PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

jetext
04-06-2010, 16:27
سلام
دوستان لطفا یک دوربین در حد 500 تا 600 که جز عکاسی عالی زوم خوب و فیلمبرداری HD داشته باشه معرفی کنید.
نظرتون درباره
Fuji HS10
Panasonic fz35
Nikon P100
Canon SX20
Sony HX1
چیه؟

جواب من رو هم بدید ثواب داره

mm45
04-06-2010, 17:43
:11::11::11:

سلام دوست من

راستش
خرید دوربین بیشتر یه امر سلیقه ایست و یا بهتر بگم بسته نوع کارت انتخاب متفاوتی میتونی داشته باشی
hs10 کانفیگ خوبه داری و تصورم اینه که عکاسی در شب و نور کمش از بقیه بهتر باید باشه (با توجه کانفیگ ) سوپر زوم داره 30x زوم بالاییه . اما وزن بالایی داره - و کیفیت فیلم برداریش فول اچ دی است . اما نمی دونم زوم اپتیکال فیلم برداری هم مثل Sx20 داره یا نه !محدوده سرعت شاتر پایینتری داره نسبت به گزینه های دیگه
من خودم شاید s200exr می خریدم
خوب ازش خوشم میاد ولی تا حالا باهاش کار نکردم . hx1 نمی خریدم !
sx20 دوربین عالی یست .
در حد سوادم بود ! شرمنده . امیدوارم دوستان دیگه بتونند بهتر کمکت کنند

rostamiani
04-06-2010, 17:48
سلام
دوستان لطفا یک دوربین در حد 500 تا 600 که جز عکاسی عالی زوم خوب و فیلمبرداری HD داشته باشه معرفی کنید.
نظرتون درباره
Fuji HS10
Panasonic fz35
Nikon P100
Canon SX20
Sony HX1
چیه؟

Panasonic FZ35 و Canon SX20 تو کیفیت عکس خیلی شبیه هستند
Nikon P100 و Sony HX1 نویزشون یکم زیاده و بهتون توصیه نمی کنم :)
Fuji HS10 رو زیاد نمیشناسم ولی خیلی جالب به نظر میاد :31: ممکنه بهترین گزینه همین باشه ولی بهتره اساتید دربارش نظر بدند

و البته به نظر من قضیه بیشتر علمی هست تا سلیقه ای :46:

tirdad_60
04-06-2010, 17:56

نظر من panasonic fz35 هست چون در عکس و فیلم کیفیت خوبی ارائه میکنه
sony hx1 در فیلمبرداری کیفیت بهتری از fz35 داره اما در عکس fz35 خیلی بهتره
nikon p100 زیاد ازش تعریفی و ریویویی که تاییدش کرده باشه ندیدم کلا نیکون در اتوفوکوس یکم کند هست و کیفیت بالایی نداره
fuji hs10 هم با 30x زوم با توجه به نیازتون دوربین خوبی میتونه باشه اما مصرف باطری بالایی داره و نویر در ایزو بالاتر از 400 زیاد هست

........
خط رو خط شد با مهدی عزیز

jetext
04-06-2010, 18:00
درباره fuji hs10 کسی اطلاعات بیشتری نداره؟ از معایبش اگه صحبت کنید ممنون میشم.

rostamiani
04-06-2010, 18:14
درباره fuji hs10 کسی اطلاعات بیشتری نداره؟ از معایبش اگه صحبت کنید ممنون میشم.
اینم ۲ تا ریویوو از Fuji HS10 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ظاهرا مشکل باتری جدیه . تو ریویووی دوم تو مدت ۱۰-۱۵ دقیقه ۴ تا باتری ۲۷۰۰ میلی آمپر خالی شده .تو این مدت فقط ۲۲ تا عکس و ۳ تا کلیپ کوتاه 1080p باهاش گرفته بودند :13:
ولی کیفیت عکس و فیلم خوبه :)

با این شرایط فکر می کنم Panasonic FZ35 یا Canon SX20 بهتر باشند :31:
دوربین خودم FZ35 هست. اگه در موردش سوالی داشتی بپرس :10:

jetext
04-06-2010, 20:42
hs10 تو ایزوی بالا خیلی نویز میندازه. لطف کنید یک دوربین معرفی کنید که تو ایزوی بالاهم نویز نداشته باشه.

mm45
04-06-2010, 21:43
:11:
hs10 تو ایزوی بالا خیلی نویز میندازه. لطف کنید یک دوربین معرفی کنید که تو ایزوی بالاهم نویز نداشته باشه.

روی s200EXR هم فکر کن :31:

sx20 نویز تصویر خیلی پایینی داره
:11::11::10:

rostamiani
04-06-2010, 23:28
SX20 دوربین خوبیه
فقط یکم بزرگه ،یکم رنگ ها اجتیاج به اصلاح داره (البته در نهایت رنگ ها خیلی بهتر از رقبا میشن) و فیلمبرداری HD هم نداره

ولی دوربین خیلی خوبیه :))

Farshid72
04-06-2010, 23:41
ببین اصلا کلاسه D200 خیلی بالاتر از سری چهار رقمی نیکونه.در ضمن اگر نمیتونی بعدا برای خرید لنزهای مختلف مثلا تا 2 میلیون تومن هزینه کنی اصلا قید DSLR رو بزن.

واقعیت همینه اگه آدم حساسی نباشی میتونی ار تفاوت ها چشم پوشی کنی اما اگه حساس باشی موضوع فرق میکنه.

هر چند سالی یه برندی یه دستگاه ارزشمندی تولید میکنه و اون دستگاه در مجموع و بطور کلی(و نه اینکه برای یه نفر خاص مثل شما که احتیاجات و انتظارات خاصی هم ممکنه داشته باشی) دستگاه مطلوبی ارزیابی میشه.مثلا 40D کنون(الان دیگه تولید نمیشه) دستگاه خوبی بود.

الانم Nikon D90 دستگاه عالی محسوب میشه(گرچه مثلا شاید در مقایسه نظیر به نظیر در مقابل مثلا 50D کنون یکمی کم بیاره - البته فیلمبرداری داره که اون نداره- البته قیمتش ارزونتره اما مثلا در برابر 450D یا 500D وافعا برتره و یکمم گرونتره)
سلام دوسته عزیز
من یه چیزی می خوام که قدرتش ( از نظر کیفیت،بزرگ نمایی و Option هایی که در اختیار عکاس می زاره ) با دوربینی مثل DSLR برابری کنه و یا حتی از اون سر تر باشه.DSLR کیفیت عکس رویایی داره که این کیفیت برروی LCD هایی با رزولوشن بالا واقعا قابل احساس هست.و من هم دنبال همچین گزینه هایی می گردم و که واقعا شعف عکاسی رو در انسان چند برابر می کنه.
از پیشنهاد هایی که کردید تشکر تام دارم ولی خواهشمندم چیزی رو بهم معرفی کنید که بتونم باهاش کیفیت رو احساس کنم.همونطور که گفتم قیمت چندان مهم نیست و من از DSLR دوستم واقعا راضی هستم هر چند سر رشته چندانی از درون دوربین ندارم ولی چیزی رو می خوام بهم پیشهاد کنید که چند سال دیگه با اومدن دوربین های جدید و مقایسه تفاوت های کیفیتی و حرفه ای بودن عکس احساس پشیمانی از خرید دوربینم نکنم.
با تشکر

najee
05-06-2010, 07:18
سلام.
من توسایت digi kalaتومشخصات دوربینها سرعت شاترمیینم که 1به2000در15ثانیه .این یعنی چی آیا هرچی بالاتر باشه بهتره یاپایین تر.اون زمان مشخص کننده چیه که ؟چه موقعی میشه بکار میاد.منa1100دارم .سرعت شاتر1/1600تا15پانیه است این چه تفاوتی با ixus95 ISداره که اون 1/1500تا 15ثانیه .اصلا تفاوت عمده این دوتا دوربین توچیه صرف نظرازباتریهاشون.سئوال بعدی این DIGI IIIچه فناور هست.وسئوال آخرهم فناوری تشخیص چهره .تشخیص لبخند چیه؟تودوربین A1100یه دکمه داره وقتی میزنم مینویه تشخیص چهره روشن بعد ازچند ثانیه هم خودبه خود خاموش میشه ممنونمیشم اگه یه خورده قضیه رو واسم روشن کنید.

rostamiani
05-06-2010, 08:04
سلام.
من توسایت digi kalaتومشخصات دوربینها سرعت شاترمیینم که 1به2000در15ثانیه .این یعنی چی آیا هرچی بالاتر باشه بهتره یاپایین تر.اون زمان مشخص کننده چیه که ؟چه موقعی میشه بکار میاد.منa1100دارم .سرعت شاتر1/1600تا15پانیه است این چه تفاوتی با ixus95 ISداره که اون 1/1500تا 15ثانیه .اصلا تفاوت عمده این دوتا دوربین توچیه صرف نظرازباتریهاشون.سئوال بعدی این DIGI IIIچه فناور هست.وسئوال آخرهم فناوری تشخیص چهره .تشخیص لبخند چیه؟تودوربین A1100یه دکمه داره وقتی میزنم مینویه تشخیص چهره روشن بعد ازچند ثانیه هم خودبه خود خاموش میشه ممنونمیشم اگه یه خورده قضیه رو واسم روشن کنید.
یعنی شاتر می تونه یک دوهزارم ثانیه باز باشه و از یک جسم سریع عکس بگیره (البته با نور مناسب ) یا اینکه 15 ثانیه باز بمونه و تو نور کم همه این نور رو ثبت کنه

هر دوربینی پردازنده ای داره که اطلاعاتی که از سنسور دوربین میاد رو به فایل عکس (معمولا JPEG ) تبدیل می کنه و کار های دیگه که تو کیفیت عکس تاثیر داره. DIGICIII یکی از پردازنده های ساخت کنون هست

تشخیص چهره اینه که اگه خواست خودکار فوکوس کنه و جلوش چند نفر واستاده بودند با چند تا صندلی و ... ، روی چهره آدما فوکوس کنه :5:

تشخیص لبخند هم ظاهرا منتظر می موه تا یک نفر لبخند بزنه بعد عکسشو بگیره

jetext
05-06-2010, 11:17
سلام
اگه درباره Sony Alpha DSLR-A230 یک توضیح کامل بدید ممنون میشم.
فیلم برداری که نداره، لنز این مدل قابل تعویض هست؟ تو این زمینه محدودیت هاش چیا هستن؟ میش لنزی گذاشت که زوم اپتیک رو بالا ببره؟
صفحه نمایشش گویا ثابته؟ تو نور خورشید صفحه نمایشش دیده میشه یا نه؟
نویز تو ایزوی بالا چطوره؟ کلا کیفیت عکس چطوره؟
باطریش موندگاری داره؟
و هر مطلبی که به به نظر اساتید قابل بحث هست.

با تشکر

mm45
05-06-2010, 11:28
SX20 دوربین خوبیه
فقط یکم بزرگه ،یکم رنگ ها اجتیاج به اصلاح داره (البته در نهایت رنگ ها خیلی بهتر از رقبا میشن) و فیلمبرداری HD هم نداره

ولی دوربین خیلی خوبیه :))

:10:
سلام
SX20 علاوه بر داشتن فیلم برداری hd زوم اپتیکال فیلم برداری هم داره .

tirdad_60
05-06-2010, 13:28
سلام
اگه درباره Sony Alpha DSLR-A230 یک توضیح کامل بدید ممنون میشم.
فیلم برداری که نداره، لنز این مدل قابل تعویض هست؟ تو این زمینه محدودیت هاش چیا هستن؟ میش لنزی گذاشت که زوم اپتیک رو بالا ببره؟
صفحه نمایشش گویا ثابته؟ تو نور خورشید صفحه نمایشش دیده میشه یا نه؟
نویز تو ایزوی بالا چطوره؟ کلا کیفیت عکس چطوره؟
باطریش موندگاری داره؟
و هر مطلبی که به به نظر اساتید قابل بحث هست.

با تشکر

سلام

آیا برای خرید فقط این دوربین رو مد نظر دارید؟
یا فرقی نداره چه دوربینی بخرید؟
هزینه مد نظر شما؟

این دوربین DSLR هست و قابلیت تعویض لنز رو داره
در واقع زوم اپتیک در این دوربین ها معنی نداره و زوم رو لنزهای مختلف تعیین میکنند

اگر قصد هزینه زیادی ندارید بهتره طرف dslr ها نرید چون خانه خراب کن هستند:31:

jetext
05-06-2010, 13:44
سلام

آیا برای خرید فقط این دوربین رو مد نظر دارید؟
یا فرقی نداره چه دوربینی بخرید؟
هزینه مد نظر شما؟

این دوربین DSLR هست و قابلیت تعویض لنز رو داره
در واقع زوم اپتیک در این دوربین ها معنی نداره و زوم رو لنزهای مختلف تعیین میکنند

اگر قصد هزینه زیادی ندارید بهتره طرف dslr ها نرید چون خانه خراب کن هستند:31:

هزینه فعلا حدود 500 تومن مد نظرمه.
برام فرقی نداره چه دوربینی بخرم. اول میخواستم fuji HS10 بگیرم ولی نویز و باطریش مسئله سازن. ولی هر چی باشه کمتر نویز بندازه مخصوصا تو ایزوی بالا، باطریش بادوام باشه و اصل مطلب اینکه عکسش کیفیت داشته باشه. اگر لنزش هم قابل تعویض باشه که بهتر.

روی کاغذ hs10 خیلی امکانات خوبی داره ولی تو عمل گویا باطریش خیلی مسئله سازه، نویز هم که تو ایزوی بالا زیاده. کلا گیـــــــــج شدم.

rostamiani
05-06-2010, 13:51
Canon G11 هم دوربین خیلی خوبیه و نویزش واقعا کمه ... ولی فیلمبرداری HD نداره و زومش هم فقط 4X هست !

jetext
05-06-2010, 17:20
دوستان لطفا راهنمایی کنید از بین این چهار مدل کدوم بهترین عکس رو میگیره.:11: دستتون درد نکنه

Nikon D3000
Canon PowerShot SX20 IS
Sony Alpha DSLR-A230
Canon EOS 1000D
Fujifilm FinePix HS10

mohammadirani
05-06-2010, 21:48
سلام

برای دوربین های فوجی شماره سریال رو کجا میشه چک کرد تا ببینیم اصله یا نه

نوع دوربین F60fd

حالا شماره سریال رو میخوام چک کنم ببینم واقعا اصله (منظورم اینه میخوام بفهمم واقعا سفارش ساخت برای امریکاست یا نه؟ )

mm45
06-06-2010, 10:15
دوستان لطفا راهنمایی کنید از بین این چهار مدل کدوم بهترین عکس رو میگیره.:11: دستتون درد نکنه

Nikon D3000
Canon PowerShot SX20 IS
Sony Alpha DSLR-A230
Canon EOS 1000D
Fujifilm FinePix HS10

سلام دوست من :10:
با 500 هزار تومان slr نگیری خیلی بهتره . خرید slr تاز ه ابتدای هزینه کردن است . مثلا شما اگه بخوای یه لنز تله بگیری حداقل باید 600 تا 700 هزینه کنی . خوب بازم به خودت بر میگرده و انتظارت از عکاسی . اما پیشنهاد من s200exr است که به نظرم یه چیزی بین slr like است و Dslr ها .

reallovegach
06-06-2010, 16:02
بچه ها دوربین Olympus SP-590 Ultra Zoom چجوریاست ؟ خوبه یا نه ؟
من زوم بالا مد نظرم هست. حالا به نظر شما این دوربین خوبه یا نه ؟

tirdad_60
06-06-2010, 18:33
بچه ها دوربین Olympus SP-590 Ultra Zoom چجوریاست ؟ خوبه یا نه ؟
من زوم بالا مد نظرم هست. حالا به نظر شما این دوربین خوبه یا نه ؟

سلام

کیفیت عکسهای المپیوس در برابر sony HX1 و panasonic fz35
به مراتب پایین تر هست و Image Stabilization هم ندارد

sony hx1 هم دوربین خوبی هست در ultra zoom ها..

rostamiani
06-06-2010, 19:00
سلام

کیفیت عکسهای المپیوس در برابر sony HX1 و panasonic fz35
به مراتب پایین تر هست و Image Stabilization هم ندارد

sony hx1 هم دوربین خوبی هست در ultra zoom ها..
البته HX1 هم نویزش بیشتر از SX20 و FZ35 هست ولی فیلمبرداریش خیلی بهتره
به نظر من اگه دوربین رو برای عکاسی می خواید به Panasonic FZ35 و Canon SX20 و Fuji S200EXR فکر کنید ... مخصوصا S200 به دلیل سنسور بزرگ ترنویزش کمتره ولی فیلمبرداری HD نداره و کمی بزرگتره

tirdad_60
06-06-2010, 19:57
البته HX1 هم نویزش بیشتر از SX20 و FZ35 هست ولی فیلمبرداریش خیلی بهتره
به نظر من اگه دوربین رو برای عکاسی می خواید به Panasonic FZ35 و Canon SX20 و Fuji S200EXR فکر کنید ... مخصوصا S200 به دلیل سنسور بزرگ ترنویزش کمتره ولی فیلمبرداری HD نداره و کمی بزرگتره

درسته اما من این دوربین رو با توجه به علاقه دوستمون به زوم بالا گفتم
البته canon sx20 Fujifilm FinePix HS10 هم میشه در نظر گرفت

rostamiani
06-06-2010, 20:46
درسته اما من این دوربین رو با توجه به علاقه دوستمون به زوم بالا گفتم
البته canon sx20 Fujifilm FinePix HS10 هم میشه در نظر گرفت
درسته :)
البته HS10 هم دوربین خوبیه ولی مصرف باتریش خیلی خیلی زیاده !!!
با ۴ تا باتری فقط می تونی ۳۰-۴۰ تا عکس بگیری !!!! (البته به استناد ریویوو ها :) )

tirdad_60
06-06-2010, 20:51

Nikon D3000
Canon PowerShot SX20 IS
Sony Alpha DSLR-A230
Canon EOS 1000D
Fujifilm FinePix HS10

من فکر کنم با 500 تومن در رده slr like میتونی به panasonic fz35 و Fuji S200EXR و canon sx20 فکر کنید

اصلا سراغ DSLR نروید چون با هزینه پایین کیفیت خوبی عاید شما نمیشه
و تاثیر بدی بر روحیه شما خواهد گذاشت

reallovegach
06-06-2010, 22:03
ممنون از راهنمایی هاتون
خودم fz35 دوس دارم با توجه به ظاهرش و امکاناتش اما کاش زومش بیشتر از اینا بود.

rostamiani
06-06-2010, 22:20
ممنون از راهنمایی هاتون
خودم fz35 دوس دارم با توجه به ظاهرش و امکاناتش اما کاش زومش بیشتر از اینا بود.
اتفاقا من خودم FZ35 دارم ولی نمی دونم این همه زوم رو می خوای چکار :31:
با زوم بالا فقط با سه پایه و نور کافی می تونی عکس بگیری

reallovegach
07-06-2010, 08:24
اتفاقا من خودم FZ35 دارم ولی نمی دونم این همه زوم رو می خوای چکار :31:
با زوم بالا فقط با سه پایه و نور کافی می تونی عکس بگیری

میگم fz35 الان تو بازار هست ؟ قیمتش چنده ؟ با چه گارانتییی هست ؟ من با چه گارانتیی باید بگیرم ؟ از کجا بگیرم ؟ تو پکش چیا هست ؟ چه چیزایی باید واسش بگیرم و قیمت چیزایی که باید بگیرم چنده ؟
البته من تهران نیستم

rostamiani
07-06-2010, 08:55
میگم fz35 الان تو بازار هست ؟ قیمتش چنده ؟ با چه گارانتییی هست ؟ من با چه گارانتیی باید بگیرم ؟ از کجا بگیرم ؟ تو پکش چیا هست ؟ چه چیزایی باید واسش بگیرم و قیمت چیزایی که باید بگیرم چنده ؟
البته من تهران نیستم

۱.گارانتی اصلی پاناسونیک بانیان هست که فکر کنم قیمتش حدود ۴۶۰ هزار تومان بود. ولی یکی از فروشگاه های اینترنتی بدون گارانتیش رو با بیمه ۳۹۰ هزار تومان می فروخت

۲.از اینجا بخر :

۳.تو پکش دوربین هست + درپوش لنز + باتری + شارژر + هود لنز + درایور هود + بند شانه ای + پارچه تمیز کردن لنز + بند اتصال درپوش لنز + سی دی نرم افزار + سی دی دفترچه راهنمای فارسی و انگلیسی و ... + دفترچه خلاصه امکانات دوربین (دفترچه فارسی و زبان فارسی منوی دوربین در نسخه ۳۹۰ هزار تومانی نبود !)

۴.لنز UV بخر برای تمیز موندن لنز .می تونی یک باتری یدکی هم بخری.کیف هم ممکنه همراه دوربین بدن ولی کیفی که به من دادن فقط خود دوربین توش جا میشه نه شارژر و ...
و البته می تونی سه پایه هم بخری :31:

موفق باشید :10:

navareh
07-06-2010, 10:02
دوستان میخواستم در خصوص خرید یک دوربین کمپکت سونی منو راهنمایی کنید
بین مدلهای w380 h55 hx5 گیر کردم ( با صرفنظر از کیفیت فیلمبرداری hx5)
علت انتخاب برند سونی رو رنگهای زنده سونی میدونم ( نظر شخصی منه شاید هم اینطور نباشه) و البته زیبایی و منوی فارسی و خدمات خوب سونی
hx5 حدود 150 هزار تومان از اونا گرونتره آیا ارزشش رو داره؟؟
ضمنا اگه مارک مناسب دیگه ای پیشنهاد برام دارید بفرمایید ممنون میشم
یه سوال دیگه هم در این زمینه دارم: سنسور hx5 cmos و بقیه ccd هست کدومش بهتره؟؟
با سپاس فراوان

mm45
07-06-2010, 10:43
علت انتخاب برند سونی رو رنگهای زنده سونی میدونم ( نظر شخصی منه شاید هم اینطور نباشه) و البته زیبایی و منوی فارسی و خدمات خوب سونی
با سپاس فراوان

سلام دوست عزیز

به پی سی ورلد خوش آمدید :11::11:

خوب اگه میتونی هزینه اضافی hx5 بدی خوب شک نکن hx5 بهتره .
سنسور با قدرت پردازش بالای سیموس . کیفیت فیلم برداری فول اچ دی اما نه 1080p که 1080i یه جایی خوندم خیلی تفاوت کیفت داره سری i با p . , و کلی پول بابت GPS که شاید به درد نخوره !

ببینید دوست من سونی مارکی است که در عرصه دوربین های عکاسی با تبلیغات فروش میکنه تو دنیا جایگاهی نداره حتی تو ایران هم جایگاه قابل توجهی نداره هرچند مارکش یکم جا افتاده . در عرصه دوربین سازی حرف زیادی برای گفتن نداره . حتی قادر نیست یه لنز تولید کنه و همینطور که دوستمون گفتنند : شرکت زایس که یک شرکت تولید عینک است براش لنز تولید میکنه . 20 سال سابقه دوربین سازیی سونی را با 60 سال سابقه کانن قابل قیاس نیست . دوربین های سونی به دلیل استفاده از حقه های نرم افزاری مانند بلور کردن و اضافه کردن رنگ های غیر واقعی و افکت های رنگی به تصویر برای کاربر جذابیت ایجاد میکنه در حالی تصاویر و رنگ های عکس باید واقعی باشند .

به نظر بنده شما به پرفروش ترین دوربین دنیا و پرفروش ترین دوربین ایران هم فکر کن ضرر نمیکنی . Sx200 canon

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/HTML]

honey co
07-06-2010, 11:16
سلام من به تازگي يه دوربين سوني مدل w350 گرفتم و همه شرايطي رو كه بالا توضيح داديد رو داره واسه اينكه بتونم حرفه اي تر عكس برداري يا فيلم برداري رو انجام بدم بايد چكار كنم

fahim1368
07-06-2010, 11:27
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببخشید من می خوام یه دوربین دیجیتال بخرم و نیاز یه کمی راهنمایی دارم
می خوام کیفیت عکسش عالی باشد
فیم برداری خوب با قابلیت زوم
قیمت تا 450 هزار تومان
شما چه دوربینی را پیشنهاد می کنید ؟

نظرتون راجع به این file:///C:/Windows/Temp/moz-screenshot-2.jpgدوربین چییه ؟ ؟Sony Cyber-Shot DSC-H55
ممنون می شم راهمنایی کنید
با تشکر

reallovegach
07-06-2010, 13:22
۱.گارانتی اصلی پاناسونیک بانیان هست که فکر کنم قیمتش حدود ۴۶۰ هزار تومان بود. ولی یکی از فروشگاه های اینترنتی بدون گارانتیش رو با بیمه ۳۹۰ هزار تومان می فروخت

۲.از اینجا بخر :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید۳.تو پکش دوربین هست + درپوش لنز + باتری + شارژر + هود لنز + درایور هود + بند شانه ای + پارچه تمیز کردن لنز + بند اتصال درپوش لنز + سی دی نرم افزار + سی دی دفترچه راهنمای فارسی و انگلیسی و ... + دفترچه خلاصه امکانات دوربین (دفترچه فارسی و زبان فارسی منوی دوربین در نسخه ۳۹۰ هزار تومانی نبود !)

۴.لنز UV بخر برای تمیز موندن لنز .می تونی یک باتری یدکی هم بخری.کیف هم ممکنه همراه دوربین بدن ولی کیفی که به من دادن فقط خود دوربین توش جا میشه نه شارژر و ...
و البته می تونی سه پایه هم بخری :31:

ممنون از راهنماییت
ایشالله خریدمش بیشتر از اینا مزاحمت میشم
اگه نکته ای چیزی تو ذهنت هست که موقع خرید باید در نظر داشته باشم بگو بهم.
ممنون

hamy_jengir
07-06-2010, 15:48
با سپاس فراوان
از بین این مدل ها w380 با توجه به امکاناتی که داره به صرفه تر هست

hamy_jengir
07-06-2010, 15:58
سلام دوست عزیز

به نظر بنده شما به پرفروش ترین دوربین دنیا و پرفروش ترین دوربین ایران هم فکر کن ضرر نمیکنی . Sx200 canon

با توجه به نمونه عکس هایی که در سایت imaging-resource وجود دارد عکس های این دوربین به نسبت دیگر رقبای هم رده اش نویز نسبتا زیادی دارند. اشکال دیگری که اکثر استفاده کنندگان این دوربین بیان کردند بالا ماندن فلاش دوربین در زمان روشن بودن دوربین است که با توجه به ظریف بودن پایه های فلاش احتمال شکستن پایه ها با کوچک ترین بی احتیاطی بسیار زیاد است.

mm45
07-06-2010, 18:34
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببخشید من می خوام یه دوربین دیجیتال بخرم و نیاز یه کمی راهنمایی دارم
می خوام کیفیت عکسش عالی باشد
فیم برداری خوب با قابلیت زوم
قیمت تا 450 هزار تومان
شما چه دوربینی را پیشنهاد می کنید ؟

نظرتون راجع به این file:///C:/Windows/Temp/moz-screenshot-2.jpgدوربین چییه ؟ ؟Sony Cyber-Shot DSC-H55
ممنون می شم راهمنایی کنید
با تشکر

سلام دوست من sx20 کانن به نظرم دوربین فوق العاده ایست اگه با اندازه اون مشکلی نداشته باشید
کیفیت فیلم برداری hd به همراه زوم اپتیکال فیلم برداری . 20x زوم اپتیکال .

---------- Post added at 06:29 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

با توجه به نمونه عکس هایی که در سایت imaging-resource وجود دارد عکس های این دوربین به نسبت دیگر رقبای هم رده اش نویز نسبتا زیادی دارند. اشکال دیگری که اکثر استفاده کنندگان این دوربین بیان کردند بالا ماندن فلاش دوربین در زمان روشن بودن دوربین است که با توجه به ظریف بودن پایه های فلاش احتمال شکستن پایه ها با کوچک ترین بی احتیاطی بسیار زیاد است.

سلام دوست من
ممکنه رقبای هم رده sx200 که نویز پایین تر از اینه را معرفی کنید !؟؟:46:

---------- Post added at 06:34 PM ---------- Previous post was at 06:29 PM ----------

سلام من به تازگي يه دوربين سوني مدل w350 گرفتم و همه شرايطي رو كه بالا توضيح داديد رو داره واسه اينكه بتونم حرفه اي تر عكس برداري يا فيلم برداري رو انجام بدم بايد چكار كنم

سلام دوست من
برای اینکه حرفه ای تر عکاسی کنی می تونی دوربینت را بفروشی و به جاش یه sx120 یا sx200 بگیری :31:
(جدی نگیری یه موقع !)

AliSub
07-06-2010, 18:37
س
[/COLOR]

سلام دوست من
ممکنه رقبای هم رده sx200 که نویز پایین تر از اینه را معرفی کنید !؟؟:46:

دوربینای ZS1 و ZS3 و H20 میتونه باشه.
البته H20 لنز واید نداره (اصلا توصیه نمیشه)
ZS3 قیمتش از حدود بیشتره
ZS1 و ZS3 هم کلا تنظیمات دستیش به اندازه ی SX200 نیست.

mm45
07-06-2010, 18:49
دوربینای ZS1 و ZS3 و H20 میتونه باشه.
البته H20 لنز واید نداره (اصلا توصیه نمیشه)
ZS3 قیمتش از حدود بیشتره
ZS1 و ZS3 هم کلا تنظیمات دستیش به اندازه ی SX200 نیست.

ممنون دوست من
ولی ای کاش خودتون یه نتیجه گیری هم میکردید .هر چند واضحه :11::11:

fahim1368
07-06-2010, 19:25
[QUOTE=mm45;5031437]سلام دوست من sx20 کانن به نظرم دوربین فوق العاده ایست اگه با اندازه اون مشکلی نداشته باشید
کیفیت فیلم برداری hd به همراه زوم اپتیکال فیلم برداری . 20x زوم اپتیکال .

---------- Post added at 06:29 PM ---------- Previous post was at 06:26 PM ----------

ممنون از راهنماییتون
باطری این دوربین چی؟زود تمام نمی شه؟
نظرتون راجع به sony hx1 چیه ؟
من عکس های گرفته شده با sx20 را دیدم
ولی به نظر میاد که عکس های hx1 خیلی با کیفیت تره
در ضمن می خوام که حالت auto دوربین خوب کار کنه ؟
دوربین داخل این رده قیمت که اندازه جمع و جورتری داشته با شه را چی توصیه می کنید ؟
ممنون می شم همه را جواب بدید

mm45
07-06-2010, 20:31
[ممنون از راهنماییتون

خواهش میکنم :11:

باطری این دوربین چی؟زود تمام نمی شه؟

این دوربین 4 تا باطری قلمی قابل شارژ می خوره . قلمی بود باطری هاش عیبی برای این دوربین حساب نمیشه چون آمپراژ مصرفی این دوربین پایین است . به راحتی با 4 تا باطری با کیفیت به اندازه باطری کتابی بهتون جواب میده .

نظرتون راجع به sony hx1 چیه ؟

یکی از پروفروش ترین دوربین های شرکت سونی بوده . اما اصلا به پای sx20 نمیرسه تو عکس برداری البته . ولی کیفیت فیلم برداری hx1 بالاتر از Sx20 است

من عکس های گرفته شده با sx20 را دیدم
ولی به نظر میاد که عکس های hx1 خیلی با کیفیت تره

همچین چیز نمی تونه درست باشه که آمار ها و نمودار ها اینا نشون نمی دند . و به نظرم دقت زیاد به خرج ندادید .
خودم به شخصه با hx1 کار کردم و عکس های اون را همراه با رنگ های غیر طبیعی دیدم . . خودم توصیه نمی کنم .

در ضمن می خوام که حالت auto دوربین خوب کار کنه ؟
دوربین داخل این رده قیمت که اندازه جمع و جورتری داشته با شه را چی توصیه می کنید ؟
ممنون می شم همه را جواب بدید

sx210 هم می تونی روش فکر کنی هر چند نویز عکاسی اش بالاتر از sx200 است .

ببین دوست من این هزینه که شما گفتید تا 450 به hx1 نمی خوره . چون قیمتش 455 خود دوربین است تازه شما وسایل جانبی از جمله مموری - کیف - محافظ ال سی دی - حتما کابل که بالای 520 در میاد

AliSub
07-06-2010, 20:49
ممنون دوست من
ولی ای کاش خودتون یه نتیجه گیری هم میکردید .هر چند واضحه :11::11:

اینجا همه ی خوبی ها و بدی های دوربین گفته میشه و اون شخص تصمیم گیرنده هست.
ولی اگه فلاش SX200 بالا نمی امد من این دوربین میخریدم.
چند ماه پیش که من دنبال دوربین بودم SX200 رو به خاطر فلاشش از گزینه هام حذف کردم.
zs1 هم حذف کردم چون فیلم برداری HD میخاستم.
در آخر رفتم H20 گرفتم و با واید نبودنش دارم میسازم.
( ولی مطمئن باشید دوربین بعدی که شاید چند سال دیگه برم سراغش حتما با ید واید باشه و از کنان و نه هیچ شرکت دیگه//بازم بستگی داره)

vvc
07-06-2010, 21:38
با سلام خدمت دوستان
یه سئول داشتم اینکه چرا دور بینهای پاناسونیک نسبت به هم ردههای خودش از مارک کنون اینقدر قیمتهای بالاتری دارند نمونه zs7 یا tz10 پاناسونیک که همرده کانون sx210 هست بیش از 100 هزار تومن گرونتره ؟
دوم اینکه پرفروشترین دوربینها در دنیا چه دوربینهایی هستند ؟

fahim1368
07-06-2010, 22:13
خواهش میکنم :11:

این دوربین 4 تا باطری قلمی قابل شارژ می خوره . قلمی بود باطری هاش عیبی برای این دوربین حساب نمیشه چون آمپراژ مصرفی این دوربین پایین است . به راحتی با 4 تا باطری با کیفیت به اندازه باطری کتابی بهتون جواب میده .

بازم ممنون که با حوصله جواب دادید
فقط یه سوال در آخر داشتم
4 تا باطری قلمی چه قدر جواب می دهد ؟و تا چه مدت می شه با دوربین عکس یا فیلم گرفت ؟
راستی اگه می شه عیب هایی را هم که canon sx20 داره را بگید ؟
که دیگه نظرم را قطعی کنم و همون sx20 را بگیرم
راستی اگه قیمت این دوربین را دارید را هم بگید ؟
من با گارانتی و ...429 هزار تومن دیدم
بازم از این که راهنمایی می کنید ممنونم

Milad4171
07-06-2010, 22:53
نظرتون در مورد دوربین های جدید سامسونگ چیه؟ من با ساده ترین مدلش هم کار کردم به نظرم اومد به قیمتش می ارزید!
کلا مدلهای جدید سامسونگ با لنز اشنایدر!

jamshimi
08-06-2010, 09:21
نظر دوستان درباره TZ7 و TZ10 پاناسونيك چيه و قيمت حال حاضر بازار چنده؟

mm45
08-06-2010, 11:12
[=fahim1368;5032487]بازم ممنون که با حوصله جواب دادید
خواهش میکنم وظیفه است

فقط یه سوال در آخر داشتم
4 تا باطری قلمی چه قدر جواب می دهد ؟و تا چه مدت می شه با دوربین عکس یا فیلم گرفت ؟
بسته به کیفیت باطری داره که خریداری میکنی . اما این روزا هرجا که بری پک شارژ هنل بهت توصیه میکنند و دارند همه اما قیمت هاش را یکم می اندازند . :31: حدود 2 ساعت مداوم روشن باشه دوربین تصورم اینه که باطری ها جواب میدند . و شایدم بیشتر اگه پک شارژ هنل ایرلندی بگیری .

راستی اگه می شه عیب هایی را هم که canon sx20 داره را بگید ؟
که دیگه نظرم را قطعی کنم و همون sx20 را بگیرم
این دوربین گل ست (:دی) عیبی نداره . بی عیب آفریده شده ست .:20:

راستی اگه قیمت این دوربین را دارید را هم بگید ؟
من با گارانتی و ...429 هزار تومن دیدم

گارانتی ارزشی برای دوربین حساب نمیشه ! اما قیمت این دوربین با بیمه بدنه و بدونه بیمه بدنه فرق میکنه در حدود 10 هزار تومان اختلاف میاره ! قیمت این دوربین با 15 ماه بیمه بدنه 420 است .

بازم از این که راهنمایی می کنید ممنونم[/]

خواهش می کنم دوست من قابل نداشت اگه سوالی داری من در خدمتم

navareh
08-06-2010, 11:48
من بین hx5 و h55 و w380 دوربین hx5 رو انتخاب کردم فقط یک نکته برام مبهمه که چرا تو این مدل سنسور بجای ccd از cmos استفاده شده؟؟ مگه ccd بهتر نیست؟؟

vvc
08-06-2010, 12:00
نظرتون در مورد دوربین های جدید سامسونگ چیه؟ من با ساده ترین مدلش هم کار کردم به نظرم اومد به قیمتش می ارزید!
کلا مدلهای جدید سامسونگ با لنز اشنایدر!

دوربینهای سامسونگ از نظر کیفییت وکارایی در رده آخرین دوربینها به حساب میاد

نظر دوستان درباره TZ7 و TZ10 پاناسونيك چيه و قيمت حال حاضر بازار چنده؟

دوربینهای پاناسونیک به خصوص این دو مدلی که اشاره کردید جزء بهترین دوربینهای کامپکت محسوب میشند
ولی نمیدونم چرا قیمتهای بالاتری نسبت به مدلهای هم رده خود از برندهای دیگه دارند
مثلآ پاناسونیک tz7 حدود 380 است ولی هم رده اون کانون sx200 حدود 320 و
پاناسونیک tz10 حدود 480 ولی هو رده ئاون کانون sx210 حدود 380
البته مدلهای فوق تقریبآ کارایهای مشابه دارند
ولی به دلیل قیمت مناسبتر کانون یا حتی مارکهای دیگه اکثرآ ترجیح میدند اونارو بگیرند

jamshimi
08-06-2010, 14:36
---------- Post added at 03:36 PM ---------- Previous post was at 03:35 PM ----------

دوربینهای پاناسونیک به خصوص این دو مدلی که اشاره کردید جزء بهترین دوربینهای کامپکت محسوب میشند
ولی نمیدونم چرا قیمتهای بالاتری نسبت به مدلهای هم رده خود از برندهای دیگه دارند
مثلآ پاناسونیک tz7 حدود 380 است ولی هم رده اون کانون sx200 حدود 320 و
پاناسونیک tz10 حدود 480 ولی هو رده ئاون کانون sx210 حدود 380
البته مدلهای فوق تقریبآ کارایهای مشابه دارند
ولی به دلیل قیمت مناسبتر کانون یا حتی مارکهای دیگه اکثرآ ترجیح میدند اونارو بگیرند

راستش خودم نظرم روي Sx200 هست اما بيشتر ريويو هايي كه مطالعه كردم همه بالا بودن فلش اون موقع روشن شدن را يه عيب بزرگ ميدونند و ميگن احتمال آسيب ديدن زياده .خيلي خوشم از Sx210 نيومده. اما اين دو مدل پاناسونيك هم تا حالا از نزديك لمسشون نكردم و درباره كارايي و قابليت هاي اون خيلي كسي نديدم كه داشته باشه و ازش سوال كنم

vvc
08-06-2010, 21:45
من الان sx200 دارم البته حدود 3 ماه خریدم واقعآ ازش راضیم البته بین tz7 و اون به خاطر قیمت مناسبتر و به قول بعضی ها حتی کارایی بهتر کانون رو گرفتم و با فلاشش هم هیچ مشکلی ندارم البته دو سه روز اول برام غیر عادی بود ولی الان نه
البته اگر بخوام دوباره دوربین بگیرم مطمئنآ از بین sx210 و tz10 کانون رو میگیرم
نه اینکه پاناسونیک کیفییت پایینی داره بلکه به خاطر قیمت بالایی که بیخودی داره البته تو. ایران
چون تو سایتهای خارجی نگاه میکردم اختلافشون حدود 20 تا 30 دلار بود ولی تو ایران نمیدونم چرا بالای 100 تومن گرونتره

Milad4171
09-06-2010, 01:20
بهترین دوربین تا رنج 400 تومن چه خوبه؟ اگه عکسشم بگذارین خیلی خوب میشه!!

reallovegach
09-06-2010, 06:20
سلام
بچه ها میشه چندتا عکس با زوم و بدون زوم با دوربین fz35 بذارین ؟ منظورم اینه که مثلا یه عکس معمولی و بدون زوم از ماه یا یه سوژه دیگه بگیرین و بعد روی اون سوژه زوم کنید و عکس بگیرید و دو تا عکسو بذارین اینجا واسه دیدن یا لینکشون کنید. البته بازم منظورم اینه که خودتون با دوربین خودتون عکس بگیرین ، عکسای توی سایتای مختلفو نذارین چون میخوام ببینم ببینم خودم تا چه حد میتونم با این دوربین عکس بگیرم.
ممنون میشم

ELSIN
09-06-2010, 11:39
بهترین دوربین تا رنج 400 تومن چه خوبه؟ اگه عکسشم بگذارین خیلی خوب میشه!!

اگه 50 بیشتر کنی FZ35 عالی هست:5:

reallovegach عزیز بزودی اپ میکنم:46:

rostamiani
09-06-2010, 12:41
سلام
بچه ها میشه چندتا عکس با زوم و بدون زوم با دوربین fz35 بذارین ؟ منظورم اینه که مثلا یه عکس معمولی و بدون زوم از ماه یا یه سوژه دیگه بگیرین و بعد روی اون سوژه زوم کنید و عکس بگیرید و دو تا عکسو بذارین اینجا واسه دیدن یا لینکشون کنید. البته بازم منظورم اینه که خودتون با دوربین خودتون عکس بگیرین ، عکسای توی سایتای مختلفو نذارین چون میخوام ببینم ببینم خودم تا چه حد میتونم با این دوربین عکس بگیرم.
ممنون میشم

یک عکس بدون زوم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اندازه اصلی :

اینم با زوم 18X :

اندازه اصلی :

arreh
09-06-2010, 15:30
سلام دوست عزیز
...
من خودم تو رنج 200 تا 300 فقط sx120 خرید میکنم قیمت 220. البته sx120 از سری پاورشات کانن است که بیشتر در این سری به امکانات توجه شده تا شکل ظاهری و ظرافت دوربین .
اما میشه تو این رنج به دوربین های سری ایکسوز کانن هم فکر کرد که در این سری ظرافت اولویت داره به امکانات مثلا ixus 110 یا معادلش ixy510 است قیمت 240 .
ixy930 هم میتونی بهش فکر کنی قیمت 265 .
توی نیکون l100 , L110 هم هست اما کانن بهتر جواب داده .
توی سونی w350 , تا w390 هست که میشه روشون فکر کرد . (توصیه نمی کنم )

امیدوارم برات مفید بوده باشه و بیشتر سردرگمت نکرده باشم

نه دوست من سردرگم نكردي كه خيلي هم راهنمايي كردي.
ممنون

اما من خودم يه سرچي كردم چون قابليت فيلمبرداري برام مهمه كيفيت فيلمبرداري SX120 چيه؟ فكر كنم VGA باشه درسته؟

اما SX200 , SX210 قابليت HD دارند.

حالا چندتا سوال:
اولا كيفيت DV چيه؟ و چه تفاوتي با HD ميكنه؟
دوما براي من كه فيلمبرداري و عكسبرداري ه دو مهمه ولي نه در حد حرفه اي شما از بين 200 و 210 و SX20 كدومو پيشنهاد مي كنيد و به چه علت؟
سوما: اين دوربينها همه عكسبرداري هستند و فيلمبرداري قابليت اضافه هست با اين تفاسير حافظه جانبي چقدر دارن يا بهتره بگم تا چند گيگ تو بازار ميشه براش خريد؟
ممنون

karami1981
09-06-2010, 17:09
سلام به همگی من قصد خرید canon ixus 200 is دارم البته در مورد همه دوربین های کانون ایسوز تحقیق کردم سرانجام با توجه به بودجه ام و قابلیتهای این دوربین تصمیم گرفتم اینو رو بخرم. فروشنده مغازه به من توصیه کردFujifilm FinePix S2000HD تهیه کن گرچه از نظر قیمت مشابه ان(تا حدودی) اما از ایسوز 200 بهتره .از دوستان می خوام اگر میتونن به من در باره این دو گزینه و ارجحیت هرکدوم کمک بدن ممنون

mm45
09-06-2010, 17:59
[=arreh;5039265]نه دوست من سردرگم نكردي كه خيلي هم راهنمايي كردي.
ممنون

سلام . قابلی نداشت ، خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم :10::11:

اما من خودم يه سرچي كردم چون قابليت فيلمبرداري برام مهمه كيفيت فيلمبرداري SX120 چيه؟ فكر كنم VGA باشه درسته؟

اما SX200 , SX210 قابليت HD دارند.

کیفیت VGA کیفیت پایینی نیست . تمام دوربین های فیلم برداری زیر 600 هزار تومان ما این کیفیت را دارند . اصلا بریدگی و افت کیفیت ندارند .
اما کیفیت HD . زمانی که تعداد پیکسل های ذخیره بر روی کارت حافظه دوربین به 720 پیکسل در یک اینچ برسد به کیفیت بالای HD به اصطلاح میرسند و اگه به 1080 برسه این پیکسل ها به کیفیت Full HD می رسه .
اما خوب این کیفیت بالا برابر میشه با اشغال حجم بالایی از حافظه دوربینتون میزان کمتری فیلم برداری میکنه . مثلا با حافظه 8 گیگ شما میتونید 40 دقیقه با کیفیت HD فیلم ذخیره کنید .
اگه شما ال سی دارید در منزل و یا لپ تاپی که کیفیت مانیتورش HD باشه میتونید از کیفیت اون استفاده کنید . در غیر اینصورت شاید فرقی از لحاظ کیفیت HD با VGA نداشته باشید .
من خودم با VGA دوربین sx120 کار کردم . فوق العاده بود . و همینطور HD دوربین sx200 اونم همینطور ، جزئیات هم میتونید ببینید و تفکیک کنید . :19:

اما این دو تا دوربین به جز قابلیت فیلم برداری که با هم تفاوت دارند در موارد دیگری هم تفاوت دارند . که شاید خیلی مهمتر از فیلم برداریشون باشه .
اگه شما به عکاسی در حالت ماکرو علاقه مندی باید sx200 بخری . حتی محدوده عمق میدان Sxx200 بیشتر از Sx120 است .
( خسته شدم از بس تایپ کردم وگرنه بیشتر توضیح میدادم . ):11::10:

حالا چندتا سوال:
اولا كيفيت DV چيه؟ و چه تفاوتي با HD ميكنه؟

اینا بالا توضیح دادم .:11:

دوما براي من كه فيلمبرداري و عكسبرداري ه دو مهمه ولي نه در حد حرفه اي شما از بين 200 و 210 و SX20 كدومو پيشنهاد مي كنيد و به چه علت؟

خوب پسر خوب معلومه اگه بتونم sx20 بخرم که حتما می خرمش .
از لحاظ رده بندی sx200 , sx210 جزء دوربین های نیمه حرفه ای ساده حساب میشند
اما sx20 در رده نیمه حرفه پیشرفته قرار داره . نویز عکاسی بسیار پایین . قابلیت زوم اپتیکال فیلم برداری ( که البته sx210 هم داره ) قابلیت نصب فلش حرفه ایی . زوم اپتیکال 20X و .... کلا بخر و حالش را ببر در صورتی که با اندازه اش و وزنش مشکلی نداشته باشی :11::10:

سوما: اين دوربينها همه عكسبرداري هستند و فيلمبرداري قابليت اضافه هست با اين تفاسير حافظه جانبي چقدر دارن يا بهتره بگم تا چند گيگ تو بازار ميشه براش خريد؟

این دوربین های تا 32 گیگا بایت حافظه ساپورت میکنند

ممنون

خواهش میکنم قابلی نداشت سوالی داشتی ما در خدمتیم :11::11::11:

mm45
09-06-2010, 18:13
سلام به همه

بچه ها این دوره های NIIT که تبلیغات بنری شکل آن تو سایت هست . دوره های خیلی خوبه ها . مخصوصا برای کسایی که حدود 4 میلیون پول داره و نمیدونه باهاش چکار کنه :19::18:

تو نمایشگاه رسانه های دیجیتال غرفه داشتیم که غرفه روبرومون NIIT را تبلیغ میکرد . یه نفر هم از هندوستان امده بود اونجا :31:. خلاصه واسه همین یکم آشنام . شعار میدادندکه اگه این دوره را طی کنی کار می دود به دنبالت !:8::5:

mm45
09-06-2010, 20:26
سلام به همگی من قصد خرید canon ixus 200 is دارم البته در مورد همه دوربین های کانون ایسوز تحقیق کردم سرانجام با توجه به بودجه ام و قابلیتهای این دوربین تصمیم گرفتم اینو رو بخرم. فروشنده مغازه به من توصیه کردFujifilm FinePix S2000HD تهیه کن گرچه از نظر قیمت مشابه ان(تا حدودی) اما از ایسوز 200 بهتره .از دوستان می خوام اگر میتونن به من در باره این دو گزینه و ارجحیت هرکدوم کمک بدن ممنون

شما در دو نوع دوربین متفاوت موندی . که شاید سنخیت کمی با هم داشته باشند .

سری ایکسوز کانن : سریست که بیشتر به نازکی دوربین و شکل ظاهری دوربین توجه شده در حالی که این مدل فوجی دوربین خوبیه اما قیاس خوبی نیست که با ایکسوز 200 انجام بدیم .

این دوربین را باید با دوربین sx120 کانن قیاس کنیم که واضح است که sx120 بهتره ...

کلا کلاس دوربین ایکسوز 200 با دوربین گفته شده متفاوت است و برای کاربر های متفاوت انتخاب فرق میکنه . خود من اصلا ایکسوز 200 بدردم نمی خوره . و این ممکنه در مورد شما برعکس باشه و sx120 به درد شما نخوره .
sx120 یه دوربین با داشتن تنظیمات نیمه حرفه ای ساده مثل تنظیم سرعت شاتر - عمق میدان - تنظیمات دستی بالا و فوکوس دستی است . و کلا برای کسانیست که قصد دارند بیش از یه دوربین معمولی از دوربینشون کار بکشند . و از عکاسی لذت بهتری راببرند .:11:

reallovegach
09-06-2010, 22:59
یک عکس بدون زوم :

اندازه اصلی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم با زوم 18X :

اندازه اصلی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید :10:

ایول دمت گرم
واقعا دستت درد نکنه
لطف کردی

Milad4171
09-06-2010, 23:38
بچه ها کسی از قیمت Canon 40D خبر داره.؟ اصلا الان تو بازار هست؟ مثل اون چی با اون کیفیت؟
یکم ارزون تر!!!

tirdad_60
10-06-2010, 14:06
بچه ها کسی از قیمت Canon 40D خبر داره.؟ اصلا الان تو بازار هست؟ مثل اون چی با اون کیفیت؟
یکم ارزون تر!!!
سلام
نه در بازار یافت نمیشه

دست دوم این دوربین حدود 650 تومن پیدا میشه

canon 50d هم دوربین خوبیست اما پشت سرش زیاد بد میگن
تنها ایرادی که البته خیلی هم ناراحت کننده نیست
نویز در این دوربین بیشتر از 40d هست بخاطر مگاپیکسل بالاتر

اگر من بخوام بگیرم حتما 50d رو میگیرم
چون 40d نو نداره و
15 مگاپیکسل هم جاهایی کاربرد داره

ELSIN
10-06-2010, 17:04
یکم ارزون تر!!!

D90 هست خیلی با ارزش تر از اون که زیر 1 تومن میشه پیدا کرد
بزرگترین مشکلش : تولید سال 2008

:31:

tirdad_60
10-06-2010, 18:13
D90 هست خیلی با ارزش تر از اون که زیر 1 تومن میشه پیدا کرد
بزرگترین مشکلش : تولید سال 2008

این حرف رو اصلا قبول ندارم 40d یکی از جاودانه های canon هست
و d90 هم در نیکون واقعا خوبه

ELSIN
10-06-2010, 23:19
این حرف رو اصلا قبول ندارم 40d یکی از جاودانه های canon هست
و d90 هم در نیکون واقعا خوبه

شما فعلا اینو داشته باش مقایسه با بزرگ تره 40d
از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هیچ lab ی معتبر تر نیست:10:

Highbury
11-06-2010, 03:36
سلام
یک دوربین میخوام که ترجیحا زیر 150 یا همین حدودا باشه.
برای استفاده ی معمولی
فیلمبرداریش هم خوب باشه.

Milad4171
11-06-2010, 09:57
اولا Canon 40D هنوز تولید میشه
دوما قیمت کردم بدون لنز زوم و پایه 1.100.000 بود. و حتما باید واسش لنز زوم بگیری چون فکوس و زومش بسته به اون داره!
سوما من که نگفتم که الان رو دستش چیزی نیومده! اون موقع واقعا توی عرصه ی دوربین ها انقلابی بود وقتی این اومد! من میخوام دقیقا همون کارایی رو داشته باشه!
قیمت 50D و D90 چنده الان!؟ من یادم رفت قیمت کنم!!

ELSIN
11-06-2010, 12:42
اولا Canon 40D هنوز تولید میشه
دوما قیمت کردم بدون لنز زوم و پایه 1.100.000 بود. و حتما باید واسش لنز زوم بگیری چون فکوس و زومش بسته به اون داره!
سوما من که نگفتم که الان رو دستش چیزی نیومده! اون موقع واقعا توی عرصه ی دوربین ها انقلابی بود وقتی این اومد! من میخوام دقیقا همون کارایی رو داشته باشه!
قیمت 50D و D90 چنده الان!؟ من یادم رفت قیمت کنم!!

نمی دونم چرا محصول 2007 که 40d و 2008 d90 و 50d رو هنوز تولید میکنن
حالا D90 تو دوسایت amazon و ebay که بزرگ ترین فروشگاه های web هستند جزو پر فروش ترین هاست

اینجا 2 هست

و انجا 13 هست

خیلی برام جالبه :18:

arreh
11-06-2010, 17:06
سلام . قابلی نداشت ، خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم :10::11:

کیفیت VGA کیفیت پایینی نیست . تمام دوربین های فیلم برداری زیر 600 هزار تومان ما این کیفیت را دارند . اصلا بریدگی و افت کیفیت ندارند .
اما کیفیت HD . زمانی که تعداد پیکسل های ذخیره بر روی کارت حافظه دوربین به 720 پیکسل در یک اینچ برسد به کیفیت بالای HD به اصطلاح میرسند و اگه به 1080 برسه این پیکسل ها به کیفیت Full HD می رسه .
اما خوب این کیفیت بالا برابر میشه با اشغال حجم بالایی از حافظه دوربینتون میزان کمتری فیلم برداری میکنه . مثلا با حافظه 8 گیگ شما میتونید 40 دقیقه با کیفیت HD فیلم ذخیره کنید .
اگه شما ال سی دارید در منزل و یا لپ تاپی که کیفیت مانیتورش HD باشه میتونید از کیفیت اون استفاده کنید . در غیر اینصورت شاید فرقی از لحاظ کیفیت HD با VGA نداشته باشید .
من خودم با VGA دوربین sx120 کار کردم . فوق العاده بود . و همینطور HD دوربین sx200 اونم همینطور ، جزئیات هم میتونید ببینید و تفکیک کنید . :19:

اما این دو تا دوربین به جز قابلیت فیلم برداری که با هم تفاوت دارند در موارد دیگری هم تفاوت دارند . که شاید خیلی مهمتر از فیلم برداریشون باشه .
اگه شما به عکاسی در حالت ماکرو علاقه مندی باید sx200 بخری . حتی محدوده عمق میدان Sxx200 بیشتر از Sx120 است .
( خسته شدم از بس تایپ کردم وگرنه بیشتر توضیح میدادم . ):11::10:

اینا بالا توضیح دادم .:11:

خوب پسر خوب معلومه اگه بتونم sx20 بخرم که حتما می خرمش .
از لحاظ رده بندی sx200 , sx210 جزء دوربین های نیمه حرفه ای ساده حساب میشند
اما sx20 در رده نیمه حرفه پیشرفته قرار داره . نویز عکاسی بسیار پایین . قابلیت زوم اپتیکال فیلم برداری ( که البته sx210 هم داره ) قابلیت نصب فلش حرفه ایی . زوم اپتیکال 20X و .... کلا بخر و حالش را ببر در صورتی که با اندازه اش و وزنش مشکلی نداشته باشی :11::10:

این دوربین های تا 32 گیگا بایت حافظه ساپورت میکنند

خواهش میکنم قابلی نداشت سوالی داشتی ما در خدمتیم :11::11::11:

ممنون از راهنمایی مفیدتان.
فقط قیمت حدودی این 4 مدل رو هم بگید تا من تصمیممو به طور قطعی بگیرم. یعنی 120، 200، 210 و SX20
پس به نظر شما همه این 4 مدل خوبن و فقط مسئله بودجه است و قضیه هرچی پول بدی همونقدر آش می خوری دیگه ها؟

راستی کنون نمایندگی رسمی داره که ازش خرید کنیم یا شما جایی رو سراغ دارید که هم معتبر باشه و هم قیمتش مناسبتر باشه؟

بازم ممنون

rostamiani
11-06-2010, 17:30
ممنون از راهنمایی مفیدتان.
فقط قیمت حدودی این 4 مدل رو هم بگید تا من تصمیممو به طور قطعی بگیرم. یعنی 120، 200، 210 و SX20
پس به نظر شما همه این 4 مدل خوبن و فقط مسئله بودجه است و قضیه هرچی پول بدی همونقدر آش می خوری دیگه ها؟

راستی کنون نمایندگی رسمی داره که ازش خرید کنیم یا شما جایی رو سراغ دارید که هم معتبر باشه و هم قیمتش مناسبتر باشه؟

بازم ممنون
SX120 : جدود ۲۲۰ هزار تومان
SX200 : حدود ۳۲۰ هزار تومان
SX210 : حدود ۳۷۰-۳۸۰ و اصلا هم توصیه نمیشه
SX20 : حدود ۴۳۰ هزار تومان

قیمت هر دوربینی رو خواستی تو گوگل مثلا بنویس کن "قیمت Canon SX20"

البته دقیقا نه ... ممکنه با خریدن SX210 آشش یه وجب روغن روش باشه :31:
ولی بهتره به Panasonic FZ35 و Fujifilm S200 EXR هم فکر کنی :46:

arreh
11-06-2010, 18:02
SX120 : جدود ۲۲۰ هزار تومان
SX200 : حدود ۳۲۰ هزار تومان
SX210 : حدود ۳۷۰-۳۸۰ و اصلا هم توصیه نمیشه
SX20 : حدود ۴۳۰ هزار تومان

قیمت هر دوربینی رو خواستی تو گوگل مثلا بنویس کن "قیمت Canon SX20"

البته دقیقا نه ... ممکنه با خریدن SX210 آشش یه وجب روغن روش باشه :31:
ولی بهتره به Panasonic FZ35 و Fujifilm S200 EXR هم فکر کنی :46:

ممنون
راستش در مورد دوربینهای دیگه فکرم رو مشغول نمی کنم هرچند که حتما دوربینهای خوبی هم هستند اما چون کنون مورد تایید همه هست از خوب بودنش خیالم راحته

خوب 210 رو که میگید نگیرم
بین سه تای دیگه از اونجا که 200 هم فلاشش میاد بالا اونو هم نمی خوام
به نظر شما آیا 120 جواب منو میده یعنی اینکه نخوام 200 تومن اضافه اضافه بابت sx20 بدم

درضمن درمورد نمایندگی کنون هم بگید

ممنون

sastwhc
11-06-2010, 22:52
نمی دونم چرا محصول 2007 که 40d و 2008 d90 و 50d رو هنوز تولید میکنن

خیلی برام جالبه :18:

اشتباه میکنی 40D تولید نمیشه

sastwhc
11-06-2010, 23:07
ممنون
راستش در مورد دوربینهای دیگه فکرم رو مشغول نمی کنم هرچند که حتما دوربینهای خوبی هم هستند اما چون کنون مورد تایید همه هست از خوب بودنش خیالم راحته

خوب 210 رو که میگید نگیرم
بین سه تای دیگه از اونجا که 200 هم فلاشش میاد بالا اونو هم نمی خوام
به نظر شما آیا 120 جواب منو میده یعنی اینکه نخوام 200 تومن اضافه اضافه بابت sx20 بدم

درضمن درمورد نمایندگی کنون هم بگید

ممنون

مشکل بالا اومدنه فلاش چیه؟اگه فلاش بیرون نباشه و نیاز باشه که فلاش زده بشه وفراموش کرده باشی که فلاش رو بالا بیاری مجبوری هر عکس رو دو بار یندازی!اونجوری مشکلش بیشتر بود!!!:31::21:این داستان در مورد تمام دوربین جدی تر که فلاششون جمع میشه(مثل SLRها)وجود داره در واقع مدل های دیگر دوربین آماتوری تر طراحی شده اند ولی خب ممکنه شما یه جور وسواس داشته باشه اشکال نداره اگه فکر میکنی فیلمبرداری 640X480 برات کافیه و 10 برابر زوم کافیته آره SX120 انتخاب توپیه

panther99
12-06-2010, 00:43
آقا کسی قیمت دوربین canon ixus 200 is رو داره ؟؟؟؟ این دوربین ژاپنیه ؟؟؟؟ تو این رنج دوربین خوبیه ؟؟؟؟ فقط قیمتش رو اگه ممکنه بهم بگید . ممنون میشم .

vvc
12-06-2010, 09:27
در رده دوربینهای کامپکت و تو اون سایز دوربین خوبیه
فکر کنم ساخت ژاپن باشه روش که اینجوری نوشته البته زیادهم فرقی نمیکنه

mm45
12-06-2010, 09:45
آقا کسی قیمت دوربین canon ixus 200 is رو داره ؟؟؟؟ این دوربین ژاپنیه ؟؟؟؟ تو این رنج دوربین خوبیه ؟؟؟؟ فقط قیمتش رو اگه ممکنه بهم بگید . ممنون میشم .

سلام

ixsus 200":
دوربین خوبیه ، البته برای کاربرهای خودش و تو رده خودش دوربین خوبیه (:31:)

سری ایکسوز چین تولید میشه و در چین به این نام میشناسند این دوربین را !
همین دوربین را در ژاپن به نام IXY 930 میشناسند و در امریکا به نام SD 980 شناخته میشه !

خوب جالبست بدونی فقط سری ایکسوز است که منو فارسی داره ! و البته سری ایکسوز یکم گرون تر است از معادل های خودش IXY و SD .

امید وارم برات مفید بوده باشه :11::11::10:

arreh
12-06-2010, 09:58
مشکل بالا اومدنه فلاش چیه؟اگه فلاش بیرون نباشه و نیاز باشه که فلاش زده بشه وفراموش کرده باشی که فلاش رو بالا بیاری مجبوری هر عکس رو دو بار یندازی!اونجوری مشکلش بیشتر بود!!!:31::21:این داستان در مورد تمام دوربین جدی تر که فلاششون جمع میشه(مثل SLRها)وجود داره در واقع مدل های دیگر دوربین آماتوری تر طراحی شده اند ولی خب ممکنه شما یه جور وسواس داشته باشه اشکال نداره اگه فکر میکنی فیلمبرداری 640X480 برات کافیه و 10 برابر زوم کافیته آره SX120 انتخاب توپیه

والا ميگن چون فلاشش بالا مي مونه احتمال شكستگي اش زياده!
حالا SX200 كه تا 1280*720 فيلمبرداري ميكنه ميشه HD يا Full HD؟

يه سوال ديگه: آيا قابليت اتصال فلش يو اس بي هم داره كه بتونه فيلم رو روي اون ذخيره كنه؟

mm45
12-06-2010, 10:06
:11::11:
والا ميگن چون فلاشش بالا مي مونه احتمال شكستگي اش زياده!
حالا SX200 تا چه رزولوشني فيلمبرداري مي كنه؟

تو پیام خصوصی که بهت دادم برات گفتم که خودم زیاد از این دوربین فروختم ، اما مشتری تا حالا به خاطر عیب فلشش پیشم نیومده و بگد فلشش مثلا آسیب دیده :19:
اما خوب بازم میگم اگه دلت چرکه برای فلشش نخرش :31:

درباره نمایندگی کانن تو ایران هم باید بگم :

ایران به دلیل تحریم ، نمایندگی رسمی نداریم ! البته تا حدود 6 سال قبل آفومار نمایندگی کانن بود اما از اون به بعد نه . هر چند هنوزم داره به اسم نمایندگی فروش میکنه و قیمت های بالاش را با ابهت سابقه قبلیش پوشش میده :11::11:

کیفیت فیلم برداری sx200 ،اچ دی است . یعنی همون 1280*720 است

arreh
12-06-2010, 10:40

تو پیام خصوصی که بهت دادم برات گفتم که خودم زیاد از این دوربین فروختم ، اما مشتری تا حالا به خاطر عیب فلشش پیشم نیومده و بگد فلشش مثلا آسیب دیده :19:
اما خوب بازم میگم اگه دلت چرکه برای فلشش نخرش :31:

درباره نمایندگی کانن تو ایران هم باید بگم :

ایران به دلیل تحریم ، نمایندگی رسمی نداریم ! البته تا حدود 6 سال قبل آفومار نمایندگی کانن بود اما از اون به بعد نه . هر چند هنوزم داره به اسم نمایندگی فروش میکنه و قیمت های بالاش را با ابهت سابقه قبلیش پوشش میده :11::11:

کیفیت فیلم برداری sx200 ،اچ دی است . یعنی همون 1280*720 است

پيغامتون ديدم ممنون

من الان تو سايت كنون نگاه مي كنم مي بينم قيمت sx200 حدود 400 دلاره آيا ارزششو داره از طريق سايتهايي كه مي تونن خريد رو از اونجا انجام بدن بخريم ممكنه هم قيمت اينجا دربياد ولي آدم مطمئنه كه ژاپني اصله
نظرتون چيه؟

mm45
12-06-2010, 10:48
آقا ولي ما پيام خصوصي نديديم

من الان تو سايت كنون نگاه مي كنم مي بينم قيمت sx200 حدود 400 دلاره آيا ارزششو داره از طريق سايتهايي كه مي تونن خريد رو از اونجا انجام بدن بخريم ممكنه هم قيمت اينجا دربياد ولي آدم مطمئنه كه ژاپني اصله
نظرتون چيه؟

هم خیلی خنده ام میگیره از این بابت که یاد خودم می افتم زمانی که هنوز وارد بازار کاسبی نشده بودم ! و هم هم بهتون حق میدم !
این دوربین را از هر جا تهیه کنی اصلی آن را تهیه کردید . تکنولوژی دوربین های دیجیتال بالاست اینقدر که مثل موبایل لوس نشده و تقلبی آن تو بازار باشه . ( من که نه دیدم و نشنیدم ، البته چندتا سونی دیدم شماره سریال کارخونه نداشت ! از بانه بود !)

arreh
12-06-2010, 11:03
هم خیلی خنده ام میگیره از این بابت که یاد خودم می افتم زمانی که هنوز وارد بازار کاسبی نشده بودم ! و هم هم بهتون حق میدم !
این دوربین را از هر جا تهیه کنی اصلی آن را تهیه کردید . تکنولوژی دوربین های دیجیتال بالاست اینقدر که مثل موبایل لوس نشده و تقلبی آن تو بازار باشه . ( من که نه دیدم و نشنیدم ، البته چندتا سونی دیدم شماره سریال کارخونه نداشت ! از بانه بود !)

بابت سوال خنده دارم معذرت مي خوام.

پس جنس چيني نداريم تو بازار درسته؟

آقا ولي تو سايت كنون بعضي مدلها خيلي قيمتشون از ايران ارزونتره مثلا من SX20 رو قيمت كردم 470.000 تومن ولي تو سايت زده 400 دلار يعني حدود 70-80 تومن تفاوت قيمت

البته تو SX200 تفاوت قيمتي نداره

mm45
12-06-2010, 11:08
بابت سوال خنده دارم معذرت مي خوام.

پس جنس چيني نداريم تو بازار درسته؟

خواهش میکنم . البته من معذرت می خوام بابت اینکه خنده ام گرفت البته توضیح دادم که یاد افکار قدیم خودم افتادم .

چرا دوست من چینی هم داریم / اما این دلیل بر بی کیفیتی آن نمیشه !

حتی ما در سری ایکسوز کانن چینی آن گرونتر از ژاپنی دوربین است . !

دوربین های کانن هر جا مونتاژ بشه تحت لیسانس است و تفاوتی نمی کنه کجا مونتاژ شده باشه .

اما این مدل خاص sx200 را فقط ژاپن تولید میکنه ! البته نمی دونم چرا از امریکا شرکت های بازرگانی خرید میکنند !؟ دوستان کسی نظری نداره چرا دوربینی را که ژاپن میزنه از امریکا وارد میکنند شرکت های بازرگانی !؟؟:10::11::19:

arreh
12-06-2010, 11:15
خواهش میکنم . البته من معذرت می خوام بابت اینکه خنده ام گرفت البته توضیح دادم که یاد افکار قدیم خودم افتادم .

چرا دوست من چینی هم داریم / اما این دلیل بر بی کیفیتی آن نمیشه !

حتی ما در سری ایکسوز کانن چینی آن گرونتر از ژاپنی دوربین است . !

دوربین های کانن هر جا مونتاژ بشه تحت لیسانس است و تفاوتی نمی کنه کجا مونتاژ شده باشه .

اما این مدل خاص sx200 را فقط ژاپن تولید میکنه ! البته نمی دونم چرا از امریکا شرکت های بازرگانی خرید میکنند !؟ دوستان کسی نظری نداره چرا دوربینی را که ژاپن میزنه از امریکا وارد میکنند شرکت های بازرگانی !؟؟:10::11::19:

درباره تفاوت قيمت سايت كنون با داخل ايران چه نظري داريد؟

mm45
12-06-2010, 11:28
درباره تفاوت قيمت سايت كنون با داخل ايران چه نظري داريد؟

نه تنها این دوربین بلکه قیمت های دوربین های دیگه هم خیلی بالا زده . و نمی دونم برای چی . مثلا شاید دیر آپدیت میشه ! :27:

اما مثلا سایت آمازون قیمت این دوربین را 267 دلار زده در حالی که فروشنده هم تو رویا نمی تونه تصور کنه این قیمت از شرکت های بازرگانی بتونه خرید کنه !:19:

arreh
12-06-2010, 11:38
نه تنها این دوربین بلکه قیمت های دوربین های دیگه هم خیلی بالا زده . و نمی دونم برای چی . مثلا شاید دیر آپدیت میشه ! :27:

اما مثلا سایت آمازون قیمت این دوربین را 267 دلار زده در حالی که فروشنده هم تو رویا نمی تونه تصور کنه این قیمت از شرکت های بازرگانی بتونه خرید کنه !:19:

اتفاقا من مي خواستم عكس ان صحبتوكنم مثلا SX20 رو زده 400 دلار كه تقريبا 70 تومان از ايران ارزونتر در مياد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mm45
12-06-2010, 11:45
اتفاقا من مي خواستم عكس ان صحبتوكنم مثلا SX20 رو زده 400 دلار كه تقريبا 70 تومان از ايران ارزونتر در مياد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نه الان Sx20 تو ایران 420 با بیمه نامه بدنه است تفاوتی نمیاره و حتی ارزون تر از این سایت میشه تامین کرد یعنی بدون بیمه 405 تومان است الان . پس حتی ارزون تر از اونجا میشه .:11:

arreh
12-06-2010, 12:02
نه الان Sx20 تو ایران 420 با بیمه نامه بدنه است تفاوتی نمیاره و حتی ارزون تر از این سایت میشه تامین کرد یعنی بدون بیمه 405 تومان است الان . پس حتی ارزون تر از اونجا میشه .:11:

ولا من با گارانتي آفورمار و بيمه قيمت كردم 470 هزار

راستي sx200 لرزه گير هم داره + زوم در حال فيلمبرداري؟

panther99
12-06-2010, 12:28
سلام

ixsus 200":
دوربین خوبیه ، البته برای کاربرهای خودش و تو رده خودش دوربین خوبیه (:31:)

سری ایکسوز چین تولید میشه و در چین به این نام میشناسند این دوربین را !
همین دوربین را در ژاپن به نام IXY 930 میشناسند و در امریکا به نام SD 980 شناخته میشه !

خوب جالبست بدونی فقط سری ایکسوز است که منو فارسی داره ! و البته سری ایکسوز یکم گرون تر است از معادل های خودش IXY و SD .

امید وارم برات مفید بوده باشه :11::11::10:

دوست عزیز ممنون . قیمت رو که مهمترین بود نگفتی ؟؟؟؟؟
مدل ژاپنیش هم هست تو بازار ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟؟؟؟‌

cuteetuc
12-06-2010, 12:30
دوستان تصميم دارم sx1 بخرم.قبلا نظرم روي fz35 بود.آخرين قيمت و نظر كارشناسي اساتيد رو مي خوام(قطعا نوع نيازم با توجه به تعريف اين دوربينها بايد مشخص ياشه!).ممنون

arreh
12-06-2010, 12:41

AliSub
12-06-2010, 13:26

لرزشگیر داره
زوم در حال فیلم برداری نداره

---------- Post added at 02:26 PM ---------- Previous post was at 02:24 PM ----------

دوستان تصميم دارم sx1 بخرم.قبلا نظرم روي fz35 بود.آخرين قيمت و نظر كارشناسي اساتيد رو مي خوام(قطعا نوع نيازم با توجه به تعريف اين دوربينها بايد مشخص ياشه!).ممنون

اشتباه محض داره میکنی.
SX1 با توجه به قیمتش دوربین خوبی نیست. FZ35 یه دوربین عالی در ای رده هست.
میتونه بگی دلیل عوض شدن نظرت چی بوده؟

sastwhc
12-06-2010, 14:53

کدام مشخصه ی sx1 شما را ترغیب میکند.این دوربین بهترین انتخاب در این رده نیست وکمی نسبت یه امکاناتش گران محسوب میشود.SX 20 cANON و FZ35 پانا و البته S200 فوجی انتخاب های مشابه ارزانتر و از بعضی جهات با کیفیت ترند.
با این همه اول نگاهی به نمونه عکس های این دوربین ها بینداز البته شاید در نهایت همان SX1 را انتخاب کردی.
در ضمن به من بگو چقدر با نرمافزارهای ادیت آشنایی داری.اگر آشنایی کاافی داشته باشی شاید فوجی هم برایت یک انتخاب باشد

saba_879
12-06-2010, 15:35
سلام بر دوستان
من یه دوربین می خوام لنز بین 12_15
تشخیص لبخند,لرزه گیر,سبک,شارژ بالا
و قدرت فیلمبرداری برای مواقع خاص در حد متوسط
یه دوربین برای اهالی خانواده
متشکر

tirdad_60
12-06-2010, 17:50
سلام بر دوستان
من یه دوربین می خوام لنز بین 12_15
متشکر

سلام

قیمت رو مشخص نکردید؟

لنز بین 12-15 منظورتون زوم هست؟

زیاد به تشخیص لبخند اتکا نکنید بیشتر یک هدف تبلیغاتی هست

mm45
12-06-2010, 20:02
ولا من با گارانتي آفورمار و بيمه قيمت كردم 470 هزار

فکر کنم درباره شرکت آفومار خیلی من بد گفتم تو این فروم . اما باور کنند دوستان خصومت شخصی باهاشون ندارم . حتی هر چند وقت یه بار به سرم میزنه برم نمایندگیشون را بگیرم اما بعد با این قیمت های افتضاحشون پشیمون میشم .

تاریخچه مختصری از این شرکت :

این شرکت در اصل از آن شرکت کانولا است ! شرکت کانولا برای فرار از مالیات شرکت دیگری تاسیس میکنه و کار دوربین دیجیتال را به این شرکت می سپاره . هر کسی که با لوازم اداری کار داره حتما نام شرکت کانولا را شنیده شرکت معتبری که از سابقه طولانی در کار چاپگر های کانن کار میکنه ...

شرکت آفومار تا حدود 6 سال قبل نمایندگی رسمی کانن در ایران بود . اما خوب به خاطر تحریم ها در ایران این شرکت از لیست نمایندگی های کانن حذف شده . و الان داره پز زمان نمایندگی اش را میده و از همون اعتبار ه که فروش میکنه .

قیمت بالای دوربین - برخورد نامناسب کارکنان - از دلایل بدبینی من نسبت به این شرکت شده :31:

tirdad_60
12-06-2010, 20:40
فکر کنم درباره شرکت آفومار خیلی من بد گفتم تو این فروم . اما باور کنند دوستان خصومت شخصی باهاشون ندارم . حتی هر چند وقت یه بار به سرم میزنه برم نمایندگیشون را بگیرم اما بعد با این قیمت های افتضاحشون پشیمون میشم .

این شرکت در اصل از آن شرکت کانولا است ! شرکت کانولا برای فرار از مالیات شرکت دیگری تاسیس میکنه و کار دوربین دیجیتال را به این شرکت می سپاره . هر کسی که با لوازم اداری کار داره حتما نام شرکت کانولا را شنیده شرکت معتبری که از سابقه طولانی در کار چاپگر های کانن کار میکنه ...

شرکت آفومار تا حدود 6 سال قبل نمایندگی رسمی کانن در ایران بود . اما خوب به خاطر تحریم ها در ایران این شرکت از لیست نمایندگی های کانن حذف شده . و الان داره پز زمان نمایندگی اش را میده و از همون اعتبار ه که فروش میکنه .

قیمت بالای دوربین - برخورد نامناسب کارکنان - از دلایل بدبینی من نسبت به این شرکت شده :31:

کاملا تایید میشه

هر وقت خواستم یه دوربین یا لنز بخرم و قیمت آفومار و بقیه گارانتی ها رو میپرسیدم

یه سوال در ذهنم بوجود میاد و اینه که چرا باید این پول اضافه رو بدم؟
و هیچ وقت راضی نمیشم اینکار رو بکنم

arreh
13-06-2010, 07:43

کاملا تایید میشه

هر وقت خواستم یه دوربین یا لنز بخرم و قیمت آفومار و بقیه گارانتی ها رو میپرسیدم

یه سوال در ذهنم بوجود میاد و اینه که چرا باید این پول اضافه رو بدم؟
و هیچ وقت راضی نمیشم اینکار رو بکنم

ممنون از راهنمايي بجايتان.
حتما اين مطلب رو موقع خريد مدنظر قرار مي دم.
براي من هم جالب است كه تا اين حد تفاوت قيمت دارد! درحالي كه نمايندگي رسمي هم نيست!!

maz18
13-06-2010, 09:18
سلام دوست عزیز میتونم نظر شما در مورد Canon EOS D500 بدونم؟

در این محدوده پیشنهاد دیگری دارید؟

mm45
13-06-2010, 09:35
دوست عزیز ممنون . قیمت رو که مهمترین بود نگفتی ؟؟؟؟؟
مدل ژاپنیش هم هست تو بازار ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟؟؟؟‌

قمیت ixy930 : 255000
قیمت ixsus200 باید حدود 10 تومان گرونتر باشه و قیمت sd آن هم با ixy نباید تفاوتی بکنه .
اینا البته در حد اطلاعات من بود . تازگی ها ixy 930 خرید نکردم :11::11::11:

---------- Post added at 09:35 AM ---------- Previous post was at 09:32 AM ----------

سلام
من خودم هم قصد خرید این دوربین را دارم و به نظرم هم دوربین خوبیه بخاطر پردازشگر digic 4 این دوربین و حسگر cmos آن باید دوربین خوبی باشه روی کاغذ . البته از کیت های 18-55 کانن خیلی بد شنیدم . امیدوارم به این بدی نباشه . دوستان اگه کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه :10::11::11::11:

poonel
13-06-2010, 10:48

عزیزم سایت Photographyblog امتیاز کیفیت عکس این دوربین رو از 5 نمره داده 5 .

میتونی امتیازهاش رو در این آدرس ببینی . در بخش Sample image نمونه عکسها و نمونه فیلمش هم هست .

ولی چون مدش رفته برو سراغ 550D که 18 مگاپیکسله .

poonel
13-06-2010, 11:05

امتیازات SX1 دز سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی-----------------4
خصوصیات--------------4
آسانی استفاده--------4
کیفیت عکس ----------4
ارزش پول---------------3

امتیازات FZ35 دز سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی-----------------4.5
خصوصیات--------------4.5
آسانی استفاده--------4.5
کیفیت عکس ----------4.5
ارزش پول---------------4

با خیال راحت برو پاناسونیک FZ35 بخر .

hastimasiha
13-06-2010, 12:10
:46:سلام دوستان من یه راهنماییی خیلی بزرگ ازتون می خواستم من بعد از عمری وپس انداز کردن می خوام دوربین عکاسی وفیلمبرداری بخرم بودجه ام هم 500 هزارتومان است وحالا چند تا سوال داشتم
1-من برای مصارف خانگی می خوام ولی کلا خیلی به عکاسی وفیلمبرداری دارم ومی خوام چیزی باشه که بشه روی عکس ها وفیلم ها کار کرد........با این تفاسیر ایا 2دوربین جدا بخرم یکی عکاسی ویکی فیلمبرداری؟؟

می خوام یه چیزی باشه عمری چون من حالا حالا دیگه نمی تونم دوربین بخرم

فیلم وعکسش در شب خوب باشه وبرای من که آماتور خوب باشه

عکاسی در محیط تاریک ومنظره را هم خوب بندازم چون برای مصرف خانگی می خوام حالا با این تفاسیر چی پیشنهاد می کنید؟؟؟؟:11::11:

AliSub
13-06-2010, 12:24
:46:سلام دوستان من یه راهنماییی خیلی بزرگ ازتون می خواستم من بعد از عمری وپس انداز کردن می خوام دوربین عکاسی وفیلمبرداری بخرم بودجه ام هم 500 هزارتومان است وحالا چند تا سوال داشتم
1-من برای مصارف خانگی می خوام ولی کلا خیلی به عکاسی وفیلمبرداری دارم ومی خوام چیزی باشه که بشه روی عکس ها وفیلم ها کار کرد........با این تفاسیر ایا 2دوربین جدا بخرم یکی عکاسی ویکی فیلمبرداری؟؟

عکاسی در محیط تاریک ومنظره را هم خوب بندازم چون برای مصرف خانگی می خوام حالا با این تفاسیر چی پیشنهاد می کنید؟؟؟؟:11::11:

سلام
اگر قصد داری در آینده بیشتر با عکسها کار کنی یعنی حرفه ای تر عکس بگیری دوربین G11 دوربین خوبیه.
کیفیت فیلم برداری این دوربین هم خوب هست ولی HD نیست.
این دوربین با سنسور بزرگی که داره در شب خوب میتونه عکاسی کنه.

اصلا هم به فکر دو دوربین جدا نباش که اصلا با این بودجه دو دوربین بیخود گیرت میاد.

outpost
13-06-2010, 13:27
سلام دوست عزیز

به پی سی ورلد خوش آمدید :11::11:

خوب اگه میتونی هزینه اضافی hx5 بدی خوب شک نکن hx5 بهتره .
سنسور با قدرت پردازش بالای سیموس . کیفیت فیلم برداری فول اچ دی اما نه 1080p که 1080i یه جایی خوندم خیلی تفاوت کیفت داره سری i با p . , و کلی پول بابت GPS که شاید به درد نخوره !

ببینید دوست من سونی مارکی است که در عرصه دوربین های عکاسی با تبلیغات فروش میکنه تو دنیا جایگاهی نداره حتی تو ایران هم جایگاه قابل توجهی نداره هرچند مارکش یکم جا افتاده . در عرصه دوربین سازی حرف زیادی برای گفتن نداره . حتی قادر نیست یه لنز تولید کنه و همینطور که دوستمون گفتنند : شرکت زایس که یک شرکت تولید عینک است براش لنز تولید میکنه . 20 سال سابقه دوربین سازیی سونی را با 60 سال سابقه کانن قابل قیاس نیست . دوربین های سونی به دلیل استفاده از حقه های نرم افزاری مانند بلور کردن و اضافه کردن رنگ های غیر واقعی و افکت های رنگی به تصویر برای کاربر جذابیت ایجاد میکنه در حالی تصاویر و رنگ های عکس باید واقعی باشند .

عجب .... پس سوني در زمينه دوربين سازي اصلا تجربه اي نداره. پس سوني اصلا نميتونه عدسي بسازه !

جناب با سواد ، برو يكم دنبال اطلاعات بعد اين حرفا رو بزن.

اول از همه اينكه سوني خودش يكي ار قويترين ساده هاي لنز تو دنياست.

سوني جايزه Eisa و TIPA رو به عنوان بهترين لنز حرفه اي رو داره.

خب اين از مورد اول
=====================

خب شما ميگي كه سوني اصلا تو صنعت دوربين سازي يه بچه است و هيچ تجربه اي نداره !

فقط محض اطلاع ادامه مطلب رو بخونين.

دوربين هاي حرفه اي نيكون بسيار پر آوازه هستن ، حالا فكر ميكنيد حسگر دوربينهاي حرفه اي نيكون رو كي ميسازه : بله سوني .
كمپاني سوني تامين كننده اصلي سنسور دوربينهاي حرفه اي نيكون هستش.

CMOS Sensor:
Nikon D300(&D300s) and D90, which use a Sony-manufactured CMOS sensor
SONY CCD sensors: D70s ,D70 ,D50s ,D50 , D200

====================
تا چند سال پيش دوربين هاي عكساي حرفه اي بسيار گران قيمت بودن. كدوم شركت بود كه با زدن دوربينهاي حرفه اي با قيمت بسيار مناسب همه رو انگشت به دهن كرد و تونست جايزه بهترين دوربين سال رو از EISA دريافت كنه.

سوني آلفا 100 در زمان خودش يعني سال 2006 يه شوك بزرگ به بازار دوربينهاي ديجيتال حرفه اي داد و تونست جايزه بهترين دوربين حرفه اي سال رو از آن خودش بكنه.

==================

شما كه ميگي سوني در زمينه دوربين ديجيتال يه كوتوله است و هيچي حاليش نيست ، درباره دوربين NEX-5 سوني چيزي شنيدي.

ميدوني كه سوني با زدن اين دوربين يك انقلاب در زمينه دوربينهاي ديجيتال بوجود اومده.

NEX5 يك دوربين كامپكت DSLR هستش كه قابليت تعويض لنز داره و اندازه سنسورش هم دقيقا برابر با اندازه سنسور يه DSLR هستش.

===================

بازم ميگم شما كه اينقدر سوني رو توي دنياي تصوير كوچيك ميدوني ، ميدوني كه كليه ضبط و پخش برنامه اي جام جهاني 2010 با تجهيزات سوني انجام ميشه.

مي دوني كه بسياري از فيلمهاي هاليودي با دوربينهاي سوني تصويربرداي ميشه.
نمونه اش هم فيلم Avatar كه با دوربينهاي سوني به صورت 3 بعدي فيلمبرداي شد.

فكر ميكني Canon چندسال ديگه بتونه يه دوربين Sony مثل اين بزنه !

mahshar64
13-06-2010, 14:02
سلام
من بین h20 و sx20 خیلی شک دارم.دوربین رو بیشتر برای عکس از کودک و خانوادگی میخوام .از یه طرف عکسهای سونی خیلی خوش آب و رنگه (البته میگن رنگاش غیر واقعیه که برام مهم نیست) و البته فیلم برداری سونی بهتره.از طرف دیگه میگن sx20 عکسهاش خیلی با کیفیته ولی من آماتورم و می ترسم کار کردن باهاش سخت باشه
قیمتh20 حدود300 و قیمت sx20 حدود 420 تومنه.البته قیمت خیلی برام مهم نیست ولی خوب بی تاثیر هم نیست در انتخابم.
میشه راهنماییم کنید؟

ELSIN
13-06-2010, 15:01
سلام
من بین h20 و sx20 خیلی شک دارم.دوربین رو بیشتر برای عکس از کودک و خانوادگی میخوام .از یه طرف عکسهای سونی خیلی خوش آب و رنگه (البته میگن رنگاش غیر واقعیه که برام مهم نیست) و البته فیلم برداری سونی بهتره.از طرف دیگه میگن sx20 عکسهاش خیلی با کیفیته ولی من آماتورم و می ترسم کار کردن باهاش سخت باشه
قیمتh20 حدود300 و قیمت sx20 حدود 420 تومنه.البته قیمت خیلی برام مهم نیست ولی خوب بی تاثیر هم نیست در انتخابم.
میشه راهنماییم کنید؟

سلام
به p30world خوش اومدی
من یه دوربین دیگه رو پیش نهاد میکنمFZ35 Panasonic که بهترین نیمه حرفه ای هست
میتونی با خیال راحت بزاری روی auto که با علامت iA مشخص شده و عکس بگیری که از همه حالت ها وقدرت دوربین استفاده میکنه
قیمت 450 :46:

مشخصات

tirdad_60
13-06-2010, 15:16

سلام

دوربین خوبی هست و الان با توجه به افت قیمتی که داشته واقعا ارزش خرید رو داره

اما در مورد انتخابهای دیگه توی این رنج nikon D90 هست که قیمتش بالاتر هست
و به همان نسبت هم کیفیت عکس هاش کمی بهتر از 500D هست

البته سونی هم در سری آلفا دوربینهایی داره که من علیرغم توضیحات خوبه دوستمون
باز ترجیح میدم که بین نیکون یا کنون یا حتی پنتاکس دوربینی رو انتخاب کنم

لنز 18-55 کیفیت نسبتا خوبی داره و عکسهاش هم نسبتا با کیفیت مطلوب هستند
اما باز بستگی به میزان بودجه شما داره
من اگر به فکر لنز خوب بودم و پولش رو هم داشتم canon 500D رو با یک لنز 15-85 میگرفتم
البته حدود 600 تومن باید بیشتر پرداخت کنید

ELSIN
13-06-2010, 15:19
outpost عزیز تقریبا همه صحبت های شما رو قبول دارم الا:10:
دوربین NEX5 انقلابی تو دوربین سازی نیست Olympus و Panasonic قبلا این کاررو کرده بودند اما بزرگ ترین فرق اینها همونی هست که گفتید یعنی اندازه سنسور:5:
جایزه tipa هم بسیار معتبر هست:46:
بعد سونی مثل کنون (تو دوربین) به مقدار زیادی نون اسمش رو میخوره این رو باید قبول کرد:46::31::21::27:

ELSIN
13-06-2010, 15:27
سلام

دوربین خوبی هست و الان با توجه به افت قیمتی که داشته واقعا ارزش خرید رو داره

اما در مورد انتخابهای دیگه توی این رنج nikon D90 هست که قیمتش بالاتر هست
و به همان نسبت هم کیفیت عکس هاش کمی بهتر از 500D هست

البته سونی هم در سری آلفا دوربینهایی داره که من علیرغم توضیحات خوبه دوستمون
باز ترجیح میدم که بین نیکون یا کنون یا حتی پنتاکس دوربینی رو انتخاب کنم

لنز 18-55 کیفیت نسبتا خوبی داره و عکسهاش هم نسبتا با کیفیت مطلوب هستند
اما باز بستگی به میزان بودجه شما داره
من اگر به فکر لنز خوب بودم و پولش رو هم داشتم canon 500D رو با یک لنز 15-85 میگرفتم
البته حدود 600 تومن باید بیشتر پرداخت کنید

کاملا درست ضمن این که میتونی به 550D هم فکر کنی
بعد لنز 18-200 قیمتش 600 تومن(شاید هم کم تر) هست نه 18-85

چند تا لنزخوب Superzoom برای DSLR ها

tirdad_60
13-06-2010, 15:36
بعد لنز 18-200 قیمتش 600 تومن(شاید هم کم تر) هست نه 18-85

mm45
13-06-2010, 18:46
[=
outpost;5055593]عجب .... پس سوني در زمينه دوربين سازي اصلا تجربه اي نداره. پس سوني اصلا نميتونه عدسي بسازه !

سلام دوست من:10:
بخدا بچه زدن نداره
:40:

سوني جايزه Eisa و TIPA رو به عنوان بهترين لنز حرفه اي رو داره.

خب اين از مورد اول
=====================

دم سونی گرم خودش اعتراف میکنه تو کاتولگ هاش که شرکت کارل زایس آلمان براش لنز تولید میکنه و شما انکار :18:

خب شما ميگي كه سوني اصلا تو صنعت دوربين سازي يه بچه است و هيچ تجربه اي نداره !
نه عزیزم
من همه جا گفته ام سونی 20 سال سابقه تولید دوربین داره . اما قابل قیاس با برند های بزرگی مثل کانن - نیکون - پاناسونیک و فوجی نیست .

میدونستی اولین دوربین فول فریم سونی سال 2007 یا 2008 بود وارد بازار شد در حالی که کانن 21 سال قبل اولین دوربین فول فریم خودش را وارد بازار کرد . یعنی اون زمانی که سونی تازه زده بود تو کار دوربین سازی :31:

فقط محض اطلاع ادامه مطلب رو بخونين.

دوربين هاي حرفه اي نيكون بسيار پر آوازه هستن ، حالا فكر ميكنيد حسگر دوربينهاي حرفه اي نيكون رو كي ميسازه : بله سوني .
كمپاني سوني تامين كننده اصلي سنسور دوربينهاي حرفه اي نيكون هستش.

CMOS Sensor:

====================
تا چند سال پيش دوربين هاي عكساي حرفه اي بسيار گران قيمت بودن. كدوم شركت بود كه با زدن دوربينهاي حرفه اي با قيمت بسيار مناسب همه رو انگشت به دهن كرد و تونست جايزه بهترين دوربين سال رو از EISA دريافت كنه.

سوني آلفا 100 در زمان خودش يعني سال 2006 يه شوك بزرگ به بازار دوربينهاي ديجيتال حرفه اي داد و تونست جايزه بهترين دوربين حرفه اي سال رو از آن خودش بكنه.

==================

شما كه ميگي سوني در زمينه دوربين ديجيتال يه كوتوله است و هيچي حاليش نيست ، درباره دوربين NEX-5 سوني چيزي شنيدي.

ميدوني كه سوني با زدن اين دوربين يك انقلاب در زمينه دوربينهاي ديجيتال بوجود اومده.

NEX5 يك دوربين كامپكت DSLR هستش كه قابليت تعويض لنز داره و اندازه سنسورش هم دقيقا برابر با اندازه سنسور يه DSLR هستش.

===================

برای سلامتی شرکت سونی صلوات

بازم ميگم شما كه اينقدر سوني رو توي دنياي تصوير كوچيك ميدوني ، ميدوني كه كليه ضبط و پخش برنامه اي جام جهاني 2010 با تجهيزات سوني انجام ميشه.
[LEFT]

بحث دوربین های فیلم برداری سونی یه موضوع جداست و میشه گفت سونی جزو 2 شرکت برتر در زمینه دوربین های فیلم برداری است

باور کن دوست من پدر کشته گی با شرکت سونی ندارم . اگه پستی را هم میدم برای اینه که اگه ایرادی تو حرف هام هست دوستان تصحیح کنند و.. بازم ممنون دوست من :11::11:

AliSub
13-06-2010, 19:25
سلام
میشه راهنماییم کنید؟

سلام
H20 نباید با SX20 مقایسه کرد!!!!!!
به هر حال من خودم یه H20 خریدم /// برای کسانیکه عکاسی بلد نیستند و یا اونایی که میخان حرفه ای تر !!! کار کنند بد نیست.
ولی این دوربین لنزش واید نیست.
من که H20 دارم میگم این دوربین نگیر.
بجاش اگه میتونی FZ35 بگیر که یه عمر راحت باشی. ولی این دوربین از H20 بزرگتره.

AliSub
13-06-2010, 19:31
عجب .... پس سوني در زمينه دوربين سازي اصلا تجربه اي نداره. پس سوني اصلا نميتونه عدسي بسازه !

.
.
.
.
.
===================

[/CENTER]
[/LEFT]
[/RIGHT]
[/CENTER]

[/RIGHT]
[/LEFT]
[/RIGHT]
[/CENTER]
[/LEFT]
سلام
من کسی هستم که عشق وسایل سونی هستم.
ولی اینو باید قبول کنی که سونی دوربینای خوبی نداره.

من این مسئله رو که سونی دوربینای خوبی نداره قبول نداشتم. ودوستان تو همین تاپیک میگفتن سونی نگیری بهتره.
ولی رفتم دوربین سونی H20 گرفتم
پس از چند وقت فهمیدم اشتباه بزرگی کردم. :18:
از این به بعد هم اگه دوربینای سونی دستم نگیرم وباهاش کار نکنم تاییدشون نمیکنم

poonel
13-06-2010, 19:44

بهترین دوربین دنیا برای مصارف خانگی و آماتوری : پاناسونیک ZR3

امتیازات ZR3 در سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی-----------------4.5
خصوصیات--------------4.5
آسانی استفاده--------5
کیفیت عکس ----------4.5
ارزش پول---------------4

پاناسونیک DMC-ZR3 ( در اروپا ZX3 نامیده میشود ) فعلا بهترین دوربین خانگی با منوهای آسان و کارایی راحت است . اینم خوبه بدونی که مدل مشابه آن یعنی TZ10 پاناسونیک که تنظیمات دستی داره و خیلی معروفه کیفیت عکسشش از 5 نمره 4 است و قیمتش 490.000 تومنه در حالی که این دوربین با امکانات مشابه و دو مگاپیکسل بیشتر و سبکتر و کوچکتر و بدون تنظیمات پیچیده دستی کیفیت عکسش 4.5 است و قیمتش 385.000 تومان است . نویز کم و سرعت بالای فوکوس از ویژگیهای دیگه اش است . من خودم هم میخوام چند روز دیگه یکیش رو بخرم. البته تو شهرستان فکر کنم مشکل پیدا بشه .

مشخصات فوق العاده ZR3 :
14 مگاپیکسل
لنز واید 25mm
زوم پرقدرت 8 برابر و زوم هوشمند 10 برابر حتی در فیلمبرداری
لرزشگیر با قدرت 2 برابر نسبت به مدلهای دیگر Power O.I.S
فوکوس 11 نقطه ای
فیلمبرداری 1280X720p با 60 فریم در ثانیه ( در برابر مدلهای کانن 30 فریمی )
کیفیت صدا دالبی دیجیتال !!!( بهترین کیفیت صدا در دوربینهای عکاسی )
صفحه نمایش 2.7 اینچ
تشخیص صحنه و تشخیص چهره و شناسایی چهره ( هنگام عکاسی اسم افراد در زیر چهره آنها نمایش داده می شود البته قبلا باید اسمشون رو تنظیم کنی )
تنظیم سرعت شاتر کم ، مناسب برای عکاسی در شب و منظره مثل رودخانه و آبشار [1/125], [1/60], [1/30], [1/15], [1/8], [1/4], [1/2], [1] و 8 و 15 و 30 و 60 ثانیه
ایزوی هوشمند (تنظیم حداکثر ایزو یعنی ایزو بالاتر از این نشود ISO Max 400 - 800 -1600.)
فلاش پر قدرت 5.3 متری با نور سفید ( بر عکس مدلهای 3 متری کانن با نور زرد )
ویژگی Intelligent Resolution در فیلم و عکس برای افزایش شارپی ( تیزی ) عکس
خوش دست ، سبک و کوچک 160g

panther99
13-06-2010, 19:53
درجواب دوستان باید بگم لنز G سونی یکی از بهترینهاست در دنیا که خودم یکیشون رو تو جمهوری قیمت کردم به قیمت 8 میلیون تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:

tirdad_60
13-06-2010, 20:16
درجواب دوستان باید بگم لنز G سونی یکی از بهترینهاست در دنیا که خودم یکیشون رو تو جمهوری قیمت کردم به قیمت 8 میلیون تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:19:

دوستان از ارائه نظرات غیر منطقی خودداری کنید
مثلا اینکه قیمت یک لنز 8 میلیون تومن هست (احتمالا sony SAL300F28G) که نمیشه دلیل بر خوب بودن دوربینهای سونی!!!!

saba_879
13-06-2010, 22:45
سلام

قیمت رو مشخص نکردید؟

لنز بین 12-15 منظورتون زوم هست؟

زیاد به تشخیص لبخند اتکا نکنید بیشتر یک هدف تبلیغاتی هست

12-15 مگا پیکسل
زیر 500 تومن

tirdad_60
13-06-2010, 22:58
12-15 مگا پیکسل
زیر 500 تومن

سلام
در این رنج قیمت اگر خواهان دوربینهای کامپکت هستید میتونید این دوربینها رو مد نظر داشته باشید

Canon PowerShot S90
canon Powershot G11

Canon SX200 Is
canon IXUS 120 Is

panasonic lx3
panaonic tz7

hastimasiha
14-06-2010, 06:50
دوستان یعنی با بودجه 500 تومن دوربین عکاسی وفیلمبرداری که کیفیت خوب داشته باشه وبرای مصارف خانگی باشه را فقط گزینه G11 را پیشنهاد می کنید کیفیت در شبش خوبه ولرزش گیر هم داره؟

ممنون می شم دوباره وبیشتر راهنمایی ام کنید

outpost
14-06-2010, 07:24
[=
دم سونی گرم خودش اعتراف میکنه تو کاتولگ هاش که شرکت کارل زایس آلمان براش لنز تولید میکنه و شما انکار :18:

باز هم ميگم كه كه قبل از زدن حرفي كمي در موردش تحقيق كن.

سوني از سالها پيش كه كسي اصلا نميدونست كارل زايس چيه ، از كارل زايس استفاده ميكرد. اما سوني با خريد شركت كونيكا مينولتا تصميم گرفت كه خودش شروع كنه به توليد لنزهاي حرفه اي.

سوني از حدود دو سال پيش شروع كرده به توليد لنزهاي حرفه اي خودش با نام Sony Lens G
و همين لنز حرفه ايش هم جايزه بهترين لنز حرفه اي دنيا رو برد.

براي اطلاعات بيشتر در مورد Sony Lens G به سايت زير مراجعه كنيد

poonel
14-06-2010, 10:14
دوستان یعنی با بودجه 500 تومن دوربین عکاسی وفیلمبرداری که کیفیت خوب داشته باشه وبرای مصارف خانگی باشه را فقط گزینه G11 را پیشنهاد می کنید کیفیت در شبش خوبه ولرزش گیر هم داره؟

ممنون می شم دوباره وبیشتر راهنمایی ام کنید
G11 از نظر عکاسی دوربین خوبیه چون سنسورش 1/1.7 اینچه که اندازه بزرگی برای این رده است. در ضمن لرزشگیرش هم چهار مرحله است . کیفیت عکسش خیلی خوبه ولی از نظر فیلمبرداری خوب نیست.
فیلمبرداری G11 با اندازه 640X480 و 30 فریم ( تقریبا در حد DVD ) است که برای پخش توی تلویزیونهای HD اصلا مناسب نیست .

vvc
14-06-2010, 12:26
tz10 پاناسونیک هم گزینه خیلی خوبی میتونه باشه
دوربین جدیدی که تازه وارد بازار شده کاملتر شده tz7 هستش کیفیت عکس و فیلم خیلی خوبی داره
حدود 485 تومن قیمت داره که فکر کنم فعلآ قیمتش بالاست

hastimasiha
14-06-2010, 12:41
G11 از نظر عکاسی دوربین خوبیه چون سنسورش 1/1.7 اینچه که اندازه بزرگی برای این رده است. در ضمن لرزشگیرش هم چهار مرحله است . کیفیت عکسش خیلی خوبه ولی از نظر فیلمبرداری خوب نیست.
فیلمبرداری G11 با اندازه 640X480 و 30 فریم ( تقریبا در حد DVD ) است که برای پخش توی تلویزیونهای HD اصلا مناسب نیست .
ممنون از دوستان که وقت می زارند وجواب می دن پس با این تفاسیر من چی بخرم چون می خوام فیلمبرداری خوبی هم داشته باشه از طرفی بشه به تلویزیون وکامپیوتر وصل کردوفیلم هایش را تماشا کنم

:11:ممنون می شم راهنمایی کنید

outpost
14-06-2010, 13:52
دوستان از ارائه نظرات غیر منطقی خودداری کنید
مثلا اینکه قیمت یک لنز 8 میلیون تومن هست (احتمالا sony SAL300F28G) که نمیشه دلیل بر خوب بودن دوربینهای سونی!!!!

دليل برتريش جايزه هاي بسيار معتبر EISA و TIPA هستش كه سوني موفق به دريافتشون شده.

seymour
14-06-2010, 15:56
لطفا بحث فنی، توی تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مخصوص خودش.. اونجا همونطور که از اسمش برمیاد مربوط به مشاوره خرید هستش... ممنون دوستان.

mm45
14-06-2010, 16:57
ممنون از دوستان که وقت می زارند وجواب می دن پس با این تفاسیر من چی بخرم چون می خوام فیلمبرداری خوبی هم داشته باشه از طرفی بشه به تلویزیون وکامپیوتر وصل کردوفیلم هایش را تماشا کنم

به شما پیشنهاد sx20 کانن را میدم به دلایل زیر :(قیمت 420 هزار +بیمه بدنه ایران )
1- نویز عکاسی پایین و کیفیت فوق العاده
2- کیفیت فیلم برداری HD با قابلیت زوم اپتیکال در حین فیلم برداری
3- به پولتون خیلی میخوره چون کلی لوازم جانبی باید تهیه کنی که شاید یکم هم از 500 بالا بزنه

البته لازم به ذکر است اگه با اندازه این دوربین مشکلی نداشته باشی این دوربین فوق العاده است برای شما

اگه کیفیت فیلم برداری بالاتری میخوای ، میتونی به HX1 سونی (قیمت 465 هزار +بیمه بدنه )هم فکر کنی - چون کیفیت فیلم برداری FULL HD داره . - پانارومای فوق العاده قوی داره . . اما خوب بشخصه عکاسی کردم باهاش و عکساش را نمی پسندم .

اگه سایز این دوربین ها برات مشکل است می تونی به Sx210 (قیمت 375هزار +بیمه بدنه) هم فکر کنی زوم اپتیکال فیلم برداری هم داره .. اما خوش دست نیست .
sx200 (قیمت 315 هزار+بیمه بدنه ) دوربین خوبیه که زوم اپیکال فیلم برداری نداره اما خیلی خوش دسته .

poonel
14-06-2010, 18:54

به شما پیشنهاد sx20 کانن را میدم به دلایل زیر :(قیمت 420 هزار +بیمه بدنه ایران )
1- نویز عکاسی پایین و کیفیت فوق العاده
2- کیفیت فیلم برداری HD با قابلیت زوم اپتیکال در حین فیلم برداری
3- به پولتون خیلی میخوره چون کلی لوازم جانبی باید تهیه کنی که شاید یکم هم از 500 بالا بزنه

البته لازم به ذکر است اگه با اندازه این دوربین مشکلی نداشته باشی این دوربین فوق العاده است برای شما

اگه کیفیت فیلم برداری بالاتری میخوای ، میتونی به HX1 سونی (قیمت 465 هزار +بیمه بدنه )هم فکر کنی - چون کیفیت فیلم برداری FULL HD داره . - پانارومای فوق العاده قوی داره . . اما خوب بشخصه عکاسی کردم باهاش و عکساش را نمی پسندم .

اگه سایز این دوربین ها برات مشکل است می تونی به Sx210 (قیمت 375هزار +بیمه بدنه) هم فکر کنی زوم اپتیکال فیلم برداری هم داره .. اما خوش دست نیست .
sx200 (قیمت 315 هزار+بیمه بدنه ) دوربین خوبیه که زوم اپیکال فیلم برداری نداره اما خیلی خوش دسته .

دوست عزیز دوربینSX20 کانن روی کاغذ خیلی خوبه اما کیفیت عکس بالایی نداره . من عکسهاش رو از اینترنت دانلود کرده ام و زیاد خوشم نیومد.
امتیازات SX20 کانن در سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی---------------4
خصوصیات-----------4.5
آسانی استفاده----------4
کیفیت عکس-----------3.5
ارزش پول------------3.5
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
امتیازات HX1 سونی در سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی---------------4.5
خصوصیات-----------4.5
آسانی استفاده----------4
کیفیت عکس-----------4
ارزش پول------------4.5
از نظر فیلمبرداری دوربین خیلی خوبیه و کیفیت عکسش هم خیلی خوبه اما اندازه عکس 9 مگاپیکسلی این دوربین دیگه قدیمی شده.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوربین SX210 کانن : فیلمبرداریش 1280x720 و 30 فریم است ، با صدای دو کاناله و بخاطر Bit rate بالایی که داره (24Mbps) تصویر براق و با غلظت رنگ خیلی خوبی داره . اما با حرکت دوربین نوسان نور خیلی زیاده و بهتره موقع فیلمبرداری از سه پایه استفاده کرد . عکسش هم بخاطر اینکه فوکوسش یک نقطه ای است نسبت به مدلهای با فوکوس 11 نقطه ای از کناره های عکس کمی تاره .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
دوربین SX200 کانن : فیلمبرداری بدون زوم ولی مشابه SX210 ، با صدای یک کاناله و بازم مشکل فوکوس یک نقطه ای .

بطور کلی کیفیت فیلمبرداری دوربینهای عکاسی چند پله عقب تر از دوربینهای فیلمبرداری است و هیچ وقت به کیفیت دوربینهای فیلمبرداری نمیرسه . پس زیاد روی فیلمبرداری حساب نکن . وقتی میگیم دوربین عکاسی یعنی وظیفه اش عکس گرفتنه نه فیلم گرفتن. مهمترین توقع از یک دوربین عکاسی خوب اینه که عکس خوبی داشته باشه و فیلمبرداریش یه موضوع فرعیه .

لطفا این سوالات رو جواب بده تا بگم چی بخری.
1-اندازه دوربین برات مهمه ؟
2-دوربین حرفه ای میخوای ؟ اصلا با اصطلاحات عکاسی مثل شاتر و دیافراگم و.. آشنایی داری ؟

جناب hastimasiha عزیز ضمنا دکمه تشکر پایینه .

ok118
14-06-2010, 19:00
سلام دوستان
میخواستم نظر شما را در مورد Nikon L21
بپرسم آیا کسی هست که خودش با این دوربین عکس گرفته باشه یا نمونه عکس آن را دیده باشه فکر میکنم نسبت به قیمت 120 هزار تومانی انتخاب عالی باشه
راستی توی کدام سایت میتونم نمونه عکس این دوربین رو ببینم ؟ لطفا راهنمایی کنید

:11::11::11::11::11:

rostamiani
14-06-2010, 19:10
بهتره یه صحبتی از دوربین Panasonic FZ35 بکنم تا با این مدل ها یه مقایسه ای بکنید :)
قیمت این دوربین حدود ۴۵۰ هزار تومان هست با گارانتی بانیان + دفترچه فاری + زبان فارسی منوی دوربین

اینم امتیاز های Photographyblog :

طراحی---------------4.5
خصوصیات-----------4.5
آسانی استفاده---------4.5
کیفیت عکس-----------4.5
ارزش پول------------4

این سایت این دوربین رو به شدت توصیه کرده :

اینم ریویوو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن خودم این دوربین رو دارم. اگه سوالی دربارش داشتید بپرسید
اینم ریویوویی که خودم نوشتم :31: :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدlموفق باشید :10:

---------- Post added at 08:10 PM ---------- Previous post was at 08:06 PM ----------

سلام دوستان
بپرسم آیا کسی هست که خودش با این دوربین عکس گرفته باشه یا نمونه عکس آن را دیده باشه فکر میکنم نسبت به قیمت 120 هزار تومانی انتخاب عالی باشه

نیکون برای دوربین های SLR ش مشهوره و تو کامپکت ها خیلی خوب عمل نکرده :)
این ریویووی مدل L22 هست با تست کیفیت عکس. این مدل خیلی شبیه L21 هست :31:

ok118
14-06-2010, 20:08
ببخشید من نمی تونم اون ریویوو را که گفتید ببینم یعنی اصلا هیچ لینکی نمیبینم:13::13:
راستی پیشنهاد خودتان چیه حالا که نیکون را رد میکنید لطفا یک مدل دیگر با همین حدود قیمت معرفی کنید
لطفا بالا تر نرید چون من این دوربین رو برای تحقیقات پایان نامه و بعد هم عکس خانوادگی می خوام و نمی خوام زیاد هزینه کنم
با تشکر

rostamiani
14-06-2010, 20:48
ببخشید من نمی تونم اون ریویوو را که گفتید ببینم یعنی اصلا هیچ لینکی نمیبینم:13::13:
راستی پیشنهاد خودتان چیه حالا که نیکون را رد میکنید لطفا یک مدل دیگر با همین حدود قیمت معرفی کنید
لطفا بالا تر نرید چون من این دوربین رو برای تحقیقات پایان نامه و بعد هم عکس خانوادگی می خوام و نمی خوام زیاد هزینه کنم
با تشکر
خیلی ببخشید ... لینک رو فراموش کرده بودم بزارم.درستش کردم :)

راستش من تو این رنج قیمت دوربین های زیادی نمیشناسم .حتی ممکنه همین نیکون هم تو این قیمت ارزش خرید داشته باشه :)
و ترجیح می دو چیزی نگم تا اساتید نظر بدن

ولی توصیه می کنم یک نگاهی به دوربین های کنون و پاناسونیک داشته باشید :31:

tirdad_60
14-06-2010, 23:10
با تشکر

سلام

در مورد دوربین نیکون که باهاش موافق نیستم چون کیفیت خوبی نداره

اما در مورد هزینه بهتره به این نکته توجه کنید که با دوربین عکاسی میخواهید از لحظات به یاد ماندنی عکاسی کنید
و بهتره یه دوربینی تهیه کنید که کیفیت مطلوبی داشته باشه

به نظر من اگه یکم بیشتر هزینه کنید یعنی حدود 200 تومن میتونید دوربینهای بهتری بگیرید
به عنوان مثال canon ixus 100 is که فکر کنم در حدود 190 تا 200 تومن هست
و کیفیت خوبی هم داره

sastwhc
14-06-2010, 23:31

CMOS Sensor:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[RIGHT]====================

عجب!!!
منبع این جمله کجاست؟

(این داستان سنسور نه به این شکل بلکه یه جوره دیگه درسته )

---------- Post added at 11:28 PM ---------- Previous post was at 11:26 PM ----------

با تشکر

sx120 با قیمت حدود 250 تومن با رم و باتری

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:28 PM ----------

سلام دوستان

a490 Canon

poonel
14-06-2010, 23:42
با تشکر

همونطور که جناب Rostamiani عزیز اشاره کرده اند Nikon توی رده کامپکتها حرفی برای گفتن نداره بخصوص این مدل بسیار ارزان.
خیلی سخته با این قیمت دوربینی با کیفیت معقول پیشنهاد داد . پول دادن بابت این دوربین ، دور ریختن پوله .
هر چقدر پول بدی همونقدر هم آش میخوری .

ahmad72
15-06-2010, 00:56
بالاخره منم sx120 رو به داداشم گفتم بگیره ، اونم گرفت و حالا دستمه اما داداشم یه کارایی کرد که خییییلی به دلم ننشست!!!

اول اینکه دوربین رو 226 گرفته.
گفتم با بیمه نامه ی ماشین نویس بگیره ، دست نویس گرفته .حالا شد 231 ...
گفتم شارژر و باتری هنل 2500 میلی آمپر به بالا بگیره ، سونی گرفته اونم 2000 میلی آمپر با قیمت 27 تومن !!!!!:18: حالا خدا کنه تقلبی نباشه (هولوگرام که داره)
گفتم مموری 8 گیگ کلاس 6 بگیره ، یه مموری 8 گیگ بی کلاس (:دی !!!! روش کلاسشو ننوشته ) گرفته 17.5 تومن ...

اما به هر حال دوربینو گرفتم ....:8:

حالا مشکلات و سوال ها ...

اول اینکه داداشم مموری فابریک دوربین رو تست کرده (بعد از غرغر من که چرا به کلاس مموری توجه نکردی ) و سرعت نوشتنش 5.5 mb/s و خوندنش 20 mb/s بوده اما سرعت این مموریه که گرفته نوشتنش 4.5 mb/s و خوندنش 17 mb/s هست ...
میخواستم بدونم شمایی که مموری کلاس 6 گرفتین سرعت مموریتون چقدره؟
سرعت کم توی این مموری کاملا" واضحه در حالی که کاملا" خالیه !!!
یه بار هم دوربین به مموری گیر داد که بعد از در آوردن و سرجا نشوندنش درست شد ...

موضوع دوم هم مربوط به فوکوس دوربینه توی حالات غیر دستی.
بعضی از مواقع مخصوصا" وقتی جسم به لنز نزدیکه و نیاز به حالت ماکرو هست ، دوربینه نوفهمه!!!!اصلا" هیچی نوفهمه !!!
حین فوکوسش به بهترین حالت میرسه اما ازش میگذره و روی یه فاصله ی دیگه ثابت میمونه ...
این موضوع خیییلی تو ذوق میزنه و آزاردهندست بطوریکه اگه فوکوس دستی نداشت تا حالا سکته کرده بودم !!!:دی

موضوع بعدی هم لرزشگیر دوربین هست.من دستم بیش از حد معمول نمی لرزه اما جرات ندارم دیگه سرعت شاتر رو بیشتر از 1/400 بذازم ؛ چون ارزیدن عکس راحت معلومه.
این معمولیه ؟ قدرت لرزشگیر همینقدره؟

موضوع آخر هم مشخص نبودن تقریبا" کل lcd توی نور آفتاب هستش که کاریش نمیشه کرد.امیدوارم کنون بیشتر روی این قضیه کار کنه ...

در کل دوربین خوبیه اما کمتر حدیه که ازش انتظار داشتم...
خیال میکردم در مقابل مثلا" a710 خدا باشه اما میبینم بهتره ، اما نه خیلی.امیدوارم این موضوع به خاطر بلد نبودن من باشه ...

saba_879
15-06-2010, 01:09
سلام
در این رنج قیمت اگر خواهان دوربینهای کامپکت هستید میتونید این دوربینها رو مد نظر داشته باشید

Canon PowerShot S90
canon Powershot G11

Canon SX200 Is
canon IXUS 120 Is

panasonic lx3
panaonic tz7

ببخشید میشه بگید فرق عمده ی اینا که گفتید توی چی؟
و کدوم سبک تر و باطری اش شارژی با کارکرد بالا تره؟
--------------------------------------------------------
اگه بقیه دوستانم راهنمایی کنن متشکر میشم
من یه دوربین می خوام لنز بین 12_15مگاپیکسل
قیمت تا 500

poonel
15-06-2010, 04:35
بالاخره منم sx120 رو به داداشم گفتم بگیره ، اونم گرفت و حالا دستمه اما داداشم یه کارایی کرد که خییییلی به دلم ننشست!!!

گفتم شارژر و باتری هنل 2500 میلی آمپر به بالا بگیره ، سونی گرفته اونم 2000 میلی آمپر با قیمت 27 تومن !!!!!:18: حالا خدا کنه تقلبی نباشه (هولوگرام که داره)
گفتم مموری 8 گیگ کلاس 6 بگیره ، یه مموری 8 گیگ بی کلاس (:دی !!!! روش کلاسشو ننوشته ) گرفته 17.5 تومن ...

اول اینکه داداشم مموری فابریک دوربین رو تست کرده (بعد از غرغر من که چرا به کلاس مموری توجه نکردی ) و سرعت نوشتنش 5.5 mb/s و خوندنش 20 mb/s بوده اما سرعت این مموریه که گرفته نوشتنش 4.5 mb/s و خوندنش 17 mb/s هست ...

بعضی از مواقع مخصوصا" وقتی جسم به لنز نزدیکه و نیاز به حالت ماکرو هست ، دوربینه نوفهمه!!!!اصلا" هیچی نوفهمه !!!
حین فوکوسش به بهترین حالت میرسه اما ازش میگذره و روی یه فاصله ی دیگه ثابت میمونه ...
این موضوع خیییلی تو ذوق میزنه و آزاردهندست بطوریکه اگه فوکوس دستی نداشت تا حالا سکته کرده بودم !!!:دی

موضوع بعدی هم لرزشگیر دوربین هست.من دستم بیش از حد معمول نمی لرزه اما جرات ندارم دیگه سرعت شاتر رو بیشتر از 1/400 بذازم ؛ چون ارزیدن عکس راحت معلومه.

موضوع آخر هم مشخص نبودن تقریبا" کل lcd توی نور آفتاب هستش که کاریش نمیشه کرد.امیدوارم کنون بیشتر روی این قضیه کار کنه ...

خیال میکردم در مقابل مثلا" a710 خدا باشه اما میبینم بهتره ، اما نه خیلی.امیدوارم این موضوع به خاطر بلد نبودن من باشه ...

Transcend 16GB SDHC Card class 6
سرعت خواندن: 92MB/sسرعت نوشتن: 87MB/s
سرعت مموری که خریدی خیلی کمه . حتما یکی دیگه بخر.

برای حل مشکل لرزشگیر منو تنظیمات حالتIS رو ببین که روی افقی (Panning) نباشه و بزارش روی حالت متوالی(continuous) یافقط عکس (Shoot only) . اگه بازم مشکل داری در حالت Self timer عکس بگیر یا اینکه از سه پایه استفاده کن .
در مورد فوکوس ماکرو منظورت رو متوجه نمیشم . اما این دوربین ماکروش 1cm است که از این نظر فوق العاده است.

poonel
15-06-2010, 05:13
ببخشید میشه بگید فرق عمده ی اینا که گفتید توی چی؟
و کدوم سبک تر و باطری اش شارژی با کارکرد بالا تره؟
--------------------------------------------------------
اگه بقیه دوستانم راهنمایی کنن متشکر میشم
من یه دوربین می خوام لنز بین 12_15مگاپیکسل
قیمت تا 500

Canon PowerShot S90 :
10 مگاپیکسل - زوم 3.8 برابر - دارای تنظیمات دستی - کوچک - 220 عکس با یکبار شارژ - وزن 175g
canon Powershot G11 :
10 مگاپیکسل - زوم 5 برابر - دارای تنظیمات دستی - 390 عکس با یکبار شارژ - وزن 335g

Canon SX200 Is :
12 مگاپیکسل - زوم 12 برابر - دارای تنظیمات دستی - 280 عکس با یکبار شارژ - وزن 220g

canon IXUS 120 Is :
12 مگاپیکسل - زوم 4 برابر - بدون تنظیمات دستی - 220 عکس با یکبار شارژ - وزن 120g

panasonic lx3 :
10 مگاپیکسل - زوم 2.5 برابر - دارای تنظیمات دستی - 380 عکس با یکبار شارژ - وزن 265g

panaonic tz7 :
10 مگاپیکسل - زوم 12 برابر - بدون تنظیمات دستی - 300 عکس با یکبار شارژ - وزن 206g

پیشنهاد من پاناسونیک ZR3 است
14 مگاپیکسل - زوم 8 برابر - بدون تنظیمات دستی - 330 عکس با یکبار شارژ - وزن 160g
دوربینی سبک و کوچک ، با کیفیت عکس خیلی خوب ( 4.5 امتیاز از 5 ) لرزشگیر با قدرت 2 برابر ، زوم خوب و فیلمبرداری HD با صدای دالبی . بدون تشخیص لبخند( دوربینهای خوب تشخیص لبخند ندارند. تشخیص لبخند بیشتر تبلیغاتیه و برای گول زدن مشتریهای آماتوره) در چند صفحه قبل این تایپیک اطلاعات تکمیلیش رو میتونی ببینی . قیمت 385.000

hastimasiha
15-06-2010, 08:04
دوست عزیز دوربینSX20 کانن روی کاغذ خیلی خوبه اما کیفیت عکس بالایی نداره . من عکسهاش رو از اینترنت دانلود کرده ام و زیاد خوشم نیومد.
امتیازات SX20 کانن در سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی---------------4
خصوصیات-----------4.5
آسانی استفاده----------4
کیفیت عکس-----------3.5
ارزش پول------------3.5
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امتیازات HX1 سونی در سایت Photographyblog از 5 نمره :
طراحی---------------4.5
خصوصیات-----------4.5
آسانی استفاده----------4
کیفیت عکس-----------4
ارزش پول------------4.5
از نظر فیلمبرداری دوربین خیلی خوبیه و کیفیت عکسش هم خیلی خوبه اما اندازه عکس 9 مگاپیکسلی این دوربین دیگه قدیمی شده.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوربین SX210 کانن : فیلمبرداریش 1280x720 و 30 فریم است ، با صدای دو کاناله و بخاطر Bit rate بالایی که داره (24Mbps) تصویر براق و با غلظت رنگ خیلی خوبی داره . اما با حرکت دوربین نوسان نور خیلی زیاده و بهتره موقع فیلمبرداری از سه پایه استفاده کرد . عکسش هم بخاطر اینکه فوکوسش یک نقطه ای است نسبت به مدلهای با فوکوس 11 نقطه ای از کناره های عکس کمی تاره .
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوربین SX200 کانن : فیلمبرداری بدون زوم ولی مشابه SX210 ، با صدای یک کاناله و بازم مشکل فوکوس یک نقطه ای .

بطور کلی کیفیت فیلمبرداری دوربینهای عکاسی چند پله عقب تر از دوربینهای فیلمبرداری است و هیچ وقت به کیفیت دوربینهای فیلمبرداری نمیرسه . پس زیاد روی فیلمبرداری حساب نکن . وقتی میگیم دوربین عکاسی یعنی وظیفه اش عکس گرفتنه نه فیلم گرفتن. مهمترین توقع از یک دوربین عکاسی خوب اینه که عکس خوبی داشته باشه و فیلمبرداریش یه موضوع فرعیه .

لطفا این سوالات رو جواب بده تا بگم چی بخری.
1-اندازه دوربین برات مهمه ؟
2-دوربین حرفه ای میخوای ؟ اصلا با اصطلاحات عکاسی مثل شاتر و دیافراگم و.. آشنایی داری ؟

جناب hastimasiha عزیز ضمنا دکمه تشکر پایینه .

پونل عزیز ممنون از راهنمایی ات

دوست عزیزمن این اولین وآخرین دوربینی است که می خوام بخرم چون خودمو کشتم وبعد از مدتها تونستم انقدر مبلغ را برای خرید دوربین فیلمبرداری وعکاسی جمع کنم از اصطلاحات عکاسی چیزی سر در نمی یارم البته علاقه وافری به عکاسی وفیلمبردای د ارم وقصد دارم به کلاس های مربوطه اش بروم واز طرفی عکس هایی که رو می گیرم دوست دارم تو فتوشاپ زیبا کنم وفیلم ها را میکس کنم

اندازه دوربین هم اصلا برام مهم نیست فقط یه چیزی می خوام که همراه عکاسی فیلمبرداری معقولی هم داشته باشه که بتونم مجالس خانوادگی خوبی را باهاش فیلمبرداری کنم ودر سفرها ومنزل کس های خوبی بگیرم

ممنون از اینکه وقت می زارید پاسخ مرا می دهید:40::40::40::11::11:

omid1351
15-06-2010, 09:29
سلام دوستان

از صفحه چند بخونم میتونم یک دوربین تا 300 تومان انتخاب کنم.

ممنون

rostamiani
15-06-2010, 09:43

دوست عزیزمن این اولین وآخرین دوربینی است که می خوام بخرم چون خودمو کشتم وبعد از مدتها تونستم انقدر مبلغ را برای خرید دوربین فیلمبرداری وعکاسی جمع کنم از اصطلاحات عکاسی چیزی سر در نمی یارم البته علاقه وافری به عکاسی وفیلمبردای د ارم وقصد دارم به کلاس های مربوطه اش بروم واز طرفی عکس هایی که رو می گیرم دوست دارم تو فتوشاپ زیبا کنم وفیلم ها را میکس کنم

اندازه دوربین هم اصلا برام مهم نیست فقط یه چیزی می خوام که همراه عکاسی فیلمبرداری معقولی هم داشته باشه که بتونم مجالس خانوادگی خوبی را باهاش فیلمبرداری کنم ودر سفرها ومنزل کس های خوبی بگیرم

منم نمی تونم زیاد برای دوربین هزینه کنم ... ولی بعد از بررسی های زیاد به این نتیجه رسیدم :

Panasonic FZ35
Fujifilm S200 EXR
Canon SX20 IS
Canon G11

G11 و S200 فیلمبرداری HD ندارند ولی عکس های خیلی خوبی می گیرند مخصوصا G11
FZ35 و SX20 فیلمبرداری HD دارند ولی در عوض نویزشون یکم زیاد تره
Sonu HX1 فیلمبرداری Full HD داره ولی در عوض نویزش از قبلیا هم زیادتره و کیفیت عکسشم به خوبی اونا نیست

FZ35 دوربین منه. در موردش صفحه قبل توضیح دادم :

ok118
15-06-2010, 11:13
با تشکر از همه دوستان گرامی که لطف کردند و به من جواب دادند مخصوصا rostamiani که لینک آن سایت را گذاشتند:40::40::40:
یکی از دوستان A490کانن رو پیشنهاد داده بود
راستش ما دخترها وقتی می خوایم چیزی بخریم به زیبایی و شیک بودنش خیلی اهمیت میدیم خوب دختریم دیگه دست خودمون نیست:46::46::46:
من هم A490کانن و هم L21نیکون رو توی فروشگاه از نزدیک دیدم
راستش این مدل کانن با اون شکل و بدنه حجیم وبرآمدش مثل یه سیب زمینی بزرگ میمونه که توی هیچ جیبی جا نمیشه و با اون بدنه نازک پلاستیکی خیلی آسیب پذیره و فکر نمیکنم حتی توی کیف یه دختر دانشجو دوام بیاره:13::13::13:
اما این مدل نیکون خیلی خوشگل و خوش استیل است و اندازه کوچک و بدنه فلزی بادوام و محکمی دارد و خیلی شیک است:40::40::40:
و جالب اینجاست که از فروشنده که خودش عکاس بود خواستم A1100ISکانن و L21نیکون را برایم بیاورد و ازش راهنمایی خواستم که کدوم یکی رو بخرم گفت که گران تر بودن A1100کانن به دلیل بیشتر بودن امکانات آن است اما از نظر کیفیت عکس L21نیکون عکس های خیلی شفاف و قشنگی می گیرد یعنی می خوام بگم که L21نیکون را حتی بهتر از A1100کانن می دانست:20::20:
حالا اگه نظر دوستان این است که نیکون های کامپکت بی کیفیت هستند خوشحال میشم دلایل خود را بیان کنند
راستی در صفحات قبلی خیلی در مورد سونی بحث شد می خواستم نطر دوستان رو در مورد سایبر شات DSC-S2000سونی هم بدانم قیمت این مدل هم 130 تومان است

vvc
15-06-2010, 12:11
راستی در صفحات قبلی خیلی در مورد سونی بحث شد می خواستم نطر دوستان رو در مورد سایبر شات DSC-S2000سونی هم بدانم قیمت این مدل هم 130 تومان است

سلام
تو اون رنج قیمت دوربینها معمولآ کارایی و کیفیت یکسانی دارند و فرق زیادی با هم ندارند
از بین کانن وسونی یا نیکون وحتی فوجی هر کدوم که ازنظر ظاهر اندازه و رنگ نظرتون جلب کنه بگیری زیاد فرقی نمیکنه

panther99
15-06-2010, 13:24
آقا الان کسی از آخرین قیمت کانن SX20 خبر داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AliSub
15-06-2010, 13:24
سلام دوستان

از صفحه چند بخونم میتونم یک دوربین تا 300 تومان انتخاب کنم.

ممنون

اول بگو از دوربین چی میخای؟ زوم بالا / کیفیت فیلم HD / کوچیک بودن و . . .
بهترین دوربین فعلانه در این قیمت میشه SX200 نام برد.
که:
12X زوم داره
کیفیت فیلم HD داره
ماکرو عالیه داره
و . . .

اینا رو هم ببین:

AliSub
15-06-2010, 13:32
آقا الان کسی از آخرین قیمت کانن SX20 خبر داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
♠♠♠♠♠
فکر کنم قیمت SX20 دوروبر 420 هزار تومن باشه!

در ضمن تاپیک قیمت:

AliSub
15-06-2010, 14:04

سلام
رو اون جسمی که فوکوس میشه نباید تک رنگ باشه // بخاطر همین تشخیص نمیده.
درضمن هر وقت میخای از فاصله نزدیک عکس بگیری ماکرو روشن کن که بفهمه اولویت روی سوژه نزدیک هست. ♥

تاثیر لرزش گیر تو زوم زیاد خیلی بیشتر نشون میده

3-4 هزارتا عکس بگیری دوربین تو دستت میاد :31:
منم الان حدود 5000 تا با دوربینم (H20) عکس گرفتم و تازه داره میفهم چه جایی از چه تنظیماتی استفاده کنم.

omid1351
15-06-2010, 14:13
ممنون دوست عزیز از جوابگویی شما

من زیاد وارد نیستم و زیادم با منو هاش ور نخواهم رفت
اگه فیلمبرداری کنه فبها
راحت به تی وی و کامپیوتر وصل بشه
زیاد شارژ نخواهد
بشه اتوماتیک باهاش عکس گرفت
من 20 تا 30 صفحه به آخر رو خوندم
ببخشید ماکرو چیه؟

اول بگو از دوربین چی میخای؟ زوم بالا / کیفیت فیلم HD / کوچیک بودن و . . .
بهترین دوربین فعلانه در این قیمت میشه SX200 نام برد.
که:
12X زوم داره
کیفیت فیلم HD داره
ماکرو عالیه داره
و . . .

اینا رو هم ببین:

AliSub
15-06-2010, 14:23
ممنون دوست عزیز از جوابگویی شما

من زیاد وارد نیستم و زیادم با منو هاش ور نخواهم رفت
اگه فیلمبرداری کنه فبها
راحت به تی وی و کامپیوتر وصل بشه
زیاد شارژ نخواهد
بشه اتوماتیک باهاش عکس گرفت
من 20 تا 30 صفحه به آخر رو خوندم
ببخشید ماکرو چیه؟

اکس برداری از فواصل بسیار نزدیک ( 1-2 سانتی متر) بهش میگن عکس برداری ماکرو.

من بهت همون SX200 پیشنهاد میدم.
اما کنان سری اکسوز هم داره که فکر کنم به دردتون بخوره.

سری اکسوز از سایت آفومار:

omid1351
15-06-2010, 14:32
با تشکر
آقا با این امکان ماکرو زیاد کاری ندارم تو صفحات قبل بیشتر این دوتا بحثش بود کدومش استفادش راحتتره
کدومش صفحه لمسی داره و لابد همگی این امکان داره که رو پایه باشه خودتم بری تو عکس وایستی
در ضمن هرکدم از این لابد مقداری هزینه مخلفات داره که اس ایکس 200 دورو بر 400 میشه درسته؟

sx120 & sx200

AliSub
15-06-2010, 14:42
با تشکر
آقا با این امکان ماکرو زیاد کاری ندارم تو صفحات قبل بیشتر این دوتا بحثش بود کدومش استفادش راحتتره
کدومش صفحه لمسی داره و لابد همگی این امکان داره که رو پایه باشه خودتم بری تو عکس وایستی
در ضمن هرکدم از این لابد مقداری هزینه مخلفات داره که اس ایکس 200 دورو بر 400 میشه درسته؟

sx120 & sx200

کدومش صفحه لمسی داره
هیچکدوم نداره ////////////// از سری اکسوز لمسی هم داریم

همگی این امکان داره که رو پایه باشه خودتم بری تو عکس وایستی
همه دارند

زیاد تو قیمت نیستم ولی SX200 با رم و کیف( کیف رایگان میدن) و سه پایه فکر نکنم از 370 بیشتر بشه.

اگه قیمت دوربینا میخای برو به سایت دیجی کالا . این آفومار قیمتاش بالاست

mehryazdan
15-06-2010, 16:09
دوستان من یک سوالی دارم یکی از دوستام دنبال دوربین در حدود 500 میگرده خودش FZ38 رو میپسنده البته من هم نظرم مثبت هست ولی با توجه به اینکه آماتوره خودش هم میگه فیلمبرداریش هم خوب باشه شما از بین این 4 گزینه کدوم رو به صلاح میدونید اولویت اول عکس بعد فیلمبرداری فول اچ دی
1.نیکون P100
2.فوجی HS10
3.سونی HX5
4.پاناسونیک FZ38

سه تای بالاییها همه فول اچ دی هستند ولی کیفیت عکس رو نمیدونم مرسی:11: :40:

dada_zebel
15-06-2010, 16:44
باسلام و خسته نباشید
دوستان ، من بعد از 1 ماه تحقیق و مطالعه سایتها و با توجه به نکات زیر به دو گزینه canon g11 و fujis200exr رسیدم . نکات عبارتست از :
1- حرفه ای عکاسی نمی کنم
2- زیاد عکس نخواهم گرفت ولی به عکاسی علاقمندم نه اینکه میخام عکاس بشم بلکه تا جایی که ممکنه میخام از روی علم و آگاهی عکس بندازم
3- به غروب علاقه دارم و میخام عکسهتم تو تاریکی بهتر باشه
4- نمی خام بعدا هزینه کنم چون الویتهای مهمتر دیگری تو زندگی دارم که باید به اونا هم بپردازم.
5- فیلمبرداری اصلا برام مهم نیست چون اولا به ماندگار بودن عکس اعتقاد خاصی دارم و معتقدم عکس خوب از درون با آدم حرف میزنه ثانیا تو ریویوهای خارجی اکثر کاربرا به این نکته اشاره داشتن که فیلمبرداری توسط این دوربینها به ویژه تو حالت فول اچ دی فشار زیادی به برد اصلی دستگاه وارد کرده و باعث گرم شدن شدید اون میشه و مصرف باتری هم به تبع اون بالا میره ثالثا به دستگاههای چندکاره اعتقاد ندارم و نظرم اینه که طول عمر این دستگاهها به دلیل استفاده چند کاره از اونها پایین بوده و یا این که امکان ایراد پیدا کردنشون بیشتره و در ضمن ممکنه به دلیل چند کاره بودن کیفیت عکس فدا بشه به بعضی فاکتورهای جانبی دیگر. همین قدر هم که ایتا فیلم برمیدارن از سر من زیاده

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

و اما با مطالعاتم موارد زیر رو تا حالا جمع بندی کردم :
1- زوم و فوکوس فوجی دستی و سه برابر کنونه ( کنون =5 فوجی=14.5)
2- اندازه سنسور تقریبا یکسانه . البته کمی برتری با فوجیه ( 1.6/1 در مقابل 1.7/1 ) ولی در عوض مگاپیکسل فوجی 12 ولی کنون 10 هستش که تا اونجاییکه من شنیدم مگاپیکسل بیشتر با افزایش نویز همراهه.
3- تو مقایسه نویز تصاویر من هر دو رو تقریبا در یه سطح قرار میدم البته بعضی جاها نوشته بود کنون کمی بهتر عمل کرده ولی آنقدر محسوس نیست که بشه با چشم تفاوت را احساس کرد . البته این نظر منه و ممکنه اشتباه بکنم ولی چون هنر گرافیک و به ویژه خوشنویسی رو تو سطح حرفه ای کار میکنم به چشام اعتماد زیادی دارم لینک با اندازه واقعی واسه نمونه عکس فوجی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
واسه کنون هم :
4- باتری هر دو لیتیومی هستش
5- رزولیشن و اندازه lcd برتری با کنونه ( 2.8 اینچ و 461000 پیکسل کنون در مقابل 2.7 اینچ و 230000 پیکسل فوجی )
6- برد فلاش فوجی 7.2 متر و کنون 7متر ( تقریبا یکسان )
7- وزن فوجی سنگین و از بیش از دو برابر کنونه ( 865 و 375 )
8- ذخیره فوجی روی sd و sdhc هستش ولی کنون روی mmc و mmc plus و hc mmc plus هم میتونه ذخیره کنه
9- قیمت فوجی ارزونتره ( تقریبا 80 تومن )
10- فیلمبرداری هر دو با فرمت DV و 30 فریم بر ثانیه هستش
11- LCD کنون چرخان ولی فوجی ثابته ( برتری با کنون )
12- گشودگی لنز در کنون برابر 2.8 تا 4.5 و در فوجی برابر 2.8 تا 5.6
13- حسگر هر دو از نوع CCD هستش .

poonel
15-06-2010, 16:50

حالا که اندازه دوربین براتون مهم نیست دروربین FZ35 پاناسونیک ( که در اروپا FZ38 نامیده میشود ) ، بهترین انتخاب است . این دوربین فعلا بهترین دوربین سوپرزوم نیمه حرفه ای دنیاست. اگه رو حالت IA باشه بطور اتوماتیک صحنه ها رو تشخیص میده و تنظیماتش در بهترین حالت قرار میگیره ، این مورد برای آماتورها خیلی خوبه . بعداً هم اگه بخوای حرفه ای تر کار کنی کلی امکانات داره که کاملا راضیت میکنه .

امتیازات درPhotographyblog از 5 : ( این امتیازات در صفحات قبل توسط من و دوستان گفته شده اما برای کامل بودن پست یه بار دیگه اشاره میکنم )
طراحی------------------4.5
خصوصیات---------------4.5
آسانی استفاده----------4.5
کیفیت عکس-------------4.5
ارزش پول-----------------4

مشخصات :

12 مگاپیکسل

لنز واید 27 میلیمتری با F 2.8

زوم پرقدرت 18 برابر

فوکوس 11 نقطه ای ، 1 نقطه ای ، چهره و دستی

فرمت عکس Jpeg و Raw

تنظیم دستی شاتر و دیافراگم

فیلمبرداری 1280x720 با 60 فریم در ثانیه

کیفیت صدا دالبی دیجیتال دو کاناله

صفحه نمایش 2.7 اینچ

تشخیص صحنه و تشخیص چهره و شناسایی چهره ( هنگام عکاسی اسم افراد درزیر چهره آنها نمایش داده می شود البته قبلا باید اسمشون رو تنظیم کنی(

ایزوی هوشمند (تنظیمحداکثر ایزو ، یعنی ایزو بالاتر از این نشود ISO Max 400 - 800 -1600) برای کاهش نویز

ویژگی Intelligent Resolution در فیلم و عکس برای افزایش شارپی ( تیزی )

فلاش پر قدرت 8.3 متر

300 عکس با یکبار شارژ

وزن 414 گرم با باطری و مموری

dada_zebel
15-06-2010, 16:53
واما سوالاتم از اساتید :
1- مثل اینکه میگن فوجی هر نوع فلش خارجی نمیخوره و اصطلاحا کفشک فلاش اون فرق داره ( راهنمایی کنید )
2- فیلمبرداری کدوم بهتره
3- کدامیک تو حالت AUTO عکسهای بهتری میگیره ؟
4- فوجی فرمت RAW رو با یه فرمت دیگه ذخیره میکنه . در فرومها خوندم که عملا این فرمت در فوجی قابل استفاده نیست . اوناییکه این دوربین رو دارن آیا مشکلشو حل کردن ؟؟( این گزینه هم برام مهمه چون با فتوشاپ و کلا با نرم افزارهای ادیت میانه خوبی دارم )
5- سیستم حسگر فوکوس خودکار هریک چند نقطه ای هستش ؟
6- آیا فوجی هم مثل کنون خروجی HDMI برای مشاهده تصاویر تو HDTV داره ؟
7- عکاسی پشت سرهم هر کدوم ازنوع چند فریم بر ثانیه هستش ؟ و مهمتر اینکه
8- ایا این عکسای پشت سرهم با حداکثر مگاپیکسل دوربین گرفته میشه یا نه ؟ ( این گزینه برام خیلی اهمیت داره )
9- آیا تو هردو سیستم لرزشگیرداخل بدنه هستش ؟
10- کیفیت باتری لیتیومی کدامیک بهتره و هم چنین کدامیک بیشترین شات رو واسه هر بار شارژ داره ؟
11- آیا فوجی هم مثل کنون دارای دکمه های میان بر برای دسترسی سریع به گزینه های پرکاربرد منو داره ؟
12- گشودگی 5.3 فوجی نسبت به 4.8 کنونچه نقشی تو عملکرد دوربین داره؟
13- به نظرمن مصرف باتریدر فوجی به دلیل فوکوس و زوم دستی طبیعتا بایستی کمتر از کنون باشه آیا در عمل هم اینطوره ؟
14- آیا کنون هم مانند فوجی زوم اپتیکال حین فیلمبرداری داره ؟
15- هر کدام ساخت کجا هستن و کیفیت ساخت بدنه کدوم یک بهتره ؟
16- کدام گارانتی براشون معتبرتره و یا فرقی ناره ؟
17- با بیمه بگیرم یا تبلیغاته ؟
18- خرید با تری یدکی هنگام خرید دوربین رو توصیه میکنید ؟
19- تو سرعت شاتر منظور از زمان 15 ثانیه واسه کنون و زمان 30 ثانیه واسه فوجی چیه ؟
20- منظور از فلاش هوشمند در فوجی چیه ؟
21- منظور از سیستم لرزش گیر دوتایی در فوجی چیه ؟
22- ماکروی کنون یک سانتیمتر هستش مال فوجی چقدره ؟
23- پایین بودن رزولیشن LCD و چرخان نبودنش در فوجی تو کاربرد دوربین خیلی تاثیر میذاره ؟
24- دست آخر اینکه من شهرستانم و اینجا اصلا محل قابل اطمینان واسه خرید نداره و یا اینکه خیلی گرون میدن . پس مجبورم از تهران بخرم . برخی از مغازه ها میگن شما مدلتو انتخاب کن ظرف 24 ساعت از تهران براتون سفارش میدیم . این نوع خرید بهتره یا خرید اینترنتی یا اینکه خرید حضوری از تهران ؟
25- اگه خرید اینترنتی رو تایید میکنید کدام سایت رو پیشنهاد میدید ؟ ( نظرتون رو در مورد سایت دیجی کالا هم بگید )
26- و اینکه اگه قراره به نکته ای دقت کنم که نکردم و دونستن اون بعد از خرید هر یک ممکنه پشیمونم کنه لطفا بگید تا قبلا مطلع باشم تا شاید باهاش کنار بیام ( البته مشکلی با وزن زیاد فوجی ندارم و این گزینه برام حله )

میدونم سوالاتم خیلی زیاد شد ولی باور کنید تو خریدش عجله دارم چون هفته بعد عروسی داریم هفته بعد از اون هم سالگرد ازدواج خودمه در ضمن یه دختر شیطون و خیلی شیرین 15 ماهه هم دارم که تا حالا نتونستم یه عکس دلچسب ازش داشته باشم
اساتید میتونن سوالات رو تقسیم کنن و هر کس در مورد هر سوالی اطمینان کامل داره برام جواب بده
همینکه حس اینو پیدا کردم که موقع خرید وسایل الکترونیکی حساس دیگه مثل خرید لباس یا خرید طالبی عمل نکنم برام کافیه از همتون ممنونم .
به امید آینده بهتر با کمک افزایش آگاهی مردم در تمام سطوح

poonel
15-06-2010, 17:23
باسلام و خسته نباشید
دوستان ، من بعد از 1 ماه تحقیق و مطالعه سایتها و با توجه به نکات زیر به دو گزینه canon g11 و fujis200exr رسیدم . نکات عبارتست از :
1- حرفه ای عکاسی نمی کنم
2- زیاد عکس نخواهم گرفت ولی به عکاسی علاقمندم نه اینکه میخام عکاس بشم بلکه تا جایی که ممکنه میخام از روی علم و آگاهی عکس بندازم
3- به غروب علاقه دارم و میخام عکسهتم تو تاریکی بهتر باشه
4- نمی خام بعدا هزینه کنم چون الویتهای مهمتر دیگری تو زندگی دارم که باید به اونا هم بپردازم.
5- فیلمبرداری اصلا برام مهم نیست چون اولا به ماندگار بودن عکس اعتقاد خاصی دارم و معتقدم عکس خوب از درون با آدم حرف میزنه ثانیا تو ریویوهای خارجی اکثر کاربرا به این نکته اشاره داشتن که فیلمبرداری توسط این دوربینها به ویژه تو حالت فول اچ دی فشار زیادی به برد اصلی دستگاه وارد کرده و باعث گرم شدن شدید اون میشه و مصرف باتری هم به تبع اون بالا میره ثالثا به دستگاههای چندکاره اعتقاد ندارم و نظرم اینه که طول عمر این دستگاهها به دلیل استفاده چند کاره از اونها پایین بوده و یا این که امکان ایراد پیدا کردنشون بیشتره و در ضمن ممکنه به دلیل چند کاره بودن کیفیت عکس فدا بشه به بعضی فاکتورهای جانبی دیگر. همین قدر هم که ایتا فیلم برمیدارن از سر من زیاده

---------- Post added at 05:42 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

و اما با مطالعاتم موارد زیر رو تا حالا جمع بندی کردم :
1- زوم و فوکوس فوجی دستی و سه برابر کنونه ( کنون =5 فوجی=14.5)
2- اندازه سنسور تقریبا یکسانه . البته کمی برتری با فوجیه ( 1.6/1 در مقابل 1.7/1 ) ولی در عوض مگاپیکسل فوجی 12 ولی کنون 10 هستش که تا اونجاییکه من شنیدم مگاپیکسل بیشتر با افزایش نویز همراهه.
3- تو مقایسه نویز تصاویر من هر دو رو تقریبا در یه سطح قرار میدم البته بعضی جاها نوشته بود کنون کمی بهتر عمل کرده ولی آنقدر محسوس نیست که بشه با چشم تفاوت را احساس کرد . البته این نظر منه و ممکنه اشتباه بکنم ولی چون هنر گرافیک و به ویژه خوشنویسی رو تو سطح حرفه ای کار میکنم به چشام اعتماد زیادی دارم لینک با اندازه واقعی واسه نمونه عکس فوجی :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
واسه کنون هم :
4- باتری هر دو لیتیومی هستش
5- رزولیشن و اندازه lcd برتری با کنونه ( 2.8 اینچ و 461000 پیکسل کنون در مقابل 2.7 اینچ و 230000 پیکسل فوجی )
6- برد فلاش فوجی 7.2 متر و کنون 7متر ( تقریبا یکسان )
7- وزن فوجی سنگین و از بیش از دو برابر کنونه ( 865 و 375 )
8- ذخیره فوجی روی sd و sdhc هستش ولی کنون روی mmc و mmc plus و hc mmc plus هم میتونه ذخیره کنه
9- قیمت فوجی ارزونتره ( تقریبا 80 تومن )
10- فیلمبرداری هر دو با فرمت DV و 30 فریم بر ثانیه هستش
11- LCD کنون چرخان ولی فوجی ثابته ( برتری با کنون )
12- گشودگی لنز در کنون برابر 2.8 تا 4.5 و در فوجی برابر 2.8 تا 5.6
13- حسگر هر دو از نوع CCD هستش .

از نظر کیفیت عکس که تفاوت خاصی ندارند . من اگه جای شما بودم بدون شک G11 رو انتخاب میکردم چون سبکتر و کوچکتر است . جمع و جور بودن دوربین ، مزیت خیلی بزرگیه . اگه فوجی رو انتخاب کنی ممکنه بعدا بخاطر وزن زیادش پشیمون بشی .

poonel
15-06-2010, 17:54
واما سوالاتم از اساتید :
1- مثل اینکه میگن فوجی هر نوع فلش خارجی نمیخوره و اصطلاحا کفشک فلاش اون فرق داره ( راهنمایی کنید )
2- فیلمبرداری کدوم بهتره
4- فوجی فرمتRAW رو با یه فرمت دیگه ذخیره میکنه . در فرومها خوندم که عملا این فرمت در فوجی قابل استفاده نیست . اوناییکه این دوربین رو دارن آیا مشکلشو حل کردن ؟؟( این گزینه هم برام مهمه چون با فتوشاپ و کلا با نرم افزارهای ادیت میانه خوبی دارم )
8- ایا این عکسای پشت سرهم با حداکثر مگاپیکسل دوربین گرفته میشه یا نه ؟ ( این گزینه برام خیلی اهمیت داره )
10- کیفیت باتری لیتیومی کدامیک بهتره و هم چنین کدامیک بیشترین شات رو واسه هر بار شارژ داره ؟
11- آیا فوجی هم مثل کنون دارای دکمه های میان بر برای دسترسی سریع به گزینه های پرکاربرد منو داره ؟
13- به نظرمن مصرف باتریدر فوجی به دلیل فوکوس و زوم دستی طبیعتا بایستی کمتر از کنون باشه آیا در عمل هم اینطوره ؟
19- تو سرعت شاتر منظور از زمان 15 ثانیه واسه کنون و زمان 30 ثانیه واسه فوجی چیه ؟
23- پایین بودن رزولیشن LCD و چرخان نبودنش در فوجی تو کاربرد دوربین خیلی تاثیر میذاره ؟
24- دست آخر اینکه من شهرستانم و اینجا اصلا محل قابل اطمینان واسه خرید نداره و یا اینکه خیلی گرون میدن . پس مجبورم از تهران بخرم . برخی از مغازه ها میگن شما مدلتو انتخاب کن ظرف 24 ساعت از تهران براتون سفارش میدیم . این نوع خرید بهتره یا خرید اینترنتی یا اینکه خرید حضوری از تهران ؟
25- اگه خرید اینترنتی رو تایید میکنید کدام سایت رو پیشنهاد میدید ؟ ( نظرتون رو در مورد سایت دیجی کالا هم بگید )
26- و اینکه اگه قراره به نکته ای دقت کنم که نکردم و دونستن اون بعد از خرید هر یک ممکنه پشیمونم کنه لطفا بگید تا قبلا مطلع باشم تا شاید باهاش کنار بیام ( البته مشکلی با وزن زیاد فوجی ندارم و این گزینه برام حله )

میدونم سوالاتم خیلی زیاد شد ولی باور کنید تو خریدش عجله دارم چون هفته بعد عروسی داریم هفته بعد از اون هم سالگرد ازدواج خودمه در ضمن یه دختر شیطون و خیلی شیرین 15 ماهه هم دارم که تا حالا نتونستم یه عکس دلچسب ازش داشته باشم
اساتید میتونن سوالات رو تقسیم کنن و هر کس در مورد هر سوالی اطمینان کامل داره برام جواب بده
همینکه حس اینو پیدا کردم که موقع خرید وسایل الکترونیکی حساس دیگه مثل خرید لباس یا خرید طالبی عمل نکنم برام کافیه از همتون ممنونم .

واااااااااای چقدر سوال!!!!!! :18::2:
یه دوربین خریدن که این همه بحث نداره!!! بخصوص شما که میخواهید عکسهای خانوادگی بگیرید.
همین دوربینهای آماتوری هم نیاز شما رو کاملا و حتی بیشتر هم جواب میدن.
اگه انتخابتون بین این دو دوربینه ، دوربین G11 انتخاب بهتریه .مطمئن باشید که با توجه به نیاز شما دوربین G11 از سرتون هم زیاده .
ببخشید ،من وقت ندارم این همه سوال رو جواب بدم . برو G11 بخر و این همه سوال نکن .
خرید اینترنتی توصیه نمیشه .اگه یک وقت مشکل داشت چطور میخوای پسش بدی . به مغازه سفارش بدی مطمئن تره . باتری یدکی نمی خواد . باطری خودش خیلی خوبه (390 عکس با یکبار شارژ) .گارانتی آفومار یادت نره. موفق باشی.

poonel
15-06-2010, 18:03
دوستان من یک سوالی دارم یکی از دوستام دنبال دوربین در حدود 500 میگرده خودش FZ38 رو میپسنده البته من هم نظرم مثبت هست ولی با توجه به اینکه آماتوره خودش هم میگه فیلمبرداریش هم خوب باشه شما از بین این 4 گزینه کدوم رو به صلاح میدونید اولویت اول عکس بعد فیلمبرداری فول اچ دی
1.نیکون P100
2.فوجی HS10
3.سونی HX5
4.پاناسونیک FZ38

سه تای بالاییها همه فول اچ دی هستند ولی کیفیت عکس رو نمیدونم مرسی:11: :40:

سلیقه دوستت خیلی خوبه . FZ35 :27:

tirdad_60
15-06-2010, 18:34
واااااااااای چقدر سوال!!!!!! :18::2:
یه دوربین خریدن که این همه بحث نداره!!! بخصوص شما که میخواهید عکسهای خانوادگی بگیرید.
همین دوربینهای آماتوری هم نیاز شما رو کاملا و حتی بیشتر هم جواب میدن.
اگه انتخابتون بین این دو دوربینه ، دوربین G11 انتخاب بهتریه .مطمئن باشید که با توجه به نیاز شما دوربین G11 از سرتون هم زیاده .
ببخشید ،من وقت ندارم این همه سوال رو جواب بدم . برو G11 بخر و این همه سوال نکن .
خرید اینترنتی توصیه نمیشه .اگه یک وقت مشکل داشت چطور میخوای پسش بدی . به مغازه سفارش بدی مطمئن تره . باتری یدکی نمی خواد . باطری خودش خیلی خوبه (390 عکس با یکبار شارژ) .گارانتی آفومار یادت نره. موفق باشی.

دوست عزیز اینکه اینحا کسی سوال میپرسه کسی مجبور به جواب دادنش نیست
و اتفاقا تحقیق در مورد دوربین و خصوصیاتش باعث میشه که عکاسی رو جدی تر و با علم بهتری شروع کرد

poonel
15-06-2010, 19:36
و اتفاقا تحقیق در مورد دوربین و خصوصیاتش باعث میشه که عکاسی رو جدی تر و با علم بهتری شروع کرد

100% حق با شماست :11:

tirdad_60
15-06-2010, 19:44
واما سوالاتم از اساتید :
2- فیلمبرداری کدوم بهتره
4- فوجی فرمت RAW رو با یه فرمت دیگه ذخیره میکنه . در فرومها خوندم که عملا این فرمت در فوجی قابل استفاده نیست . اوناییکه این دوربین رو دارن آیا مشکلشو حل کردن ؟؟( این گزینه هم برام مهمه چون با فتوشاپ و کلا با نرم افزارهای ادیت میانه خوبی دارم )

سلام

در مورد فلاش کفشک فلاش تفاوتی نداره فقط نوع فلاش مهمه که با دوربین ساز گار باشه
در مورد عکاسی در مود اوتو هر دو دوربین کیفیت مطلوب دارندو تقریبا برتری با g11 هست
در مورد اون فرمت باید با نرم افزار تبدیل بشه که خیلی ها رو ناراحت کرده اما مهم فرمت raw هست که مشکلی نداره

مگاپیکسل در عکاسی پیاپی تغییری نمیکنه البته سرعت عکاسی پیاپی این دوربینها پایین هست و زیاد کاربرد نداره
مصرف باطری هردو یکی هست کنون کمی بهتره
فکوس دستی زیاد کاربرد نداره مگر در شرایطی که دوربین قادر به فکوس نباشه

خرید باطری یدکی بد نیست اما بستگی داره به اینکه هر بار چه مدت از دوربین استفاده کنی و چند شات
معمولا همون باطری دوربین کفایت میکنه

منظور از حداقل سرعت شاتر بیشترین زمانی هست که میشه شاتر رو باز نگه درشت و در عکاسی در محیطهای کم نور و اجسام بدون تحرک استفاده میشه البته معمولا! و کاربردهای دیگه هم داره

در مورد گارانتی داشتن اون بد نیست هر چند زیاد کاربرد نداره
در مورد خرید نمیتونم سایت معرفی کنم اما اگر بیاید تهران و خرید کنید مسلما ارزان تر هست

در کل هر دو دوربینهای خوبی هستند اما نظر شخصی من روی canon g11 هست
چون کیفیت عکسهاش عالی و کار کردن باهاش راحت و لذت بخشه

من اگر نیاز به زوم بالا نداشتم g11 رو میگرفتم

dada_zebel
15-06-2010, 20:19

با تشکر از وقتی که گذاشتید
اتفاقا تمام اطلاعاتی که من نوشتم یاد گرفتم و الان میتونم کم کم اطلاعات عکاسیم رو بالا ببرم و اینرو مدیون کسانی مثل شما هستم که وقت میذارید و به اوناییکه در این ضمینه اطلاعاتی ندارن کمک میکنید . پول کمی نیست مگه بده آدم با علم خرید کنه متاسفانه تو ایران رواج پیدا نکرده فرومهای خارجی رو که میخونم تعجب میکنم از این حوصله ای که واسه خرید یه شی کوچک به خرج میدن . اتفاقا تحقیق کردن در مورد یه جنس قبل از خرید باعث میشه که بعدا استفاده راحت تری از اون به عمل بیاری:11:
در ضمن مناسب ترین قیمت G11 الان تو تهران چنده و کجاست ؟ میخام بدونم ارزش داره خودم پاشم بیام تهران یا اینکه به یکی از مغازه ها سفارش بدم بهتره. بازم ممنون

tirdad_60
15-06-2010, 20:49
در ضمن مناسب ترین قیمت G11 الان تو تهران چنده و کجاست ؟ میخام بدونم ارزش داره خودم پاشم بیام تهران یا اینکه به یکی از مغازه ها سفارش بدم بهتره. بازم ممنون

لا اقل بین 20 تا 30 تومن تفاوت داره در ضمن با پرس و جو در ناصرخسرو و جمهوری قیمت های بهتری پیدا میشه اگر زیاد دور نیستید بیاید بهتره

قیمت بازار هم تا فردا سعی میکنم بپرسم

dada_zebel
15-06-2010, 21:07
البته یه سوال دیگه هم داشتم که تو بعضی عکسا مثل همونی که تو آواتار شماست تصویر از زمینه جدا میشه . آیا به فاکتور ، عمق میدان گفته میشه و برای رسیدن به این ویژگی ، لنز دوربین باید دارای چه مشخصه ای باشه و آیا در g11 امکانپذیره

mahanuser
15-06-2010, 22:18
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من می خواستم یک دوربین خوب و همه چیز دار بخرم که کیفیت عکسش خیلی خوب باشه ، در ضمن روی فیلم هم خیلی حساسم ، یه جورایی میخوام عکس خوب بگیره فیلم هم کیفیتش در حد full HD باشه همچین جمع و جور هم باشه
به قول معروف هم خدا رو می خوام هم خرما رو

قیمتش هم حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ باشه

بعد از کلی تحقیق و جستجو خودم به ۳ مدل رسیدم که حالا موندم کدوم رو بگیرم ، اگه اساتید محترم لطف کنن ، کمکم کنن ، یه دنیا ممنونشون میشم

.................................................. .................................................. .................................................. .......................

اولیش هست Sony Cyber-Shot DSC-HX5

دقت موثر حسگر : 10.2 مگاپیکسل

اندازه تصوير : 2592 × 3456

فيلم : Full HD
در ابعاد 1080 × 1920 و با سرعت 17 فریم بر ثانیه - در ابعاد 1080 × 1440 با دقت 9 مگاپیکسل و با سرعت‌ 25 فریم بر ثانیه - در ابعاد 720 × 1280 و 480 × 640 با سرعت 25 فریم بر ثانیه

بزرگنمايي اپتيکال : 10برابر

فلاش داخلی با برد 3.8 متر

لنز سونی 25-250mm نوع G با قابلیت زوم اپتیکال 10X

مجهز به GPS و قطب‌نمای داخلی (Built-In Compass)

.................................................. .................................................. .................................................. ............................

دومیشم هست : Sony Cyber-Shot DSC-HX1

در ابعاد 1080 × 1440 با کیفیت Full HD و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - در ابعاد 720 × 1280 با کیفیت HD و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - در ابعاد 480 × 640 با کیفیت DV و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - H.264

بزرگنمايي اپتيکال : 20برابر که یکه نداره

فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 9.2 متر

زوم اپتیکال واقعاً بی همتا

سرعت بالای عکس برداری پی در پی (10 فریم بر ثانیه)

ویژگی رفع چشمک (دو عکس از سوژه می گیرد و به طور خودکار، عکسی که در آن، چشمان سوژه، بسته است، حذف می نماید)

.................................................. .................................................. .................................................. ............................

سومیشم هست : Canon PowerShot G11

اندازه تصوير : 2736 × 3648

فيلم : DV
در ابعاد 480 × 640 با کیفیت DV و در ابعاد 240 × 320 با سرعت 30 فریم بر ثانیه

بزرگنمايي اپتيکال : 5 برابر

فلاش داخلی با برد 7.0 متر

• صفحه نمایش شارپ و چرخان با رزولوشن بالا و عمل‌کرد بسیار خوب در نور درخشان

• ماکروی 1 سانتی‌متری

ختم کلام اینکه دو تا دوربین HX2 و HX1 هر دو از نظر فیلم عالین ولی مشکل HX1 اینه خیلی بزرگه و خیلی بد بلایی می کنه ولی امکاناتش کامله ، در ضمن فلاش خوبی داره ، تا ۹ متر

HX1 خیلی خوبه همه چیز داره ، تکنولوژی GPS و قطب نما هم که فقط رو این دوربین هست ، جمع و جور هم هست ولی فلاشش ضعیفه ، یک مشکل هم هست تو این نمره دادنهایی که سایت ها میدن از ۱۰ نمره ۶ گرفته ولی HX2 نمره ۸ و G11 نمره ۹.۲

G11 عالیه واقعا از هر نظر که تو عکس معرکه هست ، ولی تنها مشکلش فیلمبرداریشه که خیلی تو ذوق میزنه

لنز HX2 و HX1 از نوع G هست که شهرت خودشو داره و اینها رو یه جورایی از G11 برتری میده

حالا میشه من رو راهنمایی کنید کدوم رو بگیرم که ارزشش رو داشته باشه ؟؟؟؟

rostamiani
15-06-2010, 22:30
حالا که اندازه دوربین براتون مهم نیست دروربین FZ35 پاناسونیک ( که در اروپا FZ38 نامیده میشود ) ، بهترین انتخاب است . این دوربین فعلا بهترین دوربین سوپرزوم نیمه حرفه ای دنیاست. اگه رو حالت IA باشه بطور اتوماتیک صحنه ها رو تشخیص میده و تنظیماتش در بهترین حالت قرار میگیره ، این مورد برای آماتورها خیلی خوبه . بعداً هم اگه بخوای حرفه ای تر کار کنی کلی امکانات داره که کاملا راضیت میکنه

مشخصات :

12 مگاپیکسل

لنز واید 27 میلیمتری با F 2.8

زوم پرقدرت 18 برابر

فوکوس 11 نقطه ای ، 1 نقطه ای ، چهره و دستی

فرمت عکس Jpeg و Raw

تنظیم دستی شاتر و دیافراگم

فیلمبرداری 1280x720 با 60 فریم در ثانیه

کیفیت صدا دالبی دیجیتال دو کاناله

صفحه نمایش 2.7 اینچ

تشخیص صحنه و تشخیص چهره و شناسایی چهره ( هنگام عکاسی اسم افراد درزیر چهره آنها نمایش داده می شود البته قبلا باید اسمشون رو تنظیم کنی(

ایزوی هوشمند (تنظیمحداکثر ایزو ، یعنی ایزو بالاتر از این نشود ISO Max 400 - 800 -1600) برای کاهش نویز

ویژگی Intelligent Resolution در فیلم و عکس برای افزایش شارپی ( تیزی )

فلاش پر قدرت 8.3 متر

300 عکس با یکبار شارژ

وزن 414 گرم با باطری و مموری

موافقم ... فقط باید یه توضیحی در مورد امکاناتش بدم :

۱.لرزشگیر ۲ حالت داره. جالت معمولی و حالتی که فقط وقت عکس گرفتن لرزشگیر رو فعال می کنه. حالت دوم تو سرعت شاتر پایین (تو تاریکی :31: ) نتیجه بهتری داره
۲.فرمت Jpeg و Raw و Jpeg + Raw
۳.تشخیص اسم کاربر فقط تا ۶ نفر امکانپذیره
۴.سنسور دوربین با ۳۰ فریم بر ثانیه فیلمبرداری می کنه و پردازنده اینو می کنه ۶۰ فریم ! نیم دونم چه کاربردی داره ولی خروچی به هیچ وجه ۶۰ فریم بر ثانیه واقعی نمی تونه باشه :20:

elyarazari
15-06-2010, 23:49
[بین دو دوربین sx210 is و panasonic tz8 کدام را برای خرید مناسب میبینید.قیمت زیاد مهم نیست.

hastimasiha
16-06-2010, 06:50
ممنون از دوستان بسیار خوبم poonel و rostamiani که وقت گذاشتن وبهم کمک کردم پس هردو بزرگوار با fz35 موافقید فقط چند تا سوال برام می مونه کارکردن باهاش سخت نیست ؟من که در آماتورم می تونم یاد بگیرم وفیلمبرداری اش در حد خوب هست ؟واینکه پیشنهاد نمی کنید که 250 بزارم برای دروبین عکاسی و250 برای دوربین فیلمبرداری؟؟

ببخشید انقدر سوال می پرسم ووقت عزیزان را می گیرم:11::11::11::11::11::11:

AliSub
16-06-2010, 09:21
ممنون از دوستان بسیار خوبم poonel و rostamiani که وقت گذاشتن وبهم کمک کردم پس هردو بزرگوار با fz35 موافقید فقط چند تا سوال برام می مونه کارکردن باهاش سخت نیست ؟من که در آماتورم می تونم یاد بگیرم وفیلمبرداری اش در حد خوب هست ؟واینکه پیشنهاد نمی کنید که 250 بزارم برای دروبین عکاسی و250 برای دوربین فیلمبرداری؟؟

دوربین بزاری در حالت اتوماتیک فقط لازمه که دکمه شاتر فشار بدی. همین!

من که میگم اصلا به فکر دوربین جدا نباش:
با 250 تومن یه دوربین خوب گیرت بیاد SX120 هست که عکسش اصلا به پای FZ35 نمیرسه!
دوربین فیلم برداری هم با 250 تومن! این دیگه یه دوربین بسیار بیخود گیرت میاد .
تازه اگه بخای دوربینی بگیری که مثل FZ35 فیلم بگیره باید بالای 500 پول بدی.!
شما یه دوربین بگیری خیلــــــــــــــــــــــ ــی بهتره که 2 دوربین جدا بگیری.
این بود نظر من!
نظر دیگر دوستان هم محترمه.♥♥♥♥

rostamiani
16-06-2010, 12:46

قابلی نداشت ... وظیفه بود :10:
کارکردن باهاش خیلی هم ساده هست :) یک این دوربین Intelligent Auto داره که خودش با توجه به شرایط نوع عکس رو تشخیص میده و شما فقط لازمه عکسو بگیری :)
حتی در حالت خودکار و بدون داشتن دانش فنی می تونید عمق میدان رو به راحتی کم و زیاد کنید و ... از این نظر که خیلی عالیه
در مورد فیلمبرداری هم که FZ35 به فیلمبرداری خوب تو دوربین های مشابه مشهوره :31:

خیالت راحت باشه

dada_zebel
16-06-2010, 13:00
لا اقل بین 20 تا 30 تومن تفاوت داره در ضمن با پرس و جو در ناصرخسرو و جمهوری قیمت های بهتری پیدا میشه اگر زیاد دور نیستید بیاید بهتره

قیمت بازار هم تا فردا سعی میکنم بپرسم

تو بعضی عکسا مثل همونی که تو آواتار شماست تصویر از زمینه جدا میشه . آیا به ویژگی فوق ، عمق میدان گفته میشه و برای رسیدن به این ویژگی ، لنز دوربین باید دارای چه مشخصه ای باشه و آیا در g11 امکانپذیره یا در فوجی s200exr ویا اینکه حتما باید slr باشه
با تشکر

rostamiani
16-06-2010, 13:05
تو بعضی عکسا مثل همونی که تو آواتار شماست تصویر از زمینه جدا میشه . آیا به ویژگی فوق ، عمق میدان گفته میشه و برای رسیدن به این ویژگی ، لنز دوربین باید دارای چه مشخصه ای باشه و آیا در g11 امکانپذیره یا در فوجی s200exr ویا اینکه حتما باید slr باشه
با تشکر
هرچی دیافراگم بسته تر باشه عمق میدان بیشتر میشه
برای همچین عکسی باید دیاف رو باز کرد.

با دوربین هایی مثل G11 و S200EXR که Aperture Priority دارند می تونید این کار رو انجام بدید :31:

mahanuser
16-06-2010, 13:52
با عرض سلام خدمت اساتید محترم

من می خواستم یک دوربین خوب و همه چیز دار بخرم که کیفیت عکسش خیلی خوب باشه ، در ضمن روی فیلم هم خیلی حساسم ، یه جورایی میخوام عکس خوب بگیره فیلم هم کیفیتش در حد full HD باشه همچین جمع و جور هم باشه
به قول معروف هم خدا رو می خوام هم خرما رو

قیمتش هم حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ باشه

بعد از کلی تحقیق و جستجو خودم به ۳ مدل رسیدم که حالا موندم کدوم رو بگیرم ، اگه اساتید محترم لطف کنن ، کمکم کنن ، یه دنیا ممنونشون میشم

.................................................. .................................................. .................................................. .......................

اولیش هست Sony Cyber-Shot DSC-HX5

در ابعاد 1080 × 1920 و با سرعت 17 فریم بر ثانیه - در ابعاد 1080 × 1440 با دقت 9 مگاپیکسل و با سرعت‌ 25 فریم بر ثانیه - در ابعاد 720 × 1280 و 480 × 640 با سرعت 25 فریم بر ثانیه

بزرگنمايي اپتيکال : 10برابر

فلاش داخلی با برد 3.8 متر

لنز سونی 25-250mm نوع G با قابلیت زوم اپتیکال 10X

مجهز به GPS و قطب‌نمای داخلی (Built-In Compass)

دومیشم هست : Sony Cyber-Shot DSC-HX1

در ابعاد 1080 × 1440 با کیفیت Full HD و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - در ابعاد 720 × 1280 با کیفیت HD و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - در ابعاد 480 × 640 با کیفیت DV و با سرعت 30 فریم بر ثانیه - H.264

بزرگنمايي اپتيکال : 20برابر که یکه نداره

فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 9.2 متر

زوم اپتیکال واقعاً بی همتا

سرعت بالای عکس برداری پی در پی (10 فریم بر ثانیه)

ویژگی رفع چشمک (دو عکس از سوژه می گیرد و به طور خودکار، عکسی که در آن، چشمان سوژه، بسته است، حذف می نماید)

سومیشم هست : Canon PowerShot G11

اندازه تصوير : 2736 × 3648

فيلم : DV
در ابعاد 480 × 640 با کیفیت DV و در ابعاد 240 × 320 با سرعت 30 فریم بر ثانیه

بزرگنمايي اپتيکال : 5 برابر

فلاش داخلی با برد 7.0 متر

• صفحه نمایش شارپ و چرخان با رزولوشن بالا و عمل‌کرد بسیار خوب در نور درخشان

• ماکروی 1 سانتی‌متری

ختم کلام اینکه دو تا دوربین HX2 و HX1 هر دو از نظر فیلم عالین ولی مشکل HX1 اینه خیلی بزرگه و خیلی بد بلایی می کنه ولی امکاناتش کامله ، در ضمن فلاش خوبی داره ، تا ۹ متر

HX1 خیلی خوبه همه چیز داره ، تکنولوژی GPS و قطب نما هم که فقط رو این دوربین هست ، جمع و جور هم هست ولی فلاشش ضعیفه ، یک مشکل هم هست تو این نمره دادنهایی که سایت ها میدن از ۱۰ نمره ۶ گرفته ولی HX2 نمره ۸ و G11 نمره ۹.۲

G11 عالیه واقعا از هر نظر که تو عکس معرکه هست ، ولی تنها مشکلش فیلمبرداریشه که خیلی تو ذوق میزنه

لنز HX2 و HX1 از نوع G هست که شهرت خودشو داره و اینها رو یه جورایی از G11 برتری میده

حالا میشه من رو راهنمایی کنید کدوم رو بگیرم که ارزشش رو داشته باشه ؟؟؟؟

اگه اساتید لطف کنن منو هم راهنمایی کنن خیلی ممنونشون میشم ........ :41: :41:

rostamiani
16-06-2010, 13:56
اگه برای عکاسی می خواین قطعا G11 :)
ولی اگه آماتورید می تونید بنا به سلیقه انتخاب کنید :D

vvc
16-06-2010, 14:46

دوست عزيز اول ببين دوربين رو واسه چه كاري بيشتر ميخواي
اين 3 مدلي كه ميخواي اصلآ ربطي به هم ندارند
g11 كانن دوربين نيمه حرفه اي با فيلمبرداري معمولي
اون 2 مدلم كامپكت اوتومات با فيلم برداري بهتري نسبت به كانن
اگه مصرف خونگي ميخواي hx5 جزء بهترينهاست
اگر واسه عكاسي ميخواي اونم در حد حرفه اي و آشنايي كامل از عكاسي داري g11 گزينه خوبيه

mahanuser
16-06-2010, 18:19
خوب اینجوری اساتیدمیفرماین به درد من G11 نمیخوره ، به عکس و عکاسی خیلی علاقه دارم ولی کارم برای عکس نیست
پس با توضیحات شما HX5 رو بگیرم بهتره.
از راهنمایی اساتید محترم سپاسگزارم .

tirdad_60
16-06-2010, 19:01
البته یه سوال دیگه هم داشتم که تو بعضی عکسا مثل همونی که تو آواتار شماست تصویر از زمینه جدا میشه . آیا به فاکتور ، عمق میدان گفته میشه و برای رسیدن به این ویژگی ، لنز دوربین باید دارای چه مشخصه ای باشه و آیا در g11 امکانپذیره

سلام
پاسخ شما رو اینجا دادم

mm45
16-06-2010, 19:40
خوب اینجوری اساتیدمیفرماین به درد من G11 نمیخوره ، به عکس و عکاسی خیلی علاقه دارم ولی کارم برای عکس نیست

سلام دوست من
اگه میتونی چند روزی صبر کن که با این دوربین کار کنم و چون خودم بشخصه با دوربین ها کانن زیاد کار کردم بهتر می تونم کمکتون کنم . فعلا نظرم روی sx20 کانن است . اما توصیه میکنم کمی صبر کنی !

(قراره تو بار جدیدم برام دوربین های عکاسی سونی هم بیاد ).

sastwhc
16-06-2010, 21:10

احتمالا GF1 پاناسونیک از انتخاب های خوب و البته گران محسوب میشه

زیاد HX5 را پیشنهاد نمیکنم

در ضمن حتما به FZ35 , SX20 هم گوش چشمی داشته باش

sastwhc
16-06-2010, 21:15
؟؟[/COLOR]

خیر قربان سری G نسبت به لنزهای قدیمی سونی بهبود پیدا کرده.

tirdad_60
16-06-2010, 21:18

آقا این دوربین معرکه هست
یه زمانی دنبالش بودم اما توی ایران نبود

البته یه مساله ای که مشکل ساز میشه سیستم 3/4 هست که لنزهاش توی ایران پیدا نخواهد شد
مگر با قیمت های نجومی

mahanuser
17-06-2010, 00:40

سلام دوست من
اگه میتونی چند روزی صبر کن که با این دوربین کار کنم و چون خودم بشخصه با دوربین ها کانن زیاد کار کردم بهتر می تونم کمکتون کنم . فعلا نظرم روی sx20 کانن است . اما توصیه میکنم کمی صبر کنی !

(قراره تو بار جدیدم برام دوربین های عکاسی سونی هم بیاد ).

از لطفتون بسیار ممنونم ، اگه بتونین اینجوری کمکم کنین خیلی خوب میشه ، چون با کانن کار کردین راحت میتونین تفاوت ها رو پیدا کنین

منتظر خبرتون هستم دوست عزیز

بازم ممنون :20:

mahanuser
17-06-2010, 01:07

آقا این دوربین معرکه هست

البته یه مساله ای که مشکل ساز میشه سیستم 3/4 هست که لنزهاش توی ایران پیدا نخواهد شد
مگر با قیمت های نجومی

ممنون دوستان
اطلاعات دوربین های پیشنهادیتون رو خوندم ، GF1 واقعا معرکه هست ولی طبق فرمایش دوستمون لنزهاش خیلی گرونه .

FZ35 هم پیشنهاد خوبی بود اما سرعت نسبتا پایین فوکوس خودکار در هنگام ضبط ویدیویی و طیف نسبتا محدود تنظیم گشودگی دهانه‌ی دیافراگم بین F2.8 تا F4.4 از ضعف هایش هست

SX20 مورد جالبیه ، وزنش زیاده ولی قابل چشم پوشی هست ، فقط یک نکته هست اینکه از باتری های قلمی بجای باتری های لیتیومی پرظرفیت استفاده کرده ، میشه براش باتری لیتیومی خرید و گذاشت ؟؟

HX1 هم مثل SX20 هست ، تقریبا با خصوصیات یکسان ، میشه لطف کنین این ۲تا رو نسبت به هم مقایسه کنین ؟ و کدوم بهتره ؟

mm45
17-06-2010, 09:00
[=mahanuser;5070546]ممنون دوستان
........

SX20 مورد جالبیه ، وزنش زیاده ولی قابل چشم پوشی هست ، فقط یک نکته هست اینکه از باتری های قلمی بجای باتری های لیتیومی پرظرفیت استفاده کرده ، میشه براش باتری لیتیومی خرید و گذاشت ؟؟

سلام

نمی شه دوربین sx20 که باطری قلمی می خوره را تبدیل به باطری لیتیومی کرد .

و نیازی هم نداره . این دوربین مصرف برق خیلی پایین نسبت به مشابه های خودش داره و می تونم با اطمینان بهت بگم که اگه یه باطری باکیفیت براش تهیه کنی . به اندازه باطری لیتیومی برات کار بده . پک شارژ هنل باکیفیت ترین پکی است که من تا الان تو بازار دیدم .

HX1
هم مثل SX20 هست ، تقریبا با خصوصیات یکسان ، میشه لطف کنین این ۲تا رو نسبت به هم مقایسه کنین ؟ و کدوم بهتره ؟

تفاوت عمده آنها :
در کیفیت فیلم برداری hx1 سونی است که کیفیت fullHD فیلم برداری میکنه اما sx20 کیفیت HD .
نویز تصویر HX1 زیادتر از sx20 است .
به جز اینکه من اصلا از عکس های hx1 خوشم نمیاد چون خیلی خیلی مصنوعی و غیر طبیعی میزنه

با هر دو دوربین کار کردم و به شخصه توصیه sx20 میکنم :11::11:

mm45
17-06-2010, 09:08
دوربین بزاری در حالت اتوماتیک فقط لازمه که دکمه شاتر فشار بدی. همین!

من که میگم اصلا به فکر دوربین جدا نباش:
با 250 تومن یه دوربین خوب گیرت بیاد SX120 هست که عکسش اصلا به پای FZ35 نمیرسه!
دوربین فیلم برداری هم با 250 تومن! این دیگه یه دوربین بسیار بیخود گیرت میاد .
تازه اگه بخای دوربینی بگیری که مثل FZ35 فیلم بگیره باید بالای 500 پول بدی.!
شما یه دوربین بگیری خیلــــــــــــــــــــــ ــی بهتره که 2 دوربین جدا بگیری.
این بود نظر من!
نظر دیگر دوستان هم محترمه.♥♥♥♥

سلام

علی جون شرمنده اما گفته هات تایید نمیشه

درسته که برای کیفیت فیلم برداری hd باید بالای 600 هزینه کنه اما یه دوربین فیلم برداری قابلیت هایی داره که دوربین عکاسی حتی با کیفیت بالا اون قابلیت ها را نداره
مثل زوم اپتیکال بالا برای فیلم برداری - فیلم برداری در نور کم یا شب و ...

به نظر خودم 2 دوربین جدا بهتر از یه دوربین است که کار هر دو را انجام بده .
حتی اگه hc52 (قیمت 270 هزار )سونی از نوع فیلم خور بگیره با sx120 (قیمت 220 هزار)از کانن

mahanuser
17-06-2010, 11:34
سلام

تفاوت عمده آنها :
در کیفیت فیلم برداری hx1 سونی است که کیفیت fullHD فیلم برداری میکنه اما sx20 کیفیت HD .
نویز تصویر HX1 زیادتر از sx20 است .
به جز اینکه من اصلا از عکس های hx1 خوشم نمیاد چون خیلی خیلی مصنوعی و غیر طبیعی میزنه

با هر دو دوربین کار کردم و به شخصه توصیه sx20 میکنم :11::11:

طبق فرمایش شما SX20 خیلی بهتره پس .
با کمک شما و دوستان عزیز تقریبا از تمام دوربین های موجود به ۲مدل رسیدم، SX20 و hx5 ،

SX20 قاعدتا باید بهتر باشه اما به نسبت خوب بودنش حجم و وزنش هم زیاد تر شده ،

اگه کسی از دوستان با هر ۲ مدل کار کرده لطفا میشه بگه این ۲ مدل نسبت به هم چه قدر تفاوت کیفیت دارند ؟ عکس و فیلمشون زیاد با هم فرقی نداره یا اینکه تفاوت مشهودی دارند ؟

من منتظر خبر شما دوست عزیز هم هستم تا hx5 براتون برسه و وضعیت اونم بسنجین .

اگه تفاوت زیادی نداشته باشند hx5 به خاطر حجم و وزنش مورد بهتری هست ، اما اگه زیاد باشه SX20 بهتره .

از اینکه همه اساتید لطف میفرمایند و اطلاعات مفیدشون رو در اختیارم قرار میدن بسیار سپاسگذارم :11::11::11:

artara74
17-06-2010, 14:33
یک نگاهی هم به فوجی HS10 بکنید. چیز عالی ایه. و همچنین مدل جدید پنتاکس که سوپر زومه (اسمش یادم نیست)

البته اگه قید فیلم برداری رو بزنید S200 فوجی بهتره.

dada_zebel
17-06-2010, 17:28

با سلام و خسته نباشید
چند سوال داشتم میخام نظر اساتید به ویژه شما را بذانم
1- واسه کاهش عمق میدان مطلب بسیار آموزنده ای از آقای tirdad-60 خواندم که اینجا ازشون تشکر میکنم . میخام بدونم واسه کاهش عمق میدان canong11 بهتر عمل میکنه یا fuj is200exr
2- من خودم وقتی مقایسه میکنم رنگای فوجی خیلی شادابتر و زنده تره . تو چند پست هم اینو خوندم دیدم مثل اینکه تشخیص من درست بوده . سوالی که داشتم اینه که هنگام چاپ عکس هم این مسئله مشهوده یا نه ؟

ELSIN
17-06-2010, 21:50
ممنون دوستان
اطلاعات دوربین های پیشنهادیتون رو خوندم ، GF1 واقعا معرکه هست ولی طبق فرمایش دوستمون لنزهاش خیلی گرونه .

FZ35 هم پیشنهاد خوبی بود اما سرعت نسبتا پایین فوکوس خودکار در هنگام ضبط ویدیویی و طیف نسبتا محدود تنظیم گشودگی دهانه‌ی دیافراگم بین F2.8 تا F4.4 از ضعف هایش هست

HX1 هم مثل SX20 هست ، تقریبا با خصوصیات یکسان ، میشه لطف کنین این ۲تا رو نسبت به هم مقایسه کنین ؟ و کدوم بهتره ؟

در مورد FZ35 کاملا اشتباه میکنید:10:
من تا الان توی فیلم فوکوس از دست ندادم زیاد هم فیلم مگیرم:20:
اما SX20 و HX1 بخصوص HX1 ارزش خرید ندارند وقتی FZ35 هست:5::46:

sastwhc
17-06-2010, 22:48
در مورد FZ35 کاملا اشتباه میکنید:10:
من تا الان توی فیلم فوکوس از دست ندادم زیاد هم فیلم مگیرم:20:
اما SX20 و HX1 بخصوص HX1 ارزش خرید ندارند وقتی FZ35 هست:5::46:

sx20 در زمینه ی عکاسی کمی از FZ35 بهتر میحسوب میشه

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

ممنون دوستان

؟

اولا امکان استفاده از باتری قلمی یه مزیت محسوب میشه
دوما منظور استفاده از باتری های متال هیدرات شارژی قلمی است ونه باتری خشک!!!غیرقابل شارژ ولو الکالین

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

آقا این دوربین معرکه هست

مگر با قیمت های نجومی

الان یه کمی وضعیت این دوربین ها بهتر شدند(در ایران)

ELSIN
18-06-2010, 00:24
sx20 در زمینه ی عکاسی کمی از FZ35 بهتر میحسوب میشه

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:42 PM ----------

اولا امکان استفاده از باتری قلمی یه مزیت محسوب میشه
دوما منظور استفاده از باتری های متال هیدرات شارژی قلمی است ونه باتری خشک!!!غیرقابل شارژ ولو الکالین

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

در زمینه ی عکاسی که نه فقط در زمینه ی اسم و رسم :10:

درباره باتری هم چیزی که قبلا گفته بودم :5:

"اقا شما دارید دو نسل قدیمی وجدید رو مقایسه میکنید معلومه جدیده بهتره
چیه قلمی خوبه من 3 سال با دوربینی که باطری قلمی میخورد کار کردم (مدارکشم هست)
وزنش خوبه_ مدت زمان شارژ که از 12 ساعت به بالاست خوبه _ اثرش رو حافظه خوبه _ عدم نمایش باقی مونده باطری خوبه _ نگه نداشتن قدرت خوبه
بعدشم یه موبایل یا MP4 یا از این چور وسایل قابل حمل شما بگو که با قلمی کار کنه فقط هم کنون این کار رو میکنه چون هم براش کم خرج تره هم میکه من کنونم هر اشغالی بدم بیرون ملت میخرند

فقط همونی که در دسترس هست خوبه اونم تازه نه هر باطری اونی که رو ساعت میزاری دوربین رو روشن هم نمیکنه

والااااااااا"

:46:

ravani_13
18-06-2010, 00:47
ویرایش شد .

ravani_13
18-06-2010, 00:50
ویرایش شد .

ravani_13
18-06-2010, 00:58
سلام

من قصد خرید یه دوربین جمع و جور واسه عکس گرفتن تو مسافرت و مهمونی هام و برام خیلی مهمه عکس ها زنده و واقعی که در محیط های تاریک و کم نور عکس های خوبی بگیره

دوستان S90 و WX1 رو پیشنهاد دادن

خواستم یه مقایسه کوچیک انجام دهید ودر اخر یکی رو بنا بر کاربردهای من بهم پیشنهاد دهید و یا اگر گزینه ی بهتری سراغ دارید ( سقف بودجه تا 500 )

مرسی

dada_zebel
18-06-2010, 06:55
با سلام و خسته نباشید
چند سوال داشتم میخام نظر اساتید به ویژه شما را بذانم
1- واسه کاهش عمق میدان مطلب بسیار آموزنده ای از آقای tirdad-60 خواندم که اینجا ازشون تشکر میکنم . میخام بدونم واسه کاهش عمق میدان canong11 بهتر عمل میکنه یا fuj is200exr
2- من خودم وقتی مقایسه میکنم رنگای فوجی خیلی شادابتر و زنده تره . تو چند پست هم اینو خوندم دیدم مثل اینکه تشخیص من درست بوده . سوالی که داشتم اینه که هنگام چاپ عکس هم این مسئله مشهوده یا نه ؟

آقای sastwhc اگه میشه فقیر فقرا رو هم تحویل بگیرید:31:
به خدا گناه داریم :19:

sastwhc
18-06-2010, 08:20
"اقا شما دارید دو نسل قدیمی وجدید رو مقایسه میکنید معلومه جدیده بهتره

:46:

خب این یکی از محسناتش هست

شما از جدیدش استفاده کن

در زمینه ی عکاسی که نه فقط در زمینه ی اسم و رسم :10:

1:

اشتباه می کتی بیشتر مطالعه کن در همین انجمن چندین بار بحث شده

فقط هم کنون این کار رو میکنه چون هم براش کم خرج تره
1:
دقیقا برعکس این روش پرخرج تره

sastwhc
18-06-2010, 08:33
آقای sastwhc اگه میشه فقیر فقرا رو هم تحویل بگیرید:31:
به خدا گناه داریم :19:

اختیار داری(من هفته ای 2 روز برای نوشتن مطلب به اینترنت دسترسی دارم برای همین کمی دیر دیر میام)

در مورد رنگ S200 و G11 قبلا بحث شده:

در مورد عمق میدان باید بگم چندین عامل موثرند در مجموع احتمالا کمی(فقط کمی) در S200EXR باید بهتر باشد اما دقت کن اولین نکته مهم میزان آشنایی شما با نرم افزارهای ادیت است در صورتیکه آشنایی کافی نداری مطلقا کنون را پیشنهاد میکنم

---------- Post added at 08:33 AM ---------- Previous post was at 08:29 AM ----------

سلام

من قصد خرید یه دوربین جمع و جور واسه عکس گرفتن تو مسافرت و مهمونی هام و برام خیلی مهمه عکس ها زنده و واقعی که در محیط های تاریک و کم نور عکس های خوبی بگیره

دوستان S90 و WX1 رو پیشنهاد دادن

خواستم یه مقایسه کوچیک انجام دهید ودر اخر یکی رو بنا بر کاربردهای من بهم پیشنهاد دهید و یا اگر گزینه ی بهتری سراغ دارید ( سقف بودجه تا 500 )

مرسی

Canon S90
Canon G11
در صورت تسلط بر ادیت نرمافزاری Fuji s200EXR یا F200EXR
FZ35

tirdad_60
18-06-2010, 12:10
قاعدتا فوجی بخاطر میزان زوم بالاتر در مواردی بهتر عمل میکنه
مساله رنگ در واقع بیشتر برمیگردد به پروسس داخلی دوربین و میتوان با توجه به اینکه این دوربینها raw هم ثبت میکنند به راحتی رنگهای دلخواه رو بدست آورد
عکسهای کنون بدون ویرایش بهترند
در چاپ عکس با توجه به صحبت قبل شما باید کمی ویرایش داشته باشید و عکس رو برای چاپ آماده کنید
اما مساله مهم اینه که عکسها و رنگها در چاپ با صفحه مانیتور کمی تفاوت دارند

poonel
19-06-2010, 00:09

دوستان عزیز من قصد خرید دوربین ZR3 پاناسونیک را دارم . چند روز پیش جناب VCC فرمودند که قیمتش 385.000 تومنه . من از نمایندگی بانیان تو تهران قیمت گرفتم ، گفت 435.000 تومنه . سوالم اینه که آیا قیمت 385.000 تومن اشتباهه یا این قیمت بدون گارانتیه ؟؟؟ اصلا بدون گارانتیش هم هست ؟؟؟

ELSIN
19-06-2010, 00:24

دوستان عزیز من قصد خرید دوربین ZR3 پاناسونیک را دارم . چند روز پیش جناب VCC فرمودند که قیمتش 385.000 تومنه . من از نمایندگی بانیان تو تهران قیمت گرفتم ، گفت 435.000 تومنه . سوالم اینه که آیا قیمت 385.000 تومن اشتباهه یا این قیمت بدون گارانتیه ؟؟؟ اصلا بدون گارانتیش هم هست ؟؟؟

دوربین بسیار خوبی انتخاب کردی فقط تنظیم دستی قوی نداره فکر کنم قیمتا پایین اومده اما اگر بانیان گفته 435 پس حتما 385 تومنی بدون گارانتیه یا از این گارانتی های الکی:46:
4 یا 5 هفته پیش 480 بود گارانتی بانیان

mm45
19-06-2010, 11:05
دوربین بسیار خوبی انتخاب کردی فقط تنظیم دستی قوی نداره فکر کنم قیمتا پایین اومده اما اگر بانیان گفته 435 پس حتما 385 تومنی بدون گارانتیه یا از این گارانتی های الکی:46:
4 یا 5 هفته پیش 480 بود گارانتی بانیان

سلام دوستان

ببینید من قبول دارم گارانتی اصلی پاناسونیک بانیان است اما به این موارد هم توجه داشته باشید .
1- گارانتی تو ایران ارزشی نداره ، هر مشکلی پیش بیاد جواب گو نیست و خودتون باید هزینه پرداخت کنید .
2- شما می تونید این دوربین را با بیمه نامه بدنه تهیه کنید که 3% به مبلغ دوربین اضافه میشه اما شامل ضربه ، شکست فیزکی ، سوختگی ، زنگ زدگی ، آب رفتگی و .... میشه که این شرایط را بانیان نمیتونه براتون مهیا کنه !
3- به شخصه معتقدم پولتون را دور نریزید و با شرایط بالا تهیه کنید . :11::10:

ELSIN
19-06-2010, 11:37
سلام دوستان

ببینید من قبول دارم گارانتی اصلی پاناسونیک بانیان است اما به این موارد هم توجه داشته باشید .
1- گارانتی تو ایران ارزشی نداره ، هر مشکلی پیش بیاد جواب گو نیست و خودتون باید هزینه پرداخت کنید .
2- شما می تونید این دوربین را با بیمه نامه بدنه تهیه کنید که 3% به مبلغ دوربین اضافه میشه اما شامل ضربه ، شکست فیزکی ، سوختگی ، زنگ زدگی ، آب رفتگی و .... میشه که این شرایط را بانیان نمیتونه براتون مهیا کنه !
3- به شخصه معتقدم پولتون را دور نریزید و با شرایط بالا تهیه کنید . :11::10:

کاملا قبول دارم گارانتی چیز بی ارزشی هست تو ایران اما از یه نظر ادم اطمینان داره که دوربین نو هست و دست دوم کشور های عربی ِ... نیست و فکر کنم گارانتی پاناسونیک ایران جزو تحریم نباشه که یه نکته مثبته
البته این بیمه نامه بانیان هست من منظور شماره 2 رو نمی فهمم:23::14:

اون بیمه نامه بدنه هم تعریفشو زیاد شنیدم
راسی بیشتر دوربین های پاناسونیک که گارانتی ندارند تو فروشگاه های وب پیدا میشن که خرید از اونا به نظر اشتباه میاد

rostamiani
19-06-2010, 11:40
کاملا قبول دارم گارانتی چیز بی ارزشی هست تو ایران اما از یه نظر ادم اطمینان داره که دوربین نو هست و دست دوم کشور های عربی ِ... نیست و فکر کنم گارانتی پاناسونیک ایران جزو تحریم نباشه که یه نکته مثبته

راسی بیشتر دوربین های پاناسونیک که گارانتی ندارند تو فروشگاه های وب پیدا میشن که خرید از اونا به نظر اشتباه میاد
سلام
اگه منظورتون شماره ۲ بیمه نامه هست، منظور اینه که اگه تو زمان گارانتی تعمیرش کنن هزینه تعمیر و قطعاتی که شاید مصرف کنن رو ازتون نمی گیرند :10:

mm45
19-06-2010, 11:46

تایید نمیشه
راستش دوربین کار کرده و نو اینقدر تفاوت مشهودی دارند که با نگاه کردن به دوربین میشه متوجه شد . پس میشه گفته شما را رد کرد از این نظر ولی من منکر این نمیشم که کارکرده هم داریم اما واقعا به قیمت کارکرده فروش میکنند . حالا دوربینی که چند ماه است وارد بازار شده که کارکرده آن فوری وارد ایران نمیشه . . خرید اینترنتی هم در بیشتر فروشگاه ها توصیه میشه . :11: ما فروشگاه های اینترنتی خوبی داریم که استفاده نکردن از آنها به خودمون لطمه وارد میکنه . :19:

ELSIN
19-06-2010, 15:38
تایید نمیشه
راستش دوربین کار کرده و نو اینقدر تفاوت مشهودی دارند که با نگاه کردن به دوربین میشه متوجه شد . پس میشه گفته شما را رد کرد از این نظر ولی من منکر این نمیشم که کارکرده هم داریم اما واقعا به قیمت کارکرده فروش میکنند . حالا دوربینی که چند ماه است وارد بازار شده که کارکرده آن فوری وارد ایران نمیشه . . خرید اینترنتی هم در بیشتر فروشگاه ها توصیه میشه . :11: ما فروشگاه های اینترنتی خوبی داریم که استفاده نکردن از آنها به خودمون لطمه وارد میکنه . :19:

نه اگر کم کار کرد باشه نمیشه فهمید تا 6 ماه البته به صاحبش هم بستگی داره و به طرز نگه داری
نه شما خودت رو نبین کارت رو حسابه من یکی رو تو بازار جمهوری میشناسم (غیر مستقیم) که این کار رو کرده
در این مورد دوربین مورد نظر که دوستمون خواستند بخرند رو گفتم TZ7 که تولید27-Jan-09 که بیشتر از یک سال ازش گذشته پس دس دومش کم نیست

tirdad_60
19-06-2010, 16:28
راستش دوربین کار کرده و نو اینقدر تفاوت مشهودی دارند که با نگاه کردن به دوربین میشه متوجه شد . پس میشه گفته شما را رد کرد از این نظر ولی من منکر این نمیشم که کارکرده هم داریم اما واقعا به قیمت کارکرده فروش میکنند . حالا دوربینی که چند ماه است وارد بازار شده که کارکرده آن فوری وارد ایران نمیشه . . خرید اینترنتی هم در بیشتر فروشگاه ها توصیه میشه . ما فروشگاه های اینترنتی خوبی داریم که استفاده نکردن از آنها به خودمون لطمه وارد میکنه .

در واقع اینکه دست دوم بفروشند شاید مشخص بشه اما در بازار ایران از دوربینهای در اصطلاح رفرش کم نیست
و تا به مشکلی بر نخورند اونم در ابتدای خرید شاید کمتر کسی بفهمد
البته داشتن گارانتی ضمانت رفرش نبودن نیست
یکی از دوستان از گارانتی خوبی استفاده کردند اما بعد ...

omid1351
19-06-2010, 21:35
سلام دوستان

در رابطه باخرید این سه مدل نظر بدین هدف استفاده خانواده و معمول هست

s200-s120-ixus200

بین اولی و سومی تفوت چیه؟

poonel
19-06-2010, 23:39
دوستان عزیز یه سوال فنی درباره دوربینهای پاناسونیک دارم .

اندازه عکس پانورامای دوربینهای پاناسونیک چقدر است ؟ منظورم اینه که مثلا اگه با دوربین 14 مگاپیکسلیش 3 تا عکس به هم پیوسته در حالت پانوراما بگیریم اندازه اش میشه : 14X3= 42MP ؟؟؟ یا اینکه اندازه پانوراماش کوچکتر است؟ مثل دوربینهای سونی که در حالت پانوراما نهایتا 1080 است ؟

rostamiani
20-06-2010, 06:24
دوستان عزیز یه سوال فنی درباره دوربینهای پاناسونیک دارم .

اندازه عکس پانورامای دوربینهای پاناسونیک چقدر است ؟ منظورم اینه که مثلا اگه با دوربین 14 مگاپیکسلیش 3 تا عکس به هم پیوسته در حالت پانوراما بگیریم اندازه اش میشه : 14X3= 42MP ؟؟؟ یا اینکه اندازه پانوراماش کوچکتر است؟ مثل دوربینهای سونی که در حالت پانوراما نهایتا 1080 است ؟
سلام
در گرفتن عکس پانوراما شما چند تا عکس می گیرید و با نرم افزار ترکیب می کنید.
عملا با هر دوربینی که عکس بگیرید باید اندازه تصویر حاصل همون ۱۴x۳ بشه ولی چون برای ترکیب شدن درست باید عکس ها بخش مشترک داشته باشند عملا این طور نیست و کمی کمتر است که البته می تونید به جای ۳ عکس ۶ عکس بگیرید تا جبران شود :D

دوربین ها در اندازه نهایی پانوراما تاثیری ندارند مگه اینکه خود دوربین عکس ها رو ترکیب کند مثل دوربین سونی .که البته با این دوربین هم می شود این کار رو به نرم افزار داد

مثلا شما می تونید چندین عکس رو این طور ترکیب کنید تا به عکس خیلی بزرگ تری برسید :

poonel
20-06-2010, 07:50
سلام
در گرفتن عکس پانوراما شما چند تا عکس می گیرید و با نرم افزار ترکیب می کنید.
عملا با هر دوربینی که عکس بگیرید باید اندازه تصویر حاصل همون ۱۴x۳ بشه ولی چون برای ترکیب شدن درست باید عکس ها بخش مشترک داشته باشند عملا این طور نیست و کمی کمتر است که البته می تونید به جای ۳ عکس ۶ عکس بگیرید تا جبران شود :D

دوربین ها در اندازه نهایی پانوراما تاثیری ندارند مگه اینکه خود دوربین عکس ها رو ترکیب کند مثل دوربین سونی .که البته با این دوربین هم می شود این کار رو به نرم افزار داد

سلام . جناب Rostamiani ، دوست عزیز از اینکه به سوال من جواب دادی خیلی ممنونم .
سوال من اینه که :
آیا در ترکیب تصاویر که بوسیله خود دوربین (نه کامپیوتر) و در برنامه PANORAMA ASSIST انجام می شود، تصویر حاصل کوچکتر از اندازه اصلی( 14X3 )است؟؟؟
به عبارت دیگر آیا دوربین پاناسونیک در برنامه PANORAMA ASSIST عکس های اصلی (14مگاپیکسلی) رو به هم می چسبونه یا اینکه عکسهای کوچکتر شده مثل دوربینهای سونی؟؟؟:11:

rostamiani
20-06-2010, 09:27
سلام
متوجه منظورتون شدم
چیزی که سعی داشتم بگم اینه که شما مهم مسلما باید عکس ها بخش مشترک داشته باشند. پس همیشه عکس نهایی کوچکتر از مجموع اندازه عکس هاست و این به نوع دوربین و نرم افزار مورد استفاده ربطی نداره
و شما هم مجبور نیستید برای ترکیب کردن عکس های دوربین های پاناسونیک از PANORAMA ASSIST استفاده کنید.
ولی دلیلی نداره که اندازه عکس رو کوچک کنه
شما از فوتوشاپ استفاده کن که خیلی خیل یبهتر این کار رو انجام میده :31:

omid1351
20-06-2010, 10:45
دوستان این سوال را ندیدند.

سلام دوستان

s200-s120-ixus200

rostamiani
20-06-2010, 10:53
دوستان این سوال را ندیدند.
تا جایی که من می دونم سری ixus برای کاربرای معمولیه که دوربینی جمع و جور و قشنگ می خوان و فقط می خوان دکمه رو بزنن و عکس تحویل بگیرند
سری S هم تنظیمات دستی کامل داره و برای کسانی خوبه که می خوان عکس های خرفه ای تری بگیرند و با عکاسی آشنا هستند

tirdad_60
20-06-2010, 12:38
سلام دوستان

s200-s120-ixus200

سلام

IXUS با بدنه فلزي و قوي، امكانات محدود و اندازه ظريف و بسيار كوچك مناسب براي كساني هستند كه از دوربين خود كيفيت بالا مي خواهند بدون اينكه بخواهند با پيچيدگي هاي يك دوربين عكاسي روبرو بشن.

sx: سوپر زوم هاي Canon در اين جا هستند. با زوم هاي بالاتر از 10 برابر.و تنظیمات دستی

سري G : بدنه فلزي، امكانات حرفه اي و زياد، صفحه نمايش عالي . اين دوربين هاي مناسب كسانيست كه هزينه زياد اهميت ندارد و در عوض دوربيني مقاوم و كوچك و با امكانات عالي مي خواهند. انتخاب عكاسان حرفه اي براي داشتن دوربين دوم و سبك نيز مي تواند از اين رده باشد.

EOS:
اس ال آر ها. نياز به توضيح اضافه ندارد.

omid1351
20-06-2010, 13:47
سلام دوستان محبت نمایند درباره این دو مدل هم نظر بدهند.

[Canon IXUS 200 IS (IXY 930
sony Cyber-Shot DSC-W370

rostamiani
20-06-2010, 18:38

sony Cyber-Shot DSC-W370
Sony W370 کیفیت تصویر خوبی نداره
IXUS200 بهتره :10:

mm45
20-06-2010, 19:12

sony Cyber-Shot DSC-W370

سلام دوست من

ixy 930 که معادل دوربین ixus 200 است . دوربین خوبیه ! مخصوصا عکاسی در شب خوبی داره
و شاید مهمترین عاملی که خیلی کم بهش توجه میکنند لنز واید فوق العاده این دوربین باشه که 24 میلیمتری است !

w370 قرار بوده این چند روزه برام بیاد هنوز نیامده ، اما شاید بشه گفت یه لنز 35 میلیمتری شاید یه عیب بشمار بیاد برای کاربر خاص خودش !
شاید چیزی را که W370 را متمایز میکنه از ixy930 یا بهتر بگم مواردی را که مشتری را بیشتر به سوی سونی پرتاب (!) میکنه تا کانن :
1- مگاپیکسل بالاتر ( که فقط جنبه تبلیغاتی داره )
2- پاناروما ( که الحق و النصاف من که خوشم امده ازش !)
3-کلی کاتالوگ که لذت عکاسی را به آدم نشون میده ! :دی
4- کلی چرند و پرند که خیلی مواقع خنده ام میگره از خوندش مثلا برای دوربین ها فیلم برداریش تو یه کاتالوگ سونی درباره "وضوح تصاویر نوشته :
"" من سفر کردن را دوست دارم چون با مکانهای جدیدی آشنا میشوم . به این دلیل است که من دوربین فیلم برداری هنی کم سونی ام را دوست دارم . دوربینی خوش دست . سبک و مجهز به فن آوری های مدرن مانند حسگر انحصاری سونی و .... "

شما اگه زوم بالایی نیاز داری و قیمت خوب می تونی به sx120 کانن هم فکر کنی اما از اونجا که از انتخاب های اولیه دوربین تون متوجه شدم شما به زیبایی دوربین و ظرافت اون خیلی توجه دارید پس از این دوربین خوشتون نمیاد . پشیمون شدم معرفی کردم این دوربین را بهت . فراموشش کن همون ixy930 بخر قیمت 255 هزار :11:
W370 هم قیمت نمایندگی باید 260باشه :11::11:

omid1351
21-06-2010, 08:08
جناب mm45

با تشکر فراوان از جنابعالی و جناب رستمیانی بابت بیان تجربیات و دیدگاههایتان لازم میدانم بگم که همه در بیان نظرشان آزاد هستند " پشیمون شدم معرفی کردم این دوربین را بهت" .
من این دوربین رو هم در نظر دارم - عکاس حرفه ای نیستم واسه مهمونی و مسافرت میخواهم - به من توصیه کردن دوربین باطری
AA قلمی نخرم چون یک هزینه شارژر اضافه میشه و زود به زود خالی میشه - بیان نظرات و تجربیاتتان مورد امتنان من میباشد.

rostamiani
21-06-2010, 08:16
جناب mm45

با تشکر فراوان از جنابعالی و جناب رستمیانی بابت بیان تجربیات و دیدگاههایتان لازم میدانم بگم که همه در بیان نظرشان آزاد هستند " پشیمون شدم معرفی کردم این دوربین را بهت" .
من این دوربین رو هم در نظر دارم - عکاس حرفه ای نیستم واسه مهمونی و مسافرت میخواهم - به من توصیه کردن دوربین باطری
AA قلمی نخرم چون یک هزینه شارژر اضافه میشه و زود به زود خالی میشه - بیان نظرات و تجربیاتتان مورد امتنان من میباشد.

درست گفتند ... ولی باتری های قلمی هم خوبی های خودشونو دارند :)
به نظر من اگه دوربین خوبی پیدا کردید که باتری قلمی می خورد درست نیست به دلیل این مساله نخریدش. دوربین باید خودش خوب باشه

sastwhc عزیز توضیح کاملی درباره باتری های لیتیومی و نیکلی دادند که خوبه شما هم ببینید :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید:10:

hastimasiha
21-06-2010, 09:23
دوستان طبق فرمایشات شما تصمیم گرفتم با پس اندازم fz35 بخرم فقط موندم از کجا بخرم سرم کلاه نره من تاحالا دوربین نخریدم

وسایل جانبی هم داره؟/

دفترچه راهنمای فارسی هم داره که نحوه کارکردن باهاش را بگه ؟

جایی رو پیشنهاد می کنید که برم از اونجا بخرم

ممنون می شم راهنمایی کنید:20::20:

mm45
21-06-2010, 11:14
جناب mm45

سلام
ببینید دوست من الان باطری های قلمی در بازار موجود هست که به راحتی به شما این امکان را میده که به اندازه یه باطری لیتیوم براتون عکس بگیره و نیاز به شارژ زیادی نداشته باشه . من خودم از پک های شارژ هنل استفاده کردم و این قابلیت را داره که از بابت شارژ خیال راحتی داشته باشید . بجز اینکه قیمت مناسبی هم داره . و حتی باطری یدک هم داره یعنی پک شارژ همراه با 4 باطری با کیفیت عرضه میشه .. بازم انتخاب با خودتونه :11:

mahanuser
21-06-2010, 11:57
سلام جناب mm45
دوربین hx5 براتون رسید ؟
هر وقتی دستتون رسید اگه لطف کنین جواب تستشو بهم بگین ممنونتون میشم .
هنوز منتظر خبرتون هستم ........

Unknown_2517
21-06-2010, 12:23
سلام دوستان، میشه نظرتونو درباره A490 کانن بگید؟
کارایی مورد نیز من عکسه گرفتن در جشنی چیزی یا عکس گرفتن از جاهایی که با خانواده میرویم مثلا جاهای دیدنی مثل ماسوله.
اگه این خوب نیست یکی تو همین رنجا بهم معرفی کنید.
با تشکر...

tirdad_60
21-06-2010, 12:32
کارایی مورد نیز من عکسه گرفتن در جشنی چیزی یا عکس گرفتن از جاهایی که با خانواده میرویم مثلا جاهای دیدنی مثل ماسوله.
با تشکر...

قیمت حدود 100 تومه هست اگر اشتباه نکنم
با توجه به میزان هزینه کارایی خوبی داره

البته طبیعتا اگر بیشتر هزینه کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت

rostamiani
21-06-2010, 13:59
با تشکر...

سایت Cnet.com که خیلی ازش تعریف کرده و بهش امتیاز Very Good داده :

امکاناتش کمه ولی تو این قیمت عکس های خیلی خوبی می گیره و باتریش هم زیاد دوام نداره :31:
ولی تو این قیمت خیلی خوبه

اینم یک ریویووی کامل تر با نمونه عکس :

hastimasiha
21-06-2010, 15:21
منو یادتون نره ...................

یکی جواب منو بده:41::41::41::41:

rostamiani
21-06-2010, 15:50
دوستان طبق فرمایشات شما تصمیم گرفتم با پس اندازم fz35 بخرم فقط موندم از کجا بخرم سرم کلاه نره من تاحالا دوربین نخریدم

وسایل جانبی هم داره؟/

دفترچه راهنمای فارسی هم داره که نحوه کارکردن باهاش را بگه ؟

جایی رو پیشنهاد می کنید که برم از اونجا بخرم

ممنون می شم راهنمایی کنید:20::20:

اگه با گارانتی می خواین ، از نمایندگی های بانیان بخرید :

من قبل عید از نمایندگی بانیان تو جمهوری خریدم (یعنی برام خریدند :20: ) اینا همراهش بود :

دفترچه راهنمای خلاصه فارسی و انگلیسی و ...
دفترچه راهنمای کامل روی سی دی
دوربین منوی فارسی داره
سی دی نرم افزار ها

دوربین
هود
درایور هود
درپوش لنز
نخ اتصال درپوش !
بند سرشانه ای
باتری
شارژر

خودشونم یک کیف همراهش دادند که دقیقا اندازشه و چیز دیگه ای توش جا نمیشه :31:
یک باتری اضافه + فیلتر UV هم برای محافظت از لنز خودم ازشون خریدم به قیمت ۱۸ + ۱۰ هزار تومان

یکی از کاربرای همین فروم از یکی از سایت های اینترنتی حدود ۴۰۰ هزار تومان بدون گارانتی خریده بود که دفترچه و منوی فارسی نداشت

mm45
21-06-2010, 18:02
سلام جناب mm45
دوربین hx5 براتون رسید ؟
هر وقتی دستتون رسید اگه لطف کنین جواب تستشو بهم بگین ممنونتون میشم .
هنوز منتظر خبرتون هستم ........

سلام دوست من . هنوز نه . البته باید اعتراف کنم کم همتی از طرف خودم بوده . سعی میکنم امشب تست کنم و نتیجه را بهتون بدم . :11::11:

ELSIN
21-06-2010, 18:41
منو یادتون نره ...................

یکی جواب منو بده:41::41::41::41:

تبریک میگم بهترین انتخاب رو کردید
اگر میخواهید با کارانتی اصلی بخرید بگید تا جای که خودم خریدم رو معرفی کنم بهترین قیمت روداره

mahanuser
21-06-2010, 21:33
سلام دوست من . هنوز نه . البته باید اعتراف کنم کم همتی از طرف خودم بوده . سعی میکنم امشب تست کنم و نتیجه را بهتون بدم . :11::11:

از لطفتون خیلی خیلی ممنونم :11:

hastimasiha
22-06-2010, 08:08
وای چقدر خوشحالم می کنید که جوابمو می دید

دوستای خوبم حتما که می خوام با گارانتی باشه والبته با دفترچه فارسی ومنو فارسی که بتونم راحت استفاده کنم برای منیکه تا حالا دوربین خوبی نداشتم

فقط حالا که شما زحمت می کشید لطف کنید بفرمایید بهتره چه وسایل جانبیه دیگری هم بگیرم

بازم ممنون از ینکه وقت می زارید:20::40::11:

rostamiani
22-06-2010, 08:29
وای چقدر خوشحالم می کنید که جوابمو می دید

دوستای خوبم حتما که می خوام با گارانتی باشه والبته با دفترچه فارسی ومنو فارسی که بتونم راحت استفاده کنم برای منیکه تا حالا دوربین خوبی نداشتم

فقط حالا که شما زحمت می کشید لطف کنید بفرمایید بهتره چه وسایل جانبیه دیگری هم بگیرم

بازم ممنون از ینکه وقت می زارید:20::40::11:
خوشحالم که خوشحال شدید . وظیفم بود جواب بدم :10:

خیلی بهتره که باتری یدکی هم بخرید و البته فیلتر UV .نه برای UV بودنش . فقط برای اینکه لنز کثیف و خراب نشه :31:
کارت حافظه هم باید بخرید و تو دفترچش نوشته حداقل کلاس ۶ باشه
اگه کیفش کوچیک بود هم می توونید یک کیف دیگه بخرید که باتری و شارژر هم توش جا بشن
و البته سه پایه که اگه خواستید بخرید باید جدا در موردش بحث بشه :10:

cuteetuc
22-06-2010, 13:48
با سلام نظر دوستان رو در مورد سه دوربين pana sz3/tz7 وsony hx5 و canon sx210 بدونم.تاكيد مي كنم نظر كارشناسي اساتيد رو مي خوام بدونم چون اگه رفرنس ريويو بدين بايد بگم هميشه قبل از اومدن به فروم اكثر سايتهاي مرجع رو چك مي كنم.كدومشون واسه چاپ عكس بهترن؟
ممنون مي شم

tirdad_60
22-06-2010, 20:00
با سلام نظر دوستان رو در مورد سه دوربين pana sz3/tz7 وsony hx5 و canon sx210 بدونم.تاكيد مي كنم نظر كارشناسي اساتيد رو مي خوام بدونم چون اگه رفرنس ريويو بدين بايد بگم هميشه قبل از اومدن به فروم اكثر سايتهاي مرجع رو چك مي كنم.كدومشون واسه چاپ عكس بهترن؟
ممنون مي شم

سلام

من قصد ندارم راجع به مشخصات این دوربین ها چیزی بگم چون همانطور که گفتید ریویوو های معتبر زیادی وجود داره
اما مساله مهمی که در چاپ عکس هست

نویز پایین و امکان ویرایش هست (که با فرمت raw دست شما خیلی بازتر هست)
به نظر من sony در این بین از دو گزینه دیگه بهتر هست
چون با سنسور cmos و تکنولوژی جدید بکار رفته در این دوربین

نویز کمی داره و همچنین raw هم عکس میگیره

اما پیشنهاد من یکی از دوربینهای panasonic lx3 یا canon g11 هست
که با سنسور بزرگتر و تنظیمات بیشتر واقعا نتیجه متفاوتی بدست میاورید

mehran025
23-06-2010, 08:17
دوستان چرا قيمت دوربينهاي جديد از ماركهايي چون پاناسونيك، كاسيو، سامسونگ حتي تا 200 دلار از قيمت آنها در خارج بيشتره؟ با اين وجود مي ارزه كه دوربيني كه 200 دلاره رو تو ايران 300 يا 400 هزار تومان بخريم؟

surpriser
23-06-2010, 08:42
سلام دوستان.من میخواستم تا 200 تومن یه دوربین بگیرم.فعلا چشم اینا رو گرفته Nikon COOLPIX S4000 و Nikon COOLPIX S230 و Sony Cyber-Shot DSC-S2100. به نظرتون کدوم یکیش بهتره.در این رنج قیمت دیگه چه دوربینی با مشخصات بهتر پیدا میشه؟

cuteetuc
23-06-2010, 13:10
سلام

من قصد ندارم راجع به مشخصات این دوربین ها چیزی بگم چون همانطور که گفتید ریویوو های معتبر زیادی وجود داره
اما مساله مهمی که در چاپ عکس هست

نویز پایین و امکان ویرایش هست (که با فرمت raw دست شما خیلی بازتر هست)
به نظر من sony در این بین از دو گزینه دیگه بهتر هست
چون با سنسور cmos و تکنولوژی جدید بکار رفته در این دوربین

نویز کمی داره و همچنین raw هم عکس میگیره

اما پیشنهاد من یکی از دوربینهای panasonic lx3 یا canon g11 هست
که با سنسور بزرگتر و تنظیمات بیشتر واقعا نتیجه متفاوتی بدست میاورید

دوستان و اساتيد هم اكنون نيازمند راهنماي شما هستيم.ممنون

ELSIN
23-06-2010, 20:17
ممنون مي شم

شما اول باید بگید چی از دوربین میخواهید بجز چاپ.
هرسه این دوربین ها خوبند اما یکی تولید 09 tz7 و بقیه 2010 تولید های 2010 اگر تو بازار باشند قیمت واقی شون رو ندارند و ارزش خرید ندارند(فعلا)
اما دوربین های 2010 رو سایتdpreview.com به صورت گروهی مقایسه کرده و میتونه تو انتخاب خیلی کمک کنه

جالب این جاست که بین این دوربین ها

Canon SX210 IS
Casio EX-FH100
Fujfiilm FinePix F80EXR
Fujifilm FinePix JZ500
Kodak EasyShare Z950
Olympus Mju 9010*
Nikon Coolpix S8000
Panasonic Lumix DMC-ZS5 & 7 (TZ8 and TZ10 in Europe)
Ricoh CX3
Samsung HZ35W (WB650 in Europe)
Sony Cyber-shot DSC-H55
Sony Cyber-shot DSC-HX5

با این مقایسه ها و برنده ها

Image quality: outdoors / daylight

Best of the bunch: Casio FH100, Kodak Z950, Sony HX5, Samsung HZ35W
Middle of the road: Panasonic ZS5/ZS7, Sony H55, Fuji F80, Nikon S8000, Canon SX210
Bottom of the class: Ricoh CX3, Fuji JZ500 (just), Olympus Mju 9010

Image quality: Low light / High ISO

Best of the bunch: Nikon S8000, Fuji F80 EXR, Sony HX5, Casio FH100, Sony H55
Middle of the road: Kodak Z950, Panasonic ZS5/ZS7, Ricoh CX3, Samsung HZ35W
Bottom of the class: Olympus 9010, Canon SX210IS, Fuji JZ500

Image quality / performance: Flash

Best of the bunch: Sony H55 and HX5, Canon SX210IS, Nikon S8000, Casio FH100
Middle of the road: Panasonic ZS5 and ZS7, Kodak Z950, Samsung HZ35W
Bottom of the class: Olympus Stylus 9010, Fuji JZ500, Fuji F80 EXR, Ricoh CX3

دوربین های

Joint winners: Casio FH100 and Samsung HZ35W
برنده شدند که خیلی جالبه
میبینید که HX5 همیشه جزو Best هاست

اما اگر شما با اندازه دوربینهای نیمه حرفه ای مشکلی ندارید بهتره از فکر این ها بیاید برون ویه FZ35 بخرید
که بهترین دوربین تو رنج غیر حرفه ای هست و با قیمت حال hx5 و sx210 برابره

یه چیز دیگه برای چاپ دوربین 6 مگاپیکسل هم مناسبه تا A3 کاملا قابل قبول هست
امیدوارم کمک کرده باشم سوالی بود در خدمتم:10:

kotlet110
24-06-2010, 10:56
... اما اگر شما با اندازه دوربینهای نیمه حرفه ای مشکلی ندارید بهتره از فکر این ها بیاید برون ویه FZ35 بخرید ...
100% تایید میشه:10:

bille_jean2001
25-06-2010, 14:14
دوستان ميخواستم بدونم كسي درباره كيفيت عكسو فيلم دوربين nv100hd از سامسونگ اطلاعاتي داره اين بهتره يا sx210 بدون در نظر گرفتن مقدار زوم اپتيكال

kooshai
25-06-2010, 16:40
سلام به همگی..

دوستان خواستم بپرسم تا 900 تومن چه دوربینی پیشنهاد میدید؟؟ ترجیحآ SLR باشه.. خودم بین CANON 500D و CANON 550D شک دارم.. 200 تومن بیشتر میارزه واسه 550D پول بدم؟؟
اگه مدل خوب دیگه ای هم هست لطفآ بگید...

ممنون

tirdad_60
25-06-2010, 20:52
سلام به همگی..

دوستان خواستم بپرسم تا 900 تومن چه دوربینی پیشنهاد میدید؟؟ ترجیحآ SLR باشه.. خودم بین CANON 500D و CANON 550D شک دارم.. 200 تومن بیشتر میارزه واسه 550D پول بدم؟؟
اگه مدل خوب دیگه ای هم هست لطفآ بگید...

ممنون

سلام

با 900 تومن به نظر من 500D گزینه بهتری هست
البته اگه بادی رو تنها بگیرید و یک لنز لنز 18-200 بگیرید خیلی بهتره
البته هزینه کمی بالاتر میره اما رنج خوبی در اختیار دارید

---------- Post added at 09:52 PM ---------- Previous post was at 09:51 PM ----------

البته 550D از لحاظ فیلمبرداری خیلی بهتره اما از لحاظ کیفیت عکس
تفاوت چندانی ندارند شاید 550D نویز بیشتری هم داشته باشد

omid1351
25-06-2010, 21:32
سلام دوستان

به نظرتون sx200 رو بگیرم.

ممنون

rostamiani
25-06-2010, 23:01
سلام دوستان

به نظرتون sx200 رو بگیرم.

ممنون
برای چه کاربردی ؟
SX200 دوربین خیلی خوبیه برای کسانی که می خوان دوربین جمع و جوری داشته باشند که تنظیمات دستی کامل هم داشته باشه :31:

omid1351
25-06-2010, 23:17
با تشکر بیشتر برای ثبت لحظات خانواده میخواهم.

cuteetuc
26-06-2010, 09:41
سلام دوستان
راستش 2 تا از دوستام sony hx1 خريدن.خيلي فني نيستن كه بخوان نظر حرفه اي بدن در مورد دوربينشون.حالا مي خوام تو همين رنج قيمت يه چيزي بخرم كه يه جورايي پوزشونو بزنم(شما كه غريبه نيستين:31:).عكسبرداري با كيفيت عالي و فيلمبرداري هم برام مهمه.زوم اپتيكال حين فيلمبرداي هم مهمه واسم.ممنون مي شم

ila
26-06-2010, 09:54
SX200 IS
از اون دوربینهایی که وقتی مثلا از آکواریوم عکس میگیری فلش ونورش میوفته؟
بعد این که سریع عکس رو میگیره. منظورم اینه که وقتی عکس اول رومیگیری چند ثانیه بعد طول میکشه تا تصویر آماده بشه باری عکس دوم..سریع یا کند؟
از بدیهای این دوربین میگید

cuteetuc
26-06-2010, 10:56
به نظرتون lx3 پاناسونيك مي تونه سرتر از hx1 باشه؟؟ dpreview مي گه كه lx3 سرتره.نظر دوستان چيه؟؟ جديدترين قيمت رو كسي داره؟ كدومشون ساخت ژاپنه؟؟ hx1 كه به نظرم چين باشه.اساتيد جواب بدين ديگه چشمون به فروم خشك شد...