PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شرح نبرد ترموپيل بدون جعليات فيلم 300

irankingworld
19-08-2007, 06:46
همانطور كه مي دانيد چندي پيش فيلمي سرتاسر دروغ و پر از جعليات تاريخي به دست
كمپاني برادران وارنر مستقر در ايالات متحده امريكا ساخته شد كه خشم ميهن پرستان
ايراني را تا حدودي برانگيخت و مهاجران بي اصل و نسبي كه اهالي ايالات متحده را تشكيل
مي دهند با چنين فيلم مضحكي سعي كردند اين نبرد را به گونه اي كه خود مي پسنديدند
به معرض نمايش بگزارند اما دريغا كه تاريخ مدام نوشته ميشود و فيلمي به مانند 300 به
سرعت برق از يادها فراموش مي شود و تنها خاطره زشتي از خود بر جاي مي گزارد.

در اين كتاب الكترونيكي سعي كرده ام تا حدودي قسمت هايي از اين نبرد مهيب را براي
شما عزيزان به رشته تحرير دراورده تا تفاوت ميان يك تاريخ واقعي و يك سري مزخرفات را
از هم به درستي هر چه تمامتر از هم تميز بدهيد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

linker
19-08-2007, 15:00
دوست عزیز ممنون !
کتاب 7 صفحه بود ولی کامل کامل بود!
آپلود کردم در انجمن تااین فایل هیشه در دسترس باشه.

Behroooz
19-08-2007, 17:03
براي اشنايي با تاريخ مفيده .
مرسي

Arman_Panda
19-08-2007, 17:42
سپاسگزارم من این یک کتاب با ترجمه ذبیح الله (فامیلش یادم نیست) بسیار پیش از ساخت این فیلم با نام شاه جنگ ایرانیان در چالدران و یونان که به شرح رویدادهای جنگ ترموپیل و جنگی که اگر اشتباه نکنم شاه عباس صفوی با عثمانی ها داشت خواندم بخشی از فیلم و گفتارها بر پایه این کتاب بود (گمانم کتاب را از نوشته های هرودت به فارسی برگدانده بودند)جالب است که در بخشی از فیلم هنگامی که خشایارشا به پیش شاه یونان می آید یارانش به او می گویند نرو ممکن است که تو را بکشد.شاه یونان در جواب می گوید نه ایرانیان انسان های راستگوی هستند و پایبند به قولشان ولی در فیلم میبینیم که می گوید:نه فکر نکنم اینقدر احمق باشند یعنی امیدوارم که نباشند.
این تنها بخشی از دروغگوی های این فیلم بود.

c0dest0rm
19-08-2007, 21:52
ذبیح الله منصوری یا ذبیح الله صفا ؟ فکر میکنم منصوری رو میگی! خدایش بیامرزد. کتاب سرزمین جاوید اثر جاودانه ایه!
به هر حال از بابت مقاله ممنونم.
موفق باشید.
( سرزمین جاوید هم اگر ایران پرستید !،(البته بعد از یگانه پرستی!) حتما بخونید. هشتاد صفحه که بخونید معتاد می شید! تا آخر جلد 5 رو یک ضرب میرید!)

Arman_Panda
19-08-2007, 22:38
چو ایران مباشد تن من مباد.چشم پس از کنکور کاردانی به کارشناسی یک کتاب می خواستم بخوانم با نام تجدد بومی خوب شد دو تا کتاب.راستی اسم نویسنده ذبیح الله صفا بود.

irankingworld
20-08-2007, 02:45
دوست عزیز ممنون !
کتاب 7 صفحه بود ولی کامل کامل بود!
آپلود کردم در انجمن تااین فایل هیشه در دسترس باشه.

درود بر شما دوست گرامي
از توجه شما سپاسگزارم.

irankingworld
20-08-2007, 02:50
ذبیح الله منصوری یا ذبیح الله صفا ؟ فکر میکنم منصوری رو میگی! خدایش بیامرزد. کتاب سرزمین جاوید اثر جاودانه ایه!
به هر حال از بابت مقاله ممنونم.
موفق باشید.
( سرزمین جاوید هم اگر ایران پرستید !،(البته بعد از یگانه پرستی!) حتما بخونید. هشتاد صفحه که بخونید معتاد می شید! تا آخر جلد 5 رو یک ضرب میرید!)

بله وصف اين كتاب را بارها شنيده ام اما متاسفانه هزينه ابتياع اين 5 جلد در مشهد
بالغ بر 20 هزار تومان مي باشد و من در شرايط فعلي كه در حال تشكيل زندگي
مي باشم پرداختش تا حدودي سنگين تمام مي شود.

irankingworld
20-08-2007, 03:00
سپاسگزارم من این یک کتاب با ترجمه ذبیح الله (فامیلش یادم نیست) بسیار پیش از ساخت این فیلم با نام شاه جنگ ایرانیان در چالدران و یونان که به شرح رویدادهای جنگ ترموپیل و جنگی که اگر اشتباه نکنم شاه عباس صفوی با عثمانی ها داشت خواندم بخشی از فیلم و گفتارها بر پایه این کتاب بود (گمانم کتاب را از نوشته های هرودت به فارسی برگدانده بودند)جالب است که در بخشی از فیلم هنگامی که خشایارشا به پیش شاه یونان می آید یارانش به او می گویند نرو ممکن است که تو را بکشد.شاه یونان در جواب می گوید نه ایرانیان انسان های راستگوی هستند و پایبند به قولشان ولی در فیلم میبینیم که می گوید:نه فکر نکنم اینقدر احمق باشند یعنی امیدوارم که نباشند.
این تنها بخشی از دروغگوی های این فیلم بود.

خواهش مي كنم دوست گرامي انجام وظيفه بود
به گمان من هرودت كه ملقب به پدر تاريخ نويسان جهان مي باشد گزافه گويي بيش نيست و نبوده
بزرگ نمايي او در وصف سپاهيان ايران در نبرد ترموپيل رسواي عام و خاص است.
بله متاسفانه فيلم 300 نمايشي بود پر از دروغ و قصدشان از ساخت اين فيلم مضحك تنها اين بود
كه بزرگي ايران زمين در دروان شكوهش را به زير سوال ببرند و جالب اينجاست كه يك مشت
انسان بي سر و پاي مهاجر كه اصل و نصبشان را به يونانيان مي چسباندند همچين فيلمي را
ساخته اند.

c0dest0rm
20-08-2007, 09:48
بله وصف اين كتاب را بارها شنيده ام اما متاسفانه هزينه ابتياع اين 5 جلد در مشهد
بالغ بر 20 هزار تومان مي باشد و من در شرايط فعلي كه در حال تشكيل زندگي
مي باشم پرداختش تا حدودي سنگين تمام مي شود.

درک میکنم. کتاب کلا خیلی گرونه. منم ماله بابام بود! ازش قرض گرفتم، دیگه ندادم! :31:
دیروز رفتم دو تا کتاب از پائولو کویلو خریدم شد 8 هزار تومان!!! :19: کتاب باید باشه جلدی 200! که همه بتونن بخرن. کاش دولت عوض یارانه ای که به سیگار و اینجور اسباب تخریب! میده، بیاد به کتاب یارانه بده.