PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا من نميتونم تو صفحه وب راحت و تميز فارسي بنويسم؟

sanaz
06-09-2005, 22:21
چرا من نميتونم تو صفحه وب راحت و تميز فارسي بنويسم؟ مگه فونت شما چيه؟ سايزش و غيره....

هر وقت ميخام فارسي بنويسم كج و ناخانا ميشه. (with dreamweaver)

sanaz
06-09-2005, 22:23
الان فونت اين توضيهات چيه؟

mpsjavad
07-09-2005, 01:02
با ســلام ..

دوست عزيز عموما شما در طراحي صفحات وب بايد از فونت يونيكد استفاده كنيد تا بوسيله هر مرورگر و با هر تنظيماتي به راحتي نمايش داده بشه ...

نوع فونت استفاده شده در اين انجمن هم از نوع Unicod UTF-8 و قلم Tahoma هست شما بايد موقع ذخيره كردن صفحه وبي كه با دريم ويور يا فرونت پيج طراحي كرديد به صورت Unicod UTF-8 اقدام كنيد ...

من با Dreamweaver كار نكردم :arrow:

sanaz
07-09-2005, 02:27
Unicod UTF-8 يعني چي؟ ميشه توضيح بدين و بگين چجوري انجامش بدم؟

mpsjavad
07-09-2005, 02:36
با سلام ..

دوست عزيز به ادرس زير مراجعه كنيد :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من با Dreamweaver كار نكردم

اما در مورد فرونت پيج اگر سوالي داريد در حد توان ميتونم پاسخگو باشم ...

موفق باشيد :arrow:

Nesta
07-09-2005, 03:18
سلام ساناز جان من با dreamweaver mx 2004 کار کردم که البته به تازگی‌ dreamweaver 8 beta هم اومده ،
حالا کاری نداریم ولی‌ شما باید از همونی‌ که جواد جان گفتند یا فونت standard خودش داره ولی‌ tahoma-arial yaghot اینا هم اگه استفاده کنی‌ مشگلی‌ نیست .اگه کج می‌زنه italic رو فعال کردین اون رو غیر فعال کنید و همچنین شما برای فارسی‌ نویسی‌ باید از راست به چپ بنویسید .اگه باز درست نشد بگو که من برم نصب کنم از رو منو بگم چون من زدم تو کار php-asp.net-c#.net یعنی‌ برنامه نویسی‌ در وب اون طرحی‌ هست اگه می‌خوای سایت رو خیلی‌ سریع آماده کنی‌ از webpage maker 2 استفاده کن.

sanaz
07-09-2005, 20:25
نه مشكل اينه كه فونتش قشنگ و خانا نيسس...
يعني مثل مال شما صاف نيس

Nesta
07-09-2005, 22:39
سلام می‌شه یک عکس بگیری از اونجا اینجا بگذاری اخینتری من متوجه نمیشام که منظور شما از این که میفرمائید صاف نیست یعنی‌ چی‌ ؟ صاف

tohave
13-09-2005, 00:40
سلام

من فکر میکنم شما مشکلتون در اینه که اچ تی ام ال ، اون لطافت پی اچ پی رو نداره. اگه شما با استایل شیت همه فونتها رو قبلا تعریف کنید و بعد از اون استفاده کنید این مشکلات حل خواهند شد. صفحه رو هم باید بتونین در چند مرورگر امتحان کنید و ببینین مشکل تو کدومیکی بیشتره. برای حل این مورد هم میتونین یه کد جاوا اضافه کنین که اول مرورگر استفاده کننده رو تشخیص بده و بعد استایل شیت مریوط به اون مرورگر رو استفاده کنه

در حد امکان در خدمتم