PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کتابخانه ی ریاضی - دانلود کتب ریاضی

mofidy1
07-08-2007, 18:19
بسم الله الرحمن الرحیم

برای رفع نیاز کاربران محترم، این تاپیک را به معرفی کتب ریاضی و لینک دانلود آنها اختصاص می دهیم. دوستان عزیز در تکمیل این کتابخانه کمک کنید.

16 مرداد 1386

کتب عمومی ریاضی:

1- نام کتاب: انفجار ریاضیات

مولف (مولفان): انجمن ریاضی فرانسه و انجمن ریاضیات کاربردی و صنعتی فرانسه

موضوعات کتاب: هوا چگونه خواهد بود، پشت پرده تلفن همراه، پیداکردن ژنی که مسوول سرطان است، وقتی هنر با ریاضیات در هم آمیزند، چگونه می توان ریاضیدان شد و ..

توضیحات بیشتر: این کتاب را انجمن ریاضی ایران منتشر کرده است و یکی از بهترین کتابها برای آشنایی با کاربردهای ریاضی در جهان است.

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

=====================

1- نام کتاب: Berkeley Problems in Mathematics

مولف (مولفان): Paulo Ney De Souza, Jorge-Nuno Silva, Paulo Ney De Souza

موضوعات کتاب: مجموعه مسائلی در ریاضیات عمومی، آنالیز ریاضی (حقیقی و مختلط)، جبر، جبر خطی و ...

توضیحات بیشتر: این کتاب زیبا، مجموعه مسائلی است که در امتحانات داخلی دانشگاه برکلی آمریکا به دانشجویان ریاضی داده می شد. حدوداْ ۹۰۰ مساله در این کتاب ارائه و بسیاری از آنها نیز حل شده است.

لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ریاضیات عمومی:

1- نام کتاب: Elementary Calculus

مولف (مولفان): H. Jerome Keisler

موضوعات کتاب: اعداد حقیقی، توابع پیوسته، حد، مشتق، انتگرال و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 14 فصل تنظیم شده است.

=====================

2- نام کتاب: Calculus Textbook Components

مولف (مولفان): Professor Gilbert Strang

موضوعات کتاب: مقدمات، مشتق، کاربردهای مشتق، قانون زنجیره ای، انتگرال، توابع نمایی و لگاریتمی، روشهای انتگرالگیری و ...

توضیحات بیشتر: این کتاب متن جزوه ی درسی دانشگاه MIT است.

=====================

3- نام کتاب: Multivariable calculus

مولف (مولفان): George Cain and James Herod

موضوعات کتاب: فضای سه بعدی اقلیدسی، جبر و هندسه ی بردارها، توابع برداری، پیوستگی و مشتق پذیری، چند جمله ای تیلور، سری تیلور و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 19 فصل تنظیم شده است.

=====================

ریاضیات گسسته:

1- نام کتاب: Graph Theory

مولف (مولفان): Reinhard Diestel

موضوعات کتاب: مقدمات نظریه گراف، جورسازی، همبندی، گرافهای هامنی، رنگ آمیزی، شارشها، زیرساختارها در گرافهای چگال، زیرساختارها در گرافهای اسپارس، نظریه رامزی برای گرافها، دورهای هامیلتون و گرافهای تصادف و ...

توضیحات بیشتر: این کتاب از انتشارات اشپرینگر است و در نوع خود، کتاب معتبری است.

=====================

آنالیز ریاضی:

1- نام کتاب: Complex Analysis

مولف (مولفان): George Cain

موضوعات کتاب: اعداد مختلط، توابع مختلط، توابع مقدماتی، انتگرالگیری، قضیه ی کوشی، توابع همساز، سریها و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 11 فصل تنظیم شده است.

=====================

2- نام کتاب: Analysis I+II

مولف (مولفان): K. Grosse-Brauckmann

موضوعات کتاب: اعداد و دنباله ها، توابع پیوسته، مشتق گیری و انتگرال گیری یک متغیره و چندمتغیره و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 5 فصل تنظیم شده است و شامل مسائل حل شده نیز هست.

=====================

نظریه اعداد:

1- نام کتاب: ELEMENTARY NUMBER THEORY

مولف (مولفان): W. Edwin Clark

موضوعات کتاب: حدسهای معروف نظریه ی اعداد، اصول موضوعه ی اعدا صحیح، الگوریتم اقلیدسی، لم بزوت، اعداد اول، اعداد اول فرما و مرسن، توابع سیگما و تاو، خواص همنهشتیها، گروه U_m و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 27 فصل کوتاه تنظیم شده است.

لینک مستقیم دانلود750KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

=====================

جبر و جبر خطی:

1- نام کتاب: Elements of Abstract and Linear Algebra

مولف (مولفان): E. H. Connell

موضوعات کتاب: گروهها، حلقه ها، ماتریسها و حلقه ماتریسها، جبر خطی

توضیحات بیشتر: کتاب در 6 فصل تنظیم شده است.

=====================

2- نام کتاب: GROUP THEORY

مولف (مولفان): J.S. MILNE

موضوعات کتاب: تعاریف مقدماتی، گروههای آزاد و نمایشها، قضایای یکریختی، عمل گروهها روی مجموعه ها، قضایای سیلو و کاربردهای آنها، سریهای نرمال و گروههای حلپذیر و پوچتوان

توضیحات بیشتر: کتاب در 6 فصل تنظیم شده است.

=====================

3- نام کتاب: Algebra: Abstract and Concrete

مولف (مولفان): Frederick M. Goodman

موضوعات کتاب: مباحث مقدماتی و پیشرفته پیرامون نظریه گروه، حلقه ،مدول و نظریه ی گالوا

توضیحات بیشتر: کتاب در 11 فصل تنظیم شده است و حجم کتاب برای دانلود درحدود 6 مگ است.

=====================

معادلات دیفرانسیل:

1- نام کتاب: Ordinary Differential Equations

مولف (مولفان): Klaus Schmitt

موضوعات کتاب: آنالیز در فضای باناخ، نظریه ی درجه، قضایای جواب کلی، قضایای وجود و یکتایی، معادلات دیفرانسیل معمولی خطی، جوابهای تناوبی، نظریه پایداری و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 11 فصل تنظیم شده است و شامل مسائل حل شده ی زیادی است.

=====================

pp8khat
08-08-2007, 09:40
بسم الله الرحمن الرحیم

برای رفع نیاز کاربران محترم، این تاپیک را به معرفی کتب ریاضی و لینک دانلود آنها اختصاص می دهیم. دوستان عزیز در تکمیل این کتابخانه کمک کنید.

16 مرداد 1386

ریاضیات عمومی:

1- نام کتاب: Elementary Calculus

مولف (مولفان): H. Jerome Keisler

موضوعات کتاب: اعداد حقیقی، توابع پیوسته، حد، مشتق، انتگرال و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 14 فصل تنظیم شده است.

=====================

2- نام کتاب: Calculus Textbook Components

مولف (مولفان): Professor Gilbert Strang

موضوعات کتاب: مقدمات، مشتق، کاربردهای مشتق، قانون زنجیره ای، انتگرال، توابع نمایی و لگاریتمی، روشهای انتگرالگیری و ...

توضیحات بیشتر: این کتاب متن جزوه ی درسی دانشگاه MIT است.

=====================

3- نام کتاب: Multivariable calculus

مولف (مولفان): George Cain and James Herod

موضوعات کتاب: فضای سه بعدی اقلیدسی، جبر و هندسه ی بردارها، توابع برداری، پیوستگی و مشتق پذیری، چند جمله ای تیلور، سری تیلور و ...

توضیحات بیشتر: کتاب در 19 فصل تنظیم شده است.

=====================

ریاضیات گسسته:

1- نام کتاب: Graph Theory

مولف (مولفان): Reinhard Diestel

موضوعات کتاب: مقدمات نظریه گراف، جورسازی، همبندی، گرافهای هامنی، رنگ آمیزی، شارشها، زیرساختارها در گرافهای چگال، زیرساختارها در گرافهای اسپارس، نظریه رامزی برای گرافها، دورهای هامیلتون و گرافهای تصادف و ...

توضیحات بیشتر: این کتاب از انتشارات اشپرینگر است و در نوع خود، کتاب معتبری است.

=====================

سلام آقای مفیدی.
با تشکر از زحمات شما می خواستم بدونم که این کتاب ها انگلیسیه یا فارسی...
به نظر انگلیسی میاد..بقیه رو نمیدونم اما من که همین حساب دیفرانسیل و انتگرال(تالیف لوئیس لیتهلد)جلد اولش رو دارم با این که فارسی چیزی ازش نمی فهمم حالا چه برسه به انگلیسی:41:
از طرفی من بیچاره که دارم خودمو برای المپیاد فیزیک آماده میکنم باید کاربرد مشتق و انگرال و ضد مشتق رو بدونم وگرنه تو این انجمن که کاری نداشتم:41:
در هر صورت ممنون و متشکرم

asemaneahvaz
14-08-2007, 03:41
سلام
من یه مدت که دنبال کتاب گریمالدی که در مورد ریاضیات گسسته است میگردم
اما پیداش نمیکنم (البته زبان اصلی) اگه لینک دانلودشو تو تایپیک بزارین ممنون میشم

Mohammad
14-08-2007, 11:16
برای درخواست باید از صفحه اصلی انجمن آموزش های الکترونیکی استفاده کنی ضمن اینکه به اینجام سر بزن:
رياضيات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sharim
16-08-2007, 20:02
سلام من این 2 تا مقاله رو درباره مقاطع مخروطی داشتم گفتم شاید به درد بقیه هم بخوره up کردم .
امیدوارم مفید باشه
در ضمن زبانش هم فارسه
1

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
2

Mohammad
20-08-2007, 20:20
به زیر مجموعه منتقل شد...

doyenfox
20-08-2007, 21:38
کتب عمومی ریاضی:

1- نام کتاب: انفجار ریاضیات

مولف (مولفان): انجمن ریاضی فرانسه و انجمن ریاضیات کاربردی و صنعتی فرانسه

موضوعات کتاب: هوا چگونه خواهد بود، پشت پرده تلفن همراه، پیداکردن ژنی که مسوول سرطان است، وقتی هنر با ریاضیات در هم آمیزند، چگونه می توان ریاضیدان شد و ..

توضیحات بیشتر: این کتاب را انجمن ریاضی ایران منتشر کرده است و یکی از بهترین کتابها برای آشنایی با کاربردهای ریاضی در جهان است.

خیلی واسم جالب بود که همکار انجمن لینک مستقیم نذاشته .

mofidy1
21-08-2007, 10:19
با سلام

دوستان عزیز علت اینکه از لینک مستقیم استفاده نمی کنم این است که اولاً بعضی کتب به صورت فصل فصل ارائه شده و گذاشتن همه ی لینکها صفحه را شلوغ می کند، ثانیا در لینک مربوطه توضیحات بیشتری از مطالب کتاب داده شده و لازم است قبل از دانلود مطالعه شود.

موفق باشید

30 مرداد 1386

c0dest0rm
21-08-2007, 12:12
مهدی جان، کتابی میشناسید که پره پارادوکس باشه؟ من واقعا عاشق سروکله زدن با پارادوکس های ریاضیم! ولی خیلی کم گیرم میاد! دارم میرم تو انجمن عضو بشم ببینم چی پیدا میشه سروکله بزنیم!
ببخشید! فرق عضوین وابسته با پیوسته چیه؟ لطفا یک توضیحی بدین.

doyenfox
21-08-2007, 13:40
با سلام

دوستان عزیز علت اینکه از لینک مستقیم استفاده نمی کنم این است که اولاً بعضی کتب به صورت فصل فصل ارائه شده و گذاشتن همه ی لینکها صفحه را شلوغ می کند، ثانیا در لینک مربوطه توضیحات بیشتری از مطالب کتاب داده شده و لازم است قبل از دانلود مطالعه شود.

موفق باشید

30 مرداد 1386
ممنون از توضیحتون.:40::11: