PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

mh.attari
25-04-2009, 18:37
به بخشه مقاله هاي سايت عكاسي روجوع كنيد .اونجا مطالبه متنوع و مفيدي در زمينه عكاسي پيدا مي كنيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
درسته ولی واسه همراه بودنم میخوام مثلا بریزم تو گوشیم

unforgiven2009
25-04-2009, 18:59
الان داشتم تو dpreview ریویوی hx1 رو میدیدم. بنظر عکساش تو ایزوی بالا نویزی است.(به نسبت 2 دوربینه دیگه)

unforgiven2009
25-04-2009, 19:05
درسته ولی واسه همراه بودنم میخوام مثلا بریزم تو گوشیم
خوب خیلی راحت می تونید مقاله ها رو تبدیل به pdf یا هر فرمته دیگه ای کنید. البته باید یکم وقت بذارید. مجله شات هم تو همون سایت هست یا اگه سرچ کنید پیدا میکنید. که به صورت pdf است

Senator_F
25-04-2009, 19:12
ایا کتاب خاصی رو میشناسید که واسه من خیلی مفید باشه اگه پی دی اف باشه خیلی ممنونتون میشم؟

ببینین دوست عزیز،خلاصه عرض می کنم.شما نمیتونین کتاب یا مقاله یا هرچیز دیگه ای رو پیدا کنین که بگین خب ،حالا که من اینو خوندم،شدم یه عکاس حرفه ای.اینجوری نیست.
عکاسی یه هنره خودشم یه هنر خیلی وقت گیر و حوصله بر.
کلا عکاسی رو با اصول اولیه شروع کنین،اصولی مثل کادر بندی،نوردهی،طریقه صحیح در دست گرفتن دوربین وغیره،کم کم که به این مطالب تسلط کافی پیدا کردین،خودبخود میرین دنبال مقالات تخصصی تر؛مقالاتی که بیشتر با هنر عکاسی در ارتباط هستن تا فن اون.

برای مقالات عکاسی،هم تاپیک اصطلاحات تخصصی همین فروم و هم بخش مقالات عکاسی سایت عکاسی خوبن(گر چه شخص من از خود فرومش خوشم نمیاد،بنا به دلایلی از اول از اونجا خوشم نیومده؛اونجا نمیرم.).

برای کتاب،یه کتابی هست با عنوان "راهنمای خرید و کار با دوربین های دیجیتال،چاپ انتشارات کانون نشر علوم" که کتاب نسبتا جامع و کاملی هستش.

من مجله شات رو برای شروع یاد گرفتن عکاسی پیشنهاد نمیکنم.خیلی کلی گویی و صفحه پر کنی می کنه.

ویرایش:

جناب Unforgiven، بنده بعد از زدن پست،دیدم شما مجله شات رو پیشنهاد دادین.ازتون عذر خواهی می کنم.امیدوارم حمل بر بی ادبی نشه.

mh.attari
26-04-2009, 00:17
خوب خیلی راحت می تونید مقاله ها رو تبدیل به pdf یا هر فرمته دیگه ای کنید. البته باید یکم وقت بذارید. مجله شات هم تو همون سایت هست یا اگه سرچ کنید پیدا میکنید. که به صورت pdf است

ببینین دوست عزیز،خلاصه عرض می کنم.شما نمیتونین کتاب یا مقاله یا هرچیز دیگه ای رو پیدا کنین که بگین خب ،حالا که من اینو خوندم،شدم یه عکاس حرفه ای.اینجوری نیست.
کلا عکاسی رو با اصول اولیه شروع کنین،اصولی مثل کادر بندی،نوردهی،طریقه صحیح در دست گرفتن دوربین وغیره،کم کم که به این مطالب تسلط کافی پیدا کردین،خودبخود میرین دنبال مقالات تخصصی تر؛مقالاتی که بیشتر با هنر عکاسی در ارتباط هستن تا فن اون.

برای مقالات عکاسی،هم تاپیک اصطلاحات تخصصی همین فروم و هم بخش مقالات عکاسی سایت عکاسی خوبن(گر چه شخص من از خود فرومش خوشم نمیاد،بنا به دلایلی از اول از اونجا خوشم نیومده؛اونجا نمیرم.).

برای کتاب،یه کتابی هست با عنوان "راهنمای خرید و کار با دوربین های دیجیتال،چاپ انتشارات کانون نشر علوم" که کتاب نسبتا جامع و کاملی هستش.

من مجله شات رو برای شروع یاد گرفتن عکاسی پیشنهاد نمیکنم.خیلی کلی گویی و صفحه پر کنی می کنه.

ویرایش:

جناب unforgiven، بنده بعد از زدن پست،دیدم شما مجله شات رو پیشنهاد دادین.ازتون عذر خواهی می کنم.امیدوارم حمل بر بی ادبی نشه.
دوستان ماشاالله اونقدر مقاله و کتاب تو این سایت هست که من نتونستم پیداش کنم اگر امکانش هت لینک بدید؟

Raptor 2009
26-04-2009, 01:35
دوستانی که دنبال کامپکت با فیلمبرداری hd هستند

کداک v1253 هستش که فیلمبرداری hd 30fps هم داره 12 مگاپیکسل هستش کیفیت عکسش هم خیلی خوبه و 4 ایکس زوم داره و از همه مهمتر قیمتش 220 تومنه ابعادش هم کوچک هست و در رده ultra compact ها قرار میگیرد..من خودم این دوربین رو داشتم بخاطر نبود لرزشگیر فروختمش و فکر کردم با خرید کنون نتیجه بهتری عایدم میشود که نشد متاسفانه:13:

alih2010
26-04-2009, 15:29
nدوست عزیز واقعا عکسات خیلی خوب بودن یه سوال دیگه که ازت دارم اینکه اگه فقط از شخص عکس بگیریم چیکار کنیم که بهترین عکسو داشته باشیم؟

ویه سوال از همه ایا کتاب خاصی رو میشناسید که واسه من خیلی مفید باشه اگه پی دی اف باشه خیلی ممنونتون میشم؟
دوست عزیز سلام برای اینکه از شخص عکس بگیریم چند روش داریم که دو تا از روشها کارامدتره اولین روش در حالت Mیا دستی دوربینه در این روش تمام تنضیمات دوربین در اختیاره ته تا بتونی بهترین تصویرو ثبت کنی اما چند چیزو که الان خدمتت میگم باید اعمال کنی اول کادربندیه دوم نور صحنه هستش سوم پشت زمینه سوزه هست که خیلی مهمه چهارم خود سوژه ونحوه قرار گرفتن درکادره و........حالا تنظیمات سعی کن شرایط نوری طوری باشه که از کمترین ایزو استفاده کنی که رو شفافیت چهره خیلی اثر داره دوم همینطور که قبلا گفتیم در تتنظیم دیافراگم از مقادیر f کوچکتر استفاده کن که پشت زمینه سوژه تار بشه تا سوژه برجسته تر به نظر بیاد سوم سرعت شاتر باید در حدی باشه که باعث تار شدن سو ژه نشه پنجم بایدبرای ثبت چهره ای واضح از فوکوس دستی استفاده کنی بخاطر همین از کلید بالایی کلیدهای4گانه (MF (sx10 استفاده میکنی و در حالت فوکوس دستی دوربین یک کادر وسط صفحه میاره که تا حدی به اصطلاح زوم شده است چهره رو درن اون کادر قرار میدی وبا ولوم دور کلیدهای 4 گانه بهترین ودقیقترین تصویرو تنظیم میکنی اگه سوژه نزدیک باشه میتونی روی چشم سوژه و مخصوصا مژه هاش فو کوس بهتر ی داشته با شی لازم که بگم در فوکوس دستی در اصل تو فاصله دوربین و با چهره برای دوربین اندازه گیری می کنی پس باید پس از تنظیم فاصله رو حفظ کنی ششم استفاده از فلاش مخصوصا در محیط آفتابیه چون چهره در محیطها ی آفتابی قسمتهایی نور شدید میگیرد ودر قسمتهایی سایه که ما میتوانیم با استفاده از نور فلاش چهره ای یکدست داشته باشیم و قسمت های سایه را پوشش دهیم برای سوژه دور از فلاش قویتر و نزدیک از فلاش ضعیفتر استفاده میکنیم برای تنظیم فلاش باید از دکمه func set در وسط کلیدهای 4 گانه وارد بشی گزینه چهارم که با علامت+ - مشخص شده فلاش رو تنضیم کنی ومحک بزنی تا بهترین تنظیم برای فاصله های مختلف ومحیطهای متفاوت دست بیاد فکر کنم تا این اندازه برای این روش کافی باشه ولی دوست عزیز از این روش در همه جا و شرایطی نمی تونی استفاده کنی تنظیمات زمان میبرد مخصوصا اگر سوژه تو بچه باشد که از حوصله او بدور است ویا بخواهی با دوربین شکار لحظه ها کنی که غیر ممکن است پس روش دوم : استفاده از حالت تصویر چهره این حالت در کلید چرخان دوربین با شکل یک زن مشخص شده دوربین دراین حالت با فعال بودن سیستم تشخیص چهره چهرها را شناسایی کرده بهطور اتو ماتیک میزان نور ورودی به دوربین را تنظیم میکنه تا از تار شدن درخشندگی زیاد وتیره شدن چهره افراد در تصویر جلوگیری کنه این سیستم با شناسایی و کادر بندی چهره ها تا 35 نفر فوکوس وتنظیمات را در حد قابل قبولی انجام میده خب در استفاده از این حالت چند نکته باید مد نظرقرار گیرد یکی استفاده از فلاش پوشش دهنده است که قبلا توضیح دادیم چون فلاش در این حالت روی اتوماتیک است و در شرایطی که نور کافی باشد و محیط آفتابی فلاش نمی زند باید پس از بالا آوردن فلاش دکمه بالای دوربین سمت چپ فلاش را زده و از حالت خودکار به روشن تغییر دهیم حال در هر شرایطی فلاش میزند دوم در بعضی از شرایط ممکن است که پشت زمینه ویا سو ژه در تصویر تاریک بیفتد ویا خیلی پر نور که میتوانیم با استفاده از کلید وسطی ازسه کلید زیر دکمه خاموش وروشن دوربین که با علامت+ - مشخص شده وتنظیم میزان نور با ولوم دور کلید 4 گانه بهترین عکس را داشته با شیم .موفق باشید.

adriyano
26-04-2009, 15:31
سلام دوستان

adriyano
26-04-2009, 15:40
من یه fz28 گرفتم با اجازه شما دوستان
بابا عکساش که هیچ فیلمبرداریش حرف نداره. 395 گارانتی بانیان......فقط یه رم 8 گیگSDHC لازمه همه کارا دیگه حله حل......باور کنین زوم 128xداره محشر منظورم extra zoom.....ضمنا تو پستهای قبلی بعضیا گفتن پرش دارهنه عزیز فورمتی که ضبط کردین تو مدیا پلیر نگا کن حالش ببر
اگه کسی سوالی داره من در خدمت هستم عاشقadriyana limaaaaaaaaaهستم

mh.attari
26-04-2009, 15:51
دوست عزیز سلام برای اینکه از شخص عکس بگیریم چند روش داریم که دو تا از روشها کارامدتره اولین روش در حالت mیا دستی دوربینه در این روش تمام تنضیمات دوربین در اختیاره ته تا بتونی بهترین تصویرو ثبت کنی اما چند چیزو که الان خدمتت میگم باید اعمال کنی اول کادربندیه دوم نور صحنه هستش سوم پشت زمینه سوزه هست که خیلی مهمه چهارم خود سوژه ونحوه قرار گرفتن درکادره و........حالا تنظیمات سعی کن شرایط نوری طوری باشه که از کمترین ایزو استفاده کنی که رو شفافیت چهره خیلی اثر داره دوم همینطور که قبلا گفتیم در تتنظیم دیافراگم از مقادیر f کوچکتر استفاده کن که پشت زمینه سوژه تار بشه تا سوژه برجسته تر به نظر بیاد سوم سرعت شاتر باید در حدی باشه که باعث تار شدن سو ژه نشه پنجم بایدبرای ثبت چهره ای واضح از فوکوس دستی استفاده کنی بخاطر همین از کلید بالایی کلیدهای4گانه (mf (sx10 استفاده میکنی و در حالت فوکوس دستی دوربین یک کادر وسط صفحه میاره که تا حدی به اصطلاح زوم شده است چهره رو درن اون کادر قرار میدی وبا ولوم دور کلیدهای 4 گانه بهترین ودقیقترین تصویرو تنظیم میکنی اگه سوژه نزدیک باشه میتونی روی چشم سوژه و مخصوصا مژه هاش فو کوس بهتر ی داشته با شی لازم که بگم در فوکوس دستی در اصل تو فاصله دوربین و با چهره برای دوربین اندازه گیری می کنی پس باید پس از تنظیم فاصله رو حفظ کنی ششم استفاده از فلاش مخصوصا در محیط آفتابیه چون چهره در محیطها ی آفتابی قسمتهایی نور شدید میگیرد ودر قسمتهایی سایه که ما میتوانیم با استفاده از نور فلاش چهره ای یکدست داشته باشیم و قسمت های سایه را پوشش دهیم برای سوژه دور از فلاش قویتر و نزدیک از فلاش ضعیفتر استفاده میکنیم برای تنظیم فلاش باید از دکمه func set در وسط کلیدهای 4 گانه وارد بشی گزینه چهارم که با علامت+ - مشخص شده فلاش رو تنضیم کنی ومحک بزنی تا بهترین تنظیم برای فاصله های مختلف ومحیطهای متفاوت دست بیاد فکر کنم تا این اندازه برای این روش کافی باشه ولی دوست عزیز از این روش در همه جا و شرایطی نمی تونی استفاده کنی تنظیمات زمان میبرد مخصوصا اگر سوژه تو بچه باشد که از حوصله او بدور است ویا بخواهی با دوربین شکار لحظه ها کنی که غیر ممکن است پس روش دوم : استفاده از حالت تصویر چهره این حالت در کلید چرخان دوربین با شکل یک زن مشخص شده دوربین دراین حالت با فعال بودن سیستم تشخیص چهره چهرها را شناسایی کرده بهطور اتو ماتیک میزان نور ورودی به دوربین را تنظیم میکنه تا از تار شدن درخشندگی زیاد وتیره شدن چهره افراد در تصویر جلوگیری کنه این سیستم با شناسایی و کادر بندی چهره ها تا 35 نفر فوکوس وتنظیمات را در حد قابل قبولی انجام میده خب در استفاده از این حالت چند نکته باید مد نظرقرار گیرد یکی استفاده از فلاش پوشش دهنده است که قبلا توضیح دادیم چون فلاش در این حالت روی اتوماتیک است و در شرایطی که نور کافی باشد و محیط آفتابی فلاش نمی زند باید پس از بالا آوردن فلاش دکمه بالای دوربین سمت چپ فلاش را زده و از حالت خودکار به روشن تغییر دهیم حال در هر شرایطی فلاش میزند دوم در بعضی از شرایط ممکن است که پشت زمینه ویا سو ژه در تصویر تاریک بیفتد ویا خیلی پر نور که میتوانیم با استفاده از کلید وسطی ازسه کلید زیر دکمه خاموش وروشن دوربین که با علامت+ - مشخص شده وتنظیم میزان نور با ولوم دور کلید 4 گانه بهترین عکس را داشته با شیم .موفق باشید.
استاد واقعا ممنونم با این تنظیمات عکسی گرفتم که تا حالا نگرفته بودم خیلی کامل بود :11:

alih2010
26-04-2009, 16:48
استاد واقعا ممنونم با این تنظیمات عکسی گرفتم که تا حالا نگرفته بودم خیلی کامل بود :11:
خواهش میکنم استاد چیه من شاگرد هم نیستم ازاین که میبینم شاید مطالب بدردت خورده خوشحالم

hrhgroup
26-04-2009, 19:01
سلام
1- مشخصات "Panasonic Lumix DMC-ZS3" خیلی خوب به نظر میاد، کسی میدونه معایبش چیه؟
2- قیمتش چنده؟
3- ظاهرا هنوز تو ایران نیومده، این بانیان الکترونیک که میگه نمایندگی رسمی پاناسونیکه نمیاره؟
4- اگه فرض کنیم چند ماه طول میکشه تا داخل ایران بیاد دوربین مشابه مشخصات "Panasonic Lumix DMC-ZS3" از مدلهای موجود در داخل کشور چی میشه پیدا کرد؟
ممنون

mehdivet
26-04-2009, 22:08
معايبشو ميتوين از اين سايت ببينين ولي در كل محاسنش خيلي بيشتره
تا جايي كه من ميدونم $399 هستش (البته تو آمريكا)
رقيبش canon sx 200 is هستش تو اين سايت كاملا ميتونين مقايسه كنين
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام

1- مشخصات "Panasonic Lumix DMC-ZS3" خیلی خوب به نظر میاد، کسی میدونه معایبش چیه؟
2- قیمتش چنده؟
3- ظاهرا هنوز تو ایران نیومده، این بانیان الکترونیک که میگه نمایندگی رسمی پاناسونیکه نمیاره؟
4- اگه فرض کنیم چند ماه طول میکشه تا داخل ایران بیاد دوربین مشابه مشخصات "Panasonic Lumix DMC-ZS3" از مدلهای موجود در داخل کشور چی میشه پیدا کرد؟
ممنون

mehdivet
26-04-2009, 22:16
دوستان ميخوام قيمت بدون گارانتي canon sx200 is و panasonic fz 28 رو تو بازار تهران بدونم كسي خبر داره؟

prowler88
27-04-2009, 12:03
سلام
1- مشخصات "panasonic lumix dmc-zs3" خیلی خوب به نظر میاد، کسی میدونه معایبش چیه؟
2- قیمتش چنده؟
4- اگه فرض کنیم چند ماه طول میکشه تا داخل ایران بیاد دوربین مشابه مشخصات "panasonic lumix dmc-zs3" از مدلهای موجود در داخل کشور چی میشه پیدا کرد؟
ممنون
از نقاط ضعفش ميشه به ماكروي نه چندان قوي و نبود تنظيمات دستي اشاره كرد. علاوه بر اين چشمي هم نداره.

unforgiven2009
27-04-2009, 12:49

ویرایش:

جناب Unforgiven، بنده بعد از زدن پست،دیدم شما مجله شات رو پیشنهاد دادین.ازتون عذر خواهی می کنم.امیدوارم حمل بر بی ادبی نشه.

سلام.
خواهش می کنم جنابه سناتورشما بزرگوارید دوست عزیز. من هم با شما هم عقیده هستم . چون این دوستمون دنباله یک مجله با فرمته pdf بودن بنده آن را پیشنهاددادم و موافقم که این مجله به صورته پراکنده مطالبو میگه. تو چند شماره اخیر این مجله مطالبی در مورده مودهای مختلفه دوربین و کاربردشون مطالبی درج کرده بود که بنظرم مفیدمی آمد.و همچنین مطالبی در مورده ویرایش عکس در فتوشاپ البته مثله اینکه ناشر این مجله رویه کاری خود را تغییر داده و از شماره 7 به بعد دیگه به صورته رایگان در دسترس نیست.
من خودم به به طورکلی به یک منبع اکتفا نمی کنم و از منابع مختلف مطالب مورده نظرم رو گرد آوری میکنم و به عنوان یک منبع ازشون استفاده می کنم. البته اگه زبانم خوب بود منابع خارجی بسیار گسترده و مفیدی تو دنیای اینترنت در دسترس است . همیشه افسوس این مورد رو می خورم.
در مورد فروم عکاسی جوه این فروم به طور کلی با دیگر فرومها فرق میکنه. اینجا شاید اگه یک سوال تکراری را 100 بار هم بپرسن باز هم بهش جواب داده میشه ولی در اون سایت حالا بنا به تخصصی بودنش اینجور پرسشها رو یا جواب نمیدن یا کلی پاسخ میدن ویا ارجاع میدن به مطالبه گذشته یا مقالاته سایت. .بیشتر افرادی که در این فروم فعالیت میکنند وارده دنیای حرفه ای عکاسی شدن و خوب مسلما وقتشونو برای جواب دادن به سوالاته مبتدیانه یا تکراری نمی گذارندالبته افرادی هم هستند که با این حال به تک تکه این سوالات پاسخ میدن.یک مورده دیگه که در این فروم به وقوع پیوسته که خودم یکی از افرادی بودم که پیگیرش می شدم بحسهای جنجالی است که درآن فروم به شدت با این مورد برخورد می کنن .من خودم از مطالبه همان فروم خیلی چیزا یاد گرفتم ولی قصد طرفداری هم ندارم کلا برداشتی که از این سایت دارم رو بیان میکنم. ولی خوب شاید خیلی ها با چنین جوهایی نتونن کنار بیان وشاید افرادی هم باشند که برخوردشون در وهله اول برای افرادی که تازه پا به دنیای عکاسی گذاشته اند یا تازه وارده این فروم شده اند خوشایند نباشه. ولی جدای از اینها من خودم بیشتر سوالاتی که برام پیش می یومد رو در همان مطالبه سایت می یافتم و کمتر در بحسها شرکت میکنم . من بیشتر احساس میکنم رویه این سایت به گونه ایست که افراد رو در وهله اول ارجاع میده به مقالاته سایت و مطالبه گذشته که در موردشون بحس شده بعد اگه سوالی برای مخاطب باقی موند پذیرای آن هستند. مسلما اگه کسی مطالب ومقالاته سایتو مرور کنه دیگه نمیاد در مورده اینکه سرعته شاتر یا مقداره دیافراگم چیه سوال بپرسه مطمئننا سوالاتش پخته تر خواهد بود.یا تاپیک جدید ایجاد کنه بپرسه دوستان نظرتون راجع به sx10 چیه در حالی که در تاپیکه مختصه خودش به صورته مفصل در موردش بحس شده.

بنظرم این فروم هم می تونه تغییراتی در خودش داشته باشه تا کسانی که به آن رجوع می کنند سریعتر به مطالب مورده نظر خود یا مطالبه گذشته دسترسی داشته باشند.مثلا ایجاد یک انجمن اختصاصی جدای از مباحثی درمورده mp3player که در آن مطالب دسته بندی بشه و در مورده هر دوربینی یا مطلبی خاص به طور جدا گانه در تاپیکه مختصه خودش بحس بشه. و همچنین افرادی با تجربه وبا آگاهی کامل ازدنیای عکاسی رو به عنوان مدیران این بخش انتخاب کنند تا ناظر بر مطالبه آن باشند و کلا جوه این فروم را تا حدوده زیادی ارتقا ببخشند.
من چنین درخواستی را از مدریت محترم فروم دارم و دیگر دوستان هم اگر موافق هستند در خواسته خود را درج کنند وبرای مدیریت ارسال نمایند.

sniper2070
27-04-2009, 13:19
سلام دوستان عزیز
بنده مدتیه میخوام دوربین دیجیتال بخرم البته نه خیلی گرون حدود 150-180تومن تویه این مدت از canon مدل A590رو انتخاب کردم واز sony مدل W120-130 اگه خدا بخواد فردا میخوام با پدرم بریم بانه شنیدم اونجا قیمتاش خیلی مناسب اولین سوالم اینه که بین این دوتا مدل فقط بین همین دوتا کدوم رو پیشنهاد میدید که تهیه کنم؟دومین سوالمم اینکه آیا خرید از بانه رو توصیه میکنید منظورم از بابت اصل بودن قطعاته؟سوم دوربینهایی با باطری AA شارژی پیشنهاد میکنید یا از اینا که شبیه باطریهای موبایلن وچرا؟اگه لطف کنید یکی دوتا مارک خوب باطری AA شارژی و یه شارژر خوبی هم معرفی کنید,تا همه رو یکجا تهیه کنم منتظر جوابتون هستم با سپاس فراوان کوچیکتون میثم.

unforgiven2009
27-04-2009, 17:18
خواهش میکنم من چیزی بلد نیستم شما نسبت به من لطف داری یه توضیح راجع به عدد دیافراگم بدم تکمیل ترش بکنم گفتم روی f8 بزاری اماشما باید مثلا روی f5,f6...... محک بزنی تا تنضیماتش دست بیاد یه چیز دیگه دوربینها در سیستم تشخیص چهره اگه چهره ویا فرد فضای بیشتر کادر و پر کنه ویا لاخص سوژه وسط تصویر باشه تصویر پشت تار میشه این خودش مزیت عکسهای پرتره است در این صورت سوژه برجسته تر جلب نظر میکند شما اگر میخواهیداین حالت بوجود نیاید میتوانید سوژه را دورتر وبهتراینکه در یک گوشه کادر قرار دهید سعی میکنم دو نمونه عکس برایتان بزارم تا منظورم را بهتر ادا کنم
در ادامه فرمایشات دوستمون در دوربینهای سوپر زوم معمولا اگه از مود ماکرو و از تله ماکرو استفاده کنید می توانید عمق میدان را بیشتر کاهش دهید و پس زمینه محوتر شود.

reza1ta2
27-04-2009, 20:14
سلام دوستان عزیز
بنده مدتیه میخوام دوربین دیجیتال بخرم البته نه خیلی گرون حدود 150-180تومن تویه این مدت از canon مدل A590رو انتخاب کردم واز sony مدل W120-130 اگه خدا بخواد فردا میخوام با پدرم بریم بانه شنیدم اونجا قیمتاش خیلی مناسب اولین سوالم اینه که بین این دوتا مدل فقط بین همین دوتا کدوم رو پیشنهاد میدید که تهیه کنم؟دومین سوالمم اینکه آیا خرید از بانه رو توصیه میکنید منظورم از بابت اصل بودن قطعاته؟سوم دوربینهایی با باطری AA شارژی پیشنهاد میکنید یا از اینا که شبیه باطریهای موبایلن وچرا؟اگه لطف کنید یکی دوتا مارک خوب باطری AA شارژی و یه شارژر خوبی هم معرفی کنید,تا همه رو یکجا تهیه کنم منتظر جوابتون هستم با سپاس فراوان کوچیکتون میثم.

sony w130 از بانه بخری گارانتی نداره -اگه اینو بخری باتری قلمی هم نمی خواهد

mh.attari
27-04-2009, 23:23
در ادامه عرایضه دوستمون در دوربینهای سوپر زوم معمولا اگه از مود ماکرو و از تله ماکرو استفاده کنید می توانید عمق میدان را بیشتر کاهش دهید و پس زمینه محوتر شود.
ممنونم دوست گلم خیلی کمک کرد

Mokafating
28-04-2009, 03:40
علی جان توضیحات شما در سطح المپیکه من که خیلی استفاده کردم :8:

hrhgroup
28-04-2009, 10:18
سلام

1- بین دوربینهای SLR-Like تا سقف 500 تومن کدوم یکی از مدلها از همه بهتره؟
2- این HX1 تو ایران اومده؟ قیمتش چنده؟
3- یک سوال دیگه canon sx200 چه معایبی داره؟ من امروز قیمت کردم، 440 تومن با گارانتی طنین، خوبه؟ گارانتیش معتبره؟

ممنون

adriyano
28-04-2009, 20:45
سلام
من یه جایی قیمت کردم تلفنی hx1گفتن 590000تومن حالا نمی دونم می ارزه یا نه

Senator_F
28-04-2009, 21:43
سلام
من یه جایی قیمت کردم تلفنی hx1گفتن 590000تومن حالا نمی دونم می ارزه یا نه

واردات غیر رسمی؟بدون گارانتی؟نه نمی ارزه.خیلی قیمت بالاس.شرکت بازرگانی بیاره ارزونتر از اینا میشه.

hesamjm
29-04-2009, 08:05
سلام
یک دوربین 50d کنن 15 مگاپیکسل با گارانتی نورنگار و بیمه بدنه و سرقت سامان بفروش میرسد-بسیار تمیز و نو- تقریبا 90 تا عکس باهاش گرفته شده
گارانتی اش هم از تاریخ 1388/2/3 هست بمدت 15 ماه- یعنی تنها 4 روزه خریدمش-
دوستان این دوربین بسیار عالیه و اگه مشکل مالی برام پیش نمیومد اصلا قصد فروشش رو ندارم
اونهایی که میخوان پست خصوصی بدن تا راجع بهش صحبت کنیم

ebi66_boukan
29-04-2009, 08:12
سلام
یک دوربین 50d کنن 15 مگاپیکسل با گارانتی نورنگار و بیمه بدنه و سرقت سامان بفروش میرسد-بسیار تمیز و نو- تقریبا 90 تا عکس باهاش گرفته شده
گارانتی اش هم از تاریخ 1388/2/3 هست بمدت 15 ماه- یعنی تنها 4 روزه خریدمش-
دوستان این دوربین بسیار عالیه و اگه مشکل مالی برام پیش نمیومد اصلا قصد فروشش رو ندارم
اونهایی که میخوان پست خصوصی بدن تا راجع بهش صحبت کنیم

سلام دوست عزیز.در خواستتو در بخش خرید و فروش سایت عکاسی مطرح کن اونجا حرفه ای ها هستن بهتر نتیجه میگیری.

cuteetuc
29-04-2009, 11:08
با سلام خدمت دوستان و اساتيد.اگر كسي از دوستان قيمت به روز و آدرس دقيق فروشگاهي كه بشه fz28 رو تو تهران تهيه كرد بگه ممنون مي شم.البته بنده پريروز جمهوري بودم كه قيمت چند مدل دوربين عكاسي از جمله ...canon , sony,nikon رو جويا شدم كه با قيمتهايي كه از قبل داشتم اختلاف زيادي داشت!! حالا آپديت من تاخيري بوده و يا تو مدلهاي خاصي افزايش قيمت داشتيم؟!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد. :20:

bleu2u4u
29-04-2009, 12:52
اساتید نظرتون در مورد عکسهای این سایت

چیه بعضی عکسهاتش خیلی جالبه مثل

reza1ta2
29-04-2009, 19:38
با سلام خدمت دوستان و اساتيد.اگر كسي از دوستان قيمت به روز و آدرس دقيق فروشگاهي كه بشه fz28 رو تو تهران تهيه كرد بگه ممنون مي شم.البته بنده پريروز جمهوري بودم كه قيمت چند مدل دوربين عكاسي از جمله ...canon , sony,nikon رو جويا شدم كه با قيمتهايي كه از قبل داشتم اختلاف زيادي داشت!! حالا آپديت من تاخيري بوده و يا تو مدلهاي خاصي افزايش قيمت داشتيم؟!
280 پاساژ بزرگمهر بغل علاالدین توی جمهوری

mehdivet
29-04-2009, 22:29
سلام
واقعا 280؟ به من 390 قيمت دادن :18: ساخت ژاپن؟ اگه 280 باشه واقعا مي ارزه.

alih2010
29-04-2009, 22:42

280 که واقعا عالیه ولی دوست عزیز شاید اشتباه تایپ کردی 380 نیست

avecina.ir
29-04-2009, 23:06

کدوم فروشگاهش عزیزجان؟؟

adriyano
30-04-2009, 01:09
عزیز من این 280 حتما چینیه....من یه هفته هست خریدم از جمهوری پاساژرویال تهران تکنیک 395تومن
روش یه رم ارجینال 1 گیگ+کیف دادن.......البته من خودم نخریدم پسر عموم خرید.......من از پارس آبادم نتونستم بیام تهران تلفنی با فروشگاه صحبت کردم بعد واسم ارسال کردن.....ممنون در کل دوربین خیلی خوبیه

Mokafating
30-04-2009, 01:13
سلام دوستان چندتا سوال درباره این تصویر داشتم

1.این 180dpi چیه
2.این focal length=10mm چیه
3.این f-number=F/4 چیه

با تشکر :26:

Senator_F
30-04-2009, 08:03
سلام دوستان چندتا سوال درباره این تصویر داشتم

1.این 180dpi چیه
2.این focal length=10mm چیه
3.این f-number=F/4 چیه

با تشکر :26:

Dot per inch-1 هستش. یعنی تعداد نقطه در اینچ.تقریبا میشه معادل گرفت با نقطه در اینچ پرینتر ها.
این عدد هرچه بیشتر باشه(روی خود دوربین،نه بعدا با نرم افزار شبیه سازی کردن) بهتره.جزئیات بیشتری ثبت میشه.(البته بطور اسمی.چون عوامل خیلی زیاد دیگه ای هم تاثیر گذار هستش.)

2- این عدد میگه که شما در چه فاصله کانونی لنز این عکسو گرفتین. الان شما احتمالا از 2 برابر زوم استفاده کردین برای این عکس.

3- عدد دیافراگم هستش.

cuteetuc
30-04-2009, 08:24
با سلام.آقا رضا(reza 1ta2) اول تشكر بعدش اگه جسارت نباشه منم فكر كنم 380 معقولتر باشه.سوال ديگه اي كه از اساتيد دارم اينكه اين مدل فقط ساخت ژاپن هست يا متفرقه هم داره؟ البته يك سوال ديگه هم دارم كه شايد يك خورده نخ نما باشه و اينه كه در موقع خريد اين مدل واسه تسجيل اصل بودنش به چه مواردي بايد دقت كرد؟بازم ممنون كه به سوالهاي پيش پا افتاده بنده جواب ميديد.:46:

gholam14
30-04-2009, 12:20
سلام دوست عزیز باطری داخل جعبه دوربین از نوع آلکالاین میباشد واز نوع بسیار مرغوبیست واگر شما بخواهین از باطریهای معمولی قلمی استفاده کنید همین مشکلی میشود که گفتی شما باید4عدد باطری شارژی قلمی aa با یک شارژر بگیری که حدود 20 تا 30 هزار تومن میشه اما مواظب باش باطری تقلبی بهت ندن تشخیص تقلبی ازاصلی کار سختیه وشاید غیر ممکن من تفاوتی که دیدم فقط باطری اصلی سنگینتره حالا برای اینکه تقلبی نخری چندپیشنهاد میکنم باطری از نوع سونی ویا انرژزایزر بگیر سونی یک نوع باطری شارژی داره که هزار بار شارژ میشه من خودم این باطری گرفتم حدود 400 عکس میگیرم یه20 دقیقه فیلمبرداری و با دوربین ور میرم تا شارژ تموم میشه باطری سونی سفید رنگه باطرح نارنجی با هولوگرام سونی حتما از نمایندگی سونی بخر باطری انرژزایزر هم باطری خیلی خوبیه من به عنوان باطری یدکی گرفتم 2500 میلی آمپره دوست عزیز حتما باطری شارژی خوبی بگیریکی از مزیتها اینه که دره جا باطری دوربین بخاطراستفاده های مکرر باطری ممکن لق بشه وباطری خوب به طبع بخاطر دوام شارژ دیرتر احتیاج به تعویض باطری داری راجع به شکلهای اطراف مونیتور هم میتونی اونها رو از رو مانیتور حذف کنی برای این کار از منو وارد شودرقسمت نمایش سفارشی کزینه های آیکن دار و حذف کن ولی به نظر من این کارو نکن چون این شکلها هر کدوم وقت عکسبرداری اطلاعات جالبی بهت میدن اما اون شکلها چی هستن نمیدونم چطوری توزیح بدم بهتره ازبالای مانیتور به سمت راست بگم اولش نشانگر زومه دوربینه که وقت زوم کردن در بالای صفحه میاد بعد شکل یه گل که حالت ماکرو برای عکاسی از سوژه های کوچک ونزدیکه همین شکل گل بانگهداشتن چند لحظه دگمه ماکرو درکلیدهای 4گانه سوپر ماکرو میشه شکل اون یه گل که یهs داخلشه که برای عکاسی ازسوژه های ریز وبسیار نزدیکه شکل بعدی نشاندهنده سرعت ایزوه شکل بعدوضعیت فلاش دوربینه بعدی علامت یه چشمه که وضعیت سیستم رفع قرمزی چشمه شکل بعدی مربوط می شه به حالتهای عکاسی مثلا یک عکس بگیره یا دوتا و یابیشتر یاعکس و با تاخیر بگیره برای زمانی خوبه عکاسم توی کادر باشه که میتونی درقسمت پایین کلید 4گانه تنضیم کنی بعدی یه عکس دوربین میاد که چرخش دوربین نشون میده شکل بعد که گوشه سمت راسته حالت دوربینه که مثلا روی اتوماتیکه یاc,tv.av.p........حالا شکل سمت راست مانیتوراز بالا به پایین علامت دایره کلمه i بغلش نشاندهنده وضعیت دقت تصویر شکل بعدیه دست هست که مربوطه به لرزشگیر دوربین - علامت mf سیسنم فوکوس دستیه که با فشار دادن دکمه بالایی4گانه وتنضیم اون باولوم دور کلیدههای 4 گانهمیتونی استفاده کنی. فکر کنم تا همین اندازه کافیه سر تو درد اوردم سعی کردم یه توضیحاتیم بدم چون دفترچه ندار ی شاید بدردت بخوره اگه سئوالیم داشتی بپرس من در خدمتم.

بادرودبه شمادوست عزيز
طبق راهنماييهاي شماچهارباطري سوني اصل ويك شارژرخريدم ومشكلم حل شد.دوست گرامي چندصفحه قبل توضيحاتي كه براي يكي ازدوستان ديگركه مثل تازه كاراست راخواندم همانطوركه گفتم من هنوزازكاركردن باsx10isچيزخيلي زيادي نميدانم يعني مبتدي مبتدي هستم وامشب هم درجشن عروسي يكي ازفاميل ميخواهم عكس بگيرم حالاچندسوال دارم كه اگرپاسخ دهيدبرمن منت گذارده‌ايد١-باتوجه به تازه كاربودن كليدچرخان بالاي دوربين روي autoباشدبهتراست ياروي تنظيم ديگري چون ميخواهم تاحدممكن كمتربهتنظيمات دست بزنم٢-ديشب درمراسم قبل ازعروسي چندعكس گرفتم كه نميدانم چه وقت كليدچرخان روي عكس صورت رفته بودتقريباعكسهاخوب بودبه جزچندموردتاربودن عكسهاوبازهم تاربودن خيلي ازعكسهايي كه هنگام رقص گرفته بودم آياميتوانم ازسوژه درحال حركت مثلاهمين رقصيدن عكس بگيرم.لطفااگرممكن است جوري راهنمايي نماييدكه نيازبه كمترين تنظيم دستي داشته باشدتابعدادفترچه رابدهم برايم ترجمه كنند.
باسپاس فراوان ازشمااستادگرامي

alih2010
30-04-2009, 16:03
بادرودبه شمادوست عزيز
طبق راهنماييهاي شماچهارباطري سوني اصل ويك شارژرخريدم ومشكلم حل شد.دوست گرامي چندصفحه قبل توضيحاتي كه براي يكي ازدوستان ديگركه مثل تازه كاراست راخواندم همانطوركه گفتم من هنوزازكاركردن باsx10isچيزخيلي زيادي نميدانم يعني مبتدي مبتدي هستم وامشب هم درجشن عروسي يكي ازفاميل ميخواهم عكس بگيرم حالاچندسوال دارم كه اگرپاسخ دهيدبرمن منت گذارده‌ايد١-باتوجه به تازه كاربودن كليدچرخان بالاي دوربين روي autoباشدبهتراست ياروي تنظيم ديگري چون ميخواهم تاحدممكن كمتربهتنظيمات دست بزنم٢-ديشب درمراسم قبل ازعروسي چندعكس گرفتم كه نميدانم چه وقت كليدچرخان روي عكس صورت رفته بودتقريباعكسهاخوب بودبه جزچندموردتاربودن عكسهاوبازهم تاربودن خيلي ازعكسهايي كه هنگام رقص گرفته بودم آياميتوانم ازسوژه درحال حركت مثلاهمين رقصيدن عكس بگيرم.لطفااگرممكن است جوري راهنمايي نماييدكه نيازبه كمترين تنظيم دستي داشته باشدتابعدادفترچه رابدهم برايم ترجمه كنند.
باسپاس فراوان ازشمااستادگرامي
دوست عزیز سلام چون امشب میخواهی عکس بگیری بهترین کار همان که خودت گفتی استتفاده از مد auto میباشد وعلاوه بر آن برای عکس از اشخاص و عروس و داماد میتوانی از مد تصویر چهره استفاده کنی که قبلا توزیح دادم چند صفحه قبله میتونی کامل مطالعه کنی ساده ترین کار هم برای تار نشدن صحنه های پر حرکت استفاده از فلاش در همان مد autoاست چون دوربین سرعت شاتر را بر روی 1/60 تنضیم میکند وتصویر تار نمیشود ولی ممکن است عکسها تاریک شود آنوقت یا باید نور محیط را بهبود بخشید یا از تنظیمات دستی استفاده کرد . موفق باشید .

reza1ta2
30-04-2009, 17:17
راجع به قیمت دیگه هیچی نمی گم
فقط فعلا ساخت ژاپن داره

Mokafating
01-05-2009, 22:30
iso های 800 و 1600 و بالاتر چه کاربردی دارند یعنی در چه مکانها یا حالتهایی مورد استفاده قرار میگیرند (با توجه به اینکه کیفیت عکس رو به شدت پایین می آورند) ؟

Mohammad Hosseyn
02-05-2009, 06:17
iso های 800 و 1600 و بالاتر چه کاربردی دارند یعنی در چه مکانها یا حالتهایی مورد استفاده قرار میگیرند (با توجه به اینکه کیفیت عکس رو به شدت پایین می آورند) ؟
مکانهایی که نور خیلی کمه و شما محدودی برای اینکه سرعت شاتر رو آهسته بگیری و در استفاده از فلاش هم محدود باشی . بیشتر تو این مقعیت هاست که ایزو رو بالا مجبورین بگیرن ... مثلا عکاسی از یه جسم متحرک مثل اتومیبیل توی نور کم .

خیلی کم پیش میاد . ایزو 800 هم برای بعضی دوربین ها قابل تحمل هست . اگه دوربین slr خوب هم بگیره آدم تا 1600 هم گاهی اوقات میبینم که نویز خیلی مناسبه و راحت میشه ا یه نویزگیری ساده همونقدر نویز رو هم از بین برد .

موفق باشید ...

mehdivet
02-05-2009, 23:40
دوستاني كه وارد هستن اگه ميشه يه مقايسه بين canon sx 200is و panasonic sz3 انجام بدن. توي بازاراي خارجي يه اختلاف قيمت حدوده 70 - 80 دلاري بينشون هست، به نظرتون قابل قبوله يا نه؟
ممنون.

gholam14
03-05-2009, 05:54
دوست عزیز سلام چون امشب میخواهی عکس بگیری بهترین کار همان که خودت گفتی استتفاده از مد auto میباشد وعلاوه بر آن برای عکس از اشخاص و عروس و داماد میتوانی از مد تصویر چهره استفاده کنی که قبلا توزیح دادم چند صفحه قبله میتونی کامل مطالعه کنی ساده ترین کار هم برای تار نشدن صحنه های پر حرکت استفاده از فلاش در همان مد autoاست چون دوربین سرعت شاتر را بر روی 1/60 تنضیم میکند وتصویر تار نمیشود ولی ممکن است عکسها تاریک شود آنوقت یا باید نور محیط را بهبود بخشید یا از تنظیمات دستی استفاده کرد . موفق باشید .

بادرودفراوان
باسپاس ازراهنمايي وپاسخهاي شما
دوست عزيزدرجايي ازدوربين كه براي اتصال كابلa/v وجودداردجاي يك فيش ديگرهم هست كه نوشتهdc in ميخواستم بدانم اين جاي فيش براي چيست وآيابراي ورودي برق است يانه وسوال ديگرهم اينكه چه موقع لازم است ازفلاشي بجاي فلاش خوددوربين استفاده كردوآياميتوان ازفلاشي استفاده كردكهورودي برق آن مجزاباشد يااينكه بايدازفلاشي استفاده كردكه بوسيله باطريهاي دوربين شارژشوند.ازپاسختان ممنون ميشوم
متشكرم

Mohammad Hosseyn
03-05-2009, 06:21
بادرودفراوان
دوست عزيزدرجايي ازدوربين كه براي اتصال كابلa/v وجودداردجاي يك فيش ديگرهم هست كه نوشتهdc in ميخواستم بدانم اين جاي فيش براي چيست وآيابراي ورودي برق است يانه وسوال ديگرهم اينكه چه موقع لازم است ازفلاشي بجاي فلاش خوددوربين استفاده كردوآياميتوان ازفلاشي استفاده كردكهورودي برق آن مجزاباشد يااينكه بايدازفلاشي استفاده كردكه بوسيله باطريهاي دوربين شارژشوند.ازپاسختان ممنون ميشوم
متشكرم
بله اون جایگاه برای برق مستقیم به دوربین هست . باید فیش رو جدا خریداری کنید ... اما فلاش مستقیم بستگی داره دوربینتون ساپورت کنه یا نه . که فک نکنم بکنه . دوربینتون چی بود ؟ sx10 ؟
میتونید لیست لوارم جانبی ساپورت شده توسط دوربینتون رو توی سایت سازنده ببینید .

Raptor 2009
03-05-2009, 11:11
ایزو شاخص اندازه گیری حساسیت سنسور هستش و کاری به افت کیفیتش نداشته باشید مثلا یه دوربین 1600 تا ایزو بیشتر نداره و دیگری که همسان آن است 3200 تا..حساسیت سنسور دوربین دوم بیشتر است پس میتوان گفت برتری از لحاظ سنسور با دوربین دوم هست(این بحث هیچ ربطی به اینکه کیفیت خراب میشه و نویز و ...ندارد)

shamsabbas
03-05-2009, 11:38
سلام به دوستان
من یک دوربین canon sx110 دارم
میخوام ببینم میشه از امکانات جانبی مثل ----- پلرایز یا تراکم خنثی استفاده کرد یا نه
در ضمن اگه از نحوه کار کردن با اون یا امکانات ویژه ای که داره خبر دارین من را هم بی اطلاع نگذارین
ممنون

alih2010
03-05-2009, 15:04
بادرودفراوان
متشكرم

دوست من اون جای فیش dc in همانطور که دوستمون گفت مربوط به آداپتور مدلPS700 AC کانن میباشد که میتوانی بجای استفاده از باطری در محلهایی که برق در دسترس است استفاده کنی آداپتور را میتوانی از نمایندگی کانن خریداری کنی ولی چندان ضروری به نظر نمیرسد در رابطه با سئوال دوم برای SX10 میتوان از فلاش اکسترنال استفاده کرد و در کفشکک بالای فلاش دوربین نصب میشود
دوربينهاي كانن از فلاشهاي مخصوص کانن مدلهای سری EX مثل مدلهای , 430EX و580EX و 220EXاستفاده مي كنند.به عبارتي براي بهترين عملكرد فلاش، بايد از فلاشهاي مخصوص كانن و يا بعضی مدلهای سيگما استفاده كنيد.ولی اگر از فلاشهای غیر مدل EXکانن استفاده کنی وهمچنین سیگما بعضی از قابلیتهای دوربین از جمله حذف قرمزی چشم کار نمی دهد.
عملا فلاشهاي معمولي، يا غيرقابل استفاده هستند و يا اينكه بايد توسط شما بصورت دستي تنظيم شوند كه در اين صورت، فلاش سرخود دوربين عملكرد راحت تري خواهد داشت فلاشهای جانبی معمولا از باطری قلمیAA استفاده می کنند وکاری به باطری دوربین ندارند
فارغ از موضوع عملكرد،هم در نظر بگیریم هر فلاشي قابل استفاده برروي sx10 نيست پس اگر میخواستی فلاش بگیری فقط مدلهای EX کانن رو بگیر راجع به فلاش سر خود دوربینsx10 باید بگم که تنظیمات فلاش دوربین در حد وسط ونرمال میباشد وشما باید پس از خرید دوربین با وارد شدن از دگمهFUNC SET
وانتخاب گزینه وسط که با علامت+ - مشخص شده قدرتهای بیشتر فلاش را داشته باشی فلاش نسبتا خوبی است راجع به سئوال چند روز گذشته شما دوست عزیز مربوط به عکسبرداری از صحنه های پر تحرک باید بگویم چون وقت نداشتی من جهت استفاده فوری گفتم از فلاش جهت فریز سوژه استفاده کن ولی حالا جون وقت داری باید بگویم که بهترین وراحتترین راه در همچین مواردی استفاده از مد TV یا اولویت شاتر است در این مد به زبان ساده ترشما سرعت به ثبت رساندن یک عکس را به دوربین میدهید و دوربین بقیه تتنظیمات را انجام می دهد شما برای صحنه های پر تحرک میتوانیدااز سرعت شاتر سریعتری مثلا 1/125 ویا1/250 و ..........1/3200 راانتخاب کنی ولی یک نکته را باید مد نظر داشته باشی وآن اینکه هر چه زمان سریعتری انتخاب کنی چون نور در زمان کمتری بهCCD می رسد به طبع تصویر تاریکتر می شود تنظیم سرعت های مختلف بستگی به نور محیط دارد باید محک بزنی تا بهترین تنظیمات در محیطهای مختلف نوری دست بیاد .اینم
مشخصات فلاش 220EX:كانن
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
مدل :Speedlite 220EX
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
عدد راهنما : 22
بازه مسافتي نوردهي :از 0.5 متر تا 30 متر
سازگار و مناسب براي : _sx -EOS IX, EOS ELANII/IIE and EOS Rebel G
پوشش نوري: 28 تا 135 ميلي متر
تعداد فلاش زدن تا تخليه كامل :با باتري آلكالاين از 250 تا 1700 بار
باتري : باتري قلمي AA
وزن (بدون باتري):160 گرم
---------------------------------------------------------------------------------------------------------موفق باشی

prowler88
03-05-2009, 17:28
این که میگین کیفیت عکس رو به شدت میارن پایین به نظرم قضاوت درستی نیست. این حرف فقط در مورد دوربین های آماتور و نیمه حرفه ای صادقه. دوربین های SLR از اون جا که اندازه و تکنولوژی ساخت سنسورشون فرق میکنه کیفیتشون خیلی پایین نمیاد. شما اگه یه دوربین Canon EOS 1Ds Mark III داشته باشین عملا فرقی بین ایزو 100 و 1600 نمی بینین.
دوستمون گفتن کاربردش خیلی کمه. در صورتی که به نظر من این طور نیست. اگه کیفیت عکس خیلی پایین نیاد بالا بردن ایزو خیلی راحت تر از پایین آوردن سرعت شاتره. به عبارت دیگه به این دلیل استفاده ش کمه که عکاس از این که نویز بیاد توی عکس می ترسه و تصمیم میگیره به جاش سرعت شاترو ببره بالا. نه این که واقعا استفاده ش کم باشه.

Senator_F
03-05-2009, 20:23
ایزو شاخص اندازه گیری حساسیت سنسور هستش و کاری به افت کیفیتش نداشته باشید مثلا یه دوربین 1600 تا ایزو بیشتر نداره و دیگری که همسان آن است 3200 تا..حساسیت سنسور دوربین دوم بیشتر است پس میتوان گفت برتری از لحاظ سنسور با دوربین دوم هست(این بحث هیچ ربطی به اینکه کیفیت خراب میشه و نویز و ...ندارد)

خیر.
میتونین به مقالات مربوط به ایزو مراجعه کنین.

Raptor 2009
04-05-2009, 01:35
خیر.
کدوم قسمتش اشتباه بود بگید بررسی کنیم.

Mohammad Hosseyn
04-05-2009, 06:50

خیر.

کدوم قسمتش اشتباه بود بگید بررسی کنیم.

فیلم‌های آنالوگ،‌ با حساسیت‌های مختلف برای کاربری‌های مختلف ارائه شده‌اند. هر چه حساسیت کم‌تر باشد، میزان دانه دانه شدن تصویر نیز کم‌تر خواهد شد؛ اما در عوض باید نور بیش‌تری بر روی سوژه تابانده شود. این حالت برای عکاسی در فضای باز بسیار مناسب است. اما در عکاسی با نور کم یا عکاسی‌ از سوژه‌های متحرک و پرتحرک باید میزان حساسیت را بالا برد.

دوربین‌های دیجیتال ضریب ایزوی مختلفی دارند که نسبت به نور قابل تنظیم می‌باشند. رایج‌ترین ایزوی دوربین‌های دیجیتال، ایزوی 100 است. البته، دوربین‌هایی هم هستند که ایزوی 50 را ارائه کرده‌اند. این حساسیت از 100 به 200، 400، 800 یا گاهی حتی تا 3200 در دوربین‌های حرفه‌ای SLR نیز می‌رسد. با بالا بردن حساسیت، حس‌گر نیز تقویت می‌شود، از این رو به نور کم‌تری نیاز است. متاسفانه عمل‌کرد بیش‌تر تقویت کننده‌ها طوری است که به نویزدار شدن تصویر کمک می‌کنند. به همین خاطر، این عکس‌ها نیز همانند دوربین‌های آنالوگ دانه دانه می‌شوند. البته دانه دانه شدن این عکس‌ها دلایل مختلف دیگری دارد. این حالت را می‌توان به بالا بردن صدای یک رادیو تشبیه کرد که گیرنده ضعیفی دارد. گیرنده رادیو ضعیف است. از این رو، هر چه قدر هم که صدای آن را تقویت کنید به کیفیت آن افزوده نمی‌شود. این روزها سعی می‌شود با پیشرفته کردن حس‌گرها امکان عکاسی با ایزوی بالا و کم‌تر شدن نویز را فراهم کرد. دوربین‌های دیجیتال، بر خلاف دوربین‌های آنالوگ که باید فیلم یا دوربین را عوض کنید،‌ به شما امکان می‌دهند بسته به شرایط موجود، میزان حساسیت دوربین را تغییر بدهید.

ایزوی 100

ایزوی 800

ایزوی 100ـ طیف رنگی قرمز

ایزوی 800ـ طیف رنگی قرمز

تصاویری که در بالا می‌بینید برش‌ عکس‌هایی هستند که با یک دوربین نیمه حرفه‌ای گرفته شده‌اند. در این عکس‌ها نویز رنگی در حساسیت‌های بالا بسیار شدید است. همان طور که می‌بینید میزان نویز در طیف‌های رنگی آبی و قرمز بیش‌تر خودش را نشان می دهد.

Raptor 2009
04-05-2009, 15:06
نمیدونم شاید من منظورم رو بد رسونده ام که دوستان متوجه نشدن برای همین به مثالی روشن اکتفا میکنم تا سو تفاهم ها برطرف شوند:

مثال: لامبورگینی گالاردو تا حدود 320 کیلومتر بر ساعت میتواند سرعت بگیرد و همچنین با سرعت خیلی کم هم میتواند حرکت کند!حال یک ماشین مثل پراید در حالت بسیار خوشبینانه میتواند حداکثر 170 کیلومتر با تحمل فشار بسیار ولی این ماشین هم همانند گالاردو میتواند با سرعت های پایین در شهر حرکت کند..
میبینیم که هر دوی این ماشین ها میتوانند با آن سرعت پایین حرکت کنند اما در همان سرعت پایین هم برتری باز هم با گالاردو هست(بدلیل گشتاور بالا و ..)..
به ندرت از سرعت های 180 به بالا استفاده میشود دیگر 320 و ..بماند!!!!!!!!دلیلی بر این وجود ندارد چون استفاده نمیشود بگوییم پراید از گالاردو بهتر است!

همین مثال در مورد سنسور دو دوربین صدق میکند..سنسوری که ایزوی بالاتر را ساپورت میکند به مراتب از هر لحاظ (کیفیتی ساختاری تکنولوژِی)بهتر از سنسوری هست که ایزوی پایینتری دارد کما اینکه استفاده هم نشود از ماکزیمم ایزو.

امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید با این پست

prowler88
04-05-2009, 15:41
نمیدونم شاید من منظورم رو بد رسونده ام که دوستان متوجه نشدن برای همین به مثالی روشن اکتفا میکنم تا سو تفاهم ها برطرف شوند:

مثال: لامبورگینی گالاردو تا حدود 320 کیلومتر بر ساعت میتواند سرعت بگیرد و همچنین با سرعت خیلی کم هم میتواند حرکت کند!حال یک ماشین مثل پراید در حالت بسیار خوشبینانه میتواند حداکثر 170 کیلومتر با تحمل فشار بسیار ولی این ماشین هم همانند گالاردو میتواند با سرعت های پایین در شهر حرکت کند..
میبینیم که هر دوی این ماشین ها میتوانند با آن سرعت پایین حرکت کنند اما در همان سرعت پایین هم برتری باز هم با گالاردو هست(بدلیل گشتاور بالا و ..)..
به ندرت از سرعت های 180 به بالا استفاده میشود دیگر 320 و ..بماند!!!!!!!!دلیلی بر این وجود ندارد چون استفاده نمیشود بگوییم پراید از گالاردو بهتر است!

همین مثال در مورد سنسور دو دوربین صدق میکند..سنسوری که ایزوی بالاتر را ساپورت میکند به مراتب از هر لحاظ (کیفیتی ساختاری تکنولوژِی)بهتر از سنسوری هست که ایزوی پایینتری دارد کما اینکه استفاده هم نشود از ماکزیمم ایزو.

اگه اشکالی نداره من هم با مثال ماشین جواب شما رو میدم.
فرض کنین شما یه پراید دارین که موتورش تقویت شده در حدی که بتونه 220 تا بره. حالا به نظر شما این نظریه درسته که بگیم این پراید با 220 کیلومتر سرعت از نظر کیفیتی ساختاری تکنولوژی از مزدا 3 که 200 تا حداکثر میره بهتره؟
ممکنه یه دوربین آماتور ارزون قیمت کنان بتونه تا ایزو 6400 رو جواب بده. دلیل نمیشه بگیم از یه دوربین slr مثل 450d بهتره.
من همیشه گفتم. مهم کمیت نیست, مهم کیفیته. مثلا نیکون وقتی میبینه دوربینش ایزوی 3200 رو بدون نویز جواب میده میاد ایزوی 25600 هم میذاره روی دوربینش. اگه قرار باشه با ایزوی 400 نویز بیاد تو تصویر دیگه 25600 به چه دردی میخوره؟

prowler88
04-05-2009, 15:46
ریویوی Panasonic FZ28 در تاپیک (( پاناسونیک FZ28 زیر ذره بین... ))

Raptor 2009
04-05-2009, 16:12

این پست خودمو نقل قول کردم که ببینید در مورد چه مقایسه ایی می باشد نه یه کامپکت با یه slr که زمین تا اسمون مشخصاتشون با هم فرق داره
یعنی دو دوربین همرده مثل 450 دی و 500 دی

ایزوی 500 دی از 450 دی بیشتره پس با قطعیت من میگم سنسورش بهتر از 450 دی هستش(هر چند مگاپیکسل بیشترش سبب فشردگی فتو دیود ها روی سنسور میشود)

اگه مثال شما رو در این باب فرض کنیم سنسور دوربین را که نمیشود تقویت کرد:31:

prowler88
04-05-2009, 16:17
این پست خودمو نقل قول کردم که ببینید در مورد چه مقایسه ایی می باشد نه یه کامپکت با یه slr که زمین تا اسمون مشخصاتشون با هم فرق داره
یعنی دو دوربین همرده مثل 450 دی و 500 دی

ایزوی 500 دی از 450 دی بیشتره پس با قطعیت من میگم سنسورش بهتر از 450 دی هستش(هر چند مگاپیکسل بیشترش سبب فشردگی فتو دیود ها روی سنسور میشود)

اگه مثال شما رو در این باب فرض کنیم سنسور دوربین را که نمیشود تقویت کرد:31:

حرف شما کاملا درسته. فقط منظورتون رو نتونستین برسونین.

Senator_F
04-05-2009, 16:49

پس با اجازه تون من هم مثال ماشینی شما رونقد می کنم.گرچه مشکل سنسور گویا حل شده خوشبختانه.
وقتی که میتونین از پراید در داخل شهر همون اندازه کارتوقع داشته باشین(سرعت کم منظورمه) برای چی برین گالاردو بخرین؟
شما برین 700 میلیون بدین یه گالاردو بخرین بعد بیاین بگین چون سرعتش زیاده خربدمش،ولی قرار نیست بیشتر از پراید ازش کاربکشم ها!اینجاس که همه میگن ببین چقدر پول اضافه داشته که رفته ریخته دور.

mh.attari
04-05-2009, 17:04
پس با اجازه تون من هم مثال ماشینی شما رونقد می کنم.گرچه مشکل سنسور گویا حل شده خوشبختانه.
وقتی که میتونین از پراید در داخل شهر همون اندازه کارتوقع داشته باشین(سرعت کم منظورمه) برای چی برین گالاردو بخرین؟
شما برین 700 میلیون بدین یه گالاردو بخرین بعد بیاین بگین چون سرعتش زیاده خربدمش،ولی قرار نیست بیشتر از پراید ازش کاربکشم ها!اینجاس که همه میگن ببین چقدر پول اضافه داشته که رفته ریخته دور.
من این دلیل رو قبول ندارم شاید بعضی ها دنبال راحتی ،ارامش ، امنییت و خیلی چیزای دیگه باشندکه پراید نداره :31:

prowler88
04-05-2009, 18:19
من این دلیل رو قبول ندارم شاید بعضی ها دنبال راحتی ،ارامش ، امنییت و خیلی چیزای دیگه باشندکه پراید نداره :31:
از این لحظه نام این تاپیک به ((دوستانی که میخواهن پراید صفر بخرن حتما به اینجا سر بزنن)) تغییر کرد...

این یکی هم بد نیست: ((به نظر شما کدوم یکی بهتره؟ پراید صفر یا گالاردوی دست دو))

Raptor 2009
04-05-2009, 22:31

مشکل سنسور؟؟من یه مساله خیلی خیلی ساده و بدیهی رو گفتم شما هی میخواهید ضدش رو ثابت کنید، نمیتونید دست به این کارا میزنید و مشکل میخونیدش و فونت رو قرمز و بولد میکنید و طعنه و کنایه..
اهمیتی نداره هر کسی میتونه خودش قضاوت کنه.

Senator_F
04-05-2009, 23:48
مشکل سنسور؟؟من یه مساله خیلی خیلی ساده و بدیهی رو گفتم شما هی میخواهید ضدش رو ثابت کنید، نمیتونید دست به این کارا میزنید و مشکل میخونیدش و فونت رو قرمز و بولد میکنید و طعنه و کنایه..
اهمیتی نداره هر کسی میتونه خودش قضاوت کنه.

بحث نمیتونید نیست.بنده فرصت ندارم براتون کامل توضیح بدم به همین قرمز کردن مطلب بسنده می کنم.
کار اصلی من یه چیز دیگه اس.فرصت کنم اینجا به مردم کمک می کنم.مردم نخوان منم دیگه نمیام.واقعا کشته مرده اینجا و علاف بیکار نیستم که وقتم رو تلف کنم روی بحث های بیهوده.این که افزایش ایزو روی کیفیت عکس افت منفی می ذاره،یه بحث بدیهی هستش.باور نمی کنین میتونین امتحان کنین شما که خودتون دوربین دارین.میتونین از اهل فن هم بپرسین.میتونین مقالات رو مطالعه کنین.اگه انگلیسی بلد هستین،من مقاله کاملش رو که 12 صفحه از یه کتاب 450 صفحه ای هستش رو میدم بهتون بخونینش.
لطفا اشتباهتون رو گردن بگیرین و بحث بیهوده توی تاپیک راه نندازین.

Raptor 2009
05-05-2009, 00:03
وای خدای من..چی بگم آخه!
خوب چند جا توی پست گفتم که اصلا ملاک کیفیت عکس نیست و من بحثم یه چیزه دیگس..شما حتی پستای منو نخوندید که بخواید قضاوت کنید و فقط یه نگاه سرسری کردید.اکیدا بهتون توصیه میکنم همین الان دوباره این چند تا پست منو بخونید ببینید من چی نوشتم و شما چی برداشت کردید!

برداشت شما اینه که من میخوام بگم افزایش ایزو نویز در خروجی ایجاد نمیکنه در صورتی که این مساله رو حتی کسی که فقط با ایزوی دوربین یکبار کار کرده باشه میتونه بفهمه که نویز بالا میره با افزایش ایزو! رسما با این پستتون تجربه 8 ساله من تو عکاسی بردید زیرسوال! در صورتی که مورد بحث من یه مساله دیگس!

دوستمون prowler متوجه شدن منظور من چی بوده و قطعا بخاطر این مساله است که پست هارو میخونند و به نگاه کردن سرسری اکتفا نمیکنن!

بی باک بی بال
05-05-2009, 07:58
برای خرید دوربین کمک لازم دارم
یه دوربین برای کار در مغازه عکاسی می خواهم چی پیشنهاد می کنید
قیمتش تا 500 نهایت 600 باشه

Excel-VB
05-05-2009, 08:32
سلام دوستان
بیایید کمی راجع به آپشن های مهم دوربین صحبت کنیم ...

نظر شما در مورد استفاده از آپشن is یا لرزش گیر چیست؟؟ همانطور که می دانید در دوربین های نیمه حرفه ای این آپشن خود شامل چند زیرآپشن می شود ...
اصولا به نظر شما چه مواقعی باید از is استفاده کرد؟؟ آیا همیشه باید روشن باشد؟؟ در چه حالاتی چه زیرآپشنی باید داشته باشد؟
من تصور می کنم این مورد خیلی به کار دوستان خواهد آمد، بنابراین بهتر است روی این مسائل کمی بیشتر بحث کنیم.

با احترام
کاویان

bleu2u4u
05-05-2009, 08:42
میدونم اینجا جاش نیست ولی خب بنظرم بهترین جاست
دوستم میخواد یه دوربین هندی کم هارددیسکی بخره بودجه شم تا 1 میلیونه(هرچی کمتر بهتر)
hd هم باشه دیگه!
برای مصارف خانگی هم میخواد
ممنون

reza1ta2
05-05-2009, 09:11
sony 350 canon 450d

unforgiven2009
05-05-2009, 09:17
سلام دوستان

نظر شما در مورد استفاده از آپشن is یا لرزش گیر چیست؟؟ همانطور که می دانید در دوربین های نیمه حرفه ای این آپشن خود شامل چند زیرآپشن می شود ...
اصولا به نظر شما چه مواقعی باید از is استفاده کرد؟؟ آیا همیشه باید روشن باشد؟؟ در چه حالاتی چه زیرآپشنی باید داشته باشد؟
من تصور می کنم این مورد خیلی به کار دوستان خواهد آمد، بنابراین بهتر است روی این مسائل کمی بیشتر بحث کنیم.

با احترام
کاویان
سلام
من تا حدودی در مورده این موضوع مطالعه کردم.یکی از موارد عکاسی به روش پانینگ است که اگه اشتباه نکنم باید لرزش گیره در حالت افقی غیره فعال باشه.

unforgiven2009
05-05-2009, 09:19
بنظرم با این هزینه دوربینه مناسب برای آتلیه نمیشه تهیه کرد. باید بیشتر هزینه کنید.نوعه دوربین ملاک نیست. بیشتر لنزه مناسب برای این کار مطرحه که خوب نیاز به تحقیق و همچنین داشتن بودجه کافی است.

reza1ta2
05-05-2009, 09:21
میدونم اینجا جاش نیست ولی خب بنظرم بهترین جاست
دوستم میخواد یه دوربین هندی کم هارددیسکی بخره بودجه شم تا 1 میلیونه(هرچی کمتر بهتر)
hd هم باشه دیگه!
برای مصارف خانگی هم میخواد
ممنون
برو حالشو ببر sony sr 10
ویدیو:
فرمت های قابل پشتیبانی: HD:MPEG4 AVC/H.264 SD:MPEG2 فرمت ضبط: HD:MPEG4 AVC/H.264 SD:MPEG2 سیگنال ویدیو: PAL
وزن و ابعاد:
ابعاد: 81x76x129mm وزن: 560گرم
سخت افزار:
تنظیمات دستی: ندارد فلاش داخلی: دارد نمایشگر LCD: نمایشگر لمسی 2.7 اینچ از نوع Clear Photo LCD Plus (211K pixel)i نوع لنز: کارل زایس Vario-Sonnar *T درپوش محافظ لنز: دارد - اتوماتیک اسلات مموری استیک: Memory stick pro Duo میکروفن: میکروفن داخلی 5.1 کاناله با قابلیت زوم کنندگی کلید زوم و شروع/پایان روی نمایشگر: دارد ویو فایندر: دارد- واید رنگی 123K Pixels
مشخصات عمومی:
سنسور تصویر بردای: 1/5 اینچ از نوع ClearVid CMOS با تکنولوژی Exmor پیکسل (گراس): 2360K پردازنده: پردازشگر تصویر BIONZ مدت زمان ضبط و پخش:
High Definition: FH = 4 hours 50 min. HQ = 9 hours and 40 min. SP = 11 hours and 50 min. LP = 15 hours and 10 min. Standard Definition: HQ = 9 hours and 40 min. SP = 14 hours and 30 min. LP = 27 hours and 40 min. When using 8GB Memory Stick PRO Duo™ Media (sold separately): High Definition: FH = up to 55 min., HQ = up to 115 min. SP = up to 140 min., LP = up to 180 min. Standard Definition: HQ = up to 115 min., SP = up to 170 min., LP = up to 5 hours 25 min.
مدیای ضبط: 40 گیگابایت هارد دیسک داخلی همچنین مموری استیک پیکسل ثابت واقعی: 1990K Pixels (4:3), 1490K Pixels (16:9)i رزولوشن عکس : 4 مگاپیکسل پیکسل ویدیوی واقعی: 1120K Pixels (4:3), 1490K Pixels (16:9)i رزولوشن ویدیو: 1920x1080
منبع تغذیه:
نوع باطری: InfoLITHIUM® with AccuPower™ Meter System (NP-FH60)i مصرف باطری: 4.5وات نیاز برق: 7.2V (battery pack); 8.4V (AC Adaptor)i
امکانات ویدیویی:
Photo TV HD: دارد
صدا برداری:
فرمت صدابرداری: دالبی دیجیتال 5.1 کاناله میکروفن: میکروفن داخلی زوم کننده فرمت ضبط صدا: دالبی دیجیتال 5.1 کاناله

تسهیلات:
کفشک هوشمند: دارد-Active Interface Shoe سیستم ضبط دوگانه: دارد تکنولوژی تشخیص صورت: دارد -هم روی فیلم و هم روی عکس سازگاری با کارت حافظه: Memory Stick PRO Duo™ Media حداکثر ظرفیت حافظه سازگار: تا 8 گیگابایت تست شده و با اطمینان قابل استفاده است حداقل نور لازم برای فیلمبرداری: 8lux (Auto Slow Shutter ON, 1/30 Shutter Speed)i شروع به کار سریع: دارد سیستم لرزشگیر دست: لرزشگیراپتیکال بسیار قوی فرمت عکس: JPEG تنظیم سفیدی(WHITE BALANCE): 5lux (Auto Slow Shutter ON, 1/30 Shutter Speed )i

تسهیلات بیشتر:
سازگاری با براویاBravia Sync : دارد افکتهای تصویری دیجیتال: افکت فیلم های قدیمی کلید رایت مستقیم DVD: دارد Dynamic Range Optimizer: دارد کلید کارکرد آسان: دارد face index: دارد افکت fader: دارد-سیاه / سفید منوی فهرست وار: دارد فلاش برای عکاسی: دارد قابلیت فیلمبرداری در نور کم: دارد-با تکنولوژی مادون قرمز پشتیبانی از منوی چند زبانه(از جمله فارسی): دارد قابلیت گرفتن عکس از روی فیلم: دارد قابلیت اتصال به مستقیم به پرینتر: دارد افکتهای عکاسی: Sepia, Monotone, Pastel ریموت کنترل: دارد (RMT-835) قابلیت تشخیص صحنه:
Auto, Twilight, Twilight Portrait, Candle, Sunrise & Sunset, Fireworks, Landscape, Portrait (Soft Portrait), Spotlight, Beach, Snow
حالت نمایش اسلایدی عکسها: دارد لرزشگیر دست: دارد -لرزشگیر اپتیکال دست اتصال USB به کامپیوتر: دارد تکنولوژی x.v.Color: دارد
لنز:
معادل 35 میلیمتری: 40-600mm(16:9),49-735mm(4:3)i دیافراگم: F1.8-2.6 زوم دیجیتال: 180x نوردهی: دارد - لمسی قطر -----: 30 میلیمتر فاصله کانونی: 3.1-46.5mm فوکوس: دستی/تمام رنج اتوماتیک نوع لنز: کارل زایس Vario Sonnar *T اپتیکال زوم: 15x حالت شاتر تصاعدی: دارد رزولوشن عکس: 4 مگاپیکسل سرعت شاتر: Auto, 1/30 - 1/250 (Scene Selection Mode)i
نمایشگر LCD:
نمایشگر LCD: نمایشگر 2.7 اینچی لمسی از نوع Clear Photo LCD Plus ویوفایندر: ندارد
ورودی/خروجی:
کفشک هوشمند: دارد خروجی صدا / تصویر آنالوگ: دارد از طریق ترمینال ریموت A/V ترمینال ریموت صدا /تصویر: Video/S Video/Audio/Component Out/Remote خروجی کامپوننت صدا/تصویر: دارد از طریق ترمینال ریموت A/V خروجی صدا و تصویر دیجیتال: HDMI اتصال خروجی HDMI: دارد MINI خروجی S-Video: از طریق ترمینال A/V با جعبه نیست پورت USB: دارد / USB پر سرعت
نرم افزار:
سیستم عامل سازگار:
Microsoft® Windows® 2000 Professional, XP Home, XP Professional, Windows Vista
نرم افزار همراه:
Picture Motion Browser Ver.3.0.00

لوازم داخل جعبه:

ادابتور برق AC مدل AC-L200
باطری قابل شارژ مدل NP-FH60
کنترل از راه دور مدل RMT-835
کابل ویدیو کامپوننت
کابل AV
کابل USB
نرم افزار کاربردی Picture Motion Browser
نرم افزار Enjoy HandyCam DVD
دفترچه های راهنما

reza1ta2
05-05-2009, 09:22
sony sr11 هم 10 مگاپیکسله 950000 تومان

reza1ta2
05-05-2009, 09:26
sr 10 قیمت 800000 تومان
sr 11 قیمت 950000 توامن و 10 مگاپیکسل

reza1ta2
05-05-2009, 09:31
بحث نمیتونید نیست.بنده فرصت ندارم براتون کامل توضیح بدم به همین قرمز کردن مطلب بسنده می کنم.
کار اصلی من یه چیز دیگه اس.فرصت کنم اینجا به مردم کمک می کنم.مردم نخوان منم دیگه نمیام.واقعا کشته مرده اینجا و علاف بیکار نیستم که وقتم رو تلف کنم روی بحث های بیهوده.این که افزایش ایزو روی کیفیت عکس افت منفی می ذاره،یه بحث بدیهی هستش.باور نمی کنین میتونین امتحان کنین شما که خودتون دوربین دارین.میتونین از اهل فن هم بپرسین.میتونین مقالات رو مطالعه کنین.اگه انگلیسی بلد هستین،من مقاله کاملش رو که 12 صفحه از یه کتاب 450 صفحه ای هستش رو میدم بهتون بخونینش.
لطفا اشتباهتون رو گردن بگیرین و بحث بیهوده توی تاپیک راه نندازین.
وقتی کسی که نمی تونه یک عکس ساده بگیره میره آخرین مدل دوربینو می خره یا تو ترافیک تهران ماشین 200 میلیونی می خره فقط هدفش پز دادنه نه استفاده از امکانات و شما هم خودتو ناراحت نکن شرکتهای تجاری هم هر روز با یک تبلیغ جدید تند و تند مگاپیکسل را بالا می برند تا دوربینها فروش بره یا ایزو را بالا میبرند همه هم می دانند که بالا رفتن ایزو تو دوربین دیجیتال یعنی نویز

bleu2u4u
05-05-2009, 09:38
من توی یکی از کاتالوگ های سونی دیدم که فرمت ضبط فیلمش یه چیز عجیب غریبی بود
میشه یه اطلاعات جزئی در مورد اون فرمت بدید

unforgiven2009
05-05-2009, 09:44
پستمو پاک کردم برای اجتناب از بحث های جنجالی
با عرض پوزش

Senator_F
05-05-2009, 09:51
اقدام صلح طلبانه در جهت برقراری صلح و امنیت در مجامع علمی و هنری.

unforgiven2009
05-05-2009, 09:52
فکر کنم باید عنوانه این تاپیک رو عوض کنیم اینقدر بحس های حاشیه ای را می اندازیم که فکر کنم یک نفر پیدا شه در مورده خریده ماشین در این تاپیک پست بزنه:31:
جناب bleu2u4u بهتر بود یک تاپیک جدید در همین فروم ایجاد میکردید تا پست زدن در تاپیک دوربین دیجیتال. البته امیدوارم دلخور نشید.

prowler88
05-05-2009, 10:14
من هم موافقم. بحث عكاسي و فيلمبرداري رو با هم قاطي نكنين.

prowler88
05-05-2009, 13:03
وقتی کسی که نمی تونه یک عکس ساده بگیره میره آخرین مدل دوربینو می خره یا تو ترافیک تهران ماشین 200 میلیونی می خره فقط هدفش پز دادنه نه استفاده از امکانات و شما هم خودتو ناراحت نکن شرکتهای تجاری هم هر روز با یک تبلیغ جدید تند و تند مگاپیکسل را بالا می برند تا دوربینها فروش بره یا ایزو را بالا میبرند همه هم می دانند که بالا رفتن ایزو تو دوربین دیجیتال یعنی نویز

حتی همین بالا بردن مگاپیکسل هم به نظر من برعکس باعث افت کیفیت میشه. نمونه ش هم همین دوربین نیکون D3x که رزولوشنش 2 برابر D3 شده و باعث شده نویز عکساش به مراتب از D3 بیشتر باشه.

IceLord
05-05-2009, 13:14
سلام دوستان

من می خوام یه دوربین دیجیتال بخرم. حدود 200 - 210 هم پول دارم. دنبال تنظیمات حرفه ای هم نیستم. فیلم گرفتن هم نیاز ندارم.
نظرتون رو چی می چرخه؟
فردا می خوام بگیرم لطفا کمک کنین.

مرسی

prowler88
05-05-2009, 13:20
سلام دوستان

با احترام
کاویان

خیلی ممنون از شما که یادآوری کردین یه ذره تاپیک هدفمند بشه.
به نظر من IS یا همون Image Stabilization از اون آپشن هاییه که واقعا برای دوربین حیاتیه. البته عملکردش تو دوربین های مختلف فرق میکنه و بعضی ها قوی تر عمل میکنن و بعضی ها ضعیف ترن.
در مورد دوربین های SLR هم این قضیه صدق میکنه. با این تفاوت که اگه یه دوربین SLR لرزشگیر نداشته باشه شما میتونین با خرید یه لنز مجهز به لرزشگیر این نقص رو برطرف کنین. ولی خب اگه لنزتون لرزشگیر نداشته باشه اون موقع هست که به مشکل برمیخورین. بهترین حالت هم وقتیه که هم دوربین لرزشگیر داشته باشه هم لنز.

prowler88
05-05-2009, 13:28
سلام دوستان

من می خوام یه دوربین دیجیتال بخرم. حدود 200 - 210 هم پول دارم. دنبال تنظیمات حرفه ای هم نیستم. فیلم گرفتن هم نیاز ندارم.
نظرتون رو چی می چرخه؟
فردا می خوام بگیرم لطفا کمک کنین.

مرسی

شما استفاده ت رو بگو:
1. برای مهمونی, محیط بسته, و هر از گاهی منظره
2. یا برای سفر و عکاسی از فضاهای معماری
3. بیشتر توی روز عکس میگیری یا شب یا هر دو یه یک اندازه؟
4. اندازه چقدر براتون مهمه؟ حتما میخواین توی جیب جا بشه؟

Senator_F
05-05-2009, 13:35
اشاره :
قابليت لرزش‌گير يا ثابت‌كننده تصوير (Image Stabilization) روشي براي مقابله با يكي از اصلي‌ترين دلايل محو شدن تصوير، يعني لرزش‌هاي دوربين است. احتمالاً در نگاه اول تصور مي‌كنيد كه لنز دوربين شما چندان با كيفيت نيست، يا ممكن است به مكانيزم فوكوس خودكار دوربينتان شك كنيد، اما در اغلب اين موارد تمام تقصير‌ها بر گردن خودتان است؛ دست‌هاي شما مي‌لرزند!

محو‌شدگي عكس‌هايي كه با دوربين‌هاي ديجيتال گرفته مي‌شوند، معمولاً در دو حالت احتمال وقوع بيشتري پيدا مي‌كنند: اول، در محيط‌هاي كم‌نور و دوم، هنگامي كه با استفاده از لنز زوم دوربين‌هاي زوم بالا تا حد ممكن روي فواصل دور زوم كنيد. اما چرا اين اتفاق مي‌افتد؟ هنگامي كه در محيط‌هاي كم‌نور عكاسي مي‌كنيد، دوربين شما براي جبران نور كم محيط، به صورت خودكار سرعت پايين‌تري را براي شاتر انتخاب مي‌كند تا نور بيشتري وارد دوربين شود.

بنابراين لازم است زمان طولاني‌تري دوربين را به صورت ثابت در دست نگه داريد (كه اغلب اين كار را نمي‌كنيد!). همچنين هنگامي كه براي بزرگ‌ كردن يك سوژه روي آن زوم مي‌كنيد، هر لرزش خفيف در دستان شما هم به همان نسبت بزرگ‌تر مي‌شود. طوري كه هنگامي كه با زوم بالاتر از هفت يا هشت برابر مي‌خواهيد عكس بگيريد، عملاً پيدا كردن سوژه‌هاي متحرك در كادر تصوير غير‌ممكن مي‌شود! بنابراين بايد در اين حالت دوربين را بسيار محكم در دست بگيريد و نفستان را حبس كنيد تا حداقل لرزش را به آن وارد كنيد.

يك قانون كلي درباره عكاسي با دوربين‌هاي زوم بالا اين است كه هميشه بايد سرعت عكسبرداري را طوري انتخاب كنيد كه از <معكوس فاصله كانوني> لنز‌تان بيشتر شود. به طور مثال، اگر با دوربيني عكس مي‌گيريد كه فاصله كانوني لنز آن سيصد است و مي‌خواهيد عكستان كاملاً واضح بيفتد، بايد سرعت شاتر دوربين را سريع‌تر از 300/‌1 ثانيه انتخاب كنيد؟ اما اين فاصله كانوني را از كجا پيدا كنيد؟ اين اعداد در حقيقت همان ضرايب بزرگ‌نمايي هستند كه كنار لنز دوربينتان نوشته شده‌اند.

مثلاً وقتي مي‌گويیم لنز دوربين Canon PowerShot TX1 داراي زوم ده برابر و فاصله كانوني 39 تا 390 ميلي‌متر است، يعني وقتي اين دوربين را خريديد و در هنگام عكسبرداري تا آخرين حد ممكن لنز آن را جلو برديد، فاصله كانوني لنز در آخرين وضعيت زوم خود 390 ميلي‌متر است و شما بايد مثلاً حداقل سرعت 400/‌‌1 ثانيه را انتخاب كنيد تا عكس‌هايتان محو نشود.

با اين حال فرض كنيم مجبوريد كه سرعت شاتر را پايين‌تر بياوريد. مثلاً در حال عكسبرداري از قله يك كوه هستيد و آفتاب در حال غروب كردن است. فرض كنيد دوربين شما نشان مي‌دهد كه سرعت دوربين را نبايد سريع‌تر از 60/‌1 ثانيه تنظيم كنيد؛ زيرا عكس‌ها تيره مي‌شوند. حالا بايد بين عكس‌هاي محو قله كوه يا عكس‌هاي تيره يكي را انتخاب كنيد.

راه حل سوم در اين هنگام، استفاده از يك سه پايه است. میتونیم در مورد سه پایه ها هم بحث کنیم،ولی فعلا میریم سراغ راه حل چهارم،قابليت Stabilization يا ثابت‌كننده.Stabilizationمي‌توان د لرزش‌هاي دست شما را تا حد زيادي برطرف كند. البته نبايد فكر كنيد كه اين قابليت اسم دو تا دست الكترونيكي است كه از دوربين بيرون مي‌آيد و دست‌هاي شما را نگه مي‌دارد تا نلرزند، بلكه نام يك فناوري پيشرفته در حسگر‌هاي حساس به لرزش است كه روي يك ژيروسكوپ يا گردش‌نما قرار دارند.

اين حسگر‌ها مي‌توانند جهت لرزش دست شما را تشخيص دهند و دقيقاً حسگر را با همان سرعت و در جهت مخالف لرزش حركت دهند. بدين ترتيب لرزش وارد شده به دوربين، خنثي مي‌شود. البته اين قابليت در دوربين‌هاي مختلف هم براي لرزش دادن حسگر دوربين و هم براي لرزش دادن اجزاي دروني لنز‌ ارائه شده‌اند كه اساس كار هر دوي آن‌ها يكي است. مثل قابليت Mega Optical Image stabilization) Mega OIS) در دوربين‌هاي پاناسونيك، قابليت Vibration Reduction) VR) درلنزهاي نيكون و قابليت Image Stabilization در دوربين‌هاي كانن سري IS.

اما در بعضي از دوربين‌ها تنها روي حسگر از اين قابليت استفاده شده است. مثلاً سيستم Anti-Shake در دوربين‌هاي كونيكا مينولتا (كه ديگر وارد بازار نمي‌شوند) نيز از همين دست بود كه نمونه‌هاي موفق‌تري از آن را روي دوربين DSLR شركت سوني، Alpha 100 نيز مي‌بينيم.

دقت داشته باشيد كه اصلاً تصور نكنيد كه با روشن كردن قابليت ثابت كننده تصوير در حال سواركاري روي اسب هم مي‌توانيد با نهايت زوم دوربينتان عكاسي كنيد! اين قابليت تنها به عنوان يك روش كمكي براي كاهش و نه حذف كامل محو شدگي تصوير به كار مي‌رود. مثلاً مي‌توانيد با استفاده از آن در هواي گرگ و ميش صبح در كنار نور قوي فلاش، عكس‌هاي واضحي بگيريد يا مثلاً اگر به دشت و بيابان رفتيد و تصميم داشتيد از حيواناتي در دوردست عكس بگيريد، مي‌توانيد سرعت‌هاي نسبتاً پايين‌تري را در حد دو يا سه گام پايين‌تر انتخاب كنيد (و در نتيجه ديافراگم دوربين را بازتر كنيد و عمق ميدان عكس را کاهش دهيد). فرضاً اگر طبق محاسبات گفته شده مجبوريد سرعت 1000/‌‌1 ثانيه را انتخاب كنيد، (مثلاً در مورد عكاسي با همين دوربين 18X پاناسونيك كه تازه به بازار آمده است) مي‌توانيد سرعت را تا 250/‌1 يا برخي اوقات تا 125/‌1 ثانيه نيز كاهش دهيد.

Senator_F
05-05-2009, 17:35
من خودم از اونهایی هستم که لرزشگیر دوربینم هیچوقت خاموش نیست مگر زمانهای خاص که بحث اونا جداس و حتما باید خاموش باشه.

توی محیط بسته،(البته من تا حالا بیشتر سونی داشتم و با سیستم اون میگم.و بیشتر هم روی مود اتوماتیک تمرکز می کنم چون عموما از این مد استفاده بیشتری میشه)دو تا انتخاب داریم،یا استفاده از فلاش کامل،بدین معنی که دوربین فقط بر اساس فلاش خودش عمل میکنه و حالتی که اصطلاحا بهش Filling Flash میگن. من خودم عاشق حالت دوم هستم جون فلاش رو به صورت فقط پر کننده استفاده می کنه و نور سنجی رو براساس خود محیط داخل فضای بسته انجام میده.معمولا این نورسنجی به اعدادی مثل 1/5 ثانیه یا کمتر می رسه که عملا نگهداری دوربین 500 گرمی در این زمان خیلی مشکله.در نتیجه باید حتما لرزشگیر روشن بوده باشه.زمان های بیشتر از یک ثانیه هم که عملا غیر ممکن هست چون حتما یک ضربان قلب و در نتیجه یک لرزش خواهیم داشت و هیچ جور هم نمیشه حذفش کرد مگر اینکه به قلبتون بگین یه لحظه منتظر بمون من این عکسه رو بگیرم بعد!!

unforgiven2009
05-05-2009, 17:55
این پست به یک تاپیک مستقل منتقل شد

IceLord
05-05-2009, 20:55
شما استفاده ت رو بگو:
1. برای مهمونی, محیط بسته, و هر از گاهی منظره
2. یا برای سفر و عکاسی از فضاهای معماری
3. بیشتر توی روز عکس میگیری یا شب یا هر دو یه یک اندازه؟
4. اندازه چقدر براتون مهمه؟ حتما میخواین توی جیب جا بشه؟

سلام

1. بیشتر برای فضای داخل خونه و گهگاهی هم بیرون از خونه
2. نه
3. هر دو به یک اندازه
4. اگه تو جیب جا بشه که خیلی خوبه.

در کل یک دوربین می خوام که توی همه موارد عملکرد قابل قبولی داشته باشه. کارمم عکاسی نیست برای مراسم های خانوادگی و ... می خوام.

مرسی

iraniran2
06-05-2009, 00:04
اساتيد نظرتون در مورد Panasonic Lumix DMC-LZ10 چيه. توي ديجي كالا خورده 255000 تومن. ولي يه جا ميشناسم ميده 165 تومن. امكاناتش چيه. در كل اين دوربين با كدوم مدل كنون قابل مقايسه هست. و كدوم بهتره. كنون يا اين پاناسونيك.
يه چيز ديگه. من چند وقتي از بازار دوربين خبر نداشتم گويا بعد از عيد خيلي قيمتا رفته بالا. حال به نظرتون كي مياد پايين.

Excel-VB
06-05-2009, 08:33
سلام به همه دوستان عزیز
و با تشکر از عزیزانی که در بحث لرزش گیر یا IS یا VR شرکت نمودند ...

تخصصی تر کنیم ... در آپشن IS روی دوربین شما چند زیرآپشن وجود دارد:
Single Shot
Continious
Panning
OFF

هر کدام از آپشن های فوق کاربرد خاصی دارد ...
شما همیشه نباید IS را روشن نگاه دارید ... صرف نظر از مصرف باتری در برخی موارد اصلا کاربردی نیست مثلا هنگامی که روی سه پایه استفاده می کنید و سوژه شما هم ثابت است!

این مورد دقیقا مثل استفاده از آپشن Face Detect می باشد! همانطور که می دانید در مقابل Face Detect ما گزینه های دیگری مانند Center و Flexi Zone داریم و این آپشن ها همگی مربوط به AF یا اتوفوکوس می شوند.
اکثر دوستان وقتی عکاسی می کنند فراموش می کنند که Face Detect را تغییر دهند! بگذریم (راجع به این مقوله هم صحبت خواهیم کرد البته اگر دوستان به این موارد بپردازند و دست از قیمت دادن و قیمت گرفتن و چی خوبه و چی بده! بردارند)

با احترام
کاویان

Senator_F
06-05-2009, 09:24
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز.تاپیک مباحث تخصصی عکاسی روایجاد کردم تا این بحث هایی که اینجا میشن و به اسم تاپیک مربوط نیستن و همچنین درآینده زیر خروارها پست خواهند ماند،آرشیوی ارزشمند بشه.
دوستانی که من از پستشون Qoute گرفتم اونجا،ببخشن چون من ابزار انتقال پست ندارم،ولی با مدیران هماهنگ خواهم کرد که انشا الله پست های شما رو به اونجا به جای پست های موقتی من انتقال بدهند.

آدرس تاپیک جدید:

با تشکر.

Senator_F
06-05-2009, 12:30
اساتيد نظرتون در مورد Panasonic Lumix DMC-LZ10 چيه. توي ديجي كالا خورده 255000 تومن. ولي يه جا ميشناسم ميده 165 تومن. امكاناتش چيه. در كل اين دوربين با كدوم مدل كنون قابل مقايسه هست. و كدوم بهتره. كنون يا اين پاناسونيك.
يه چيز ديگه. من چند وقتي از بازار دوربين خبر نداشتم گويا بعد از عيد خيلي قيمتا رفته بالا. حال به نظرتون كي مياد پايين.

به نظرم مدل قدیمی بوده باشه.آیا جایگزینی نداره؟؟

prowler88
06-05-2009, 13:18
سلام

1. بیشتر برای فضای داخل خونه و گهگاهی هم بیرون از خونه
2. نه
3. هر دو به یک اندازه
4. اگه تو جیب جا بشه که خیلی خوبه.

در کل یک دوربین می خوام که توی همه موارد عملکرد قابل قبولی داشته باشه. کارمم عکاسی نیست برای مراسم های خانوادگی و ... می خوام.

مرسی

من فکر کنم دوربین های سری FX پاناسونیک برای شما مناسب باشه. البته قیمت ها رو ندارم که بخوام یه مدل دقیق بهتون بدم.

prowler88
06-05-2009, 13:20
به نظرم مدل قدیمی بوده باشه.آیا جایگزینی نداره؟؟

نه اتفاقا همچین هم قدیمی نیست. مال پارساله.

در جواب دوستمون هم باید بگم که دوبین خوبیه و با این قیمت می ارزه. البته نمیدونم این اختلاف قیمتی که شما پیدا کردی به خاطر چیه. با مدل های کنان نمی شه مقایسه کردش. ولی با این قیمت فکر نکنم بشه کنان با این مشخصات پیدا کرد.

iraniran2
06-05-2009, 15:06
ميشه چند تا پاناسونيك خوب توي رنج قيمت 200 تا 300 معرفي كنيد.

Mohammad Hosseyn
06-05-2009, 19:41
Panasonic Lumix DMC-FS20

Panasonic Lumix DMC-FS5

Panasonic Lumix DMC-LZ10

کمپکت میخوای بگیری من بیشتر از سونی تعریف شنیدم ... کانن هم مدلهای خوبی توش پیدا میشه .
گرچه من زیاد کمپکت کار نکردم و زیاد آشنا نیستم ... اگر هم میخوای 300 بدی کمپکت بگیری خوب 50 تومن بزار روش یه نمیه حرفه ای بگیر خیال خودت رو راحت کن ...

iraniran2
06-05-2009, 21:23
ممنون بيشتر خودم طرفدار canon‌ هستم. ولي چون قيمت ها بالا رفته. يه جا سراغ دارم پاناسونيك رو داره خوش قيمت ميده به همين دليل رفتم سراغ پاناسونيك.

prowler88
06-05-2009, 21:32
سری TZ.
TZ5 , و TZ7 که فکر کنم گرون تر باشه.

iraniran2
06-05-2009, 21:53
خوب از اين 3 تا كه گفتي كدوم به ترتيب اولويت بهتره. و هر كدوم تقريبا با كدوم مدل canon يا سوني برابر ميكنه. (لطفا بنويسيد كه بين اون دوتا هم باز كدوم بهتره . پاناسونيك canon يا سوني.
اينم قيمتايي كه دارم، ببينيد ميارزه يا گرونه
Panasonic Lumix DMC-FS20 با قميت 224 تومن. قيمتش توي سايت ديجي كالا 310 تومن

Panasonic Lumix DMC-FS5 با قيمت 214 تومن. قيمتش توي سايت ديجي كالا 290 تومن

Panasonic Lumix DMC-LZ10 قيمت 165 تومن. قيمتش توي سايت ديجي كالا 255 تومن

نه سري tz خيلي گرونه

prowler88
07-05-2009, 12:29
خوب از اين 3 تا كه گفتي كدوم به ترتيب اولويت بهتره. و هر كدوم تقريبا با كدوم مدل canon يا سوني برابر ميكنه. (لطفا بنويسيد كه بين اون دوتا هم باز كدوم بهتره . پاناسونيك canon يا سوني.
اينم قيمتايي كه دارم، ببينيد ميارزه يا گرونه
Panasonic Lumix DMC-FS20 با قميت 224 تومن. قيمتش توي سايت ديجي كالا 310 تومن

Panasonic Lumix DMC-FS5 با قيمت 214 تومن. قيمتش توي سايت ديجي كالا 290 تومن

Panasonic Lumix DMC-LZ10 قيمت 165 تومن. قيمتش توي سايت ديجي كالا 255 تومن

نه سري tz خيلي گرونه

خیلی جالبه که LZ10 اینقدر ارزونه. چون نسبت به 2 تای دیگه مشخصات بهتری داره. البته این 3 تا دوربین خیلی خیلی به هم شبیهن. ولی LZ10 یه فرق هایی داره: یه مقدار بزرگتره, زرومش یه ذره بیشتره, فلاشش قویتره, تنظیمات دستی و همچنین metering بهتری داره, و سنسور چرخش داره. 2 تا کمبود هم نسبت به 2 تا دوربین دیگه داره که یکیش سرعت پایین usb هست (usb 1.1) و اون یکی باتری قلمیشه.
بین اون دو تای دیگه که سری fs هستند همه چیشون عین همه به غیر از LCD که مال FS20 بزرگتره.
حالا میل خودتونه. به نظر من LZ10 با این قیمت عالیه. اگه میتونین با سرعت پایین USB بسازین.
این هم که گفتین با کدوم یکی از دوربین های کنان و سونی مقایسه میشن همون طور که قبلا هم گفتم نمیشه مقایسه کرد. ولی LZ10 شاید بشه گفت یه جورایی تو مایه های Canon A590 IS هست.

IceLord
07-05-2009, 13:04
سلام دوستان

امروز دوستم یه Canon IXUS 970 IS خریده با گارنتی اصلی (اسمش الان یادم رفته، مرسی حافظه :دی)
278 تومن
مموری توشیبا 8 گیگ هم 22 تومن
کیف چرمی هم اشانتیون داده

دوربینش چطوره؟ خوب خریده یا نه؟ البته این قیمت ها مال مشهده

sniper2070
07-05-2009, 22:45
دوستان منو واسه خرید هفته پیش قابل ندونستید جواب بدید امروز با وجودی که a590 دیگه تو بازار پیدا نمیشد یکی خریدم فعلا زیاد باش کار نکردم منتهی هیچی نشده دودلی اومده سراغم بیشتر قیافش نصبت به a1000 به دلم ننشسته یجوریه ولی a1000 شکیلتره حالا در کل از بابت کیفیت عکس گرفتن کدوم برتره؟صفحه LCDش زیر نور آفتاب زیاد مشخص نیست خواهشا بگید انتخاب درستی کردم یا نه واگه شما جای من بودید کدومرو انتخاب میکردید؟یه مقدار پردازش عکساش و لود فلشش طول میکشه آیا a1000هم این مشکلرو داره؟ممنون میشم کمکم کنید.

mehdivet
07-05-2009, 23:49
سلام
دوستاني كه واردن ميتونن يه مقايسه بين canon sx200is و [panasonic sz3[tz7) و panasonic fz28 انجام بدن البته با ذكر قيمت.ممنون ميشم.

unforgiven2009
08-05-2009, 00:00
سلام
دوستاني كه واردن ميتونن يه مقايسه بين canon sx200is و [panasonic sz3[tz7) و panasonic fz28 انجام بدن البته با ذكر قيمت.ممنون ميشم.
این دو دوربین با fz28 در یک کلاس نیستن نمی شه دقیق مقایسه کرد. ولی بین sx200 و sz3 مقایسه منطقیتر است

unforgiven2009
08-05-2009, 00:05
دوستان منو واسه خرید هفته پیش قابل ندونستید جواب بدید امروز با وجودی که a590 دیگه تو بازار پیدا نمیشد یکی خریدم فعلا زیاد باش کار نکردم منتهی هیچی نشده دودلی اومده سراغم بیشتر قیافش نصبت به a1000 به دلم ننشسته یجوریه ولی a1000 شکیلتره حالا در کل از بابت کیفیت عکس گرفتن کدوم برتره؟صفحه LCDش زیر نور آفتاب زیاد مشخص نیست خواهشا بگید انتخاب درستی کردم یا نه واگه شما جای من بودید کدومرو انتخاب میکردید؟یه مقدار پردازش عکساش و لود فلشش طول میکشه آیا a1000هم این مشکلرو داره؟ممنون میشم کمکم کنید.
دوست عزیز a590 دوربین خوبیه من این دوربین رو نسبت به a1000 ترجیح میدم. این دوربین دارای تنظیمات گسترده ایست و بنظرم خروجی این دوربین نسبت به a1000 بهتر باشه. بنظر من روند کیفی دوربینهای سری a بعد از a720 و a650 سیره نزولی داشته.

IceLord
08-05-2009, 13:24
سلام دوستان

کسی جواب ما رو نمیده؟

امروز دوستم یه Canon IXUS 970 IS خریده با گارنتی اصلی (اسمش الان یادم رفته، مرسی حافظه :biggrin:)
278 تومن

iraniran2
08-05-2009, 13:39
قيمت a2000 و sx110 چنده الان. لطفا قيمت‌ كف رو بديد. نه اين سايت‌هاي مثل دي جي كالا.
با تشكر

mehdivet
08-05-2009, 14:40
خوب اگه ميشه بين sx200 is و sz3 مقايسه بكنين.راستش من تا حدود 400 ميخوام هزينه كنم ولي واقعا موندم! فكر نكنم پولم به sz3 قد بده ولي sx200 is و fz28 ميتونم بخرم.
این دو دوربین با fz28 در یک کلاس نیستن نمی شه دقیق مقایسه کرد. ولی بین sx200 و sz3 مقایسه منطقیتر است

avecina.ir
08-05-2009, 16:29
خوب اگه ميشه بين sx200 is و sz3 بكنين.راستش من تا حدود 400 ميخوام هزينه كنم ولي واقعا موندم! فكر نكنم پولم به sz3 قد بده ولي sx200 is و fz28 ميتونم بخرم.
راستش من که از پستت هیچی حالیم نشد خودت را نمیدانم:13:
ولی همینقدر بدون کهSZ3 از هر کامپکت دیگه ای پیشرفته تره و امکانات بهتری داره شک نکن.فقط قیمت داخلی ازش ندارم و مطمئن باش بالای 400 تومنه و شاید خریدش به صرفه نباشه ولی تا یکی دو ماهی بعد از ورودش قیمتش میاد پایین
اگه خواستی Like SLR بگیری FZ28

mehdivet
08-05-2009, 18:55
سلام پست يكي از دوستانو نقل قول كردم اونطوري افتاد!
تو اروپا 65 يورو sz3 گرونتر از sx200 is هستش.:41:
ولی همینقدر بدون کهSZ3 از هر کامپکت دیگه ای پیشرفته تره و امکانات بهتری داره شک نکن.فقط قیمت داخلی ازش ندارم و مطمئن باش بالای 400 تومنه و شاید خریدش به صرفه نباشه ولی تا یکی دو ماهی بعد از ورودش قیمتش میاد پایین
[/quote]

prowler88
08-05-2009, 19:34
سلام پست يكي از دوستانو نقل قول كردم اونطوري افتاد!
تو اروپا 65 يورو sz3 گرونتر از sx200 is هستش.:41:
[/quote]
سلام. اگه میتونی تا 400 تومن هزینه کنی که خب fz28 بگیر.
اگر هم میخوای پست هات این جوری نشه یه خط بعد از اون مطلبی که نقل قول شده بنویس. نه قبلش.

prowler88
08-05-2009, 20:04
سلام دوستان

کسی جواب ما رو نمیده؟

امروز دوستم یه Canon IXUS 970 IS خریده با گارنتی اصلی (اسمش الان یادم رفته، مرسی حافظه :biggrin:)
278 تومن

راجع به قیمت نظری ندارم چون نمیدونم. ولی دوربین بدی نیست. ایرادش اینه که لنزش واید نیست.

reza1ta2
09-05-2009, 09:19
قيمت a2000 و sx110 چنده الان. لطفا قيمت‌ كف رو بديد. نه اين سايت‌هاي مثل دي جي كالا.
با تشكر
a1000 =170 sx110= 230

ali.jomong
09-05-2009, 10:13
با سلام به دوستان
ببخشيد يك سوال وسط بحث شما داشتم.
من مي خواستم بدونم عمر مفيد يك دوربين ديجيتال (شاتر دوربين) مخصوصا sx10
چقدره؟و چند تا عكس مفيد مي شه با اين دوربين گرفت؟
ممنون از همگي

ali.jomong
09-05-2009, 10:15
با سلام به دوستان
ممنون از همگي

prowler88
09-05-2009, 11:13
با سلام به دوستان
ممنون از همگي
بستگی داره به کیفیت ساخت دوربین و قطعاتی که ازش استفاده شده و همچنین نحوه ی استفاده ی شما.
ولی خب قطعاتی که متحرک هستند کمتر عمر میکنند. مثلا سنسور دوربین تا اون جا که من میدونم هر چقدر هم که عکس بگیرین هیچیش نمیشه. ولی شاتر چون متحرکه و هر عکسی که شما میگیرین حرکت میکنه و دوباره برمیگرده یه عمر مفید داره.
عمر مفید شاتر هم چیزیه که نمیشه دقیق گفت. مثلا شاتر دوربین کنان EOS 450D به گفته ی کنان 50000 تا عکس میگیره. ولی خب ممکنه مال بعضی ها تا 40000 تا کار کنه و بعضی ها 80000 تا عکس بگیرن باهاش. کنان EOS 1Ds Mark III هم عمر مفیدی در حدود 300000 شات داره. ظاهرا عمر شاتر D3 نیکون هم همین قدره. ولی فکر نکنم دوربین های معمولی به 50000 تا و بیشتر برسن. هر چند که معمولا به اندازه ی دوربین های SLR هم با این دوربین ها عکس گرفته نمیشه.

prowler88
09-05-2009, 13:25
دوستانی که قبلا اینو ندیدن حتما ببینن.
اولین دوربین دیجیتال...

mahansaman1353
09-05-2009, 14:46
سلام بر همه عکاسان و دوستاران عکاسی
خدمت تمامی عزیزان دلم عرض می‌کنم که من پس از مدتها وقت گذاشتن برای اینکه بفهمم بالاخره با بودجه‌ای تا حدود ۶۰۰ یا ۶۵۰۰۰۰ هزارتومان ؛البته فقط برای دوربین> در این تاپیک و دیگر تاپیکها و جاهای دور و نزدیک و خیابان و پاساژ و و کم مونده برم بیابان و خواندن دعواهای دوستان بالاخره نفهمیدم چی بخرم یعنی واقعا قاطی کردم و دیوونه شدم شاید اصلا نباید تحقیق می‌کردم البته من دوربینهای دیگری داشتم نه اینکه اولین بارم باشه و تازه با عکاسی آشنا شده باشم ولی یک بار با خودم گفتم بیام یه تحقیق جامعی کنم. مدنظر خودم canon sx1 is بود که کم کم دارم حالم به هم می‌خوره.
جون مادراتون یکی بیاد بدون درنظرگرفتن تعصب یک چیز درست و حسابی بگه.
البته من فردا بر می‌گردم.
خدا پدر اونایی بیامرزه که درست جواب می‌دن
کم کم بی‌خیال می شم و میرم با پولش پاپکورن می‌خرم ها

با تشکر و سپاس از همه دوستان
لطفا نه سرزنش بی قیل و قال با مهربونی و عطوفت جواب بدید

mh.attari
09-05-2009, 14:53
خدمت تمامی عزیزان دلم عرض می‌کنم که من پس از مدتها وقت گذاشتن برای اینکه بفهمم بالاخره با بودجه‌ای تا حدود ۶۰۰ یا ۶۵۰۰۰۰ هزارتومان ؛البته فقط برای دوربین> در این تاپیک و دیگر تاپیکها و جاهای دور و نزدیک و خیابان و پاساژ و و کم مونده برم بیابان و خواندن دعواهای دوستان بالاخره نفهمیدم چی بخرم یعنی واقعا قاطی کردم و دیوونه شدم شاید اصلا نباید تحقیق می‌کردم البته من دوربینهای دیگری داشتم نه اینکه اولین بارم باشه و تازه با عکاسی آشنا شده باشم ولی یک بار با خودم گفتم بیام یه تحقیق جامعی کنم. مدنظر خودم canon sx1 is بود که کم کم دارم حالم به هم می‌خوره.

خوب می خوای من که هر دو رو دیدم و یکی شو دارم کمکت کنم؟
به من بگو وضع مالیت چه طوره 100 یا 150 تو حسابت می خونه یا نه؟

avecina.ir
09-05-2009, 14:56
سلامم..

بنظر من که دوربین خیلی عالیی هستش و جای حرفی باقی نمیذاره..... زوم اپتیکال 20X و سنسور پیشرفته و کممصرف CMOS و قابلیت فیلمبرداری باورنکردنی Full HD=1080p اینا کجاش حال بهم زنه عزیزه دل؟؟!! پردازشگر پیشرفته و سریع DIGIC IV هم باعث کاهش نویز و کیفیت بالاتر عکسها میشه.طبعن قیمتش بالا هستش ولی ارزشش را داره
اگه بودجه شو داری در خریدش شک نکن
اگر هم بودجه ات کمتره من Panasonic FZ28 را میگم بگیری

Senator_F
09-05-2009, 17:53

ببینین دوست گلم،توی همه جنس ها همینطوره که اولش که میاد،اختلاف قیمت خیلی زیادی با نسل قبلی اش داره،همه چی همینطوریه،ماشین،گوشی،دورب ین،CPU،رم،VGA،و هزاران هزار قلم جنس دیگه.
حالا یه سری جنس ها واقعا با نسل قبلی تفاوت فاحش دارن،یه سری خیلی بزرگتری،اینهمه تفاوت ندارن.
بعضی از مردم حس میکنن که چرا باید این همه اختلاف قیمت رو بطورنا جوانمردانه بدن؟مگه واقعا چه تفاوتی وجود داره که بخواد 1.5 برابر قیمت داشته باشه؟صبر می کنن تا قیمتش افت کنه.

بعضی دیگه مردم،همین جور فکر می کنن ولی انتظار رو هم نمیپسندن،پس میرن نسل قبلی رو میخرن و با خودشون میگن،حالا اینو بخرم،فوقش خیلی دلم بخواد،بعدا عوضش می کنم.

بعضی دیگه هم میگن بیخیال تفاوت قیمت(اینا نسخه های پولداری آدمای نوع دوم!!!هستن.)،کی میخواد صبر کنه؟برو بخرش،بیخیال ضرر.

حالا اینکه شما جزو کدام دسته،هستین،باید خودتون تشخیص بدین.ببینین میتونین تحمل کنین که دوربینی که الان خریدین 600 تومن،یه سال بعد ازتون نهایت 250 تومن بردارن؟؟اگه میتونین که مبارکه.اگر هم نه،که بازم انتخاب با خودتونه که از نسل فعلی این نوع دوربینها(شامل SX10,fz28,H50,s2000hd) بگیرین یا منتظر بمونین که SX1 به قیمت معقولی برسه.

prowler88
09-05-2009, 18:07

بله ظاهرا از اقصی نقاط جهان همه دارن میان به سوالات شما جواب بدن...
من تو اون یکی تاپیک که خودتون درست کردین در جوابتون یه چیزی نوشتم نمیدونم دیدین یا نه.
من خودم به شخصه روی هیچ چیزی تعصب ندارم و تعریف از خودم نباشه آدم واقع بینی هستم. همه ی مارک ها هم قبول دارم هر دوربینی هم حرفی داره برای گفتن. شما هم اولین نفری نیستی که بعد از کلی تحقیق به بن بست میخوری آخریش هم نخواهی بود. تصمیم گیرنده ی نهایی خودت هستی. دو سه تا مدل رو انتخاب کن و با یه دو دو تا چهار تای ساده و مقایسه ی ویژگی هاشون و نیازت یه مدل رو انتخاب کن. اتفاقا اگه تحقیق نکنی ضرر کردی. من یکی دو بار بدون تحقیق خرید کردم پشیمون شدم. همیشه با چشم باز انتخاب کن.
من نمیگم sx1 دوربین بدیه. خیلی هم خوبه. فقط به نظر من این قیمت نمی ارزه. اگه 100 تومن ارزون بشه می ارزه. در حال حاضر SX10 انتخاب بهتری به نظر میاد.
اگر هم بخوای عکاسی حرفه ای بکنی که یه دوربین SLR ارزون قیمت میتونی بگیری.

poyasalary
09-05-2009, 21:46
دوست عزیز SX1 به این قیمت زیاد نمی ارزه بنده پیشنهاد میکنم یا SX10 و یا FZ28 رو بگیری انتخاب بین این دوتا هم زیاد سخت نیست به نظر من فاکتور قیمت رو در انتخاب بین این دو حذف کن بعد خیلی ریلاکس ببین فیلم برداری با کیفیت HD و فرمت raw رو ترجیح میدی ( که این دو در FZ28 هست) یا قابلیت نصب فلاش ( که این در SX10 هست)
باقی ویژگی های این دو دوربین عکاسی فرق چندانی با هم ندارند من خودم به هیچ وجه حرفه ای نیستم و تازه عضو این فروم شدم و با خواندن مطالب دوستان کسب اطلاعات میکنم و فعلا در حال تلمذ در حضور اساتید بو ویژه جناب سناتور و PROWLER و ...... هستم اما در کل فرق اصولی این دوتا دوربین همین مواردی بود که ذکر شد
خیلی جاها دیدم بین کیفیت عکس روز و شب این دو بحث بود حالا بد نیست بنده هم نظرم رو بگم البته پیشاپیش بگم که تا اطمینان نسبتا بالایی نداشته باشم سعی میکنم اظهار نظر نکنم
خیلی خلاصه میشه گفت اگر به عکس در نور کافی (مثلا روز) کانون SX10 نمره 10 از 10 بدیم میتوان به عکاسی در روز FZ28 نمره 9 یا نهایتا 5/9 از 10 داد
و اگر به عکس fz28 در شب نمره 10 بدیم میتوان به عکس کانن sx10 نمره 8 یا نهایتا 5/8 از 10 داد
این هم از نظر بنده حال : صلاح مملکت خویش خسروان دانند

mh.attari
09-05-2009, 21:50
فکر کنم دیگه 100 در 100 به نتیجه رسیده باشی چون همه کمک کردن ولی نمی دونم وقتی من دوربین می خریدم این همه دوستان نازنین کجا بودن تا من کمتر دچار تردید شم

prowler88
09-05-2009, 22:07
فکر کنم دیگه 100 در 100 به نتیجه رسیده باشی چون همه کمک کردن ولی نمی دونم وقتی من دوربین می خریدم این همه دوستان نازنین کجا بودن تا من کمتر دچار تردید شم
اختیار دارین شما ما سعادت نداشتیم...

mh.attari
09-05-2009, 22:35
اختیار دارین شما ما سعادت نداشتیم...
نه prowler88 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گلم شما همیشه و همه جا به کمک من اومدی و نمی دونم چطور ازت تشکر کنم:11::10:

omid2800
09-05-2009, 23:26
حدود250 تا 300 دوربین نیمه حرفهایمعرفیکنید با زوم بالا مثل 1000fd مرسی

Mohammad Hosseyn
10-05-2009, 01:20

ببینین دوست گلم،توی همه جنس ها همینطوره که اولش که میاد،اختلاف قیمت خیلی زیادی با نسل قبلی اش داره،همه چی همینطوریه،ماشین،گوشی،دورب ین،CPU،رم،VGA،و هزاران هزار قلم جنس دیگه.
حالا یه سری جنس ها واقعا با نسل قبلی تفاوت فاحش دارن،یه سری خیلی بزرگتری،اینهمه تفاوت ندارن.
بعضی از مردم حس میکنن که چرا باید این همه اختلاف قیمت رو بطورنا جوانمردانه بدن؟مگه واقعا چه تفاوتی وجود داره که بخواد 1.5 برابر قیمت داشته باشه؟صبر می کنن تا قیمتش افت کنه.

بعضی دیگه مردم،همین جور فکر می کنن ولی انتظار رو هم نمیپسندن،پس میرن نسل قبلی رو میخرن و با خودشون میگن،حالا اینو بخرم،فوقش خیلی دلم بخواد،بعدا عوضش می کنم.

بعضی دیگه هم میگن بیخیال تفاوت قیمت(اینا نسخه های پولداری آدمای نوع دوم!!!هستن.)،کی میخواد صبر کنه؟برو بخرش،بیخیال ضرر.

حالا اینکه شما جزو کدام دسته،هستین،باید خودتون تشخیص بدین.ببینین میتونین تحمل کنین که دوربینی که الان خریدین 600 تومن،یه سال بعد ازتون نهایت 250 تومن بردارن؟؟اگه میتونین که مبارکه.اگر هم نه،که بازم انتخاب با خودتونه که از نسل فعلی این نوع دوربینها(شامل SX10,fz28,H50,s2000hd) بگیرین یا منتظر بمونین که SX1 به قیمت معقولی برسه.

با تائید نظر Senator عزیز باید بگن که زیادی حساس بودن در این زمینه درست نیست . واقعا فک میکنی اختلاف مثلا sx1 با fz28 اسمون تا زمینه ؟ به هیچ وجه اینطور نیست . یا هر مدل دیگه ای . این شرکتها اینقدر معتبر هستن که جنس بنجل دست منو تو ندن . اما من همیشه گفتم ، بهترین انتخاب همونیه که خودت میخوای . یعنی بشین در مورد دوبین مطالعه کن و ببین آیا مثلا فلان امکاناتش (مثلا مود RAW) بدردم میخوره و ... .

همین دوربینی که انتخاب کردی خوبه اما قیمتش رو باید به حرف Senator گوش کنی . بیشتر صبر کن .
البته با اومدن HX-1 سونی احتمالا این کاهش قیمت اتفاق میافته . چون احتمال کاهش فروش کانن با این دوربین پر امکانات و باکیفیت سونی هست . چند روز پیش نقد این دوتا دوربینو با هم کامل خوندم . گرچه کانن دو سه جا سر تر هست ، اما در مقایسه کلی سونی خیلی مناسبتره ، مخوصا که حداقل 100 تومن ارزونتره قیمت پایش .

موفق باشی .

Mohammad Hosseyn
10-05-2009, 01:28
سونی H50
قیمت : 350 حدودا . البته من خیلی وقته قیمتش رو چک نکردم .

prowler88
10-05-2009, 09:32
همون فوجی F100fd خوبه به نظرم.

mahansaman1353
10-05-2009, 14:23
با تشکر از همه دوستانی که زحمت کشیدند جواب من را دادند.
در مورد HX1 هم تحقیق می‌کنم.
باز هم از همه دوستان ممنونم

mahansaman1353
10-05-2009, 15:14
این همه خودمو برای sx1 کشتم ولی فکر کنم آخرش sx10 بخرم واقعا کیفیت عکسش بهتر ولی sx1 فیلمش روانیم کرده‌بود.

mh.attari
10-05-2009, 15:17
این همه خودمو برای sx1 کشتم ولی فکر کنم آخرش sx10 بخرم واقعا کیفیت عکسش بهتر ولی sx1 فیلمش روانیم کرده‌بود.
به نظر منم اگر نمی خوای زیادی خرج کنی sx10 بهترین انتخابه حالا بعد ها هم می تونی یه دوربین فیلم برداری توپ بخری:10:

avecina.ir
10-05-2009, 20:23
به نظر منم اگر نمی خوای زیادی خرج کنی sx10 بهترین انتخابه حالا بعد ها هم می تونی یه دوربین فیلم برداری توپ بخری:10:
بنظر من و خیلیهای دیگه اصلن معنی نداره یکی میخواد بره سفر بعدش فقط یه ساک دست بگیره که توش دوربینهاش باشه!!:13:مخصوصن که بندرت کسی پیدا میشه که بخواد فیلمبرداری حرفه ای کنه که یه movie Camera نیاز داشته باشه و عکسبرداری حرفه ای هم بخواد بکنه که یه SLR لازم داشته باشه!! همون اول یخورده آدم مخش را بکار میندازه.... سر کیسه را هم یکم شل میکنه و یه دوربین تهیه میکنه که قابلیتهای بالایی توی هر دو زمینه داشته باشه و تا چندین سال کارش را راه بیندازه مثل همین SX1 با قابلیت خیره کننده ی Full HD یا حداقل FZ 28 یا حتی SZ3 کامپکت بخاطر قابلیت HD و زوم مناسب
خواهشن یخورده توی مشاوره دادنها دقت کنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

prowler88
10-05-2009, 20:38
بنظر من و خیلیهای دیگه اصلن معنی نداره یکی میخواد بره سفر بعدش فقط یه ساک دست بگیره که توش دوربینهاش باشه!!:13:مخصوصن که بندرت کسی پیدا میشه که بخواد فیلمبرداری حرفه ای کنه که یه movie Camera نیاز داشته باشه و عکسبرداری حرفه ای هم بخواد بکنه که یه SLR لازم داشته باشه!! همون اول یخورده آدم مخش را بکار میندازه.... سر کیسه را هم یکم شل میکنه و یه دوربین تهیه میکنه که قابلیتهای بالایی توی هر دو زمینه داشته باشه و تا چندین سال کارش را راه بیندازه مثل همین SX1 با قابلیت خیره کننده ی Full HD یا حداقل FZ 28 یا حتی SZ3 کامپکت بخاطر قابلیت HD و زوم مناسب
خواهشن یخورده توی مشاوره دادنها دقت کنین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته خب آدم میتونه یه دوربین فیلمبرداری هم تو خونه ش داشته باشه که یه مواقع خاصی با خودش ببره این ور اون ور. ولی اگه استفاده در حد معمولی باشه همون فیلمبرداری VGA هم خوبه. هر چی باشه رزولوشن در حد دی وی دیه...

mh.attari
10-05-2009, 21:22
خوب خدارو شکر ما مخمون کار کرده :31:
دوست گلم من اول پرسیدم شرایط مالیشون چطوره اگر خوبه بله sx1 رو یک خورده گرون خریدن عیبی نداره ولی اگر مثل منه sx10 بهترین انتخابه
بهتره شما پست ها رو کامل بخونی تا کمتر به تازه کاراییی مثل من گیر بدی :10:

Senator_F
10-05-2009, 22:27

خیلی ببخشین،ولی میتونم ازتون خواهش کنم که لطفا نظر خودتون رو بدون اینکه نظر دیگران رو به چالش بکشین بگین،همه ما اینجا هر کدون یه نظری به ایشون دادیم و انتخاب رو به خودشون واگذار کردیم. اگه هم با نظر همدیگه مخالفتی داشتیم،سعی می کنیم به صورت صریح انتقاد نکنیم.توی همه مجامع اینجوریه نه فقط تو سایتا،نه فقط اینجا،توی همه بحث های زندگی.
بازم ببخشین.

با رنگ سبز نوشتم که صلح آمیز بودنش معلوم بشه.

poyasalary
11-05-2009, 00:36
خوب اگه اینقدر کیفیت فیلم برداریش برات مهمه چرا fz28 رو نمیگیری که هم قیمتش مناسب تره هم عکس شبش حرف نداره هم فیلم برداری HD بسیار با کیفیتی داره

mahansaman1353
11-05-2009, 08:39
سلام دوستان عزیز
اینکه می‌گم عزیز واقعا برام عزیزید چون همتون سعی می‌کنید که من بهترین انتخاب را داشته باشم
فقط تو رو خدا کاری نکنید ازاین که راهنمایی خواستم پشیمون بشم یعنی خدای نکرده با هم جنجال نکنید.
من از توان مالی برای خریدن sx1 مشکلی ندارم ولی کلا در نظرگرفتن این موضوع که من در درجه اول دارم یک دوربین عکاسی می‌گیرم پس باید اولویت باید تو عکاسی باشه بعد اگر فیلمبرداریش هر چی بهترباشه که خوبه.
من دوست نظرم نظر مستقیمی بدم علتش اینکه که خدای نکرده اونایی که با هزار زور و شوق یک چیزی خریدن یک دفعه تو ذوقشون نخوره قطعا و صد البته هر چیزی مزایا و معایبی داره یعنی این سیاست شرکتهای چند ملیتی است.
یعنی با اطمینان اینو می‌گم فکر نکنید سونی بدون در نظر گرفتن موقعیت کنون یک دوربین می‌زنه یا بالعکس اینا همشون سرشون توی کاسه‌است با هم هماهنگن که هیچ کدوم ضرر نکنند و گرنه گذاشتن چند امکان بسیار خوب در یک دوربین کار بعیدی نیست بالاخره اینها هم به فکر همند هم به فکر تولیدات بعدی و سرکیسه کردن من و شما
سرتون در نیارم برای اثبات این قضیه می‌تونید ببینید توی هر محصولی یکی از برندها قویتر کار می‌کنه.
مثلا من اصلا مونیتور پاناسونیک را نمی‌پسندم. ولی وقتی یک دستگاه نوت بوک مکینتاش خریدم و کیفیت lcd اون برای خیره کننده بود خواستم بدونم ساخت کدوم شرکته فهمیدم پاناسونیک این رو فقط با سفارش اپل درست کرده.
کیفیت فیلمبردای sx1 بسیار خوب است البته با ضعف اینکه دوربینها عکاسی در فیلمبردای توی pan کردن تصویر دچار اشکال هستند یعنی تصویر مایل می شه .
وقتی توی ماشین هستی در حال حرکت اگر از ساختمانهای کنار خیابان فیلم بگیری تصویر کج می‌شود.
ولی عکس sx1 واقعا توی ذوقم زد کلی هم به canon با اینکه عاشق محصولاتشم فحش دادم خوب قاعدتا اگر می‌خواست کیفیت عکاسی و دیگر مزایا را با هم داشته باشد فکر می‌کنم برای مدتی که یک اتفاق مهم بیفته باید فاتحه بقیه محصولات رو می خوند.
به هر می‌تونید لینک زیر را ببینید و توی قسمت Sample movie اولین را با حجم ۳۲ مگابایت دانلود کنید این حالت کج شدن تصویر را تو حرکت دوربین کاملا نشون می‌دهد.
باز هم همه دوستان بسیار ممنون هستم بیاید به جای تو ذوق همدیگه زدن واقعا از وجود همدیگه و تجربیات همدیگه استفاده کنیم.
همینطور که من صحبتهای همه عزیزان را جدی می‌گیرم و به نظرتون احترام می‌زارم و حتما حتما در موردش فکر می کنم.

اینم لینک

mahansaman1353
11-05-2009, 08:45
من طی جمع بندی صحبتهای دوستان دیگر تاپیکها به این نتیجه رسید که باطری شارژی سونی بخرم.
راستی اگر sx10 خریدم چه رمی و با چه برندی را پیشنهاد می‌کنید.

بی قیل و قال فقط لطف کنید نظر خودتون رو بدید.

همتون گلید به خدا اینو از ته دلم می‌گم

mahansaman1353
11-05-2009, 08:49
ببخشید هی قسمت بندی شد این sz3 که گفتید کدون دوربین مشخصات دقیقشو لطفا بگید.

alih2010
11-05-2009, 09:08

دوست عزیز سلام از اینکه هنوز داری تحقیق میکنی جای خوشحالی است انشائ ا.... که انتخاب خوبی میکنی دیگه پشیمون نمی شی به نظر من اگه پول sx1 رو داری شک نکن اگه تصمیم به خرید sx10 گرفتی باید خدمتت عرض کنم فیلمبرداریش هم بد نیست من یه هندی کم نواری پاناسونیک دارم کیفیت فیلمبرداری sx10 به مراتب بهتر از اونه که تر جیح میدم با sx10 فیلم بگیرم یه نکته دیگه که باید مد نظر قرار بدی اینه که بالاخره خود HD رو هم که بخواهی dvd کنی بایدتبدیلش کنی و باز هم افت کیفیت داره البته تا اندازه ای من قبلا هم خدمتت عرض کردم که توی این دو دوربین کانن مزیت استفاده همزمان فیلم وعکس و فیلمبرداری در کلیه حالات و منو ها ی عکسبرداری رو داری که این موردها شاید به قیمت بیشترش می ارزن . موفق باشی

alih2010
11-05-2009, 09:54
من طی جمع بندی صحبتهای دوستان دیگر تاپیکها به این نتیجه رسید که باطری شارژی سونی بخرم.
راستی اگر sx10 خریدم چه رمی و با چه برندی را پیشنهاد می‌کنید.

بی قیل و قال فقط لطف کنید نظر خودتون رو بدید.

همتون گلید به خدا اینو از ته دلم می‌گم

من رم 16 ترنسند کلاس 6 گرفتم سرعتش خیلی خوبه

mahansaman1353
11-05-2009, 11:27
مزیت استفاده همزمان فیلم و عکس فقط توی sx1 است؟
در مورد رم هم متشکرم

mahansaman1353
11-05-2009, 11:36
اوه با عرض شرمندگی نوشته بودی دو دوربین من دقت نکرده‌بودم.
امتیاز به دست اومده این دو تا دوربین رو سایت کنون ببینید.

mh.attari
11-05-2009, 12:53
اوه با عرض شرمندگی نوشته بودی دو دوربین من دقت نکرده‌بودم.
امتیاز به دست اومده این دو تا دوربین رو سایت کنون ببینید.

خوب فکر کنم درست راهنمایی کردم البته بازم میگم هر خوشگلی یه عیبی داره

byebye
11-05-2009, 13:18
آقا الان دوربين ديجيتال خوب 400-500چي پيشنهاد ميشه ؟؟
اصلا توي اين بودجه چيز بدرد بخوري هست ؟؟
ميخوام عكسهايي كه باهاش ميگيرم چاپ كنم . (خونوادگي) فيلمبرداريشم معمولي و خوب باشه.
البته بيرون و داخل خونه و كنار دريا و غروب و خلاصه فكر كنم همه جور عكسي ميگيرم ///
والا زيلد وراد نيستم اما انگار p90 نيكون خوبه . لطفا اساتيد كمك كنند يه انتخاب خوب داشته باشم.

Sara Namy
11-05-2009, 13:23
ميخوام عكسهايي كه باهاش ميگيرم چاپ كنم . (خونوادگي) فيلمبرداريشم معمولي و خوب باشه.
البته بيرون و داخل خونه و كنار دريا و غروب و خلاصه فكر كنم همه جور عكسي ميگيرم ///
والا زيلد وراد نيستم اما انگار p90 نيكون خوبه . لطفا اساتيد كمك كنند يه انتخاب خوب داشته باشم.
تو خودت چه نوعشو دلت میچسبه؟

mahansaman1353
11-05-2009, 13:30
سلام دوست عزیز
p90 دوربین خوبی است ولی روی sx10 هم فکر البته فکر می‌کنم کمی باید بیشتر از ۵۰۰ تومان با وسایل جانبی هزینه کلی ولی ارزشش خیلی بیشتره

prowler88
11-05-2009, 13:41
راستش سایت dpreview که دوربین ها رو مقایسه کرده بود P80 چندان حرفی برای گفتن نداشت در مقایسه با رقبا.
P90 از نظر مشخصات از همه ی دوربین های تو بازار بهتره ولی احتمال این که از نظر کیفیت عکس مثل P80 باشه زیاده.
به نظر من برای شما SX10 گزینه ی مناسبیه. با توجه به این که کیفیتش در سطح پیکسل از FZ28 بهتره برای پرینت بهتر جواب میده.

Senator_F
11-05-2009, 13:54

منظورتون از چاپ کردن دقیقا چیه؟آیا چاپ معمولی لابراتواری در اندازه های 13*9 و 18*13 است یا سایز های بزرگتر؟
اگه معمولیه کاربردتون(سایز چاپ) همه دوربینا تقریبا یه جور جواب میدن،اونموقع میتونین به سایز دوربین هم توجه بیشتری کنین و از دوربینای مینی سوپر زوم!!! مثل SX200 یا مدل مشابه پاناسونیکش(مدلش یادم رفته دوستان بگن) بگیرین بهتره.
البته اگه از بزکتر ها گرفتین،روی فلاش SX10 زیاد حساب نکنین.برای فضای داخل جوابگو نیستش.

byebye
11-05-2009, 20:20
راستش سایت dpreview که دوربین ها رو مقایسه کرده بود P80 چندان حرفی برای گفتن نداشت در مقایسه با رقبا.
P90 از نظر مشخصات از همه ی دوربین های تو بازار بهتره ولی احتمال این که از نظر کیفیت عکس مثل P80 باشه زیاده.
به نظر من برای شما SX10 گزینه ی مناسبیه. با توجه به این که کیفیتش در سطح پیکسل از FZ28 بهتره برای پرینت بهتر جواب میده.
آره منم طبق مشخصات و قيمت كه نگاه ميكردم p90 انتخاب كردم اما از كيفيت عكساش بيخبرم.
من دقيقا واسه پرينت ميخوام و ميخوام عكسام توي پرينت خيلي واضح و خوب بيافته.

منظورتون از چاپ کردن دقیقا چیه؟آیا چاپ معمولی لابراتواری در اندازه های 13*9 و 18*13 است یا سایز های بزرگتر؟
اگه معمولیه کاربردتون(سایز چاپ) همه دوربینا تقریبا یه جور جواب میدن،اونموقع میتونین به سایز دوربین هم توجه بیشتری کنین و از دوربینای مینی سوپر زوم!!! مثل SX200 یا مدل مشابه پاناسونیکش(مدلش یادم رفته دوستان بگن) بگیرین بهتره.
البته اگه از بزکتر ها گرفتین،روی فلاش SX10 زیاد حساب نکنین.برای فضای داخل جوابگو نیستش.

آره منظورم آلبوم خونوادگيه. حالا چندتا عكس هم در حد a4 هم بگيرم و پرينت بگيرم(رنگي منظورمه ها مثل عكاسيها) .
اتفاقا روي sx200 هم فكر كردم اما خوب اطلاعاتم در اين باره خيلي ضعيفه راستش و نظر اساتيدي كه شخصا كار كردن واسم
خيلي مهمه كه بعد از خريدم پشيمون نشم .

Senator_F
11-05-2009, 21:37
آره منم طبق مشخصات و قيمت كه نگاه ميكردم p90 انتخاب كردم اما از كيفيت عكساش بيخبرم.
من دقيقا واسه پرينت ميخوام و ميخوام عكسام توي پرينت خيلي واضح و خوب بيافته.

آره منظورم آلبوم خونوادگيه. حالا چندتا عكس هم در حد a4 هم بگيرم و پرينت بگيرم(رنگي منظورمه ها مثل عكاسيها) .
اتفاقا روي sx200 هم فكر كردم اما خوب اطلاعاتم در اين باره خيلي ضعيفه راستش و نظر اساتيدي كه شخصا كار كردن واسم
خيلي مهمه كه بعد از خريدم پشيمون نشم .

خب برای یه عکس،پارامترهای لازم برای خوب دیده شدن در مانیتور و پرینت فرق می کنه.
برای مانیتور باید وضوح تصویر و کیفیت کلی عکس بالا باشه.ولی برای صرفا چاپ(تا سایز 25*20 مثلا) شفافیت رنگ و تفکیک رنگ وهمچنین وایت بالانس دقیق خیلی مهمه.
من پیشنهاد میدم یه عکس مشترک که همه دوربینا اون عکسو داشته باشن،بدین چاپ و ببینین عکس کدوم به دلتون میشینه.سایز پیشنهادی من برای این کار،18*13 است.

kalhor46
12-05-2009, 01:44
ممنو.ن از راهنمایی دوستان

prowler88
12-05-2009, 07:44
...مثل SX200 یا مدل مشابه پاناسونیکش(مدلش یادم رفته دوستان بگن)
ZS3 یا همون TZ7

آشئین
12-05-2009, 09:01
سلام دوستان
دست همگی درد نکنه
می خواستم بدونم سایبرشات یعنب چی ؟ یه تکنیکه ؟
با تشکر

prowler88
12-05-2009, 12:02
سلام دوستان
دست همگی درد نکنه
می خواستم بدونم سایبرشات یعنب چی ؟ یه تکنیکه ؟
با تشکر
سایبرشات اسم دوربین های عکاسی سونیه.

mohammad0041
12-05-2009, 17:38
نرم افزار gpsموبایل LG kE990 چه طور می تونم تهیه وراهنمای نصب کنم

omid2800
13-05-2009, 18:51
چند تا دوربین سوپر زوم حدود 10 mp معرفی کنید کمتر از 300 تومان باشه در ضمن اگه دوربین بطری قلمی(شارژی یا معمولی)باشه بهتره یا لیتیوم مرسی

mh.attari
13-05-2009, 18:53
نرم افزار gpsموبایل LG kE990 چه طور می تونم تهیه وراهنمای نصب کنم
فکر نمی کنم این سوالتون به اینجا مربوط باشه دوست خوبم

mh.attari
13-05-2009, 18:55
چند تا دوربین سوپر زوم حدود 10 mp معرفی کنید کمتر از 300 تومان باشه در ضمن اگه دوربین بطری قلمی(شارژی یا معمولی)باشه بهتره یا لیتیوم مرسی
معرفی دوربین رو دوستان بهتر می تونن کمک کنن ولی باتری هر کدوم یه سری معایب و مزیت هایی رو دارند ولی من در کل قلمی رو می پسندم

Mohammad Hosseyn
14-05-2009, 01:12
سوپر زوم کمتنر از 300 تقریبا میشه گفت وجود نداره !! حداقل 380 باید بدی .

من هم چون هم لیتیمی استفاده کردم هم NiHM (قلمی شارژی) لیتیومی رو بیشتر پسندیدم . زمان شارژ کمتر . عمر طولانی تر . احتمال خرابی خیلی کمتر و حساس نبودن زیاد نسبت به محطی (البته نسبت به قلمی شارژی ها ) .

البته قابل انکار نیست که بعضی از قلمی ها ظرفیت بالاتری نسبت به لیتیومی دارن . اما همشون اینطور نیستن .

موفق باشید ...

byebye
14-05-2009, 01:29
خوب اونجوري كه من ريويو خوندم و توي سايتهاي خارجي گشتم
دوربين sx10 خيلي راحتP90 nikonو Panasonic FZ28 پشت سر ميزاره.
البته خوب بعضي امكاناتو نداره اما خوب منم فكر نكنم استفاده اونجوري داشته باشم.
عكسهاي sx10 واقعا داراي نويز كمتر و شارپتر هستند .
به احتمال زياد همين دوربين ميخرم .
آقا چند جا مطمين واسه خريد اين دوربين معرفي كنيد لطفا . قيمت اين دوربين دقيقا توي بازار چنده ؟؟

toadstool
14-05-2009, 01:34
دوستان عزیز سلام

یکی از دوستای من قصد داره دوربین دیجیتال بخره خودش اصلا تو این زمینه تخصصی نداره ترجیح میده تا 300 تومن خرج کنه
استفاده معمولی داره و توی عکاسی هم مهارتی نداره

خلاصه یه دوربین خونگی خوب می خواد پیشنهادتون چیه؟

من خودم H10 سونی دارم و راضیم البته یه سری مشکلاتی داره ولی کار من رو راه میندازه

نظرتون راجب Canon A2100 یا SX110 چیه؟

omid2800
14-05-2009, 19:30
سوپر زوم کمتنر از 300 تقریبا میشه گفت وجود نداره !! حداقل 380 باید بدی .

من هم چون هم لیتیمی استفاده کردم هم NiHM (قلمی شارژی) لیتیومی رو بیشتر پسندیدم . زمان شارژ کمتر . عمر طولانی تر . احتمال خرابی خیلی کمتر و حساس نبودن زیاد نسبت به محطی (البته نسبت به قلمی شارژی ها ) .

البته قابل انکار نیست که بعضی از قلمی ها ظرفیت بالاتری نسبت به لیتیومی دارن . اما همشون اینطور نیستن .

موفق باشید ...
مرسی ولی دوربین های فوجی فیلم سه چهارتا زیر 300 داره نظرتون در مورد اونا چی هست مثل s8100 , s1500

prowler88
14-05-2009, 19:42
مژده مژده...
مقایسه ی دوربین های Compact Super Zoom توسط سایت dpreview...

avecina.ir
15-05-2009, 10:29
سلامم..
مژده مژده...
مقایسه ی دوربین های Compact Super Zoom توسط سایت dpreview...

ایول پست خوب به این میگن:46:
اونجا یه تاپیک 17 صفحه ایه که از منوی بالای صفحه باید برین به صفحات بعدیش..... اینه گفتم تا مثل من اولش هاج و واج نشین کو بقیش!!:31:
راستش با نگاهی که به thumbnail عکسهای گرفته شده و کیفیت فیلم و سایر مشخصاتون انداختم به نظرم اومدش که sony H20 و پاناسونیک ها کارایی بهتری دارن. توی نتیجه گیری آخر هم دیدم تشخیصم درست بوده و sony H20 و پاناسونیک ها بالاترین رتبه را اوردن..... ولی اگه فاکتور کارایی بر قیمت را در نظر بگیرین sony H20 بهترین دوربینه....:46: قیمتش:$215 از همه ی دوربینهای گروه کمتره:18: در عین حال بین گروه از بقیه جدیدتره و کارایی و امکانات چشمگیری هم داره.... :18:مطمئنن استقبال و فروش بالایی ازش میشه:8:

prowler88
15-05-2009, 13:57
سلامم..
ایول پست خوب به این میگن:46:
اونجا یه تاپیک 17 صفحه ایه که از منوی بالای صفحه باید برین به صفحات بعدیش..... اینه گفتم تا مثل من اولش هاج و واج نشین کو بقیش!!:31:
راستش با نگاهی که به thumbnail عکسهای گرفته شده و کیفیت فیلم و سایر مشخصاتون انداختم به نظرم اومدش که sony H20 و پاناسونیک ها کارایی بهتری دارن. توی نتیجه گیری آخر هم دیدم تشخیصم درست بوده و sony H20 و پاناسونیک ها بالاترین رتبه را اوردن..... ولی اگه فاکتور کارایی بر قیمت را در نظر بگیرین sony H20 بهترین دوربینه....:46: قیمتش:$215 از همه ی دوربینهای گروه کمتره:18: در عین حال بین گروه از بقیه جدیدتره و کارایی و امکانات چشمگیری هم داره.... :18:مطمئنن استقبال و فروش بالایی ازش میشه:8:

من در این مورد کاملا با شما مخالفم. دوربینی که لنز واید نداشته باشه اگه بهترین کیفیت عکس هم داشته باشه به درد نمیخوره.

شاید بگین خب میشه با این نقصش ساخت. زیاد مهم نیست. ولی من وقتی متوجه اهمیت این موضوع شدم که یه بار داشتم از یه برج عکس میگرفتم دو تا توریست اومدن گفتن از ما یه عکس بگیر. دوربینشون Ixus کنان بود. هر کاری کردم نتونستم بیشتر از نصف ساختمون رو توی کادر جا بدم...

mahansaman1353
16-05-2009, 09:07
سلام به همه دوستان عزیز
من بالاخره sx10 رو به sx1 ترجیح دادم و اونو خریدم یعنی حقیقتش با اینکه دوستان گفتن که فرق چندانی توی عکسش نیست ولی منو خیلی اذیت می‌کرد فعلا به فیلمبرداری hd هم نیازی نداشتم (هرچند که خیلی وسوسه برانگیز بود خودمو کشتم تا از کنارش رد بشم) به هر حال چند تا سوال داشتم
اولا خصوصیت AF چیه؟
دوما چطوری می‌شه یک رنگ را داشت و بقیه را سیاه و سفید کرد با گزینه خود دوربین
سوما ایا موقع فیلمبرداری وقتی عکس می‌گیری وسط فیلمبرداری را حتما باید خراب کنه
چهارما ایا میشه فیلمبرداری واید داشته باشیم
ممنون از همه دوستان عزیز
از راهنمایی همتون ممنون

mh.attari
16-05-2009, 09:10
سلام به همه دوستان عزیز
من بالاخره sx10 رو به sx1 ترجیح دادم و اونو خریدم یعنی حقیقتش با اینکه دوستان گفتن که فرق چندانی توی عکسش نیست ولی منو خیلی اذیت می‌کرد فعلا به فیلمبرداری hd هم نیازی نداشتم (هرچند که خیلی وسوسه برانگیز بود خودمو کشتم تا از کنارش رد بشم) به هر حال چند تا سوال داشتم
اولا خصوصیت AF چیه؟
ممنون از همه دوستان عزیز
از راهنمایی همتون ممنون
اقا مبارکه به پای هم پیر شد:11::10:

prowler88
16-05-2009, 09:52
سلام به همه دوستان عزیز
اولا خصوصیت AF چیه؟
ممنون از همه دوستان عزیز
از راهنمایی همتون ممنون
مبارکه.
AF مخفف Auto Focus هست و MF فوکوس دستیه Manual Focus

baharshiraz
16-05-2009, 11:11
از بین کانن a590 و سونی w130 کدام رو انتخاب کنم؟

دوستان تا قیمت 180 تومن چه دوربینی پیشنهاد میکنین؟

Your Friend
16-05-2009, 14:40
سلام دوستان،

به نظر شما انخاب كداميك از دوربين هاي زير بهتر است؟

1) SONY T900
2) Canon SX200

شايان ذكر است كه امكاناتشون در اكثر موارد يكيه و منم براي استفاده خانگي و مسافرت و كوه به دوربين جمع و جور نياز دارم. فقط اين تفاوت هارو دارن:

SONY T900:
- زوم اپتيكال 4 برابر
- ايزو تا 3200
- قابليت زوم حين فيلمبرداري

Canon SX200:
- زوم اپتيكال تا 12 برابر
- ايزو تا 1600
- عدم قابليت زوم حين فيلمبرداري

باتشكر

iman_asadi
16-05-2009, 14:47
با سلام.
من میخوام یه دوربین سونی بگیرم.
از بین سری T و W
خودم بیشتر با T700 و W300 فکر میکنم.
به نظر شما کروم رو بگیرم.؟

iman_asadi
16-05-2009, 14:50
البته T900 هم هست.

prowler88
16-05-2009, 15:53
با سلام.
من میخوام یه دوربین سونی بگیرم.
از بین سری T و W
خودم بیشتر با T700 و W300 فکر میکنم.
به نظر شما کروم رو بگیرم.؟

به طور کلی کیفیت عکس, قدرت فلاش و باتری سری W از سری T بهتره.

iman_asadi
16-05-2009, 16:12
پس من با خیال راحت w300 رو بگیرم؟

Senator_F
16-05-2009, 16:22
پس من با خیال راحت w300 رو بگیرم؟

بعله.مبارکه.دوربین عالی هستش.

iman_asadi
16-05-2009, 17:57
من هر چی گشتم دکمه تشکر پیدا نکردم.
مرسی.

آشئین
17-05-2009, 06:31
سلام
من یه دوربین معمولی می خواستم بین دو مدل کانن SD 890 ISوH 50 سونی به نظرتون کدوم بهتره ؟

byebye
17-05-2009, 07:47
سلام به همه دوستان عزیز
اولا خصوصیت AF چیه؟
ممنون از همه دوستان عزیز
از راهنمایی همتون ممنون
مباركه
از كجا خريديد و به چه قيمت ؟؟

prowler88
17-05-2009, 08:48
سلام
من یه دوربین معمولی می خواستم بین دو مدل کانن SD 890 ISوH 50 سونی به نظرتون کدوم بهتره ؟
خب مسلما H50 بهتره ولی این دو تا در یک رده نیستن و نمیشه با هم مقایسه شون کرد.

mahansaman1353
17-05-2009, 08:51
مباركه
از كجا خريديد و به چه قيمت ؟؟

سلام عزیزم تو پیام خصوصی جوابتونو دادم

mahansaman1353
17-05-2009, 11:19
سلام مجدد
چرا پرتره با sx10 قرمز می شه ؟ بهترین حالت برای عکاسی پرتره توی ساختمان با sx10 جیه؟

Windows
17-05-2009, 11:46
سلام دوستان عزیز
قصد خرید دوربین دیجیتال رو دارم.
چند روز پیش یکی از دوستا اومده بود خونمون و عکسایی که با دوربینش گرفته بود رو رو فلش داشت. وصل کردم به تلویزیون (LCD Sony Full HD 40") وقتی عکسا رو دیدم حال بد شد. فکر کنم رزولوشین عکسا پائین بود. به این فکر کردم که دوربینی بخرم که در حین تماشا توی تلویزیون کیفیت خوبی داشته باشه.
میتونین راهنمایی کنین ؟

mahansaman1353
17-05-2009, 11:51
عزیز دلی
اولا چه قدر می خوای هزینه کنی
دوما دوربین دوست چی بود

Your Friend
17-05-2009, 13:04
به نظر شما انخاب كداميك از دوربين هاي زير بهتر است؟

1) SONY T900
2) Canon SX200

شايان ذكر است كه امكاناتشون در اكثر موارد يكيه و منم براي استفاده خانگي و مسافرت و كوه به دوربين جمع و جور نياز دارم. فقط اين تفاوت هارو دارن:

SONY T900:
- زوم اپتيكال 4 برابر
- ايزو تا 3200
- قابليت زوم حين فيلمبرداري

Canon SX200:
- زوم اپتيكال تا 12 برابر
- ايزو تا 1600
- عدم قابليت زوم حين فيلمبرداري

باتشكر

baharshiraz
17-05-2009, 13:54
کسی جواب ما رو ندادااااااااااا
بین آ590 کانن و دبلیو 130 سونی کدومو بردارم؟
تو رنج ارزون تا 180 تومن کدام دوربین بهتره؟

prowler88
17-05-2009, 18:18
کسی جواب ما رو ندادااااااااااا
بین آ590 کانن و دبلیو 130 سونی کدومو بردارم؟
تو رنج ارزون تا 180 تومن کدام دوربین بهتره؟

راستش من از قیمت ها اطلاع ندارم ولی بین این دو تا کنان بهتره.
هم محدوده ی دیافراگمش بهتره هم سرعت شاترش هم تنظیمات دستیش هم از نظر مموری هم سرعت USB هم...

Mohammad Hosseyn
18-05-2009, 02:47
سلام مجدد
چرا پرتره با sx10 قرمز می شه ؟ بهترین حالت برای عکاسی پرتره توی ساختمان با sx10 جیه؟
برای عکاسی پرتره حواتون باشه حتما تشخیص چهره روشن باشه و بعد حتما چهره ی فرد مورد نظر توسط دوربین تشخیص داده شده باشه و همچنین فلاش هم اتوماتیک باشه .

برای عکاسی داخل ساختمان از مود Indoor توی بخش scence استفاده کنید . گرچه خودتون هم میتونید تنظیمات مناسب رو توی مود Manual یا Program Auto تنظیم کنید . بیشتر برمیگرده به تنظیم وایت بالانس . و شناختن شرایط نوری .

سعی کنید روی پرتره بهتر کار کنید ببینید مشکل از کجاست . چون معمولا اینجور مشکلها مختص بعضی دوربین هاست . مثل sony h7 که عکساش صورتی میشن !!! البته فک نکنم دوربین شما این مشکل داشته باشه . چون اولین باره شنیدم . احتمالا تنظیمت مناسب تنظیم نشده بود .

موفق باشید .

mahansaman1353
18-05-2009, 10:24
سلام
این لینک مقایسه عکس پرتره انواع دوربینهاست حتما ببینید خیلی مفیده

prowler88
18-05-2009, 12:00
سلام
این لینک مقایسه عکس پرتره انواع دوربینهاست حتما ببینید خیلی مفیده

من که از این عکس ها هیچی نمیفهمم. از آدمای مختلف گرفته شده و هیچی رو نشون نمیده.

mahansaman1353
18-05-2009, 12:04
عزیز دلی
این عکسها و عکسهای صفحات بعدیش تماما با دوربینها مختلف و تقریبا در یک شرایط گرفته شده‌اند حداقل می‌شه کیفیت عکس هر دوربین رو دید
فکر کنم واضح باشه و شاید به درد بعضی‌ها بخوره به هر حال حسب وظیفه این سایتو دادم اگر به وقت شما رو گرفت عذر می‌خوام

baharshiraz
19-05-2009, 10:54
دوستان نظر شما درباره fe-3010 اولیمپوس چیه؟
دیجی کالا اونو با گارانتی خودش زده 179 تومن .
به نظر شما خوبه که بگیرمش؟

prowler88
19-05-2009, 19:54
دوستان نظر شما درباره fe-3010 اولیمپوس چیه؟
دیجی کالا اونو با گارانتی خودش زده 179 تومن .
به نظر شما خوبه که بگیرمش؟
یه سری کمبود داره. ماکروی درست حسابی نداره و لنزش واید نیست. از نظر کیفیت عکس هم راستش من تا حالا نشده از یه برند بد بگم ولی الیمپوس متاسفانه چندان حرفی برای گفتن نداره. امیدوارم در آینده پیشرفت کنه. همون طور که پاناسونیک خودشو کشید بالا.

omid2800
19-05-2009, 21:18
سلام به همگی می خواستم حدود قیمت دوربین fz28 و بهترین جا برای خرید رو به من بگید و بگید الان به غیر از x10 و h50 دوربین بهتر زیر 400 معرفی کنید ممنون

*Alucard*
19-05-2009, 22:06
سلام به همگی می خواستم حدود قیمت دوربین fz28 و بهترین جا برای خرید رو به من بگید و بگید الان به غیر از x10 و h50 دوربین بهتر زیر 400 معرفی کنید ممنون

395 بهترین جا هم جمهوری هست واسه خرید.
کلا چهارتا دوربین سوپر زوم هست که سرشون به تنشون میارزه یکی نیکون D80 هست یکی پاناسونیک FZ28 یکی کانن X10 یکیم سونی H50
اگه کیفیت فیلمبرداری و عکاسی تواما میخوای خوب باشه برو واسه FZ28 اگه فقط عکاسی برو واسه کانن.به نظر من.

prowler88
19-05-2009, 23:20
کلا چهارتا دوربین سوپر زوم هست که سرشون به تنشون میارزه یکی نیکون D80 هست یکی پاناسونیک FZ28 یکی کانن X10 یکیم سونی H50
اگه کیفیت فیلمبرداری و عکاسی تواما میخوای خوب باشه برو واسه FZ28 اگه فقط عکاسی برو واسه کانن.به نظر من.
تایید میشه. البته P80 هست. اگه D80 بود قیمتش میشد 900000 تومن!:biggrin:

baharshiraz
20-05-2009, 09:21
یه سری کمبود داره. ماکروی درست حسابی نداره و لنزش واید نیست. از نظر کیفیت عکس هم راستش من تا حالا نشده از یه برند بد بگم ولی الیمپوس متاسفانه چندان حرفی برای گفتن نداره. امیدوارم در آینده پیشرفت کنه. همون طور که پاناسونیک خودشو کشید بالا.

ممنون از راهنماییتون

به نظر شما تا 180 تومن چه دوربینی بگیرم؟

prowler88
20-05-2009, 10:48
ممنون از راهنماییتون

به نظر شما تا 180 تومن چه دوربینی بگیرم؟
راستش بنده از قیمت ها اطلاع ندارم. به نظرم بهتره خودتون یه تحقیقی در مورد مدل های موجود تو این قیمت از برندهای سونی, پاناسونیک و کنان بکنین تا بعدا از بین اونا انتخاب کنیم.

omid2800
20-05-2009, 19:58
عزیز من تو جمهوری fz28 رو 3 جا قیمت کردم 400 و 350 و320 حالا قیمت ها ممکنه پایین تر هم بیاد این دوربین گارانتی اصلیش چی هست و نسبت به x10 کنون چند درصد ضعیف تر هست اگه ازامکانات بارز هر کدوم رو بگید ممنون میشم

prowler88
20-05-2009, 23:00
عزیز من تو جمهوری fz28 رو 3 جا قیمت کردم 400 و 350 و320 حالا قیمت ها ممکنه پایین تر هم بیاد این دوربین گارانتی اصلیش چی هست و نسبت به x10 کنون چند درصد ضعیف تر هست اگه ازامکانات بارز هر کدوم رو بگید ممنون میشم
با اجازه ی دوستمون...
کیفیت عکس fz28 نسبت به sx10 از جهاتی بهتره و از جهاتی ضعیفتر. پس میشه گفت در یک سطحن.
پاناسونیک سبکتر و جمع و جورتره. فیلمبرداری HD داره. در حالت تله دیافراگم بازتری داره. عکاسی پیاپی سریعتر. قابلیت RAW, و باتری لیتیومی.
کنان جنس بدنه ش محکم تره (نه که پاناسونیک بد باشه). چشمی بزرگتر. ال سی دی چرخان. دوام باتری بهتر با باتری NiMH.

*Alucard*
21-05-2009, 20:13
با تشکر از دوستمون Prowler88 برای توضیحات خوبشون.
گارانتی اصلیش مال بانیان الکتریک و کوفرد هست جفتشون هم خوبن.
این لینک بررسی FZ28:

اینم لینک بررسی SX10:

mh.attari
21-05-2009, 21:10
با تشکر از دوستمون Prowler88 برای توضیحات خوبشون.
گارانتی اصلیش مال بانیان الکتریک و کوفرد هست جفتشون هم خوبن.
این لینک بررسی FZ28:

اینم لینک بررسی SX10:

sx10 در کل به نظر من بهتره البته چون خیلی مشابهن زیاد تفاوتی احساس نمی شه:11:

avecina.ir
21-05-2009, 21:44
sx10 در کل به نظر من بهتره البته چون خیلی مشابهن زیاد تفاوتی احساس نمی ش:11:فقط اگه شخصی دنبال زوم بیشتر و کیفیت فیلمبرداری بالاتر و HD هستش بهتره FZ-28 را انتخاب کنه:46:

byebye
21-05-2009, 23:45
دوربين sx10 خريداري شد به قيمت 450 تومن ///

Mokafating
22-05-2009, 00:55
دوربين sx10 خريداري شد به قيمت 450 تومن

مبارکه :20: از کجا گرفتی ؟ گارانتی داره یا نه ؟ و دیگر هیچ :7:

mh.attari
22-05-2009, 10:00
دوربين sx10 خريداري شد به قيمت 450 تومن ///
مبارکه امید وارم ازش راضی باشی

adriyano
22-05-2009, 11:52
به نظر من fz28حرفی برای گفتن نداره .......هم از لحظ قیمت هم از نظر وزن هم از نظر کیفیت.......آیا canonزوم 128 برابر داره...آیا canon میتونه با یه شارژ 460عکس بگیره......من که از دوربین ام که panasonic FZ28هستش کاملن راضیم......1 ماه پیش خریدم از جمهوری با گارانتی بانیان 395 با کیف و رم ارجینال 1 گیگ panasonic.......فقط خواهشن دوستانی که می خوان از این دوربین تهیه کنن همزمان با خرید یه طلق uvواسه LCDتهیه کنن

omid2800
22-05-2009, 13:39
به نظر من fz28حرفی برای گفتن نداره .......هم از لحظ قیمت هم از نظر وزن هم از نظر کیفیت.......آیا canonزوم 128 برابر داره...آیا canon میتونه با یه شارژ 460عکس بگیره......من که از دوربین ام که panasonic FZ28هستش کاملن راضیم......1 ماه پیش خریدم از جمهوری با گارانتی بانیان 395 با کیف و رم ارجینال 1 گیگ panasonic.......فقط خواهشن دوستانی که می خوان از این دوربین تهیه کنن همزمان با خرید یه طلق uvواسه LCDتهیه کنن
با تشکر:31: من 2 هفته پیش برای قیمت رفته بودم جمهوری حدودا بین 350 تا 400 و یک جا 320 گفت میدم ولی فکر کنم بدون گارانتی بود یا دست دوم خلاصه نمیدونم این هفته که خواستم برم بخرم از 400 کمتر ندادند :41:و فقط 2 تامغازه داشت چند تا مغازه دار هم گفتن کم شده ولی من فکر کنم بیشتر از 350 نباید پول به این دوربین داد:19: بابا قیمت جهانی این دوربین + 20 هزارتومان حدود 350 میشه این فروشنده های ایرانی خیلی بد هستند بابا من psp خریدم قیمت جهانی 180 دلار تو تهران 200 تومان:27: حالا تو ایران یک دوربین قیمت جهانی اون 239 دلار هست (sony h10 )تو جمهوری کمتر از 280 پیدا نمیشه :18:بابا این فروشنده ها آخر فروشنده هستند به هر حال یکی از فامیل های ما عکاس نیروی انتظامی است و خودش دور بین dslr داره اون رو گذاشته تو خونه داره با sx10 عکاسی می کنه و همش هم تعریف میکنه این بهتره شاید من هم sx10 خریدم ولی موندم hx1 هم خوبه با سنسور سیموس بابا موندم...................:2:

prowler88
22-05-2009, 14:19
البته کنان با یه شارژ 600 تا عکس میگیره.

nathan
22-05-2009, 16:29
من چند وقته پیش یه FZ28 خریدم با sx10 بچه برادرم مقایسه کردم فقط میتونم بگم این دوربین خیلی عالی هست کیفیت عکسها تو حالت پورتره بهتر از sx10 هست توی حالت منظره هم اگر از sx10 بهتر نباشه مثل همن ولی فیلم برداریش دیوونه کنندس کیفیت فیلمهاش با دوربینهای 500 - 600 تومنی به راحتی رقابت میکنه.

byebye
22-05-2009, 23:14
جمهوري نرسيده به پل حافظ جنب پاساژ ايرانيان پلاك694...
طرف علاالدين گرفيتم گارانتي آفومار داره . واقعا كيفيت عكساش عاليه . رضايت كامل دارم.

poyasalary
23-05-2009, 00:37
بله منم fz28 گرفتم و راضیم
راستشو بخواید دیدم مقایسه sx10 , fz28 در زمینه عکس کار چندان منطقی ای نیست چون واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره و هر دو نسبت به کلاس خودشون عکسهای خوب و راضی کننده ای میندازند
هر کی بگه sx10 بهتره تو عکاسی مطمئن باشید نقض کلامش قابل اثباته و هر کی بگه تو عکس fz28 بهتره باز نقض کلامش قابل اثباته
به همین دلیل من سعی کردم از مقایسه این دو در این زمینه دست بکشم
حالا باید سایر امکانات رو مقایسه کرد که با توجه به برد فلاش بیشتر و فیلم برداری hd واقعا خوب و قیمت بسیار منصفانه تر به نظرم fz 28 گزینه بهتریه اما خوب اگه ال سی دی چرخشی و نصب فلاش خارجی براتون اهمیت بیشتری داره مسلما بهتره sx10 بخرید
اما در کل به نظرم آدم باید ببینه چه پولی رو برای چی داره میده مثلا اگه بخاطر فلاش خارجی بخوایم sx10 رو با حداقل 450 هزار تومان بخریم باید بین 100 تا 150 هزار تومان هم پول فلاش کانن بدیم که چیزی حدود 600 تومان میشه اما ایا این هزینه متناسب با دوربینی که slr نیست و سنسور کوچکی داره و مثل سایر هم رده های خودش در ایزو 400 به بالا واضحا نویز داره , هست؟

Sacrament
23-05-2009, 01:59
به نظر منم fz28 با توجه به قیمتش یه دوربین super zoom عالیه کیفیت عکساش توی دوربینای هم رده خودش با canon sx10 برابره و تو بعضی چیزا بهترم عمل میکنه فیلمبرداریش در حد خیلی خوبیه کیفیتش مثل یه دوربین فیلم برداری هم قیمت خودش میمونه شایدم بهتر به نظر من اگر کسی بخواد یه دوربین بین 300 و 400 بگیره این دوربین عالیه تنظیماتشم در حد یه دوربین نیمه حرفه ای هست در یک جمله به قول خارجیا smart choice کامل هست.

Mohammad Hosseyn
23-05-2009, 06:29
بله منم fz28 گرفتم و راضیم
راستشو بخواید دیدم مقایسه sx10 , fz28 در زمینه عکس کار چندان منطقی ای نیست چون واقعا نمیشه گفت کدوم بهتره و هر دو نسبت به کلاس خودشون عکسهای خوب و راضی کننده ای میندازند
هر کی بگه sx10 بهتره تو عکاسی مطمئن باشید نقض کلامش قابل اثباته و هر کی بگه تو عکس fz28 بهتره باز نقض کلامش قابل اثباته
به همین دلیل من سعی کردم از مقایسه این دو در این زمینه دست بکشم
حالا باید سایر امکانات رو مقایسه کرد که با توجه به برد فلاش بیشتر و فیلم برداری hd واقعا خوب و قیمت بسیار منصفانه تر به نظرم fz 28 گزینه بهتریه اما خوب اگه ال سی دی چرخشی و نصب فلاش خارجی براتون اهمیت بیشتری داره مسلما بهتره sx10 بخرید
اما در کل به نظرم آدم باید ببینه چه پولی رو برای چی داره میده مثلا اگه بخاطر فلاش خارجی بخوایم sx10 رو با حداقل 450 هزار تومان بخریم باید بین 100 تا 150 هزار تومان هم پول فلاش کانن بدیم که چیزی حدود 600 تومان میشه اما ایا این هزینه متناسب با دوربینی که slr نیست و سنسور کوچکی داره و مثل سایر هم رده های خودش در ایزو 400 به بالا واضحا نویز داره , هست؟
دوستان مقایسه دوربین ها کلا کار درستی نیست . چون واقعا بین عکسهای سری نیمه حرفه ای از دوربین h50 تا sx1 اختلافات در حد زیادی نیست . باید بیشتر همین امکانات رو در نظر گرفت .

اما اگه آدم بخواد بین قیمت و امکانات و کیفیت بالانس بندازه بعد از ورود hx-1 سونی فک نکنم گزینه بهتر از ون باشه . قیمتش در حدود sx10 هست اما امکاناتش بالاتر از sx1 رقیب اصلیش تو بازار .

fz28 هم چون زودتر معرفی شده بود اینقدر قیمتش خوبه . وگرنه کانون هم همین روزاست که افت کنه قیمتش .

کلا اینو بدونیم که بین این چهار پنجتا مدلی که تو بازرا از این رده هست هیچکدومشون خریدشون ضرر نداره . چون همشون کیفیت و امکانات خوبی دارن .

موفق باشید .

Sacrament
23-05-2009, 10:05
HX1 خیلی دوربین خوبی هست فقط مشکلش کیفیت پائین عکساش و 9.1 مگاپیکسل بودنش و قیمت بالاشه , 530 هزار تومن خیلی زیاده ولی امکاناتش عالی هست خیلیم دوربین سریعی هست.
این دوتا نمونه عکس از دوربین:

prowler88
23-05-2009, 10:32
دوستان مقایسه دوربین ها کلا کار درستی نیست . چون واقعا بین عکسهای سری نیمه حرفه ای از دوربین h50 تا sx1 اختلافات در حد زیادی نیست . باید بیشتر همین امکانات رو در نظر گرفت .

اما اگه آدم بخواد بین قیمت و امکانات و کیفیت بالانس بندازه بعد از ورود hx-1 سونی فک نکنم گزینه بهتر از ون باشه . قیمتش در حدود sx10 هست اما امکاناتش بالاتر از sx1 رقیب اصلیش تو بازار .

fz28 هم چون زودتر معرفی شده بود اینقدر قیمتش خوبه . وگرنه کانون هم همین روزاست که افت کنه قیمتش .

کلا اینو بدونیم که بین این چهار پنجتا مدلی که تو بازرا از این رده هست هیچکدومشون خریدشون ضرر نداره . چون همشون کیفیت و امکانات خوبی دارن .

موفق باشید .
همشون خوبن ولی همین اختلافات ریزه که تفاوت های آشکار رو نشون میده. شما نمیتونی بگی خب کیفیت عکس همه ی اینا یکیه من برم اونی که خوشگل تر و ارزون تره رو بخرم. مطمئنا کیفیتشون فرق میکنه.
HX-1 هم از نظر کیفیت عکس چندان حرفی برای گفتن نداره. طبق معمول سونی از نظر فوکوس و دوام باتری خوب عمل کرده ولی عکس هاش از نظر نویز و کیفیت پیکسل در اون حد که باید باشه نیست. fz-28 تو ایزوی بالا کیفیتش به مراتب بالاتره.
قیمت HX-1 شما مطمئنی در حد SX10 هست؟ یعنی 450 تومن؟

mahansaman1353
23-05-2009, 11:55
بهتره کیفیت فیلم Hx1 رو هم یک نگاهی بکنید (مشکل داره)
هر دوربینی یک سری حسن و یک سری نقص داره کار شرکتهای چند ملیتی همینه وگرنه فقط یک جنس فروش می‌رفت و بقیه ضرر می‌کردند
ببینید اولا چه قدر بودجه دارید ثانیا چیا براتون مهمتره
قبلا هم گفتم شاید کار من عجیب بوده من بین تمام گزینه‌ها sx10 رو حتی به sx1 , و بقیه رقباشون ترجیح دادم به قول اون دوست عزیزمون نه اینکه اونا بد هستند نه اینطور نیست فقط نیاز منو و خواسته من بیشتر توی این مدل بود. مثلا توی hx1 واقعا گزینه پانورمای خیلی خوب و راحت و ۱۰ فریم در ثانیه عکاسی بسیار گزینه‌های خوبی هستند. در sx1 فیلمبرداری عالی (به غیر حالت Pan) و ۴ فریم در ثانیه و فرمت raw در پاناسونیک پشتیبانی raw فیلمبرداری hd عکسهای در sx10 البته بسته به سلیقه مخاطب.
به هر حال اینها جزیی از مزایا و معایب بودند فکر کنید که اگر در sx10 پشتیبانی raw , فیلمبردای hd میگذاشت چه اتقافی می‌افتاد و یا بعضی مزایا و معایب دیگر دوربینها را برطرف و یا اضافه می‌کردندو یا اگر کیفیت عکس sx1 لااقل در حد sx10 و یا پاناسونیک بود و یا همینطور مابقی تغییرات می‌خواست طبق خواسته ما بود.
شرکتهای چند ملیتی به خوبی از تمام خواسته‌های ما اطلاع دارند به همین خاطر توی دوربین بعدی یک امکانات می‌‌گذراند و یک حسن رو کم‌می‌کنند.
در هر صورت نمیخوام سرتون رو درد بیارم خودتون رو خیلی اذیت نکنید
بنا به نظر دوستان همه اینها خوبند ببینید کدوم بیشتر به دلتون می‌شه و نیازهاتون رو برطرف می‌کنه عکس و فیلم و امکانات کدوم مدل به خواسته‌هاتون نزدیکتر
به هرحال امیدوارم بهترینها رو بخرید و لذتشو ببرید و پولتو دور نریزید
هر چی هم خرید بدونید اون بهترین انتخاب برای شخص شما بوده است نه دیگران.

Terry Bogard
23-05-2009, 12:19
HX1 من 550 قیمت گرفتم مشکلش اینه که کیفیت عکساش پائینه حالا نمیدونم واسه 9.1 مگاپیکسل بودنش یا نه چون نویز تو عکساش زیاده حتی تو ایزوی پائین.

avecina.ir
23-05-2009, 12:25
HX1 من 550 قیمت گرفتم مشکلش اینه که کیفیت عکساش پائینه حالا نمیدونم واسه 9.1 مگاپیکسل بودنش یا نه چون نویز تو عکساش زیاده.
9مگاپیکسل بودنش ربطی به کیفیت عکس نداره.. فقط باعث بزرگ شدن حجم و ابعاد عکس میشه این شاید بخاطر حسگر CMOS باشه که کیفیتش میگی پایینه البته شخصن هنوز عکسهایی که گرفته را ندیدم تا بتونم قضاوت کنم ولی با این قیمت عجیبه عکساش بد باشه:13:

Senator_F
23-05-2009, 12:45
HX1 من 550 قیمت گرفتم مشکلش اینه که کیفیت عکساش پائینه حالا نمیدونم واسه 9.1 مگاپیکسل بودنش یا نه چون نویز تو عکساش زیاده حتی تو ایزوی پائین.

موفق باشید .

همشون خوبن ولی همین اختلافات ریزه که تفاوت های آشکار رو نشون میده. شما نمیتونی بگی خب کیفیت عکس همه ی اینا یکیه من برم اونی که خوشگل تر و ارزون تره رو بخرم. مطمئنا کیفیتشون فرق میکنه.
HX-1 هم از نظر کیفیت عکس چندان حرفی برای گفتن نداره. طبق معمول سونی از نظر فوکوس و دوام باتری خوب عمل کرده ولی عکس هاش از نظر نویز و کیفیت پیکسل در اون حد که باید باشه نیست. fz-28 تو ایزوی بالا کیفیتش به مراتب بالاتره.
قیمت HX-1 شما مطمئنی در حد SX10 هست؟ یعنی 450 تومن؟

9مگاپیکسل بودنش ربطی به کیفیت عکس نداره.. فقط باعث بزرگ شدن حجم و ابعاد عکس میشه این شاید بخاطر حسگر CMOS باشه که کیفیتش میگی پایینه البته شخصن هنوز عکسهایی که گرفته را ندیدم تا بتونم قضاوت کنم ولی با این قیمت عجیبه عکساش بد باشه:13:

به خدا خسته شدم.چقدر مقایسه دوربینای عین هم؟اخه تا کی؟بسه دیگه.
به خدا دوربینای این رده تفاوت فاحشی ندارن حالا هر مارکی هر مدلی هر کوفتی که باشن(ببخشید.اخه واقعا خسته شدم).

بیاین به تفاوتهای اصلی اونها توجه کنین.مثلا sx10 باطری قلمی میخوره،یا نمیدونم،سونی فلاشش قویتره یا مثلا کنون سنگین تره،یا فیلمبرداری پاناسونیک بهتره.اینان که واقعا میشه اسم تفاوت روشون گذاشت.نه کیفیتشون.

در مورد دوستمون که hx1 رو خریدن،من شرط می بندم که عکس هاش رو با دوربینای 4000 دلاری نیکون و غیره مقایسه می کنه و همچنین شرط میبندم که تصویرو تو 100% نگاه میکنه.دوست عزیز کیفیت عکس رو با دوربینای هم رده مقایسه کنین نه با دوربینای 4000 دلاری.

همین.

prowler88
23-05-2009, 12:46
عکساش بد نیست ولی بر خلاف fz28 نتونسته یه تناسب معقول بین نویز و کاهش نویز به وجود بیاره و این باعث شده که حساسیت های بالاش نویز زیاد همراه با کاهش نویز زیادتر داشته باشه که نتیجه ش جزئیات کمتر نسبت به پاناسونیک هست.

prowler88
23-05-2009, 12:53
به خدا دوربینای این رده تفاوت فاحشی ندارن حالا هر مارکی هر مدلی هر کوفتی که باشن(ببخشید.اخه واقعا خسته شدم).

بیاین به تفاوتهای اصلی اونها توجه کنین.مثلا sx10 باطری قلمی میخوره،یا نمیدونم،سونی فلاشش قویتره یا مثلا کنون سنگین تره،یا فیلمبرداری پاناسونیک بهتره.اینان که واقعا میشه اسم تفاوت روشون گذاشت.نه کیفیتشون.

در مورد دوستمون که hx1 رو خریدن،من شرط می بندم که عکس هاش رو با دوربینای 4000 دلاری نیکون و غیره مقایسه می کنه و همچنین شرط میبندم که تصویرو تو 100% نگاه میکنه.دوست عزیز کیفیت عکس رو با دوربینای هم رده مقایسه کنین نه با دوربینای 4000 دلاری.

همین.
من هم همون طور که گفتم اصلا اگه اون یه ذره تفاوت رنگ رو بذاریم کنار در حالت full screen اصلا نمیشه فرقشون رو فهمید. اختلافشون اونقدر نیست. و اگر هم یه موقعی میگیم فلان دوربین کیفیتش بالاتره یا نویزش کمتره اختلافات خیلی ناچیز مدنظر هست تازه اون هم در مقام مقایسه. نه این که کلا بد باشه. این چیزی هم که در مورد HX1 گفتم فقط با مقایسه ی دقیق معلوم میشه.
اون دوستمون هم فقط قیمت گرفته بودن. نخریدن.

mahansaman1353
23-05-2009, 13:45
با سلام خدمت مدیران ارجمند سایت
مطلب من چی شد جانم؟؟؟؟؟؟

Terry Bogard
23-05-2009, 13:51

اینا نمونه عکساشه:

mh.attari
23-05-2009, 16:02

موفق باشید .
عجبا...
دوست گلم می شه بگی چه امکانات بالایی نسبت به sx1 داره تا ما هم بدونیم:31:؟

Benygh
23-05-2009, 16:19
D90 قیمتش چنده الان با لتز 18-105 روش !؟

Mohammad Hosseyn
23-05-2009, 16:53

همین.

ما هم اومدیم یه حر6ف بزنیم که همینو بگیم بابا اینقدر سنگ کیفیت دوربینی رو به سینه نزنین . چون همشون یجورن بخدا . جز تفاوتهای جزئی که بقول شما فقط تو کراپ 100 درصد قابل تشخیصه . که متاسفانه باز همه دوستان ریختن سر ما که آقا تو چرا فلان گفتی ...

واقعا تاپیک از حالت بحث های سازنده خارج شده و من بخاطر همین دیگه کمتر اینجا سر میزنم و پست میدم . شده جای تبلیغات مارکی که من خریدم یا شما خریدی ...

عجبا...
دوست گلم می شه بگی چه امکانات بالایی نسبت به sx1 داره تا ما هم بدونیم؟

نیاز نیست من اینا رو اینجا بگم ... سایت dpreview بسیار گویا بود تو نقد کاملی که از دوربین داشت .

Ultra fast 10 fps continuous shooting speed
Unique sweeping panorama, twilight, and anti-shake modes
Exmor CMOS Sensor
Sweep Panorama
Anti-Motion Blur
و طراحی کوچکتر و سبکتر نسبت به sx1 .

و دوستانی که میگن عکسهای hx1 نویزداره باید بگم که طبق تست های انجام شده نویز این دوربین کمی بهتر از دو مدل کانن فعلی هست (البته اختلافشون کمه) و تنها پاناسونیک fz28 بهتر عمل میکنه . اما قضیه به همینجا ختم نمیشه . این دوربین نویزگیر قابل تنظیم داره و در حالت NR+ میتونه نویزها رو در حد خوبی کم کنه . همچنین مود Twilight Mode که میتونه نویز عکس رو تو ایزو 800 رو تا حدی پائین بیاره که انگار شما داری یه عکس با ایزو 160 یا 200 میبینی .

همچنین با Anti Motion Blur Mode این دوربین میزان محو شدگی بسیار کاهش داشته که واقعا موثر عمل کرده .

و در مورد کیفیت پائین ه نمونه عکسها کامل گویا بوده فک کنم ... نیاز نیست من چیزی بگم .

موفق باشید ...

mh.attari
23-05-2009, 16:58
ما هم اومدیم یه حر6ف بزنیم که همینو بگیم بابا اینقدر سنگ کیفیت دوربینی رو به سینه نزنین . چون همشون یجورن بخدا . جز تفاوتهای جزئی که بقول شما فقط تو کراپ 100 درصد قابل تشخیصه . که متاسفانه باز همه دوستان ریختن سر ما که آقا تو چرا فلان گفتی ...

واقعا تاپیک از حالت بحث های سازنده خارج شده و من بخاطر همین دیگه کمتر اینجا سر میزنم و پست میدم . شده جای تبلیغات مارکی که من خریدم یا شما خریدی ...

نیاز نیست من اینا رو اینجا بگم ... سایت dpreview بسیار گویا بود تو نقد کاملی که از دوربین داشت .

Exmor CMOS Sensor
Sweep Panorama
Anti-Motion Blur

و دوستانی که میگن عکسهای hx1 نویزداره باید بگم که طبق تست های انجام شده نویز این دوربین کمی بهتر از دو مدل کانن فعلی هست (البته اختلافشون کمه) و تنها پاناسونیک fz28 بهتر عمل میکنه . اما قضیه به همینجا ختم نمیشه . این دوربین نویزگیر قابل تنظیم داره و در حالت NR+ میتونه نویزها رو در حد خوبی کم کنه . همچنین مود Twilight Mode که میتونه نویز عکس رو تو ایزو 800 رو تا حدی پائین بیاره که انگار شما داری یه عکس با ایزو 160 یا 200 میبینی .

همچنین با Anti Motion Blur Mode این دوربین میزان محو شدگی بسیار کاهش داشته که واقعا موثر عمل کرده .

و در مورد کیفیت پائین ه نمونه عکسها کامل گویا بوده فک کنم ... نیاز نیست من چیزی بگم .

موفق باشید ...
شما لطف کن sx1 رو هم یه چک بکن ببین اینا رو داره یا نه به جز یه مورد که اونم شک دارم نداشته باشه همشو داره شما تو این مقایسه اطمینان داشته باش سونی شکست می خوره البته تفاوت خیلی کم و نامحسوسه :21:

sourena
23-05-2009, 17:14
بچه ها من ميخوام يه دوربين canon A1100 بخرم.....حدود 215000 تومتن.به نظرتون خوبه يا نه؟ 12 مگاپيكسله!

navid_60
23-05-2009, 17:22
سلام

من ميخوام دوربين كانن a720 بخرم ولي ظاهرا اين مدل ديگه توليد نميشه ميخواستم بدونم اين مدل تو بازار پيدا ميشه
و اگه هست قيمتش چه حدودي هست

ظاهرا بجاي اين مدل a2000 معرفي شده ولي تو چند سايت ديگه هم ديدم كه همون a720 بهتر از اين a2000 هست

و ضمنا اگه a720 پيدا نشه با همين امكانات و رنج قيمت چه مدلي از كانن پيشنهاد ميشه ؟

با تشكر

sourena
23-05-2009, 17:28
سلام

من ميخوام دوربين كانن a720 بخرم ولي ظاهرا اين مدل ديگه توليد نميشه ميخواستم بدونم اين مدل تو بازار پيدا ميشه
و اگه هست قيمتش چه حدودي هست

ظاهرا بجاي اين مدل a2000 معرفي شده ولي تو چند سايت ديگه هم ديدم كه همون a720 بهتر از اين a2000 هست

و ضمنا اگه a720 پيدا نشه با همين امكانات و رنج قيمت چه مدلي از كانن پيشنهاد ميشه ؟

با تشكر

به اين سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه كن.

Senator_F
23-05-2009, 17:38

Exmor CMOS Sensor
Sweep Panorama
Anti-Motion Blur

و دوستانی که میگن عکسهای hx1 نویزداره باید بگم که طبق تست های انجام شده نویز این دوربین کمی بهتر از دو مدل کانن فعلی هست(البته اختلافشون کمه) و تنها پاناسونیک fz28 بهتر عمل میکنه . اما قضیه به همینجا ختم نمیشه . این دوربین نویزگیر قابل تنظیم داره و در حالت NR+ میتونه نویزها رو در حد خوبی کم کنه . همچنین مود Twilight Mode که میتونه نویز عکس رو تو ایزو 800 رو تا حدی پائین بیاره که انگار شما داری یه عکس با ایزو 160 یا 200 میبینی .

موفق باشید ...

شما لطف کن sx1 رو هم یه چک بکن ببین اینا رو داره یا نه به جز یه مورد که اونم شک دارم نداشته باشه همشو داره شما تو این مقایسه اطمینان داشته باش سونی شکست می خوره البته تفاوت خیلی کم و نامحسوسه :21:

من دیگه هیچی نمیگم.لطفا خودتون هم خنده تون بگیره.

mh.attari
23-05-2009, 17:51
من دیگه هیچی نمیگم.لطفا خودتون هم خنده تون بگیره.
چرا سناتور جون اشتباهی گفتم:39:

prowler88
23-05-2009, 18:43
نه به وقتی که سه روز یه بار این تاپیک آپدیت میشه نه به حالا که تو 1 ساعت 600 تا پست اومد. یه زمانی چقدر پررونق بود اینجا...

جناب محمد حسین یه قاعده ی کلی هست که میگه هر چقدر کاهش نویز شدیدتر باشه جزئیات عکس کمتر میشه.
از بین بردن نویز به طور کامل خیلی راحته. میشه یه کاری کرد عکس های یه دوربین 100 تومنی بدون نویز بشه. ولی مهم اینه که این عملیات کاهش نویز چقدر جزئیات عکس رو نابود میکنه...

HX1 و SX1 هم مشخصاتشون خیلی شبیه همه. نمیشه گفت کدوم بهتره.

mpeg
23-05-2009, 18:49
سلام دوستان دیدیم همه راجب دوربین Canon Powershot SX10 ISهم دارین صحبت میکنین
گفتم 1 چیزی راجب قیمت این دوربین وh50 سونی بگم اونم قیمت تو جزیره کیش
قیمت تو جزیره کیش یا گارانتی پارسه هست 400 تومان
من آخرین قیمتی که تو تهران داشتم 499 اگه اشتباه نکنم بود
قیمت کیش رو گفتم اگه کسی خواست بره مسافرت اونجا میتونه از اونجا بخره
در ضمن h50 سونی هم با گارانتی بازرگانی ایران بود 315 تومان
در ضمن گمرک هم نداره راحت میتونید تهران بیارید

Terry Bogard
23-05-2009, 18:51
این یکی از عکسای HX10 روی ایزو 160 ـه والا دوربین N95 من روی ایزو 160 از این بهتر عکس میگیره عکسو ببینید خودتون قضاوت کنید شاید من چشام مشکل داره !

دوربین که فقط نباید روی کاغذ خوب باشه یه زمانی من یه جا خوندم نوشته بود راز عکسهای زیبا فراتر از تعداد پیکسلهای دوربینه گفتم عجب حرف مسخره ای نوشته بعدا فهمیدم خیلی حقیقت داشته چون یه دوربین سامسونگ 12 مگاپیکسل خریدم که واقعا افتضاح بود حتی جلوی دوربین موبایل سونی اریکسون 8 مگاپیکسلی C905 دوستم.
ااز اون ببد فهمیدم راجب همه چی باید خوب تحقیق کرد البته جسارت نباشه ها من اومدم اینجا چیز یاد بگیرم شاید یه چیزایی باشه من ندونم.

Senator_F
23-05-2009, 19:04
این یکی از عکسای HX10 روی ایزو 160 ـه والا دوربین N95 من روی ایزو 160 از این بهتر عکس میگیره عکسو ببینید خودتون قضاوت کنید شاید من چشام مشکل داره !

دوربین که فقط نباید روی کاغذ خوب باشه یه زمانی من یه جا خوندم نوشته بود راز عکسهای زیبا فراتر از تعداد پیکسلهای دوربینه گفتم عجب حرف مسخره ای نوشته بعدا فهمیدم خیلی حقیقت داشته چون یه دوربین سامسونگ 12 مگاپیکسل خریدم که واقعا افتضاح بود حتی جلوی دوربین موبایل سونی اریکسون 8 مگاپیکسلی C905 دوستم.
ااز اون ببد فهمیدم راجب همه چی باید خوب تحقیق کرد البته جسارت نباشه ها من اومدم اینجا چیز یاد بگیرم شاید یه چیزایی باشه من ندونم.

این عکس در حالت اتوماتیک گرفته شده.در نتیجه نباید کیفیت بهتری از این ازش انتظار داشته باشین.

mh.attari
23-05-2009, 19:57
این عکس در حالت اتوماتیک گرفته شده.در نتیجه نباید کیفیت بهتری از این ازش انتظار داشته باشین.
سناتور جون ما هم خندیدیم هااااااااا
حالا جوابمونو بدید یه چیزی یاد بگیریم اگه زحمتی نیست:11:

Senator_F
23-05-2009, 21:10
سناتور جون ما هم خندیدیم هااااااااا
حالا جوابمونو بدید یه چیزی یاد بگیریم اگه زحمتی نیست:11:

ارادتمندم.من حرفمو عرض کردم همونجا.
دقت کنین اگه،توی حرف هر دوتاتون،
(البته اختلافشون کمه)و

البته تفاوت خیلی کم و نامحسوسهوجود داره.پس هردوتاتون به این مطلب اعتقاد دارین.ولی همچنان علاقه دارین وقت رو با بحث کردن پر کنین،اینه که خنده داره.

mh.attari
23-05-2009, 22:42
ارادتمندم.من حرفمو عرض کردم همونجا.
دقت کنین اگه،توی حرف هر دوتاتون،و
وجود داره.پس هردوتاتون به این مطلب اعتقاد دارین.ولی همچنان علاقه دارین وقت رو با بحث کردن پر کنین،اینه که خنده داره.
ما بیشتر
اره در کل منم خسته شدم یکی میگه sx 10 کنون یکی fz پانا
حالا هم که حتما sx1 با hx1 :19:

prowler88
23-05-2009, 23:05

این آخرین پستیه که راجع به مقایسه ی این دو تا میدم...
متاسفانه این دوربین (HX1) یه سری مشکلات کیفیت عکس داره که مهمترینشون انحراف فامی و حاشیه ی بنفش قسمت های پرنور هست (purple fringing). کنان SX1 هم همین مشکلات رو داره ولی نه به این شدت. کیفیت پیکسل های کنان هم یه مقدار بالاتره.
نکته ی جالب اینجاست که هر دو تا دوربین حتی تو پایین ترین ایزو هم نویز دارن.

mh.attari
23-05-2009, 23:12
این آخرین پستیه که راجع به مقایسه ی این دو تا میدم...
متاسفانه این دوربین (HX1) یه سری مشکلات کیفیت عکس داره که مهمترینشون انحراف فامی و حاشیه ی بنفش قسمت های پرنور هست (purple fringing). کنان SX1 هم همین مشکلات رو داره ولی نه به این شدت. کیفیت پیکسل های کنان هم یه مقدار بالاتره.
نکته ی جالب اینجاست که هر دو تا دوربین حتی تو پایین ترین ایزو هم نویز دارن.
البته شما ابروی sx1 رو بردی چون نویزش اونقدرا هم شدید نیست ولی در کل تایید میشه
من نمی دونیم چرا با تعویض سنسور ها نویز پدید می یاد
باید کیفیت بهتر باشه ولی عملا این جوری نیست

Senator_F
23-05-2009, 23:22
من نمی دونیم چرا با تعویض سنسور ها نویز پدید می یاد
باید کیفیت بهتر باشه ولی عملا این جوری نیست

معمولا اولین جنریشن هر محصولی اینجوری میشه.یکمی زمان میبره تا این سنسورها هم به نقطه مطلوب خودشون برسن.

mh.attari
23-05-2009, 23:33
معمولا اولین جنریشن هر محصولی اینجوری میشه.یکمی زمان میبره تا این سنسورها هم به نقطه مطلوب خودشون برسن.
کاملا درسته باید منتظر موند ودید :8:

Mohammad Hosseyn
24-05-2009, 08:06
شما لطف کن sx1 رو هم یه چک بکن ببین اینا رو داره یا نه به جز یه مورد که اونم شک دارم نداشته باشه همشو داره شما تو این مقایسه اطمینان داشته باش سونی شکست می خوره البته تفاوت خیلی کم و نامحسوسه

دوست عزیز از موقع تولد این فروم اینجا بودم ... تو خیلی از بحث ها شرکت کردم ... و حالا اینقدر حرفه ای هستم تو بحث کردن که تفاوت کسی که با اطلاعات حرف میزنه رو با کسی که بدون اطلاعات حرف میزنه رو بدونم ... دوست من Twilight Mode تو هیچ دوربینی تو این ردهبا این مکانیزم وجود نداره ...
نمیدونم چه بلایی سر تاپیک اومده که همه دلشون میخواد اونیکی رو بکوبن ... چرا چون خودشون مثلا sx1 خریدن ...
یادتون باشه اینجا کسای هستن که میخوان دوربین بخرن و نیاز به اطلاعات دارن . اگه بخوایم تعصب داشته باشیم باید به فکر این جور افراد هم باشیم . من نگفت sx1 آشغاله . بر عکس اعتقاد دارم دوربین خوبیه . خیلی هم خوب .

جناب محمد حسین یه قاعده ی کلی هست که میگه هر چقدر کاهش نویز شدیدتر باشه جزئیات عکس کمتر میشه.
از بین بردن نویز به طور کامل خیلی راحته. میشه یه کاری کرد عکس های یه دوربین 100 تومنی بدون نویز بشه. ولی مهم اینه که این عملیات کاهش نویز چقدر جزئیات عکس رو نابود میکنه...

HX1 و SX1 هم مشخصاتشون خیلی شبیه همه. نمیشه گفت کدوم بهتره.

بله دوست من این قاعده وجود داره ... من هم باهاش موافقم . اما یه سیستم نویزگیری توی hx1 وجود داره که تو مود عکاسی Twilight Mode قابل دسترسه . بازم میگم هیچ دوربینی تو این رده این مکانیزم کاهش نویز رو نداره . تو این مود تعدادی عکس با سرعت گرفته میشه بعد این عکسها رو طوری ب هم ادغام میکنه که بعد از عملیات از نوز خبری نیست ... بدون کاهش دیتیل و جزئیات .

برای اینکه نگید داره دورغ میگه دوتا عکس پائین رو حتما ببینید ...

اولی نو ایزو 400 هست و دومی تو ایزو 640 . با تعجب میبینید که دومی نویز کمتری داره . این به این دلیله که دومی تو مود Twilight گرفته شده .

البته حجم عکس خیلی زیاده ... برای همین کراپ 100 درصدش رو پائین میبیند ...

ایزو 400 در حالت معمولی

ایزو 640 در حالت Twilight

این مکانیزم خیلی هوشمندانست و حالا از اینکه چطور اینکار رو میکنه بگذریم ... توی review توضیح داده شده ...

اما جدای از اینا شاتر مکانیکی پرسرعت hx-1 هم واقعا امکان بسیار مهمی به حساب میاد که عکسبرداری با سرعت 10 فریم که یک رکورد عجیب به حساب میاد رو به جا گذاشت .

موفق باشید ...

mh.attari
24-05-2009, 09:10
دوست عزیز از موقع تولد این فروم اینجا بودم ... تو خیلی از بحث ها شرکت کردم ... و حالا اینقدر حرفه ای هستم تو بحث کردن که تفاوت کسی که با اطلاعات حرف میزنه رو با کسی که بدون اطلاعات حرف میزنه رو بدونم ... دوست من Twilight Mode تو هیچ دوربینی تو این ردهبا این مکانیزم وجود نداره ...
نمیدونم چه بلایی سر تاپیک اومده که همه دلشون میخواد اونیکی رو بکوبن ... چرا چون خودشون مثلا sx1 خریدن ...
یادتون باشه اینجا کسای هستن که میخوان دوربین بخرن و نیاز به اطلاعات دارن . اگه بخوایم تعصب داشته باشیم باید به فکر این جور افراد هم باشیم . من نگفت sx1 آشغاله . بر عکس اعتقاد دارم دوربین خوبیه . خیلی هم خوب .

بله دوست من این قاعده وجود داره ... من هم باهاش موافقم . اما یه سیستم نویزگیری توی hx1 وجود داره که تو مود عکاسی Twilight Mode قابل دسترسه . بازم میگم هیچ دوربینی تو این رده این مکانیزم کاهش نویز رو نداره . تو این مود تعدادی عکس با سرعت گرفته میشه بعد این عکسها رو طوری ب هم ادغام میکنه که بعد از عملیات از نوز خبری نیست ... بدون کاهش دیتیل و جزئیات .

برای اینکه نگید داره دورغ میگه دوتا عکس پائین رو حتما ببینید ...

اولی نو ایزو 400 هست و دومی تو ایزو 640 . با تعجب میبینید که دومی نویز کمتری داره . این به این دلیله که دومی تو مود Twilight گرفته شده .

البته حجم عکس خیلی زیاده ... برای همین کراپ 100 درصدش رو پائین میبیند ...

ایزو 400 در حالت معمولی

ایزو 640 در حالت Twilight

این مکانیزم خیلی هوشمندانست و حالا از اینکه چطور اینکار رو میکنه بگذریم ... توی review توضیح داده شده ...

اما جدای از اینا شاتر مکانیکی پرسرعت hx-1 هم واقعا امکان بسیار مهمی به حساب میاد که عکسبرداری با سرعت 10 فریم که یک رکورد عجیب به حساب میاد رو به جا گذاشت .

موفق باشید ...
دوست گلم در اینکه شما استاد من هستید شکی نیست
هیچکسی ،هیچکسی رو نکوبیده ما فقط نظرمونو گفتیم (البته اگر بیان عقاید ازاد باشه نمی دونم هست؟)
این عکسی که شما گذاشتید به نظر من برخی جزییات حذف کرده (بازم میگم به نظر من)
یه چیزی هم بگم این بحثا هیچ وقت به نتیجه نمی رسه پس الکی کشش ندیم علتشم اینه که دوربین ها کاملا هم سطح هستنید یعنی یه سری خوبی ها تو کنون وجود داره و یه سری تو سونی

با تشکر از همه ی دوستان

mh.attari
24-05-2009, 09:12
دوست گلم در اینکه شما استاد من هستید شکی نیست
هیچکسی ،هیچکسی رو نکوبیده ما فقط نظرمونو گفتیم (البته اگر بیان عقاید ازاد باشه نمی دونم هست؟)
این عکسی که شما گذاشتید به نظر من برخی جزییات حذف کرده (بازم میگم به نظر من)
یه چیزی هم بگم این بحثا هیچ وقت به نتیجه نمی رسه پس الکی کشش ندیم علتشم اینه که دوربین ها کاملا هم سطح هستنید یعنی یه سری خوبی ها تو کنون وجود داره و یه سری تو سونی

با تشکر از همه ی دوستان
البته لاذم به ذکر این امکان میتونه خیلی مفید باشه و بعضی وقت ها به ما کمک کنه ولی نه همیشه:8:

prowler88
24-05-2009, 13:41

موفق باشید ...
حق با شماست. کاملا موثره. من عکس ها رو دانلود کردم و مقایسه کردم. ولی همون طور که تو ریویو گفته برای سوژه های متحرک قابل استفاده نیست.

mh.attari
24-05-2009, 14:02
حق با شماست. کاملا موثره. من عکس ها رو دانلود کردم و مقایسه کردم. ولی همون طور که تو ریویو گفته برای سوژه های متحرک قابل استفاده نیست.
دقیقا و برای استفاده ی بهتر به سه پایه هم نیاز داره

Mohammad Hosseyn
24-05-2009, 19:18
به نظر من بجای اینکه اینجا از دوربینی تعریف کنید بیای فقط امکاناتش رو شرح بدید ... تا کسی که میخواد دوربینی بخره امکانات رو ببینه و اونی که بهتره براش رو انتخاب کنه ... چون واقعا تفاوت چشمگیر نیست و تعیین کننده امکانات هست .

موفق باشید ...

mahansaman1353
25-05-2009, 11:54
بهتره کیفیت فیلم Hx1 رو هم یک نگاهی بکنید (مشکل داره)
هر دوربینی یک سری حسن و یک سری نقص داره کار شرکتهای چند ملیتی همینه وگرنه فقط یک جنس فروش می‌رفت و بقیه ضرر می‌کردند
ببینید اولا چه قدر بودجه دارید ثانیا چیا براتون مهمتره
قبلا هم گفتم شاید کار من عجیب بوده من بین تمام گزینه‌ها sx10 رو حتی به sx1 , و بقیه رقباشون ترجیح دادم به قول اون دوست عزیزمون نه اینکه اونا بد هستند نه اینطور نیست فقط نیاز منو و خواسته من بیشتر توی این مدل بود. مثلا توی hx1 واقعا گزینه پانورمای خیلی خوب و راحت و ۱۰ فریم در ثانیه عکاسی بسیار گزینه‌های خوبی هستند. در sx1 فیلمبرداری عالی (به غیر حالت Pan) و ۴ فریم در ثانیه و فرمت raw در پاناسونیک پشتیبانی raw فیلمبرداری hd عکسهای در sx10 البته بسته به سلیقه مخاطب.
به هر حال اینها جزیی از مزایا و معایب بودند فکر کنید که اگر در sx10 پشتیبانی raw , فیلمبردای hd میگذاشت چه اتقافی می‌افتاد و یا بعضی مزایا و معایب دیگر دوربینها را برطرف و یا اضافه می‌کردندو یا اگر کیفیت عکس sx1 لااقل در حد sx10 و یا پاناسونیک بود و یا همینطور مابقی تغییرات می‌خواست طبق خواسته ما بود.
شرکتهای چند ملیتی به خوبی از تمام خواسته‌های ما اطلاع دارند به همین خاطر توی دوربین بعدی یک امکانات می‌‌گذراند و یک حسن رو کم‌می‌کنند.
در هر صورت نمیخوام سرتون رو درد بیارم خودتون رو خیلی اذیت نکنید
بنا به نظر دوستان همه اینها خوبند ببینید کدوم بیشتر به دلتون می‌شه و نیازهاتون رو برطرف می‌کنه عکس و فیلم و امکانات کدوم مدل به خواسته‌هاتون نزدیکتر
به هرحال امیدوارم بهترینها رو بخرید و لذتشو ببرید و پولتو دور نریزید
هر چی هم خرید بدونید اون بهترین انتخاب برای شخص شما بوده است نه دیگران.