PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

mortal kombat 2008
09-02-2010, 21:32
سلام به همه
منو دوستم در مورد اینکه دوربین کدوم بهتره دچار مشکل شدیم و از شما میخوام که بگین از چه نظرایی دوربین من بهتره واز چه نظرایی دوربین اون :
دوربین من :
fujifilm finepixs1500
کیفیت : 10 مگاپیکسل
زوم : 12x
ساخته چین
قیمت 240 تومان همراه بایک سال گارانتی وبیمه
دوربین دوستم :
sony (مدلش رو نمیدونم )
کیفیت :12 مگاپیکسل
زوم :3 مگاپیکسل
ساخته ژاپن
قیمت 220 تومان
من میخوام بدونم یه دوربین با 12زوم و10 مگاپیکسل بهتره یا با3 زوم و12 مگاپیکس ؟ وهمچنین ایا چینی بودن ماله من دلیل به بدتر بودنش میشه؟

prowler88
10-02-2010, 00:25
سلام به همه
منو دوستم در مورد اینکه دوربین کدوم بهتره دچار مشکل شدیم و از شما میخوام که بگین از چه نظرایی دوربین من بهتره واز چه نظرایی دوربین اون :
دوربین من :
fujifilm finepixs1500
کیفیت : 10 مگاپیکسل
زوم : 12x
ساخته چین
قیمت 240 تومان همراه بایک سال گارانتی وبیمه
دوربین دوستم :
sony (مدلش رو نمیدونم )
کیفیت :12 مگاپیکسل
زوم :3 مگاپیکسل
ساخته ژاپن
قیمت 220 تومان
من میخوام بدونم یه دوربین با 12زوم و10 مگاپیکسل بهتره یا با3 زوم و12 مگاپیکس ؟ وهمچنین ایا چینی بودن ماله من دلیل به بدتر بودنش میشه؟
سلام دوست عزیز
باید دقیق مشخص کنید مدل دوربین دوستتون چیه. از روی این مشخصات سطحی نمیشه نظر داد.
این که یه دوربین ساخت چین باشه دلیل بر بی کیفیت بودنش نمیشه. همونطور که داریم می بینیم الان دیگه خیلی از کمپانی های معروف جنس هاشون رو تو چین تولید میکنند که براشون به صرفه تر باشه. فکر نمیکنم این مساله تاثیری روی کیفیت مونتاژ بذاره.
نکته ی بعدی این که کیفیت از روی تعداد پیکسل ها مشخص نمیشه. چه بسا احتمالش هست اون مدل 10 مگاپیکسلی کیفیتش بهتر باشه.
در مورد زوم هم خب باید گفت این دو دوربین در دو سطح مجزا قرار میگیرند. یکی دوربین کامپکته و اون یکی سوپرزوم. مقایسه شون شاید کار درستی نباشه. ولی این نکته هم بدونید بد نیست که یکی از بهترین دوربین های کامپکت موجود در بازار پاناسونیک مدل LX3 هست که زومش 2.5X هست. حالا شما اسم مدل رو مشخص کنید تا معلوم بشه کدوم برتری داره.

mortal kombat 2008
10-02-2010, 08:23
دوباره سلام
دوربین خودمو که گفتم دوربین اونم فهمیدم چه مدلیه . مدلش w190 هست که خودم رفتم تو سایت دی جی کالا واونجا امکان مقایسه کردن تا 5 دوربین با هم وجود داشت وبعد مقایسه معلوم شد که برا دوستم بهتره. امتیاز سایت به اون دوربین 9.5 بود ولی به دوربین من 9.25 . ولی بعدنیست شما هم نظرتون رو بگید.
اینم اسم سایت که اگه توی این تاپیک معرفی نشده من معرفیش میکنم. تو کارش حرف ندارم. محصولاتش رو بدون هزینه پستی وبا گارانتی واز این جور چیزا با قیمت ارزونی میفروشه :
نمی دونم چرا امکان وارد کردن ادرس سایت ها رو برا من حذف کردن برا همین به فارسی میگم: دبلیو دبلیو دبلیو .digikala .داد کام

AliSub
10-02-2010, 10:23
دوباره سلام
دوربین خودمو که گفتم دوربین اونم فهمیدم چه مدلیه . مدلش w190 هست که خودم رفتم تو سایت دی جی کالا واونجا امکان مقایسه کردن تا 5 دوربین با هم وجود داشت وبعد مقایسه معلوم شد که برا دوستم بهتره. امتیاز سایت به اون دوربین 9.5 بود ولی به دوربین من 9.25 . ولی بعدنیست شما هم نظرتون رو بگید.
اینم اسم سایت که اگه توی این تاپیک معرفی نشده من معرفیش میکنم. تو کارش حرف ندارم. محصولاتش رو بدون هزینه پستی وبا گارانتی واز این جور چیزا با قیمت ارزونی میفروشه :
نمی دونم چرا امکان وارد کردن ادرس سایت ها رو برا من حذف کردن برا همین به فارسی میگم: دبلیو دبلیو دبلیو .digikala .داد کام

شما اصلا نباید چنین مقایسه ای انجام بدید. چون fujifilm finepixs1500 یه دوربین سوپر زوم و W190 یه دوربین کامپکت.
در ضمن به امتیاز دهی این سایتها دقت نکن.

''EHSAN''
10-02-2010, 15:06
سلام
به نظر دوستان بین FinePix S200EXR و Nikon Coolpix P90 و Canon Powershot SX20 کدوم بهتره؟
میدونم که 2 تا اولی SLR-Like و سومی کامپکته و شاید این مقایسه درست نباشه ولی ....

m57
12-02-2010, 10:04
سلام خدمت دوستان واساتید محترم
من قصد خرید یک دوربین دیجیتال دارم بین 250 تا 310 تومان
1 اول اینکه من این دوربین را برای کارهای خانگی و عکسهای معمولی میخوام
2 اینکه حداکثر چاپ عکس من تا A4 هست
3 کار کردن و استفاده از اون راحت باشه
4 حالت فیلمبرداری ادشته باشه
5 تو شب و محیط اطاق هم عکسهای خوبی بگیره
6 ظاهش هم قابل قبول و زیبا باشه
از دوستانی که اطلاعات دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن

najee
12-02-2010, 10:17
سلام.من یه دوربین زیر180تومن میخوام توسایت دیجی کالاکه سرچ کردم 6و7مدل تواین رنج قیمتی بهم داد.ولی من نمیدونم کدومش مناسبتره.راستش معیارسنجش یه دوربین خوب ونمیدونم چیه
کسی نمیتونه یه مختصرازقابلیت های دوربین بگه.مثلاچه چیزی توی دوربین موثرتره به ترتیب به چه چیز بایدتوجه کنم.اصلا معلوم نیست یه مدل میبینی کیفیتش بالاتره ولی ازیه مدل که رزولیشن
کمتریداره ارزون تره اینه که باعث سردرگمی میشه.میشه کمی درمورد این خاصتها واینکه مشخص کننده چه خصلتی دردوربین هستن توضیح بدین.واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
رزولیشن؟
نوع حسگر؟
لنز؟مثلاعددبزرگترباشه بهتره یاکوچکتر؟
بزرگنمایی اپتیکال ودیجیتال؟
محدوده دیافراگم f..تاf..؟
سرعت شاتر؟
حساسیت ایزو؟
واینکه کدوم مارک وحتی کدوم مدل باتری شارژی داره یااینکه باباتری های معمولی تا چندتا میشه عکس گرفت؟

gmd
12-02-2010, 13:33
سلام خدمت دوستان واساتید محترم
من قصد خرید یک دوربین دیجیتال دارم بین 250 تا 310 تومان
1 اول اینکه من این دوربین را برای کارهای خانگی و عکسهای معمولی میخوام
2 اینکه حداکثر چاپ عکس من تا A4 هست
3 کار کردن و استفاده از اون راحت باشه
4 حالت فیلمبرداری ادشته باشه
5 تو شب و محیط اطاق هم عکسهای خوبی بگیره
6 ظاهش هم قابل قبول و زیبا باشه
از دوستانی که اطلاعات دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن

با سلام
به نظر من اگر به زوم بالا احتیاج دارید Canon PowerShot SX120 IS و اگر به زوم بالا احتیاج ندارید Canon IXUS 110 IS پیشنهاد میشود دوربین دوم در محیط کم نور بهتر عکس میگیرد و واید بهتری دارد کیفیت فیلم hd ولی دوربین اول تنظیمات دستی دارد و زوم بیشتر.
با احترام

zombie
12-02-2010, 14:29
سلام

من با 450 تومن می خوام یه دوربین دیجیتال خیلی خوب بگیرم.اندازش بزرگ نباشه ولی جنس خوبی داشته باشه و کیفیت عکساش عالی باشه.

لطفا راهنمایی کنید.

seymour
12-02-2010, 20:04
سلام.من یه دوربین زیر180تومن میخوام توسایت دیجی کالاکه سرچ کردم 6و7مدل تواین رنج قیمتی بهم داد.ولی من نمیدونم کدومش مناسبتره.راستش معیارسنجش یه دوربین خوب ونمیدونم چیه
کسی نمیتونه یه مختصرازقابلیت های دوربین بگه.مثلاچه چیزی توی دوربین موثرتره به ترتیب به چه چیز بایدتوجه کنم.اصلا معلوم نیست یه مدل میبینی کیفیتش بالاتره ولی ازیه مدل که رزولیشن
کمتریداره ارزون تره اینه که باعث سردرگمی میشه.میشه کمی درمورد این خاصتها واینکه مشخص کننده چه خصلتی دردوربین هستن توضیح بدین.واقعا ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
رزولیشن؟
نوع حسگر؟
لنز؟مثلاعددبزرگترباشه بهتره یاکوچکتر؟
بزرگنمایی اپتیکال ودیجیتال؟
محدوده دیافراگم f..تاf..؟
سرعت شاتر؟
حساسیت ایزو؟
واینکه کدوم مارک وحتی کدوم مدل باتری شارژی داره یااینکه باباتری های معمولی تا چندتا میشه عکس گرفت؟
180 تومن یه بودجه زیر متوسطه .. با این بودجه شما باید صرفاً سعی کنی دوربینی بگیری که عکس های خوب بگیره و عملکرد سرراست و ساده ای داشته باشه .. خیلی قابلیت های جانبی اینجا مطرح نیست ..

بهرحال a1100 از canon گزینه خیلی خوبیه .. میتونی یه دست باتری شارژی و شارژر خوب هم براش بگیری..
//

در مورد واژه هایی که درباره شون توضیح خواستی ، اولاً که این تاپیک راجع به "خرید دوربین" هستش و این سوال مرتبط باهاش نیست . ثانیا اگه میخوای دستت در مطالعه باز باشه کافیه همین واژه ها رو در گوگل یا یاهو سرچ کنی (خیلی ساده مثلاً بزن حسگر+دوربین+آموزش) .. انقدر جواب خوب واسه ات میاد که خسته بشی.

//

کارای سونی اغلب روی باتری شارژی مانور میدن (سری W) .. با این حال، لزوماً شارژی بودن/نبودن یه ضعف یا قوت نیست و به مقدار زیادی به سلیقه فرد و انتخابش برمی گرده .. سری SD از canon هم ظاهراً با تاکید روی باتری شارژی برای طراحی ظریف تر عرضه شده.

سلام

من با 450 تومن می خوام یه دوربین دیجیتال خیلی خوب بگیرم.اندازش بزرگ نباشه ولی جنس خوبی داشته باشه و کیفیت عکساش عالی باشه.

لطفا راهنمایی کنید.
جدا از اینکه در این مورد خیلی بحث شده در صفحات اخیر، s90 از canon گزینه خیلی خوبیه برای شخصی که کیفیت عکس براش مهم باشه .. طراحی زیبا .. عملکرد خوب در نور کم .. حدود 460 باید باشه .

zombie
13-02-2010, 00:16
این مدل s90 بهتره یا IXUS 990 یا SX200 ؟؟

اگه ممکنه بگید چه مزایایی نسبت به هم دارن.

با تشکر

m57
13-02-2010, 00:32
با سلام
به نظر من اگر به زوم بالا احتیاج دارید Canon PowerShot SX120 IS و اگر به زوم بالا احتیاج ندارید Canon IXUS 110 IS پیشنهاد میشود دوربین دوم در محیط کم نور بهتر عکس میگیرد و واید بهتری دارد کیفیت فیلم hd ولی دوربین اول تنظیمات دستی دارد و زوم بیشتر.
با احترام
از راهنمایی و کمکتون ممنون
ایا تو این رنج قیمت سونی هم مدل خوبی داره
و در مورد دوربینهای کانن که گفتید اگه امکانش هست بگید با چه گارانتی و چه قیمتی هست

vvc
13-02-2010, 17:44

با تشکر
من sx200 دارم واقعا عاليه به نظر من از 990 بهتره ولي اگر تنظيمات دستي بيشتري ميخواي فكر كنم s90 بهتر باشه البته من با s90 كار نكردم

seymour
13-02-2010, 21:10
از راهنمایی و کمکتون ممنون
ایا تو این رنج قیمت سونی هم مدل خوبی داره
و در مورد دوربینهای کانن که گفتید اگه امکانش هست بگید با چه گارانتی و چه قیمتی هست
گارانتی بهتر برای کارای canon آفومار هستش .. در مورد قیمت هم این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من رو ببین.

با تشکر
s90 تنظیمات manual بهتر داره (برای کاربری که حرفه ای تره) و ضمناً عملکردش در نور کم بهتر از sx200 هستش؛ ضمناً سنسور بزرگتر و بهتری داره.. (نسبت به دوتای دیگه که یعنی کیفیت عکس بهتر)

در عوض sx200 فیلمبرداری HD داره (فیلمبرداری s90 هم خوبه البته و استاندارد محسوب میشه) و خب طبیعتاً زوم بالاتر ..

ixus990 یه رده پایین تر از ایناس به نظرم .. لنز دوتای دیگه وایدتره که قطعاً میتونه مفید واقع بشه ..

من فکر می کنم اگه هدف کیفیت عکس باشه، s90 برتری داره به اینا.

amin khan
14-02-2010, 14:57
سلام
نظرتون درباره HX1 چیه؟
توی این قیمت و با داشتن زوم بالا و فیلمبرداری اچ دی چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟

sayyahico
14-02-2010, 19:38
سلام دوستان
من یه دوربین عکاسی تا 300 تومن می خوام برای استفاده خانگی ممنون می شم من را راهنمایی کنیدر خرید.

seymour
14-02-2010, 20:48
سلام دوستان
من یه دوربین عکاسی تا 300 تومن می خوام برای استفاده خانگی ممنون می شم من را راهنمایی کنیدر خرید.
sd980از canon --- و w290 از سونی.

سلام
نظرتون درباره HX1 چیه؟
توی این قیمت و با داشتن زوم بالا و فیلمبرداری اچ دی چه دوربینی پیشنهاد میکنید؟
fz35 از پاناسونیک هم باید دوربین خوبی باشه .. sx20 از canon

ALI SAGHI
14-02-2010, 22:53
با سلام خدمت دوستان فروم باز.
شايد سوالم تكراري باشه ولي شرمنده وقت گشتن تو صفحات قبل رو ندارم. ميخواستم ببينم نظرتون راجع به دوربين Sony W290 چيه؟
1-كسي از دوستان اونو تست كرده؟
2-حداكثر تا چند گيگ رم رو ساپورت ميكنه؟
3-آيا كانن هم رده اين مدلي داره كه فيلمبرداري HD هم داشته باشه؟
4-قيمت روز تهران W290 چنده؟
با تشكر فراوان

vvc
15-02-2010, 11:59
سلام دوستان
نظرتون درمورد نيكون p90 چيه
دوربين خوبي هست؟ تو اين رنج قيمت چه دوربين ديگه اي رو پيشنهاد ميكنيد كه بهتر باشه
اگه توضيح بديد ممنون ميشم
با تشكر

hosseinmghi
15-02-2010, 14:06
سلام دوستان
بین کانن sx120 و فوجی s1500 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟
s1500 نسبت به امکاناتش چرا قیمت پایینی داره؟
تشکر.

seymour
15-02-2010, 20:50
با سلام خدمت دوستان فروم باز.
شايد سوالم تكراري باشه ولي شرمنده وقت گشتن تو صفحات قبل رو ندارم. ميخواستم ببينم نظرتون راجع به دوربين Sony W290 چيه؟
1-كسي از دوستان اونو تست كرده؟
2-حداكثر تا چند گيگ رم رو ساپورت ميكنه؟
3-آيا كانن هم رده اين مدلي داره كه فيلمبرداري HD هم داشته باشه؟
4-قيمت روز تهران W290 چنده؟
با تشكر فراوان
سوال که تکراریه .. ضمناً قصد جسارت ندارم، اما در نظر بگیر که زمان همه ما محدوده .. یعنی همونطور که شما معتقدی وقت گشتن نداری، من یا هر دوستی که بصورت مداوم پاسخ سوالات رو میده هم میتونه بگه "منم وقت اینکه یه جواب رو مدام تکرار کنم ندارم!" (بیشتر این رو به شوخی گفتم --- خدای نکرده سوء تفاهم نشه) ...

کافیه توی گوگل فرضاً کلیدواژه w290 رو محدود به دامنه این فوروم سرچ کنید .. این پاسخ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ها، فکر می کنم برای مطالعه کافی باشن ..

در مورد سوالاتت :
1. که توضیح دادم.
2. 16 گیگابایت
3. sd980 و در سطح بالاتر sx200
4. این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من رو بخون.

سلام دوستان
دوربين خوبي هست؟ تو اين رنج قيمت چه دوربين ديگه اي رو پيشنهاد ميكنيد كه بهتر باشه
با تشكر
دوربین بدی نیست و حتی خوبه .. اما فکر می کنم همچنان رقبای قویتر از سونی، پاناسونیک و canon از این بهتر باشن.. مثلاً fz28 از پاناسونیک - sx20 چنده؟

seymour
15-02-2010, 21:08
سلام دوستان
تشکر.
بین این دوتا به نظر میاد sx120 عکسهای بهتری بگیره و در عوض 1500 امکانات و قابلیت های بهتری داره .. یه جور مصالحه اس ..

به گزینه های پاناسونیک در همین رده هم فکر کن ..

sastwhc
15-02-2010, 22:47
سلام دوستان
تشکر.

سعی کن فقط به SX120 فکر کنی بقیه تویه این رنج قیمتی چندان راضی کننده نیستند(البته بجز موارد اتوماتیکی مثل ایکسوس 1100)

''EHSAN''
15-02-2010, 23:08
سلام
دوستان بین FUJI S200 و P90 و SX20 کدوم بهتره؟
میدونم که 2 تا اولی SLR-Like و سومی کامپکته و این مقایسه درست نیست ولی ....

ALI SAGHI
15-02-2010, 23:16
سوال که تکراریه .. ضمناً قصد جسارت ندارم، اما در نظر بگیر که زمان همه ما محدوده .. یعنی همونطور که شما معتقدی وقت گشتن نداری، من یا هر دوستی که بصورت مداوم پاسخ سوالات رو میده هم میتونه بگه "منم وقت اینکه یه جواب رو مدام تکرار کنم ندارم!" (بیشتر این رو به شوخی گفتم --- خدای نکرده سوء تفاهم نشه) ...

کافیه توی گوگل فرضاً کلیدواژه w290 رو محدود به دامنه این فوروم سرچ کنید .. این پاسخ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] earch%3Fq%3Dw290%2Bsite%253Ap30world.com%26ie%3Dut f-8%26oe%3Dutf-8%26aq%3Dt%26rls%3Dorg.mozilla%3Aen-US%3Aofficial%26client%3Dfirefox-a)ها، فکر می کنم برای مطالعه کافی باشن ..

در مورد سوالاتت :
1. که توضیح دادم.
2. 16 گیگابایت
3. sd980 و در سطح بالاتر sx200
4. این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من رو بخون.

دوربین بدی نیست و حتی خوبه .. اما فکر می کنم همچنان رقبای قویتر از سونی، پاناسونیک و canon از این بهتر باشن.. مثلاً fz28 از پاناسونیک - sx20 چنده؟

ممنون از اين كه جوابم رو داديد به هر حال شرمنده چون من ميخواستم فردا برم اين دوربين رو بخرم واسه همين گفتم وقت ندارم وگرنه منم قصد جسارت نداشتم به هر حال ما كه تازه كاريم به حمايت شما مديران نيازمنديم.
از بابت ياد دادن روش محدود كردن كليدواژه به يك سايت هم ممنون.

Advanced Ali-001
15-02-2010, 23:45
این دوربینای CANON خیلی خوبه ولی شانس ما بلوتوث نداره ازیت میکنه...............
راستی کسی میدونه این IA چیه وآیا تایپیک جداداره؟
ممنون:11:

black_19_night
16-02-2010, 01:12
من بالاخره SX200 خريدم هنوز زياد كار نكردم دفترجش ژاپني هستش و نميشه ازش كمك گرفت

dreams4gotten
16-02-2010, 09:37
با سلام

من مدتی یه پستهای دوستان رو خوندم. از همتون ممنونم. ولی من هنوز برای خرید دو مدل کانن مردد هستم :13:. اگه میشه راهنمایی کنین.

sx200 IS یا Ixus 200 IS ؟

sx200 زوم بالایی داره (12 برابر ) ولی ixus200 با همون رزولوشن زوم 5 برابر داره. به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟

sastwhc
16-02-2010, 09:58
با سلام

من مدتی یه پستهای دوستان رو خوندم. از همتون ممنونم. ولی من هنوز برای خرید دو مدل کانن مردد هستم :13:. اگه میشه راهنمایی کنین.

sx200 زوم بالایی داره (12 برابر ) ولی ixus200 با همون رزولوشن زوم 5 برابر داره. به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟

این دو دوربین دو جور مخاطب مختلف داره وای هر دو کیفیت قابل فبولی دارند.تنظیم دستی و زوم بالا در SX200 و راحتی کار و حجم و وزن کم در ایکسوس.
حالا با توجه به احتیاجاتت و اهدافت انتخاب کن

dreams4gotten
16-02-2010, 18:33
این دو دوربین دو جور مخاطب مختلف داره وای هر دو کیفیت قابل فبولی دارند.تنظیم دستی و زوم بالا در SX200 و راحتی کار و حجم و وزن کم در ایکسوس.
حالا با توجه به احتیاجاتت و اهدافت انتخاب کن

ممنون ولی میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدین. وزنش که اونقدرها فرق نمیکنه(یعنی اون چند گرم برای یه ورزشکار مثل من فرق نمیکنه) و از نظر راحتی هم در هر دو مدهای آتو و تنظیم خودکار وجود داره.

من تو سایت cameralabs.com دیدم که کیفیت عکس sx200 رو 3 درجه پایینتر از ixus زده (با ذکر مثال). میخام ببینم دوستانی که استفاده کردن اینو احساس کردن یا نه. مرسی.

seymour
16-02-2010, 21:02
این دوربینای CANON خیلی خوبه ولی شانس ما بلوتوث نداره ازیت میکنه...............
راستی کسی میدونه این IA چیه وآیا تایپیک جداداره؟
ممنون:11:
درباره IA این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])من رو ببین.

بله - بحث درباره اصطلاحات تخصصی تاپیک جدا داره. (همون لینکی که دادم)

//
بلوتوث قابلیتی نیست که در دوربین ها چندان مرسوم باشه .. جالبه که تا الان اغلب کمپانی هایی رفته اند دنبالش که میدونن در زمینه کیفیت عکس مزیت رقابت با مارک های معتبر رو ندارند و دارن سعی می کنن با استفاده از اینطور قابلیت های جانبی کمیاب مشتری جذب کنن (حداقل تا اونجا که من دیده ام).. مثل کداک و سامسونگ

با سلام

ممنون ولی میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدین. وزنش که اونقدرها فرق نمیکنه(یعنی اون چند گرم برای یه ورزشکار مثل من فرق نمیکنه) و از نظر راحتی هم در هر دو مدهای آتو و تنظیم خودکار وجود داره.

من تو سایت cameralabs.com دیدم که کیفیت عکس sx200 رو 3 درجه پایینتر از ixus زده (با ذکر مثال). میخام ببینم دوستانی که استفاده کردن اینو احساس کردن یا نه. مرسی.
منظور رفیقمون این بود که یکی از اینها با تاکید روی زوم ساخته شده و دیگری با تاکید روی سایز ..

من هم فکر نمی کنم انقدرها کیفیت عکس شون متفاوت باشه .. فکر می کنم تفاوت اصلی رو واید تر بودن لنز ixus200 در مقابل تنظیمات Manual بهتر sx200 ایجاد کنه.. بعلاوه زوم بیشتر sx200 .. یعنی باید ببینی کدوم اینها برات مهمتره ..

ALI SAGHI
16-02-2010, 21:50
با سلام. دوستان من تمامي پست هاي مربوط به w290 سوني رو خوندم ولي هنوز بين w290 و w270 موندم كه كدوم رو بگيرم.
اگه ميشه به اين سوالاتم پاسخ بديد كه از شك و ترديد دربيام:
1- منظور از پهناي زاويه چيه؟ واين كه w270 پهناي زاويه 30mm داره ولي w290 كه گرونتره پهناي زاويه 28mm داره؟ به نظر شما اين مزيت بزرگي براي w270 حساب ميشه؟
2- با توجه به 20 تومن اختلاف قيمتي كه دارند كدوم به صرفه تر هستش و دوستان توصيه ميكنند؟

sastwhc
16-02-2010, 22:59
ممنون ولی میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدین. وزنش که اونقدرها فرق نمیکنه(یعنی اون چند گرم برای یه ورزشکار مثل من فرق نمیکنه)

اتفاقا برای ورزشکاری مثل تو هم فرق میکنه.نمیدونم تا حالا موبایل سبک و موبایل سنگین داشتی.در نظر بگیر قرار نیست این وزنه ها رو بلند کنی بلکه منظور اینه که اگه کارت با دوربینت اینه که دایم این ور اون ور بری یه دوربین سبک و جمع و جور خیلی برات مناسب تره ولی اگه دوربینت بزرگ تر باشه خیلی زود متوجه می شی که حمل و نقلش برات ناراحت کننده است.دقت کن اینجا مسئله راحتی حمل و نقل است و نه خستگی.
به همین دلیل گرم ها و سانتی متر ها به حساب میاد وگرنه کمپانی ها هزینه های سنگین را برای رسیدن به نتایجی بهتر در سطح سانتی متر و گرم تلف نمی کردند.البته بگم 40 گرم اختلاف وزن اساسی محسوب نمیشه ولی خب بهرحال وجود داره وبه اندازه خودش احساس میشه در ضمن افزایش وزن باعث افزایش حجم میشه که اون بیشتر محسوسه.حالا شاید بعدها خودت بیشتر درکش کنی

از نظر راحتی هم در هر دو مدهای آتو و تنظیم خودکار وجود داره.

در هر دو مدل مد دستی Manual وجود نداره.اگر در مورد عکاسی اطلاعات تئو.ری و البته عملی داشته باشی یه جاهایی با کمک این مد دستی می تونی عکسی بگیری که مد اتوماتیک نمی تونه بگیره یا اگه بگیره بدرد نمی خوره.(اتفاقا زیاد پیش میاد) -یه جوری گفتی انگار نداشتن مد دستی رو من بعنوان مزیت ایکسوس گفتم ! -:27:

بهرحال کیفیت عکسای ایکسوس در حالت اتوماتیک خیلی خوبه ولی فکر کنم در مورد SX200 اشتباه میکنی در هر حال لینکش رو بذار برسی کنیم

prowler88
16-02-2010, 23:17
سلام
به نظر دوستان بین FinePix S200EXR و Nikon Coolpix P90 و Canon Powershot SX20 کدوم بهتره؟
میدونم که 2 تا اولی SLR-Like و سومی کامپکته و شاید این مقایسه درست نباشه ولی ....

سلام دوستان
با تشكر
همین چند صفحه قبل راجع به این دوربین ها صحبت شده. P90 که از نظر کیفیت پایین تر از دو تای دیگه قرار میگیره. فوجی در محیط کم نور و روی حساسیت های بالا عکس های بهتری میگیره ولی وزنش زیاده و ماکروی خوبی نداره و SX20 هم یه مجموعه ی متعادل و کم نقص رو ایجاد کرده و به نظر من انتخاب بهتریه.
ضمنا که هر سه دوربین SLR-Like هستند.

مهمترین تفاوت این دو دوربین در تنظیمات دستی هست (SX200) و بعد از اون محدوده ی زوم (IXUS 200 واید بهتری داره و SX200 تله ی بیشتر). و علاوه بر اون اینطور که به نظر میرسه باتری IXUS باید قوی تر باشه. از نظر نویز با توجه به این که ظاهرا هر دو دوربین از سنسور مشترک استفاده میکنند نباید تفاوتی وجود داشته باشه. در مورد این که کیفیت لنز کدوم بهتره اطلاع دقیق ندارم.
اگه طراحی شیک و جمع و جور براتون مهمه و واید بودن لنز معیاره IXUS انتخاب بهتریه. ولی اگر تنظیمات دستی و زوم بالا میخواین SX پاسخگوی نیازهای شماست.

prowler88
16-02-2010, 23:27
با سلام. دوستان من تمامي پست هاي مربوط به w290 سوني رو خوندم ولي هنوز بين w290 و w270 موندم كه كدوم رو بگيرم.
اگه ميشه به اين سوالاتم پاسخ بديد كه از شك و ترديد دربيام:
1- منظور از پهناي زاويه چيه؟ واين كه w270 پهناي زاويه 30mm داره ولي w290 كه گرونتره پهناي زاويه 28mm داره؟ به نظر شما اين مزيت بزرگي براي w270 حساب ميشه؟
2- با توجه به 20 تومن اختلاف قيمتي كه دارند كدوم به صرفه تر هستش و دوستان توصيه ميكنند؟
بر اساس اطلاعاتی که من دارم مدل W270 دقیقا عین W290 هست فقط صفحه ی نمایشش یه مقدار کوچکتره. حالا شاید هم اطلاعات من غلط باشه.

dreams4gotten
17-02-2010, 09:06
اتفاقا برای ورزشکاری مثل تو هم فرق میکنه.

منظور منم همون چند گرم بود دوست عزیز. ناراحت نشو. :46:

بهرحال کیفیت عکسای ایکسوس در حالت اتوماتیک خیلی خوبه ولی فکر کنم در مورد SX200 اشتباه میکنی در هر حال لینکش رو بذار برسی کنیم

اینم لینکش. همونطور که میبینی در لبه های عکس رنگهای اضافی و غیر شارپ به وضوح دیده میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی در ixus بهتره :

Persian_Gun's
17-02-2010, 12:14
سلام..
بچه ها بین دوربین های fz-35 و hx5 کدوم بهتره؟
hx5 در هنگام فیلمبرداری زوم اپتیکال داره؟
وقتی وارد بازار بشه قیمتش حدودا" چنده؟

hosseinmghi
17-02-2010, 19:14
بین این دوتا به نظر میاد sx120 عکسهای بهتری بگیره و در عوض 1500 امکانات و قابلیت های بهتری داره .. یه جور مصالحه اس ..

به گزینه های پاناسونیک در همین رده هم فکر کن ..

سعی کن فقط به SX120 فکر کنی بقیه تویه این رنج قیمتی چندان راضی کننده نیستند(البته بجز موارد اتوماتیکی مثل ایکسوس 1100)

تشکر دوستان

بالاخره بعد از یک هفته سرگردانی:24: تصمیم گرفتم فردا یه Sx200 بخرم،به خاطر فیلم برداری hd و زومش.
امروز تو یه فروم خوندم:(اصل نوشته)

"عکسهای این دوربین در روز کیفیت خوب و قابل قبولی داره ولی در شب کیفیت عکسهاش حتی با استفاده از مود auto افتضاح به تمام معناس و واقعا آدمو شرمنده میکنه ضمن اینکه موقع استفاده از نهایت زومش و بعد از فوکوس روی سوژه ، تصویر بصورت متناوب تار و روشن میشود ، لرزشگیر دستش هم که تقریبا توی عکسهایی که در شب گرفته میشه بنظر غیر فعال میرسه ، کار کردن با فوکوس دستیش هم بعلت کندی عملکرد دکمه دوار مربوطه خیلی سخت و عذاب آور میشه تا جایی که بعضی وقتا از صمیم قلب دلت میخواد بعد از این همه هزینه ای که کردی دوربینو محکم بکوبی به دیوار!!!"

می خواستم ببینم این موضوع چقدر جدیه؟؟:wac:
و اینکه اختلاف قیمت panasonic zs3 با sx200 چقدره؟و با این تفاسیر با صرف نظر از قیمت کدوم رو پیشنهاد می کنید؟(آب که از سر گذشت چه ......):44:

پیشاپیش تشکر

dreams4gotten
17-02-2010, 19:39
سلام.
آقا ببخشید میشه یکی از دوستان بگه رو دوربین ixus200 کانن میشه لنز کار گذاشت یا نه؟:13:
اگه اینجوری باشه دیگه مشکل زوم اون برطرف میشه و من فردا میرم یه دونه میخرم.:31:
راستش sx200 رو فقط برا زوم زیادش میخام.

byebye
17-02-2010, 20:18
الان با بودجه 500-600 دوربین واسه عکاسی چی پیشنهاد میشه ؟؟

vvc
17-02-2010, 23:03
با تشكر فراوان از دوستان بخصوص prowler88
اگه امكان داره فرق sx20 وs90 كه هردو از كانون هستند روبفرمايد ضمنا هردو در يه رنج قيمت هستند
شما كدومو پيشنهاد ميديد

soo14
18-02-2010, 01:12
[SIZE="4"]سلام
جهت راهنمایی دوستان از لحاظ کیفیت عکس در شرایط(عادی- نورکم - و با فلاش) جهت کاربرد خانگی بترتیب اعلام میشود. جای بسیاری دوربینها بخاطر وجود دوربین با شرایط بهتر حذف شده است.
رنج بالای 600 تومان
1) فقط دوربینهای حرفه ای ترجیحا canon و سپس نیکون
2- panasonic GF1

رنج حوالی 500-600 تومان
1) حرفه ای canon 1000D
2) حرفه ای A230 Sony

رنج حوالی 400-500 تومان:
1) Canon G11 اشکال : زوم کم و فیلم برداری معمولی (بهتر از G10 خصوصا در نور پایین)
2- canon sx20 ,panasonic FZ35(FZ38 اشکال: وزن زیاد
3- Fujifilm S200EXR اشکال: وزن خیلی زیاد و ماکرو بد
رنج حوالی 300-400 تومان:
1- Sony H20 اشکال: لنزش واید نیست. کیفیت عکس عالی ( بهتر از H50 Sony
2- Sx200 Canon: اشکال : مصرف زیاد باتری کیفیت فیلم HD ولی پایینتر نسبت به H20
3- panasonic Tz6(zs1: اشکال: کیفیت رنگها تیره رنگ است.
رنج حوالی 200-300 تومان

1- canon sx120: اشکال : کیفیت فیلم معمولی
2- Sony w220 :

رنج حوالی 150-200 تومان
1- ixus 95
2- ixus 870
3- Canon A2100
دوربینهای نسبتا خوب:
Nikon p6000
,w290 ,w270 sony HX1 , H50, Tx1 (دوربین tx1 عکسهای زیبایی دارد ولی با فلش افتضاح است)
Canon سری Ixus خصوصا 990 و 200
canon s90
panasonic lx3
fujifilm f100fd
samsung L210
fujifilm 70EXR
در ضمن کیفیت دوربینهای زیر در برابر قیمت بد است و اصلا توصیه نمیشود :canon sx1
مدلهای غیر حرفه ای نیکون

ALI SAGHI
18-02-2010, 01:54
بر اساس اطلاعاتی که من دارم مدل W270 دقیقا عین W290 هست فقط صفحه ی نمایشش یه مقدار کوچکتره. حالا شاید هم اطلاعات من غلط باشه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم تو اين سايت هم تو سايت هاي ديگه ديدم كه پهناي زاويه w270 بيشتره. حالا فرض بكنيم كه برابر هم باشه با توجه به اين كه شما ميگي همه امكاناتش شبيه هم هستش پس w270 كه ارزون تره به صرفه تر هستش. ممنون از راهنماييت دوست خوبم.

prowler88
18-02-2010, 11:34
سلام..
بچه ها بین دوربین های fz-35 و hx5 کدوم بهتره؟
hx5 در هنگام فیلمبرداری زوم اپتیکال داره؟
وقتی وارد بازار بشه قیمتش حدودا" چنده؟
HX5 قابلیت زوم هنگام فیلمبرداری نداره.
از لحاظ اندازه و مشخصات اصلا با هم قابل مقایسه نیستند. HX5 میشه گفت یه دوربین کامپکت هست.
از اونجا که HX5 به تازگی معرفی شده هنوز برای قضاوت در مورد کیفیت عکسش زوده. ولی ازش انتظار میره کیفیت خوبی داشته باشه.
زوم تله ی FZ35 خیلی بیشتره. همچنین از نظر ماکرو و محدوده ی دیافراگم و سرعت شاتر و فلاش و تنظیمات دستی و عکاسی RAW و چشمی برتری با پاناسونیک هست. HX5 فقط از نظر سرعت عکاسی پیاپی و فیلمبرداری FULL HD بهتره. ضمن این که قطب نما و GPS داخلی هم داره.

تشکر دوستان

بالاخره بعد از یک هفته سرگردانی:24: تصمیم گرفتم فردا یه Sx200 بخرم،به خاطر فیلم برداری hd و زومش.
امروز تو یه فروم خوندم:(اصل نوشته)

"عکسهای این دوربین در روز کیفیت خوب و قابل قبولی داره ولی در شب کیفیت عکسهاش حتی با استفاده از مود auto افتضاح به تمام معناس و واقعا آدمو شرمنده میکنه ضمن اینکه موقع استفاده از نهایت زومش و بعد از فوکوس روی سوژه ، تصویر بصورت متناوب تار و روشن میشود ، لرزشگیر دستش هم که تقریبا توی عکسهایی که در شب گرفته میشه بنظر غیر فعال میرسه ، کار کردن با فوکوس دستیش هم بعلت کندی عملکرد دکمه دوار مربوطه خیلی سخت و عذاب آور میشه تا جایی که بعضی وقتا از صمیم قلب دلت میخواد بعد از این همه هزینه ای که کردی دوربینو محکم بکوبی به دیوار!!!"

می خواستم ببینم این موضوع چقدر جدیه؟؟:wac:
و اینکه اختلاف قیمت panasonic zs3 با sx200 چقدره؟و با این تفاسیر با صرف نظر از قیمت کدوم رو پیشنهاد می کنید؟(آب که از سر گذشت چه ......):44:

پیشاپیش تشکر
این ادعا که از نظر کیفیت عکس به پای رقباش نمی رسه (سری ZS پاناسونیک و سونی H20) کاملا درسته. علاوه بر این منوها و رابط کاربری مناسبی هم نداره. اندازه ش هم بزرگتر از بقیه هست. ولی خب مزیتش نسبت به ZS تنظیمات دستیش و نسبت به H20 لنز وایدترش هست.
اختلاف قیمت ZS3 دقیقا نمیدونم الان چقدره. شاید حدود 100 تومن (یا کمتر یا بیشتر). صرف نظر از قیمت من خودم شخصا نظرم روی ZS3 هست. به دلیل کیفیت عکس بالاتر, سرعت فوکوس و عکاسی پیاپی بیشتر, فیلمبرداری بهتر (AVCHD با میکروفون استریو), LCD با رزولوشن بالاتر, قابلیت زوم موقع فیلمبرداری, اینترفیس بهتر, و لنز سریعتر در حداکثر زوم.
البته اگه قیمت ZS3 حدود 400 تومن باشه به صرفه تره که آدم بره دوربین سوپرزوم مثل FZ35 یا SX20 بخره.

سلام.
آقا ببخشید میشه یکی از دوستان بگه رو دوربین ixus200 کانن میشه لنز کار گذاشت یا نه؟:13:
اگه اینجوری باشه دیگه مشکل زوم اون برطرف میشه و من فردا میرم یه دونه میخرم.:31:
راستش sx200 رو فقط برا زوم زیادش میخام.
ظاهرا قابلیت استفاده از لنز رو نداره. اگر هم داشت استفاده ازش به نظرم درست نیست (کیفیت عکس به طور محسوسی کاهش پیدا میکنه). اگه از من می شنوید زوم تله ی بیشتر رو معیار قرار ندید. چون اکثریت عکس هایی که با دوربین گرفته میشه یا بدون زوم هست یا با زوم کم.

الان با بودجه 500-600 دوربین واسه عکاسی چی پیشنهاد میشه ؟؟
کامپکت: CANON G11
سوپرزوم: PANASONIC FZ35, CANON SX20, SONY HX1
SLR (حرفه ای): CANON EOS 1000D

با تشكر فراوان از دوستان بخصوص prowler88
اگه امكان داره فرق sx20 وs90 كه هردو از كانون هستند روبفرمايد ضمنا هردو در يه رنج قيمت هستند
شما كدومو پيشنهاد ميديد

البته این دو دوربین در یک رده نیستند. S90 کامپکت هست و SX20 سوپرزوم.
مهمترین تفاوتشون در اندازه ی سنسور هست که S90 از این جهت برتری داره. در نتیجه عکساش نویز کمتر و کیفیت بهتری دارند به خصوص در محیط کم نور و حساسیت های بالا. زوم SX20 هم که مسلما خیلی بیشتره. محدوده ی دیافراگم S90 بهتره. SX20 قابلیت نصب فلاش اکسترنال داره. فیلمبرداری SX20 بهتره به خاطر میکروفون استریو و رزولوشن بالاتر و همچنین قابلیت زوم موقع فیلمبرداری. S90 قابلیت عکسبرداری RAW داره. SX20 چشمی بزرگ داره در حالی که S90 صفحه نمایش بزرگتر و با کیفیت تری داره. تفاوت اندازه شون هم که کاملا مشخصه. وزن و قطر SX20 حدودا سه برابر S90 هست.

[SIZE="4"]سلام
جهت راهنمایی دوستان از لحاظ کیفیت عکس در شرایط(عادی- نورکم - و با فلاش) جهت کاربرد خانگی بترتیب اعلام میشود. جای بسیاری دوربینها بخاطر وجود دوربین با شرایط بهتر حذف شده است.
رنج بالای 500 تومان
1) فقط دوربینهای حرفه ای ترجیحا canon و سپس نیکون
2- canon GF1

رنج حوالی 400-500 تومان:
1) Canon G11 اشکال : زوم کم و فیلم برداری معمولی (بهتر از G10 خصوصا در نور پایین)
2- canon sx20 ,panasonic FZ35(FZ38 اشکال: وزن زیاد
3- Fujifilm S200EXR اشکال: وزن خیلی زیاد و ماکرو بد
رنج حوالی 300-400 تومان:
1- Sony H20 اشکال: لنزش واید نیست. کیفیت عکس عالی ( بهتر از H50 Sony
2- Sx200 Canon: اشکال : مصرف زیاد باتری کیفیت فیلم HD ولی پایینتر نسبت به H20
3- panasonic Tz6(zs1: اشکال: کیفیت رنگها تیره رنگ است.
رنج حوالی 200-300 تومان

1- canon sx120: اشکال : کیفیت فیلم معمولی
2- Sony w220 :

رنج حوالی 150-200 تومان
1- ixus 95
2- ixus 870
3- Canon A2100
دوربینهای نسبتا خوب:
Nikon p6000
,w290 ,w270 sony HX1 , H50, Tx1 (دوربین tx1 عکسهای زیبایی دارد ولی با فلش افتضاح است)
Canon سری Ixus خصوصا 990 و 200
canon s90
panasonic lx3
samsung f100fd
fujifilm 70EXR
در ضمن کیفیت دوربینهای زیر در برابر قیمت بد است و اصلا توصیه نمیشود :canon sx1
مدلهای غیر حرفه ای نیکون
1. مدل GF1 ساخت پاناسونیک هست و نه کنان
2. زوم G11 به نظر من کم نیست. به عنوان یه دوربین کامپکت زوم خوبی داره.
3. وزن FZ35 هم نرمال هست و نمیشه گفت زیاده.
4. بر چه اساسی میگین کیفیت عکس H20 بهتر از H50 هست؟
5. منظورتون از (کیفیت تیره ی رنگ ها)ی TZ6 رو متوجه نشدم.
6. رزولوشن فیلمبرداری SX120 استاندارده. مشکل اصلی این دوربین لنزش هست که واید مناسبی نداره.
7. الان قیمت IXUS 870 اومده زیر 200 تومن؟
8. دوربین های نسبتا خوب یعنی ضعیفتر از دوربین هایی که در بالا بهشون اشاره شد؟ تا اونجا که من میدونم LX3 و S90 و F100fd از بهترین کامپکت های بازار هستند.

jamshimi
18-02-2010, 16:06
سلام دوستان
قصد خريد يه دوربين كامپكت خوب براي كار غير حرفه اي دارم (گرفتن عكس در مسافرت و همچنين مناسبت ها و جشن هاي خانوادگي) خودم بيشتر نظر م روي برند كانن هست و چهار مدل زير را پس از تحقيق انتخاب كرده ام اما مي خواستم نظر دوستان را در انتخاب بهترين از اين چهار مدل جويا بشم و اگه احيانا از برند سوني مدلي معرفي مي كنند كه از اين چهار مدل كيفيت و كارايي بهتري داشته باشه و تو همين رنج قيمت باشه اون مدل را هم معرفي نمايند
و اگه بخوام از بين ixus 120 و Ixus 110 ‌انتخاب كنم كدوم پيشنهاد ميديد. اصلا نظرتون درباره لمسي بودن ixus 200 چيه مشكلي داره يا خير

Canon IXUS 200
Canon IXUS 990 IS
Canon IXUS 120
Canon IXUS 110 ISراستي دوستان اگه امكان داره قيمت دقيق و بدون گارنتي اين چهار مدل را در تهران بهم بگيد (قيمت سايت ها نباشه)
با تشكر

prowler88
18-02-2010, 17:38
سلام دوستان
قصد خريد يه دوربين كامپكت خوب براي كار غير حرفه اي دارم (گرفتن عكس در مسافرت و همچنين مناسبت ها و جشن هاي خانوادگي) خودم بيشتر نظر م روي برند كانن هست و چهار مدل زير را پس از تحقيق انتخاب كرده ام اما مي خواستم نظر دوستان را در انتخاب بهترين از اين چهار مدل جويا بشم و اگه احيانا از برند سوني مدلي معرفي مي كنند كه از اين چهار مدل كيفيت و كارايي بهتري داشته باشه و تو همين رنج قيمت باشه اون مدل را هم معرفي نمايند
و اگه بخوام از بين ixus 120 و Ixus 110 ‌انتخاب كنم كدوم پيشنهاد ميديد. اصلا نظرتون درباره لمسي بودن ixus 200 چيه مشكلي داره يا خير
راستي دوستان اگه امكان داره قيمت دقيق و بدون گارنتي اين چهار مدل را در تهران بهم بگيد (قيمت سايت ها نباشه)
با تشكر
این چهار دوربین از نظر رزولوشن و اندازه ی سنسور کاملا مشابه هستند.
در این بین 990 واید مناسبی نداره و از این نظر فکر نمیکنم برای شما مناسب باشه.
بین سه تای دیگه 200 وایدش از بقیه بهتره. از نظر سرعت شاتر و فلاش و باتری هم از دو تای دیگه بهتره.
لمسی بودن IXUS 200 بد نیست. این یه امر سلیقه ایه که شما با صفحه ی لمسی راحت تری یا این که با دکمه کار کنی. البته به طور کلی حالت استاندارد و راحت تر (و معمولا سریعتر) اینه که از دکمه استفاده بشه.
از سونی مدلی که در این حد باشه وجود نداره. ولی از فوجی F100fd هست که کیفیتش خیلی بهتره و قیمتش هم کمتره.

jamshimi
18-02-2010, 18:51
این چهار دوربین از نظر رزولوشن و اندازه ی سنسور کاملا مشابه هستند.
در این بین 990 واید مناسبی نداره و از این نظر فکر نمیکنم برای شما مناسب باشه.
بین سه تای دیگه 200 وایدش از بقیه بهتره. از نظر سرعت شاتر و فلاش و باتری هم از دو تای دیگه بهتره.
لمسی بودن IXUS 200 بد نیست. این یه امر سلیقه ایه که شما با صفحه ی لمسی راحت تری یا این که با دکمه کار کنی. البته به طور کلی حالت استاندارد و راحت تر (و معمولا سریعتر) اینه که از دکمه استفاده بشه.
از سونی مدلی که در این حد باشه وجود نداره. ولی از فوجی F100fd هست که کیفیتش خیلی بهتره و قیمتش هم کمتره.

با تشكر از شما دوست گرامي ومحبتي كه فرموديد براي پاسخگويي به سوال بنده

يه سوال ديگه من شنيدم كه IXUS 200 يه حالتي داره كه ميشه تنظيم كرد كه خودش بياد به طور اتوماتيك موقيعت نور و مكان را تشخصي بده (Auto detect) كه ديگه نخوايم هر دفعه از صفحه لمسي استفاده كنيم .اما به طور مستقيم نديدم .آيا همين جوري هست. اصلا در كل ميزان استفاده از صفحه لمسي چقدر هست و يا نه تنها براي چند مورد خاص از صفحه لمسي استفاده مي كنيم
راستي قيمت اين دوربين تو تهران بدون گارنتي چنده؟ با تشكر

soo14
18-02-2010, 20:00
[1. مدل GF1 ساخت پاناسونیک هست و نه کنان
6. رزولوشن فیلمبرداری SX120 استاندارده. مشکل اصلی این دوربین لنزش هست که واید مناسبی نداره.
8. دوربین های نسبتا خوب یعنی ضعیفتر از دوربین هایی که در بالا بهشون اشاره شد؟ تا اونجا که من میدونم LX3 و S90 و F100fd از بهترین کامپکت های بازار هستند.[/QUOTE]

سلام دوست من

این رده بندی نتیجه بررسی شخصی من برای خرید دوربین بود و اتفاقا دوست داشتم نظر استادان را بدونم.

1- صد در صد GF1 پاناسونیک است و عذر می خواهم دقت نکردم.

2- زوم G11 که 5 برابر است در مقایسه با دوربینهای معرفی شده در همان رنج قیمتی یعنیfz35 و sx20 و Fujifilm S200EXR بیان شد.

3- 367 گرم وزن fz35 است که نسبت به میانگین وزن عموم کامپکتها (حداقل در لیست من) بیشتر است ضمنا جسته بزرگتری نسبت به میانگین آنها دارد( در جیب جا نمیشه!)

4- h20 و h50 از مقایسه عکسها در سایتها میگم تفاوت زیادی عکسهایشان ندارد ولی تفاوت قیمتشان زیاد است. در کل به نظرم این اختلاف در مقابل کمی امکانات بیشتر و وزن و حجم بیشتر اصلا نمی ارزد. h50 وزنش از دو برابر h20 بیشتر وحجمش خیلی بیشتر و رزولوشن کمتر در مقابل سرعت شاتر و زومش بیشتر و قیمت تفاوت زیاد دارد در صورتی که عکسها کمتر یا نهایتا معادل h20 در سایتها مشاهده میشود. متاسفانه مقایسه صحنه مشابه نداشتم که آدرس بدهم.

5- تیرگی عکس tz6 را تجربه داشتم خودم یکماه پیش خریدمش فرداش به همین خاطر پس دادم h20 و حتی sx200 رنگ روشنتر و شفافتری دارند.
اجازه بدید یک سایت کم نظیر مقایسه عکس معرفی کنم .همه dpreview را معرفی میکنند برای مقایسه ولی من این یکی را برای مشاهده نمونه عکس بهتر دیدم.

در این سایت h20 و zs1 را که همان tz6 باشد مقایسه کنید در عکس با فلاش و حتی منظره مردگی رنگها مشهود است.
تازه عکسهای zs3 بدتر از zs1 است با وجود قیمت بالاتر zs3 بخاطر فیلمبرداری hd آن
امیدوارم مثل h50 و h20 دوباره دعوامون نشه :31:(شوخی)

6- رزولوشن sx120 480 × 640 است که از لحاظ hd نبودن که اکثر دوربینهای جدیدتر دارند که است ضمن اینکه sony های هم تراز با رزولوشن مشابه معمولا کیفیت برتری دارند. از لحاظ واید نبودن لنز نسبت به میانگین دوربینهای جدید حق با شماست و اشکال دیگر آن است.
البته اولی اشکال نیست چون دوربین عکاسی است نه فیلمبرداری که hd نبودن اشکال باشد(جواب خودم را دادم:46:)

7- ممنون از اطلاعتون

8- دوربینهای نسبتا خوب زیر فهرست خوبند ولی با توجه به قیمت آنها من پیشنهاد ات دیگر دادم.
مثلا s90 در رنج 400 تا 500 نه زوم sx20 و fz35 و نه کیفیت g11 را دارد و در کل آنها را به s90 که دوربین کوچک و خوبی است ترجیح دادم از لحاظ کیفیت نسبت به sx20 و fz35 نمیدونم شما راهنمایی کنید

توجه توجه: سایت زیر را به دوستان برای مقایسه کیفیت عکسهای گرفته شده حتما سر بزنید. اگه بهتر از اون سراغ دارید بگید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

prowler88
18-02-2010, 20:16
با تشكر از شما دوست گرامي ومحبتي كه فرموديد براي پاسخگويي به سوال بنده

يه سوال ديگه من شنيدم كه IXUS 200 يه حالتي داره كه ميشه تنظيم كرد كه خودش بياد به طور اتوماتيك موقيعت نور و مكان را تشخصي بده (Auto detect) كه ديگه نخوايم هر دفعه از صفحه لمسي استفاده كنيم .اما به طور مستقيم نديدم .آيا همين جوري هست. اصلا در كل ميزان استفاده از صفحه لمسي چقدر هست و يا نه تنها براي چند مورد خاص از صفحه لمسي استفاده مي كنيم
راستي قيمت اين دوربين تو تهران بدون گارنتي چنده؟ با تشكر
منظورتون رو دقیق متوجه نشدم. یعنی یه حالتی داره که با مود اتومات فرق میکنه؟ حتما خودتون میدونید که این دوربین علاوه بر داشتن صفحه ی لمسی دکمه ی سخت هم داره دیگه؟ در مورد این که عملکردش چطوریه و چه کارایی با استفاده از صفحه ی لمسی میشه انجام داد اطلاع دقیق ندارم. این اولین دوربین کنان هست که صفحه ی لمسی داره.

jamshimi
18-02-2010, 20:31
منظورتون رو دقیق متوجه نشدم. یعنی یه حالتی داره که با مود اتومات فرق میکنه؟ حتما خودتون میدونید که این دوربین علاوه بر داشتن صفحه ی لمسی دکمه ی سخت هم داره دیگه؟ در مورد این که عملکردش چطوریه و چه کارایی با استفاده از صفحه ی لمسی میشه انجام داد اطلاع دقیق ندارم. این اولین دوربین کنان هست که صفحه ی لمسی داره.

prowler عزيز سپاس از وقتي كه براي جواب سوالات من ميزاريد

سوال آخر اينكه اين دوربين حداكثر تا چند گيگ مموري كارت ساپورت مي كنه و دوام باتري اون در هر بار فول شارژ كامل، براي گرفتن چند عكس با كيفيت جواب ميده؟ و در ضمن شما چه نوع مموري كارتي (مارك) براي اين دوربين پيشنهاد مي كنيد و همچنين كيف خوب براي اين دوربين چه ماركي سراغ داريد .حداقل يه كم جلوي ضربه رو بگيره

تشكر

soo14
18-02-2010, 20:36
لطفا اساتید عکسهای h20 را با fz35 در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقایسه کنند بنظر خودم سونی در حالت فلاش بهتر عمل کرده و عکسهای دیگرش هم تفاوت چندانی ندارد. fz35 بیشتر از 450

تومان است و زوم و ایزو بهتری دارد ولی عکسها تفاوت چند1نی حتی در ایزوهای بالا ندارد درست میگم (شاید کمی بهتر)؟

بنظرم این دوربین با توجه به قیمت 300 تومانی اش و اندازه و قابلیتاش یک استثنا است دوستان حوالی این رنج قیمت دوربین بهتر

سراغ دارند؟ با نمونه عکس برای مقایسه با h20 اعلام کنند. ( لطفا غیر از واید نبودن لنز 38 mm اشکال مهم دیگری به این

دوریبن وارد است؟)

sx200 , zs1,zs3 را با h20 مقایسه کنید در سایت داده شده و نظرتان را بدهید.

ali_ab
18-02-2010, 23:27
با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم در این چند مورد اساتید و دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند

1- ایا امکان داره مشخص کنیم، تفاوت لنزی که در حالت واید 35میلیمتر هست با لنزی که 28 میلیمتر هست تا چه حدودی ( به متر یا سانتی متر) منظره روبرو رو ساپورت میکنه؟ منظورم اینه که محدوده بیشتری رو در کادر نشون میده.

2- تفاوت عدد F در لنزها چه حسن یا عیبی حساب میشه؟ مثلا دو لنز canon Ef100-400 F4.5-5.6L وcanon Ef28-300 F3.5-4.5

3- در دوربینهای slr لنزها بر روی لنز فابریک دوربین نصب میشن؟

4- امکان داره با دوربین های slr به زوم های بالا مشابه کامپکت های سوپر زوم دست پیدا کرد؟چون لنزبیشتر از 11x ندیدم که به روی تنه نصب بشه؟
با سپاس فراوان

کامیاب و پاینده باشید

V

zombie
19-02-2010, 00:15
من دوربین S90 رو برای خرید انتخاب کردم.

نظر دوستان در مورد این دوربین چیه؟

آیا دوربین خوبی نسبت به قیمتش هست؟

prowler88
19-02-2010, 00:23
[1. مدل GF1 ساخت پاناسونیک هست و نه کنان
8. دوربین های نسبتا خوب یعنی ضعیفتر از دوربین هایی که در بالا بهشون اشاره شد؟ تا اونجا که من میدونم LX3 و S90 و F100fd از بهترین کامپکت های بازار هستند.

خیلی ممنون از توضیحاتتون. اگه این مسائل رو مطرح کردم خدای نکرده قصد ناراحت کردن کسی رو نداشتم و خیلی خوشحالم که شما هم خیلی ساده و مفید جواب دادید. فقط به خاطر این گفتم که یه سری مسائل واضح تر بیان بشه. هر چی باشه اینجا فرومه و فروم هم جای همین جور بحث هاست. در هر صورت باز هم از توجهتون ممنونم.

prowler88
19-02-2010, 01:12
prowler عزيز سپاس از وقتي كه براي جواب سوالات من ميزاريد

سوال آخر اينكه اين دوربين حداكثر تا چند گيگ مموري كارت ساپورت مي كنه و دوام باتري اون در هر بار فول شارژ كامل، براي گرفتن چند عكس با كيفيت جواب ميده؟ و در ضمن شما چه نوع مموري كارتي (مارك) براي اين دوربين پيشنهاد مي كنيد و همچنين كيف خوب براي اين دوربين چه ماركي سراغ داريد .حداقل يه كم جلوي ضربه رو بگيره

تشكر
باتریش با شارژ کامل 240 شات میگیره که خب عدد بالایی نیست. نمیدونم چند گیگ مموری ساپورت میکنه. ولی خب فکر نمیکنم شما بخوای مموری بیشتر از 16 گیگ استفاده کنی؟
من مموری ترنسند رو پیشنهاد میکنم (کلاس 6). هم سرعتش خوبه و هم قیمتش بالا نیست. در مورد کیف هم اطلاعی ندارم.

لطفا اساتید عکسهای h20 را با fz35 در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مقایسه کنند بنظر خودم سونی در حالت فلاش بهتر عمل کرده و عکسهای دیگرش هم تفاوت چندانی ندارد. fz35 بیشتر از 450

تومان است و زوم و ایزو بهتری دارد ولی عکسها تفاوت چند1نی حتی در ایزوهای بالا ندارد درست میگم (شاید کمی بهتر)؟

بنظرم این دوربین با توجه به قیمت 300 تومانی اش و اندازه و قابلیتاش یک استثنا است دوستان حوالی این رنج قیمت دوربین بهتر

سراغ دارند؟ با نمونه عکس برای مقایسه با h20 اعلام کنند. ( لطفا غیر از واید نبودن لنز 38 mm اشکال مهم دیگری به این

دوریبن وارد است؟)

sx200 , zs1,zs3 را با h20 مقایسه کنید در سایت داده شده و نظرتان را بدهید.
این دوربین ها قبلا توسط سایت dpreview به طور کامل مقایسه شده اند و به نظرم هر حرفی که ما الان بزنیم دوباره کاری میشه.

با سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم در این چند مورد اساتید و دوستان بنده رو راهنمایی بفرمایند

1- ایا امکان داره مشخص کنیم، تفاوت لنزی که در حالت واید 35میلیمتر هست با لنزی که 28 میلیمتر هست تا چه حدودی ( به متر یا سانتی متر) منظره روبرو رو ساپورت میکنه؟ منظورم اینه که محدوده بیشتری رو در کادر نشون میده.

2- تفاوت عدد F در لنزها چه حسن یا عیبی حساب میشه؟ مثلا دو لنز canon Ef100-400 F4.5-5.6L وcanon Ef28-300 F3.5-4.5

3- در دوربینهای slr لنزها بر روی لنز فابریک دوربین نصب میشن؟

4- امکان داره با دوربین های slr به زوم های بالا مشابه کامپکت های سوپر زوم دست پیدا کرد؟چون لنزبیشتر از 11x ندیدم که به روی تنه نصب بشه؟
با سپاس فراوان

کامیاب و پاینده باشید

V
1. این امکان وجود نداره. چون یک امر کاملا نسبی هست. فرض کنید شما با استفاده از قطب نما بخوای به یه مقصدی برسی. اگه این مقصد با شما صد متر فاصله داشته باشه همین که بدونید باید به سمت شمال برید یا جنوب کفایت میکنه. ولی اگه اون نقطه با شما 10 هزار کیلومتر فاصله داشته باشه هر میلیمتر انحراف میتونه شما رو صدها متر از مسیرتون منحرف کنه. اینجا هم قضیه همینه. دو خط متقاطع هر چقدر جلوتر برن از هم دورتر میشن.
2. عدد F یا محدوده ی دیافراگم مشخص میکنه که بازترین حالت روزنه ی دیافراگم لنز چقدره. اگه دیافراگم رو به صورت یه دایره در نظر بگیریم هر چقدر دیافراگم بسته تر بشه (به سمت مرکز دایره حرکت کنه) روزنه کوچکتر میشه و فاصله ی روزنه از محیط دایره بیشتر. مثلا اگه 2.8 باشه یعنی 2.8 میلیمتر از محیط دایره فاصله داره و اگه 8 باشه یعنی 8 میلیمتر. پس عدد کمتر یعنی دیافراگم بازتر. و هرچقدر دیافراگم بازتری در اختیار داشته باشیم یعنی محدوده ی دیافراگم گسترده تره و هم نور بیشتری از لنز عبور میکنه و هم دستمون توی تنظیم عمق میدان بازتره. وقتی محدوده ی دیافراگم با دو عدد نشون داده میشه (مثلا 3.5-2.8) عدد اول (2.8) مشخص میکنه بازترین دیافراگم در حالت واید (بدون زوم) چقدره. عدد دوم نشون دهنده ی بازترین دیافراگم در حداکثر تله (نهایت زوم) هست. این اعداد اگر کوچکتر باشند همیشه بهتره. تقریبا همیشه هر چقدر زوم بیشتر بشه حداکثر میزان گشودگی دیافراگم کاهش پیدا میکنه.
3. دوربین های SLR اصلا لنز ثابت ندارند که روشون چیزی نصب شه. اگر هم میبینید به همراه لنز فروخته میشن به خاطر اینه که یه لنز همراه دوربین باشه. وگرنه شما میتونید بدنه ی دوربین (بدون لنز) رو جدا بخرید و یه لنز روش نصب کنید.
4. بله. امکانش هست. البته الان مورد مشخصی در ذهن ندارم که براتون بگم. ولی به یه موردی هم باید اشاره کنم. اندازه ی سنسور دوربین خیلی در مقدار زوم موثر هست. اگه می بینید دوربین های غیرحرفه ای به زوم های خیلی زیاد دست پیدا میکنند به خاطر اینه که سنسور و لنزشون کوچیکه. بذارید اینطوری براتون بگم. فرض کنید شما یه لنز دارید با فاصله ی کانونی (200-18). این فواصل مربوط به مقیاس 35 میلیمتری هست. یعنی دوربینی که سنسور فول سایز داشته باشه (36X24 میلیمتر) میتونه دقیقا این مقدار محدوده ی زوم رو با این لنز به شما بده (مثلا دوربین کنان EOS 1Ds Mk III). ولی اگه از همین لنز روی دوربین 1000D استفاده کنید محدوده ی زومی که در اختیار خواهید داشت معادل 320-28 خواهد بود (به خاطر اندازه ی سنسور اعداد محدوده ی زوم ضرب در 1.6 میشن). یعنی هر چقدر سنسور دوربین کوچکتر باشه تله ی بهتری خواهید داشت و در عوض واید کمتر. و برعکس هر چقدر سنسور دوربینتون بزرگتر باشه تله کمتر میشه و واید قوی تر.

من دوربین S90 رو برای خرید انتخاب کردم.

نظر دوستان در مورد این دوربین چیه؟

آیا دوربین خوبی نسبت به قیمتش هست؟
دوربین بسیار خوبیه. یه گزینه ی دیگه هم در این محدوده ی قیمت وجود داره و اون پاناسونیک LX3 هست. واید قوی تر و محدوده ی دیافراگم بهتری داره و همچنین با رزولوشن HD فیلمبرداری میکنه. البته زومش از این کمتره. ولی هر دو دوربین عالی هستند. از نظر کیفیت عکس فکر نمیکنم تو این محدوده ی قیمت چیز بهتری وجود داشته باشه.

tehsan
19-02-2010, 21:37
با سلام
من دارم یه دوربین انتخاب میکنم. دوست داشتم حدود 300 تومن در بیاد اما دیدم اگه تا 500 برم بالا دوربینها کیفیتشون خیلی بهتر میشه.
تا دو سه روز پیش از دوربین چیزی سر در نمیاوردم ولی تو این دو سه روزه کلی پرس و جو کردم و کلی review و عکس نمونه زیر و رو کردم.
هدف اصلیم دوربینیه که عکس با کیفیت بگیره. اما فیلم HD هم دلم میخواد بشه باش گرفت.

پارامترهایی که تو کیفیت عکس به نظرم از همه مهمتر اومدن ایناس:
1. سایز حسگر
2. لنز با کیفیت
3. زوم مناسب
4. حفظ کیفیت در ISO بالا

من تقریبا هرچی دوربین زیر 500-600 تومن بود رو مقایسه کردم باهم.
گزینه هام ایناس:

Panasonic lx3
حسگرش 1/1.6 هستش
لنزهای leika پاناسونیک اینجوری که من خوندم از همه دوربینهای دیگه بهترن
فیلم HD میگیره.
حفظ کیفیتش تو ISO های بالا خیلی خوبه
زوم اپتیکالش فقط تا 2.5 برابره :(

همین جا یه سوال دارم!! LX3 یه دوربین Compact ه. آیا دوربینهای فشرده مذخرفن؟ SLR like ها مزیتی نسبت به Compact ها دارن(از نظر طراحی فیزیکی). لطفا دلیل منطقی بیارین. آخه کیفیت عکس LX3 خیلی خوب بود به نظرم.

Panasonic fz38
مثل LX3 هستش با همون قیمت ولی حسگرش 1/2.3 بود. زومش هم خوبه مثل lx3 مذخرف نیست.

Fujifilm s200 EXR
کارکردش تو ISO بالا به نظرم عالی بود.
حسگرش 1/1.6 ه.
زومش هم خوبه.
اما فیلمش مذخرفه

Canon SX20
حسگرش 1/2.3 هستش.
فیلم HD میگیره

Canon SX1, G11
الکی گرونن فکر میکنم.

می تونید به من در خرید دوربین مناسب کمک کنید؟

baharshiraz
20-02-2010, 13:31
یه دوربین برای مصرف عادی تا 120 تومن میخوام بگیرم

2 تا گزینه نظرمو جلب کرده:

a480 canon که حدود 110 تومنه

fujifilm a170 که حدود 105 تومنه

کدوم رو بگیرم بهتره؟

فیلمبرداری a480 در رزولوشن 640*480 به صورت lp هستش. یعنی از حالت عادی کیفیتش پایینتره؟

کدومشون تکنولوژی تشخیص چهره داره؟

prowler88
20-02-2010, 15:42
با سلام
من دارم یه دوربین انتخاب میکنم. دوست داشتم حدود 300 تومن در بیاد اما دیدم اگه تا 500 برم بالا دوربینها کیفیتشون خیلی بهتر میشه.
تا دو سه روز پیش از دوربین چیزی سر در نمیاوردم ولی تو این دو سه روزه کلی پرس و جو کردم و کلی review و عکس نمونه زیر و رو کردم.
هدف اصلیم دوربینیه که عکس با کیفیت بگیره. اما فیلم HD هم دلم میخواد بشه باش گرفت.

پارامترهایی که تو کیفیت عکس به نظرم از همه مهمتر اومدن ایناس:
1. سایز حسگر
2. لنز با کیفیت
3. زوم مناسب
4. حفظ کیفیت در ISO بالا

من تقریبا هرچی دوربین زیر 500-600 تومن بود رو مقایسه کردم باهم.
گزینه هام ایناس:

Panasonic lx3
حسگرش 1/1.6 هستش
لنزهای leika پاناسونیک اینجوری که من خوندم از همه دوربینهای دیگه بهترن
فیلم HD میگیره.
حفظ کیفیتش تو ISO های بالا خیلی خوبه
زوم اپتیکالش فقط تا 2.5 برابره :(

همین جا یه سوال دارم!! LX3 یه دوربین Compact ه. آیا دوربینهای فشرده مذخرفن؟ SLR like ها مزیتی نسبت به Compact ها دارن(از نظر طراحی فیزیکی). لطفا دلیل منطقی بیارین. آخه کیفیت عکس LX3 خیلی خوب بود به نظرم.

Panasonic fz38
مثل LX3 هستش با همون قیمت ولی حسگرش 1/2.3 بود. زومش هم خوبه مثل lx3 مذخرف نیست.

Fujifilm s200 EXR
کارکردش تو ISO بالا به نظرم عالی بود.
حسگرش 1/1.6 ه.
زومش هم خوبه.
اما فیلمش مذخرفه

Canon SX20
حسگرش 1/2.3 هستش.
فیلم HD میگیره

Canon SX1, G11
الکی گرونن فکر میکنم.

می تونید به من در خرید دوربین مناسب کمک کنید؟
سلام دوست عزیز
SX1 همونطور که شما گفتید نسبت به قیمتش نمی ارزه. ولی G11 یکی از بهترین دوربین های بازار هست و پرداخت این هزینه براش به نظرم ارزش داره.

LX3:
نمیشه گفت فلان دوربین چون لنزش مال این شرکته پس از بقیه بهتره. ولی به جرات میشه گفت لنز این دوربین یکی از بهترین لنزها بین دوربین های کامپکته. از نظر نویز هم بسیار عالی عمل میکنه. یه مزیت دیگه هم داره که شما بهش اشاره نکردید و اون محدوده ی دیافراگم 2.8-2.0 هست که خیلی عالیه. مهمترین نقصش به نظرم زومشه که اگه کسی با این مورد مشکلی نداشته باشه یه انتخاب عالیه.

در مورد سوالتون راجع به دوربین های کامپکت باید بگم ما دو نوع دوربین کامپکت داریم. یه نوع همین دوربین های معمولی هستند که تو بازار فراوونه و انواع و اقسام داره و کیفیتشون هم معمولیه. یه سری دیگه دوربین های کامپکت حرفه ای هستند که LX3 نمونه ی بارزشه. سری G کنان و همچنین S90 هم تو این رده قرار میگیره. تعداد این دوربین ها البته انگشت شماره ولی به دلیل استفاده از سنسور بزرگ و لنزهای با کیفیت و همچنین تنظیمات دستی کامل از بقیه ی دوربین ها (از جمله SLR-Like ها) بهتر هستند.

FZ35 هم درسته که از نظر زوم و فیلمبرداری از LX3 بهتره ولی کیفیتش اصلا در اون حد نیست.

S200 که قبلا هم راجع بهش توضیح داده شده. کیفیت عکسش خوبه ولی یه سری نقطه ضعف داره (مثل وزن و ماکرو و فیلمبرداری).

SX20 از نظر کیفیت و مشخصات خیلی نزدیک به FZ35 هست و این هم مدل خوبیه.

به نظر من اگه کیفیت عکس براتون مهمه G11 و S90 و LX3 بهترین انتخاب ها هستند که البته در مقایسه با دوربین های سوپرزوم تله ی کمتری دارند و در حالت فیلمبرداری زوم ندارند. اگه هم عکس و هم فیلم میخواین FZ35 و SX20

یه دوربین برای مصرف عادی تا 120 تومن میخوام بگیرم

2 تا گزینه نظرمو جلب کرده:

a480 canon که حدود 110 تومنه

fujifilm a170 که حدود 105 تومنه

کدوم رو بگیرم بهتره؟

فیلمبرداری a480 در رزولوشن 640*480 به صورت lp هستش. یعنی از حالت عادی کیفیتش پایینتره؟

کدومشون تکنولوژی تشخیص چهره داره؟
اگه براتون امکانش هست بودجه رو یه مقدار افزایش بدین و به مدل هایی مثل کنان A1100 و A590 و سونی W120 قکر کنید. A480 لرزشگیر نداره و این یه نقص بزرگه. اون مدل فوجی هم چیز جالبی نیست.

tehsan
20-02-2010, 18:44
با تشكر از پاسختون

عكسهاي عادي(خانوادگي) رو ميشه با اين دوربينها راحت گرفت يا نياز به تنظيمات داره؟

دوربينهاي با قيمت ارزانتر با اين مشخصاتي كه مد نظر من بود ميشناسيد كه پيشنهاد كنيد؟

prowler88
20-02-2010, 19:08
با تشكر از پاسختون

عكسهاي عادي(خانوادگي) رو ميشه با اين دوربينها راحت گرفت يا نياز به تنظيمات داره؟

دوربينهاي با قيمت ارزانتر با اين مشخصاتي كه مد نظر من بود ميشناسيد كه پيشنهاد كنيد؟
معمولا دوربین های ارزون قیمت طوری طراحی میشن که کاربر آماتور به راحتی بتونه با دوربین کار کنه و زیاد روی تنظیمات دستی و حرفه ای مانور نمیدن. البته مسلما مهارت عکاس همیشه تاثیرگذاره صرف نظر از این که چه نوع دوربینی مورد استفاده قرار میگیره.
دوربین ارزون تر هم هست. ولی همون طور که گفتم ارزشش رو داره 150 تومن هزینه کنید و یکی از این مدل ها رو بگیرید. چون ممکنه مدل های پایین تر راضی کننده نباشند.

ali_ab
20-02-2010, 22:16
2. عدد F یا محدوده ی دیافراگم مشخص میکنه که بازترین حالت روزنه ی دیافراگم لنز چقدره. اگه دیافراگم رو به صورت یه دایره در نظر بگیریم هر چقدر دیافراگم بسته تر بشه (به سمت مرکز دایره حرکت کنه) روزنه کوچکتر میشه و فاصله ی روزنه از محیط دایره بیشتر. مثلا اگه 2.8 باشه یعنی 2.8 میلیمتر از محیط دایره فاصله داره و اگه 8 باشه یعنی 8 میلیمتر. پس عدد کمتر یعنی دیافراگم بازتر. و هرچقدر دیافراگم بازتری در اختیار داشته باشیم یعنی محدوده ی دیافراگم گسترده تره و هم نور بیشتری از لنز عبور میکنه و هم دستمون توی تنظیم عمق میدان بازتره.

با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم . بنده که شخصا از اطلاعات مفید شما بسیار استفاده می کنم .

سوالی در این مورد که شما اشاره فرمودید واسم پیش اومده . جایی خونده بودم که هر چقدر دیافراگم بسته تر بشه عمق میدان بیشتر میشه (البته این هم حدی داره چون هر چقدر دیافراگم تنگتر بشه و به سمت نقطه شدن پیش بره باعث شکست نور میشه) ولی شما می فرمایید دیافراگم بازتر تنظیم عمق بهتری داریم !!!

سوال دومم در مورد لنز هایی هست مثل Canon EF 24 – 105mm f/4L که یک عدد F داره . ایا این لنزها کاربرد خاصی دارن ؟ این مورد نقص حساب نمیشه؟

و مورد اخر حالت فلو در عکس یعنی چه ؟

با سپاس فراوان

پاینده و امیدوار باشید

V

tehsan
20-02-2010, 22:22
این رو توی dpreview درباره lx3 نوشته.

One key advancement over previous models is the LX3's superb expandability. Mounting the optional Wide Conversion Lens** brings the maximum wide angle all the way to an incredible 18mm. Other optional equipment such as the ND Filter** and new PL Filter** also broaden image-creating possibilities. The high-end aluminum External Optical Viewfinder provides bright, clear viewing without wearing down the battery. And the optional GN22 Compact Flash mounts to the hot shoe newly added to the LX3. These and other accessories let users build around the LX3 to create a powerful, versatile camera system that can take them as far into photography as they want to go.

به نظرم معنای جمله اول اینه که میشه زومش رو تا 60/18 = 3.3 ازتقاء داد. درسته؟
یه نکته دیگه! این دوربین تو بازار ایران پیدا میشه؟

prowler88
20-02-2010, 23:08
با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگزارم . بنده که شخصا از اطلاعات مفید شما بسیار استفاده می کنم .

سوالی در این مورد که شما اشاره فرمودید واسم پیش اومده . جایی خونده بودم که هر چقدر دیافراگم بسته تر بشه عمق میدان بیشتر میشه (البته این هم حدی داره چون هر چقدر دیافراگم تنگتر بشه و به سمت نقطه شدن پیش بره باعث شکست نور میشه) ولی شما می فرمایید دیافراگم بازتر تنظیم عمق بهتری داریم !!!

سوال دومم در مورد لنز هایی هست مثل Canon EF 24 – 105mm f/4L که یک عدد F داره . ایا این لنزها کاربرد خاصی دارن ؟ این مورد نقص حساب نمیشه؟

و مورد اخر حالت فلو در عکس یعنی چه ؟

با سپاس فراوان

پاینده و امیدوار باشید

V
1. هر چقدر دیافراگم بسته تر بشه عمق میدان وضوح بیشتر میشه. من که گفتم دستمون بازتره منظورم این بود که محدوده ی دیافراگم گسترده تری در اختیارمون هست. یعنی اگه دیافراگم های بازتر در اختیار داشته باشیم پس میتونیم عمق میدان کمتری هم داشته باشیم.
2. محدوده ی دیافراگم این لنزها در تمامی فواصل کانونی ثابت هست. مورد خاصی هم نیست و نقص محسوب نمیشه.
3. اصطلاحا به حالتی گفته میشه که عکس واضح نیست و یه جور حالت blur وجود داره.

seymour
21-02-2010, 20:25
این رو توی dpreview درباره lx3 نوشته.

One key advancement over previous models is the LX3's superb expandability. Mounting the optional Wide Conversion Lens** brings the maximum wide angle all the way to an incredible 18mm. Other optional equipment such as the ND Filter** and new PL Filter** also broaden image-creating possibilities. The high-end aluminum External Optical Viewfinder provides bright, clear viewing without wearing down the battery. And the optional GN22 Compact Flash mounts to the hot shoe newly added to the LX3. These and other accessories let users build around the LX3 to create a powerful, versatile camera system that can take them as far into photography as they want to go

.

به نظرم معنای جمله اول اینه که میشه زومش رو تا 60/18 = 3.3 ازتقاء داد. درسته؟
یه نکته دیگه! این دوربین تو بازار ایران پیدا میشه؟

میشه... اما برای این کار باید از لنز تبدیل (DMW-LW46) استفاده کنی که اون رو باید جداگانه بخری(بالای 100 دلار)... ضمناً باید آداپتورش رو هم بخری(بالای 20 دلار) تا بشه این لنز رو روی دوربین سوار کرد (DMW-LA4) ...

//

فکر می کنم گیر بیاد.. باید بری جاهایی مثل جمهوری رو بگردی.

saeedkord
22-02-2010, 10:42
دوستان از بين دوربينهاي IXUS 200 IS و SX200 IS
كدوم از لحاظ كيفيت عكس در كل بهتر
يا اينطوري بگم كدوم يكي دوربين بهتري
لطفا نظرات خودتونو با ذكر دليل بيان كنيد
ممنون

keihan001
22-02-2010, 16:36
سلام ،
Fujifilm s200 EXR رو خریدم.
از شما هم تشکر می کنم.

seymour
22-02-2010, 19:56
دوستان از بين دوربينهاي IXUS 200 IS و SX200 IS
كدوم از لحاظ كيفيت عكس در كل بهتر
يا اينطوري بگم كدوم يكي دوربين بهتري
لطفا نظرات خودتونو با ذكر دليل بيان كنيد
ممنون

برو به این صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])از پست 4778 بخون (یعنی پست هایی که با دوستمون dreams4gotten رد و بدل شده رو بخون)، بیا جلو.

P A R S A
22-02-2010, 20:05
سلام بر همه!
من الان چند وقتی هست میخوام یه دوربین بگیرم، اول از همه حرفه ای نیستم، ولی حرفه ای ها رو دوست دارم!(:31:) دنبال یه دوربین حرفه ای بودم که ظاهرا تو بودجه ما حرفه ای خوب نیست، پس میریم سراغ نیمه حرفه ای و آماتور های پیشرفته، شرایط من اینها هست:
(اولویت هم نداره، همه مهم هست!
1. قیمت زیر 500 (هرچی کمتر بهتر!)
2. زوم بالا
3. قابلیت های حرفه (تنظیمات دستی زیاد و قابلیت نصب فیــــلتر)
4. تار نبودن عکس ها خصوصا در حرکت ( ضد لرزش قوی!)
5. نویز پایین (خصوصا در تاریکی!)
6. خوشدستی دوربین
7. اگه فرمت RAW هم ساپورت کنه که خیلی عالیه.
8. باطری (ترجیحا قلمی نباشه!)

من خودم با گشتن تو نت این سه تا پیدا کردم. نظر شما چیه؟ دیگه چه گیزینه ای هایی هست؟

Canon SX20 - Fuji SX200EXR - Nikon P90

اس.ایکس 20 رو خودم در عمل دیدم که نویزش کم نیست و نسبت به چیز های در حال حرکت خیلی جالب عمل نمیکنه! (نمیدونم بقیه چطور هستند!؟) فوجی هم بسیار سنگینه و زوم پایینی داره، این نیکون P90 روی کاغذ واقعا عالی هست ولی خیلی ازش بد میگن! موندم چکار کنم!
مقایسه عکس از این 3 تا کسی سراغ نداره؟

ali_ab
22-02-2010, 20:54
سلام بر همه!
من الان چند وقتی هست میخوام یه دوربین بگیرم، اول از همه حرفه ای نیستم، ولی حرفه ای ها رو دوست دارم!(:31:) دنبال یه دوربین حرفه ای بودم که ظاهرا تو بودجه ما حرفه ای خوب نیست، پس میریم سراغ نیمه حرفه ای و آماتور های پیشرفته، شرایط من اینها هست:
(اولویت هم نداره، همه مهم هست!
1. قیمت زیر 500 (هرچی کمتر بهتر!)
2. زوم بالا
3. قابلیت های حرفه (تنظیمات دستی زیاد و قابلیت نصب فیــــلتر)
4. تار نبودن عکس ها خصوصا در حرکت ( ضد لرزش قوی!)
5. نویز پایین (خصوصا در تاریکی!)
6. خوشدستی دوربین
7. اگه فرمت RAW هم ساپورت کنه که خیلی عالیه.
8. باطری (ترجیحا قلمی نباشه!)

من خودم با گشتن تو نت این سه تا پیدا کردم. نظر شما چیه؟ دیگه چه گیزینه ای هایی هست؟

Canon SX20 - Fuji SX200EXR - Nikon P90

اس.ایکس 20 رو خودم در عمل دیدم که نویزش کم نیست و نسبت به چیز های در حال حرکت خیلی جالب عمل نمیکنه! (نمیدونم بقیه چطور هستند!؟) فوجی هم بسیار سنگینه و زوم پایینی داره، این نیکون P90 روی کاغذ واقعا عالی هست ولی خیلی ازش بد میگن! موندم چکار کنم!
مقایسه عکس از این 3 تا کسی سراغ نداره؟

با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم این رده دوربینها کم و بیش عملکرد مشابه ای دارند . بنده هم دنبال خرید دوربین در این رنج هستم و با خوندن پست های اساتید عزیز به نظرم رقابت اصلی بین پاناسونیک FZ38 و کنن sx20 هست و یکی از دوستانم که با دوربین های متعددی کارکرده نظرش این بود نیکون فقط در رده Dslr حریف قدری هست و در رده کامپکتها کنن بهتر عمل میکنه . به نظرم شما تحقیقتون رو روی دو مدلی که عرض کردم انجام بدید گرچه خودم هنوز نتونستم بین این دو یکی رو انتخاب کنم . پاناسونیک خروجی Raw داره و باتری شارژی ولی متاسفانه عکسهای دو مدل رو در حالات نور کم ندیدم که بتونم نظری بدم.برند الیمپوس هم برند مناسبی هست.

پاینده و کامیاب باشید

byebye
22-02-2010, 21:06
الان sony a380 توی بازار گیر میاد ؟؟ چند قیمته ؟؟ ارزش خرید داره ؟؟

P A R S A
22-02-2010, 21:31
با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم این رده دوربینها کم و بیش عملکرد مشابه ای دارند . بنده هم دنبال خرید دوربین در این رنج هستم و با خوندن پست های اساتید عزیز به نظرم رقابت اصلی بین پاناسونیک FZ38 و کنن sx20 هست و یکی از دوستانم که با دوربین های متعددی کارکرده نظرش این بود نیکون فقط در رده Dslr حریف قدری هست و در رده کامپکتها کنن بهتر عمل میکنه . به نظرم شما تحقیقتون رو روی دو مدلی که عرض کردم انجام بدید گرچه خودم هنوز نتونستم بین این دو یکی رو انتخاب کنم . پاناسونیک خروجی Raw داره و باتری شارژی ولی متاسفانه عکسهای دو مدل رو در حالات نور کم ندیدم که بتونم نظری بدم.برند الیمپوس هم برند مناسبی هست.

پاینده و کامیاب باشید
نمیدونم چرا اطلاعات راجع به FZ38 اینقدر کم هست! خیلی جدیده؟ به نظر میاد چیز خوبی باشه، قیمت دقیق نداری؟ همین خروجی RAW خیـــــلی مهمه! ولی صفحه اش ثابته، زومش کمتر از Canon هست، باید نویز تصویرش بررسی بشه.

ali_ab
22-02-2010, 22:20
نمیدونم چرا اطلاعات راجع به FZ38 اینقدر کم هست! خیلی جدیده؟ به نظر میاد چیز خوبی باشه، قیمت دقیق نداری؟ همین خروجی RAW خیـــــلی مهمه! ولی صفحه اش ثابته، زومش کمتر از Canon هست، باید نویز تصویرش بررسی بشه.

7-8 ماهی میشه که به بازار اومده واسه همین اطلاعات کمه ولی کلا ما همیشه سنتی فکر می کنیم و به نامها اکتفا میشه واسه همینه که اطلاعات از کنن و نیکون بسیاره و در سایر موارد بسیار محدود و کم . مثلا عکس هایی از دوربین pentax و الیمپوس دیدم که متحیر شدم ولی متاسفانه نتونستم اطلاعات جامعی ازشون کسب کنم . اخرین قیمتی که از fz38 دارم 485 بود البته الان فکر کنم ارزونتر شده باشه
دوست عزیز به نظر بنده صفحه ثابت و 2x زوم کمتر مواردی نیستند که جای خروجی raw رو پر کنه .فقط مقایسه عکسها میتونه کمک کنه که شخصا از مقایسه بین عکسها در سایت های خارجی به نتیجه روشنی نرسیدم.

موفق باشید

prowler88
23-02-2010, 00:31
البته صفحه ش اگه چرخان بود خیلی بهتر بود ولی نقص بزرگی هم نیست. در مورد زوم بنده قبلا هم بارها به این موضوع اشاره کردم که زوم تله ی این دو دوربین در عمل هیچ فرقی با هم نداره. از نظر نویز این طور که مشخصه پاناسونیک یه مقدار بهتر عمل میکنه. البته اختلاف ناچیزه.

pantheia
23-02-2010, 12:22
ُسلام
دوربین دیجیتال با 200 تومن یا کمی بیشتر چی بگیرم که کیفیت فیلمش هم خوب باشه ؟
ممنون:10:

hamy_jengir
23-02-2010, 13:37
با سلام. من پس از يك سري تحقيقات و با توجه به مقدار پولي كه دارم به اين سه دوربين زير رسيدم:
sony wx1
sony H20
Canon ixus200
لطفا با ذكر دليل بگيد كه كدام يك از اينها به لحاظ كيفيت عكاسي و فيلمبرداري بهتره. و اينكه عكاسي در شب و در فضاي با نور مصنوعي كداميك بهتره
تشكر

ali_ab
23-02-2010, 13:43
ُسلام

با سلام به دوستان عزیز

با اجازه اساتید گرامی . دوست خوبم از برند کنن مدل SX120 با قیمت حدودا 210-20 تومن انتخاب مناسبی هست

با سلام. من پس از يك سري تحقيقات و با توجه به مقدار پولي كه دارم به اين سه دوربين زير رسيدم:
sony wx1
sony H20
Canon ixus200
لطفا با ذكر دليل بگيد كه كدام يك از اينها به لحاظ كيفيت عكاسي و فيلمبرداري بهتره. و اينكه عكاسي در شب و در فضاي با نور مصنوعي كداميك بهتره
تشكر

دوست عزیز تجربه یه عکاس و اتلیه دار رو خدمتتون عرض می کنم . ایشون میگفت افت کیفیت عکس دوربین های برند سامسونگ و سونی ( رده کامپکت ها ) بسیار بیشتر از نیکون و کنن و ... هست و من رو از خرید این برند ها برحذر داشت .البته عرض کردم تجربه ایشون بود و فقط نقل قول کردم . به نظرم اگه قصد انتخاب از برند پاناسونیک رو ندارید ixus 200 انتخاب بهتری هست بالخص که لنزش در حالت واید 24mm هست .

موفق باشید

V

P A R S A
23-02-2010, 14:59
کدوم سایت برای دیدن نمونه عکس دوربین ها مناسب هست؟
میدونم اینجا جای این سوال نیست(واقعا نیست!؟) قیمت SX20 بازار چنده؟

ali_ab
23-02-2010, 16:25
این دو سایت میتونه کمکتون کنه

dpreview.com و

موفق باشید

V

prowler88
23-02-2010, 18:41
sony wx1
sony H20
Canon ixus200
تشكر
IXUS 200 به نظرم بین این ها بهتره. هم واید 24 میلیمتر داره, هم سرعت شاتر خوب, و هم فیلمبرداری HD و خلاصه دوربین کاملیه.

ُسلام
مدلی که دوستمون گفت خوبه و همچنین SD880 هم هست که فیلمبرداری VGA داره ولی کیفیت عکسش عالیه.

hamy_jengir
23-02-2010, 22:59
IXUS 200 به نظرم بین این ها بهتره. هم واید 24 میلیمتر داره, هم سرعت شاتر خوب, و هم فیلمبرداری HD و خلاصه دوربین کاملیه.

من بیشتر دوست دارم عکسها صاف و شفاف باشه. چندتا عکس از دوربین کانن 970 ixus دیدم. توی همه ی عکس ها یک جور تاری و عدم شفافیت رو میشد دید بعد از اون برای خرید کانن ixus200 به شک افتادم. از طرفی هم دیشب یکی از دوستان یک سونی H20 خرید. کیفیت عکسشو توی فضای اتاق بررسی کردم تقریبا قابل قبول بود هرچند که من رو کاملا راضی نکرد. با توجه به اینکه ایزوی H20 3200 هست و کانن ixus200 1600 کیفیتش توی فضای اتاق با H20 برابره یا بیشتر؟
با این اوصاف عکس کدوم دوربین صاف و شفاف تر و با نویز کمتری هست؟
ali_ab
24-02-2010, 00:34
من بیشتر دوست دارم عکسها صاف و شفاف باشه. چندتا عکس از دوربین کانن 970 ixus دیدم. توی همه ی عکس ها یک جور تاری و عدم شفافیت رو میشد دید بعد از اون برای خرید کانن ixus200 به شک افتادم. از طرفی هم دیشب یکی از دوستان یک سونی H20 خرید. کیفیت عکسشو توی فضای اتاق بررسی کردم تقریبا قابل قبول بود هرچند که من رو کاملا راضی نکرد. با توجه به اینکه ایزوی H20 3200 هست و کانن ixus200 1600 کیفیتش توی فضای اتاق با H20 برابره یا بیشتر؟
با سلام ....

دوست خوبم روی ایزوی بالا به ویژه که دوربین رده کامپکت هست حساب نکنید بعید میدونم در ایزوهای بالاتر از 800 عکس قابل قبولی ارائه کنند.

پاینده باشید

V

hamy_jengir
24-02-2010, 01:01
با سلام ....

دوست خوبم روی ایزوی بالا به ویژه که دوربین رده کامپکت هست حساب نکنید بعید میدونم در ایزوهای بالاتر از 800 عکس قابل قبولی ارائه کنند.

پاینده باشید

V
نه ایزوی بالا خیلی برای من مهم نیست گفتم فقط کیفیت عکس اون هم به لحاظ شفافیت و وضوح

ali_ab
24-02-2010, 01:18
نه ایزوی بالا خیلی برای من مهم نیست گفتم فقط کیفیت عکس اون هم به لحاظ شفافیت و وضوح

دوست عزیزم منظور من هم این بود که تو ایزوی 3200 یا 1600 کیفیت عکس خوبی بهتون نمیده و نویز در این حالت زیاده

موفق باشید

V

parya_shilan
24-02-2010, 02:27
سلام
با تشکراز مطالب بسیار ارزشمندتان
قصد خریددوربین عکاسی دارم لطفا راهنمایی بکنید:
- قیمت تا حدود 400 هزار تومان
-ترجیحا قابلیت فیلم برداری قابل قبول داشته باشه
-امکان اتصال یو اس بی داشته باشه
-.... ممنون

prowler88
24-02-2010, 03:04
H20 کیفیت خوبی داره. ولی لنزش اصلا حالت واید نداره و این خیلی بده.
در مورد نویز و ایزوهای بالا باید بگم که اصولا وجود ایزوی 3200 روی همچین دوربینی مثل این می مونه که صفحه ی کیلومتر شمار پراید تا حداکثر 400 کیلومتر در ساعت درجه بندی شده باشه. یعنی نویز ایزوهای بالای 400 این دوربین ها به قدری هست که آدم ترجیح میده اصلا ازشون استفاده نکنه. چه برسه با 3200. ولی این که کدوم نویز کمتری داره یه بحث دیگه س. فکر نمیکنم هیچ کدوم از این دو تا دوربین عملکردشون قابل قبول باشه. البته فکر میکنم نویز H20 کمتر باشه. هر چی باشه IXUS 200 رزولوشن 12 مگاپیکسل داره و سونی 10 مگاپیکسل.
البته کیفیت فقط به نویز نیست و موارد دیگه ای مثل نورسنجی دقیق, رنگ های طبیعی, اعوجاج و انحراف فامی و... هم تاثیر دارند.
یکی از مشکلات IXUS 200 فلاشش هست که خیلی قوی نیست و شارژ شدنش طول میکشه. البته شارژ فلاش H20 هم طول می کشه البته این یکی فلاشش قویه.
اگه کیفیت عکس براتون اولویت داره من SD880 رو پیشنهاد میکنم.

hamy_jengir
24-02-2010, 13:54
H20
اگه کیفیت عکس براتون اولویت داره من SD880 رو پیشنهاد میکنم.

اين كه توليد سال 2008 هست!! يعني بعد از اين مدل كيفيت محصولات هم رده اش تنزل كرده؟
من توي سايت imaging resource عكسهاي tx1 رو با ixus 200 و H20 كه مقايسه كردم عكسهاي tx1 كيفيت قابل قبولي داشتن هرچند كه اعوجاج بيشتري به نسبت اون دوتاي ديگه داشت ولي براي من بيشتر شفافيت مهم هست. حتي عكساش از wx1 هم بهتر بود. واقعا گيج شدم توي تاپيكهاي قبل همه ميگفتن سري w بهتر از سزي t هست ولي عكساش اونطور بود. ديگه واقعا گيج شدم

Guts
24-02-2010, 23:48
آقا من یه دوربین زیر 300 تومن می‌خوام اگر از این کامپکتا باشه بهتره، شنیدم سونی W270 عکس‌های با کیفیتی می‌گیره؟

prowler88
25-02-2010, 00:07
سلام
با تشکراز مطالب بسیار ارزشمندتان
قصد خریددوربین عکاسی دارم لطفا راهنمایی بکنید:
- قیمت تا حدود 400 هزار تومان
-ترجیحا قابلیت فیلم برداری قابل قبول داشته باشه
-امکان اتصال یو اس بی داشته باشه
-.... ممنون
البته قابلیت هایی مثل اتصال USB روی هر دوربینی وجود داره. دوربین های این محدوده ی قیمت امکانات کاملی دارند و کیفیتشون هم برای اکثر کاربرها راضی کننده هست.
اگه دنبال یه مدل جمع و جور هستید که حمل و نقلش راحت باشه و همه جا همراهتون باشه مدل هایی مثل کنان S90 و پاناسونیک LX3 هست که قیمتی بین 400 تا 450 دارند. از فوجی هم مدل F200EXR هست. اگه بتونید بالاتر از این هزینه کنید کنان G11 هم هست حدود 500 تومن.
اگه با اندازه ی بزرگتر مشکلی ندارید دوربین های سوپرزوم هستند با قیمتی حدود 450 تومن. پاناسونیک FZ35, کنان SX20 و فوجی S200EXR هر سه دوربین های خوبی هستند که قابلیت زوم موقع فیلمبرداری دارند. دو مدل اول فیلمبرداری HD دارند و فوجی هم کیفیت عکسش یه مقدار بالاتره.
پاناسونیک مدل ZS3 هم قیمتش باید حدود 400 باشه که هم زوم خوبی داره و هم فیلمبرداری با کیفیت و هم جمع و جوره.

اين كه توليد سال 2008 هست!! يعني بعد از اين مدل كيفيت محصولات هم رده اش تنزل كرده؟
من توي سايت imaging resource عكسهاي tx1 رو با ixus 200 و H20 كه مقايسه كردم عكسهاي tx1 كيفيت قابل قبولي داشتن هرچند كه اعوجاج بيشتري به نسبت اون دوتاي ديگه داشت ولي براي من بيشتر شفافيت مهم هست. حتي عكساش از wx1 هم بهتر بود. واقعا گيج شدم توي تاپيكهاي قبل همه ميگفتن سري w بهتر از سزي t هست ولي عكساش اونطور بود. ديگه واقعا گيج شدم
البته سایت imaging resource توی همون ریویو گفته که wx1 از همین سنسور استفاده میکنه ولی لنز بهتری داره و این باعث میشه کیفیت عکساش بهتر باشه:

For a camera with similar sensor technology but fewer optical trade-offs (albeit in not nearly as compact a body), check out the WX1
و همچنین تو ریویوی WX1 گفته از نظر انحراف فامی و اعوجاج بهتر از TX1 هست.

ولی از یه نقطه نظر حق با شماست. چون یه جای دیگه گفته از نظر رنگ و نویز به خوبی TX1 نیست. البته همچنان این حرف درسته که سری W بهتره. توجه داشته باشید که نامگذاری این دو مدل متفاوت هست و هر دو از یک سنسور استفاده می کنند و شباهت های زیادی به هم دارند.

در مورد SD880 باید بگم نمیشه گفت چون تولید 2008 هست پس قدیمی شده و دوربین های جدید با کیفیت تر از اون هستند. مدل LX3 از پاناسونیک هم سال 2008 معرفی شده ولی همچنان یکی از بهترین کامپکت های بازار هست و اصولا کمپانی هم نیازی نمی بینه که مدل جدیدش رو ارائه کنه. یه نکته ی دیگه این که دوربین های جدید همینطور از نظر رزولوشن ارتقا پیدا می کنند و از اونجا که سایز سنسورشون ثابته این افزایش رزولوشن باعث افزایش نویز میشه و روی کیفیت تاثیر عکس میذاره. ضمنا از زمانی که SD880 معرفی شده کامپکت های کنان تغییر آنچنانی نکرده اند که بشه به این مدل گفت (( از رده خارج ))

P A R S A
25-02-2010, 15:31
این S200 فوجی لنزش قابل تعویضه؟ بعضی سایت های خارجی همچین چیزی نوشتن!

seymour
25-02-2010, 20:12
آقا من یه دوربین زیر 300 تومن می‌خوام اگر از این کامپکتا باشه بهتره، شنیدم سونی W270 عکس‌های با کیفیتی می‌گیره؟
سونی عکس های خوبی می گیره ... گزینه های خوب که شاید قدری بهتر باشن وحداقل از کیفیت عکس شون بیشتر تعریف شده: SD880 --- و با هزینه معادل 300 تومن و چند تومن بالاتر : SD980 (هر دو از canon)

این S200 فوجی لنزش قابل تعویضه؟ بعضی سایت های خارجی همچین چیزی نوشتن!
ظاهراً میشه عوض کرد، حداق توی سایت های خرید آنلاین معتبر مثل ebay براش لنز تله فوتو ارائه شده... (S200EXR رو منظورتونه دیگه؟)

P A R S A
25-02-2010, 22:12
ظاهراً میشه عوض کرد، حداق توی سایت های خرید آنلاین معتبر مثل ebay براش لنز تله فوتو ارائه شده... (S200EXR رو منظورتونه دیگه؟)
منم اینها رو دیده بودم، ولی تو سایت خود فوجی چیزی مبنی بر لنز خور بودن یا نبودنش ننوشته!
از یه مغازه هم پرسیدم،گفت لنز نمیخوره! تکلیف چیه؟

prowler88
26-02-2010, 03:10
منم اینها رو دیده بودم، ولی تو سایت خود فوجی چیزی مبنی بر لنز خور بودن یا نبودنش ننوشته!
از یه مغازه هم پرسیدم،گفت لنز نمیخوره! تکلیف چیه؟
لنزش قابل تعویض نیست. ولی با استفاده از کانورتور میشه مثلا مقدار تله ی لنز رو افزایش داد. سایزش هم اگه اشتباه نکنم 67 میلیمتری بود.

najee
26-02-2010, 08:18
سلام اين اولين پست من تواين فروم هست .ميدونم شايد تکراري باشه ولي مهمه من ميخوام براي عيديه دوربين بگيرم وچون هيچ اطلاعاتي راجع به دوربين ندارم خواستم که ازشما مشاوره بگيرم.
من يه دوربين تورنج 150تومن ميخوام حالا يه کمي بالا پايين اشکالي نداره.توسايت دي جيکالا يه چندتايي پيداکردم خوستم ببينم شماکدومو پيشنهاد ميکنيد.
A1100 canon 12.1pix 150
a 480 canon 10 pix 120
12.4PIX 170 NIKON S570
w180 sony 10.3 pix 170
s980 sony 12 pix 180
j30 fuji 12.1 pix 150
s930 sony 10 pix 150
L20 nikon 8 pix 147
شایدم شما چیز دیگه مدنظرتون باشه .تمام مشخصات این دوربینها تقریبادرحد هم هست بعضی ها زوم 3xهستن بعضی هاشون 4xبعض باتری معمولی دارن بعضی هاشون لیتیومی قابل شارژ.راستی یااین باتریهای آلکالینی چندتا میشه عکس گرفت بعداپشیمون نشم ازخریداین دوربینها.برای من بیشترکیفیت مهمه اصلامعیارسنجش یه دوربین خوب چیه چون مثل اینکه تنه چیزی که مهم نیست تعدادپیکسلهای دوربین هست که بیشترجنبه تبلیغاتی دارن مثل وات اسپیکرها من واسه پیداکردن یهدوربین مناسب چیروبایدمدنظربگیرم ؟

P A R S A
26-02-2010, 11:29
لنزش قابل تعویض نیست. ولی با استفاده از کانورتور میشه مثلا مقدار تله ی لنز رو افزایش داد. سایزش هم اگه اشتباه نکنم 67 میلیمتری بود.
خیلی ممنون، برای زومش کاری نمیشه کرد؟
میشه یه سر نخی (عبارت انگلیسی یا سایت خاصی یا ...) معرفی کنید که من انواع کانورتر ها رو ببینم؟

alone_boy
26-02-2010, 11:41
سلام
دو عدد سوال:

1-Cyber Shot ها هم فیلمبرداری و هم عکسبرداری رو همزمان با هم انجام میدن؟
2-بهترین دوربین تا 300 تومن معرفی کنین
(از این کوچیکا . با کیفیت عالی برای عکاسی و فیلمبرداری . پیکسل دوربین هم مهمه)

مرسی

ali_ab
26-02-2010, 12:52
میشه یه سر نخی (عبارت انگلیسی یا سایت خاصی یا ...) معرفی کنید که من انواع کانورتر ها رو ببینم؟

با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم تو این سایت فارسی می تونید انواع کانورتورهای برند های مختلف رو همراه با قیمت ببینید

پیروز و سربلند باشید

V

prowler88
26-02-2010, 13:38
سلام اين اولين پست من تواين فروم هست .ميدونم شايد تکراري باشه ولي مهمه من ميخوام براي عيديه دوربين بگيرم وچون هيچ اطلاعاتي راجع به دوربين ندارم خواستم که ازشما مشاوره بگيرم.
من يه دوربين تورنج 150تومن ميخوام حالا يه کمي بالا پايين اشکالي نداره.توسايت دي جيکالا يه چندتايي پيداکردم خوستم ببينم شماکدومو پيشنهاد ميکنيد.
A1100 canon 12.1pix 150
a 480 canon 10 pix 120
12.4PIX 170 NIKON S570
w180 sony 10.3 pix 170
s980 sony 12 pix 180
j30 fuji 12.1 pix 150
s930 sony 10 pix 150
L20 nikon 8 pix 147
شایدم شما چیز دیگه مدنظرتون باشه .تمام مشخصات این دوربینها تقریبادرحد هم هست بعضی ها زوم 3xهستن بعضی هاشون 4xبعض باتری معمولی دارن بعضی هاشون لیتیومی قابل شارژ.راستی یااین باتریهای آلکالینی چندتا میشه عکس گرفت بعداپشیمون نشم ازخریداین دوربینها.برای من بیشترکیفیت مهمه اصلامعیارسنجش یه دوربین خوب چیه چون مثل اینکه تنه چیزی که مهم نیست تعدادپیکسلهای دوربین هست که بیشترجنبه تبلیغاتی دارن مثل وات اسپیکرها من واسه پیداکردن یهدوربین مناسب چیروبایدمدنظربگیرم ؟
بین این مدل هایی که گفتید A1100 بهترین گزینه هست. مدل های نیکون که به طور کلی کیفیت عکس چندان خوبی ندارند. فوجی هم فکر نمیکنم قابل مقایسه با اون مدل کنان باشه. A480 لرزشگیر نداره (که یه نقص محسوب میشه). همچنین j30 و s980 و s570 هم لرزشگیر ندارند.
یه فاکتور خیلی مهم مخصوصا تو این رنج قیمت اینه که کدوم دوربین لنزش وایدتره. معمولا همه موقع خرید به این دقت میکنند که کدوم زوم بیشتری داره (مثلا 3X یا 4X) در صورتی که واید خیلی بیشتر از تله به کار میاد و اهمیت بیشتری داره. البته A1100 چندان واید نیست ولی با توجه به مشخصات دیگه ش دوربین خیلی خوبیه. البته رزولوشن LCDش هم چندان بالا نیست. البته اگه امکان افزایش بودجه داشته باشید (تا نزدیک 200 تومن) A3000 هم در دسترس هست که کیفیت صفحه ش بالاست و باتری لیتیومی میخوره.
سری LZ پاناسونیک هم یکی از بهترین گزینه ها تو این محدوده قیمت هست که اگه تو بازار باشه خیلی عالیه.
همون طور که گفتید مگاپیکسل اکثرا جنبه ی تبلیغاتی داره (خصوصا برای دوربین های ارزان قیمت). اکثر دوربین های این قیمتی باتری قلمی میخورند. ولی از نظر دوام باتری های قلمی چیزی کم ندارند. البته منظور باتری های NiMH هست و نه Alkaline
البته سونی هم مدل های خوبی تو این رنج داره: مثل W170 و W120
اگه من خودم میخواستم تو این محدوده قیمت یه دوربین انتخاب کنم گزینه هام پاناسونیک LZ8 و سونی W170 و کنان A1100 بودند.

با استفاده از یه آداپتور که روی لنز نصب میشه میتونید لنزهای مختلف که اندازه ی 67 میلیمتری هستند رو استفاده کنید. مثلا اینجا رو نگاه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته معمولا استفاده از چنین لنزهایی باعث افت محسوس کیفیت میشه و من خودم اینا رو توصیه نمی کنم.

سلام
دو عدد سوال:

1-Cyber Shot ها هم فیلمبرداری و هم عکسبرداری رو همزمان با هم انجام میدن؟
2-بهترین دوربین تا 300 تومن معرفی کنین
(از این کوچیکا . با کیفیت عالی برای عکاسی و فیلمبرداری . پیکسل دوربین هم مهمه)

مرسی
1. اگه منظورتون این هست که هم قابلیت عکاسی و هم قابلیت فیلمبرداری دارند پاسخش مثبته. اکثر مدل ها این قابلیت رو دارند.
2. تا 300 تومن مدل هایی مثل پاناسونیک ZS1, کنان IXUS 110, و فوجی F100fd گزینه های خوبی هستند.

P A R S A
26-02-2010, 15:01
با استفاده از یه آداپتور که روی لنز نصب میشه میتونید لنزهای مختلف که اندازه ی 67 میلیمتری هستند رو استفاده کنید.
یعنی یه کانورتور (آداپتور) نصب میشه روی لنز بعد میتونیم هر لنز 67 میل دلخواه رو روش نصب کنیم؟ یا اینکه کانورتر مستقلاً عمل میکنه؟
(ببخشید اگه سوال های ضایع میکنم ها، اطلاعاتم کمه!:13:)

prowler88
26-02-2010, 15:59
یعنی یه کانورتور (آداپتور) نصب میشه روی لنز بعد میتونیم هر لنز 67 میل دلخواه رو روش نصب کنیم؟ یا اینکه کانورتر مستقلاً عمل میکنه؟
(ببخشید اگه سوال های ضایع میکنم ها، اطلاعاتم کمه!:13:)
خواهش میکنم. اختیار دارید...
آداپتور روی لنز نصب میشه و بعد اون لنزهایی که اندازه ی 67 میلیمتری هستند روی آداپتور گذاشته میشه.
البته همون طور که گفتم احتمال این که کیفیت عکس افت کنه و یا این که مشکلات فوکوس به وجود بیاد در صورت استفاده از این لنزها هست.

P A R S A
26-02-2010, 18:29

آداپتور روی لنز نصب میشه و بعد اون لنزهایی که اندازه ی 67 میلیمتری هستند روی آداپتور گذاشته میشه.باز هم چند تا سوال ضایع (!):
1. این آداپتور به تنهایی هیچ تاثیری نداره، درسته؟
2. یعنی در واقع فقط تبدیل (رابط اتصال دهنده!) لنز اصلی (مثل تصویر بالا!) به لنز دوربین هست؟
3. علت اینکه این سوال ها رو میپرسم این هست که هرچی بیشتر تو این سایت ها و فروم ها میچرخم بیشتر گیج میشم!
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ
این الان چیه؟ ننوشته آداپتور یا کانورتر فقط نوشته لنز!

prowler88
26-02-2010, 19:00
باز هم چند تا سوال ضایع (!):
1. این آداپتور به تنهایی هیچ تاثیری نداره، درسته؟
2. یعنی در واقع فقط تبدیل (رابط اتصال دهنده!) لنز اصلی (مثل تصویر بالا!) به لنز دوربین هست؟
3. علت اینکه این سوال ها رو میپرسم این هست که هرچی بیشتر تو این سایت ها و فروم ها میچرخم بیشتر گیج میشم!
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ
این الان چیه؟ ننوشته آداپتور یا کانورتر فقط نوشته لنز!

1. خیر
2. درسته. ولی نه مثل تصویر بالا! اون عکس هایی که شما گذاشتید لنزهای دوربین های SLR هستند. لنز دوربین های SLR قابل تعویضه. ولی این دوربینایی که ما داریم راجع بهشون صحبت می کنیم لنزشون ثابته. اینایی که تله یا واید لنز رو افزایش میدن در واقع عدسی هایی هستند که جلوی لنز قرار می گیرند. آداپتور رابط بین این عدسی ها با لنز دوربین هست.
3. اون عکس پایینی هم که گذاشتید عدسی ماکرو هست که مثل تله و واید استفاده میشه با این تفاوت که برای گرفتن عکس های ماکرو از فاصله ی نزدیک هست (این یکی مال SLR ها نیست)

''EHSAN''
26-02-2010, 19:22
سلام
prowler عزیز ( و دیگر دوستان ) می خواستم ببینم این مسائلی که در مورد Fuji s200exr گفتید راجع به canon sx20 هم صادقه؟
مسئله ادابتور خوردن و بعد لنز و ...

pooria_k2
26-02-2010, 20:39
من یه دوربین canon FTb دارم.دنبال کیف و باتریش میگردم.تو تهران یا شیراز جایی سراغ ندارین؟
اینم عکسش

prowler88
26-02-2010, 20:57
سلام
prowler عزیز ( و دیگر دوستان ) می خواستم ببینم این مسائلی که در مورد Fuji s200exr گفتید راجع به canon sx20 هم صادقه؟
مسئله ادابتور خوردن و بعد لنز و ...
ظاهرا کنان این قابلیت رو نداره. و خود کنان هم اشاره ای به این قضیه نکرده. ولی پاناسونیک FZ35 روی لنزش جا داره که فیلتر و لنز روش پیچ بشه. کانورتور تله ی پاناسونیک 1.7X تله ی دوربین رو زیاد می کنه.

''EHSAN''
26-02-2010, 21:24
ظاهرا کنان این قابلیت رو نداره. و خود کنان هم اشاره ای به این قضیه نکرده. ولی پاناسونیک FZ35 روی لنزش جا داره که فیلتر و لنز روش پیچ بشه. کانورتور تله ی پاناسونیک 1.7X تله ی دوربین رو زیاد می کنه.

با تشکر
sx20 هم روی لنزش جای پیچ شدن فیلتر رو داره ( ومن خودم روش فیلتر نصب کردم ) ولی درمورد اداپتور و لنز ؟؟
در ضمن این ادرس هم یه چیزایی نوشته که من کامل نفهمیدم اگه فرصت دارید یه توضیح ؟؟

P A R S A
27-02-2010, 21:52
سلام بر همگی!
یه سوال: این فوجی S200 با توجه به دستی بودن فوکوسش، فوکوس اتوماتیک هم باید داشته باشه، دیگه؟:13:
کلا هر نکته، اشکال، شبهه یا ... که در مورد این دوربین هست، لطفا بگید!:31:
سوال برطرف شد! دفترچه اش رو دانلود کردم، جواب خیلی از سوالات داشته و نداشته ام رو داد!

''EHSAN''
27-02-2010, 22:46
سوال برطرف شد! دفترچه اش رو دانلود کردم، جواب خیلی از سوالات داشته و نداشته ام رو داد!

کاش جوابشو میزاشتی برای ایندگان!!:46:

ila
01-03-2010, 11:46
آیا سایتی هست که بشه به صورت آنلاین ازشون دوربین خرید که سایت مطمئنی باشه؟
مثل سایت گوشی شاپ.آی ار؟
ممنون

mh.attari
01-03-2010, 11:54
سلام من از کم شاپ یه sx1 خریدم عزیزم
ولی هیچ چی خرید حضوری نمیشه

rostamiani
01-03-2010, 11:57
البته حضوری خریدن خیلی بهتره ،ولی اگه تهران نباشی شاید مشکلاتش بیشتر باشه :)

دیجی کالا هم سایت خوبی به نظر می رسه
کسی تا به حال از این سایت خرید کرده ؟
خودشون گارانتی می کنن ؟

mh.attari
01-03-2010, 13:33
بله دیجی هم خیلی خوب هست من تبریزم ها عزیزم

rostamiani
01-03-2010, 13:38
خیلی متشکرم
خب من هم نگفتم شما تهرانی هستید ... منظورم اینه که خیلی جا ها یا خیلی از مدل ها پیدا نمیشه و یا گرونه
این سایت های اینترنتی مثل دی جی کالا خودشون گارانتی می کنن یا نه ؟
متشکرم

ila
01-03-2010, 14:31
باز نشد برای من
میشه ادرسشون رو کامل بنویسید
چرا تو اینجا ..... میزارن اول سایتو

''EHSAN''
01-03-2010, 16:45
باز نشد برای من
میشه ادرسشون رو کامل بنویسید
چرا تو اینجا ..... میزارن اول سایتو

این هم ادرس دیجی کالا خدمت شما. (البته فواصل قبل و بعد . رو حذف کنید!!):46:

Reshadgp
01-03-2010, 17:40
من یه دوربین عکاسی با قیمت 200 الی 250 هزار تومن میخوام. لنز واید، باتری قلمی و زوم اپتیکالم داشته باشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

rostamiani
01-03-2010, 20:10
من یه دوربین عکاسی با قیمت 200 الی 250 هزار تومن میخوام. لنز واید، باتری قلمی و زوم اپتیکالم داشته باشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

Fujifilm Finepix F70EXR
زوم 10x
10 مگا پیکسل
حساسیت و کیفیت بالا حتی در ISO های بالا تر
فیلمبرداری 640x480
سنسور EXR فوجی رو داره که تاثیر خیلی خوبی روی کیفیت عکس گزاشته
قیمتش هم حدود 220 هزار تومان

اینجا نمونه کیفیت عکسو گزاشتم :

به نظر چیز جالبیه ولی خوبه اونایی که با این دوربین کار کردن هم نظر بدن

اینم 3 تا ریویووی کامل با نمونه عکس :

موفق باشید

seymour
01-03-2010, 20:11
sd880 -- لنز واید و کیفیت عکس بسیار خوب -- باتری اش شارژیه البته؛ اما فکر می کنم بشه قبولش کرد و انتخاب خیلی خوبیه...

mac_world
01-03-2010, 20:34
سلام من بین این دو مدل خیلی مردد هستم تقریبا هم قیمت هم هستن یکی 14 مگا هست با زوم اپتیکال 5 و کنن 12 هست بازوم 12 اگه میشه راهنمایی کنید و در کل بگید سونی بهتره یا کنن

Canon PowerShot SX200 IS
Sony Cyber-Shot DSC-W380

rostamiani
01-03-2010, 20:41
کلی که نمیشه گفت باشد روی مدل ها بحث کرد نه برند ها
مگا پیکسل بالا تو هم مزیت زیادی نداره ، اگه اندازه سنسور بزرگتر نشه و فقط مگاپیکسل بره بالا، فقط باعث نویز دار شدن عکس میشه

alone_boy
01-03-2010, 21:22
سلام
نظرتون در مورد Canon SX210 IS چیه؟

کی میاد ایران؟

یه دوربین تا 350 تومن در حد امکان 14مگاپیکسل معرفی کنین بیزحمت

ممنون

pantheia
01-03-2010, 22:13
سلام دوستان عکاس فروم !
من یه دوربین خوب دیجیتال میخوام که تنظیمات دستی هم تا حدی داشته باشه...باطری قلمی معرفی نکنید. بتونه عکس واید بگیره (16به 9) کیفیت فیلم برداریشم خوب باشه قیمت هم دیگه ماکسیموم تا 250 ...ixus 110 چطوره؟ البته مارکش فرق نداره اما کیفیتش خوب باشه دیگه.
بعد اینکه برای فیلم HD باید کارت حافظه چند گیگ بگیرم؟( حدود قیمتشم بگید لطفا)

sastwhc
01-03-2010, 22:41

Canon SX120تقریبا همه ی این مشخصات داره و در کل هم با توجه به قیمت دوربینه عالی ه

---------- Post added at 10:41 PM ---------- Previous post was at 10:38 PM ----------

سلام دوستان عکاس فروم !
من یه دوربین خوب دیجیتال میخوام که تنظیمات دستی هم تا حدی داشته باشه...باطری قلمی معرفی نکنید. بتونه عکس واید بگیره (16به 9) کیفیت فیلم برداریشم خوب باشه قیمت هم دیگه ماکسیموم تا 250 ...ixus 110 چطوره؟ البته مارکش فرق نداره اما کیفیتش خوب باشه دیگه.
بعد اینکه برای فیلم HD باید کارت حافظه چند گیگ بگیرم؟( حدود قیمتشم بگید لطفا)

ixus تنظیم دستی نداره.تو زمینه ی عکاسی واید فکر کنم FZ35 بد نیود.

''EHSAN''
01-03-2010, 22:42
سلام بر دوستان
بین sx20 و fuji s200 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

ila
01-03-2010, 22:56
sd880 -- لنز واید و کیفیت عکس بسیار خوب -- باتری اش شارژیه البته؛ اما فکر می کنم بشه قبولش کرد و انتخاب خیلی خوبیه...

قابلیت پانوراما هم داره یا نه؟
اگه نداره یه دوربین خوب با همین کیفیت و حتی بالاتر و رنج قیمت حداکثر 300 تومن معرقی کنید..فقط عکاسیش برام مهمه
ممنون

rostamiani
01-03-2010, 23:06
قابلیت پانوراما هم داره یا نه؟
اگه نداره یه دوربین خوب با همین کیفیت و حتی بالاتر و رنج قیمت حداکثر 300 تومن معرقی کنید..فقط عکاسیش برام مهمه
ممنون

Fujifilm Finepix F200EXR

زوم 5x
12 مگا پیکسل
حساسیت و کیفیت بالا حتی در ISO های بالا تر
سنسور بزرگ : 1/1.6
فیلمبرداری 640x480
سنسور EXR فوجی رو داره که تاثیر خیلی خوبی روی کیفیت عکس گزاشته

قابلیت عکاسی HDR با رزولوشن 6MP

قیمتش هم حدود 280 هزار تومان

اینم ریویوو :

البته من این دوربین رو از نزدیک ندیدم و بر اساس ریویوو ها به نر خیلی علی هست :)

atrociousman
02-03-2010, 02:56
سلام دوستان
خيلي خيلي ممنون ميشم اگه بتونين كمكم كنين تا دوربين مورد نيازم رو تهيه كنم ( به يه اتفاق نظر برسيم خيلي بهتره چون نظر فروشندگان خيلي متفاوت و گيج كنندست!)
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــ
من تو زمينه دكوراسيون فعاليت ميكنم
براي تهيه رزومه كاري و كاتالوگ نياز به عكسهاي با كيفيت عالي ، از كارهايي كه انجام ميدم دارم
چون تو اين زمينه حرفه ايي نيستم نميدونم نيازم رو چطور شرح بدم !

خيلي ممنون ميشم اگر قبل از اينكه به بنده پاسخ بديد در گوگل (براي مثال) عكسهاي interior design رو سرچ كنيد تا به خصوصيات مورد نياز من دست پيدا كنيد!
در كل من وقتي با دور بين هاي معمولي عكسبرداري ميكنم ، عكس انقدر بي حال ميشه كه ، نميشه به مشتري به عنوان نمونه كار نشون داد!
دوستان در ضمن لطفا در نظر داشته باشيد كه معمولا شرايط نور پردازي حرفه اي محيا نيست( اگر هم باشه بنده اينكاره نيستم:دي)

تا اونجايي كه من سر در ميارم دوربيني كه زود باتري خالي نميكنه بيشتر به كار بنده مياد و تفريبا رزولوشن خيلي بالايي نياز ندارم چون براي چاپ كاتالوگ در سايز معمولي ميخوام

نكته اول اينكه تمام تنظيمات حرفه اي روي دوش دور بين باشه(در حد حرفه اي دستي نباشه)
نكته دوم اينكه به فكر جيب بنده باشيد ( نظر خودم حدود 200 تا 300 تومان هست ) ولي در صورت لزوم بالاتر هم مشكلي نداره چون 100 درصد ملزوم هست!

rostamiani
02-03-2010, 07:19
دوستان من فردا منتظرم:20:
عکس هایی که کیفیت و شفافیات زیادی دارند و توی سایت ها می بینید حتما با نرم افزار هایی مثل فوتوشاپ روشون کار شده
هر دوربینی که خریدید حتما باید نرم افزاری مثل فتوشاپ هم همراهش یاد بگیرید

اگه دوربینتون امکان ذخیره کردن با فرمت RAW رو داشته باشه خیلی بهتر میشه تو نرم افزار ها باهاش کار کرد :)

فکر می کنم Fujifilm S200EXR خیلی کیفیت تصوی خیلی خوبی داره. قیمتش حدود 40 هزار تومان هست

و اگه به زوم بالا احتیاجی ندارین Canon G11

و اگه زیر 300 هزار تومن خواستین Fujifilm F200EXR که چند پست قبل توضیح دادم :10:

البته بازم بهتره اساتید نظر بدن :10:

sastwhc
02-03-2010, 13:10
Fujifilm Finepix F200EXR

قیمتش هم حدود 280 هزار تومان

]

البته من این دوربین رو از نزدیک ندیدم و بر اساس ریویوو ها به نر خیلی علی هست :)

atrociousman
02-03-2010, 13:50

lايول كيفيت كاره اينو دو روز پيش ديدم ! عاليه
از قيمتش خبر نداري؟؟؟

در حد فوق حرفه اي نه ولي حرفه اي چرا ! بلدم!:20:

اگر دقت كرده باشيد عمق عكس هاي دكوراسيون زياده ، يعني من توي يك اتاق 12 متري محدوديت جا دارم تا بتونم يه عكس موثر بگيرم ، نميدونم ولي فكر كنم اصطلاحا ميگن عكس وايد !
حالا يكي از دوستان ميگفت بايد براي اين كار از دوربين SLR استفاده كني ، درست ميگم آيا؟:20:
نمونه:

atrociousman
02-03-2010, 13:50

از قيمتش خبر نداري؟؟؟

در حد فوق حرفه اي نه ولي حرفه اي چرا ! بلدم!:20:

اگر دقت كرده باشيد عمق عكس هاي دكوراسيون زياده ، يعني من توي يك اتاق 12 متري محدوديت جا دارم تا بتونم يه عكس موثر بگيرم ، نميدونم ولي فكر كنم اصطلاحا ميگن عكس وايد !
حالا يكي از دوستان ميگفت بايد براي اين كار از دوربين SLR استفاده كني ، درست ميگم آيا؟:20:
نمونه:

rostamiani
02-03-2010, 14:03
از قيمتش خبر نداري؟؟؟

G11 حدود 500 هزار تومان هست و Fujifilm Finepix S200EXR هم حدود 450 هزار تومان :)

mac_world
02-03-2010, 18:53
یه سوال دارم از متخصصین

Canon PowerShot SX200 IS
واید هست یا نه؟

Sony Cyber-Shot DSC-W380
این و
Sony Cyber-Shot DSC-WX1
چه طور در کل یه مقایسه کلی میشه بکنید
ممنون

ELSIN
02-03-2010, 19:02
سلام من بین این دو مدل خیلی مردد هستم تقریبا هم قیمت هم هستن یکی 14 مگا هست با زوم اپتیکال 5 و کنن 12 هست بازوم 12 اگه میشه راهنمایی کنید و در کل بگید سونی بهتره یا کنن

Canon PowerShot SX200 IS
Sony Cyber-Shot DSC-W380

TZ7 پاناسونیک عالی
380 تومنه
و بهتر از اون دو

seymour
02-03-2010, 20:04
سلام
نظرتون در مورد Canon SX210 IS چیه؟

کی میاد ایران؟

یه دوربین تا 350 تومن در حد امکان 14مگاپیکسل معرفی کنین بیزحمت

ممنون
این دوربین الان فقط "اعلام" شده و هنوز حتی "عرضه " جهانی هم نشده .. رفت تا اواسط بهار و شاید هم دیرتر...

//

ZR1 و Zs3 پاناسونیک اگه گیر بیاد - sx200 کانون - H20 سونی.

mac_world
02-03-2010, 20:08
واگه میشه نظرتونو درباره

(Canon IXUS 200 IS (IXY 930

(Canon IXUS 120 IS (IXY 220

Canon PowerShot SX200 IS
بگید

rostamiani
02-03-2010, 20:15
خیلی خیلی متشکرم
فکر کنم دیگه زیادی گیج شدم
ولی تا حالا فقط مدل های بالای 400 هزار تومن مثل پاناسونیک FZ38 به نظرم مناسب اومده :)

اگه ممکنه نظرتونو در مورد این مدل ها هم بگین :

Panasonic Lumix DMC-FZ35 (البته نمی دونم اومده یا نه ... ولی قیمتش 310 دلار هست :11: به نظر خیلی جالبه):

از دوربین های پاناسونیک ZR1 و ZR3 و ZS7 و FX500 و FS20 دوربینی هست که کیفیت تصویر خیلی خوب و تنظیمات دستی داشته باشه ؟

راستی ، فیلمبرداری 60 فریم بر ثانی هتوی FZ38 برای چیه ؟ یعنی می تونی Slow Motion فیلمبرداری کنی ؟

خیلی متشکرم

TZ7 پاناسونیک عالی
380 تومنه
و بهتر از اون دو

خیلی متشکرم
380 هزار تومان که خیلی خوبه :10:
همراهش چی داره ؟ کیفی ،حافظه ای ؟؟؟

atrociousman
02-03-2010, 20:59
G11 حدود 500 هزار تومان هست و Fujifilm Finepix S200EXR هم حدود 450 هزار تومان :)
خيلي ممنون دوست عزيز
خب بين اينا شما كدوم رو تاييد ميكني؟؟!؟
و آيا به اين خصوصيات زير دست پيدا ميكنم؟؟

حالا يكي از دوستان ميگفت بايد براي اين كار از دوربين SLR استفاده كني ، درست ميگم آيا؟
نمونه:

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

ببخشيد در تكميل اينو عرض ميكنم:
در اصل ميخوام فضا بزرگتر نشون بده
پيشاپيش ممنون.

rostamiani
02-03-2010, 23:30
البته من هم الآن خودم دنبال دوربینم و این دوربین ها رو از نزدیک ندیدم
ولی باید Panasonic Lumix DMC-FZ38 رو هم اضافه کنم که حدود 460 هزار تومان قیمت داره و اونم دوربین خیلی خوبیه. شاید خودم همین مدل رو بخرم :46:

نمونه عکس ها رو می تونید تو سایت های مختلف ببینید :)
نمونه عکس های این دوربین:

من هنوز تو عکاسی زیاد وارد نیستم ولی فکر می کنم منظورتون لنز وایده که همه این دوربین هایی که گفتم لنزشون وایده فقط مقدار واید بودنشون فرق می کنه :31:

موفق باشید :10:

ELSIN
03-03-2010, 01:51
خیلی خیلی متشکرم
فکر کنم دیگه زیادی گیج شدم
ولی تا حالا فقط مدل های بالای 400 هزار تومن مثل پاناسونیک FZ38 به نظرم مناسب اومده :)

اگه ممکنه نظرتونو در مورد این مدل ها هم بگین :

Panasonic Lumix DMC-FZ35 (البته نمی دونم اومده یا نه ... ولی قیمتش 310 دلار هست :11: به نظر خیلی جالبه):

از دوربین های پاناسونیک ZR1 و ZR3 و ZS7 و FX500 و FS20 دوربینی هست که کیفیت تصویر خیلی خوب و تنظیمات دستی داشته باشه ؟

راستی ، فیلمبرداری 60 فریم بر ثانی هتوی FZ38 برای چیه ؟ یعنی می تونی Slow Motion فیلمبرداری کنی ؟

خیلی متشکرم

خیلی متشکرم
380 هزار تومان که خیلی خوبه :10:
همراهش چی داره ؟ کیفی ،حافظه ای ؟؟؟

بله خوبه هم fz35/38 هم TZ7
نمیدونم چی همراهشه اگه میخای شماره مغازه رو بدم

TZ7 همون ZS3 هست و FZ35 همون FZ38 هست اسمای امریکا و بقیه جاهای دنیا

ALI SAGHI
03-03-2010, 03:12
با سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان
من نظرم ازw290 سوني تغيير كرد و الان ميخوام ixus 200is canon بگيرم ولي چندتا سوال برام پيش اومده:
1- آيا w290 برتري نسبت به ixus 200 داره يا تو همه موارد پايين تره؟ اگه موردي هست لطفا بگين.
2- طبق گفته سايت كمشاپ هم مدل ژاپني و هم مدل چيني تو بازار موجود است. آيا روش خاصي براي فهميدنش هست يا اينكه روي كارتون نوشته ساخت كجا هستش؟
3- من ميخوام برم تهران بخرم. دوستان تهراني لطف كنند آدرس يه خيابوني كه مركز فروش دوربين هستش رو بدن.
درضمن استفاده من از دوربين براي عكس هاي ورزشي هستش يعني سرعت شاتر بالا و لرزشگير قوي نياز دارم همچنين ميخوام از دوچرخه در حال پرش تو هوا بدون تاخير عكس بگيرم. با توجه به استفادم كدوم مدل بالا رو پيشنهاد ميكنيد.
با تشكر فراوان

sastwhc
03-03-2010, 09:01
۱-؟!!
۲-همینطوره و کیفیتشون هم تفوت اساسی نداره ولی راحتترین راه نگاه کردن به زیر ه دوربینه که نوشته ساخت چین یا ژاپنه.البته چینی ارزونتره
۳-تقاطع جمهوری و حافظ یا میرداماد پاساژ پایتخت یا خیابان ناصر خسرو پایین تر از توپخانه

برای عکاسی ورزشی من بهت دوربین کامپکت پیشنهاد نمیکنم بلکه یه لنز با F پایین و دوربین با سرعت شاتر بالا پیشنهاد میکنم که از 3 میلیون تومن شروع میشه اگه در این حد و البته کمی بیشتر میتونی هزینه کنی بگو تا بیشتر راهنماییت کنم.شما با دوربین کامپکت نمیتونی به نتیجه برسی مگر اینکه جایی نور کافی(نور خورشید باشه و فلاش +/-) و از ایزوی بالا استفاده کنی که من سری G کنون رو پیشنهاد میکنم.یعنی بین 400 تا 500 تومن باید برای دوربین هزینه کنی.

mac_world
03-03-2010, 13:30
آقا من مردم
گیگ گیج شدم
یه دوربین با این مشخصات میخوام
12 مگا یا بالاتر
فیلم hd بگیره
واید باشه
تو فیلم برداری زوم کنه
خواهشا یکی کمک کنه بودجه هم 350 هست

rostamiani
03-03-2010, 13:39
آقا من مردم
گیگ گیج شدم
12 مگا یا بالاتر
فیلم hd بگیره
واید باشه
تو فیلم برداری زوم کنه
تا جایی که یادمه Panasonic DMC TZ7 همه این امکاناتی رو که گفتین داره و کیفیت عکس هم خیلی خوبه
قیمت 380 هزار تومان :)

mac_world
03-03-2010, 14:54
این مدل تو بازار هست؟
چون بعد از ظهر میخوام برم بخرم و یه چیزی نمایندگی فروش پاناسونیک و کنن و کسی داره؟
و یه چیزی مدل

Canon PowerShot SX200 IS
کدوم اون امکانتاتی رو که بالا گفتمو نداره؟

vvc
03-03-2010, 15:27
این مدل تو بازار هست؟
چون بعد از ظهر میخوام برم بخرم و یه چیزی نمایندگی فروش پاناسونیک و کنن و کسی داره؟
و یه چیزی مدل

Canon PowerShot SX200 IS
کدوم اون امکانتاتی رو که بالا گفتمو نداره؟

sx200 دوربيني كه كاملا با مشخصاتي كه دادي هماهنگه تنها ايرادش اينكه زوم هنگام فيلم نداره
البته من يه چند با ر كه با اين دوربين كاركردم ديدم ميشه اول زوم كرد بعد فيلم برداري
فكر كنم با 350 بتوني يه رم و كيف +دوربين رو بخري
درضمن فكر كنم TZ7 پاناسونك بالاي 400 باشه

mac_world
03-03-2010, 16:56
لطفا ار جایی برای خرید Panasonic DMC TZ7 میدونید بگید ممنون میشم

rostamiani
03-03-2010, 17:03
1.لطف به من هم بگین کجا برای خریدن Panasonic Z38 مناسب تره ؟
یه جایی که منصف باشه و قیمتو خیلی بالا نگه و البته با گارانتی و مطمئن

2.راستی گارانتی پاناسونیک با چه شرکتیه ؟

3.باتری لیتیومی Z38 پیدا میشه ؟ یه جوری نشه که عمر باتری که تموم شد دوربینو بندازیم دور ! این باتری ها استانداردن یا فقط پاناسونیک تولید می کنه؟

متشکرم

jamshimi
04-03-2010, 08:15
سلام دوستان يه IXUS 200 IS گرفتم اما فقط زبان انگليسي و ژاپني داره مي خواستم ببينم چه جوري ميشه زبان فارسي بهش اضافه كرد

rostamiani
04-03-2010, 08:18
سلام دوستان يه IXUS 200 IS گرفتم اما فقط زبان انگليسي و ژاپني داره مي خواستم ببينم چه جوري ميشه زبان فارسي بهش اضافه كرد
سلام
تا جایی که من می دونم اگه مدل فارسی این گوشی هم باشه و این گوشی امکان Firmware Upgrade داشته باشه از نظر تئوری امکانپذیر هست
اگر نه نمیشه :)

به هر حال کار عجیبیه :)

najee
04-03-2010, 08:48
بازم سلام .من بین ایناکدو بگیرم .A1100کنون.S570نیکون.یاJ30فوجی دیگه به این سه تا رسیدم هرکدومشون یه نقطه ضعفی با یه نقطه قوتی دارن .کد.مشون به اون یکی میچربه؟؟؟

P A R S A
04-03-2010, 11:56
سلام!
من الان بین Panasonic DMC FZ-38/FZ-35 و Fujifim S200EXR گیر نمودم! هیچ سایتی هم پیدا نکردم که عکس های این دو تا دوربین از سوژه های مشابه رو داشته باشه!
نـــــــــــظر شما چیــــــــست؟

rostamiani
04-03-2010, 12:08
سلام!
من الان بین Panasonic DMC FZ-38/FZ-35 و Fujifim S200EXR گیر نمودم! هیچ سایتی هم پیدا نکردم که عکس های این دو تا دوربین از سوژه های مشابه رو داشته باشه!
اینم با عکسای مشابه:

موفق باشید

ALI SAGHI
04-03-2010, 13:26
۱-؟!!
۲-همینطوره و کیفیتشون هم تفوت اساسی نداره ولی راحتترین راه نگاه کردن به زیر ه دوربینه که نوشته ساخت چین یا ژاپنه.البته چینی ارزونتره
۳-تقاطع جمهوری و حافظ یا میرداماد پاساژ پایتخت یا خیابان ناصر خسرو پایین تر از توپخانه

برای عکاسی ورزشی من بهت دوربین کامپکت پیشنهاد نمیکنم بلکه یه لنز با F پایین و دوربین با سرعت شاتر بالا پیشنهاد میکنم که از 3 میلیون تومن شروع میشه اگه در این حد و البته کمی بیشتر میتونی هزینه کنی بگو تا بیشتر راهنماییت کنم.شما با دوربین کامپکت نمیتونی به نتیجه برسی مگر اینکه جایی نور کافی(نور خورشید باشه و فلاش +/-) و از ایزوی بالا استفاده کنی که من سری G کنون رو پیشنهاد میکنم.یعنی بین 400 تا 500 تومن باید برای دوربین هزینه کنی.
خيلي ممنون از بابت راهنماييت ولي من تا 300 بيشتر نميخوام هزينه كنم از طرف ديگه دوربين كامپكت رو بخاطر كوچك بودن و سبكيش ميخوام چون كار حرفه اي من عكاسي نيست دوچرخه سواري هستش.
من هم منظورم مقايسه دو مدل w290 و IXUS 200 بود كه فهميدم خيلي IXUS 200 بهتره فقط ميخواستم ببينم W290 چه برتري نسبت به IXUS 200 داره؟
من از لينك زير يك فيلم HD كه با IXUS 200 گرفته شده رو دانلود كردم ولي متاسفانه موقع حركت دادن دوربين تصوير ميلرزه يه جوري اينگار فريم در ثانيه اون پايين هستش حالا شايدم من اشتباه ميكنم. يه لطفي كني اگه دانلودش كرديد نظرتون رو راجع به فيلم برداريش بگين يا اگه خودتون تست كرديد كه چه بهتر؟
اين فيلم IXUS 200:
به نظرتون ممكنه W290 بهتر فيلم بگيره؟ فقط خواهشا نگين كه دوربين ديجيتال واسه فيلم برداري نيست و بايد برم دوربين HD بخرم. چون من ميخوام با 300 تومن به هردوتاش رو در حد متوسط داشته باشم.
اين هم عكس هاي IXUS 200:
با تشكر

ALI SAGHI
04-03-2010, 13:33
آقا من مردم
گیگ گیج شدم
12 مگا یا بالاتر
فیلم hd بگیره
واید باشه
تو فیلم برداری زوم کنه
من بهت CANON IXUS 200IS رو پيشنهاد ميكنم قيمتش هم 300 هستش.
اينم مشخصاتش:
البته خودم هنوز تستش نكردم ولي تو اين هفته ميخرم و تستش ميكنم.

amin khan
04-03-2010, 15:42
سلام یه چند تا سوال دارم
1-قبل از عید قیمت دوربین بالا میره؟

2- sx200قیمتش الان چقدره؟

3-یه سوال دیگه هم اینکه بین w290 سونی و sx200 به جز زوم فرق دیگه ای هم هست؟

4-موقع خرید sx200 بگیرم توی جعبه اش باید چه چیزایی باشه؟

5- با گارانتی بگیرم یا بی گارانتی؟

6-گارانتی معتبر کانن چیه؟

7-اختلاف قیمت با گارانتی و بی گارانتی هم بگید ممنون میشم

8- روزولوشن 720p و 1080i یعنی چند در چند ؟

9- قضیه این gps توی w290 چیه؟ یعنی نقشه هم نشون میده یا فقط موقعیت عکس رو ثبت میکنه؟

ELSIN
04-03-2010, 16:26
لطفا ار جایی برای خرید Panasonic DMC TZ7 میدونید بگید ممنون میشم

براتون خصوصی میدم

1.لطف به من هم بگین کجا برای خریدن Panasonic Z38 مناسب تره ؟
یه جایی که منصف باشه و قیمتو خیلی بالا نگه و البته با گارانتی و مطمئن

2.راستی گارانتی پاناسونیک با چه شرکتیه ؟

3.باتری لیتیومی Z38 پیدا میشه ؟ یه جوری نشه که عمر باتری که تموم شد دوربینو بندازیم دور ! این باتری ها استانداردن یا فقط پاناسونیک تولید می کنه؟

متشکرم

1براتون خصوصی میدم

2 PGF که همون بانیانه

3 بله هست باید 40 تومن قیمت داشته باشه و4 سال هم عمر

seymour
04-03-2010, 19:27
بازم سلام .من بین ایناکدو بگیرم .A1100کنون.S570نیکون.یاJ30فوجی دیگه به این سه تا رسیدم هرکدومشون یه نقطه ضعفی با یه نقطه قوتی دارن .کد.مشون به اون یکی میچربه؟؟؟
اگه در نظر بگیریم که در این حدود قیمت مهمترین بحث کیفیت هستش، a1100 رو ترجیح میدم که در کلاس خودش کیفیت بسیار خوبی داره.

fery joon
04-03-2010, 19:58
سلام رفقا

من يه تي 500 سوني گرفتم.ميخواستم نظرتون رو در مورد اين دوربين بدونم.فيلمبرداريش كه خيلي خوبه.اچ دي هست فيلمبرداريش.باهاش فيلم گرفتم خيلي خوب فيلم ميگيره
عكسش هم خوبه
قبلا يه تي 200 داشتم ولي نتونست راضيم كنه.ولي تي 500 خيلي بهتره

ميخواستم نظر اساتيد رو در مورد اين دوربين بدونم :31:

آنتی
04-03-2010, 21:36
سلام
من میخوام یه دوربین بگیرم ولی مشکلم اینه که میخوام دوکاره باشه یعنی هم خوب عکس بگیره و فیلمبرداری قابل توجه ای داشته باشه
بودجه هم 300 -400
اگر دوستان میتونن کمک کنن

pooria_k2
04-03-2010, 21:48
من یه دوربین canon FTb دارم.دنبال کیف و باتریش میگردم.تو تهران یا شیراز جایی سراغ ندارین؟
اینم عکسش

کسی نیست ما رو دریابه؟

kayvankoohi
04-03-2010, 22:23
به نظرتون ممكنه W290 بهتر فيلم بگيره؟
با تشكر
مشخصات فیلم برداریشون یکسانه.اما من با مقایسه یه سری مشخصات دیگه میتونم بگم به نظر من کنونIXUS 200 در کل بهتره.
-فوکوس ماکرو (عکس برداری از نزدیک) 200 ixus سه سانتی متره ولی برای w290 ده سانت یعنی از این فاصله نزدیکتر در محدوده فوکوسشون نیست.
-قاصله کانونیه لنز IXUS 200 باعث میشه که واید قویتری داشته باشه یعنی زاویه دید باز تری داشته باشه.
-برد فلاش
-سرعت شاتر
مشخصات IXUS 200

مشخصات w290

kayvankoohi
04-03-2010, 22:59
سلام یه چند تا سوال دارم
1-قبل از عید قیمت دوربین بالا میره؟

2- sx200قیمتش الان چقدره؟

3-یه سوال دیگه هم اینکه بین w290 سونی و sx200 به جز زوم فرق دیگه ای هم هست؟

4-موقع خرید sx200 بگیرم توی جعبه اش باید چه چیزایی باشه؟

5- با گارانتی بگیرم یا بی گارانتی؟

6-گارانتی معتبر کانن چیه؟

7-اختلاف قیمت با گارانتی و بی گارانتی هم بگید ممنون میشم

8- روزولوشن 720p و 1080i یعنی چند در چند ؟

9- قضیه این gps توی w290 چیه؟ یعنی نقشه هم نشون میده یا فقط موقعیت عکس رو ثبت میکنه؟

اگه منظورت اینه Power Shot SX200 IS قیمتش 322000
ولی اگه IXUS 200 IS میگی قیمت 310000

داخل جعبه:

گارانتی معتبر کنون آفوماره
اختلاف قیمت با گارانتی و بدون گارانتی زیاد نیست 30 تا 40 تومنه پس بهتره با گارانتیشو یگیری.
رزولوشنی که گفتی احتمالن مربوط به حالت فیلم برداریش میشه که ابعاد کادر تصویرو مشخص میکنه بر حسب پیکسل

GPS unit یه کیته(اکسسوری) که 110 دلار قیمتشه و موقیت مکانی عکسو ثبت میکنه.

snaiper
05-03-2010, 00:50
با سلام ميخواستم يه لنز تله براي دوربين سوني اچ 10 بخرم اول قيمتشو نميدونم دوم براي فلو و فوكوس ميخواستم بخرم ميخوام بدونم ارزش داره بخرم ممنون ميشم جواب بدين

P A R S A
05-03-2010, 01:54
سلام بر همگان!
فعلا بنده تصمیم گرفتیم که بودجه رو کاهش بدم، و بیخیال S200EXR بشم، رفتم یه نگاهی کردم (تو نت) زیر 300 تومن دوربین خوشدست و با بدنه نیمه حرفه ای فقط فوجی S1600 و S2500 هست که هر دو گزینه های خوب و جدیدی هستند، کسی نظر خاصی نسبت به این دو مدل نداره؟ کسی رقیبی در این حدود قیمت نمیشناسه؟

rostamiani
05-03-2010, 07:10
سلام بر همگان!
فعلا بنده تصمیم گرفتیم که بودجه رو کاهش بدم، و بیخیال S200EXR بشم، رفتم یه نگاهی کردم (تو نت) زیر 300 تومن دوربین خوشدست و با بدنه نیمه حرفه ای فقط فوجی S1600 و S2500 هست که هر دو گزینه های خوب و جدیدی هستند، کسی نظر خاصی نسبت به این دو مدل نداره؟ کسی رقیبی در این حدود قیمت نمیشناسه؟
کیفیت عکس های S2500 که اصلا خوب نیست
به نظر من بهتره بیشتر به کیفیت عکس اهمیت بدین تا قیافه دوربین :11:

P A R S A
05-03-2010, 08:49
کیفیت عکس های S2500 که اصلا خوب نیست
به نظر من بهتره بیشتر به کیفیت عکس اهمیت بدین تا قیافه دوربین
تو این حدود قیمت چه گزینه های بهتری هست؟

prowler88
05-03-2010, 11:32
خيلي ممنون دوست عزيز
خب بين اينا شما كدوم رو تاييد ميكني؟؟!؟
و آيا به اين خصوصيات زير دست پيدا ميكنم؟؟

---------- Post added at 08:59 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

ببخشيد در تكميل اينو عرض ميكنم:
در اصل ميخوام فضا بزرگتر نشون بده
پيشاپيش ممنون.
به نظر من دوربین ایده آل برای شما پاناسونیک LX3 هست. مخصوصا برای استفاده ی شما عالیه. واید 24 میلیمتر هم داره که کاملا جواب کار شما رو میده.

آقا من مردم
گیگ گیج شدم
12 مگا یا بالاتر
فیلم hd بگیره
واید باشه
تو فیلم برداری زوم کنه
بهترین دوربینی که این خصوصیات رو با هم داشته باشه همون ZS3 پاناسونیک هست. SX200 کنان هم بدک نیست ولی زوم موقع فیلمبرداری نداره.

سلام!
بدون شک از نظر کیفیت عکس برتری با S200 هست. ولی یه سری نقص هایی هم نسبت به FZ35 داره.

با سلام ميخواستم يه لنز تله براي دوربين سوني اچ 10 بخرم اول قيمتشو نميدونم دوم براي فلو و فوكوس ميخواستم بخرم ميخوام بدونم ارزش داره بخرم ممنون ميشم جواب بدين
به نظر من ارزش نداره همچین کاری بکنید. چون اولا قیمتش نسبتا بالاست. دوما کیفیت عکس رو به طور محسوسی کاهش میده و ممکنه مشکلات دیگه ای هم به وجود بیاره.

سلام بر همگان!
خرید اون مدل های فوجی به خاطر سابقه ی مدل های قبلیشون یه ریسک بزرگه و اصلا توصیه نمیشه. شما چه مشخصاتی مدنظرتونه؟

amin khan
05-03-2010, 17:08
سلام مجدد
میگم ZS3 موقع فیلمبرداری زوم میکنه؟
sx200 که میگن تنظیمات دستیش از این دوربین بیشتره ، شامل چه تنظیماتی میشه؟
یه مقدار در مورد فوکوس دستی توضیح میدین؟
گارانتی پاناسونیک چیه؟
این دوربینها با مموری 16 گیگ مشکلی ندارن که؟
کلا canon sx200 رو پیشنهاد میدین یا lumix zs3 ؟
ممنون میشم اگه همه سوالاتمو جواب بدین...

P A R S A
05-03-2010, 17:13
خرید اون مدل های فوجی به خاطر سابقه ی مدل های قبلیشون یه ریسک بزرگه و اصلا توصیه نمیشه. شما چه مشخصاتی مدنظرتونه؟

تنظیمات دستی کامل ، زوم بالا ، چشمی (EVF) ، خوشدستی دوربین ، سرعت شاتــــر ، ...!
مدل های قبلی مگه چشونه؟
نیکون lL100 چطوره؟

sastwhc
05-03-2010, 23:31
تنظیمات دستی کامل ، زوم بالا ، چشمی (EVF) ، خوشدستی دوربین ، سرعت شاتــــر ، ...!
مدل های قبلی مگه چشونه؟
نیکون lL100 چطوره؟

خیلی اتوماتیکه و البته با همین قیمت انتخاب بهتر کم نیست البته اگه از EVF بگذری

یه کم درمورد نوع عکاسی ات هم بگو

alireza1974
06-03-2010, 13:06
باسلام
دوستانی که دفترچه راهنمای فارسی یا انگیسی canon sx200 را می خواهند یک پیام خصوصی بدهند تا برای آنها ارسال کنم.

P A R S A
06-03-2010, 14:32
خیلی اتوماتیکه و البته با همین قیمت انتخاب بهتر کم نیست البته اگه از EVF بگذری
آره این نیکونه خوب نیست ولی فوجی S2500 به نظرم گزینه خوبی هست، حالا اگه از این EVF بگذریم شما چی پیشنهاد میکنی؟
نوع عکاسی: تقریبا همه چی، منظره، پرتره و ...، تنظیمات دستی و این موارد برام مهمه، دوربین تمام اتوماتیک نمیخوام!

آنتی
06-03-2010, 15:58
سلام
من میخوام یه دوربین بگیرم ولی مشکلم اینه که میخوام دوکاره باشه یعنی هم خوب عکس بگیره و فیلمبرداری قابل توجه ای داشته باشه
بودجه هم 300 -400
اگر دوستان میتونن کمک کنن

اینطور دوربینی موجود نیست یا اینکه کسی جواب نمیده

amin khan
06-03-2010, 17:18

صفحات آخر تایپیک و از جمله سوالات و دوربین مورد نظر خودم ، همین دوربینی که شما میخواید...
canon sx 200 با فیلمبرداری hd 720p و زوم 12 و تنظیمات دستی زیاد گزینه بسیار خوبیه
رقیب اون توی برند پاناسونیک dmc - tz7 هست

sx200 = تنظیمات دستی زیاد داره ولی موقع فیلمبرداری زوم نمیکنه

tz7 = تنظیمات دستی زیاد نداره ولی حین فیلمبرداری زوم میکنه

به نظر من tz7 بیشتر به درد شما بخوره

یا میتونی منتظر باشی تا sx210 بیاد که اشکال sx200 در اون برطرف شده و موقع فیلمبرداری زوم میکنه....

اساتید پست بنده هم اگه از صفحه قبل جواب بدن ممنون میشم

rostamiani
06-03-2010, 17:35
منم فکر می کنم Canon SX200 بهتره چون تنظیمات دستی زیاد تری داره.ولی TZ7 هم کیفیت تصویر خوبی داره
Panasonic FZ28 هم اگه پیدا کنی فکر می کنم از همه اینا بهتر باشه :20: قیمتش باید زیر 400 هزار تومن اومده باشه

اینم مقایسه Canon SX200 و Canon SX210 و Panasonic TZ7 و Panasonic FZ28 :

اینم بررسی کامل FZ28 که prowler88 عزیز زحمتشو کشیدن :

موفق باشید ...

''EHSAN''
06-03-2010, 18:03
سلام بر دوستان
بین sx20 و fuji s200 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

دوستان من هنوز منتظر نظرات شما هستم!!!
Canon sx20 یا Fuji s200EXR ؟؟؟؟؟

rostamiani
06-03-2010, 20:50
باید اول بگین کاربرد دقیقتون چی هست ؟ چه چیز هایی براتون مهمه ؟
فعلا این کیفیت رنگ ها رو داشته باشید :10:

میزان طبیعی بودن رنگ دوربین ها ( مربع رنگ واقعی و دایره رنگی هست که دوربین ثبت کرده ) :

Canon PowerShot SX20 IS

Fujifilm FinePix S200EXR

Panasonic Lumix DMC-FZ35

seymour
06-03-2010, 20:54
سلام مجدد
میگم ZS3 موقع فیلمبرداری زوم میکنه؟
sx200 که میگن تنظیمات دستیش از این دوربین بیشتره ، شامل چه تنظیماتی میشه؟
یه مقدار در مورد فوکوس دستی توضیح میدین؟
گارانتی پاناسونیک چیه؟
این دوربینها با مموری 16 گیگ مشکلی ندارن که؟
کلا canon sx200 رو پیشنهاد میدین یا lumix zs3 ؟
ممنون میشم اگه همه سوالاتمو جواب بدین...
بله زوم موقع فیلمبرداری داره.
//
مشکلی با کارت 16 گیگ نداره.
//
کنترل دستی: خب sx200 کنترل کامل روی شاتر و دیافراگم و فوکوس و اینا میده بهت.

فوکوس دستی: در مورد چی اش ؟ مفهومش ؟ یعنی اینکه خود عکاس تعیین می کنه که سوژه فوکوس چی باشه ... جدا از اینکه بحث اش هم در این تاپیک نیست.
//
من sx200 رو می پسندم .. اگه یه نفر ویدئو میخواد بره سراغ zs3 .. اگه تنظیمات دستی و عکاسی بهتر میخواد sx200

''EHSAN''
06-03-2010, 21:04
باید اول بگین کاربرد دقیقتون چی هست ؟ چه چیز هایی براتون مهمه ؟
فعلا این کیفیت رنگ ها رو داشته باشید :10:

میزان طبیعی بودن رنگ دوربین ها ( مربع رنگ واقعی و دایره رنگی هست که دوربین ثبت کرده ) :

با تشکر
کاربردم بیشتر منظره ، در شب و ماکرو هست (شاید بهتر بود می گفتم همه کار !!!!):31:
نویز کم ، سرعت شاتر بالا ، زوم بالا ، دم دست بودن دکمه ها و ...:27:

rostamiani
06-03-2010, 21:21
راستش منم یک دوربین همه کاره می خواستم ... بعد از کلی بررسی رسیدم به Panasonic LUMIX FZ-38 .همونظور که تو پست قبل می بینید رنگش از او 2 تا طبیعی تره.نویزشم به نسبت پایینه :

مقایسه نویز این دوربین در مقایه با مدل های دیگه

خوبی ها:
فیلمبرداری HD با امکان زوم
فکوس خودکار دقیق و سریع
زوم بی صده
ضبط سدای استریو
تشخیص چهره انسان و بچه و سگ و گربه !
زوم 18X
12MP
امکان ذخیره کردن چهره 6 نفر با اسم و تاریخ تولد ! تا اگه مثلا تو جمعیت عکس گرفتین روی افراد آشنا فکوس کنه !
تنظیمات دستی کامل
دکمه اختصاصی فیلم برداری
سبک و خوش دست !

بدی ها :
فلاش خارجی بهش نمیخوره
LCD ثابته و مثل SX20 نمی تونه بچرخه

مقایسه مشخصات FZ35 با SX20 و S200EXR

مقایسه نویز FZ35 و SX20 :

کیفیت عکس FZ35 :

اینم ریویوو:

P A R S A
06-03-2010, 21:29
آره این نیکونه خوب نیست ولی فوجی S2500 به نظرم گزینه خوبی هست، حالا اگه از این EVF بگذریم شما چی پیشنهاد میکنی؟
نوع عکاسی: تقریبا همه چی، منظره، پرتره و ...، تنظیمات دستی و این موارد برام مهمه، دوربین تمام اتوماتیک نمیخوام!
اینجا که کسی محل ... هم به ما نذاشت (به جز عده محدودی!:31:) ، بقیه هم لابد خبر نداشتند، دیگه! (مثبت نگری) به هر حال برای همون عده محدود بگم که علی الحساب بیخیال دوربین شدم تا بتونم بودجه رو افزایش بدم و ان.شاء.الله یه دوربین SLR-Like درست و حسابی بگیرم!:5:
(التماس دعا!:31::11:)

amin khan
06-03-2010, 22:57
Panasonic FZ28 هم اگه پیدا کنی فکر می کنم از همه اینا بهتر باشه قیمتش باید زیر 400 هزار تومن اومده باشه
چی میگــــــــی؟:18:
زیر چهارصد تومن؟
مطمئنی؟
با گارانتی یا بی گارانتی؟
امروز TZ7 رو قیمت گرفتم با گارانتی بانیان دیگه حداقل 380 بود....

sastwhc
07-03-2010, 01:00

SX20
البته نه اینکه S200 بد باشه ولی در نهایت خروجی کنون مدل SX20 بهتره

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:57 AM ----------

اینجا که کسی محل ... هم به ما نذاشت (به جز عده محدودی!:31:) ، بقیه هم لابد خبر نداشتند، دیگه! (مثبت نگری) به هر حال برای همون عده محدود بگم که علی الحساب بیخیال دوربین شدم تا بتونم بودجه رو افزایش بدم و ان.شاء.الله یه دوربین SLR-Like درست و حسابی بگیرم!:5:
(التماس دعا!:31::11:)

یه 600 تومنی پس انداز کن.یه G11 کنون با رم و ... بگیر.البته اگر به تله نیاز خاصی نداری

sastwhc
07-03-2010, 01:11

اگر تنظیمات دستی برات مهم نیست یرس ایکسوس مدل 120 دوربین بدی نیست.احساس عکاسی نمیده ولی عکس و فیلمش قابله قبوله.قیمت 280 تومن
اما تا 440 میتونی S90 بخری که دوربینه خوبیه

rostamiani
07-03-2010, 07:29
چی میگــــــــی؟:18:
زیر چهارصد تومن؟
مطمئنی؟
با گارانتی یا بی گارانتی؟
امروز TZ7 رو قیمت گرفتم با گارانتی بانیان دیگه حداقل 380 بود....

البته به خاطر اومدن FZ35 این مدل کم شده ولی اگه پیدا کنی زیر 400 هست
الآن FZ35 رو تا جایی که من خبر دارم با گارانتی بانیان 465 تومن هم پیدا میشه ! :31:

badterojan
07-03-2010, 10:17
سلام
روزتون به خير
دوستان مركز خريد دوربين ديجيتال تو تهران كجاست؟
حافظ؟
پايتخت؟
...؟
كسي ميدونه؟

ALI SAGHI
07-03-2010, 11:00
ميخواستم بدونم به دوربين canon ixus 200 اگه رم ميكرو موبايل با خشاب SD وصل كنم مشكلي پيش مياد؟
چون رم هاي ميكرو موبايل تقريبا نصف قيمت SD هاي معمولي هستش و گارانتي تعويض هم داره.
امكان داره از لحاظ سرعت انتقال كم بياره؟

AliSub
07-03-2010, 13:12
ميخواستم بدونم به دوربين canon ixus 200 اگه رم ميكرو موبايل با خشاب SD وصل كنم مشكلي پيش مياد؟
چون رم هاي ميكرو موبايل تقريبا نصف قيمت SD هاي معمولي هستش و گارانتي تعويض هم داره.

به احتمال زیاد در فیلم برداری HD و کیفیت بالا مشکل برات پیش میاد.

rostamiani
07-03-2010, 14:49

من تا چند روز دیگه این مورد رو با مموری تیم کلاس 6 برای Panasonic FZ35 چک می کنم و خیر می دم :20:

P A R S A
07-03-2010, 15:22
یه 600 تومنی پس انداز کن.یه G11 کنون با رم و ... بگیر.البته اگر به تله نیاز خاصی نداری

نه، آخه فقط بحث پس انداز و داشتن - نداشتن نیست، اگه بتونم هم نمیخوام اینقدر خرج کنم، عزیز!
همون FZ38 یا فوجی S200 کار ما رو به نحو مناسب راه میندازه! خصوصا که از امکانات جانبی (فیلمبرداری و امکانات فانتزی و جالب) پاناسونیک FZ38 خوشم اومده، در این مرحله یه دوربین خیلی حرفه ای و خشک نمیخوام، میخوام یه چیز بینابین باشه، هم اتوماتیک و امکانات فانتزی خوبی داشته باشه، هم امکانات دستی و حرفه ای خوب!
به هر حال از توجهتون ممنونم!:11:

mortal kombat 2008
07-03-2010, 15:38
سلام به همه
میخوام بدونم nikond5000 و canon d500 چه مزیت ها ومعایبی نسبت به هم دارن وقسمتشون الان چنده.

AF021
07-03-2010, 19:34
سلام و خسته نباشید" با هزینه حداکثر 400 تومن میخوام دوربین عکاسی دیجیتال بگیرم چون رو تنظیمات دستی مهارت خاصی ندارم بیشتر نیازمند دوربین اتومات تنظیم هستم اما تنوع محصولات و لنزهای مختلف گیجم کرده.
در ضمن فیلمبرداری با کیفیت hd هم مد نظرمه و در مورد توان پول پرداختی 30-40 تومنم میتونم بودجه رو افزایش بدم اگه بیارزه.
از اساتید خواهشمندم بدون در نظر گرفتن تعصب رو برند خاصی بهترین مدل را پیشنهاد بدن.
با تشکر...

seymour
07-03-2010, 20:19
سلام
روزتون به خير
دوستان مركز خريد دوربين ديجيتال تو تهران كجاست؟
حافظ؟
پايتخت؟
...؟
كسي ميدونه؟
جمهوری قیمت های مناسب تر داره و تنوع بیشتر .. سمت پایتخت و میرداماد شاید با فروشنده های خوش برخوردتری برخورد کنی که صبورتر جوابت رو بدن .. خیلی وقتا میگیم "محصولت رو میرداماد انتخاب کن و برو جمهوری بخر" .. (ولی حتماً از نمایندگی تهیه کن)

P A R S A
07-03-2010, 21:30
این FZ28 غیر از مگاپیکسل چه تفاوتی با FZ35 داره؟
قیمتش چقدره این FZ28؟
کیفیتش چطوره؟
پیشنهاد میشه، الان؟

badterojan
08-03-2010, 08:32
جمهوری قیمت های مناسب تر داره و تنوع بیشتر .. سمت پایتخت و میرداماد شاید با فروشنده های خوش برخوردتری برخورد کنی که صبورتر جوابت رو بدن .. خیلی وقتا میگیم "محصولت رو میرداماد انتخاب کن و برو جمهوری بخر" .. (ولی حتماً از نمایندگی تهیه کن)

دوست عزيز ممنون از كمكت
راستي من شنيدم امام خميني هم خيلي دوبين فروشي داره
درسته؟
در ضمن شما خودت با 120-30 تومن چه مدلي پيشنهاد ميدي؟
ممنون

parasto2
08-03-2010, 10:37
سلام و خسته نباشید" با هزینه حداکثر 400 تومن میخوام دوربین عکاسی دیجیتال بگیرم چون رو تنظیمات دستی مهارت خاصی ندارم بیشتر نیازمند دوربین اتومات تنظیم هستم اما تنوع محصولات و لنزهای مختلف گیجم کرده.
در ضمن فیلمبرداری با کیفیت hd هم مد نظرمه و در مورد توان پول پرداختی 30-40 تومنم میتونم بودجه رو افزایش بدم اگه بیارزه.
از اساتید خواهشمندم بدون در نظر گرفتن تعصب رو برند خاصی بهترین مدل را پیشنهاد بدن.
با تشکر...
بهترین گرینه tz7 از panasonic است با 12x زوم وفیلم برداری hd وقیمت 370 هزارتومان
یاحق

rostamiani
08-03-2010, 10:52
با تشکر...

بهتون Panasonic FZ35 رو پیشنهاد می کنم به قیمت 465 هزار تومان
با اینکه تنظامات دستی زیادی داره، تنظیم خودکار هم خیلی زیاد داره و فوکوس خودکارش خیلی دقیقه
لنز خیلی با کیفیتی داره و فیلمبرداری HD با 60 فریم بر ثانیه .
ولی اگه بودجتون نمی رسه Panasonic TZ7 هم خیلی دوربین خوبیه
در ضمن... برای کارت حافظه و باتری اضافه هم پول نگه دارین :31:

موفق باشید

Tourang
08-03-2010, 14:36
درود بر دوستان
رئیسم یک دوربین SX20 خرید که عکسهای خوبی می گیره ولی فیلمبرداری اون تا 40 دقیقه بیشتر نیست (16G TRANS )و قطع میشه
و مهمترین عیب اون AUTO FOCUS هست که خطا زیاد داره و همیشه دقیق نیست آیا FZ35 این مشکلات را دارد یا خیر؟؟؟؟؟؟( برای خودم می خوام)
با تشکر.........
در ضمن اونایی که TZ7 یا ZS3 دارن برن firmware این دوربین رو update کنن که کمی از مشکلات باتری و نویز عکس ها حل شده است.

masoudboy
08-03-2010, 15:23
دوستان من قصد خريد يك دوربين ديجيتال تا 150 هزار تومان دارم...
چه مدلی را با اين مبلغ پيشنهاد مي كنيد كه كارايی خوبی داشته باشه ؟
اين 2 مدل چطوره ؟

Fujifilm FinePix A230
Olympus FE-46

rostamiani
08-03-2010, 15:58
درود بر دوستان
رئیسم یک دوربین SX20 خرید که عکسهای خوبی می گیره ولی فیلمبرداری اون تا 40 دقیقه بیشتر نیست (16G TRANS )و قطع میشه
و مهمترین عیب اون AUTO FOCUS هست که خطا زیاد داره و همیشه دقیق نیست آیا FZ35 این مشکلات را دارد یا خیر؟؟؟؟؟؟( برای خودم می خوام)
با تشکر.........
در ضمن اونایی که TZ7 یا ZS3 دارن برن firmware این دوربین رو update کنن که کمی از مشکلات باتری و نویز عکس ها حل شده است.
fz35 فوکوس دقیقی داره .حتی تو جاهای یک مقدار تاریک یا با زوم بالا. ظاهرا تو فوکوس کردن هیچ مشکلی نداره و خیلی هم بی صدا فوکوس می کنه
کیفیت عکسش از sx20 کمی بهتره
تا جا یی هم که یادمه تا وقتی حافظه پر نشده می تونید فیلم برداری کنید :20:
یک دکمه جدا هم برای فیلمبرداری داره که وقتی این دکمه رو بزنید سریع فیلم برداری شروع میشه و وقت رو تلف نمی کنه :46:

rostamiani
08-03-2010, 16:07

از کجا فرم ویر جدید رو میشه دانلود کرد ؟
توی سایت پاناسونیک چیزی پیدا نکردم

متشکرم

ALI SAGHI
08-03-2010, 19:07
سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان
بالاخره ما هم امروز رفتيم يك CANON SX200 IS خريديم به قيمت 380 تومن البته توي شهر خودم و شرايطي (يه خورده گرون تر خريدم) با گارانتي 24 ماه پارس الرمس.
البته به تير IXUS 200 من رفته ودم ولي كيفيت SX200 رو كه ديدم بيخيال اون شدم فقط سريع رفتم كافي نت رو به رو فروشگاه يه سرچ در مورد SX200 كردم و خريدم.
فعلا يه دو سه تا عكس توي اتاق باهاش گرفتم كيفيتش خوب بود و يك چيز خيلي جالب اين كه در حالت فيلم برداري هم 4x زوم ميكنه(آخه من قبل از خريد نداشتن زوم هنگام فيلمبرداري HD رو تو چندتا از سايت ها به عنوان ايراد sx200 خونده بودم ولي حالا كه ديدم زوم داره كلي حال كردم).
زوم عكاسي 12x اون هم خيلي رديفه و روي آخرين حد زوم هم كيفيتش قابل قبوله.
البته برد فلاش اون 3 متر هست و فكر كنم IXUS 200 برد فلاشش قوي تر باشه.
ديگه بيشتر از اين از عكاسي سر در نميارم كه بخوام تجربه تستم رو به دوستاني كه ميخوان بخرند بگم ولي اگه تست خاصي درنظر داريد بگيد تا براتون انجام بدم.
از دوستان با تجربه هم خواهش ميكنم نظرات فني رو در مورد اين دوربين بگن.

rostamiani
08-03-2010, 19:23
توی جعبه Panasonic FZ35 چه چیز هایی باید باشه ؟
متشکرم

seymour
08-03-2010, 19:34
دوست عزيز ممنون از كمكت
راستي من شنيدم امام خميني هم خيلي دوبين فروشي داره
درسته؟
در ضمن شما خودت با 120-30 تومن چه مدلي پيشنهاد ميدي؟
ممنون
توصیه میشه از همون محدوده جمهوری (زیر پل حافظ به سمت غرب، تا فلسطین فرضاً) خرید کنی ... ممکنه فروشنده توی امام خمینی بهت ارزونتر بده، اما به همون اندازه اطمینان هم میاد پایین و ریسک میره بالا... از نمایندگی های اصلی بخر تا خیالت راحت باشه..

//

120-130 تومن بودجه خیلی پایینیه .. بودجه ات رو ببر بالا؛ دوربین یه خرید عمریه، ارزشش رو داره که بیشتر هزینه کنی.. پاسخ چند خط پایین به دوستمون رو هم بخون.

دوستان من قصد خريد يك دوربين ديجيتال تا 150 هزار تومان دارم...
چه مدلی را با اين مبلغ پيشنهاد مي كنيد كه كارايی خوبی داشته باشه ؟
اين 2 مدل چطوره ؟

Fujifilm FinePix A230
Olympus FE-46
A1100 -- حدوداً 165 تومن
SD1200 --- حدود 180 تومن

اینا گزینه های بهتری هستند که ارزش قدری بیشتر هزینه کردن رو دارن .. چند جمله ای که بالاتر واسه دوستمون نوشته ام رو بخون.

seymour
08-03-2010, 19:51
از کجا فرم ویر جدید رو میشه دانلود کرد ؟
توی سایت پاناسونیک چیزی پیدا نکردم

متشکرم
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو چک کن .. مدلی که دوستمون گفت هم هست.

توی جعبه Panasonic FZ35 چه چیز هایی باید باشه ؟
متشکرم
اگه در اختیار داری اش، اغلب توی یکی از مستندات همراهش نوشته شده ..

بهرحال اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو ببین و اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])(IN THE BOX)

rostamiani
08-03-2010, 19:58
خیلی خیلی متشکرم

برای کسانی هم که می خوان فرمویر دوربین پاناسونیکشونو به روز کنن باید بگم ظاهرا دوربین با فرمویر جدید فقط با باتری های اصلی پاناسونیک کار می کنه .البته این کار رو بیشتر برای راحتی خودمون انجام دادن :

[ Warning ]
For our customers safety, after this firmware update your Panasonic Digital Camera cannot be operated by unauthorised 3rd party batteries.
(Currently there is no authorised 3rd party battery available in the market.)

ali_ab
08-03-2010, 21:01
با سلام به دوستان عزیز

از بین لنز سوپرزوم تامرون 18-270 و کنن 18-200 و سیگما 18-200 کدوم روی بدنه کنن 1000D ترجیح داده میشه ؟ البته قیمت رو هم در نظر داشته باشید . تامرون 373 تومن و کنن حدود 650 تومن هست سیگما هم حدود 450 تومن.

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید

najee
08-03-2010, 22:18
بازم سلام.آقا من پنجشنبه میرم جمهوری بالاخره.ولی بین این چهار تا مدل موندم بازم کدومشون بهتره؟؟
a1100canon
w180sony
s570nikon
s2100sony.
تمام دوربین های سونی فقط باتری لیتیومی دارن وحتی نیکون ولی کنون باتری آلکالاین میخوره .ضمن اینکه نیکونه 5برابرزوم و12.4پیکسل اینم چیز جالبی. a1100باشارژر وباتریش دقیقا هم قیمت اونا درمیاد حالا کدومشون بهتره از هرلحاظ خواهش میکنم تا فردا دوسه تا جواب قانع کننده بهم بدین که بتونم بهترینو انتخاب کنم .مرسی.

rostamiani
08-03-2010, 23:01
بازم سلام.آقا من پنجشنبه میرم جمهوری بالاخره.ولی بین این چهار تا مدل موندم بازم کدومشون بهتره؟؟
a1100canon
w180sony
s570nikon
s2100sony.
تمام دوربین های سونی فقط باتری لیتیومی دارن وحتی نیکون ولی کنون باتری آلکالاین میخوره .ضمن اینکه نیکونه 5برابرزوم و12.4پیکسل اینم چیز جالبی. a1100باشارژر وباتریش دقیقا هم قیمت اونا درمیاد حالا کدومشون بهتره از هرلحاظ خواهش میکنم تا فردا دوسه تا جواب قانع کننده بهم بدین که بتونم بهترینو انتخاب کنم .مرسی.
تنظیم دستی و کیفیت عکس و کیفیت فیلم و راحتی کار و کلا چه چیز هاییبراتون مهمتره؟
اگه چیزایی رو که براتون مهمه اولییت بندی کنید بهتر میشه گفت چه دوربینی برای کار شما مناسب تره :20:

badterojan
09-03-2010, 11:03
توصیه میشه از همون محدوده جمهوری (زیر پل حافظ به سمت غرب، تا فلسطین فرضاً) خرید کنی ... ممکنه فروشنده توی امام خمینی بهت ارزونتر بده، اما به همون اندازه اطمینان هم میاد پایین و ریسک میره بالا... از نمایندگی های اصلی بخر تا خیالت راحت باشه..

//

120-130 تومن بودجه خیلی پایینیه .. بودجه ات رو ببر بالا؛ دوربین یه خرید عمریه، ارزشش رو داره که بیشتر هزینه کنی.. پاسخ چند خط پایین به دوستمون رو هم بخون.

A1100 -- حدوداً 165 تومن
SD1200 --- حدود 180 تومن

اینا گزینه های بهتری هستند که ارزش قدری بیشتر هزینه کردن رو دارن .. چند جمله ای که بالاتر واسه دوستمون نوشته ام رو بخون.

ممنون دوست عزيز
فقط يه سوال
اين نمايندگي هايي كه ميگي تو همون جمهوري هستند يا جاي ديگه؟

اسلان
09-03-2010, 12:29
با سلام
من می خوام تو این هفته یه دوربین بخرم حالا موندم کودم یکی رو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید (نکات مهم : کیفیت تصویر . زوم بالا با کیفیت . شکار لحظه ها(ورزشی. حیات وحش ...) . فیلم زیاد مهم نیست . ...)

olympus sp 590 uz

nikon p90

sony hx1

canon sx 20 is

canon sx1 is

ali_ab
09-03-2010, 14:51
با سلام
من می خوام تو این هفته یه دوربین بخرم حالا موندم کودم یکی رو انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید (نکات مهم : کیفیت تصویر . زوم بالا با کیفیت . شکار لحظه ها(ورزشی. حیات وحش ...) . فیلم زیاد مهم نیست . ...)

olympus sp 590 uz

nikon p90

sony hx1

canon sx 20 is

canon sx1 is

با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم در مورد Sx1 خیلی بحث شده و میشه گفت کنن در ارائه این مدل شکست خورده و تجربه استفاده از سنسور cmos در کامپکت ها فعلا جواب نداده . بهتره این گزینه رو شما حذف کنید . nikon در رده کامپکت ها خیلی خوب عمل نمیکنه و کنن سرتره . بهتره شما انتخابتون رو بین سه گزینه SX20 و الیمپوس sp590 و پاناسونیک fz38 انجام بدید.

پاینده و کامیاب باشید

Tourang
09-03-2010, 17:23
دوستان باتری fz35 در چه حدی تو سایتش نوشته 470 بار میشه عکس گرفت.
قیمت یک باتری لیتیومی چنده آیا بصرفه هست که بخرم یا نه ؟؟؟؟
در ضمن قیمت fz35 حدودا 480000 تومن آیا میشه کمتر هم پیدا کرد؟؟؟؟؟؟خداییش خیلی بالا!!!!!!!!!!!
خدمات بانیان چطوره تعویض میکنه یا نه؟؟؟؟؟؟؟من که نتونستم با بخش فنیشون ارتباط برقرار کنم هر وقت زنگ زدم گفتن فلانی نیست
فلش این دوربین تو بعضی سایت ها امتیاز کمی گرفته!!!!!:41:
نویز توی ایزوی بالا در پاناسونیک خوب نیست
موندم چی بگیرم لطفا کمک کنین!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
tz7 بهتر نیست؟؟؟

اسلان
09-03-2010, 18:24
با سلام به دوستان عزیز

دوست خوبم در مورد Sx1 خیلی بحث شده و میشه گفت کنن در ارائه این مدل شکست خورده و تجربه استفاده از سنسور cmos در کامپکت ها فعلا جواب نداده . بهتره این گزینه رو شما حذف کنید . nikon در رده کامپکت ها خیلی خوب عمل نمیکنه و کنن سرتره . بهتره شما انتخابتون رو بین سه گزینه SX20 و الیمپوس sp590 و پاناسونیک fz38 انجام بدید.

پاینده و کامیاب باشید

درود بر شما دوسته عزیز (سونی اچ ایکس1 رو یادت رفت بگی )
بهر حال از این سه مدلی که شما گفتید( SX20 و الیمپوس sp590 و پاناسونیک fz38 ) و سونی اچ ایکس 1 کدومش انتخابه مناسبتریه ؟

ali_ab
09-03-2010, 18:50
بهر حال از این سه مدلی که شما گفتید( SX20 و الیمپوس sp590 و پاناسونیک fz38 ) و سونی اچ ایکس 1 کدومش انتخابه مناسبتریه ؟

سلام بر دوست عزیزم

در مورد سونی قبلا هم در جای دیگه عرض کرده بودم

نقل قول دوستی هست که اتلیه داره و سالیان سالی است با انواع دوربین کار کرده من رو بر حذر داشت از برند سونی ( در رده کامپکت ها ) می گفت شاید ابتدا به ساکن مشخصات خوبی داشته باشه ولی افت کیفیت عکسش بسیار بیشتر از برند هایی مثل canon و nikon هست. خودم هم قصد خرید در این رده رو دارم ولی فعلا نتونستم به پاسخ روشنی برسم . چون قرار دادن عکس در حالت اوریجنال خلاف مقررات هست اگه تمایل داشتید ایمیل بدهید تا چند نمونه عکس از پاناسونیک و الیمپوس که دوستانم گرفتن واستون بفرستم.

در ضمن قیمت fz35 حدودا 480000 تومن آیا میشه کمتر هم پیدا کرد؟؟؟؟؟؟خداییش خیلی بالا!!!!!!!!!!!

جایی خوندم که دوستی 465 تومن خریده کرده فکر کنم از جمهوری خریده بود. حقیقتش پای خودش

کامیاب و برقرار باشید

اسلان
09-03-2010, 20:31
من خودم یه جورایی از الیمپوس sp590 خوشم اومده فعلا که سره دو راهی گیر کردم
دیگه کسی نبود نظر بده

najee
09-03-2010, 20:38
تنظیم دستی و کیفیت عکس و کیفیت فیلم و راحتی کار و کلا چه چیز هاییبراتون مهمتره؟
اگه چیزایی رو که براتون مهمه اولییت بندی کنید بهتر میشه گفت چه دوربینی برای کار شما مناسب تره :20:

من چون زیاد سردر نمیارم واسه همینم نمیدونم مثلا زوم تا چه اندازه بهدردمیخوره.یا باتری معمولی نسبت به لیتیومی چقدر اذیتمم میکنه منظورم زود خالی کردنه.ولی چیزی که از همه مهمتره خرکاریش وکیفیت فکر هم نمیکنم هیچ کدوم ازاینایی که نام بردم تنظیم دستی داشته باشه.میشه مزیت این این چندتا مدلو نسبت به هم بدن. من خیلی وقته دنبال قیمتهاشونم W180توی تقریبا2ماه نزدیک 20هزارتومن ارزونشد درصورتیکه A1100کنون هیچ تغییری نکرده.خوب مصلما همه اولویت اول کیفیت براشون مهمه.منم مثل بقیه ولی میخوام تفاوت این چندتا مدلو بدون هرچند توسایت زیاددیدم ولی شاید بشه گفت زیاد نگرفتم . جزاینکه یکی زومش بیشتره.یکی لنزش بزرگتره راستی این بزرگی لنز چه مزیتی داره یاعدددیافراگمش فرق میکنه یه چیز دیگه با یه باتری فول شارژلیتیومی به طو متوسط تا چندتا میشه عکس گرفت با باتری های آلکالاین چی؟منظورازباترهای آلکالاین همونباتری های قلمی مونتهاازنوع قابل شارژش درسته؟؟

P A R S A
09-03-2010, 21:13
قیمت این SP590 چنده؟

ali_ab
09-03-2010, 21:24
قیمت این SP590 چنده؟

قیمتش حدود 430 تومن هست .با عکسهایی که ازش دیدم به نظرم در حالت indoor نویزش بیشتر از پاناسونیک بود . شاید هم دوستی که واسم عکسها رو فرستاد عکاس خوبی نبوده.

کامیاب باشید

اسلان
09-03-2010, 21:32
بلاخره نگفتید کدوم یکیرو بخرم ( SX20 و الیمپوس sp590 و پاناسونیک fz38 )

sastwhc
09-03-2010, 22:50
ممنون دوست عزيز
فقط يه سوال
اين نمايندگي هايي كه ميگي تو همون جمهوري هستند يا جاي ديگه؟

پایتخت و خیابان ناصر خسرو و البته حتی بعضی جاهای خاص که حالت بورس نداره مثل میدان ولیعصر و . . .

sastwhc
09-03-2010, 22:59
با سلام

olympus sp 590 uz

nikon p90

sony hx1

canon sx 20 is

canon sx1 is
هم اینجا هم تاپیک مجزا؟!!!اونجا برای یه چیزایی نوشتم

سونی نسبت به بقیه برند ضعیف تریه در این زمینه اما برای اطلاع بیشتر یکی از دوستان همین فروم که HX1 خریده یه تاپیک زده

سلام بر دوست عزیزم

در مورد سونی قبلا هم در جای دیگه عرض کرده بودم

نقل قول دوستی هست که اتلیه داره و سالیان سالی است با انواع دوربین کار کرده من رو بر حذر داشت از برند سونی ( در رده کامپکت ها ) می گفت شاید ابتدا به ساکن مشخصات خوبی داشته باشه ولی افت کیفیت عکسش بسیار بیشتر از برند هایی مثل canon و nikon هست. خودم هم قصد خرید در این رده رو دارم ولی فعلا نتونستم به پاسخ روشنی برسم . چون قرار دادن عکس در حالت اوریجنال خلاف مقررات هست اگه تمایل داشتید ایمیل بدهید تا چند نمونه عکس از پاناسونیک و الیمپوس که دوستانم گرفتن واستون بفرستم.

جایی خوندم که دوستی 465 تومن خریده کرده فکر کنم از جمهوری خریده بود. حقیقتش پای خودش

کامیاب و برقرار باشید
؟؟؟؟ نه ؟؟؟؟

من چون زیاد سردر نمیارم واسه همینم نمیدونم مثلا زوم تا چه اندازه بهدردمیخوره.یا باتری معمولی نسبت به لیتیومی چقدر اذیتمم میکنه منظورم زود خالی کردنه.ولی چیزی که از همه مهمتره خرکاریش وکیفیت فکر هم نمیکنم هیچ کدوم ازاینایی که نام بردم تنظیم دستی داشته باشه.میشه مزیت این این چندتا مدلو نسبت به هم بدن. من خیلی وقته دنبال قیمتهاشونم W180توی تقریبا2ماه نزدیک 20هزارتومن ارزونشد درصورتیکه A1100کنون هیچ تغییری نکرده.خوب مصلما همه اولویت اول کیفیت براشون مهمه.منم مثل بقیه ولی میخوام تفاوت این چندتا مدلو بدون هرچند توسایت زیاددیدم ولی شاید بشه گفت زیاد نگرفتم . جزاینکه یکی زومش بیشتره.یکی لنزش بزرگتره راستی این بزرگی لنز چه مزیتی داره یاعدددیافراگمش فرق میکنه یه چیز دیگه با یه باتری فول شارژلیتیومی به طو متوسط تا چندتا میشه عکس گرفت با باتری های آلکالاین چی؟منظورازباترهای آلکالاین همونباتری های قلمی مونتهاازنوع قابل شارژش درسته؟؟

A1100 گزینه بهتری نسبت به بقیه است.

باتری های لیتیومی هم ظرفیت های مختلفی دارند و هر دوربینی عدد خاص خودش رو با یا بدون فلاش داره

rostamiani
10-03-2010, 07:45
خدمات بانیان چطوره تعویض میکنه یا نه؟؟؟؟؟؟؟من که نتونستم با بخش فنیشون ارتباط برقرار کنم هر وقت زنگ زدم گفتن فلانی نیست
فلش این دوربین تو بعضی سایت ها امتیاز کمی گرفته!!!!!:41:
نویز توی ایزوی بالا در پاناسونیک خوب نیست
موندم چی بگیرم لطفا کمک کنین!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
tz7 بهتر نیست؟؟؟

باتری لیتیومی این مدل رو از نمایندگی بانیان خریدم 22 هزار تومن
هنوز تستش نکردم ولی انتظار دارم هر باتری حد اقل 4-5 سالی کار کنه
فکر کنم با قیمت 465 هزار تومن هم یکی از دوستان سراغ داشت

---------- Post added at 07:45 AM ---------- Previous post was at 07:42 AM ----------

من خودم یه جورایی از الیمپوس sp590 خوشم اومده فعلا که سره دو راهی گیر کردم
دیگه کسی نبود نظر بده

sp590 رو نخرید
یکی از دوستان دیده بود می گفت حلقه ای که ظاهرا برای زوم کردن هست خیلی راحت میشکنه. تا حالا چند مورد اینجوری دیده بود ولی می گفت با چسب زدن درست میشه :31:

sastwhc
10-03-2010, 08:51
sp590 رو نخرید
یکی از دوستان دیده بود می گفت حلقه ای که ظاهرا برای زوم کردن هست خیلی راحت میشکنه. تا حالا چند مورد اینجوری دیده بود ولی می گفت با چسب زدن درست میشه :31:

اگر بخواهیم ایرادی بگیریم شاید مسئله ی اصلی کیفیت عکساش باشه و نه یه همچین مشکلی چرا که خدمات پس از فروش بدی نداره

اسلان
10-03-2010, 09:25
نمونه عکس های sp590 و sx20 رو کسی نداره ؟

rostamiani
10-03-2010, 09:29
نمونه عکس های sp590 و sx20 رو کسی نداره ؟
نمونه عکس های sx20 IS :

اسلان
10-03-2010, 11:47
sp590 uz اسپورت مد هم داره یا نه ؟

rostamiani
10-03-2010, 12:02
sp590 uz اسپورت مد هم داره یا نه ؟
منظورتون عکاسی سریعه ؟
شما باید حد اکثر سرعت شاتر رو ببینید
البته معمولا توی این سرعت باید نور کافی باشه وگرنه مبور میشید ISO روببرید بالا.

به همین دلیل برای عکاسی تو سرعت بالا سرعت شاتر بالا و عدم نویز تصویر تو ISO های بالاتر رو بررسی کنید :)

امیدوارم منظورتون رو درست متوجه شده باشم

اسلان
10-03-2010, 12:47
ما که بلاخره نفهمیدیم sp590 بگیریم یا sx20

badterojan
10-03-2010, 16:06
پایتخت و خیابان ناصر خسرو و البته حتی بعضی جاهای خاص که حالت بورس نداره مثل میدان ولیعصر و . . .

ممنون
ولي من آخر نفهميدم اين ناصر خسرو چه ربطي به جمهوري داره؟
بالاخره از كجا بخرم كه مطمئن باشم
من پنجشنبه ميخوام برم خريد

كمك

P A R S A
10-03-2010, 17:50
دوستان کسی خبر داره تهران کجا میتونم دوربین Fuji گیر بیارم؟
مغازه خاصی؟ منطقه خاصی؟
یا اگه شک دارین، شماره خاصی؟

اسلان
10-03-2010, 18:15
برسی دوربین sp950uz اما انگلیسی در لینک زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستانی که انگلیسی شون خوبه لطفا مواره مهمشو در اینجا هم به فارسی بیان کنند

saadi126
10-03-2010, 18:25
دوستان کسی خبر داره تهران کجا میتونم دوربین Fuji گیر بیارم؟
مغازه خاصی؟ منطقه خاصی؟
یا اگه شک دارین، شماره خاصی؟
نميدونم چه مدل دوربيني از فوجي ميخواي اما بغل پاساژ علاالدين يه پاساژي هست فكر كنم اسمش بزرگمهر باشه تو همون ورودي مغازه دست راستي فوجي داره.

P A R S A
10-03-2010, 18:37
نميدونم چه مدل دوربيني از فوجي ميخواي اما بغل پاساژ علاالدين يه پاساژي هست فكر كنم اسمش بزرگمهر باشه تو همون ورودي مغازه دست راستي فوجي داره.
دستت درد نکنه!
من مدل S2500HD رو میخوام، شما شماره یا اسم مغازه رو نداری؟
من تهران نیستم میخوام به یکی بگم برام بیاره، دنبالم حتی الامکان بگم بره مثلا از فلان مغازه بگیره، که لازم نباشه همه تهران رو بگرده!

rostamiani
10-03-2010, 19:02
دستت درد نکنه!
من مدل S2500HD رو میخوام، شما شماره یا اسم مغازه رو نداری؟
من تهران نیستم میخوام به یکی بگم برام بیاره، دنبالم حتی الامکان بگم بره مثلا از فلان مغازه بگیره، که لازم نباشه همه تهران رو بگرده!
مبارک باشه
لطفا وقتی خریدید چند تا عکس باهاش بگیرید و لینکشو اینجا هم بزارید
چون ظاهرا این مدل جدید اومدا و فعلا مرجعی برای کیفیت عکس این دوربین وجود نداره

متشکرم

rostamiani
10-03-2010, 19:17
برسی دوربین sp950uz اما انگلیسی در لینک زیر :

دوستانی که انگلیسی شون خوبه لطفا مواره مهمشو در اینجا هم به فارسی بیا کنند

اینم 2 تا ریویوی کامل تر و معتبر تر :

اینم FZ35 جهت مقایسه

این سایت ها خیلی دوربین ها رو دارن و از سوژه های مساوی عکس گرفتن
برای همین می تونید کیفیت عکس ها رو با هم مقایسه کنید

توی سایت اولی به کیفیت ساخت و قابلیت ها و کیفیت عکس و قیمت و میانگین همه اینا از 10 امتیاز داده :)

موفق باشید

sastwhc
10-03-2010, 23:29
ممنون
ولي من آخر نفهميدم اين ناصر خسرو چه ربطي به جمهوري داره؟
بالاخره از كجا بخرم كه مطمئن باشم
من پنجشنبه ميخوام برم خريد

كمك

ربطش اینه که هر دو دارای فروشگاه های دوربین عکاسی دیجیتال هستند.

جمهوری تقاطع حافظ
ناصر خسرو پایین تر از میدان توپخانه
میدان ولیعصر نبش بازار ایرانیان

P A R S A
11-03-2010, 00:46
دوستان آخرش به SX120 رسیدم، کسی نظری نداره؟

sastwhc
11-03-2010, 09:37
دوستان آخرش به SX120 رسیدم، کسی نظری نداره؟

sx120 تویه قیمته خودش یه خرید عالی محسوب میشه و مهمترین نکته اش اینه که همه ازش راضی هستند یعنی با 220 تومن نمیتونی چیزی بخری که خروجی عکساش بیشتر از این راضیت کنه(دقت کن ممکن بهترین عکس post processing ماله این نباشه اما بهترین خروجی ماله SX120 است) 100٪ انتخاب خوبیه

Tourang
11-03-2010, 10:19
دوستان زدم وسط خال!!!!!
fz35=460000 toman
با کیف فابریک
FZ35>SX20
شک نکنید......

IMAN SD
11-03-2010, 11:21
البته معمولا توی این سرعت باید نور کافی باشه وگرنه مبور میشید ISO روببرید بالا.

به همین دلیل برای عکاسی تو سرعت بالا سرعت شاتر بالا و عدم نویز تصویر تو ISO های بالاتر رو بررسی کنید :)

دوست من همه دوربين هاي كامپكت تو iso بالا نويز ايجاد ميكنند.در واقع اين iso هاي بالايي كه تو تبليغات دوربينهاي كامپكت ميبيني همش كلك تبليغي.

rostamiani
11-03-2010, 11:36
دوست من همه دوربين هاي كامپكت تو iso بالا نويز ايجاد ميكنند.در واقع اين iso هاي بالايي كه تو تبليغات دوربينهاي كامپكت ميبيني همش كلك تبليغي.
متشکرم
من هم نگفتم ISO بالا داشته باشه که :31:
منظورم این بود که تو ISO بالا نویز کم تری داشته باشه وگرنه همه دوربین های تو این حدود قیمت تو ISO بالا نویز دارن :20:
مثلا Fujifilm F70 EXR و Fujifilm F100fd تو ردی زیر 300 هزار تومان از خیلی دوربین ها نویز کمتری دارند
و اینم از مشخصات دوربین نمیشه فهمید. باید نمونه عکس ها رو دید و ریویوو ها رو خوند

متشکرم از توجهتون :10:

P A R S A
12-03-2010, 17:32
سلام
دیشب SX120 گرفتم، با این مشخصات:
1. دوربین 220 تومن با گارانتی نورنگار و بیمه سامان
2. کیف 3000 تومن!
3. یه جفت باطری 5500 !
از انتظار من خیلی بهتر عکس میگیره!
سوالی بود در خدمتم!

zombie
12-03-2010, 18:26
دوربین CANON S90 بهتره یا IXUS 210 ؟

P A R S A
12-03-2010, 18:51
دوربین CANON S90 بهتره یا IXUS 210 ؟
بستگی به استفاده و کاربری شما داره، شما اولویت ها و نیازتون رو بگید تا بچه ها بهتر راهنمایی کنند!

amin khan
12-03-2010, 22:10
سلام
دوستان sx120 موقع فیلمبرداری زوم اپتیکال داره یا نه
کلا اگه یه لیست از دوربینایی که موقع فیلمبرداری زوم اپتیکال بالا ( مثلا بالای 8x دارن ، بدون توجه به اینکه اچ دی یا نه ) بهم بگین ممنون میشم؟...
دوربین های مثل ixus 100is یا مثل اینا که زوم کم دارن چی؟
اینا هم زوم اپتیکال موقع فیلم ندارن؟
w270 سونی موقع فیلم زوم داره؟

P A R S A
12-03-2010, 22:44
دوستان sx120 موقع فیلمبرداری زوم اپتیکال داره یا نه
خیر، فقط دیجیتال!

اسلان
12-03-2010, 23:13
درود بر همگی
دوستان نظرتون راجب nikon p90 چیه اینو بخرم یا olympus sp590uz لطفا راهنمایی کنید

P A R S A
13-03-2010, 00:02
درود بر همگی
دوستان نظرتون راجب nikon p90 چیه اینو بخرم یا olympus sp590uz لطفا راهنمایی کنید
من عکس های این نیکونه رو بررسی کردم، چیز مالی نیست، فقط روی کاغذ جالبه، الیمپیوسه هم باز چیز خیلی جالبی نیست، بهترین گزینه ها تو این رنج این سه تا هستن:
Panasonic FZ35 - Canon SX20 - Fuji S200EXR

ELSIN
13-03-2010, 12:24
سلام به همه
میخوام بدونم nikond5000 و canon d500 چه مزیت ها ومعایبی نسبت به هم دارن وقسمتشون الان چنده.

توی این دو 500d کنون بهتره اما تو مدلای بالا تر نیکن حرف اول رومیزنه

با سلام به دوستان عزیز

از بین لنز سوپرزوم تامرون 18-270 و کنن 18-200 و سیگما 18-200 کدوم روی بدنه کنن 1000D ترجیح داده میشه ؟ البته قیمت رو هم در نظر داشته باشید . تامرون 373 تومن و کنن حدود 650 تومن هست سیگما هم حدود 450 تومن.

با سپاس فراوان

کامیاب و برقرار باشید

18-270 373 تومن نیست حتی کار کرده
اما کلا توی یک سطح هستند اگه بتونی 270-18 بگیری که بهتره با قیمت دورو وره 650 تومن

دوستان زدم وسط خال!!!!!
fz35=460000 toman
با کیف فابریک
FZ35>SX20
شک نکنید......

مبارک باشه دوربین خیلی خوبیه
کیفش چه رنگیه بعد مموری هم داشت

سلام
دیشب SX120 گرفتم، با این مشخصات:
1. دوربین 220 تومن با گارانتی نورنگار و بیمه سامان
2. کیف 3000 تومن!
3. یه جفت باطری 5500 !