PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربینهای عکاسی کامپکت و شبه حرفه ای / لوازم جانبی

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

prowler88
02-04-2009, 14:48
w290 سونی

28 . 140 هست

فکر کنم از این مدل هایی که شما گفتین بهتر باشه ؟ اینطور نیست ؟

چند قیمت هست ؟
نه. خیلی خوب نیست. ماکرو که میشه گفت تقریبا نداره (10 سانت). سرعت شاترش هم 2 ثانیه س. قیمت ندارم.
همون 3 تایی که گفتم خیلی خوبن. اگه خودم میخواستم بگیرم از اونا میگرفتم.

prowler88
02-04-2009, 14:50
قیمت h50 تو بازار چنده ؟ با 320 تومان میشه خریدش ؟
آره فکر کنم. شاید یه ذره بالاتر.

prowler88
02-04-2009, 14:52
غير از sx10 مي خوام چون يكي از نزديكان خيلي نزديكمون داره و سايزش هم زياده!
بعدشم من خيلي نمي خوام حرفه اي باشه ها! در ضمن كيفيت تصوير اين 2 مگاپيكسل بيشتر از اون هست!
پس همون sx110 بهتره.

prowler88
02-04-2009, 14:55
دوستان بعضي ها در مورد باتري دوربينها که لتيومي باشه حساسن وميگن باتري نبايد قلمي باشه حالا من يه تجربه بد در مورد باتري دارم من در سال 1377 از مکه يک دوربين فيلمبرداري گرفتم با يک بار شارژ حدود يک ساعت فيلم ميگرفتم ولي با گذشت 3سال باتري خراب شد و 5 دقيقه فيلم ميگرفت خيلي دنبال باتريش گشتم اما پيدا نکردم ميگفتن مدل باتريها عوض شده خلاصه بعد از مدتها باتريشو در يه سفر در بندر لنگه پيدا کردم واونموقع بامبلغ سي هزار تومان خريدم ولي مثل باتري اصليش کارامد نبود و زود شارژ خالي ميکرد القصه باتري دومم هم ازکار افتاد و الان چند ساليست که دوربين گوشه کمد خاک ميخورد و منتظر باتريست (البته با آداپتور دوربين فيلم ميگيرم) ولي باتريش گير نمي ياد اگر هم پيدا بشه حتما تاريخ گذشتس و شارژ خالي ميکنه خلاصه با اين تجربه سال گذ شته تصميم گرفتم يه دوربين ديجيتال نيمه حرفه اي بگيرم اما هر دوربيني که انتخاب ميکردم باز مشکل باتري لتيومي بود تا اينکه اواخر سال گذشته کنان sx10 رو به بازار داد ومن با خوشحالي زيادsx10 را خريدم وبا کمال رضايت8 عدد باتري سوني 1000 بار شارژ هولوگرام دار اصلي از نمايندگي سوني براي دوربين خريدم تازه شارژرهم که گرفتم
فندکي ماشين ميخورد و درمسافرت مشکلي به جهت شارژ ندارم. اول نگران خالي شدن شارژ باتريها بودم چون تو خيلي از سايتها عکاسي بعضي از دوستان خودموني گفته بودند که باتري قلمي زود خالي ميکنه با خودم گفتم من که دو دست باتري گرفتم 100 تا 150 تا شات بزنه خوبه بعد با يه بار شارژ ديدم بيش از 400 تا عکس با فلاشو بي فلاش گرفتم حدود20 دقيقه فيلم گرفتمو چندساعتي هم با دوربين ور رفتم تا جناب sx10 خبر داد که باتريها را عوض کن سرتون رو درد اوردم اينو نوشتم که دوستان اگه مي خواستن دوربين بخرن حواسشون به باتري دوربين هم باشه من که خيالم راحته که حتي اگه 10 سال يا بيشتر هم بگذره نميخوام جمهوري رو زيرو رو کنم دنبال باتري تاريخ گذشته وناکارامد لتيومي شایدم دو سه برابر قیمت بگردم.( اگه انوقت گير بياد).
متاسفانه هم باتری قلمی و هم لیتیومی هر کدوم مشکلات خودشون رو دارن.

mranger
02-04-2009, 16:18
آره فکر کنم. شاید یه ذره بالاتر.

من تو کرج از نمایندگی سونی قیمت کردم ، 360 تومان. جمهوری باید ارزونتر باشه ...
همراه دوربین چه چیزایی باید بدن بهم (مثل کیف ، هود آفتابگیر و ...) .لطفا بگید که یه موقع کم و زیادش نکنن ، سرم کلاه بره ...:20:

mranger
02-04-2009, 16:34
کسی خبر نداره نمایشگاه دوربین های دیجیتال کی هست ...؟ من چیزی در این مورد نمیدونم ولی یکی از دوستان گفتند از نمایشگاه خرید کردن بهتره .

JayR
02-04-2009, 17:51
واسه چی میخوای دوربینتو بفروشی؟ دوربین خوبیه.
اگه منظورت از ixus 990 همون ixus 980 هست که به نظر من این کارو نکن. دوربین خودت هم لنزش وایدتره هم ماکروش بهتره.

مرسی آره عالیه 870:
Excellent build, good speed, great size, and terrific image quality make the PowerShot SD880 (IXUS 870) Canon's best wide-angle pocket digital camera yet
imaging-resource.com)

نه نه اون که شبیه بستنی دوقلو هه نه! اون 980 هست
990 رو میگم..تازه معرفی شده... ریتینگی چیزی بین این دوتا ندیدی؟

unforgiven2009
02-04-2009, 21:19
خیلی عذر میخوام توماری جواب میدم ...

ببین دوست من فک کردی الان من طرفداری دوربین سونی رو بکنم ، شرکت ونی میاد به من پول میده ... یا صاحب پاناسونیک پدر بزرگ منو کشته ؟؟ خب معلومه نه ... من فقط چیزی رو که تجربه کردمو گفتم ... حالا کسی قبول نداره ، به من چه ؟؟ الان سونی سه تا دوربین h7 و h9 و h10 رو گند زده فرستاده بازار ، اما h50 گزینه ی برتر سونی بوده . چراشو همه میدونن . اما چرا میگم کانن و پانا هم با جدیدترین مدلشون بهش نمی رسن ؟ چون هر سه تاشون تو دستم بوده میگم ...
حالا شما باز بگو 600 تا شات میزنه ... مردم حرفه ای دستشونه 500 تا بزور میزنن ... چه برسه به باطری قلمی کانن !!!

یه چیز بگو با واقعیت جور در بیاد ... یا حداقل خودت تجربه کرده باشی ...

همین دیروز عکسهای sx10 رو تو سایت عکاسی دیدم ... عکسهاش اونطوری نبود که طرفداراش میگن .
خلاصه ی کلام من اینه که بH50 با توجه به قیمت خیلی مناسبش و کیفیت و امکانات خوبش بهترین انتخابه .
حالا بگذریم که HX1 هم اومده و اونم خیلی چیزا بالاتر از H50 داره .

ببین دوست من ... HD اصلا ربطی به کیفیت نداره ... اصلا بدرد منو شما هم نمیخوره ... چرا ؟ چون فقط حجم اضافیه ... همین الان 30 فریم 640*480 توی یه رم 2 گیگ 25 دقیقه فیلمبرداری میشه (تازه اگه AVI نباشه که معمولا کانن هم AVI هست !!!) . بنابراین اصلا مسخرست که به این گزینه توجه کنی ... شما فیلم دی وی دی هم بخوای بزنی 640*480 کافیه .
تازه همه ی مدلهای جدید سونی رو وصل کنی روی تلوزیون های HD فیلم و عکسو با بالاترین کیفیت ممکن ارائه میده .
مشکل اینجاست که شما فقط تجربیات خودتونو در نظر می گیرید و گفته ها و مستندات دیگر دوستان اهمیتی نمیدید. شما حتی نظرتونو در رابطه با عکس هایی که قرار دادیم نمی گین و فقط رو حرف خودتون پا فشاری میکنید.بعد دوست عزیز خروجی یک دوربین تا حد خیلی زیادی به عکاس و تجربه آن بر میگرده و تنها به دوربین مربوط نمی شه.
در ضمن این حرفی که میگید hd ربطی به کیفیت نداره برای بنده کاملا نامفهومه . میتونم بگم اولین باره که چنین حرفیرو می شنوم. شما کیفیت فیلم hd رو بر روی tv های hd ساپورت یا حتی معمولی دیدید؟

P A R S A
02-04-2009, 23:00
پس همون sx110 بهتره.

مشخصات sx200 كه خيلي بهتره!

avecina.ir
02-04-2009, 23:31
مشخصات sx200 كه خيلي بهتره!
چند صفحه قبل را نگاه کنین منم پیشنهاد کردم که بگیرمش
ولی با توجه به امکاناتش و قیمت بیش از حد بالایی که داره((شاید چون تازه اووومده بازار) خریدش را توصیه نکردن

unforgiven2009
02-04-2009, 23:36
همراه دوربین چه چیزایی باید بدن بهم (مثل کیف ، هود آفتابگیر و ...) .لطفا بگید که یه موقع کم و زیادش نکنن ، سرم کلاه بره ...:20:
کیف فکر نکنم رو h50 بدن ولی یک رم 1 گیگ میدن. هود در داخل جعبه دوربین موجود است. از نمایندگی معتبر بگیری هیچ مشکلی پیش نمی یاد.

Senator_F
02-04-2009, 23:53

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
03-04-2009, 01:34
دوستان اولا من اصلا دلم نمیخواد کسی با استفاده از حرفهای من بره دوربین بخره .. فقط باید خودش بفهمه چی داره میخره ... پس گمراه شدن دیگران ربطی به من نداره .

دوم در مورد hd . منظور من از کیفیت رو دوستان درست متوجه نشدن ... توی فیلمبرداری اچ.دی صرفا همون کیفیت فیلم رو تو سایز بالاتری برداشت میکنن ... پس کاملا منطقیه که اگه بزنیش به تلویزیون های عرض و بزرگ کیفیت مطلوب تری رو داره (مثل عکس ممونه ... توی دوربین میتونی مثلا عکسو بزاری روی سایز 2 مگاپیکسل یا میتونی بزاری روی 8 مگاپیکسل ... اینجا فقط سایز تغییر کرده نه کیفیت عکس ... ) منظور من اینطوریه ... بعدشم دیگه کسی نمیخواد با دوربین دیجیتال مستند بسازه که همچین سایزی نیاز باشه ... گفتم فوقش دی.وی.دی بزنیم که اونم vga کفایت میکنه ...
البته باز منظور منو بد نگیرین لطفا ... من نمی گم چیز بدیه ... من میگم اگه دیدین یه کامپکت این قابلیت رو داره ، نیاین اونو با یه نیمه حرفه ای عوض نکینین ... چون بعدا برای ادم پشیمونی میاره ....

مشکل اینجاست که شما فقط تجربیات خودتونو در نظر می گیرید و گفته ها و مستندات دیگر دوستان اهمیتی نمیدید. شما حتی نظرتونو در رابطه با عکس هایی که قرار دادیم نمی گین و فقط رو حرف خودتون پا فشاری میکنید.بعد دوست عزیز خروجی یک دوربین تا حد خیلی زیادی به عکاس و تجربه آن بر میگرده و تنها به دوربین مربوط نمی شه.

آخه برادر من که شما نیستم تجربیات شما رو داشته باشم ... خوب معلومه باید تجربیات خودمو بگم ... اما اونقدرم شاس نیستم که نتونم ضعف و خوبی های یه دوربین رو بفهمم . من که از اول تا آخر حرفم این بود که h50 بهترین گزینه هست ... اما کسی نگفت چرا حرفم درست نیست ...
من گفتم ، قبلا هم عکسای این مدلها رو دیدم ... هم پانان و هم کانن عکسهای خوبی مبگیره اما سونی هم از اینا کمتر نیست . در حالی که قیمتش مناسبتره ... حرف من کجاش اشتباست ؟ حداقل من برای حرفم دلیل آوردم ، اما ندیدم کسی برای رد h50 دلیلی بیاره .
همگی موفق باشید ...

raz72592
03-04-2009, 02:11
سلام درحال حاظر کارآمد ترین دوربین عکاسی دجیتال که از لحاز حجم هم کو چکترین ونسبتآ"از لحاظ بدنه استقامت بیشتر وکلا" حرفه -ای ترباشه با قیمتی حدود 400 هزار تومان که خدمات خوبی داشته باشه واسم چی سراغ دارین ولطفآ" برتری اون رو نسبت به هم خانوادهاش روشرح بدین بینهایت ممنون میشم.

mranger
03-04-2009, 09:31

ببخشید ، اون که گوشه سمت چپ و اون یکی که سمت راست هود هستش ، چیه ...؟

Senator_F
03-04-2009, 10:10
ببخشید ، اون که گوشه سمت چپ و اون یکی که سمت راست هود هستش ، چیه ...؟

سمت راست هود،محافظ(درپوش)لنز هستش.و اونی هم که سمت چپ هود قرار داره،بند اون درپوش هستش.اخه درپوش لنز h50 طوری طراحی شده که نیاز نیست برای روشن کردن دوربین درپوش رو اول بردارین،در داخل درپوش جک هایی تعبیه شده که با روشن کردن دوربین و بیرون آمدن لنز،خودبخود درپوش از جلوی لنز به بیرون هدایت میشه.و برای اینکه زمین نیفته و گم نشه،اون بند رو قرار دادن.

avecina.ir
03-04-2009, 11:14
سلامم..

توی فیلمبرداری اچ.دی صرفا همون کیفیت فیلم رو تو سایز بالاتری برداشت میکنن
نه فکر نکنم به این شکل باشه که شما میگین...
ببینین اگه حرف شما درست باشه معنیش اینه که یک فیلم با کیفیت VGA را اووومدن بزرگتر کردن!!
در حالیکه ما داریم میبینیم تعداد پیکسلها افزایش پیدا کرده ....... یعنی اگه کیفیت فیلم VGA برابر 480*640 هست کیفیت HD برابر 800*1280 هستش....نمیدونم دقیق گرفتین مطلب را؟؟
ببین حرف شما مثل اینکه که بیایی و یک عکس با ابعاد 480*640 را بخوای بزرگ کنی معلومه کیفیتش شدیدن افت میکنه چون شما بطور دیجیتالی داری عکس را بزرگ میکنی..... یه چیزی توووی مایه های زوم کردن دیجیتال.....هیچوقت اسم این عکس را نمیتونی بذاری 720p یا HD !!
ولی توووی فیلم اگه بخوای اینکار را بکنی دیگه فیلم High Definition بهش نمیگن و بدرد زباله دونی میخوره
شما همین حالا با ضعیفترین دوربینهای رایج حتی دوربینهای موبایل میتونی فیلم VGA بگیری....پس فرق همچین دوربینی با یک دوربین 10 مگاپیکسلی کجا میخواد معلوم شه؟؟

lofa
03-04-2009, 13:20
خیلی عذر میخوام توماری جواب میدم ...

ببین دوست من فک کردی الان من طرفداری دوربین سونی رو بکنم ، شرکت ونی میاد به من پول میده ... یا صاحب پاناسونیک پدر بزرگ منو کشته ؟؟ خب معلومه نه ... من فقط چیزی رو که تجربه کردمو گفتم ... حالا کسی قبول نداره ، به من چه ؟؟ الان سونی سه تا دوربین h7 و h9 و h10 رو گند زده فرستاده بازار ، اما h50 گزینه ی برتر سونی بوده . چراشو همه میدونن . اما چرا میگم کانن و پانا هم با جدیدترین مدلشون بهش نمی رسن ؟ چون هر سه تاشون تو دستم بوده میگم ...
حالا شما باز بگو 600 تا شات میزنه ... مردم حرفه ای دستشونه 500 تا بزور میزنن ... چه برسه به باطری قلمی کانن !!!

یه چیز بگو با واقعیت جور در بیاد ... یا حداقل خودت تجربه کرده باشی ...

همین دیروز عکسهای sx10 رو تو سایت عکاسی دیدم ... عکسهاش اونطوری نبود که طرفداراش میگن .
خلاصه ی کلام من اینه که بh50 با توجه به قیمت خیلی مناسبش و کیفیت و امکانات خوبش بهترین انتخابه .
حالا بگذریم که hx1 هم اومده و اونم خیلی چیزا بالاتر از h50 داره .

ببین دوست من ... Hd اصلا ربطی به کیفیت نداره ... اصلا بدرد منو شما هم نمیخوره ... چرا ؟ چون فقط حجم اضافیه ... همین الان 30 فریم 640*480 توی یه رم 2 گیگ 25 دقیقه فیلمبرداری میشه (تازه اگه avi نباشه که معمولا کانن هم avi هست !!!) . بنابراین اصلا مسخرست که به این گزینه توجه کنی ... شما فیلم دی وی دی هم بخوای بزنی 640*480 کافیه .
تازه همه ی مدلهای جدید سونی رو وصل کنی روی تلوزیون های hd فیلم و عکسو با بالاترین کیفیت ممکن ارائه میده .
دوست عزیز در مورد باطری با احترام به نظر حضرتعالی اما دیروز که 13 بدر بود من با باطری قلمی 2500 سونی نزدیک به 300 تا عکس گرفتم و 10 دقیقه هم فیلم گرفتم اما هنوز چراغ دوربینم مبن بر تمام شدن باطری روشن نشده اینم بگم دوبار این 300 تا عکس و فیلمها رو هم نگاه کردیم که اونم شار باطری رو استفاده می کنه ؟ من هم قصد طرفداری از هیچ برند یا نوع خاصی رو ندارم
نظرتون چیه؟

lofa
03-04-2009, 13:25
دوستان اولا من اصلا دلم نمیخواد کسی با استفاده از حرفهای من بره دوربین بخره .. فقط باید خودش بفهمه چی داره میخره ... پس گمراه شدن دیگران ربطی به من نداره .

دوم در مورد hd . منظور من از کیفیت رو دوستان درست متوجه نشدن ... توی فیلمبرداری اچ.دی صرفا همون کیفیت فیلم رو تو سایز بالاتری برداشت میکنن ... پس کاملا منطقیه که اگه بزنیش به تلویزیون های عرض و بزرگ کیفیت مطلوب تری رو داره (مثل عکس ممونه ... توی دوربین میتونی مثلا عکسو بزاری روی سایز 2 مگاپیکسل یا میتونی بزاری روی 8 مگاپیکسل ... اینجا فقط سایز تغییر کرده نه کیفیت عکس ... ) منظور من اینطوریه ... بعدشم دیگه کسی نمیخواد با دوربین دیجیتال مستند بسازه که همچین سایزی نیاز باشه ... گفتم فوقش دی.وی.دی بزنیم که اونم vga کفایت میکنه ...
البته باز منظور منو بد نگیرین لطفا ... من نمی گم چیز بدیه ... من میگم اگه دیدین یه کامپکت این قابلیت رو داره ، نیاین اونو با یه نیمه حرفه ای عوض نکینین ... چون بعدا برای ادم پشیمونی میاره ....

آخه برادر من که شما نیستم تجربیات شما رو داشته باشم ... خوب معلومه باید تجربیات خودمو بگم ... اما اونقدرم شاس نیستم که نتونم ضعف و خوبی های یه دوربین رو بفهمم . من که از اول تا آخر حرفم این بود که h50 بهترین گزینه هست ... اما کسی نگفت چرا حرفم درست نیست ...
من گفتم ، قبلا هم عکسای این مدلها رو دیدم ... هم پانان و هم کانن عکسهای خوبی مبگیره اما سونی هم از اینا کمتر نیست . در حالی که قیمتش مناسبتره ... حرف من کجاش اشتباست ؟ حداقل من برای حرفم دلیل آوردم ، اما ندیدم کسی برای رد h50 دلیلی بیاره .
همگی موفق باشید ...
h50 هم یکی از دوربینهای خوب این رده هست فکر کنم تمامی دوربینها نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارن و به طور کلی هیچ کومشون برتری ندارن تا بشه یکیشون رو برتری داد

raz72592
03-04-2009, 17:43
کسی راه نمائی واسه من نداره اگه باید جای دیگه ای دنبال جواب بگردم لط فا"راهنمائی کنید ممنون.

Senator_F
03-04-2009, 17:56
سلام درحال حاظر کارآمد ترین دوربین عکاسی دجیتال که از لحاز حجم هم کو چکترین ونسبتآ"از لحاظ بدنه استقامت بیشتر وکلا" حرفه -ای ترباشه با قیمتی حدود 400 هزار تومان که خدمات خوبی داشته باشه واسم چی سراغ دارین ولطفآ" برتری اون رو نسبت به هم خانوادهاش روشرح بدین بینهایت ممنون میشم.

با این توضیحات سخته.هر کلمه اش به یه دوربین خاص اشاره داره.
لطفا بیشتر از کاربردتون توضیح بدین و اینکه چه چیز دوربین بیشتر براتون اهمیت داره.

unforgiven2009
03-04-2009, 18:14
من هم با جناب سناتور موافقم .اما فكر كنم با اين مشخصات اگه زوم براتون خيلي مهم نيست panasonic LX3 هما نچيزي باشه كه شما مد نظرتونه.

unforgiven2009
03-04-2009, 18:34

همگی موفق باشید ...
اينجا بحس سر h50 نيست و شما مثل اينكه توجه به پست هاي خودتون نداري ولزومي هم نداره در مورد اين موضوع بحس شه و بحس در رابطه با مقايسه كيفيت دوربينها نيست. من صحبت از تجربه خودم نكردم ولي شما چون دوستتون نتونستن با اين دوربين عكس خوب بگيرن فكر ميكنيد اين دوربين كيفيتش بده. شما نبوديد ميگفتيد كه عكسهاي واقعي پانا بد است؟
خوب اين يك نوع اظهار نظر بيمنطق نيست؟ مگه عكسهايي كه دوستان قرار دادن غير واقعي بود؟ بنده در رابطه با انتخاب بين h50 با مدلهاي ديگه در پستهاي قبلي نظره شخصي خودمو گفتم و دلايلمو بيان كردم ظاهرا شما توجهي نكرديد:

...در ضمن بین این دوربین و h50 با توجه به مشخصات بهتر پانا اختلاف قیمت 30-40 تومن به چشم نمیاد بعد پانا با کیف و رم عرضه میشه شما اگه h50 بخرید باید کیف هم براش بگیرید و با پانا هم قیمت در میاد. پانا هم لنز مبدل داره و هم سبکتره وهم باطری بهتری داره وهم مود hd هم واید تله بهتر و هم مود RAW بعد شما میگین H50 گزینه ی بهتریه یا تقریبا با هم برابرند ؟ در مقایسه با کنن هم به همین نتیجه میرسیم.

parisa_t
03-04-2009, 19:13
میخواستم اگه ممکنه دوستانیکه در زمینه عکاسی حرفه ای هستند لطف کنن بگن تو دوربین های دیجیتال cannon با حداقل 10 مگاپیکسل کدوم مدل از همه بهتره ؟؟؟؟؟
ظرافت هم تا حدودی مد نظر م هست !

یا در برندهای دیگه دوربین عکاسی خوب با قیمت 200 تومان چی پیشنهاد میکنید !؟؟
( ضمنا 90% کیفیت عکاسیش برام مهمه 10% فیلم برداریش )

parisa_t
03-04-2009, 20:30
به نظر من این دوربین Canon Powershot A480 با توجه به قیمتش خوبه !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما فقط یک مشکلی که داره اینه که لرزشگیر نداره :(
شما فکر میکنین خیلی مهمه داشتن لرزشگیر یا نه ؟

JayR
03-04-2009, 20:32
میخواستم اگه ممکنه دوستانیکه در زمینه عکاسی حرفه ای هستند لطف کنن بگن تو دوربین های دیجیتال cannon با حداقل 10 مگاپیکسل کدوم مدل از همه بهتره ؟؟؟؟؟

با جرات تمام میگم تو 10 مگاپیکسلیا (البته سری جیبی): IXUS 870

Excellent build, good speed, great size, and terrific image quality make the PowerShot SD880 (IXUS 870) Canon's best wide-angle pocket digital camera yet
imaging-resource.com

چنتا مدل جدید هم تازگیا معرفی کرده کنن که بنظرم ixus 990 چیز خوبی هستش ولی ریویویی یا ریتینگ و سمپل ایمیج هنوز ندیدم ازش چون تازه اومده
ولی با 200 تومن نمی تونی از همه بهتر 10 مگا پیکسل بگیری

lofa
04-04-2009, 09:29
به نظر من این دوربین canon powershot a480 با توجه به قیمتش خوبه !

اما فقط یک مشکلی که داره اینه که لرزشگیر نداره :(
شما فکر میکنین خیلی مهمه داشتن لرزشگیر یا نه ؟
دوست عزيز
داشتن لرزشگير براي عكاسان غير حرفه اي چيز بسيار لازم و حتي ميشه گفت واجب هست توصيه مي شه دوربيني تهيه كنيد كه اين خاصيت را داشته باشه
در مورد دوربين تا حدود 200 هم بهتره خودتون با مراجعه به سايتها چندتا را انتخاب كنيد چون در اين صورت دستتون بازتر هست دوستان نهايتا با دو سه تا دوربين كار كرديم بهتره شما ريوها رو بخونيد و دوربينهاتون انتخاب كنيد بعدا دوستان مي تونن در مورد اونها بحث كنن
با سپاس

reza1ta2
04-04-2009, 11:33

canon a1000 10 megapixel
sony w150 8megapxel

Mohammad Hosseyn
04-04-2009, 17:09
نه فکر نکنم به این شکل باشه که شما میگین...
ببینین اگه حرف شما درست باشه معنیش اینه که یک فیلم با کیفیت VGA را اووومدن بزرگتر کردن!!
در حالیکه ما داریم میبینیم تعداد پیکسلها افزایش پیدا کرده ....... یعنی اگه کیفیت فیلم VGA برابر 480*640 هست کیفیت HD برابر 800*1280 هستش....نمیدونم دقیق گرفتین مطلب را؟؟
ببین حرف شما مثل اینکه که بیایی و یک عکس با ابعاد 480*640 را بخوای بزرگ کنی معلومه کیفیتش شدیدن افت میکنه چون شما بطور دیجیتالی داری عکس را بزرگ میکنی..... یه چیزی توووی مایه های زوم کردن دیجیتال.....هیچوقت اسم این عکس را نمیتونی بذاری 720p یا HD !!
ولی توووی فیلم اگه بخوای اینکار را بکنی دیگه فیلم High Definition بهش نمیگن و بدرد زباله دونی میخوره
شما همین حالا با ضعیفترین دوربینهای رایج حتی دوربینهای موبایل میتونی فیلم VGA بگیری....پس فرق همچین دوربینی با یک دوربین 10 مگاپیکسلی کجا میخواد معلوم شه؟؟

همین دیگه ... وقتی میگن به مگاپیکسل توجه نکن اینجاست ... مگاپیکسل سرفا بدرد کسانی میخوره که چاپ تو قطع بزرگ دارن ...
افزایش پیکسل با کیفیت عکس فرق داره . کیفیت وابسته به لنزه ، اما اندازه وابسته به پیکسل .
توی HD شما با همون لنز و سنسور (کیفیت) با پیکسل بیشتر (سایز بزرگتر ) فیلمبرداری میکنید ... OK ؟؟

دوست عزیز در مورد باطری با احترام به نظر حضرتعالی اما دیروز که 13 بدر بود من با باطری قلمی 2500 سونی نزدیک به 300 تا عکس گرفتم و 10 دقیقه هم فیلم گرفتم اما هنوز چراغ دوربینم مبن بر تمام شدن باطری روشن نشده اینم بگم دوبار این 300 تا عکس و فیلمها رو هم نگاه کردیم که اونم شار باطری رو استفاده می کنه ؟ من هم قصد طرفداری از هیچ برند یا نوع خاصی رو ندارم
نظرتون چیه؟

همین باطری هایی که شما میگین احتمالا خابیشون خیلی بالاتره ، و زمان شارژ اونها هم بالاتره .

اشکال دیگه ای که به باطری های لیتیومی میگیرن اینه که کم پیداست ... در حالی که شما کافی بری تو نمایندگی دوربینت توی شهر و پیداش کنی ... همین .

درست اختلاف ا آسمون تا زمین نیست ، اما به هر حال چیزیکه مهمه اینه که به صرفه ترین چیز دست آدم باشه ... شاید خیلی ها با باطری NiHM حال کنن ... چون یدکی بیشتر میتونن بخرن ... من صرفا نظر و تجربمو گفتم ...

h50 هم یکی از دوربینهای خوب این رده هست فکر کنم تمامی دوربینها نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارن و به طور کلی هیچ کومشون برتری ندارن تا بشه یکیشون رو برتری داد

منم همینو گفتم ... و در نهایت با توجه به قیمت گفتم سونی ارزشش بیشتره ...

اينجا بحس سر h50 نيست و شما مثل اينكه توجه به پست هاي خودتون نداري ولزومي هم نداره در مورد اين موضوع بحس شه و بحس در رابطه با مقايسه كيفيت دوربينها نيست. من صحبت از تجربه خودم نكردم ولي شما چون دوستتون نتونستن با اين دوربين عكس خوب بگيرن فكر ميكنيد اين دوربين كيفيتش بده. شما نبوديد ميگفتيد كه عكسهاي واقعي پانا بد است؟
خوب اين يك نوع اظهار نظر بيمنطق نيست؟ مگه عكسهايي كه دوستان قرار دادن غير واقعي بود؟ بنده در رابطه با انتخاب بين h50 با مدلهاي ديگه در پستهاي قبلي نظره شخصي خودمو گفتم و دلايلمو بيان كردم ظاهرا شما توجهي نكرديد:

نه دوست عزیز ... من در سطح گسترده شاهد عکس های همه ی مدلهای توی این سطح بودم ... در نهایت بطور قطع میگم که پاناسونیک (گرچه کیفیتش بد نیست ) اما در مقایسه با سونی ضعیف تره ...

یا حتی کانن SX10 ... همین الان یه عکس از این دوربین جلومه که تو شاتر 1/1000 گرفته شده از یه پرنده در حال پرواز روی حالت تله ... کاملا تصویر فلو شدست ... در حالی که روی شاتر به این بالایی موشک هم باشه فریز میشه ...

بنده خودم با H50 روی تله خیلی عکس گرفتم ... حتی با شاتر 1/120 تونستم تو نور کم از سوژه ی متحرک به راحتی عکس بگیرم ... بدون فلو شدن ...

بازم میگم عکسهای پانا کیفیتش بد نیست ... ممکن بعضی از قابلیت های پانان برای بعضی ها مناسبتر باشه ... اما کیفیت بهتر سونی از نظر من مشهودتره ...

به هر حال منم موافق با کش دادن بحث نیستم ... هر کسی تجربه و عقیده ی خودش رو داره و باید به همدیگه احترام بزاریم ...

موفق باشید ...

mh.attari
04-04-2009, 17:12
دوستان عکس های sx1 رو تا چه اندازه ای میشه چاپ کرد (10 مگاپیکسل هست) تو a4 چطور در میاد؟

avecina.ir
04-04-2009, 17:46
همین دیگه ... وقتی میگن به مگاپیکسل توجه نکن اینجاست ... مگاپیکسل سرفا بدرد کسانی میخوره که چاپ تو قطع بزرگ دارن ...
افزایش پیکسل با کیفیت عکس فرق داره . کیفیت وابسته به لنزه ، اما اندازه وابسته به پیکسل .
توی HD شما با همون لنز و سنسور (کیفیت) با پیکسل بیشتر (سایز بزرگتر ) فیلمبرداری میکنید ... OK ؟؟

اشتباه شما همینجاست عزیزدل:27:
شما تاثیر میزان وضوح Resolution حسگر یا بقول خودتون مگاپیکسل را در عکس اومدین گذاشتین کنار تاثیرش روووی فیلم... اینکار کاملن اشتباهه که از این حرف خودتون متوجه شدم:

مگاپیکسل سرفا بدرد کسانی میخوره که چاپ تو قطع بزرگ دارن ... مقوله ی تاثیر مگاپیکسل بالا در زمینه ی عکس هیچ ارتباطی با تاثیرش در فیلم نداره:31:

توی HD شما با همون لنز و سنسور (کیفیت) با پیکسل بیشتر (سایز بزرگتر ) فیلمبرداری میکنید ...حداقل تجربه ی شخصی من در زمینه ی فیلم گرفتن با دوربین وضوح بالا و دوربین وضوح پایین برعکس نظرات شما هستش:46:

پی نوشت:
یخورده حس میکنم شما به اشتباه و با تعصب دارین رووی حرفتون اصرار میکنین!
مثل همون بحثی که توووی انجمن فیزیک باهاتون داشتم شما هی میگفتی بمب اتم در اصل چیز بدیه و ال و بله!! هر چی من و بعضی دوستان با دلیل و مدرک و استدلال توجیه میکردیم باز شما تعصبی میومدی نظر میدادی:41:

ravani_13
04-04-2009, 19:36
سلام

تو رده ی 400 از این 2 تا بهتر هست ؟ ( تا جای ممکن جمع و جور بودن و خروجی خوب تصاوبر و واقعی و زنده بودن رنگ ها واسم مهمه )

Canon Ixus 870 IS

و

Panasonic ZS3

مرسی

JayR
04-04-2009, 22:48
سلام

تو رده ی 400 از این 2 تا بهتر هست ؟ ( تا جای ممکن جمع و جور بودن و خروجی خوب تصاوبر و واقعی و زنده بودن رنگ ها واسم مهمه )

Canon Ixus 870 IS

و

Panasonic ZS3

مرسی

فک نکنم ولی میگم... چنتا مدل تازگیا کنن معرفی کرده از سری ixus که اچ دی فیلم میگیرن
که تو اونا ixus 990 فک کنم خوب باشه

JayR
04-04-2009, 22:53
دوستان عکس های sx1 رو تا چه اندازه ای میشه چاپ کرد (10 مگاپیکسل هست) تو a4 چطور در میاد؟

عالــــــــــــــــــــــ ــــــــــی!!! a4 که هیچی بزاز یه مثال بزنم تبلیغ گوشی سونی اریکسون با دوربین 12 مگاپیکسلیشو دیدی؟ عکس میگره یارو با گوشیش میره رو اندازه های بیلبورد چاپ میکنه تو خیابونو بالای ساختمون میذاره!

Mohammad Hosseyn
05-04-2009, 01:25
اشتباه شما همینجاست عزیزدل:27:
شما تاثیر میزان وضوح resolution حسگر یا بقول خودتون مگاپیکسل را در عکس اومدین گذاشتین کنار تاثیرش روووی فیلم... اینکار کاملن اشتباهه که از این حرف خودتون متوجه شدم:
مقوله ی تاثیر مگاپیکسل بالا در زمینه ی عکس هیچ ارتباطی با تاثیرش در فیلم نداره:31:
حداقل تجربه ی شخصی من در زمینه ی فیلم گرفتن با دوربین وضوح بالا و دوربین وضوح پایین برعکس نظرات شما هستش:46:

پی نوشت:
یخورده حس میکنم شما به اشتباه و با تعصب دارین رووی حرفتون اصرار میکنین!
مثل همون بحثی که توووی انجمن فیزیک باهاتون داشتم شما هی میگفتی بمب اتم در اصل چیز بدیه و ال و بله!! هر چی من و بعضی دوستان با دلیل و مدرک و استدلال توجیه میکردیم باز شما تعصبی میومدی نظر میدادی:41:
این چیزی که شما میگید ناشی از دید عامه در مورد پیکسل و سایز تصویر هست ...
بزار مثل برات بزنم ... فرض کن دو تا مانیتور داری ... یکی دقیقا سایزش vga و یکی هم hd .

حالا یه دوربین داری که تو دو حالت vgaو hd فیلم میگیره . اگه در هر دو حالت فیلم برداری کنی و هر کدوم رو روی مانیتور مخصوصش ببینی دقیقا دو تا تصویر با کیفیت برابر میبینید ... فقط یکی سایز بزرگتری داره .
شما دلت میخواد vga رو روی تلوزیون 50 اینچ ببینی ؟ خوب معلومه کیفیت پائینی میده .
این ناشی از دید عامست که مگاپیکسل بالاتر (همون سایز بالاتر) کیفیت بالاتری رو هم همراه خودش داره ...

امیدوارم متوجه شده باشید ... اگه بازم حرف منو قبول ندارین ایندفعه من در متعصب بودن شما شک میکنم (گرچه میدونم شما اینطور نباید باشید ... همونطوری که من سعی میکنم نباشم)

در مورد بمب اتم دوست من ، من اون بحث رو زیاد یادم نمیاد ... اما حرف من همیشه این بوده که بمب اتم یه اشتباه از بشر بوده (منم مثل شما و دوستان حتما دلایلی رو گفتم)... اما انرژی هسته ای یه کشف بزرگ و ارزشمنده . این دوتا رو قاطی نکن عزیز ...

موفق باشید .

Mohammad Hosseyn
05-04-2009, 01:27
تو a4 خیلی کیفتش خوب میشه ... تا a3 کیفیتش بسیار خوبه ... از اون به بعد کم میشه .

Aryan.kh
05-04-2009, 12:34
یکی از دوستانم می خواد دوربین 350 دی کانون خودش رو بعد از 1 سال و خورده ای بفروشه به من قیمت داده 300 تومن این دوربین چه طوره و با این قیمت میارزه ؟؟؟

hesamjm
05-04-2009, 22:58
یکی از دوستانم می خواد دوربین 350 دی کانون خودش رو بعد از 1 سال و خورده ای بفروشه به من قیمت داده 300 تومن این دوربین چه طوره و با این قیمت میارزه ؟؟؟

سلام
این دوربین جزئ دوربینهای slr یا حرفه ای هست و تاریخ معرفی اون: 2005/02/17 بوده
8 مگا پیکسل
و از حسگرcmos با ابعاد 14.8x22.2mm بهره میبره
و بزرگترین اندازه تصویرش 3456*2304 هست و سرعت شاترش 4000/1 تا 30 ثانيه هست
حد اکثر ایزو : 1600
شاید مهمتر از بدنه -لنزی هست که با این دوربین میگیرید
لنز كيت18 - 55 EF-S این بدنه هست
-----------
این قیمت با چه لنزی؟؟؟؟؟؟؟؟
قیمتش خوبه
اگه سالم و مرتب باشه پیشنهاد خوبیه

hesamjm
05-04-2009, 23:07
دوستان کسی هست که canon 50 d داشته باشه
من بین nikon d90 و canon 50d سر دورهای موندم؟؟؟
50d با لنز کیت 18-200 کنن که لنز خوبیست و 15 مگا پیکسله و تا ایزو 12600 داره که در ایزوهای بالا نویز زیاد داره و کیفیت خوب نیست
nikon d90 هم با لنز 18-105 و 12.3 مگا پیکسیله و تا ایزو 3200 و کیفیت خوبی داره
-----
از لحاظ تئوری 50d کنن سر تره ولی بحث تجربی خیلی مهمتره کسی هست که تجربه ای در مورد کنن 50d داشته باشه؟؟؟؟

gholam14
06-04-2009, 05:35
باسلام
من يك دوربين كاننPowerShot SX10 IS ازكيش قبل ازعيدخريدم٣٩٥هزارتومان ميخواستم بدانم اين دوربين دفترچه فارسي نداردچون ظاهراتنظيماتش كمي سخت است ومن هم انگليسيم ضعيف ضمناآيااين دوربين سيستم لرزش گيرداردوچگونه تنظيم ميشود.
متشكرم

alih2010
06-04-2009, 14:49
مبارک باشه انتخاب خوبی کردی توی جعبه دوربین 2سی دی هست که یکی نرم افزار دوربینه و یکی دفترچه های راهنما به زبانهای مختلفه آیکون fa یعنی فارسی رو باز کن توی برنامه ورد تا مطالعه کنی راجع به لرزشگیر هم بله داره لرزشگیر خوبی داره توی همین سایت در قسمت مقایسه سوپر زومها از بین هفت دوربین این رده بهترین لرزشگیرو sx10 داره حتما مطالعه اش کن بادوربین بیشتر آشنا میشی سِءوالی داری بپرس من هم خودم این دوربین ودارم اگه میدونستم

mh.attari
06-04-2009, 14:54
مبارک باشه انتخاب خوبی کردی توی جعبه دوربین 2سی دی هست که یکی نرم افزار دوربینه و یکی دفترچه های راهنما به زبانهای مختلفه آیکون fa یعنی فارسی رو باز کن توی برنامه ورد تا مطالعه کنی راجع به لرزشگیر هم بله داره لرزشگیر خوبی داره توی همین سایت در قسمت مقایسه سوپر زومها از بین هفت دوربین این رده بهترین لرزشگیرو sx10 داره حتما مطالعه اش کن بادوربین بیشتر آشنا میشی سِءوالی داری بپرس من هم خودم این دوربین ودارم اگه میدونستم
اقا sx1 طور راهنمایی چیزی داره اخه فقط یه cd همراش بود که اونم نرمافزارشه

alih2010
06-04-2009, 15:06
پس راهنمای فارسی نداره توی جعبه دوربین من سی دی راهنما هم بود قبلا دیدم یه کسی تو همین تاپپیکها گفته بود میتو نید دفترچه فارسی sx10رو دانلود کنید بد نیست توی گوگل سرچ کنی

Senator_F
06-04-2009, 16:38
اقا sx1 طور راهنمایی چیزی داره اخه فقط یه cd همراش بود که اونم نرمافزارشه

همیشه اولین سری هر محصولی این مشکل رو داره.یا فارسی نداره یا سیم برقش نیاز به تبدیل داره یا....

unforgiven2009
06-04-2009, 17:08
توی hd شما با همون لنز و سنسور (کیفیت) با پیکسل بیشتر (سایز بزرگتر ) فیلمبرداری میکنید ... Ok ؟؟

همین باطری هایی که شما میگین احتمالا خابیشون خیلی بالاتره ، و زمان شارژ اونها هم بالاتره .

اشکال دیگه ای که به باطری های لیتیومی میگیرن اینه که کم پیداست ... در حالی که شما کافی بری تو نمایندگی دوربینت توی شهر و پیداش کنی ... همین .

درست اختلاف ا آسمون تا زمین نیست ، اما به هر حال چیزیکه مهمه اینه که به صرفه ترین چیز دست آدم باشه ... شاید خیلی ها با باطری nihm حال کنن ... چون یدکی بیشتر میتونن بخرن ... من صرفا نظر و تجربمو گفتم ...

منم همینو گفتم ... و در نهایت با توجه به قیمت گفتم سونی ارزشش بیشتره ...

نه دوست عزیز ... من در سطح گسترده شاهد عکس های همه ی مدلهای توی این سطح بودم ... در نهایت بطور قطع میگم که پاناسونیک (گرچه کیفیتش بد نیست ) اما در مقایسه با سونی ضعیف تره ...

یا حتی کانن sx10 ... همین الان یه عکس از این دوربین جلومه که تو شاتر 1/1000 گرفته شده از یه پرنده در حال پرواز روی حالت تله ... کاملا تصویر فلو شدست ... در حالی که روی شاتر به این بالایی موشک هم باشه فریز میشه ...

بنده خودم با h50 روی تله خیلی عکس گرفتم ... حتی با شاتر 1/120 تونستم تو نور کم از سوژه ی متحرک به راحتی عکس بگیرم ... بدون فلو شدن ...

بازم میگم عکسهای پانا کیفیتش بد نیست ... ممکن بعضی از قابلیت های پانان برای بعضی ها مناسبتر باشه ... اما کیفیت بهتر سونی از نظر من مشهودتره ...

به هر حال منم موافق با کش دادن بحث نیستم ... هر کسی تجربه و عقیده ی خودش رو داره و باید به همدیگه احترام بزاریم ...

موفق باشید ...
در رابطه با فلو شدن تنها سرعت شاتر ملاک نیست عوامل زیادی دخیل است و این به دوربین ربطی نداره و نقطه ضعف دوربین نیست.در رابطه با عکسی که شما گرفتید بستگی داره سوژه سرعتش چه قدر بوده.مثلا من از سوژه های در حال حرکت با سرعت شاتر کمتر از این هم عکس های واضح گرفتم
فقط نمی دونم شما چرا با دیدن یک عکس نسخه این دوربینو می پیچید؟ در مورد پانا همین طور عمل می کنید. شمایک نمونه از عکس های خودتونو اینجا بگذاربد تا ما هم تفاوت مشهود رو ببینیم هر چند که بنده تا حالا ندیدم.البته به نظر شما هم کاملا احترام می گذارم.

unforgiven2009
06-04-2009, 17:50
این چیزی که شما میگید ناشی از دید عامه در مورد پیکسل و سایز تصویر هست ...
بزار مثل برات بزنم ... فرض کن دو تا مانیتور داری ... یکی دقیقا سایزش vga و یکی هم hd .

حالا یه دوربین داری که تو دو حالت vgaو hd فیلم میگیره . اگه در هر دو حالت فیلم برداری کنی و هر کدوم رو روی مانیتور مخصوصش ببینی دقیقا دو تا تصویر با کیفیت برابر میبینید ... فقط یکی سایز بزرگتری داره .
شما دلت میخواد vga رو روی تلوزیون 50 اینچ ببینی ؟ خوب معلومه کیفیت پائینی میده .
این ناشی از دید عامست که مگاپیکسل بالاتر (همون سایز بالاتر) کیفیت بالاتری رو هم همراه خودش داره ...

امیدوارم متوجه شده باشید ... اگه بازم حرف منو قبول ندارین ایندفعه من در متعصب بودن شما شک میکنم (گرچه میدونم شما اینطور نباید باشید ... همونطوری که من سعی میکنم نباشم)

در مورد بمب اتم دوست من ، من اون بحث رو زیاد یادم نمیاد ... اما حرف من همیشه این بوده که بمب اتم یه اشتباه از بشر بوده (منم مثل شما و دوستان حتما دلایلی رو گفتم)... اما انرژی هسته ای یه کشف بزرگ و ارزشمنده . این دوتا رو قاطی نکن عزیز ...

موفق باشید .
دوست عزیز مسئله به این سادگی هایی که شما می گید نیست. شما در مقام مقایسه این دوفرمت فقط اندازه سایز تصویر را مد نظرقرار می دید در صورتی که ماهیت این دوفرمت کاملا با هم متفاوت است مانند استفاده از نسبت تصویر عریض 16:9 به عنوان استاندارد و توانایی پشتیبانی از صدای چند کاناله مانند دالبی دیجیتال وهمچنین رزولشن بالای تصویر فرمت اچ دی. hd برای tv های موسوم به HDTV یامانیتورهای با ساپورت این فرمت طراحی شده .در سیستم های قدیمی NTSC دارای 525 خط افقی تصویر می باشند. در سیستم PAL تصاویر با کیفیت اندکی بهتر و با 625 خط افقی پخش میگردد. اما تمام این خطوط برای نمایش تصویر بکار نمیروند. خطوطی که اطلاعات تصویری را نمایش میدهند خطوط فعال نام دارند و تعدادشان 486 برای سیستم NTSC و 576 برای PAL میباشد. بعلاوه ، در سیستمهای PAL و NTSC از پویش شانه ای (interlaced) استفاده میشود یعنی هر قاب به دو بخش تقسیم شده و یک بخش شامل خطوط فرد ، و بخش دیگر شامل خطوط زوج میباشد. هر بخش بصورت یک در میان نمایش داده میشود و مغز ما با ترکیب آنها تصویر کامل هر قاب را میسازد. پویش شانه ای کیفیت تصویر را پایین می آورد.
سیستم پخش HDTV دارای دو فرمت میباشد : 720p و 1080i . این اعداد تعداد خطوط رزولوشن عمودی را نشان میدهند و حروف نیز نشاندهنده نوع پویش تصویر هستند : پویش متوالی (p = progressive )
پویش شانه ای یا یک در میان
(i = interlaced) . پویش متوالی یعنی اینکه قاب در یک مرحله به تمامی نمایش داده میشود (بجای اینکه به دو بخش تقسیم گردد). کیفیت هر دوی این سیستمها بسیار بهتر از PAL و NTSC میباشد.
البته شما اگه هر دو این فرمتها رو بر روی مانیتورهای مخصوص خود ببینید مسلما کیفیت HD خیلی بالاتره ومن نمی دونم شما چطوری به این نتیجه رسیدید که با هم فرقی ندارند و 2تا تصویر با کیفیت برابر؟؟؟؟؟!!!! پس اگه اینطوره چه لزومی داره که اصلا اینهمه خرجه TV های HD ساپورت کرد؟
حتی اگه هر دوی اینها رو رومانیتور معمولی به شرطی که مانیتورحدقا وضوح 1280 رو داشته باشه و فیلم برداری با این وضوح شده باشه بازم کیفیت HD بالاتره

mranger
06-04-2009, 17:51
ببخشید من برای دوربین h50 ، باید جدا لنز واید و تله بگیرم ...؟ آخه یه گزینه ای توش هست که نوشته تعویض لنز پهن و تله ...
این لنز ها چند هست ؟
می خواستم یه باتری یدکی و یه کیف براش بگیرم .قیمتش چنده ...؟

unforgiven2009
06-04-2009, 17:57
ببخشید من برای دوربین h50 ، باید جدا لنز واید و تله بگیرم ...؟ آخه یه گزینه ای توش هست که نوشته تعویض لنز پهن و تله ...
این لنز ها چند هست ؟
این لنزها هر کدوم قیمتش بالای 150 تومن باید باشه و شما با کمی افت کیفیت هم روبرومیشید .نظر شخصی بنده اینکه خیلی بصرفه نیست طرفه اینگونه لنزها برای دوربینهای این رده برید. چون تقریبا باید اندازه قیمت دوربین خرج کنید اونم لنزهایی با این قیمت که مطمئنا کیفیت بیشتری نسبت به لنز خود دوربین ندارند.

mranger
06-04-2009, 18:18
رو دوربین H50 نوشته Full HD یعنی چی ...؟ فیلم برداریش خیلی خوبه ..؟

Mohammad Hosseyn
06-04-2009, 18:21
این لنز ها چند هست ؟

هر کدوم از لنز های مبدل با 60 هزار تومن قابل خریداری هست (ساخت ژاپن و خود شرکت سونی) ... برای خریدش پیشنهاد مکنم به سایت نمایندگی سونی سر بزنید ... بقیه ی فروشگاهها هم قابل اطمینان نیست و هم قیمت بالاتری معمولا میزنن ...
بعد از خرید لنز باید قسمت تنظیمات رو برای لنز مورد نظر تنظیم کنی ...
من اینا رو تست هم کردم و خوشبختانه کاهش کیفیتش خیلی کمه و اصلا احساس نمیشه ، اونم بخاطر کیفیت بالای تولید این لنزهاست .

باطری هم یه info LITIUM خوب و اصل سونی هم 27 هزار تومن قیمتشه ... یه شارژر مخصوص هم دارن که زمان شارژ رو نصف میکنه ...

کیف هم من اگه لنز تبدیلی نگیری چندتا مدل CASE LOGIC هست که هم ضد ضربه و هم ضد رطوبت و ضد خش هستن و قیمت مناسبی هم دارن ، حدود 20 تومن ... اگه لنز بگیری بهتره کوله های متوسط یا کیف های دوشی بزرگتر بگیری که حدود 40 تومن به بالا خرج بر میدارن ...

من ف ی ل ت ر :31: UV هم پیشنهاد میکنم برای محافظت و بالاتر بردن کیفیت ... برای این مدل باید 75 میلیمتری باشه حتما ... نصبش هم سادست ... روی اداپتور نصب میشه ... قیمتش هم 15 هزار تومن هست ...

موفق باشید ...

رو دوربین H50 نوشته Full HD یعنی چی ...؟ فیلم برداریش خیلی خوبه ..؟

HD فیلمبرداری نمیکنه ... اما با تلوزیون های HD مشکلی نداره و وقتی به اون تلوزیون ها وصل بشه کیفیت خروجیش مانن فیلم های HD خواهد بود ...

در رابطه با فلو شدن تنها سرعت شاتر ملاک نیست عوامل زیادی دخیل است و این به دوربین ربطی نداره و نقطه ضعف دوربین نیست.در رابطه با عکسی که شما گرفتید بستگی داره سوژه سرعتش چه قدر بوده.مثلا من از سوژه های در حال حرکت با سرعت شاتر کمتر از این هم عکس های واضح گرفتم
فقط نمی دونم شما چرا با دیدن یک عکس نسخه این دوربینو می پیچید؟ در مورد پانا همین طور عمل می کنید. شمایک نمونه از عکس های خودتونو اینجا بگذاربد تا ما هم تفاوت مشهود رو ببینیم هر چند که بنده تا حالا ندیدم.البته به نظر شما هم کاملا احترام می گذارم.

من نگفتم به شاتر ربط داره ... گفتم چرا تو اون سرعت بالا باز هم عکس فلو شده ...

فلو شدن تو تله فتو رابطه ی مستقیم با کیفیت عدسی های لنز داره ... این کاملا نشون میده که کانن کیفیت لنزش به سونی نرسیده ...

من چندین بار شاهد عکس های اینچنینی بودم ...

unforgiven2009
06-04-2009, 19:26
هر کدوم از لنز های مبدل با 60 هزار تومن قابل خریداری هست (ساخت ژاپن و خود شرکت سونی) ... برای خریدش پیشنهاد مکنم به سایت نمایندگی سونی سر بزنید ... بقیه ی فروشگاهها هم قابل اطمینان نیست و هم قیمت بالاتری معمولا میزنن ...
بعد از خرید لنز باید قسمت تنظیمات رو برای لنز مورد نظر تنظیم کنی ...
من اینا رو تست هم کردم و خوشبختانه کاهش کیفیتش خیلی کمه و اصلا احساس نمیشه ، اونم بخاطر کیفیت بالای تولید این لنزهاست .

باطری هم یه info LITIUM خوب و اصل سونی هم 27 هزار تومن قیمتشه ... یه شارژر مخصوص هم دارن که زمان شارژ رو نصف میکنه ...

کیف هم من اگه لنز تبدیلی نگیری چندتا مدل CASE LOGIC هست که هم ضد ضربه و هم ضد رطوبت و ضد خش هستن و قیمت مناسبی هم دارن ، حدود 20 تومن ... اگه لنز بگیری بهتره کوله های متوسط یا کیف های دوشی بزرگتر بگیری که حدود 40 تومن به بالا خرج بر میدارن ...

من ف ی ل ت ر :31: UV هم پیشنهاد میکنم برای محافظت و بالاتر بردن کیفیت ... برای این مدل باید 75 میلیمتری باشه حتما ... نصبش هم سادست ... روی اداپتور نصب میشه ... قیمتش هم 15 هزار تومن هست ...

موفق باشید ...

HD فیلمبرداری نمیکنه ... اما با تلوزیون های HD مشکلی نداره و وقتی به اون تلوزیون ها وصل بشه کیفیت خروجیش مانن فیلم های HD خواهد بود ...

من نگفتم به شاتر ربط داره ... گفتم چرا تو اون سرعت بالا باز هم عکس فلو شده ...

فلو شدن تو تله فتو رابطه ی مستقیم با کیفیت عدسی های لنز داره ... این کاملا نشون میده که کانن کیفیت لنزش به سونی نرسیده ...

من چندین بار شاهد عکس های اینچنینی بودم ...
ببینید دوست تمام صحبت های شما ختم میشه به کیفیت برتر سونی واز اینجور حرفا ر صورتی که برتری خاصی دیده نمیشه و فلو شدن هم رابطه مستقیم داره به تبهر عکاس. عکس گرفتن از یک موجود متحرک مثل پرنده کار ساده ای نیست .شما در حالت تله لرزش دست رو هم مد نظر بگیرید و اینکه در حالت تله عکس گرفتن از یک موجود ثابت بدون سه پایه کار سختیه چه برسه به موجود متحرک . شما با دوربینتان تا حالا از یک پرنده با همان مقدار سرعت شاتر , و با زوم تله عکس گرفتید ببینید فلو می شه یا نمیشه؟ و جای تعجب داره شما با دیدن یک عکس به این نتیجه میرسید!!!!

sx10
320/1شاتر
زوم 100mm

من اسمه اینو میزارم اطلاع رسانی نادرست شما رو چه استدلالی می گید چون این دوربین خروجی hd داره الزاما کیفیت فیلماشم مانند فیلمهای hd است در صورتی که با رزولوشن vga فیلم میگیره؟؟؟؟!!!!!!!!:18:
حتما مطب بنده را در پست شماره 2547مربوط به فرمت hd خواندید!!!!

behnam_tr
06-04-2009, 19:36
من ميخوام يه دوربين با بودجه حدود 250 تومن بخرم كيس مناسب سراغ داريد ؟؟؟

unforgiven2009
06-04-2009, 19:53
نمونه ای از لنز تله سونی:

قطر :حدود 89mmارتفاع:حدود 75mmوزن:280 گرم قطر دهانه(اتصال به دوربین):74 میلیمترجنس: ABS plastic and glassرنگ:مشکی درشت نمایی:1.7xساختار لنز:3group , 5 elementدرجه:High Gradeلوازم همراه:کیف حمل , درپوش جلو و عقب لنز

قیمت: 155000تومان
169.99$ در سایت آمازون

270 گرم وزن اضافی فقط برای 1.7x زوم بیشتر

فی لتر 15 تومانی هم به هیچ وجه توصیه نمی شود.

avecina.ir
06-04-2009, 20:39
سلامم..

ببين آقاي Mohammad Hosseyn شما دارين مثل اوون درك اشتباهتون از فيلمبرداري HD دوربينهاي ديجيتال اينجا هم اشتباه ميكنين ولي متاسفانه حاضر نيستين كه اشتباهاتتون را قبول كنين شايد در اثر مبتدي بودنتونه توي اين مبحث نميدونم به هر حال اميدوارم از حرفم دلخور نشي چون شخصن بعد از حداقل 6 سال كار با انواع دوربين ديجيتال خودم را هنوز مبتدي ميدونم و ادعايي ندارم....
آقاجون
Full HD كيفيتي فيلمبرداري فراتر از HD هستش....متوجهين يا نه؟
كيفيت فيلمبرداري 720p و 800*1280 معادل HD هستش
كيفيت فيلمبرداري 1080p يعني 1080*1920 كه برابر وضوح((Resolution) لپتاپهاي بسيار پيشرفته اي مثل hp HDX 16X و HP HDX 18t:40: و نمايشگرهاي بزرگه بهش ميگن Full HD
دوربينهاي پيشرفته تري مثل Canon PowerShot SX1 IS مجهز به پردازنده ي قدرتمند DIGIC4 كه يكي از دوستان در چند پست قبل اشاره بهش كردن قابليت ضبط Full HD داره

alih2010
06-04-2009, 23:48
دوست عزیز آقای محمد حسین نوشته بودید .نقل قول :(یا حتی کانن sx10 ... همین الان یه عکس از این دوربین جلومه که تو شاتر 1/1000 گرفته شده از یه پرنده در حال پرواز روی حالت تله ... کاملا تصویر فلو شدست ... در حالی که روی شاتر به این بالایی موشک هم باشه فریز میشه ...

بنده خودم با h50 روی تله خیلی عکس گرفتم ... حتی با شاتر 1/120 تونستم تو نور کم از سوژه ی متحرک به راحتی عکس
بگیرم ... بدون فلو شدن ... :)
بنظر من یکم که چه عرض کنم این گفته شما اغراقه مخصوصا تو شاتر 1/1000 من حدود دو ماهه کهsx10 گرفتم عکسایی که تا حالا گرفتهام (بی تجربه ام )وفکر میکردم برای سوژهها ی متحرک باید با شاتر 1/60 عکس بگیرم واین کارو هم کردم وحتی با80x زوم عکسها خیلی خوبی گرفتم من فکر میکنم تعصب شما روی سونی وh50 بیبش از حده من قبل ازخرید sx10 میخواستم h50 وfz28 بگیرم ولی دیدم عکسهای h50 جزئیات رو خوب نشون نمی دن fz28 پاناسونیک هم دوربینه خوبیه حالا بهتره مستند تر به موضوع بپردازیم تا ببینیم از بین دو دوربینsx10 وh50 حتی شاید با سه پایه کدوم یکی عکسشون به قول خودتون فلو شدست این دو عکس از sx10وh50 خودتون قضاوت کنین

alih2010
06-04-2009, 23:52
sx10[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alih2010
06-04-2009, 23:53
h50[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alih2010
07-04-2009, 00:05
ولی چون این دو عکس اندازه شون کو چک شده (600&800) مقایسه مشکل است پس بهترین کار انتخاب گوشه های کوچک از عکسهای اصلی است اینهم قسمتی ازنخهای توی عکس sx10 جزئیات رو دوستان توجه کنن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alih2010
07-04-2009, 00:08
همون قسمت از عکس اصلیh50[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nemesis
07-04-2009, 00:10
من دوربین w170 گرفتم
نمایندگی چندتا لنز هم داشت که به ایم نصب میشد ! کلا این لنزهایی که رو این دوربین نصب میشه بدرد چی میخوره ؟ با توجه به این که این دوربین کامپکته و آماتوره !

alih2010
07-04-2009, 00:13
sx10یک قسمت دیگه ازعکس اصلی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alih2010
07-04-2009, 00:19
اینم همون قسمت از عکس اصلی sony h50 قضاوت بادوستان که ببینن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
07-04-2009, 00:40
من اسمه اینو میزارم اطلاع رسانی نادرست شما رو چه استدلالی می گید چون این دوربین خروجی hd داره الزاما کیفیت فیلماشم مانند فیلمهای hd است در صورتی که با رزولوشن vga فیلم میگیره؟؟؟؟!!!!!!!!
حتما مطب بنده را در پست شماره 2547مربوط به فرمت hd خواندید!!!!

ببين آقاي mohammad hosseyn شما دارين مثل اوون درك اشتباهتون از فيلمبرداري hd دوربينهاي ديجيتال اينجا هم اشتباه ميكنين ولي متاسفانه حاضر نيستين كه اشتباهاتتون را قبول كنين شايد در اثر مبتدي بودنتونه توي اين مبحث نميدونم به هر حال اميدوارم از حرفم دلخور نشي چون شخصن بعد از حداقل 6 سال كار با انواع دوربين ديجيتال خودم را هنوز مبتدي ميدونم و ادعايي ندارم....
آقاجون
full hd كيفيتي فيلمبرداري فراتر از hd هستش....متوجهين يا نه؟
كيفيت فيلمبرداري 720p و 800*1280 معادل hd هستش
كيفيت فيلمبرداري 1080p يعني 1080*1920 كه برابر وضوح((resolution) لپتاپهاي بسيار پيشرفته اي مثل hp hdx 16x و hp hdx 18t و نمايشگرهاي بزرگه بهش ميگن full hd
دوربينهاي پيشرفته تري مثل canon powershot sx1 is مجهز به پردازنده ي قدرتمند digic4 كه يكي از دوستان در چند پست قبل اشاره بهش كردن قابليت ضبط full hd داره

اولا فعلا که مارکش روی دوربین هست ... دوما این مطلبو من از خودم نگفتم ... توی دفترچه ی دوربین ذکر شده ...

در ضمن شما امتحان کیدن بعد بگید نمیشه ...

reza1ta2
07-04-2009, 09:48
جناب ali2010 مقایسه اینجوری یعنی همه بروند sx10 بخرند ؟
آیا به نظر شما چون در این مقایسه کیفیت بهتری دارد دلیل انتخاب می شود
خرید یک دوربین وابسته به شرایط مختلفی از جمله باتری شکل ظاهری قدرت فلاش وعکسبرداری در محیطهای مختلف و ... است
لطفا نگاهی دوباره به تاپیک مقایسه این دو دوربین کنید

reza1ta2
07-04-2009, 09:54
در مورد فیلمبرداری hd متاسفانه دوستان به یک سری بدیهیات توجه نمی کنند
آیا عکسی که یک موبایل 5 مگا پیکسلی با یک دوربین دیجیتال 5 مگاپیکسلی می اندازد در اصل قابل مقایسه است
آیا کیفیت به قول دوستان hd یک دوربین دیجیتال کنون یا ... با فیلمبرداری یک دوربین حرفه ای hd قابل مقایسه است
اینجاست که بحث جزئیات پیش می اید یعنی به صرف اینکه رزولیشن تصویر hd باشد دلیل بر کیفیت بالا نیست
شما در این دوربینها به اصطلاح پرش فریم دارید یعنی به علت پاسخگو نبودن پردازشگر داخلی دوربین بعضی از فریمها یا جزئیات حذف می شود

alih2010
07-04-2009, 10:22
جناب آقای reza 1 ta 2 من هم مطمئنن مننظورم این نیست که همه sx10 بخرن اما من برای مستند بودن جواب دوستمون محمد حسین اون مقایسه رو کردم وخیلی از چیزا تو خرید دوربین ملاکه که خودتون گفتید ازجمله قیمت و غیره

unforgiven2009
07-04-2009, 11:20
اولا فعلا که مارکش روی دوربین هست ... دوما این مطلبو من از خودم نگفتم ... توی دفترچه ی دوربین ذکر شده ...

در ضمن شما امتحان کیدن بعد بگید نمیشه ...
دوست عزیز شما درکتمون از فرمت hd اشتباه اینکه رو دوربین نوشته فول hd دیل بر hd فیلمبرداری این دوربین نیست.این یجور هربه تبلیغاتی جهت فروش محصولاتشه وبرای افراد عامه شاید اونمارکه fullhd چنین ذهنیتی رو تداییی کنه .که در اصل ماجرا چیزه دیگه ای است.این دوربینها میتونن با نسبت تصویر 16:9 که نسبت تصویر hd است عکس بگیره و شما عکسها رو رو صفحه عریضه TV های HD مشاهده کنید.که این امکان در دوربین های دیگه هم هست از طرفی دارای خروجی hdmi است که برای نمایش فیلم بر روی این گونه tv ها تعبیه شده. ولی دوربین نه دالبی صدا ضبط میکنه نه hd فیلم میگیره. نهایت تصاویره بهتری نصبت به کابلهای معمولی رو tv نمایش میده ولی هیچ سنخیتی با HD نداره.مثل اینکه شما بگید اون کابل ورمیداره تصویر vag رو به فرمت fullhd تبدیل میکنه!!!!!!
بنظرم شما یا دفترچرو خوب مطالعه نکردید و یا واقعا شرکت در این زمینه اغراق کرده یا سعی دارید اطلاعات فرا تر از امکانات این دوربین که به عینه اشتباه است ارائه دهید.که این موضوع جز گمراه کردن دیگر دوستان چیزه دیگری را در بر ندارد.و دلیله اینهمه پافشاری شما رو این اطلاعات غلط را نمیدانم؟؟؟؟؟

unforgiven2009
07-04-2009, 11:30
در مورد فیلمبرداری hd متاسفانه دوستان به یک سری بدیهیات توجه نمی کنند
آیا عکسی که یک موبایل 5 مگا پیکسلی با یک دوربین دیجیتال 5 مگاپیکسلی می اندازد در اصل قابل مقایسه است
آیا کیفیت به قول دوستان hd یک دوربین دیجیتال کنون یا ... با فیلمبرداری یک دوربین حرفه ای hd قابل مقایسه است
اینجاست که بحث جزئیات پیش می اید یعنی به صرف اینکه رزولیشن تصویر hd باشد دلیل بر کیفیت بالا نیست
شما در این دوربینها به اصطلاح پرش فریم دارید یعنی به علت پاسخگو نبودن پردازشگر داخلی دوربین بعضی از فریمها یا جزئیات حذف می شود
دوست عزیز این مطلب پرش فریم را شما کجا مشاهده کردید دوربین بنده که همچین مشکلی نداره و جایی از فریم رو هم حذف نمیکنه.
معقوله فیلمبرداری با عکاسی فرق میکنه و اینکه شما با عکاسی موبایل ودوربین مقایسه میکنید درست بنظر نمی رسه بنظرم اگه امکاناته دوربینهای فیلمبرداری hd رو این دوربینها بود تفاوت چندانی بین خروجی آنها مشاهده نیمکردید.ولی در کل قبول دارم این دو کاربریشون جدا است.

Senator_F
07-04-2009, 12:01
sx10یک قسمت دیگه ازعکس اصلی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکس هارو قبلا دیده بودم منتها الان نمیتونم پیداشون کنم.لطف کنین آدرسشون رو بنویسین.
آدرس هر دو رو میخوام.صغحه مربوطه.تشکر.

unforgiven2009
07-04-2009, 12:19
این عکس هارو قبلا دیده بودم منتها الان نمیتونم پیداشون کنم.لطف کنین آدرسشون رو بنویسین.
آدرس هر دو رو میخوام.صغحه مربوطه.تشکر.
دوستمان از سایت زیر این عکسها رو گرفتن

alih2010
07-04-2009, 14:50
اینمآدرس عکس اصلی h50
,واینمsx10

nemesis
07-04-2009, 15:22
دوستان ببخشید میپرم وسط حرفتون !
می خواستم بدونم کیفیت عکس w170 بهتر یا H50 ?

alih2010
07-04-2009, 16:04
[دوستان عزیز من فکر میکنم اون دو تاعکسsx10وh50رو که با هم مقایسه کردم تنها دیدن درصورتی که اون عکسها ادامه یک بحث بود از صفحه قبل حالا بخاطراینکه توی یه صفحه باشن نقل قول میکنم

unforgiven2009
07-04-2009, 16:08
دوستان ببخشید میپرم وسط حرفتون !
می خواستم بدونم کیفیت عکس w170 بهتر یا H50 ?
در سایت زیر نمونه عکسهای این دو دوربین آورده شده میتوانید عکسای آنها را با هم مقایسه کنید
البته h50 تنظیمات گسترده و از مودهای تنظیم دستی برخورداره در صورتی که w170 یک دوربین اوتوماتیک هست.

Senator_F
07-04-2009, 18:20
جناب علی آقا جان شما دارین اطلاعات تفاوتی بزرگ شده رو اینجا قرار میدین تازه دوباره نقل قول هم ازشون می کنین؛واقعا که.خیلی ببخشین ها ولی نمی خواستم تا عکس های واقعی رو ندیدم،از روی عکس های کاهش کیفیت داده شما قضاوت کنم.

اولا اینکه شما چرا رفتین مقایسه رو با ایزو 400 انجام دادین؟کاری ندارم ها اینم بالاخره یه مقایسه است ولی اینقدر ها هم تفاوت فاحش نیست حتی در 400.
بعدشم شما چرا فقط گیر دادین به 15 درصد سمت راست این عکسا؟

ایزو 80 برای مقایسه بهتره چون 400 عملا کاربردی به اون صورت نیستش.

این لینک دو تاعکس برای کسایی که بخوان با اندازه واقعی ببیننشون و مقایسه شون بکنن:
کنون:حجم 4.1 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسونی: حجم 3.2 مگابایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی نمای کلی که تفاوت فاحشی وجود نداره.توی نمای 100 درصد دو تا عکس،در مورد سمت راست کاملا حق با علی آقا هستش و من هم دوباره تکرار کردن رو لزومی نمی بینم.لنز سونی اینجا یکمی مشکل داره.البته اینم عرض کنم که با یکمی زوم(در حد 1.3 برابر) ،این ایراد برطرف میشه.این مقدار زوم هم که معمولا همیشه اعمال میشه چون لنزش واید هست.

حالا چند تا تیکه دیگه از این دو تا عکس براتون می ذارم:

H50:

Sx10:

H50:

Sx10:

توی این عکس ها،اونی که کاملا مشخصه اینه که چنین تفاوت فاحشی وجود نداره.

حتی اگر دقیق تر هم نگاه بکنیم،شفافیت رنگ(نه کم بودن رنگ،منظورم شفافیت رنگه) توی عکس سونی حتی بیشتره.میتونین اینو توی محتویات بطری ها وحتی روی برچسب بطری دوم و سوم از سمت چپ و حتی درپوش بطری های سوم و پنجم از سمت چپ ببینین.

همینجا از همه دوستان عاجزانه خواهش دارم که لطفا جو این تاپیک رو عوض نکنیم.با بزرگ کردن ها،با بحث های بی دلیل،با جانبداری های نابجا و .... .
از همه دوستان هم عذر میخوام که این پست کمی سنگین شد،ولی لازم بود از بعضی نا عدالتی ها دفاع بشه.

nemesis
07-04-2009, 18:23
اگه این دوربین ها حرفه ای هستن پس چرا w170 که آماتوره بهتر عکس میگیره ؟

Senator_F
07-04-2009, 18:29
اگه این دوربین ها حرفه ای هستن پس چرا w170 که آماتوره بهتر عکس میگیره ؟

این دوربینا حرفه ای به اون معنا نیستن.اینا هم آماتور محسوب میشن.منتهی چون میون دوربینای آماتور،نسبت به اون یکی ها یکمی حرفه ای ترهستن،به اون خاطر به اینا میگن کمپکت حرفه ای.

reza1ta2
07-04-2009, 18:53
دوست عزیز این مطلب پرش فریم را شما کجا مشاهده کردید دوربین بنده که همچین مشکلی نداره و جایی از فریم رو هم حذف نمیکنه.
معقوله فیلمبرداری با عکاسی فرق میکنه و اینکه شما با عکاسی موبایل ودوربین مقایسه میکنید درست بنظر نمی رسه بنظرم اگه امکاناته دوربینهای فیلمبرداری hd رو این دوربینها بود تفاوت چندانی بین خروجی آنها مشاهده نیمکردید.ولی در کل قبول دارم این دو کاربریشون جدا است.

برای اثبات پرش فریم دوربین را از روی یک سوژه با فاصله یک ثانیه روی سوژه دیگری با فاصله مکانی زیاد حرکت دهید آنوقت پرش فریم را متوجه می شوید اگر هم متوجه نشدید خوش به حالتون که دوربین hd دارین

alih2010
07-04-2009, 21:15
جناب آقای سناتور عزیز شما استاد من هستید ومن ازمدتها قبل ازمطالب شما استفاده های زیادی برده ام وازاینکه خاطرتان مکدر شد معذرت میخواهم ولی من عکسها را هیچ گونه کاهش کیفیت نداده ام و به زبان خیلی ساده از روی عکس اصلی قیچی کرده ام اگر هم دوباره نقل قول کردم بخاطر این بود که دوتا ازعکسها توی صفحه جدید افتادن ومن گفتم کسی بدون اطلاع قضاوت نکند اما اینکه چرا با ایزو400 به هر حال این دوربینها نیمه حرفه این ولااقل اینجا باید خودشون و نشون بدن وگرنه تو ایزو 80 همه دوربینها خوبن من فکر میکنم این بحثها خیلی خوبه لااقل ازهمین بحث ما من یاد گرفتم اگه یه لنز یه گوشه اش یهذره مشکل داشت با یه زوم ناچیز برطرف میشه آخه بردر من h50 داره مجددا ازاساتید معزز واستاد عزیزم جناب سناتور معذرت می خواهم.

vahoodonline
07-04-2009, 21:17
سلام دوستان من یک دوربین فیلمبرداری جی وی سی مدل جی آر--دی 270 اس دارم که جدیدا باطری آن دچارمشکل شده است میخواستم بدانم که آیا باطری آن در تهران پیدا میشود و قیمت آن چقدر است لطفا مرا در این زمینه راهنمایی کنید

Senator_F
07-04-2009, 21:25
جناب آقای سناتور عزیز شما استاد من هستید ومن ازمدتها قبل ازمطالب شما استفاده های زیادی برده ام وازاینکه خاطرتان مکدر شد معذرت میخواهم ولی من عکسها را هیچ گونه کاهش کیفیت نداده ام و به زبان خیلی ساده از روی عکس اصلی قیچی کرده ام اگر هم دوباره نقل قول کردم بخاطر این بود که دوتا ازعکسها توی صفحه جدید افتادن ومن گفتم کسی بدون اطلاع قضاوت نکند اما اینکه چرا با ایزو400 به هر حال این دوربینها نیمه حرفه این ولااقل اینجا باید خودشون و نشون بدن وگرنه تو ایزو 80 همه دوربینها خوبن من فکر میکنم این بحثها خیلی خوبه لااقل ازهمین بحث ما من یاد گرفتم اگه یه لنز یه گوشه اش یهذره مشکل داشت با یه زوم ناچیز برطرف میشه آخه بردر من h50 داره مجددا ازاساتید معزز واستاد عزیزم جناب سناتور معذرت می خواهم.

اختیار دارین.من کوچیک همه دوستان گل این تاپیک هستم.
نه آخه اون عکسایی که شما از بریده های عکس h50 گذاشته بودین،یه جورایی ظلم بود به اون دوربین.آخه کیفیتش در اون حد پایین نیست.
فقط اینو بگم که خوشحالم که به خوبی و خوشی این بحث حل شد.
همه تلاش من و شما و همه دوستای دیگه اینجا اینه که کنار هم خوش باشیم و یه چیزایی یاد بگیریم.
بحث و بررسی خوب که نه؛عالیه ولی اگه منصفانه باشه.

ravani_13
07-04-2009, 23:48
سلام

3 تا سوال داشتم از دوستان

1. توی دوربین های کامپکت مثل سری t و یا w سونی و یا panasonic ها , اگه اعداد لنزی و مگاپیکسل یکی بود ایا باز هم تفاوت برندی وجود داره ؟ ( مثلا سونی ها رنگ ها زنده تر و واقعی تر باشخ تصاویر البته منظورم در رنج قیمت یکسان و کانفیگ نزدیک هست )

2. ایا کامپکت های پاناسونیک بهترن یا سونی اخه دیدم اکثر پاناسونیک ها واید هستن ولی سونی ....

3. من که اکثر در مسافرت هستم بهتر نیست تا جای ممکن یه دوربین کوچیک بگیرم اخه عکس ها رو معمولا ظاهر نمیکنم و بیشتر برای دیدن روی کامپیوتر و فیس بوک و ... میگیرم .... ( اختلاف کامپکت ها مثلا با canon sx 990 که البته اونم جمع و جور هست ولی نه مثل سری t ... ایا اختلاف در چنین کاربرد های معمولی ملموس هست ) ?

مرسی

Mohammad Hosseyn
07-04-2009, 23:50
البته فک کنم این بحث بی فایده رو بیشتر من راه انداختم که قصدم اصلا این نبود ...

من برای چندمین باز میگم اگه از دوربینی رو تائید کردم معنیش این نیست که بقیه بدرد نمی خورن ... خود من توی وبلاگم دوربین کانن sx10 رو معرفی کردم و در موردش توضیح دادم ... اگه اون متنی که من نوشتم رو بخونید فک میکنید من رئیس شرکت کانن هستم ... در حالی که نیستم !!

من فقط کمی رو h50 تائید بیشتری کردم ... وگرنه المپیوس ه دوربینای خوبی میزنه ... نمی دونم چه داستانیه که همه فک میکنن باید طرفدار یا ضد یه مارک باشن ...

به هر حال بهتره تاپیک بیشتر از این شلوغ نشه ...

موفق باشید ...

KAKAJOKER
09-04-2009, 00:28
دوربین sony-hx1 بهتره یا canon-sx10 ممنون میشم اگه توضیح بدین

paranoid_android
09-04-2009, 20:06
کسی تجربه ای در مورد دوربین Sony A200 داره؟ فکر میکنم ارزونترین دوربین SLR بازار باشه! حول و حوش 500 تومنه قیمتش فقط! آیا با این قیمت میشه به بدنه این دوربین و قابلیت های اون اعتماد کرد و بعدها روی لنز بهتر سرمایه گذاری کرد؟ یا اینکه با این قیمت بهتره یک دوربین SLR-Like برداشت؟

Senator_F
09-04-2009, 22:01
کسی تجربه ای در مورد دوربین Sony A200 داره؟ فکر میکنم ارزونترین دوربین SLR بازار باشه! حول و حوش 500 تومنه قیمتش فقط! آیا با این قیمت میشه به بدنه این دوربین و قابلیت های اون اعتماد کرد و بعدها روی لنز بهتر سرمایه گذاری کرد؟ یا اینکه با این قیمت بهتره یک دوربین SLR-Like برداشت؟

A200 به این منظور که در آینده به عنوان دوربین حرفه ای عمل کنه،انتخاب خوبی نیست.
ولی Slr like انتخاب خوبی خواهد بود.

.

paranoid_android
09-04-2009, 22:25
A200 به این منظور که در آینده به عنوان دوربین حرفه ای عمل کنه،انتخاب خوبی نیست.
ولی Slr like انتخاب خوبی خواهد بود.

.

شما با این دوربین شخصا کار کردین؟ آیا در مقایسه با دوربین هایی مثل FZ28 پاناسونیک، F100fs فوجی، SX10 کانن یا UZ 570 اولیمپوس انتخاب بهتری میتونه باشه؟ اما فکر نمیکنم بشه در رده SLR-Like ها طبقه بندیش کرد، به هر حال ویژگی های یک دوربین SLR رو داره، درسته؟

خیلی ممنون به خاطر توجهتون.

Senator_F
09-04-2009, 22:38
شما با این دوربین شخصا کار کردین؟ آیا در مقایسه با دوربین هایی مثل fz28 پاناسونیک، f100fs فوجی، sx10 کانن یا uz 570 اولیمپوس انتخاب بهتری میتونه باشه؟ اما فکر نمیکنم بشه در رده slr-like ها طبقه بندیش کرد، به هر حال ویژگی های یک دوربین slr رو داره، درسته؟

خیلی ممنون به خاطر توجهتون.

نه باهاش کار نکردم.
در رده دوربینای slr هستش ولی در کف اون.با خصوصیاتی که این دوربین داره،به نظر من البته،انتخاب مناسبی نیست.
شما میتونین به جای اون از همین سوپر زوم هایی که مثال زدین،یکیو انتخاب کنین.چون از لحاظ کیفیت تفاوت کمی با a200 دارن و به دلیل فرم و ویژگی های لنزشون،زوم داشتن در حد 15 برابر و ماکرو های گاه تا یک سانتیمتر،و امکان فیلمبرداری و زوم هنگام فیلمبرداری،انتخاب بهتری هستند.

paranoid_android
09-04-2009, 23:30
نه باهاش کار نکردم.
در رده دوربینای slr هستش ولی در کف اون.با خصوصیاتی که این دوربین داره،به نظر من البته،انتخاب مناسبی نیست.
شما میتونین به جای اون از همین سوپر زوم هایی که مثال زدین،یکیو انتخاب کنین.چون از لحاظ کیفیت تفاوت کمی با a200 دارن و به دلیل فرم و ویژگی های لنزشون،زوم داشتن در حد 15 برابر و ماکرو های گاه تا یک سانتیمتر،و امکان فیلمبرداری و زوم هنگام فیلمبرداری،انتخاب بهتری هستند.

خیلی ممنون.
من زیاد در مورد دوربین های SLR اطلاعات ندارم، لنز کیتی که روی خود A200 داده میشه تا چه حدی زوم اپتیکال داره؟ تا چه حدی میشه بهش تکیه کرد؟ به این دلیل بیشتر روی A200 تاکید دارم چون هم به بودجم میخوره هم اینکه به عنوان یک SLR واقعی دست آدم برای استفاده از لنز های حرفه ای بازتره، اما خب گمان میکنم SLR-Like ها لنز هاشون قابل جایگزینی نیست درسته؟
در مورد فیلم برداری اصلا این گزینه برام مهم نیست.

Senator_F
09-04-2009, 23:33
خیلی ممنون.
من زیاد در مورد دوربین های SLR اطلاعات ندارم، لنز کیتی که روی خود A200 داده میشه تا چه حدی زوم اپتیکال داره؟ تا چه حدی میشه بهش تکیه کرد؟ به این دلیل بیشتر روی A200 تاکید دارم چون هم به بودجم میخوره هم اینکه به عنوان یک SLR واقعی دست آدم برای استفاده از لنز های حرفه ای بازتره، اما خب گمان میکنم SLR-Like ها لنز هاشون قابل جایگزینی نیست درسته؟
در مورد فیلم برداری اصلا این گزینه برام مهم نیست.

لنز SLR Like ها قابل جایگزینی نیست ولی قابل تامله که مثلا لنز سونی h50 با نسبت slr ها،تا465 میلیمتر زوم می کنه.یه همچین لنزی برای slr ها اولا خیلی گرونه در ثانی خیلی سنگین.مثلا یه کیلو.

paranoid_android
10-04-2009, 00:08
لنز slr like ها قابل جایگزینی نیست ولی قابل تامله که مثلا لنز سونی h50 با نسبت slr ها،تا465 میلیمتر زوم می کنه.یه همچین لنزی برای slr ها اولا خیلی گرونه در ثانی خیلی سنگین.مثلا یه کیلو.
چه نکته جالبی، واقعا ممنون.

parasto2
10-04-2009, 12:03
لطفا يكي كه با sx110 كاركرده درمورد اين دوربين نظر بده
آيادوربين خوبي است؟
ياحق

Mohammad Hosseyn
11-04-2009, 01:17
دوربین sony-hx1 بهتره یا canon-sx10 ممنون میشم اگه توضیح بدین
هنوز یکم زوده نظر دادن ... اما اینو بگم که دوربین hx1 سونی از نظر امکانات خیلی خوب و جالب طراحی شده ... و به نظر میرسه سونی مثل h50 یه دوربین خوب و چه بسا موفق تر رو وارد بازار کرده ...
امکانات عجیب غریب هم توش کم نیست ... اگه مایل باشی میتونی مطلب من در مورد این دوربین رو تا چند روز آینده از تو وبلاگم بخونی ...

sx10هم دوربین خوب و موفقی هست ... باید منتظر بمونیم تا hx1بیشتر جا بیفته .

yasermoh
11-04-2009, 15:01
امروز از پشت ویترین یکی از نمایندگی های پاناسونیک دیدم Fz 28 رو از 320 تا 370 قیمت گذاشته

dark fear
11-04-2009, 16:29
سلام
دوستان شما در مورد لنز اشنایدر کروزناخ چیزی میدونید (مطمئن نیستم املاشو درست نوشته باشم)
خواستم بدونم چجور لنزی هست و کلا شرکت اشنایدر چجور لنزایی میسازه ؟

starpars
11-04-2009, 21:14
دوستان من از این مدلهای دوربینهای حرفه ای اطلاعات زیادی ندارم .
میخوایم یه دوربین حرفه ای بخریم میشه چنتا مدل خوب مثلا از کنن یا نیکن یا مدلای دیگه که نسبت به پولی که میدی واقعا بصرفه باشه نام ببرید که حدود قیمت هم حدود900 تومن به این شکل باشه که مثلا تو قیمت 500 تا 700 چیا خوبن و توی قیمت 700 تا 900 چیا :

والپیپرهای توی کامپیوترمو که نگاه میکردم عکسای قشنگی بودن خیلیهاشون هم با دوربین های زیر گرفته شده بود اینا چطورن:
اگه میشه حدود قیمت اینا رو هم بگید

اگه میشه یه سایت فارسی هم معرفی کنید که بشه اطلاعت دوربین ها و قیمت اونها رو پیدا کرد

Canon EOS 20 D
Canon EOS 10 D
Canon EOS Digital RE-BBEL XT
Canon EOS 350 D
Nikon D200
Nikon D70
Finepix S9100
Nikon D50
Canon Power shot A620
Nikon DYNAX 5D
Canon Power shot S50

hesamjm
11-04-2009, 22:33
میخوایم یه دوربین حرفه ای بخریم میشه چنتا مدل خوب مثلا از کنن یا نیکن یا مدلای دیگه که نسبت به پولی که میدی واقعا بصرفه باشه نام ببرید که حدود قیمت هم حدود900 تومن به این شکل باشه که مثلا تو قیمت 500 تا 700 چیا خوبن و توی قیمت 700 تا 900 چیا :

والپیپرهای توی کامپیوترمو که نگاه میکردم عکسای قشنگی بودن خیلیهاشون هم با دوربین های زیر گرفته شده بود اینا چطورن:

اگه میشه یه سایت فارسی هم معرفی کنید که بشه اطلاعت دوربین ها و قیمت اونها رو پیدا کرد

Canon EOS 20 D
Canon EOS 10 D
Canon EOS 350 D
Nikon D200
Nikon D70
Finepix S9100
Nikon D50
Canon Power shot A620
Nikon DYNAX 5D
Canon Power shot S50

دوربین های خوبین که تقریبن قدیمی شدن- بعضی هاشون حرفه ای هستن(eos) و بعضی هاشون نه!مدل زیر از اونهایی که نام بردید خیلی بهتره:
canon eos 40d با لنز 18-55 با گارانتی و بیمه بدنه و سرقت... 980 تومن10-مگاپیکسل
canon eos 450d -قیمت بدنه:730 هزار تومن-با گارانتی و بیمه بدنه و سرقت...12 مگاپیکسل

قیمتها تقریبی میباشد و شرایط گرانتی در قیمت ها تاثیر میذاره!!

reza1ta2
12-04-2009, 09:48
سلام
دوستان شما در مورد لنز اشنایدر کروزناخ چیزی میدونید (مطمئن نیستم املاشو درست نوشته باشم)

یکی از تولید کنندگان مطرح لنز در دنیاست که بیشتر برای دوربینهای slr لنز تولید می کند وتقریبا هم لنزهای گران قیمتی دارد

Senator_F
12-04-2009, 16:53

Canon EOS 20 D
Canon EOS 10 D
Canon EOS 350 D
Nikon D200
Nikon D70
Finepix S9100
Nikon D50
Canon Power shot A620
Nikon DYNAX 5D
Canon Power shot S50

Senator_F
12-04-2009, 20:01
نورسنج دوربین چگونه کارمی کند

برای تنظیم درست نور، تمام دوربین های دیجیتال بر اساس اطلاعات نورسنجشان کار می کنند. نورسنجها در چند نوع مختلف وجود دارد، اما در مود دوربین های دیجیتال می توان آنها را به دو دسته کلی تقسیم نمود: آنهایی که نور رسیده به سنسور تصویر را اندازه می گیرند و آنهایی که نور وارد شده به خود دوربین را بر اساس این معیار که چقدر به لنز نزدیک می باشند اندازه گیری می کنند. در این دو سیستم، اولی پیچیده تر و دقیقتر است.

نورسنجی از میان لنز (TTL)
بیشتر دوربین های دیجیتال از نورسنجی مرسوم به TTL استفاده می کنند. TTL مخفف عبارت “Through The Lens” به معنی از میان لنز بوده و به معنی این است که همان نوری را که سنسور دوربین احساس می کند اندازه گیری می نماید. این اندازه گیری می تواند به چند طریق انجام شود که معمول ترین آنها عبارتست از: متوسط گیری مرکزی (Center-Weighted)، نورسنجی چند ناحیه ای یا ماتریسی (Segmented) و نورسنجی نقطه‌ای. تفاوت این روشها در این است که نور موجود در کادر تصویر را چگونه اندازه گیری می کنند. در عکسهای معمولی، بیشتر دوربین های بر اساس متوسط گیری مرکزی یا چند ناحیه ای نورسنجی می کنند که در هر دو روش اندازه گیری نور بگونه ای انجام می شود که تقریبا برای کل کادر مناسب باشد. نورسنجی نقطه ای معمولا برای کاربردهای خاص که نیاز به اندازه گیری نور در یک نقطه بخصوص از کادر می باشد و بقیه کادر اهمیت زیادی ندارد، مناسب است.

نورسنجی متوسط گیری مرکزی

در نورسنجی متوسط گیری مرکزی که بیشتر در دوربینهای دیجیتال مورد استفاده است، نور وارد شده در کادر با اعمال اهیمت بیشتر برای نور موجود در مرکز کادر و سطوح کمتر اهمیت با دور شدن از مرکز به سمت حاشیه کادر اندازه گیری می شود. د راین نوع اندازه گیری تقریبا 80 درصد اندازه گیری بر اساس مرکز کادر بوده و 20 درصد از نواحی اطراف کادر تعیین می شود. این نوع اندازه گیری به این مفهوم است که هر چه که در مرکز کادر اندازه گیری شود، روشن یا تیره، تاثیر مهمی بر متوسط اندازه گیری شده و بنابر این ترکیب سرعت شاتر/دیافراگم تنظیم شده خواهد داشت. بطو رخلاصه با قراردادن جسمی تاریک در مرکز تصویر باعث ایجاد تصویری خواهد شد که نور آن در مرکز مناسب می‌باشد، ولی در سایر مناطق کادر نور بیش از حد خواهد داشت. بر عکس این موضوع نیز ممکن است. این مشکل هنگامی پیش می آید که صحنه مورد عکاسی دارای تغییرانت زیادی در نور باشد، نظیر صحنه ای که در آن هم ناحیه درخشان نور خورشید قرار داشته باشد و هم سایه. د ر چنین مواردی عکاس باید خود نور دوربین را تنظیم نماید به این صورت که یکبار با ناحیه سایه و یکبار با ناحیه آفتابی نورسنجی نماید و سرعت شاتر و دیافراگمی معادل میانگین نشان داده شده برای این دو ناحیه را انتخاب نماید تا ه ردو ناحیه در تصویر به خوبی نشان داده شوند.

نور سنجی چند ناحیه ای

د رنورسنجی چند ناحیه ای صحنه مورد نظر با دقت بیشتری نورسنجی می شود. سیستم کادر را به چند ناحیه تقسیم نموده و نور هر کدام از این نواحی را مستقل از بقیه نواحی اندازه گیری می نماید. روش که کادر تقسیم بندی شده است، شکل نواحی اندازه گیری شده، و تعداد این نواحی تاثیر زیادی بر روی نتیجه نهایی نورسنجی خواهد گذارد. تولید کنندگان مختلف از سیستم های چند ناحیه ای مختلف همراه با الگوریتم های متفاوتی برای تنظیم بهینه سرعت شاتر و دیافراگم دوربین استفاده می کنند. سیستم چند ناحیه ای خصوصا روی دوربینهایی که سرعتهای شاتر و دیافراگم هایمختلفی را د راختیار دارند بسیار خوب کار می کند. این سیستم در مورد دوربینهایی که سرعت شاتر و دیافراگم از پیش تعیین دشه دارند چندان موثر نیست. علت ساده است، بر فرض نور خوانده شده از نواحی مختلف پس از متوسط گیری سرعت شاتر 187/1 در دیافراگم f5.6 را پیشنهاد میکند، اما اگر دوربین تنها دارای سرعتهای 125/1 یا 250/1 باشد، اعداد دقیق نور به نزدیکترین تنظیم های موجود سرعت شاتر یا دیافراگم گرد می شود و د رنتیجه د رعکس نورسنجی دقیقی که مورد نیاز بوده اعمال نمی شود.

نورسنجی نقطه ای

در این روش تمام تصمیم گیری برای تنظیم نور دوربین بر اساس ناحیه کوچکی در مرکز کادر انجام خواهد شد و ناحیه دیگری مورد سنجش قرار نخواهد گرفت. این نوع نورسنجی برای هنگامی که عکاسی می خواهد به ناحیه خاصی از صحنه توجه ویژه داشته باشد و آنرا از بقیه نواحی جدا نماید بسیار کارآمد است. با نور سنجی برای نقطه انتخاب شده تنظیم نور فقط برای ناحیه مورد نظر صحیح خواهد بود. نتیجه چنین نورسنجی این خواهد بود که ممکن است نور بقیه نواحی کمتر یا بیشتر از میزان طبیعی شود و هدف مورد نظر عکاس بدست می‌آید.

جبران نوری
یکی دیگر از موارد مطرح در نورسنجی جبران نوری می باشد. هر چند دوربین تمام تلاش خود را برای انتخاب بهترین تنظیم نور بکار می برد، ولی در بعضی مواقع کمی دخالت عکاس در تنظیم صورت گرفته می تواند عکس را تا حد زیادی بهبود دهد. سیستم هاینورسنجی معمولا نوعی محدودیت در زیمنه روش اندازه گیری نور یا ایجاد خطا در بعضی از شرایط نوری دارند. جبران نوری ابزاری لازم برای برطرف کردن این اشکالات است.

بیشتر نورسنجها ممکن است در شرایطی مثل صحنه های برفی یا سوژه های با زمینه روشن دچار سردرگمی و اشتباه شوند. تصویر بالا نمونه ای از این گونه موارد است. در این صحنه دوربین در تشخیص تنظیم نور صحیح برای دوربین دچا رخطا شده است. سفیدی شدید برف باعث گردیده که نور سنج، نور کل تصویر را کمتر از حد لازم تنظیم نماید و در نتیجه نور عکس مثل نور هوای تاریک و روشن به نظر برسد. این ایراد یکی از مشکلات معمول سیستم های نورسنجی است و در انواع مختلف سیستم های نورسنجی بطریقی اتفاق می افتد.

در شرایطی نظیر این حالت نشان داده شده کنترل جبران نوری مفید به نظر می رسد. عکاس با استفاده از جبران نوری می تواند نرو اضافی به تصویر اعمال نماید. واحد مورد استفاده برای اندازه گیری جبران نوری EV (مقدار نور) می باشد. خیلی از دوربینهای دیجیتال و غیر دیجیتال چنین امکانی را دارند.

در اینجا همان عکس قبلی با جبران نوری +1EV گرفته شده است. تصویر بطور قابل ملاحظه ای روشنتر شده و تمایل خاکستری رنگ برف و نور تاریک کل تصویر برطرف شده است.
در مثالی که اینجا نشان دادیم مشکل از درخشندگی شدید برف ناشی می شد که با تاثیر بر سیستم نورسنجی دوربین باعث اشتباه در تنطیم سرعت شاتر و دیافراگم دوربین می شد. بر عکس این موضوع نیز ممکن است اتفاق بیفتد. در شرایطی که پیش زمینه عکس روشنتر از پس زمینه عکس می باشد نیز نور سنج دوربین در تشخیص نور درست دچار خطا می شود. در این شرایط تصویر دارای نور بیشتر از میزان لازم است. در این شرایط نیز می توا ن با استفاده از جبران نوری برای کم کردن تاثیر پیش زمینه استفاده نمود و تصویر را تا حد زیادی بهبود داد. مثلا با انتخاب جبران نوری –½ EV یا –1 EV می توان بدون اینکه پیش زمینه دچار نور زیادی شود، نور پس زمینه را در حد لازم تنظیم نمود.

تاثیر مدهای از پیش تنظیم شده
برنامه های دوربین همانطور که از نامشان برمی آید گزینه های از پیش برنامه ریزی شده ای هستند که سرعت شاتر یا دیافراگم را بر اساس منظوری که از آنها خواسته شده است تنظیم می نمایند. یک برنامه تنظیم شده برای حالت ورزشی یا پرتحرک اولویت را بجای عمق میدان به سرعت شاتر می دهد تا حرکتها را ساکن نماید و یا یک مد مربوط به منظره بجای سرعت شاتر اولویت را به دیافراگم می دهد تا بتواند عمق میدان بزرگتری ایجاد نماید. این دو متغیر با یکدیگر پیوند خورده اند: هر چه نور بیشتر باشد (دیافراگم بزرگتر) یعنی سرعت شاتر بیشتر است ، و هر چه عمق میدان بیشتر باشد (دیافراگم کوچکتر) به مفهوم آهسته تر بودن سرعت شاتر می‌باشد.
بااستفاده از یک مد برنامه ریزی شده در تنظیم نور عکس اشتباهی پیش نمی آید، هر چند که بااستفاده از یک مد نا مناسب ممکن است تصویرکاملا تحت تاثیر قرار گیرد. مثلا اگر یک برنامه اولویت دیافراگم برای شرایطی که نور کافی وجود ندارد انتخاب شود، سرعت پایین شاتر که توسط برنامه اجبار می شود می تواند باعث مات شدن تصویر در اثر لرزش های اندک دوربین روی دست شود.

چگونه حساسیت ISO با نور در ارتباط است
مقیاس ISO برای فیلمهای عکاسی – که به معنای سرعت واکنش شیمیایی فیلمدر برابر نور و یا حساسیت آن در برابر نور است – به دوربین های دیجیتال انتقال داده شده است. تمام سازندگان دوربین دیجیتال معادل ISO را برای سنسورهای تصویری دوربینهایشان تعریف می نمایند. هر چه عدد ISO کوچکتر باشد سنسور کندتری داریم ، بنابر این سنسوری که دارای ISO100 می باشد، تقریبا شبیه فیلم با ISO 100 عمل مینماید. ضمنا به این معنی است که سنسور ISO 40 آهسته تر از یک سنسور با ISO 100 به نور پاسخ می دهد و نیاز به سرعت شاتر آهسته تر یا یک لنز با دیافراکم بازتر نسبت به ISO 100 دارد. مقیاس ISO سنسور در دوربین دیجیتال محدوده نوری دوربین را محدود می نماید.
نظیر فیلمها که با حساسیت های مختلف تویض می شوند، می توان حساسیت سنسورهای دوربین دیجیتال را بصورت الکترونیکی تغییر داد. معمول است که مشخصات دوربین دیجیتال را با محدوده ISO ان بیان می کنند، مثلا 40 – 80 یا 60-120. شبیه به فیلمها با بالا بردن ISO دوربین های دیجیتال می توان عکسهایی را که با حساسیت پایینتر قابل گرفتن ن نبود گرفت، ولی اگر از آن بدرستی استفاده نشود، باعث ایجاد تاثیرات ناخواسته ای بر تصویر می شود. در فیلمها با بالا رفتن حساسیت نقاط ماده حساس روی فیلم بالا می رود، ولی در سنسورهای دیجیتال با بالاتر رفتن حساسیت، در عکس حالت نقطه نقطه و نقاط رنگی نا خواسته ایجاد می گردد. بنابر این پیشنهاد می شود برای اینکه بدانید در چه هنگامی و در چه شرایطی مقیاس ISO بالاتر بهترین جواب را می دهد و در چه شرایطی دچار مشکل می شود دست بکار شوید و با تجربه مشخصات دقیق دوربینتان را بدست آورید. چون اکثر دوربین ها تبلیغات زیادی در مورد سیستم های کاهش نویز و حساسیت بالایشان می کنند که در بیشتر شرایطی که واقعا به این امکانات نیاز است جواب مناسبی نمی‌دهند.

برگرفته از سایت عکاسی

starpars
12-04-2009, 20:06
دوربین های خوبین که تقریبن قدیمی شدن- بعضی هاشون حرفه ای هستن(eos) و بعضی هاشون نه!مدل زیر از اونهایی که نام بردید خیلی بهتره:
Canon eos 40d با لنز 18-55 با گارانتی و بیمه بدنه و سرقت... 980 تومن10-مگاپیکسل
canon eos 450d -قیمت بدنه:730 هزار تومن-با گارانتی و بیمه بدنه و سرقت...12 مگاپیکسل

قیمتها تقریبی میباشد و شرایط گرانتی در قیمت ها تاثیر میذاره!!

ممنون دیگه کسی نظری نداره ؟

بي نشان
12-04-2009, 20:40
سناتور جان اين مطلبي که در مورد نورسنج گذاشتي واسه ديجيتاله يا دوربيني مث زنيط هم که نورسنج داره شاملش ميشه ؟؟؟

avecina.ir
12-04-2009, 21:00
سلامم.. آقاي سناتور-اف بهتر نيست يه تاپيك مجزا بزني واسه آموزشهاي تخصصي؟؟ واسه اين ميگم كه اينجور مطالب كه گذاشتي لاي صفحات گم ميشه و كمتر كسي ميبينيه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Senator_F
12-04-2009, 21:23
سلامم.. آقاي سناتور-اف بهتر نيست يه تاپيك مجزا بزني واسه آموزشهاي تخصصي؟؟ واسه اين ميگم كه اينجور مطالب كه گذاشتي لاي صفحات گم ميشه و كمتر كسي ميبينيه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میدونم.
دو سه روز بود تاپیک مثل روزای گذشته نبود.خواستم به خودش بیاد.همین.
چشم.اونجا هم میذارم.

milad198665
12-04-2009, 22:11
سلام
تا اونجا که من میدونم یه شرکت المانیه که از بزرگترین تولید کننده های لنزه و این که گوشی های lg سری جدید همه از این لنز استفاده میکنن و به نظر من از کارل زایس پایین تره

Senator_F
12-04-2009, 22:12
سناتور جان اين مطلبي که در مورد نورسنج گذاشتي واسه ديجيتاله يا دوربيني مث زنيط هم که نورسنج داره شاملش ميشه ؟؟؟

نور سنجی زنیط براساس متوسط گیری مرکزی هستش و دوربینای یاشیکا وکنون قدیمی(که الان دیگه تولید نمیشن) نور سنجی چند نقطه ای رو هم داشتند.

mh.attari
12-04-2009, 22:12
دوستان دوتا سوال ازتون دارم یکی این که دوربین عکاسی از دستم افتاد ولی مثله اینکه چیزیش نشده از کجا بفهمم که مشکلی واسش پیش نیومده ودومی اینکه در بعضی از عکسایی که گرفتم مثله اینکه عکسم لک داره البته من دور بین و برده بودم جایی که بخار زیاد بود (بازم میگم در بعضی از عکسا که در معرض نور افتابن)لنزو با دسمال پاک کردم ولی عکسی در معرض نور نگرفتم به نظرتون مشکل چی بوده؟مدل دوربینم sx1 هست
بازم از کمکاتون ممنون

Senator_F
12-04-2009, 22:41
عکس ها مقایسه ای SX1 کنون.با نمونه فیلم هاش.

mh.attari
12-04-2009, 22:43
عکس ها مقایسه ای sx1 کنون.با نمونه فیلم هاش.

سناور جان این چه ربطی به سوال من داشت؟

Senator_F
12-04-2009, 22:57
سناور جان این چه ربطی به سوال من داشت؟

دوستان دوتا سوال ازتون دارم یکی این که دوربین عکاسی از دستم افتاد ولی مثله اینکه چیزیش نشده از کجا بفهمم که مشکلی واسش پیش نیومده ودومی اینکه در بعضی از عکسایی که گرفتم مثله اینکه عکسم لک داره البته من دور بین و برده بودم جایی که بخار زیاد بود (بازم میگم در بعضی از عکسا که در معرض نور افتابن)لنزو با دسمال پاک کردم ولی عکسی در معرض نور نگرفتم به نظرتون مشکل چی بوده؟مدل دوربینم sx1 هست
بازم از کمکاتون ممنون

سوال شما رو الان دیدم.
اگه عکس می گیره،احتمال 80 درصد مشکلی نداره.شانس آوردین.
کدوم عکس ها؟آخه ممکنه از علت های دیگه ای جز عرق کردن باشه.اگه بتونین یه نمونه عکس بذارین.

mh.attari
13-04-2009, 13:30
سوال شما رو الان دیدم.
اگه عکس می گیره،احتمال 80 درصد مشکلی نداره.شانس آوردین.
کدوم عکس ها؟آخه ممکنه از علت های دیگه ای جز عرق کردن باشه.اگه بتونین یه نمونه عکس بذارین.
سناتور عزیز منظور منم همون 20% هست حالا راهی نیست بفهمم سالمه یا نه عکس هم که فرموده بودید این پایینی هست یخورده دسکاریش کردم cut و از این حرفا:31:

Senator_F
13-04-2009, 16:57
سناتور عزیز منظور منم همون 20% هست حالا راهی نیست بفهمم سالمه یا نه عکس هم که فرموده بودید این پایینی هست یخورده دسکاریش کردم cut و از این حرفا:31:

این عکس که کاملا معلومه قطرات بخار آب و گرد وغبار هستش.
جلوی لنز دوربین،فیلتری،چیزی بوده؟عکس بیشتر شبیه اینه که از پشت یه شیشه کثیف گرفته شده.
اون چند نقطه پر نور هم انعکاس نور روزنه روبرویی هستش توی همون قطرات آب.

dark fear
13-04-2009, 17:10
تا اونجا که من میدونم یه شرکت المانیه که از بزرگترین تولید کننده های لنزه و این که گوشی های lg سری جدید همه از این لنز استفاده میکنن و به نظر من از کارل زایس پایین تره

ممنون
کس دیگه ای اطلاعات دقیق تری نداره ؟ مثلا در مقایسه با کارل زایس ؟
ممنون :10:
از اساتید راهنمایی میطلبم

mh.attari
13-04-2009, 17:21
این عکس که کاملا معلومه قطرات بخار آب و گرد وغبار هستش.
جلوی لنز دوربین،فیلتری،چیزی بوده؟عکس بیشتر شبیه اینه که از پشت یه شیشه کثیف گرفته شده.
اون چند نقطه پر نور هم انعکاس نور روزنه روبرویی هستش توی همون قطرات آب.
نه هیچ شیشه ای در کار نبود ولی جای انگشت رو لنز بود که پاکش کردم به نظرتون مشکلی داره؟
در باره ی 20 در صد نظری ندارید؟

Senator_F
13-04-2009, 19:22
ممنون
کس دیگه ای اطلاعات دقیق تری نداره ؟ مثلا در مقایسه با کارل زایس ؟
ممنون :10:

اطلاعات دقیق تر،منظورتون مثلا چی؟
برای چی مهمه براتون؟کدوم نوع لنز هاش مد نظرتونه؟

نه هیچ شیشه ای در کار نبود ولی جای انگشت رو لنز بود که پاکش کردم به نظرتون مشکلی داره؟
در باره ی 20 در صد نظری ندارید؟

این عکستون که میگه وضعیت لنز وخیمه.مواظب باشین خراشیده نشه.
الان همه عکس هایی که میگیره،این لکه ها رو روش داره؟یا این یکی بوده فقط؟

در مورد 20 درصد که اینقدر نگرانش هستین،خدمتتوت عرض کنم که چند بار زوم و بک کنین و به صدای موتور زوم گوش کنین ببینین سالمه؟خود لنز رو بررسی کنین.فلاش رو بررسی کنین ببینین گیر نمی کنه؟ال سی دی و لولا هاش رو بررسی کنین.موتور فوکوس رو دقت کنین ببینین مشکلی نداره؟
بیشتر از این نمیشه کاری کرد.یا ایشالا هیچی نشده یا اگر هم سنسور یا هر قطعه داخلی دیگه ای با مشکل مواجه شده باشه،تویعکس هاش خودشو نشون میده.

mh.attari
13-04-2009, 20:23
اطلاعات دقیق تر،منظورتون مثلا چی؟
برای چی مهمه براتون؟کدوم نوع لنز هاش مد نظرتونه؟

این عکستون که میگه وضعیت لنز وخیمه.مواظب باشین خراشیده نشه.
الان همه عکس هایی که میگیره،این لکه ها رو روش داره؟یا این یکی بوده فقط؟

در مورد 20 درصد که اینقدر نگرانش هستین،خدمتتوت عرض کنم که چند بار زوم و بک کنین و به صدای موتور زوم گوش کنین ببینین سالمه؟خود لنز رو بررسی کنین.فلاش رو بررسی کنین ببینین گیر نمی کنه؟ال سی دی و لولا هاش رو بررسی کنین.موتور فوکوس رو دقت کنین ببینین مشکلی نداره؟
بیشتر از این نمیشه کاری کرد.یا ایشالا هیچی نشده یا اگر هم سنسور یا هر قطعه داخلی دیگه ای با مشکل مواجه شده باشه،تویعکس هاش خودشو نشون میده.
لنز که خشی نداره حالا چرا وخیمه
نه نداره یعنی اصلا تو اون موقعیت عکس نگرفتم وفقط این اینجوریه
من چند تا عکس اپ کردم لطف کنید ببینید چیزی میبینید الان گرفتمشون
من چک کردم چیزی ندیدم انشااله که چیزی نیست حالا شما نظرتون چیه راستی دوربین از زیرش افتاد زمین

mh.attari
13-04-2009, 20:48
از نظره همه ی دوستان استقبال میکنیم:31:؟

mh.attari
13-04-2009, 21:20
دوستان یه دفتر چه ای چیزی که بتونه من رو در استفاده ی بهتر از sx1 یاری کنه میشه معرفی کنید حداقل دفترچه ی sx10 رو که فارسی باشه کسی داره؟

prowler88
14-04-2009, 13:03
salam be hameye doostan.
bebakhshid ke nemitunam farsi benevisam. man ye 2 haftei mashghule naghle makan budam.natunestam be forum sar bezanam. baraye tahsil umadam malaysia. az inja ye fz-28 ham gereftam (inja roo durbin memorye 4 gig dare. ba 3 paye va kife fabric va mohafeze lcd hodude 400 toman shod.) gheymate sx10 inja be poole iran balaye 500 tomane. chand ta az nemune aks haye doorbin ham ta chand rooze ayande up mikonam

prowler88
14-04-2009, 13:07
از نظره همه ی دوستان استقبال میکنیم:31:؟
in aks hayi ke gozashti hich moshkeli nadare. age durbinet mitune khub focus kone, soratesh kam nashode, va tuye aksash noghtei chizi dide nemishe ehtemalan moshkeli nadare. khasiate durbin haye CANON ine ke jense badanashun kheili mohkame va badane be in rahatia chizish nemishe

T I M S A R
14-04-2009, 13:50
سلام دوستان
قصد خرید 3تا دوربین دیجیتال رو دارم و برای 3تاش 800 تومان بودجه دارم.درضمن مدلی معرفی کنید که کارایی و دوام خوبی داشته باشه..

unforgiven2009
14-04-2009, 17:29
salam be hameye doostan.
bebakhshid ke nemitunam farsi benevisam. man ye 2 haftei mashghule naghle makan budam.natunestam be forum sar bezanam. baraye tahsil umadam malaysia. az inja ye fz-28 ham gereftam (inja roo durbin memorye 4 gig dare. ba 3 paye va kife fabric va mohafeze lcd hodude 400 toman shod.) gheymate sx10 inja be poole iran balaye 500 tomane. chand ta az nemune aks haye doorbin ham ta chand rooze ayande up mikonam
سلام دوست عزیز
انشا الله هر جا که هستی موفق و پیروز باشی.می بینم که fz28 رو انتخاب کردید واقعا من چقدر این دوربینو گرون خریدم:41:.امیدوارم که عکس های خوبی باهاش بگیری. راستی برای مشکل تایپ فارسی از سایت زیر استفاده کنید.

unforgiven2009
14-04-2009, 17:33
سلام دوستان
قصد خرید 3تا دوربین دیجیتال رو دارم و برای 3تاش 800 تومان بودجه دارم.درضمن مدلی معرفی کنید که کارایی و دوام خوبی داشته باشه..

شما ملاکها , علایق و نوع کاربری مثلا اندازه دوربین , وزن ,ابعاد و ... غیره را ذکر کنید تا بهتر بشه راهنماییتان کرد.

KAKAJOKER
15-04-2009, 02:30
سلام دوستان dsc-w150 حالت ماکرو داره یا نه اگه داره چند سانته و فوکوس دستی داره یا نه و کلا چطور دوربینیه ... باتشکر اگه زحمت نیست قیمت رو هم بگین

KAKAJOKER
15-04-2009, 04:28
سلام دوستان dsc-w120 حالت ماکرو داره یا نه و فوکوس دستی چطور ......باتشکر قیمت رو هم بگین

KAKAJOKER
15-04-2009, 04:30
سلام دوستان dsc-w150 حالت ماکرو داره یا نه و فوکوس دستی چطور ......باتشکر قیمت رو هم بگین :11::31:

prowler88
15-04-2009, 08:11
سلام دوستان
شما میخواین ۳ تا دوربینو عین همدیگه بگیرین؟
اگه بگین برای چه کاری میخواین بهتر می‌شه رهنماییتون کرد

merikh_merikh
15-04-2009, 09:04
سلام.
دوستان من مدت هاست که در فکر خريد يه دوربين خوب هستم ولي هنوز به نتيجه اي نرسيدم.
ميخام يه دوربين جمع و جور بگيرم که به راحتي قابل حمل باشه و کيفيت بسيار خوبي هم داشته باشه.
با تحقيقاتي که کردم خيلي ها سوني دبليو300 را پيشنهاد دادن.حالا نظره شما چيه؟
من تا 400 هزار تومان میتونم هزینه کنم.البته اگه دوربینی هم سراغ دارین که قیمت بالاتری داره بیان کنید.اخه زیاد مشکل مالی ندارم.
ممنون.

unforgiven2009
15-04-2009, 11:06
سلام.
دوستان من مدت هاست که در فکر خريد يه دوربين خوب هستم ولي هنوز به نتيجه اي نرسيدم.
ميخام يه دوربين جمع و جور بگيرم که به راحتي قابل حمل باشه و کيفيت بسيار خوبي هم داشته باشه.
من تا 400 هزار تومان میتونم هزینه کنم.البته اگه دوربینی هم سراغ دارین که قیمت بالاتری داره بیان کنید.اخه زیاد مشکل مالی ندارم.
ممنون.
سلام
با 400 تومان بنظرم fz28 و کمی گرونتر sx10 انتخاب بهتریه البته اکه اندازه دوربین برایتان مهم نباشه که گویا هست
w300 یک دوربین الترا کامپکت و اوتوماتیکه بنظرم اگه دنبال یک دوربین جمع و جور هستید lx3 پاناسونیک و g9 یا G10 'گزینهای بهتری هستند.
lx3 یک دوربین خوش ساخت و با کیفیتی هست و تنظیمات گسترده و مشخصات خیلی خوبی داره .تنها موردی که می شه بهش اشاره کرد زوم تله کم اونکه که معادل 2.5x هست. g10 ,g9 از لحاظ ابعاد بزرگتر ولی دارای امکانات گسترده برای عکاسی است.
اگه تنظیمات دستی برات مهم نیست (البته بودنش خیلی کار راه اندازه) Panasonic Lumix DMC-ZS3 که مشخصات خوبی داره میتونه یک گزینه دیگری باشه.
Panasonic Lumix DMC-ZS3:

10.1 million pixel
Zoom wide (W) 25 mm
Zoom tele (T) 300 mm (12 x)
Macro focus range 3 cm
Aperture range F3.3 - F4.9
Flash range 5.3 m (Auto ISO
Max shutter 1/2000 sec
Min shutter 60 sec

G10

lx3

KAKAJOKER
15-04-2009, 14:52
با عرض پوزش از همه دوستان من پستهام ارسال نمیشد الان اومدم دیدم سه تا پست دادم بازم معذرت میخوام سوالم درباره w150 بود اگه میشه درباره حالت ماکروی این دوربین و فوکوس دستیش و قیمتش صحبت کنید

mh_rayaneh
15-04-2009, 15:03
سلام
دوربین h50 سونی تو ایران هست؟ قیمتش چجوریاس؟
فیلم برداری این دوربین عکاسی ها در حد n95 هست؟

T I M S A R
15-04-2009, 15:20
شما میخواین ۳ تا دوربینو عین همدیگه بگیرین؟
اگه بگین برای چه کاری میخواین بهتر می‌شه رهنماییتون کرد

برای کانون فرهنگی میخوام و استفاده زیادی هم ازشون میشه. 3تا مثل هم باشند و کیفیت عکس خوبی هم داشته باشند.موفق باشی

unforgiven2009
15-04-2009, 17:02
برای کانون فرهنگی میخوام و استفاده زیادی هم ازشون میشه. 3تا مثل هم باشند و کیفیت عکس خوبی هم داشته باشند.موفق باشی
بنظرم اگه هزینه رو بیشتر کنید می تونید دوربی نهای خوبی بخریدو با 800 تومان نمیشه دقیقا گفت چه دوربینی بهتره. دوربینایی که من پیشنهاد می کنم در صورت افزایش هزینه خرید در پست 2635 ذکر کردم.
اگه امکان افزایش بودجه نیست شاید sx110 .A750is,A650is که همگی دارای تنظیماته دستی هستند و در رده خود دوربینهای خوبی می باشند , می تونند گزینهای ی بعدی باشن
البته اگه بتونبد هزینه را افزایش دهید انتخابهای بهتری در پیش رو دارید.

merikh_merikh
15-04-2009, 23:59
سلام
با 400 تومان بنظرم fz28 و کمی گرونتر sx10 انتخاب بهتریه البته اکه اندازه دوربین برایتان مهم نباشه که گویا هست
w300 یک دوربین الترا کامپکت و اوتوماتیکه بنظرم اگه دنبال یک دوربین جمع و جور هستید lx3 پاناسونیک و g9 یا g10 'گزینهای بهتری هستند.
Lx3 یک دوربین خوش ساخت و با کیفیتی هست و تنظیمات گسترده و مشخصات خیلی خوبی داره .تنها موردی که می شه بهش اشاره کرد زوم تله کم اونکه که معادل 2.5x هست. G10 ,g9 از لحاظ ابعاد بزرگتر ولی دارای امکانات گسترده برای عکاسی است.
اگه تنظیمات دستی برات مهم نیست (البته بودنش خیلی کار راه اندازه) panasonic lumix dmc-zs3 که مشخصات خوبی داره میتونه یک گزینه دیگری باشه.
Panasonic lumix dmc-zs3:

10.1 million pixel
zoom wide (w) 25 mm
zoom tele (t) 300 mm (12 x)
macro focus range 3 cm
aperture range f3.3 - f4.9
flash range 5.3 m (auto iso
max shutter 1/2000 sec
min shutter 60 sec

g10

lx3

با تشکر بسیار فراوان از شما.میشه لطفن خودتون بهترین گزینه را هم پیشنهاد کنید؟
اخه انتخاب بین این همه بسیار سخت میباشد.
ممنون

reza1ta2
16-04-2009, 09:49
سلام.
ممنون.

t 500 sony 10 مگا پیکسله ضمنا فیلمبرداریش هم hd است جمع م جور هم هست

reza1ta2
16-04-2009, 09:56
سلام دوستان dsc-w120 حالت ماکرو داره یا نه و فوکوس دستی چطور ......باتشکر قیمت رو هم بگین

فوکوس دستی ندارد حالت ماکرو دارد قیمت 140000 تومان

reza1ta2
16-04-2009, 09:57
سلام دوستان dsc-w150 حالت ماکرو داره یا نه و فوکوس دستی چطور ......باتشکر قیمت رو هم بگین :11::31:

فوکوس دستی ندارد حالت ماکرو دارد قیمت 200000 تومان

unforgiven2009
16-04-2009, 14:17
با تشکر بسیار فراوان از شما.میشه لطفن خودتون بهترین گزینه را هم پیشنهاد کنید؟
ممنون

به نظر من اگه قراره كه دوربين SLR نخريم بهتره از قابليتهاي سوپر زوم دوربين هاي slrlike استفاده كنيم. پيشنهاد من تو سوپر زومها fz28 و در compact ها اگه مشكل زوم كم براتون منتفي است lx3 با توجه به اينكه رفتار نويزي بهتري در شرايط نوري كم نسبت به رقباش داره و همچنين جمو جور و سبك و خوش ساخت است.
دوربينهاي ديگر ردها , منظورم دوربينهاي كامپكت اتوماتيك هست , چو ن فلاش ضعيفي دارند و داراي تنظيمات دستي كمي هستند در شرايط نوري كم و محيط هاي بسته عكسهاي جالبي نمي گيرند ولي در محيط هايي با شرايط نوري مناسب عكسهاشون قابل قبوله.
از آنجايي كه شما از لحاظ هزينه مشكلي نداريد همون دو نمونه كه عرض كردم در شرايط مختلف كارايي خوبي دارند.
sx10 هم دوربينه خوبيه ولي من اين دوربينو به خاطر ابعاد و وزن بيشتر (417 گرم fz28 و 600 گرم sx10 ) و همچنين مود hd و raw دوربين fz28 , انتخاب نكردم. و همچنين در حال حاضر قيمت sx10 گرونتر از fz28 است.
در نهايت اين پيشنهاد بنده است ولي بهتره هنگام خريد همه دوربينهايي كه نام بردم رو (fz28 ,sx10,g10,g9,lx3 ) از نزديك ببينيد هر كدام كه بيشتر به دلتون نشست همونو انتخاب كنيد.
با آرزوي موفقيت براي شما دوست عزيز

mehdivet
16-04-2009, 17:08
سلام دوستان

بين canon sx 200 is
canon sd 960
canon sd 780
sony t 500
كدومو پيشنهاد ميكنين؟ (فيلم برداري HD برام مهمه)

huti_421
17-04-2009, 03:23
نظرتون در رابطه با خرید Canon D10 برای یک عکاس آماتور چیه ؟

انتظاراتم هم از دوربین محدود اِ ولی از قابلیت های D10 خیلی خوشم وامده ...

درسته مقایسش با Sony H50 سخته( شاید غیر ممکن ) ولی چقدر نسبت به H50 کمبود داره ؟

prowler88
17-04-2009, 09:08
سلام
دوربین h50 سونی تو ایران هست؟ قیمتش چجوریاس؟
فیلم برداری این دوربین عکاسی ها در حد n95 هست؟
هست. قیمتش هم توی محدودهٔ ۳۵۰ هست. دقیق نمیدونم.
ضمنا مقایسهٔ فیلمبرداری n95 و h50 عملی‌ ست بسیار مضمون و ناپسند.

prowler88
17-04-2009, 09:20
سلام دوستان

بين canon sx 200 is
canon sd 960
canon sd 780
sony t 500
كدومو پيشنهاد ميكنين؟ (فيلم برداري HD برام مهمه)

اینایی‌ که شما گفتین هیچ ربطی‌ به هم ندارند ولی‌ پیشنهاد من sx200

prowler88
17-04-2009, 09:26
میشه لطفن خودتون بهترین گزینه را هم پیشنهاد کنید؟
من خودم اگه مشکل بودجه نداشتم به sx10 هم فکر می‌کردم چون هم کیفیت ساختش بالاتره و هم تو روز عکسای بهتری میگیره. ولی‌ خب از اونجا که قیمتش بالاتره پیشنهاد نمی‌شه

avecina.ir
17-04-2009, 10:09
سلام..
هیچکس هنوز نتونست یه کامپکت با قابلیت زوم موقع فیلمبرداری معرفی کنه؟؟
میگم این مشخصه که گفتم را توی Review های انگلیسی چجوری ذکر میکنن؟؟ تا خودم هم دوباره یه جستجوی دقیقتری کنم

Senator_F
17-04-2009, 11:46
سلام..
میگم این مشخصه که گفتم را توی Review های انگلیسی چجوری ذکر میکنن؟؟ تا خودم هم دوباره یه جستجوی دقیقتری کنم

همچین چیزی تا حالا که من ندیدم.

compact camera "zoom in movie" mode

mehdivet
17-04-2009, 13:25
تا جايي كه من ميدونم canon sx 200 is اين قابليتو داره

starpars
17-04-2009, 14:21
كسي ميدونه تفاوت قیمت دوربینهای eos کنن در داخل و خارج از کشور حدود چقدره ؟
مثلا 40D که اینجا نزدیک 900 تومنه جاهای دیگه مثل ژاپن یا مالزی یا دبی چنده

Senator_F
17-04-2009, 14:51
تا جايي كه من ميدونم canon sx 200 is اين قابليتو داره

این امکان توی Sx200 وجود نداره.

unforgiven2009
17-04-2009, 16:02
سلام..

من يكي از دوستام كنون مدل ixus داشت كه قابليت زوم در هنگام فيلمبرداري هم داشت.

unforgiven2009
17-04-2009, 16:12
من خودم اگه مشکل بودجه نداشتم به sx10 هم فکر می‌کردم چون هم کیفیت ساختش بالاتره و هم تو روز عکسای بهتری میگیره. ولی‌ خب از اونجا که قیمتش بالاتره پیشنهاد نمی‌شه
من اين 2 دوربينو از نزديك ديدم كيفيته ساخت كنون اگه بدتر نباشه بهتر هم به نظر نمي رسيد. اگه منظورتون كيفته بدنه و خوشدستي دوربين باشه فكر نكنم پانا چيزي كم داشته باشه.بدنه ضد خش پانا يك حسن خوب محسوب مي شه.
تفاوت تو خروجي دوربينا تو اين رده مخصوصا تو روز و نور كافي و ايزوهاي پايين مي شه گفت خيلي نامحسوسه اونم رو مانيتور حتي كامپكتها هم تو اين شرايط خوب عكس مي گيرن. بيشتر , تفاوت در شرايط نوري كم نمايان مي شه.

huti_421
17-04-2009, 16:51
خوب جواب منو گویا فراموش کردید بدید

نظرتون در رابطه با خرید Canon D10 چه میباشد ؟

unforgiven2009
17-04-2009, 18:00
خوب جواب منو گویا فراموش کردید بدید

نظرتون در رابطه با خرید Canon D10 چه میباشد ؟
روي كاغد كه مشخصاتش بد نيست. بايد نمونه عكساشم ببينيد.بنظرم براي سفر دوربينه خوبيه خيالتون از صدمه ديدن و رطوبت و آب هم راحته.

huti_421
17-04-2009, 18:32
به نظرتون با توجه به نیاز های من ، ایا اونها رو پوشش میده ؟

من یه اماتور هستم که صرفا عکس برداری از خانواده ، دوستان و گه گاه مناظر و اونم نه به صورت حرفه ای بلکه آماتور رو می خوام با این دوربین انجام بدم

یا به نظر شما حتما باید تو سبک دوربین های بزرگ ابعاد مثل Sony H50 دوربینی بخرم ؟

راستی بیشترین جاذبه رو برای من این دوربین ضد اب و ضد ضربه بودنش داشته !!!

avecina.ir
17-04-2009, 19:08
سلامم..

من یه اماتور هستم که صرفا عکس برداری از خانواده ، دوستان و گه گاه مناظر و اونم نه به صورت حرفه ای بلکه آماتور رو می خوام با این دوربین انجام بدم

یا به نظر شما حتما باید تو سبک دوربین های بزرگ ابعاد مثل Sony H50 دوربینی بخرم ؟

به نظر من با این شرحی که شما گفتین اصلن نیازی نیستش سراغ DSLR ها برین....شما هم مثل من و خیلیهای دیگه کاربرد حرفه ای از دوربین نمیخواین.خوشبختانه کامپکتهایی که من Reviewها شون را میخوندم پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتن.... ولی با این اوضاع اجبارن نظرم روی Panasonic Lumix DMC-FZ28 که یگ DSLR ه رفته چون فعلن کامپکت نسبتن قدیمی که دارم قابلیت فیلمبرداری پایینی داره و زوم موقع فیلمبرداری نداره در واقع به همین خاطر یجورایی مجبورم بخاطر رسیدن به ایندو مشخصه برم سراغ این دوربین..... حالا اگه کامپکتی وجود میداشت که هر دوی این امکانات را با هم میداشت بدون شک و صد در صد اصلن و ابدن سراغ DSLR نمیرفتم آخه مگه میخوام واسه بیلبود تبلیغات کنم؟؟ چون حمل و نقل کامپکتهای جدید خیلی راحته خصوصن بردن توی اماکنی که دوربین ممنوعه :27:و هزارن مزیت دیگه که کامپکتها دارن....

unforgiven2009
17-04-2009, 19:29

دوست من دوربينهاي كامپكت دوربينهاي خوبين و با توجه به نياز افراد ساخته مي شوند. اين رده از دوربينها يك مشكل عمده دارن و همانا ضعيف بودن فلاش آنها و همچنين اتوماتيك بودن آنهاست كه در محيط هاي كمنور و بسته خيلي خوب عمل نميكنن. در محيط هاي باز و با نور كافي عكساشون خوبه ولي يك سري مدلها هم هستند كه تنظيمات دستي دارند مانند sx110.a590 .a720,a650 كنن كه قيمتاشون مناسبه ولي خوب در ايزوهاي بالا اغلب كيفيتشون خوب نيست. ولي براي استفاده هاي آماتوري دوربينهاي ايده عالي هستند.
يك سري از دوربينهاي كامپكت هم ساخته مي شن و هدف سازنده از ساخت آنها چيزي فرا تر از استفاده آماتوري از آنهاست مانند مدلهاي g9 ,g10 , lx3 . اين قبيل دوربينها داراي مشخصات خوب و تنظيمات گسترده اي و البته گران قيمت هستند و شايد بشه گفت به عنوان بكاپي براي عكاسان حرفه اي كه دوربينهاي slr دارن مناسب و كاربردي باشند.البته اگه خواهان كيفيت خوب در شرايط محيطي مختلف هستيد و حوصله سرو كله زدن با تنظيمات آنها را داريد و از لحاظ هزينه هم مشكلي نداريد مي تونه گزينه هاي خوبي باشند.
دوربين هاي سوپر زوم اغلب كيفيته عكساشون در شرايط محيطي مختلف بهتر از كامپكت هاي رده ارزون قيمت است و بسته به ملاكها و سليقتون مي تونيد اين دوربينها رو انتخاب كنيد. داشتن زوم بالا و تنظيمات گسترده از ويژگي اين دوربينها مي باشد.

unforgiven2009
17-04-2009, 19:46
سلامم..
به نظر من با این شرحی که شما گفتین اصلن نیازی نیستش سراغ DSLR ها برین....شما هم مثل من و خیلیهای دیگه کاربرد حرفه ای از دوربین نمیخواین.خوشبختانه کامپکتهایی که من Reviewها شون را میخوندم پیشرفت قابل ملاحظه ای داشتن.... ولی با این اوضاع اجبارن نظرم روی Panasonic Lumix DMC-FZ28 که یگ DSLR ه رفته چون فعلن کامپکت نسبتن قدیمی که دارم قابلیت فیلمبرداری پایینی داره و زوم موقع فیلمبرداری نداره در واقع به همین خاطر یجورایی مجبورم بخاطر رسیدن به ایندو مشخصه برم سراغ این دوربین..... حالا اگه کامپکتی وجود میداشت که هر دوی این امکانات را با هم میداشت بدون شک و صد در صد اصلن و ابدن سراغ DSLR نمیرفتم آخه مگه میخوام واسه بیلبود تبلیغات کنم؟؟ چون حمل و نقل کامپکتهای جدید خیلی راحته خصوصن بردن توی اماکنی که دوربین ممنوعه :27:و هزارن مزیت دیگه که کامپکتها دارن....
fz28 در رده DSLR LIKE است و DSLR نيست

huti_421
17-04-2009, 20:44
از بابت راهنمایی های گران قدر شما دو دوست عزیز و گرامی ، بسی خرسند شدیم !!!

حلاا این که فوریه معرفی شده ، الان تو بازار هست ( نه صرفا ایرن ، می خوام از کشور چین تهیه کنم ) ؟

حدود قیمت همون 340-50 دلار هست دیگه ، نه ؟

unforgiven2009
17-04-2009, 21:02
از بابت راهنمایی های گران قدر شما دو دوست عزیز و گرامی ، بسی خرسند شدیم !!!

حلاا این که فوریه معرفی شده ، الان تو بازار هست ( نه صرفا ایرن ، می خوام از کشور چین تهیه کنم ) ؟

حدود قیمت همون 340-50 دلار هست دیگه ، نه ؟
با تشكر از شما دوست عزيز

من يك نمونشو تو جمهوري ديدم
در چين كه 100%
تو سايت Amazon زده $329.99

huti_421
17-04-2009, 21:14
حالا من الان یه سری ریویو و نمونه عکس و اینا از چند تا سایت مثل :

خوندم ، که یه خورده تو تصمیم داره تزلزل ایجاد می کنه

از نظر مشخصات و قابلیت های اضافی Sony T700 و هچنین قیافه ی خوشگل ترش ( به نظر من ) کفه ی ترازو برای خرید به کدوم سمت کشیده میشه ؟

نظر نهایی بین Canon PowerShot D10 و Sony CyberShot T700 ... چون فردا می خوام سفارش بدم این بنده خدا واسمون بفرسته !!!

unforgiven2009
17-04-2009, 21:35
حالا من الان یه سری ریویو و نمونه عکس و اینا از چند تا سایت مثل :

خوندم ، که یه خورده تو تصمیم داره تزلزل ایجاد می کنه

از نظر مشخصات و قابلیت های اضافی Sony T700 و هچنین قیافه ی خوشگل ترش ( به نظر من ) کفه ی ترازو برای خرید به کدوم سمت کشیده میشه ؟

نظر نهایی بین Canon PowerShot D10 و Sony CyberShot T700 ... چون فردا می خوام سفارش بدم این بنده خدا واسمون بفرسته !!!
مشخصاتشون نزديكه ديافراگم كنون رنجش بهتره .بازم پيشنهاد ميكنم بيشتر تحقيق كنيد و مدلهاي ديگه يا در مورد اين دو دوربين تحقيقاته بيشتري كنيد.
اين دوربين هم مشخصاتش خوبه:
Panasonic Lumix DMC-ZS3

KAKAJOKER
17-04-2009, 22:46
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان یه سوال داشتم که اگه جوابشو بدید واقعا بنده رو شرمنده کردید :11: چون من این سوال رو تو یه تاپیک بررسی فنی دوربینهای دیجیتال مطرح کردم و کسی یه جواب درست و حسابی به من نداد اومدم اینجا / سواله من اینه : آیا فیلم برداری dsc-w150 از k850 بهتره ؟ :10:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdivet
18-04-2009, 09:53
این امکان توی Sx200 وجود نداره.

كاملان حق با شماست من اشتباه كرده بودم الان نگاه كردم SONY T500اين امكانو داره فيلم برداريشم HD هستش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من تو اين سايت ديدم.

mehdivet
18-04-2009, 10:12
اینایی‌ که شما گفتین هیچ ربطی‌ به هم ندارند ولی‌ پیشنهاد من sx200

من اينهارو بخاطر فيلم برداري hd انتخاب كرده بودم
از قيمت sx 200 خبر دارين؟ ميشه بدون گارانتيشو هم پيدا كرد؟

prowler88
18-04-2009, 11:37
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان یه سوال داشتم که اگه جوابشو بدید واقعا بنده رو شرمنده کردید :11: چون من این سوال رو تو یه تاپیک بررسی فنی دوربینهای دیجیتال مطرح کردم و کسی یه جواب درست و حسابی به من نداد اومدم اینجا / سواله من اینه : آیا فیلم برداری dsc-w150 از k850 بهتره ؟ :10:
دوست عزيز من تا حالا با W150 كار نكردم. ولي يكي از دوستام K850 داشت فيلم برداريش هم ديدم. در مورد Frame rate پرسيدين. اين كه ميگن 30 فريم در ثانيه يعني در يك ثانيه 30 تا عكس ميگيره و وقتي پشت سر هم نشون داده ميشه شما اينو به صورت فيلم ميبيني. چشم انسان طوري عمل ميكنه كه اگه فيلم از 24 فريم در ثاينه كمتر باشه يه جور حالت پرش احساس ميشه و به نظر روون نمياد. پس 30 فريم از 15 فريم خيلي بهتره.

حالا اين عكس هايي كه به صورت پي در پي گرفته ميشه و به صورت فيلم نشون داده ميشه هر چقدر رزولوشنش بالاتر باشه كيفيتش بالاتر ميره. يعني كيفيت 640x480 از 320x240 بالاتره. VGA يعني رزولوشن 640x480 و QVGA به رزولوشن 320x240 گفته ميشه. پس VGA از QVGA بهتره.

نكته ي ديگه كيفيت فيلم برداريه. منظورم از كيفيت رزولوشن نيست. منظورم شفافيته. كه در اين مورد فيلم برداري يك گوشي موبايل هيچ وقت به پاي دوربين عكاسي نميرسه. همون طور كه كيفيت فيلم برداري دوربين فيلم برداري كه HD فيلم ميگيره از دوربين عكاسي اي كه HD فيلم ميگيره به وضوح بالاتره.

پس از هر نظر كه بخواي حساب كني W150 فيلم برداريش بهتره.

psp2004
18-04-2009, 13:45
دوستان یه سوال داشتم می خاستم بدونم تفاوت بین فلش های strobe و xenon چیه و کدومشون بهتره؟

KAKAJOKER
18-04-2009, 14:07
با تشکر از شما آقای prowler88 واقعا کمک بزرگی بهم کردین p30world به انسان کارآمدی چون شما نیاز داره نه بعضی ها که ...................:31:

Senator_F
18-04-2009, 15:06
كاملان حق با شماست من اشتباه كرده بودم الان نگاه كردم SONY T500اين امكانو داره فيلم برداريشم HD هستش.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) من تو اين سايت ديدم.

Raptor 2009
18-04-2009, 16:33
دوست من دوربينهاي كامپكت دوربينهاي خوبين و با توجه به نياز افراد ساخته مي شوند. اين رده از دوربينها يك مشكل عمده دارن و همانا ضعيف بودن فلاش آنها و همچنين اتوماتيك بودن آنهاست كه در محيط هاي كمنور و بسته خيلي خوب عمل نميكنن. در محيط هاي باز و با نور كافي عكساشون خوبه ولي يك سري مدلها هم هستند كه تنظيمات دستي دارند مانند sx110.a590 .a720,a650 كنن كه قيمتاشون مناسبه ولي خوب در ايزوهاي بالا اغلب كيفيتشون خوب نيست. ولي براي استفاده هاي آماتوري دوربينهاي ايده عالي هستند.
يك سري از دوربينهاي كامپكت هم ساخته مي شن و هدف سازنده از ساخت آنها چيزي فرا تر از استفاده آماتوري از آنهاست مانند مدلهاي g9 ,g10 , lx3 . اين قبيل دوربينها داراي مشخصات خوب و تنظيمات گسترده اي و البته گران قيمت هستند و شايد بشه گفت به عنوان بكاپي براي عكاسان حرفه اي كه دوربينهاي slr دارن مناسب و كاربردي باشند.البته اگه خواهان كيفيت خوب در شرايط محيطي مختلف هستيد و حوصله سرو كله زدن با تنظيمات آنها را داريد و از لحاظ هزينه هم مشكلي نداريد مي تونه گزينه هاي خوبي باشند.
دوربين هاي سوپر زوم اغلب كيفيته عكساشون در شرايط محيطي مختلف بهتر از كامپكت هاي رده ارزون قيمت است و بسته به ملاكها و سليقتون مي تونيد اين دوربينها رو انتخاب كنيد. داشتن زوم بالا و تنظيمات گسترده از ويژگي اين دوربينها مي باشد.

قطعی نمیشود همچین صحبتی کرد
مشکل دوربین های سوپر زوم بخاطر لنزشون هست که در برابر طول موج متفاوت رنگهای مختلف واکنش درستی نشان نمیدهند و دچار پدیده اعوجاج رنگی یا chormatic aberration میشوند که بارها و بارها حتما این مساله را دیده ایید که لبه های عکس دچار شبحی بنفش رنگ(یا سبز و زرد) میشوند و بشدت از شارپنس عکس میکاهد و مشکلی چه بسا بدتر از نویز هست و با نرم افزار هم بهبود چندانی حاصل نمیشود
slr های نیکون در فرایند پروسس مرحله ایی بنام chormatic aberration reduction یا کاهش اعوجاج رنگی دارند که موثر است

اعوجاج رنگی در لنز های سوپر زوم یا خیلی واید غالبا رخ میدهد..روی همین حساب چه بسا یه دوربین با 5 ایکس زوم و غیر واید عکس خیلی بهتری از دوربین با 20 ایکس زوم و ..بسیار بهتر عکس بندازد
نمونه آبروریزی sx1 هستش که خیلی از این مشکل رنج میبرد(دیپریویو)

alih2010
18-04-2009, 20:43
مشکل دوربین های سوپر زوم بخاطر لنزشون هست که در برابر طول موج متفاوت رنگهای مختلف واکنش درستی نشان نمیدهند و دچار tiپدیده اعوجاج رنگی یا chormatic aberraon میشوند که بارها و بارها حتما این مساله را دیده ایید که لبه های عکس دچار شبحی بنفش رنگ(یا سبز و زرد) میشوند و بشدت از شارپنس عکس میکاهد و مشکلی چه بسا بدتر از نویز هست و با نرم افزار هم بهبود چندانی حاصل نمیشود
slr های نیکون در فرایند پروسس مرحله ایی بنام chormatic aberration reduction یا کاهش اعوجاج رنگی دارند که موثر است

اعوجاج رنگی در لنز های سوپر زوم یا خیلی واید غالبا رخ میدهد..روی همین حساب چه بسا یه دوربین با 5 ایکس زوم و غیر واید عکس خیلی بهتری از دوربین با 20 ایکس زوم و ..بسیار بهتر عکس بندازد
نمونه آبروریزی sx1 هستش که خیلی از این مشکل رنج میبرد(دیپریویو)[/quote]
دوست عزیزمشکل دوربینهای سوپر زوم و پدیده اعوجاج رنگی فکر نکنم به آن حدی با شد که در انتخاب دوربین ملاک قرار بدیم ومثلا بجای خرید fz 28یا h50 یاsx10 بخاطر این مشکل بریم lx3 ,g10,...... بگیریم من sx10 دارم نزدیک دوهزار عکس گرفتم وهمینطور برادرم h50 داره بعضی وقتها با هم میریم عکاسی تا حالاهیچ کدوم از عکسهها این مشکلو نداشتن تاحدی ام مطمئنم fz 28 هم همچین مشکلی نداره نمی خوام بگم همچین مشکلی نیست شاید برای من و برادرم پیش نیومده و شاید باید بیشتر عکس بگیریم یا یه محیط آفتابی خاصه که اون مشکل پیش بیاد البته sx1 از cmos استفاده میکنه ولی فکر میکنم به اون حد نیست که به قول خودتون آبرو ریزی کنه وخیلی از این مشکل رنج ببره

alih2010
18-04-2009, 20:44
مشکل دوربین های سوپر زوم بخاطر لنزشون هست که در برابر طول موج متفاوت رنگهای مختلف واکنش درستی نشان نمیدهند و دچار پدیده اعوجاج رنگی یا chormatic aberration میشوند که بارها و بارها حتما این مساله را دیده ایید که لبه های عکس دچار شبحی بنفش رنگ(یا سبز و زرد) میشوند و بشدت از شارپنس عکس میکاهد و مشکلی چه بسا بدتر از نویز هست و با نرم افزار هم بهبود چندانی حاصل نمیشود

دوست عزیزمشکل دوربینهای سوپر زوم و پدیده اعوجاج رنگی فکر نکنم به آن حدی با شد که در انتخاب دوربین ملاک قرار بدیم ومثلا بجای خرید fz 28یا h50 یاsx10 بخاطر این مشکل بریم lx3 ,g10,...... بگیریم من sx10 دارم نزدیک دوهزار عکس گرفتم وهمینطور برادرم h50 داره بعضی وقتها با هم میریم عکاسی تا حالاهیچ کدوم از عکسهها این مشکلو نداشتن تاحدی ام مطمئنم fz 28 هم همچین مشکلی نداره نمی خوام بگم همچین مشکلی نیست شاید برای من و برادرم پیش نیومده و شاید باید بیشتر عکس بگیریم یا یه محیط آفتابی خاصه که اون مشکل پیش بیاد البته sx1 از cmos استفاده میکنه ولی فکر میکنم به اون حد نیست که به قول خودتون آبرو ریزی کنه وخیلی از این مشکل رنج ببره

Senator_F
18-04-2009, 20:46

در حالت عادی که قابل مشاهده نیست که.معمولا توی گوشه های عکس وقتی که کنتراست بالاست،مشاهده میشه.وقابل اجتناب هم نیست.شما یه عکس از شاخه های درخت توی حالت ضد نور بگیری،می بینین.

این یه نمونه است.کراپ صددرصد اش هست.همونطور که میبینین،قسمتهایی که کنتراست کمتره،این رنگ ظاهر نشده. ولی بالا ها،هست.

PC°BASE
18-04-2009, 23:44
سلام .
نظر دوستان در مورد سونی اچ 10 چیه ؟
دوربین خوبیه ؟ ارزش خریدن داره ؟

unforgiven2009
19-04-2009, 13:50

با این مشکل بنده برخورد کردم ولی نه در همه شرایط. بیشتر در شرایطه نوری زیاد یا کم. شرایطی مانند قرار گرفتن زیر نور هالوژن و یا عکس گرفتن از محیطی با اختلاف نوری زیاد(مثل عکسی که جناب سناتور قرار دادن.)این مورد نمایان می شه . فکر نکنم تو همین شرایط کامپکتها هم بهتر عمل کنند وخوب از لنزهای این رده نباید انتظار شارپنسی لنزهای slr را داشت .ولی من تا حالا ندیدم کسی به خاطر این موضوع قید دوربینهای شوپر زوم رو بزنه وبره یک کامپکت مثلا a1000 بخره . چون قابلیت ها و کارایی این دوربینها آنقدری هست که این مساثل رو پوشش بده. من بیشتر منظورم در شرایط یکسان سوپر زومها عکسهای بهتری نسبت به کامپکت های رده پایین می گیرند.
خوب مسلمه هرچقدر از زوم بیشتر دوربین استفاده کنید شارپنسی عکس کاهش و این مشکلاتی که فرمودید خودشو نمایان میکنه. ولی بین 5 ایکس زوم تا 20 ایکس زوم این دو رده اختلاف زیاده نمیشه دقیقا مقایسه کرد. اگه در شرایط یکسان مثلا هر دو در 5 ایکس زوم این مشکل پدید می آمد مقایسه منطقیتر می شد.
یک مشکلی که برخی کامپکتها دارند اینکه شما هرچی از زوم نوری استفاده می کنید مقدار عددی دیافراگم افزایش پیدا میکنه و این مقدار تغییر در سوپر زومها کمتره.مثلا اگه با هر دو دوربین 5 ایکس زوم کنید مقدار عدد دیافراگم کامپکته بیشتره و خوب این مورد میتونه در شرایطه نوری کم مشکل آفرین باشه ونتونید از زوم نوری استفاده کنید.قابلیت دیگه سوپر زومها داشتن ماکروی قوی و کارامد آنها است که کامپکتها در این مورد حرفی برای گفتن ندارند.
لنز سوپر زومها مانند لنز 200-18 slr هایک لنز همه کاره است و در و در حد و اندازه خود خوب عمل می کنند.
sx1 هم در رده شوپر زوما در مقام مقایسه با هم رده خود نمایشه ضعیفی داشته ولی برادرش یعنی sx10 بهتر عمل کرده.

bleu2u4u
19-04-2009, 14:05
الان قیمت fz-28 چنده؟

unforgiven2009
19-04-2009, 14:31
الان قیمت fz-28 چنده؟

380 تا 400

unforgiven2009
19-04-2009, 14:42
این دو نمونه از عکسهای fz 28 که خودم گرفتم وهردو با زوم 18x گرفته شده
اولین عکس این اعوج رنگی میشه گفت وجود نداره ولی در دومی تا حدودی وجود داره. آن هم به خاطر شرایط محیطی است..تو عکس دومی شدت نور آسمان زیاد بود.
بنظرم عکسها بد نیستند و این مقدار اعوج هم قابل چشم پوشی است.ولی چیزی که مهمه اگه دوربین من چنین زومی نداشت فرصت عکاسی از چنین سوژهایی را از دست میدادم.

unforgiven2009
19-04-2009, 14:48
سلام .
نظر دوستان در مورد سونی اچ 10 چیه ؟
دوربین خوبیه ؟ ارزش خریدن داره ؟
دوربینه بدی نیست ولی بنظرم تو این رنج sx110 کنن کارامتر باشه.

avecina.ir
19-04-2009, 17:52
سلامم.. راستش من از نظرات و راهنماییهای آقای unforgiven چه در اینجا و پروفایلم و چه در این تاپیک فروم عکاسی:

استفاده کردم ولی همونجا هم تاپیک زدم و چون اعضای اون فروم توی زمینه ی دوربین و عکاسی خیلی حرفه ای هستن پرسیدم کامپکتHD با قابلیت زوم موقع فیلمبرداری چی وجود داره بازم جواب درستی نگرفتم... یعنی هر چی تابحال پیشنهاد شده این قابلیت را نداشته! خیلی مسخرست که سازنده های دوربین هنوز یه همچین قابلیت ابتدایی و لازمی روی کامپکتهاشون قرار ندادن در حالیکه قیمت کامپکتهاشون داره به بالای 400 تومن هم میره!! :18:

Senator_F
19-04-2009, 19:30
سلامم.. راستش من از نظرات و راهنماییهای آقای unforgiven چه در اینجا و پروفایلم و چه در این تاپیک فروم عکاسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید استفاده کردم ولی همونجا هم تاپیک زدم و چون اعضای اون فروم توی زمینه ی دوربین و عکاسی خیلی حرفه ای هستن پرسیدم کامپکتHD با قابلیت زوم موقع فیلمبرداری چی وجود داره بازم جواب درستی نگرفتم... یعنی هر چی تابحال پیشنهاد شده این قابلیت را نداشته! خیلی مسخرست که سازنده های دوربین هنوز یه همچین قابلیت ابتدایی و لازمی روی کامپکتهاشون قرار ندادن در حالیکه قیمت کامپکتهاشون داره به بالای 400 تومن هم میره!! :18:

فعلا که تا الان t500 سونی یکیش هست که دوستمون پیدا کرد.اگه زوم و کمپکت بودن و HD همزمان لازمتونه،انتخاب خوبیه.

avecina.ir
19-04-2009, 20:59
بین اینهمه کامپکت گرون قیمت فقط t500 ؟؟

فعلا که تا الان t500 سونی یکیش هست که دوستمون پیدا کرد.اگه زوم و کمپکت بودن و HD همزمان لازمتونه،انتخاب خوبیه.
من رویوو ها را نگاه کردم یه همچین مطلبی واسه DSC-T500 ننوشته بودن!
بعدش این لنز کوچولوش! که نوشته واید هم هست!!! واقعن اینقدر کارایی داره که ادعا میکنن؟؟ اگه اینجوریه پس چرا بقیه ی کامپکتهای زیر 5x optical zoom نیومدن از این نوع طراحی جمع و جور تقلید کنن؟؟!!

Senator_F
19-04-2009, 21:18
بین اینهمه کامپکت گرون قیمت فقط t500 ؟؟

من رویوو ها را نگاه کردم یه همچین مطلبی واسه DSC-T500 ننوشته بودن!
بعدش این لنز کوچولوش! که نوشته واید هم هست!!! واقعن اینقدر کارایی داره که ادعا میکنن؟؟ اگه اینجوریه پس چرا بقیه ی کامپکتهای زیر 5x optical zoom نیومدن از این نوع طراحی جمع و جور تقلید کنن؟؟!!

شما مگه تاپیک رو مطالعه نفرمودین؟
حتی بنده یه نمونه فیلم هم از فیلمبرداریش گذاشتم توی سایت یو تیوب،اونو تو مود HD هم نگاه کردم کیفیتش خیلی خوب بود.

لنز اگه کارل زایس باشه،کوچیکی ضعف نیست.البته چرا،خب بالاخره هرچی لنز کوچیکتر باشه،خب توی عکس خروجی تاثیر منفی می ذاره ولی این کارخونه تخصص عجیبی توی ساخت لنزهای سایز کوچیک داره.من لنز کوچیک سری T رو حتی به لنز سری IXus کنون ترجیح میدم.

avecina.ir
19-04-2009, 21:51
حتی بنده یه نمونه فیلم هم از فیلمبرداریش گذاشتم توی سایت یو تیوب،اونو تو مود hd هم نگاه کردم کیفیتش خیلی خوب بود.

لنز اگه کارل زایس باشه،کوچیکی ضعف نیست.البته چرا،خب بالاخره هرچی لنز کوچیکتر باشه،خب توی عکس خروجی تاثیر منفی می ذاره ولی این کارخونه تخصص عجیبی توی ساخت لنزهای سایز کوچیک داره.من لنز کوچیک سری t رو حتی به لنز سری ixus کنون ترجیح میدم.
ببین شما قبلن توی همین تاپیک در جواب یکنفر گفته بودی

کیفیت t500 در مقایسه با h50 چطوره؟
آخه t500 آپشن بیشتری دارهسری t سونی سری آماتوری هستش و عکسبرداری توسط اون فقط به منظره یابی و فشردن دگمه خلاصه میشه.
اصلا کیفیت اون سزی در مقابل سری های نیمه حرفه ای و حرفه ای رضایتبخش نیست.
حالا این آیا در تضاد با این نظر اخیر شما نیستش؟؟
دومن هنوز مات و مبهوتم هیچ جا نگفتن زوم موقع فیلمبرداری داره........ حالا شما اگه خودت تست کردی یا جایی مطلبی نوشتی من بی اطلاعم و اگه قطعن این امکان ضروری را داره یا لینک بدین یا من را از بی اطلاعی نجات بدین

Senator_F
19-04-2009, 21:59
ببین شما قبلن توی همین تاپیک در جواب یکنفر گفته بودی

حالا این آیا در تضاد با این نظر اخیر شما نیستش؟؟
دومن هنوز مات و مبهوتم هیچ جا نگفتن زوم موقع فیلمبرداری داره........ حالا شما اگه خودت تست کردی یا جایی مطلبی نوشتی من بی اطلاعم و اگه قطعن این امکان ضروری را داره یا لینک بدین یا من را از بی اطلاعی نجات بدین

خیر در تضاد نیست.این انتخاب بین بد و بدتر هستش.من عکسبرداری این سری رو تائید نکردم.شما دنبال مود HD و زوم فیلمبرداری و کمپکت بودن،همزمان با هم بودین و این مدل بهترین انتخاب خواهد بود براتون.
در این که من کلا فیلمبرداری رو توی دوربین دیجیتال قبول ندارم،شکی نباید تابحال مونده باشه.بودنش خوبه ولی نه تا اون حد که بخوایم امکانات عکاسی رو به خاطرش فدا کنیم.

unforgiven2009
20-04-2009, 10:56

استفاده کردم ولی همونجا هم تاپیک زدم و چون اعضای اون فروم توی زمینه ی دوربین و عکاسی خیلی حرفه ای هستن پرسیدم کامپکتHD با قابلیت زوم موقع فیلمبرداری چی وجود داره بازم جواب درستی نگرفتم... یعنی هر چی تابحال پیشنهاد شده این قابلیت را نداشته! خیلی مسخرست که سازنده های دوربین هنوز یه همچین قابلیت ابتدایی و لازمی روی کامپکتهاشون قرار ندادن در حالیکه قیمت کامپکتهاشون داره به بالای 400 تومن هم میره!! :18:
دوست عزیز من که خدمتون عرض کردم که fz28 , مدلهای دیگه ای پانا که hd فیلم میگیرند و چند مدل از کنن این قابلیت رو دارند چه طور شما جوابی نیافتید؟

unforgiven2009
20-04-2009, 11:23
حتی بنده یه نمونه فیلم هم از فیلمبرداریش گذاشتم توی سایت یو تیوب،اونو تو مود HD هم نگاه کردم کیفیتش خیلی خوب بود.

لنز اگه کارل زایس باشه،کوچیکی ضعف نیست.البته چرا،خب بالاخره هرچی لنز کوچیکتر باشه،خب توی عکس خروجی تاثیر منفی می ذاره ولی این کارخونه تخصص عجیبی توی ساخت لنزهای سایز کوچیک داره.من لنز کوچیک سری T رو حتی به لنز سری IXus کنون ترجیح میدم.
سلام جناب سنتاتور
یکی از اقوام بنده از چین این مدل T500 رو خریده بود. قبلشم یک مدل ixus داشت. با اینکه t500 قابلیتهای زیادی داره ولی ایشون از عکسهای ixus خیلی بیشتر راضی و از خرید خود پشیمان.
هفته پیش هم یکی از دوستانم که این دوربین رو داشت از باطری ضعیف اون شکایت داشت و دنبال خرید یک باطری یدک براش بود.
حالا نمی دونم کلا سری T سونی این مشکلات را دارند یا این مدل خاص:23:

avecina.ir
20-04-2009, 12:55
سلامم..
دوست عزیز من که خدمتون عرض کردم که fz28 , مدلهای دیگه ای پانا که hd فیلم میگیرند و چند مدل از کنن این قابلیت رو دارند چه طور شما جوابی نیافتید؟
نه سوال من چیز دیگه ایه:

کامپکتhd با قابلیت زوم موقع فیلمبرداری
این t500 بزحمت نظرها را بخودش جلب میکنه.....

prowler88
20-04-2009, 13:08
سلامم..
نه سوال من چیز دیگه ایه:

این t500 بزحمت نظرها را بخودش جلب میکنه.....
من كه فكر نميكنم زوم داشته باشه.

prowler88
20-04-2009, 13:16
در مورد Chromatic Aberraction كه صحبتش شد يا همون انحراف فامي. پاناسونيك پروسسورش به صورت اتوماتيك تمامشو حذف ميكنه. DPreview هم به دفعات به اين قضيه اشاره كرده. ولي من نمونه عكس هاي H50 رو ديدم و البته چند تا دوربين ديگه توي عكس همشون اين وضعيت ديده ميشه. من قبلا H5 داشتم مشكل Chromatic Aberraction واقعا آزارم ميداد ولي تا حالا تو FZ28 به اين مشكل برنخوردم. حتي با كراپ 100%.

prowler88
20-04-2009, 13:20
حتی بنده یه نمونه فیلم هم از فیلمبرداریش گذاشتم توی سایت یو تیوب،اونو تو مود hd هم نگاه کردم کیفیتش خیلی خوب بود.

لنز اگه کارل زایس باشه،کوچیکی ضعف نیست.البته چرا،خب بالاخره هرچی لنز کوچیکتر باشه،خب توی عکس خروجی تاثیر منفی می ذاره ولی این کارخونه تخصص عجیبی توی ساخت لنزهای سایز کوچیک داره.من لنز کوچیک سری t رو حتی به لنز سری ixus کنون ترجیح میدم.

به نظر من كيفيت عكس به اين نيست كه لنز دوربين كارل زايس باشه يا چيز ديگه. تو دوربين هاي اين رده به طور كلي تفاوت زيادي تو خروجي عكس ديده نميشه. شايد بشه گفت بيشتر نرم افزار و پروسسور دوربين تو كيفيت عكس تاثير داره تا لنز. چون لنز هيچ كدوم از اين دوربين ها خيلي خوب نيست.

Senator_F
20-04-2009, 13:36
به نظر من كيفيت عكس به اين نيست كه لنز دوربين كارل زايس باشه يا چيز ديگه. تو دوربين هاي اين رده به طور كلي تفاوت زيادي تو خروجي عكس ديده نميشه. شايد بشه گفت بيشتر نرم افزار و پروسسور دوربين تو كيفيت عكس تاثير داره تا لنز. چون لنز هيچ كدوم از اين دوربين ها خيلي خوب نيست.

درسته که سنسور و پردازنده مهم هست ولی وقتی که لنز دو تا دوربین عین هم بوده باشن.
لنز یه دوربین اولین فی لتری هستش که نور تصویر ازش عبور می کنه.اگه این لنز کیفیت خوبی نداشته باشه،تصویری که از خودش عبور میده،کیفیت خوبی نخواهد داشت و در این حالت،هر چی هم که سنسور قوی بوده باشه،حداکثر میتونه افت کیفیت مضاعفی رو اضافه نکنه ولی افت کیفیت لنز رو نمیتونه اصلاح کنه.

prowler88
20-04-2009, 13:58
درسته که سنسور و پردازنده مهم هست ولی وقتی که لنز دو تا دوربین عین هم بوده باشن.
لنز یه دوربین اولین فی لتری هستش که نور تصویر ازش عبور می کنه.اگه این لنز کیفیت خوبی نداشته باشه،تصویری که از خودش عبور میده،کیفیت خوبی نخواهد داشت و در این حالت،هر چی هم که سنسور قوی بوده باشه،حداکثر میتونه افت کیفیت مضاعفی رو اضافه نکنه ولی افت کیفیت لنز رو نمیتونه اصلاح کنه.
فرمايش شما صحيح. ولي حرف من اينه كه وقتي شما براي يه دوربين 150 تومن پول ميدين نميتونين توقع داشته باشين لنز با كيفيت بالا دريافت كنين. اين در مورد همه ي برندها صدق ميكنه. سنسور هم همين وضعيت رو داره. از اون جا كه يكي از مهمترين فاكتورهاي تاثيرگذار روي قيمت سنسور هست هر چقدر قيمت پايين تر بياد تكنولوژي به كار رفته در سنسور ابتدايي تر ميشه. اين وسط بيشتر كار به عهده ي پروسسور هست كه بايد بتونه مشكلات عكس رو تا حدودي اصلاح كنه. هر چند به قول شما نميتونه معجزه كنه و اگه مثلا بخواد نويز رو كم كنه يه عكس Soft تحويل شما ميده.

mh.attari
20-04-2009, 15:48
دوستان نمیدونم یادتون هست یا نه دوربین کنون sx1 من افتاده بود زمین وشما گفتید سالمه به نظرم سالم می اد ولی یه سوال وقتی به دقت به صدای دوربین گوش میدی زمانی که روشنه صدام خفیف تیک تیک تیک میاد ایا این صدا طبیعیه البته من احتمال میدم طبیعی باشه ولی راستش میترسم (دوربین هم بیمه هستش ولی امیدوارم مشکلی نداشته باشه)

Senator_F
20-04-2009, 16:40
دوستان نمیدونم یادتون هست یا نه دوربین کنون sx1 من افتاده بود زمین وشما گفتید سالمه به نظرم سالم می اد ولی یه سوال وقتی به دقت به صدای دوربین گوش میدی زمانی که روشنه صدام خفیف تیک تیک تیک میاد ایا این صدا طبیعیه البته من احتمال میدم طبیعی باشه ولی راستش میترسم (دوربین هم بیمه هستش ولی امیدوارم مشکلی نداشته باشه)

صدای موتور فوکوس هستش.چیز حساسی نیست اگه توی فوکوس کردن بامشکل مواجه نشده باشه.

PC°BASE
20-04-2009, 20:04
متشکرم دوستان .
از بین دو دوربین
canon sx10 is
panasonic fz 28
کدوم انتخاب بهتریه ؟

mh.attari
20-04-2009, 20:06
صدای موتور فوکوس هستش.چیز حساسی نیست اگه توی فوکوس کردن بامشکل مواجه نشده باشه.
نه فکر نمی کنم عکسا خوبن و تار نیستن البته اگه معیار های امتحانو بگید بهتر بشه فکر کنم؟

mh.attari
20-04-2009, 20:09
متشکرم دوستان .
از بین دو دوربین
canon sx10 is
panasonic fz 28
کدوم انتخاب بهتریه ؟
به نظر من sx10
تازه اگر چند صفحه قبل رو مطالعه کنید به نظرم واستون مفید باشه چون به طور کلی مقایسه شدن

mehdivet
20-04-2009, 22:31
بازم سلام:20:
يك سوال ديگه بين fz 28 و sx200 is كدومشوو توصيه ميكنين؟

براي من قابليت فيلمبرداري HD مهم هستش T500( رو از گزينه هام حذف كردم).

ايا امكان داره تا 2 ماه ديگه قيمتشون تا حدودي پايينتر بياد؟

Senator_F
20-04-2009, 22:38
نه فکر نمی کنم عکسا خوبن و تار نیستن البته اگه معیار های امتحانو بگید بهتر بشه فکر کنم؟

اگه موتور فوکوس آسیب دیده باشه،زمان فوکوس بیشتر طول می کشه و صدای خرچ خرچ میاد(البته اگه وضعش خیلی بغرنج بوده باشه).

PC°BASE
21-04-2009, 00:01
خوب از صفحه ی 79 به این ور رو خوندم .
تصمیم گرفتم پاناسونیک اف زد 28 رو بگیرم ...
کسی از دوستان نظری چیزی نداره ؟ انتخابم خوبه دیگه ؟

avecina.ir
21-04-2009, 06:53
سلامم..
بازم سلام:20:
يك سوال ديگه بين fz 28 و sx200 is كدومشوو توصيه ميكنين؟

براي من قابليت فيلمبرداري hd مهم هستش t500( رو از گزينه هام حذف كردم).

ايا امكان داره تا 2 ماه ديگه قيمتشون تا حدودي پايينتر بياد؟
ایول میبینم که یه همفکر پیدا کردم..
البته من بعد کلی تحقیقات! فعلن رفتم روی fz-28 شاید زوم 18x خفنش توجهم را جلب کرده.البته یخورده صبر میکنم ببینم بار جدید که تا یه دو هفته ی دیگه میرسه اینجا چند فی میخوره و چیه و بازار آینده ی کامپکتهای سطح بالا چی میاد
ولی از منو و تنظیمات پیچیده اش حالم بد میشه فکر کنم اگه بگیرمش همه چیز را بذارم توی مد اتومات!!
همین کامپکتی هم که داشتم عمرن توی بخش تنظیمات مانوئال ش سالی یبار هم نمیرفتم!

Raptor 2009
21-04-2009, 09:45
با این مشکل بنده برخورد کردم ولی نه در همه شرایط. بیشتر در شرایطه نوری زیاد یا کم. شرایطی مانند قرار گرفتن زیر نور هالوژن و یا عکس گرفتن از محیطی با اختلاف نوری زیاد(مثل عکسی که جناب سناتور قرار دادن.)این مورد نمایان می شه . فکر نکنم تو همین شرایط کامپکتها هم بهتر عمل کنند وخوب از لنزهای این رده نباید انتظار شارپنسی لنزهای slr را داشت .ولی من تا حالا ندیدم کسی به خاطر این موضوع قید دوربینهای شوپر زوم رو بزنه وبره یک کامپکت مثلا a1000 بخره . چون قابلیت ها و کارایی این دوربینها آنقدری هست که این مساثل رو پوشش بده. من بیشتر منظورم در شرایط یکسان سوپر زومها عکسهای بهتری نسبت به کامپکت های رده پایین می گیرند.
خوب مسلمه هرچقدر از زوم بیشتر دوربین استفاده کنید شارپنسی عکس کاهش و این مشکلاتی که فرمودید خودشو نمایان میکنه. ولی بین 5 ایکس زوم تا 20 ایکس زوم این دو رده اختلاف زیاده نمیشه دقیقا مقایسه کرد. اگه در شرایط یکسان مثلا هر دو در 5 ایکس زوم این مشکل پدید می آمد مقایسه منطقیتر می شد.
یک مشکلی که برخی کامپکتها دارند اینکه شما هرچی از زوم نوری استفاده می کنید مقدار عددی دیافراگم افزایش پیدا میکنه و این مقدار تغییر در سوپر زومها کمتره.مثلا اگه با هر دو دوربین 5 ایکس زوم کنید مقدار عدد دیافراگم کامپکته بیشتره و خوب این مورد میتونه در شرایطه نوری کم مشکل آفرین باشه ونتونید از زوم نوری استفاده کنید.قابلیت دیگه سوپر زومها داشتن ماکروی قوی و کارامد آنها است که کامپکتها در این مورد حرفی برای گفتن ندارند.
لنز سوپر زومها مانند لنز 200-18 slr هایک لنز همه کاره است و در و در حد و اندازه خود خوب عمل می کنند.
sx1 هم در رده شوپر زوما در مقام مقایسه با هم رده خود نمایشه ضعیفی داشته ولی برادرش یعنی sx10 بهتر عمل کرده.

اگر تا حالا کسی رو ندیدید من رو ببینید که بخاطر این مشکل از خیر دوربین سوپر زوم میگذرم:31:

ولی نه دیگه a1000 ..دست کم یه g9 ایی چیزی...

دوستی که فرمودند panasonic سیستم کاهش یا از بین بردن اعوجاج رنگی رو دوربین داره سوالی دارم که برای منی که همیشه raw عکسبرداری میکنم تکلیف چیست که پرسسور دوربین خاموش است و عکس بدون پردازش ثبت میشود؟

Senator_F
21-04-2009, 10:32
اگر تا حالا کسی رو ندیدید من رو ببینید که بخاطر این مشکل از خیر دوربین سوپر زوم میگذرم:31:

دوستی که فرمودند panasonic سیستم کاهش یا از بین بردن اعوجاج رنگی رو دوربین داره سوالی دارم که برای منی که همیشه raw عکسبرداری میکنم تکلیف چیست که پرسسور دوربین خاموش است و عکس بدون پردازش ثبت میشود؟

زحمتش میوفته گردن خودتون.توی کامپیوتر خودتون باید اعمال کنین.

prowler88
21-04-2009, 12:08
خوب از صفحه ی 79 به این ور رو خوندم .
تصمیم گرفتم پاناسونیک اف زد 28 رو بگیرم ...
کسی از دوستان نظری چیزی نداره ؟ انتخابم خوبه دیگه ؟

بستگي به خودتون داره. اين دو تا دوربين از نظر مشخصات خيلي شبيه هستند. در نهايت اين معيارهاي شما هستند كه تعيين كننده هستند. اگه فيلمبرداري, باتري ليتيومي, و وزن كمتر براتون مهمه برين سراغ پاناسونيك. و اگه كيفيت ساخت بالاتر, چشمي بزرگتر, و ال سي دي با قابليت چرخش براتون مهمه كنان انتخاب بهتريه. از نظر كيفيت عكس هم هر كدوم از يك نظر بهترن. كنان تو حساسيت هاي پايين عكس هاي شارپ تري ميگيره و پاناسونيك تو حساسيت هاي بالا بهتر عمل ميكنه. همچنين مشكل Highlight Clipping در پاناسونيك تا حدي وجود داره و تو عكس هاي كنان ديده نميشه. در عوض پاناسونيك انحراف فامي نداره (كه در عكس هاي كنان به وفور ديده ميشه). ولي تاثيرگذارترين معيار در انتخاب من قيمت بود كه از اين نظر پاناسونيك انتخاب بهتري به نظر مياد.

PC°BASE
21-04-2009, 12:26
بستگي به خودتون داره. اين دو تا دوربين از نظر مشخصات خيلي شبيه هستند. در نهايت اين معيارهاي شما هستند كه تعيين كننده هستند. اگه فيلمبرداري, باتري ليتيومي, و وزن كمتر براتون مهمه برين سراغ پاناسونيك. و اگه كيفيت ساخت بالاتر, چشمي بزرگتر, و ال سي دي با قابليت چرخش براتون مهمه كنان انتخاب بهتريه. از نظر كيفيت عكس هم هر كدوم از يك نظر بهترن. كنان تو حساسيت هاي پايين عكس هاي شارپ تري ميگيره و پاناسونيك تو حساسيت هاي بالا بهتر عمل ميكنه. همچنين مشكل Highlight Clipping در پاناسونيك تا حدي وجود داره و تو عكس هاي كنان ديده نميشه. در عوض پاناسونيك انحراف فامي نداره (كه در عكس هاي كنان به وفور ديده ميشه). ولي تاثيرگذارترين معيار در انتخاب من قيمت بود كه از اين نظر پاناسونيك انتخاب بهتري به نظر مياد.

کیفیت عکس که شما 100 درصد درست میگید تقریبا برابر هستن .
تو عکس برداری با فلاش تو سایت dpreview دیدم که کیفیت Sx10 بهتر از fz 28 بود آیا واقعا همین طوره ؟
درسته من هم به خاطر قیمتش انتخابش کردم ...

unforgiven2009
21-04-2009, 12:27

سلام
دوستمان درست می گن.من با فرمت RAW د ر زمستان چند عکس گرفتم .و این موضوع وقتی ادیت رو این فایل انجام دادم کاملا مشهود بود. مثلا بین لبه های شاخهای درخت و منظره های برفی و همچنین لباس اشخاصی که به رنگ روشن بود این موضوع کاملا مشهود بود.البته به نظرم این مشکل هم با نرافزار قابله حله. در سایت عکاسی و در قسمته مقاله ها مطالبی در مورد موضوع ته رنگ آمده است.
ولی من مقایسه ام در مقابله کامپکت های رده پایین بود نه g9 وامثال اون.خوب من ذاتا به عکاسی از حیاط وحش و پرندگان علاقه دارم وچاره ای جز انتخاب یک دوربین با زوم نوری بالا نداشتم و از آنجا که این مورد همیشه به وقوع نمی پیوند , قابله تحمل است و آن مقدار هم با نر افزار قابله حله.دوربینهای این رده دارای مشکلاته مختلفی هستند مثلا همین بحسه نویزه و عمقه میدان. که باز در زمینه نویز نرافزارها چاره سازن و اگه شخصی به این تصور که بدون کمک نرافزار می تونه دوربینی در این رده ها انتخاب کنه که هیچ نقصی نداره و با فشردن یک دکمه بهترین خروجی نصیبش میشه بنظرم چیزه دست نیافتنی رو دنبال می کنه. حتی دوربینهای رده حرفه ای هم از این قائده مستثنا نیستند.
چند وقته که دارم دوربین های رده DSLR و لنزهای تله رو دنبال میکنم.واقعا لنزهای پر هیبتی هستند اما سنگین وحجیم وگرانقیمت.ولی به امید خدا در آینده به سمت همین دوربینها و لنزها کوچ میکنم.

پ.ن:در کودکی یک تفنگ ساچمه ای داشتم که پرندها رو شکار میکردم اما الان با دوربینم آنها را شکار می کنم :27:و از اعمال دوران کودکیم سخت پشیمانم:37::42:

unforgiven2009
21-04-2009, 12:35
جناب prowler88 یکم در مورده اختلافه کیفیته ساخت میگین؟ بنظرتون چه فرقی دارند؟مثلا با دکمه ای نرم وراحتش مشکل دارید یا بدنه سبک وخوشدستش؟ اخه بنظرم مشکلی تو کیفیته ساخته پانا ندیدم.بازم گفتم بدنه زده خشه پانا یک حسنه خوب محسوب میشه.

unforgiven2009
21-04-2009, 12:48
سلامم..
البته من بعد کلی تحقیقات! فعلن رفتم روی fz-28 شاید زوم 18x خفنش توجهم را جلب کرده.البته یخورده صبر میکنم ببینم بار جدید که تا یه دو هفته ی دیگه میرسه اینجا چند فی میخوره و چیه و بازار آینده ی کامپکتهای سطح بالا چی میاد
ولی از منو و تنظیمات پیچیده اش حالم بد میشه فکر کنم اگه بگیرمش همه چیز را بذارم توی مد اتومات!!
بابا اینقدر سخت نگیرید. اتفاقا پانا یکی از حسن هاش منوهای راحت و کاربرد پسنده. شما با یکم کار کردن به همه چیز تسلط پیدا میکنید. اما مهمتر از همه چگونگی استفاده از آنها است. یعنی اگه سراغه چنین دوربینهایی می روید باید دانشتونو نسبت به عکاسی افزایش بدید تا بتونید عکسهای خوب و دلخواه خودتونو بگیرید.

prowler88
21-04-2009, 12:54
جناب prowler88 یکم در مورده اختلافه کیفیته ساخت میگین؟ بنظرتون چه فرقی دارند؟مثلا با دکمه ای نرم وراحتش مشکل دارید یا بدنه سبک وخوشدستش؟ اخه بنظرم مشکلی تو کیفیته ساخته پانا ندیدم.بازم گفتم بدنه زده خشه پانا یک حسنه خوب محسوب میشه.

منظور من از كيفيت ساخت جنس بدنه هست. راستش من خودم اصلا به اين موضوع اهميت نميدادم و به نظرم كيفيت ساخت fz28 خيلي هم خوب مي اومد. تا همين چند وقت پيش كه براي خريد دوربين تو يكي از مغازه ها يه sx10 گرفتم دستم و اون موقع بود كه فهميدم تفاوتشون در چه حده. اصلا جنس بدنه ش فرق ميكرد و خيلي محكم تر به نظر مي اومد. شايد يكي از دلايلي كه اينقدر سنگينه همين باشه.

Raptor 2009
21-04-2009, 12:57
در مورد sx10 و fz28 باید بگم اندکی کیفیت sx10 بهتر است اما من fz28 رو بیشتر میپسندم
ظاهری
1.بخاطر وجود دستگیره چرمی که در ظاهر آن و هندلینگ دوربین تاثیر بسزا دارد
2.ظاهر ساده تر و جمع و جور تر و در مجموع زیباتر

باطنی
1.وجود فیلمبرداری hd که این روزها در دوربین های کامپکت به یک باید تبدیل شده است
2.باطری لیتیومی که سلیقه اییست ولی من این جور باطری ها رو به قلمی ترجیح میدم(علیرغم دردسرای خاص خودش نظیر در دسترس نبودن شارژر همه جا و ..)

prowler88
21-04-2009, 13:04
بابا اینقدر سخت نگیرید. اتفاقا پانا یکی از حسن هاش منوهای راحت و کاربرد پسنده. شما با یکم کار کردن به همه چیز تسلط پیدا میکنید. اما مهمتر از همه چگونگی استفاده از آنها است. یعنی اگه سراغه چنین دوربینهایی می روید باید دانشتونو نسبت به عکاسی افزایش بدید تا بتونید عکسهای خوب و دلخواه خودتونو بگیرید.

درسته. شما با هر دوربيني بخواين كار كنين اولش يك كم سخته. كم كم دستتون مياد. مهم سرعت دسترسي به تنظيماته كه در اين مورد پاناسونيك كارش درسته. مثلا يكي از دكمه ها رو ميتونين به دلخواه تنظيم كنين يا اين كه با فشار جوي استيكش به مهمترين تنظيمات از قبيل فوكوس و وايت بالانس دسترسي پيدا كنين.

PC°BASE
21-04-2009, 13:08
با توجه به این مطالبی که شما دوستان عزیز بیان کردید ..

بر اساس تجربه ای که دارید قیمت sx10 تا دو ماه دیگه به زیر 400 تومن میاد ؟
اگر اینطور بشه به انتخاب اولم تبدیل میشه ..
بازیم تشکر میکنم :11:

KAKAJOKER
21-04-2009, 14:54
دوستان یه سایت معرفی کنید که توش نمونه عکسهای dsc-h20 رو بشه دید من که هرچی گشتم پیدا نشد :24: با تشکر :thumbsup:

unforgiven2009
21-04-2009, 17:53
منظور من از كيفيت ساخت جنس بدنه هست. راستش من خودم اصلا به اين موضوع اهميت نميدادم و به نظرم كيفيت ساخت fz28 خيلي هم خوب مي اومد. تا همين چند وقت پيش كه براي خريد دوربين تو يكي از مغازه ها يه sx10 گرفتم دستم و اون موقع بود كه فهميدم تفاوتشون در چه حده. اصلا جنس بدنه ش فرق ميكرد و خيلي محكم تر به نظر مي اومد. شايد يكي از دلايلي كه اينقدر سنگينه همين باشه.
یکی از دلایله سبکی دوربین بدنه دوربین هستش. پانا بدنه ضریفتری داره.ولی من تو دو مدل های s5is و s3is دیدم که رنگبدنه دوربین در قسمتهایی مخصوصا کلیدهای چند جهته از بین رفته وهمچنین خشه روی بدنه محسوس بود. حالا نمیدونم تو این sx10 همچین اتفاقاتی میوفته یا نه ولی یکی از مزیتهای این دوربین lcd چرخوان آن است که بعضی اوقات خیلی کار راه اندازه.ابعاد این دوربین بزرگتر هم است و این موضوع مزید بر علت بر سنگینی این دوربین است.
یکی از مواردی دیگه که در پانا کمتر بهش توجه میشه میزان بیرون امدن لنز دوربین است که اگه توجه داشته باشید در پانااین لنز کمتر از بدنه فاصله میگیره واین موضوع هم از لحاظ هندلینگ دوربین و تاثیر لرزش در هنگام زوم وهم از لحاظ محافظت لنز حائز اهمیت است

merikh_merikh
21-04-2009, 20:33
سلام.
دوستان من در این تاپیک یه پستی دادم ولی مدتی نبودم الان پیداش نکردم.نمیدونم کجاست.بگزریم.
دوستان من بین این دو دوربین موندم:
Sony Cybershot DSC-W290
Canon PowerShot SD970 IS - IXUS 990 IS
کدوم بهتره؟

mehdivet
21-04-2009, 23:02
سلام ، مخلصم
اگه از قيمتاشون مطلع شدين به منم حتما بگين (مخصوصا اگه بدون گارانتي باشه چه بهتر) :20:
سلامم..

KAKAJOKER
21-04-2009, 23:21
دوستان یه سایت معرفی کنید که توش نمونه عکسهای dsc-h20 رو بشه دید من که هرچی گشتم پیدا نشدبا تشکر

Senator_F
21-04-2009, 23:52
دوستان یه سایت معرفی کنید که توش نمونه عکسهای dsc-h20 رو بشه دید من که هرچی گشتم پیدا نشدبا تشکر

دوربینی که هنوز به طور رسمی وارد بازار نشده و حتی به دست ریویو کننده ها هم به اون صورت نرسیده،بالطبع غکسی هم ازش وجود نخواهد داشت.

KAKAJOKER
22-04-2009, 00:02
دوربینی که هنوز به طور رسمی وارد بازار نشده و حتی به دست ریویو کننده ها هم به اون صورت نرسیده،بالطبع غکسی هم ازش وجود نخواهد داشت.

سلام میدونید کی وارد ایران میشه و این قیمتی که تو سایت سونی زده یعنی 279 دلار تو ایران هم اگه بیاد همین حدوداست یا چجوریاست با تشکر:8:

gholam14
23-04-2009, 04:14

دوست عزيزسلام
چندروزپيش سوالي درمورد كانن sx10 پرسيدم كه پاسخم رادادي ولي چون دفترچه فارسي اين دوربين پيدا نميشود من كمي باآن مشكل دارم وقتي دوربين راخريدم باباطريهاي درون جعبه خودش خوب كارميكردكلي عكس هم گرفتم ويك شب كمي باتنظيمات آن ور رفتم تابيشتربادوربين آشناشوم كه بعدازمدتي نوشت باطريهاراتعويض كنيدازآن روزهرچي باطري ميگذارم ياهمان اول ميگويدباطريهاراتعويض كنيديابعدازگرفتن يكي دوعكس چندنمونه باطري هم تا الآن امتحان كردم شمافكرميكنيدمشكل ازكجاست وآياهميشه بايدروي مونيتورآن اينهمه شلوغ باشدچون تقريبا اطراف همه مونيتورشكلهاي مختلفي هست كه خيلي ازآنهارامن نميدانم براي چه كاريست اگرشمادوست عزيزياديگردوستاني كه ازكاننPowerShot SX10 ISاستفاده ميكنندخواهش ميكنم پاسخ مرابدهيد.
باسپاس

alih2010
23-04-2009, 10:45
دوست عزيزسلام
چندروزپيش سوالي درمورد كانن sx10 پرسيدم كه پاسخم رادادي ولي چون دفترچه فارسي اين دوربين پيدا نميشود من كمي باآن مشكل دارم وقتي دوربين راخريدم باباطريهاي درون جعبه خودش خوب كارميكردكلي عكس هم گرفتم ويك شب كمي باتنظيمات آن ور رفتم تابيشتربادوربين آشناشوم كه بعدازمدتي نوشت باطريهاراتعويض كنيدازآن روزهرچي باطري ميگذارم ياهمان اول ميگويدباطريهاراتعويض كنيديابعدازگرفتن يكي دوعكس چندنمونه باطري هم تا الآن امتحان كردم شمافكرميكنيدمشكل ازكجاست وآياهميشه بايدروي مونيتورآن اينهمه شلوغ باشدچون تقريبا اطراف همه مونيتورشكلهاي مختلفي هست كه خيلي ازآنهارامن نميدانم براي چه كاريست اگرشمادوست عزيزياديگردوستاني كه ازكاننPowerShot SX10 ISاستفاده ميكنندخواهش ميكنم پاسخ مرابدهيد.
باسپاس
سلام دوست عزیز باطری داخل جعبه دوربین از نوع آلکالاین میباشد واز نوع بسیار مرغوبیست واگر شما بخواهین از باطریهای معمولی قلمی استفاده کنید همین مشکلی میشود که گفتی شما باید4عدد باطری شارژی قلمی AA با یک شارژر بگیری که حدود 20 تا 30 هزار تومن میشه اما مواظب باش باطری تقلبی بهت ندن تشخیص تقلبی ازاصلی کار سختیه وشاید غیر ممکن من تفاوتی که دیدم فقط باطری اصلی سنگینتره حالا برای اینکه تقلبی نخری چندپیشنهاد میکنم باطری از نوع سونی ویا انرژزایزر بگیر سونی یک نوع باطری شارژی داره که هزار بار شارژ میشه من خودم این باطری گرفتم حدود 400 عکس میگیرم یه20 دقیقه فیلمبرداری و با دوربین ور میرم تا شارژ تموم میشه باطری سونی سفید رنگه باطرح نارنجی با هولوگرام سونی حتما از نمایندگی سونی بخر باطری انرژزایزر هم باطری خیلی خوبیه من به عنوان باطری یدکی گرفتم 2500 میلی آمپره دوست عزیز حتما باطری شارژی خوبی بگیریکی از مزیتها اینه که دره جا باطری دوربین بخاطراستفاده های مکرر باطری ممکن لق بشه وباطری خوب به طبع بخاطر دوام شارژ دیرتر احتیاج به تعویض باطری داری راجع به شکلهای اطراف مونیتور هم میتونی اونها رو از رو مانیتور حذف کنی برای این کار از منو وارد شودرقسمت نمایش سفارشی کزینه های آیکن دار و حذف کن ولی به نظر من این کارو نکن چون این شکلها هر کدوم وقت عکسبرداری اطلاعات جالبی بهت میدن اما اون شکلها چی هستن نمیدونم چطوری توزیح بدم بهتره ازبالای مانیتور به سمت راست بگم اولش نشانگر زومه دوربینه که وقت زوم کردن در بالای صفحه میاد بعد شکل یه گل که حالت ماکرو برای عکاسی از سوژه های کوچک ونزدیکه همین شکل گل بانگهداشتن چند لحظه دگمه ماکرو درکلیدهای 4گانه سوپر ماکرو میشه شکل اون یه گل که یهs داخلشه که برای عکاسی ازسوژه های ریز وبسیار نزدیکه شکل بعدی نشاندهنده سرعت ایزوه شکل بعدوضعیت فلاش دوربینه بعدی علامت یه چشمه که وضعیت سیستم رفع قرمزی چشمه شکل بعدی مربوط می شه به حالتهای عکاسی مثلا یک عکس بگیره یا دوتا و یابیشتر یاعکس و با تاخیر بگیره برای زمانی خوبه عکاسم توی کادر باشه که میتونی درقسمت پایین کلید 4گانه تنضیم کنی بعدی یه عکس دوربین میاد که چرخش دوربین نشون میده شکل بعد که گوشه سمت راسته حالت دوربینه که مثلا روی اتوماتیکه یاc,tv.av.p........حالا شکل سمت راست مانیتوراز بالا به پایین علامت دایره کلمه i بغلش نشاندهنده وضعیت دقت تصویر شکل بعدیه دست هست که مربوطه به لرزشگیر دوربین - علامت MF سیسنم فوکوس دستیه که با فشار دادن دکمه بالایی4گانه وتنضیم اون باولوم دور کلیدههای 4 گانهمیتونی استفاده کنی. فکر کنم تا همین اندازه کافیه سر تو درد اوردم سعی کردم یه توضیحاتیم بدم چون دفترچه ندار ی شاید بدردت بخوره اگه سئوالیم داشتی بپرس من در خدمتم.

merikh_merikh
23-04-2009, 14:28
سلام.
دوستان من در این تاپیک یه پستی دادم ولی مدتی نبودم الان پیداش نکردم.نمیدونم کجاست.بگزریم.
دوستان من بین این دو دوربین موندم:
Sony cybershot dsc-w290
canon powershot sd970 is - ixus 990 is
کدوم بهتره؟
دوستان یه توجهی هم به ما کنید و راهنماییم کنید.
ممنون

adriyano
23-04-2009, 23:58
سلام دوستان عزیز من طی این 2 سال اولین باره نظر میدم من زیاد انلاین نمی شم
من یه دوربین fz28 خریدم چند روزیه از جمهوری خودم نه یکی از دوستام واسم تهیه کر 395 تومن میشه بگین قیمت مناسبی خریدم یا گرون خریدم
حالا هر هست گذشته ولی ممنون می شم قیمتش رو بگین .تو چه مایه ای هستش؟

prowler88
24-04-2009, 12:01
سلام دوستان عزیز من طی این 2 سال اولین باره نظر میدم من زیاد انلاین نمی شم
من یه دوربین fz28 خریدم چند روزیه از جمهوری خودم نه یکی از دوستام واسم تهیه کر 395 تومن میشه بگین قیمت مناسبی خریدم یا گرون خریدم
حالا هر هست گذشته ولی ممنون می شم قیمتش رو بگین .تو چه مایه ای هستش؟
قيمتش تو همين مايه هاست. قبل از عيد يكي از بچه ها گرفت 400. مباركه...

prowler88
24-04-2009, 12:04
دوستاني كه تا حالا نديدن يه سري به dpreview بزنن ريويوي سوني HX1 رو ببينن.

prowler88
24-04-2009, 12:15
دوستان یه توجهی هم به ما کنید و راهنماییم کنید.
ممنون
من نميدونم قيمت اين دو تا دوربين چنده ولي خب كنان يه سر و گردن بالاتره.SD990 اولين دوربين سري Ixus هست كه تنظيمات دستي داره. كنان 14.7 مگاپيكسله. سوني 8 مگاپيكسل. سنسور كنان خيلي از سوني بزرگتره. سرعت شاتر تا 15 ثانيه داره. سوني تا 1 ثانيه بيشتر نداره. فلاشش قويتره. سنسور چرخش داره. مموريSD ميخوره كه از Pro Duo سوني خيلي ارزون تره. كيفيت ال سي ديش بالاتره. و سيستم زمان بندي عكاسي داره. شما ميدونين تفاوت قيمتشون چقدره؟

avecina.ir
24-04-2009, 12:38
سلامم..
دوستاني كه تا حالا نديدن يه سري به dpreview بزنن ريويوي سوني HX1 رو ببينن.ایول دوربین خیلی پرقدرتیه.این دوربین رفت توی لیست انتخاب خرید من بالاتر از Panasonic FZ-28
تا جاییکه من میدونم اولین دوربین عکاسی دیجیتال هستش که قابلیت ضبط فیلم با کیفیت Full HD داره یعنی 1080p و 30fps و MPEG4 AVC/H.264 که واسه کسانیکه عاشق فیلمبرداری با کیفیت فوق العاده بالا هستن بسیار مناسبه
ضمنن زوم اپتیکال 20X هم یه شاهکار دیگه هستش
فقط چون مجهز به حسگر CMOS هستش باید کیفیت عکسهاش را بروبچ بررسی کنن تا ببینیم از دوربینهای CCD بدتر نباشه! ضمن اینکه CMOS بودنش باعث طول عمر باتریش شده
یه قابلیت واقعن فوق العاده: قابلیت عکس برداری پیاپی 10فریم در ثانیه!!
ضمنن قیمتش در ابتدای ورود به بازار ایران گمون کنم حدود 500 تومن باید باشه
ایرادی که من بهش میگیرم فعلن حافظه ی داخلی ناچیزشه: 11 مگابایت
اینجا را هم برم ببینم چی گفتن:

hrhgroup
24-04-2009, 12:49
سلام
دوربین دیجیتال (دوربین فیلم برداری یا هندی کم نه) هست که فیلم برداریش بصورت hd باشه؟ اگه هست مدلش رو معرفی کنید.

ممنون

prowler88
24-04-2009, 13:09
سلامم..ایول دوربین خیلی پرقدرتیه.این دوربین رفت توی لیست انتخاب خرید من بالاتر از Panasonic FZ-28
تا جاییکه من میدونم اولین دوربین عکاسی دیجیتال هستش که قابلیت ضبط فیلم با کیفیت Full HD داره یعنی 1080p و 30fps و MPEG4 AVC/H.264 که واسه کسانیکه عاشق فیلمبرداری با کیفیت فوق العاده بالا هستن بسیار مناسبه
فقط چون مجهز به حسگر CMOS هستش باید کیفیت عکسهاش را بروبچ بررسی کنن تا ببینیم از دوربینهای CCD بدتر نباشه! ضمن اینکه CMOS بودنش باعث طول عمر باتریش شده

درسته. دوربين خوبيه. ولي فقط نقاط قوتش رو در نظر نگير. چند تا نقطه ضعف هم داره. از جمله مشكلات كيفيت تصوير و نويز و البته اين كه مموري Pro Duo ميخوره. اگه شما بخواي يه مموري ظرفيت بالا بخري (كه براي فيلم برداريHD واقعا لازمه) هزينه ي زيادي رو متحمل ميشي. قيمتش هم اگه 500 تومن باشه من از تعجب شاخ در ميارم. حتما بالاتر.ه

prowler88
24-04-2009, 13:11
سلام
دوربین دیجیتال (دوربین فیلم برداری یا هندی کم نه) هست که فیلم برداریش بصورت hd باشه؟ اگه هست مدلش رو معرفی کنید.

ممنون
بله هست. شما محدوده ي قيمت رو مشخص كن بهتر بشه راهنماييت كرد.

PC°BASE
24-04-2009, 13:28
حالا تا بیشتر حالم بدتر نشده همین sx10 رو میخرم ... دیگه نه بیشتر تحقیق میکنم و نه بیشتر فکر .

بازم تشکر از دوستان . تاپیک مفیدی است امیدوارم نتایج کمک هاتون رو در این تاپیک به دیگران در زندگیتون مشاهده کنید .:11:
خدا حافظ .

avecina.ir
24-04-2009, 14:47
سلامم..
سلام

ممنون
بله تا دلت بخواد هستش.فقط اول اینا را معلوم کن
1- بودجه
2- کامپکت میخوای یا غیر کامپکت

KAKAJOKER
24-04-2009, 22:34
دوستان کمکم کنید بین w150 و a2000 کدوم رو انتخاب کنم دیگه هیچ مهلتی ندارم باید هرچه زودتر بگیرم با تشکر

hrhgroup
24-04-2009, 22:53
سلامم..
بله تا دلت بخواد هستش.فقط اول اینا را معلوم کن
1- بودجه
2- کامپکت میخوای یا غیر کامپکت

سلام

1- بودجه: تا 500 تومن ماکزیمم.
2. کامپکت منظورتون از نظره ابعاده؟ اگه آره، ترجیحا کامپکت باشه بهتره، ولی زیاد مهم نیست، قاعدتا اگه کامپکت باشه یک چیزی مثه زومش کمتر میشه دیگه!؟

Senator_F
24-04-2009, 22:58
سلام

2. کامپکت منظورتون از نظره ابعاده؟ اگه آره، ترجیحا کامپکت باشه بهتره، ولی زیاد مهم نیست، قاعدتا اگه کامپکت باشه یک چیزی مثه زومش کمتر میشه دیگه!؟

دوربین کامپکت که میشه،خیلی چیزاش کم میشه که یکیش زومه؛غیر زوم،کیفیتش،قدرت فلاشش،ماکروش،کیفیت لنزش و خیلی چیزای دیگه اش هم کم میشه.

mh.attari
24-04-2009, 23:00
سلام دوست عزیز باطری داخل جعبه دوربین از نوع آلکالاین میباشد واز نوع بسیار مرغوبیست واگر شما بخواهین از باطریهای معمولی قلمی استفاده کنید همین مشکلی میشود که گفتی شما باید4عدد باطری شارژی قلمی AA با یک شارژر بگیری که حدود 20 تا 30 هزار تومن میشه اما مواظب باش باطری تقلبی بهت ندن تشخیص تقلبی ازاصلی کار سختیه وشاید غیر ممکن من تفاوتی که دیدم فقط باطری اصلی سنگینتره حالا برای اینکه تقلبی نخری چندپیشنهاد میکنم باطری از نوع سونی ویا انرژزایزر بگیر سونی یک نوع باطری شارژی داره که هزار بار شارژ میشه من خودم این باطری گرفتم حدود 400 عکس میگیرم یه20 دقیقه فیلمبرداری و با دوربین ور میرم تا شارژ تموم میشه باطری سونی سفید رنگه باطرح نارنجی با هولوگرام سونی حتما از نمایندگی سونی بخر باطری انرژزایزر هم باطری خیلی خوبیه من به عنوان باطری یدکی گرفتم 2500 میلی آمپره دوست عزیز حتما باطری شارژی خوبی بگیریکی از مزیتها اینه که دره جا باطری دوربین بخاطراستفاده های مکرر باطری ممکن لق بشه وباطری خوب به طبع بخاطر دوام شارژ دیرتر احتیاج به تعویض باطری داری راجع به شکلهای اطراف مونیتور هم میتونی اونها رو از رو مانیتور حذف کنی برای این کار از منو وارد شودرقسمت نمایش سفارشی کزینه های آیکن دار و حذف کن ولی به نظر من این کارو نکن چون این شکلها هر کدوم وقت عکسبرداری اطلاعات جالبی بهت میدن اما اون شکلها چی هستن نمیدونم چطوری توزیح بدم بهتره ازبالای مانیتور به سمت راست بگم اولش نشانگر زومه دوربینه که وقت زوم کردن در بالای صفحه میاد بعد شکل یه گل که حالت ماکرو برای عکاسی از سوژه های کوچک ونزدیکه همین شکل گل بانگهداشتن چند لحظه دگمه ماکرو درکلیدهای 4گانه سوپر ماکرو میشه شکل اون یه گل که یهs داخلشه که برای عکاسی ازسوژه های ریز وبسیار نزدیکه شکل بعدی نشاندهنده سرعت ایزوه شکل بعدوضعیت فلاش دوربینه بعدی علامت یه چشمه که وضعیت سیستم رفع قرمزی چشمه شکل بعدی مربوط می شه به حالتهای عکاسی مثلا یک عکس بگیره یا دوتا و یابیشتر یاعکس و با تاخیر بگیره برای زمانی خوبه عکاسم توی کادر باشه که میتونی درقسمت پایین کلید 4گانه تنضیم کنی بعدی یه عکس دوربین میاد که چرخش دوربین نشون میده شکل بعد که گوشه سمت راسته حالت دوربینه که مثلا روی اتوماتیکه یاc,tv.av.p........حالا شکل سمت راست مانیتوراز بالا به پایین علامت دایره کلمه i بغلش نشاندهنده وضعیت دقت تصویر شکل بعدیه دست هست که مربوطه به لرزشگیر دوربین - علامت MF سیسنم فوکوس دستیه که با فشار دادن دکمه بالایی4گانه وتنضیم اون باولوم دور کلیدههای 4 گانهمیتونی استفاده کنی. فکر کنم تا همین اندازه کافیه سر تو درد اوردم سعی کردم یه توضیحاتیم بدم چون دفترچه ندار ی شاید بدردت بخوره اگه سئوالیم داشتی بپرس من در خدمتم.
دوست عزیز فکر کنم توضیحاتت واسه sx1 هم به درد بخوره یه سوال ازت دارم به نظرت من چه تنظیماتی بکنم که تو یه منظره بهترین عکسو بده واگه تو این منظره افراد هم بودن چیکار کنم؟
منظره منظورم طبیعت هست

avecina.ir
24-04-2009, 23:08
ببین کامپکتها جمع و جور و باریکن و مدلی مثل Panasonic Lumix DMC-ZS3 زوم 12x optical داره که واسه یه کمپاکت عالیه
ضمنن از 1280x720 pixels, 30fps یعنی HD پشتیبانی میکنه و قیمتش هم باید بین 400 تا 450 باشه که بیشتر از Panasonic Lumix DMC-FZ28 با گارانتی و بیمه هستش.ولی شما با خرید FZ-28 امکانات بیشتری بدست میاری اما وزنش بالای400گرمه و بزرگتره و جاگیرتره و نمیتونی توی جیبت حملش کنی!

alih2010
25-04-2009, 01:11
دوست عزیز فکر کنم توضیحاتت واسه sx1 هم به درد بخوره یه سوال ازت دارم به نظرت من چه تنظیماتی بکنم که تو یه منظره بهترین عکسو بده واگه تو این منظره افراد هم بودن چیکار کنم؟
منظره منظورم طبیعت هست

دوست عزیز سلام اگه اشتباه نکنم منظورتون اینه که
زماني هست كه مي خواهيد از يك منظره عكس بگيريد در اين حالت مي خواهيد همه چيز چه دور و چه نزديك در تصوير شما شفاف باشد حتی افراد يك قانون تخميني اينه که:(تنضیمات دیافراگم)
يك Aperture بزرگ (يا F با مقدار كوچك) مثلاً P/2.8 براي بدست آوردن عمق كم تصوير (وضوح تصوير در فاصله كم)

يك Aperture كوچك (يا F با مقدار بزرگ) مثلاً F/8.0 براي بدست آوردن عمق تصوير بالا (وضوح تصوير تا فاصله دور) اولین کاری که باید انجام بدی اینه که دوربینه رو حالتavویا بهتره روحالت دستی Mقراربدی ومقدار دیافراگم رو روی F/8 قرار بدی دومین کاری که باید انجام بدی حذف سیستم تشخیص چهره دوربینه چون اگه این کارو نکنی باز دوربین قسمتهای دور ه تارمیگیره فکر کنم تنضیمات sx1هم باsx10 یکی باشه بدین خاطر از منووارد شده در قسمت کادرAF گزینه ردیابی چهره و بهFlexizone تغییر بده بعد باید جهت تنظیم نور و تصویر خوب از تنظیمات شاتر ویا ایزو استفاده کنی (درحالت دستی M) .

Mohammad Hosseyn
25-04-2009, 01:13
ایول دوربین خیلی پرقدرتیه.این دوربین رفت توی لیست انتخاب خرید من بالاتر از Panasonic FZ-28
کد:

دوربین بسیار جالبیه ... قابلیت های بیشتری هم داره ...

من تو وبلاگم در موردش نوشتم :

به نظر من دوربین خیلی خوبی میتونه باشه و برگ برنده ی سونی تو نمیه حرفه ای هاست ...

موفق باشید

mh.attari
25-04-2009, 01:38
دوست عزیز سلام اگه اشتباه نکنم منظورتون اینه که

زماني هست كه مي خواهيد از يك منظره عكس بگيريد در اين حالت مي خواهيد همه چيز چه دور و چه نزديك در تصوير شما شفاف باشد حتی افراد يك قانون تخميني اينه که:(تنضیمات دیافراگم)
يك aperture بزرگ (يا f با مقدار كوچك) مثلاً p/2.8 براي بدست آوردن عمق كم تصوير (وضوح تصوير در فاصله كم)

يك aperture كوچك (يا f با مقدار بزرگ) مثلاً f/8.0 براي بدست آوردن عمق تصوير بالا (وضوح تصوير تا فاصله دور) اولین کاری که باید انجام بدی اینه که دوربینه رو حالتavویا بهتره روحالت دستی mقراربدی ومقدار دیافراگم رو روی f/8 قرار بدی دومین کاری که باید انجام بدی حذف سیستم تشخیص چهره دوربینه چون اگه این کارو نکنی باز دوربین قسمتهای دور ه تارمیگیره فکر کنم تنضیمات sx1هم باsx10 یکی باشه بدین خاطر از منووارد شده در قسمت کادرaf گزینه ردیابی چهره و بهflexizone تغییر بده بعد باید جهت تنظیم نور و تصویر خوب از تنظیمات شاتر ویا ایزو استفاده کنی (درحالت دستی m) .

دوست گلم اولا ازت خیلی تشکر میکنم دوما اینا رو از کجا یاد گرفتی به ما هم بگو یاد بگیریم سوما اگر ایدی من رو اد کنی تا بتونم باشما بیشتر حرف بزنم خیلی خوشحال میشم چهارما چیکار کنم که عکسام با این دوربین در تمامی حالات بهترین کیفیت رو داشته باشه اصلا به نظر من چون افراد زیادی این دوربینو دارن یه اموزش واسش بزار ملتم دعات میکنن در کل راهنمایی هات واقعا معرکس

alih2010
25-04-2009, 07:05
دوست گلم اولا ازت خیلی تشکر میکنم دوما اینا رو از کجا یاد گرفتی به ما هم بگو یاد بگیریم سوما اگر ایدی من رو اد کنی تا بتونم باشما بیشتر حرف بزنم خیلی خوشحال میشم چهارما چیکار کنم که عکسام با این دوربین در تمامی حالات بهترین کیفیت رو داشته باشه اصلا به نظر من چون افراد زیادی این دوربینو دارن یه اموزش واسش بزار ملتم دعات میکنن در کل راهنمایی هات واقعا معرکس

خواهش میکنم من چیزی بلد نیستم شما نسبت به من لطف داری یه توضیح راجع به عدد دیافراگم بدم تکمیل ترش بکنم گفتم روی f8 بزاری اماشما باید مثلا روی f5,f6...... محک بزنی تا تنضیماتش دست بیاد یه چیز دیگه دوربینها در سیستم تشخیص چهره اگه چهره ویا فرد فضای بیشتر کادر و پر کنه ویا لاخص سوژه وسط تصویر باشه تصویر پشت تار میشه این خودش مزیت عکسهای پرتره است در این صورت سوژه برجسته تر جلب نظر میکند شما اگر میخواهیداین حالت بوجود نیاید میتوانید سوژه را دورتر وبهتراینکه در یک گوشه کادر قرار دهید سعی میکنم دو نمونه عکس برایتان بزارم تا منظورم را بهتر ادا کنم

alih2010
25-04-2009, 07:26
خواهش میکنم من چیزی بلد نیستم شما نسبت به من لطف داری یه توضیح راجع به عدد دیافراگم بدم تکمیل ترش بکنم گفتم روی f8 بزاری اماشما باید مثلا روی f5,f6...... محک بزنی تا تنضیماتش دست بیاد یه چیز دیگه دوربینها در سیستم تشخیص چهره اگه چهره ویا فرد فضای بیشتر کادر و پر کنه ویا لاخص سوژه وسط تصویر باشه تصویر پشت تار میشه این خودش مزیت عکسهای پرتره است در این صورت سوژه برجسته تر جلب نظر میکند شما اگر میخواهیداین حالت بوجود نیاید میتوانید سوژه را دورتر وبهتراینکه در یک گوشه کادر قرار دهید سعی میکنم دو نمونه عکس برایتان بزارم تا منظورم را بهتر ادا کنم

prowler88
25-04-2009, 07:26
دوربین بسیار جالبیه ... قابلیت های بیشتری هم داره ...

من تو وبلاگم در موردش نوشتم :

به نظر من دوربین خیلی خوبی میتونه باشه و برگ برنده ی سونی تو نمیه حرفه ای هاست ...

موفق باشید
??????????

prowler88
25-04-2009, 07:46
سلام

دوستمون گفتن كامپكت بودن روي كيفيت عكس و لنز و ماكرو تاثير داره. اين مطلب در مورد همه ي دوربين هاي كامپكت صدق نميكنه. از جمله LX-3
اگه بخواين كامپكت بخرين بهترين انتخاب Panasonic LX-3 هست. از نظر اندازه ي سنسور و كيفيت تصوير از همه ي دوربين هاي كامپكت و نيمه حرفه اي سرتره. فقط زومش خيلي كمه در حد 2.5 برابر. اگر هم بخواين SLR-Like بگيرين بهترين انتخاب Panasonic FZ28 هست. به طور كلي پاناسونيك بيشتر از بقيه ي برندها روي فيلمبرداري كار كرده.

prowler88
25-04-2009, 08:12
يافتم...

بالاخره معلوم شد كدوم دوربين كامپكت با قابليت فيلمبرداري HD در حالت فيلمبرداري زوم ميكنه.

Panasonic Lumix DMC-ZS3

Mohammad Hosseyn
25-04-2009, 08:46
??????????
تصحیح شد ... اون پست اشتباه نقل و قول شده بود ... منظور همون hx-1 بود

avecina.ir
25-04-2009, 12:50
سلامم..
يافتم...

بالاخره معلوم شد كدوم دوربين كامپكت با قابليت فيلمبرداري hd در حالت فيلمبرداري زوم ميكنه.

panasonic lumix dmc-zs3
این دوربین را خیلی وقته منم مشخصاتش را دیدم ولی یه همچین چیزی که گفتی توی مشخصاتش ندیده بودم......میشه لینک تایید معتبری ازش بگی؟؟

mehdivet
25-04-2009, 12:53
سلام بله درسته و علاوه بر اونf/s 60 فيلم برداري ميكنه، نسبت به canon sx 200 isخوشگلتر هم هست(نظر شخصي) اما تا جايي كه من ميدونم هنوز به بازار نيومده.(البته sony t 500 هم HD و زوم داره ولي دوستاني كه اطلاعات خوبي دارن زياد تعريفش نكردن).
يافتم...

بالاخره معلوم شد كدوم دوربين كامپكت با قابليت فيلمبرداري HD در حالت فيلمبرداري زوم ميكنه.

Panasonic Lumix DMC-ZS3

avecina.ir
25-04-2009, 13:13
سلام بله درسته و علاوه بر اونf/s 60 فيلم برداري ميكنه، نسبت به canon sx 200 isخوشگلتر هم هست(نظر شخصي) اما تا جايي كه من ميدونم هنوز به بازار نيومده.(البته sony t 500 هم HD و زوم داره ولي دوستاني كه اطلاعات خوبي دارن زياد تعريفش نكردن).
یخوره بیشتر گشتم یجا دیدم نوشته بود ZS3 هم زوم فیلبرداری داره....ضمنن مقایسه ی خوبی کرده بود با SX200 IS

Canon PowerShot SX200 IS
PROS:
Manual Controls
Sensor larger by 0.006 inch
More pixels (maybe better for cropping day shots?)

CONS:
Large size HD video files
Mono video sound
Pop-up flash pops-up at turn on
More pixels (dense sensor)
No video zooming

Panasonic Lumix ZS3
PROS:
Small size AVCHD Lite HD video files
Dolby Digital stereo sound recording
Sensor less dense
More usable focal range (wider angle)
Video zooming
Less pixels (less dense)

CONS:
No manual control
Loose mode dial (maybe only on pre-production?)

SX200 IS که توی بازارهای جهانی قیمتش کمتر از 350 دلاره توی ایران حدودن 440 تومنه!! با این حساب ZS3 که 400 دلار قیمت داره در ابتدای ورودش خیلی بعیده زیر 450 تومن قیمت داشته باشه!!:18:

mh.attari
25-04-2009, 17:40
nدوست عزیز واقعا عکسات خیلی خوب بودن یه سوال دیگه که ازت دارم اینکه اگه فقط از شخص عکس بگیریم چیکار کنیم که بهترین عکسو داشته باشیم؟

ویه سوال از همه ایا کتاب خاصی رو میشناسید که واسه من خیلی مفید باشه اگه پی دی اف باشه خیلی ممنونتون میشم؟

unforgiven2009
25-04-2009, 18:12
nدوست عزیز واقعا عکسات خیلی خوب بودن یه سوال دیگه که ازت دارم اینکه اگه فقط از شخص عکس بگیریم چیکار کنیم که بهترین عکسو داشته باشیم؟

ویه سوال از همه ایا کتاب خاصی رو میشناسید که واسه من خیلی مفید باشه اگه پی دی اف باشه خیلی ممنونتون میشم؟
به بخشه مقاله هاي سايت عكاسي روجوع كنيد .اونجا مطالبه متنوع و مفيدي در زمينه عكاسي پيدا مي كنيد.