PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاطرات شیرین کارتونهای قدیمی

hepco
02-08-2007, 12:35
سلام.توجه کردم خیلی از بچه ها به کارتونای قدیمی علاقه مندن واسه همین تصمیم گرفتم این تایپیکو ایجاد کنم تا هر روز حداقل یه برنامه کودک خاطره انگیز رو معرفی کنم و در صورت امکان عکسا و آهنگای اونو واستون بزارم.

در ضمن یادآور میشم که من این مطالب رو از سایت های مختلف و زیادی میگیرم که تقریبآ همه اونا خودشون منبع اصلی نیستن پس از ذکر منابع صرف نظر میکنم!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hepco
02-08-2007, 17:05
خوب.حالا از کارتون گالیور شروع میکنم که فکر کنم همه دیده باشنش!

دانلود موزیک اول گالیور

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یادآور میشم که آقای شهروز ملک آرایی کسی که به جای کاپیتان لیچ (نقشه رو رد کن بیا گالیور...)در گالیور صحبت میکرد فوت کردن.در ضمن استاد اکبر منانی هم به جای اون کوتوله گالیور که هی میگفت"من میدونم...!" صحبت کردن.

Ar@m
02-08-2007, 17:38
یادآور میشم که آقای شهروز ملک آرایی کسی که به جای کاپیتان لیچ (نقشه رو رد کن بیا گالیور...)در گالیور صحبت میکرد فوت کردن
چه بد من نمی دونستم. صداش واقعا به درد آدم های خلافکار می خورد! توی کارتون سفر به اعماق زمین هم یادمه صداش بود
خیلی از کارتون هایی که نگاه می کنیم بیشتر از چهره شون صدای تاثیر گذاری داشتن اینم یکی از اونا بود حیف شد

در ضمن استاد اکبر منانی هم به جای اون کوتوله گالیور که هی میگفت"من میدونم...!" صحبت کردن
اون شخصیت مورد علاقه من بود!

hepco
02-08-2007, 18:02

گوریل انگوری:این کارتون هم یکی دیگر از ساخته های کمپانی هانا باربارا میباشد. یک سگ کوچک به نام بیگل بیگل و یک گوریل ۱۵ متری به نام انگوری ! که با ماشین ون خود در حال مسافرت هستند. در نسخه دوبله شده صادق ماهرو به جای انگوری و اصغر افضلی به جای بیگل صحبت میکنند. صدا ها به خوبی روی شخصیتهای کارتون جا افتاده به یاد بیاورید تکیه کلام معروف گوریل انگوری را (معذرت میخوام) قسمت به یاد ماندنی: یک خلاف کار بین المللی به نام انگشت انگوری( با الهام از گلد فینگر جیمز باند) تمام انگورهای دنیا را میدزد. پسرعمو بیگل که در فرانسه باغ انگور دارد از او وگوریل انگوری کمک میخ.اهد. آنها موفق به دستگیری انگشت انگوری میشوند و پسر عمو بیگل به عنوان جایزه یک خوشه انگور به گوریل انگوری میدهد . او به فضا میرود و مانند ماهواره ها به دور زمین میچرخد!! به قسمتی از دیالوگهای!! کارتون توجه کنید!! انگشت انگوری : ساعت انگور و نیمه! ای احمقی که اسمت فیگله چرا نمیری گم شی؟ بیگل: بیگل نه فیگل انگشت انگوری : بیگل ٬ فیگل یا هر چیز دیگه! چرا نمیری گم شی؟ بیگل : راستشو بخواین ما الان هم گم شدیم! انگشت انگوری: ما؟ تو که فقط یک نفری؟ بیگل با اشاره به انگوری : من و دوست ۱۵ متریم انگوری به انگشت انگوری دست تکان میدهد : سلام انگشت انگوری با وحشت: یه گورررررررررررررریل !!

اینم 2 قسمت کوچیک و کم حجم از دیالوگ های این برنامه کودک خاطره انگیز(با صدای اصغر افضلی و صادق ماهرو)

hepco
02-08-2007, 18:53

کارگردان این کارتون ولفگانگ ریترمن بود. زمانی که والت دیزنی زنده بود، کارتون های کمپانی او کیفیت بالایی داشت که یکی از آنها رابین هود محصول 1947 بود. در داستان قدیمی رابین هود، او و دلاوران جنگل شروود از ثروتمندان می دزدیدند و به فقرا می دادند، اما در این کارتون، همه شخصیت ها حیوان بودند؛ پرنس جان شیر، هیس مار، داروغه و جان کوچولو خرس و رابین هود و ماریان روباه هستند.

طراحی این کارتون بسیار زیبا بود و تصاویر جالبی را از قرون وسطی و فقری که دامنگیر توده مردم بود، به نمایش می گذاشت. بخصوص شیرین کاری های رابین هود در مسابقه تیر و کمان و رفتارش با داروغه ناتینگهام و هیس جالب بود. به جای پرنس جان، پیتر یوستینیف معروف صحبت کرده بود

«هيس، آنقدر تو گوشم نكن هيس هيس!»
«به من گفت پى.جى J.P! خوشم اومد، بده روى چمدون هام بنويسن پى.جى!»
«خزنده بى قواره!»
«خيالت راحت باشه داروغه، ضامنش رو سفت بستم!»
حتماً خواندن جملات بالا شما را بلافاصله ياد «رابين هود» كارتون معروف والت ديزنى انداخته. فرقى هم نمى كند پنج سالتان باشد يا پنجاه و پنج سال چرا كه چند نسل با اين كارتون، بزرگ شده و خاطره دارند! «رابين هود» ديزنى البته انيميشن جذابى است، شخصيت هاى به ياد ماندنى و حركت هاى نرم و روانى دارد اما از كارهاى درجه يك كمپانى ديزنى نيست. نه شخصيتهايش به پاى «كتاب جنگل» و «زيباى خفته» مى رسند و نه فضا سازى هايش قدرت «فانتازيا» و «دامبو» را دارند اما اكثر ما كه كودكى مان با برنامه هاى كودك تلويزيون، گذشته - يا مى گذرد- عشق و علاقه ديگرى به «رابين هود» داريم فقط هم به خاطر تكرار هزار باره و هر ساله آن نيست. يك بار ديگر ديالوگ هاى پراكنده اول مطلب را مرور كنيد، آيا هر كدام را با گويش خاص دوبلورش به ياد نمى آوريد؟ بدون شك دوبله هنرمندانه «رابين هود» و كارشاخص گويندگانى مثل ژرژ پطرسى (رابين هود) شهروز ملك آرايى ( جان كوچولو) جواد پزشكيان (هيس) اصغر افضلى (پرنس جان) و سايرين، نقش مهمى در ماندگارى اين كارتون و تك تك ديالوگ هايش در ذهن ما داشته است. صدا سازى نسخه اصلى رابين هود برعهده هنرپيشگان مطرح آن زمان انگلستان (۱۹۷۳) مثل پيتر يوستينف و ترى توماس بود و دوبلورهاى ما هم به بهترين شكل، حس و حال صداهاى اصلى را به فارسى برگرداندند و كارى ماندنى بر جا گذاشتند.

1- كارتون رابين هود دوبار دوبله شده است(از دوبله هاي اخير بي خبرم). بار اول در سال 1355 و به مديريت دوبله احمد رسول زاده بود و گويندگان آن عبارت بودند از:
حسين عرفاني بجاي رابين هود (با صداي اصلي برايان بدفورد)
نصراله مدقالچي بجاي پرنس جان (با صداي اصلي پيتر يونستينف و فوق العاده اشرافي)
منوچهر اسماعيلي بجاي مستر هيس(با صداي اصلي تري توماس)
مينو غزنوي بجاي ماريان (با صداي اصلي مونيكا اوانز)
صادق ماهرو بجاي داروغه (با صداي اصلي پت بترام)
و ....

این لینک آهنگ اصلی و دوست داشتنیه رابین هود(هم.ن که به سوته!)

اینم یه آهنگ دیگه که موسقیه متنش بود

و در نهایت اینم لینک دریافت خود برنامه کودک

منبع:lemonart , ...

hepco
03-08-2007, 12:34
و اما کارتون مورد علاقه من:

بچه‌های کوه آلپ (THE ALPS STORY) این مجموعه داستان دختری بنام آنت را روایت می‌کند که در یکی از دهکده‌های سوئیس به همراه پدر و مادر باردار و مادر بزرگش زندگی می‌کند آنت با پسری بنام لوسین رابطه دوستانه‌ای دارد. مادر آنت هنگام زایمان می‌میرد و برادر آنت (دنی) زنده می‌ماند بعد ا چند سال دنی در یک حادثه‌ای که به نوعی لوسین در آن مقصر بوده از دره پرتاب می‌شود و توان راه رفتن را از دست می‌دهد.
پس از این حادثه آنت که لوسین را مقصر می‌دانسته با او قهر می‌کند...
تا اینکه بعد از یک عمل فداکارنه لوسین به نوعی در درمان دنی کمک می‌کند و این رابطه دوستانه دوباره شکل می‌گیرد.
در این مجموعه شخصیت پیرمردی که در جنگل به تنهایی زندگی می‌کند و کار خراطی روی چوب را به لوسین یاد می‌دهد از کاراکترهای جالب آن است.

مجموعه کارتونی محصول 1983 کمپانی انیمیشن سازی ژاپن NIPPON ANIMATION است.
در ایران از شبکه ۲ پخش می‌شد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مجموعه "بچه های آلپ" با نام اصلی "داستان آلپ: آنت من" از دیگر محصولات کمپانی نیپون است. داستانی که روایتگر تلخی های زندگی، عشق، تنفر و بخشش است.

پوزو کوسبا سال 1983 مجموعه "بچه های آلپ" را در 48 اپیزود 24 دقیقه ای ساخت. کنجی یوشیدا فیلمنامه این مجموعه را بر مبنای رمانی با عنوان "گنجینه های برف" نوشته پاترشیا ام. جان نوشت. "بچه های آلپ" از 9 ژانویه سال 1983 تا 25 دسامبر همان سال پخش شد. در این مجموعه صداپیشگانی چون کیو کوهان (آنت)، ایکو یامادا (لوسین)، اوسامو کویاباشی (پییر)، سانه میوکی (دنی) و ... صحبت کردند.

اینم آهنگ ساخته شده توسط مجید انتظامی! که صدا و سیما ازش استفاده میکردن.2 تا نکته.اول اینکه گذشته از یادآوری کارتون حتمآ دانلودش کنید چون فوق العاده زیباست!و دوم اینکه فکر کنم ملودی اصلی آهنگ فیلم خیلی دور خیلی نزدیک از این برداشت شده باشه!چون اولش که خیلی شبیه!

اینم صدای راوی(استاد مرحوم! هوشنگ مرادی) که خیلی خاطره انگیزه:

اینم صدای اون آقا معلمه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]'allem%20alp.wma

و اینم آخریش که پیشنهاد میکنم حتمآ دانلودش کنید:

صدای راوی این کارتون استاد مرحوم هوشنگ مرادی "
" صدای مادر لوسین استاد زهرا آقا رضا و صدای لوسین نوشابه امیری "
صدای پدر آنت هم استاد فقید مهدی آژیر "

چه صداهایی رو از دست دادیم!!!

Imagicgirl
03-08-2007, 14:15
سلام ! من یه سوالی دارم کسی لینکی از کارتون بامزی داره؟ من اون کارتون رو خیلی دوست داشتم و خیلی دلم می خواد دوباره ببینمش ! اما اطلاعات کمی روی اینترنت ازش پیدا کردم !

hepco
03-08-2007, 14:51
این کارتون به دو صورت عروسکی و انیمیشنی ساخته شده که اتفاقآ هردوشون اگرچه به صورت ناقص اما از تلویزیون ایران پخش شده!

این داستان واقعی است و حدود یک قرن فاصله زمانی بین انتهای سلسله Han و شروع

سلسله Jing (همین که در افسانه عقاب های مبارز است) را پوشش میدهد.

شخصیت ها هم واقعی هستند جز آنکه برای داستان شخصیت پردازی شده اند.

عنوان اصلی این مجموعه The romance of the three kingdoms که در حقیقت یه کتاب تاریخیه و نسخه های مختلفی از روش ساخته شده ...
اسم سه برادر هم ایناس : Liu Bei, Guan Yu, and Zhang Fei -

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

اینم دانلود آهنگ این مجموعه:

اینم لینک برای دریافت این کارتون(240 قسمت!!!)

اینم سایت سازندش با عکسهای جالب:

hepco
03-08-2007, 16:01
بامزی:قوی ترین خرس دنیا
خالق: رون آندریاسون، محصول: سوئد - 1966 تاکنون، چندین قسمت سیاه و سفید در دهه شصت و هفت قسمت رنگی در اوایل دهه هفتاد میلادی
بامزی، خرس قهوه ای مهربانی است که با خوردن کوزه ای از عسل که مادربزرگش برای او تهیه می کند، قدرت می گیرد. دوستان نزدیک بامزی، لیلی اسکات، یک خرگوش سفید ترسو و اسکالمان (در انگلیسی: پرفسور شل بک، در فارسی: شلمان) لاک پشت نابغه و مخترع هستند. داستان بامزی در طول چهار دهه دنبال شده و بسط یافته است تا جایی که امروز بامزی، چهار فرزند و لیلی اسکات یک فرزند دارد. شخصیت بامزی ابتدا در سال 1966 با مجموعه ای از فیلمهای کوتاه تلویزیونی معرفی شد و همزمان به صورت کمیک استریپ هفتگی در روزنامه به چاپ رسید. اما از سال 1973 شخصیت بامزی که به سرعت به شهرت و محبوبیت رسیده بود، دارای مجله اختصاصی خود شد. مجله مصور بامزی، اهداف آموزشی دارد و در صفحات ویژه «مدرسه»، شخصیتهای داستانی به خوانندگان درباره حیوانات، فرهنگهای بیگانه، جهان و سایر موضوعات آموزش می دهند. بامزی و دوستانش، اصول اخلاقی خود را دارند و به شدت علیه نژادپرستی، زورگویی و خشونت موضع می گیرند.

اینم چند تا لینک مختلف از آهنگ تیتراژ و دوبله های بامزی:

Imagicgirl
03-08-2007, 22:42
وای مرسی ، من واقعا از این کارتون خوشم می یاد :) می دونی اسم اون خانومی که داستان رو روایت می کنه چیه؟ خیلی صدای دوست داشتنی داره !

hepco
03-08-2007, 23:57
وای مرسی ، من واقعا از این کارتون خوشم می یاد :) می دونی اسم اون خانومی که داستان رو روایت می کنه چیه؟ خیلی صدای دوست داشتنی داره !

سلام دوست عزیز.امیدوارم از این مطالب لذت برده باشی.راوی؟فکر کنم خودت بشناسیش!!!واقعآ هم صدای زیبا و ماندگاری داره:

شمسی فضل اللهی، به سال 1320 در تهران دیده به جهان گشود. از دوران تحصیل در دبیرستان، علاقه به هنرهای نمایشی خاصه تئاتر او را به روی صحنه و شرکت در نمایشهای گوناگون کشانید. ابتدا در سال 1336 با نام مستعار (شهرزاد) در نمایشات شرکت کرد و اولین نمایشی که در آن ایفای نقشی کرد، دختر ایرانی نام داشت که در تئاتر تفکری روی سن رفت و پس از آن در پیسهای متعددی نظیر: تفریحات نیمه شب/ آرشین مالالان/ بازی بی حرف/ گلدسته/ درقوزآباد/ دزد طبقه اول/ تشنگی و گرسنگی/ ویس و رامین/ طبقه ششم/ بکت5/ صندلی را کنار پنجره بگذاریم و تعدادی دیگر بازی کرد.
اما از سال 41 بود که همکاری خود را در رشته ی گویندگی با سری نمایشات داستان های ((یک شب از هزار و یک شب)) آغاز کرد و پس از آن در سال 1343 به رادیو ایران برای گویندگی و شرکت در داستانهای شب رادیو دعوت شد و او این دعوت را استقبال کرد و پس از چندی برای گویندگی برنامه های همیشه جاوید ((گلهای جاویدان)) توسط شادروان داوود پیرنیا دعوت گشت و در این برنامه ها یکی از بهترین گویندگان بود که کارهایش شاهد این مدعاست.
در همین زمان وی با استودیوهای دوبلاژ و صدابرداری و صداگذاری همکاری خود را به طور گسترده ای آغاز کرد.مادرهایی خلق کرد ماندگار. راویی بود بی نظیر و به یاد ماندنی .صدایی گرم با حزنی درونی و دلپذیر که اگر از غم می گفت این حزن آشکارتر می شد و گاه حس می کردی که ضجه ای در اعماق این صدا گم شده است.
از آن کارتون بانمک (بامزی، قویترین خرس جهان) خاطره ها داریم. (و حالا ؛ زنگ خوردن و خوابیدن شل مان(شل من) به صدا در می آد...)(بعله! الاغ زبونش رو بیرون آورده بود و زبون الاغ اول از خط پایان مسابقه گذشته بود)(مادربزرگ تند و تند برای اژدها کوفته قلقلی درست می کرد ...)و و و
انرژی و دقتی که ایشان صرف این کارتون کرده بودند، به حدی بود که بزرگترها را نیز جذب می کرد.

مدتهاست خو کرده است به تلویزیون، چه تئاتر تلویزیونی و چه سریال. مادر بزرگ می شود، با آن صدای ماندگار و موهای سپید و چینهای نقش بسته بر پیشانی. سریالهای (امیر کبیر)؛(آتیه)؛(فاصله) و (عطر گل یاس) را در کارنامه دارد.
آخرین تئاتری که به خاطرم مانده از ایشان تله تئاتر (در خیابان هیچکس به من نگاه نمی کند)بود که از شبکه ی چهارم سیما پخش شد و همسری مهربان و پا به سن گذاشته برای مردی آرام و بازنشسته بود.

اما انگار این صداست که هرچه می کنم یادآور شمسی فضل اللهی می شود برایم. نه این که هنرپیشه ای ضعیف باشد نه.قضیه این است که صدا پا فراتر می نهد.امید که این راوی دوست داشتنی داستانهای شب رادیو و مادر بزرگ مهربان تلویزیون همیشه ی ایام سلامت باشد با عمری طولانی.

دوبلور خود کاراکتر بامزی ایشونه:

ناهید امیریان شمس آبادی

متولد : دهم آبان 1333 تهران .
شروع حرفه ای دوبله : 1341 .

((من از سال 1338 توسط پدرم که در کار دوبله وتئاتر فعالیت داشتند به این عرصه وارد شدم.البته قبل از اینکه برای کار دوبله انتخاب شوم در زمینه تئاتر و پیش پرده خوانی در کنار پدرم فعالیت می کردم.زمانیکه وارد هنر دوبله شدم هنوز خواندن و نوشتن نیاموخته بودم درنتیجه دیگران دیالوگ ها را به من می گفتند ومن آنها را حفظ می کردم و می گفتم و چون قدم به میکروفن نمی رسید چند قوطی فیلم زیر پایم می گذاشتند.البته من در زمینه بازیگری تئاتر هم فعالیت داشتم و به خاطر دارم که در سن 12 سالگی با آقایان "علی نصیریان" و "عزت الله انتظامی" در تئاتر "شاه عباس و مرد پینه دوز" هم بازی بودم.
در رادیو هم فعالیت داشتم و یکی از مهمترین کارهای رادیوئی ام " داستان های رادیو" بود که با آقایان "بهزاد فراهانی" و "هوشنگ بهشتی" و خانم "ژاله علو" همکاری می کردم.صدای من در نوار قصه های بسیاری شنیده می شود از جمله "48 داستان" که از برجسته ترین آنهاست.متأسفانه همه فیلم های دوران کودکیم را که در آنها
گویندگی کرده ام به خاطر ندارم و نمی دانم در چند فیلم صحبت کرده ام .
چند تا از کارهایی را که به خاطر دارم برایتان می گویم.در فیلم سینمائی "الیور توئیست " به مدیریت مرحوم عزت الله مقبلی به جای" الیور توئیست " حرف زدم و در فیلم سینمائی "اشکها و لبخندها" به مدیریت آقای علی کسمائی به جای "گرتِل" و...و در فیلم های فارسی نیز اکثراً من به جای کودکان بازیگر حرف می زدم .
در کار مدیریت هم به تازگی در شبکه1 و شبکه 3 سیما شروع به فعالیت کرده ام .فیلمهای "سینما پارادیزو" ، "طرفدار" ، "انجمن شاعران مرده" ،" دوما" ،" بازگشت زمان(راه زمان)"، وچند مستند برای شبکه 3 و سریال "کارآگاهان کوچک" و "من می توانم" و فیلم سینمائی " خانه فندق" را هم برای شبکه 1 مدیریت کرده ام .
من در این عرصه از حضور استادان بزرگی بهره مند شده ام و از آنها خیلی چیزها یاد گرفته ام مثلاً آقایان هوشنگ لطیف پور ،ایرج دوستدار ، علی کسمائی ، سعید شرافت ، احمد رسول زاده ، پرویز بهرام ، جلال مقامی ، علی خسروانه ، هوشنگ کاظمی ، محمدعلی زرندی ، خسرو خسروشاهی ، فریدون ثقفی ، هوشنگ مرادی ، امیر هوشنگ قطعه ای ، منوچهر اسماعیلی ، منوچهر زمانی ، سعید مظفری ، چنگیز جلیلوند ، ناصر طهماسب ، محمود قنبری ، اکبر منانی و عزت الله مقبلی و خانم ها رعفت هاشم پور ، شوکت علو و بسیاری دیگر.آنها همه اساتید من بودند و از هر کدام یک تجربه آموختم که الان در کارم از آنها استفاده می کنم.از همه شان ممنونم ، از همه به خاطر زحماتی که برای من کشیدند ممنون و سپاسگزارم.))

این صدای لطیف و کودکانه که به شکلی عجیب هم مناسب پسربچه هاست و هم دخترانه را سالهاست که می شناسیم ...از اولین کارتونهایی که به خاطر داریم : پسر شجاع و گویش پسرانه ی ایشان به جای خرس مهربون ، مهاجران : لوسی می آن دخترک که مدام گریه سر میداد !(بامزی)قوی ترین خرس جهان ، جینا کوچولو (جوجه اردک) دوست و همراه پینوکیو (با گویش نادره سالار پور) ، سندباد و آن ماجراهای تخیلی قدرتمند ، نل و پدر بزرگ (اینبار صدایی محزون) ،(هاچ)زنبور عسل و آنت (بچه های آلپ) ، اما بامزه ترین این گویشها شاید (بنر) سنجاب کوچولو بود که رفتار عجیب و غریب و بانمک این موجود دوست داشتنی با صدای ایشان به یاد ماندنی تر می شد و البته ....فلن دختر (و راوی) کارتون خانواده ی دکتر ارنست را نیز نباید از یاد برد .

در ضمن فکر میکنم که به جای اون خرگوش سفید بامزه توی این کارتون خانوم نوشابه امیری حرف زدن!

hepco
04-08-2007, 00:53
روایت از تنهایی 2 بچه خرس که از مادرشان دور افتاده اند.

دوبلور ها:مهدی علیمحمدی،حجت شوکت(به جای آلیس)

دانلود آهنگ اصلی این کارتون

اینم لینک دانلود قسمت های از این کارتون که دوستمون پیرمرد توی همین سایت زحمتش رو کشیدن:

Amin
04-08-2007, 01:40
وای که چقدر من این کارتون "بچه های کوه تاراک" رو دوست داشتم :40::40::40:

هیچ وقت یادم نمیره
یه دفعه وسط پخشش برق رفت
همینجوری خشکم زده بود
به نظرم بدترین اتفاقی بود که میتونست بیفته ! :41:
-------------------------------------------------------------
ما چه کارتون هایی نگاه میکردیم
بچه های الان چه کارتون هایی نگاه میکنند !
سفینه ایکس فایو زد ! (X5Z) هدف رویت شد !! الان با لیزرم دوبش میکنم !! آخ !! سیستم تهویه ام خراب شد !!

...

Morteza4SN
04-08-2007, 03:38

هیچ وقت یادم نمیره
یه دفعه وسط پخشش برق رفت
همینجوری خشکم زده بود
سفینه ایکس فایو زد ! (X5Z) هدف رویت شد !! الان با لیزرم دوبش میکنم !! آخ !! سیستم تهویه ام خراب شد !!

...

اين كارتون كه ديگه آخرش بود از هر لحاظ ! هم پسره مادر نداشت هم خرس ها مادرشون رو از دست ميدادن !

در مورد كارتونهاي امروزي هم حق با توست امين .

Morteza4SN
04-08-2007, 03:47
بچه هاي امروزي وقتي به سن ما برسن ديگه خاطره اي از كارتونهاي تلويزيوني براشون نمي مونه كه يادآوريش براشون شيرين باشه !

hepco
04-08-2007, 09:35

هیچ وقت یادم نمیره
یه دفعه وسط پخشش برق رفت
همینجوری خشکم زده بود

...

میگم خوب امین جان تو که ماشاالله روزی 3 تا فیلم دانلود میکنی به جای این لاکپشتا که گرفتی میشستی اینو دانلود میکردی.:27:احتمال زیاد میشه کاملش رو توی سایت یوتوب پیدا کرد:46:
اینم یادم رفت بگم.منم اونجاش که جکی و جیل همدیگه رو گم میکنن بعد نمیدونم کدوم حیوون وحشی بود به یکیشون حمله میکرد اونجاش وایسادم گریه:19::18:

hepco
04-08-2007, 14:20
متاسفانه اطلاعات زیادی نتونستم از این کارتون پیدا کنم!خودمم اصلآ اینو یادم نیست!شما یادتون؟!

در ضمن آقای ظفر گرایی به جای داناوان توی این کارتون صحبت میکردن.

اینم لینک دریافت قسمتی از این کارتون به صورت صوتی:

pedram_ashena
04-08-2007, 14:30
روایت از تنهایی 2 بچه خرس که از مادرشان دور افتاده اند.

يكي از كارتونهايي كه ازش متنفر بودم.لج در بيار اساسي.توله خرسها اينور جاده هستند و پسره اونور جاده رد ميشه و همديگه را نميبينند.اعصابم خرد شد دوباره

از كارتون ژوپي(ژوپيه ژوپيا كوپو لالالالا)چيزي برايمان داريد؟؟؟
پسري كه 4 تا بادكنك طلايي داشت و هر وقت آرزويي داشت باد ميكرد و به آسمان ميرفت
من كه نتونستم چيزي پيدا كنم

hepco
04-08-2007, 14:51
سلام

ممنون دوست عزیز.اون عکس رو اشتباه گذاشتم.پست ویرایش شد.

اسم کارتون ژوپی برام آشناست ولی یادم نیست.ایشالله که پیدا میشه!:46:

pedram_ashena
04-08-2007, 15:26
اين را يادتان هست؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ar@m
04-08-2007, 15:34
متاسفانه اطلاعات زیادی نتونستم از این کارتون پیدا کنم!خودمم اصلآ اینو یادم نیست!شما یادتون؟!

در ضمن آقای ظفر گرایی به جای داناوان توی این کارتون صحبت میکردن.

اینم لینک دریافت قسمتی از این کارتون به صورت صوتی:

آخه پانزده پسر که این شکلی نبود
یعنی فکر می کنم اونی که ما دیدیم ساخت چشم بادومی ها بود
من که خیلی کارتونش رو دوست داشتم
اتفاقا همیشه دوست داشتم بدونم صدای داناوان مال کیه الان دیگه صحبت نمی کنه بجای شخصیت ها. چرا؟؟؟

hepco
04-08-2007, 15:59
بچه های مدرسه والت-معلم صبور و شاگردانی از همه جای اجتماع شمال ایتالیا!از فرزند روزنامه نگار تا مهندس و راننده قطار و یتیم!دوستی و رفاقت و محبت.اسکروچی بد ذات که آخرش به راه راست هدایت شد و سایر ماجراها!قسمت شاهکارش جایی بود که دوست گندشون با بچه های کلاس دعواش شد و به جای اینکه بزندشون،یک میز رو از جاش بلند کرد و روی دستش گرفت!

دانلود آهنگ آغازین این کارتون زیبا

خانوم مهوش افشاری هم به جای فرانچی در این کارتون صحبت کرده.اگه صداشونو فراموش کردید اینو دانلود کنید:

Asalbanoo
04-08-2007, 16:02
اتفاقا همیشه دوست داشتم بدونم صدای داناوان مال کیه الان دیگه صحبت نمی کنه بجای شخصیت ها. چرا؟؟؟

از این پانزده پسر فکر کنم دوتا ورژن نشون دادن...
نمی دونم این عکس ماله همون ورژنی هست که من یادمه

یک صحنه اش این بود که توی زمستون اینا سوخت نداشتن...بعد شیرهای دریایی را می کشتن و از روغنشون استفاده می کردن

hepco
04-08-2007, 16:03
اين را يادتان هست؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فقط میدونم دیدمش:41::18:

hepco
04-08-2007, 16:06

ببینم اینا چی؟اینام آشنا نیست؟

نام کارتون : ماجراهای 15پسر

زمان نمایش در تلویزیون : 5 قسمت 10 دقیقه ای

گویندگان :

مینو غزنوی : راوی

کامران گرایی : برایان

محمد عبادی : داناوان

منصور غزنوی : گوردون

نادره سالار پور؟ : جک

تورج نصر : موکو / نقش فرعی

محمد بهره مندی : کراسوس / ایوانز / نقش فرعی

احمد مندوب هاشمی : هابز / نقش فرعی

زهرا آقا رضا : کیت / بچه ها

جواد پزشکیان : والتسون

مهین برزویی : دان / بچه ها

غلامعلی افشاریه و...

نکته:
احتمالآ این کارتون به 2 صورت پخش شده.چون به جای داناوان 2 دوبلور معرفی شده.
یکی آقای ظفرگرایی
یکی هم آقای محمد عبادی(لینک زیر صدای ایشونه!)

Ar@m
04-08-2007, 16:16
آره همین شکلی بودش!
خودشه!

hepco
04-08-2007, 21:28
خالق تام و جري

اگر بخواهيم كارتون‌هاي مختلف را در ليستي جاي دهيم به احتمال زياد كارتون تام و جري را جزو محبوب‌ترين كارتون‌ها قرار مي‌‌دهيم. اين كارتون داراي دو كاراكتر مي‌‌باشد كه هميشه به دنبال هم هستند و در قالب طنز و برگرفته از حركات كودكانه براي هم تله مي‌‌گذارند تا يكي از بين برود اما هر دوي اين شخصيت‌ها هميشه سالمند و علي‌رغم بلاهايي كه به سرشان مي‌‌آيد باز هم دست از دشمني با يكديگر برنمي‌دارند. تماشاي اين كارتون‌هاي سريالي را مديون شخصي به نام ژوزف باربارا هستيم. وي از دوران جواني به فكر ساخت انيميشن بود و تمام وقت خود را صرف تهيه كارتون‌هاي جالب و ديدني همچون تام و جري، فليندكستون و يوگي و دوستان كرد.

_ هفده سال تهيه

هانا و باربارا هفده سال در كنار هم و دوشادوش يكديگر به ساخت تام و جري پرداختند و هفت جايزه دريافت كردند. در سال 1957 اين دو كارگردان تصميم گرفتند از كمپاني mgm جدا شده و براي خود يك كمپاني به نام كمپاني b‌ h - يا كمپاني توليدات هانا - باربارا را بر پا كرده و مشغول به كار شوند.توليدات اين كمپاني روز به روز مشهورتر مي‌‌شد. كارتون‌هاي فلينكستون درباره زندگي مردمان عصر حجر اما به طريقه و وسايل مدرن امروزي مورد توجه بزرگ‌تر‌ها نيز قرار گرفت. <جاني كوئست> و <اسكوبيدو كجايي> نيز جزو بهترين كارتون‌هاي اين كمپاني بود. هانا و باربارا به عنوان مشاور ساخت و توليد فيلم‌هاي كارتوني نيز فعاليت مي‌‌كردند و ديگر كشورهاي اروپايي از تجربيات آنان درباره كارگرداني و توليد كارتون‌هاي بلند و كوتاه استفاده مي‌‌كردند.
باربارا براي دوام و پايدار ماندن تجربياتش تصميم به نوشتن چند كتاب گرفت، از جمله كتاب موش و معجزه كه برگرفته از داستان‌ها و افسانه‌هاي كهن بود. مضمون همه داستان‌هاي باربارا حاكي از طنز و خنده بود و براي همين مسئله مورد توجه بزرگ‌ترها و كودكان قرار گرفت.
هانا دوست صميمي و همكار وفادار باربارا در سال 2001 چشم از جهان فرو بست و او را تنها گذاشت. باربارا مدتي افسرده شده بود و با كسي حرف نمي‌‌زد. او بهترين و عزيزترين دوست و در واقع برادر خود را از دست داده بود.بعد از مرگ هانا، باربارا به توصيه و وصيت هانا عمل كرد و راه خود را ادامه داد. او با كمپاني برادران وارنر چندين قرارداد بست و كارتون‌هايش را روانه تلويزيون آمريكا كرد. همچنين او چند كارتون قديمي مانند اسكوبيدو كجايي را با سبك و سياق جديد ساخت و داستان‌هاي شيرين موش و گربه يا همان تام و جري را در قالب بچه‌هاي تام و جري تهيه كرد.
هر چند اين كارتون‌ها برگرفته از تصاوير كامپيوتري بود و به شيوه مدرن طراحي و ساخته شده بود اما به عقيده اكثر مردم، جذابيت خود را نسبت به كارتون‌هاي قديمي تام و جري از دست داده بود با اين وجود باز هم در صدر جدول بهترين كارتون‌ها قرار گرفت.
_ _ _
گويا باربارا نمي‌‌توانست دوري دوست خود هانا را تحمل كند. او در 18 دسامبر 2006 در خانه‌اش واقع در لس‌آنجلس چشم از جهان فرو بست و به سوي هانا پرواز كرد و كودكان بسياري را از كارتون‌هاي جذابش محروم ساخت. البته وارثان او يعني دختران و يك پسرش قرار است كمپاني پدر را فعال نگه دارند و راه او را ادامه دهند.

خدا بیامرزشون!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](13).jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم لینک دریافت آهنگش:

Ar@m
04-08-2007, 21:33
از این پانزده پسر فکر کنم دوتا ورژن نشون دادن...
نمی دونم این عکس ماله همون ورژنی هست که من یادمه

یک صحنه اش این بود که توی زمستون اینا سوخت نداشتن...بعد شیرهای دریایی را می کشتن و از روغنشون استفاده می کردن
درست گفتی
ولی ممکنه توی اون یکی ورژنه هم این صحنه باشه!!!
البته فکر کنم تلوزیون هردوتاشو پخش کرده اما من اون یکی رو که گفتم فقط قبول داشتم
در هر حال اونی که من دیدم آخرش مثل همه کارتونهای ژاپنی علامت شبیه :<cc یا یه چیزی شبیه این داشت که یعنی می گفت این داستان ادامه دارد! از این وجه تمایز بهتر یادم نمی یاد!

hepco
04-08-2007, 21:59
"هایدی" توسط خاله اش به کوهستان می رود تا نزد پدر بزرگ زندگی کند. بزودی سردی رفتار پدر بزرگ مبدل به آغوشی گرم و پرمهر برای هایده می شود ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خانوم مژگان عظیمی هم توی کارتون و هم توی فیلم سینمایی به جای هایدی صحبت کرده.

آقای محمد یاراحمدی هم به جای سپاستین صحبت کرد.

و اینم از آهنگ این کارتون

Amin
04-08-2007, 22:13
سلام
99% مطالب اینجا تو این تاپیک موجود بوده
اگه میخواد به همین منوال ادامه بده تاپیکها رو ادغام کنم

hepco
04-08-2007, 22:57
سلام
99% مطالب اینجا تو این تاپیک موجود بوده
اگه میخواد به همین منوال ادامه بده تاپیکها رو ادغام کنم

سلام امین جان.

فعلآ که چیز دیگه ای به جز عکس و گوینده ها و آهنگ و توضیح کارتونا توی ذهنم نیست یعنی فکر نکنم تغییر خاصی بخواد ایجاد بشه.پس اگه همون کار ادغام رو انجام بدید ممنون میشم.اینطوری آرشیو بهتر و کاملتری هم بدست میاد.

mghj51
12-08-2007, 11:01

اين كارتون يه موش كور بود به نام "مول" كارتون خيلي قشنگي بود تو اين كارتون حيوانات مثل خرگوش و موش و پرنده ها و .. .... حرف نميزدند كه دوبله هم بشه و فقط يه سري صداهايي مثل صداهاي ناشي از تعجب و ناراحتي و افسوس و. . . . داشتند .
توي دوران بي كارتوني ما يكي از برنامه هاي بسيار جذاب بود و خيلي خيلي حال ميداد

TADAIE
20-08-2007, 16:26
این کارتون به دو صورت عروسکی و انیمیشنی ساخته شده که اتفاقآ هردوشون اگرچه به صورت ناقص اما از تلویزیون ایران پخش شده!

این داستان واقعی است و حدود یک قرن فاصله زمانی بین انتهای سلسله Han و شروع

سلسله Jing (همین که در افسانه عقاب های مبارز است) را پوشش میدهد.

شخصیت ها هم واقعی هستند جز آنکه برای داستان شخصیت پردازی شده اند.

عنوان اصلی این مجموعه The romance of the three kingdoms که در حقیقت یه کتاب تاریخیه و نسخه های مختلفی از روش ساخته شده ...
اسم سه برادر هم ایناس : Liu Bei, Guan Yu, and Zhang Fei -

اینم دانلود آهنگ این مجموعه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم لینک برای دریافت این کارتون(240 قسمت!!!)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم سایت سازندش با عکسهای جالب:

تا حالا نشنیده بودم جالب بود.