PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی ویندوز ویستا .........گیر افتادم !

own arman
05-08-2007, 11:23
سلام دوستان

من از ویندوز ویستا استفاده می کنم و به صورت توفیق اجباری هم بهم رسیده (هدیه ) و کسی که هم نصبش کرد زد یه 20 مگ از منو نابود کرد و الان بلا استفادس !:18:

الان هم به هر ترفندی متوسل می شم اون 20 مگ تحت ویندوز بر نمیگرده:41:
مشخصات مورد نیاز سیستم من :
هارد :80 ساتا .نوع درایور ها ntfs .ویندوز ویستا 64 بیتی . اگه چیزه دیگه ای هم خواستید بگید. :40:مرسی

Elfin-D
05-08-2007, 12:17
منظورتون از 20 مگ 20 گیگه؟
چظور نا پدید شد؟در هنگام نصب یا بعد از اون؟
مخلصیم

own arman
05-08-2007, 12:58
آره آره همون 20 گیگ
نه مثل اینکه دوستم هنگام نصب یکی از درایور ها رو حذف کرده ...

Elfin-D
05-08-2007, 19:00
آره آره همون 20 گیگ
نه مثل اینکه دوستم هنگام نصب یکی از درایور ها رو حذف کرده ...
هنگام نصب که نمیشه یه پارتیشن رو حذف کرد
ممکنه اون پارتیشن شما fat32 بوده...و ویستا از این نوع پارتیشن پشتیبانی نمیکنه...راه چکش اینه که شما fdisk کنید و گزینه ی 4 رو انتخاب کنید ...اگر همه ی درایو ها رو نشون داد(به جز اون درایوی که ویستا روش نصبه) که هیچ...اگر نه که باید تصمیم دیگه ای گرفت
مخلصیم

own arman
07-08-2007, 01:16
چی fdisk ؟ بابا بی خیال ..
یه راه دیگه بگید...قبل از نصب ویندوز ویستا خود ویزارد نصب یه جا برای قاطی کردن و جدا کردن و حذف پارتیشن ها داره

Jalal
07-08-2007, 11:09
چی fdisk ؟ بابا بی خیال ..
یه راه دیگه بگید...قبل از نصب ویندوز ویستا خود ویزارد نصب یه جا برای قاطی کردن و جدا کردن و حذف پارتیشن ها داره

ویستا Fat32 رو ساپورت میکنه به کنترل پنیل و قسمت computer manegmant برید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] mnt%5CDiskManagement1a.gif

فکر میکنم عکس گویا هست از اینجا اگه اگه درایوی می بینید که فرم نشده فرمتش کنید :46:

golmohammadi
08-08-2007, 00:11
20 گيگ نابود نشده
شما احتمالا ناقص فرمت كردين
و يا يك اشتباه ديگه
بهتره برنامه Partition Magic تحت داس را پيدا كني و درايوي را كه در ويندوز باز نميشه در اين برنامه فرمت كني سپس ويندوز جديد نصب كني

..hamed..
30-11-2007, 23:16
اتفاقا این مشکل برای من هم پیش امده بود ولی خیلی راحت میشه حلش کرد :
اول دی وی دی ویستا رو تو درایو بزار بعد سیستم رو ریستارت کن و مراحل نصب رو تا اونجایی که ازت درایوی رو که میخوای ویستا رو اونجا نصب کنی میخواد انتخاب کنی ادامه بده زیر لیست درایوهات گزینه new رو بزن و از اونجا به راهتی میتونی مشکلتو حل کنی:12:

warez
03-12-2007, 19:09
منم 20 گیگ از دست دادم درایو مذکور تو منیجمنت به صورت unallocated spaceنشون میده و هیچ

جوریم فرمتش نمیشه کرد چه کار کنم به نظر شما

الان ایکس پی رو درایو c دارم .

warez
07-12-2007, 10:02
منتظرم دوستان راهنمايي كنند

modernamir
15-12-2007, 08:39
برای اینکه بتونی مشکل رو حل کنید، دکمه Windows + R‌رو بزن تا Run باز بشه، بعد MMC رو تایپ کن تا پنجره Computer Managment باز بشه. توی پنجره، از منوی File گزینه Add/Remove Snap In رو انتخاب کن، توی پنجره بعدی، از کادر سمت چپ گزینه Disk Management رو انتخاب کن و بعد روی دکمه Add کلیک کن. توی پنجره بعدی گزینه This Computer رو انتخاب کن و بعد روی Finish و OK (پنجره اول) کلیک کن. الان توی پنجره Computer Management روی عبارت Disk Management کلیک کن تا مشخصات هارددیسکتو مشاهده کنی. کافیه روی درایو مشکل دار کلیک راست کنی و گزینه‌ای که به کارت میاد رو انتخاب کنی. از این پنجره برای خیلی از کارهای دیگه هم می‌تونی استفاده کنی.

khdoegolam
17-12-2007, 21:58
سلام
من یه سوال دارم که به جوابش واقعا نیاز دارم
لطفا کمکم کنید
توی نصب ویندوز توی پارتیشن بندی یک 8مگابایتی خود ویندوز جدا میکنه
و فقط میدونم یه ربطی به نوع پارتیشن داره
اگه شما از کار اون 8 مگابایت چیزی میدونید حتما بهم بگید sazzemokhalef@yahoo.com