PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعميرات سخت افزار (آموزش) - دعوت به همكاري

صفحه ها : [1] 2

potentate85
06-08-2007, 13:19
سلام ...
من خودم دانشجوي نرم افزارم ولي به نوعي عاشق تعميرات سخت افزار ....
يه چيزايي هم بلدم و خيلي تو اينترنت دنبال مقاله در اين موردا مي گردم ولي تا حالا چيزه كاملي پيدا نكردم ....
اگه كساني از دوستان هستند كه بتونيم همكاري كنيم يه كم مقاله بگزاريم .... ولي به صورت خيلي كامل ....
مانيتور - پاور- مادربورد - كارت صدا و گرافيگ - هارد و درايو ها هر كدوم مي تونن كلي ايراد پيدا كنن كه اكثرا با تعويض چند تا قطعه كه نهايتا 10درصد قيمت كل قطعه بشه تعمير مي شن ....
من خودم با سي دي رام شروع مي كنم .... اميدوارم كه شما هم كمك كنين...
اگه رو عكسم توضيح بدين كه عالي مي شه.... فقط من هنوز خودم بلد نيستم عكس بگزارم :31:
در ضمن اگه دير مقاله مي زارم ببخشين چون تايپ فارسي م افتضاحه !

potentate85
06-08-2007, 14:18
دوباره سلام ....

اين مقاله رو عكساشم گرفتم ... فقط بايد رو هاستينگم بگزارم .... فعلا بدون عكس مي زارم ...

براي شروع سي رام رو توضيح مي دم ... البته حتي ساختمان كلي دي وي دي رايتر هم مثل همينه .... ولي در باره ي اون هم جدا مقاله مي زارم ...

سي دي رام رو asus انتخاب كردم چون اكثرا از همين استفاده مي كنيم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
براي شروع پيچ هاي زير رو باز مي كنيم تا سيني زير خارج بشه ... فقط بايد مواظب خاري كه سيني رو به پنل جلو وصل مي كنه باشيم تا نشكنه ...!

براي خارج كردن قاب فلزي بيرون لازمه كه در كمي باز باشه .... براي اين كار يا از سوراخ روي پنل استفاده مي كنيم يا از طريق وصل كردن كابل برق ....
فقط در روش دوم مواظب باشين كه روي برد اتصالي به وجود نياد!
بعد از اين كار نوبت به خارج كردن پنل و در سي دي رام ميشه .... كه اينجا هم بايد مواضب 2 گيره اي كه در 2 طرف وجود داره باشيم ... و اگه به راحتي خارج نشد ....
با دست فشاري به ريل عمودي وارد مي كنيم ....
همون طوري كه معلومه 2 برد داريم .... برد پشت يا همون برد اصلي كه شامل ic data-ic controler- buffer-bios هستيم ....
ic data وقتي خراب بشه سي دي رام detect نمي شه و به شدت داغ مي كنه ....

( در مورد تعويض و پيدا كردن قطعه خراب هم بعدا توضيح مي دم ... فقط فعلا پيشنهاد مي كنم تا مي تونين قطعه سوخته جمع كنين!!!!)

ic buffer به صورت smd ست و 2 طرف پايه داره و خيالتون هم راحت كه با تعويض ic data كه خراب شده ic buffer هم بايد عوض كنين

و اما ic bios هم كه 4 طرف پايه است و اگر اين هم خراب شه باز سي دي رام detect نمي شه!

تو قسمت پشت همين برد تك ic controler رو داريم كه كارش كنترل optic و موتور هاست
در قسمت برد جلو ... پتانسيومتر صدا و كليد هاي پنل جلو و موتور باز و بسته كردن در رو داريم كه ياپه هاش مستقيم به برد وصله و براي جدا كردن حتما بايد پايه هي رو با هويه كند!

بيشترين خرابي سي در رام به نظر من مال تسمه است ... فقط يه كم شل شدن مي تونه كلي آدم سر كار
زبرايه كه اونم بل تعويض و تميز كردن به راحتي درست

مي شه ... مثلا در بعضي وقت ها باز نمي شه و وقتي سي دي داخل مي ره ديگه قصد يبرون اومدنو نداره!

قسمت optic شامل موتور و ريل حركت و خود optic مي شه .... براي تست optic بايد نورش به صورت خط راست باشه و پراكنده نباشه وووو تميز كردنشم كه به
راحتي با الكل سفيد و پنبه انجام مي شه .... اگه فقط سي دي رو خوند اما داخل سي دي نرفت اشكال از stop motor لنز سي دي رام كه راي تستشم لازمه optic

رو به سمت بالا حركت دهيم با دست و وقتي به برق وصل مي كنيم بايد به جاي اولش بر گرده!

قبل از تعويض optic مي تونيم كمي با پتانسيومتر پشت اون كار كنيم به طوري كه حدودا 15 درجه به چت بچرخونيم و دوباره امتحان كنيم ....

potentate85
06-08-2007, 22:47
يه نظر كوچولو ثواب داره!

Mezzo
07-08-2007, 01:20
خوبه دوست عزيز خيلي زحمت كشيدي. اميدوارم دوستاني كه اهل تعميرات هستند همكاري كنند. من كه يه رايتر Ricoh خراب دارم كه لنزش خراب شده و ظاهرا قابل تعمير نيست. يه CD-ROM ASUS هم دارم كه درش فقط با سوزن باز ميشه ولي حال و حوصله ور رفتن باهاش رو ندارم...

ahsanx
07-08-2007, 05:10
دوست عزیز من تعمیر کار هستم اگه کسی سئوالی در مورد تعمیر لوازم الکترونیک داشت خوشحال میشم کمک کنم . من خودم بیشتر با تعمیر موافق هستم تا با تعویض . موفق باشید

potentate85
07-08-2007, 09:19
خوبه دوست عزيز خيلي زحمت كشيدي. اميدوارم دوستاني كه اهل تعميرات هستند همكاري كنند. من كه يه رايتر Ricoh خراب دارم كه لنزش خراب شده و ظاهرا قابل تعمير نيست. يه CD-ROM ASUS هم دارم كه درش فقط با سوزن باز ميشه ولي حال و حوصله ور رفتن باهاش رو ندارم...

سلام .... يراي رايترت اگه لنزش خرابه .... مي توني با حدود 5000 تومان بذاش optic بگيري .... اونطوري رايترت مثل روز اول مي شه....

سي در رامتم اگه وقتي دكمرو مي زني صدا ميده امي درش خارج نمي شه تسمشه .... فقط زحمت باز و بسته كردنشو بايد بكشي ....

اگه هم هيچ دكمه رو مي زني واكنش نمي ده دكمشو بايد عوض كني ....

potentate85
07-08-2007, 09:22
دوست عزیز من تعمیر کار هستم اگه کسی سئوالی در مورد تعمیر لوازم الکترونیک داشت خوشحال میشم کمک کنم . من خودم بیشتر با تعمیر موافق هستم تا با تعویض . موفق باشید

دوست عزيزم ... اي كاش شما هم در اينجا مقاله مي گزاشتين .... من خودم خيلي چيزا هست كه دوست دارم ياد بگيرم

potentate85
07-08-2007, 20:27
دوباره سلام ....

يه كم مي خوام درباره گرافيك كارت بگم ....

خرابي در رنگ - به هم ريختن تصوير - كند شدن .... مشكا از رم آن است

براي تعويضم بايد يا دقيقا همون رم و گزاشت يا همرو عوض كرد

اگه تصوير سايه بندازه مشكل از خازن اصليه

1 بوق بلند و 3 بوق كوتاه .... يعني ترانزيستور سوخته

كه معمولا هم تغيير رنگ مي ده

اگه تصوير يه رنگ خاص نداشته باشه .... مشكل از يكي از ترانزيستورهاي پشت كانكتوره و معمولا مقامت 0 قرار مي دن يه جاي فيورز
بايوس كارت هاي گرافيكي هم اغلب درون چيپ اصليه .... بنابر اين بي خياله دستگاه پروگرمر بايد شد ....
معمولا ترانزستور نبايد اينجا كمتر از 1.5 نشون بده ....

اگه هم كلا كار نمي كنه امكانش هست كه از كريستال باشه ...

potentate85
07-08-2007, 20:40
يه مقاله هم مي زارم براي تعمير تلويزيون ... البته مال خودم نيست .... و اسم نويسندش زيرش نوشته شده !

اميدوارم مفيد باشه!

potentate85
07-08-2007, 21:29
كاشكي تاپيك ما هم يه پونز بخوره زياد اون پايينا نره!

tacki
08-08-2007, 02:24
سلام خدا وکیلی بگم من 3-4 وب گردم مثل مقاله شما رو خیلی کم دیدم

اصلان کسی برای سیدی رام مقاله نزاشته

من هم مقالتونو بر داشتم من هیچ گاه لینک مطلب نمیزارم ممنون خیلی عالی بود

potentate85
08-08-2007, 09:46
سلام خدا وکیلی بگم من 3-4 وب گردم مثل مقاله شما رو خیلی کم دیدم

اصلان کسی برای سیدی رام مقاله نزاشته

من هم مقالتونو بر داشتم من هیچ گاه لینک مطلب نمیزارم ممنون خیلی عالی بود

سلام...

خواهش مي كنم ... سايت شما هم ديدم ... مطالب باهالي توش گزاشتين .... موفق باشين

tacki
08-08-2007, 20:58
salam all

سلام مخصوص خدمت potentate85 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داداش اختیار دارین اما دوباره یه چیز جدید اموزش میدین !!!!!

با تشکر

potentate85
09-08-2007, 13:09
سلام ....

يه كم درباره كارت صدا مي خوام بگم ...اگه صداي ضعيف توليد كنه و يا صدا حالت reverb داشته باشه اشكال از ic ست ....
اگر كارت صدا detect نشه اشكال از كرستال يا چيپ اصليه ....

براي تستم اگه chip اصلي داغ نكرد ... اشكال از كريستاله!

در كارت صداهاي معمولي ممكن ic amplifire وجود نداشته باشه و به جاش يه ic كوچك باشه و گاهي وقتا اونم نيست !!!!

در كارت صداهاي خوب خازن زياد وجود داره .... چون باعث تفكيك صدا مي شه!!!

ic كوچيك هم به عنوان كمكي چيپ اصليه!و به ندرت مي سوزه!

potentate85
09-08-2007, 13:15
هيشكي از اساتيد نيست اينجا يه كمكي به ما كنه ...ايراد بگيريد ... كامل كنين .... مقاله بزارين!

Lord_theOne
09-08-2007, 14:32
potentate85 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون دستت درد نكنه
منم اينم بگم مودمهايي كه مي سوزند يا بر اثر رعدو برق بسوزند يك ترانزيستور دارد بايد عوضش كرد
Mezzo جان فكر كنم كش سي دي رامت خراب شده كار راحتي است عوض كردنش

potentate85
09-08-2007, 21:03
ممنون از دوستم ....

منم يه چيزايي درباره مودم بلدم كه براتون مي نويسم ....
اگه مودم شماره گيري نكنه اشكال از چك ه!

وقتي هم به ولتاژ بالا وصل بشه .... تقريبا تمام ديودها و مقامت ها و فيوزهاش مي سوزه

بعضي وقت ها هم اگه detect نشد امكان داره از كريستال باشه

چيپ هم اگه بسوزه بازم detect نميشه .... كه مي دونين در حالت عادي گرماي چيپ احساس نميشه!

يه نكته ي جالب هم براي اينكه تشخيص بديم كه واقعا مودم چند تا چيپ داره اينه كه پايه هاي چيپ ها رو دنبال كنيم ببينيم واقعا قسمتي از مدار هست يا نه ....

ahsanx
10-08-2007, 05:44
potentate85 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ممنون دستت درد نكنه
منم اينم بگم مودمهايي كه مي سوزند يا بر اثر رعدو برق بسوزند يك ترانزيستور دارد بايد عوضش كرد

با سلام خدمت دوستان عزیز . با اجازه اساتید گرامی در تکمیل پستهای دوستان توضیح کوتاهی در مورد مدارهای تلفنی ( تلفن و مودم ) میدم .

در کل مدار های تلفن و فاکس و مودم و غیره ... از دو مدل مدار استفاده میکنن . یکی سیستم ( رله و مکانیک ) هست و دیگری سیستم

( ترانزیستور ) . فعلا در باره مدار مودم براتون مینویسم . در مودمهایی که موقع شماره گیری یعنی موقع قطع و وصل , صدای ( تق ) شنیده میشه از

رله استفاده شده . در مودمها و تلفنهایی که از رله استفاده میشه . روی مدار اونها رله کوچکی هست که کار قطع و وصل خط و شماره گیری ( البته در

سیستم پالس ) رو به عهده داره و در سیستمهای ترانزیستوری برای این کار از یه ترانزیستور که اکثرا به شماره ( A92 . A93 , mpsa92 . ) استفاده

میشه . مثلا اگه بوق تلفن شما یکسره شده و وقتی قطع کن رو میگیرین بوق قطع نمیشه و یا در مودم خط یکسره شده باشه و یا قطع و وصل نکنه ,

مشکل از این ترانزیستور هست و شما میتونین با کمترین هزینه حدود 100 تومن , تلفن یا مودم خودتون رو تعمیر کنین . این عیب تلفن و مودم که

خدمتتون عرض کردم خیلی پیش میاد و میشه گفت حدود 80 درصد تلفنها و مودمهای برق خورده با تعویض این قطعه درست میشن البته در حالاتی که

در مدار تلفن و یا مودم از قطعه ای به نام vdr استفاده شده باشه موقع برق خوردگی وقتی که اونو به خط وصل میکنین باعث اتصال کامل خط میشه .

یه توضیح کوتاه در مورد vdr اینکه : این قطعه مثل فیوز عمل میکنه و موقعی که مدار دچار برق خوردگی میشه اولین قطعه ای که میسوزه vdr هست

که اگه قطعه نو در دسترس نداشته باشین میتونین کلا اونو از مدار خارج کنید و جای اونو خالی بذارین . اکثرا موقع تعمیر وقتی که من این قطعه رو با

سیم چین میزنم مدار وصل میشه و بعد میرم سراغ اون ترانزیستور A92 ... ترانزیستور دیگه ای که در بعضی مدارهای مودم و در همه تلفنها هست

A42 و یا 2n 5551 هست که مربوط میشه به بوق و دهنی یعنی هر کدوم یه ترانزیستور به این شماره دارن که وظیفه ایجاد بوق و دهنی رو به عهده

دارن . اگر به علت برق خوردگی و یا هر علت دیگه یکی از اینها ( بوق یا دهنی ) رو در مدار نداشته باشین , بعد از چک دهنی و کپسول گوشی باید به

سراغ این قطعه برید و عوضش کنید , مطمئنا اگه دیودهای زنر سالم باشن , مشکل حل میشه . البته در مواقعی مثلا بعد از تعویض ترانزیستور دهنی

وصل میشه ولی ضعیف هست که در این حالت باید به سراغ مقاومتهای اطراف برید و اونها رو هم چک کنید .

در مدارهایی که از رله استفاده میشه , اکثرا موقع برق خوردگی رله سالم میمونه . مثلا روی مدار مودم باید بعد از خارج کردن vdr ها که اکثرا بعد از

برق خوردن مدار میترکن , باید به سراغ دیودهای یکسو ساز و دیود اصلی خط که روی مدار یکی از دو سیم ورودی هست برین و بعد از چک کردن

اونها باید دیودهای زنر و دیودهایی به شماره 1n4148 برید و اونها رو چک کنید . البته از ترانزیستورهایی به شماره c9014 و شماره های معادل

استفاده میشه که باید اونها رو در مرحله آخر چک کنید . یه مطلب دیگه عرض کنم که در مدارهای تلفن و مودم خیلی کم پیش میاد که آی سی مشکل

پیدا کنه مثلا در مودم قسمتی که مربوط به کامپیوتر هست آسیب نمیبینه و یا در تلفن قسمت مربوط به صفحه دیجیتال و ... در ضمن سعی کنید

دیودهای نورانی ( Led ) رو هم چک کنید . در پشت مدارها در تلفن و مودم و غیره ... مدارهایی که سر راه دو سیم ورودی خط اصلی هستن رو خیلی

نازک طراحی میکنن , علت این کار هم اینه که در موقع برق خوردن و در نتیجه سوختن قطعات , شدت جریان نسبتا زیادی از مدار کشیده میشه و در

این موقع این مدارهای نازک مثل فیوز عمل میکنن و میسوزن و مدار رو قطع میکنن و در نتیجه تا حد زیادی از سوختن بیشتر قطعات جلو گیری میشه .

البته در مدلهای معروف این قضیه بیشتر رعایت میشه . وجود مشکلهایی که در بالا گفته شد علتهای زیادی دارن که یکی از اونها برق خوردگی

هست .

سعی میکنم در اولین فرصت قطعه های اصلی مدارهای الکترونیک رو معرفی کنم و همچنین روشهای تست کردن و امتحان قطعات رو با عکس

براتون توضیح بدم . شاید کمی طول بکشه ولی در اولین فرصت براتون مینویسم . اگه در مورد قطعات در مدارها و وسیله های مختلف مشکلی

داشتین , خوشحال میشم کمک کنم . شرمنده اگه طریقه توضیح دادن و بیان من ظعیف هست . موفق باشید

potentate85
12-08-2007, 21:00
ممنون ... مقاله ي كاملي گزاشتين ...اي كاش در باره main board هم مقاله بگزاريد

potentate85
12-08-2007, 21:16
مي خوام چند تا قطعه ي مورد نياز رو براي تعمير بگم ....

اول از همه يه مولتي متر نياز داريد ... كه از 5000 تومان به بالاست ولي پيشنهاد مي كنم اگه قصد ادامه ي اين كارو به صورت پيشرفته تر داريد بايد چيزي حدود 40000 تومان در نظر بگيريد ... كه هم رنج گسترده تري داره و هم مطمين تره ... مخصوصا براي تعميرات مانيتور.... درسته كه نوع ديجيتال خيلي بهتر و راحت تر كار مي كنه ولي داشتن نوع عقربه اي يز خيلي از جاها كارو اه ميندازه

داشتن اسيلسكوپ هم وسيله ي بسيار خوبيه اما اغلب به علت نداشتن نقشه ي مدارات براي افراد مبتدي از جمله خودم بسيار بي مصرف هست .... نوع لامپي حدودا 30-40 به بالا و نوع هاي 2 كاناله خوب حدود 300000 تومان تموم مي شه! البته خيلي ها هم با نرم افزارهايي كه با استفاده از كارت صدا اين كارا رو انجام مي دن استفاده مي كنن .... نوع ديگه هم كارت هاي pci مخصوص اين كاره كه فوق العادست

Hiter كه حدودا با 70000 تومان مي شه يه مارك خوب گرفت البته بدون هويه ....

هويه 60w گات هم مي تونه 1 سالي كارتون رو راه بندازه ....

روغن هويه ... سيم لحيم ... تعدادي آچار .... دم باريك ... موچين .... بلند گوي كوچك....

البته وسيله هاي مفيده ديگه اي هم هست كه من الان حضور ذهن ندارم!:ِ

موفق بشين

ahsanx
13-08-2007, 04:50
دوست عزیز یه وسیله دیگه که من برای تعمیر از اون استفاده میکنم دستگاه سیگنال ژنراتور هست و چون شما تعمیر رو دوست داری به شما هم

پیشنهاد میکنم از این دستگاه استفاده کنی . سیگنال ژنراتور در اصل یه مدار ساده هست که فرکانسی با موج مربعی تولید میکنه و شما میتونی

خودت درست کنی و یا کیت اونو تهیه کنی . مصارف این دستگاه برای تعمیر وسایلی هست که دارای تغذیه ولتاژِ هستن مثلا برای شما تلفن رو

توضیح میدم .

برای تعمیر تلفن با سیگنال ژنراتور باید تلفن رو به خط و یا تستر وصل کنی و تمامی اتصالیهای مدار مثل دیودهای سوخته و vdr هاي سوخته رو

برطرف کنی و از بلند گو شروع کنی . این دستگاه دو تا سیم که یکی منفی هست و به منفی یا بدنه مدار وصل میشه و دیگری که مثبت هست رو به

پایه بلند گو میزنی در این حالت باید صدای تق رو از بلند گو بشنوی پس بلند گو سالم هست بعد در روی مدار تمامی قطعات رو یکی یکی چک میکنی

و قطعه ای که این صدا رو نداد به احتمال زیاد سوخته و یا مثلا اگه قطعه ترانزیستور باشه و با اهم متر چک کردی و سالم بود پس دیودی در سر راه

اتصال کرده که با این دستگاه به راحتی میتونی اونو پیدا کنی .

در مورد اسیلیسکوپ که گفتی , من دارم روی تلوزیون سیاه و سفید کار میکنم تا اونو به اسیلوسکوپ تبدیل کنم و تا حدودی هم موفق شدم به این

صورت که میتونم حالت سینوسی رو در صفحه ببینم ولی کمی دیگه کار داره تا کاملش کنم یه مفدار با موجهای اره ای و همچنین با مدرج کردن صفحه

مشکل دارم , هر وقت به نتیجه کامل رسیدم , روش این کارو برات توضیح میدم . موفق باشی

سیاوش با مرام
13-08-2007, 15:46
با سلام و درود بر شما 2 دوست عزیز من بسیار به کار تعمیرات واینجور کارا علاقه دارم منتها هیچ موقع وقت اینو که برم یرکلاس بشینم یا کار های دیگه رو نداشتم برای سروع باید بگم من 4ت سیدی رام و یه سیدی رایتر دارم که کار نمی کنه سیدی رامم که درشون باز نمیشه یکیش سیدی رو نمیخونه رایترم هم رایت نمیکنه فقط نقش سی دی رام داره حالا به نظره شما من باید چی کارشون کنم یکم هم تو باز کردنشون مشکل دارم

potentate85
13-08-2007, 22:16
سلام ... پيشنهاد مي كنم بدون هيچ نگراني اونارو باز كنين ....

سي دي رام هاتون با تعويض تسمه و شستشوي ريل ها با تينر فوري يه خوبي درست مي شه

هيچ نگران نباشين ..... چون بهترين شروع براي علاقتونه

ahsanx
14-08-2007, 05:46
دوست عزیز در مورد سیدی رام که سیدی نمیخونه و رایتر که رایت نمیکنه شما میتونی بعد از باز کردن با یه ته سیگار تمیز روی لنز رو تمیز کنی شاید

تا حدودی مشکل حل بشه . البته نه در تمام موارد بلکه من بعضی ها رو با این تمیز کردن راه انداختم و تا مدتی قابل استفاده شدن . یه کار دیگه که

شاید همه نتونن انجام بدن ولی من جهت اطلاع مینویسم : در بعضی موارد یه پیچ تنظیم کوچک وجود داره که بیشتر در روی مداری است که چسبیده

به لنز هست که در اصل یه پتانسیو متر هست که در مواقعی که سیدی رام خوب کار نمیکنه و یا اصلا سیدی رو نمیخونه , میشه با تنظیم اون این

مشکل رو حل کرد . این کار در تمام ویدئو سیدیهای خانگی و کلا تمام لنزها شدنی هست یعنی همه اونها این پتانسیومتر تنظیم رو دارن که یا در اون

قسمت که گفتم هستن و یا در روی مدار اصلی . در بیشتر موارد با تنظیم این پتانسیو متر و تمیز کردن لنز , مشکل حل میشه و اکثرا دوباره به همون

مدتی که تا حالا کار کردن بازم جواب میده . موفق باشی

ahsanx
14-08-2007, 06:08
دوستان عزیز من این مطلب رو که در مورد خرابی رنگهای اصلی صفحه نمایش در مانیتور و تلوزیون هست رو در تاپیک یکی از دوستان که مشکل

پخش شدن رنگ آبی رو در مانیتور داشتن نوشته بودم ولی برای اینکه همه این مطالب یه جا جمع باشن اونو اینجا میذارم .

تصویر همه مانیتورها و تلوزیون ها رو سه رنگ اصلی تشکیل میدن که سبز . آبی . قرمز هست . در روی برد مدار اصلی و یا در مدار کوچکی که به

پشت لامپ تصویر وصل میشه ( بسته به مدل ) برای هر کدوم از این سه رنگ , قطعه قابل تنظیمی به نام ( پتانسیو متر یا مقاومت متغیر ) در نظر

گرفته شده که کار کم و زیاد و تنظیم کردن رنگ رو به عهده دارن ( مثل کاری که شما در ویندوز انجام میدین ) . البته اینو بگم در در بعضی از مدلهای

نادر که خیلی کم هستن , این پتانسیو مترها وجود ندارن و این کار با یه برد کوچک و آی سی , به صورت اتوماتیک کنترل میشه . من برای مدلهایی که

پتانسیو متر دارن براتون توضیح میدم .

اگه مانیتور شما از اول کار و یا بعد از مدتی که روشن هست این طوری میشه , مشکل از همین پتانسیو متر هست . در کنار هر کدوم از این سه تا

پتانسیومتر اسم رنگی رو که تنظیم میکنه , نوشته شده , مثلا کنار پتانسیومتر رنگ آبی نوشته شده blue که شما با تنظیم این پتانسیو متر میتونی این

رنگ رو کم و زیاد کنی . حالا مشکلی که برای رنگ آبی در مانیتور ایشون پیش اومده مربوط میشه به این ( پتانسیومتر رنگ آبی ) که به علت کثیف

شدن یا خاک گرفتن و یا رطوبت و غیره .. این حالت پیش اومده . چون پتانسیومتر یه مقاومت متغیر هست یعنی اگه روی اون نوشته 500k معنیش اینه

که شما میتونی مقاومتی بین 0 تا 500 کیلو داشته باشی که بسته به نیاز اونو تنظیم کنی . شما باید پتانسیو متر مربوط به اون رنگ رو روی مدار پیدا

کنید و با اسپری خشک , شستشو بدین , اینم بگم که باید قسمتی از اون رو با لاک یا رنگ علامت بزنید و بعد با یه پیچ گشتی کوچک اونو به چپ و

راست بچرخونین تا کاملا تمیز بشه و در آخر هم از روی علامتی که زدین , اونو به حالت اول برگردونین اگر هم نیاز داشت میتونین پتانسیو متر هر سه

رنگ رو تنظیم کنید تا به حالت normal و طبیعی تصویر برسین . مطمئنا با این کار مشکل حل میشه . در مرحله بعد اگه نشد باید این قطعه رو که قیمت

کمی هم داره عوض کنین . این قطعه سه تا پایه داره که اگه شما مقداری لحیم کاری بلد باشین میتونید به راحتی عوضش کنین . در هر صورت در

بیشتر مواقع با شستشو کامل و تنظیم این قطعه و در نهایت با تعویض , مشکل رنگی شدن صفحه نمایش در مانیتور و تلوزیون حل میشه . اگه

سئوالی بود در خدمتم

potentate85
14-08-2007, 09:55
پاور
ورودي برق پاور به 2 شاخه تقسيم مي شه كه هر كدام داراي 1 فيوزه ....

بعد به ديود هاي 4 پايه مي رسيم كه اگه سوخته باشه ... فيوز كاملا سياه مي شه

اگه خازن هاي اوليه بسوزن ... مادر بورد روشن مي شه اما تصوير نمي ده ....
قسمت تبديل 220 به 110 شامل 1 فيوز و 2 خازن اوليه است ....

به طور كلي چك طرز تست نداره ..... اما مي شه با يه قاعده ي ساده تا حدودي از كاركردش مطمين شد ....

اگه 4 پايه در نظر بگيريم در يك مدل بايد 1و4 - 2و3 شورت دهند و در حالت ديگر 1و3 - 2-4

و معمولا چك سوم مي سوزه

قسمت مياني شامل 3 ترانزيستوره كه 2 تا مثل هم هستند ....

اگر ترانزيستور تكي در داخل مدار شورت و خارج از آن سالم باشه ..... مقاومت سوخته است ....

خرابي خازن باعث هنگ ... ريست ... و ندادن تصوير مي شه ....

اگه ديود خراب باشه .... فن نصفه مي چرخه .....

اگه پاور به محض وصل شدن برق روشن بشه اشكال لز ديود اصلي است ....

سیاوش با مرام
15-08-2007, 14:57
با تشکر از شما دوست عزیز میرم ببینم چه میکنم
فقط دو تا مشکل دیگه
یکی در مورد مانیتور .من یه مانیتور Lg500e دارم که وقتی 3یا 4 ساعت به طور مداوم روشنش کنم تیک تیک میکنه و تصویرش میره و میاد وقتی هم که برای مدتی ازش استفاده نکنم بعد از استفاده مجدد تا یه 2 تا 3 روز درست کار میکنه اما بعد دوباره همینطوری میشه .
سئوال دوم اینکه یکی از دوستان با سیستمش مشکل داره سیستم خود به خود ریسیت میشه پاورشم عوض کردن اما بازم همین مشکل رو داره من فکر کردم از مودمشه اما از مودمشم نیست به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟

javadshahvand
15-08-2007, 16:03
اول ببین دمای سی پی یو و اینکه فن سی پی یو درست کار میکنه و اگه حل نشد برو سراغ رم

potentate85
15-08-2007, 17:37
سلام .... در مورد سيستم دوستتون .... اگه كاري رو كه آقاي شاهوند گفتن انجام دادين ولي درست نشد .... بايد چند تا از خازن هاي مادربورد عوض بشه ....
نگاه كنيد ببنيد خازني نشتي داده و يا باد كرده يا نه ....

در مورد مانيتور اشكال يابي يكم سخته ... چون امكان سردي لحيم قطعه زياد وجود داره .... و چون مي گين كه اين اشكال تقريبا با گرم شدن مانيتور پس از كار مداوم پيش مياد اين احتمال بيشتر مي شه!
اما مي تونه از چند تا ترانزيستور هاي نزديك قسمت vertical باشه و يا خازن ها باشه

potentate85
15-08-2007, 17:39
در ضمن پيشنهاد تعمير و باز كردن مانيتور رو اصلا نمي كنم ....چون امكان برق گرفتگي زياده ...

به زودي در مورد تعمير مانيتورهاي Crt هم مي نويسم

potentate85
15-08-2007, 17:51
دوباره سلام ....

من يه اشتباهي كرده بودم تو مقاله ي قسمت پاور كه دوست خوبم ahsanx به من تذكر دادن ....

ahsan x :دوست عزیزم اون دو قطعه که به شماره های 7805 و 7812 معرفی کردی ترانزیستور نیستن بلکه آی سی رگلاتور هستن . در شماره 7805 ولتاژ خروجی این قطعه 5 ولت و در 7812 ولتاژ خروجی 12 ولت میباشد .

مقاله رو اصلاح كردم .... و ممنون از دوست خوبم :-)

ahsanx
16-08-2007, 05:32
با تشکر از شما دوست عزیز میرم ببینم چه میکنم
فقط دو تا مشکل دیگه یکی در مورد مانیتور .من یه مانیتور Lg500e دارم که وقتی 3یا 4 ساعت به طور مداوم روشنش کنم تیک تیک میکنه و تصویرش میره و میاد وقتی هم که برای مدتی ازش استفاده نکنم بعد از استفاده مجدد تا یه 2 تا 3 روز درست کار میکنه اما بعد دوباره همینطوری میشه . سئوال دوم اینکه یکی از دوستان با سیستمش مشکل داره سیستم خود به خود ریسیت میشه پاورشم عوض کردن اما بازم همین مشکل رو داره من فکر کردم از مودمشه اما از مودمشم نیست به نظر شما مشکل از کجاست؟؟؟

دوست عزیز در مورد مشکل مانیتور شما باید عرض کنم که این مشکل بیشتر موقعی به وجود میاد که مدارهای مانیتور به علت ولتاژ زیادی که از اونا

عبور میکنه دچار قعطی و لحیم سرد میشه که در این مواقع باید مدار کاملا تمیز بشه و با یه ذره بین تمام مدارها و لحیمهای مدار مخصوصا لحیمهای

بزرگ رو که روی پایه های ( های ولتاژ ) هستن رو چک کرد و از قعطی مدار و لحیمهای خراب که به لحیم سرد معروف هستن مطمئن شد . در بیشتر

موارد که مشکلهایی مشابه مشکل شما هست بعد از این کار باید چکهای مدار و trc ها رو چک کرد . در مورد کامپیوتر دوستتون و ری استارت شدن ,

مهمترین علت بالا رفتن دمای سی پی یو هست که در نتیجه کامپیوتر ری استارت میشه . شما یاید بعد از چک کردن فن به setup بری شاید تنظیم

دمای بحرانی به هم خورده باشه , همچنین برای چک کردن دما میتونی از برنامه هایی که برای اینکار معرفی شدن استفاده کنی . میتونی به تاپیک

زیر بری و برنامه HD Tune رو که جناب Lord_theOne معرفی کردن رو دانلود کنی . من این برنامه رو امشب توی دو تا تاپیک معرفی کردم چون

برنامه جالبی هست .

همونطور که دوست عزیز , جناب potentate85 گفتن مواظب برق مانیتور باش چون زمانی که برق قطع هست , مقداری در خازنها ذخیره میشه که

ولتاژ و شدت جریان بالایی دارن و باعث شوک شدید میشن و قبل از تعمیر تلوزیون و مانیتور باید این ولتاژ در قسمتهای مختلف مدار تخلیه بشه .

موفق باشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سیاوش با مرام
16-08-2007, 17:53
AHSANX جان با تشکر از شما برای مانیتور با شما موافقم چون ولتاژبالایی تویه خازن هاش ذخیره میشه
کد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این نرمافزار رو هم دانلود کردم و دارمش نزم افزار خوبیه؟؟؟؟
اما در مورد سیستم دوستم ویندوزش رو عوض کردیم 2 3 روزی خوب کار کرد بعد اینجوری شد البته قبل از تعویض ویندوز هم همینجوری بود نظرتون چیه؟؟

arash rashno
16-08-2007, 19:21
سلام بحثهای جالبی هست
انشالله موفق باشید

سیاوش با مرام
18-08-2007, 11:24
سلام دوستان من یکی از این سیدی رام هامو باز کردم خوب تمیزش کردم کشش رو هم عوض کردم در سیدی رامم درست شد اما موتور سی دی رام کار نمیکنه یعنی سی دی اصلا نمی چرخه موتورش باید عوض بشه دیگه نه؟؟
یه سئوال دیگه سیدی رام وقتی سیدی توش میشکنه بعد از تمیز کردن و در آوردن تکه های سی دی باید چه کار هایی کرد تا دیگه مشکلی نداشته باشه
در مو رد لنز می خواستم بدونم نحوه تعویز کردن و ریگلاژ لنز رو توضیح بدید بی زحمت
با تشکر از شما

arash11
18-08-2007, 16:26
مشکل پاو ر : کلید روشن شدن سیستم را که می زنم نه پاور روشن میشود و نه سیستم فقط چراغهای سبز و قرمز روی کیس
به طور ثابت روشن میمانند
با پاور دیگر امتحان کردم و کیس کاملا سالم است . مشکل 100 در 100 از پاور است
لطفا بگویید کدام قطعه را تعویض کنم؟

potentate85
18-08-2007, 17:46
..............

potentate85
18-08-2007, 17:52
مشکل پاو ر : کلید روشن شدن سیستم را که می زنم نه پاور روشن میشود و نه سیستم فقط چراغهای سبز و قرمز روی کیس
به طور ثابت روشن میمانند

سلام....

به احتمال زياد از خازن هاشه!

mitra2006
18-08-2007, 22:46
آقا potentate85 کارت خیلی توپه بازم ادانه بده

ahsanx
20-08-2007, 04:20
به طور ثابت روشن میمانند

دوست عزیز قسمتی از خروجی پاور شما که برق چند قسمت رو تامین میکنه , آسیب دیده شما باید بعد از چک کردن همه دیودها مخصوصا دیودهای

زنر به سراغ آی سی رگلاتور ها بری و اونایی رو که مشکل دارن عوض کنی . اگه خواستی خودت تعمیر کنی یه عکس از مدار پاور اینجا بذار تا

دوستان بیشتر راهنمایی کنن . موفق باشی

ahsanx
20-08-2007, 05:13
سلام دوستان من یکی از این سیدی رام هامو باز کردم خوب تمیزش کردم کشش رو هم عوض کردم در سیدی رامم درست شد اما موتور سی دی رام کار نمیکنه یعنی سی دی اصلا نمی چرخه موتورش باید عوض بشه دیگه نه؟؟

یه سئوال دیگه سیدی رام وقتی سیدی توش میشکنه بعد از تمیز کردن و در آوردن تکه های سی دی باید چه کار هایی کرد تا دیگه مشکلی نداشته باشه
در مو رد لنز می خواستم بدونم نحوه تعویز کردن و ریگلاژ لنز رو توضیح بدید بی زحمت
با تشکر از شما

دوست عزیز به احتمال زیاد یه سیدی ترک دار در سیدی رم گذاشتی که شکسته که در این حالت موتور از کار میافته که دو حالت داره :

اول اینکه لنز جابجا شده و یا آسیب دیده و یا از تنظیم و رگلاژ خارج شده و در نتیجه چون نمیتونه سیدی رو بخونه , موتور هم نمیچرخه . ( باید عرض کنم

لحظه ای که درب سیدی رم بسته میشه و سیدی روی لنز قرار میگیره , لنز دستور راه اندازی موتوری که سیدی رو میچرخونه رو میده . ) اگه میتونی

در سیدی رم رو باز بذار و وقتی که سیدی رو در سیدی رم میذاری ببین که موتور اصلا حرکت نمیکنه یا اینکه یه لحظه تکون میخوره ؟اگه موتور شما

هیچ حرکتی نمیکنه پس مشکل از لنز هست مثل موقعی که در سیدی رم رو بدون سیدی میبندی , موتور هیچ حرکت نمیکنه .

حالت دوم موتو آسیب دیده که باید عوض بشه . من تا حالا چند تایی که این مشکل رو داشتن , تعمیر کردم و باید عرض کنم که این موتور قابل تعمیر

نیست و در ضمن شما برای تعویض اون باید یه سیدی رم که همون مدل باشه پیدا کنی و از موتور اون استفاده کنی . در مورد لنز باید عرض کنم که

برای بیرون آوردن لنز , دو تا میله در دو طرف لنز قرار داره که لنز روی اونها عقب و جلو میره و برای اینکه شما بتونی اونو بیرون بیاری باید پیچهای اون

اهرمی که از داخل سوراخ لنز رد شده باز کنی و وقتی که یک طرف آزاد شد , اون قسمت دیگه هم به راحتی بیرون میاد و لنز جدا میشه . در مورد

تنظیم لنز باید بگم که یه مقدار از سیدیهای معمولی سخت تره و باید پتانسیو متر ریزی که در روی مدار چسبیده به لنز هست رو در حالت وسط قرار

بدی و بعد شروع به تنظیم و چرخوندن اون به چپ و راست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید . البته بعضی مدلها این پتانسیو متر رو ندارن و در روی مدار

هست و چند مدل دیگه هستن که اتوماتیک تنظیم میشن . اگه سئوالی داشتی در خدمتم . موفق باشی

Programer
20-08-2007, 12:59
با سلام و تشکر از زحمات شما

من چند تا پاور دارم که وقتی روی 110v تنظیم شده بودن به برق 220v زده شده.کدوم قسمت ها آسیب دیده و آیا قابل تعمیر و به صرفه هست؟

با تشکر

سیاوش با مرام
20-08-2007, 14:27
با سلام خدمت شما
باتشکر از لطف شما عرض کنم که سی دی اصلا نمی چرخه منظورم اینکه موتور سی دی رام اصلا نمی چرخه غکر کنم اشکال با توجه به گفته شما از لنز باشه . یه سوال دیگه منظور شما رواز این جمله نفهمیدم
در سیدی رم رو باز بذار و وقتی که سیدی رو در سیدی رم میذاری ببین که موتور اصلا حرکت نمیکنه یا اینکه یه لحظه تکون میخوره ؟اگه موتور شما

هیچ حرکتی نمیکنه پس مشکل از لنز هست مثل موقعی که در سیدی رم رو بدون سیدی میبندی , موتور هیچ حرکت نمیکنه

پتانسیو متر ریزی که در روی مدار چسبیده به لنز هست رو در حالت وسط قرار

بدی و بعد شروع به تنظیم و چرخوندن اون به چپ و راست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید
منظور از در سیدی باز باشه و سیدی رو بزار تو یعنی چی؟؟
در رابطه با پتانسیومتر یه کم بیشتر توضیح بدد و اگر ممکنه تصویری توضیح بدهید و از کجا باید فهمید که حالت نرمال کجاست طبق چه اساسی باید آنرا تنظیم کرد امیدوارم منظورم رو رسونده باشم باتشکر از شما

ahsanx
21-08-2007, 05:11
با سلام و تشکر از زحمات شما من چند تا پاور دارم که وقتی روی 110v تنظیم شده بودن به برق 220v زده شده.کدوم قسمت ها آسیب دیده و آیا قابل تعمیر و به صرفه هست؟ با تشکر

دوست عزیز وقتی پاور در روی رنج 110 باشه و اونو به 220 وصل کنی اگه فیوز خوب عمل نکنه و مدار رو قطع نکنه چند قطعه میترکه که جای

سوختگی اون میمونه . من ترتیب چک کردن قطعات رو با اولویت برات مینویسم .

اول از هر کاری وقتی که در اون رو باز کنی باید فیوز رو چک کنید و اگه خوش شانس باشی فقط فیوز سوخته ولی اگه با فیوز مشکل حل نشد باید

قطعه سبز رنگ ( vdr ) که روی دو مدار ورودی هست که به احتمال زیاد آسیب میبینه رو عوض کنی و بعد همه آی سی های رگلاتور رو و اگه به نتیجه

نرسیدی باید به سراغ دیودها بری و همه اونها رو خارج از مدار چک کنی بعد هم نوبت چوکها هست و باید اونها رو هم چک کنی . در روی مدار پاور

سه تا مقاومت بزرگ و چند مقاومت سلفی هست که اونها رو هم باید چک کنی در ضمن باید مقدار اهم اونها با مقداری که رنگها نشون میدن برابری

کنه و بعد خازنها رو چک کنی . یادت نره که پشت مدار رو هم بررسی کنی شاید برق و شدت جریان زیاد مدارها رو قطع کرده باشه . موفق باشی

ahsanx
21-08-2007, 05:33
با سلام خدمت شما

باتشکر از لطف شما عرض کنم که سی دی اصلا نمی چرخه منظورم اینکه موتور سی دی رام اصلا نمی چرخه غکر کنم اشکال با توجه به گفته شما از لنز باشه . یه سوال دیگه منظور شما رواز این جمله نفهمیدم
در سیدی رم رو باز بذار و وقتی که سیدی رو در سیدی رم میذاری ببین که موتور اصلا حرکت نمیکنه یا اینکه یه لحظه تکون میخوره ؟اگه موتور شما هیچ حرکتی نمیکنه پس مشکل از لنز هست مثل موقعی که در سیدی رم رو بدون سیدی میبندی , موتور هیچ حرکت نمیکنه پتانسیو متر ریزی که در روی مدار چسبیده به لنز هست رو در حالت وسط قرار بدی و بعد شروع به تنظیم و چرخوندن اون به چپ و راست کنید تا به نتیجه دلخواه برسید
منظور از در سیدی باز باشه و سیدی رو بزار تو یعنی چی؟؟ در رابطه با پتانسیومتر یه کم بیشتر توضیح بدد و اگر ممکنه تصویری توضیح بدهید و از کجا باید فهمید که حالت نرمال کجاست طبق چه اساسی باید آنرا تنظیم کرد امیدوارم منظورم رو رسونده باشم باتشکر از شما

دوست عزیز منظور من این بود که درپوش رو باز بذاری و سیدی رو جا بزنی و ببینی که در لحظه ای که سیدی روی لنز قرار میگیره چه اتفاقی میافته ؟

آیا موتور حرکت کمی میکنه و تکون میخوره یا نه ؟

و در باره پتانسیو متر باید بگم که حالت وسط یعنی اینکه مثل ولوم ضبط که کم و زیاد میشه اونو در حالت وسط بذاری که نه کاملا بسته باشه و نه تا

آخر باز باشه و برای تنظیم باید اونو خیلی کم و جزئی به سمت چپ و راست , بچرخونی و با هر بار تنظیم کردن اون باید امتحان کنی تا بهترین حالت

به دست بیاد یعنی سیدی رو در کمترین زمان بخونه و لنز هم صدا نده . سعی میکنم که برات عکسی تهیه کنم و اینجا بذارم . موفق باشی

سیاوش با مرام
21-08-2007, 09:31
با سلام خدمت دوست خوبم خوب سحر خیز هستین صبح اول وقت میاین
دستت درد نکنه اگه اینکا رو بکنی که کلی به ما حال دادی در رابطه با سی دی باید بگم که اطلا تکون نمیخوره امتحان کردم هیچ تکونی نمیخوره وقتی سی دی رو میزارم در سیدی رام که بسته میشه موتور میاد بالا ولی نمی چرخه ضمنا اون سیدی رام دیگم هم همین مشکل روداره (یعنی سی دی توش شکسته ) با این تفاوت که وقتی سی دی میزارم توش سی دی رو میچرخونه منتها با سدای یه هواپیمای جت وهشتناک صدا میده اما محتویات سی دی رو نشون نمیده .مرسی ار اینکه راهنماییم کردی .
باتشکر سیاوش با مرام.

ahsanx
22-08-2007, 04:16
دوست عزيز در مورد اون كه اصلا تكون نميخوره بايد بگم كه مطمئنا مشکل از لنز هست و به احتمال زیاد موتور سالمه و اونی که سیدی رو میچرخونه

و صدا میده , علتش اینه که موتور تاب برداشته و خرابه . اگه هر دو یه مدل هستن و یا موتور و لنز اونها مثل هم هست میتونی اونها رو جابه جا کنی

شاید جواب داد . در مورد صحر خیز بودن هم باید بگم من طبق عادت شبها کار میکنم و تا صبح بیدارم . موفق باشی

ahmad_konstantine
22-08-2007, 14:14
با عرض سلام خدمت دوستان
يه چند وقتيه اين مانيتور ما يه مشكلي پيدا كرده منظورم از چند وقت حدود يك ساله اونم اينكه يه سري برفك هايي رو ميزنه مثلا وقتي سيستم داراي يه پردازشي رو انجام ميده هرازچندگاهي برفك ميزنه اين برفكهاي كم ماله وقتيه كه رزولوشن 768*1024 هستش وقتي روي 600*800 قرار بگيره كه ديگه نگو آنچنان برفكهايي ميزنه مثل اينكه مي خواد منفجر بشه يا وقتي اسپيكر رو روشن ميكنم صفحه ميره و دوباره مياد من جاي سيستم رو عوض كردم نزديك
يه هفته داشت خيلي خوب كار ميكرد الان دوباره اين جوري شده
از اساتيد فن كسي ميدونه چه مشكلي داره ؟

javadshahvand
22-08-2007, 16:32
مدل گرافیکت و مانیتورت چیه؟

ahmad_konstantine
22-08-2007, 20:57
مانيتورم G-max هستش كارت گرافيكم Ati 7000 radeon

javadshahvand
22-08-2007, 21:26
کارت گرافیک رو عوض کن

semahokh
23-08-2007, 00:00
با سلام خدمت دوستان
اگر امکان داره روش کار با مولتی متر رو بذارید.
ممنون از زحمات شما

ahsanx
23-08-2007, 04:44
با عرض سلام خدمت دوستان

يه چند وقتيه اين مانيتور ما يه مشكلي پيدا كرده منظورم از چند وقت حدود يك ساله اونم اينكه يه سري برفك هايي رو ميزنه مثلا وقتي سيستم داراي يه پردازشي رو انجام ميده هرازچندگاهي برفك ميزنه اين برفكهاي كم ماله وقتيه كه رزولوشن 768*1024 هستش وقتي روي 600*800 قرار بگيره كه ديگه نگو آنچنان برفكهايي ميزنه مثل اينكه مي خواد منفجر بشه يا وقتي اسپيكر رو روشن ميكنم صفحه ميره و دوباره مياد من جاي سيستم رو عوض كردم نزديك يه هفته داشت خيلي خوب كار ميكرد الان دوباره اين جوري شده از اساتيد فن كسي ميدونه چه مشكلي داره ؟

دوست عزیز من تا حالا چندین بار تعمیر این مورد رو داشتم . به احتمال زیاد مشکل شما از کابل مانیتور که به سوکت خروجی کارت گرافیک نصب

میشه هست . شما باید این کارهایی رو که میگم انجام بدی . اول اینکه اون فیش یا سوکت رو که به پشت کارت گرافیک نصب میشه ( هم سوکت

کارت گرافیک و هم سوکت سر سیم مانیتور ) رو از لحاظ کثیفی و گرد و خاک و همچنین شل بودن پایه های نوک تیز سوکتها , چک کنی چون هر

مشکل مثل شل بودن پایه ها و گرد و غبار باعث مشکل در تصویر و در نتیجه داشتن برفک هست بعد هم باید در موقعی که کامپیوتر روشن هست و

اون حالت برفک رو داره , کابل مانیتور رو از دو سر ( قسمتی که به کامپیوتر وصل هست و قسمتی که با سوکت به کارت گرافیک نصب میشه ) با

دست تکون بدی و تا جایی که میتونی کابل رو به طرف داخل فشار بده و ببین که آیا تصویر تغییری میکنه و برفکها کمتر یا بیشتر میشن یا نه . در ضمن

کل کابل رو چک کن ببین در جایی زدگی یا له شدگی نداشته باشه . بعد کارت گرافیک رو از سوکتش بیرون بیار و کاملا تمیز کن ( اگر با اسپری خشک

این کار رو انجام بدی بهتره ) و سوکت رو هم یا فشار باد تمیز کن یا اگه روی مادر برد جای خالی داری , کارت گرافیک رو جای دیگه نصب کن . در ضمن

میتونی سوکت کابل مانیتور رو از کارت گرافیک جدا کنی و مانیتور رو روشن کنی و اون صفحه ( No Signal ) که اومد ببین اونجا هم برفک داره یا نه .

اگر هم امکان داره کیس رو با یه مانیتور دیگه امتحان کن یا مانیتور رو با یه کیس دیگه چک کن که مطمئن بشی که مشکل از مانیتور هست یا از کارت

گرافیک . ولی من حدث میزنم که مشکل شما از مانیتور باشه مخصوصا کابل یا سوکت اون . نتیجه رو اینجا بنویس تا دوستان نظر بدن . موفق باشی

ahmad_konstantine
23-08-2007, 09:17
با تشكر از شما دوستان و ahsanx عزيزم
نه وقتي كه سوكت از كارت گرافيك جدا هست پيغام NO sognal رو بدون هيچ مشكل نشون ميده l
به نظر خودم هم از مانيتور هستش چون وقتي به گرافيك Onboard خود مادر بورد ميزنم تقريبا همين مشكل رو به مراتب بدتر رو هم داره در ضمن من سوكتي كه به كارت گرافيك وصل ميشه را تا حالا دوبار عوض كردم چون همون مشكل به هم ريختگي رنگ رو داشت يعني همه رو آبي ، قرمز يا سبز نشون مي داد
حالا دوست عزيز شما كه اين مشكل رو داشتي با اين كارهايي كه گفتي درست ميشه ?

ahmad_konstantine
23-08-2007, 09:20
راستي من مانيتور رو به يه سيستم ديگه وصل كردم همين مشكل رو داشت ؟
فكر كنم اون جور كه شما گفتي از مانيتور هستش مطمئناً....!

ahsanx
24-08-2007, 04:33
راستي من مانيتور رو به يه سيستم ديگه وصل كردم همين مشكل رو داشت ؟ فكر كنم اون جور كه شما گفتي از مانيتور هستش مطمئناً....!

دوست عزیز احتمال اینکه کابل مانیتور خراب باشه از همه بیشتره و شما باید اونو عوض کنی , در بعضی مدلها این کابل در دو طرف سوکت داره ولی

در مانیتور های جدید باید درپوش مانیتور باز بشه و کابل رو عوض کنی . البته این کابل در بعضی از مدلها از داخل مانیتور با یه سوکت به مدار نصب

میشه و در مدلهایی هم باید این سیم رو روی مدار لحیم کنید . شما اگه خودت میتونی در پوش مانیتور رو باز کن و اگه دیدی که کابل سوکتی هست

خودت عوضش کن , این کار نسبتا راحت هست . اگه با تعویض کابل مشکلت حل نشد باید تعمیر بشه یا اگه گارانتی داره , اونو بفرستی شرکت تا

برات تعمیر کنن . ولی بازم میگم که مشکل از کابل هست . موفق باشی

ahsanx
24-08-2007, 05:21
با سلام خدمت دوستان اگر امکان داره روش کار با مولتی متر رو بذارید. ممنون از زحمات شما

دوست عزیز در کل یه مولتی متر معمولی شامل ( آمپر متر . اهم متر . ولت متر برق متناوب Ac .و برق مستقیم Dc ) میشه و شما با تنظیم رنج

میتونی که هر کدوم رو که خواستی اندازه گیری کنی . برای استفاده از مولتی متر باید سیم مشکی رنگ رو در com - بزنید که همیشه هم ثابت

هست و سیم قرمز رنگ رو در + بزنید و البته برای اندازه گیری شدت جریان ( آمپر ) بالا باید سیم قرمز رو در محل مخصوص بزنید .

اگر مولتی متر رو در رنج ( Ac ولت ) بذاری میتونی با اون مقدار ولتاژهای متناوب , مثل برق 220 پریز یا خروجی ترانسهاس آداپتور ( بدون یکسوساز )

و ... رو اندازه گیری کنی . برای ادازه گیری یه ولتاژ متناوب باید رنج ( متناوب ) مولتی متر رو روی حدود ولتاژی که میخواهید اندازه گیری کنید , بذارید

ولی اگر میخواهید یه ولتاژ ناشناخته رو اندازه گیری کنید باید از بالا ترین رنج استفاده کنید که معمولا 1000 هست . در روی بیشتر مولتی مترها رنج

ها بین 10 تا 1000 میباشد و برای ولتاژ مستقیم بین 01. تا 750 میباشد .

برای اندازه گیری ولتاژ مستقیم ( Dc ) مثل ولتاژ قسمتهای مختلف در مدار و خروجی آداپتور , باید رنج رو در قسمت Dc v انتخاب کنید و به صورت بالا

عمل کنید .

برای اندازه گیری انواع ولتاژ ( مستقیم و متناوب ) باید سیم قرمز به مثبت و مشکی به منفی مدار یا منبع تغذیه وصل بشه و در اصطلاح میگن مولتی

متر باید به صورت موازی با مدار باشه .

برای اندازه گیری شدت جریان ( آمپر ) باید رنج رو روی یکی از رنجهای قسمت آمپر ( بنا به نیاز بین 500 میلی آمپر تا 10 آمپر در مولتی متر های

معمولی ) بذارید و اونو به صورت سری به ورودی تغذیه مدار یا قطعه مورد نظر وصل کنید . به عنوان مثال اگه بخواین مقدار آمپر یا شدت جریان یه

وسیله رو مثل لامپ اندازه گیری کنید باید یکی از دو سیمی که به لامپ وارد میشه ( مثبت ) رو از لامپ جدا کنی و سیم قرمز مولتی متر رو به اون

سیم مثبت که جدا کردی وصل کنی و سیم مشکی رو به لامپ ( جایی که سیم وصل بوده ) وصل کنی و رنج آمپر رو روی 10 قرار بدی , شدت جریان

مصرفی لامپ رو در مولتی متر میبینی که این مقدار برابر است با ولتاژ مصرفی ( 220 ) تقسیم بر مقاومت لامپ .

برای اندازه گیری مقاومت مدار یا یه قطعه باید رنج مولتی متر رو در قسمت اهم تنظیم کنید و رنج رو از کم به بالا انتخاب کنی . رنجهای اهم x1 . x10

و کیلو اهم میباشد که بنا به نیاز اونو انتخاب میکنید . x1 برای مقاومتهای پایین از 1 اهم با بالا و کیلو اهم برای مقاومتهای بالا استفاده میشن .

در بعضی از ولت مترهای دیجیتال از یک رنج استفاده میشه مثلا قسمت ولت یا اهم یک رنج هست و خود مولتی متر به صورت اتوماتیک رنج مناسب

رو انتخاب میکنه . در ضمن عرض کنم که برای اندازه گیری ( ولتاژ مستقیم و متناوب و همچنین شدت جریان و مقاومت ) مولتی متر های دیجیتالی

مناسبتر هستم چون مقدار دقیق رو با چند رقم اعشار نشون میدن ولی برای امتحان کردن قطعات مولتی متر های عقربه ای بهتر و راحت تر هستن

و رنج اهم چون برای امتحان قطعات استفاده میشه بیشتر مورد استفاده قرار میگیره . اگه سئوالی بود در خدمتم . موفق باشید

ahsanx
24-08-2007, 06:50
دوستان عزیز برای امتحان کردن قطعات باید از رنج اهم استفاده کنید . قطعاتی رو که میشود با اهم متر امتحان کرد محدود هستن مثلا آی سی های

چند پایه رو نمیشه با اهم متر امتحان کرد و باید در مدار یا با اسیلوسکوپ چک کرد ولی ( مقاومتها . دیودها . دیاک . رگلاتور . خازنها رو میشه با اهم

متر تست کرد )

مقاومتها : برای اندازه گیری اهم مقاومت باید رنج رو بنا به مقدار مقاومت تنظیم کرد . اگر روی مقاومتهای معمولی رو نگاه کنید , حلقه های رنگی رو

روی اون میبینید که مقدار مقاومت رو نشون میدن که باید از روی جدول مقدار اون رو پیدا کنید و اهم متر رو روی رنج مناسب بذارید و مقاومت رو چک

کنید البه مدلهای گچی هم هستن که چون اندازه اونها بزرگتر هست , مقدار مقاومت رو روی اونها مینویسن . موقع تست با عقربه ای باید مقدار

مقاومت حدودا با مقداری که اهم متر نشون میده یکی باشه و با دیجیتال باید نسبت به درصد خطای مقاومت مقدار رو نشون بده .

برای تست دیود باید رنج اهم پایین رو انتخاب کنید و در بعضی از مدلها یک رنج جداگانه با علامت دوید روی اهم متر هست که تقریبا میشه گفت که

این رنج با رنج مقاومت پایین x1 یکی هست فقط یه بوق پیزو یا بیزر روی این رنج طراحی شده که با اتصال کامل بوق میزنه و یا میشه بلند گو و سیم

رو با اون تست کرد . برای دیود باید در یک جهت وصل یا اتصال رو نشون بده و از جهت دیگه که وصل کنید باید قطع باشه . اگه در دو جهت وصل یا قطع

بود , دیود سوخته هست .

برای چک کردن خازن شیمیایی باید روی رنج رو x10 بذارید و سیم قرمز به مثبت و سیم مشکی به منفی وصل بشه . اگه سالم باشه در یه لحظه

عقربه اهم متر تا آخر میره و کم کم پایین میاد .

بقیه هم بعدا براتون مینویسم . اگه سئوالی در این مورد داشتید خوشحال میشم کمک کنم . موفق باشید .

potentate85
24-08-2007, 08:23
آقا potentate85 کارت خیلی توپه بازم ادانه بده

سلام ....

خيلي ازتون ممنونم .... من يه هفته اي مي شه رفتم سر كار .... البته بيشتر كار شبكه انجام مي ديم ....

يه چندتا مطلب در مورد تعمير مادر بورد دارم براتون مي زارم .... دنبال فرصت بودم كه تر جمش كنم ..... ولي نشد ... البته به راحتي قابل خواندنه....

اينا رو فعلا بخونين ... براتون چند تا مطلب مي نويسم و مي زارم ....

potentate85
24-08-2007, 08:33
مطلب بالا مال اين لينكه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه سر بزنين .... در مورد بقيه قطعات هم توضيح داده

potentate85
24-08-2007, 08:41
سلام ahsanx عزيز ....

يه سوالي دارم ..... مي خواستم pm خصوصي بدم ... گفتم شايد به درد بقيه دوستان هم بخوره ....

مي خوام هيتر بگيرم .... مارك خوب چي مي شناسي .... هر چقدر هم قيمتش پايين تر بهتر .... در ضمن هويه هم نداشته باشه ....

من قبلا با مارك king kong كار كردم ... بد نبوده ....

ممنون مي شم خبرشو بهم بدي

robert
24-08-2007, 23:28
مطلب بالا مال اين لينكه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يه سر بزنين .... در مورد بقيه قطعات هم توضيح داده

آفرین به تو !!! :46:
احسنت واقعا خیلی قشنگ توضیح دادی !!!
منی که دانشجوی سخت افزارم (( سال دوم )) اینقدر خوب بلد نیستم یعنی اصلا بهمون یاد ندادند که بخوایم یاد بیگریم و فکر کنم اینجور که معلومه اصلا در کل یادمون نمیدن !!!
اینقدر تو بحث پردازنده و الکترونیک و مدار و شبکه و دیجیتال غرق میشوند که اصلا یادشون میره که بابا این pc هم برای خودش کلی اهمیت داره !!!
بازهم ازت تشکر میکنم و میخواستم درخواست کنم که اگه ممکنه ساختار داخلی یه قطعه نسبتا ساده به اسم mouce یا همون موس رو هم توضیح بدی و هینطور هارد رو !!!
با قبول این درخواست آقایی خودتو ثابت کردی !!!
ممنونم:11:

soheilsos
25-08-2007, 13:38
من تعمیر کار نوت بوک هستم اگه سوالی داریم بپرسین

arash rashno
25-08-2007, 21:21
سلام به دو دوست گرامی تعمیر کار
من یه cd رایتر دارم که وقتی که درشو میبندی دوباره بلافاه باز میشه چند بار این کار رو میکنی باز میکنه میبندی تا چراغ میزنه و دیگه باز نمیشه
بعضی وقتها هم همینطوری بدون سی دی صدا میده صداش عین استارت ماشین هست دو سه تا میزنه تموم
رایت میکنه و سیدی هم میخونه ولی این مشکلات رو داره
مثلا سیدی میزاری میده بیرون دوباره میدی داخل تا چراغ بزنه و سی دی رو بخونه
به نظر شما مکشل از کجاست ؟؟؟
ممنون
موفق باشید

ahsanx
26-08-2007, 06:09
سلام به دو دوست گرامی تعمیر کار

من یه cd رایتر دارم که وقتی که درشو میبندی دوباره بلافاه باز میشه چند بار این کار رو میکنی باز میکنه میبندی تا چراغ میزنه و دیگه باز نمیشه بعضی وقتها هم همینطوری بدون سی دی صدا میده صداش عین استارت ماشین هست دو سه تا میزنه تموم رایت میکنه و سیدی هم میخونه ولی این مشکلات رو داره مثلا سیدی میزاری میده بیرون دوباره میدی داخل تا چراغ بزنه و سی دی رو بخونه به نظر شما مکشل از کجاست ؟؟؟
ممنون موفق باشید

دوست عزیز در زیر در سیدی رم , برای باز و بسته شدن در , از یه موتور و چرخ دنده هایی استفاده شده و موقعی که شما در رو میبندید یا باز میکنید

این موتور میچرخه و به وسیله یه تسمه که به چرخ دنده ای متصل هست باعث حرکت در روی ریل میشه و درب رو باز و بسته میکنه و موقع باز و

بسته شدن مثلا بسته شدن , وقتی در به آخر مسیر میرسه یه صامن عمل میکنه و در تو اون حالت قفل میشه و همچنین سوئیچ فشاری کوچکی که

روی مدار زیر در هست رو وصل میکنه که همین باعث قطع برق موتور و چرخش موتور اصلی و در نتیجه خوندن سیدی میشه .

مشکل شما مربوط میشه به تسمه و چون فاسد شده قدرت و نیروی کافی رو به چرخ دنده منتقل نمیکنه و در نتیجه در تا آخر باز یا بسته نمیشه یعنی

موقع باز و بسته شدن تا آخر مسیر رو نمیره و قفل نمیکنه و کلید فشاری هم عمل نمیکنه و در نتیجه در تا موقعی که مسیر رو کامل طی نکنه و در

قفل نشه و سوئیچ عمل نکنه .

برای اینکه مطمئن بشی میتونی موقع بستن در وقتی که به آخر رسید اونو با دست فشار بدی و اگه با فشار دادن در مشکلی نبود باید این کارها رو

انجام بدی :

شما باید بعد از تمیز کردن چرخ دنده ها , یه مقدار گریس به چرخ دنده ها و همچنین دنده های در بزنی تا خیلی راحت و به نرمی باز و بسته بشه . بعد

از این کار تسمه رو عوض کنی . البته سعی کن که تسمه همون سایز باشه . بعد هم امتحان کن اگه بازم مشکل داشت ( که نداره ) باید موتور رو چک

کنی شاید ضعیف شده باشه و همچنین کلید فشاری و قسمتی که اون کلید رو فشار میده , چک کنی . دوست عزیزم جناب potentate85 عکسهای

اون قسمت رو در پستهای قبلی گذاشتن . باید عرض کنم که در بیشتر مواقع با تمیز کردن و گریس کاری و در نهایت تعویض تسمه , مشکل حل

میشه . اگه سئوالی داشتی بپرس . موفق باشی

سیاوش با مرام
26-08-2007, 10:35
با سلام به دوستان گلم
یه سئوال دیگه همه کشها در سیدی رامها یه سایز هستند یا مثله کشهای موتور ظبط صوت با هم متفاوت هستند آخه همینقدر که شل بودن مشکل زا هست فکر کنم سفت بودن هم باعث خیلی سریع بازو بسته شدن در بشه و ممکنه به استپ پایین در آسیب برسونه درسته ؟؟
راهنمایی کنید لطفا

potentate85
26-08-2007, 11:43
با سلام به دوستان گلم
یه سئوال دیگه همه کشها در سیدی رامها یه سایز هستند یا مثله کشهای موتور ظبط صوت با هم متفاوت هستند آخه همینقدر که شل بودن مشکل زا هست فکر کنم سفت بودن هم باعث خیلی سریع بازو بسته شدن در بشه و ممکنه به استپ پایین در آسیب برسونه درسته ؟؟
راهنمایی کنید لطفا

سلام....
بله اندازه هاي مختلفي دارن .... براي خريد بايد تسمه ي جديد درون تسمه اي كه گشاد كرده ... قرار بگيره

AEZ_Best
26-08-2007, 14:03
من يك cd Writer TDK دارم وقتي به كامپيوتر وصل ميكنم چراغ آن روشن ميشود (دائم) ونه درب آن باز مي شود و نه ويندوز آنرا ميشناسد كمك كنيد

shahyar_2005
30-08-2007, 09:11
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه دوستان عزيز و گرامي

لطفا مديران و متخصصان و همه دوستان وارد در امور تعميرات سخت افزاري پاسخ كلي و كامل

و دقيقي به سوالات زير بدهند.

دوستان عزيز مشكل من با سي دي رام و رايتر ASUS

مشکل من از اينجا اغاز شد که من مي خواستم سي دي رام را آپديت کنم تا شايد بهتر تر از

قبل کار کند ولي مشکل بيشتر شد يعني اينکه من هنگامي که به سايت خود شرکت ايسوز

رفتم و فايل مربوط به مدل سي دي رام را دانلود کردم که حدود 679 کيلوبايت حجم داشت و

دقيقا هم براي مدل سي دي رام من بود را برداشتم بعد از دانلود کامل فايل ؛ فايل مربوطه را باز

کردم که نوشته بود دکمه استارت و من نيز روي دکمه استارت کليک کردم و شروع به آپديت

شدن کرد و تا هشتاد و هفت درصد هم نوار نشان گر روي نرم افزار پر شده بود ديدم که ويندوز

هنگ کرده است نيم ساعت صبر کردم گفتم شايد از اين حالت هنگ ويندوز در بياد ديدم که

هنگ کرده که کرده و ديگه در بيا نيست و از روي کيس کامپيوتر ري استارتش کردم و از اون موقع

تا به حال کار نمي کند يا به عبارتي درب سي دي رام که از روي کيس هستش ديگر با دکمه اي

که روي ان هست باز نمي شود اصلا؟ ( يعني همان دكمه روي سي دي رام براي باز و بسته

كردن دربش هست را مي گويم )

فايل مربوط به سي دي رام در ديوايس منيجر به طور کلي پاک شده است؟

( از هر دو ويندوز پاك شده اند )... .

سي دي رام و رايتر هم که هر دوشون يکي هستند کلا کار نمي کنند؟

توجه : در ضمن من فايل اپديت را دقيق بر داشته بودم و براي ويندوز اکس پي بود که من هم در

ويندوز اکس پي فايل را اجرا کردم پس در مورد فايل مطمنم دقيق فايل را دانلود و اجرا کردم

.من دوتا ويندوز بر روي سيستمم دارم كه يك از انها اكس پي سرويس پك 2 حرفهاي هستش و

ديگري ويندوز 2000 سرور هستش.

--------

مدل سي دي رام و رايتر من به صورت زير است :

ASUS CRW-5224A

فايل اپديت را از سايت زير دانلودش كردمش :

--------

لطفا دوستان عزيز من را راهنمايي کاملي و دقيقي بکنيد که چه کار کنم تا مشکلات بالا حل

شود؟

با تشکر از همه دوستان.

ahsanx
03-09-2007, 04:48
دوست عزیز شما در device manager بر روی گزینه dvd/cd-rom Drives راست کلیک کن و گزینه اول یعنی scan for .... رو بزن اگه باز هم نیومد

چک کن ببین که در صفحه مشکی رنگ اول که کامپیوتر رو روشن میکنی نام سیدی رم هست یا نه . یا اینکه به Setup برو و در اونجا چک کن ببین که

اسم سیدی رم رو میبینی و اینکه اصلا سیدی رم شما Ditect میشه یا نه در ضمن Slave و Master رو هم چک کن یعنی در پشت سیدی رم اون رو

عوض کن و یا در همون Setup عوضش کن شاید مشکل حل شد . اگر هم جواب نداد نتیجه رو کامل بگو تا دوستان نظر بدن . موفق باشی

shahyar_2005
03-09-2007, 09:41
با عرض سلام و خسته نباشيد دوباره به شما دوست عزيز و گرامي .

دوست عزيز شما متني را كه گذاشته بودم و مشكلم را به طور كامل شرح داده بودم را نخوانديد

لطفا اون متن را كه در پايين پايين صفحه است و در تاپيك زير مي باشد يك بار به طور كامل بخوانيد

من در انجا گفتم كه :

كلا فايل مربوط به سي دي رام و رايتر از ديوايس منيجر و ويندوز پاك شده اند.

( از هر دو ويندوز اكس پي و 2000 پاك شده اند)... .

من دوباره مي گويم لطفا متني را كه در تاپيك زير گذاشتم را به طور كامل بخوانيد.

لطفا پاسخ كامل و كلي و دقيقي را بدهيد.

با تشكر دوباره .

sanam.b
03-09-2007, 12:56
خیلی عالیه دست شما درد نکنه به من خیلی کمک کرد امیدوارم همچنان ادامه پیدا کند

amfa
09-09-2007, 20:04
cd writer asus 52 24 52 دارم اول از اینجا شروع شد که چند روز پیش به سیدی ها ی سالم گیر میداد و فقط بعضی قسمتهای سیدی ها رو میخوند ولی از امروز هیچ سیدی رو نمیخونه و موتور سیدی میچرخد ولی نه بطور معمولی بلکه چند لحظه یکبار و یه صداهای غیر معمول
بعد از یکی دو دقیقه ویندوز سیدی رو بعنوان سیدی خام میشناسه !!!!
لنز را با پنبه و الکل تمیز کردم فایده نداره . ایراد از کجاست ؟؟ چه کارش کنم .در ضمن دیتکت هم میشه/؟ عمر دستگاه : 4 سال است
در ضمن روی سیدی ها یه خطای مشکی رنگ میندازه روی قسمت نقره ای رنگ نزدیک سوراخ وسط سیدی ولی خش نیست/!!!!:41::41::41::13::13::13:

potentate85
11-09-2007, 06:20
سلام...

مشكل رايتر شما optice اونه كه عمرش تموم شده .... در مورد خطاي مشكي نمي دونم .... مي تونه ماله پرزهاي بالاي موتور باشه ....

saghar_sh
14-09-2007, 17:23
من هم دوتا مشکل دارم مونیتورم یهو نورش زیادمیشه اینو جواب بدین تا مشکل دیگه امو بنویسم

hadi_mpo
15-09-2007, 12:11
تا پیکتون حرف نداشت.
بسیار عالی و کاربردی بود.
برای ماها که مهندس کامپیوتریم ولی چیزی از تعمیر سرمون نمیشه عالیه.
از آقایان potentate85 و ahsanx کمال تشکر را دارم.

منم یه مشکل دارم.
دی وی دی رایتر لپ تاپم سی دی هارو نمی خونه ( خالی نشون میده) ودی وی دی هارم میخونه ولی نه مثل قبل.
نظرتون چیه؟

saghar_sh
15-09-2007, 18:13
چرا جواب نمیدین؟

hadi_mpo
19-09-2007, 09:00
حدود یک هفته ای میشه خبری از اساتید نیست!

تاپیک سرعت رشد خیلی خوبی داشت ،نمیدونم چی شد یکدفعه!

saghar_sh
20-09-2007, 06:01
این اساتید کی هستند که جواب نمیدن. بابا یکی بیاد دیگه
خوابتون برده. مونیتورم بسوزه خسارت میگیرم ازتون

javadshahvand
23-09-2007, 14:18
اینم یه سایت برای شناسایی و رفع عیب قطعات سیستم بصورت نمودار

saghar_sh
24-09-2007, 05:53
سلام بعد از یه ماه اومدین سایت خارجی دادین؟:18:
دمتون گرم

hadi_mpo
01-10-2007, 11:00
تاپیک به این خوبی چرا هیشکی پست نمیده پس؟

اساتید کجا رفتین؟

somayeh_63
01-10-2007, 15:37
این مادربرد من (شایدم مال مادربرد نباشه) یه قطعه ی اضافی داره
اینم عکسش

یه تاپیک هم براش زده بودم
اما اقای مدیر گفت اینجا مطرحش کنم
پس منتظر جوابم بدونم این قطعه واقعا اضافیه یا به درد میخوره؟
چکارش کنم؟ واقعا باهاش خورشت درست کنم؟
کامپیوترم تا حالا که بیشتر از یه ماه از روش گذشته که این قطعه اضافی پیدا شده، هیچ مشکلی پیدا نکرده

a.toraby
05-10-2007, 02:05
سلام عرض می کنیم
من یه مشکل عجیبی با کارت گرافیکم پیدا کردم.:41: هر وقت کارت گرافیک رو می زارم روی سیستم و سیستم رو روشن می کنم انگار که اصلاً هیچ کدوم از قطعات سیستم حتی رم یا هارد رو نمیشناسه. مونیتور هم تو همون حالت خاموش باقی میمونه و هیچ پیغامی نشون داده نمیشه. :45:هیچ بوقی هم زده نمیشه. نمی دونم چرا این جوری شده. تا همین دیروز خوب کار می کرد. اما نمی دونم یه دفعه چش شد؟؟؟؟:23:

وقتی کارت گرافیک رو در میارم سیستم با کارت آنبورد بدون هیچ مشکلی بالا میاد. جون هر کی دوست دارید کمک کنید. :42:همش دو ماه نیست این کارت گرافیک رو خریدم.:37:
مادربوردم گیگا هست و کارت گرافیکم nvidia fx 5500 AGP هستش. روی کارت گرافیک هم خوب بررسی کردم هیچ اثری از سوختن IC نیست در ضمن فن روی کارت هم کار میکنه.

Lord_theOne
05-10-2007, 04:17
روي يك سيستم ديگه امتحانش كن اگر ج.اب داد سالم هست
برو توي Setup تنظيمات را Load Defult‌را بزن دوتاشو تا تنظيمات بحالت اول برگردد ببين مشكلت بر طرف مي شود يا نه

javadshahvand
05-10-2007, 10:36
سلام عرض می کنیم
من یه مشکل عجیبی با کارت گرافیکم پیدا کردم.:41: هر وقت کارت گرافیک رو می زارم روی سیستم و سیستم رو روشن می کنم انگار که اصلاً هیچ کدوم از قطعات سیستم حتی رم یا هارد رو نمیشناسه. مونیتور هم تو همون حالت خاموش باقی میمونه و هیچ پیغامی نشون داده نمیشه. :45:هیچ بوقی هم زده نمیشه. نمی دونم چرا این جوری شده. تا همین دیروز خوب کار می کرد. اما نمی دونم یه دفعه چش شد؟؟؟؟:23:

وقتی کارت گرافیک رو در میارم سیستم با کارت آنبورد بدون هیچ مشکلی بالا میاد. جون هر کی دوست دارید کمک کنید. :42:همش دو ماه نیست این کارت گرافیک رو خریدم.:37:
مادربوردم گیگا هست و کارت گرافیکم nvidia fx 5500 AGP هستش. روی کارت گرافیک هم خوب بررسی کردم هیچ اثری از سوختن IC نیست در ضمن فن روی کارت هم کار میکنه.

فکر کنم بردت مشکیه

کارتت سوخته باید بدی گارانتی شک نکن

a.toraby
05-10-2007, 12:43
فکر کنم بردت مشکیه

کارتت سوخته باید بدی گارانتی شک نکن
آره اتفاقاً بوردش سیاه هستش. جریان چیه؟ این بورد سیاه مشکل داره؟
روی یه سیستم دیگه هم امتحان کردم. بالا نیومد. البته مادربورد اون هم عین مادر بورد خودم بود. حالا ببرم گارانتی قبول می کنه؟ یعنی درست میشه؟:13:

راستی من چند وقت پیش یه مشکلات دیگه ای با سیستمم داشتم. فکر می کنم مادر بوردم مشکل داره که کارت گرافیکمو سوزونده. من دو تا هارد روی سیستم دارم. همین دو هفته پیش یه طوری شده بود پارتیشن های هارد دوم نشون داده نمی شد. بعضی وقت ها هم فقط یکی دوتاش نشون داده می شد. هارد رو روی یه سیستم دیگه گذاشتم مشکلی نداشت. اما بعدها این مشکل خود به خود حل شد. یا این که قبل از اون یه چند روزی هر چی dvd رایت می کردم می سوخت. باز dvd writer رو که روی سیستم دیگه امتحان کردم کار کرد. بعد که دوباره رو سیستم خودم امتحان کردم مشکلی نداشت و الان مثل بچه آدم رایت می کنه . بعد از همه این اتفاقات بود که کارت گرافیکم این جوری شد ولی این بار دیگه به حالت عادی برنگشت و کاملاً پکید:41:

javadshahvand
05-10-2007, 12:55
برد های ضعیفی هستند این نوع برد خیلی مرجوعی داده

اره بده گارانتی ردیف میکنن معمولاً هم ایراد از كريستال یا ترانزيستورهاي پشت كانكتور

javadshahvand
07-10-2007, 11:29
راه هایی وجود دارد که بدون نیاز به تخصص افراد ماهر میتوان پی به عیب سخت افزارهای مشکل دار خود ببرید. این ترفند اگر چه يك راهنماي جامع براي عيب زدايي از كامپيوترتان نيست اما مي تواند شما را به سمت يافتن مشكل كامپيوتر راهنمايي كند. مطمئنأ پیدا کردن عیب کامپیوتر توسط شخص خودتان بسیار شیرین تر از تشخیص آن توسط یک تعمیرکار با تجربه است!

اگر بعد از فشردن دكمه power ، كامپيوتر روشن نشد

بررسي كنيد آيا سيم برق متصل است؟ آيا سر ديگر سيم برق متصل شده است؟ سوييچي كه در پشت كامپيوترتان وجود دارد چك كنيد. از اتصال صحيح منبع تغذيه به مادربرد اطمينان حاصل كنيد. اگر هيچ يك از اين كارها نتيجه نداد در مرحله بعد هر چيزي را كه به مادربرد متصل است به غير از كابل برق، سيم دكمه power، كارت گرافيك، حافظه RAM و CPU را جدا كنيد. اگر باز هم سيستم بالا نمي آيد يك يا دو قطعه از سيستم شما معيوب است. در اين مورد به احتمال زياد مادربرد يا منبع تغذيه Case شما اشكال دارد.

اگر سيستم روشن مي شود ولي بوق نمي زند يا بالا نمي آيد

ابتدا همه اتصالات را چك كنيد و دوباره امتحان كنيد. در صورتي كه اين عمل مؤثر نبود، بهترين كار اين است كه مانند بالا همه چيز را به غير از سيم دكمه power، كارت گرافيك، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا كرده و دوباره امتحان كنيد.
اگر كامپيوتر به خوبي شروع به كار كرد كامپيوتر را خاموش كنيد و هر بار يك قطعه را متصل كرده و سپس كامپيوتر را روشن كنيد تا جايي كه مشكل را پيدا كنيد ولي اگر كامپيوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً يك يا چند قطعه معيوب داريد(CPU ،RAM، مادربرد و منبع تغذيه).

كامپيوتر روشن مي شود و متناوبا‎ً بوق مي زند، بالا مي آيد

ببينيد آيا حافظه RAM شما بدرستي نصب شده است اگر لازم است آن را بيرون آوريد و دوباره جا بزنيد.
سيستم روشن مي شود يك سري بوقهاي سريع مي زند، بالا نمي آيد
توجه داشته باشید که اگه رم در اسلات خود به درستی قرار نگرفته باشد باعث معیوب شدن رم میشود
ببينيد آيا كارت گرافيك به درستي روي اسلات AGP نشسته است يا خير.اگر مقدار كمي از كارت گرافيك خارج از اسلات AGP باشد سيستم بالا نمي آيد.
چند مشكل ديگر هم وجود دارد كه بوسيله اين بوقها شناسايي مي شود اما دو مورد بالا معمول ترين موارد هستند.
اگر سيستم بالا مي آيد ولي مشكلاتي را مشاهده مي كنيد در اين جا دو مشكل عمده ذكر مي شود. كامپيوتر شما در هنگام نصب سيستم عامل بارها از حركت باز مي ايستد علت آن مي تواند گرماي CPU باشد بخصوص CPU هاي شركت AMD يا CPU هاي قديمي تر شركت INTEL. چك كنيد آيا فن CPUبخوبي عمل مي كند و چك كنيد آيا هيت سينك (قطعه آلومينيومي كه روي CPU ) بخوبي نصب شده است و با سطح CPU كاملاً موازي است. مطمئن شويد از هيت سينكي استفاده مي كنيد كه ساخت سازنده CPU شماست. هيت سينك اگر درست نصب شود بيش از آنچه نياز است خنك كاري انجام مي دهد.

مشكلات زيادي در سيستم عامل همراه با صفحات آبي كه ظاهر مي شود داريد

خطاهايي كه در هنگام كپي كردن فايل هاي Set up بوجود مي آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XP، به احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبي است كه در آنها Page Fault ديده مي شود يقيناً مشكل از حافظه RAM شماست

hadi_mpo
09-10-2007, 12:10
سلام

دی وی دی رایتر لپ تاپ من مدتی است سی دی ها رو نمیخونه. فقط دی وی دی میخونه.
هر چی گشتم اون پتانسیومتر رو پیدا نکردم. دو تا پیچ کوچیک کنار هم بود به اونا شک کردم ولی هر چی تغییرشون دادم سی دی رو نخوند.فقط یکبار سی دی رو خوند اونم با سر و صدای زیاد.
دی وی دی رو میخونه بدون سر و صدا. سی دی ها رو هم خالی میشناسه.یعنی چند بار تق صدا میده و دیگه هیچ کاری نمیکنه.

رفقا کمک کنید لطفا!

javadshahvand
09-10-2007, 12:23
سلام

دی وی دی رایتر لپ تاپ من مدتی است سی دی ها رو نمیخونه. فقط دی وی دی میخونه.
هر چی گشتم اون پتانسیومتر رو پیدا نکردم. دو تا پیچ کوچیک کنار هم بود به اونا شک کردم ولی هر چی تغییرشون دادم سی دی رو نخوند.فقط یکبار سی دی رو خوند اونم با سر و صدای زیاد.
دی وی دی رو میخونه بدون سر و صدا. سی دی ها رو هم خالی میشناسه.یعنی چند بار تق صدا میده و دیگه هیچ کاری نمیکنه.

رفقا کمک کنید لطفا!

فریم وارشو بگیر آپدیت کن

ghasempoor_m
14-10-2007, 11:04
سیستمم سالم بود ولی فن سی پی یوش خیلی صدا می کرد، از وقتی فن رو عوض کردم دیگه اصلا بالا نمی آد، یعنی اون صفحه اول میاد که مربوط به مادربرده و نوع مادربرد رو میزنه ولی بوقی چیزی نمیزنه و همونطور می مونه. به نظر شما سی پی یو سوخته؟ یا مادربرد مشکلی پیش اومده براش؟

javadshahvand
14-10-2007, 11:24
سیستمم سالم بود ولی فن سی پی یوش خیلی صدا می کرد، از وقتی فن رو عوض کردم دیگه اصلا بالا نمی آد، یعنی اون صفحه اول میاد که مربوط به مادربرده و نوع مادربرد رو میزنه ولی بوقی چیزی نمیزنه و همونطور می مونه. به نظر شما سی پی یو سوخته؟ یا مادربرد مشکلی پیش اومده براش؟

احتمالاً فن رو درست جا نزدی دوباره جا بزن اگه پیغام میده تایپ کن اینجا

ghasempoor_m
14-10-2007, 11:28
پیغامی که نمیده ، فقط صفحه اول میاد که مدل مادربرد رو اعلام میکنه، همون میاد، فن پاور و فن سی پی یو و اینا کار میکنن ولی اون بوق اولیه که سیستم موقع بالا اومدن میزنه رو نمیزنه و همونطور رو همون صفحه میمونه

javadshahvand
14-10-2007, 11:42
پیغامی که نمیده ، فقط صفحه اول میاد که مدل مادربرد رو اعلام میکنه، همون میاد، فن پاور و فن سی پی یو و اینا کار میکنن ولی اون بوق اولیه که سیستم موقع بالا اومدن میزنه رو نمیزنه و همونطور رو همون صفحه میمونه

پس یه بار سی پی یو با فن رو دربیار دوباره جا بزن

ghasempoor_m
14-10-2007, 12:04
دوست عزیزم، ظاهرا مشکل از پاور بود، عوضش کردم و مشکل حل شد. به هرحال بینهایت از راهنمائیهای شما سپاسگذارم.

hadi_mpo
22-10-2007, 09:04
فریم وارشو بگیر آپدیت کن
خيلي گشتم ولي فريمورشو گير نياوردم.

مدلش _NEC هستش.مدل لپ تاپ HP Pavilion ZE5600 هست.

Behrooz_Processor
22-10-2007, 12:48
Salam Aliye Edame bede naomid nasho hadeaghalesh ne ke angize va khalaghiyato yadgiri khodet behtaro bishtar mishe :D:X

ali12gs
28-10-2007, 13:07
کسی می تونه در مورد تعمیر مادربرد به من کمک کنه ؟ من تاحدودی تعمیر کرده ام .

ghasempoor_m
28-10-2007, 14:03

ظاهرا فقط یه بار بعد از تعویض پاور سیستم روشن شد و دیگه قصد روشن شدن نداره، به نظر شما مادربوردش مشکل نداره؟

Lord_theOne
28-10-2007, 21:16
مادربرد هم عوض كن ببين مشكل دارد دوباره

shahramkh59
28-10-2007, 21:56
سلام دوستان گل من یه سوال داشتم من امروز یک پرینتر hp laserjet 1018 خریدم بار اول به همان روشی که باید اول نصب کرد بعد یو اس پی جا زد عمل کردم درست شد و کار افتاد که البته هنگام نصب usp این عبارت را هم در حین نصب داد usb device not recognized اما درست شد وپرینت گرفت اما وقتی که کامپیوتر را خاموش و دوباره روشن کردم دیگر پرینت نگرفت برای همین پرینت را دوباره نصب کردم ولی ایندور هر کار میکنم پرینتر نصب نمیشه خواهش میکنم اگر می تونید راهنمایی کنید

mohammad_tz66
28-10-2007, 23:48
سلام دوستان گل من یه سوال داشتم من امروز یک پرینتر hp laserjet 1018 خریدم بار اول به همان روشی که باید اول نصب کرد بعد یو اس پی جا زد عمل کردم درست شد و کار افتاد که البته هنگام نصب usp این عبارت را هم در حین نصب داد usb device not recognized اما درست شد وپرینت گرفت اما وقتی که کامپیوتر را خاموش و دوباره روشن کردم دیگر پرینت نگرفت برای همین پرینت را دوباره نصب کردم ولی ایندور هر کار میکنم پرینتر نصب نمیشه خواهش میکنم اگر می تونید راهنمایی کنید

سلام
من هم مشکل پرینتر شما را داشتم . یه بار پرینت می کرد یه بار نه . من پس از پرس و جوی زیاد فهمیدم که مشکل مربوط به کابل هست . این کابل های معمولی سفید رنگ که معمولا قیمتشون 1000 تومان هست روی hp خوب کار نمی کنه . مشکل من من با خرید یه کابل مشکی hp اصل چینی که قیمتش هم 4500 تومان بود حل شد . الان پرینتر خیلی خوب کار می کنه .
:20:

shahramkh59
29-10-2007, 07:57
محمد جان خود فروشنده ام گفت ممکنه کابل خراب باشه دقیقا هم 1000 تومان خریدم پس چرا دیگه نصب نمیشه

mohammad_tz66
29-10-2007, 15:54
محمد جان خود فروشنده ام گفت ممکنه کابل خراب باشه دقیقا هم 1000 تومان خریدم پس چرا دیگه نصب نمیشه

سلام
پرینتر من هم اول در موقع نصب در ویزارد setup پرینتر پیغام می داد که پرینتر تشخیص داده نشد و اصلا پرینتر روی بعضی از ویندوزها نصب نمی شد . احتمالا پرینتر با usb 2.0 سازگار هست اما نوع usb کابل usb 1.1 هست و برای همین پیغام "usb device ..." نمایش داده می شود یعنی دستگاه usb تشخیص داده نشد . مشکل نصب و کار با پرینتر با تعویض کابل با کابل اصل حل می شه .

shahramkh59
30-10-2007, 23:14
بله با تعویض کابل درست شد محمد جان ممنون

javadshahvand
06-11-2007, 16:15

masoud debug
11-11-2007, 22:44
ممنون میشم اگه برای هر کدام از قسمتهای سخت افزارهای کامپیوتر کتاب به زبان فارسی معرفی کنین که حاوی تصویر و رفع عیب سخت افزاری و آموزش تکنولوژی ساخت اون قطعه کامپیوتر باشه

سیاوش با مرام
28-11-2007, 18:14
با سلام مثله اینکه از دوستان قدیمیمون خبری نیست
با با این دوتا سی دی رام من از هر 20 بار یه بار دتکت میشن وقتی سیستم رو روشنش میکنم چراغاشون روشن میشه درشم باز میشه اما ایکنش نمی یاد

javadshahvand
28-11-2007, 18:17
با سلام مثله اینکه از دوستان قدیمیمون خبری نیست
با با این دوتا سی دی رام من از هر 20 بار یه بار دتکت میشن وقتی سیستم رو روشنش میکنم چراغاشون روشن میشه درشم باز میشه اما ایکنش نمی یاد

کابل دیتا رو عوض کن

panizgraphic
29-11-2007, 22:31
سلام دوست عزیز من همون صفحه های اول رو دیدم اگه میشه داخل عکس ها روی آن قطعه (ای سی و خازن و...) یک علامت بکسید خوب میشه چون خیلی ها مثل من اسمشونو نمیدونم بعد یک محل خوب برای خرید لوازم خرده مثل اپتیک و ... معرفی نید.
مرسی

panizgraphic
29-11-2007, 23:06
سلام دوباره.
من درایور های یک دستگاه رو با آل درایور نصب کردم چون سی دی هاش گک شده بود بعد از نصب کردن کارت صدا چون درایور خودش نبود سیدی رام و رایتر پرید هر کاری کردم تو device manager سرچ زدم نیومد کابلو کشیدم و زدم نیومد تو بایوس رفتم بود ولی تو ویندوز نبود نمی دونم دیگه چکار کنم می خواستم ببینم کسی می دونه چکار باید کرد البته به غیر از عوض کردن ویندوز. منتظرم .ممنون

amd_9002
26-12-2007, 13:51
با سلاممن یه مشکل رو دارم موقعی که دکمه سی ی رایتر رو می زنم سی دی رایتر می یاد که باز بشه یه تق کوچولو می کنه و باز نمی شه مجبورم با سیم باز کنم یا بعضی وقتها هم باز می شه بگیر نگیر داره راهنمایی میکنید

amd_9002
26-12-2007, 16:33
--------------------------------------------------------------------------------

با سلام اول ازدوستان خواهش می کنم به من بگویید آیا این مادربورد p5GC (asus خوبه در ثانی من یه مدتی که سعی میکنم از برنامه جت آیدیو برای تبدیل فرمت استفاده کنم ولی دستگاه خاموش میشه یا ویندوز های جدید رو سیستم قبول نمیکنه و در اواسط نصب ویندوز دستگاه خاموش میشه ایراد از کجا میتونه باشه یکی از دوستام میگه از بایوس هست در ضمن یه ضربه هم خورده سیستم مشخصات این سیستم هم اینه
پاور :پرتفورن
سی پی یو :3000 فول
رم :512 co2
هارد :مکستور 80 ide بی زحمت کمک کنید واقعا گرفتارشدم

javadshahvand
26-12-2007, 16:41
با سلاممن یه مشکل رو دارم موقعی که دکمه سی ی رایتر رو می زنم سی دی رایتر می یاد که باز بشه یه تق کوچولو می کنه و باز نمی شه مجبورم با سیم باز کنم یا بعضی وقتها هم باز می شه بگیر نگیر داره راهنمایی میکنید

باید تسمه جلوی درب رو عوض کنی

Benygh
26-12-2007, 16:43
باتری بایوس رو در بیارید و سیستمو روشن کنید بعد از بوت شدن خاموش و دوباره بذارین سره جاش و روشن کنید که فکر نکنم از این باشه ....

papijool
26-12-2007, 19:04
سلام دوستان ميخواستم بدونم خريدن يك رم 1 گيگ بهتره يا 2 رم 512

Hamid2010
26-12-2007, 23:17
دو تا 512 ببندي سريعتر ميشه هرچي تعداد رم ها بيشتر بشه سرعت بيشتر ميشه البته هردو رم بايد از يك مارك باشند يعني هر دو يا بايد Kingstone باشند يا هر دو بايد Jel باشند و ... در غير اين صورت سيستم يا بالا نمي ياد يا اگه بالا بياد يه رمت رو ميشناسه

shermanpop
01-01-2008, 14:52
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من یه سیدی رایتر سامسنگ دارم که وقتی وصلش میکنم دتکت میشه و سیستم هم میشناسش ولی وقتی سیدی داخلش میزارم همین که شروع به خوندن سیدی میکنه سیستم ریستارت میشه. حالا چه سیدی خام باشه چه پر. ربتی هم به ویندوز نداره چون خارج از ویندوز هم امتحان کردم همینطور شد. حدود یه یک ماههی هست که اینجوری شده. فریمور جدیدش رو هم از سایت سامسونگ گرفتم و آپدیت کردم ولی باز هم همونجوره.
کابل عوض کردم. سوکت master و sla رو عوض کردم باز هم جواب نداد.
جالب اینجاست که در 5 درصد موارد سیستم ریستارت نمیشه و به خوبی کار میکنه و حتی رایت هم میکنه.
لطفاً راهنمایی کنید.

shermanpop
01-01-2008, 15:41
سلام.
یه سیدی رام asus دارم که وقتی به سیستم وصل میکنم دتکت میشه لنز هم روشن میشه ولی درش بازو بسته نمیشه. وقتی که دکمه روی پنل رو میزنم چراغش روشن میشه ولی درش باز نمیشه. موتوری رو که در رو باز و بسته میکنه رو عوض کردم ولی باز هم همونجوره.
در ضمن این آی سی هم خیلی داغ میکنه. توی عکس نشون دادم.

اگه کسی میتونه راهنمایی کنه. ممنون

saeedsedghi
12-01-2008, 03:07
دوستان با سلام اگر میشه به من کمک کنید من یک سی دی رام Asus دارم بعد چند وقت پیش بازش کردم و دوباره بستمش ولی وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم قسمت پشت سی دی رام داغ می کنه بد جور و دیگه سی دی رام کار نمیکنه لطفا به طور مفصل در این باره توضیح دهید با تشکر از دوستان.

ABRAHAM_MESSENGER
12-01-2008, 11:11
لطفأدر مورد تعویض optic cd-rw نیز صحبت کنید

potentate85
13-01-2008, 14:11
با سلام خدمت دوستان عزیز.
من یه سیدی رایتر سامسنگ دارم که وقتی وصلش میکنم دتکت میشه و سیستم هم میشناسش ولی وقتی سیدی داخلش میزارم همین که شروع به خوندن سیدی میکنه سیستم ریستارت میشه. حالا چه سیدی خام باشه چه پر. ربتی هم به ویندوز نداره چون خارج از ویندوز هم امتحان کردم همینطور شد. حدود یه یک ماههی هست که اینجوری شده. فریمور جدیدش رو هم از سایت سامسونگ گرفتم و آپدیت کردم ولی باز هم همونجوره.
کابل عوض کردم. سوکت master و sla رو عوض کردم باز هم جواب نداد.
جالب اینجاست که در 5 درصد موارد سیستم ریستارت نمیشه و به خوبی کار میکنه و حتی رایت هم میکنه.
لطفاً راهنمایی کنید.

سلام .....

اين مشكل مي تونه به احتمال زياد از پاور سيستمت باشه ... چون مي خواد از سيستم جريان بكشه كه چون پاور نمي كشه ! باعث ريست سيستم مي شه

potentate85
13-01-2008, 14:16
لطفأدر مورد تعویض optic cd-rw نیز صحبت کنید

سلام ...

تا جايي كه من مي تونم كمكتون كنم .... كنار هر optic يه شماره ي نوشته كه از طريق اون مدل optic درايو شما شناسايي مي شه .... و مي تونيد از طريق اون مشابه اون رو تهيه كنيد ...

آخرين باري كه من قيمت داشتم (5-6 ماه پيش) حدود 8000 تومانه ....

و تعويض اون به آسوني انجام مي شه .... (مراجعه به آموزش صفحه ي اول)

potentate85
13-01-2008, 14:21
دوستان با سلام اگر میشه به من کمک کنید من یک سی دی رام Asus دارم بعد چند وقت پیش بازش کردم و دوباره بستمش ولی وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم قسمت پشت سی دی رام داغ می کنه بد جور و دیگه سی دی رام کار نمیکنه لطفا به طور مفصل در این باره توضیح دهید با تشکر از دوستان.

سلام ...

فكر مي كنم شما موقع جا انداختن درب دچار مشكل شديد ... دكمه ي زير درب كه بر روي مسير ريل مانند حركت مي كنه ... و بسته به وضعيت درب به سمت چپ يا راست و يا وسط قرار مي گيره ... و ضعيت هاي متفاوت رو به IC Data اعلام مي كنه ... اين كليد مانند يه اهرم مي مونه كه حتما بايد در مسيرش قرار بگيره ..... اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم

shermanpop
14-01-2008, 04:06
سلام .....

اين مشكل مي تونه به احتمال زياد از پاور سيستمت باشه ... چون مي خواد از سيستم جريان بكشه كه چون پاور نمي كشه ! باعث ريست سيستم مي شه

من روی سیستمم یه سیدی رام و یه دی وی دی رایتر دارمولی برای هیچ کدوم از آنها این مشکل رو ندارم.
فقط این یکی اینجوریه تازه یه مدتیه که اینجوری شده. من خودم احتمال دادم که از موتوری باشه که سیدی رو میچرخونه به خاطر همین هم اقدام به باز کردن و تعویضش کردم ولی گیرم نیومد.
نظر دوستان چیه؟

saeedsedghi
17-01-2008, 13:25
یعنی به نظر شما نباید قطعه ای عوض بشه مثلا همون ic data چون من تو پست های قبلی این رو خونده بودم .

saeedsedghi
17-01-2008, 13:27
بهترین سایت قرآنی و دانلود ایرانی.
p30-------------

saeedsedghi
17-01-2008, 13:28

saeedsedghi
17-01-2008, 13:29
آقا چرا هرچی عکس می فرستم نمایش نمیده تمام این پست های بالا عکس داره.

saeedsedghi
17-01-2008, 19:14
کسی نیست:10::8:.

saeedsedghi
21-01-2008, 08:44
آقا من یک مشکلی دارم نمی تونم مثل همیشه از طریق Cd کامپیوترم رو بوت کنم یعنی مثلا باید وارد ویندوز بشم بعد cd xp رو بگذارم و نصب کنم کمک کنید.

m_kazemi7
21-01-2008, 10:26
سلام وخسته نباشي خدمت دوستان سيستم من با كارت گرافيك آنبوردش بالا نميومد يك كارت گرافيكم گذاشتم براش باز هم بالا نيومد كارت گرافيكم ati است و 100% هم سالم است اگه كمكم كنيد ممنونم

TEC
21-01-2008, 16:27
آقا من یک مشکلی دارم نمی تونم مثل همیشه از طریق Cd کامپیوترم رو بوت کنم یعنی مثلا باید وارد ویندوز بشم بعد cd xp رو بگذارم و نصب کنم کمک کنید.
از CD بوت استفاده نمیکنید شما! اگه CD بوت بزارید مشکلتون حل میشه.

saegheh67
24-01-2008, 21:34
سلام بچه ها
دی وی دی رایتر سونی من چند وقتی مشکل پیدا کرده امیدوارم بتوانید مرا کمک کنید مشکل اون اینه که هر وقتی میخواهد دیسک را بیرون بدهد دیسک را در حالی که در جای خود به شدت می چرخد بیرون میدهد و این کار باعث خط افتادن روی دیسک میشود و همچنین هنگامی که دارد به سختی برای خواندن Dvd تلاش میکند بعضی از اوقات صدای بدی مثل گیر کردن میدهد ولی در خواندن Dvd ها هیچ مشکلی ندارد

fdaliry
26-01-2008, 00:44
سلام
میگن ی دستگاهی است که وصل میشه به مادربرد و هر ایرادی که سیستم داشته باشه را میگه
حتی اگه سیستم بالا نیاد
اگه هست قیمتش چنده؟

javadshahvand
26-01-2008, 10:20
سلام
میگن ی دستگاهی است که وصل میشه به مادربرد و هر ایرادی که سیستم داشته باشه را میگه
حتی اگه سیستم بالا نیاد
اگه هست قیمتش چنده؟

اون کارت تست تر هست -یک سری کد های رو نشون میده که از طریق اون کدها می تونی بفهمید کدام قسمت معیوب هست قیمت 30 تومان هست

fdaliry
26-01-2008, 10:39
اون کارت تست تر هست -یک سری کد های رو نشون میده که از طریق اون کدها می تونی بفهمید کدام قسمت معیوب هست قیمت 30 تومان هست

یک دنیا ممنون
من ی دونه میخام بخرم ایا به درد میخوره(همیشه درست کار میکنه و درست تشخیص میده)
چه مارکیش خوبه؟

amir_infernal
26-01-2008, 11:08
دمت گرم پسر
تاپيك رديفيه
امتحانام تموم شه منم توش مطلب ميزارم

فعلا دنبال 2 تا آدم هستم كه بيان امتحان رياضي و سي پلاس پلاسم رو بدن

dark fear
03-02-2008, 14:50
سلام
pc من یه مشکل داره : (یه مشکل که چه عرض کنم ..... )
تغریبا از همون اول که خریدمش زود به زود دمای cpuش بالا میرفت اما چند وقته دیگه خفن شده
دم به دیقه دماش میشه 60-70 درجه (همیشه وقی کامپیوتر start up میکنه دمای cpu و چند مشخصه
رو بهم گزارش میده)
در ضمن دیگه حتی وقتی هم که خاموش بوده و دماش پایین بوده به سختی روشن میشه حدود 10 بار
یا بیشتر باید ریست بشه (خود به خود ریست میشه) تا تازه پنجره ی لودینگ (نه ولکام) ویندوز نمایان بشه
خیلی مواقع این پنجره نمیاد برای یه لحظه یه صفحه ی آبی رنگ میاد که کلی یاوه به رنگ سفید توش نوشه
و سریع ریست میشه این اتفاق اینقدر میفته تا یه بار پنجره ی لودینگ بیاد و ویندوز بالا بیاد بعضی مواقع وقتی
این پنجره میاد هم درست نمیشه و باز ریست میشه
از کسی پرسیدم گفت امکان نداره دمای cpu اگه به 60 برسه میپوکه !!!
چند جا هم بردمش تعمیر گفتن بس که خاک گرفته سرع داغ میکنه سرویسش میکنن پولشو میگیرن
ولی فرقی نمیکنه (البته زمانی تعمیر برده بودمش که هنوز خفن نشده بود فقط داغ میکرد ولی بلاخره
وقتی خنک میشد بالا میومد)
از استادم پرسیدم گفت احتمالا از مادربوردشه که ریست میشه ولی گفت باید ببینمش

نظر شما چیه ؟ خیلی فوری چون اعصابم خط خطی شده و خون جلو چشامو گرفته ممکنه کار دست کسی
بدم و ناقصش کنم (البته نه از شما دوستان از اطرافیان )

BraveKnight
09-02-2008, 03:10
سلام
من یه سی دی رام ایسوز دارم که وقتی دکمشو میزنم بیرون نمیاد و حتماً باید یه ضربه به درش بزنم تا بیاد بیرون. یه بارم بازش کردم درشو درآوردم چرخ دنده ها و ریلشو تمیز کردم اما تأثیری نداشت. لطفاً اگه میشه رو شکل زیر راهنمایی کنید کدوم قسمتش رو باید تعمیر کنم؟
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

fox7
20-02-2008, 14:03
باسلام خدمت همه اساتید محترم اول از همه از تاپیک خوبتون تشکر میکنم که واقعآ لذت بردم وقتی مطالب را خوندم و معلوماتم چند برابر شد تو زمینه تعمیرقطعات من یک رایتر سامسونگ مدل sw-252f دارم که حدود 6 ماهه خراب شده(نه سی دی میخونه نه رایت میکنه بودن یا نابود سی دی هم تشخیص نمیده انگار توش اصلآ سی دی نیست من با سی دی های نو وکهنه امتحان کردم ولنزشم با مایع تمیز کننده لنز تمیز کردم فرقی نکرد) و اعصابم رو خورد کرده وقتی سی دی توش میذاری موتور اسپلیندر میچرخه(تقریبآ 3 یا 4 ثانیه) و لنزشم نور میندازه و موتور جا به جا کننده هم طبق طریقه تست گفته شده کار میکنه فقط موقعی که سی دی توش هست میبری بالا میاد پائین وقتی خالییه(سی دی توش نیست) موتور اسپلیندر یکم تکون میخوره لنزم نور میندازه بعد خاموش میشه وموتور جابه جا کننده لنز در این حالت تکون نمیخوره فقط قبل از اینکه کاملا خراب بشه موتور اسپلیندرش صدای بلندی میداد مثل موتور جت و بعد گاهی وقتی تو مایههای تق تق صدا میده الان که خیلی دور پائین میچرخه و با صدای ناجور میچرخه مثل همون تق تق موتورم با دست میچرخونم صدای بلبرنگاش میاد و به نظر نمی یاد که تاب داشته باشه وراحت میچرخه رایتر هم کاملآ detect میشه و توی ic های کنترل و.....مورد نداره وهمش سالمه لطفآ کمک کنید ((در مورد برگشتن لنزم یکم توضیح بدید که اصلآ چی هست در ضمن اگه نقشه مدارات قطعات کامپیوتر مثل پاور و رایتر وسی دی رام و........ دارید بزارید چون تو تعمیر خیلی کمک میکنه من خودم چندتایی واسه پاور دارم در اولین فرصت براتون آپ میکنم)) مرسی

fox7
21-02-2008, 10:09
سلام بابا کوجائید تو رو خدا بیاید من دنبال optic رفتم مشکل از اون بود ولی پیدا نکردم :41:
بعد مجبور شدم با اون پتانسیومتر ور رفتن تا اینکه تونستم راش بندازم الان سی دی میخوانه ولی نه سی دی های خام ورایت هم نمیکنه میخواستم راهنمائی کنید
مرسی نزارید این تاپیک بسته شه:40:

potentate85
22-02-2008, 10:04
سلام
من یه سی دی رام ایسوز دارم که وقتی دکمشو میزنم بیرون نمیاد و حتماً باید یه ضربه به درش بزنم تا بیاد بیرون. یه بارم بازش کردم درشو درآوردم چرخ دنده ها و ریلشو تمیز کردم اما تأثیری نداشت. لطفاً اگه میشه رو شکل زیر راهنمایی کنید کدوم قسمتش رو باید تعمیر کنم؟
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام ....

شما بايد اون تسمه ي سمت چپ رو عوضش كنيد

potentate85
22-02-2008, 10:28
دوباره سلام ...

خوشحالم كه اين موضوعي رو كه مطرح كردم ... اين قدر بازديد كننده داشت ...
اما يه گله ي كوچيكم دارم .... چون من از همتون كمك خواستم تا شما هم اين مقالات رو كامل كنين ... چون اولا من رشته ي تحصيلي م نرم افزاره ... و تنها علاقه اي كه داشتم باعث شد يه چيزايي رو ياد بگيرم ...
و چندان مهارت بالايي در تعميرات ندارم ...
اگه كسايي هستن كه تو اين زمينه مهارت دارن .... و يا شاغل در شركت هاي گارانتي قطعات هستن ... و مايل هستن كه با كمك همديگه يه سايت كوچيكه اما پر محتوا رو راه اندازي كنيم .... براي من پيغام خصوصي بگذاريد ... تا با كمك هم اين مقالاتو تكميل كنيم و بخش جواب دادن به سوالات هم از بخش آموزش جدا كنيم ...
خواهشي هم كه دارم اينه كه مطمينا اين سايت نه تنها در آمد زا نيست ... بلكه وقت گير و هزينه بر هم هست ....بنابر اين با نيت درآمدزايي به اين كار نگاه نكنيد ...
بازم از همه ممنونم

SANBOR
22-02-2008, 13:00
سلام دوستان من یک اسکنر hp 3960 دارم کهروشن میشه و کامپیوتر هم اونو میشناسه ولی وقتی برای اسکن چیزی میرم اسکن نمیکنه
راستی وارد برنامه اسکن میشه و سداهای جیغ هم از اسکن می اد ولی براید ان نور در اسکن حرکت کنه که نمی کنه

SANBOR
22-02-2008, 13:03
سلام دوستان من یک اسکنر hp 3960 دارم کهروشن میشه و کامپیوتر هم اونو میشناسه ولی وقتی برای اسکن چیزی میرم اسکن نمیکنه
راستی وارد برنامه اسکن میشه و سداهای جیغ هم از اسکن می اد ولی براید ان نور در اسکن حرکت کنه که نمی کنه
لطفا کمک کنید

ahsanx
25-02-2008, 04:13
سلام بابا کوجائید تو رو خدا بیاید من دنبال optic رفتم مشکل از اون بود ولی پیدا نکردم :41:
بعد مجبور شدم با اون پتانسیومتر ور رفتن تا اینکه تونستم راش بندازم الان سی دی میخوانه ولی نه سی دی های خام ورایت هم نمیکنه میخواستم راهنمائی کنید
مرسی نزارید این تاپیک بسته شه:40:

دوست عزیز شما میتونی پتانسیو متر رو با اسپری تمیز و دوباره تنظیم کنی اگه نشد باید عوض بشه و اگه بازم نشد دیگه از اپتیکه و میتونید با یه تیکه پلاستیک نازک که زیر بوبین میذارید اون رو بالاتر بیارید و دوباره برای مدتی از اون استفاده کنید

ahsanx
25-02-2008, 04:20
لطفا کمک کنید

دوست عزیز شما بعد از چک کردن تسمه یا نوار اصلی که لامپ و ریل رو حرکت میده , باید دو طرف اون رو برای از بین بردن صدا روغنکاری کنی و بعد باید در اول مسیر به دنبال یه کلید سنسور بگردی و اون رو چک کنی که سیمهای اون کنده نشد باشه و یا اصلا شاید خود اون سنسور خراب شد باشه که باید برای چک کردن اون پایه های ورودی و خروجی سنسور رو اتصال بدی که اگه در این حالت اتصال جواب داد سنسور خرابه

ahsanx
25-02-2008, 04:48
سلام
pc من یه مشکل داره : (یه مشکل که چه عرض کنم ..... )
تغریبا از همون اول که خریدمش زود به زود دمای cpuش بالا میرفت اما چند وقته دیگه خفن شده
دم به دیقه دماش میشه 60-70 درجه (همیشه وقی کامپیوتر start up میکنه دمای cpu و چند مشخصه
رو بهم گزارش میده)
در ضمن دیگه حتی وقتی هم که خاموش بوده و دماش پایین بوده به سختی روشن میشه حدود 10 بار
یا بیشتر باید ریست بشه (خود به خود ریست میشه) تا تازه پنجره ی لودینگ (نه ولکام) ویندوز نمایان بشه
خیلی مواقع این پنجره نمیاد برای یه لحظه یه صفحه ی آبی رنگ میاد که کلی یاوه به رنگ سفید توش نوشه
و سریع ریست میشه این اتفاق اینقدر میفته تا یه بار پنجره ی لودینگ بیاد و ویندوز بالا بیاد بعضی مواقع وقتی
این پنجره میاد هم درست نمیشه و باز ریست میشه
از کسی پرسیدم گفت امکان نداره دمای cpu اگه به 60 برسه میپوکه !!!
چند جا هم بردمش تعمیر گفتن بس که خاک گرفته سرع داغ میکنه سرویسش میکنن پولشو میگیرن
ولی فرقی نمیکنه (البته زمانی تعمیر برده بودمش که هنوز خفن نشده بود فقط داغ میکرد ولی بلاخره
وقتی خنک میشد بالا میومد)
از استادم پرسیدم گفت احتمالا از مادربوردشه که ریست میشه ولی گفت باید ببینمش

نظر شما چیه ؟ خیلی فوری چون اعصابم خط خطی شده و خون جلو چشامو گرفته ممکنه کار دست کسی
بدم و ناقصش کنم (البته نه از شما دوستان از اطرافیان )

دوست عزیز پیشنهاد میکنم برنامه speed fan رو نصب کنی و دور فن و مقادیر و دماها رو اینجا بنویسی
در ضمن خمیر سی پی یو و سلامت فن و پایه های اون رو چک کن .
در آخر مدل دقیق سی پی یو و مادر برد رو بذار تا بتونم بیشتر راهنماییت کنم
اگه میتونی تنضیمات setup رو به تنضیمات کارخونه ای برگردون. موفق باشی

ahsanx
25-02-2008, 04:50
دوباره سلام ...

خوشحالم كه اين موضوعي رو كه مطرح كردم ... اين قدر بازديد كننده داشت ...
اما يه گله ي كوچيكم دارم .... چون من از همتون كمك خواستم تا شما هم اين مقالات رو كامل كنين ... چون اولا من رشته ي تحصيلي م نرم افزاره ... و تنها علاقه اي كه داشتم باعث شد يه چيزايي رو ياد بگيرم ...
و چندان مهارت بالايي در تعميرات ندارم ...
اگه كسايي هستن كه تو اين زمينه مهارت دارن .... و يا شاغل در شركت هاي گارانتي قطعات هستن ... و مايل هستن كه با كمك همديگه يه سايت كوچيكه اما پر محتوا رو راه اندازي كنيم .... براي من پيغام خصوصي بگذاريد ... تا با كمك هم اين مقالاتو تكميل كنيم و بخش جواب دادن به سوالات هم از بخش آموزش جدا كنيم ...
خواهشي هم كه دارم اينه كه مطمينا اين سايت نه تنها در آمد زا نيست ... بلكه وقت گير و هزينه بر هم هست ....بنابر اين با نيت درآمدزايي به اين كار نگاه نكنيد ...
بازم از همه ممنونم

دوست عزیز خوشحالم از اینکه بازم در خدمت شما دوست عزیز هستم
برای من مشکلی در حین کار پیش اومد که منجر به نابینایی من برای مدتی شد , حالا که یکم بهتر شدم باز در خدمت دوستان هستم

fox7
26-02-2008, 16:59
خیلی خوشحالم که جوابم رو دادید و برگشتید......... مرسی

masood hashemy
27-02-2008, 10:31
با سلام
رايتر من ديگر سي دي نمي خواند يعني خيلي از اون استفاده كردم و چشم عزيزش خيلي ضعيف شده اون رو هم تميز كردم ولي باز هم ... حال مي خواهم آن را درست كنم ولي اطلاعات خاصي درباره اين چشم ها ندارم فقط ديدم يك لنز دارد و يك توليد كننده باريكه ليزر. آيا درست كردن آن ممكن است؟ براي تهيه قطعات لازم بايد يه كجا مراجعه كنم؟
با تشكر

amir-hossein
27-02-2008, 23:32
سلام. من یه رایتر samsung 48.24.48 دارم .(تقریبا 6 سالشه)
وقتی که داره cd رو میخونه یا داره write میکنه و سرعتش چرخشش زیاد هست یه صدای بدی از توش میاد بیرون
اینجوری (قیییییییییییییییییییییژ) و سرعتش کم میشه . یه بار هم cd توش پودر شد . ولی هنوز کار میکنه . چیکارش کنم که درست بشه ؟
-------------------------------------------------
یه cd rom asus هم دارم که یه روز از روی کنجکاوی وصلش کردم به آداپتور 12 ولت و از اون روز دیگه وقتی به کامپیوتر وصل کردم اصلا کار نکرد حتا بیرون هم نمیاد . کامپیوتر هم اصلا نمیارتش. به نطر شما به لقاح الله پیوسته یا قابل تعمیره ؟
دم شما گرم

ahsanx
28-02-2008, 05:17
با سلام
رايتر من ديگر سي دي نمي خواند يعني خيلي از اون استفاده كردم و چشم عزيزش خيلي ضعيف شده اون رو هم تميز كردم ولي باز هم ... حال مي خواهم آن را درست كنم ولي اطلاعات خاصي درباره اين چشم ها ندارم فقط ديدم يك لنز دارد و يك توليد كننده باريكه ليزر. آيا درست كردن آن ممكن است؟ براي تهيه قطعات لازم بايد يه كجا مراجعه كنم؟
با تشكر

دوست عزیز اول از هر کاری پتانسیو متر اون رو تمیز و تنظیم کن البته قبلش جای اصلی رو با لاک

علامت بزن که اگه جواب نداد اونو سر جاش برگردونی , و در صورت خرابی عوضش کن

از اون که مطمئن شدی باید به سراغ بوبینها بری و از سلامت اونها هم مطمئن بشی و در آخر اگه

موارد بالا مشکلی نداشت , قسمت شیشه ای لنز مشکل داره که یا باید یه لنز دیگه رو فدا کنی و

یا اونو بالا بیاری که چند روش برای این کار هست اگه خواستی انجام بدی تا برات توضیح بدم .

موفق باشی

ahsanx
28-02-2008, 05:31
سلام. من یه رایتر samsung 48.24.48 دارم .(تقریبا 6 سالشه)
وقتی که داره cd رو میخونه یا داره write میکنه و سرعتش چرخشش زیاد هست یه صدای بدی از توش میاد بیرون
اینجوری (قیییییییییییییییییییییژ) و سرعتش کم میشه . یه بار هم cd توش پودر شد . ولی هنوز کار میکنه . چیکارش کنم که درست بشه ؟
-------------------------------------------------
یه cd rom asus هم دارم که یه روز از روی کنجکاوی وصلش کردم به آداپتور 12 ولت و از اون روز دیگه وقتی به کامپیوتر وصل کردم اصلا کار نکرد حتا بیرون هم نمیاد . کامپیوتر هم اصلا نمیارتش. به نطر شما به لقاح الله پیوسته یا قابل تعمیره ؟
دم شما گرم

دوست عزیز این صدا که میگی مربوط به موتور اصلی هست که سیدی رو میچرخونه .

اگر به علت شکستن سیدی این مشکل به وجود اومده , به احتمال زیاد راهی نداره و باید این موتور

عوض بشه . میشه گفت مدلهای سامسونگ این نقطه ضعف رو دارن که دور موتور خیلی بالاست

مخصوصا در سیدیهای بازی و دیتا که اگه خش هم داشته باشه برات پروازم میکنه و با یه ترک یا

خمیدگی کوچیک باعث شکستن یا بهتر بگم انفجار سیدی میشه

برای اینکه مطمئن بشی که موتور خرابه یا نه باید در سیدی رام رو باز کنی و اونو تکون بدی یا

قسمتی رو که سیدی روی اون جا میافته رو با دست بچرخونی و اگه در این حالت صدای خشخش

یا صدایی مثل شیشه خورده داد, موتور باید عوض بشه ولی اگه صدا نداد و فقط کمی سفت بود

شما میتونی با مقداری روغنکاری و زدن گریس ( چرخ دنده ) به موتور , مشکل رو حل کنی .

اگه سئوالی داشتی در خدمتم .

در مورد اونیکی که به 12 ولت وصلش کردی باید بگم مقدار برق موردی نداره ولی شما جای مثبت

و منفی رو اشتباه زدی که باعث سوختن آی سی رگلاتور شده که میتونی به راحتی عوضش کنی

حتی اگه مینیاتوری باشه میتونی مدل عادی یعنی اندازه بزرگ رو به جای اون به مدار وصل کنی

اگه تونستی یه عکس از مدار اون بذار تا قطعه سوخته ومقدار و شماره قطعه سوخته رو بهت بگم

اگه تو کلمات اشتباه تایپی هست شرمنده . موفق باشی

masood hashemy
28-02-2008, 08:26
دوست عزیز اول از هر کاری پتانسیو متر اون رو تمیز و تنظیم کن البته قبلش جای اصلی رو با لاک

علامت بزن که اگه جواب نداد اونو سر جاش برگردونی , و در صورت خرابی عوضش کن

از اون که مطمئن شدی باید به سراغ بوبینها بری و از سلامت اونها هم مطمئن بشی و در آخر اگه

موارد بالا مشکلی نداشت , قسمت شیشه ای لنز مشکل داره که یا باید یه لنز دیگه رو فدا کنی و

یا اونو بالا بیاری که چند روش برای این کار هست اگه خواستی انجام بدی تا برات توضیح بدم .

موفق باشی

اون پتانسيومتر رو بايد با اسپري تميز كنم؟(اين پتانسيومتر چه نقشي در مدار دارد؟) اين پتانسيومتر جاي خيلي حساسي قرار گرفته براي در آوردن آن بايد چي كار كنم؟
براي تست بوبين ها بايد چگونه عمل كنم؟( چون من از نحوه سيم پيچي اونها خبر ندارم)
روش بالا آوردن لنز را لطفا توضيح دهيد
با تشكر

masood hashemy
28-02-2008, 08:41
مادربورد من ديگر پورت ps2 را نميشناسد يعني ماوس ps2 كه در آن ميزنم ماوس كار نميكند حالا جزييات را ميگويم:
ماوس سالم است(روي سيستم ديگر چك شد) و حتي در زمان بالا آمدن ويندوز نيز لامپش روشن است و اسم آن درsetup بايوس نيز هست ولي زماني كه در ويندوز هستم اصلا نشانگر ماوس در اثر حركت ماوس تكان نمي خورد به همين خاطر يك ماوس usb گرفتم ولي كار كرد!(از صحت ويندوز مطمئن هستم) به نظر شما كجاي مادربورد اشكال پيدا كرده است؟
با تشكر

masood hashemy
28-02-2008, 08:49
يكي از مادربوردهايي كه در خانه دارم هيچ كدام از پورتهاي usb آن كار نميكند يعني فكر كنم به احتمال زياد چيپست usb آن سوخته است حال نظر شما چيست؟(از همه نظر درست است فقط usb آن كار نميكند) اين چيپ هاي usb جايي گير مي آيد؟

masood hashemy
28-02-2008, 08:55
يك فن كوچولو دارم كه بصورت optional روي يكي از قسمت هاي مادريورد گذاشته بودم بعد از 2 سال يك صداي اضافي از آن فن مي آيد مثل صداي خشك شدن فن. حال با چه ترفندي ميتوانم صداي آن را كم كنم؟
با تشكر

j..ser
28-02-2008, 15:39
سلام به همه
یه مشکل دارم اگه کسی میدونه خواهشا کمک کنه
من دو تا تلفن دارم که به برق خوردن
اولی زنگ میخوره شماره میگیره و کالر ای دی و بقیه قسمتا هم کار میکنن فقط صدا نمیره و صدایی هم نمیاد ( گوشی و هم از اسپیکر ) vdr سوخته بود عوش کردم دو تا ترانزیستورای a42 ,a92 رو هم عوض کردم
دومی هم قطع نمیکنه vdr سوخته بود عوش کردم دو تا ترانزیستورای a42 ,a92 رو هم عوض کردم
خوشحال مییم کمک کنید :10:

jtiran2
12-03-2008, 22:25
آقا سلام
اسکنرم مثل آدم داشت کار میکرد یه دفعه دیگه کار نمی کرد و از این حرفا .... من چی دارم میگم ؟؟؟!!!!:2:
یه چند ماهیه وقتی درایورشو نصب می کنم دستگاه میگه Usb ولی نمی دونم چه مدلیه ( اینا رو دستگاه می گه ها ) من چیکار کنم به نظر شما ؟؟؟؟:8:

komail2008
13-03-2008, 12:20
سلام یه مقاله از کیبرد
اگه آب یا چایی روی کیبرد ریخت و خراب شد پیچهای پشت کیبرد را باز کنید و بعد از اون نوار شیشه ای را برون بیارید و بعد از اون با پنبه الکلی تمیز کنید و بعد از اون تست کنید اگه درست نشد با اهم متر مدارها رو تست کنید که کجای مدار قطع شده و هر جایی که قطع شده بود با مداد نیترات یا نقره ای به هم وصل کنید اون مدار فعال میشه و کیبرد شما درست کار میکنه

YAHYA-PRO
23-03-2008, 16:38
با سلام
من یه فن دارم که از پاور مرحومم به جا مونده این فن رو میشه رو سیستم نصب کرد منظورم اینه که برقش رو چجوری تامین کنم فکر کنم 12 ولت باشه نمیشه بزارمش رو پاوری که الان دارم ؟؟؟
خواهشا راهمنایی کنید ممنون

masood hashemy
30-03-2008, 21:56
با سلام
من یه فن دارم که از پاور مرحومم به جا مونده این فن رو میشه رو سیستم نصب کرد منظورم اینه که برقش رو چجوری تامین کنم فکر کنم 12 ولت باشه نمیشه بزارمش رو پاوری که الان دارم ؟؟؟

ببين اين به سايز فن شما هم بستگي داره ولي معمولا 12 ولت هستند اگر جاي 3 سيم دارند ميتواني براحتي آنها را جايگزين هم كني.

AEZ_Best
01-04-2008, 16:01
من يك cd Writer TDK دارم وقتي به كامپيوتر وصل ميكنم چراغ آن روشن ميشود (دائم) ونه درب آن باز مي شود و نه ويندوز آنرا ميشناسد كمك كنيد
--------------------

masood hashemy
03-04-2008, 23:30
--------------------

با سلام

ببینید من فقط یکی از راه حل ها میگویم.اینکه در درایور شما باز نمیشود به احتمال زیاد مشکل از تسمه درون درایور میباشد شما میتوانی درایور خود را باز کرده و تسمه ای که باعث باز و بسته شدن در میگردد را با تسمه ای همانند تسمه قبلی ولی یک مقدار کوچکتر عوض کنی. شناختن درایور توسط ویندوز به slave و master بودن درایور هم بستگی دارد زمانی که سیستم در حال بوت شدن است کلید del را چند بار بزن و به بایوس برو در گزینه standard cmos featurers ببین آیا سیستم درایور سیدی شما را شناخته است؟ اگر نشناخته پس slave و master بودن درایور را رعایت نکرده ای که الته در اینجا باز به این بستگی دارد که هارد شما sata است یا ide . تا اینجا تست کن اگر در بایوس درایور سیدی را نشناخته بود باز هم بنویس. البته تعداد هارد و سیدی درایور و نوع هاردهایت را هم بگو که مثلا ساتا است یا ide .

Mohammad.ghoddousi
06-04-2008, 23:17
با سلام

فن پاور قدیمی شما دوسیم داره که به رنگهای قرمز و مشکی هست . خوب خیلی راحت می تونی اون فن رو در قسمتهای دیگه سیستم استفاده کنی . (هارد ،گرافیک ، مادربرد)
سیم مشکی فن رو به یکی از سیمهای مشکی پاور فعال سیستم وصل کن و سیم قرمز فن رو به یکی از سیمهای زرد رنگ پاور جدید وصل کن اونوقت هر وقت سیستم رو روشن کنی اون فن هم روشن می شه و می تونی ازش برای خنک کردن گرافیک و یا هارد استفاده کنی

Mohammad.ghoddousi
06-04-2008, 23:19
يك فن كوچولو دارم كه بصورت optional روي يكي از قسمت هاي مادريورد گذاشته بودم بعد از 2 سال يك صداي اضافي از آن فن مي آيد مثل صداي خشك شدن فن. حال با چه ترفندي ميتوانم صداي آن را كم كنم؟
با تشكر

پشت فن یک برچست هست که می تونی اونو برداری بعد مقداری روغن چرخ خیاطی در درون محفضه پشت فن بریزی

masood hashemy
07-04-2008, 14:06
با سلام
فن هایی که در کامپیوتر های مختلف دیده ام بعضی از آنها دارای 3 سیم هستند و در نوع جدیدشان 4 سیم دارند این 3 یا 4 سیم چه وظایفی دارند؟ البته به تفکیک رنگ سیم ها بگویید.

با تشکر

meluner3
11-04-2008, 17:09
سلام من یه رایتر سامسونگ دارم که در خوندن سیدی اشکالی نداره ولی در موقع رایت در سرعت زیر 10 رایت میکنه ولی بعد از اتمام کار سی دی خام هستش و در سرعت بالای 10 هم ارور پاور کالیبریشن میده مشکل از کجاست

potentate85
16-04-2008, 07:19
سلام من یه رایتر سامسونگ دارم که در خوندن سیدی اشکالی نداره ولی در موقع رایت در سرعت زیر 10 رایت میکنه ولی بعد از اتمام کار سی دی خام هستش و در سرعت بالای 10 هم ارور پاور کالیبریشن میده مشکل از کجاست

سلام....
اگه موقع خواندن cd صدای زیادی بده " مشکل از شل شدن پایه های پلاستیکی موتوره که باعث تکون cd در سرعت های بالا می شه ....
در غیر این صورت optic شما یا خیلی کثیف شده و یا ضعیف!!!!

a.toraby
16-04-2008, 08:14

اگه با nero رایت می کنی امکان داره مشکل از nero باشه. یعضی وقتا اینجوری میشه. یه برنامه دیگه رو امتحان کن. کابل های IDE و power مربوط به رایتر رو عوض بدل کن. ببین چی میشه

sm6m10
23-04-2008, 07:23
سلام دوستان عزیز.
با تشکر از تاپیک شما.
مقالات صفحه اول که غیر فعال است ؟

irteam_online
09-05-2008, 18:18
سلام دوستان یه کیس تعمیری دارم که باید تعمیرش کنم اما با مشکی عجیب بر خورد کردم طوری که دیوونم کرده بیان می کنم تا دوستان اگه چیزی می دونن برای رفع این مشکل مطرح کنن

اما مشکل اولا اینکه هاردش ارور می داد همون ارور معروف هارد که در صفحه آبی رنگ میاد این ارور رو برای اینکه رفع کنیم خودتون مستحضر هستید که باید یک بار یایوس رو د شارژ کنیم و با سیف مود بالا بیائیم و آنتی ویروسی کنیم اما اینا بخشی از رفع این مشکل هست و برای رفع مشکل کامل باید هارد دیسک اف دیسک شود من این کار رو کردم و هارد رو در کیس دیگه ای تست کردم و ویندوز را روش نصب کردم بدون هیچ ایراد و اروری ولی وقتی میارم رو سیستم خومدش نصب می کنم بازم همون ارور رو میده و نصب نمی شه !!! حالا از این بگذریم این سیستم یه مشکل دیگه ای هم داره آن هم این که وقتی ویندوز رو نصب می کنی میاد توی بخش کپی فایل ها به طور کامل می ایسته و هنگ می کنه این مشکل رو من با تست رم - سی پی یو - پاور - سی رام و سی دی رایتر کارت گرافیک نتیجه ای نگرفتم چرا اینجا میاد و می ایسته البته نه تو کپی فایل بعضی موقع ها میره و در جای دیگری می ایسته و من هنوز نتیجه ای نگرفتم و سر در گم هستم که این مشکل از چیه ؟ از دوستان کسی می دونه پاسخ بده خیلی حیاتیه

Mahiar0
15-05-2008, 18:26
اقامن يك مشكلي دارم
هم سي دي رايتر وهم دي وي دي رايتر من وقتي ميزنم بيرون نمياد؟ بايد چند بار بزنم كه بيرون بياد يا سوزن بزنم كه بيرون بياد
چرا اينطوري شده؟

يك مشكلي ديگري هم دارم رايتر من هم رايت نميكنه سي دي ودي رو ميخواند ولي رايت نميكند
مثلا براي دي وي دي رايتر ميخوام رايت كنم سي دي يا دي وي دي خام توش ميگذارم هي ميگه دي وي دي خام جديد بگيذاريد درحالي كه ان خالي است معلوم نيست چرا اينطوري شده
حالمون گرفته شده

آراز رایان
22-05-2008, 10:36
سلام دوستان من آراز مطالبی در باره رفع عیوب سخت افزاری براتون گذاشتم امیدوارم مفید باشه.

اگر بعد از فشردن دكمه power، كامپيوتر روشن نشد . بررسي كنيد آيا سيم برق متصل است؟ آيا سر ديگر سيم برق متصل شده است؟ سوييچي كه در پشت كامپيوترتان وجود دارد چك كنيد. از اتصال صحيح منبع تغذيه به مادربرد اطمينان حاصل كنيد. كابل برق فلاپي را چك كنيد. اگر هيچ يك از اين كارها نتيجه نداد در مرحله بعد هر چيزي را كه به مادربرد متصل است به غير از كابل برق، سيم دكمه power، كارت گرافيك، حافظه RAM و CPU را جدا كنيد. اگر باز هم سيستم بالا نمي آيد يك يا دو قطعه از سيستم شما معيوب است. در اين مورد به احتمال زياد مادربرد يا منبع تغذيه Case شما اشكال دارد.

اگر سيستم روشن مي شود ولي بوق نمي زند يا بالا نمي آيد , ابتدا همه اتصالات را چك كنيد و دوباره امتحان كنيد. در صورتي كه اين عمل مؤثر نبود، بهترين كار اين است كه مانند بالا همه چيز را به غير از سيم دكمه power، كارت گرافيك، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا كرده و دوباره امتحان كنيد. اگر كامپيوتر به خوبي شروع به كار كرد كامپيوتر را خاموش كنيد و هر بار يك قطعه را متصل كرده و سپس كامپيوتر را روشن كنيد تا جايي كه مشكل را پيدا كنيد ولي اگر كامپيوتر اصلا‎‎ً روشن نشد احتمالاً يك يا چند قطعه معيوب داريد(CPU ،RAM، مادربرد و منبع تغذيه).

كامپيوتر روشن مي شود و متناوبا‎ً بوق مي زند، بالا مي آيد , ببينيد آيا حافظه RAM شما بدرستي نصب شده است اگر لازم است آن را بيرون آوريد و دوباره جا بزنيد.

سيستم روشن مي شود يك سري بوقهاي سريع مي زند، بالا نمي آيد , ببينيد آيا كارت گرافيك به درستي روي اسلات AGP نشسته است يا خير.اگر مقدار كمي از كارت گرافيك خارج از اسلات AGP باشد سيستم بالا نمي آيد.

چند مشكل ديگر هم وجود دارد كه بوسيله اين بوقها شناسايي مي شود اما دو مورد بالا معمول ترين موارد هستند.

اگر سيستم بالا مي آيد ولي مشكلاتي را مشاهده مي كنيد در اين جا دو مشكل عمده ذكر مي شود. كامپيوتر شما در هنگام نصب سيستم عامل بارها از حركت باز مي ايستد علت آن مي تواند گرماي CPU باشد بخصوص CPU هاي شركت AMD يا CPU هاي قديمي تر شركت INTEL. چك كنيد آيا فن CPUبخوبي عمل مي كند و چك كنيد آيا هيت سينك (قطعه آلومينيومي كه روي CPU نصب شده و معمولاً رنگ سياه دارد) بخوبي نصب شده است و با سطح CPU كاملاً موازي است. مطمئن شويد از هيت سينكي استفاده مي كنيد كه ساخت سازنده CPU شماست. هيت سينك اگر درست نصب شود بيش از آنچه نياز است خنك كاري انجام مي دهد.

مشكلات زيادي در سيستم عامل همراه با صفحات آبي كه ظاهر مي شود داريد , خطاهايي كه در هنگام كپي كردن فايل هاي Set up بوجود مي آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XP، به احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبي است كه در آنها Page Fault ديده مي شود يقيناً مشكل از حافظه RAM شماست.

javadshahvand
22-05-2008, 11:29
مشكلات زيادي در سيستم عامل همراه با صفحات آبي كه ظاهر مي شود داريد , خطاهايي كه در هنگام كپي كردن فايل هاي Set up بوجود مي آيند بخصوص در ويندوز 2000 و XP، به احتمال زياد نشانه وجود مشكل در حافظه RAM شماست. اين امكان هم وجود دارد كه مشكل از هارد ديسك شما باشد اگر خطاها همراه با صفحات آبي است كه در آنها Page Fault ديده مي شود يقيناً مشكل از حافظه RAM شماست.

تا پیغام صفحه آبی بررسی نشود شما به هیچ وجه نمی توانید بگید ایراد از کجاست!:27:

javad_sat
26-05-2008, 17:20
با سلام
فن هایی که در کامپیوتر های مختلف دیده ام بعضی از آنها دارای 3 سیم هستند و در نوع جدیدشان 4 سیم دارند این 3 یا 4 سیم چه وظایفی دارند؟ البته به تفکیک رنگ سیم ها بگویید.

با تشکر

اونهایی که سه تا سیم هستن سیم سفید سرعت فن رو نشون میده ولی اون فن هایی که شما میگید 4 تا سیم دارن خداییش تا به حال خودم هم ندیدم

javad_sat
26-05-2008, 17:21
سلام دوستان یه کیس تعمیری دارم که باید تعمیرش کنم اما با مشکی عجیب بر خورد کردم طوری که دیوونم کرده بیان می کنم تا دوستان اگه چیزی می دونن برای رفع این مشکل مطرح کنن

اما مشکل اولا اینکه هاردش ارور می داد همون ارور معروف هارد که در صفحه آبی رنگ میاد این ارور رو برای اینکه رفع کنیم خودتون مستحضر هستید که باید یک بار یایوس رو د شارژ کنیم و با سیف مود بالا بیائیم و آنتی ویروسی کنیم اما اینا بخشی از رفع این مشکل هست و برای رفع مشکل کامل باید هارد دیسک اف دیسک شود من این کار رو کردم و هارد رو در کیس دیگه ای تست کردم و ویندوز را روش نصب کردم بدون هیچ ایراد و اروری ولی وقتی میارم رو سیستم خومدش نصب می کنم بازم همون ارور رو میده و نصب نمی شه !!! حالا از این بگذریم این سیستم یه مشکل دیگه ای هم داره آن هم این که وقتی ویندوز رو نصب می کنی میاد توی بخش کپی فایل ها به طور کامل می ایسته و هنگ می کنه این مشکل رو من با تست رم - سی پی یو - پاور - سی رام و سی دی رایتر کارت گرافیک نتیجه ای نگرفتم چرا اینجا میاد و می ایسته البته نه تو کپی فایل بعضی موقع ها میره و در جای دیگری می ایسته و من هنوز نتیجه ای نگرفتم و سر در گم هستم که این مشکل از چیه ؟ از دوستان کسی می دونه پاسخ بده خیلی حیاتیه

مشکل از بایوس مادر بردتون هست

jamil1
28-05-2008, 10:14
سلام

یک سی دی رایتر دارم که این قطعه اش سوخته لطفاً این قطعه چیه و کارش را کمی توضیح دهید.(تصویر را مشاهده نمایید)
کارت صدای مادر بوردم نیز onboard است یک دستگاه به آن وصل کردم که متاسفانه از کار افتاد با کارت external در حال حاضر کار میکند به نظر شما ایرادش از کجاست ؟

FOR EVER
02-06-2008, 17:02
سلام دوستان من یه مشکل دارم خواهش میکنم کمکم کنید
من گیم نت دارم یه مدتی که 2 تا از سیستم هام مرتب هنگ میکنن از گرما هم نیست بایوس رو هم آپدیت کردم کارت گرافیک رو هم عوض کردم هر کاری بگین کردم اما..................
استادان عزیز لطفآ راهنمایی کنید من چیکار باید کنم
متشکرم

javadshahvand
02-06-2008, 17:07
سلام دوستان من یه مشکل دارم خواهش میکنم کمکم کنید
من گیم نت دارم یه مدتی که 2 تا از سیستم هام مرتب هنگ میکنن از گرما هم نیست بایوس رو هم آپدیت کردم کارت گرافیک رو هم عوض کردم هر کاری بگین کردم اما..................
استادان عزیز لطفآ راهنمایی کنید من چیکار باید کنم
متشکرم

لیست برنامه های نصب شده رو تایپ کن؟

FOR EVER
03-06-2008, 08:28
سلام
ویندوز Xp sp 2
Game port 4
و یه سری بازی
الان سیستم هام یکی یکی دارن انجور میشن
اینو هم بگم از وقتی نت وصل کردم اینجوری شده لطفآ راهنمایی کنید
متشکرم

saghy
12-06-2008, 13:33
jamil1 عزيز
فكر كنم اي سي كنترلرت سوخته . احتمالا ديگه ارزش تعمير هم نداره . نو بخري بهتره !

saghy
12-06-2008, 13:44
سلام

javad_sat عزيز فن هايي كه چهار سيم دارن و مادربردهايي كه سوكت جهار سيم دارن اينها داراي كنترلر سرعت فن هستن . يعني بايوس با تشخيص عملكرد حرارتي و در صورت نياز سرعت فن را كم و زياد ميكنه و انهايي كه سه سيم هستن داراي فن با سرعت ثابت ميباشند .

irteam_online عزيز . ايراد صفحه ابي يكي از بدترين و تخصصي ترين ايرادهاي مشترك سخت افزار و ويندوز هست. دقيقا هم فكر نميكنم بشه تشخيص داد كه كجاي سيستم ايراد پيدا كرده . ولي اين ايراد با تمام قطعاتي كه به نوعي داراي حافظه ميباشند درگير هست . از سي پي يو و كش سي پي يو گرفته تا گرافيك و رم و هارد .
سرعت پايين هارد شما اگر با صفر كردن هارد و اف ديسك مجدد رفع نشد . چنانچه هارد ساتا هست حتما كابل خودتونو چك كنيد و تعويض كنيد . و اگر بازهم رفع نشد بايستي با برنامه هاي چك هارد كه هيدن پارتيشن را تشخيص ميده و يا ايرادهاي ماژول را نشون ميده بررسي كنيد . ممكنه ماژول اي او شما ايراد پيدا كرده باشه كه با دوباره نويسي فرموير درست بشه .

potentate85 عزيز احتمال داره اپتيك رايتر شما ايراد پيدا كرده باشه .

golden_acorn
17-06-2008, 19:36
ببخشید میشه تاپیک آموزش سخت افزار رو به من معرفی کنیین.
اصلا همچین تاپیکی توی p30world هست.
من وقتی " آموزش سخت افزار " رو سرچ میکنم ارور میده.
لطفا کمک کنید

golden_acorn
17-06-2008, 19:51
کارت گرافیک من یه مشکل داره(nVIDIA GeForce xfx 5200 )
اگه بیشتر از پنج ، شیش ساعت کامپیوترم روشن باشه سیستم قات میزنه ( ریسیت میشه و قفل میکنه) و وقتی که بعد از دو ساعت روشنش میکنم حالش خوبه تا پنج ، شیش ساعت دیگه.
باید تقریبا هفته ای یک بار هم خمیر سیلیکون بریزم روش.
پیش یه نفر بردم، گفت از چیپشه و درست شدنی نیست .
اگه ممکنه کمک کنید

golden_acorn
18-06-2008, 08:31
نوشته شده توسط خودم
اگه بیشتر از پنج ، شیش ساعت کامپیوترم روشن باشه سیستم قات میزنه ( ریسیت میشه و قفل میکنه) و وقتی که بعد از دو ساعت روشنش میکنم حالش خوبه تا پنج ، شیش ساعت دیگه.
اگه ممکنه کمک کنید

این هم عکسش

اول بردمش پیش یه نفر گفت اون قسمتی که در عکس پایین دورش خط قرمز کشیدم سوخته ولی وقتی بردمش پیش یه نفر دیگه گفت مشکل از چیپشه و اگر اون قطعه بسوزه سیستمت اصلا بالا نمیاد

لطفا کمک کنید
ممنون

javadshahvand
18-06-2008, 10:28
اگه ممکنه کمک کنید

به نظر من امکان داره تهویه هوا داخل کیس بخوبی انجام نمیشه (این مشکل رو بر طرف کن)

برای پایین آوردن دمای گرافیک هم فن هارد روی برد نصب کن

jps3
20-06-2008, 00:16
این هم عکسش

اول بردمش پیش یه نفر گفت اون قسمتی که در عکس پایین دورش خط قرمز کشیدم سوخته ولی وقتی بردمش پیش یه نفر دیگه گفت مشکل از چیپشه و اگر اون قطعه بسوزه سیستمت اصلا بالا نمیاد

لطفا کمک کنید
ممنون

سلام دوست عزيز درست گفتن اين موس فت هست نيم سوز شده اگر بسوزه مادربرد هي بوق ميزنه
نيم سوز شده ببر پيش يه تعمير كار تا واست عوض كنه اگر هم خودت مي خواي عوضش كني برو باساژ توكل تو تهران ميتوني پيداش كني

jps3
20-06-2008, 00:17
سلام

یک سی دی رایتر دارم که این قطعه اش سوخته لطفاً این قطعه چیه و کارش را کمی توضیح دهید.(تصویر را مشاهده نمایید)
کارت صدای مادر بوردم نیز onboard است یک دستگاه به آن وصل کردم که متاسفانه از کار افتاد با کارت external در حال حاضر کار میکند به نظر شما ایرادش از کجاست ؟

سلام دوست عزيز اين آي سي موتور هستش اگر اين آي سي بسوزه متور گرداننده سي دي از كار مي افتد.

p3140
20-06-2008, 11:09
سلام به همه ي پي سي ورلدي ها
من ديروز از پاساژ ايران يه كارت تي وي tv2000 xp expert خريدم
تو دفترچه ي راهنماش دو جور اتصال براي كارت تي وي به كارت صدا بود internal external

اكسترنالش رو كه بايد همون فيش آبي رو وصل ميكرديم به كارت صدا هركاري كردم صداش در نيومد همه ي فيش ها روهم امتحان كردم و صداش رو هم رو line in تنظيم كردم
ولي سيم اينترنالش رو از تي وي كارت به مادر بورد وصل كردم درست شد حالا بازم چند تا مشكل داره

1. اول اينكه صدا در مياد ولي موقع ضبط كردن فقط تصوير ضبط ميشه نه صدا.

2. و وقتي دكمه ي record رو ميزنم تصوير با صدا هماهنگ نيست وكند ميشه يعني تصوير دير تر از صدا مي آيد

3. و نرم افزار اجراش كه pvr2 هست اصلا كنترلي رويه صداش نداره يعني كم وزياد و قطع صدا رو انجام نميده وفقط با اسپيكر ميشه كم وزيادش كرد

بچه ها هر كي تونست كمكي كنه دريغ نكنه
باتشكر از همگي شما

ehsan_wwe
26-06-2008, 15:44
سواله دومت ماله سرعت پایین رم است

راستی تو اسم موضوع نوشته بود همکاره من خوشهال میشم که کمکتون بکنم

ehsan_wwe
26-06-2008, 15:47
راستی من Sram مسخام می خام یک کارت گرافیک بسازم که کاره خودم باشه ولی تو توپ خونه تهران نتونستم پیداش کنم شما جایی رو میشناسید که داشته باشه

ali20146
27-06-2008, 15:07
دوست عزيز ادامه بده واقعا جالبه

zeus7610
01-07-2008, 09:50
دستت درد نکنه. خیلی زحمت کشیدی. ولی الان کار تعمیرات خیلی دردسر داره. نظر خودت چیه؟

شما کجا کار می کنی؟

ahsanx
07-07-2008, 16:29
این هم عکسش

لطفا کمک کنید
ممنون

سلام دوست عزیز
اون قطعه که شما علامت زدید آی سی رگلاتوره که مطمئنا عیب از اون نیست قیمت کمی هم داره و براحتی عوض میشه
در ضمن با اون فن که روی برد هست مشکل گرم شدن هم وجود نداره
شمه باید خازنهاتون چک بشه یعنی خازنهای الکترولیت رو از جاشون در بیاری و در زیر برای برآمدگی و ترکیدگی چک بشن مخصوصا اون سه تا که کنار اون قطعه هستن
بعد با یه زره بین کاملا مدار رو برای لحیم سرد مخصوصا در قسمت سوکت چک کنید
موفق باشید

ahsanx
07-07-2008, 16:58
سلام به همه
یه مشکل دارم اگه کسی میدونه خواهشا کمک کنه
من دو تا تلفن دارم که به برق خوردن
اولی زنگ میخوره شماره میگیره و کالر ای دی و بقیه قسمتا هم کار میکنن فقط صدا نمیره و صدایی هم نمیاد ( گوشی و هم از اسپیکر ) vdr سوخته بود عوش کردم دو تا ترانزیستورای a42 ,a92 رو هم عوض کردم
دومی هم قطع نمیکنه vdr سوخته بود عوش کردم دو تا ترانزیستورای a42 ,a92 رو هم عوض کردم
خوشحال مییم کمک کنید :10:

دوست عزیز سلام

در کل ترانزیستور 92 برای خط و شماره گیری هست و 42 برای بوق و دهنی
دو مدل 42 تو بازار هست که پایه هاشون فرق میکنه منظورم کلکتور و بیس و امیتر هست
شاید اونها جابجا باشن

وقتی از اونها مطمئن شدی یه پنس بردار و پایه های مقاومتها مخصوصا اونهایی رو که رنگشون تغییر کرده رو بهم اتصال بده و ببین بوق وصل میشه یا نه
این یه روش صد در صد عملیه که این مشکل رو حل میکنه

براب دهنی هم یکی یکی پایا های دیود زنر هاتو قطع کن و چک کن
اگه تاثیری نداشت دوباره لحیمشون کن
بالاخره یکیشون صدای دهنی رو خوابونده
اگه پیداش کردی و دیدی صدا کمه از اون ترفند اتصال مقاومتها استفاده کن

vdr هم مثل یه فیوز عمل میکنه که اگه از مدار خارجش کنی مشکلی نیست

zeus7610
07-07-2008, 17:11

اگه واقعا همه این کار ها رو انجام دادی پس مادربوردت خرابه عزیز. اون صفحه آبی هم همیشه برای ارور هارد نیست...
مادر بوردو عوض کن ببین درست میشه یا نه در ضمن بیرون کیس تست کن...

sokote mordab
12-07-2008, 16:25
سلام

من دو هارد 80 مکستور دارم یکی ازهاردها بعضی وفت ها که کارهای سنگین می کردم هارد تق تق صدا می داد تا ایتکه حالا به محض اینکه سیستم روشن میشه تق نق صدا میده من هم غیر فعالش کردم کلا قیدش را زدم چون الان 4 سال است کار میکنه من خودم کم و بیش از سخت افزار حالیمه خودم می توانم با راهنمایی شما بازش کنم ور بهش برم یا کلا نیاز به تعمیر اساسی و تعویض قطعه است؟
ممنون

javadshahvand
12-07-2008, 16:35
سلام

من دو هارد 80 مکستور دارم یکی ازهاردها بعضی وفت ها که کارهای سنگین می کردم هارد تق تق صدا می داد تا ایتکه حالا به محض اینکه سیستم روشن میشه تق نق صدا میده من هم غیر فعالش کردم کلا قیدش را زدم چون الان 4 سال است کار میکنه من خودم کم و بیش از سخت افزار حالیمه خودم می توانم با راهنمایی شما بازش کنم ور بهش برم یا کلا نیاز به تعمیر اساسی و تعویض قطعه است؟
ممنون

فایده نداره ارزش تعمیر نداره تازه اونم اگه درست بشه

potentate85
15-07-2008, 19:32
سلام

ممنون

سلام ....
پیشنهاد می کنم قبل از هر کاری پایه های چیپ اصلی رو با هیتر دوباره متصل کنی

farhad_198262
17-07-2008, 13:29
با سلام خدمت اساتید محترم
من یه سی دی رایتر Tdk دارم که نه سی دی رو میخونه نه رایت میکنه . البته تا چند وقت پیش سی دی رو میتونست رایت بکنه ولی اونم تعطیل شد. اگه راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم.

mohamadnia
18-07-2008, 10:52

تقاضای کمک
با سلام
تلفن من بوق ندارد.ولی چراغش روشن است .البته یکبار خودبخود خوب شد ودوباره قطع شد .لطفا من را راهنمایی کنید.

ali4561m
01-08-2008, 13:56
لطفا يكي مكم كنه سي دي رام رو باز كردم بنده خدا خراب هم نبود يه خورده درشو فشار دادكم كه به اون آهني كه بالاي متوري هست كه سي دي رو ميچرخونه برخورد نكنه كه ديگه نه لنز عقب جلو شد نه موتور كا كرد در هم بيرون نمياد داخل هم نميره اصلا فقط چراغ روشن ميشه البته ناگفته نمونه فشارم هم زياد نبود كه اينجوري شه
آيا تنظيمي به هم خورده يا .......؟

Shr776
02-08-2008, 09:28
با سلام خدمت دوستان
من یک مشکل اساسی در سیستم پیدا کرده ام و اون این هست که از حدود 2 هفته پیش وقتی که سیستم را روشن میکنم بعد از حدود چند ثانیه ای بلافاصله قفل میکنه یا هنگ میکنه
این مشکل با یکبار ریست کردن سیستم درست میشه و در بعضی مواقع دوبار هنگ میکنه
کلا مشکل اینه که بعد از بالا امدن ویندوز سیستم هنگ میکنه و تا حالا اتفاق نیوفتاده که در هنگام کار هنگ کنه و قفل بشه
این مشکل قبلا وجود نداشت و از چند هفته پیش شروع شده
فکر کنم یکی از دلایلش رفتن برق باشه چون قبل از تابستون این مشکل نبود
حالا از دوستان تقاضا دارم من را در مورد این مشکل کمک کنند
ضمن اینکه هارد سیستم من 320 گیگ وسترن دیجیتال معمولی هست و با سی پی یوی 1800
ایا از ویروس هست یا مشکل در هارد و غیره
ضمن اینکه جدیدا وقتی کوچکترین ضربه ای به کیس میخوره سیستم هنگ میکنه در حالیکه با هارد قبلی مکستور 60 گیگ این مشکل رو نداشتم
و اینکه انتی ویروس من هم نود32 هست
مرسی و خدانگهدار

حسن_1387
07-08-2008, 11:58
[quote=jamil1;2455864]
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/q
سلام من عباس هستم ای قطعه ای سی درایور موتور هاست می تونی اونو تعویض کنی

ناخدا
23-08-2008, 09:20
سلام دوستان

من یه کارت گرافیک دارم بنام ati مدل r9250l چند سیستم بالا نمی آمد ولی درست شد برای آخرین با رسیستم بالا نیومد ووقتی رفتم چک کردم فهمیدم مشکل از کارت گرافیک هستش عوضش کردم درست شداول بگید مشکل ازکارت گرافیک است یا چیزه دیگری من تمام قطعات رو چک کردم حتی نرم افزاری همه چیز درست بودبجز کارت گرافیک که وقتی عوضش کردم درست شد اون کارت گرافیک رو روی هرسیستمی زدم بالا نیومد کسی می دونه مشکل این کارت گرافیک چی هستش.

دوم این کارت گرافیک یه هو روی ویندوز خطهای عمودی رنگی میومد کسی می دونه مشکل کجاست باید قطعه ای عوض بشه
چه قطعه ای ممنون میشم اگر کسی بتونه کمکم کنه .

با تشکر ناخدا

Radeon 9250L AGP 8x 128mb
[GC-R9250L-C3]

EHSANRF
23-08-2008, 10:52
واقعا جاي يه همچين تاپيكي توي فروم كم بود

خيلي ممنون

چندتا سوال داشتم!
1- DVD رايتر سوزوكي دارم كه به عنوان Benq شناسايي ميشه! و موقع گذاشتن DVD يا CD درش رو بايد 3 بار ببنديك تا كار كنه! يعني سه بار مياد بيرون و ميره داخل! ولي براي بيرون اومدن هيچ مشكلي نداره! فكر ميكنيد مشكل از كجاست؟
2- وقتي كه كارت تي.وي رو به سيستم وصل ميكنم! كيس سيستم كه ال.سي.دي هم داره بوق ميزنه!
ضمناً اين هم مشخصات سيستمم :
CPU AMD ATHLON64 2800
MB EPOX 754
RAM 1GIG DDR 400
HDD 500 SATA2 MAXTOR
POWER 330 REAL GREEN
VGA GEFORCE 6800 XT
MODEM MOTOROLA
D*V*B S*KY*STAR2 2.6
AUDIO CMI-8738 PCI

اين رو چيكارش كنم؟

3- دوتا كول ديسك زدم به جلوي كيس! كه متاسفانه ديگه بالا نميان! اينو بگم كه پورتاي جلوي كيس رو خودم وصل كردم!
اينا ديگه درست نميشن!؟ چون با سيستماي ديگه هم تستشون كردم! همونطور بودن!! اگه امكان داره طريقه وصل كردن كابل usb به كيس رو هم توضيح بدين

با تشكر مجدد.

EHSANRF
24-08-2008, 12:05
دوست عزيز نيستيد؟

ehsan_wwe
02-09-2008, 09:09
1- DVD رايتر سوزوكي دارم كه به عنوان Benq شناسايي ميشه! و موقع گذاشتن DVD يا CD درش رو بايد 3 بار ببنديك تا كار كنه! يعني سه بار مياد بيرون و ميره داخل! ولي براي بيرون اومدن هيچ مشكلي نداره! فكر ميكنيد مشكل از كجاست؟

شناساييش كه مشكلي نداره ولي اسانسور ديويدي رايترت مشكل اصاصي داره كه هر چه زود تر بر طرفش كن چون امكان پاره شدن تسمه زياده بايد در دراو را باز كني از سمت بالاش گوشه سمت چپ بگرد دنبال يك ميله پلاستيكي كه در انتهاش به يك چرخ دنده وسل باشه بين راه اين ميله را چك كن و تميز كن مشكلت بر طرف مي شه .

2- وقتي كه كارت تي.وي رو به سيستم وصل ميكنم! كيس سيستم كه ال.سي.دي هم داره بوق ميزنه!
براي اين مشكل سه تا حدس ميشه زد يكي اينكه اسكات مادر بوردت 64 بيتي باشه ولي دستگاه 32 بيتي يا اينكه كارت را كج و نيمه در داخل دستگاه بذاري يا اينكه مشكل سخت افزاري داشته باشه .

3- دوتا كول ديسك زدم به جلوي كيس! كه متاسفانه ديگه بالا نميان! اينو بگم كه پورتاي جلوي كيس رو خودم وصل كردم!
اينا ديگه درست نميشن!؟ چون با سيستماي ديگه هم تستشون كردم! همونطور بودن!! اگه امكان داره طريقه وصل كردن كابل usb به كيس رو هم توضيح بدين
طور خاصي نيست يك دسته فيش يك تكه است كه فقط به يك صورت به مادر بورد مي چسبد آموزش نداره كه ..
(راستي فكر كنم هر چيزي كه مي خري بهت قالب دارن مي كنن يكذره هنگام خريد دقت كن !!!!)

pcjon
07-09-2008, 06:42

سلام عزیز
من لنز دی وی دی و سی دی میخوام از کجا گیر بیارم؟؟؟؟؟

pcjon
07-09-2008, 06:44
لنز از کجا میشه گیر اورد؟؟

pcjon
07-09-2008, 06:59
سلام
من جون شما عشق تعمیرم هرچی که بگی از کامپیوتر گرفته تا جارو دستی

بیشتر از ده بیست تا مین و سی دی رایتر و دی وی دی و ......خراب دارم
از کجا میشه لنز و قطعه های دیگه رو خرید

pcjon
07-09-2008, 07:03
عزیزم بازشون نکنی که از دست میره ولی اگه لنز هار د یه وقت گیر اوردی بهت میگم چکار کنی !!!!!

pcjon
07-09-2008, 07:07
سلام

ممنون

عزیزم بازشون نکنی که از دست میره ولی اگه لنز هار د یه وقت گیر اوردی بهت میگم چکار کنی !!!!!
:10:

pcjon
07-09-2008, 07:21
يه نظر كوچولو ثواب داره!

یه چند تا ادر س پدر مادر دار در مورد سخت افزار و تعمیرات نداری عزیز اکه داری بذا جبران میشه!!!!:11:

pcjon
07-09-2008, 07:29
یه مشکل

دی وی دی رایتر

چراغ ال ای دی روشن میماند
خود لنز داغ میکند
دکمه خروج ریل جواب نمیده یعنی اصلا ریل بیرون نمیاد حالت هنگ داره نه موتور نه لنزش تکون نمخوره ///؟؟

P A R M I S
06-10-2008, 12:38
سلام
من یه مدتی بودکه موبایلم جلوی اسپیکرم قرارداشت یعنی دو سه ماه
بعدازاون موقعی که اهنگ میخوام با اسپیکرم گوش کنم یه صدای جیز و ویزی همراه اهنگ شنیده میشه مثل زمانی که یه پریز برق اتصالی میکنه واین صداتازمانی که اهنگ تموم نشه ادامه داره
ازهرتعمییراتی توشهرمون پرسیدم راه حلی برای رفعش نداشتند
میشه شمابهم کمک کنید؟؟؟؟
ممنون
اصلا مشکل ایجادشده مربوط به اسپیکره یا کارت صدا؟؟
وایا تشخیص من که این ویز ویزها از شاهکارهای موبایلم بوده درسته ؟؟

mobile6600
14-10-2008, 12:20
سلام
من الان از شهرستان اومدم تهران دوره‌ آموزش عیب یابی و تعمیرات سخت افزار رو یاد بگیرم.
دو سه‌ جا پرسیدم یکی گفت 100 تومن اون یکی گفت 200 تومن و یه‌ جای دیگه‌ گفتند 500 تومن بابت یک ماه میگیرن و روزی به‌ مدت 1 ساعت بصورت نیمه‌ خصوصی (کلاس دو نفره‌) آموزش میدن. همشون هم گفتند مدرک فنی حرفه‌ ای ارائه‌ میدن اما فقط اون 500 تومنی گفت که‌ هم عیب یابی و هم تعمیرات رو با هم یاد میده‌.
حالا برای پرینتر و مانیتور و ... احتمالا باید هر کدوم یه‌ کلاس دیگه‌ برم!

حلا شما راهنمایی کنین که‌ کجا بهتره‌؟
آیا برای اینکه‌ تعمیرات یه‌ نمایندگی خاصی رو یاد بگیرم باید حتما همونجا دوره‌ ببینم؟ مثلا سامسونگ
خواهش میکنم کمکم کنین چون اینجا نمیدونم کجا برم که‌ درست و حسابی اموزش ببینم و ارزون پام دربیاد و هم همه‌ چیز ( پرینتر و مانیتور و ...) رو یاد بدن؛ بطور کلی آخرش بگم که‌ ارزش پول داشتن داشته‌ باشه‌.

بعد تکمیل دوره‌، برای زدن مغازه‌ چقدر سرمایه‌ لازمه‌؟
این هفته‌ رو صبر میکنم و منتظر راهنمایی های برادرانه‌ شما میمونم.

----------------------------------
A Friend In need
Is A Friend In Deed
دوست آن است که‌ گیرد دست دوست
در پریشان حالی و درمانگی‌

ZOHHAL233
16-10-2008, 19:40
با سلام دوست عزیز
من خودم هم دنبال این جور کلاسها بودم کلی هم تحقیق کردم و خیلیها گفتن اونجا فقط اصول کلی میگن.
اگه خودت هم فکر کنی میبینی کاری که همش تجربه است نمیشه تو یک ماه یاد گرفت.
من که تصمیم گرفتم پولم به جای این کلاسها ابزار و کتاب بخرم و از تجربه استادان مخصوصا سایت p30world استفاده کنم.
در هر صورت امیدوارم موفق باشی.

ZOHHAL233
16-10-2008, 19:45
سلام
بعدازاون موقعی که اهنگ میخوام با اسپیکرم گوش کنم یه صدای جیز و ویزی همراه اهنگ شنیده میشه مثل زمانی که یه پریز برق اتصالی میکنه واین صداتازمانی که اهنگ تموم نشه ادامه داره
میشه شمابهم کمک کنید؟؟؟؟
ممنون
من پیشنهاد میکنم اسپیکرها رو به یک پلیر دیگه مثل ضبط یا سیدی وصل کنی اگه همون نوبز داشت که از اسپیکر در غیر انصورت احتمالا از سخت افزار است.

zasx_xsaz2003
26-10-2008, 23:22
سلام من سیستمم از کار افتاده اصلا روشن نمیشه وقتی دکمه پاور میزنم یک لحظه فن سی پی یو عکس العمل نشون میده دیگه هیچی
لطفا کمکم کنید پاور رو هم تست کردم گرافیک هم ورم مشکلی نداشتن

ZOHHAL233
30-10-2008, 12:58
سلام من سیستمم از کار افتاده اصلا روشن نمیشه وقتی دکمه پاور میزنم یک لحظه فن سی پی یو عکس العمل نشون میده دیگه هیچی
به نظر من اشکال از کابل 12v پاور است که درست به مین وصل نیست

ناخدا
01-11-2008, 09:48

کابل هارد رو دربیار وبعد روشن کن اگر روشن شد بدون اشکال از هارد هست .

ضمنا cpu کار می کنه .

فکرکنم برد هاردت سوخته .

P A R M I S
01-11-2008, 10:04
سلام
من عرض 5ماه 3تاکارت گرافیک سوزوندم علت چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟

ناخدا
01-11-2008, 10:38
سلام
من عرض 5ماه 3تاکارت گرافیک سوزوندم علت چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟

خیلی علتها داره درست کارنکردن فن.

ورود ویروس های سخت افزاری .

رفتن وآمدن برق .من یبار 1ماه پیش اینطوری شدبرقااومدند ورفتن وکارتم که اصل(ati) بود سوخت .

درست جانزدن کارت .

معتبر نبودن کارتهای گرافیک که ماشاالله توی کشور ما خیلی زیادند .

ضمنا دوست عزیز شما باید یه اطلاعات کاملی از سخت افزار تون بزارید .تا دوستان بتونند اشکال رو پیدا کنند .

:10:

toofan
04-11-2008, 13:08
ممنون از javadshahvand & ahsanx

بسیار از مطالب وآموزش ها سود بردم.امیدوارم سلامت کامل به چشمان ahsanx برگشته باشه.

Ehsan_gh
17-11-2008, 23:15
سلام.
قبلا سيستم بعد از ري استارت بالا نمي آمد. بايد آنرا از برق ميكشيدم و ده دقيقه بعد روشن ميكردم. بالا مي امد. اما بعد از استفاده از برنامه @bios ريست كردم. مدل مادر بورد و ورژن بايوس و سي پي يو را مينويسد اما بعد از سي پي يو آي دي هنگ ميكند. حتي وارد ست آپ بايوس هم نمي شود انگار كيبورد هم هنگ ميكند.!!!!

Ehsan_gh
17-11-2008, 23:17
كمك كمك كمك!!!

Mehr1dad
08-12-2008, 15:42
سلام.
من با دی وی دی رایترم مشکل اجکت دارم یعنی به محض روشن کردن کامپیوتر و چک کردن رایتر، درب آن خودبخود بیرون میاد و با زدنه دکمه ی اجکت برای بسته شدن و حتی با فشار دست باز هم بسته نمی شود و موتوره اجکت مانع بسته شدن می شود. به نظر خودم احتمالا یه آی سی سوخته ولی نمی دونم کدوم.لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

khelane
12-12-2008, 17:18
سلام.
قبلا سيستم بعد از ري استارت بالا نمي آمد. بايد آنرا از برق ميكشيدم و ده دقيقه بعد روشن ميكردم. بالا مي امد. اما بعد از استفاده از برنامه @bios ريست كردم. مدل مادر بورد و ورژن بايوس و سي پي يو را مينويسد اما بعد از سي پي يو آي دي هنگ ميكند. حتي وارد ست آپ بايوس هم نمي شود انگار كيبورد هم هنگ ميكند.!!!!

مشکل از پاور. با یک پاور نو مشکل حل میشه .

mohsen_sir
25-12-2008, 05:23
دوستان با آموزشتون خيلي حال كرديم اي كاش وقت بيشتري بزاريد خيلي خوب ميشه
يه ذرم آموزشتون رو عميق تر كنيد.
بسيار سپاسگزارم از كار مفيدتون

آرش قاسمي
28-12-2008, 14:53
لطفا به آموزشتون ادامه بدين

aaaammmm87
31-12-2008, 19:46
سلام
میشه شمابهم کمک کنید؟؟؟؟
ممنون

سلام
نميدونم مشكلت حل شده يا نه ولي به نظر من فكر ميكنم كه مشكل شما نويز هست و شما بايد بگرديد و وسيله اي كه باعث ايجاد اين نويز ميشود را پيدا كنيد .(البته اگه اسپيكرات از لحاظ سخت افزاري( خطي خشي روشون نباشه)سالم است)

mohsen_sir
02-01-2009, 12:57
چرا ديگه ادامه نميدين؟ تاپيك به اين خوبي حيفه بخوابه!

alireza+
27-01-2009, 22:29
سلام
من یک کارت فلش مدل
kingston datatraveler 4gbدارم یک بار روش فیلم ریخته بودم بعد که پاکش کردم و برنامه روش گذاشتم تو کامپیوتر دیگه نشون نداد و پیغام میداد که یاید فرمت بشه منم به فرمتش کردم با fat32ولی حجمش شده 106mbباید چیکارش کنم؟

pc_hex
04-02-2009, 20:28
سلام داداش خوبی؟
من میکاییل هستم 23ساله ازگنبدکاوس فوق دیپام الکترونیک
من هم از سخت افزار یه کم سرم میشه امیدوارم باهم همکاری مداوم داشته باشیم
e2prom.blogfa.com
pc_hex@yahoo.com
0172-2295189
:5:

pc_hex
04-02-2009, 20:39
سلام دوست عزیز من چاره ی مشکلت را میدونم
اولا که هیچوقت نباید فلش و کارت حافظه ها را نباید با ویندوز فورمت کنی .......
خوب اتفاقی که افتاده
نرم افزار پارتیشن مجیک را نصب کن حالا از قسمت بالا مدل دستگاه را انتخاب بکن(بین هارد و فلش)
حالا روی فلش راست کلیک کن
گزینه ی create...رابزن
حالا با فورمت fat 16 یاfatکلیدok رابزن
حالا برنامه روببند گزینه yes را بزن بقیش با خود نرم افزار حل میشه:46:
e2prom.blogfa.com
pc_hex@yahoo.com

by

rezaabbaspour
15-03-2009, 01:57
از دوستان كسي منبع يا نقشه تعميرات مادربردها و يا برد هاردها را سراغ دارد ممنون ميشم
حتي شناسايي قطعات هم باشد ممنون خواهم بود

rezaabbaspour
18-03-2009, 05:32
واقعا تاسف آور است

rezaabbaspour
18-03-2009, 05:35
همه دوستان عضو در اين سايت متخصص ميباشند ولي متاسفانه من نتونستم اطلاعات كلي حتي در مورد يك مادربرد پيدا كنم واقعا اين نقشه ها واسه ما ايرانيان غيرقابل دست يابي است حتي كسي اطلاعي ندارد يا بعضي از دوستان قصد راهنمايي ندارند؟

شاهین امیری
19-03-2009, 16:12
دستت درد نکنه خیلی توپ بود بازم از این کارها بکن منم عاشق تعمیر سخت افزارم ولی هیچی از اون بلد نیستم کاش می تونستم کمکت کنم
:8:

شاهین امیری
19-03-2009, 16:16
سلام دستت درد نکنه خیلی توپ بود مرسی منم عاشق تعمیر سخت افزارم کاش بلد بودم بهت کمک می کردم متشکرم

شاهین امیری
19-03-2009, 16:36
:8:خیلی توپذ بود کاش منم بلد بودم بهت کمک می کردم:31:

rezaabbaspour
02-04-2009, 08:04
سلام ...

تا جايي كه من مي تونم كمكتون كنم .... كنار هر optic يه شماره ي نوشته كه از طريق اون مدل optic درايو شما شناسايي مي شه .... و مي تونيد از طريق اون مشابه اون رو تهيه كنيد ...

آخرين باري كه من قيمت داشتم (5-6 ماه پيش) حدود 8000 تومانه ....

و تعويض اون به آسوني انجام مي شه .... (مراجعه به آموزش صفحه ي اول)

باسلام دوست عزيز آدرسي را براي خريد اپتيك اگه ممنكه معرفي كنيد ممنون ميشم

rezaabbaspour
02-04-2009, 08:44
[quote=mobile6600;3069664]سلام
من الان از شهرستان اومدم تهران دوره‌ آموزش عیب یابی و تعمیرات سخت افزار رو یاد بگیرم.
دو سه‌ جا پرسیدم یکی گفت 100 تومن اون یکی گفت 200 تومن و یه‌ جای دیگه‌ گفتند 500 تومن بابت یک ماه میگیرن و روزی به‌ مدت 1 ساعت بصورت نیمه‌ خصوصی (کلاس دو نفره‌) آموزش میدن. همشون هم گفتند مدرک فنی حرفه‌ ای ارائه‌ میدن اما فقط اون 500 تومنی گفت که‌ هم عیب یابی و هم تعمیرات رو با هم یاد میده‌.

rezaabbaspour
02-04-2009, 08:48
دوست عزيز پول و زمانتو توي اين كلاسهاي مسخره و بيسواد تلف نكن همشون كه حتي توي اينترنت با نام مجهزترين و بهترين آموزشگاه تبليغ كرده اند هيچي نمي دانند و بي سوادند حتي تعمير درست حسابي هم بلد نيستند فقط ميتونند لحيم كاري بكنند و لنز خاك گرفته رو پاك كنند مواظب باش

rezaabbaspour
02-04-2009, 08:52
در ضمن من خودم تعميركارم و كارشناس ارشد و بعضي از قطعاتي را كه نتونستم تعمير كنم به اين مراكز برده ام و جز يه چند نفر ول و يه دفتر نامعتبر البته با خانم منشي باكلاس ديدم و نتيجه اي هم از هيچكدوم نگرفته ام ازشون نام نميبرم با سرچ در گوگل به نتيجه ميرسيد
حتي يكي از آموزشگاههاي خيلي بقول تبليغاتش تنها و بهترين در تهران فقط كارشان تعويض برد و سيلندر هاردهاي متشريان و تعويض لنز و برد درايوهاي مشتريان باهم يا همون دزدي بود و تعميرات اتفاقي كه احتمالا جواب ميداد و از قطعات ريز روي بردها اطلاعي نداشتند البته ناگفته نباشد ما بسياري از قطعات smd , ic , خيلي را هرچند خرابيشونو پيدا كنيم حتي مشابهشو هم در بازار نداريم و دوستان هم از تعويض لنز و اپتيك حرفايي زده اند ولي من حتي از بازار توكل و امجد هم نتونستم اپتيكي پيدا كنم و در تعميراتم مجبورا فقط از قطعات اوراقي استفاده مي كنم و حتي براي پيدا كردن قطعات به كشورهاي همسايه هم سرزده ام وضع ايران تقريبا بهتر از اوناست