PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Pdf To Word

HAMID-3138
04-08-2007, 13:55
یه نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد دارم اما بعد از تبدیل فونتها رو نمیشناسه و تمام متنهای فارسی را به انگیسی و نا مفهوم تبدیل میکنه
مشکل از کجاست ؟
چه جور میشه رفعش کرد ؟

S0R3N4
04-08-2007, 17:20
از برنامه ی ABBYY PDF Transformer استفاده کن.

اسم برنامه ی شما چیه؟

Sharim
04-08-2007, 20:03
مشکل از خود برنامه Pdf2Word هست .
باید از یک برنامه دیگه استفاده کنی .

HAMID-3138
05-08-2007, 01:13
اسم اون رو نمیدونم اگه لطف کنی و لینک دانلود نرم افزاری که گفتی رو بذاری ممنون میشم ABBYY PDTransformerF اینو !!

Alastoor
05-08-2007, 09:44
سلام

هرچند مبحث تبديل pdf فارسي و برنامه هاي OCR خيلي قديمي هست، ولي توضيحات مختصري لازمه:

در حالت كلي براي تبديل متنهاي pdf فارسي به ورد نرم افزارهاي مبدل كارساز نيستند. چرا؟ چون هنوز خود شركت Adobe فونتهاي فارسي رو ساپورت نمي كنه...

خب پس بايد چه كار كرد؟

تنها راه، استفاده از برنامه هاي OCR هست.

OCR چيست؟

OCR= Optical Character Recognition

OCR باز شناسي نوري حروف به معني تشخيص متون موجود در تصاوير است. OCR برنامه اي براي تبديل كردن نوشته داخل يك عكس به متن است. اساس كار اين نرم افزار برپايه بازشناسي نوري حروف مي باشد. يعني با تشخيص حروف موجود در يك تصوير آن را به متن تبديل مي كند.

پر واضح است كه عملكرد اينگونه برنامه ها نسبي بوده و در نوشته ها و خطهاي زبانهاي مختلف داراي درصد خطاهاي مختلفي خواهد بود.

آيا برنامه هاي OCR زبان فارسي را پشتيباني مي كنند؟

بله. به جز برنامه ي اصلي OCR فارسي كه توليد شده ( و قيمتش سر به فلك مي كشد/ بيش از يك ميليون تومان است!!!) برنامه هاي ديگري هم هستند كه علاوه بر پشتيباني از زبانهاي ديگر، زبان هاي مربوط به خاور ميانه از جمله عربي و فارسي را نيز پشتيباني مي كنند.

بهترين نرم افزار OCR فارسي در حال حاضر كدام است؟

به نظر مي رسد اگر بخواهيم برنامه ي اصلي OCR فارسي ذكر شده رو كنار بذاريم، بهترين نرم افزار OCR فارسي در حال حاضر:

Readiris Pro 11 Middle-East

هست.

خب مثل اينكه اميدوار شدي كه پس مشكل حل شد و اين نرم افزار رو مي گيرم و حالشو مي برم. ولي افسوس...:27:

من اين نرم افزار رو دارم. به طور كلي مي توان گفت براي متنهاي pdf فارسي خيلي بد عمل مي كند. در واقع تنها در صورتي عملكرد اين برنامه كمي خوب است كه متن pdf بسيار واضح و باكيفيتي داشته باشي. توجه داري كه اين نرم افزار در حال حاضر بهترين نرم افزار OCR فارسيه!!!:41:

پس در مجموع فعلا براي تبديل pdf هاي فارسي به متن خيلي كار خاصي نمي شه كرد....:31:

shvalaie
05-08-2007, 13:23
سلام

من اين نرم افزار رو دارم. به طور كلي مي توان گفت براي متنهاي pdf فارسي خيلي بد عمل مي كند. در واقع تنها در صورتي عملكرد اين برنامه كمي خوب است كه متن pdf بسيار واضح و باكيفيتي داشته باشي. توجه داري كه اين نرم افزار در حال حاضر بهترين نرم افزار OCR فارسيه!!!:41:

پس در مجموع فعلا براي تبديل pdf هاي فارسي به متن خيلي كار خاصي نمي شه كرد....:31:

سلام

نه كه فكر كني اگه كيفيت pdf خوب باشه ... ميتوني تبديلش كني ... نه ... باز هم جواب نميده ...

يه فايل رو از زرنگار تبديل به pdf كردم... يعني كيفيت از اين بهتر نميشد.... بعد سعي كردم كه با اين نرم افزار

تبديل به word كنم.... اما اينقدر غلط داشت كه عطاش رو به لقاش بخشيدم :)

Alastoor
05-08-2007, 14:20
نه كه فكر كني اگه كيفيت pdf خوب باشه ... ميتوني تبديلش كني ... نه ... باز هم جواب نميده ...

يه فايل رو از زرنگار تبديل به pdf كردم... يعني كيفيت از اين بهتر نميشد.... بعد سعي كردم كه با اين نرم افزار

تبديل به word كنم.... اما اينقدر غلط داشت كه عطاش رو به لقاش بخشيدم :)

البته در بعضي مواقع هم خيلي بد جواب نميده ولي در كل همانطور كه هردو گفتيم خيلي بي خوده.

hamilton
05-08-2007, 23:02
در حال حاضر اين برنامه تنها گزينه موجود هست و اينقدرها هم برنامه بدي نيست.درسته كه ممكنه اشكالاتي هم داشته باشه ولي كارايي خودش را داره.البته نبايد از خارجي ها بيشتر از اين انتظار داشت.ايرانيها نشستند و اونها دارند براي ما برنامه مينويسند.تا چند وقت قبل اين برنامه هم در دسترس نبود.اگر به اين برنامه نياز داشتيد لينك دانلودش را بزارم.

shvalaie
06-08-2007, 14:01
درود

البته كه برنامه خوبيه ... دستشون هم درد نكنه ... خداي نكرده نخواستم بگم كه كارشون بي ارزشه...

اما خب وقتي يه متن چند صفحه اي رو بخواي تبديل كني جواب ميده

توي هر خط حداقل سه تا غلط داره كه تازه متن اسكن شده نبود مستقيم از زرنگار تبديل شده بود... يعني اينكه تقريبا همون وقتي رو كه بايد براي تايپ بذاري بايد براي تصحيح كار بزاري به غير از اينكه اگه اسكن شه تعداد غلطها هم بيشتر ميشه.

golmohammadi
08-08-2007, 00:29
نميدونم تا كي بايد انواع و اقسام مشكلات فارسي در نرمافزارها را بايد تحمل كنيم
واقعا كه
آدم خيلي زورش مياد
زبان كشورهاي خيلي ضعيفتر از ايران ساپورت ميشه ولي فارسي نميشه....

mrmmnb
10-08-2007, 12:38
این که وقتی یه قسمت از یه متن رو (تویpdf) کپی میکنم و موقع پیست کردن یه مشت نوشته نا مفهوم میاد به همین خاطره؟
اگه میشه لینک دانلود اون برنامه که میگید بزارید

namber_one
15-12-2007, 18:37
اگر ممكنه لينك دانلود همين نرم افزاري كه گفتين رو برام بذاريد
خيلي ضروريه
با تشكر...

negar.am
03-02-2013, 23:03
salam
man ye maghaleye sngelisi daram ke pdfe, vaghty copish mikonam tu word alamataye ajib miad, kasy mitune komakam kone?

kalantarahura
04-02-2013, 09:49
salam
man ye maghaleye sngelisi daram ke pdfe, vaghty copish mikonam tu word alamataye ajib miad, kasy mitune komakam kone?

سلام.عضویتت رو تبریک میگم.دوست من این تاپیک مربوط به 6 سال پیشه.همچنین فینگیلیش تایپ کردن خلاف قوانینه.سوالتون رو در تاپیکهای مربوطه بنویسین.اما در جواب سوالتون بگم که متاسفانه PDF فارسی این مشکلاتو داره و معمولا نمیشه کاری کرد.