PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كشف جديد من در مقابل كپي مستقيم و از همه مهمتر مقابله با ايزو باستر

yashar8000
04-08-2007, 15:26
با سلام خدمت دوستان من در بحث هاي قبلي در رابطه با مقابله با ايزوباستر خيلي روش گفتم ولي دوستان براي هر روش يه باگي در آوردن

ولي يه روش خيلي خيلي جالب براي مقابله با ايزوباستر را كشف كردم

كه صد در صد عملي هست و جواب هم ميده

در اين روش من روي فايل هاي اگزه پسورد گزاشتم و يه اتوران براي فايل هام با ويژوال بيسيك نوشتم. شما وقتي از اتوران ميخواهيد برنامه را نصب كنيد . اتوران به صورت اتوماتيك پسورد را وارد ميكنه و برنامه نصب يا اجرا ميشه

ولي اگر بخواهيد برنامه ها را به هاردتان كپي كنيد . موقع اجرا كردن برنامه ها از شما پسورد ميخواهد و شما چون پسورد را نمي دونيد .درنتيجه نمي تونيد برنامه ها را اجرا كنيد. و با كپي زدن برنامه ها هيچي عايدتون نميشه

در نتيجه برنامه ها فقط از طريق اتوران قابل دسترسي هست.

حال براي مقابله با كپي زدن برنامه هايي همچون كلون و بليند و... روي فايل اصلي اتوران قفل تلفني گزاشتم تا روي يك سيستم نصب بشه

اينم لينك فيلم اين روش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

persiankitty
04-08-2007, 16:05
فرض كنيد كه من يك ابزاري نوشتم كه CommandLine را نمايش بدهد ، بعد آن را جايگزين فايلهاي اجرايي شما بكنم.
يا فرض كنيد كه من به نوعي همه درخواستهاي مربوط به بازكردن فايل را در حافظه تغيير مسير بدهم ...

yashar8000
04-08-2007, 16:41
فرض كنيد كه من يك ابزاري نوشتم كه CommandLine را نمايش بدهد ، بعد آن را جايگزين فايلهاي اجرايي شما بكنم.
يا فرض كنيد كه من به نوعي همه درخواستهاي مربوط به بازكردن فايل را در حافظه تغيير مسير بدهم ...

منظورتان را واضح بگين

فرض كنيم شما يك ابزاري نوشتيد كه CommandLine را نمايش بدهد : منظورتون اينه كه پسورد را بدين طريق مي تونيد پيدا كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته اصلا نيازي به اين كار نيست . چون با نرم افزار smartcheck و با آناليز كزدن event ها براحتي ميشه پسورد را بدست آورد

ولي من براي جلوگيري از اين كار شما و اين راهي كه خودم گفتم در موقع نوشتن اتوران با VB يه ترفند كوچك بكار بردم و تمام فايل هايم را با يه پكر قوي پك كردم. كه ديگه جولوي اين كار شما گرفته ميشه

جمله ي دوم شما (((( به نوعي همه ي درخواستهاي مربوط به باز كردن فايل در حافظه تغيير مسير بدهم)))

اگه منظور شما Debug كردن برنامه ها است . تمام نرم افزار ها AntiDebug شدند.

و سوال ديگر اينكه شما چطوري ميخواي اين كار را انجام بدين؟؟؟(قسمت قرمز رنگ)

و اگه منظور شما چيز ديگري هست ؟ لطفا بيشتر توضيح بدين؟؟

ممنونم

persiankitty
04-08-2007, 17:21
منظورتان را واضح بگين

فرض كنيم شما يك ابزاري نوشتيد كه CommandLine را نمايش بدهد : منظورتون اينه كه پسورد را بدين طريق مي تونيد پيدا كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته اصلا نيازي به اين كار نيست . چون با نرم افزار smartcheck و با آناليز كزدن event ها براحتي ميشه پسورد را بدست آورد

ولي من براي جلوگيري از اين كار شما و اين راهي كه خودم گفتم در موقع نوشتن اتوران با VB يه ترفند كوچك بكار بردم و تمام فايل هايم را با يه پكر قوي پك كردم. كه ديگه جولوي اين كار شما گرفته ميشه

جمله ي دوم شما (((( به نوعي همه ي درخواستهاي مربوط به باز كردن فايل در حافظه تغيير مسير بدهم)))

اگه منظور شما Debug كردن برنامه ها است . تمام نرم افزار ها AntiDebug شدند.

و سوال ديگر اينكه شما چطوري ميخواي اين كار را انجام بدين؟؟؟(قسمت قرمز رنگ)

و اگه منظور شما چيز ديگري هست ؟ لطفا بيشتر توضيح بدين؟؟

ممنونم

من نميدونم چرا بايد راه سختش رو انجام داد و با اسمارت چك و آنالير رخداد ها اين كار رو انجام داد ، كافيه من يك فايل اجرايي كه وظيفه اش نمايش كامندلاين هست به جاي فايلهاي پسور دار شما بگذارم ، خودش پسورد رو نشون ميده ، براي من هم نوشتنش راحت تر هست ( شايد براي شما استفاده از اسمارت چك سريع تر هست ) . اينجوري پكر شما هم ديگه مهم نيست .
خطرناكه حسن ، توضيح بيشترش خطرناكه ...فرض كن ما CreateProcess رو Hook كنيم ( اين راه زماني كاربرد پيدا ميكنه كه نشه به صورت مستقيم فايل هاي پسورد دار شما رو جايگزين كرد و مثلا شما از فايلهات چكسام گرفته باشيد ) بعضي وقتا جواب دادن به سوال ها نيازمند يك كتاب توضيح هست ، اين چطوري ميخواي اين كار را انجام بدين هم از همين سوالهاست.

yashar8000
04-08-2007, 18:10
من نميدونم چرا بايد راه سختش رو انجام داد و با اسمارت چك و آنالير رخداد ها اين كار رو انجام داد ، كافيه من يك فايل اجرايي كه وظيفه اش نمايش كامندلاين هست به جاي فايلهاي پسور دار شما بگذارم ، خودش پسورد رو نشون ميده ، براي من هم نوشتنش راحت تر هست ( شايد براي شما استفاده از اسمارت چك سريع تر هست ) . اينجوري پكر شما هم ديگه مهم نيست .
خطرناكه حسن ، توضيح بيشترش خطرناكه ...فرض كن ما CreateProcess رو Hook كنيم ( اين راه زماني كاربرد پيدا ميكنه كه نشه به صورت مستقيم فايل هاي پسورد دار شما رو جايگزين كرد و مثلا شما از فايلهات چكسام گرفته باشيد ) بعضي وقتا جواب دادن به سوال ها نيازمند يك كتاب توضيح هست ، اين چطوري ميخواي اين كار را انجام بدين هم از همين سوالهاست.

'گفتين كه
كافيه من يك فايل اجرايي كه وظيفه اش نمايش كامندلاين هست به جاي فايلهاي پسور دار شما بگذارم

شما فرض كن طرف اتوران را اجرا ميكنه و ميخواد روي دكمه ي install كليك كنه . خب من به command ميگم كه اول مشخصات فايلتو چك كن بعد اگه درست بود پسورد را وارد كن ؟ اينطوري ديگه نميشه فايل ها را جايگزين كرد!!!

بعد گفتين كه

فرض كن ما CreateProcess رو Hook كنيم و.......

خب منم ميگم اين كار عملي نيست چون شما اصلا به تابع CreateProcess دسترسي نداري كه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تمام فايل ها AntiDebug و AntiTrace و AntiDump هستن .

=============================================
اين كار شما مثل اينه كه : بخواي يه برنامه را كه ران شده و در Taskmanager در برگه ي Processes با استفاده از rootkit و مبحث Hooking بخواي مخفي كني. كه اين كار اصلا امكان پذير نيست. چون با اين كار كل Taskmanager
بسته ميشه و كامپيوتر هنگ ميكنه

================================================== ==========

تازه اگه كسي بتونه اين كار را انجام بده بايد بهش جايزه داد . چون واقعا اين كار دست يك استاد ماهر را ميبوسد

ولي به نظر من اين قفل را اگر كامل كنم . خيلي بيشتر از اين حرفها دوام مياره. و به راحتي شكسته نميشود

حال خوشحالم كه با شما استاد بزرگوار حرف ميزنم و از تجربيات و سواد بالاي شما استفاده ميكنم تا بتونم باگ هاي اين روش را پيدا كنم

ممنونم

persiankitty
04-08-2007, 21:00
'گفتين كه
كافيه من يك فايل اجرايي كه وظيفه اش نمايش كامندلاين هست به جاي فايلهاي پسور دار شما بگذارم
شما فرض كن طرف اتوران را اجرا ميكنه و ميخواد روي دكمه ي install كليك كنه . خب من به command ميگم كه اول مشخصات فايلتو چك كن بعد اگه درست بود پسورد را وارد كن ؟ اينطوري ديگه نميشه فايل ها را جايگزين كرد!!!

به اين دليل گفتم CreateProcess و نه CreateFile كه برنامه شما چك هاي لازم رو انجام بده و فقط موقع اجرا ما هر چيزي كه ميخواهيم اجرا كنيم.

تازه اگه كسي بتونه اين كار را انجام بده بايد بهش جايزه داد . چون واقعا اين كار دست يك استاد ماهر را ميبوسد
ولي به نظر من اين قفل را اگر كامل كنم . خيلي بيشتر از اين حرفها دوام مياره. و به راحتي شكسته نميشود

از نظر عملياتي اين روش امكان پذير هست و زياد هم پيچيده نيست . اما از نظر دوام با شما موافقم ، خيلي از افراد رو ميشه اينجوري از راه بدر كرد. در نهايت اين موضوع به نوع Password شما و الگوريتمش هم ربط داره. جايزه چي ميدين ؟ :20:

hakhamanesh
04-08-2007, 21:20
جايزه چي ميدين ؟ :20:
همون 25000 تومن معروف :31:
با اينكه نميشه رو فايلهاي مهم روش حساب باز كرد(به همون دلايلي كه پرشين ذكر كرد)اما خيلي جاها براي يك سري افراد ميتونه به درد بخور باشه(مخصوصا اونايي كه اهل پول خرج كردن براي محافظت از ديتاهاشون نيستن )
اما يه اشكال ديگه اي كه من ميبينم اينه كه از اين روش فقط براي محافظت از فايلهاي exe ميشه استفاده كرد و براي محافظت از فايلهاي swf - avi - pdf وغيره كاربرد نداره

yashar8000
04-08-2007, 22:03
از نظر عملياتي اين روش امكان پذير هست و زياد هم پيچيده نيست . اما از نظر دوام با شما موافقم ، خيلي از افراد رو ميشه اينجوري از راه بدر كرد. در نهايت اين موضوع به نوع Password شما و الگوريتمش هم ربط داره. جايزه چي ميدين ؟ :20:

البته جناب persiankitty استاد ما هستن . ايشون روي چشم ما جا دارن . من به شخصه عقيده دارم كه هر كسي كه

سواد و علم داشته باشه . نميشه روي چنين افرادي قيمت گذاشت . 25000 هزار تومان به نظر من براي آگاهي و اطلاعات ايشان خيلي كم هست . اگه قرار به جايزه دادن باشه من بالاي 500000 تومان ميدم.

===============================================

الگوريتم پسورد هم ايده اي فوق العاده هست . كه بايد تحقيقات را در اين زمينه شروع كنم. تا امن ترين راه را پيدا كنم

راستي كسي اين فيلم را كه گزاشتم واسه ي دانلود نگاه كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yashar8000
04-08-2007, 22:21
اما يه اشكال ديگه اي كه من ميبينم اينه كه از اين روش فقط براي محافظت از فايلهاي exe ميشه استفاده كرد و براي محافظت از فايلهاي swf - avi - pdf وغيره كاربرد نداره

البته هخامنش عزيز من اين روش را بيشتر براي پروتكت كردن برنامه ها ي كاربردي و .... طراحي كردم

روي فايل هاي pdf هم ميشه اين روش را اعمال كرد . اگر خوب دقت كني فايل هاي pdf هم password protect ميشن
لازم نيست . حتما exe باشن.

براي فايل هاي فلش هم همين قضيه صادق هست روي فايل هاي فلش هم ميشه password protect را اعمال كرد لازم نيست حتما اگزه باشه . (البته ميشه به exe تبديلشون كرد) .مثلا همين فيلمي كه براي دانلود گزاشتم فلش هست كه براي ورود پسورد ميخواد كه من بعدا تبديل به اگزش كردم

ولي واسه ي فايل avi نميشه . البته يه روش هايي تو ذهن دارم ولي بايد روشون كار بشه

كلادر اين روش من ==>> فايلي كه ميخواهيم روش قفل اعمال بشه بايد قابليت password protect را داشته باشه كه فايل هاي exe و swf و pdf و doc و ppt اين قابليت را دارند

البته فايل هاي صوتي مثل mp3 و... در صورت لزوم ميشه كانورت به اگزه كرد

و همينطور فايل هاي تصويري مثل jpg و ... در صورت لزوم ميشه كانورت به اگزه كرد

و فايل هاي ويدويي را هم ميشه اينطوري كرد ولي موارد استفاده در اين صورت خيلي خيلي كم هست

در كل من اين روش را براي فايل هاي اجرايي و برنامه ها طراحي كردم

Alireza_Shafaei_PCworld
05-08-2007, 00:12
دوست عزیز سلام
ببیم منو شما نمونه بزار که از طریق هارد قابل استفاده باشه
بگو به غیر از کدوم روش ها (مثلا به غیر از Smartcheckو...) بازم راه پیدا کنیم

من هم یک موقعی از این ایده استفاده کردم . تابستون سال پیش بود . یادمه برای یکی که عکسش هم
صادق هدایت بود برای PDF هاش اینطوری کردم(البته اون موقع READER اش را خودم آماده کردم)

راستی اگر بخوایی
1- از طریق CommandLine این کار را بکنی >> خیلی ضایع است مثله حرفی که دوستان گفتن البته آسون ترش اینه که از خوده ویندوز بپرسی چی بوده!)
2- از طریق تایپ استفاده کنی (یعنی برنامه به جای کاربر تایپ کنه) >> اونوقت خیلی صایع میشه از Keylogger استفاده کرد (الیته این روش آسونشه میتونی خودت هم بری HOOk کنی)
3- اگر بخوایی توی قسمت خواصی از حافطه(چه هارد چه ....) یک کلید قرار بدی که باز هم میشه با تغییر فایلای ویندوز مثله همون کاری که با VB کردن برنامه شما را سوت کرد

بحث جالبی راه انداختی که خاطرات برام زنده شد
پس بیایین با هم به نتیجه برسونیمش

راستی آواتار قبلیت بهتر بود! اگر میخوایی عکس از جنس مخالف بزاری برو چند تا عالیش را پیدا کن!:46:

راستی(هی دارم edit میکنم)
عکس خودت که خیلی بهتره
راستی
بهتره عکس ها مون را توی یک انجمن مخصوص بزاریم ببینیم چه شکلی هستیم! که بقیه هم نتونن ببینن!

یک راستی دیگه
پسوردی که گذاشتی برای فایله فیلمه خیلی باحال بود بدون اینکه بدونم حدسش زدم!

=-=-=-=-ویرایش هفتم=-=-=-=-=-
یک ایده به ذهنم رسید
یک کاری هست که میشه و خیلی وقت بوده که دنبالشه بود م و آخرش هم به جوابش رسیدم ولی خیلی سخت بود. اصلش یک مسئله المپیاد کامپیوتر بود اسمش را یادم نیست

میتونی به دوتا برنامه بگی که برنامه های Starter (یکی از مقدارهایی که همراه با اجرا شدن برنامه ویندوز ثبت میکنه) را چک کنند . بهترین راه از روش CRC چکه
ولی مشکل این کار چیه؟ اینه که:
اگر بخوایی مقدار CRC چکی که در برنامه ذخیره میکنی در خوده فایل EXe باشه اونوقت CRC خوده فایل EXE هم عوض میشه
یعنی باید عددی را به عنوان CRC چک حدس بزنی که وقتی برنامه با CRC چک برنامه A ذخیره شد دقیقا همون مقداری باشه که حدس زدی.

بابا اگر یک لحظه فرض کنی چجوری میشه دوتا برنامه نوشت که CRC هم دیگه را چک کنند میفهمی چی میگم(اگر فکر میکنی نوشتنش راحته اشتباه میکنی)

البته اون سواله که اصلیش این نیست اون در مورد هر تابعی بود که (فکر کنم 1 به 1 پوشا باشه)

و اونی که من دنبالش بودم با MD5 بود!

yashar8000
05-08-2007, 15:12
با سلام خدمت عليرضاي عزيز

خوشحالم كه شما تجربياتتون را در اختيار ما قرار ميدين . تا به يه نتيجه ي مطلوب برسيم

شما گفتين كه

((ببیم منو شما نمونه بزار که از طریق هارد قابل استفاده باشه
بگو به غیر از کدوم روش ها (مثلا به غیر از Smartcheckو...) بازم راه پیدا کنیم))

اصلا معني اين جمله را متوجه نشدم. يعني چي از طريق هاردت قابل استفاده باشه

بعد گفتين كه

((یادمه برای یکی که عکسش هم
صادق هدایت بود برای PDF هاش اینطوری کردم(البته اون موقع READER اش را خودم آماده کردم)
))
خب شما اصلا نياز نبود reader بنويسي يه اتوران درست ميكردي با vb يا هر چي كه بلدي ؟ اولش ميگفتي كه بايد برنامه آكروبات را براي باز كردن pdf ها حتما بايد نصب كنيد. pdf هم كه پسورد دارد .خب من با استفاده از دستور sendkeys (پسورد را بعد از اينكه به صورت هش تبديل كردم) به pdf ارسال ميكنم. و بعد فايل اتوران را پك ميكردي

البته بايد چند خطي كد هم براي چك كردن مشخصات فايلت مينوشتي. البته درجه امنيت اين روش با قفل گزاري بر روي فايل هاي اگزه يكسان نخواهد بود. امنيت اين روش روي pdf خيلي پايين هست. چون باگ هاي زيادي داره. و طرف يكم زيرك باشه ميتونه مچشو بگيره

بعد گفتين كه

راستی اگر بخوایی
1- از طریق CommandLine این کار را بکنی >> خیلی ضایع است مثله حرفی که دوستان گفتن البته آسون ترش اینه که از خوده ویندوز بپرسی چی بوده!)
2- از طریق تایپ استفاده کنی (یعنی برنامه به جای کاربر تایپ کنه) >> اونوقت خیلی صایع میشه از Keylogger استفاده کرد (الیته این روش آسونشه میتونی خودت هم بری HOOk کنی)

اين دو مورد را با persiankitty بحث كرديم.
امكان نداره با استفاده از روش 1 بتوني پسورد را بدست بياري. (بخاطر checksum )

قسمت دوم خيلي شبيه پروتكت من هست . البته تو برنامه ي من برنامه تايپ نمي كنه . فقط enter ميزنه. يعني پسورد را قبلا فرستاده
كي لاگر نميتونه دستشو بخونه . كي لاگر فقط چيزهايي كه مستقيم از صفحه كليد هست ميخونه تازه بعضي از كد هاي اسكي را نشون نميده؟

خلاصه اينكه براي امنيت بيشتر

1 _ بهتره تمام فايل ها درون پوشه ي ايليگال نامي باشه

2_ پسوردي كه ميگذاريم طولاني و با استفاده از كاراكتر هاي خاص باشه

3 _ يه الگوريتم مناسب براي پسورد در برنامه استفاده بشه

4_ پسورد تمام فايل ها يكسان نباشه

5_ تمام فايل هاي اگزه پك بشن . طوري كه Anti debug , Anti trace,Anti dump باشن با پكر هاي مختلف هم پك بشن
6_ در صورت امكان فايل ها هايد بشن

يه جايي گفتي كه ميتوني خودت هوك كني

هوك كردن به اين راحتي هست مگه

اولا آنتي ويروس به اين مساله گير ميده

دوم كامپيوتر هنگ ميكنه.

بعضي موقع كامپيوتر ريستارت ميشه

چون تو اين كار سر وكارت با توابع Api هست. توابع Api داراي ضعف هاي زيادي هستن

==========================

در مبحث CRC شما خوتون گفتين كه

اگر بخوایی مقدار CRC چکی که در برنامه ذخیره میکنی در خوده فایل EXe باشه اونوقت CRC خوده فایل EXE هم عوض ميشه

بعدش گفتين برنامه اي بنويسم كه CRC همديگرو چك كنن .

خب حرف هاي شما عكس و نقيض هم است. خب اگه CRC ها عوض نميشد ميتونستم برنامه را بنويسم

ولي ديگه ما نميتونيم با عوض شدن CRC , اونو حدس بزنيم

حالا من نميدونم شما از اين مبحث چطور به Hash MD5 رسيدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ولي من مطمئنم كه با برنامه ي CRC checker نميشه به جايي رسيد

================================================== ===========

حالا اين بحث ها بماند

من اين پروژه ام هنوز در مراحل طرح و....... است

يه مشكل خيلي جدي هست كه نمي تونم حلش كنم

بعد از ديدن نظرات اساتيد

من موضوع را ميگم

Alireza_Shafaei_PCworld
06-08-2007, 12:16
با سلام خدمت عليرضاي عزيز

خوشحالم كه شما تجربياتتون را در اختيار ما قرار ميدين . تا به يه نتيجه ي مطلوب برسيم

شما گفتين كه

((ببیم منو شما نمونه بزار که از طریق هارد قابل استفاده باشه
بگو به غیر از کدوم روش ها (مثلا به غیر از Smartcheckو...) بازم راه پیدا کنیم))

اصلا معني اين جمله را متوجه نشدم. يعني چي از طريق هاردت قابل استفاده باشه

بعد گفتين كه

((یادمه برای یکی که عکسش هم
))
خب شما اصلا نياز نبود reader بنويسي يه اتوران درست ميكردي با vb يا هر چي كه بلدي ؟ اولش ميگفتي كه بايد برنامه آكروبات را براي باز كردن pdf ها حتما بايد نصب كنيد. pdf هم كه پسورد دارد .خب من با استفاده از دستور sendkeys (پسورد را بعد از اينكه به صورت هش تبديل كردم) به pdf ارسال ميكنم. و بعد فايل اتوران را پك ميكردي

البته بايد چند خطي كد هم براي چك كردن مشخصات فايلت مينوشتي. البته درجه امنيت اين روش با قفل گزاري بر روي فايل هاي اگزه يكسان نخواهد بود. امنيت اين روش روي pdf خيلي پايين هست. چون باگ هاي زيادي داره. و طرف يكم زيرك باشه ميتونه مچشو بگيره

بعد گفتين كه

راستی اگر بخوایی

اين دو مورد را با persiankitty بحث كرديم.
امكان نداره با استفاده از روش 1 بتوني پسورد را بدست بياري. (بخاطر checksum )

قسمت دوم خيلي شبيه پروتكت من هست . البته تو برنامه ي من برنامه تايپ نمي كنه . فقط enter ميزنه. يعني پسورد را قبلا فرستاده
كي لاگر نميتونه دستشو بخونه . كي لاگر فقط چيزهايي كه مستقيم از صفحه كليد هست ميخونه تازه بعضي از كد هاي اسكي را نشون نميده؟

خلاصه اينكه براي امنيت بيشتر

1 _ بهتره تمام فايل ها درون پوشه ي ايليگال نامي باشه

2_ پسوردي كه ميگذاريم طولاني و با استفاده از كاراكتر هاي خاص باشه

3 _ يه الگوريتم مناسب براي پسورد در برنامه استفاده بشه

4_ پسورد تمام فايل ها يكسان نباشه

5_ تمام فايل هاي اگزه پك بشن . طوري كه Anti debug , Anti trace,Anti dump باشن با پكر هاي مختلف هم پك بشن
6_ در صورت امكان فايل ها هايد بشن

يه جايي گفتي كه ميتوني خودت هوك كني

هوك كردن به اين راحتي هست مگه

اولا آنتي ويروس به اين مساله گير ميده

دوم كامپيوتر هنگ ميكنه.

بعضي موقع كامپيوتر ريستارت ميشه

چون تو اين كار سر وكارت با توابع Api هست. توابع Api داراي ضعف هاي زيادي هستن

==========================

در مبحث CRC شما خوتون گفتين كه

اگر بخوایی مقدار CRC چکی که در برنامه ذخیره میکنی در خوده فایل EXe باشه اونوقت CRC خوده فایل EXE هم عوض ميشه

بعدش گفتين برنامه اي بنويسم كه CRC همديگرو چك كنن .

خب حرف هاي شما عكس و نقيض هم است. خب اگه CRC ها عوض نميشد ميتونستم برنامه را بنويسم

ولي ديگه ما نميتونيم با عوض شدن CRC , اونو حدس بزنيم

حالا من نميدونم شما از اين مبحث چطور به Hash MD5 رسيدي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ولي من مطمئنم كه با برنامه ي CRC checker نميشه به جايي رسيد

================================================== ===========

حالا اين بحث ها بماند

من اين پروژه ام هنوز در مراحل طرح و....... است

يه مشكل خيلي جدي هست كه نمي تونم حلش كنم

بعد از ديدن نظرات اساتيد

من موضوع را ميگم

سلام دوست عزیز

اول از همه ار هارت قابل استفاده باشه یعنی اینکه مثلا در برنامتون اگر جایی دارید
که چک کنه که حتما از روی سیدی اجرا بشه را حذف کنید و .... تا بشه هردوتا ش را از روی هارد اجرا کرد

یک جا شما گفتین با Smartcheck میشه راحت فهمید . یعنی الان ما باید بدون استفاده از Smartcheck یک راهه دیگه پیدا کنیم
گزینه هایی که نباید استفاده کنیم را بگید

در مورد همون Reader خوشحال میشم شخصی برام توضیح بدید چون فکر نمیکنم بحث کردن در موردش
در این تاپیک مصلحت باشه. تا فردا شب اگر PM نزدید خودم براتون میفرست

احتمالا CommandLine ای که شما میگید با اونی که من میگم فرق میکنه . چون اونی که من میدونم را خوده ویندوز
در حافظه اش ثبت میکنه

روش دومی که گفتم گفتم آسونش اینه که از کیلاگر استفاده کنی سختش اینه که خودت بری هوک کنی
یعنی باید اینطوری میخوندی : البته این آسونشه. میتونی خودت هم بری Hook کنی.

زمانی که در مورد کیلاگر تحقیق میکردم به این رسیدم:

یعنی اینکه کیلاگر فقط ورودی کیبورد را نمیگیره . یکی از روشهاش اینه برای همین نمیتونی انقدر مطمئن نظر بدی
البته یک موضوع دیگه ای هم هست . شما با هر ابزاری که برای فرستادن پسورد استفاده کنی بازم قابل هکه
چون شما باید بین برنامه خودتون و برنامه بعدی یک جوری ارتباط برقرار کنی. اون هم فقط از طریق ویندوز امکان پذیره
وقتی از طریق ویندوز این کارا بکنی مطمئنا امنیت هم نداری
یعنی شما هر جور برنامه خودت و یا هر چیز دیگه ای را 100 بار پک کنی و با فرض این که کسی اصلا نتونه دوتا فایل
را ببینه بازم از طریق خوده ویندوز میشه کاره شما را خنثی کرد .
حالا خوشحال میشم لطف کنی و بگی که چجوری پسورد را از قبل برای ستاپ فرستادی. چون کنجکاو شدم

در رابطه به هوک کردن. یک عالمه سورس روی اینترنت ریخته . چرا باید آنتی ویروس گیر بده در حالی که روی کامپیوترت آنتی ویروس نصب نیست! تازه تا اونجایی که میدونم خوده ویندوز برای هوک کردن ابزاری داره (دقیقا بلد نیستم ولی اگر کنجکاوی میتونم برم دنبالش)

خوب شما صورت سوال را متوجه نشدین.
شما میگید این کار غیر ممکنه. درصورتی که اثبات داره که این کار ممکنه. و متاسفانه اسم سوال را یادم رفته
ولی اگر بازم خیلی کنجکاو هستید میرم و دوباره دنبال صورت سوال میرم و برات میزارم.
طبق اثبات حل اون مسئله میشه دوتا برنامه نوشت که CRC همدیگر را چک کنند . و به نظر من اگر این کار را بتونی
پیاده کنی در صورتی که جای دیگه مشکل نداشته باشه امنیت برنامه ات خیلی زیاد میشه.
البته من اثباتش در یک کتاب انگلیسی دیدم
ولی خودم تا حالا ندیدم که همچین برنامه ای نوشته بشه شاید چون زیاد دنبالش نرفتم
فکر میکنم که از نظر محاسباتی خیلی خیلی خیلی خیلی سنگین باشه

CRC هم یک مشخصه فایل نیست. بلکه خروجی حاصل از تابعیه که ورودیش فایله
کاریه که دقیقا با تابع MD5 هم میشه کرد

صورت سوال را دوباره میگم
دوتا برنامه بنویسید . اولی دومی را اجرا کند به شرطی که اثر انگشت برنامه دوم با اثر انگشت ذخیره شده در برنامه
اول مطابقت داشته باشد
تا اینجاش آسونه
دومی اجرا شود به شرطی که اثر انگشت برنامه ی اجرا کننده (یعنی برنامه اولی) با اثر انگشت ذخیره شده در برنامه دوم یکسان باشد.
حالا سخت میشه
یک کار خیلی آسونی که هست اینه که از یک فایل سوم کمک بگیریم (ولی صورت مسئله اینو نخواسته ها) و امنیت فایل سوم را تامین کنیم
(ما اینجاییم که با هم یاد بگیریم نه دعوا کنیم و از هم دیگر ایراد بگیریم )

یک سوال باحال دیگه ای هم دارم
یک کد md5 پیدا کنید که md5 اش بشه خودش

خوشحال میشم مشکلتون را بگید تا شاید بتونیم حلش کنیم

قربانت

MFiRE
06-08-2007, 14:11
سلام اقا یاشار!!
من همون میثم فایر هستم که چند وقت پیش یه تاپیک زدم که یه نرم افزار دارم که از طریق اتوران کنترل می شه !! ... بروبچ که حتما یادشون هست ... اقایون PersianKitty عزیز ، هخامنش جان و فکر کنم حتی اقا یاشار هم اومدن و نظر دادن ... یادتون هست ؟

اقا هخامنش منو یادتون هست ? که خیلی با هم گپ زدیم در مورد فایلی که بهت دادم که کرک کنی و کرکم کردی (فایل برنامم ... اگه هنوز داریش برو و به صورت پارامتر پسورد رو بهش ارسال کن و نتیجه رو ببین) ... بچه ها فایلی که به هخامنش دوست عزیزم دادم نمونه ی همین کاری هست که اقا یاشار می گه (کشف) .... این کشف نیست من سال 85-84 این برنامه رو درست کردم [و میگم که یه ابتکار کوچیک انجام دادم] و بعد از مدتی که با خانواده بزرگ P30World اشنا شدم از بچه های برنامه نویس کمک خواستم (هیچکی کمکم نکردن:41:) . خدا شاهده تا دیدم اسم CommandLine و مقابله با کپی برداری اینجا هست قلبم به تپش افتاد .
می تونین از هخامنش جان بپرسین ... فایلی که به هخامنش دادم نسخه ی بدون امنیت فایل بود و هخامنش راحت دخل فایل رو اورد و کرکش شد ... اما ؟!!؟

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
من امسال برای جشنواره ی خوارزمی شرکت کردم و همین پروژه رو هم ارائه دادم ... الان هم تا قبل از بیستوم همین ماه (مرداد) وقت دارم تا تکمیلش کنم ... من اتفاقی اینجا رو دیدم (داشتم در مورد CRC تو گوگل جستجو می کردم که با کشف اقا یاشار مواجه شدم:20:) ... اخه کنکور داشتم و خیلی وقت بود که تو سایت نیومده بودم ولی الان که این تاپیک رو دیدم (:18: فکر کنم تپش :40: گرفتم :18:) حالم بد شد .!!!!:13: :18:

من قصد توهین ندارم ... و از همه معذرت می خوام که با بی ادبی تمام این مطلب رو نوشتم ... به هر حال حق بدین دیگه ... نتیجه ی زحمت هایی هست که کشیدم ... باور کنین قبل از کنکور تا کتاب های عمومی رو می خوندم (کی حوصله درسای عمومی رو داره ... اخرم 30 تا تست بیشتر نزدم) فکرم می رفت پیش نرم افزار (اسمش FFLocker هست) و نکته های امنیتی براش طراحی می کردم و می نوشتم.

من الان دارم پروژه رو تکمیل می کنم ... هیچ اطلاعاتی در مورد امنیت برنامه نمی تونم بهتون بدم ... اما امنیتش بد نیست (هر چند که به پای این پدیده ی باور نکردنی در سال 2007 نمی رسه) ولی قراره به امید خدا بهتر بشه ... اما امنیت 100% هم برای بعضی دوستان هیچه (باید بهشون افتخار کرد:10:) ... من می خواستم تو این چند روز که به اینترنت دسترسی دارم از بروبچ کرکر خواهش کنم روش های امنیتیشون رو اگه دارن به من ابلاغ کنن تا تو برنامه استفاده کنم... مثلا لطف کنین و بگین که دیگه چه برنامه هایی هست که مانیتور می کنن و یا هر برنامه ی دیگه ای که امنیت برنامه رو به خطر می اندازه یا چطور با کرکر مقابله کنم ... یه چند تایی رو اقا هخامنش عزیز فکر کنم هنوز یادش بیاد (از تو بحثامون).

لازمه بگم امنیت برنامه از چند جهت تامین می شه (همه ی این چیزای رو که شما بحث کردین من بهشون رسیدم و تو یه فایل {Security Note.rtf}نوشتم) ... بیش از 30 - 40 مورد ... هر چیزی که شما فکرشو بکنین ... که بازم کافی نیست .... راستی دوستان در مورد CRC لازم نیست این قدر بحث کنین . به همینCRCهم رسیدم ... بروبچ برین برنامه ی PEiD رو باز کنین و از Plugin هاش برای تغییر CRC کمک بگیرین ... چقدر راحت!! ... حالا اگه بتونین از این پلاگین یا یه DLL دیگه تو برنامه تون استفاده کنید ، مشکل حله .
اینم یه قطعه کوچیک از سورس چکر:

{

Private Sub Command1_Click()
Dim b() As Byte, lcrc As Long
cdl.ShowOpen
If Len(cdl.FileName) = 0 Then Exit Sub
Open cdl.FileName For Binary Access Read As #1
ReDim b(LOF(1) - 1)
Get #1, , b
Close #1
lcrc = UBound(b()) 'Just uses this as a temp for now
lcrc = crc.CRC32(b, lcrc)
lbl.Caption = Hex(lcrc)
End Sub
فقط گذاشتم که بدونین همه ی مراحلی رو که شما دارین طی می کنین ، طی کردم ... البته یه فایل CLS یا همون کلاس هم هست که حسش نیست و نذاشتم ... ولی فردا ، پس فردا اپلود می کنم.
}

راستی دوستان در مورد گرفتن کماند لاین از طریق نوشتن برنامه ای که CMD گرفته شده از اتوران رو نمایش بده . باید بگم که لازم به این کار نیست ؟ چرا ؟ 1- چون اولا شاید اتوران بفهمه که سیدی ، سیدی اورجینال نیست ... اصلا کار نده ... 2- دوم اینکه بابا این چه کاریه ... خوب با نرم افزار Process-explorer راحت می شه CMD دریافتی فایل رو دید ... حالا اگه بگی می بندمش و از تابع FindWindows And SendMessage استفاده می کنم ... که دیگه باید بگم تو یه شاهکاری ... شوخی کردم امیدوار نشو چون یه کارایی می شه کرد !!!!؟؟؟!!!!

در ضمن هر کس خواست برنامه ای بنویسه که CMD رو بگیره تو وی بی تو لود فرم این دستور رو بنویسین
()MsgBox Command
به همین راحتی... ولی با برنامه های اماده این کارو کردن بهتر تا بیاید ایمیج بگیرید بعد بعد بیاین جایگزین کنین ... حالا کار بده یا کار نده .

دوستان وقتی که پروژه رو تا یه جای رسوندم بهتون می دم که کرک کنین ... من که می دونم شما دخل برنامه ی منو می یارین ... ولی من تا 20وم وقت دارم و از شما عاجزانه کمک می خوام ... برنامه هنوز کامل نیست و هنوز مشکلات امنیتی زیادی داره ... که باید هر چه سریعتر تکمیل بشن (کمک کنین ، شاید یه تاپیک جدید زدم) ... و البته در اولین فرصت براتون می زارم.

راستی اگه بازم مدرک می خوایین بگین تا بزارم !!

مـــــی ددوو نــــــــــیـــــــــــی .... من واقعا از همه معذرت می خوام که یه کمی چرت و پرت نوشتم ولی اون اولای نوشته رو برای این نوشتم (ببخشید) که همه منو یادشون بیاد (منظورم از همه بچه هاییان که تو این تاپیک بحث کردن) ... و حرفهای منو تایید کنن . من بازم خواهش می کنم که منو ببخشین و این پست رو همینجور بزارین.

در ضمن ..... هیچی ولش کن ... بای

My Heart
:40::40::40::40:

Alireza_Shafaei_PCworld
06-08-2007, 15:35
خیلی باحالی

اگر موافق باشی این مسیر را ادامه بدیم
ولی بهتره از اول یک چیزی را در نظر بگیری

ممکنه یکی از روشهاتو نتونیم بفهمیم چی بوده ولی مسلما کسی پیدا میشه که بفهمه چه روشی به کار بردی(مثلا سودا)
اونوقت میتونه راحت برنامه تون را دو در کنه

برای همین بهتره به کسایی که ازشون درخواست کمک میکنی که برات کرک کنند
بگی که چه روشهایی را به کار بردی تا اونها دنبال روشهای کرکش باشن
اینطوری نتیحه بهتری میگیری به هر حال خود دانی

قضیه CommandLine هم که همونه که گفتم خوده ویندوز ذخیره میکنه
این CRC را رفتم دیدم درست میگی
امنیتش صفره
بهتره برای این کار از Md5 یا قوی تر استفاده بشه

حالا اگر تمایل داری نمونه هایی را که آماده میکنی بزار اینجا

hakhamanesh
06-08-2007, 17:05
الان كه پست شما رو ديدم به پيغامهاي خصوصي خودم در ماههاي گذشته مراجعه كردم و پيغامها و صحبت هايي كه در خصوص امنيت نرم افزار ميفرماييد كه با شما مطرح كرده بودم ديدم.شما درست ميفرماييد شما هم چنين ايده اي داشتيد اما نكته اي كه بايد به اون توجه كنيد اينه كه من اگر امروز يه ايده اي دارم شايد صدها نفر ديگه هم ايده من رو داشته باشن و من نميتونم به كسي بگم ايده من رو كس ديگه اي حق نداره داشته باشه.پس شما هم به ياشار حق بديد كه بتونه از روشي كه دوست داره از ديتاهاي خودش محافظت كنه هر چند كه اون روش رو شما هم در ذهنتون داشته باشيد.

persiankitty
06-08-2007, 21:14
به نظر من هر ايده اي داراي پياده سازي هاي متفاوتي ميتونه باشه و تفاوت ها در حالت پولي ايده ( PolyIdea ) از پياده سازي مشخص ميشه .

MFiRE
07-08-2007, 00:33
درسته حق با شماست ... ولی من از کجا بدونم کپی برداری نباشه ؟! خیلی ها از این مطلب خبردار بودن ، شاید یکی از عزیزانی که می دونستن ، گفتن و بقیه هم ساختن دیگه ! البته شاید دوست عزیزمون هم فقط طرح داده باشن و هنوز کاملاً عملی نکرده باشن ، و فقط خواستن نظر دوستان رو بپرسن !

من معذرت می خوام که اینجور رک صحبت می کنم ... اما خودتون رو در چنین وضعی تصور کنید ! که پروژه ای که چه شبهایی تا 5 - 6 بیدار (اینکه می شه صبح ... یواشکی می رفتم می خوابیدم که کسی نبینه ... به کسی نگینا) می نشستین و کد می نوشتین ، خطایابی می کردین و ... ; حالا یکی از دوستان اومده و دقیقا شبیه اون رو ساخته باشه .

این کاملا درسته که افراد زیادی می توانند یک ایده داشته باشند ... اما ایده ای که تا حالا از طرف کسی شنیده نشده باشه ... نه ایده ای که داخل این سایت با بعضی از دوستان ازش صحبت شده باشه (و حتی تو تاپیک) ! در هر حال این بحث مشکوک هست !!

از همگی به خاطر بی ادبیم واقعاً معذرت می خوام و معذرت خواهی دیگه به خاطر اینکه موضوع تاپیک رو هم عوض کردم .
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
ولی حالا برای برگشتن به همان موضوع قبلی مطلب پایین رو نوشتم :

Hide Process کار خطرناکی هست !! البته خطرناک نه اینکه یه قطعه ای از سیستم رو بسوزونه !!
منظورم اینه که بگیر نگیر داره و بر روی هر برنامه ای جواب نمی ده !

در ضمن اگه بخواین هر گونه reader رو استفاده کنید برای فایلهای قفل گذاری شده ، فایلها لو می ره . اگه خودتون بخواین بنویسین که سرعتش پایینه ... البته منظورم فایلهای pdf هست .
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

حالا برای اینکه یه نمونه از نرم افزار من رو ببینین به تاپیک زیر برین و دانلود کنین . اگه خواستین روش کار کنید و بگید حالش خوبه یا نه ! این نسخه فقط رو سیستم خودم تست شده . به هر حال زحمت تستش رو هر کدوم از دوستان بتونن بکشن خیلی خوشحال می کنن ما رو .

Alireza_Shafaei_PCworld
07-08-2007, 01:15
میثم خان دیگه داری سخت گیری میکنی
منم این ایده را داشتم و عملی کردم و دادم رفت این همه سر و صدا نداره
به قول هخامنش منو و شما اولین نفرایی که از این ایده استفاده میکنند نیستیم
معلوم نیست چند n^2 نفر قبل از ما این کار را کرده باشن
=-=-=-=-=-
راستی هیچ مشکلی با ریدرش و سرعتش هم نداشتم . چند تا الگوریتم روی فایلای PDF پیاده کردم و سپس
یک ریدر برای اون فایلی که با اون الگوریتم نوشته شده نوشتم. سرعتش خیلی بیشتر از اون Acrobat Reader مزخرف بود . در حد Foxit Reader بود.
برای Hide Process هم تنها راه معقول معرفی برنامه به صورت Service هست
که هیچ خطر و بگیر و نگیری هم نداره
خوشبختانه سورس اینجور چیزا روی اینترنت ریخته
=-=-=-=-=-=-
احتمالا یاشار فکر میکنه که به ذهنش رسیده در صورتی که یک نفر در ذهنش انداخته(اگر قبلا از این روش مطلع شده باشه شکی درش نیست)
و الا خیلی ضایس که بیاد همچین کاری بکنه

حالا شما اگر خیلی نگران هستید که پروژه تون لو بره پیشنهاد میکنم که اصلا اینجا یک نمونه ی کوچک هم نزاری
چون پس فردا اگر یک نفر دیگه از این ایده استفاده کرد فکر میکنی به خاطر اینه که اینجا گذاشتی و خلاصه تقصیر
ما میشه
==-=-=-=-=-=-=-=-=-ویرایش مهم =-=-=-=-=-=-=-
حالا که مشخصات برنامتو میخونم میبینم که با اونی که یاشار گفته فرق داره
فکر کنم شما دوتا را باید جدا بررسی کرد چون برنامه هاتون 180 درجه با هم فرق دارن

یاشار جان خواهشا به حرفاتون ادامه بدید
اگر فکر میکنید بهتره پیشنهاد میکنم که به صورت حضوری هم مطرح کنید که گروهی روش کار بشه!

yashar8000
07-08-2007, 01:42
سلام اقا یاشار!!
من همون میثم فایر هستم که چند وقت پیش یه تاپیک زدم که یه نرم افزار دارم که از طریق اتوران کنترل می شه !! ... بروبچ که حتما یادشون هست ... اقایون PersianKitty عزیز ، هخامنش جان و فکر کنم حتی اقا یاشار هم اومدن و نظر دادن ... یادتون هست ؟

سلام عرض مي كنم خدمت جناب كاشف بزرگوار

اولا من اصلا شما را نمي شناسم. حتي اسم شما را هم نشنيدم

ولي مي تونم قسم بخورم كه من اين روش دقيقا 2 سال قبل به ذهنم .رسيده از كسي هم نشنيدم. و اين روش چطوري به ذهن من رسيد؟؟؟؟؟؟؟؟

================================================== ========

ولي حالا كه شما با چنين ادعا و زرق و برق اومدي ميگي ؟؟؟ غير مستقيم ميگي از روي من كپي برداري شده!!

من هيچ نظر دفاعي ندارم

و اين كشف را به شما نسبت ميدم تا با خيال راحت كارتو ادامه بدي

================================================== =======
من اصلا به اين ايده ديگه كاري ندارم . چون ضعفهاشو نميشه از بين برد . ( سر اين موضوع شرط ميبندم)

حالا طرز شكستن اين قفل را بهتون ياد ميدم

1 _ شما تمام فايل ها تو پسورد پروتكت كن : من ميام با كلون يه ايميج ميگيرم و ايميج سي دي را استفاده مي كنم . حالا چه نيازي هست كه پسورد را بدست بيارم

2_ اگه بخواي روي فايل اصلي اتوران قفل تلفني بزاري . فايل را كرك مي كنيم و دوباره ايميج ورميداريم . نيازي به پيدا كردن پسورد نيست

3 _ اگه بخواي سي دي اورجينال را چك كني . (حالا با هر روشي ) دوباره كرك ميشه _ تازه امكان داره شبيه سازي هم بشه_ علاوه بر اين كلون باز بيكار نيست ؟؟ چون وقتي از نگهبان و سي دي كاپس كپي برابر اصل ميزنه ؟ از اين نمي تونه بزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

4_ من امروز كيلاگر را تست كردم ديدم حق با عليرضا هست..

5 _ هر فايل اگزه اي را بخواي پسورد پروتكت كني براحتي ميشه كركش كرد و با هر پسورد دلخواه برنامه را اجرا كرد

6 _ مبحث hook

7 _ البته نرم افزار قدرتمند smartcheck را فراموش نكن

8 _ اگه بخواي اين روش را روي pdf , doc , ppt, ... اعمال كني براحتي پسورد بدست مياد؟؟؟ كمي فكر كن؟؟؟
گر چه اصلا نيازي به پيدا كردن پسورد نيست

===========================================
راستي فقط ميخوام اينو بدوني كشف من با ايده شما خيلي خيلي فرق ميكنه

ولي چون چيزي متوجه نشدي مياي ميگي . شايد كپي شده

yashar8000
07-08-2007, 01:51
خیلی باحالی

اگر موافق باشی این مسیر را ادامه بدیم
ولی بهتره از اول یک چیزی را در نظر بگیری

ممکنه یکی از روشهاتو نتونیم بفهمیم چی بوده ولی مسلما کسی پیدا میشه که بفهمه چه روشی به کار بردی(مثلا سودا)

امكان نداره

چه روشي ميخواي در مقابل كرك پياده كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بده من شرطي كرك كنم

*PiNk PaNTHeR*
07-08-2007, 02:00
برای مقابله با هک کردن سورس که هیچی اما مقابله با کپی هیچکار نمیشه کرد.
میشه ازین چیزها(از همین چیزها که ریدر و رایتر پشت سر هم دارن دیگه. اگه کسی اسمشون رو میدونه بگه:31:) کپی کرد به راحتی.
شرمنده یکم بیربط بود کارم توی کرک از NoCD فراتر نمیره:41:

Alireza_Shafaei_PCworld
07-08-2007, 03:05
امكان نداره

چه روشي ميخواي در مقابل كرك پياده كني؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بده من شرطي كرك كنم

!!!!
یک بار دیگه بخون چی گفتم . داری تایید میکنی یا تکذیب؟
حرفت بیشتر شبیه تاییده

منم که دارم میگم آخرش کرک میشه
ولی اگر بگی چه روشی به کار بردی کار کسایی که میخوان کمکت کنند را آسون تر کردی همین!

از هفته پیش تا حالا n جا دیدم اومدی و میگی که شرطی کرک میکنی
خوب شما که انقدر اطلاعات داری لطف کن و برای نارسیس 5 و یک مدل آسون تر Box Shot 3d کرک درست کن و آموزش هم بزار
چرا فکر میکنی همه به ضد تو ان؟ (به قول بروبچز شاخت تیزه)

MFiRE
07-08-2007, 03:16
سلام !!

منفیه دوماً : قهر نکنین و بعد هم این نوشته ها رو جوری بخونین که مثلا نویسنده خیلی مهربونه و اروم داره نصیحت می کنه.
:10:

منفیه یکماً : می خوای یه 3 - 4 تا هم فحش می دادی دیگه ... :18:

صفرماً : من کی گفتم هیچکی نمی تونه کرکش کنه و از این حرفها؟

اولاً :که دقیقا همون چیزیه که شما دوستان می گین من خوب متوجه منظورتون نشدم ... غلط کردم ... خوبه !!

دوماً : بازم دقیقا همون چیزیه که شما گفتین هیچ چیز امنیت نداره و هزاران روش وجود داره که می شه فایلهای قفل شده رو ترکوند !! من هم همین رو گفتم. تازه من که نمی گم با برنامه ی من قفل بزارین همه چیز تمومه امنیت میزنه بالای 120 درصد ... اون الکول 120% هست برای رایت ، دوستان عزیز ... منظور من این بود که تا حدودی کار بعضی جوجه دزدای فایل رو سخت یا غیر ممکن می کنه همین.

سوماً : قبول کن که حرفای خودت هم ضد و نقیض هست ... مثل همون قفل تلفنی برای جلوگیری از کپی (ای کلک!!) و ... .

چهارماً : در موردجمله ی (و اين كشف را به شما نسبت ميدم تا با خيال راحت كارتو ادامه بدي) ... دستت درد نکنه ... این لطف تو هیچ وقت فراموش نمی کنم :10::10::11::11::21::21:

پنجماً : راستی بچه ها برگردین به جملات اول (سلام عرض مي كنم خدمت جناب كاشف بزرگوار) اگه منظورتون ذکریای رازی هست ... اون تلفنشون قعطه ، الان دسترسی نداره به اینترنت !!

ششماً :

راستي حاضرم هر قفلي ساختي

شرطي كرك كنم

با هر پكري دلت ميخواد پكشون كن بده به من . هر كاري از ذهنت ميگذره انجام بده

ببين چه طوري كرك ميشه
کلک نکنه تو حضرت فیل هستی !!! .... ("Found "Zed&Naghiz) تو که گفتی برنامه ی خودت رو هیچکی به جز فیل نمی تونه بپوکونه ؟!

هفتماً : از گفتن از مورد معذوریم ... به دلیل امنیتی.

هشتماً : (وقتي نميتوني فرياد بزني ناله نکن!!خاموش باش قرن ها ناليدن به کجا انجاميد؟؟ تو محکومي به زندگي کردن تا شاهد مرگ آرزوهاي خودت باشي) نه ... ببخشید ... این که امضا شماست ... ببخشید!!:31::31:

در اخر می گم همه ی مواردی رو که بالا خوندین فقط یه شوخی بود و اصلا جدی نگیرید به جز بعضیاشون . حالا اگه می خوای بزن تو گوش ما . من واقعا معذرت می خوام که به شما تحمت زدم. ولی یه حق کوچیک به ما بدین دیگه !
البته باید گفت حرف اقای PersianKitty و هخامنش جان کاملا درسته.

hakhamanesh
07-08-2007, 09:12
ولی من از کجا بدونم کپی برداری نباشه ؟! خیلی ها از این مطلب خبردار بودن ، شاید یکی از عزیزانی که می دونستن ، گفتن و بقیه هم ساختن دیگه !.
اگر منظورتون من هستم مطمئن باشيد همون طور كه در پيغام خصوصيتون از من خواسته بوديد اين قضيه جايي مطرح نشه مطرح هم نشده.

persiankitty
07-08-2007, 10:02
اما خودتون رو در چنین وضعی تصور کنید ! که پروژه ای که چه شبهایی تا 5 - 6 بیدار (اینکه می شه صبح ... یواشکی می رفتم می خوابیدم که کسی نبینه ... به کسی نگینا) می نشستین و کد می نوشتین ، خطایابی می کردین و ... ; حالا یکی از دوستان اومده و دقیقا شبیه اون رو ساخته باشه .

اين براي من پيش اومده ، حتي به اين صورت كه من سورسي رو روي اينترنت گذاشتم و بعد اون سورس به يك پروژه تجاري بزرگ تبديل شده كه حداقل تا امروز بالاي صد ميليون تومن فروش رفته . در مورد كپي ايده هم بارها پيش آمده. حتي در مورد كپي ترجمه هايي كه براي فارسي كردن يك بازي انجام دادم ، حتي براي كپي نوشته هايي كه براي تبليغ نوشتم اين مسايل پيش اومده. اما دو تا راه هست ، يا بايد تمام عمرت رو صرف جلوگيري از كپي ايده و پياده سازي و حرف و ... بكني و يا بايد بشيني و با بروزرساني و پياده سازي بهتر ايده هات اونها رو به نتيجه برسوني .

زمان قاضي خيلي خوبي هست ، كساني كه بايد بفهمند كه چه كسي پيشتاز هست و كدوم ها ادامه دهنده و رهرو هستند ، خودشون خوب اين رو مي فهمند. فقط كافيه در ايده هات هميشه يك مرحله جلوتر از سايرين باشي .
تجربه من صرفا ميتونه اينطوري شما رو راهنمايي كنه ، كه آقاجون بجاي وقت گذاشتن و كل كل كردن و از ايده دفاع كردن ، برو و يك پياده سازي تميز عرضه كن كه از اين متدلوژي كل كليسم به جايي نميرسي و صرفا زمان و فرصت رو از دست ميدي .

اما در عاقبت ، من به عنوان يك مصرف كننده ، هرگز كاري به اين ندارم كه كي اول بوده و كي دوم . سالها قبل از استارفورس ، ليزرلاك و سي دي كاپس وجود داشتند. اگر تاجر باشم نگاه ميكنم كه با كي راحت تر ميتونم كنار بيام و اگر هم متخصص باشم ، بررسي ميكنم كه كيفيت چه چيزي بهتره و موضوع اول آخري رو ميگذارم توليد كننده ها با همديگه كل كل كنند ، حتي اگر بتونم از اين كل كل ها براي مفت به دست آوردن چيزي كه ميخوام سو استفاده ميكنم.

yashar8000
07-08-2007, 11:23
!!!!
یک بار دیگه بخون چی گفتم . داری تایید میکنی یا تکذیب؟
حرفت بیشتر شبیه تاییده

منم که دارم میگم آخرش کرک میشه
ولی اگر بگی چه روشی به کار بردی کار کسایی که میخوان کمکت کنند را آسون تر کردی همین!

از هفته پیش تا حالا n جا دیدم اومدی و میگی که شرطی کرک میکنی
خوب شما که انقدر اطلاعات داری لطف کن و برای نارسیس 5 و یک مدل آسون تر Box Shot 3d کرک درست کن و آموزش هم بزار
چرا فکر میکنی همه به ضد تو ان؟ (به قول بروبچز شاخت تیزه)

بابا عليرضاي عزيز من

من هم تاييد كردم و هم تكذيب

من ميگم اگه هم ندونيم چه روشي بكار برده باز كرك ميشه ؟ بخدا ؟ خوب فكر كن پروتكشن فوق العاده ضعيفه

منم گفتم بده من كرك كنم شرطي ؟ خواستم بدونه كه چقدر ضعيفه

از هفته ي پيش ميگي n جا ديدم شرط بندي ميكني

هدف من reza goli بود از اين شرط بندي ها ( ميبيني كه ديگه تو تاپيك هاي من پست نميده). reza goli باعث شد تاپيك مهندسي معكوس من جمع بشه ؟ كه خيلي روش زحمت كشيده بودم ؟ ميخواستم آموزش آنپك دستي آرماديلو 5 را بزارم اينجا كه خودم ترجمه كرده بودم

ولي بعضي ها خيلي بي جنبه هستن

در ضمن شما احتمال قوي ميدم كه بيش تر از 5 يا 6 سال هست كه تو كار كرك هستي ولي من تازه داره يكسالم تموم ميشه. من پيشرفت خودم را مديون تيم برنامه نويسي گروه داده پشتازان غرب هستم. كه در اين شركت كار مي كنم

در ضمن من تا حالا نارسيس استفاده نكردم . ولي ميرم سي دي اش را ميخرم

تا روشن بشه كه كرك ميشه يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

موفق باشي

MFiRE
07-08-2007, 15:08
اگر منظورتون من هستم مطمئن باشيد همون طور كه در پيغام خصوصيتون از من خواسته بوديد اين قضيه جايي مطرح نشه مطرح هم نشده.

ای بابا !
اقا هخامنش منظور من که شما نبودین ... اخه تنها شما نبودین که این موضوع رو می دونستین ... در هر حال باید گفت که این بحث تموم شده هست و بحث در مورد اون به هیچ جا نمی رسه !
پرسین راست می گه اینا همش کل کل ای الکی و به هیچ جا نمی رسه و فقط وقت طلف کردنه !
در ضمن من که گفتم از همگی به خصوص اقای یاشار معذرت می خوام ! ... هر چند که ایشون با ما قهر هستند.

به هر حال شماها دوستان عزیز منو ببخشید ... از بی تجربگیه دیگه !
می خواستم خواهش کنم سورسی رو که گفتم کسی داره یا نه ؟
منظورم سورسه کار کردن با فایلها در حافظه ی اصلیه ؟!

خواهش می کنم حداقل یکی بگه گیر می یاد یا نه ؟

از همگی ممنون

mehdi_7070
07-08-2007, 17:16
به همه دوستان عزيز اخطار ميدم كه اگه اين رويه را ادامه بدهيد ، مجبور ميشم كه طبق قوانين و ضوابط با شما برخورد كنم ...

در صورت تكرار اين گونه حركات بعد از اين پست ، تاپيك قفل ميشه تا تمام تخلفات رسيدگي بشه ...

MFiRE!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
26- هر کاربر تنها حق انتخاب و استفاده از یک "شناسه ی کاربری" را دارد و در صورت فعالیت یک کاربر با دو یا چند شناسه ی کاربری همه ی شناسه های کاربری وی بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد!

اين هم جهت اطلاع به شما گفتم كه بعدا جاي شكايتي وجود نداشته باشه ...

MFiRE
07-08-2007, 17:19
می گم شماها چرا اینقدر تند با همه چی برخورد می کنید

نه سوالی رو جواب می دید ... نه دعوت ادم رو قبول می کنین ... نه معذرت خواهی ادم رو !

من واقعا متاسفم برای این قسمت از سایت P30World که اینجور داره همه چیز رو رها می کنه !

واقعا کسی نیست به نظرات بقیه توجه کنه !

یعنی هیچ کس پست های جدید رو نمی خونه ؟

جور دیگه ای روی P30World حساب می کردم !

اینجا انگار همه از همدیگه طلبکارن !

هر کسم از راه می رسه به ما هزار تا چرت و پرت می گه و می ره (مثل نفهم ... بی شعور ... گیج ...كله خري و ... ).

درسته که من تو این تاپیک پست های بی ربط و چرت و پرت زدم ! ولی بعد اومدم از همگی معذرت خواستم و چند تا مطلب در رابطه با این تاپیک هم نوشتم که موضوع تاپیک زیاد به سمت حاشیه نره !

ولی من از دست خیلی ها تو این انجمن دلگیرم !

واقعا اینا باید رسیدگی بشه یا نه !

ایا مدیر انجمن از چنین جریاناتی ، از چنین پست های بی ربطی خبر داره و همینجور گذاشته به امان خدا !؟
فکر کنم قبلا اقا مهدی اینجا بود ... خیلی خوب هم نظارت می کرد ... همه ی پست ها رو چک می کرد ، ولی الان خبری از ایشون نیست !؟
=-=-=ویرایش=-=-= : ببخشید خط بالا رو وقتی می نوشتم اقا مهدی پست نزده بود ! وقتی سیو زدم دیدم ایشون هم پست دارن.

اصلا مثل اینکه اینجا سایت جنگی نه سایت اموزشی ! هر کس بیشتر چرت و پرت نوشت می شه یه برنامه نویس چرت و پرت بزرگ ! تازه فکر کنم بعضی از کاربرا اگه به هم برسن شروع می کنن به دعوا و فحش دادن به همدیگه×!

من از همگی خواهش می کنم به جای پرداختن به حاشیه ، با توجه به موضوع تاپیک پست بدید ، یا اینکه فقط بخونید و برید ، دیگه چرا بحث بیهوده می کنید ! درسته که من هم دست کمی از شماها (شوخی می کنم جدی نگیرید) ندارم ، ولی هم به صورت خصوصی و هم به صورت عمومی بیش از ده بار از همه معذرت خواستم .

حالا از دوستان می خوام که به جای اینکه حرف منو تایید کنند یا نکنند ... به سوالات پرسیده شده در رابطه با موضوع تاپیک بحث کنند !

واقعا از همگی معذرت می خوام که اینجور با بی ادبی تمام نوشتم ... ولی به هر حال به قول بچه ها بحث در مورد چیزای بیخود به هیچ جا نمی رسه و فقط باعث دوری شما از علم می شه ! باور کنید !
:11:

negahefarda
08-08-2007, 14:21
باسلام .

دوست عزیز : اصلا ً به دل نگیر : روزگار دیگه چش میشه کرد :

دنیا بی وفا شده چه برسه به وب سایت ها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

امید وارم مشکلت حل بشه خودت رو قاطی حاشیه نکن .

رفقا موفق باشید . :11: