PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

tirdad_60
06-08-2009, 18:11
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر من کاربردهایی که این دوربین براش ایده آله عکاسی منظره و عکاسی معماری هست. در موارد دیگه ممکنه زومش محدود کننده باشه. قبل از انتخاب حتما کاربردتو مدنظر قرار بده.

از لینکی که دادی خیلی استفاده کردم از lx3 هم تعریفهای خوبی نوشته بود به احتمال قوی همینو میگیرم g10 هم قیافه خوبی نداره zs3 هم که تنظیم دستی نداره (اما از کیفیت و زومش هم نمیشه گذشت) فکر کنم بهترین انتخاب همین lx3 هستش
کاش زومش یکم بیشتر بود چون یه کم حالم رو گرفته

saman65
06-08-2009, 19:07
من هر چي اين ريويو و اون ريويو رو ميخونم بازم دودلم ، ...

اما اول هفته آينده بايد بخرم حتما چون براي توي هفته نياز دارم بش ..

Fz28 در مقايسه با G10 , SX10 چطوريه ؟

--- ويرايش:
در ضمن اگر يه حدود قيمت از هر مدل داشته باشيد بهتره ، چون بالاخره تفاوت قيمت هم ممكن يه چيزايي تعيين كنه .

بهترین انتخاب همین FZ28 هست. کیفیت عکاسیش در حالت اتوماتیک هم خیلی عالیه. حالت iA که خودش بهترین تنظیمات رو انجام میده با توجه به وضعیت سوژه و محیط. تجربه ای که خود من داشتم این بود که یک بار که دو تا عکس گرفتم در حالت دستی و اتومات, حالت اتومات وایت بالانس دقیق تری داشت.
W290 که وضعش مشخصه. قیمتش هم به FZ28 نمی خوره. ولی W300 رو باید با یه دوربینی مثل LX-3 مقایسه کنین که در یک رده قرار دارند. البته باز هم LX-3 کیفیت و مشخصاتش بهتره.

اگه اندازه ی دوربین واست مهم نیست که دلیلی نمی بینم یه دوربینی مثل SX200 و یا ZS3 بخری. این دوربین ها شبیه دوربین های سوپرزوم هستند ولی با اندازه ی کوچکتر. کیفیتشون از دوربین های سوپرزوم یه مقدار پایین تره و قیمتشون هم به خاطر کوچک بودنشون زیاده. اصطلاحا به این دوربین ها میگن: Compact Super Zoom
ZS3 در مقایسه با SX200 لنزش وایدتره. فلاشش قوی تره. سرعت عکاسی پیاپی بهتری داره. کیفیت ال سی دیش بالاتره. و فیلمبرداریش هم بهتره. مهمتر از همه ی این ها اینه که کیفیت عکساش بهتر از SX200 هست. H20 هم واید 38 میلیمتری داره و به این دلیل اصلا توصیه نمیشه.
بین دو دوربین SX10 و FZ28 تفاوت های اصلی در این هست که FZ28 فیلمبرداری HD, سرعت عکاسی پیاپی بالاتر, وزن کمتر, باتری لیتیومی, قابلیت RAW, فلاش قوی تر, و دیافراگم بازتر داره. و SX10 هم در مقابل کیفیت ساخت بهتر, قابلیت اتصال فلاش خارجی, ال سی دی چرخان و چشمی بزرگتر داره. هر دو دوربین های خوبی هستند. البته FZ38 هم به تازگی توسط پاناسونیک معرفی شده که فیلمبرداری بهتر و پروسسور سریع تر و لرزشگیر کارآمدتری نسبت به FZ28 داره.

راستش نمی تونم با قاطعیت بگم کدوم بهتره. من خودم FZ28 دارم و اون موقع دلیلی که باعث شد بین این دو تا FZ28 رو انتخاب کنم قیمتشون بود. از نظر مشخصات خیلی به هم نزدیک هستند و هر کدوم نقاط قوت خودشون رو دارن ولی اختلاف قیمت کنان طوریه که به نظر من ارزش نداره.
(البته اینا SLR نیستند. SLR اون حرفه ای هاییه که لنزشون عوض میشه. اصطلاحا به اینا میگن SLR-Like چون طراحیشون شبیه دوربین های SLR هست)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من خودم دیروز SX10 گرفتم:31:یه 10 روز دیگه میرسه دستم

D r i v e r
07-08-2009, 07:30
سلام
میخواستم که منو راهنمایی کنین
من یه دوربین میخوام بین 300 - 400 تومن
و برای عکس گرفتن با دوستان و عکس های خانوادگی
من خودم از این مدل سونی خوش اومده
میخواستم بدونم کارایی های لازم رو داره؟
و اینکه قیمتش حدودا چقدر هست؟؟
Sony CyberShot DSC-W300

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

smart.pro666
07-08-2009, 08:29
سلام آقا من تا 400 هزار تومان چه دوربینی بخرم !!! زوم اپتیکال برام مهمه و حداقل 12 مگا پیکسلش !!!!

خودم نظرم رو canon sx200 , canon is990 ولی یه جا دیدم که دوستان panasonic zs3 رو زدن بهتره از لحاظ کیفیت من از panasonic شناختی ندارم بعد اینکه این دو مدل canon مشخصه های خوبی دارند مثل شتاب سنج ، تشخیص چهره حرفه ای آخه کار کردم خیلی راضی بودم لطفاً راهنماییم کنید که چه دوربینی بگیرم. . . . از بین این سه مدل چی انتخاب کنم . . . .یا مدل دیگه ای شما پیشنهاد بدین که خیلی بهتر جوابگو باشه من بدونم آخه تقریباً هیچ اطلاعاتی ندارم . . . . . . . . . ؟! ممنون از همه دوستان

prowler88
07-08-2009, 11:21
سلام
Sony CyberShot DSC-W300

W300 کیفیت عکساش خوب نیست و لنزش هم واید خوبی نداره. دوربین بدی نیست ولی انتخاب های بهتر زیاده. مثل Fuji F100fd و Canon SD880 IS و Canon SD960 IS

سلام آقا من تا 400 هزار تومان چه دوربینی بخرم !!! زوم اپتیکال برام مهمه و حداقل 12 مگا پیکسلش !!!!

خودم نظرم رو canon sx200 , canon is990 ولی یه جا دیدم که دوستان panasonic zs3 رو زدن بهتره از لحاظ کیفیت من از panasonic شناختی ندارم بعد اینکه این دو مدل canon مشخصه های خوبی دارند مثل شتاب سنج ، تشخیص چهره حرفه ای آخه کار کردم خیلی راضی بودم لطفاً راهنماییم کنید که چه دوربینی بگیرم. . . . از بین این سه مدل چی انتخاب کنم . . . .یا مدل دیگه ای شما پیشنهاد بدین که خیلی بهتر جوابگو باشه من بدونم آخه تقریباً هیچ اطلاعاتی ندارم . . . . . . . . . ؟! ممنون از همه دوستان
در اینکه ZS3 از SX200 بهتره هیچ شکی نیست. ولی قیمتش بیشتر از اون چیزیه که باید باشه در نتیجه توصیه نمیشه.
منظورتون از IS990 همون Ixus 990 بود دیگه؟ این دوربین هم واید درست حسابی نداره. اگه میخواین کامپکت بگیرین که همون مواردی که بالا اشاره شد خوبه.
ولی اینها همه دوربین های کامپکت هستن که زوم چندان بالایی ندارن. اگه زوم براتون مهمه پاناسونیک FZ28 حدود 400 تومنه با واید 27 میلیمتر و 18X زوم.
*روی مگاپیکسل هم حساب باز نکنید. مگاپیکسل بالا دلیل بر کیفیت بالا نیست. برعکس میتونه باعث پایین اومدن کیفیت هم بشه.

Mr.K2
07-08-2009, 11:47
ببخشيد، اين قابليت هاي تشخيص چهره و لبخند و اين امكانات جانبي كه دوربينهاي توي تلوزيونو اينا تبليغ ميكنن ، روي دوربين هايي كه در موردشون صحبت كرديم هست ؟ مثلا fz28-sx10-zs3-g110...

(!!)‌

Ssarshar
07-08-2009, 12:27
دوستان نظرتون راجبه سري NV سامسونگ چيه ؟

خصوصا NV100 كه رزولوشنش 14 مگاپيكسله ؟؟

prowler88
07-08-2009, 12:38
ببخشيد، اين قابليت هاي تشخيص چهره و لبخند و اين امكانات جانبي كه دوربينهاي توي تلوزيونو اينا تبليغ ميكنن ، روي دوربين هايي كه در موردشون صحبت كرديم هست ؟ مثلا fz28-sx10-zs3-g110...

(!!)‌
بله. این قابلیت ها یه سری امکانات جانبی هستند که برای کاربرای آماتور در نظر گرفته میشه. تقریبا تمام دوربینای جدید این قابلیت ها رو دارن. تشخیص لبخند و چشمک و اینا رو نمی دونم ولی تشخیص چهره همشون دارن.

دوستان نظرتون راجبه سري NV سامسونگ چيه ؟

خصوصا NV100 كه رزولوشنش 14 مگاپيكسله ؟؟
دوربین های سامسونگ از ضعیفترین دوربین های بازار هستند. چه از نظر کیفیت و چه موارد دیگه. تا حالا هم به هیچ وجه موفق نبودند در زمینه ی دوربین.

D r i v e r
07-08-2009, 12:51
W300 کیفیت عکساش خوب نیست و لنزش هم واید خوبی نداره. دوربین بدی نیست ولی انتخاب های بهتر زیاده. مثل Fuji F100fd و Canon SD880 IS و Canon SD960 IS
.
یعنی دوربینی نیست که مثلا یه خونواده رو راضی کنه؟؟
گفتم اصلا حرفه ای نیستیم
میدونین چیه قیافه دوربین هم برای من یه نفر خیلی مهمه
مثل ماشین :31:
یعنی نظرتون اینه که ارزش این پول رو نداره؟؟
اگه شما باشین
بین
بد ، متوسط ، خوب ، خیلی خوب و عالی چه امتیازی بهش میدادین؟؟؟

Ssarshar
07-08-2009, 12:59
دوربین های سامسونگ از ضعیفترین دوربین های بازار هستند. چه از نظر کیفیت و چه موارد دیگه. تا حالا هم به هیچ وجه موفق نبودند در زمینه ی دوربین.[/quote]

دوست عزيز ولي لنز دوربين اشنايدر كروزناخ هست و ساخت سوييسه و صفحه نمايشم لمسيه

بازم خوب نيست ؟

prowler88
07-08-2009, 13:16
یعنی دوربینی نیست که مثلا یه خونواده رو راضی کنه؟؟
گفتم اصلا حرفه ای نیستیم
میدونین چیه قیافه دوربین هم برای من یه نفر خیلی مهمه
مثل ماشین :31:
یعنی نظرتون اینه که ارزش این پول رو نداره؟؟
اگه شما باشین
بین
بد ، متوسط ، خوب ، خیلی خوب و عالی چه امتیازی بهش میدادین؟؟؟
چرا راضی نمیکنه؟ راضی میکنه ولی نمیدونم فقط میخوای راضی باشی یا میخوای بهترین رو داشته باشی؟
این که قیافه ی دوربین رو برای خودت معیار قرار بدی باعث میشه یه ذره از اصل قضیه پرت شی. قیافه ی عکس مهمتر از قیافه ی خود دوربینه.
اگه بخوام بهش امتیاز بدم باید اول مشخص کنی منظور از بد چیه؟ و منظور از عالی چیه؟ گفتم که دوربین خوبیه ولی عالی نیست.

prowler88
07-08-2009, 13:21

بازم خوب نيست ؟
دوست عزیز. خوب بودن یک دوربین به سازنده ی لنزش یا این که صفحه ی نمایشش لمسی باشه ربطی نداره.

smart.pro666
07-08-2009, 17:06
دوست عزیز prowler88 شما الان به من بگو من چی بخرم تا 400 هزار تومان که زوم درست حسابی هم داشته باشه نه مثل fz28 در این حد هم نبود اشکال نداره ولی 10x رو داشته باشه حداقل برند هم اصلاً برام مهم نیست من کیفیت می خوام مرسی . . .

Senator_F
07-08-2009, 17:49
دوربین های سامسونگ از ضعیفترین دوربین های بازار هستند. چه از نظر کیفیت و چه موارد دیگه. تا حالا هم به هیچ وجه موفق نبودند در زمینه ی دوربین.

بازم خوب نيست ؟

اولا که لنز اشنایدر مشهور نیست،اون لنزی که مشهوره،کارل زایس هستش.شرکت اشنایدر اصلا لنز حرفه ای نداره.
بعدش هم صفحه لمسی نمیتونه کیفیت یه دوربین رو نشون بده.کیفیت عکس به سنسور و لنز و پردازنده و اینا مربوطه نه صفحه لمسی یا غیر لمسی.

prowler88
07-08-2009, 20:25
اولا که لنز اشنایدر مشهور نیست،اون لنزی که مشهوره،کارل زایس هستش.شرکت اشنایدر اصلا لنز حرفه ای نداره.
بعدش هم صفحه لمسی نمیتونه کیفیت یه دوربین رو نشون بده.کیفیت عکس به سنسور و لنز و پردازنده و اینا مربوطه نه صفحه لمسی یا غیر لمسی.
البته شاید چون یه مقدار ناشناخته تر از کارل زایس هست میگین. آخه اشنایدر بیشتر به خاطر لنزهای حرفه ایش معروفه. در هر سه سطح Small و Medium و Large Format کار میکنه. ولی حیطه ی کاری اصلیش Large Format هست. البته این ها همه دوربین های آنالوگ هستند. یه تعدادی هم لنز دیجیتال داره که البته تعدادشون کمتره.
کارل زایس از نظر سابقه خب خیلی بالاتر از اشنایدر هست. حتی قبل از این که دوربین عکاسی اختراع بشه لنز میساخته. ولی هر دو کمپانی معتبر و خوشنام هستند.
در هر صورت به نظر من از روی برند نمیشه قضاوت کرد. دوربین های کنان هم لنز کنان دارن و لنز دوربین های پاناسونیک هم leica هست. همه ی اینها برندهای با کیفیتی هستند.

unforgiven2009
07-08-2009, 21:15
سلام
Sony CyberShot DSC-W300

w300 عكس هاش در شب و نور كم واقعا فاجعه است. يكي دونمونه از عكس هاي اين دوربين را ببينيد متوجه مي شيد
خشدستي دوربين وطراحي آن يكي از ملاك هاي انتخاب دوربين هست به شرطي كه ملاك هاي مهمتر انتخاب فداي اين شكل و شمايل نشه. بنظرم Fuji F100fd چه از لحاظ كيفيت عكس و چه از لحاظ طراحي از اين قوطي مستطيل شكل بهتر باشه.

prowler88
07-08-2009, 21:33
دوست عزیز prowler88 شما الان به من بگو من چی بخرم تا 400 هزار تومان که زوم درست حسابی هم داشته باشه نه مثل fz28 در این حد هم نبود اشکال نداره ولی 10x رو داشته باشه حداقل برند هم اصلاً برام مهم نیست من کیفیت می خوام مرسی . . .
راستش همین FZ28 بهترین انتخابه. بعد از اون هم H50 و بعدش ZS1 اگه پیدا بشه.

Senator_F
07-08-2009, 22:29
البته شاید چون یه مقدار ناشناخته تر از کارل زایس هست میگین. آخه اشنایدر بیشتر به خاطر لنزهای حرفه ایش معروفه. در هر سه سطح Small و Medium و Large Format کار میکنه. ولی حیطه ی کاری اصلیش Large Format هست. البته این ها همه دوربین های آنالوگ هستند. یه تعدادی هم لنز دیجیتال داره که البته تعدادشون کمتره.
کارل زایس از نظر سابقه خب خیلی بالاتر از اشنایدر هست. حتی قبل از این که دوربین عکاسی اختراع بشه لنز میساخته. ولی هر دو کمپانی معتبر و خوشنام هستند.
در هر صورت به نظر من از روی برند نمیشه قضاوت کرد. دوربین های کنان هم لنز کنان دارن و لنز دوربین های پاناسونیک هم leica هست. همه ی اینها برندهای با کیفیتی هستند.

همه اینها صحیح ولی اشنایدر به خاطر لنز های تخصصی اش مشهوره نه لنز های حرفه ای.این دو تا تعریف یکمی با هم فرق دارن.ولی من هم نگفتم که شرکت ضعیفی هستش،من گفتم اشنایدر توی لنز سازی در حدی نیست که انتخاب دوربین بر مبنای اون صورت بگیره.

smart.pro666
07-08-2009, 22:34
راستش همین FZ28 بهترین انتخابه. بعد از اون هم H50 و بعدش ZS1 اگه پیدا بشه.

جایی هست که بتونم مقایسه عکس های این مدل رو با دوربین های همین رنج قیمت canon مقایسه کنم یعنی به صورت بصری عکس ها رو ببینم . ؟ ؟ شما خودت شخصاً با sx200 is مقایسه کردی آخه اون از برند معروف تریه به نظر من نیست !!! بعد هم 12 مگاپیکسله من دوربین قبلیم h20 سونی بود ناراضی بودم واقعاً چیز جالبی نبود . . . تجربه خوبی از 10 مگاپیکسلی ها ندارم . . . بحرحال این دیگه پست آخریمه چون واقعاً آماتور هستم در زمینه دوربین تو جواب بعدی شما دیگه تو خرید تردید نمی کنم هرچی بگین خریدم . . . ولی واقعاً انتظار دارم خیلی بهتر از h20 باشه خیلی یعنی دوست دارم کامل احساس کنم که پولی که پاش دادم ارزش داشته آخه من دنبال یه چیز آخر عاقبتی هستم h20 رو که خریدم اگه راضی بودم مطمئن باشید تا august 2030 هم عوضش نمی کردم امیدوارم متوجه منظورم شده باشید خلاصه آقا ما شرمنده ایم . . .

Mr.K2
07-08-2009, 23:12
دوستان از همتون ممنون به خاطر راهنمايي..

فردا شنبه دارم ميرم ببينم نمايندگي پيدا كنم كه همين روزا برم خريد ..

95 درصد همون FZ28 رو ميخرم ، اما خانواده هنوز با سايزش مشكل دارن ممكنه Zs3 بعد از اون به خاطر سايز كوچيكترش انتخاب ديگه اي باشه ..

ممنون

prowler88
07-08-2009, 23:52
جایی هست که بتونم مقایسه عکس های این مدل رو با دوربین های همین رنج قیمت canon مقایسه کنم یعنی به صورت بصری عکس ها رو ببینم . ؟ ؟ شما خودت شخصاً با sx200 is مقایسه کردی آخه اون از برند معروف تریه به نظر من نیست !!! بعد هم 12 مگاپیکسله من دوربین قبلیم h20 سونی بود ناراضی بودم واقعاً چیز جالبی نبود . . . تجربه خوبی از 10 مگاپیکسلی ها ندارم . . . بحرحال این دیگه پست آخریمه چون واقعاً آماتور هستم در زمینه دوربین تو جواب بعدی شما دیگه تو خرید تردید نمی کنم هرچی بگین خریدم . . . ولی واقعاً انتظار دارم خیلی بهتر از h20 باشه خیلی یعنی دوست دارم کامل احساس کنم که پولی که پاش دادم ارزش داشته آخه من دنبال یه چیز آخر عاقبتی هستم h20 رو که خریدم اگه راضی بودم مطمئن باشید تا august 2030 هم عوضش نمی کردم امیدوارم متوجه منظورم شده باشید خلاصه آقا ما شرمنده ایم . . .
شما اصلا اگه تحقیق کافی نکنی اشتباه کردی. درستش هم اینه که فقط به حرف من استناد نکنی. در هر صورت نظر خودمو میگم ولی باز هم گفته باشم قبل از خرید خوب فکراتو بکن و انتخاباتو در نظر بگیر که به یه جمع بندی نهایی برسی.
اصولا همون طور که بارها گفتم بین فاکتورهایی که در کیفیت یک عکس تعیین کننده هستند مگاپیکسل کم اهمیت ترین هست. انتخاب دوربین بر اساس مگاپیکسل بزرگترین اشتباهه.
صادقانه بگم کیفیت عکس های SX10 یه ذره (نامحسوس) از FZ28 بالاتره. اگه مشکل بودجه نداشته باشین SX10 هم انتخاب خوبیه. البته اون هم یه سری نقطه ضعف های خودشو داره. هیچ دوربینی کامل نیست.
FZ28 دوربینیه که من خودم هم الان دارم ازش استفاده میکنم. تا اطلاع ثانوی همین دو تا دوربین بهترین سوپرزوم های بازار هستند (البته FZ28 با FZ38 جایگزین میشه).
این هم لینک مقایسه ی دوربین های سوپرزوم و کامپکت سوپرزوم از سایت dpreview:
مقایسه ی عکس ها هم تو ریویو هست میتونی ببینی.

این هم ریویوی خودم (چند صفحه قبل هم گذاشته بودمش):

smart.pro666
08-08-2009, 15:13
ممنون مهنس از راهنماییت استاد ببین حقیقت مطلب اینه که زن من sx200 داره من برا همین اینقدر پافشاری می کنم که یه چیز با کیفیت تر می خوام . . . بعد یه چیز دیگه هم که هست اینه که من بیشتر کیفیت می خوام نه زوم و آخرین سوال اینکه اگه بودجه را تا 500 افزایش بدم چی بگیرم ؟! p90 انتخاب بهتری نیست نسبت به fz28 ؟ ممنونم

Samin_System
08-08-2009, 16:55
ممنون مهنس از راهنماییت استاد ببین حقیقت مطلب اینه که زن من sx200 داره من برا همین اینقدر پافشاری می کنم که یه چیز با کیفیت تر می خوام . . . بعد یه چیز دیگه هم که هست اینه که من بیشتر کیفیت می خوام نه زوم و آخرین سوال اینکه اگه بودجه را تا 500 افزایش بدم چی بگیرم ؟! p90 انتخاب بهتری نیست نسبت به fz28 ؟ ممنونم

دوست عزيز دوربينهاي nikon فقط مدلهاي حرفه اي اون خوبه ، سراغ مدلهاي آماتورش نرو . FZ28 هم كه الان تو بازار خيلي كم شده .

prowler88
08-08-2009, 19:12
samin درست میگه. دوربین های کامپکت و سوپرزوم نیکون کیفیت عکسشون خیلی پایینه. یه دوربینی مثل P90 از نظر مشخصات الان جزء بهترین هاست ولی وقتی بحث کیفیت میاد وسط تبدیل به ضعیفترین ها میشه.
تا سقف 500 تومن دو تا انتخاب داری. یکی این که بری سراغ کامپکت هایی مثل LX-3 و G10 و حالت دوم اینه که از بین Panasonic FZ28 و Canon SX10 انتخاب کنی.
نظر من اینه که اگه زوم 2.5X برات محدود کننده نیست برو سراغ LX-3 که بالاترین کیفیت رو داره. و اگر زوم بالا میخوای SX10 پیشنهاد میشه.

Mr.K2
08-08-2009, 19:17
دوست عزيز ، ميشه لطفا در مورد ZS3 هم نظرتون رو بفرماييد .. ؟؟

mohsen_blid
08-08-2009, 19:30
دوستان من می خمام دوربین عکاسی و همچنین بتونه فیلمبرداری کنه می خوام که کار اصلیش عکاسی باشه واسه نگار خونه می خوام
بودجه هم حدود 350 الی 400 هست ممنون میشم نظر بدید

Samin_System
08-08-2009, 19:53
دوستان من می خمام دوربین عکاسی و همچنین بتونه فیلمبرداری کنه می خوام که کار اصلیش عکاسی باشه واسه نگار خونه می خوام
بودجه هم حدود 350 الی 400 هست ممنون میشم نظر بدید

دوست عزيز يه سري به پستهاي قبلي بزن حتما مي توني جوابتو پيدا كني . تو اين چند روزه دائما درباره كيفيت دوربينهاي مابين 300 الي 400 بحث شده و دوستان زحمت كشيدن كلي درباره اونا توضيح دادن . اميدوارم از حرف بنده ناراحت نشده باشيد .

smart.pro666
08-08-2009, 21:05
prowler88 عزیز که تو این دو سه روز حساب باعث زحتنون شدم و از اطلاعات مفیدشون استفاده کردم واقعاً ممنونم من همون fz28 رو تموم می کنم تو کرمان 392 با گارانتی قیمت کردم امروز - راستی fz38 نیومده هنوز یا تو کرمان نیست !!؟

prowler88
08-08-2009, 22:01
دوست عزيز ، ميشه لطفا در مورد ZS3 هم نظرتون رو بفرماييد .. ؟؟
در مورد ZS3 هم قبلا صحبت شده. در حال حاظر بهترین دوربین compact superzoom بازاره. واید 25 میلیمتر و تله تا 12X. فیلمبرداری HD هم با قابلیت AVCHD و میکروفون استریو داره. البته قیمتش الان خیلی بالاست و ZS1 به صرفه تره.

hellohi
09-08-2009, 00:15
من می خوام دوربین canon بخرم، حداکثر قیمت 250 تومن. من آماتورم و می خوام دوربین حداقل این خصوصیاتو داشته باشه: سبک، کیفیت بالای عکس، شارژموندن طولانی،گرفتن قرمزی چشم، حافظه زیاد، کم دردسر! ممنون می شم منو راهنمایی کنید.

prowler88
09-08-2009, 09:51
من می خوام دوربین canon بخرم، حداکثر قیمت 250 تومن. من آماتورم و می خوام دوربین حداقل این خصوصیاتو داشته باشه: سبک، کیفیت بالای عکس، شارژموندن طولانی،گرفتن قرمزی چشم، حافظه زیاد، کم دردسر! ممنون می شم منو راهنمایی کنید.
سلام دوست عزیز. خواهشا سوالات خودتونو در یه تاپیک مطرح کنید. اون طرف جوابتون رو دادم.

siakhan
09-08-2009, 11:52
سلام به همگی.
یک دروبین حرفه ای میخوام. DSLR
Nikon D90 چطوره؟ ارزش داره یا نه؟
بهتر منتظر مدل جدید Nikon بمونم؟

prowler88
09-08-2009, 13:59
سلام به همگی.
یک دروبین حرفه ای میخوام. DSLR
Nikon D90 چطوره؟ ارزش داره یا نه؟
بهتر منتظر مدل جدید Nikon بمونم؟
مدل جدید نیکون که حالا حالاها نمیاد. چون D90 هنوز قدیمی نشده. فکر نمیکنم تا 1 سال دیگه آپگرید شه.
D90 دوربین بسیار خوبیه. یکی دیگه از دوستان هم چند وقت پیش میخواست بگیره صحبتش بود:

smart.pro666
09-08-2009, 16:04
آقا fz38 پاناسونیک نیومده !!!

Makan_noor
09-08-2009, 20:00
سلام
ببخشید من زیاد در زمینه ی دوربین حرفه ای نیستم و چند صفحه ی آخر این تاپیک رو نیگا کردم سرم گیج رفت!!!((:
راستش من مدت ها میخواستم یه دوربین بخرم برای استفاده در محل تحصیلم یعنی بیمارستان!برای من کیفیت و زوم دوربین خیلی اهمیت داره و اینکه با زوم ، افت کیفیت تصاویر به حداقل برسه و لنز دوربین هم واید باشه تا زاویه ی دید بیشتری داشته باشم جهت عکاسی از عکس های سیتی اسکن و نوار مغز و دل و روده ی بیمار و این چیزا!!!مدت ها هم تو فکر برندهایی مثل nikon و kodak و canon و olympus و این برندهای تخصصی دوربین بودم.
دیروز در روز تولدم والدین محترم با همکاری برادرم زحمت کشیدن و یه دوربین واسم خریدن بدون مشورت بنده و برندی که انتظارشو نداشتم.نتیجه شد سامسونگ NV100HD.منم هنوز قشنگ بهش دست نزدم تا نظر شما رو بدونم.اگر قرار باشه شما تا سقف 400 تومن دوربینی رو بخرین که شرایط بالا رو داشته باشه چی انتخاب میکردین؟آیا ارزش داره این دوربین رو تعویض کنم یا بفروشم و چیزی رو که شما میگین بخرم یا همین خوبه؟ضرر و زیانش هم مهم نیست من دوربین عمری میخوام!!
البته اینم بدک نیست:رزولوشن 14.7 مگایی،لنز 28 میلیمتری واید اشنایدر،زوم اپتیکال 3.6x(فکر کنم واسه من کمه)،نمایشگر 3 اینچیHVGA لمسی،فیلمبرداری HD،لرزشگیر اپتیکال و دیجیتال،تشخیص چهره و لبخند و پلک(چه چیزای بیخودی)،بر طرف کردن قرمزی چشم،ACB(این چی چی هست؟) و غیره
ممنون و ببخشید سرتون رو بردم

prowler88
09-08-2009, 20:59
سلام
ببخشید من زیاد در زمینه ی دوربین حرفه ای نیستم و چند صفحه ی آخر این تاپیک رو نیگا کردم سرم گیج رفت!!!((:
راستش من مدت ها میخواستم یه دوربین بخرم برای استفاده در محل تحصیلم یعنی بیمارستان!برای من کیفیت و زوم دوربین خیلی اهمیت داره و اینکه با زوم ، افت کیفیت تصاویر به حداقل برسه و لنز دوربین هم واید باشه تا زاویه ی دید بیشتری داشته باشم جهت عکاسی از عکس های سیتی اسکن و نوار مغز و دل و روده ی بیمار و این چیزا!!!مدت ها هم تو فکر برندهایی مثل nikon و kodak و canon و olympus و این برندهای تخصصی دوربین بودم.
دیروز در روز تولدم والدین محترم با همکاری برادرم زحمت کشیدن و یه دوربین واسم خریدن بدون مشورت بنده و برندی که انتظارشو نداشتم.نتیجه شد سامسونگ NV100HD.منم هنوز قشنگ بهش دست نزدم تا نظر شما رو بدونم.اگر قرار باشه شما تا سقف 400 تومن دوربینی رو بخرین که شرایط بالا رو داشته باشه چی انتخاب میکردین؟آیا ارزش داره این دوربین رو تعویض کنم یا بفروشم و چیزی رو که شما میگین بخرم یا همین خوبه؟ضرر و زیانش هم مهم نیست من دوربین عمری میخوام!!
البته اینم بدک نیست:رزولوشن 14.7 مگایی،لنز 28 میلیمتری واید اشنایدر،زوم اپتیکال 3.6x(فکر کنم واسه من کمه)،نمایشگر 3 اینچیHVGA لمسی،فیلمبرداری HD،لرزشگیر اپتیکال و دیجیتال،تشخیص چهره و لبخند و پلک(چه چیزای بیخودی)،بر طرف کردن قرمزی چشم،ACB(این چی چی هست؟) و غیره
ممنون و ببخشید سرتون رو بردم
مشخصات این دوربین خوبه. ولی خب در مقایسه با دوربین های دیگه چندان کیفیتش بالا نیست. اگه هنوز کار نکردین باهاش با ضرر کمی میتونین بفروشینش.
با توجه به حرف های شما این طور برداشت میشه که دنبال دوربینی هستین که لنز واید و زوم بالا داشته باشه (البته درست متوجه نشدم زوم بالا رو برای چی میخواین) و فکر کنم جمع و جور باشه بهتره با توجه به استفاده تون.
پیشنهاد من Fuji F100fd هست که واید 28 میلیمتر داره با 5X زوم و کیفیت بالایی هم داره. البته این در صورتیه که این مقدار زوم براتون کافی باشه که به نظر من کمتر از این هم برای شما کافیه.

Mr.K2
09-08-2009, 21:37
امروز رفتم كافي نت كه بتونم تمام عكساهاي مربوط به مقايسه دوربين هاي توي dpreview كه جان prowler زحمت كشيد ، ببينم. .

توي عكسهاي گذاشته شده در شرايط يكسان، در بعضي موارد SX10 كيفيت بالاتري داره نسبت به FZ28 ، اما همونطور كه خودشون هم گفتن تفاوت قيمت رو بايد مد نظر بگيريم .

از توي كامپكت ها هم ،بين Zs1 & Zs3‌ به غري از فيلم برداري ، كيفيت تصاوير zs1 به نظرم بهتر اومد .. ، واقعا همينطوره ؟؟

prowler88
09-08-2009, 23:04
امروز رفتم كافي نت كه بتونم تمام عكساهاي مربوط به مقايسه دوربين هاي توي dpreview كه جان prowler زحمت كشيد ، ببينم. .

توي عكسهاي گذاشته شده در شرايط يكسان، در بعضي موارد SX10 كيفيت بالاتري داره نسبت به FZ28 ، اما همونطور كه خودشون هم گفتن تفاوت قيمت رو بايد مد نظر بگيريم .

از توي كامپكت ها هم ،بين Zs1 & Zs3‌ به غري از فيلم برداري ، كيفيت تصاوير zs1 به نظرم بهتر اومد .. ، واقعا همينطوره ؟؟
دقیقا همینطوره. چون ZS3 رزولوشن بالاتری داره (12 مگاپیکسل) نویز عکساش بیشتره. البته تفاوت زیاد محسوس نیست. ظاهرا این افزایش رزولوشن فقط خودش رو در حالت 16:9 نشون میده. چون ZS1 قسمت بالا و پایین عکس رو حذف میکنه رزولوشن از 10 مگاپیکسل به 7.5 مگاپیکسل تقلیل پیدا میکنه ولی ZS3 از اون 2 مگاپیکسل اضافه که داره استفاده میکنه تا خروجی 10 مگاپیکسلی بده.

tirdad_60
09-08-2009, 23:14
دوستان من بین lx3 ( بخاطر زوم پایینش )و fz28 (بخاطر یکمی بزرگ بودنش و همچنین معرفی fz38 با ویژگیهای برترش از fz28) و zs3( بخاطر نداشتن تنظیمات دستی) مردد هستم البته انتخاب اصلیم lx3 بود که زوم 2.5 یکم حالمو گرفته و میترسم در آینده محدود کننده باشه البته تو ریویو هایی که خوندم زیاد از زوم پایینش ایراد نگرفته بودند اما باز دو دل هستم به نظر شما بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟

Makan_noor
09-08-2009, 23:38
مشخصات این دوربین خوبه. ولی خب در مقایسه با دوربین های دیگه چندان کیفیتش بالا نیست. اگه هنوز کار نکردین باهاش با ضرر کمی میتونین بفروشینش.
با توجه به حرف های شما این طور برداشت میشه که دنبال دوربینی هستین که لنز واید و زوم بالا داشته باشه (البته درست متوجه نشدم زوم بالا رو برای چی میخواین) و فکر کنم جمع و جور باشه بهتره با توجه به استفاده تون.
پیشنهاد من Fuji F100fd هست که واید 28 میلیمتر داره با 5X زوم و کیفیت بالایی هم داره. البته این در صورتیه که این مقدار زوم براتون کافی باشه که به نظر من کمتر از این هم برای شما کافیه.
wow!!ممنون دوست عزیز!یه تحقیقی درموردش کردم!خیلی خوشم اومد!هر چند به پای دوربینای سوپرزوم با زوم 10x و 12x و 20x و این چیزا نمیرسه ولی powerful Fujinon 5x wide angel optical zoom lens با اون اندازه ی غیرطبیعیش بازم خوبه!فکر کنم این مقدار زوم برام زیاد هم هست!حتما وزنشم باید زیاد باشه.از کجا میتونم نمونه عکساشو در وضعیتای مختلف ببینم؟
نظر شما چیه و معایب و کاستی های این مدل رو در چی می بینین؟
و اینکه در مورد قیمتش چیزی نگفتید نمیخوام از 400 تومن بزنه بالا!و در نهایت از کجای تهران میتونم این دوربین رو گیر بیارم؟تو جمهوری پیدا میشه؟fuji در ایران نمایندگی و گارانتی داره؟
ببخشید بازم زیاد سوال کردم و ممنون

D r i v e r
09-08-2009, 23:49
چرا راضی نمیکنه؟ راضی میکنه ولی نمیدونم فقط میخوای راضی باشی یا میخوای بهترین رو داشته باشی؟
این که قیافه ی دوربین رو برای خودت معیار قرار بدی باعث میشه یه ذره از اصل قضیه پرت شی. قیافه ی عکس مهمتر از قیافه ی خود دوربینه.
اگه بخوام بهش امتیاز بدم باید اول مشخص کنی منظور از بد چیه؟ و منظور از عالی چیه؟ گفتم که دوربین خوبیه ولی عالی نیست.
ببین تقریبا برای خود من مثل خریدن موبایل هست
خیلی ها باطن رو فدای ظاهر میکنن (مثل ماشین) و خیلی از چیزای دیگه
درسته کیفیت عکس مهم تر از شکل دوربینه اما خوب نمیشه از ظاهر هم گذشت :11:
منظورم از بد و خوب و ..... اینه :
ارزش در مقابل قیمت پرداختی
کیفیت عکس
کیفیت ساخت و.....(مخصوصا ارزش در مقابل قیمت پرداختی)

w300 عكس هاش در شب و نور كم واقعا فاجعه است. يكي دونمونه از عكس هاي اين دوربين را ببينيد متوجه مي شيد
خشدستي دوربين وطراحي آن يكي از ملاك هاي انتخاب دوربين هست به شرطي كه ملاك هاي مهمتر انتخاب فداي اين شكل و شمايل نشه. بنظرم Fuji F100fd چه از لحاظ كيفيت عكس و چه از لحاظ طراحي از اين قوطي مستطيل شكل بهتر باشه.

اگه بخوام چند تا عکس ازش گیر بیارم باید از کجا پیدا کنم؟؟:11:

panther99
10-08-2009, 00:44
آقا فلسفه اين لنزهاي G سوني چيه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثل اينكه خفن تر از كارلزايسه نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
والبته گرون تر . ميشه يه توضيحي در بارش بديد . ممنون ميشم .

adel28
10-08-2009, 02:17
دوستان اگه امکانش هست در خرید دوربین مناسب منو راهنمایی کنند.

1- چه برندی بگیرم.
2- مدل پیشنهادی شما.
3- هزینه حدودا 500

Cluse Up-1
10-08-2009, 06:52
سلام-سلام-سلام-سلام

prowler88
10-08-2009, 11:25
دوستان من بین lx3 ( بخاطر زوم پایینش )و fz28 (بخاطر یکمی بزرگ بودنش و همچنین معرفی fz38 با ویژگیهای برترش از fz28) و zs3( بخاطر نداشتن تنظیمات دستی) مردد هستم البته انتخاب اصلیم lx3 بود که زوم 2.5 یکم حالمو گرفته و میترسم در آینده محدود کننده باشه البته تو ریویو هایی که خوندم زیاد از زوم پایینش ایراد نگرفته بودند اما باز دو دل هستم به نظر شما بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟
به نظر من FZ28 بگیر. یه دوربین همه کاره س. درسته که کیفیتش به پای LX-3 نمیرسه. ولی از پس همه ی شرایط بر میاد. زیاد هم بزرگ نیست. باید از نزدیک دوربین رو ببینی تا سایزش دستت بیاد. یه راه دیگه هم اینه که منتظر بشی FZ38 بیاد که اون وقت یا FZ38 بگیری یا این که FZ28 رو بعد از افت قیمت بخری.

wow!!ممنون دوست عزیز!یه تحقیقی درموردش کردم!خیلی خوشم اومد!هر چند به پای دوربینای سوپرزوم با زوم 10x و 12x و 20x و این چیزا نمیرسه ولی powerful Fujinon 5x wide angel optical zoom lens با اون اندازه ی غیرطبیعیش بازم خوبه!فکر کنم این مقدار زوم برام زیاد هم هست!حتما وزنشم باید زیاد باشه.از کجا میتونم نمونه عکساشو در وضعیتای مختلف ببینم؟
نظر شما چیه و معایب و کاستی های این مدل رو در چی می بینین؟
و اینکه در مورد قیمتش چیزی نگفتید نمیخوام از 400 تومن بزنه بالا!و در نهایت از کجای تهران میتونم این دوربین رو گیر بیارم؟تو جمهوری پیدا میشه؟fuji در ایران نمایندگی و گارانتی داره؟
ببخشید بازم زیاد سوال کردم و ممنون
وزنش که زیاد نیست. 210 گرمه. نمونه ی عکساش و مقایسه با دوربین های هم رده ی خودش اینجاست:

ببین تقریبا برای خود من مثل خریدن موبایل هست
خیلی ها باطن رو فدای ظاهر میکنن (مثل ماشین) و خیلی از چیزای دیگه
درسته کیفیت عکس مهم تر از شکل دوربینه اما خوب نمیشه از ظاهر هم گذشت :11:
منظورم از بد و خوب و ..... اینه :
ارزش در مقابل قیمت پرداختی
کیفیت عکس
کیفیت ساخت و.....(مخصوصا ارزش در مقابل قیمت پرداختی)

اگه بخوام چند تا عکس ازش گیر بیارم باید از کجا پیدا کنم؟؟:11:
خب اگه ظاهر برات مهمه که سونی انتخاب بهتریه. فقط امیدوارم بعدا پشیمون نشی از انتخابت.
از نظر ارزش در مقابل مبلغ پرداختی مسلمه که نمره ی قبولی نمیگیره.
کیفیتش هم تو همون لینکی که بالا گذاشتم میتونی با بقیه مقایسه کنی.

دوستان اگه امکانش هست در خرید دوربین مناسب منو راهنمایی کنند.

1- چه برندی بگیرم.
2- مدل پیشنهادی شما.
3- هزینه حدودا 500
کنان SX10 پیشنهاد میشه. حدود 450.

DaRyUsH AkRaMi
10-08-2009, 12:02
:11:سلام اساتید
دوستان یک دوربین می خوام در حد 200 تا 220 تومن
انتظار زیادی هم ازش ندارم..
ممنون میشم اگه راهنمایییم کنیید...:11:

adel28
10-08-2009, 12:23
کنان SX10 پیشنهاد میشه. حدود 450.

میشه اطلاعات بیشنری در مورد این سری در اختیارم بزارید.

Mr.K2
10-08-2009, 12:25
ديروز رفتم بازار ديدم دوربين هارو

fz28 قيمت 410 بود

sx10 هم 450

zs1 - zs3 هم نبود توي بازار ، گيرم نيومد ..

يه فروشنده اي هم SX1 IS رو بهم پيشنهاد كرد، اومدم مشخصاتشو خوندم ، زياد تفاوتي به جيز فيلمبرداري 1080P با sx10 نداره اما توي مقايسه ها كيفيتش احساس كردم پايينتر از sx10 بود ..

قيمتش هم 570 تومن ميگفت ..

نظرتون در موردش چيه ؟؟

hamidhesari
10-08-2009, 13:08

fz28 قيمت 410 بود

sx10 هم 450

يه فروشنده اي هم SX1 IS رو بهم پيشنهاد كرد، اومدم مشخصاتشو خوندم ، زياد تفاوتي به جيز فيلمبرداري 1080P با sx10 نداره اما توي مقايسه ها كيفيتش احساس كردم پايينتر از sx10 بود ..

نظرتون در موردش چيه ؟؟

با سلام
1-قيمت fz28 با وسايل جنبي از قبيل رم يا كيف مي باشد يا خير فقط قيمت دوربين در اين حد است
2- ايا اطلاع داريد fz38 در چه زماني وبا چه قيمتي به بازار مي ايد

Makan_noor
10-08-2009, 14:14
وزنش که زیاد نیست. 210 گرمه. نمونه ی عکساش و مقایسه با دوربین های هم رده ی خودش اینجاست:

ممنون دوست عزیز.
لینک شما رو کامل خوندمو در اونجا مقایسه ی دوربین فعلی من یعنی سامسونگ هم بود.نمیدونستم این دوربین اینقدر فاجعه بوده.خیلی ممنون که این دوربین fuji رو بهم معرفی کردین و من رو از دست سامسونگ نجات دادین.
f100 fd یک دوربین کامپکت عالی با کیفیت خوب تصاویر و عملکرد مناسب زوم و فوکوس و تنها ایرادشو ظاهر نه چندان خوب و اینترفیس و منوهای زشت عنوان کرده(البته حق داشته) و البته مشکل با مموری های sd کلاس 6 (حالا استفاده از کلاس 4 مشکلی داره؟) ولی در نهایت این دوربین رو highly recommended زده.قیمتشم تنها 290 دلار زده که فکر کنم قیمت خیلی خوب و مناسبیه(ارزون نیست؟).در لیست محصولات فوجی مدلی بود به اسم F200EXR که ظاهرش و ویژگی هاش شبیه همین f100 بود ولی من تفاوتاشونو متوجه نشدم.به نظر میاد این مدل جدیدتر و بهتر باشه درسته؟
در نهایت نگرانیم اینه که نتونم این دوربین رو پیدا کنم.اگه موفق به یافتنش نشدم پیشنهاد بعدی شما برای یه دوربین کامپکت 400 تومنی چی هست؟!

prowler88
10-08-2009, 14:37
:11:سلام اساتید
دوستان یک دوربین می خوام در حد 200 تا 220 تومن
انتظار زیادی هم ازش ندارم..
ممنون میشم اگه راهنمایییم کنیید...:11:
فکر کنم با 20-10 تومن افزایش بودجه میتونین مدل W230 از سونی رو بگیرین.

میشه اطلاعات بیشنری در مورد این سری در اختیارم بزارید.
10 مگاپیکسل. لنز 560-28. فوکوس 9 نقطه ای و وایت بالانس 6 نقطه ای. ماکرو 0 سانتیمتر. سرعت شاتر 1/3200 تا 15. تنظیمات دستی کامل. فیلمبرداری VGA. سنسور چرخش. دوام باتری 600 شات. صفحه ی نمایش 2.5 اینچی با رزولوشن 230000.

fz28 قيمت 410 بود

sx10 هم 450

نظرتون در موردش چيه ؟؟
از SX1 برحذر باشید مگر در شرایطی که واقعا به فیلمبرداریش نیاز داشته باشید. کیفیت عکساش از SX10 پایین تره و قیمتش هم 120 تومن بالاتره.
ظاهرا قیمت FZ28 رفته بالا. یه موقع رفته بود زیر 400.

ممنون دوست عزیز.
لینک شما رو کامل خوندمو در اونجا مقایسه ی دوربین فعلی من یعنی سامسونگ هم بود.نمیدونستم این دوربین اینقدر فاجعه بوده.خیلی ممنون که این دوربین fuji رو بهم معرفی کردین و من رو از دست سامسونگ نجات دادین.
f100 fd یک دوربین کامپکت عالی با کیفیت خوب تصاویر و عملکرد مناسب زوم و فوکوس و تنها ایرادشو ظاهر نه چندان خوب و اینترفیس و منوهای زشت عنوان کرده(البته حق داشته) و البته مشکل با مموری های sd کلاس 6 (حالا استفاده از کلاس 4 مشکلی داره؟) ولی در نهایت این دوربین رو highly recommended زده.قیمتشم تنها 290 دلار زده که فکر کنم قیمت خیلی خوب و مناسبیه(ارزون نیست؟) منتها نگرانیم اینه که نتونم این دوربین رو پیدا کنم.اگه موفق به یافتنش نشدم پیشنهاد بعدی شما برای یه دوربین کامپکت 400 تومنی چی هست؟!
به نسبت قیمتش واقعا می ارزه. بعید میدونم نباشه تو بازار. ولی اگه نبود میتونین برین سراغ SD960 و SD880 از کنان و یا اینکه 30 تومن به بودجه تون اضافه کنین و پاناسونیک LX-3 رو بگیرین (که البته زومش 2.5X هست). سونی هم یه مدل جدید زده به اسم WX1 که البته معلوم نیست کی بیاد.

Mr.K2
10-08-2009, 14:44
با سلام
1-قيمت fz28 با وسايل جنبي از قبيل رم يا كيف مي باشد يا خير فقط قيمت دوربين در اين حد است
2- ايا اطلاع داريد fz38 در چه زماني وبا چه قيمتي به بازار مي ايد

نميدونم چيا باهاش بود ..

توي بازار هست دوست عزيز من توي مغازه قيمت گرفتم ..

Mr.K2
10-08-2009, 14:47
يه سوال هم در مورد باطري داشتم ..

اين دوربينايي كه باطري AA دارند مثل SX10 , SX1 ‌.. اينا باطريهاشون چطور ين ؟‌منظورم به شارژ و دوام و بقيه فاكتور ها هست البته در مقايسه با باطريهاي ليتيومي . ..

prowler88
10-08-2009, 15:18
يه سوال هم در مورد باطري داشتم ..

اين دوربينايي كه باطري AA دارند مثل SX10 , SX1 ‌.. اينا باطريهاشون چطور ين ؟‌منظورم به شارژ و دوام و بقيه فاكتور ها هست البته در مقايسه با باطريهاي ليتيومي . ..
از نظر عمر کلی باتری تاریخ مصرفشون زودتر از باتری های لیتیومی تموم میشه. خوبیشون اینه که اگه تو مسافرت یه موقع باتری نداشتین میتونین باتری قلمی معمولی هم بندازین توش. البته یه دوربینی مثل SX10 با وجود چهار تا باتری NiMH میتونه 600 تا عکس بگیره که در مقایسه با دوربین هایی که باتری لیتیومی میخورن واقعا خوبه (FZ28 حدود 460 شات و H50 هم 300 شات). البته من خودم خاطره ی چندان خوشی از باتری قلمی ندارم. دوربین قبلیم باتری قلمی میخورد اون اواخر کلی مشکل پیدا کردم باهاش. آخر سرم نفهمیدم مشکل از باتریه یا شارژر.

امير موسر
10-08-2009, 18:31
سلام !

من میخوام با توجه به بودجه ای که دارم این دوربین رو بخرم ! CANON POWERSHOT A480

حالا چند تا سوال :
کیفیت عکساسیش چطوره !؟
کیفیت فیلمبرداریش چی !؟ مثلا چجوریه !؟ در چه حدی قابله قبول هست !؟

من اولویتم عکسبرداریشه ! چون دوربین فیلمبرداری هست ! ولی میخوام کیفیتش جوری باشه که بشه ازش استفاده کرد !

prowler88
10-08-2009, 19:16
سلام !

من میخوام با توجه به بودجه ای که دارم این دوربین رو بخرم ! CANON POWERSHOT A480

حالا چند تا سوال :
کیفیت عکساسیش چطوره !؟
کیفیت فیلمبرداریش چی !؟ مثلا چجوریه !؟ در چه حدی قابله قبول هست !؟

من اولویتم عکسبرداریشه ! چون دوربین فیلمبرداری هست ! ولی میخوام کیفیتش جوری باشه که بشه ازش استفاده کرد !
A480 لرزشگیر نداره. لنزش واید خوبی نداره. و ال سی دیش کیفیت خوبی نداره.
پاناسونیک LZ8 پیشنهاد میشه. سونی هم یکی دو تا مدل خوب داره تو این قیمتا.

امير موسر
10-08-2009, 19:27
خیلی ممنون !

من نمیخوام قیمتش بالاتر از 150.000 باشه ! ( اینم تهشه)
حالا اون مدلای سونی رو هم اگه لطف کنید ممنون میشم ! و در نهایت کدوم بهتره !

بعد نظرتون راجع ه این پست چیه :

پاناسونیک مشکل نویز داشتن دوربیناش رو هنوز که هنوزه نتونسته حل کنه..ولی در مجموع دوربین خویش fz28 و g1 هستش.lz2 اش رو من دارم 2 3 سالی میشه یدونه عکس باهاش ننداختم..دوربین موبایلو بهش ترجیح میدم!

prowler88
10-08-2009, 20:54
خیلی ممنون !

من نمیخوام قیمتش بالاتر از 150.000 باشه ! ( اینم تهشه)
حالا اون مدلای سونی رو هم اگه لطف کنید ممنون میشم ! و در نهایت کدوم بهتره !

بعد نظرتون راجع ه این پست چیه :
این پست مال کی بود؟ من یادم نمیاد همچین پستی تو این تاپیک دیده باشم. به هر حال الان هیچ کدوم از دوربین های بازار از نظر نویز به خوبی پاناسونیک عمل نمی کنن.
مدل های سونی W110 , W120 و W130 هستن.
LZ8 از این مدل ها بهتره. البته ممکنه قیمتش یه مقدار بالاتر از بودجه تون باشه.

امير موسر
10-08-2009, 21:01
خیلی ممنون !
شما در نهیت با بودجه من ( بیشتر نباشه ) یه مدل خوب معرفی کنید ! A1000 چجوره !؟
بعد اون مدل A840 رو 10 مگا بود ! ولی پاناسونیکه 8 بود ! اینجور چیزا تو کیفیت عکس مگه تاثیر نداره !؟

اون پست هم تو این تاپیکه :

در نهایت یکی دو تا با توجه به بودجه من معرفی کن لطفا که من انتخاب کنم ! و نظر خودت !
مر30 !

prowler88
10-08-2009, 21:51
خیلی ممنون !
شما در نهیت با بودجه من ( بیشتر نباشه ) یه مدل خوب معرفی کنید ! A1000 چجوره !؟
بعد اون مدل A840 رو 10 مگا بود ! ولی پاناسونیکه 8 بود ! اینجور چیزا تو کیفیت عکس مگه تاثیر نداره !؟

اون پست هم تو این تاپیکه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر نهایت یکی دو تا با توجه به بودجه من معرفی کن لطفا که من انتخاب کنم ! و نظر خودت !
مر30 !
دوربین هایی که تو این محدوده ی قیمت هستند افزایش مگاپیکسل رو چندان نشون نمیدن. مسائلی مهمتر از مگاپیکسل در کیفیت عکس دخیل هست مثل کیفیت لنز و تکنولوژی سنسور و تراکم پیکسل و عملکرد پروسسور و... .
A1000 هم دوربین خوبیه هر چند LZ8 از نظر سرعت شاتر, کیفیت ال سی دی, فلاش, محدوده ی زوم, تنظیمات دستی و سرعت عکاسی پیاپی بهتره.
اون صحبتی که اون دوستمون راجع به پاناسونیک کردن دو تا دلیل داشت. یکی تجربه ای بود که از دوربین های قبلی پاناسونیک داشتند (که بهشون حق میدم چون چند سال پیش دوربین های پاناسونیک واقعا مشکل نویز داشتند ولی الان 180 درجه تغییر کردن) و یکی هم به خاطر مشاهده ی نمونه عکسای این دوربین بود. دوربین های این محدوده ی قیمت همگی بلا استثنا نویز دارن. این فقط مشکل پاناسونیک نیست. اتفاقا پاناسونیک از این نظر بهتر از بقیه عمل میکنه.

Makan_noor
10-08-2009, 22:18
به نسبت قیمتش واقعا می ارزه. بعید میدونم نباشه تو بازار. ولی اگه نبود میتونین برین سراغ SD960 و SD880 از کنان و یا اینکه 30 تومن به بودجه تون اضافه کنین و پاناسونیک LX-3 رو بگیرین (که البته زومش 2.5X هست). سونی هم یه مدل جدید زده به اسم WX1 که البته معلوم نیست کی بیاد.
ممنون
نظرتون راجع به fuji f200EXR چیه؟من زیاد تفاوتاشو با F100FD نفهمیدم.از نظر ظاهر و شکل که کاملا مثل همن و ظاهرا تنها از نظر کیفیت فیلمبرداری و کیفیت صفحه نمایش و ابعاد صفحه و این چیزا با هم تفاوت دارن ضمن اینکه من از قیمتش هم سر درنیاوردم.توی اینترنت از 300 الی 400 دلار متغیر بود.
ممنون میشم نظر شما رو بدونم.

adel28
10-08-2009, 23:01
10 مگاپیکسل. لنز 560-28. فوکوس 9 نقطه ای و وایت بالانس 6 نقطه ای. ماکرو 0 سانتیمتر. سرعت شاتر 1/3200 تا 15. تنظیمات دستی کامل. فیلمبرداری VGA. سنسور چرخش. دوام باتری 600 شات. صفحه ی نمایش 2.5 اینچی با رزولوشن 230000.

عکس و مشخصاتش رو دیدم. فقط یه نکته.
این دوربین جزء کدوم دسته از دوربین ها میشه دسته بندیش کرد؟ (ساده، نیمه حرفه ای، حرفه ای)

آیا تو رده های دوربین های نمیه حرفه ای، از نظر ظاهر جمع و جور مدلی پیشنهاد می کنید؟ (زیبایی برام مهمه)

prowler88
10-08-2009, 23:34
ممنون
نظرتون راجع به fuji f200EXR چیه؟من زیاد تفاوتاشو با F100FD نفهمیدم.از نظر ظاهر و شکل که کاملا مثل همن و ظاهرا تنها از نظر کیفیت فیلمبرداری و کیفیت صفحه نمایش و ابعاد صفحه و این چیزا با هم تفاوت دارن ضمن اینکه من از قیمتش هم سر درنیاوردم.توی اینترنت از 300 الی 400 دلار متغیر بود.
ممنون میشم نظر شما رو بدونم.
کیفیت فیلمبرداری و ال سی دی تفاوت نداره. مهمترین فرق این دو تا دوربین اینه که تکنولوژی ساخت و طراحی سنسور F200 فرق میکنه (چیزی که فوجی اسمش رو EXR گذاشته) و ظاهرا رزولوشن بالاتر و نویز کمتر و dynamic range گسترده تر رو باعث شده. به جز سنسور, یک تفاوت دیگه هم در قابلیت timelapse recording هست که با زمان بندی مشخص عکس میگیره. و همچنین خروجی HD که نمیدونم به چه دردی میخوره. بقیه ی تفاوت ها جزئیه.

Taraneh935
11-08-2009, 02:21
سلا دوستان.
میخواستم نظرتونو راجع به دوربین Canon EOS-500D بدونم. از نظر شما یک دوربین حرفه ای کامل هست؟؟؟
اگر نقطه ضعفی هست توی کدوم قسمتشه؟
به نظر شما اگر صبر کنم قیمتش از 895000 تومن میاد پائینتر؟؟؟
برای خرید کجا رو پیشنهاد میکنید؟

majid6
11-08-2009, 11:31
سلام دوست من
خير نادرست است ....
1) تمامي دوربين هاي ديجيتال غير SLR همگي در فوكوس كند هستند و اين بخش جدايي ناپذير غير SLR است! اگر مي خواهيد فوكوس بسيار سريع، سرعت روشن شدن بسيار سريع، نويز بسيار كم و ... داشته باشيد بايد حداقل 600 تومان هزينه كنيد و SLR بخريد كه در اين رنج قيمت بنده شخصا سري آلفا سوني را پيشنهاد مي كنم البته بايد اين نكته را نيز اشاره كرد كه در غير SLRها، SLR LIKEها از همه بهتر و سرعت بالاتري دارند بنابراين در اين مساله P80 سرتر از SX110 مي باشد (توجه كنيد كه SX110 كامپكت محسوب مي شود)
2) تحت تاثير تبليغات Canon قرار نگيريد!! تبليغات Canon به مراتب گسترده تر از Nikon مي باشد و همين عاملي است كه شما در مورد Canon جملات قشنگ تر و فريبنده تري بشنويد ... اگر دقت كنيد دست اكثر عكاسان حرفه اي Nikon است (البته SLR) بقول نيكون آنچه عيان است چه حاجت به بيان است ... كافي است امشب اخبار را ببينيد ... اكثر عكاسان حرفه اي دنيا با نيكون كار مي كنند ...
3) در مورد انتهاي زوم در تمام غير SLRها اين مشكل وجود دارد و حتما بايد از سه پايه استفاده كنيد
4) در مورد نور كم هم همينطور! حتي SLRها نيز در نور كم مشكل دقت فوكوس دارند و اين طبيعي است ..
5) كيفيت عكس P80 بسيار بالاست ...
6) در مورد عمر باطري اصلا حرف درستي نيست! همه مي دانند كه باطري هاي يوني و ليتيومي به مراتب قوي تر از قلمي هستند!
7) در مورد زوم هم كه P80 زومش 18 مي باشد و SX110 زومش 10 يا 12 هست ...
8) به عكس هاي دوستمون توجه كنيد كه در شب در محيط Indoor چه عكس هاي قشنگي قرار داده اند (بدون فلاش)

در پايان بايد عرض كنم من با SX100 كه پدر SX110 مي باشد (مدل قبلي) كار كرده ام و اصلا ازش راضي نبودم! كيفيت عكس ها در حالت Indoor و نور فلورسنت و مهتابي بسيار بسيار بد و بي كيفيت بود بطوري كه شما تصور مي كرديد اين عكس يك دوربين 3 مگاپيكسلي است! البته اين را نمي توان به SX110 نسبت داد ... اي كاش يكي از دوستاني كه SX110 دارند چند نمونه زير نور فلورسنت (مهتابي) بدون فلاش، در اينجا قرار دهند تا دقيق تر بتوانيم بحث كنيم ...

با احترام
كاويان
سلام دوست عزیز از روحیه ای که دادی ممنونم.آخه من همین دیروز یه نیکون پی 80 گرفتم و امروز تو اکثر سایتایی که سر زدم بدجوری این مدل رو کوبیده بودند و من کم کم داشتم به این نتیجه می رسیدم که دوربینمو بکوبم به دیوار ولی صحبتهای شما فعلا تا حدودی منصرفم کرد. البته این رو اضافه کنم که من یه عکاس حرفه ای و اصلا عکاس نیستم و این دوربین رو برای گرفتن عکس از تولیداتم گرفتم آخه کار من طراحی و تولید دکوراسیون و کابینته بعبارت ساده تر نجارم ولی شدیدا آدم ایده آل گرایی ام و جنون عشق به ابزار دارم و همیشه سعی می کنم یه چیزی بخرم که بیشتر باهاش حال کنم تا کار کنم و علت رضایت دادنم به این دوربین این بود که فعلا امکان هزینهء بیشتر از این واسهء دوربین نداشتم.حالا نمی دونم این دوربین میتونه برام کافی باشه یا نه :mellow:

prowler88
11-08-2009, 12:49
سلا دوستان.
میخواستم نظرتونو راجع به دوربین Canon EOS-500D بدونم. از نظر شما یک دوربین حرفه ای کامل هست؟؟؟
اگر نقطه ضعفی هست توی کدوم قسمتشه؟
به نظر شما اگر صبر کنم قیمتش از 895000 تومن میاد پائینتر؟؟؟
برای خرید کجا رو پیشنهاد میکنید؟
از جمهوری بگیری بهتره. پاساژ روبروی علاءالدین. البته جاهای دیگه هم چک کن.
قیمت دوربین های SLR معمولا زیاد بالا پایین نمیره.
تو این تاپیک هم راجع به این مدل صحبت شده:

امير موسر
11-08-2009, 12:52
سلام !

من به این نتیجه رسیدم کمی بودجه رو بیشتر کنم ! که یه چی بگیرم که امکانات بهتری داشته باشه ! فیلمبرداریش هم کمی بهتر باشه !
بودجه رو 230.000 در نظر بگیرم چی پینهاد میکنید !؟

prowler88
11-08-2009, 13:45
سلام !

من به این نتیجه رسیدم کمی بودجه رو بیشتر کنم ! که یه چی بگیرم که امکانات بهتری داشته باشه ! فیلمبرداریش هم کمی بهتر باشه !
بودجه رو 230.000 در نظر بگیرم چی پینهاد میکنید !؟
Canon SD1200 IS و Sony W230
البته فکر کنم کنانه ارزون تر باشه. ضمنا مموری سونی هم گرون تره.

kasaee
11-08-2009, 19:57
سلام لطفا منو توي انتخاب دوربين راهنمائي كنيد بين كنون 5دي مارك 2 ونيكون ي 300 كدوم را انتخاب كنم ؟

smart.pro666
11-08-2009, 20:48
سلام آقا من sx10 canon رو خریدم واقعاً مرسی از پیشنهادتون بسیار تا بسیار راضیم . . .

Ssarshar
11-08-2009, 21:36
دوستان نظرتون درباره ي سري T سوني چيه ؟

كيفيت عكسبرداري و فيلمبرداري خوبه ؟ لنزش وايده ؟ عملكرد تاچ صفحه ي نمايش خوبه ؟ و كيفيت صفحه نمايش چطوره ؟

مجموعا توصيه ميشه ؟؟ خصوصا مدل 12 مگاپيكسليش رو منظورم هست ؟

adel28
11-08-2009, 21:38
این دوربین جزء کدوم دسته از دوربین ها میشه دسته بندیش کرد؟ (ساده، نیمه حرفه ای، حرفه ای)

آیا تو رده های دوربین های نمیه حرفه ای، از نظر ظاهر جمع و جور مدلی پیشنهاد می کنید؟ (زیبایی برام مهمه)

کسی نیست جواب سوالم رو بده؟

Senator_F
11-08-2009, 22:00
کسی نیست جواب سوالم رو بده؟

1- این دوربین جزء کدوم دسته از دوربین ها میشه دسته بندیش کرد؟ (ساده، نیمه حرفه ای، حرفه ای)

2- آیا تو رده های دوربین های نمیه حرفه ای، از نظر ظاهر جمع و جور مدلی پیشنهاد می کنید؟ (زیبایی برام مهمه)

1- جزو دوربین های نیمه حرفه ای

2- از روی قیافه میخواین دوربین انتخاب کنین یا از روی کیفیت عکس؟

adel28
11-08-2009, 22:05
از روی قیافه نمی خوام دوربین بگیرم.
فقط گفتم قیافه برام مهم هست نه اونقدر که بخوام کیفیت رو فدای ظاهر بکنم.

برند سونی تو این رنج قیمت چی پیشنهاد می کنید؟

prowler88
11-08-2009, 23:46
دوستان نظرتون درباره ي سري T سوني چيه ؟

كيفيت عكسبرداري و فيلمبرداري خوبه ؟ لنزش وايده ؟ عملكرد تاچ صفحه ي نمايش خوبه ؟ و كيفيت صفحه نمايش چطوره ؟

مجموعا توصيه ميشه ؟؟ خصوصا مدل 12 مگاپيكسليش رو منظورم هست ؟
سری T اندازه ی کوچک و جمع و جوری داره ولی کیفیت عکساش پایینه. معمولا دوربین های ریزه میزه کیفیت خوبی ندارند. به خاطر اندازه ی لنز و سنسور و محدودیت هایی که وجود داره. به غیر از اینا دوام باتری و قدرت فلاششون هم خوب نیست. این سری بیشتر روی اندازه و ظاهر و امکانات جانبی مثل ال سی دی مانور میده.

از روی قیافه نمی خوام دوربین بگیرم.
فقط گفتم قیافه برام مهم هست نه اونقدر که بخوام کیفیت رو فدای ظاهر بکنم.

برند سونی تو این رنج قیمت چی پیشنهاد می کنید؟
سونی تو این قیمت که دوربین نداره. H50 هست زیر 350 و HX-1 هست بالای 500. کیفیت هیچ کدوم هم در حد SX10 نیست.

adel28
11-08-2009, 23:57
سری T اندازه ی کوچک و جمع و جوری داره ولی کیفیت عکساش پایینه. معمولا دوربین های ریزه میزه کیفیت خوبی ندارند. به خاطر اندازه ی لنز و سنسور و محدودیت هایی که وجود داره. به غیر از اینا دوام باتری و قدرت فلاششون هم خوب نیست. این سری بیشتر روی اندازه و ظاهر و امکانات جانبی مثل ال سی دی مانور میده.

سونی تو این قیمت که دوربین نداره. H50 هست زیر 350 و HX-1 هست بالای 500. کیفیت هیچ کدوم هم در حد SX10 نیست.

حتی بالای 500 ها.

prowler88
12-08-2009, 00:05
حتی بالای 500 ها.
H50 که هم از نظر کیفیت و هم از نظر مشخصات کم داره نسبت به SX10
HX1 مشخصات خوبی داره ولی کیفیتش از SX10 پایین تره. نه فقط HX1 بلکه SX1 هم کیفیتش از SX10 پایین تره.

adel28
12-08-2009, 00:08
H50 که هم از نظر کیفیت و هم از نظر مشخصات کم داره نسبت به SX10
HX1 مشخصات خوبی داره ولی کیفیتش از SX10 پایین تره. نه فقط HX1 بلکه SX1 هم کیفیتش از SX10 پایین تره.

از مزایاش گفتید، میشه از معایبش هم برام بگید؟

prowler88
12-08-2009, 00:17
از مزایاش گفتید، میشه از معایبش هم برام بگید؟
وزنش زیاده 600 گرم.
باتری قلمی میخوره.
محدوده ی دیافراگمش در حالت تله جالب نیست.
مشکل انحراف فامی در عکس ها دیده میشه.
و همچنین سرعت پایین فوکوس در نور کم.

Mr.K2
12-08-2009, 02:07
من فردا دارم ميرم SX10 رو بخرم ... خيلي خيلي ممنون از راهنماييهاتون ..

فقط چند تا سوال در مورد خريد داشتم..

نمايندگيش همون آفومار هست ؟

گارانتي دارن /؟؟ چقدر ؟

بيمه چطور؟

ساخت كجا بايد باشن ؟

مختويات همراهش چيه ؟

چه چيزايي بايد جدا تهيه بشند؟

ممنون ميشم ..

Samin_System
12-08-2009, 09:37

فقط چند تا سوال در مورد خريد داشتم..

نمايندگيش همون آفومار هست ؟

گارانتي دارن /؟؟ چقدر ؟

بيمه چطور؟

ساخت كجا بايد باشن ؟

مختويات همراهش چيه ؟

ممنون ميشم ..

نمايندگي هاي اصلي كانن يكيش الرمس با گارانتي دو ساله و يكي ديگه آفومار با گارانتي 1 ساله و بيمه نامه .
SX10 بايد ساخت ژاپن باشه .
محتويات همراهش هم كابل USB و كابل تصوير براي اتصال به تلويزيون و دفترچه و سي دي و بند و باتري قلمي آلكالاين و هود لنز .
شما بايد باتري قلمي قابل شارژ بگيري به همراه شارژر كه توصيه مي كنم باتري ها و شارژر رو مارك سوني با آمپر ساعت بالاتر بگيري . مراقب تقلبي ها باش .
.

gamekhor2007
12-08-2009, 10:16
با سلام.دوستان خواهرم میخواد یک دوربین بگیره.بودجه 500.بهترین مارک و مدل رو بهم معرفی کنید.کا باهاش راحت هم باشه.کیفیتش هم بالا باشه.مرسی

Samin_System
12-08-2009, 10:35
با سلام.دوستان خواهرم میخواد یک دوربین بگیره.بودجه 500.بهترین مارک و مدل رو بهم معرفی کنید.کا باهاش راحت هم باشه.کیفیتش هم بالا باشه.مرسی

سلام دوست عزيز
براي انتخاب دوربين نياز خريدار از هز چيز ديگه اي مهمتره و چيزي به اسم بهترين دوربين و بهترين مارك وجود نداره . شما بايد ببيني چه خواسته هايي داري بعد انتخاب كني . مثلا اندازه دوربين ، زوم ، قابليت فيلم برداري ، تنظيمات خودكار يا دستي و و و ... . قبل از هر كاري اين موارد رو مشخص كن بعدش خيلي راحت جوابتو مي گيري .

gamekhor2007
12-08-2009, 10:45
خواهرم که حرفه ای نیست.برای عکس خانوادگی و گاهی مسافرت برن عکس بگیره.امکانات که میخواد خوب باشه.دیگه چی بگم؟

Samin_System
12-08-2009, 10:50
خواهرم که حرفه ای نیست.برای عکس خانوادگی و گاهی مسافرت برن عکس بگیره.امکانات که میخواد خوب باشه.دیگه چی بگم؟

اگه فقط براي همين كار باشه دوربين Canon SX110 پيشنهاد ميشه و اگر خواسته باشيد زوم بالاتر و فيلمبرداري بهتري داشته باشه دوربين Canon SX10 IS گزينه مناسب تريه .

gamekhor2007
12-08-2009, 10:54
اگه فقط براي همين كار باشه دوربين Canon SX110 پيشنهاد ميشه و اگر خواسته باشيد زوم بالاتر و فيلمبرداري بهتري داشته باشه دوربين Canon SX10 IS گزينه مناسب تريه .

راستی کیفیت عکس عالی باشه و فیلم برداری هم که هرجی بیشتر باشه بهتره و بزرگ هم نباشه و شیک باشه و LCD باکیفیت و بزرگ داشته باشه و رم بالا هم بشه روش گذاشت.اگر دوربین خوبی با قیمت خوب هم باشه که این مشخصات رو داشته باشه خوبهقیمت هم اگر میشه بدید.

Samin_System
12-08-2009, 11:01
راستی کیفیت عکس عالی باشه و فیلم برداری هم که هرجی بیشتر باشه بهتره و بزرگ هم نباشه و شیک باشه و LCD باکیفیت و بزرگ داشته باشه و رم بالا هم بشه روش گذاشت.قیمت هم اگر میشه بدید.

Canon SX110 تقريبا 260000 تومان كه بايد براش باطري و شارژر هم بگيري
Canon SX10 تقريبا 460000 تومان كه براي اين هم بايد باتري و شارژر تهيه كني .
با توجه به خواسته شما دوربين دوم مناسب تره .

adel28
12-08-2009, 11:16
نمايندگي هاي اصلي كانن يكيش الرمس با گارانتي دو ساله و يكي ديگه آفومار با گارانتي 1 ساله و بيمه نامه .
محتويات همراهش هم كابل USB و كابل تصوير براي اتصال به تلويزيون و دفترچه و سي دي و بند و باتري قلمي آلكالاين و هود لنز .
شما بايد باتري قلمي قابل شارژ بگيري به همراه شارژر كه توصيه مي كنم باتري ها و شارژر رو مارك سوني با آمپر ساعت بالاتر بگيري . مراقب تقلبي ها باش .
.

یعنی باطری قلمی میخوره؟
باطری لیتیومی نمیخوره؟

Samin_System
12-08-2009, 11:20
یعنی باطری قلمی میخوره؟
باطری لیتیومی نمیخوره؟

نه دوست عزيز باطري ليتيومي نمي خوره ولي اگه باطري قلمي خوب براش بگيري هيچ مشكلي نداره . در ضمن باطريهاي قلمي هميشه تو بازار پيدا ميشن و قيمت مناسب تري هم دارن .

Gesher
12-08-2009, 12:07
درود.دوستان آخرین قیمت Panasonic FZ 28 و مکانی معتبر و معتمد و در تا حد ممکن مشمول گارانتی مناسب برای خرید آن را معرفی نمایید ممنون خواهم شد.جستجوهای مفصلی در اینترنت و در بازار نموده ام اما نتیجه ای نداشت

gamekhor2007
12-08-2009, 12:19
Canon SX110 تقريبا 260000 تومان كه بايد براش باطري و شارژر هم بگيري
Canon SX10 تقريبا 460000 تومان كه براي اين هم بايد باتري و شارژر تهيه كني .
با توجه به خواسته شما دوربين دوم مناسب تره .

چه نوع باطری باید بگیرم؟مگه باطریشون مثل موبایل نیست؟مدلهای دیگهای هم هست از مارکهای دیگه؟

Mehrdad.y
12-08-2009, 12:29
باسلام
من می خواستم بدونم بین دوربین های زیر کدوم بهتره :
1- Sony H20
2- Canon IXUS 110 IS
3- Sony T90
4- Samsung NV24

Samin_System
12-08-2009, 13:36
چه نوع باطری باید بگیرم؟مگه باطریشون مثل موبایل نیست؟مدلهای دیگهای هم هست از مارکهای دیگه؟

باتری قلمی قابل شارژ . نه مثل موبایل نیست . بعضی از دوربینها باتری قلمی بهشون می خوره . مدل جور وا جور هست ولی این باتری سونی و شارژر اونو من خودم به شخصه تست کردم و خیلی خوب جواب داده . البته به شرطی که اصلی باشه .

gamekhor2007
12-08-2009, 13:47
راستی کیفیت عکس عالی باشه و فیلم برداری هم که هرجی بیشتر باشه بهتره و بزرگ هم نباشه و شیک باشه و LCD باکیفیت و بزرگ داشته باشه و رم بالا هم بشه روش گذاشت.اگر دوربین خوبی با قیمت خوب هم باشه که این مشخصات رو داشته باشه خوبهقیمت هم اگر میشه بدید.

و باطریش شبیه موبایل باشه.مرسی

prowler88
12-08-2009, 13:48

ممنون ميشم ..
یه رم 2 گیگ یا 4 گیگ بگیرین براش و محافظ ال سی دی هم حتما بگیرین. اگه سه پایه لازم دارین هم که باید بگیرین اگه نه مهم نیست.

prowler88
12-08-2009, 13:50
به نظر من دوربین ایده آل برای شما پاناسونیک LX-3 هست.
کیفیت عکسش که بهترینه. فیلمبرداری HD داره. بزرگ هم نیست. رنگ مشکیش مخصوصا خیلی شیکه. LCD سه اینچی هم با رزولوشن 460000 پیکسل داره. رم بالا هم هرچقدر لازم داشته باشین میتونین بندازین روش.
قیمت هم بین 400 و 450

prowler88
12-08-2009, 13:54
درود.دوستان آخرین قیمت Panasonic FZ 28 و مکانی معتبر و معتمد و در تا حد ممکن مشمول گارانتی مناسب برای خرید آن را معرفی نمایید ممنون خواهم شد.جستجوهای مفصلی در اینترنت و در بازار نموده ام اما نتیجه ای نداشت
دوست من چند وقت پیش این دوربین رو از نمایندگی پاناسونیک نزدیک پاساژ علاءالدین تو جمهوری گرفت. گارانتیش یادم نیست چی بود ولی یه پرس و جو تو بازار بکنی متوجه میشی.

prowler88
12-08-2009, 13:58
باسلام
من می خواستم بدونم بین دوربین های زیر کدوم بهتره :
1- Sony H20
2- Canon IXUS 110 IS
3- Sony T90
4- Samsung NV24
سلام. بین این دوربین ها که به نظر من Ixus 110 بهتره. ولی اگه بودجه تون رو بگین شاید انتخاب بهتری هم داشته باشین.

Samin_System
12-08-2009, 14:44
سلام
بالاخره دیروز تونستم از پاساژ حافظ به سختی fuji f100fd رو پیدا کنم و بخرم اما چیزی که عجیب بود قیمت ها بود که به نظرم پایین رفته بود.مثلا من دوربینمو 270 خریدم و قیمت های دیگه به طور مثال بود:
lx_3:حداقل 350تومن
canon sd880 و canon sd990 و canon sd960:از 280 تا 320تومن
canon IXY920: حداقل 270تومن
sx110: حداقل 240تومن
g10: حداقل 370تومن
sx10: حداقل 380تومن
fz28 رو هم فراموش کردم بپرسم.اغلب دوربین ها هم گارانتی و بیمه تعمیرات مثل بیمه ی ایران داشتن.

شما از بابت این قیمتها مطمئنی ؟ چون بنده خودم در این چند روز Canon G10 رو حداقل از 10 تا فروشنده سوال کردم و پایین ترین قیمتی که تونستم بگیرم 490000 تومن بود . گارانتی الرمس هم این دوربینو 525000 تومن اعلام می کرد . قیمتهای شما واقعا حیرت آوره . G10 و SX10 به هیچ عنوان تو این رنج قیمت نیست . اگه امکان داره براتون شماره ای از اون فروشنده ذکر کنید .

prowler88
12-08-2009, 14:45
سلام
بالاخره دیروز تونستم از پاساژ حافظ به سختی fuji f100fd رو پیدا کنم و بخرم اما چیزی که عجیب بود قیمت ها بود که به نظرم پایین رفته بود.مثلا من دوربینمو 270 خریدم و قیمت های دیگه به طور مثال بود:
lx_3:حداقل 350تومن
canon sd880 و canon sd990 و canon sd960:از 280 تا 320تومن
canon IXY920: حداقل 270تومن
sx110: حداقل 240تومن
g10: حداقل 370تومن
sx10: حداقل 380تومن
fz28 رو هم فراموش کردم بپرسم.اغلب دوربین ها هم گارانتی و بیمه تعمیرات مثل بیمه ی ایران داشتن.
:18:
شوخی میکنی دیگه؟
چقدر قیمت ها افت کرده. آخه مگه میشه؟ فقط از یه فروشگاه پرسیدین یا از چند جا؟

Samin_System
12-08-2009, 14:50
:18:
شوخی میکنی دیگه؟
چقدر قیمت ها افت کرده. آخه مگه میشه؟ فقط از فروشگاه پرسیدین یا از چند جا؟

امکان نداره دوست عزیز . اتفاقا در این چند روز تو بازار کامپیوتر و دوربینهای دیجیتال افزایش قیمت داشتیم . مخصوصا بازار کامپیوتر که کم و بیش ازش خبر دارم .

gamekhor2007
12-08-2009, 14:53
ببخشید که خیلی پست میدم.الان اکثر دوربین ها چه مموری میخورن و تا چه ظرفیتی اومده و قیمت؟مرسی

alireza fatemi
12-08-2009, 15:01
سلام دوستان
من میخوام یه دوربین عکاسی بگیرم با این خصوصیات:
1-ظاهر و اندازش زیاد مهم نیست
2-lcdـش حداقل 2.5 باشه
3- از سوژه های متحرک خوب عکس بگیره
4- توی تاریکی نویز کمی داشته باشه
5- قیمتش بیشتر از 280 نشه
6- زومش هم حداقل 6 باشه

البته اینم بگم که من این تاپیک رو زیرو رو کردم و به این نتیجه رسیدم که canon sx110 گزینه مناسبیه ولی الان می خوام نظر شما رو بدونم

پیشاپیش تشکر

prowler88
12-08-2009, 15:17
ببخشید که خیلی پست میدم.الان اکثر دوربین ها چه مموری میخورن و تا چه ظرفیتی اومده و قیمت؟مرسی
اکثر دوربین ها مموری SDHC میخورن. دوربین های سونی Pro Duo میخورن. الان اگه اشتباه نکنم 32 گیگ هم اومده منتها قیمتش فضاییه.

سلام دوستان
من میخوام یه دوربین عکاسی بگیرم با این خصوصیات:
1-ظاهر و اندازش زیاد مهم نیست
2-lcdـش حداقل 2.5 باشه
3- از سوژه های متحرک خوب عکس بگیره
4- توی تاریکی نویز کمی داشته باشه
5- قیمتش بیشتر از 280 نشه
6- زومش هم حداقل 6 باشه

البته اینم بگم که من این تاپیک رو زیرو رو کردم و به این نتیجه رسیدم که canon sx110 گزینه مناسبیه ولی الان می خوام نظر شما رو بدونم

پیشاپیش تشکر
تو این محدوده ی قیمت Fuji F100fd مشخصاتش به اینایی که گفتین نزدیکتره.

gamekhor2007
12-08-2009, 15:33
قیمت SDHC چند هست؟

Samin_System
12-08-2009, 15:43
قیمت SDHC چند هست؟

SDHC هشت گيگا بايتي كلاس 6 با گارانتي 25000 تومن و چهار گيگا بايتي هم 15000 تومن .
كلاس 6 چون از لحاظ سرعت بالاتره قيمتش هم يه كمي بالاتره . ولي موقع فيلم برداري نقص استفاده از حافظه هاي سرعت پايين كاملا مشهوده مخصوصا اگه با رزولوشن بالا فيلمبرداري كنيد .

alireza fatemi
12-08-2009, 16:14
تو این محدوده ی قیمت Fuji F100fd مشخصاتش به اینایی که گفتین نزدیکتره.

خوب این یه مشکلی که داره اینه که هنگام فیلم برداری زوم نمی کنه

اگه میشه در مورد این عدد 36-360mm یه توضیحی بدید و چه برتری یا ضعفی نسبت به 28-140 داره

prowler88
12-08-2009, 17:04

اگه میشه در مورد این عدد 36-360mm یه توضیحی بدید و چه برتری یا ضعفی نسبت به 28-140 داره
فکر نمیکنم تو این قیمت دوربینی باشه که موقع فیلمبرداری زوم کنه.

Samin_System
12-08-2009, 17:08

اكثر دوربينهاي عكاسي موقع فيلمبرداري زوم اپتيك ندارن و اگه اين مساله براتون خيلي مهمه بايد كمي بيشتر هزينه كنيد .
اين اعداد هم مربوط ميشه به فاصله كانوني لنز دوربين و نشون دهنده زاويه ديد لنز دوربينه . هر چي اين عدد كمتر باشه يعني اينكه فاصله كانوني لنز به سنسور نزديكتره و در نتيجه زاويه ديد بازتر و ابعاد عكسي كه روي سنسور تشكيل ميشه بزرگتره . عدد كوچكتر فاصله كانوني در حالت وايد يعني زماني كه زوم نكرده باشين و عدد بزرگتر فاصله كانوني در حالت ماكزيمم زومه . اگه عدد بزرگتر رو بر عدد كوچكتر تقسيم كنيد مقدار زوم دوربين به دست مياد .
اگه شما قصد داشته باشي از منظره و ساختمان عكس بگيري هر چي اين عدد اول كوچكتر باشه بهتره و براي كارهاي روزمره لنز 360-36 هم كفايت مي كنه .

alireza fatemi
12-08-2009, 18:21
اكثر دوربينهاي عكاسي موقع فيلمبرداري زوم اپتيك ندارن و اگه اين مساله براتون خيلي مهمه بايد كمي بيشتر هزينه كنيد .
اين اعداد هم مربوط ميشه به فاصله كانوني لنز دوربين و نشون دهنده زاويه ديد لنز دوربينه . هر چي اين عدد كمتر باشه يعني اينكه فاصله كانوني لنز به سنسور نزديكتره و در نتيجه زاويه ديد بازتر و ابعاد عكسي كه روي سنسور تشكيل ميشه بزرگتره . عدد كوچكتر فاصله كانوني در حالت وايد يعني زماني كه زوم نكرده باشين و عدد بزرگتر فاصله كانوني در حالت ماكزيمم زومه . اگه عدد بزرگتر رو بر عدد كوچكتر تقسيم كنيد مقدار زوم دوربين به دست مياد .
اگه شما قصد داشته باشي از منظره و ساختمان عكس بگيري هر چي اين عدد اول كوچكتر باشه بهتره و براي كارهاي روزمره لنز 360-36 هم كفايت مي كنه .

یه جا خوندم که sx110 زوم می کنه

حالا در کل این دوربین خریدش به صرفه هست یا نه؟

توی این رنج قیمت (نهایت نهایت 280) چی پیشنهاد می شه؟

Makan_noor
12-08-2009, 18:42
شما از بابت این قیمتها مطمئنی ؟ چون بنده خودم در این چند روز Canon G10 رو حداقل از 10 تا فروشنده سوال کردم و پایین ترین قیمتی که تونستم بگیرم 490000 تومن بود . گارانتی الرمس هم این دوربینو 525000 تومن اعلام می کرد . قیمتهای شما واقعا حیرت آوره . G10 و SX10 به هیچ عنوان تو این رنج قیمت نیست . اگه امکان داره براتون شماره ای از اون فروشنده ذکر کنید .
راستش من این قیمت g10 و sx10 رو از یک مغازه کردم اونم اولین مغازهای که دیدم پشت ویترینش fuji f60 داره و حدس زدم که f100 هم باید داشته باشه بنابراین رفتم تو و به همراه قیمت فوجی قیمت این دو تا مدل رو هم پرسیدم و وقی قیمت رو شنیدم دهانم در وضعیت 90 درجه ای به مدت یک دقیقه باز موند.اون موقع اونقدر مشتاق بودم یکی از اون دوتا رو بخرم که نگو ولی حیف که گارانتی نداشتن و خیلی هم یغور و بزرگ بودن و من یه چیز جمع و جور میخواستم.بقیه قیمت ها هم برای مغازه های داخل پاساژ بود.هنگام ورود به پاساژ دو راه وجود داره.من پیچیدم به راهروی سمت چپ و مغازه در وسط راهرو دست چپ بود اگه برسم خونه از رو فاکتور اسمشو میگم.البته گفته بودین پاساژ مخصوص فروش دوربین ولی اونجا پر مغازه ی لوازم خونه هم بود.

Samin_System
12-08-2009, 19:00

Canon SX110 دوربين خيلي خوبيه چون خودم هم با اين مدل هم با يه مدل پايين تر از اون يعني SX100 كار كردم دارم اينو مي گم البته اين نظر شخصيه ولي تو اين محدوده قيمتي كه شما تعيين كردي بهترين گزينه همين مي تونه باشه . زوم ده برابر ، ماكروي عالي و فوكوس خيلي خوب ، فلاش نسبتا خوب ، صفحه نمايش 3 اينچي ، مصرف خيلي پايين ، خوش دستي و ...
دوست عزيز بنده گفتم در حين فيلمبرداري زوم اپتيكال نداره . اگه شما خوندي كه زوم داره بله درسته منظور از اون زوم ديجيتاله كه كيفيت فيلم رو خيلي پايين مياره مخصوصا تو جاهايي كه نور كم باشه .

smart.pro666
12-08-2009, 19:36
سلام دوباره آقا من با کمک دوست عزیزم prowler یک sx10 خریدم 2 روز پیش الان یکی از دوستام می خواد دوربین بگیره !!! خودش نظرش روی g10 از برند canon تنها چیزی برای این دوستم مهمه کیفیت و واید بودن لنز . . . بودجه هم تا سقف 500 تومانه بعد سوال بعدی اینه که دوربین من واید بیشتری داره sx10 یا g10 و اینکه پیشنهاد شما چیه !!! g10 با گارانتی و بیمه تو کرمان الان 492 هزار . . .

prowler88
12-08-2009, 20:08
سلام دوباره آقا من با کمک دوست عزیزم prowler یک sx10 خریدم 2 روز پیش الان یکی از دوستام می خواد دوربین بگیره !!! خودش نظرش روی g10 از برند canon تنها چیزی برای این دوستم مهمه کیفیت و واید بودن لنز . . . بودجه هم تا سقف 500 تومانه بعد سوال بعدی اینه که دوربین من واید بیشتری داره sx10 یا g10 و اینکه پیشنهاد شما چیه !!! g10 با گارانتی و بیمه تو کرمان الان 492 هزار . . .
اگه کیفیت و لنز واید بیشتر از هر چیزی براش مهمه بدون شک LX-3 بهترین انتخابه.
G10 و SX10 هر دو واید 28 میلیمتر دارن. برابرن.

alireza fatemi
12-08-2009, 20:10
Canon SX110 دوربين خيلي خوبيه چون خودم هم با اين مدل هم با يه مدل پايين تر از اون يعني SX100 كار كردم دارم اينو مي گم البته اين نظر شخصيه ولي تو اين محدوده قيمتي كه شما تعيين كردي بهترين گزينه همين مي تونه باشه . زوم ده برابر ، ماكروي عالي و فوكوس خيلي خوب ، فلاش نسبتا خوب ، صفحه نمايش 3 اينچي ، مصرف خيلي پايين ، خوش دستي و ...
دوست عزيز بنده گفتم در حين فيلمبرداري زوم اپتيكال نداره . اگه شما خوندي كه زوم داره بله درسته منظور از اون زوم ديجيتاله كه كيفيت فيلم رو خيلي پايين مياره مخصوصا تو جاهايي كه نور كم باشه .

منم منظورم همین زوم اپتیکال بود آخه زوم دیجیتال به درد کسی نمی خوره همون نداشته باشن بهتره

الان که اون منبع رو چک کردم دیدم این توی نقاط ظعفش بود که من اشتباه کرده بودم و فکر می کردم که زوم اپتیک در حین فیلم برداری داره

از راهنماییتون هم ممنونم:11:

prowler88
12-08-2009, 20:16

سلام. این دوربین انتخاب خوبیه. ولی محدوده ی زوم لنزش خیلی محدود کننده س. اگه اون لینکی که براتون گذاشتم نخوندین حتما بخونین.
خریدش به صرفه س. ولی از نظر کیفیت Fuji F100fd خیلی بالاتره.
زوم هم موقع فیلمبرداری نداره.

smart.pro666
12-08-2009, 21:00
اگه کیفیت و لنز واید بیشتر از هر چیزی براش مهمه بدون شک LX-3 بهترین انتخابه.
G10 و SX10 هر دو واید 28 میلیمتر دارن. برابرن.

از نظر کیفیت چی g10 یا lx-3 ?

prowler88
12-08-2009, 21:10
از نظر کیفیت چی g10 یا lx-3 ?
از نظر کیفیت هم LX-3 سرتر از G10 هست. البته عکس های روز G10 به دلیل رزولوشن بالاتر جزئیات بالاتری داره ولی به غیر از بحث رزولوشن LX-3 کیفیتش بالاتره.

نظر سایت dpreview در مورد G10

The G10 has shown what is possible with resolution in a controlled high contrast image at base ISO, but LX3 showed what is possible with current sensor technology in a compact. In the real world, try as you might, it is just not possible to shoot at ISO 80 all the time, and in these conditions the LX3 performed better than the G10 with fewer pixels. The LX3 also has a faster lens which enables it to use lower ISO settings most of the time. The question arises: how good could the G10 have been if Canon had put a LX3 like sensor in it
G10 نشون داده که رزولوشن در یک تصویری که کنتراست بالا داره و در حساسیت پایین چه تاثیری داره. ولی از طرفی LX3 قابلیت های تکنولوژی حال حاضر سنسور دوربین رو به نمایش گذاشت. البته مسلمه که در عمل نمیشه در همه ی شرایط با حساسیت پایین عکس گرفت. و در این شرایط LX3 با پیکسل های کمتر نسبت به G10 بهتر عمل کرد. LX3 همچنین لنز سریعتری داره و این امکان رو میده که در اکثر مواقع از حساسیت های پایین تر استفاده بشه. سوالی که پیش میاد اینه که اگه کنان سنسوری مثل سنسور LX3 رو برای G10 استفاده میکرد این دوربین چقدر خوب میشد؟

و یه جای دیگه میگه:

If cameras were to exist in a vacuum, the G10 would certainly get our highest rating, and if no other cameras of this sensor size could do better then we could have said 'maybe it is just not possible with current sensor technologically'. The Panasonic LX3 shows that this is not the case
اگه دوربین ها در خلا وجود داشتند و هیچ رقیبی نداشتند G10 حتما بیشترین امتیاز رو از ما میگرفت. و اگر هیچ دوربینی با این اندازه ی سنسور بهتر عمل نمیکرد پس میشد گفت شاید با تکنولوژی امروز سنسورها چنین امکانی وجود نداره. ولی پاناسونیک LX3 خلاف این مطلب رو ثابت میکنه.

راستی به یه چیز جالب برخوردم. تفاوت کیفیت G10 و EOS 1000D در ایزو 1600. اختلاف قیمت این دو دوربین نزدیک 100 تومنه (البته در بازار ایران). تو خارج تقریبا هم قیمت هستند.

gamekhor2007
12-08-2009, 21:31
با سلام دوباره.دوربین میخوام برای خواهرم که حرفه ای نیست.برای عکس خانوادگی و گاهی مسافرت برن عکس بگیره.امکانات که میخواد خوب باشه. کیفیت عکس عالی باشه و فیلم برداری هم که هرجی بیشتر باشه بهتره و بزرگ هم نباشه و شیک و صاف باشه و LCD باکیفیت و بزرگ داشته باشه و رم بالا هم بشه روش گذاشت و باطریش مثل موبایل باشه.بودجه هم بین 200 تا 500.ببخشید که زیاد شد

prowler88
12-08-2009, 22:08
با سلام دوباره.دوربین میخوام برای خواهرم که حرفه ای نیست.برای عکس خانوادگی و گاهی مسافرت برن عکس بگیره.امکانات که میخواد خوب باشه. کیفیت عکس عالی باشه و فیلم برداری هم که هرجی بیشتر باشه بهتره و بزرگ هم نباشه و شیک و صاف باشه و LCD باکیفیت و بزرگ داشته باشه و رم بالا هم بشه روش گذاشت و باطریش مثل موبایل باشه.بودجه هم بین 200 تا 500.ببخشید که زیاد شد
دوست عزیز جواب شما که قبلا داده شد.

Makan_noor
12-08-2009, 22:45
من که دارم به خودم شک میکنم.فکر کنم باید برم پیش یکی از همکارام که متخصص شنوایی باشه قشنگ گوشامو چک کنه شاید اشتباه شنیده باشم.شایدم اون موقع در توهمات سیر میکردم(شایدم طرف فروشنده تو توهمات بوده فکر کرده گفتم g9 چنده!)ولی خلاصه شماره تلفن میدم زنگ بزنید شاید واقعا درست شنیده بودم و sx10 و g10 رو بتونید با 400 تومن هم بخرین:فروشگاه ساکو-پاساژ حافظ-تلفن:66718035-66725893.یه وقت قیمت 500 تومنی شنیدین و ضدحال خوردین به من فحش ندینا!!:31:

panther99
13-08-2009, 01:09
آقا اين لنزهاي G سوني چيه داستانش ؟؟؟؟؟؟
از كارلزايس بهتره يعني ؟؟؟ گرونتر كه هست .
ميشه يه توضيحي بديد . ممنون ميشم .

Samin_System
13-08-2009, 09:37

يه جا خوندم كه اين لنزهاي سوني سري جي كه لرزش گير اپتيكال داره تو دوربينهاي SLR و دوربينهاي فيلمبرداري كيفيت بالاي سوني ازش استفاده شده و همين باعث شده دوربينهايي عكاسي سوني كه اين لنزو دارن قيمتشون بالاتر باشه .
Sony WX1 يكي از اين مدلهاست كه لنز سري جي داره .

Samin_System
13-08-2009, 09:50
من که دارم به خودم شک میکنم.فکر کنم باید برم پیش یکی از همکارام که متخصص شنوایی باشه قشنگ گوشامو چک کنه شاید اشتباه شنیده باشم.شایدم اون موقع در توهمات سیر میکردم(شایدم طرف فروشنده تو توهمات بوده فکر کرده گفتم g9 چنده!)ولی خلاصه شماره تلفن میدم زنگ بزنید شاید واقعا درست شنیده بودم و sx10 و g10 رو بتونید با 400 تومن هم بخرین:فروشگاه ساکو-پاساژ حافظ-تلفن:66718035-66725893.یه وقت قیمت 500 تومنی شنیدین و ضدحال خوردین به من فحش ندینا!!:31:

دوست عزيز بنده با همين شماره تماس گرفتم و قيمتي كه فروشنده اعلام كرد 495000 تومن بود . ضد حالي هم در كار نبود چون در يكي از پستها عرض كردم كه اون قيمتهاي شما امكان نداره درست باشه . ولي براي اطمينان تماس گرفتم . به هر حال ممنون كه زحمت كشيديد و شماره ها رو داديد . :46:

Makan_noor
13-08-2009, 10:35
دوست عزيز بنده با همين شماره تماس گرفتم و قيمتي كه فروشنده اعلام كرد 495000 تومن بود . ضد حالي هم در كار نبود چون در يكي از پستها عرض كردم كه اون قيمتهاي شما امكان نداره درست باشه . ولي براي اطمينان تماس گرفتم . به هر حال ممنون كه زحمت كشيديد و شماره ها رو داديد . :46:
از همه عذر میخوام.ظاهرا اشتباه کردم و ممنون که پیگیری کردین!:11:

prowler88
13-08-2009, 10:47

"G" lenses are Sony's expensive large-aperture lenses designed for professional photographers. They feature ED glass, which minimizes chromatic aberration, and quiet, responsive focusing due to SSM and internal focusing

لنزهای گرون قیمت سونی که دیافراگم باز دارند و برای عکاسان حرفه ای در نظر گرفته شده. عدسی ED در اونها استفاده شده که انحراف فامی رو تا حد زیادی کم میکنه. این لنزها با وجود SSM (موتور فوکوس داخلی) فوکوس بی صدا و مطمئنی هم دارند.

منبع: photo.net

Samin_System
13-08-2009, 11:11
لينك زير مقايسه بين سه دوربين Canon G10 و Panasonic LX3 و Nikon P6000 رو نشون ميده . مطالعه اون براي دوستاني كه قصد خريد دارن خالي از لطف نيست .

Gesher
13-08-2009, 11:19
درود.دوستان ممکن است آدرس دقیق و تلفن نمایندگی های پاناسونیک برای خرید FZ 28 را محبت کنید.نه در اینترنت چیزی وجود دارد نه از طریق 118.لطفا آدرس دقیق ذکر کنید تا از شهرستان برای خرید بیایند.اگر هم فروش آنلاین معتبر سراغ داشتید معرفی کنید.سپاسگذار خواهم شد

D r i v e r
13-08-2009, 12:45
ببخشید که بازم میپرسم
نظرتون در مورد Canon Digital IXUS 100 IS
چیه؟؟
اینم از w300 سونی بهتره؟؟
فرق ایکسوس با پاورشات کنون در چی هست؟؟؟
فرق عمده ای با Canon IXUS 110 IS داره؟؟
کنون گوشی مکعبی تا 400 تومن دیگه چی داره؟؟
مثله Canon Digital IXUS 100 IS و نه Canon IXUS 110 IS
ممنون

prowler88
13-08-2009, 13:21
ببخشید که بازم میپرسم
نظرتون در مورد Canon Digital IXUS 100 IS
چیه؟؟
اینم از w300 سونی بهتره؟؟
فرق ایکسوس با پاورشات کنون در چی هست؟؟؟
فرق عمده ای با Canon IXUS 110 IS داره؟؟
کنون گوشی مکعبی تا 400 تومن دیگه چی داره؟؟
مثله Canon Digital IXUS 100 IS و نه Canon IXUS 110 IS
ممنون
Ixus 100 واید و تله ش از Ixus 110 کمتره و محدوده ی دیافراگمش کمتره (5.8-3.2) در مقایسه با (5.8-2.8).
تفاوت دیگه ش با Ixus 110 ابعادشه که یه ذره کوچکتره و این که Ixus 100 چشمی داره و Ixus 110 در عوض یه ذره صفحه ش بزرگتره.
W300 کیفیت عکساش یه مقدار بالاتره ولی وایدش خوب نیست و فیلمبرداری HD هم نداره.
منظورتون از گوشی مکعبی رو هم متوجه نشدم.
راستش من تا حالا با این دید که دوربین مکعبی هست یا نیست دوربین ها رو مقایسه نکردم.

unforgiven2009
13-08-2009, 16:25
درود.دوستان ممکن است آدرس دقیق و تلفن نمایندگی های پاناسونیک برای خرید FZ 28 را محبت کنید.نه در اینترنت چیزی وجود دارد نه از طریق 118.لطفا آدرس دقیق ذکر کنید تا از شهرستان برای خرید بیایند.اگر هم فروش آنلاین معتبر سراغ داشتید معرفی کنید.سپاسگذار خواهم شد
محل سكونت شما كجا است دوست عزيز؟ اگه تهران كه سري به جمهوري بزنيد. در شهرستان هم فروشگاه هاي پاناسونيك اين محصول را اگه موجود باشد دارند.
پيشنهاد ميكنم كمي صبر كنيد تا fz38 در بازار با قيمت مناسب عرضه شود.بنظرم انتخاب خوبي باشد. يك آپگرد مناسب براي fz28 :20:

Ssarshar
13-08-2009, 16:54
سلام دوستان من يه دوربين كامپكت تا سقف 300000 تومان ميخواستم !

1- كيفيت و شفافيت عكسش مطلوب باشه !
2- صفحه نمايش بزرگ ( بالاي 7/2 اينچ ) و با كيفيتي داشته باشه !
3- فيلمبرداريش 30 فريم و vga باشه ( اچ دي باشه كه چه بهتر )
4- فلاش قوي باشه و عكساي در شب نويز كمي داشته باشن !
5- لنزش وايد خوبي باشه
خودم چند تا گزينه مد نظرم هست :

1- Sony T90
2- Sony W290
3- Canon IXUS 110
4- fuji f60fd

به نظرتون كدومشون به اون چهار ويژگي نزديكترن ؟

ممنون از نظرتون

smart.pro666
13-08-2009, 17:34
سلام دوباره این دوست ما بعد از حرفی که من از طرف شما زدیم بهش تصمیمش عوض شد حالا دیگه دنبال g10 هم نیست !!!!

اگه بودجشو تا 600 افزایش بده بهترین انتخاب براش چیه ؟ می خواد زوم کیفیت و لنزی که وایدش مناسب باشه . . . ممنون

prowler88
13-08-2009, 17:51
سلام دوباره این دوست ما بعد از حرفی که من از طرف شما زدیم بهش تصمیمش عوض شد حالا دیگه دنبال g10 هم نیست !!!!

اگه بودجشو تا 600 افزایش بده بهترین انتخاب براش چیه ؟ می خواد زوم کیفیت و لنزی که وایدش مناسب باشه . . . ممنون
با 600 تومن میتونه SLR بگیره ها. حتما کامپکت میخواد؟ گرون ترین کامپکت الان همین G10 هست. فوجی F200EXR هم نمیدونم تو ایران اومده یا نه. اونم خوبه.

gamekhor2007
13-08-2009, 18:52

دوستان دوباره خواستم راهنماییم کنید چون دوربین های که دوستان معرفی کردند بزرگ بود

prowler88
13-08-2009, 19:28
دوستان دوباره خواستم راهنماییم کنید چون دوربین های که دوستان معرفی کردند بزرگ بود
LX-3 که بزرگ نیست. خیلی جمع و جوره.

gamekhor2007
13-08-2009, 20:27
از سونی و کانن هم معرفی میکنید.مرسی

prowler88
13-08-2009, 20:34
از سونی و کانن هم معرفی میکنید.مرسی
سونی دوربینی که در این حد باشه نداره. البته یه دوربین جدیدا زده که تازه معرفی شده. طول میکشه بیاد تو بازار. قیمتش هم معلوم نیست چقدر قراره باشه. کنان G10 هم هست 500 تومن. همون طور که صحبتش شده بود تو نور کافی رقیب جدی برای LX-3 هست ولی عکس های حساسیت بالاش در حد LX-3 نیست.

prowler88
13-08-2009, 21:13
سلام دوستان من يه دوربين كامپكت تا سقف 300000 تومان ميخواستم !

1- كيفيت و شفافيت عكسش مطلوب باشه !
2- صفحه نمايش بزرگ ( بالاي 7/2 اينچ ) و با كيفيتي داشته باشه !
3- فيلمبرداريش 30 فريم و vga باشه ( اچ دي باشه كه چه بهتر )
4- فلاش قوي باشه و عكساي در شب نويز كمي داشته باشن !
5- لنزش وايد خوبي باشه
خودم چند تا گزينه مد نظرم هست :

1- Sony T90
2- Sony W290
3- Canon IXUS 110
4- fuji f60fd

به نظرتون كدومشون به اون چهار ويژگي نزديكترن ؟

ممنون از نظرتون
کیفیت عکس: همه ی موارد به جز T90
صفحه نمایش: همه ی موارد
فیلمبرداری: همه ی موارد به جز F60fd
فلاش: هیچ کدام
نویز حساسیت های بالا: F60fd
واید: W290 و Ixus 110

Gesher
13-08-2009, 21:32
محل سكونت شما كجا است دوست عزيز؟ اگه تهران كه سري به جمهوري بزنيد. در شهرستان هم فروشگاه هاي پاناسونيك اين محصول را اگه موجود باشد دارند.
پيشنهاد ميكنم كمي صبر كنيد تا fz38 در بازار با قيمت مناسب عرضه شود.بنظرم انتخاب خوبي باشد. يك آپگرد مناسب براي fz28 :20:
از پاسخگویی شما بسیار سپاسگذارم.
برای هفته ی آینده قرار شده نمایندگی محل سکونت اینجانب FZ28 واردات جدید را بیاورد.همین حالا بانیان الکترونیک تهران محموله ی جدیدش را وارد کرده.
با مقایسه ای که در dpreview کردم تفاوتهای FZ38 با FZ28 آنچنان زیاد نیست مخصوصا برای کاربری عادی مثل اینجانب که چندان کار حرفه ای ندارم.هر دو زوم اپتیکال 18x دارند.کیفیت فیلمبرداری برای اینجانب حائز اهمیت است که در FZ38 نیز همچنان Full HD 1080 نیست اما در عوض فرمت فشرده تر AVCHD Lite را پشتیبانی میکند.Continuous shooting نیز ظاهرا در FZ28 بقدر ناچیزی برتری دارد.هر دو نیز از پردازنده ی تقریبا مشابهی استفاده میکنند.ضمنا FZ38 هر وقت وارد شود جریانی مثل ابتدای واردات FZ28 را باید برای آن پیشبینی کرد که قیمت گزافی داشت که بعد از مدتی بناگاه قیمت آن شکسته شد.فکر میکنم همین FZ28 برای کار اینجانب بسیار خوبست و وقت بازنشسته کردن دوربین پیشین رسیده باشد.

smart.pro666
13-08-2009, 21:42
با 600 تومن میتونه SLR بگیره ها. حتما کامپکت میخواد؟ گرون ترین کامپکت الان همین G10 هست. فوجی F200EXR هم نمیدونم تو ایران اومده یا نه. اونم خوبه.

نه آقا اون هدفش دوربینه خوبه اگه slr بشه که چه بهتر البته نه بنده نه دوستم اطلاعاتی از دوربینا نداریم فقط گفتم که این خصوصیات براش مهمه :

1 - زوم خوب
2 - کیفیت عالی
3 - واید مناسب

سقف بودجه هم 600 !؟

Gesher
13-08-2009, 22:11
دوستان دوربینی سراغ دارید که از طریق USB بتواند تصویر را بطور زنده در کامپیوتر نمایش دهد تا فیلبرداری آن بطور زنده در PC ضبط شود؟

prowler88
13-08-2009, 22:59
نه آقا اون هدفش دوربینه خوبه اگه slr بشه که چه بهتر البته نه بنده نه دوستم اطلاعاتی از دوربینا نداریم فقط گفتم که این خصوصیات براش مهمه :

1 - زوم خوب
2 - کیفیت عالی
3 - واید مناسب

سقف بودجه هم 600 !؟
اگه SLR بگیره که وارد سطح دیگه ای از کیفیت میشه. دوربین های SLR خب از نظر کیفیت و امکانات عکاسی یه چیز دیگه ن. تا 600 تومن میتونه EOS 100D بگیره. فقط مساله ای که هست اینه که لنزی که روی خود دوربین هست زوم بالا نداره.
در هر صورت بهترین انتخاب ها توی کامپکت ها G10 و LX-3 و توی SLR-Like ها SX10 و FZ28 هستند. قیمت های بالاتر تا 600 تومن HX1 و SX1 هستند که کیفیت عکسشون از اون دو تا پایین تره.

alireza fatemi
14-08-2009, 00:12
اومدم آخرین مشورت هام رو بگیرم چون می خوام شنبه برم دوربین بگیرم
قیمت sx110 رو اینجا (بوشهر) پرسیدم 250 می گفت البته با تخفیف کمتر هم می شه گرفت
این قیمت مناسب هست یا نه؟
توی این رده قیمت (البته یکم بالا پایین مشکلی نیست) چه دوربین هایی برای ثبت خاطراتی خوب با کیفیت وجود داره
یکی از دوستان fuji f100fd رو معرفی کرد ولی قیمتش نگفت اگه میشه قیمت اون هم بدید

ممنون

Mr.K2
14-08-2009, 02:31
.

یه رم 2 گیگ یا 4 گیگ بگیرین براش و محافظ ال سی دی هم حتما بگیرین. اگه سه پایه لازم دارین هم که باید بگیرین اگه نه مهم نیست.

سلام دوستان

ممنون از راهنماييهاتون ..

بالاخره 4 شنبه گرفتم همون SX10 رو..

با گارانتي و بيمه افومار حدود 460 در اومد البته ليبل زده بود 470 تومن.

با پوشش محافظ LCD و يه محافظ هم روي لنز ..

مموري MicroSD‌ هم داشتم 4 گيگ كه گذاشتم روش كه البته در آينده يه سرعت بالاي خوب بايد بگيرم ..

خلاصه راضيم ازش ، همه چيزش ف سرعت عكس برداريش ، فلش ، كيفيت ساخت و بدنه و عكسهاش، كيفيت فيلمش، صداي فراگير توي فيلمها و Sound Recorder . ، زوم خيلي خوب و با كيفيت ، و... خلاصه دوربين خوب و با حالي هست ..

در حالت فيلم برداري هم زوم اپتيكال داره خيلي راحت و خوب ..

با گارانتي هاي ديگه هم بود مثل آهو نميدونم چي چي و ARG ‌ چندين تاي ديگه كه قيمتشون هم حدود 30 تومني پايين تر از اين آفومار بود.

قيمت دوربين هاي ديگه هم كه گرفتم همون روز:

FZ28 = 417

SX1 IS = 570

EOS 1000D = 580

G10 = 505

Sony H50 = 370 همين حدودا فكر كنم ..

smart.pro666
14-08-2009, 07:40
اگه SLR بگیره که وارد سطح دیگه ای از کیفیت میشه. دوربین های SLR خب از نظر کیفیت و امکانات عکاسی یه چیز دیگه ن. تا 600 تومن میتونه EOS 100D بگیره. فقط مساله ای که هست اینه که لنزی که روی خود دوربین هست زوم بالا نداره.
در هر صورت بهترین انتخاب ها توی کامپکت ها G10 و LX-3 و توی SLR-Like ها SX10 و FZ28 هستند. قیمت های بالاتر تا 600 تومن HX1 و SX1 هستند که کیفیت عکسشون از اون دو تا پایین تره.

سلام ممنون از راهنماییتون با تحقیقاتی که من در مورد دوربینهای SLR انجام دادم به درد این دوست ما نمی خوره مثلآ همین 1000D از برند CANON قابلیت فیلمبرداری ندارد نمی دونم حالا همه SLR اینجورین یا این مدل . . . به هر حال فکر کنم همون LX-3 براش بهترین انتخاب باشه . . .

یه فروشنده این مدل رو بهش معرفی کرد FUJIFILM FINEPIX S100FS ممنون می شم اگه نظرتون و یه توضیح کوچیک بدین . . .

Samin_System
14-08-2009, 10:18

1 - زوم خوب
2 - کیفیت عالی
3 - واید مناسب

سقف بودجه هم 600 !؟

دوست عزيز اگه زوم بالايي مد نظرت باشه G10 با زوم 5 برابر و LX3 با زوم 2.5 برابر براي كار شما مناسب نيستند و بايد بري سراغ SX10 يا FZ28 ولي اگه كيفيت عكس و لنز وايد رو بخواي بايد همون دوتاي اولي رو انتخاب كني و اين مطلب رو هم هميشه در نظر داشته باش كه كمپانيهاي سازنده دوربين هيچ وقت همه محاسن و امكانات رو در يك دوربين جمع نمي كنن تا بتونن همه مدلهاي خودشونو بفروشن . اين سيا ستيه كه همه سازنده ها از اون پيروي مي كنن .

Samin_System
14-08-2009, 11:21
سلام ممنون از راهنماییتون با تحقیقاتی که من در مورد دوربینهای SLR انجام دادم به درد این دوست ما نمی خوره مثلآ همین 1000D از برند CANON قابلیت فیلمبرداری ندارد نمی دونم حالا همه SLR اینجورین یا این مدل . . . به هر حال فکر کنم همون LX-3 براش بهترین انتخاب باشه . . .
یه فروشنده این مدل رو بهش معرفی کرد FUJIFILM FINEPIX S100FS ممنون می شم اگه نظرتون و یه توضیح کوچیک بدین . . .

دوربينهاي SLR زيادي هستند كه فيلمبرداري با كيفيت HD دارن ولي EOS 1000 اين قابليت رو نداره و صرفا براي عكاسي ساخته شده .
FUJIFILM FINEPIX S100FS يه دوربين با مشخصات خيلي خوبه به شرطي كه با وزن بالاي 960 گرم اون مشكلي نداشته باشيد .

Samin_System
14-08-2009, 11:27

با توجه به خواسته هاي شما بهترين انتخابهايي كه مي تونيد داشته باشيد همونطور كه دوستمون Prowler گفتن SX10 و FZ28 هست . درباره اين دوتا دوربين شك نكنيد و مطمئن باشيد از خريدش راضي خواهيد بود . يه بار ديگه هم گفتم شما همه محاسن و قابليتها رو نمي توني در يك دوربين داشته باشي .

prowler88
14-08-2009, 13:18
... و يه محافظ هم روي لنز ..

خوب شد گرفتین. این یکی رو یادم نبود بگم.

unforgiven2009
14-08-2009, 13:43
از پاسخگویی شما بسیار سپاسگذارم.
برای هفته ی آینده قرار شده نمایندگی محل سکونت اینجانب FZ28 واردات جدید را بیاورد.همین حالا بانیان الکترونیک تهران محموله ی جدیدش را وارد کرده.
با مقایسه ای که در dpreview کردم تفاوتهای FZ38 با FZ28 آنچنان زیاد نیست مخصوصا برای کاربری عادی مثل اینجانب که چندان کار حرفه ای ندارم.هر دو زوم اپتیکال 18x دارند.کیفیت فیلمبرداری برای اینجانب حائز اهمیت است که در FZ38 نیز همچنان Full HD 1080 نیست اما در عوض فرمت فشرده تر AVCHD Lite را پشتیبانی میکند.Continuous shooting نیز ظاهرا در FZ28 بقدر ناچیزی برتری دارد.هر دو نیز از پردازنده ی تقریبا مشابهی استفاده میکنند.ضمنا FZ38 هر وقت وارد شود جریانی مثل ابتدای واردات FZ28 را باید برای آن پیشبینی کرد که قیمت گزافی داشت که بعد از مدتی بناگاه قیمت آن شکسته شد.فکر میکنم همین FZ28 برای کار اینجانب بسیار خوبست و وقت بازنشسته کردن دوربین پیشین رسیده باشد.
ممنونم دوست عزیز
در مورد فیلمبرداری در fz28 مواردی را که می شود اشاره کرد ضبط صدای ضعیف است که در fz38 به استریو تبدیل شده و این نقطه ضعف مرتفع شده. همچنین در هنگام فیلمبرداری گاهی وقفه در عمل فوکوس ایجاد می شود مخصوصا که در حال زوم کردن باشید یا دوربین را جابجا کنید . گویا این مورد هم در fz38 رفع شده. مورد دیگر فوکوس سریع در fz38 که در مدل قبلی در هنگام زوم کمی با وقفه انجام می شد. و همچنین بهره بردن از پردازنده جدید. کلا در این مدل مانور زیادی بر روی فیلمبرداری انجام شده و نواقصی که در fz28 دیده می شود در این مدل کاملا بهش توجه شده. باید ریویو های این دوربین را هم دید .در هر صورت تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.
موفق و پیروز باشید

unforgiven2009
14-08-2009, 14:16
اومدم آخرین مشورت هام رو بگیرم چون می خوام شنبه برم دوربین بگیرم
قیمت sx110 رو اینجا (بوشهر) پرسیدم 250 می گفت البته با تخفیف کمتر هم می شه گرفت
این قیمت مناسب هست یا نه؟
توی این رده قیمت (البته یکم بالا پایین مشکلی نیست) چه دوربین هایی برای ثبت خاطراتی خوب با کیفیت وجود داره
یکی از دوستان fuji f100fd رو معرفی کرد ولی قیمتش نگفت اگه میشه قیمت اون هم بدید

ممنون
بنظرم تحمل چنین وزنی برای بدست آوردن یک دوربین شبه slr که تفاوت چندانی در خرروجی با دیگر ردوربین های این رده ندارد چندان منتقی نیست .

D r i v e r
14-08-2009, 15:13
ببخشید که اینقدر سوال میپرسم
ولی فردا میخوام دوربین رو بگیرم
از بین t900 و t90 و w300 سونی کدوم رو بگیرم؟؟؟

prowler88
14-08-2009, 16:10
ببخشید که اینقدر سوال میپرسم
ولی فردا میخوام دوربین رو بگیرم
از بین t900 و t90 و w300 سونی کدوم رو بگیرم؟؟؟
دوست عزیز اگه کیفیت عکس میخوای اصلا دور این سری T رو خط بکش.
W300 مدل خوبیه. اگه بین مدل هایی که معرفی شد این یکی رو بیشتر پسندیدی بخر. فکر نکنم پشیمون شی از خریدش.

alireza fatemi
14-08-2009, 20:31
بنظرم تحمل چنین وزنی برای بدست آوردن یک دوربین شبه slr که تفاوت چندانی در خرروجی با دیگر ردوربین های این رده ندارد چندان منتقی نیست .
خوب متوجه منظورت نمی شم:13:

prowler88
14-08-2009, 21:10
این دوستمون به اشتباه فکر کردند شما راجع به S100fs صحبت میکنین که وزنش نزدیک 1 کیلو هست. پیش میاد دیگه...
البته مدل F100fd که من پیشنهاد کردم ظاهرا قیمتش تو ایران یه مقدار بالاتر از اون چیزیه که فکر میکردم. حالا در هر صورت شما برای این که از قیمتش مطمئن بشی برو بازار یه سوالی بکن. البته قیمتی که برای SX110 گفتی به نظر من خوبه. دوربین خیلی خوبی هم هست به شرط این که با لنزش که واید نیست مشکلی نداشته باشی. به جز محدوده ی زوم نقطه ضعف خاصی نداره.

gamekhor2007
14-08-2009, 22:03
دوستان این مدل Nikon Coolpix S60 باطریش مثل موبایل هست؟

alireza fatemi
14-08-2009, 22:47
این دوستمون به اشتباه فکر کردند شما راجع به S100fs صحبت میکنین که وزنش نزدیک 1 کیلو هست. پیش میاد دیگه...
البته مدل F100fd که من پیشنهاد کردم ظاهرا قیمتش تو ایران یه مقدار بالاتر از اون چیزیه که فکر میکردم. حالا در هر صورت شما برای این که از قیمتش مطمئن بشی برو بازار یه سوالی بکن. البته قیمتی که برای SX110 گفتی به نظر من خوبه. دوربین خیلی خوبی هم هست به شرط این که با لنزش که واید نیست مشکلی نداشته باشی. به جز محدوده ی زوم نقطه ضعف خاصی نداره.

از راهنماییت ممنون

یه قیمتی هم از f100fd می گرم ببینم به بودجه ما می خوره یا نه
آخه تو سایت camshop.ir زده 330

mehdimdi
14-08-2009, 22:47
دوستان اگه میشه یه راهنمایی توپ بکنید من میخوام یه دوربین کامپکت با حداقل 10 مگا پیکسل دقت و فیلمبرداری اچ دی و با کیفیت خوب بگیرم . البته اندازه ال سی دی مثل سری تی سونی (تی 500) هم مهمه . زوم اپتیکال هم کمتز از 5 نباشه . قیمت هم حدود 300 تومن . لطفا نظر بدین .

prowler88
14-08-2009, 22:54
دوستان اگه میشه یه راهنمایی توپ بکنید من میخوام یه دوربین کامپکت با حداقل 10 مگا پیکسل دقت و فیلمبرداری اچ دی و با کیفیت خوب بگیرم . البته اندازه ال سی دی مثل سری تی سونی (تی 500) هم مهمه . زوم اپتیکال هم کمتز از 5 نباشه . قیمت هم حدود 300 تومن . لطفا نظر بدین .
کنان SD960 یا همون Ixus 110
SD880 یا Ixus 870 هم انتخاب خوبیه.
البته چند نکته رو بگم. یکی این که مگاپیکسل به کیفیت ربطی نداره. دو این که سری T سونی همون طور که قبلا گفتم کیفیت عکساشون خیلی پایینه. سه هم این که این دوربین زوم اپتیکالش 4X هست. ولی مهم اینه که لنزش وایده که هر دوربینی این ویژگی رو نداره.

mehdimdi
14-08-2009, 23:08
کنان SD960 یا همون Ixus 110
SD880 یا Ixus 870 هم انتخاب خوبیه.
البته چند نکته رو بگم. یکی این که مگاپیکسل به کیفیت ربطی نداره. دو این که سری T سونی همون طور که قبلا گفتم کیفیت عکساشون خیلی پایینه. سه هم این که این دوربین زوم اپتیکالش 4X هست. ولی مهم اینه که لنزش وایده که هر دوربینی این ویژگی رو نداره.
ممنونم . راستش 2 سال پیش وقتی میخواستم دوربین بخرم خیلیا کانن s5 رو پیشنهاد کردن و من هم خریدمش ولی بغیر از حجیم بودن و سنگین بودنش ف فیلمبرداریش اصلا جالب نبود و عکسهاش رو هم وقتی با یه دوربین سامسونگ مقایسه میکردی تفاوتی نمیکرد حتی با استفاده از تنظیمات دستی . واسه همین بنظرم میاد که کانن داره نون اسمش رو میخوره و مثل گذشته کیفیتش خوب نیست . اگه میشه از پاناسونیک هم پیشنهاد بدید .

gamekhor2007
15-08-2009, 06:37

یک جواب لطفا.مرسی

Senator_F
15-08-2009, 07:04
یک جواب لطفا.مرسی

gamekhor2007
15-08-2009, 09:06
میشه درباره این دوربین یکزره اصلاعات بهم بدید.اصلا این مارک خوبه؟چجوریه؟Olympus چطوره؟

Samin_System
15-08-2009, 10:04
میشه درباره این دوربین یکزره اصلاعات بهم بدید.اصلا این مارک خوبه؟چجوریه؟Olympus چطوره؟

nikon s60 دوربيني 10 مگاپيكسل با فاصله كانوني165-33 و زوم 5 برابر كه محدوده ديافراگمي بين 4.8-3.8 داره و ايزوي اون از 64 تا 3200 متغيره . صفحه نمايش اون 3.5 اينچي از نوع لمسي بوده و اين دوربين مي تونه حداكثر با رزولوشن 640x480 و 30 فريم بر ثانيه فيلمبرداري كنه . فوكوس ماكروي اون 9 سانتيمتر و سرعت شاتر هم به صورت دستي قابل تغيير نيست . باتري ليتيومي داره و 145 گرم هم وزن اين دوربينه .
اين دوربين در كل امتياز خوبي گرفته ولي بارها گفته شده كه دوربينهاي آماتور Nikon از لحاظ كيفيت به پاي رقبا نمي رسه .

panther99
15-08-2009, 11:51
"G" lenses are Sony's expensive large-aperture lenses designed for professional photographers. They feature ED glass, which minimizes chromatic aberration, and quiet, responsive focusing due to SSM and internal focusing

لنزهای گرون قیمت سونی که دیافراگم باز دارند و برای عکاسان حرفه ای در نظر گرفته شده. عدسی ED در اونها استفاده شده که انحراف فامی رو تا حد زیادی کم میکنه. این لنزها با وجود SSM (موتور فوکوس داخلی) فوکوس بی صدا و مطمئنی هم دارند.

منبع: photo.net

پس اين احتمال هست رو دوربينهاي كامپكتش هم اين لنزها رو استفاده كنه .؟؟
نكته جالبش قيمت بالاي دوربينهاي لنز g هست .
دوستم wx1 رو گرفته پانصد و ... . ميگه فوق العاده ست !!!!!!

smart.pro666
15-08-2009, 14:04
سلام دوستان اگه ممکنه یه توضیح کامل هم از این مدل بدید مرسی !!! FUJIFILM FINEPIX S100FS آیا 500 می ارزه !!؟

gamekhor2007
15-08-2009, 15:05
خوب مدلهایی که انتخاب کردم اینها هست و یکیش رو میخوام بگیرم.فقط نمیدونم کدومش بهتره:
Canon PowerShot SX200 IS یا Sony Cybershot DSC-W230 یا Sony Cybershot DSC-W290 ؟

unforgiven2009
15-08-2009, 15:20
با عرض پوزش با مدل S100fs اشتباه گرفتم

Excel-VB
15-08-2009, 15:45
ممنونم . راستش 2 سال پیش وقتی میخواستم دوربین بخرم خیلیا کانن s5 رو پیشنهاد کردن و من هم خریدمش ولی بغیر از حجیم بودن و سنگین بودنش ف فیلمبرداریش اصلا جالب نبود و عکسهاش رو هم وقتی با یه دوربین سامسونگ مقایسه میکردی تفاوتی نمیکرد حتی با استفاده از تنظیمات دستی . واسه همین بنظرم میاد که کانن داره نون اسمش رو میخوره و مثل گذشته کیفیتش خوب نیست . اگه میشه از پاناسونیک هم پیشنهاد بدید .

سلام دوست من
تصور نمی کنم کیفیت فیلم S5 اینقدرها که شما می فرمائید پایین باشد!!
من شخصا با S3 که مدل قدیمی تر این دوربین می باشد کار کرده ام .. S3 دوربینی است با 6 مگاپیکسل اما باور کنید آنچنان کیفیت فیلمی دارد که باور کردنی نیست! بنابراین S5 که آپ گریدشده همان دوربین است قطعاً نمی تواند کیفیت فیلم پایین تری تولید کند ...
S5 زمانی سرآمد تمام دوربین های غیرحرفه ای بود و همین الان هم خیلی ها دنبالش هستند ....

naeimeh.s
15-08-2009, 16:44
من با نیکون 24ایکس کار میکنم.دوست دارم به طور کامل به دوربین مسلط بشم.فقط کار کردن با دوربین برای تسلط کافیه؟

Samin_System
15-08-2009, 17:54
سلام دوستان اگه ممکنه یه توضیح کامل هم از این مدل بدید مرسی !!! FUJIFILM FINEPIX S100FS آیا 500 می ارزه !!؟

اين دو تا لينك رو مطالعه كنيد جوابتونو مي گيريد .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداين دوربين مشخصات قابل توجهي داره ولي وزن اون بالاست . با باتري تقريبا 968 گرم وزن داره :13:
به نظرشما يه كمي سنگين نيست ؟

mehdimdi
15-08-2009, 19:07
دوستان w290 سونی اچ دی فیلمبرداری میکنه ؟ اگه اینطوره بنظر شما این مدل بهتره یا t500 ؟ و البته کانن sd960 با w290 قابل قیاس هست هم از نظر فیلمبرداری و هم عکس ؟
البته این لینک منو متقاعد کرد که w290 بهتر از sd960 , 970 هستش

prowler88
15-08-2009, 19:14
سری SLR-Like دوربین های کنان همیشه از بهترین ها بوده. احتمالا مقایسه ای که با دوربین سامسونگ کردین چندان موشکافانه نبوده. البته فکر نمیکنم تفاوت کیفیت عکس دوربین های کنان و سامسونگ اینقدر کم باشه که نیاز به دقت داشته باشه.
من هیچ وقت روی برند خاصی تعصب نداشتم ولی در مورد کنان میتونم بگم دلیل موفقیتش این نیست که کیفیت همه ی دوربیناش از همه ی دوربین های رقیب بهتره. دلیل موفقیتش اینه که اگه نگیم همه, اکثر دوربیناش کیفیت خوبی دارند و کیفیت بد توشون نمیشه پیدا کرد. از دوربین های آماتورش گرفته تا فوق حرفه ای. این مساله در مورد مارک های دیگه مثل نیکون و سونی و... صدق نمیکنه.

دوربین های کامپکت نیکون پیشنهاد نمیشه. کیفیت عکسشون خوب نیست. هر وقت خواستین SLR بگیرین برین سراغ نیکون. الیمپوس هم تقریبا یه همچین وضعیتی داره دوربیناش. دوربینای خوبش SLR ها هستند.

پس اين احتمال هست رو دوربينهاي كامپكتش هم اين لنزها رو استفاده كنه .؟؟
نكته جالبش قيمت بالاي دوربينهاي لنز g هست .
دوستم wx1 رو گرفته پانصد و ... . ميگه فوق العاده ست !!!!!!
نمیشه که دقیقا از همون لنزها استفاده کنه. هم نوع دوربین فرق میکنه و هم محدوده ی قیمت. پس نباید انتظار چیز خیلی عجیب غریب داشت. ولی همون طور که دوستتون گفتن من هم احتمال میدم کیفیتش خیلی خوب باشه. راستی مگه به این سرعت اومد؟

دوربین خوبیه. مشخصات خوب و کاملی هم داره. مهمترین مشکلش وزنشه که نزدیک 1 کیلو هست. ولی شباهت بسیار زیادی به دوربین های SLR داره. هم از نظر کیفیت ساخت و هم از نظر تنظیمات و دکمه های روی بدنه. حالا بستگی به خودتون داره اگه با وزنش مشکلی ندارین میتونه انتخاب خوبی باشه. البته نباید توقع بیش از حد از نظر کیفیت عکس داشته باشین.

خوب مدلهایی که انتخاب کردم اینها هست و یکیش رو میخوام بگیرم.فقط نمیدونم کدومش بهتره:
Canon PowerShot SX200 IS یا Sony Cybershot DSC-W230 یا Sony Cybershot DSC-W290 ؟
خب اینا قابل مقایسه نیستن. SX200 از نظر کارایی و قیمت کاملا متفاوته و صد در صد بهتره. باید هر دوربین رو با همکلاس های خودش مقایسه کرد.

prowler88
15-08-2009, 19:22
دوستان w290 سونی اچ دی فیلمبرداری میکنه ؟ اگه اینطوره بنظر شما این مدل بهتره یا t500 ؟ و البته کانن sd960 با w290 قابل قیاس هست هم از نظر فیلمبرداری و هم عکس ؟
سری T رو با W مقایسه نکنید. برای بار صدم. معلومه سری W بهتره.
از نظر کیفیت عکس که فکر نکنم چندان تفاوتی داشته باشن. حالا به خاطر این که ریسک نباشه میگیم کنان:31:
من باشم SD960 رو انتخاب میکنم. خیلی ساده. به خاطر ماکرو. ماکروی 10 سانت W290 چیزی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت. البته یه راهم اینه که برین سراغ W230 که ماکروش بهتره ولی اون وقت فیلم برداری HD رو از دست میدین. همون طور که قبلا هم گفتم سونی همیشه یه جاش می لنگه.

mehdimdi
15-08-2009, 19:38
سری T رو با W مقایسه نکنید. برای بار صدم. معلومه سری W بهتره.
از نظر کیفیت عکس که فکر نکنم چندان تفاوتی داشته باشن. حالا به خاطر این که ریسک نباشه میگیم کنان:31:
من باشم SD960 رو انتخاب میکنم. خیلی ساده. به خاطر ماکرو. ماکروی 10 سانت W290 چیزی نیست که بشه به راحتی ازش گذشت. البته یه راهم اینه که برین سراغ W230 که ماکروش بهتره ولی اون وقت فیلم برداری HD رو از دست میدین. همون طور که قبلا هم گفتم سونی همیشه یه جاش می لنگه.
درست میفرمایید سری تی واقعا ضعیفن . ولی من سری w رو از کانن بهتر دیدم چون فیلمبرداری هم برام مهمه . البته ماکرو انقدر هم برام مهم نیست و همون 10 سانت برام کافیه . در ضمن حجم فیلمبرداری w290 در هر ساعت چند گیگه و ایا فرمتش mp4 هستش . در کل منظورم اینه که فرمت اچ دی با رمهایی با ظرفیت 8 گیگ قابل استفاده هست یا نه .

prowler88
15-08-2009, 20:27
درست میفرمایید سری تی واقعا ضعیفن . ولی من سری w رو از کانن بهتر دیدم چون فیلمبرداری هم برام مهمه . البته ماکرو انقدر هم برام مهم نیست و همون 10 سانت برام کافیه . در ضمن حجم فیلمبرداری w290 در هر ساعت چند گیگه و ایا فرمتش mp4 هستش . در کل منظورم اینه که فرمت اچ دی با رمهایی با ظرفیت 8 گیگ قابل استفاده هست یا نه .
البته SD960 هم فیلمبرداریش HD هست. در مورد حجم و فرمت فیلمبرداری اطلاع ندارم. یه سری به سایت سونی بزنین. ممکنه اونجا یه چیزایی نوشته باشه.
8 گیگ کافیه. من خودم رم 4 گیگ دارم ولی هیچ وقت جا کم نیاوردم. بستگی داره چند دقیقه بخواین فیلمبرداری کنین.

mehdimdi
15-08-2009, 21:08
البته SD960 هم فیلمبرداریش HD هست. در مورد حجم و فرمت فیلمبرداری اطلاع ندارم. یه سری به سایت سونی بزنین. ممکنه اونجا یه چیزایی نوشته باشه.
8 گیگ کافیه. من خودم رم 4 گیگ دارم ولی هیچ وقت جا کم نیاوردم. بستگی داره چند دقیقه بخواین فیلمبرداری کنین.
ممنون ولی مطمئنا فیلمبرداری سونی بهتره . تو اون لینکی که بالا گذاشتم بجز
Shutter lag (dim) در بقیه موارد w290 از کانن بهتره . فقط حجم فیلم برام جای سواله امیدورام 8 گیگ جوابگوی حداقل یک ساعت فیلمبرداری و 200 تا عکس باشه چون من با رم 4 گیگ نمیتونستم بیشتر از 40 دقیقه با کانن s5 فیلمبرداری کنم

offlineinternet
16-08-2009, 10:50
سلام خدمت بچه های گل:10:
بچه ها آخر من بین این دو گوشی کدوم بخرم
sx10 , IXUS 980 IS:eh::exclamati
اگه میشه برتری این دو گوشی رو نسبت به هم بگید خیلی ممنون میشم:thumbsup::46:

prowler88
16-08-2009, 11:04
سلام خدمت بچه های گل:10:
بچه ها آخر من بین این دو گوشی کدوم بخرم
sx10 , IXUS 980 IS:eh::exclamati
اگه میشه برتری این دو گوشی رو نسبت به هم بگید خیلی ممنون میشم:thumbsup::46:
؟
؟
؟
SX10 خب بدون شک بهتره. این که دیگه سوال کردن نداره.
البته رزولوشن SD990 بالاتره ولی SX10 از همه نظر بهتره. محدوده ی زوم, تنظیمات دستی, ماکرو, وایت بالانس, فوکوس, سرعت شاتر, فلاش, ال سی دی چرخان, ...

offlineinternet
16-08-2009, 11:23
؟
؟
؟
SX10 خب بدون شک بهتره. این که دیگه سوال کردن نداره.
البته رزولوشن SD990 بالاتره ولی SX10 از همه نظر بهتره. محدوده ی زوم, تنظیمات دستی, ماکرو, وایت بالانس, فوکوس, سرعت شاتر, فلاش, ال سی دی چرخان, ...

از بابت اینکه به جای کلمه دوربین گوشی نوشتم معذرت می خوام :18:
پس من همین sx10 رو انشاااه تا آخر همین هفته خواهم گرفت:8:
از بابت راهنمایتان ممنون:10::40:

Mehrdad.y
16-08-2009, 11:24
سلام. بین این دوربین ها که به نظر من Ixus 110 بهتره. ولی اگه بودجه تون رو بگین شاید انتخاب بهتری هم داشته باشین.

من می خوام حداکثر تا 320 هزار تومان هزینه کنم اگه مدلی تو این رنج قیمت میدونید ممنون میشم بهم بگید ، راستی از جواب قبلیتون هم خیلی ممنون .

prowler88
16-08-2009, 12:28
من می خوام حداکثر تا 320 هزار تومان هزینه کنم اگه مدلی تو این رنج قیمت میدونید ممنون میشم بهم بگید ، راستی از جواب قبلیتون هم خیلی ممنون .
تو این محدوده ی قیمت به غیر از این مدل یه انتخاب دیگه هم دارین که فوجی F100fd هست.
کیفیت عکس های Ixus 110 تو روز قابل قبوله ولی تو شب نویزش خیلی زیاده. در صورتی که فوجی هم در روز و هم در شب کیفیت خوبی داره (به دلیل اندازه ی بزرگتر سنسور). زومش هم یه ذره بیشتره. تنها کمبودش اینه که فیلمبرداریش HD نیست. ولی کیفیت فیلمبرداریش هم در حد VGA خوبه.
راستی اگه H50 سونی هم بتونین با قیمتی در این حدود پیدا کنین که دیگه خیلی خوبه.

amirlovely
16-08-2009, 18:38
سلام
سونی h50 خوبه یا کنون sx200 ????

prowler88
16-08-2009, 21:36
سلام
سونی h50 خوبه یا کنون sx200 ????
این دو دوربین از دو کلاس مختلف هستند و انتخاب بین این دو به نیازهای شما بستگی داره. H50 یک دوربین Super Zoom هست در صورتی که SX200 جزء Compact Super Zoom ها محسوب میشه. البته قیمتشون هم فرق میکنه. با توجه به فاکتور قیمت به نظر من H50 بهتره. ضمنا توجه داشته باشید که H50 کیفیت بالاتری داره و SX200 موقع فیلمبرداری زوم نداره.

amirlovely
17-08-2009, 00:15
این دو دوربین از دو کلاس مختلف هستند و انتخاب بین این دو به نیازهای شما بستگی داره. H50 یک دوربین Super Zoom هست در صورتی که SX200 جزء Compact Super Zoom ها محسوب میشه. البته قیمتشون هم فرق میکنه. با توجه به فاکتور قیمت به نظر من H50 بهتره. ضمنا توجه داشته باشید که H50 کیفیت بالاتری داره و SX200 موقع فیلمبرداری زوم نداره.

از نظر قیمت مهم نیست تفاودت این دو تا با هم

زیاد فیلمبرداریش مهم نیست و زوم هم حدودا مهم نیست

فقط کیفیت عکس گرفتنش خوب باشه ؟؟؟ چون می خوام باهاش از فرش عکس بگیرم

prowler88
17-08-2009, 10:39
از نظر قیمت مهم نیست تفاودت این دو تا با هم

زیاد فیلمبرداریش مهم نیست و زوم هم حدودا مهم نیست

فقط کیفیت عکس گرفتنش خوب باشه ؟؟؟ چون می خوام باهاش از فرش عکس بگیرم
اگه میخواین از فرش عکس بگیرین و زوم هم واستون مهم نیست که بهترین انتخاب برای شما پاناسونیک LX-3 هست. از نظر کیفیت بهترین دوربینه. قیمت هم بین 400 تا 450 حدودشه.

Gesher
17-08-2009, 12:09
دوربینی سراغ دارید که از طریق USB بتواند تصویر را بطور زنده در کامپیوتر نمایش دهد تا فیلبرداری آن بطور زنده در PC ضبط شود؟
از دوستان هیچکس جواب این سوال را نمی دانست؟

Samin_System
17-08-2009, 12:47

دوست عزيز بنده كه G9 داشتم اين قابليت رو داشت و مي شد از طريق يه نرم افزار با استفاده از پورت USB حتي دوربين رو روشن كرد و با اون عكس گرفت و به نظر مياد دوربينهاي ديگه هم اين قابليت رو داشته باشن براي فيلم گرفتن هم وقتي شما تصوير رو در كامپيوتر داشته باشي نرم افزارهايي هست كه اون تصوير رو براي شما ذخيره كنه ولي سوالم اينه كه شما قصد داري يه دوربين ديجيتال رو براي يه سيستم دوربين مدار بسته استفاده كني ؟ اگه همچين قصدي داري هم هزينه رو بالا مي بري هم اينكه عمر سنسور دوربين رو پايين مياري .

prowler88
17-08-2009, 13:10
تا اونجا که من میدونم چنین قابلیتی به این صورت که شما میگین وجود نداره. به نظر من نیازی هم به چنین کاری نیست. حالا دقیقا نمیدونم برای چی میخواین.

seymour
17-08-2009, 14:26

دوربینی سراغ دارید که از طریق USB بتواند تصویر را بطور زنده در کامپیوتر نمایش دهد تا فیلبرداری آن بطور زنده در PC ضبط شود؟

دوست عزيز بنده كه G9 داشتم اين قابليت رو داشت و مي شد از طريق يه نرم افزار با استفاده از پورت USB حتي دوربين رو روشن كرد و با اون عكس گرفت و به نظر مياد دوربينهاي ديگه هم اين قابليت رو داشته باشن براي فيلم گرفتن هم وقتي شما تصوير رو در كامپيوتر داشته باشي نرم افزارهايي هست كه اون تصوير رو براي شما ذخيره كنه ولي سوالم اينه كه شما قصد داري يه دوربين ديجيتال رو براي يه سيستم دوربين مدار بسته استفاده كني ؟ اگه همچين قصدي داري هم هزينه رو بالا مي بري هم اينكه عمر سنسور دوربين رو پايين مياري .

تا اونجا که من میدونم چنین قابلیتی به این صورت که شما میگین وجود نداره. به نظر من نیازی هم به چنین کاری نیست. حالا دقیقا نمیدونم برای چی میخواین.
همونطور که دوستمون، samin گفت به نوع کاری که می خواید انجام بدید هم بستگی داره و اینکه چقد میتونید انعطاف صورت بدید (فرضا از نظر محدودیت در مورد usb - آیا میشه به پورت های دیگه فکر کرد؟)

پیکربندی قضیه می تونه اصلا شامل یه دوربین فیلمبرداری (بخصوص مدلهایی که FireWire دارن؛ بعضی کارای سونی فرضاً) و یه کارت capture باشه ؛ یعنی دوربین دیجیتال به کنار ...

ولی مثلا اگه بخواین یه کاربرد ساده تر مثل webcam رو مدنظر داشته باشید؛ تعداد قابل توجهی از دوربین های دیجیتال می تونن این کار رو هم انجام بدن و حتی بعضی هاشون نرم افزار مخصوص واسه این کار هم دارن که کل قضیه رو ساده تر می کنه ... (مثل کارای Canon) ... این نزدیکترین راه حل به پیش فرض شماست

باز یه سطح بالاتر، بعضی از دوربین ها video out دارن که اینجا مجددا نیاز به کارت capture داری تا سیگنال رو به Pc منتقل کنه و حالا اونور با نرم افزارهای مختلف stream رو بگیره .. (یا مثلا بعضی کارای نیکون که اصلا خروجی های پیشرفته مثل HDMI دارن- الان تبدیل hdmi به usb در بازار گیر میاد؛ اما این دفعه بحث سازگاری اش هم مطرحه)

amirlovely
17-08-2009, 14:55
اگه میخواین از فرش عکس بگیرین و زوم هم واستون مهم نیست که بهترین انتخاب برای شما پاناسونیک LX-3 هست. از نظر کیفیت بهترین دوربینه. قیمت هم بین 400 تا 450 حدودشه.

سلام

مرسی از راهنماییتون
اگه بین این دو تا یعنی فقط h50 و sx200 کدوم بهترند واسیه من؟؟؟

prowler88
17-08-2009, 15:35
سلام

مرسی از راهنماییتون
اگه بین این دو تا یعنی فقط h50 و sx200 کدوم بهترند واسیه من؟؟؟
ببین دوست عزیز. اگه میخوای از بین این دو تا انتخاب کنی که مسلما H50 کیفیت بالاتری داره. ولی مشکل شما اینجاست که دارین H50 رو با SX200 مقایسه میکنین. دوربین هم رده ی H50 از کنان SX10 هست که از همه نظر نسبت به H50 ارجحیت داره.
البته باز هم گفته باشم تمام این دوربین هایی که صحبتشون شد کیفیت عکسشون از LX-3 پایین تره. مخصوصا برای استفاده ی شما چندان جالب نیستند.

Mr.K2
17-08-2009, 21:19
سلام دوستان

بالاخره اون موردي كه نگرانش بودم گرفتارم شد :دي

همون مسئله ي باطري ..

2 شب يه مجلسي بود كه دوربين رو لازم داشتم (همون SX10) ، و 3 بار باطري عوش كردم براش .. باطري هاي آلكالاين Duracell اون باطريهاي معمولي هم كه اصلا حواب نميدن :D

البته مسلما بايد باطري شارژي بگيرم كه ميگيرم .. ميخواستم ببينم چه باطري براش بگيرم ؟ چند ميلي امپر ؟ محدوديتي نداره ؟

prowler88
17-08-2009, 21:47
سلام دوستان

همون مسئله ي باطري ..

2 شب يه مجلسي بود كه دوربين رو لازم داشتم (همون SX10) ، و 3 بار باطري عوش كردم براش .. باطري هاي آلكالاين Duracell اون باطريهاي معمولي هم كه اصلا حواب نميدن :D

البته مسلما بايد باطري شارژي بگيرم كه ميگيرم .. ميخواستم ببينم چه باطري براش بگيرم ؟ چند ميلي امپر ؟ محدوديتي نداره ؟
با باتری های معمولی که نمیشه نتیجه ی خوبی گرفت. هر چه سریعتر به فکر باتری NiMH باش.
یه نگاهی به دفترچه ش بنداز ممکنه راجع به میلی آمپر و اینا یه چیزایی نوشته باشه. ولی میگن بهترین باتری الان سونیه. البته دقت کن باتری تقلبی نخری. باتری های اصلی سونی که همراه شارژره رنگ شارژرش سفیده.

alih2010
18-08-2009, 00:37
سلام دوستان

همون مسئله ي باطري ..

دوست عزیز جهت باطری شارژی (سونی یا انرژایزر ) بگیر تنها تفاوتی که من بین تقلبی واصلی دیدم نوع اصلی سنگینتر است پس مواظب تقلبی بودن باطریها باش در دفترچه SX10 نوشته که با هربار شارژ می تونی 600 عکس بگیری جالب اینکه من باهربار شارژ تا حدود 730 عکس هم گرفته ام سونی یک نوع باطری دارد که1000 بار شارژ میشه 2000 میلی آمپره سفید رنگ با طرح نارنجی انرژایزر هم 2500 میلی آمپر من هر دو نوع باطری رو دارم و استفاده کرده ام عالیست .
موفق باشی

Samin_System
18-08-2009, 09:18
سلام دوستان

همون مسئله ي باطري ..

دوست عزيز يه نمونه از باتريهاي سوني هست كه 2700 ميلي آمپر ساعت جريان دهي داره و به همراه يه شارژر كه قابليت دشارژ و شارژ رو داره فروخته ميشه . اگه بتوني اين مدل رو پيدا كني مشكلت حل ميشه . اگر احيانا موفق نشدي پيدا كني بگو تا آدرس بدم .

Mr.K2
18-08-2009, 14:58
ممنون دوستان ..

بعد يه سوال ديگه .. روي دوربين يه جاي ورودي آداپتور ( DC-In ) هست كه توي دفترچش هم هست .. اين به چه درد ميخوره ؟‌؟‌

Samin_System
18-08-2009, 16:11
ممنون دوستان ..

بعد يه سوال ديگه .. روي دوربين يه جاي ورودي آداپتور ( DC-In ) هست كه توي دفترچش هم هست .. اين به چه درد ميخوره ؟‌؟‌

اون ورودي آداپتور براي وقتيه كه شما زياد عكس مي گيري و دوربين رو هم حركت نميدي . در اين حالت مي توني از اون ورودي استفاده كني و نيازي هم به باتري و شارژ مداوم اون نيست . مثل آتليه عكس . فراموش نشه كه اين آداپتور بايد مشخصاتش دقيقا با مواردي كه سازنده تعيين كرده يكي باشه .

tommy vercetti
18-08-2009, 16:16
سلام ، ببخشید من یه گوشی می خواستم بگیرم تا 500 هزار تومن . می خواستم ببینم گوشی با این قیمت با زوم اپتیکال بالا پیدا می شه ؟:31:
خیلی ممنون

Samin_System
18-08-2009, 16:25
سلام ، ببخشید من یه گوشی می خواستم بگیرم تا 500 هزار تومن . می خواستم ببینم گوشی با این قیمت با زوم اپتیکال بالا پیدا می شه ؟:31:
خیلی ممنون
اين تاپيك مربوط ميشه به دوربينهاي ديجيتال . لطفا سوال خودتونو در تاپيك مربوطه مطرح كنيد . :46:

Mr.K2
18-08-2009, 16:43
اون ورودي آداپتور براي وقتيه كه شما زياد عكس مي گيري و دوربين رو هم حركت نميدي . در اين حالت مي توني از اون ورودي استفاده كني و نيازي هم به باتري و شارژ مداوم اون نيست . مثل آتليه عكس . فراموش نشه كه اين آداپتور بايد مشخصاتش دقيقا با مواردي كه سازنده تعيين كرده يكي باشه .

اها ، يعني مستقيم هست و شار‍ و اينا نميشه فقط از جريان مستقيم استفاده ميكنه درسته ؟..
ممنون

Gesher
18-08-2009, 17:44
خیلی ممنون
گوشیهای رایج بازار فقط مختصری زوم دیجیتال دارند و زوم اپتیکال ندارند چون اپتیکال نیاز به حرکت عدسی ها دارد

prowler88
18-08-2009, 18:12
البته چند مدل گوشی هستند که زوم اپتیکال دارن (در حد 3 برابر). ولی خب موبایله دیگه. همین دوربین های دیجیتال هم نصف بیشترشون عکساشون مشکل داره چه برسه به موبایل.

tommy vercetti
19-08-2009, 12:28
شرمنده ، من اشتباهاً به جای کلمه ی دوربین ، گوشی نوشتم .:31:باید این جوری می نوشتم :

دوربین خوب با زوم اپتیکال بالا تا سقف 500 هزار تومن چی هست ؟
خیلی ممنون

prowler88
19-08-2009, 13:48
آقا قضیه چیه جدیدا همه به دوربین میگن گوشی؟

نکنه امریکا میخواد فرهنگ خودشو به ما تحمیل کنه؟ مگه سر خلیج فارس ما کم گذاشتیم که جدیدا دارن اسم دوربین هم عوض میکنن؟

Samin_System
19-08-2009, 16:03
آقا قضیه چیه جدیدا همه به دوربین میگن گوشی؟

نکنه امریکا میخواد فرهنگ خودشو به ما تحمیل کنه؟ مگه سر خلیج فارس ما کم گذاشتیم که جدیدا دارن اسم دوربین هم عوض میکنن؟

نه دوست عزيز ربطي به آمريكا و فرهنگ و اين چيزا نداره . اين دوستاني كه اشتباها به جاي دوربين ميگن گوشي كساني هستن كه صبح تا شب با گوشي موبايل كار مي كنن و اصطلاحا گوشي باز حرفه اي محسوب ميشن . به خاطر همين همه چيز رو شبيه گوشي مي بينن . :46:

moha@@ad
19-08-2009, 16:56
سلام
دوستان من یه کنون مدل دی 10 گرفتم می خواستم بدونم واقعا این دوربین ضد اب هست می خوام باهاش یه سری عکس از داخل دریا بگیرم :20:
با تشکر از اساتید

Samin_System
19-08-2009, 17:11
سلام
دوستان من یه کنون مدل دی 10 گرفتم می خواستم بدونم واقعا این دوربین ضد اب هست می خوام باهاش یه سری عکس از داخل دریا بگیرم :20:
با تشکر از اساتید

بله دوست خوبم اين دوربين هم ضد آب تا عمق 10 متري هم ضد ضربه در صورت افتادن از ارتفاع 1.2 متري و هم ضد يخ زدگي تا دماي 10- درجه هست .

tommy vercetti
19-08-2009, 17:51
بچه ها ...
لطفاً اگه می شه به من یه دوربین با زوم اپتیکال بالا معرفی کنین .

Samin_System
19-08-2009, 18:22
بچه ها ...
لطفاً اگه می شه به من یه دوربین با زوم اپتیکال بالا معرفی کنین .

Canon Sx10 با زوم 20 برابر
Panasonic FZ28 با زوم 18 برابر

prowler88
19-08-2009, 20:08
تایید میشه. اگه 500 تومن بودجه دارین که SX10 به نظرم بهتره.

adel28
20-08-2009, 01:07
نظر اساتید در مورد Nikon D700 چیه؟

habib mahvare
20-08-2009, 05:28
اقا چرا از hx-1سوني ياد نميشود .هركي تمام امكانات رو يكجا و دررنج 500تومن ميخواد شك نكنه كه اين دوربين جوابشو ميده .همين قدر بدونيد كه من به جاي عكس ازش فيلم ميگيرم)full hd) بعد تو خونه ازفريمهاي مورد دلخواه خودم عكس ميگيرم البته خيلي كم افت كيفيت داره ولي عكسهاش به اندازه كافي كيفيت داره زوم 20x هم رو كه موقع فيلمبرداري استفاده كنين بدون صداي لنز و باكيفيت فوق العاده استريو ميفهمين زوم يعني چي .امكانات ديگه اش رو هم اگه خواستين با تجربه شخصي خودم بهتون ميگم.

Samin_System
20-08-2009, 09:39

دوست عزيز Nikon D700 يه دوربين حرفه اي فول فريم به حساب مياد كه تقريبا 2.500.000 تومن قيمت داره . شما حاضري براي اين دوربين اين مبلغ رو هزينه كني ؟

prowler88
20-08-2009, 12:33
اقا چرا از hx-1سوني ياد نميشود .هركي تمام امكانات رو يكجا و دررنج 500تومن ميخواد شك نكنه كه اين دوربين جوابشو ميده .همين قدر بدونيد كه من به جاي عكس ازش فيلم ميگيرم)full hd) بعد تو خونه ازفريمهاي مورد دلخواه خودم عكس ميگيرم البته خيلي كم افت كيفيت داره ولي عكسهاش به اندازه كافي كيفيت داره زوم 20x هم رو كه موقع فيلمبرداري استفاده كنين بدون صداي لنز و باكيفيت فوق العاده استريو ميفهمين زوم يعني چي .امكانات ديگه اش رو هم اگه خواستين با تجربه شخصي خودم بهتون ميگم.
در این که HX-1 دوربین خوبیه و توانایی های زیادی داره شکی نیست. ولی اولا قیمتش اگه اشتباه نکنم بالای 500 تومن بود. دوما هم از نظر کیفیت عکس پایین تر از دوربین های با قیمت پایین تر مثل SX10 و FZ28 قرار میگیره.
این روشی هم که شما بهش اشاره کردید (جدا کردن فریم از روی فیلم) کیفیتش خیلی از این که عکس بگیرین پایین تره. علاوه بر این رزولوشن پایین تری هم داره (رزولوشن فول HD در مقابل 9 مگاپیکسل)

در حال حاضر یکی از بهترین دوربین های بازاره. هم کیفیت خوب نویز بسیار پایینی داره و هم این که فول فریمه و هم این که با وجود مشخصات خوبش اختلاف قیمت قابل توجهی با D3 داره.

Lamanta
20-08-2009, 13:14
به نظر شما ها میشه یه دوربین خوب با بودجه زیر 200 تومان برای مصارف خانوادگی تهیه کردش ؟
اگه آره اون دوربین چیه ؟

prowler88
20-08-2009, 15:00
به نظر شما ها میشه یه دوربین خوب با بودجه زیر 200 تومان برای مصارف خانوادگی تهیه کردش ؟
اگه آره اون دوربین چیه ؟
با این بودجه پاناسونیک LZ10 فکر کنم بشه پیدا کرد. ولی اگه LZ10 یا LZ8 پیدا نکردین یا گرون تر بود کنان A2000 IS هم بد نیست.

prowler88
20-08-2009, 16:21
مژده مژده مژده...

دوربین های جدید کنان معرفی شد:

G11
کنان تصمیم گرفت با ارائه ی یک دوربین دیگه از سری G و این بار با رزولوشن پایین تر دماغ پاناسونیک رو به خاک بماله! دقیقا ایرادی که dpreview از این دوربین گرفته بود و باعث شده بود نویز عکساش بالا باشه رفع شد.

SX20
باز هم به عنوان پاسخ به رقبا و مخصوصا پاناسونیک FZ28. آخرین دوربین از سری SX مجهز به فیلمبرداری HD و سنسور 12 مگاپیکسلی شده.

S90
سنسور 1/1.7 با رزولوشن 10 مگاپیکسل و لنز 105-28 با دیافراگم 4.9-2.0 و صفحه ی 3 اینچی با رزولوشن 460k

SX120
مدل ارتقا یافته ی SX110 که رزولوشنش به 10 مگاپیکسل افزایش پیدا کرده و تشخیص چهره ش بهبود پیدا کرده.

Samin_System
20-08-2009, 16:50
مژده مژده مژده...

S90
سنسور 1/1.7 با رزولوشن 10 مگاپیکسل و لنز 105-28 با دیافراگم 4.9-2.0 و صفحه ی 3 اینچی با رزولوشن 460k

به نظر شما دوربين Canon S90 مي تونه رقيبي براي Panasonic LX3 باشه ؟ چون سايت dpreview اين دو تا دوربين رو كنار هم قرار داده .

unforgiven2009
20-08-2009, 18:29
اگه آره اون دوربین چیه ؟
مدل canonA590 یا A720 (اگر گیر بیاد) هم گزینه های خوبی هستند.

unforgiven2009
20-08-2009, 18:36
به نظر شما دوربين Canon S90 مي تونه رقيبي براي Panasonic LX3 باشه ؟ چون سايت dpreview اين دو تا دوربين رو كنار هم قرار داده .

بنظرم کنن برای رقابت با lx3 این دوربین را معرفی کرده. با اون پاره آجرهاش که نتونست حریفش بشه :31: (منظور سری G) البته جناب Samin_Systemبنده قصد جسارت به دوربین شما را نداشتم محض شوخی گفتم. کیفیت ساخت و قابلیت های سری G کنن بر کسی پوشیده نیست. شاید کنن خواسته یک دوربین که راحت تو جیب جا بشه و قابلیت های خوبی هم داشته باشه بسازه

Samin_System
20-08-2009, 19:14
بنظرم کنن برای رقابت با lx3 این دوربین را معرفی کرده. با اون پاره آجرهاش که نتونست حریفش بشه :31: (منظور سری G) البته جناب Samin_Systemبنده قصد جسارت به دوربین شما را نداشتم محض شوخی گفتم. کیفیت ساخت و قابلیت های سری G کنن بر کسی پوشیده نیست. شاید کنن خواسته یک دوربین که راحت تو جیب جا بشه و قابلیت های خوبی هم داشته باشه بسازه

اختيار داريد قربان . اين حرفا چيه ؟ مطمئن باشيد با اين حرفا ناراحت نميشم علي الخصوص كه از جانب دوستان باشه :46: بد نيست بدونيد اولين دوربيني كه داشتم يه پاناسونيك بود كه اونو به قول شما با يه پاره آجر تعويض كردم :5: اون دوربين در نوع خودش خيلي خوب بود اما محدوديتهايي هم داشت . بنده روي مارك خاصي تعصب ندارم و عقيده دارم هر دوربيني مزايا و معايب خودشو داره . ولي از اونجايي كه Canon S90 جديدتر از Panasonic LX3 عرضه شده به احتمال زياد معايب كمتري بايد داشته باشه . مثل Canon G11 كه رزولوشن اونو به خاطر پايين آوردن نويز كاهش دادن .

parasto2
20-08-2009, 20:03
باسلام
نظرتون درمورد دوربين a1000 canon چيه؟
ايا نسبت به قيمتش كه 160000 تومان است مييرزه؟
نقاط قوت وضعفش چي است؟
ياحق

prowler88
20-08-2009, 20:50
باسلام
نظرتون درمورد دوربين a1000 canon چيه؟
ايا نسبت به قيمتش كه 160000 تومان است مييرزه؟
نقاط قوت وضعفش چي است؟
ياحق
نقاط قوتش رزولوشن بالا, ماکروی قابل قبول, سنسور چرخش و کیفیت عکس خوب هست. در کل نقطه ی ضعف خاصی نداره و یه مجموعه ی هماهنگ رو ارائه کرده. هر چند در مقایسه با بعضی از رقبا ممکنه از جهاتی پایین تر باشه. مدل A590 IS هم از نظر مشخصات شباهت زیادی به این مدل داره با این تفاوت که تنظیمات دستی داره.

prowler88
20-08-2009, 21:03
اختيار داريد قربان . اين حرفا چيه ؟ مطمئن باشيد با اين حرفا ناراحت نميشم علي الخصوص كه از جانب دوستان باشه :46: بد نيست بدونيد اولين دوربيني كه داشتم يه پاناسونيك بود كه اونو به قول شما با يه پاره آجر تعويض كردم :5: اون دوربين در نوع خودش خيلي خوب بود اما محدوديتهايي هم داشت . بنده روي مارك خاصي تعصب ندارم و عقيده دارم هر دوربيني مزايا و معايب خودشو داره . ولي از اونجايي كه Canon S90 جديدتر از Panasonic LX3 عرضه شده به احتمال زياد معايب كمتري بايد داشته باشه . مثل Canon G11 كه رزولوشن اونو به خاطر پايين آوردن نويز كاهش دادن .
دلیل نمیشه چون جدیدتره پس حتما باید بهتر باشه. به نظر من کنان با عرضه ی این دوربین خواسته یک کامپکت با کیفیتی در حد G11 و با قیمت کمتر و طراحی بهتر ارائه کنه تا هم تنوع محصولاتش رو بیشتر کنه و هم از دو جبهه به جنگ LX-3 بره.
و البته فکر نمیکنم درست باشه S90 رو در حد LX-3 بدونیم. اگه اینطور باشه یعنی G11 یک رده بالاتر از LX-3 هست (که اینطور نیست). مخصوصا وقتی روی مشخصات این دو مدل (S90 و G11) دقیق میشیم متوجه میشیم که S90 یک سری کمبودهایی نسبت به G11 داره که اون رو یه سطح پایین تر قرار میده:
زوم کمتر, ماکروی ضعیفتر, سرعت شاتر کمتر, عدم امکان استفاده از کانورتور, فرمت RAW که موجود نیست, چشمی نداره و تنظیمات و دکمه های روی بدنه هم خیلی محدوده و در کل دوربین ساده تریه. البته برتریش به G11 رو میشه در طراحی متفاوت, وزن و ابعاد کمتر, لنز سریعتر, و وایت بالانس 7 نقطه ای اشاره کرد.
البته همون طور که میدونید (یا نمیدونید!) سری S قبلا هم وجود داشته و آخرین مدلش مال 2004 بوده.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپاورقی:
من چهار پنج سال پیش که میخواستم دوربین بخرم بین چند تا مدل دوربین H5 سونی رو انتخاب کردم. یادمه اون موقع یه دوربین بود به اسم Powershot Pro 1. امروز یه نگاه به مشخصاتش انداختم دهنم از تعجب باز موند. هنوزم که هنوزه مشخصاتش عالیه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

tommy vercetti
21-08-2009, 17:03
تایید میشه. اگه 500 تومن بودجه دارین که SX10 به نظرم بهتره.

دستتون درد نکنه . ببخشید فرق SX10 با SX1 چیه ؟؟ یعنی چرا SX1 از SX10 گرونتره ؟؟ ( به بودجه ی من می رسه ؟)

prowler88
21-08-2009, 22:06
دستتون درد نکنه . ببخشید فرق SX10 با SX1 چیه ؟؟ یعنی چرا SX1 از SX10 گرونتره ؟؟ ( به بودجه ی من می رسه ؟)
SX1 سرعت عکاسی پیاپی بالاتری داره و فیلم برداری HD. قیمتش هم بالای 550 تومنه که به صرفه نیست. خصوصا با توجه یه این مساله که کیفیت عکس های SX10 بهتره.

saman65
22-08-2009, 08:23
مژده مژده مژده...

G11
کنان تصمیم گرفت با ارائه ی یک دوربین دیگه از سری G و این بار با رزولوشن پایین تر دماغ پاناسونیک رو به خاک بماله! دقیقا ایرادی که dpreview از این دوربین گرفته بود و باعث شده بود نویز عکساش بالا باشه رفع شد.

SX20
باز هم به عنوان پاسخ به رقبا و مخصوصا پاناسونیک FZ28. آخرین دوربین از سری SX مجهز به فیلمبرداری HD و سنسور 12 مگاپیکسلی شده.

S90

SX120
مدل ارتقا یافته ی SX110 که رزولوشنش به 10 مگاپیکسل افزایش پیدا کرده و تشخیص چهره ش بهبود پیدا کرده.

اه............
منم دیروز از سایت آمازون واسم ایمیل اومد اینها رو زده بود که به زودی میاریم...SX20 رو پیش فروش میکنه 400...من SX10 رو همین قیمت گرفتم:41:فردا هم میرسه دستم...میخوام اگه سایته قبول کرد پسش بدم SX20 بگیرم...یعنی این کنون لعنتی نمیتونست 20 روز زودتر معرفی کنه:19:

احمد ترابی
22-08-2009, 09:20
من یه دوربین کنون دارم که حدود 5متهی هیت که دارمش
چند وقت پیش هی اختار میداد که شارژ نداره من فکر کردم که باطریش خراب شده .عوضش کردم اما بازم همون اختار رو میده و خاموش میشه
برای این مشکل کسی راه حلی سراغ نداره
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

prowler88
22-08-2009, 13:23
من یه دوربین کنون دارم که حدود 5متهی هیت که دارمش
چند وقت پیش هی اختار میداد که شارژ نداره من فکر کردم که باطریش خراب شده .عوضش کردم اما بازم همون اختار رو میده و خاموش میشه
برای این مشکل کسی راه حلی سراغ نداره
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
اگه باتری قلمی میخوره که ممکنه مشکل از باتری باشه. باتری های تقلبی زیاده تو بازار.

prowler88
22-08-2009, 14:41
اه............
منم دیروز از سایت آمازون واسم ایمیل اومد اینها رو زده بود که به زودی میاریم...SX20 رو پیش فروش میکنه 400...من SX10 رو همین قیمت گرفتم:41:فردا هم میرسه دستم...میخوام اگه سایته قبول کرد پسش بدم SX20 بگیرم...یعنی این کنون لعنتی نمیتونست 20 روز زودتر معرفی کنه:19:
حالا اگه نشد هم مهم نیست. تنها فرق اساسی اینه که فیلمبرداریش بهتر شده. ولی در مورد عکاسی: رزولوشن بالاتر=کیفیت پایین تر

saman65
22-08-2009, 16:09
حالا اگه نشد هم مهم نیست. تنها فرق اساسی اینه که فیلمبرداریش بهتر شده. ولی در مورد عکاسی: رزولوشن بالاتر=کیفیت پایین تر

ممنونم داداش.ولی خب من فیلم هم یه کم واسم مهم بود....حالا هرچی خدا بخواد:10:

PC°BASE
22-08-2009, 20:28
سلام .
نظر دوستان رو میخواستم در مورد دوربین Nikon p90 بدونم ؟ کلا چه طور دوربینیه ؟ چون شنیدم کامپکت های نیکون بر خلاف SLR هاش عمل کرد ضعیفی دارن( کلا در مقایسه با مدل های مشابه از برند های دیگه عملکردش چه طوره ؟ )
در ضمن یه حدود قیمت هم برای Nikon d90 میخواستم . نظر دوستان در مورد این دوربین چیه ؟ فکر کنم این یکی SLR باشه . کلا در مقایسه با رقبا از برند های دیگه عملکردش چه طوره ؟
خیلی ممنون .

Excel-VB
23-08-2009, 07:05
اه............

-======================-
سلام دوست عزیز
این اشتباه را نکنید!
کم پیدا می شود دوربینی مانند SX10 که خریدار را راضی نگه دارد ... درست مانند S5 که تا مدت ها پس از Discontinue شدنش همچنان طرفدار داشت ... اجازه بدهید تولید این دوربین متوقف شود، آنوقت خواهید دید که افت قیمت نخواهد داشت و همچنان تقاضا دارد ... یک نکته دیگر: شرکت کنون هیچ وقت با ارائه مدل آپگرید شده قبلی هیچ وقت بازارش را از دست نخواهد داد! بنابراین مطمئن باشید یک سری آپشن ها را از روی SX20 برمی دارد ... اصول و منطق بازار هم همین است! بعید می دانم SX20 دقیقا همان SX10 باشد با آپشن های بیشتر! قطعا بک سری از آپشن ها را برمی دارند ...
من کسی را ندیده ام که SX10 خریده باشد و پشیمان باشد!

prowler88
23-08-2009, 08:41
سلام .
نظر دوستان رو میخواستم در مورد دوربین Nikon p90 بدونم ؟ کلا چه طور دوربینیه ؟ چون شنیدم کامپکت های نیکون بر خلاف SLR هاش عمل کرد ضعیفی دارن( کلا در مقایسه با مدل های مشابه از برند های دیگه عملکردش چه طوره ؟ )
در ضمن یه حدود قیمت هم برای Nikon d90 میخواستم . نظر دوستان در مورد این دوربین چیه ؟ فکر کنم این یکی SLR باشه . کلا در مقایسه با رقبا از برند های دیگه عملکردش چه طوره ؟
خیلی ممنون .
P90 و در کل دوربین های آماتور و SLR-Like نیکون (یا به قول خودشون نایکان) عملکردشون در مقایسه با دوربین های رقیب واقعا ضعیفه. مهمترین مشکلی که دارن نویز زیاد عکس ها هست. من خودم هیچ وقت نفهمیدم نیکون با این تکنولوژی و تجربه چرا هیچ وقت نمیتونه دوربین های این سطحش رو اصلاح کنه. البته قبلا هم توضیح داده شده که P90 مشخصات بسیار خوبی داره ولی هم از نظر کیفیت عکس و هم از جهات دیگه از ضعیفترین دوربین های بازاره.
اختلاف قیمت D90 با P90 در خوش بینانه ترین حالت 600 هزار تومنه. قیمت D90 باید بالای 1100 و شاید بالای 1200 باشه. SLR های نیکون برخلاف دوربین های ارزون قیمتش کم نظیر هستند. شاید تنها رقیب سرسختی که دارن Canon باشه. در کل اگه میخواین دوربین ارزون قیمت بخرین بیشتر روی کنان و پاناسونیک و سونی فکر کنین. اگه دنبال دوربین 4/3 هستید (مشابه دوربین های SLR با سنسور کوچکتر و ابعاد خیلی جمع و جورتر) فقط پاناسونیک و الیمپوس و اگه SLR میخواین کنان و نیکون و پنتکس و الیمپوس (سونی هم بد نیست.)

saman65
23-08-2009, 09:39
-======================-
سلام دوست عزیز
این اشتباه را نکنید!
کم پیدا می شود دوربینی مانند SX10 که خریدار را راضی نگه دارد ... درست مانند S5 که تا مدت ها پس از Discontinue شدنش همچنان طرفدار داشت ... اجازه بدهید تولید این دوربین متوقف شود، آنوقت خواهید دید که افت قیمت نخواهد داشت و همچنان تقاضا دارد ... یک نکته دیگر: شرکت کنون هیچ وقت با ارائه مدل آپگرید شده قبلی هیچ وقت بازارش را از دست نخواهد داد! بنابراین مطمئن باشید یک سری آپشن ها را از روی SX20 برمی دارد ... اصول و منطق بازار هم همین است! بعید می دانم SX20 دقیقا همان SX10 باشد با آپشن های بیشتر! قطعا بک سری از آپشن ها را برمی دارند ...
من کسی را ندیده ام که SX10 خریده باشد و پشیمان باشد!

ممنون بابت راهنماییهات داداش

دوستان ریویو از این SX20 نیومده؟.من امروز SX10 به دستم رسید.
نمیدونم چیکار کنم.آخه من فیلم برداری واسم مهمه...

Samin_System
23-08-2009, 12:42
ممنون بابت راهنماییهات داداش

دوستان ریویو از این SX20 نیومده؟.من امروز SX10 به دستم رسید.
نمیدونم چیکار کنم.آخه من فیلم برداری واسم مهمه...

اين هم لينك بررسي SX20

saman65
23-08-2009, 18:20
اساتید نظر شماها چیه؟

prowler88
23-08-2009, 20:07
اساتید نظر شماها چیه؟
اولا که من خودم به شخصه شاگرد هستم نه استاد. اگه واقعا فیلمبرداری واست مهمه و این کاری که میگی عملیه خب چرا که نه. ولی اگه میبینی نمیشه یا دردسر داره بیخیال شو.

a9326
24-08-2009, 18:50
دوربین با حدود قیمت 300 تومن چی پیشنهاد میشه ؟

saman65
24-08-2009, 19:12

یه کم بزار روش پاناسونیک FZ28 بگیر:31:

Senator_F
24-08-2009, 21:06

یه کم بزار روش پاناسونیک FZ28 بگیر:31:

بدون اینکه بگین دقیقا کاربردتون و انتظاراتتون از دوربین چیه،نمیشه دقیقا راهنمایی کرد.هر سری از دوربین ها برای قشر خاصی از مصرف کننده ها مناسبه و بدون در نظر گرفتن این قضیه،راهنمایی کردن میتونه یه جورایی به نتیجه دلخواه شما منجر نشه.

a9326
24-08-2009, 21:16
برا عکس گرفتن از ساختمون های تاریخی و اشیا درون موزه میخواستم :d
زیاد حرفه ای نمیخوام فقط میخوام کیفتش خوب باشه ..........

Senator_F
24-08-2009, 23:16
برا عکس گرفتن از ساختمون های تاریخی و اشیا درون موزه میخواستم :d
زیاد حرفه ای نمیخوام فقط میخوام کیفتش خوب باشه ..........

خب برای داخل موزه،فلاش قوی نیاز دارین تا اشیا با نوری یکسان در تمام نقاط بیافتند.
هم میتونین از سوپر زوم ها بگیرین،اگه به زوم زیاد احتیاج دارین البته.
اگه به زوم زیاد احتیاج ندارین،بهترین انتخاب،دوربین های کمپکت نیمه حرفه ای بعلاوه یه فلاش خارجی انتخاب مناسبی خواهد بود.

مدل های پاناسونیک FZ28،سونیH50،کنون Sx10 در گروه سوپر زوم ها انتخاب های خوبی هستند.سونی فلاش بهتری دارد.
در گروه نیمه حرفه ای هم،پاناسونیکLX3 و کنون سریG انتخاب های شما هستند.

a9326
25-08-2009, 00:51
بعد همه این مدل هایی که گفتین قیمتاش دورو بره 300 هست یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟
اون قسمت عکس گرفتن از ساختمون ها هم در نظر بگرید کدوم بهتره ؟؟؟
بهترین محل برا خریدنشونم لطفا بگین از کجا بگیرم .........

prowler88
25-08-2009, 07:00
اگه بتونی بودجه ت رو افزایش بدی تا 430 میتونی LX-3 بگیری که برای همچین استفاده هایی ایده آله. کامپکت معمولی هم بخوای بگیری من فوجی F100fd و کنان SD880 هم پیشنهاد میشه که قیمتشون باید تو همین محدوده باشه.

mahtab_tk
25-08-2009, 10:01
از بين canon g10 , Ixus980 كدو رو پيشنهاد مي كنيد و چرا؟؟؟؟؟؟؟

Senator_F
25-08-2009, 12:15
از بين canon g10 , Ixus980 و SX10 كدوم رو پيشنهاد مي كنيد و چرا؟

از بین این سه تا،Ixus980دوربین کمپکت و غیر حرفه ای هستش.
در مورد اون دو تای دیگه،سری G کنون،کیفیت عکس خیلی بالایی داره ولی فیلمبرداری و همچنین زوم هنگام عکس خوبی نداره.یه جورایی دوربین نیمه حرفه ای برای صرف فقط عکاسی خوبه و امکانات جانبی چندانی نداره.

SX10 هم دوربینی خوب و با کیفیت هستش،ولی حجم بزرگی داره و همچنین در مورد کیفیت عکس،به پای سریG نمیرسه،ولی امکانات جانبی خوبی داره.

حالا شما بنا به نیاز خودتون،اگه فقط صرف عکاسی و کیفیت اون براتون مهمه،دوربینی بهتر از سری G (دوربین LX3 پاناسونیک هم جزو این گروه دوربین ها هست).ولی اگه به فیلمبرداری و زوم و اینا هم اهمیت میدین،SX10 یا مدل های جدیدترش SX1 و SX20 رو مد نظر قرار بدین.

rafee
25-08-2009, 23:49
Salam khaste nabashid

man ye dorbin mikhastam ta 350000
toman

va mikham in doribin hamishe hamram bashe ta harja sojeyi ya mannzaraye jalebi didam azesh aks begiram

khob mansafheye ghabl ro khondam va khodam ham kheyli search kardam

bali be hich natijei naresidam

mamnon misham ke shoma komakam konin va ye dorbin pishnahad bedin ke ham zarif bashe va ham kefuyat aks va dorbinesh khob bashe

mamnon az tavajoheton