PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

unforgiven2009
25-05-2009, 15:41
...
بله دوست من این قاعده وجود داره ... من هم باهاش موافقم . اما یه سیستم نویزگیری توی hx1 وجود داره که تو مود عکاسی Twilight Mode قابل دسترسه . بازم میگم هیچ دوربینی تو این رده این مکانیزم کاهش نویز رو نداره . تو این مود تعدادی عکس با سرعت گرفته میشه بعد این عکسها رو طوری ب هم ادغام میکنه که بعد از عملیات از نوز خبری نیست ... بدون کاهش دیتیل و جزئیات . ..

بنظر من این سیستم در کنار مزایای خود معایب خاص خود را داره. همیشه در فرایندهای نویزگیری مقداری از جزئیات و شارپنس عکس از دست میره.شما می فرمایید جزئیات از دست نمیره ولی در همین عکس هایی که قرار داده اید اگر دقت کنید مشاهده می کنید که جزئیات عکس از دست رفته(در سایت dpreview هم به این موضوع اشاره شده)
من اگر دوربینم چنین امکانی داشت هرگز ازش استفاده نمی کردم به 2 دلیل:
1. من همیشه عکس هایی که می گیرم را ویرایش می کنم .عملیات نویز گیری و همچنین شارپ کردن عکس همیشه جز مراحل پایانی ویرایش است هست. تو این فرایند جزئیات از دست میره پس دست ویرایشگر بسته تر خواهد ماند.
2. همیشه از اعمال دخالت دوربین در عکس نهایی مخالفم.چه بخواهد این موضوع یک قابلیت منحصر به فرد طلقی بشه یا نشه چون همیشه این امکانات در همه شرایط درست عمل نمی کنند. بیخود نیست خیلی از افراد طرفدار فرمت RAW هستند. اینگونه قابلیت ها موضوع خیلی پیچیده ای نیست(یعنی دوربین شق القمر نمی کنه ) چون همیشه بانرافزار قادرین چنین اعمالی روی عکس انجام دهید. با استفاده از نرافزار تنظیم های گسترده ای برای عمل نویز گیری و میزان آن وجود داره.چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار است اینکه فرایندگرفتن عکس باید به گونه ای باشد که عکس نهایی از نویز کمتری برخوردار باشد که نیاز به دخالت دوربین در تصحیح آن نباشد.
این قابلیت شاید برای خیلی ها خوشایند باشه ومیشه به عنوان یک مزیت از آن نام برد.کلا سیاست شرکت سونی به گونه ای است که با قرار دادن امکاناتی چون روتوش یا نویزگیری طیف وسیعی از کاربران را هدف قرار میده.بنظرم سونی اگه در کنار چنین امکاناتی فرمت RAWراهم مد نظر قرار می داد گزینه مفیدتری در اختیار کاربران وجود داشت
خیلی ها دوست دارن با فشردن یک دکمه یک عکس خوش آب و رنگ نصیبشان بشه و زحمت کار با نرافزار را به خود ندهند و جزییات و نویز یا شارپنس برایشان اهمیتی نداره.

mh.attari
25-05-2009, 15:45
بنظر من این سیستم در کنار مزایای خود معایب خاص خود را داره. همیشه در فرایندهای نویزگیری مقداری از جزئیات و شارپنس عکس از دست میره.شما می فرمایید جزئیات از دست نمیره ولی در همین عکس هایی که قرار داده اید اگر دقت کنید مشاهده می کنید که جزئیات عکس از دست رفته(در سایت dpreview هم به این موضوع اشاره شده)
1. من همیشه عکس هایی که می گیرم را ویرایش می کنم .عملیات نویز گیری و همچنین شارپ کردن عکس همیشه جز مراحل پایانی ویرایش است هست. تو این فرایند جزئیات از دست میره پس دست ویرایشگر بسته تر خواهد ماند.
2. همیشه از اعمال دخالت دوربین در عکس نهایی مخالفم.چه بخواهد این موضوع یک قابلیت منحصر به فرد طلقی بشه یا نشه چون همیشه این امکانات در همه شرایط درست عمل نمی کنند. بیخود نیست خیلی از افراد طرفدار فرمت RAW هستند. اینگونه قابلیت ها موضوع خیلی پیچیده ای نیست(یعنی دوربین شق القمر نمی کنه ) چون همیشه بانرافزار قادرین چنین اعمالی روی عکس انجام دهید. با استفاده از نرافزار تنظیم های گسترده ای برای عمل نویز گیری و میزان آن وجود داره.چیزی که از اهمیت بیشتری برخوردار است اینکه فرایندگرفتن عکس باید به گونه ای باشد که عکس نهایی از نویز کمتری برخوردار باشد که نیاز به دخالت دوربین در تصحیح آن نباشد.
این قابلیت شاید برای خیلی ها خوشایند باشه ومیشه به عنوان یک مزیت از آن نام برد.کلا سیاست شرکت سونی به گونه ای است که با قرار دادن امکاناتی چون روتوش یا نویزگیری طیف وسیعی از کاربران را هدف قرار میده.بنظرم سونی اگه در کنار چنین امکاناتی فرمت RAWراهم مد نظر قرار می داد گزینه مفیدتری در اختیار کاربران وجود داشت
خیلی ها دوست دارن با فشردن یک دکمه یک عکس خوش آب و رنگ نصیبشان بشه و زحمت کار با نرافزار را به خود ندهند و جزییات و نویز یا شارپنس برایشان اهمیتی نداره.
100 در 100 تایید میشه

Mohammad Hosseyn
26-05-2009, 14:23
بله درسته .. هیچ روش نویزگیری و هیچ مکانیزمی وجود نداره که بدون کاهش جزئیات باشه . اما این قرایندها میزان تاثیرشون مختلفه و از نظر من این کاهش دیتیل در مقابل نتیجه ای که میگیری خیلی بهتره . چرا ؟ چون شما یه عکس با ایزو 800 دوربین خودتون رو در نظر بگیر ... اگه بخوای با همون نرم افزار ها نویزش رو کم کنی واقعا دیتیل میره بصورت فجیح . اما این دوربن با این قابلیت کمک شایانی میکنه . برای آزمایش خودتون اینکار رو بکنید . عکسهای با ایزو 800 رو نویگیر کنید ببینید چه بلایی سرش میاد .

خود من از زمانی که عکاسی رو شروع کردم با نرم افزار ویرایش کار میکردم و عکس من بدون ادیت بیرون نمیره از کامپیوترم . بسیاری از روش های ویرایش رو یادگرفتم و تجربم کم نیست . اما به نظر من همه که فتوشاپ یا لایت روم بلد نیستن که . دوربین های سری نیمه حرفه ای اصلا برای کارهای رتوش اینانیست . این دوربین ها هم جزو دسته دوربین های خانوادگی میتونه دست بندی بشه . بنابراین حتی وجود مود RAW اصلا مناسب به نظر نمیاد . مخصوصا با این سنسور های ریز اصلا مود RAW غیر قابل استفاده میشه . RAW کلا برای دوربین های حرفه ای که سنسور های با کیفیت تر و بزرگتر دارن مفیده . پس مطمئنا این سونی نیست که مشتریا رو هدف میگیره . بلکه امکنات معمول رو ارائه میده . اما کانن و پانا سعی دارن با ارائه مود RAW دوربیناشونو حرفه ای تر نشون بدن . وجود امکاناتی مثل لبخند و رتوش داخلی امکاناتی هست برای عکاسان خیلی اماتور که اصلا هدفشون داشتن یه البوم عکس خانوادگی و معمولیه . نه هدف عکاسی آماتوری و پیشرفته .
بنابراین این دوربین ها سعی دارن اماکناتی رو ارائه بدن که سعی کنتن مرحله ی ادیت رو حذف کنن . چون کاربر بجای اینکه 10 تا مرحله تو فتوشاپ رو بره تا به همون تاثیر تو عکس برسه (هرچند اونجا بهتر نتیجه بده) حاضر بشه با زدن یه دکمه تو دوربین به نتیجه برسه . امکاناتی مثل DRO و i-Contrast و یا همین مکانیزم نویزگیری تو hx-1 .

بنابراین چون همه ی کاربرا با ویرایش اشنا نیستن وجود این امکانات مهمه .

اگر هم کسی هستیم که دنبال عکاسی حرفه ای هستیم و با نرم افزار ها کار میکنیم خوب اون موقع بهتره دوربین SLR داشته باشیم تا نتیجه مناسب رو بگیرید . وگرنه از این دوربینا نمیشه انتظار زیادی داشت .

موفق باشید ...

unforgiven2009
26-05-2009, 20:38
بله درسته .. هیچ روش نویزگیری و هیچ مکانیزمی وجود نداره که بدون کاهش جزئیات باشه . اما این قرایندها میزان تاثیرشون مختلفه و از نظر من این کاهش دیتیل در مقابل نتیجه ای که میگیری خیلی بهتره . چرا ؟ چون شما یه عکس با ایزو 800 دوربین خودتون رو در نظر بگیر ... اگه بخوای با همون نرم افزار ها نویزش رو کم کنی واقعا دیتیل میره بصورت فجیح . اما این دوربن با این قابلیت کمک شایانی میکنه . برای آزمایش خودتون اینکار رو بکنید . عکسهای با ایزو 800 رو نویگیر کنید ببینید چه بلایی سرش میاد .

خود من از زمانی که عکاسی رو شروع کردم با نرم افزار ویرایش کار میکردم و عکس من بدون ادیت بیرون نمیره از کامپیوترم . بسیاری از روش های ویرایش رو یادگرفتم و تجربم کم نیست . اما به نظر من همه که فتوشاپ یا لایت روم بلد نیستن که . دوربین های سری نیمه حرفه ای اصلا برای کارهای رتوش اینانیست . این دوربین ها هم جزو دسته دوربین های خانوادگی میتونه دست بندی بشه . بنابراین حتی وجود مود RAW اصلا مناسب به نظر نمیاد . مخصوصا با این سنسور های ریز اصلا مود RAW غیر قابل استفاده میشه . RAW کلا برای دوربین های حرفه ای که سنسور های با کیفیت تر و بزرگتر دارن مفیده . پس مطمئنا این سونی نیست که مشتریا رو هدف میگیره . بلکه امکنات معمول رو ارائه میده . اما کانن و پانا سعی دارن با ارائه مود RAW دوربیناشونو حرفه ای تر نشون بدن . وجود امکاناتی مثل لبخند و رتوش داخلی امکاناتی هست برای عکاسان خیلی اماتور که اصلا هدفشون داشتن یه البوم عکس خانوادگی و معمولیه . نه هدف عکاسی آماتوری و پیشرفته .
بنابراین این دوربین ها سعی دارن اماکناتی رو ارائه بدن که سعی کنتن مرحله ی ادیت رو حذف کنن . چون کاربر بجای اینکه 10 تا مرحله تو فتوشاپ رو بره تا به همون تاثیر تو عکس برسه (هرچند اونجا بهتر نتیجه بده) حاضر بشه با زدن یه دکمه تو دوربین به نتیجه برسه . امکاناتی مثل DRO و i-Contrast و یا همین مکانیزم نویزگیری تو hx-1 .

بنابراین چون همه ی کاربرا با ویرایش اشنا نیستن وجود این امکانات مهمه .

اگر هم کسی هستیم که دنبال عکاسی حرفه ای هستیم و با نرم افزار ها کار میکنیم خوب اون موقع بهتره دوربین SLR داشته باشیم تا نتیجه مناسب رو بگیرید . وگرنه از این دوربینا نمیشه انتظار زیادی داشت .

موفق باشید ...
من با فرمایشات شما هم موافقم و هم مخالف. بنظرم سیایست شرکتها در ارائه فرمت RAW آن چیزی نیست که شما مد نظر دارید,. کلا مبحث RAWٌ بحثه مفصلی رو می طلبه و اینکه این امکان تا چقدر میتونه به عکاس کمک کنه باید در جای خودش بحث بشه. نمی شه گفت فقط مختص دوربین های حرفه ای است .مطمئنا شما با فرمت RAW در دوربین های این رده کار نکردید و گرنه اینچنین اظهار نمی کردید.من می تونم نمونه عکس هایی در اینجا قرار دهم که شما در وهله اول تصور کنید که این عکسها با یک دوربین حرفه ای و گران قیمت گرفته شده و لی بعد متوجه می شوید همه انها با یک دوربین آماتور گرفته شدن. این دوربین به نظر من فرا تر از یک دوربین ها خواندگی است . چون کار کردن با منوهای پیچیده و تنظیمات گسترده برای کاربران آماتور میتونه مشکل آفرین باشه و نمی توانند از تمامی امکانات دوربین بهره ببرند.نمونه این افراد را من زیاد دیدم
من یک دسته بند ی انجام میدم و بنظرم معقول بنظر میرسه:
تجهیزات و امکانات25% و علم ودانش 25% استفاده از نرافزارها 25% و تجربه 25% سهم در تشکیل یک عکس خوب را دارند.
من در پست قبلی اشاره کردم که شرکت سونی طیف وسیعی از کاربرها را هدق قرار میده. ولی از دیدگاه خودم میگم که ترجیح میدم که کمی وقت صرف کنم تا با نرافزارهای قدرتمند کار ادیت را انجام دهم تا اینکه کار ویرایش را به یک میکروچیپ که خالی از خطا نیست بسپرم.
بنظرم ادیت عکس مختص عکاسان حرفه ای نمی باشد و تا الان هم دوربینم چیزی فراتر از انتظارم براورده است

prowler88
26-05-2009, 21:06
من با فرمایشات شما هم موافقم و هم مخالف. بنظرم سیایست شرکتها در ارائه فرمت RAW آن چیزی نیست که شما مد نظر دارید,. کلا مبحث RAWٌ بحثه مفصلی رو می طلبه و اینکه این امکان تا چقدر میتونه به عکاس کمک کنه باید در جای خودش بحث بشه. نمی شه گفت فقط مختص دوربین های حرفه ای است .مطمئنا شما با فرمت RAW در دوربین های این رده کار نکردید و گرنه اینچنین اظهار نمی کردید.من می تونم نمونه عکس هایی در اینجا قرار دهم که شما در وهله اول تصور کنید که این عکسها با یک دوربین حرفه ای و گران قیمت گرفته شده و لی بعد متوجه می شوید همه انها با یک دوربین آماتور گرفته شدن. این دوربین به نظر من فرا تر از یک دوربین ها خواندگی است . چون کار کردن با منوهای پیچیده و تنظیمات گسترده برای کاربران آماتور میتونه مشکل آفرین باشه و نمی توانند از تمامی امکانات دوربین بهره ببرند.نمونه این افراد را من زیاد دیدم
من یک دسته بند ی انجام میدم و بنظرم معقول بنظر میرسه:
تجهیزات و امکانات25% و علم ودانش 25% استفاده از نرافزارها 25% و تجربه 25% سهم در تشکیل یک عکس خوب را دارند.
من در پست قبلی اشاره کردم که شرکت سونی طیف وسیعی از کاربرها را هدق قرار میده. ولی از دیدگاه خودم میگم که ترجیح میدم که کمی وقت صرف کنم تا با نرافزارهای قدرتمند کار ادیت را انجام دهم تا اینکه کار ویرایش را به یک میکروچیپ که خالی از خطا نیست بسپرم.
بنظرم ادیت عکس مختص عکاسان حرفه ای نمی باشد و تا الان هم دوربینم چیزی فراتر از انتظارم براورده است
به طور کلی قبولت دارم. ولی به نظر من تفاوت کیفیت عکس های RAW با JPEG به خود دوربین هم خیلی بستگی داره. در مورد پاناسونیک سیستم کاهش نویزش در حدی هوشمنده که نتیجه ای که از عکس های RAW میگیرین زیاد با JPEG تفاوت نمیکنه.
اون چهار موردی هم که بهش اشاره کردی به نظر من بیشتر از همه دانش و تجربه مهمه تا تجهیزات. نه که یه عکاس حرفه ای نیازی به تجهیزات نداشته باشه ها. منظورم اینه که میتونه از همون تجهیزات کمش حداکثر استفاده رو بکنه. مثلا اگه یه دوربین فوق حرفه ای رو بدی دست یه عکاس آماتور نمیتونه عکس خوب بگیره. ولی یه عکاس حرفه ای میتونه با یه دوربین 200 تومنی هم عکسی بگیره که شما رو به وجد بیاره.
نرم افزار هم به نظر من وجودش بعضی وقتها لازمه ولی خب زیاد هم حیاتی نیست. بعضی وقتها عکس خوب بدون ادیت هم خوبه.

unforgiven2009
26-05-2009, 23:26
به طور کلی قبولت دارم. ولی به نظر من تفاوت کیفیت عکس های RAW با JPEG به خود دوربین هم خیلی بستگی داره. در مورد پاناسونیک سیستم کاهش نویزش در حدی هوشمنده که نتیجه ای که از عکس های RAW میگیرین زیاد با JPEG تفاوت نمیکنه.
اون چهار موردی هم که بهش اشاره کردی به نظر من بیشتر از همه دانش و تجربه مهمه تا تجهیزات. نه که یه عکاس حرفه ای نیازی به تجهیزات نداشته باشه ها. منظورم اینه که میتونه از همون تجهیزات کمش حداکثر استفاده رو بکنه. مثلا اگه یه دوربین فوق حرفه ای رو بدی دست یه عکاس آماتور نمیتونه عکس خوب بگیره. ولی یه عکاس حرفه ای میتونه با یه دوربین 200 تومنی هم عکسی بگیره که شما رو به وجد بیاره.
نرم افزار هم به نظر من وجودش بعضی وقتها لازمه ولی خب زیاد هم حیاتی نیست. بعضی وقتها عکس خوب بدون ادیت هم خوبه.
شما درست می فرمایید. خوب این دوستمون فرمودن فرمت raw عملا کاربردی نداره تو این دوربینها که در واقع اینطور نیست. بنظرم هرچقدر تو ویرایش تجربه بیشتری پیدا کنید خروجی که از این فرمت می گیرد بهتر می شه. من در اوایل که با این فرمت عکس می گرفتم نتایج کار خیلی برایم نا امید کننده بوداما هرچقدر تجربه ام تو ویرایش بیشتر می شه نتیجه بهتری می گیرم.ولی قبول دارم دوربین های این رده محدودیت های خاص خود را دارند واین فرمت هم در کنار محاسن معایب خاص خود را داره.
در مورد نرافزار هم خیلی ها رو دیدم که به طور کل با ویرایش مخالفند و عکس را همانطور که ثبت شده می پسندند.خیلی ها هم هستند که دوست دارند عکس ها را جوری دیگه ای جلوه دهند. مثلا خودم شدیدا علاقه دارم عکسهامو به صورت اغراق آمیز ویرایش کنم. بیشتر عکسها شبیه نقاشی میشن و از واقعیت بدور . کلا این بخش به روحیات و علایق و سلیقه افراد بر میگرده ولی همیشه برای اینکه یک عکس از نظر اصولی و حرفه ای مورد تایید قرار بگیره باید یک حد ومرزی برای ویرایش قائل شد
من تمام اظهاراتم را در این پست وپستهای قبلی از دیدگاه خودم بیان کردم قصد ندارم قابلیتی یا موضوعی را زیر سوال ببرم یارد کنم

Mohammad Hosseyn
27-05-2009, 07:39
شما درست می فرمایید. خوب این دوستمون فرمودن فرمت raw عملا کاربردی نداره تو این دوربینها که در واقع اینطور نیست. بنظرم هرچقدر تو ویرایش تجربه بیشتری پیدا کنید خروجی که از این فرمت می گیرد بهتر می شه. من در اوایل که با این فرمت عکس می گرفتم نتایج کار خیلی برایم نا امید کننده بوداما هرچقدر تجربه ام تو ویرایش بیشتر می شه نتیجه بهتری می گیرم.ولی قبول دارم دوربین های این رده محدودیت های خاص خود را دارند واین فرمت هم در کنار محاسن معایب خاص خود را داره.
در مورد نرافزار هم خیلی ها رو دیدم که به طور کل با ویرایش مخالفند و عکس را همانطور که ثبت شده می پسندند.خیلی ها هم هستند که دوست دارند عکس ها را جوری دیگه ای جلوه دهند. مثلا خودم شدیدا علاقه دارم عکسهامو به صورت اغراق آمیز ویرایش کنم. بیشتر عکسها شبیه نقاشی میشن و از واقعیت بدور . کلا این بخش به روحیات و علایق و سلیقه افراد بر میگرده ولی همیشه برای اینکه یک عکس از نظر اصولی و حرفه ای مورد تایید قرار بگیره باید یک حد ومرزی برای ویرایش قائل شد
من تمام اظهاراتم را در این پست وپستهای قبلی از دیدگاه خودم بیان کردم قصد ندارم قابلیتی یا موضوعی را زیر سوال ببرم یارد کنم
کلا منظور من از اینکه RAW تو این دوربینا بی فایدست بخاطر نویز شدید این سنسورهای کوچیکه . اما RAW تو دوربین های حرفه ای بخاطر همین مناسبتره . نباید فراموش کنید که دوربین های حرفه ای بخاطر پردازش های پیچیده تر به نتیجه اصلی میرسن .

در واقع هدف من و شما از ادیت اینه که 70 اشکالات دوربین در ثبت رو رفع کنیم . بقیش شاید مال کار های دیگر باشه .

اما وقتی SLR داشته باشی دیگه نویز و اینجور بدبختیا رو نداری و سنسور هم قوی تره و ادیت دیگه به سمت حرفه ای تری میره .

از نظر من اگه این دوربین ها ی نیمه حرفه ای خانوادگی نباشه اما بیش از 30 درصد نمیتونه به کسی که دوست داره عکاس خوب بشه کمک کنه .

موفق باشید .

omid2800
28-05-2009, 18:30
سلام خسته نباشید خواستم نظر تون رو در مورد kodak z1015 بپرسم 15 x زوم 10 مگا و hd فیلم برداری میکنه قیمت هم زیر 300 تومان است می خوام بدونم حرفی برای گفتن داره جلوی h50 , fz28 یا اینکه لرزشگیرش رو لنز است یا سنسور ...با تشکر

prowler88
28-05-2009, 19:30
سلام خسته نباشید خواستم نظر تون رو در مورد kodak s1015 بپرسم 15 x زوم 10 مگا و hd فیلم برداری میکنه قیمت هم زیر 300 تومان است می خوام بدونم حرفی برای گفتن داره جلوی h50 , fz28 یا اینکه لرزشگیرش رو لنز است یا سنسور ...با تشکر
منظورت از s1015 همون z1015 بود دیگه؟ نظر شما رو به چند نکته جلب میکنم: از dpreview

Macro focus range 20 cm
Continuous Drive Yes, 1.1 fps up to 3 images
Flash range 5 m ISO 400
USB USB 1.0 1.5Mbit/sec

پس قابل مقایسه با fz28 نیست. ولی سوای این 4 تا مورد دوربین خوبیه. از نظر مشخصات میگما. کیفیت عکس خدا داند. لرزشگیرش هم روی سنسوره. چه فرقی میکنه؟

omid2800
28-05-2009, 19:54
منظورت از s1015 همون z1015 بود دیگه؟ نظر شما رو به چند نکته جلب میکنم: از dpreview

Macro focus range 20 cm
Continuous Drive Yes, 1.1 fps up to 3 images
Flash range 5 m ISO 400
USB USB 1.0 1.5Mbit/sec

پس قابل مقایسه با fz28 نیست. ولی سوای این 4 تا مورد دوربین خوبیه. از نظر مشخصات میگما. کیفیت عکس خدا داند. لرزشگیرش هم روی سنسوره. چه فرقی میکنه؟
داداش دست درد نکنه
درسته z بود درست کردمش با این مشخصات که داره باید دوربین خوبی باشه ولی یک دوربین باید چند نکته قوی داشته باشه تا آدم رو مجاب به خرید کنه در کل شما برند kodak رو چه جوری می بینید بعد این جریان F3.5 - F5.4 آیا مشکلی تو عکاسی بدون نویز ایجاد میکنه این عدد باید بالا باشه یا پایین یک راهنمایی کنی من خودم این fz28 رو انتخاب کردم ولی تو بازار خیلی خیلی کمه الان هم موندم اگه صبر کنم شاید دوربین های جدید تری بیان برای همین موندم همینجور شما دوربین با برند های دیگه معرفی مکنی این بازاری ها که میگن فقط p80 نیکون ولی فکر کنم h50 بد نباشه ولی اون رو 400 میگن من بیشتر از 350 نمی خوام بدم موندم کمک میکنی برای انتخاب بهتر

alih2010
28-05-2009, 23:22
داداش دست درد نکنه
درسته z بود درست کردمش با این مشخصات که داره باید دوربین خوبی باشه ولی یک دوربین باید چند نکته قوی داشته باشه تا آدم رو مجاب به خرید کنه در کل شما برند kodak رو چه جوری می بینید بعد این جریان F3.5 - F5.4 آیا مشکلی تو عکاسی بدون نویز ایجاد میکنه این عدد باید بالا باشه یا پایین یک راهنمایی کنی من خودم این fz28 رو انتخاب کردم ولی تو بازار خیلی خیلی کمه الان هم موندم اگه صبر کنم شاید دوربین های جدید تری بیان برای همین موندم همینجور شما دوربین با برند های دیگه معرفی مکنی این بازاری ها که میگن فقط p80 نیکون ولی فکر کنم h50 بد نباشه ولی اون رو 400 میگن من بیشتر از 350 نمی خوام بدم موندم کمک میکنی برای انتخاب بهتر

دوست عزیز سلام اون مقدار F مر بوط به اندازه دریچه دیافراگم دوربینه اگر F3/5 تاF5/4 محدوده دیافراگم باشه که دوربینه خوبی نیست چون عکسها عمق میدان خوبی ندارند راجع به P80 هم دوربین خوبی نیست H50 از اون خیلی بهتره دلیلشم به این آدرس برو دوربینهای سوپر زوم رو با هم مقایسه کرده اگه حوصله نداشتی همه شو بخونی در آخر نتیجه گیری کرده اون قسمت نتیجه گیری رو بخون اونجا اصلا خرید P80 رو صلاح ندونسته در صورتیکه H50جزء سه دوربین برتر این مقایسه است موفق باشی . اینم آدرس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[

artara74
29-05-2009, 08:53
من كل اين بحث رو نخوندم اما مي خوام بگم كه اصلا روي يك سوپر زوم پايه گذاري نكنيد. مطمئن باشيد اگر توي يك اس ال آر لايك پيشرفته بشيد بعدش نياز به DSLR را پيدا مي كنيد. من خودم SX10‌داشتم. بعدش همينطور مقاله ها رو مي خوندم و كتاب هاي عكاسي مي خوندم. بعدش فهميدم اون دوربيني كه دستم بود چيزي جز يك زباله نبوده نسبت به اين ها. نويز هاي اين ها نسبت به يك DSLR خيلي خيلي زيادند. البته اگه علاقه اي نباشه مطمئن باشيد يك DSLR‌به هيچ دردي نمي خوره براتون. اما ماشاا.. اينجا خيلي علاقه مند زياد است.

prowler88
29-05-2009, 09:30
داداش دست درد نکنه

این محدوده نشون میده در حالت واید و تله حداکثر میزان باز شدن دیافراگم چقدره. هر چقدر کم تر باشه بهتره. F3.5 عددیه که معمولا در مورد حالت واید لنز دوربین های حرفه ای هم دیده میشه. پس نمیشه گفت بده. ولی اگه بخوایم مقایسه کنیم دوربین های رقیبش F2.8 هستند که مسلما از این نظر کم میاره. حالت تله هم F5.4 هست که در مقایسه با پاناسونیک (4.4) خیلی زیاده. این در حالیه که پاناسونیک زومش بیشتره.
خیلی جالبه من قبل از عید H50 رو طرفای 330 قیمت داشتم. نمیدونم چرا رفته بالا قیمتش.
P80 هم کیفیت عکساش خیلی خوب نیست. پیشنهاد نمیشه.
من پیش بینی میکنم تا یکی دو ماه دیگه سری جدید FZ بیاد. البته این فقط یه حدسه. چون معمولا پاناسونیک دوربین های FZ رو با فاصله ی 1 سال معرفی میکنه و یک سال FZ28 داره تموم میشه.

به طور کلی کداک از نظر اعتبار یه برند کاملا شناخته شده س و برای مثال میشه به اولین فیلم 35 میلیمتری رنگی و اولین دوربین دیجیتال اشاره کرد که توسط کداک ساخته شده. کداک 45 سال قبل از کنان وجود داشته. بیشتر به خاطر دوربین های آنالوگ و فیلم دوربین معروف بود. چند تا دوربین حرفه ای دیجیتال هم ساخت که خوب در اومد. الان دیگه دوربین حرفه ای تولید نمیکنه. دوربین های معمولیش هم از نظر کیفیت عکس در برابر کنان و سونی و پاناسونیک حرفی برای گفتن نداره.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mh.attari
29-05-2009, 12:42
من كل اين بحث رو نخوندم اما مي خوام بگم كه اصلا روي يك سوپر زوم پايه گذاري نكنيد. مطمئن باشيد اگر توي يك اس ال آر لايك پيشرفته بشيد بعدش نياز به DSLR را پيدا مي كنيد. من خودم SX10‌داشتم. بعدش همينطور مقاله ها رو مي خوندم و كتاب هاي عكاسي مي خوندم. بعدش فهميدم اون دوربيني كه دستم بود چيزي جز يك زباله نبوده نسبت به اين ها. نويز هاي اين ها نسبت به يك DSLR خيلي خيلي زيادند. البته اگه علاقه اي نباشه مطمئن باشيد يك DSLR‌به هيچ دردي نمي خوره براتون. اما ماشاا.. اينجا خيلي علاقه مند زياد است.
کاملا مخالفم به نظر من هر کدوم واسه افراد خاصی تعریف شده و هر کدوم می تونه کار بری های جدا گانه ای داشته باشه(شما به sx10 میگی زباله؟:18:)

artara74
29-05-2009, 15:16
کاملا مخالفم به نظر من هر کدوم واسه افراد خاصی تعریف شده و هر کدوم می تونه کار بری های جدا گانه ای داشته باشه(شما به sx10 میگی زباله؟:18:)
خوب من ميگم براي من يك زباله بود.

prowler88
29-05-2009, 16:18
متاسفانه من هم کاملا با شما مخالفم. تعریف از خودم نباشه اطلاعات کافی در مورد عکاسی حرفه ای دارم و عاشق عکاسی هم هستم. ولی 3 سال پیش یه SLR-Like سونی گرفتم و 2 ماه پیش هم دومین دوربینم رو باز هم SLR-Like که FZ28 بود گرفتم. خب همون طور که شما گفتین دوربین های SLR از نظر نویز خیلی بهتر عمل میکنند ولی یه مساله ای هست که شما بهش توجه نکردین. آدم اگه بخواد ارزون ترین دوربین SLR مثلا کنان 1000D رو بخره باید 600 تومن هزینه کنه. با این 600 تومن هزینه شما یه دوربین دریافت میکنین که ماکروی درست حسابی نداره. زوم تله نداره و اندازه و وزنش در حدی هست که حمل و نقلش شما رو آزار بده. اگه بخواین یه لنز تله و ماکرو خوب (نه عالی) واسش بگیرین هزینه تون میره بالای 1 میلیون تومن.
حالا منی که 400 تومن بیشتر پول ندارم دقیقا چیکار باید بکنم؟

Mohammad Hosseyn
30-05-2009, 12:34

خوب من ميگم براي من يك زباله بود.

متاسفانه من هم کاملا با شما مخالفم. تعریف از خودم نباشه اطلاعات کافی در مورد عکاسی حرفه ای دارم و عاشق عکاسی هم هستم. ولی 3 سال پیش یه SLR-Like سونی گرفتم و 2 ماه پیش هم دومین دوربینم رو باز هم SLR-Like که FZ28 بود گرفتم. خب همون طور که شما گفتین دوربین های SLR از نظر نویز خیلی بهتر عمل میکنند ولی یه مساله ای هست که شما بهش توجه نکردین. آدم اگه بخواد ارزون ترین دوربین SLR مثلا کنان 1000D رو بخره باید 600 تومن هزینه کنه. با این 600 تومن هزینه شما یه دوربین دریافت میکنین که ماکروی درست حسابی نداره. زوم تله نداره و اندازه و وزنش در حدی هست که حمل و نقلش شما رو آزار بده. اگه بخواین یه لنز تله و ماکرو خوب (نه عالی) واسش بگیرین هزینه تون میره بالای 1 میلیون تومن.
حالا منی که 400 تومن بیشتر پول ندارم دقیقا چیکار باید بکنم؟
دوستان اول بگم که دوربین های D-SLR به دوربین های حرفه ای میگن . نه به دوربین های این سری ارزون قیمیت مثل SX10 . به این سری SLR-Like یا نیمه حرفه ای میگن .

اما از نظر من داشتن یه D-SLR بسیار با صرفه تر از هر کدوم از نیمه حرفه ای ها هست . اما این حف من شامل همه نخواهد شد . فقط شامل اونهاییه که واقعا میخوان عکاسی کنن و حداقل میخوان آماتور باشن تو عکاسی .
اینجور افراد اولا نباید تو هیچ موقعیتی محدود باشن برای عکاسی . و لازمه ی اینکار خرج کردن پول هست . بی برو برگشت این امر ضروریه . بدون ثرمایه یه عکاس نمیتونه به کل هدفش برسه . چون نیاز داره و تعارفم که نداریم . اگه میشنوید که میگن عکاس مهم نیست ابزار چی باشه برای اینه که اهمیت خلاقیت رو تو عکاسی نشون بدن . اینکه میشه عکسهایی گرفت بدون دوربین پیشرفته . اما این حرف همیشه صدق نخواهد کرد .

اما prowler88 در مورد صحبت شما من باید دوباره تاکید کنم که برای عکاسی باید ابزار مناسب داشت . حالا حاضر نیستیم پول خرج کنیم بابت عکاسی این دلیل نمیشه که بگیم دوربینای نیمه حرفه ای ابزار وبی هستن .
مثلا وقتی یه CANON D-SLR EOS 450D با یه کیت 25-18 با قیمت 700000 تومن تو بازار هست خوب واقعا گزینه ی خوبی برای خریده . در نظر داشته باشید که دوربین هایی مقل SX1 هم هستن که تو بازار قیمتشون سر به فلک کشیده و قیمت حدود 600 دارن . در ضمن نکته دیگه در مورد D-SLR ها اینه که لنز قابل تعویضه . این چه اهمیتی داره ؟ باید بگم که هممون میدونیم 75 درصد کیفیت یه عکس فقط به کیفیت لنز بستگی داره . بنابراین به نظر شما لنز های حرفه ای کانن و سیکما و کارل زایس با این لنز های روی نیمه حرفه ای ها قابل مقایسست ؟ مطمئنا نه .

در کل از نظر من در خرید دوربین نباید D-SLR ر برای پول به نیمه حرفه ای فروخت . هرچند اخلاف 1 میلیون باشه . ارزشش با لاتر از این حرفاست . و دوباره میگم این نظر من در رابطه با کساییه که عکاسی رو میخوان ادامه بدن و جزو فعالیت هاشون هست . نه کسایی که خانوادگی عکس میگیرن یا واسه خودشون عکس میگیرن و کاری به جامعه عکاسی و فعالیت های عکاسی ندارن
خود من هم قصد خرید D-SLR خوب رو در آینده دارم . و این ابزارفعلیم هم فقط بخاطر تمرین و شروع بوده و منم مثل artara74 اون موقعی که میخریدم میدونستم که این جور مدلها آشغالن . برای همین از همون موقع روی SLR ها تحقیق میکنم .

زیادی حرف زدم مثل اینکه ...
موفق باشید ...

prowler88
30-05-2009, 13:41
دوستان اول بگم که دوربین های D-SLR به دوربین های حرفه ای میگن . نه به دوربین های این سری ارزون قیمیت مثل SX10 . به این سری SLR-Like یا نیمه حرفه ای میگن .

اما از نظر من داشتن یه D-SLR بسیار با صرفه تر از هر کدوم از نیمه حرفه ای ها هست . اما این حف من شامل همه نخواهد شد . فقط شامل اونهاییه که واقعا میخوان عکاسی کنن و حداقل میخوان آماتور باشن تو عکاسی .
اینجور افراد اولا نباید تو هیچ موقعیتی محدود باشن برای عکاسی . و لازمه ی اینکار خرج کردن پول هست . بی برو برگشت این امر ضروریه . بدون ثرمایه یه عکاس نمیتونه به کل هدفش برسه . چون نیاز داره و تعارفم که نداریم . اگه میشنوید که میگن عکاس مهم نیست ابزار چی باشه برای اینه که اهمیت خلاقیت رو تو عکاسی نشون بدن . اینکه میشه عکسهایی گرفت بدون دوربین پیشرفته . اما این حرف همیشه صدق نخواهد کرد .

اما prowler88 در مورد صحبت شما من باید دوباره تاکید کنم که برای عکاسی باید ابزار مناسب داشت . حالا حاضر نیستیم پول خرج کنیم بابت عکاسی این دلیل نمیشه که بگیم دوربینای نیمه حرفه ای ابزار وبی هستن .
مثلا وقتی یه CANON D-SLR EOS 450D با یه کیت 25-18 با قیمت 700000 تومن تو بازار هست خوب واقعا گزینه ی خوبی برای خریده . در نظر داشته باشید که دوربین هایی مقل SX1 هم هستن که تو بازار قیمتشون سر به فلک کشیده و قیمت حدود 600 دارن . در ضمن نکته دیگه در مورد D-SLR ها اینه که لنز قابل تعویضه . این چه اهمیتی داره ؟ باید بگم که هممون میدونیم 75 درصد کیفیت یه عکس فقط به کیفیت لنز بستگی داره . بنابراین به نظر شما لنز های حرفه ای کانن و سیکما و کارل زایس با این لنز های روی نیمه حرفه ای ها قابل مقایسست ؟ مطمئنا نه .

در کل از نظر من در خرید دوربین نباید D-SLR ر برای پول به نیمه حرفه ای فروخت . هرچند اخلاف 1 میلیون باشه . ارزشش با لاتر از این حرفاست . و دوباره میگم این نظر من در رابطه با کساییه که عکاسی رو میخوان ادامه بدن و جزو فعالیت هاشون هست . نه کسایی که خانوادگی عکس میگیرن یا واسه خودشون عکس میگیرن و کاری به جامعه عکاسی و فعالیت های عکاسی ندارن
خود من هم قصد خرید D-SLR خوب رو در آینده دارم . و این ابزارفعلیم هم فقط بخاطر تمرین و شروع بوده و منم مثل artara74 اون موقعی که میخریدم میدونستم که این جور مدلها آشغالن . برای همین از همون موقع روی SLR ها تحقیق میکنم .

زیادی حرف زدم مثل اینکه ...
موفق باشید ...

بر منکرش لعنت.

خب نظر شما محترمه. ولی من فکر میکنم هر کسی با توجه به نیازش و بودجه ش یه دوربین میخره. ربطی هم به عکاسی حرفه ای و علاقه نداره. شما تفاوت دوربین SLR و SLR-Like رو به غیر از کیفیت بگو تا راجع بهش بحث کنیم. البته بهتر بود این بحث رو می بردیم تو تاپیک مباحث تخصصی عکاسی.

18-55 هست البته

من صحبتم سر دوربین هایی مثل SX10 و FZ28 هست که اختلاف قیمت 300 تومنی دارن.

اگه 75 درصد کیفیت عکس به لنز باشه پس سنسور این وسط چی کاره س؟

mahansaman1353
30-05-2009, 14:54
بر منکرش لعنت.

خب نظر شما محترمه. ولی من فکر میکنم هر کسی با توجه به نیازش و بودجه ش یه دوربین میخره. ربطی هم به عکاسی حرفه ای و علاقه نداره. شما تفاوت دوربین SLR و SLR-Like رو به غیر از کیفیت بگو تا راجع بهش بحث کنیم. البته بهتر بود این بحث رو می بردیم تو تاپیک مباحث تخصصی عکاسی.

18-55 هست البته

من صحبتم سر دوربین هایی مثل SX10 و FZ28 هست که اختلاف قیمت 300 تومنی دارن.

من با شما موافقم به جای اینکه بیایم به هم و سلایق و آنچه نزد دیگران است توهین کنیم مسایل رو تخصصی عنوان کنیم
اگر عکسی با کیفیت می‌افته تا بخش عمده‌ای هنر دوربین محترم است البته عکاسی نقش داره نه توی کیفیت تو کادربندی و تنظیمات عکس حالا اگر یک دوربینی می‌تونه ۳ دقیق شاترو باز نگه داره و اون یکی نمی‌تونه این چه دخلی به عکاس داره به جای اینکه افه دوربین بزاریم بیاین عکاسی را طوری بررسی کنیم که وقتی یک نفر به قول دوست عزیزمون مثل ایشون مایه‌دار شد و دوربین زبالشو عوض کرد بتونه از تجربیات شما کمال استفاده رو بکنه من عکسهای از دوربینهای دیدم که جایزه بردند که اگر اون دوربینو می‌دادند دست بعضیها بی‌تردید دوربینو مینداختند تو زباله
بی‌خیال این بحثها بشیم بهتره باور کنید دوستان بیاین به هم کمک کنیم و اگر چیزی می‌گیم کاملا تخصصی باشه یا لااقل بگیم به نظر من اینطور می‌رسه اینطوری باعث سلب اعتماد دوستان از این تاپیک می‌شه.
با تشکر

prowler88
30-05-2009, 16:25
من با شما موافقم به جای اینکه بیایم به هم و سلایق و آنچه نزد دیگران است توهین کنیم مسایل رو تخصصی عنوان کنیم
اگر عکسی با کیفیت می‌افته تا بخش عمده‌ای هنر دوربین محترم است البته عکاسی نقش داره نه توی کیفیت تو کادربندی و تنظیمات عکس حالا اگر یک دوربینی می‌تونه ۳ دقیق شاترو باز نگه داره و اون یکی نمی‌تونه این چه دخلی به عکاس داره به جای اینکه افه دوربین بزاریم بیاین عکاسی را طوری بررسی کنیم که وقتی یک نفر به قول دوست عزیزمون مثل ایشون مایه‌دار شد و دوربین زبالشو عوض کرد بتونه از تجربیات شما کمال استفاده رو بکنه من عکسهای از دوربینهای دیدم که جایزه بردند که اگر اون دوربینو می‌دادند دست بعضیها بی‌تردید دوربینو مینداختند تو زباله
بی‌خیال این بحثها بشیم بهتره باور کنید دوستان بیاین به هم کمک کنیم و اگر چیزی می‌گیم کاملا تخصصی باشه یا لااقل بگیم به نظر من اینطور می‌رسه اینطوری باعث سلب اعتماد دوستان از این تاپیک می‌شه.
با تشکر

قربون دهنت. منم همینو میگم.

من شوهر خواهرم استاد دانشگاه هنره. چند سال پیش با یه دوربین کنان 1.3 مگاپیکسلی معمولی نمایشگاه عکس گذاشته بود هر کسی میدید باورش نمیشد اون عکس ها با اون دوربین گرفته شده.

mh.attari
30-05-2009, 18:13
ببینید هر کدوم از این دوربین ها به نظر من واسه افراد خاصی ساخته شده و نباید دوربین های رده ی نیم حرفه ای یا اماتور رو زیر سوال ببریم
مثلا دوربین های اماتور واسه افرادی ساخته شده که فقط می خوان از لحظاتشون عکسی هم داشته باشن
یا دوربین های نیم حرفه ای اومده گروه اول رو تکمیل کرده و خواسته علاقه مندان به عکاسی هم بتونن با هزینه ی کمی بالاتر نیازاشونو رفع کنن و از امکاناتشون بیشتر استفاده کنن
و اما گروه سوم این گروه اومده دو تای قبلی رو تکمیل کرده و یه جورایی واسه کسایی هست که عاشق عکاسی هستند و یا کارشون عکاسی هست
پس هیچ کدوم از این دوربین ها بد نیستن این بد هست که کسی گروه خودشو ندونه و دوربین مناسبش رو انتخاب نکنه مثلا یه ادم حرفه ای اگه بیاد از یه دوربین اماتور استفاده کنه شاید عکسای خوبی بگیره ولی هنوز خیلی جا واسه کار بهتر داره و برعکسشم صادق هست

unforgiven2009
30-05-2009, 18:41
من هم مفافقم كه اينگونه بحث هاي بي ارزش را در اينجا راه نندازيم. جناب74 artra شما عضو جديد اين فروم هستيد . بارها چنين بحث هاي بي نتيجه اي در اين تاپيك انجام شده . بنظر من بجاي ابراز نظرات شخصي و رده بندي هاي بيهوده و بي اساس براي عكاس حرفه اي يا آماتور صرف داشتن تجهيزات گران قيمت , آموخته هاي خود را در اختيار يكديگر قرار دهيم تا بتوانيم با هر نوع امكاناتي كه در اختيارمون هست بهترين نتيجه رو بگيريم.بنظر من اينگونه بحثها حتي در تاپيت بحث هاي تخصصي هم جايي نداره.

mh.attari
30-05-2009, 18:50
من هم مفافقم كه اينگونه بحث هاي بي ارزش را در اينجا راه نندازيم. جناب74 artra شما عضو جديد اين فروم هستيد . بارها چنين بحث هاي بي نتيجه اي در اين تاپيك انجام شده . بنظر من بجاي ابراز نظرات شخصي و رده بندي هاي بيهوده و بي اساس براي عكاس حرفه اي يا آماتور صرف داشتن تجهيزات گران قيمت , آموخته هاي خود را در اختيار يكديگر قرار دهيم تا بتوانيم با هر نوع امكاناتي كه در اختيارمون هست بهترين نتيجه رو ببريم.بنظر من اينگونه بحثها حتي در تاپيت بحث هاي تخصصي هم جايي نداره.
کاملا تایید می شه هدف ما تو این فروم کمک به همدیگس نه جنجال و بحث های الکی
به جای وقت صرف کردن بر روی این بحثا اگر به همدیگه کمک کنیم خیلی مفید تره
من وقتی به کسی کمک می کنم تا انتخاب درستی داشته باشه یا وقتی چیزی بهش یاد می دم یا یاد می گیرم با تمام وجودم کیف می کنم ولذت می برم امید وارم هممون این طوری باشیم و

امید وارم همتون موفقم باشید:11:

artara74
30-05-2009, 20:20
من هم مفافقم كه اينگونه بحث هاي بي ارزش را در اينجا راه نندازيم. جناب74 artra شما عضو جديد اين فروم هستيد . بارها چنين بحث هاي بي نتيجه اي در اين تاپيك انجام شده . بنظر من بجاي ابراز نظرات شخصي و رده بندي هاي بيهوده و بي اساس براي عكاس حرفه اي يا آماتور صرف داشتن تجهيزات گران قيمت , آموخته هاي خود را در اختيار يكديگر قرار دهيم تا بتوانيم با هر نوع امكاناتي كه در اختيارمون هست بهترين نتيجه رو بگيريم.بنظر من اينگونه بحثها حتي در تاپيت بحث هاي تخصصي هم جايي نداره.
بنده قبلا توي قسمت موبايل اين فروم بودم. همچين كه مي گيد تازه وارد نيستم.

Mohammad Hosseyn
31-05-2009, 01:31

در مورد اختلاف این دوربینا چون بحث تخصی تره بهتره تو همون تاپیک باشه ... اگه خواستید اونجا بررسی کنیم اختلافاتشون رو و ببینیم به نتیجه میرسیم یا نه .

البته دوتا اختلاف اصلی رو تو پستم گفتم ...

سنسور سهم کمتری در کیفیت داره . تعیین کننده اصلی لنز هست . چون اولین درگاه نور هست و بیشتر تغییرات روی نور در فاصله ی بین لنز تا سنسور اتفاق میافته ... هرچه کیفیت لنز کمتر (معمولا قیمتش پائینتر) باشه تغییرات روی نور اثر بیشتر میزاره و کیفیت کاهش پیدا میکنه .... مثل تلسکوپ و ابزار اینچنینی .

سنسور ها اختلافشون در حد اختلاف بین لنز ها نیست و اکثرا یه ساختار و کیفیت رو دارن (اگه تو یه سری مقایسه کنیم ) ... اما تفاوت ها در لنز ها خیلی زیاد میشه بعضی اوقات .

بیخودی نیست که قیمت لنزهای مخصوص slr اینقدر بالاست .

حالا من زیاد کشش نمیدم چون دوستان موافق بحث نیستن .

برخلاف من ، چون این بحث کاملا میتونه نتیجه داشته باشه و با خرید دوربین که عنوان این تاپیکه رابطه مستقیم داره .

چند وقتیه هر چی بحث راه میافته بیهوده میشه ... پس کی بحث باهوده اینجا هست ؟؟

دوستانی که میگن بحث بیهودست لطف کنن یه بحث خوب و مفید رو پایه ریزی کنن . و لطفا مباحث تخصصی که ربطی به خرید نداره رو تو تاپیک مخصوصش پی بگیرید ...

موفق باشید ...

mahansaman1353
31-05-2009, 08:50
در مورد اختلاف این دوربینا چون بحث تخصی تره بهتره تو همون تاپیک باشه ... اگه خواستید اونجا بررسی کنیم اختلافاتشون رو و ببینیم به نتیجه میرسیم یا نه .

البته دوتا اختلاف اصلی رو تو پستم گفتم ...

سنسور سهم کمتری در کیفیت داره . تعیین کننده اصلی لنز هست . چون اولین درگاه نور هست و بیشتر تغییرات روی نور در فاصله ی بین لنز تا سنسور اتفاق میافته ... هرچه کیفیت لنز کمتر (معمولا قیمتش پائینتر) باشه تغییرات روی نور اثر بیشتر میزاره و کیفیت کاهش پیدا میکنه .... مثل تلسکوپ و ابزار اینچنینی .

سنسور ها اختلافشون در حد اختلاف بین لنز ها نیست و اکثرا یه ساختار و کیفیت رو دارن (اگه تو یه سری مقایسه کنیم ) ... اما تفاوت ها در لنز ها خیلی زیاد میشه بعضی اوقات .

حالا من زیاد کشش نمیدم چون دوستان موافق بحث نیستن .

برخلاف من ، چون این بحث کاملا میتونه نتیجه داشته باشه و با خرید دوربین که عنوان این تاپیکه رابطه مستقیم داره .

چند وقتیه هر چی بحث راه میافته بیهوده میشه ... پس کی بحث باهوده اینجا هست ؟؟

دوستانی که میگن بحث بیهودست لطف کنن یه بحث خوب و مفید رو پایه ریزی کنن . و لطفا مباحث تخصصی که ربطی به خرید نداره رو تو تاپیک مخصوصش پی بگیرید ...

موفق باشید ...

دوست عزیز و محترم ادامه همین بحثو لطف کنی بدی ممنون می‌شم .
یعنی لطف کن در مورد انواع لنزها و شرایط استفاده از انها و تفاوتها و مشابهت ها و زمان استفاده از انها. حتی در خصوص لنزها و دوربینهای که در جاهای مختلف مثلا زیر آب و ... استفاده می‌شوند اطلاعات بدهی بسیار خوب خواهد شد.
فکر می‌کنم این بحث بسیار بدرد بخوری بشود چون موقع خرید ممکنه امکاناتی که یک دوربین dslr می‌تونه در آینده به یک فرد بده ترجیح بده یک دوربین حتی رده پایین تر ولی حرفه‌ای بخره.

unforgiven2009
31-05-2009, 19:27
یعنی لطف کن در مورد انواع لنزها و شرایط استفاده از انها و تفاوتها و مشابهت ها و زمان استفاده از انها. حتی در خصوص لنزها و دوربینهای که در جاهای مختلف مثلا زیر آب و ... استفاده می‌شوند اطلاعات بدهی بسیار خوب خواهد شد.
فکر می‌کنم این بحث بسیار بدرد بخوری بشود چون موقع خرید ممکنه امکاناتی که یک دوربین dslr می‌تونه در آینده به یک فرد بده ترجیح بده یک دوربین حتی رده پایین تر ولی حرفه‌ای بخره.
همه اینها بر می گرده به نوع کاربرد . برای کسی که کاربرد معمولی و ثبت خاطرات داره نمی شه به صرف اینکه شاید در آینده این قبیل امکانات به کارش بیاد نسخه SLR پیچید.این دوربینها در کنار محاسن خود معایب خاص خود را دارند.دوربینهای رده پایین حرفه ای با لنز کیت محدودیتهایی را دارا است که که میتونه شما رو از خرید آنها پشیمن کنه. مانند ماکرو و تله ضعیف. اگه قصد خرید لنز مناسب هم داشته باشید باید هزینه بیشتری کنید .گاهی به اندازه قیمت همان دوربین حرفه ای ارزان قیمت.

prowler88
31-05-2009, 19:49

یعنی به نظر شما اندازه ی سنسور و تراکم پیکسل و نحوه ی چیدمان فتودیود ها و همچنین طراحی سنسور یک دوربین که عکس روی اون ثبت میشه چندان مهم نیست؟ اگه اینطوره چرا دو تا دوربین از دو برند مختلف با لنز مشابه کیفیت عکس یکسان ندارن؟ چرا همه ی کمپانی های ساخت دوربین این همه به طراحی سنسور بها میدن؟ درسته که لنز تاثیر به سزایی در کیفیت داره ولی نمیشه گفت تاثیرش از سنسور بیشتره. توجه داشته باشین که این سنسور هست که باعث به وجود اومدن نویز میشه و نه لنز. حتی پروسسور دوربین هم به همون اندازه روی کیفیت عکس تاثیر میذاره.

prowler88
31-05-2009, 19:57
همه اینها بر می گرده به نوع کاربرد . برای کسی که کاربرد معمولی و ثبت خاطرات داره نمی شه به صرف اینکه شاید در آینده این قبیل امکانات به کارش بیاد نسخه SLR پیچید.این دوربینها در کنار محاسن خود معایب خاص خود را دارند.دوربینهای رده پایین حرفه ای با لنز کیت محدودیتهایی را دارا است که که میتونه شما رو از خرید آنها پشیمن کنه. مانند ماکرو و تله ضعیف. اگه قصد خرید لنز مناسب هم داشته باشید باید هزینه بیشتری کنید .گاهی به اندازه قیمت همان دوربین حرفه ای ارزان قیمت.
علاوه بر این ها عکس گرفتن با دوربین SLR دردسرش خیلی بیشتره. باید تنظیمات رو به طور دقیق و معمولا دستی انجام بدین و همچنین از LCD دوربین فقط برای مشاهده ی عکس میشه استفاده کرد. اگه دوربین شما Live View نداشته باشه کادربندی در بعضی شرایط تقریبا غیرممکنه.

Senator_F
31-05-2009, 21:40
یعنی به نظر شما اندازه ی سنسور و تراکم پیکسل و نحوه ی چیدمان فتودیود ها و همچنین طراحی سنسور یک دوربین که عکس روی اون ثبت میشه چندان مهم نیست؟ اگه اینطوره چرا دو تا دوربین از دو برند مختلف با لنز مشابه کیفیت عکس یکسان ندارن؟ چرا همه ی کمپانی های ساخت دوربین این همه به طراحی سنسور بها میدن؟ درسته که لنز تاثیر به سزایی در کیفیت داره ولی نمیشه گفت تاثیرش از سنسور بیشتره. توجه داشته باشین که این سنسور هست که باعث به وجود اومدن نویز میشه و نه لنز. حتی پروسسور دوربین هم به همون اندازه روی کیفیت عکس تاثیر میذاره.

این درسته که سنسور تاثیر اصلی رو روی نویز داره،ولی آیا مشکل عکس ها،فقط نویز هستش؟

علاوه بر این ها عکس گرفتن با دوربین SLR دردسرش خیلی بیشتره. باید تنظیمات رو به طور دقیق و معمولا دستی انجام بدین و همچنین از LCD دوربین فقط برای مشاهده ی عکس میشه استفاده کرد. اگه دوربین شما Live View نداشته باشه کادربندی در بعضی شرایط تقریبا غیرممکنه.

من با اینکه حدود 5 سال با دوربینی مثل زنیط کار کردم ،ولی از وقتی وارد دنیای دیجیتال شدم، فعلا جرات نکردم سمت دوربینای DSLR برم.همین دوربین H9 که الان دو ساله دارمش،کاملا کار منو راه میندازه.و در ضمن اونقدر مشغله های دیگه ای دارم که جدا فرصت عکاسی ندارم.کاش میرفتم دنبال عشقم به عکاسی،اونوقت الان حتما خیلی خیلی از زندگی ام راضی تر بودم.(این جمله اخریه رو به اقا علیرضا artara گفتم که مسیر زندگیشو یه وقت اشتباه انتخاب نکنه)

prowler88
31-05-2009, 22:20
این درسته که سنسور تاثیر اصلی رو روی نویز داره،ولی آیا مشکل عکس ها،فقط نویز هستش؟

نه. من چنین حرفی نزدم. هممون میدونیم که خیلی از مشکلات عکس به لنز مربوط میشه: انحراف فامی, اعوجاج, بوکه ی ضعیف, soft شدن گوشه های عکس, پخش شدن نور و ...
ولی در عین حال فکر نمی کنم نقش سنسور چندان بی اهمیت باشه در کیفیت عکس.

Mohammad Hosseyn
01-06-2009, 06:28
والا من متخصص نیستم که نظر خودمو اینجا بگم ... اینی که گفتم رو از زبان سایت های تخصصی عکاسی گفتم ... خیلی از منابع ما هم توی سایت های فارسی راجعش بهش گفتن .

مثلا سایت پرو فتو کام (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) تو مجموعه آموزش عکاسیش تو قسمت لنز های اینطور نوشته :

لنز یکی از مهمترین اجزاء دوربین و یکی از اساسی ترین تجهیزات عکاسی است که به عکاس امکان تجلی خلاقیت هایش را میدهد. در واقع یکی از جاذبه های اصلی دوربینهای SLR ، امکان استفاده از انواع بسیار متنوع لنزها، با کاربردهای اختصاصی و بیشماری است که عکاس را در پدید آوردن آنچه میخواهد به نحو چشمگیری یاری میدهد.
لنز مجموعه ای از عدسیها است که وظیفه تشکیل تصویر بر روی فیلم یا حسگر دوربین را برعهده دارد. در واقع کیفیت عکس بیش از آنکه وابسته به دوربین باشد ، به کیفیت لنز مورد استفاده وابسته است.

اینگونه جملاتو من زیاد تو مقالات خوندم ....

البته مشخصه که من سنسور رو بی تاثیر نمی دونم ... همراه سنسور پردازنده هم تاثیر زیادی داره ... اما اون چیزی که مشخصه و معلومه تاثیر لنز بیشتره . چرا که بسیاری از حرفه ای ها برای داشتن عکس بهتر به اینگونه دوربین ها روی میارن تا لنز مورد نظرشون رو داشته باشن و مدل دوربین زیاد براشون اهمیت پیدا نمیکنه .

موفق باشید

اگه بخوایم بررسی کنیم بحث درازی میشه ... چون واقعا تمومی نداره دنیای slr و لنزهاش ... اما بهتر میدونم تو تاپیک بحث های تخصصی این مطالب ارائه بشه ... سعی میکنم چندتا مطلب در این مورد بزارم تو اون تاپیک ...

bayern
06-06-2009, 16:25
سلام دوستان...
من میخوام دوربین بخرم و به کمک شما نیاز دارم ...اگر میشه بین این مدلهایی که معرفی میکنم بهترین دوربین رو معرفی کنید و البته مقایسه هم فراموش نشه{ اگر مدل بهتری هم سراغ دارید معرفی کنید} ممنون میشم...

Canon Ixus 110 IS

دوربین کانن اس ایکس200آی اس/Canon PowerShot SX200 IS

PowerShot D10

Canon IXUS 980 IS

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sizeByMaxSize%5D.jpg

prowler88
06-06-2009, 17:49
دور D10 رو که کلا خط بکشین. فقط در صورتی خوبه که فقط بخواین زیر آب عکس بگیرین.
بین 3 تای دیگه هم SX200 از نظر مشخصات بهتره. بعد از اون SD990 و بعد هم SD960.
و اگه قرار باشه بین SX200 و SD990 یه مقایسه انجام بدیم
SX200 محدوده ی زوم بهتری داره, ماکروی بهتر, سرعت شاتر بالاتر, تنظیمات دستی بیشتر, فیلمبرداری HD, ال سی دی بزرگتر و خروجی HD هم داره.
990 هم رزولوشن بالاتر و سنسور بزرگتر داره, فلاش قویتر, چشمی و یه مقدار ابعاد کوچکتر.

Greight
08-06-2009, 02:19
آقا با 250 تومن بهترين دوربيني كه ميشه گرفت چيه ؟ اگه سريعتر جواب بدين ممنون ميشم

Senator_F
08-06-2009, 09:31
آقا با 250 تومن بهترين دوربيني كه ميشه گرفت چيه ؟ اگه سريعتر جواب بدين ممنون ميشم

کنون Sx200 و سونی H20.تقریبا هم در یه سطح هستن.به جزییات اطلاعاتشون دقت کنین تا بدونین کدوم بیشتر به کارتون میاد.

behrooz_chz
08-06-2009, 11:26
نوشته شده توسط prowler88 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این آخرین پستیه که راجع به مقایسه ی این دو تا میدم...
متاسفانه این دوربین (HX1) یه سری مشکلات کیفیت عکس داره که مهمترینشون انحراف فامی و حاشیه ی بنفش قسمت های پرنور هست (purple fringing). کنان SX1 هم همین مشکلات رو داره ولی نه به این شدت. کیفیت پیکسل های کنان هم یه مقدار بالاتره.
نکته ی جالب اینجاست که هر دو تا دوربین حتی تو پایین ترین ایزو هم نویز دارن.

سلام
من چند روز پیش تا پای خرید این دوربین sx1 is رفتم چون تمام امکاناتی رو که دوست داشتم در دوربینم داشته باشم رو داشت (استفاده خانگی ) ولی عکس هاش رو که دیدم واقعا ناامید شدم از کانون بعید بود همچین کیفیتی رو در عکس قرار بده و در عوض کیفیت فوق العاده ایی رو در فیلم برداری
به هر حال تصمیم گرفتم تا چند ماه صبر کنم چون یکسال این محصول داره تمام میشه و احتمالا مدل جدید اون به بازار میاد

avecina.ir
08-06-2009, 17:37

کنون Sx200 و سونی H20.تقریبا هم در یه سطح هستن.به جزییات اطلاعاتشون دقت کنین تا بدونین کدوم بیشتر به کارتون میاد.
sx200 بالای 400 چوقه :24:

Greight
08-06-2009, 17:47
sx200 بالای 400 چوقه :24:
آره چك كردم
به هر حال رفتيم يه Canon SD 780 IS گرفتيم 305 تومن البته برا يكي از دوستان

cuteetuc
09-06-2009, 16:21
با سلام خدمت دوستان.تقريبا يك ماه پيش با كلي تحقيق و بررسي قصد خريد دوربين عكاسي ديجيتال رو داشتم كه بنا به دلايلي پروژه مسكوت موند.:20: در اون موقع با بررسيهاي گوناگوني كه منبع اصلي همين فروم و چندين سايت تخصصي بررسي دوربين ديجيتال بود مدل panasonic fz 28 رو انتخاب كردم.حالا سوالم اينه كه توي اين مدتي كه گذشته مورد و يا محصول جديدي نيومده كه بتونه انتخابم رو متاثر كنه؟!در ضمن چون دوربين رو براي سفر خارجي مي خوام و فيلمبرداي هم لازم دارم دوستاني كه fz 28 دارن,و عملا باهاش كار كردن اطمينان از كيفيت و عملكرد اون رو مي دن؟ ممنوم ميشم راهنماييم كنيد.:10:

prowler88
09-06-2009, 17:15
با سلام خدمت دوستان.تقريبا يك ماه پيش با كلي تحقيق و بررسي قصد خريد دوربين عكاسي ديجيتال رو داشتم كه بنا به دلايلي پروژه مسكوت موند.:20: در اون موقع با بررسيهاي گوناگوني كه منبع اصلي همين فروم و چندين سايت تخصصي بررسي دوربين ديجيتال بود مدل panasonic fz 28 رو انتخاب كردم.حالا سوالم اينه كه توي اين مدتي كه گذشته مورد و يا محصول جديدي نيومده كه بتونه انتخابم رو متاثر كنه؟!در ضمن چون دوربين رو براي سفر خارجي مي خوام و فيلمبرداي هم لازم دارم دوستاني كه fz 28 دارن,و عملا باهاش كار كردن اطمينان از كيفيت و عملكرد اون رو مي دن؟ ممنوم ميشم راهنماييم كنيد.:10:
تنها دوربینی که میتونه بهتر از FZ28 باشه FZ38 هست! :biggrin:
بنده یه مختصر ریویویی از fz28 توی تاپیک ( fz28 زیر ذره بین ) گذاشتم اگه تا حالا ندیدین پیشنهاد میکنم یه سری بزنین.

avecina.ir
09-06-2009, 22:23
بنده یه مختصر ریویویی از fz28 توی تاپیک ( fz28 زیر ذره بین ) گذاشتم اگه تا حالا ندیدین پیشنهاد میکنم یه سری بزنین.
یه مختصر مروری رویFZ38 بکنین.توی dpreview.com هم مطلبی نبودش.میگم این تا بخواد بیاد ایران لابد کم کم 6 ماه کار داره

Senator_F
09-06-2009, 23:29
یه مختصر مروری رویFZ38 بکنین.توی dpreview.com هم مطلبی نبودش.میگم این تا بخواد بیاد ایران لابد کم کم 6 ماه کار داره

:11:
ایشون به شوخی فرمودن.شما باور نفرمایین.
البته یه FZ38 ای وجود داره،ولی متاسفانه لپ تاپ هستش.و از همه بدتر سونی!!!!!!:27:

cuteetuc
10-06-2009, 08:30
prowler88 عزيز بنده از مطالب قبلي شما خيلي استفاده كردم و البته تاپيك fz28 رو هم مطالعه كردم.بيشتر سوالم درباره ريزه كاري و مسائل خاص فيلمبرداريش بود.البته سوال ديگم اينه كه چون لپ تاپ ندارم و فيلمبرداري فضاي زيادي از حافظه رو اشغال مي كنه بهترين پيشنهاد براي خالي كردن رم و ايجاد فضاي كافي براي اين امر چي هستش(البته به غير از خريد رم يدكي رو عرض مي كنم!)؟ كسي از قيمت روز اين دوربين خبر داره؟ آخرين قيمت به نقل از دوستان فروم 395,000 تومان بوده!
بازم ممنون

prowler88
10-06-2009, 11:02
در رابطه با این موضوع من زیاد سررشته ندارم ولی دوستان دیگه میتونن کمکتون کنن. یه چیزایی راجع به usb host شنیده بودم...

h_zaman06
10-06-2009, 18:04
سلام و خسته نباشید ...

بین canon 1000D و canon 450 D و نیکون دی 60 کدام را پیشنهاد میکنید ؟

البته 450 دی گرانتر است و 12 مگا ... (به نظرتون ارزش داره 450 دی را گرفت) قیمت برام مهمه و همچنین تازه میخوام از دوربین معمولی به حرفه ای روی بیارم

DSLR ارزونتر هم چیزی هست ؟

Greight
10-06-2009, 18:12
آقا نظرتون درباره ي اين Canon SD 780 IS با قيمت 305 چيه ؟ تو اين رنج قيمت تاپ همينه ؟ ضمنا فيلمبرداريش هم برام مهمه.

prowler88
10-06-2009, 19:16
سلام و خسته نباشید ...

بین canon 1000D و canon 450 D و نیکون دی 60 کدام را پیشنهاد میکنید ؟

البته 450 دی گرانتر است و 12 مگا ... (به نظرتون ارزش داره 450 دی را گرفت) قیمت برام مهمه و همچنین تازه میخوام از دوربین معمولی به حرفه ای روی بیارم

DSLR ارزونتر هم چیزی هست ؟
اتفاقا من هم یه زمانی دنبال دوربین بودم یه همچین مقایسه ای رو انجام دادم.
به نظر من D60 رو بی خیال شو چون Live View نداره و نویز عکساش از کنان ها بیشتره.
ولی بین این دو تا به نظر من 1000 بهتره چون هم قیمتش ارزون تره هم کیفیت عکسش چندان فرقی با 450 نمیکنه. از نظر نویز دقیقا همونه.
سونی A200 فکر کنم از اینا ارزون تره ولی به دلیل مشکلات کیفیت عکس پیشنهاد نمیشه.

prowler88
10-06-2009, 19:20
آقا نظرتون درباره ي اين Canon SD 780 IS با قيمت 305 چيه ؟ تو اين رنج قيمت تاپ همينه ؟ ضمنا فيلمبرداريش هم برام مهمه.
دوربین خوبی نیست. یه سری مشکلات داره. تو این قیمت کنان و پاناسونیک مدل های بهتری دارن.

Greight
10-06-2009, 19:35
دوربین خوبی نیست. یه سری مشکلات داره. تو این قیمت کنان و پاناسونیک مدل های بهتری دارن.
مطمئنين ؟ خب شما چي پيشنهاد مي كنيد ؟

prowler88
10-06-2009, 20:29
مطمئنين ؟ خب شما چي پيشنهاد مي كنيد ؟
پس چی که مطمئنم. اولا این بالا رفتن مگاپیکسل به قیمت تراکم پیکسل بیشتر و در نتیجه نویز بیشتر تموم شده. دوما لنزش امکان عکاسی واید رو به شما نمیده. ماکروش هم خیلی خوب نیست.
کنان SD880 IS و فوجی F100fd و پاناسونیک LZ10 بهترین انتخاب ها هستند.
البته اگه پاناسونیک ZS1 باشه و قیمتش همین قدر باشه از همه ی اینا بهتره.

Greight
10-06-2009, 20:51
چك كردم فيلمبرداري هيچكئومشون در حد اون نيست. فيلمبرداري HD فق ط همين داره ؟!

h_zaman06
10-06-2009, 20:56
اتفاقا من هم یه زمانی دنبال دوربین بودم یه همچین مقایسه ای رو انجام دادم.
به نظر من D60 رو بی خیال شو چون Live View نداره و نویز عکساش از کنان ها بیشتره.
ولی بین این دو تا به نظر من 1000 بهتره چون هم قیمتش ارزون تره هم کیفیت عکسش چندان فرقی با 450 نمیکنه. از نظر نویز دقیقا همونه.
سونی A200 فکر کنم از اینا ارزون تره ولی به دلیل مشکلات کیفیت عکس پیشنهاد نمیشه.

یعنی این قدر اوضاع نیکون خیته ؟
چون با 1000 دی هم قیمت هست و من شنیده بودم این از 1000 دی خوش دست تره ... ضمن اینکه لنزهای بیشتری براش گیر میاد

پس یعنی نظر نهایی شما همون 1000 دی هست ؟

armin_software
10-06-2009, 22:40
سلام
من قرار بود 2 ماه پیش یک دوربین بخرم که نشد!
حالا می خوام بخرم!
نظر شما درباره ی canon a590 چیه؟
تو این قیمت چی دیگه خوبه؟

prowler88
11-06-2009, 09:20
یعنی این قدر اوضاع نیکون خیته ؟
چون با 1000 دی هم قیمت هست و من شنیده بودم این از 1000 دی خوش دست تره ... ضمن اینکه لنزهای بیشتری براش گیر میاد

پس یعنی نظر نهایی شما همون 1000 دی هست ؟
بله. توجه داشته باشین که D60 حتی سنسورش هم CCDیه که مهمترین دلیلی که باعث شده نویز عکساش از کنان بیشتر باشه همینه. در کل 1000 انتخاب بهتریه و مساله ی Live View که وجودش بعضی وقتها واقعا حیاتیه انتخاب رو ساده تر میکنه.

prowler88
11-06-2009, 09:26
چك كردم فيلمبرداري هيچكئومشون در حد اون نيست. فيلمبرداري HD فق ط همين داره ؟!
به نظر من اگه با دوربین عکاسی میخواین عکاسی کنین باید در درجه ی اول به امکانات و توانایی های عکاسیش توجه کنین. نه این که کدوم فیلمبرداری HD داره. در حال حاضر بهترین انتخاب برای عکاسی ZS1 هست که کیفیت فیلمبرداریش هم خوبه.

avecina.ir
11-06-2009, 10:09
سلامم.. مساله ی Live View بنظر من آنچنان مهم نیستش که یه فاکتور اصلی باشه!! دوربین من یه Live View اپتیکال واقعی داره((از Live viewهایی که بطور مجازی و تصویر CCD را با یه منشور میگیرن نشون میدن نیستش) و کارش هم خوبه ولی با اینحال خیلی بندرت ازش استفاده کردم.باوجودیکه نمایشگر LCD که از توش نگاه میکنم کوچیکه.موارد استفادش واسه من فقط مربوط به وقتیه که باتری ضعیف شده باشه و LCD را خاموش میکنم و وقتایی که میزان تابش مستقیم آفتاب خیلی شدید باشه که این حالتها کم واسه من پیش اومده
ولی فیلمبرداری با کیفیت و HD یه فاکتور اصلی موقع خرید هستش شما اگه توی سایتهای تخصصی هم برین میبینین که روی این مطلب زیاد بحث میشه و توی Reviewها هم بخاطر اهمیتش در ابتدای Features نوشته شده.
یجورایی مثل کیفیت دوربین توی موبایل بعنوان یه فاکتور با اهمیت هستش

Senator_F
11-06-2009, 13:00
سلامم.. مساله ی Live View بنظر من آنچنان مهم نیستش که یه فاکتور اصلی باشه!! دوربین من یه Live View اپتیکال واقعی داره((از Live viewهایی که بطور مجازی و تصویر CCD را با یه منشور میگیرن نشون میدن نیستش) و کارش هم خوبه ولی با اینحال خیلی بندرت ازش استفاده کردم.باوجودیکه نمایشگر LCD که از توش نگاه میکنم کوچیکه.موارد استفادش واسه من فقط مربوط به وقتیه که باتری ضعیف شده باشه و LCD را خاموش میکنم و وقتایی که میزان تابش مستقیم آفتاب خیلی شدید باشه که این حالتها کم واسه من پیش اومده
ولی فیلمبرداری با کیفیت و HD یه فاکتور اصلی موقع خرید هستش شما اگه توی سایتهای تخصصی هم برین میبینین که روی این مطلب زیاد بحث میشه و توی Reviewها هم بخاطر اهمیتش در ابتدای Features نوشته شده.
یجورایی مثل کیفیت دوربین توی موبایل بعنوان یه فاکتور با اهمیت هستش

احتمالا منظور شما از Live view ، مربوط به دوربینای SLR نمیشه و فکر کنم منظورتون تو دوربینای SLRLike هستش.چون تو دوربینای SLR، اتفاقا این پارامتر خیلی تعیین کننده هستش.

بذارین اینجوری بگم،اولش دوربینای دیجیتال کمپکت و SLR،کاملا از دو دنیای جدا از هم بودن.بعد ها ،کم کم شرکت ها تصمیم گرفتن دوربینای کمپکت رو شبیه SLR ها بکنن.اونا دیدن که دوربینای SLR، خواصی دارن که میتونه توی دوربینای کمپکت مورد استفاده قرار بگیره،اینجوری بودش که دوربینای SLR Like بوجود اومدن.البته این دوربینا خواص منحصر بفردی هم داشتن از جمله لنزشون،ولی خواصی رو هم از SLR ها گرفتن.از جمله ی اونها،میشه به ال سی دی کوچیک توی ویزور دوربین اشاره کرد که دقیقا عملکردی عین ویزور SLR ها ازش بشه گرفت.همچنین امکانات تنظیم دستی شرایط عکسبرداری از جمله سرعت شاتر و دیافراگم و غیره،یکی دیگه شون فلاش های قوی تر و البته از همه مهمتر به نظر من، بدنه ی خوش دست تر و حرفه ای تر نسبت به کمپکت ها.

بعدش شرکت ها فکر کردن که خب،یه سری امکاناتی هم کمپکت ها دارن که برای SLR ها قابل استفاده هستش،پس سعی کردن اونارو وارد دنیای SLR ها بکنن.از جمله همین Live View هستش که واقعا کار عکاسی رو با دوربینای SLR، راحت کرده.

h_zaman06
11-06-2009, 14:07
بله. توجه داشته باشین که D60 حتی سنسورش هم CCDیه که مهمترین دلیلی که باعث شده نویز عکساش از کنان بیشتر باشه همینه. در کل 1000 انتخاب بهتریه و مساله ی Live View که وجودش بعضی وقتها واقعا حیاتیه انتخاب رو ساده تر میکنه.

خوب حالا به نظرون بهتره همون لنزی که باهاش ارائه میشه را بگیرم یا یک لنز جداگانه تهیه کنم براش ؟؟
لنز بهتری برای کاربرد های عکس برداری از طبیعت و خانوادگی سراغ دارید ؟

Greight
11-06-2009, 14:24
قطعا مهمه . شما فرض كنين يه دوربين دارين با اون اندازه ي جيبي براتون فيلم HD ميگيره. واقعا وسوسه انگيزه ! مگر اينكه تفاوت عكسبرداري اون مدلي كه دوستمون ميگن واقعا تفاوت عمده داشته باشه با اين.

armin_software
11-06-2009, 14:32
سلام
حالا می خوام بخرم!
یکی نیست جواب بده؟!

amirlovely
11-06-2009, 14:50
سلام

دوربین nikon coolpix L100 با این مشخصات تو رنج 300 تومن خوبه یا Canon PowerShot SX110 IS در این رنج قیمت(از 300 بالاتر نباشه) ?????مصرف معمولی یا نیمه حرفه ای

- 10.7 مگاپيكسل
ابعاد حسگر = 1/2.33 اينچ
نوع حسگر = CCD
شركت سازنده حسگر =Sony
اندازه تصوير =3648 * 2736 و 3584 * 2016 و 2592 * 1944 و 2048 * 1536 و 1920 * 1080 و 1024 * 768 و 640 * 480
نسبت ابعاد تصوير ==4/3 و 16/9
لنز =28-420 (15 برابر)
زوم اپتيكال = 15 برابر
محدوده ديافراگم = F3.5 تاF5.4
فوكوس =60 سانتيمتر
فوكوس در حالت ماكرو = 4 سانتيمتر
سرعت شاتر =1/2000 تا 8 ثانيه
حساسيت (ISO) اتوماتيک= (80-3200)
اتصال به كامپيوتر USB و HDMI و خروجي AV
سايز صفحه نمايش= 3 اينچ

Senator_F
11-06-2009, 17:14
سلام
حالا می خوام بخرم!

یکی نیست جواب بده؟!

دوست عزیز،توی این مدت،تغییرات خیلی کم بوده.هر دوربینی که اونموقع انتخاب کرده بودین،الان هم معتبره مگر اینکه شرایط تون فرق کرده باشه.
اگه اشتبا نکنم،اونموقع میخواستین W130 سونی بگیرین.
در ضمن این دوربینی که الان سوال فرمودین،دوربین چندان مطرح و موفقی نیستش.

سلام

دوربین nikon coolpix L100 با این مشخصات تو رنج 300 تومن خوبه یا Canon PowerShot SX110 IS در این رنج قیمت(از 300 بالاتر نباشه) ?????مصرف معمولی یا نیمه حرفه ای

- 10.7 مگاپيكسل
ابعاد حسگر = 1/2.33 اينچ
نوع حسگر = CCD
شركت سازنده حسگر =Sony
اندازه تصوير =3648 * 2736 و 3584 * 2016 و 2592 * 1944 و 2048 * 1536 و 1920 * 1080 و 1024 * 768 و 640 * 480
نسبت ابعاد تصوير ==4/3 و 16/9
لنز =28-420 (15 برابر)
زوم اپتيكال = 15 برابر
محدوده ديافراگم = F3.5 تاF5.4
فوكوس =60 سانتيمتر
فوكوس در حالت ماكرو = 4 سانتيمتر
سرعت شاتر =1/2000 تا 8 ثانيه
حساسيت (ISO) اتوماتيک= (80-3200)
اتصال به كامپيوتر USB و HDMI و خروجي AV
سايز صفحه نمايش= 3 اينچ

یه قاعده کلی که هنوزم شکسته نشده،میگه که دوربینای آماتوری نیکون رو باید فقط بهشون نگاه کرد و پول بابتشون نداد.

SX110 دوربین خوبی هستش.

prowler88
12-06-2009, 14:50
خوب حالا به نظرون بهتره همون لنزی که باهاش ارائه میشه را بگیرم یا یک لنز جداگانه تهیه کنم براش ؟؟
لنز بهتری برای کاربرد های عکس برداری از طبیعت و خانوادگی سراغ دارید ؟
لنز کیتش خیلی خوبه. اگه بخواین لنز بهتری بگیرین باید خیلی بیشتر هزینه کنین. به نظر من فعلا با همین لنز بگیرین و استفاده کنین و بعدها اگه خواستین میتونین یه لنز دیگه بگیرین.

prowler88
12-06-2009, 14:55
قطعا مهمه . شما فرض كنين يه دوربين دارين با اون اندازه ي جيبي براتون فيلم HD ميگيره. واقعا وسوسه انگيزه ! مگر اينكه تفاوت عكسبرداري اون مدلي كه دوستمون ميگن واقعا تفاوت عمده داشته باشه با اين.
البته باید این نکته رو در نظر گرفت که این HD بودن فقط مربوط به رزولوشن هست و صرفا دلیلی بر خوب بودن فیلمبرداری نیست. فیلم دوربین های عکاسی به هیچ وجه قابل مقایسه با دوربین فیلم برداری نیست. سرعت و دقت فوکوس, حرکت روان فیلم در چرخش های سریع و حساسیت به نور های موضعی و عملکرد metering مواردی هست که باعث تفاوتشون با دوربین فیلم برداری میشه. وگرنه الان سامسونگ هم موبایل زده که فیلم HD میگیره.

Greight
12-06-2009, 16:40
اين رو در مورد همين Panasonic Lumix DMC-ZS1 نوشته. يعني چي ؟

معمولاً از دوربین هایی که زوم بالایی دارند، انتظار داشتن منظره یاب اپتیکال می رود، اما DMC-ZS1، این طور نیست، منظره یاب اپتیکال ندارد. اگر قصد صرفه جویی در هزینه را دارید، باید اشاره کنیم که این دوربین، منظره یاب الکترونیک هم ندارد!

Senator_F
12-06-2009, 17:34

معمولاً از دوربین هایی که زوم بالایی دارند، انتظار داشتن منظره یاب اپتیکال می رود، اما DMC-ZS1، این طور نیست، منظره یاب اپتیکال ندارد. اگر قصد صرفه جویی در هزینه را دارید، باید اشاره کنیم که این دوربین، منظره یاب الکترونیک هم ندارد!

اتفاقا به نظر من کاملا برعکس نوشته.چون دوربینی که لنز دارای زوم بالایی داره،عملا توی فواصل دور و وقتی که از زوم استفاده می کنه،اگه فقط به منظره یاب اپتیکی تکیه کنه،قطعا عکسش انحراف محوری خواهد داشت.یعنی کادربندی در این شرایط توسط منظره یاب اپتیکی،با غیر ممکن برابره.
البته اگه منظره یاب الکترونیکی داشت،به درد میخورد ولی نداره.

Greight
12-06-2009, 17:48
اتفاقا به نظر من کاملا برعکس نوشته.چون دوربینی که لنز دارای زوم بالایی داره،عملا توی فواصل دور و وقتی که از زوم استفاده می کنه،اگه فقط به منظره یاب اپتیکی تکیه کنه،قطعا عکسش انحراف محوری خواهد داشت.یعنی کادربندی در این شرایط توسط منظره یاب اپتیکی،با غیر ممکن برابره.
البته اگه منظره یاب الکترونیکی داشت،به درد میخورد ولی نداره.
خب با اين حساب آيا عكسبرداري با زوم بالا كيفيت نداره ؟
ضمنا قيمت داري؟
ممنون

h_zaman06
12-06-2009, 18:06
لنز کیتش خیلی خوبه. اگه بخواین لنز بهتری بگیرین باید خیلی بیشتر هزینه کنین. به نظر من فعلا با همین لنز بگیرین و استفاده کنین و بعدها اگه خواستین میتونین یه لنز دیگه بگیرین.

بهترین موقع برای خرید کی هست ؟؟؟ چون انگار قبل از عید 550 بود حالا شده580 ... قضیه چیه ؟؟

بهدش اینکه موقع خرید چه چیزهایی بخرم ؟ (مموری سه پایه ----- ...) همش را از خود مغازه داری که دوربین میخرم بگیرم یا برم جای دیگه ؟؟؟

قیمتش با خارج از کشور خیلی فرق داره ؟؟ یعنی از اونجا بیارند برام بهتره یا نه ؟؟؟ بحث گارانتی و اینا چه طور هست ؟

مرسی :)

Senator_F
12-06-2009, 18:32
خب با اين حساب آيا عكسبرداري با زوم بالا كيفيت نداره ؟
ضمنا قيمت داري؟
ممنون

نه،اصلا به کیفیت ارتباطی نداره که.کل حرفش اینه که این دوربین برای عکسبرداری،باید فقط از ال سی دی استفاده کنین.این ربطی به کیفیت نداره.
ولی در مورد کیفیتش اطلاعات دقیقی ندارم.ولی در کل نباید زیاد تفاوتی با بقیه داشته باشه.
به جزئیات اطلاعتش توجه کنین و مقایسه کنین با Sx110 یا Sx200 و یا H20.

*Alucard*
13-06-2009, 00:15
دوستان به این نکته دقت کنن که به اغلب سایتهای ایرانی که محصولات رو مثلا!!! Review میکنن نمیشه اعتماد کرد یه نمونش همین Digikala هست که مثلا یه Review راجب بعضی محصولات مینویسه که فقط به درد خنده میخوره در 90 درصد موارد وقتی متن Review رو میخونید متوجه میشید که رفتن عینا کلماتی رو که توی کاتولوگ تبلیغاتی محصول راجبش نوشته شده میارن اونجا با کمی تغییرات مینویسن بدون اینکه رفته باشن ببینن این قابلیت به جز روی کاغذ تو دنیای واقعی هم عمل میکنه یا نه و من حاضرم شرط ببندم که 98 درصد نقدهای این سایت بدون وجود و تست محصول واقعی و صرفا جهت پر کردن صفحات سایت توسط افراد غیر متخصص انجام شده.

prowler88
13-06-2009, 01:52

با حرف دوستمون در مورد سایت های ایرانی کاملا موافقم. شما هم به این حرف ها به این راحتی اعتماد نکن.

prowler88
13-06-2009, 01:58
بهترین موقع برای خرید کی هست ؟؟؟ چون انگار قبل از عید 550 بود حالا شده580 ... قضیه چیه ؟؟

بهدش اینکه موقع خرید چه چیزهایی بخرم ؟ (مموری سه پایه ----- ...) همش را از خود مغازه داری که دوربین میخرم بگیرم یا برم جای دیگه ؟؟؟

قیمتش با خارج از کشور خیلی فرق داره ؟؟ یعنی از اونجا بیارند برام بهتره یا نه ؟؟؟ بحث گارانتی و اینا چه طور هست ؟

مرسی :)

در مورد قیمت اطلاعی ندارم. بازار ایران هم هیچ حساب کتابی نداره. ممکنه همین فردا قیمت ها 100 تومن بره روش.
چیزایی که لازم داری یه مموری سرعت بالاست. (transcend یا sandisk) و یه سه پایه که تنظیمات و کیفیت ساخت خوب داشته باشه. البته اینا تجهیزات اصلی هستن و ----- و فلاش هم میتونی به انتخاب خودت اگه خواستی بگیری.
قیمت ممکنه تو هر کشوری فرق کنه. اگه خارج کسی هست که میتونه برات بیاره بگو یه قیمت بگیرن اگه تفاوتش زیاد بود خوبه.
گارانتی اصلی دوربین های کنان هم آفومار هست که میگن خیلی میبره رو قیمت دوربین و حالا نمیدونم دیگه خدماتش در چه سطحیه.

armin_software
15-06-2009, 14:07
دوست عزیز،توی این مدت،تغییرات خیلی کم بوده.هر دوربینی که اونموقع انتخاب کرده بودین،الان هم معتبره مگر اینکه شرایط تون فرق کرده باشه.
اگه اشتبا نکنم،اونموقع میخواستین W130 سونی بگیرین.
در ضمن این دوربینی که الان سوال فرمودین،دوربین چندان مطرح و موفقی نیستش.
اون موقع w110
الان بودجم یکم بیشتر شد!
a590
به نظر شما به جز a590 چی میشه خرید؟

avecina.ir
15-06-2009, 14:22
سلامم..
دوستان به این نکته دقت کنن که به اغلب سایتهای ایرانی که محصولات رو مثلا!!! Review میکنن نمیشه اعتماد کرد یه نمونش همین Digikala هست که مثلا یه Review راجب بعضی محصولات مینویسه که فقط به درد خنده میخوره در 90 درصد موارد وقتی متن Review رو میخونید متوجه میشید که رفتن عینا کلماتی رو که توی کاتولوگ تبلیغاتی محصول راجبش نوشته شده میارن اونجا با کمی تغییرات مینویسن بدون اینکه رفته باشن ببینن این قابلیت به جز روی کاغذ تو دنیای واقعی هم عمل میکنه یا نه و من حاضرم شرط ببندم که 98 درصد نقدهای این سایت بدون وجود و تست محصول واقعی و صرفا جهت پر کردن صفحات سایت توسط افراد غیر متخصص انجام شده.
ببین شما رفتی از یه سایت فروش لوازم انتظار Review حرفه ای داری خوب غلطه دیگه!! باید به مراجعهی مثل dpreview.com سر بزنی.. من از Digikala خرید انلاین داشتم و از خدماتش 100 درصد راضی هستم.بازم بخوام خرید انلاین کنم احتمالن از همون اینکار را میکنم.هر چیزی را بهر کاری ساختن!!:46:

armin_software
17-06-2009, 12:29
سلام
دوستان من a1000 خریدم!
160 تومن
خوبه؟

Senator_F
17-06-2009, 12:51
سلام
دوستان من a1000 خریدم!
160 تومن
خوبه؟

مبارکه.دوربین خوبیه.ایشاللا عکسای قشنگی بگیرین باهاش.

Samin_System
17-06-2009, 16:26
يه سايت براي تست فني و مقايسه دوربينهاي عكاسي . اميدوارم تكراري نباشه .

armin_software
17-06-2009, 19:30
مبارکه.دوربین خوبیه.ایشاللا عکسای قشنگی بگیرین باهاش.
خیلی ممنون

من می خوام از یک شی خاص عکس بگیرم که فقط اون بیفته و پشت جسم کدر بشه!
چه طوری میشه؟

mh.attari
17-06-2009, 19:49
خیلی ممنون

چه طوری میشه؟
اینو لطفا واسه sx1 هم بگید:20:

Senator_F
17-06-2009, 20:29
خیلی ممنون

چه طوری میشه؟

اینو لطفا واسه sx1 هم بگید:20:

ببینین،اصلی ترین راهش،افزایش قطر دیافراگم(کاهش عددش) هستش.این فقط تو دوربینایی قابل اجرا هستش که حالت عکسبرداری با تنظیمات دستی رو داشته باشه.
برای SX1 بگم اول(منظور دوربینایی که تنظیمات Manual رو دارن).سه تا راه برای این کار پیشنهاد میشه و همشون هم باید از کمترین عدد دیافراگم ممکن استفاده بشه.

1- اولین راهش عکس گرفتن در حالت ماکرو هستش.دوربینو میذارین روی ماکرو،این حالت خودبخود کمی عمق میدان رو کاهش میده که برای ما خوبه،یکمی هم با دیافراگم بهش تاثیر میذاریم ما.نگران لرزش نباشین،چون با کاهش عدد دیافراگم،خودبخود باید سرعت شاتر افزایش پیدا کنه.

2- روش دوم،حالت معمولیه.یعنی مثلا برای چیزایی که نمیشه با حالت ماکرو گرفت.اینجا تنها روش همون دیافراگم هستش.

3- بعضی وقتا،میشه از یه سوژه ثابت(مثل مثلا یه آدم)،با حداکثر زوم و از فاصله خیلی دور عکس گرفت.افزایش فاصله کانونی،خودبخود عمق میدان رو کاهش میده و یه نکته ای که هست،عدم امکان استفاده از گشادترین حالت دیافراگم هستش.که اونم نگران نباشین.چون تاثیر زوم خیلی بیشتر از این ضعف هستش.ولی تو این حالت هم باید برای بهترین نتیجه،باید از گشادترین حالت ممکن استفاده بشه.

اگه بخوایم به ترتیب بچینیم،زوم بهترین ،بعدش ماکرو و بعدش حالت معمولی نتیجه مد نظرتون رو میده.

حالت نرم افزاری هم وجود داره که برای دوربینای که نمیتونن از حالت دیافراگم استفاده کنن(البته همچنان ماکرو و زوم در دسترش هستش اکثرا) استفاده میشه.یعنی با فتوشاپ.

آخرش هم اینو خواهش می کنم که سوالتون رو توی تاپیک اختصاصی هم مطرح کنین تا اونجا کپی بشه تا بمونه برای دسترسی های بعدی برای خودمون و دیگران.ممنون.

*Alucard*
20-06-2009, 02:23
----------------------------------------------

*Alucard*
20-06-2009, 02:24
سلامم..
ببین شما رفتی از یه سایت فروش لوازم انتظار Review حرفه ای داری خوب غلطه دیگه!! باید به مراجعهی مثل dpreview.com سر بزنی.. من از Digikala خرید انلاین داشتم و از خدماتش 100 درصد راضی هستم.بازم بخوام خرید انلاین کنم احتمالن از همون اینکار را میکنم.هر چیزی را بهر کاری ساختن!!:46:

دوست عزیز شما خودت داری فلسفه حرفای خودتو رد میکنی وقتی اونا یه سایت فروش هستن صرفا باید کار فروش بکنن نه اینکه بیان به محصولات امتیاز الکیبدن مجبورشون که نکردن! بنابراین به نظر من صداقت تو کارشون نیست و خرید کردن ازشون پول تو جیب ... ریختنه چون امتیاز دادنشون جهت داره و به نفع محصولاتی هست که سودش بیشتره من خودم از نزدیک در جریان عملکرد بعضی از این سایتها هستم ضمن اینکه کارشونم ضمانت نداره یعنی همیشه شما نمیتونی مطمئن باشی که داری یه خرید مطمئن میکنی.

cuteetuc
20-06-2009, 08:44
دوستان و اساتيد نظرتون رو درباره دوربينهاي ذيل مي خواستم بدونم.البته تا اين لحظه انتخابم panasonic fz 28 هستش.اين رو بگم كه فيلمبرداري و قابليت زوم اپتيكال در هنگام فيلمبرداري برام مهم هستش.اگه ميشه دورستان نظرشون رو با الويت بندي اعلام كنند.

panasonic tz7/sz3
panasonic gh1
canon ixus i990
canon sx200

در ضمن آيا GH 1 الان تو بازار موجوده يا هنوز تو ايران عرضه نشده؟ اگه ممكنه كساني كه تهيه كردن قيمت محصولات بالا رو هم بگن.بازم از توجه و راهنمايي شما متشكرم.

prowler88
20-06-2009, 11:57
دوستان و اساتيد نظرتون رو درباره دوربينهاي ذيل مي خواستم بدونم.البته تا اين لحظه انتخابم panasonic fz 28 هستش.اين رو بگم كه فيلمبرداري و قابليت زوم اپتيكال در هنگام فيلمبرداري برام مهم هستش.اگه ميشه دورستان نظرشون رو با الويت بندي اعلام كنند.

panasonic tz7/sz3
panasonic gh1
canon ixus i990
canon sx200

در ضمن آيا GH 1 الان تو بازار موجوده يا هنوز تو ايران عرضه نشده؟ اگه ممكنه كساني كه تهيه كردن قيمت محصولات بالا رو هم بگن.بازم از توجه و راهنمايي شما متشكرم.
سلام. این دوربین ها هر کدوم از یه رده هستن و با هم فرق میکنن. GH1 که اصلا بحثش جداست و هم کیفیتش از همه ی اینا بالاتره هم حرفه ای تره و هم قیمتش گرون تره.

keyboy
20-06-2009, 12:15
سلام به همه دوستان عزيز
من ميخوام يه دوربين در حدود 250 تومن بگيرم. اگه ميشه بگين بايد دنبال چه امكاناتي تو اين رنج قيمت باشم و چه فاكتور هايي مهمترند. (متاسفانه اطلاعاتي در زمينه عكاسي ندارم )
بي زحمت بهترين انتخاب هاي ممكن رو بهم معرفي كنين.
از لطفتون ممنونم. :20:

avecina.ir
20-06-2009, 12:30
سلامم..

panasonic tz7/sz3
panasonic gh1
canon ixus i990
canon sx200

اگه که میخوای دوربین کامپکت باشه Panasonic Lumix DMC-ZS3 عالیه بشرطی که گیر بیاری
اگه که اندازه و وزن دوربین واست مهم نیستش Panasonic Lumix DMC-FZ28 خیلی مناسبه

wergy
20-06-2009, 13:28
سلام به همه دوستان
من دو دل هستم که بین دوربین Fujifilm FinePix S100fs و Sony Cybershot DSC-HX1 کدوم را انتخاب کنم . دوربین فوجی به نظرم با این اطلاعاتی که من از عکسهاش جمع کردم فکر کنم باید عکس بهتر از این مدل سونی که گفتم بگیره ولی در فیلمبرداری به پای سونی نمیرسه البته سونی توی دوربینهای نیمه حرفه ای عکس قابل قبولی میندازه و خیلی پیشرفته تر از فوجی است باید هم باشه به خاطر جدید بودنش البته به نظر من.
من اولین باری نیست که درباره خرید دوربین دودلم اول دوربین کانن 720 آی اس داشتم بعد فروختم دوربین پاناسونیک fz28 گرفتم از تمام امکاناتش راضی بودم بجز صدای فیلمبرداریش که mono ضبط میشد که جالب نبود آن را هم فروختم و حالا رسیدم به این دو دوربین البته اگه دوستان دوربین دیگه ای سراغ دارن به من بگن البته تقریباً من تمام دوربینهایه نیمه حرفهای را دیدم از کانن / سونی / فوجی / نیکون / کاسیو / پاناسونیک /المپیوس ولی منظورم تمام محصولاتش نیستا فقط اونایی که نظرم را جلب کرده بود را دیدم حالا به هر حال دوستان یک کمکی به من بکنند اگه دوربین دیگه ای که از اینها بهتر باشه به قیمت پانصد و بیست الی سی باشه معرفی کنند

درباره دوربین Fujifilm FinePix S100fs

درباره سونی Cybershot DSC-HX1 :

در ضمن من چند تا عکس از این دو مدل میزارم برای قضاوت دوستان :

اولی دوربین فوجی :Fujifilm FinePix S100fs

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ماه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید گل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید گل و ساختمان

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید چمن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید چهره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اردک

البته یک نکته این عکس ماه که من گذاشتم واقعاً با این لنزی که فابریک رویش است با زوم 14 گرفته شده اگه دوستان اطلاعاتی دارند به من بگن .

نمونه عکس سونی :Cybershot DSC-HX1

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کوه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید فواره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ساحل

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دریا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید پرنده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید گل

درباره عکس سونی که گذاشتم نمیدونم برای خودش است یا نیست البته توی دی پریویو گذاشته بودن ولی وقتی رویه عکس راست کلیک میکنم و properties را میزنم در قسمت summary و در قسمت advanced چیزی نوشته نیست که این عکسها را این دوربین گرفته است.
متاسفانه تایپیک را شلوغ کردم اگه چیزه نامربوطی درباره عکسها گفتم به بزرگواری خودتان آماتوریه مرا ببخشید دو دلیه دیگه چیکار میشه کرد:31::31:

Samin_System
20-06-2009, 16:00
سلام به همه دوستان عزيز
من ميخوام يه دوربين در حدود 250 تومن بگيرم. اگه ميشه بگين بايد دنبال چه امكاناتي تو اين رنج قيمت باشم و چه فاكتور هايي مهمترند. (متاسفانه اطلاعاتي در زمينه عكاسي ندارم )
بي زحمت بهترين انتخاب هاي ممكن رو بهم معرفي كنين.
از لطفتون ممنونم. :20:

دوست خوبم شما قبل از هر كاري بايد خواسته هاي خودتو از يه دوربين مشخص كني بعد بري سراغ خريد . اينكه زوم ، كوچك يا بزرگ بودن دوربين ، قابليت فيلم برداري و ... برات مهم هست يا نه همه اينا ميشه فاكتورهايي كه تو خريد شما تاثير ميذاره . ولي به عنوان يه پيشنهاد اگه بتوني يه كمي بيشتر هزينه كني دوربين canon sx110 قابليتهاي خوبي داره . 9 مگا پيكسل با زوم اپتيك 10 برابر ، عكاسي ماكرو بسيار خوب ، تنظيمات دستي مختلف و فيلمبرداري در حد قابل قبول و ... . اين دوربين و يه مدل پايين تر از اون يعني sx100 رو به چند تا از دوستان پيشنهاد دادم و الان همه اونا از دوربينشون راضي ان . باز هم ميگم شما بايد سطح توقعات خودتو كاملا مشخص كني .

avecina.ir
20-06-2009, 16:07
سلامم..
دوست خوبم شما قبل از هر كاري بايد خواسته هاي خودتو از يه دوربين مشخص كني بعد بري سراغ خريد . اينكه زوم ، كوچك يا بزرگ بودن دوربين ، قابليت فيلم برداري و ... برات مهم هست يا نه همه اينا ميشه فاكتورهايي كه تو خريد شما تاثير ميذاره . ولي به عنوان يه پيشنهاد اگه بتوني يه كمي بيشتر هزينه كني دوربين canon sx110 قابليتهاي خوبي داره . 9 مگا پيكسل با زوم اپتيك 10 برابر ، عكاسي ماكرو بسيار خوب ، تنظيمات دستي مختلف و فيلمبرداري در حد قابل قبول و ... . اين دوربين و يه مدل پايين تر از اون يعني sx100 رو به چند تا از دوستان پيشنهاد دادم و الان همه اونا از دوربينشون راضي ان . باز هم ميگم شما بايد سطح توقعات خودتو كاملا مشخص كني .
منم sx110 را میخواستم همین حالا پیشنهاد بدم که دیدم شما گفتین.هم ظاهر جذابی داره و هم امکانات و قیمت مناسب.فقط فیلمبرداریش HD نیستش

Samin_System
20-06-2009, 16:07
سلام به همه دوستان
من دو دل هستم که بین دوربین Fujifilm FinePix S100fs و Sony Cybershot DSC-HX1 کدوم را انتخاب کنم . دوربین فوجی به نظرم با این اطلاعاتی که من از عکسهاش جمع کردم فکر کنم باید عکس بهتر از این مدل سونی که گفتم بگیره ولی در فیلمبرداری به پای سونی نمیرسه البته سونی توی دوربینهای نیمه حرفه ای عکس قابل قبولی میندازه و خیلی پیشرفته تر از فوجی است باید هم باشه به خاطر جدید بودنش البته به نظر من.
من اولین باری نیست که درباره خرید دوربین دودلم اول دوربین کانن 720 آی اس داشتم بعد فروختم دوربین پاناسونیک fz28 گرفتم از تمام امکاناتش راضی بودم بجز صدای فیلمبرداریش که mono ضبط میشد که جالب نبود آن را هم فروختم و حالا رسیدم به این دو دوربین البته اگه دوستان دوربین دیگه ای سراغ دارن به من بگن البته تقریباً من تمام دوربینهایه نیمه حرفهای را دیدم از کانن / سونی / فوجی / نیکون / کاسیو / پاناسونیک /المپیوس ولی منظورم تمام محصولاتش نیستا فقط اونایی که نظرم را جلب کرده بود را دیدم حالا به هر حال دوستان یک کمکی به من بکنند اگه دوربین دیگه ای که از اینها بهتر باشه به قیمت پانصد و بیست الی سی باشه معرفی کنند

دوست خوبم يه نگاه به Canon SX10 IS يا Canon SX1 IS بندازي بد نيست . :46:

Samin_System
20-06-2009, 16:11
سلامم..
منم sx110 را میخواستم همین حالا پیشنهاد بدم که دیدم شما گفتین.هم ظاهر جذابی داره و هم امکانات و قیمت مناسب.فقط فیلمبرداریش HD نیستش

شما اگه فيلمبرداري HD مي خواي بايد قيمت رو يه خورده بالا ببري . :5:

gladiator.shiraz
20-06-2009, 16:27
سلام ...
نظرتون رو در مورد canon ixus 110 میخاستم بدونم ....فیلمبرداری برام مهمه .....

blackboy_siasia
20-06-2009, 16:27
سلام دوستان
نظرتون در مورد دوربین کانن IXUS 990 IS چیه ؟!
قیمت الان چه حدوده ؟!
مموری که سر خودش هست چیه ؟!
افت قیمت داشته ؟! یا خواهد داشت ؟!
اگر نه! از سری دوربین های جدید چی پیشنهاد میشه ؟!
پیشاپیش ممنون.

gladiator.shiraz
20-06-2009, 16:33
سلام دوستان
نظرتون در مورد دوربین کانن IXUS 990 IS چیه ؟!
قیمت الان چه حدوده ؟!
مموری که سر خودش هست چیه ؟!
افت قیمت داشته ؟! یا خواهد داشت ؟!
اگر نه! از سری دوربین های جدید چی پیشنهاد میشه ؟!
پیشاپیش ممنون.

منم میخاستم همینو بگیرم تنها تفاوتش با 110 زوم بیشترشه اگه برات مهم نیست 40 - 50 تومن سود میکنی ...از لحاظ کیفیت هم چند نفر که داشتن حسابی ذوق کردن .........

Samin_System
20-06-2009, 16:38

ديدن اين لينك ممكنه به شما كمك كنه

Samin_System
20-06-2009, 16:43
سلام ...
نظرتون رو در مورد canon ixus 110 میخاستم بدونم ....فیلمبرداری برام مهمه .....

اين دوربين فيلمبرداري HD هم داره . از اين نظر خيالتون راحت باشه . در كل شركت كانن دوربينهايي كه در اين سطح ميسازه از لحاظ شكل و ساخت و كيفيت عكس خيلي به هم نزديكن .

blackboy_siasia
20-06-2009, 18:26
منم میخاستم همینو بگیرم تنها تفاوتش با 110 زوم بیشترشه اگه برات مهم نیست 40 - 50 تومن سود میکنی ...از لحاظ کیفیت هم چند نفر که داشتن حسابی ذوق کردن .........

ممنون
یعنی هیچ فرقی دیگه نداره ؟
قیمت دقیقش رو میدونید ؟

***fandogh***
20-06-2009, 18:41
سلام و خسته نباشید میخواستم بیبینم کسی دفترچه راهنمای فارسی canon sx10 رو داره ؟

Samin_System
20-06-2009, 19:13
ممنون
قیمت دقیقش رو میدونید ؟

IXUS 980 IS و IXUS 110 IS هر دو بين 320 تا 330 هزار تومن و IXUS 990 IS تقريبا بين 360 تا 375 هزار تومن .
براي ديدن فرقشون هم به اين سايت سر بزنيد .

Hossein_murderer
20-06-2009, 19:45
ازبین IXUS 990 IS وDSC-T500 وw300وzs1 کدوم بهتره؟

hadi_oj
20-06-2009, 22:47
سلام.
میشه کمکم کنین که یکی از اینها رو انتخاب کنم؟البته با در نظر گرفتن همه موارد.(از جمله قیمت!)
Nikon P80
SONY H50
FUJI S2000HD
LUMIX FZ28
البته یه گوشه چشمی هم به a200 سونی دارم!راستی لنز 70-18 که باهاش میدن چطوره؟ اگه قیمتی ازش {واز مدلهای فوق الذکر} دارین،بگین.(البته لطفا!!).

avecina.ir
20-06-2009, 23:16
سلامم..
سونیT500 که بدلایل مختلف میره کنار..سونی w300 را هم بخاطر مولفه ای کلیدی مثل کیفیت فیلمبرداری پایینتر و زوم خیلی کمتر گذاشتم کنار
IXUS 990 IS و پاناسونیک ZS1 خوبن.اولی زوم اپتیکال کمی داره عوضش فیلمبرداریHDداره ولی دومی زوم اپتیکالش خیلی خوبه اما فیلمبرداریش WVGA (848x480)
هستش و قیمت حدودن 100 تومن پایینتری داره.پردازشگر هر دوتایی جدیده Digic4

سلام.
میشه کمکم کنین که یکی از اینها رو انتخاب کنم؟البته با در نظر گرفتن همه موارد.(از جمله قیمت!)
Nikon P80
SONY H50
FUJI S2000HD
LUMIX FZ28
البته یه گوشه چشمی هم به a200 سونی دارم!راستی لنز 70-18 که باهاش میدن چطوره؟ اگه قیمتی ازش {واز مدلهای فوق الذکر} دارین،بگین.(البته لطفا!!).
شخصن FZ-28 را بر sony H50 ترجیح میدم.چون زوم قویتر و کیفیت فیلمبرداری بالاتری داره

wergy
21-06-2009, 00:24
سلام
من توی 2 صفحه قبل یک پست دادم کلی شلوغ کردم تایپیکو یکی نیست جوابه منو بده دوستون یک گوشه چشمی به پستم که سوالم را مطرح کردم داشته باشه دیگه:20:

Samin_System
21-06-2009, 08:42
سلام
من توی 2 صفحه قبل یک پست دادم کلی شلوغ کردم تایپیکو یکی نیست جوابه منو بده دوستون یک گوشه چشمی به پستم که سوالم را مطرح کردم داشته باشه دیگه:20:
دوست عزيز اگه دقت كرده بودي مي ديدي كه تو پست 3091 جواب شما رو دادم .

Samin_System
21-06-2009, 08:53
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

hadi_oj
21-06-2009, 11:06
شخصن FZ-28 را بر sony H50 ترجیح میدم.چون زوم قویتر و کیفیت فیلمبرداری بالاتری داره

اتفاقا تنها چیزایی که برای من مهم نیست فیلمبرداری و زومه!!

prowler88
22-06-2009, 09:34
ممنون
قیمت دقیقش رو میدونید ؟
980 نسبت به 110 هم سنسورش بزرگتره هم رزولوشنش بیشتره و هم تنظیمات دستی بیشتر داره.
110 لنز واید داره. ماکروی بهتر داره. و فیلمبرداری HD و خروجی HD داره.

تفاوتشون بر خلاف گفته ی دوستمون فقط در زوم نیست.

prowler88
22-06-2009, 09:38

ZS1 یه سر و گردن از همه ی اینا بالاتره.

prowler88
22-06-2009, 09:40
سلام.
Nikon P80
SONY H50
FUJI S2000HD
LUMIX FZ28
FZ28 کیفیتش از بقیه بالاتره و مشخصات بهتری هم داره.
اگه میخوای SLR بگیری به نظر من یا نگیر یا اگه میگیری یه SLR خوب بگیر. حداقل کنان EOS-1000D.

saman65
22-06-2009, 14:35
سلام.بین Canon PowerShot SX110 IS و Nikon Coolpix L100 و Sony S980
کدوم؟

کلا تو محدوده 250 تا 300 چی رو پیشنهاد میکنین

کنون رو من با 240 و نیکون ی که گفتم رو با 200 میتونم بگیرم.سونی ه هم 150

ali_ensam
22-06-2009, 15:45
سلام کسی‌ از دوستان می‌تونه در رابطه با دوربین ..کانون 50D برام اطلاعات بده! اگر کسی‌ هست لطفا جواب منو بعده ! با تشکر

avecina.ir
22-06-2009, 22:48
سلامم..
سلام کسی‌ از دوستان می‌تونه در رابطه با دوربین ..کانون 50D برام اطلاعات بده! اگر کسی‌ هست لطفا جواب منو بعده ! با تشکراین یه دوربین SLR حرفه ای با حسگر CMOS 15MP هستش با قیمت بیشاز 1200 دلاری!! و برای کسانیکه دنبال نصب لنز خارجی و کلن عکاسی حرفه ای هستن مناسبه که لابد خودتون میدونین.
پردازشگر پیشرفته ی Digic4 -عکاسی پیاپی 6.3fps - ایزوی 100-3200 قابل توسعه تا 12800 !! - منظره یاب مجازی
عجبیه که با بدنه ی آلیاژ منیزیوم باید سبک کیبود ولی با اینحال بالای 800 گرم وزنشه!!
مشخصات دقیقش در صفحه ی زیر>>

• سنسور CMOS 15.1 مگاپیکسلی
• نمایشگر 3 اینچ با پیکسل 920000
• نمایشگر با زاویه دید گسترده تا 160 درجه
• حالت Live View ، پردازشگر DIGIC 4
• عکس برداری با فرمت های RAW/JPEG
• سازگار با لنزهای کانن سری EF/EF-S
• سیستم پاک کننده یکپارچه ، نور سجی دقیق
• حالت فوکوس 9 ناحیه ای
• تنظیم حساسیت ایزو از 100 تا 3200
• 9 حالت تنظیم وایت بالانس
• دارای 22 اطلاعات در منظره یاب
• سرعت شاتر از 30 تا 8000/1 ثانیه
• اتو فلاش ، محدوده نور فلاش تا 13 متر
• 15 حالت عکس برداری
• 25 زبان مختلف در منو
• اتصالات USB/HDMI ،خروجی ویدئو
• ساپورت مموری کارتهای CF در 2 نوع و UDMA
• سازگار با باتری های لیتیومیBP-512/BP-51 BP-511/BP-511A/ و باتری لیتیومی CR2016
• وزن آن با باتری822 گرم و بدون باتری 730 گرم میباشد .

saman65
23-06-2009, 07:30
سلام.بین Canon PowerShot SX110 IS و Nikon Coolpix L100 و Sony S980
کدوم؟

کلا تو محدوده 250 تا 300 چی رو پیشنهاد میکنین

کنون رو من با 240 و نیکون ی که گفتم رو با 200 میتونم بگیرم.سونی ه هم 150

یکی نبود جواب ما رو بده:31:

Samin_System
23-06-2009, 08:58
دوست خوبم دوربينهاي sony كه اصلا حرفشو نزن مخصوصا اين مدلي كه شما گفتي به وضوح از اون تاي ديگه كيفيت پايين تري داره . nikon هم ميگن بيشتر نمونه هاي حرفه اي اون خوبه . بنده خودم كه عكسهاي nikon رو در اين رنج قيمت با canon مقايسه مي كنم ميبينم واقعا همينطوره . در كل من اگه باشم canon sx110 رو انتخاب مي كنم . چون تجربه عكاسي با اون و حتي يه مدل پايين تر از اون يعني sx100 رو دارم و به نظرم با توجه به قيمتش دوربين خيلي خوبيه . ولي اگه شما زوم بالاتر و مگاپيكسل بيشتري مد نظرت هست بايد بري سراغ اون مدل از nikon كه گفته بودي .

Senator_F
23-06-2009, 09:54

دوست عزیز من پیشنهاد می کنم یا یکمی بودجه تون رو افزایش بدین یا حوصله تون رو.الان دو مدل کنون SX200 و سونی H20 دو مدل مطرح این رده و مدل های خوب این محدوده قیمت هستند و چون جدیدا وارد شدن،یکمی هنوز قیمتشون بالاست.البته از آخرین قیمتشون اطلاعی ندارم.
ولی کلا این دو دوربین توصیه میشن.

prowler88
23-06-2009, 11:12
این دو تا اصلا قابل مقایسه با SX110 نیستن. همون طور که گفتن نیکون فقط بالای 600 تومن خوبه. و سونی سری S هم بیش از حد آماتوره و کیفیتش هم خوب نیست.

saman65
23-06-2009, 11:45
دوست عزیز من پیشنهاد می کنم یا یکمی بودجه تون رو افزایش بدین یا حوصله تون رو.الان دو مدل کنون SX200 و سونی H20 دو مدل مطرح این رده و مدل های خوب این محدوده قیمت هستند و چون جدیدا وارد شدن،یکمی هنوز قیمتشون بالاست.البته از آخرین قیمتشون اطلاعی ندارم.
ولی کلا این دو دوربین توصیه میشن.

یه چیزی میخوام یه سال کارم رو راه بندازه.ایشالا چند ماه دیگه خودم میرم سر کار و سال دیگه با یه بودجه بالای 1000$ میرم سراغ دوربین:31:

SX200 این یکی 350$ و H20 هم 270$.کدوم رو شما پیشنهاد میکنین...
بعد اینکه افت قیمت های دوربین ها چجوریه؟مثلا الان با 3 ماه دیگه خیلی فزق میکنه؟؟؟

mh.attari
23-06-2009, 11:47
یه چیزی میخوام یه سال کارم رو راه بندازه.ایشالا چند ماه دیگه خودم میرم سر کار و سال دیگه با یه بودجه بالای 1000$ میرم سراغ دوربین:31:

بعد اینکه افت قیمت های دوربین ها چجوریه؟مثلا الان با 3 ماه دیگه خیلی فزق میکنه؟؟؟
sx200 چون کنونه شک نکن

Senator_F
23-06-2009, 12:03

شما ایران نیستین؟آخه قیمتارو با دلار بررسی می کنین.

چون دوتا دوربین کیفیتشون تو یه سطحه،من سونی رو به خاطر قیمت منصفانه تر(البته با اونی که شما می گین.من از قیمتا خبر ندارم) و فلاش قویتر پیشنهاد میدم.

sx200 چون کنونه شک نکن

هیچوقت فقط از روی برند،دوربین انتخاب نکنین.اشتباه محض هستش.بررسی رو برای همین ساختن.

mh.attari
23-06-2009, 12:06

چون دوتا دوربین کیفیتشون تو یه سطحه،من سونی رو به خاطر قیمت منصفانه تر(البته با اونی که شما می گین.من از قیمتا خبر ندارم) و فلاش قویتر پیشنهاد میدم.

هیچوقت فقط از روی برند،دوربین انتخاب نکنین.اشتباه محض هستش.بررسی رو برای همین ساختن.
چون تقریبا برابرن گفتم کنون:11:

msh_raining
23-06-2009, 14:33
من از آقاي رام بخاطر ارائه مطالب مفيدش تشكر مي كنم
اميدوارم در تمام مراحل زندگي ات موفق باشي

msh_raining
23-06-2009, 14:40
من از آقاي رام بخاطر ارائه مطالب مفيدش تشكر مي كنم
اميدوارم در تمام مراحل زندگي ات موفق باشي

omid2800
23-06-2009, 18:58
این دوربین های sx10 یا fz28 ارزون نشده ما بریم بخریم اگه کسی از آخرین قیمت ها و ذکرفروشگاه خبر داره بگه یک در دونیا 100 در آخرت نصیب بشه

saman65
24-06-2009, 09:22

ممنون دوست عزیز.نه.من آمریکام:11:

کنونه انگار 2 مگاپیکسل بیشتره ولی شما میگی سونه بهتره حتما بهتره:31:

راستی در مورد قیمت های دوربین ها.افت قیمت هاشون چجوره.مثلا تو 2 ماه زیاد افت میکنن؟

Samin_System
24-06-2009, 10:14
این دوربین های sx10 یا fz28 ارزون نشده ما بریم بخریم اگه کسی از آخرین قیمت ها و ذکرفروشگاه خبر داره بگه یک در دونیا 100 در آخرت نصیب بشه

اميد جان اگه بخواي منتظر باشي تا قيمتها پايين بياد مطمئن باش كه يه دليلش ورود مدلهاي جديده و اونوقت با ديدن مدلهاي جدبد وسوسه مي شي كه اونا رو بگيري و اگه باز خواسته باشي كه اونا هم افت قيمت داشته باشن هيچ وقت صاحب دوربين نميشي . :46:

Senator_F
24-06-2009, 10:21

راستی در مورد قیمت های دوربین ها.افت قیمت هاشون چجوره.مثلا تو 2 ماه زیاد افت میکنن؟

اگه امریکا هستین،شما افت قیمت نخواهید دید.این شرایط فقط شامل داخل ایران میشه.بقیه دنیا اقتصاد سالمه.
هردوتا تقریبا در یه سطح هستن.باید خودتون به جزئیات تفاوتشون دقت کنین و به قیمتشون تا یکی رو انتخاب کنین.

amirlovely
24-06-2009, 19:01
سلام

دوربین Sony Cybershot DSC H10 خوبه یا canon sx110 IS ????

Senator_F
24-06-2009, 21:12
سلام

saman65
25-06-2009, 00:56
2 تا سوال؟
چرا سونی HB رو تو Djkala نوشته 12 مگاپیکسل اما من ریویو تو هر سایتی دیدم 10 بود؟

بعد اینکه مموری چند GB خوبه؟من در حد 200 تا عکس میخوام ولی زیاد فیلم میگیرم: دی

mh.attari
25-06-2009, 01:07
2 تا سوال؟
چرا سونی HB رو تو Djkala نوشته 12 مگاپیکسل اما من ریویو تو هر سایتی دیدم 10 بود؟

از این اشتباها می شه
دو تا 4 گیگ بخری فکر کنم بهتره

amin khan
25-06-2009, 06:05
سلام قیمت sx100 و sx110 رو میخواستم
و اینکه اینا بهتره یا fuji 2000 hd ؟

hadi_oj
25-06-2009, 07:40
ممنون دوستان، H50 رو گرفتم.

Samin_System
25-06-2009, 09:52

سلام
sx100 ديگه توليد نمي شه و sx110 هم تقريبا بين 250 تا 260 هزار تومن قيمت داره .
گول ظاهر شيك و غلط انداز fuji ُُS2000HD رو نخور چون فقط مي توني رو كيفيت فيلمبرداري و زوم بالايي كه داره حساب كني .

amin khan
25-06-2009, 10:09
فقط مي توني رو كيفيت فيلمبرداري و زوم بالايي كه داره حساب كني .
ولی همین دو مورد خیلی برام مهمه
مگه sx110 چه مزیتی داره ( به جز حجم کمتر ) که شما اونو ترجیح میدین
قیمتشون که برابره
ولی فوجی فیلمبرداریش و زومش هم بهتره

Samin_System
25-06-2009, 10:23
قیمتشون که برابره

اگه فقط مي خواي رو اين دو مورد حساب كني بهتره يه دوربين فيلمبرداري بخري .
ديدن اين دو تا لينك خالي از لطف نيست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر بنده بزرگترين عيب اين مدل از فوجي اينه كه لرزش گير نداره . دوربيني كه 15x زوم داره بدون لرزش گير چطور مي تونه عكس خوبي بگيره ؟ شما كه همه جا نمي توني يه سه پايه همراه خودت داشته باشي .

.

amin khan
25-06-2009, 10:52

فقط روی این دو حساب نمیکنم ، ولی خیلی جاها لازمه فیلم بگیرم
دوربینی توی اندازه و قیمت sx110 نیست که فیلمبرداری خوبی داشته باشه؟

avecina.ir
25-06-2009, 10:53
سلامم..
قیمتشون که برابره
هر چند که Canon SX110 را اینجا بیشتر پیشنهاد میدن..ولی باید به مشخصات Fujifilm FinePix S2000HD هم با دقت توجه کنی ببینی مورد نظر شما هستش یا نه..زوم 15x این دوربین یه ضعف بزرگ داره که موقع فیلمبرداری عمل نمیکنه!!:18: ضمنن هر دو دوربین مورد بحث در یک زمان تولید شدن ولی موارد مهمی که توی Fujifilm FinePix S2000HD هستش که اینایه و وجه تمایزش با SX110 هستش>>
عکسبرداری پیاپی 13.5fps قابل افزایش تا 33fps !! :18:
قابلیت Dual Shot Mode که باعث میشه در یه لحظه دو تا عکس بگیره و ذخیره کنه یکی با فلش زدن و یکی بدون فلش
10MP موثر
4باتری قلمی میخوره
فیلمبرداری HD یعنی 1280x720 پیکسل:5: ولی با ضبط صدای مونو:13:
داشتن چشمی((View Finder)) البته از نوع الکترونیکی((مجازی))

داشتن پورت خروجی HD

در کل چونکه شما هم مثل من به دو فاکتور مهم کیفیت فیلمبرداری و زوم اپتیکال اهمیت میدی من این دو تا دوربین را بهت پیشنهاد نمیکنم..

Samin_System
25-06-2009, 11:18

اگه بخواي اينا رو با هم داشته باشي يعني فيلمبرداري خوب و زوم بالا بايد يه كمي بيشتر هزينه كني .

prowler88
25-06-2009, 11:48

بین این دو تا که SX200 خیلی مشخصات و کیفیتش بهتره. ولی مدل های پاناسونیک ZS1 و ZS3 خیلی از اینا بهترن.

sx200 چون کنونه شک نکن
بر اساس مقایسه ی dpreview این کنان که شما میگی کیفیتش از پاناسونیک پایین تره.

چون تقریبا برابرن گفتم کنون:11:
البته به نظر من هم کمتر پیش میاد کنان دوربینی بزنه که کیفیتش نا امید کننده باشه ولی وقتی با رقبا مقایسه میشه قضیه فرق میکنه.

بارها گفته شده که کیفیت به مگاپیکسل نیست. و کیفیت SX200 بهتره.

سلام

H10 که دیگه خیلی قدیمی شده. SX110 بهتره.

من فوجی رو پیشنهاد نمیکنم به چند دلیل:
ماکرو نداره (که برای یه دوربین با این قیمت واقعا ناامید کننده س).
سرعت شاتر محدود (بین 1/1000 تا 4 ثانیه)
و مهمتر از همه این که کیفیت عکس هاش به طرز عجیبی پایینه.

سلام
sx100 ديگه توليد نمي شه و sx110 هم تقريبا بين 250 تا 260 هزار تومن قيمت داره .
گول ظاهر شيك و غلط انداز fuji ُُS2000HD رو نخور چون فقط مي توني رو كيفيت فيلمبرداري و زوم بالايي كه داره حساب كني .
تایید

قیمتشون که برابره
فوجی هم فیلمبرداریش بهتره, هم محدوده ی زومش, هم فلاشش. ولی فقط اگه حاضرین به خاطر اینا کیفیت پایین عکس رو تحمل کنین توصیه میشه. علاوه بر اینا ایرادهای دیگه ای هم داره که گفته شد.

زیاد روی فیلمبرداری حساب باز نکنین. مهمتر از رزولوشن فیلمبرداری قدرت فوکوس و کیفیت صداست. به نظر من ZS1 تو این قیمت بهتره.

اگه بخواي اينا رو با هم داشته باشي يعني فيلمبرداري خوب و زوم بالا بايد يه كمي بيشتر هزينه كني .
ZS3 یا SX200

prowler88
25-06-2009, 11:55

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظر بنده بزرگترين عيب اين مدل از فوجي اينه كه لرزش گير نداره . دوربيني كه 15x زوم داره بدون لرزش گير چطور مي تونه عكس خوبي بگيره ؟ شما كه همه جا نمي توني يه سه پايه همراه خودت داشته باشي .

.
جناب سمین من به شما علاقه مندم ولی متاسفانه باید بگویم اطلاعاتی که در اختیار شما گذاشته اند غلط است.
این دوربین لرزشگیر داره.

سلامم..
هر چند که Canon SX110 را اینجا بیشتر پیشنهاد میدن..ولی باید به مشخصات Fujifilm FinePix S2000HD هم با دقت توجه کنی ببینی مورد نظر شما هستش یا نه..زوم 15x این دوربین یه ضعف بزرگ داره که موقع فیلمبرداری عمل نمیکنه!!:18: ضمنن هر دو دوربین مورد بحث در یک زمان تولید شدن ولی موارد مهمی که توی Fujifilm FinePix S2000HD هستش که اینایه و وجه تمایزش با SX110 هستش>>
عکسبرداری پیاپی 13.5fps قابل افزایش تا 33fps !! :18:

این عکس برداری 13.5 فریم در ثانیه رو من اولین بار از شما میشنوم. اگه ممکنه لینک منبع رو برای ما بذارین.

amin khan
25-06-2009, 12:49
یکی از دوستان گفت که فوجی 2000hd ماکرو نداره...
درسته؟!!!
ماکرو یعنی چی؟
یعنی همون که وقتی میخوای مثلا از یه مورچه عکس بگیریم یا از یه فاصله نزدیک نمیذاره عکس تار بشه؟
اگه نداشته باشه خیلی ضایعست که بابا...

در مورد فیلمبرداری zs3 و sx200 چجوریاست؟
اگه ایناهم vga که همون sx110 رو بگیرم
آخه قیافشون رو اصلا دوست ندارم
باز فوجی و sx110 یه ته مایه ای از دوربین های پیشرفته و DSLR اینا دارن
ولی اینا زیادی شبیه دوربینای کامپکتن
حالا باز اساتید هر جور صلاح میدونن

unforgiven2009
25-06-2009, 13:33
2 تا سوال؟

روی سایت های خرید و فورش ایرانی مخصوصا دیجی کالا حساب نکنید . بهتره برای دستیابی به اصلاعات صحیح از سایتهای معتبر استفاده کنید. مانند
اگه این دوربین کارت 8 گیگ ساپورت میکنه بنظرم خرید یک کارت 8 گیگ بصرفه تر باشه .با توجه به اینکه این دوربین با فرمت HD فیلم می گیره و در این مود حجم زیادی از حافظه اشغال می شه خرید کارت 8 گیگ معقول تر هست . البته اره بیشتر عکاسی می کنید و در حد 200 عکس یک کارت 4 گیگ هم جوابگو هستش.با توجه به فیلمبرداریHD حتما از کارتهای به اصلاح HIGH SPEED که بر روی مموری های سونی درج میشه استفاده کنید

موفق باشید

avecina.ir
25-06-2009, 15:32
این عکس برداری 13.5 فریم در ثانیه رو من اولین بار از شما میشنوم. اگه ممکنه لینک منبع رو برای ما بذارین.

dpreview.com
High speed continuous shooting: Capture the action with continuous shooting of up to 13.5 frames per second at Max 33 frames in 3 mega pixel mode

درسته؟!!!
ماکرو یعنی چی؟
یعنی همون که وقتی میخوای مثلا از یه مورچه عکس بگیریم یا از یه فاصله نزدیک نمیذاره عکس تار بشه؟

Panasonic ZS3 و sx200 هر دو بهترین کامپکتهای نیمه حرفه ای حال حاضر هستن.ولی برتری ZS3 بر SX200 از چندین لحاظ وجود داره که فقط یکیش همون زوم حین فیلمبرداریه.. ولی هنوز واسه فروش ندیدم اومده باشه ایران.ضمنن قیمت ایندو تا دوربین از اون محدوده ی بودجه ای که تعیین کردی خیلی بالاتره.SX200 حدود 400 فی میخوره.. اگه میخوای در این حد هزینه کنی و یه دوربین پیشرفته تر بگیری برو سراغ FZ-28

Samin_System
25-06-2009, 15:48
جناب سمین من به شما علاقه مندم ولی متاسفانه باید بگویم اطلاعاتی که در اختیار شما گذاشته اند غلط است.

این دوربین لرزشگیر داره.

دوست خوبم اين مطلبي رو كه عرض كردم از يه سايت استخراج شده و كسي اطلاعات غلطي به من نداده .
اينم لينك اون سايت . اگه به گزينه Image Stabilisation يا همون تثبيت تصوير دقت كني مي بيني كه جلوش نوشته NO

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته بعضي از سايتها لرزشگير اونو از نوع CCD Shift نوشتن . ولي اين سايت كه معتبر هم هست اونو فاقد لرزشگير معرفي كرده . :23:

Samin_System
25-06-2009, 16:04
درسته؟!!!
ماکرو یعنی چی؟

نه اينكه ماكرو نداشته باشه ولي فوكوس ماكروي اين دوربين حداقل 10 سانتيمتره كه چندان به درد عكاسي ماكرو نمي خوره . خيالتو راحت كنم دور اين دوربينو خط بكش .

fa13
25-06-2009, 18:57
کوچکترین و جمع و جور ترین انتخابی که میتونم داشته باشم که تو محیط کار صنعتی خوب جواب بده چی هست
تا قیمت 200

prowler88
25-06-2009, 19:13
درسته؟!!!
ماکرو یعنی چی؟

این پیشنهادهایی که من دادم از نظر طراحی ظاهری نبود. از نظر کیفیت عکس و تنظیمات و امکانات گفتم. اگه ZS1 گیر بیارین خیلی خوبه.

prowler88
25-06-2009, 19:19
دوست خوبم اين مطلبي رو كه عرض كردم از يه سايت استخراج شده و كسي اطلاعات غلطي به من نداده .
اينم لينك اون سايت . اگه به گزينه Image Stabilisation يا همون تثبيت تصوير دقت كني مي بيني كه جلوش نوشته NO

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته بعضي از سايتها لرزشگير اونو از نوع CCD Shift نوشتن . ولي اين سايت كه معتبر هم هست اونو فاقد لرزشگير معرفي كرده . :23:

بر اساس مطلبی که سایت dpreview در مقاله ی مقایسه ی سوپرزوم ها از این دوربین نوشته این دوربین مجهز به دو تا لرزشگیر هست. یکی مکانیکی و یکی دیجیتال. هر چند همون جا نوشته که عملکرد لرزشگیرش خیلی ضعیفه.

prowler88
25-06-2009, 19:24
dpreview.com
High speed continuous shooting: Capture the action with continuous shooting of up to 13.5 frames per second at Max 33 frames in 3 mega pixel mode

خیلی میبخشید ولی من دقیقا متوجه نشدم این مطلب رو کجای سایت نوشته. اگه لطف کنین لینکش رو بذارین ممنون میشم.

Senator_F
25-06-2009, 19:41
خیلی میبخشید ولی من دقیقا متوجه نشدم این مطلب رو کجای سایت نوشته. اگه لطف کنین لینکش رو بذارین ممنون میشم.

این مطلب اینجاس:

اینم لینک صفحه اصلیش:

ولی در کل من این دوربینو پیشنهاد نمی کنم.گول امکاناتشو نخورین.کیفیت عکس معمولی و متوسط داره.در مقابل رقبا چیزی برای عرضه نداره.

avecina.ir
25-06-2009, 19:41
خیلی میبخشید ولی من دقیقا متوجه نشدم این مطلب رو کجای سایت نوشته. اگه لطف کنین لینکش رو بذارین ممنون میشم.اوومدم بگم که دیدم آقای سناتور همزمان با من پست داده..
اینجور وقتا سعی کنین جمله ای که راجع بهش شک دارین را گوگل کنین تا زودتر به مقصد برسین..

Hamed_forum
25-06-2009, 22:56
من كانن a450 دارم ميخواستم بدونم چطور بايد اين رو وب كم كنم يا دوربين هاي كانن وب كم نميشن اين سري كه باطري قلمي ميخورن ايا وب كم ميشن؟ نرم افزاري داره من دوتا سي دي نرم افزار داشت نثب كردم فايده نداشت

prowler88
26-06-2009, 10:45
اوومدم بگم که دیدم آقای سناتور همزمان با من پست داده..
اینجور وقتا سعی کنین جمله ای که راجع بهش شک دارین را گوگل کنین تا زودتر به مقصد برسین..
این 13.5 فریم در ثانیه در حالت 3 مگاپیکسله. روی 10 مگاپیکسل سریعتر از 1.1 فریم جواب نمیده.

avecina.ir
26-06-2009, 11:02
این 13.5 فریم در ثانیه در حالت 3 مگاپیکسله. روی 10 مگاپیکسل سریعتر از 1.1 فریم جواب نمیده.دوست عزیز در متن انگلیسی که گذاشتم نوشته دیگه.. البته هیچ صحبتی از 1.1fpsدر حالت 10MP گفته نشده و این صحبت را دارم از شما میشنوم..
ضمنن توجه کن که خیلی به ندرت پیش میاد که یه کاربر معمولی بره با این رزولوشن بسیار بالا که فقط بدرد چاپ بیلبورد میخوره عکس بگیره.. :31:

hamidpeyk
26-06-2009, 23:38
سلام: من کننSX1 ISخریدم وتازه دارم باهاش سروکله می زنم وخیلی هم آماتورهستم. چیزهایی که تابه حال متوجه شدم: عکسها درحالت اتومات اصلا جالب نیست بخصوص درفضای بسته وبهتره تنضیمات توسط شخص اعمال شودمثلا درفضای باز اگرازمنظره می خواهید عکس بگیریدسلکتورآنرادرحات منظره بگذارید. درفضای بسته منبع نورراخودتان انتخاب کنیدوهرچه تنظیمات دستی مثل مقدارایزو،میزان قدرت فلاش کیفیت عکس بالاترمی رود. کلا عکسهادرفضای بسته درحالت اتو ناامیدکننده است.
کیفیت فیلم برداریش واقعا عالی است. فیلم برداری درحالت 16/9Full HDاست وحداکثرمدت فیلم برداری پشت سرهم آن 4گیگ ودرصورت پایین بودن کیفیت فیلم(تنظیم می شود)تا4ساعت که قاعدتاکسی این کاررانمی کندمگربرای Youtubeبخواد!
بردریموت کنترل آن کم است وازروبروعمل می کند.
باطری شارژی CFL3000میلی آمپر گرفتم که کارایش بیش ازحدانتظارخوب بود.با مموری 4 و8 گیگ توشیبا هم که گرفتم مشکلی تاحالانداشتم.چون حجم فیلم برداریش بالاست اگرمموریش خوب نباشه error ممکنه بده.
اگه ازسروران گرامی کسی دفترچه فارسی(راهنما)اونوبرای دانلودسراغ داره لطفا لینکشو بده.
هرراهنمایی هم بفرمایندممنون
دوربین منوی فارسی داره ولی دفترچه راهنماش اتگلیسی است وکیفیتش هم خوب نبود(ریز وبسیاربدوسطش منگنه شده بود)برای دانلود بود ولی انگلیسی.

avecina.ir
27-06-2009, 01:13
سلامم..
سلام: من کننSX1 ISخریدم وتازه دارم باهاش سروکله می زنم وخیلی هم آماتورهستم. چیزهایی که تابه حال متوجه شدم: عکسها درحالت اتومات اصلا جالب نیست بخصوص درفضای بسته وبهتره تنضیمات توسط شخص اعمال شودمثلا درفضای باز اگرازمنظره می خواهید عکس بگیریدسلکتورآنرادرحات منظره بگذارید. درفضای بسته منبع نورراخودتان انتخاب کنیدوهرچه تنظیمات دستی مثل مقدارایزو،میزان قدرت فلاش کیفیت عکس بالاترمی رود. کلا عکسهادرفضای بسته درحالت اتو ناامیدکننده است.
کیفیت فیلم برداریش واقعا عالی است. فیلم برداری درحالت 16/9Full HDاست وحداکثرمدت فیلم برداری پشت سرهم آن 4گیگ ودرصورت پایین بودن کیفیت فیلم(تنظیم می شود)تا4ساعت که قاعدتاکسی این کاررانمی کندمگربرای Youtubeبخواد!
باطری شارژی CFL3000میلی آمپر گرفتم که کارایش بیش ازحدانتظارخوب بود.با مموری 4 و8 گیگ توشیبا هم که گرفتم مشکلی تاحالانداشتم.چون حجم فیلم برداریش بالاست اگرمموریش خوب نباشه error ممکنه بده.
اگه ازسروران گرامی کسی دفترچه فارسی(راهنما)اونوبرای دانلودسراغ داره لطفا لینکشو بده.
دوربین منوی فارسی داره ولی دفترچه راهنماش اتگلیسی است وکیفیتش هم خوب نبود(ریز وبسیاربدوسطش منگنه شده بود)برای دانلود بود ولی انگلیسی.
یه اطلاعاتی هم اگه از قیمت و محل خرید و گارانتی و لوازم جانبیش که در عمل تحویلتون دادن بنویسین بد نیستش..
راستش تقریبن یه نیم ساعتی دنبال راهنمای فارسی یا بعبارتی User Manual این دوربین گشتم بیفایده بودش.. به هر حال دوربین جدیده و شاید یخورده زمان بگذره پیدا شه.. فقط چون دفترچه ای که تحویلتون دادن خوب نبوده توی صفحه ی زیر همه ی User Guide ها و Brochure همون دفترچش و ضمیمه های دانلودیش وجود داره.. یه زمانی اگه Firmware یا چیز جدیدی کنون واسه این دوربین منتشر کنه همینجا معرفی میکنه>>

mahansaman1353
27-06-2009, 10:58

سلام دفترچه های فارسی رو از این لینکها بگیرید (انجام شده توسط ar313 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
راهنمای فارسی sx1
دفترچه راهنمای Direct Print
Canon Digital Camera Solution Disk

با تشکر از دوست عزیزمون art313 که زحمت این کار رو کشیده بود.

prowler88
27-06-2009, 11:36
دوست عزیز در متن انگلیسی که گذاشتم نوشته دیگه.. البته هیچ صحبتی از 1.1fpsدر حالت 10MP گفته نشده و این صحبت را دارم از شما میشنوم..
ضمنن توجه کن که خیلی به ندرت پیش میاد که یه کاربر معمولی بره با این رزولوشن بسیار بالا که فقط بدرد چاپ بیلبورد میخوره عکس بگیره.. :31:
اگه 10 مگاپیکسل به درد چاپ بیلبورد میخوره پس 24 مگاپیکسل به درد چی میخوره؟ ضمنا اکثر افراد عکسشون رو چاپ نمیکنن و توی کامپیوتر میبینن و روی کامپیوتر هم 3 مگاپیکسل جزئیات خوبی نداره.

mh.attari
27-06-2009, 11:44
منم این دوربین رو دارم مبارکت باشه
می شه یه عکس از مموری ای که خریدی بزاری توشیبا بود نه؟ رنگش سفید هست یا سیاه؟

hamidpeyk
27-06-2009, 11:54
ازبندرعباس بدون گارانتی 465گرفتم ولی فکرمیکنم فروشنده اشتباه کردچون SX10رامی گفت 410وچون موجودنبود من هم ازبس دنبال مطلب تو اینترنت بودم تا ببینم چه دوربینی بگیرم ازکاروزندگی افتاده بودم!گفتم SX1بده.
تجهیزات همون هایی که تو سایتها است :کابل های ارتباطی به تلویزییون(کابل HDMIجزش نیست)وکابل یواس ب کامپیوتر،CDشامل نرم افزارهای ویرایش کنن،ریموت کنترل،هودپلاستیکی،بنددورب ین، درب دوربین که جای اتصال به دوربین نداره ولی یه چیز گیره مانندپشتش داره که می تونی به بنددوربین گیرش بدی مثل کلیپس کاغذ!، 4تا باطری آلکالاین بی جون!که تا بخاهی یه خورده به دوربین وربری فاتحه!
بنابراین بایدبراش جلد،مموری وبهتره باطری شارژی بگیری. من شارژرداشتم ازقبل. 4تاباطری 3000میلی ژاپنی CFLخریدم 18تمن.
جلد 10تمن ومموری 8گیگ توشیبا ژاپنی سرعت بالا40تومن.(همونطور که گفتم باطری شارژی هاش خوب کارمیدن 2برابر باطری های آلکالاین که روش بود).
کابل HDMI کسی نمی دونه چنده؟نوع خاصه چون سر سمت دوربین استانداردنیست و کوچیک است.

hamidpeyk
27-06-2009, 11:59
سیاه بود . با چاپ صلایی وسرعت رایت و رید را نوشته بودمتاسفانه الان یادم نیست اگه واجبه بگو خونه نگاه کنم.
البته یه مموری 4گیگم دارم اون سیاه نیست (لیبل سفید داره)کلاس 6 است. به ژاپنی اصل نمی خوره ولی تا حالا ارور هم نداده.

hamidpeyk
27-06-2009, 12:52
خیلی ممنون.
2می و3می را دانلود کردم ولی دفترچه فارسی پیغام خطامیده که بیش از 10بار دانلود شده!
دارم سعی می کنم پیداش کنم.
شما دار ی emailکنی؟

avecina.ir
27-06-2009, 14:28
اگه 10 مگاپیکسل به درد چاپ بیلبورد میخوره پس 24 مگاپیکسل به درد چی میخوره؟ ضمنا اکثر افراد عکسشون رو چاپ نمیکنن و توی کامپیوتر میبینن و روی کامپیوتر هم 3 مگاپیکسل جزئیات خوبی نداره.
عجب صحبتهایی ما میشنویم!! البته نظرات محترمه ولی عزیزدل..شما که خودت داری میگی واسه دیدن توی کامپیوتر.. توجه کن که رزولوشن یه صفحه نمایش معمولی لپتاپ 1280x800 فرض میکنیم باشه,این میشه حدود 1MP.. یه نمایشگر 17 اینچ رزولوشن بالای واید PC زیر 2MP هستش.. یه نمایشگر 1920x1080 Full HD جدید 2MP هستش.. از این بالاتر که فوق Full HD یعنی 1920x1200حساب میشه 2.3MP بیشتر نیستش .. بعد 3MP که ابعادش از یه نمایشگر 1920x1200 هم بالاتره میگی جزئیات خوبی نداره؟؟؟!!!!! واویلا!! نکنه شما بجای نمایشگر معمولی کامپیوتر از پلاسمای 50 اینچ استفاده میکنی که واسه دیدن توی PC و یه آشیو ساده 3MP کمه واست!!!
ببین
اگه شما عادت دارین عکسهای 10MP آرشیو کنین باید توجه کنی که اکثر کاربرهایی که عکسهای معمولی و خانوادگی و شخصی نگهداری میکنن برعکس شما هستن و جز عکسهای خاص که نیاز هستش با رزولوشن بالا آرشیو کنن بقیه را کاهش حجم میدن!! ..
در هر حال شما یه مطلب مستند که ما راجع به Continus Shooting اون دوربین به یکی از دوستان ارائه کردیم را اول اومدی رد کردی!! بعد که لینک دادیم باز اومدی گفتی کجاش همچین چیزی نوشته!! وقتی نشونت دادیم باز داری به این شکل حولش بحث بیربط میکنی!! نمیدونم آخرش از توش چی میخواد درآد؟؟

amin khan
27-06-2009, 14:47
خوشم میاد هیچ انجمن و تایپیکی مثل اینجا بساط جنگ و دعوا برپا نیست....

fبعد میگی 3مگاپیکسل جزئیات خوبی نداره؟؟؟!!!!!
از الان بگم من بیطرفم ولی یه نکته ای بگم که منظور از جزییات اینه که مثلا بخواهیم روی یه جای عکس زوم کنیم
درسته که 3 مگا پیکسل صفحه lcd های 20 اینچ هم پر میکنه ولی اگه حتی 12.5 درصد روش زوم کنیم تار میشه
اونموقع دیگه به درد روتوش و اینا نمیخوره

به جرات میتونم بگم نصف صفحات این تایپیک کل کل هستش
ما کوچیک همه هم هستیم از راهنمایی های همه هم استفاده کردیم ولی این رسمش نیست...

Samin_System
27-06-2009, 16:24

از الان بگم من بیطرفم ولی یه نکته ای بگم که منظور از جزییات اینه که مثلا بخواهیم روی یه جای عکس زوم کنیم
درسته که 3 مگا پیکسل صفحه lcd های 20 اینچ هم پر میکنه ولی اگه حتی 12.5 درصد روش زوم کنیم تار میشه

منم با نظر امين خان موافقم . يه عده تو اين تاپيك سعي دارن ديگران رو بكوبن . اين مطلب رو قبلا هم گفته بودم ولي باز اين كل كل ها ادامه داره .
دوست عزيز Avecina.ir بنده هم در سطح كاملا آماتور عكس ميگيرم ولي همه اونا رو با حداكثر رزولوشن ذخيره مي كنم تا اگه لازم شد بتونم اونها رو اديت كنم . شما حتما مي دوني كه كيفيت عكس قبل از هر چيزي به كيفيت سنسور و لنز بستگي داره بعد به تعداد پيكسلها ولي اكثر مردم فكر مي كنن كه هر چي رزولوشن دوربين بالاتر باشه كيفيت عكس هم بالا مي ره و به خاطر همين ، عكساشونو تا اونجايي كه من ديدم با حداكثر ظرفيت ذخيره مي كنن . از دوست خوبمون Prowler88 هم مي خوام كه احوالات ديگران رو يه كمي بيشتر مراعات كنن تا بتونيم از تجربيات هم استفاده كنيم . وقتي كسي يه مطلبي رو ميگه و حالا ممكنه به هر دليلي يه جايي از اون ايراد داشته باشه اگه همه نسبت به اون طرف موضع بگيرن مطمئنا ديگه كسي رغبت نمي كنه تو اين تاپيك پست بده .

Samin_System
27-06-2009, 16:47
راستي يادم رفت بگم كه شركتهاي kodak و canon سنسورهاي پنجاه مگا پيكسلي ساختن . اين مطلب واسه چند ماه پيشه ولي بعد از اين مشاجرات خوندن اونها رو به دوستان توصيه مي كنم .

avecina.ir
27-06-2009, 17:12

اولن که جنگ و دعوا نیستش دوست جان.. داریم مباحثه فنی میکنیم حالا یخورده اگه جدی بودش دلیل نمیشه شما اینحرف را بزنی!!!! دعوا!!! عجیبه والا!!! :19:

دومن اون دوستمون هیچ صحبتی از زوم نکردن وگرنه هر آدم مبتدی هم این را میدونه که واسه زوم زیاد نیاز هستش که رزولوشن و کیفیت رنگ بالا باشه.. در ضمن 3MP از لحاظ فنی کلی جای زوم کردن داره هنوز.. :46:
سومن شما بعد از اینکه عکس خام RAW یا هر فرمتی که از دوربین گرفتی را روتوش کردی اوونوقت باید ابعاد و حجمش را کاهش بدی و آرشیو کنی نه اینکه طبق حرف شما اول کوچک کنی بعد روتوش!!!:18:
چهارمن من گفتم اکثر عکسهای عادی را دلیلی نداره با حجم بالا آرشیو کنیم نگفتم که همه ی عکسها را!!!
پنجمن موضوع صحبت به نظر اینجانب بیدلیل به این سمت رفته.. چون بنده یه مطلبی بصورت مستدل راجع به عکاسی پی در پی دوربینS2000HD عرض کردم.. :46:
ششمن اون دوستمون یه مطلب کاملن اشتباه از خودشون در اینجا گفتن که بنده موندم با توجه به کدوم منبع این را فرمودن؟؟ در کجای سایت dpreview که لینکش را داده بودم این را گفته؟؟ توجه کنین>>

این 13.5 فریم در ثانیه در حالت 3 مگاپیکسله. روی 10 مگاپیکسل سریعتر از 1.1 فریم جواب نمیده.
:18::18:
dpreview همونطور که دو صفحه قبل نوشته بودم داره میگه>>

اگه حالت کلکل داشتش بنده عذرخواهی میکنم:11: ولی حس کردم اطلاعات اشتباهی دادن و باید تذکر داده شه

Senator_F
27-06-2009, 18:09
خب این مسئله که نیازی به بحث کردن نداره که.همین الان یه عکسی که 10MP هستشو،حجمشو با هر نرمافزاری که دوس داری،کوچیک کن تا حد 1MP اگه مانیتورت اینو میخواد.بعدش هر دو رو پشت سر هم نگا کن.آیا افت کیفیتی نمی بینی؟

حالا با دوربینت،یه صحنه رو هم با 1MP و هم با 10MP بگیر.(حتما عکس بگیر،تغییر سایز بعد از عکاسی و اینا نمیخوام. حتما دو تا عکس بگیر.یکی با یک و یکی با ده MP).بعد دوتارو پشت سر هم تو کامپیوتر نگا کن.حداقل 10 بار پشت سرهم هی عکسارو مرور کن.ببین تغییر کیفیتی نمی بینی؟

prowler88
27-06-2009, 18:35
سلام خدمت همه ی دوستان که اینجا پست میدن و باعث میشن این تاپیک همچنان به عنوان یه تاپیک فعال شناخته شه.
دوست عزیز avecina.ir باور کنید من اصلا قصد دعوا یا جسارت نداشتم. یه مطلبی رو از dpreview نقل کردم. شما به جای این که از من منبع و لینک بخوای من رو به باد انتقاد گرفتی و اتهام ترویج مطالب دروغ رو به من نسبت دادین. یه نگاهی به لینک بندازین تا بقیه شو بگم:

نکته ی بعدی این که وقتی من گفتم روی کامپیوتر منظورم فقط و فقط زوم بود. اگر دقت میکردین من از کلمه ی (جزئیات) استفاده کردم. جزئیات هم توی زوم مشخصه. وگرنه به قول شما در حالت full screen تفاوت زیاد محسوس نیست. من خودم تا حالا کسی رو ندیدم که حجم عکساشو بدون دلیل بیاره پایین. البته دوست نداشتم بحث به بیراهه بکشه ولی خب کاهش حجم عکس شیوه ی شماست و نظرتون محترمه. من خودم ترجیح میدم این کارو نکنم.
ما که اینجا نمیخوایم دعوا و جنگ و نزاع راه بندازیم. این که شما میای کلمه ی (کاملا اشتباه) رو برجسته میکنی بدون این که راجع به اون مطلب تحقیق کنی به جز این که سلامت بحث رو مخدوش میکنه هیچ سودی نداره.

mh.attari
27-06-2009, 19:32
دوستان گلم استادای بزرگم
می شه بحثای تخصوصیتونو تو قسمت خودش انجام بدید
ممنون می شم

avecina.ir
27-06-2009, 20:05
خب این مسئله که نیازی به بحث کردن نداره که.همین الان یه عکسی که 10MP هستشو،حجمشو با هر نرمافزاری که دوس داری،کوچیک کن تا حد 1MP اگه مانیتورت اینو میخواد.بعدش هر دو رو پشت سر هم نگا کن.آیا افت کیفیتی نمی بینی؟
نه عزیز دل.. اگه رزولوشن نمایشگر شما 1280x800 باشه و عکس سورس شما 3000x2200 و عکس ریسایز شده ی شما 1280x800 باشه اونوقت بدون زوم کردن هیچ فرقی توی اون نمایشگرتون نمیتونی حس کنی.. مگر در یه صورت و اون اینکه بیایی و موقع ریسایز کردن رفته باشی و کیفیت رنگها و به یه معنی مقدار bit اون پیکسل را کاهش داده باشی.

دوستان گلم استادای بزرگم
می شه بحثای تخصوصیتونو تو قسمت خودش انجام بدید
ممنون می شم
نه دیگه.. چون بخش پیغامهای پروفایلی را مدیران بستن.. در ضمن بحث ما مربوط به دوربین S2000HD و درباره ی عکاسی بود پس در همینجا هم دنبال شد و تمام هم شد.. ضمنن دوستانی که تمایل نداشتن پستهای ما رو ببینن و هی غر غر کردن.. یه راه ساده وجود داشت که ظاهرن یاد نداشتن.. به این صورت که میتونستن سریع بوسیله ی موس شون اسکرول کنن برن پایین((این را واسه دفعات اینده میگم)) توی این صفحه حداقل 5-6 پست بیهوده و فاقد بار علمی وجود داره که بعضی دوستان به قصد دخالت بیجا پست دادن و متاسفانه علت سنگینی بیدلیل تاپیکها همین پستهای فاقد بار علمی و بیجای هستش.. سعی کنین مراعات کنین و تا زمانیکه مطلب درخور توجهی در ذهن ندارین وارد یه مباحثه نشین((اکیدن خواهش میکنم))
پایان بحث قبلی.

mahddi
27-06-2009, 20:28
من هم مثل شما اول می خواستم sx1 بخرم اما وقتی قیمتشو دیدم 100 تومن از dslr a200k sony بالا تره از خریدش چشم پوشی کردم در ضمن در حالت اتومات در محیط بسته عکساش خوبه فقط نمیدونم چرا با حالت ورزشیش هم نمیتونم از اجسام متحرک عکس خوب بگیرم و مات و هاله دار می افته ؟

mh.attari
27-06-2009, 20:47
من هم مثل شما اول می خواستم sx1 بخرم اما وقتی قیمتشو دیدم 100 تومن از dslr a200k sony بالا تره از خریدش چشم پوشی کردم در ضمن در حالت اتومات در محیط بسته عکساش خوبه فقط نمیدونم چرا با حالت ورزشیش هم نمیتونم از اجسام متحرک عکس خوب بگیرم و مات و هاله دار می افته ؟
الان دوربین شما چیه؟

mahddi
27-06-2009, 20:49
dslr a200k (آلفا 200)

mh.attari
27-06-2009, 21:00
dslr a200k (آلفا 200)
خسته نباشی
مبارکت باشه
میدونی چیه من می تونستم از سری حرفه ای هم بخرم ولی چون حرفه ای نیستم و حرفه ای هم کار نمی کنم ترجیح دادم sx1 که یه نیمه حرفه ای هست رو بخرم
راستش من با این دوربین خیلی حال می کنم یعنی انتظارات یه اماتور رو برطرف می کنه ولی حرفه ای ها رو نمی دونم اگر تبریز باشی حاظرم دوربین رو بیارم خودت تست کنی:11:

Sacrament
28-06-2009, 22:53
dslr a200k (آلفا 200)

یکی از بستگان نزدیک ما دوربین آلفا 200 داره من متوجه چندتا مشکل توش شدم که برای یه دوربین تو این قیمت خیلی بد به نظرم اومد یکی همین بلوری شدن اشیا نه چندان سریع با وجود پائین آوردن سرعت شاتر هست یکیم نویز دار بودن عکسها حتی تو نورهای نسبتا مناسب.
این نکته رو اضافه کنم پائین آوردن سرعت شاتر نویز این دوربین رو خیلی بیشتر میکنه واسه همین عملا استفاده از اون گرفتن عکس از سوژه های سریع رو بی کیفیت میکنه.

unforgiven2009
29-06-2009, 00:27

عکاسی به این روش که پانینگ نام داره نیاز به تکرار و تمرین و رعایت نکات و اصول خاص این روش است. تنظیم سرعت شاتر و دیافراگم تاثیر زیادی در بدست آوردن عکس مناسب را دارد. پیشنهاد می کنم این روش را با استفاده از مقالات مرتبط (دقیقا نمی دا نم در قسمت مقالات این سایت وجود دارد یا نه) مطالعه کنید. حتما به نتیجه دلخواه می رسید

یکی از بستگان نزدیک ما دوربین آلفا 200 داره من متوجه چندتا مشکل توش شدم که برای یه دوربین تو این قیمت خیلی بد به نظرم اومد یکی همین بلوری شدن اشیا نه چندان سریع با وجود پائین آوردن سرعت شاتر هست یکیم نویز دار بودن عکسها حتی تو نورهای نسبتا مناسب.
این نکته رو اضافه کنم پائین آوردن سرعت شاتر نویز این دوربین رو خیلی بیشتر میکنه واسه همین عملا استفاده از اون گرفتن عکس از سوژه های سریع رو بی کیفیت میکنه.
من دقیقا منظور شما را در مورد بلور شدن نچندان سریع متوجه نشدم. اگه امکانش هست یکم بیشتر توضیح بدهید.
ببنید کلا خروجی و کیفیت این قبیل دوربین ها تا حد زیادی به لنز آنها مربوط می شه .چون با لنز کیت این دوربین ها تفاوت زیادی با خروجی دوربین های رده غیر حرفه ای آشکار نمی شه. همچنین محدودیت هایی مانند ماکرو و تله به این موارد اضافه می شه. پس نیاز بخرید لنز های مناسب و و با کیفیت که گران قیمت هم هستند احساس می شه .آن هم نه فقط یک لنز. پس به این نتیجه می رسیم خرید این قبیل دوربین ها به صرف پایین بودن قیمت برای استفاده های معمولی چندان منطقی بنظر نمیرسه. البته مطلبی که در رابطه با نویز فرمودید مربوط به خود دوربین می باشد.اما رابطه پایین اوردن سرعت شاتر با ایجاد نویز را متوجه نمی شم آخه معمولا افزایش سرعت شاتر مخصوصا در نور کم و همچنین استفاده از دیافراگم بسته تر با عث بالار رفتن ایزو و ایجاد نویز می شود

Arsalan-Researcher
30-06-2009, 15:11
سلام.

از کجا می تونم دفترچه فارسی Nikon P80 رو گیر بیارم؟ :41:

لطفا راهنمایی کنید.

ir_programmer
01-07-2009, 14:33
من بين 2 تا دوربين گير كردم كه كدومو بخرم. هر دو 12 مگن.
هدف من ضبط قيلم خوب HD و عكسبرداري در شب هست. بنظرتون كدوم بهتره؟
Canon SX200 يا Sony 2900

mh.attari
01-07-2009, 14:35
به نظر من sx200
خیلی شبیه همن در کل

ir_programmer
01-07-2009, 14:45
به نظر من sx200
خیلی شبیه همن در کل

اينكه بعضي ها ميگن sx200 در شب بسيار بد عكس ميگيره درسته؟ فيلم برداري HD اون خوبه يا با لرزشه و نامطلوبه؟

mh.attari
01-07-2009, 14:52
اينكه بعضي ها ميگن sx200 در شب بسيار بد عكس ميگيره درسته؟ فيلم برداري HD اون خوبه يا با لرزشه و نامطلوبه؟
هیچ دوربینی در شب عکسای عالی نمی گیره چون نور کمه
اگر به خاطر فیلم برداریش می خوای دوربین عکاسی بخری بهت توصیه می کنم بی خیالش شی
منم توی sx1 همین اشتباه رو کردم

ir_programmer
01-07-2009, 14:59
هیچ دوربینی در شب عکسای عالی نمی گیره چون نور کمه
اگر به خاطر فیلم برداریش می خوای دوربین عکاسی بخری بهت توصیه می کنم بی خیالش شی
منم توی sx1 همین اشتباه رو کردم
شما sx1 خريدين؟ پس با ضبط HD اون كار كردين. فيلمش چطوره؟ يه مسافرت رو جواب ميده؟ چرا بايد بي خيالش بشم.؟
Canon PowerShot SX1 IS رو كه خريدين معركه هست مشخصاتش! واقعا تو فيلم كم مياره؟

mh.attari
01-07-2009, 15:07
شما sx1 خريدين؟ پس با ضبط HD اون كار كردين. فيلمش چطوره؟ يه مسافرت رو جواب ميده؟ چرا بايد بي خيالش بشم.؟
Canon PowerShot SX1 IS رو كه خريدين معركه هست مشخصاتش! واقعا تو فيلم كم مياره؟
بله
اره تو محیطای بیرونی عالی هست
عکسش اره
ولی چون من دوربین فیلم برداری هم دارم ازش توی مواقع خواص استفاده می کنم
اگر هدفت خرید دوربین عکاسی و فیلم برداری با هم باشه به نتیجه ی مطلوبت نمی رسی:11:

ir_programmer
01-07-2009, 15:14
بله
اره تو محیطای بیرونی عالی هست
عکسش اره
ولی چون من دوربین فیلم برداری هم دارم ازش توی مواقع خواص استفاده می کنم
اگر هدفت خرید دوربین عکاسی و فیلم برداری با هم باشه به نتیجه ی مطلوبت نمی رسی:11:
پس اين چه HD اي هست. هميشه كه آدم بيرون و شرايط مطلوب فيلم نيست.
قبلا گفتي كه زير نور محتابي و تو اتاق تصوير موجي ميشه. به نظرت sony T900 هم اينجور كيفيت HD اون ناقص الخلقه است؟

mh.attari
01-07-2009, 15:17
پس اين چه HD اي هست. هميشه كه آدم بيرون و شرايط مطلوب فيلم نيست.
قبلا گفتي كه زير نور محتابي و تو اتاق تصوير موجي ميشه. به نظرت sony T900 هم اينجور كيفيت HD اون ناقص الخلقه است؟
:31::31::31::31:
بدتر هم شاید باشه در کل به خاطر فیلم برداری دوربین عکاسی نخر

ir_programmer
01-07-2009, 15:24
:31::31::31::31:
بدتر هم شاید باشه در کل به خاطر فیلم برداری دوربین عکاسی نخر

شانس اوردم از شما نظر خاستم. چون عصر ميخاستم برم T900 يا SX200 رو بخرم. ممنونم.
حالا با اين اوصاف من فيلم رو كلا از ذهنم حذف ميكنم.
چه دوربين عكاسي زير 450 تومان هست كه هم شب خوب بتونم عكس بگيرم. 12 مگ به بالا باشه. و عكس هاي روز هم معركه باشه؟

mh.attari
01-07-2009, 15:29
چه دوربين عكاسي زير 450 تومان هست كه هم شب خوب بتونم عكس بگيرم. 12 مگ به بالا باشه. و عكس هاي روز هم معركه باشه؟
راستش من sx200 رو خیلی دست دارم
قیافشم قشنگه کارشم خیلی خوبه

mh.attari
01-07-2009, 15:29
البته من می گم عجله نکن
یه چند روز صبر کن

ir_programmer
01-07-2009, 15:47
البته من می گم عجله نکن
یه چند روز صبر کن

من هفته ديگه ميرم مسافرت.
يه هفته وقت دارم.
واسه چي بايد صبر كنم؟ مدل جديد يا افت قيمت sx200?

mh.attari
01-07-2009, 16:51
شاید هر دو شایدم هیچ کدوم در کل کمی بیشتر پرسو جو کن می دونی چرا؟
الان هیچ کی شاید مثل من sx1 رو نشناسه چون داشتمش تو هم یکی پیدا کن که sx200 داشته باشه اونوقت بهتر می تونه کمکت کنه
الان اساتید این قسمت هم پیداشون می شه اونا هم می تونن کمکت کنن

prowler88
01-07-2009, 20:18
هز چقدر مگاپیکسل بالاتر باشه که کیفیتش بهتر نمیشه. تا 450 بهترین دوربین FZ28 پاناسونیک هست.

nathan
02-07-2009, 16:13
واقعا fz28 پاناسونیک تو دوربینای زیر 500 تومن یه پدیدس من هرچی عکسایی که با fz 28 انداخته شده با بقیه دوربینای هم قیمتش مقایسه میکنم میبینم که یه حالت خاص فوق العاده قشنگی عکس میندازه.

avecina.ir
02-07-2009, 20:03
واقعا fz28 پاناسونیک تو دوربینای زیر 500 تومن یه پدیدس من هرچی عکسایی که با fz 28 انداخته شده با بقیه دوربینای هم قیمتش مقایسه میکنم میبینم که یه حالت خاص فوق العاده قشنگی عکس میندازه.
تووی تستهای رسمی HX1 و SX1 را با FZ28 میسنجن.. درحلیکه اف زد28 حدود 100 تومن ارزونتره ولی کیفیت عکسش اکثرن بهتره

prowler88
02-07-2009, 23:19
مقایسه ی دوربین های ضدآب dpreview :

Behrouz_se60
03-07-2009, 09:57
بهترین دوربین واسه فیلم برداری مدل hx1 که خودم دارم
چهار تا رزولوشن داره یک رزولوشن 1440 در 1080 داره که هیچ دوربینی نداره و 1920 در 1080 داره البته این حالت فقط ووقتی که تنظیم تو فیلمش را از حالت استاندارد به دقیق تغییر بدی اون وقت موقع فیلم برداری تبدیل میشه.

Terry Bogard
03-07-2009, 15:33
یه نمنوه فیلم از HX1 تو سایت dpreview دیدم واقعا خیلی بد هست اصلا روون نیست شنیدم رزولوشن فیلمبرداریشم فول اچ دی نیست پائینتره به رزولوشن 1080p آپ اسکیل میشه!
کلا کیفیت فیلمبرداریشم در حد همون عکاسیش متوسط هست و اصلا با fz28 قابل قیاس نیست فقط امکانات خوبی داره.

mh.attari
03-07-2009, 19:24
بهترین دوربین واسه فیلم برداری مدل hx1 که خودم دارم
چهار تا رزولوشن داره یک رزولوشن 1440 در 1080 داره که هیچ دوربینی نداره و 1920 در 1080 داره البته این حالت فقط ووقتی که تنظیم تو فیلمش را از حالت استاندارد به دقیق تغییر بدی اون وقت موقع فیلم برداری تبدیل میشه.
بعد sx1 شاید بهترین باشه دوست گلم:11:

avecina.ir
03-07-2009, 19:37
یه نمنوه فیلم از HX1 تو سایت dpreview دیدم واقعا خیلی بد هست اصلا روون نیست شنیدم رزولوشن فیلمبرداریشم فول اچ دی نیست پائینتره به رزولوشن 1080p آپ اسکیل میشه!
کلا کیفیت فیلمبرداریشم در حد همون عکاسیش متوسط هست و اصلا با fz28 قابل قیاس نیست فقط امکانات خوبی داره.
فیلمش را منم چند روز قبل دیدم و خیلی بد نبود هر چند از یه دوربین 550 تومنی خیلی انتظار بیشتری هستش.. شاید علتش وجود حسگر CMOS ه ..
فیلبرداریش از HD 1080 که Full HD اسمشه پشتیبانی میکنه.. عکس زیر را میذارم تا اصطلاحات رزولوشن را بهتر بشناسین

hadi20103
04-07-2009, 01:19
با سلام
بدنبال دوربيني مي گردم با بهترين کيفيت عکس برداري و در مورد فيلميرداري هم تا حد امکان بهترين کيفيت ممکن – با توجه به اينکه دوربين عکاسيه - و با زوم زياد
در محدوده قيمت 500 هزار تومان
البته دوربين را براي استفاده خانوادگي و عکس از طبيعت مي خوام نه براي شرکت در نمابشگاهها و کارهاي حرفه اي
به نظر دوستان اهل فن محترم از بين Sony HX1, Canon SX1 کداميک بهتر مي باشد
البته با بررسيهاي بسيار در سايتهاي مختلف بيشتر به Canon SX1 نظردارم ولي نمي دونم آيا در عمل هم خودش را نشان داده يا نه
دوم اينکه وزن نسبتا زياد و نوع باتري آن نيز کمي دلسرد کننده است و در سايتها هم اشاره شده بود که عکس هاي کانن در نور کم چندان خوب نمي باشد مطلب چقدر صحت دارد
لطفا راهنماييم کنيد

hadi20103
04-07-2009, 01:25
با سلام
بدنبال دوربيني مي گردم با بهترين کيفيت عکس برداري و در مورد فيلميرداري هم تا حد امکان بهترين کيفيت ممکن – با توجه به اينکه دوربين عکاسيه - و با زوم زياد
البته دوربين را براي استفاده خانوادگي و عکس از طبيعت مي خوام نه براي شرکت در نمابشگاهها و کارهاي حرفه اي
البته با بررسيهاي بسيار در سايتهاي مختلف بيشتر به Canon SX1 نظردارم ولي نمي دونم آيا در عمل هم خودش را نشان داده يا نه
دوم اينکه وزن نسبتا زياد و نوع باتري آن نيز کمي دلسرد کننده است و در سايتها هم اشاره شده بود که عکس هاي کانن در نور کم چندان خوب نمي باشد مطلب چقدر صحت دارد
لطفا راهنماييم کنيد

unforgiven2009
04-07-2009, 11:04
با سلام
لطفا راهنماييم کنيد
سلام
فیلمبرداری در دوربین های این رده با محدودیت های خاص خودش روبرو هست. برای خرید دوربین عکاسی زیاد فیلمبرداری را ملاک قرار ندهید چون وظیفه اصلی دوربین گرفتن عکس است.بنظر من پرداخت هزینه زیاد برای این دو دوربین توجیه زیادی ندارد. مدلهای sx10 , fz28 موفقتر ظاهر شدن و قیمت معقولتری هم دارند.fz28 فرمت HD فیلم می گیرد

prowler88
04-07-2009, 11:29
با سلام
لطفا راهنماييم کنيد
سایت dpreview که هر دو دوربین رو بررسی کرده بود سونی recommended گرفته بود و کنان تقریبا recommended
نظر شخصی من اینه که نمیشه گفت کدوم یکی از این دو تا دوربین بدتره. البته قیمت کنان بالاتره ولی سونی هم قیمت مموری هاش گرونه و باید زیاد هزینه کنین. هر دو دوربین از نظر کیفیت عکس با توجه به مبلغی که بابتشون میپردازین شما رو ناامید میکنند.
به نظر من هم بهتره به گزینه های دیگه فکر کنین. FZ28 زیر 400 تومن قیمتشه و کیفیت عکسش از هر دوی اینا بالاتره و فیلم HD هم میگیره.

Terry Bogard
04-07-2009, 13:48
فیلمش را منم چند روز قبل دیدم و خیلی بد نبود هر چند از یه دوربین 550 تومنی خیلی انتظار بیشتری هستش.. شاید علتش وجود حسگر CMOS ه ..
فیلبرداریش از HD 1080 که Full HD اسمشه پشتیبانی میکنه.. عکس زیر را میذارم تا اصطلاحات رزولوشن را بهتر بشناسین

شما مثل اینکه به پست من توجه نکردین من گفتم چندجا خوندم که رزولوشن فیلمبرداری این دوربین به صورت native فول اچ دی نیست یعنی اینکه دوربین با رزولوشن پائینتر فیلمبرداری میکنه که دلیلش نوع سنسورها هست یعنی اینکه مجموعا توانایی کافی برای فیلم برداری 1080p نداره ولی فیلمهایی رو که میگیره به 1080p آپ اسکیل میکنه یا به عبارتی رزولوشن فیلم رو بزرگنمایی میکنه. اگر یکی از فریمهای فیلمهای این دوربین رو کپچر کنید بعد تو فتوشاپ زوم کنید متوجه میشید توی سایت beyound3D هم یه نرم افزار برای این کار گذاشته بودن که خودش رزولوشن واقعی قبل از Upscale شدن رو پیدا میکرد اگر یه search بکنبد این نرم افزارهارو پیدا میکنید.

ahmad125
05-07-2009, 08:22
سلام دوستان
میخواستم تو خریدن دوربین کمکم کنید.راستش موندم بین دوربین canon500D و nikon D5000‌ کدوم رو بگیرم؟کدوم کیفیت عکسهاش بهتره. و در کل کدوم رو توصیه می کنید؟

mahsai
05-07-2009, 08:52
سلام دوستان
میخواستم تو خریدن دوربین کمکم کنید.راستش موندم بین دوربین canon500D و nikon D5000‌ کدوم رو بگیرم؟کدوم کیفیت عکسهاش بهتره. و در کل کدوم رو توصیه می کنید؟

من هم دقیقا همین سوال رو دارم.البته اینطور که من اطلاع دارم کنن کیفیت عکس بهتر داره اما نیکون بدنه فلزی و مقاومتر.
راستش با این مقدار هزینه دوربین بهتر از این دو تا برا عکاسی هست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

parasto2
05-07-2009, 09:14
سایت dpreview که هر دو دوربین رو بررسی کرده بود سونی recommended گرفته بود و کنان تقریبا recommended
نظر شخصی من اینه که نمیشه گفت کدوم یکی از این دو تا دوربین بدتره. البته قیمت کنان بالاتره ولی سونی هم قیمت مموری هاش گرونه و باید زیاد هزینه کنین. هر دو دوربین از نظر کیفیت عکس با توجه به مبلغی که بابتشون میپردازین شما رو ناامید میکنند.
به نظر من هم بهتره به گزینه های دیگه فکر کنین. FZ28 زیر 400 تومن قیمتشه و کیفیت عکسش از هر دوی اینا بالاتره و فیلم HD هم میگیره.
درسايت camerelab كه يك سايت حرفه اي است به sx10 نمره 18وبه fz28 نمره 17 از20 براي كيفيت عكس داده بنابراين به نظرمن كيفيت عكس sx10 بهتر است زومش هم بيشتراست(20x)
ياحق

avecina.ir
05-07-2009, 10:10
سلامم..
درسايت camerelab كه يك سايت حرفه اي است به sx10 نمره 18وبه fz28 نمره 17 از20 براي كيفيت عكس داده بنابراين به نظرمن كيفيت عكس sx10 بهتر است زومش هم بيشتراست(20x)
ياحقیه فاکتور خیلی تعیین کننده ای توووی دنیای سخت افزار وجود داره به اسم>> P/P یعنی Price per Performance
یعنی در برابر پولی که میدی چقدر کارایی تحویل میگیری.. از این نظر FZ28 نمرش بالاتره.. ضممنن اگه به مقایسه ی HX1,FZ28,SX1 توووی dpreview سر بزنی و کیفیت عکسهایشون را در حالتهای مختلف کنار هم گذاشته ببینی کاملن متوجه میشی کیفیت عکسهای FZ28 از SX1 بالاتره.. و قابل مقایسه با HX1 ه و کیفیت رنگ بالاتری داره

اینجا>>

صفحات 13و 14و 15 ش را هم درست ببین.. مقایسه ی منصفانه و کاملی میباشد:46:

Lamanta
05-07-2009, 10:38
بهترین دوربین بین 100 تا 200 چیه ؟
(زیاد به 200 نزدیک نشید !)

mh.attari
05-07-2009, 10:48
دوستان الان hx1 بهتر هست یا sx1 لطفا کامل مقایسه کنید
همه هم نظر بدن

با تشکر

unforgiven2009
05-07-2009, 12:12
ياحق
دوست عزیز اختلاف کیفیت دوربین های این رده مخصوصا این دو دوربین جزئی است که این اختلاف شاید هیچگاه بنظر نیاد و ملاک بهتر یا بدتر بودن نیست. بنظرم تو خرید دوربین های این رده بیشتر به مسائلی جانبی دوربین و همچنین ارزش خرید دقت کنید.

unforgiven2009
05-07-2009, 12:34
سلام دوستان
سلام
در مقایسه درسایت dpreview انجام شده رفتار نویزی نیکون 5000 خیلی عالی است . همچنین lcd چرخوان که بنظر من یک نعمت بزرگ برای دوربین می باشد. من اگه بخواهم بسمت دوربینهای slr کوچ کنم این دوربین را مد نظر قرار میدم.
معمولا در دوربین های حرفه ای نقش تعیین کننده کیفیت , لنز دوربین است. یعنی هرچقدر لنز با کیفیتری انتخاب کنیدخروجی بهتری بدست می اید.

roozbeh1369
05-07-2009, 20:38
من کلا از دوربین دیجیتال سر رشته ندارم
الان به یک دوربین نیاز دارم حداکثر تا 300 هزار تومان
هم کیفیتش خوب باشه هم باتری قابل شارژ داشته باشه هم زوم دستی چون برای عکاسی از تابلو می خوام
ممنون میشم همه راهنمایی کنن

parasto2
06-07-2009, 08:20
سلامم..یه فاکتور خیلی تعیین کننده ای توووی دنیای سخت افزار وجود داره به اسم>> P/P یعنی Price per Performance
یعنی در برابر پولی که میدی چقدر کارایی تحویل میگیری.. از این نظر FZ28 نمرش بالاتره.. ضممنن اگه به مقایسه ی HX1,FZ28,SX1 توووی dpreview سر بزنی و کیفیت عکسهایشون را در حالتهای مختلف کنار هم گذاشته ببینی کاملن متوجه میشی کیفیت عکسهای FZ28 از SX1 بالاتره.. و قابل مقایسه با HX1 ه و کیفیت رنگ بالاتری داره

اینجا>>

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید12.asp

صفحات 13و 14و 15 ش را هم درست ببین.. مقایسه ی منصفانه و کاملی میباشد:46:
من عكسهاي اين دو را كاملا ديده ام بنظرمن فقط درمحيطهاي كم نورfz28 برsx10 برتري دارد درسايرمواردبرتري با sx10 است به هرحال باز هم اين دو نويززيادي در عكسها دارن اگر يك d90 nikon بگيريد خيالتون از عكس وفيلم راحت است
ياحق

4870x2
06-07-2009, 10:44
دوستان برند جنيوس معتبر هستش
يه دوربين ازش ديدم 8 بودش قيمتش هم بود 130 تومن!!!!

unforgiven2009
06-07-2009, 11:56
من عكسهاي اين دو را كاملا ديده ام بنظرمن فقط درمحيطهاي كم نورfz28 برsx10 برتري دارد درسايرمواردبرتري با sx10 است به هرحال باز هم اين دو نويززيادي در عكسها دارن اگر يك d90 nikon بگيريد خيالتون از عكس وفيلم راحت است
ياحق
خرید دوربین های DSLR به این راحتی ها که شما فرمودید نیست.یعنی برای بدست آوردن کیفیت هزینه گزافی باید پرداخت کنید . من بارها در مورد این مورد توضیح دادم و باز تکرار نمی کنم.اگه هدف خرید دوربین غیر حرفه ای است و هزینه محدود توصیه خرید دوربینی همچون D90 صرف بدست آوردن کیفیت , معقول نیست.

Michael Ropy
06-07-2009, 12:38
سلام به دوستان!

من یه دوربین دیجیتال خوب میخوام که حداقل 8 مگاپیکسل باشه و صفحه ی نسبتا بزرگی داشته باشه (اگه لمسی بود چه بهتر). اما نکته ی مهمی که خیلی برام مهمه فیلمبرداریش هست. میخوام دیگه حداقل 640 در 480 و 30 فریم در ثانیه با کیفیت بالا باشه (اگر D1 و بالاتر بود چه بهتر). راستی به هیچ وجه محدودیت تو فیلمبرداری نداشته باشه! یعنی مثلا بعد 30 دقیقه قطع بشه و... محدوده ی قیمت هم حداکثر تا 200 تومان باشه. ممنون!

پی نوشت: راستی نظرتون درباره این دوتا چیه:

Canon Powershot A480 دیجی کالا زده 139 تومان.
Canon PowerShot SD780 IS - IXUS 100 IS دیجی کالا زده 288 تومان.

این مورد دوم استثناء به دلیل ظبط HD گذاشتم.

PC°BASE
06-07-2009, 13:13

دوست عزیز مگاپیکسل بالاتر لزوما کیفیت بالاتری رو به ارمغان نمیاره ... از من میپرسید برید تو گوگل عکس های 6630 نوکیا رو سرچ کنید این گوشی 1.3MP هست ولی بر خلاف انتظار عوام کیفیت عکس هاش از خیلی از 3.2 و 2 مگاپیکسلی ها بالاتره ...:10:

prowler88
06-07-2009, 14:34
سلام دوستان
نیکون D5000 دوربین بهتریه. کیفیت عکسش بالاتره و مشخصات بهتری داره.
5 مرحله EV, وایت بالانس قوی تر, سرعت بیشتر, و نویز کمتر باعث میشه انتخاب اول باشه.

prowler88
06-07-2009, 14:36
ياحق
تفاوت 18X و 20X اونقدر کمه که اگه دو تا عکس کنار هم بذارن به سختی میشه تشخیص داد کدوم با زوم بیشتری گرفته شده.

prowler88
06-07-2009, 14:37
من که تا حالا دوربین جنیوس ندیدم. برندهای معتبر هم بعضی وقتها آدم رو ناامید میکنن چه برسه به برندی که معتبر نیست.

prowler88
06-07-2009, 14:41
من کلا از دوربین دیجیتال سر رشته ندارم
الان به یک دوربین نیاز دارم حداکثر تا 300 هزار تومان
هم کیفیتش خوب باشه هم باتری قابل شارژ داشته باشه هم زوم دستی چون برای عکاسی از تابلو می خوام
ممنون میشم همه راهنمایی کنن
منظورتون رو از زوم دستی متوجه نشدم ولی تا این قیمت با توجه به استفاده ی شما فوجی F100fd پیشنهاد میشه.

acmilan308
06-07-2009, 16:23
سلام
دوستان اگر ميشه من رو راهنمايي كنيد...
من يه دوربين با حداكثر بودجه 150 تومن ميخوام؟؟
1-استفادم كمه واسه مسافرت رفتن وعكس يادگاري گرفتن و...
2-نظرتون در مورد canon a480 چيه؟؟؟ و توي اين رنج قيمت شما چي بيشنهاد ميكنين؟؟
ممنون

prowler88
06-07-2009, 16:58
سلام
دوستان اگر ميشه من رو راهنمايي كنيد...
من يه دوربين با حداكثر بودجه 150 تومن ميخوام؟؟
1-استفادم كمه واسه مسافرت رفتن وعكس يادگاري گرفتن و...
2-نظرتون در مورد canon a480 چيه؟؟؟ و توي اين رنج قيمت شما چي بيشنهاد ميكنين؟؟
ممنون
A480 اصلا توصیه نمیشه چون لرزشگیر نداره و لنزش واید نیست و ال سی دیش هم کیفیتش خیلی پایینه.
LZ8 و LZ10 پاناسونیک دوربین های کاملی هستند و کیفیت عکسشون هم از مدل های هم قیمت کنان بالاتره.

Michael Ropy
06-07-2009, 17:38
یکی جواب ما رو بده:

H a m e e d
06-07-2009, 18:30
سلام.
من بیش از یکساله که canon a650 داشته ام؛ امکاناتش برای من خیلی خوب و قابل قبول بوده با توجه به اینکه من استفاده مداوم هم نمیکردم، هر چند که طی پنج شش ماه اخیر استفادم بیشتر شده.
بزرگترین عیبش برای من باتری بسیار ضعیفش بوده که با قویترین باتریهای قلمی هم دوام خوبی نداره.
در واقع اونچه که مد نظرمه اینه که ممکنه مجبور بشم اونو با یه مدل بهتر و جدیدتر که:
--> باتری از نوع لیتیومی و با دوام بالا داشته باشه (مثلا بشه با هر بار شارژ 400، 500 تا عکس گرفت)،
-->امکان عکاسی Wide رو هم داشته باشه،
-->فلاشش هم قویتر از a650 باشه،
-->سنسورش هم از 12MP کمتر نباشه،
-->کیفیت تصاویر و قابلیتهای فیلمبرداریش هم اگه از a650 بیشتر نیست، کمتر هم نباشه،
جایگزین کنم.
در ضمن دوربین فعلیم رو اگه بخوام بفروشم چقدر می ارزه؟
Canon و Sony در اولویت قرار دارن.
>>> این سوال رو هم مدتیه که تو ذهنم هست، دوست دارم اینجا هم مطرحش کنم:
دوربین Canon Powershot G9 که بهش میگن SLR-Like، آیا از محدوده نیازهای کاربر معمولی خیلی فراتره؟ و آیا اصولا اونو برای مصارف شخصی و خانوادگی توصیه میکنید یا نه؟
چون از وقتی این دوربین عرضه شد، عاشقش شدم.:40:
در ضمن الآن قیمتش چقدره؟
پیشاپیش از همه کسانی که به این پست توجه خواهند کرد، تشکر میکنم.:11:

roozbeh1369
06-07-2009, 19:25
نظر تون راجع به این مدل چیه از هر نظر
sony Cybershot DSC-H20

Samin_System
06-07-2009, 19:59
سلام.
ذهنم هست، دوست دارم اینجا هم مطرحش کنم:
دوربین Canon Powershot G9 که بهش میگن SLR-Like، آیا از محدوده نیازهای کاربر معمولی خیلی فراتره؟ و آیا اصولا اونو برای مصارف شخصی و خانوادگی توصیه میکنید یا نه؟
در ضمن الآن قیمتش چقدره؟
سلام دوست عزيز . بنده خودم يه canon G9 دارم و ازش خيلي راضي ام ولي به هر حال اين دوربين هم مزايا و معايب خودشو داره . و الان هم تو بازار موجود نيست . حتي مدل G10 كه بعد از اون اومده بود فعلا تو بازار كم شده . براي كاراي معمولي دوربين چندان مناسبي نيست اول اينكه به خاطر بدنه فلزي اون وزنش به نسبت دوربينهاي هم اندازه اش بالاست . لنزش وايد نيست و در مقايسه با بعضي از دوربينها به نظرم زوم 6X اون پاينه و بورد فلاشش مي تونست بيشتر باشه هر چند قابليت اينو داره كه فلاش و لنز بهش اضافه كنيد. فيلمبرداريش خوبه ولي باز دوربينهايي هستن كه از اون بهتر فيلم ميگيرن . در كل به خاطر كيفيت بالاي سنسور و لنزش عكساي خيلي خوبي ميشه باهاش گرفت و اگه شما دنبال دوربيني هستي كه تنضيمات دستي زيادي داشته باشه و خودت بخواي دوربين رو روي حالت خاصي تنظيم كني و عكس بگيري به نظر من عاليه .

Samin_System
06-07-2009, 20:08
نظر تون راجع به این مدل چیه از هر نظر
sony Cybershot DSC-H20

دوربين خوبيه . اكثر سايتهاي معتبر امتياز بالايي به اين دوربين دادن . مي توني روي اين مدل از سوني حساب كني . ولي چند تا رقيب مثل Canon-SX200 يا Panasonic TZ7 از اون بالاترن .

Samin_System
06-07-2009, 20:20
یکی جواب ما رو بده:

دوست خوب اول اينكه شما زحمت مي كشيدي و اون پست رو به اينجا منتقل مي كردي نه اينكه لينك بدي به اونجا . دوم اينكه دوربين canon A480 به هيچ وجه براي فيلمبرداري مناسب نيست . چون كلا اين مدل از كانن يه دوربين با قيمت پايين و امكانات خيلي معموليه . در ضمن شما كه اينقدر فيلمبرداري برات مهمه بايد بري سراغ يه دوربين فيلمبرداري نه اينكه دوربين عكاسي بگيري . چون دوربين عكاسي اي كه بتونه طبق ميل شما فيلم بگيره قيمتش بالاي 200 در مياد .

.

unforgiven2009
06-07-2009, 21:07
سلام.
من بیش از یکساله که canon a650 داشته ام؛ امکاناتش برای من خیلی خوب و قابل قبول بوده با توجه به اینکه من استفاده مداوم هم نمیکردم، هر چند که طی پنج شش ماه اخیر استفادم بیشتر شده.
بزرگترین عیبش برای من باتری بسیار ضعیفش بوده که با قویترین باتریهای قلمی هم دوام خوبی نداره.
در واقع اونچه که مد نظرمه اینه که ممکنه مجبور بشم اونو با یه مدل بهتر و جدیدتر که:
--> باتری از نوع لیتیومی و با دوام بالا داشته باشه (مثلا بشه با هر بار شارژ 400، 500 تا عکس گرفت)،
-->کیفیت تصاویر و قابلیتهای فیلمبرداریش هم اگه از a650 بیشتر نیست، کمتر هم نباشه،
جایگزین کنم.
در ضمن الآن قیمتش چقدره؟

بنظرم شما از باطری های قابل شارژ برای این دوربین استفاده کنید مشکلات با شارژ این دوربین رفع می شه.البته شما ذکر نفرمودید از چه نوع باطری استفاده می کنید
اما اگه قصد تعویض دوربین را دارید و هزینه هم برای شما خیلی مهم نیست بنظرم G10 ,G9 یا LX3 پاناسونیک دوربینهای خوبی هستند. فرق این دوربین ها با دیگر کامپکت تنظیمات گسترده و خوش ساخت بودن و کیفیت عکس بنسبت بهتر هست و برای کاربردهای خانگی هم مناسب بنظر می رسند چون عملکرد این در شرایط مختلف بهتر از سایر دوربین های این رده است.
در مورد مگاپیکسل :
مگاپیکسل بالاتر درراستای بهبود کیفیت عکس نیست و موارد مهمتری همچون ابعاد سنسور دوربین و همچنین چگالی سطحی ( مقدار پیکسل در واحد سطح سنور) وجود دارد.پس در مورد مگاپیکسل بلاتر حسایست نداشته باشید
مارک دوربین هم مهم نیست . هر برندی یک مدل کارامد و خوب عرضه کند آن را مد نظر قرار بدهید
فیلمبرداری هم در مدلی که انتخاب فرمودید باید در همان سطح باشد . lx3 کیفیت فیلمبرداری بهتری دارد اما تنها موردی که میشه اشاره کرد زوم پایین این دوربین است (2X)

H a m e e d
06-07-2009, 21:40
بنظرم شما از باطری های قابل شارژ برای این دوربین استفاده کنید مشکلات با شارژ این دوربین رفع می شه.البته شما ذکر نفرمودید از چه نوع باطری استفاده می کنید
اما اگه قصد تعویض دوربین را دارید و هزینه هم برای شما خیلی مهم نیست بنظرم G10 ,G9 یا LX3 پاناسونیک دوربینهای خوبی هستند. فرق این دوربین ها با دیگر کامپکت تنظیمات گسترده و خوش ساخت بودن و کیفیت عکس بنسبت بهتر هست و برای کاربردهای خانگی هم مناسب بنظر می رسند چون عملکرد این در شرایط مختلف بهتر از سایر دوربین های این رده است.
در مورد مگاپیکسل :
مگاپیکسل بالاتر درراستای بهبود کیفیت عکس نیست و موارد مهمتری همچون ابعاد سنسور دوربین و همچنین چگالی سطحی ( مقدار پیکسل در واحد سطح سنور) وجود دارد.پس در مورد مگاپیکسل بلاتر حسایست نداشته باشید
مارک دوربین هم مهم نیست . هر برندی یک مدل کارامد و خوب عرضه کند آن را مد نظر قرار بدهید
فیلمبرداری هم در مدلی که انتخاب فرمودید باید در همان سطح باشد . lx3 کیفیت فیلمبرداری بهتری دارد اما تنها موردی که میشه اشاره کرد زوم پایین این دوربین است (2X)
موضوع اینه که اون مارکهایی که ذکر کردم، بیشتر توی بازار گیر میان و توی شهرم (رشت) نمایندگی رسمی هم دارن، البته بقیه برندها هم ممکنه گیر بیان، ولی طبیعیه که نه به راحتی این دو تا؛ خود من کانن رو بیشتر از همه میپسندم و دوست دارم مدل بعدی دوربینم هم Canon باشه، مخصوصا حالا که مدتهاست با یکی از مدلهاش کار کردم...
من حساسیتی روی مگا پیکسل ندارم، مشکل اصلی من دقت سنسور نیست؛ همون 12 کافیه!
من چند نوع باتری قابل شارژ از نوع Ni-MH برای این دوربین خریدم که همشون عمر ضعیفی دارن.در ضمن این نوع باتریها حتما باید تخلیه کامل بشن تا دوباره بشه شارژشون کرد، بعضی اوقات هم که شارژ کامل نداره آدمو جا میذاره، روش استفاده از باتریهای یدکی هم دیگه خسته کننده شده، بالاخره همه باتریهای یدکی هم از همین نوعن دیگه!
من اون موقعی که داشتم دوربینمو میخریدم اطلاعاتم در مورد باتری کمتر بود، وگرنه هرگز مدلی با باتری قلمی نمیخریدم، الآنم کمتر مدلیه که توش باتری قلمی استفاده بشه.
در ضمن من دنبال مدلهای خیلی گرون نیستم، زیر 400 تومن.
اینطور که فهمیدم مدلهای سری G کانن که نیمه حرفه ای هستن، فراتر از نیازهای منن و دوربینهای کامپکت هم برام خیلی کمه، اونچه که نیاز دارم دوربینی از نوع آماتور پیشرفته هستش که البته مشخصاتی که تو این پست و پست قبلیم گفته بودم داشته باشه؛ ضمنا عکاسی Wide هم جزء فاکتورهاییه که برام خیلی مهمه.

avecina.ir
06-07-2009, 22:12
سلامم..
در ضمن شما كه اينقدر فيلمبرداري برات مهمه بايد بري سراغ يه دوربين فيلمبرداري نه اينكه دوربين عكاسي بگيري
.تووی همین رنجی قیمتی که میخوان هم دوربین با قابلیت فیلمبرداری خوب گیر میاد.. کیفیت خوب فیلمبرداری این روزا حتی واسه موبایل!!!:46: هم یه فاکتور کاملن تعیین کننده هستش تا چه رسد به دوربین عکاسی..
دوربین فیلبرداری واسه افراد حرفه ای که اهل تدوین هستن مناسبه نه کاربرهای عادی که میخوان فقط یه فیلم خانوادگی با کیفیت مناسب در کنار عکسهاشون هم داشته باشن.. :46:

حداقل 640 در 480 و 30 فریم در ثانیه با کیفیت بالا باشه (اگر D1 و بالاتر بود چه بهتر). راستی به هیچ وجه محدودیت تو فیلمبرداری نداشته باشه! یعنی مثلا بعد 30 دقیقه قطع بشه و... محدوده ی قیمت هم حداکثر تا 200 تومان باشه. ممنون!

پی نوشت: راستی نظرتون درباره این دوتا چیه:

Canon Powershot A480 دیجی کالا زده 139 تومان.
Canon PowerShot SD780 IS - IXUS 100 IS دیجی کالا زده 288 تومان.

این مورد دوم استثناء به دلیل ظبط HD گذاشتم.
فعلن هیچ دوربین عکاسی حتی کامپکت پیدا نمیکنی کمتر از VGA یعنی 640x480 فیلم بگیره.. البته میتونی تووی تنظیمات فیلمبرداریشون بری و بجای VGA تنظیم کنی با رزولوشن پایینتر هم کار کنن منظورم اینه که همه ی دوربینا حداقل VGA یا WVGA را دارن..

IXUS 100 IS این خیلی بهتره..

prowler88
07-07-2009, 01:34
سلام.
جایگزین کنم.
در ضمن الآن قیمتش چقدره؟
من خودم با A650 و قبلش هم با A640 کار کردم. این دوربین فوق العاده س. البته مهمترین مشکلش لنزشه.
G9 دوربین SLR-Like به حساب نمیاد. یه کامپکت حرفه ایه. اگه عکاسی حرفه ای نمیخواین بکنین دوربین هایی مثل G10 و LX3 ممکنه فراتر از کار شما باشن. ولی اگه مشکل بودجه نداشته باشین بهترین انتخاب همینا هستند.
همون طور که گفتند به مگاپیکسل توجه نکنید. عوامل تاثیرگذار در کیفیت عکس چیزای دیگه ای هستند. الان هم تعداد دوربین های کامپکت که بیشتر از 12 مگاپیکسل باشن انگشت شماره. و مطمئن باشین کیفیت عکسشون کمتر از 10 مگاپیکسلی ها نباشه بیشتر نیست. البته G10 استثناست و از اون جا که سنسور بزرگتری داره این افزایش رزولوشنش محسوسه. ولی کلا به شما پیشنهاد میکنم نمونه ی عکس یه دوربین 10 و 12 مگاپیکسلی رو با هم مقایسه کنین و ببینید تفاوتشون در چه حدیه.
و اگر میخواین با دید بازتر انتخاب کنین نباید روی یه مارک خاص تعصب داشته باشین. مهم اینه که دوربینی که میخرین کیفیت خوبی داشته باشه. من خودم اول سونی داشتم. با دوربین های کنان هم کار کردم. چند وقت پیش هم پاناسونیک خریدم. شاید هم در آینده نیکون بخرم. الان قضیه با 10 سال پیش فرق کرده. اون موقع فقط موبایل نوکیا بود و دوربین کنان و تلویزیون سونی.

prowler88
07-07-2009, 01:38
سلام دوست عزيز . بنده خودم يه canon G9 دارم و ازش خيلي راضي ام ولي به هر حال اين دوربين هم مزايا و معايب خودشو داره . و الان هم تو بازار موجود نيست . حتي مدل G10 كه بعد از اون اومده بود فعلا تو بازار كم شده . براي كاراي معمولي دوربين چندان مناسبي نيست اول اينكه به خاطر بدنه فلزي اون وزنش به نسبت دوربينهاي هم اندازه اش بالاست . لنزش وايد نيست و در مقايسه با بعضي از دوربينها به نظرم زوم 6X اون پاينه و بورد فلاشش مي تونست بيشتر باشه هر چند قابليت اينو داره كه فلاش و لنز بهش اضافه كنيد. فيلمبرداريش خوبه ولي باز دوربينهايي هستن كه از اون بهتر فيلم ميگيرن . در كل به خاطر كيفيت بالاي سنسور و لنزش عكساي خيلي خوبي ميشه باهاش گرفت و اگه شما دنبال دوربيني هستي كه تنضيمات دستي زيادي داشته باشه و خودت بخواي دوربين رو روي حالت خاصي تنظيم كني و عكس بگيري به نظر من عاليه .
لنز G10 تا اون جا که من یادمه 140-28 بود. چطور میگین لنزش واید نیست؟ به نظر من زوم 6X برای یه کامپکت خیلی خوبه. اگه خیلی زیاد باشه که دیگه میشه سوپرزوم.

Samin_System
07-07-2009, 09:23
لنز G10 تا اون جا که من یادمه 140-28 بود. چطور میگین لنزش واید نیست؟ به نظر من زوم 6X برای یه کامپکت خیلی خوبه. اگه خیلی زیاد باشه که دیگه میشه سوپرزوم.

دوست عزيز كسي نگفت G10 لنزش وايد نيست . بنده گفتم كه G9 دارم و اين دوربين هم لنزش 210-35 با 6X زومه . در ضمن عرض كردم كه در مقايسه با بعضي از دوربينها زومش پاينه اين حرف به اين معني نيست كه زومش كارايي نداره و شما هم مي دوني كه دوربينهاي كامپكت زيادي هستند كه زوم به مراتب بالاتري از G9 دارن . اين مطلب رو براي آشنايي دوستمون گفتم كه موقع خريد به اين نكات دقت داشته باشه .

.

Samin_System
07-07-2009, 09:45
سلامم..تووی همین رنجی قیمتی که میخوان هم دوربین با قابلیت فیلمبرداری خوب گیر میاد.. کیفیت خوب فیلمبرداری این روزا حتی واسه موبایل!!!:46: هم یه فاکتور کاملن تعیین کننده هستش تا چه رسد به دوربین عکاسی..
دوربین فیلبرداری واسه افراد حرفه ای که اهل تدوین هستن مناسبه نه کاربرهای عادی که میخوان فقط یه فیلم خانوادگی با کیفیت مناسب در کنار عکسهاشون هم داشته باشن.. :46:

سلام دوست خوبم . به نظر من يكي از مهمترين پارامترها در حين فيلمبرداري زوم اپتيك دوربينه كه اكثر دوربينهاي عكاسي از جمله G9 فقط زوم ديجيتال دارن كه در حين فيلمبرداري زماني كه شما زوم مي كني كيفيت فيلم رو پايين مياره . در ضمن قرار نيست شما حتما براي كار حرفه اي دوربين فيلمبرداري بگيري . دوربينهاي فيلمبرداري كه الان تو بازار هست و قيمتهاي مناسبي هم داره كمتر براي كار حرفه اي مناسبه و بيشتر براي استفاده روزمره و مطابق ميل خانواده ها ساخته شده .

H a m e e d
07-07-2009, 15:00
طی یه مقایسه ای که خودم بین سه مدل زیر داشتم، آخریو بیشتر مناسب خودم دیدم:
1.Canon PowerShot SX200 IS
Canon PowerShot SD970 IS.2
Canon PowerShot SD780 IS - IXUS 100.3
|قیمتشم مثل اینکه حدودای 290 هستش، درسته؟
|کسی باهاش کار کرده، نقاط ضعفشو بهم بگه؟
|آیا جایگزین مناسبی برای a650 هست؟
|دوام باطریش در چه حده؟ آیا از این نظر بهتر از a650 هست؟
|اگه بخوام اونو بفروشم و اینو بگیرم، چقدر باید پول روش بذارم؟

Greight
07-07-2009, 15:17
آقا اين sx200 نسبت به دوربين IXUS 100 غير از زوم چه چيزي اضافه داره كه بيشتر از 100 تومن گرونتره و آيا ارزش خريد داره ؟

prowler88
07-07-2009, 16:05
SD970 که اصلا گزینه ی جالبی نیست. واید 37 میلیمتر خیلی محدود کننده س.
SD780 و SX200 رو هم که اصلا نمیشه با هم مقایسه کرد. SX200 از همه نظر بهتره. ولی با قیمت SX200 میشه ZS3 پاناسونیک گرفت که هم مشخصاتش بهتره و هم کیفیت عکساش و هم فیلمبرداریش.

prowler88
07-07-2009, 16:11
آقا اين sx200 نسبت به دوربين IXUS 100 غير از زوم چه چيزي اضافه داره كه بيشتر از 100 تومن گرونتره و آيا ارزش خريد داره ؟
لنز وایدتر و با کیفیت تر, ماکروی بهتر, سرعت شاتر بهتر, تنظیمات دستی, و ال سی دی بزرگتر. در حال حاضر با وجود رقیبی چون ZS3 این دوربین چندان گزینه ی جالبی به نظر نمیرسه.

unforgiven2009
07-07-2009, 16:27

مورد 2و 3 جایگزین مناسبی برای a650 نیست . a650 دوربین کارامدتری است. در ضمن برای شما که واید دوربین ملاک مهمی است این دو دوربین وایدمناسبی ندارند.
در مورد sx200 با . قیمت این دوربین در حال حاضر حدودا 400 هزار تومان است که بنظر بنده اگه قرار است چنین هزینه ای کنید گزینه های مناسبتری هم هست.
بنظرم بهتره در هنگام انتخاب یک دوربین جدای بحس مگاپیکسل بالاتر یا یک برند خاص بدقت مشخصات دوربین مورد نظر خود و نمونه عکسهای دوربین های مختلف را باهم مقایسه کنید تا بر اساس نیازها و خاصه هایتان انتخابی انجام داده باشید

H a m e e d
07-07-2009, 16:31
با این توضیحات باید بیشتر فکر کنم؛ شاید همین دوربینو نگه دارم بهتر باشه.

4870x2
07-07-2009, 16:40
يه سوال دوستان ارزون ترين دوربيني كه در حد كار راه انداختن باشه چيه؟
فيلم برداري هم نداشته باشه مهم نيست
فقط يه عكس با كيفيت تو هر رزولوشني كه باشه بگيره

Greight
07-07-2009, 16:52
لنز وایدتر و با کیفیت تر, ماکروی بهتر, سرعت شاتر بهتر, تنظیمات دستی, و ال سی دی بزرگتر. در حال حاضر با وجود رقیبی چون ZS3 این دوربین چندان گزینه ی جالبی به نظر نمیرسه.

كاملا درست ميگيد با وجود Panasonic Lumix DMC-ZS3 ديگه sx 200 چيزي براي گفتن نداره اما قيمتش در ديجي كالا نيست. آيا اين دوربين وارد شده ؟

prowler88
07-07-2009, 17:15
كاملا درست ميگيد با وجود Panasonic Lumix DMC-ZS3 ديگه sx 200 چيزي براي گفتن نداره اما قيمتش در ديجي كالا نيست. آيا اين دوربين وارد شده ؟
من هم تو اینترنت ندیدم تا حالا. امکانش هست که اصلا وارد نشده باشه. ولی اگه باشه نمایندگی های پاناسونیک باید داشته باشن.

cuteetuc
09-07-2009, 09:42
قابل توجه دوستان ديروز يه سر به نمايندگي پاناسونيك زدم و دنبال قيمت fz28 مي گشتم چون ميخوام بخرم.قيمت 410.000 تومان كه البته موجود نداشت و گفت هفته بعد مياره.با فروشنده صحبت كردم و گفت آخرش 400.000 تومان مي ده بهم ولي هيچ اشانتيوني از جمله رم روش نداره!! البته من از دوستان شنيده بودم كه fz 28 روش يه رم مجاني هم داره؟؟! راستي tz7يا به عبارتي همونzs3 هم اومده قيمت 470.000 تومان كه دو رنگ مشكي و نقره اي موجود داره. lx3 هم آورده بود قيمت 430.000 تومان.من انتخابم fz28 هستش ولي راستش رو بخواين با ديدن امكانات zs3 و همچنين ديدن دوربين از نزديك يك خورده دو به شك شدم.ممنون مي شم اگه اساتيد فن راهنمايي كنند. [راهنمايي براي انتخاب نهايي بين zs3 و fz28 ].شنيدم كه zs3 زوم اپتيكالش هنگام فيلمبرداري كار مي كنه.آيا درسته؟؟

unforgiven2009
09-07-2009, 16:32
قابل توجه دوستان ديروز يه سر به نمايندگي پاناسونيك زدم و دنبال قيمت fz28 مي گشتم چون ميخوام بخرم.قيمت 410.000 تومان كه البته موجود نداشت و گفت هفته بعد مياره.با فروشنده صحبت كردم و گفت آخرش 400.000 تومان مي ده بهم ولي هيچ اشانتيوني از جمله رم روش نداره!! البته من از دوستان شنيده بودم كه fz 28 روش يه رم مجاني هم داره؟؟! راستي tz7يا به عبارتي همونzs3 هم اومده قيمت 470.000 تومان كه دو رنگ مشكي و نقره اي موجود داره. lx3 هم آورده بود قيمت 430.000 تومان.من انتخابم fz28 هستش ولي راستش رو بخواين با ديدن امكانات zs3 و همچنين ديدن دوربين از نزديك يك خورده دو به شك شدم.ممنون مي شم اگه اساتيد فن راهنمايي كنند. [راهنمايي براي انتخاب نهايي بين zs3 و fz28 ].شنيدم كه zs3 زوم اپتيكالش هنگام فيلمبرداري كار مي كنه.آيا درسته؟؟

سلام
دوست عزیز این دو دوربین در یک کلاس نیستند . zs3 یک دوربین اتوماتیک و fz28 یک دوربین با امکانات گسترده.اگه قصد دارید عکاسی را جدی تر دنبال کنید انتخاب fz28 و یا lx3 گزینه های بهتری هستند.
در مورد رم حتما دقت کنید شرکت موظف است یک رم و یک کیف همراه دوربین عرضه کند . اگه قروشنده زیر بار نرفت به یک فروشگاه دیگه مراجعه کنید. اما اگه بتوانید رم را به فروشنده پس بدید ویک مبلغی از هزینه دوربین کسر کند میتوانید از فروشگاهای عرضه کننده یک رم با حجم بالاتر رو قیمت مناسب بخرید . بنظرم کیف این دوربین را هم به فروشنده بدهید و از قیمت دوربین کسر کند . چون کیف های که همراه این دوربین عرضه می شود فابریک این دوربین نیست ودوربین به سختی در آن جا میگیرد

setayesh_mj
10-07-2009, 11:05
سلام به همه دوستان

ميشه نظر و اطلاعات خودتون را در مورد اين 3 تا دوربين و قيمتاشون به من بگيد، *همينطور كيفت عكس و فيلمبرداريشون*
شما اساتيد و اهل فن كداميك از اين دوربينها را از نظر معيارهايي كه براي يك عكس خوب وجود دارند ، نسبت به ديگري برتر ميدانيد؟
( در ضمن همين جا بگم من اين دوربينها را براي عكاسي معمولي و خانوادگي ميخوام ولي كيفيت عكسها خيلي برام مهمه )

Sony CyberShot DSC_W230
Sony CyberShot DSC_W290
Panasonic Lumix DMC_ZS1

آيا قيمت Panasonic Lumix DMC_ZS3 پايينتر هم مياد ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gifشاخه گل رزي که درزمان حيات به کسي مي دهيد ، به مراتب بهتر ازيک دسته گل ارکيده اي است که روي سنگ قبر او مي گذاريد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif