PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

rostamiani
04-05-2010, 19:23
در مورد W380 چندان شناختی ندارم پس نظر نمی دم ... شاید هم برای شما عالی باشه :)

ولی امکاناتش اونقدر ها هم زیاد نیست ! تقریبا تنظیم دستی نداره .تو فاصله کم تر از 5 سانتی متر هم فوکوس نمی کنه (شاید براتون مهم نباشه !)

جسابی هم Chromatic Aberrations داره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

14 مگاپیکسل بودن هم با این اندازه کم سنسور فکر کنم نویز رو زیاد کنه !!! مخصوصا تو نور کم تر :)
دوربین Canon G11 با سنسور بزرگترش 10 مگا پیکسله ! در عوض کیفیت عکساش فوق العادست :31:

کیفیت عکس رو اینجا ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید :10:

kiuq
04-05-2010, 19:57
خب اینطوری میگی خوبه .. یعنی خوبیش اینه که نسبت بهش آگاه میشم ..
راست میگی 5 سانته که افتضاحه.
ممنون از رهنمودهات.
راستی تفائت کیفیت HQ و DV چیه ..
در ضمن یه مقایسه با HD هم بکنشون.

sastwhc
04-05-2010, 22:12
اونی که خودم گفتم رو دیدی!!!
14 مگاپیکسلی رو میگم..
همه چی داره و قیمتش هم نسبت به کاراییش پایینه..
منم تجربه ی خوبی تو تجهیزات بالا و قیمت پایین ندارم..
نمونه: گوشیم

دوربین های سونی فیلمبرداری خوبی نسبت به قیمتشون دارند اما روی عکاسی سونی اصلا حساب نکن

شاید سری ایکسوس کنون انتخاب بدی نباشه ولی همون SX120 کنون با قیمت 210 تومن بهتری عکس رو در این رنج میندازه

rostamiani
05-05-2010, 05:20
دوربین های سونی فیلمبرداری خوبی نسبت به قیمتشون دارند اما روی عکاسی سونی اصلا حساب نکن

شاید سری ایکسوس کنون انتخاب بدی نباشه ولی همون SX120 کنون با قیمت 210 تومن بهتری عکس رو در این رنج میندازه
Canon SX210 نسبت به قیمتش عالیه :) ولی فیلمبرداری HD و HDMI نداره :31:

ولی این 4 مدل HDMI دارند.آقای sastwhc، ممکنه نظرتون رو دز موزد این 4 مدل هم بگین ؟

سلام
دوربین هایی که به نظرم مناسب میان این مدل ها هستند :

Sony Cybershot DSC H20

قیمت حدود 320
واید نیست
تنظیمات زیاد و کیفیت تصویر خوب

Canon PowerShot SX200 IS

قیمت خدود 330.کیفیت تصویر خوب
مشکلش اینه که همیشه وقتی روشنه فلاشش باید بالا باشه !

Canon Digital IXUS 200 IS

قیمت حدود 280
کیفیت تصویرش رو دقیقاا نمی دونم، ولی بعیده به اون دو تا برسه :)
صفحه نمایش لمسی

FujiFilm FinePix F80EXR

نمی دونم به ایران اومده یا نه ! ولی باید چیز خوبی باشه
چون F70 EXR چیز جالبی بود ولی مشکلاتی داشت که توی F80EXR ظاهرا رفع شده. خوبه یک بررسی بکنیش :31:

اینم مشخصات کاملشون:

متشکرم

rostamiani
05-05-2010, 07:07
این دو مورد اگه با فیمت خوبی وارد شده باشند ، خیلی مناستند :

Fujifilm FinePix F80EXR

کیفیت عکس :

Canon PowerShot SX210 IS

کیفیت عکس :

اینم Canon SX120 IS برای مقایسه (البته حدود 100 هزار تومان ارزون تره ! و HDMI هم نداره)

sastwhc
05-05-2010, 08:14
این دو مورد اگه با فیمت خوبی وارد شده باشند ، خیلی مناستند :

Fujifilm FinePix F80EXR

کیفیت عکس :

Canon PowerShot SX210 IS
کیفیت عکس :

اینم Canon SX120 IS برای مقایسه (البته حدود 100 هزار تومان ارزون تره ! و HDMI هم نداره)

آقای رستمیان عزیز
از نظر من همه ی این دوربین ها در جایه خودشان دوربین های خوبی هستند و اشکال اساسی ندارند اما بذار یه نکته ی طلایی بگم
پیش مقدمه:دوربین دیجیتال از چند جزء اصلی تشکیل شده ۱-بدنه (شکل و ارگونومی وجنس ومقاومت در برابر آب وهوا ...)۲-لنز(وسعت لنز ٫شارپنس لنز٫سرعت فوکوس) ۳-CCD یا المان حساس به نور (میزان دقت٫نویز٫اندازه فیزیکی) ۴-پرسسور (کیفیت خروجی نهایی٫ امکانات جانبی٫منو٫سرعت کارکرد)

این دوربین هایی که نام بردید از لحظ زمانی هم در یک رده محسوب نمیشوند و SX120 بسیار قدیمی تر استو نسبت به SX210 از یک نسل قدیمی تر از پرسسور های کنون استفاده میکند.به نسبت قیمتش عکس هایی میگیره که همه رو راضی میکنه علتش هم تنظیمات عالی این دوربین در حالت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک است که بسیار با قسمت های مختلفش سازگار شده و Noise Reduction این دوربین بدون اینکه عکس رو خیلی سافت کنه میتونه از ایزوی بالاتر استفاده کنه.
SX210 پی رو نسل قبلیش SX200 ساخته شده و تفاوت عمده ای نکرده یکمی در فیلبرداری ویه کم تراکم سنسور بالا رفته که رفتار نویزی ضعیف ترش به افزایش رزولوشن می چربه و لی پرسسور نسل آخر کنون هنوز خروجی قابله قبولی را ارایه میدهد.
اما فوجی F80 با وجود پیشرفت قابل توجه ای که در فیلمبرداری کرده اما لنز پر سر و صداش و ته لهجه ی نوع عکس های فوجی که بعلت پرسسور ارزونترشون وجود داره(و البته مثلا من خیلی می پسندم) بازهم یه محصول انقلابی نیست و در پی F70 ساخته شده .
اشکال یا مزیت فوجی اینه که خروجیش هنوز جایه کار داره و میشه یا ادیت نتایج بهتری گرفت اما پروسسورهای کنون تقریبا خیلی کارها را خودشان داخل دوربین انجام میدهند و کار کمتری برای بیرون دوربین باقی میماند.در ضمن همیشه و در تمام رنج ها لنز همون شارپنس رو نداری.اتفاقا از این جهت میتونی با دوربین خودت مقایسه کنی چون FZ35 هم در رنج متوسط زومشه که شارپنسش عالی میشه(اگه یه SX20 پیدا کنی وبا هر دوشون در رنج های مختلف از یه سوژه عکس بندازی کاملا متوجه میشی)

برای همین من برای کسی که با نرم افزارهای ادیت کار میکنه و در این زمینه کاملا مسلطه F80 و اگر فیلمبرداری براش مهم نباشه F200EXR را پیشنهاد میکنم البته اگه سوپرزوم لازم داشته باشه که اصولا این رنج دوربین بدردش نمیخوره

و برای کسی که از لحاظ مالی قدرت خرید G11 رو نداره یا HD بودنه فیلمبرداری براش از عکاسی مهمتره (مثلا با HDMI میخواد عکساشو ببینه زوم حین فیلمبرداری براش مهم نیست و نوع عکس های کنون رو دوست داره) میشه همین SX210 پیشنهاد داد.

SX120 هم ارزونترین دوربین تنظیم دار کنونه که کیفیت عکس هاش همه رو در این رنج قیمت راضی نگه میداره.

اما اگر منظورت تحلیل فنی تر این دوربین ها بود اجازه بده یه وقت دیگه در مورد F80EXR صحبت کنیم

rostamiani
05-05-2010, 08:57
خیلی خیلی متشکرم
خیلی عالی بود ... واقعا اطلاعات کاملی بود ... فقط چند تا سوال برام پیش اومد که تو تاپیک مربوطه می پرسم :31:

خیلی متشکرم

bille_jean2001
05-05-2010, 13:29
سلام اگه ميشه من رو هم دوباره راهنمايي كنيد كسي اطلاعي در زمينه 1. عكس 2.فيلمبرداري3.قدرت فلش يعني مقايسشون رو ميخوام من فيلمبرداري و زوم اپتيكال هم واسم مهمه اما يكي اينكه باتري ليتومي باشه وديگري اينكه از برند كانن نيكون يا سوني باشه فقط من كه خودم از hx1 sony .sx210 canon.p100 nikon خوشم اومده ميدونم قياس sx210 با اين دو درست نيست اما بالاخره از اين سه تا خوشم اومده ميشه كسي بگه كدوم رنگ رو تو عكس و فيلم بهت نشون ميده كدوم نور فلش قويتري در عمل دارند و ممنون اگه چند نفر من رو توجيه كننن ضعف ها و نقاط قوتشون نسبت بهيكديگ

ميشه لطف كنيد وجواب من هم بديد ازاين سه مدل كدوم عكس بهتري داره كدوم فيلمبرداري بهتر كدوم فلش قويتر? ميدونم شايد زياد مقايسه درستي نباشه ولي اگه ممكنه كسي اطلاع داره اين سه مدل را واسم مقايسه كنه(فقط اين سه مدل لطفا) نياز عكاسيم هم بيشتر عكس هاي يادگاري ايندور وفيلم برداري ايندور هستش

seymour
05-05-2010, 17:35
ميشه لطف كنيد وجواب من هم بديد ازاين سه مدل كدوم عكس بهتري داره كدوم فيلمبرداري بهتر كدوم فلش قويتر? ميدونم شايد زياد مقايسه درستي نباشه ولي اگه ممكنه كسي اطلاع داره اين سه مدل را واسم مقايسه كنه(فقط اين سه مدل لطفا) نياز عكاسيم هم بيشتر عكس هاي يادگاري ايندور وفيلم برداري ايندور هستش
*لطف کن با فونت معمولی پست بزن دوست خوبم .. ممنون .. مطمئن باش اگه دوستی بخواد جواب بده اندازه فونت براش فرقی نمی کنه .. اگه هم پاسخی داده نمیشه، اغلب بخاطر اینه که دوستی جواب سوال رو نمی دونه یا فرصتی نداره... همه ما برای کمک بهم اینجا هستیم و بجز ثوابش(!) سودی برامون نداره .. ممنون.

شاید یه علتی که پاسخ نگرفتی، همین مقایسه بین مدلهایی از رده های مختلف بوده، بهرحال به نظر من:

فیلمبرداری: همه شون HD فیلم می گیرن ... نباید تفاوت چندانی داشته باشن... شاید HX1.

فلش: باز به نظر میاد HX1.

کیفیت عکس: با اینکه هیچکدوم در رده خودشون دقیقاً بعنوان بهترین کیفیت عکس مطرح نشده ان، اما باز احتمالاً HX1 گزینه بهتر باشه.

kiuq
05-05-2010, 19:29
با این وضع من باید HDMI رو بیخیال شم..
دوستان یکم جمع و جور تر به قیمت هم بیشتر توجه کنین..
صرفا کیفیت فیلم مهم نیست ولی میخوام عکسش واقعا دهن رو باز نگه داره..!!!
دوباره قیمت مهمه نمیخوام زیاد خرجش کنم..
با تشکر:31:

bille_jean2001
05-05-2010, 21:05
*لطف کن با فونت معمولی پست بزن دوست خوبم .. ممنون .. مطمئن باش اگه دوستی بخواد جواب بده اندازه فونت براش فرقی نمی کنه .. اگه هم پاسخی داده نمیشه، اغلب بخاطر اینه که دوستی جواب سوال رو نمی دونه یا فرصتی نداره... همه ما برای کمک بهم اینجا هستیم و بجز ثوابش(!) سودی برامون نداره .. ممنون.

شاید یه علتی که پاسخ نگرفتی، همین مقایسه بین مدلهایی از رده های مختلف بوده، بهرحال به نظر من:

فیلمبرداری: همه شون HD فیلم می گیرن ... نباید تفاوت چندانی داشته باشن... شاید HX1.

فلش: باز به نظر میاد HX1.

کیفیت عکس: با اینکه هیچکدوم در رده خودشون دقیقاً بعنوان بهترین کیفیت عکس مطرح نشده ان، اما باز احتمالاً HX1 گزینه بهتر باشه.

ببخشيد ديگه تكرار نميشه

اگه دوستان ديگر هم نظر بدن ممنون ميشم

sastwhc
05-05-2010, 22:46

یه خورده این داستان دهن منو یاده نسبیت انیشتن میندازه(یعنی سوالت جوری نیست که جواب مشخص داشته باشه)

مشکلت با پیشنهادام چی بود؟
یه G11 بخر خیال مارو راحت کن 490
اگه الان پول نداری چند ماهی صبر پیشه کن پسرم

در غیر اینصورت SX120 رو با قیمت 210 بخر و خدا رو شکر کن کنون اونو 350 نمیفروخت چون در غیر اینصورت من و تو که زورمون بهش نمیرسید

rostamiani
06-05-2010, 07:45

به نظر منم SX120 بهتره بخرید
چون اون چیزی که دهنو باز نگه می داره عکسه نه دوربین :20:
شما اگه با یه دوربین حرفه ای هم عکس بگیرید و اگه سوژه و کادر و ... درست نباشه عکس اصلا قشنگ نمیشه در صورتی که با SX120 هم می تونید قشنگ ترین عکس ها رو بگیرید :10:

موفق باشید

kiuq
07-05-2010, 15:15
راستی Nikon 230 چطوره؟؟
راستی یه سوال قبلا کرده بودم دوباره میپرسم خواهشا واضح جواب بدین..
امکان داره 10 از 12 بهتر باشه...
یا 12 از 14 ...
چون 14 در بعضی مواقع ارزون تر از 12 دیدم و ارزونی بی دلیل نیست مطمئنم.

rostamiani
07-05-2010, 15:59
راستی Nikon 230 چطوره؟؟
راستی یه سوال قبلا کرده بودم دوباره میپرسم خواهشا واضح جواب بدین..
امکان داره 10 از 12 بهتر باشه...
یا 12 از 14 ...
چون 14 در بعضی مواقع ارزون تر از 12 دیدم و ارزونی بی دلیل نیست مطمئنم.

جواب واضح :
معمولا تو دوربین های کامپکت ،10 مگاپیکسل ها کیفیت تصویرشون بیشتر از 12 مگاپیکسل هاست !
در واقع زیاد تر بودن مگاپیکسل وقتی کیفیت رو زیادتر می کنه که اندازه سنسور هم زیاد تر بشه. وگرنه چون پیکسل های زیادتری تو مساحت قبلی جا میشن، اندازه حسگر های هر پیکسل کوچیکتر میشه و این باعث میشه نویز زیاد بشه :20:

ولی این کلیت نداره و بستگی به سنسور داره ،ولی معمولا همینطوره
حالا اگه 14 مگاپیکسل بشه که دیگه بدتر!
البته دوربین های SLR قضیشون فرق داره.چون از سنسور های بزرگتری استفاده میکنن و البته برای این کار لنز های بزرگتری هم لازم دارند :10:

اینم مقایسه اندازه سنسور های مختلف با هم :

مثلا دوربین من سنسورش 2/3 اینج هست.

kiuq
07-05-2010, 16:06
اینطوری که دیدم اکثرشون 2.3 هستش .. البته مثلا از 1 تا 2.3..
حالا این مقدار واسه 14 بهتر جواب میده یا 12..
اصلا میدونی چیه میخوام دوربینی بگیرم که هم از ظاهری هم از لحاظ باطنی از همه بهتر باشه..
ظاهری مثله همین که مثلا یکی پرسید چند مگاپیکسله یهو بگم 14 که هنگ کنه..
چون اکثر افراد اطلاعات خاصی ندارن..
و باطنی این که همونی که میگی که پیکسل زیاد دچار نویز نشه..
حالا سرعت شاتر ها رو هم در نظر میگیری دیگه؟؟

rostamiani
07-05-2010, 17:10
پس باید بالای 600-700 هزار تومن هزینه کنی و SLR بگیری :) ولی از من میشنوی Canon G11 بخر و کیفیت عکساشو با دوربین خودشون تو نور کم مقایسه کن تا حسابی هنگ کنن :10:

کلا هرچی نسبت اندازه سنسور به مگاپیکسل بیشتر باشه، بهتره .چون پیکسل ها برزگتر میشن
مثلا Canon G11 که کیفیت عکس هاش اینقدر خوبه سنسورش 1/1.7 اینچ هست ولی 10 مگاپیکسله !!!

kiuq
07-05-2010, 17:40
با این اوصاف من به w380 رو از همه بهتر میبینم..
قیمتشم حدود 290 میشه...
14 مگاپیکسله hdmi هم داره..
نر شما چیه دوستان.. در ضمن تعریفشم زیاد شنیدم.:20:
میخوام بخرم دیگه کلکشو بکنم.

rostamiani
07-05-2010, 17:56
مگه دیگه قید ماکروی زیر 5 سانتی متری رو زدی ؟
از نظر نویز هم ظاهرا مشکل خاصی نداره :31:

خوبه برای دفعه آخر ریویووشو با دقت بخونی که بعدا پشیمون نشی :10:

مبارک باشه

kiuq
07-05-2010, 18:11
ببین من یه چیزایی رو نمیفهمم که داره دیوونم میکنه..
مثلا ISO 3200 مهمه؟؟
دیافراگم در چه محدوده ای عالیه..؟؟؟
مطمئنم تو تاپیکها بحث شده منتها من پچیداش نمیکنم..
بلطفین یه آدرس بذارین..
اگه اونا مشکلی نداشته باشه به غیر همون ماکرو همه چیش خوبه زوم اپتیکال حین فیلمبرداری هم داره که واسه این محدوده ی قیمت خوبه دیگه..!!!:10:

rostamiani
07-05-2010, 21:04
ببین من یه چیزایی رو نمیفهمم که داره دیوونم میکنه..
مثلا ISO 3200 مهمه؟؟
دیافراگم در چه محدوده ای عالیه..؟؟؟
مطمئنم تو تاپیکها بحث شده منتها من پچیداش نمیکنم..
بلطفین یه آدرس بذارین..
اگه اونا مشکلی نداشته باشه به غیر همون ماکرو همه چیش خوبه زوم اپتیکال حین فیلمبرداری هم داره که واسه این محدوده ی قیمت خوبه دیگه..!!!:10:
خدا نکنه ... خب فقط مطالب زیاده :)

ISO1. بالا مهمه ولی باید نمونه عکسو ببینی که آیا عکس با این ISO اصلا به درد می خوره یا نه :) مثلا من حتی دوست ندارم ISO رو 400 بزارم چون خیلی تصویر نویزدار میشه... ولی توی دوربین هایی که سنسور بزرگ دارن قضیه فرق می کنه و ممکنه با ISO 1600 هم نویز چندانی نباشه :D ولی ISO 3200 کلا بودنش بهتر از نبودنشه :31:

2.کلا هرچی عدد دیافراگم کوچیکتر باشه، دیاف باز تره و نور بیشتری وارد میشه و تو تاریکی بهتر می تونی عکس بگیری.ولی در این مورد زیاد اطلاع ندارم پس بیشتر نظر نمی دم !

3.ظاهرا دوربین خوبیه :) مبارک باشه :10:

kiuq
07-05-2010, 22:33
.ظاهرا دوربین خوبیه :) مبارک باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما لطف داری..
از تمام اطلاعات ممنونم در حد من کافی بود:46:

amirvania
08-05-2010, 15:52
سلام دوستان
تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمت fz35 رو 398 تومن زده ( موجود هم داشت و به تعداد )درصورتیکه من تو جمهوری کمترین قیمتی که گرفتم 450 تومن بود . اگه کسی از دوستان میدونه قضیه این اختلاف قیمت چیه و مشکلی نیست که از همون جا بگیرم وگرنه اگه جایی رو میشناسید که هم جنسش بدون مشکل باشه و هم قیمتش پائین باشه معرفی کنید . ممنون میشم زودتر جواب بدین میخوام بخرم .
سپاس

rostamiani
08-05-2010, 15:56
سلام دوستان
تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قیمت fz35 رو 398 تومن زده ( موجود هم داشت و به تعداد )درصورتیکه من تو جمهوری کمترین قیمتی که گرفتم 450 تومن بود . اگه کسی از دوستان میدونه قضیه این اختلاف قیمت چیه و مشکلی نیست که از همون جا بگیرم وگرنه اگه جایی رو میشناسید که هم جنسش بدون مشکل باشه و هم قیمتش پائین باشه معرفی کنید . ممنون میشم زودتر جواب بدین میخوام بخرم .
سپاس
یکی از دوستان از دیجیکالا به این قیمت خریده بود و مشکلی هم نداشت :)
فقط گارانتی اصلی نداره و زبان فارسی و دفترچه فارسی هم نداره

من که با گارانتی بانیلن خریدم ،دوربین ساخت ژاپنه.digikala رو نمی دونم... می تونید بپرسید :10:

wordist
08-05-2010, 15:58
سلام دوستان
تو سایت
سپاس
من هم از اصفهان حدود 480 خريدمش

اون قيمت دي جي کالا بدون گارانتي هست و قيمت شما با گارانتي بانيان هست احتمالا

AliSub
08-05-2010, 18:04
سلام دوستان
تو سایت
سپاس

اون موقعی که می خواستم دوربین بگیرم یکی از دوستانم یه دوربین(DVD 810) ازش گرفته بود رفتم ببینم چجوریه که دیدم دوربینش ماله چینه و بدتر از اون سریال نامبرشو که زیر دوربین نوشته بود با یه چیز کنده بودند و منم پشیمون شدم از این سایت بگیرم. اینو گفتم که موقع خرید دقت لازم داشته باشی.

kiuq
08-05-2010, 19:53
اون موقعی که می خواستم دوربین بگیرم یکی از دوستانم یه دوربین(DVD 810) ازش گرفته بود رفتم ببینم چجوریه که دیدم دوربینش ماله چینه و بدتر از اون سریال نامبرشو که زیر دوربین نوشته بود با یه چیز کنده بودند و منم پشیمون شدم از این سایت بگیرم. اینو گفتم که موقع خرید دقت لازم داشته باشی. __________________
دوست عزیز من که بعید میدونم ..
چون تا به حال مشکلی نه من و نه دوستانم نداشتیم..
شاید دوستت کلک زده باشه!!!1:31:

rocket22
08-05-2010, 23:44
میخواستم بدونم s1600 ارزش خریدن داره؟دوربین خوبی هست؟

seymour
09-05-2010, 21:27
میخواستم بدونم s1600 ارزش خریدن داره؟دوربین خوبی هست؟
دوربین خوبیه و برای اغلب موقعیت ها باید مناسب باشه، دو ایرادی که بهش وارد شده، یکی اینه که موقع فیلمبرداری اگه زوم کنی صدای موتور زوم میفته توی فیلم! و یکی هم اینکه ظاهراً در ایزوی بالای 200 عملکردش افت می کنه و بیشتر برای روز مناسبه .

ar.behnam
09-05-2010, 22:40
نظرتون راجع به دوربین های nikon coolpix
L100
و
L110
چیه؟

amin_caragt2
10-05-2010, 17:05
سلام خدمت اساتید من میخام دوربین Fuji S2500 HD بخرم

کیفیت عکس در شب و فیلم برام مهمه

قبلا با d400 CANON کار کردم نمیدونم این دوربین چقدر از اون ضعیفتره
اگه مدل بهتری مد نظر دارید لطفا پیشنهاد بدید :11: حدود 250 هزار تومان

(عکاسی در شب خوبی داشته باشه و با نور کم خوب عکس بگیره و فیلمبرداری در حد هندیکم های معمولی داشته باشه)

L100
و
L110
چیه؟

در مورد این مدلم اطلاعات میخاستم :40::11:

seymour
10-05-2010, 21:51
L100
و
L110
چیه؟
l110 دوربین خوبیه و بخصوص از کیفیت فیلمبرداری اش تعریف شده... اما در همین حدود قیمت به نظر میاد فرضاً SX200 انتخاب بهتری باشه.

sastwhc
10-05-2010, 21:55
سلام خدمت اساتید من میخام دوربین Fuji S2500 HD بخرم

کیفیت عکس در شب و فیلم برام مهمه

قبلا با d400 CANON کار کردم نمیدونم این دوربین چقدر از اون ضعیفتره
اگه مدل بهتری مد نظر دارید لطفا پیشنهاد بدید :11: حدود 250 هزار تومان

(عکاسی در شب خوبی داشته باشه و با نور کم خوب عکس بگیره و فیلمبرداری در حد هندیکم های معمولی داشته باشه)

در مورد این مدلم اطلاعات میخاستم :40::11:

400D یه دوربین SLR است و خب با توجه به تنوع لنزهای کنون اصلا قابل قیاس با S2500 نیست.گرچه تکنولوژی EXR بکار رفته در فوجی منحصر بفرده اما اونو با خروجی یه SLR نمیتونی مقایسه کنی

amirvania
11-05-2010, 07:24
سلام بر دوستان گلم و اساتید عزیزم
بالاخره بعد از ماهها مطالعه و جستجو و تحقیق بین سه مدل SX20 کنون ، FZ35 پاناسونیک و S200 EXR فوجی به این نتیجه رسیدم که کیفیت عکس فوجی از اون دو تای دیگه به مقدار قابل ملاحظه ای بهتر ( اگه اشتباه میکنم لطفا راهنمائیم کنید ) اونم به دلیل بزگتر بودن سنسورش 0.45 سانتی متر مربع در برابر 0.28 سانتی متر مربع برای اون دو تای دیگه) و اندازه لنزش و شباهت بیشتر انزش به SLR ها .
ضمنا اینم بگم که زوم بیشتر اون دو تای دیگه اصلا برام مهم نیست و کیفیت عکس و به خصوص تو نور کم برام خیلی خیلی مهمتره .
تا اینجای کار اساتید عزیز بگن که انتخابم درست بوده و چیزای که گفتم صحیح بوده یا خیر ؟
بریم سراغ قسمت دوم قضیه : فیلم برداری
اینکه کنون و پاناسونیک HD فیلم برداری میکنن و اینکه روی کاغذ کیفیت فیلم این دو تا از فوجی بالاتره شکی نیست . ولی دوستانی که تجربه فیلبرداری با هر سه این دوربینها رو دارن ( نه بر اساس شنیده ها ) لطفا بگن که آیا تفاوت فیلم برداریشون فاحش هستش یا اینکه اصلا با هم دیگه تفاوت دارن یا در عمل تفاوت چندانی ندارن . اینم خدمتتون بگم که فیلم برداری در حد خانوادگی و یادگاری با کیفیت قابل قبول ( و نه در حد حرفه ای ) برام کفایت میکنه .
سپاسگزارم که سریع و بدون تعصب جواب میدین .
همتونو دوستون دارم :40:

rostamiani
11-05-2010, 07:30
با مورد اولی موافقم
فقط یادمه یه جایی خوندم S200 چون سنسور یزرگ رو گذاشته تو بدنه کوچک مجبور شده لنز رو خیلی بیاره جلو که این دوربین رو خیلی بزرگ کرده!
ولی با این شرایط بهتره به Canon G11 هم فکر کنید .سنسورش که همین اندازه هستفقط زومش کمتره و کوچیکتر.کیفیت تصویرشم که خیلی عالیه :31:
فیلمبرداری خوبی هم داره که البته HD نیست

amirvania
11-05-2010, 08:05
ممنونم دوست عزیز از جوابتون
با سایز G11 اصلا حال نمیکنم . یه جورایی حس عکاسی حرفه ای رو به آدم نمیده
در مورد فیلمبرداری سه مدلی که خدمتتون عرض کردم هم یه مقایسه تخصصی داشته باشین ممنون میشم
دوستان دیگه هم نظر بدن
به احتمال قوی روز پنجشنبه با راهنمایی های شما میخوام برم بخرم .
در صورت امکان قیمت خوب و آدرس یه فروشنده منصف و مطمئن رو هم بگید دستتون رو میبوسم .
سپاس .:11:

mm45
11-05-2010, 09:17
بالاخره بعد از ماهها مطالعه و جستجو و تحقیق بین سه مدل SX20 کنون ، FZ35 پاناسونیک و S200 EXR فوجی به این نتیجه رسیدم که کیفیت عکس فوجی از اون دو تای دیگه به مقدار قابل ملاحظه ای بهتر ( اگه اشتباه میکنم لطفا راهنمائیم کنید ) اونم به دلیل بزگتر بودن سنسورش 0.45 سانتی متر مربع در برابر 0.28 سانتی متر مربع برای اون دو تای دیگه) و اندازه لنزش و شباهت بیشتر انزش به SLR ها .
ضمنا اینم بگم که زوم بیشتر اون دو تای دیگه اصلا برام مهم نیست و کیفیت عکس و به خصوص تو نور کم برام خیلی خیلی مهمتره .
تا اینجای کار اساتید عزیز بگن که انتخابم درست بوده و چیزای که گفتم صحیح بوده یا خیر ؟
اینکه کنون و پاناسونیک HD فیلم برداری میکنن و اینکه روی کاغذ کیفیت فیلم این دو تا از فوجی بالاتره شکی نیست . ولی دوستانی که تجربه فیلبرداری با هر سه این دوربینها رو دارن ( نه بر اساس شنیده ها ) لطفا بگن که آیا تفاوت فیلم برداریشون فاحش هستش یا اینکه اصلا با هم دیگه تفاوت دارن یا در عمل تفاوت چندانی ندارن . اینم خدمتتون بگم که فیلم برداری در حد خانوادگی و یادگاری با کیفیت قابل قبول ( و نه در حد حرفه ای ) برام کفایت میکنه .

سلام دوست عزیز

مدل s200 کاملا تایید میشه ، دوستم S100 داره خیلی دوربین خوبیه و این مدل که بعد نسل s100 است کاملا دوربین با کانفیگ عالی وقیمت فوق العاده خوب است 450 تا 460 فروش میکنند همراه با بیمه بدنه .
به حسن انتخابت تبریک میگم :11::10:

amin_caragt2
11-05-2010, 09:54
400D یه دوربین SLR است و خب با توجه به تنوع لنزهای کنون اصلا قابل قیاس با S2500 نیست.گرچه تکنولوژی EXR بکار رفته در فوجی منحصر بفرده اما اونو با خروجی یه SLR نمیتونی مقایسه کنی

ممنون از راهنمایت میدونم S2500 در حد D400 نیست و ضعیفتره منم پرسیدم چه قدر
البته 2 سال پیش هم H7 سونی داشتم که فوقالعاده ازش متنفرم چون عکس هارو کاملا فیلتر شده و ابرنگی میکرد فوجی که این مشکلو نداره

یک سئوال دیگه آیا تو رنج 250 هزار دوربین بهتری از برندهای دیگه وجود داره که هم تو نور کم عکس خوبی بگیره هم فیلم برداری خوبی داشته باشه :11::10:

من بعد از تحقیقات زیاد به این مدل رسیدم

rostamiani
11-05-2010, 10:15
ممنون از راهنمایت میدونم S2500 در حد D400 نیست و ضعیفتره منم پرسیدم چه قدر
البته 2 سال پیش هم H7 سونی داشتم که فوقالعاده ازش متنفرم چون عکس هارو کاملا فیلتر شده و ابرنگی میکرد فوجی که این مشکلو نداره

یک سئوال دیگه آیا تو رنج 250 هزار دوربین بهتری از برندهای دیگه وجود داره که هم تو نور کم عکس خوبی بگیره هم فیلم برداری خوبی داشته باشه :11::10:

نمی دونم چطور به این مدل رسیدید، ولی این مدل تازه اومده و من که هنوز براش Review ی درستی پیدا نکردم !
ولی مدل قبلیش - S2000 حتی تو کامپکت ها هم کیفیت خوبی نداشت :13:

به نظرم خوبه یه نگاهی هم به Canon SX120 بندازید. با اینکه قدیمیه هنوز تو این رده قیمت دوربین با کیفیتیه :10:

sastwhc
11-05-2010, 22:36

مدت ها بود دنباله یه همچین سوالی میگشتم.ممکنه اشتباه کنی.اگر منظورت خروجی دوربین هاست باید بگم خروجی هیچ برندی یه پای کنون نمیرسه(غیر SLR صحبت میکنم)علتش پردازشیه که داخل دوربین صورت میگیره علاوه بر پردازنده ی قوی نسل چهارم(این و الان یکم شک دارم پنجم یا چهارم) کنون در SX20 یا G11 باعث شده خروجیشون عالی باشه واز طرفی خروجی فوجی کمی تویه ذوق بزنه اما به لایلی در نهایت عکس ادیت شده واقعا با هم رقابت می کنند (اینجا من دارم SX20 و S200 را با هم مقایسه میکنم)در مورد FZ35 باید بگم این دوربین فیلمبرداری خوبی داره ولی من خروجی ش رو زیاد نمی پسنده چون بنظر من رنگ هاش درست نیست.ممکنه دو تا از دوستان این انجمن در این باره با من هم عقیده نباشند با وجودیکه یک دفعه یکی از دوستان دیاگرام انحراف معیار از رنگ یکی FZ35 با چند تایه دیگه مقایسه کرده بود اما عکس ها یه جوره واضحی به شکل دیگری با هم فرق دارند.از نظر من در مجموع فوجی به رنگ های طبیعی وفادارتره و کنون یه خورده رنگ هاش به زردی میزنه ولی رنگ های پانا بسته به رنگ اصلی هم انحراف با بنفش(آبی) و هم به نارنجی داره.منظورم اینه گرچه وفا داری پانا با رنگ ها در نگا ه اول بیشتره اما در مجومع می بینی عکس در تمام تونلیته رنگ انحرافات غیر همگون داره اصلا ولش فکر نکنم کسی وسواس منو داشته باشه(شاید یک سال پیش که من دیاگرام ها رو خودم بررسی میکردم به همچین نتیجه ای رسیدم چون موضوع صحبت در جایی واقع نشد منم هیچ جایی یادداشت نکردم.سعی میکنم تا چند روز آینده اگه به اینترنت دسترسی داشتم دوباره دیاگرام ها دانلود کنم و یه بحثی دربارش انجام بشه)
خلاصش اول یه نگاهی با عکس های فوجی بنداز اگر وسواس نداشته باشی انتخاب خوبیه وگرنه ممکنه مثلا کنون خیلی بهتر باشه.(فیلبرداری که گفتم FZ35 ش)

ممنونم دوست عزیز از جوابتون
با سایز G11 اصلا حال نمیکنم . یه جورایی حس عکاسی حرفه ای رو به آدم نمیده
در مورد فیلمبرداری سه مدلی که خدمتتون عرض کردم هم یه مقایسه تخصصی داشته باشین ممنون میشم
دوستان دیگه هم نظر بدن
به احتمال قوی روز پنجشنبه با راهنمایی های شما میخوام برم بخرم .
در صورت امکان قیمت خوب و آدرس یه فروشنده منصف و مطمئن رو هم بگید دستتون رو میبوسم .
سپاس .:11:
اتفاقا عین دوربین قدیمی ها طراحی شده

سلام دوست عزیز

مدل s200 کاملا تایید میشه ، دوستم S100 داره خیلی دوربین خوبیه و این مدل که بعد نسل s100 است کاملا دوربین با کانفیگ عالی وقیمت فوق العاده خوب است 450 تا 460 فروش میکنند همراه با بیمه بدنه .
به حسن انتخابت تبریک میگم :11::10:

متاسفانه زیاد موافق نیستم

ممنون از راهنمایت میدونم S2500 در حد D400 نیست و ضعیفتره منم پرسیدم چه قدر البته 2 سال پیش هم H7 سونی داشتم که فوقالعاده ازش متنفرم چون عکس هارو کاملا فیلتر شده و ابرنگی میکرد فوجی که این مشکلو نداره

[]
چقدر؟خیلی!!!مثل آب پاش دستی با تانک چیفتون

باهات موافقم سونی اساسا مشکل رنگ داره و حتی در SLR مخصوصا با اون لنزهاش

نمی دونم چطور به این مدل رسیدید، ولی این مدل تازه اومده و من که هنوز براش Review ی درستی پیدا نکردم !
ولی مدل قبلیش - S2000 حتی تو کامپکت ها هم کیفیت خوبی نداشت :13:

به نظرم خوبه یه نگاهی هم به Canon SX120 بندازید. با اینکه قدیمیه هنوز تو این رده قیمت دوربین با کیفیتیه :10:
موضوع قیمت هم هست سوپر زوم این شکلی با این قیمت موضوع اصلی این محصوله

rostamiani
11-05-2010, 22:51
خیلی متشکرم
اینم دیاگرام های این دوربین ها :D :

Panasonic FZ35 :

Fujifilm S200 EXR :

Canon SX20 :

Canon G11 :

sastwhc
12-05-2010, 07:17

rostamiani
12-05-2010, 07:42
خیلی متشکرم
اگه ممکنه یک توضیحی هم بدین :)

من از نمودار های بالایی اینطور برداشت می کنم که رنگ های S200 از بقیه قرمز ترند.
درباره عکس هایی هم که گزاشتین متوجه تفاوتی نمیشم :31:

متشکرم :10:

sastwhc
12-05-2010, 08:11

اینجا ادامه دادم

amirvania
12-05-2010, 09:51
دوست گلم sastwhs بسیار سپاسگارم از زحتی که کشیدید .
من در رابطه با عکاسی خیلی غریبه نیستم ولی مسلما خیلی که بلد باشم شاگرد شما محسوب میشم .
ولی عکسایی که شما زحمت کشیدید و بنده مقایسه کردم s200 رو هم طبیعی تر و هم شاداب تر دیدم . بعدش g11 بعد sx20 و در آخر هم fz35 البته این سه تا فاصلشون خیلی کم بود .
در هر صورت از راهنمائیتون بسیار ممنونم . فقط در رابطه با فیلم برداری میخواستم ببینم که s200 اصولا فیلم قابل قبولی داره یا خیر . ببینید من یه دوربین فیلبرداری سونی دارم که 8 سال پیش خریدمش فیلم HI8 میخوره و حافظه جانبی هم نداره مدل TRV 140 . آیا فیلم برداری s200 به نظر شما و سایر دوستان استاد در حد این دوربین فیلم برداری بنده هست یا پائین تره یا بالاتره ؟
سپاس

cuteetuc
12-05-2010, 10:50
با سلام,خدمت اساتيد
مي خواستم نظر كارشناسي دوستان رو در مورد 4 دوربيني كه مد نظرم هستش رو بدونم.كاربر خانگي هستم ولي مي خوام كه دوربين كاملي تهيه كنم البته با در نظر گرفتن بودجه كه تا 500.000 تومان در نظر گرفتم.
canon sx1
sony hx1
panasonic fz35

كدوم رو توصيه مي كنيد؟؟از جميع جهات؟!
دوستم از ديجي كالا sony hx1 خريده.دستم گرفتم ولي كيفيت بد بدنه خيلي تو ذوقم زد.در ضمن كدوم اينها ساخت ژاپن واقعي دارن؟؟!! canon sx1 fi به نظرم خوبه ولي باطري aa تو ذوقم مي زنه!!لازم هست بگم قبلا نظرم روي fz 35 بودش.ممنون مي شم راهنمايي مبسوط بفرماييد
با تشكر

rostamiani
12-05-2010, 11:17
با سلام,خدمت اساتيد
مي خواستم نظر كارشناسي دوستان رو در مورد 4 دوربيني كه مد نظرم هستش رو بدونم.كاربر خانگي هستم ولي مي خوام كه دوربين كاملي تهيه كنم البته با در نظر گرفتن بودجه كه تا 500.000 تومان در نظر گرفتم.
canon sx1
sony hx1
panasonic fz35

كدوم رو توصيه مي كنيد؟؟از جميع جهات؟!
دوستم از ديجي كالا sony hx1 خريده.دستم گرفتم ولي كيفيت بد بدنه خيلي تو ذوقم زد.در ضمن كدوم اينها ساخت ژاپن واقعي دارن؟؟!! canon sx1 fi به نظرم خوبه ولي باطري aa تو ذوقم مي زنه!!لازم هست بگم قبلا نظرم روي fz 35 بودش.ممنون مي شم راهنمايي مبسوط بفرماييد
با تشكر
اگه از فیلمبرداری Full HD صرف نظر کنید FZ35 نویز کم تری داره ولی از نظر رنگ به خوبی بقیه نیست

مقایسه نویز این دوربین ها :

اینم مقایسه رنگ عکس ها :

کیفیت رنگ فیلم :

تعداد عکسی که می تونید به صورت رگباری بگیرید :

Video Sharpness :
که البته FZ35 فیلمبرداری Full HD نداره :D

مقایسه FZ35 با SX1 IS :

مقایسه FZ35 با Sony HX1 :

منبع :

cuteetuc
12-05-2010, 13:07
تو اكثر compare ها مقايسه ها رو ديدم و معمولا معدلاشون نزديك به هم هستش.نظر شخصي اساتيد و كسايي كه از اينها استفاده كردند رو مي خوام.با تشكر از جناب رستمياني...

rostamiani
12-05-2010, 13:10
تو اكثر compare ها مقايسه ها رو ديدم و معمولا معدلاشون نزديك به هم هستش.نظر شخصي اساتيد و كسايي كه از اينها استفاده كردند رو مي خوام.با تشكر از جناب رستمياني...
این دوربین ها نسبتا جدیدن و فکر نمی کنم کسی باشه که از هرسه دوربین استفاده کرده باشه :)
به هر حال من FZ35 دارم .اگه سوالی داشتید در خدمتن :10:

h_marcopolo
12-05-2010, 13:33
سلام به دوستان.من ديروز يه سر رفتم جمهوري و نگاهي به دوربينها انداختم.من خودم خيلي مشتاق بودم hs10 رو ببينم که چطوره چون از مشخصاتش رو کاغذ خيلي خوشم اومده بود اما وقتي ديدم اصلا حال نکردم.اصلا قابل قياس با s200 نبود.s200 دقيقا مثل دوربينهاي slr ميمونه اما hs10 لنزش کوچيکتر شده و بيشتر شبيه همين sx20 و اين چيزاست.خلاصه فقط 2 تا مشکل دارم براي گرفتن s200 يکي اينه که لنز ش که وايد نيست محدوديتي براي عکاسي منظره و طبيعت و خانوادگي و ماکرو ايجاد نميکنه ؟و دوم اينکه فيلمبرداريش که hd نيست کيفيتش در چه حديه؟چقدر از همينمثلا sx20 کمتره؟

amirvania
12-05-2010, 14:27
سلام به دوستان.من ديروز يه سر رفتم جمهوري و نگاهي به دوربينها انداختم.من خودم خيلي مشتاق بودم hs10 رو ببينم که چطوره چون از مشخصاتش رو کاغذ خيلي خوشم اومده بود اما وقتي ديدم اصلا حال نکردم.اصلا قابل قياس با s200 نبود.s200 دقيقا مثل دوربينهاي slr ميمونه اما hs10 لنزش کوچيکتر شده و بيشتر شبيه همين sx20 و اين چيزاست.خلاصه فقط 2 تا مشکل دارم براي گرفتن s200 يکي اينه که لنز ش که وايد نيست محدوديتي براي عکاسي منظره و طبيعت و خانوادگي و ماکرو ايجاد نميکنه ؟و دوم اينکه فيلمبرداريش که hd نيست کيفيتش در چه حديه؟چقدر از همينمثلا sx20 کمتره؟
سلام دوست عزیز
قیمتش چند بود؟
از نظر کیفیت عکس به نسبت اس200 تو سایتای مختلف که من مقایسه کردم بهتر بود . از نظر سایز زیاد خوشت نیومد یا مشکل دیگه ای داشت ؟ چون همونطور که خودتون هم میدونید سنسورش CMOS هستش و از این نظر به SLR ها نزدیکتره . مونشم که 200 گرم حدودا کمتره و سایز LCD اون هم 3 اینچ هستش که 0.3 اینچ از S200 بزرگتره . تنها عیبش اینه که باطری قلمی میخوره .
در شرایط مساوی اگه قیمتش با S200 برابر باشه به نظر بنده خریدش معقولتره .
سپاس

h_marcopolo
12-05-2010, 15:29
قيمتش 550 بود.و s200 هم 430 بود.آخه من شنيدم که عکسهاش نويز داره و مثل s200 نيست.ضمنا قيافه اش هم اصلا به دلم ننشست.

ila
12-05-2010, 21:01
دوربین دیجیتال تا سقف 300 تومن که بیشتر عکاسیش برام مهمه کیفیت عالی وکارکرد خوب و داشتن قابلیت پاناروما
لطفا نمونه عکسی هم که توسط این دوربین گرفته شده را هم بزارید ممنون

rostamiani
12-05-2010, 21:07
دوربین دیجیتال تا سقف 300 تومن که بیشتر عکاسیش برام مهمه کیفیت عالی وکارکرد خوب و داشتن قابلیت پاناروما
لطفا نمونه عکسی هم که توسط این دوربین گرفته شده را هم بزارید ممنون
Canon SX200 IS
اینم مشخصاتش با نمونه عکس :

هر 5 صفحه رو ببینید :D
مشکلش فقط اینه که هر وقت روشنش می کنی فلاشش می زنه بالا :)

ila
12-05-2010, 23:31
Canon SX200 IS

نظر بقیه چطوره؟

ahmad72
12-05-2010, 23:58
یه دوربین میخوام تا 200 تومن.آمانورم اما قصد دارم پیشرفت کنم!!!!!
کالا" دوربینی میخوام که آدم رو به عکاسی راغب کنه!!
اگه دوربینیی هست که مثلا" 220 باشه ولی خیلی نسبت به دوربینی که میخوام 200 بدم و بخرم بهتر باشه لطفا" معرفی کنید ...

ممنون ...:40:

rostamiani
13-05-2010, 07:38
یه دوربین میخوام تا 200 تومن.آمانورم اما قصد دارم پیشرفت کنم!!!!!
کالا" دوربینی میخوام که آدم رو به عکاسی راغب کنه!!
اگه دوربینیی هست که مثلا" 220 باشه ولی خیلی نسبت به دوربینی که میخوام 200 بدم و بخرم بهتر باشه لطفا" معرفی کنید ...

ممنون ...:40:
اگه می خواین عکاسی یاد بگیرین شدیدا Canon SX120 IS رو بهتون پیشنهاد می کنم
این دوربین هم تنظیمات دستی داره هم تو دوربین های مشابه کیفیت عکسش بالاتره.زوم 10X هم داره
قیمت هم حدود 220 هزار تومان هست :)

اینم توضیحات :

ila
13-05-2010, 11:56
Canon SX200 IS

مطمئنی پانوراما داره؟
تواین رنج این بهترینه؟

SAEEDSAMSUNG
13-05-2010, 12:00
سلام . من یه دوربین میوام تا 400 تومن . اندازه و سازش برام مهم نیست و فقط تنها چیزی که برام مهمه اینه که وقتی عکساشو با دوربینای دیگه مقایسه میکنم تفاوت رو احساس کنم . اصلا هم مهم نیست که سخت باشه . یاد میگیرم!!

ممنون

rostamiani
13-05-2010, 12:03
مطمئنی پانوراما داره؟
تواین رنج این بهترینه؟
الآن حتی دوربینای خیلی قدیمی هم پانوراما دارند :20:
ولی برای اطمینان نگاه می کنم ...

داره
این لینک رو ببینید :

rostamiani
13-05-2010, 12:20
سلام . من یه دوربین میوام تا 400 تومن . اندازه و سازش برام مهم نیست و فقط تنها چیزی که برام مهمه اینه که وقتی عکساشو با دوربینای دیگه مقایسه میکنم تفاوت رو احساس کنم . اصلا هم مهم نیست که سخت باشه . یاد میگیرم!!

ممنون

Canon SX20 IS
Panasonic FZ35

Fujifilm S200 EXR

کیفیت عکس این دوربینا خیلی شبیه همه ، ولی ...

Canon SX20 IS

فلاش اکسترنال می خوره . 4 تا باتری قلمی و زوم 20 برابر

ریویوو :

Panasonic FZ35

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2302964).jpg

ذخیره کردن با فرمت RAW .باتری لیتیومی. زوم 18 برابر + TeleMacro .

ریویوو :

Fuji S200 IS

فلاش اکسترنال می خوره.چون سنسورش بزرگتره احتمالا نویزش کمتره.بر خلاف 2 تای قبلی فیلمبرداری HD نداره.زوم دستی (با چرخوندن :31: ). با تکنولوژی EXR می تونه به جای 12 مگاپیکسل عکس های 6 مگاپیکسل با کنتراست زیادتر بسازه :20:

ریویوو :

اینم بررسی کیفیت رنگ های این دوربین ها توسط استاد sastwhc :

من خودم FZ35 دارم. اگه سوالی در موردش داشتین بپرسین :10:

موفق باشید :31:

ELSIN
13-05-2010, 12:34

ممنون

TZ7 که 380 تومنه

و

این هم مقایسه با رقیباش که بهترین شده

17 صفحه همش رو بخون

TZ7=ZS3

البته دوست خوبمون rostamiani دوربین های بالای 400 تومن رو گفتند که بهترینشون همون FZ35 هست

rostamiani
13-05-2010, 12:38
TZ7 که 380 تومنه

و

این هم مقایسه با رقیباش که بهترین شده

17 صفحه همش رو بخون

TZ7=ZS3
با تشکر از ELSIN عزیز :10:

لینک دومی برای من باز نمیشه !

TZ7 خیلی دوربین خوبیه ،ولی با توجه به ارزون شدن FZ35 شاید دیگه خردنش دیگه توجیه نداشته باشه. مخصوصا برای اینگه گفتند با اندازه بزرگ هم مشکلی ندارند :31:

ELSIN
13-05-2010, 12:50
با تشکر از ELSIN عزیز :10:

لینک دومی برای من باز نمیشه !

TZ7 خیلی دوربین خوبیه ،ولی با توجه به ارزون شدن FZ35 شاید دیگه خردنش دیگه توجیه نداشته باشه. مخصوصا برای اینگه گفتند با اندازه بزرگ هم مشکلی ندارند :31:

لینک ددرس شد

مگه کم شده من 3 هفته پیش خریدم با مموری 8 شد 470 تومن

اما اگه بتونن بیشتر خرج کنن تابیله که FZ35 بهتره

ahmad72
13-05-2010, 12:56
اگه می خواین عکاسی یاد بگیرین شدیدا Canon SX120 IS رو بهتون پیشنهاد می کنم
این دوربین هم تنظیمات دستی داره هم تو دوربین های مشابه کیفیت عکسش بالاتره.زوم 10X هم داره
قیمت هم حدود 220 هزار تومان هست

ممنون از راهنماییتون ... :10:

-کسی قیمت دقیقش رو نمیدونه؟

-کیفیت فیلم برداریش چجوریاست؟

-در مقایسه با Canon Digital IXUS 990 IS چی کم داره و چی زیاد؟(منظورم چیزای تخصصی تره نه مثلا" زوم اپتیکال)

-کیفیت عکسبرداری و فیلم برداریش در مقایسه با Canon Digital IXUS 990 IS (از نظر یه آماتور) چطوره؟

-Canon Digital IXUS 990 IS چند تومنه تو بازار؟

در ضمن :

-باطری و فلشش مشکلی ندارن؟کم نمیارن؟

ila
13-05-2010, 13:25
1-sd880 قابلیت پانوراما داره؟
2-SX200 IS از sd880 بهتره؟
3- نمونه عکسی از تصویر انسان که با SX200گرفته شده میتونید بزاریدچون من چیزی پیدا نکردم..ممنون

hamy_jengir
13-05-2010, 14:46
لنز fz35 قابل تعویضه؟

rostamiani
13-05-2010, 15:10
لنز fz35 قابل تعویضه؟
پاناسونیک فقط یک لنر بله برای این مدل ساخته که نمی دونم گیر میاد یا نه :)

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:09 PM ----------

لینک ددرس شد

مگه کم شده من 3 هفته پیش خریدم با مموری 8 شد 470 تومن

اما اگه بتونن بیشتر خرج کنن تابیله که FZ35 بهتره

منم 480 خریدم ... ولی ظاهرا قیمتش شده دور ور بر 450. سایت دیجی کالا هم داره بدون گارانتی حدود 390 هزار تومان می فروشه :18:

hamy_jengir
13-05-2010, 15:16
مشخصات این لنز رو هم داری؟

rostamiani
13-05-2010, 15:26
ممنون از راهنماییتون ... :10:

-کسی قیمت دقیقش رو نمیدونه؟

-کیفیت فیلم برداریش چجوریاست؟

-در مقایسه با Canon Digital IXUS 990 IS چی کم داره و چی زیاد؟(منظورم چیزای تخصصی تره نه مثلا" زوم اپتیکال)

-کیفیت عکسبرداری و فیلم برداریش در مقایسه با Canon Digital IXUS 990 IS (از نظر یه آماتور) چطوره؟

-Canon Digital IXUS 990 IS چند تومنه تو بازار؟

در ضمن :

-باطری و فلشش مشکلی ندارن؟کم نمیارن؟

قیمتشو ندارم و این دوربین رو هم زیاد نمیشناسم
ولی از اونجا که تنظیمات دستی نداره برای یادگیری عکاسی جالب نیست و بیشتر برای اینه که تند تند عکس بگیری :)
در عوض با SX120 IS می تونید سرعت شاتر و اندازه دیاف رو تنظیم کنید و دستی فوکوس کنید .زومش هم که بیشتر از 2 برابر 990 هست :D ولی این دوربین به نسبت قدیمی تره و 10 مگاپیکسل هم هست

ولی برای عکس گرفتن دوربین جالبی به نظر می رسه :31:

اینم ریویوو ها :

---------- Post added at 04:26 PM ---------- Previous post was at 04:25 PM ----------

مشخصات این لنز رو هم داری؟

سایت پاناسونیک رو ببینید :31:

rostamiani
13-05-2010, 15:39
1-sd880 قابلیت پانوراما داره؟
2-SX200 IS از sd880 بهتره؟
3- نمونه عکسی از تصویر انسان که با SX200گرفته شده میتونید بزاریدچون من چیزی پیدا نکردم..ممنون

مطمئن نیستم SD880 پیدا بشه ... ولی کیفیت تصویرشو می تونید اینجا مقایسه کنید :

SD880 IS :

SX200 IS :

در ضمن ، SX200 هم MP بالاتری داره هم زوم بیشتری هم فیلمبرداری HD و هم تنظیمات دستی کامل
در مورد پانوراما هم تقریبا مطمئنم داره :) ولی می تونید تو سایت کنون ببینید :31:

اینم دو تا عکس آدم :31::

ELSIN
13-05-2010, 17:37
پاناسونیک فقط یک لنر بله برای این مدل ساخته که نمی دونم گیر میاد یا نه :)

---------- Post added at 04:10 PM ---------- Previous post was at 04:09 PM ----------

منم 480 خریدم ... ولی ظاهرا قیمتش شده دور ور بر 450. سایت دیجی کالا هم داره بدون گارانتی حدود 390 هزار تومان می فروشه :18:

خب من 450 خریدم دیگه مموری 8 هم شد 20 تومن:46:

دیجی کالا قابل اعتماد نیست من گلابی هم از این سایت نمی خرم:31:

ila
13-05-2010, 20:28
مطمئن نیستم SD880 پیدا بشه ... ولی کیفیت تصویرشو می تونید اینجا مقایسه کنید :

SD880 IS :

SX200 IS :

در ضمن ، SX200 هم MP بالاتری داره هم زوم بیشتری هم فیلمبرداری HD و هم تنظیمات دستی کامل
در مورد پانوراما هم تقریبا مطمئنم داره :) ولی می تونید تو سایت کنون ببینید :31:

اینم دو تا عکس آدم :31::

درمورد حافظه اینها میگید که حافظش چطوره؟

rostamiani
13-05-2010, 20:55
درمورد حافظه اینها میگید که حافظش چطوره؟
منظورتون چیه ؟

هردو حافطه SDHC می خورن .ولی SD880 حافظه داخلی 32 مگابایت هم داره :)

MaaHta
14-05-2010, 15:24
سلامم

دوربین برای کسی که اماتوره

چی پیشنهاد میکنین؟

بعد میخواستم بدونم دوربین برای عکاسی نجومی فرق میکنه؟؟؟؟

اگه میدونین قیمتشم لطف کنین

من خیلی سر در نمیارم ....

rostamiani
14-05-2010, 15:32
سلامم

چی پیشنهاد میکنین؟

بعد میخواستم بدونم دوربین برای عکاسی نجومی فرق میکنه؟؟؟؟

اگه میدونین قیمتشم لطف کنین

من خیلی سر در نمیارم ....
می خواین همینجوری عکس های خوبی بگیرید یا قصد یادگیری عکاسی دارید؟
قیمت ها هم از حدود 100 هزار تومان شروع میشه و با 400-500 هزار تومان می تونید دوربین باکیفیتی بخرید.چقدر می خواید هزینه کنید ؟

برای عکاسی از ستاره ها و ... دوربین SLR لازمه که حداقل بایر 500-600 هزار تومان خرج کنید که اصلا بهتون توصیه نمی کنم :10:

AliSub
14-05-2010, 15:34
سلامم

چی پیشنهاد میکنین؟

سلام
سری SD از کنان و دوربین SX120-SX200 از کنان- سونی چیز خوبی نداره پس دنبالش نمیریم.
قیمت ها هم از 210 تومن شروع میشه و تا . . . هست.
شما بودجه بگو تا بشه تصمیم گرفت چی خوبه براتون.

دوربینهای نجومی دوربینهای حرفه ای هستند و با قیمت های میلیونی . (در این زمینه اطلاعاتی ندارم)

MaaHta
14-05-2010, 15:47
ممنون

پس با 400 500 میتونم یه دوربین خوب بخرم ؟ چی بخرم؟

با همین دوربینا هم نمیشه عکاسی نجومی داشت؟ کیفیتش بد میشه آره؟

rostamiani
14-05-2010, 16:17
ممنون

پس با 400 500 میتونم یه دوربین خوب بخرم ؟ چی بخرم؟

با همین دوربینا هم نمیشه عکاسی نجومی داشت؟ کیفیتش بد میشه آره؟
از دوربین چه انتظار هایی دارید ؟
تا چه حد با عکاسی آشنایی دارید؟ تنظیمات دستی می خواین ؟
زوم بالا؟
اندازه کوچیک براتون مهمه ؟
فیلمبرداری HD ؟

اگه منظورتون از عکاسی نجومی عکس گرفت از ستاره هاست، برای این کار باید مدت زیادتری نور به سنسور بتابه و ISO هم بالا باشه که با دوربین های غیر SLR که سنسور های کوجیکی دارند اونقدر تصویر نویز دار میشه که عملا به درد نمی خوره ... ولی من تا به حال خودم تست نکردم :10:

JayR
14-05-2010, 16:46
سلام
دوستان دوربین ویدیویی Kodak Playsport تو ایران اومده؟
کسی از دوستان از قیمتش هم خبر داره؟

bille_jean2001
14-05-2010, 17:18
بچه ها ميشه كسي اين سه مدلhx1.p100 nikon. fz35 رو حداقل طبق رويو ها واسم مقاسه كنه از اين جهات 1.قدرت فلاش2.كيفيت فيلم از همه نظرمخصوصا شادابي رنگ ها3.كيفيت عكس ها در كل مخصوصا شادابي رنگ ها4.دوام باتري5. كدوم واسه چاپ عكس بهتره ماكزيمم a4

tonypb
14-05-2010, 19:51
سلام...
تا 500 تومن چی پیشنهاد میکنین؟؟؟
من canon g11 مد نظرمه....نظرتون چیه؟
اگه چیز دیگه ای معرفی میکنید تو مایه های g11باشه....
ممنون

ELSIN
14-05-2010, 19:59
بچه ها ميشه كسي اين سه مدلhx1.p100 nikon. fz35 رو حداقل طبق رويو ها واسم مقاسه كنه از اين جهات 1.قدرت فلاش2.كيفيت فيلم از همه نظرمخصوصا شادابي رنگ ها3.كيفيت عكس ها در كل مخصوصا شادابي رنگ ها4.دوام باتري5. كدوم واسه چاپ عكس بهتره ماكزيمم a4

بهتره P100 رو حذف کنی بدرد نخوره

جواب به ترتیب

1: HX1 اختلاف 70 سانتی متره که زیاد نیست باید دید کدوم بهتر اسفاده میکنن:5:
2: HX1 بیشتر شادابي رنگ ها (شاید بدی باشه ) کلا بهترین فیلم برداری رو میکنه:46:
3: HX1 بیشتر شادابي رنگ ها (شاید بدی باشه )اما نه در باره نویز :20:
4: FZ35 اختلاف 80 تا عکس ییشتر:8:
5: FZ35 برای اختلاف 3 :10:MP

در کل ارزش FZ35 بیشتره من چندین ماه تحقیق کردم
:11:

sastwhc
14-05-2010, 22:30

در مجموع به ترتیب:
اول FZ35
و بعد
P100یا در صورت امکان P110

habib mahvare
15-05-2010, 05:25
بهتره P100 رو حذف کنی بدرد نخوره

جواب به ترتیب

1: HX1 اختلاف 70 سانتی متره که زیاد نیست باید دید کدوم بهتر اسفاده میکنن:5:
2: HX1 بیشتر شادابي رنگ ها (شاید بدی باشه ) کلا بهترین فیلم برداری رو میکنه:46:
3: HX1 بیشتر شادابي رنگ ها (شاید بدی باشه )اما نه در باره نویز :20:
4: FZ35 اختلاف 80 تا عکس ییشتر:8:
5: FZ35 برای اختلاف 3 :10:MP

در کل ارزش FZ35 بیشتره من چندین ماه تحقیق کردم
:11:
اولا تو شادابي رنگ در محيط بيرون رنگ fz35 بسيار شادابتر از hx1 هستش من قبلاhx1 رو داشتم الان هم حدود 2000 تا از عكسهاي گرفته شده با اين دوربينو دارم الان fz35 دارم اگه فقط با خوش دست بودنش هم حال كنم باز ارزششو داره حالا بقيه مزاياش هيچ اگه دوستان خواستن به صورت جامع ميتونم تفاوت اين دو دوربينو به صورت عملي و تجربه خودم بهتون بگم
دوما اقاي رستميان عزيز دوربين منو و شما fz35 هستش و دوربين اروپاييها fz38 ولي تو خروجي عكس من در قسمت مشخصات نوشته ver 1.0 ولي در عكسي كه در اينترنت از fz38 گرفته شده بود ديدم نوشتهver.2.0
ميدونم هردو مدل يكيه ولي اين سوال برام پيش اومده كه ايا اپديت فريمور شده يا داستان چيز ديگه اي هستش اگه شما هم توضيح بدي ممنون ميشم

amirvania
15-05-2010, 07:44
سلام
من روز 5شنبه رفتم جمهوری . یه مقایسه اساسی و همه جانبه بین S200 و HS10 انجام دادم . مینیمم قیمت S200 ، ذ 440 تومن و مینمم قیمت HS10 ، و 520 تومن بود . به نظر من S200 ارزنده تر اومد وقتی میگیری دستت از نظر حس عکاسی هیچ تفاوتی با 450D نداره کیفیت ساخت بدنه اش هم خدائیش خیلی عالیه ( در مقایسه با رقباش : SX20 و FZ35 ) .
به نظر من تنها برتری HS10 سنسور CMOS اون هستش که تجربه نشون داده روی سنسورهای کوچیک ( غیر SLR ها ) خوب جواب نداده .
مثل SX1 و HX1 . نمونه عکسای جفتشون رو تو همون مغازه با هم مقایسه کردم به نظر من S200 بهتر بود . ضمن اینکه تکنولوژی EXR واقعا فوق العاده و جالبه که به راحتی نمیشه ازش گذشت . با اگر دوستان نظر دیگه ای دارن بگن تا همگی استفاده کنیم .
ضمنا برای مموری SDHC هشت گیگ کلاس 6 یا بالاتر و سرعت 133 یه قیمت خوب و تلفن بگید ممنون میشم .
سپاس

tonypb
15-05-2010, 12:07
سلام...
ممنون

کسی نیست...
من عجله دارم...

sastwhc
15-05-2010, 12:11
سلام
من روز 5شنبه رفتم جمهوری . یه مقایسه اساسی و همه جانبه بین S200 و HS10 انجام دادم . مینیمم قیمت S200 ، ذ 440 تومن و مینمم قیمت HS10 ، و 520 تومن بود . به نظر من S200 ارزنده تر اومد وقتی میگیری دستت از نظر حس عکاسی هیچ تفاوتی با 450D نداره کیفیت ساخت بدنه اش هم خدائیش خیلی عالیه ( در مقایسه با رقباش : SX20 و FZ35 ) .
به نظر من تنها برتری HS10 سنسور CMOS اون هستش که تجربه نشون داده روی سنسورهای کوچیک ( غیر SLR ها ) خوب جواب نداده .
مثل SX1 و HX1 . نمونه عکسای جفتشون رو تو همون مغازه با هم مقایسه کردم به نظر من S200 بهتر بود . ضمن اینکه تکنولوژی EXR واقعا فوق العاده و جالبه که به راحتی نمیشه ازش گذشت . با اگر دوستان نظر دیگه ای دارن بگن تا همگی استفاده کنیم .
ضمنا برای مموری SDHC هشت گیگ کلاس 6 یا بالاتر و سرعت 133 یه قیمت خوب و تلفن بگید ممنون میشم .
سپاس
توجه ت را به دو بحث آخر بررسی فنی دوربین ها در همین دسته تاپیک جلب میکنم.در یک کلمه اطلاعاتت از ادیت تصویر مهمترین پارامتر برای استفاده از فوجی است.در مورد HS10 هم کمی زود است که اظهار نظر کنم شاید خودم باهاش کار کردم یا یه ریوی بدردبخور سخت گیر تونست توضیح مفصلی بده

نمونه ی عکس های HS10:

نمونه عکس های F200

نمونه عکس های S200

Mohammad Hosseyn
15-05-2010, 12:42
سلام...
ممنون
منظور از "تو مایه های g11" باشه چیه ؟ یعنی امکاناتش مثل این باشه یا عکساش با این مدل قابل مقایسه باشه .

کلا من تا این قیمت Sony HX1 رو پیشنهاد میکنم .

rostamiani
15-05-2010, 12:48
منظور از "تو مایه های g11" باشه چیه ؟ یعنی امکاناتش مثل این باشه یا عکساش با این مدل قابل مقایسه باشه .

کلا من تا این قیمت Sony HX1 رو پیشنهاد میکنم .
درسته اول باید مشخص کنید از چه نظر شبیه G11 باشه
دوربین کوچیک می خواید یا با نویر کم یا ... ؟

ولی Sony HX1 نویز زیادی داره و با فیلمبرداری Full HD و زوم بالا و بزرگ .
برای همین توصیه نمی کنم :)

mohsen.tk
15-05-2010, 19:04
سلام دوستان . میخوام یه دوربین نیمه حرفه ای بگیرم نظرتون در مورد این چیه؟
olympus sp-590
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: دوربین نیمه حرفه ای - وزن 413 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 12.0 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.33 اینچ
فیلم: ابعاد DV - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 26-676 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 26 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 2000 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 64 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (6400-3200 در حالت دقت پایین حسگر) - فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 2.7 اینچ با رزولوشن 230,000 پیکسل
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه xD Picture Card, MicroSD Card - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ) - شارژر باتری

SAEEDSAMSUNG
16-05-2010, 01:27
olympus sp-590
مشخصات کلی :
لنز: 26-676 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 26 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 2000 ثانیه تا 15 ثانیه - ایزو اتوماتیک و 64 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 و (6400-3200 در حالت دقت پایین حسگر) - فلاش داخلی (Pop-Up) با برد 8 متر - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه xD Picture Card, MicroSD Card - باتری قلمی آلکالاین سایز AA (قابلیت استفاده از باتری قابل شارژ) - شارژر باتری

قیمت این دوربین چقدره؟؟؟

rostamiani
16-05-2010, 07:49
olympus sp-590
مشخصات کلی :

سلام دوست من
فکر کنم قیمت این دوربین حدود 430 هزار تومان هست. با این قیمت می تونید Panasonic FZ35 یا Canon SX20 IS بخرید که علاوه بر اینکه کیفیت عکسشون بیشتره فیلمبرداری HD هم دارند در صورتی که دوربینی ک شما معرفی کردید تو نور کم نویز زیادی داره

منظور شما از دوربین نیمه حرفه ای چیه اگه کاربردتون رو دقیقتر بگین بیشتر می تونم کمکتون کنم
با عکاسی و اصلاح تصاویر چقدر آشنایی دارید ؟

اینم ریویوو از olympus sp-590

اینم Panasonic FZ35 :

و Canon SX20 :

tonypb
16-05-2010, 10:49
درسته اول باید مشخص کنید از چه نظر شبیه G11 باشه
دوربین کوچیک می خواید یا با نویر کم یا ... ؟

ولی Sony HX1 نویز زیادی داره و با فیلمبرداری Full HD و زوم بالا و بزرگ .
برای همین توصیه نمی کنم :)

ممنون از توجه...
از لحاظ میزان حرفه ای بودن و اندازه(آخه با g10 کار کردم یه اندازه ایده آل برای من داره و تا همون حد حرفه ای باشه)
40 % تو جا های نسبتا کم نور عکس میگیرم.
زوم هم تا حدی برام مهمه که کیفیت داشته باشه که 5X کافیه برام.
باتری قوی باشه.
و مهم تر از همه کیفیت دوربین هست.
حالا تا 500 پیشنهاد شما چیه؟
خودم میگم G11 ...
ممنون

AliSub
16-05-2010, 11:03
ممنون از توجه...
از لحاظ میزان حرفه ای بودن و اندازه(آخه با g10 کار کردم یه اندازه ایده آل برای من داره و تا همون حد حرفه ای باشه)
40 % تو جا های نسبتا کم نور عکس میگیرم.
زوم هم تا حدی برام مهمه که کیفیت داشته باشه که 5X کافیه برام.
باتری قوی باشه.
و مهم تر از همه کیفیت دوربین هست.
حالا تا 500 پیشنهاد شما چیه؟
خودم میگم G11 ...
ممنون
تایید میشه
G11 دوربینی با سنسور بزرگ و کیفیت عکاسی بالا در شب.
با انتظاطاتی که شما بیان کردید G11 بهترین دوربین برای شماست.
البته فیلم برداریش از G10 پایینتره

rostamiani
16-05-2010, 11:05
پس به نظر من همون G11 براتون بهترین گزینه هست :20:

چون برای کیفیت خوب تو محیط کم نور بهتری سنسور بزرگ باشه و تنها دوربینی گه می تونم سنسور بزرگی تو این سایز داره G11 , G10 هست :)

tonypb
16-05-2010, 11:30
تایید میشه
G11 دوربینی با سنسور بزرگ و کیفیت عکاسی بالا در شب.
با انتظاطاتی که شما بیان کردید G11 بهترین دوربین برای شماست.
البته فیلم برداریش از G10 پایینتره

ممنون.
از چه لحاظ فیلبرداری پایین تره؟؟

AliSub
16-05-2010, 11:41
ممنون.
از چه لحاظ فیلبرداری پایین تره؟؟

سایز فیلمی که میگیره از G10 کوچیکتره / g10 فیلم برداری HD داره /// ولی فیلمش با کیفیت بالایی گرفته میشه

rostamiani
16-05-2010, 11:47
سایز فیلمی که میگیره از G10 کوچیکتره / g10 فیلم برداری HD داره /// ولی فیلمش با کیفیت بالایی گرفته میشه
G10 فیلمبرداری HD نداره
ببینید :

tonypb
16-05-2010, 12:11
ممنون
غیر از g11 دیگه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟تا 500 تومن؟

rostamiani
16-05-2010, 12:20
ممنون
غیر از g11 دیگه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟تا 500 تومن؟
Panasonic FZ35
Canon SX20 IS
Fujifilm S20EXR

که اینا یا کیفیتشون کمتر از G11 هست یا خیلی بزرگ هستند و اگه زوم بالا نخواید توصیه نمیشن

AliSub
16-05-2010, 12:23
G10 فیلمبرداری HD نداره
ببینید :

کاملا درسته و من تا الان فکر می کردم این دوربین HD فیلم میگیره.
پس فیلم برداری G10 و G11 یکیه؟

tonypb
16-05-2010, 12:24
Panasonic FZ35
Canon SX20 IS
Fujifilm S20EXR

که اینا یا کیفیتشون کمتر از G11 هست یا خیلی بزرگ هستند و اگه زوم بالا نخواید توصیه نمیشن

خیلی ممنون پس همون g11 قطعی شد.
ممنون از کمکتون.

vvc
16-05-2010, 13:17
سلام دوستان
دوربین حدود 400 تومن که فیلم برداری خوبی هم داشته باشه و زوم اپتیک هنگام فیلم برداری هم داشته باشه
البته کامپکت میخوام چی پیشنهاد میدید قبلآ sx200 canon داشتم
نظرتون در باره sx210 چیه ؟
آیا گزینه بهتری مد نظرتون هست بفرمایید که میخوام بگیرم
متشکرم

AliSub
16-05-2010, 13:24
سلام دوستان
دوربین حدود 400 تومن که فیلم برداری خوبی هم داشته باشه و زوم اپتیک هنگام فیلم برداری هم داشته باشه
متشکرم

اگر قصد تعویض دوربین دارید این بگم که Sx200 با SX210 اونچنان تفاوتی ندارن.

vvc
16-05-2010, 13:40
اگر قصد تعویض دوربین دارید این بگم که Sx200 با SX210 اونچنان تفاوتی ندارن.

با سلام وتشکر از شما
قصد تعویض ندارم یکی از دوستان دوربینمو دیده گیر داده که بدمش به اون
گفتم ببینم اگر دوربین بهتری تو این رنج قیمتها گیرم میاد اونو بگیرم 50 تا 100 تومن با لا و پایین زیاد مهم نیست
فقط فیلم برداری برام مهمه چون دوربین فیلم برداری ندارم
راستی sx210 زوم هنگام فیلم برداری داره و همون 14x هستش
اگر هم میبیند که ارزش پول دادن بیشتر و نداره بگید تا همون sx200 رو بگیرم
یا دوربین بهتری رو سراغ دارید معرفی کنید

AliSub
16-05-2010, 14:17
با سلام وتشکر از شما
گفتم ببینم اگر دوربین بهتری تو این رنج قیمتها گیرم میاد اونو بگیرم 50 تا 100 تومن با لا و پایین زیاد مهم نیست

گفتی که کامپکت می خای ولی دوربین FZ35 یا SX20 اگه می تونستی بگیری خوب بود. که یکم بزرگن.
راستی دوربین S90 هم هست ولی این فیلم برداریش از sx200 پایینتره.
تو کامپکتها zs1 و zs3 جزو بهترینها هستند / مخصوصا ZS3 از پاناسونیک.

اینم ریویو SX210

h_marcopolo
16-05-2010, 14:33
امروز دوربين sx20 يکي از رفقا رو تو محيط کار تست کرديم.تو نور داخل واقعا به نظرم ضعيفبود.يعني قابل قياس با g10 ‌نبود.ميخواستم ببينم که s200 exr fuji هم کيفيتش مثل همينه يا بهتره؟و به g10 ميرسه؟

ELSIN
16-05-2010, 16:34
سلام دوستان
متشکرم

TZ7

rostamiani
16-05-2010, 17:28
با سلام وتشکر از شما

می تونید روی Panasonic TZ7 هم حساب کنید که زوم در حال فیلمبرداری هم داره
ولی متاسفانه تنظیمات دستیش مثل SX200 کامل نیست

SX210 هم یک خوبی که نسبت به SX200 داری اینه که لازم نیست همیشه فلاشش بالا باشه :31:
در ضمن ،چون بدون بزرگتر شدن سنسور 14 مگاپیکسل شده احتمالا نویزش زیاد شده، ولی هنوز ریویووی معتبری ازش ندیدم که بتونم نظر بدم :20: . ز.م در حال فیلمبرداری هم نمی دونم داره یا نه

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:25 PM ----------

امروز دوربين sx20 يکي از رفقا رو تو محيط کار تست کرديم.تو نور داخل واقعا به نظرم ضعيفبود.يعني قابل قياس با g10 ‌نبود.ميخواستم ببينم که s200 exr fuji هم کيفيتش مثل همينه يا بهتره؟و به g10 ميرسه؟

SX20 و FZ35 سمسورشون کوچکتره ولی S200EXR سنسورش اندازه G10 و G11 هست ولی 12 مگاپیکسله نه 10 مگا پیکسل.برای همین احتمالا یه چیزی بین مدل های G و SX20 و FZ35 باشه
ولی پردازنده G11 بهتر عمل می کنه :31:

پس در کل کیفیت G11 باید بهتر باشه (که از شواهد هم همینطور بر میاد :31:)

bille_jean2001
16-05-2010, 22:38
سلام از اونجايي كه من هيچچي از دوربين سرم نميشه تا 500 يه دربيني بهم معرفي كنيد كه همينكه دكمه شاترو ميزنم عكس هاي خوبي بگيره مخصوصا براي عكس هاي يادكاري توخونه با نور معمولي يابهتر بگم تو نوركم هم خوب عكس بگيره و اگه قرار عكاسي ياد بگيرم چه دوربيني پيشنهاد ميكنيد اولويت فقط با كيفيت عكسه زومو فيلمبرداري در درجه بعدي هستن

rostamiani
17-05-2010, 00:38
سلام از اونجايي كه من هيچچي از دوربين سرم نميشه تا 500 يه دربيني بهم معرفي كنيد كه همينكه دكمه شاترو ميزنم عكس هاي خوبي بگيره مخصوصا براي عكس هاي يادكاري توخونه با نور معمولي يابهتر بگم تو نوركم هم خوب عكس بگيره و اگه قرار عكاسي ياد بگيرم چه دوربيني پيشنهاد ميكنيد اولويت فقط با كيفيت عكسه زومو فيلمبرداري در درجه بعدي هستن
Canon G11 :)
کیفیت تو نور کم عالیه .به راجتی هم می تونید عکس بگیرید
تنظیمات دستی هم کامل داره و برای یادگیری هم خیلی خوبه
فقط فیلمبرداری HD نداره و زومشم فقط 5X هست

sastwhc
17-05-2010, 01:16
با سلام وتشکر از شما

G11 پیشنهاد میکنم

می تونید روی Panasonic TZ7 هم حساب کنید که زوم در حال فیلمبرداری هم داره
ولی متاسفانه تنظیمات دستیش مثل SX200 کامل نیست

SX210 هم یک خوبی که نسبت به SX200 داری اینه که لازم نیست همیشه فلاشش بالا باشه :31:
در ضمن ،چون بدون بزرگتر شدن سنسور 14 مگاپیکسل شده احتمالا نویزش زیاد شده، ولی هنوز ریویووی معتبری ازش ندیدم که بتونم نظر بدم :20: . ز.م در حال فیلمبرداری هم نمی دونم داره یا نه

---------- Post added at 06:28 PM ---------- Previous post was at 06:25 PM ----------

[/COLOR
SX20 و FZ35 سمسورشون کوچکتره ولی S200EXR[COLOR="Red"] سنسورش اندازه G10 و G11 هست ولی 12 مگاپیکسله نه 10 مگا پیکسل.برای همین احتمالا یه چیزی بین مدل های G و SX20 و FZ35 باشه

پس در کل کیفیت G11 باید بهتر باشه (که از شواهد هم همینطور بر میاد :31:)

]
انصافا اینم شد برتری!خب بیاد بیرون چه اشکالی رو ایجاد میکنه؟!!:27::5::20:

فکر کنم S200 سنسورش از G11 و G10 بزرگتر باشه

فوجی 1/1.6 نسبت به کنون جی 1/1.7

rostamiani
17-05-2010, 01:23
G11 پیشنهاد میکنم

]
انصافا اینم شد برتری!خب بیاد بیرون چه اشکالی رو ایجاد میکنه؟!!:27::5::20:

فکر کنم S200 سنسورش از G11 و G10 بزرگتر باشه

فوجی 1/1.6 نسبت به کنون جی 1/1.7
خیلی متشکرم

در مورد فلاش SX200 شاید برتری حساب نشه، ولی بالا بودن همیشگی فلاش برای بعضی ها آزار دهنده بود که تو SX210 درستش کردن. اینو گفتم تا اگه ایشون هم از همین افراد بودند بدونند این مورد تو XS210 اصلاح شده . همین :31:

در مورد اندازه سنسور درست می گید
دقت نکرده بودم. حالا با این وضعیت S200EXR تو نور کم نویز کمتری داره یا G11 ؟؟؟

ahmad72
17-05-2010, 08:32
پس از تحقیقان فراوان و یاری شما دوستان sx120 قطعی شد ....

فقط چنئد تا سوال میمونه :

1.قیمت دقیق رو کسی نمیدونه؟ آخه من تهران نیستم و باید به داداشم بگم که از تهران بگیره دوربینو.
توی نت هم که میگردم دیجی کالاو آفومار و اکثر فروشگاه های اینترنتی حدود 250 فروششونه :41: ولی camerashop قیمت داده
215 :18: (تو رو حدا نگید تبلیغ کردی)
خب ابن تفاوت قیمت برا چیه؟توی بازار الآن چنده sx120؟
یکی پیدا نمیشه که یه آدرس دقیق بده که این داداش ما نخواد بگرده؟(لطفا" پ.خ کنید).حداقل بگید مرکز فروش دوربین کجاست ...

2.من دقیقا" به چه وسایل جانبی نیاز دارم؟اینا درسته؟
-کیف
-مموری
-باطری
-شارژر

قیمت حدودی اینا چنده؟جای خاصی مد نظرتونه؟مدل خاصی مد نظرتونه؟
مموری که روی دوربین میذاریم با اونایی که روی موبایل میذاریم فرق داره؟میشه از مموری موبایل استفاده کرد؟

3.دوربین Kodak Z950 تو ایران گیر میاد؟ کجاش؟ قیمت؟ از sx120 بهتره؛درسته؟(گفتم sx120 قطعی شد چون تقریبا" مطمئنم
Kodak Z950 تو ایران گیر نمیاد!!!)

همین دیگه...
لطفا" به اون قیمته و آدرس بیشتر توجه کنید !!!:27:
اگه جاش اینجا نبود عذر میخوام و ممنونم از جوابتون ... :10:

rostamiani
17-05-2010, 08:48
پس از تحقیقان فراوان و یاری شما دوستان sx120 قطعی شد ....

فقط چنئد تا سوال میمونه :

1.قیمت دقیق رو کسی نمیدونه؟ آخه من تهران نیستم و باید به داداشم بگم که از تهران بگیره دوربینو.
توی نت هم که میگردم دیجی کالاو آفومار و اکثر فروشگاه های اینترنتی حدود 250 فروششونه :41: ولی camerashop قیمت داده
215 :18: (تو رو حدا نگید تبلیغ کردی)
یکی پیدا نمیشه که یه آدرس دقیق بده که این داداش ما نخواد بگرده؟(لطفا" پ.خ کنید).حداقل بگید مرکز فروش دوربین کجاست ...

2.من دقیقا" به چه وسایل جانبی نیاز دارم؟اینا درسته؟
-کیف
-مموری
-باطری
-شارژر

قیمت حدودی اینا چنده؟جای خاصی مد نظرتونه؟مدل خاصی مد نظرتونه؟
مموری که روی دوربین میذاریم با اونایی که روی موبایل میذاریم فرق داره؟میشه از مموری موبایل استفاده کرد؟

3.دوربین Kodak Z950 تو ایران گیر میاد؟ کجاش؟ قیمت؟ از sx120 بهتره؛درسته؟(گفتم sx120 قطعی شد چون تقریبا" مطمئنم
Kodak Z950 تو ایران گیر نمیاد!!!)

همین دیگه...
لطفا" به اون قیمته و آدرس بیشتر توجه کنید !!!:27:
اگه جاش اینجا نبود عذر میخوام و ممنونم از جوابتون ... :10:
2. باتری و شارژر که همراه دوربین هست، ولی اگه خواستید می تونید یک باتری یدک هم بخرید
اگه گوشی شما مموری SD می خوره می تونید همون رو بزارید تو دوربین یا اگه Mico SD هست با درایور .ولی سرعت مموری دیگه از Class4 کمتر نباشه که دیگه سرعتش زیادی پایینه. روی مموری باید نوشته باشه C4 یا C6 که سرعت مموریه

قیمت مموری رو هم نمی دونم ،ولی 8 گیگش باید حدود 40 هزار تومان باشه و 4 گیگ 20 هزار

بقیه رو نمی دونم :31:

ahmad72
17-05-2010, 13:21
باتری و شارژر که همراه دوربین هست، ولی اگه خواستید می تونید یک باتری یدک هم بخرید

ممنون از کمکت .:40:

اما:
به نقل از خود کنون :(به نظرم دوربینو اشتباه گرفتی)

What's in the Box

PowerShot SX120 IS Body
AA-size Alkaline Battery (x2)
SD Memory Card SDC-128MB
Wrist Strap WS-800
Digital Camera Solution CD-ROM
USB Interface Cable IFC-400PCU
AV Cable AVC-DC400

به نظرتون اون 2 تا باطری که از اول با دوربینه قابل شارژ هست یا نه؟
بقیه ی سوال ها رو کسی نمیدونه؟منتظر می مانیییییییییم!!!!

rostamiani
17-05-2010, 13:49
ممنون از کمکت .:40:

اما:
به نقل از خود کنون :(به نظرم دوربینو اشتباه گرفتی)

به نظرتون اون 2 تا باطری که از اول با دوربینه قابل شارژ هست یا نه؟
بقیه ی سوال ها رو کسی نمیدونه؟منتظر می مانیییییییییم!!!!
شرمندم :)
شما رو با دوستمون که SX210 می خواست اشتباه گرفتم :10:

بله ،باید باتری بخرید.باتری های همراه دوربین قابل شارژ نیستند
مارک های خوب برای باتری Exengizer و Camelion و Sony هستند که البته شنیدم Sony زیاد تقلبی داره !(امیدوارم درست نباشه)

Camelion یک سری باتری سفید داره که حداکثر ضرفیتشون کمتره ولی در عوض می تونن 80 درصد (تا جایی که یادمه) ضرفیت شارژ شده شون رو تا یک سال حفط کنن و از اول هم شارژ هستند .پس زیاد به درد دوربین نمی خورند . :10: و یک سری نارنجی هم دارند که اگه خواستید Camelion بخرید از این باتری ها بخریت که شارژ بیشتری نگه می دارند
میلی آمپر باتری هم هرچه بیشتر بهتر

اگه می خواین باتری هاتون دوام بیشتری داشته باشند باید همیشه قبل از شارژ تا آخر خالی بشن و بعد تا آخر شارژ بکنیدشون و بعد از شارژ هم روی شارژر نموند. یک شارؤر سونی BCG-34HR می تونه همه این کار ها رو براتون انجام بده و قیمتش هم حدود 25 هزار تومان هست !!! اگه شارژری همه این امکانات رو نداشت بهتره خودتون هوای کار رو داشته باشید :20:

شارژر هایی هم که ظرف چند ساعت باتری رو شارژ یم کنند، با گرم کردن بیش از اندازه باتری عمرشونو کم می کنند :18:

بازم ببخشید که 120 رو با 210 اشتباه گرفتم :10:
موفق باشید

ahmad72
17-05-2010, 14:10
شرمندم
شما رو با دوستمون که SX210 می خواست اشتباه گرفتم

بله ،باید باتری بخرید.باتری های همراه دوربین قابل شارژ نیستند
مارک های خوب برای باتری Exengizer و Camelion و Sony هستند که البته شنیدم Sony زیاد تقلبی داره !(امیدوارم درست نباشه)

Camelion یک سری باتری سفید داره که حداکثر ضرفیتشون کمتره ولی در عوض می تونن 80 درصد (تا جایی که یادمه) ضرفیت شارژ شده شون رو تا یک سال حفط کنن و از اول هم شارژ هستند .پس زیاد به درد دوربین نمی خورند . و یک سری نارنجی هم دارند که اگه خواستید Camelion بخرید از این باتری ها بخریت که شارژ بیشتری نگه می دارند
میلی آمپر باتری هم هرچه بیشتر بهتر

اگه می خواین باتری هاتون دوام بیشتری داشته باشند باید همیشه قبل از شارژ تا آخر خالی بشن و بعد تا آخر شارژ بکنیدشون و بعد از شارژ هم روی شارژر نموند. یک شارؤر سونی BCG-34HR می تونه همه این کار ها رو براتون انجام بده و قیمتش هم حدود 25 هزار تومان هست !!! اگه شارژری همه این امکانات رو نداشت بهتره خودتون هوای کار رو داشته باشید

شارژر هایی هم که ظرف چند ساعت باتری رو شارژ یم کنند، با گرم کردن بیش از اندازه باتری عمرشونو کم می کنند

بازم ببخشید که 120 رو با 210 اشتباه گرفتم
موفق باشید

بابا این حرفا چیه؟دشمنت شرمنده ...
من شرمندم که شما رو تو زحمت میندازم ...

اما چه کنم که مجبورم تو زحمت بندازمتون ....:دی

قیمت حدودی باتری ها و شارژر (معمولی) هم اگه لطف کنی ممنون میشم ....
باطری های cycleEnergy سونی که مشکلی ندارن؟قیمت حدودی این رو هم اگه کسی داره لطف کنه بگه ...

rostamiani
17-05-2010, 14:17
بابا این حرفا چیه؟دشمنت شرمنده ...
من شرمندم که شما رو تو زحمت میندازم ...

اما چه کنم که مجبورم تو زحمت بندازمتون ....:دی

قیمت حدودی باتری ها و شارژر (معمولی) هم اگه لطف کنی ممنون میشم ....
باطری های cycleEnergy سونی که مشکلی ندارن؟قیمت حدودی این رو هم اگه کسی داره لطف کنه بگه ...
در مورد باتری که همه این مارک هایی که گفتم دور و بر 5-6 هزار تومان هستند.
شارژر هم قیمت ندارم. ولی مجبور نیستی از تهران بخریش.احتمالا بتونی سر فرصت یه گشتی تو شهرتون بزنی و یه مدل خوب پیدا کنی:31:

Energizer و Camelion و Sony شارژر هم تولید می کنند ،ولی از کیفیتشون خبری ندارم

dada_zebel
18-05-2010, 07:07
سلام به همه اساتید و دوستان
میخام یه دوربین بخرم تو عکاسی هم کمی اطلاعات دارم رنج قیمت بین 400 تا 800 همراه با لنزهای ضروری
امکاناتی که میخام
1- نویز کم باشه
2- رنگها رو قشنگتر و زنده تر نمایش بده
3- فیلمبرداری full hd یا hd داشته باشه
4-در نورهای کم تصویر عالی بگیره . اگه این مشکل رو میشه با لنز مناسب حلش کرد اونم معرفی کنید
5- سرعت عکسبرداریش سریع باشه یعنی لحظه ای ثبت کنه ( یعنی آدم بتونه قبل از اینکه اون لحظه طلایی بگذره اونو ثبت کنه .) یکی از فامیلا سونی گرفته مدلشو نپرسیدم ولی میگفت 400 تومان . تا میومدی از صحنه ای عکس بگیری ( مثلا خنده یه بچه ) اونقدر تاخیر داشت که صحنه از دست میرفت
6- برام مهم نیست که مدلش جدید باشه برام این مهمه که تعداد عکسهایی که میتونه در ثانیه بگیره بالا باشه و هم چنین بشه با لنز های مناسب اونو به یه دوربین نیمه حرفه ای تبدیلش کرد. ممکنه دوربینی مربوط به 2 سال قبل باشه ولی حالت حرفه ای تر اون باعث بشه که یه دوربین ماندگار بشه . خلاصه اینکه در صنعت صوتی تصویری گاها میبینی محصولاتی به بازار میاد که بعدها ازش یه نام ماندگار بجا میمونه و حتی مدلای بعد از اون هم نمیتونن جاشو پر کنن یا محاسن اون رو یه جا داشته باشن . پس نه مارک برام مهمه و نه جدید بودنش بلکه فقط performance عالی داشته باشه
7- در ضمن در صورت امکان باتری لیتیومی داشته باشه

با تشکر از همه دوستان

h_marcopolo
18-05-2010, 07:40

SX20 و FZ35 سمسورشون کوچکتره ولی S200EXR سنسورش اندازه G10 و G11 هست ولی 12 مگاپیکسله نه 10 مگا پیکسل.برای همین احتمالا یه چیزی بین مدل های G و SX20 و FZ35 باشه

پس در کل کیفیت G11 باید بهتر باشه (که از شواهد هم همینطور بر میاد :31:)[/QUOTE]

فيلمبرداري s200exr چطوره؟به همين g10 ميرسه يا پايين تر يا بالاتره؟

amirvania
18-05-2010, 09:47
سلام بچه ها
من روز دوشنبه رفتم یه S200 EXR خریدم . قیمت 430 تومن با گارانتی ایده آل و بیمه و یه برچشب محافظ ال سی دی رایگان . رم 8 گیگ توشیبا 20 تومن ( تا 40 تومن هم قیمت گرفتم از زیرزمین علاالدین خریدم عمده فروش بود یارو ) و یه محافظ انز مارک کنکو دو پوششه 4 تومن سایز 67 ( اینم تا 20 تومن قیمت میدادن بی انصافا ) .
کیفیتش واقعا عالیه . سیستم EXR ش منو کشته واقعا حال میده .
سیستم pro focus ش سه تا عکس پشت سر هم میگیره و برای پرتره بینظیره . پشت سوژه رو باهاش میتونید کاملا مات کنید . باطریشم حدودا 300 شات رو با فلاش جواب میده . فیلمبرداریشم خیلی خوبه ( عالی نیست ) .
اگه از دوستان کسی راهنمای فارسیشو سراغ داره بده ما هم دانلود کنیم ثواب داره . آخه راهنماش خیلی مختصره و یه سری چیزاش رو توضیح نداده . تو CD ش هم من هر چی گشتم راهنمای استفاده از دوربین رو پیدا نکردم و فقط از زمان اتصال به کامپیوتر به بعد رو حسابی توضیح داده . اگه در مورد این دوربین سؤالی داشتین من در خدمتم .
سپاس

amirvania
18-05-2010, 10:05
سلام بچه ها
من روز دوشنبه یه S200 EXR خریدم . قیمت 430 تومن با گارانتی ایده آل و بیمه و یه برچسب ال سی دی رایگان . رم 8 گیگ توشیبا 20 تومن ( تا 40 تومن هم قیمت گرفتم) از زیر زمین علاالدین از یه عمده فروش خریدم . و محافظ لنز دوپوششه UV مارک کنکو 4 تومن سایز 67 ( تا 20 تومن هم بی انصافا قیمت دادن) .
کیفیتش فوق العادس . سیستم EXR ش منو کشته واقعا حال میده . با سیستم Pro Focusش میتونید سه تا عکس پشت سر هم بگیرید و برای عکاسی پرتره عالیه ( پشت سوژه کاملا تار میشه ) . باطریش تا حدودا 300 شات رو با فلاش به راحتی جواب میده . کیفیت فیلبرداریشم خیلی خوبه ( عالی نیست ) .
اگه کسی از دوستان جایی سراغ داره که بشه راهنمای فاریسش رو دانلود کرد به ما هم بگه ثواب داره . آخه راهنماش خیلی مختصره و یه سری چیزارو اصلا توضیح نداده . سی دیش هم از زمان اتصال به کامپیوتر توضیح داده و در مورد خود دوربین و کارکردش من چیزی توش پیدا نکردم .
سپاس

alenkita
18-05-2010, 17:31
با سلام
با سلام خدمت همه دوستان
میخواستم دوستان راهنمایی کنن بگن که با هزینه 150 تا 200 بهترین دوربینی که میتونم بخرم چیه ؟
ممنونم میشم زودتر جواب بدین چون میخواستم هدیه بدم

tirdad_60
18-05-2010, 20:37
میخام یه دوربین بخرم تو عکاسی هم کمی اطلاعات دارم رنج قیمت بین 400 تا 800 همراه با لنزهای ضروری
امکاناتی که میخام
1- نویز کم باشه
4-در نورهای کم تصویر عالی بگیره . اگه این مشکل رو میشه با لنز مناسب حلش کرد اونم معرفی کنید
5- سرعت عکسبرداریش سریع باشه یعنی لحظه ای ثبت کنه ( یعنی آدم بتونه قبل از اینکه اون لحظه طلایی بگذره اونو ثبت کنه .) یکی از فامیلا سونی گرفته مدلشو نپرسیدم ولی میگفت 400 تومان . تا میومدی از صحنه ای عکس بگیری ( مثلا خنده یه بچه ) اونقدر تاخیر داشت که صحنه از دست میرفت
6- برام مهم نیست که مدلش جدید باشه برام این مهمه که تعداد عکسهایی که میتونه در ثانیه بگیره بالا باشه و هم چنین بشه با لنز های مناسب اونو به یه دوربین نیمه حرفه ای تبدیلش کرد. ممکنه دوربینی مربوط به 2 سال قبل باشه ولی حالت حرفه ای تر اون باعث بشه که یه دوربین ماندگار بشه . خلاصه اینکه در صنعت صوتی تصویری گاها میبینی محصولاتی به بازار میاد که بعدها ازش یه نام ماندگار بجا میمونه و حتی مدلای بعد از اون هم نمیتونن جاشو پر کنن یا محاسن اون رو یه جا داشته باشن . پس نه مارک برام مهمه و نه جدید بودنش بلکه فقط performance عالی داشته باشه

با تشکر از همه دوستان

سلام با توجه به مطالبی که عنوان کردید به نظرم شما باید یک slr بگیرید اما کار با دوربینهای حرفه ای مشکلات خاص خودش رو داره
از جمله ؟
نیازمند هزینه بالاتر هست
باید برای استفاده صحیح از دوربین زمان مناسبی رو اختصاص بدید
اندازه و وزن بالاتر نسبت به دوربینهای کامپکت
و...
من فکر کنم شما بیشتر برای استفاده معمولی در سفر مهمانی و ... قصد تهیه دوربین دارید
پس به شما پیشنهاد میکنم یه دوربین کامپکت یا slr like (یا همان نیمه حرفه ای خودتان) تهیه کنید
گزینه های خوبی دارید مانند
canon g11 یا panasonic lx3 یا canon s90
که از بهترینها هستند و دارای تنظیمات دستی هم هستند
و lx3 میتونه 2.5 فریم بر ثانیه ثبت کنه و در مقابل دو نمونه دیگه فیلمبرداری بهتری داره

یا panasonic fz 35 که یه slr like هست و قابلیت های خیلی خوبی داره
و دوست عزیزمون توضیحات کاملی داده در موردش

sastwhc
19-05-2010, 00:50
سلام بچه ها
من روز دوشنبه یه S200 EXR خریدم . قیمت 430 تومن با گارانتی ایده آل و بیمه و یه برچسب ال سی دی رایگان . رم 8 گیگ توشیبا 20 تومن ( تا 40 تومن هم قیمت گرفتم) از زیر زمین علاالدین از یه عمده فروش خریدم . و محافظ لنز دوپوششه UV مارک کنکو 4 تومن سایز 67 ( تا 20 تومن هم بی انصافا قیمت دادن) .
کیفیتش فوق العادس . سیستم EXR ش منو کشته واقعا حال میده . با سیستم Pro Focusش میتونید سه تا عکس پشت سر هم بگیرید و برای عکاسی پرتره عالیه ( پشت سوژه کاملا تار میشه ) . باطریش تا حدودا 300 شات رو با فلاش به راحتی جواب میده . کیفیت فیلبرداریشم خیلی خوبه ( عالی نیست ) .
اگه کسی از دوستان جایی سراغ داره که بشه راهنمای فاریسش رو دانلود کرد به ما هم بگه ثواب داره . آخه راهنماش خیلی مختصره و یه سری چیزارو اصلا توضیح نداده . سی دیش هم از زمان اتصال به کامپیوتر توضیح داده و در مورد خود دوربین و کارکردش من چیزی توش پیدا نکردم .
سپاس
بعید میدونم فارسی براش چیزی باشه ولی ولی تو فروم عکاسی شاید انگلیسی اش رو پیدا کنی
آقا مهدی اونجا خیلی فعاله میتونه کمک کنه

امکاناتی که میخام
1- نویز کم باشه

با تشکر از همه دوستان
800 تومن برای SLR خیلی بودجه کمی محسوب میشه اگه بعدها میتونی برایه لنزهاش هزینه کنی(یک تا دو میلیون تومن)درمورد SLR چندتا پیشنهاد بدم اما اگه کله پولت همینه به SLR Like و دوربین های چهارسوم فکر کن

با سلام
با سلام خدمت همه دوستان
میخواستم دوستان راهنمایی کنن بگن که با هزینه 150 تا 200 بهترین دوربینی که میتونم بخرم چیه ؟

چه انتظاری از دوربینت داری؟

AF021
19-05-2010, 02:37
سلام خدمت اساتید گرامی

من قبل عید قصد خرید دوربین عکاسی داشتم با بودجه ی 400 تومن (10 20 تومنم این بر اون بر شد فرقی نداره) که همینجا هم مطرح کردم و دوستان tz7 رو پیشنهاد دادن اما به دلایلی اون زمان نخریدم حالا که 2 ماه از عید میگذره میخواستم ببینم بازم همونو بخرم یا چیز بهتری پیشنهاد میدید؟

موارد استفاده:فیلمبرداریش hd باشه -تنظیمات دستی بلد نیستم اما میخوام بهترین عکس ممکن بگیره-

لطفا بدون تعصب روی برند خاصی راهنمایی کنید.

ممنون...

amirvania
19-05-2010, 08:23
سلام
من راهنمای S200 رو از سایت فوجی دانلود کردم :15: . 144 صفحه بود .
به نظر من تو غیر SLR ها رقیب تداره . هر چی باهاش کار میکنم بیشتر لذت میبرم . وقتی میرم سراغش میبینم که 4 ... 5 ساعت گذشته و من اصلا گذشت زمان رو حس نکردم . از بس که لذت بخشه . به جرات میگم با D1000 هم عوضش نمیکنم . ولی با D500 عوضش میکنم :27: .
با اینکه از G11 ارزونتره ولی یه کوچولو از نظر کیفیت بالاتره ( همونطورکه یه کوچولو سایز سنسورش بزرگتره ) .
تو خریدش شک نکنید . با اینکه دوستان عزیز میگن هر دوربینی بخرید بالاخره پشیمون میشید ولی اگه من 100 بار دیگه بخوام انتخاب کنم همین دوربین رو انتخاب میکنم . باجناق بنده SX20 داره از هر نظر که فکر کنید S200 بالاتره .
سپاس

moj63
19-05-2010, 10:28
سلام

یه دوربین دیجیتال میخوام بگیرم زیر 400 ت ، سبک باشه ، کم حجم باشه .
من نمی خوام عکاسی حرفه ایی باش بکنم، ساده باشه ولی از نظر کیفیت عکس عالی باشه و ضمناً کیفیت فیلم برداریش هم خوب باشه.

amirvania
19-05-2010, 10:48
سلام

من نمی خوام عکاسی حرفه ایی باش بکنم، ساده باشه ولی از نظر کیفیت عکس عالی باشه و ضمناً کیفیت فیلم برداریش هم خوب باشه.
SX210 IS کنون :3:

amin_caragt2
19-05-2010, 12:59
قصد خرید S2500 فوجی فیلم داشتم یکی از دوستان به من پیشنهاد داد فقط کنون بخرم

و برای 1 ماه کنون Ixus 110is به من داده با توجه به قیمت 300 هزار تومانی که داره عکس زیاد جالبی نمیگیره ولی فیلمبرداری واقعا خوبی داره از این اندازه اونم دوربین عکاسی واقعا همچین انتظاری واسه فیلمبرداری نداشتم مخصوصا اگه روی HD باشه

سوالم اینه که بهترین دوربین فیلمبرداری ، عکاسی تا 300 تومن چیه؟؟؟
(اگه کسی فوجی 2000 یا 2500 داره در مورد فیلمبرداریش توضیح بده لطفا)

amirvania
19-05-2010, 13:03
من که از فوجی خیلی راضیم . کنون بیشتر پول اسمشو میگیره . رو همون اس 2500 فکر کن . میتونی بری جمهوری پاساژ حافظ یه تست هم ازش بگیری . فوجی به این معروفه که با حداقل قیمت بیشترین کیفیت و امکانات رو به شما میده . به حرف فروشنده ها هم اصلا گوش نکن چون دو حالت داره یا اصلا هیچی حالیشون نیست یا اینکه میخوان جنس موجود خودشون رو که به تعداد هم هست رد کنن بره .
سپاس

amin_caragt2
19-05-2010, 13:51
من که از فوجی خیلی راضیم . کنون بیشتر پول اسمشو میگیره . رو همون اس 2500 فکر کن . میتونی بری جمهوری پاساژ حافظ یه تست هم ازش بگیری . فوجی به این معروفه که با حداقل قیمت بیشترین کیفیت و امکانات رو به شما میده . به حرف فروشنده ها هم اصلا گوش نکن چون دو حالت داره یا اصلا هیچی حالیشون نیست یا اینکه میخوان جنس موجود خودشون رو که به تعداد هم هست رد کنن بره .
سپاس

من با دوربینهای مختلفی در زمان خدمت سربازی کار کردم H5 sony - g10 g9 canon - d400 canon - ...

ولی واقعا فیلمبرداری IXUS 110 واقعا یک مورد استسنایی --حالا خنده دار قضیه اینجاست که دوربین فیلمبرداری حرفه ای PD170 سونی که پرطرفدارترین دوربین حدود 3 ملیون تومنی هستش عمرا تو کیفیت فیلمرداری به گرد پای این مدل کامپکت عکاسی 300 تومنی هم نمیرسه حتی تو بهترین شرایط نور در روز اصلا قابل قیاس نیستند :18: فقط دوربین PD170 امکانات وسیع فیلمبرداری حرفه ای رو داره ولی از کیفیت هیچ خبری نیست

alenkita
19-05-2010, 14:42
زیاد نمیخوام حرفه ای باشه . کیفیت عکساش خوب باشه و فیلم برداریش هم نرمال باشه.

h_marcopolo
19-05-2010, 16:17
سلام
من راهنمای S200 رو از سایت فوجی دانلود کردم :15: . 144 صفحه بود .
به نظر من تو غیر SLR ها رقیب تداره . هر چی باهاش کار میکنم بیشتر لذت میبرم . وقتی میرم سراغش میبینم که 4 ... 5 ساعت گذشته و من اصلا گذشت زمان رو حس نکردم . از بس که لذت بخشه . به جرات میگم با D1000 هم عوضش نمیکنم . ولی با D500 عوضش میکنم :27: .
با اینکه از G11 ارزونتره ولی یه کوچولو از نظر کیفیت بالاتره ( همونطورکه یه کوچولو سایز سنسورش بزرگتره ) .
تو خریدش شک نکنید . با اینکه دوستان عزیز میگن هر دوربینی بخرید بالاخره پشیمون میشید ولی اگه من 100 بار دیگه بخوام انتخاب کنم همین دوربین رو انتخاب میکنم . باجناق بنده SX20 داره از هر نظر که فکر کنید S200 بالاتره .
سپاس

استاد ميشه يه کم هم از فيلمبرداريو کيفيت فيلمبرداريش بگي.واينکه وايد نبودنش تا چه حد آزار دهنده و مشخصه
/

tirdad_60
19-05-2010, 22:17
سلام

سلام به نظر من میتونید به
panasonic tz7 و canon sx200 فکر کنید
هر دو دوربینهای خوبی هستند و کیفیت فیلمبرداری خوبی هم دارند
من کیفیت عکسهای tz7 رو دیدم واقعا در رده عالی قرار میگیره و نویز کمی هم داره

amirvania
20-05-2010, 07:15
استاد ميشه يه کم هم از فيلمبرداريو کيفيت فيلمبرداريش بگي.واينکه وايد نبودنش تا چه حد آزار دهنده و مشخصه
/
گفتم که فیلم برداریش خوبه و تنها اشکالی که داره اینه که وقتی زوم میکنی یه خورده دیر دوزاریش میفته و فوکوسش خیلی سرسع نیست .
کی میگه واید نیست . شما اسم فاصله کانونی 30 رو چی میزاری ؟ نه خیلی هم عالیه و همونطورکه قبلا هم گفتم زیر 30 عکس دیگه حالت طبیعیه خودش رو نداره .
سپاس :5:

moj63
20-05-2010, 08:49
سلام به نظر من میتونید به
panasonic tz7 و canon sx200 فکر کنید
هر دو دوربینهای خوبی هستند و کیفیت فیلمبرداری خوبی هم دارند
من کیفیت عکسهای tz7 رو دیدم واقعا در رده عالی قرار میگیره و نویز کمی هم داره

نظرتون در مورد سونی چطوره ؟

alenkita
20-05-2010, 14:32
با سلام
با سلام خدمت همه دوستان

میشه یکی هم ما رو راهنمایی کنه؟:11::11:

rostamiani
20-05-2010, 15:26
نظرتون در مورد سونی چطوره ؟

تا جایی که من می دونم سونی بر خلاف دوربین های فیلمبرداریش، توی دوربین های عکاسی معمولا کیفیت تصویر قابل توجهی نداره.البته همچ وقت نمیشه نظر کلی داد ولی به طور کلی کیفیت خوبی ندارند.به نظر من هم Panasonic TZ7 و Canon SX200 IS برای شما مناسب هستند. البته Canon SX210 هم به تازگی به بازار اومده که باید چیز خوبی باشه ولی هنوز ریویووی معتبری ازش پیدا نکردم :31:

در ضمن :
۱. با پاناسونیک TZ7 می تونید در حال فیلمبرداری زوم هم بکنید که SX200 و ظاهرا SX210 این امکان رو نداره :20:
۲.وقتی SX200 IS رو روشن کنید فلاش دوربین بیرون میاد و تا وقتی دوربین رو خاموش نکنید حتی در صورت استفاده نکردن از فلاش نمی تونید فلاش رو ببرید داخل.این ممکنه برای بعضی افراد خوشایند نباشه :13: .البته این مشکل در SX210 برطرف شده

مقایسه کیفیت تصویر و دیگر امکانات این دو دوربین :

Panasonic TZ7 :

Canon SX200 IS :

ELSIN
20-05-2010, 22:10
من با دوربینهای مختلفی در زمان خدمت سربازی کار کردم H5 sony - g10 g9 canon - d400 canon - ...

ولی واقعا فیلمبرداری IXUS 110 واقعا یک مورد استسنایی --حالا خنده دار قضیه اینجاست که دوربین فیلمبرداری حرفه ای PD170 سونی که پرطرفدارترین دوربین حدود 3 ملیون تومنی هستش عمرا تو کیفیت فیلمرداری به گرد پای این مدل کامپکت عکاسی 300 تومنی هم نمیرسه حتی تو بهترین شرایط نور در روز اصلا قابل قیاس نیستند :18: فقط دوربین PD170 امکانات وسیع فیلمبرداری حرفه ای رو داره ولی از کیفیت هیچ خبری نیست

به به شما کجا سربازی بودی عزیز برادر بگو تا برم اونجا بربازی
اما فیلم ,فیلم برداریه HX1 سونی بهترین هست از هر نظر اما کلا دوربین با ارزشی نیست

gochi30
20-05-2010, 22:19
به نظر من هم HX1 شركت سوني بهتره

tirdad_60
21-05-2010, 00:34

دوربین کانن ایکسوز100 ای اس/ Powershot SD780 IS (IXUS 100 IS

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 0-WEB%5Bw450hmresizeByMaxSize%5D%5Bw450hmresizeByMax Size%5D.jpg

این دوربین حدود 200 تومن هست و کیفیت خوبی هم داره

sastwhc
21-05-2010, 07:43
به به شما کجا سربازی بودی عزیز برادر بگو تا برم اونجا بربازی
اما فیلم ,فیلم برداریه HX1 سونی بهترین هست از هر نظر اما کلا دوربین با ارزشی نیست
تایید نمیشه مشکل روی بهترین بودن و اینکه اصولا کلاس این دوربین با ایکسوس متفاوته و البته قیمتش.سونی فیلبرداریش کاملا قابله قبوله اصولا

SX120 , SD780

SX210 IS کنون :3:
یکم با احتیاط اینو تجویز کنید.نویزش بالاست کسی به نویز حساس باشه بجای تشکر دلگیر میشه

سری ایکسوس مخصوصا 110 فیلمبرداری خوب و عکس قابل قبول ولی بدون تنظیمات دستی داره که ظار و رنگ های جذابی دار ولی کیفیت عکس SX120 تویه این رده قیمتی خیلی خوب محسوب میشه

ahmad72
21-05-2010, 07:59
طی این چند روزه به جواب چنتا از سوالام رسیدم اما به چنتاش نه ...

1.قیمت دقیق رو کسی نمیدونه؟توی نت که میگردم دیجی کالاو آفومار و اکثر فروشگاه های اینترنتی حدود 250 فروششونه ولی camerashop قیمت داده
215 (تو رو حدا نگید تبلیغ کردی)

2.دوربین Kodak Z950 تو ایران گیر میاد؟ کجاش؟ قیمت؟ از sx120 بهتره؛درسته؟
دوربین Fuji S2000HD از sx120 بهتر نیست؟واقعا"؟

3.توی وسایل جانبی ها فقط در مورد شارژر به نتیجه نرسیدم.
مثلا" این میتونه خوب باشه؟توی نت زده 17 تومن که 2 تا باتری 2500 هم روشه ...

شارژرایی که قیافشون داغونه ، خودشون هم داغونن؟منلا" ای رو توی نت زده 4 تومن

و این 3 تومن !!!

لطفا" یه شارژر خوب با کمترین قیمت مناسب (!!!!) معرفی کنید.ممنون ...:40:

rostamiani
21-05-2010, 08:28
برای شارژر به نظر من خوبه همون BCG-34HR بخری که فکر کنم ۲ تا باتری ۲۷۰۰ سونی هم روشه. البته احتمالا قیمتش بالای ۲۰ هزار تومان باشه البته قیمت دقیق ندارم.امیدوارم قیمتش اومدا باشه پایین :31:
ولی می تونه باتری ها رو قبل از شارژ کاملا خالی کنه.بعد از شارژ شدن برقشون رو قطع کنه و ظرفیت باتری ها رو هم نشون بده.می تونه ۴ تا باتری AA یا AAA رو هم هر کدوم به طور جداگانه شارژ کنه و هر کدوم شارژش تموم شد فقط همون رو قطع می کنه

اینم عکسش:

tirdad_60
21-05-2010, 12:11
3.توی وسایل جانبی ها فقط در مورد شارژر به نتیجه نرسیدم.
مثلا" این میتونه خوب باشه؟توی نت زده 17 تومن که 2 تا باتری 2500 هم روشه ...

شارژر سونی 35 تومنه من از نمایندگی سونی گرفتم همراه با 4 باطری 2700 و شارژر خیلی خوبیه
البته یکم گرونه
شارژرها و باطری های کاملیون هم کیفیت خیلی خوبی دارند البته انواع تقلبی هم در بازار هست که باید مراقب باشید

mous3030
21-05-2010, 12:43
یه دوربین میخوام که در شب و در مناظر طبیعی نظیر جنگل و کنار سد و ... عکسای خوب و با کیفبت بندازه

rostamiani
21-05-2010, 13:04
یه دوربین میخوام که در شب و در مناظر طبیعی نظیر جنگل و کنار سد و ... عکسای خوب و با کیفبت بندازه
به چه قیمتی ؟
با چه اندازه ای ؟
تا چه حد با عکاسی آشنایی دارید؟ از تنظیمات دستی استفاده می کنید ؟

mous3030
21-05-2010, 13:17
مرسی
با عکاسی اشنائی ندارم
اندازه کوچیک
مینیمی قیمتی که این کارا ازش بر بیاد
دوربین فیلمبرداری با این امکانات هم هست ؟

sastwhc
21-05-2010, 14:38
مرسی
با عکاسی اشنائی ندارم
اندازه کوچیک
مینیمی قیمتی که این کارا ازش بر بیاد
دوربین فیلمبرداری با این امکانات هم هست ؟

ایکاش یه نگاهی به دو سه صفحه‌ی اخیر مینداختی

mous3030
21-05-2010, 19:20
ممنون اتفاقا دیدمنتهی در مورد عکاسی در شب تاریک چیزی اشاره نشده یا من خوب متوجه نشدم

rostamiani
21-05-2010, 19:44
ممنون اتفاقا دیدمنتهی در مورد عکاسی در شب تاریک چیزی اشاره نشده یا من خوب متوجه نشدم
عکاسی خوب در شب تقریبا یعنی سنسور بزرگ :)

شما می تونی Canon SX120 بخری به 210 هزار تومان
یا Canon SX200 به 310 هزار تومان
و یا Canon G11 به قیمت 500 هزار تومان
یا اصلا 1 میلیون به بالا هزینه کنی SLR بخری :31:

هرچی بیشتر پول بدی توی شب عکس بهتری داری .باید اول حدود بودجه رو بگی دوست عزیز :10:

sastwhc
21-05-2010, 21:46

عکاسی در شب رو برام بیشتر توضیح بده و مثال بزن اگر منظورت عکاسی مثلا تو خونه Indoor است خب تقریبا همین SX120 بد نیست ولی اگر موضوع چیزه دیگه است بیشتر توضیح بده تا بیشتر بشه راهنمایی کرد

SPY.07
21-05-2010, 23:04
دوستان یه دوربین با امکانات مناسب تقریباً چقدر در میاد ؟
فیلمبرداری مهم نیست برام و میخوام تنظیمات دستی داشته باشه.
خیلی حرفه ای نیستم ولی نمیخوام دوربین اکانات کمی دشته باشه.
SX200 پیشنهاد میشه با این شرایط ؟

dada_zebel
22-05-2010, 06:40
بعید میدونم فارسی براش چیزی باشه ولی ولی تو فروم عکاسی شاید انگلیسی اش رو پیدا کنی
آقا مهدی اونجا خیلی فعاله میتونه کمک کنه

800 تومن برای SLR خیلی بودجه کمی محسوب میشه اگه بعدها میتونی برایه لنزهاش هزینه کنی(یک تا دو میلیون تومن)درمورد SLR چندتا پیشنهاد بدم اما اگه کله پولت همینه به SLR Like و دوربین های چهارسوم فکر کن

ممنون از لطفتون .
لطفا اگه میشه پستی رو که در اون در مورد دوربینهای SLR Like و دوربین های چهارسوم توضیح کافی داده شده بزارید تا مطالعه کنم .
در ضمن اگه بخام شرایط زیر رو در نظر بگیرم بهترین دوربین SLR Like و نیز بهترین دوربین کامپکت همراه قیمت تقریبی چی پیشنهاد میکنید
1- عکسبرداری بر فیلمبرداری الویت داشته باشه
2- نویز کم باشه
3- ذخیره raw داشته باشه
4-فوکوس سریع و عکسبرداری سریع
5-عکسبرداری پی در پی در ثانیه داشته باشه که بتونم خودم یکی رو انتخاب کنم

rostamiani
22-05-2010, 06:47
دوستان یه دوربین با امکانات مناسب تقریباً چقدر در میاد ؟
فیلمبرداری مهم نیست برام و میخوام تنظیمات دستی داشته باشه.
خیلی حرفه ای نیستم ولی نمیخوام دوربین اکانات کمی دشته باشه.
SX200 پیشنهاد میشه با این شرایط ؟
SX200 امکانات دستی کامل داره و کیفیت خوب :)
ولی اگه تا 450 هزار تومان هزینه کنی و اندازه برات مهم نباشه می تونی به Canon SX20 و Panasonic FZ35 هم فکر کنی که زوم بالا تری دارند و می تونن همزمان با فیلمبرداری زوم هم بکنند :10:

چقدر می خوای برای دوربین هزینه کنی ؟ چه امکاناتی لازم داری ؟
اگه ممکنه دقیق تر بگین :10:

dada_zebel
22-05-2010, 07:05
سلام با توجه به مطالبی که عنوان کردید به نظرم شما باید یک slr بگیرید اما کار با دوربینهای حرفه ای مشکلات خاص خودش رو داره
از جمله ؟
نیازمند هزینه بالاتر هست
باید برای استفاده صحیح از دوربین زمان مناسبی رو اختصاص بدید
اندازه و وزن بالاتر نسبت به دوربینهای کامپکت
و...
من فکر کنم شما بیشتر برای استفاده معمولی در سفر مهمانی و ... قصد تهیه دوربین دارید
پس به شما پیشنهاد میکنم یه دوربین کامپکت یا slr like (یا همان نیمه حرفه ای خودتان) تهیه کنید
گزینه های خوبی دارید مانند
canon g11 یا panasonic lx3 یا canon s90
که از بهترینها هستند و دارای تنظیمات دستی هم هستند
و lx3 میتونه 2.5 فریم بر ثانیه ثبت کنه و در مقابل دو نمونه دیگه فیلمبرداری بهتری داره

یا panasonic fz 35 که یه slr like هست و قابلیت های خیلی خوبی داره
و دوست عزیزمون توضیحات کاملی داده در موردش

از شما دوست گرامی هم تشکر میکنم اگه زحمتی نیست پستهایی رو که مشابه panasonic fz 35 برام گذاشتید واسه سه مدل پیشنهاد شده بالا canon g11 یا panasonic lx3 یا canon s90 هم بزارید یعنی اگه دوستانی بودن که از این سه دوربین ریویوی کاملی گذاشتن پستهاشو میخام مطالعه کنم

درضمن چطوری میتونم قیافه ظاهری این چهار دوربین و هم چنین عکسهایی باهاشون در شرایط مختلف انداخته شده رو ببینم

در ضمن اینو بگم که عکسبرداری به فیلمبرداریم الویت داره
نویز عکسا کم باشه
عکسبرداری تو فضای کم نور خیلی برام مهمه
عکبرداری سریع - فوکوس سریع - عکسبرداری پی در پی با قابلیت انتخاب عکسها رو داشته باشه
باتری لیتیومی

یه سوالی تک جوابی هم داشتم - به کدوم یک از ملای پیشنهادیتون میشه لنز هم وصل کرد؟

ویه سوال همگانی برای ریویو : سه تا از معتبرترین سایت های ریویوی دوربینهای دیجیتال رو که میشه روی تستهاشون حساب باز کرد لطفا معرفی کنید

کلا هدف راهنمایی گرفتن از همه اساتید به خاطر اینه که
1-به انتخاب سریع برسم
2- تنوع نظرات میتونه در باعث ایجاد یه طیف مشترک بشه
3- از همه مهمتر زحمتی که میدیم تقسیم میشه و در اینصورت باعث اذیت و زحمت زیاد واسه یکی از دوسامون نمیشه

یه کلام - تو این هفت ماهی که عضو این فروم شدم وقتی کمکی خواستم بسیار برام سودمند واقع شده و هر جا هم که تو یه چیزی تخصص داشتم کمک کردم . هر بار هم که دوستی رو راهنمایی کردم از اینکه باعث شدم انتخاب خوبی داشته باشن لذت بردم
جامعه سالم در گرو دو چیزه 1- سلامتی روح و جسم 2- آگاهی

rostamiani
22-05-2010, 07:58
از شما دوست گرامی هم تشکر میکنم اگه زحمتی نیست پستهایی رو که مشابه panasonic fz 35 برام گذاشتید واسه سه مدل پیشنهاد شده بالا canon g11 یا panasonic lx3 یا canon s90 هم بزارید یعنی اگه دوستانی بودن که از این سه دوربین ریویوی کاملی گذاشتن پستهاشو میخام مطالعه کنم

درضمن چطوری میتونم قیافه ظاهری این چهار دوربین و هم چنین عکسهایی باهاشون در شرایط مختلف انداخته شده رو ببینم

در ضمن اینو بگم که عکسبرداری به فیلمبرداریم الویت داره
نویز عکسا کم باشه
عکسبرداری تو فضای کم نور خیلی برام مهمه
عکبرداری سریع - فوکوس سریع - عکسبرداری پی در پی با قابلیت انتخاب عکسها رو داشته باشه
باتری لیتیومی

یه سوالی تک جوابی هم داشتم - به کدوم یک از ملای پیشنهادیتون میشه لنز هم وصل کرد؟

کلا هدف راهنمایی گرفتن از همه اساتید به خاطر اینه که
1-به انتخاب سریع برسم
2- تنوع نظرات میتونه در باعث ایجاد یه طیف مشترک بشه
3- از همه مهمتر زحمتی که میدیم تقسیم میشه و در اینصورت باعث اذیت و زحمت زیاد واسه یکی از دوسامون نمیشه

یه کلام - تو این هفت ماهی که عضو این فروم شدم وقتی کمکی خواستم بسیار برام سودمند واقع شده و هر جا هم که تو یه چیزی تخصص داشتم کمک کردم . هر بار هم که دوستی رو راهنمایی کردم از اینکه باعث شدم انتخاب خوبی داشته باشن لذت بردم
جامعه سالم در گرو دو چیزه 1- سلامتی روح و جسم 2- آگاهی
شما باید ریویوو های این دوربین ها رو ببینید

این سایت ها ریویوو های جالب و کاملی دارند.از مطالبی در باره شکل و جنس بدنه تا نمونه عکس ها در ISO های مختلف:

trustedreviews.com
digitalcamerareview.com
cameralabs.com
photoreview.com.au
digicamreview.com

مثلا این ریویوو های دوربین هایی هست که گفتید از سایت cameralabs.com :

در قسمت Results می تونید کیفیت عکس ها رو ببینید.فراموش نکنید که بخش High ISO Noise رو در قسمت Results حتما ببینید.در این قسمت کیفیت عکس ها رو تو ISO های بالا بررسی کرده

SPY.07
22-05-2010, 09:23
SX200 امکانات دستی کامل داره و کیفیت خوب :)
ولی اگه تا 450 هزار تومان هزینه کنی و اندازه برات مهم نباشه می تونی به Canon SX20 و Panasonic FZ35 هم فکر کنی که زوم بالا تری دارند و می تونن همزمان با فیلمبرداری زوم هم بکنند :10:

چقدر می خوای برای دوربین هزینه کنی ؟ چه امکاناتی لازم داری ؟
اگه ممکنه دقیق تر بگین :10:
حدود 300 تومن - امکانات که عکسبرداری خوب دیگه... فیلبرداری مهم نیست.
میخوام باهاش عکاسی رو کامل یاد بگیرم... یه جورایی دوربین کاملی باشه.

ممنون از توجهتون :46:

rostamiani
22-05-2010, 11:38
حدود 300 تومن - امکانات که عکسبرداری خوب دیگه... فیلبرداری مهم نیست.
میخوام باهاش عکاسی رو کامل یاد بگیرم... یه جورایی دوربین کاملی باشه.

ممنون از توجهتون :46:
پس همون Canon SX200 فکر کنم گزینه خیلی خوبی باشه. :)

ata.
22-05-2010, 16:51
سلام
من میخوام یک دستگاهی بخرم دو منظوره یعنی هم عکاسی هم فیلم برداری منتها میخوام که عکاسیش عالی باشه ولی فیلم هم بتونم نامحدود بگیرم در ضمن میخوام که موقع عکاسی حتما بتونم تصویر رو توی ال سی دی ببینم.عکاسی تو شب و تاریکی رو هم حتما میخوام فیلم هاش هم حتما اچ دی باشه نوع باتریش زیاد فرقی نمیکنه قیمت دور بر 1 تومن هم باشه عیبی نداره بد نیست تا حد امکان تصویر واید هم بده ترجیحا ال سی دی گردان هم داشته باشه

ata.
24-05-2010, 12:54
سلام
من میخوام یک دستگاهی بخرم دو منظوره یعنی هم عکاسی هم فیلم برداری منتها میخوام که عکاسیش عالی باشه ولی فیلم هم بتونم نامحدود بگیرم در ضمن میخوام که موقع عکاسی حتما بتونم تصویر رو توی ال سی دی ببینم.عکاسی تو شب و تاریکی رو هم حتما میخوام فیلم هاش هم حتما اچ دی باشه نوع باتریش زیاد فرقی نمیکنه قیمت دور بر 1 تومن هم باشه عیبی نداره بد نیست تا حد امکان تصویر واید هم بده ترجیحا ال سی دی گردان هم داشته باشه
منتظر راهنمایی هستم

moj63
24-05-2010, 15:27
سلام

ضمانتنامه اصلی کنون چیه ؟؟

تو خیابان جمهوری کجا میشه یه دوربین خوب گرفت با ضمانتنامه اصل ؟؟

moj63
24-05-2010, 15:52
نظرتون در مورد دوربین S90 چیه دوربین خوبی است یا 210 بهتر اینه ؟؟

mm45
24-05-2010, 18:03
منتظر راهنمایی هستم

سلام دوست عزیز

نیازی نیست هزینه زیادی بکنی حتی اگه پولش را داشته باشی !
به نظرم برای کار شما HX1 سونی کافی است . قیمتش هم
با گارانتی بازرگان ایران 545 هزار تومان
متفرقه و بیمه نامه دار 450 الی 480

و مسلما ارزش نداره از نمایندگی رسمی سونی خرید کنی :11:

mm45
24-05-2010, 18:13
سلام

ضمانتنامه اصلی کنون چیه ؟؟

تو خیابان جمهوری کجا میشه یه دوربین خوب گرفت با ضمانتنامه اصل ؟؟

چیزی به نام ضمانت نامه اصلی معنی نداره .
در ایران به دلیل تحریم نمایندگی رسمی وجود نداره .
اما شرکت های بازرگانی مختلفی در زمینه گارانتی هم فعالیت میکنند . از جمله شرکت های که مراکز تعمیرات نیز دارند عبارتند از : آفومار - نور نگار - حامی - ایده آل - آهونگار - طنین و ...
هر چند گارانتی هیچ ارزشی نداره و صرف وجود اسمش و دهن پربودنش روی دوربین است!

اما پیشنهاد میدم دوربینت را همراه با بیمه بدنه که کد نمایندگی شرکت بیمه درش درج شده باشه تهیه کنی .

و راجع به اینکه کجا میشه یه دوربین خوب گرفت !!! باید بگم بهتر اینجا مطرح کنی چقدر می خواهی هزینه کنی و برای چه کاری نیاز داری تا دوستان دیگه یه دوربین خوب بهت معرفی کنند .

امیدوارم مطالبم برات مفید بوده باشه

:11::11::11::11::

mm45
24-05-2010, 18:29
نظرتون در مورد دوربین S90 چیه دوربین خوبی است یا 210 بهتر اینه ؟؟

سلام دوست عزیز

Canon PowerShot S90 specifications
Recommended price • $429
• €469
• £449

Sensor • 1/1.7" Type CCD
• 10 million effective pixels

Image sizes • 3648 x 2736
• 3648 x 2048
• 2816 x 2112
• 2272 x 1704
• 1600 x 1200
• 640 x 480
• 320 x 240
Movie clips • 640 x 480 @ 30fps
• 320 x 240 @ 30fps
Maximum clip length Up to 4GB or 1 hour
File formats • Still: JPEG (Exif v2.2), RAW
• Movie: MOV [H.264 + Linear PCM (monaural)]
Lens • 28-105mm (35mm equiv)
• f = 6.0 - 22.5 mm
• 3.8x optical zoom
• F2.0-4.9
• Construction: 11 elements in 9 groups 7 elements in 6 groups (2 double-sided aspherical elements including 1 UA element)
Image stabilization Yes (Lens-Shift)
Digital zoom up to 4x
Focus • Auto focus :TTL
- 9-point AiAF
- 1-point AF (center or Face Select and Track)
• Manual focus
AF modes • Single
• Continuous
• Servo AF/AE

AF lock Yes (on/off selectable)
AF assist lamp Yes
Focus distance Closest focus distance 5 cm
Metering • Evaluative (linked to Face Detection AF frame)
• Center-weighted average
• Spot (center)
ISO sensitivity • Auto
• ISO 80
• ISO 100
• ISO 125
• ISO 160
• ISO 200
• ISO 250
• ISO 320
• ISO 400
• ISO 500
• ISO 640
• ISO 800
• ISO 1000
• ISO 1250
• ISO 1600
• ISO 2000
• ISO 2500
• ISO 3200
AE lock Yes
Exposure compensation +/- 2EV in 1/3 stop increments
Shutter speed • Auto (1 - 1/1600 sec)
• 15-1/1600 sec
Modes • Auto
• Program AE
• Shutter Priority AE
• Aperture Priority AE
• Manual
• Custom
• Scene
• Low Light
• Movie

Scene modes • Portrait
• Landscape
• Night Scene
• Night Snapshot
• Kids & Pets
• Indoor
• Sunset
• Foliage
• Snow
• Beach
• Fireworks
• Aquarium
• Underwater
• Color Accent
• Color Swap
• Nostalgic
• Stitch Assist

White balance • Auto (including Face Detection WB)
• Daylight
• Cloudy
• Tungsten
• Fluorescent
• Fluorescent H
• Flash
• Custom
• Underwater
• White Balance Correction

Self timer • 0-30 sec (1-10 frames)
• FaceSelf Timer
Continuous shooting • Approx. 0.9 shots/sec.
• AF: Approx. 0.6 shots/sec.
• LV: Approx. 0.8 shots/sec. (until memory card becomes full)
Image parameters My Colors (My Colors Off, Vivid, Neutral, Sepia, Black & White, Positive Film, Lighter Skin Tone, Darker Skin Tone, Vivid Blue, Vivid Green, Vivid Red, Custom Color)
Flash • Auto, Flash On, Flash Off, Slow Sync, Red-eye reduction
• Slow Sync Speed : Fastest speed 1/500 sec
• +/- 2EV in 1/3 stop increments
• Face Detection FE compensation
• Safety FE
• Flash exposure lock
• Manual Power Adjustment
• Second Curtain Sync
• Range (Auto ISO):50cm - 6.5m (wide) / 2.5m (tele)
External Flash Canon High Power Flash HF-DC1
LCD monitor • 3.0 inch PureColor LCD II (TFT)
• 461,000 pixels
• 100% coverage
• Adjustable
Connectivity • USB 2.0 Hi-Speed
• HDMI mini connector
• AV out (PAL / NTSC switchable)
Print compliance PictBridge
Storage SD, SDHC, MMC, MMCplus, HC MMCplus
Power Rechargeable Li-ion Battery NB-6L
Weight (no batt) 175 g
Dimensions 100 x 58 x 31 mm

این مشخصات s90 بود و منظورت از 210 احتمالا میدم sx210 بوده باشه (؟) اگه اینطور است ، اینقدر برای sx210 بد شنیده ام که به شما توصیه ی خریدش را نکنم .

این s90 را من نداشتم واسه همین قیمتش را نمی دونم چنده اما از مشخصاتش خوشم اومد ، اما جای خالی موارد زیر احساس میشه :

1- زوم اپتیکال پایین
2- نداشتن کیفیت فیلم برداری HD

متاسفانه قیمتش را ندار م و نمی تونم بگم ارزش خرید داره یا نه . امیدوارم دوستان دیگه بتونند بهتر راهنماییت کنند :11::11::11::11:

shayan999
25-05-2010, 08:52
با سلام خدمت دوستان عزیز
من می خوام یه دوربین دیجیتال بخرم که امکانات زیر را داشته باشه.
عکس برداریش خوب باشه.
فبلم برداری در حد قابل قبول باشه به طوری توی ال سی دی 42 اینچ موقع پخش زیاد پیکسل پیکسل نشه (خیلی شطرنجی نشه)
حافظه ی مموری بالایی بخوره.
امکانات جانبی خیلی زیادی نمی خوام دیگه. فقط کیفیت بالای داشته باشه که زود خراب نشه و فقط اینکه ترجیحا زوم اپتیکالش بالا باشه
هزینه ای که در نظر گرفتم با تمام لوازم جانبی تا سقف 350 تومان باشه. (یعنی اگه باطری قلمی می خوره با باطری و شارژر اون باطری و کاور دوربین و ... این قیمیت باشه.)
اگه امکانات در حد خیلی مطلوب تری باشه که 10-20 تومن بالاتر بخوام هزینه کنم هم اشکالی نداره.
راستی ترجیحا هم باطریش از نوع لیتیوم باشه.

من الان تهران هستم و می خوام خرید کنم. لطفا قیمت هایی که میدید بر حسب تهران باشه و محل خرید اون هم بگید که دیگه خیلی ممنون می شم.

با تشکر

کاوه رسولی
25-05-2010, 09:07
منتظر راهنمایی هستم

هر دوربینی که میگیری حتما فیلم برداریش hd باشه.

من هفته پیش یه کانن sx120 گرفتم الان که دارم جوابت رو مینویسم lcd اون خراب شده و به نمایندگی تماس گرفتم میگه عوض نمی کنه باید تعمیر شه . همچنین هفته پیش برادرم یه کانن sx20 ' گرقت الان لنزش مشکل پیدا کرده .
من فکر میکن از هر نوعی یا برندی میخوای بخری به گارانتیش توجه کن که معتبر باشه .همچنین تا چه قیمتی میخوای دوربین بخری

sastwhc
25-05-2010, 13:41
هر دوربینی که میگیری حتما فیلم برداریش hd باشه.

من هفته پیش یه کانن sx120 گرفتم الان که دارم جوابت رو مینویسم lcd اون خراب شده و به نمایندگی تماس گرفتم میگه عوض نمی کنه باید تعمیر شه . همچنین هفته پیش برادرم یه کانن sx20 ' گرقت الان لنزش مشکل پیدا کرده .
من فکر میکن از هر نوعی یا برندی میخوای بخری به گارانتیش توجه کن که معتبر باشه .همچنین تا چه قیمتی میخوای دوربین بخری

من در 20 سال گذشته بیش از 50 دوربین کنون برای خودم و دوستان و آشنایانم گرفته ام و هیچ یک ظرف این بیست سال (20 سال نه هفته)چنین مشکلاتی نداشتند برایم خیلی عجیب است لطفا بیشتر توضیح دهید!:13:شما دو نفر ظرف یک هفته!راستش . . . !اگر کنون بدرد نخوره احتمالا هیچ برندی در دنیا به درد نخواهد خورد!!

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:35 PM ----------

سلام دوست عزیز

نیازی نیست هزینه زیادی بکنی حتی اگه پولش را داشته باشی !
به نظرم برای کار شما HX1 سونی کافی است . قیمتش هم
با گارانتی بازرگان ایران 545 هزار تومان
متفرقه و بیمه نامه دار 450 الی 480

و مسلما ارزش نداره از نمایندگی رسمی سونی خرید کنی :11:

برای این راهنماییت دلیل هم داری؟

HX1 به نظر تو تا بهترین عکس را میگیرد؟بهترین کیفیت فیلمبرداری را دارد؟

به دنبال استادی می گردم که نه بهم آموزش بلکه جهت بدهد
میخوام مفیدترین آدم امنیت شبکه دنیا بشم ...

با توجه با امضات بذار بهت بگم در مورد چیزی که اطلاع نداری اصلا اظهار نظر نکن و هیچ وقت با راهنمایی غلط کسی رو گمراه نکن(این درس اولت)[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

کاوه رسولی
26-05-2010, 07:07
من در 20 سال گذشته بیش از 50 دوربین کنون برای خودم و دوستان و آشنایانم گرفته ام و هیچ یک ظرف این بیست سال (20 سال نه هفته)چنین مشکلاتی نداشتند برایم خیلی عجیب است لطفا بیشتر توضیح دهید!:13:شما دو نفر ظرف یک هفته!راستش . . . !اگر کنون بدرد نخوره احتمالا هیچ برندی در دنیا به درد نخواهد خورد!!

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:35 PM ----------

برای این راهنماییت دلیل هم داری؟

HX1 به نظر تو تا بهترین عکس را میگیرد؟بهترین کیفیت فیلمبرداری را دارد؟

با توجه با امضات بذار بهت بگم در مورد چیزی که اطلاع نداری اصلا اظهار نظر نکن و هیچ وقت با راهنمایی غلط کسی رو گمراه نکن(این درس اولت)[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

من فکر می کنم کیفیت دوربین کانن پایین اومده سه تا همکارام که دوربین کانن دارن کمتر از یک سال لنزشون خراب شده و گیر می کنه . دیروز رفتم نمایندگی و خواستم دوربینم رو عوض کنم 5 روز نمیشه که خریدمش
. به شرکت افومار زنگ زدم زیر بار تعویض نمی ره میگه حتماباید تعمیر بشه . اخه این انصافه که کلی پول بدی دوربین بخری حالا بعد چند روز خراب بشه تازه عوض نکنن وبخوان تعمیر کنن. لعنت به هر چی گارانتی .(روی جعبه اش نوشته warranty یعنی تعویض ولی زیر بار نمی رن)

ehsan_kabiri_33
26-05-2010, 12:44
سلام
و خسته نباشید.
تو رنج 250 تا 300 واسه یک شخص اماتور که میخواد عکسهای باکیفیت بگیره، چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

دنبال canon a2100 بودم گفتن خیلی قدیمیه.
نظرتون راجع به sony h20 چیه ؟ یا canon a3100 یا Ixus 200 IS یا SX 120 IS یا sx 200 is

ممنون میشم جواب بدین

vvc
26-05-2010, 14:06
سلام
و خسته نباشید.
تو رنج 250 تا 300 واسه یک شخص اماتور که میخواد عکسهای باکیفیت بگیره، چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

نظرتون راجع به sony h20 چیه ؟ یا canon a3100 یا Ixus 200 IS یا SX 120 IS یا sx 200 is

ممنون میشم جواب بدین

سلام
3 مدل اخری دوربین های بهترین البته ئاگر بتونی sx200 بگیری که کاملتر و بهتر از بقیه است البته کمی از 300 بالاتره

narges2
26-05-2010, 15:34
با سلام
دو هفته ای است یک اس200 ای ایکس ار فوجی گرفته ام از این دوربین راضی هستم حالا که اچ اس10
به باز ار امده وسوسه شدم برای تعویض ایا به نظر دوستان کار عاقلانه ای میکنم ایا اچ اس 10 انقدری
که بصورت تئوری تعریف میکنند دوربین شاخصی است .وچقدر نسبت به اس200 سرتر است

h_marcopolo
26-05-2010, 17:31
به نظرم ارزش نداره عوض کني.چون از لحاظ کيفيت عکس دوربين شما امتحانشو پس داده اما hs10 هنوز مونده تا جواب بده.تازه از لحاظ قيمتي هم هنوز افت نکرده و جا داره پايين تر بياد.فقط از لحاظ فيلمبرداري دوربين شما سطح پايين تري داره.به نظرم ارزش تعويض نداره.اونم شما تازه 2 هفته اس خريدي بايد کلي ضرر بدي

sastwhc
26-05-2010, 21:44
من فکر می کنم کیفیت دوربین کانن پایین اومده سه تا همکارام که دوربین کانن دارن کمتر از یک سال لنزشون خراب شده و گیر می کنه . دیروز رفتم نمایندگی و خواستم دوربینم رو عوض کنم 5 روز نمیشه که خریدمش
. به شرکت افومار زنگ زدم زیر بار تعویض نمی ره میگه حتماباید تعمیر بشه . اخه این انصافه که کلی پول بدی دوربین بخری حالا بعد چند روز خراب بشه تازه عوض نکنن وبخوان تعمیر کنن. لعنت به هر چی گارانتی .(روی جعبه اش نوشته warranty یعنی تعویض ولی زیر بار نمی رن)
راستش با کمال احترام باورم نمیشه شما و دوستانتون یه دفعه دچار خرابی کنون شده باشید در هر حال این دوربین ها در کلاس خودشان با کفیت ترین دوربین ها در دنیا هستند ولی در مورد گارانتی ها باهات موافقم گرچه من و کسانی که می شناسم تا بحال گذرمون به گارانتی نیفتاده و نشون به این نشون که همین دوستمون(دو تا پست بالاتر) حتی پیشنهاد میکنه بدون گارانتی دوربین خریداری شه اما اصولا وضعیت گارانتی در ایران تعریفی نداره

سلام
و خسته نباشید.

ممنون میشم جواب بدین
SX120 و SX200 انتخاب های بهتری هستند اولی 230تومن و دومی 340 تومن قیمت دارند

با سلام
دو هفته ای است یک اس200 ای ایکس ار فوجی گرفته ام از این دوربین راضی هستم حالا که اچ اس10
به باز ار امده وسوسه شدم برای تعویض ایا به نظر دوستان کار عاقلانه ای میکنم ایا اچ اس 10 انقدری
که بصورت تئوری تعریف میکنند دوربین شاخصی است .وچقدر نسبت به اس200 سرتر است

راستش من فکر نمیکنم از لحاظ عکاسی HS1 تفاوت محسوسی داشته باشد

reallovegach
27-05-2010, 09:34
سلم به همگی :11:
بچه ها من میخواستم یه دوربین خوب تا قیمت 400 تومان بخرم. شماها چی پیشنهاد می کنین ؟
میخوام تنظیمات دستی و اتوماتیک داشته باشه ، بشه از لنزهای مختلف رو این دوربین استفاده کرد ، کامپکت نباشه ، فیلمبرداری در حد مطلوب داشته باشه ، برای عکاسی تو شب و آسمون شب مناسب باشه و ...
من تو عکاسی حرفه ای نیستم ولی میخوام پیشرفت کنم و حرفه ای بشم.
چندتا سوال دیگه ام دارم :
1- پاناسونیک FZ35 الان چنده تو بازار ؟ کجای تهران و یا شهر دیگه میشه این دوربین با گارانتی بهتر و قیمت مناسب تر گیر آورد ؟ اصلا دوربین خوبیه یا نه ؟ واسه این دوربین غیر اون لنزی که عکسشو دیدم لنز دیگه ای هست ؟ این لنز گیر میاد تو بازار ؟
2- قیمت لنزهای مختلف چه جوریه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

tirdad_60
27-05-2010, 13:10
سلم به همگی
بچه ها من میخواستم یه دوربین خوب تا قیمت 400 تومان بخرم. شماها چی پیشنهاد می کنین ؟
میخوام تنظیمات دستی و اتوماتیک داشته باشه ، بشه از لنزهای مختلف رو این دوربین استفاده کرد ، کامپکت نباشه ، فیلمبرداری در حد مطلوب داشته باشه ، برای عکاسی تو شب و آسمون شب مناسب باشه و ...
1- پاناسونیک FZ35 الان چنده تو بازار ؟ کجای تهران و یا شهر دیگه میشه این دوربین با گارانتی بهتر و قیمت مناسب تر گیر آورد ؟ اصلا دوربین خوبیه یا نه ؟ واسه این دوربین غیر اون لنزی که عکسشو دیدم لنز دیگه ای هست ؟ این لنز گیر میاد تو بازار ؟

سلام
fz35 قابلیت تعویض لنزهای مختلف رو نداره و یک دوربین slr like هست
مواردی که شما ذکر کردید فقط با دوربینهای SLR امکان پذیر هست
که برای دوربین SLR حداقل باید یک میلیون هزینه کنید

اگه به عکاسی علاقه زیادی دارید و در آینده قصد پیگیری جدی دارید
باید دوربین حرفه ای بگیرید اگه نه همین FZ35 یکی از بهترین SLR LIKE های
موجود هست
بجز تعویض لنز بقیه خواسته های شما رو تقریبا برآورده میکنه

sastwhc
27-05-2010, 18:46
سلم به همگی :11:
[
2- قیمت لنزهای مختلف چه جوریه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.
اون لنز با کنورتور متصل میشه وگاهی تهران پیدا میشه ومیتونی به نماندگی سفارش بدی

سلام
fz35 قابلیت تعویض لنزهای مختلف رو نداره و یک دوربین slr like هست
مواردی که شما ذکر کردید فقط با دوربینهای SLR امکان پذیر هست
که برای دوربین SLR حداقل باید یک میلیون هزینه کنید

اگه به عکاسی علاقه زیادی دارید و در آینده قصد پیگیری جدی دارید
باید دوربین حرفه ای بگیرید اگه نه همین FZ35 یکی از بهترین SLR LIKE های
موجود هست
بجز تعویض لنز بقیه خواسته های شما رو تقریبا برآورده میکنه

درسته لنزش تعویض نمیشه اما به لنز ش کانورتور برای اتصال به لنزها و فیلترهای خودش وصل میشه

reallovegach
27-05-2010, 19:55
حالا تو رنج 400 تومان دیگه چه دوربینی پیشنهاد می کنین ؟

tirdad_60
27-05-2010, 21:41
اون لنز با کنورتور متصل میشه وگاهی تهران پیدا میشه ومیتونی به نماندگی سفارش بدی

درسته لنزش تعویض نمیشه اما به لنز ش کانورتور برای اتصال به لنزها و فیلترهای خودش وصل میشه

بله فرمایش شما درسته اما شخصا این کار رو زیاد نمی پسندم
چون استفاده از این تبدیلها علاوه بر تحمیل هزینه اضافی بر فرد کیفیت چندانی هم
در پایان به دست نمیاورد

حالا تو رنج 400 تومان دیگه چه دوربینی پیشنهاد می کنین ؟

به نظر من در همین رنچ قیمت fz35 در کیفیت و امکانات دوربین بسیار خوبی هست
و استقبال خوبی هم ازش شده
اما اگر بخواهید کامپکت تهیه کنید که مساله دیگری هست

reallovegach
28-05-2010, 07:28
ممنون از راهنماییتون
بذار ببینیم کسه دیگه پیشنهادی داره یا نه

hessamhkh
28-05-2010, 10:50
سلام دوستان عزیز...
می خواستم برای خرید دوربین دیجیتال راهنمایی کنید.
من یه دوربین بین قیمت 200 تا 300 تومان می خواستم.
من قبلاً با دوربین Zenit 412LS عکاسی می کردم که دیگه گفتم برم دیجیتال بگیرم.
ولی واقعاً توی تنوع مدل ها موندم...!
اینم می دونم که با این قیمت SLR گیرم نمیاد، پس همون کامپکت خوبه!

امکاناتی که من می خوام:
- کیفیت و شفافیت تصویر برام خیلی مهمه ولی مگاپیکسل بالا مهم نیست
- فیلم برداری اصلاً مهم نیست؛ حتی اگه نداشته باشه
- از این سوسول بازی های تشخیص لبخند و اینا نداشته باشه
- امکانات دستی هم اگه داشته باشه، بد نیست

من خودم شخصاً از مدل های Canon و Panasonic خوشم میاد ولی زیاد با سونی حال نمیکنم!

منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم...
فعلاً...

reallovegach
28-05-2010, 13:38
بچه هه به نظرتون این تبلیغای دیجی کالا ارزش دارن ؟
کدوم یکی بهتره ؟ با توجه به قیمت و خود دوربین کدوم یکی می ارزه ؟
البته تو توضیحاتشون نوشته با بیمه بدنه و سرقت ایران و گارانتی یکماه تعویض و یکسال تعمیر.

Vespoher
29-05-2010, 08:32
درود بر دوستان
يه دوربين معمولي براي کاراي روزمره ميخوام بگيرم حدود 200 تومن . حالا يکم بالا پايين . يه دوربيني که کيفيت عکسش خوب باشه . نويزش کم باشه و اذيت نکنه. از برند کنون باشه که عاليه. مدلي که خوب دراومده باشه .
من خودم اينو ديدم که انگار بد نيست . canon IXUS 100IS
ممنونم راهنمايي کنيد ...

mm45
29-05-2010, 09:27
درود بر دوستان
يه دوربين معمولي براي کاراي روزمره ميخوام بگيرم حدود 200 تومن . حالا يکم بالا پايين . يه دوربيني که کيفيت عکسش خوب باشه . نويزش کم باشه و اذيت نکنه. از برند کنون باشه که عاليه. مدلي که خوب دراومده باشه .
من خودم اينو ديدم که انگار بد نيست . canon IXUS 100IS
ممنونم راهنمايي کنيد ...

سلام دوست عزیز

از سری ایکسوز کانن ایکسوز 110 را پیشنهاد میکنم بخری . خودم با ایکسوز 100 کار کردم یکم نویز عکسش بالاست..
و سری پاورشات a3100 هم دوربین خوبیه :11::11:

Vespoher
29-05-2010, 11:56
سلام دوست عزیز

از سری ایکسوز کانن ایکسوز 110 را پیشنهاد میکنم بخری . خودم با ایکسوز 100 کار کردم یکم نویز عکسش بالاست..
و سری پاورشات a3100 هم دوربین خوبیه :11::11:

ممنونم دوست عزيز
اين مدلي که شما گفتيد به نظرم خوبه ولي فکر کنم تنظيمات دستي نداره و اتومات ميگيره .
من با مدل Canon IXUS 95 IS کار کردم عکس هاش خوبه و تنظيم دستي هم داره ولي HD فيلم نميگيره.
ميخوام يه مدل بالاتر بگيرم .اگر تنظيمات دستي هم داشته باشه خيلي بهتره و همينطور چشمي ...
راستي معيار نويز تصاويرتون چيه ؟ چطور تعيين ميکنيد ..

kotlet110
29-05-2010, 12:44
با سلام
از دوستان وارد در زمینه دوربین دیجیتال اگر ممکنه یکی بگه صرف نظر از قیمت، از بین دو دوربین پاناسونیک TZ10 و کانن SX210 کدوم مدل را پیشنهاد میدید ؟
از نظر مشخصات تقریبا یکین تا اونجایی که من دیدم (فقط زوم اپتیکالشون فرق میکنه).
میخواستم بدونم کیفیت عکس و فیلم در کدوم یکی بهتره.
با تشکر

arreh
29-05-2010, 13:49
سلام
من يه دوربين مي خوام كه:
1- خيلي هم حرفه‌اي نباشه ولي چاپ عكسهاش با كيفيت خوب باشه.
2- قابليت فيلمبرداريش هم برام به همون اندازه مهمه
3- قيمت بين 200 تا 300 هزار تومان (البته اگه مدل خاصي مدنظر دوستان با قيمت بالاتر يا پايينتر هم باشه باذكر دليل ممنون ميشم)
4- لطفا خصوصيات اون دوربين و همچنين خصوصياتي كه كلا بايد هنگام خريد دوربين به اون توجه داشت رو برام بگين
5- درضمن سوني يا كنان؟ به چه علتي؟
ممنون

ahmad72
29-05-2010, 13:53
دوستان دوربین ها هم تقلبی دارن؟
چون داداشم رفته بود یه sx120 دیده بود میگفت اصلا" با جنس بدنش حال نکرده.می گفت مث پلاستیک بازیافنی میمونده!!!
جنس بدنش کلا" اینجوریه؟
ممکنه دوربین هم تقلبی از آب در بیاد؟

ارزونترین و بهترین دوربینی که قیمتش از sx120 بیشتر باشه چیه!؟!؟!؟ قیمت؟مثلا" توی رده ی 210-220 ، sx120 بهترینه و توی 390-410 هم fz35.حالا یه دوربین مثلا" 230-240 تومنی که تو رده ی خودش بهترین باشه و از sx120 بهتر باشه چیه؟

میدونید چیه؟sx120 با باتری و شارژر و مموری حدود 260 خرج داره.حالا اگه یه دوربین باشه که مثلا" 240 باشه ولی با باتری لیتیومی ، اگه مموری هم 20 تومن در نظر بگیریم ، همون 260 تومن میشه ...
هست اینطور دوربینی که بهتر از sx120 باشه ؟البته تنطیمات دستی هم داشته باشه ...

نهایت بودجه ای که میتونم بذارم 270 تومنه...

ممنون ...:11:

tirdad_60
29-05-2010, 14:16
چون داداشم رفته بود یه sx120 دیده بود میگفت اصلا" با جنس بدنش حال نکرده.می گفت مث پلاستیک بازیافنی میمونده!!!
جنس بدنش کلا" اینجوریه؟

ارزونترین و بهترین دوربینی که قیمتش از sx120 بیشتر باشه چیه!؟!؟!؟ قیمت؟مثلا" توی رده ی 210-220 ، sx120 بهترینه و توی 390-410 هم fz35.حالا یه دوربین مثلا" 230-240 تومنی که تو رده ی خودش بهترین باشه و از sx120 بهتر باشه چیه؟

میدونید چیه؟sx120 با باتری و شارژر و مموری حدود 260 خرج داره.حالا اگه یه دوربین باشه که مثلا" 240 باشه ولی با باتری لیتیومی ، اگه مموری هم 20 تومن در نظر بگیریم ، همون 260 تومن میشه ...

نظر من Canon IXUS120 IS هست که در این رنج از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هست

sastwhc
29-05-2010, 20:12
ممنونم دوست عزيز
اين مدلي که شما گفتيد به نظرم خوبه ولي فکر کنم تنظيمات دستي نداره و اتومات ميگيره .
من با مدل Canon IXUS 95 IS کار کردم عکس هاش خوبه و تنظيم دستي هم داره ولي HD فيلم نميگيره.
ميخوام يه مدل بالاتر بگيرم .اگر تنظيمات دستي هم داشته باشه خيلي بهتره و همينطور چشمي ...
راستي معيار نويز تصاويرتون چيه ؟ چطور تعيين ميکنيد ..

sx120 تنظیمات دستی هم داره فیلمبرداریش 640*480

sastwhc
29-05-2010, 20:18
جنس بدنش کلا" اینجوریه؟

با جنس بدنش حال نکردم خیلی سلیقه ایست ما بیشتر توجه مون به کیفیت عکس است.گزینه بعدیت G11 است(جنس بدنش فرق داره وقیمنش 500 تومن) البته ممکنه بازم جنس بدنتش خوش آیندت نباشه یا مثلا FZ35 که اونم جنس بدنش عینه SX120 است.تویه این رنج قیمت یه نگاهی به ایکسیوس ها بنداز جنس بدنش فرق داره عکس خوب میگیره فیلمبرداریش خوبه اما تنظیم دستی نداره.یا احتمالا از جنس بدنه ی الیمپیوس باید خیلی خوشت بیاد چون در این زمینه تقریبا تخصصی کار میکنه(بدنه) و میتونی انتخاب خوبی داشته باشی ولی اگه دنباله عکس خوب هستی همون SX120 تا 250تومن و تا 500 تومن G11

در ضمن یادت باشه باتری خور)غیر لیتیومی یه مزیت محسوب میشه)

Vespoher
29-05-2010, 22:22
منCanon IXUS120 IS رو پسنديدم .
اين مدل تنظيم دستي و فيلم برداري HD داره . اينو مناسب ديدم . ميخوام بگيرم ولي ميگن اين دوربين يک مشکلي در فيلم برداري داره . اونم اينه که صدا از تصوير جلوتره !!!!!!! يعني سرعت پخش صدا از سرعت پخش تصويرش بيشتره !!!!
آيا اين درسته ؟

ahmad72
30-05-2010, 11:22
با جنس بدنش حال نکردم خیلی سلیقه ایست ما بیشتر توجه مون به کیفیت عکس است.گزینه بعدیت G11 است(جنس بدنش فرق داره وقیمنش 500 تومن) البته ممکنه بازم جنس بدنتش خوش آیندت نباشه یا مثلا FZ35 که اونم جنس بدنش عینه SX120 است.تویه این رنج قیمت یه نگاهی به ایکسیوس ها بنداز جنس بدنش فرق داره عکس خوب میگیره فیلمبرداریش خوبه اما تنظیم دستی نداره.یا احتمالا از جنس بدنه ی الیمپیوس باید خیلی خوشت بیاد چون در این زمینه تقریبا تخصصی کار میکنه(بدنه) و میتونی انتخاب خوبی داشته باشی

داداش مث اینکه خیلی از "جنس بدنه" گفتنم دلخور شدی!!!
ببخش تو رو خدا!نمیدونستم نباید از چیزای بد بد حرف بزنم!!!!

اگه توجه کنی میبنی که در کنار "حال نکرده" گفتم " مث پلاستیک بازیافنی میمونده" و این مسئله رو از سلیقه ای بودن خارج میکنه. نمیدونم شما تا حالا پلاستیک بازیافت شده دیدی یا نه ولی اگه دیده باشی میدونی که یعنی افتضاح به تمام معنا!!!!!
بعدش هم پرسیدم "ممکنه دوربین هم تقلبی از آب در بیاد؟" که اونم کسی جواب نداد (کاشکی یکی پیدا میشد به این جواب بده) و منظورم از این سوال این بوده که حدس میزنم (البته داداشم حدس میزنه!) که دوربینه باید تقلبی بوده باشه و گفت که جنس بدنش متفاوت از اون چیزی که توی نت دیده به نظر می رسیده ...

ما بیشتر توجه مون به کیفیت عکس است.
درستش هم همینه ...

کاشکی به جای اینطور با طعنه جواب دادن ، فنی یا نهایتا" با طنز جواب میدادین ...

به هر حال هر طور که جواب بدین لطف کردین من ممنونتونم و اگه با لحن خاصی حرف زدم باید بگم که منظوری نداشتم ...:10::11:

تا اونجا که میدونم شخصیه و بستگی به مصرف کننده داره ...
منم با باتری خور مخالف نیستم ، گفتم لیتیومی چون اگه لیتیومی باشه به خرید شارژر و باتری نیاز نیست....

ولی اگه دنباله عکس خوب هستی همون SX120 تا 250تومن و تا 500 تومن G11
مر30 .

نظر من Canon IXUS120 IS هست که در این رنج از لحاظ کیفیت و قیمت مناسب هست

منCanon IXUS120 IS رو پسنديدم .
اين مدل تنظيم دستي و فيلم برداري HD داره .
ممنونم ازتون اما مطمئنید IXUS120 IS تنظیمات دستی داره؟

یه سوال دیگه هم دارم...
چی باعث میشه که دوربین هایی مث
Fujifilm FinePix S2000HD
Fujifilm FinePix S2500HD
Fujifilm FinePix S1800

در مقابل sx120 کم بیارن؟روی کاغذ بهتر به نظر میان.واقعا" تو کیفیت تصویر (که اصل هم همینه) ضعیف تر از sx120 عمل میکنن؟

mm45
30-05-2010, 18:30
با جنس بدنش حال نکردم خیلی سلیقه ایست ما بیشتر توجه مون به کیفیت عکس است.گزینه بعدیت G11 است(جنس بدنش فرق داره وقیمنش 500 تومن) البته ممکنه بازم جنس بدنتش خوش آیندت نباشه یا مثلا FZ35 که اونم جنس بدنش عینه SX120 است.تویه این رنج قیمت یه نگاهی به ایکسیوس ها بنداز جنس بدنش فرق داره عکس خوب میگیره فیلمبرداریش خوبه اما تنظیم دستی نداره.یا احتمالا از جنس بدنه ی الیمپیوس باید خیلی خوشت بیاد چون در این زمینه تقریبا تخصصی کار میکنه(بدنه) و میتونی انتخاب خوبی داشته باشی ولی اگه دنباله عکس خوب هستی همون SX120 تا 250تومن و تا 500 تومن G11

سلام دوست عزیز خودم
میشه بیشتر توضیح بدید که چرا باطری قلمی و یا غیر لیتیومی یه مزیت حساب میشه ؟؟؟؟؟

:11::11::11:

AliSub
30-05-2010, 18:55
سلام دوست عزیز خودم
میشه بیشتر توضیح بدید که چرا باطری قلمی و یا غیر لیتیومی یه مزیت حساب میشه ؟؟؟؟؟

با اجازه:
یکی از اصلی تریناش اینه که میتونی چندتا همرات ببری و هر وقت تمام شد عوض کنی.
2- قیمت این باتری ها جفتی 5-6 تومنی ولی لیتیومی فکر کنم حدودا 40 تومن باشه.
3- باتری های با توان بالاتر از یک باتری لیتیومی بیشتر کار میکنن.
4- این باتری ها تا 1000 بار شارژ میشن ولی لیتیومی 500 بار.(در صورت استفاده درست)
ولی ایرادش اینه که مشکل اثر حافظه دارند.

mm45
30-05-2010, 20:42
با اجازه:
4- این باتری ها تا 1000 بار شارژ میشن ولی لیتیومی 500 بار.(در صورت استفاده درست)

ممنون دوست عزیز ولی :

1- قیمتش را اشتباه داری ! من خودم فروشنده ام لیتیوم از 10 تا 15 اصلش قیمت داره
و قلمی بسته به کیفیتش از 3000 تا 10000 قیمت است

2- شاید ...!
3- خوب آره

و ممنون:11::11::11:

AliSub
30-05-2010, 20:49
ممنون دوست عزیز ولی :

1- قیمتش را اشتباه داری ! من خودم فروشنده ام لیتیوم از 10 تا 15 اصلش قیمت داره
و قلمی بسته به کیفیتش از 3000 تا 10000 قیمت است

2- شاید ...!
3- خوب آره

و ممنون:11::11::11:
قیمت باتری های لیتیومی با هم فرق داره و بستگی به مدلش داره(خودتون که در این زمینه اید)
من قیمت دوربینهای سونی که مدلشون NP-BG1 هست رو گفتم. قیمت هم مربوط به 2 ماه پیش از نمایندگی سونی.
بیاین تاپیک قیمت لطفا

kotlet110
31-05-2010, 12:28
از دوستان کسی قیمت پاناسونیک FZ35 رو جدیدا میدونه؟
چون من الان زنگ زدم دفتر نمایشگاه مرکزی پاناسونیک شریعتی گفت 550 و این در حالیه که تو خیلی از سایتها480 با یک سال گارانتی بانیان میفروشن.
قضیه از چه قراره؟ کدوم درسته؟

alineghabi
31-05-2010, 12:54
با سلام
دوربینی می خوام حدود 200 تا 250 تومن
کیفیت عکسش عالی باشه
در نور کم عکس های با کیفیت بگیره
فیلم برداریش خوب باشه
sony یا canon پیشنهاد می کنید ؟
چه مدلی ؟

ssoroushhh
31-05-2010, 16:35
با سلام
براي كسي كه در ابتداي عكاسي هست كدام دوربين بهتر است؟
canon sx20 is
يا
Nikon D3000 با توجه به اينكه در اين دوربين راهنمايي تعبيه شده است و مطمئناٌ كار در اين دوربين ساده تر از DSLR هاي ديگر است .
دوستان عزيز اين نكته را در نظر بگيريد كه دوربيني كه قرار است خريداري شود حداقل 2 سال جوابگو باشد ( از نظر امكانات نيازي به تغيير آن نباشد ).
با تشكر از راهنمايي شما عزبزان.

mm45
31-05-2010, 18:04
با سلام
کیفیت عکسش عالی باشه
فیلم برداریش خوب باشه
چه مدلی ؟

سلام دوست عزیز

اگه ممکنه بیشتر در مورد انتظاراتتون از یه دوربین بگید تا بهتر راهنماییتون کنند دوستان .

اما من خودم تو این رنج قیمت به جز Sx120 هیچ دوربین دیگه ای را انتخاب نمیکنم .:11:
Sx120 از سری پاورشات کانن است که تنظیمات نیمه حرفه ای خوبی داره از جمله تنظیم سرعت شاتر از 15 تا 1/2000 و تنظیمات دیافراگم و تنظیمات دستی بالا . 10 برابر زوم اپتیکال داره .
معایب :(! )
بی عیب آفریده شده ( البته سلیقه ای ست !

:11::11:

mm45
31-05-2010, 18:12
با سلام
canon sx20 is
يا
Nikon D3000 با توجه به اينكه در اين دوربين راهنمايي تعبيه شده است و مطمئناٌ كار در اين دوربين ساده تر از DSLR هاي ديگر است .
دوستان عزيز اين نكته را در نظر بگيريد كه دوربيني كه قرار است خريداري شود حداقل 2 سال جوابگو باشد ( از نظر امكانات نيازي به تغيير آن نباشد ).

سلام دوست عزیز
درست است که شما در ابتدای راهی ولی قرار نیست که همیشه ابتدا بمونی که مطمئن باش همون روزهای اول پشیمون میشی که بجای یه slr یه sx20 گرفتی ..

توصیه دوستان اگه میتونی هزینه کنی یه slr بگیر حتی d3000 :11::11::11:

ELSIN
31-05-2010, 18:32
با اجازه:

اقا شما دارید دو نسل قدیمی وجدید رو مقایسه میکنید معلومه جدیده بهتره
چیه قلمی خوبه من 3 سال با دوربینی که باطری قلمی میخورد کار کردم (مدارکشم هست:31:)
وزنش خوبه_ مدت زمان شارژ که از 12 ساعت به بالاست خوبه _ اثرش رو حافظه خوبه _ عدم نمایش باقی مونده باطری خوبه _ نگه نداشتن قدرت خوبه
بعدشم یه موبایل یا MP4 یا از این چور وسایل قابل حمل شما بگو که با قلمی کار کنه فقط هم کنون این کار رو میکنه چون هم براش کم خرج تره هم میکه من کنونم هر اشغالی بدم بیرون ملت میخرند

فقط همونی که در دسترس هست خوبه اونم تازه نه هر باطری اونی که رو ساعت میزاری دوربین رو روشن هم نمیکنه

والااااااااا:27:

از دوستان کسی قیمت پاناسونیک FZ35 رو جدیدا میدونه؟
چون من الان زنگ زدم دفتر نمایشگاه مرکزی پاناسونیک شریعتی گفت 550 و این در حالیه که تو خیلی از سایتها480 با یک سال گارانتی بانیان میفروشن.
قضیه از چه قراره؟ کدوم درسته؟

باید همون 450 باشه اگه خاستید بگید شماره مغازه ای که من ازش خریدم رو بفرستم براتون(با یک سال گارانتی بانیان)
راسی بهترین انتخاب رو کردید:46:

با سلام
canon sx20 is
يا

سلام
منم تا چند وقت پیش مثل شما بودم که اخر قرار شد پله پله جلو برم نه از یه مبتدی به حرفه ای
برای همین هم یه نیمه حرفه ای FZ35 خریدم به شما هم همین دوربین رو معرفی میکنم

امااااااا همه چیز به علاقه وپشت کار شما بستگی داره:5:

kotlet110
31-05-2010, 21:28
باید همون 450 باشه اگه خاستید بگید شماره مغازه ای که من ازش خریدم رو بفرستم براتون(با یک سال گارانتی بانیان)
راسی بهترین انتخاب رو کردید:46:
آره به نظر من هم با تحقیقاتی که انجام دادم تو این رده و رنج قیمت بهترینه . ممنون میشم اگر شماره اون مغازه ای که گفتین رو برام بفرستین.
با تشکر از شما دوست عزیز:11:

tirdad_60
31-05-2010, 21:29
با سلام
canon sx20 is
يا

با توجه به پست شما حدس میزنم تصمیم خیلی جدی در مورد عکاسی ندارید
پس همون sx20 یا fz35 مناسب هستند

در غیر این صورت اگر تصمیم به ادامه کار در عکاسی رو دارید به نظر من دلیلی به خرید SLR LIKE به جای SLR وجود نداره
و از ابتدا SLR بگیرید جنگ اول به از صلح آخر:31:

ssoroushhh
31-05-2010, 22:09
ممنون از راهنمايي هاي شما عزيزان
من درسته در اول راه عكاسي با دوربين خودم هستم ولي تجربه عكاسي با D200 و olympus e450 را دارم
ولي با اين وجود اولا شك دارم كه D3000 دوربين كارآمدي باشد دوماٌ نمي دانم كه به طور دائم آمادگي كار با DSLR را دارم يا خير .
اگر دوستاني هستند كه با D3000 كار كردن توضيحاتي در مورد كارآمدي اين دوربين بدهند .
با تشكر .

ELSIN
01-06-2010, 01:32
آره به نظر من هم با تحقیقاتی که انجام دادم تو این رده و رنج قیمت بهترینه . ممنون میشم اگر شماره اون مغازه ای که گفتین رو برام بفرستین.
با تشکر از شما دوست عزیز:11:

براتون فرستادم پیشاپیش مبارک:46::8:

من درسته در اول راه عكاسي با دوربين خودم هستم ولي تجربه عكاسي با D200 و olympus e450 را دارم
ولي با اين وجود اولا شك دارم كه D3000 دوربين كارآمدي باشد دوماٌ نمي دانم كه به طور دائم آمادگي كار با DSLR را دارم يا خير .
اگر دوستاني هستند كه با D3000 كار كردن توضيحاتي در مورد كارآمدي اين دوربين بدهند .
با تشكر .

حالا شد یه چیزی
برگردید به تجربه گذشته وببینید بازم مخاهید تکرارش کنید
D3000 هم دوربین خوبیه و 1000D:10:
راسی هیچ کدوم فیلم نمی گیرند :41:

sastwhc
01-06-2010, 13:59
با سلام
کیفیت عکسش عالی باشه
فیلم برداریش خوب باشه
چه مدلی ؟
Canon SX120()انصافا بجای سوال یه چند صفحه قبل رو میخوندی

با سلام
canon sx20 is
يا
بستگی به نوع نگاه شخص به عکاسی داره FZ35 یه سوپرزوم شبه اس ال آر است ولی دی 3000 یه اس ال ار(البته من اصلا پیشنهادش نمیکنم مخصوصا برای تازه کارا)

با تشكر .

شما برای استفاده از این دوربین فقط میتونی از ویزور چشمی استفاده کنی و LCD نمایش قبل از شات را نداره(ویزور الکترونیکی نداره)

ssoroushhh
01-06-2010, 15:44
Canon SX120()شما برای استفاده از این دوربین فقط میتونی از ویزور چشمی استفاده کنی و LCD نمایش قبل از شات را نداره(ویزور الکترونیکی نداره)
ممنون از راهنمايي شما
با اين موضوع مشكلي ندارم d200 كه باهاش كار مي كردم همين مشكل را داشت.
ولي من به طور كل ميخوام بدونم كه d3000 دوربين بهتري از canon sx20 is است .(البته فيلم برداري اصلاٌ مهم نيست و بدون در نظر گرفتن اينكه d3000 يك دوربين DSLR است و sx20 is يك Compact ) چون تقريباٌ حساب كتابي كه كردم از نظر مالي D3000 حدوداٌ 50000 تومان بيشتر از sx20 در مي آيد . البته sx20 مورد نظر من با 2 pack باطري و شارژر درست حسابي است .
با تشكر از شما

Vespoher
01-06-2010, 16:51
درود به دوستان
من یه دوربین canon IXY digital 930IS میخوام بگیرم قیمت 250000 با گارانتی. لطفا اگر کسی با این دوربین کار کرده یا اطلاعاتی راجبش داره ممنون میشم در اختیار منم بزاره . متشکر . سپاس

reallovegach
01-06-2010, 18:16
سلام
بچه ها fz35 بهتره یا canon sx 20 ?
میشه یه راهنمایی کنین ، هم از نظر قیمت و هم از نظر کارایی

---------- Post added at 07:16 PM ---------- Previous post was at 07:12 PM ----------

بچه ها فرق بین canon sx1 , sx10 , sx20 چیه ؟ کدوم بهتره ؟

kotlet110
01-06-2010, 18:50
سلام
بچه ها fz35 بهتره یا canon sx 20 ?
میشه یه راهنمایی کنین ، هم از نظر قیمت و هم از نظر کارایی

من راجع به این قضیه زیاد گشتم و به این نتیجه رسیدم که تقریبا هر دو یکی هستن از لحاظ کارایی و البته تفاوتهایی هم دارن . انتخاب بین این دو یکم سلیقه ایه و به خود فرد بستگی داره. باید ببینی در بین تفاوتهاشون کدوم برات مهمه و ارجحیت داره. من خودم fz35 رو انتخاب کردم (چون کلا باهاش بیشتر حال میکنم:31:)
برای مقایسه میتونی"fz35 vs sx20" رو تو گوگل سرچ کنی کلی لینک درباره مقایسه ایندو میاد که اولیا معتبرتره . برو یک نگاه بنداز متوجه میشی.
اینم یه نمونه

مطمئن باش هر کدوم رو هم گرفتی دوربینهای خوبین در رده خودشون.

Farshid72
01-06-2010, 19:28
سلام دوستان
من می خوام یه دوربین دیجیتال که قیمتش بین 1.800.000 تا .... ( چر قدر باشه ) قیمت زیاد واسم مهم نیست پ.در واقع یه چیز خوب می خوام یه چیزی که هم کیفیتش خیلی خوب باشه هم اینکه واسم کار کنه.
دوستم DSLR-A900 SONY داره.منم یکی تو این وایه ها یا شایدم بهتر می خوام اگه ممکنه قیمتش رو با مخلفات ( لوازم جانبی ) بنویسید.
با تشکر

tirdad_60
01-06-2010, 19:35
سلام دوستان
من می خوام یه دوربین دیجیتال که قیمتش بین 1.800.000 تا .... ( چر قدر باشه ) قیمت زیاد واسم مهم نیست پ.در واقع یه چیز خوب می خوام یه چیزی که هم کیفیتش خیلی خوب باشه هم اینکه واسم کار کنه.
دوستم DSLR-A900 SONY داره.منم یکی تو این وایه ها یا شایدم بهتر می خوام اگه ممکنه قیمتش رو با مخلفات ( لوازم جانبی ) بنویسید.
با تشکر

منظور شما یک میلیون و هشتصد هزار تومن هست؟

....................................

اگر جواب مثبت هست حتما نوع عکاسی که مد نظرتون هست و حداکثر هزینه رو هم مشخص کنید

reallovegach
01-06-2010, 22:16
[HTML][[PHP]QUOTE=kotlet110;5009318]من راجع به این قضیه زیاد گشتم و به این نتیجه رسیدم که تقریبا هر دو یکی هستن از لحاظ کارایی و البته تفاوتهایی هم دارن . انتخاب بین این دو یکم سلیقه ایه و به خود فرد بستگی داره. باید ببینی در بین تفاوتهاشون کدوم برات مهمه و ارجحیت داره. من خودم fz35 رو انتخاب کردم (چون کلا باهاش بیشتر حال میکنم:31:)

ممنون از راهنماییت
من خودمم از fz35 میاد ولی خوب از نزدیک ندیدمشون.

sastwhc
01-06-2010, 23:06
ممنون از راهنمايي شما
با اين موضوع مشكلي ندارم d200 كه باهاش كار مي كردم همين مشكل را داشت.
ولي من به طور كل ميخوام بدونم كه d3000 دوربين بهتري از canon sx20 is است .(البته فيلم برداري اصلاٌ مهم نيست و بدون در نظر گرفتن اينكه d3000 يك دوربين DSLR است و sx20 is يك Compact ) چون تقريباٌ حساب كتابي كه كردم از نظر مالي D3000 حدوداٌ 50000 تومان بيشتر از sx20 در مي آيد . البته sx20 مورد نظر من با 2 pack باطري و شارژر درست حسابي است .
با تشكر از شما
ببین اصلا کلاسه D200 خیلی بالاتر از سری چهار رقمی نیکونه.در ضمن اگر نمیتونی بعدا برای خرید لنزهای مختلف مثلا تا 2 میلیون تومن هزینه کنی اصلا قید DSLR رو بزن.

من راجع به این قضیه زیاد گشتم و به این نتیجه رسیدم که تقریبا هر دو یکی هستن از لحاظ کارایی و البته تفاوتهایی هم دارن . انتخاب بین این دو یکم سلیقه ایه و به خود فرد بستگی داره. باید ببینی در بین تفاوتهاشون کدوم برات مهمه و ارجحیت داره. من خودم fz35 رو انتخاب کردم (چون کلا باهاش بیشتر حال میکنم:31:)
برای مقایسه میتونی"fz35 vs sx20" رو تو گوگل سرچ کنی کلی لینک درباره مقایسه ایندو میاد که اولیا معتبرتره . برو یک نگاه بنداز متوجه میشی.
اینم یه نمونه

مطمئن باش هر کدوم رو هم گرفتی دوربینهای خوبین در رده خودشون.
واقعیت همینه اگه آدم حساسی نباشی میتونی ار تفاوت ها چشم پوشی کنی اما اگه حساس باشی موضوع فرق میکنه.

سلام دوستان
با تشکر

به این سادگی ها نمیشه پیشنهاد کرد به هدفت و اینکه می خواهی در نهایت چه لنزی بخری(نوع عکاسی) خیلی خیلی بستگی داره . . . . اما . . . .
هر چند سالی یه برندی یه دستگاه ارزشمندی تولید میکنه و اون دستگاه در مجموع و بطور کلی(و نه اینکه برای یه نفر خاص مثل شما که احتیاجات و انتظارات خاصی هم ممکنه داشته باشی) دستگاه مطلوبی ارزیابی میشه.مثلا 40D کنون(الان دیگه تولید نمیشه) دستگاه خوبی بود.

الانم Nikon D90 دستگاه عالی محسوب میشه(گرچه مثلا شاید در مقایسه نظیر به نظیر در مقابل مثلا 50D کنون یکمی کم بیاره - البته فیلمبرداری داره که اون نداره- البته قیمتش ارزونتره اما مثلا در برابر 450D یا 500D وافعا برتره و یکمم گرونتره)

ahmad72
02-06-2010, 08:07

Fujifilm FinePix S2000HD
Fujifilm FinePix S2500HD
Fujifilm FinePix S1800

در مقابل sx120 کم بیارن؟روی کاغذ بهتر به نظر میان.واقعا" تو کیفیت تصویر (که اصل هم همینه) ضعیف تر از sx120 عمل میکنن؟

dervish
02-06-2010, 08:34
سلام من می خوام دوربین بخرم لطفا راهنماییم کنید که nikon D3000 بخرم یا fuji S200

arreh
02-06-2010, 10:51
سلام
من يه دوربين مي خوام كه:
1- خيلي هم حرفه‌اي نباشه (چون صرفا تفريحانه و براي يادگاري مي خوام نه كار حرفه اي) ولي چاپ عكسهاش با كيفيت خوب باشه.
2- قابليت فيلمبرداريش هم برام به همون اندازه مهمه (يعني كيفيت فيلمبرداريش هم خوب باشه
3- قيمت بين 200 تا 300 هزار تومان (البته اگه مدل خاصي مدنظر دوستان با قيمت بالاتر يا پايينتر هم باشه باذكر دليل ممنون ميشم)
4- لطفا خصوصيات اون دوربين و همچنين خصوصياتي كه كلا بايد هنگام خريد دوربين به اون توجه داشت رو برام بگين
5- درضمن سوني يا كنان و يا حتي نيكون؟ به چه علتي؟
ممنون

دوستان بين بحثهاي حرفه ايتون احتمالا جايي هم براي پاسخ دادن به سوال ما پيدا مي كنيد؟:46:

ranjbar2009
02-06-2010, 13:51
سلام دوستان. دوربين خوب در حدود 500 هزار تومان چي بخرم خوبه؟

kotlet110
02-06-2010, 19:07
دوستان من میخوام حتما یه FZ35 بگیرم. فقط موندم از اینجا بگیرم یا خارج (خواهرم کاناداست میتونه برام بگیره)
تو سایتهای فروش که میگشتم این لینک رو دیدم ، زده 311 دلار!

حالا برام دو تا سوال پیش اومده
یکی اینکه اگر از اونجا بگیرم گارانتی اونجا به درد من می خوره یانه؟ مثلا اگر بین المللی باشه گارانتیش تو ایران قابل استفاده هست یا نه؟
دوم اینکه اصلا میشه از اونجا به ایران دوربین فرستاد. منظورم اینه تو گمرک گیر میدن یا بازش میکنن؟ ممکنه به دستم نرسه یا خراب بشه؟ کسی تا حالا همچین کاری کرده؟ (خواهرم گفت با پست هوایی 10 تا 14 روز طول میکشه تا بیاد)
ممنون میشم اگر کسی از دوستان تجربه ای تو این زمینه داره راهنماییم کنه.

mm45
02-06-2010, 19:41
دوستان بين بحثهاي حرفه ايتون احتمالا جايي هم براي پاسخ دادن به سوال ما پيدا مي كنيد؟:46:

سلام دوست عزیز

خرید دوربین عموما یه خرید سلیقه ایست اما داخل فروم فرق میکنه دوستانی که زحمت میکشند و دوربینی را پیشنهاد میدند برحسب کانفیگ دوربین و ریویو های سایت های خارجی است ...

آمار فروش دوربین عکاسی دیجیتال در دنیا به شرح زیر است :
کانن- نیکون - پاناسونیک مقام های اول تا سوم را دارند در دنیا و سونی در دنیا مقام ششم را تو فروش به خودش اختصاص داده .
توی ایران یکم جابجایی وجود داره به این صورت که اول تا سوم هم کانن - نیکون - پاناسونیک و سونی مقام چهارم را داره ... این نشون دهنده نفوذ سونی تو ایران است ...

به جز اینکه میشه dpi چاپ مارک های مختلف را هم قیاس کردکه کانن dpi های بالای داره ! (مستند نیست )
اما نمیشه از 60 سال سابقه تو عرصه دوربین دیجیتال کانن چشم پوشی کرد . در مقابل 20 سال سابقه سونی قرار داد .

من خودم تو رنج 200 تا 300 فقط sx120 خرید میکنم قیمت 220. البته sx120 از سری پاورشات کانن است که بیشتر در این سری به امکانات توجه شده تا شکل ظاهری و ظرافت دوربین .
اما میشه تو این رنج به دوربین های سری ایکسوز کانن هم فکر کرد که در این سری ظرافت اولویت داره به امکانات مثلا ixus 110 یا معادلش ixy510 است قیمت 240 .
ixy930 هم میتونی بهش فکر کنی قیمت 265 .
توی نیکون l100 , L110 هم هست اما کانن بهتر جواب داده .
توی سونی w350 , تا w390 هست که میشه روشون فکر کرد . (توصیه نمی کنم )

امیدوارم برات مفید بوده باشه و بیشتر سردرگمت نکرده باشم

---------- Post added at 07:39 PM ---------- Previous post was at 07:37 PM ----------

سلام دوست من
دوربین خوب یه درخواست کلی است . اگه شما لطف کنید و بگید چه انتظاراتی از یه دوربین دارید بهتر میتونند دوستان راهنماییتون کنند .
مثلا زوم بالا و یا نویز پایین .. کیفیت فیلم برداری بالا . و ...
اما خودم روی Sx20 فکر میکنم تو این محدوده قیمت ...:11::11:

---------- Post added at 07:41 PM ---------- Previous post was at 07:39 PM ----------

سلام من می خوام دوربین بخرم لطفا راهنماییم کنید که nikon D3000 بخرم یا fuji S200

سلام
دو رده مختلف را داری باهم قیاس میکنی
اما من شاید d3000 را میخریدم . به نظرم به خودتون بر میگرده و انتظارتتون از دوربین

mm45
02-06-2010, 20:07
دوستان من میخوام حتما یه FZ35 بگیرم. فقط موندم از اینجا بگیرم یا خارج (خواهرم کاناداست میتونه برام بگیره)

یکی اینکه اگر از اونجا بگیرم گارانتی اونجا به درد من می خوره یانه؟ مثلا اگر بین المللی باشه گارانتیش تو ایران قابل استفاده هست یا نه؟
دوم اینکه اصلا میشه از اونجا به ایران دوربین فرستاد. منظورم اینه تو گمرک گیر میدن یا بازش میکنن؟ ممکنه به دستم نرسه یا خراب بشه؟ کسی تا حالا همچین کاری کرده؟ (خواهرم گفت با پست هوایی 10 تا 14 روز طول میکشه تا بیاد)

سلام دوست من

تو سایت آمازون یعنی اینجا
هم اونا 320 دلار زده ! کلا اگه میشد خرید کرد از اونجا من خودم پایه ام چون خودم تو مغازه دارم میسوزم از اینکه اون طرف برای مصرف کننده قیمت خیلی پایینی است و اینجا ما یعنی از بازرگانی می خریم چقدر تفاوت میاره !

راستی به فکر گارانتی نباش که گارانتی توی ایران هیچ ارزشی نداره . :11::11::11:

tirdad_60
02-06-2010, 21:09

به نظر من ارسال بسته از کانادا به ایران هزینه در پی داره و از طرفی گارانتی بین المللی در ایران کاربرد نداره
پس در صورت امکان از همین جا خرید کنید بهتره

البته این کاهش قیمت جهانی تا چند وقت دیگه در ایران هم تاثیر گذار خواهد بود
پس اگر کمی صبر کنید با قیمت مناسب تری میتونید از ایران خریداری کنید

tirdad_60
02-06-2010, 21:25

دوربین های کوچک :31:
panasonic lx3
panasonic tz10
canon g11
canon s90

دوربینهای بزرگ:31:

panasonic fz35
canon sx20

البته باید یکم بیشتر دوربین مورد علاقه خودتون رو شرح میدادید
اما سوال کلی خوب جواب کلی هم داره:11:

Vespoher
02-06-2010, 21:31
درود به دوستان
من یه دوربین canon IXY digital 930IS میخوام بگیرم قیمت 250000 با گارانتی. لطفا اگر کسی با این دوربین کار کرده یا اطلاعاتی راجبش داره ممنون میشم در اختیار منم بزاره . متشکر . سپاس

میشه خواهش کنم دوستان منو راهنمایی کنند. این دوربین از نظر شما چطوریه ؟

ahmad72
03-06-2010, 06:04
کسی میتونه یه آدرس دقیق از یه مغازه برا خرید دوربین تو شیراز بهم بده؟
اگه تا ساعت 10.5 یا 11 کسی پیدا شد لطفا" به دادم برسه !!!!

ممنون ...

mehrdadonline
03-06-2010, 10:22
دوستان بین G11 و fz35 موندم. زوم بالا برام مهم نیست. بیشتر کیفیت عکس مهمه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

mm45
03-06-2010, 10:23
میشه خواهش کنم دوستان منو راهنمایی کنند. این دوربین از نظر شما چطوریه ؟

سلام دوست من دوربین خوبیه . اما نمی دونم چرا فروش نداره ! نه تو مغازه من نه مغازه همکارام همه دارند می نالند از فروش پایین این دوربین !

خوب خرید دوربین یه خرید سلیقه ایست . من خودم تو این رنج بجاش sx120 می خرم .
شنیدم نویز تصویر این دوربین در شب خیلی پایین تر از sx200 است .

Samin_System
03-06-2010, 10:34
دوستان بین G11 و fz35 موندم. زوم بالا برام مهم نیست. بیشتر کیفیت عکس مهمه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مسلما از لحاظ كيفيت عكس ، G11 به مراتب از FZ35 بالاتره . در خريد G11 به خاطر عكسهاي خوبش شك نكن .

Mahdi Khan
03-06-2010, 16:52
1- لطفا بگین بین دوربین های زیر کدام مناسبتر است:
Canon IXUS 100 IS قیمت حدود 215 تومان
Canon IXUS 200 قیمت حدود 255 تومان
Canon IXUS 120 قیمت حدود 250 تومان
راستش تا اونجایی که فهمیدم IXUS 100 IS منظره یاب اپتیکال داره و بقیه نداره
IXUS 200 نمایشگر 3 اینچ لمسی ولی اون دوتا 2.5 و 2.7 اینچی و غیرلمسی است.
IXUS 200 باطری لیتیومی NB-6L و اون دو تا NB-4L دارند.
IXUS 200 زوم اپتیکال 5X داره و اون دو تا 4 و 3X.
IXUS 100 IS تنظیم دستی شاتر داره و اون دوتا نداره.

حال با این تفاسیر و با توجه به قیمت کدوم مناسبتره؟

2- چه تفاوتی بینIXUS و IXUS IS و PowerShot و SX و ... است. کدام برای مصرف کننده آماتور بهترین انتخاب است.

mm45
03-06-2010, 18:10
1- لطفا بگین بین دوربین های زیر کدام مناسبتر است:
Canon IXUS 100 IS قیمت حدود 215 تومان
Canon IXUS 200 قیمت حدود 255 تومان
Canon IXUS 120 قیمت حدود 250 تومان
راستش تا اونجایی که فهمیدم IXUS 100 IS منظره یاب اپتیکال داره و بقیه نداره
IXUS 200 نمایشگر 3 اینچ لمسی ولی اون دوتا 2.5 و 2.7 اینچی و غیرلمسی است.
IXUS 200 باطری لیتیومی NB-6L و اون دو تا NB-4L دارند.
IXUS 200 زوم اپتیکال 5X داره و اون دو تا 4 و 3X.
IXUS 100 IS تنظیم دستی شاتر داره و اون دوتا نداره.

حال با این تفاسیر و با توجه به قیمت کدوم مناسبتره؟

2- چه تفاوتی بینIXUS و IXUS IS و PowerShot و SX و ... است. کدام برای مصرف کننده آماتور بهترین انتخاب است.

سلام دوست من

اول سوال 2 -
سری ایکسوز کانن : در این سری کانن بیشتر به زیبایی و نازکی دوربین توجه کرده . دوربین ها خوبی اند مخصوصا ایکسوز 110 و ایکسوز 200 . و میشه گفت دوربین پوفروشی است ایکسوز 100 ! ( البته به نظرم نویز تصویرش زیاده اکسوز 100)
سری پاورشات کانن : در این سری توجه بیشتر به امکانات دوربین است تا ظاهر نازک آن ! این سری معمولا ظاهری بزرگتر از سری ایکسوز دارند . البته جنس بدنه سری ایکسوز آلومینیوم و ضد خش است و سری پاورشات اغلب پلاستیک فشرده است .
ixsus is :
is علامت اختصاری لرزشگیر دستی دوربین است
Sx:به دوربین های کانن که قابلیت تنظیمات نیمه حرفه ای دارند ابتدای آنها بکار میره . و در کل جز خانواده پاورشات محسوب میشوند . جنس بدنه بهتر - تنظیمات نیمه حرفه ای ساده و یا حتی پیشرفته - زوم اپتیکال زیاد از خصوصیات این سری sx از سری پاورشات هست .

خدایش خسته شدم دیگه تایپ کنم ..

شاید اگه برای خودم میخواستم از این چندتایی که شما میخوایید انتخاب کنید ، خودم ایکسوز 110 و یا 120 و یا 200 را روش فکر میکردم . انتخاب از بین این چند تا بسته به سلیقه داره من ایکسوز 200 میخریدم .:11::11:

راستی تصور نکنم ایکسوز 100 تنظیمات دستی سرعت شاتر داشته باشه !!!!:10::10:

rostamiani
03-06-2010, 18:35
IXUS 100 تنظیمات دستی شاتر و اندازه دیاف نداره
SX120 تنظیمات دستی کامل داره ولی فیلمبرداری HD نداره :)

mm45
03-06-2010, 18:42

پس چی شد این جریان خرید از کانادا .

اصلا به فکر گارانتیش نباش من خودم برات با هزینه کمی گارانتی میکنم و حتی بیمه نامه هم بهت میدم ! :11:

شما چطور از کانادا خرید میکنید ؟؟:10:

rostamiani
03-06-2010, 18:44

اصلا به فکر گارانتیش نباش من خودم برات با هزینه کمی گارانتی میکنم و حتی بیمه نامه هم بهت میدم ! :11:

البته فکر کنم قیمت دبی هم همین حدود باشه :)
اگه اونجا هم آشنا دارید می تونید بخرید

jabarsink2000
03-06-2010, 19:30
سلام به تمام دوستان عزیز:
دوربین عکاسی می خواستم با قیمت 200تا 300 تومان فقط هم کیفیت عکاسی می خواهم اصلا برام فیلمبرداری مهم نیست چون برای فیلمبرداری سونی با هارد 60 گیگ دارم .(dcr-sr85)
از نظر عکاسی می خوام که حرف نداشته باشه واگر مدلی پیشنهاد می کنید که از نظر عکس برداری عالی است اما از رنج قیمت 200تا300بیشتر هست پیشنهاد کنید تا برسی کنم.
با تشکر از تمام دوستان
هادی

rostamiani
03-06-2010, 20:13
سلام به تمام دوستان عزیز:
دوربین عکاسی می خواستم با قیمت 200تا 300 تومان فقط هم کیفیت عکاسی می خواهم اصلا برام فیلمبرداری مهم نیست چون برای فیلمبرداری سونی با هارد 60 گیگ دارم .(dcr-sr85)
از نظر عکاسی می خوام که حرف نداشته باشه واگر مدلی پیشنهاد می کنید که از نظر عکس برداری عالی است اما از رنج قیمت 200تا300بیشتر هست پیشنهاد کنید تا برسی کنم.
با تشکر از تمام دوستان
هادی
Canon SX120 IS به قیمت ۲۵۰ هزار تومان
Canon SX200 IS به قیمت ۳۲۰ هزار تومان
و اگه بیشتر خواستید :

اگه روم اپتیک بالا می خواید Canon SX20 IS یا Panasonic FZ35 به قیمت حدود ۴۵۰
و اگه روم براتون زیاد مهم نیست Canon G11 به قیمت ۵۰۰ هزار تومان که تو کیفیت عکس خیلی بهتر از قبلیاست :))

همه این مدل هایی رو که گفتم تنظیمات دستی کامل دارند. FZ35 و G11 هم فرمت RAW رو پشتیبانی می کنند

jabarsink2000
03-06-2010, 20:58
بعد از تحقیق زیاد و با کمک rostamiani ودیدنreview های مختلف به این نتیجه رسیدم که این 2 مدل را تهیه کنم:
از یک نظر مدل دوم هم خروجی hdmi داره , 12 مگاپیکسل هست ,زوم اپتیکال : 12x ,زوم دیجیتال : 4X , بسیار شیک
از یک نظر هم مدل اول با کارایی های کمی پاین تر اما 70تومان ارزان تر .
نظر دوستان چه است ارزش داره مدل دوم را بخرم ؟
با تشکر از همه ی دوستان .
هادی

sastwhc
03-06-2010, 21:42
بعد از تحقیق زیاد و با کمک rostamiani ودیدنreview های مختلف به این نتیجه رسیدم که این 2 مدل را تهیه کنم:
از یک نظر مدل دوم هم خروجی hdmi داره , 12 مگاپیکسل هست ,زوم اپتیکال : 12x ,زوم دیجیتال : 4X , بسیار شیک
هادی

همون 70 تومن بیشتر ارزش داره
sx200 من شخصا از SX210 بیشتر می پسندم نویزش کمتره

sastwhc
03-06-2010, 21:50
[/COLOR]

Fujifilm FinePix S2000HD
Fujifilm FinePix S2500HD
Fujifilm FinePix S1800

کم نمیارند بلکه نوع کاربرش و نحوه استفاده ازشون فرق داره(به آسونیه SX120 نیستند)کلا نگاه فوجی و کنون متفاوته

rostamiani
03-06-2010, 22:11
همون 70 تومن بیشتر ارزش داره
sx200 من شخصا از SX210 بیشتر می پسندم نویزش کمتره

کاملا موافقم
ولی فکر کنم منظورتون SX120 بود نه SX210 :31:

kotlet110
03-06-2010, 22:48

راستش خریدنش از کانادا تا حدودی زیادی قطعیه . فقط دارم تحقیق میکنم راجع به اینکه وقتی وارد ایران میشه گمرک گیر میده یا نه. اخه دوربین چیز حساسیه ممکنه بازش کنن اینور اونور بشه ضربه بخوره یا خراب بشه . اینو میخوام بفهمم سیستم ایران چطوره (چون کلا این مملکت صاحب نداره باید یکم احتیاط کرد تو اینجور قضایا :31:)
نحوه خریدش هم اینطوریه که از اون سایتی که لینکشو گذاشته بودم شما خرید میکنی . چون شیپینگش فقط تو کاناداست خب باید حتما یکی اونجا داشته باشی آدرسشو بدی برات بفرستن به اون آدرس . بعد اونطرف برات با پست هوایی میفرسته ایران که حدود 10 روز طول میکشه تا برسه اینجا.
در مورد گاراتنی که گفتین شما خودتون گارانتی میکنین میشه توضیح بدین قضیه چطوریه؟

jetext
04-06-2010, 06:23
سلام
دوستان لطفا یک دوربین در حد 500 تا 600 که جز عکاسی عالی زوم خوب و فیلمبرداری HD داشته باشه معرفی کنید.
نظرتون درباره
Fuji HS10
Panasonic fz35
Nikon P100
Canon SX20
Sony HX1
چیه؟

sastwhc
04-06-2010, 10:54
کاملا موافقم
ولی فکر کنم منظورتون SX120 بود نه SX210 :31:

نه
SX200 رو به SX210 ترجیح میدم نویزه مدل جدید یکمی بیشتره

mm45
04-06-2010, 11:47
راستش خریدنش از کانادا تا حدودی زیادی قطعیه . فقط دارم تحقیق میکنم راجع به اینکه وقتی وارد ایران میشه گمرک گیر میده یا نه. اخه دوربین چیز حساسیه ممکنه بازش کنن اینور اونور بشه ضربه بخوره یا خراب بشه . اینو میخوام بفهمم سیستم ایران چطوره (چون کلا این مملکت صاحب نداره باید یکم احتیاط کرد تو اینجور قضایا :31:)
نحوه خریدش هم اینطوریه که از اون سایتی که لینکشو گذاشته بودم شما خرید میکنی . چون شیپینگش فقط تو کاناداست خب باید حتما یکی اونجا داشته باشی آدرسشو بدی برات بفرستن به اون آدرس . بعد اونطرف برات با پست هوایی میفرسته ایران که حدود 10 روز طول میکشه تا برسه اینجا.
در مورد گاراتنی که گفتین شما خودتون گارانتی میکنین میشه توضیح بدین قضیه چطوریه؟

سلام

گارانتی در ایران به معنی دادن یه برگه به مشتری است !:27: همین و هیچ ارزش دیگه ای نداره . برگه های گارانتی ایده ال پر است تو مغازه . و همین طور بیمه های اطمینان آن هم همینطور !
خوب این به معنی بی اعتباری بیمه اطمینان نیست .
دوست من نمایندگی ایده ال است تو اصفهان و قرداد داره باهاشون برای بیمه نامه . من هم بواسطه ایشون از بیمه آنها گاهی اوقات استفاده می کنم . به این خاطر گاهی اوقات ، چون من خودم با شرکت دیگه کار میکنم که بیمه ایران بهم میدند . شاید بتونم بیمه ایران هم به شما بدم !

---------- Post added at 11:47 AM ---------- Previous post was at 11:45 AM ----------

نه
SX200 رو به SX210 ترجیح میدم نویزه مدل جدید یکمی بیشتره

تایید میشه . استقبال هم نداره این مدل جدید :11:

mm45
04-06-2010, 11:57
هادی

سلام دوست من
ببینید دوست من مسله 70 تومان نیست
قیمت sx120 الان 220 است . و sx200 الان 315
شاید جاش باشه یکمی از تفاوتهای این دو هم بگم
درسته هر دو در کلاس نیمه حرفه ای ساده هستند اما :
فوکوس دستی sx120 زیر یک متر را شامل نمیشه ! در حالی که sx200 از صفر سانتی متر شامل میشه ! که این مورد برای من که خیلی مهم است !
سرعت شاتر sx120 از 15 تا 1/2500 , 2000 است اما sx200 از 15 تا 1/3500 است
کلا اگه به عکاسی در حالت ماکرو برات اهمیت داره باید sx200 بگیری .
و در غیر اینصورت نیازی نیست حدود 90 تومان هزینه اضافی را انجام بدی . دوربین فوق العاده ایست Sx120 .