PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش سيستم مديريت محتواي جوملا joomla با توضيحات كامل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

hamed-666
01-11-2009, 00:48
با سلام - یه سوال داشتم که ممنون یا خیلی ممنون میشم سوالمو از طریق ایمیلم جواب دهید .

وقتی اسکریپی نصب می کنیم با نوشتن admin.php ددر اخر ادرس به صفحه مدیریت سایت می رویم اما وقتی سایتی را با نرم افزارهای ساخت وب خودمان ساختیم چگونه باید انرا مدیریت کنیم ؟

لطفا از طریق ایمیل hamedmhg@yahoo.com به سوالم پاسخ دهید . لطفا !!!!

amir_malas
20-11-2009, 11:38
من جوملا که نصب کردم صفحه اول 2 ستوننه هست...هر کار میکنم تک ستونه نمیشه!!!

آیا میشه یک ستونه کرد یا اون ورژنی که من نصب کردم 2ستونه هست؟؟؟:41:

JoomlArt
20-11-2009, 11:49
من جوملا که نصب کردم صفحه اول 2 ستوننه هست...هر کار میکنم تک ستونه نمیشه!!!

آیا میشه یک ستونه کرد یا اون ورژنی که من نصب کردم 2ستونه هست؟؟؟:41:

سلام

در مدیریت > منوها > منوی اصلی (فهرست اصلی) > اینجا روی آیتم منوی (صفحه اصلی) کلیک کنید تا پارامترهاش رو بهتون نشون بده.

سمت چپ قسمت (پارامترها - اصلی) تعداد ستون ها رو 1 قرار بدید. بقیه موارد رو هم میتونید دلخواه تنظیم کنید.

یا علی

JoomlArt
20-11-2009, 11:57
سلام به دوستان عزیز انجمن _ همچنین محسن جان عزیز
دوستان من تازه شروع به طراحی وب کردم البته فقط برای یادگیری سایتهای شخصی می خوام...
اولین سوال:
من برای نصب جوملا 2 تا راه الان دیدم یکی استفاده و نصب Wamp و دوم نصب My sql+PHP+... خوب حالا من از کدوم راه برم بهتر هستش؟

سوال دوم:
من Wamp رو نصب کردم التته یکی از دوستان زحمت کشید روند کار رو برام انجام داد حالا من وقتی Wamp رو باز می کنم و داخل مرور گرم می نویسم Localhost برای این که برای تنظیمات بیاد یه صفحه جوملا باز میشه اولا این که من توش هر جا میرم هی نوشته Warning که الان یه قسمتش هم دارید توی عکی می بینید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

, و این که من نمی تونم وارد تنظیمات خود سایت بشم....:13:

از این هم استفاده کردم:
Joomla_1.5.14-Stable-Full_Package-Farsi

سلام

شما از همون wamp استفاده کنید خودش سرویسهای php، mysql و apache رو نصب میکنه. همچنین میتونید از AppServ نیز استفاده کنید که کارش همینه.

دلیل اینکه با زدن localhost صفحه ی جوملا میاد اینه که شما جوملا رو در پوشه ی اصلی wamp نصب کردید. بهتره که در زیر پوشه ها نصب کنید تا بتونید بدون بهم ریختگی و همزمان چندین سایت رو روی localhost داشته باشید.
مثلا در پوشه ی c:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در حالیکه شما الان در c:\wamp\www نصب کردید.

برای رفتن به قسمت مدیریت باید بعد از آدرس جوملا administrator/ رو تایپ کنید.
مثلا: localhost/joomla/administrator

در مورد خطاها هم بفرمایید که از چه ورژنی از wamp استفاده میکنید؟

یا علی

JoomlArt
20-11-2009, 11:59
سلام
لینک پاک شده میشه دوباره آپ کنین ؟

کتاب رایگان آموزش جوملا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یا علی

kourosh_sos
20-11-2009, 12:32
به نظر بهترين سيستم مديريت محتوا وردپرس هستش جوملا رو فراموش كن

JoomlArt
20-11-2009, 13:00

دوست محترم شما باید با توجه به هدفتون از سایتی که راه اندازی میکنید سیستم مدیریت محتوا رو انتخاب کنید.
ورد پرس بسیار عالی و قوی هست اما برای کاربردهای مشخصی ساخته شده که معروفترین اون سایتهای بلاگی هستند.
جوملا چندین سال هست که بین رتبه ی 1 تا 3 سیستمهای مدیریت محتواست.
از قابلیتها و امکاناتش هم به اندازه ی کافی صحبت شده (نگاهی به extensions.joomla.org و تعداد الحاقات در زمینه های مختلف بیانگر موضوع هست).
رنک سایت رسمیش یعنی joomla.org در گوگل 9 هست، و یکی از بزرگترین فروم ها رو داره.
بسیاری از سایتهای دولتی و بزرگ ایرانی و خارجی از جمله iran.ir و irib.ir (< به میزان وسیع) دارن ازش استفاده میکنن.
چطور میشه جوملا رو فراموش کرد؟!

یا علی

Gilopa
29-11-2009, 14:29
بچه ها يه سوال
من جومولا فارسي دارم .. تو سايت رسمي جومولا نوشته جومولا فارسي يعني جومفا
من كنترل پنل رو در اختيار يكي از مديران سايت جومولا گذاشتم ايشون ميگند چرا جومفا نصب نكردي ..
خواب مگه جومولا فارسي همون جومفا نيست ؟ اگه نيست پس فرقشون چيه

سوال بعدي از دوستان اينه كه ميخوام يه عكس با فرمت gif (فلش نيست ) در بالاي سايتم قرار بدم
از كدوم كد استفاده كنم ؟ و بهترين مكان استفاده كد از نظرتون كجاست در قالب؟

Gilopa
29-11-2009, 15:07

اتفاقا برعكس وردپرس بسيار ضعيفه و باگهاي امنيتي زيادي داره به طوريكه سايت بنده 2 بارد در طي 2 هفته هك شد
و از ديگر اشكالاتش ارسال پست عجيب غريبشه كه آدم رو انگار ميخواد سركار بذاره و اصلا نميدوني چي به چيه
ايراد بعديش قالبهاي در حد وبلاگش هستش .با اينكه حجم قالبهاش زياده در نت اما من نتونستم يه قالب در حد سايت پيدا كنم .. اصلا اگه دقت كنيد خود سازنده هاشم هميشه ميگند سيستم مديريت وبلاگ و حرفي از سايت نميزنند :11:

amir_malas
02-12-2009, 23:11
خسته نباشید دوستان....

نمیشه توی جوملا کاری کرد لینک صفحات کوتاه تر بشه؟؟؟

آخه اینجوری خیلی طولانی هست هر کدوم...

JoomlArt
02-12-2009, 23:34
خسته نباشید دوستان....

نمیشه توی جوملا کاری کرد لینک صفحات کوتاه تر بشه؟؟؟

آخه اینجوری خیلی طولانی هست هر کدوم...

سلام

در "تنظیمات اصلی" جوملا سه گزینه ی "تنظیمات SEO" رو فعال کرده و در روت جوملا فایل htaccess.txt رو به htaccess. (توجه: نقطه در ابتدای نام فایل است) تغییر نام بدید. (اگر وب سرور شما آپاچی باشد و ماژول mod_rewrite در آن نصب باشد، این کار عملی است. معمولا در سرورهای لینوکس این دو مهیاست.)

اگر وب سرور آپاچی نیست، از سه گزینه ی "تنظیمات SEO" گزینه ی دوم یعنی apache mod_rewrite رو فعال نکنید.

یا علی

amir_malas
03-12-2009, 00:01
خیلی ممنون JoomlArt ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) جان...

امتحان می کنم مشکل داشتم مزاحم میشم...

تم های قشنگ و حالت گرافیکی برای جوملا کجا باید دانلود کنم؟

JoomlArt
03-12-2009, 07:17
سلام

خواهش میکنم.

قالبهای رایگان فارسی میتونید از سایت زیر بگیرید:

و قالبهای رایگان انگلیسی در سایتهای مختلف هست که معروفترینش
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید است.

اگر قالبهای حرفه ای لازم دارید اکثرا تجاری هستند و در سایتهایی همچون joomlart.com، rockettheme.com، yootheme.com و gavickpro.com یافت میشوند.

یا علی

amir_malas
03-12-2009, 23:50
این ماژول mod_rewrite رو از کجا یاید دانلود کنیم؟؟؟

لازمه حتما؟؟؟

راستی من هر کار میکنم این Header سایتم عوض نمیشه از کجا باید عوض کنم ؟؟؟

اون بالا همش مینوسه welcome to front page...میخوام عوض بشه!

JoomlArt
03-12-2009, 23:56
این ماژول mod_rewrite رو از کجا یاید دانلود کنیم؟؟؟

لازمه حتما؟؟؟

راستی من هر کار میکنم این Header سایتم عوض نمیشه از کجا باید عوض کنم ؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداون بالا همش مینوسه welcome to front page...میخوام عوض بشه!

سلام

ماژول mod_rewrite باید بر روی وب سرور آپاچی نصب شود و فقط مدیر سرور قادر به انجام آن است.
اگر شما مدیر سرور نیستید باید از هاستینگ خود این مورد رو بخواید.

برای تعویض عنوان صفحه:

مدیریت > منوها > منوی اصلی > صفحه ی اصلی > پارامترها - سیستم > عنوان صفحه

یا علی

amir_malas
06-12-2009, 13:26
برای این که بخوام یه category جدید به صورت صحیح ایجاد کنم از کجا باید برم؟؟؟؟

مثل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار آموزشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار فلش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار فیلم و صوت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار فشرده ساز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار قفل گذاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار مهندسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار موسیقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار مرورگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار چند رسانه ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار چت و مسنجر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار هک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار کنترل کننده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

( راستی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اسکریپتش چیه؟؟؟ )

amir_malas
06-12-2009, 17:40
این ماژول هایresources, Example Page و... که منو می سازن به درد میخورن یا پاکشون کنم؟

Hitman-Group
06-12-2009, 19:38
سلام
میگم من جوملا رو اپلود کردم حالا چه جوری باید نصبش کنم!؟

JoomlArt
07-12-2009, 07:53
برای این که بخوام یه category جدید به صورت صحیح ایجاد کنم از کجا باید برم؟؟؟؟

مثل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار آموزشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار فلش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار فیلم و صوت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار فشرده ساز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار قفل گذاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار مهندسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار موسیقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار مرورگر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار چند رسانه ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار چت و مسنجر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار هک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار کنترل کننده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

( راستی سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید اسکریپتش چیه؟؟؟ )

سلام

برای ایجاد category باید به مدیریت > مطالب > مدیریت مجموعه ها مراجعه کنید و از بالا دکمه ی "جدید" رو بزنید.
اگر بخواید مجموعه های شما به این شکل در کنار سایت ایست بشوند باید برای هر کدوم یک آیتم منو بسازید و نوعش رو لیست مجموعه قرار بدید.

سایت مورد نظر از سیستم phpnuke استفاده میکنه.

این ماژول هایresources, Example Page و... که منو می سازن به درد میخورن یا پاکشون کنم؟

اینها فقط برای نمونه هستند و در صورتیکه بهشون نیازی ندارید میتونید پاک کنید.

یا علی

JoomlArt
07-12-2009, 07:58
سلام
میگم من جوملا رو اپلود کردم حالا چه جوری باید نصبش کنم!؟

سلام

بستگی به این داره که میخواید در سرور نصب کنید یا روی کامپیوتر خودتون؟

و اگر روی سرور هست، سیستم عامل سرور شما چیست (لینوکس-ویندوز) و از چه کنترل پنلی استفاده میکنید؟

پیشنهاد میکنم کتاب رایگان و فارسی آموزش جوملا رو دریافت کنید:

و آموزش نصب جوملا روی سرورهای لینوکسی با کنترل پنل cPanel:

یا علی

ali20146
07-12-2009, 23:01
دوستان اگه میشه چند سایت که فضای رایگان برای نصب جوملا مدن را معرفی کنید

Hitman-Group
08-12-2009, 20:31
سلام

بستگی به این داره که میخواید در سرور نصب کنید یا روی کامپیوتر خودتون؟

و اگر روی سرور هست، سیستم عامل سرور شما چیست (لینوکس-ویندوز) و از چه کنترل پنلی استفاده میکنید؟

پیشنهاد میکنم کتاب رایگان و فارسی آموزش جوملا رو دریافت کنید:

و آموزش نصب جوملا روی سرورهای لینوکسی با کنترل پنل cPanel:

یا علی

سلام
من داخل خونه با ایزی پی اچ پی نصب کردم حالا میخوام روی هاست رایگان گیگفا نصب کنم که لینوکس است!

Hitman-Group
09-12-2009, 18:27
سلام لطفا یکم سریعتر یکی از استادان جواب بدن!
عجله دارم

JoomlArt
10-12-2009, 14:16
دوستان اگه میشه چند سایت که فضای رایگان برای نصب جوملا مدن را معرفی کنید

در مجموع هاستهای رایگان اصلا پیشنهاد نمیشوند چون محدودیتهایی دارند که در حین کار به مشکل خواهید خورد.

سلام لطفا یکم سریعتر یکی از استادان جواب بدن!
عجله دارم

دوست محترم مشکل شما دقیقا چیست؟ انتقال از لوکال به هاست؟

یا علی

Hitman-Group
12-12-2009, 17:21
الان من میخوام فایل جوملا رو که از اینترنت گرفتم اپلود کنم روی اینترنت و هاست سایت گیگفا!!!!

JoomlArt
12-12-2009, 17:29
سلام

از این آموزش در سایت گیگفا استفاده کنید:

اگر به مشکل خوردید در خدمتتون هستم.

یا علی

Hitman-Group
12-12-2009, 17:56
jomla را اپلود کردم و الان اومده بالا و تاجایی که میخواد نام دیتابیس و این بری رفتم !
الان گیر داده که نمیتونه با دیتابیس متصب بشه!
نام پایگاه داده چی؟؟! میدونم دیتابیس است اما مثل اینکه کار نمیکنه!

JoomlArt
12-12-2009, 22:20
سلام

نام دیتابیس، هاست، یوزر و پسورد دیتابیس رو چه چه چیزی وارد میکنید؟ آیا از صحت این موارد اطمینان دارید؟

فیلم زیر در این زمینه به شما کمک خواهد کرد:

یا علی

gladiator2714
01-01-2010, 19:37
سلام دوستان.
من توی گیگفا یه اکانت ساختم و از سرویس ها-نصب سریع اسکریپت جوملا رو نصب کردم.حالا چند تا مشکل دارم:
اول این که وقتی آدرس سایتم رو می زنم میره به این آدرس:
بعدش این که من هیچ کاری تو گیگفا نکردم می خوام بدونم آیا به پیکربندی خاصی نیاز داره؟
وقتی می خوام یه مطلب تو سایتم قرار بدم باید چه کار کنم؟
می دونم که سوالام خیلی مبتدیانه است ولی اگه جواب بدین ممنون میشم.
با تشکر:10:

amirpcp30
15-01-2010, 13:50
سلام
من نمیدون امروز چیکار کردم که الان مطالب سایتم دیگه نمایش داده نمیشه سطح دسترسی هم عمومی هست
مشکلش چیه؟
باید چیکار کنم؟

JoomlArt
15-01-2010, 14:40
سلام
من نمیدون امروز چیکار کردم که الان مطالب سایتم دیگه نمایش داده نمیشه سطح دسترسی هم عمومی هست
مشکلش چیه؟
باید چیکار کنم؟

سلام

آیا در مدیریت مطالب، مطلبی بعنوان سرصفحه (نمایش در صفحه ی اول) انتخاب شده است؟
آیا در کدهای فایل index.php قالب تغییری ایجاد کردید؟ در تنظیمات منوی "صفحه ی اصلی" چطور؟

یا علی

amirpcp30
15-01-2010, 15:15
سلام

آیا در کدهای فایل index.php قالب تغییری ایجاد کردید؟ در تنظیمات منوی "صفحه ی اصلی" چطور؟

یا علی

قبلا کار می کرد امروز اینطوری شده.

آیا در کدهای فایل index.php قالب تغییری ایجاد کردید؟
خیر

در تنظیمات منوی "صفحه ی اصلی" چطور؟
شاید

amirpcp30
15-01-2010, 16:54
سلام

یا علی

مشکلش رو فهمیدم از تاریخ انتشار بود (اما من امروز دستش نزدم)( به 84 بردم تا درست شد)
بالای سایتم هنوز می نویسه Welcome to the Frontpage
اینو چطوری باید بر دارم یکی دیگه بنویسم؟

JoomlArt
15-01-2010, 17:14
مشکلش رو فهمیدم از تاریخ انتشار بود (اما من امروز دستش نزدم)( به 84 بردم تا درست شد)
بالای سایتم هنوز می نویسه Welcome to the Frontpage
اینو چطوری باید بر دارم یکی دیگه بنویسم؟

سلام

منوها > منوی اصلی > صفحه ی اصلی > پارامترها - سیستم > عنوان صفحه

یا علی

amirpcp30
16-01-2010, 07:26
چطوری باید یک ماژون نصب کنم؟
من در قسمت نصب نصبشون میکنم در قسمت ماژول هم (مدیریت ) نشون داده میشه اما در صفحه ی اصلی نمی ایند باید چیکارشون کنم؟

JoomlArt
16-01-2010, 08:25
سلام

شما باید وارد تنظیمات ماژول بشید و گزینه ی انتشار رو روی "بله" بذارید.
همچنین باید یک موقعیت رو بهش بدید تا در اون موقعیت از قالب لود بشه.

یا علی

amigo
16-01-2010, 15:55
سلام دوستان گل
میخواستم یک مدیریت محتوا نصب کنم ولی پوشه دیتابیس روی هاستم هست ولی نمیدونم چطوری دیتابیس رو ایجاد کنم

این رو خود هاست به عنوان آموزش گذاشته اگه میشه یه کمکی بکنین

Make sure your database is in the "db" directory in your file space.
Here is a sample ASP code to connect to a MS Access database.
Dim Conn
Set Conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
strConnection = "DRIVER=Microsoft Access Driver(*.mdb);DBQ=" & Server.MapPath("/USERNAME/db/yourdatabase.mdb")
oConn.Open(strConnection)
....
...
oConn.Close

با تشکر

gladiator2714
27-01-2010, 00:03
سلام دوستان.
من می خوام تو منوی اصلی سمت راست سایتم یه گزینه جدید درست کنم.چطور باید این کار رو انجام بدم؟
آدرسم: کد:
با تشکر

JoomlArt
27-01-2010, 16:15
سلام دوستان گل
میخواستم یک مدیریت محتوا نصب کنم ولی پوشه دیتابیس روی هاستم هست ولی نمیدونم چطوری دیتابیس رو ایجاد کنم

این رو خود هاست به عنوان آموزش گذاشته اگه میشه یه کمکی بکنین

Make sure your database is in the "db" directory in your file space.
Here is a sample ASP code to connect to a MS Access database.
Dim Conn
Set Conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
strConnection = "DRIVER=Microsoft Access Driver(*.mdb);DBQ=" & Server.MapPath("/USERNAME/db/yourdatabase.mdb")
oConn.Open(strConnection)
....
...
oConn.Close

با تشکر

سلام

آموزشهای نصب جوملا رو از سایت زیر دریافت کنید:

همچنین به شما پیشنهاد میکنم کتاب فارسی و رایگان آموزش جوملا رو مطالعه کنید:

سلام دوستان.
من می خوام تو منوی اصلی سمت راست سایتم یه گزینه جدید درست کنم.چطور باید این کار رو انجام بدم؟
آدرسم: کد:
با تشکر

مدیریت > منوها > منوی اصلی > در toolbar بالا روی "جدید" کلیک کنید و نوع آیتم منو رو مشخص کرده و پس از انجام بقیه ی تنظیمات "ذخیره" را بزنید.

یا علی

amineng
27-01-2010, 21:35
بچه ها يه سوال
من كنترل پنل رو در اختيار يكي از مديران سايت جومولا گذاشتم ايشون ميگند چرا جومفا نصب نكردي ..
خواب مگه جومولا فارسي همون جومفا نيست ؟ اگه نيست پس فرقشون چيه

سوال بعدي از دوستان اينه كه ميخوام يه عكس با فرمت gif (فلش نيست ) در بالاي سايتم قرار بدم
از كدوم كد استفاده كنم ؟ و بهترين مكان استفاده كد از نظرتون كجاست در قالب؟
سلام
جواب این دوستمون چی شد؟:31:

hajHasan
04-02-2010, 17:40
سلام

دو تا سوال درباره جوملا دارم.

آیا کامپوننت یا ماژولی هست که مثل سایت یاهو, چند خبر خاص از شاخه های مختلف را بصورت گردشی همراه با نمایش یک تصویر کوچک نشان دهد ؟

هر وقت که گزینه بهینه سازی برای موتورهای جستجو را فعال میکنم, برخی مقالات یا گالریها نمایش داده نمی شوند. کلا برای بهینه سازی لینکهای سایت, کامپوننتی هست که مشکلات کمتری داشته باشه و قویتر باشه ؟

با تشکر

ara2947
04-02-2010, 22:18
با سلام و خسته نباشید
من برای یک سایت مذهبی یک سری امکانات میخوام اضافه بکنم که از شما میخوام راهنماییم کنید
من بدنبال یک ماژول یا کامپونت (هر کدام که بیشتر مناسب کارم باشد) هستم که بوسیله اون بتونم کتابخانه و گالری تصاویر و گالری صوتی ایجاد کنم. شمای کلی چیزی که میخوام مثل عکس زیر هست:
<url>[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]>
اون چیزی که مهم هست میخوام این در تمام صفحات نمایش داده بشه.اگه از نظر گرافیکی هم جالب باشه هم که عالی میشه.
منتظر کمک شما هستم

cnn
06-02-2010, 18:35
من با استفاده از برنامه wamp یه دیتابیس ساختم و حالا تو مرحله نصب جوملا هستم، تو صفحه بررسی پیش از نصب تو قسمت تنظیمات پیشنهاد شده دو تا گزینه با اون چیزی که پیشنهاد شده یکی نیست...تو قسمت display errors و output buffering اینها رو چطوری درست کنم که با تنظیمات پیشنهاد شده ست بشه؟ یعنی اشکال کار من کجاست؟ چون به مرحله بعد نصب که میرم اجازه ادامه نصب رو نمیده
ممنون

MTD_GOLD
07-02-2010, 21:22
با عرض سلام
دوستان من به دو کاپیوننت احتیاج دارم
یکی کاپیوننتی که مطالبی رو که روی سایت می زارم موضوع بندی کنه مثل عکس زیر :

و کاپیوننتی که موضوع بندی سمت راست وب سایت بزاره
ممنون

msasan1367
08-02-2010, 08:03
سلام من یک قالب جوملا مانند سایت دانشگاه شاهرود به آدرس

می خواهم
با تشکر
« خیلی به این قالب احتیاج دارم»

tabriz-info
08-02-2010, 11:58
سلام من یک قالب جوملا مانند سایت دانشگاه شاهرود به آدرس

می خواهم
با تشکر
« خیلی به این قالب احتیاج دارم»

والا مثل این رو ندیدم اما اگه بخوای با هزینه میتونم برات طراحی کنم

tabriz-info
08-02-2010, 11:59
من با استفاده از برنامه wamp یه دیتابیس ساختم و حالا تو مرحله نصب جوملا هستم، تو صفحه بررسی پیش از نصب تو قسمت تنظیمات پیشنهاد شده دو تا گزینه با اون چیزی که پیشنهاد شده یکی نیست...تو قسمت display errors و output buffering اینها رو چطوری درست کنم که با تنظیمات پیشنهاد شده ست بشه؟ یعنی اشکال کار من کجاست؟ چون به مرحله بعد نصب که میرم اجازه ادامه نصب رو نمیده
ممنون

این ها باید از php.ini تنظیم بشه که تو لوکال مهم نیست بی خیال شو اصولا نباید تو لوکال همچین اروری میداد حتما یه جای دیگه از کار اشکال داره

MTD_GOLD
08-02-2010, 15:32
والا مثل این رو ندیدم اما اگه بخوای با هزینه میتونم برات طراحی کنم

اگه بخوای با هزینه کم یه طراحی زیبای مذهبی کنی دو رو ور چقدر میشه
مثل سایت زیر

yasinmedia.com

البته زیباتر

ممنون

amineng
09-02-2010, 15:48
خواب مگه جومولا فارسي همون جومفا نيست ؟ اگه نيست پس فرقشون چيه؟؟؟؟
تازه چند تا سایت دیگه هم دیدم که دارن فعالیت میکنن

Benygh
12-02-2010, 19:03
سلام
من جوملا 1.5.4 نصب کردم روي يک سيستم خيلي وقت پيش ... حالا ميخوام آپديتش کنم ! تو سايت جوملا آي آر ارتقا 1.5.4 به جديدترين رو نداره !​
من چيکار ميتونم کنم با توجه به اينکه نسخه اي که من نصب کردم پارس جوملا بوده و اين شرکت ديگه فعاليت نداره ؟!

msasan1367
17-02-2010, 15:34
سلام کسی می دونه چه جوری منویی که با نرم افزار sothink dhtml menu ایجاد شده را وارد قالب جوملا کرد

*hamedkhatar*
22-02-2010, 10:12
سلام
من یه تم نصب کردم
ولی وقتی اجرا میشه دو تا ارور بالا سر صفحه سایت میاد

Notice: Undefined variable: default_font in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ranslucent\menu_styleloader.php on line 7

Notice: Undefined variable: default_style in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ranslucent\menu_styleloader.php on line 8

علتش چیه و باید چکار کنم؟

در ضمن خیلی قالب هم بدون مشکل نصب کردم
ممنون
:20:

S-M-P30
25-02-2010, 09:35
ویرایش شد ........

msasan1367
27-02-2010, 08:29
سلام
لطفاً نرم افزاری برای طراحی منوی جوملا به من معرفی کنید

hnbb82
01-03-2010, 23:50
سلام
کی آپدیت میشه؟

humankhan
04-03-2010, 01:17
هیچ تمی نمیتونم نصب کنم کمک!!!!!!!!!

اخطار! - عدم موفقیت در جابجایی فایل

نمیتواند فایل نصبی بسته را بیابد

چی کار کنم؟

reza41
04-03-2010, 19:20
سلام
ببخشید
نمیدونم سوالم رو اینجا باید مطرح کنم یا نه ولی هر چی گشتم غیر از اینجا جایی رو پیدا نکردم
در جوملا چطور میشه زیر منو را طوری طراحی کرد که با قرار دادن موس بر روی منوی بالایی زیر منو نمایش داده بشه و احتیاجی به کلیک بر روی منو برای نشون دادن زیر منو ها نباشه؟
امیدوارم سوالم روشن باشه.
برای مثال این سایت رو ببینید

بازم ببخشید
ممنون

hajHasan
04-03-2010, 23:47
هیچ تمی نمیتونم نصب کنم کمک!!!!!!!!!

اخطار! - عدم موفقیت در جابجایی فایل

نمیتواند فایل نصبی بسته را بیابد

چی کار کنم؟

من قبلا به این مشکل برخورد کردم. برای حلش , در کنترل پنل سایت , نوع PHP را به fastcgi تغییر دادم و درست شد.
امیدوارم مشکل شما هم اینطوری برطرف بشه.

---------- Post added at 11:47 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

سلام
لطفاً نرم افزاری برای طراحی منوی جوملا به من معرفی کنید

سلام
من از کامپوننتهای آماده استفاده می کنم و معمولا امکان تغییرات جزیی مانند رنگ ها در این کامپوننتها وجود داره.

نرم افزار خاص جوملا ندیدم. ولی منویی که شما با برنامه های متفرقه میسازید, معمولا امکان قرار دادن در قالب جوملا را بوسیله دستکاری فایل اصلی قالب و نیز تعیین مسیر درست فایلهای جاوا اسکریپت و تصاویر در سرور , را دارد.

reza233
06-03-2010, 16:58
با سلام
من مدتی است با نصب سایت جومولای خود مشکل دارم و خطای safe mode و DisplayError می گیرد علت آن
چیست؟ لینک آنرا در زیر می گذارم با تشکر رضا

best
08-03-2010, 00:06
سلام....ایا از دوستان کسی میتونه راسه تبدیل قالب 1.013 به 1.5 به من کمک کنه؟

mohsen23
16-03-2010, 13:01
لطفا سريع كمكم كنيد، خيلي فوريه.
چطوري ميتونم وسط يه مطلب گالري عكس بذارم؟ با چه كامپوننت يا ماژولي؟
خيلي ممنون

p30panel
19-03-2010, 13:23
سلام خدمت اساتید
من کدوم فایل ها رو باید پاک کنم تا جوملا حذف بشه از رو هاستم ؟

reza22222
24-03-2010, 11:33
آيا آخرين ورژن جوملا 1.5.15 است؟

hajHasan
24-03-2010, 16:19
لطفا سريع كمكم كنيد، خيلي فوريه.
چطوري ميتونم وسط يه مطلب گالري عكس بذارم؟ با چه كامپوننت يا ماژولي؟
خيلي ممنون

با کامپوننت simple image gallery میتونید با قرار دادن تصاویر گالری خود در یک شاخه دلخواه و با استفاده از یک تگ تعریف شده در این گالری به همراه نام شاخه تصاویر, در هر مطلبی یک گالری تصویر ایجاد کنید.
این کامپوننت را از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید می توانید دریافت کنید. راهنمای کار با آن هم در همان سایت گذاشته شده.

---------- Post added at 04:16 PM ---------- Previous post was at 04:12 PM ----------

سلام خدمت اساتید
من کدوم فایل ها رو باید پاک کنم تا جوملا حذف بشه از رو هاستم ؟

سلام
شخصا اگر بخوام اینکارو برای سایت خودم انجام بدم, جوملا را در یک شاخه هارد آنزیپ میکنم تا لیست شاخه ها و فایلهای موجود در ریشه را بدست بیارم. بعد آن شاخه ها و فایلها را از سرور حذف میکنم. بانک اطلاعات جوملا را نیز از طریق کنترل پنل پاک میکنم.

---------- Post added at 04:19 PM ---------- Previous post was at 04:16 PM ----------

آيا آخرين ورژن جوملا 1.5.15 است؟

بله
توی سایتش که آخرین نسخه همینه. البته نسخه 1.6 هم تو راهه !

Nikola
27-03-2010, 10:31
با سلام خدمت اساتید،
من تازه کار با جوملا رو شروع کردم. یه سوال برام پیش اومده.
اگه در صفحه ای (محتوایی) که می سازیم، بخواهیم یه کومبو باکس باشه که با انتخاب هر گزینه ای از لیست اون، بقیه محتوا تغییر کنه، چکار باید انجام بدیم؟ آیا ماژول خاصی وجود داره یا باید کد بنویسیم؟
ممنون میشم.

hajHasan
27-03-2010, 17:07
با سلام خدمت اساتید،
من تازه کار با جوملا رو شروع کردم. یه سوال برام پیش اومده.
اگه در صفحه ای (محتوایی) که می سازیم، بخواهیم یه کومبو باکس باشه که با انتخاب هر گزینه ای از لیست اون، بقیه محتوا تغییر کنه، چکار باید انجام بدیم؟ آیا ماژول خاصی وجود داره یا باید کد بنویسیم؟
ممنون میشم.

سلام
بستگی به نوع تغییرات داره.

معمولا با نوشتن جاوا اسکریپت یا استفاده از توابع آماده جاوا اسکریپت میشه برخی تغییرات را در محتوا ایجاد کرد.

Nikola
28-03-2010, 09:05
سلام
بستگی به نوع تغییرات داره.

معمولا با نوشتن جاوا اسکریپت یا استفاده از توابع آماده جاوا اسکریپت میشه برخی تغییرات را در محتوا ایجاد کرد.

فرض کنید که بخواهید از لیست کومبو باکس محصولی رو انتخاب کنید، و پس از انتخاب مشخصات اون محصول در زیر کومبو باکس نمایش داده بشه.
فکر نکنم با جاوا اسکریپت تنها امکان داشته باشه. آخه باید اطلاعات رو از دتابیس بخونه.

hajHasan
28-03-2010, 16:18
فرض کنید که بخواهید از لیست کومبو باکس محصولی رو انتخاب کنید، و پس از انتخاب مشخصات اون محصول در زیر کومبو باکس نمایش داده بشه.
فکر نکنم با جاوا اسکریپت تنها امکان داشته باشه. آخه باید اطلاعات رو از دتابیس بخونه.

باید از آجاکس استفاده کنید.
کامپوننت رایگان در این مورد ندیدم که از آجاکس استفاده کنه.
اگر خودتون با php و جاوااسکریپت آشنا باشید میتونید اینکارو انجام بدید. سمت سرور کد php که اطلاعات مورد نظر را از دیتابیس میخونه و سمت کلاینت , کد جاوا اسکریپت که این اطلاعات را از سرور میگیره و نشون میده.

Nikola
29-03-2010, 10:20
باید از آجاکس استفاده کنید.
کامپوننت رایگان در این مورد ندیدم که از آجاکس استفاده کنه.
اگر خودتون با php و جاوااسکریپت آشنا باشید میتونید اینکارو انجام بدید. سمت سرور کد php که اطلاعات مورد نظر را از دیتابیس میخونه و سمت کلاینت , کد جاوا اسکریپت که این اطلاعات را از سرور میگیره و نشون میده.

مرسی،
اما سخت شد اینجوری که. نه من php نمی دونم. .net کار می کنم. اوکی، ببینم چه راه های دیگه ای ممکنه وجود داشته باشه.

بهرحال ممنون

Nikola
29-03-2010, 16:08
مرسی،
اما سخت شد اینجوری که. نه من php نمی دونم. .net کار می کنم. اوکی، ببینم چه راه های دیگه ای ممکنه وجود داشته باشه.

بهرحال ممنون

ظاهرا این کار بوسیله کامپوننتVirtueMart قابل انجام هست. البته خودم هنوز امتحانش نکردم.

gladiator2714
31-03-2010, 10:48
سلام دوستان.
من می خوام مطالبی که در سایتم می ذارم زیر هم قرار بگیره ولی الان مطالب به صورت فشرده و کنار هم قرار می گیره.می خواستم بدونم مشکل از قالبم هست یا راه حلی داره.

hajHasan
01-04-2010, 02:38
سلام دوستان.
من می خوام مطالبی که در سایتم می ذارم زیر هم قرار بگیره ولی الان مطالب به صورت فشرده و کنار هم قرار می گیره.می خواستم بدونم مشکل از قالبم هست یا راه حلی داره.

سلام
در بخش منوها, برای هر گزینه منو و نیز برای صفحه اصلی سایت می توانید در قسمت ویرایش تنظیمات آن نحوه نمایش را به یک ستونی تغییر دهید. ( در سمت راست صفحه ویرایش بدنبال گزینه تعیین ستونهای نمایش در بخش پارامترهای اصلی باشید. )

joomla2011
01-04-2010, 15:12
سلام به همگی عیدتونم هم مبارک
یه کمکی می خواستم درباره نصب PHP و تنظیمات IIS روی ویندوز7 (seven)،کسی اگه میدونه خواهشن کمک کنه:11:

gladiator2714
01-04-2010, 17:56
سلام
در بخش منوها, برای هر گزینه منو و نیز برای صفحه اصلی سایت می توانید در قسمت ویرایش تنظیمات آن نحوه نمایش را به یک ستونی تغییر دهید. ( در سمت راست صفحه ویرایش بدنبال گزینه تعیین ستونهای نمایش در بخش پارامترهای اصلی باشید. )
دوباره سلام.
ممنون از پاسخ گویی شما.
یک درخواست دیگه دارم.می دونم جاش اینجا نیست اما در قسمت دانلود قالب،ماژول و ... کسی جواب نمیده.
من می خوام پایین مطالبم دکمه های فرستادن مطلب به سایت های اجتماعی مثل بالاترین،مهندس و ... قرار بدم.می خواستم بدونم باید چه ماژول یا کامپوننتی رو نصب کنم؟(فقط می خوام سایت های فارسی رو داشته باشه)

hajHasan
01-04-2010, 19:55
سلام به همگی عیدتونم هم مبارک
یه کمکی می خواستم درباره نصب PHP و تنظیمات IIS روی ویندوز7 (seven)،کسی اگه میدونه خواهشن کمک کنه:11:

سلام
اگر IIS و آپاچی براتون فرقی نداره میتونید از xamp استفاده کنید که براحتی براتون php و آپاچی و mysql را نصب میکنه.

hajHasan
01-04-2010, 20:01
دوباره سلام.
ممنون از پاسخ گویی شما.
یک درخواست دیگه دارم.می دونم جاش اینجا نیست اما در قسمت دانلود قالب،ماژول و ... کسی جواب نمیده.
من می خوام پایین مطالبم دکمه های فرستادن مطلب به سایت های اجتماعی مثل بالاترین،مهندس و ... قرار بدم.می خواستم بدونم باید چه ماژول یا کامپوننتی رو نصب کنم؟(فقط می خوام سایت های فارسی رو داشته باشه)

سلام
خواهش میکنم.

برای سایتهای ایرانی نمیدونم ولی برای سایتهای خارجی میتونید کامپوننت و ماژول از سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید پیدا کنید.

joomla2011
01-04-2010, 20:13
سلام
اگر IIS و آپاچی براتون فرقی نداره میتونید از xamp استفاده کنید که براحتی براتون php و آپاچی و mysql را نصب میکنه.

سلام
ممنونم،دقیقا نمیدونم ولی فکر کنم IIS برای ویندوز بهتر باشه،می خوام به روش دستی رو هم بدونم،با تشکر:11:

nilofar1364
07-04-2010, 10:08
سلام خسته نباشید
با تشکر از آموزش خوبتون
بخش دوم آموزش نصب جوملا نسخه 1.5 را کجا گذاشتید؟

reza41
07-04-2010, 23:36
به نظر من از آپاچی استفاده کن و wamp خیلی خوبه
ولی اگر راه دستی رو میخوای باید بری کنترل پنل و بعد قسمت add or remove programs وارد قسمت add/remove windows component شو و گزینه internet information servises رو تیک بزن. اگه به صورت خاکستری شد باید بری تو زیر مجموعه هاش و همه رو انتخاب کنی.
بعد از شما سی دی ویندوز رو میخواد و نصب می کنه
بعد می تونی از قسمت administrator tools به اون دسترسی داشته باشی و هر کاری خواستی بکنی
البته بگم بعد از این دیگه نمی تونی از برنامه هایی مثل wamp و ... استفاده کنی

un.ix
10-04-2010, 23:05
سلام
ببخشید پسوورد این فایل چیه؟؟؟؟

Andaron
16-04-2010, 20:44
جدید ترین نسخه جوملا همراه با فارسی ساز اون را می خواستم چون فکر کنم پست اول مال سال پیش هستش در سته ؟

Andaron
17-04-2010, 11:39
هیچی ؟/؟/؟/؟/؟

hajHasan
17-04-2010, 18:54
جدید ترین نسخه جوملا همراه با فارسی ساز اون را می خواستم چون فکر کنم پست اول مال سال پیش هستش در سته ؟

میتونید از دو سایت زیر نسخه فارسی شده جوملا را دانلود کنید.

lvlehrad
17-04-2010, 18:56
سلام دوستان من زیاد با جوملا کار نکردم اگه میشه کمکم کنید .

یه منو ساختم که هرجایی قرارش میدم تو سایت نشون میده ولی وقتی میزارمش تو Top Menu یا همون toolbar دیگه نشونش نمیده

میخواستم بپرسم ببینم چجوری میتونم تاپ منو رو فعال کنم !؟ باید ماژولی نصب کنم ؟!

ممنون میشم کمکم کنید .

اگه کسی هم هست که وقت داره تا با هم چت کنیم در رابطه با جوملا خوشحال میشم ... واسه هر چیز ساده ای که شاید شماها تو 1دقیقه انجامش بدین من باید کلی سرچ کنم و ...

دمتون گرم

Andaron
17-04-2010, 23:04
میتونید از دو سایت زیر نسخه فارسی شده جوملا را دانلود کنید.

به نظر شما از کدوم بگیرم که پشتیبانیش بهتر باشه ؟

sarakhanum1
18-04-2010, 10:24
يك قالب جديد براي جوملا طراحي كرده ام
لطفا ببينيد و نظر دهيد

خیلی عالیه

hajHasan
19-04-2010, 00:25
سلام دوستان من زیاد با جوملا کار نکردم اگه میشه کمکم کنید .

یه منو ساختم که هرجایی قرارش میدم تو سایت نشون میده ولی وقتی میزارمش تو Top Menu یا همون toolbar دیگه نشونش نمیده

میخواستم بپرسم ببینم چجوری میتونم تاپ منو رو فعال کنم !؟ باید ماژولی نصب کنم ؟!

ممنون میشم کمکم کنید .

اگه کسی هم هست که وقت داره تا با هم چت کنیم در رابطه با جوملا خوشحال میشم ... واسه هر چیز ساده ای که شاید شماها تو 1دقیقه انجامش بدین من باید کلی سرچ کنم و ...

دمتون گرم

سلام
آیا منوی خود را بهمراه منوی جوملا در تولبار گذاشتید ؟ اگر اینطوره , بهتره منوی جوملا را غیر فعال کنید.

---------- Post added at 12:25 AM ---------- Previous post was at 12:21 AM ----------

به نظر شما از کدوم بگیرم که پشتیبانیش بهتر باشه ؟

چون هسته یکیه , از لحاظ پشتیبانی فرق چندانی ندارند یعنی هر کامپوننت و ماژول فارسی یا انگلیسی را میتونید در هر کدام نصب کنید.
من با هر دو کار کردم و فرق چندانی ندیدم.
خودتون توی سایتشون چرخ بزنید ببینید از اطلاع رسانی کدامیک بیشتر خوشتون میاد.

وین رونی
25-04-2010, 08:02
جوملای 1.5.16 منتشر شد.
برای دانلود به لینک زیر بروید:

babak316i
29-04-2010, 10:52
با سلام
بعد از نصب wamp و هنگام کلیک بر روی phpmyadmin با ارور
MySQL said: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
مواجه میشم چکار باید انجام بدم؟؟

mahammad_reza
29-04-2010, 21:07
سلام دوستان
لطفا یک کامپونت فروشگاه ساز برای جوملا 1.5 معرفی کنید

hbmj2
19-05-2010, 01:48
سلام دوستان
لطفا یک کامپونت فروشگاه ساز برای جوملا 1.5 معرفی کنید

بهترین فروشگاه ساز که می تونی پیدا کنی اینه : virtuemart
هم برای جوملا 1.0 و هم جوملا 1.5 هم انگلیسی و هم فارسی موجوده ، با یه سرچ کوچیک دانلود کن

farzad098
19-05-2010, 08:43
با سلام خدمت اساتید محترم انجمن

من قصد نصب جوملا رو در هاست ویندوز plesk دارم ولی بعد از اینکه نصب تموم میشه در بالای صفحه که پیغام موفقیت در نصب رو میده این ارور رو مینویسه:

Warning: file_put_contents() failed to open stream: Permission denied in C:\Inetpub\vhosts\sanatkaranco.ir\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] libraries\joomla\utilities\compat\php50x.php
on line 70

آیا مشکل از هاست ویندوزم هست؟
ممنون میشم اگر راهنمائیم کنید .

وین رونی
19-05-2010, 12:52
دانلود جوملا نسخه 1.5.17:

اگر از 1.5.16 استفاده می کنید حتماً به 1.5.17 آپدیت کنید.آخه میگن 1.5.16 یه باگ خطرناک داره

hajHasan
19-05-2010, 22:57
با سلام خدمت اساتید محترم انجمن

من قصد نصب جوملا رو در هاست ویندوز plesk دارم ولی بعد از اینکه نصب تموم میشه در بالای صفحه که پیغام موفقیت در نصب رو میده این ارور رو مینویسه:

Warning: file_put_contents() failed to open stream: Permission denied in C:\Inetpub\vhosts\sanatkaranco.ir\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] libraries\joomla\utilities\compat\php50x.php
on line 70

آیا مشکل از هاست ویندوزم هست؟
ممنون میشم اگر راهنمائیم کنید .

سلام

قبلا با مشکلی مشابه برخورد داشتم.
برای حل مشکل, در کنترل پنل هاست, نوع پی اچ پی را به cgi یا fast cgi تغییر دهید, احتمالا برطرف بشه.

amug
22-05-2010, 14:50
سلام
از دوستان امکانش هست که یک مرجع کامل از آموزش جوملا رو با لینکش معرفی کنه؟

mohsen23
22-05-2010, 16:30
كمك، كمك، كمك
خيلي فوري! خيلي فوري!

سلام دوستان
چطوري ميتيونم داخل يك مطلب (دقت كنيد داخل مطلب) يه فلش بذارم؟ تو رو خدا سريع جواب بديد. خيلي فوريه. بحث آبرو و آبروريزيه. كمك كنيد.

hajHasan
22-05-2010, 22:46
كمك، كمك، كمك
خيلي فوري! خيلي فوري!

سلام دوستان
چطوري ميتيونم داخل يك مطلب (دقت كنيد داخل مطلب) يه فلش بذارم؟ تو رو خدا سريع جواب بديد. خيلي فوريه. بحث آبرو و آبروريزيه. كمك كنيد.

سلام
اگر ادیتور پیشرفته تر روی جوملا نصب کنید, معمولا دکمه ای برای قرار دادن فلش دارند.
در غیر اینصورت باید کد html مقاله را در ویرایشگر مقاله جوملا دستکاری کنید. سورس html مربوط به یک فایل فلش را از اینترنت بردارید و بخش آدرس فایل فلش, طول و عرض آن را ویرایش کنید و نتیجه را در داخل سورس مقاله کپی کنید.

فعلا این دو تا به نظرم میرسن.

saeidghodrati
23-05-2010, 15:29
دانلود جوملا نسخه 1.5.17:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر از 1.5.16 استفاده می کنید حتماً به 1.5.17 آپدیت کنید.آخه میگن 1.5.16 یه باگ خطرناک داره

سلام من دانلود كردم ميشه راهنمايي كنيد چطور ميتونم ازش استفاده كنم ؟ كجا بايد نصبش كنم:41:

hossein beigi
29-05-2010, 14:33
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من یک تازه کار در زمینه طراحی سایت با جوملا هستم. چند سوال داشتم که میخواستم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.
1- قیمت یک سایت طراحی شده با جوملا برای یک شرکت ساختمانی با امکانات عضویت و ورود، نظرسنجی، اخبار، جستجو، گالری عکس، درباره ما، تماس با ما و لینک به سایتهای دیگر چقدره؟ در صورتی که به این سایت فروش اینترنتی هم اضافه بشه قیمت چقدر میشه؟
2- برای اینکه بتونم دو گالری عکس مجزا از هم و با عکسهای متفاوت از همدیگه رو که از نوع joomgallary طراحی شده اند در یک سایت داشته باشم باید چه کار کنم؟
3- من برای اخبار از یک ماژول به نام Newsflash Pro استفاده کردم ولی در بخش اخبار دو error به صورت زیر می بینم:
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] newsflashscroller_pro.php on line 704

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] newsflashscroller_pro.php on line 705

به نظر شما دلیلش چیه؟ اگر یک ماژول اخبار بدون اشکال سراغ دارید به من معرفی کنید. ممنون می شم.
4- چطوری می تونم با جوملا یک سایت دو زبانه به این صورت که قبل از وارد شدن به صفحه اصلی، زبان انتخاب بشه طراحی کنم؟

خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید.

hajHasan
29-05-2010, 23:10
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من یک تازه کار در زمینه طراحی سایت با جوملا هستم. چند سوال داشتم که میخواستم اگر ممکنه منو راهنمایی کنید.
1- قیمت یک سایت طراحی شده با جوملا برای یک شرکت ساختمانی با امکانات عضویت و ورود، نظرسنجی، اخبار، جستجو، گالری عکس، درباره ما، تماس با ما و لینک به سایتهای دیگر چقدره؟ در صورتی که به این سایت فروش اینترنتی هم اضافه بشه قیمت چقدر میشه؟
2- برای اینکه بتونم دو گالری عکس مجزا از هم و با عکسهای متفاوت از همدیگه رو که از نوع joomgallary طراحی شده اند در یک سایت داشته باشم باید چه کار کنم؟
3- من برای اخبار از یک ماژول به نام Newsflash Pro استفاده کردم ولی در بخش اخبار دو error به صورت زیر می بینم:
Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] newsflashscroller_pro.php on line 704

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in C:\wamp\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] newsflashscroller_pro.php on line 705

به نظر شما دلیلش چیه؟ اگر یک ماژول اخبار بدون اشکال سراغ دارید به من معرفی کنید. ممنون می شم.
4- چطوری می تونم با جوملا یک سایت دو زبانه به این صورت که قبل از وارد شدن به صفحه اصلی، زبان انتخاب بشه طراحی کنم؟

خیلی ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید.

سلام
قیمت بستگی به انصاف شما و جیب طرف داره :31: بسته به نوع کار و جزییات و گرافیک , فرق میکنه.

درباره زبان, دو راه دارید. یا اینکه دو نسخه جوملا روی هاست نصب کنید و از هر کدام برای یک زبان استفاده کنید و یا از joomfish استفاده کنید.
درباره سوالات دیگرتون, نظری ندارم.

وین رونی
31-05-2010, 07:46
جوملا 1.5.18 منتشر شد.
به گفته تیم مامبولرن نسخه 1.5.17 یک باگ امنیتی داشته است و برای برطرف شدن این باگ باید نسخه 1.5.18 را نصب نمائید.

لینک صفحه دانلود:

armin_software
31-05-2010, 13:23
سلام
یکح سوال دارم
امنیت جوملا چه جوره؟
امنیتش از زبان های اچ تی ام ال و یا پی اچ بی کمتره؟
یک توضیح در رابطه با جوملا بدید
جوملا ظرفیت یک سایت با بازدید تقریبا بالا رو داره؟

DaRiOuShJh
01-06-2010, 22:39
آرمین جان این سوالاتی که پرسیدی یه مقدار به هم مربوط نمیشن یعنی اصلا رابطشون جوری نیست که با هم مقایسه بشه کردشون

جوملا یه سیتسم مدیریت محتوا هست که هم با html و هم با php و سایر زبون های کلاینت ساید و سرور ساید نوشته شده

سیستم مدیریت محتوای رایگان و قوی ای هم هست و خیلی از سایت های مختلف باهاش کار میکنن

در مورد توضیحات اضافی و امکاناتش فکر کنم بهتر از همه این باشه که به سایت اصلیش یه سری بزنی چون نمیشه خلاصه وار بیان کرد

myeden20
03-06-2010, 12:51
سلام
من مدتیه که یک وبلاگ خبری دارم ولی تصمیم گرفتم به سایت تبدیلش کنم.هم هاست خریدم و هم دامین.چند مرتبه هم چند تا CMS روش نصب کردم ولی هرچقدر تلاش کردم نتونستم با هیچکدومشون حتی یک پست هم بزارم.
توی هر انجمنی که می گردم فقط در مورد طریقه نصب و مشکلات بعد از آن اطلاعات گذاشتن و هیچ کجا اطلاعاتی برای یک فرد مبتدی به منظور طریقه به روز کردن سایت از طریق CMS وجود ندارد.حتی کتابی هم در این زمینه پیدا نکردم.

لطفا به من کمک کنید تا بتونم قاعده کلی یک CMS را یاد بگیرم.

در ضمن الان من زوپس را نصب کردم ولی این امکان برام وجود داره تا تغییرش بدم.

hajHasan
04-06-2010, 16:09
سلام
من مدتیه که یک وبلاگ خبری دارم ولی تصمیم گرفتم به سایت تبدیلش کنم.هم هاست خریدم و هم دامین.چند مرتبه هم چند تا CMS روش نصب کردم ولی هرچقدر تلاش کردم نتونستم با هیچکدومشون حتی یک پست هم بزارم.
توی هر انجمنی که می گردم فقط در مورد طریقه نصب و مشکلات بعد از آن اطلاعات گذاشتن و هیچ کجا اطلاعاتی برای یک فرد مبتدی به منظور طریقه به روز کردن سایت از طریق CMS وجود ندارد.حتی کتابی هم در این زمینه پیدا نکردم.

لطفا به من کمک کنید تا بتونم قاعده کلی یک CMS را یاد بگیرم.

در ضمن الان من زوپس را نصب کردم ولی این امکان برام وجود داره تا تغییرش بدم.

سلام
نمیتونم قاعده کلی براتون بگم ولی برای جوملا این کارها را انجام بدید :
بخشهای کلی سایت را در قسمت بخش یا section تعریف کنید.
مجموعه های مربوط به هر بخش را در قسمت مجموعه یا category تعریف کنید.
در قسمت افزودن مطلب یا add article مطلب خود را ایجاد کنید. خصوصیات آنرا مانند تاریخ نمایش, عنوان صفحه , نمایش آیکنهای مربوطه و ... را در سمت چپ صفحه می توانید تعیین کنید.
بخش و مجموعه ای که مطلب شما مربوط به آن است را مشخص کنید.
دکمه ذخیره یا save را در بالای صفحه کلیک کنید تا مطلب شما ذخیره شود.
در بخش منوها , گزینه های منو را تعریف کنید. می توانید منویی داشته باشید که با کلیک روی آن , مطالب موجود در بک بخش یا یک مجموعه مشخص و یا یک مطلب خاص نمایش داده شود.

فکر می کنم کتاب آموزشی جوملا را نیز بتوانید در بازار یا فروشگاههای آنلاین پیدا کنید.
در کل چندان نرم افزار سخت و پیچیده ای نیست .

در این لینک هم یک راهنمای ساده به زبان انگلیسی هست :

در ضمن , شنیدم که ورد پرس برای سایتهای خبری ساده و وبلاگ , بهتره.

cnn
05-06-2010, 11:35
برای تغییر دادن مکانهای یک قالب توی جوملا باید کدوم فایل رو اصلاح کنم
مثلاً: می خوام یه قالب که دارای دو ستون هست (ستون اصلی و ستون سمت راست) رو تغییر اندازه بدم، یعنی ستون سمت راست رو عرضش رو زیاد کنم، کدوم قسمت باید این اصلاحات رو انجام بدم؟
ممنون

Smoke_1110
05-06-2010, 11:54
مثلاً: می خوام یه قالب که دارای دو ستون هست (ستون اصلی و ستون سمت راست) رو تغییر اندازه بدم، یعنی ستون سمت راست رو عرضش رو زیاد کنم، کدوم قسمت باید این اصلاحات رو انجام بدم؟
ممنون

به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید اونجا مرجع کامل جوملاست هم فایل آموشی قالب هست

amir raya
05-06-2010, 11:56
ممنون
فکر کنم باید فایل css قالبو ویرایش کنید.

hajHasan
05-06-2010, 13:51
ممنون

هر قالب دو فایل index.php و style.css داره که با تغییر و دستکاری اونها می توانید تعداد ستونها و عرض آنها را تعیین کنید. تعداد ستونها با دستکاری فایل index.php و تغییر عرض آنها در فایل style.css امکان پذیره.

eimanpaladin
05-06-2010, 14:32
با سلام شما راه حلی برای افزایش قسمت مدیریت جوملا بلدید
خدا وکیلی کارم خیلی گیر کرده اگه میشه کمک کنید

cnn
05-06-2010, 17:03
هر قالب دو فایل index.php و style.css داره که با تغییر و دستکاری اونها می توانید تعداد ستونها و عرض آنها را تعیین کنید. تعداد ستونها با دستکاری فایل index.php و تغییر عرض آنها در فایل style.css امکان پذیره.

رفتم تو این مسیر
templates\نام قالب\
فایل index هست اما فایل style نداره حتی تو پوشه css
قالبم part_artisteer هست

hajHasan
05-06-2010, 22:47
رفتم تو این مسیر
templates\نام قالب\
فایل index هست اما فایل style نداره حتی تو پوشه css
قالبم part_artisteer هست

اسم فایل css در بعضی قالبها متفاوته. احتمالا به اسم template.css یا template_css.css بتونید پیداش کنید. اگر باز هم موفق نشدید, در شاخه css قالب, حجیم ترین فایل با پسوند css را انتخاب کنید.

در ضمن, شخصا برای آزمایش تغییرات روی قالب, از مرورگر فایرفاکس بهمراه اکستنشن قدرتمند firebug استفاده میکنم. با تست تغییرات در مرورگر و در صورت رضایت داشتن از نتیجه , میتوانید همان تغییرات را در قالب وارد کنید.

eimanpaladin
06-06-2010, 00:07
کسی راهی بلد نیست

پوریا خان
13-06-2010, 00:04
با عرض سلام
دوستان برای ایجاد دانلود سنتر در جوملا چه ماژول یا کامپوننتی هست؟
برای نمایش ویدیو در جوملا باید از چه کامپوننت یا ماژولی استفاده کنم؟

armin_software
18-06-2010, 12:44
سلام
من یک سوال داشتم
میشه تو لوکال هاست سایت رو ساخت و از لوکال هاست به هاست اصلی منتقل کرد؟

montaghed
29-06-2010, 11:08
سلام
مدیر یکی از تالارهای سخنرانی شهرمون که اتفاقا نسبت فامیلی با من داره از من خواسته که برای تالارش وبسایتی طراحی کنم که مراجعه کننده ها بتونن بوسیله وبسایت از خالی بودن تالار برای مراسمشون و رزرو تالار برخوردار باشه.
بعد از کلی تحقیق و جستجو بالاخره به جوملا رسیدم
اول جوملا رو بوسیله easyphp 2beta روی لوکال هاست pcخودم نصب کردم ولی با یوزر admin نتونستم وارد بخش مدریت بشم حتی به خاطر شک به رمز عبور دوباره نصب کردم ولی بازم نشد
ولی مشکل بزرگترم اینه که باید یه قالبی مخصوص این کار طراحی کنم (چون بهم طرح داده) با تحقیقی که کردم artisteer2.4 رو نصب کردم اما نتونستم قالب توی ذهنم رو پیاده سازی کنم چون نرم افزار فقط امکان ویرایش قالب های پیش ساخته خودشو می داد ولی من برنامه ای می خوام که بتونم مثل paint ویندوز(نقاشی) هر کجای صفحه منویا جدولی با شکل دلخواه طراحی کنم

erni
30-06-2010, 17:08
سلام
نرم افزار افیس بعد از پاک کردنش دوباره روی سیستمم نصب نمی شه چی کار باید بکنم

sarakhanum1
04-07-2010, 09:53
سلام.خسته نباشید
من الان جوملا رو نصبش کردم
حالا نصبش تموم شده اما نمیدونم برای شروع طراحی سایت چه باید بکنم
قالب رو چطور بزارم و از کجا طراحی رو شروع بکنم
ممنون میشم اگر کمکی در این رابطه به من بکنید.

polymer_92
04-07-2010, 13:21
با سلام به شما

می خواستم آیا میشه با جولا مثل این سایت یا شبیه رو درآورد یا خیر ؟

hajHasan
04-07-2010, 19:23
سلام
من یک سوال داشتم
میشه تو لوکال هاست سایت رو ساخت و از لوکال هاست به هاست اصلی منتقل کرد؟

سلام
کامپوننتهایی که امکان بک آپ گیری از سایت را می دهند , غالبا امکان انتقال سایت را فراهم می کنند.
شخصا با یکی از کامپوننتها ( فکر کنم برای شرکت ninja بود ) یکبار اینکار را انجام دادم. اما جزییاتش در خاطرم نمانده.

---------- Post added at 07:23 PM ---------- Previous post was at 07:18 PM ----------

سلام
مدیر یکی از تالارهای سخنرانی شهرمون که اتفاقا نسبت فامیلی با من داره از من خواسته که برای تالارش وبسایتی طراحی کنم که مراجعه کننده ها بتونن بوسیله وبسایت از خالی بودن تالار برای مراسمشون و رزرو تالار برخوردار باشه.
بعد از کلی تحقیق و جستجو بالاخره به جوملا رسیدم
اول جوملا رو بوسیله easyphp 2beta روی لوکال هاست pcخودم نصب کردم ولی با یوزر admin نتونستم وارد بخش مدریت بشم حتی به خاطر شک به رمز عبور دوباره نصب کردم ولی بازم نشد
ولی مشکل بزرگترم اینه که باید یه قالبی مخصوص این کار طراحی کنم (چون بهم طرح داده) با تحقیقی که کردم artisteer2.4 رو نصب کردم اما نتونستم قالب توی ذهنم رو پیاده سازی کنم چون نرم افزار فقط امکان ویرایش قالب های پیش ساخته خودشو می داد ولی من برنامه ای می خوام که بتونم مثل paint ویندوز(نقاشی) هر کجای صفحه منویا جدولی با شکل دلخواه طراحی کنم

سلام
نرم افزار طراحی قالب با اون قابلیت تا حالا ندیدم. معمولا باید کلیت سایت ( مانند تعداد ستونها و بخشهای بالا و پایین ) را در این برنامه تعیین کنید و بعد css های قالب را با استفاده از ابزارهای کمکی مانند فایر باگ , تغییر دهید تا به فرم دلخواهتون برسید.

hajHasan
04-07-2010, 19:35
سلام.خسته نباشید
من الان جوملا رو نصبش کردم
حالا نصبش تموم شده اما نمیدونم برای شروع طراحی سایت چه باید بکنم
قالب رو چطور بزارم و از کجا طراحی رو شروع بکنم
ممنون میشم اگر کمکی در این رابطه به من بکنید.

سلام
باید وارد بخش مدیریت سایت بشید و از منوی مربوط به نصب قالب , فایل فشرده حاوی قالب را آپلود کنید ( یا لینک دانلودش را در همان فرم قرار دهید تا مستقیما روی سایت دانلود شود )
میتونید با تغییر فایلهای قالب مورد نظر ( مانند فایلهای css و فایلهای تصویری همراه آن ) شکل قالب را برای خودتان اختصاصی کنید. با تغییر فایل index.php موجود در مسیر قالب , می توانید نحوه قرار گیری کامپوننتها را تغییر دهید.
استفاده از کامپوننتهای آماده و نیز آشنایی با زبان css و نیز نرم افزار فوتوشاپ را به شما توصیه می کنم.

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:32 PM ----------

با سلام به شما

می خواستم آیا میشه با جولا مثل این سایت یا شبیه رو درآورد یا خیر ؟

سلام
سایتهای قویتر و زیباتر از این هم با جوملا ایجاد شده اند. بستگی به تجربه و وقت شما داره. استفاده از کامپوننتهای آماده میتونه کارتونو راحت تر کنه.

polymer_92
04-07-2010, 23:33
سلام
باید وارد بخش مدیریت سایت بشید و از منوی مربوط به نصب قالب , فایل فشرده حاوی قالب را آپلود کنید ( یا لینک دانلودش را در همان فرم قرار دهید تا مستقیما روی سایت دانلود شود )
میتونید با تغییر فایلهای قالب مورد نظر ( مانند فایلهای css و فایلهای تصویری همراه آن ) شکل قالب را برای خودتان اختصاصی کنید. با تغییر فایل index.php موجود در مسیر قالب , می توانید نحوه قرار گیری کامپوننتها را تغییر دهید.
استفاده از کامپوننتهای آماده و نیز آشنایی با زبان css و نیز نرم افزار فوتوشاپ را به شما توصیه می کنم.

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:32 PM ----------

سلام
سایتهای قویتر و زیباتر از این هم با جوملا ایجاد شده اند. بستگی به تجربه و وقت شما داره. استفاده از کامپوننتهای آماده میتونه کارتونو راحت تر کنه.

مرسی از جوابت

میشه لطفا کمکم کنی و بگی برای اینکه همچین چیزی در بیارم نیاز به چه ماژول و کامپوننت هایی دارم ؟

hajHasan
05-07-2010, 18:01
کامپوننتهای زیادی نوشته شده و می شوند. چند ماهی است که در جریان کامپوننتهای جدید نیستم اما برای کارهای خودم معمولا در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید جستجو میکنم و در بین کامپوننتهای رایگان, با دیدن صفحه دموی آن و با تست در لوکال خودم آنها را انتخاب میکنم.

naruto_ir
05-07-2010, 19:36
سلام بچه ها
خسته نباشید
من از ماژول Ja News Frontpage استفاده می کنم و می خواستم بدونم که چطور باید تنظیمش کنم

اینم سایتم هست

hajHasan
05-07-2010, 23:08
سلام بچه ها
خسته نباشید
من از ماژول Ja News Frontpage استفاده می کنم و می خواستم بدونم که چطور باید تنظیمش کنم

اینم سایتم هست

سلام
معمولا کامپوننتها یک لینک به صفحه مدیریتشان در منوهای جوملا اضافه می کنند.
شخصا با این کامپوننت کار نکردم اما در سایت سازنده می توان راهنمای آنرا پیدا کرد.

polymer_92
05-07-2010, 23:56
کامپوننتهای زیادی نوشته شده و می شوند. چند ماهی است که در جریان کامپوننتهای جدید نیستم اما برای کارهای خودم معمولا در سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید جستجو میکنم و در بین کامپوننتهای رایگان, با دیدن صفحه دموی آن و با تست در لوکال خودم آنها را انتخاب میکنم.

عزیز من فارسی می خوام میشه کلا چیزهای که برای هدف من نیاز رو بهم بگی

polymer_92
05-07-2010, 23:57

عزیز من فارسی می خوام

و میشه لطفا همه اونهایی که برای هدف من لازم هست رو بهم یگی ؟ که دانلود کنم ؟

naruto_ir
06-07-2010, 08:43
سلام
معمولا کامپوننتها یک لینک به صفحه مدیریتشان در منوهای جوملا اضافه می کنند.
شخصا با این کامپوننت کار نکردم اما در سایت سازنده می توان راهنمای آنرا پیدا کرد.

خودم اونو بلدم!

من نصبش کردم ولی نمیدونم چطور استفاده کنم

لطفا این دو صفحه رو با هم مقایسه کن

سایت من

سمپل آنلاین اصلی:

فکر کنم متوجه شدی

منظورم هد لاین (Head Line) هست

خواهشا کمک کنید شدیدا نیاز دارم به این :19:

taha_nadri
16-07-2010, 12:10
با عرض سلام خدمت دوستان و سروران واساتید بزرگوار

من دنبال ماژول مشاوره املاک برای جوملا می گردم می خواستم سوال کنم از دوستان کسی چیزی سراغ داره به من هم معرفی کنه

kavehmech
01-08-2010, 16:25
درود.
چطور میتونم همچین منویی(منو سمت راست) رو با با جوملا تو قالبم بزارم.با آرتیستر تو قالب منو گذاشتم ولی تو جوملا که باز میکنم اصلا دیده نمیشه.با extension ها هم نتونستم.انگار با قالب مشکل داره!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو سوال دیگه اینکه کلا این جور منوها اسمش چیه ؟ چون با نرم افزار ها یی مثل sothink نمیشه همچین چیزی درست کرد و آیتم ها در کنار منو باز میشن نه مثل این در زیرشون.

hajHasan
02-08-2010, 20:59
درود.
چطور میتونم همچین منویی(منو سمت راست) رو با با جوملا تو قالبم بزارم.با آرتیستر تو قالب منو گذاشتم ولی تو جوملا که باز میکنم اصلا دیده نمیشه.با extension ها هم نتونستم.انگار با قالب مشکل داره!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو سوال دیگه اینکه کلا این جور منوها اسمش چیه ؟ چون با نرم افزار ها یی مثل sothink نمیشه همچین چیزی درست کرد و آیتم ها در کنار منو باز میشن نه مثل این در زیرشون.

سلام
به این منوها میگن drop down یا افتادنی !
قبلا کد ایجاد همچین منوهایی ( زیباتر از اینی که در سایت بالا هست ) را با استفاده از jquery دیده بودم.
روی اینترنت جستجو کنید, کدهای جاوا اسکریپت رایگان زیادی میبینید برای اینکار.
فکر میکنم کامپوننت برای جوملا که کار مشابه براتون انجام بده را بتونید پیدا کنید.

madadii
10-08-2010, 13:06
سلام اقا جون مادرتون بگید چه طوری میشه برای سایت قبل ورود به سایت قسمت انتخاب زبان بیاد مثل این سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یا این سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که با جوملا طراحی شدن .
ممنون میشم جواب بدید . متشکر

mohamadi69
24-08-2010, 08:09
سلام
من باید یه سیستم مدیریت محتوا را کامل یاد بگیرم
لطف کنید راهنمایی کنید چه سیستمی بهتره و جایی هست که بتونم اموزش کاملشو دانلود کنم.

far110
24-08-2010, 20:03
مرسی دستتون درد نکنه عالی بود

---------- Post added at 09:03 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

نصب ماژول هم کاش ساد میدادین و طریقه نوشتنشو

ha.mi
24-08-2010, 21:40
سلام دوستان، به این عکس نگاه کنید:
کد:
میبینید که بهد از مطلب اول بقیه ی مطالب به صورت ستونی میاد من میخوام اینطوری نباشه و مطالب به صورت تک تک و سطری بیاد، باید چیکار کنم؟؟

ha.mi
25-08-2010, 16:40
با کمک دوستان اون مشکلم حل شد ولی یه مشکل دیگه دارم ie نمیتونه سایتمو بالا بیاره ولی موزیلا و کروم مشکلی ندارن اکسپلورر این ارور رو میده:
internet explorer can not open the internet site
باید چیکار کنم؟

ajax_h
26-08-2010, 07:55
سلام
من با این ماژول مشکل دارم :

یعنی در حالت عادی درست کار می کنه ، اما چون از کتابخانه jquery استفاده کرده ، وقتی یک اکستنشنی نصب کنم که اون هم از این کتابخانه های جاوا اسکریپت استفاده کرده باشه ، تداخل پیش میاد و یکی از اونها درست کار نمی کنه .
من به این ماژول احتیاج دارم ، این هم با بیشتر ماژول ها تداخل داره .خودم هم برای رفع مشکل تداخلش کاری نتونستم انجام بدم.کسی میتونه این ماژول رو بررسی کنه و مشکل تداخل اون رو حل کنه ؟
ممنونم میشم کمکم کنید .چون به این ماژول احتیاج دارم .:11::11:

singleguy
01-09-2010, 02:27
سلام برهمگی
یه سوال داشتم، من جوملا را به طور درست و صحیح چطور باید روی PLESK 9.3.0 نصب کنم؟
راستش امروز بعد از نصبش، مشکلات زیادی بود مثلا نمیشد عکس را در مطلب آپلود کرد و یه مشکل دیگه اینکه بعد از انجام تنظیمات و کلیک روی ذخیره این اخطار را میداد که :
خطایی رخ داده است! فایل configuration.php را برای نوشتن نمی توان باز کرد!

این عکس اخطاری که موقع آپلود عکس میداد

من جوملا را کامل پاکش کردم، ولی میشه راهنماییم کنید از اول چطوری روی این کنترل پنل مزخرف باید نصبش کنم و کجا، چه تنظیماتی را انجام بدم که این مشکلات پیش نیاد؟
آخه الان توی یه سرور دیگه که Cpanel روش بود امتحان کردم اصلا این مشکلات پیش نیومدن!
توی اینترنت هم هرجا دنبال آموزشش میگردم با pleskهای قدیمی تر توضیح دادن و نمیشه رو این اجراشون کرد
اینم عکس صفحه اصلی plesk :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواقعا ممنون میشم اگه بهم کمک کنید من جوملا را روی این plesk نصب کنم.

Mr.mahdi777
02-09-2010, 12:42
سلام به خدمت تمامي سروران:
من تازه كارم و با جوملا شروع كردم و جوملا را با استفاده از نرم افزار wamp2 بصورت لوكال نصب كردم تمام مراحل نصب را انجام دادم تا رسيد به پيغامي كه مي گفت بايد پوشه نصب (installation) را حذف كنم تا وارد پنل مديريتي بشم اين كار رو انجام دادم ولي بازم نشد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟ دوباره پيغام ميده كه بايد پوشه رو نصب كنم. چيكار كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
ويندوزم 7 هست.
لطفاَ راهنمايي كنيد.

Mr.mahdi777
02-09-2010, 21:58
سلام به خدمت تمامي سروران:
من تازه كارم و با جوملا شروع كردم و جوملا را با استفاده از نرم افزار wamp2 بصورت لوكال نصب كردم تمام مراحل نصب را انجام دادم تا رسيد به پيغامي كه مي گفت بايد پوشه نصب (installation) را حذف كنم تا وارد پنل مديريتي بشم اين كار رو انجام دادم ولي بازم نشد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ �؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ � �؟؟؟؟؟ دوباره پيغام ميده كه بايد پوشه نصب رو حذف كنم. چيكار كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
ويندوزم 7 هست.
لطفاَ راهنمايي كنيد

padeshah_2009
07-09-2010, 00:36
با سلام.
اول باید بگم که من تازه کارم و اگر کسی می خواد لطف کنه و جواب بده خواهشا زیر سیکل بگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من جوملای جدید رو نصب کردم . طبق گفته ها و آموزش های سایت جومفا
حالا وقتی پست جدید میزنم و می خوام برای اولین بار سایت رو ببینم پیغم خطای زیر رو می زنه.

Under construction
To change this page, upload your website into the public_html directory

میگه باید ساییتون رو توی آدرس بالایی آپلود کنی ... من نمی دونم منظورش از اپلود سایت چیه ...
من جوملا رو توی مسیر public_html اکسترکت کردم ... ولی بازم ... این پیغام میاد.

شما میدونید مشکل از کجاست ؟؟؟

Mr.mahdi777
07-09-2010, 00:39
دست شما درد نکنه پیدا کردم.

Mohsen khan
14-09-2010, 12:33
يوزر و پسورد هاستت را برام پي ام كن
تا برات درستش كنم

با سلام.
اول باید بگم که من تازه کارم و اگر کسی می خواد لطف کنه و جواب بده خواهشا زیر سیکل بگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من جوملای جدید رو نصب کردم . طبق گفته ها و آموزش های سایت جومفا
حالا وقتی پست جدید میزنم و می خوام برای اولین بار سایت رو ببینم پیغم خطای زیر رو می زنه.

Under construction
To change this page, upload your website into the public_html directory

میگه باید ساییتون رو توی آدرس بالایی آپلود کنی ... من نمی دونم منظورش از اپلود سایت چیه ...
من جوملا رو توی مسیر public_html اکسترکت کردم ... ولی بازم ... این پیغام میاد.

شما میدونید مشکل از کجاست ؟؟؟

scorpion2
17-09-2010, 21:55
درود
دوستان من وقتی میخوام پست بزنم ، زمانی که ذخیره میکنم جای متنی که نوشتم عبارت undefined نوشته میشه و کل متن هم پاک شده مشکل از کجاس؟
ممنون

aliarya
18-09-2010, 19:41
با سلام
دوستان یه کمکی میخواستم . جوملا رو نصب کردم بعد چند تا منو و مجموعه ها شو حذف کردم و الان ارور 404 ( در خوده جوملا نه دامین ) رو میده و قالب جدید هم نصب کردم ولی تغییری نکرد . الان باید چکار کنم

Mohsen khan
18-09-2010, 19:50
با سلام
دوستان یه کمکی میخواستم . جوملا رو نصب کردم بعد چند تا منو و مجموعه ها شو حذف کردم و الان ارور 404 ( در خوده جوملا نه دامین ) رو میده و قالب جدید هم نصب کردم ولی تغییری نکرد . الان باید چکار کنم
يوزر پسورد جوملات را پي ام كن تا برات چك كنم

MaLaS_shz
08-10-2010, 17:16
یه سوال ساده دارم...

میخوام توی جوملا بخش بسازم که مطلب هام رو بذارم توی اون بخش....باید چی کار کنم؟؟؟؟

مرسی/

مثل اینا میخوام بشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار -- ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار کاربردی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار گرافیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نرم افزار پخش کننده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

WWKL8000
08-10-2010, 20:00
با سلام
دوستان من یه جوملای فارسی 1.5رو هاست نصب کردم و به یه مشکل عجیب برخورد کردم!!!هرچی من می نویسم بعد از پابلیش به صورت ؟؟؟؟؟ دیده می شه و نکته جالب اینجاست که نوشته های فارسی قالب هیچ مشکلی ندارنٰ.

لطفا منو راهنمایی کنید.با تشکر

ali_3001
11-10-2010, 16:36
سلام

اموزش ساخت لينكدوني در جوملا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر صورت هرگونه سوال و پيشنهاد ، در همين تاپيك مطرح فرماييد

موفق باشيد
محسن

سلام
چگونه میتوانم این ماژول (آخرین اخبار) را طوری تنظیم کنم که مطالب یک مجموعه به خصوص رو نشون
بده
آیا امکانش هست یا باید از ماژول دیگه ای استفاده کنم
درصورت امکان ماژولی که این خاصیت را داشته باشد را معرفی کنید
الیته با لینک دانلود
با تشکر

m p c
11-10-2010, 22:52
test test test

test

ali_3001
12-10-2010, 15:36
سلام
چگونه میتوانم این ماژول (آخرین اخبار) را طوری تنظیم کنم که مطالب یک مجموعه به خصوص رو نشون
بده
آیا امکانش هست یا باید از ماژول دیگه ای استفاده کنم
درصورت امکان ماژولی که این خاصیت را داشته باشد را معرفی کنید
الیته با لینک دانلود
با تشکر

مشکل فوق حل شد
حالا یه سوال دیگه :

من در حال طراحي يه سايت با استفاده از جوملا(جومفا ) هستم و ميخوام يه انجمن در کنارش راه اندازي کنم که با استفاده
از phpbb آماده شده
حالا سوال من اينه که چه جوري آخرين ارسالهاي انجمن رو توي سايتم نشون بدم
آيا ماژول - کامپوننت و يا پلاگيني هست که اين کارو برام انجام بده
در ضمن ميخوام که خودش به طور اتوماتيک آخرين ارسالها رو جمع آوري کنه و تو سايت نشون بده
با تشکر

hajHasan
13-10-2010, 20:12
مشکل فوق حل شد
حالا یه سوال دیگه :

من در حال طراحي يه سايت با استفاده از جوملا(جومفا ) هستم و ميخوام يه انجمن در کنارش راه اندازي کنم که با استفاده
از phpbb آماده شده
حالا سوال من اينه که چه جوري آخرين ارسالهاي انجمن رو توي سايتم نشون بدم
آيا ماژول - کامپوننت و يا پلاگيني هست که اين کارو برام انجام بده
در ضمن ميخوام که خودش به طور اتوماتيک آخرين ارسالها رو جمع آوري کنه و تو سايت نشون بده
با تشکر

من اینکار را نکردم تا حالا ولی شنیدم با گرفتن خروجی rss از انجمن و نمایش این rss در سایت میشه اینکار را انجام داد.
ممکنه در نسخه های جدید راه حل ساده تری هم گذاشته باشند !

ghasemifgh
15-10-2010, 23:29
با سلام لطفا نرم افزار جوملاjoomla را آموزش بدين
لطفا نتيجه رو ايميل كنيد.
با تشكر

soheilsaghian
18-10-2010, 00:46
با سلام
بنا به تقاضاي مكرر دوستان ،‌يك آموزش نصب سيستم مديريت جوملا را به همراه عكس هاي مربوط از محيط نصب ،‌ تهيه كرده ام كه براتون قرار مي دهم .
در صورتي كه مشكلي در نصب داشتيد و يا پيشنهادي داشتيد ،‌مطرح كنيد

لينك دانلود :
در تاپيك بالا

سلام دوست عزیز
نمیدونم چرا وقت ارزش ماند خودتو الکی‌ هدر میدی !!!
آموزش نصب جوملا که در سایت خود جوملا هست !!!
چرا وقت خودت را برای آموزش نکته دیگر صرف نمیکنی‌ ؟؟؟

<h2 dir="RTL" style="text-align: right; direction: rtl; unicode-bidi: embed;">آموزش تصویری گام به گام نصب جوملا! 1.5 - در لوکال هاست (localhost)- با برنامه WampServer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش تصویری ساختن بانک اطلاعاتی (Database) در Cpanel 11 جهت نصب جوملا 1.5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
</h2>

mahmoodonline
21-10-2010, 15:22
سلام
من فايل دانلودي جوملا رو تو www ريختم اما
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نمي آد . مي نويسه
Directory Listing Denied

This Virtual Directory does not allow contents to be listed.

لطفا راهنماييم كنيد.

M i L @ D
24-10-2010, 10:36
دوستان یه سوال بسیار آسون :

من بوسیله ی برنامه ی wamp جوملا رو نصب کردم ...

حالا چطور میتونم به کنترل پنل وصل شم ... یه جا خوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشه وصل شد ... ولی من سرور محلی هستم ... چیکار باید بکنم ؟

اصلا امکانش هست ؟

ممنون ...

tarantino
25-10-2010, 01:28
دوستان یه سوال بسیار آسون :

من بوسیله ی برنامه ی wamp جوملا رو نصب کردم ...

حالا چطور میتونم به کنترل پنل وصل شم ... یه جا خوندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میشه وصل شد ... ولی من سرور محلی هستم ... چیکار باید بکنم ؟

اصلا امکانش هست ؟

ممنون ...

دوست عزيز لوكال هاست( wamp )چيزي به مفهوم كنترل پنل cpanel نداره چرا كه نياز بهش نداريد ... بگيد چكار ميخواهيد انجام بديد راهنمايي كنيم؟

M i L @ D
25-10-2010, 01:46
دوست عزيز لوكال هاست( wamp )چيزي به مفهوم كنترل پنل cpanel نداره چرا كه نياز بهش نداريد ... بگيد چكار ميخواهيد انجام بديد راهنمايي كنيم؟

جدا ؟ :31:

ممنون دوست عزیز ...

راستش تو چندتا آموزش خوندم باید به کنترل پنل باید وارد شد ... واسه همین منم کنجکاو شدم !

بهرحال سوال خاصی نبود ... خیلی ممنون ! :11:

hamid_hakaki
30-10-2010, 09:50
سلام
من یه کامپوننت یا چنتا! میخواستم برای یه همچین سایتی
1- عضو گیری
2- قابلیت نوشتن آپلود عکس و موسیقی و فیلم
3- امتیاز دهی "اعضا" به "اعضای" سایت
4- نشان دادن اعضای منتخب در صفحه اول

همین
خیلی گشتم
هنوز نتونستم به نتیجه مثبتی برسم
با چیزی غیر از جوملا هم میشه اینکارو کرد ؟ ترجیحا جوملـــــــــــــــــــــ ای عزیز

tarantino
30-10-2010, 10:41
سلام
من یه کامپوننت یا چنتا! میخواستم برای یه همچین سایتی
1- عضو گیری
2- قابلیت نوشتن آپلود عکس و موسیقی و فیلم
3- امتیاز دهی "اعضا" به "اعضای" سایت
4- نشان دادن اعضای منتخب در صفحه اول

همین
خیلی گشتم
هنوز نتونستم به نتیجه مثبتی برسم
با چیزی غیر از جوملا هم میشه اینکارو کرد ؟ ترجیحا جوملـــــــــــــــــــــ ای عزیز

كامپوننت CB رو نصب كن كليه مواردي كه مي خاي داره + امكانات بسيار زياد ديگه !

hamid_hakaki
30-10-2010, 14:56
كامپوننت CB رو نصب كن كليه مواردي كه مي خاي داره + امكانات بسيار زياد ديگه !

jomsocial چی؟
cb باید همه مازول‌ها و امکانات اضافیش رو فارسی سازی کرد ,
من برام امتیاز دهی اعضا به اعضا خیلی مهمه و نشون دادن بیشترین امتیاز تو صفحه اول

tarantino
30-10-2010, 23:25
خوب با jomsocial مي توني به طور كامل يه سيستم اجتماعي بسازي و شكي نيست كه كاملترينه ولي كامرشياله و بابتش بايد پول بدي و بخري

amir_ea69
16-11-2010, 23:15
سلام دوستان بنده فرم ساز art form رو تو جوملا نصبیدم باهاش چند تا مشکل دارم
1.اینکه وقی فرمو پر میکنم و یه فایل ضمیمه هم میذارم پیام میده که کار تمومه و فرم ایمیل شده ولی در اصل نه تو خود سیستم نه تو خود ایمیل فایل ضمیمه نمیاد
2.میخوام یه باکس درس کنم که یه سری قوانین توش باشه و زیرش یه تیک باشه که تیک کنن و رد شد یعنی قوانینو قبول دارن
3.بالای قسمت ضمیمه فایل یه جمله بنویسم
بچه ها خیلی ممنون میشم کمک کنید

MIG
17-11-2010, 19:22
با سلام
من باید برای گروهمون یه و ب سایت راه بندازم یه مقدار چند سال پیش asp.net کار کردم اما خیلی کم . اسم جوملا زیاد شنیدم به نظرتون کار باهاش راحته ؟ و اینکه امنیتش چطوره؟

sherlock_Holmes
04-12-2010, 15:39
سلام...

دوستان من از طراحی سایت چیز خاصی سر در نمیارم..

یه سایت یکی برای من ساخت با یه قالب جوملا.. خودم رفتم WampServer و جوملا رو نصب کردم و تمرین کردم کمی باهاش..

از متخصصش(!) پرسیدم چجوری قالب رو تغییر بدم گفت با dreamweawer..
الان dreamweawer نصب کردم و میرم محتویات index.html رو از قالبم بر میدارم توی دریم ویور کپی میکنم اما سربرگ design رو که میزنم تا ببینم چه شکلیه یه صفحه سفید نشون میده با ئو سه تا دکمه ریز زرد که روش نوشته php!
کار من کجاش مشکل داره؟

ممنون میشم یکی کمک کنه یا بگه کجا باید سوال رو میپرسیدم..

tommy vercetti
04-12-2010, 23:33
دوستان هدر قالب های پیش ساخته رو چگونه تغییر بدم؟
ممنون.

alibararsani8
05-12-2010, 02:50
اگه منظورتون عكسشه كه ميتوني يه بنر در همون اندازه در جايي كههدر فعلي آدرس داده شده با همون نام كپي كنيد.

tommy vercetti
05-12-2010, 16:16
اگه منظورتون عكسشه كه ميتوني يه بنر در همون اندازه در جايي كههدر فعلي آدرس داده شده با همون نام كپي كنيد.
می تونید آدرس جایی که من این کار رو بکنم رو بهم بدید؟
می بخشید یکم تازه کارم.

sm_315
06-12-2010, 01:54
سلام دوستان
من یه مشکل دارم با حروف فارسی در سایتم فارسی ها بصورت علامت سوال میان
البته تازه اقدام به راه اندازی سایت کردم واینقدر وارد نیستم
چکارش کنم؟اینم یه عکس از صفحه سایت که بعضی جاها فارسی هست و بعضی جاها نه

tarantino
06-12-2010, 16:52
سلام دوستان
من یه مشکل دارم با حروف فارسی در سایتم فارسی ها بصورت علامت سوال میان
البته تازه اقدام به راه اندازی سایت کردم واینقدر وارد نیستم
چکارش کنم؟اینم یه عکس از صفحه سایت که بعضی جاها فارسی هست و بعضی جاها نه

بايد كدينگ صفحات رو UTF8-without BOM قرار بديد همچنين ديتابيستون هم بايد روي utf8 باشه

tommy vercetti
09-12-2010, 00:00
دوستان کسی راه حل مشکل من رو نمی دونست؟
ممنون.

tarantino
09-12-2010, 01:43
دوستان کسی راه حل مشکل من رو نمی دونست؟
ممنون.

اگه منظورتون تغيير عكس هدر قالب هستش بايد بريد داخل پوشه templates بعد وارد پوشه اي كه قالب مورد نظرتون است بشيد اونجا يه پوشه بنام images داريد و كل تصاوير استفاده شده در قالب اونجاست از جمله هدر

Glad Boy
10-12-2010, 15:53
سلام دوستان
میشه بگید چرا وقتی وارد صفحه اصلی سایت میشم این خطا نمایش داده میشه !؟ :

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Glad Boy
11-12-2010, 10:15
دوستان کسی نمیخواد من رو راهنمایی کنه !؟

tarantino
11-12-2010, 10:32
سلام دوستان
میشه بگید چرا وقتی وارد صفحه اصلی سایت میشم این خطا نمایش داده میشه !؟ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون میشم راهنمایی کنید.

عكس رو جاي ديگه آپ كن من چيزي نيديم تا بخام راهنمايي كنم! يا آدرس سايت رو بده.

Glad Boy
11-12-2010, 10:47
ببخشید.
بفرما :

tarantino
11-12-2010, 15:09
به پيام قرمز رنگ دقت كنيد پاسخ خودتون رو پيدا ميكنيد... همونطور كه د پيام خطاي قرمز رنگ اشاره شده table ي كه شما اونو ناخوانا كرديد در ديتابيس شما وجود نداره.. بايد اون table رو ايجاد كنيد

Glad Boy
11-12-2010, 19:19
به پيام قرمز رنگ دقت كنيد پاسخ خودتون رو پيدا ميكنيد... همونطور كه د پيام خطاي قرمز رنگ اشاره شده table ي كه شما اونو ناخوانا كرديد در ديتابيس شما وجود نداره.. بايد اون table رو ايجاد كنيد

من زیاد حرفه ای نیستم ! میشه دقیقا بگید باید چکار کنم تا درست بشه !؟
در ضمن این مشکل بعد از اینکه هاست ما منقضی شد و سایت پایین رفت به وجود اومد !

tarantino
11-12-2010, 22:48
خوب شما اگه backup ديتابيستون رو داريد يه بار كل جداول ديتابيستون رو Drop كنيد و سپس backup رو ايمپورت كنيد تو ديتابيس مشكلتون حل ميشه

Glad Boy
11-12-2010, 23:43
خوب شما اگه backup ديتابيستون رو داريد يه بار كل جداول ديتابيستون رو Drop كنيد و سپس backup رو ايمپورت كنيد تو ديتابيس مشكلتون حل ميشه

بک آپ ندارم !
تازه در این حدم حرفه ای نیستم ! یه سایت رو دادن دست ما که مرتبش کنم و داخلش پست بفرستم !
متاسفانه به من نگفته بودن که هاست کی تموم میشه ! منم بک آپ ندارم !
لطفا اگه امکانش هست یه جوری بگید که من متوجه بشم و بتونم خودم درستش کنم ! :11:

tarantino
12-12-2010, 11:18
بک آپ ندارم !
تازه در این حدم حرفه ای نیستم ! یه سایت رو دادن دست ما که مرتبش کنم و داخلش پست بفرستم !
متاسفانه به من نگفته بودن که هاست کی تموم میشه ! منم بک آپ ندارم !
لطفا اگه امکانش هست یه جوری بگید که من متوجه بشم و بتونم خودم درستش کنم ! :11:

پيام خصوصي تون رو چك كنيد

amin r
20-12-2010, 21:49
سلام دوستان ، يه سوال مبتديانه دارم من يه هاست خريدم كه كنترل پنلش هم cpanel هست ، نرم افزار easyphp روهم نصب كردم
بعدش جوملاي فارسي رو هم روي كامپيوتر نصب كردم، حالا سوالم اينه كه براي ساختن سايتم بايد از چه نرم افزاري استفاده كنم؟
يه نرم افزاري pc ميخوام كه باهاش يه قالب با المانهاي دلخواه بسازم بعد چند تا بخش براي سايت بسازم كه هر بخش از پستهايي تشكيل شده باشه (مثل وبلاگ) و خودش هم پستهارو مرتب كنه و باهاش كل سايت رو آپلود كنم و با نوشتن پست جديد هم فقط همون پست رو روي هاست و تو بخش مربوط بهش اضافه كنه ...يعني براي آپديت سايت فقط پست جديد رو بصورت آفلاين بنويسم و با همون نرم افزار به سايت اضافه كنم ...
آيا همچين نرم افزاري هست كه با استفاده از جوملا بشه همچين سايتي ساخت؟و آيا بايد فايل خاصي رو روي هاست آپلود كنم؟
ببخشيد اگه سوالم ابتدايي بود

aliasghar1389
21-12-2010, 23:37
sghسلام من يه سايت دارم با جوملا ساخته شده ،ولي ريخته بهم و هك شده توسط طراح قبلي اون يه نفر پيدا مي شه برايم درستش كنههزينه اش هم مي دم ايميل بنده براي صحبت و دادن يوزر ali230659@yahyoo.com

tarantino
25-12-2010, 22:25
sghسلام من يه سايت دارم با جوملا ساخته شده ،ولي ريخته بهم و هك شده توسط طراح قبلي اون يه نفر پيدا مي شه برايم درستش كنههزينه اش هم مي دم ايميل بنده براي صحبت و دادن يوزر ali230659@yahyoo.com

gelayor14
26-12-2010, 10:20
با سلام و درود
در مراحل نصب جوملا ،قسمت بررسی پیش از نصب تمامی قسمت تایید شده بجز
تنظیمات پیشنهادی:
1.display error
2.safe mode
3.output buffering
جلویشان خاموش نوشته -می خواستم بدونم چطوری می توانم این قسمت ها را روشن بکنم؟
یه جایی خواندم که
در مرحله کنترل مراحل نصب اطلاعاتی براساس phpinfo که ضروری می باشند به شما نمایش داده می شود که باید همگی سبز رنگ باشند، اگر یکی از این موارد قرمز باشد، ممکن است در کار کرد جوملا مشکلاتی بوجود آید.
ممنون می شوم راهنمایی ام کنید:11:

tarantino
26-12-2010, 19:19
با سلام و درود
در مراحل نصب جوملا ،قسمت بررسی پیش از نصب تمامی قسمت تایید شده بجز
تنظیمات پیشنهادی:
1.display error
2.safe mode
3.output buffering
جلویشان خاموش نوشته -می خواستم بدونم چطوری می توانم این قسمت ها را روشن بکنم؟
یه جایی خواندم که
در مرحله کنترل مراحل نصب اطلاعاتی براساس phpinfo که ضروری می باشند به شما نمایش داده می شود که باید همگی سبز رنگ باشند، اگر یکی از این موارد قرمز باشد، ممکن است در کار کرد جوملا مشکلاتی بوجود آید.
ممنون می شوم راهنمایی ام کنید:11:
اين موارد را بايد از طريق php.ini تغيير داد ولي سايت خودتون رو نصب كنيد مشكلي اگر پيش امد اعلام كنيد راهنمايي بشه.

gelayor14
28-12-2010, 10:15
اين موارد را بايد از طريق php.ini تغيير داد ولي سايت خودتون رو نصب كنيد مشكلي اگر پيش امد اعلام كنيد راهنمايي بشه.

سلام مجدد
دوست عزیز من مراحل نصب را ادامه دادم اما نمی دادم چرا به دیتا بیسی که ساختم نمی تواند متصل شود:
به پایگاه داده نمی توان متصل شد. عدد برگشتی: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

دوبار دیتابیس ساختم زبان را یکبار انگلیسی گذاشتم و یکبار فارسی اما باز همان پیغام را داد نوع پایگاه داده هم با mysqli و با mysql امتحان کردم اما ...
چیزی به نظرتان می رسد من را راهنمایی کنید

tarantino
28-12-2010, 18:16
اين مشكل زماني پيش مياد كه شما در اطلاعات اتصال به ديتابيس رو صحيح وارد نكنيد

نام هاست: معمولا localhost
نام ديتابيس: نامي كه شما ساخته ايد
نام كاربري ديتابيس: نامي كه شما ساخته ايد
رمز ورود: رمزي كه شما براي ديتابيس ساخته ايد

ahmadi81
11-01-2011, 14:53
سلام

سایتی داریم که به فارسی هستش و با جوملا طراحی شده است . میخواهیم سایت به زبان انگلیسی هم قراربدهیم .

سرچ کردم به دو نتیجه رسیدم :
1- از joom!fish استفاده کنم
2- دوتا جوملا نصب کنم و هر یک را جدا گانه بسازم و به هم لینک بدم .

کدام روش بهتر است ؟؟ آیا روش دیگری برای داشتن سایت دوزبانه وجود دارد یا خیر ؟؟

باتشکر

tabriz-info
11-01-2011, 16:27
سلام

سایتی داریم که به فارسی هستش و با جوملا طراحی شده است . میخواهیم سایت به زبان انگلیسی هم قراربدهیم .

سرچ کردم به دو نتیجه رسیدم :
1- از joom!fish استفاده کنم
2- دوتا جوملا نصب کنم و هر یک را جدا گانه بسازم و به هم لینک بدم .

کدام روش بهتر است ؟؟ آیا روش دیگری برای داشتن سایت دوزبانه وجود دارد یا خیر ؟؟

باتشکر

بهترين روش همون استفاده از joomfish هست كه ديگه لازم نيست از دو محيط جدا مطلب ارسال كنيد

از يك محيط مديريتي ميتونيد به هر زباني كه دلتون خواست مطلب ارسال كنيد بقيه موارد دردسر هاي خاص خودش رو داره

روشهايي هم مثل استفاده از google translate وجود داره كه اصلا پيشنهاد نميكنم

من شخصا جومفيش رو تاييد ميكنم و از اون استفاده ميكنم

ahmadi81
12-01-2011, 09:27
ممنون بابت راهنمای که فرمودید.

یک مشکل دارم وقتی joomfish نصب میکنم سایت (فارسی ) چپ چین میشه و منو ها و متن به چپ میاد
این مشکل به چه صورت حل کنم ؟؟

باتشکر

Gladiature_Roma
12-01-2011, 20:22
درود بر اسایتد
آقا من یک لوکال هاست با Wampserver درست کردم و جوملا رو گذاشتم توی پوشه www بعد یک دونه دیتابایس هم با wampserver ساختم. وقتی میرم توی لوکال هاست و میخوام جوملا رو نصب کنم پیغام خطا میده که دیتابایس پیدا نشد! این در حالیه که من اسم دیتابایس رو هم همون چیزی انتخاب میکنم که موقع ساخت دیتابایس انتخاب کردم.
بخش پسورد رو هم چه بزارم خالی و چه پر کنم فرقی نداره و در هر دو حالت باز هم ارور میده!
یک توضیح هم بدم که از wampserver ورژن 2 استفاده میکنم. لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

yakuza
15-01-2011, 00:18
من هم مشکل بالایی رو دارم
بعد از قرار دادن جوملا توی wamp server و مراحل نصب جوملا بعد از دادن پایگاه داده ها، یوزر و .... ادامه رو که میزنم این ارور رو میده

wamp server 2.1 استفاده میکنم ، اگر مشکل از ورژن wamp هست ، لطفا لینک دانلود wamp که بشه جوملا 1.5 رو روش نصب کرد بهم بدید

Gladiature_Roma
17-01-2011, 09:07
من هم مشکل بالایی رو دارم
بعد از قرار دادن جوملا توی wamp server و مراحل نصب جوملا بعد از دادن پایگاه داده ها، یوزر و .... ادامه رو که میزنم این ارور رو میده

کد:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`
wamp server 2.1 استفاده میکنم ، اگر مشکل از ورژن wamp هست ، لطفا لینک دانلود wamp که بشه جوملا 1.5 رو روش نصب کرد بهم بدید

درود بر اسایتد
آقا من یک لوکال هاست با Wampserver درست کردم و جوملا رو گذاشتم توی پوشه www بعد یک دونه دیتابایس هم با wampserver ساختم. وقتی میرم توی لوکال هاست و میخوام جوملا رو نصب کنم پیغام خطا میده که دیتابایس پیدا نشد! این در حالیه که من اسم دیتابایس رو هم همون چیزی انتخاب میکنم که موقع ساخت دیتابایس انتخاب کردم.
بخش پسورد رو هم چه بزارم خالی و چه پر کنم فرقی نداره و در هر دو حالت باز هم ارور میده!
یک توضیح هم بدم که از wampserver ورژن 2 استفاده میکنم. لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

جواب خودم و اون دوست بالایی رو میدم، چون چند روز روش کار کردم و متوجه شدم.
وقتی دیتابایس رو ساختید برید توی پوشه اصلی جوملا یک فایل به نام Configuration.php پیدا کنید. هر حرف یا چیزی به جز این در آخر کلمه چسبیده بود رو حذف کنید تا فایل قابلیت اجرایی پیدا کنه.
بعد این رو با NotPad باز کنید و به دنبال این کدهای زیر بگردید
/* Database Settings */
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = '';
var $password = '';

الان که من کدها رو کپی کردم درست کپی نشده اند. اما در کل در همین بخش اول نامی که واسه دیتابایس انتخاب کرده بودیم رو مینویسیم. در بخش دوم اگر از لوکال هاست استفاده میکنیم میزاریم روی همون LocalHost بمونه و در بخش سوم اگر واسه دیتا بایس User ساختیم اسم یوزر رو وارد میکنیم و در قسمت آخر هم اگر پسورد ساخته ایم کلمه رمز عبور رو هم وارد میکنیم. توجه کنید که در این بخش فقط داریم در مورد مشخصات دیتابایس صحبت میکنیم. باید مشخصات دیتابایس در اینجا قرار بگیره تا جوملا بتونه با دیتابایس رابطه برقرار کنه.
بعد از این کار به راحتی میریم و جوملا رو نصب میکنیم. در پایان نصب هم باید فایل های نصب رو حذف کرد

Abbshangooli
19-01-2011, 21:38
سلام
دوستان من ميخوام هاست بگيرم كه از جوملا هم پشتيباني كنه از شركت رادكام مي خواستم اما كنترل پنل اون پلسك و من هم كار نكردم ميخواستم بدونم به نظر شما فرقي نمي كنه يا برم يه ارايه هاستسنگ ديگه اگه امكانش هست معرفي كنين .

مرسي

tarantino
20-01-2011, 10:45
سلام
دوستان من ميخوام هاست بگيرم كه از جوملا هم پشتيباني كنه از شركت رادكام مي خواستم اما كنترل پنل اون پلسك و من هم كار نكردم ميخواستم بدونم به نظر شما فرقي نمي كنه يا برم يه ارايه هاستسنگ ديگه اگه امكانش هست معرفي كنين .

Abbshangooli
21-01-2011, 15:35
سلام
ببخشين چطوري مي تونم براي سايت يه intro بسازم يعني اول اون بياد بعد كليك كني بره داخل ؟
و همچنين ويكي ؟
باتشكر

tarantino
22-01-2011, 12:34
براي ويكي اسكريپت اينكار وجود داره كه جستجو كنيد پيدا ميشه

براي اينترو لينك زير رو مشاهده كنيد:

striker1
25-01-2011, 18:31
سلام من یه سایت با جوملا درست کردم وقتی نصبش تموم میشه میتونم وارد سایتم بشم ولی نمیتونم وارد بخش مدیریت بشم.وقتی در قسمت ورود به بخش مدیریت یوزر نیم و پسورد رو میزنم ارور 404 میده.ولی وقتی همون رو تو قسمت ورود اعضا میزنم به عنوان یه یوزر معمولی وارد میشه .دلیلش چیه؟

rayanmotorsh
09-02-2011, 15:45
:19::41:عکسام آپلود نمیشه.دسترسیشون هم چک کردم.در صورتی که من قبلش هم همین جوملا رو نصب کرده بودم و عکس هم آپلود کردم .الان مشکل از کجاست ؟!؟!؟!؟!؟!:19:
لطفا یکی زودتر جواب بده

persian1993
07-03-2011, 00:38
من جوملا رو روي يه هاست رايگان نصب كردم بعد نصب يه پيام داد كه پوشه اينستال رو خذف كنيد اما حذف نميشه نميتونم وارد فايل منيجر بشم و وقتي به آدرس سايت ميرم همون پيام رو ميده لطفا كمك كنيد

persian1993
07-03-2011, 17:27
كسي تو اين تاپيك نيست

---------- Post added at 05:27 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

يوهو كسي نيست . . . . .

tarantino
08-03-2011, 22:09
پرميشن پوشه install رو تغيير بده بعد حذف كن ... اگه اسم پوشه رو هم تغيير بدي مشكل حل ميشه

persian1993
09-03-2011, 13:51
تو ادمين جوملا نميتونم روي قسمت هاي بالا مثل site ،menu ،conuent، tools و غيره كليك كنم يه ارورم ميده
error loadin feed
data
لطفا كمك كنيد

farhad1212
13-03-2011, 17:24
فكر ميكنم چون هاست رايگان داريد يك سري محدوديت ها براي جوملاي شما ايجاد شده و اين خطا رو ميگيريد

pouyans
10-04-2011, 19:42
سلام شاید سوالام خیلی تکراری باشه اما با عرض پوزش چون تازه کار با جوملا را شروع کردم و خواندن کل این تاپیک وقت گیره
می خوام بدونم چطوری میشه یه قالب آماده رو نصب کنم و قالب های آماده رو از کجا پیدا کنم؟
سوال بعدیم اینه که چطوری میشه قبل از ورود به سایت یه کلیپ خیلی کوچیک پخش شه بعد وارد سایت بشه ، و آخرین سوال هم این که میشه از تمپلیت هایی که با فلش ساخته میشن استفاده کرد؟

inen
15-04-2011, 14:47
دوستان سلام
با توجه به عکس ضمیمه ، در قالبی که از سایت Joomlart.ir دانلود کردم ، دو تا ماژول همراهش بود به نام های JA News Frontpage و JA News ، من برای اینکه تغییراتی زیر رو توی این ماژول بدم ، می بایست فایل CSS مربوط به قالب ( Templete.css ) رو درش تغییر بدم ؟ ( اگر جواب آره است ، کدوم بخش ) و یا فایل ja.news.fp.css رو ( و کجاش ) ؟

تغییرات با توجه به عکس ضمیمه :
1- می خوام سایز فونت تیتر ماژول هام ، کوچیک بشن
2- کنترل ماژول فرونت پیج ، سمت چپ و عنوان ( آخرین مطالب ) ، سمت راست ( جاشون عوض بشه )

اگر لازمه فایل css هامو آپ کنم ، تغییرات رو اعمال کنید ؟ البته بگید چه کار کردین که یاد بگیرم

آدرسی دمو نمونه قالب :

عکس ضمیمه :

boy0311
16-04-2011, 17:43
سلام دوستان
من تازه واردم و رو کمک شما دوستان خیلی حساب کردم
من برنامه easyphp رو نصب میکنم ولی وقتی آدرس رو میزنم باز نمیکنه
چراغش چشمک نمیزنه ولی تو خود برنامه جفت چراغ ها سبز هستند
ممکنه کمکم کنید که چیکار کنم ؟
آیا easyphp خوبه ؟ اگه برنامه دیگه ای هم هست معرفی کنید با آموزشش !
یه دنیا ممنون !

ES Queen
25-04-2011, 08:38
با سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه کار با جوملا را شروع کردم و در سایتی که برای موسسه خیریه بنیاد همدلان کودک ساخته ام به یک مشکل برخوردم
متاسفانه بخش آرشیو میلادی است و اصلاًUser Friendlyنیست
لطفاً کمکم کنید
آدرس سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است
با تشکر فراوان از توجه شما

jesus11077
28-04-2011, 18:07
با سلام.
موقع نصب جوملا 1.6.2 زمان وارد کردن پیشوند جدول با پیغام " پیشوند جدول mysql تنها باید با یک حرف شروع و بعد از آن اعداد یا خط بیاید." مواجه میشم.
لطفا کمکم کنید

*LionHeart*
30-04-2011, 17:58
سلام دوستان

من در نصب جوملا به مشکل خوردم ول نمیدونم که مشکل از کجاست ( از Permision ها و یا .....)

نه میتونم عکس آپلود کنم نه ماژول هیچ چی نمیتونم آپلود کنم

تنها مشکلی که در نصب داشتم این بود که نتونستم یوزر FTP رو به جوملا بشناسونم

jesus11077
01-05-2011, 09:02
سلام
من تازه واردم کسی هست کمکم کنه؟
موقع نصب جوملا با این پیغام مواجه میشم:

لطفا بگید چکار کنم
پیشاپیش ممنون

resident2011
01-05-2011, 13:05
سلام دوستان

من در نصب جوملا به مشکل خوردم ول نمیدونم که مشکل از کجاست ( از Permision ها و یا .....)

نه میتونم عکس آپلود کنم نه ماژول هیچ چی نمیتونم آپلود کنم

تنها مشکلی که در نصب داشتم این بود که نتونستم یوزر FTP رو به جوملا بشناسونم

مشکل از همون تنظیمات FTP هستش بهتره توی تنظیمات اصلی
Global Configuration

بری و تنظیمات FTP معرفی کنی اگه FTP پیشفرض باشه یوزرو پسورت همونایی هستند که وارد پنل هاست میشی.

سلام
من تازه واردم کسی هست کمکم کنه؟
موقع نصب جوملا با این پیغام مواجه میشم:
Some errors occurred while populating the database: Table 'jesus.jos_extensions' doesn't exist SQL=INSERT INTO `jos_extensions` (`extension_id`, `name`, `type`, `element`, `folder`, `client_id`, `enabled`, `access`, `protected`, `manifest_cache`, `params`, `custom_data`, `system_data`, `checked_out`, `checked_out_time`, `ordering`, `state`) VALUES (700, 'Joomla! CMS', 'file', 'joomla', '', 0, 1, 1, 1, '', '', '', '', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 0)

لطفا بگید چکار کنم
پیشاپیش ممنون

دیگه چشاتون اینقدر ضعیفه که به این بزرگی تایپ می کنید.:27:
بهتره بگید توی چه مرحله ایی به این مشکل بر خوردید ؟آیا همه پیشنیازهای جوملا رو هاستی که تهیه کردید پشتیبانی می کنه یا نه؟

موقع نصب جوملا 1.6.2 زمان وارد کردن پیشوند جدول با پیغام " پیشوند جدول mysql تنها باید با یک حرف شروع و بعد از آن اعداد یا خط بیاید." مواجه میشم.
لطفا کمکم کنید

توصیه می کنم از نسخه جوملا 1.6.3 استفاده کنید این نسخه مشکل زیاد داره .اون مربوط به قوانین نامگذاریه شما اسمش رو چی گذاشتید و آیا این دیتابیس جدید ایجاد کردید یا قدیمیه و می خواید ازش استفاده کنید .

mkIANI_en
03-05-2011, 12:44
سلام
آیا به قسمت ادیتور جوملا میشه شکلک جدید اضافه کنم ؟؟ به غیر از همون چند تایی که داره ؟؟

mkIANI_en
04-05-2011, 07:52
دوستان یکی جواب بده ؟؟ نیاز دارم!!

resident2011
04-05-2011, 11:09
سلام
آیا به قسمت ادیتور جوملا میشه شکلک جدید اضافه کنم ؟؟ به غیر از همون چند تایی که داره ؟؟
یه افزونه بود که اینکار رو انجام میداد اسمش دقیقاً یادم نیست ولی اینجا یه سرچ انجام بدید به نتیجه می رسید.البته ادیتورهای زیادی هست که خودشون به طور پیشفرض شکلکهای زیادی دارن

mkIANI_en
04-05-2011, 11:14
میشه یه ادیتور بگین که شکلک زیاد داشته باشه!!
یا اگه اسم اون افزونه یادتون بیاد که دیگه محشره!!
مرسی

resident2011
05-05-2011, 13:19
در مورد ادیتور که حجم زیادی ندارن همون ادرس بالا که دادم کافیه توی قسمت سرچ بنویسید Editors همه رو واستون ردیف میکنه بعد می تونید اونایی رو که زده Non-Commercial رو می تونید دانلود کنید چن رایگان هستن ck یکیشون البته خودتون دانلود کنید و روی لوکال تست کنید اگه راضیتون کرد اونو روی هاست ببرید.
در مورد افزونه نمیدونم چون من از وقتی که جوملا 1.6 اومد تمام افزونه های جوملا 1.5 رو روی سیستمم حذف کردم وگرنه براتون پیداش می کردم چون به نظر شما هنوز با جوملا 1.5 کار می کنید.

mkIANI_en
05-05-2011, 16:06
ممنون دوست عزیز:11: بله از 1.5 استفاده میکنم

drim_w3
05-05-2011, 17:39
سلام

در خصوص نصب جمولا ، من در صفحه زیر با مشکل بر می خورم

وقتی جمولا 1.6.3 ( انگلیسی) را در پوشه www می ریزم نصب میشه. با این مشخصات :

نام هاست : localhost

نام کاربری : root

رمز عبور : هیچی

نام دیتابیس : همون اسم فولدری که جمولا توش اکسترکت شده

ولی وقتی جمولا فارسی 1.6.2 را نصب می کنم ، توی همین صفحه اررور می ده که دیتابیس شناسایی نشد.( با مشخصات بالا)

U F O
06-05-2011, 08:12
سلام آقا من یه مشکلی دارم.
وقتی تو جوملا 1.6.3 در بخش ایجاد آرتیکل،دکمه سیو رو میزنم، هیچ اتفاقی تو صفحه نمیفته فقط به آخر آدرس یه دونه # اضافه میشه.

با تشکر.

ES Queen
07-05-2011, 09:03
کســـــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــی هســـــــــــــــــــــــ ــــــــــــت به من کمـــــــــــــــــــــــ ـــــک کنه؟!!!:19:

با سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه کار با جوملا را شروع کردم و در سایتی که برای موسسه خیریه بنیاد همدلان کودک ساخته ام به یک مشکل برخوردم
متاسفانه بخش آرشیو میلادی است و اصلاًUser Friendlyنیست
لطفاً کمکم کنید
آدرس سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است
با تشکر فراوان از توجه شما

farhad61
08-05-2011, 05:29
سلام من یه عکس گذاشتم توی صفحه اول سایتم ولی کلا همه چیز رو از نظر ابعاد و چیدمان به هم ریخته چطورذ میتونم درستش کنم

resident2011
08-05-2011, 09:31
سلام من یه عکس گذاشتم توی صفحه اول سایتم ولی کلا همه چیز رو از نظر ابعاد و چیدمان به هم ریخته چطورذ میتونم درستش کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآقا چرا من نمیتونم عکس به نوشته هام اضافه کنم هر چی روی قسمت عکس کلیک میکنم و آدرس میدم هیچ اتفاقی نمیفته:19:

وقتی توی Editor عکس وارد می کنی کافی روش کلیک کنی و ابعادش رو کم کنی .
در مورد سوال دوم هم منظورت از آدس چیه ؟
اگه می خوای یه عکس از سایت دیگه بزاری این عکسی که الان اینجا توی فرم گذاشتی یه همچین دکمه ایی هم توی Editor برای اینکار وجود داره.یه راه دیگه هم اینه که عکس رو مستقیم ار توی سایت مبدا کپی و توی Editor ,Paste کنی ولی یه نکته همیشه توی Editor جوملا برای copy و paste از کیبورد استفاده کن.
copy =Ctrl+c
paste = Ctrl +v
Cut =Ctrl +x
برای آپلود عکس از گزینه وارد کردن تصویر پایین Editor استفاده کن اونجوری عکس میره توی هاست خودت بعد از آپلود روش کلیک می کنی و سپس روی درج کلیک کن .

farhad61
08-05-2011, 19:41
سلام رزیدنت جان یه سوال
من الان با کوچیک کردن جند باره تصویر به صورت سعی و خطا تونستم بلاخره ابعاد اون عکس رو درست کنم . سوالم اینه که نمیشه این سایز به صورت خودکار تنظیم بشه و یا مثل همین فرم که بعد از آپلود بالای عکس مینویسه این عکس بزرگتر است و برای دیدن با ابعاد واقعی کلیلک کنید عمل کرد و یا بهتر از اینها مثل خیلی از سایت ها عکس به صورت خیلی کوچک تر از ابعاد واقعی نمایش داده بشه و با کلیلک روی اون مثلا توی یه صفحه جدید با ابعاد واقعی نمایش داده بشه
ممنون از راهنماییت

resident2011
08-05-2011, 23:03
سلام رزیدنت جان یه سوال
من الان با کوچیک کردن جند باره تصویر به صورت سعی و خطا تونستم بلاخره ابعاد اون عکس رو درست کنم . سوالم اینه که نمیشه این سایز به صورت خودکار تنظیم بشه و یا مثل همین فرم که بعد از آپلود بالای عکس مینویسه این عکس بزرگتر است و برای دیدن با ابعاد واقعی کلیلک کنید عمل کرد و یا بهتر از اینها مثل خیلی از سایت ها عکس به صورت خیلی کوچک تر از ابعاد واقعی نمایش داده بشه و با کلیلک روی اون مثلا توی یه صفحه جدید با ابعاد واقعی نمایش داده بشه
ممنون از راهنماییت
اگه از جوملا 1.5 استفاده می کنید افزونه های زیادی واسه انکار وجود داره.برای نمونه:

بهتره خودتون هم یه سرچ انجام بدید

imanit
09-05-2011, 20:46
دوستان یه سوال دارم و اینکه آیا میشه با جوملا یه سایت تو در تو طراحی کرد ؟
یه شرکتی هستش که دارای زیر مجموعه هستش و هرکدام باید هم سایت شبیه سایت اصلی داشته باشن .

shell7x
10-05-2011, 11:10
با سلام
اساتید عزیز یک سوال دارم چطوری میشه ارم و سربرگ : سیستم مدیریت محتوای جوملا ک رو تغیر داد به اسم دلخواه ... یعنی سایت که بالا می اد اسم دلحواه ما بالای مرورگر نمایش بده ...
اموزش کلی جوملا کسی داره واسه دانلود ؟ pdf
ممنون

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

سلام

در خصوص نصب جمولا ، من در صفحه زیر با مشکل بر می خورم

وقتی جمولا 1.6.3 ( انگلیسی) را در پوشه www می ریزم نصب میشه. با این مشخصات :

نام هاست : localhost

نام کاربری : root

رمز عبور : هیچی

نام دیتابیس : همون اسم فولدری که جمولا توش اکسترکت شده

ولی وقتی جمولا فارسی 1.6.2 را نصب می کنم ، توی همین صفحه اررور می ده که دیتابیس شناسایی نشد.( با مشخصات بالا)

دوست عزیز مشکل شما از هاست هست ... اگر خواستید بفرمائید من هاست متناسب با جوملا معرفی کنم راحت نصب بشه !!! من هم این مشکل رو داشتم

farhad61
10-05-2011, 20:11
سلام رزیدنت جان (میتونم اسم شریفت رو بدونم)
آقا گه بخایم عکس توی سایت بزاریم بهتره توی خود هاست بزاریم و یا توی یه آپلودر عکس ؟
2 - اون قسمت که بالای سایت هست و نوشته جوملا چیست ؟ و نرم افزار متن باز چیست رو اگه بخام بردارم جکا باید برم؟
3 - اگه یه قالب بزارم روی سایت تمام تنظیمات سایت مثل قالب میشه ؟یعنی مثلا آرم جوملا برداشته میشه و یا قسمت آگهی که مربوط به جوملا هست میره؟
4 - من یه سایت فروش کاشی راه انداختم و میخام توی صفحه اول اون بالای سایت عکس های متحرک که از چند نمونه هست بزارم و اتوماتیک عوض بشه ، میشه چند قالب با این ویژگی و کاربری متناسب با کار من پیشنهاد بدین . البته رایگان
5 - اگه مثلا اول اون پلاگینی که مال عکس هست و بالا معرفی کردی رو نصب کنم و بعد قالب رو ، پلاگین پاک میشه؟ یا تغییری نمیکنه؟
6 - اگه بخام آمار افرادی که به سایتم میان رو ببینم چیکار باید بکنم ؟ پلاگین خاصی باید نصب بشه؟
ببخشید زیاد شد
ممنون از راهنماییت:11:

farhad61
10-05-2011, 21:19
آی خدا دیگه دارم سر این قضیه وارد کردن عکس دیونه میشم :19:
وقتی از قسمت تصویر ( از اون پایین کنار دکمه صفحه بعدی) میخام تصویر وارد کنم وقتی از روی سیستم آپلود میکنم میگه قبلا وارد شده و وجود داره اما من هیچ کدوم از عکس های آپلود شده رو توی اون قسمت دایرکتوری نمیبینم که انتخاب کنم. وقتی میخام از قسمت وارد کردن درس تصویر اقدام کنم بعد از وارد کردن آدرس هیچ اتفاقی نمیفته اصلا انگار نه انگار که من تصویری رو از طریق آدرس بهش دادم. وقتی میخام از اون قسمت ویرایش اقدام کنم و آیکون وارد کردن عکس رو میزنم و آدرس میدم باز هم هیچ عکسی وارد نمیشه
تورو خدا یه راهنمایی بکنید ببینم چیکار کنم

resident2011
10-05-2011, 21:53
آی خدا دیگه دارم سر این قضیه وارد کردن عکس دیونه میشم :19:
وقتی از قسمت تصویر ( از اون پایین کنار دکمه صفحه بعدی) میخام تصویر وارد کنم وقتی از روی سیستم آپلود میکنم میگه قبلا وارد شده و وجود داره اما من هیچ کدوم از عکس های آپلود شده رو توی اون قسمت دایرکتوری نمیبینم که انتخاب کنم. وقتی میخام از قسمت وارد کردن درس تصویر اقدام کنم بعد از وارد کردن آدرس هیچ اتفاقی نمیفته اصلا انگار نه انگار که من تصویری رو از طریق آدرس بهش دادم. وقتی میخام از اون قسمت ویرایش اقدام کنم و آیکون وارد کردن عکس رو میزنم و آدرس میدم باز هم هیچ عکسی وارد نمیشه
تورو خدا یه راهنمایی بکنید ببینم چیکار کنم

اگه خواستی یوزر و پسورد رو برام pm کنه یه نگاهی بهش بندازم اون عکسی رو هم که می گی پیغام تکراری بودنش رو میده بدون اینکه اسمش رو تغییر بدی برام یه جا آپ کن تا امتحان کنم.

farhad61
11-05-2011, 15:27
رزیدنت جان پیغام خصوصیت رو چک کن
اگه زحمتی نیست پست 2229 رو هم پاسخ بده
سپاسگذارم

imanit
13-05-2011, 23:19
آیا میشه با جوملا صفحات HTML رو ایجاد کرد ؟

drim_w3
15-05-2011, 09:08
با سلام
اساتید عزیز یک سوال دارم چطوری میشه ارم و سربرگ : سیستم مدیریت محتوای جوملا ک رو تغیر داد به اسم دلخواه ... یعنی سایت که بالا می اد اسم دلحواه ما بالای مرورگر نمایش بده ...
اموزش کلی جوملا کسی داره واسه دانلود ؟ pdf
ممنون

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:07 PM ----------

دوست عزیز مشکل شما از هاست هست ... اگر خواستید بفرمائید من هاست متناسب با جوملا معرفی کنم راحت نصب بشه !!! من هم این مشکل رو داشتم

ممنون.

من دیگه دیدم هر کاری می کنم نمی تونم نصب کنم، رفتم روی سیستم نیوک لرن.

فعلا که پول هاست خریداری شده پرداخت شده و ان شاء الله از سال دیگه یک فکری می کنم.

این هاستی که گرفتم قیمتش خوبه ( خدا کنه کیفیتش هم خوب باشه):

فضا:3500 مگابایت
پهنای باند:10 گیگابایت
کنترل پنل:سی پنل
ساب دامنه،ایمیل،بانک اطلاعاتی:نامحدود
اعتبار:12 ماه
قیمت:19000 تومان

اگه ممکنه شما هاستی که به نظرتون خوب هست را معرفی کنید.

farhad61
15-05-2011, 14:27
سلام
آقا من چند تا مشکل با سایتم دارم

عکس رو نگاه کنید
1- میخام عنوان توی یک خط نوشته بشه چیکار کنم
2- فونتهای پیش فرض اصلا قشنگ نیستن چطور فونتهای دلخواه خدوم رو جایگزین کنم مثل بی میترا یا فونتهای سری بی
3- توی قسمت مدیریت بخش ها یه مطلب نوشتم هر کاری میکنم نشون داده نمیشه چیکار باید بکنم و یه مسئله دیگه میخام حتما همون جایی که علامت گذاشتم قرار بگیره
ممنون از راهنمایتون

resident2011
15-05-2011, 16:40
در مورد عنوان که مربوط به قالبه و باید فایل css قالب ویرایش بشه .که توی این یکی زیاد وارد نیستم .
در مورد فونتها هم میتونی توی Editor وقتی فونت رو تغییر بدی ولی بهترین فونت همون Tahoma هستش همین فونتی که توی انجمن داری می بینی.
محیط ادیتور که شبیه ورد2007 هستش کار کردن باهاش مثل همون ورد.البته توی کاربرد فونت توی وب محدودیت هست یعنی ممکنه شما یه فونتی رو انتخاب کنی که رو کامپیوتر کسی که سایت شما رو می بینه وجد نداشته باشه و اونوفت همون فونت پیشفرض مرورگر یا قالب براش نمایش داده میشه.

انجا که یه منو هستش.اگه می خوای یه بخش که مثلاً بنام X رو انجا نمایش بدی ی توی قسمت منوها منوی بالا رو پیدا کن و یه منوی جدید با هر اسمی که می خوای بهش اضافه کن .

farhad61
16-05-2011, 16:51
سلام رزیدنت جان
آقا چطور میتونم عرض قسمتی که توش مطلب مینویسم رو بیستر کنم
من میخام 50 عدد عکس رو توی ساین آپلود کنم راهی هست که تک تک عکس ها رو انتخاب نکنم و همه رو به صورت یکجا آپلود کنم

resident2011
17-05-2011, 01:22
سلام رزیدنت جان
من میخام 50 عدد عکس رو توی ساین آپلود کنم راهی هست که تک تک عکس ها رو انتخاب نکنم و همه رو به صورت یکجا آپلود کنم
اگه منظورت از عرض قالبه که گفتم هرکاری که با قالب بخوای انجام بدی باید فایلهای CSS رو ویرایش کنی .
در مورد 50 عکس هم می تونی به صورت Zip در بیاریشون و از کنترل پنل هاست اونا رو توی پوشه مربوطه اپلود کنی بعد هم Extract کنی.imege>>stories>>kashi
اگه winrar رو سیستم داری همه عکسها رو انتخاب کن بعد با کلیک راست اونا رو تبدیل به zip کن(اینکار واسه اینه که توی هاست پوشه جدید ایجاد نشه) .حتماً پسوند zip رو انتخاب کنی rar پیغام خطا میده

resident2011
17-05-2011, 01:29
سلام رزیدنت جان
اگه منظورت از عرض قالبه که گفتم هرکاری که با قالب بخوای انجام بدی باید فایلهای CSS رو ویرایش کنی .
در مورد 50 عکس هم می تونی به صورت Zip در بیاریشون و از کنترل پنل هاست اونا رو توی پوشه مربوطه اپلود کنی بعد هم Extract کنی.imege>>stories>>kashi
اگه winrar رو سیستم داری همه عکسها رو انتخاب کن بعد با کلیک راست اونا رو تبدیل به zip کن(اینکار واسه اینه که توی هاست پوشه جدید ایجاد نشه) .حتماً پسوند zip رو انتخاب کنی rar پیغام خطا میده

farhad61
17-05-2011, 05:25
آی خدا این چه وضعیه
هر چی روی پوشه کاشی هایی که آپلود کردم کلیک میکنم پوشه باز نمیشه دوبار هم جای پوشه رو عوض کردم فایده ایی نداشت
/public_html/images/stories
اینجاآپلود کردم درسته ؟
رزیدنت جان این سایت رو ببین میخام عکس ها اینجوری نمایش داده بشه چیکار کنم

resident2011
17-05-2011, 11:01
شما هرجا که عکسها رو توی هاست آپلود کردی توی Editor جوملا رو گزینه تصویر کلیک کن توی صفحه باز شده اگه عکسها توی stories باشن که یبینی شون و اگه توی پوشه دیگه ایی باشه همونجا روی پوشه کلیک کنی بازم تصاویر رو بهت نشون میده.
این سایتی که نشون دادی از فلش استفاده کرده و این صفحات رو جدا ایجاد کردن .
به نظرم شما بهتره توی نت دنبال یه اسلاید شو بگردید اینجوری می تونید عکسها رو همینجوری توی صفحه اول سایت ببینی .
برای گذاشتن یه عکس بالای صفحه مثل این سایت هم گفتم که باید چکار کنی بهش میگن هدر .

این نمونه

mhmdor
22-05-2011, 13:34
سلام به دوستان جوملا باز. من یه مشکل عجیبی دارم تنظیمات seo را انجام میدهم همه چیز هم درسته اما لینک مطالبم با اعدا تاریخ شمسی نشون داده میشه مثلا
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید با اینکه میرم و به صورت دستی این نام رو تغییر میدم در نتیجه تفاوتی حاصل نمیشه.

moosoola
24-05-2011, 12:17
باسلام
یه سوال ذهنم رو خیلی مشغول کرده اونم اینه که من یه قالب فارسی رو دانلود میکنم و توی جوملا که روی لوکال هست نصب میکنم اما اون قالبی نیست که توی سایت بود یعنی کلا شکل و شمایلش فرق میکنه!!باید چیکار کنم تا یه قالبی مثل همون قالب داشته باشم؟

kelas.avali
29-05-2011, 09:24
سلام
میخواستم بدونم اگه قالب فارسی نباشه چه مشکلی پیش میاد؟
چون من از قالب های انگلیسی هم که استفاده میکنم هیچ مشکلی ندارن و فارسی و درست نشون میدن

HADI roni
29-05-2011, 19:22
سلام.
میخواستم بدونم چرا تغییراتی که تو سایت اعمال میکنم طول میکشه تا رو سایت اعمال بشه.من توی تنظیمات کلی زمان Cashe رو 0 کردم ضمن اینکه خاموش هم هست.اما درست نشد.
من بعد از اینکه کامپوننت کیوننا رو ریختم اینطوری شد.
ممنون.

farhad61
04-06-2011, 18:57
سلام
آقا این template.css کجاست ؟ میخام طبق گفته یکی از بچه ها یه مقدار تغییر توی چیدمان نوشته ها ایجاد کنم ولی نمیدونم این فایل کجا قرار گرفته که ویرایشش کنم
ممنونم

hoha666
18-06-2011, 11:30
تمپلیت آماده واسه نوشتن ماژول واسه جوملا نیست ؟ همین که ساختار ماژول جوملا چی باید باشه و روش کار با دیتابیس و تولید خروجی ؟

omidkade
18-06-2011, 22:18
سلام
آیا جوملا روی سرور هم نصب میشه یا باید لوکال باشم من فایلاشو اکسترکت کردم و به آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید میرم چرا صفحه ی نصبش نمیاد؟

arash466
26-06-2011, 17:53
سلام به همه

من یه سوال داشتم = من نرم افزار جوملا رو با wamp که میخوام نصبش کنم ازم یوزرنیم وپسورد میخواد چیکار باید بکنم

ganjeh
29-06-2011, 09:35
سلام من می خواهم فیلم و یک اسلاید شو روی وب سایتم داشته باشم ولی نمی دونم چطوری باید این کار را انجام بدم خواهش می کنم کمکم کنید خیلی خیلی لنگشم راستی من کاملا تازه کارم برام کامل و واضح توضیح بدید