PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [آموزش] برنامه Ulead VideoStudio

ars2008
11-08-2007, 15:47
سلام
با اجازه
در اين جا آموزش Ulead VideoStudio 11 را قرار مي دهم چون برنامه Ulead كاربردهاي فراواني دارد در هر قسمت
(Part) يكي از كاربرد ها را آموزش مي دهم
لينك دانلود برنامه كه مديريت زحمت پيدا كردنش و كشيدن
DOWNLOAD FULL (150 Mb)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Pass

Part:1وارد كردن داده ها (Adding date)/زمانيكه كه شما از آن را از دوربين روي نوار ذخيره كرده باشيد

To add date/time: به تاريخ درج شده روي فيلم گويند (اگر فيلمي كه گرفتيد داراي تاريخ نيست با اين
ابزار(DV Quick) در Ulead تاريخ را درج كنيد)

براي استفاده از اين ابزار مراحل زير را دنبال كنيد

1-در زبانه Capture روي قسمت DV Quick Scan كليك كنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-پنجره ي DV Quick Scan and Capture Wizard ظاهر ميشود در اينجا فيلم در قسمت بالا و
تنظيمات در پايين نمايش داده شده
حالا طبق تصوير زير گزينه Current position را علامتو رويStart Scan كليك كنيد
3-ويدئو كليپ Scan شده نمايان ميشود (با كادر قرمز در تصوير زير مشخص شده) براي پايان عمليات
پردازش روي Stop Scan كليك كنيد
4حال روي Next كليك كنيد پنجره ي Capture to Timeline Settings باز مي شود طبق عكس زير
عمل كنيد
5- OK كرده و Next را بفشاريد نوار capture scenes ظاهر و مدتي طول مي كشد تا به پايان رسد
6- با اتمام مرحله 5 تاريخ به فيلم افزوده مي شود
من سعي مي كنم قسمت بعدي را سريع تر آماده كنم
ممنون
:11:

alireza20202003
11-08-2007, 16:20
فکر می کنم تو بخش آموزش میزاشتی بهتر بود.

Amin
11-08-2007, 17:02
فکر می کنم تو بخش آموزش میزاشتی بهتر بود.
سلام
بعد از اینکه کامل شد یه نسخه ازش فرستاده میشه به انجمن آموزش
-------------------------------------------------------------------------------
ممنون به خاظر آموزش

mani_arian
12-08-2007, 21:52
چطور ميشه فارسي توش نوشت؟

sorrowdancer
23-10-2007, 19:23
من هم دنبال جواب بهتری برای این سوال هستم

الان من میرم تو فتوشاپ متن رو مینویسم و تیف سیو می کنم و میارم تو یولید درسته و مشکلی نداره ولی زمان میبره

روش بهتری وجود داره؟

behros
07-11-2007, 13:28
نحوه برش دادن قسمتی از کلیپ رو توسط این برنامه اموزش بدید

PROSPPECH
10-11-2007, 18:08
م من وقتی فیلمی را با فرمت avi را در Ulead VideoStudio 6 باز می کنم، و Play می کنم برنامه بسته می شودمیشه راهنمایی کنیدالبته این مشکل رو در Mpeg Direct Maker 5.0.6.185 دارم که در تاپیکی جداکانه مطرح کرددمممنون میشم راهنمایی کنید چون الان چند تا فیلم رو میخوام تبدیل یا تقسیم کنم ولی تا حالا موفق نشدم
میشه این مشکل بخاطر دیکود کنندهایی که نصب هست باشه

omid.k
13-12-2007, 02:34
مرسی دوست خوبم موفق باشی

dizgah
15-12-2007, 11:28
سلام من از نسخه 9 این برنامه استفاده میکمنم به نظر شما نسخه11 امکانات بهتری نسبت به 9 دارد؟
و آیا ارزش دارد که من ورژن برنامه ام را عوض کنم؟
راستی منم تا تایپ فارسی مشکل دارم کسی چیزی نمیدونه؟

ars2008
01-01-2008, 17:20
چطور ميشه فارسي توش نوشت؟

يكم واضح تر بگو كدوم قسمت از Ulead رو منظورت هست

ars2008
01-01-2008, 17:22
نحوه برش دادن قسمتی از کلیپ رو توسط این برنامه اموزش بدید

چشم آمادش ميكنم

ars2008
01-01-2008, 17:33
م من وقتی فیلمی را با فرمت avi را در Ulead VideoStudio 6 باز می کنم، و Play می کنم برنامه بسته می شودمیشه راهنمایی کنیدالبته این مشکل رو در Mpeg Direct Maker 5.0.6.185 دارم که در تاپیکی جداکانه مطرح کرددمممنون میشم راهنمایی کنید چون الان چند تا فیلم رو میخوام تبدیل یا تقسیم کنم ولی تا حالا موفق نشدم
میشه این مشکل بخاطر دیکود کنندهایی که نصب هست باشه
البته با Ulead 11 مي تونه باز كنه من چند بار امتحان كردم ولي بهتر است
دوست من براي اين كار اول فيلم Avi خودتون را به MPG2 تبديل و بعد از تبديل در Ulead وارد كنيد
براي تبديل به MPG2 و برعكس از برنامه ي McFunSoft-Video-Convert-Maste استفاده كنيد

ars2008
01-01-2008, 17:35
مرسی دوست خوبم موفق باشی

ممنون شما هم همينطور

ars2008
01-01-2008, 17:39
سلام من از نسخه 9 این برنامه استفاده میکمنم به نظر شما نسخه11 امکانات بهتری نسبت به 9 دارد؟
و آیا ارزش دارد که من ورژن برنامه ام را عوض کنم؟
راستی منم تا تایپ فارسی مشکل دارم کسی چیزی نمیدونه؟

بله 100 %
11 كامل تر از 9 است البته به خودتون بستگي داره كه با Ulead چه كاري انجام ميديد

ars2008
01-01-2008, 17:41
قسمت بعد داره آماده ميشه

Javad_Ed
03-01-2008, 20:52
این آموزش باید در قسمته میکس و مونت÷ باشه
مثله آمزشه ادیوس و پریمیر که الان هست

dear_2007
21-01-2008, 19:37
من با موبایل که فیلم گرفتم و اومدم رو کامپیوتر ببینم دیدم به صورت کج هست حالا میخوام اونو به صورت عمودی درستش کنم
عکس ها رو هم میخوام به صورت پشت سر هم بذارم و روشون اهنگ بذارم

تو کدوم قسمت برنامه باید برم؟

dear_2007
22-01-2008, 14:12
من با موبایل که فیلم گرفتم و اومدم رو کامپیوتر ببینم دیدم به صورت کج هست حالا میخوام اونو به صورت عمودی درستش کنم

کسی نمیدونه؟

Javad_Ed
27-01-2008, 13:48

شما فیلم گرفتی یا عکس ؟؟؟؟
برای عکس باید عکس ها رو بیاری توی تایم لاین و پشت سره هم بزاری در قسمت موزیک هم آهنگ و بعد از سر برگ بالا گزینه share رو انتخاب کن وبعد create video file
عکس کج رو هم اضافه کن به تایم لاین وبعد با موس میتونی روتیت کنی
دوستان لطفا :هر گونه سوال در رابطه با میکس و مونتاژ را در انجمن مربوطه مطرح کنید
ممنون
لینک انجمن میکس و مونتاژ:

dear_2007
27-01-2008, 16:27
شما فیلم گرفتی یا عکس ؟؟؟؟
برای عکس باید عکس ها رو بیاری توی تایم لاین و پشت سره هم بزاری در قسمت موزیک هم آهنگ و بعد از سر برگ بالا گزینه share رو انتخاب کن وبعد create video file
عکس کج رو هم اضافه کن به تایم لاین وبعد با موس میتونی روتیت کنی
دوستان لطفا :هر گونه سوال در رابطه با میکس و مونتاژ را در انجمن مربوطه مطرح کنید
ممنون
لینک انجمن میکس و مونتاژ:

ممنون خودم یاد گرفتم

koorosh203
31-01-2008, 20:40
با سلام
با این برنامه می توان برای ساختن dvd از فایل avi که دارای فایل زیرنویس srt می باشه استفاده کرد
میخوام این زیر نویس هم در دی وی دی ایجاد بشه

Javad_Ed
01-02-2008, 02:16
زیر نویس فکر نکنم
ولی با نرو میشه

dear_2007
14-02-2008, 20:20
چرا وقتی میخوام متنی رو بر روی فیلم بذاریم کیفیت فیلم میاد پایین؟

sabettt
07-03-2008, 18:27
سلام
من نیاز به برنامه کامل آموزش Ulead VideoStudio 8دارم کسی می تونه کمک کنه ؟
sabettt@hotmail.com

leuven
09-03-2008, 22:01
سلام

من تازگیها برنامه Ulead VideoStudio 11 رو گرفتم . وکار باهاش رو اصلانمی دونم .

میشه لطفا بگید زمانی که یک فیلم رو ویرایش کردم , چطور فیلم ویرایش شده رو export کنم , وبه کامپیوترم بیارم؟

متشکرم:46:

gondeh
22-03-2008, 11:42
سلام

نمی دونم این سوال را در تاپیک درستی مطرح کردم یا نه. اگه غلطه بگید توی همون تاپیک بذارم.......

من فیلمی با پسوند .avi دارم که کیفیت DVDRip هست و خیلی کیفیت عالی هست و حجم کل فیلم 700 مگابایت بیشتر نیست. با برنامه یولد ویدئو استادیو 11 قسمتی هایی از فیلم را حذف کردم و ویرایش هایی هم در اون انجام دادم ولی وقتی می خوام نتیجه کار را ذخیره کنم اصلا نمی دونم باچه فرمتی باید این کار را بکنم که نه حجم فیلم زیاد بشه و نه کیفیت فیلم خراب بشه. می خوام کیفیت فیلم مثل اولش باشه و با حجمی حدود حجم قبلی

باید از چه پسوندی برای ذخیره کردن نتیجه کار با پسوند های avi استفاده کنم.؟؟؟؟
قابل ذکر هست که وقتی با همون پسوند avi مجددا ذخیزه می کنم فقط 10 درصد فیلم حجمی حدود 4 گیگابایت می گیره!!!!!!!!!!!!!!!!

Javad_Ed
22-03-2008, 20:21
سلام

من تازگیها برنامه Ulead VideoStudio 11 رو گرفتم . وکار باهاش رو اصلانمی دونم .

میشه لطفا بگید زمانی که یک فیلم رو ویرایش کردم , چطور فیلم ویرایش شده رو export کنم , وبه کامپیوترم بیارم؟

متشکرم:46:
سلام
در بالای نرم افزار گزینه ی share رو بزنید در صفحه ای که باز میشود create video file ...
فرمت دلخواه رو انتخاب کنید
و بعد سیو
(لطفا سوالات مربوط به انجمن میکس و مونتاژ در انجمن مربوطه پرسیده شود)
با تشکر

nw_nk
27-03-2008, 23:46
چرا وقتی میخوام متنی رو بر روی فیلم بذاریم کیفیت فیلم میاد پایین؟

سوالتون رو دقیقتر مطرح کنید.

نسبت به چه حالتی کیفیت فیلم پایینتر میاد؟

در حالت بدون متن هم فیلم رو تبدیل می کنید؟ یا اینکه بین این دو مورد مقایسه کردید:

فیلم اصلی - فیلم با متن و تبدیل شده

سلام

نمی دونم این سوال را در تاپیک درستی مطرح کردم یا نه. اگه غلطه بگید توی همون تاپیک بذارم.......

من فیلمی با پسوند .avi دارم که کیفیت DVDRip هست و خیلی کیفیت عالی هست و حجم کل فیلم 700 مگابایت بیشتر نیست. با برنامه یولد ویدئو استادیو 11 قسمتی هایی از فیلم را حذف کردم و ویرایش هایی هم در اون انجام دادم ولی وقتی می خوام نتیجه کار را ذخیره کنم اصلا نمی دونم باچه فرمتی باید این کار را بکنم که نه حجم فیلم زیاد بشه و نه کیفیت فیلم خراب بشه. می خوام کیفیت فیلم مثل اولش باشه و با حجمی حدود حجم قبلی

باید از چه پسوندی برای ذخیره کردن نتیجه کار با پسوند های avi استفاده کنم.؟؟؟؟
قابل ذکر هست که وقتی با همون پسوند avi مجددا ذخیزه می کنم فقط 10 درصد فیلم حجمی حدود 4 گیگابایت می گیره!!!!!!!!!!!!!!!!

برای کار شما نرمافزارهای برش یا Splitter مناسب هستند.

اونها هیچ تبدیلی رو فیلم انجام نمی دن و فقط قسمتهایی رو که شما می خواهید جدا می کنند.

کیفیت فایل خروجی و حجمش هیچ تغییری نمیکنه (حجمش میشه حجم تکه هایی که انتخاب کردید).

این نرمافزارها اکثرا حجمشون زیر 5 مگه و خیلی زیاد هستند.

...

Ulead فیلم رو در نهایت تبدیل میکنه و به همین خاطر مناسب کار شما نیست.

gondeh
28-03-2008, 10:48
برای کار شما نرمافزارهای برش یا Splitter مناسب هستند.

اونها هیچ تبدیلی رو فیلم انجام نمی دن و فقط قسمتهایی رو که شما می خواهید جدا می کنند.

کیفیت فایل خروجی و حجمش هیچ تغییری نمیکنه (حجمش میشه حجم تکه هایی که انتخاب کردید).

این نرمافزارها اکثرا حجمشون زیر 5 مگه و خیلی زیاد هستند.

یک برنامه اسپلیتر هم دانلود کردم ولی این برنامه ها فقط تکه تکه می کنند ولی من یک کاری شبیه کار سانسور کردن می خوام انجام بدم یعنی یک قسمت از فیلم را حذف کنم و بقیه فیلم را داشته باشم. نه اینکه فقط تکه تکه کنم!!!!! یعنی برنامه ای که هم splitter باشه هم joiner باشه و کیفیت فیلم را هم تغییر نده و حجم را هم زیاد نکنه

nw_nk
28-03-2008, 11:02
یک برنامه اسپلیتر هم دانلود کردم ولی این برنامه ها فقط تکه تکه می کنند ولی من یک کاری شبیه کار سانسور کردن می خوام انجام بدم یعنی یک قسمت از فیلم را حذف کنم و بقیه فیلم را داشته باشم. نه اینکه فقط تکه تکه کنم!!!!! یعنی برنامه ای که هم splitter باشه هم joiner باشه و کیفیت فیلم را هم تغییر نده و حجم را هم زیاد نکنه

خوب اونی که شما دانلود کردید امکاناتش خوب نبوده.

مثلا من برای فایلهای MPEG2 از VideoRedo استفاده میکنم که سانسور و ... رو براحتی انجام میده.

مثلا می تونید یک فیلم رو که ضبط کردید تبلیغهاش رو جدا کنید و بقیه فیلم بهم میچسبه.

gondeh
28-03-2008, 22:54
مثلا من برای فایلهای MPEG2 از VideoRedo استفاده میکنم که سانسور و ... رو براحتی انجام میده.

دقیقا من هم برای کارهای مشابه این کار می خوام . این برنامه ای که می گید فایل های avi را پشتیبانی می کنه؟ من در حال حاضر دارم از دو برنامه splitter و joiner جدا استفاده می کنم یعنی با یکی قسمت هایی که می خوام را تکه تکه می کنم و با یکی دیگه می زنم سر هم. کیفیت هم تغییر نمی کنه. حجم هم ثابت می مونه. حالا برنامه ای هست که این خصوصیات را باهم داشته باشه و از avi پشتیبانی کنه؟

nw_nk
29-03-2008, 17:06
دقیقا من هم برای کارهای مشابه این کار می خوام . این برنامه ای که می گید فایل های avi را پشتیبانی می کنه؟ من در حال حاضر دارم از دو برنامه splitter و joiner جدا استفاده می کنم یعنی با یکی قسمت هایی که می خوام را تکه تکه می کنم و با یکی دیگه می زنم سر هم. کیفیت هم تغییر نمی کنه. حجم هم ثابت می مونه. حالا برنامه ای هست که این خصوصیات را باهم داشته باشه و از avi پشتیبانی کنه؟

VideoRedo فعلا فقط استریم های MPEG مثل MPEG1 و MPEG2 و پسونهاشون مثل VOB رو ساپورت میکنه.

البته نویسنده اش ذکر کرده که بزودی برای فرمت های دیگه هم این کارو انجام میدن.

...

چون تا حالا فقط با MPEG ها برای برش سروکار داشتم دنبال برنامه دیگری نگشتم.

توی نت امکانات برش دهنده های مختلف رو بخونید تا به برنامه ای که avi رو ساپورت کنه و امکانات خوبی داشته باشه برسید.

...

موفق باشید.

rassool
22-06-2008, 22:20
سلام به دوستان من قبلا ودیو استدیو روی کامپیوترم نصب بود پاکش کردم اومدم دوباره نصب کنم با ارورهای زیر مواجه میشم .ممنون میشم کمک کنید.

ars2008
13-07-2008, 14:27
وارد كردن DVD فيلم براي تبديل در يوليد :

1- بعد از باز كردن يوليد راست كليك كنيد روي Edit Step و Insert DVD/DVD-R رو انتخواب كنيد مثل شكل پايين
2 - از پنجره ي باز شده از قسمت drive درايوي كه dvd فيلمتون هست انتخواب كنيد و Import را بزنيد
بعد از اين كار پنجره Importِ DVD باز ميشه البته يكم طول ميكشه تا لود بشه
از اين پنجره قسمتي كه ميخوايد تبديل كنيد رو از قسمت Disc label انتخواب و Import رو بزنيد

موفق باشيد

DaRiOuShJh
14-11-2008, 13:16
آخرین پست این تاپیک مربوط به 124 روز قبل است و جزو تاپیک های قدیمی انجمن محسوب میشود!

دوستان و اساتید خسته نباشید

میخواستم بدونم این برنامه به کاره درست کردن آلبوم دیجیتال میخوره؟!

sorrowdancer
22-01-2009, 12:35
آموزش تصویری Ulead Video Studio

senatore20042003
28-03-2009, 15:51
با سلام به دوستان .من یک فیلم دوبله دارم ویک نسخه از همون فیلم هم با صدای اصلی ،منتها فیلم دوبله تایم زمانی کمتری نسبت به فیلم نسخه صدا اصلی داره حالا می خواستم که این صدای دوبله رو بر روی فیلم صدا اصلی اونجاهایی که دوبله شده بگذارم چکار باید بکنم. ممنون میشم.

اسکل خاورمیانه
09-10-2009, 20:59
سلام .
من با این برنامه تیکه هایی از فیلم و جدا میکنم و به فرمت mp4 تبدیل میکنم ولی متاسفانه صدا و تصویر هماهنگ نمیشن ! اگه کسی با این برنامه کار کرده خواهشا بگه چیجوری صدا و تصویر و هماهنگ کنم
ممنون