PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در خواست راهنمایی

omidxxx
11-08-2007, 01:20
با سلام خدمت دوستان گرامی یه سوال برام پیش امده اونم اینه که برای باز یابی اطلاعات پاک شده از روی کامپیوتر اهم از فیلم عکس یا برنامه همیشه برنامه ای بود و هست اما خواستم بدونم ایا وقتی که ویندوز کامپیوتر و کلا عوض می کنی ایا بازم می شه بر نامه هایی که پاک کردی برگردونی این و گفتم که بدونم برای مثال من اگه بخوام ویندوزمو بدم یکی برام عوض کنه و عکسهای شخصی خودمو پاک کنم ایا بعد از نصب ویندوز مجدد می تونم اونارو برگردونم یا نه یا فقط تا وقتی همون ویندوزو دارم می تونم برنامه هامو برگردونم ممنون می شم راهنمایی کنید

secure
11-08-2007, 02:49
اگه رو آدرس های فیزیکی هاردتون که عکس هاتون ذخیره شده مجددا چیزی write نشه یهنی فقط پاک شده باشه بله میشه.

omidxxx
12-08-2007, 01:16
غربونت اگه می شه واضح تر بگو یعنی چی این write می شه بیشتر توضیح بدین ممنون می شم

omidxxx
12-08-2007, 15:56
کسی نبود مارو راهنمایی بیشتری کنه ممنون می شم خیلی مهمه

Farahmand Farshidy
12-08-2007, 19:30
سلام دوست من!!

اگر اشتباه نکنم، هدف دوست عزیز ما Secure جان این بود که شما اگر هرچی روی هاردت کپی و یا اینستال میکنی در یک محل معین ذخیره میشوند و بطور مثال شما هارد تان را به سه قسمت های B, A و C تقسیم میکنید و یک فایلی را مانند یک عکس به اسم Photo بروی نقطه َA هارد تان ذخیره مینمائید. بعد از مدتی این فایل Photo را از نقطه َA خذف میکنید. حال معلومات این فایل Photo ظاهراً از نقطه A حذف میشود و ظاهراً فایل مذکور به قسم Delete شده نمایش داده میشود اما فایل مذکور از نقطه A حذف نمیشود. بعد از حذف شدن فایل Photo شما فایل جدیدی را مثلاً یک آهنگی به اسم Song را بروی هاردتان کپی مینمائید و اگر این فایل Song بروی نقطه A و دقیقاً بروی فایل قبلی شما یعنی فایل Photo قرار گیرد، فایل Photo کاملاً از نقطه A حذف میشود و دیگر شما قادر نیستید تا فایل Photo را حتی بوسیله برنامه های بازگردانی مانند O & O Recovery باز گردانیدش و یا به عباره دیگر اونو Recover نمایید.

حال شما چی ویندوز عوض نمائید و یا خودتون اونو خذف نمائید، قضیه همانست که در بالا ذکر نمودم.

خوب، امیدوارم تا متوجه شده باشید!!:46:

اگر سوالی بود، در خدمتم

مؤفق باشید
فرهمند

omidxxx
13-08-2007, 00:16
دستت درد نکنه ولی باز یه خورد متوجه نشدم شرمنده شاید یکم خنگم در هر صورت این جور بگم من مثلا تو دریو h عکسها رو دارم بعد همه شان دلیت می کنم همه بعد ویندوز عوض می کنم حالا یعنی بازم بر می گردن خوب اگه اینجوری که خیلی بده شاید من ادم ناواردی باشم بخوام بدم از بیرون ویندوزمو عوض کنم بعد عکس شخصی هم داشته باشم بعد دلیت کنم خوب یارو می یاد همه عکسهای شخصی منو دوباره می اره درسته بعد راهی هست که کلا پاک کنم که نیاد ممنون می شم بگید چه جوری

Alastoor
13-08-2007, 00:21
دستت درد نکنه ولی باز یه خورد متوجه نشدم شرمنده شاید یکم خنگم در هر صورت این جور بگم من مثلا تو دریو h عکسها رو دارم بعد همه شان دلیت می کنم همه بعد ویندوز عوض می کنم حالا یعنی بازم بر می گردن خوب اگه اینجوری که خیلی بده شاید من ادم ناواردی باشم بخوام بدم از بیرون ویندوزمو عوض کنم بعد عکس شخصی هم داشته باشم بعد دلیت کنم خوب یارو می یاد همه عکسهای شخصی منو دوباره می اره درسته بعد راهی هست که کلا پاک کنم که نیاد ممنون می شم بگید چه جوری

خب نبايد اونها رو ديليت كني، بايد اونارو Shred (به معني پاره پاره كردن) كني. براي اين كار از نرم افزارهاي Shredder بايد استفاده كني. معمولا برنامه هاي بهينه ساز نظير Tuneup اين قابليت را با خود دارند.:20:

البته به هيچ چيز بطور مطلق 100% كه نمي توان اطمينان كرد، ولي خب احتمال بازيافت خيلي خيلي كم مي شود.

omidxxx
13-08-2007, 01:48
شرمنده با پارتیشن بندی چه طور ایا بازم بر می گرده

abesderakhshan
13-08-2007, 02:58
با سلام شما با نرم افزار get data back for ntfs هر چیزی را می توانید بر گردانید من یک دفعه لینوکس نصب کردم حواسم نبود یک فضای جدا به ان اختصاص بدهم کل اطلاعات هارد از بین رفت ولی با این نرم افزار انها رابرگرداندم.
موفق باشید .