PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزارهای زمین شناسی + آموزش

صفحه ها : 1 [2]

Fxsignal
23-06-2010, 22:00
اسم کامل مقاله ای که لازم دارید رو بفرمایید ، ببینم شاید بتونم کاری بکنم .
از کجا فهمیدید که فقط این دو دانشگاه دارن ؟
مقاله نیست دوست عزیز ! پایان نامه هست ....

Sharim
24-06-2010, 09:27
مقاله نیست دوست عزیز ! پایان نامه هست ....

معذرت میخام ، بله همون پایان نامه ...
من دانشگاه اصفهان درس میخونم ، اگر توی کتابخانه گروه خودمون باشه ، شاید >شاید< بتونم بدون صرف هزینه درش بیارم . برای همین اسمش رو پرسیدم .

Sharim
24-06-2010, 10:38
سلام

توی ARC GIS درباره نحوه تنظیم کردن مختصات UTM برای قسمت هایی که در چند زون مختلف قرار میگیرن مثل یک کشور (مثلا ایران که بین زون 38 تا 42 قرار میگیره) کسی اطلاعی داره ؟

ممنون :40:

Fxsignal
24-06-2010, 14:31
معذرت میخام ، بله همون پایان نامه ...
من دانشگاه اصفهان درس میخونم ، اگر توی کتابخانه گروه خودمون باشه ، شاید >شاید< بتونم بدون صرف هزینه درش بیارم . برای همین اسمش رو پرسیدم .
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.png[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دانشگاه صنعتی اصفهان - پایان نامه کارشناسی ارشد - مندسی معدن
متشکرم

Sharim
24-06-2010, 16:44
معذرت میخام . من دانشگاه اصفهان درس میخونم اینی که شما گذاشتید دانشگاه صنعتی اصفهان هست . من توی سایت کتابخانه دانشگاه خودمون جستجو کردم ، این پایان نامه ای که لازم دارید موجود نبود . با این حال سعی خودم رو میکنم ببینم راه دسترسی به اون پیدا میکنم یا نه .

---------- Post added at 05:44 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

سلام
من براي دريا سافت رو روي ويندوز 7 نصب كردم .....مشكلي هم پيش نيومد....شما روي ويندوز 98 داري نصبش ميكني؟؟؟؟!!!! ظاهر پنجره هات خيلي شبيه 98 هستش...!!

سلام

شما 9.3 رو که نصب کردید باگ نداشت ؟!
من هر وقت ژئورفرنس میکنم ارور میده و برنامه بسته میشه ! توی زوم کردن هم روی اعصاب آدم راه میره !

Fxsignal
24-06-2010, 16:55
متشکرم
اگر این هم پیدا کردید ممنون میشم دوست من ....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sharim
24-06-2010, 20:09
این پایان نامه هم ظاهرا موجود نیست !!
نمیدونم چرا !
توی اینجا میتونید چک کنید :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای امانت اسناد باید شماره دیویی اشون رو توی سامانه کتاب خانه (همون آدرس بالا) جستجو کرد . که ظاهرا سندی با این نام موجود نیست !

Fxsignal
25-06-2010, 10:40
این پایان نامه هم ظاهرا موجود نیست !!
نمیدونم چرا !
توی اینجا میتونید چک کنید :
برای امانت اسناد باید شماره دیویی اشون رو توی سامانه کتاب خانه (همون آدرس بالا) جستجو کرد . که ظاهرا سندی با این نام موجود نیست !
این پایگاهی که معرفی کردید فقط مربوط به دانشگاه اصفهان میباشد ! و سایر منابع و دانشگاه های دیگر در این موجود نیست ....

Sharim
25-06-2010, 12:10
درسته ، منظورم این بود که پایان نامه هایی که در این پایگاه موجود هستند، امکان دسترسی به اون ها برای من فراهم هست . البته برای خروج اون ها نیاز به وساطت بعضی از اساتید دارم که بعضی از مواقع امکان پذیر هست .

Fxsignal
25-06-2010, 13:03
متشکرم ولی در مورد دورسنجی پایان نامه ای ندیدم !
شما چه پیشنهادی میکنید واسه من ؟

msshamraz
29-06-2010, 16:11
بنده با قسمت join and relative در نرم افزار arc map مشکل دارم

بعد از نوشتن جدول در Excel و join کردن در attribute table یکی از لایه ها در arc map تنها فیلدها اضافه میشوند و به جای اطلاعات داده شده واژه <Null> قرار می گیرد

لطفا راهنمایی کنید تا این مشکل را حل کنم .

Sharim
30-06-2010, 10:05
شما چه پیشنهادی میکنید واسه من ؟

من در این زمینه زیاد اطلاعات ندارم دوست عزیز . مقالات دور سنجی هم بیشتر در کتاب خانه گروه جغرافیا نگه داری میشن .

بنده با قسمت join and relative در نرم افزار arc map مشکل دارم

بعد از نوشتن جدول در Excel و join کردن در attribute table یکی از لایه ها در arc map تنها فیلدها اضافه میشوند و به جای اطلاعات داده شده واژه <Null> قرار می گیرد

لطفا راهنمایی کنید تا این مشکل را حل کنم .

نمیدونم مشکل شما از چی ناشی میشه ، از راه زیر برید ، مشکلی نباید قاعدتا پیش بیاد :

سطر اول جدول excel رو به عنوان ستون ها اختصاص بدید .
مثلا : Fid - Name - Cod و ...
یکی از این ستون ها باید محتوای یکسان با یکی از ستون های جدولی که در arcmap دارید داشته باشه تا ارتباط بتونه بر قرار بشه بین جداول .
مثلا Fid از یک تا 1000 باید توی هر دو جدول وجود داشته باشه .
بعد جدول excel رو ذخیره کرده و در arcmap او رو add کنید (sheet 1).
بعد از وارد شدن فایل اکسل به arcmap برای اطمینان یک بار روی اون راست کلیک کنید و Export data و اون رو به یک فایل dbf اکسپرت کنید و فایل dbf رو در arcmap باز کنید .(خودش سوال میپرسه ، بزن yes)
بعد روی لایه اصلی که از قبل دارید راست کلیک کنید ، join رو بزنید : توی فیلد شماره 1 عنوان ستون مشترک رو در جدول اصلی انتخاب کنید . توی فیلد شماره 2 جدولی که با فرمت dbf وارد کردید رو انتخاب کنید (احتمالا خودش انتخابه) و توی فیلد آخر عنوان ستون مشترک رو در همون جدول اکسل انتخاب کنید .

ok بزنید .

حالا روی لایه اصلی open attribute table رو بزنید . جاهایی که اطلاعات مشترک با جدول اکسل وجود داشته نمایش داده میشه و جاهایی که اطلاعاتی وجود نداشته باهش <Null >نوشته میشه .

اگر هنوز مشکل داشت بفرمایید تا ببینیم مشکل از کجاست .

Sharim
30-06-2010, 10:33
احساس کردم توضیحاتم یک کم گنگ بود !
این هم عکس از مراحل کار :

davood.1
04-07-2010, 07:34
از فروشگاه مهندسي معدن ديدن بفرماييد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- Post added at 07:34 AM ---------- Previous post was at 07:33 AM ----------

از فروشگاه مهندسي معدن ديدن بفرماييد:

masbeh
04-07-2010, 23:52
معذرت میخام . من دانشگاه اصفهان درس میخونم اینی که شما گذاشتید دانشگاه صنعتی اصفهان هست . من توی سایت کتابخانه دانشگاه خودمون جستجو کردم ، این پایان نامه ای که لازم دارید موجود نبود . با این حال سعی خودم رو میکنم ببینم راه دسترسی به اون پیدا میکنم یا نه .

---------- Post added at 05:44 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

سلام

شما 9.3 رو که نصب کردید باگ نداشت ؟!
من هر وقت ژئورفرنس میکنم ارور میده و برنامه بسته میشه ! توی زوم کردن هم روی اعصاب آدم راه میره !

سلام
نه. ژئورفرنسش مشکلی نداره ولی در کل فکر کنم کار کردن با 9.2 بهتر باشه بعضی وقتا سر کارهای دیگه یه دفعه گیر میکنه و میره بیرون یا بعضی لایه ها رو ناقص نمایش میده....!!!؟؟؟؟

Fxsignal
05-07-2010, 00:47
سلام
نه. ژئورفرنسش مشکلی نداره ولی در کل فکر کنم کار کردن با 9.2 بهتر باشه بعضی وقتا سر کارهای دیگه یه دفعه گیر میکنه و میره بیرون یا بعضی لایه ها رو ناقص نمایش میده....!!!؟؟؟؟
سلام خسته نباشید !
آقا جواب خیلی از سوالات من رو ندادید ؟
از اینکه وقت میزارید بسیار متشکرم

masbeh
05-07-2010, 09:01
سلام خسته نباشید !
آقا جواب خیلی از سوالات من رو ندادید ؟
از اینکه وقت میزارید بسیار متشکرم

سلام
شرمنده
اگه ممکنه یه بار دیگه سوالاتتو مطرح کن....

Sharim
07-07-2010, 11:26
سلام

این ژئورفرنس منو پیر کرد :13:
اونو پاک کردم ، 9.2 نصب کردم ، باز هم مشکل داره !! نکنه مشکل از منه ؟!!
آقا ببینید :

این مختصات جغرافیایی :

lon : 53.00
lat : 32.00

که به utm میشه :

x = 500000
y = 3429601.93
زون 39
اگر امکانش هست یکی از دوستان این مختصات utm رو به یک نقطه بده ببینه مشکلی پیش نمیاد ؟!!
من که تا ok میکنم ارور میده و برنامه بسته میشه .

masbeh
07-07-2010, 12:07
این ژئورفرنس منو پیر کرد :13:
اونو پاک کردم ، 9.2 نصب کردم ، باز هم مشکل داره !! نکنه مشکل از منه ؟!!
آقا ببینید :

این مختصات جغرافیایی :

lon : 53.00
lat : 32.00

که به utm میشه :

x = 500000
y = 3429601.93
زون 39
اگر امکانش هست یکی از دوستان این مختصات utm رو به یک نقطه بده ببینه مشکلی پیش نمیاد ؟!!
من که تا ok میکنم ارور میده و برنامه بسته میشه .

سلام
من چک کردم و مشکلی هم نداره....فقط یه سوال برام پیش اومد

برای تبدیل ژئودتیک به یو تی ام از چه بیضوی استفاده کردین....من این مختصاتتونو به 2 تا نرم افزار تبدیل دادم و مختصات یو تی ام رو به صورت زیر داد:!!!!!؟؟؟؟

X:688927.3674
Y: 3542183.4861

Sharim
07-07-2010, 20:49
از این سایت استفاده کردم که از wgs84 استفاده میکنه :

پس عیب از نرم افزاره ، یا شاید هم از سیستم من (شاید موقع پردازش مشکل پیدا میکنه)
عجیبه ها !

یک مساله دیگه :
شما برای extension های 3d Analyst tools و Spatial Analyst tools لایسنس دارید ؟!
یعنی این قسمت ها کار میکنن ؟ به licence ایراد نمیگیره ؟

من توی هیچ قسمتی مشکل ندارم اما این قسمت ها به من اجازه استفاده نمیدن .

Sharim
07-07-2010, 21:26
ببخشید . مختصات نقطه دیگه ای رو اشتباها نوشتم !
مختصات قبلی متعلق به 51.00 و 31.00 بود که نوشتم .
ولی تفاوتی در اصل موضوع نداشت ! همون مشکل وجود داره !

Sharim
09-07-2010, 21:49
دوستان این تصاویر TEM که از سازمان زمین شناسی خریداری میشه ، چطوریه ؟!
مثلا تصویر اصفهان همین تصویر زیر نیست ؟!
به عبارت دیگه تصویر زیر یک تصویر TEM هست آیا ؟!

---------- Post added at 10:49 PM ---------- Previous post was at 10:45 PM ----------

و یک مساله دیگه :
تا حالا به تصاویر ماهواره ای نرم افزار OVI MAP مربوط به گوشی های GPS دار نوکیا توجه کردید ؟! تمام عکس ها به صورت همین عکس بالا هستن . یعنی اون تصاویر هم TEM هستن ؟
خوب اسنطوری که نقشه هر گوشه دنیا رو بخوایم میشه راحت و سریع اونو گرفت !! (البته هنوز نفهمیدم چطور میشه تصاویر گرفته شده رو توی PC دید و استفاده کرد .)

masbeh
13-07-2010, 12:23
از این سایت استفاده کردم که از wgs84 استفاده میکنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدپس عیب از نرم افزاره ، یا شاید هم از سیستم من (شاید موقع پردازش مشکل پیدا میکنه)
عجیبه ها !

یک مساله دیگه :
شما برای extension های 3d Analyst tools و Spatial Analyst tools لایسنس دارید ؟!
یعنی این قسمت ها کار میکنن ؟ به licence ایراد نمیگیره ؟

من توی هیچ قسمتی مشکل ندارم اما این قسمت ها به من اجازه استفاده نمیدن .

سلام
شما extension ها شونو فعال کردین.؟؟
برید تو منوی tools و سپس extension. ببینید کنار این دوتایی که گفتین تیک خورده یا نه.

hodadehkordi
19-07-2010, 18:43
سلام
من ویندوز 7 دارم اما arcgis 9.3 روش نصب نمیشه و error میده
کسی میتونه کمکم کنه ؟

Sharim
23-07-2010, 09:52

چه اروری میده ؟ در چه مرحله ای ؟

-------------

دوستان ممنون میشم یه توضیح کلی درباره تصاویر ETM بدید . چه تفاوتی با تصاویر معمولی دارن ؟ این قضیه تعداد باند ها منظور چیه ؟
(شرمنده من در مورد Rs اطلاعات ندارم . _ ولی استعداد دارم :دی_)

Fxsignal
23-07-2010, 11:44
سلام
شرمنده
اگه ممکنه یه بار دیگه سوالاتتو مطرح کن....

سلام

با سلام
شرمنده که چند روز نبودم ! آخه نمایشگاه کتاب رفته بودم !
چند کتاب گرفتم !
1- اکتشاف ذخایر معدنی انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد
2- پردازش کامپیوتری تصاویر ماهواره ای انتشارات سمت

اما کتاب مناسب دیگه ای پیدا نکردم !

سوال بعدی :

راستی دوست من یکی از دوستام میگفت عموی من سمت معاونت سازمان صنایع و معادن استان فارس رو داره ! به نظر شما اگر فقط بتونم یه خواسته ازش داشته باشم بهترین چیز ممکن که میتونم ازش بگیرم چیه ؟!

این فایل نتیجه چندین ماه تلاش من در زمینه زمین شناسی است !
البته من از روش های کروستا و مولفه اصلی نرفتم ! لطفا ببینید و خوشحال میشم نقصان ها و یا پیشنهادات خود را بهم بگید
حدود 4 مگابایت ! بر روی ifile گذاشتم که قابلیت resume هم داشته باشه و سرعتش بالا باشه !

2- یه سوال دیگم دارم اینکه برای پیدا کردن عنصر آهن یا همون معدن آهن آیا علاوه بر اینکه مثلا در آستر از تقسیم تصاویر 2/1 مناظق آهن دار مشخص میشه ایا شاخص دیگر یا کاره دیگری باسد انجام داد بر روی تصاویر تا مناطق آهن دار بیشتر مشخص بشه ؟
ممنونم که جواب سوالات من رو میدید ؟

Sharim
23-07-2010, 13:58
سلام .
کسی روش دریافت نقشه از این سایت رو میدونه ؟!

ظاهرا نقشه های زیادی از جمله نقشه های ETM برای دانلود داره ، ولی من نفهمیدم چطور نقشه های یک منطقه خاص رو میشه پیدا کرد !

Fxsignal
23-07-2010, 14:09
سلام .
کسی روش دریافت نقشه از این سایت رو میدونه ؟!

ظاهرا نقشه های زیادی از جمله نقشه های ETM برای دانلود داره ، ولی من نفهمیدم چطور نقشه های یک منطقه خاص رو میشه پیدا کرد !
در قسمت سرچ بروید و به راحتی میتونید دانلور منید ! ابتدا یه منطقه رو select کیند با draw و یا پولیگون بعد گزینه update رو بزنید و قسمت ریویو و دانلود رو بزنید و به راحتی دانلود نمایید

masbeh
23-07-2010, 16:49
سلام

سوال بعدی :

این فایل نتیجه چندین ماه تلاش من در زمینه زمین شناسی است !
البته من از روش های کروستا و مولفه اصلی نرفتم ! لطفا ببینید و خوشحال میشم نقصان ها و یا پیشنهادات خود را بهم بگید
حدود 4 مگابایت ! بر روی ifile گذاشتم که قابلیت resume هم داشته باشه و سرعتش بالا باشه !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2- یه سوال دیگم دارم اینکه برای پیدا کردن عنصر آهن یا همون معدن آهن آیا علاوه بر اینکه مثلا در آستر از تقسیم تصاویر 2/1 مناظق آهن دار مشخص میشه ایا شاخص دیگر یا کاره دیگری باسد انجام داد بر روی تصاویر تا مناطق آهن دار بیشتر مشخص بشه ؟
ممنونم که جواب سوالات من رو میدید ؟

سلام
ببخشید دیر جواب میدم
کتابهایی که گرفتی خیلی خوبه مخصوصا اکتشاف ذخایر معدنی....قبلا هم گفتم که تا با تیپهای ذخایر و عناصر و کانیهای شاخص و راهنماشون آشنا نباشی نمی تونی از دورسنجی برای اکتشاف استفاده کنی...

در مورد عموی دوستت نمی دونم چه درخواستی میتونی داشته باشی......ببین میتونه برات یه کار پیدا کنه اگه پیدا کرد تو هم برای ما توی صنایع معادن یه کار پیدا کن(خدا خیرت بده)....:31:

در مورد فایلت هم بزودی برات مطلب مینویسم(شرمنده)

بهتره برای اینکه جواب سوالت رو پیدا کنی اول بگردی و ببینی تو منطقه ای که مورد نظرت هست چه تیپ آهنی می تونه ایجاد بشه و بعد بر اساس مشخصات اون تیپ ها بهتر میتونی مشخص کنی چه باندها و یا چه روشی تو رو میتونه تو شناسایی زونهای آهن دار کمک کنه.....

masbeh
23-07-2010, 16:58
[CODE]
دوستان ممنون میشم یه توضیح کلی درباره تصاویر ETM بدید . چه تفاوتی با تصاویر معمولی دارن ؟ این قضیه تعداد باند ها منظور چیه ؟
(شرمنده من در مورد Rs اطلاعات ندارم . _ ولی استعداد دارم :دی_)

سلام

Fxsignal
23-07-2010, 17:36
در مورد عموی دوستت نمی دونم چه درخواستی میتونی داشته باشی......ببین میتونه برات یه کار پیدا کنه اگه پیدا کرد تو هم برای ما توی صنایع معادن یه کار پیدا کن(خدا خیرت بده)....
نه جدی گفتم ! در مورد رموت سنسینگ ! چه چیز جالبی سازمان زمین شناسی داره که ازش میتونم بگیرم ؟
مثلا ! تصاویر و یا نقشه های خاص ؟

Sharim
23-07-2010, 19:42
نه جدی گفتم ! در مورد رموت سنسینگ ! چه چیز جالبی سازمان زمین شناسی داره که ازش میتونم بگیرم ؟

نقشه های رادیومتری فکر کنم بد نباشه !
البته نمیدونم دقیقا چه کار هایی میشه باهاشون کرد ولی هرچی هست که به افراد عادی نمیدن و یه جورایی محرمانه هستن ،میتونی یه تحقیق دربارشون بکنی . بیشتر برای اکتشاف موارد رادیو اکتیو کاربرد دارن ولی میشه استفاده های دیگه ای هم به طور غیر مستقیم ازشون برد .

Sharim
23-07-2010, 20:07
در قسمت سرچ بروید و به راحتی میتونید دانلور منید ! ابتدا یه منطقه رو select کیند با draw و یا پولیگون بعد گزینه update رو بزنید و قسمت ریویو و دانلود رو بزنید و به راحتی دانلود نمایید

ممنون . درست شد .
چرا اینقدر حجم این نقشه ها زیاده ؟!!
680 مگابایت ؟!!
واقعا تصاویری که شما دارید همین قدر حجم دارن ؟
مگه غیر از یک تصویر معمولی (مثل همونی که توی صفحه قبل گذاشتم) چیز دیگه ای هم ضمیمش داره ؟
منطقی نیست ! البته بستگی به ابعاد تصویر داره ، که اشاره ای بهش نشده

----

یه چیزایی دستگیرم شد ، اینا هر کدوم از باندهاش جدا گانه یک عکسه که باید دانلود بشه . حالا امید به خدا :دی دانلود میکنیم ببینیم چی میشه !

Sharim
23-07-2010, 20:15
بعد یه سوال دیگه ! اگه این نقشه های رو میشه دانلود کرد ، چرا ملت میرن این همه پول میدن میخرن ؟ !!:43:

masbeh
23-07-2010, 21:16

راستش الان چیز خاصی به نظرم نمی رسه.........:41:

Fxsignal
23-07-2010, 21:34
ممنون . درست شد .
چرا اینقدر حجم این نقشه ها زیاده ؟!!
680 مگابایت ؟!!
واقعا تصاویری که شما دارید همین قدر حجم دارن ؟
مگه غیر از یک تصویر معمولی (مثل همونی که توی صفحه قبل گذاشتم) چیز دیگه ای هم ضمیمش داره ؟
منطقی نیست ! البته بستگی به ابعاد تصویر داره ، که اشاره ای بهش نشده

----

یه چیزایی دستگیرم شد ، اینا هر کدوم از باندهاش جدا گانه یک عکسه که باید دانلود بشه . حالا امید به خدا :دی دانلود میکنیم ببینیم چی میشه !
هر تصویر ETM شامل 7 باند میباشد در واقع 8 باند دارد 3 باند Vnir - 3 باند swir و 2 باند حرارتی ( باند 6 ) و یک باند با رزولیشن 15 متر !
هر تصویر حدودا 100 مگابایت هست !
بله حجمشون زیاده من تقریبا کل ایران رو دارم حدودا 60 گیگابایت میشه !؟

---------- Post added at 10:34 PM ---------- Previous post was at 10:34 PM ----------

بعد یه سوال دیگه ! اگه این نقشه های رو میشه دانلود کرد ، چرا ملت میرن این همه پول میدن میخرن ؟ !!:43:
مگه کسی هم میره ETM بخره ؟

Sharim
23-07-2010, 21:41
هر تصویر ETM شامل 7 باند میباشد در واقع 8 باند دارد 3 باند Vnir - 3 باند swir و 2 باند حرارتی ( باند 6 ) و یک باند با رزولیشن 15 متر !
هر تصویر حدودا 100 مگابایت هست !
بله حجمشون زیاده من تقریبا کل ایران رو دارم حدودا 60 گیگابایت میشه !؟

شما دانلود کردید این همه رو ؟! از کجا ؟!
من تا این لحظه 6 تا از باند ها رو دانلود کردم که هر 6 تاش سیاه سفیدن ! همین طوره باید باشه ؟
تصاویری که من قبلا دیدم رنگی بودن .

مگه کسی هم میره ETM بخره ؟ کسی نمیره بخره ؟!
من شنیده بودم سازمان زمین شناسی میفروشه ، هر منطقه رو چیزی حدود 40 -50 هزار تومان !

Sharim
23-07-2010, 22:16
عجب کلاهی سرمون رفتا !!
تمام این عکس ها سیاه و سفید هستن !
چرا ؟!
این عکسی بود که من انتخاب کردم برای دانلود :

اما هیچ کدوم از باند ها مثل این نیست ! همش سیاه وسفیده .

Sharim
23-07-2010, 22:23
در مورد عکس قبلی بد نیست اینو بگم . این جا آباده است (موطن من !)
اطراف آباده موقعیت زمین ساختی خیلی جالبی داره ، 3 تا زون ساختاری ایران رو میشه اون جا دید و بررسی کرد . همون طور که توی عکس هم تا حدودی مشخصه .
قسمت پایین (جنوب غرب عکس) دنباله high zagros هست ، قسمت میانی با مورفولوژِی پست ، (و البته اندکی ارتفاعات) سنندج- سیرجان هست و قسمت شمال شرق عکس ، میشه دنباله ارومیه دختر رو دید .
معدن خاک نسوز استقلال آباده (بزرگترین معدن خاک نسوز خاور میانه) توی همین شیت ، در ارتفاعات میان تصویر قرار داره .

Fxsignal
24-07-2010, 00:31
خیلی جالب هست ! بله دوست من تمام تصاویر ماهواره لاندست و آستر سیاه و سفید هستند ! تصویر رنگی از ترکیب تصاویر باندها بدست میاد
احتمالا اون قسمت شمال تصویر هم کویر ابرکوه میباشد ؟ درسته ؟

Fxsignal
24-07-2010, 00:31
خیلی جالب هست ! بله دوست من تمام تصاویر ماهواره لاندست و آستر سیاه و سفید هستند ! تصویر رنگی از ترکیب تصاویر باندها بدست میاد

Sharim
24-07-2010, 07:36
احتمالا اون قسمت شمال تصویر هم کویر ابرکوه میباشد ؟ درسته ؟

من یک کم در تشخیص مقیاس عکس دچار اشتباه شدم ! این عکس مقیاسش کوچک تر (با کسر بزرگتر) از چیزیه که من فکر میکردم ! مقیاس این عکس ها یک مقدار ثابته ؟ چقدره ؟

اون قسمت سفید باتلاق گاوخونیه . که زاینده رود توی اون میریزه . یعنی قسمت های شمال شرق تصویر مربوط به استان اصفهان میشه . و قسمت جنوب شرق تصویر آباده است
کلا بین ارتفاعات میانی تصویر تا ارتفاعات شمال تصویر کویر (یا کفه) ابرکوه هست . که اون قسمت سفیدرنگ کوچک در شرق عکس به کفه طاقستان معروفه که جزئی از کویر ابرکوهه و نمک زاره .

ممنون . پس کلاه سرمون نرفته !

Sharim
24-07-2010, 08:33
fxsignal عزیز شما کرک نرم افزار Quick mag رو دارید ؟
لینکی که برای دانلود گذاشته بودید کرک نشده بود . بدون کرک هم کار نمیکنه !

Fxsignal
24-07-2010, 11:09
fxsignal عزیز شما کرک نرم افزار Quick mag رو دارید ؟
لینکی که برای دانلود گذاشته بودید کرک نشده بود . بدون کرک هم کار نمیکنه !
سلام
روش کرک کردنشو بهتون یاد میدم !

Sharim
24-07-2010, 11:56
ممنون میشم ...

Sharim
25-07-2010, 14:16
سلام
شما extension ها شونو فعال کردین.؟؟
برید تو منوی tools و سپس extension. ببینید کنار این دوتایی که گفتین تیک خورده یا نه.

معذرت میخام یادم رفت به این جواب بدم !
ممنون . مشکل از همین بود .
من فراموش کرده بودم چنین قسمتی هم وجود داره !
:11:

Sharim
27-07-2010, 09:25
سلام
روش کرک کردنشو بهتون یاد میدم !

همچنان منتظر هستم !
ممنون .

Fxsignal
27-07-2010, 10:23
همچنان منتظر هستم !
ممنون .
شرمنده دوست من دنبال یه متنی میگردم که روش کرک کردنشو توش بود هنوز پیداش نکردم !! اما شما باید نسحه 2 رو نصب کنید و بعد از کرک نسخه اول نسحه 3 هم باز میشه .... اما به طور کاملتر تو پست های بعدی توضیح میدم !
اما در قدم اول شما نسخه 2 رو نصب کنید !

Sharim
29-07-2010, 15:19
شرمنده دوست من دنبال یه متنی میگردم که روش کرک کردنشو توش بود هنوز پیداش نکردم !! اما شما باید نسحه 2 رو نصب کنید و بعد از کرک نسخه اول نسحه 3 هم باز میشه .... اما به طور کاملتر تو پست های بعدی توضیح میدم !
اما در قدم اول شما نسخه 2 رو نصب کنید !

خواهش میکنم دوست عزیز .

+

دوستان این نرم افزار ErMapper 2010 رو جایی سراغ ندارید ؟
ظاهرا چیز جالبیه !

ویزارد های شناسایی تمام مینرال ها رو داره .

Fxsignal
30-07-2010, 22:32
خواهش میکنم دوست عزیز .

+

دوستان این نرم افزار ErMapper 2010 رو جایی سراغ ندارید ؟
ظاهرا چیز جالبیه !

ویزارد های شناسایی تمام مینرال ها رو داره .
ER Mapper2010 برنامه عالی هست ولی کرکش وجود مداره انگاری

Sharim
30-07-2010, 22:37
ER Mapper2010 برنامه عالی هست ولی کرکش وجود مداره انگاری

من جایی رو پیدا کردم که کرکش رو میفروشه (خارجی هست البته !) نمیدونم چقدر ! گفته با Email تماس بگیرید اما متاسفانه امکان پرداختش فراهم نیست .

rea32
03-08-2010, 11:23
سلام من پوريا دانشجوي ارشد پترو هستم اگه سوالي داريد بپرسيد

با سلام و خسته نباشید

من تو یه مجله خوندم که با استفاده از فناوری ماهواره ای و عکسبرداری میشه از

وجود اشیا فلز ی در عمق خاک مطلع شد و جالب اینجاست که میتوان آنرا تفکیک

کرد و با جی پی اس میشه آن نقطه را مشخص کرد با چه نرم افزاری این کار رو انجام

میدهند اگه مقاله یا مطلبی دارید لطفا ارائه دهید .

با تشکر

rea32
03-08-2010, 11:32
سلام .
من در زمینه gis&rs تخصص ندارم به همین دلیل میتونم به طور عمومی راهنماییتون کنم . مطالب زیر از وب سایت ها جمع آوری شده . و میشه گفت اکثر نرم افزار های مطرح در زمینه پردازش عکس های ماهواره ای هستند که منبعشون هم ذکر میشه ، بسته به نیازتون میتونید یکی از نرم افزار ها رو انتخاب کنید اما ، در حدی که شما لازم دارید بعید میدونم نرم افزاری این توانایی ها رو به طور کامل داشته باشه که مثلا مناطق مستعد اندیس های معدنی رو تشخیص بده ، اگر نرم افزاری با این مشخصات پیدا کردید این تاپیک رو بی نصیب نگذارید . موفق باشد .

نرم افزارهاي مطرح سنجش از دور و GIS :
1- Envi محصول آمريكا_ نرم افزار پردازش تصاوير ماهواره اي
2- PCIeomatica محصول آمريكا و كانادا_نرم افزار Hybrid پردازش تصاوير ماهواره اي و تحليلهاي GIS
3- Ermapper محصول استراليا كانادا آمريكا_نرم افزار پردازشگر تصاوير ماهواره اي با رويكرد زمين شناسي
4- Erdas Imagine محصول آمريكا_نرم افزار نرم افزار پردازش تصاوير ماهواره اي و تحليلهاي GIS

5- Arcview GIS محصول كانادا آمريكا_نرم افزار هاي تحليلهاي GIS

با سلام و خسته نباشید

با تشکر

rea32
03-08-2010, 11:36
با سلام و خسته نباشید

با تشکر

zryan
03-09-2010, 15:40
سلام
ببخشبد آموزش نرم افزار arc viewرو میخواستم ، اگه کمک کنین ممنون میشم.

rezam2005r
08-09-2010, 17:40
نرم افزار RockWork

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که در زمانی که دیاگرام های سنگ شناسی در زمان مورد نیاز را بهمراه ندارید یا حظور ذهن شما در زمان نیاز شما را یاری نمی کند از چه راهی نام سنگ خود را باید شناسایی کنید؟

نرافزار کاربردی RockWork به شما این امکان را میدهد که در هر شرایط زمانی و مکانی در کمتر از چندین ثانیه نام سنگ خود را بوسیله تلفن همراه خود شناسایی کنید. این نرم افزار که با فرمت جار برای موبایل طراحی شده است قابل نصب بروی تمامی گوشی های با پشتیبانی از جاوا 2 می باشد.

ویژگی ها:

1-قابلیت اجرا بروی انواع گوشی های با پشتیبانی از جاوا 2

2-تست شده بروی گوشی های لمسی

3-قابلیت پردازش بروی داده های صحیح و اعشاری

4-تنظیم خودکار صفحه در صفحه نمایش های مختلف

قابل توجه علاقه مندان:

برای دریافت نرم افزار به همراه کد فعال سازی می توانید با ایمیل آدرس RezaM808M@Yahoo.co.uk تماس حاصل فرمایید...

Sharim
16-09-2010, 17:50
نرم افزار RockWork

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که در زمانی که دیاگرام های سنگ شناسی در زمان مورد نیاز را بهمراه ندارید یا حظور ذهن شما در زمان نیاز شما را یاری نمی کند از چه راهی نام سنگ خود را باید شناسایی کنید؟

نرافزار کاربردی RockWork به شما این امکان را میدهد که در هر شرایط زمانی و مکانی در کمتر از چندین ثانیه نام سنگ خود را بوسیله تلفن همراه خود شناسایی کنید. این نرم افزار که با فرمت جار برای موبایل طراحی شده است قابل نصب بروی تمامی گوشی های با پشتیبانی از جاوا 2 می باشد.

ویژگی ها:

1-قابلیت اجرا بروی انواع گوشی های با پشتیبانی از جاوا 2

2-تست شده بروی گوشی های لمسی

3-قابلیت پردازش بروی داده های صحیح و اعشاری

4-تنظیم خودکار صفحه در صفحه نمایش های مختلف

قابل توجه علاقه مندان:

برای دریافت نرم افزار به همراه کد فعال سازی می توانید با ایمیل آدرس RezaM808M@Yahoo.co.uk تماس حاصل فرمایید...

دوست عزیز این برنامه رایگان است ؟
اگر هزینه ای دارد لطفا ذکر کنید . ممنون .

Sharim
17-09-2010, 09:31
سلام
ببخشبد آموزش نرم افزار arc viewرو میخواستم ، اگه کمک کنین ممنون میشم.

شما میتونید از کتاب آموزش ArcGis ترجمه مهندس سارا سنجری استفاده کنید .
موفق باشید .

shirin_b
21-09-2010, 13:42
سلام بچه ها من تازه با این سایت آشنا شدم . لطفا" به من چند تا نرم افزار که برای زمین شناسی نفت لازم هست رو معرفی کنید . البته با معرفی سایت یا محلی برای یادگیری .
ممنون

rezam2005r
14-10-2010, 13:33
دوست عزیز این برنامه رایگان است ؟
اگر هزینه ای دارد لطفا ذکر کنید . ممنون .

با سلام خدمت شما دوست عزیز
قیمت این نرم افزار 20000 ریال می باشد.

samkaveh
26-10-2010, 20:41
من نرم افزارهای arcview gis و rock work رو با اموزششون میخواستم اگه کسی سراغ داره راهنمایی کنه اگه فروشی هم بود مشکل نداره

france
26-10-2010, 21:35
من نرم افزارهای arcview gis و rock work رو با اموزششون میخواستم اگه کسی سراغ داره راهنمایی کنه اگه فروشی هم بود مشکل نداره

سلام...

معرفی نرم افزار ARCGIS
ARCGIS نرم افزاری است بسیار آسان برای کاربردهای GIS، که به کاربران این امکان را می دهد که به سادگی اطلاعات مکانی وداده های توصیفی را برای ایجاد نقشه ها ، جداول و نمودارها به کارگیرند . این نرم افزار ابزارهای لازم برای جستجو ، تحلیل داده ها و نمایش نتایج را با کیفیت مناسب در اختیار کاربران قرار می دهد . قابلیتهای عمده این نرم افزار عبارتند از :

-1ایجاد یک پایگاه داده های اطلاعاتی
-2محیط کاری وگرافیکی آسان
3- داشتن مجموعه ای کامل از ابزارها
4- داشتن نمونه هایی از داده های آماری قابل استفاده
5- قابلیت نمایش نمودارهای اطلاعاتی

در این نرم افزار 4 ماژول اصلی داریم :
- Arccatalog : هسته اصلی Arcgis ازطریقArccatalog به DataBase وصل می شود و یکسری کارها انجام می دهد.
- Arcmap : اطلاعات مکانی را نمایش می دهد.
- Arcscene : برای نمایش سه بعدی بکار می رود.
Arctoolbox - : برای اطلاعات و کاربردهای بیشتر است.

درArcview منابع اطلاعاتی ما روی Hard disk ریخته می شود، درحالیکه در Arcgis منا بع اطلاعاتی عبارتند از : Hard disk ، LAN و یا WAN و Internet .

-4پروژه
هدف از انجام این پروژه GIS آشنا شدن با نحوه ترسیم نقشه ها و ویرایش آنها در محیط گرافیکی Arcgis است.
گزارش کار به صورت خلاصه در زیر آورده می شود :
به طور کلی ورودیهای GIS یا داده های rastaer هستند یا . vector
یکی از تواناییهای مهم Arcgis روی component- ی است به نام Geodatabase (D.B مکانی ) .

Arccatalog -4-1
ابتدا پنجره Arccatalog را باز می کنیم .

برای شروع drive مورد نظر را که می خواهیم در آن کار کنیم ، با گزینه connect folder انتخاب می کنیم و یک folder در آن ایجاد می نماییم.
در منوی tools ، با انتخاب گزینه options پنجره ای باز می شود .

با انتخاب گزینه content در این پنجره می توان اطلاعاتی به عنوان جزئیات داده دریافت کرد .

با انتخاب گزینه general مشخص می شود چه المانهایی نمایش داده شود و نیز با انتخاب File type تعیین می کنیم چه extension هایی نمایش داده شوند.

اگر registed file type را انتخاب کنیم هر نوع فایلی راکه در سیستم عامل تعریف شده می توان دید .
یک پارامتر مهم در داده های جغرافیایی وجود دارد که به آنmetadata گویند واهمیت آن از آن جهت است که بدانیم داده هایی که می خواهیم استفاده کنیم مناسبند یا نه.
در رابطه با metadata ، 5 پارامتر را بررسی می کنیم :
spatial accuracy -1 که دقت مکانی را مشخص می کند.
attribute accuracy -2 که دقت اطلاعات توصیفی را مشخص می کند .
logical consistency -3 که بیانگر همخوانی منطقی داده ها با یکدیگر است.
completeness -4 که نشان دهنده تکمیل بودن داده هاست.
lineage -5 که بیانگر تاریخچه داده ها می باشد.
یکی دیگر از تواناییهای ARCGIS ارائه این Metadata به صورت کامل است.

-4-1-1مراحل ساختن Meta data
با انتخاب گزینه option ازمنوی tools وسپس انتخاب گزینه contents پنجره ای باز می شود که بر روی گزینه beach کلیک می کنیم :

با کلیک بر روی preview می توانیم شمایی کلی از داده ها را ببینیم و شامل دو گزینه table , geography می باشد .

که با انتخاب گزینه table می توان اطلاعات توصیفی همان داده ها را نشان داد:
و با انتخاب گزینه geography نیز می توانیم نمای داده ها را ببینیم :
در قسمت geography با زدن کلید create Thumbnail شکل به Metadata اضافه می شود.
به این ترتیب Metadata مورد نظر ایجاد می شود .
پس از ورود به Metadata و انتخاب گزینه edit در بخش stylesheet همانطور که در پنجره زیر مشاهده می شود تمام اطلاعات مربوط به پروژه ( کیفیت داده های پروژه ) در گروه ها و زیر گروه ها وارد شده است.
فرضا در گزینه Identification در قسمت abstract خلاصه ای از پروژه اعم از هدف پروژه، وضعیت دسترسی به داده ها، زبان و ... تایپ می شود .
و یا در قسمت general برخی از اطلاعلت مربوط به پروژه را می توان تغییر داد .

و یا در قسمت contact خصوصیات ریزی از قرارداد ذکرمی شود .
حالا اگر بخواهیم این Metadata را به صورتی در آوریم که خارج از محیط Arcgis هم قابل دسترسی باشد ( کاربر بتواند بدون نیاز به Arcgis داده ها را ببیند) باید یک export با فرمت دائمی مثل html ازآن بگیریم ، به این ترتیب که در گزینه export Metadata با زدن کلید browse و انتخاب مسیر کاری مورد نظر و تغییر فرمت به صورت html ، فایل مورد نظر را دائمی می کنیم .

-------------------------

ArcGIS 9.3

تورنت(باید از برنامه تورنت استفاده کنید)

نصب نرم افزار ArcGIS 9.3

طریقه نصب نسخه جدید نیز تفاوت های زیادی با نسخه های قدیمی دارد .روش نصب ArcGIS9.3 به
شرح زیر است. البته ممکن است کرک نرم افزار شما با کرک نرم افزار دیگران تفاوت داشته باشد.
1- پوشه Crack را باز کنید . فایل License.efl9 را در دیسک سخت خود کپی کنید . بهتر است که
این کار را درمسیری با نام C:\Program Files\ArcGIS انجام دهید .

فایل License.efl9 را با NotePad باز کنیدو به جای خط دوم (This host) ، نام کامپیوتر خود را وارد کنید و
سپس آن را ذخیره کنید .

2- از پوشه Crack\License Manager ، فایل LMSetup.exe را اجرا کنید .

I received license file by email and ... را انتخاب کرده و تکمه Browse را کلیک کنید .

سپس License.efl9 را که ویرایش کرده بودید انتخاب کنید و next را کلیک کنید تا ArcGIS License Manager
نصب شود .

Don't restart your computer را کلیک کنید و به پیام داده شده پاسخ دهید ( OK بزنید ) .

3- همه فایل های مسیر Crack\License Manager Crack را درC:\Program Files\ESRI\License\arcgis9x
کپی کنید .

4- lmtools را اجرا کنید . Configure using services را انتخاب نمایید . تب Config Services را کلیک کنید .
در بخش Path to license file همان فایل License.efl9 خود را بیابید .این فایل با نام License ذخیره شده
است .
بر روی Save service کلیک کنید .

تب Strat/Stop/Reread را انتخاب کنید و Start را کلیک نمایید .

تب Server diags را انتخاب کنید و perform diagnostics را کلیک نمایید .

اگر جمله This license can be checked out را مشاهده کردید .بدین معناست که شما مراحل
را بدرستی اجرا کده اید .در غیر این صورت باید اشتباه خود را بیابید و دوباره این کار را انجام دهید
تا به نتیجه درست برسید .

5- ESRI.exe را جرا کنید و ArcGIS9.3 > arcView را نصب کنید .

Install سپس Next
Complete را انتخاب کنید .

خطاهای زیر را Ignore بزنید (ممکن است به این خطاها برخورد نکنید ) :
C:\program file\ArcGIS\Bin\ESDA.dll
C:\program file\ArcGIS\Bin\GAMethodsUI.dll
C:\program file\ArcGIS\Bin\GARender.dll
C:\program file\ArcGIS\Bin\GAMethods.dll
6- پس از اینکه نصب به پایان رسید ،از مسیر Crack\Data Interoperability فایل fme_license.dat را
درمسیر C:\Program Files\ArcGIS\Data Interoperability Extension کپی کنید .

7- مسیر Start Menu->All Programs->ArcGIS را رفته و Desktop Administrator را انتخاب کنید .

8- در پوشه Software Product ، گزینه ArcInfo (Floating( را انتخاب نمایید .

در پوشه License Manager ، نام کامپیوتر خود را بیابید .

Availability را انتخاب کنید و بر روی ArcInfo Desktop (Floating) کلیک کنید .

france
26-10-2010, 21:41

معرفی نرم افزار Rock Works

امروزه همراه با پيشرفت و فراگيری رایانه در علوم مختلف استفاده و فراگيری رايانه و نرم افزار های مربوطه را برای هر اهل علم و محققی لازم و ضروری کرده است. بنده سعی دارم تا مهم ترين نرم افزار زمين شناسی را به صورت اجمالی برای شما تشريح کنم.

مجموعه RockWorks محصول مشترک شرکت های مختلف توليد نرم افزارهای علوم زمين از قبيل شرکت RockWare ( که دارای نرم افزارهای RockWorks, Stratus,RockWare مي باشد) و شرکت ESRI (که دارای نرم افزارArc view است) و شرکت AutoDesk ( که دارای نرم افزار AutoCAD است.) و شرکت Microsoft (که سازنده سيستم عامل Windows است) و شرکت Fortner Research ( که شامل نرم افزار NEOSYS است.) و شرکت Visualogic ( که دارای نرم افزار Slicer Dicer است ) و در نهايت شرکت Golden Software ( که شامل نرم افزار Surter است) می باشد. اين برنامه تحت سيستم عامل های ويندوز قابل اجراست.

برنامه های مختلف مجموعه RockWorks (قسمت اول)

ساختار کاری برنامه RockWorks:
ورود اطلاعات در صفحه RockWorks بدين صورت است که جدولی به صورت پيش گزيده با توجه به نياز کاربر نمايان می شود که در ستون های جدول اطلاعات مربوطه پر می شود، سپس برنامه RockWorks با توجه به داده ها به پردازش آنها می پردازد. جدول های پيش گزيده در فايل های ATD,TEM قرار دارند که اطلاعات مورد نياز هر بخش را برای کاربر فراهم مي کنند.

رسم، تطابق و مدل سازی داده های چينه شناسی(Stratigraphy) :
مجموعه RockWorks برنامه هايی را به منظور نمايش دادن و تحليل ستون های چينه نگاری داراست که عبارتند از :
* Strip Log : اين برنامه برای نمايش گرافيکی يک ستون سنگ چينه ای بکار می رود.
* Cross Section :برنامه ای برای تطابق توالی های مختلف بکار می رود
* Fence Diagram :با اين برنامه می توان چند ستون چينه را در چند امتداد مختلف رسم کرده وآنها را با هم به نمايش در آورد و در نتيجه ديد بهتری از يک منطقه بدست آورد.
* Stratigraphic Block Model :برنامه ای است که ستون چينه های دو بعدی را به صورت سه بعدی به نمايش در می آورد.

برنامه های مختلف مجموعه RockWorks (قسمت دوم)

برنامه رسم انواع نقشه (Mapping Software)
اين قسمت از نرم افزار برای رسم نقشه های کانتوری ، نقشه های آماری و همچنين محاسبات نقشه برداری کاربرد دارد. با توجه به اينکه انجام محاسبات رياضی مورد نياز برای رسم اين چنين نقشه هايی به وسيله ماشين حساب و ترسيم آنها با دست در بيشتر موارد وقت گير و فاقد دقت لازم است از اين رو چنين نرم افزاری می تواند مفيد باشد.

* نقشه های ساده (Ez-map or Easy Map ):اين برنامه با استفاده از داده های طول،عرض و ارتفاع نقشه توپوگرافی را رسم می کند.

* شبکه ها و سيستم های شبکه بندی (Grid and Gridding System) : شبکه سازی يعنی ايجاد يک مدل پيوسته ارقام از يک صفحه با استفاده از اطلاعات نقاط محدودی که روی آن صفحه قرار می گيرند. با استفاده از شبکه سازی می توان با وارد کردن داده های طول ، عرض و ارتفاع يک منطقه آن منطقه را به صورت سه بعدی نشان داد.
* نقشه های چند متغيره (Multivariable Map): اين برنامه قابليت رسم نمودار های ستونی، نمودار های دايره ای و نمودارهاي ستاره ای را دارا می باشد که برای رسم نوع خاصی
نقشه مورد استفاده قرار می گيرد.

* برنامه های نقشه برداری (Survey): برداشت نقشه برداری که معمولا توسط دوربين های تئودوليت صورت می گيرد. برای اينکه بتوان از داده های خام برداشت شده اطلاعات طول ، عرض و ارتفاع را استخراج کرد می توان از اين برنامه استفاده کرد.

برنامه های مختلف مجموعه Rock Works (قسمت سوم)

برنامه های زمين شناسی ساختمانی(Structural Geology Software):
اين برنامه ها عبارتند از :
* Azimuth :که با استفاده از مختصات ابتدا و انتهای يک امتداد می توان آزيموت آن را محاسبه کرد.
* Length:که با استفاده از مختصات ابتدا و انتهای يک امتداد می توان طول آن را بدست آورد.
* Mid point: مختصات وسط یک امتداد را بوسیله ابتدا و انتهای آن محاسبه می کند.
* Strike and Dip map:با استفاده از داده های شیب ، امتداد و مختصات نقاط یک
منطقه نقشه را رسم می کند.
* Arrow map : این بر نامه مختصات ابتدا و انتهای خطواره ها را خوانده و نقشه ای رسم می کند که در آن این خطواره ها با استفاده از پیکان نشان داده می شوند.
* Lineation Gridding:این برنامه یک شبکه را برای محاسبه و نمایش خطواره ها طراحی میکند .
* Rose Diagram: دیاگرام های گلسرخی را رسم می کند.
* Streonet: برای رسم و تحلیل برداشت های ساختمانی بر روی شبکه استیونت
کاربرد دارد.
* Movement analysis: این برنامه با استفاده از مختصات یک نقطه در دو زمان مختلف می تواند میزان جابجایی،سرعت و جهت آن را محاسبه کند.
* Beta Pairs: با استفاده از امتداد و شیب دو صفحه مشخصات خطواره حاصل از برخورد آنها را بدست می آورد.
* Beta Intersection :خطواره های حاصل از برخورد تمام صفحات موجود را با یکدیگر محاسبه می کند.
* Rotate Data: می توان داده های ساختاری را به میزان دلخواه با امتداد و شیب دلخواه حول یک محور دوران داد.
* Strike-Dip Direction: برای تغییرات فرمت داده هیا ساختمانی از حالت منطبق با قانون دست راست به حالت امتداد و شیب بکار می رود .

برنامه های مختلف مجموعه RockWorks (قسمت آخر)

آب شناسی (Hydrology):
اين قسمت شامل برنامه های زير می باشد:
* (Drawdown(1 well: برای محاسبه و رسم مخروط افت در اطراف يک چاه.
* Drawdown Surface :برای محاسبه و رسم سطح پيزومتری با استفاده از اطلاعات آزمايش پمپاژ.
* Hydrograph: برای رسم دياگرام تغييرات ميزان بارندگی در برابر تغييرات سطح آب زيرزمينی در محدوده معين زمانی.
* Total Dissolved Solids :اين برنامه با استفاده از داده های حاصل از تجزيه شيميايی آب مقدار کل ماده حل شده در نمونه آب را محاسبه می کند.
* Ion Balance : با استفاده از اين برنامه می توان داده های حاصل از تجزيه شيميايی آب نسبت به کاتيون و آنيون نمونه آب را محاسبه کرد.
* Piper Diagram: نوعی دياگرام مربوط به شيمی آب است را رسم می کندکه در آن
می توان به خصوصيات مختلف شيميايی آب پی برد.
* Stiff Diagram: وظيفه اين برنامه رسم نوعی دياگرام است که توسط تنوع آنيونی و کاتيونی نمونه آب مشخص می شود.

مجموعه RockWorks يک نرم افزار وسيع و در عين حال ساده و سريع است. اين نرم افزار کارايی هايي به مراتب بيشتر از آنچه تا کنون توضيح داده شده دارد از جمله برنامه های آماری و تبديل مختصات داده ها ومحاسبات هندسی و .... که توضيح هر يک زمانی طولانی را می طلبد.

-------------------------------------

آخرین نسخه نرم افزار راک ورکس (2008) – RockWorks 14 Full

نرم افزار Rock Works شامل مجموعه اي از نرم افزارهاي مختلف است که هر يک کار خاصي انجام مي دهند. اين نرم افزار توسط شرکت Rock Ware تهيه شده است و يکي از کامل ترين نرم افزارها در گروه خود است. اين مجموعه تحت سيستم عامل Windows اجرا شده و از قابليت هاي فراواني برخوردار مي باشد، به طوري که قادر است تقريبا تمام نيازها را در زمينه اکتشاف و زمين شناسي پاسخگو باشد.

نرم افزار Strip Log براي ترسيم توالي سنگ شناسي، نرم افزار Cross Section جهت تطابق ستون چينه اي، نرم افزارFence Diagram براي تهيه نمودار نرده اي، نرم افزار Grid-Based Map و EZ-Map جهت رسم نقشه هاي کنتوري، نرم افزارStratigraphic Block Model/Diagram جهت توليد دياگرام چينه اي سه بعدي، بخش Survey شامل برنامه هاي نقشه برداري و نيز بخش Multivariable Maps جهت تهيه نقشه هاي چند منظوره، نرم افزار 3D-Modeling براي مدل سازي سه بعدي تغييرات يک متغير، استفاده از مدل هاي حقيقت مجازي ( Virtual Reality Modeling ) جهت بهبود شرايط مطالعه مدل هاي مختلف، برنامه Azimuths، برنامه Lengths، نقشه هاي شيب و امتداد و ساختار داده هاي آنها ( Strike & Dip Maps/Data Format )، برنامه Lineation Gridding جهت تحليل وضعيت خطواره هاي روي نقشه ها، برنامه Rose Diagram جهت تهيه نمودار گلسرخي، برنامه Stereonet Diagram جهت رسم استريونت، برنامه Movement Analysis جهت مطالعه تغييرات پارامترهاي مکاني ( طول، عرض وارتفاع )، برنامه Beta Pairs براي تعيين موقعيت خطواره حاصل از برخورد صفحات و نرم افزار Rotate Data جهت چرخش وضعيت عوارض ساختاري حول يک محور دوران بخش هايي از مجموعه Rock Works مي باشند. از ديگر بخش هاي اين مجموعه مي توان به نرم افزارهاي Hydrogeology مربوط به مطالعات آبهاي زيرپزميني شامل نرم افزار Drawdown/1 Well جهت تعيين ميزان افت در يک چاه که بر اساس تئوري Theis کار مي کند، نرم افزارDrawdown Surface جهت رسم مدل سه بعدي سطح پتانسيومتريک، برنامه هاي هيدروشيمي، برنامه هاي آماري ( Statistics Software )، برنامه هاي رسم هيستوگرام و برنامه هاي گوناگون جهت تبديل مختصات داده ها (Coordinates Conversion ) اشاره نمود.

در حال حاضر آخرین نسخه نرم افزار RockWorks 14 Full به همراه لایسنس آن، هم اکنون در دسترس شما قرار دارد.

دانلود با حجم 39.8 مگابایت

samkaveh
27-10-2010, 20:00
راهنمای فارسی یا فیلم اموزشی برای دو برنامه بالا سراغ ندارین در ضمن برنامه اول حجمش 2 گیگ هست؟؟؟ ممنونم

dareshiri
30-10-2010, 23:54
سلام...لطفا آموزش نرم افزار australis برای درس فتوگرامتری رو بذارید...خیلی ممنونم :)

Sharim
05-11-2010, 00:18
دوستان برای رسم ساده و بی دردسر و البته تر و تمیز یک ستون چینه شناسی چه نرم افزاری رو پیشنهاد میکنید ؟ با اگر با Rock work راحت میشه این کارو کرد ممنون میشم راهنماییم کنید .

MALIHE MEHRVAR
06-12-2010, 19:51
آموزش Roclab
:10:من نرم افزار راک پک و راک ورک رو میخام کمکم کنین

خاهش میکنم:19:

shirin_b
10-12-2010, 19:29
کمک کمک !!!
بچه ها میشه بهم بگین از کجا می تونم نرم افزارهای ژئوشیمی آلی و زمین شناسی نفت را بگیرم ؟

Sharim
11-12-2010, 18:49
کمک کمک !!!
بچه ها میشه بهم بگین از کجا می تونم نرم افزارهای ژئوشیمی آلی و زمین شناسی نفت را بگیرم ؟

چه نرم افزاري ؟
اگر اسمش رو ذكر كنيد شايد بتونيم كمكي بكنيم .

---------- Post added at 06:49 PM ---------- Previous post was at 06:48 PM ----------

خاهش میکنم:19:

نرم افزار Rockwork توي صفحه قبلي معرفي شده .

princenothing
10-03-2011, 13:57
با سلام
آموزش این نرم افزار های رو چطوری میشه استفاده کرد. لینکش چیزی باز نمیکنه!!!!

amadjoon
23-05-2011, 09:28
دوستان باسلام
کرک نرم افزار encom quickmag رو میخام. لطفا کمک کنید.

saba salam
19-06-2011, 14:11
سلام .کسی میتونه به من بگه آیا روشی هست که بشه کانی های صنعتی پست ماگماتیک رو از طریق سنجش از دور پیدا کرد. من دنبال باریت هستم

saba salam
19-06-2011, 14:16
سلام من به شدت به آموزش نرم افزار ان وی و روشهای پردازش تصویر احتیاج دارم کسی میتونه کمکم کنه؟

mass Effect
23-08-2011, 20:25
سلام من دنبال یه نرم افزار می گردم که بهش نقشه تپوگرافی بدم ، اون بهم مدل سه بعدی بده . اگه هست لطفا معرفی کنید . ممنون

Mohammad
24-08-2011, 11:23
با نرم افزار Surfer کار کردین ؟

Sharim
19-09-2011, 11:24
سلام .کسی میتونه به من بگه آیا روشی هست که بشه کانی های صنعتی پست ماگماتیک رو از طریق سنجش از دور پیدا کرد. من دنبال باریت هستم

به طور ساده نمیشه گفت و نیاز به تلفیقی از علم سنجش از دور و زمین شناسی داره .
برای این کار شما باید به دنبال ترکیب باندی مناسب برای فیلتر کردن دولومیت های شتری باشید . (درباره پراکندگی دولومیت شتری درسنگ های دوران سوم تحقیق کنید) و بعد از این کار اگر لایه روقومی گسل های اصلی و مخصوصا فرعی منطقه رو بتونید تهیه کنید که کارتون خیلی راحت تره . در غیر اینصورت از طریق بارز سازی عوارض خطی در نرم افزار های سنجش از دور باید گسل ها رو شناسایی کتید در تقاطع گسل ها و دولومیت های شتری پتانسیل تشکیل باریت وجود داره .

MahrouSM
22-10-2011, 22:05
دوست عزیز من یه فایل پی دی اف طراحی کردم که در آن بطور کامل با عکس مراحل ساختن PCA و Crosta و همچنین چند سوال رو در آن گذاشتم ( به خاطر گذاشتن عکس مجبور بودم بصورت فایل PDF درش بیارم )

حجم فایل : تقریبا 1 مگابایت ( 3 دقیقه با خط diual up دانلودش طول میکشه )

ممنون میشم دانلود کنید و جواب ها رو بدید
سلام
من تازه عضو شدم و برای بخشی از کار پایان نامم نیاز به روش کروستا دارم. این فایلی که گذاشتید از سرور پاک شده و همین طور مقاله قبلی. اگر امکانش هست دوباره فایل هارو بذارید. (SOS)

MahrouSM
22-10-2011, 22:11
آقا به خدا من متنی رو که از یکی از بچه ها گرفته بودم در مورد مولفه های اصلی کامل خوندم و طبق اون عمل کردم ! شما هم بررسی کنید ببنید کجا اشتباه کردم یا شاید اصلا اشتباه باشه ؟

این فایلم از سرور پاک شده :((((

MahrouSM
22-10-2011, 22:36
سلام
تا جایی که من می دونم باید از Geographic system یعنی از مختصات درجه / دقیقه که برای ایران بهترینش WGS 1984 است استفاده کنی. چون UTM متریکه و فقط در زون خودش دقیقه. در حقیقت UTM تصویر بیضوی هستش

MahrouSM
22-10-2011, 22:53
نحوه نصب نرم افزار Arc GIS 9.3 شامل 2 مرحله اصلی است:
1- نصب license server
2-نصب application نرم افزار
نحوه نصب نرم افزار Arc GIS 9.3 شامل 2 مرحله اصلی است:
1- نصب license server
2-نصب application نرم افزار
فایلlicense_server_setup\37102011.efl9 را به عنوان license file معرفی نمائید.

v به یاد داشته باشید که در این مرحله سیستمتان را Restart نکنید.
تمام فایل های موجود در فولدر license_server_crack را در مسیر نصب برنامه کپی نمائید. یعنی C:\programfiles\ESRI\Licence\arcgis9x
ESRI application را اجرا کرده و گزینه Arc View را انتخاب کنید.
گزینه Arc GIS Desktop را انتخاب نمائید تا نصب نرم افزار شروع شود.
فایل fme_license موجود در فولدر data_interop که در فولدر Crack موجود میباشد را در مسیر نصب نرم افزار کپی نمائید.
از منوی Start ، Desktop Administrator را اجرا کنید و 3 تغییر زیر را اعمال نمائید:
در قسمت Software Product گزینه ArcInfo (Floating) را انتخاب کنید.
در قسمت License Manager گزینه localhost را وارد نمائید.
در قسمت Availability گزینه ArcInfo Desktop (Floating) را انتخاب نمائید.

MahrouSM
22-10-2011, 23:00
سلام
کسی با نرم افزار Geosoft کار کرده؟

880184705
06-12-2011, 02:45
سلام. من مجید زبده ام. عضو تازه واردم.یه محدوده باریت تو استان تهران ثبت کردم . این کارو از طریق مطالعه نقشه ها انجام دادم. اگه خواستی میتونم کمکت کنم.

عادل خوشدل
11-12-2011, 00:25
با درود
درمورد نحوه صحیح FlAASH در ENVI سوال دارم.

boby2066
11-12-2011, 03:32
سلام
من آموزش نرم افزار راك ورك ميخوام

حمیده فتحی
16-12-2011, 00:45
سلام برادرم زمین شناسی خونده ولی به دلیل عدم بازارکار به شدت ناراحته به طور تصادفی این سایت و دیدم گفتم نرم افزارهای مربوط به رشته اش را معرفی کنم شاید بهش کمک باشه نرم افزارهای مربوط به زمین شناسی را میخواهم و اینکه آیا کلاس مخصوص داره؟

shadi-aj
16-12-2011, 21:32
سلام اگه میشه لینک این کتاب رو برام بگذارید
و همچنین نرم افزار مربوطش رو.
گروه ترجمه آریا
19-12-2011, 01:19
دوست بسیار خوبم سلام
مدتی هست تشریف ندارید در انجمن
عدم وجود شما حس میشود
لطفا نرم افزار ها و آموزش های جدید را بگذارید

saba salam
23-01-2012, 11:05
[سلام اگه ممکنه بگید چطور میتونم از روش کار شما استفاده کنم.این ایمیل منه elaa2a@yahoo.cpm

sharifimortaza
26-01-2012, 12:24
با سلام
در صورت امکان نرم افزار NewPet برای ویندوز 7 64 بیت را به مجموعه کامل نرم افزاری خود اضافه نمایید!! با تشکر

mahi56
17-08-2012, 02:26
hi.tnx that's very good

ali shah
24-11-2012, 18:59
سلام
نمیدونم اینجا باید مطرح میکردم یا نه

دنبال یه برنامه برای مکان یابی ماهواره واطلاعاتشون میخواستم

mahmoodghodosi
27-11-2012, 11:05
سلام دوستان
کسی نحوه ایجاد یک dataset هفت بانده تو نرم افزارer mapper رو میدونه؟
خیلی مهمه برام لطفا دراهنمایی کنید

mahmoodghodosi
27-11-2012, 11:10
سلام دوستان

heydar jalilian
28-11-2012, 01:07
سلام. دقیقن متوجه منظور سوالت نشدم. چه جور ماهواره ای ؟ چه اطلاعاتی میخوای؟ منظورت مکان ماهواره توی آسمون و توی مدار خودشه؟

heydar jalilian
28-11-2012, 01:47
با ERmapper زیاد کار نکردم ولی توی Envi روشی رو سراغ دارم که با اون میشه از چندتا باند که فایلهاشون از هم جداست یه فایل واحد ساخت. اول باندهایی رو که میخوای استفاده کنی رو توی برنامه Envi بیار. حالا از منوی Basic tools گزینه layer stacking رو انتخاب کن. توی پنجره باز شده دکمه Import file رو بزن. لیست باندهایی که قبل باز مردی رو نشون میده. همه رو انتخاب کن و ok رو بزن. توی قسمت سمت راست پنجره Layer stacking parameters میتونی سطح مبنای ارتفاعی یا سیستم تصویر عکسها و یا اندازه سایز پیکسلهای عکسهارو تغییر بدی. در نهایت با زدن کمه choose اسم و محل ذخیره شدن فایل نهایی رو مشخص میکنی و ok آخر رو میزنی.

سلام دوستان

heydar jalilian
28-11-2012, 01:49
سلام. دقیقن متوجه منظور سوالت نشدم. چه جور ماهواره ای ؟ چه اطلاعاتی میخوای؟ منظورت مکان ماهواره توی آسمون و توی مدار خودشه؟

سلام
نمیدونم اینجا باید مطرح میکردم یا نه

دنبال یه برنامه برای مکان یابی ماهواره واطلاعاتشون میخواستم

ysaman_ab
28-11-2012, 12:09
salam man taze ozve shodam chejori mitunam in narm afzar haro download konam.

mahmoodghodosi
04-12-2012, 10:10
ممنون که پاسخ دادی ولی من envi رو نصب ندارم اگه با er mapper راه حلی پیدا کردین ممنون میشم

ali shah
04-12-2012, 10:26

سلام
هر اطلاعاتی درمورد تشخیص ساعت گرینویچ و مختصات جغرافیایی و توجیح جهت یابی ماهواره ها با دیش .

heydar jalilian
12-12-2012, 14:19
سلام . کافیه توی گوگل، راهنمای نصب دیش یا نصب ماهواره رو سرچ کنی. کلی سایت و وبلاگ برات پیدا میکنه که اطلاعات راجب به ماهواره های مختلف رو هم دارن. البته اکثراَ فیلترن و حتماَ به فی ر ش گن نیاز پیدا میکنی.

سلام
هر اطلاعاتی درمورد تشخیص ساعت گرینویچ و مختصات جغرافیایی و توجیح جهت یابی ماهواره ها با دیش .

heydar jalilian
12-12-2012, 14:31
متاسفانه با Er mapper کار نکردم. یه ذره Envi بلدم. اگه خواستی Envi رو نصب کنی این پایین لینک دانلودش رو گذاشتم. حجمش 3.4 گیگه ولی خوشبختانه قابلیت رزیوم داره. کتابچه راهنمای فارسی اش هم هست، خواستی برات ایمیل میکنم.

ممنون که پاسخ دادی ولی من envi رو نصب ندارم اگه با er mapper راه حلی پیدا کردین ممنون میشم

heydar jalilian
12-12-2012, 14:32
متاسفانه با Er mapper کار نکردم. یه ذره Envi بلدم. اگه خواستی Envi رو نصب کنی، از میهن دانلود میتونی دانلودش کنی . حجمش 3.4 گیگه ولی خوشبختانه قابلیت رزیوم داره. کتابچه راهنمای فارسی اش هم هست، خواستی برات ایمیل میکنم.

saeidkalhor
10-01-2013, 13:10
سلام . وقت به خیر . من تازه عضو شدم .
تا یکشنبه 24 دی ماه باید درباره روش کار با نرم افزار ارداس Erdas imagine اطلاعات کافی به دست بیارم
خواهش میکنم راهنماییم کنید .
بسیار سپاسگزارم

heydar jalilian
11-01-2013, 16:16
من توی اینترنت گشتم چیزی زیادی راجب اردس پیدا نکردم. اول این آدرس رو برو

اینم دوتا فایل ویدیویی آموزش اردس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] er%20Stack%20%28Part%201%29%20.zip

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2C%20Layer%20Stack%20%28Part%202%29%20.zip

یه کتاب هم هست شاید بتونی تهیه شون کنی:
پردازش تصاویر ماهواره ای با Erdas تالیف علیرضا نصیری و رضا شریفیان عطار

V E S T A
27-01-2013, 17:13
Geomatics :

AQTESOLV ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 8.7 مگ

آنالیز آزمایشهاى پمپ کردن ، چاه تکى و آزمایش اسلاگ (slug )

(demo version)

فایل PDF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (راهنمای نرم افزار)

Arcv2CAD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 8.2 مگ

این نرم افزار قادر است فایل ها را به شکل فایلهاى Autocad dwg/dxf تبدیل کند

(demo version)

Mining:

Convert ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 780 Kb

ابزار رایگان با استفاده آسان برای تبدیل واحد

Coordinate Calculator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 880 Kb

نرم افزار رایگان تبدیل مختصات

Geology:

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Aquifer Win32 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 30 مگ

آنالیز داده هاى اسلاگ (slug ) و پمپها

(demo version)

Magnetic ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 356 kb

این نرم‌افزار بمنظور بهره‌بردارى در اهداف آموزشى و براى کار با داده‌هاى مغناطیس بکار مى‌رود.
ویژگى‌هاى این نرم‌افزار:
این نرم‌افزار تحت سیستم عامل Windows کار مى‌کند.
امکان بررسى داده‌هاى برداشت شده از مناطق گسترش کف اقیانوسها وجود دارد.
امکان مطالعه نحوه معکوس‌شدن قطبهاى مغناطیسى زمین میسر است.

V E S T A
30-01-2013, 19:02
Geomatics

CAD Viewer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم : 26.4MB

دیدن و چاپ کردن Autocad DWG و فایلهاى طراحى شده DXF ( ورژن بالاتر از 2004 )

(demo version)

CAD2Shape ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 7.95MB

تبدیل Autocad DWG/DXF به ArcView® SHP

(demo version)

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ChemPoint ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 7MB

ChemPoint Professional
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم : 11MB

مدیریت کامل داده ها و گزارش براى هوا ، خاک ، آبهاى سطحى ، آبهاى زیرزمینى ، خاکستر ، لجن و Bio- Tissue

(demo version)

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])DXF2XYZ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 264KB

ابزارهاى سودمند رایگان براى تبدیل فایلهاى AutoCAD® DXF به فرمت XYZ ASCII

LogView ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 1.87MB

ناظر آزاد براى لاگهاى ساخته شده در LogPlot2003

LogPlot 7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 13MB

(Trial version)

V E S T A
03-02-2013, 19:08
Geology

GEOMODEL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 320KB

این نرم‌افزار بمنظور مدل‌سازى و معکوس‌سازى دو و نیم‌بعدى داده‌هاى مغناطیس و ثقل بکار مى‌رود.
ویژگى‌هاى این نرم‌افزار:
امکان مدل‌سازى همزمان پیشرو و معکوس داده‌ها وجود دارد.
امکان پذیرش توده‌هاى با ویژگى‌هاى فیزیکى مختلف در یک مدل زمینى وجود دارد.
امکان تغییر شکل توده‌ها در مدل‌هاى فرض شده و بدست آوردن پاسخ و مقایسه آنها وجود دارد.
امکان انتقال و یا چرخاندن توده‌ها وجود دارد.

(Free)

+GS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 24MG

ژئو استاتیک براى علوم محیطى

(Demo)

IX1D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(v2.20)

حجم : 3.1MB

update : 1.1 MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این نرم‌افزار بمنظور معكوس‌سازى سونداژهاى مقاومت‌ویژه، پلاریزاسیون‌القایى، مگنتوتلوریك و الكترومغناطیس بكار برده مى‌شود.
ویژگى‌هاى این نرم‌افزار:
این نرم‌افزار تحت سیستم عامل windows كار مى‌كند.
امكان پذیرش اكثر آرایش‌هاى الكترودى از جمله ونر، شلومبرژه، دوقطبى-دوقطبى، قطبى-دوقطبى و قطبى-قطبى را داراست.
امكان معكوس‌سازى داده‌هاى مقاومت‌ویژه به‌تنهایى یا داده‌هاى مقاومت‌ویژه و پلاریزاسیون‌القایى (درصد اثر فركانس، بارپذیرى یا فاز) را با هم داراست.
امكان معكوس‌سازى داده‌هاى مگنتوتلوریك (مقاومت‌ویژه، امپدانس و فاز) وجود دارد.

آموزش نرم افزار :

59234

درباره نرم افزار

59232

59233

Legacy CVF
version 2.18 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 3.1MB

Legacy Update ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

IXSeg2SegY ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(v3.40)

حجم : 3.9MB

update : 1.2MB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این نرم‌افزار بمنظور تبدیل ركوردهاى انفجار لرز‌ه‌اى و انتخاب اولین رسیدها بكار مى‌رود.
ویژگى‌هاى این نرم‌افزار:
این نرم‌افزارها تحت سیستم عامل windows كار مى‌كنند.
امكان پذیرش داده‌ها با فرمت‌هاى مختلف و از دستگاههاى مختلف وجود دارد.
امكان پردازش داده‌ها با استفاده از روش‌‌هاى مختلف وجود دارد.
امكان انتخاب اولین رسیدها بطور دستى یا اتوماتیك با روش‌هاى مختلف وجود دارد.
امكان انتقال نتایج با فرمت‌هاى مختلف به سایر نرم‌افزارها وجود دارد.

آموزش نرم افزار :

59235

درباره نرم افزار :

59236

59237

V E S T A
21-02-2013, 01:51
Mining

GeoModel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم : 320kb

2.5 بعدى مغناطیسى و مدل سازى ثقلى و وارونه سازى ، تحت ویندوز

(Free)

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Groundwater Vistas, 32-bit
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم: 235MB

Groundwater Vistas, 64-bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم:239MB

GW3D - 3D Viewer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم:37.9MB

ارتباط کابر گرافیکى براى مدلسازى آبهاى زیرزمینى جارى و انتقال مواد آلوده کننده

(Demo)

LogPlot to RockWorks2004 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم:1MB

نرم افزارى براى تبديل فايلهاى logplot به فايلهاى Rockware2004

(Free)

V E S T A
24-02-2013, 12:22
Geomatics

Magnetic ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 356KB

ارزیابى تجربى داده هاى نگهدارى پهنه کف دریاها و واژگون سازى ژئومگنتیکى

(Free)

Didger ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حجم: 38.6MB

نرم افزار دیجیتالى کردن براى ویندوزهاى 98 و NT

(Demo Version)

V E S T A
08-03-2013, 01:57
Geology

Encom ModelVision 12.0

(ftp://d2012:release@119.225.212.73/modelvision/ModelVision_v12.0_Full.exe)حجم : 106MB

این نرم‌افزار برنامه جامعى است که بمنظور تحلیل، مدل‌سازى و تفسیر سه‌بعدى سریع داده‌هاى ثقل و مغناطیس بکار مى‌رود.
ویژگى‌هاى این نرم‌افزار:
امکان پذیرش داده‌ها از نرم‌افزارهاى مختلف و با فرمت‌هاى مختلف وجود دارد.
امکان انتقال نتایج با فرمت‌هاى مختلف نرم‌افزارى وجود دارد.
داراى امکانات مناسب شبکه‌بندى، فیلتراسیون و تحلیل عددى داده‌هاست.
امکان مدل‌سازى پیشرفته سه‌بعدى پیشرو ومعکوس اهداف ثقل و مغناطیس با سرعت وجود دارد.

Quick Start Guide ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(PDF file, 0.5MB)

Release Notes ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(PDF file, 0.3MB)

Geophysical Interpreters Guide ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

(PDF file, 3.8MB)

rozveh20
16-11-2013, 20:06
سلام
من امروز با سایت شما آشنا شدم، میشه در مورد نحوه ترکیب باند های ماهواره ای لندست در نرم افزار Er mapper توضیح بدید.یه تصویر tiff قرمز و سبز و آبی میخوام خروجی بگیرم.خیلی وقتم رو این موضوع رفته.خیلی جستجو کردم ولی در مورد نحوه ترکیب بان چیزی گفته نشد
ممنون

koyli2
30-11-2013, 10:42
با سلام
چگونه می توانم این نرم افزارها را از قسمت آرشیو دریافت کنم
من نرم افزار Fry method را لازم دارم و نحوه استفاده ازآن را
اما نمی شود آن را دریافت کرد
با سپاس
لطفا راهنمایی بفرمایید

koyli2
30-11-2013, 10:44
باسلام
من آموزش نرم افزار fry method را لازم دارم

بهار65
24-05-2014, 11:48
سلام میخواستم بدونم چطور از pca برای پردازش تصویر ماهواره ایم باید استفاده کنم؟

magnetit
12-07-2014, 14:44
با سلام و خسته نباشیدخدمت عزیزان
به یه برنامه نیاز دارم تارزدیاگرام را بر اساس امتداد (درزه ها) رسم کنه البته چند تایی دیدم تو پایگاه ngdir اما رو ویندوز 7 اجرا نمیشن آموزششم داشته باشید ممنون میشم.:n16:

حناس
30-07-2014, 20:17
سلام به همه
من روش PCA رو در نرم افزار ERDAS انجام دادم ولی گزینه ای مثل View statistics file که توی نرم افزار envi هست پیدا نکردم که بتونم این فایلو توی erdas بخونم اگه کسی راهنمایی کنه ممنون می شم.

masbeh
10-09-2014, 11:37
ا سلام و خسته نباشیدخدمت عزیزان
به یه برنامه نیاز دارم تارزدیاگرام را بر اساس امتداد (درزه ها) رسم کنه البته چند تایی دیدم تو پایگاه ngdir اما رو ویندوز 7 اجرا نمیشن آموزششم داشته باشید ممنون میشم.:n16:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خودم تست نکردم ولی فکر کنم رو سون جواب بده

masbeh
10-09-2014, 11:41
سلام میخواستم بدونم چطور از pca برای پردازش تصویر ماهواره ایم باید استفاده کنم؟

درمورد pca مقاله زیاده..... تو گوگل سرچ کنید pca remote sensing . تو همه مقاله ها هم بطور کامل روش pca رو توضیح داده

ashkanarchive
12-11-2014, 19:56
لینک ها باز نمی کنن که!
باید عضو بشی که پولی هست!

makan13600@yahoo.c
23-01-2020, 22:23
سلام آموزش دقیق نرم افزارهای dips و آنویج وgeorient رو میخوام..ممنون میشم بفرستید...تشکر