PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تر خدا سریعا جواب بدین ( دوربین دیجیتال )

senator_saw
04-08-2007, 11:57
سلام

خسته نباشید خدمت تمام اعضا و کاربران خوب و عالیه پی ترتی وورد

عزیزان من یک دوربین دیجیتال میخوام بخرم..ولی میخوام قبلش مشخصات و کلا خصوصیات دوربینمو بسنجم بعد اقدام به خرید کنم..و بهتر ددم در اینجا مطرح کنم ببینم شما چه نظری میدید..

مشخصات دوربینی که میخوام بخرم میخوام اینجوری باشه..شما ببینید بسته به یناز من چی در بازار موجوده و عالی ترین هستش:

قیمت بین 200 تا 400 الی 450 تومن

حداقل مگا پیکسلش زیر 6 نباشه...یعنی حداقل 6 مگاپیکسل

زوم برام زاید مهم نیست ولی هرچی بالاتر باشه بهتره..البته اینو بگم زوم الکی نمیخوام..میخوام زوم اپتیکالش واقعا مثلا اگر نوشته 5 5 باشه یا 3 3 باشه...نه اینکه بنویسه 12 و اندازه یک 5 هم زوم نده...

مارکشم : یا نیوکن یا کنون یا سونی...البته با دو تایه اولی بیشتر موافقم

این خصوصیت رو داشته باشه چون در دوربین قبلیم واقعا ازارم میداد... : که موقع مثلا بال زدن یک پرنده یا حرکت کردن جسمی یا انسانی کلا جرکت رو هم سالم و تمیز و ثابت بدون هیچ کششی بگیره...یعنی وقتی یک کسی داره میدوه یا ماشینی داره رد میشه ثابت ازش عکس بگیره..

ممنون میمش راهنماییم کنید فقط تر خدا سریعتر چون توی همین هفته باید بخرم...مرسی

doyenfox
04-08-2007, 12:21
سلام دوست من اين مدل فوجي خيلي خوبه(تا چند سال پيش سي سي دي نيكون رو فوجي ميزد الان رو نميدونم):
Fujifilm FinePix S5700
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

واسه اينكه حركت محسوس نباشه تو عكس شما بايد از حالت manual استفاده كني كه با افزايش سرعت شاتر اين مشكل برطرف ميشه-

doyenfox
04-08-2007, 14:47

doyenfox
04-08-2007, 14:52

senator_saw
05-08-2007, 00:07
قیمتش؟ مگا پیکسلش؟ زومش؟ موقع حرکت عکس ثابت هم میگیره؟

doyenfox
05-08-2007, 02:47
دوست خوبم اگه دقت كنيد همه اين پست ها يه لينك داره كه توضيحات اين دوربينها توش اومده و فكر كنم زحمتشو بايد خودت بكشي!
محض اطلاع قيمت s9600 امروز در پاسا‍ژ حافظ 410 .

doyenfox
05-08-2007, 02:49
در ضمن شما حتي به خودت زحمت ندادي به اين عكسها نگاه بندازي : تو دوتا عكس اول زوم مشخصه كه چقدره.
10x optical zoom

senator_saw
05-08-2007, 12:45
دوست عزیز من سوال کردم که ببینم شما نکته خاصی رو میگید یا نه..وگرنه من به محض دیدن اسمایه این 3 دوربین رفتم در دی پرویوو مشخصاتشو تمام دیدم...

در ضمن نگفتید برای حرکت عکس ثابت میگیره یا نه؟

بعدشم نوشته 10 ایکس زوم واقعا 10 ایکس زوم داره یا نه؟ چون من فقط به نیوکن و کنن معتقدم و فوجی رو امتحان نکردم..شما میتونید چند تا عکس از این دوربین برام بذارید؟

در ضمن بگید کیفیت فوجی در چه حدی هستش؟ من از قیمتایه این چند ماهه خبری ندارم ولی میخوام بپرسم که با این امکانات بالا دوربین ها معمولا 500 کمتر نبود..یعنی انقدر قیمت ها افت کرده یا کیفیت فوجی این قیمت رو مد نظر قرار داده؟ کلا یک توضیح به من بدید..

senator_saw
05-08-2007, 12:46
در ضمن از اینکه منو راهنمایی میکنید ممنونم....

doyenfox
05-08-2007, 16:28
سلام دوست من.

در ضمن نگفتید برای حرکت عکس ثابت میگیره یا نه؟
جوابش رو در پست 2 داده بودم:

واسه اينكه حركت محسوس نباشه تو عكس شما بايد از حالت manual استفاده كني كه با افزايش سرعت شاتر اين مشكل برطرف ميشه-
بازم اگه تو اين زمينه سوالي هست بگيد تا بيشتر توضيح بدم.
---------------------------

بعدشم نوشته 10 ایکس زوم واقعا 10 ایکس زوم داره یا نه؟
بله-بطور مثال اگه به لنز s9600 دقت كنيد 28-300 هست كه تقريبا مقداري بيشتر از 10x هست در واقع شما با اين لنز هم وايد هم تله مناسبي در اختيار داريد.

چون من فقط به نیوکن و کنن معتقدم و فوجی رو امتحان نکردم
من هم شخصا محصولات نيكون رو ميپسندم اما اگر خودم هم با اين پول ميخاستم دوربين بگيرم بدون شك يكي از اين سه دوربين رو انتخاب ميكردم ولي بازم بسته به نوع استفده و فعاليتتون هم داره چون با كمي صبر و پول بيشتر ميتونيد يه دوربين dslr بگيريد.

در ضمن بگید کیفیت فوجی در چه حدی هستش؟
به نظر من قابل قبول هستش. و اينكه :

تا چند سال پيش سي سي دي نيكون رو فوجي ميزد الان رو نميدونم
-----------------------

من از قیمتایه این چند ماهه خبری ندارم ولی میخوام بپرسم که با این امکانات بالا دوربین ها معمولا 500 کمتر نبود..یعنی انقدر قیمت ها افت کرده یا کیفیت فوجی این قیمت رو مد نظر قرار داده؟ کلا یک توضیح به من بدید..
قيمت اين سري از دوربين هاي فوجي فكر كنم 1 سالي بشه كه افت كرده .
اما قبول كنيد بعضي از برند ها پول اسمشون هم روي كالا ميكشند.
------------------

شما میتونید چند تا عکس از این دوربین برام بذارید؟
شما اين صفحه رو اگه كامل ببينيد فكر كنم اطلاعات مورد نيازتونو بتونين پيدا كنيد-عكسهاي گرفته شده با دروبين هم گذاشته:

در ضمن از اینکه منو راهنمایی میکنید ممنونم....

خواهش ميكنم.:11:

senator_saw
05-08-2007, 23:14
در مورد همون سرعت جرکت در عکاسی توضیح بدین ...که موقع حرکت عکس ثابتی بگیره...حالت مانوئل که اتفاقا بدتر میشه..عکس کشدار میفته...

doyenfox
06-08-2007, 00:27
سلام

حالت مانوئل که اتفاقا بدتر میشه..عکس کشدار میفته...
گلم جاي ديگه اينو نگو.
شما در دو حالت ميتونيد اين كارو انجام بدين:
حالت منوال و حالت تقدم شاتر(s تو بعضي دوربينها نوشته tv)
تو حالت اول شما بايد تسلط خوبي روي نور سنجي داشته باشين
اما تو حالت بعد شما با انتخاب سرعت شاتر ميتونيد جلوي نشان دادن حركت رو در عكس بگيريد.
شما ميتونيد با گشودن ديافرگم و افزايش حساسيت حسگر(iso) به سرعت شاتر بالاتري برسيد و نهايتا اگر بازم هم نور محيط خيلي كم بود با فلاش.
بسته به نوع حركت سرعت شاتر متفاوته و لي معمولا حركتهاي جزئئ از سرعت 1/30 به بالا مشخص نميشن(جزئئ!).

senator_saw
06-08-2007, 12:40
اقا رفتم هم قیمت کردم هم دیدم..نمونه عکساشونم دیدم...

بین اینا به نظرت کودومو انتخاب کنم؟

canon s3 is

fuji 9100

ya sony مدل های w اوش؟

doyenfox
06-08-2007, 14:55
سلام.
1)canon -6 مگا پیکسل -فوجی 9
2)لنز فوجی مناسب تره چون هم واید هم تله مناسبی داره اما canon واید مناسب نداره.
3)فوجی iso تا 1600 داره canon تا 800
4)...

doyenfox
06-08-2007, 15:02
کاشکی قیمت رو میگفتی.
sony سری w در حد اینا نیست.h7 و h9 رو قیمت کن.

senator_saw
06-08-2007, 23:13
من فردا میرم بخرم...فردا صبح البته یه سر میام ببینم

قیمت فوجی 445 و قیمت کنون 350

میدونم فوجی بهتره...سرعت شاتر چطوریا هستش همون لغزشگیرش؟

در ضمن در مودر این 2 مورد سونی هم توضیح بده..من کلا سونی رو برای اسمش میشناسم..دوربناش کیفیت تصویر خوبی نداره..درسته؟

میشه توضیح و عکس بذاری؟

senator_saw
06-08-2007, 23:23
اقا دیدمش...این عکسش...

در ضمن قیمتاشو نداری؟

فکر کنم چیزایه خوبی باشن..البته h9 از h7 هم بهتره هم گرونتر..البته فرقی ندارن همه چیزشون تقریبا یکیه..فقط ال سی دیه h9 از h7 بهتر و نیم اینچم بزرگتره...

فقط یک چیزی..همین شاتر....نوشته 1 به 4000 ثانیه....خوبه؟

doyenfox
06-08-2007, 23:41
سلام.
معلومه اين دوربين سوني چشتو گرفته ها-ولي سعي كن قبل خريد همه ي مدلهايي كه مد نظرته خوب مقايسه كني كه بعد از خريد پيشومون نشي.
ببين اين دوربينها قابليت تعويض لنز ندارند پس تو انتخاب دقت كن.درسته كه وايد و تله كانورتور دارن اما يا كمه اگرم باشه گرون.
و خيلي خصوصيات ديگه مثل همين دكلانشور و.... ممكن الان فكر نيازت نشه اما در اينده نزديك تو شرايط مختلف لازمت بشه.معمولا كسي چنين دوربيني صرفا واسه گرفتن عكس يادگاري نميخره پس سعي كن دوربينت نيازهاتو در زمينه عكاسي براورده كنه.
خلاصه دقت كن.
اما شاتر-ببين شاتر 1/4000 ام خوبه اما بازم بستگي به استفاده ي شما و نور محيط داره.
معمولا تو شرايط پرنور استفاده ميشه.

senator_saw
07-08-2007, 08:58
نمونه عکساشم دیدم تو سایت پروییو...هم نیکونو..هم سونی و هم فوجی..همشون عالی بودن...ولی سرعت شاتر فوجی و این سونی یکی بود و اون کنون 3200 بود...
خوب ولی به قول شما مگه ما از یک دوربین دیگه چی میخوایم که اینا نداره....من برای استفاده شخصی میخوام ولی میخوام دوربینی عمری باشه...که حداقل تا 10 سال نیازمو تامین کنه..که این از سرمم زیاده..خریدم ..میام بهت میگم..به هر حال این موضوع باعث شد بین ما یک دوستی هم شکل گبیهر..ممنونم دوست عزیزم....خواستی من مدیر این فروم هستم میبینمت...

قربان تو : فرزاد

senator_saw
07-08-2007, 12:06
اقا همین الان خریدمش....حرف نداره...باطریشم لیتیومه...به خاطر جشنواره تابستانی هم یک مموری 512 27 هزار تومنی بهم هدیه داد....در اومد برام 481 هزار تومن....نقره ای....هنوز باطریاش شارژ نداره تا از قابلیتاش بگم..فقط میتونم بگم دارم از خوشحالی شوکه میشم...واقعا عالیه...عالی

doyenfox
07-08-2007, 13:08
مباركه فرزاد جان-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به پاي هم جوراب كنين.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محافظ لنز يادت نره بخري(uv)

senator_saw
09-08-2007, 00:19
مباركه فرزاد جان-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به پاي هم جوراب كنين.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محافظ لنز يادت نره بخري(uv)

دوست من...محافظ لنز هم داره....خودش..واقعا عالیه