PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همراه با پخش مجدد كارتون‌های قديمی

Morteza4SN
06-08-2007, 02:32
از اونجا كه تلويزيوني ها ممكنه يه دفعه تصميم به پخش مجدد كارتونهاي خاطره انگيز قديمي بگيرن و از اونجا كه به دليل مزخرف بودن كارتون هاي جديد كسي ( حداقل خودم ) زياد پاي اين برنامه ها نميشينه ( اگه كارتونهاش در حد همون قديمي ها بود باور كنيد حتما نگاه ميكردم ) ، ممكنه از دست آدم در بره و يه دفعه ببيني كه چند قسمت از كارتوني كه بخشي از خاطراتمون رو تشكيل داده از دستمون پريد و كلي آه و افسوس .

حالا گفتم كه بد نيست يه تاپيك داشته باشيم تا اگه يه كارتوني از همين دست پخش شد اينجا اعلام كنيم تا بقيه هم كه نميدونن خبر بشن .

+

بعد نوشت : ديدن دوباره كارتونهاي قديمي به جز تجديد خاطرات و تركاندن نوستالژي يك ويژگي مهم ديگر هم دارد ؛ بي شك بخش مهمي از دوران كودكي ما پاي تلويزيون و كارتونهايي گذشته كه تاثيرگذار در روحياتمان بوده اند و قسمتي از كنش ها و شخصيت كودكي مان در گرو آنها شكل گرفته است.

پخش مجدد اين برنامه ها فرصتي است تا با ديدي جديد به دنياي كودكي و نوجواني مان سفر كنيم و لذتي از نوع ديگر را به خاطراتمان اضافه كنيم ، لذتي كه نسل هاي بعدي هيچگاه به آن صورت تجربه نخواهند كرد.

مسلما اين گفته ها را فقط كساني درك مي كنند كه آن را حس كرده باشند و تعريف نه عين واقيت است ...

hepco
06-08-2007, 09:03
سلام

آقا مرتضی فکر جالبیه.اتفاقآ دیروز بعد از ظهر حدود ساعت 3 بود داشت آنت و لوسین رو نشون میداد!من آخرشو دیدم.تقریبآ از قسمتای وسطش بود.احتمالآ هر روز نشون بده!

Morteza4SN
06-08-2007, 19:34
3 بعداز ظهر ؟!! ميشه ساعات پخش كارتون از تلويزيون رو هم بگيد . من كه هر وقت تلوزيون رو روشن كردم يا عمو بوده يا خاله .

ممنون

Ar@m
06-08-2007, 21:23
برنامه کودک شبکه اول: ساعت 9 صبح
برنامه کودک شبکه دوم: ساعت 10 صبح
برنامه کودک شبکه دوم: ساعت 3 بعد از ظهر
برنامه کودک شبکه اول: ساعت 4 بعد از ظهر
برنامه نوجوان شبکه دوم: 6 بعد از ظهر
برنامه نوجوان شبکه اول: 6 بعد از ظهر
البته من به کودکش بیشتر از نوجوان علاقمندم ممکنه اونا رو یه ذره اشتباه کرده باشم

Imagicgirl
06-08-2007, 22:31
آره اونروز یکی از دوستام می گفت که بامزی رو هم حتی دیده ، من خودم یکدفعه شانسی رامکال دیدم ! اما ساعتش اصلا یادم نیست !

snowy_winter
06-08-2007, 22:52
سلام

آقا مرتضی فکر جالبیه.اتفاقآ دیروز بعد از ظهر حدود ساعت 3 بود داشت آنت و لوسین رو نشون میداد!من آخرشو دیدم.تقریبآ از قسمتای وسطش بود.احتمالآ هر روز نشون بده!
منم یه بار جمعه صبح دیدم شبکه دو داشت میداد(حدودا ساعت نه و نیم بود)... البته من از وسطاش رسیدم ولی همونشم خوب بود!

*PiNk PaNTHeR*
06-08-2007, 22:57
چه حسی داره کارتونهای با فریم ریت 10 و قژژژقژی رو دوباره نگاه کنی؟

Ar@m
06-08-2007, 22:59
آره اونروز یکی از دوستام می گفت که بامزی رو هم حتی دیده ، من خودم یکدفعه شانسی رامکال دیدم ! اما ساعتش اصلا یادم نیست !
وای نه! رامکال؟
پس جرا من ندیدمش؟
یکی بگه چه روزی؟؟؟

Morteza4SN
27-10-2007, 12:37
گوش مرواريد

شنبه 5 آبان 1386 _ شبكه دوم : ساعت 10 صبح

خرگوش بچه مثبت و كچل دوران كودكي برگشته ! اين يكي هم پدر داشت و هم مادر ، هم برادر و هم خواهر !! خودم شخصا از شخصيت اون گرگه « تيز دندون » خيلي خوشم مي اومد ، با او چاقوهايي كه دور كمرش بسته بود و بعدش اون سگه پليسه كه همش دنبال تيز دندونن بود.

نماد دهكده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داستان اين قسمت : كوه خرگوش
گوش مرواريد كه نامه سفارشي كه پدرش بايد برسوندش دست آقاي روباه رو خراب كرده و باعث اخراج پدرش شده تصميم مي گيره به بالاي كوه خرگوش بره و براي پدرش دعا كنه ! خرس كوچولو و تيز دندان هم همراهش ميشن و ....

به ياد خاطرت گذشته (صبح هاي جمعه ) بشينيد و دپرس بشيد !

Morteza4SN
27-10-2007, 12:44
رامكال

شنبه 5 آبان 1386 _ شبكه دوم : ساعت 10 صبح ( پخش 10.5 صبح هر روز )

يكي از معروفترين كارتون هاي نيپون (1977) كه هنوز هم محبوب و دوست داشتني است ! « استرلينگ » و رامكال دوباره بازگشته اند و شبكه دوم براي چندمين بار اين كارتون زيبا رو داره پخش ميكنه تا يه حالي بهمون داده باشه. :40:

استرلينگ هم از اون بچه هايي بود كه مادرشون رو از دست داده بود ! اتفاقا هنوز اولين قسمت ها رو داره نشون ميده و توي اين قسمت حسابي رو اين نكته مانور داد ؛ استرلينگ تو خواب مادرش رو ميبينه كه با يه قطار از كنارش عبور ميكنه و وقتي از خواب بلند ميشه و با پدرش ، آليس ، فلورا و مادربزرگشون به گردش ميره . اونجا يه غار رو ميبنه كه عكس يه زن رو ديوارشه و زيرش نوشته مادر ! عكسي كه استرلينگ رو ياد مادرش ميندازه و او در راه برگشت به خودش ميگه : « راستش رو بخوايد من مطمئن نيستم اون عكس شبيه مادرم باشه ، فقط اينو ميتونم بگم كه اول وقتي نگاهش كردم بد جوري يكه خوردم . به قول آليس كسي كه اون عكس رو كشيده حتما بچه اي بوده كه مثل من مادرش رو از دست داده بوده .‌»

رامكال مطمئنا پر است از جذابيت و نوستالژي ! از دستش نديد.

*PiNk PaNTHeR*
27-10-2007, 20:36
بر و بچز آلپ هم میذاره.
هر روز صبح ساعت 10.(تابستون میذاشت الان نمیدونم)
حوصله ندارم این مذخرفات غژغژی رو نگاه کنم:13::2:
در هر صورت هر کس یک سلیقه ای داره

Morteza4SN
28-10-2007, 19:34
بر و بچز آلپ هم میذاره.
هر روز صبح ساعت 10.(تابستون میذاشت الان نمیدونم)
حوصله ندارم این مذخرفات غژغژی رو نگاه کنم:13::2:
در هر صورت هر کس یک سلیقه ای داره

اول اينكه « بچه هاي آلپ » رو تو همون صفحه قبل ساعت پخشش گفته شده بود : 3.5 بعداز ظهر هم بود !

بعد هم اينكه اين كارتون هايي كه شما " مزخرفات غژغژي " خوانديد بخشي از بهترين دوران كودكي ما را تشكيل مي دهند و دليل نميشه حالا كه شما سنت اونقدر قد نميداده تا چيزي به اسم خاطره از اينها داشته باشي بياي و هي (نه يك بار) نظرت رو تكرار كني .
و بالاخره اينكه شما حق نداري به نوستالژي هاي ما توهين كني.

Morteza4SN
01-11-2007, 10:49
رامكال

شنبه 5 آبان 1386 _ شبكه دوم : ساعت 10 صبح ( پخش 10.5 صبح هر روز )

يكي از معروفترين كارتون هاي نيپون (1977) كه هنوز هم محبوب و دوست داشتني است ! « استرلينگ » و رامكال دوباره بازگشته اند و شبكه دوم براي چندمين بار اين كارتون زيبا رو داره پخش ميكنه تا يه حالي بهمون داده باشه.

استرلينگ هم از اون بچه هايي بود كه مادرشون رو از دست داده بود ! اتفاقا هنوز اولين قسمت ها رو داره نشون ميده و توي اين قسمت حسابي رو اين نكته مانور داد ؛ استرلينگ تو خواب مادرش رو ميبينه كه با يه قطار از كنارش عبور ميكنه و وقتي از خواب بلند ميشه و با پدرش ، آليس ، فلورا و مادربزرگشون به گردش ميره . اونجا يه غار رو ميبنه كه عكس يه زن رو ديوارشه و زيرش نوشته مادر ! عكسي كه استرلينگ رو ياد مادرش ميندازه و او در راه برگشت به خودش ميگه : « راستش رو بخوايد من مطمئن نيستم اون عكس شبيه مادرم باشه ، فقط اينو ميتونم بگم كه اول وقتي نگاهش كردم بد جوري يكه خوردم . به قول آليس كسي كه اون عكس رو كشيده حتما بچه اي بوده كه مثل من مادرش رو از دست داده بوده .‌»

رامكال مطمئنا پر است از جذابيت و نوستالژي ! از دستش نديد.

آبان 86 _ چون ممكنه بعضيا صفحه قبلي رو نديده باشن يادآوري مي كنم كه اين كارتون هر روز از بخش برنامه كودكان ساعت 10 صبح شبكه 2 پخش مي شود.

Morteza4SN
05-12-2007, 17:41
دختري به نام نل

از چهارشنبه 14 آذر _‌ هر روز ساعت ده و نيم صبح _‌ شبكه دوم سيما

ديروز كه آخرين قسمت "رامكال" رو نشون داد خيلي مشتاق بودم ببينم شبكه دوم به جاش چي پخش ميكنه

طبق روالي كه اين شبكه در پيش گرفته حدس ميزدم باز هم يه كارتون خاطره انگيز قديمي ديگه رو نشون بده

خب « دختري به نام نل » از امروز دوباره پخش شد

هر چند در اين چند سال اخير هم چند بار تكرار شده ولي براي من كه يادآوري خاطرات 8 - 9 سالگي است

از همون تيتراژ اولش آدم رو احساساتي ميكنه ؛

موسيقي بسيار زيبا و تم غمناكش خيلي به فضاي داستاني كارتون مياد

نل و جعبه موزيكالش ، گربه بانمكش ، پدر بزرگش ترنت ، كيت ، آقاي كيلپ و براس ، مرد ناشناس كه برادر نل بود و .... همگي برگشتند

به خدا اشكم دراومد

براي ديدار با پاكي احساسات بچگي تون حتما اين كارتون پركشش و جذاب رو دوباره ببينيد

Ar@m
05-12-2007, 20:09
و البته پنجشنبه ها قبل از نشون دادن کارتون هر روز شبکه 2 گوش مروارید نشون می ده
بگذریم که نل با اینکه کارتون قشنگیه هیچ بدرد گروه سنی کودکان نمی خوره باید الان برای ما پخشش می کردن!!!

*Necromancer
05-12-2007, 22:06
ولی یه چیز این کارتون ها اعصاب می زنه و اونم اینه که یه داستان کوتاهو الکی 40 _50 قسمت کشش میدن مثل پینوکیو یا سفید برفی ...

SajjadKAZ2003
26-12-2007, 05:10
واااااي
مرسي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من روانيه رامکالم
حيف که ساعت پخشش 10 صبح ، من خوابم همش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دارم ديونه ميشم
همه جا رو زير رو کردم عروسکشو نتونستم پيدا کنم !
اگه راکن واقعي تو ايران پيدا ميشد مي خريدم
يکي به من يه رامکال بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SajjadKAZ2003
26-12-2007, 06:44
قسمت آخر رامکال تموم شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ندیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ali_k
26-12-2007, 07:23
دوستان من عاشق پینو کیو هستم کسی نمیدونه اونا کی میذاره ؟
هر کی بتونه ضبظ کنه ( البته اگه گذاشت) خریداریم :دی

Morteza4SN
26-12-2007, 09:58
قسمت آخر رامکال تموم شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ندیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره تموم شد ! دير خبر شدي !

ولي صبح ها حتما ساعت 10 - 10.5 شبكه دو رو بگير كه به ترتيب داره كارتون قديمي بهمون نشون ميده .

دوستان من عاشق پینو کیو هستم کسی نمیدونه اونا کی میذاره ؟
هر کی بتونه ضبظ کنه ( البته اگه گذاشت) خریداریم :دی

اين پينوكيو رو هم زياد نشون دادن ولي بازم احتمال داره پخشش كنند ، اگر پخش شد خبرت ميكنم

Morteza4SN
26-12-2007, 10:02
راستي شنيدم تلويزيون پنج شنبه ها بعدازظهر حول و حوش ساعت 4 خرده كارتون هاي درخواستي رو نشون ميده

خب فردا پنج شنبه است ، ببينيم چي داره !

Meisam Khan
26-12-2007, 10:09
بابا بي خيال . بچه شديد.

m.beh
26-12-2007, 10:44
خیلی باهالید
ما هم یکی از سرگرمی هامون این بود که کارتون های دوران کودکی رو نام ببریم بعضی ها بعضیا رو یادشون نمیاومد کلی توضیح می دادیم تا یادشون بیاد
این کارتونه که اسمش بو نمیدونم چیچی پرنده ی سحر آمیزو الانم میده کی میده؟
سند بادم خوب بود اگه الانم میده مارو خبر کنید.
تیتراژ هنا دختری در مزرعه هم خوب بود

Ar@m
27-12-2007, 08:51
بابا بي خيال . بچه شديد.
خب تو چرا اومدی اینجا؟
کسی زورت نکرده

Ahmad
05-01-2008, 12:48
دختري به نام نل

از چهارشنبه 14 آذر _‌ هر روز ساعت ده و نيم صبح _‌ شبكه دوم سيما

ديروز كه آخرين قسمت "رامكال" رو نشون داد خيلي مشتاق بودم ببينم شبكه دوم به جاش چي پخش ميكنه

طبق روالي كه اين شبكه در پيش گرفته حدس ميزدم باز هم يه كارتون خاطره انگيز قديمي ديگه رو نشون بده

خب « دختري به نام نل » از امروز دوباره پخش شد

هر چند در اين چند سال اخير هم چند بار تكرار شده ولي براي من كه يادآوري خاطرات 8 - 9 سالگي است

از همون تيتراژ اولش آدم رو احساساتي ميكنه ؛

موسيقي بسيار زيبا و تم غمناكش خيلي به فضاي داستاني كارتون مياد

نل و جعبه موزيكالش ، گربه بانمكش ، پدر بزرگش ترنت ، كيت ، آقاي كيلپ و براس ، مرد ناشناس كه برادر نل بود و .... همگي برگشتند

به خدا اشكم دراومد

براي ديدار با پاكي احساسات بچگي تون حتما اين كارتون پركشش و جذاب رو دوباره ببينيد

.
.
.

ايول مرتضي :11:

ممنون به خاطر اين تاپيكت قشنگت

ناقلا --- داري ؟ :21:

راستي اين علامت سواله منو كشته :27::31:

Ar@m
06-01-2008, 08:12
راستی چرا دیروز صبح قسمت آخر نل رو نشون نداد؟؟؟
اعصابم داغون شد من از بچگی با این قسمت آخرها مشکل داشتم هیچوقت سر موقع نشونش نمی دادن

Morteza4SN
07-01-2008, 04:48
ايول مرتضي :11:

ممنون به خاطر اين تاپيكت قشنگت

ناقلا --- داري ؟ :21:

راستي اين علامت سواله منو كشته :27::31:

خواهش داداشي :40:

نه بابا يه كپچر زپرتي دارم :31: اتفاقا از شما هم عكس تكي زياد انداختم ، دلت بسوزه

خدا نكنه ، ماريو كه با يه علامت هيئت هم طوريش نميشه !!‌ اينكه علامت سواله :27:

انجمن كارتون و انيميشن هم بيشتر سر بزن ؛ خوشحال ميشيم .

راستی چرا دیروز صبح قسمت آخر نل رو نشون نداد؟؟؟
اعصابم داغون شد من از بچگی با این قسمت آخرها مشکل داشتم هیچوقت سر موقع نشونش نمی دادن

ايول !
من هم از وقتي به دنيا اومدم با اين قسمت آخر ها مشكل داشتم !
اينا احتمالا فهميدن اينبار ما حسابي حواسمون جمع شده خواستن اين عادت حفظ بشه :31:

حالا دور از شوخي امروز ديگه قسمت آخرش رو اگر خدا بخواد پخش ميكنن ( همونطور كه متوجه شدي ديروز قسمت 25 رو نشون دادن ) اميدوارم ببينيمش !

سرگرداني هاي دختري به نام نل ( اسم اصلي كارتون ) در قسمت 26 به پايان مي رسد .

در قسمت 25 بالاخره ماريو هم به پارادايس رسيد و ريش ميش هاش رو هم كند تا قيافه اصليش رو بشه ، ولي با ريش خيلي بهش عادت كرده بوديم ها !

امروز با قسمت آخر نل زندگي كنيد تا ببينيم كارتون بعدي چي هست .

Ar@m
07-01-2008, 08:10
ايول !
من هم از وقتي به دنيا اومدم با اين قسمت آخر ها مشكل داشتم !
اينا احتمالا فهميدن اينبار ما حسابي حواسمون جمع شده خواستن اين عادت حفظ بشه :31:

حالا دور از شوخي امروز ديگه قسمت آخرش رو اگر خدا بخواد پخش ميكنن ( همونطور كه متوجه شدي ديروز قسمت 25 رو نشون دادن ) اميدوارم ببينيمش !

سرگرداني هاي دختري به نام نل ( اسم اصلي كارتون ) در قسمت 26 به پايان مي رسد .

در قسمت 25 بالاخره ماريو هم به پارادايس رسيد و ريش ميش هاش رو هم كند تا قيافه اصليش رو بشه ، ولي با ريش خيلي بهش عادت كرده بوديم ها !

امروز با قسمت آخر نل زندگي كنيد تا ببينيم كارتون بعدي چي هست .

آره باورت نمی شه من یه امتحان داشتم امروز بخاطرش نمی تونستم ببینم قسمت آخر رو کلی عزا گرفته بودم حالا که دیگه بخاطر برف کنسل شد نیشم تا بناگوش بازه!!!!

Ahmad
08-01-2008, 11:26
خواهش داداشي :40:

نه بابا يه كپچر زپرتي دارم :31: اتفاقا از شما هم عكس تكي زياد انداختم ، دلت بسوزه

خدا نكنه ، ماريو كه با يه علامت هيئت هم طوريش نميشه !!‌ اينكه علامت سواله :27:

انجمن كارتون و انيميشن هم بيشتر سر بزن ؛ خوشحال ميشيم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آقا مرتضي

عكس‌هاي تكي رو پس اگه ميتوني بذار اينجا ببينيم بدون اين ريش و سيبيل و مو چه شكلي هستيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چشم سعي ميكنم بيام. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Morteza4SN
08-01-2008, 18:36
آره باورت نمی شه من یه امتحان داشتم امروز بخاطرش نمی تونستم ببینم قسمت آخر رو کلی عزا گرفته بودم حالا که دیگه بخاطر برف کنسل شد نیشم تا بناگوش بازه!!!!

آي گفتي ! بجه هم كه بوديم عشق زمستون بوديم اين برفش و تعطيلي مدرسه ها و صبح تا شب چپيدن جلو تلويزيون و البته هنوز هم نيچمان مثل اون زمان ها تا بناگوش باز مي شود !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آقا مرتضي

عكس‌هاي تكي رو پس اگه ميتوني بذار اينجا ببينيم بدون اين ريش و سيبيل و مو چه شكلي هستيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چشم سعي ميكنم بيام. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما بيشتر داداش احمد :40:

اتفاقا فقط از ريش و سبيلت عكس دارم ؛ بدون اون رو متاسفانه نگرفتم ! :41:

خوشحال ميكني ما رو :10:

Morteza4SN
08-01-2008, 18:47
بلفي و لي لي بيت _ سه شنبه 18 ديماه 86 _‌ هر روز ساعت 10.5 صبح از شبكه 2

بلفي و لي لي بيت ، گاليور و ممول كارتونهايي بودند كه جذابيت دنياي آدم كوچولو ها رو برامون نقش زدند.

از اين بين بلفي و لي لي بيت يك دنياي ناب ودست نخورده بود . دنيايي پاك كه فقط آدم كوچولو ها ساكنين آن بودند ؛ از دنياي ديگه اي خبر نداريم. داستان فقط لذت زندگي آدم كوچولو هاست و از آدم بزرگ ها خبري نيست.

بلفي به همراه عموي دكترش ( دكتر داكلين ؛ كه مدام در حال خوردن زهرماري (!!) بود و به ما مي گفتن داروست ، با اون پيپ معروفش) ، دوستش لي لي بيت ، ناپول و داداشش و بقيه فانيتهاي شاد ، مـــونــــگا و حيوانات جنگل سبز دوباره برگشتند تا به ما يادآوري كنند كه روزي روياي پاك ما نماد معصوميت كودكانه مان بود و هنوز اين گذر زمان است كه ما را و خاطراتمان را ثبت مي كند.

Ahmad
09-01-2008, 16:37
پس داره بلفي نشون ميده.

كارتونهاي قديمي اكثرا تو اونها قهرمان قصه بدنبال مادرشون هستند. از هاچ و نل و حنا بگيرين تا بلفي و سبستين و ...

راستي داش مرتضي باز هم ممنون به خاطر اين عكسهايي كه ازم گرفتي.

Ar@m
10-01-2008, 08:01
دیدین آخرشم قسمت آخر نل رو نشون نداد؟
ازشون متنفرم!

Morteza4SN
10-01-2008, 11:47
پس داره بلفي نشون ميده.

كارتونهاي قديمي اكثرا تو اونها قهرمان قصه بدنبال مادرشون هستند. از هاچ و نل و حنا بگيرين تا بلفي و سبستين و ...

راستي داش مرتضي باز هم ممنون به خاطر اين عكسهايي كه ازم گرفتي.

آره ؛ ولي نمي دونم چرا امروز بلفي و لي لي بيت رو نشون نداد ! حتما مي خوان بپچوننش !!

آره ديگه ، اين دنبال مادر بودن يا نداشتن مادر هم يكي از اركان شان بود ! البته فكر كنم پدر مادر بلفي آخراش از جهانگردي برگشتن !

قابل شما رو نداشت داداشي :40:

ازشون متنفرم!

راست ميگي !!
من رو باش فكر كردم دير از خواب پا شدم و از دستم پريده !!
روم نشد بگم !
پس يه دليل ديگه اينكه ما قسمت آخر اكثر كارتونها رو يادمون نيست معلوم شد !

taghi_ramzi
10-01-2008, 22:30
این کارتن ماسکو بازم نشون میده ؟

Morteza4SN
11-01-2008, 02:52
این کارتن ماسکو بازم نشون میده ؟

ديروز پريروزا كه يه قسمتش رو نشون داد !
ولي فكر نكنم ساعت مشخصي داشته باشه ، هر وقت دوست داشته باشن پخشش ميكنن !!

bini2007
11-01-2008, 14:46
بچه ها کسی کارتون جیمبو یادش می یاد :31:

jooya
11-01-2008, 16:47
بچه ها کسی کارتون جیمبو یادش می یاد :31:

توی این تاپیک ادامه بدید .

"ياد ايام بخير:كارتون هاي دوران كودكي( پروفسور بالتازار... )"

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Morteza4SN
01-02-2008, 06:17
فكر ميكنم ديروز (5 شنبه 11 بهمن) آخرين قسمت بلفي و لي لي بيت بود ...

بلفي كه پدر و مادرش رو پيدا كرده بود
زلزله اومد و دهكده رو خراب كرد
اهالي تصميم به ساخت دوباره دهكده در همون جنگل گرفتند و ...

چقدر پايان شادي بود !

راستي من 2-3 قسمت قبلش رو نديدم ! از اون قسمتي كه بلفي و لي لي بيت با قايق مي رفتن پي دريا !
پدر و مادر بلفي از كجا پيداشون شد ؟

Ar@m
01-02-2008, 08:12
من که نگاه نکردم یادم نمی یاد بابا و مامانش چطوری پیدا شدن اما قسمت آخرش یادمه حالا از شنبه چی می ذارن؟

Niloofarak
01-02-2008, 17:17
ازشون متنفرم!

راست ميگي !!
من رو باش فكر كردم دير از خواب پا شدم و از دستم پريده !!
روم نشد بگم !
پس يه دليل ديگه اينكه ما قسمت آخر اكثر كارتونها رو يادمون نيست معلوم شد !
]
چرا قسمت آخر ر نشون ندادن؟؟؟؟؟؟

Morteza4SN
02-02-2008, 16:45
]
چرا قسمت آخر ر نشون ندادن؟؟؟؟؟؟

دليلش معلوم نيست ! كارتون نل 26 قسمت داشته كه تلويزيون ما 25 قسمتش رو بيشتر نشون نداد !

ممكنه يه قسمتش رو نشون نداده باشن و كارتون رو در 25 قسمت رند كرده باشن !
ولي قسمت 25 در حالي تموم شد كه نل مريض شده بود و ماريو هم در جنگل ماهيت و چهره اصلي خودش رو به پدربزرگ نل نشون داد و به ديدن نل هم رفت و ... پايان ! اگر واقعا پايان كارتون همين جا بوده بايد بگم حتي پايان اين كارتون هم متفاوت بود ! كلا كارتون غم انگيزي بود ! تو كدوم كارتون اينقدر آدم مي مرد و مرگ شخصيت ها رو اينقدر رك نشونمون ميدادن ! نديدن مجدد مادر هم كه آخر داستان حسابي ضد حال بود . حقيقتي كه تا آخر هم براي مخاطب مطرح نشد و .....

من که نگاه نکردم یادم نمی یاد بابا و مامانش چطوری پیدا شدن اما قسمت آخرش یادمه حالا از شنبه چی می ذارن؟

فكر مي كنم در ادامه همون ماجرايي كه بلفي و لي لي بيت و دوستاش تصميم گرفتن برن و دريا رو ببينن پدر و مادر بلفي پيدا مي شدن ! چطوريش رو نمي دونم !

خب امروز شنبه بود ولي خبري از پخش كارتون قديمي نبود !
همش شاهكارهاي سفارشي مركز صبا رو نشون ميدادن !!

EHSANRF
03-02-2008, 00:03
من خيلي به كارتون چوبين علاقه داشتم!

ولي متاسفانه اصلاً تلويزيون فيلمي ازش نشون نميده!

همچنين تيتراژ برنامه كودك وك وك وك رو هم خيلي دوست دارم ببينم!

اگه كسي داره لطف ميكنه!

dislocation
10-02-2008, 01:22
دليلش معلوم نيست ! كارتون نل 26 قسمت داشته كه تلويزيون ما 25 قسمتش رو بيشتر نشون نداد !

ممكنه يه قسمتش رو نشون نداده باشن و كارتون رو در 25 قسمت رند كرده باشن !
ولي قسمت 25 در حالي تموم شد كه نل مريض شده بود و ماريو هم در جنگل ماهيت و چهره اصلي خودش رو به پدربزرگ نل نشون داد و به ديدن نل هم رفت و ... پايان ! اگر واقعا پايان كارتون همين جا بوده بايد بگم حتي پايان اين كارتون هم متفاوت بود ! كلا كارتون غم انگيزي بود ! تو كدوم كارتون اينقدر آدم مي مرد و مرگ شخصيت ها رو اينقدر رك نشونمون ميدادن ! نديدن مجدد مادر هم كه آخر داستان حسابي ضد حال بود . حقيقتي كه تا آخر هم براي مخاطب مطرح نشد و .....

من یک چیز مبهمی یادم هست که نل وقتی به پارادایس می رسد می فهمد مادرش مرده، شاید به همین دلیل قسمت آخر رو نشون ندادند.

Morteza4SN
10-02-2008, 08:11
من یک چیز مبهمی یادم هست که نل وقتی به پارادایس می رسد می فهمد مادرش مرده، شاید به همین دلیل قسمت آخر رو نشون ندادند.

اتفاقا همين رو كه گفتي تو قسمت 25 نشون داد ، خيلي راحت !

Morteza4SN
16-02-2008, 20:40
خب مثل اينكه فعلا شبكه دو براي ساعت 10 هر روز صبحش كارتون قديمي ديگه اي نداره ! جز گوش مرواريد كه نامنظم تو اين ساعت هنوز پخش ميشه چيز ديگه اي براي ديدن نداره ! گوش مرواريد هم ديگه داره كم كم به اواخرش نزديك ميشه ، چون به قسمتهايي رسيده كه گوش مرواريد رفته شهر پيش خاله جونش ! از اينجا به بعد از نظر من جذابيت اين كارتون افت ميكنه ! چون ديگه خبري از تيز دندون و پليس دهكه و ... نيست و دو تا گربه ( برادر بزرگه و كوچيكه !) و يه سري شخصيت هاي ديگه جاشون رو گرفتن ! ما هم كه فقط با تيز دندون صفا مي كرديم و اون « گوري گوري » گفتن هاش !

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

اما بد نيست دوباره زمان پخش كارتون هاي قديمي رو از شبكه يك يادآوري كنم ؛ پنج شنبه ها در بخش ساعت 4 الي 5 بعد از ظهر .

معاون كلانتر ،‌ پلنگ صورتي و تنسي تاكسيدو فعلا در همين زمان و روز حال پخش هستند !

₪₪₪

اما خبر خوب اينكه كماندار نوجوان هم در همين ساعت و روز داره دوباره پخش ميشه كه واقعا ارزش دوباره ديدن رو داره !

بله ! رابرت استرانگ ، گيلبرت ، ماريان ، بارون آلواين ، جاني و نيچي ، ويني فرد و آجي كوچيكه ، تاك و ...

جنگل سبز و صد البته مرموز و شگفت انگيز كه هنوز واكنش ها و داستانهاي عجيبش رو از ياد نبرده ام .

شخصيت جذاب گيلبرت كه شواليه سياه ولي سفيد پوش گروه رز سفيد بود و بعد از سقوط به دره به خاطر نجات ماريان ، جذابتر هم شد ...

صداي سازي كه رابرت با برگ ميزد و در سكوت معنادار جنگل مي پيچيد ....

هر چند تغييراتي در دوبله كارتون ديده ميشه كه تغيير صداي پادشاه و بارون آلواين بيشتر از همه تو ذوق مي زنه !

با اين حال و با وجودي كه اين كارتون زياد قديمي نيست و يكي دو بار ديگه هم قبلا پخش شده ولي ؛

همگي اينها خاطراتي را براي ما زنده مي كنند كه لذت غم انگيزي است ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.beh
17-02-2008, 20:02
هر چند تغييراتي در دوبله كارتون ديده ميشه كه تغيير صداي پادشاه و بارون آلواين بيشتر از همه تو ذوق مي زنه !

مگه دوباره دوبله اش می کنند؟
یعنی میگی سری جدیدشه

Morteza4SN
18-02-2008, 12:20
مگه دوباره دوبله اش می کنند؟
یعنی میگی سری جدیدشه

نه ! همون کارتونه قدیمی هست که دوباره داره پخش میشه !
ولی نمی دونم چرا صدای این دو تا به شکل تابلویی تغییر کرده !
شاید فقط قسمت های اولش اینطوری شده باشه ، امیدوارم ، چون من خودم شخصا صدای قبلی این دو تا رو بیشتر دوست داشتم !

sepide***
18-02-2008, 17:24
فكر ميكنم ديروز (5 شنبه 11 بهمن) آخرين قسمت بلفي و لي لي بيت بود ...

بلفي كه پدر و مادرش رو پيدا كرده بود
زلزله اومد و دهكده رو خراب كرد
اهالي تصميم به ساخت دوباره دهكده در همون جنگل گرفتند و ...

چقدر پايان شادي بود !

راستي من 2-3 قسمت قبلش رو نديدم ! از اون قسمتي كه بلفي و لي لي بيت با قايق مي رفتن پي دريا !
پدر و مادر بلفي از كجا پيداشون شد ؟

من از اونجایی دیدم که بلفی پدر و مادرشو شناخت...گویا پدر و مادرش آواره بودن ((میدونی که چرا؟!))واز یه شهر به شهر دیگه میرفتند تا اینکه به اونجا رسیدند و هوس کردن که برن دخترشونو ببینند که عموی بلفی اونارو شناخت و ...بقیشو هم که میدونی؟؟البته عموی واقعیاش هم که نبود...!

Ar@m
18-02-2008, 19:15
همين ساعت و روز داره دوباره پخش ميشه یعنی چی؟ یعنی امروز که دوشنبه است؟ شبکه اول اما ساعت چند؟
بخشکی شانس! قسمت چندمشه؟ من دیوانه کارتونش بودم
بعدشم گیلبرت شوالیه رز سیاه بود نه سفید
بعدشم صدای آلواین و هرفورد دوبار در طول کارتون عوض می شه و ماریان سه بار پس ناراحت نباشین فراموشکارا!

Morteza4SN
19-02-2008, 21:17
همين ساعت و روز داره دوباره پخش ميشه یعنی چی؟ یعنی امروز که دوشنبه است؟ شبکه اول اما ساعت چند؟
بخشکی شانس! قسمت چندمشه؟ من دیوانه کارتونش بودم
بعدشم گیلبرت شوالیه رز سیاه بود نه سفید
بعدشم صدای آلواین و هرفورد دوبار در طول کارتون عوض می شه و ماریان سه بار پس ناراحت نباشین فراموشکارا!

اما بد نيست دوباره زمان پخش كارتون هاي قديمي رو از شبكه يك يادآوري كنم ؛ پنج شنبه ها در بخش ساعت 4 الي 5 بعد از ظهر .

من پنج شنبه هفته قبل ديدم !
اوايلش هست و ماريان هنوز لباسش رو عوض نكرده و شمشير چوبيش (!) رو نساخته ! شايد دوم يا سومين قسمت بود .
گيلبرت شواليه گروه رز سفيد بود و بعد از سقوط به دره به رز سياه تغيير نام داد ؛ چون فهميده بود كه بازيچه دست بارون آلواين بوده !
خدا كنه اينطور باشه و دوبله ها درست بشن ! خب من فقط اولين باري كه تلويزيون كماندار رو نشون داد به طور كامل ديدم و طبيعي هم هست كه صداهايي كه تغيير كرده بود رو يادم باشه ! خدايش هم الان كه مي بينم اولش صداي بارون آلواين و پادشاه چي بوده خوشحالم كه عوضش كردن !

من از اونجایی دیدم که بلفی پدر و مادرشو شناخت...گویا پدر و مادرش آواره بودن ((میدونی که چرا؟!))واز یه شهر به شهر دیگه میرفتند تا اینکه به اونجا رسیدند و هوس کردن که برن دخترشونو ببینند که عموی بلفی اونارو شناخت و ...بقیشو هم که میدونی؟؟البته عموی واقعیاش هم که نبود...!

مرسي .... ولي نمي دونم چرا بلفي رو بي خيال شده بودن ! برا اينكه برن دنيا رو بگردن ؟!!

Morteza4SN
23-02-2008, 12:26
يه توضيحي بد نيست در مورد تكرار كارتونهاي قديمي از شبكه يك بدهم ؛

شبكه يك هر هفته پنج شنبه ها از ساعت 4 الي 5 بعداظهر در برنامه « مــا دو تـــا » به پخش كارتونهاي درخواستي اقدام كرده و هر هفته هم يك تنها يك قسمت از كارتون مورد نظر رو پخش مي كنند !

مثلا هفته قبل يك قسمت از كارتون « زورو » پخش شد !

« مــا دو تـــا » هم پنج شنبه هفته قبل اعلام كردند احتمالا كارتون « فوتباليست ها » پنج شنبه ، جمعه ها پخش بشه ! شايد از هفته ديگه . بايد ديد كدوم سري و به چه صورت ؟! الان ياد اون جمله معروف افتادم ؛ فوتباليست ها ، قسمت 1،998 ام !! :31:

شبكه دو كماكان چيز جديدي بجز گوش مرواريد نداره و فعلا شبكه يك ازش جلو زده !

jooya
12-04-2008, 21:32
سلام دوستان ،

به تازگی کارتون باخانمان (پرین) و گوریل انگوری رو دارند پخش می کنند .

Morteza4SN
14-04-2008, 20:23
سلام دوستان ،

به تازگی کارتون باخانمان (پرین) و گوریل انگوری رو دارند پخش می کنند .

ممنون بابت يادآوري ...
كم كم داشتيم از شبكه يك نااميد مي شديم ؛ چون فقط كارتوناي قديمي رو تك قسمتي پخش ميكرد
البته گوريل انگوري رو فكر كنم نامنظم پخش كنن
......................................
ولي « باخانمان » هر روز بعداظهر ساعت 17:15 در حال پخش هست
و تا امروز (دوشنبه 26 فروردين 87) هشت قسمتش رو نشون داده ...
هر چند زياد تكرار شده ولي واقعا ارزش دوباره ديدن رو داره
......................................
پ.ن : خب روند تاپيك از اين به بعد با توجه به اسمش بحث در مورد كارتون و يه سري عكس و فايل صوتي و تصويري برا دانلود هست...

Ar@m
14-04-2008, 22:43
راستی کماندار نوجوان چی شد؟
من چند بار پنجشنبه ها از ساعت 4 سیخ نشستم جلوی تلوزیون اما ندیدم پخش کنه
هنوزم نشونش می ده؟

Morteza4SN
14-04-2008, 22:54
راستی کماندار نوجوان چی شد؟
من چند بار پنجشنبه ها از ساعت 4 سیخ نشستم جلوی تلوزیون اما ندیدم پخش کنه
هنوزم نشونش می ده؟

كم كم داشتيم از شبكه يك نااميد مي شديم ؛ چون فقط كارتوناي قديمي رو تك قسمتي پخش ميكرد

خيلي نامرد بودن !!

شرمنده ديگه ... مگه هنوزم سيخ ميشيني پا تي.وي ؟ :27:

فعلا ديدن « پرين » برا شروع پخش مجددها از شبكه يك بد نيست ... اميدوارم ادامه داشته باشه !

Ar@m
14-04-2008, 22:57
ها ...
آره خب هنوزم سیخ می شینم!!!
چه حیف من کلی عاشق این کارتونم
باشه حالا پرین نگاه می کنیم سرمون گرم شه!

Morteza4SN
20-04-2008, 08:31
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باخانمان

بر اساس نوشته هکتور مالو (Hector Henri Malot)

کارتون باخانمان برخلاف اسمش داستان سرگشتگي و آوارگي دختري به نام پرين (Perrine) است ،
با ديدن اين کارتون هميشه اين سوال برايم پيش ميومد که چرا « باخانمان » ؟
شايد چون اين يکي بر خلاف بقيه مادر و بعد پدربزرگش را در کنار خود داشت
شايد هم به خاطر اين بوده که هکتور مالو رمان بي خانمان (Sans Famille) را هم خودش نوشته !

در کل داستان باخانمان در عالم کارتونهاي کودکي نيز با بقيه کارتونهاي هم سبکش متفاوت بود...
اين بار پرين نه به دنبال مادرش بود و نه از ابتدا او را از دست داده بود
به راحتي مي توان داستان رو به سه قسمت تقسيم کرد ؛
1_ ابتداي سفر و همراهي با مادر و مارکل
2_اواخر سفر و از دست دادن مادر و تنها وسيله نقليه اش «پاريکال»
3_رسيدن به ماراکور فرانسه و رويارويي با پدربزرگش

شايد ديدن مرگ مادر براي پرين و به خاک سپردن آن عکاس مهربان ساري به دوش براي مخاطب
بسيار بيشتر تاثر برانگيز باشد !

بعد از مرگ مادر همسفري جز يک سگ خل و چل باقي نمي ماند ؛ « پاريکال » الاغ بدبختي که
نفله شد ! تنهايي به اوج رسيده ....

رسيدن به پدربزرگ خرپول ميتونست پايان اين همه بدبختي باشه ولي ترس از بيان حقيقت و نام
مستعار « اورالي » شروع يک بازي جديد است .

زندگي مستقل در يک کلبه شکار در کنار درياچه و خلاقيت هاي پرين که با پيدا کردن کار در کارخانه
پدربزرگش حالا به بلوغ فکري هم رسيده بود .

پرين شخصيت مثبتي بود ولي برعکس بقيه روي اعصابمون راه نمي رفت ، حتي بعد از محبوبيت
نزد پدربزرگش به عنوان منشي اصلا دوست نداشتيم اسير پاپوشهاي تاروئل و تئودور و همچنين
خواهر و خواهرزاده بدطينت ويلفران شود !

پرين اما با اين همه بدبختي پايان خوشي داشت که البته بينا شدن پدربزرگ و شناخت پرين هم با
اشک همراه بود ؛ شوق ديدار و حسرت مرگ فرزند .... چه با احساس !

Morteza4SN
18-05-2008, 15:12
خب فكر كنم بعد از اينكه شبكه اول سيما پخش كارتون « باخانمان » رو در قسمتهاي دوازدهم سيزدهم نيمه كاره رها كرد (دليلش رو بگم ؟ ) زياد به پخش درست و حسابي كارتونهاي قديمي از اين شبكه نبايد اميد داشت !

باز هم شبكه دوم و يك كارتون قديمي ديگه ! اين بار هم عوامل پخش زياد آرشيو شبكه رو نگشتند و « دهكده حيوانات » رو براي پخش در نظر گرفتند.

دهكده حيوانات _ شبكه دوم سيما _ هر روز در بخش ساعت 15 : 10

خب خانواده ميشا تازه با قطار به دهكده آمده اند . دهكده اي كه شهردارش براي 100 نفره شدن جمعيت اون خودكشي ميكنه .... پدر ميشا هم از دهكده خوشش اومده و تصميم به موندن خواهد گرفت ....

تا اينجا ميشا و ناتاشا با هم رفيق هم شدن و اميدواريم فاصله مجاز رو از همديگر رعايت كنند تا ما كارتون رو همون 26 دقيقه و اينا ببينيم !!

آقاي ببر و روباه هم زياد از اين مهمانهاي ناخوانده خوششون نمياد و روباه هم ببر رو از به خطر افتادن قدرت و احترامش بين اهالي ميترسونه تا از همون اول اكثر ماجراها با تقابل اين دو گروه جذابتر شود.

دراگو كه بچه آقاي ببر بود ، پسر روباه و گربه ، ميشا ، ناتاشا ، ميلا هم اين وسط نماد خانواده هايشان بودند ، كه اين وسط من بيشتر با دراگو و باباش خوشم ميومد !

البته خانواده گربه كه مهمان هميشگي زندانبان فلك زده بون رو هم نبايد فراموش كرده كه مادرشون حتي آشپزي هم بلد نبود !

« دهكده حيوانات » ساخته كمپاني نيپون بوده و در 26 قسمت بخشي از خاطرات كودكي ما نيز هست.

Ahmad
18-05-2008, 15:25
ايول مرتضي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چقدر اين كارتون رو دوست داشتم
مخصوصا تيكه هايي كه پدر ميشا بعضي وقتها ميندازه
يا همون بالا پريدن شخصيتهاي پاياني داستان در انتهاي بعضي ازقسمتها كه قبلا اشاره كرده بودم بهش
نوع كشيدن شخصيتهاي كارتوني مثل ببره يا كلانتر و ...
و ...

(دليلش رو بگم ؟ )

بگو.

Ar@m
18-05-2008, 17:37
منم اومدم همينو بگم ! امروز قسمت اولش بود!
كارتون خيلي خيلي قشنگيه بخصوص خونواده گربه كه خونشون تو زندانه !!!!
هميشه دلم براي كلانتر بدبختشون كباب بودش!!

piishii
18-05-2008, 17:57
سلام.
وااااااااایییییییییی این دهکده ی حیوانات عقش من بیده
کسی اسم انگلیسی لینک Imdb چیزی داره ؟

Ahmad
18-05-2008, 19:01
سلام.

سلام
ببين اين بدردت ميخوره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط بايد ديد ترجمش به انگليسي چي ميشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sina1100
18-05-2008, 19:20
سلام
ببين اين بدردت ميخوره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط بايد ديد ترجمش به انگليسي چي ميشه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يکي از بچه هاي انجمن بلد بود ژاپني بخونه! اون بياد اينجا ميتونه! تو تاپيک "اسمتون به ژاپني چي ميشه" بود!

Morteza4SN
20-05-2008, 17:16
ايول مرتضي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چقدر اين كارتون رو دوست داشتم
مخصوصا تيكه هايي كه پدر ميشا بعضي وقتها ميندازه
يا همون بالا پريدن شخصيتهاي پاياني داستان در انتهاي بعضي ازقسمتها كه قبلا اشاره كرده بودم بهش
نوع كشيدن شخصيتهاي كارتوني مثل ببره يا كلانتر و ...
و ...

بگو.
مرسي ، داش احمد !
ايول پدر ميشا با صداي پرويز ربيعي خيلي باحال بود (البته ربيعي دوبلر صداي پدر پسر شجاع هم بود )
پس بشين نگاه كن يه چند تا ديالوگ خاطره انگيز از توش در بيار :31:

اما چرا شبكه يك كارتون «باخانمان» رو نيمه كاره رها كرد ؛
اينطوري كه ميگن دليلش سياست هاي «عليرضا برازش» مديريت شبك اول سيما است ؛ اينكه بارها در مصاحبه هايش اعلام كرده ؛ « اين شبكه بايد بيش از گذشته رنگ و بوى ملى به خود بگيرد و اشتباهات آن به حداقل برسد ، رنگ و بوى ايرانى تر در برنامه ها، از استراتژى هاى شبكه اول سيماست ، پخش فيلم و كارتون خارجي از شبكه اول كه شبكه ملي و ايراني است بايد صفر شود و ... »

اما من كه باور نمي كنم ، چون دليلش از نظر من اينه ؛
در قسمت هشتم وقتي كه پرين و مادرش به عكاسي در يك عروسي مشغول بودند ، پاريكال با ديدن زهر ماري مهمونا كف كرده بود و با بريدن طنابش حسابي خورده بود (ما فقط ديديم طنابش رو باز كرد ) ، بعدش هم حسابي سرمست گشته ، جفتك پرتاب نموده و الفرار .... بگذريم كه بارون آخر سر پاريكال رو پيدا كرد ولي پاريكال به خاطر خوردن همون زهرماري تا اطلاع ثانوي ممنوع التصوير شده و در نتيجه امكان پخش ادامه كارتون وجود نداشت ! تازه حتما خبر شدي كه بارون براي بازي در يك فيلم درخواست دستمزد 70 ميليون توماني كرده و داد تهيه كننده رو درآورده و شايعه ممنوع الكار شدن اون هم به گوش ميرسه ....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:31::31:

منم اومدم همينو بگم ! امروز قسمت اولش بود!
كارتون خيلي خيلي قشنگيه بخصوص خونواده گربه كه خونشون تو زندانه !!!!
هميشه دلم براي كلانتر بدبختشون كباب بودش!!

آره يه جورايي هم كپ پسر شجاع بود !
البته كلانتر و گربه ها خيلي هم به هم وابسته بودن ...

راستي اين مادر و فرزند هم با حال بودن ، هميشه روي يه تيكه ابر بودن ؛

سلام.

والا سايت نيپون رو كه نگاه كردم اسمش رو نوشته Misha - 1979
راستي خبر داشتيد كه ميشا نماد الميپك موسكو بوده ؛

Morteza4SN
19-06-2008, 08:54
خاله ريزه _ چهارشنبه ها ، ساعت 9:30 از شبكه اول سيما

خب از قرار يه چند هفته اي هست كه شبكه يك داره خاله ريزه رو پخش ميكنه !

واي كه چقدر اين خاله ريزه ، با اون قاشق چايي خوري طلايي اش ، حرف ميزد !!
يه نكته جالبي اين كارتون داشت ؛ تا وقتي خاله ريزه كوچيك نمي شد حقيقت رو
نمي فهميد ، چقدر حكيمانه ... :20:

هر چقدر خاله ريزه پرحرف بود اين دختره اصلا حرف نمي زد ؛ شخصيت جالبي داشت .

شوهر خاله ريزه هم باحال بود ، همش ميگفت خاله ريزه ريزه ميزه :31:

Ar@m
20-06-2008, 00:28
باز اين شبكه 1 تصميم گرفت كارتون بذاره! بهش هيچ اعتمادي نيست كه يه دفه نصفه نيمه ولش نكنه!من كه نگاه نمي كنم با اين شبكه 1 لجم!

Morteza4SN
20-06-2008, 07:27
چند وقت پيش نجف زاده يه گزارش از « علي كوچولو » ي كودكي مان كه با سادگي تمام خاطره دلنشين كودكي مان شده تهيه كرده بود.
مصاحبه با علي كوچولو كه حالا ديگر بزرگ شده و تدوين خوب گزارش نجف زاده خيلي راحت با احساساتمان بازي مي كرد.
باز هم يادآوري اينكه خاطرات كودكي مان و آن حس قشنگ با گذر زمان ما را تنهاي زندگي رها كرده اند و ....
چقدر بزرگ شدي پسر ؛ ولي هر روز اين خاطراتمان است كه كوچكتر و كمرنگ تر مي شود ؛

علي كوچولو
اين مرد كوچك

علي كوچولو ، تو قصه ها نيست
مثل من و تو اون دور دورا نيست

نه قهرمانه ، نه خيلي ترسو
نه خيلي پرحرف ، نه خيلي كمرو

خونشون در داره
در خونشون كلون داره
حياط داره ، ايوون داره
اطاقش طاقچه داره
حياطش باغچه داره
باغچه اي داره گل گلي
كنار حوضش بلبلي
لاي لاي لاي

لي لي لي حوضك
لي لي لي لي

اين مادرشه ، مادر علي
مامان خوبش ، چه مهربونه
علي گوچولو اينو ميدونه
اينم باباشه
چه خاليه جاش
رفته به جبهه
خدا به همراش

علي كوچولو
چه خوب و نازه
واسمون داره حرفاي تازه

و چقدر از اين جمله پاياني گزارش نجف زاده دلم گرفت كه ؛
« خداحافظ علي كوچولو و ممنون ،
ممنون بابت اينكه زير موشك و ضدهوايي و اضطراب آژير قرمز تو خاطره آرام نسل من شدي ...»

آهنگ تيتراژ علي كوچولو :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدگزارش نجف زاده :

Ar@m
20-06-2008, 15:06
مرسي براي گزارش علي كوچولو هرچند يه دو هفته اي تاخير داشتي!!!

Morteza4SN
20-06-2008, 16:28
مرسي براي گزارش علي كوچولو هرچند يه دو هفته اي تاخير داشتي!!!

خواهش مي شود
آخه ميخواستم تو پرشين گيگ آپلودش كنم نمي شد !
آخر بي خيالش شدم و يادم رفت و ... :31:

SajjadKAZ2003
04-07-2008, 21:48
کسی می دونه از کارتونهای قدیمی الان چی داره پخش میشه و چه ساعتی؟

Ar@m
05-07-2008, 17:44
کسی می دونه از کارتونهای قدیمی الان چی داره پخش میشه و چه ساعتی؟
هايدي
شبكه 2
هرروز ساعت 10 صبح

Morteza4SN
22-07-2008, 04:13
افسانه سه برادر _ دوشنبه هر هفته ساعت 18:15 از شبکه دوم سیما

ویرایش : به نظر میرسه این کارتون به صورت هفتگی پخش میشود ...

پ.ن : البته شبکه دو در بخش ساعت 18 هر ورز کارتونهای قدیمی دیگری رو هم پخش میکنه ...

Morteza4SN
22-07-2008, 12:09
افسانه سه برادر

لیو بی ، شانگ فی و کوآن یو سه برادر قسم خورده در تارخ جنگهای داخلی چین که در قالب جذاب انیمیشن به زیبایی تمام داستانی از قلب تاریخ چین را برایمان روایت می کنند. افسانه هایی از بطن تاریخ چین (221 تا 280 ميلادي) که به افسانه سه قلمرو یا افسانه سه برادر معروف شده اند.

« ما ؛ ليو بي ، گوآن يو ، شانگ في ، سوگند مي خوريم تا دلها و قدرتمان را براي نجات يکديگر از خطر ، مبارزه در راه ميهن ، و نجات مردم به يکديگر پيوند بزنيم . مي دانيم که خداوند ما را در يک روز متولد نکرده ، اما سر آن داريم که هر سه در يک روز و در کنار يکديگر بميريم . آسمان و زمين را بر اين سوگند برادري گواه ميگيريم . اگر يکي از ما سوگند خود را بشکند ، باشد که آسمان و انسانها براي تنبيه او با يکديگر متحد شوند. » ... این سوگند سه برادر برای برگرداندن قدرت به خاندان امپراتوري ، مبارزه در راه وطن و نجات مردم ستم دیده بود که در ابتدای داستان شاهد آن هستیم.

شخصیت های جانبی که در طول داستان با آنها برخورد می کنیم نیز از جذابیت بالایی برخوردارند و این ماحصل واقعیتی به نام تاریخ و در قالبی افسانه ای است . سائو سائو با قلمرو « وی » در شمال ، سون چوآن با قلمرو « وو » در جنوب و سه برادر با فرماندهی لیو بی با قلمرو « شو » در غرب چین سه قدرت این دوره تارخی بودند .

در این بین شخصیت سائوسائو با آنکه دشمن اصلی آنها به حساب می آمد جذابتر می نمود . اما به نظر من لقب منحصر به فردترین شخصیت کل داستان را باید به « ژوگه ليانگ » داد که مشاور اصلی سه برادر در تاکتیک های نظامی بود و قسمت هایی که با حضور او پیش می رفت از نقاط عطف افسانه سه برادر است . در نظر بگیرید « ترفند شهرِ خالي » را که چطور با کمبود نیروهای نظامی در برابر نیروهای سائو سائو و با فریب وی او را از جنگ منصرف کردند و استراتژی های جالب دیگر او که به « اژدهاي خفته » معروف شد .

البته در این نسخه داستان جانبی خواهر خوانده آنها نیز اضافه شده که پس گذشت سالها بزرگ شده و منتظر بازگشت آنهاست و در پایان هر قسمت یک مونولوگ شاعرانه در بالای تپه به نسیم می سپارد :

« برادرانم لیو بی ، شانگ فی ، کوآن یو ، دست در دست یکدیگر داده اید تا کشور را دوباره سامان ببخشید .
می دانم چه رنج هایی در این راه کشیده اید ، می دانم ...
من هر روز غروب بر فراز تپه همیشه سبز کنار دهکده به امید بازگشتتان به دور دست ها خیره می شوم ،
نمی دانید چقدر دلتنگتان هستم ...
اکنون مدتی است که گل های سپید باز شده اند اما شما هنوز باز نگشته اید ...
به نسیم گفته ام تا بوی گل های سپید را برایتان بیاورد ...
به نسیم گفته ام که غبار سختی ها را از چهره هاتان بزداید ...
مرا بیش از این منتظر نگذارید ، بر گردید ... با پیروزی برگردید .... با پیروزی . »

اين کارتون را در سال 1991 به کارگردانی Mitsuteru yokoyama ساخته شده و محصول کمپاني Toei Animation می باشد.

تم تاریخی و داستان جذاب و پرکشش که در طول 47 قسمت شما را به خوبی با خود همراه می کند باعث تمایز این انیمیشن با سایر آثاری است که در گذشته از تلویزیون ایران پخش شده است.

Morteza4SN
29-07-2008, 01:16
ما همه خائن ايم

يكي از بزرگترين لذت هاي بزرگسالي ،‌ پيدا كردن نمونه هاي واقعي از قهرمانهاي كودكي با پي بردن به واقعي بودن داستانهاي آن دوران است. اين لذتي است كه در مورد انيميشن محبوب سه برادر كاملا مصداق پيدا مي كند. اين انيميشن ، ماجرايي واقعي در تاريخ چين است.

در تاريخ چين ، دوره اي 400 ساله است كه تمامش به جنگ هاي داخلي و چندپارگي كشور مي گذرد. اين دوره كه مورخان آن را با قرون وسطي مقايسه مي كنند و شاعران چيني به آن لقب « دوره مرارت » داده اند ، با ظهور يك وزير خائن شروع مي شود ؛ « سائوسائو » .

ژنرال سائوسائو ، آخرين وزير اعظم سلسله هان بود و همين آدم باعث سقوط اين خاندان شد. سائوسائو قصد داشت خودش خاقان جديد بشود كه « ليو بي » _ خادم امپراتور _ سر و كله اش پيدا شد . او با كمك دو برادرخوانده اش _ گوانگ يو و شانگ في _ جنگي را عليه سائوسائو تدارك ديد كه تا زمان مرگ اين شخصيت ها (همگي حول و حوش سال 220 ميلادي) و بعد از آن هم ادامه يافت.

در اين جنگ ها ، جز سه برادر كه چهره هاي محبوب كارتون بودند ، دو طرف نبرد ، دو مغز متفكر و استراتژيست بزرگ داشتند ؛ يك طرف «ژوگه ليانگ» بود كه به خواهش ليو بي آمده بود و در نبرد « صخره سرخ » سائوسائو را شكست داد و آن طرف هم خود سائوسائو بود كه در جنگ « گواندو » ليوبي را شكست داد .

سائوسائو ، يكي از باهوش ترين چهره هاي تارخ چين است . او ژنرال ، استرتژيست جنگ ، معمار ، فيلسوف ، شاعر و مخترع بود . اولين نمونه هاي نمايش اپرا در چين را او به راه انداخت. او چند نوع سلاح جنگي اختراع كرد . معروف است كه در شناخت انواع فلزات ، نظير نداشت. طرح ساخت شهر « نان جينگ » را داد و نوعي از شعر چيني را بنيان گذاشت. يك نمونه از شعرهاي او را بخوانيد :

« مي گويند لاك پشت عمر طولاني مي كند
اما در نهايت عمر او هم تمام خواهد شد
مي گو يند اژدها بر فراز ابرها پرواز مي كند
اما در نهايت اژدها هم خواهد مرد
مي گويند اسب جنگي مي تواند هزار فرسخ به تاخت برود
اما در نهايت پاي او هم خسته خواهد شد
من ،‌ هم روزي خواهم مرد
و ديگر كسي اسم تو را نخواهد دانست ،
اي محبوب من ! »

بر خلاف تصور ،‌ سائوسائو در چين چهره محبوبي است . خانواده پرجمعيتي هستند كه نسبت خود را به او مي رسانند . در تمامي اجراهاي اپراي چيني ، حتما يك نفر با ماسك سائوسائو وجود دارد. مدافعان او مي گويند كه همه افراد قدرت طلب هستند. آنها اين جمله معروف سائوسائو را هم نشان صداقت او مي دانند ؛‌« ترجيح مي دهم به همه دنيا خيانت بكنم ، تا اينكه بگذارم دنيا به من خيانت بكند » .

مرگ سائوسائو : 25 اسفند ، 15 مارس 220 ميلادي

منبع : همشهري جوان / شماره 159 / صفحه 54
بازنوشت : Morteza4SN

Ar@m
29-07-2008, 12:21
« ترجيح مي دهم به همه دنيا خيانت بكنم ، تا اينكه بگذارم دنيا به من خيانت بكند »
چه جمله فوق العاده اي!
نمي دونستم اين جرياناتش واقعيه
كلا زياد خوشم نمي ياد از كارتونش!

*Necromancer
29-07-2008, 14:00
يكي از بزرگترين لذت هاي بزرگسالي ،‌ پيدا كردن نمونه هاي واقعي از قهرمانهاي كودكي با پي بردن به واقعي بودن داستانهاي آن دوران است. اين لذتي است كه در مورد انيميشن محبوب سه برادر كاملا مصداق پيدا مي كند. اين انيميشن ، ماجرايي واقعي در تاريخ چين است.

این یه افسانه کهنه و بیش از داستان یه انیمیشن و خیلی هم معروفه من کلی تحقیقات کردم روش
همونطور که از اسمش بر میاد فقط یه افسانه ست اما مردم چین اونقدر اینو قبول دارن یه جوری در موردش حرف می زنن که انگار واقعیه(تو مایه های رستم و رفقا که همه می دونیم خالی بندیه ولی می گیم ریشه تاریخی داره)حالا این همشهری هم خوشحال بوده یه چیزی گفته

خب ببينيم اين افسانه چه ويژگي هايي داره ؛

همونطور كه گفتم : « افسانه هایی از بطن تاریخ چین (221 تا 280 ميلادي) که به افسانه سه قلمرو یا افسانه سه برادر معروف شده اند » .

يعني ماجراها و جنگ ها و نام ها واقعي است (اينكه جنگهاي داخلي بين سه قلمرو بوده و زمان آن و ...) ولي طبق معمول چون از دل فرهنك عاميانه برآمده حالت اغراق آميز به خود گرفته و به يك افسانه با مراجع واقعي تاريخ چين تبديل شده و ...
منم همینو گفتم دیگه
شاید توضیح ندادم!

Morteza4SN
29-07-2008, 17:50
این یه افسانه کهنه و بیش از داستان یه انیمیشن و خیلی هم معروفه من کلی تحقیقات کردم روش
همونطور که از اسمش بر میاد فقط یه افسانه ست اما مردم چین اونقدر اینو قبول دارن یه جوری در موردش حرف می زنن که انگار واقعیه(تو مایه های رستم و رفقا که همه می دونیم خالی بندیه ولی می گیم ریشه تاریخی داره)حالا این همشهری هم خوشحال بوده یه چیزی گفته

خب ببينيم اين افسانه چه ويژگي هايي داره ؛

همونطور كه گفتم : « افسانه هایی از بطن تاریخ چین (221 تا 280 ميلادي) که به افسانه سه قلمرو یا افسانه سه برادر معروف شده اند » .

يعني ماجراها و جنگ ها و نام ها واقعي است (اينكه جنگهاي داخلي بين سه قلمرو بوده و زمان آن و ...) ولي طبق معمول چون از دل فرهنك عاميانه برآمده حالت اغراق آميز به خود گرفته و به يك افسانه با مراجع واقعي تاريخ چين تبديل شده و ...

dislocation
06-08-2008, 23:11
کسی نسخه عروسکی افسانه سه برادر رو یادش هست؟ کسی یادش مونده که در قسمت آخر چه اتفاقی افتاد؟

Morteza4SN
08-08-2008, 01:52
کسی نسخه عروسکی افسانه سه برادر رو یادش هست؟ کسی یادش مونده که در قسمت آخر چه اتفاقی افتاد؟

ها ... من يادمه :دي

البته خيلي قديمي تر از نسخه انيميشني بود ... يادآوري ميكنم كه نسخه عروسكي توي چين محبوب تره

ببين آخرش چه در نسخه عروسكي و چه در نسخه كارتوني هر سه برادر ميميرند ...

افسانه اينطور است كه كامل ميشه !

delusion
11-08-2008, 22:28
افسانه سه برادر

.
واییییییی....
عجب کارتونی بود...
چقدر دوست دارم این را دوباره ببینم...
به کل فراموشش کرده بود.
درست یادم نیست اما فکر میکنم این کارتون از شبکه دو پخش میشد اما فکر میکنم تلویزیون کامل پخشش نکرد!

Amin
12-08-2008, 00:12
واییییییی....
عجب کارتونی بود...
چقدر دوست دارم این را دوباره ببینم...
به کل فراموشش کرده بود.
درست یادم نیست اما فکر میکنم این کارتون از شبکه دو پخش میشد اما فکر میکنم تلویزیون کامل پخشش نکرد!
سلام
یادمه نسخه اصلیش عروسکی بود
واقعا معرکه بود

【ツ】

SajjadKAZ2003
29-08-2008, 13:44
سلام
حدود ساعت 14:30 جمعه 8 شهریور، پای تلویزیون بودم، شانسی زدم شبکه 1
قسمتهایی از 3 تا کارتون رو نشون داد ( سفید برفی ، حنا ، پسر شجاع )
بعدش مجری یه شماره sms داد ( 3000123 ) و گفت حدود یک ساعت فرصت دارید تا از بین این 3 کارتون ، کارتون دلخواهتون رو به این شماره sms کنید تا کارتونی که بیشترین درخواست رو داشته براتون پخش کنیم
من هم سریع پسر شجاع رو براشون sms کردم! شما هم ارسال کنید...! تقریبا 45 دقیقه دیگه وقت هست
ظاهرا قراره هر جمعه کارتونهای قدیمی رو شبکه 1 حدود ساعت 15:30 پخش کنه
البته ظاهرا قراره شماره sms از هفته آینده عوض بشه

SajjadKAZ2003
29-08-2008, 14:25
حنا انتخاب شد
شروع شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Necromancer
12-11-2008, 20:10
یه انیماتیون!! ای هم بود اسمش یادم نیست
درمورد یه جوجه اردکیه که اسمش پر طلاست و فرزند خونده یه موش کوره!!!
این یادمه خیلی قدیمی بود روز سه شنبه تو برنامه کودک ساعت ده و نیم صبح دیدم داره نشون می ده! ولی خیلی از شما نمی تونید ببینید!!

Morteza4SN
13-11-2008, 05:01
آره ، يه چند هفته اي هست داره پخش ميشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اينبار شبكه دو تصميم گرفته هفتگي كارتون قديمي پخش كنه !

ماجراهاي اردك كوچولو (پر طلا) _ هر هفته سه شنبه ها _ شبكه دو _ حول و حوش ساعت ده ، ده و نيم

ممنون بابت يادآوري .. يادمه قديم جمعه ها پخش ميشد و آخرش رو هم تقريبا يادم نيست چي ميشد ،

از اون كارتونهايي كه همه جور حيووني داخلش پيدا ميشه !
باباش هم كه باباي اصليش نبود ؛ موش كور بود ، فكر كنم اتفاقي تخم اردكي پيدا كرد و ...
لك لك و كلاغ (زاغي) هم از دوستاش بودن .
هر قسمت هم درگير يه ماجرايي ميشد ، يه كمي درصد دلهره اش بالا ميزد ؛ فضاهاي تاريك و ... كم نداشت !

اين تيتراژ آخرش كه خيلي عجيب بود ؛ بالاخره متوجه نشديم اين كادري كه منظره نشون ميداد رو ايراني ها دستكاري كرده بودن يا نه ؟

*Necromancer
30-11-2008, 16:12
اسپیرو زیاد قدیمی نییست اما خوب یکمی قدیمیه دیگه!!!spirou
اینم مث کوتلاس از رو کمیک هاش ساخته شده که البت تنها مجله کمیک کشور هم داره چاپ می کنه کمیکاشو اسمشم نمی گم که تبلیغ نشه!!
امروز یکشنبه ساعت 4:12 دقیقه داره پخش می شه! یادمه پسر عمم که الان سندی ازش می گذره اون موقع ها مرده این بود!

اين تيتراژ آخرش كه خيلي عجيب بود ؛ بالاخره متوجه نشديم اين كادري كه منظره نشون ميداد رو ايراني ها دستكاري كرده بودن يا نه ؟

نبوغ هم خوب چیزیه نابغه:31: اینجا حتما کردیت بازی... ببخشید انیمیشن بود گفتن سانس..ور کرده باشن!

Morteza4SN
30-11-2008, 20:57
مرسي شبكه دو :40:
منم امروز از راه كه رسيدم ديدم داره اسپيرو و فانتازيو نشون ميده :

اسپيرو مو نارنجيه و لباسش هميشه قرمز رنگ و فانتزيو همون مو زرده است كه هميشه لباساش آبي است ،
دكتر ... هم كه دوست كار راه بنداز ايناست .

اسپيپ هم كه اين وسط نمك پاش بود !

Morteza4SN
04-12-2008, 04:23
قلعه هزار اردك _ چهارشنبه ها _ شبكه دو _ ساعت 4:10 بعدازظهر

قلعه ي هزار اردك قرنهاست كه محل زندگي خاندان اردك هاي عجيب و غريب بوده است
در افسانه ها آمده كه براي ديدن اين موجودات پردار بايد به هنگام بارش باران و در ميان رعد و برق به سوي قلعه ي بزرگي كه در انتهاي صخره اي بلند قرار دارد حركت كنيد
در صورتي كه شانس با ما همرا باشد حتما موفق به ديدنشان مي شويم
پرنده شناس مشهوري سعي دارد تا از راههاي جديد براي ديدن آنها استفاده كنـــــــــــــد
ايگور : " معجون گياهان وحشي "
ناني : " من ترتيبشو ميدم "
هرگز كسي باور نخواهد كرد كه پرنده هايي كه سالها به خواب فرو رفته اند بيدار شوند ...

متن تيتراژ آغازين كارتون قلعه هزار اردك رو خونديد !
كارتوني با سه كاراكتر اصلي و ديالوگهاي فراوان به علاوه ي يك فضاي درهم و عجيب .
اسم اصلي كارتون count duckula بوده ؛ تركيبي از duck به معني اردك + دراكولا !

داستان از اين قراره كه كنت داكولا به خاطر تابش نور آفتاب به فنا ميره ...

ايگور و ناني ؛ خدمتكاران قلعه ي هزار اردك تصميم ميگيرن طي مراسمي كنت داكولا رو احيا كنن ، اما با اشتباه ناني به جاي «معجون گياهان وحشي» سس گوجه فرنگي در محلول ريخته ميشه و نتيجه ي امر بازگشت داك هست ولي با يك اختلال غيرعادي ؛ ارباب داك يك دراكولاي گياهخوار شده !!

يك دراكولا كه اردكه و گياهخوار هم هست ؛ اين اولين تناقض از كليه تناقضات كارتون هست .

ايگور گياهخوار بودن كنت رو مايه شرم خاندان ميدونه و مي خواد هر جور شده اين ارباب مسخره رو سر به نيست كنه ، ناني هم يك مرغ خنگ ولي بامزه است كه دست راستش هميشه ي خدا توي گچه (احتمالا از وقتي از تخم دراومده!) ، كيك و شيريني هاي ناني از سنگ سخت تر بوده و از قدرت تخريب بالايي برخوردارند ، خود ناني هم مثل تانك ميمونه !

«دكتر فول غازوينگ» هم يك غاز بيكاره كه مدام سعي داره داك رو از سر راه برداره و به قلعه برسه ، هر چند وقت يكبار هم سر و كله اش پيدا ميشه !

قلعه هزار اردك گاهي اوقات ناپديد ميشه و به جاهاي عجيبي و بعضا آشنايي ميره و همين هم باعث بروز داستانهاي ديگري ميشه كه اينقدر در هم پيچيده ميشه تا ساعت قلعه 12 شب رو نشون بده و قلعه به جاي اوليه خودش برگرده !
دو جور ساعت در قلعه ميبينيم ؛ برادراي خفاش به نام هاي تيك و تاك كه بعد از بيرون اومدن از ساعت يه تيكه اي هم ميندازن و برميگردن و ديگري خفاشي كه به عنوان كوكو انجام وظيفه ميكنه !

يه جا خوندم كه اصغر افضلي سرپرستي دوبله كار رو بر عهده داشته ،
واقعا كارتون پر ديالوگي هم هست و البته سرشار از ارجاعات به وقايع مختلف كه احتمالا براي بچه ها چندان قابل لمس نيست !

يك نمونه از ديالوگهاي كارتون ؛ جايي كه پول داك جواب خرج هتل رو نميده و بايد كار كنه :
_ صاحب هتل [خطاب به داك كه داره ظرفا رو ميشوره] : هنوز تموم نشده هان ؟
_ داك : شوخي ميكني ؟
_ خب ظرفا رو ولش كن
_ آو .. مچكرم .. مچكرم
_ سريع براي مهموناي بسيار مهم ما كه در قسمت اعياني هستند غذا ببريد
_ اين قسمت سبك لويي چهاردهمه ؟
_ اگه ديده بوديش اينو نمي پرسيدي !
_ آو .. چه خوب ! خب غذا كجاست ؟
_ سرآشپز هنوز اونو نپخته !
_ سراآشپز كجاست ؟
_ اون همين الان ظرفشويي رو تموم كرد !

.
©
.

Amin
04-12-2008, 18:14
قلعه هزار اردك
دوستم نشسته بود 3-4 گیگ کل قسمتهاشو از تورنت دانلود کرده بود
اما خودمونیم
دوبلور ایگور که راوی داستان هم بود خیلی عالی بود
خیلی به نسخه اصلی هم شبیه بود

*Necromancer
08-12-2008, 23:56
داستان از اين قراره كه كنت داكولا به خاطر تابش نور آفتاب به فنا ميره ...

ايگور و ناني ؛ خدمتكاران قلعه ي هزار اردك تصميم ميگيرن طي مراسمي كنت داكولا رو احيا كنن ، اما با اشتباه ناني به جاي «معجون گياهان وحشي» سس گوجه فرنگي در محلول ريخته ميشه و نتيجه ي امر بازگشت داك هست ولي با يك اختلال غيرعادي ؛ ارباب داك يك دراكولاي گياهخوار شده !!

خوب اگه یه کارتون باشه که من واقعا" دوس داشته باشم اینه
ولی یه سوال: داستانشو از کجا فهمیدی؟ من بعد این همه سال نفهمیده بودم که قضیه معجون گیاهان وحشی و گیاه خوار بودن داک چیه!
خودمونیما در شکار لحظه ها تبحر خاصتی داری کاش از اون ارغنون اول تیتراژ هم یکی می گرفتی!

ناني هم يك مرغ خنگ ولي بامزه است

من فکر می کنم کبوتر باشه به فرم نوکش دقت کن

«دكتر فول غازوينگ» هم يك غاز بيكاره كه مدام سعي داره داك رو از سر راه برداره و به قلعه برسه ، هر چند وقت يكبار هم سر و كله اش پيدا ميشه

دکتر فول غازوینگ هم از اسم دکتر ون هلسینگ گرفته شده (van hesling) مثل داکولا که ار دراکولا گرفته شده!
یه شکارچی خون آشام هاست و همیشه سعی داره داک رو با یه قطعه چوب تیز بزنه(تنها راه کشتن خون آشاما همینه:31:)

برادراي خفاش به نام هاي تيك و تاك كه بعد از بيرون اومدن از ساعت يه تيكه اي هم ميندازن و برميگردن

لطیفه های بی مزه این دو تا مثلا قراره زنگ تفریح وسط کارتون باشه:27:

واقعا كارتون پر ديالوگي هم هست و البته سرشار از ارجاعات به وقايع مختلف كه احتمالا براي بچه ها چندان قابل لمس نيست

بعضی جاهاشم بد ترجمه شده که مفهوم رو نمی رسونه

Morteza4SN
10-12-2008, 19:30
ولی یه سوال: داستانشو از کجا فهمیدی؟ من بعد این همه سال نفهمیده بودم که قضیه معجون گیاهان وحشی و گیاه خوار بودن داک چیه!
خودمونیما در شکار لحظه ها تبحر خاصتی داری کاش از اون ارغنون اول تیتراژ هم یکی می گرفتی!در مورد داستان از قبل يه كميش رو ميدونستم ، ولي ربط قضيه معجون و گياهخوار شدن رو از پخش مجددش فهميدم

ارغنون (Organ) هم كه خودت عكسش رو پيدا كردي (ممنون) ؛
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] co.uk%2Fwiki%2Fimages%2F7%2F71%2FCount_Duckula_Org an.jpg)

من فکر می کنم کبوتر باشه به فرم نوکش دقت کننه ، ناني يه مرغه !
مرغ بودنش با اون سادگي و گيج بودنش ، هيكل و البته توي گچ بودن دستش (بالش!) بيشتر هموخوني داره ...

دکتر فول غازوینگ هم از اسم دکتر ون هلسینگ گرفته شده (van hesling) مثل داکولا که ار دراکولا گرفته شده!
یه شکارچی خون آشام هاست و همیشه سعی داره داک رو با یه قطعه چوب تیز بزنه(تنها راه کشتن خون آشاما همینه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ايول ! تو معلومه خودت اينكاره بودي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر امروزش رو ديده باشي دكتر فول غازوينگ دفتر خاطرات عموش رو ميخوند كه روش نوشته بود Doctor Von Gosling

خب اسم Von Gosling از Van Hesling گرفته شده و اسم خود دكتر فول غازوينگ (Von Goosewing) هم از مشتقات اون هست .

جالب تر اينكه توي اين قسمت فول غازوينگ يه اختراعي از دفتر خاطرات عموش كشف كرد كه داخل دوربين عكاسي يه قطعه چوب نوك تيز براي پرتاب به سمت هدف داشت !

توي خاطرات عموي فول غازوينگ ديديم كه افراد داخل اون مغازه به اين اشاره داشتن كه داك بزرگ از سير خوراكي فراريه و سير اونو ضعيف ميكنه و باعث آزارش ميشه ؛ البته در روز . چوب نوك تيز و چكش هم يك نوع تهديد است كه در شب به كار مياد ...

مرسي ، يادم باشه يه بار با هم بريم شكار خين آشام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*Necromancer
21-01-2009, 04:31
این قسمتی هم که این هفته نشون داد(خانوم و آقای تازه به دوران رسیده!) یکمی طعنه آمیز بود نسبت به آدمای نو کیسه ای که با دلالی و مفت خوری و چه و چه به نون و نوایی رسیدن و الان دارن از سبک زندگی خانواده های نسل اندر نسل اشرافی تقلید می کنن و وسایل سبک لویی شانزدهم و اینا می خرن!
نظر شما چیه؟:31:

omid.k
21-01-2009, 10:01
این قسمتی هم که این هفته نشون داد(خانوم و آقای تازه به دوران رسیده!)

نظر شما چیه؟
وای چقد دلم واسه کارتون دیدن تنگیده ....
من که امتحان داشتم و ندیدم .... : گریه ...
............................
یادمه چوبین تو یه قسمت با یه گرگی مواجه شده بود ....
از اون گرگ ها پیر و خسته که جز اسم وحشت انگیز چیزی براشون باقی نمونده ....
ولی چوبین جوون بود و سرشار از نشاط ... چوبین معنی زندگی بود ... در مقابل گرگی که مرگ رو فریاد میزد ....
اون موقع فکر میکردم مردم تو زندگی یا چوبین هستن یا گرگ ..... یا از زندگی لذت میبرن ... یا منتظر مرگ میشینن ...
ولی حالا که دیگه اون خیال خام کودکی رو ندارم ... دارم مطمئن میشم مردم نه چوبین هستن نه گرگ ... نه لیاقت لذت از زندگی رو دارن ... نه افتخار انتظار مرگ رو ...
........
چقد ساده و زیبا اون بالا و پایین پردن های پسرک در جستجوی مادر
عین این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... خوشحال بود و پر از زندگی

Morteza4SN
31-01-2009, 15:21
اين هفته از برنامه نقره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])يه قسمت هايي از هادي و هدي پخش شد

شعر و آهنگش رو بيشتر دوست داشتيم ، شايد به همين دليل الان هم بيشتر همين تيتراژ يادمون مونده !
خب هادي و هدي اون موقع در مقابل برنامه هاي عروسكي ديگه تلويزيون مثل چاق و لاغر و خونه مادربزرگه كم مياورد .

آهنگ و شعر قشنگي داشت ، همين كه از زبون خود عروسكا شرح حالشون رو مي شنيديم .
نه ديگه شعرش رو هم بنويسم :دي

عروسكا عروسكا
كجايين ؟ كجايين ؟
مادربزرگ ، هادي ، هدي
بيايين بيايين
عروسكاي خوبيم
از نخ و ميخ و چوبيم (2)
پدر كجاست ؟
من اينجام
مادر كجاست ؟
همينجام
عروسكاي نازيم
قصه رو ما ميسازيم
بيايين بيايين
سلام سلام
راستي خودمم آق بابام
عروسكاي قصه ايم
نون و پنير و پسته ايم (2)

آهنگ تيتراژ هادي و هدي رو جدا كردم ، كيفيتش هم خوبه :

Morteza4SN
04-02-2009, 21:36
چاق و لاغر / هر روز (دهه فجر) / بخش ساعت 10 / شبكه دوم سيما

خب يكي از برنامه هايي كه بد جور آدمو ياد دهه فجر ميندازه همين چاق و لاغره !
واقعا هر چي فكر ميكنم دليلشو يادم نمياد ! رئيس بزرگ ساواكي بود ؟!
از اول هفته پخشش شروع شده و تا هفته ديگه هم تموم ميشه .

داستان در مورد دو تا كاراگاه خصوصي به نام چاق و لاغر هست كه براي رئيس بزرگ كار ميكنن تا اينكه يه روز يه كارتن بزرگ شبيه كارتن آبگرمكن يا يخچال پست ميشه براي رئيسشون ، برعكس حدس چاق و لاغر داخل كارتن ربات x625 بود كه رئيس بزرگ سفارش داده بود (فكر كنم از جاپن ، آخه قسمتاي اولش رو نديدم:دي) ، رئيس بزرگ چاق و لاغر رو اخراج ميكنه و آدم آهني x625 ماموريت پيدا ميكنه تا سعيد كه يك پسر نابغه و علاقمند به بومرنگ بازي در پارك هست رو بدزده ! چاق و لاغر تلفن رئيس رو به كمك يه سيم رابط استراق سمع ميكنن و زودتر از x625 سعيد رو ميدزدن تا دوباره محبوب رئيس بزرگ بشن و ....

خب اين داستان پنج قسمتي هست كه احتمالا شما هم مثل من از اول هفته نديديدش !

چاق و لاغر خيلي ساده بود و اوايل دهه هفتاد هم خيلي پخش شد ، اما جذابيت هاي زيادي داشت كه الان كم پيدا ميشه

چاق و لاغر هر چقدر هم خنگ بودن ولي دوست داشتني بودن ، شخصا تو كف اون تفنگهاي روي ديوار بودم !

ربات x625 خيلي ترسناك بود و با اشعه ليزرش ميتونست خشكت كنه !

دزدگير خونه چاق و لاغر يه دستكش بوكس بود كه الان كه ديدمش فهميدم دست يه بنده خداييه كه كت راه راه پوشيده بود و بعد هر باز و بسته شدن در مشت ميزد و بايد حواست رو جمع ميكردي !

تلفن رئيس خيلي خوشگل و جينگولي بود و اون اسكلت روي ميز هم كلاس كار بود

حرص خوردن رئيس بزرگ كه اغلب توي نمايشگر ميديديمش حال ميداد

و از همه مهمتر ماشين چاق و لاغر كه يه ژيان گل منگولي بود و خيلي بيشتر از x625 هوش مصنوعي داشت ، خب معرفي قرقي به همراه يه نكته جالب بمونه براي فردا !
+
ديالوگ مرتبط ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Ar@m
12-02-2009, 10:27
يكي بگه چرا دو روزه چاق ولاغر پخش نمي شه نكنه دهه فجر تموم شده مي خوان نصفه بذارنش؟
عجبا لوساي بيمزه

Morteza4SN
13-02-2009, 18:57
كلا زمان پخشش خيلي متغير بود ، معلوم بود ميخوان بپيچونن !

خب چند تا نكته ديگه رو بگم :

شايد متوجه شدين كه بازيگر نقش سعيد در چاق و لاغر سعيد شيخ زاده بود ؛
الان شيخ زاده به عنوان دوبلر و مجري در صدا و سيما كار ميكنه ،
دوبلر تابالوگا اژدهاي سبز و مجري برنامه هر چي شما بگين .

نكته جالب ديگه حضور افشين سنگ چاپ در نقش ربات X625 بوده ؛
الان سنگ چاپ به عنوان بازيگر و بازيگردان فعاليت ميكنه ،
نقش دايي ِ دينا در سريال صاحبدلان رو به ياد بياريد .

چاق ، لاغر رو رئيس كوچيك هم صدا ميزد ، بستني دوقلو هم دوس داشت.
پلاك قرقي 0000 بود و چاق و لاغر هميشه صندلي عقب سوار ميشدن !

Morteza4SN
01-03-2009, 00:39
خب يه مصاحبه با بيرنگ (تهيه كننده) تو سايت جام جم ديدم كه در انتهاي بحث چاق و لاغر اينجا ميذارمش ، خيلي از سوالامون رو به جواب ميرسونه :

دهه فجر برای ما بچه‌ها حال و هوای خاصی داشت. ده روز جشن و شادی، ۱۰ روز برنامه و مراسم و مسابقه و به این در و آن در زدن برای تزیین سالن و بستن كاغذكشی و لوسترهای كاغذی و از این جور چیزها جوری ذوق‌زده‌مان میكرد كه انگار خودمان هم در به وجود آمدن این اتفاق یعنی انقلاب سهیم بوده‌ایم.
در كنار همه اینها برنامه‌های ویژه تلویزیون، برای پر شدن تمام كودكیمان كافی بود. به خانه رسیده و نرسیده می‌نشستیم پای تلویزیون و از برنامه‌های مخصوص آن روزها‌‌ لذت می‌بردیم.
یكی از این برنامه‌ها مجموعه «چاق و لاغر» بود. داستان دو كارآگاه عروسكی كه به خیال خودشان مدام دنبال خراب كردن حال و هوای انقلاب بودند ولی همیشه خودشان ضایع می‌شدند و هیچ كاری نمی‌توانستند از پیش ببرند.

وقتی داشتیم سوژه‌های این ویژه نامه‌ها را بالا و پایین می‌كردیم، این سوژه كه بعد از این همه سال به این دو تا كارآگاه احمق و به قول خودشان «كله پوك» بپردازیم، راحت تر از همه سوژه‌ها تایید شد. آن موقع بود كه فهمیدم پیشنهاد پرت و پلایی نداده‌ام و این دو نفر فقط برای من خاطره انگیز و به یادماندنی نیستند.

از برنامه كودك‌های دهه ۶۰ و ۷۰ تقریبا محال است بروید سراغ برنامه موفقی و ردی و نشانی از زوج بیرنگ و رسام تویش پیدا نكنید. «چاق و لاغر» هم یكی از همان‌هاست دیگر.

برای خود بیرنگ هم خیلی جالب است كه بعد از این همه سال می‌خواهم راجع به این دو تا موجود حرف بزنم. اول خنده اش می‌گیرد و بعد سعی می‌كند با كنار زدن لایه‌های غبار از ذهنش با هم برویم به سراغ آن روزها: «این‌ها تجربه‌های گران قیمتی بود كه ادامه پیدا نكرد.»

موقع پخش چاق و لاغر، ما بچه بودیم و برای همین از بیرنگ به عنوان یكی از سازندگان كار می‌خواهم تاریخچه مختصر و مفیدی از شكل گرفتن كار را برایم بگوید. از آن روزها تقریبا خیلی گذشته و طبیعتا بیرنگ خیلی یادش نمی‌آید كه سال تولد چاق و لاغر چه سالی بوده. ولی خوب یادش هست كه چاق و لاغر اولیه دو تا عروسك باتو می‌بودند كه چشم دیدن بچه‌ها را نداشتند. عروسك باتومی ‌یعنی عروسكی كه یك دست می‌رود تویش و دست دیگرش هم با سیم تكان می‌خورد.

سری اول به صورت زنده در یكی از سالن‌های كانون پرورش فكری اجرا می‌شد و كارگردانش ایرج طهماسب بود. سر و كله عروسك‌ها در نمایش‌های كوتاهی لابه‌لای برنامه‌های مختلف پیدا می‌شد و به دستور «رئیس بزرگ» شان تلاش می‌كردند هرجوری شد آن جشن را كه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب برپا شده به هم بزنند.

اما مسعود رسام كم و بیش ماجرا را دقیق‌تر به یاد می‌آورد. مثلا تخمین می‌زند كه این برنامه مال سال ۶۵ باشد و ایده اولیه‌اش هم مال ایرج طهماسب و كامبوزیا پرتوی بوده: «چاق و لاغر در سری اولشان آیتمی‌ بودند از یك برنامه كه در یكی از سالن‌‌های مدرسه رازی اجرا می‌شد. من هم كارگردان تلویزیونی‌اش بودم.»

از اختلافشان سر محل اجرا كه بگذریم، هیچ كدامشان درست خاطرشان نیست نویسنده سری اول كار كی بوده؛ خود طهماسب می‌نوشته با بیرنگ هم مثل اكثر كارهایی كه تهیه‌كنندگی كرده، دستی هم در نوشتنش داشته.
سال بعد هم این دو عروسك كه هنوز هم باتومی‌بودند، آیتمی‌از یك برنامه تركیبی بودند كه همین دو تهیه كننده آن را برای بچه‌ها تهیه می‌كردند. اما چیزی شاید خیلی برایتان جالب باشد كه بدانید در این سری دوم، عروسك گردان عروسك چاق، حسن پورشیرازی بود و حسن زارعی هم این بار برای لاغره عروسك گردانی می‌كرد و حرف می‌زد. ضمن این كه سعید نیك‌پور، ایرج طهماسب و كامبوزیا پرتوی هم به عنوان كارگردان آیتم‌های مختلف با رسام و بیرنگ همكاری می‌كردند.

● چاق و لاغر عوض می‌شوند
بیرنگ می‌گوید: «خلاصه جرقه كار از همینجا خورد. وقتی استقبال شد، سال بعد هم كه با كارگردان‌های مختلف برای دهه فجر برنامه‌های تركیبی می‌ساختیم، دوباره چاق و لاغر را هم گذاشتیم بینشان و كم كم به یك برنامه مستقل تبدیل شد. این ماجرا یكی دو سالی ادامه پیدا كرد تا این كه در سال ۶۷ یا ۶۸ چاق و لاغر از عروسك باتومی‌ به عروسك‌های پوشیدنی و ماسك تبدیل شدند.»
چیزی هم كه از این دو تا عروسك بی‌قواره خرابكار بدشانس در ذهن ما مانده بیشتر همین قسمت‌های زنده است تا آن عروسك‌ها. بیرنگ ادامه می‌دهد: «اینجا بود كه علی اصغر آزادان هم به عنوان تهیه‌كننده به من و رسام اضافه شد. كارگردان این سری امیر قهرایی بود و یادم نیست كه متن‌ها را من می‌نوشتم یا قهرایی. بازیگر نقش چاق هم اسدالله یكتا بود. اسم لاغره را یادم نمی‌آید؛ گمنام بود.»
نقش رئیس بزرگ را هم بازیگری به اسم «آهی» بازی می‌كرد كه اسم كوچكش نه به یاد او مانده، نه رسام.

● اصلا داستان چاق و لاغر چی بود؟
با رسام بقیه نكته‌های كار را هم مرور می‌كنیم. جلوتر كه می‌رویم، می‌بینم خیلی چیزهاش از ذهنم پریده. اگر بخواهیم از اول اول ماجرا را شروع كنیم باید بگوییم كه چاق و لاغر دو تا كارآگاه آبله و به قول خودشان «كله پوك» بودند كه یك آقابالاسر داشتند به اسم رئیس بزرگ.
این رئیس بزرگ مدام به آنها ماموریت‌های خفن می‌داد كه یك جورهایی برای بچه‌های انقلابی مشكل ایجاد كنند. مثلا بروند جایی را به هم بزنند و شر درست كنند ولی از بس چلاق و دست و پا چلفتی بودند، همیشه به مشكل برمی‌خوردند و نمی‌توانستند كاری از پیش ببرند.
بعد رئیس بزرگ آنها را توبیخ و تنبیه و اخراج می‌كرد. لاغره با همه حماقتش رئیس دوم یا به قول خودشان «رئیس كوچیك» بود و چاقه ازش حساب می‌برد. هروقت هم به مشكل برمی‌خورد، چاقه می‌شد كتك خور؛ آن وقت لاغره هم همه دق دلی اش از رئیس بزرگ را سر او خالی می‌كرد.
كم‌كم كار به جایی رسید كه رئیس بزرگ رسما آنها را انداخت بیرون. برای همین در سری بعد، آنها مجبور شدند برای خودشان یك دفتر كارآگاهی خصوصی تاسیس كنند. پیشنهادهایی كه بهشان می‌شد، خیلی دندان‌گیر نبود. ولی خب مجبور بودند قبول كنند كه روزگارشان بگذرد. با این حال از پس همان پیش نهادها هم برنمی‌آمدند، اما همین شكست‌ها آنها را پیش ما مثبت و محبوب می‌كرد.

● نوستالژی جذاب ، نوستالژی دوست داشتنی
بخشی از جذابیت كار تكیه كلام‌هایی مثل همین «كله پوك» بود كه بین چاق و لاغره رد و بدل می‌شد. بخش دیگرش هم به صدای چاق و لاغر بر می‌گشت و آن لحن خاصشان. از همین سری سوم و زنده شدن عروسك‌ها است كه پای دوبله هم می‌آید وسط. چون حالا دیگر عروسك‌ها ماسك دارند و نمی‌شود كه مثل عروسك باتومی‌ خود عروسك گردان به جایشان حرف بزند.
لحن صحبت عروسك‌ها یادتان هست؟ یادآوری‌اش بعد این همه سال حتی خود مسعود رسام را هم آن قدر سر ذوق می‌آورد كه صدای گرفته لاغر را با آن «های» آخرش را تقلید می‌كند و با هم بخندیم. ازش می‌پرسم دوبلورهای كار كی بوده‌اند كه باز یادش نیست. بیرنگ هم همین طور. هردوشان می‌گویند باید از دوبلورها بپرسی. فقط آدرس می‌دهند كه از قرار معلوم دوبلورهای چیچو و فرانكو بوده‌اند.
یكی از عوامل موفقیت كار این بود كه برای شوخی‌های مجموعه از شوخی‌های كمدی‌های موفق استفاده می‌شد و در بعضی جاها هم با ژانرهای جدی شوخی می‌كردند.
یك موردش این بود كه مثلا چاق و لاغر در سری آخرشان در دفتر كارآگاهی شان میز كاری داشتند كه هم میز كار بود و هم اجاق گاز و آشپزخانه. مثلا چاقه برای ناهار ظهر مشغول پختن سیب زمینی جوشانده بود كه یكهو سر و كله یك مشتری پیدا می‌شد. آن وقت لاغره با مشت می‌كوبید توی كله‌اش و می‌گفت: «زود باش جمعش كن، مشتری اومد كله پوك،‌های»!

● نقش پررنگ جلوه‌های مثلا ویژه
یكی از چیزهای بامزه این مجموعه، ژیان عالیجنابان چاق و لاغر بود. ژیانی كه البته با همه ژیان‌های دیگر فرق داشت. غیر از گل منگلی بودنش، كه از همه ژیان‌های دیگر مستثنایش می‌كرد، یك ویژگی دیگر هم داشت. آن هم این كه هوشمند بود و خیلی وقت‌ها خود به خود حركت می‌كرد. ولی نكته جالبش این بود كه این ویژگی درست در جهت عكس چیزی كه این دو تا كارآگاه دست و پا چلفتی می‌خواستند، عمل می‌كرد و به جای این كه به دردشان بخورد برایشان دردسرساز می‌شد.
كلا در سینما و مخصوصا در كمدی‌های سینمایی كمدی‌های دو نفره ویژگی‌های خیلی خاصی دارند و برای همین هم خیلی بهتر مورد توجه قرار می‌گیرند
و حالا رسام راز بزرگ كودكی ما را این جوری فاش می‌كند: «جایی را كه پدال‌ها بود سوراخ كرده بودیم. وقت‌هایی كه قرار بود ماشین بدون راننده حركت كند، یكی از بچه‌ها آنجا كف ماشین می‌خوابید و با دست پدال‌ها را فشار می‌داد. ولی در بقیه نماها بالاخره یكی می‌نشست پشت فرمان.»
می‌گویم «راز بزرگ كودكی» و رویش تاكید می‌كنم. چون ممكن است این موضوع الان برایمان ساده و پیش پا افتاده باشد، ولی زمان خودش واقعا مجبورمان می‌كرد كلی فسفر بسوزاندیم و حدس بزنیم این ژیان استثنایی چه طور بدون راننده راه می‌رود؟!
از جلوه‌های ویژه دیگر اگر بشود همچین اسمی ‌رویش گذاشت كار دستگاه ارتباطی كارآگاهان با رئیس بزرگ بود. هر وقت لازم می‌شد این دستگاه مثل تونل زمان عمل می‌كرد و بعد از این كه كلی چراغ‌هاش روشن و خاموش شدند و یك عالم سر و صدا و دود و بخار ازش آمد بیرون، سر و كله رئیس بزرگ از تویش پیدا می‌شد.
رسام می‌گوید كه غیر از لباس‌ها و ماسك‌های اصلی، دوتا عروسك تمام قد هم از آنها ساخته بودند برای وقتی كه لو می‌رفتند و شكست می‌خوردند و طرف مقابل هم با یك اردنگی از جایی كه بودند پرتشان می‌كرد بیرون یا از یك ساختمان بلند چند طبقه می‌انداختشان پایین. این جور صحنه‌ها هم جزء صحنه‌های تكرارشونده كار بود كه می‌دانستیم بالاخره اتفاق می‌افتد، ولی باز هم دوست داشتیم بدانیم این كارآگاهان زبل چطوری دستشان رو می‌شود و شكست می‌خورند.

● جذابیت كمدی‌های دونفره
كلا در سینما و مخصوصا در كمدی‌های سینمایی، كمدی‌های دو نفره ویژگی‌های خیلی خاصی دارند و برای همین هم خیلی بهتر مورد توجه قرار می‌گیرند. نمونه‌هایش هم خیلی زیاد است. ولی یك ویژگی تكنیكی و كارگردانی این جور كارها از نگاه رسام این است كه چون كار دو نفره گفتگو محور است، كارگردانی و تصویربرداری‌اش هم راحت‌تر است و تولید ساده‌تری دارد. بر عكس، تك نفره‌ها تصویری‌تر است و تولیدش هم سخت تر است. به قول رسام مثلا یك صفحه اكشن و تعقیب و گریز، ۴ روز كار است و ۴ صفحه دیالوگ را ممكن است بشود كم تر از یك روز و در عرض چند ساعت گرفت. این، برای برنامه‌سازانی مثل آنها كه همیشه سعی می‌كنند با توجه به شرایط و امكانات، كم خرج كنند خیلی راهكار خوبی است.
دیگر این كه ما ایرانی جماعت كلا با دیالوگ و گفتگو خیلی بهتر و راحت‌تر ارتباط برقرار می‌كنیم.

● چرا دیگر از این‌جور برنامه‌ها خبری نیست؟
هم رسام و هم بیرنگ فكر می‌كنند كه از این مدل عروسك پوشیدنی دو سری ساخته‌اند. ولی چی شد كه برنامه كم خرج و به یاد ماندنی مثل «چاق و لاغر» ادامه پیدا نكرد و تمام شد؟
رسام می‌گوید: «این برنامه عروسكی بود و هزینه‌اش پایین بود و ما از سال ۶۵ تا ۶۹ هر سال به مناسبت دهه فجر در شبكه ۲ برنامه داشتیم. حتی یك سال علاوه بر شبكه ۲ ، برنامه كودك ویژه شبكه یك را هم ما كار كردیم كه اسمش بود «گلاب بپاش.» آن موقع كارگردان‌های مختلف در چند استودیو به صورت شبانه‌روزی كار می‌كردند.»
بیرنگ هم اضافه می‌كند: «راستش نمی‌دانم چرا دیگر نتوانستیم از این جور برنامه‌ها بسازیم یا چرا كلا دیگر این جور برنامه‌های موفق تولید نمی‌شود. به هرحال ما آن موقع در آن برنامه‌ها شو و واریته و ترانه را برای اولین بار وارد دنیای بچه‌ها كردیم. خلاصه تیم بزرگی روی این برنامه‌های به ظاهر كوچك و كوتاه كار می‌كرد و نتیجه‌اش هم لابد خوب بود كه بعد از این همه سال در ذهن شما مانده. این ۲ عروسك ساده را بچه‌ها واقعا خیلی دوست داشتند.»
به قول رسام همه كارهای به یادماندنی مال دهه۶۰ است. ولی حالا كه نگاه می‌كنیم می‌بینیم كه انگار دهه ۷۰ ، دهه از بین رفتن برنامه كودك‌های خوب و به یادماندنی بود. از هیچ كدام از شخصیت‌های به یادماندنی بچه‌ها مثل مدرسه موش‌ها، قورباغه سبز و بقیه در این دهه هیچ خبری نیست. دهه ۸۰ كه هیچی!
بیرنگ هم كه انگار دل‌پرتری از این ماجرا دارد آهی می‌كشد و اضافه می‌كند: «ما حتی به فیلم سینمایی هم فكر كرده بودیم كه عملی نشد.

Behsood
06-04-2009, 05:12
سلام
شبکه ی یک داره در یک اقدام انقلابی ! "فوتبالیستها" ی اصلی رو میذاره! همون که شخصیت اصلی اش کاکرو بود ...

عشق من : کاشیرو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این لباس کوتاه و تنگ اش منو کشته بود! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

همه چیزش خوب باشه موسیقی اش از عالی بالاتره ...
وای خدای من چه موسیقی داشت امروز شنیدم یه جوری شدم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ar@m
06-04-2009, 13:39
شبکه ی یک داره در یک اقدام انقلابی ! "فوتبالیستها" ی اصلی رو میذاره! همون که شخصیت اصلی اش کاکرو بود ...
می بینم یکی پیدا شد به اون فوتبالیستهای اصلی بگه اصلی! : دی
ولی شبکه ی یک از این اقدام های انقلابی زیاد کرده نتیجه نداده! حالا ببین اگه بعد 4 روز عین آدم پخشش کردن

همه چیزش خوب باشه موسیقی اش از عالی بالاتره ...
وای خدای من چه موسیقی داشت امروز شنیدم یه جوری شدم!
موسیقیش بینظیره واقعا

Behsood
06-04-2009, 22:28
می بینم یکی پیدا شد به اون فوتبالیستهای اصلی بگه اصلی!
خب اصلیه دیگه : دی

ولی شبکه ی یک از این اقدام های انقلابی زیاد کرده نتیجه نداده! حالا ببین اگه بعد 4 روز عین آدم پخشش کردن
امروز نتونستم ببینم نمیدونم گذاشت یا نه!

مرتضی بعد از ظهر ها میذاره : دی!!

به شدت تو کف موسیقی اش هستم !!

Morteza4SN
10-04-2009, 09:44
فوتباليست ها (سري اول) _ هر روز از شبكه اول _ ساعت 18:25

خب اينكه بعد از مدتها باز تلويزيون داره سري اول فوتباليست ها رو نشون ميده خيلي خاطره انگيزه ، البته همونطور كه ميدونيد اون زمان بعد از پخش اين نسخه از كارتون فوتباليست ها سري ديگري پخش شد كه خيلي شبيه نسخه قبلي بود و خب البته خيلي هم طولاني تر . از بس آب گرفته بودن بهش ، شايد برا همين هم الان سري اول دوز نوستالژي بيشتري داره و برامون جذابتره ... در كل هر دو سري با استقبال زيادي همراه بودن مخصوصا دومي .

كاكرو بعد از آمدن به محل سكونت جديد با بچه هاي تيم اميد آشنا ميشه و رقابتشون با تيم نانيو به كاپيتاني يوسوجي كه دروازه بان شاخي هم هست شكل ميگيره ...
اغرق در اين نسخه هم بيداد ميكنه اون هم در مورد واقعيتي مثل فوتبال ولي خداييش الان هم مي بينم واقعا جذاب بود ؛ اينكه سه نفر مثل فرفره تو آسمون قر بخورن به مدت دلخواه عملا توهين به قوانين فيزيك هست ولي كلي هيجان انگيزه ! مسابقه با تيم بچه سوسولا كه البته به تيم كامپيوتري ميشناختيمشون و خيلي پيشرفته بودن رو هنوز خيلي خوب يادمه و اينكه يه بارون چقدر بازي تيم اميد از مدرسه كيتاهارا رو متحول ميكرد ...
پرتابهاي توپ جناب كاشيرو خيلي بلند بود ؛ دو جا هم بيشتر يادم نيست يكي وقتي در قسمتهاي ابتدايي با نانيو بازي داشتن و سر ماسارو شكست و كاشيرو دروازه بان شد ، بعدي هم يه اوت دستي بلند بود كه هر دو هم به كاركرو ختم ميشد و البته گل ؛ كاشيرو از نظر من با همين حضور كم با دو پاس گل كارنامه ي درخشاني داشت و بايد به تيم ملي دعوت ميشد :27:
تمرين زير بارون و يا توي جنگل بين درختا و شكلكهاي روي اونا هم بدجوري آدمو جوگير ميكرد .
قضيه ي رفاقت با توپ و اينكه توپ دوست ماست هم خيلي لوس بود واقعا ! تو اين سري كاكرو وقتي در بچگيش پاش شكست با جناب توپ رفيق شد در نسخه دومي هم كه يادتونه سپر سوباسا تو خيابون شد و ...
آها ، اون گزارشگر بازي هم خيلي خنده بود با دوبله جالبش .
يه نكته جالب كه در دوبله ي اين كار خيلي بيشتر به چشم مياد استفاده از دوبلر خانم براي نقش اول پسر هست كه اون زمان خيلي مرسوم بود و الان كمتر .

+

فوتبالیست‌ها (به ژاپنی: Ganbare, kikkāzu!‎ و انگليسي: !ganbare, kickers) نام یک مجموعه مانگا به طراحی نوریاکی ناگایی است که از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۹ در مجله کروکرو در ژاپن منتشر می‌شد. بر اساس این مانگا، یک مجموعه انیمه ۲۶ قسمتی توسط akira sugino به سال‌های ۱۹۸۶-۱۹۸۷ تولید شد. این مجموعه در ژاپن نتوانست بینندگان زیادی را جلب کند، (شاید به دلیل رقابت با کاپیتان سوبا که همزمان با این مجموعه پخش می‌شد.) و پس از ۲۱ قسمت، پخش آن در ژاپن متوقف شد (در اروپا كامل پخش شد). در ایران این مجموعه با حذف چندین شخصیت کلیدی داستان، از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی به صورت ناقص (کمتر از ۲۱ قسمت) پخش شد.

تصويري از انيمه ي فوتباليست ها :

توضيح ضميمه : آهنگ تيتراژ فوتباليست ها در هر دو نسخه يكي هست و من آخر متوجه نشدم ماله كدوم بوده (آهنگ اولي) !
اما در مورد آهنگ دومي كه ضميمه كردم بايد بگم مربوط به همين نسخه قديمي تر هست و اونم قشنگه :

Behsood
11-04-2009, 03:59
سلام
دستت واقعا درد نکنه.
خیلی کار خوبی کردی فقط جان من یه جای دیگه آپ کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این داره میگه هر دو فایل ده دقیقه معطل بشید!

امروز هم اون قسمت اش بود که پسر کوهستان با اون دندون هاش با اینها مسابقه میداد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
انصافا آهنگ هایی که موقع مسابقه ی تشریفاتیشون پخش شد هوش از سر بنده پروند!

Behsood
11-04-2009, 04:18
راستی اینم لینک imdb اش برید رای بدید !

با من الان تعداد رای دهندگان شد 92 نفر ببینم چند تاتون میرید رای میدید :31:

Behsood
11-04-2009, 18:33
خب دوستان خواب آلود من! : دی
من از یه فروم چینی یا ژاپنی! OST های فوتبالیست ها رو گرفتم : دی
امشب براتون تک تک اپ میکنم کیف کنید !!
راستی بهتون نگفته بودم زبان ژاپنی یا چینی ام خوبه نه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی بلا به دور!! آواز خوندن هم داره توش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*PiNk PaNTHeR*
11-04-2009, 20:56
یک سوال: این فوتبالیستها، از مانگای :2: کاپیتان سوباسا تقلید کرده، یا کاپیتان سوباسا از این عنیمه؟ واقعا گیج کننده ست.

Ar@m
11-04-2009, 21:41
اول سوباسا بوده
این به قول تو عنیمه همزمان با سوباسا تولید و پخش می شده اما بعلت همین همزمانی توجهی بهش نشده اونقدر که دیگه بعد 26 قسمت ساختش متوقف شده

Behsood
12-04-2009, 01:50
سلام
خیلی خب رفقا وقت نوستالوجیک!! بازیه!

لینک دانلود OST های این سریال جذاب.
شامل 16 تا ترک هست.
ترک چهارمی اون ترک قشنگه است : دی
در ضمن تیتراژ اش هم هست اونم بدون او افکت های مسخره ای که این وریا اضافه کردند!!
آواز هم داره ها : دی

Behsood
13-04-2009, 01:21
سلام
امروز OST های این فوتبالیستها دومی رو دانلود کردم اصلا یه چیزای عجیب و غریبی بود!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هیچ چیزش برام آشنا نبود ...

Behsood
27-04-2009, 04:51
سلام
این فوتبالیستا چندمین قسمتشه؟
کسی میدونه چقدر دیگه مونده؟
مرتضی گفتی کی قسمت آخرشه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Morteza4SN
27-04-2009, 14:12
والا اونطوری که من حساب کردم دیروز قسمت 21 بوده که خب خودمم ندیدمش !
شایستی دیروز قسمت آخرش بوده :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Behsood
28-04-2009, 01:12
سلام
آره امروز اون یکی رو نشون داد!!
یعنی دیروز !!
فوتبالیستا دومیه شروع شد و همین اول کاری سوباسا یه شوت زد نصف شهر رو در نوردید !!

yashgin128
08-05-2009, 15:30
بچه فوتبالیست ها هر روز ساعت 18:30 شبکه یک
چه حالی میده
منو از کار و زندگی انداخته
بعضی وقتها یه چیز تکراری هزار بار از چیزهای نو واسه ادم قشنگتره

cyrus_ln
14-05-2009, 12:21
افسانه سه برادر داره پخش میشه؟
من 2 سه روز پیش از کانال 2 دیدم

Mahiar0
15-05-2009, 14:27
بچه فوتبالیست ها هر روز ساعت 18:30 شبکه یک
چه حالی میده
منو از کار و زندگی انداخته
بعضی وقتها یه چیز تکراری هزار بار از چیزهای نو واسه ادم قشنگتره

اره حال میده اساسی هرروز دارم میبینم ساعت 18:20

کاشکی سری جدیدش فوتبالیست ها درراه جام جهانی(2002)

افسانه سه برادر داره پخش میشه؟
من 2 سه روز پیش از کانال 2 دیدم

سه برادر چه روزی؟کی؟

joey jordison
15-05-2009, 20:38
سلام!
بسیار بسیار کیف میده فوتبالیستها نگاه کنید!
راستی این جمعه ها نمیده؟
بعد زنده باد کاکرو و مرگ بر سوباسا!!: دی

cyrus_ln
16-05-2009, 17:41
سه برادر چه روزی؟کی؟
5 شیش روز پیش بود البته دقیقا یادم نیست
گفتم اینحا بپرسم ببینم کسی میدونه

Morteza4SN
16-05-2009, 20:42
خب علاوه بر فوتباليست ها كه هر روز از شبكه يك پخش ميشه دو تا كارتون ديگه هم هست كه البته خيلي وقته داره پخش ميشه و قبلا در موردشون گفتم ولي باز يادآوريشون ميكنم (كليك كنيد) :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])افسانه سه برادر _ دوشنبه ها _ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])شبکه دو _ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ساعت 17:15

قلعه هزار اردك _ چهارشنبه ها _ شبكه دو _ ساعت 4:15 بعدازظهر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

joey jordison
08-07-2009, 18:11
آقا خیلی ببخشید این فوتبالیستها را دیگه نمیده؟

Kasra 91
08-07-2009, 18:52
آقا خیلی ببخشید این فوتبالیستها را دیگه نمیده؟

چرا هنوز میده ولی امروز وفات بود نداد

روزهای تعطیل هم ساعت 3:15 میده

به امید روزی که جام جهانی هم بده

تام و جری و پلنگ صورتی از کجا میشه دید:31:

joey jordison
09-07-2009, 19:57
جام جهانی کدوم بود؟
بعد این همون 18:15 دقیقه میده دیگه بعد از Fafa!!

King_90
12-08-2009, 19:16
فوتبالیست ها رو هر روز شبکه یک ساعت 6 یا 6:15 شروع به پخش می کنم.دقیق زمانش معلوم نیست.
الان هم فکر کنم حدود قسمت های 100 اینا باشه.

CAnZO
23-09-2009, 00:51
کارتون "مهاجران" رو هم شبکه یک داره دوباره پخش میکنه. (دوشنبه بعد ظهر دیدم)

ForgetMe
28-09-2009, 23:07
دیگه خیلی تلویزیون چسبیده به کارتونای کهنه و خط خطی شده ماقبل تاریخ ژاپنی
یه روز همیجوری داشتم این مهاجرانو نگاه میکردم حالم بهم خورد از کیفیت تصویرش
کارتونای روز دنیا همه جا داره پخش میشه اونوقت ما هنوز به بهانه خاطره بچگی باید این مذخرفاتو ببینیم

robo the rabbit
29-11-2009, 00:03
به نظر من نباید کارتون ها ی صد سال پیش رو نشون بدن...بچه اینها رو ببینه افسردگی می گیره ..پول نمی دن کارتون های به روز پخش کنن مجبورن این کارتون ها ی قدیمی رو پخش کنن!

ahmad.es.es.2atisheh
02-02-2010, 12:42
سلام
خیلی خب رفقا وقت نوستالوجیک!! بازیه!

لینک دانلود OST های این سریال جذاب.
شامل 16 تا ترک هست.
ترک چهارمی اون ترک قشنگه است : دی
در ضمن تیتراژ اش هم هست اونم بدون او افکت های مسخره ای که این وریا اضافه کردند!!
آواز هم داره ها : دی

سلام- بی نهایت بابت کمکت سپاسگذارم
فقط ی سوال 1 ؟ منظورتون از OST چیه؟

Ar@m
02-02-2010, 23:43
Original SoundTrack

CAnZO
03-02-2010, 05:53
Hi
سري جديد پت پستچي كي شروع ميشه؟ خبر بدين.

ahmad.es.es.2atisheh
03-02-2010, 12:10
دوستان به نظر شما کارتون فوتبالیست ها(سری جدید) کی شروع به پخش در تلوزیون می کنه؟
دوستان عزیز لطف کنن دقیق ساعت پخش و شبکه مورد نظر و روزهایی که پخش میشه رو بگن .(تشکر)

zed2
03-02-2010, 12:32
دوستان به نظر شما کارتون فوتبالیست ها(سری جدید) کی شروع به پخش در تلوزیون می کنه؟
دوستان عزیز لطف کنن دقیق ساعت پخش و شبکه مورد نظر و روزهایی که پخش میشه رو بگن .(تشکر)
ظاهرا سری جدید فوتبالیست ها هر روز ساعت 5 بچه ها دیدن داره پخش میشه
امروز هم من هم می خوام چک کنم.

ahmad.es.es.2atisheh
03-02-2010, 17:10
ظاهرا سری جدید فوتبالیست ها هر روز ساعت 5 بچه ها دیدن داره پخش میشه
امروز هم من هم می خوام چک کنم.

اما الان چند روزه من ساعت 4:50دقیقه میشینیم پای تلوزیون اما هیچی پخش نمیکنه؟جونه من برنامه پخششو اگه فهمیدید اطلاع بدید؟

zed2
04-02-2010, 12:53
اما الان چند روزه من ساعت 4:50دقیقه میشینیم پای تلوزیون اما هیچی پخش نمیکنه؟جونه من برنامه پخششو اگه فهمیدید اطلاع بدید؟
ساعت 5 ( یکم جلو عقب ) پخش کرد ...منم دیدم جالبه دیدنش...ولی صدا گذاری های بعضی هاشون خیلی تابلو عوض شده (سعی نکردن یک صدای نزدیک به دوبله قبلی بزارن )...
منم دیدم و پخش شدن رو تایید می کنم.

ولی تیتراژش اخر خنده است ....از یک طرف اهنگش از یک طرف مشبک کردنش....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahmad.es.es.2atisheh
04-02-2010, 22:18
مشبک یعنی چی؟

zed2
05-02-2010, 14:58
مشبک یعنی چی؟
بالا و پایین تیتراژ رو نگاه کنی تار هست...چون نوشته احتمالا داشته اینجوری کردن.

gog2000
14-03-2010, 14:58
اره منم دیدمش خیلی مسخره است:31:
اون شطرنجی ها هم حتما مارک شبکه ماهواره بوده نامردا پول ندادن بخرنش از ماهواره یواشکی کش رفتن:31:

۞ آهنگهاي كارتونهاي قديمي ۞

zed2
14-03-2010, 22:38
اره منم دیدمش خیلی مسخره است:31:
اون شطرنجی ها هم حتما مارک شبکه ماهواره بوده نامردا پول ندادن بخرنش از ماهواره یواشکی کش رفتن:31:

۞ آهنگهاي كارتونهاي قديمي ۞

این دستکاری هاشون هم دهن منو سرویس کرد تو تماشای انیمه ها... یا میان یک تصویر رو 10 بار تکرار می کنن که تصویر اصلی رو نشون ندن ( بی معرفت حداقل یکجوری انجام بده تابلو نباشه ) یا میاد زوم 10 برابر می کنه که تصویر تار یا کج و مج میشه ....
بابا یکم انصاف خوب چیزی است.....

zadis
25-04-2010, 23:18
سلام دوستان خودمون چاره ای جز درخواست از تلویزیون برای پخش این کارتونها نداریم لطفا به این ایمیل و این سایت تماس داشته باشید شاید اگه تعدادمون زیاد بشه پخش کردند
من خودم از طریق این سایت موفق شدم کاری کنم کارتون گ.ش مروارید پخش بشه
باور نمیکنید کافیه به این سایت مراجعه کنید و گوش مروارید رو تایپ کنید ببینید چی مییاد

aftabgardon@irib.ir

mmiladd
25-04-2010, 23:22
یه رای بدین واسه کارتون هاکل برفین....!

capitan prise
16-05-2010, 03:05
عزیزان اگه ممکنه قسمتهایی از هر کارتون روآپ کنین ممنون میشم

RONN!E
22-06-2010, 19:57
امروز بعد از ظهر شبکه دو داشت "ای کیو سان" میداد :31:
+

باور نمیکنید کافیه به این سایت مراجعه کنید و گوش مروارید رو تایپ کنید ببینید چی مییاد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمه این درخواستها رو شما دادید!!
  من که اصلا این "گوش مروارید" رو دوست نداشتم.خود کارتونش یه طرف ، جایگزین "سفرهای کومون" شدنش هم یه طرف.

Morteza4SN
07-07-2010, 22:12
احتمالا شما هم با شروع تابستان شاهد پخش کارتونهای قدیمی از تلویزیون هستید .

بعد از ادغام برنامه‌های شبکه‌ اول و دوم چند نکته به خوبی دیده میشه ؛ اول اینکه آرشیو کارتون‌های کمتر دست خورده‌ی شبکه یک در اختیار شبکه دوم یا به اصطلاح «شبکه کودک» دراومده . دوم اینکه حداقل تعداد برنامه‌های خاله و عموها نصف شده ! حقیقتی هم که بیشتر عریان شده اینه که از لحاظ برنامه و محتوا خیلی با کمبود مواجه‌اند .

سیاست‌های چند سال اخیر تلویزیون در مثلا حمایت از آثار انیمیشن داخلی و همینطور تفاوت بسیار انیمیشن‌های جدید خارجی با حد و مرز استانداردهای تلویزیون ایران باعث شده که حتی با افزایش ساعات مختص به پخش دوبله‌ی کمتری از آثار با کیفیت خارجی شاهد باشیم ... این وسط فیلمها و سریالهای کارتونی ایرانی هم کیفیت پایینی دارند یا بیش از حد سفارشی و نازل هستند . چند انیمیشن خوب داخلی داریم ؟ قصه ما مثل شد ، دانشمندان بزرگ ، شکرستان و... دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه ! تازه اینها هم کلا در یک رده دسته بندی می‌شوند ... بهتره برگردیم به موضوع اصلی .

خب با این تفاسیر خوشبختانه یا متاسفانه با شروع تابستان شبکه دویی‌ها تقریبا هر روز با پخش یک کارتون قدیمی به صورت هفتگی این خلا کمبود برنامه رو پر کردن و خب الان دیگه به آرشیو کارتون‌های شبکه‌ یک مرحوم هم دسترسی پیدا کردند و حداقل در زمینه پخش اونها میل بیشتری دارند .

هر روز حول و حوش ساعت دو تا چهار بعدازظهر میتونید شبکه‌ی دوم رو ببینید :

دوشنبه‌ها : بنر
سه‌شنبه‌ها : دهکده‌ی حیوانات ـ ای‌کیو‌سان
چهارشنبه‌ها : کوهستان تاراک
پنج‌شنبه‌ها : پسر شجاع

اما سه‌شنبه‌ها نزدیک ساعت ده‌ و نیم صبح هم می‌تونید به دیدن کارتون دایاناها بنشینید :

محصول کشور فرانسه با عنوان اصلی Diplodo ، پخش 24 قسمت در سال 1987 و 1988
همین که اصالتا ژاپنی نبود و قضیه‌ی مادر کارتون‌های ژاپنی اون زمان رو پیش نمی‌کشید خودش خیلی بود!
سیاره‌ای (Diplodorianrex) در دنیای موازی هست که به نوعی خواهرخوانده‌ی زمین محسوب میشه و هر اتفاقی در یکی از این دو رخ میده در دیگری برعکسش اتفاق میوفته . دشمن دایاناها شخصی هست به اسم سانتوز (Santos در نسخه انگلیسی و Zauberer در نسخه اصلی) ، سانتوز که توان نفوذ در سپر دفاعی سیاره‌ی دایاناها رو نداره به زمین میاد و هر بار با نقشه‌ای رو عملی میکنه تا دیاناها مجبور بشن برای مقابله با اون یک تیم پنج نفره به زمین بفرستند . با سفینه‌ای دایناسور شکل که خب البته اغلب مثل آدم فرود نمیومد ! پیتر و جین هم دوستانی هستند که با این گروه آشنا میشن و بهشون کمک میکنند (طبیعتا توی نسخه دوبله فارسی اینا خواهر و برادرن) .
دایاناحباب (Bubbles) صورتی رنگ ، دایانامنگنه (Puncher) ارغوانی ، دایاناقیچی (Scissors) زرد رنگ، دایاناچسب (Stickum) نارنجی و دایاناگیره (Stapler) آبیه بود که البته چند قسمت غیبش میزنه و جاشو یک دایانای قلابی به اسم دایانا پاک‌کن میگیره و ...
در نهایت یه کارتون با موضوع حفاظت از زمین و محیط زیست بود و الان که از تلویزون پخش میشه بیش از هر چیز صدای دوبلرهاست که به چشم میاد . فاکتوری که در دوبله‌های جدید اینقدر تنوع و تمرکز درش شاهد نیستیم.

ali_tadvin
17-07-2010, 21:35
هر روز حول و حوش ساعت دو تا چهار بعدازظهر میتونید شبکه‌ی دوم رو ببینید :

دوشنبه‌ها : بنر
سه‌شنبه‌ها : دهکده‌ی حیوانات ـ ای‌کیو‌سان
چهارشنبه‌ها : کوهستان تاراک
پنج‌شنبه‌ها : پسر شجاعاینم من بگم
سندباد هم چهارشنبه ها پخش میشه

zadis
05-08-2010, 15:20
جدول پخش کارتونهای قدیمی ژاپنی شبکه 2
سنجاب کوچولو(بنر) دوشنبه ها بعداز ظهر بین ساعت 13:30 تا 16
داینا کوچولوها سه شنبه ها بین ساعت 9 تا 11 صبح
دهکده حیوانات سه شنبه ها بعداز ظهر بین ساعت 13:30 تا 16
ایکیوسان سه شنبه ها بعداز ظهر بین ساعت 13:30 تا 16
بچه های کوه تاراک(جکی و جیل) سه شنبه ها بعد از اخبار جوانه ها بعد از اخبار ساعت 16
سندباد چهارشنبه ها بعداز ظهر بین ساعت 13:30 تا 16
پسر شجاع پنج شنبه ها بعداز ظهر بین ساعت 13:30 تا 16
پینوکیو جمعه ها بعداز ظهر بین ساعت 13:30 تا 16

ae2009
07-08-2010, 22:13
احتمالا شما هم با شروع تابستان شاهد پخش کارتونهای قدیمی از تلویزیون هستید .

...
اما سه‌شنبه‌ها نزدیک ساعت ده‌ و نیم صبح هم می‌تونید به دیدن کارتون دایاناها بنشینید :

...

یادمه کارتون با حالی بود!:31: