PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

prowler88
08-10-2009, 15:13
اساتيد محترم مخصوصا" جناب prowler88 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لطفا" بفرمائيد:
1.من از بين دوربينهاي Canon powershot Ixus95 و يا Canon powershot 2000 Is كدومو انتخاب كنم؟ بودجم حدود 200، 220 تومنه. مشخصات و قيمت جفتشون تقريبا" شبيه همه. اولي خروجي HDMI داره ولي صفحه نمايشش 2.5 اينچه و باتري سر خوده و شارژر همراه داره.
دومي(مدل 2000 ) صفحه نمايش 3 اينچي و باطري قلمي معمولي(2 تا شارژبل) داره.
2. از كجا خريد كنم كه به اصطلاح دوربينو بهم نندازن(مارك متفرقه يا قلابي ندن- گارانتي معتبر داشته باشه(نميدونم اين مورد اصلا" مهم هست يا پول اضافيه) - از وسايل جانبي داخل جعبه يا پك اون دزدي نكنن و همه را كامل بدن و...) آيا بايد برم نمايندگي كانن؟ جاي خاصي داره؟ خ جمهوري؟ خ بهار؟ يا كدوم نمايندگي معتبر؟
3. مهمترين وسايل اضافي كه همون اول كار بايد بخرم چي است؟ مثلا" كيف دوربين - باتري قابل شارژ و شارژر مناسب - رم اضافي و...
در انتخاب وسايل جانبي هم آيا از همونجا كه دوربين ميخرم بخرم يا برم و از يه جاي خاص ديگه بخرم(اگر توضيحات و راهنمايي مفيدي داريد بفرمائيد)
ممنون و متشكر. بهجويي .
A2000 IS رو پیشنهاد میکنم. انتخاب بهتر تو این محدوده نیست.
راستش من خودم زیاد در مورد خرید و فروش و اینا اطلاع ندارم. ولی مرکزش همون طرفای جمهوریه. وسایل اضافی هم اگه کیف همراه دوربین نبود یا کیف خودش مشکل داشت (بعضا دیده شده کیف یه مدل دیگه رو همراه دوربین میدن که دوربین یا توش جا نمیشه یا به سختی جا میشه) یه کیف بگیرین. مموری SDHC که کلاس 4 و کلاس 6 داره. فرقشون تو سرعتشونه. مموری 2 گیگ فکر میکنم براتون کافی باشه. باتری و شارژر هم مارک سونی دوستان میگن خوبه. باید از نمایندگی سونی بگیرین و دقت کنین سفید رنگ و اصلی باشه. محافظ ال سی دی هم اگه خواستین بگیرین که LCD خط و خش نیافته و نو بمونه. دیگه موردی به ذهنم نمیرسه. اگه چیزی لازم شد بعدا میتونین بگیرین.

keykavoos
08-10-2009, 15:52
نه. من کنان رو بهتر از سونی ارزیابی نکردم. SX10 رو بهتر از HX1 ارزیابی کردم. این دو تا با هم فرق میکنه.
سنسور HX-1 که کوچکتر از SX10 هست. سرعت شاترشون هم درسته فرق میکنه. ولی تفاوت 15 ثانیه و 30 ثانیه یا 3200 و 4000 زیاد نیست. مخصوصا اگه استفاده ی خیلی خاص نخواین بکنین از دوربین. مثلا همون 3200 هم نیازمند اینه که نور محیط خیلی زیاد باشه (حتی بعضی وقتا نور وسط ظهر هم جواب نمیده). تفاوتش هم با 4000 خیلی کمه. مثلا از کسی که داره شیرجه میزنه تو استخر با سرعت 1000 هم بگیرین ساکن میشه.
اونی که شما میگین 2.8 تا 8 نیست. 8 بسته ترین دیافراگمشه. بازترین دیافراگمش در حالت تله 5.2 هست که در این صورت از SX10 بهتره.
ببینید. دوربین های SLR اکثرا از سنسور CMOS استفاده میکنن که معمولا نویز کمتری داره و کیفیت بهتر. اولین دوربین SLR-Like که از این نوع سنسور در اون استفاده شد SX1 بود که خیلی هم سر و صدا کرد. ولی با وجود اختلاف قیمت زیادش با SX10 کیفیت عکساش پایین تر از اون بود. HX1 هم برای رقابت با SX1 به بازار اومد. مشخصاتش هم خیلی شبیه به اونه (مثلا همین اسمش و این که محدوده ی زومش دقیقا با اون یکیه). اینم سنسور CMOS داره و اینم کیفیت عکساش با وجود این سنسور زیاد بالا نیست. البته نباید تصور بشه کیفیت عکسشون خیلی بده. اتفاقا خوبه. ولی با توجه به قیمتشون و مانوری که روی سنسورشون دادن ناامید کننده است.
یک ویژگی دیگه ی این دو تا دوربین سرعت عکاسی پیاپی بالاست که SX1 با سرعت 4 فریم در ثانیه و HX1 با سرعت 10 فریم در ثانیه عکسبرداری میکنه. ضمنا فیلمبرداری هر دو HD هست. HX1 با رزولوشن 1440x1080 و SX1 با رزولوشن 1920x1080 فیلمبرداری میکنه.
به نظر من مشخصات HX1 طوریه که اگه یه مقدار کیفیت عکسش بالاتر و نویزش کمتر بود میتونست بهترین انتخاب تو این قیمت یا حتی بهترین SLR-Like لقب بگیره. ولی از نظر کیفیت عکس دوربین هایی ارزون تر نظیر SX10 هستند که خیلی بهتر عمل میکنند.
SX20 فکر کنم آخرین قیمتی که ازش داشتم 470 بود. تغییراتش نسبت به SX10 در اون حد نیست که آدم 70 تومن اضافه بده واسش.
اون مدل الیمپوس کیفیتش از اینا پایین تره. به ترتیب کیفیت عکس بخوایم بگیم به ترتیب:

Canon SX10 , Panasonic FZ28
که کیفیتشون تقریبا در یه حده. کنان یه مقدار بهتره (که البته اونم نقطه ضعف خودشو از نظر کیفیت داره)
Sony H50
که کیفیتش در حد دو تای دیگه نیست ولی باز هم خیلی خوبه. بیشتر از نظر مشخصات کم میاره.

بعد از این سه تا دوربین های دیگه ای مثل سری S فوجی و SP الیمپوس و P نیکون هستند که کیفیتشون به نسبت خیلی پایینه.

دمت گرم داداش :10: پس يعني HX1 فقط به قيمتش نمي ارزه (ببخشيد من يكم خنگم :whistle:) ولي SX10 هم كيفيتش خوبه هم قيمتش. يعني همون SX10 رو بغل كنيم ديگه؟

seymour
08-10-2009, 17:22
سلام
اين تاپيكه انقد طلاني شده كه آدم جرأت نمي كنه بخونه :31: (البته 3-4 صفحه ي آخرشو خوندم).

شما که 100 صفحه فوروم یوفوها رو خونده بودی، از پس این هم باید بربیای ؛ من می دونم .. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(ببخشید بخاطر آف تاپیک)

mojtaba0007
08-10-2009, 18:10
من یه دوربین تو محدوده 350 میخوام بگیرم لطفا راهنمایی کنید

mojtaba0007
09-10-2009, 10:47
چی چد این راهنمایی یکی کمک کنه

GiggleClub
09-10-2009, 11:08
به نظر من یکم بودجتون رو افزایش بدید SX10 بگیرید

prowler88
09-10-2009, 17:51
من یه دوربین تو محدوده 350 میخوام بگیرم لطفا راهنمایی کنید

چی چد این راهنمایی یکی کمک کنه

به نظر من یکم بودجتون رو افزایش بدید SX10 بگیرید
من هم موافقم. با یه کم افزایش بودجه میتونی SX10 یا FZ28 بخری که هر کدوم نقاط قوت و ضعف خودشونو دارن. کیفیت عکس SX10 یه مقدار نامحسوسی بالاتره ولی FZ28 فیلمبرداری HD داره.

Alexinho
09-10-2009, 18:40
یه سوال داشتم ! عمر مفید یه دوربین دیجیتال مثل H50 چند ساله ؟

prowler88
09-10-2009, 19:09
یه سوال داشتم ! عمر مفید یه دوربین دیجیتال مثل H50 چند ساله ؟
بستگی داره. اولا اینو بگم که عمر مفید دوربین بر حسب سال سنجیده نمیشه. بر حسب تعداد شات سنجیده میشه. میتونه یه سال باشه یا 7 سال.
تعریف شما از عمر مفید چیه؟ اکثر قطعات دوربین رو میشه تعمیر یا تعویض کرد (با هزینه های کم یا زیاد). البته اگه سنسور یا لنز دوربین خراب شه هزینه ی تعویضش خیلی بالا میشه. جوری که اصلا نمیصرفه. قسمت هایی که زودتر خراب میشن اونایی هستند که متحرکند. مثل سیستم شاتر و یا قسمت های مکانیکی لنز دوربین و لرزشگیر و فوکوس. کلا هر قطعه ای که حرکت فیزیکی داشته باشه زودتر خراب میشه. ولی معمولا اون چیزی که بیشتر مورد توجه قرار میگیره عمر مفید شاتر هست که البته دقیق نیست. مثلا یه مدل دوربین کنان که خود کمپانی گفته 50000 شات عمر مفیدشه (عمر شاتر) ممکنه 40000 شات بزنه یا این که تا 70000 تا هم بره و مشکلی به وجود نیاد.
عمر حدودی شاتر دوربین های SLR کنان که توسط خود کمپانی اعلام شده:

Canon EOS Digital Rebel XTi / 400D - 50,000
Canon EOS Digital Rebel XSi / 450D - 100,000
Canon EOS 5D Mark II - 150,000
Canon EOS 1D Mark II N - 200,000
Canon EOS 1DS Mark III - 300,000

یه مورد دیگه که مشکل ایجاد میکنه گرد و خاک هست. که اگه وارد دوربین بشه و روی سنسور بشینه حتی ممکنه کیفیت عکس رو به شکل قابل ملاحظه ای پایین بیاره.
از نظر عمر مفید دوربین های SLR اکثرا خیلی بهتر هستند و دوامشون بیشتره. مدل های گرون قیمت تر هم معمولا قطعات بهتری توشون استفاده میشه و کیفیت ساختشون بالاتره.
اینم در نظر بگیرین که کسایی که دوربین میخرن معمولا بعد از چند سال تصمیم میگیرن مدل جدیدتر و بهترشو بگیرن.

behjooei
10-10-2009, 08:25
ببخشيد. يه كوچولو ميتونيد كيفيت فيلمبرداري A2000 Is رو هم تعريف كنيد؟ كيفيتش چجوريه؟ چقدر ميشه باهاش فيلم گرفت؟ كيفيت صداي ضبط شده در فيلمبرداري چه جوريه؟
البته من هندي كم دارم و نميخوام از اين دوربين بعنوان دوربين فيلمبرداري استفاده كنم ولي در مواقع ضروري و در حد چند دقيقه و يا نهايتا" نيم ساعت جواب كارم رو بده خيلي عاليه.
راستي اين رم 2 گيگ كه فرموديد باهاش چندتا عكس ميشه ذخيره كرد؟(روي بهترين كيفيت و بالاترين سايز؟)
مشكلي با رم 2 گيگ نداره؟ هنگ نميكنه؟ كابل كامپوتر هم داره كه عكسها رو بريزيم رو هارد؟
پسوند عكسها چيه؟ RAW? JPEG?,...

safarimr
10-10-2009, 09:26
SX20 فکر کنم آخرین قیمتی که ازش داشتم 470 بود. تغییراتش نسبت به SX10 در اون حد نیست که آدم 70 تومن اضافه بده واسش.

با توجه به فیلمبرداری hd ( که واقعا با vga تفاوت بسیار زیادی دارد) و بروز بودن و چند مورد دیگر ارزش 60 تومان اضافه برای کسی را ندارد که همین الان قصد خرید دوربین دارد

prowler88
10-10-2009, 09:41
ببخشيد. يه كوچولو ميتونيد كيفيت فيلمبرداري A2000 Is رو هم تعريف كنيد؟ كيفيتش چجوريه؟ چقدر ميشه باهاش فيلم گرفت؟ كيفيت صداي ضبط شده در فيلمبرداري چه جوريه؟
البته من هندي كم دارم و نميخوام از اين دوربين بعنوان دوربين فيلمبرداري استفاده كنم ولي در مواقع ضروري و در حد چند دقيقه و يا نهايتا" نيم ساعت جواب كارم رو بده خيلي عاليه.
راستي اين رم 2 گيگ كه فرموديد باهاش چندتا عكس ميشه ذخيره كرد؟(روي بهترين كيفيت و بالاترين سايز؟)
مشكلي با رم 2 گيگ نداره؟ هنگ نميكنه؟ كابل كامپوتر هم داره كه عكسها رو بريزيم رو هارد؟
پسوند عكسها چيه؟ RAW? JPEG?,...
در مورد کیفیت فیلمبرداریش اطلاع دقیق ندارم. ولی اگه دوربین فیلمبرداری دارین و میخواین در حد کار راه انداختن فیلمبرداری کنین مطمئن باشین جواب کارتون رو میده. بافر این دوربین (که در یک نوبت اگه این مقدار فیلمبرداری شه و پر بشه فیلمبرداری قطع میشه) 4 گیگ هست (یا یک ساعت). که البته فکر نمیکنم در یک نوبت اون قدر کسی باهاش فیلم بگیره.
در مورد تعداد عکس ها هم میتونی جوابت رو تو این لینک (خود سایت کنان) پیدا کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مشکلی هم نداره. چرا باید مشکل داشته باشه؟ اصلا شما 8 گیگ بنداز روش. کابل کامپیوتر هم همه ی دوربین ها دارند و از اون نظر خیالتون راحت باشه.

hamidhesari
10-10-2009, 14:02
سرانجام دوربين( fz38(35 به بازار امد . با قيمت 490000 تومان بهمراه كيف و رم 2 گيگ ( قيمت رسمي بانيان )در حالي كه قيمت جهاني ان 323 دلار است . ايا در مقايسه با fz28 كه به قيمت 400-410 قابل تهيه است ارزش اين تفاوت قيمت را دارد؟

Gesher
10-10-2009, 18:10
سرانجام دوربين( fz38(35 به بازار امد . با قيمت 490000 تومان بهمراه كيف و رم 2 گيگ ( قيمت رسمي بانيان )در حالي كه قيمت جهاني ان 323 دلار است . ايا در مقايسه با fz28 كه به قيمت 400-410 قابل تهيه است ارزش اين تفاوت قيمت را دارد؟
با درود.خیر ارزشش را ندارد.تفاوت قیمت FZ28 با FZ38 برابر 50 دلار است و چون تازه وارد ایران شده دچار این تفاوت قیمت زیاد است و چند ماه دیگر قیمت آن معتدل میشود.FZ38 که سوژه ی خرید اینجانب نیز میباشد در اصل ارتقا یافته ی FZ28 است که ضبط صدای استریو و کیفیت فشرده تر AVCHD را پشتیبانی میکند و بهبود خاصی که شایسته ی اینهمه تفاوت قیمت فروشنده ی داخلی باشد را ندارد.من نیز منتظر میمانم تا مثل FZ28 که مدت کوتاهی بعد از ورودش دچار افت قیمت زیادی شد این اتفاق برای FZ38 بیفتد تا بعد از آن خریداری اش کنم

Spak
10-10-2009, 20:27
سلام . من الان یه کنن 350d دارم . اول میخواستم ببینم اگه بخوام بفروشمش قیمتش چنده؟ دوم چی بخرم ؟ قیمت هم حدود 500-600

prowler88
10-10-2009, 22:33
سلام . من الان یه کنن 350d دارم . اول میخواستم ببینم اگه بخوام بفروشمش قیمتش چنده؟ دوم چی بخرم ؟ قیمت هم حدود 500-600
دوربینتون همچینم بد نیست که میخواین عوضش کنین. ولی در هر صورت با این بودجه بهترین دوربین (هر چند انتخاب ها محدوده کلا) EOS 1000D هست.

safarimr
11-10-2009, 08:53
دوربینی برای دوستم می خواهم:

- ترجیحا مارک خوب مانند کنون یا سونی باشد
- برای استفاده خانگی می خواد و کار کردن با آن بسیار آسان باشد
-فیلمبرداری ترجیحا hd باشد خیلی بهتر است و زوم هنگام فیلمبرداری داشته باشد چه بهتر
-زوم اپتیکال داشته باشد و هر چه بیشتر بهتر
-مبلغ مهم نیست از 200 تا 500 تومان

به عبارتی دوربین خوبی که براحتی و کمترین اطلاعات بتوان از آن استفاده کرد

ocz
11-10-2009, 09:18

-فیلمبرداری ترجیحا hd باشد خیلی بهتر است و زوم هنگام فیلمبرداری داشته باشد چه بهتر

Panasonic ZS3(TZ7)

یک کامپکت پیشرفته
دارا بودن زوم موقع فیلمبرداری
زوم اپتیکال 12X
ضیط HDبا فرمت فشرده ی AVCHD Lite و 1280x720 pixels, 60p
12.7MP
لنز LEICA DC VARIO-ELMAR
Li-ion battery
نمایشگر 3 اینچی
وزن 206 گرم

behjooei
11-10-2009, 10:07
ocz جان قيمت؟

ehsanhp
11-10-2009, 10:55
با سلام خدمت همه دوستان و اساتيد عزيز
مي خواستم يه دوربين كامپكت با كيفيت بخرم. خيلي از صفحات اين موضوع را خوندم و كلي مطلب از دوستانم ياد گرفتم ولي خداييش خيلي زياده و درباره سوپر كامپكت ها كمتر مطلب ديدم. از ديد خودم داشتن مشخصات زير برام مهمه، حالا باز هر چي اساتيد بگن:
محدوده قيمت: 200تا 250(كمي بيشتر هم ميشه!)
--كامپكت باشه و ترجيها سوپر كامكپت و بنا به دلايل شخصي حتما مارك كانن(هر چند وقتي پست ها و ريويوها را خوندم، ديدم ماركهاي ديگه هم واقعا كارشون درسته و در بعضي موارد در مقايسه با محصولات مشابه از كانن و نيكون بهتر هستند.)
--مهمترين پارامتر: داشتن كيفيت بالاي عكس و نويز كم به ويژه در ايزوهاي بالاتر از 100 ، كه باشه 200 و 400 و يا اينكه لرزش گير اپتيكال با عملكرد خوب داشته باشه كه از سوژه هاي متحرك و نيز در شب عكسهاي شفاف و با كيفيتي بدست بياد.(حيف كه تا حالا كسي با كداك z915 كار نكرده و خودم هم بهش شك دارم ولي در زمينه ايزوي كم واقعاً فوق العاده است!!!:20:)
--ويژگي i-contrast داشته باشه.
--فيلمبرداري VGA@30 كافيه.
--زوم زياد مهم نيست.(3-4-5-6 و خب البته هر چي بيشتر بهتر:31: )
--محدوده ديافراگم هم زياد اطلاعي ندارم.نميدونم.:13:
دوستان، من خودم با توجه به تحقيقم و نظرات شما اينا را پيدا كردم:
Ixus 95-sd1200
Ixus 870-sd880
A2000,A2100 (كه فرقشون را نميدونم)
و خودم از Ixus 95 خوشم مياد و تو خيلي از سايتها در مقايسه با قيمتش(220000) و كيفيت عاليش پيشنهاد شده بود.
حالا باز هم شما پيشنهاد بدين.ممنون ميشم راهنماييم كنيد

Your Friend
11-10-2009, 12:54
من این دوربینو ماه گذشته 470 تومن گرفتم و خیلی ازش راضیم. الان باید دورو بره 450 باشه. برای مصارف معمولی و گردش و کوه و... با توجه به وزن کم و زوم خوبش مناسبه.

prowler88
11-10-2009, 13:27

با این مشخصات سه تا دوربین به شما پیشنهاد میکنم. یکی پاناسونیک FZ38 که تازه به بازار اومده و هنوز قیمتش افت نکرده. دومی کنان SX20 که اون هم جدیده و هنوز قیمتش بالاست. و سومی FZ28 که مدل قبلی FZ38 هست و از نظر مشخصات تفاوت چندانی باهاش نداره.
دو تای اولی بین 450 تا 500 قیمتشونه و FZ28 باید نزدیک 400 باشه.
البته اگه فیلمبرداری براتون مهمه FZ38 عملکرد بهتری داره.

با سلام خدمت همه دوستان و اساتيد عزيز
مي خواستم يه دوربين كامپكت با كيفيت بخرم. خيلي از صفحات اين موضوع را خوندم و كلي مطلب از دوستانم ياد گرفتم ولي خداييش خيلي زياده و درباره سوپر كامپكت ها كمتر مطلب ديدم. از ديد خودم داشتن مشخصات زير برام مهمه، حالا باز هر چي اساتيد بگن:
محدوده قيمت: 200تا 250(كمي بيشتر هم ميشه!)
--كامپكت باشه و ترجيها سوپر كامكپت و بنا به دلايل شخصي حتما مارك كانن(هر چند وقتي پست ها و ريويوها را خوندم، ديدم ماركهاي ديگه هم واقعا كارشون درسته و در بعضي موارد در مقايسه با محصولات مشابه از كانن و نيكون بهتر هستند.)
--مهمترين پارامتر: داشتن كيفيت بالاي عكس و نويز كم به ويژه در ايزوهاي بالاتر از 100 ، كه باشه 200 و 400 و يا اينكه لرزش گير اپتيكال با عملكرد خوب داشته باشه كه از سوژه هاي متحرك و نيز در شب عكسهاي شفاف و با كيفيتي بدست بياد.(حيف كه تا حالا كسي با كداك z915 كار نكرده و خودم هم بهش شك دارم ولي در زمينه ايزوي كم واقعاً فوق العاده است!!!:20:)
--ويژگي i-contrast داشته باشه.
--فيلمبرداري VGA@30 كافيه.
--زوم زياد مهم نيست.(3-4-5-6 و خب البته هر چي بيشتر بهتر:31: )
--محدوده ديافراگم هم زياد اطلاعي ندارم.نميدونم.:13:
دوستان، من خودم با توجه به تحقيقم و نظرات شما اينا را پيدا كردم:
Ixus 95-sd1200
Ixus 870-sd880
A2000,A2100 (كه فرقشون را نميدونم)
و خودم از Ixus 95 خوشم مياد و تو خيلي از سايتها در مقايسه با قيمتش(220000) و كيفيت عاليش پيشنهاد شده بود.
حالا باز هم شما پيشنهاد بدين.ممنون ميشم راهنماييم كنيد

سلام.
من منظور شما رو از سوپرکامپکت نفهمیدم. اگه ممکنه یه مقدار واضح تر بیان کنید.
تفاوت A2000 و A2100 اینه که رزولوشن دومی بالاتره.
دو تا مدل هستند که کیفیت و مشخصات خیلی خوبی دارند. یکی Fuji F100fd و یکی Canon SD880. البته گفتی فقط کنان میخوای ولی فوجی عملکردش تو ایزوی بالا خیلی بهتره و نویز کمتری داره. در کل عکساش تو شب بهتره.

safarimr
11-10-2009, 14:17
[quote=prowler88;4302435]با این مشخصات سه تا دوربین به شما پیشنهاد میکنم. یکی پاناسونیک FZ38 که تازه به بازار اومده و هنوز قیمتش افت نکرده. دومی کنان SX20 که اون هم جدیده و هنوز قیمتش بالاست. و سومی FZ28 که مدل قبلی FZ38 هست و از نظر مشخصات تفاوت چندانی باهاش نداره.

دوست عزیز ممنون
اتفاقا خود من با علاقمندی و مطالعاتی که در فرومها داشتم چند هفته canon sx20 خریدم و راضی هستم ولی همانطور که می دانید این سری دوربینها در مد اتوماتیک و داخل محیط بسته چندان جالب نیستند و در ایزوی بالا هم نویز زیاد است که البته با تنظیمات مناسب عالی هستند.
ولی همانطور که گفتم برای دوستم می خواهم که با تنظیمات خیلی ساده (اتوماتیک) نسبتا عکسهای مناسبی بگیرد و عملکرد ساده داشته باشد و با اینکه مشکل مالی نیست ولی هزینه اضافه نکند
با اینحال اگر فکر می کنید مدلهای فوق در حالت اتوماتیک بهتر از مدلهای آماتوری ساده هستد و ارزش هزینه دارند راهنمایی کنید

amirghs640
11-10-2009, 15:56
Panasonic ZS3(TZ7)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیک کامپکت پیشرفته
دارا بودن زوم موقع فیلمبرداری
زوم اپتیکال 12X
ضیط HDبا فرمت فشرده ی AVCHD Lite و 1280x720 pixels, 60p
12.7MP
لنز LEICA DC VARIO-ELMAR
Li-ion battery
نمایشگر 3 اینچی
وزن 206 گرم

این یعنی اینکه حجم ذخیره سازی اون کم میشه؟

Spak
11-10-2009, 17:58
دوربینتون همچینم بد نیست که میخواین عوضش کنین. ولی در هر صورت با این بودجه بهترین دوربین (هر چند انتخاب ها محدوده کلا) EOS 1000D هست.

از این بهتر نیست ؟ این که نمیصرفه . از مارک های دیگه چی ؟
در ضمن این 350d الان چند میخرنش؟
ممنون.

prowler88
11-10-2009, 20:07
از این بهتر نیست ؟ این که نمیصرفه . از مارک های دیگه چی ؟
در ضمن این 350d الان چند میخرنش؟
ممنون.
از این که بهتر هست مسلما. هر چی باشه حدود 3 سال بعدش معرفی شده.
فرقش اینه که این DIGIC III داره. رزولوشنش بالاتره. فلاشش یه مقدار بهتره. ال سی دیش کیفیتش بالاتره و بزرگتره. و یه تفاوت خیلی مهم هم این که Live View داره. علاوه بر اینا باتریشم بهتره.
تو این قیمت (زیر 600) نیکون D60 و سونی A200 هم هست که سونیه قیمتش حتی از اینا پایین تره. ولی این EOS 1000 از اونا بهتره.
دوربینتونم باید برین به فروشنده ها نشون بدین ببینین چند قیمت میذارن روش.

AT&T
11-10-2009, 23:12
دوستان الان ارزان ترین دوربین دیجیتال که بهترین کیفیت عکسو و فیلم رو داشته باشه چیه توی دوربینای ارزون قیمت

قیمت و مدلشم لطف کنید ممنون.

prowler88
12-10-2009, 10:01
دوستان الان ارزان ترین دوربین دیجیتال که بهترین کیفیت عکسو و فیلم رو داشته باشه چیه توی دوربینای ارزون قیمت

قیمت و مدلشم لطف کنید ممنون.
ارزانترین و بهترین کیفیت دو تا معیار متضاد هستند. ولی با این حال تو قیمت زیر 200 دو تا مدل Canon A590 IS و Sony W120 پیشنهاد میشه.

فداغی لاری
12-10-2009, 12:26
با سلام
من قصد خرید یه دوربین دیجیتال نیمه حرفه ای رو دارم (قیمتش حدود 300-250 ، فوکوس اتوماتیک داشته باشه ، عکساش توی شب قشنگ باشه و بطور کلی عکسای با کیفیت بگیره .
از دوستان عکاس و حرفه ای که در زمینه عکاسی کار میکنن تقاضامندم من رو راهنمایی کنن .:11:

prowler88
12-10-2009, 15:25
با سلام
من قصد خرید یه دوربین دیجیتال نیمه حرفه ای رو دارم (قیمتش حدود 300-250 ، فوکوس اتوماتیک داشته باشه ، عکساش توی شب قشنگ باشه و بطور کلی عکسای با کیفیت بگیره .
از دوستان عکاس و حرفه ای که در زمینه عکاسی کار میکنن تقاضامندم من رو راهنمایی کنن .:11:
صفحات قبل رو بخونین جوابتونو میگیرین.

PC°BASE
12-10-2009, 21:49
سلام خدمت اساتید . میدونم قبلا همچین سوالی شده بود ولی انقدر صفحه های تاپیک زیاده که پست مربوطه رو پیداش نکردم .

بنده تا آخر هفته دارم میرم یه sx 10 بگیرم.
1. چه وسایلی روش بگیرم ؟
2. برای کدوم بخش هاش محافظ بگیرم ؟
3. مموری رو چه مارکی و در چه حجمی بگیرم . چه کلاسی به درد من میخوره ؟ ( قیمتش رو هم بگید دیگه بهتر )
4. باطری شارژی با چه ظرفیت و مارکی بگیرم که مطمئن باشه ؟
5.شارژر رو چه مارکی بگیرم ؟
6. قیمت باطری و شارژر رو میشه بگید ؟
7. دیگه چه چیز هایی هست که باید بگیرم و من ذکر نکردم ؟
8. قیمت SX10 رو بگید دیگه سنگ تموم میذارید .

امیدوارم به تک تک سوال ها جواب بدید .
شرمنده سوال ها زیاد شد .
سبز باشید .

parasto2
13-10-2009, 14:22
سلام خدمت اساتید . میدونم قبلا همچین سوالی شده بود ولی انقدر صفحه های تاپیک زیاده که پست مربوطه رو پیداش نکردم .

1. چه وسایلی روش بگیرم ؟
3. مموری رو چه مارکی و در چه حجمی بگیرم . چه کلاسی به درد من میخوره ؟ ( قیمتش رو هم بگید دیگه بهتر )

شرمنده سوال ها زیاد شد .
سبز باشید .
کیف ومحافظ lcd
trandsend یا silicon power کلاس 6 درحجم 8 گیگ
sony فقط ازنمایندگی
مدل 2100 mah باشارژر یا 2700 mah با شارژر اولی 20 هزارتومان ودومی 44 هزار تومان

قیمت 410
یا حق

prowler88
13-10-2009, 16:13

1. چه وسایلی روش بگیرم ؟

شرمنده سوال ها زیاد شد .
سبز باشید .
سلام.
1. بستگی به خودتون و استفاده تون داره. میتونین سه پایه بگیرین واسش اگه لازم دارین.
2. فیلتر UV برای لنزش بگیرین. محافظ LCD هم اگه بگیرین خوبه.
3. مموری از بین مارک های معتبر تقریبا میشه گفت همه خوب هستند. ولی من خودم دیدم دوستان transcend و toshiba گرفته بودند راضی بودند. کلاس 4 هم جواب کار شما رو میده. ولی اگه میخواین انتقال فایل با کامپیوتر سریعتر باشه کلاس 6 بگیرید.
4. باتری و شارژر سونی حتما از نمایندگی معتبر و دقت کنید اصل باشه. 2500 یا 2700. قیمت باتری و شارژر هم همون حدود 30 تومن بود فکر کنم.
7. دیگه همین دیگه. بعدا اگه دیدین بازم چیزی هست میتونین جدا بگیرین.
8. قیمتش حدود 400 تومنه.

takideh_mi2
15-10-2009, 19:10
سلام؛
دوستان اگه یه دوربینی جیبی خوب و خوشگل با بودجه250 پیشنهاد کنید ممنون میشم. اصلا هیچی از دوربین ها نمیدونم و تنهاامیدم واسه یه انتخاب خوبشمایین. این هفته هم میخوام بگیرم.
علی یارتون.

prowler88
16-10-2009, 10:47
سلام؛
دوستان اگه یه دوربینی جیبی خوب و خوشگل با بودجه250 پیشنهاد کنید ممنون میشم. اصلا هیچی از دوربین ها نمیدونم و تنهاامیدم واسه یه انتخاب خوبشمایین. این هفته هم میخوام بگیرم.
علی یارتون.
صفحه های قبل رو نگاه کن. مرسی.

prowler88
16-10-2009, 10:50
راستی کدوم یکی از دوستان بود منتظر ریویوی panasonic GF1 بود؟ همین یکی دو روز پیش اومد رو dpreview

S@nti@go_s&k
16-10-2009, 20:11
سلام الان بهترین عکسارو کدوم دوربین میگیره قیمت مد نظر نیست.

اگر ریویویی چیزی داره لینکشو قرار بدید ممنون.

prowler88
16-10-2009, 21:55
سلام الان بهترین عکسارو کدوم دوربین میگیره قیمت مد نظر نیست.

اگر ریویویی چیزی داره لینکشو قرار بدید ممنون.
پیشنهاد میکنم اگه سرعت اینترنتت خوبه یه دونه از عکساشونو دانلود کن کیفیتشونو حس کن.
مدل های Flagship از برندهای مختلف: (البته قبلش بگم که سونی چون سونیه کیفیتش در حد canon و nikon نیست ولی بازم خیلی خوبه)

Canon EOS 1Ds Mark III

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدNikon D3X

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدSony A900

فداغی لاری
17-10-2009, 08:53

1. چه وسایلی روش بگیرم ؟

شرمنده سوال ها زیاد شد .
سبز باشید .
با سلام خدمت پرستو
منم sx10 گرفتم ، قیمتش یه مدل بود که فروشنده میگفت ژاپنیه ولی کپیه و 400000 تومان میداد و مدل سریال دارش و اصلش رو که خودشم فرقشو نمیدونست فقط میگفت توی دبی گرونتر خریدم و دو سه تا هم بیشتر نیاوردم و فقط به آشناهام میدمشون 425000 بهم داد . مموری 8 گیگ جنس خوبشو هم گرفتم 30000 تومان . شارژر باطریشو هم جنس سانیو داشت با یک جفت باطری قابل شارژ میداد 18000 تومان .
ولی در کل اگه میخوای دوربینی خانگی بگیری که همیشه باهات باشه و لحظه ههای خوب رو شکار کنی بهت پیشنهاد میکنم که این مدل رو نگیری آخه خیلی بزرگ و دست و پاگیره ، با اینکه زوم اپتیکالش عالیه ولی عکسهای اتوماتیکش چنگی به دل نمیزنه

msa d820
17-10-2009, 09:15
عزیزان من دوربینی تو مایه های 200الی 250هزار تومن می خوام خرکار کیفیت عکس فوق العاده از همه مهمتر شیک می خوام البته دوربینی با همین معیار با قیمت 150الی 200 هم باشه خوبه مرسی سریعتر لطفا مارک کانون باشه مرسی

prowler88
17-10-2009, 09:59
عزیزان من دوربینی تو مایه های 200الی 250هزار تومن می خوام خرکار کیفیت عکس فوق العاده از همه مهمتر شیک می خوام البته دوربینی با همین معیار با قیمت 150الی 200 هم باشه خوبه مرسی سریعتر لطفا مارک کانون باشه مرسی
مدل های A2000 IS از کنان و W230 از سونی پیشنهاد میشه.

takideh_mi2
17-10-2009, 11:07
صفحه های قبل رو نگاه کن. مرسی.
سلام؛
ناه کردم و خیلی مفید بود یکی Fuji F100fd و یکی Canon SD880 . حالا واقا fuji بهتره و چرا ؟ فقط می خوام مطمعن شم ،
:11: سپاس.:40:

mh.attari
17-10-2009, 14:01
سلام دوستان
این چطوره
Sony DSC - T700
سریع بگید می رم بخرم
اگر خوب نیست تا 300 چی خوبه
تو رو خدا سریع تر
راستی گارانتی دیجی کالا معتبره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S@nti@go_s&k
17-10-2009, 15:38
پیشنهاد میکنم اگه سرعت اینترنتت خوبه یه دونه از عکساشونو دانلود کن کیفیتشونو حس کن.
مدل های Flagship از برندهای مختلف: (البته قبلش بگم که سونی چون سونیه کیفیتش در حد canon و nikon نیست ولی بازم خیلی خوبه)

مرسی به نظرم نیکون بهتر بود رنگاش زنده تر و شاداب تر میومد

ولی در کل عالی بودن

قیمتاشم میدی ممنون.

amir 69
17-10-2009, 22:48
در مورد دوربین sony DSC-H10 راهنمایی می خواستم!

پیشنهادتون در مورد دوربین تا سقف 400 تومن چیه!؟!

prowler88
17-10-2009, 22:57
سلام؛
ناه کردم و خیلی مفید بود یکی Fuji F100fd و یکی Canon SD880 . حالا واقا fuji بهتره و چرا ؟ فقط می خوام مطمعن شم ،
:11: سپاس.:40:
فوجی نسبت به چی بهتره؟ کنان یا بقیه؟

سلام دوستان
این چطوره
Sony DSC - T700
سریع بگید می رم بخرم
اگر خوب نیست تا 300 چی خوبه
تو رو خدا سریع تر
راستی گارانتی دیجی کالا معتبره؟

حالا چرا اینقدر عجله؟؟؟
نمیدونم گرفتین دوربینو یا نه. اگه گرفتین که مبارکه. اگرم نه که راجع بهش صحبت میکنیم.

مرسی به نظرم نیکون بهتر بود رنگاش زنده تر و شاداب تر میومد

ولی در کل عالی بودن

قیمتاشم میدی ممنون.
نیکون مدل 12 مگاپیکسلش که D3 هست از نظر نویز عملکردش بی نظیره. قیمتاشونو دقیق نمیدونم. یه نگاهی به این سایت بنداز:

mh.attari
18-10-2009, 16:36
نه خواهشا سریع راهنمایی کنید sx1 دارم خودم اوینو واسه جیب می خوام

prowler88
18-10-2009, 16:43
نه خواهشا سریع راهنمایی کنید sx1 دارم خودم اوینو واسه جیب می خوام
آها. یادم اومد. میگم این هیتلره چقدر آشناست واسم :31:
من سری T رو پیشنهاد نمیکنم کلا. بهترین انتخاب SD880 IS هست. هم کیفیتش خوبه و هم مشخصاتش و هم کیفیت ساختش.

mh.attari
18-10-2009, 17:38
ممنونم داداش گلم
نظر قطعی شماست؟
چون این ف سونی خیلی خوش دسته و کوچیک
کیفیت ساختشم خوبه کیفیت عکسشم بد نیست
لطفا تا 300 تومن نظر قطعی تونو بگید چون عجله ای هست برم بخرم ممنونم

reza1ta2
18-10-2009, 18:13
ممنونم داداش گلم
نظر قطعی شماست؟
چون این ف سونی خیلی خوش دسته و کوچیک
کیفیت ساختشم خوبه کیفیت عکسشم بد نیست
لطفا تا 300 تومن نظر قطعی تونو بگید چون عجله ای هست برم بخرم ممنونم
canon ixus 100 بگیر خیلی جمع و جوره قیمتش هم 260

mh.attari
18-10-2009, 18:31
canon ixus 100 بگیر خیلی جمع و جوره قیمتش هم 260
کیفیت عکساش نسبت به قبلی چطوره؟
ایم مدل سونی که من گفتم از همشون گرونتر هست چرا شما نپسندیدید؟
لطفا انتخاب اخر رو بگید که دیگه برم بخرم
ممنونم

prowler88
18-10-2009, 22:29
کیفیت عکساش نسبت به قبلی چطوره؟
ایم مدل سونی که من گفتم از همشون گرونتر هست چرا شما نپسندیدید؟
لطفا انتخاب اخر رو بگید که دیگه برم بخرم
ممنونم
اون مدل سونی به خاطر این گرونه که کیفیت ال سی دیش بالاست و لمسیه و 4 گیگ مموری داخلی داره.
من نمونه عکسای چند مدل از سری T رو دیدم جالب نبود. این مدل هم لنزش واید نیست و کیفیت عکسش در حد SD880 نیست. Ixus 100 هم از نظر مشخصات ضعیفتر از اینه.

tirdad_60
18-10-2009, 22:45
راستی کدوم یکی از دوستان بود منتظر ریویوی panasonic GF1 بود؟ همین یکی دو روز پیش اومد رو dpreview

خیلی ممنونم prowler88 عزیز
من هنوز دوربین نگرفتم یعنی چون احتیاج فوری نداشتم و دوربین فعلا دارم
منتظر gf1 شدم
توی سایتهای مختلف خیلی ازش تعریف کرده بودن

نیکی پناهتان:40:

mh.attari
19-10-2009, 13:15
اون مدل سونی به خاطر این گرونه که کیفیت ال سی دیش بالاست و لمسیه و 4 گیگ مموری داخلی داره.
من نمونه عکسای چند مدل از سری T رو دیدم جالب نبود. این مدل هم لنزش واید نیست و کیفیت عکسش در حد SD880 نیست. Ixus 100 هم از نظر مشخصات ضعیفتر از اینه.
sd منظورتون

هست؟

prowler88
19-10-2009, 13:57
sd منظورتون

هست؟
بله درسته. این سری SD معمولا دو تا اسم دارند. یکی همین SD و یکی هم با پیشوند Ixus

mh.attari
19-10-2009, 14:00
880 نیست ولی 70 هست
ممنونم درست سونی رو بیشتر دوس دارم ولی همین می خرم

Senator_F
19-10-2009, 23:04
880 نیست ولی 70 هست
ممنونم درست سونی رو بیشتر دوس دارم ولی همین می خرم

تنوع طلب بودن خوبه.برای تنوع می تونین این دوربین رو هم امتحان کنین،ولی اگه علاقه تون به سونی در حدی هستش که فکر میکنین اگه این دوربینو بگیرین،نقاط ضعفش بیشتر توی چشتون خواهد بود تا نقاط قوتش،من پیشنهاد نمی کنم.

amir 69
20-10-2009, 13:43
خب.. اون سوال که مالیده شد: دی
قیمت G11 چقدره!؟
نقاط قوت و ضعفشم یه اشاره بشه ممنون می شم..

amirghs640
20-10-2009, 14:48
خب.. اون سوال که مالیده شد: دی
قیمت G11 چقدره!؟
نقاط قوت و ضعفشم یه اشاره بشه ممنون می شم..

تا الآن آفومار - نمایندگی کانن هنوز وارد بازار نکرده.

amir 69
20-10-2009, 14:59
تا الآن آفومار - نمایندگی کانن هنوز وارد بازار نکرده.
!
ممکنه درباره ویژگی هاش یه کم توضیح بدهید؟!
پس خیلی جدیده!: دی

amirghs640
20-10-2009, 15:37
!
ممکنه درباره ویژگی هاش یه کم توضیح بدهید؟!
پس خیلی جدیده!: دی

آره جدیده ، با S90 Canon خیلی وقت نیست معرفی شدن .

به نظرم روی s90 هم تامل کن !!!

مشخصات G11 در سایت DPREVIEW

مشخصات S90 Canon در سایت DPREVIEW

نمونه عکسهای مربوط به S90 Canon (Sample Gallery

هنوز بررسیهای زیادی برای این 2 تا نیومده ، ضمنا این سایت معروف هنوز نمونه عکسهای G11 رو هم نذاشته.

برای اطلاعات بیشتر میتونین به تاپیک سایت مراجعه کنین .

عزیزانی مثل Prowler 88 اطلاعات مناسبی در اختیار بقیه قرار دادند.

takideh_mi2
20-10-2009, 18:43
[quote=prowler88;4322523]فوجی نسبت به چی بهتره؟ کنان یا بقیه؟
سلام .
تو صفحه هاي قبل با 250 تومان دو تا مدل canon sd880 و fujif100fd پيشنهاد شده بود؛ بين اين دو مدل كدوم بهتره ؟ و چرا؟ اگه تو اين نرخ دوربين بهتري هم به نظرتون ميرسه بگين ممنون ميشم.(كيفيت عكس واسه من مهمترين فاكتوره البته كيفيت عكس تو نوره كم و باتريش و مموريشم واسم مهمه)
و اينكه اين هفته مي خوام بگيرمش.
ممنون از لطفتون.

prowler88
20-10-2009, 22:18
[quote=prowler88;4322523]فوجی نسبت به چی بهتره؟ کنان یا بقیه؟
سلام .
تو صفحه هاي قبل با 250 تومان دو تا مدل canon sd880 و fujif100fd پيشنهاد شده بود؛ بين اين دو مدل كدوم بهتره ؟ و چرا؟ اگه تو اين نرخ دوربين بهتري هم به نظرتون ميرسه بگين ممنون ميشم.(كيفيت عكس واسه من مهمترين فاكتوره البته كيفيت عكس تو نوره كم و باتريش و مموريشم واسم مهمه)
و اينكه اين هفته مي خوام بگيرمش.
ممنون از لطفتون.

فوجی یه مقدار زومش بیشتره. رزولوشنش بالاتره و عملکردش از نظر نویز خیلی بهتره.
کنان ماکروش بهتره. سنسور چرخش داره. طراحی منوش بهتره و کار کردن باهاش راحت تره.

در مجموع میتونم بگم هر دو دوربین عالی هستند و هر کدوم رو انتخاب کنید زدید به هدف. پیشنهاد میکنم اگه امکانش وجود داره از نزدیک دوربین ها رو ببینید و باهاشون کار کنید. هر کدوم رو بیشتر پسندیدید بخرید. هر چند با توجه به معیارهای شما فکر کنم فوجی مناسب تر باشه.

ehsanhp
21-10-2009, 09:53
با این مشخصات سه تا دوربین به شما پیشنهاد میکنم. یکی پاناسونیک FZ38 که تازه به بازار اومده و هنوز قیمتش افت نکرده. دومی کنان SX20 که اون هم جدیده و هنوز قیمتش بالاست. و سومی FZ28 که مدل قبلی FZ38 هست و از نظر مشخصات تفاوت چندانی باهاش نداره.

سلام.
من منظور شما رو از سوپرکامپکت نفهمیدم. اگه ممکنه یه مقدار واضح تر بیان کنید.
تفاوت A2000 و A2100 اینه که رزولوشن دومی بالاتره.
دو تا مدل هستند که کیفیت و مشخصات خیلی خوبی دارند. یکی Fuji F100fd و یکی Canon SD880. البته گفتی فقط کنان میخوای ولی فوجی عملکردش تو ایزوی بالا خیلی بهتره و نویز کمتری داره. در کل عکساش تو شب بهتره.
prowler88 جان سلام،ممنون از راهنماييت
فقط خواستم تشكر كنم چون اون مدليش را بلد نيستم.(از توي خود پست!)و اين فوجي Fuji F100fd كه گفتي واقعا مشخصات خوبي داره ،حالا مي خوام پيداش كنم و كمي باهاش كار كنم ببينم از نزديك چه جوريه،اميدوارم پبداش كنم.

alisam44
21-10-2009, 10:36
دوستان بین این دو دوربین کدام را پیشنهاد می کنید:

1- Canon SX-200
2- Panasonic ZS3

amirghs640
21-10-2009, 13:31

1- Canon SX-200
2- Panasonic ZS3

کیفیت عکسهای بهتره Panasonic ZS3 و نویز کمتری داره.

لنز واید بهتر داره .

اگه تنظیمات دستی برات مهم نیست و برای خونواده میخوای ، Panasonic ZS3 پیشنهاد میشه.

Your Friend
21-10-2009, 15:26

1- Canon SX-200
2- Panasonic ZS3
فکر کنم مشکلتون حل شد دوست عزیز. درسته؟

prowler88
21-10-2009, 15:34
کیفیت عکسهای بهتره Panasonic ZS3 و نویز کمتری داره.

لنز واید بهتر داره .

اگه تنظیمات دستی برات مهم نیست و برای خونواده میخوای ، Panasonic ZS3 پیشنهاد میشه.
و همچنین زوم موقع فیلمبرداری

rezazy
29-10-2009, 13:36
سلام

یک دوربین در رنج 300 تا 400 هزار تومان میخواستم. تا الان این دوربین ها رو پیدا کردم، نقاط قوت و ضعف این ها رو اگه بگین ممنون میشم + پیشنهاد دوربین دیگه.(فقط نیکون و کنن)

Canon SX200 IS
Canon PowerShot SX120
CanonIXUS200
Nikon P6000
NIKON COOLPIX L100

Samin_System
29-10-2009, 15:47
سلام

یک دوربین در رنج 300 تا 400 هزار تومان میخواستم. تا الان این دوربین ها رو پیدا کردم، نقاط قوت و ضعف این ها رو اگه بگین ممنون میشم + پیشنهاد دوربین دیگه.(فقط نیکون و کنن)

Canon SX200 IS
Canon PowerShot SX120
CanonIXUS200
Nikon P6000
NIKON COOLPIX L100

سلام .
اول اينكه دوربين رو با چه امكاناتي لازم داريد ؟ مثل زوم - لنز وايد - كيفيت فيلمبرداري - باطري ليتيومي و ...
دوم اينكه همونطور كه بارها گفته شده دوربينهاي آماتور نيكن به اندازه دوربينهاي حرفه اي اون با كيفيت نيست .
در بين مدلهاي بالا Canon SX120‌ با توجه به قيمتش دوربين معقول تري به نظر مياد .

rezazy
29-10-2009, 20:16
سلام .
اول اينكه دوربين رو با چه امكاناتي لازم داريد ؟ مثل زوم - لنز وايد - كيفيت فيلمبرداري - باطري ليتيومي و ...
دوم اينكه همونطور كه بارها گفته شده دوربينهاي آماتور نيكن به اندازه دوربينهاي حرفه اي اون با كيفيت نيست .
در بين مدلهاي بالا Canon SX120‌ با توجه به قيمتش دوربين معقول تري به نظر مياد .

برای مصرف خانگی میخوام. حالا با هزینه ای که دارم میکنم هرچه قدر امکان اینکه لنز قویتری باشه چه بهتر. Canon PowerShot Sx120 در مقایسه با canon sx200 IS خیلی فرقی نمیکنه ولی یک هوا برگتر و سنگین تره که امکان حمل و نقلش رو در کیف زنانه سخت تر میکنه.

من الان از بازار دوربین (فردوسی و جمهوری) میام و تقریبا تصمیم گرفتم که canon sx200 IS بخرم (مگر اینکه پیشنهاد بهتر مطرح باشه). اونجا یکی میگفت همه این دوربین های که در بازار هستن ساخت مالزی است و قیمتش 355 میداد و میگفت ژاپن 395 است. و فرق بین این 2 فقط در منوی فارسی هست که اگه ژاپن باشه منوی فارسی نداره. این حرف تا چقدر صحت داره؟ یا این از دروغ های بازاری؟ مگه به راحتی نمیشه منوی این گوشی ها رو آپدیت کرد و فریم ور عوض کرد؟

ELSIN
29-10-2009, 23:26
یه سوال دارم در مورد عمر یه دور بین (تعداد شات)
تو دوربینای نیمه حرفهای مثل HX1 SX1 FZ35/38 چندتا شاته و تو حرفه ای ها مثل 500D D5000 چندتا شاته ودورو ور چند سال میشه
بعد این دوربینا HD یا FULL HD فیلم میگیرن .تعداد فریم بر ثانیه تو فیلم بر داری تعداد شات به حساب میاد
یعنی تویه فیلم 1دقیقه ای که 30 فریم برثانیس 1800 تا شات از "فکنم" 1500 هزار تا شاته یه دوربین کم میشه
بعد ارزش داره 100 یا 200 هزار تومن بیشتر پول بدی تا دوربینت فیلمم بگیره 450D E620 D3000با 500D و D5000

ویه سوال دیگه در مورد لنز ها
این که در مورد یه لنز مینویسند 13 عنصر در 10 گروه شامل 1 ED و 1 Aspheric element یعنی چی HX1 یا SX1
13 عنصر در 11 گروه 1 aspherical element, 1 UD element معنیش چه زیاد بودن عددا بهتر یا بد تر
عیدتونم مبارک
ممممممممممممممممممممممممن نننننننننننننننننننننوووو ووووووووووووووووووننننننن ننننننننننننننن

Senator_F
29-10-2009, 23:36
یه سوال دارم در مورد عمر یه دور بین (تعداد شات)
تو دوربینای نیمه حرفهای مثل HX1 SX1 FZ35/38 چندتا شاته و تو حرفه ای ها مثل 500D D5000 چندتا شاته ودورو ور چند سال میشه
بعد این دوربینا HD یا FULL HD فیلم میگیرن .تعداد فریم بر ثانیه تو فیلم بر داری تعداد شات به حساب میاد
یعنی تویه فیلم 1دقیقه ای که 30 فریم برثانیس 1800 تا شات از "فکنم" 1500 هزار تا شاته یه دوربین کم میشه
بعد ارزش داره 100 یا 200 هزار تومن بیشتر پول بدی تا دوربینت فیلمم بگیره 450D E620 D3000با 500D و D5000

ویه سوال دیگه در مورد لنز ها
این که در مورد یه لنز مینویسند 13 عنصر در 10 گروه شامل 1 ED و 1 Aspheric element یعنی چی HX1 یا SX1
13 عنصر در 11 گروه 1 aspherical element, 1 UD element معنیش چه زیاد بودن عددا بهتر یا بد تر
عیدتونم مبارک
ممممممممممممممممممممممممن نننننننننننننننننننننوووو ووووووووووووووووووننننننن ننننننننننننننن

عمر شاتر دوربین رو معمولا شرکت ها اعلام نمیکنن ولی در حدی هست که از عمر مفید خود دوربین بیشتر باشه.منظورم عمر تعویض دوربین هست (معمولا سه سال در نظر گرفته میشه).

این که پول بیشتر در مقابل فیلمبرداری خوبه یا نه،تصمیم هست که خودتون باید بگیرین.بنا به نیازهاتون.ولی معمولا بودنش از نبودنش بهتره.

تعداد عنصر های لنز،هیچ تاثیری در کیفیت نداره.بیشتر بودنش هم دلیلش اینه که در حداکثر زوم،دوربین کمترین کاهش سرعت دیافراگم رو داشته باشه.و بالطبع دوربین قابلیت زوم بیشتر رو داشته باشه.

Your Friend
31-10-2009, 13:06
برای مصرف خانگی میخوام. حالا با هزینه ای که دارم میکنم هرچه قدر امکان اینکه لنز قویتری باشه چه بهتر. Canon PowerShot Sx120 در مقایسه با canon sx200 IS خیلی فرقی نمیکنه ولی یک هوا برگتر و سنگین تره که امکان حمل و نقلش رو در کیف زنانه سخت تر میکنه.

من الان از بازار دوربین (فردوسی و جمهوری) میام و تقریبا تصمیم گرفتم که canon sx200 IS بخرم (مگر اینکه پیشنهاد بهتر مطرح باشه). اونجا یکی میگفت همه این دوربین های که در بازار هستن ساخت مالزی است و قیمتش 355 میداد و میگفت ژاپن 395 است. و فرق بین این 2 فقط در منوی فارسی هست که اگه ژاپن باشه منوی فارسی نداره. این حرف تا چقدر صحت داره؟ یا این از دروغ های بازاری؟ مگه به راحتی نمیشه منوی این گوشی ها رو آپدیت کرد و فریم ور عوض کرد؟
پیشنهاد بهتر از اون panasonic TZ6-ZS3 می باشد. سبک تر و کوچکتر از اونم هست.

farshad bugatti
31-10-2009, 23:52
سلام یه دوربین عکاسی میخوام ماکزیمم 300 هزار چی پیشنهاد میکنید؟البته واسه پسر خالم میخوام اونم در رشته فن و سینما هستش (سوم متوسطه) خلاصه تو این قیمت بهترین باشه...از هر لحاز....

m654
01-11-2009, 00:25
این خروجی فیلم دیجیتال(720پی) هم داره. بهش بگو فیلمای خوب بسازه!(اگر می‌سازه(؟)

یه‌چیزی هم می‌مونه واسش (اگر باتری لیتیومی اظافه هم بگیره شاید) ـ قبلش توی تحلیل و نشر هم قیمت‌ها رو ببین:

Canon PowerShot SD780 IS+16GB Class6 SD+Tripod(t-va-n.com)

farshad bugatti
01-11-2009, 00:59
در ضمن یه سوال دیگه SONY خوبه یا CANON...؟

m654
01-11-2009, 02:31
در ضمن یه سوال دیگه SONY خوبه یا CANON...؟
سونی هنوز توی عرصه‌ی حرفه‌ای‌ها جولان نداده. ولی درجمع این رده کنون با قیمت بهتری دست ایرانی‌ها می‌رسه.

prowler88
01-11-2009, 03:00
سلام یه دوربین عکاسی میخوام ماکزیمم 300 هزار چی پیشنهاد میکنید؟البته واسه پسر خالم میخوام اونم در رشته فن و سینما هستش (سوم متوسطه) خلاصه تو این قیمت بهترین باشه...از هر لحاز....
صفحه های قبل رو بخون...

سونی هنوز توی عرصه‌ی حرفه‌ای‌ها جولان نداده. ولی درجمع این رده کنون با قیمت بهتری دست ایرانی‌ها می‌رسه.
منظورتون از حرفه ای رو متوجه نشدم. ولی خب سونی دوربین فول فریم هم داره. حرفه ای تر از این چی میشه دیگه؟
نظر من در مورد (دوربین های SLR) سونی اینه که در مقایسه با رقبا از نظر کیفیت عکس و مخصوصا نویز کم میاره. نقاط قوتش رزولوشن, باتری, فلاش و... هستند.

hastimasiha
01-11-2009, 07:57
سلام به همه دوستان
من تازه وارد انجمن شما شدم و می خوام از همین ابتدا کمکم کنید..................
من حدود 400000 پول دارم واز طرفی علاقه وافری به عکاسی وفیلمبرداری دارم
سوال:من نیازمند مشاوره در مورد خرید دوربن عکاسی وفیلمبرداری هستم البته رنج قیمت همون 400-450
1)به نظرتون چی بخرم؟
2)عکاسی وفیلمبرداری جدا بخرم بهتره؟
3)می خوام کارهای میکس وفتوشاپ انجام بدم چی معرفی می کنید؟البته اگه نیاز باشه برای یادگیری کار با دوربین کلاس هم می رم
4)دوربینی باشه که کیفیت عکاسی وفیلمبرداری خوبی داشته باشه
ممنون می شم راهنمایی ام کنید

Samin_System
02-11-2009, 08:13
سلام به همه دوستان
سوال:من نیازمند مشاوره در مورد خرید دوربن عکاسی وفیلمبرداری هستم البته رنج قیمت همون 400-450
1)به نظرتون چی بخرم؟
3)می خوام کارهای میکس وفتوشاپ انجام بدم چی معرفی می کنید؟البته اگه نیاز باشه برای یادگیری کار با دوربین کلاس هم می رم

سلام
داشتن كيفيت خوب فيلم و عكس در كنار هم يه خورده مشكله و اگه براتون امكان داشته باشه كه جدا تهيه كنيد مسلما بهتره . ولي با اين حال دوربين Canon SX20 يا Panasonic FZ38 مي تونه براي كار شما مناسب باشه . البته اين دو تا دوربين قيمتي بالاي 400000 تومان دارن و شما ناچاريد براي داشتن كيفيت مطلوب فيلم و عكس در يك دوربين بيشتر هزينه كنيد .

m654
02-11-2009, 09:03
صفحه های قبل رو بخون...

منظورتون از حرفه ای رو متوجه نشدم. ولی خب سونی دوربین فول فریم هم داره. حرفه ای تر از این چی میشه دیگه؟
نظر من در مورد (دوربین های SLR) سونی اینه که در مقایسه با رقبا از نظر کیفیت عکس و مخصوصا نویز کم میاره. نقاط قوتش رزولوشن, باتری, فلاش و... هستند.
منظور این بود که هنوز به انتخاب اول خیلی‌ها تبدیل نشده.

شما چطور دوربینی که قیمت خالی توی امریکاش کم‌تر از 295نیست به کسی که (با لوازم جانبی لابد)کمتر از 300 می‌خواد هزینه کنه توصیه می‌کنید(؟)!

Senator_F
02-11-2009, 10:45

سلام.شما دوربین میخواین که توی رشته فن و سینما ازش استفاده بشه،توی رده خودش بهترین باشه،بازه قیمتش هم زیر 300 تومن باشه.من که همچین دوربینی رو سراغ ندارم.دوستان رو نمیدونم.
دوربین مد نظر کار شما باید قدرت زوم خوب،فلاش قوی و باطری قوی داشته باشه،عکس های Indoor اش شارپ باشه،و خیلی چیزای دیگه.
با این رنج قیمتی که شما مد نظر دارین،فقط از گروه سوپر زوم ها( SLR Like ) میشه پیشنهاد داد.

hooman1981
02-11-2009, 12:11
بهترین دوربین عکاسی خانوادگی تو رنج 200 تا 250 که کیفیت فیلمش هم خوب باشه هم کوچک باشه چی مدلی خوبه ممنون بعد من فعلا عجلی برا خرید ندارم می خوام بدونم کی هم بخرم خوبه خیلی ممنون

Hamid1000
02-11-2009, 12:36
ممنون می شم راهنمایی کنید!
حوالی 350چوق، Canon PowerShot SX200 IS گزینه مناسبی هست؟
گزینه های بهتر چی می تونن باشن؟ توی همین قیمت ها

hastimasiha
02-11-2009, 13:29
سلام
داشتن كيفيت خوب فيلم و عكس در كنار هم يه خورده مشكله و اگه براتون امكان داشته باشه كه جدا تهيه كنيد مسلما بهتره . ولي با اين حال دوربين Canon SX20 يا Panasonic FZ38 مي تونه براي كار شما مناسب باشه . البته اين دو تا دوربين قيمتي بالاي 400000 تومان دارن و شما ناچاريد براي داشتن كيفيت مطلوب فيلم و عكس در يك دوربين بيشتر هزينه كنيد .
:20:تشکر از راهنماییتون.ولی من اندازه هزینه ای که می خوام بکنم حدود 400-450 است وهمان طور که گفتم هم می خوام دوربین عکاسی بخرم هم فیلمبرداری
از طرفی من دیگه حالا حالا ها دیگه نمی خوام دوربین بخرم.وچون تونستم این مبلغ را پس انداز کنم می خوام دوربین بخرم.خواهشا دقیقا بهم بگید چی بخرم واگر جایی را برای خرید هم سراغ دارید بهم معرفی کنید
ممنون

Samin_System
02-11-2009, 15:36
:20:تشکر از راهنماییتون.ولی من اندازه هزینه ای که می خوام بکنم حدود 400-450 است وهمان طور که گفتم هم می خوام دوربین عکاسی بخرم هم فیلمبرداری
از طرفی من دیگه حالا حالا ها دیگه نمی خوام دوربین بخرم.وچون تونستم این مبلغ را پس انداز کنم می خوام دوربین بخرم.خواهشا دقیقا بهم بگید چی بخرم واگر جایی را برای خرید هم سراغ دارید بهم معرفی کنید
ممنون

شما چطور مي خواهيد با 450-400 هم دوربين عكاسي بخريد هم فيلمبرداري ؟ چنين چيزي امكان نداره . كمترين دوربين فيلمبرداري الان بالاي 300 قيمت داره . مگه اينكه مدلهاي پاييني رو انتخاب كنيد كه اون هم بي فايده ست . راجع به اون دو مدل بيشتر فكر كنيد .

Lamanta
02-11-2009, 16:14
سلام
من يه عكس دارم از Canon Kiss X2 .
مي خواستم ببينم قيمتش چقده ؟
تا 600 تومان چه دوربيني كيفيت عاليي مث اون داره ؟

ELSIN
02-11-2009, 16:50
عمر شاتر دوربین رو معمولا شرکت ها اعلام نمیکنن ولی در حدی هست که از عمر مفید خود دوربین بیشتر باشه.منظورم عمر تعویض دوربین هست (معمولا سه سال در نظر گرفته میشه).

این که پول بیشتر در مقابل فیلمبرداری خوبه یا نه،تصمیم هست که خودتون باید بگیرین.بنا به نیازهاتون.ولی معمولا بودنش از نبودنش بهتره.

تعداد عنصر های لنز،هیچ تاثیری در کیفیت نداره.بیشتر بودنش هم دلیلش اینه که در حداکثر زوم،دوربین کمترین کاهش سرعت دیافراگم رو داشته باشه.و بالطبع دوربین قابلیت زوم بیشتر رو داشته باشه.

مممممممممممنننننننننووووو ووووووننننننننننن

اما اینو چی
"بعد این دوربینا HD یا FULL HD فیلم میگیرن .تعداد فریم بر ثانیه تو فیلم بر داری تعداد شات به حساب میاد
یعنی تویه فیلم 1دقیقه ای که 30 فریم برثانیس 1800 تا شات از "فکنم" 1500 هزار تا شاته یه دوربین کم میشه"

tirdad_60
02-11-2009, 17:41
سلام
کیب میدونه پاناسونیک gf1 توی ایران اومد یا نه ؟

و اینکه آیا کیفیت g11 با lx3 در یک حده؟

ممنونم

tirdad_60
02-11-2009, 17:42
سلام
کسی میدونه پاناسونیک gf1 توی ایران اومد یا نه ؟

ممنونم

m654
02-11-2009, 17:53

اما اینو چی
"بعد این دوربینا HD یا FULL HD فیلم میگیرن .تعداد فریم بر ثانیه تو فیلم بر داری تعداد شات به حساب میاد
یعنی تویه فیلم 1دقیقه ای که 30 فریم برثانیس 1800 تا شات از "فکنم" 1500 هزار تا شاته یه دوربین کم میشه"
این* رو ببین. اِچ‌دی کامل همون 1080پی هست در عرف 30-60 تصویره ـ 60.

_________

*

Samin_System
02-11-2009, 18:37

اما اینو چی

دوست عزيز درك شما از اين موضوع كاملا اشتباهه . اولا اينكه 30 فريم بر ثانيه هست نه بر دقيقه . دوما موقع فيلمبرداري اينطور نيست كه به ازاي هم فريم يه شات بزنه . بلكه دريچه باز ميمونه و طبق يه زمان بندي مشخص يك فريم رو ثبت مي كنه . در ضمن رزولوشن بالا ربطي به تعداد شات نداره .

Senator_F
02-11-2009, 19:54

اما اینو چی

سیستم فیلمبرداری دوربینا با عکاسیشون متفاوته.یعنی درسته که فیلم از تعدادی عکس تشکیل شده که کنار هم قرار میگیرن،ولی این به اون معنی نیست که دوربین واقعا در هر ثانیه مثلا 30 بار شات میزنه.

hooman1981
02-11-2009, 21:37
Panasonic Lumix DMC-ZS3سلام این مدل پانوسونیک مدل live view داره؟

Lamanta
02-11-2009, 22:21
سلام
جواب سوال منم بدين !

Samin_System
03-11-2009, 11:33
جواب سوال منم بدين !

دوست عزيز مدل Canon Kiss X2 دقيقا همون مدل Canon 450D هستش كه به خاطر شيوه نام گذاري كانن در بعضي از كشورها به اين اسم شناخته ميشه . با 600000 تومان ، از سري دوربينهاي SLR شما فقط مي توني canon 1000D بگيري و اگه خواسته باشي مدلي در سطح 450D داشته باشي بايد تقريبا 680000 تومان هزينه كني .

ELSIN
03-11-2009, 19:50

_________

*

m654 عزیز ممنون مطالب مفیدی بود

دوست عزيز درك شما از اين موضوع كاملا اشتباهه . اولا اينكه 30 فريم بر ثانيه هست نه بر دقيقه . دوما موقع فيلمبرداري اينطور نيست كه به ازاي هم فريم يه شات بزنه . بلكه دريچه باز ميمونه و طبق يه زمان بندي مشخص يك فريم رو ثبت مي كنه . در ضمن رزولوشن بالا ربطي به تعداد شات نداره .

جیگر من شما درست پست من رو نخوندید کجای پست من نوشته " فريم بر دقيقه" من مجموع فریمای 1 دقیقه رو گفتم که میشه 1800 تا در ضمن رزولوشن بالا کاملا به تعداد فریم ربط داره درSLR ها
500D در 1080 تاسقف 24 فریم برثانیه میگیره اما در 720 تاسقف 30 فریم بر ثانیه

سیستم فیلمبرداری دوربینا با عکاسیشون متفاوته.یعنی درسته که فیلم از تعدادی عکس تشکیل شده که کنار هم قرار میگیرن،ولی این به اون معنی نیست که دوربین واقعا در هر ثانیه مثلا 30 بار شات میزنه.

منظور من فقط شات نبوده اون سنسور بدبخت هم یه عمری داره بعد از چند دقیقه داغ میکنه برای همین هم هست که در 5 یا در 12 دقیقه فیلم برداریش محدوده SLR

اما جواب من چی شد فیلم برداری چقد از عمر دوربین کم میکنه چه در SLR ها چه در SLR-Like ها

:31::41::20::5::46::13::19::10::8::21::27::18::11: :40::2:

ممممممممممممممممممممننننن نننننننننننننننننوووووووو ووووووووووووونننننننننننن نننننننننننننن

Samin_System
03-11-2009, 21:13
m654

جیگر من شما درست پست من رو نخوندید کجای پست من نوشته " فريم بر دقيقه" من مجموع فریمای 1 دقیقه رو گفتم که میشه 1800 تا در ضمن رزولوشن بالا کاملا به تعداد فریم ربط داره درSLR ها

دوست عزيز دوربينهايي هست كه با رزولوشن 1280 پيكسل ، 30 فريم در ثانيه فيلمبرداري مي كنه . اگه مي بينيد دوربيني مثل500D وقتي رزولوشن فيلمبرداريش بالا ميره تعداد فريم رو كم مي كنه اين به خاطر محدوديت خود دوربينه نه اينكه يه اصل كلي باشه . بعضي از دوربينها چون بافر ذخيره سازي شون زود پر ميشه مجبورن فيلمبرداري رو قطع كنن تا فيلم گرفته شده رو ذخيره كنن و اين مساله اصلا ربطي به داغ شدن سنسور نداره . همه دوربينهايي كه حالت Live View دارن به محض اينكه دوربين رو روشن مي كنيد سنسور هم مشغول به كار ميشه و مادامي كه شما تصوير رو روي صفحه نمايش داريد به اين معني هستش كه سنسور در حال انجام عملياته و هيچ پيغامي هم مبني بر اينكه سنسور گرم شده و دوربين بايد خاموش بشه نمي بينيد . مطمئن باشيد سنسور اگه نور شديد مثل نور خورشيد بهش نرسه مدتها عمر مي كنه .

Hamid1000
03-11-2009, 22:08
؟؟!:19:
نبود؟

Lamanta
04-11-2009, 01:05
حالا عكس گرفتن با Canon‌ kiss X2 يا 450D كار هر كسي مث من هست ؟ من الان 2 ساله كه Cyber-Shot H5 دارم .

ELSIN
04-11-2009, 01:22
دوست عزيز دوربينهايي هست كه با رزولوشن 1280 پيكسل ، 30 فريم در ثانيه فيلمبرداري مي كنه . اگه مي بينيد دوربيني مثل500D وقتي رزولوشن فيلمبرداريش بالا ميره تعداد فريم رو كم مي كنه اين به خاطر محدوديت خود دوربينه نه اينكه يه اصل كلي باشه . بعضي از دوربينها چون بافر ذخيره سازي شون زود پر ميشه مجبورن فيلمبرداري رو قطع كنن تا فيلم گرفته شده رو ذخيره كنن و اين مساله اصلا ربطي به داغ شدن سنسور نداره . همه دوربينهايي كه حالت Live View دارن به محض اينكه دوربين رو روشن مي كنيد سنسور هم مشغول به كار ميشه و مادامي كه شما تصوير رو روي صفحه نمايش داريد به اين معني هستش كه سنسور در حال انجام عملياته و هيچ پيغامي هم مبني بر اينكه سنسور گرم شده و دوربين بايد خاموش بشه نمي بينيد . مطمئن باشيد سنسور اگه نور شديد مثل نور خورشيد بهش نرسه مدتها عمر مي كنه .

ممنون عالی بود اما این دوربینا دوتا بافر دارنا هان:20::31::46::5:

hooman1981
04-11-2009, 08:28

سلام میشه جواب این سوال وس وال قبلی رو بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:11:

pmax
04-11-2009, 09:09
سلام دوستان

بودجه من برای دوربین 280 تومن یعنی زیر 300 تومن هست

چیزایی که برام مهمه

کامپکت بودن و جمع جور بودن دوربینه
اذیت نکردن باطری ( باطری قلمی نمی خوام )
کیفیت عکس و کیفیت فیلمبرداری ( بخصوص برای من که آماتورم جوری باشه که زیاد نیاز به تنظیم نداشته باشه )

خودم این دو مدل رو دیدم

Canon PowerShot SD780 IS - IXUS 100 IS
و
Canon PowerShot SD960 IS - IXUS 110 IS

سوالاتی که دارم ایناس و لطف می کنید اگر پاسخ بدید

1- با این بودجه و با این مشخصاتی که من می خوام انتخاب بهتری هم دارم ؟
2- تفاوت IXUS 100 و 110 دقیقا درچی هست ؟! من صرفا بخاطر خروجی hdmi می خوام 110 رو بخرم
3- شما بودی کدوم رو می خریدی

با تشکرات شدید

m654
04-11-2009, 09:53

اما اینو چی

*

در سیگنال‌های یک‌دستِ پروگرسیو یا تصاعدی (به‌صورت 1080پی یا 720پی) با نرم‌افزار شما به‌ازای هر فریم امکان استخراج یک تصویر دارید ولی از آن‌جا که ماهیت فیلم متفاوت است و محدودیت‌های پردازشی وجود دارد(برای تطبیق‌دهی های پرسرعت) تمام آن‌ها به وضوح یک عکس دو مگاپیکسلی(برای 1080پی) نخواهند بود و باتری هم به آن میزان مصرف نخواهند کرد.
_________

Samin_System
04-11-2009, 13:20
حالا عكس گرفتن با Canon‌ kiss X2 يا 450D كار هر كسي مث من هست ؟ من الان 2 ساله كه Cyber-Shot H5 دارم .

اين قضيه مربوط ميشه به اينكه شما تا چه حد در اين زمينه توانايي داريد . كار با دوربينهاي SLR همچين سخت هم نيست فقط بايد با قواعد عكاسي و تنظيمات دستي آشنا باشيد .

Samin_System
04-11-2009, 13:44
سلام میشه جواب این سوال و سوال قبلی رو بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:11:

سلام . شما لطف ميكني قبل از هر چيزي بگي منظور از Live view چيه ؟ :46: اگه منظورتون اينه كه تصوير مقابل همزمان در صفحه نمايش هم ديده ميشه يا نه بايد گفت بله همينطوره .

Lamanta
04-11-2009, 14:47
اين قضيه مربوط ميشه به اينكه شما تا چه حد در اين زمينه توانايي داريد . كار با دوربينهاي SLR همچين سخت هم نيست فقط بايد با قواعد عكاسي و تنظيمات دستي آشنا باشيد .
مگه خودشون يه حالت ندارن كه ميرن روي اتوماتيك !؟

Samin_System
04-11-2009, 16:35
مگه خودشون يه حالت ندارن كه ميرن روي اتوماتيك !؟

حالت اتوماتيك هم دارن اما همه لطف كار كردن با يه دوربين SLR مربوط ميشه به تنظيمات دستي . اگه قصد داريد رو حالت اتوماتيك كار كنيد خريد يه دوربين حرفه اي به نظر بنده كار درستي نيست .

prowler88
04-11-2009, 20:01
سلام به همه ی دوستان. من یه چند روز نبودم (درگیر دانشگاه و پروژه و اینا بودم آخرای ترمه سرمون شلوغ شده). جواب همه ی پست ها رو تو یه پست میدم. میبخشید دیگه طولانیه.

سلام به همه دوستان
1)به نظرتون چی بخرم؟
اگه کل بودجه تون همین قدره (برای عکاسی و فیلمبرداری با هم) پیشنهاد میکنم دوربین عکاسی بخرید. با این بودجه Canon SX20 پیشنهاد میشه که هم کیفیت عکسش عالیه و هم فیلمبرداری HD داره. البته مسلما از نظر کیفیت و قابلیت های فیلمبرداری نمیتونه جای دوربین فیلمبرداری رو بگیره ولی فکر میکنم راضی کننده باشه.

منظور این بود که هنوز به انتخاب اول خیلی‌ها تبدیل نشده.

شما چطور دوربینی که قیمت خالی توی امریکاش کم‌تر از 295نیست به کسی که (با لوازم جانبی لابد)کمتر از 300 می‌خواد هزینه کنه توصیه می‌کنید(؟)!
من مدل SD880 IS از کنان رو پیشنهاد میکنم.

بهترین دوربین عکاسی خانوادگی تو رنج 200 تا 250 که کیفیت فیلمش هم خوب باشه هم کوچک باشه چی مدلی خوبه ممنون بعد من فعلا عجلی برا خرید ندارم می خوام بدونم کی هم بخرم خوبه خیلی ممنون
با یه مقدار افزایش بودجه همین SD880 خوبه. ولی تو همین محدوده اگه بخواین بگیرین کنان A2000 و سونی W230

SX200 دوربین خوبیه. به شرطی که حتما دنبال یه دوربین با زوم بالا و اندازه ی کوچک باشید. اگه امکان افزایش بودجه دارید پیشنهاد میکنم برید سراغ مدل های سوپرزوم مثل سری FZ پاناسونیک و همچنین SX10 و SX20 از کنان.

سلام
قیمتش همون طور که دوستمون گفت نزدیک 700 تومنه. تا 600 تومن بهترین گزینه از بین انتخاب های انگشت شمار مدل 1000D هست که از نظر کیفیت عکس خیلی به 450D نزدیکه.

اما اینو چی
همون طور که اشاره شد تو حالت فیلمبرداری قضیه فرق میکنه. اگه قرار بود برای هر فریم شات بزنه همه ی دوربین های عکاسی هنوز به یک سال نکشیده خراب میشد.

سلام
کیب میدونه پاناسونیک gf1 توی ایران اومد یا نه ؟

ممنونم

از اینکه تو ایران هست یا نه خبر ندارم. نمایندگی های پاناسونیک رو چک کن.
تفاوت اصلی G11 و LX3 در کیفیتشون نیست. در قابلیت ها و مشخصاتشونه. هر کدوم یه برتری نسبت به اون یکی داره. مثلا LX3 واید 24 میلیمتر داره و دیاف 2.8-2.0 و فیلمبرداری HD و ابعاد جمع و جور تر. در حالی که زوم کنان بیشتره و چشمی داره و عکسش یه مقدار شارپ تره.

_________

*
عرف خاصی نداره. یعنی ربطی به رزولوشن نداره. 60 فریم برای فیلم slow motion استفاده میشه.

همه ی دوربین های کامپکت و سوپرزوم live view دارند.

m654 عزیز ممنون مطالب مفیدی بود

منظور من فقط شات نبوده اون سنسور بدبخت هم یه عمری داره بعد از چند دقیقه داغ میکنه برای همین هم هست که در 5 یا در 12 دقیقه فیلم برداریش محدوده SLR

اما جواب من چی شد فیلم برداری چقد از عمر دوربین کم میکنه چه در SLR ها چه در SLR-Like ها

فیلمبرداری چندان تاثیری روی عمر مفید دوربین نداره. فقط شاید از این نظر که در حالت فیلمبرداری فوکوس continuous (پیوسته) هست و سیستم های دیگه بطور مداوم کار میکنند استهلاک بیشتری داشته باشه.
من احتمال میدم 500D به این دلیل با رزولوشن بالاتر 24 فریم میگیره که بافرش دیرتر پر شه. توجه داشته باشید که 24 فریم بر ثانیه سرعت استاندارد فیلم هست.

یه مقدار که باهاش ور برین طریقه ی کارش دسستون میاد. ولی برای این که استفاده ی مفید از دوربینتون بکنید باید با تنظیمات و این جور چیزا آشنا باشید. حالت اتومات معمولا کیفیت واقعی دوربین های SLR رو نشون نمیده.

ممنون عالی بود اما این دوربینا دوتا بافر دارنا هان:20::31::46::5:
منظور؟

سلام دوستان

بودجه من برای دوربین 280 تومن یعنی زیر 300 تومن هست

چیزایی که برام مهمه

کامپکت بودن و جمع جور بودن دوربینه
اذیت نکردن باطری ( باطری قلمی نمی خوام )
کیفیت عکس و کیفیت فیلمبرداری ( بخصوص برای من که آماتورم جوری باشه که زیاد نیاز به تنظیم نداشته باشه )

خودم این دو مدل رو دیدم

Canon PowerShot SD780 IS - IXUS 100 IS
و
Canon PowerShot SD960 IS - IXUS 110 IS

سوالاتی که دارم ایناس و لطف می کنید اگر پاسخ بدید

1- با این بودجه و با این مشخصاتی که من می خوام انتخاب بهتری هم دارم ؟
2- تفاوت IXUS 100 و 110 دقیقا درچی هست ؟! من صرفا بخاطر خروجی hdmi می خوام 110 رو بخرم
3- شما بودی کدوم رو می خریدی

با تشکرات شدید
بین این دو تا دومی به نظر من بهتره. انتخاب بهتر همون طور که در پست های بالا گفتم SD880 هست.
SD960 محدوده ی زومش از 780 بهتره و چشمی نداره. SD880 فیلمبرداری HD نداره.

Spak
05-11-2009, 17:26
سلام میخوام دوربینم رو عوض کنم . کنن 350 دارم کدوم یکی از این دوتا بهتره ؟؟؟
nikon D5000 or canon 500D

m654
05-11-2009, 22:25
سلام به همه ی دوستان. من یه چند روز نبودم (درگیر دانشگاه و پروژه و اینا بودم آخرای ترمه سرمون شلوغ شده). جواب همه ی پست ها رو تو یه پست میدم. میبخشید دیگه طولانیه. ...

سلام؛ خوش‌اومدی

کیفیت عکسهای بهتره Panasonic ZS3 و نویز
کمتری داره.

لنز واید بهتر داره .

و همچنین زوم موقع فیلمبرداری

این خروجی فیلم دیجیتال(720پی) هم داره. بهش بگو فیلمای خوب بسازه!(اگر می‌سازه(؟)

یه‌چیزی هم می‌مونه واسش (اگر باتری لیتیومی اظافه هم بگیره شاید) ـ قبلش توی تحلیل و نشر هم قیمت‌ها رو ببین:

Canon PowerShot SD780 IS+16GB Class6 SD+Tripod(t-va-n.com)

صفحه های قبل رو بخون...
...

...شما چطور دوربینی که قیمت خالی توی امریکاش کم‌تر از 295نیست به کسی که (با لوازم جانبی لابد)کمتر از 300 می‌خواد هزینه کنه توصیه می‌کنید(؟)!

این هم که دوستمون گفتند:

سلام.شما دوربین میخواین که توی رشته فن و سینما ازش استفاده بشه،توی رده خودش بهترین باشه،بازه قیمتش هم زیر 300 تومن باشه.من که همچین دوربینی رو سراغ ندارم.دوستان رو نمیدونم.
دوربین مد نظر کار شما باید قدرت زوم خوب،فلاش قوی و باطری قوی داشته باشه،عکس های Indoor اش شارپ باشه،و خیلی چیزای دیگه.
با این رنج قیمتی که شما مد نظر دارین،فقط از گروه سوپر زوم ها( SLR Like ) میشه پیشنهاد داد.

البته ارجاع شما به‌طور مشخص به زِد دی3 بود. و فیلم باکیفیت هم برای ایشان مناسب.

اما اینو چی

_________

*

سلام به همه ی دوستان...

عرف خاصی نداره. یعنی ربطی به رزولوشن نداره. 60 فریم برای فیلم slow motion استفاده میشه. ...

شبکه‌های محلی و کابلی با فرکانس دستگاه مرتبط هست؛ در مناطق 50 و 60 هرتز به‌ترتیب بیشتر 50 و 60 اِف‌پی‌اِس هست( و شبکه‌های تصاعدی هم خاص هست و درهمین استاندارد )، دوربین‌های فوق حرفه‌ای هم همین مقدار ضبط ساخته می‌شه؛ این در حالیه که در بعضی موارد و در دوبین‌های دیجیتال 1080پی کمتر بالای 30 کمتر ارایه شده(البته بحثی هم می‌شه که تازه‌سازی تصویر باید از گونه‌های تصویر، مجزا باشه).

ELSIN
06-11-2009, 13:40

منم یه روزی میخاستم یکی از اینارو بخرم اما برای کمبود پول فعلا بیخیلم
رو این حساب خیلی تحقیق کردم که شد 300mb فیلم عگس و صفحه وب
در موردD5000:
کیفیت عگسD5000 بهتره, فیلمش ضعیف تره هم در زمان هم در کیفیت(یه کمی),LCD کوچکتر و با دقت کمتریه اما ثابت نیست, سرعتش بیشتره ,لوازمش گرون تره, باطریش یه کمی بهتره ,در نویز عمل کرد بهتری داره, طراحیش به نظر من ظعیف تره هم بزرگ تره هم یوقور ,منو ها وکار باهاش هم یه کمی سخت تره, فلشش قوی تره,اما اینده نگریه بهتری نسبت به 500D داره

من D5000 روکلا بهتر می دونم

prowler88
06-11-2009, 14:46
این تاپیک رو بخون خیلی کمک میکنه. در کل تفاوت این دو دوربین خیلی کمه و از نظر مشخصات و کیفیت خیلی به هم نزدیک هستند. یعنی هر کدوم رو انتخاب کنی عالیه. یه سری تفاوت های ریز هست و البته این که از چه لنزی میخوای استفاده کنی خیلی مهمه. لنزهای سری L کنان به نظر من بهتر از لنزهای نیکونه.

Lamanta
06-11-2009, 19:59
براي مصارف خونگي و عكس گرفتن از مناظر و ....
كدوم يكي از اين 3 تا خوبه ؟! با در نظر گرفتن حرفه اي نبودن عكاس ( خودم ) !!

H5 دوربين الان خودمه !

habib mahvare
07-11-2009, 06:37
انتخاب بين fz38-hx1-sx20كدوم يك ميتونه باشه؟(كيفيت عكس و فيلمبرداري و ...)

prowler88
07-11-2009, 10:53
براي مصارف خونگي و عكس گرفتن از مناظر و ....
كدوم يكي از اين 3 تا خوبه ؟! با در نظر گرفتن حرفه اي نبودن عكاس ( خودم ) !!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدH5 دوربين الان خودمه !
H5 که تو این مقایسه جایی نداره چون مدل SLR-Like چند سال پیشه. HX-1 هم همین طور با این تفاوت که جدیدتره. دو تای دیگه SLR هستند و مسلما خیلی خیلی بهتر هستند.
ولی اگه با این هزینه میخوای یه دوربین بگیری که تو همه ی شرایط جوابگو باشه و کار باهاش راحت باشه و قابلیت فیلمبرداری خوب هم داشته باشه و قرار نیست در آینده خرج دوربین بکنی برو سراغ FZ35 پاناسونیک و SX20 کنان.

انتخاب بين fz38-hx1-sx20كدوم يك ميتونه باشه؟(كيفيت عكس و فيلمبرداري و ...)
HX1 دوربین خوبیه ولی مشکلاتی داره در نتیجه زیاد توصیه نمیشه. به نظر من بین به ترتیب SX20 و FZ38 و HX1. البته باز بستگی داره چه انتظاراتی از دوربین دارید.

hangar18
07-11-2009, 15:27
سلام
خوش اومدم

میشه یه رده بندی از بهترین مارک های دوربینهای slr ارائه بدید؟ به ترتیب اولویتشون.مثلا اول کنون بعد کدوم و ...

tirdad_60
07-11-2009, 17:57
من یه مدت تحقیق کردم واسه دوربین به lx3 راضی شده بودم که زومش منصرفم کرد
یه دوربین قدیمی دارم که کارم رو راه مینداخت اما ازش خیلی خسته شدم
منتظر gf1 بودم که خبری نشد
حالا g11 نظرم رو جلب کرده و میخوام یه اطلاعاتی راجع بهش داشته باشم
نظر دوستان چیه؟

ELSIN
07-11-2009, 20:44
H5
HX1 دوربین خوبیه ولی مشکلاتی داره در نتیجه زیاد توصیه نمیشه. به نظر من بین به ترتیب SX20 و FZ38 و HX1. البته باز بستگی داره چه انتظاراتی از دوربین دارید.

عزیز منم فعلا انتخاب اولم HX1 می تونی بگی مشکلاتش چیه

ممنون

ELSIN
07-11-2009, 21:01
سلام
خوش اومدم

میشه یه رده بندی از بهترین مارک های دوربینهای slr ارائه بدید؟ به ترتیب اولویتشون.مثلا اول کنون بعد کدوم و ...

اول نيكون شک نداشته باش بعد المپيوس یا کنون

مقایسه دو غول نيكون وکنون

Lamanta
07-11-2009, 21:45
مشكل سوني اينه كه الان دوربين من H5 با دوربين پسر خالم H50 تفاوت خاصي نداره و بعضي جاها مال من بهتر عمل ميكنه ! :31:

AT&T
08-11-2009, 01:06
سلام دوستان

قیمت canon sx20 رو میخاستم بعد اینکه یه نمونه از فیلم برداری اونو میخاستم .

نظرتونم در موردش بگین اگر تو همون رنج قیمت بهتر از sx20 هست هم لطفا بگید ممنونم.

hasanpix
08-11-2009, 12:25
سلام دوستان

نظرتونم در موردش بگین اگر تو همون رنج قیمت بهتر از sx20 هست هم لطفا بگید ممنونم.

canon sx20:460
panasonic fz38:510

AT&T
08-11-2009, 13:12
ممنون

اینم اگر بتونی لینک بزارین خیلی خوب میشه

canon sx20 رو میخاستم بعد اینکه یه نمونه از فیلم برداری اونو میخاستم .

Your Friend
08-11-2009, 13:22
نظر دوستان چیه؟

دوربین خیلی خوبیه. یعنی نواقص g10 در اون تا حد زیادی بر طرف شده. دوربین با دوام و با کیفیتیه...

Your Friend
08-11-2009, 13:49
سلام
خوش اومدم

نیکون
کنون
سونی

بقیشو نمیدونم...

ELSIN
08-11-2009, 13:57
canon sx20:460
panasonic fz38:510

هر دوتاشون دورور 450 تمنه

prowler88
08-11-2009, 15:44
سلام
خوش اومدم

بهترین مارک وجود نداره. شاید بشه گفت رقابت اصلی بین canon و nikon هست. ولی هرگز نمیشه گفت یه برند در کل بهتره. باید مقایسه ی دو تا مدل خاص باشه نه مقایسه ی کلی دو برند.

نظر دوستان چیه؟
هنوز ریویوی درست حسابی از این دوربین منتشر نشده. ولی به نظر میاد کیفیت عکس خیلی خوبی داشته باشه و خوب فروش کنه.

عزیز منم فعلا انتخاب اولم HX1 می تونی بگی مشکلاتش چیه

ممنون
مشکل نویز و شارپنس داره و کیفیت عکساش چندان خوشایند نیست. از نظر سرعت هم خوب عمل نمیکنه و فوکوسش تو شب هم دقت لازم رو نداره. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که خود دوربین قیمتش زیاده و قیمت مموری های pro duo هم بیشتر از مموری های معمولیه.

سلام دوستان

این لینک youtube:

این هم برای دانلود:

تو این رنج قیمت FZ38 از پاناسونیک هم هست که در همین سطحه از نظر کیفیت عکس.

AT&T
08-11-2009, 17:10
سلام ممنون

به نظرتون sx20 بهتره یا fz38

در کل کدوم بهتر و به صرفه تره

مرسی

راستی لنز میشه بهشون اضافه کرد.؟

لینکایی که واسه فیلم دادی واسه من باز نمیشن میشه جایی آپلود کنین اگر سرعت بالا دارین ممنون.

Samin_System
08-11-2009, 18:16
سلام ممنون

به نظرتون sx20 بهتره یا fz38

در کل کدوم بهتر و به صرفه تره

مرسی

راستی لنز میشه بهشون اضافه کرد.؟

لینکایی که واسه فیلم دادی واسه من باز نمیشن میشه جایی آپلود کنین اگر سرعت بالا دارین ممنون.

قيمت SX20 كه چند روز پيش براي يكي از دوستان گرفتم 450000 تومان بود . چون حجم فيلمي كه مي گيره بالاست به اين راحتي ها نميشه آپلود كرد مگه اينكه تبديل بشه كه در اون صورت كيفيت خيلي مياد پايين . لنز هم نمي خوره . دوربيني كه وايد 28 ميليمتري داره و 20 برابر زوم اپتيك ديگه لنز مي خواد چيكار ؟

Gesher
08-11-2009, 18:35
با درود.قیمت و محل فروش fz38 را بسیار جستجو کرده ام و بی ثمر بود.دوستان گرانقدر اگر اطلاعاتی دارند بی نصیب نگذارند.سپاسگذارم

ansary
08-11-2009, 18:49
دوربینی که بشه باهاش کلی حال کرد و قیمت بالایی هم نداشته باشه چیه؟ مخصوصاً کیفیت عکس خیلی بالا ممنون میشم جوابو به ایمیل هم ارسال کنید ansarymehr@yahoo.com

AT&T
08-11-2009, 19:40
چون حجم فيلمي كه مي گيره بالاست به اين راحتي ها نميشه آپلود كرد مگه اينكه تبديل بشه كه در اون صورت كيفيت خيلي مياد پايين

ممنون

پس میشه یه لینک دیگه بدین من فیلمبرداریشو ببینم

sx20

ELSIN
08-11-2009, 21:13
مشکل نویز و شارپنس داره و کیفیت عکساش چندان خوشایند نیست. از نظر سرعت هم خوب عمل نمیکنه و فوکوسش تو شب هم دقت لازم رو نداره. این نکته رو هم در نظر داشته باشید که خود دوربین قیمتش زیاده و قیمت مموری های pro duo هم بیشتر از مموری های معمولیه.

مممممممننننننوووووووننننن ننن

در مورد : "مشکل نویز و شارپنس داره و کیفیت عکساش چندان خوشایند نیست. و فوکوسش تو شب هم دقت لازم رو نداره" فکر میکنم توی این چیزا بهتر از SX1 باشه با توجه به چکالی پیکسل کمتر برای نویز وشارپنس و کیفیت عکس . شاتر مکانیکی هم برای فوکوس اما در مورد قیمت زیاد مموری قبول دارم اما قیمت خود دربین 40 یا 50 تومنی ارزون تره از SX1

البته اگه Conclusion ها و مقاسه های اینتر نتی هم ببینی بیشترش طرفHX1 که مهم ترینشونم سایت tipa.com که ازسال 91 تا الان بهترین ها رو انتخاب میکنه

حالا نظرتون چیه
:20::41::31::13::46::5::8::10::19::18::27::21::2:: 40::11::11:

prowler88
08-11-2009, 21:48
مممممممننننننوووووووننننن ننن

در مورد : "مشکل نویز و شارپنس داره و کیفیت عکساش چندان خوشایند نیست. و فوکوسش تو شب هم دقت لازم رو نداره" فکر میکنم توی این چیزا بهتر از SX1 باشه با توجه به چکالی پیکسل کمتر برای نویز وشارپنس و کیفیت عکس . شاتر مکانیکی هم برای فوکوس اما در مورد قیمت زیاد مموری قبول دارم اما قیمت خود دربین 40 یا 50 تومنی ارزون تره از SX1

البته اگه Conclusion ها و مقاسه های اینتر نتی هم ببینی بیشترش طرفHX1 که مهم ترینشونم سایت tipa.com که ازسال 91 تا الان بهترین ها رو انتخاب میکنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدحالا نظرتون چیه

البته SX1 هم همچین کیفیت عکسش خوب نیست. هر دوشون مشکل کیفیت عکس دارند. نمیشه گفت کدوم بدتره. هر چند به نظر من این مورد توی HX1 محسوس تر بود.
کیفیت عکس رو که نمیشه از روی چگالی پیکسل تشخیص داد. باید دید در عمل چکار میکنه.
در مورد سایت tipa هم باید بگم که من به شخصه این سایت رو قبول ندارم. سایتی که به SLR بگه SRL فکر نمیکنم مطالبش چندان قابل استناد باشه.

AT&T
09-11-2009, 00:21
ممنون

پس میشه یه لینک دیگه بدین من فیلمبرداریشو ببینم

sx20

................

iranesabz
09-11-2009, 06:22
فقط Sony H1.

Samin_System
09-11-2009, 09:55
................

فيلمبرداري SX20 خيلي خوبه ولي با اين حال اين هم چند تا لينك . البته اين سايتها نمونه فيلمي رو كه آپلود مي كنن ممكنه به فورمت FLV تبديل شده باشه كه در اون صورت كيفيت اصلي رو نداره .

panther99
10-11-2009, 01:23
آقا يه دوربين كامپكت ترجيحا سوني يا كانن و با قيمت 150 تا 170 هزار تومن اگه ممكنه معرفي كنيد با عكس و مشخصات .
تو بازار هم موجود باشه . ممنون .

sia-saketi
10-11-2009, 02:56
دوستان یه سوال:
دوربین Canon SX200 به نظر شما چه طوره؟ کلاً میشه یه بحث مفصل در موردش کنید؟

Samin_System
10-11-2009, 09:22
دوستان یه سوال:
دوربین Canon SX200 به نظر شما چه طوره؟ کلاً میشه یه بحث مفصل در موردش کنید؟

درباره SX200 در پستهاي قبلي خيلي صحبت شده . اگه سري به اونها بزنيد بد نيست . به احتمال زياد جواب خودتونو مي گيريد .

behnam_sr66
10-11-2009, 13:34
سلام حاجی بین دوربین
SONY T900
CASIO H10
کدوم بهترهومن نظرم بیشتر رو کاسیو .قیمت 300 تا 400 میخوام.میخوام هم عکس و هم فیلمبرداری بالای داشته باشهولطفا پیشنهاد خودتون رو بدید.ممنونم

Your Friend
10-11-2009, 14:47
سلام حاجی بین دوربین
SONY T900
CASIO H10
کدوم بهترهومن نظرم بیشتر رو کاسیو .قیمت 300 تا 400 میخوام.میخوام هم عکس و هم فیلمبرداری بالای داشته باشهولطفا پیشنهاد خودتون رو بدید.ممنونم

بین این دو T900 خوبه. هرچند انتخاب بهتر از اینم تو رنج قیمتی که مد نظرتونه هست. کاسیو رو کلا بی خیال شو. بیشتر کامپکت مد نظرتونه؟

recomet
10-11-2009, 15:22
با سلام

از اساتید محترم کسی میتونه یه دوربینه بین 200 تا 250 به من معرفی کنه البته برام فقط کیفیت عکس گرفتنش مهمه نه فیلمبرداریش؟!:31:

ELSIN
10-11-2009, 16:24
فقط Sony H1.

جیگر منظورتHX1 دیگه یه سوال سرعت لنز چه جوریه یعنی از واید تا تله (اخر زوم) کنده معمولی وdpreview.com نوشته 4.7 ثانیه که خیلیه
سرعت کلی دوربین از روشن شدن تا نمایش عگس ...

البته SX1 هم همچین کیفیت عکسش خوب نیست. هر دوشون مشکل کیفیت عکس دارند. نمیشه گفت کدوم بدتره. هر چند به نظر من این مورد توی HX1 محسوس تر بود.
در مورد سایت tipa هم باید بگم که من به شخصه این سایت رو قبول ندارم. سایتی که به SLR بگه SRL فکر نمیکنم مطالبش چندان قابل استناد باشه.

دست درست
اما سایت tipa 20 ساله داره امار میده هاااا
خب شما چه سایتیو تو این زمینه معرفی میگنید فکر کنم dpreview.com عالی باشه درسته

با سلام

از اساتید محترم کسی میتونه یه دوربینه بین 200 تا 250 به من معرفی کنه البته برام فقط کیفیت عکس گرفتنش مهمه نه فیلمبرداریش؟!:31:

تو کنونا PowerShot SX120 IS فکنم بهترین باشه تو مارکای دیگه رو نمی دونم

ELSIN
10-11-2009, 16:25
فقط Sony H1.

جیگر منظورتHX1 دیگه یه سوال سرعت لنز چه جوریه یعنی از واید تا تله (اخر زوم) کنده معمولی وdpreview.com نوشته 4.7 ثانیه که خیلیه
سرعت کلی دوربین از روشن شدن تا نمایش عگس ...

دست درست

با سلام

ice_ boy
13-11-2009, 00:32
سلام دوستان
از بين دوربينهاي FZ28 - FZ38 - ZS3 - lx3 - SX200 - Sx20 كدوم رو پيشنهاد ميدين؟ ( فيلمبرداري و زوم برام مهم نيست) ميخوام عكساش رو مد اتومات و بدون تنظيمات دستي بهترين كيفيتو داشته باشه بودجه تا 450 ( فقط نگين پستهاي قبليو بخون چون 50 صفحه آخرو خوندم و به نتيجه نرسيدم :13: ) مرسي

H M R 0 0 7
13-11-2009, 14:34
سلام دوستان
خسته نباشید

من یه دوربین تا قیمت 250 هزار تومن میخواستم.ممنون میشم یه یا چند نمونه مناسب رو معرفی کنید

و یه سوال:
این دوربین که تو این تاپیک معرفی شده هنوز نیومده داخل بازار ایران:؟ :

ممنون

anjomshoaa
13-11-2009, 23:41

شما مطمئنی ؟؟؟؟

دوربین های کنون ساخت کجا هستن ؟؟؟

راستی قیمتش هم که 300 تومنه !!!!با بودجه 200 تا 250 تومن چی پیشنهاد میکنید ؟؟؟
اینم لینک قیمت از سایت رایان صبا :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخه منم میخوام تو همین قیمت یه دوربین بردارم. اما هیچ اطلاعاتی ندارم.برای خرید دوربین باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

ELSIN
14-11-2009, 12:43
نوشته شده توسط prowler88

دست درست

سلام کسی خونه نیست

ELSIN
14-11-2009, 12:47
شما مطمئنی ؟؟؟؟

دوربین های کنون ساخت کجا هستن ؟؟؟

راستی قیمتش هم که 300 تومنه !!!!با بودجه 200 تا 250 تومن چی پیشنهاد میکنید ؟؟؟
اینم لینک قیمت از سایت رایان صبا :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخه منم میخوام تو همین قیمت یه دوربین بردارم. اما هیچ اطلاعاتی ندارم.برای خرید دوربین باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

نوشتم که "فکنم"
چین مالزی ژاپن
شما تو جمهوری تا 240 تومنم هم می تونی پیدا کنی مشخصات كلي دوربين:

به سایتهای ایرانی هم خیلی تکیه نکن
قیمتاشونم بیشتر دری وریه

اصطلاحات تخصصی عکاسی دیجیتال

بجونی خوبه

ila
14-11-2009, 13:30
تو رنج 300تومن بهترین دوربین اینه؟ کنون SD880 IS

seymour
14-11-2009, 16:53
تو رنج 300تومن بهترین دوربین اینه؟ کنون SD880 IS

سلام دوستان
خسته نباشید

من یه دوربین تا قیمت 250 هزار تومن میخواستم.ممنون میشم یه یا چند نمونه مناسب رو معرفی کنید

و یه سوال:
این دوربین که تو این تاپیک معرفی شده هنوز نیومده داخل بازار ایران:؟ :

ممنون
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست رو ببین ..

//

نه - من ندیدمش اینجا.

panther99
15-11-2009, 00:24
آقا يه دوربين كامپكت ترجيحا سوني يا كانن و با قيمت 150 تا 170 هزار تومن اگه ممكنه معرفي كنيد با عكس و مشخصات .

كسي نيست جواب مارو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

H M R 0 0 7
15-11-2009, 10:02
سلام
نظرتون در مورد این 2 مورد چیه:

seymour
15-11-2009, 17:18
كسي نيست جواب مارو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

گزینه هایی که در این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تاپیک و این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تاپیک مطرح شده رو چک کن.

seymour
15-11-2009, 17:43
سلام
نظرتون در مورد این 2 مورد چیه:

از همون Canon یه مدل بالاتر : Canon A2100 IS هم خیلی خوبه که فکر کنم با 240 تومن پیدا بشه

w230 خوبه .. کیفیت عکس اش صرفاً خوبه (و نه بسیار خوب و عالی)، فلاش اش هم متوسطه .. و ضمناً بگیر که کارت حافظه و کابل اتصال PC مخصوص میخواد ... اگه سونی می پسندی w290 هم هست که یه ذره از بودجه ات رد میشه فکر کنم و 270 تومنه.

به عنوان یه توصیه کلی ، اگه بودجه ات رو اونطور که گفتی گذاشتی روی حداکثر 250 تومن .. سعی کن بهترین مدل (که خیلی وقتها رابطه مستقیم با قیمت داره) رو انتخاب کنی .. یعنی دیگه به 175 تومنی ها قانع نشو.

H M R 0 0 7
15-11-2009, 22:30
از همون Canon یه مدل بالاتر : Canon A2100 IS هم خیلی خوبه که فکر کنم با 240 تومن پیدا بشه

w230 خوبه .. کیفیت عکس اش صرفاً خوبه (و نه بسیار خوب و عالی)، فلاش اش هم متوسطه .. و ضمناً بگیر که کارت حافظه و کابل اتصال PC مخصوص میخواد ... اگه سونی می پسندی w290 هم هست که یه ذره از بودجه ات رد میشه فکر کنم و 270 تومنه.

به عنوان یه توصیه کلی ، اگه بودجه ات رو اونطور که گفتی گذاشتی روی حداکثر 250 تومن .. سعی کن بهترین مدل (که خیلی وقتها رابطه مستقیم با قیمت داره) رو انتخاب کنی .. یعنی دیگه به 175 تومنی ها قانع نشو.
سلام

ممنونمم بسیار زیاد خیلی
نمیدونم چرا از دوربین دیجیتال سونی زیاد خوشم نمیاد و بیشتر به کانن علاقه دارم
با این اوصاف نظر شما Canon A2100 IS هستش؟ 

prowler88
16-11-2009, 15:41
سلام کسی خونه نیست
درسته. بهترین سایت در زمینه ی review همین dpreview هست که مطالبش کاملا منظم و کامل و جامع هست و ریویوهای کاملا حرفه ای منتشر میکنه. بعد از این هم چند تا سایت هستند مثل steve digicams و cameralabs و اینا که در سطح dp نیستند.

seymour
16-11-2009, 17:37
سلام

ممنونمم بسیار زیاد خیلی
نمیدونم چرا از دوربین دیجیتال سونی زیاد خوشم نمیاد و بیشتر به کانن علاقه دارم
با این اوصاف نظر شما Canon A2100 IS هستش؟ 
ایراد نداره اگه از سونی خوشت نیاد؛ بالاخره از یه حدی به بعد به نظر من سلیقه اس ... من هم Canon رو بیشتر می پسندم.

بهرحال این مدل Canon از نظر کیفیت عکس خیلی خوبه ... یه سری تنظیمات هم داره (که خب البته مشخصه که تنظیمات manual اش محدوده) .. شاید قدری سرعت عملش کند باشه (مثلاً بعد از یه عکس با فلاش باید چند ثانیه صبر کنی) که اون هم برای دوربین هایی در این دامنه، مرسومه ..

amirtaji
17-11-2009, 21:33
با سلام
خيلي ممنون از اطلاعات بسيار مفيدتون
من يك دوربين ميخوام تا 300 تومن
من در بررسي كه اين چند روز كردم اين 2 مدل دوربين رو براي خريد انتخاب كردم
PowerShot SX120 IS
PowerShot SD780 IS
دوربين اول از زوم اپتيكال 10x برخوردار هست كه به نظرم خيلي خوبه اما دومي 3x هست كه خيلي پايينه
اولي باطري قلمي داره و دومي ليتيومي
اولي كيفيت vga فيلم ميگيره دومي كيفيت HD

رنج قيمت جفتشون هم يكيه

من واقعا تو انتخاب موندم
از طرفي كيفيت فيلمبرداري برام مهم هست كه SD780 كيفيتش عالي هست از طرفي SD780 زوم اپتيك خيلي پاييني داره اما فكر كنم از لحاظ تكنولوژي پيشرفته تر از اولي باشه

يكي از دوستان هم به من پيشنهاد كرد دوربببين با باطررري قلمي بگيرم تا در تعويض باطري در اتمام شارژ به مشكل نخورم

من ميخواستم نظر شما بزرگوار ها رو بدونم
و اگر ممكنه تا 300 تومن دوربيني كه هم كيفيت عكس هم فيلم (hd) و زوم اپتيك بالا (5x up) و iso خوبي برخوردار باشه بهم معرفي كنيد
ترجيحا canon باشه

NIKON COOLPIX L100 چطوره؟ 15X تشخيص لبخند
lممنون ميشم

panther99
18-11-2009, 02:04
آقا قيمت كانن ixus 95 الان چنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گارانتي كانن چيه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirtaji
18-11-2009, 09:08
كسي نبود جواب بده؟

در مورد اين 2 دوربين زير يك توضيحات بديد
NIKON COOLPIX L100
canon powershot A2100 IS

Samin_System
18-11-2009, 09:33
كسي نبود جواب بده؟

در مورد اين 2 دوربين زير يك توضيحات بديد
NIKON COOLPIX L100
canon powershot A2100 IS

همونطور كه قبلا هم گفته شده دوربينهاي آماتور نيكن به اندازه دوربينهاي حرفه اي اون كيفيت نداره . اگه شما قصد داري A2100‌ رو بگيري بهتره بري سراغ همون SX120 چون هر دو فيلمبرداري يكسان و كيفيت عكس مشابهي دارن با اين تفاوت كه SX120 زوم اپتيكال 10 برابر داره . اگه ميخواي زوم بالا و كيفيت فيلمبرداري HD رو يكجا داشته باشي بايد از بين Panasonic FZ38 و Canon SX20 يكي رو انتخاب كني كه اينها هم قيمتي بالاي 450000 تومان دارن .

Samin_System
18-11-2009, 09:36

در حال حاضر با گارانتي شركتي 210000 تومان قيمت داره . گارانتي اصلي كانن يكي شركت پارس الرمس و يكي ديگه هم شركت آفومار . اولي دوسال گارانتي ميده و دومي يك سال با بيمه نامه .

ehsanhp
18-11-2009, 11:12

سلام به همه دوستان
از راهنمايي هاي همه استفاده كردم مخصوصا دوست عزيز prowler88
من پس از بررسيهاي زياد همين دوربين را ixus 95 براي همسرم خريدم . دقيقا مي دونستم چي دارم مي خرم و كاملا راضي هستم. كيفيت خيلي خوب عكس، حالت اتوماتيك خوب و البته در مقايسه با ظاهر بسيار كوچكش و نيز قيمت مناسب به نسبت امكانات عالي و نيز رنگهاي مختلف كه اين مورد براي من مهم بود كه صورتيشو خريدم. البته همون طور كه اساتيد محترم گفتند در مارك كانن و اين محدوده قيمت sd880 بهتر هستش و اگر براي خودم مي خواستم sd880 را مي خريدم و كيفيت عكسهاي اين دو دوربين واقعا به هم نزديكه ولي sd880 بهتره.
قيمت و گارانتي: از اصفهان خريدم ,هر چند از بازار تهران هم خبر داشتم -خيلي گشتم براي اين رنگ- نمايندگي كانن با گارانتي آفومار كه اين رنگ را نداشت و قيمت 240 مي داد و با نام ديگرش SD1200 - ولي من با نام ديگري كه مخصوص ژاپن هست به نام IXY 110 و اتفاقا Made in Japan هم هست( فكر كنم اينا چيني باشن: Ixus 95 و SD1200 و البته چين و ژاپن هيچ فرقي با هم نميكنن فقط اينجوري كمي دلم راضي تر بود:20:) خريدم و با گارانتي ايده آل كه تازگيها خيلي براي كانن فعال شده و بيشتر سفارش ژاپن هم داره به 210 تومان و بيمه كامل 1 ساله كه فقط 6 تومان اضافه شد! - (دوربين فعلي خودم A640 را 4 سال پيش از آفومار خريدم با بيمه و از گارانتيش هم تقريبا راضي بودم)
اين را هم بگم sd780 واقعا كيفيت عكسش به اين دو تا دوربين نميرسه،شك نكنيد ولي خب كيفيت فيلم برداريش HD هست و خيلي هم داره پر فروش مي شه.
در خدمتم.

SK8ER BOi
18-11-2009, 23:20
سلام به دوستان

من میخوام یکی از دو دوربین Sony W290 و Canon ixus870/ixy920 رو بخرم
اگه ممکنه بگید کدومش بهتره؟ و چرا؟

mehr1362
19-11-2009, 04:23
سلام.من یک دوربین کامپکت میخوام که با نهایتا 200 تومن بخرم.یعنی با رم 8 گیگ و اگر احتیاج به شارژر باتری قلمی داشت 200 بیشتر نشه.مارک هم سونی نباشه چون تا جایی که یادم هست رم های گران و تحفه ای میخورن...

خودم به این مدل کانن نظر دارم : Canon PowerShot A1100 IS

که حدود 170 هست و با رم و شارژر 200 در میاد...

نظزتون در مورد این مدل چی هست؟کیفیت عکس هاش؟نویزش؟کیفیت عکسش در محیط بسته درشب و زیر نور مهتابی؟

فکر کنم این مدل جدیدترین پیشرفت های کانن رو داشته باشه...

چیزی بهتر این پیدا میکنم؟:10::10:

prowler88
19-11-2009, 09:18
با سلام
خيلي ممنون از اطلاعات بسيار مفيدتون
من يك دوربين ميخوام تا 300 تومن
من در بررسي كه اين چند روز كردم اين 2 مدل دوربين رو براي خريد انتخاب كردم
PowerShot SX120 IS
PowerShot SD780 IS
دوربين اول از زوم اپتيكال 10x برخوردار هست كه به نظرم خيلي خوبه اما دومي 3x هست كه خيلي پايينه
اولي باطري قلمي داره و دومي ليتيومي
اولي كيفيت vga فيلم ميگيره دومي كيفيت HD

رنج قيمت جفتشون هم يكيه

من واقعا تو انتخاب موندم
از طرفي كيفيت فيلمبرداري برام مهم هست كه SD780 كيفيتش عالي هست از طرفي SD780 زوم اپتيك خيلي پاييني داره اما فكر كنم از لحاظ تكنولوژي پيشرفته تر از اولي باشه

يكي از دوستان هم به من پيشنهاد كرد دوربببين با باطررري قلمي بگيرم تا در تعويض باطري در اتمام شارژ به مشكل نخورم

من ميخواستم نظر شما بزرگوار ها رو بدونم
و اگر ممكنه تا 300 تومن دوربيني كه هم كيفيت عكس هم فيلم (hd) و زوم اپتيك بالا (5x up) و iso خوبي برخوردار باشه بهم معرفي كنيد
ترجيحا canon باشه

NIKON COOLPIX L100 چطوره؟ 15X تشخيص لبخند
lممنون ميشم
SX120 مشخصات بهتری داره و تنظیمات دستیش هم بهتره. همین گزینه فکر کنم برای شما مناسب باشه. البته به شرطی که با زوم وایدش بسازین.
باتری لیتیومی به طور کلی بهتر از قلمی هست ولی باید دوام باتری هم مورد توجه قرار بگیره. ممکنه اون قلمیه دوامش بیشتر باشه.
نیکون هم که طرفش نرین بهتره.

سلام به دوستان

من میخوام یکی از دو دوربین Sony W290 و Canon ixus870/ixy920 رو بخرم
اگه ممکنه بگید کدومش بهتره؟ و چرا؟
290 کیفیت فیلمبرداریش بالاتره و 870 کیفیت عکسش و مشخصاتش. اگه فیلمبرداری براتون مهمتره برین سراغ اولی و اگه عکاسی اولویت داره دومی بهتره.

سلام.من یک دوربین کامپکت میخوام که با نهایتا 200 تومن بخرم.یعنی با رم 8 گیگ و اگر احتیاج به شارژر باتری قلمی داشت 200 بیشتر نشه.مارک هم سونی نباشه چون تا جایی که یادم هست رم های گران و تحفه ای میخورن...

خودم به این مدل کانن نظر دارم : Canon PowerShot A1100 IS

که حدود 170 هست و با رم و شارژر 200 در میاد...

نظزتون در مورد این مدل چی هست؟کیفیت عکس هاش؟نویزش؟کیفیت عکسش در محیط بسته درشب و زیر نور مهتابی؟

فکر کنم این مدل جدیدترین پیشرفت های کانن رو داشته باشه...

چیزی بهتر این پیدا میکنم؟:10::10:
همین مدلی که مدنظر دارید به نظر بهترین انتخاب میاد. دوربین های این محدوده ی قیمت اکثرشون از نظر کیفیت عکس تفاوت محسوسی با هم ندارند. این مدل کیفیتش در حد قیمتش خوبه.

SK8ER BOi
19-11-2009, 10:11
290 کیفیت فیلمبرداریش بالاتره و 870 کیفیت عکسش و مشخصاتش. اگه فیلمبرداری براتون مهمتره برین سراغ اولی و اگه عکاسی اولویت داره دومی بهتره.

عکس برام مهمتره. یه نفر بهم گفت کیفیت عکس 10 مگاپیکسلی ixy920 از عکس 12 مگاپیکسلی W290 بهتره. درسته؟

قیمت ixy920 با گارانتی میشه بگید چنده؟

Samin_System
19-11-2009, 13:24
عکس برام مهمتره. یه نفر بهم گفت کیفیت عکس 10 مگاپیکسلی ixy920 از عکس 12 مگاپیکسلی W290 بهتره. درسته؟

قیمت ixy920 با گارانتی میشه بگید چنده؟

دوست عزيز كيفيت عكس دوربين ربطي به مگا پيكسل اون نداره . بلكه بيشتر به كيفيت سنسور و كيفيت لنز مربوط ميشه . البته الگوريتمهاي پردازش و ويرايش و ذخيره سازي هم بي تاثير نيست .
دوربين IXY920 يا همون SD880 با گارانتي متفرقه تقريبا 265000 تومان قيمت داره و با گارانتي اصلي 10 تا 15 درصد به اين مبلغ اضافه ميشه .

ice_ boy
20-11-2009, 13:53
سلام
از بين دوبين هاي Panasonic lx3 - Panasonic FZ28 - Panasonic DMC ZS3 - Panasonic FZ38 - canon Sx20 كدومو پيشنهاد ميكنيد؟(فقط كيفيت عكس برام مهمه) مرسي.

seymour
20-11-2009, 18:58
سلام
از بين دوبين هاي Panasonic lx3 - Panasonic FZ28 - Panasonic DMC ZS3 - Panasonic FZ38 - canon Sx20 كدومو پيشنهاد ميكنيد؟(فقط كيفيت عكس برام مهمه) مرسي.
به نظر من بین SX20 و FZ38 ... و البته فاکتورهای دیگه؛ مثلا اینکه پاناسونیک به نظرم قدری خوشدست تره.. یا اینکه پاناسونیک باتری شارژی میخوره و Canon قلمی...

من اون پاناسونیک رو قدری ترجیح میدم.

mska
20-11-2009, 19:55
سلام به همه دوستان
از راهنمايي هاي همه استفاده كردم مخصوصا دوست عزيز prowler88
من پس از بررسيهاي زياد همين دوربين را ixus 95 براي همسرم خريدم . دقيقا مي دونستم چي دارم مي خرم و كاملا راضي هستم. كيفيت خيلي خوب عكس، حالت اتوماتيك خوب و البته در مقايسه با ظاهر بسيار كوچكش و نيز قيمت مناسب به نسبت امكانات عالي و نيز رنگهاي مختلف كه اين مورد براي من مهم بود كه صورتيشو خريدم. البته همون طور كه اساتيد محترم گفتند در مارك كانن و اين محدوده قيمت sd880 بهتر هستش و اگر براي خودم مي خواستم sd880 را مي خريدم و كيفيت عكسهاي اين دو دوربين واقعا به هم نزديكه ولي sd880 بهتره.
قيمت و گارانتي: از اصفهان خريدم ,هر چند از بازار تهران هم خبر داشتم -خيلي گشتم براي اين رنگ- نمايندگي كانن با گارانتي آفومار كه اين رنگ را نداشت و قيمت 240 مي داد و با نام ديگرش SD1200 - ولي من با نام ديگري كه مخصوص ژاپن هست به نام IXY 110 و اتفاقا Made in Japan هم هست( فكر كنم اينا چيني باشن: Ixus 95 و SD1200 و البته چين و ژاپن هيچ فرقي با هم نميكنن فقط اينجوري كمي دلم راضي تر بود:20:) خريدم و با گارانتي ايده آل كه تازگيها خيلي براي كانن فعال شده و بيشتر سفارش ژاپن هم داره به 210 تومان و بيمه كامل 1 ساله كه فقط 6 تومان اضافه شد! - (دوربين فعلي خودم A640 را 4 سال پيش از آفومار خريدم با بيمه و از گارانتيش هم تقريبا راضي بودم)
اين را هم بگم sd780 واقعا كيفيت عكسش به اين دو تا دوربين نميرسه،شك نكنيد ولي خب كيفيت فيلم برداريش HD هست و خيلي هم داره پر فروش مي شه.
در خدمتم.

مرسی از راهنمایی
قیمت sd880 چنده؟
تو همین رنج قیمت 200-250 گزینه مناسب چیه؟

مرسی

mska
20-11-2009, 20:02
سلام

دوستان دیگه دوربین از بین مارک های مختلف حدود قیمت 250 چی پیشنهاد می کنن؟

کیفیت خوب در عکاسیو فیلم برداری (ترجیحا HD) و سایز مناسب و مصرف کم باتری

مرسی

mska
20-11-2009, 22:27
سلام

دوستان دیگه دوربین از بین مارک های مختلف حدود قیمت 250 چی پیشنهاد می کنن؟

کیفیت خوب در عکاسیو فیلم برداری (ترجیحا HD) و سایز مناسب و مصرف کم باتری

مرسی

این چطوره؟

مشخصه هاي دوربين سوني سايبرشات، مدل DSC-W290:
• حسگر12.1 مگاپيکسلي به همراه لرزش گير تصويراپتيکال
• لنز با زوم اپتيکال5 برابر
• محدوده ي ديافراگم: F 3.3-5.2
• قابليت ضبط فيلم HD با سرعت 30 فريم در ثانيه
• صفحه نمايش LCD به اندازه ي 3 اينچ و 230*400 پيکسل
• قابليت تشخيص چهره، لبخند و رفع قرمزي چشم
• حافظه ي داخلي: 11مگابايت
• مجهز به زمان سنج خودکار که از 2 تا 10 ثانيه، قابل تنظيم است.
• شيار کارت حافظه از نوع Duo/ Pro Duo/ Pro HG Duo
• باتري يون ليتيوم
• تنظيمات سفيدي دستي و خودکار و چندين حالت سفيدي از پيش تنظيم شده

mska
20-11-2009, 22:35
آقا دمتون گرم

کارم یک مقدار فوری میخام برم مسافرت و قصد دارم قبل از رفتن دوربین بگیرم

مرسی

mska
20-11-2009, 23:03
این مدل ها چطوره؟

Canon IXUS 110 IS

این دوربین کانپکت دارای مشخصات ذیل می باشد:
1. زوم اپتیک 4 برابر
2. مانیتور 2.8 اینچی واید
3. دارای رزولوشن 12مگاپیکسل
4. دارای پردازشگر DIGIC 4 به همان کیفیتی که در دوربین های SLR استفاده می شود
5. دارای ویژگی تشخیص چهره برای عکاسی از صورت
6. دارای عکاسی تاخیری (زمان سنج خودکار) تا خودتان هم در عکس های گروهی حظور داشته باشید.
7. قابلیت فیلمبرداری قیمت تو بازار تهران را دارید؟

Canon IXUS 100 IS

سنسور 12.1 مگاپیکسلی که امکان چاپ تصاویر را با بالا ترین کیفیت در ابعاد بزرگ و با جزئیات کامل به کاربر می دهد.

پردازشگر پر قدرت DIGIC 4 که امکان ثبت تصاویر را در شرایط نا مساعد و محیط های کم نور با بهترین کیفیت و کمترین نویز در اختیار کاربر قرار می دهد.

دارای قابلیت فیلمبرداری HD که می توان از طریق آن لحظات خاطره انگیزی را ضبط نمود.

دارای قابلیت تشخیص صحنه که توسط آن نورسنجی مطلوب مساعد با شرایط محیط تعیین می گردد.

دارای قابلیت تشخیص چهره که توسط آن چهره ها در صحنه شناسایی شده و نورسنجی مناسب صورت می گیرد.

زوم اپتیکال 3x همراه با لرزشگیر اپتیکی تصویر
قابلیت تشخیص چهره
قابلیت اصلاح قرمزی چشم
نمایشگر 2.5 اینچی
فیلمبرداری HD با اتصال HDMI
فناوری تشخیص صحنه
فناوری تشخیص حرکت

ضبط تصاویر با کیفیت HD از نظر کیفیت در مقایسه با ا فرمت AVI تا چه مقدار فرق می کنه؟

من خودم نظرم روی بنر کانن هست
نظر شما چیه؟ پیشنهاد دیگری دارید؟
البته تو رنج قیمت مورد نظر من(250 تومن) گزینه های زیادی هست که نمونه های مختلف را میشه از اینجا دید

ممنون

aliarnold
21-11-2009, 10:29
دوستان من ميخوام يه دوربين بخرم حدود300-400
چند مدل هم ديدم كه olympus stylus 9000 ,olympus stylus 7000,panasonic lumix
مدل بهتري شما پيشنهائ ميكنيد يا يكي از همينا خوبه؟؟؟
ممنون

behjooei
21-11-2009, 12:15
این چطوره؟

دوست عزيز در خريدن W290 اصلا" شك نكن. خيلي دوربين توپيه. من تازگي ها باهاش كلي شات زدم. حرف نداشت. كيفيت عكسها و رنگ بندي و ... عاليه. عكسهاي شبش هم خوبه. نويزشون كمه.
فيلمبرداريش هم خوبه. ديگه چي ميخواي؟؟

mska
21-11-2009, 12:43
دوست عزيز در خريدن W290 اصلا" شك نكن. خيلي دوربين توپيه. من تازگي ها باهاش كلي شات زدم. حرف نداشت. كيفيت عكسها و رنگ بندي و ... عاليه. عكسهاي شبش هم خوبه. نويزشون كمه.

مرسی از راهنمایی
در مقایسه با آن 2 تا کنان که گفتم چطوره؟
در همین رنج قیمت با توجه به نیاز من گزینه برتر کدومه؟

نظر شما همین W290هست؟

مرسی:20:

mska
21-11-2009, 12:50

به نظر شما W270 یا W230 باصرفه تر نیست؟

حدود 50 تومن ارزون تر هست در حالی که تفاوت زیادی نداره

دوربين سوني سايبرشات، مدل DSC-W230 و DSC-W290 از جهت ويژگي ها، بسيار شبيه به هم هستند، فقط حافظه ي داخلي، سرعت عکس برداري پي در پي، زوم اپتيکال، وزن، ابعاد و سرعت شاتر آنها، کمي با هم تفاوت دارد. حافظه ي داخلي DSC-W230، بيشتر و وزن آن، کم تراست و ابعاد ظريف تري دارد. مقایسه این 2 دوربین را اینجا ببینید:

در بسیاری از جهات شبیه به هم هستند
حتی W270 قوی تر هست

seymour
21-11-2009, 19:23
به نظر شما W270 یا W230 باصرفه تر نیست؟

حدود 50 تومن ارزون تر هست در حالی که تفاوت زیادی نداره
مقایسه این 2 دوربین را اینجا ببینید:

در بسیاری از جهات شبیه به هم هستند
حتی W270 قوی تر هست

w290 صفحه نمایش بزرگتری نسبت به w270 داره و ضمناً w230 فیلمبرداری HD نداره.

w290 دوربین خیلی خوبیه و توصیه میشه... درسته که مدلهای پایین ترش ظاهراً از نظر مشخصات تفاوت چندانی ندارن، اما ریویوها روی w290 به عنوان یه دوربین با کیفیت عکس بسیار خوب مانور بیشتری داده اند... حالا نمی دونم این دقیقاً چه تعبیری می تونه داشته باشه اما بهرحال ظاهراً یه خبرایی هست ...

در مورد اغلب مدلهایی که پرسیدی یا بحث HD و کیفیتش هم قبلاً صحبت کرده ان دوستان .. کافیه یه سرچ بکنی.

seymour
21-11-2009, 19:29
دوستان من ميخوام يه دوربين بخرم حدود300-400
چند مدل هم ديدم كه olympus stylus 9000 ,olympus stylus 7000,panasonic lumix
مدل بهتري شما پيشنهائ ميكنيد يا يكي از همينا خوبه؟؟؟
ممنون
در مورد خرید در محدوده مورد نظر شما این صفحات اخیر چندین بار پست تباد شده .. یه چک بکن..

دو مورد دیگه هم که به ذهن میاد به جز اون مواردی که خواهی دید: به نظر من SD980 از Canon - سری Z پاناسونیک هم خیلی خوبه.

mska
21-11-2009, 19:56
w290 صفحه نمایش بزرگتری نسبت به w270 داره و ضمناً w230 فیلمبرداری HD نداره.

w290 دوربین خیلی خوبیه و توصیه میشه... درسته که مدلهای پایین ترش ظاهراً از نظر مشخصات تفاوت چندانی ندارن، اما ریویوها روی w290 به عنوان یه دوربین با کیفیت عکس بسیار خوب مانور بیشتری داده اند... حالا نمی دونم این دقیقاً چه تعبیری می تونه داشته باشه اما بهرحال ظاهراً یه خبرایی هست ...

در مورد اغلب مدلهایی که پرسیدی یا بحث HD و کیفیتش هم قبلاً صحبت کرده ان دوستان .. کافیه یه سرچ بکنی.

مرسی دوست من
نظر دیگر دوستان در مورد w290 چیه؟
من تو انجمن خوندم که:

W290 هم یه مشکل بزرگ داره اونم اینه که ماکروی درست حسابی نداره
مموری های سونی قیمتش خیلی بیشتره و اگه سونی بخرین باید هزینه ی بیشتری کنین.
بین اینا اول SD960 و بعد W290یک نکته اینکه SD960 امکان ضبط HD داره و مثل اینکه کیفیت ضبط خیلی خوبی هم داره و از لحاظ قیمت در یک حد هست

نظر شما چیه؟
قیمت w290تو بازار تهران چنده؟
تو سایت دیجی کالا زده 279000 تومان
بازار دوربین تهران کجا هست؟ از کجا میشه با قیمت مناسب تهیه کرد؟

مرسی

topoly1000
21-11-2009, 21:23
ببینید باید سعی کنیم که هر کاری رو به کار دونش بسپاریم.

سونی عالیه . پاناسونیک عالیه... همه خوبن . ولی به نظرم دوربینی باید خرید که دور بین ساز اوانو ساخته باشه . من خودم olympus fe5010 دارم و ازش هم راضیم.

قیمتش هم 200 تا 220

panther99
22-11-2009, 02:08
از دوستان كسي دوربين Canon PowerShot A1100 IS يا Canon Powershot A480 رو نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميخوام بدونم دوربينهاي خوبي هستن يا نه ؟؟؟ قيمتهاي نسبتا ارزوني هم دارن !!!!!!!!! كيفيت عكسهاشون خوبه ( از همه نظر ) ؟؟

aliarnold
22-11-2009, 11:30
در مورد خرید در محدوده مورد نظر شما این صفحات اخیر چندین بار پست تباد شده .. یه چک بکن..

دو مورد دیگه هم که به ذهن میاد به جز اون مواردی که خواهی دید: به نظر من SD980 از Canon - سری Z پاناسونیک هم خیلی خوبه.

آقا من چطوری ۴۰۰ صفحه رو بگردم ؟؟نمیشه هم سرچ کرد :27:
من یه دید تخصصی میخوام که یه مدل عالی با این قیمتها برام معرفی کنه :11:
ممنون

Senator_F
22-11-2009, 14:52
ببینید باید سعی کنیم که هر کاری رو به کار دونش بسپاریم.

سونی عالیه . پاناسونیک عالیه... همه خوبن . ولی به نظرم دوربینی باید خرید که دور بین ساز اوانو ساخته باشه . من خودم olympus fe5010 دارم و ازش هم راضیم.

قیمتش هم 200 تا 220

آیا اطلاع دارین که مرکز تحقیقات دوربین سونی،تعداد کارمنداش و بودجه سالانه اش،از کل مجموعه المپیوس بیشتره؟

seymour
22-11-2009, 20:30
آقا من چطوری ۴۰۰ صفحه رو بگردم ؟؟نمیشه هم سرچ کرد :27:
من یه دید تخصصی میخوام که یه مدل عالی با این قیمتها برام معرفی کنه :11:
ممنون
لازم نیست 400 صفحه بگردی .. عرض کردم "در صفحات اخیر " ... بنابراین کافیه مثلاً 8-7 صفحه اخیر تاپیک رو باز کنی و چک کنی که توش چندین پست درباره خرید در این حدود قیمت مطرح شده ... شاید 10 دقیقه هم وقت نبره...

از دوستان كسي دوربين Canon PowerShot A1100 IS يا Canon Powershot A480 رو نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميخوام بدونم دوربينهاي خوبي هستن يا نه ؟؟؟ قيمتهاي نسبتا ارزوني هم دارن !!!!!!!!! كيفيت عكسهاشون خوبه ( از همه نظر ) ؟؟
دوربین خیلی خوبیه... از نظر کیفیت عکس از بسیاری از دوربین های هم رده بهتره ... طبیعتا کنترل های manual نداره که البته از دوربین های این دامنه انتظاری هم نمیره .. viewfinder هم داره که قابلیت جالبی می تونه باشه (در دوربین های دیجیتال این رده کمتر دیده میشه)

seymour
22-11-2009, 20:44
مرسی دوست من
نظر دیگر دوستان در مورد w290 چیه؟
من تو انجمن خوندم که:

یک نکته اینکه SD960 امکان ضبط HD داره و مثل اینکه کیفیت ضبط خیلی خوبی هم داره و از لحاظ قیمت در یک حد هست

نظر شما چیه؟
قیمت w290تو بازار تهران چنده؟
تو سایت دیجی کالا زده 279000 تومان
بازار دوربین تهران کجا هست؟ از کجا میشه با قیمت مناسب تهیه کرد؟

مرسی

احسنت .. پس رفتی سرچ کردی ... ببین خیلی از سوالات دوستان و مدلهایی که درباره اش پرسش می کنن قبلاً مطرح شده .. کافیه شما از قابلیت سرچ انجمن یا اصلا از طریق گوگل (در قسمت آپشن اسم سایت رو بدی و بعد واژه مورد نظر) اقدام کنید ...

//

در مورد SD960 : اتفاقاً در پست صفحه قبلم خطاب به دوستمون به SD980 اشاره کردم که برادر بزرگتر همین مدله و کلا سری خوبیه ... سلیقه خودته .. بله - قطعاً سونی بخاطر حافظه مخصوصش می تونه یه نمره منفی بگیره ... البته به شرط اینکه واقعا بخوای حافظه ها رو جابجا کنی ... ضمن اینکه طراحی این مدل canon نقطه قوتش نیست در حالیکه طراحی اون مدل سونی قطعاً زیباست.

//

بازار دوربین تهران .. می تونی بری جمهوری ... قیمت روز این مدل رو هم ندارم که کافیه تلفنی از نمایندگی های دوربین سونی سوال کنی که پیدا کردن شماره شون هم بسیار ساده اس روی وب.

mska
22-11-2009, 22:37
احسنت .. پس رفتی سرچ کردی ... ببین خیلی از سوالات دوستان و مدلهایی که درباره اش پرسش می کنن قبلاً مطرح شده .. کافیه شما از قابلیت سرچ انجمن یا اصلا از طریق گوگل (در قسمت آپشن اسم سایت رو بدی و بعد واژه مورد نظر) اقدام کنید ...

//

در مورد SD960 : اتفاقاً در پست صفحه قبلم خطاب به دوستمون به SD980 اشاره کردم که برادر بزرگتر همین مدله و کلا سری خوبیه ... سلیقه خودته .. بله - قطعاً سونی بخاطر حافظه مخصوصش می تونه یه نمره منفی بگیره ... البته به شرط اینکه واقعا بخوای حافظه ها رو جابجا کنی ... ضمن اینکه طراحی این مدل canon نقطه قوتش نیست در حالیکه طراحی اون مدل سونی قطعاً زیباست.

//

بازار دوربین تهران .. می تونی بری جمهوری ... قیمت روز این مدل رو هم ندارم که کافیه تلفنی از نمایندگی های دوربین سونی سوال کنی که پیدا کردن شماره شون هم بسیار ساده اس روی وب.

مرسی از پاسخ
الان تنوع جنس تو این رنج قیمت خیلی زیاده و آدم دچار سردرگمی میشه
به احتمال خیلی زیاد همین مدل را انشاالله تا آخر هفته تهیه خواهم کرد.
قیمت هم گرفتم از 265 تا 340 متغیر هست!

ELSIN
24-11-2009, 19:06
درسته. بهترین سایت در زمینه ی review همین dpreview هست که مطالبش کاملا منظم و کامل و جامع هست و ریویوهای کاملا حرفه ای منتشر میکنه. بعد از این هم چند تا سایت هستند مثل steve digicams و cameralabs و اینا که در سطح dp نیستند.

ممنون پس بازم حق با من بود
یه سوال این واید تو دوربینای حرفه ای چه جوریه یعنی یه لنز معمولی 18mm هست اما دوربینای نیم حرفه ای 5mm هست این اختلاف که خیلیه یه توضیحی میدید که چه جوریاس

ممنون

mehjam
25-11-2009, 16:55
دوستان خسته نباشند
من با 400 تومن یه دوربین خوب compact میخوام.
میشه کمکم کنید.

seymour
25-11-2009, 17:23
دوستان خسته نباشند
من با 400 تومن یه دوربین خوب compact میخوام.
میشه کمکم کنید.
TZ6 از پاناسونیک
W290 از سونی هم محبوبه.

ZS3 و TS1 باز از پاناسونیک گزینه های جالبی به نظر میان.

seymour
25-11-2009, 17:31
ممنون پس بازم حق با من بود
یه سوال این واید تو دوربینای حرفه ای چه جوریه یعنی یه لنز معمولی 18mm هست اما دوربینای نیم حرفه ای 5mm هست این اختلاف که خیلیه یه توضیحی میدید که چه جوریاس

ممنون
اگه لطف کنی در تاپیک مربوطه مطرح کنی ممنون میشم دوست خوبم .. همونطور که در عنوان تاپیک هم نوشته ام: " سوالات فنی رو در تاپیک مربوط بپرسید" .. مرسی.

mehjam
25-11-2009, 17:39
TZ6 از پاناسونیک
W290 از سونی هم محبوبه.

ZS3 و TS1 باز از پاناسونیک گزینه های جالبی به نظر میان.
از canon و nikon پیشنهادی ندارید؟

prowler88
25-11-2009, 20:49
از canon و nikon پیشنهادی ندارید؟
LX-3 از پاناسونیک پیشنهاد میشه. اگه با زوم کمش مشکل نداری بهترین انتخابه.
نیکون دوربین خوبی تو این قیمتا نداره. دوربین های حرفه ایش خوبه.
از کنان هم کامپکت آنچنانی من نمیشناسم تو این محدوده. با قیمت پایین تر یا بالاتر اگه بخوای بگیری مدل های خوبی داره.

setayesh_mj
26-11-2009, 13:40
سلام يه همگي:10:

من 2باره آمدم:11:

اگه دعوام نميكنين ميخواستم يه سري اطلاعات و قيمت حدودي اين دوربينها را بهم بگيد و يه مقايسه هم بكنيد

پيشاپيش ازتون تشكر ميكنم

Panasonic Lumix DMC-FX150

Sony CyberShot DSC-H50

Samin_System
26-11-2009, 16:16

اگه دعوام نميكنين ميخواستم يه سري اطلاعات و قيمت حدودي اين دوربينها را بهم بگيد و يه مقايسه هم بكنيد

پيشاپيش ازتون تشكر ميكنم

Sony CyberShot DSC-H50

اين دو مدل هر دو در بازار كمياب شده و مدلهاي جديد تري به جاي اونها اومده . ولي با اين حال دوربين Panasonic FX150 سنسور 14.7 مگاپيكسل با لنز 100-28 و زوم اپتيكال 4 برابر داره كه مي تونه با رزولوشن 1280 و 24 فريم بر ثانيه فيلمبرداري كنه و جز دوربينهاي كامپكت محسوب ميشه . اما در طرف مقابل Sony H50 يه دوربين SLR Like به حساب مياد كه روزولوشن 9.1 مگاپيكسلي با لنز 460-31 داره و با اينكه زوم اپتيكالش 15 برابره ولي وايدش چندان جالب نيست . مقايسه اين دو تا دوربين با همديگه با توجه به اينكه از دو سري مختلف هستند كار درستي نمي تونه باشه .

prowler88
26-11-2009, 16:19

پيشاپيش ازتون تشكر ميكنم

Sony CyberShot DSC-H50

همون طور که گفتند مقایسه ی درستی نیست. H50 خیلی قوی تره. ولی کلاس کاریش هم اصلا فرق میکنه با اون یکی.

AliSub
26-11-2009, 19:19
سلام
من دنبال دوربین تا قیمت 250000 تومن میگردم، ولی نمیدونم کانن بگیرم یا سونی!!!!!
شما چه پیشنهادی دارین؟؟
آیا راسته که دوربین های سری W از W200 به بالا لنزهاشون زود خراب میشه؟؟؟

seymour
27-11-2009, 21:16
سلام
من دنبال دوربین تا قیمت 250000 تومن میگردم، ولی نمیدونم کانن بگیرم یا سونی!!!!!
شما چه پیشنهادی دارین؟؟
آیا راسته که دوربین های سری W از W200 به بالا لنزهاشون زود خراب میشه؟؟؟
هر دو دوربین در این حدود مدلهای خوبی دارن و انتخاب هرکدوم به نظر من بیشتر به سلیقه فرد برمی گرده و یه سری پارامترهای ریز ... مثلاً سونی به طراحی دوربین اهمیت بیشتری میده ... یا اینکه مدلهای سونی اغلب باتری شارژی دارن در حالیکه Canon مدلهای قلمی خور هم داره ... یا اینکه کارت حافظه مورد نیاز کارای سونی مخصوصه؛ در حالیکه Canon از همین کارت های حافظه SD مرسوم حمایت می کنه ...

//

نه - این حرفی که زدی در مورد W200 و بالاتر صحت نداره و دوربین های خیلی خوبی هستند.

//

در این حدود قیمتی که گفتی A2100 خوبه .. W270 سونی خوبه...

کمی بالاتر اگه بخوای هزینه کنی: W290 هست (سونی - که البته قدری از بودجه شما بالاتر).. SD960 هست (canon) ..

mostafaeshghi
27-11-2009, 22:11
سلام دوستان من این بحث را با توجه به حرف آقا آرمان (Stream) در قسمت مشاوره و راهنمايي براي خريد لوازم صوتي و تصويري" زدم که البته توجه زیادی نشد (یه مقدار هم توقع رفته بالا تازه صبح تاپیک زدم :دی ولی انتظارم چیز دیگه بود) تا اینکه دیدم اینجا بحث همونه که من دنبالشم. پس کل مبحث را اینجا کپی میکنم و لینم را هم میگذارم هر جا صلاح میدونید پاسخ بدید. با تشکر

سلام بر دوستان عزیز و گرامی به خصوص عکاسان و حرفه ای ها در زمینه ی عکس و عکاسی

بنده میخوام یه دوربین دیجیتال تهیه کنم که با تحقیقات وسیعی که انجام دادم همچنان در گمراهی بزرگی قرار دارم حالا این یعنی چی یعنی اینکه من رفتم گزینه ها را پیدا کردم حالا نمیدانم این مناسب با نیازها من است یا نه ؟! (یعنی بودنش که هست میخوام زیادی نباشه که این همه اضافه پول بدم بابتش)

از دوستان گرامی که منت نهاده و میخواهند اینجانب برادر کوچک خود را راهنمایی کنند این نظرات من و مقدمات را کامل بخونند تا راهنمایی و هدایت شما برای من کاملا کاربردی و مفید باشد.

نظرات من :

من با دنیای دوربین دیجیتال و اینها نا آشنا نیستم دیگه وایت بالانس و هیستوگرام و فوکوس و فلاش و ... اینها را کامل میفهمم ولی دیگه در مورد مثلا دهانه دیافراگم و شارپنینگ و اولویت دیافراگم و .. نرفتم تخصصی یاد بگیرم (هر چند اینها را هم تا حدودی بلدم) و کلا علاقه ی زیادی به عکسبرداری دارم و هنر عکاسی را درک میکنم و دوستان و آشنایان هم لطف دارند برای عکس انداحتن همیشه از ما استفاده میکنند (برای همینه که آلبومها را که میبینم نهایتا تو 1-2 تا عکس خودم هستم )

من دوربین آماتور را دوست ندارم؟! چرا ؟ چون اولا آدم را کم اطلاعات فرض میکنه و اوتوماتیک گذاشتن همه چیز و سپردن آن به دوربین و سنسورهاش همیشه جواب مطلوب و دل به خواه را به ما نمیده. دوست دارم تنظیمات تا حد زیادی در اختیار خودم باشه و البته که حالت اوتوماتیک هم باشه.

دوربینها اس ال آر هم که پر واضح است که به کار من نمیاد! چون نه اونقدر تخصصی با عکس کار دارم و نه خبرنگارم و شکر خدا هیچ شغلی را هم انتخاب نخواهم کرد که با این تخصص در ارتباط باشد. و همچنین برای من با توجه به هزینه های سنگینش ارزشش را نداره. پس دوربینی کمه لنزش عوض میشه و در این رده قرار داه به کار من نمیاد.

پس میمونه کامپکت (جمع و جور و فشرده!) و آماتور پیشرفته (Advanced Amature) و اس ال آر لایک (SLR-Like) یا همون نیمه حرفه ای ! من اینها را تو اصطلاحات دیدم ولی به نظرم آماتور و کامپکت و آماتور پیشرفته مرزبندی خیلی دقیق نداره یعنی داره ولی تولید کننده تقریبا هر طور حال کرده مدل گذاری کرده (البته بعضی برند ها).

بنده تا میزان 600 تومان میتونم هزینه کنم ولی این برای تعیین سقف خرید نیست و اینکه هر دوربینی که نزدیک به این عدد بود را میخرم! من کلا نظرم تو خرید وسایل و تجهیزات الکترونیکی اینه که به اندازه نیازم خرید میکنم و به جیبم نگاه میکنم و نه این که به جیبم نگاه کنم و هر چی تا این اندازه بود بخرم. و همیشه بهترین را انتخاب میکنم و تحقیقات گسترده انجام میدم که خدایی نکرده پشیمون نشم از خریدم.

استفاده ی من عکاسی شخصی است. یعنی خانوادگی و مراسم و اتفاقات و اینها و درمواردی هم عکاسی از طبیعت و اینها .... و همچنین کمی هم فیلمبرداری البته در حد معقول وگرنه اچ دی بودن یا نبودنش عامل اصلی انتخاب من نیست میخوام اگر یه جا لازم شد بتونم با همون بگیرم که خب اکثر این مدلها حداقل تا کیفیت دی وی دی فیلمبرداری میکنند.
میخوام عکسی که میگیرم تر و تمیز باشه (از لحاظ پردازش تصویری و حسگر میگم وگرنه با بهترین دوربینها هم میشه بدترین عکسها را گرفت با توجه به شرایط و محیط) و قابلیت چاب هم به خوبی داشته باشه و عدد مگاپیکسل برام مهم نیست. اصلا یه چیزی بگم من چند وقت پیش از رفیقم کانن پاورشات جی3 گرفتم که 4 مگاپیکسل بود دوربین خیلی خوبی بود ولی سنسورها ی اتوماتیکش خیلی دقیق عمل نمیکرد (البته با توجه به دوربینها فعلی وگرنه زمان خودش غولی بوده) ولی جدا همین اندازه عکس برای من کافیه.

ببینید من اولین گیجی و گمراهیم اگر حل بشه مسلما انتخاب خیلی خوبی خواهم دشت و اون اینکه : کدام دسته از دوربینها به درد من میخوره؟!

یعنی شما تمام تلاشتو بکنید که من را از خرید دوربین گران منصرف کنید البته با دلیل و دقیق قانعم کنید. من تو مدلهای اس ال آر لایک و نیمه حرفه ای

گشتم این چند مدل را دیدم که با قیمتش مینویسم.

Olympus SP-590 Ultra Zoom
459000 تومان

Nikon Coolpix P90
429000 تومان

Canon PowerShot SX20 IS
445000 تومان

Canon PowerShot SX1 IS
555000 تومان

Sony Cybershot DSC-HX1
490000 تومان

البته قیمتها تقریبی است و از اینترنت در آوردم.

خب اینها را میبینم تقریبا احساس میکنم که برای من زیادند (هر چند پولم میرسه ولی پاسخگویی به نیازها من کافیه) و البته که دلم به خرید سری ایکسوز و سریهای تی و دبلیو سونی راضی نمیشه نمیدونم چرا لنزشو میبینم احساس میکنم دوربین خوبی نیستند و ...

این مدل هم جالبه با توجه به قیمتش امکانات خیلی خوبی داره :

Nikon Coolpix L100
282000 تومان

نظر خودم :

از مدل الیمپوس و اس ایکس 20 خوشم اومده در حد عالی البته. از سونی در جزئیات (یعنی مشخصات فنی) خوشم اومد ولی در نمایشگاه الکامپ نمونه گذاشتند کار کردم اصلا خوشم نیومد یعنی اون چیزی که توقع داشتم نبود! این دوربین آخری یعنی نیکون ال100 را هم خیلی خوشم اومده که با توجه به قیمت و امکانات چیز خوبی است ولی شما دوستان فکرتون را فقط بر مدلهای معرفی شده من نگذارید و چیزی به نظرتون میرسه معرفی کنید.

واقعا از دوستان و سروران گرامی نهایت راهنمایی و همکاری مساعدت آمیز را میخواهم که انشاءالله خرید خوبی کنم و انشاءالله پشیمون نشم. و من نهایتا باید روز 4 شنبه دوربین را تهیه کنم که خب فرصت خوب و زیادی در اختیارمون هست.

خواهش من : اول بنده را روشن بفرمایید برای نیاز های من کدام دسته دوربین مناسبه! در مرحله ی بعد در همان دسته ی مورد نظرتون نمونه های عالیشو را با توجه به نیازهای من و قیمتش معرفی کنید. و از همه ی شما دوستان گل و با معرفت و حرفه ای معذرت میخوام که اینو میگم البته که برای شما حرفه ایها نیست برای اقل 1درصدی است که بالاخره حضور دارند: لطفا به جدال و تعصب نپردازید و به نظر همدیگر نهایت احترام را بگذاریم!

هر گونه ایراد و خدشه ای بر متن بنده وارد است و از تمامی نظرات دوستان با کمال ادب و تقدیم احترام استقبال میکنم و حتما استفاده خواهم کرد.

متعاقبا از لطف همه ی دوستان و عزیزان گرامی کمال تشکر را دارم.

قربانتان: مصطفی عشقی

hazamid
28-11-2009, 00:41
راهنمایی برای خرید دوربین حدود 500 تومان نظر خودم hx1 هست ولی تو بعضی پست ها خوندم کیفیت عکساش پایینه برای من اول کیفیت عکس مهمه بعد وزن دوربین فیلمبرداریش هم برام مهم نیست روی هیچ مارکی هم تعصب ندارم لطفا کمکم کنید

habib mahvare
28-11-2009, 06:38
من hx1 داشتم فروختم حالا هم به دنبال fz35 هستم .تاييد ميشه :كيفيت عكسهاش نسبت به پولي كه خرج كردم راضي كننده نبوداما الان فكرم شده فقط و فقط fz35.

parasto2
28-11-2009, 09:12
سلام دوستان من این بحث را با توجه به حرف آقا آرمان (Stream) در قسمت مشاوره و راهنمايي براي خريد لوازم صوتي و تصويري" زدم که البته توجه زیادی نشد (یه مقدار هم توقع رفته بالا تازه صبح تاپیک زدم :دی ولی انتظارم چیز دیگه بود) تا اینکه دیدم اینجا بحث همونه که من دنبالشم. پس کل مبحث را اینجا کپی میکنم و لینم را هم میگذارم هر جا صلاح میدونید پاسخ بدید. با تشکر

سلام بر دوستان عزیز و گرامی به خصوص عکاسان و حرفه ای ها در زمینه ی عکس و عکاسی

بنده میخوام یه دوربین دیجیتال تهیه کنم که با تحقیقات وسیعی که انجام دادم همچنان در گمراهی بزرگی قرار دارم حالا این یعنی چی یعنی اینکه من رفتم گزینه ها را پیدا کردم حالا نمیدانم این مناسب با نیازها من است یا نه ؟! (یعنی بودنش که هست میخوام زیادی نباشه که این همه اضافه پول بدم بابتش)

از دوستان گرامی که منت نهاده و میخواهند اینجانب برادر کوچک خود را راهنمایی کنند این نظرات من و مقدمات را کامل بخونند تا راهنمایی و هدایت شما برای من کاملا کاربردی و مفید باشد.

نظرات من :

من با دنیای دوربین دیجیتال و اینها نا آشنا نیستم دیگه وایت بالانس و هیستوگرام و فوکوس و فلاش و ... اینها را کامل میفهمم ولی دیگه در مورد مثلا دهانه دیافراگم و شارپنینگ و اولویت دیافراگم و .. نرفتم تخصصی یاد بگیرم (هر چند اینها را هم تا حدودی بلدم) و کلا علاقه ی زیادی به عکسبرداری دارم و هنر عکاسی را درک میکنم و دوستان و آشنایان هم لطف دارند برای عکس انداحتن همیشه از ما استفاده میکنند (برای همینه که آلبومها را که میبینم نهایتا تو 1-2 تا عکس خودم هستم )

من دوربین آماتور را دوست ندارم؟! چرا ؟ چون اولا آدم را کم اطلاعات فرض میکنه و اوتوماتیک گذاشتن همه چیز و سپردن آن به دوربین و سنسورهاش همیشه جواب مطلوب و دل به خواه را به ما نمیده. دوست دارم تنظیمات تا حد زیادی در اختیار خودم باشه و البته که حالت اوتوماتیک هم باشه.

دوربینها اس ال آر هم که پر واضح است که به کار من نمیاد! چون نه اونقدر تخصصی با عکس کار دارم و نه خبرنگارم و شکر خدا هیچ شغلی را هم انتخاب نخواهم کرد که با این تخصص در ارتباط باشد. و همچنین برای من با توجه به هزینه های سنگینش ارزشش را نداره. پس دوربینی کمه لنزش عوض میشه و در این رده قرار داه به کار من نمیاد.

پس میمونه کامپکت (جمع و جور و فشرده!) و آماتور پیشرفته (Advanced Amature) و اس ال آر لایک (SLR-Like) یا همون نیمه حرفه ای ! من اینها را تو اصطلاحات دیدم ولی به نظرم آماتور و کامپکت و آماتور پیشرفته مرزبندی خیلی دقیق نداره یعنی داره ولی تولید کننده تقریبا هر طور حال کرده مدل گذاری کرده (البته بعضی برند ها).

بنده تا میزان 600 تومان میتونم هزینه کنم ولی این برای تعیین سقف خرید نیست و اینکه هر دوربینی که نزدیک به این عدد بود را میخرم! من کلا نظرم تو خرید وسایل و تجهیزات الکترونیکی اینه که به اندازه نیازم خرید میکنم و به جیبم نگاه میکنم و نه این که به جیبم نگاه کنم و هر چی تا این اندازه بود بخرم. و همیشه بهترین را انتخاب میکنم و تحقیقات گسترده انجام میدم که خدایی نکرده پشیمون نشم از خریدم.

استفاده ی من عکاسی شخصی است. یعنی خانوادگی و مراسم و اتفاقات و اینها و درمواردی هم عکاسی از طبیعت و اینها .... و همچنین کمی هم فیلمبرداری البته در حد معقول وگرنه اچ دی بودن یا نبودنش عامل اصلی انتخاب من نیست میخوام اگر یه جا لازم شد بتونم با همون بگیرم که خب اکثر این مدلها حداقل تا کیفیت دی وی دی فیلمبرداری میکنند.
میخوام عکسی که میگیرم تر و تمیز باشه (از لحاظ پردازش تصویری و حسگر میگم وگرنه با بهترین دوربینها هم میشه بدترین عکسها را گرفت با توجه به شرایط و محیط) و قابلیت چاب هم به خوبی داشته باشه و عدد مگاپیکسل برام مهم نیست. اصلا یه چیزی بگم من چند وقت پیش از رفیقم کانن پاورشات جی3 گرفتم که 4 مگاپیکسل بود دوربین خیلی خوبی بود ولی سنسورها ی اتوماتیکش خیلی دقیق عمل نمیکرد (البته با توجه به دوربینها فعلی وگرنه زمان خودش غولی بوده) ولی جدا همین اندازه عکس برای من کافیه.

ببینید من اولین گیجی و گمراهیم اگر حل بشه مسلما انتخاب خیلی خوبی خواهم دشت و اون اینکه : کدام دسته از دوربینها به درد من میخوره؟!

یعنی شما تمام تلاشتو بکنید که من را از خرید دوربین گران منصرف کنید البته با دلیل و دقیق قانعم کنید. من تو مدلهای اس ال آر لایک و نیمه حرفه ای

گشتم این چند مدل را دیدم که با قیمتش مینویسم.

Olympus SP-590 Ultra Zoom
459000 تومان

Nikon Coolpix P90
429000 تومان

Canon PowerShot SX20 IS
445000 تومان

Canon PowerShot SX1 IS
555000 تومان

Sony Cybershot DSC-HX1
490000 تومان

البته قیمتها تقریبی است و از اینترنت در آوردم.

خب اینها را میبینم تقریبا احساس میکنم که برای من زیادند (هر چند پولم میرسه ولی پاسخگویی به نیازها من کافیه) و البته که دلم به خرید سری ایکسوز و سریهای تی و دبلیو سونی راضی نمیشه نمیدونم چرا لنزشو میبینم احساس میکنم دوربین خوبی نیستند و ...

این مدل هم جالبه با توجه به قیمتش امکانات خیلی خوبی داره :

Nikon Coolpix L100
282000 تومان

نظر خودم :

از مدل الیمپوس و اس ایکس 20 خوشم اومده در حد عالی البته. از سونی در جزئیات (یعنی مشخصات فنی) خوشم اومد ولی در نمایشگاه الکامپ نمونه گذاشتند کار کردم اصلا خوشم نیومد یعنی اون چیزی که توقع داشتم نبود! این دوربین آخری یعنی نیکون ال100 را هم خیلی خوشم اومده که با توجه به قیمت و امکانات چیز خوبی است ولی شما دوستان فکرتون را فقط بر مدلهای معرفی شده من نگذارید و چیزی به نظرتون میرسه معرفی کنید.

واقعا از دوستان و سروران گرامی نهایت راهنمایی و همکاری مساعدت آمیز را میخواهم که انشاءالله خرید خوبی کنم و انشاءالله پشیمون نشم. و من نهایتا باید روز 4 شنبه دوربین را تهیه کنم که خب فرصت خوب و زیادی در اختیارمون هست.

خواهش من : اول بنده را روشن بفرمایید برای نیاز های من کدام دسته دوربین مناسبه! در مرحله ی بعد در همان دسته ی مورد نظرتون نمونه های عالیشو را با توجه به نیازهای من و قیمتش معرفی کنید. و از همه ی شما دوستان گل و با معرفت و حرفه ای معذرت میخوام که اینو میگم البته که برای شما حرفه ایها نیست برای اقل 1درصدی است که بالاخره حضور دارند: لطفا به جدال و تعصب نپردازید و به نظر همدیگر نهایت احترام را بگذاریم!

هر گونه ایراد و خدشه ای بر متن بنده وارد است و از تمامی نظرات دوستان با کمال ادب و تقدیم احترام استقبال میکنم و حتما استفاده خواهم کرد.

متعاقبا از لطف همه ی دوستان و عزیزان گرامی کمال تشکر را دارم.

قربانتان: مصطفی عشقی
L100 و p90 و hx1 بخاطر كيفيت نامناسب عكس توصيه نمي شود
بهترين كيفيت عكس در اين رنج قيمت متعلق به sx20 مي باشد
بهترين كيفيت فيلم متعلق به sx1 ميباشد
باتوجه به توضيح شما بهترين گزينه sx20 ميباشد با عكس 12 مگا پيكسل وفيلم برداري hd
يا حق

parasto2
28-11-2009, 09:14
راهنمایی برای خرید دوربین حدود 500 تومان نظر خودم hx1 هست ولی تو بعضی پست ها خوندم کیفیت عکساش پایینه برای من اول کیفیت عکس مهمه بعد وزن دوربین فیلمبرداریش هم برام مهم نیست روی هیچ مارکی هم تعصب ندارم لطفا کمکم کنید
در اين رنج قيمت بهترين گزينه sx20 ميباشد كه با باطري ومموري حدود 500 ميشود
يا حق

prowler88
28-11-2009, 09:28
تا 500 تومن فقط در صورتی که فیلمبرداری و یک سری امکانات فرعی براتون اولویت داشته باشه HX1 توصیه میشه. در غیر این صورت از نظر کیفیت عکس انتخاب های بهتری هست. SX20 پیشنهاد میشه و در کنارش FZ35 از پاناسونیک.

من hx1 داشتم فروختم حالا هم به دنبال fz35 هستم .تاييد ميشه :كيفيت عكسهاش نسبت به پولي كه خرج كردم راضي كننده نبوداما الان فكرم شده فقط و فقط fz35.
انتخاب خیلی خوبیه. به SX20 هم فکر کن. در مقایسه ی بین این دو تا کفه ی ترازو بیشتر به سمت SX20 سنگینی میکنه. مهمترین برتری های FZ35 به SX20 استفاده از باتری لیتیومی و عملکرد فوکوس و محدوده ی دیافراگم هست.

ببینید دوست عزیز. دوربین های حرفه ای (منظور SLR) نیکون بسیار با کیفیت هستند و رقابت تنگاتنگی با کنان دارند. انتخاب اول بسیاری از عکاس های حرفه ای نیکون هست. اما در مورد دوربین های کامپکت و SLR-Like این شرکت قضیه فرق میکنه. از نظر مشخصات شاید حتی از بقیه هم بهتر باشند ولی کیفیت عکسشون از ضعیفترین ها هست. همین وضعیت در مورد الیمپوس هم وجود داره. اگه مایل بودید من نمونه عکس ها رو براتون میذارم تا خودتون مقایسه کنید.
اگر اندازه براتون مهم نیست من پیشنهاد میکنم روی FZ35 و SX20 فکر کنید. البته قبلا هم گفتم که دوربین هایی مثل G11 و S90 و LX3 از نظر کیفیت عکس خیلی بهتر از این دو مدل هستند اما فلاششون مقداری ضعیفتره (مخصوصا LX3) و زومشون خیلی زیاد نیست. ضمنا کیفیت فیلمبرداریشون هم VGA هست و قابلیت زوم حین فیلمبرداری ندارند.
حالا نظر خودتون هست. اگه کیفیت بالاتر میخواین این کامپکت ها بهتر هستند. و اگه زوم بیشتر و فیلمبرداری بهتر میخواین SLR-Like ها برای شما مناسب هستند.

caruso
28-11-2009, 14:38
سلام

من تو حوزه ی دوربین اصلا تجربه ندارم دوستان و یکی از آشناها ازم راهنمایی خواسته
با کمک شما یه پیشنهاد خوب باید بهش بدم تا آخر امشب

دوربین کامپکت میخواد با بودجه ی زیر 300 با تالرنس 20 30 تومن

من خودم یه بار برای پدرم یه سایبر شات تی صد گرفتم چون میخواست توی جیبش جا بشه، نسبتا خوبه اما فقط زیر نور خورشید خوب عکس میگیره و داخل کیفیتش بده و عکس شبشم که افتضاحه!
هر چند میدونم این خصوصیت تو بیشتر کامپکت ها ممکنه باشه اما من بیشتر گزینه ای رو میخوام که تو این ضمینه از بقیه بهتر باشه تا حد ممکن و با فلاشی که روی خودش هست تو شب عکسای قابل قبولی بگیره.

از نظر سایز هم فکر میکنم تو مایه های سریه W سونی خوبه
یه چیزی بین ultra compact هایی مثل سری T و اون گنده منده ها که نیم متر لنز دارن
چون اینچوری بین قیمت و اندازه تناسب برقرار میشه
اون اولتراها به خاطر لنزشون که از داخل باز میشه زیادی گرونن و کیفیتشونم کمتره
البته من این طوری فکر میکنم اگه اشتباه میکنم بفرمایید.

پس شد
compact
دور و ور 300 تومن
زوم بالای 3 خوبه
ترجیحا صفحه نمایش 3 اینچ
عکس شب خوب
گارانتی خوب

در مورد باطری و مموری به نظرتون شارجی بودن سونی بهتره یا انحصاری نبودن مموری کنن ؟
یعنی اگه شارجر نداشته باشه طرف، هزینه ی خرید مموری سونی بیشتره یا چارجر باطری ؟

تو ریویو ها خوندم که کنن s90 مذل خوبیه ، آیا تو رنج قیمت من هست ؟
گزینه های دیگه هم که بهشون بر خوردم
Sony W290
Canon SD940
بودن

قبلا از وقتی که میزارین تشکر میکنم

prowler88
28-11-2009, 23:12
سلام

من تو حوزه ی دوربین اصلا تجربه ندارم دوستان و یکی از آشناها ازم راهنمایی خواسته
با کمک شما یه پیشنهاد خوب باید بهش بدم تا آخر امشب

دوربین کامپکت میخواد با بودجه ی زیر 300 با تالرنس 20 30 تومن

من خودم یه بار برای پدرم یه سایبر شات تی صد گرفتم چون میخواست توی جیبش جا بشه، نسبتا خوبه اما فقط زیر نور خورشید خوب عکس میگیره و داخل کیفیتش بده و عکس شبشم که افتضاحه!
هر چند میدونم این خصوصیت تو بیشتر کامپکت ها ممکنه باشه اما من بیشتر گزینه ای رو میخوام که تو این ضمینه از بقیه بهتر باشه تا حد ممکن و با فلاشی که روی خودش هست تو شب عکسای قابل قبولی بگیره.

تو پست های قبلی هم گفته شده یکی از بهترین دوربین ها تو این قیمت SD880 از کنان هست. بعد از اون SD960
S90 هم اگه پیدا کنین قیمتش بالاتر از بودجه ی شماست.

habib mahvare
29-11-2009, 06:04
ازبين fz35 وsx20 كدوميك ازنظر فقط عكس و فيلمبرداري بهتره آيا جايي دراين مورد بحث درست و حسابي شده يا نه؟لطفا لينكشو برام بزارين در ضمن اگه ميشه قيمت فعلي اين دو دوربين رو هم اگه دوستان اعلام كنند كه خيلي ممنون ميشم.

prowler88
29-11-2009, 09:25
ازبين fz35 وsx20 كدوميك ازنظر فقط عكس و فيلمبرداري بهتره آيا جايي دراين مورد بحث درست و حسابي شده يا نه؟لطفا لينكشو برام بزارين در ضمن اگه ميشه قيمت فعلي اين دو دوربين رو هم اگه دوستان اعلام كنند كه خيلي ممنون ميشم.
هر کدوم نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند. از نظر کیفیت عکس چندان فرقی با هم نمیکنند. نقاط قوت کنان کیفیت ساخت بهتر, چشمی بزرگتر, دوام باتری بیشتر, LCD متحرک, قابلیت نصب فلاش خارجی و شارپنس بیشتر عکساش هست. پاناسونیک در مقابل سبکتره, محدوده ی دیافراگم گسترده تری داره, فوکوسش بهتر عمل میکنه, حذف خودکار انحراف فامی داره, باتری لیتیومی داره, تو حساسیت های بالا یه مقدار بهتر عمل میکنه و فیلمبرداری AVCHD با میکروفون استریو و قابلیت wind-cut داره.

parasto2
29-11-2009, 09:32
هر کدوم نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند. از نظر کیفیت عکس چندان فرقی با هم نمیکنند. نقاط قوت کنان کیفیت ساخت بهتر, چشمی بزرگتر, دوام باتری بیشتر, LCD متحرک, قابلیت نصب فلاش خارجی و شارپنس بیشتر عکساش هست. پاناسونیک در مقابل سبکتره, محدوده ی دیافراگم گسترده تری داره, فوکوسش بهتر عمل میکنه, حذف خودکار انحراف فامی داره, باتری لیتیومی داره, تو حساسیت های بالا یه مقدار بهتر عمل میکنه و فیلمبرداری AVCHD با میکروفون استریو و قابلیت wind-cut داره.
درتكميل توضيحات بايد بگم sx20 هم ميكروفن استريو دارد
پاناسونيك عكس برداري raw دارد كه sx20 ندارد
يا حق

ELSIN
29-11-2009, 18:56

ووووووووااااااااااااییییی ییییییییی من دارم دیوونه میشم یکی میگه این پهتره یکی میگه اون بهتره
یه بنده خدای که SX1 داشته ازش رازی نبوده ورفته HX1 گرفته این اقا
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته طبق گفته dpreview.com کارش
درست بوده چون از نظر کیفیت عکس و کارایی (سرعت) وارزش خرید HX1 بهتره
ولی منم مثل اون دوستمون که تو نمایشگاه الکامپ HX1 رو باهاش کارکرده بودند حالم گرفته شد اما انتظارش رو داشتم چون یه دوربین نیمه حرفه ای هست نه حرفه ای من 2:45 دقیقه با اون کار کردم یه باطری هم دختره برام عوض کرد فکر میکنم SX1 یا FZ35 تو اون شرایط iهمین جوری باشند

اماFZ28 بازم طبق گفته dpreview.com کیفیت عکسش بهتر از HX1 وSX1 هست (با اختلاف کم)
البته توی dpreview.com هنوز FZ35 رو تخصصی برسی نگرده که حتما FZ35 عین FZ28 هست دیگه یا بهتر

حالا شما habib mahvare دوست عزیز میتونی کامل دلایلت رو برای فروش HX1 بگی

اما در مورد SX20 اگر فقط توی یه چیزای جزئی مثل رنگ مگا پیکسل وHD و FULL HD والبته نوع سنسور که مهمه فرق کرده باشه فکر میکنم بدتر شده باشه نه بهتر

حالا دوستان نظرتون چیه
ممنون:11::40:

Senator_F
29-11-2009, 22:40
ووووووووااااااااااااییییی ییییییییی من دارم دیوونه میشم یکی میگه این پهتره یکی میگه اون بهتره
یه بنده خدای که SX1 داشته ازش رازی نبوده ورفته HX1 گرفته این اقا
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته طبق گفته dpreview.com کارش
درست بوده چون از نظر کیفیت عکس و کارایی (سرعت) وارزش خرید HX1 بهتره
ولی منم مثل اون دوستمون که تو نمایشگاه الکامپ HX1 رو باهاش کارکرده بودند حالم گرفته شد اما انتظارش رو داشتم چون یه دوربین نیمه حرفه ای هست نه حرفه ای من 2:45 دقیقه با اون کار کردم یه باطری هم دختره برام عوض کرد فکر میکنم SX1 یا FZ35 تو اون شرایط iهمین جوری باشند

اماFZ28 بازم طبق گفته dpreview.com کیفیت عکسش بهتر از HX1 وSX1 هست (با اختلاف کم)
البته توی dpreview.com هنوز FZ35 رو تخصصی برسی نگرده که حتما FZ35 عین FZ28 هست دیگه یا بهتر

حالا شما habib mahvare دوست عزیز میتونی کامل دلایلت رو برای فروش HX1 بگی

اما در مورد SX20 اگر فقط توی یه چیزای جزئی مثل رنگ مگا پیکسل وHD و FULL HD والبته نوع سنسور که مهمه فرق کرده باشه فکر میکنم بدتر شده باشه نه بهتر

حالا دوستان نظرتون چیه
ممنون:11::40:

شما به اختمال قوی دوربین HX1 رو در داخل ساختمان و در حالت اتوماتیک تست کردین.تو این حالت طبیعی هست که عکس قابل قبولی نگیرین.
شما با یه دوربین باید حداقل پانصد ششصد تا عکس بگیرین تا بهش مسلط بشین.بهترین روش همینه که از عکس هایی که تو سایتای مختلف قرار میدن،از روی اونا به کیفیت دوربین پی ببرین.

habib mahvare
30-11-2009, 05:09
و اما دلايلم در مورد فروش hx1:طبق مقايسه من درايزوهاي 80تا 800 hx1عكسها رو قهواي تر ثبت ميكنه درحاليكه fz35مشكيتر.نزديك 1000 شات من باهاش داشتم كافي بود كه يه ذره نور كم بشه بلا فاصله طيف رنگ عكسها به طرف نارنجي و قهوه اي متمايل ميشد .من عكسهاي h10 رودارم به جرات ميتونم بگم من عكسي شبيه اون عكسها با اين دوربين ثبت نكردم.من دانلود افلاين دارم و روزي 200 يا 300مگ عكس با مشخصات دوربين دريافت ميكنم .به طور كلي به اين نتيجه رسيدم كه پاناسونيك عكسهاش شارپتره و نويز كمي داره .من در زمان خريد بين hx1 و fz28 گير كرده بودم و به خاطر صداي مونو و رنگ نقره اي بودن نخريدم ولي الانfz35حرفي براي گفتن باقي نميزاره.فيلمبرداري hx1 واقعا عاليه .كافيه توتلويزيون lcd ببينين تا متوجه حرفم بشين. روي هندي كم سوني sr47 رو كم كرد.درضمن من زيادم از اين دوربين بدم نيومد مشتري خوب داشم دادم رفت خيلي كم ضرر كردم .اما بالاخره دوربين عكاسي دوربين عكاسيه اول بايد عكس خوب بگيره كه در اين مورد به نظر من hx1 يه كم ضعف داره.

prowler88
30-11-2009, 06:43
شما به اختمال قوی دوربین HX1 رو در داخل ساختمان و در حالت اتوماتیک تست کردین.تو این حالت طبیعی هست که عکس قابل قبولی نگیرین.
شما با یه دوربین باید حداقل پانصد ششصد تا عکس بگیرین تا بهش مسلط بشین.بهترین روش همینه که از عکس هایی که تو سایتای مختلف قرار میدن،از روی اونا به کیفیت دوربین پی ببرین.
کاملا موافقم. برداشتی که آدم با یه تست کوتاه مدت از یه دوربین میکنه میتونه خیلی کلی باشه و بعضا کاملا منفی یا مثبت باشه. در دراز مدت هست که نقاط قوت و ضعف دوربین خودش رو نشون میده.

Senator_F
30-11-2009, 09:08
و اما دلايلم در مورد فروش hx1:طبق مقايسه من درايزوهاي 80تا 800 hx1عكسها رو قهواي تر ثبت ميكنه درحاليكه fz35مشكيتر.نزديك 1000 شات من باهاش داشتم كافي بود كه يه ذره نور كم بشه بلا فاصله طيف رنگ عكسها به طرف نارنجي و قهوه اي متمايل ميشد .من عكسهاي h10 رودارم به جرات ميتونم بگم من عكسي شبيه اون عكسها با اين دوربين ثبت نكردم.من دانلود افلاين دارم و روزي 200 يا 300مگ عكس با مشخصات دوربين دريافت ميكنم .به طور كلي به اين نتيجه رسيدم كه پاناسونيك عكسهاش شارپتره و نويز كمي داره .من در زمان خريد بين hx1 و fz28 گير كرده بودم و به خاطر صداي مونو و رنگ نقره اي بودن نخريدم ولي الانfz35حرفي براي گفتن باقي نميزاره.فيلمبرداري hx1 واقعا عاليه .كافيه توتلويزيون lcd ببينين تا متوجه حرفم بشين. روي هندي كم سوني sr47 رو كم كرد.درضمن من زيادم از اين دوربين بدم نيومد مشتري خوب داشم دادم رفت خيلي كم ضرر كردم .اما بالاخره دوربين عكاسي دوربين عكاسيه اول بايد عكس خوب بگيره كه در اين مورد به نظر من hx1 يه كم ضعف داره.

احتمالا شما از وایت بالانس دستی استفاده نمی کردین.این مسئله مشکل طیف رنگی متفاوت رو باعث می شه.

prowler88
30-11-2009, 10:42
من دقیقا متوجه منظورتون از قهوه ای و مشکی نشدم. یه مقدار واضح تر توضیح بدین یا اگه براتون مقدوره نمونه عکس بذارین تا بهتر متوجه بشیم.

ELSIN
30-11-2009, 18:07

بله همون جور که نوشتم داخل یه سوله بزرگ بودم (نمایشگاه الکامپ سالن 38)
سعی کردم بیشتر تو حالت P عکس بگیرم بازم میگم انتظارش رو داشت
ممنون :40::11:

شما باید از امکانات بینظیر twilight یا anti-shake استفاده میکردید که 6 عکس پشت سرهم میگیره
ادم با هر دوربینی که بیشتر کار کرده باشه بهتر نتیجه میگیره . A540 برای من بهتر از G9 هست
منم قبول دارم که FZ35 ممکن کمی بهتر از HX1 باشه تو کیفیت عکس
ای کلک پس مشتری داشت حالا FZ35 رو که گرفتی بیا و نظرت رو در موردش بده
در مورد sweeping panorama نظرت چی بود توی Landscape چه جوری عمل میکرد
ممنون
:11::40:

Persian_Gun's
01-12-2009, 00:19
سلام..
بچه ها لطفا" نظرتون رو در مورده این دوربین بهم بگید:

Fujifilm FinePix S200EXR

میخواستم ببینم کیفیتش نسبت به هم رنج های خودش چطوریه...
مرسی.

habib mahvare
01-12-2009, 06:00
1.طبق مقايسه اي كه من درايزوهاي 80 تا 800 بين دو دوربين hx1 و fz38داشتم hx1رنگها رو قهوه اي تر ثبت كرده. چيزي نزديك به 1000 شات من با اين دوربين داشتم .كافي بود كه نور يه ذره كم بشه بلا فاصله نماي كلي عكس به طرف رنگهاي قهوه اي و نارنجي و زرد ميرفت و اين منو خيلي آزار ميداد اينو ميتونيد در ريوي يوهاي سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نيز ببينيد به نظر من مشكي بايد همون مشكي به نظر برسه نه قهوه اي.
2.من همون زمان موقع خريد هم بين hx1 وfz28 مونده بودم كه به خاطر صداي مونو و رنگ نقره اي بودن fz28 نخريدم اما الان صداي دالبي fz38حرفي براي گفتن باقي نمي زاره. دوستان لطفا نگن كه اين دوربين عكاسيه و فيلمبرداريش مهم نيست چون من با همين HDبودنhx1 روي هنديكم sr47سوني يكي از فاميلهامونوتو جشن عروسي چنان كم كردم كه همه توكف مونده بودند.حالا كه دوربينهاي عكاسي به اين مود مهم مجهز شدن پس حق مسلم مشتريه كه فيلمبرداري و عكاسي با كيفيت رو يه جا داشته باشه.ضمنا پس از دانلود 3 كليپ از سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به اين نتيجه رسيدم كه كيفيت فيلمبرداري و ضبط صداي Fz38 از hx1 نيز بهتره.
3.در پايان بايد بگم خيلي هم ازاين دوربين ناراضي نبودم مشتري خوب گيرم اومد دادام رفت .ولي نسبت به پولي كه داده بودم از كيفيت عكسهاش جا خوردم .حالا با پول فروشش ميتونم fz38 بخرم .من عكسهاي h10 وh5 رو هم دارم به جرات ميتونم بگم كهhx1 از اين دو دوربين از لحاظ عكس ضعيفتره.فقط امكانات بيشتري داره .مثلا مدل كنان 850 و المپيوس d595 كه هردو قديميتر و ارزونتر از اين دوربينند عكسهاي به مراتب بهتري از اين دوربين ميگيرن .به نظر شما اين براي دارنده يك دوربين 500 هزار توماني آزار دهنده نيست؟ به طور كلي توي اين چند ماه به اين نتيجه رسيدم كه پاناسونيك از سوني سرتره.شايد سليقه من اينجوري باشه ولي دوستان بايد بدونند hx1اين عيبها رو داره و درخريد خودشون دقت كنند.
4.درمورد پاناروما هم بايد بگم كه جز امكانات خوب دوربين محسوب ميشه ولي عكسهايي كه باهاش انداخته ميشه كيفيت كمتري ازلحاظ رنگ و نويز داره

pmax
01-12-2009, 14:04
سلام
ممنون میشم اگر کمکم کنید

من دوربین دیجیتال می خوام در حدود 300 تومن ( 20 تومن بالا و پایین و نه بیشتر )
چیزایی که برام بسیار اولویت دارند ایناس

1- کامپکت باشه ( به همین خاطر مثلا به sx200 با تمام مزیتهاش فکر هم نمی کنم . البته کمی بالاتر از بودجه منه . فقط می خوام بگم ابعاد برام بی اندازه مهمه )
2- کیفیت عکس خوب ( دنبال یه چیز رویایی نیستم . سایز خیلی بزرگم به کارم نمیاد )
فقط برام مهمه که عکسهای داخل خونه اش خوب باشه . عکس مهمونی دیگه
3- فیلمبرداری hd داشته باشه

بر این اساس به این دوربین ها رسیدم

1- ixus 120 کانن
2- ixus 100 کانن ( از قیافه و کلیدهای 110 اکسوس اصلا خوشم نمیاد )
3- سونی w290
4- سونی T500

...................................

راستش اگر ریوویو ها رو نمی خوندم حتما سونی T500 می خریدم چون مزیتهای زیادی داره
زوم اپتیکال حین فیلمبرداری !
عکاسی حین فیلمبرداری !
لرزشگیر اپتیکال
فلاش قوی
LCD بسیار بزرگ ( 3.5 اینچ )
لرزشگیر اپتیکال
و ...

اما معایبش باعث شد تقریبا از لیست حذف بشه ، مگر اینکه شما اساتید بفرمایید که چنین معایبی وجود نداره
1- توی شب عکساش نویز شدیدی داره
2- نور فلاشش بدلیل طراحی بد ، بشدت عکسها رو خراب می کنه
3- باطریش در حد فاجعه هست و بعد از 15 دقیقه فیلمبرداری از کار می افته ! باطری زاپاسشم حدود 45 تومنه !

.......................................

خب بعد از این به اکسوس 120 فکر کردم
این دوربین خیلی خوشگله . لنزش واید هست . خلاصه از نظر من هیچ ایرادی نداره جز اینکه
حین فیلمبرداری زوم دیجیتال داره ! و عملا بنظر من باید قید زوم حین فیلمبرداری رو زد
ولی یه چیزی که ازش نمی تونم بگذرم اینه که مثل اینکه دوربین ixus120 لرزشگیر نداره :13: و این برای یک دوربین سبک و یک عکاس مبتدی فکر کنم فاجعه باشه !
نسبت تصاویرشم فقط 3 به 4 هست !!
توی ریویو ها هم خیلی ازش دفاع نشده

..........................................

بعدش W290 سونی هست
بهرحال این دوربین سونی هست و سونی هم ظاهرا یعنی نویز روی تصاویر ! مگر اینکه شما بفرمایید نه اینجوری نیست
زوم اپتیکالش 5x هست و از این جهت به کانن های منتخب من ارجحیت داره
اما حین فیلمبرداری حتی زوم دیجیتال هم نمی کنه ! که خیلی هم شاید مهم نباشه
یه حافظه داخلی هم داره که به هیچ دردی نمی خوره !
لنزش واید هست مثکه
LCD ش 3 اینچ هست
کلا بنظر تنها برتریش به کانن اکسوس 120 همون زوم 5x هست

...............................

بعدش نوبت می رسه به IXUS 100
این دوربین منظره یاب یا همون ویزور داره . البته می گن از بس کوچیکه بلااستفاده هست ولی بهرحال داره
زومش اما 3x هست و لنزش به خوبی IXUS120 نیست و ...
تنها نکته ی مثبتش نسبت به IXUS 120
اینه که اولا لرزشگیر داره ، دوما نسبت عکسهای 3به4 و 9 به 16 هست ( نسبت IXUS 120 فقط 3 به 4 هست )

.........................

خب برم سراغ سوالات

1- سوالم خیلی مبتدیانه هست اما قطعا باندازه خودم مبتدی نیست !
یعنی اون دوربینی که نسبت 9 به 16 نداره ، موقع فیلمبرداری هم 3 به 4 فیلم می گیره ؟ و وقتی توی LCD بخوایم ببینیم در اورجینال سایز ، گوشه های صفحه تلوزیون خالی می مونه ؟
اگر اینجوری باشه بی برو برگرد انتخاب من IXUS 100 خواهد بود . چون نمی خوام فیلمی که می گیره رو از طریق کنترلهای تلوزیون بکشم و به 9 به 16 تبدیل کنم

2- خب دوستان
با همه این حرفها بنظر شما من کدوم رو بخرم ؟

3- واقعا T500 به همین فجیعی هست که توی ریویو های اومده ؟

4- این اکسوس 120 واقعا لرزشگیر نداره !!!؟

با تشکر

seymour
01-12-2009, 20:07
سلام
ممنون میشم اگر کمکم کنید

من دوربین دیجیتال می خوام در حدود 300 تومن ( 20 تومن بالا و پایین و نه بیشتر )
چیزایی که برام بسیار اولویت دارند ایناس

1- کامپکت باشه ( به همین خاطر مثلا به sx200 با تمام مزیتهاش فکر هم نمی کنم . البته کمی بالاتر از بودجه منه . فقط می خوام بگم ابعاد برام بی اندازه مهمه )
2- کیفیت عکس خوب ( دنبال یه چیز رویایی نیستم . سایز خیلی بزرگم به کارم نمیاد )
فقط برام مهمه که عکسهای داخل خونه اش خوب باشه . عکس مهمونی دیگه
3- فیلمبرداری hd داشته باشه

بر این اساس به این دوربین ها رسیدم

1- ixus 120 کانن
2- ixus 100 کانن ( از قیافه و کلیدهای 110 اکسوس اصلا خوشم نمیاد )
3- سونی w290
4- سونی T500

...................................

راستش اگر ریوویو ها رو نمی خوندم حتما سونی T500 می خریدم چون مزیتهای زیادی داره
زوم اپتیکال حین فیلمبرداری !
عکاسی حین فیلمبرداری !
لرزشگیر اپتیکال
فلاش قوی
LCD بسیار بزرگ ( 3.5 اینچ )
لرزشگیر اپتیکال
و ...

اما معایبش باعث شد تقریبا از لیست حذف بشه ، مگر اینکه شما اساتید بفرمایید که چنین معایبی وجود نداره
1- توی شب عکساش نویز شدیدی داره
2- نور فلاشش بدلیل طراحی بد ، بشدت عکسها رو خراب می کنه
3- باطریش در حد فاجعه هست و بعد از 15 دقیقه فیلمبرداری از کار می افته ! باطری زاپاسشم حدود 45 تومنه !

.......................................

خب بعد از این به اکسوس 120 فکر کردم
این دوربین خیلی خوشگله . لنزش واید هست . خلاصه از نظر من هیچ ایرادی نداره جز اینکه
حین فیلمبرداری زوم دیجیتال داره ! و عملا بنظر من باید قید زوم حین فیلمبرداری رو زد
ولی یه چیزی که ازش نمی تونم بگذرم اینه که مثل اینکه دوربین ixus120 لرزشگیر نداره :13: و این برای یک دوربین سبک و یک عکاس مبتدی فکر کنم فاجعه باشه !
نسبت تصاویرشم فقط 3 به 4 هست !!
توی ریویو ها هم خیلی ازش دفاع نشده

..........................................

بعدش W290 سونی هست
بهرحال این دوربین سونی هست و سونی هم ظاهرا یعنی نویز روی تصاویر ! مگر اینکه شما بفرمایید نه اینجوری نیست
زوم اپتیکالش 5x هست و از این جهت به کانن های منتخب من ارجحیت داره
اما حین فیلمبرداری حتی زوم دیجیتال هم نمی کنه ! که خیلی هم شاید مهم نباشه
یه حافظه داخلی هم داره که به هیچ دردی نمی خوره !
لنزش واید هست مثکه
LCD ش 3 اینچ هست
کلا بنظر تنها برتریش به کانن اکسوس 120 همون زوم 5x هست

...............................

بعدش نوبت می رسه به IXUS 100
این دوربین منظره یاب یا همون ویزور داره . البته می گن از بس کوچیکه بلااستفاده هست ولی بهرحال داره
زومش اما 3x هست و لنزش به خوبی IXUS120 نیست و ...
تنها نکته ی مثبتش نسبت به IXUS 120
اینه که اولا لرزشگیر داره ، دوما نسبت عکسهای 3به4 و 9 به 16 هست ( نسبت IXUS 120 فقط 3 به 4 هست )

.........................

خب برم سراغ سوالات

1- سوالم خیلی مبتدیانه هست اما قطعا باندازه خودم مبتدی نیست !
یعنی اون دوربینی که نسبت 9 به 16 نداره ، موقع فیلمبرداری هم 3 به 4 فیلم می گیره ؟ و وقتی توی LCD بخوایم ببینیم در اورجینال سایز ، گوشه های صفحه تلوزیون خالی می مونه ؟
اگر اینجوری باشه بی برو برگرد انتخاب من IXUS 100 خواهد بود . چون نمی خوام فیلمی که می گیره رو از طریق کنترلهای تلوزیون بکشم و به 9 به 16 تبدیل کنم

2- خب دوستان
با همه این حرفها بنظر شما من کدوم رو بخرم ؟

3- واقعا T500 به همین فجیعی هست که توی ریویو های اومده ؟

4- این اکسوس 120 واقعا لرزشگیر نداره !!!؟

با تشکر
در مورد عدم زوم حین فیلمبرداری : این یه ویژگی عجیب و غریبی نیست و بسیاری از دروبین ها اینطوری هستند .. بهتره بگیم "داشتنش یه حسن محسوب میشه" اما "نداشتنش یه عیب جدی نیست"(از فرط مرسوم بودن)

//

IXUS 120 اون چیزی که منظور نظر شما از "لرزشگیر" هستش رو داره ... عنوان کاملش هم هست IXUS 120 IS که اون IS مخفف image stabilizer هستش (به اسم SD940 هم شناخته میشه)... منظور شما هم قاعدتاً همینه دیگه؛ درسته؟

ضمناً این مدل هم اونطور که من در مشخصاتش دیدم 16*9 هم داره.

//

اینکه یه دوربین 4*3 می تونه wide فیلم و عکس بگیره یا نه برمی گرده به اینکه چنین قابلیتی رو در دوربین گذاشته باشن یا نه (می تونه حتی خیلی هم فنی نباشه .. کافیه بالا و پایین تصویر رو ببرن و صرفاً اینطور "به نظر" بیاد که داری واید فیلم و عکس می گیری) ... اما اینکه واید واقعی باشه : نه.

//

بله - در ریویوها از کیفیت ویدئویT500 تعریف شده اما از کیفیت عکس اش خیر ... و عمر باتری کوتاهش.

//

W290 انتخاب خیلی خوبیه .. محبوب تر و پرطرفدارتر هم هست... در مورد مقایسه بین سری SD کانون و w سونی بحث زیاد شده .. کافیه یه جستجو بکنی..

* بعنوان یک تجربه عرض می کنم: سوالهات رو کوتاه مطرح کن تا جوابهای بیشتری دریافت کنی .. (این یه تبصره بر یک قانون کلی تره که میگه "پست هات رو کوتاه در نظر بگیر تا حوصله خوندنشون باشه")

ila
01-12-2009, 20:45
این ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])پست رو ببین ..

//

نه - من ندیدمش اینجا.

من تو شهرستان اینجا Canon SD880 میگن قدیمیه بعد تازه میگن SD880 نیست به ایران که میاد مشه اگزوز 880 یا همچین چیزی..تلفظشو میدونم درست گفتم یا نه
بعد گفت SD890بگیر..آره؟
نظر شما چیه؟ کدوم بهتره SD880 یا SD890
ممنون

pmax
01-12-2009, 21:11
در مورد عدم زوم حین فیلمبرداری : این یه ویژگی عجیب و غریبی نیست و بسیاری از دروبین ها اینطوری هستند .. بهتره بگیم "داشتنش یه حسن محسوب میشه" اما "نداشتنش یه عیب جدی نیست"(از فرط مرسوم بودن)

//

IXUS 120 اون چیزی که منظور نظر شما از "لرزشگیر" هستش رو داره ... عنوان کاملش هم هست IXUS 120 IS که اون IS مخفف image stabilizer هستش (به اسم SD940 هم شناخته میشه)... منظور شما هم قاعدتاً همینه دیگه؛ درسته؟

ضمناً این مدل هم اونطور که من در مشخصاتش دیدم 16*9 هم داره.

//

اینکه یه دوربین 4*3 می تونه wide فیلم و عکس بگیره یا نه برمی گرده به اینکه چنین قابلیتی رو در دوربین گذاشته باشن یا نه (می تونه حتی خیلی هم فنی نباشه .. کافیه بالا و پایین تصویر رو ببرن و صرفاً اینطور "به نظر" بیاد که داری واید فیلم و عکس می گیری) ... اما اینکه واید واقعی باشه : نه.

//

بله - در ریویوها از کیفیت ویدئویT500 تعریف شده اما از کیفیت عکس اش خیر ... و عمر باتری کوتاهش.

//

W290 انتخاب خیلی خوبیه .. محبوب تر و پرطرفدارتر هم هست... در مورد مقایسه بین سری SD کانون و w سونی بحث زیاد شده .. کافیه یه جستجو بکنی..

* بعنوان یک تجربه عرض می کنم: سوالهات رو کوتاه مطرح کن تا جوابهای بیشتری دریافت کنی .. (این یه تبصره بر یک قانون کلی تره که میگه "پست هات رو کوتاه در نظر بگیر تا حوصله خوندنشون باشه")

سلام
توصیه خوبی کردید . البته من اونهمه رو نوشتم که یوخ ! فکر نکنید خودم نشستم زیر سایه و به شما می گم برید تحقیق کنید ببینید من چی باید بخرم ! نه خیر . من خون جگر خوردم تا این اطلاعات رو بدست اوردم :20:

بعدش در مورد لرزشگیر
راستش من اصلا نمی دونم این چی هست و چی کار می کنه . فقط توی سایت دیجی کالا دیدم که زده sd940 نداره ولی بقیه دارن و بخصوص سونی ها مثکه لرزشگیر اپتیکال دارند که بازم من نمی دونم چیه ولی خیلی خوبه مثکه !
بعد همون دیجی کالا زده که sd940 حالت 9 به 16 نداره

1- میشه بفرمایید من از کجا می تونم مشخصات معتبر و دقیق همراه جزئیات دوربین ها رو ببینم ؟

2- میشه بفرمایید بین sd940 و w290 شما بودی کدوم رو برمیداشتی و چرا ؟
( من الان می رم سرچ کنم ببینم در مورد مقایسه سری w سونی و sd کانن ، چیا نوشته شده اما می خوام بدونم اگر شما فقط این دو تا انتخاب رو داشتید کدوم رو برمیداشتید و چرا ؟ )

3- مزیت sx200 به sd90 تنها به قدرت زومش محدود میشه آیا ؟ ( البته lcd ش هم 3/. اینچ بزرگتره که خیلی مهم نیست ) یعنی می خوام بدونم کیفیت عکس و فیلمشون یکیه ؟

با تشکر ویژه

prowler88
01-12-2009, 23:28
سلام
توصیه خوبی کردید . البته من اونهمه رو نوشتم که یوخ ! فکر نکنید خودم نشستم زیر سایه و به شما می گم برید تحقیق کنید ببینید من چی باید بخرم ! نه خیر . من خون جگر خوردم تا این اطلاعات رو بدست اوردم :20:

بعدش در مورد لرزشگیر
راستش من اصلا نمی دونم این چی هست و چی کار می کنه . فقط توی سایت دیجی کالا دیدم که زده sd940 نداره ولی بقیه دارن و بخصوص سونی ها مثکه لرزشگیر اپتیکال دارند که بازم من نمی دونم چیه ولی خیلی خوبه مثکه !
بعد همون دیجی کالا زده که sd940 حالت 9 به 16 نداره

1- میشه بفرمایید من از کجا می تونم مشخصات معتبر و دقیق همراه جزئیات دوربین ها رو ببینم ؟

2- میشه بفرمایید بین sd940 و w290 شما بودی کدوم رو برمیداشتی و چرا ؟
( من الان می رم سرچ کنم ببینم در مورد مقایسه سری w سونی و sd کانن ، چیا نوشته شده اما می خوام بدونم اگر شما فقط این دو تا انتخاب رو داشتید کدوم رو برمیداشتید و چرا ؟ )

3- مزیت sx200 به sd90 تنها به قدرت زومش محدود میشه آیا ؟ ( البته lcd ش هم 3/. اینچ بزرگتره که خیلی مهم نیست ) یعنی می خوام بدونم کیفیت عکس و فیلمشون یکیه ؟

با تشکر ویژه
لرزشگیر همون طور که از اسمش پیداست یه قطعه ای داخل دوربین هست که نور عبور کرده از لنز رو هدایت میکنه تا اثر لرزش دست به حداقل برسه. در هر جهتی که دست بلرزه این قسمت در خلاف جهت حرکت میکنه. در بعضی دوربین ها هم لرزشگیر روی سنسور قرار داره که در این حالت خود سنسور حرکت میکنه.
بدون وجود لرزشگیر گرفتن عکس در نور کم یا سرعت شاتر های پایین و در حالت زوم خیلی سخت میشه و عکس تار میشه و عملا بدون سه پایه گرفتن عکس خوب غیرممکن میشه.
1. سایت دیجی کالا و کلا سایت های ایرانی رو بی خیال شین. هیچ کدوم قابل اطمینان نیستند و شما اولین نفری نیستید که از مطالب این سایت ها به اشتباه افتاده. برای اطلاع از مشخصات دقیق دوربین ها میتونین از سایت dpreview استفاده کنید.
2. هر دو دوربین های خوبی هستند. تفاوت های مهمشون اینه که زوم W290 یه مقدار بیشتره. ماکروش ضعیفتره. حداقل سرعت شاترش کمتره. ولی مهمترین تفاوتشون به نظر من اینه که W290 سنسور چرخش نداره. یعنی هر عکس که در حالت عمودی میگیرید باید تو کامپیوتر دونه دونه rotate کنید. بعد از اون هم ماکرو نقص مهمیه.
تفاوت ها باید بین دو مدل خاص سنجیده بشه نه بین دو سری از دو برند مختلف. چون هر سری ده ها مدل با مشخصات مختلف داره که تو هر کدوم خوب و بد پیدا میشه.
3. SX200 ماکروی بهتر. تله ی بیشتر و تنظیمات دستی داره. باتریشم ظاهرا قوی تره و لنزش به نظرم کیفیتش بهتره. البته عکس های شب SX200 چندان چنگی به دل نمیزنه.

در مورد زوم هم باید بگم تا جایی که من اطلاع دارم هیچ دوربین کامپکتی وجود نداره که زوم اپتیکال موقع فیلمبرداری داشته باشه.
سری T سونی هم به طور کلی از نظر کیفیت عکس خیلی ضعیف هستند.
بر اساس مقایسه ای که من خودم بین نمونه عکس های W290 و Ixus 110 داشتم کیفیت عکس های Ixus 110 به شکل محسوسی بالاتر بود. البته اگه به دنبال بالاترین کیفیت عکس تو کامپکت های این محدوده هستید SD880 پیشنهاد میشه.

prowler88
01-12-2009, 23:38
سلام..
بچه ها لطفا" نظرتون رو در مورده این دوربین بهم بگید:

Fujifilm FinePix S200EXR

میخواستم ببینم کیفیتش نسبت به هم رنج های خودش چطوریه...
مرسی.
در مورد کیفیتش چندان اطلاع ندارم. اما با توجه به سابقه ی فوجی در تولید دوربین های در این رده و همچنین اسم این دوربین که عبارت EXR (تکنولوژی جدید سنسور فوجی) درش دیده میشه قاعدتا باید کیفیت مطلوبی داشته باشه. این دوربینم مثل S100fs مشکل وزن داره. وزنش خیلی زیاده و ماکروی درست حسابی نداره. لنزش هم چندان واید نیست. البته S100fs از نظر کیفیت ساخت خیلی عالی بود.

pmax
01-12-2009, 23:42
لرزشگیر همون طور که از اسمش پیداست یه قطعه ای داخل دوربین هست که نور عبور کرده از لنز رو هدایت میکنه تا اثر لرزش دست به حداقل برسه. در هر جهتی که دست بلرزه این قسمت در خلاف جهت حرکت میکنه. در بعضی دوربین ها هم لرزشگیر روی سنسور قرار داره که در این حالت خود سنسور حرکت میکنه.
بدون وجود لرزشگیر گرفتن عکس در نور کم یا سرعت شاتر های پایین و در حالت زوم خیلی سخت میشه و عکس تار میشه و عملا بدون سه پایه گرفتن عکس خوب غیرممکن میشه.
1. سایت دیجی کالا و کلا سایت های ایرانی رو بی خیال شین. هیچ کدوم قابل اطمینان نیستند و شما اولین نفری نیستید که از مطالب این سایت ها به اشتباه افتاده. برای اطلاع از مشخصات دقیق دوربین ها میتونین از سایت dpreview استفاده کنید.
2. هر دو دوربین های خوبی هستند. تفاوت های مهمشون اینه که زوم W290 یه مقدار بیشتره. ماکروش ضعیفتره. حداقل سرعت شاترش کمتره. ولی مهمترین تفاوتشون به نظر من اینه که W290 سنسور چرخش نداره. یعنی هر عکس که در حالت عمودی میگیرید باید تو کامپیوتر دونه دونه rotate کنید. بعد از اون هم ماکرو نقص مهمیه.
تفاوت ها باید بین دو مدل خاص سنجیده بشه نه بین دو سری از دو برند مختلف. چون هر سری ده ها مدل با مشخصات مختلف داره که تو هر کدوم خوب و بد پیدا میشه.
3. SX200 ماکروی بهتر. تله ی بیشتر و تنظیمات دستی داره. باتریشم ظاهرا قوی تره و لنزش به نظرم کیفیتش بهتره. البته عکس های شب SX200 چندان چنگی به دل نمیزنه.

در مورد زوم هم باید بگم تا جایی که من اطلاع دارم هیچ دوربین کامپکتی وجود نداره که زوم اپتیکال موقع فیلمبرداری داشته باشه.
سری T سونی هم به طور کلی از نظر کیفیت عکس خیلی ضعیف هستند.
بر اساس مقایسه ای که من خودم بین نمونه عکس های W290 و Ixus 110 داشتم کیفیت عکس های Ixus 110 به شکل محسوسی بالاتر بود. البته اگه به دنبال بالاترین کیفیت عکس تو کامپکت های این محدوده هستید SD880 پیشنهاد میشه.

خداوند شما رو با استاد کسرایی محشور بدارد . ممنون از توضیحات مفیدتون
البته زوم ماکرو در حد w290 هم برای من زیاده چون کاربر حرفه ای نیستم و بعید می دونم خیلی بکارم بیاد اما
اون نداشتن روتیت نقص بزرگیه و برام عجیب بود که چطور یه چیز به این مفیدی رو نداره .

الان به این جمع بندی رسیدم که اگر لرزشگیر کانن تقریبا همون کار لرزشگیر سونی w290 رو بکنه و خلاصه بتونه عکسهای شارپ و واضحی بده ، می رم کانن می گیرم .

1-
برای کانن sd940 یا همون ixus120 ، می خوام یه رم ترنسند 8 گیگ cf بخرم
رم خوبیه ؟ توشیبا بهتره یا این ؟
قیمتش رو می دونید حدودا ؟ ( فکر کنم 30 تومن میشه )
البته میشه 8 گیگ ترنسند سری 6 هم خرید که 10 تومنی لااقل ارزونتره اما فکر کنم موقع فیلمبرداری hd کم بیاره . نمی دونم

2-
مثکه کانن فیلمبرداریش با فرمت mov هست و سونی mp4
میشه بدونم اینا چه مزیتی نسبت به هم دارند ؟ فقط قضیه حجم هست ؟

3-
چه فرقی بین این رم sd بزرگا با رم های مینی sd هست ؟
توی سرعت انتقال فرقی ندارند ؟
من ترجیح می دم مینی sd بگیرم . آیا کار اشتباهیه ؟

4-
تمام سری sd ها و همچنین سونی w290 برای شارژ باطری لازمه باطری رو دربیاریم ؟!
یعنی نمیشه دوربین رو با کابل usb به برق زد و شارژ کرد ؟

پ.ن : شاید فکر کنید سوالات من تمومی نداره
اما به موتون قسم فوقش یکبار دیگه سوال بپرسم

alisam44
02-12-2009, 09:34
با سلام

بالاخره بعد از کلی تحقیق و استفاده از نظرات مفید دوستان این تاپیک دوربین پاناسونیک TZ7 را خریدم(420 با گارانتی اصلی 15 ماه + 6 ماه اول تعویض از جمهوری + 2گیگ رم + کیف)
من داشتم می رفتم SX-200 را بخرم که با راهنمایی های خوب دوستان نظرم عوض شد!دوربین فوق العاده ای هست هم خوش دست و هم کار کردن با آن راحت است.کیف شیک و با کلاسی دارد.
رم هم چون شنیده بودم خیلی مهم و تاثیر گذار هست یک رم اصلی پاناسونیک 8 گیگ HCD گولد براش گرفتم 75 هزارتومان!!فروشنده که خیلی تعریفشو می کرد.گارانتی مادامالعمر هم هست.گفت توشیبا هم هست 38 تومان اما خوب نیست!!رم 2 گیگ خودشو که پاناسونیک بود 15 تومان از من خرید!

Persian_Gun's
02-12-2009, 11:40
در مورد کیفیتش چندان اطلاع ندارم. اما با توجه به سابقه ی فوجی در تولید دوربین های در این رده و همچنین اسم این دوربین که عبارت EXR (تکنولوژی جدید سنسور فوجی) درش دیده میشه قاعدتا باید کیفیت مطلوبی داشته باشه. این دوربینم مثل S100fs مشکل وزن داره. وزنش خیلی زیاده و ماکروی درست حسابی نداره. لنزش هم چندان واید نیست. البته S100fs از نظر کیفیت ساخت خیلی عالی بود.
به نظره شما بین fz-38 و s200exr کدوم انتخاب بهتریه؟

habib mahvare
02-12-2009, 21:59
مژده مژده
دوستان مقايسه اين دوربينها Canon PowerShot SX20 IS vs Panasonic Lumix FZ38 / FZ35 دراين سايت انجام شده است:

ميشه دوستان نظرشونو بگن كه ايا FZ38بهتره يا SX20.‌با تشكر چون من درانتخابم موندم.
(فقط از لحاظ كيفيت عكس و فيلمبرداري)

prowler88
02-12-2009, 22:47
خداوند شما رو با استاد کسرایی محشور بدارد . ممنون از توضیحات مفیدتون
البته زوم ماکرو در حد w290 هم برای من زیاده چون کاربر حرفه ای نیستم و بعید می دونم خیلی بکارم بیاد اما
اون نداشتن روتیت نقص بزرگیه و برام عجیب بود که چطور یه چیز به این مفیدی رو نداره .

الان به این جمع بندی رسیدم که اگر لرزشگیر کانن تقریبا همون کار لرزشگیر سونی w290 رو بکنه و خلاصه بتونه عکسهای شارپ و واضحی بده ، می رم کانن می گیرم .

1-
برای کانن sd940 یا همون ixus120 ، می خوام یه رم ترنسند 8 گیگ cf بخرم
رم خوبیه ؟ توشیبا بهتره یا این ؟
قیمتش رو می دونید حدودا ؟ ( فکر کنم 30 تومن میشه )
البته میشه 8 گیگ ترنسند سری 6 هم خرید که 10 تومنی لااقل ارزونتره اما فکر کنم موقع فیلمبرداری hd کم بیاره . نمی دونم

2-
مثکه کانن فیلمبرداریش با فرمت mov هست و سونی mp4
میشه بدونم اینا چه مزیتی نسبت به هم دارند ؟ فقط قضیه حجم هست ؟

3-
چه فرقی بین این رم sd بزرگا با رم های مینی sd هست ؟
توی سرعت انتقال فرقی ندارند ؟
من ترجیح می دم مینی sd بگیرم . آیا کار اشتباهیه ؟

4-
تمام سری sd ها و همچنین سونی w290 برای شارژ باطری لازمه باطری رو دربیاریم ؟!
یعنی نمیشه دوربین رو با کابل usb به برق زد و شارژ کرد ؟

پ.ن : شاید فکر کنید سوالات من تمومی نداره
اما به موتون قسم فوقش یکبار دیگه سوال بپرسم
لرزشگیر کنان اگه بهتر از سونی نباشه بدتر نیست.
1. رم های ترنسند خیلی خوبه. البته توشیبا هم خوبه. ولی من خودم ترنسند رو ترجیح میدم. به نظرم همون SDHC کلاس 6 بگیرین بهتره. این دوربینا که اصلا CF ساپورت نمیکنن. من خودم SDHC کلاس 4 پاناسونیک رو دوربینم دارم با فیلمبرداری HD و عکاسی سرعت بالا هم مشکلی نداره.
2. آدم باید در عمل ببینه کیفیتشون چطوریه. حالا دقیقا نمیدونم تفاوت حجمشون چقدره. ولی یه وقت میبینی یه چیزی حجمش کمتره و چون فشرده تر شده کیفیتش اومده پایین. البته همیشه این طور نیست.
3. اینا mini SD نمیخورن. وقتی میشه SD استفاده کرد چرا آدم بره سراغ mini SD؟
4. با کابل usb که فقط به کامپیوتر وصل میشه. باتری چه قلمی باشه و چه لیتیومی باید با شارژر جداگانه شارژ بشه.

به نظره شما بین fz-38 و s200exr کدوم انتخاب بهتریه؟
روی کاغذ که به نظر میاد کیفیت فوجی به مراتب بالاتر باشه. سنسورش خیلی بزرگتره و سیستم EXR هم داره.
ولی در مقایسه ی مشخصات:
پانا لنزش وایدتره. زومش مقداری بیشتره. ماکروش قوی تره. در حالت تله دیافراگم بازتری داره. فیلمبرداری HD با صدای استریو. وزنش از نصف فوجی هم کمتره و جمع و جورتره.
فوجی در مقابل قابلیت نصب فلاش و کیفیت ساخت بالاتر داره.

Persian_Gun's
02-12-2009, 23:39
روی کاغذ که به نظر میاد کیفیت فوجی به مراتب بالاتر باشه. سنسورش خیلی بزرگتره و سیستم EXR هم داره.
ولی در مقایسه ی مشخصات:
پانا لنزش وایدتره. زومش مقداری بیشتره. ماکروش قوی تره. در حالت تله دیافراگم بازتری داره. فیلمبرداری HD با صدای استریو. وزنش از نصف فوجی هم کمتره و جمع و جورتره.
فوجی در مقابل قابلیت نصب فلاش و کیفیت ساخت بالاتر داره.
معیاره من برا ی خریده دوربین فقط و فقط کیفیت عکس هست و نه فیلم برداری اچ دی و یا زوم بیشتر و یا وزن کمتر...
در مورده کیفیت ساخت بی زحمت یکم بیشتر توضیح بدید که دقیقا" منظورتون چیه و از کجا مطمئن هستید که کیفیت ساخت فوجی از پاناسونیک بیشتر هست؟!
و در ضمن تا کی باید منتظر بمونم تا این دو رو با هم مقایسه کنند؟
مرسی.

pmax
03-12-2009, 11:33
خب من هفته آینده انشاالله یا IXUS120 خواهم خرید یا دل رو می زنم به دریا و از قیافه زشتش فاکتور می گیرم و IXUS 200 رو می خرم ( بخاطر زوم 5 و تاچ اسکرین بودن و یکم لنز بهتر و اینا )

فقط

اساتید آیا تایید می فرمایید که برای فیلمبرداری HD رم SD ترنسند سری 6 به هیچوجه کم نمیاره ؟
کسی تجربه داشته در این زمینه ؟

با تشکر

mska
03-12-2009, 12:19
خب من هفته آینده انشاالله یا IXUS120 خواهم خرید یا دل رو می زنم به دریا و از قیافه زشتش فاکتور می گیرم و IXUS 200 رو می خرم ( بخاطر زوم 5 و تاچ اسکرین بودن و یکم لنز بهتر و اینا )

فقط

اساتید آیا تایید می فرمایید که برای فیلمبرداری HD رم SD ترنسند سری 6 به هیچوجه کم نمیاره ؟
کسی تجربه داشته در این زمینه ؟

با تشکر

رم ظرفیت بالا بگیرید چون برای ضبط 1 ساعت فیلم HD بالای 3 گیگ ظرفیت نیاز است

pmax
03-12-2009, 12:45
رم ظرفیت بالا بگیرید چون برای ضبط 1 ساعت فیلم HD بالای 3 گیگ ظرفیت نیاز است

سلام

ممنون از راهنماییتون اما ixus ها مثکه همین 8 گیگ رو هم با من بمیرم تو بمیری ساپورت می کنن و 4 گیگ رم اصلیشونه
من از آفومار پرسیدم گفتن 16 گیگ نذارید بهتره !!!

فکر کنم 8 گیگ هم کار منو راه بندازه چون مثکه ixus ها فقط کلیپهای 10 دقیقه ای hd فیلمبرداری می کنند

سوال اصلیم این بود

مموری 8 گیگ سری 6 ترنسند برای فیلمبرداری hd توصیه می شه یا باید از این اولترا اسپید ها بگیرم که قیمتش دو برابره ؟ کسی تجربه ای داره

mska
03-12-2009, 13:23
سلام

فکر کنم 8 گیگ هم کار منو راه بندازه چون مثکه ixus ها فقط کلیپهای 10 دقیقه ای hd فیلمبرداری می کنند

یعنی حداکثر 10 دقیقه پشت سرهم میشه فیلم برداری کرد؟
این که خیلی بده

ELSIN
03-12-2009, 13:29
مژده مژده
دوستان مقايسه اين دوربينها Canon PowerShot SX20 IS vs Panasonic Lumix FZ38 / FZ35 دراين سايت انجام شده است:

ميشه دوستان نظرشونو بگن كه ايا FZ38بهتره يا SX20.‌با تشكر چون من درانتخابم موندم.
(فقط از لحاظ كيفيت عكس و فيلمبرداري)

باید بیخیال cameralabs شد عشق Canon
باید اسمش رو Canon labsبزارند

اینا بهترین ها هستند

pmax
03-12-2009, 13:51
این که خیلی بده

کجاش بده ؟
افتضاحه :41:

اما مثکه چاره ای نیست . من عاشق سری ixus هستم و دوست دارم دوربین توو جیب جا بشه و اینا همشون مثل هم هستن .

البته به فروشگاه کانن که زنگ بزنید ، می گن پیوسته فیلمبرداری می کنه تا وقتی مموری پر بشه ولی توو سایت کانن یه چیز دیگه نوشته ! البته بصورت vga پیوسته هستا . hd ش 10 دقیقه هست !
جالب اینه که iuxs 100 که که چند مدل پایین تره مثل اینکه 30 دقیقه hd پیوسته فیلمبرداری می کنه . یکم شیر توو شیره ! هیچکسم دقیقا نمی دونه چی به چیه

پ.ن :
آقایونه اساتید فن
این مموری ترنسند sd سری 6 به ظرفیت 8 گیگ برای فیلمبرداری hd کم نمیاره ؟

prowler88
03-12-2009, 14:12
معیاره من برا ی خریده دوربین فقط و فقط کیفیت عکس هست و نه فیلم برداری اچ دی و یا زوم بیشتر و یا وزن کمتر...
در مورده کیفیت ساخت بی زحمت یکم بیشتر توضیح بدید که دقیقا" منظورتون چیه و از کجا مطمئن هستید که کیفیت ساخت فوجی از پاناسونیک بیشتر هست؟!
و در ضمن تا کی باید منتظر بمونم تا این دو رو با هم مقایسه کنند؟
مرسی.
منظورم از کیفیت ساخت کیفیت مونتاژ نبود. من که خودم FZ28 دارم از روی عکس های S200 اینطوری برداشت کردم که جنس بدنه ی S200 بهتر باشه. البته جایی این مطلب رو نخوندم. شاید در عمل این طور نباشه.
در هر صورت به نظر من FZ35 به طور کلی یه مجموعه ی هماهنگ تری رو ارائه داده. در حالی که S200 یه سری نقطه ی قوت داره و یه سری نقطه ضعف. باز هم اگه کیفیت عکس براتون بیشتر مهمه همون فوجی به نظر من بهتره.
سایت های اینترنتی معمولا زیاد از دوربین های فوجی ریویو نمیذارن (نه که بد باشه). در حالی که کنان هر چی بده بیرون 20 تا سایت ریویو میذارن ازش. شاید ریویوی درست حسابی کلا نیاد ازش.

سلام

ممنون از راهنماییتون اما ixus ها مثکه همین 8 گیگ رو هم با من بمیرم تو بمیری ساپورت می کنن و 4 گیگ رم اصلیشونه
من از آفومار پرسیدم گفتن 16 گیگ نذارید بهتره !!!

سوال اصلیم این بود

مموری 8 گیگ سری 6 ترنسند برای فیلمبرداری hd توصیه می شه یا باید از این اولترا اسپید ها بگیرم که قیمتش دو برابره ؟ کسی تجربه ای داره
من که فکر نمیکنم با مموری 16 مشکلی داشته باشن. اگه خود سایت گفته ساپورت میکنه پس ساپورت میکنه.
من گفتم. با مموری کلاس 4 من HD فیلمبرداری میکنم هیچ مشکلی هم تا حالا نداشتم. مطمئن باش هیچ مشکلی با کلاس 6 نخواهی داشت. من تضمین میکنم. اولترا اسپید (همون sandisk منظورته؟) برای کسایی پیشنهاد میشه که با دوربین SLR مثلا 5D بخوان به صورت burst عکس بگیرن. من با کلاس 4 رو حالت burst هم گذاشتم دوربینمو سرعتش خیلی بالا بود.

این که خیلی بده
چیز عجیبی نیست. خیلی از دوربینا الان این محدودیت رو دارند. به خاطر پر شدن بافر هست. هر چقدر حجم بالاتر باشه بافر زودتر پر میشه. دوربین های پاناسونیک هم بافرشون تا 8 دقیقه جواب میده. البته اونایی که با فرمت AVCHD فیلمبرداری میکنن بافرشون نامحدوده در این حالت.
البته من خودم تا حالا بیشترین مدت زمانی که به طور پیوسته با دوربینم فیلمبرداری کردم 5 دقیقه بوده.

ila
03-12-2009, 14:50
من تو شهرستان اینجا Canon SD880 میگن قدیمیه بعد تازه میگن SD880 نیست به ایران که میاد مشه اگزوز 880 یا همچین چیزی..تلفظشو میدونم درست گفتم یا نه
بعد گفت SD890بگیر..آره؟
ممنون

pmax
03-12-2009, 14:51
من که فکر نمیکنم با مموری 16 مشکلی داشته باشن. اگه خود سایت گفته ساپورت میکنه پس ساپورت میکنه.
من گفتم. با مموری کلاس 4 من HD فیلمبرداری میکنم هیچ مشکلی هم تا حالا نداشتم. مطمئن باش هیچ مشکلی با کلاس 6 نخواهی داشت. من تضمین میکنم. اولترا اسپید (همون sandisk منظورته؟) برای کسایی پیشنهاد میشه که با دوربین SLR مثلا 5D بخوان به صورت burst عکس بگیرن. من با کلاس 4 رو حالت burst هم گذاشتم دوربینمو سرعتش خیلی بالا بود.
.

مرسی .
خب آخه شما گفتید مموریتون پاناسونیکه . گفتم احتمالا کیفیتش بهتر از ترنسند باشه به همین خاطر کم نمیاره
ممنون از راهنماییتون

جالبیش اینه که در این دنیای مجازی مثکه فقط من یکی توی ایران دنبال ixus بودم . یعنی 600 تا فاروم سر زدم ، یکنفر نگفت مثلا من اکسوس فلان رو دارم و اینجوریه و ...
احتمالا خیلی چیز بی خودی باید باشه اما چه کنم که من آدم ظاهر بینی هستم :27:

ممنون

pmax
03-12-2009, 14:54
بعد گفت SD890بگیر..آره؟
ممنون

سلام
من هیچی از اینایی که شما می گی رو نمی دونم
فقط وقتی ریویو ها رو می خوندم دیدم از کیفیت عکس sd880 تعریف شده . چندین جای مختلف
بنظر من زیاد به اینکه می گن قدیمی شده و دیگه نمیاد و اینا گوش نده . فروشنده ها ( با احترام ) یا چیزی نمی دونن یا اگر می دونن راستشو نمی گن

بنظر من بیشتر کنجکاوی کن ، ببین چیزی که شنیدی واقعا درسته یا نه ؟ خدا رو چه دیدی ، شاید یکبارم شده راست گفته باشن

زنگ بزن فروشگاه کانن تهران
شماره هاشونم می تونی از 118 بگیری
021-33333333
بگو نمایندگی دوربین کانن رو می خوام
اصلا توی نت هم بگردی کلی پیدا می کنی

Persian_Gun's
03-12-2009, 15:32
بچه ها الان قیمت fz-38 چنده؟

prowler88
03-12-2009, 18:08
بعد گفت SD890بگیر..آره؟
ممنون
در مورد SD890 همین قدر بگم که وایدش فاجعه س. اصلا واید نداره.
فلاشش از 880 ضعیفتره.
LCDش هم کوچکتره.

مرسی .
خب آخه شما گفتید مموریتون پاناسونیکه . گفتم احتمالا کیفیتش بهتر از ترنسند باشه به همین خاطر کم نمیاره
ممنون از راهنماییتون

جالبیش اینه که در این دنیای مجازی مثکه فقط من یکی توی ایران دنبال ixus بودم . یعنی 600 تا فاروم سر زدم ، یکنفر نگفت مثلا من اکسوس فلان رو دارم و اینجوریه و ...
احتمالا خیلی چیز بی خودی باید باشه اما چه کنم که من آدم ظاهر بینی هستم :27:

ممنون
اتفاقا دوست من همین دوربین من رو خرید و مموری کلاس 6 ترنسند روش گذاشت و رو فیلمبرداری هم هیچ مشکلی نداشت.
اتفاقا دوربین های کامپکت کنان خیلی پرفروش هستند. قاعدتا باید پرفروش ترین باشند توی کل کامپکت ها. از نظر کیفیت عکس هم همیشه کنان عالی بوده. اکثر مواقع بهترین کیفیت عکس رو دارند دوربین های کنان.

بچه ها الان قیمت fz-38 چنده؟
آخرین قیمتی که ازش داشتم حدود 450 بود.

habib mahvare
03-12-2009, 18:56
من ديگه تصميم گرفتم كه برم fz-38بخرم فقط دوستان لطف كنند بگن كه حالا كه اين دوربين ساپورت رمهاي SDHC / SD
رو داره بهترين رم كه ميوتونم براش بخرم از نظر سايز و مارك و نوع چي ميتونه باشه و ايا رو خودش رم داره كه بتونم اونو با فروشنده تعويض كنم؟ اصلا ارزش تعويض داره؟ ازنظر كيف چطور ؟كيف هم بايد جداگانه براش بخرم يا روخودش داره؟
و ترجيحا از كجاي جمهوري بخرم؟نمايندگي هاي بانيان يا جا هاي ديگه؟
ممنون از اطلاع رساني دوستان فقط اگه ميشه دوستان زودتر جواب بدن
با تشكر

pmax
03-12-2009, 20:51
امیدوارم هیچوخ نخواید دوربین بخرید :(
یعنی من اینهمه ریوویو خوندم و توی همشون گفته شده بود کیفیت عکس sd980 بهتره ! اونوخ رفتم توی سایت کانن ببین چی پیدا کردم !

محاسن دوربین sd980

easy to use(8) Simple controls/menu(7) Nice features/settings(6) Bright LCD(5) Lightweight/Portable(5)

یعنی عملا فقط خوشگله !!!

معایت دوربین sd980

Cons
Poor image quality(4) Poor Low-Light Performance(4) Missing features/settings(3) is stinks(1) lack of superfine compression mode(1)

رویت منبع
--------------------------------------------------------------------------------

محاسن دوربین sd940

excellent image quality(5) Lightweight/Portable(5) Nice features/settings(5) Bright LCD(4) easy to use(4)

معایب sd940

Cons
Missing features/settings(3) Difficult to use(2) flat buttons(2) Complicated controls/menu(1) no detailed paper instruction booklet.(1)

منبع

خداییش من آخرشم نفهمیدم چی شد و بلاخره کدومش بهتره !!!!

بهرحال

.....................

دوستان
می دونن کجا و توی کدوم سایت می تونم سریال دوربین کانن رو چک کنم که بفهمم واقعا ساخت ژاپن هست یا نه ؟
هرچی توی سایت کانن رو گشتم پیدا نکردم کجاش میشه اینکار رو کرد
چینی بهم نندازن یه وخ !

ممنون