PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیرامون direct x 10

nima_kiyaniyan
09-08-2007, 14:57
با سلام به خدا و رهبر کبیر انقلاب

دوستان گرامی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیش از شروع لازم است چند تا فحش ابدار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به شرکت مایکروسافت بدم .. خودتون میدونید چرا !

چند صباحی است که direct x 10 اومده. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من چند پرسش دارم.

1- من شنیدم که چند بازی ساخته شدن که فقط با این برنامه کار میکنن و اگه نداشته باشید نمیتونید بازی کنید. حالا برای داشتن این برنامه مجبوریم ویستا نصب کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چون من شنیدم که روی اکس پس نصب نمیشه. حالا فرض کنید ویستا هم نصب کردم . ایا برای اجرا کردن این بازی ها باید حتما کارت گرافیکی هم بخریم که direct x 10 رو پشتیبانی کنه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا نه با همون گرافیک زغالی هم میتونیم از این برنامه استفاده کنیم؟

2- من شنیدم که بعضی از بازی ها برای اجرا نیاز به قابلیت pixel shadering دارند. که کارت گرافیک باید این قابلیت رو پشتیبانی کنند. من شنیدم که این direct x 10 این توانایی رو داره که قابلیت pixel shadering رو به کارت های گرافیکی که قابلیت pixel shadering ندارند اضافه کنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یعنی بدون اینکه من برم کارت گرافیک جدید بخرم میتونم با نصب direct x 10 اون بازی رو با همون کارت قبلی اجرا کنم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خب حالا بگید direct x 10 واقعا میتونه همچنین کاری بکنه یا من اشتباه شنیدم؟

3- و بالاخره اخیرا به گوش بنده رسیده که یه عده نیکوکار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جمع شدن و نگارشی از direct x 10 رو انتشار دادن که روی اکس پی هم نصب میشه. ایا این خبر درسته؟ ایا کسی این نگارش رو نصب کرده ببینه چجوریه؟

خب این بود پرسش های من. لطفا اگر اطلاعاتی پیرامون پرسش ها مخصوصا اخری دارید منو بی نصیب نذلرید.
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shakerifar
09-08-2007, 15:09
دو تا سوال اول رو که نمی دونم ولی سوال اخر درسته من هم دنبالشم

Oracle_Eldorado
09-08-2007, 15:25
نیما جان در قسمت بحث های نرم افزاری باید این سئوالات رو مطرح میکردی .

ardalan_zapata
09-08-2007, 15:47
بله نسخه کرک شده برای اکس پی هم هست که من دارم ولی باید گرافیکتون direct x 10 ساپورت کنه
مال من که 6800Xt هستش نه تو XP ساپورت میکنه نه تو ویستا
در ضمن کارت گرافیکی نداریم که Direct x 10 رو ساپورت کنه ولی pixel shaderingi ؤو ساپورت نکنه

nima_kiyaniyan
09-08-2007, 16:50
بله نسخه کرک شده برای اکس پی هم هست که من دارم ولی باید گرافیکتون direct x 10 ساپورت کنه
در ضمن کارت گرافیکی نداریم که Direct x 10 رو ساپورت کنه ولی pixel shaderingi ؤو ساپورت نکنه

شما اون نسخه رو نصب کردید؟ مطمئنی کارت گرافیک هم Direct x 10 پشتیبانی کنه؟ اخه این فقط یه برنامه هستش.

من یه جا خوندم که این برنامه توسط همه کارت ها ساپورت میشه و قابلیت پیکسل شیدرینگ رو به اونا اضافه میکنه.. .. من میخوام کارت نخرم .. اگه قرار باشه کارت بخرم که .....:19:

Oracle_Eldorado
09-08-2007, 18:03

دوست من اینطور گرافیکی هست . البته اینطور کارت گرافیک هایی میره تو سری 8000 ! یعنی یه کارتی مثل 8500 یا 8300 . پس اینطور گرافیکی هست .
در مورد DirectX 10 For XP هم فکر نکنم کیفیتش به خوبی در ویستا بشه .

نیما جان شما اصلا پست منو دیدی ؟!

ardalan_zapata
09-08-2007, 19:45
خوب وقتی میگی میره تو سری 8000 دیگه خودش DirectX 10 و Pixel shadering ساپورت میکنه

nima_kiyaniyan
10-08-2007, 03:04

مطرح کردم میتونید برید ببینید . کسی پاسخ نداده.

feline
10-08-2007, 10:59
من از کجا می تونم directx 10 رو دانلود کنم ؟