسله مشكل سازنيست??? در برابر 12 يا 14 مگاپيكسلي ها??? و سوال ديگه اينكهraw چه مزيتي داره راستش من نمي دونم
باید امکانات دیگه HX1 رو هم بررسی کنید.مثل فوکوس خودکار دقیق و دقت تنظیمات خودکار و ...
فرمت RAW فقط برای حرفه ای تر هاست و برای شما کاربردی نداره. حجمش بیشتر از JPEG هست و باید برای استفاده به JPEG یا چیز دیگه ای تبدیل بشه ولی خیلی بهتر میشه رنگ و شارپنس و ... رو اصلاح کرد

tirdad_60
29-06-2010, 19:36
برای سنسور سرعت تعریف میشه و یه ویژگیه مهمه برای حرفه ای هاست نمونه 10 فریم در ثانیه HX1 با سنسور CMOS هست که برای یه نیمه حرفه ای خیلی بالا و عالی هست
چرا معادل (دورو وره)10x میشه و 86mm یعنی 18x الیته با یه کمی فرق چون فاصله لنز تا سنسور تو دوربین ها فرق داره

تعداد فریمی که در ثانیه ثبت می شود به اندازه بافر (حافظه موقت) همان محلی که تصاویر قبل از پردازش نگه داشته می شوند، بستگی دارد.

20x در hx1 برابر است با 560 میلیمتر در SLR پس 55 میلی متر میشود چند ایکس؟

Compact یعنی جمع و جور پس دوربین های micro four third که مهم ترین فرقشون با DSLS ها اندازه بدنه واندازه سنسوره (بجز NEX 3-5) هست یه جور Compact حسلب میشن توی DSLR ها OK

:20::31:

لرزشگیر یک مکانیزم است و سرعت با لرزش دست و تار نشدن رابطه داره ولی با لرزشگیر نداره
1/15 واقعا عالیه در فوکال لنت بالا !!!

rostamiani
29-06-2010, 19:43
لرزشگیر یک مکانیزم است و سرعت با لرزش دست و تار نشدن رابطه داره ولی با لرزشگیر نداره

همونطور که گفتم توی ریویوویی که ELSIN بهش اشاره کردند دوربین با ۱/۶۰ ثانیه لرزش نداشت نه ۱/۱۵ :31:

سلام

تو حالت no stabilization با سرعت ۱/۶۰ نشون داده کا تار نیست که احتمالا کاملا هم شارپ نباشه :)
IS Continuous و IS Shot only دو حالت از لرزشگیر هستند :10:

Essi69
29-06-2010, 20:58
hx1فوكوس دستي نداره:18:(فوكوس دستي و زوم دستي همراه لنز كه نيست)

rostamiani
29-06-2010, 21:34
hx1فوكوس دستي نداره:18:(فوكوس دستي و زوم دستي همراه لنز كه نيست)
HX1 فوکوس دستی به معنای Manual Focus داره که با منو فوکوس رو تنظیم کنی.روی لنز نداره :31:

ELSIN
29-06-2010, 21:51
تعداد فریمی که در ثانیه ثبت می شود به اندازه بافر (حافظه موقت) همان محلی که تصاویر قبل از پردازش نگه داشته می شوند، بستگی دارد.

20x در hx1 برابر است با 560 میلیمتر در SLR پس 55 میلی متر میشود چند ایکس؟

:20::31:

اون یکیشه و کم اهمیته .سرعت شاتر ,سرعت انتقال اطلاعات ,سرعت پردازشگر ,سرعت لنز ,سرعت مموری ومهم ترین سرعت سنسور موارد دیگه هست

20X در HX1 برابر است با 560mm در DSLR های فول فریم هست اما من در مورد D3000 حرف میزدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بازم خوبه مثل بزیا جواب دریوری نمیدی :10:

Essi69
29-06-2010, 22:04
HX1 فوکوس دستی به معنای Manual Focus داره که با منو فوکوس رو تنظیم کنی.روی لنز نداره :31:
اگه من برم لنز بخرم اين مشكل حل ميشه(قيمت لنز خوب چقدره)
بعد من براي فوکوس کشی مشكل پيدا ميكنم
را حل.....

rostamiani
29-06-2010, 22:13
اگه من برم لنز بخرم اين مشكل حل ميشه(قيمت لنز خوب چقدره)
بعد من براي فوکوس کشی مشكل پيدا ميكنم
را حل.....
HX1 لنزش عوض نمیشه .فقط یه چیزی بهش اضافه میشه :)
نه نمی تونید

Essi69
29-06-2010, 22:17
HX1 لنزش عوض نمیشه .فقط یه چیزی بهش اضافه میشه :)
نه نمی تونید

فوكوس اتوماتيك رو برام توضيح ميدي (تصويري يا فيلمي)
بعد يعني نميشه فوكوس كشي كرد

ELSIN
29-06-2010, 23:09
فوكوس اتوماتيك رو برام توضيح ميدي (تصويري يا فيلمي)
بعد يعني نميشه فوكوس كشي كرد

یعنی خودش وضوح یابی میکنه تمرکز رو میبره یه جایی به صورت خودکار در هردو همینه
فوکوس کشی یعنی چی اگر فوکوس دستی مد نظره داره اما تو فیلم رو نمیدونم

اقای tirdad_60

در مورد Compact بودن دوربن های micro four third هم یه کم مطالعه بد نیست اقای tirdad_60 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد بخندید
فقط برید تو review های خارجی وایرانی و به review این دوربینها دقت کنید دائم اسمCompact به همراه کلمه Body اومده یه نمونه

که این جوری توی قسمت Conclusion - Pros گفته ( 5و6 )

Very compact design
Intuitive user-interface that combines compact and DSLR features

Essi69
29-06-2010, 23:18
منظور من اينه كه من 2تصوير دارم
ميخام يكي فوكوس داشته باشه اون تصوير فولو باشه

saba_879
29-06-2010, 23:21
panasonic lx3 وCanon PowerShot S90 عالی هستند اما زوم کمی دارند
اما panaonic tz7 و Canon SX200 فکر کنم برای شما مناسب باشند
canon IXUS 120 هم خوبه اما اخر اماتوری هست

فکر کنم باید tz7 رو پیشنهاد بدم که کامل تر از بقیه هست با قیمت 370 تومن
بعد از اون SX200 که یه 40 تومنی ارزون تر هست اما تو فیلم زوم نداره

dp یه نقد گروهی زده که مرجع به حساب میاد
بین این دوربین ها

Canon SX200 IS
Olympus Stylus 9000 (mju 9000 in Europe)
Panasonic Lumix DMC-ZS1 (DMC-TZ6 in Europe)
Panasonic Lumix DMC-ZS3 (DMC-TZ7 in Europe)
Samsung HZ10W (WB500 in Europe)
Sony Cyber-shot DSC-H20

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرنده هم TZ7 شده

اینکه میگید زوم کمی دارند چه قدر مشکل ساز میشه؟
من بین سه تا گزینه ی
1.TZ7
LX3.2
ZR3.3
موندم کدوم انتخاب کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
هر کدوم چه قابلیت برتری دارن؟

bille_jean2001
30-06-2010, 00:25
با توجه به اينكه مم يه استفاده معمولي از دوربين ميخوام و بيشتر عكس هاي يادگاري تو خونه ميخوام و كاملا هم اماتورم اما بينsx210 fz35 hx1 هنوز موندم حالا اين سوالات واسم پيش اومده 1. ايا 9 مگاپيكسل بودنhx1 ربطي به كيفيت عكس نداره در برابر 12و 14مگا پيكسلي ها 2 . اگه مشكل مگاپيكسل وجود نداره و جواب سوال اول مثبته sx210 خود به خود از ليست حذف ميشه و hx1 و fz35 ميمونه كدوم از اين 2 تا رو انتخاب كنم ايا اين استدلال من درسته كه با توجه به اينكه فلش hx1 قوي تره براي عكس هاي تو خونه بهتره يا نه در كل با توجه به نياز من كه اولويتم عكس هاي خانوادگي indoor هستش كدوم رو بخرم 3. كدومشون صداي موتور زوم در فيلمبرداري كمتره 4. و سوال اخر چون بعد از جواب اين پست ديگه ميرم مخرم اينا نمونه تقلبي كه ندارن?? اخه ميخوام بدون گارانتي يا از بانه بخرم كه ارزونتره

راستي جناب رستميان منظور اين حرفتون رو متوجه نشدم
باید امکانات دیگه HX1 رو هم بررسی کنید.مثل فوکوس خودکار دقیق و دقت تنظیمات خودکار و ..
يعني تو اين موارد مشكل داره

omid1351
30-06-2010, 07:44
سلام
دوستان در مشخصه دوربین کدامش نشانه وایدتر بودن لنز است.

AliSub
30-06-2010, 10:01
سلام
دوستان در مشخصه دوربین کدامش نشانه وایدتر بودن لنز است.

یه عددی هست که به صورت mm مینویسن.
که لنزهای 28mm به پایین لنزهای وایدتری هستند.
و هرچی این عدد بالا تر بره لنز واید نیست.

rostamiani
30-06-2010, 10:20
با توجه به اينكه مم يه استفاده معمولي از دوربين ميخوام و بيشتر عكس هاي يادگاري تو خونه ميخوام و كاملا هم اماتورم اما بينsx210 fz35 hx1 هنوز موندم حالا اين سوالات واسم پيش اومده 1. ايا 9 مگاپيكسل بودنhx1 ربطي به كيفيت عكس نداره در برابر 12و 14مگا پيكسلي ها 2 . اگه مشكل مگاپيكسل وجود نداره و جواب سوال اول مثبته sx210 خود به خود از ليست حذف ميشه و hx1 و fz35 ميمونه كدوم از اين 2 تا رو انتخاب كنم ايا اين استدلال من درسته كه با توجه به اينكه فلش hx1 قوي تره براي عكس هاي تو خونه بهتره يا نه در كل با توجه به نياز من كه اولويتم عكس هاي خانوادگي indoor هستش كدوم رو بخرم 3. كدومشون صداي موتور زوم در فيلمبرداري كمتره 4. و سوال اخر چون بعد از جواب اين پست ديگه ميرم مخرم اينا نمونه تقلبي كه ندارن?? اخه ميخوام بدون گارانتي يا از بانه بخرم كه ارزونتره

راستي جناب رستميان منظور اين حرفتون رو متوجه نشدم
باید امکانات دیگه HX1 رو هم بررسی کنید.مثل فوکوس خودکار دقیق و دقت تنظیمات خودکار و ..
يعني تو اين موارد مشكل داره

سلام .. خیالی ببخشید که درست توضیح ندادم و باعث نگرانی شما شدم :20:
نه مشکلی نداره. منظورم این بود که به جز کیفیت عکس و فیلم باید چیز های زیاد دیگه ای رو هم در نظر بگیرید. مثلا یکیش همین صدای لنز وقت فوکوس .یکی خوش دستی .یک چیزی که برای من خیلی مهمه سرعت و دقت فوکوس خودکاره و ...

هرچی تعداد پیکسل ها بیشتر باشه جزئیات بیشتری ثبت میشه .( البته اگه نویز زیاد نشه ) بنا بر این اگه SX210 نویزش زیادتر نشده باشه بهتره که ظاهرا خیلی زیاد نشده :)

در مورد بقیه چیز ها من فقط در مورد FZ35 می تونم بگم که اینجا نوشتم. نمی دونم خوندید یا نه ...

ولی به طور خلاصه این چیز ها رو تو FZ35 خیلی می پسندم :

FZ35 لنزش تقریبا صدایی نداره.
اگه در حال فیلمبرداری زوم کنی کم کم سرعت زوم زیاد می شه و زوم نرمی دارید (البته می تونید این کار رو عوض کنید)
می تونه از فاصله ۱ متری با 18X زوم عکس TeleMacro بگیره
خیلی سریع و دقیق فوکوس می کنه .تا جایی که من خوندم حتی SX20 و S200 EXR هم تو زوم بالا نمی تونن درست فوکوس کنند.این موضوع می تونه خیلی جا ها اذیت کنه مخصوصا تو عکاسی از بچه ها و حیوانات ! :31:
RAW داره . که البته شاید زیاد به کارتون نیاد
لنز با کیفیتی داره
یک Joystick داره که کار رو با این دوربین خیلی ساده تر کرده
خیلی از امکانات ها مثل تایمر و Bracket و ... دکمه اختصاصی دارند :20:
می تونی نور سنجی و فوکوس رو روی مقدار خاصی قفل کنی !

...
و خلاصه خیلی این دوربین رو دوست دارم .
و بدون ادیت کردن رنگش از SX20 و S200 EXR طبیعی تره (البته اگه بخوای اصلاح رنگ انجام بدی به خوبی اونا نمیشه ) البته این مورد اونقدر ها هم مساله ساز نیست !

bille_jean2001
30-06-2010, 11:16
ديشب نشتم كلي رويو خوندم انگار هر چي اطلاعاتم ميره بالاتر انتخاب سخت تر و ادم گيج تر ميشه اطلاعاتي كه درباره ديافراگم اندازه سنسور و حرف هاي ضدو نقيضي كه تو سايت هاي مختلف بود حسابي گيجم كردن البته اين رو هم فهميدم كه اندازه سنسور hx1 خيلي كوچيكه1/2.4 كه بيخيالش شدم هر چند برد9.2 متري فلشش وسوسم ميكرد حالا ميمونه fz35 و sx210 كه اصلا در يك كلاس نيستن والا سمپل ها رو كه ميديدم همه عالي هستن بنظرم سمپل ها كمكي نمي تونه بكنه چون همه خوش اب و رنگن و بهترين پتانسيل دوربين رو نشون ميدن واقعا گيج شدم راستي ميشه يه سايت معتبر بهم معرفي كنيد كه رويو مينويسه

AliSub
30-06-2010, 11:24
ديشب نشتم كلي رويو خوندم انگار هر چي اطلاعاتم ميره بالاتر انتخاب سخت تر و ادم گيج تر ميشه اطلاعاتي كه درباره ديافراگم اندازه سنسور و حرف هاي ضدو نقيضي كه تو سايت هاي مختلف بود حسابي گيجم كردن البته اين رو هم فهميدم كه اندازه سنسور hx1 خيلي كوچيكه1/2.4 كه بيخيالش شدم هر چند برد9.2 متري فلشش وسوسم ميكرد حالا ميمونه fz35 و sx210 كه اصلا در يك كلاس نيستن والا سمپل ها رو كه ميديدم همه عالي هستن بنظرم سمپل ها كمكي نمي تونه بكنه چون همه خوش اب و رنگن و بهترين پتانسيل دوربين رو نشون ميدن واقعا گيج شدم راستي ميشه يه سايت معتبر بهم معرفي كنيد كه رويو مينويسه

زیاد تو دوربین گرفتن عجله نکن.

اون سنسور HX1 از نوع Cmos هست و اونای دیگه از نوع CCD .

سنسورای سی موس دو برابر از سنسور CCD کمتر نویز دارند. (البته با اندازه سنسور یکسان).

به نظر من که SX210 میره کنار وقتی دوربین FZ35 هست.

یکی از بهترین سایتهای ریویو دوربین دیجیتال

rostamiani
30-06-2010, 11:30
کاملا درسته :)
منم هرچی می خوام بخرم میرم کلی ریویوو می خونم بعد می مونم توش :)

راستی تو این قیمتا همه سنسور ها کوچیک هستند :) اگه سنسور بزرگتر بخوای باید بری سراغ S200 EXR یا G11 یا LX3 !
برای ریویو من trustedreviews.com رو دوست دارم .یه سری سوژه ثابت داره با همه دوربین ها ازشون عکس می گیره
تو imaging-resource.com هم کلی عکس با دوربین های مختلف گزاشتن برای مقایسه و توضنحات خوبی هم داده
cameralabs.com ریویوو های کمتری دارم ولی واقعا قبولش دارم :31: تو صفحه آخر هم هر دوربین رو با رقباش مقایسه کرده

bille_jean2001
30-06-2010, 12:37
فكر كنم مناسبترين دوربين براي كاربردمن g11 باشه طبق چيزايي كه تو نت بدست اووردم اما چون فيلم برداري hd نداره نميپسندم نميتونم 10 تا دوربين تو موقعيت هاي مختلف با خودم حمل كنم همچنان منتظر نظر بيشتر دوستان هستم نميدونم چرا اينقدر دارم وسواس به خرج ميدم

bille_jean2001
30-06-2010, 12:46
زیاد تو دوربین گرفتن عجله نکن.

اون سنسور HX1 از نوع Cmos هست و اونای دیگه از نوع CCD .

سنسورای سی موس دو برابر از سنسور CCD کمتر نویز دارند. (البته با اندازه سنسور یکسان).

به نظر من که SX210 میره کنار وقتی دوربین FZ35 هست.

یکی از بهترین سایتهای ریویو دوربین دیجیتال

خيلي دارم گيج ميشم هنوز اطلاعاتي درباره ccd و cmos كسب نكردم اگه اينجوريه عكس هاش در جايي كه نور كافي باشه باشه چي در برابر 14 يا 12 مگاپيكسلي ها كم نمياره?? با فرض تامين بودن نور راستش جدا از بحث تخصصي از قيافه hx1 خيلي خوشم اومده اما ميترسم 9 مگاپيكسل بودنش واسم مشكل ساز بشه

mahyar23
30-06-2010, 13:00
با سلام به اساتید و دوستان. من برای خرید دوربین (سوپر زوم) به دو گزینه رسیدم : .hs10 , s200 . کیفیتhs10در ایزوی 800 و بالاتر بسیار نگران کننده است . ولی s200 در ایزوی بالا مثل g11 خوب جواب می دهد .ولی اشکال s200 : نداشتن پانوراما-که برای پروژه معماری من لازم است-واید کم(30).یک کم هم زوم کم(14.5) در مقابل زوم hs10 . سوال من آن است که آیا با خرید یک فلاش اکسترنال برای hs10 بازم دوربین به ایزوی بالا نیاز خواهد داشت ؟می خوام یک کاری کنم به ایزوی بالا اصلا نیازی نشه ! مشکل fz37 هم برای من این خصوصیاتشه : -کفشک فلاش نداره -سرعت عکسبرداری متوالی کم -محدودیت دیافراگم: 2.8 -4.4 . قبلا از همه بزرگواران ممنونم
:20:

rostamiani
30-06-2010, 13:34
خيلي دارم گيج ميشم هنوز اطلاعاتي درباره ccd و cmos كسب نكردم اگه اينجوريه عكس هاش در جايي كه نور كافي باشه باشه چي در برابر 14 يا 12 مگاپيكسلي ها كم نمياره?? با فرض تامين بودن نور راستش جدا از بحث تخصصي از قيافه hx1 خيلي خوشم اومده اما ميترسم 9 مگاپيكسل بودنش واسم مشكل ساز بشه
بهتره در مورد CMOS بودن یا CCD بودن زیاد وسواس به خرج ندین چون همونطور که اینجا نوشته نمیشه گفت کدوم بهتره :31:

Neither technology has a clear advantage in image quality

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر تکنولوژی خوبی های خودشو داره.ولی تا جایی که من فهمیدم CMOS ها کمی نویز بیشتری دارند و برای کم کردن نویزش باید اقداماتی انجام بشه. شاید برای همین هست که بیشتر برای دوربین های SLR که سنسور های بزرگی دارند استفاده می شه
بهتره فقط به کیفیت دوربین دقت کنی
اگه می خوای در این مورد بیشتر بدونی ، این جا رو ببین :

پایین صفحه تو یک جدول این بکنولوژی ها رو مقایسه کرده :10:

AliSub
30-06-2010, 13:36

اصلا مگاپیکسل به کیفیت عکس هیچ ربطی نداره. مگر اینکه برای چاپ عکس در سایزهای بزرگ بخای.

ولی Dpreview مقدار برد فلاش FZ35 زده 8.5 متر. پس 0.5 متر جایی نمیگیره.

FZ35:

HX1:

bille_jean2001
30-06-2010, 13:53
فكر كنم بهترين راه اين باشه كه بيخيال اطلاعات تخصصي شم واين موردرو امتحان كنم كه عكس هاي هر دوربين را از سوjه ثابت كه گرفته شده با هم مقايسه كنم اما چيزي گير نيووردم كه مثلا hx1 و fz35 هر دواز يك شي عكس گرفته باشن تا اونجوري مقايسه كنم مثلا مقايسشون در شرايط مختلف اما سوjه ثابت

rostamiani
30-06-2010, 14:09
فكر كنم بهترين راه اين باشه كه بيخيال اطلاعات تخصصي شم واين موردرو امتحان كنم كه عكس هاي هر دوربين را از سوjه ثابت كه گرفته شده با هم مقايسه كنم اما چيزي گير نيووردم كه مثلا hx1 و fz35 هر دواز يك شي عكس گرفته باشن تا اونجوري مقايسه كنم مثلا مقايسشون در شرايط مختلف اما سوjه ثابت
بفرمایید
اینم مقایسه سوژه های یکسان بین FZ35 و HX1 :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتو Google Images اینو سرچ کردم : fz35 vs hx1 samples

تو صفخه های دیگه هم مقایسه رنگ و نویز و فیلم و ... رو داره :10:
مثلا این مقایسه نویز هست :

mahyar23
30-06-2010, 14:15
سلام . استاد رستمی میتونید به سوال من هم جواب بدین ؟ ممنون میشم

hadyjoon
30-06-2010, 14:44
دوستان در یک کلام بهترین انتخاب کانن در حدود 300 تومن چیه؟؟

rostamiani
30-06-2010, 15:02
دوستان در یک کلام بهترین انتخاب کانن در حدود 300 تومن چیه؟؟
در یک کلام برای من SX200 IS ولی ممکنه بهترین انتخاب برای شما حتی Canon نباشه :)

ELSIN
30-06-2010, 17:32
اینکه میگید زوم کمی دارند چه قدر مشکل ساز میشه؟
من بین سه تا گزینه ی
1.TZ7
LX3.2
ZR3.3
موندم کدوم انتخاب کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
هر کدوم چه قابلیت برتری دارن؟

زوم همون بزرگ نمای هست دیگه (سوژه رو به شما نزدیک میکنه ) 2.5x هم تقریبا هیچی نیست در مقبل 12x که به نظر من بازم کمه من با دوربین خودم که 18x هست هم بعضی وقتها به مشکل می خورم
گزینه 1 و 3 یکی هستند (اسم امریکای و بقیه جهان)

TZ7 برای اماتور ها مناسبه اما LX3 رو حرفه ای ها به عنوان دوربین دوم یا چندم می خرند(برای کوچیکی , فیلم , حمل ونقل راحت و...)

کلا TZ7 بهترین رده خودشه:10::46:

tirdad_60
30-06-2010, 23:00
یعنی خودش وضوح یابی میکنه تمرکز رو میبره یه جایی به صورت خودکار در هردو همینه
فوکوس کشی یعنی چی اگر فوکوس دستی مد نظره داره اما تو فیلم رو نمیدونم

اقای tirdad_60

در مورد Compact بودن دوربن های micro four third هم یه کم مطالعه بد نیست اقای tirdad_60 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد بخندید
فقط برید تو review های خارجی وایرانی و به review این دوربینها دقت کنید دائم اسمCompact به همراه کلمه Body اومده یه نمونه

که این جوری توی قسمت Conclusion - Pros گفته ( 5و6 )

Very compact design
Intuitive user-interface that combines compact and DSLR features

یا شما باید انگلیسیتون رو تقویت کنید یا من:20:
معنی این جملات اصلا این نیست که این دوربین کامپکت هست
در واقع منظور من از گفتن اینکه این دوربین compact نیست این نبود که این دوربین کوچک نیست:31:

tirdad_60
30-06-2010, 23:08
اون یکیشه و کم اهمیته .سرعت شاتر ,سرعت انتقال اطلاعات ,سرعت پردازشگر ,سرعت لنز ,سرعت مموری ومهم ترین سرعت سنسور موارد دیگه هست

من این بحث رو ادامه نمیدم دوست عزیز چون اینجا سرعت لنز به فریم ریت ربط داده شده !! و ...

20X در HX1 برابر است با 560mm در DSLR های فول فریم هست اما من در مورد D3000 حرف میزدم

واینجا 560 میلیمتر فول فریم عنوان میشه که ربطی به بحث نداره چون صحبت از 55 میلیمتر هست

موفق باشید

tirdad_60
30-06-2010, 23:17
با سلام به اساتید و دوستان. من برای خرید دوربین (سوپر زوم) به دو گزینه رسیدم : .hs10 , s200 . کیفیتhs10در ایزوی 800 و بالاتر بسیار نگران کننده است . ولی s200 در ایزوی بالا مثل g11 خوب جواب می دهد .ولی اشکال s200 : نداشتن پانوراما-که برای پروژه معماری من لازم است-واید کم(30).یک کم هم زوم کم(14.5) در مقابل زوم hs10 . سوال من آن است که آیا با خرید یک فلاش اکسترنال برای hs10 بازم دوربین به ایزوی بالا نیاز خواهد داشت ؟می خوام یک کاری کنم به ایزوی بالا اصلا نیازی نشه ! مشکل fz37 هم برای من این خصوصیاتشه : -کفشک فلاش نداره -سرعت عکسبرداری متوالی کم -محدودیت دیافراگم: 2.8 -4.4 . قبلا از همه بزرگواران ممنونم
:20:

به نظر من کیفیت fuji بهتر هست و برای گرفتن عکس پانوراما حتما لازم نیست دوربین این ویژگی را در خود داشته باشد
با کمی حوصله میتونید عکسهای خوبی بگیرید

ببینید یه مطلبی که در بین خیلی از دوستان در عکاسی بد جا افتاده استفاده بیش از حد از زوم هست
چون زوم بالا هم از کیفیت میکاهد هم در پرسپکتیو تاثیر میگذارد

در مورد ایزوی بالا باید بگم موارد استفاده از اون کمه ولی بهتره اونرو با باز گذاشتن دیافراگم جبران کرد نه فلاش
البته بحث از تاپیک مشاوره خارج میشه اگه بیشتر توضیح بدم
اما با فلاش به اندازه برد فلاش تصویر مناسب دارید اما ایزو در کل تصویر حاصله موثر هست

:40:

ELSIN
30-06-2010, 23:39
یا شما باید انگلیسیتون رو تقویت کنید یا من:20:
معنی این جملات اصلا این نیست که این دوربین کامپکت هست
در واقع منظور من از گفتن اینکه این دوربین compact نیست این نبود که این دوربین کوچک نیست:31:

من از translate.google استفاده کردم هرچند نیازی نبود
اما منم نگفتم این دوربین compact , گفتم توی DSLR ها compact حساب میشه

من این بحث رو ادامه نمیدم دوست عزیز چون اینجا سرعت لنز به فریم ریت ربط داده شده !! و ...

واینجا 560 میلیمتر فول فریم عنوان میشه که ربطی به بحث نداره چون صحبت از 55 میلیمتر هست

موفق باشید

من کی گفتم فریم ریت :13:
حیف شد چون می خاسم یاد بگیرم
موفق باشید

mahyar23
01-07-2010, 00:18
به نظر من کیفیت fuji بهتر هست

ببینید یه مطلبی که در بین خیلی از دوستان در عکاسی بد جا افتاده استفاده بیش از حد از زوم هست
چون زوم بالا هم از کیفیت میکاهد هم در پرسپکتیو تاثیر میگذارد

در مورد ایزوی بالا باید بگم موارد استفاده از اون کمه ولی بهتره اونرو با باز گذاشتن دیافراگم جبران کرد نه فلاش
البته بحث از تاپیک مشاوره خارج میشه اگه بیشتر توضیح بدم
اما با فلاش به اندازه برد فلاش تصویر مناسب دارید اما ایزو در کل تصویر حاصله موثر هست

:40:
منظورتون کدوم fuji هست؟ s200 یا hs10 ؟ استفاده من از زوم هم بخاطر اینه که گاهی می خوام از بعضی دیتیلهای ساختمانی اجرا شده -که بعضا دور هستند- عکس بگیرم و در کلاس و.. ازشون استفاده کنم .البته نمیدونم فرق 14.5x با 30x عملا چقدره! و اگه من با s200 و زوم دیجتال (2 برابر)عکس بگیرم کیفیتش با 30x اپتیکال در hs10 برابری می کنه یا نه ؟ راستی فلاش های اکسترنال غیر ttl که مجبوریم فقط اونا رو در fuji استفاده کنیم توانایی و کیفیت خوبی دارند ؟ و بردشون مثلا به 20 متر می رسه ؟ قیمتشون در چه حدودیه؟ با تشکر از وقتی که برام می گذارین.:20:

bille_jean2001
01-07-2010, 11:43
خوب دوستان عزيزم بعد از راهنمايي شماها عزيزان تصميم گرقته بودم hx1 بگيريم كه تووسايت ها به دو مدل خيلي جالب برخوردم alpha nex3 و alpha nex5

جريان اين دوتا چيه فكر كنم حرفه اي هستن اگه اشتباه نكنم يا اينكه نيمه حرفه اي هستن???

سوال دومم اينه كه من تا الان به وربين حرفه اي فكر نميكردم ميشه يكم بهم اطلاعات بديد عكاسي با دوربين حرفه اي چه مزيتيت هايي داره با فرض اينكه من بخوام برم كلاس و عكاسي رو حرفه اي ياد بگيرم اخه بطور عجيبي از alpha nex 3/5 خوشم اومده

سوال سومم اينه كه وقتي يه دوربين حرفه اي ميخري لنز نداره اصلا و حتما همراهش بايد لنز بخريم?

سوال چهارمم اينه كه اگه جواب سوال 3 مثبت هست يعني لنز روي بادي هست ميشه با همون استفاده كنيم و لنز نخريم ??

rostamiani
01-07-2010, 11:53
خوب دوستان عزيزم بعد از راهنمايي شماها عزيزان تصميم گرقته بودم hx1 بگيريم كه تووسايت ها به دو مدل خيلي جالب برخوردم alpha nex3 و alpha nex5

جريان اين دوتا چيه فكر كنم حرفه اي هستن اگه اشتباه نكنم يا اينكه نيمه حرفه اي هستن???

سوال دومم اينه كه من تا الان به وربين حرفه اي فكر نميكردم ميشه يكم بهم اطلاعات بديد عكاسي با دوربين حرفه اي چه مزيتيت هايي داره با فرض اينكه من بخوام برم كلاس و عكاسي رو حرفه اي ياد بگيرم اخه بطور عجيبي از alpha nex 3/5 خوشم اومده

سوال سومم اينه كه وقتي يه دوربين حرفه اي ميخري لنز نداره اصلا و حتما همراهش بايد لنز بخريم?

سوال چهارمم اينه كه اگه جواب سوال 3 مثبت هست يعني لنز روي بادي هست ميشه با همون استفاده كنيم و لنز نخريم ??
به نظر من سراغ دوربین های SDR نرید :)
البته اطلاعات من در مورد DSLR ها کمه ولی می دونم اگه همراهشون لنز هم داشته باشند تو این قیمت ها لنز درست و حسابی ندارند و باید ۵۰۰-۶۰۰ هزار تومانی هم برای لنز هزینه کنید
اگه بخواید با همین لنز خودش عکس بگیرید شاید همین SLR-Like ها امکاناتشون بیشتر باشه :31:

omid1351
01-07-2010, 12:28
سلام دوستان
tz7 چند قیمته ؟
دوستانی که دارند راضی هستند؟
sx200 را میشه با این دوربین مقایسه نمود؟

rostamiani
01-07-2010, 12:37
سلام دوستان
tz7 چند قیمته ؟
SX200 تنظیمات دستی کامل داره ولی TZ7 نداره
با TZ7 میشه در حال فیلمبرداری زوم کرد ولی با SX200 نمیشه

omid1351
01-07-2010, 12:50
جناب رستمیانی
با توجه به اینکه این مدل پانا گرونتره محبت کنید بفرمایید دو دوربین فوق بیشتر بدرد چه کسانی میخوره و
استفاده هر کدام چیه شاید در انتخاب کمک کنه.
متشکرم

rostamiani
01-07-2010, 13:16
جناب رستمیانی
با توجه به اینکه این مدل پانا گرونتره محبت کنید بفرمایید دو دوربین فوق بیشتر بدرد چه کسانی میخوره و
استفاده هر کدام چیه شاید در انتخاب کمک کنه.
متشکرم
TZ7 برای کسانی خوبه که می خوان دکمه شاتر رو فشار بدن و عکس گرفته بشه :)
به اندازه دیافراگم و سرعت شاتر و اینا هم کاری ندارند
به قول معروف این دوربین Point And Shot هست :)

البته تنظیمات زیادی داره ولی بعضی از چیزا مقل همینایی که گفتم و فوکوس دستی نداره

ولی اگه فکر می کنید لازمتون بشه بهتره Canon SX210 بخرید که همه چیزش کامله و در حال فیلمبرداری زوم هم می کنه :10:

tirdad_60
01-07-2010, 14:01
منظورتون کدوم fuji هست؟ s200 یا hs10 ؟ استفاده من از زوم هم بخاطر اینه که گاهی می خوام از بعضی دیتیلهای ساختمانی اجرا شده -که بعضا دور هستند- عکس بگیرم و در کلاس و.. ازشون استفاده کنم .البته نمیدونم فرق 14.5x با 30x عملا چقدره! و اگه من با s200 و زوم دیجتال (2 برابر)عکس بگیرم کیفیتش با 30x اپتیکال در hs10 برابری می کنه یا نه ؟ راستی فلاش های اکسترنال غیر ttl که مجبوریم فقط اونا رو در fuji استفاده کنیم توانایی و کیفیت خوبی دارند ؟ و بردشون مثلا به 20 متر می رسه ؟ قیمتشون در چه حدودیه؟ با تشکر از وقتی که برام می گذارین.:20:

شرمنده یادم رفت منظورم Fuji S200EXR بود
فرق 14.5x با 30x کاملا مشهوده و شما اگر تا این حد نیاز دارید همون hs10 مناسب هست
فلاشهای قدیمی موجود هستند ارزان و با کیفیت خوب
ناصر خسرو فراوان هست فقط باید از لحاظ ولتاژ به هم بخورند و در اینصورت مشکلی ندارند
قیمت از 20 تا 100 تومن

poonel
02-07-2010, 00:13
سلام دوستان
tz7 چند قیمته ؟

هر دو دوربینهای خوبیند اما کیفیت عکس TZ7 بالاتره . نویز کم حتی در ایزو 400 . این دوربین یکی از با کیفیت ترین دوربینهای کامپکت است .
برای عکسهای خانوادگی خیلی خوبه .

rostamiani
02-07-2010, 00:32
اینم مقایسه نویز Panasonic TZ7 و Canon SX200 IS :

عکس های TZ7 به وضوح بهتره :
اینم ISO 80 - اولی TZ7 و دومی SX200 هست :)

اینم ISO 800 :

و ISO 1600 :

poonel
02-07-2010, 00:48
1.TZ7
LX3.2
ZR3.3
گزینه 1 و 3 یکی هستند (اسم امریکای و بقیه جهان)

خیر . یکی نیستند و هر کدام مدلی کاملا متفاوت است .
در مورد اسم مدلها در آمریکا و بقیه جهان :
مورد 1 : TZ7 در ایران و اروپا ---------> ZS3 در آمریکا نامیده می شود
مورد 3 : ZR3 در ایران و آمریکا -------> ZX3 در اروپا و ژاپن نامیده می شود

Sacrament
02-07-2010, 06:35
آقا من یه مدتیه زدم تو کار پاناسونیک بد جور از تی وی بگیر تا سینما و مایکروفر و ریش تراشی خدائیشم راضیم حداقلش از سامسونگ خز خیلی بهتره راجب دوربین عکاسی چندجا خوندم عکسای پاناسونیک آورپروسس هستش میخواستم بدونم یعنی چی؟خوبه یا بده؟ تا 500 تومن چه دوربینی پیشنهاد میکنید ترجیح میدم پاناسونیک باشه :20:

rostamiani
02-07-2010, 07:24
آقا من یه مدتیه زدم تو کار پاناسونیک بد جور از تی وی بگیر تا سینما و مایکروفر و ریش تراشی خدائیشم راضیم حداقلش از سامسونگ خز خیلی بهتره راجب دوربین عکاسی چندجا خوندم عکسای پاناسونیک آورپروسس هستش میخواستم بدونم یعنی چی؟خوبه یا بده؟ تا 500 تومن چه دوربینی پیشنهاد میکنید ترجیح میدم پاناسونیک باشه :20:
پیشنهاد می کنم خیلی وابسته به برند خاصی نباشید .هر برندی تو یه سری چیزا تخصص داره.
البته پاناسونیک هم دوربین های خوبی داره :)
شما بگو برای چه کاری می خوای ؟
فیلمبرداری HD می خوای ؟
برای کار خونگی لازم داری ؟
با تنظیمات دستی آشنایی ؟
زوم بالا می خوای یا نه؟

در ضمن ... فکر کنم منظورشون Over Process بوده که ظاهرا به این معنیه که دوربین زیادی عکس رو دستکاری کنه بعد بده بیرون :) که البته نمی شه کلی نظر داد

Javadnet
02-07-2010, 09:49
سلام آقا من یه دوربین میخوام نمیدونم فیلمبرداری بگیرم یا عکاسی من هم عکس میخوام با هاش بگیرم هم فیلم به نظ شما چی بگیرم آیا بهتر نیست فیلمبرداری هارد دیسکی بگیرم هم زوم بالا داره هم فیلمبرداری کم خرج فقط میمونه مشکل عکاسی به نظر شما من چیکار کنم نظر خودم بین دو تا دوربین
Fujifilm FinePix S1500 که عکاسی و فیلمبرداری با همه و یکی دیگه هم فیلمبرداری Sony DCR-SR68 به نظر شما چیکار کنم کدومش بهتر هست عکاسیه خوبه ولی اگه بخوای فیلمبرداری کنی رجت بالا میره چون باید چند تا رم واسش بگیرم راستی با دوربین فیلمبرداری هم میشه عکس گرفت؟
ممنون میشم اگه منو از سردرگمی در بیارین

ali_nnn13
02-07-2010, 09:58
سلام به همگی دوستان و اساتید محترم....

با بودجه 350 تتومن یه دوربین دیجیتال خوب به من معرفی میکنید ؟ حالا اگه قیمتشم یکم بالاتر رفت ایرادی نداره !
دیگه تهش 400 تومن :دی

مشخصات و انتظارات من:

1- به هیچ وجه سونی نباشه !
2- Canon یا Panasonic باشه !
3- ترجیحا" 14 مگاپیکسل و بالاتر !
4- اگه فیلمبرداری HD داشته باشه که چه بهتر ! ولی بیشتر عکس با کیفیت خیلی بالا مد نظرم هستش !
5- با تنظیمات دستی کم آشنا هستم ! ولی زود یاد میگیرم که مشکلی نباشه...
6- زوم بالا هم مهم نیستش !
7- برای کار خونه و عکاسی از منظره میخوام ! (فکر کنم این دو مورد با هم تفاوت داشته باشه :| )

دختر خالم یه 4 مگاپیکسلی پاناسونیک داره ، خدایی فیلمبرداریش شرف داره به 10 مگاپیکسلی سونی ! (من خیلی بدم از سونی میاد :( ..! )

همگی موفق و شاد و سلامت باشین...

rostamiani
02-07-2010, 10:12
سلام به همگی دوستان و اساتید محترم....

با بودجه 350 تومن یه دوربین دیجیتال خوب به من معرفی میکنید ؟ حالا اگه قیمتشم یکم بالاتر رفت ایرادی نداره !
دیگه تهش 400 تومن :دی

مشخصات و انتظارات من:

1- به هیچ وجه سونی نباشه !
2- Canon یا Panasonic باشه !
3- ترجیحا" 14 مگاپیکسل و بالاتر !
4- اگه فیلمبرداری HD داشته باشه که چه بهتر ! ولی بیشتر عکس با کیفیت خیلی بالا مد نظرم هستش !
5- با تنظیمات دستی کم آشنا هستم ! ولی زود یاد میگیرم که مشکلی نباشه...
6- زوم بالا هم مهم نیستش !
7- برای کار خونه و عکاسی از منظره میخوام ! (فکر کنم این دو مورد با هم تفاوت داشته باشه :| )

دختر خالم یه 4 مگاپیکسلی پاناسونیک داره ، خدایی فیلمبرداریش شرف داره به 10 مگاپیکسلی سونی ! (من خیلی بدم از سونی میاد :( ..! )

همگی موفق و شاد و سلامت باشین...
سلام دوست عزیز :)
۱.دوربین های فیلمبرداری سونی ظاهرا خیلی خوب هستند ولی توی دوربین های عکاسی زیاد خوب عمل نکرده :)
۲.دوربین ۱۴ مگاپیکسلی تو این قیمت ممکنه نویز رو بالا ببره و زیاد توصیه نمیشه :) چون اندازه سنسور کوچیکه ... البته کلیت نداه ولی دیگه بالاتر از ۱۴ فعلا اصلا نخرید !
۳.تنظیمات دستی لازم دارید یا نه؟
۴.اندازه بزرگ و وزن زیادتر مشکلی ندارید ؟

فرق می کنه تنظیم دستی لازم داشته باشید یا نه .مثلا اینجا رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPanasonic TZ7 کیفیتش از Canon SX200 و احتمالا SX1210 بهتره ولی تنظیمات دستی کامل نداره ! البته توی TZ10 تنظیمات دستی رو اضافه کرده که اگه به ایران هم اومده باشه احتمالا تو این قیمتا نیست :31:

tirdad_60
02-07-2010, 11:59

سلام

بله سری آلفا DSLR هستند دوربین حرفه ای و نیمه حرفه ای در دوربینهای SLR معنی نداره
بیشتر عکاس حرفه ای و ... معنی پیدا میکنه

در دوربینهای SLR شما برای عکاسی با وسعت عمل بسیار بالایی برخوردار هستید
و همچنین تنظیمات دستی بسیار دقیق و کاربردی
یکی از ویژگیهای دوربینهای SLR بزرگتر بودن سنسور تا حدود 4 برابر دوربینهای کامپکت هست
و خصوصیت دیگر امکان تعویض لنز برای استفاده های مختلف
همین دو ویژگی از مهمترین مورادی هست که عکاس را به سمت SLR جذب میکند
شما در دوربین SLR LIKE با یک دوربین و لنز سرخود آن سروکار دارید که قابلیت زوم بالایی هم قالبا دارند
و تقریبا از محدوده واید تا تله رو پوشش میدهند
اما از لحاظ کیفیت اپتیک و تصویر با دوربینهای SLR قابل مقایسه نیستند

اما شما در دوربینهای SLR دیگه نمیتونید با یک لنز به تمامی انواع عکاسی بپردازید
و برای موارد مختلف لنزهای گوناگون لازم دارید
البته لازم نیست تعداد زیادی لنز داشته باشید
بعضی از لنزها مثله 18-200 تقریبا تمام نیازهای شما رو برآورده میکنند

دوربینهای SLR را میتوان هم به همراه لنز کیت خریداری کرد هم بصورت بادی تنها
بستگی دارد به خریدار که چه لنزی را نیاز دارد

خرید یا نخریدن SLR بستگی به نگاه شما و وقت و هزینه ای دارد که برای عکاسی میخواهید بپردازید

ELSIN
02-07-2010, 12:03
سلام آقا من یه دوربین میخوام نمیدونم فیلمبرداری بگیرم یا عکاسی من هم عکس میخوام با هاش بگیرم هم فیلم به نظ شما چی بگیرم آیا بهتر نیست فیلمبرداری هارد دیسکی بگیرم هم زوم بالا داره هم فیلمبرداری کم خرج فقط میمونه مشکل عکاسی به نظر شما من چیکار کنم نظر خودم بین دو تا دوربین
Fujifilm FinePix S1500 که عکاسی و فیلمبرداری با همه و یکی دیگه هم فیلمبرداری Sony DCR-SR68 به نظر شما چیکار کنم کدومش بهتر هست عکاسیه خوبه ولی اگه بخوای فیلمبرداری کنی رجت بالا میره چون باید چند تا رم واسش بگیرم راستی با دوربین فیلمبرداری هم میشه عکس گرفت؟
ممنون میشم اگه منو از سردرگمی در بیارین

ببنید کلا دوربین ها فیلم برداری عالی فیلم میگیرند اما بد عکاسی میکنند
اما دوربین های عکاسی عالی عکس میگیرند و بیشتره شون (HX1) خیلی خوب فیلم میگیرند
تا چند ساعت با یه 8gig

ali_nnn13
02-07-2010, 13:33
سلام دوست عزیز :)
۱.دوربین های فیلمبرداری سونی ظاهرا خیلی خوب هستند ولی توی دوربین های عکاسی زیاد خوب عمل نکرده :)
۲.دوربین ۱۴ مگاپیکسلی تو این قیمت ممکنه نویز رو بالا ببره و زیاد توصیه نمیشه :) چون اندازه سنسور کوچیکه ... البته کلیت نداه ولی دیگه بالاتر از ۱۴ فعلا اصلا نخرید !
۳.تنظیمات دستی لازم دارید یا نه؟
۴.اندازه بزرگ و وزن زیادتر مشکلی ندارید ؟

فرق می کنه تنظیم دستی لازم داشته باشید یا نه .مثلا اینجا رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدPanasonic TZ7 کیفیتش از Canon SX200 و احتمالا SX1210 بهتره ولی تنظیمات دستی کامل نداره ! البته توی TZ10 تنظیمات دستی رو اضافه کرده که اگه به ایران هم اومده باشه احتمالا تو این قیمتا نیست :31:

خیلی خیلی ممنونم...

راستش من یک سال پیش برای یکی از دوستام Canon Digital IXUS 980 IS رو گرفتم ! دوستم هنوز که هنوزه مدام تعریف میکنه از این دوربین ! میگه از مدل های جدیدی که دوستان گرفتن واقعا" بهتره ! تنها ایرادش این بود که فیلم برداری HD نداشت ! ولی همونطور که عرض کردم برای بنده عکس مهمتره ! ولی اگه بشه در کنار یه عکس خوب ، فیلمبرداری خوب هم داشت ، بهتره...

شما نظرتون اینه که من بودجه رو بالاتر ببرم تا بتونم دوربین با کیفیت بهتر بخرم ؟

همین TZ7 که فرمودین الان با چه قیمتی هستش ؟ کیفیتش از Canon Digital IXUS 980 IS بالاتره ؟

بعد از Canon Digital IXUS 980 IS چیز جدیدتری که بهتر از این مدل باشه اومده ؟

موفق باشید...:11:

rostamiani
02-07-2010, 14:05
خیلی خیلی ممنونم...

راستش من یک سال پیش برای یکی از دوستام Canon Digital IXUS 980 IS رو گرفتم ! دوستم هنوز که هنوزه مدام تعریف میکنه از این دوربین ! میگه از مدل های جدیدی که دوستان گرفتن واقعا" بهتره ! تنها ایرادش این بود که فیلم برداری HD نداشت ! ولی همونطور که عرض کردم برای بنده عکس مهمتره ! ولی اگه بشه در کنار یه عکس خوب ، فیلمبرداری خوب هم داشت ، بهتره...

شما نظرتون اینه که من بودجه رو بالاتر ببرم تا بتونم دوربین با کیفیت بهتر بخرم ؟

همین TZ7 که فرمودین الان با چه قیمتی هستش ؟ کیفیتش از Canon Digital IXUS 980 IS بالاتره ؟

بعد از Canon Digital IXUS 980 IS چیز جدیدتری که بهتر از این مدل باشه اومده ؟

Panasonic TZ7 قیمتش حدود ۳۷۰ هزار تومان بود و Canon SX200 هم حدود ۳۲۰
می تونید نمونه عکس هایی که از TZ7 گزاشته بودم با عکس های IXUS 980 مقایسه کنید. نویز TZ7 خیلی کمتره !

و البته فیلمبرداری HD هم داره و فکر می کنم انتخاب خیلی خوبیه :)

ali_nnn13
02-07-2010, 15:23
Panasonic TZ7 قیمتش حدود ۳۷۰ هزار تومان بود و Canon SX200 هم حدود ۳۲۰
می تونید نمونه عکس هایی که از TZ7 گزاشته بودم با عکس های IXUS 980 مقایسه کنید. نویز TZ7 خیلی کمتره !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو البته فیلمبرداری HD هم داره و فکر می کنم انتخاب خیلی خوبیه :)

آقا بازم ممنونم...

این TZ10 چشمم رو گرفت !
توی سایت پاناسونیک FX70 رو هم دیدم که اسم دیگش میشه FX75 ! البته توی دیجی کالا به این اسم گذاشته بودش ! اینم زومش کمه ولی باید کیفیت خوبی داشته باشه ! ولی فکر نمیکنم حالا حالاها به ایران بیاد !

میگم آقا شما خودت بودی اگه میخواستی یه دوربین خیلی توپ توی این کلاس بخری کدوم رو انتخاب میکردی ؟ (بدون توجه به قیمت)
شاید بشه از دوبی TZ10 رو خرید !

--------------

هیچ کدوم از این مدل های پاناسونیکی که توی لینک زیر هست واررد ایران نشده ؟

-------------------

آقا واقعا" ببخشید ، من اعتقاد دارم که آدم یا چیزی نخره یا اگه میخره سعی کنه بهترین رو بخره....

ببخشید که این همه اذیت میکنم...

rostamiani
02-07-2010, 15:58
آقا بازم ممنونم...

این TZ10 چشمم رو گرفت !
توی سایت پاناسونیک FX70 رو هم دیدم که اسم دیگش میشه FX75 ! البته توی دیجی کالا به این اسم گذاشته بودش ! اینم زومش کمه ولی باید کیفیت خوبی داشته باشه ! ولی فکر نمیکنم حالا حالاها به ایران بیاد !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیگم آقا شما خودت بودی اگه میخواستی یه دوربین خیلی توپ توی این کلاس بخری کدوم رو انتخاب میکردی ؟ (بدون توجه به قیمت)
شاید بشه از دوبی TZ10 رو خرید !

--------------

هیچ کدوم از این مدل های پاناسونیکی که توی لینک زیر هست واررد ایران نشده ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-------------------

آقا واقعا" ببخشید ، من اعتقاد دارم که آدم یا چیزی نخره یا اگه میخره سعی کنه بهترین رو بخره....

ببخشید که این همه اذیت میکنم...

قابلی نداره وظیفه هست :31:

۱.منم این دوربین های جدید رو زیاد نمیشناسم ولی یه سرچی تو نت کردم:
TZ10 دورتین خیلی جالبیه ولی به گفته cnet.com کیفیت عکس هاش تغییر خاصی نکرده و پیشرفتش تو اضافه کردن GPS و تنظیمات دستی هست :

اینم ریویووی دیگه :

که هر دو خیلی ازش تعریف کردن :20:
ولی در مورد FX70 چیز زیادی نمی دونم ... ولی تو Trustedreviews.com اتیازش به TZ10 نمی رسه ... باید خودتون ببینید :

۲.منم همین اعتقاد رو دارم و اتفاقا همین چند ماه قبل دنبال دوربین بودم که آهرش Panasonic FZ35 خریدم. :31: .ولی متاسفانه نمی شه دوربین ها رو امتیاز بندی کرد و بهترین دوربین رو تو یه بودجه خاص خرید. چون کاربرد هر کسی فرق می کنه و دوربین ها هم خیلی خیلی متنوع هستند :18: برای همین شاید FZ35 برای من بهترین انتخاب تا ۴۵۰ هزار تومان بوده ولی مسلما برای خواهرم که می خواد دوربینشو هر جایی با خودش ببره و تنظیمات دستی هم نمی خواد دوربین خیلی بدیه :31:

اگه اندازه دوربین برات مهم نیست و فکر می کنی زوم بالا می تونه به کارت بیاد ، می تونی به SLR-Like ها هم فکر کنی
اگه اصلا زوم لازم نداری ولی کیفی برات خیلی مهمه می تونی بری سراغ امثال Panasonic LX3

۳.بیشتر اون دوربین ها وارد شدند ولی به دلیلی که گفتم نمیشه روی این امتیاز ها زیاد حساب کرد. مثلا Panasonic TS1 که اول شده یک دوربین ضد آبه و کیفیتش تو ضد آب ها خیلی خوبه ولی در مقایسه با خیلی از دوربین های دیگه زیاد جالب ایست و زوم خیلی کمی هم داره قیمتش هم حدود ۴۰۰ هزار تومانه !

موفق باشید

bille_jean2001
02-07-2010, 16:29
سلام

بله سری آلفا DSLR هستند دوربین حرفه ای و نیمه حرفه ای در دوربینهای SLR معنی نداره
بیشتر عکاس حرفه ای و ... معنی پیدا میکنه

در دوربینهای SLR شما برای عکاسی با وسعت عمل بسیار بالایی برخوردار هستید
و همچنین تنظیمات دستی بسیار دقیق و کاربردی
یکی از ویژگیهای دوربینهای SLR بزرگتر بودن سنسور تا حدود 4 برابر دوربینهای کامپکت هست
و خصوصیت دیگر امکان تعویض لنز برای استفاده های مختلف
همین دو ویژگی از مهمترین مورادی هست که عکاس را به سمت SLR جذب میکند
شما در دوربین SLR LIKE با یک دوربین و لنز سرخود آن سروکار دارید که قابلیت زوم بالایی هم قالبا دارند
و تقریبا از محدوده واید تا تله رو پوشش میدهند
اما از لحاظ کیفیت اپتیک و تصویر با دوربینهای SLR قابل مقایسه نیستند

اما شما در دوربینهای SLR دیگه نمیتونید با یک لنز به تمامی انواع عکاسی بپردازید
و برای موارد مختلف لنزهای گوناگون لازم دارید
البته لازم نیست تعداد زیادی لنز داشته باشید
بعضی از لنزها مثله 18-200 تقریبا تمام نیازهای شما رو برآورده میکنند

دوربینهای SLR را میتوان هم به همراه لنز کیت خریداری کرد هم بصورت بادی تنها
بستگی دارد به خریدار که چه لنزی را نیاز دارد

خرید یا نخریدن SLR بستگی به نگاه شما و وقت و هزینه ای دارد که برای عکاسی میخواهید بپردازید

سلام دوست عزيز ممنونم
راستش يه ذره گيج شدم من دوربين ها رو به نام حرفه اي نيمه حرفه اي و كامپكت ميشناسم اما فكر كنم منظورتون اين بود كه سري alpha كلا حرفه اي هستن راستش من تو نيمه حرفه اي ها با توجه به نيازم و ده ها رويوي كه خوندم تا اينجا hx1 رو انتخاب كردم البته هنوز 100% مطمئن نشدم

rostamiani
02-07-2010, 16:31
سلام دوست عزيز ممنونم
راستش يه ذره گيج شدم من دوربين ها رو به نام حرفه اي نيمه حرفه اي و كامپكت ميشناسم اما فكر كنم منظورتون اين بود كه سري alpha كلا حرفه اي هستن راستش من تو نيمه حرفه اي ها با توجه به نيازم و ده ها رويوي كه خوندم تا اينجا hx1 رو انتخاب كردم البته هنوز 100% مطمئن نشدم
سری آلفای سونی DSLR هست , ;hlgh pvti hd isj :

DSLR :

tirdad_60
02-07-2010, 17:34

بله کیفیت کاملا برتر داره
اگر دنبال دوربینی با تنظیمات دستی و کیفیت خوب هستید لازم نیست حتما از ربی TZ10 بگیرید
PANASONIC LX3 و CANON G11 از بهترین ها هستند

tirdad_60
02-07-2010, 17:40
سلام دوست عزيز ممنونم

HX10 کیفیت فیلمبرداری خوبی داره و عکاسی اون مخصوصا در محیط تاریک اصلا جالب نیست
پس اولویت شما تعیین میکنه که HX1 بگیرید یا FZ35 یا...

bille_jean2001
02-07-2010, 19:37
HX10 کیفیت فیلمبرداری خوبی داره و عکاسی اون مخصوصا در محیط تاریک اصلا جالب نیست
پس اولویت شما تعیین میکنه که HX1 بگیرید یا FZ35 یا...

hx10???? اگه منظورتونhx1 هستش واقعا تو تاريكي بد عكس ميگيره??? تو رويو ها فقط نويزش از fz35 بدتر بود نميدونم والا دوباره برگشتم سر خونه اول
لطفا نكات منفي hx1 رو بهم بگيد نميخوام خريد اشتباهي انجام بدم

rostamiani
02-07-2010, 19:56
hx10???? اگه منظورتونhx1 هستش واقعا تو تاريكي بد عكس ميگيره??? تو رويو ها فقط نويزش از fz35 بدتر بود نميدونم والا دوباره برگشتم سر خونه اول
لطفا نكات منفي hx1 رو بهم بگيد نميخوام خريد اشتباهي انجام بدم
FZ35 نویز داره و HX1 از اونم بیشتر
اگه نویز براتون مهمه HX1 نخرید :)

Panasonic LX3 یا Canon G11 کم نویز به حساب میان :)

mohandesml
02-07-2010, 19:58
سلام
بین

Canon sx20 و

دوربین دیجیتال عکاسی سونی (SONY)
مدل: DSC-HX1 کدومش رو انتخاب کنم؟؟؟؟

bille_jean2001
02-07-2010, 21:17
FZ35 نویز داره و HX1 از اونم بیشتر
اگه نویز براتون مهمه HX1 نخرید :)

Panasonic LX3 یا Canon G11 کم نویز به حساب میان :)

من فيلم برداري hd واسم خيلي مهمه وگرنه بدون شك g11 ميخريدم

يك سوال غير تخصصي اگه اشتباه نكنم فيلمبرداري hx1 از همه كامپكت ها بهتره ايا عكسشم از همه كامپكت ها بهتره???

سوال دومم درباره p100 هستش روي كاغذ مشخصاتش بي نظيره مخصوصا فيلمبرداري فول اچ دي و زوم26x اما هيچ جا حرفي ازش نيست اينقدر عكساش ناجوره??

ali_nnn13
02-07-2010, 22:43
قابلی نداره وظیفه هست :31:

۱.منم این دوربین های جدید رو زیاد نمیشناسم ولی یه سرچی تو نت کردم:
TZ10 دورتین خیلی جالبیه ولی به گفته cnet.com کیفیت عکس هاش تغییر خاصی نکرده و پیشرفتش تو اضافه کردن GPS و تنظیمات دستی هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم ریویووی دیگه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکه هر دو خیلی ازش تعریف کردن :20:
ولی در مورد FX70 چیز زیادی نمی دونم ... ولی تو Trustedreviews.com اتیازش به TZ10 نمی رسه ... باید خودتون ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید۲.منم همین اعتقاد رو دارم و اتفاقا همین چند ماه قبل دنبال دوربین بودم که آهرش Panasonic FZ35 خریدم. :31: .ولی متاسفانه نمی شه دوربین ها رو امتیاز بندی کرد و بهترین دوربین رو تو یه بودجه خاص خرید. چون کاربرد هر کسی فرق می کنه و دوربین ها هم خیلی خیلی متنوع هستند :18: برای همین شاید FZ35 برای من بهترین انتخاب تا ۴۵۰ هزار تومان بوده ولی مسلما برای خواهرم که می خواد دوربینشو هر جایی با خودش ببره و تنظیمات دستی هم نمی خواد دوربین خیلی بدیه :31:

اگه اندازه دوربین برات مهم نیست و فکر می کنی زوم بالا می تونه به کارت بیاد ، می تونی به SLR-Like ها هم فکر کنی
اگه اصلا زوم لازم نداری ولی کیفی برات خیلی مهمه می تونی بری سراغ امثال Panasonic LX3

۳.بیشتر اون دوربین ها وارد شدند ولی به دلیلی که گفتم نمیشه روی این امتیاز ها زیاد حساب کرد. مثلا Panasonic TS1 که اول شده یک دوربین ضد آبه و کیفیتش تو ضد آب ها خیلی خوبه ولی در مقایسه با خیلی از دوربین های دیگه زیاد جالب ایست و زوم خیلی کمی هم داره قیمتش هم حدود ۴۰۰ هزار تومانه !

موفق باشید

وظیفه نیست دوست من ، لطف بیش از حد شماست :11:
آقا شما ما رو به هوس انداختی ! این FZ35 عجب دوربینیه !

توی سایت پاناسونیک نمونه عکس های TZ10 و FZ35 و LX3 رو دیدم ! خدایی همه خوب بودن ! ولی به FZ35 و TZ10 از LX3 خیلی سرتر بود ! مخصوصا" FZ35 که عکس های خدایی میگیره...

شما FZ35 رو چند خریدین ؟ قیمت LX3 رو هم اگه دارین ممنون میشم...

سایت ایرانی سراغ دارین که قیمت زده باشه ؟ من chare.ir و digikala رو نگاه کردم اصلا" کامل نیست !

بله کیفیت کاملا برتر داره
اگر دنبال دوربینی با تنظیمات دستی و کیفیت خوب هستید لازم نیست حتما از ربی TZ10 بگیرید
PANASONIC LX3 و CANON G11 از بهترین ها هستند

ممنونم از شما...

LX3 واقعا" گزینه خوبیه... عکس های خیلی خوبی ازش دیدم که با توجه به مشخصاتی که داره واقعا" عکس های بهتری از Canon Digital IXUS 980 IS میگیره...

خیلی ممنونم از شما...

همگی موفق و شاد و سلامت باشین...:11:

poonel
02-07-2010, 23:52

یکی از این مدلها رو انتخاب کن :
FZ35 - TZ10 - TZ7 - ZR3

FZ35 : نیمه حرفه ای - 12 مگاپیکسل - زوم 18 - فیلمبرداری HD - بدنه بزرگ
TZ10 : نیمه حرفه ای - 12 مگاپیکسل - زوم 12 - فیلمبرداری HD - بدنه کوچک
TZ7: آماتوری - 10 مگاپیکسل - زوم 12 - فیلمبرداری HD - بدنه کوچک
ZR3 : آماتوری - 14 مگاپیکسل - زوم 8 - فیلمبرداری HD - بدنه بسیار کوچک

این مدلها بهترینهای پاناسونیک از نظر کیفیت عکس و مشخصات فنی هستند .

mahyar23
03-07-2010, 11:06
سلام . ایران فوکا -نمایندگی رسمی فوجی- دوربین hs10 رو به تازگی آورده به قیمت 430.در حالی که تو بازار حدود 520-530 هست !؟
جالب تر اینه که s200 رو به قیمت 420 میده ! فکر میکنید چرا تفاوت قیمت اینقدر کم شده؟!:13:

Essi69
03-07-2010, 13:08
عزيزان دوربين500dبا لنز canon75300
چند مي ارزه

ELSIN
03-07-2010, 13:18
عزيزان دوربين500dبا لنز canon75300
چند مي ارزه

احسان جان دس دوم میخای بخری
دوربين500d عالی هست اما 75-300 واید خوبی نداره اما تله عالی داره
حالا چی شد از نیمه حرفه ای زدی تو حرفه ای

دوربين500d نوش باید 700 تو بازار پیدابشه(کم ترین قیمت)
اما باید ببینی چقدر کار کرده زمان واگر شد تعداد شات :10:

Essi69
03-07-2010, 13:22
يكي پيدا شد گفت ميخام بفروشم گفتم چند ميدي گفت با لنز 900تا
حالا با اين قيمت خوبه (6ماه خريده) تعداد شات هاش هم 100تا (120)

omid1351
03-07-2010, 14:00
دوستان سلام
یه دوربین تا 200 تومن میخواهم.حتی الامکان تنظیم دستی کمی داشته باشه.برای عکس خانواده و مسافرت باشه.فکر میکنم برای این استفاده ها نمیصرفه بیش از این خرج کنم اگر اشتباه میکنم در این مورد بفرمایید.
متشکرم

jamshimi
03-07-2010, 17:03
سلام دوستان
حدود 4 يا 5 ماهه كه كلي ريويو مطالعه كردم و بين اين سه مدل بدجوري گير كردم SX200 و TZ7 و TZ10 .تنها موردي كه sx200 يه كم تو ذهنم ميزنه اينه كه هميشه فلش اون بالاست مي ترسم يه وقت آسيب ببينه.البته sx210 اين مشكل نداره اما اصلا ازش خوشم نمياد .بين دو مدل پاناسونيك موندم كدوم رو بگيرم اصلا كسي از دوستان اين دوربين ها رو داشته .راضي بوده قيمت حال حاضر بازار اين دوربين ها چند هستش

tirdad_60
03-07-2010, 22:51
قیمت 500D با اسم اصلی 800 تومن با لنز 18-55 هست
و با اسمهای مستعار تا 730 هم میفروشند
در جمهوری قیمت کردم

لنز 75-300 هم زیاد کیفیت ندارد مخصوصا در 200 به بالا که افتضاح میشود

تپل
03-07-2010, 23:02
دوستان یه دوربین خوب در حد 300 معرفی میکنید؟
لطفا دلایل معرفی رو بگید.
اگه با یه مقدار هزینه بیشتر میشه مدل خیلی بهتری هم پیدا کرد اونها رو هم معرفی کنید.

خیلی ممنونم.

ELSIN
04-07-2010, 00:11
دوستان یه دوربین خوب در حد 300 معرفی میکنید؟
لطفا دلایل معرفی رو بگید.
اگه با یه مقدار هزینه بیشتر میشه مدل خیلی بهتری هم پیدا کرد اونها رو هم معرفی کنید.

خیلی ممنونم.

اگه کمی بیشتر کنید میتونید بهترین دوربین زیر 400 رو بخرید که TZ7 باشه قیمت 370
وکمی هم ارزون تر SX200 که یه 40 تومنی باید ارزون تر باشه

TZ7 همچی تموم هست اما تنظیم دستی نداره البته بستگی به شما داره که تنظیم دستی میخواهید یا نه

مقایسه

omid1351
04-07-2010, 09:51
"اگه کمی بیشتر کنید میتونید بهترین دوربین زیر 400 رو بخرید که TZ7 باشه قیمت370 "

دوست عزیز این قیمت رو کجا میده؟

ELSIN
04-07-2010, 10:46
"اگه کمی بیشتر کنید میتونید بهترین دوربین زیر 400 رو بخرید که TZ7 باشه قیمت370 "

دوست عزیز این قیمت رو کجا میده؟

وقتی من FZ35 رو 2 ماه پیش خریدم اون رو هم قیمت کردم 380 بود
براتون تلفن اون جا رو خصوصی میدم
:5:

sastwhc
04-07-2010, 10:52
من فيلم برداري hd واسم خيلي مهمه وگرنه بدون شك g11 ميخريدم

يك سوال غير تخصصي اگه اشتباه نكنم فيلمبرداري hx1 از همه كامپكت ها بهتره ايا عكسشم از همه كامپكت ها بهتره???

سوال دومم درباره p100 هستش روي كاغذ مشخصاتش بي نظيره مخصوصا فيلمبرداري فول اچ دي و زوم26x اما هيچ جا حرفي ازش نيست اينقدر عكساش ناجوره??

دوست عزیز من چندین بر در تاپیک دوربین از دوستان کمک خواستم من زیر ۵۰۰ یه دوربین می‌خوام واسه اینکه عکسای داخل خونه از خانواده می‌خوام که چپشن هم کنم اما اینجه چه دوربین نیمه حرفی‌ و چه کمپکت بخوای همه میگن پاناسونیک من از hx۱ خوشم اومد تو نیمه حرفی‌‌ها که ۱۰۰۰ تا عیب گذاشتن روش یا تو کمپکت‌ها از sx۲۱۰ خوشم اومد همه میگم پاناسنیک این حقیقت داره ؟؟ نمی‌خوام عجولانه تصمیم واسه خرید بگیرم اگه ممکن راهنمایی‌ کنید من فیلمبردری خوب اخبردری خوب فلش قوی و زوم نسبتا خوب واسعم مهم خودم که از sx۱ و sx۲۱۰ خوشم اومده
hx1 فیلمبرداری قابله قبولی داره ولی FZ35 هم تقریبا همین کیفیت فیلمبرداری رو داره(تفاوت چندان محسوس نیست) اگر لغت کامپکت رو خیلی دقیق معنی نکنیم(چون اصلا hx1 کامپکت نیست) با یکم مسامحه احتمالا GF1 بهترین فیلمبرداری رو داره گرچه به نظر من در بین دوربین های عکاسی دنبال فیلمبرداری گشتن هنوز درست نیست.در مورد عکاسی HX1 احتمالا باید برعکس جمله ات رو بگم .عکاسیش در حد فوجی های ارزون قیمته البته رنگ هاش کاملا اغراق شده است.

این دوربین ها در یک کلاس نیستند که بخواهی با هم مقایسه کنی.ببین واقعیت اینه که تفاوت بین دوربین ها واقعا کم شده.یه نگاهی به نمونه عکس های HX1 ببین اگه تونستی باهاش کنار بیای خب بگیرش چون مهم اینه که تو خوشت بیاد.

اما از نظر من بهترین دوربین برای عکاسی در محیط کم نور G11 و S90 از کنون و s200 , F200 از فوجی است.
بهترین دوربین با فیلمبرداری خوب و عکاسی قابل قبول FZ35 از پاناسونیک
در مورد SX1 باید بگویم با وجودیکه دوربینه خوبیه اما در حد قیمتش عکاسی قابل توجه نیست و گاهی هنگام فیلمبرداری فوکوسش یکمی کند بنظر میرسه ولی کیفیت لنزش در زوم احتمالا از همه ی هم رده هاش بهتره(در مجموع شاید sx20 آنتخاب بهتری باشه)

اما p100:بله روی کاغذ عالیه(hs10فوجی)چون تله خوب داره و امکانات جانبیش احتمالا نظیر نداره اما واقعیت اینه که کیفیت اپتیکیش برای حداکثر زومش کافی نیست و عملا نمیتونی از همه ی زوم استفاده کنی.البته عکس هاش در رنج فوکال لتن نرمال اتفاقا خیلی هم خوش آب و رنگه(کیفیت رنگ نیکون قدیمی تر از دوران دیجیتاله)

اما در مورد فلش باید بگم روی فلش ها این دوربین ها نمیشه بیشتر از چند متری (2 تا 3)متر حساب کرد و باید بفکر یه فلش اضافی باشی که بعضی هاشون کفشک فلاش دارند(مثل g11)

bille_jean2001
04-07-2010, 11:34
1) اينكه ميگيد تو جاهاي كم نور g11 بهتر عكس ميگيره ,فقط خودشو تو جاهاي كم نور نشون ميده يا در همه شرايط كيفيت عكسش از fz35 و hx1 بهتره

2) خوب فكر كنم بايد بيخيال فيلمبرداري با دوربين عكاسي شم چون عكس برداري واسم خيلي مهمتره با اين حساب بهترين دوربين براي عكس گرفتن g11 هستش ?? (البته اگه جواب سوال اول مثبت باشه)

3) راستي فرقش با g10 چيه

3) و اينكه قابليت نصب فلش خارجي داره ميشه يكم دباره فلش هاي خارجي يه توضيحي بديد محدوده قيمت و محدوده برد انها

Essi69
04-07-2010, 11:41
ببخشيد دوباره مزاحمتون شدم
500dفيلمبرداريش بهتره fz35
هست

ELSIN
04-07-2010, 12:28
ببخشيد دوباره مزاحمتون شدم
500dفيلمبرداريش بهتره fz35
هست

کاملا ,بیشتر از دو برابر همون HX1 هم همین طور من یه 400mb فیلم HX1 و 500d رو دارم و دوربینم هم FZ35 پس می تونم بگم چقدر فرق دارند
فقط تو 500d باید فوکوس رو خودت بالا پاین کنی

Essi69
04-07-2010, 12:56
کاملا ,بیشتر از دو برابر همون HX1 هم همین طور من یه 400mb فیلم HX1 و 500d رو دارم و دوربینم هم FZ35 پس می تونم بگم چقدر فرق دارند
عيب هاي اين لنزي كه بهت گفتم بهم ميگي

bille_jean2001
04-07-2010, 13:10

يعني وقتي فيلمبرداري hx1 و fz35 رو مقايسه يكنيد تفاوت را به راحتي احساس ميكنيد???

تپل
04-07-2010, 13:16
اگه کمی بیشتر کنید میتونید بهترین دوربین زیر 400 رو بخرید که TZ7 باشه قیمت 370
وکمی هم ارزون تر SX200 که یه 40 تومنی باید ارزون تر باشه

TZ7 همچی تموم هست اما تنظیم دستی نداره البته بستگی به شما داره که تنظیم دستی میخواهید یا نه
[

تشکر مجدد!
این TZ7 فیلمبرداریش چه طوره؟

t_tanhayam
04-07-2010, 14:26
دوستان يك مشورتي هم به ما بدين
از slr كوچ كردم فعلا براي مدت كوتاهي
توي slr like ها با گزينه هايي مثل s200 exr و hs10 بر خوردم
نظر دوستان رو ميخوام بدونم با تشكر

tirdad_60
04-07-2010, 14:36
با این دوربین ها شما دارای زوم بسیار زیاد البته با کیفیت کم
هستید
شاید g11 یا lx3 یا s90
همچنین fz35 بهتر باشند

t_tanhayam
04-07-2010, 14:54
با این دوربین ها شما دارای زوم بسیار زیاد البته با کیفیت کم
هستید
شاید g11 یا lx3 یا s90
همچنین fz35 بهتر باشند

ممنون tirdad عزيز
من عكس هاي s200exr رو از نزديك ديدم بي انصافيه در موردش بگيم كيفيت كم
اينطور نيست؟

rostamiani
04-07-2010, 15:34
ممنون tirdad عزيز
من عكس هاي s200exr رو از نزديك ديدم بي انصافيه در موردش بگيم كيفيت كم
اينطور نيست؟
درسته
S200 EXR کیفیت عکس خیلی خوبی داره .مخصوصا با سنسور بزرگتری که نسبت به Fz35 یا SX20 داره. ولی رنگ های این ودوربین بدون ویرایش به خوبی FZ35 نیست
ولی به هر حال G11 به دلیل چگالی کمتر سنسورش کیفیت تصویرش تو تاریکی از S200 EXR هم بهتره و نویزش هم خیلی خیلی کم تر :31:

t_tanhayam
04-07-2010, 15:44
درسته
S200 EXR کیفیت عکس خیلی خوبی داره .مخصوصا با سنسور بزرگتری که نسبت به Fz35 یا SX20 داره. ولی رنگ های این ودوربین بدون ویرایش به خوبی FZ35 نیست
ولی به هر حال G11 به دلیل چگالی کمتر سنسورش کیفیت تصویرش تو تاریکی از S200 EXR هم بهتره و نویزش هم خیلی خیلی کم تر :31:

ممنون همينطوره حق با شماست در خوبي G11 ‌شكي نيست
منتها سوال من مربوط ميشد به S200EXR و SH10 :46:
ميخواستم ببينم كوچيك شدن سنسور و CMOS شدن SH10 چه تفاوت هاي شاخصي ايجاد ميكنه نسبت به S200
متاسفانه باتري SH10 من و يكم دل چركي كرده

tirdad_60
04-07-2010, 16:00
در مورد کیفیت که درسته
ولی در زوم بالا نتیجه خوبی ندارد
البته کامپکت های 200 تومنی هم کیفیت خوب و قابل قبولی دارند:46:
اول باید بپرسم چرا از slr به slr like کوچ کردید
چون برعکس عمل کردید:31:

t_tanhayam
04-07-2010, 16:07
اول باید بپرسم چرا از slr به slr like کوچ کردید
چون برعکس عمل کردید:31:

TIRDAD عزيز بايد بگم بخاطر مشكلات مالي كه اين روزا كمتر كسي رو ميبينم كه درگير نباشه باهاش
دور خيزي كرده بوديم براي D300S منتها نشد فعلا بايد با يك SLR like سر كنم بخاطر اين يك گزينه معقول رو ميخوام كه هزينه معقولي هم داشته باشه با تعاريفي كه از s200exr بررسي هاي اوليه كه انجام شد علاقمند شدم به اين دوربين فكر ميكنم بدنه خوش دستي داشته باشه و exr موجود هم به كيفيت بالاي عكس ها كمك كنه
در مورد مزاياي g11 هم كاملا واقفم منتها قيافه اين رده ها رو دوست ندارم ديگه slr‌ دارين متوجه منظورم ميشين :46:

ELSIN
04-07-2010, 16:07
عيب هاي اين لنزي كه بهت گفتم بهم ميگي

به قول دوستمون tirdad_60 (که مارو تحویل نمیگیره)
"لنز 75-300 هم زیاد کیفیت ندارد مخصوصا در 200 به بالا که افتضاح میشود"
من همین فکر رو میکنم البته اگر دقیق تر اسمش رو بگی تو dp یه نگاهی میندازم

يعني وقتي فيلمبرداري hx1 و fz35 رو مقايسه يكنيد تفاوت را به راحتي احساس ميكنيد???
اره بیشتر تو شارپنس و رنگ (که شاید غیر طبیعی باشه)
فیلم hx1 'FULL HD' 1080*1440
فیلم fz35 'HD' 1280*720
بازم مانیتور من از این HD های جدید نیست و17 اینچ بیشتر نیست اما تو یه مانیتور 22 اینچ دیدم واقا فرق زیاده
امااااااا fz35 هم عالی هست HD چیزه کمی نیست شما برای فیلمهای hx1 باید یه pc خوب هم داشته باشید چون با هر pc رون اجرا نمیشه مثل pc من با پنتیوم 3 دو هسته ای D و 2gig رم و 1gig گرافیگ

تشکر مجدد!
این TZ7 فیلمبرداریش چه طوره؟

من فیلم TZ7 دان نکردم اما نباید با fz35 فرق داشته باشه

دوستان شما قصد خرید دوربین عکاسی رو دارید نه فیلم برداری پس خیلی روش حساس نباشید

rostamiani
04-07-2010, 16:09
ممنون همينطوره حق با شماست در خوبي G11 ‌شكي نيست
منتها سوال من مربوط ميشد به S200EXR و SH10 :46:
ميخواستم ببينم كوچيك شدن سنسور و CMOS شدن SH10 چه تفاوت هاي شاخصي ايجاد ميكنه نسبت به S200
متاسفانه باتري SH10 من و يكم دل چركي كرده
ببخشید :)
سوالتونو ندیده بودم :)
CMOS بودن سنسور به تنهایی نمی تونه برتری به حساب بیاد :31: باید کیفیت نهایی عکس رو مقایسه کنید :)
اینجا از هر دو دوربین عکس های مشابهی گرفته که میشه مقایسه کرد :

HS10 :
ISO 100 :

ISO 800 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدS200 EXR :
ISO 100 :

ISO 800 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم نمونه عکس G11 برای مقایسه :

ISO 80 :

ISO 800 :

نتیجه گیریش با خودتون :10:

tirdad_60
04-07-2010, 16:14
TIRDAD عزيز بايد بگم بخاطر مشكلات مالي كه اين روزا كمتر كسي رو ميبينم كه درگير نباشه باهاش
دور خيزي كرده بوديم براي D300S منتها نشد فعلا بايد با يك SLR like سر كنم بخاطر اين يك گزينه معقول رو ميخوام كه هزينه معقولي هم داشته باشه با تعاريفي كه از s200exr بررسي هاي اوليه كه انجام شد علاقمند شدم به اين دوربين فكر ميكنم بدنه خوش دستي داشته باشه و exr موجود هم به كيفيت بالاي عكس ها كمك كنه
در مورد مزاياي g11 هم كاملا واقفم منتها قيافه اين رده ها رو دوست ندارم ديگه slr‌ دارين متوجه منظورم ميشين :46:

به نظر من این کار از پایه و اساس ایراد داره
چون در نهایت عکسها به دلتان نمینشیند
و فروش دوربین در بهترین حالت ضرر زیادی دارد
تجربه رو عرض میکنم

هزینه مورد نظرتون رو بگید شاید بشه کارهایی کرد

tirdad_60
04-07-2010, 16:19
بر طبق عکسها
رنگهای s200 که شدیدا مشکل داره
بهترین رنگ رو hs10 در ایزو 800 داره:20:

t_tanhayam
04-07-2010, 16:21
ممنون از هر دو دوست عزيز رستمياني و تيرداد عزيز
همون 400-500 رنج قيمتي من هست
در مورد عكس ها جناب رستمياني s200 موفق تر هست گويا وسپاس از زحمتتون
راستي اينجا كاوه قبادي نداره گير بده ؟:46:

rostamiani
04-07-2010, 16:22
بر طبق عکسها
رنگهای s200 که شدیدا مشکل داره
بهترین رنگ رو hs10 در ایزو 800 داره:20:
عجیبه !
چون من برعکس فکر می کردم !
ممکنه کمی توضیح بدین ؟ ظاهرا عکس های HS10 هم رنگشون مشکل داره و هم کمی تار ه :13:

t_tanhayam
04-07-2010, 16:24
من هم موافقم با رستمياني عزيز نويز و رنگ ها در s200 بهتر نيست/

tirdad_60
04-07-2010, 16:30
شما قسمت های مشکی که به آبی متمایل شده اند رو در s200 نمیبینید؟

---------- Post added at 05:30 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

در مورد سایت ذکر شده با وجود اینکه در ایران سایتی در این سطح وجود ندارد
اما شخصا از فضای آن زیاد خوشم نمی آید

rostamiani
04-07-2010, 16:44
شما قسمت های مشکی که به آبی متمایل شده اند رو در s200 نمیبینید؟

---------- Post added at 05:30 PM ---------- Previous post was at 05:27 PM ----------

در مورد سایت ذکر شده با وجود اینکه در ایران سایتی در این سطح وجود ندارد
اما شخصا از فضای آن زیاد خوشم نمی آید
زود قضاوت نکنید
ظاهرا کیفیت HS10 خیلی زیادی بد بوده :31:
اون خطوط در واقع آبی هستند که HS10 اونجوری عکس گرفته. اینم نمونه عکس G11 برای مقایسه :

ISO 80 :

ISO 800 :

و اتفاقا من هم از فضا و رابط کاربریش خوشم نمیاد ولی ریویوو های خوب و کاملی داره و نمونه عکس هاش هم که خیلی به درد می خوره :10:

tirdad_60
04-07-2010, 17:11
ای بابا عجب افتضاحی
واقعا تعجب کردم از این رنگها
:13:

ali_nnn13
04-07-2010, 17:30
سلام به همگی اساتید...

آقا کلی گیج شدم ! توی این لینک های آخری نتونستم ریویوی FZ35 رو ببینم که مقایسه کنم اون در چه حدیه !

اینجور که مشخصه G11 و S200 از بقیه بهترن !

آقا قیمت G11 و FZ35 رو میدین ؟ اگه S200 هم هست ممنون میشم...

rostamiani
04-07-2010, 17:57
سلام به همگی اساتید...

آقا کلی گیج شدم ! توی این لینک های آخری نتونستم ریویوی FZ35 رو ببینم که مقایسه کنم اون در چه حدیه !

اینجور که مشخصه G11 و S200 از بقیه بهترن !

آقا قیمت G11 و FZ35 رو میدین ؟ اگه S200 هم هست ممنون میشم...

متلسفانه تو اون سایت FZ35 رو تست نکردند.
کیفیت عکس های FZ35 رو می تونید اینجا ببینید :

bille_jean2001
04-07-2010, 18:00
1) اينكه ميگيد تو جاهاي كم نور g11 بهتر عكس ميگيره ,فقط خودشو تو جاهاي كم نور نشون ميده يا در همه شرايط كيفيت عكسش از fz35 و hx1 بهتره

2) خوب فكر كنم بايد بيخيال فيلمبرداري با دوربين عكاسي شم چون عكس برداري واسم خيلي مهمتره با اين حساب بهترين دوربين براي عكس گرفتن g11 هستش ?? (البته اگه جواب سوال اول مثبت باشه)

3) راستي فرقش با g10 چيه

3) و اينكه قابليت نصب فلش خارجي داره ميشه يكم دباره فلش هاي خارجي يه توضيحي بديد محدوده قيمت و محدوده برد انها

ali_nnn13
04-07-2010, 18:31
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدFZ35 و SX20 سنسور کوچکتری نسبت به S200 و G11 دارkn .برای همین نویزش,k fdajvi
قیمت FZ35 حدود ۴۵۰ هزار تومان بود و G11 هم فکر کنم کمی بیشتر از ۵۰۰ هزار تومان

خیلی لطف کردی...

این حروف انگلیسی که توی متن اومده نفهمیدم چی به چی شد !

تبدیل به فارسی کردم معلوم نیست چی میشه :دی

میگم در کل FZ35 از G11 بدتره ؟

ویرایش:

ok
دیدم ! خیلی مرسی :11:

rostamiani
04-07-2010, 19:44
خیلی لطف کردی...

این حروف انگلیسی که توی متن اومده نفهمیدم چی به چی شد !

تبدیل به فارسی کردم معلوم نیست چی میشه :دی

میگم در کل FZ35 از G11 بدتره ؟

ویرایش:

ok
دیدم ! خیلی مرسی :11:
در کل که نمیشه گفت
فیلمبرداری و زوم و بعضی قابلیت های FZ35 بهتره ولی کیفیت عکس های G11 مسلما بهتره و نویز کمتری داره. البته عکساش ۳ مگاپیکسل کوچکتره.نمی دونم اگه عکسای FZ35 رو هم کوچک کنیم کدوم بهتره ! باید تست کنم :)

البته عکس رو اشتباه گزاشته بودم .نمونه عکس FZ35 موجود نبود
بعد اصلاحش کردم :)

SA3EDLORD
05-07-2010, 01:02
سلام ببخشید من فقط قیمت این مدل دوربین فیلم برداری از سونی رو میخواستم.لطفا.
HDR-CX550E
خیلی ممنون.

peyman6
05-07-2010, 11:02
سلام دوستان عزیز

من می خوام یه دوربین بخرم برای کار خانگی و معمولی و نسبتا خوب که مجبور نشم 3یا 4 سال دیگه عوض کنم
و از بین مدل های canon , sony , panasonic می خوام که سبک و کامپکت باشند و حداکثر قیمت تا 300 تومان و عکاسی آن در شب خوب باشد
لطفا از بین این مدل ها یکی رو بهم پیشنهاد کنید
ممنون

Sony Cyber-Shot DSC-W380
Canon PowerShot SX210 IS
Sony Cyber-shot DSC-W350 و w370
Canon PowerShot SX200 IS
----------------------------------------------------
اگر شما نیز مدل خوبی سراغ دارید معرفی کنید
ممنون از لطفتون

habib mahvare
05-07-2010, 13:43
كيفيت g11 به نظر من خيلي خيلي بهتره
در ضمن عكسهاي fz35 تو نور روز واقعا خيره كننده اس و اگه توشب هم با اپشن P و ايزوي محدود به 80 عكس بگيريد هم نتايج خوبي خواهيد داشت . يه چيز بهتون بگم و خلاص .خوشدست بودن و سبك بودن و شارژ باطري عالي fz35 رو به همه هم مدلهاش ترجيح ميدم .9 ماهي هست كه اونو دارم و 3 ماه هم hx1 داشتم از هر دو تاشون نزديك به 2000 شات دارم رنگهاي hx1 غير طبيعيه ولي تو عكسهاي fz35 اونم نور روزش واقعا ادم ذوب ميشه سوالي بود در خدمتم

rostamiani
05-07-2010, 14:21
سلام دوستان عزیز

من می خوام یه دوربین بخرم برای کار خانگی و معمولی و نسبتا خوب که مجبور نشم 3یا 4 سال دیگه عوض کنم
و از بین مدل های canon , sony , panasonic می خوام که سبک و کامپکت باشند و حداکثر قیمت تا 300 تومان و عکاسی آن در شب خوب باشد
لطفا از بین این مدل ها یکی رو بهم پیشنهاد کنید
ممنون

Sony Cyber-Shot DSC-W380
Canon PowerShot SX210 IS
Sony Cyber-shot DSC-W350 و w370
Canon PowerShot SX200 IS
----------------------------------------------------
اگر شما نیز مدل خوبی سراغ دارید معرفی کنید
ممنون از لطفتون

تو این قیمت ها می تونید Canon SX200 بخرید که حدود ۳۲۰ هزار تومان هست
ولی اگه نویز کمی بخواید می تونید به Fuji F200 هم فکر کنید که نویزش کمتره ولی متاسفانه رنگ های خیلی خوبی نداره که احتیاج به ادیت دارند ! (نمی تونم توصیه کنم !)

SX210 امکان زوم در حال فیلمبرداری رو داره و فلاششم می تونید بدید تو :31: ولی متاسفانه حدود ۳۸۰ هزار تومان هست !

bille_jean2001
05-07-2010, 15:30
كيفيت g11 به نظر من خيلي خيلي بهتره
در ضمن عكسهاي fz35 تو نور روز واقعا خيره كننده اس و اگه توشب هم با اپشن P و ايزوي محدود به 80 عكس بگيريد هم نتايج خوبي خواهيد داشت . يه چيز بهتون بگم و خلاص .خوشدست بودن و سبك بودن و شارژ باطري عالي fz35 رو به همه هم مدلهاش ترجيح ميدم .9 ماهي هست كه اونو دارم و 3 ماه هم hx1 داشتم از هر دو تاشون نزديك به 2000 شات دارم رنگهاي hx1 غير طبيعيه ولي تو عكسهاي fz35 اونم نور روزش واقعا ادم ذوب ميشه سوالي بود در خدمتم

دوست عزيز يعني در همه حالتي چه روز چه شب چه جايي كه نور كاملا تاميين باشه g11 بهتر از اون دوتا عكس ميگيره?? باطري g11 چطوره???

rostamiani
05-07-2010, 16:43
دوست عزيز يعني در همه حالتي چه روز چه شب چه جايي كه نور كاملا تاميين باشه g11 بهتر از اون دوتا عكس ميگيره?? باطري g11 چطوره???
بله
بهتره
حتی تو بهترین شرایط هم FZ35 و SX20 کمی نویز دارند :)
البته چون عکس های بزرگتری می گیرند شاید نشه این رو ضعف دونست. یعنی باید اندازه عکس رو 9MP کنیم بعد با G11 مقایسه کنیم :)

SA3EDLORD
05-07-2010, 19:10
سلام ببخشید من فقط قیمت این مدل دوربین فیلم برداری از سونی رو میخواستم.لطفا.
HDR-CX550E
خیلی ممنون.
کسی نمیخواد پست ما رو هم ببینه؟؟؟:13:
چون تاپیکی در مورد قیمت پیدا نکردم اینجا پرسیدم.لطفا کمک کنید.:11::18::11:

rostamiani
05-07-2010, 19:53
سلام
اینجا تاپیک دوربین عکاسی هست نه فلمبرداری !

AliSub
05-07-2010, 19:59
سلام
طبق گفته سایت کمان رایانه قیمتش ر1351000تومنه !!!!!!!!

dada_zebel
06-07-2010, 06:30
سلام خدمت کلیه اساتید
بالاخره تصمیم به slr گرفتم ( 500d ):5:
1- با نام اصلی بخرم یا نامهای دیگه ؟ تو بازار با نام اصلی گرونتر از نامهای دیگره
2- کدو گارانتی؟ ( متعادل باشه )
3- شماره سریال لنز و بدنه با قوطی گفتن باید یکی باشه و شماره سریال مخدوش نباشه . بعد از خرید چطور میشه شماره سریال رو از طریق اینترنت چک کرد ؟
4- چه تستهای دیگه ای موقع خرید لازمه انجام بدم ؟ ( البته غیر از تست بدنه و ال سی دی )
5- خودم بعدا میتونم بیمه کنم ؟ یا با بیمه بخرم
6- قیمتهای دیجی کالا واقعا برای ما شهرستانیها خوبه ولی میترسم مخصوصا شماره سریالها همخوانی نداشته یا مخدوش باشه . نمیدونم کسی از این سایت خرید کرده یا نه ؟

با لنز کیتش فعلا یه سال سر میکنم بعدا براساس نیازم لنز هم میخرم
من اگه اینو نمیخردم بعدا پشیمون میشدم چون تو چیزهای دیگه تجربه کردم .:31:

Behnam_A
06-07-2010, 11:02
سلام من می خوام یه دوربین بگیرم واللا هرکی یه نظری می ده خواهشن کسایی که واردن سریعن جواب بدن
خوب انتخابای من اینان
panasonic tz8 , tz10
sony hx5
casio exilim h15
olympus u-9010
بعضیا میگن عکسای sony زردن و پاناسونیک هم پول اسمشو میگیره
اگه دور و بر 400 دوربین دیگه ای هم سراغ دارین خواهشا معررفی کنید
thx

---------- Post added at 12:02 PM ---------- Previous post was at 11:58 AM ----------

حالا توی دوربین چه مارکی خوب هست ؟
:46:

AliSub
06-07-2010, 11:06
سلام من می خوام یه دوربین بگیرم واللا هرکی یه نظری می ده خواهشن کسایی که واردن سریعن جواب بدن
خوب انتخابای من اینان
panasonic tz8 , tz10
sony hx5
casio exilim h15
olympus u-9010
thx

سلام
بهترین انتخابا تو این رنج: TZ10 و TZ7 و SX200 و با کمی افزایش بودجه میتونی FZ35 و یا SX20 بگیری!

سونی پول اسمشو میگیره و پاناسونیک هم به دلیل کم بودن قیمتش بالاست.

سونی هم کلا بیخیال شو که دوربیناش تا الان مال نیست! :46:

Behnam_A
06-07-2010, 11:30
سلام
بهترین انتخابا تو این رنج: TZ10 و TZ7 و SX200 و با کمی افزایش بودجه میتونی FZ35 و یا SX20 بگیری!

سونی پول اسمشو میگیره و پاناسونیک هم به دلیل کم بودن قیمتش بالاست.

سونی هم کلا بیخیال شو که دوربیناش تا الان مال نیست! :46:
نظرتون درباره casio chie

AliSub
06-07-2010, 11:43
نظرتون درباره casio chie
در مورد کاسیو و الیمپوس اطلاعاتی ندارم!

ولی تا زمانی که برندهایی مثل کنان و پاناسونیک هستند فکر نمی کنم الیمپوس و کاسیو حرفی برای زدن داشته باشن.

اگه براتئن بزرگی دوربین مهم نیست Fz35 دوربین خوبیه ولی از 400 بیشتره!

Behnam_A
06-07-2010, 11:49
در مورد کاسیو و الیمپوس اطلاعاتی ندارم!

ولی تا زمانی که برندهایی مثل کنان و پاناسونیک هستند فکر نمی کنم الیمپوس و کاسیو حرفی برای زدن داشته باشن.

اگه براتئن بزرگی دوربین مهم نیست Fz35 دوربین خوبیه ولی از 400 بیشتره!
خیلی خیلی ممنون فکر کنم پاناسونیک بگیرم tz7 که منقرض شده هیچ جایی هم پیدا نکردم ولی tz8 خوبه
بازم ممنون thx

husssein
06-07-2010, 11:50
سلام
به نظر شما کدوم دوربین بهتره:
CANON SX20

NIKON P100

PANASONIC FZ38

FUJI HS10

قیمت تا 500 مشکلی نداره / زوم برام مهمه ولی از اون مهمتره کیفیت و نبود نویزه و واقعی بودن تصویره
/ ماکرو هم مهمه/قابلیت فیلم برداری آخرین موردیه که میخام.

سپاس

afsane_tab
06-07-2010, 12:14
تا 400 تومن دوربین فیلم برداری چی پیشنهاد میدین؟

tirdad_60
06-07-2010, 18:25
سلام خدمت کلیه اساتید
بالاخره تصمیم به slr گرفتم ( 500d ):5:
1- با نام اصلی بخرم یا نامهای دیگه ؟ تو بازار با نام اصلی گرونتر از نامهای دیگره
2- کدو گارانتی؟ ( متعادل باشه )
3- شماره سریال لنز و بدنه با قوطی گفتن باید یکی باشه و شماره سریال مخدوش نباشه . بعد از خرید چطور میشه شماره سریال رو از طریق اینترنت چک کرد ؟
4- چه تستهای دیگه ای موقع خرید لازمه انجام بدم ؟ ( البته غیر از تست بدنه و ال سی دی )
5- خودم بعدا میتونم بیمه کنم ؟ یا با بیمه بخرم
6- قیمتهای دیجی کالا واقعا برای ما شهرستانیها خوبه ولی میترسم مخصوصا شماره سریالها همخوانی نداشته یا مخدوش باشه . نمیدونم کسی از این سایت خرید کرده یا نه ؟

با لنز کیتش فعلا یه سال سر میکنم بعدا براساس نیازم لنز هم میخرم
من اگه اینو نمیخردم بعدا پشیمون میشدم چون تو چیزهای دیگه تجربه کردم .:31:

سلام

تبریک میگم

توصیه میکنم فقط با نام اصلی بخرید گزارشهایی مبنی بر رفرش بودن مارکهای متفرقه وجود داره
گارانتی هم آفومار خوبه ولی الکی گرونه اما ایده آل هم خوبه و قیمتهاش بهتره

شماره سریال بدنه و جعبه یکی باشد موردی نیست و نیاز به چک اینترنتی نیست
در هنگام خرید حسابی بگرد و قیمت بگیر و سعی کن قیمت را با بیمه بگیری چون بیمه کردن جدا ضرر بیشتری داره

در موقع خرید حتما دوربین رو روشن و چند شات با سرعتهای پایین و بالا بگیر از چشمی نگاه کن نقطه سیاه یا چیز خاصی نداشته باشه
اگر با کسی بری که دوربین داشته بهتره
lcd هم چک کن

در مورد خرید از دیجی کالا من اطلاعی ندارم ولی چون گارانتی خودش رو روی کالا میذاره من شخصا اینکار رو نمیکنم

---------- Post added at 07:25 PM ---------- Previous post was at 07:21 PM ----------

سلام
به نظر شما کدوم دوربین بهتره:
CANON SX20

NIKON P100

PANASONIC FZ38

FUJI HS10

قیمت تا 500 مشکلی نداره / زوم برام مهمه ولی از اون مهمتره کیفیت و نبود نویزه و واقعی بودن تصویره
/ ماکرو هم مهمه/قابلیت فیلم برداری آخرین موردیه که میخام.

سپاس

مختصر و مفید fz35

tirdad_60
06-07-2010, 20:07
خوب انتخابای من اینان
panasonic tz8 , tz10
sony hx5
casio exilim h15
olympus u-9010
thx

---------- Post added at 12:02 PM ---------- Previous post was at 11:58 AM ----------

حالا توی دوربین چه مارکی خوب هست ؟
:46:

tz10در این بین بهترین گزینه هست

N61JQ
07-07-2010, 01:32
سلام دوستان ،من ميخوام يك دوربين عكاسي و فيلم برداري ديجيتال تا قيمت 250 هزار تومن بخرم ... چه مارك و مدلي بهتره؟

دستگاهي ميخوام كه تا 10 سال آينده جوابگو باشه ... در ضمن من ميخوام استفاده تفريحي و خانوادگي ازش بكنم،اما ميخوام دوربيني بگريم كه به اين سادگي ها خرابي نداشته باشه و حد الامكان ضد آب و ضد ضربه باشه و كيفيت عكسهاش بالا باشه؟

برادرانه ، چي پيشنهاد ميديد؟:20:

panther99
07-07-2010, 10:05
دوستان نظرتون در مورد دوربین Fujifilm FinePix s1600 چیه ؟؟؟؟؟؟؟
کسی این دوربین رو داره ؟؟؟؟ عکسهاش چه جوریه ؟؟؟؟ ظاهرا قیمتش زیر 250 تومن هست ؟؟؟؟

ELSIN
07-07-2010, 11:47
سلام دوستان ،من ميخوام يك دوربين عكاسي و فيلم برداري ديجيتال تا قيمت 250 هزار تومن بخرم ... چه مارك و مدلي بهتره؟

دستگاهي ميخوام كه تا 10 سال آينده جوابگو باشه ... در ضمن من ميخوام استفاده تفريحي و خانوادگي ازش بكنم،اما ميخوام دوربيني بگريم كه به اين سادگي ها خرابي نداشته باشه و حد الامكان ضد آب و ضد ضربه باشه و كيفيت عكسهاش بالا باشه؟

برادرانه ، چي پيشنهاد ميديد؟:20:
سلام
منظور از "يك دوربين عكاسي و فيلم برداري ديجيتال" یک دوربین عکاسی هست که فیلم هم بگیره یا برعکس
10 سال زیاد نیست,فکر نکنم همچین چیزی باشه یعنی شاید کار کنه(حتی بیشتر از 10 سال) اما بی ارزش خواهد بود چون تا اون وقت استاندارد ها عوص میشه
کمتر دوربینی هست که ضد آب و ضد ضربه باشه من یه دونه از کنون سراغ دارم که قیمتش بالا هست
یه چیزی یادتون رفت بگید از دوربین چه انتظاری دارید
مثلا زومش چند باشه فیلم برداریش HD باشه یا نباشه و اندازش چقدری باشه.....:10:

دوستان نظرتون در مورد دوربین Fujifilm FinePix s1600 چیه ؟؟؟؟؟؟؟
کسی این دوربین رو داره ؟؟؟؟ عکسهاش چه جوریه ؟؟؟؟ ظاهرا قیمتش زیر 250 تومن هست ؟؟؟؟

این دوربین تولید ماه دوم 2010 تو ایران هست ؟؟؟
باید چیز خوبی باشه به نسبت قیمتش اما قلمی میخوره و فلشش هم ضعیفه 4.4 متر و photographyblog هم یهش 4 از 5 داده

نمونه عکساش

کیفیت عکسش

dp

N61JQ
07-07-2010, 12:02
[QUOTE=ELSIN;5160755]سلام
منظور از "يك دوربين عكاسي و فيلم برداري ديجيتال" یک دوربین عکاسی هست که فیلم هم بگیره یا برعکس
10 سال زیاد نیست,فکر نکنم همچین چیزی باشه یعنی شاید کار کنه(حتی بیشتر از 10 سال) اما بی ارزش خواهد بود چون تا اون وقت استاندارد ها عوص میشه
کمتر دوربینی هست که ضد آب و ضد ضربه باشه من یه دونه از کنون سراغ دارم که قیمتش بالا هست

سلام رفيق،
اين مدل چطوره ؟ Canon IXUS 130 :7:

ELSIN
07-07-2010, 13:00
[QUOTE=ELSIN;5160755]سلام

سلام رفيق،
اين مدل چطوره ؟ Canon IXUS 130 :7:

جواب من روندادید اما اگر یه همچین دوربینی(کوچیک وجمع جور) مد نظر دارید همین IXUS 130 انتخاب خوبیه

دی جی کالا زده
276000 تومان با
گارانتی طلایی دیجی کالا (یکماه تعویض + یکسال تعمیر + بیمه بدنه و سرقت ایران) | همراه با یک دستگاه کارت خوان چند کاره

اما TZ7 ارزش خیلی بیشتری داره با قیمت 370 تومن

ومدل های جدید ترش که شاید تو ایران نباشن (فعلا)

تپل
07-07-2010, 13:42
وقتی من FZ35 رو 2 ماه پیش خریدم اون رو هم قیمت کردم 380 بود
براتون تلفن اون جا رو خصوصی میدم
fz35چند؟

یکی از این مدلها رو انتخاب کن :
FZ35 - TZ10 - TZ7 - ZR3

FZ35 : نیمه حرفه ای - 12 مگاپیکسل - زوم 18 - فیلمبرداری HD - بدنه بزرگ
TZ10 : نیمه حرفه ای - 12 مگاپیکسل - زوم 12 - فیلمبرداری HD - بدنه کوچک
TZ7: آماتوری - 10 مگاپیکسل - زوم 12 - فیلمبرداری HD - بدنه کوچک
ZR3 : آماتوری - 14 مگاپیکسل - زوم 8 - فیلمبرداری HD - بدنه بسیار کوچک

این مدلها بهترینهای پاناسونیک از نظر کیفیت عکس و مشخصات فنی هستند .

این آماتور که شما نوشتی یک نقص حساب میشه؟

ali_nnn13
07-07-2010, 13:54
fz35چند؟

سلام دوست عزیز...

توی chare.ir قیمتش رو 482 زده !

-----------------------------------------

TZ10 هم وارد شده ! با قیمت 495 تومان !

فکر میکنم قیمتش خیلی بالاست ! ولی واقعا" عکس های خیلی خوبی میگیره...

تپل
07-07-2010, 13:55
راستی این زوم 10 یا 12 برابر اپتیکاله یا دیجیتال؟

ali_nnn13
07-07-2010, 14:11
راستی این زوم 10 یا 12 برابر اپتیکاله یا دیجیتال؟

اپتیکال هستش دوست من..:10:

S@nti@go_s&k
07-07-2010, 14:53
سلام

ببخشید یه سوال مربوط به تایپیک نمیشه ولی گفتم شاید برو بچ بدونن

قیمت این دوربینایی که داخل ورزشگاهها هستنو میخواستم

و اسماشون مثلا تا اونجا که میدونم چند نوعه یکیش که اون بزرگ چرخوناست:دی

یکی که بالای ورزشگاه میچرخه با سیم وصله

یکی هم پشت دروازست که مثه الاکلنگ میمونه :دی

و............

اینم عکساشون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر میشه لینکی توضیحی از قیمتشون و ...... بگید ممنون.

ELSIN
07-07-2010, 15:59
fz35چند؟

این آماتور که شما نوشتی یک نقص حساب میشه؟

آماتور یعنی تازه کار یعنی کسی که تازه می خواد یاد بگیره :10:
همه حرفه ای ها یه روزی آماتور بودند

ali_nnn13 عزیز 482 قیمتش بالاست باید یه10 یا 20 تومنی ارزون تر باشه

S@nti@go_s&k عزیز یه سرچی تو wikipedia.org بکن شاید باشه (EN که حتما هست)

AliSub
07-07-2010, 16:40
سلام

ببخشید یه سوال مربوط به تایپیک نمیشه ولی گفتم شاید برو بچ بدونن

قیمت این دوربینایی که داخل ورزشگاهها هستنو میخواستم

و اسماشون مثلا تا اونجا که میدونم چند نوعه یکیش که اون بزرگ چرخوناست:دی

یکی هم پشت دروازست که مثه الاکلنگ میمونه :دی

و............

اینم عکساشون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر میشه لینکی توضیحی از قیمتشون و ...... بگید ممنون.

مهمترین فرق این دوربینا با دوربینای رده های پایین تر اینکه این دوربینا بالای 1000 فریم در ثانیه فیلم برداری میکنه.
هرچی هم تعداد فریم ضبط شده بیشتر باشه تصویر آهسته بهتری داریم
نگاه کن این تصویر آهسته های جام جهانی چقدر جالبه!!!

یکی هم پشت دروازست که مثه الاکلنگ میم
اینا فقط پایهاش هستند و این دوربینای قوی میبنددن به این پایه ها.

اونایی هم که دوتا لنز کنار هم داره فکر کنم 3D ضبط میکنه.!!!!!
قیمت ؟؟؟؟؟؟
لینک ؟؟؟؟؟؟؟

ما قبلا یه Seymor داشتیم اینجا میامد جواب میداد، آدم کیف میکرد، معلوم نیست کجا رفته !!!! :41:

ELSIN
07-07-2010, 16:41
یه خبر خوب برای کسای که می خواهند یه super zoom یا یه عبارت دیگه یه SLR-LIKE بخرند

dp review یه نقد گروهی زده که دوربین های

Canon Powershot SX20 IS
Casio EX-FH25
Fujifilm FinePix HS10
Fujifilm FinePix S2500HD
Kodak Z981
Nikon Coolpix P100
Panasonic Lumix DMC-FZ38
Pentax X90
Samsung WB5000

توش هستند وFZ35 به شکل قاطع با دو اولی و یه دومی بین دوربین ها اول شده دقت کنید
در فضای باز:

Best of the bunch: Canon PowerShot SX 20 IS, Panasonic FZ35
Middle of the road: Nikon P100, Casio EX-FH25, Fujifilm HS10, Pentax X90, Kodak Z981, Samsung HZ25W
Bottom of the class: Fujifilm S2500HD

در نور کم و ایزوی بالا:

Best of the bunch: Panasonic FZ35, Canon PowerShot SX 20 IS
Middle of the road: Nikon P100, Fujifilm HS10
Bottom of the class: Kodak Z981, Samsung HZ25W, Pentax X90, Casio EX-FH25, Fujifilm S2500HD

سرعت و فلش:

Best of the bunch: Panasonic FZ35, Nikon P100,
Middle of the road: Canon SX20 IS, Casio EX-FH25, Pentax X90
Bottom of the class: Fujifilm S2500HD, Fujifilm HS10, Samsung HZ25W, Kodak Z981

نتیجه گیری

:15::thumbsup:

ali_nnn13
08-07-2010, 11:50
ali_nnn13 عزیز 482 قیمتش بالاست باید یه10 یا 20 تومنی ارزون تر باشه

سلام دوست عزیز...

حق با شماست ، سایت chare.ir قیمتاش یکم بالاست ! چند باری هم گزارش قیمت های بالا رو دادم ، ولی میگن قیمتا از قیمت بازار هم مناسب تره و ممکنه جنس توی بازار اصل نباشه و برای ما اصل باشه :13:

آقا بهترین جای خرید دوربین توی تهران کجاست ؟ هم از نظر قیمت و هم اینکه بشه گارانتی مناسب پیدا کرد...

موفق باشین...:11:

تپل
08-07-2010, 13:33
آماتور یعنی تازه کار یعنی کسی که تازه می خواد یاد بگیره :10:
همه حرفه ای ها یه روزی آماتور بودند

منظورم این بود که برای آماتور بودن یک دوربین نقص حساب میشه؟
.
یا فقط تنظیمات دستی نداره؟

Bobby Sands
08-07-2010, 18:24
دوستان اگر ممکنه یه دوربین خوب برای مصارف خانگی که کیفیت فیلمبرداری خوبی هم داشته باشه تا 300 تومن معرفی کنید .ممنون.

vvc
08-07-2010, 19:49
دوستان اگر ممکنه یه دوربین خوب برای مصارف خانگی که کیفیت فیلمبرداری خوبی هم داشته باشه تا 300 تومن معرفی کنید .ممنون.

چند تایپیک قبل گفته شده
در اون رنج قیمت کانن sx200

dada_zebel
08-07-2010, 19:55
سلام به همه اساتید
مند امروز رفتم واسه خرید 500D -
کدوم یک از شرایط زیر رو مناسب و مطمئن میدونید
1- با نام X3 ( ژاپنی ) کمترین قیمت با گارانتی ایده آل 675 بدون بیمه و با نام اصلی با گارانتی ایده آل 770 تومن
2- با گارانتی آهونگار و با نام اصلی 500D به قیمت 780 تومن بدون بیمه
3- با گارانتی الرمس و با نام X3 قیمت 750 تومن
4 - با گارانتی طنین 740 تومن
5- با گارانتی آفومار و نام اصلی 880 تومن

ضمنا 550D هم
1- نورنگار 950
2- ایده آل با نام X3 880 تومن

واقعا گیج شدم به همین خاطر گفتم یه روز هم صبر کنم با اساتید مشورت کنم
مثل اینکه میگن تو مدلای X3 دوربین رفرش دار گزارش شده . منظور از رفرش دار بیشتر ایراد داشتن دوربینه یا تقلبی بودنش ؟
ضمنا من بیمه نمیخام چون بهش اعتقاد ندارم ( آدم محتاط و باسلیقه ای هستم و دوربین دست هیچکس نمیدم )

ELSIN
08-07-2010, 21:51
سلام دوست عزیز...

حق با شماست ، سایت chare.ir قیمتاش یکم بالاست ! چند باری هم گزارش قیمت های بالا رو دادم ، ولی میگن قیمتا از قیمت بازار هم مناسب تره و ممکنه جنس توی بازار اصل نباشه و برای ما اصل باشه :13:

آقا بهترین جای خرید دوربین توی تهران کجاست ؟ هم از نظر قیمت و هم اینکه بشه گارانتی مناسب پیدا کرد...

موفق باشین...:11:

سلام
فروشگاه اینترنتی تو ایران جا نیفتاده :13:
بهترین جای خرید دوربین توی تهران خیابان جمهوری هست:46:

منظورم این بود که برای آماتور بودن یک دوربین نقص حساب میشه؟
.
یا فقط تنظیمات دستی نداره؟

خط اول رو متوجه نشدم
اگر منظور TZ7 هست بستگی به شما داره شاید نیازتون نشه :20:

370 تومن دوربین TZ7
بهترین گزینه هست بعد SX200 :5:

سلام به همه اساتید
مند امروز رفتم واسه خرید 500D -
کدوم یک از شرایط زیر رو مناسب و مطمئن میدونید
1- با نام X3 ( ژاپنی ) کمترین قیمت با گارانتی ایده آل 675 بدون بیمه و با نام اصلی با گارانتی ایده آل 770 تومن
2- با گارانتی آهونگار و با نام اصلی 500D به قیمت 780 تومن بدون بیمه
3- با گارانتی الرمس و با نام X3 قیمت 750 تومن
4 - با گارانتی طنین 740 تومن
5- با گارانتی آفومار و نام اصلی 880 تومن

ضمنا 550D هم
1- نورنگار 950
2- ایده آل با نام X3 880 تومن

واقعا گیج شدم به همین خاطر گفتم یه روز هم صبر کنم با اساتید مشورت کنم
مثل اینکه میگن تو مدلای X3 دوربین رفرش دار گزارش شده . منظور از رفرش دار بیشتر ایراد داشتن دوربینه یا تقلبی بودنش ؟
ضمنا من بیمه نمیخام چون بهش اعتقاد ندارم ( آدم محتاط و باسلیقه ای هستم و دوربین دست هیچکس نمیدم )

فکر کنم بهتره با نام اصلی بخرید اما بیمه دوربین تنها بیمه با ارزش تو ایرانه

موفق باشید

5700
09-07-2010, 13:12
از اساتید گرامی تقاضا دارم واسه انتخاب یه دوربین از بین SX210 IS و پاناسونیک Tz7 , zr3 یا یک انتخاب بهتر تا 450 تومن (کامپکت باشه) منو راهنمائی کنن . و اینکه از کجا میشه تهیه کنم آخه تو شهرستان هستم :20:

ELSIN
09-07-2010, 14:46
از اساتید گرامی تقاضا دارم واسه انتخاب یه دوربین از بین SX210 IS و پاناسونیک Tz7 , zr3 یا یک انتخاب بهتر تا 450 تومن (کامپکت باشه) منو راهنمائی کنن . و اینکه از کجا میشه تهیه کنم آخه تو شهرستان هستم :20:

بین اون بالایی ها SX210 جدید تره اما اگر TZ10 رو پیدا کنی ارزش بیشتری دارهTZ7 هم خوبه اما تنظیم دستی نداره(که شاید اصلا به کارتون نیاد)
اما اگر با اندازه ای کمی بزرگ تر از بالای ها مشکلی نداشته باشید FZ35 بهترین انتخاب تا 450 تومن هست:46:
بگو کجای تا اگه کسی هم شهریته بگه کجا بری بخری:10:

این

hadyjoon
09-07-2010, 15:47
ویژگی های مثبت tz7 چیه؟

0

5700
09-07-2010, 21:46
بین اون بالایی ها SX210 جدید تره اما اگر TZ10 رو پیدا کنی ارزش بیشتری دارهTZ7 هم خوبه اما تنظیم دستی نداره(که شاید اصلا به کارتون نیاد)
اما اگر با اندازه ای کمی بزرگ تر از بالای ها مشکلی نداشته باشید FZ35 بهترین انتخاب تا 450 تومن هست:46:
بگو کجای تا اگه کسی هم شهریته بگه کجا بری بخری:10:

این

دوست عزیز من تبریز هستم . بین tz7 , SX210 کدومو پیشنهاد میکنید و اینکه سایتی هست که این دوربین هارو با قیمت مناسبی بفروشه لطفا قیمت این دوربین هارو تو بازار بفرمائید . خودتون باشید تا 400 تومن دوربین کامپکت چی میخرید؟ من حرفه ای نیستم و واسه مصارف شخصی میخوام ولی کیفیت عکس و فیلمبرداری و استفاده آسان برام مهمه :46:

ELSIN
09-07-2010, 23:06
ویژگی های مثبت tz7 چیه؟

0

1 اندازه کوچک تر نسبت به رقبا
2 قیمت خوب (نه تو ایران)
3 نویز کم تر
4 زوم مناسب
5 فیلم برداری HD
6 زوم هنگام فیلم برداری که SX200 نداره
7 محدوده ایزوی تا 6400 که عالی هست
8 واید 25 که عالی هست
9 Auto Focus 11 نقطه ای
10 فلش 5.3 متری
11 سرعت عکاسی بالا 2.3 fps
12 صفحه 3 اینچ با کیفیت بالا Dots 460,000
13فیلم برداری با فرمت AVCHD
و...:5:

دوست عزیز من تبریز هستم . بین tz7 , SX210 کدومو پیشنهاد میکنید و اینکه سایتی هست که این دوربین هارو با قیمت مناسبی بفروشه لطفا قیمت این دوربین هارو تو بازار بفرمائید . خودتون باشید تا 400 تومن دوربین کامپکت چی میخرید؟ من حرفه ای نیستم و واسه مصارف شخصی میخوام ولی کیفیت عکس و فیلمبرداری و استفاده آسان برام مهمه :46:

SX210 تولید 2010 هست وبهتر از TZ7 اما اگر مدل بعدیه TZ7 یعنی TZ10 رو گیر بیارید بهتر از SX210 هست
راسی SX210 نویز بالای داره نسبت به بقیه که ضعف بزرگی هست
شاید دیجی کالا اما تبریز شهر کوچیکی نیست برید تو بازارا و جستوجو کنید
بازم میگم اگر اندازه کمی بزرگ تر براتون مشکلی نداره FZ35 بهترینه
من خودم 2 ماه پیش FZ35 رو خریدم اما من سعی دارم پیشرفت کنم و بعد از این یه دوربین حرفه ای میخرم (به امید خدا)
:10:

husssein
10-07-2010, 08:32
تفاوت بین دوربین fz38 , fz35k چیه؟
سایت پاناسونیک یه نمونه از این دوربین رو گذاشته که روی آن fz35 چاپ شده.

tirdad_60
10-07-2010, 12:31
تفاوتی ندارند فقط K به معنی مشکی بودن بدنه میباشد
و FZ35 و FZ38 نامهای مختلف این دوربین در آمریکا و اروپا هستند

vvc
10-07-2010, 14:35
سلام
سوني مدل hx5 هم گزينه خوبيه
زومه 10x حتي موقع فيلمبرداري
فيلمبرداري فول اچ دي
10 مگا پيكسل
لنز سي موس
كمترين نويز در بين كامپكتهاي هم رده خوذش
و امكانات ديگر
قيمت حدود 420

تپل
11-07-2010, 12:16
آقا این که میگید tz7 تنظیمات دستی نداره یعنی چه؟
.
یعنی چه محدودیتی نسبت به دوربینهایی که تنظیمات دستی دارن ، داره؟
.
یعنی با دوربینهایی که تنظیمات دستی دارن چه کار میشه کرد که با اتوماتیکها نمیشه کرد؟
.
این زوم که میگید اپتیکاله؟
.
بیمه دوربین به چه کار میاد؟
.
یا علی

AliSub
11-07-2010, 12:28
.
.
یعنی با دوربینهایی که تنظیمات دستی دارن چه کار میشه کرد که با اتوماتیکها نمیشه کرد؟
.
.
.
یا علی

سلام
تو گرفتن TZ7 شک نکن!
Min shutter=60s
Max shutter=1/2000

داشتن داره ولی مثلا در حد SX200 نیست. اگه آماتوری و فقط دکمه شاتر فشار میدی تنظیمات دستی اونچنا به کارت نمیاد. تازه این دوربین باسرعت شاتر 60 ثانیه ای عکس میگیره که کمتر دوربینی تا این اندازه داره.

12X زوم اپتیکال داره!

rostamiani
11-07-2010, 12:29
.
.
.
.
.
یا علی
یعنی نمی تونید دستی فوکوس رو کم و زیاد کنید.نمی تونید مستقیما اندازه دیافراگم رو هر چقدر خواستید باز یا بسته کنید و نمی تونید سرعت باز و بسته شدن شابر رو کم و زیاد کنید .
اگه کاری با این تنظیمات ندارید و یا نمی دونید به چه دردی می خوردند، می تونید با خیال راحت TZ7 رو بخرید. دوربین این تنظیمات رو براتون انجام میده :31:
بله اپتیکاله. اینجا هرچی می خونید در مورد زوم اپتیکاله . چون زوم دیجیتال اصلا به درد نمی خوره و معمولا کی در موردش صحبت نمی کنه :13:

بیمه رو هم نمی دونم

dada_zebel
11-07-2010, 23:10
امروز رفتم بیعانه d550 رو دادم با گارانتی ایده آل و بیمه ایران 920 تومان
قیمت 500d رو هم با این مشخصات میگفت 700 تومن
دو دل هستم میخاستم فردا زنگ بزنم سفارشو به 500d تغییر بدم دلایلم اینه
1- با اینکه تو ریویو ها روسفید بیرون اومده و با وجود داشتن مگاپیکسل زیاد نویز کمی داره ولی هنوز فکر مینم تو سایتهای ایرانی نمونه عکسی نداره تا بشه نظر داد
2- به خاطر مگاپیکسل بیشتر مثل اینکه نیاز به لنزهای با کیفیت داره
در کل فکر میکنم بازم افت قیمت داشته باشه و تا 800 پایین بیاد ولی قیمت 500d الان معقوله

راستی sanddisc نتونستم پیدا کنم ازبین اینا کدوم بهتره و چه کلاسی ؟
1- transsend
2- توشیبا

tonypb
12-07-2010, 11:14
تا بودجه 500 تومن برای کار های خانوادگی یک دوربین با کارایی بالا معرفی کنید...

vvc
12-07-2010, 14:25

اگر اندازه زیاد واست مهم نیست این مدلهایی که میگم تو این رنج قیمت جزء بهترینهان
canon sx20
fuji hs10
panasonic fz35
nikon p100
اگر هم اندازه کوچکتر میخوای که بگو چند مدل دیگه بگم در ضمن ریوهای دوربینها هم تو سایت های مختلف هست ببین هر کدوم خوشت اومد بگیر

tirdad_60
12-07-2010, 16:17
امروز رفتم بیعانه d550 رو دادم با گارانتی ایده آل و بیمه ایران 920 تومان
قیمت 500d رو هم با این مشخصات میگفت 700 تومن
دو دل هستم میخاستم فردا زنگ بزنم سفارشو به 500d تغییر بدم دلایلم اینه
1- با اینکه تو ریویو ها روسفید بیرون اومده و با وجود داشتن مگاپیکسل زیاد نویز کمی داره ولی هنوز فکر مینم تو سایتهای ایرانی نمونه عکسی نداره تا بشه نظر داد
2- به خاطر مگاپیکسل بیشتر مثل اینکه نیاز به لنزهای با کیفیت داره
در کل فکر میکنم بازم افت قیمت داشته باشه و تا 800 پایین بیاد ولی قیمت 500d الان معقوله

راستی sanddisc نتونستم پیدا کنم ازبین اینا کدوم بهتره و چه کلاسی ؟
1- transsend
2- توشیبا

به نظر من 500d برای شما خیلی خوبه و 550 الان کمی گرون هست
البته من هفته پیش 500d رو با بیمه و گارانتی ایده آل 800 قیمت گرفتم

2-مگاپیکسل بالا به کیفیت لنز ارتباطی نداره

مموری پاتریوت و توشیبا خوب هستند البته با گارانتی و از جای معتبر
sandisc خیلی گرونه زیر 60-70 نیست و بقیه همه تقلبی هستند

transend اصل هم واقعا خوبه

یک توصیه: از جایی که دوربین میخرید به هیچ وجه لوازم جانبی نخرید

---------- Post added at 05:17 PM ---------- Previous post was at 05:16 PM ----------

به نظر من شما اگر میتونید کمی با تنظیمات دوربین کار کنید g11 بهترین گزینه هست
اگر نه tz7 از پاناسونیک هم گزینه خوبی هست

kamran2000
13-07-2010, 18:02
من بین دوربین های
hx5 sony
s90 canon
tz10 panasonic
که اندازه بزرگی نداشته باشن و آماتور باشن tz10 panasonic رو انتخاب کردم. ولی نمی دونم از کجا بگیرم .
آیا نمایندگی های پاناسونیک این دوربین رو وارد کردن؟

ELSIN
13-07-2010, 19:23
من بین دوربین های
hx5 sony
s90 canon
tz10 panasonic
که اندازه بزرگی نداشته باشن و آماتور باشن tz10 panasonic رو انتخاب کردم. ولی نمی دونم از کجا بگیرم .
آیا نمایندگی های پاناسونیک این دوربین رو وارد کردن؟

بهترین انتخاب رو کردید
من تو تهران تبلیغاشو زیاد دیدم tz10 رو عرض میکنم
اگر خواستید جای که خودم FZ35 رو خریدم معرفی کنم:10:

jamshimi
13-07-2010, 21:16
سلام دوستان
يكي از رفقا ميخواد دوربين بگيره و بين TZ10 و FZ35 و TZ7 و sx200 گير كرده مي خواد يه دوربين با كيفيت بگيره كدوم رو بهش پيشنهاد ميدين ؟با چه دلايلي؟ يه كم درباره تنظيمات دستي بيشتر توضيح بدين و در ضمن در Tz10 چند تنظيم دستي بيشتر وجود داره؟ قيمت حال حاضر بازار اين دوربين ها چند هستش و يه مكان مناسب تو شيراز يا اصفهان معرفي كنيد

با تشكر

ELSIN
13-07-2010, 21:59
سلام دوستان
يكي از رفقا ميخواد دوربين بگيره و بين TZ10 و FZ35 و TZ7 و sx200 گير كرده مي خواد يه دوربين با كيفيت بگيره كدوم رو بهش پيشنهاد ميدين ؟با چه دلايلي؟ يه كم درباره تنظيمات دستي بيشتر توضيح بدين و در ضمن در Tz10 چند تنظيم دستي بيشتر وجود داره؟ قيمت حال حاضر بازار اين دوربين ها چند هستش و يه مكان مناسب تو شيراز يا اصفهان معرفي كنيد

با تشكر

سلام
FZ35 بهترین اون ها هست فقط اندازش 2 برابر سه مدل دیگه هست من هم همین مدل رو دارم:5::31:
Tz10 بهترین سه مدل TZ10 و TZ7 و sx200 هست برای تنظيمات دستي 2 یا 3 صفحه اخر رو بخون, کامل
در Tz10 تنظيم دستي بيشتر وجود نداره به اندازه همه دوربین ها دیگه وجود داره
من تهرانم باید همشهری ها راهنمایت کنند

Terry Bogard
14-07-2010, 03:18
یه مقایسه حرفه ای و هشت قسمتی بین پاناسونیک TZ10 و سونی Sony HX5

توی اینجا میتونید مشاهده کنید که چطوری TZ10 تو کیفیت فیلمبرداری از روی HX5 داره رد میشه:31:

habib mahvare
14-07-2010, 05:37
بهترين نرم افزار براي اديت و ديدن عكسهاي raw چه نرم افزاريه و همچنين ايا فاير وار جديدي براي fz38 اومده يانه ؟ اصلا به نظر دوستان اين دوربين اپديت ميخواد يا نه؟دوستاني كه تو نور كم با اين دور بين عكس گرفته اند ميشه بگن با كدوم مود بهترين نتيجه رو گرفتند؟

hobgoblin
14-07-2010, 08:05
سلام دوستان

من مي خوام بين اين دو مدل يكي رو انتخاب كنم و بگيرم

اولويت اول برام كيفيت عكسه و اولويت دوم قيمت.

در كل ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين فقط لطفا مدل ديگه رو پيشنهاد نديد.

Sony Cyber-Shot DSC-H55

Canon power shot sx200 is

kamran2000
14-07-2010, 12:31
قیمت tz10 الان چنده ؟

rostamiani
14-07-2010, 17:22
قیمت tz10 الان چنده ؟
فکر کنم دور و بر ۴۸۰ هزار تومان بود !
ولی بازم بهتره از بانیان سوال کنید و ما رو بی خبر نزارید :)

vvc
14-07-2010, 18:47
سلام دوستان

من مي خوام بين اين دو مدل يكي رو انتخاب كنم و بگيرم

اولويت اول برام كيفيت عكسه و اولويت دوم قيمت.

در كل ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين فقط لطفا مدل ديگه رو پيشنهاد نديد.

Sony Cyber-Shot DSC-H55

Canon power shot sx200 is

به نظر من کانن sx200 رو بگیری بهتره به چند دلیل زومه بیشتر کیفیت عکس بهتر و نویز کمتر
و امکانات دستی بیشتر

tirdad_60
14-07-2010, 22:08
بهترين نرم افزار براي اديت و ديدن عكسهاي raw چه نرم افزاريه و همچنين ايا فاير وار جديدي براي fz38 اومده يانه ؟ اصلا به نظر دوستان اين دوربين اپديت ميخواد يا نه؟دوستاني كه تو نور كم با اين دور بين عكس گرفته اند ميشه بگن با كدوم مود بهترين نتيجه رو گرفتند؟

سلام

adob photoshop cs4&5
adob lightroom
برای ویرایش مناسب یا در واقع عالی هستند
و برای نمایش عکس acd see نسخه پرو خیلی خوبه

در نور کم بهتره در مود M دیافراگم رو در بازترین حالت و سرعت در حد امکان پایین باشه
اگر باز جواب نداد و میتونستید از فلاش استفاده کنید که هیچ
اگر نه ایزو رو ببرید بالا

kamran2000
15-07-2010, 00:06
فکر کنم دور و بر ۴۸۰ هزار تومان بود !
ولی بازم بهتره از بانیان سوال کنید و ما رو بی خبر نزارید :)

در شیراز از 3 جای مختلف قیمت گرفتم همگی 495 می گفتن. ولی یکیشون گفت 475 هم میدم .
یکم قیمتش هنوز بالاست . دوربین خیلی خوبیه ولی در حال حاضر 430 بیشتر نمی ارزه . قیمتش در خارج از ایران همرده hx5 sony هست که 370تا390 دلاره.
نمیدونم چرا قیمت های پاناسونیک اینقدر بالاست .!