PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دوریبن دیحیتال می خوام بخرم. کمکم می کنین؟

erfan2000volt
15-08-2007, 19:59
دوستان سلام
والا من یه دوربین دیجیتال می خوام که قیمتش زیر 100 تومن باشه/ شما مدلی سراغ دارید که زیر 100 تومن قیمتش باشه و عکس قابل قبولی هم لااقل بگیره؟ اگه معرفی کنین و خصوصیتاتشم بگین ممنون میشم. فقط BenQ نباشه!
ممنون.

seymour
15-08-2007, 23:30
افزایش بودجه بده دوست من ... با این بودجه نمیشه چیز مناسبی گرفت ... حداقل نزدیکش کن به 150 تومن که بتونی مارک های canon اینا رو بگیری ...

erfan2000volt
16-08-2007, 22:18
ای بابا. انگار چاره ای نیست. اما یعنی زیر 100 تومن هیچ دوربینی پیدا نمیشه؟ عجبا

seymour
16-08-2007, 23:17
اولا که مطمئن باش زیر 100 تومن هم دوربین پیدا میشه ... همیشه جنس متفرقه و بدردنخور پیدا میشه ! ...

مساله اینه که شما باید اونقدری پول خرج کنی که یه جنس با کیفیت معقول دستت رو بگیره .... مشکل اکثر دوستان اینه که بودجه شون پایین تر از حداقل بودجه لازم برای خرید یه دستگاه مناسبه ... همونطور که شما انتظار نداری با 100 تومن ، یه موبایل خفن با تمام امکانات گیرت بیاد ، همین مساله در مورد دوربین هم صدق می کنه ...

erfan2000volt
17-08-2007, 13:33
خب جنس متفرقه که نمی خوام! به نظرت حداقل بودجه چه قد باشه که بشه یه دوربین خوب خرید؟ 150 تومن؟ آخه مشکل اینه که اگه بخوام واسم تا بودجم به 150 تومن برسه یه خورده بیشتر وا میسم که بتونم یه دوربین سونی بخرم.
لامصب وقتی به یه چیز پیله کنم تا نخرم خیالم راحت نمیشه!

beauty
17-08-2007, 13:53
با بودجه زیر 100 تومان ارزش نداره دوربین بخری

چون کیفیت دوربین های زیر 100 تومان از دوربین های موبایل هم بد تره

حداقل 60 چوب بزار روش یه سونی سایبرشات بخر

برو به این لینک انواع دوربین ها با انواع قیمت رو میتونی پیدا کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به این لینک هم بری انواع دوربین های سونی رو میتونی پیدا کنی

erfan2000volt
17-08-2007, 14:01
ای ول. من خودم بدجور کف سونی هستم. یعنی هر چیزی که تو خونمون هست و بخوایم بخرم بدون شک مارکش باید سونی باشه! ممنون beauty. ببینم چیزی پیدا می کنم

pillx
17-08-2007, 14:06
سونی دوربین های خوبی زده ولی زیر 200 تومن نو گیرت نمیاد

erfan2000volt
17-08-2007, 14:16
سونی دوربین های خوبی زده ولی زیر 200 تومن نو گیرت نمیاد

خب این چیز عجیبی نیست برای سونی. سونی همیشه بهترینا رو میزنه البته با قیمت بالا.
دارم اون لینک رو که beauty فرستاد میبینم. چیزای خوبی پیدا میشه

erfan2000volt
17-08-2007, 15:43
آقا این مدل خوبه؟

کسی قیمتشو می دونه؟؟

seymour
17-08-2007, 18:38
t50 باید بالای 300 تومن باشه ... شما بودجه ات رو افزایش دادی ؟ ... خیالت راحت باشه ، زیر 200 تومن چیز عالی گیر نمیاری ...

erfan2000volt
17-08-2007, 20:15
اون دوربین فکر کنم 400 تومن باشه.
بابا شما تا الان می گفتین زیر 100 تومن دوربین خوب گیر نمیاری. حالا دیگه مگه چی هست که زیر 200 تومن چیز خوب گیر نیاد؟
بودجه مهم نیست. گفتم که چون گیر دادم بهش الان می خوام بخرم. و گرنه اگه یه ماهم واسم می تونم تا 250 تومن بودجه رو افزایش بدم.
مشکل اینه که سونی زیر این قسمت چند مدل بیشتر نداره که اونام چشممو نگرفتن

beauty
17-08-2007, 20:26
دوست عزیز یه سایت بهتر بهت معرفی میکنم که چند روزی میتونی بگردی هر چی دلت خواست انتخاب کنی

مثلا برای مدل DSC-T50 که خواهانش شدی

باید بگم که روی بد چیزی دست گذاشتی

قيمت : 342000 تومان ‌‌ گارانتي يکساله بازرگاني

خلاصه خودت برو اینجا برندهای سونی رو ببین (همراه قیمت)

هر صفحه بری جلوتر ارزون تر میشه

erfan2000volt
17-08-2007, 21:19
beauty دمت گرم. سایت خیلی خوبی معرفی کردی. واقعا می تونه چند روز وقته آدمو بگیره و البته مفید واقع بشه.
باید ببینم چه مدلی بهتره واسم. دیگم بیخیال بودجه شدم!هر چی باشه می خرم!

erfan2000volt
18-08-2007, 12:21
دوستان اون T50 که خیلی گرون بود!
نظرتون در مورد W50 چیه؟

به نظر مدل بدی نمیاد. مخصوصا رنگ نقره اییش قشنگه. فقط تقریبا 1 سال و نیم پیش عرضه شده. به نظر شما بهتر نیست دوربین جدیدتری بگیرم حالا که قصد خرید دارم؟؟

seymour
18-08-2007, 12:32
می تونی روی مدل های canon هم فکر کنی ... کیفیت خیلی خوب و قیمت های مناسبی دارن ... فکر کنم چند مدل از سری A رو بتونی زیر 250 تومن هم پیدا کنی ...

mahsai
18-08-2007, 13:03
ببخشید دوست عزیز قسط من راهنمایی شماست راستش من داداشم یدونه سونی خرید. سونی خوبه ولی موقعی که عکس رو زوم میکنی کیفیتش کم میشه منظورم تو کامپیوتره و ایراد دیگه ای که داره خیلی حرفه ای نیست راستش من خودم حدود 5ماهه پیش یدونه کانون a700 خریدم اون موقع 304 تومن خیلی ازش راضیم کیفیت عکسش با سونی قابل مقایسه نیست در ضمن حالتهای مختلف عکس گرفتن داره هم برا مبتدی ها هم برا حرفه ایها الان قیمتش کمتر شده فکر کنم 270 گیرت بیاد من واقعا ازش راضیم در مورد این حتما تحقیق کنید به نظرم اگه میخواید دوربین بخرید حتما چیزی بخرید که تا مدتها بشه ازش استفاده کرد درضمن اینو نگفتم همون موقع a710 بود که مدلش از ماله من بالاتره و لرزش گیر داره قیمتشم 10 تومن بیشتر بود اما چینیه ولی a700 اگه الان گیرتون بیاد ژاپنیه این برا من خیلی مهم بود که چینی نباشه نظر شخصیه. امیدوارم دوربینه خوبی گیرتون بیاد

Rjoun
18-08-2007, 13:14
در خوب بودن سايبرشات سوني شكي نيست!
اما به طور حتم فرمانروايان دنياي دوربين عكاسي ديجيتال كنون و كاسيو هستن.نيكون هم بد نيست.

erfan2000volt
18-08-2007, 13:19
آخه یه چیز هست. سونی لااقل طراحیش به نظر من خیلی بهتره. تو مدلای کنان زیاد نگشتم. اما اون مقداری هم که دیدم هیچ کدوم طراحی خوشگل و تو دل برویی نداشتن.
اما در هر صورت یه تحقیق درست و حسابیم رو کنان می کنم. اگه یه مدل خوب ازش سراغ دارین بگین ممنون میشم

erfan2000volt
18-08-2007, 13:35
خب بنا بر پیشنهاد دوستان یه سری هم به کنان زدم. تونستم 2 تا دوربین گیر بیارم که هم ظاهرشون بهتره و هم قیمتشون مناسبه. جدید هم هستند تقریبا. می خواستم نظر شما در مورد این دو مدل بدونم:

اگه مدل بهتری دارین معرفی کنین ممنون میشم. در ضمن بین این دو تا به نظر شما کدوم بهتره؟؟
بدون شک نظر شما خیلی اهمیت داره. چون من خودم تجربه ای در این زمینه ندارم.

Rjoun
18-08-2007, 15:39
ببين دوست اولا از اين كه نظر من رو قبول داري ممنونم
بزار بصورت كاملا ساده قدرت عكاسي رو براتون شرح بدم البته با اجازه دوستان و اساتيد
ببين سايبرشات نصف شهرت خودش رو مديون لنز معروفش كارل زاييس اين كمپاني بزركترين و برترين كمپاني سازنده لنز دنياست.
البته بايد به اين نكته اشاره كرد كه لنز خوب در عكاسي موثر هستش اما تمام كننده نيست! مكانيسم عمل يا به قول به معروف نوع كاربري دستگاه دوربين هم بسيار مهمه.شايد شنيده باشي اين دوربين به قدرت ماكرو معروفه! يا اون يكي شاترش خيلي پر سرعته يا ...
اينها مستقيم به مكانيسم عمل دوربين مربوط هستن.اما كدوم دوربين بهترينه
شايد در مورد اين نكته نظرها متفاوت باشن.مثلا يكي از دوستان نوع كوداك رو برتر ميدونست.علت رو كه پرسيدم مي گفت جنس آمريكايي برترينه. درسته اما شما وقتي به بازار مي ريد با اواع ماركها روبرو ميشيد مخصوصا بازار ايران تنوع داري ولي متاسفانه كيفيت نه! من دقيقا نمي تونم بهت بگم كدوم بهترينه اما من دوربين هاي كنون رو خيلي قبول دارم ديگه نوع و مدلش بستگي به بودجه شما داره.
موفق باشي

erfan2000volt
18-08-2007, 15:54
خب دوست عزیز این ماکرو چی هست اصلا.
آخه تو این سایت فقط نوشته ماکرو دارد یا ندارد. از بین اون دو تا مدل کنون هم که انتخاب کردم هر دوشون ماکرو داشتن. شما یه لطفی کن به اون دو تا مدلی که گفتم نگاه کن . ببینم نظر شما در مورد اون تا دوربین چیه.

ممنونم بازم دوستان

beauty
18-08-2007, 17:00
همون w30 رو بگیر من هم دارمش عالیه

200 تومان هم قیمتشه برات مناسبه

هر چی بیشتر بگردی بیشتر گیج میشی

ماکرو هم همونیه که تصاویر نزدیک رو با تصاویر دور تفکیک میکنه

همون اتوفوکسی که توی موبایل ها میگند

erfan2000volt
18-08-2007, 17:41
همون w 35 رو میگی دیگه؟ جدی داری؟ راضی هستی؟
به قول اون دوستمون وتی وم می کنی کیفیت عکس تو کامپیوتر پایین نمیاد؟؟
در مورد ماکرو هم مرسی

erfan2000volt
18-08-2007, 17:46
ببخشید. وقتی زوم می کنی منظورم بود که اشتباه نوشتم!

mahsai
18-08-2007, 17:49
دوست عزیز من این دو مدل کنون رو دیدم به نظرم a570 بهتره اما شما a710 کانون رو هم ببین اگه بتونی اونو بخری به نظرم خیلی بهتره. امکاناتش اینه که مثلا شما میتونی دیافراگم رو انتخاب کنی دوربین سرعت شاتر رو با اون میزون میکنه یا برعکس سرعت شاتر رو انتخاب کنی دوربین دیافراگم رو برات تنظیم میکنه و حتی میتونی هر دو تارو با هم انتخاب کنی در ضمن زوم اپتیکال هم خیلی مهمه بخاطر اینکه شما تصاویر دورتری میتونی داشته باشی و a710 اپتیکالش 6 هست در مورد ماکرو هم باید بگم شما اگه بخواید از گل یا اشیا کوچیک عکسبرداری کنید باید با ماکرو اینکارو انجام بدید که این مدلهایه کنون دارن در هر حال امیدوارم سریعتر تصمیم بگیرید.

erfan2000volt
18-08-2007, 18:07
a710 را هم دیدم:

دارم بررسیش می کنم

erfan2000volt
18-08-2007, 18:13
من w35 و w55 رو انتخاب کردم. فقط می خوام نقاط ضعفشو بدونم
مخصوصا شما beauty جان چون داری می تونی کمکم کنی. می خوام ببینم چرا Rate ش تو این سایت شده 8؟ با این امکاناتی که داره انتظار داشتم بیشتر باشه. متاسفانه نقاط منفیشو ننوشته تو سایت.
ممنون میشم بگی. در ضمن به نظرت w55 بهتر نیست حالا که قصد خرید دارم؟

seymour
18-08-2007, 19:37
به نظرم شما اگه می خوای از دوربینت استفاده خانوادگی و اینا بکنی ، برو سراغ همون سونی ... اما اگه می خوای شروع به عکاسی آماتور کنی و علاقه مندی ، برو سراغ canon ...

erfan2000volt
18-08-2007, 19:39
علاقه مند که خیلی هستم و دوست دارم بهترینو داشته باشم اما بیشتر کاربردم برای همین عکس های خانوادگی و یا مسافرتایی که میرم هستش.
فقط بین اون دو تا مارک سونی موندم و هنوز از نقاط ضعفشون چیزی نمی دونم

beauty
18-08-2007, 20:50
ببین عرفان جان من 1 ساله که w30 رو دارم واقعا دوربین خوبیه تا حالا هم اذیتم نکرده

زیاد هم به اون مگا پیکسلها نگاه نکن ـ(کیفیت مهم تر از سایزه)

من هم مثل شما خیلی وسواس داشتم دقیقا مثل شما کلی جستجو کردم

ولی با تمام قابلیت هایی که داره خیلی قیمت خوبی داره

البته مدل جدیدش w35 اومده که یکمی بهتره ولی به نظر من پول بی خودی میدی

چون همین w30 همه کار برات میکنه

اصلا هم به این حرف هایی که میگن واقعی عکس نمیگیره توجه نکن

اون رتینگ ها زیاد معتبر نیست یه موقع میبینی فروش یه جنس کم میشه میان رتینگش رو بالا میدن که فروش بره بالا

از من میشونی از این 4 مدل یکی رو انتخاب کن (من پیشنهادم w30 هستش)

w30 - w35 - w50 - w55

Rjoun
18-08-2007, 21:04
خب دوست عزیز این ماکرو چی هست اصلا.
آخه تو این سایت فقط نوشته ماکرو دارد یا ندارد. از بین اون دو تا مدل کنون هم که انتخاب کردم هر دوشون ماکرو داشتن. شما یه لطفی کن به اون دو تا مدلی که گفتم نگاه کن . ببینم نظر شما در مورد اون تا دوربین چیه.

ممنونم بازم دوستان
ماكرو توانايي فوكوس دوربين در فواصل در حد چند سانتي متر هستش كه معمولا زير 40 سانت رو به حساب ميارن.
البته خود ماكرو هم انواع مختلفي داره.
به نظره من دوربين ديجيتالي كه ماكرو نداره اصلا بدرد نمي خوره!اگه دقت كنيد حتي گوشي هاي دوربين دار هم اين گزينه رو استفاده ميكنن!

ram1600
18-08-2007, 23:37
دوست عزیز نمیدونم دوربین دیجیتالی رو که می خواستی خریدی یا نه
من خودم زیاد دنبال سونی بودم ولی یه جورای زیاذه پول میگیره و به جز سونی این چهار مدل که تو رنج 250 تا 300 هست معرفی میکنم بهت
kodak v803 بدی که ذاره زیرش زده مدین چین ولی لنزش اصل آمرکاست(به خاطر ممنوعیت واردات از آمریکا)
canon ixus 75 نداشتن امکانات برتر به 3 مدل دیگه
samsong s1000 نداشتن باطری قابل شارژ (استفاده از بطری 2 *AA(
panasonic fx12

seymour
19-08-2007, 00:38
علاقه مند که خیلی هستم و دوست دارم بهترینو داشته باشم اما بیشتر کاربردم برای همین عکس های خانوادگی و یا مسافرتایی که میرم هستش.
فقط بین اون دو تا مارک سونی موندم و هنوز از نقاط ضعفشون چیزی نمی دونم
w55 ، صفحه نمایش بزرگتر و بهتری داره نسبت به w35 ... اصل تفاوتشون همینه ... که البته به نظر میاد بیرزه که بزرگتره رو بگیری ...

erfan2000volt
19-08-2007, 00:41
ماكرو توانايي فوكوس دوربين در فواصل در حد چند سانتي متر هستش كه معمولا زير 40 سانت رو به حساب ميارن.
البته خود ماكرو هم انواع مختلفي داره.
به نظره من دوربين ديجيتالي كه ماكرو نداره اصلا بدرد نمي خوره!اگه دقت كنيد حتي گوشي هاي دوربين دار هم اين گزينه رو استفاده ميكنن!

ممنونم عزیز.

ببین عرفان جان من 1 ساله که w30 رو دارم واقعا دوربین خوبیه تا حالا هم اذیتم نکرده

زیاد هم به اون مگا پیکسلها نگاه نکن ـ(کیفیت مهم تر از سایزه)

من هم مثل شما خیلی وسواس داشتم دقیقا مثل شما کلی جستجو کردم

ولی با تمام قابلیت هایی که داره خیلی قیمت خوبی داره

البته مدل جدیدش w35 اومده که یکمی بهتره ولی به نظر من پول بی خودی میدی

چون همین w30 همه کار برات میکنه

اصلا هم به این حرف هایی که میگن واقعی عکس نمیگیره توجه نکن

اون رتینگ ها زیاد معتبر نیست یه موقع میبینی فروش یه جنس کم میشه میان رتینگش رو بالا میدن که فروش بره بالا

از من میشونی از این 4 مدل یکی رو انتخاب کن (من پیشنهادم w30 هستش)

w30 - w35 - w50 - w55

تو سایت خود سونی البته فارسیش فقط مدلای w35 و w55 وجود داره. منم هدفم بین همین چند تاست.

erfan2000volt
19-08-2007, 00:44
w55 ، صفحه نمایش بزرگتر و بهتری داره نسبت به w35 ... اصل تفاوتشون همینه ... که البته به نظر میاد بیرزه که بزرگتره رو بگیری ...

منم دقیقا همین فکرو می کنم. تازه رزولیشن صفحه نمایششم بهتره. حالا که قصد خرید هست بهترشو بگیرم خب.
پس احتمالا می مونه فقط w50 و w55. در مورد w55 چیز زیادی نمی دونم. باید تحقیق کنم در موردش

ram1600
19-08-2007, 13:34
سايبرشات DSC-W50 سوني دوربين بسيار جمع و جور و شکيلي است که در تمام مکان ها و موقعيت ها عکس هاي خوبي را ايجاد مي کند. اگر عکاسي هستيد که در نوردهي هاي طولاني مدت يا در شرايط غير معمول نوردهي کار مي کنيد بايد بگوييم که دوربين فوق براي هر کسي مناسب است غير از شما.
DSC-W50 دوربين باريکي است که از فلز ساخته شده است و به يک حسگر 6 مگاپيكسلي،لنز زوم اپتيکال 3 برابر و صفحه نمايش 5/2 اينچي مجهز مي باشد. قطعات اين دوربين به شکل بسيار خوبي بر روي هم سوار شده اند و درپوش آن پورت DC و شيارهاي باتري/ کارت هاي حافظه را مي پوشاند. LCD آن اندازه اي بزرگ دارد و در نور کم به خوبي ديده مي شود. دوربين W50 سوني به يک منظره ياب اپتيکال مجهز است که به ندرت در دوربين هاي جمع و جور ديده مي شود. از لوازم جانبي موجود در اين دوربين مي توان به لنزهاي تبديل و محفظه مخصوص زير آب اشاره کرد.
اين دوربين تقريبا در همه مکان ها عملکرد خوبي را از خود نشان مي دهد. به سرعت و بدون هر گونه تاخيري در عملکرد شاتر شروع به کار مي کند و عکس ها با حداقل فاصله زماني پشت سر هم گرفته مي شوند. سرعت فوکوس آن در زاويه بازبسيار خوب است. باتري اين دوربين از عمر مفيد بسيار خوبي برخوردار است. درباره عكسبرداري پياپي W50 مطلب خاصي براي گفتن نيست، جز اينکه عکس ها در فاصله زماني 4/1 ثانيه گرفته مي شوند.
ميزان کيفيت سايبرشات W50 سوني به نوع استفاده شما از اين دوربين بستگي دارد. اين دوربين در فضاي باز و پر نور کسي را نااميد نخواهد كرد. عکس هايي که به وسيله اين دوربين تهيه مي شوند عکس هايي با وضوح رنگي بالا، ميزان نويز بسيار پايين، و حداقل ميزان حاشيه هاي بنفش هستند. ميزان نويز اين دوربين در ايزوي 400 و با توجه به نوع دوربين كه اندازه اي جمع و جور دارد، قابل قبول است. ولي در ايزوهاي بالاتر يعني ايزوي 800 و 100 ميزان نويز به سطح بالايي مي رسد، اشباع رنگي نيز کم و ضعيف مي شود. پيشنهاد مي شود در مود "P" عکاسي کنيد تا بدين ترتيب، بتوانيد با پايين نگه داشتن سطح ايزو تا آنجا كه لازم است، عکس بهتري بگيريد.

در مجموع، مدل W50ِDSC- سوني، دوربيني است که تقريبا به تمام کاربران پيشنهاد مي شود. کاربراني که در نور غير متعارف عکاسي مي کنند، يا آن دسته افرادي که با نوردهي هاي بلندمدت کارمي کنند همواره بايد در يک دوربين به دنبال تنظيمات دستي آن باشند (مثلا DSC-W50 قادر است سرعت را به طور دستي تنظيم کند، اما در مورد تراز سفيدي راه حلي ارائه نمي کند).

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] • کيفيت بسيار خوب عکس در بيشتر موقعيت ها
• سطوح پايين نويز در ايزوي 400
• بدنه جمع و جور و بسيار زيبا در دو رنگ نقره اي و مشکي
• عملکرد بسيار سريع
• صفحه نمايش بزرگ 5/2 اينچي
• لامپ کمکي AF، فوکوس خوب اما با سرعت کم
• عمر بيشتر از متوسط باتري
• پشتيباني ازUSB 2.0 پرسرعت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] • ميزان نويز در ايزوهاي 1000 و 800 به حدي است که از کيفيت چاپ عکس کم مي کند
• قرمزي چشم
• سرعت پايين فوکوس در انتهاي تله فتوي لنز يا در نور کم
• مود نا کارآمد عکاسي پياپي
• عدم وجود تنظيمات دستي؛ تنظيم تراز سفيدي و تنظيمات سرعت شاتر مورد نياز هستند
• نداشتن نرم افزار Mac

ram1600
19-08-2007, 13:40
دوست عزیز می دونم هر چی بگم بی خیال سونی نمیشی ولی آیا همچین قیمتی واسه یه دوربین میدی ولی وقتی عکس می اندازد چشم رو قرمز می کند وفرد رو مثل (دیو) در می ارد

ram1600
19-08-2007, 13:48
تمام دروبین های که بهت معرفی کردم ایزو شون 1000 به بالاست
و تعداد پیکسل های ال سی دی شون بالا تره

erfan2000volt
19-08-2007, 16:15
ram1600 جان ممنونم بابت زحمتت. اینا رو خونده بودم تو سایت. اما من منظورم w55 و w35 بود که اشتباهی نوشتم. w55 هم آیا چنین نقاط ضعفی رو داره؟ مشکل اینه که تو همون سایت در مورد نقاط ضعف w 55 چیزی نوشته نیست. همچنین w 35. من انتخابم بین این دو مدل خواهد بود که باز هم احتمالا w 55 رو میگیرم. فقط هنوز میگم نمی دونم نقاط ضعفش چیه

ram1600
19-08-2007, 16:33
ram1600 جان ممنونم بابت زحمتت. اینا رو خونده بودم تو سایت. اما من منظورم w55 و w35 بود که اشتباهی نوشتم. w55 هم آیا چنین نقاط ضعفی رو داره؟ مشکل اینه که تو همون سایت در مورد نقاط ضعف w 55 چیزی نوشته نیست. همچنین w 35. من انتخابم بین این دو مدل خواهد بود که باز هم احتمالا w 55 رو میگیرم. فقط هنوز میگم نمی دونم نقاط ضعفش چیه
بازم بهت میگم سونی کار اصلی اش دوربین نیست همون طور همه می دونن لنزاش مال یه شرکت دیگه هست
سونی برترین گزینه ای که داشت از رده خارج کرد اون هم w80 بود که واقعآ روش کار کرده بود البته تولیدش متوقف شد (توی ایران وارد نمیشه)
بازم روش فکر کن
من یه تجربه دارم چیزی که می خوای بخری از شرکتی بخر که کل پروژه هاش بر اون مبحث باشه

erfan2000volt
19-08-2007, 20:49
دوست عزیز من که نمی خوام یه دوربین حرفه ای بگیرم و یا رشتم عکاسی نیست که یه دوربین خوب بخوام. من یه دوربین می خوام که بتونم مسافرتایی که میرمو ثبت کنم. فکر نکنم چیزی باشه که مثلا حتما باید کنن بگیرم که جنسش خوبه.
در ضمن لنز سونی مال خودش نیست، اما همون طور که دوستان گفتن بهترین لنز دنیاست. لزومی نداره حتما خودش تولید کنه که.
در ضمن بازم ممنون بابت کمکاتون

ram1600
20-08-2007, 10:27
دوست عزیز من 4 مدلی که بهت معرفی کردم اندازه compact داره
دوست عزیز اینم لیستی از امکانات این دو دوربینی که می خواهی بخری البته انگلیسی هست
Model Name: Sony Cyber-shot DSC-W35 Check Prices: Photo Gallery URL: Device Forum URL: Manufacturer URL: Mfr. Website ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) General Model Number: DSC-W35 Camera Format: Ultra Compact Currently Manufactured: Yes Retail Price: $180.00 Street Price: $179.99 Date Available: 2007-02-28 Tripod Mount: Yes Weight: 149g
5.2oz Weight With Batteries? Yes Size: 90 x 59 x 23 mm
3.5 x 2.3 x 0.9 in
Image Capture Image Resolution: 3072x2304, 3072x2048, 2592x1944, 2048x1536, 1920x1080 Continuous-mode frames/second: Movie Resolution: 640x480, 160x112 Movie Frame Rate: 30.00, 8.30 Movie Audio: Yes CCD Sensor (Megapixels): 7.20 CCD Size (inches): 1/2.5" Focal Length Multiplier: n/a Aspect Ratio: 4:33:2 Sensor Type: CCD Actual Pixels: 7.20 Lens Focal Length (35mm equivalent): 38 - 114 mm Zoom Ratio: 3.00x Digital Zoom: Yes Digital Zoom Values: 2x Precision, up to 14x Smart Zoom Auto Focus: Yes Auto Focus Assist Light? Yes Manual Focus: Normal Focus Range: 50 cm to Infinity
19.7 in to Infinity Macro Focus Range: 2 - infinity cm
0.8 - infinity in Aperture Range: f/2.8 - 7.1(W), f/5.2 - 13(T) Lens Thread: 30mm Lens Thread Type: Body threads w/ adapter Display Optical Viewfinder: Yes LCD Viewfinder: Yes LCD Size (inches): 2.0 LCD Resolution (pixels): 85,000 Max Playback Zoom: 5.00x Exposure ISO Settings: 100, 200, 400, 800, 1000 White Balance Settings: Auto, Daylight, Cloudy, Fluorescent, Incandescent, Flash WB Shutter Speed Range: 1 - 1/2000 Exp Adj Range (EV): +/- 2.0EV in 0.3EV steps Metering Modes: Multi-pattern, Center-weighted, Spot Aperture Priority: No Shutter Priority: No Full Manual Exposure: No Self Timer: 2 or 10 seconds Flash Internal Flash: Yes Flash Modes: Auto, On, Slow Synch, Off Flash Guide Number (Meters): n/a Flash Range Description: ISO Auto: W:0.6-12.8 ft (0.2-3.9m) T:1.0-6.6 ft (0.3-2.0m) Ext Flash Connection: n/a Image Storage Usable Memory Types: MS Duo / MS PRO Duo Memory Included (MB): 58.0 Uncompressed Format: CCD Raw Format: No Movie File Format: MPEG Connectivity Video Out: Yes Video Mode (NTSC/PAL): Yes Video Usable as Viewfinder: External Connections: USB 2.0 High Speed Other Connection: DC Input Included Software: Picture Motion Browser v2.0 OS Compatibility: Windows, Mac OS Power Battery Form Factor: Proprietary NP-BG1 Usable Battery Types: Lithium Ion rechargeable Batteries Included: 1 x Proprietary NP-BG1 Lithium Ion rechargeable Battery Charger Included: Yes Notes & Features: Available direct from Sony at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ram1600
20-08-2007, 10:28
Model Number: DSC-W55 Camera Format: Ultra Compact Currently Manufactured: Yes Retail Price: $200.00 Street Price: $194.45 Date Available: 2007-02-28 Tripod Mount: Yes Weight: 147g
5.1oz Weight With Batteries? Yes Size: 89 x 57 x 23 mm
3.5 x 2.2 x 0.9 in
Image Capture Image Resolution: 3072x2304, 3072x2048, 2592x1944, 2048x1536, 1920x1080 Continuous-mode frames/second: 1.1 Movie Resolution: 640x480, 160x112 Movie Frame Rate: 30/16.6, 8.3 Movie Audio: Yes CCD Sensor (Megapixels): 7.20 CCD Size (inches): 1/2.5" Focal Length Multiplier: n/a Aspect Ratio: 4:33:2 Sensor Type: CCD Actual Pixels: 7.20 Lens Focal Length (35mm equivalent): 38 - 114 mm Zoom Ratio: 3.00x Digital Zoom: Yes Digital Zoom Values: 2x Precision, up to 14x Smart Zoom Auto Focus: Yes Auto Focus Assist Light? Yes Manual Focus: Yes Normal Focus Range: 50 cm to Infinity
19.7 in to Infinity Macro Focus Range: 2 - infinity cm
0.8 - infinity in Aperture Range: f/2.8 - 7.1(W), f/5.2 - 13(T) Lens Thread: Lens Thread Type: Display Optical Viewfinder: Yes LCD Viewfinder: Yes LCD Size (inches): 2.5 LCD Resolution (pixels): 115,000 Max Playback Zoom: 5.00x Exposure ISO Settings: 100, 200, 400, 800, 1000 White Balance Settings: Auto, Daylight, Cloudy, Fluorescent, Incandescent, Flash WB Shutter Speed Range: 1 - 1/2000 Exp Adj Range (EV): +/- 2.0EV in 0.3EV steps Metering Modes: Multi-pattern, Center-weighted, Spot Aperture Priority: No Shutter Priority: No Full Manual Exposure: No Self Timer: 2 or 10 seconds Flash Internal Flash: Yes Flash Modes: Auto, On, Slow Synch, Off Flash Guide Number (Meters): n/a Flash Range Description: ISO Auto: W:0.6-12.8 ft (0.2-3.9m) T:1.0-6.6 ft (0.3-2.0m) Ext Flash Connection: n/a Image Storage Usable Memory Types: MS Duo / MS PRO Duo Memory Included (MB): 58.0 Uncompressed Format: CCD Raw Format: No Movie File Format: MPEG Connectivity Video Out: Yes Video Mode (NTSC/PAL): Yes Video Usable as Viewfinder: External Connections: USB 2.0 High Speed Other Connection: Multi-jack Included Software: Picture Motion Browser v2.0 OS Compatibility: Windows, Mac OS Power Battery Form Factor: Proprietary NP-BG1 Usable Battery Types: Lithium Ion rechargeable Batteries Included: 1 x Proprietary NP-BG1 Lithium Ion rechargeable Battery Charger Included: Yes Notes & Features:

ram1600
20-08-2007, 10:45
امید وارم بعد از این مدتها دوربین خوبی بخری ولی من نه طرف دار کانون یا کداک یا .....
یا علیه سونی باشم من حتی سونی و محصولاتشو خیلی دوست دارم واقعآ بعضی از محصولاتش شاهکاره
و اینکه تو چه بخواهی عکاسی حرفه ای هم نکنی به یه دوربین خوب احتیاج داری البته این گزینه هم ذکر کنم اول باید خودت از دوربینت خوشت بیاد تا عکاسای بهتری بگیری

erfan2000volt
20-08-2007, 11:16
عزیز خیلی خیلی ممنون. دارم می خونمش مشخصاتشو تا ببینم چی میشه.
erfan2000volt
20-08-2007, 12:04
دوستان ببخشید بازم. بد جور گیر افتادم من.
ram1600 انقد گفت که یه مدل کنون رو دیدم

ببینین این خوبه. قیمتش تقریبا برابر w 55 سونیه. چیز بدیم نداره. کنون هم هست!
نظرتون چیه؟؟
بازم شرمنده که انقدر سوال می کنم

erfan2000volt
20-08-2007, 12:07
این مقایسه رو هم ببنیند بین sd1000 و w 55.

ram1600
20-08-2007, 13:26
دوستان ببخشید بازم. بد جور گیر افتادم من.
ram1600 انقد گفت که یه مدل کنون رو دیدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببینین این خوبه. قیمتش تقریبا برابر w 55 سونیه. چیز بدیم نداره. کنون هم هست!
نظرتون چیه؟؟
بازم شرمنده که انقدر سوال می کنم
دوست من sd1000همون ixus 75 هست نمیدونم چرا شرکت این محصول رو به دو نام داده بیرون

erfan2000volt
20-08-2007, 13:28
جدی؟؟ خب نظرت چیه؟ بهتره به نظرت؟؟ مشکلی نداره؟؟

ram1600
20-08-2007, 13:32
دوست من همون طور که داخل مقایسه میبینی کانون لرزشگیر تصویر داره ولی سونی نداره و محدوده دیافراگمش بیشتره حساسیت ایزو کانون 1600 ولی سونی 1000 هستش برد فلشش بالاتره ال سی دی کانون بهتره ولی کانون چشمی نداره سونی وزن کمتری داره
من نمی دونم این w55 به چیش مینازه

seymour
20-08-2007, 13:52
sd1000 دوربین خوبیه ... ولی دیگه امکانات manual نداره (کلا سری SD اینطوریه)... یعنی مشخصا واسه اونایی ساخته شده که نمی خوان به تنظیمات ور برن و فقط می خوان عکس بگیرن ...

من یه توصیه دارم : شما به جای اینکه هی گزینه های بیشتری رو بررسی کنی و بحای اینکه به انتخاب نزدیک بشی ، ازش دور بشی ، بیا و بودجه ات رو مشخص کن ... بعدش هم مدلهای مورد نظرت رو ردیف کن... و بعدش بین شون یه انتخاب کن ...

با توجه به اینکه شما تنظیمات حرفه ای نمی خوای ، به نظرم بین w80 و یکی از کارای سری SD کانون (مثلا sd750)، یکی رو انتخاب کن ...

erfan2000volt
20-08-2007, 13:56
من بودجم مشخص شده. تا همین حدود 250 تومن.
در ضمن من به تنظیمات دستی نیازی ندارم. چون اصولا اطلاعاتشو ندارم و اصلا قصد ندارم درگیرش بشم.
به قول شما می خوام یه دوربین باشه که خوب عکس بگیره.
تازه بیشتر قصد من دوربینایی با همین ویژگی هاست که به نظر می رسه sd 1000 بهتر از سونی باشه.

erfan2000volt
20-08-2007, 13:56
فقط کنون سایت فارسی نداره که بتونم نمایندگی هاشو تو استان خودم پیدا کنم؟

ram1600
20-08-2007, 15:11
sd1000 دوربین خوبیه ... ولی دیگه امکانات manual نداره (کلا سری SD اینطوریه)... یعنی مشخصا واسه اونایی ساخته شده که نمی خوان به تنظیمات ور برن و فقط می خوان عکس بگیرن ...

من یه توصیه دارم : شما به جای اینکه هی گزینه های بیشتری رو بررسی کنی و بحای اینکه به انتخاب نزدیک بشی ، ازش دور بشی ، بیا و بودجه ات رو مشخص کن ... بعدش هم مدلهای مورد نظرت رو ردیف کن... و بعدش بین شون یه انتخاب کن ...

با توجه به اینکه شما تنظیمات حرفه ای نمی خوای ، به نظرم بین w80 و یکی از کارای سری SD کانون (مثلا sd750)، یکی رو انتخاب کن ...
seymour جان w80 دیگه وارد نمی شه من دو هفته پیش تو نمایندگی های سونی بودم نمی دونم واسه چی تولیداتش به قول نماینده قطع شده:2:

erfan2000volt
20-08-2007, 15:19
یکی بگه کنون سایت فارسی نداره؟ خب من نیاز دارم نمایندگیشو پیدا کنم تو مازندران

ram1600
20-08-2007, 22:05
كانن با ضمانت شركت آفومار
شرك آفومار نماينده انحصاري دوربينهاي فيلمبرداري وعكاسي كانن در ايران
تلفن:6-88325493 فكس : 88317861
Email :info@aphomar.com
زنگ بزن ادرس نمایندگی فعال تو مازندران رو بگیر

erfan2000volt
20-08-2007, 22:53
ای ول. آقا تشکر خیلی زیاد. بابت همه ی راهنماییات.

ram1600
21-08-2007, 10:02
ای ول. آقا تشکر خیلی زیاد. بابت همه ی راهنماییات.
قربانت عزیز اگه گرفتی مقاله ای در مورد دوربینت برام بفرست :46:
وظیفه ام بود :11:

beauty
21-08-2007, 13:38
عرفان جان روی منو کم کردی

من موقعی که میخواستم دوربین بخرم 10 روزی تحقیقاتم طول کشید

راستی یه چیزی رو بگم الان سونی جشنواره تابستانی داره

یعنی هر دوربینی که بخری یه کیف و یه مموری کارت بهت جایزه میده

هیمن 2 تا حدود 30 تا 40 چوب قیمتشه (اینو داشته باش)