PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

avecina.ir
10-07-2009, 11:16
آيا قيمت Panasonic Lumix DMC_ZS3 پايينتر هم مياد ؟
عزیز دل.. این هنوز وارد نشده!! خیلی مدت بودش که پی این بودم.. اما با قیمت بالا و وارد نشدنش نظرم عوض شد..
ولی وقتی وارد بشه بعد چند ماه قیمتش یه جزئی میاد پایینتر

setayesh_mj
10-07-2009, 11:45
عزیز دل.. این هنوز وارد نشده!! خیلی مدت بودش که پی این بودم.. اما با قیمت بالا و وارد نشدنش نظرم عوض شد..

ولي دوست خوبمون با اين نقل قول:

قابل توجه دوستان ديروز يه سر به نمايندگي پاناسونيك زدم و دنبال قيمت fz28 مي گشتم چون ميخوام بخرم.قيمت 410.000 تومان كه البته موجود نداشت و گفت هفته بعد مياره.با فروشنده صحبت كردم و گفت آخرش 400.000 تومان مي ده بهم ولي هيچ اشانتيوني از جمله رم روش نداره!! البته من از دوستان شنيده بودم كه fz 28 روش يه رم مجاني هم داره؟؟! راستي tz7يا به عبارتي همونzs3 هم اومده قيمت 470.000 تومان كه دو رنگ مشكي و نقره اي موجود داره. lx3 هم آورده بود قيمت 430.000 تومان.من انتخابم fz28 هستش ولي راستش رو بخواين با ديدن امكانات zs3 و همچنين ديدن دوربين از نزديك يك خورده دو به شك شدم.ممنون مي شم اگه اساتيد فن راهنمايي كنند. [راهنمايي براي انتخاب نهايي بين zs3 و fz28 ].شنيدم كه zs3 زوم اپتيكالش هنگام فيلمبرداري كار مي كنه.آيا درسته؟؟

گفتند كه ZS3 با قيمت 470.000 توي باز موجوده! يعني توي نمايندگيهاشون هم پيدا نميشه؟

setayesh_mj
10-07-2009, 11:49

يعني توي نمايندگيهاشون هم پيدا نميشه؟
ولي دوستمون با اين نقل قول گفته كه ZS3 با قيمت 470000 تومان توي بازار موجوده!

نقل قول:
نوشته شده توسط cuteetuc [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
قابل توجه دوستان ديروز يه سر به نمايندگي پاناسونيك زدم و دنبال قيمت fz28 مي گشتم چون ميخوام بخرم.قيمت 410.000 تومان كه البته موجود نداشت و گفت هفته بعد مياره.با فروشنده صحبت كردم و گفت آخرش 400.000 تومان مي ده بهم ولي هيچ اشانتيوني از جمله رم روش نداره!! البته من از دوستان شنيده بودم كه fz 28 روش يه رم مجاني هم داره؟؟! راستي tz7يا به عبارتي همونzs3 هم اومده قيمت 470.000 تومان كه دو رنگ مشكي و نقره اي موجود داره. lx3 هم آورده بود قيمت 430.000 تومان.من انتخابم fz28 هستش ولي راستش رو بخواين با ديدن امكانات zs3 و همچنين ديدن دوربين از نزديك يك خورده دو به شك شدم.ممنون مي شم اگه اساتيد فن راهنمايي كنند. [راهنمايي براي انتخاب نهايي بين zs3 و fz28 ].شنيدم كه zs3 زوم اپتيكالش هنگام فيلمبرداري كار مي كنه.آيا درسته؟؟

setayesh_mj
10-07-2009, 11:51
سلام به همه دوستان

ميشه نظر و اطلاعات خودتون را در مورد اين 3 تا دوربين و قيمتاشون به من بگيد، *همينطور كيفت عكس و فيلمبرداريشون*
شما اساتيد و اهل فن كداميك از اين دوربينها را از نظر معيارهايي كه براي يك عكس خوب وجود دارند ، نسبت به ديگري برتر ميدانيد؟
( در ضمن همين جا بگم من اين دوربينها را براي عكاسي معمولي و خانوادگي ميخوام ولي كيفيت عكسها خيلي برام مهمه )

Sony CyberShot DSC_W230
Sony CyberShot DSC_W290
Panasonic Lumix DMC_ZS1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gifشاخه گل رزي که درزمان حيات به کسي مي دهيد ، به مراتب بهتر ازيک دسته گل ارکيده اي است که روي سنگ قبر او مي گذاريد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

كسي نيست جواب من را بده؟
اگه ميشه درباره مموريهاشون و قيمت آنها هم مطلبي بنويسيد.:46:

unforgiven2009
10-07-2009, 12:57
سلام به همه دوستان

ميشه نظر و اطلاعات خودتون را در مورد اين 3 تا دوربين و قيمتاشون به من بگيد، *همينطور كيفت عكس و فيلمبرداريشون*
شما اساتيد و اهل فن كداميك از اين دوربينها را از نظر معيارهايي كه براي يك عكس خوب وجود دارند ، نسبت به ديگري برتر ميدانيد؟
( در ضمن همين جا بگم من اين دوربينها را براي عكاسي معمولي و خانوادگي ميخوام ولي كيفيت عكسها خيلي برام مهمه )

Sony CyberShot DSC_W230
Sony CyberShot DSC_W290
Panasonic Lumix DMC_ZS1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gifشاخه گل رزي که درزمان حيات به کسي مي دهيد ، به مراتب بهتر ازيک دسته گل ارکيده اي است که روي سنگ قبر او مي گذاريد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

سلام
اگر تصمیم به خرید یکی از این مدلها را گرفتید بنظر طبق شواهد ZS1 گزینه مناسبتری است:
زوم نوری 12x

واید 25

فیلمبردی WVGA video (848 x 480 pixels), 30 fps

برد فلاش: 5.3 متر

ماکرو: 3cm

همچینین مقایسه ای که در سایت dpreview بین چند دوربین در این کلاس انجام شده این دوربین بالاترین رتبه را کسب کرده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد دو مدل سونی میتوان فلاش ضعیفتر . زوم واید و تله کمتر. فیلمبرداری و ماکرو ضعیفتر.
بنظرم همین چند مورد دلایل خوبی برای معیار انتخاب یک دوربین باشد

در مورد مموری sz1 از مموری های sd پشتیبانی میکنه . بنظرم خرید یک مموری 4 یا 8 گیگی با مارک Transcend کلاس 6 (SDHC)یا توشیبا (SDHC)گزینه 'های مناسبی هستند .قیمت 8 گیگ این مموریها حدود 20 هزار تومان هست

setayesh_mj
10-07-2009, 13:42
سلام
اگر تصمیم به خرید یکی از این مدلها را گرفتید بنظر طبق شواهد ZS1 گزینه مناسبتری است:
زوم نوری 12x

واید 25

فیلمبردی WVGA video (848 x 480 pixels), 30 fps

برد فلاش: 5.3 متر

ماکرو: 3cm

همچینین مقایسه ای که در سایت dpreview بین چند دوربین در این کلاس انجام شده این دوربین بالاترین رتبه را کسب کرده

در مورد دو مدل سونی میتوان فلاش ضعیفتر . زوم واید و تله کمتر. فیلمبرداری و ماکرو ضعیفتر.
بنظرم همین چند مورد دلایل خوبی برای معیار انتخاب یک دوربین باشد

در مورد مموری sz1 از مموری های sd پشتیبانی میکنه . بنظرم خرید یک مموری 4 یا 8 گیگی با مارک Transcend کلاس 6 (SDHC)یا توشیبا (SDHC)گزینه 'های مناسبی هستند .قیمت 8 گیگ این مموریها حدود 20 هزار تومان هست

در مورد قيمت دوربينها اطلاعي داريد؟
خبري داريد كه ZS1 الان تو بازار اصفهان موجوده؟
ميشه درباره تفاوت كيفيت فيلمبرداري دوربين ZS1 و ZS3 مفصل توضيح بديد؟ قابليت HD را هم توضيح بديد؟

avecina.ir
10-07-2009, 14:06
[راهنمايي براي انتخاب نهايي بين zs3 و fz28 ].شنيدم كه zs3 زوم اپتيكالش هنگام فيلمبرداري كار مي كنه.آيا درسته؟؟پس ZS3 همین هفته وارد شده دوست جان.تا قبل از این که هیچجا نبودش
واسه انتخاب بین ZS3 و FZ28 فقط به فاکتور واسه مشتری وجود داره>> آیا دنبال کامپکت هستی یا دنبال یا Like SLR
ZS3 تنها کامپکت با کیفیتیه که زوم موقع فیلمبرداری داره.. یه مدل کامپکت خیلی ضعیف از سونی هم هستش که این امکان را داره ولی از دید فنی مناسب نیستش..
امکانات FZ28 به مراتب کاملتر از ZS3 هست و قیمتم که حدود 60 تومن کمتره.یه حرفه ای FZ28 را انتخاب میکنه یه لحظه هم به انتخابش فکر نمیکنه..

قابليت HD را هم توضيح بديد؟ بارها در همین تاپیک گفتیم که فیلمبرداری HD یعنی 1280x720 یا در 800 .. فول HD هم یعنی 1920x1080

unforgiven2009
10-07-2009, 14:50
ميشه درباره تفاوت كيفيت فيلمبرداري دوربين ZS1 و ZS3 مفصل توضيح بديد؟ قابليت HD را هم توضيح بديد؟

قیمت zs1 رادقیقا نمیدانم اما در سایتهای خارجی حدود 270 دلار قیمت دارد و می شه حدس زد قیمتی حدود 300 هزار تومان داشته باشد

قیمت w230و w290 در سایت دیجیکالا بترتیب 254 و 319 هزار تومان اعلام شده که در بازار شاید کمی ارزانتر هم باشد.
راستی دوربینهای سونی رمهای مخصوص سونی یعنی Memory SticK پشتیبانی میکنند که به مراتب گرانتر از مموریهای SD هستند

درموردا ختلاف کیفیت فیلمبرداری این دو مدل:
ابتدا در مرودفرمت HD :
یادم هست چند وقت پیش پستی در مرود این فرمت در این تاپیک قرار دادم .لطفا به این آدرس مراجعه کنید:

ZS3 از دو فرمت HD و AVCHD بهره میبره
AVCHD فرمت جدید و مشترک بین شرکت سونی و پاناسونیک هست که از فناوری جدید AVC/H.264 MPEG4 برای ضبط تصاویر بهره میبره و میتوان حدود 20 دقیقه فیلبرداری با کیفیت HD را در یک DVD ذخیره کرد
1280x720 pixels, 60p - AVCHD Lite SH: 17Mbps, H: 13Mbps, L: 9Mbps

در حالت HD با تفکیک 1280x720 pixels, 30fps و 720dpi تصویربرداری میکند

:ZS1
WVGA video (848 x 480 pixels), 30 fps
ااین فرمت با قدرت تفکیک بالاتراز فرمت (480*640) VGA می باشد گاهی به این فرمت تصویربرداری VGA به صورت واید گفته میشه که کیفیت بالاتری نسبت به VGA عرضه میکند

prowler88
10-07-2009, 15:03
به نظر من هم قیمت ZS3 خیلی زیاده. اگه 400 بود باز بهتر بود. ولی 470 خیلی زیاده برای این دوربین. خصوصا با وجود دو تا دوربین با کیفیت بهتر مثل FZ28 و LX3. درسته که فیلمبرداری ZS3 از این دو تا بهتره. ولی فراموش نشه که هدف خرید دوربین عکاسی هست و کیفیت و امکانات عکاسی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیره.

unforgiven2009
10-07-2009, 15:36
به نظر من هم قیمت ZS3 خیلی زیاده. اگه 400 بود باز بهتر بود. ولی 470 خیلی زیاده برای این دوربین. خصوصا با وجود دو تا دوربین با کیفیت بهتر مثل FZ28 و LX3. درسته که فیلمبرداری ZS3 از این دو تا بهتره. ولی فراموش نشه که هدف خرید دوربین عکاسی هست و کیفیت و امکانات عکاسی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیره.

من هم موافقم اگر این مقدار می توانید هزینه کنید این دو دوربینی که دوستمان معرفی کردند و از آنجایی که کیفیت برای شما ملاک مهمی است بهترین انتخاب اهست

setayesh_mj
10-07-2009, 16:16

براي من هم كيفيته عكس خيلي مهمه ولي خوب كنارش اگه بشه يه ذره هم فيلم گرفت كه ديگه عاليه!
پس با اين توضيحات، شما عزيزان دوربين Panasonic lumix DMC_ZS1 را در رنج قيمتي 250 تا 320 هزار تومان تاييد و تضمين ميكنيد (به لحاظ كيفيتي و همون ملاكهاي اصلي در انتخاب دوربين)؟
و اينكه كيفيت دوربينهاي پاناسونيك بهتر از سوني هست؟ البته توي مدلهاي كامپكت ؟

unforgiven2009
10-07-2009, 16:54
براي من هم كيفيته عكس خيلي مهمه ولي خوب كنارش اگه بشه يه ذره هم فيلم گرفت كه ديگه عاليه!
پس با اين توضيحات، شما عزيزان دوربين Panasonic lumix DMC_ZS1 را در رنج قيمتي 250 تا 320 هزار تومان تاييد و تضمين ميكنيد (به لحاظ كيفيتي و همون ملاكهاي اصلي در انتخاب دوربين)؟
و اينكه كيفيت دوربينهاي پاناسونيك بهتر از سوني هست؟ البته توي مدلهاي كامپكت ؟

تایید میشه ول تضمینش تا حدود زیادی بر میگرده بخود شما یعنی اینکه تا چه مقدار به فنون عکاسی وارد هستید . اگه فیلمبردای برای شما مهم هست fz28 با فرمت HD و lX3 با wvga فیلم میگیره
کامپکتهای پاناسونیک مدلهای بهتر ی به نسبت سونی عرضه میکنند.
یک مورد را در نظر بگیرید. دوربینهایی مانند FZ28 و lX3 به خاطر قابلیتها و تنظیمات گستره عملکرد بهتری در شرایط مختلف دارند. مثلا در محیطهای کمنور با استفاد از قابلیتهای متعددو همچنین خصوصیات ذاتی دوربین مانندسنسور ,قدرت فلاش و عملکرد دوربین در این شرایط عکس های بهتری به کاربر عرضه میکنند. همچنین این دوربینها راه خلاقیت را برای عکاس باز می گذارند.
اما اگه بودجه محدود باشه و هدف از عکاسی داشتن یک البوم خانوادگی و صرفاثبت خاطرات هست و جزئییات عکس مطرح نیست خرید دوربینی مانند zs1 توصیه می شود.

prowler88
10-07-2009, 18:14
اگه فیلمبردای برای شما مهم هست fz28 با فرمت HD و lX3 با wvga فیلم میگیره

البته LX-3 هم HD فیلم میگیره ولی در حالت فیلمبرداری قابلیت زوم نداره.

بهترین دوربین های پاناسونیک از نظر فیلمبرداری به ترتیب:
GH-1: با قابلیت فیلمبرداری با رزولوشن 1080 و میکروفون دالبی در دو حالت AVCHD Lite و Motion JPEG
ZS3: قابلیت فیلمبرداری در دو حالت AVCHD و Motion JPEG با رزولوشن 720 و میکروفون استریو و زوم اپتیکال
FZ28: فیلمبرداری با رزولوشن 720 و زوم اپتیکال

cuteetuc
11-07-2009, 06:58
سلام
دوست عزیز این دو دوربین در یک کلاس نیستند . zs3 یک دوربین اتوماتیک و fz28 یک دوربین با امکانات گسترده.اگه قصد دارید عکاسی را جدی تر دنبال کنید انتخاب fz28 و یا lx3 گزینه های بهتری هستند.
در مورد رم حتما دقت کنید شرکت موظف است یک رم و یک کیف همراه دوربین عرضه کند . اگه قروشنده زیر بار نرفت به یک فروشگاه دیگه مراجعه کنید. اما اگه بتوانید رم را به فروشنده پس بدید ویک مبلغی از هزینه دوربین کسر کند میتوانید از فروشگاهای عرضه کننده یک رم با حجم بالاتر رو قیمت مناسب بخرید . بنظرم کیف این دوربین را هم به فروشنده بدهید و از قیمت دوربین کسر کند . چون کیف های که همراه این دوربین عرضه می شود فابریک این دوربین نیست ودوربین به سختی در آن جا میگیرد

دوست عزيز اول بگم كه بچه محل هستيم(كرج).مي دونم كه اين دو تا دوربين تو يك كلاس نيستند ولي پريروز فروم سايت dpreview رو مرور مي كردم كه در مقايسه اين دو تا دوربين اكثرا گفته بودن كه zs3 تقريبا اكثر امكانات fz28 (به جز فرمت RAW و تنظيم دستي) رو داره و نكته ديگه اي كه بهش اشاره مي كردن در خصوص حجيم و سنگين تر بودن fz28 بود كه مي گفتن مي تونه تو بلند مدت يه خورده اذيت كنه!! نكته ديگه اينكه HDMI نمي تونه يك امتياز مهم در خصوص ديرتر از رده خارج شدن zs3 نسبت به fz28 باشه؟! مي خوام در اين خصوص نظر شما و ساير دوستان رو بدونم.راستي من قيمت رو از نمايندگي توانايي تو خيابون دانشكده گرفتم .نمايندگي مطمئن ديگه اي سراغ داري؟ .ممنون ميشم.:10:

setayesh_mj
11-07-2009, 09:27
اگه فیلمبردای برای شما مهم هست fz28 با فرمت HD و lX3 با wvga فیلم میگیره

مگر ZS1 هم با فرمت VGA و هم WVGA فيلم نميگيره؟

راستي بالاي دوربين كه مدل دوربين نوشته ميشه در اين دو مدل (ZS1 و ZS3) در بعضيهاشون نوشته (TZ6 و TZ7) ؟ اينجا اين دوربينها را بيشتر با كدوم اسمهاشون ميشناسند؟

prowler88
11-07-2009, 11:21

راستي بالاي دوربين كه مدل دوربين نوشته ميشه در اين دو مدل (ZS1 و ZS3) در بعضيهاشون نوشته (TZ6 و TZ7) ؟ اينجا اين دوربينها را بيشتر با كدوم اسمهاشون ميشناسند؟
با هر دو اسم میشناسند. ولی معمولا از ZS استفاده میشه.

avecina.ir
11-07-2009, 12:11
مثل اینکه برای اروپا و آمریکا به اسم TZ میزنن.آسیا و آفریقا به اسم ZS.مثل نوتبوکهای سونیه که اسمشونه واسه خاورمیانه دو رقمی میزنن اروپا آمریکا 3 رقمی ولی جنس یه جنسه

Greight
11-07-2009, 15:01
از دوستان كسي اين Panasonic Lumix DMC-ZS3 رو نديده يا قيمت نداره ؟

avecina.ir
11-07-2009, 15:46
از دوستان كسي اين Panasonic Lumix DMC-ZS3 رو نديده يا قيمت نداره ؟
صفحه ی قبلی را ببین و این پست را>>
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

unforgiven2009
11-07-2009, 16:00
دوست عزيز اول بگم كه بچه محل هستيم(كرج).مي دونم كه اين دو تا دوربين تو يك كلاس نيستند ولي پريروز فروم سايت dpreview رو مرور مي كردم كه در مقايسه اين دو تا دوربين اكثرا گفته بودن كه zs3 تقريبا اكثر امكانات fz28 (به جز فرمت RAW و تنظيم دستي) رو داره و نكته ديگه اي كه بهش اشاره مي كردن در خصوص حجيم و سنگين تر بودن fz28 بود كه مي گفتن مي تونه تو بلند مدت يه خورده اذيت كنه!! نكته ديگه اينكه HDMI نمي تونه يك امتياز مهم در خصوص ديرتر از رده خارج شدن zs3 نسبت به fz28 باشه؟! مي خوام در اين خصوص نظر شما و ساير دوستان رو بدونم.راستي من قيمت رو از نمايندگي توانايي تو خيابون دانشكده گرفتم .نمايندگي مطمئن ديگه اي سراغ داري؟ .ممنون ميشم.:10:
با سلام خدمت بچه محل عزیز:10:
بنظرم شما بدقت ریویو این دوربین را مطالعه نکردید. مد تقدم شاتر و دیافراگم ومد منوال که در fz28 وجود دارد در ااین دوربین وجود دارد؟ رنج دیافراگم 2.8 تا 8 و ماکرو 1 سانتی , تله 18 و فلاش قویتر و چگالی پیکسلی کمتر که در نویز تاثیر دارد و ساپورت انواع فیلتر های عکاسی از دیگر خصوصات دیگر این دوربین است. بحث حجم دوربین جداست ولی 417 گرم بنظرم خیلی سنگین باشد .
کلا دوست عزیز مد فیلمرداری ملاک خوبی برای قضاوت در مورد دوربین نیست. و عاملی برای کنار رفتن یا مانگاری دوربینی نمی باشد. وظیفه اصلی دوربین عکاسی ثبت عکس می باشد. وجود مود فیلمبرداری هم همیشه با محدودیتهایی روبرو است .

نمایندگی کرج با چه قیمتی این دوربین را عرضه میکند؟
این دوربین با گارانتی 15 ماه بانیان عرضه می شود . درهر صورت بنظرم zs3با قیمت بیشتر از 350 ارزش خرید ندارد

بله با هر دو فرمت فیلم می گیرد

mn_shirvani
11-07-2009, 16:04
كسي در مورد canon ixus 110 اطلاعاتي داره ؟ منظورم مشخصاتش نيست بلكه كيفيت عكس و فيلم (مخصوصا فيلم ) و دوام و... هست . تو اين رنج قيمت (320 هزار تومان)چه دوربيني (با فيلم برداري HD) پيشنهاد ميكنيد؟

setayesh_mj
11-07-2009, 16:29
:10:با تشكر از همه عزيزاني كه من را در اين پست راهنمايي كردند:10:

البته اميدوارم بتوانم دوربين Panasonic Lumix DMC_ZS1 را اينجا و با قيمت مناسبي پيدا كنم

cuteetuc
12-07-2009, 06:52
نمایندگی کرج با چه قیمتی این دوربین را عرضه میکند؟
این دوربین با گارانتی 15 ماه بانیان عرضه می شود . درهر صورت بنظرم zs3با قیمت بیشتر از 350 ارزش خرید ندارد

410.000 تومان=fz28 كه با چانه 400.000 تومان هم مي ده.
470.000 تومان=sz3
430.000تومان=lx3
البته فروشنده مي گفت كه روي fz28 هيچ اشانتيوني از قبيل كيف يا رم نداره در حاليكه بچه ها چيزي خلاف اين موضوع مي گن!!!

mn_shirvani
12-07-2009, 09:32
كسي در مورد canon ixus 110 اطلاعاتي داره ؟ منظورم مشخصاتش نيست بلكه كيفيت عكس و فيلم (مخصوصا فيلم ) و دوام و... هست . تو اين رنج قيمت (320 هزار تومان)چه دوربيني (با فيلم برداري HD) پيشنهاد ميكنيد؟

لطفا جواب بديد خيلي فوريه!!

unforgiven2009
12-07-2009, 13:47
لطفا جواب بديد خيلي فوريه!!
در این رنج قیمتی از لحاظ فیلمبرداری سونی H20 با فرمت HD میگیره و بعد از آن zs1 با فرمت wvga
از لحاظ خروجی عکس zs1 بنا به شواهد عمل کرد بهتری داره

حالا بنا به اینکه کدام یک از این فاکتورها برای شما اهمیت بیشتری داره میتوتنید یکی از این دو دوربین را انتخاب کنید.بنظر من فاکتور عکاسی از اهمیت بالاتری برخورداره.

Hossein_murderer
12-07-2009, 13:48
آخر نفهمیدم zs1 بهتره یاixus 990 ؟
توی دوربین های compact چی خوبه ؟

unforgiven2009
12-07-2009, 13:50
آخر نفهمیدم zs1 بهتره یاixus 990 ؟
توی دوربین های compact چی خوبه ؟
در چه رنج قیمتی؟

amir_dre
12-07-2009, 14:01
دوستان تو رنج 100 تا 200 هزار تومن چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید
این دو تا چه طوره؟ کانن پاورت شات E1و کانن a1000 IS
کدوم حرفه ای تره؟

unforgiven2009
12-07-2009, 14:30
کدوم حرفه ای تره؟

در این رنج قیمتی Canon PowerShot A720 IS اگر در بازار باشد و بعد Canon PowerShot A590 IS

Samin_System
12-07-2009, 14:35
کدوم حرفه ای تره؟

اين دو تا دوربين جزء دوربينهاي آماتور به حساب مياد و اصلا جنبه حرفه اي ندارن در ضمن وقتي به مشخصات فني اونا نگاه مي كني مي بيني كه كاملا شبيه همديگه هستن و هيچ فرقي با هم ندارن . تنها فرقشون به نظر مياد بدنه اونها باشه .

.

amir_dre
12-07-2009, 15:06
اين دو تا دوربين جزء دوربينهاي آماتور به حساب مياد و اصلا جنبه حرفه اي ندارن در ضمن وقتي به مشخصات فني اونا نگاه مي كني مي بيني كه كاملا شبيه همديگه هستن و هيچ فرقي با هم ندارن . تنها فرقشون به نظر مياد بدنه اونها باشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید.

خوب منم آماتورم و دوربین حرفه ای که تو این رنج قیمت نیست ولی می خواستم از تجربیات دوستان استفاده کنیم
اگه مدلی بهتر از اینها هست معرفی کنید (تو این رنج قیمت)

Samin_System
12-07-2009, 15:18
خوب منم آماتورم و دوربین حرفه ای که تو این رنج قیمت نیست ولی می خواستم از تجربیات دوستان استفاده کنیم

شما قبل از هر چيزي بايد ببيني دوربينو براي چه كاري مي خواي ؟ و امكانات اون چقدر برات مهمه ؟ اگه فقط مي خواي عكس يادگاري داشته باشي هر دوي اونها خوبه .

prowler88
12-07-2009, 15:55
پیشنهادات unforgiven تایید میشه.
تفاوت E1 و A1000 در طراحی و رنگ بدنه هست. مدل E1 با سه رنگ سفید, صورتی, و آبی عرضه میشه و مدل A1000 با سه رنگ آبی, قهوه ای, نقره ای.
تو این محدوده ی قیمت (شاید یه ذره بالاتر) مدل LZ10 پاناسونیک خیلی خوبه. F100fd فوجی هم کیفیت عکساش عالیه. W230 از سونی هم بد نیست.
به نظر من با یه مقدار افزایش بودجه مدل های LZ10 و F100fd انتخاب های خوبی هستند.

amir_dre
12-07-2009, 17:28
شما قبل از هر چيزي بايد ببيني دوربينو براي چه كاري مي خواي ؟ و امكانات اون چقدر برات مهمه ؟ اگه فقط مي خواي عكس يادگاري داشته باشي هر دوي اونها خوبه .

علاوه بر عکس های یادگاری و ...
عکس های ماکرو (با گوشیم) زیاد میگیرم.دوربین های آماتور فوکوس دستی ندارند؟

prowler88
12-07-2009, 18:09
علاوه بر عکس های یادگاری و ...
عکس های ماکرو (با گوشیم) زیاد میگیرم.دوربین های آماتور فوکوس دستی ندارند؟
فوکوس دستی که ندارن ولی همین A720 IS ماکروی 1 سانتیمتر داره که تو دوربین های این قیمت کمتر پیدا میشه.

bleu2u4u
14-07-2009, 00:36
قیمت HX1 الان چنده؟
ایا این دوربین رو میشه هم رده ی FZ28 (از لحاظ قیمت) دونست؟اگه اره کدومشون بهتره؟
اگر HX1 گرونتره (که احتمالا هم همینطوره) ایا به اون اندازه که گرونتره ارزش داره یا نه؟
ممنون

avecina.ir
14-07-2009, 01:57
قیمت HX1 الان چنده؟
ایا این دوربین رو میشه هم رده ی FZ28 (از لحاظ قیمت) دونست؟اگه اره کدومشون بهتره؟
اگر HX1 گرونتره (که احتمالا هم همینطوره) ایا به اون اندازه که گرونتره ارزش داره یا نه؟
ممنون
صفحه های قبلی گفتیم که.. قیمتش بین 560 تا 570
کیفیت عکس و فیلمش قابل قیاس با FZ28 هستش و برتری خاصی نداره.. dpreview مقایسه ی خیلی کاملی انجام داده.زوم نوری 20X داره که تووی FZ28 برابر 18X هستش.گفته میشه price/performance مناسبی نداره و بصرفه نیستش..
ضمنن زوم نوری بالای 20X چونکه نیاز به چند تکه شدن لنز داره باعث افت کیفیت عکسبرداری میشه.. بهمین خاطر تا چند سال ممکنه زوم دوربینهای عکاسی به همین 20X محدود شه تا یه فناوری جدیدتر بکمک بیاد

bleu2u4u
14-07-2009, 04:02
صفحه های قبلی گفتیم که.. قیمتش بین 560 تا 570

فکر نمیکردم اختلاف اینقدر زیاد باشه
اگه اینجوری باشه با توجه به اختلاف خیلی جزیی این دو تا اصلا خریدش بصرفه نیست

Excel-VB
14-07-2009, 07:21
در این رنج قیمتی Canon PowerShot A720 IS اگر در بازار باشد و بعد Canon PowerShot A590 IS

کاملا مورد تائید است ...

Cluse Up-1
14-07-2009, 11:36
سلام. لطفا مرا راهنمای کنید کدام یک از دوربینهای زیر را خریداری نمایم تادر تمام جهات از کیفیت و کمیت مناسبی برخوردار باشد. _ نیکون مدل D 90 و مدل D 5000 _ کانون مدل 500D _ البته پنتاکس مدل K7 هم که در راه عرضه به بازاره. متشکرم

Cluse Up-1
14-07-2009, 12:48
سلام مجدد.نبایستی دوباره سوال میکردم جوابها رو ندیده بودم. . تعدادی جواب گرفتم.البته بیشتر هم تردید پیدا کردم که کدوم بهتره.!!!؟ ممنون.

behnam_n80
14-07-2009, 15:15
سلام بر دوستان
من یه دوربین p200 سونی دارم و می خوام الان یه دوربین جدید و ترجیحا غیر سونی بگیرم
خودم بین canon sx200 IS
و G10
گیر کردم(البته زیاد سنخیتی ندارن)
اما خوب پورت HDMI که اولی داره و با کیفیت بالا به LCD وصل میشه و همچنین فیلم برداریه بهتر اون منا به شک انداخته
در حالیکه عکسایی که با g10 گرفتم با دوربین دوستم خیلی عالی بوده
حالا اگه دوستان یه راهنمایی کنن و اگه دوربینی از مارکای دیگه مثل پاناسونیک سراغ دارن پیشنهاد بدن
ممنون

prowler88
14-07-2009, 16:23
سلام بر دوستان
من یه دوربین p200 سونی دارم و می خوام الان یه دوربین جدید و ترجیحا غیر سونی بگیرم
خودم بین canon sx200 IS
و G10
گیر کردم(البته زیاد سنخیتی ندارن)
اما خوب پورت HDMI که اولی داره و با کیفیت بالا به LCD وصل میشه و همچنین فیلم برداریه بهتر اون منا به شک انداخته
در حالیکه عکسایی که با g10 گرفتم با دوربین دوستم خیلی عالی بوده
حالا اگه دوستان یه راهنمایی کنن و اگه دوربینی از مارکای دیگه مثل پاناسونیک سراغ دارن پیشنهاد بدن
ممنون
سلام
قبل از هر چیز باید نیاز خودتو مشخص کنی و این که چه انتظاری از دوربین داری. دوربین های سوپرزوم و کامپکت رو نمیشه با هم مقایسه کرد. دوربین هایی مثل کنان G10 و پاناسونیک LX-3 از نظر کیفیت عکس از دوربین های سوپرزوم بهترن ولی زوم کمتری دارن و یه سری کمبودهایی دارن.
اگه دنبال دوربین کامپکت جمع و جور هستی که هر جا میری همراهت ببری G10 و LX-3 توصیه میشه. G10 از نظر رزولوشن خیلی عالیه و دوربین خوش دستیه. کیفیت عکساش روی ایزوی پایین خیلی عالیه. LX-3 عملکرد بهتری تو حساسیت های بالا و نور کم داره. کیفیت لنزش بالاتره و وایدتر هم هست. ولی زومش خیلی کمه (60-24). البته قیمتش از G10 خیلی پایین تره.
اگر هم اندازه برات مهم نیست و یه دوربین همه کاره میخوای پاناسونیک FZ28 و کنان SX10 دوربین های کارآمدی هستند. البته این هم در نظر داشته باش که کیفیتشون به پای کامپکت هایی که گفتم نمیرسه.

Hossein_murderer
14-07-2009, 17:40
در چه رنج قیمتی؟
حدود 400 تومن.

unforgiven2009
14-07-2009, 22:32
حدود 400 تومن.
بنظرم د راین رنج قیمت اگه کمی بیشتر هزینه کنید مثلا حدود 400 تا 420 G9 یا Lx3 انتخاب های خوبی هستند

behnam_n80
15-07-2009, 00:24
سلام
قبل از هر چیز باید نیاز خودتو مشخص کنی و این که چه انتظاری از دوربین داری. دوربین های سوپرزوم و کامپکت رو نمیشه با هم مقایسه کرد. دوربین هایی مثل کنان G10 و پاناسونیک LX-3 از نظر کیفیت عکس از دوربین های سوپرزوم بهترن ولی زوم کمتری دارن و یه سری کمبودهایی دارن.
اگه دنبال دوربین کامپکت جمع و جور هستی که هر جا میری همراهت ببری G10 و LX-3 توصیه میشه. G10 از نظر رزولوشن خیلی عالیه و دوربین خوش دستیه. کیفیت عکساش روی ایزوی پایین خیلی عالیه. LX-3 عملکرد بهتری تو حساسیت های بالا و نور کم داره. کیفیت لنزش بالاتره و وایدتر هم هست. ولی زومش خیلی کمه (60-24). البته قیمتش از G10 خیلی پایین تره.
اگر هم اندازه برات مهم نیست و یه دوربین همه کاره میخوای پاناسونیک FZ28 و کنان SX10 دوربین های کارآمدی هستند. البته این هم در نظر داشته باش که کیفیتشون به پای کامپکت هایی که گفتم نمیرسه.

ممنون
اما اصلا به اون دوربینی که گفتم غیر g10 توجه نکردینا
دوربین خوبی به نظر میاد

Senator_F
15-07-2009, 08:25
ممنون
دوربین خوبی به نظر میاد

شما چون از p200 میخواین ارتقا بدین به دوربین جدید،من پیشنهاد می کنم که اگه به زوم بالا نیاز ندارین،g10 کنون یا lx3 پاناسونیک رو انتخاب کنین،چون نتیجه عکس انواع سوپرزوم با اونها اصلا قابل مقایسه نیست.

artara74
15-07-2009, 10:19
من پيشنهاد مي كنم كه سوپر زوم نگيريد. چون اگر بعد از اون بخوايدئ يك دوربين كم زوم بگيريد. ديگه از عكاسي دلسرد مي شويد. فقط در صورتي سوپر زوم بگيريد كه بتوانيد بعدش هم يك سوپر زوم داشته باشيد.

prowler88
15-07-2009, 10:27
ممنون
دوربین خوبی به نظر میاد
دوربین بدی نیست ولی اصلا با این 4 تا دوربینی که گفتم کیفیتش قابل مقایسه نیست. ضمنا قیمتش هم به نسبت خود دوربین بالاست و ارزش در مقابل مبلغ پرداختی نداره.

artara74
15-07-2009, 10:34
درود. من خودم LX3 رو پيشنهاد مي كنم. دريچه خوبي براي ورود به عكاسي حرفه اي هست. مي تونيد يك كانورتر زوم هم براش بگيريد (نمي دونم تو ايران هست يا نه)

behnam_n80
15-07-2009, 15:21
خدا بده برکت
پس g10 تایید شد
حالا حوالی قیمتشا کسی تو اصفهان داره؟
تو دیجی کالا 525 بود

prowler88
15-07-2009, 19:46
درود. من خودم LX3 رو پيشنهاد مي كنم. دريچه خوبي براي ورود به عكاسي حرفه اي هست. مي تونيد يك كانورتر زوم هم براش بگيريد (نمي دونم تو ايران هست يا نه)
LX-3 فقط کانورتور زوم واید داره و اصلا کانورتور تله براش ساخته نشده.

omid2800
15-07-2009, 20:26
سلام حضرات می خواستم بدونم دوربین p90 نیکون چه جور دوربینی است و آیا از دوربین sx10 و fz28 بهتر است یا نه قیمت چه جوری است

keyboy
15-07-2009, 20:38
دوستان كسي از قيمت حدودي sx10 و fz28 خبر داره؟
مرسي

prowler88
15-07-2009, 20:40
سلام حضرات می خواستم بدونم دوربین p90 نیکون چه جور دوربینی است و آیا از دوربین sx10 و fz28 بهتر است یا نه قیمت چه جوری است
از نظر مشخصات دوربین خوبیه ولی از نظر کیفیت عکس جزء بدترین دوربین هاست. حداقل P80 که اینطوری بود.

prowler88
15-07-2009, 20:46
دوستان كسي از قيمت حدودي sx10 و fz28 خبر داره؟
مرسي
قیمت FZ28 نزدیک 400 هست و قیمت SX10 هم حدود 450.
بچه هایی که قیمت دقیق دارن بهتر میتونن راهنمایی کنن.

omid2800
15-07-2009, 21:00
fz28 415
sx10 410
حداقل قیمت و بعضی بالا تر میدن قیمت برای امروز عزیزم
prowler88 یک مقایسه ای چیزی نداری چون 12 مگا پیکسل است 24 زوم ولی نمیدونم نویزش زیاده یا کم این مسائل رو بگی ممنون میشم

mummy2009
15-07-2009, 21:09
سلام به همه دوستان در این انجمن
قصد خرید یک دوربین دارم و فیلم برداری آن برام (خیلی)‌ مهمه و نمیخوام یک camcorder اضافی بگیرم.
با تحقیقی که کردم به ZS3 رسیدم ولی‌ چند مساله برام مبهمه که از اساتید سوال داشتم :
در سایت پاناسونیک نوشته که برای پخش تصاویر HD گرفته شده چه از روی کارت SD و چه از روی DVD ضبط شده حتما باید دستگاه پخش کنندی آن فرمت AVCHD را ساپورت کنه ( آیا این یعنی برای آن حتما باید از LCD TV یا DVD پلیر پاناسونیک استفاده کرد؟؟؟؟ ) این یک مشکله؟ ؟؟؟ چون فکر نمیکنم پلیر یا تلویزیونی باشه که این فرمت جدید رو ساپورت کنه!!!

AVCHD Lite motion images recorded onto an SD Memory Card or a DVD disc cannot be played from a device that does not support the AVCHD standard.

و این که این فرمت (AVCHD) روی کامپیوتر قابل نمایشه؟؟؟ چون هر چی گشتم چیزی در این مورد ندیدم؟!؟
در ضمن من tv یا مانیتوری هم ندارم که حتی پورت HDMI بهش بخوره !! لطفا کمکم کنید....ممنونم

unforgiven2009
15-07-2009, 22:24
قصد خرید یک دوربین دارم و فیلم برداری آن برام (خیلی)‌ مهمه و نمیخوام یک camcorder اضافی بگیرم.
با تحقیقی که کردم به ZS3 رسیدم ولی‌ چند مساله برام مبهمه که از اساتید سوال داشتم :
در سایت پاناسونیک نوشته که برای پخش تصاویر HD گرفته شده چه از روی کارت SD و چه از روی DVD ضبط شده حتما باید دستگاه پخش کنندی آن فرمت AVCHD را ساپورت کنه ( آیا این یعنی برای آن حتما باید از LCD TV یا DVD پلیر پاناسونیک استفاده کرد؟؟؟؟ ) این یک مشکله؟ ؟؟؟ چون فکر نمیکنم پلیر یا تلویزیونی باشه که این فرمت جدید رو ساپورت کنه!!!

AVCHD Lite motion images recorded onto an SD Memory Card or a DVD disc cannot be played from a device that does not support the AVCHD standard.

و این که این فرمت (AVCHD) روی کامپیوتر قابل نمایشه؟؟؟ چون هر چی گشتم چیزی در این مورد ندیدم؟!؟
در ضمن من tv یا مانیتوری هم ندارم که حتی پورت HDMI بهش بخوره !! لطفا کمکم کنید....ممنونم
AVCHD فرمت مشترک بین سونی و پاناسونیک است . این دوربین هم با فرمت AVCHD فیلم میگیره هم با HD
حتما نرافزاری برای پخش AVCHD همراه دوربین هست. در ضمن از فیلمبرداری این دوربین نباید توقع دوربینهای فیلمبرداری را داشته باشید چون با محدودیتهای متعددی روبرو است. خرید این دوربین صرف کیفیت فیلمبرداری با قیمیت کنونی توصیه نمی شود .بهتره صبر کنید تا قیمتش افت کند یا مدلهای دیگر را انتخاب کنید. در ضمن با نداشتن TV یا مانیتور HD ساپورت عملا استفاده از این فرمت نتیجه دلخواه را بهمراه ندارد

توضیحاتی در مورد فرمت AVCHD

prowler88
15-07-2009, 23:37

همون طور که دوستمون گفتند در دو حالت معمولی HD و همچنین AVCHD فیلم میگیره که حالت اول برای کامپیوتر هست و حالت دوم مخصوص تلویزیون های HD. راستش نمیدونم میشه AVCHD رو روی کامپیوتر دید یا نه.
در هر حال مجبور نیستین AVCHD فیلم بگیرین و میتونین همون حالت HD رو انتخاب کنین.
به نظر من این دوربین خوبیه ولی قیمتش یه مقدار بالاست. اگه 400 بود یه مقدار معقول تر میشد. البته اگه مشکل بودجه نداری تا حدودی توصیه میشه. مخصوصا از نظر فیلمبرداری. البته این نکته رو در نظر بگیر که فیلمبرداریش ممکنه انتظاراتت رو برآورده نکنه (چون دوربین فیلمبرداری نیست) و از نظر عکاسی هم در حد FZ28 نیست.

prowler88
15-07-2009, 23:53
fz28 415
sx10 410
حداقل قیمت و بعضی بالا تر میدن قیمت برای امروز عزیزم
prowler88 یک مقایسه ای چیزی نداری چون 12 مگا پیکسل است 24 زوم ولی نمیدونم نویزش زیاده یا کم این مسائل رو بگی ممنون میشم
سایت cameralabs یه ریویو از این دوربین گذاشته (البته هیچ کدوم از سایت ها ریویوهاشون در حد dpreview تخصصی نیست). نتیجه ش اینه که دوربین بدی نیست ولی در مقایسه با رقبایی چون SX10 و FZ28 حرفی برای گفتن نداره. البته دونستن این نکته هم خالی از لطف نیست که در حالت فیلمبرداری زوم اپتیکال نداره. برای یه دوربین سوپرزوم با این مشخصات این نقص یه فاجعه س. نمونه عکساش هم دیدم و واقعا ناامید کننده بود. باتریش هم خیلی ضعیفه.
dpreview هم در مقایسه ی سوپرزوم ها نیکون P80 رو هم آزمایش کرده بود که از نظر کیفیت عکس روز و شب P80 یکی مونده به آخر شد. نمونه عکساشو میتونین اینجا ببینین:

artara74
16-07-2009, 08:43
نگاه كن اميد جان. SLR-Like هميشه نويز داره.
---
powler88 اس ايكس 10 توي فيلم برداري زوم اپتيكال داره.

prowler88
16-07-2009, 09:36
---
powler88 اس ايكس 10 توي فيلم برداري زوم اپتيكال داره.
سوالی بود یا خبری؟ :31:
معلومه که داره.

artara74
16-07-2009, 09:45
فكر كردم اس ايكس 10 رو مي گيد زوم اپتيك توي فيلم نداره. ببخشيد.

s-b
16-07-2009, 23:41
باسلام من یه دوربین تا سقف 250 میخوام برایه یکی از دوستام بگیرم
میخوام قابلیتهای زیرو داشته باشه
1.لرزشگیر
2.کامپکت ویا الترا کامپکت باشه
3.بالای 10 مگاپیکسل باشه
4.نسبت به پول پرداختی عکسهای خوبی بگیره
5.با باتری لیتیوم و شارژر باشه
چی پیشنهاد میدید؟
با تشکر

keyboy
17-07-2009, 08:19
ميشه بگين تفاوت كيفيت عكس هاي sx110 با يه دوربين مثل fz28 چقدره و تو چه مواردي به چشم مياد؟
ممنونم

s-b
17-07-2009, 12:13
باسلام من یه دوربین تا سقف 250 میخوام برایه یکی از دوستام بگیرم
میخوام قابلیتهای زیرو داشته باشه
1.لرزشگیر
2.کامپکت ویا الترا کامپکت باشه
3.بالای 10 مگاپیکسل باشه
4.نسبت به پول پرداختی عکسهای خوبی بگیره
5.با باتری لیتیوم و شارژر باشه
چی پیشنهاد میدید؟
با تشکر
کسی جواب پست بالایی منو نمیدونه؟
به نظر شما کدوم یک از دوربینهای زیر بهترنند
Canon Digital IXUS 95 IS
sony w230
sony w220
اگه بهتر از این ها هم با مشخصاتی که گفتم سراغ دارید معرفی کنید
راستی w230 لرزشگیر داره؟
با تشکر

unforgiven2009
17-07-2009, 13:36
کسی جواب پست بالایی منو نمیدونه؟
به نظر شما کدوم یک از دوربینهای زیر بهترنند
Canon Digital IXUS 95 IS
sony w230
sony w220
اگه بهتر از این ها هم با مشخصاتی که گفتم سراغ دارید معرفی کنید
راستی w230 لرزشگیر داره؟
با تشکر

پیشنهاد میکنم چند صفحه آخر این تاپیک را بدقت مطالعه کنید. حتما جواب خود را پیدا میکنید

s-b
17-07-2009, 16:43
پیشنهاد میکنم چند صفحه آخر این تاپیک را بدقت مطالعه کنید. حتما جواب خود را پیدا میکنید
خوندم ولی جواب سوالمو نگرفتم حالا به نظر شما بهترین دوربین تا 250 با مشخصاتی که گفتم چیه؟؟

s-b
17-07-2009, 20:27
خوندم ولی جواب سوالمو نگرفتم حالا به نظر شما بهترین دوربین تا 250 با مشخصاتی که گفتم چیه؟؟
سولم خیلی سخته کسی نمیدونه
سونی w230
w220
w210
Canon Digital IXUS 95 IS
کدومشون بهترند؟؟؟؟

4ve30n4
17-07-2009, 22:44
سلامم..
ميشه بگين تفاوت كيفيت عكس هاي sx110 با يه دوربين مثل fz28 چقدره و تو چه مواردي به چشم مياد؟
ممنونملینکش را چند صفحه قبل گذاشته بودم از dpreview.com یه مقایسه ی تخصصی کرده بودش بین عکس و فیلمهای ایندو تا دورین و HX1

unforgiven2009
17-07-2009, 23:31
تا 250 همین sx110 بهترین گزینه است

prowler88
18-07-2009, 00:03
سولم خیلی سخته کسی نمیدونه
سونی w230
w220
w210
Canon Digital IXUS 95 IS
کدومشون بهترند؟؟؟؟
از بین دوربین هایی که گفتین W230 بهتره. البته کیفیتشون اونقدرام فرق نمیکنه. بیشتر باید به مشخصاتشون توجه کنین.

s-b
18-07-2009, 13:23
از بین دوربین هایی که گفتین W230 بهتره. البته کیفیتشون اونقدرام فرق نمیکنه. بیشتر باید به مشخصاتشون توجه کنین.
sx110 را که ولش کن
همین w230 را میگیرم
راستی شارژر داره؟ (آخه بعضی از سایتهای ریویو ایرانی نوشته بودند شارژر نداره)
مموری خوب چه مارکی بگیرم؟

prowler88
18-07-2009, 17:27
sx110 را که ولش کن
همین w230 را میگیرم
به نظر من یه ذره غیرمعقول میاد که شارژر نداشته باشه. البته اگه باتری قلمی میخوره چندان هم دور از انتظار نیست.
دوربین های سونی فقط مموری سونی میخورن. با توجه به این مساله که فیلم HD نمیگیره فکر میکنم 2 گیگ بگیری هم کفایت کنه.

Senator_F
18-07-2009, 17:52
sx110 را که ولش کن
همین w230 را میگیرم

شارژر داره.با خیال راحت خرید کنین.

keyboy
19-07-2009, 14:38
اگه ميشه دوستاني كه تجربه دارن نظر بدن:
ميشه بگين در عمل فرق دوربين هاي
panasonic fz 28
canon g10
canon sx10
Fuji S100fs
چيه؟؟؟
دوستان من ريويو هاي اينا رو خوندم و از مشخصاتشون (روي كاغذ) اطلاع دارم ولي ميخوام بدونم در عمل هر كدومشون چه مزايايي بر ديگران دارن و كدوم بيشتر قابل توصيه هست؟
از توجهتون ممنونم

prowler88
20-07-2009, 14:28
اگه ميشه دوستاني كه تجربه دارن نظر بدن:
ميشه بگين در عمل فرق دوربين هاي
panasonic fz 28
canon g10
canon sx10
Fuji S100fs
چيه؟؟؟
دوستان من ريويو هاي اينا رو خوندم و از مشخصاتشون (روي كاغذ) اطلاع دارم ولي ميخوام بدونم در عمل هر كدومشون چه مزايايي بر ديگران دارن و كدوم بيشتر قابل توصيه هست؟
از توجهتون ممنونم
مهمترین ویژگی هاشون:

FZ28:
فیلمبرداری HD, کیفیت نسبتا خوب در ایزوی بالا, باتری لیتیومی با دوام خوب, از بین بردن اتوماتیک انحراف فامی, عملکرد خوب لرزشگیر و فوکوس, فرمت RAW
کیفیت نه چندان بالا در سطح پیکسل, چشمی کوچک
G10:
رزولوشن بالا و جزئیات بسیار خوب در حساسیت پایین, لنز با کیفیت بالا, فلاش و ماکروی خوب, تنظیمات روی بدنه و طراحی خوب و کیفیت ساخت بالا, RAW با کارآیی خوب
قیمت بالا, نویز زیاد حساسیت های بالای 400, عملکرد ضعیف فوکوس
SX10:
عکس های شارپ با کیفیت بالا در حساسیت های پایین, کیفیت ساخت خوب, دوام باتری عالی در صورت استفاده از NiMH, چشمی بزرگ, ال سی دی چرخان, قابلیت استفاده از فلاش اکسترنال
وزن زیاد در مقایسه با رقبا, مشکل انحراف فامی, دیافراگم 5.7 در حالت تله
S100fs:
نویز بسیار کم, جزئیات خوب و لنز با کیفیت بالا
انحراف فامی, باتری ضعیف, وزن فوق العاده زیاد
LX3:
لنز بسیار روشن 2.8-2.0 با واید 24 میلیمتر, کیفیت عکس بسیار خوب چه در حساسیت پایین و چه در حساسیت بالا, کیفیت ساخت بالا, تصحیح اتوماتیک انحراف فامی, ال سی دی با رزولوشن بالا, دوام باتری خوب, فرمت RAW, سبک
زوم تله ی 60 میلیمتر, فلاش ضعیف

در کل به نظر من اگه یه دوربین همه کاره میخواین SX10 و FZ28 هر دو مدل های خوبی هستند. اگه دنبال rangefinder هستین (که مسلما کیفیتش بهتره) LX-3 و اگه زومش براتون کمه G10.

error403
20-07-2009, 15:41
سلام
ببخشید چندتا فروشگاه خوب برای خرید دوربین دیجیتال تو تهران معذفی میکنید با آدرس که قیمتاشون مناشب مباشه
برای خرید sx10 یا اگه تو بازار باشه fz28 میخوام
docki_joon
21-07-2009, 03:02
سلام به همه دوستان..
من چندتا سول برام پیش اومده خیلی دوست دارم یکی کامل توضیح بده./؟؟
بریا خرید یه دوربین عکس برداری:::
1--باید بیشتر به چه چیزش توجه داشته باشیم..؟؟؟ (پیکسل..لنز..زوم..یا چیزای دیگش)....؟؟؟؟
2--برای خرید دوریبن عکس برداری اون دسته از دوربینهایی که دارای لنز بزرگتر هستند بهترن یا فرقی نداره؟؟
(مثلا مدل دوربین Canon IXUS 980 IS داری لنز کوچیک هست و 14.7 پیکسل...و دوربین Nikon COOLPIX P80 داری لنز بزرگ ولی 10.1 پیکسل..)...یا نمونه های دیر شرکتها..
3--این پاور شات یا سایبر شات یا کولپیکس که برای مدلهای دوربین هستتند یعنی چیه؟؟؟ مخصوصا سایبر شات و پاور شت...برای چی هستن؟؟؟
4--اگه من بخوام یه دوربین عکس برداری بخرم بنظرتون چه مارکیو بخرم بهتره؟؟؟ (بدون به قول معروف تعصب یا چیز دیگه))
5-- در آخر میشه بهم یکی دوتا دوربین عکس بردرای تا رنج 300 تا 350 هزار بهم معرفی کنید برم بخرم...؟؟ بخدا دیگه خسته شدم از بس سرچ کردم....
پ.ن.من دوربینی میخوام که ان نظر کیفیت عکس حرف اولو بزنه..طوری که .قتی چاپ میشه حال کنم..هه هه
ضمنا عکس بردرای باشه..
.............
ببخشید که زیاد شد..شرمنده ولی چیکار کنم دست خودم نیست..
منتظر جواب میمنونم..خیلی ممنون

docki_joon
21-07-2009, 03:09
سلام به همه دوستان..
من چندتا سول برام پیش اومده خیلی دوست دارم یکی کامل توضیح بده./؟؟
بریا خرید یه دوربین عکس برداری:::
1--باید بیشتر به چه چیزش توجه داشته باشیم..؟؟؟ (پیکسل..لنز..زوم..یا چیزای دیگش)....؟؟؟؟
2--برای خرید دوریبن عکس برداری اون دسته از دوربینهایی که دارای لنز بزرگتر هستند بهترن یا فرقی نداره؟؟
(مثلا مدل دوربین Canon IXUS 980 IS داری لنز کوچیک هست و 14.7 پیکسل...و دوربین Nikon COOLPIX P80 داری لنز بزرگ ولی 10.1 پیکسل..)...یا نمونه های دیر شرکتها..
3--این پاور شات یا سایبر شات یا کولپیکس که برای مدلهای دوربین هستتند یعنی چیه؟؟؟ مخصوصا سایبر شات و پاور شت...برای چی هستن؟؟؟
4--اگه من بخوام یه دوربین عکس برداری بخرم بنظرتون چه مارکیو بخرم بهتره؟؟؟ (بدون به قول معروف تعصب یا چیز دیگه))
5-- در آخر میشه بهم یکی دوتا دوربین عکس بردرای تا رنج 300 تا 350 هزار بهم معرفی کنید برم بخرم...؟؟ بخدا دیگه خسته شدم از بس سرچ کردم....
پ.ن.من دوربینی میخوام که ان نظر کیفیت عکس حرف اولو بزنه..طوری که .قتی چاپ میشه حال کنم..هه هه
ضمنا عکس بردرای باشه..
.............
ببخشید که زیاد شد..شرمنده ولی چیکار کنم دست خودم نیست..
منتظر جواب میمنونم..خیلی ممنون

prowler88
21-07-2009, 09:55
3. Powershot اسم دوربین های عکاسی کنان هست. (مثل iPod که به پلیرهای Apple گفته میشه). Cybershot دوربین های سونی. Lumix مال پاناسونیکه و Coolpix مال نیکون. فقط اسمه. چیز خاصی نیست.
2. اندازه ی لنز ربطی به کیفیت نداره. یعنی نمیشه گفت فلان دوربین چون لنزش بزرگتره پس کیفیت عکسش بهتره. البته اندازه تا حدودی روی عکس تاثیر داره ولی عمومیت نداره و خیلی وقتا میبینیم که یه دوربین با اندازه ی کوچیک بهتر از یه دوربین با ابعاد بزرگ عکس میندازه.
1. به هر چیزی توجه داشته باشی خوبه فقط به مگاپیکسلش توجه نکن. چون مگاپیکسل به کیفیت ربطی نداره.
4. درست نیست که بگیم چه مارکی خوبه چه مارکی بده. باید مدل های خاص رو با هم مقایسه کنیم و اون وقت نظر بدیم. هر دوربینی حرفی برای گفتن داره. ولی خب بین دوربین های غیرحرفه ای (زیر 500 تومن) بهترین دوربین ها مال کنان, پاناسونیک و سونی هستند.
5. باید نیازتو مشخص کنی و ببینی دوربین جمع و جور میخوای یا اندازه ش برات مهم نیست. فیلمبرداری چقدر برات مهمه. میخوای آماتور عکاسی کنی یا حرفه ای. و ...

ali_ensam
21-07-2009, 13:14
سلام دوست من ! با تشکر از اینکه جواب پست من رو دادید و اضافه کنم که من چند وقتی‌ بود که دیدم کسی‌ جواب گو نبود دیگه دنبال پستم نبودم و ببخشید که دیر جواب دادم ! من هم می‌خوام که عکاسی حرفه‌ای رو یاد بگیرم چون بهش علاقه دارم ، چون من در ایران نیستم خیلی‌ برام سخته که در رابطه با اینجور دربینها حرفهای دقیق بدونم ، و در کل می‌خواستم که در رابطه به اصطلاحات فارسی‌ که مثلا::
• سنسور کمس ۱۵.۱ مگاپیکسلی

• نمایشگر با زاویه دید گسترده تا ۱۶۰ درجه
• حالت لایو ویو ، پردازشگر دیگیک ۴

• سیستم پاک کننده یکپارچه ، نور سجی دقیق
• حالت فوکوس ۹ ناحیه‌ای
• تنظیم حساسیت ایزو از ۱۰۰ تا ۳۲۰۰
• ۹ حالت تنظیم وایت بالانس
• دارای ۲۲ اطلاعات در منظره یاب
• سرعت شاتر از ۳۰ تا ۸۰۰۰/۱ ثانیه
• اتو فلاش ، محدوده نور فلاش تا ۱۳ متر
• ۱۵ حالت عکس برداری
• ۲۵ زبان مختلف در منو
• اتصالات یوسب/هدمی ،خروجی ویدئو
• ساپورت مموری کارتهای کف در ۲ نوع و یودما
• سازگار با باتری‌های لیتیومیBP-۵۱۲/BP-۵۱ بپ-۵۱۱bp-۵۱۱ا/ و باتری لیتیومی کر۲۰۱۶
• وزن آن با باتری۸۲۲ گرم و بدون باتری ۷۳۰ گرم میباشد .

docki_joon
21-07-2009, 14:52
سلام عزیزم..
ممنون از صریح جواب دادنت...

5. باید نیازتو مشخص کنی و ببینی دوربین جمع و جور میخوای یا اندازه ش برات مهم نیست. فیلمبرداری چقدر برات مهمه. میخوای آماتور عکاسی کنی یا حرفه ای. و ...

نه اندازش که برام مهم نیست....خوب باشه ...فیلم برداریش هم زیاد مهم نیست..چون یه دوربین فیلم برداری نسبتا خوب دارم...اماتور دیگه نه...چون این دوربین فیلم برداری عکس هم خوب میگیره و با دوربینهای دیگه هم کار کردم..اگه بشه میخوام از آمارتور عکاسی در بایم به همین دلیل میخوام دوربین عکس برداری جدا بخرم....
پ.ن.با توجه به این که گفتین زیر 500 تومن دوربینها غیر حرفه ای هست نیمشه کاری کرد؟؟؟؟
.................

فقط به مگاپیکسلش توجه نکن. چون مگاپیکسل به کیفیت ربطی نداره.
ما باید کیفیت رو در چه چیزهایی در نظر بگیریم..؟؟؟؟ از حرف شما میشه نتیجه گرفت که این باور که میگن هرچی مگاپیکسل دروبین بالاتر باشه کیفیت عکس بهتره غلط هستش..!!!!
..........................
خوب حالا دوست عزیز با این تفاصیل میشه شما چندتا مدل پیشنهاد بدین...(خیلی مهمه)
............
.........
یه سوال دیگه::
این دروبینهایی که لنز اضافه میشه بهشون وصل کرد معولا برای چی به کار میرن؟؟؟
برای بزرگنمایی؟؟؟؟؟
برای کیفیت بهتر؟؟
برای شفافیت؟؟؟
و....
..........
بازم ممنون از جواب دادن.منتظر میمنونم

unforgiven2009
21-07-2009, 19:45
سلام دوست من ! با تشکر از اینکه جواب پست من رو دادید و اضافه کنم که من چند وقتی‌ بود که دیدم کسی‌ جواب گو نبود دیگه دنبال پستم نبودم و ببخشید که دیر جواب دادم ! من هم می‌خوام که عکاسی حرفه‌ای رو یاد بگیرم چون بهش علاقه دارم ، چون من در ایران نیستم خیلی‌ برام سخته که در رابطه با اینجور دربینها حرفهای دقیق بدونم ، و در کل می‌خواستم که در رابطه به اصطلاحات فارسی‌ که مثلا::
• سنسور کمس ۱۵.۱ مگاپیکسلی

• نمایشگر با زاویه دید گسترده تا ۱۶۰ درجه
• حالت لایو ویو ، پردازشگر دیگیک ۴

• سیستم پاک کننده یکپارچه ، نور سجی دقیق
• حالت فوکوس ۹ ناحیه‌ای
• تنظیم حساسیت ایزو از ۱۰۰ تا ۳۲۰۰
• ۹ حالت تنظیم وایت بالانس
• دارای ۲۲ اطلاعات در منظره یاب
• سرعت شاتر از ۳۰ تا ۸۰۰۰/۱ ثانیه
• اتو فلاش ، محدوده نور فلاش تا ۱۳ متر
• ۱۵ حالت عکس برداری
• ۲۵ زبان مختلف در منو
• اتصالات یوسب/هدمی ،خروجی ویدئو
• ساپورت مموری کارتهای کف در ۲ نوع و یودما
• سازگار با باتری‌های لیتیومیBP-۵۱۲/BP-۵۱ بپ-۵۱۱bp-۵۱۱ا/ و باتری لیتیومی کر۲۰۱۶
• وزن آن با باتری۸۲۲ گرم و بدون باتری ۷۳۰ گرم میباشد .

سلام دوست عزيز بگانم جواب سوال هاي خود را درتاپيك زير مي توانيد پيدا كنيد. در صورت لزوم سوال هاي خود رادراين تاپيك مطرح كنيد:

اصطلاحات تخصصی عکاسی دیجیتال:

سلام عزیزم..

نه اندازش که برام مهم نیست....خوب باشه ...فیلم برداریش هم زیاد مهم نیست..چون یه دوربین فیلم برداری نسبتا خوب دارم...اماتور دیگه نه...چون این دوربین فیلم برداری عکس هم خوب میگیره و با دوربینهای دیگه هم کار کردم..اگه بشه میخوام از آمارتور عکاسی در بایم به همین دلیل میخوام دوربین عکس برداری جدا بخرم....
پ.ن.با توجه به این که گفتین زیر 500 تومن دوربینها غیر حرفه ای هست نیمشه کاری کرد؟؟؟؟
.................

ما باید کیفیت رو در چه چیزهایی در نظر بگیریم..؟؟؟؟ از حرف شما میشه نتیجه گرفت که این باور که میگن هرچی مگاپیکسل دروبین بالاتر باشه کیفیت عکس بهتره غلط هستش..!!!!
............
.........
برای بزرگنمایی؟؟؟؟؟
برای کیفیت بهتر؟؟
برای شفافیت؟؟؟
و....
..........

من توضيحي در مورد كيفيت و خروجي دوربين هاي ديجيتالي بدم بقيه توضيحات را به دوست خوبم Prowler88مي سپارم

دوست عزيز خروجي دوربين و كيفيت يك عكس تنها مختص يك عامل نيست بلكه عوامل مختلفي در اين ميان نقش دارند. مانند اندازه سنسور .چگالي سطحي . الگوريتم پردازش تصوير توسط دوربين . نوع لنز دوربين از لحاض كيفي و بحث شيرين مگاپيكسل:31: . خوب شما در مورد مگاپيكسل سوال فرموديد. افزايش مگاپيكسل در دوربينها تابع قوائد خود هست در دوربين هاي آماتور بعلت كوچك بودن سنسورافزايش مگاپيكسل باعث افزايش چگالي سطحي (مقدار پيكسل در واحد سطح سنسور) مي شه و در نتيجه مسائلي همچون نويز و كاهش كيفيت عكس بوجود مياد . چگالي سطحي دوربين هاي حرفه اي بخاطر اندازه سنسور بزرگ بنسبت خيلي كمتر است واين افزايش مگاپيكسل تاثيير مخرب بسيار كمتري بر روي خروجي دوربين دارد.در دوربينهاي حرفه اي(مديوم فرمت) به خاطر يك اندازه بودن سنسوردر اكثر مدلها (بجز فول فريم ها)بيشتر كيفيت لنز و الگوريتم پردازش و مسائل سخت افزاري و نرافزاري تاثيير گذار بر روي كيفيت عكس مي باشد.
بحث مگاپيكسل در مواقعي بيشتر پيش مياد كه قصد چاپ عكس در ابعاد بزرگ مثلا پستر يا بيلبرد تبليغاتي وجود داشته باشد. چون هرچه عكس با مگاپيكسل بالاتر ثبت بشه در سايزهاي بزرگتر جزئييات بيشتري نمايش داده مي شود. بخاطر مواردي كه در بالا ذكر كردم در دوربين هاي سطح آماتور اين موضوع مگاپيكسل از اهميت كمتري برخورداره

docki_joon
22-07-2009, 03:24
سلامی دوباره..
واقعا ممنون از توضیحات خوبت..
من نتیجه گرفتم که نمیتونم یه دوربین حرفه ای با این که خیلی علاقه دارم داشته باشم..(بخاطر قیمتش که میگین بالای 500 تومنه و...):2::37::45:
حالا یه خواهش دارم..:42::42::42:
میشه یه دوربین نسبتا حرفه ای رو معرفی کنید..(البته به قیمتش هم توجه داشته باشین تا 400 نیمتونم بیام بالا)
اصلا میتونم تا این قیمت یه دوربین عکاسی به قول معروف نسبتا حرفه ای و خوب بخرم؟؟؟؟:whistle::whistle:
میشه شما چندتا مدل در این خصوص بهم معرفی کنید تا خودم از اون مدلها تصمیم بگیرم.(برند هم برام فرقی نمیکنه از شرکتی میخواد باشه..)
البته با توجه به مسایل زیر.
(مانند اندازه سنسور .چگالي سطحي . الگوريتم پردازش تصوير توسط دوربين . نوع لنز دوربين از لحاض كيفي:thumbsup::12:)
...........
پ.ن..فقط مدل زیاد نده..این مدت از بس مشخصات دروبین دیدم دیگه حالم بهم میخوره..خسته شدم.هه هه:36:
پ.ن..ببخشید که خیلی رک و پرو درخواست کردم..به هرحال دارم از اساتید مشاوره میگیرم و میخوام دو..سه تا دروبین بهم معرفی کنید..:42:

cuteetuc
22-07-2009, 07:07
سلامی دوباره..
من نتیجه گرفتم که نمیتونم یه دوربین حرفه ای با این که خیلی علاقه دارم داشته باشم..(بخاطر قیمتش که میگین بالای 500 تومنه و...):2::37::45:
میشه یه دوربین نسبتا حرفه ای رو معرفی کنید..(البته به قیمتش هم توجه داشته باشین تا 400 نیمتونم بیام بالا)
اصلا میتونم تا این قیمت یه دوربین عکاسی به قول معروف نسبتا حرفه ای و خوب بخرم؟؟؟؟:whistle::whistle:
میشه شما چندتا مدل در این خصوص بهم معرفی کنید تا خودم از اون مدلها تصمیم بگیرم.(برند هم برام فرقی نمیکنه از شرکتی میخواد باشه..)
(مانند اندازه سنسور .چگالي سطحي . الگوريتم پردازش تصوير توسط دوربين . نوع لنز دوربين از لحاض كيفي:thumbsup::12:)
...........
پ.ن..فقط مدل زیاد نده..این مدت از بس مشخصات دروبین دیدم دیگه حالم بهم میخوره..خسته شدم.هه هه:36:
پ.ن..ببخشید که خیلی رک و پرو درخواست کردم..به هرحال دارم از اساتید مشاوره میگیرم و میخوام دو..سه تا دروبین بهم معرفی کنید..:42:

فكر مي كنم بهترين محصول كه بيشترين هماهنگي رو با مشخصات درخواستي شما داره panasonic fz 28 باشه .چه به لحاظ قيمت و چه به لحاظ امكانات.قيمت 400.000 تومان هستش. fz 28 يكي از گزينه هاي اصلي اكثر سايت هاي معتبر و همچنين بچه هاي خود همين سايت هستش.

shah abas
22-07-2009, 07:34
fz28 رو من دو هفته پیش از شب نما 400 تومن خریدم،با کیف و رم 2 گیگ.فقط یادتون باشه که این رم فقط گنجایش 8 دقیقه فیلم برداری hd رو داره،یه رم بالاتر sdhc بگیرین که سرعتش حداقل 10 مگابیتی باشه.

artara74
22-07-2009, 09:37
و اينكه به جاي يك رم پر حافظه (16 گيگ) 4 تا 4 گيگ بگيرين.يا شايد هم بيشتر. شركت آفومار توي سهروردي 4 گيگ رو با مموري ريدز SDHC ميده 15 تومن. معموليش رو هم ميده 12 تومن. اگه زياد بگيري مي توني چونه بزني.

prowler88
22-07-2009, 10:48
fz28 رو من دو هفته پیش از شب نما 400 تومن خریدم،با کیف و رم 2 گیگ.فقط یادتون باشه که این رم فقط گنجایش 8 دقیقه فیلم برداری hd رو داره،یه رم بالاتر sdhc بگیرین که سرعتش حداقل 10 مگابیتی باشه.
من هم اول همین اشتباهو کردم ولی متوجه شدم اون 8 دقیقه به خاطر محدودیت خود دوربین و پر شدن buffer هست و ربطی به مموری نداره.

سلامی دوباره..
...........
دوربین های SLR از 550 حدودا شروع میشه. من به شما پیشنهاد میکنم اگر هم مشکل بودجه نداشتین نخرین. چون اول باید با یه دوربین نیمه حرفه ای تجربه کسب کنین وگرنه کار کردن با یه دوربین SLR خیلی براتون دردسرساز میشه. مدل های Super-zoom برای شما مناسب هست. هم تنظیمات گسترده داره و هم این که همه کاره س. میتونین بعدها اگه خواستین وارد دنیای SLR بشین. همین FZ28 که دوستمون معرفی کردن دوربین خیلی خوبه (چون خودم دارم!) و تنها رقیبش از نظر کیفیت عکس و مشخصات SX10 کنان هست که قیمتش بالای 400 هست. دو تا لینک هم میذارم برو حالشو ببر...

سلام عزیزم..

.................

............
.........
برای بزرگنمایی؟؟؟؟؟
برای کیفیت بهتر؟؟
برای شفافیت؟؟؟
و....
..........
unforgiven توضیحات جامعی ارائه کرد. جا داره تشکر کنم (با دکمه). کاملا درسته. بالا رفتن مگاپیکسل حتی در دوربین های فول فریم هم میتونه باعث افزایش نویز بشه. چه برسه به دوربین های آماتور با این سنسورهای کوچیک. اتفاقا به نظر من هر چی مگاپیکسل کمتر باشه بهتره. مگه این که دوربینتون قیمتش بالای 3 تومن باشه.
دوربین های SLR که قابلیت تعویض لنز دارن چند تا مزیت دارن. یکی این که شما میتونی به هر فاصله ی کانونی و زومی که خواستی با تعویض لنز (در صورتی که فلان لنز براش موجود باشه) برسی. میشه لنز خیلی واید روش نصب کرد یا این که لنز تله ی قوی. و همین طور برای ماکرو و پرتره. دوربین های معمولی این قابلیت رو ندارن و لنزشون ثابته و عوض نمیشه. و معمولا به دلیل ارزون قیمت بودن لنزشون و پایین بودن کیفیت عدسی ها و... نتیجه ی خیلی خوب هیچ وقت نمیدن. در کل میتونی بسته به استفاده ت از لنزهای مختلف استفاده کنی که هم دیافراگم های بازتر یا بسته تری دارن و هم کیفیت بالاتر و چند تا مزیت دیگه.

4ve30n4
22-07-2009, 11:13
سلامم..

و اينكه به جاي يك رم پر حافظه (16 گيگ) 4 تا 4 گيگ بگيرين.يا شايد هم بيشتر. شركت آفومار توي سهروردي 4 گيگ رو با مموري ريدز SDHC ميده 15 تومن. معموليش رو هم ميده 12 تومن. اگه زياد بگيري مي توني چونه بزني.
این رم SDHC چیه تازه اوومده?!؟ حداکثر ظرفیتش چقدره و چه مارکی داره?؟

Senator_F
22-07-2009, 11:16

من قبول ندارم.البته دوتا 8 گیگ،معقول خواهد بود و اون هم بدلیل امنیت داده،که اگه یکی خراب شد،کل دیتا از دست نره،ولی چهارتا،کمی غیر معقول به نظر میرسه.اونوقت باید یه جعبه مموری هم همیشه همراه داشته باشیم.البته از قیمت اطلاعی ندارم.

setayesh_mj
22-07-2009, 14:35
سلام به همه دوستان:10:

اگه كسي جديدترين قيمت را از panasonic lumix ZS1 در بازار داره لطفا به من بگه.

با تشكر

ali_ensam
22-07-2009, 14:58
سلام دوست عزيز بگانم جواب سوال هاي خود را درتاپيك زير مي توانيد پيدا كنيد. در صورت لزوم سوال هاي خود رادراين تاپيك مطرح كنيد:

اصطلاحات تخصصی عکاسی دیجیتال:

من توضيحي در مورد كيفيت و خروجي دوربين هاي ديجيتالي بدم بقيه توضيحات را به دوست خوبم Prowler88مي سپارم

دوست عزيز خروجي دوربين و كيفيت يك عكس تنها مختص يك عامل نيست بلكه عوامل مختلفي در اين ميان نقش دارند. مانند اندازه سنسور .چگالي سطحي . الگوريتم پردازش تصوير توسط دوربين . نوع لنز دوربين از لحاض كيفي و بحث شيرين مگاپيكسل:31: . خوب شما در مورد مگاپيكسل سوال فرموديد. افزايش مگاپيكسل در دوربينها تابع قوائد خود هست در دوربين هاي آماتور بعلت كوچك بودن سنسورافزايش مگاپيكسل باعث افزايش چگالي سطحي (مقدار پيكسل در واحد سطح سنسور) مي شه و در نتيجه مسائلي همچون نويز و كاهش كيفيت عكس بوجود مياد . چگالي سطحي دوربين هاي حرفه اي بخاطر اندازه سنسور بزرگ بنسبت خيلي كمتر است واين افزايش مگاپيكسل تاثيير مخرب بسيار كمتري بر روي خروجي دوربين دارد.در دوربينهاي حرفه اي(مديوم فرمت) به خاطر يك اندازه بودن سنسوردر اكثر مدلها (بجز فول فريم ها)بيشتر كيفيت لنز و الگوريتم پردازش و مسائل سخت افزاري و نرافزاري تاثيير گذار بر روي كيفيت عكس مي باشد.
بحث مگاپيكسل در مواقعي بيشتر پيش مياد كه قصد چاپ عكس در ابعاد بزرگ مثلا پستر يا بيلبرد تبليغاتي وجود داشته باشد. چون هرچه عكس با مگاپيكسل بالاتر ثبت بشه در سايزهاي بزرگتر جزئييات بيشتري نمايش داده مي شود. بخاطر مواردي كه در بالا ذكر كردم در دوربين هاي سطح آماتور اين موضوع مگاپيكسل از اهميت كمتري برخورداره
:20::20::20::20::20::20::11:

آقا دست شما درد نکنه که همیشه مشکلات همهٔ عزیزان را حل می‌کنید ! انشا‌الله که همیشه موفق باشید !

unforgiven2009
22-07-2009, 17:09
من قبول ندارم.البته دوتا 8 گیگ،معقول خواهد بود و اون هم بدلیل امنیت داده،که اگه یکی خراب شد،کل دیتا از دست نره،ولی چهارتا،کمی غیر معقول به نظر میرسه.اونوقت باید یه جعبه مموری هم همیشه همراه داشته باشیم.البته از قیمت اطلاعی ندارم.
با جناب سناتور موافقم
با وجود رمهاي 8 گيگ و قيمت مناسبي كه دارند خريد آنها معقول تر هست. حتي رمهاي 16 گيگ هم به بازار آمده كه در صورت افت قيمت گزينه مناسبي هستند. در حال حاضر رم 8 گيگ با ملرك Trancsent و توشيبا (ُِSDHC) حدود 20 هزار تومان هست

سلامی دوباره..
...........
من هم با دوستان موافقم تا 400 تومان همين fz28 گزينه مناسبي است.از عمده ترين نقاط ضعف دوربين هاي اين رده نويز در ايزوهاي بالا و عمق ميدان زياد آنها است. اما براي شروع عكاسي با توجه به هزينه اي كه قصد داريد انجام دهيد بهترين گزينه هستند مطمئنا طيف وسيعي از نياز هاي شما را در ضمينه عكاسي تاميين مي كنند

mummy2009
22-07-2009, 17:26
[quote=prowler88;3997232]من هم اول همین اشتباهو کردم ولی متوجه شدم اون 8 دقیقه به خاطر محدودیت خود دوربین و پر شدن buffer هست و ربطی به مموری نداره.

ببخشید من معنی جملتون رو متوجه نشدم ،منظور شما این بود که کلا در یک کارت هر چند گیگ هم که باشه نمیشه بیشتر از 8 دقیقه ضبط کرد چون بافر پر میشه؟؟؟ یا اینکه میشه اما 8 دقیقه در یک کلیپ؟ بالاخره در 2 گیگ چند دقیقه ؟؟

prowler88
22-07-2009, 19:49
ببخشید من معنی جملتون رو متوجه نشدم ،منظور شما این بود که کلا در یک کارت هر چند گیگ هم که باشه نمیشه بیشتر از 8 دقیقه ضبط کرد چون بافر پر میشه؟؟؟ یا اینکه میشه اما 8 دقیقه در یک کلیپ؟ بالاخره در 2 گیگ چند دقیقه ؟؟
منظورم دقیقا همین بود. 8 دقیقه که فیلم بگیرین بافر پر میشه و اون وقت دوباره میتونین یه 8 دقیقه بگیرین.

mh.attari
22-07-2009, 21:06
ولی من با sx1 این مشکل بافر رو ندارم

tirdad_60
22-07-2009, 22:03
دوستان دوربین تا سقف 250 تومن میخواستم
و میخوام بدونم از 200 تا 400 تومن توی دوربین دیجیتال چقدر تفاوت هست از لحاظ کیفیت و امکانات؟

k2l
23-07-2009, 10:20
سلام
میخواستم بببینم کسی اینجا دوربینsony w220 رو داشته؟!یا نمونه کاراشو دیده؟!
اگه آره از نظرتون خوب بوده؟
کلا یک دوربین میخوام با قیمت مناسب و کیفیت خوب....اگه بگید w220 خوبه یا نه ممنون میشمممممم

prowler88
23-07-2009, 16:37
دوستان دوربین تا سقف 250 تومن میخواستم
و میخوام بدونم از 200 تا 400 تومن توی دوربین دیجیتال چقدر تفاوت هست از لحاظ کیفیت و امکانات؟
SX110 دوربین خوبیه. سونی W230 و W290 هم بد نیستن.
با 200 تومن میشه یه دوربین معمولی آماتور گرفت ولی حول و حوش 400 تومن دوربین هایی هستند که از نظر طراحی و مشخصات به دوربین های حرفه ای نزدیک هستند و کیفیتشون هم مسلما از دوربین های ارزون قیمت بهتره.

سلام
میخواستم بببینم کسی اینجا دوربینsony w220 رو داشته؟!یا نمونه کاراشو دیده؟!
اگه آره از نظرتون خوب بوده؟
کلا یک دوربین میخوام با قیمت مناسب و کیفیت خوب....اگه بگید w220 خوبه یا نه ممنون میشمممممم
سقف بودجه تون چقدره؟

k2l
23-07-2009, 19:37
سقف بودجه تون چقدره؟

200 تومان قربان (حالا یکم بالا پایین : د ی)
ولی چون برای خواهرم میخوام بخرم،کمی ظاهر دوربین که زیاد خشن یا سنگین نباشه برام مهمه.
ولی خوب کیفیت دوربین هم برام مهمه،مهمتر از ظاهر!

prowler88
23-07-2009, 20:18
200 تومان قربان (حالا یکم بالا پایین : د ی)
ولی چون برای خواهرم میخوام بخرم،کمی ظاهر دوربین که زیاد خشن یا سنگین نباشه برام مهمه.
ولی خوب کیفیت دوربین هم برام مهمه،مهمتر از ظاهر!
LZ8 پاناسونیک دوربین خوبیه. البته LZ10 هم هست که بهتره. قیمتشون ولی نمیدونم چنده دقیقا.
البته سونی از نظر قیافه بهتره ولی خب کیفیتش در حد پاناسونیک نیست.

k2l
23-07-2009, 23:58
ممنون بابت راهنمایی
من این دوربین هارو سرچ کردم،خوب بودن فقط یک چیزی...اینا باطری میخورن؟!
یعنی سیستم شارژشون با باطریه؟!

prowler88
24-07-2009, 00:04
ممنون بابت راهنمایی
من این دوربین هارو سرچ کردم،خوب بودن فقط یک چیزی...اینا باطری میخورن؟!
یعنی سیستم شارژشون با باطریه؟!
بله. باتری قلمی میخورن.

tirdad_60
24-07-2009, 13:02
SX110 دوربین خوبیه. سونی W230 و W290 هم بد نیستن.
با 200 تومن میشه یه دوربین معمولی آماتور گرفت ولی حول و حوش 400 تومن دوربین هایی هستند که از نظر طراحی و مشخصات به دوربین های حرفه ای نزدیک هستند و کیفیتشون هم مسلما از دوربین های ارزون قیمت بهتره.

ممنون میخوام بدونم دوربینهایی با قیمت بالاتر چه امکانات و کیفیتی رو در اختیارم میذارند که دوربینهایی تا 200 تومن ندارند

amin khan
24-07-2009, 13:34
دوستان میگم ماکرو هرچی بیشتر باشه بهتره یا کمتر؟
مثلا یه دوربین 1cm در حالت ماکرو هستش ولی یکی 5cm...

Senator_F
24-07-2009, 14:33

ماکرو یعنی چقدر میتونین به سوژه نزدیک بشین.دوس دارین از یه مورچه تو 5cm ای عکس بگیرین یا از 1cm؟این عدد هرچی کوچکتر باشه بهتره.

4ve30n4
24-07-2009, 14:35
سلامم
ماکرو 5 cm هم کارایی زیادی ندار.. چونکه در آن فاصله ی لنز از سوژه دیگه نوری وجود نداره که شی را روشن کنه..

prowler88
24-07-2009, 17:22
سلامم
ماکرو 5 cm هم کارایی زیادی ندار.. چونکه در آن فاصله ی لنز از سوژه دیگه نوری وجود نداره که شی را روشن کنه..
این حرف رو باید به کنان بزنید که ادعا میکنه ماکروی 0 سانتیمتر داره.

prowler88
24-07-2009, 17:31
ممنون میخوام بدونم دوربینهایی با قیمت بالاتر چه امکانات و کیفیتی رو در اختیارم میذارند که دوربینهایی تا 200 تومن ندارند
من دو تا دوربین رو برای شما مثال میزنم هر دو کامپکت هستند. یکی با قیمت حدود 200 و خورده ای! و اون یکی 200 تومن گرون تر. (سونی W230 و پاناسونیک LX-3).
پاناسونیک LX-3 چون سنسور بزرگتری داره تراکم پیکسلش کمتر هست و در حساسیت های بالا (نور کم) نویز کمتر و در نتیجه کیفیت بهتری داره. لنز وایدتری داره. کیفیت لنزش خیلی بالاتره و این در کیفیت عکس تاثیر مستقیم داره. لنزش دیافراگم های بازتری داره و نور بیشتری رو از خودش عبور میده. تنظیمات دستی گسترده داره. ماکروی 1 سانتیمتر. فلاش قوی تر. فلاش خارجی میخوره. سرعت عکاسی پیاپی بهتری داره. فیلم برداری بهتر. فرمت RAW. و در کل کیفیت عکس بهتر.
البته اگه شما فقط میخواین عکس خانوادگی بگیرین و تو کامپیوتر نگاه کنین و استفاده ی حرفه ای ندارین همون دوربین 200 تومنی هم جواب کار رو میده.

unforgiven2009
24-07-2009, 18:28
سلامم
با تکنیکهای خاص و استفاده از فلاشهای مخصوص ماکرو گرافی این کمبود نور جبران میشه و اینظور نیست که بگید کارایی نداره .من عکس ماکرو 1 سانتی با نور کافی هم گرفتم.

error403
24-07-2009, 20:47
من هم اول همین اشتباهو کردم ولی متوجه شدم اون 8 دقیقه به خاطر محدودیت خود دوربین و پر شدن buffer هست و ربطی به مموری نداره.

ببخشید یعنی واقعا با این دوربین پاناسونیک fz28 بیشتر از 8 دقیقه فیلمبرداری با کیفیت اچ دی نمیشه کرد؟راهی نداره؟

p30worldtizhosh
24-07-2009, 20:58
درود

برای مشاوره خرید دوربین فیلم برداری باید از همین تاپیک استفاده کنیم
یا تاپیک خصوص داره ؟!

prowler88
24-07-2009, 21:07
ببخشید یعنی واقعا با این دوربین پاناسونیک fz28 بیشتر از 8 دقیقه فیلمبرداری با کیفیت اچ دی نمیشه کرد؟راهی نداره؟
نه نمیشه. وقتی بافر پر میشه فیلمبرداری قطع میشه و اون وقت دوباره باید شروع به فیلمبرداری کنین. البته من خودم تا حالا بیشتر از 3 دقیقه باهاش فیلم نگرفتم.

درود

برای مشاوره خرید دوربین فیلم برداری باید از همین تاپیک استفاده کنیم
یا تاپیک خصوص داره ؟!
چرا داره. یه نگاه بکنین پیدا میکنین.

tirdad_60
25-07-2009, 22:31
من دو تا دوربین رو برای شما مثال میزنم هر دو کامپکت هستند. یکی با قیمت حدود 200 و خورده ای! و اون یکی 200 تومن گرون تر. (سونی W230 و پاناسونیک LX-3).
پاناسونیک LX-3 چون سنسور بزرگتری داره تراکم پیکسلش کمتر هست و در حساسیت های بالا (نور کم) نویز کمتر و در نتیجه کیفیت بهتری داره. لنز وایدتری داره. کیفیت لنزش خیلی بالاتره و این در کیفیت عکس تاثیر مستقیم داره. لنزش دیافراگم های بازتری داره و نور بیشتری رو از خودش عبور میده. تنظیمات دستی گسترده داره. ماکروی 1 سانتیمتر. فلاش قوی تر. فلاش خارجی میخوره. سرعت عکاسی پیاپی بهتری داره. فیلم برداری بهتر. فرمت RAW. و در کل کیفیت عکس بهتر.
البته اگه شما فقط میخواین عکس خانوادگی بگیرین و تو کامپیوتر نگاه کنین و استفاده ی حرفه ای ندارین همون دوربین 200 تومنی هم جواب کار رو میده.

من تا حالا عکاسی حرفه ای انجام ندادم اما خیلی علاقه مندم حالا میخوام دوربینی بگیرم که بشه باهاش یه کارایی هم کرد

setayesh_mj
25-07-2009, 23:07
سلام به همگي:10:
من دوربين panasonic ZS1 را قيمت كردم 400،000 هزار تومان البته در بازار اصفهان:18:
چرا اينقدر گرونه؟ من روي 300،000 تا 350،000 هزار حساب كرده بودم. توي سايتهاي معتبر قيمتش 270$ دلار ذكر شده پس چرا تو بازار ايران اينقدر قيمتش بالاست؟
:18:تازه بعضي مغازه ها كه ميگفتن اصلا اسمشو نشنيديم !:18: گفتم بهش TZ6 هم ميگن، ميگه اسمش آشنا نيست!!!:18:
اين دوربين با ZS3 فقط 70،000 هزار تومان تفاوت قيمت داره. وا... موندم ديگه چي بگم؟
راستي اين دوربين تو بازار تهران قيمتش چنده؟
حالا به نظر شما مني كه فقط ميخوام براي عكاسي شخصي دوربين ديجيتالي بخرم اصلا ميصرفه اينقدر براي اين دوربين هزينه كنم يا نه؟ يا برم تو مدلهاي سوني كه قيمتشون نسبت به قابليتهاشون به صرفه تره؟ مثل W290 و W230
اگه ميشه نظرتون را درباره panasonic FS7 هم بهم بگين

با تشكر

unforgiven2009
26-07-2009, 00:06
من دوربين panasonic ZS1 را قيمت كردم 400،000 هزار تومان البته در بازار اصفهان:18:
چرا اينقدر گرونه؟ من روي 300،000 تا 350،000 هزار حساب كرده بودم. توي سايتهاي معتبر قيمتش 270$ دلار ذكر شده پس چرا تو بازار ايران اينقدر قيمتش بالاست؟
:18:تازه بعضي مغازه ها كه ميگفتن اصلا اسمشو نشنيديم !:18: گفتم بهش TZ6 هم ميگن، ميگه اسمش آشنا نيست!!!:18:
اين دوربين با ZS3 فقط 70،000 هزار تومان تفاوت قيمت داره. وا... موندم ديگه چي بگم؟
حالا به نظر شما مني كه فقط ميخوام براي عكاسي شخصي دوربين ديجيتالي بخرم اصلا ميصرفه اينقدر براي اين دوربين هزينه كنم يا نه؟ يا برم تو مدلهاي سوني كه قيمتشون نسبت به قابليتهاشون به صرفه تره؟ مثل W290 و W230

با تشكر

به احتمال زیاد فروشنده محترم خیلی گرون فروش بودن.در تهران قیمتها خیلی معقولتره. در تهرا ن باید حدود 300 تا 350 باشه. با قیمت 400 اصلا بصرفه نیست.اگه دوربنی می خواهید که بنسبت قیمت قابلیت خوبی داشته باشه کنن sx110 را مد نظر قرار بدید . قیمت این دوربین 260 در تهران.

prowler88
26-07-2009, 00:28

با تشكر
به نظر من اگه عکاسی معمولی میخواین انجام بدین نیازی نیست دوربین گرون قیمت بخرین. همین SX110 که دوستمون مثال زد خوبه. W230 سونی و F100fd فوجی و FX37 پاناسونیک هم در نظر داشته باشین.
FS7 هم خوبه ولی لنزش زیاد واید نیست.

setayesh_mj
26-07-2009, 10:49
به احتمال زیاد فروشنده محترم خیلی گرون فروش بودن.در تهران قیمتها خیلی معقولتره. در تهرا ن باید حدود 300 تا 350 باشه. با قیمت 400 اصلا بصرفه نیست.اگه دوربنی می خواهید که بنسبت قیمت قابلیت خوبی داشته باشه کنن sx110 را مد نظر قرار بدید . قیمت این دوربین 260 در تهران.

به نظر من اگه عکاسی معمولی میخواین انجام بدین نیازی نیست دوربین گرون قیمت بخرین. همین SX110 که دوستمون مثال زد خوبه. W230 سونی و F100fd فوجی و FX37 پاناسونیک هم در نظر داشته باشین.
FS7 هم خوبه ولی لنزش زیاد واید نیست

من اين قيمتو از نمايندگي مركزي پاناسونيك پرسيدم! تازه بعضيهاشون كه ميگفتن اين ديگه چه مدليه؟:18:
مگه نمايندگيها نبايد يه قيمت واحد داشته باشند حالا يه ذره پس و پيش، ولي نه ديگه اينقدر تفاوت قيمت!
بعد از اين همه دل دل كردن چشممون يه دوربيني را گرفت كه آخر هم خورد توي ذوقمون:41:
اگه ميشه چند تا دوربين كامپكت تو رنج قيمتي 200 هزار تا 300 هزار (يه خورده بالا پايين بشه اشكالي نداره) ترجيحا بين برندهاي Sony و Panasonic به من معرفي كنيد.( اگه ميشه همراه با قيمت)
راستي قيمت اين FX37 چقدره؟(به نظرم دوربين خوبي بايد باشه) اگه ميشه يه خورده بيشتر دربارش توضيح بديد
با تشكر

k2l
26-07-2009, 11:06
سلام
من الان 300 تومن دارم حدودا؛حالا میخوام یک دوربین بخرم : د ی
تو مارک های canon یا سونی...
کیفیت عکسا برا مهمه،با همون ظاهر!
فقط اگه زود کمک کنین ممون میشم : د ی...تا چند روز ممکنه نت نداشته باشم آخه

setayesh_mj
26-07-2009, 12:19
من اين قيمتو از نمايندگي مركزي پاناسونيك پرسيدم! تازه بعضيهاشون كه ميگفتن اين ديگه چه مدليه؟:18:
مگه نمايندگيها نبايد يه قيمت واحد داشته باشند حالا يه ذره پس و پيش، ولي نه ديگه اينقدر تفاوت قيمت!
بعد از اين همه دل دل كردن چشممون يه دوربيني را گرفت كه آخر هم خورد توي ذوقمون:41:
اگه ميشه چند تا دوربين كامپكت تو رنج قيمتي 200 هزار تا 300 هزار (يه خورده بالا پايين بشه اشكالي نداره) ترجيحا بين برندهاي Sony و Panasonic به من معرفي كنيد.( اگه ميشه همراه با قيمت)
راستي قيمت اين FX37 چقدره؟(به نظرم دوربين خوبي بايد باشه) اگه ميشه يه خورده بيشتر دربارش توضيح بديد
با تشكر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gifPLEASE HELP ME[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](41).gif

Samin_System
26-07-2009, 12:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] HELP ME[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر من دوربين canon SX110 رو بگيريد و خيال خودتونو راحت كنيد . بابت خدماتش هم زياد نگران نباشيد و اين قدر هم به اين گارانتي ها دل خوش نكنيد . قيمتش هم الان بازار تهران 259000 تومان . كه بايد براش باطري قلمي قابل شارژ و يه شارژر خوب هم بگيريد . مطمئن باشيد با اين دوربين از عكاسي لذت مي بريد .

Your Friend
26-07-2009, 13:20
سلام دوستان

من هفته آینده می خوام برم بانکوک، کسی آدرس و شماره تلفن نمایندگی پاناسونیک اونجا رو می دونه؟
می خوام یه مدل جدید دوربین که فعلا به ایران نیومده رو از اونجا بگیرم...

با تشکر

setayesh_mj
26-07-2009, 14:41

FS7 هم خوبه ولی لنزش زیاد واید نیست

من اين قيمتو از نمايندگي مركزي پاناسونيك پرسيدم! تازه بعضيهاشون كه ميگفتن اين ديگه چه مدليه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
بعد از اين همه دل دل كردن چشممون يه دوربيني را گرفت كه آخر هم خورد توي ذوقمون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
با تشكر

من بنا به دلايلي ناگفتني روي برندهاي sony و panasonic تاكيد دارم بنابراين ترجيح ميدم بين اين برندها مدلي در حد بودجه من (200 تا 300 هزار تومان) به بنده پيشنهاد كنيد

با تشكر

setayesh_mj
26-07-2009, 14:46
به نظر من دوربين canon SX110 رو بگيريد و خيال خودتونو راحت كنيد . بابت خدماتش هم زياد نگران نباشيد و اين قدر هم به اين گارانتي ها دل خوش نكنيد . قيمتش هم الان بازار تهران 259000 تومان . كه بايد براش باطري قلمي قابل شارژ و يه شارژر خوب هم بگيريد . مطمئن باشيد با اين دوربين از عكاسي لذت مي بريد .

من بنا به دلايلي ناگفتني روي برندهاي sony و panasonic تاكيد دارم بنابراين ترجيح ميدم بين اين برندها مدلي در حد بودجه من (200 تا 300 هزار تومان) به بنده پيشنهاد كنيد
در ضمن اگه ميشه يكمي زودتر به من مشاوره بديد * با تشكر فراوان *

unforgiven2009
26-07-2009, 15:34
ای کاش دلایل خودتونو می گفتید. خوب شما برند را فدای کیفیت می کنید؟ مثلا اگه دورین سونی بخرید بعد متوجه بشید در شب و فضای بسته خوب عکس نمیگیره , فلاش ضعیفی داره عکس هاش نویزیه و... آن وقت صرف سونی بودن از خیر این قضایا می گذرید؟
اگه اینطوره که نیازی به مشاوره نیست. بروید بازار هر دوربینی با برندهای دلخواه که بدلتون نشست وبا بودجه شما متناسب بود بخرید

tirdad_60
26-07-2009, 15:53
اینهمه برند و مدل چطوری بهترین انتخاب رو باید انجام داد؟

setayesh_mj
26-07-2009, 16:01
ای کاش دلایل خودتونو می گفتید. خوب شما برند را فدای کیفیت می کنید؟ مثلا اگه دورین سونی بخرید بعد متوجه بشید در شب و فضای بسته خوب عکس نمیگیره , فلاش ضعیفی داره عکس هاش نویزیه و... آن وقت صرف سونی بودن از خیر این قضایا می گذرید؟
اگه اینطوره که نیازی به مشاوره نیست. بروید بازار هر دوربینی با برندهای دلخواه که بدلتون نشست وبا بودجه شما متناسب بود بخرید

خوب حالا سوني بده ميذاريمش به كنار
در مورد دوربينهاي پاناسونيك چي؟ اونا هم همشون بد هستن؟ يعني يه دوربين با كيفيت در حد بودجه ما توي مدلهاش پيدا نميشه؟
ولي دوستان توي همين تاپيك گفتن كامپكتهاي برند پاناسونيك با كيفيت هستند.
در ضمن من گفتم بين سوني و پاناسونيك و همينطور براي عكاسي شخصي

setayesh_mj
26-07-2009, 16:03
راستي قيمت اين FX37 چقدره؟ (به نظرم دوربين خوبي بايد باشه) اگه ميشه يه خورده بيشتر دربارش توضيح بديد

tirdad_60
26-07-2009, 16:12
دو ستان منتصمیم گرفتم یه دوربین نیمه حرفه ای نهیه کنم حالا پیشنهاد شما چیه اگه با کمی توضیح باشه که شرمنده کردید

Samin_System
26-07-2009, 16:28

بهترين اتنخاب :

225000 تومان - Panasonic fs7

Samin_System
26-07-2009, 16:36
راستي قيمت اين FX37 چقدره؟ (به نظرم دوربين خوبي بايد باشه) اگه ميشه يه خورده بيشتر دربارش توضيح بديد

356000 تومان - Panasonic fx35

البته يه مدل از اون چيزي كه مد نظر شماست پايين تره .

setayesh_mj
26-07-2009, 16:39
بهترين اتنخاب :

225000 تومان - Panasonic fs7

يكي از دوستان در همين تاپيك گفتن كه لنزش وايد نيست
نظرتون درباره Panasonic FX37 چيه ؟ اگه اظلاعاتي دربارش و همينطور قيمتش دارين ميشه بگين

prowler88
26-07-2009, 17:17
سلام دوستان

من هفته آینده می خوام برم بانکوک، کسی آدرس و شماره تلفن نمایندگی پاناسونیک اونجا رو می دونه؟
می خوام یه مدل جدید دوربین که فعلا به ایران نیومده رو از اونجا بگیرم...

با تشکر
مجبور نیستین حتما از نمایندگی بخرین. فروشگاه های دوربین عکاسی و پاساژها هم قیمتشون خوبه.

prowler88
26-07-2009, 17:21

خوب حالا سوني بده ميذاريمش به كنار
در مورد دوربينهاي پاناسونيك چي؟ اونا هم همشون بد هستن؟ يعني يه دوربين با كيفيت در حد بودجه ما توي مدلهاش پيدا نميشه؟
ولي دوستان توي همين تاپيك گفتن كامپكتهاي برند پاناسونيك با كيفيت هستند.
در ضمن من گفتم بين سوني و پاناسونيك و همينطور براي عكاسي شخصي
این دوستمون که راجع به برند صحبت کردن اتفاقا خودشون دوربین پاناسونیک دارن و از دوربینشون هم خیلی راضی هستن. و البته دوربین های سونی هم مطمئنا دوربین های خوبی هستند. منظورشون اینه که اگه به خاطر تعصب میخواین بین دو تا مارک انتخاب کنین ممکنه بعدا پشیمون شین. باید شایسته سالاری مد نظر باشه.

setayesh_mj
26-07-2009, 21:54
این دوستمون که راجع به برند صحبت کردن اتفاقا خودشون دوربین پاناسونیک دارن و از دوربینشون هم خیلی راضی هستن. و البته دوربین های سونی هم مطمئنا دوربین های خوبی هستند. منظورشون اینه که اگه به خاطر تعصب میخواین بین دو تا مارک انتخاب کنین ممکنه بعدا پشیمون شین. باید شایسته سالاری مد نظر باشه.

من تعصب خاصي روي اين برندها ندارم ولي خوب بنا به دلايلي امكان خريد اين برندها براي من بيشتره به همين دليله كه از شما ميخوام بين اين برندها و در رنج قيمتي 200 تا 300 هزار چندتا مدل خوب و كارآمد برام معرفي كنيد
قيمت FX37 را داريد؟
در ضمن فكر ميكنم FX35 لرزشگير تصوير نداشته باشه.

Fate2646
26-07-2009, 22:01
دوست من برای کارش میخواد دوربین دیجیتال بخره بودجشم حدود 400 الی نهایتا 430 هست اولویت کاریشم اول زوم بالا هست و میخواد دوربینشم ضد اب باشه (برای زیر اب نمیخواد - برای بارونو یا اگه بش اب پاشید طوری نشه) همچنین میخواد دوربینشم حدالامکان تاریخ ریلیزش جدید باشه مثلا برای سال 2007 یا2008 نباشه لطفا یه راهنمایی اگه میشه بکنید
با تشکر

setayesh_mj
26-07-2009, 23:43
كسي نيست جواب منو بده؟ اگه ميشه زودتر جواب منو بديد متشكرم
قيمت FX37 را داريد؟

unforgiven2009
27-07-2009, 00:25
من تعصب خاصي روي اين برندها ندارم ولي خوب بنا به دلايلي امكان خريد اين برندها براي من بيشتره به همين دليله كه از شما ميخوام بين اين برندها و در رنج قيمتي 200 تا 300 هزار چندتا مدل خوب و كارآمد برام معرفي كنيد
قيمت FX37 را داريد؟
FX37 مشخصات خوبی داره فاصله کانونی 25-125 و دیافراگم F2.8 - F5.9 و فیلمبرداری HD .قیمت دقیق این دوربین را در سایتها پیدا نکردم اما بنظرم با بودجه شما متناسبه
آشنایی در تهران ندارید که این دوربین یا zs1 را با قیمت مناسب برای شما تهیه کند؟
سایت dpreviewیک ریویو مشترک از FX37 و دوربین های این رده انتشار داده . در این ریویو این دوربین همانند zs1 امتیاز خوبی گرفته و جز Highly recommended قرار گرفته

دوست من برای کارش میخواد دوربین دیجیتال بخره بودجشم حدود 400 الی نهایتا 430 هست اولویت کاریشم اول زوم بالا هست و میخواد دوربینشم ضد اب باشه (برای زیر اب نمیخواد - برای بارونو یا اگه بش اب پاشید طوری نشه) همچنین میخواد دوربینشم حدالامکان تاریخ ریلیزش جدید باشه مثلا برای سال 2007 یا2008 نباشه لطفا یه راهنمایی اگه میشه بکنید
با تشکر

بنظرم Canon PowerShot D10 دوربین هوبی است اما رنج زوم کمی داره.اما چون صرفا برای زیر آب نمی خواهند اگر در نگهداری دوربین دقت کنند نیازی نیست حتما دوربین ضد اب بخرند چون دوربین ضد آب با رنج زوم بالا در این رده دورینها پیدا نمی کنیدfz28 با زوم 18 دوربین خوبی است. این دوربین ضد اب نیست اما اینطور هم نیست که با چند قطره آب از کار بیوفته.

prowler88
27-07-2009, 06:54
قيمت FX37 را داريد؟
مشخصات FX35 و FX37 هیچ فرقی با هم نمیکنه جز این که زوم FX37 یه ذره بیشتره و حدود 20 گرم سبک تره.
مدل های LZ هم دوربین های خوبی هستند. از سونی هم همون طور که قبلا گفتم W230 تو این قیمت خوبه. البته اگه یه ذره بودجه رو افزایش بدین H50 هم میتونین بگیرین.

yasermoh
27-07-2009, 08:33
مشخصات FX35 و FX37 هیچ فرقی با هم نمیکنه جز این که سنسور FX35 ساخت ماتسوشیتا هست. بر خلاف FX37 که سنسورش ساخت پاناسونیکه. و ضمنا زوم FX37 هم یه ذره بیشتره.
مدل های LZ هم دوربین های خوبی هستند. از سونی هم همون طور که قبلا گفتم W230 تو این قیمت خوبه. البته اگه یه ذره بودجه رو افزایش بدین H50 هم میتونین بگیرین.

سلام پاناسونیک نام برند شرکت معظم ماتسوشیتا می باشد.

و اشتباه نکنم چند وقت پیش بود که شرکت ماتسوشیتا به پاناسونیک تغییر اسم داد.

Panasonic Corporation (Panasonic), formerly Matsushita Electric Co., Ltd., is a manufacturer of electronic and electric products for a range of consumer, business and industrial uses, as well as a variety of components. The Company operates in five segments: Digital AVC Networks, Home Appliances, Panasonic Electric Works Co., Ltd. (PEW) and PanaHome Corporation (PanaHome), Components and Devices, and Other. Digital AVC Networks includes video and audio equipment, and information and communications equipment. Home Appliances includes household equipment. PEW and PanaHome includes electrical supplies, home appliances, building materials and equipment, and housing business. Components and Devices include semiconductors, general electronic components, batteries and electric motors. The Company has 24.4% interest in JVC KENWOOD Holdings, Inc. In April 2009, Toshiba Corporation acquired all of Panasonic’s interest in Toshiba Matsushita Display Technology Co., Ltd.

prowler88
27-07-2009, 09:23
سلام پاناسونیک نام برند شرکت معظم ماتسوشیتا می باشد.

و اشتباه نکنم چند وقت پیش بود که شرکت ماتسوشیتا به پاناسونیک تغییر اسم داد.

Panasonic Corporation (Panasonic), formerly Matsushita Electric Co., Ltd., is a manufacturer of electronic and electric products for a range of consumer, business and industrial uses, as well as a variety of components. The Company operates in five segments: Digital AVC Networks, Home Appliances, Panasonic Electric Works Co., Ltd. (PEW) and PanaHome Corporation (PanaHome), Components and Devices, and Other. Digital AVC Networks includes video and audio equipment, and information and communications equipment. Home Appliances includes household equipment. PEW and PanaHome includes electrical supplies, home appliances, building materials and equipment, and housing business. Components and Devices include semiconductors, general electronic components, batteries and electric motors. The Company has 24.4% interest in JVC KENWOOD Holdings, Inc. In April 2009, Toshiba Corporation acquired all of Panasonic’s interest in Toshiba Matsushita Display Technology Co., Ltd.

درسته. من فکر میکردم دو تا کمپانی جدا هستند.

Fate2646
27-07-2009, 10:23
بنظرم Canon PowerShot D10 دوربین هوبی است اما رنج زوم کمی داره.اما چون صرفا برای زیر آب نیمی خواهند اگر در نگهداری دوربین دقت کنند نیازی نیست حتما دوربین ضد اب بخرند چون دوربین ضد آب با رنج زوم بالا در رده دورینها پیدا یمی کنیدfz28 با زوم 18 دوربین خوبی است. این دوربین ضد اب نیست اما اینطور هم نیست که با چند قطره آب از کار بیوفته.Canon PowerShot D10 زوم پایینی داره همونطور که گفتم اولویت براش زوم دوربینه و چون کارش سدسازی هست برای اون میگه نیمه ضد اب باشه حالا من خودمم یه چندتا مورد مد نظرم هست که به نظر شما از نظر کارایی کدوم بهتره
DMC-FZ28
Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS
Sony T900
بودجشم همانطور که گفتم 400 نهایتا 430 با تشکر

setayesh_mj
27-07-2009, 10:40
FX37 مشخصات خوبی داره فاصله کانونی 25-125 و دیافراگم از F2.8 تا F8 و فیلمبرداری HD .قیمت دقیق این دوربین را در سایتها پیدا نکردم اما بنظرم با بودجه شما متناسبه
آشنایی در تهران ندارید که این دوربین یا zs1 را با قیمت مناسب برای شما تهیه کند؟
سایت dpreviewیک ریویو مشترک از FX37 و دوربین های این رده انتشار داده . در این ریویو این دوربین همانند zs1 امتیاز خوبی گرفته و جز Highly recommended قرار گرفته

مشخصات FX35 و FX37 هیچ فرقی با هم نمیکنه جز این که زوم FX37 یه ذره بیشتره و حدود 20 گرم سبک تره.

از اين همه كمك و راهنمايي شما دوستان بي نهايت سپاسگذارم
البته اميدوارم اين دوربينها را با همون قيمتي كه هستند توي بازار اصفهان پيدا كنم. چون در غير اينصورت اصلا بصرفه نيست كه هزينه زيادي را صرفه خريدن يه دوربين كامپكت كني! به نظر شما چرا قيمت اين دوربينها اينجا اينطوريه؟ راستي FX37 كه از 350،000 هزار تومان بيشتر نميشه؟ قيمت نقديشون را ميشه بگيد؟
يه سوال ديگه؟ شما مطمئنيد كه FX35 و W230 لرزشگير تصوير اپتيكال دارند؟

Your Friend
27-07-2009, 11:20
مجبور نیستین حتما از نمایندگی بخرین. فروشگاه های دوربین عکاسی و پاساژها هم قیمتشون خوبه.

با سلام

آدرسی در بانکوک می دونید؟ چون فقط یک روز اونجا می مونم و وقت زیادی برای گشتن ندارم. می خوام مستقیما برم جایی که بتونم دوربین Lumix TZ7(ZS3 رو بگیرم.

با تشکر

prowler88
27-07-2009, 12:15
با سلام

آدرسی در بانکوک می دونید؟ چون فقط یک روز اونجا می مونم و وقت زیادی برای گشتن ندارم. می خوام مستقیما برم جایی که بتونم دوربین Lumix TZ7(ZS3 رو بگیرم.

با تشکر
راستش نه. من آدرس ندارم. ولی من این دوربین رو دیروز تو مالزی قیمت گرفتم 420 تومن.

prowler88
27-07-2009, 12:17
شما مطمئنيد كه FX35 و W230 لرزشگير تصوير اپتيكال دارند؟
100%.......

unforgiven2009
27-07-2009, 12:59
از اين همه كمك و راهنمايي شما دوستان بي نهايت سپاسگذارم
البته اميدوارم اين دوربينها را با همون قيمتي كه هستند توي بازار اصفهان پيدا كنم. چون در غير اينصورت اصلا بصرفه نيست كه هزينه زيادي را صرفه خريدن يه دوربين كامپكت كني! به نظر شما چرا قيمت اين دوربينها اينجا اينطوريه؟ راستي FX37 كه از 350،000 هزار تومان بيشتر نميشه؟ قيمت نقديشون را ميشه بگيد؟
يه سوال ديگه؟ شما مطمئنيد كه FX35 و W230 لرزشگير تصوير اپتيكال دارند؟

به خاطر اوضاع نابسامان نمایندگی و فروشگاها است.
باید همین حدود قیمتی باشه اما اگه بیشتر بود که ارزش خرید نداره

لرزش گیر FX35 از نوع MEGA O.I.S lens-shift stabilization که همان لرزش گیر اپتیکال نامیده می شه

فقط در مورد FX37 رنج دیافراگم را در چند پست قبلی اشتبا ه گفتم . رنج F2.8 - F5.9 درست می باشد(واقعا به اطالعات سایتهای ایرانی به هیچ عنوان نیمشه اعتماد کرد)

Samin_System
27-07-2009, 13:29
Canon PowerShot D10 زوم پایینی داره همونطور که گفتم اولویت براش زوم دوربینه و چون کارش سدسازی هست برای اون میگه نیمه ضد اب باشه حالا من خودمم یه چندتا مورد مد نظرم هست که به نظر شما از نظر کارایی کدوم بهتره
DMC-FZ28
Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS
Sony T900
بودجشم همانطور که گفتم 400 نهایتا 430 با تشکر

440000 تومان - Canon SX10 IS
فكر مي كنم اين دوربين گزينه مناسب تري باشه .
10 مگاپيكسل با زوم اپتيك 20 برابر به همراه لرزش گير ، ال سي دي چرخان 2.5 اينچ و ...

panasonic FZ28 هم گزينه خيلي خوبيه ولي الان تو بازار كم پيدا ميشه .

hamidhesari
27-07-2009, 13:36
با سلام
لطفا در مورد بهترين محل خريد دوربين panasonic fz28 و قيمت ان در تهران و كرج اگر دوستان اطلاعي دارند اعلام كنند(نمايندگي پاناسونيك در كرج اين دوربين را ندارد)

Samin_System
27-07-2009, 14:47
با سلام
لطفا در مورد بهترين محل خريد دوربين panasonic fz28 و قيمت ان در تهران و كرج اگر دوستان اطلاعي دارند اعلام كنند(نمايندگي پاناسونيك در كرج اين دوربين را ندارد)

دوست عزيز تو پست قبلي هم گفتم اين دوربين مدتيه كه كمياب شده و فروشنده هايي هم كه اين مدل رو دارن ممكنه هر قيمتي رو اعلام كنن .

unforgiven2009
27-07-2009, 15:03
با سلام
سری به جمهوری بزنید شاید در انجا پیدا بشه . بهترین محل هم همین مکان است. سری به پاساژ حافظ روبروی علا الدین بزنید که بورس دوربین هست.

prowler88
27-07-2009, 17:41
با سلام
همون سمت علاءالدین هم یه فروشگاه بود که محصولات پاناسونیک رو داشت ممکنه اونجا داشته باشه. عجب بازار مسخره ای داریم ما. یه زمانی FZ28 زیاد بود و SX10 تو بازار نبود.

prowler88
27-07-2009, 20:12
دست نگه دارید!

همون طور که از مدتی پیش وعده شو داده بودم اومد.

new POWER O.I.S, ultra high-speed AF and AVCHD Lite motion recording

unforgiven2009
27-07-2009, 21:33
دست نگه دارید!

Panasonic Lumix DMC-ZR1/ZX1 معرفی شد

- 12 مگا پيكسل با سنسور 1/2.33" Type CCD
- فيلمبرداري HD با رزولوشن 1280x720 pixels @ 30fps
- لنز لايكا
- حدود 30 مود مختلف عكاسي ( مود منوال ندارد)
- ويو فايندر ندارد
- LCD با سايز 2.7 اينچ و رزولوشن 230.000 پيكسل
- باتري ليتيوم يون و شارژر
- مموري SD و SDHC و 50 مگابايت حافظه ي داخلي
-زوم اپتیکال 8 برابر

unforgiven2009
27-07-2009, 21:40
دست نگه دارید!

همون طور که از مدتی پیش وعده شو داده بودم اومد.

new POWER O.I.S, ultra high-speed AF and AVCHD Lite motion recording

این دوربین مشخصات خوبی داره اما نکته ای که فکر منو مشغول کرده اینکه با افزایش مگاپیکسل سیز سنسور تغییر نکرده و این می تونه در رفتار نویزی دوربین تاثیر بزاره. باید منتظر بمونیم تا dpreview یک ریویو از این دوربین منتشر کنه

prowler88
27-07-2009, 21:58
این دوربین مشخصات خوبی داره اما نکته ای که فکر منو مشغول کرده اینکه با افزایش مگاپیکسل سیز سنسور تغییر نکرده و این می تونه در رفتار نویزی دوربین تاثیر بزاره. باید منتظر بمونیم تا dpreview یک ریویو از این دوربین منتشر کنه
درسته به احتمال زیاد همین اتفاق افتاده ولی خب پردازنده ش هم عوض شده.

photolili
28-07-2009, 08:07
دوستان سلام
بعد از كلي بررسي تصميم گرفته ام كه Panasonic fz28 بخرم.نظرتون چيه؟؟؟ خيالم راحت باشه كه در محدوده قيمتي 400 بهترين انتخاب را داشته ام؟؟؟؟؟؟؟
اهواز قيمت گرفتم 410
لطفا" فوري امروز مي خوام برم بخرم

Lord_theOne
28-07-2009, 09:35
برترين دوربينهاي دنيا در دستانه CANON است از نظر شفافيت
هيچوقت Panasonic نگير هيچ ماركيش
LCD مزخرف درمقابل پول زيادي كه مي دهي
تلفنش بعداز مدتي قاط ميزنه فقط پول بايد بدي
پول زياد در مقابل كيفيت كم = Panasonic البته شايد اينهايي كه توي ايران وارد مي شوند اينجوري هستند
واقعا آشغال هستند ضبطهاشون مزخرفند اصلا شفافيت صدا ندارند
فقط پول براي ماركش بايد بدي

prowler88
28-07-2009, 09:47
پول زياد در مقابل كيفيت كم = Panasonic البته شايد اينهايي كه توي ايران وارد مي شوند اينجوري هستند
:18:
شما دقیقا مواردی رو مثال زدی که پاناسونیک توشون اگه بهترین برند نباشه از بهترین برندهاست.

photolili
28-07-2009, 11:01
:18:
شما دقیقا مواردی رو مثال زدی که پاناسونیک توشون اگه بهترین برند نباشه از بهترین برندهاست.

من كه ديگه واقعا" توي انتخاب مانده ام
مي دونم كه كانن از نظر رده بندي بين الملي حرف اول را مي زنه
ابتدا مدل SX200 IS رو انتخاب كرده بودم ولي در آخرين لحظات يكي از دوستانم FZ 28 رو معرفي كرد
و هنوز منتظر نظرات جديد هستم

Your Friend
28-07-2009, 11:15
راستش نه. من آدرس ندارم. ولی من این دوربین رو دیروز تو مالزی قیمت گرفتم 420 تومن.

فکر کنم تو بانکوک کمی گرونتر باشه. تا 450 دلار حتما می خرم.

Your Friend
28-07-2009, 11:18

ضمن تایید مطلب prowler 88 ، به نظر من بهتر است از تعصب خاص و خشک و خالی خودداری شود.
در مورد همین تلفن که فرمودین کمپانی من 6 ساله از 3 گوشی بی سیم پاناسونیک استفاده می کنه و خیلیم عالیه تا حالام هیچکدوم خراب نشده.... LCD رو نمی گم ولی دوربین های عکاسی دیجیتال پاناسونیک بهترین و در واقع گرونترین اونهاست. کنون هم دوربین خیلی خوبیه و کیفیت عکساش عالیه. در مورد ضبط هم تا اونجایی که می دونم از بهترین مارک هاست.

saman65
28-07-2009, 13:10
منم اجازه دارم یه بار دیگه بپرسم بین این 3 تا کدوم؟؟؟

خواهشا همه دوستان نظر بده

Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS

Your Friend
28-07-2009, 13:50
من كه ديگه واقعا" توي انتخاب مانده ام
مي دونم كه كانن از نظر رده بندي بين الملي حرف اول را مي زنه
ابتدا مدل SX200 IS رو انتخاب كرده بودم ولي در آخرين لحظات يكي از دوستانم FZ 28 رو معرفي كرد
و هنوز منتظر نظرات جديد هستم

FZ28 خوبه ولی اگه دوست داری جمع و جورتر باشه ZS1,ZS3 هم بسیار عالین...

Your Friend
28-07-2009, 13:52

Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS

ترجیحا بین این سه تا Canon PowerShot SX200 IS بهتره.

prowler88
28-07-2009, 14:03

Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS
بدون توجه به فاکتور قیمت SX200 بهتره ولی بهتر از SX200 هم ZS3 هست که البته اون ظاهرا تو ایران گرون تره.

Samin_System
28-07-2009, 14:23

Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS

Canon SX200 با سنسور 12 مگاپيكسل و لنز وايد 28 ميليمتري با زوم اپتيكال 12 برابر كه در كنار اون Canon SX110 سنسور 9مگا پيكسل و زوم
10 برابر و وايد 35 ميليمتري و Sony-H20 هم سنسور 10 مگاپيكسل و زوم 10 برابر و وايد 38 ميليمتري دارن .

انتخاب اينكه كدوم يكي از اينها بهتره بر مي گرده به اين كه شما چه مشخصاتي مد نظر داري .

Samin_System
28-07-2009, 14:24

Canon PowerShot SX110 IS
Sony CyberShot DSC-H20
Canon PowerShot SX200 IS

بودجه اي كه براي اين كار در نظر گرفتيد چقدره ؟

Canon SX200 = 385000 toman
Canon SX110 = 259000 toman
Sony H20 = 325000 toman

photolili
28-07-2009, 14:29
FZ28 خوبه ولی اگه دوست داری جمع و جورتر باشه ZS1,ZS3 هم بسیار عالین...

توي اهواز نمايندگي فروش دوربين هاي ديجيتال پاناسونيك نيست اكثرا" كانن و سوني هستند.
از اينكه نمايندگي فروش نداره نگرانم كه نماندگي تعمير هم نداشته باشه و با مشكلات بعدي مواجه بشم

tirdad_60
28-07-2009, 22:07
خوب دوستان بالاخره نگفتید پیشنهادهای شما چیه ؟
کلا عکاسی حرفه ای انجام ندادم و فکر نکنم موقیتش برام پیش بیاد اما به عکاسی خیلی علاقه دارم
حالا میخوام یه دوربین دیجیتال بخرم حداکثر تا 400 تومن اما اگر کمتر بشه و کیفیتش افت زیادی نداشته باشه چه بهتر
یکی از دوستان کمی راهنمایی کرد اما به نتیجه صددرصد نرسیدم
در ضمن اگه تنظیمات دستی هم داشته باشه بهتره تا بشه یه وقتهایی یه سری کارها رو باهاش تجربه کرد
؟؟

Mokafating
28-07-2009, 22:11
panasonic-fz28 بهترین گزینه برای شماست ! شک نکنید !

saman65
29-07-2009, 06:20
ترجیحا بین این سه تا Canon PowerShot SX200 IS بهتره.

ممنونم دوستان.من اون یکی کنون رو اشتباهی زدم.SX10 بود نه 100:31:

یعنی این

بدون توجه به فاکتور قیمت SX200 بهتره ولی بهتر از SX200 هم ZS3 هست که البته اون ظاهرا تو ایران گرون تره.

ممنون.برتری های این ZS3 چیه؟

Canon SX200 با سنسور 12 مگاپيكسل و لنز وايد 28 ميليمتري با زوم اپتيكال 12 برابر كه در كنار اون Canon SX110 سنسور 9مگا پيكسل و زوم
10 برابر و وايد 35 ميليمتري و Sony-H20 هم سنسور 10 مگاپيكسل و زوم 10 برابر و وايد 38 ميليمتري دارن .

انتخاب اينكه كدوم يكي از اينها بهتره بر مي گرده به اين كه شما چه مشخصاتي مد نظر داري .

ممونون.من واسه استفاده معمولی میخوام مثل مهمونی و مسافرت و اینها

بودجه اي كه براي اين كار در نظر گرفتيد چقدره ؟

Canon SX200 = 385000 toman
Canon SX110 = 259000 toman
Sony H20 = 325000 toman

بازم ممنون
من میخوام آنلاین بخرم عزیز

SX200:315$
SX10:350$
h2b:260

حالا دوستان به نطرتون ارزش داره 40 تا بیشتر بدم sx10 رو بگیرم یه مثلا 60 تا بیشتر بدم جای H20 بیام SX200 رو بگیرم؟

prowler88
29-07-2009, 11:54
ممنون.برتری های این ZS3 چیه؟

ممونون.من واسه استفاده معمولی میخوام مثل مهمونی و مسافرت و اینها

بازم ممنون
من میخوام آنلاین بخرم عزیز

SX200:315$
SX10:350$
h2b:260

حالا دوستان به نطرتون ارزش داره 40 تا بیشتر بدم sx10 رو بگیرم یه مثلا 60 تا بیشتر بدم جای H20 بیام SX200 رو بگیرم؟
اگه اندازه ی دوربین واست مهم نیست که دلیلی نمی بینم یه دوربینی مثل SX200 و یا ZS3 بخری. این دوربین ها شبیه دوربین های سوپرزوم هستند ولی با اندازه ی کوچکتر. کیفیتشون از دوربین های سوپرزوم یه مقدار پایین تره و قیمتشون هم به خاطر کوچک بودنشون زیاده. اصطلاحا به این دوربین ها میگن: Compact Super Zoom
ZS3 در مقایسه با SX200 لنزش وایدتره. فلاشش قوی تره. سرعت عکاسی پیاپی بهتری داره. کیفیت ال سی دیش بالاتره. و فیلمبرداریش هم بهتره. مهمتر از همه ی این ها اینه که کیفیت عکساش بهتر از SX200 هست. H20 هم واید 38 میلیمتری داره و به این دلیل اصلا توصیه نمیشه.
بین دو دوربین SX10 و FZ28 تفاوت های اصلی در این هست که FZ28 فیلمبرداری HD, سرعت عکاسی پیاپی بالاتر, وزن کمتر, باتری لیتیومی, قابلیت RAW, فلاش قوی تر, و دیافراگم بازتر داره. و SX10 هم در مقابل کیفیت ساخت بهتر, قابلیت اتصال فلاش خارجی, ال سی دی چرخان و چشمی بزرگتر داره. هر دو دوربین های خوبی هستند. البته FZ38 هم به تازگی توسط پاناسونیک معرفی شده که فیلمبرداری بهتر و پروسسور سریع تر و لرزشگیر کارآمدتری نسبت به FZ28 داره.

Your Friend
29-07-2009, 12:00
توي اهواز نمايندگي فروش دوربين هاي ديجيتال پاناسونيك نيست اكثرا" كانن و سوني هستند.
از اينكه نمايندگي فروش نداره نگرانم كه نماندگي تعمير هم نداشته باشه و با مشكلات بعدي مواجه بشم

مطمئن باش اینا دوربین هایی نیستن که به آسونی مشکل پیدا کنن. در ضمن نمایندگی ها کار خاصی انجام نمی دن و یه تعمیرکار ماهر هم می تونه یه دوربین دیجیتال رو تعمیر کنه چون سیستمشون خیلی شبیه همه.

Your Friend
29-07-2009, 12:15
اگه اندازه ی دوربین واست مهم نیست که دلیلی نمی بینم یه دوربینی مثل SX200 و یا ZS3 بخری. این دوربین ها شبیه دوربین های سوپرزوم هستند ولی با اندازه ی کوچکتر. کیفیتشون از دوربین های سوپرزوم یه مقدار پایین تره و قیمتشون هم به خاطر کوچک بودنشون زیاده. اصطلاحا به این دوربین ها میگن: Compact Super Zoom
ZS3 در مقایسه با SX200 لنزش وایدتره. فلاشش قوی تره. سرعت عکاسی پیاپی بهتری داره. کیفیت ال سی دیش بالاتره. و فیلمبرداریش هم بهتره. مهمتر از همه ی این ها اینه که کیفیت عکساش بهتر از SX200 هست. H20 هم واید 38 میلیمتری داره و به این دلیل اصلا توصیه نمیشه.
بین دو دوربین SX10 و FZ28 تفاوت های اصلی در این هست که FZ28 فیلمبرداری HD, سرعت عکاسی پیاپی بالاتر, وزن کمتر, باتری لیتیومی, قابلیت RAW, فلاش قوی تر, و دیافراگم بازتر داره. و SX10 هم در مقابل کیفیت ساخت بهتر, قابلیت اتصال فلاش خارجی, ال سی دی چرخان و چشمی بزرگتر داره. هر دو دوربین های خوبی هستند. البته FZ38 هم به تازگی توسط پاناسونیک معرفی شده که فیلمبرداری بهتر و پروسسور سریع تر و لرزشگیر کارآمدتری نسبت به FZ28 داره.

علاوه بر مزایایی که شما در مورد ZS3 نسبت به SX200 شمردید می شه به موارد زیر هم اشاره کرد:
- قابلیت زوم حین فیلمبرداری
- رنج ایزوی بیشتر
- ضبط صدای استریو
- قابلیت افزایش زوم با کاهش رزولوشن تا 22.4 برابر
- موقعیت خوب فلاش

setayesh_mj
29-07-2009, 12:16
بين w230 و w290 كدامشون انتخاب بهتريه؟
برد فلاش دوربينهاي پاناسونيك بيشتره نسبت به دوربينهاي سوني و اين عامل در كيفيت عكسبرداري در شب و فضاهايي بسته خيلي تاثير داره؟
همينطور محدوده ديافراگمشون در كيفيت عكاسي چه تاثيري داره؟

Your Friend
29-07-2009, 12:38
W300 از هر دوشون بهتره، اگه سونی دوست داری اونو بگیر.
علاوه بر برد فلاش که در شب و محیطهای تاریک بر کیفیت عکس تاثیر می ذاره موارد دیگری از جمله رنج ایزو هم نقش دارن که هرچه بیشتر باشه بهتره.

mummy2009
29-07-2009, 14:41
من میخوام فردا ZS3 رو بگیرم آیا خبر دارید که قیمتش هنوز 470 هست یا نه ؟ یا تغییر کرده؟ 2- درضمن نمیدونم از کجا بگیرم که جای معتبری باشه و قیمتهاش مناسبتر باشه یا اصطلاحا رو بورس باشه ؟ (خلاصه سرمو کلاه نزارن ) 3- چه گارانتی برای پاناسونیک معتبره؟؟ 4 - واینکه خریدن یک کارت 16 گیگی که تو دیجیکالا زده بود 54 هزار تومن الان به صرفه هست یا نه؟ اگر دوستان کمک کنند خیلی ممنون میشوم

setayesh_mj
29-07-2009, 15:08
W300 از هر دوشون بهتره، اگه سونی دوست داری اونو بگیر.
علاوه بر برد فلاش که در شب و محیطهای تاریک بر کیفیت عکس تاثیر می ذاره موارد دیگری از جمله رنج ایزو هم نقش دارن که هرچه بیشتر باشه بهتره.

خوب البته پولش هم بيشتره!
اگه ميشه بين اين دوتا مدلي كه گفتم يكي را بگيد(w230 و w290). همينطور يه توضيحي در مورد عواملي كه در كيفيت عكس (چه در روز و چه در شب) تاثير دارند را ذكر كنيد.
با تشكر

saman65
29-07-2009, 17:10

ممنون دوست عزیز.حالا به نظرت ارزش داره من 100 تا بیشتر بدم به جای sx200 بیام Zs3 رو بگیرم؟
بعد تفاوت های zs3 رو با یه دوربیم مثل W300 رو میگین.و اینکه ارزش پول 2 برابر رو داره؟(w300=200$ , ZS3=400$)

FZ28 رو هم با قیمت 300$ پیدا کردم!

prowler88
29-07-2009, 17:34
ممنون دوست عزیز.حالا به نظرت ارزش داره من 100 تا بیشتر بدم به جای sx200 بیام Zs3 رو بگیرم؟
بعد تفاوت های zs3 رو با یه دوربیم مثل W300 رو میگین.و اینکه ارزش پول 2 برابر رو داره؟(w300=200$ , ZS3=400$)

FZ28 رو هم با قیمت 300$ پیدا کردم!
دوست عزیز من که گفتم بهت اگه اندازه ی دوربین برات مهم نیست FZ28 خیلی بهتر از ZS3 هست. (نه این که FZ28 خیلی بزرگ باشه ولی خب تو جیب جا نمیشه!) و این قیمت هم اگه بتونی بگیری خیلی عالیه. دلایل برتری ZS3 رو نسبت به SX200 هم گفتم. دوستمون هم اشاره کرد به این قضیه که SX200 موقع فیلمبرداری زوم نداره. پس تفاوت بین این دو تا محسوسه.
W300 هم اصلا کلاسش با ZS3 فرق میکنه. البته در این که W300 دوربین با کیفیتیه هیچ شکی نیست. سنسورش بزرگ تره و رزولوشنش بالاتر. ولی نمیشه دوربین compact رو با compact super zoom مقایسه کرد. به محدوده ی زوم لنز توجه کنید تفاوتشون رو متوجه میشین.

W300: 35-105
ZS3: 25-300

tirdad_60
29-07-2009, 22:27
با توجه به توضیحات دوستان فکر کنم fz28 انتخاب خوبی باشه اما این وسط w300 و w290 هم توجه منو جلب کرد راستی اصلا به فیلمبرداری نیاز ندارم چون یه panasonic hd 60gb دارم اگه بخوام از فیلمبرداری کلا صرفنظر کنم آیا انتخاب دیگه ای هم دارم و اینکه کیفیت عکاسی fz28 در حالت اتوماتیک با حالت دستی چقدر تفاوت داره/
ممنونم

prowler88
29-07-2009, 23:33
با توجه به توضیحات دوستان فکر کنم fz28 انتخاب خوبی باشه اما این وسط w300 و w290 هم توجه منو جلب کرد راستی اصلا به فیلمبرداری نیاز ندارم چون یه panasonic hd 60gb دارم اگه بخوام از فیلمبرداری کلا صرفنظر کنم آیا انتخاب دیگه ای هم دارم و اینکه کیفیت عکاسی fz28 در حالت اتوماتیک با حالت دستی چقدر تفاوت داره/
ممنونم
بهترین انتخاب همین FZ28 هست. کیفیت عکاسیش در حالت اتوماتیک هم خیلی عالیه. حالت iA که خودش بهترین تنظیمات رو انجام میده با توجه به وضعیت سوژه و محیط. تجربه ای که خود من داشتم این بود که یک بار که دو تا عکس گرفتم در حالت دستی و اتومات, حالت اتومات وایت بالانس دقیق تری داشت.
W290 که وضعش مشخصه. قیمتش هم به FZ28 نمی خوره. ولی W300 رو باید با یه دوربینی مثل LX-3 مقایسه کنین که در یک رده قرار دارند. البته باز هم LX-3 کیفیت و مشخصاتش بهتره.

saman65
30-07-2009, 04:16
دوست عزیز من که گفتم بهت اگه اندازه ی دوربین برات مهم نیست FZ28 خیلی بهتر از ZS3 هست. (نه این که FZ28 خیلی بزرگ باشه ولی خب تو جیب جا نمیشه!) و این قیمت هم اگه بتونی بگیری خیلی عالیه. دلایل برتری ZS3 رو نسبت به SX200 هم گفتم. دوستمون هم اشاره کرد به این قضیه که SX200 موقع فیلمبرداری زوم نداره. پس تفاوت بین این دو تا محسوسه.
W300 هم اصلا کلاسش با ZS3 فرق میکنه. البته در این که W300 دوربین با کیفیتیه هیچ شکی نیست. سنسورش بزرگ تره و رزولوشنش بالاتر. ولی نمیشه دوربین compact رو با compact super zoom مقایسه کرد. به محدوده ی زوم لنز توجه کنید تفاوتشون رو متوجه میشین.

W300: 35-105
ZS3: 25-300

ممنونم داداش بابت توضیحاتت.بعد میگم با این SLR ها فیلم گرفتن یه کم سخت نیست.چون بزرگه.منظورم اینه که ضایع نیست:31:.دارم کم کم قانع میشم همین رو بگیرم.

فقط اگه میشه یه بار دیگه بین sx10 وfz28 یکی رو بگو.برتریهای هرکدوم رو که گفتی میدونم.
تفاوت فیلم برداریشون محسوسه؟
آخه تا حالا کنون نداشتم یه کم عشق کنون دارم:31:هرچند 80 تا هم گرونتره...

prowler88
30-07-2009, 08:31
ممنونم داداش بابت توضیحاتت.بعد میگم با این SLR ها فیلم گرفتن یه کم سخت نیست.چون بزرگه.منظورم اینه که ضایع نیست:31:.دارم کم کم قانع میشم همین رو بگیرم.

فقط اگه میشه یه بار دیگه بین sx10 وfz28 یکی رو بگو.برتریهای هرکدوم رو که گفتی میدونم.ولی آخه تا حالا کنون نداشتم یه کم عشق کنون دارم:31:هرپند 80 تا هم گرونتره...
راستش نمی تونم با قاطعیت بگم کدوم بهتره. من خودم FZ28 دارم و اون موقع دلیلی که باعث شد بین این دو تا FZ28 رو انتخاب کنم قیمتشون بود. از نظر مشخصات خیلی به هم نزدیک هستند و هر کدوم نقاط قوت خودشون رو دارن ولی اختلاف قیمت کنان طوریه که به نظر من ارزش نداره.
(البته اینا SLR نیستند. SLR اون حرفه ای هاییه که لنزشون عوض میشه. اصطلاحا به اینا میگن SLR-Like چون طراحیشون شبیه دوربین های SLR هست)

saman65
30-07-2009, 08:55
یه SX10 پیدا کردم تو Ebuy نوشته Refurbished.منظورش چیه؟قیمتش 310!

در مورد فیلم برداریشون هم ممنون میشم بگین که تفاوتشون محسوسه یا نه؟

setayesh_mj
30-07-2009, 14:01
خوب البته پولش هم بيشتره!
اگه ميشه بين اين دوتا مدلي كه گفتم يكي را بگيد(w230 و w290). همينطور يه توضيحي در مورد عواملي كه در كيفيت عكس (چه در روز و چه در شب) تاثير دارند را ذكر كنيد.
با تشكر

يكي از اساتيد جواب بدن لطفا:46:
كلا بگيد به چه فاكتورهايي در انتخاب دوربين كامپكت بايد توجه داشت؟

setayesh_mj
30-07-2009, 14:43
سايت dpreview قيمت FX37 را زده 270$ كه متاسفانه اين قيمت تا بياد ايران و بعد هم اصفهان مطمئنا همينقدر نميمونه و ميشه 400،000 هزار تومان كه اين قيمت ZS1 هم هست !
مثله اينكه بايد قيد اين FX37 را هم زد ( به خاطر قيمت بالاش - البته در اصفهان)
حال با اين اوصاف من اگر بخوام يه دوربين كامپكت در رنج قيمتي 200 تا 300 هزار (فوقش 20 يا 30 تومن بيشتر) بخرم بايد چكار كنم؟
ميشه نظرتون را درباره W230 , W290 سوني بهم بگيد.
باسپاس

prowler88
30-07-2009, 17:34
سايت dpreview قيمت FX37 را زده 270$ كه متاسفانه اين قيمت تا بياد ايران و بعد هم اصفهان مطمئنا همينقدر نميمونه و ميشه 400،000 هزار تومان كه اين قيمت ZS1 هم هست !
حال با اين اوصاف من اگر بخوام يه دوربين كامپكت در رنج قيمتي 200 تا 300 هزار (فوقش 20 يا 30 تومن بيشتر) بخرم بايد چكار كنم؟
باسپاس
دوست عزیز من حدود 600 تا پست در جواب شما دادم تو این مدت. خیلی خوبه که قبل از خرید تحقیق میکنی ولی زیادی هم نباید سخت بگیری. هر چی بیشتر خودتو اذیت کنی بیشتر گیج میشی. من خودم تجربه شو دارم.

unforgiven2009
30-07-2009, 18:27
باسپاس

با دوستمانprowler88 موافقم اگه خيلي حساسيت بخرج بديد انتخاب خيلي سخت ميشه

w230 وw290مشخصات خوبي دارند اما بايد نمونه عكس هاشم ببينيد و مقايسه كنيد
پاناسونيك از اين 2 تا دوربين هاي كارامتري عرضه كرده
اما كماكان در صورت نيافتن پاناسونيك sx110 را در اين رنج قيمتي پيشنهاد ميكنم:31:

اما اگه باب برند فوجي مشكلي نداريد Fujifilm F100fd وFujifilm F200fd دوربين هاي خيلي خوبي هستند در رده هاي خودشون

setayesh_mj
30-07-2009, 18:38
دوست عزیز من حدود 600 تا پست در جواب شما دادم تو این مدت. خیلی خوبه که قبل از خرید تحقیق میکنی ولی زیادی هم نباید سخت بگیری. هر چی بیشتر خودتو اذیت کنی بیشتر گیج میشی. من خودم تجربه شو دارم.

بالاخره بابت هر دوربيني كه ميخري بايد پول بدي پس چه بهتر كه نهايت دقت را داشته باشي كه بعدا پشيمون نشي
من فقط به اين دليله اينقدر سوال ميكنم چون دوست ندارم با اين همه حساسيتي كه بخرج ميدم يه دوربيني بخرم كه دو روز بعدش پشيمون بشم كه چرا اينا خريدم
در ضمن من يه دوربيني را انتخاب ميكنم ولي وقتي ميرم قيمت ميگيرم سرم سوت ميكشه! براي اينكه اين قيمتا براي دوربينهاي كامپكت زيادي بالا هستند . خداوكيلي ZS1 ميصرفه 400،000 هزار تومان ؟
در ضمن تو ايران بايد هم اينقدر دقت داشته باشي تا يه وقت سرت كلاه نزارن حتي نمايندگيهاي كمپانيها

setayesh_mj
30-07-2009, 18:44
:10: * حالا اگه دوباره منو نميزنيد *
ميشه يه نظر كارشناسانه هم درباره دوربين Sony Cybershot DSC-H20 بهم بدين. درمقايسه با دوربينهايي كه قبلا پيشنهاد كردين بهتره يا نه؟

prowler88
30-07-2009, 18:56
بالاخره بابت هر دوربيني كه ميخري بايد پول بدي پس چه بهتر كه نهايت دقت را داشته باشي كه بعدا پشيمون نشي
من فقط به اين دليله كه اينقدر حساس شدم.دوست ندارم با اين همه حساسيتي كه بخرج ميدم يه دوربيني بخرم كه دو روز بعدش پشيمون بشم كه چرا اينا خريدم
در ضمن تو ايران بايد هم اينقدر دقت داشته باشي تا يه وقت سرت كلاه نزارن حتي نمايندگيهاي كمپانيها
با unforgiven کاملا موافقم. بهترین دوربین ها تو این قیمت به غیر از این دو تا (البته دوربین های کامپکت سونی همیشه یه جاشون می لنگه) SX110 و F100fd و FX37 هستند. البته کنان SD960 هم اگه موجود باشه خوبه.

prowler88
30-07-2009, 19:08
:10: حالا اگه دوباره منو نميزنيد
ميشه يه نظر كارشناسانه هم درباره دوربين Sony Cybershot DSC-H20 بهم بدين. درمقايسه با دوربينهايي كه قبلا پيشنهاد كردين بهتره يا نه؟
دوربین بدی نیست. ولی واید 38 میلیمتری واقعا مایه ی ننگه. سونی باید یه تجدید نظری روی لنزاش بکنه.
البته بهترین دوربین این قیمت از نظر کیفیت عکس F100fd هست.

setayesh_mj
30-07-2009, 19:28
:9:آقا اجازه ؟
ميشه بگيد H20 در مقايسه با اين دوربينها نسبت به كدوم بهتر و نسبت به كدوم يكي بدتره؟
FX37
W230
W290

:31::31::31:

prowler88
30-07-2009, 20:56
:9:آقا اجازه ؟
ميشه بگيد H20 در مقايسه با اين دوربينها نسبت به كدوم بهتر و نسبت به كدوم يكي بدتره؟
FX37
W230
W290

:31::31::31:

خواهشا این بحث بدتر و بهتر رو مطرح نکنید. هر دوربینی نقاط قوت و ضعف خودشو داره.
ماکروش از این سه تا بهتره. سرعت شاترش هم خوبه و تنظیمات دستیش هم کامله. فلاش و زوم تله ش هم از اینا بهتره. ولی واید 38 میلیمتری چیزی نیست که بشه با 25 میلیمتری مقایسه ش کرد. کیفیت عکسش هم عالی نیست. البته انتخاب با خودتونه. ولی این زوم واید به نظر من اهمیتش اونقدر هست که در انتخاب تاثیر بذاره.
البته فکر کنم اینو قبلا براتون گذاشته بودم. ولی باز هم پیشنهاد میکنم یه نگاهی بندازین تا تفاوتشون رو در عمل متوجه شین.

تا الان فکر کنم سه ماه شد که در حال انتخاب دوربین هستید. یه ذره دیگه صبر کنین مدل های جدید هم میاد.

Dreamland
31-07-2009, 01:12
سلام دوستان (لطفا منو راهنمایی کنید)

بهترین دوربین در رنج قیمت 300 تومن مارک : canon,sony,samsung کدومه؟

کیفیت و ظریفی دوربین خیلی برام مهمه

لطفا نام کاملشو برام بنویسید

ممنون

*Alucard*
31-07-2009, 03:55
معرفی دوربین پاناسونیک FZ38 :

prowler88
31-07-2009, 09:31
سلام دوستان (لطفا منو راهنمایی کنید)

بهترین دوربین در رنج قیمت 300 تومن مارک : canon,sony,samsung کدومه؟

کیفیت و ظریفی دوربین خیلی برام مهمه

لطفا نام کاملشو برام بنویسید

ممنون
دوربین های سامسونگ که به دلیل کیفیت پایینشون توصیه نمیشه. ولی بین دوربین های ظریف این قیمت کنان SD790 IS گزینه ی خوبیه.

Dreamland
31-07-2009, 10:30
دوربین های سامسونگ که به دلیل کیفیت پایینشون توصیه نمیشه. ولی بین دوربین های ظریف این قیمت کنان SD790 IS گزینه ی خوبیه.
میشه مشخصات فنیشو برام بنویسید
ممنون

prowler88
31-07-2009, 10:50
میشه مشخصات فنیشو برام بنویسید
ممنون
10 مگاپیکسل, لنز 105-35 با محدوده دیافراگم 4.9-2.8, لرزشگیر لنز, فوکوس 9 نقطه ای با تشخیص چهره, ماکرو 3 سانتیمتر, وایت بالانس 5 نقطه ای, سرعت شاتر 15 تا 1/1600 ثانیه, فلاش 3.5 متر, فیلمبرداری VGA, زمان بندی عکاسی, سنسور چرخش, ال سی دی 3 اینچی با رزولوشن 460000 پیکسل, USB 2.0, باتری لیتیومی, وزن 195 گرم, قطر 21 میلیمتر.

Dreamland
31-07-2009, 10:53
بسیار ممنونم
میشه یه عکس ازش بزارید؟
دیگه هیچ گزینه ای بهتر ازین نیست؟
کیفیتش رو تزمین میکنید؟
با تشکر..............

prowler88
31-07-2009, 11:40
بسیار ممنونم
میشه یه عکس ازش بزارید؟
دیگه هیچ گزینه ای بهتر ازین نیست؟
کیفیتش رو تزمین میکنید؟
با تشکر..............
به نظر من امکان نداره از خریدش پشیمون بشی.

setayesh_mj
31-07-2009, 15:22
ماکروش از این سه تا بهتره. سرعت شاترش هم خوبه و تنظیمات دستیش هم کامله. فلاش و زوم تله ش هم از اینا بهتره. ولی واید 38 میلیمتری چیزی نیست که بشه با 25 میلیمتری مقایسه ش کرد. کیفیت عکسش هم عالی نیست. البته انتخاب با خودتونه. ولی این زوم واید به نظر من اهمیتش اونقدر هست که در انتخاب تاثیر بذاره.
البته فکر کنم اینو قبلا براتون گذاشته بودم. ولی باز هم پیشنهاد میکنم یه نگاهی بندازین تا تفاوتشون رو در عمل متوجه شین.

تا الان فکر کنم سه ماه شد که در حال انتخاب دوربین هستید. یه ذره دیگه صبر کنین مدل های جدید هم میاد.

فقط تشكر

:10::10::10:

Terry Bogard
31-07-2009, 17:37
معرفی دوربین پاناسونیک FZ38 :

قیمتش چنده؟:18:

unforgiven2009
31-07-2009, 19:49
من فقط به اين دليله اينقدر سوال ميكنم چون دوست ندارم با اين همه حساسيتي كه بخرج ميدم يه دوربيني بخرم كه دو روز بعدش پشيمون بشم كه چرا اينا خريدم
در ضمن من يه دوربيني را انتخاب ميكنم ولي وقتي ميرم قيمت ميگيرم سرم سوت ميكشه! براي اينكه اين قيمتا براي دوربينهاي كامپكت زيادي بالا هستند . خداوكيلي ZS1 ميصرفه 400،000 هزار تومان ؟
بنظرم شما تا حدود زیادی انتخاب خدتونو انجام دادید و کافی یکی از دوستان بگه w290 یا w230 خوب امیدوارم این برند گرایی باعث نشه دو روز بعد پشیمون بشید.

خداوكيلي بیان 400 تومان بدید یک G9 یا lx3 بخرید تا خیالتون بابت همهچی راحت بشه :31:

با prowler88 کاملا موافقم واید لنز یکی فاکتور های مهم در انتخاب دوربین هست.من واید 25 با 5x زوم را به واید 38 و 10x زوم ترجیه می دم

amir_dre
01-08-2009, 11:15
سلام دوستان من امروز میخوام برای یکی از بچه ها دوربین بخرم تا سقف 250 هزار تومن چه مدل هایی رو پیش نهاد میکنید؟
(عکساش کم نویز باشه اگه فیلم برداریش HD باشه که چه بهتر هم چنین تنظیمات دستی هم داشته باشه که عالیه)
ممنون(فقط فوری چون میخوام بدازظهر بگیرم)

unforgiven2009
01-08-2009, 11:23
سلام دوستان من امروز میخوام برای یکی از بچه ها دوربین بخرم تا سقف 250 هزار تومن چه مدل هایی رو پیش نهاد میکنید؟
(عکساش کم نویز باشه اگه فیلم برداریش HD باشه که چه بهتر هم چنین تنظیمات دستی هم داشته باشه که عالیه)
ممنون(فقط فوری چون میخوام بدازظهر بگیرم)

بنظرم تو این رنج قیمت sx110 کنن.اگه بیشتر می شد هزینه کنید در چند پست قبل مدلهایی از پاناسونیک و فوجی هم معرفی شده

amir_dre
01-08-2009, 12:48
بنظرم تو این رنج قیمت sx110 کنن.اگه بیشتر می شد هزینه کنید در چند پست قبل مدلهایی از پاناسونیک و فوجی هم معرفی شده
اره ولی ماکزیمم 250 تازه پول باتری و رم هم که اضافه میشه روش
نظرتون درمورد IXUS 100 چیه تنظیمات دستی و زوم اپتیکالش کمتره ولی HD ضبط میکنه
(طرف آماتوره و تنظیمات دستی الویت نیست)

tirdad_60
01-08-2009, 22:14
دوستان دوربینی هست که امکاناتی در حد و اندازه fz28 داشته باشه اما جمع و جورتر باشه؟
ممنون

Senator_F
01-08-2009, 22:18
دوستان دوربینی هست که امکاناتی در حد و اندازه fz28 داشته باشه اما جمع و جورتر باشه؟
ممنون

canon sx110
canon sx200
sony h10
sony h20

prowler88
01-08-2009, 22:27
canon sx110
canon sx200
sony h10
sony h20
البته اینا کیفیتشون قابل مقایسه با FZ28 نیست. شاید نزدیکترین دوربین بهش همین سری ZS باشه.

Mohammad Hosseyn
02-08-2009, 00:18
ممنون
کانن g10 مناسبترین گزینه از نظر امکانات بالا و حجم کم هست ... متداولترین دوربین آماتور-پیشرفته ای یه که عکاسای حرفه ای هم ازش استفاده میکنن .

سرذی lx پاناسونیک هم گزینه خوبیه ...

unforgiven2009
02-08-2009, 08:30
اره ولی ماکزیمم 250 تازه پول باتری و رم هم که اضافه میشه روش
نظرتون درمورد IXUS 100 چیه تنظیمات دستی و زوم اپتیکالش کمتره ولی HD ضبط میکنه
(طرف آماتوره و تنظیمات دستی الویت نیست)
بنظرم بنا به کاربردی که از این دوربین دارید گزینه مناسبیه در این رنج قیمت

tirdad_60
02-08-2009, 23:08
دوستان من یه نگاهی به چند تا سایت انداختم و panasonic lx3 که فکر کنم گرونه و تنظیم دستی هم نداره , canon sx200 و panasonic tz7 رو مناسب تر دیدم البته fz28 رو واقعا خوشم اومد اما گفتم چون بیشتر استفاده عادی دارم شاید دوربینی باشه که جمع و جورتر باشه و تنظیمات دستی هم داشته باشه البته از نظر کیفیت هم در یک سطح باشند
از راهنمایی شما ممنونم

prowler88
02-08-2009, 23:21
دوستان من یه نگاهی به چند تا سایت انداختم و panasonic lx3 که فکر کنم گرونه و تنظیم دستی هم نداره , canon sx200 و panasonic tz7 رو مناسب تر دیدم البته fz28 رو واقعا خوشم اومد اما گفتم چون بیشتر استفاده عادی دارم شاید دوربینی باشه که جمع و جورتر باشه و تنظیمات دستی هم داشته باشه البته از نظر کیفیت هم در یک سطح باشند
از راهنمایی شما ممنونم
دست شما درد نکنه. LX3 تنظیمات دستی نداره دیگه؟
بین تمام دوربین های کامپکت بازار بهترین دوربین از نظر تنظیمات دستی و کیفیت عکس همین LX-3 هست که شما به راحتی از کنارش میگذرین و یه دوربینی مثل TZ7 و حتی SX200 رو به اون ارجح میدونین.

tirdad_60
03-08-2009, 19:10
دست شما درد نکنه. LX3 تنظیمات دستی نداره دیگه؟
بین تمام دوربین های کامپکت بازار بهترین دوربین از نظر تنظیمات دستی و کیفیت عکس همین LX-3 هست که شما به راحتی از کنارش میگذرین و یه دوربینی مثل TZ7 و حتی SX200 رو به اون ارجح میدونین.

شرمنده فکر کنم با tz7 جا به جا نوشتم :41:
اگه یه مقایسه کامل بین lx3 با fz28 داشته باشید خیلی ممنون میشم چون به قول prowler عزیز lx3 بهترین کامپکت هست و میتونم راحتتر با مقایسه این دوتا تصمیم بگیرم
جایی هست که بشه کیفیت عکس این دو دوربین رو با هم مقایسه کرد؟
قیمتاشون رو هم اگه میشه بگید؟
راستی fz38 وارد بازار شده ؟
ممنونم:11:

prowler88
03-08-2009, 20:51
شرمنده فکر کنم با tz7 جا به جا نوشتم :41:
اگه یه مقایسه کامل بین lx3 با fz28 داشته باشید خیلی ممنون میشم چون به قول prowler عزیز lx3 بهترین کامپکت هست و میتونم راحتتر با مقایسه این دوتا تصمیم بگیرم
جایی هست که بشه کیفیت عکس این دو دوربین رو با هم مقایسه کرد؟
قیمتاشون رو هم اگه میشه بگید؟
راستی fz38 وارد بازار شده ؟
ممنونم:11:
این دو تا دوربین چند تا تفاوت اصلی دارن. اندازه ی سنسور LX-3 بزرگتره و در نتیجه در محیط های کم نور عملکرد بهتری داره. LX-3 لنز واید 60-24 داره با محدوده ی دیافراگم 2.8-2.0 که هم محدوده ی دیافراگم بهتری نسبت به FZ-28 داره و هم کیفیتش خیلی بالاتره. ولی زومش خیلی کمه و 2.5x میتونه بعضی وقت ها محدودکننده باشه. FZ28 در حالت فیلمبرداری زوم داره ولی LX-3 این قابلیت رو نداره. LX-3 چشمی نداره و یه چشمی میشه براش جداگانه خرید که روی دوربین نصب میشه. کیفیت ال سی دی LX-3 بالاتره و بزرگتر هم هست. و البته تفاوت وزن و ابعادشون هم که مشخصه. قیمتشون هم خیلی فرق نداره چند ماه پیش که اختلافشون 30 تومن بود.
FZ38 فقط معرفی شده و طول میکشه بیاد تو بازار.
کیفیت عکس هر کدوم رو میتونی جداگانه تو dpreview ببینی.

offlineinternet
04-08-2009, 13:52
سلام با عرض پوزش
من می خوام یه دوربین canon حدود قیمت از ۳۵۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰۰ بخرم اگه راهنمایی بکنید
این مدل چتوره IXUS 980 IS و چه مشخصات داره:46::46:

prowler88
04-08-2009, 18:57
سلام با عرض پوزش
من می خوام یه دوربین canon حدود قیمت از ۳۵۰۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰۰ بخرم اگه راهنمایی بکنید
بهترین انتخاب SX10 هست.

Mr.K2
04-08-2009, 23:36
سلام دوستان

بنده قصد خريد يه دوربين قيمت تا 450 دارم، يه سري گشت و بررسي خودم كردم توي سايتاي مختلف و چند تا سوال دارم...

يكي اينكه از اين دو مارك (يه نظر كلي) كدومشون بيشتر پيشنهاد ميشن، Cannon و Olympus ، اين سوال رو به اين خاطر پرسيدم چون قبلا به يه مدل اليمپوس كار كردم و خيلي راضي بودم از كيفيت و كاراييش.

آيا از برندهاي ديگه هم چيزي بهتر از اين موارد پيدا ميشه ؟؟‌توي اين قيمت..

حالا ميرسيم بر سر آماتور و حرفه اي و اين چيزا ..

از بين كامپكت ها آماتور ها ، Cannon Poweshot SX200 IS فكر كردم كه گزينه بدي نباشه و Olympus Stylus 9000

از بين نيمه حرفه اي ها هم Cannon SX10 ‌و Cannon G10‌

يكي از دلايل انتخاب SX200 زوم اپتيكال 12 برابر و فيلم برداريش بود، درسته كه SX200 فيلمبرداري HD720P داره اما ، اگر دوربين هاي ديگه مشخصه اي داشته باشن كه نسبت به اين كار آمد تر باشه ميشه از فيلمبرداريه صرف نظر كرد...

كلا اگر پيشنهاداتي در اين زمينه داريد ممنون ميشم..

Benygh
04-08-2009, 23:58
Cannon G10‌

نظر من روی اینه ! چون بیشتر عکاس های حرفه ای نیز به یک کامپکت نیاز دارند چون بعضی اوقات دوربین های حرفه ای به کارشون نمیاد به دلیل محیط و ... به همین خاطر از این سری خیلی دیدم به عنوان دوربین همراه استفاده کنند . در کل باید گفت G حرفه ای تره !

از یکی از دوستان عکاسم پرسیدم به من گفت Panasonic LX3 خیلی از اونها سرتره ! شما در مورد این هم فکر کنید ...

prowler88
05-08-2009, 00:47
سلام دوستان

بنده قصد خريد يه دوربين قيمت تا 450 دارم، يه سري گشت و بررسي خودم كردم توي سايتاي مختلف و چند تا سوال دارم...

يكي اينكه از اين دو مارك (يه نظر كلي) كدومشون بيشتر پيشنهاد ميشن، Cannon و Olympus ، اين سوال رو به اين خاطر پرسيدم چون قبلا به يه مدل اليمپوس كار كردم و خيلي راضي بودم از كيفيت و كاراييش.

آيا از برندهاي ديگه هم چيزي بهتر از اين موارد پيدا ميشه ؟؟‌توي اين قيمت..

حالا ميرسيم بر سر آماتور و حرفه اي و اين چيزا ..

از بين كامپكت ها آماتور ها ، Cannon Poweshot SX200 IS فكر كردم كه گزينه بدي نباشه و Olympus Stylus 9000

از بين نيمه حرفه اي ها هم Cannon SX10 ‌و Cannon G10‌

يكي از دلايل انتخاب SX200 زوم اپتيكال 12 برابر و فيلم برداريش بود، درسته كه SX200 فيلمبرداري HD720P داره اما ، اگر دوربين هاي ديگه مشخصه اي داشته باشن كه نسبت به اين كار آمد تر باشه ميشه از فيلمبرداريه صرف نظر كرد...

در صفحات قبل هم بحث شده در رابطه با دوربین های خوبی که تو این محدوده وجود دارند.
به طور کلی دوربین های کامپکت و سوپرزوم کنان از نظر کیفیت نسبت به الیمپوس برتری محسوس دارن. یا شاید بهتر باشه بگیم الیمپوس کیفیت پایین تری داره. وضعیت الیمپوس در مورد دوربین های SLR البته بهتره و میتونه به عنوان یه رقیب برای کنان محسوب بشه. در نتیجه توصیه میشه تا اطلاع ثانوی سراغ الیمپوس نرین.
به بقیه ی دوستانی هم که قصد خرید دوربین داشتند گفتم که قبل از هر چیز باید نیاز خودتون رو مشخص کنین تا مشخص بشه کامپکت براتون مناسب تره یا سوپرزوم.
بین دوربین های سوپرزوم کنان SX10 و پاناسونیک FZ28 بهترین گزینه ها هستند. بعد از اون ها HX1 از سونی (البته قیمتش بیشتره).
بین دوربین های کامپکت هم کنان G10 و پاناسونیک LX-3. البته F200EXR از فوجی هم بد نیست.
این کامپکت هایی که گفتم از نظر کیفیت از سوپرزوم ها بالاترن ولی خب یه محدودیت هایی هم دارن مثل زوم کم.

offlineinternet
05-08-2009, 09:25
بهترین انتخاب SX10 هست.

سلام خدمت دوستان گرامی
میشه دلایل بهتر بودن sx10 از IXUS 980 IS لطفا بفرمایید:20::46:
{ آخه من زیاد از مشخصات دوربین دیجیتال سر در نمی یارم }:41::2::19:

Mr.K2
05-08-2009, 10:07
Cannon G10‌
نظر من روی اینه ! چون بیشتر عکاس های حرفه ای نیز به یک کامپکت نیاز دارند چون بعضی اوقات دوربین های حرفه ای به کارشون نمیاد به دلیل محیط و ... به همین خاطر از این سری خیلی دیدم به عنوان دوربین همراه استفاده کنند . در کل باید گفت G حرفه ای تره !

از یکی از دوستان عکاسم پرسیدم به من گفت Panasonic LX3 خیلی از اونها سرتره ! شما در مورد این هم فکر کنید ...

در صفحات قبل هم بحث شده در رابطه با دوربین های خوبی که تو این محدوده وجود دارند.
به طور کلی دوربین های کامپکت و سوپرزوم کنان از نظر کیفیت نسبت به الیمپوس برتری محسوس دارن. یا شاید بهتر باشه بگیم الیمپوس کیفیت پایین تری داره. وضعیت الیمپوس در مورد دوربین های SLR البته بهتره و میتونه به عنوان یه رقیب برای کنان محسوب بشه. در نتیجه توصیه میشه تا اطلاع ثانوی سراغ الیمپوس نرین.
به بقیه ی دوستانی هم که قصد خرید دوربین داشتند گفتم که قبل از هر چیز باید نیاز خودتون رو مشخص کنین تا مشخص بشه کامپکت براتون مناسب تره یا سوپرزوم.
بین دوربین های سوپرزوم کنان SX10 و پاناسونیک FZ28 بهترین گزینه ها هستند. بعد از اون ها HX1 از سونی (البته قیمتش بیشتره).
بین دوربین های کامپکت هم کنان G10 و پاناسونیک LX-3. البته F200EXR از فوجی هم بد نیست.
این کامپکت هایی که گفتم از نظر کیفیت از سوپرزوم ها بالاترن ولی خب یه محدودیت هایی هم دارن مثل زوم کم.

ممنون دوستان، همين تاپيك رو هم خوندم چند صفحه اي و نظرات دوستان در مورد SX200 رو ديدم، حالا اين پاناسونيك ها رو هم دارم توي Dpreview‌ميخونم،..

والا من بابام بيشتر دوست داره كه زوم اپتيكال قوي داشته باشه ، اما به خاطر وزن و سايز دوربين كه ميره بالا من خودم نظرم بيشتر روي كامپكت ها هست ، به همين دليل از چند مدل از هر دو كلاس دوربينها رو گفتم..

حالا دارم Lx3 ب G10 ‌و SX10‌با FZ28 رو مقايسه ميكنم ببينم چطورياس ..

با تشكر

prowler88
05-08-2009, 10:12
سلام خدمت دوستان گرامی
میشه دلایل بهتر بودن sx10 ازIXUS 980 IS لطفا بفرمایید:20::46:
{ آخه من زیاد از مشخصات دوربین دیجیتال سر در نمی یارم }:41::2::19:
هم زوم واید بهتری داره و هم زوم تله ی بیشتر. فوکوس دستی. ماکروی بهتر. سرعت شاتر بهتر. فلاش بهتر. اتصال فلاش اکسترنال. تنظیمات دستی بیشتر.
البته از نظر ابعاد و وزن قابل مقایسه نیستن. ضمنا رزولوشن 980 هم بیشتره (14.7 مگاپیکسل). ولی SX10 در کل خیلی بهتره.

prowler88
05-08-2009, 10:17
ممنون دوستان، همين تاپيك رو هم خوندم چند صفحه اي و نظرات دوستان در مورد SX200 رو ديدم، حالا اين پاناسونيك ها رو هم دارم توي Dpreview‌ميخونم،..

والا من بابام بيشتر دوست داره كه زوم اپتيكال قوي داشته باشه ، اما به خاطر وزن و سايز دوربين كه ميره بالا من خودم نظرم بيشتر روي كامپكت ها هست ، به همين دليل از چند مدل از هر دو كلاس دوربينها رو گفتم..

حالا باز هم مقايسه ها و مشخصات رو ميخونم شما هم اگر نظري داشتيد لطف كنيد ..

با تشكر
شما اگه هم زوم اپتیکال قوی میخوای و هم سایز کوچیک مدل Panasonic ZS1 رو در نظر داشته باش. فیلمبرداریش HD نیست ولی هم کیفیتش از SX200 بالاتره و هم موقع فیلمبرداری زوم داره.

offlineinternet
05-08-2009, 10:34
شما اگه هم زوم اپتیکال قوی میخوای و هم سایز کوچیک مدل Panasonic ZS1 رو در نظر داشته باش. فیلمبرداریش HD نیست ولی هم کیفیتش از SX200 بالاتره و هم موقع فیلمبرداری زوم داره.

prowler88 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) خیلی گلی:10:

offlineinternet
05-08-2009, 10:37
دوربینی که lcd لمسی باشه وجود داره؟؟ :18:

Excel-VB
05-08-2009, 11:36
سلام با عرض پوزش

دوست من روی SX10 بیشتر فکر کن ....

Excel-VB
05-08-2009, 11:39
سلام دوستان

دوست عزیز:
از میان کامپکت ها: Ixus 980 و G10 و Lx3
و میان نیمه حرفه ای ها: SX10

offlineinternet
05-08-2009, 11:53
دوست عزیز:
از میان کامپکت ها: Ixus 980 و G10 و Lx3
و میان نیمه حرفه ای ها: SX10

سلام دوست عزیز
فرق نیمه حرفه ای ها با کامپکت ها چیست:20:

prowler88
05-08-2009, 12:15
دوربینی که lcd لمسی باشه وجود داره؟؟ :18:
چرا وجود نداره؟ البته زیاد طرفدار نداره ولی اتفاقا تعدادشون زیاده. مخصوصا سونی مدل های تاچ زیاد داره.

Mr.K2
05-08-2009, 12:22
ممنون دوستان

ميشه يه حدود قيمت از هر كدوم رو بگيد ؟ FZ28,Lx3,G10,SX10,ZS1,Ixus980

LX3 به خاطر زوم اپتيكالش كه كمه ، (2.5) از گزينه ها حذف شد ..

بيشتر نظرم روي G10 هست، اما يكي زومش كه 5 هست و فيلم برداريش يه كم دودلم كرده...

مورد ديگه هم FZ28 ، به خاطر زومش كه 18 هست و فيلم برداري، البته درست نيست كه فيلم برداري رو ملاك قرار بديم چون بالاخره اينا دوربين عكاسي هستن و هر چي هم HD و اينا باشه بازم به پاي دوربين فيلمبرداري نميرسه و بهتره كه روي همون خاصيت عكسشون تمركز كنيم..و براي فيلم به فكر يه دوربين فيلمبرداري باشيم ..

---ويرايش:

از نظر فني و عكاسي ، زوم اپتيكال 5 برابر در چه سطح و كلاسي قرار ميگيره؟ ايا اونايي كه زوم 12-18-20 دارند، كارايي خيلي بيشتري ارايه ميدن / ؟ ( بنده اطلاع زيادي در اين زمينه ندارم) و آيا 5 آدم رو راضي ميكنه ؟

از اين FZ28 و SX10 ، صرف مظر از فيلم برداري كدوم پيشنهاد ميشه / ؟

Benygh
05-08-2009, 12:35
بله، درسته شما نباید به فیلم برداری فکر کنید چون فیلم برداری این ها هم تا جایی که تو مدل های مشابه دیدم JPEG- Motion هستند و کدک X264 ندارند ! البته نمیشه گفت کیفیت بده ! بلکه عالیه !
ولی نظر من هنوز هم روی سری G هست ..
مسلما اگر عکاسی رو شروع کنید یک SLR هم نیاز خواهید داشت پس این مدل همراه خوبی برای شما خواهد شد !

saman65
05-08-2009, 13:10
.

سلام...هرچی گشتم FZ28 گیرم نیومد!بیشتر از 10 تا سایت داشتن ولی زدن Out of stock!
بعضی سایت ها هم هست که قیمت هاشون خیلی زیاده

واسه همین دارم بیخیالش میشم میخوام همون ZS3 رو بگیرم.یه بار گفتی fz28 خیلی بهتر از zs3 ه.جز زومش میشه برتریهاش رو بگین.ممنون

offlineinternet
05-08-2009, 13:38
چرا وجود نداره؟ البته زیاد طرفدار نداره ولی اتفاقا تعدادشون زیاده. مخصوصا سونی مدل های تاچ زیاد داره.

میشه لطفا مدل ها رو بگید{مخصوصا canon }:40::40::40::40::40:

prowler88
05-08-2009, 17:06
میشه لطفا مدل ها رو بگید{مخصوصا canon }:40::40::40::40::40:

راستش تا اونجا که من میدونم کنان مدل تاچ نداره. ولی از برندهای دیگه:

فوجی:
Z300

نیکون:
S60/S70/S230/S620

پاناسونیک:
FX500/FX580

سونی:
T900/T90/G3/T500/T77/T700/T2/T200/T50/N2

سلام...هرچی گشتم FZ28 گیرم نیومد!بیشتر از 10 تا سایت داشتن ولی زدن Out of stock!
بعضی سایت ها هم هست که قیمت هاشون خیلی زیاده

واسه همین دارم بیخیالش میشم میخوام همون ZS3 رو بگیرم.یه بار گفتی fz28 خیلی بهتر از zs3 ه.جز زومش میشه برتریهاش رو بگین.ممنون

البته برتری FZ28 اونقدرام محسوس نیست. فیلمبرداری ZS3 بهتره. کیفیت ال سی دی هم بالاتره. و البته وزن و اندازه هم باید در نظر داشت. ولی نویز عکسای FZ28 یه مقدار کمتره. ماکروی بهتری داره. محدوده ی دیافراگم بهتر. فلاش قوی تر. تنظیمات دستی بیشتر. قابلیت RAW. و وجود چشمی (که ZS3 ازش بی نصیب مونده).

ممنون دوستان

ميشه يه حدود قيمت از هر كدوم رو بگيد ؟ FZ28,Lx3,G10,SX10,ZS1,Ixus980

LX3 به خاطر زوم اپتيكالش كه كمه ، (2.5) از گزينه ها حذف شد ..

بيشتر نظرم روي G10 هست، اما يكي زومش كه 5 هست و فيلم برداريش يه كم دودلم كرده...

مورد ديگه هم FZ28 ، به خاطر زومش كه 18 هست و فيلم برداري، البته درست نيست كه فيلم برداري رو ملاك قرار بديم چون بالاخره اينا دوربين عكاسي هستن و هر چي هم HD و اينا باشه بازم به پاي دوربين فيلمبرداري نميرسه و بهتره كه روي همون خاصيت عكسشون تمركز كنيم..و براي فيلم به فكر يه دوربين فيلمبرداري باشيم ..

---ويرايش:

از نظر فني و عكاسي ، زوم اپتيكال 5 برابر در چه سطح و كلاسي قرار ميگيره؟ ايا اونايي كه زوم 12-18-20 دارند، كارايي خيلي بيشتري ارايه ميدن / ؟ ( بنده اطلاع زيادي در اين زمينه ندارم) و آيا 5 آدم رو راضي ميكنه ؟

از اين FZ28 و SX10 ، صرف مظر از فيلم برداري كدوم پيشنهاد ميشه / ؟
منم موقع خرید دوربین فقط به LX-3 فکر میکردم ولی به خاطر زوم کمش نخریدمش.
در مورد G10 باید بگم که زومش قطعا به عنوان یه کامپکت کم نیست. درسته که به پای سوپرزوم ها نمیرسه ولی این محدوده ی زوم (140-28) دقیقا همون چیزیه که برای استفاده ی روزمره مورد نیاز هست. من خودم امروز داشتم عکسایی که با دوربینم (FZ28) گرفتم رو نگاه میکردم. شاید 80 یا 90 درصد عکسام رو یا بدون زوم گرفتم یا با زوم خیلی کم. در مورد فیلمبرداریش هم خودتون باید تصمیم بگیرین. اگه زیاد فیلمبرداری نمیکنین که مهم نیست. ولی اگه نه باید روی فیلمبرداری هم حساب باز کنین. G10 شاید عملکردش تو محیط کم نور در حد LX-3 نباشه ولی تو روز عکس هایی میگیره که دوربین های SLR رو میذاره تو جیبش. البته رزولوشن بالاش هم بی تاثیر نیست.
این هم همیشه گفتم که این که یه دوربین لنزش واید خوبی داشته باشه مهمتر از اینه که تله ی قوی داشته باشه. چون اگه واید مناسبی نداشته باشه خیلی بیشتر محدودیت ایجاد میشه.

saman65
05-08-2009, 18:42
. G10 شاید عملکردش تو محیط کم نور در حد LX-3 نباشه ولی تو روز عکس هایی میگیره که دوربین های SLR رو میذاره تو جیبش. البته رزولوشن بالاش هم بی تاثیر نیست.
این هم همیشه گفتم که این که یه دوربین لنزش واید خوبی داشته باشه مهمتر از اینه که تله ی قوی داشته باشه. چون اگه واید مناسبی نداشته باشه خیلی بیشتر محدودیت ایجاد میشه.

بازم ممنون.من این G10 رو ندیده بودم.کاش یه کم قیافش قشنگتر بود:31:
ولی با یه قسمت خیلی خوب میتونم بگیرم!407$

ZS3 هم حدود 380.

فکر کنم شما هم G10 رو پیشنهاد کنین نه؟ کاش فیلم برداریش HD بود.ولی الان ویدیوهایی رو که باهاش گرفته بودن دیدم.به نظرم بهتر از SX10 که با همین مشخصات فیلم میگیره
بعد اینکه این مموری 4GB Ultra II Secure Digital (SDHC) Card خوبه؟

4GB کافیه؟

prowler88
05-08-2009, 19:14
بازم ممنون.من این G10 رو ندیده بودم.کاش یه کم قیافش قشنگتر بود:31:
ولی با یه قسمت خیلی خوب میتونم بگیرم!407$

ZS3 هم حدود 380.

فکر کنم شما هم G10 رو پیشنهاد کنین نه؟ کاش فیلم برداریش HD بود.ولی الان ویدیوهایی رو که باهاش گرفته بودن دیدم.به نظرم بهتر از SX10 که با همین مشخصات فیلم میگیره
بعد اینکه این مموری 4GB Ultra II Secure Digital (SDHC) Card خوبه؟

4GB کافیه؟
البته از حرف من نباید برداشت غلط بشه. G10 هم نقطه ضعف های خودشو داره. البته کیفیت فیلمبرداریش بین دوربین های کامپکت VGA یکی از بهترین هاست. قیمتش (تو بازار ایران که فکر کنم 500 تومن بود). نویز زیاد و کاهش نویز شدید که باعث کیفیت ناخوشایند عکس در محیط کم نور میشه. ایزو بالاتر از 80 بره این مشکل نویز وجود داره. فوکوسش همیشه دقیق نیست. لنزش هم در بعضی شرایط کیفیت مطلوبی نداره.
با این حال یکی از بهترین کامپکت های بازاره. ولی همون طور که گفتم یه پله پایین تر از LX-3 قرار میگیره.
این مموری که گفتی مارکش چیه؟ SanDisk؟ کلاس 6 هست دیگه؟

saman65
05-08-2009, 19:43
البته از حرف من نباید برداشت غلط بشه. G10 هم نقطه ضعف های خودشو داره. البته کیفیت فیلمبرداریش بین دوربین های کامپکت VGA یکی از بهترین هاست. قیمتش (تو بازار ایران که فکر کنم 500 تومن بود). نویز زیاد و کاهش نویز شدید که باعث کیفیت ناخوشایند عکس در محیط کم نور میشه. ایزو بالاتر از 80 بره این مشکل نویز وجود داره. فوکوسش همیشه دقیق نیست. لنزش هم در بعضی شرایط کیفیت مطلوبی نداره.
با این حال یکی از بهترین کامپکت های بازاره. ولی همون طور که گفتم یه پله پایین تر از LX-3 قرار میگیره.
این مموری که گفتی مارکش چیه؟ SanDisk؟ کلاس 6 هست دیگه؟

آره سان دیسکه.این سایته که من میگم.

یه کم بیای پایین مموری رو زده...
Memory Cards - This is a Required Accessory

برتری های LX3 نسبت به همین G10 جیه.رزولوشنش که کمتره:31:چیاش بهتره
برتریهاش نسبت به ZX3 چیه؟ که 100 تومانی گرونتره

اینم باز همه جا Out of Stock ه:19:

قیمتش هم 440$ تاس!یعنی 40 بیشتر از G10.میتونم بگیرم ولی نمیخوام انقده بدم واسه دوربین

کلام آخر.خودت باشی بین G10.SX10 و ZS3 کدوم رو انتخواب میکنی.بدون در نظر گرفتن سایز و با توجه به اینکه فیلم برداری هم یه کم واسم مهمه.ولی نه خیلی زیاد...
با توجه به قیمت
SX10=335
ZS3=380
G10=410

offlineinternet
05-08-2009, 22:04
الان قیمت sx10 و IXUS 980 IS چنده وگارانتی هم داره یا بدون گارانتی است

prowler88
05-08-2009, 22:31
آره سان دیسکه.این سایته که من میگم.

یه کم بیای پایین مموری رو زده...
Memory Cards - This is a Required Accessory

برتری های LX3 نسبت به همین G10 جیه.رزولوشنش که کمتره:31:چیاش بهتره
برتریهاش نسبت به ZX3 چیه؟ که 100 تومانی گرونتره

اینم باز همه جا Out of Stock ه:19:

قیمتش هم 440$ تاس!یعنی 40 بیشتر از G10.میتونم بگیرم ولی نمیخوام انقده بدم واسه دوربین

کلام آخر.خودت باشی بین G10.SX10 و ZS3 کدوم رو انتخواب میکنی.بدون در نظر گرفتن سایز و با توجه به اینکه فیلم برداری هم یه کم واسم مهمه.ولی نه خیلی زیاد...
با توجه به قیمت
SX10=335
ZS3=380
G10=410
این مموریه که میگی کلاس 4 هست. (روشو اگه نگاه کنی نوشته 4). کلاس 4 ها به طور کلی از کلاس 6 ها سرعتشون پایین تره.
برتری که به رزولوشن نیست. رزولوشن فقط سایز عکس رو مشخص میکنه. اتفاقا چون LX-3 رزولوشنش پایین تره کیفیت عکساش بالاتره. برتریش اینه که لنزش هم وایدتره و هم محدوده ی دیافراگمش زمین تا آسمون فرق میکنه. سرعت عکاسی پیاپی بهتر. فیلمبرداری HD. البته از G10 جمع و جورتر هم هست. مهمترین تفاوت در کیفیت عکسه. نویز کمتر و لنز بهتر.
راستش من یه بار قبلا انتخاب کردم و انتخابم FZ28 بوده. ولی دلیلی که باعث شد به SX10 فکر نکنم قیمت بالاش نسبت به FZ28 بود. حالا اگه SX10 رو با این قیمت میتونی بگیری که خیلی خوبه.

saman65
06-08-2009, 03:57
این مموریه که میگی کلاس 4 هست. (روشو اگه نگاه کنی نوشته 4). کلاس 4 ها به طور کلی از کلاس 6 ها سرعتشون پایین تره.
برتری که به رزولوشن نیست. رزولوشن فقط سایز عکس رو مشخص میکنه. اتفاقا چون LX-3 رزولوشنش پایین تره کیفیت عکساش بالاتره. برتریش اینه که لنزش هم وایدتره و هم محدوده ی دیافراگمش زمین تا آسمون فرق میکنه. سرعت عکاسی پیاپی بهتر. فیلمبرداری HD. البته از G10 جمع و جورتر هم هست. مهمترین تفاوت در کیفیت عکسه. نویز کمتر و لنز بهتر.
راستش من یه بار قبلا انتخاب کردم و انتخابم FZ28 بوده. ولی دلیلی که باعث شد به SX10 فکر نکنم قیمت بالاش نسبت به FZ28 بود. حالا اگه SX10 رو با این قیمت میتونی بگیری که خیلی خوبه.

یه دنیا ممنون.امروز XS10 رو گرفتم.بعد پست مجانی هم گرفتم:31:.حداکثر 10 روز دیگه میرسه.ممنونم بابت همه راهنماییهات Prowler جان:11:

tirdad_60
06-08-2009, 13:32
تقریبا تصمیم گرفتم lx3 بگیرم فقط بخاطر یه چیزی مردد شدم اونم زوم اپتیکال 2.5 هست میترسم مشکل ساز بشه
میخوام ببینم زوم 2.5 تا چه اندازه محدود کننده هست؟
ممنونم

prowler88
06-08-2009, 15:08
تقریبا تصمیم گرفتم lx3 بگیرم فقط بخاطر یه چیزی مردد شدم اونم زوم اپتیکال 2.5 هست میترسم مشکل ساز بشه
میخوام ببینم زوم 2.5 تا چه اندازه محدود کننده هست؟
ممنونم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر من کاربردهایی که این دوربین براش ایده آله عکاسی منظره و عکاسی معماری هست. در موارد دیگه ممکنه زومش محدود کننده باشه. قبل از انتخاب حتما کاربردتو مدنظر قرار بده.

Mr.K2
06-08-2009, 15:30
من هر چي اين ريويو و اون ريويو رو ميخونم بازم دودلم ، ...

اما اول هفته آينده بايد بخرم حتما چون براي توي هفته نياز دارم بش ..

Fz28 در مقايسه با G10 , SX10 چطوريه ؟

--- ويرايش:
در ضمن اگر يه حدود قيمت از هر مدل داشته باشيد بهتره ، چون بالاخره تفاوت قيمت هم ممكن يه چيزايي تعيين كنه .

prowler88
06-08-2009, 16:01
من هر چي اين ريويو و اون ريويو رو ميخونم بازم دودلم ، ...

اما اول هفته آينده بايد بخرم حتما چون براي توي هفته نياز دارم بش ..

Fz28 در مقايسه با G10 , SX10 چطوريه ؟

--- ويرايش:
در ضمن اگر يه حدود قيمت از هر مدل داشته باشيد بهتره ، چون بالاخره تفاوت قيمت هم ممكن يه چيزايي تعيين كنه .
آخرین قیمتی که ازشون داشتم حدودش این بود:
FZ28: 400
SX10: 450
G10: 500
در باب مقایسه ی FZ28 و SX10 شاید قریب به 1000 بار در این تاپیک صحبت شده باشه. یه سرچ بزنی پیدا میکنی. (اون بالا یه منوی جستجو در تاپیک هست).
G10 هم خب کلاسش فرق میکنه. نمیشه با یه SLR-Like مقایسه ش کرد.
نمیدونم این تاپیک رو دیدی یا نه ولی شاید کمکت کنه: