PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شوراي نگهبان قانون شماره 12

mehdi_7070
31-07-2007, 16:17
با سلام

طبق توصيه و پيشنهاد دوستان ، اين تاپيك را ايجاد كردم ...

درباره اينكه آيا اين قانون خوب هست يا نه و مواردي كه قبلا بحث شده ، اصلا بحث نشود ...

فعلا چيزي كه قرار هست روي اون بحث بشه ، مصاديق هست ...

يك تعريف اوليه داشته باشيم :
« نرم افزارهايي كه توسط برنامه نويسان ايراني در ايران نوشته شده و از هر نوعي كه باشد ( اعم از آموزشي ، كاربردي ، بازي و ... ) »
البته نميدونم چقدر درست نوشتم يا نه :دي ! اين را نوشتم كه بقيه هم تحريك بشوند يك چيزي بنويسند !!

برخي از موارد تكميلي :
1- نرم افزارهاي خارجي كه توسط يك شركت قفل گذاري مي شوند و عرضه مي شوند . مثل بازي هاي خارجي كه مستقيما و بدون هيچ تغييري عرضه شوند .

2- نرم افزارهايي كه بر پايه و اساس يك نرم افزار خارجي نوشته يا عرضه شود ، ولي محصول نهايي ، داراي تغييرات زيادي باشد .
مثل بازي هايي كه دوبله يا فارسي سازي مي شوند .

درباره اين موارد تكميلي هم نظرتون را اعلام كنيد كه آيا بين اين دو مورد فرقي گذاشته شود يا نه ؟

منتظر نظر شما دوستان عزيز هستم ...

با تشكر ـ مهدي :)

ehsan30
01-08-2007, 09:36
با سلام

طبق توصيه و پيشنهاد دوستان ، اين تاپيك را ايجاد كردم ...

درباره اينكه آيا اين قانون خوب هست يا نه و مواردي كه قبلا بحث شده ، اصلا بحث نشود ...

فعلا چيزي كه قرار هست روي اون بحث بشه ، مصاديق هست ...

يك تعريف اوليه داشته باشيم :
« نرم افزارهايي كه توسط برنامه نويسان ايراني در ايران نوشته شده و از هر نوعي كه باشد ( اعم از آموزشي ، كاربردي ، بازي و ... ) »
البته نميدونم چقدر درست نوشتم يا نه :دي ! اين را نوشتم كه بقيه هم تحريك بشوند يك چيزي بنويسند !!

برخي از موارد تكميلي :
1- نرم افزارهاي خارجي كه توسط يك شركت قفل گذاري مي شوند و عرضه مي شوند . مثل بازي هاي خارجي كه مستقيما و بدون هيچ تغييري عرضه شوند .

2- نرم افزارهايي كه بر پايه و اساس يك نرم افزار خارجي نوشته يا عرضه شود ، ولي محصول نهايي ، داراي تغييرات زيادي باشد .

درباره اين موارد تكميلي هم نظرتون را اعلام كنيد كه آيا بين اين دو مورد فرقي گذاشته شود يا نه ؟

منتظر نظر شما دوستان عزيز هستم ...

با تشكر ـ مهدي :)

سلام
با اجازه

1- من در مورد نرم افزار های آموزشی مخالف هستم چون که به هر حال 99% آموزش های ایرانی ،برای
نرم افزار های خارجی می باشد و به نظر من اصلا شامل قانون 12 نمی شود، چون که شرکت ارائه کننده
آموزش بدون اجازه از شرکت رسمی اون نرم افزار این آموزش را تهیه کرده و خودش در واقع نوعی کلاه برداری
(عنوان دیگری به ذهنم نرسید :31:) هستش.

2- موارد تکمیلی هم همین طور هستش ، چون نرم افزار مادر (و یا اصلی) ایرانی نیست (حالا هر چقدر درش تغییر
ایجاد شده باشه ، آخرش سورس اصلی خارجی هست) پس به نظر من فقط نرم افزار هایی شامل این قانون می شوند که 100% در ایران تهیه و نوشته شده باشند :20:
این بود نظرات من
بای

mehdi_7070
01-08-2007, 09:55
سلام احسان جان ...

1- من كه نمي فهمم چي ميگي ... يعني ارتباطي را احساس نمي كنم ...
وقتي كه يك شركت مياد يك آموزشي تهيه مي كنه ، به شما چيزهاي جديد ياد ميده ، وقت ميذاره ، نمي دونم صدابرداري و هزار جور كار ديگه مي كنه ، اين كلاه برداري هست ؟!
بيشتر توضيح بده منظورت چيه ...
بعد هم فكر نكنم نيازي به اجازه گرفتن از شركت اصلي باشه ...

ehsan30
01-08-2007, 11:33
سلام احسان جان ...

1- من كه نمي فهمم چي ميگي ... يعني ارتباطي را احساس نمي كنم ...
وقتي كه يك شركت مياد يك آموزشي تهيه مي كنه ، به شما چيزهاي جديد ياد ميده ، وقت ميذاره ، نمي دونم صدابرداري و هزار جور كار ديگه مي كنه ، اين كلاه برداري هست ؟!
بيشتر توضيح بده منظورت چيه ...
بعد هم فكر نكنم نيازي به اجازه گرفتن از شركت اصلي باشه ...

سلام
من که واضح توضیح دادم :31:
ببین شاید در ایران اجازه شرکت را نخواهد ، اما در خارج از ایران مثلا شرکت شما بدون اجازه از شرکت
ادوبی نمی تونه اموزش فتوشاپ را ایجاد کنه و سی دی اون را بفروشه ؟؟ درسته زحمت می کشه که
آموزش را ایجاد می کنه ولی تا نرم افزار نباشه ، آموزشی هم نیست !!:20:
استدلال من این هست ، شاید با نظر شما و بقیه نخونه ولی به نظر من اینه :5:
بای

hakhamanesh
01-08-2007, 12:00
با اجازه از دوست خوبم احسان جان بايد بگم من با نظر ايشون 100 درصد مخالف هستم.وقتي يه شركت مياد يه نرم افزار آموزشي رو ميسازه مگه در اين راه هزينه نكرده؟فرض كنيد يه نرم افزار آموزشي 6 ماه وقت برده تا ساخته بشه شما فقط هزينه اجاره دفتر و حقوق كارمندان رو در مدت زمان ساخت اون نرم افزار آموزشي در نظر بگيريد(بقيه موارد به كنار)ميبينيد كه ساخت يك نرم افزار آموزشي اگر يه چيز به درد بخور باشه و واقعا روش كار شده باشه چند ميليون فقط هزينه اوليه ساخت داره.(كاري به اين نرم افزار هاي آموزشي دره پيتي كه تو يك روز كار ساختش تموم ميشه ندارم كه نه ارزش قفلگذاري دارن نه قفلشكني)
در خصوص مورد بعدي هم به همين ترتيب اون شركت هم هزينه كرده و وقت گذاشته تا تغييرات رو ايجاد كرده
در خصوص برنامه ها يا بازيهاي خارجي كه مهدي گفت بدون هيچ تغييري روشون قفلگذاري ميشه به نظرم اين برنامه ها رو حتما بايد كرك كرد تا شركتها رو به سمت نوآوري تشويق كرد.

mehdi_7070
01-08-2007, 12:13
با اجازه از دوست خوبم احسان جان بايد بگم من با نظر ايشون 100 درصد مخالف هستم.وقتي يه شركت مياد يه نرم افزار آموزشي رو ميسازه مگه در اين راه هزينه نكرده؟فرض كنيد يه نرم افزار آموزشي 6 ماه وقت برده تا ساخته بشه شما فقط هزينه اجاره دفتر و حقوق كارمندان رو در مدت زمان ساخت اون نرم افزار آموزشي در نظر بگيريد(بقيه موارد به كنار)ميبينيد كه ساخت يك نرم افزار آموزشي اگر يه چيز به درد بخور باشه و واقعا روش كار شده باشه چند ميليون فقط هزينه اوليه ساخت داره.
كاملا تاييد مي كنم ...

persiankitty
01-08-2007, 13:54
سلام
1- من در مورد نرم افزار های آموزشی مخالف هستم چون که به هر حال 99% آموزش های ایرانی ،برای
نرم افزار های خارجی می باشد و به نظر من اصلا شامل قانون 12 نمی شود، چون که شرکت ارائه کننده
آموزش بدون اجازه از شرکت رسمی اون نرم افزار این آموزش را تهیه کرده و خودش در واقع نوعی کلاه برداری
(عنوان دیگری به ذهنم نرسید :31:) هستش.
بای

99 درصد توليد شركت هاي داخلي در زمينه نشر الكترونيك هست . يعني آموزش نرم افزارهاي خارجي ، آموزش ايكس و آموزش واي ... براي هر كدوم از اين سي دي ها هم هزينه شده و سرمايه گذاري شده . خوشبختانه يا متاسفانه ما هم در داخل ايران زندگي مي كنيم و درآمد ماهيانه امون بين 200 تا 1000 دلار درماه هست . ( اگر جايي سراغ داريد كه 1000 دلار در ماه حقوق بده حتما به من معرفي كنيد ) ، در عاقبت قضيه هم توسط آمريكايي ها و جديدا اروپايي ها تحريم شديم ، يعني اينكه اونا همه اشون به جاي اجازه ، تخم پسرشون رو حواله ما ميكنند. در نتيجه نيازي به اجازه گرفتن نيست . احساس من اين هست كه شما تا بحال اين بي تربيتي ( ايجاد سي دي آموزشي ) رو نكرديد ، به همين دليل طبق فرمايش هخامنش خواهش ميكنم به موضوع سرمايه گذاري اوليه اي كه براي توليد اين سي دي هاي درپيت لازم هست توجه كنيد . هر سي دي حداقل حداقل يك ميليون هزينه داره كه حدود 50 درصد درآمد هر سي دي هم به جيب فروشنده ها ميره ، منتها شما چون نمي تونيد بريد شيشه هاي مغازه فروشنده ها رو پايين بياريد ( دليل اصلي گران بودن نرم افزارهايي كه هست ) به طرف توليد كننده هجوم مي بريد. در انتشار يك نرم افزار قفل شكسته قفل نويس ميگه من قفلم رو آپديت كردم ، فروشنده ميگه دمش گرم از فردا كپي هاش رو هم ميتونم بفروشم ، قفل شكن ميگه مسئوليت استفاده از اين نرم افزار به عهده پسرم هست ،‌ خواستيد استفاده كنيد بريد بخريد . خريدار حرف قفل شكن رو تخمش حساب ميكنه و كپي ميخره . توليد كننده هم بعضي وقتا بدبخت ميشه ، بعضي وقتها ميليونر. نتيجه اين كار (‌ يعني كلا درگيري بين كركر و توليد كننده ) منجر به بوجود آمدن شركت هاي استعماري ميشه كه برنامه نويس رو با ماهي 10 هزار تومن استخدام مي كنند و بعد محصولشون رو 10 ميليارد تومن توي پاچه اين ملت ميكنند. هيچ كس هم خبردار نميشه ( و اصلا با قفل و بي قفل اهميتي هم نداره ). دليلش هم اينه كه هيچ آدم عاقلي ديگه با سرمايه كم وارد اين جريان نميشه ، چون هيچ مايه داري با پولاش ريسك نمي كند. اگر پارسال زعفران ميخريد‌ (‌ به جاي مثلا انتخاب رشته سركان ) امسال اين سرمايه 4 برابر شده بود.
در نهايت بايد به اين نكته توجه كنيم كه اين مملكت جايي هست كه من و شما بايد توش كار كنيم ... خيلي راحت ميشه با ايجاد ناامني همه چيز رو به نحوي از بين برد كه مي بينيد. يعني مثلا اگر در سال 75 ما 5 تا نرم افزار DeskTop Publishing بدرد بخور داشتيم ، الان بجاش از Word استفاده مي كنيم. اون توليد كننده ها هم رغبتي به ادامه تحصيل در اين بازار ندارند. به هر حال مثل هميشه ، اينطوري نمي مونه ، يعني اين نظرات شخصي شما موافق با منافع هيچ توليد كننده اي در ايران نيست و با توجه به اينكه هميشه پول هست كه حرف اول رو ميزنه ، شما در هرج و مرج فعلي ( منظورم شخص شما نيست ، شماي نوعي ) هر كاري دوست داريد بكنيد كه زندگي براي اين نوع ايده ها در آينده سخت تر خواهد شد. خيلي سخت ميشه با ايجاد امنيت ، در زمينه نرم افزار شغل ايجاد كرد و سرمايه هايي كه توي زمين و ملك و طلا و بورس و (از همه مهمتر زعفران و خشخاش ) هست به سمت اين كار آورد ، حالا اين ها مثل اون موضوع قرص قرمز و آبي مي مونه ، شما ميتونيد يكيش رو انتخاب كنيد. در مورد كلمه تخم هم ، متاسفانه حقيقت وجودي ما آدمهاست ،‌ كلمه مناسب ديگري كه معني Exact داشته باشه پيدا نكردم بايد ببخشيد. البته اينجا چون يك كمي به صورت پيش فرض سانسور شده ( يعني همه نمي تونند ببينند ) ، از اين كلمه استفاده كردم كه قابل فهم تر باشه .

در كل من كاري به شما ندارم ، منظور من در مورد اين طرز فكر بود كه در غير اين صورت اصلا به من چه ربطي داره كه كي داره يا ميخواد چكار بكنه . از قديم گفتن دارندگي ، برآمدگي.
استدلال من این هست ، شاید با نظر شما و بقیه نخونه ولی به نظر من اینه :11:

من يكسري آموزشي هاي Lynda رو دانلود كردم ، كي پايه است فارسي كنيم ؟

ehsan30
02-08-2007, 10:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
هخامنش ، مهدی و پرشین عزیز:
البته شما گفته های من را بر این باب نگیرید که چون من این حرف را می زنم دارم سی دی های آموزشی را
رایت می کنم ، نه اصلا این طوری نیست ، من خودم به اصل سی دی اورجینال پایبند هستم و به خصوص
سی دی های آموزشی(باور کنید یک سی دی آموزش فلش دارم یکی از دوستان که در p30 هم عضو همین سی دی را خریده ولی سی دی 4 خرابه به من گفت که یک کپی براش بکنم گفتم من کپی نمی کنم ، میدم به خودت استفاده کن ، کارت که تموم شد برام بیارش :) ) اما قبول کنید : من 80% سی دی های آموزشی که خریدم و کلی
از اون ها با قیمت های گرون (البته برای ما پول تو جیبی گیر ها :) ) به مفت هم نمی ارزید و دلی خونی ازشون دارم
(ولی باز هم به خود اجازه نمی دم ازشون کپی کنم) پشت جلد سی دی یک چیزه ولی داخل سی دی ......
باورتون می شه از روی آموزش ها خود من یک سی دی آموزشی قفل گذاری ساختند ؟؟!!
درسته یک نرم افزار آموزشی 6 ماه وقت گرفته ، اما ایا در تمام مراحل این پروژه به حقوق مصرف کننده اهمیت
داده میشه ؟؟؟؟
پرشین جان درسته طرف اگر زعفران می خرید بیشتر سود می کرد اما شاید هم به خاطر علاقش اینکار رو انجام میده
(نکته : من خودم قفل شکنی سی دی هارو فقط برای سرگرمی انجام میدهم و هیچ کدوم از سی دی هارو برای کسی رایت نکردم :) باور کنید)
اما من شاید این سی دی هارو کپی کنم اما نه برای فروش یا دیگران ، فقط برای دل خودم و بعد از چند روز نسخه کپی رو از روی هارد کامپیوترم پاکی میکنم :)
ممنون از همه
بای

mehdi_7070
02-08-2007, 10:36
حرف خاصي درباره صحبت هاي persiankitty عزيز به نظرم نميرسه كه بگم!

من يك سوالي داشتم . توي قانون كپي رايت كه تصويب شده (ايران) ، دقيقا قيد شده كه چه نوع نرم افزارهايي تحت حمايت اين قانون قرار مي گيرند؟

اين را خوندم ، گفتم بد نيست بذارم اينجا :
» شرکتی که نرم‌افزار خارجی را در ايران به فارسی برگردانده است، آيا می‌تواند برای ثبت آن اقدام نمايد؟
در صورتی که قابليت‌های جديدی را بر روی نرم‌افزار ايجاد کرده باشد می‌تواند برای ثبت آن اقدام کند.

» گرفتن شماره ثبت نرم‌افزاری، برای مالک آن چه مزايايی دارد؟
تحت حمايت قانون "حمايت از پديدآورندگان نرم‌افزارهای رايانه‌ای" قرار می‌گيرد.

منبع : سايت شوراي عالي انفورماتيك كشور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

persiankitty
02-08-2007, 12:05
سلام
هخامنش ، مهدی و پرشین عزیز:
البته شما گفته های من را بر این باب نگیرید که چون من این حرف را می زنم دارم سی دی های آموزشی را
رایت می کنم ، نه اصلا این طوری نیست ، من خودم به اصل سی دی اورجینال پایبند هستم و به خصوص
سی دی های آموزشیممنون از همه
بای

آقا احسان ، با اين چيزي كه نوشتي من لازم ديدم كه يكبار ديگه هم اضافه كنم. من در مورد شخص صحبت نمي كنم ، چه شما يا هر كس ديگري ... در مورد طرز فكر و نحوه توجيه داشتم صحبت مي كردم. يعني اينكه شما يا هر كدوم ديگر از دوستان حق نداريد كه اين مطلبي كه نوشتم رو به خودتون بگيريد. صرفا يك نوع ديگري از طرز فكر رو در مورد موضوع مورد صحبت بيان كردم. مسلما تصميم گيري و نتيجه گيري هم به عهده خواننده است.

mehdi_7070
02-08-2007, 17:04
كسي كه جواب سوال ما را نداد!
من هم هيچ وقت از اين قوانين مصوب سر در نياورده ام :دي
مثل نامه هاي قوه قضائيه و دادگستري كه به علت داشتن 120% كلمه عربي [!] من نمي فهمم چي به چيه!
خوندن چند ده صفحه قانون كه آخرش هم نمي فهمي ، خيلي ضدحال هست . بنابراين به خوندن همين قوانين اول و دم دست اكتفا مي كنيم :دي

» نرم‌افزار عبارت است از مجموعه برنامه‌هاي رايانه‌اي، رويه‌ها، دستورالعمل‌ها و مستندات مربوط به آنها و نيز اطلاعات مربوط به عمليات يك سيستم رايانه‌اي كه داراي كاربري مشخص بوده و بر روي يكي از حامل‌هاي رايانه‌اي ضبط شده باشد.
تبصره 1 - آثار و محصولات نرم‌افزاري نوشتاري، صوتي و تصويري كه با كمك نرم‌افزار پردازش شده و به صورت يك پديده مستقل تهيه و ارائه شود نيز مشمول اين آئين‌نامه خواهد بود.

» پدیدآورنده نرم افزار شخص یا اشخاصی هستند كه بر اساس دانش و ابتكار خود كلیه مراحل مربوط اعم از تحلیل، طراحی، ساخت و پیاده سازی نرم افزار را انجام دهند.

» استفاده از نرم افزارهای دیگر برای ایجاد نرم افزارهای سازگار و مكمل كه قابلیتها و ظرفیتها یا كاربری جدید ایجاد كند بلامانع است و نقض حقوق پدیدآورنده نرم افزارهای دیگر محسوب نمی شود مشروط بر اینكه پدیدآورنده نرم افزار سازگار و مكمل رضایت كتبی پدیدآورندگان نرم افزارهائی كه برای نخستین بار در ایران تولید و توزیع شده است را گرفته باشد.

» حقوق مادی و معنوی نرم افزارهای جدید كه به واسطه نرم افزارهای دیگر پدید می آید متعلق به پدیدآورنده نرم افزار جدید است.

» اشخاصی كه نرم افزاری را با تغییراتی كه عرفاً نتوان آن را یك نرم افزار جدید به حساب آورد، به نام خود ثبت، تكثیر، منتشر، عرضه و یا بهره برداری نمایند، حقوق پدیدآورنده نرم افزار یادشده را نقض كرده اند.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

persiankitty
02-08-2007, 17:42
تبصره يك يعني اگر مثلا با پريمير يكسري فيلم رو ويرايش كني به صورت يك پديده مستقل فارسي كني و عرضه كني بعني يك چيز جديد ساختي .
پديد آورنده يعني برنامه نويس ، اما برنامه نويس ميتونه نرم افزار رو به سفارش كارفرما تهيه بكنه .
يعني مثلا شما براي فارسي سازي برنامه ات از اكتيوايكس لوح نگار استفاده كني ، برنامه شما هم يك برنامه جديد هست . مثلا اگر از اون ساب كلاس كني و چهارتا چيز بهش اضافه كني .
بعني اگر با دايركتور يك چيزي ساختي يا مثلا با شتاب فارسي ساز چيزي ساختي يا دورتر از اينها با تماشا ساز يا كتابساز چيزي ساختي ، حقوقش مال خودت هست نه شركتي كه نرم افزار اوليه توليد كردن نرم افزار دوم رو در اختيار گذاشته .
مورد آخر بيشتر براي جلوگيري از Deface كردن نرم افزار بكار ميره ، يعني مثلا اگر كسي از فايلهاي من براي اضافه كردن روتينهاي آنتي اموليتور استفاده كنه و بگه كه قفل ساخته ، من ميرم ازش شكايت ميكنم چشمهاش رو هم در ميارم .
در كل زياد اين ها رو جدي نگير ، خر تو خريه كه سگ صاحبشو نميشناسه . اي واي ،‌ بلانسبت .

mehdi_7070
04-08-2007, 10:02
ممنون از توضيحاتت persiankitty عزيز ...

خدمت دوستان بايد عرض كنم كه چند روز پيش ، حدود يك ساعت درباره اين موضوع با persiankitty عزيز بحث و جلسه اي داشتيم .
بعد از جلسه يك ابهامي براي من به وجود اومد كه براي ايشون فرستادم كه تا الان جوابي دريافت نكرده ام . منتظر بودم كه اين ابهام من رفع بشود كه خوب هنوز مونده!

خوب ، توي موارد تكميلي دو مورد را اشاره كرده بودم :

در همين راستا ، هخامنش عزيز نظرش را اين گونه اعلام كرد :

در خصوص مورد بعدي هم به همين ترتيب اون شركت هم هزينه كرده و وقت گذاشته تا تغييرات رو ايجاد كرده
در خصوص برنامه ها يا بازيهاي خارجي كه مهدي گفت بدون هيچ تغييري روشون قفلگذاري ميشه به نظرم اين برنامه ها رو حتما بايد كرك كرد تا شركتها رو به سمت نوآوري تشويق كرد.

حالا قسمت هايي از اين قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای :

» شرکتی که نرم‌افزار خارجی را در ايران به فارسی برگردانده است، آيا می‌تواند برای ثبت آن اقدام نمايد؟
در صورتی که قابليت‌های جديدی را بر روی نرم‌افزار ايجاد کرده باشد می‌تواند برای ثبت آن اقدام کند.

» اشخاصی كه نرم افزاری را با تغییراتی كه عرفاً نتوان آن را یك نرم افزار جدید به حساب آورد، به نام خود ثبت، تكثیر، منتشر، عرضه و یا بهره برداری نمایند، حقوق پدیدآورنده نرم افزار یادشده را نقض كرده اند.
يك نكته اي وجود داره درباره اين مورد دومي ... گفته : « اشخاصي كه نرم افزاري ... » ... يعني هر نرم افزار ... چه ايراني چه خارجي ... چون توي مثلا توي مورد سوم كه من گذاشتم ، دقيقا ذكر كرده كه ايران توليد شده ... من استدلالم اين بود كه اينجا منظورش عام هست .

خوب با اين جمع بندي ، من اين طور نتيجه گيري مي كنم كه صحبت هخامنش درست هست .

حالا يك سوال مهم وجود داره . چه طوري ما اين دو تا را تفكيك كنيم ؟!
و اگر اين قفل ، يك قفلي باشه كه توي نرم افزارهاي ايراني هم استفاده بشه ، آيا اين درست هست كه يك راه كلي ارائه بشه ؟!

در پايان هم قسمتي از صحبت هاي persiankitty را براتون ميذارم :

يكي از اشتباهاتي كه معمولا كركر ها انجام ميدن ، ارزش گذاري رو كار ديگران هست . من و شما مرجع قيمت گذاري و يا ارزش گذاري روي نرم افزارهاي ديگران نيستيم ، چه اون يك پك بابيلون باشه و چه يك محصول آموشي .
اينكه يكي فقط لوگو فارسي كرده و يا فايل فارسي توي پروژه گذاشته و يا هر چيزي ... اين ارزش سنجي اش به عهده من و شما نيست .
به نظرم بالاخره يك شركت اگر يك نفره هم باشه ... بايد حقوق همون يك نفر رو بده .. پس نميشه به حريم مقدسش تجاوز كرد ...

خوب شما ميتوني همين كار رو انجام بدي ؟
ميتونيد دو تا سي دي دانلود كنيد و بعد براش والت بسازيد و توي بازار پخش كنيد و بعد پولاش رو از فروشنده بگيريد ؟
فكر ميكنيد كه مثلا توليد استمپر و تكثير و .... هزينه نداره ؟

اين صحبت ها باعث ميشه كه براي من يك ابهام ديگري به وجود بياد كه نتونم با قاطعيت اين جمله را قبول كنم : « خوب با اين جمع بندي ، من اين طور نتيجه گيري مي كنم كه صحبت هخامنش درست هست »

hakhamanesh
04-08-2007, 11:41
در خصوص عرايض خودم در خصوص اعمال تغييرات در برنامه هاي ديگر و وقت و هزينه اي كه در اين زمينه لحاظ شده من منظورم فقط نرم افزارهاي خارجي بود نه ايراني و حتم به يقين منظور قانون گذار هم همين بوده مثلا اگر من برنامه اي رو مينويسم تمام حقوق اون نرم افزار متعلق به من هست و كسي حق نداره بياد از ديتاهاي من استفاده كنه حتي اگر يك نرم افزار با تغييرات زياد و يا حتي بهتر از من ارائه بده اما با استفاده از ديتاهاي من.حق نداره اين كار رو بكنه.
در خصوص قفلگذاري روي نرم افزار هاي خارجي من با يك سري از اونها مخالف صد در صد و با يك سري از اونها مشكل زيادي ندارم.اين براي من خيلي مسخره است كه يك نفر زحمت بكشه مثلا نرم افزار فتوشاپ رو بنويسه يه نفر ديگه زحمت بكشه اونو كرك كنه و بعد يه نفر ديگه بياد رو همون نرم افزار قفل بزاره براي فروش آخه اينم شد نوآوري اينم شد ايده.مشكلي با فروشش نيست اما قفلگذاري روي اون ديگه خيلي پر روييه (كل وقت و هزينه فقط نيم ساعت براي دانلود اون نرم افزار هست)
اما حالا موردي كه باهاش مشكل زيادي ندارم اينه كه يه نفر بياد زحمت بكشه وقت و هزينه بزاره و مثلا 5 تا سيدي يا دي وي دي تولز به درد بخور از اينترنت جمع آوري كنه و بخواد اونو در اختيار مردم قرار بده خوب اين هيچي نباشه توش يه ايده هست و درش وقت و هزينه صرف شده طرف اومده با خودش فكر كرده گفته همه مردم كه اينترنت پرسرعت ندارن تا بتونن به نرم افزار هايي كه بهش نياز دارن دسترسي داشته باشن پس من كه دارم بيام كار مردم رو راحت كنم و برنامه هاي مفيد رو از اينترنت جمع آوري كنم و در اختيارشون قرار بدم.خوب در اينجا به نظرم اين بابا حق داره روي ايده و وقت و هزينه خودش قفل بزاره تا فردا يك عده از ايده اش سوء استفاده نكنن و سيديش رو كپي كنن به اسم خودشون بدن بازار و يه عده هم از وقت و هزينه اش.

mehdi_7070
04-08-2007, 12:07
هخامنش جان !
من هم با شما هم عقيده هستم ...
منتهي من برداشتم از "نرم افزاري" عام بوده ... اگه ميخواست بگه خارجي ، خوب مي گفت خارجي!

امــا :

حالا يك سوال مهم وجود داره . چه طوري ما اين دو تا را تفكيك كنيم ؟!
و اگر اين قفل ، يك قفلي باشه كه توي نرم افزارهاي ايراني هم استفاده بشه ، آيا اين درست هست كه يك راه كلي ارائه بشه ؟!
يعني بايد يك شوراي نگهبان باشه كه بررسي كنه اين سي دي توي كدوم دسته قرار ميگيره !! و آيا اصلا اين كار درستي هست ؟

اين برام مبهم هست.

به اضافه‌ي اينكه توي نقل قول ها آوردم كه : « اين ارزش سنجي اش به عهده من و شما نيست » و دقيقا نمي فهمم يعني چي و چرا ؟!

hakhamanesh
04-08-2007, 12:28
هخامنش جان !
من هم با شما هم عقيده هستم ...
منتهي من برداشتم از "نرم افزاري" عام بوده ... اگه ميخواست بگه خارجي ، خوب مي گفت خارجي!
من فكر ميكنم قانونگذار اون لحظه خوابش ميومده و يادش رفته بنويسه خارجي چون هر آدمي اينو از نظر عقلي و منطقي روش فكر كنه خوب مشخصه كه كسي حق نداره از ديتاهاي من براي برنامه خودش استفاده كنه هر چند برنامه اش زمين تا آسمون هم با من فرق داشته باشه و شما بر روي تمام محصولات هم اين عبارت رو ميبينيد كه نوشته "كپي برداري از تمام و يا بخشي از اين نرم افزار موجب پيگرد قانوني ميگردد".حتم به يقين اگر همين الان ما بريم و از قانونگذار بپرسيم آيا اين جمله اي كه بر روي محصولات نرم افزاري مينويسند طبق قانون صحيح هست يا نه ميگه بله كسي حق نداره از تمام و يا بخشي از نرم افزاري كه شما ساختي كپي برداري كنه.اما اينكه چرا مثل بچه آدم تو قانون اينو روشن نكردن تنها جوابي كه ميشه براش آوارد اينه كه خيلي قوانين ديگه هم هست كه در قانون مبهمه.(چه قوانين سياسي چه اجتماعي چه اقتصادي).

persiankitty
04-08-2007, 12:56
ياد يك جكي افتادم :‌ تفنگش خرابه ، فشنگ نداره ، من هم كه خوابيدم.
ابهام شما نتيجه قاطي كردن دو تا چيز متفاوت هست. يك مقوله مربوط به قفل گذاري بود ،‌ كه يك سليقه شخصي است و يك مقوله مربوط به قفل شكني بود ، كه باز هم يك سليقه شخصي است و من مخالفم. اين دو تا رو وقتي با هم تركيب كنيد دچار ابهام مي شويد. يعني در مورد موضوعي كه صحبت كرديم ،‌ اصلا من حال نمي كنم قفل بگذارم ( چه بسا اگر ساعتي 25000 تومن منو نديد ،‌ اين كار كثيف رو هم انجام بدم ) . اما اين حال نكردن من دليلي نميشه كه اگر سوژه از هر قفل ديگري استفاده كرد برم و كپي اش كنم . مورد ارزش گذاري هم مربوط به اين موضوع بود كه اگر كرك بكني و بعدش بگي كه اين چون نمي ارزيد ،‌ گرون بود ، ارزون بود ، محتوا نداشت يعني داري روي كالاي ديگران قيمت ميگذاري ... اما اگر كرك بكني بگي كه تفريح مي كنم ، يا ميخوام چيزي ياد بگيرم منطقي هست ، بعدش هم موضوع اين بود كه كرك آري ، ريليز هرگز. يعني اين توجيه براي كساني كاربرد داره كه كرك منتشر مي كنند كه در غير اينصورت شما براي يادگرفتن ميتوني توي خونه با شلوار كوتاه زير كولر بشيني، يك ليوان شربت آلبالوي مشتي هم توي ليوان آبجوخوري كنارت بگذاري و هر چي كه داري و نداري كرك كني. در پايان كار هم بايد عرض كنم كه وظيفه شورا خيلي ساده است. وقتي براي ثبت نرم افزاري تشريف مي بريد، شورا به هيچ وجه كاره اي نيست ،‌ اونا مدارك رو از شما ميگيرند و بعد اگر دعواي حقوقي پيش اومد به عنوان مرجع ذيصلاح مدارك رو در اختيار دادگاه قرار ميدن. زياد به موضوع قانون پيله نكن، قانون بدون مجري بي فايده است. اگر به انتظار قانون بشينيد، پس حالا حالاها بايد صبر كنيد كه مسايل مربوط به اجراي قوانين حل بشه. در كمتر از يك روز ميشه اين كركرهاي ايراني رو شناسايي كرد، اما دلشون نميخواد و به من و شما هم دليلش مربوط نيست. در نهايت هم اينا يك مشت تئوري و نظريه پردازي شخصي هست، يك كمي هم تجربه برخورد با آدمها و روش ها مختلف همراهش وجود داره ، بهترين كار هم اين هست كه هر كسي خودش اين راه رو بره و تجربه خودش رو با اين تئوري ها مخلوط كنه و خودش تصميم بگيره يا تئوري خودش رو داشته باشه‌ ( مثلا تئوري سودا رو ازش بپرسيد) . حتي بعضي ها بر اين ايده هستند كه كرك كردن كه ديگه تئوري نميخواد ، اون هم درسته ... هر كس به هر دين و آييني ... به من چه ؟ به همين دليل هست كه ميگم ارزش گذاري روي جنس ديگران وظيفه من و شما نيست ، مگه من و شما دادستانيم ، يا رئيس اتحاديه خدمات رايانه اي هستيم يا اصلا كاربردهامون با كاربرد ديگران يكسان هست ؟ يا اصلا نظراتمون با همديگه يكي هست ؟
اما خلاصه اش : اعتياد چيز بديه ، ترك كردنش هم موجب مرض و ناراحتيه ... بعضي اوقات اعتياد ترياك به اعتياد متادون تبديل ميشه ، اما تحول بزرگي بعد از ترك اعتياد در انسان ها به وجود مياد. نظر شخصي من در مورد ترك اعتياد به كرك و استفاده از اون اينه كه باعث تحول بزرگي در زندگي ما ميشه ، چون كرك سياهي رو به زندگي آدمها مياره ... ميخوايد باور كنيد ، نميخوايد به تخ.... :)

mehdi_7070
04-08-2007, 13:37
هخامنش جان! ممنون از توضيحاتت ...
من هر چي اين قوانين را با هم تطبيق ميدم ، بيشتر ابهام پيش مياد ... همون اولش هم گفتم « من هم هيچ وقت از اين قوانين مصوب سر در نياورده ام :دي »

persiankitty جان ! درست ... من اومدم دو تا چيز متفاوت را قاطي كردم ... خيلي خوب! منتهي همون جوري كه براي مقوله قفل شكستن دلايلي براي خودتون داشتيد ، درباره مقوله ديگر هم لابد دلايل منطقي ديگري داريد ... حالا اگه به هر دليلي مايل به پاسخ دادن نيستيد ، مشكلي نيست ... شايد دليل ايراد فني باشه ... به من چه ؟!

در نهايت ، درباره موارد تكميلي دو حالت داريم :
1- موارد 1 و 2 با هم در نظر گرفته بشه و كاري به ميزان تغييرات نداشته باشيم .
2- بين موارد 1 و 2 تفاوت گذاشته بشه .
شما با كدوم موافقيد ؟!

persiankitty
04-08-2007, 13:49
1- موارد 1 و 2 با هم در نظر گرفته بشه و كاري به ميزان تغييرات نداشته باشيم .
2- بين موارد 1 و 2 تفاوت گذاشته بشه .
شما با كدوم موافقيد ؟!

نظر سنجي بزنيد ، گزينه 2 رو انتخاب ميكنم. در كل تابحال قفل پيچيده اي روي مورد 1 قرار نداشته و احتمالا نخواهد داشت. دليلش هم خيلي ساده است ، برخلاف همه پيچيدگي هاي موجود ... صرف نميكنه :20:

mehdi_7070
05-08-2007, 15:51
نظرسنجي را گذاشتم براي پايان كار و الان پايان كار نيست!

بقيه دوستان كجا هستند ؟!

من فكر نكنم از اين جور موارد زياد داشته باشيم كه مثلا يك شركت بياد روي مثلا فتوشاپ قفل بذاره ... اطلاع دقيق ندارم ، اما فكر نكنم از اين موارد زياد باشه ...

يك مورد ديگه كه فراموش كرده بودم ، مساله فيلم ها هست ... مثلا كاربر ادعا كرده كه ويدئو كلوپ روي فيلم قفل گذاشته ...
درباره كپي رايت فيلم ها هم اگه كسي اطلاعاتي داره توضيح بده ... چون استثنايي براش به ذهنم نمي رسه!!

persiankitty
05-08-2007, 16:12
مگه روي فيلم مبشه قفل گذاشت ؟

hakhamanesh
05-08-2007, 16:26
نظرسنجي را گذاشتم براي پايان كار و الان پايان كار نيست!

بقيه دوستان كجا هستند ؟!

من فكر نكنم از اين جور موارد زياد داشته باشيم كه مثلا يك شركت بياد روي مثلا فتوشاپ قفل بذاره ... اطلاع دقيق ندارم ، اما فكر نكنم از اين موارد زياد باشه ...

يك مورد ديگه كه فراموش كرده بودم ، مساله فيلم ها هست ... مثلا كاربر ادعا كرده كه ويدئو كلوپ روي فيلم قفل گذاشته ...
درباره كپي رايت فيلم ها هم اگه كسي اطلاعاتي داره توضيح بده ... چون استثنايي براش به ذهنم نمي رسه!!
در خصوص فتوشاپ فقط يه مثال بود شما مثلا آموزش زبان RozettaStone رو در نظر بگير
در خصوص فيلمها ببينيد ما كه نميتونيم بياييم بگيم آقا شما حق نداري رو فلان سي دي قفل بزاري دوست داره خوب ميزاره اما امتياز اون فيلم كه مال ويدئو كلوپ نيست پس بحث در خصوص شكستن اون قفل به نظرم مشكلي نداره و اون بابا هم حق نداره بگه چرا چنين بحثي راه انداختيد اگر هم به مراجع ذي صلاح مراجعه كنه و بگه قفلي كه من رو سي دي گذاشتم رو شكستن با يه اوردنگي پرتش ميكنن بيرون.يعني حتي خود قانون هم حمايتي ازش نميكنه.(حتي اگر مچ قفل شكنش رو هم بگيره ببره پيشه قاضي قاضيه يه اوردنگي ميزنه زيره كونش پرتش ميكنه بيرون)
من و پرشين چقدر با ادبيم خدايي :39:

persiankitty
05-08-2007, 19:03
اگر هم به مراجع ذي صلاح مراجعه كنه و بگه قفلي كه من رو سي دي گذاشتم رو شكستن با يه اوردنگي پرتش ميكنن بيرون.يعني حتي خود قانون هم حمايتي ازش نميكنه.(حتي اگر مچ قفل شكنش رو هم بگيره ببره پيشه قاضي قاضيه يه اوردنگي ميزنه زيره كونش پرتش ميكنه بيرون)
من و پرشين چقدر با ادبيم خدايي :39:

اولا كه خودتو با من قاطي نكن بيخودي. بعدش هم مرجع ذيصلاح كيلويي چنده ، يك چيزايي شنيدي ، اما همچين مراجعي وجود نداره ، يعني كاري نميتونه بكنه وقته كه مجرمت رو نمي شناسي... اما براي اون كلمه شما جايگزين مناسبي هست ، ميتونيد بفرماييد "ما تحت"

نمي خوام هي پست اضافه كنم ،‌ به نظرم در مورد پست 25 ... من توليد كننده خاصي رو نديدم كه روي كارش قفل بگذاره ، همه اشون دنبال يكسري روشهاي معلوم الحال رفتند اما به دليل عدم سازگاري ، به طور صنعتي نديدم كسي از اين قفل ها براي ويديو سي دي استفاده كنه.

mehdi_7070
05-08-2007, 19:12
دوستان عزيز ، حواسشون باشه كه كليه مديران و همكارن و ادمين ها به اين انجمن دسترسي دارند و كليه قوانين انجمن ، اين جا هم رعايت ميشه ...
از همكاري شما پيشاپيش متشكرم ...

مگه روي فيلم مبشه قفل گذاشت ؟
حرف شما كاملا درست هست ... منظورم همين محدود كردن به استفاده در VCD و اضافه كردن تراك ها با نون اضافه ( persiankitty© ) هست كه توي اين مواردي كه توي فروم ديدم بايد Track 02 را استخراج كرد !!

در خصوص فيلمها ببينيد ما كه نميتونيم بياييم بگيم آقا شما حق نداري رو فلان سي دي قفل بزاري دوست داره خوب ميزاره اما امتياز اون فيلم كه مال ويدئو كلوپ نيست

در نهايت ، چه ويدئو كلوپ ، چه توليد كننده قفل گذاشته باشند ، اون شخص حق نداره كه كپي كنه ...
درسته ؟!

hakhamanesh
05-08-2007, 20:51
در نهايت ، چه ويدئو كلوپ ، چه توليد كننده قفل گذاشته باشند ، اون شخص حق نداره كه كپي كنه ...
درسته ؟!
خوب اگر توليد كننده قفل گذاشته باشه كه مسلما غير قانونيه
اما اگر ويدئو كلوپ قفل گذاشته باشه خوب امتياز اون فيلم كه مال ويدئو كلوپ نيست يعني ويدئو كلوپ ورداشته فيلم كپي شده ارو روش قفل گذاشته.
حالا اگر بخوايم سر اين قضيه كه كپي كردنش صحيحه يا نه بحث كنيم اينجا 2 حالت مطرحه
يكي كپي از نظر اخلاقي دوم كپي از نظر قانوني.
از نظر اخلاقي اگر شما از دوستتون هم يه فيلم يا يه سيدي موزيك يا هر چيز ديگه اي به عنوان امانت بگيريد اگر از دوستتون براي كپي اون براي خودتون اجازه نگيريد و يا دوستتون راضي به اين كار شما نباشه خوب اين كار از نظر اخلاقي صحيح نيست.
اما از نظر قانوني همون طور هم كه در پست قبلي گفتم ويدئو كلوپي اگر شخص قفلشكن رو حتي بگيره ببره پيش قاضي( بر فرض محال كه قاضي براي رسيدگي وجود داشته باشه) به احتمال فراوان ويدئو كلوپي به دليل نداشتن حق امتياز اون فيلم با اردنگي از سوي قاضي طرف خواهد شد.

mehdi_7070
06-08-2007, 10:47
خوب ببينيد ما از كجا بفهميم ويدئو كلوپ قفل گذاشته يا خود توليد كننده ...
اگر بخواهيم بين اين دو تا تفاوت بذاريم ، خوب اين خودش ميشه يك باگ و رخنه !

بعد هم ميخوام ببينم شما با اين حرف من موافق هستيد يا نه ؟
« در نهايت ، چه ويدئو كلوپ ، چه توليد كننده قفل گذاشته باشند ، اون شخص حق نداره كه كپي كنه »

hakhamanesh
06-08-2007, 11:24
خوب ببينيد ما از كجا بفهميم ويدئو كلوپ قفل گذاشته يا خود توليد كننده ...
اگر بخواهيم بين اين دو تا تفاوت بذاريم ، خوب اين خودش ميشه يك باگ و رخنه !

بعد هم ميخوام ببينم شما با اين حرف من موافق هستيد يا نه ؟
« در نهايت ، چه ويدئو كلوپ ، چه توليد كننده قفل گذاشته باشند ، اون شخص حق نداره كه كپي كنه »

وقتي ميگيم قانون يعني يه زوري كه بالا سرمونه وقتي ميگيم اخلاق يعني آدم باشيم و به حقوق ديگران تجاوز نكنيم وقتي ويدئو كلوپي رو فيلمش قفل ميزاره يعني راضي نيست كسي از رو فيلمش كپي كنه(كاري نداريم كه امتياز اون فيلم رو نداره چون همون طور كه در پست قبل هم گفتم اگر شما از دوستتون هم يه فيلم يا يه سيدي موزيك يا هر چيز ديگه اي به عنوان امانت بگيريد اگر از دوستتون براي كپي اون براي خودتون اجازه نگيريد و يا دوستتون راضي به اين كار شما نباشه خوب اين كار از نظر اخلاقي صحيح نيست.)پس نتيجتا چه ويدئو كلوپ ، چه توليد كننده قفل گذاشته باشند ،حداقل از لحاظ اخلاقي اون شخص حق نداره كه كپي كنه(به هر حال ويدئو كلوپي هم براي كارش هزينه كرده و وقت گذاشته داره اجاره مغازه ميده-گوشت كيلو 7000 تومان ميخره-بنزينم كه سهميه بندي شده)

mehdi_7070
06-08-2007, 13:49
بسيار خوب ...
پس مباحث مربوط به كپي سي دي هاي فيلم و موزيك هم مغاير قانون شناخته شد !

به نظرتون چيز ديگري هم مونده كه بايد مورد بررسي قرار بگيره ؟

hakhamanesh
06-08-2007, 14:29
بسيار خوب ...
پس مباحث مربوط به كپي سي دي هاي فيلم و موزيك هم مغاير قانون شناخته شد !

به نظرتون چيز ديگري هم مونده كه بايد مورد بررسي قرار بگيره ؟
2 تا ديگه هم كه به نظرم ميرسه روش بحث كنيم يكي ريليز كرك برنامه هاييه كه از قبل كرك شده و همينك در سايتهاي ديگه موجوده(مثلا حسابداري هلو كرك شده و كركش هم در يه سري سايتها هست حالا اگر كسي درخواست داد ميشه گذاشت يا نه )
دوم تو يكي از تاپيك ها ديدم يه بابايي روش شكستن قفل يكي از شركتها(فكر كنم علاءالدين) رو تو سايت خودش گذاشته بود و بعد نام تاپيكش رو گذاشته بود روش شكستن قفل سي دي هاي شركت علاءالدين بعد تاپيك رو كه باز ميكردي زده بود براي آموزش به لينك زير مراجعه كنيد حالا ميشه بحث كرد با توجه به اينكه آموزش كرك در پي سي ورد نيست و در سايت ديگري قرار داره اما اون فرد داره از شهرت پي سي ورد براي آموزش (و همچنين تبليغ سايت خودش) استفاده ميكنه اين كار ممنوع هست يا خير؟

mehdi_7070
06-08-2007, 16:15
مورد 1 :
قانون شماره 12 داره ميگه كه درخواست و ريليز كرك نرم افزار ايراني ممنوع هست .
خوب ، يك نفر مياد توي انجمن تاپيكي ايجاد مي كنه با نام « درخواست كرك نرم افزار هلو » !
اين درخواستش مغاير قانون بالا هست و اين تاپيك بايد به Trash انتقال داده شود .
شما هم اگه لينك كرك را بذاريد ، كاري خلاف قوانين انجام داده ايد . حالا چه اين لينك ، كركي هست كه خودتون انجام داده ايد يا شخص ديگر .
(قسمت هايي هم از حرفهام را پاك كردم ، چون بعد از تايپ كردنش ،‌ترجيح دادم اصلا بحث به اون سمت كشيده نشود!)

مورد 2 :
كاملا يادم هست كه كدوم تاپيك را اشاره كردي . فكر كنم هنوز توي انجمن مونده باشه كه بايد بفرستيمش بيرون !
طبق قوانين ، تبليغات ممنوع هست . كسي هم كه اين كار را مي كنه ، ابتدا محترمانه تذكر داده ميشه ، تكرار كرد اسم سايتش توي پي سي ف.ي.ل.ت.ر ميشه ، بازم تكرار كرد بهش اخطار جدي داده ميشه ، در نهايت يا يك مدت يا كاملا بن ميشه . بعد مياد آيدي جديد مي سازه ، بلافاصله ، آيدي جديدش هم بن ميشه . حتي اگه 100 تا آيدي جديد ايجاد كنه ، هر 100 تاش بن ميشه .
البته ناگفته نمونه كه توي اين مراحل ، اون فرد (معمولا) ، به مديران و همكاران توهين مي كنه كه جرم خودش را سنگين تر مي كنه .
اين گونه مواردي هم كه اشاره كردي ، كاملا نشون ميده فرد فقط قصدش تبليغ هست . همين! بنابراين اون مراحل بالا در موردش انجام ميشه .
لفظ و حركات كسي كه قصدش تبليغ هست ، كاملا مشخص هست و باهاش برخورد ميشه ...

hakhamanesh
06-08-2007, 16:51
مورد 1 :
قانون شماره 12 داره ميگه كه درخواست و ريليز كرك نرم افزار ايراني ممنوع هست .
خوب ، يك نفر مياد توي انجمن تاپيكي ايجاد مي كنه با نام « درخواست كرك نرم افزار هلو » !
شما هم اگه لينك كرك را بذاريد ، كاري خلاف قوانين انجام داده ايد . حالا چه اين لينك ، كركي هست كه خودتون انجام داده ايد يا شخص ديگر .
(قسمت هايي هم از حرفهام را پاك كردم ، چون بعد از تايپ كردنش ،‌ترجيح دادم اصلا بحث به اون سمت كشيده نشود!)

مورد 2 :
كاملا يادم هست كه كدوم تاپيك را اشاره كردي . فكر كنم هنوز توي انجمن مونده باشه كه بايد بفرستيمش بيرون !
طبق قوانين ، تبليغات ممنوع هست . كسي هم كه اين كار را مي كنه ، ابتدا محترمانه تذكر داده ميشه ، تكرار كرد اسم سايتش توي پي سي ف.ي.ل.ت.ر ميشه ، بازم تكرار كرد بهش اخطار جدي داده ميشه ، در نهايت يا يك مدت يا كاملا بن ميشه . بعد مياد آيدي جديد مي سازه ، بلافاصله ، آيدي جديدش هم بن ميشه . حتي اگه 100 تا آيدي جديد ايجاد كنه ، هر 100 تاش بن ميشه .
البته ناگفته نمونه كه توي اين مراحل ، اون فرد (معمولا) ، به مديران و همكاران توهين مي كنه كه جرم خودش را سنگين تر مي كنه .
اين گونه مواردي هم كه اشاره كردي ، كاملا نشون ميده فرد فقط قصدش تبليغ هست . همين! بنابراين اون مراحل بالا در موردش انجام ميشه .
لفظ و حركات كسي كه قصدش تبليغ هست ، كاملا مشخص هست و باهاش برخورد ميشه ...
با هر 2 مورد كاملا موافقم

persiankitty
06-08-2007, 21:22
مورد 1 :
مورد 2 :
بعد مياد آيدي جديد مي سازه ، بلافاصله ، آيدي جديدش هم بن ميشه . حتي اگه 100 تا آيدي جديد ايجاد كنه ، هر 100 تاش بن ميشه .

چطور ميشه زمان عكس العمل رو كم كرد ؟ در زماني كه اين اتفاقات ميافته تعداد زيادي از كاربرها موضوع رو مي بينند. من سوالم اينه كه چي كار ميشه كرد ؟ يعني چه راه حلي به ذهن شما ميرسه . معمولا از اونجايي كه بعضي وقتها شيطوني ميكنم ، توي فروم هاي مساله دار ( مثلا فروم Aspack ) درخواست ارسال ايميل براي پست هاي جديد مي كنم. بعد يكي مياد و يك چيزي تايپ ميكنه ، سيستم هم اتوماتيك براي من ميفرسته ، بعد اونوقت مدير مياد و مثلا موضوع رو پاك ميكنه ، اما من كه زرنگترم ... موضوع رو توي ايميلم مي خونم. نميدونم ... خوب از اين زرنگا همه جا پيدا ميشه . البته داريم از موضوع مثل اينكه دور ميشيم.

mehdi_7070
07-08-2007, 12:34
چيز خاصي به نظرم نميرسه ...
چون توي انجمن ، پست خاصي نبوده كه نياز به عكس العمل سريع داشته باشه ...
از زمان اجراي اين قانون هم ، تقريبا هيچ كرك نرم افزار ايراني ريليز نشده ... يعني تقريبا همه پست هاي دوم تاپيك هاي درخواست كرك ، اخطار قانون شماره 12 بوده ...

شايد در اين گونه مواقع ، بهترين راه ، استفاده از دكمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست كه براي ساير مديران انجمن ( مديران و همكاران همون انجمن ، سوپر مديران ، ادمين ها ) ارسال ميشه .

در ضمن ، نظرتون را درباره اين گونه تاپيك ها اعلام كنيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

persiankitty
07-08-2007, 13:14

تعداد پست اين كاربر = 1 هست ، چيز عجيبي نيست ... اينا ديگه روحيات فردي آدمهاست ، خيلي اوقات پيش مياد كه خيلي ها دوست ندارند جستجو كنند... بالاخره يك قانوني براش بگذاريم و همون جوري رفتار كنيم بهتره ... نظر خودم اينه كه فرصت بيشتري بايد به اين جور پست ها داد.

hakhamanesh
07-08-2007, 13:52
اگر منظورتون قانوني بودن يا نبودنشه به نظرم چون نامي از نرم افزار برده نشده ميتونه بدونه مشكل باشه اما بايد به اين قضيه هم توجه كرد كه ممكنه در پست هاي آينده نام نرم افزار يا عكسهايي از محيط نرم افزار قرار داده بشه كه در اون صورت داستان فرق ميكنه.
تا نظر بقيه دوستان چي باشه...

mehdi_7070
07-08-2007, 14:02
در مورد تكراري بودن كه قانون داريم :

لطفاً در هنگام مطرح کردن سؤالات و مطالب خود ، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سؤالات و مطالب در انجمن‌های نامتناسب با موضوع خودداری نمایید. در ضمن قبل از ایجاد موضوع جدید اول در مورد موضوع خود در انجمن ها سرچ کرده و در صورتی که به موضوع شما پرداخته نشده است اقدام به ایجاد موضوع جدید کنید.
قانون شماره 5 انجمن هاي P30World ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا جداي از بحث قانون بالا ، درباره خود درخواست ( استخراج محتويات يك سي دي ) نظرتون چي هست ؟
مثلا يك نمونه ديگر تاپيك king 2007 را ميتونيد در نظر بگيريد ...

hakhamanesh
07-08-2007, 15:11
جداي از بحث قانون بالا ، درباره خود درخواست ( استخراج محتويات يك سي دي ) نظرتون چي هست ؟
مثلا يك نمونه ديگر تاپيك king 2007 را ميتونيد در نظر بگيريد ...
همون طور كه در پست بالا نظرم رو گفتم تا وقتي نامي از نرم افزار برده نشه فكر نكنم مشكلي باشه اما وقتي نامي برده ميشه مثلا همون king2007 خوب اونجا مساله ساز ميشه

mehdi_7070
07-08-2007, 17:34
به نظرم ، با خود IsoBuster و معرفي اون و آموزش اون مشكلي نداريم ...
اين چيزي بود كه persiankitty هم تاييد كرد و نظرش اين بود ...
بنابراين فكر كنم توي اين گونه موارد ، بهتر هست كه زياد مته به خشخاش زده نشود!

حالا هخامنش جان ! درباره اون تاپيك king 2007 ...
شما گفتيد كه در كل چون براي جمع آوري اونها زحمت كشيده شده ، پس اونها هم تحت حمايت قرار مي گيرند ...
خوب ! حالا كاربر ميخواد يك نرم افزار را استخراج كنه ... نرم افزاري كه امتيازش براي جمع آوري كننده نيست ...
نظرت چيه ؟!

hakhamanesh
07-08-2007, 22:10

حالا هخامنش جان ! درباره اون تاپيك king 2007 ...
شما گفتيد كه در كل چون براي جمع آوري اونها زحمت كشيده شده ، پس اونها هم تحت حمايت قرار مي گيرند ...
خوب ! حالا كاربر ميخواد يك نرم افزار را استخراج كنه ... نرم افزاري كه امتيازش براي جمع آوري كننده نيست ...
نظرت چيه ؟!
با مورد اول كاملا موافقم در كل آموزش نرم افزار هاي قفلشكني اعم از ايزو باستر - كلون سي دي - الكل و... نميتونه مشكلي داشته باشه كما اينكه خود اين نرم افزارها دارن به صورت قانوني(بهتره بگيم از طريق سوراخهاي قانوني) فعاليت ميكنن و هر روز يه ورژن جديدتر ميدن تو دنيايي كه در اون برخلاف كشور ما قانون كپي رايت هست.

اما در خصوص مورد دوم مساله اينجاست كه وقتي روش شكستن مثلا سي دي King رو بزاريم يارو نمياد فقط يه برنامه رو كپي كنه ور ميداره همشو كپي ميكنه بعدشم يه پك به اسم خودش ميزنه و ميده بازار.اصلا شركت هايي مانند پرند كه نرم افزارهاي تولز ارائه ميدن علت اصلي قفلگذاري بر روي نرم افزارهاشون كپي يك يا دو يا چند برنامه توسط كاربري كه خودش نرم افزار رو خريده وحالا ميخواد به عنوان گلچين روي هاردش كپي كنه نيست مشكل اساسي اين شركتها و علت اصلي قفلگذاري روي اين محصولاتشون جلوگيري از افراد سودجويي هست كه حاصل زحمات شركتي كه چندين ماه براي جمع آوري نرم افزارها زحمت كشيدند و وقت و هزينه صرف كردند رو ور ميدارن خيلي راحت كپي ميكنن و با يك پك جديد به اسم خودشون ميدن بازار.من حدسم اينه كه اگر افراد سود جو زحمات بچه هاي پرند رو كپي نميكردن اونها هم هيچ وقت به خاطر كپي برنامه هاشون توسط كاربران عادي رو سي ديشون قفل نميذاشتن.چرا كه همين الان هم مصرف كننده ميتونه از سي دي هاي پرند خيلي راحت ايميج بگيره و استفاده كنه.

mehdi_7070
08-08-2007, 14:55
ممنون هخامنش جان ...
هنوز دارم روش فكر مي كنم ...

بقيه نظري ندارند ؟

persiankitty
08-08-2007, 15:00
ياد اون تيكه از شهر قصه افتادم ... نظري ... به دوسه تان ...
چقدر نظر بديم ، اين جوونها كجان پس ؟

SILWESTER
09-08-2007, 01:01
سلام جميع اطبا !
من نظر خواستي در مورد موضوع تاپيك ندارم و خر خودم رو سوارم. فقط يه نكته جالب!
پست هاي اين تاپيك پر ملات ترين پستهاي انجمن هست. ماشالله ! حتي دوست خوبم پرشين كيتي هم كه معمولا تلگرافي پست ميده پست هاي توماري داده :31:
خوب بحث رو ادامه بدين ببينيم توپ تو زمين كي ميمونه آخرش!

hakhamanesh
14-08-2007, 20:51
آقا يه نظر سنجي هم در خصوص كرك نرم افزارهاي موبايل انجام بديد كه آيا ميتونه جزء قانون شماره 12 باشه يا نه؟
به تاپيك زير نگاه كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehdi_7070
14-08-2007, 23:09
آقا يه نظر سنجي هم در خصوص كرك نرم افزارهاي موبايل انجام بديد كه آيا ميتونه جزء قانون شماره 12 باشه يا نه؟
بله ، به نظرم ميشه عين نرم افزارهاي ايراني در نظر گرفتش ...

فكر كنم وقتش رسيده كه بحث ها را جمع بندي كنيم ...

ديگه كسي نظري نداره ؟

SILWESTER
19-08-2007, 23:50
عمو مهدي 2 تا پست پشت سر هم دادي. فعلا يه بن بزن براي خودت تا برسيم سر جمع بندي:31:
(همه در برابر قانون مساويند)

mehdi_7070
20-08-2007, 09:35
عمو مهدي 2 تا پست پشت سر هم دادي. فعلا يه بن بزن براي خودت تا برسيم سر جمع بندي:31:
(همه در برابر قانون مساويند)

SILWESTER جان ! حتما يك چشم پزشكي برو :31:

همه در برابر قانون مساوي هستند ... خوب شما كه اومدي تاپيك را منحرف مي كني ، من باهات چي كار كنم ؟!!

persiankitty
20-08-2007, 10:36
آقا لطفا جمع بندي كنيد ، كل كل نكنيد.

mehdi_7070
20-08-2007, 10:44
مطابق قوانين مصوب جمهوري اسلامي ايران ، كليه حقوق مادي و معنوي نرم افزارها ، متعلق به پديدآورنده نرم افزار است .
بنابراين ، درخواست و يا ريليز كرك نرم افزارهاي ايراني ممنوع مي باشد .
و منظور از كرك ، هر گونه عمليات براي تضييع حقوق پديدآورنده نرم افزار است .
12.1. مصاديق نرم افزارهاي قانون شماره 12 انجمن :
- نرم افزارهاي آموزشي ، كاربردي ، بازي و ... توليد شده در ايران
- نرم افزارهاي خارجي كه به فارسي برگردانده شده اند
- نرم افزارهاي سازگار و مكمل ايراني براي ساير نرم افزارها
- نرم افزارهاي جديدي كه توسط ساير نرم افزارها پديد آمده اند
- مجموعه هاي نرم افزاري و به طور كلي collection هاي جمع آوري شده
- رسانه هاي صوتي و تصويري ( فيلم ، موسيقي و ... )
توضيح : نرم افزارهاي توليد شده جهت تلفن همراه نيز از جمله مصاديق اين قانون به شمار مي آيند و همانند ساير نرم افزارها داراي حقوق مادي و معنوي مي باشند .
12.2. درخواست كرك چه به صورت مستقيم و چه به صورت غير مستقيم مطرح گردد ، خلاف قوانين مي باشد .
12.3. سوالاتي كه جنبه عمومي داشته باشند ، خلاف اين قانون در نظر گرفته نمي شوند .

persiankitty
20-08-2007, 12:30
12.3 رو نفهميدم.

mehdi_7070
20-08-2007, 16:32
12.3 رو نفهميدم.

جمع بندي براي اين پست بود :

hakhamanesh
21-08-2007, 21:20
چند وقت پيش يه پيغام خصوصي برام اومد كه گفتم اينجا مطرح كنم ببينم نظر باقي دوستان چيه
يه بابايي درخواست كرك يه نرم افزار رو داشت و گفته بود در صورت كرك كردن 400 هزار تومان حاضره بده.حالا سوال اينجاست كه آيا قانون شماره 12 براي پيغامهاي خصوصي هم لحاظ ميشه يا خير؟اصلا آيا مديران روي پيغامهاي خصوصي ميتونن نظارت داشته باشن و جلوي اين درخواست ها رو بگيرن يا خير؟

persiankitty
22-08-2007, 08:58
هخا چه دليلي داره كه پيغام خصوصي رو نظارت كنند يا جلوش رو بگيرند ؟ خوب خصوصيه ديگه .... خصوصي هم معلومه نه ريليز ميشه ، نه همه ميتونند دريافتش كنند.
پولش رو گرفتي 25 تومن ما يادت نره .

ميگم اينجوري پيش بره يك قانوني در مياد :
13- براي عضويت در سايت P30World و فعاليت در انجمنهاي امنيت نرم افزار هر يك از كاربران موظف به تكميل و ارائه اطلاعات زير مي باشند :
13.1 كپي برابر با اصل شناسنامه
13.2 ليست آخرين بيمه و فيش حقوقي
13.3 يك برگ سفته به مبلغ 25 ميليون تومان
13.4 مدارك شناسايي ( سند يا اجاره نامه ) محل سكونت
13.5 سند موبايل و شماره تلفن ثابت خود ، همسر يا دوست دختر يا ازياد ( به معني زيدها ) يا دوواف ( به معني داف ها ) مرتبط
13.6 شماره ملي و كد پستي كاربر
ساير شرايط :
13.7 هرگونه مغايرت اسمي با "مهدي" براي كركرها ، قفل سازها ، قفل شكن ها و ابزارهاي توليدي ممنوع است.
13.8 شماره هاي موضوع 13.5 بايد به ترتيب اولويت مرتب شده باشد.
13.9 تمام پيام هاي خصوصي مطرح شده در انجمن كنترل خواهند شد.
13.10 ساير شرايط هر لحظه مورد نياز باشد اعلام خواهد شد.

mehdi_7070
22-08-2007, 11:57
قوانين انجمن:

11- برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سؤال از انجمن‌ها استفاده نمایید در صورتی که مستقیما با یک کاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید سایت هیچ گونه تعهدی در مقابل بوجود آمدن مشکالات احتمالی نخواهد داشت.

نظارت مستقيم روي پيام هاي خصوصي انجام نميشه ...
كاري هم نميشه كرد ...
(البته با سواستفاده از موقعيت توي انجمن ، برخورد ميشه!)

mehdi_7070
24-08-2007, 17:23
خوب وقتي پست را ويرايش مي كنيد ، تاپيك جزء جديدها به حساب نمياد و از دست آدم درميره! به هر حال ...
روي اين قانون سيزدهم پيشنهادي هم بايد بيشتر بحث بشه ... اين را يادت رفت :
"بعد از ارسال مدارك لازمه و تاييد از سوي تيم مديريت ، هزار پست اول هر كاربر نياز به تاييد شدن داره . هر تخلف باعث ميشه كه 100 تا پست به اين هزارتا اضافه بشه . در صورتي هم كه ميزان تخلفات به 2 تا رسيد ، دادگاه براش تشكيل ميشه و اونجا براش تصميم گيري ميشه . اين دادگاه قانون خاصي نداره !"

براي قانون 12 يك مورد ديگه به نظرم رسيد كه اضافه كنيم :
« در موارد پيش بيني نشده اين قانون ، مدير يا همكار انجمن ، شخصا تصميم گيري خواهند كرد »

بي زحمت نظراتتون را بگيد كه هر چه زودتر جزئيات اين قانون را اعلام كنيم .

persiankitty
24-08-2007, 19:41
براي قانون 12 يك مورد ديگه به نظرم رسيد كه اضافه كنيم :
« در موارد پيش بيني نشده اين قانون ، مدير يا همكار انجمن ، شخصا تصميم گيري خواهند كرد »

بي زحمت نظراتتون را بگيد كه هر چه زودتر جزئيات اين قانون را اعلام كنيم .

موافقم. به نظرم كافي هست.

hakhamanesh
25-08-2007, 11:26
آره ديگه كافيه.

mehdi_7070
25-08-2007, 13:30
جمع بندي نهايي را گذاشتم .
اين را براي سودا مي فرستم و با ايشون هم هماهنگ مي كنم .
نتيجه اش را در همين تاپيك ميذارم .

12- مطابق قوانين مصوب جمهوري اسلامي ايران ، كليه حقوق مادي و معنوي نرم افزارها ، متعلق به پديدآورنده نرم افزار است .
توضيح : نرم افزارهاي توليد شده براي تلفن همراه نيز از جمله مصاديق اين قانون به شمار مي آيند و همانند ساير نرم افزارها داراي حقوق مادي و معنوي مي باشند .
12.2. درخواست كرك چه به صورت مستقيم و چه به صورت غير مستقيم مطرح گردد ، خلاف قوانين مي باشد .
12.3. سوالاتي كه جنبه عمومي داشته باشند ، خلاف اين قانون در نظر گرفته نمي شوند .
12.4. در موارد پيش بيني نشده اين قانون ، مدير يا همكار انجمن ، شخصا تصميم گيري خواهند كرد .

ehsan30
25-08-2007, 14:06
جمع بندي نهايي را گذاشتم .
اين را براي سودا مي فرستم و با ايشون هم هماهنگ مي كنم .
نتيجه اش را در همين تاپيك ميذارم .

12- مطابق قوانين مصوب جمهوري اسلامي ايران ، كليه حقوق مادي و معنوي نرم افزارها ، متعلق به پديدآورنده نرم افزار است .
توضيح : نرم افزارهاي توليد شده براي تلفن همراه نيز از جمله مصاديق اين قانون به شمار مي آيند و همانند ساير نرم افزارها داراي حقوق مادي و معنوي مي باشند .
12.4. در موارد پيش بيني نشده اين قانون ، مدير يا همكار انجمن ، شخصا تصميم گيري خواهند كرد .

سلام
ممنون مهدی :20:
------------
یک چیزی هم برای خنده :
من که این جوری شدم (به خاطر قوانین) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خدا کنه این جوری نشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
بی مزه بود نه :31::11:
بای

Soda
25-08-2007, 15:53
سلام

ممنون از دوستان

این مورد زیاد ضروری نیست

mehdi_7070
25-08-2007, 17:25
سلام

ممنون از دوستان

این مورد زیاد ضروری نیست

موردش بود كه اين را نوشتم ... قصد هم اين بوده كه تقريبا كامل باشه ...

SILWESTER
26-08-2007, 02:09
سلام

ممنون از دوستان

این مورد زیاد ضروری نیست

عجب! تو يه مورد يه زره سر كيسه شل شد:31:
من با كل موارد ذكر شده توسط عمو مهدي موافقم. دستت درد نكنه مهدي جان

ehsan30
26-08-2007, 12:43
سلام

ممنون از دوستان

این مورد زیاد ضروری نیست

سلام
یعنی بانک های نرم افزاری (یا هر چیزی که به صورت کلکسیون باشه)
شامل این قانون نمی شوند ؟؟؟
ممنون :)
بای

mehdi_7070
26-08-2007, 14:18
اين هم نمونه :

سودا لطفا شفاف سازي كن !

Soda
26-08-2007, 16:07
یعنی شما میفرمائید سی دی مثل مجموعه کینگ هم شامل این قانون بشه ؟ !!!

mehdi_7070
26-08-2007, 16:27
یعنی شما میفرمائید سی دی مثل مجموعه کینگ هم شامل این قانون بشه ؟ !!!

hakhamanesh
26-08-2007, 23:19
البته من نظر شخصي خودم رو با توجه به هزينه و وقتي كه براي جمع آوري كالكشنها ميشه رو گفتم.(وقتي يه شركت مياد 6 تا DVD كالكشن از اينترنت جمع ميكنه به نظرتون چه مدت و چه مقدار هزينه صرف ميكنه؟فكر ميكنم اسم پكيجش لرد بود)
ولي باز هم مطيع نظر باقي دوستان هستيم اي كاش باقي دوستان هم در اين تاپيك شركت ميكردند تا بهتر بشه به نتيجه نهايي رسيد.

Soda
27-08-2007, 00:06
بقول معروف من که تو کتم نمی ره

زیاد برای این شرکت ها که نرم افزار دانلود میکنن و یه آتوران و ... موافق نیستم

اینا به اون صورت چیزی تولید نمیکنن که بخواد مورد حمایت هم قرار بگیره

بابا این که نرم افزار تولید میکنن تو ایران که خودشون و نرم افزار هاشون زیر سوال هستن چه برسه اونایی که دانلود میکنن و کالکشن میسازن :d

بازم به نظر عزیزان گل احترام میزارم و هر چی جمع شما بفرماید ...

SILWESTER
27-08-2007, 01:52
بقول معروف من که تو کتم نمی ره

زیاد برای این شرکت ها که نرم افزار دانلود میکنن و یه آتوران و ... موافق نیستم

اینا به اون صورت چیزی تولید نمیکنن که بخواد مورد حمایت هم قرار بگیره

بابا این که نرم افزار تولید میکنن تو ایران که خودشون و نرم افزار هاشون زیر سوال هستن چه برسه اونایی که دانلود میکنن و کالکشن میسازن :d

بازم به نظر عزیزان گل احترام میزارم و هر چی جمع شما بفرماید ...
نه ديگه سودا جان يه بامو 2 هواش نكن عزيز من!
ملت بدبخت كلي زحمت ميكشن تا يه خط adsl ه فزرتي بگيرن از خودشون كالكشن در كنن حالا شما مي بريدشون تو زمره باقالي ها؟
به نظر من p30world بايد پرچم دار حمايت تز توليد كنندگان از هر نوع و مدل شود. هم توليد كنندگان گردن كلفت و هم يه لاقباها!
همكنون نيازمند ياريه سبزتان هستيم! (از طرف انجمن راهزني نرم افزار)

persiankitty
27-08-2007, 09:05
اعتراف ميكنم كه نگرفتم سيلوستر داره جدي ميگه يا شوخي.
الان با وجود 2 و 5 هزار تومني يك كمي رنگ ياري ها فرق كرده . اما ديدگاه دو دسته كردن توليد كنندگان جالب بود. من رو ياد مبارزه بوش با تروريسم انداخت ...

Soda
27-08-2007, 09:44
بابا اینقدر کلاس واسه این کالکشن سازها نذارید

اینا مگه چی کار میکنن

یعنی چی آخه

بری ... نرم افزار دانلود کنی بریزی تو سی دی بعد بشی تولید کننده

این حرف و جایی نزنید بهتون میخندن :d

حالا جدی جدی اینا رو هم جزء تولید کننده ها حساب می آرین ؟

عزیز من یه برنامه نویس ( یا یه گروه ) میشینه 6 ماه , 1 سال , 2 سال یه برنامه مینویسه دیگه نباید اونو هم تولید کننده دونست و یه عده که کارشون دانلود نرم افزار و جمع آوری اونه رو هم تولید کننده

این نظر منه

ehsan30
27-08-2007, 13:50
بابا اینقدر کلاس واسه این کالکشن سازها نذارید

اینا مگه چی کار میکنن

یعنی چی آخه

بری ... نرم افزار دانلود کنی بریزی تو سی دی بعد بشی تولید کننده

این حرف و جایی نزنید بهتون میخندن :d

حالا جدی جدی اینا رو هم جزء تولید کننده ها حساب می آرین ؟

عزیز من یه برنامه نویس ( یا یه گروه ) میشینه 6 ماه , 1 سال , 2 سال یه برنامه مینویسه دیگه نباید اونو هم تولید کننده دونست و یه عده که کارشون دانلود نرم افزار و جمع آوری اونه رو هم تولید کننده

این نظر منه

سلام
من هم 100% موافقم با این موضوع که قبلا هم اعلام کرده بودم :31:
من خودم یک چیزی را دیدم و اون این که بیشتر این افراد از کلکسیون هم دیگه
نرم افزار هاشون را کش می روند ، من که خودم این را چند بار دیدم :5:
بای

mehdi_7070
27-08-2007, 21:47
نظرسنجي اضافه كردم :

به نظر شما ، مجموعه هاي نرم افزاري و به طور كلي collection ها ، از مصاديق قانون شماره 12 هستند ؟

hakhamanesh
27-08-2007, 22:00
من براي كار يك سري از شركتهايي كه كار جمع آوري كالكشن انجام ميدن ارزش قائلم مثل پرند يا Mrt يا اون شركتي كه پكيج لرد رو داده بازار (اسم شركتش يادم نيست).چون اينها خودشون اقدام به جمع آوري برنامه از اينترنت ميكنن بنابراين وقت و هزينه زيادي براي اين كار صرف شده.(اجاره دفتر و حقوق كارمند و تهيه استمپر براي سي دي ها حداقلش ديگه 1 ميليون شده)اما شركتهاي ديگه اي كه كار اينها رو ور ميدارن تو يه پكيج ديگه ميزارن و به اسم خودشون ميدن بازار براي من 2 زار ارزش ندارن.بعضي ها هم كه اصلا اسم شركتهاي ديگه و حتي اسم محصول و حتي لوگوي شركت هاي ديگه رو با كمي تغييرات ميدزدند.
بنابراين نظر من روي كالكشن ها بستگي به شركت مقابل داره.اگر واقعا وقت و هزينه كرده باشه به نظرم بايد حمايتش كرد اما اگر تو نيم ساعت كالكشن شركتهاي ديگه رو ورداشته براش يه پكيج ساخته به اسم خودش داره ميده بيرون بايد چوب تو آستينش كرد.

ehsan30
27-08-2007, 22:09
من براي كار يك سري از شركتهايي كه كار جمع آوري كالكشن انجام ميدن ارزش قائلم مثل پرند يا Mrt يا اون شركتي كه پكيج لرد رو داده بازار (اسم شركتش يادم نيست).چون اينها خودشون اقدام به جمع آوري برنامه از اينترنت ميكنن بنابراين وقت و هزينه زيادي براي اين كار صرف شده.(اجاره دفتر و حقوق كارمند و تهيه استمپر براي سي دي ها حداقلش ديگه 1 ميليون شده)اما شركتهاي ديگه اي كه كار اينها رو ور ميدارن تو يه پكيج ديگه ميزارن و به اسم خودشون ميدن بازار براي من 2 زار ارزش ندارن.بعضي ها هم كه اصلا اسم شركتهاي ديگه و حتي اسم محصول و حتي لوگوي شركت هاي ديگه رو با كمي تغييرات ميدزدند.
بنابراين نظر من روي كالكشن ها بستگي به شركت مقابل داره.اگر واقعا وقت و هزينه كرده باشه به نظرم بايد حمايتش كرد اما اگر تو نيم ساعت كالكشن شركتهاي ديگه رو ورداشته براش يه پكيج ساخته به اسم خودش داره ميده بيرون بايد چوب تو آستينش كرد.

سلام
باز هم با نظر ایشون موافق هستم ، همون طور که در پست قبلیم
گفتم :31: راستی نظر سنجی آمار جالبی را نشان میدهد :)
بای

SILWESTER
28-08-2007, 02:26
نظرسنجي اضافه كردم :

به نظر شما ، مجموعه هاي نرم افزاري و به طور كلي collection ها ، از مصاديق قانون شماره 12 هستند ؟
دوستان هر تصميمي كه اتخاذ شود سعي كنند انجمن سي دي و قفل پي سي ورد را در نظر بگيرند. همين الانشم خيلي از زمان وضع اين قانون( كه من يكي هنوز هم دليلش اصليش را نفهميدم) از اينجا رفتن از جمله كاربر مورد علاقه من خواجه vrd كه خيلي با پستاش حال ميكردم

mehdi_7070
29-08-2007, 16:34
دوستاني كه هنوز راي نداده اند ، لطفا هر چه سريع تر توي نظرسنجي شركت كنند :46:

persiankitty
29-08-2007, 21:34
اينطوري پيش بره داستان به مجمع تشخيص مصلحت ارجاع ميشه.

SILWESTER
30-08-2007, 01:04
من همين الان آواتور پرشين كيتي رو ديدم يه سوالي به ذهنم خطور كرد!!
گيرم يه سي دي تحت پوشش قانون شماره 12 نشه. خوب! ولي قفل روش باشه. يه بابايي بيات اينجوري تاپيك بزنه
من يه سي دي گيرم اومده كه روش فلان قفله( مثلا استاپ كپي) چجوري قفلشو بشكنم؟ با كلون 5 و الكل هم امتحان كردم نشد؟
حالا تكليف چيه؟ در اين چنين پستهايي اسم برنامه اصلي برده نشده و اگر هم بعدا اسمي چيزي بگه ممكنه اين سي دي زير پوشش قانون 12 نباشه؟

persiankitty
30-08-2007, 03:10
سيلوستر , فعلا يك راه براي چيزي كه فرموديد وجود داره و اون اينه كه يك قفل ايراني روي يك نرم افزار خارجي باشه ، اون هم با توجه به روابط خارجي ما خيلي بعيد به نظر ميرسه ... يعني نميشه كه قفل ايراني روي نرم افزار خارجي باشه ... قفل ايراني رو روي نرم افزار ايراني ميگذارند. حالا فرضا اومديم و نتيجه نظر سنجي بالا "خير" در اومد و كالكشن هاي ايروني خونشون مباح بود و روشون هم قفل ايروني بود... اونوقت ديگه نميدونم ، نظر شخصيه ... بستگي داره كه به سوال نظر سنجي چي جواب داده بشه .
با PreGap Image Builder امتحان كن ، يك عكس از ايزوباستر هم برامون بگذار. يادم باشه آواتارم رو عوض كنم.

ehsan30
30-08-2007, 14:52
اينطوري پيش بره داستان به مجمع تشخيص مصلحت ارجاع ميشه.

سلام
فکرشم که می کنم خندم میگیره :20:
----------
راستی جواب سیلوستر جالب بود ، راست میگه ها :46:
و جواب persiankitty هم فابل تعمل هستش :)
ممنون
بای

hakhamanesh
30-08-2007, 21:29
دوستاني كه هنوز راي نداده اند ، لطفا هر چه سريع تر توي نظرسنجي شركت كنند :46:
من نظرم رو گفتم برا شركتهايي كه وقت و هزينه ميكنن بله برا آقا دزدا كه حاصل زحمات ديگران رو ميدزدند خير بنابراين راي من ممتنع هست و چون در راي گيري راي با عنوان ممتنع وجود ندارد رايم رو اينجا ميدم ولي اگر مهدي جان لطف كنه و راي ممتنع رو هم به بله و يا خير اضافه كنه تا افرادي مثل من هم كه رايشون در اين زمينه ممتنع هست بتونن اونجا راي بدن بهتره...

mehdi_7070
30-08-2007, 22:18
من نظرم رو گفتم برا شركتهايي كه وقت و هزينه ميكنن بله برا آقا دزدا كه حاصل زحمات ديگران رو ميدزدند خير بنابراين راي من ممتنع هست و چون در راي گيري راي با عنوان ممتنع وجود ندارد رايم رو اينجا ميدم ولي اگر مهدي جان لطف كنه و راي ممتنع رو هم به بله و يا خير اضافه كنه تا افرادي مثل من هم كه رايشون در اين زمينه ممتنع هست بتونن اونجا راي بدن بهتره...

خوب شما الان داري دو تا دسته مي كني .
ما چه طوري اين فرق را بذاريم ؟
از كجا بفهميم اين درخواست مربوط به شركتي هست كه وقت و هزينه كرده يا آقا دزده !

SILWESTER
31-08-2007, 01:16
سيلوستر , فعلا يك راه براي چيزي كه فرموديد وجود داره و اون اينه كه يك قفل ايراني روي يك نرم افزار خارجي باشه ، اون هم با توجه به روابط خارجي ما خيلي بعيد به نظر ميرسه ... يعني نميشه كه قفل ايراني روي نرم افزار خارجي باشه ... قفل ايراني رو روي نرم افزار ايراني ميگذارند. حالا فرضا اومديم و نتيجه نظر سنجي بالا "خير" در اومد و كالكشن هاي ايروني خونشون مباح بود و روشون هم قفل ايروني بود... اونوقت ديگه نميدونم ، نظر شخصيه ... بستگي داره كه به سوال نظر سنجي چي جواب داده بشه .
با PreGap Image Builder امتحان كن ، يك عكس از ايزوباستر هم برامون بگذار. يادم باشه آواتارم رو عوض كنم.
آقا تو تا كوچه بالاتر از ما يه خدمات كامپيوتر هست كه طرف عمليه! يه مدته يه مشت pdf و فايل صوتي تصويري در مورد هك جمع و جور كرده انداخته تو يه سي دي ميخواهد بده بيرون. فعلا گيره قفلشه كه چي بزاره.
حلا ميگين اگه يه قفلي هم خريد گذاشت روش داد بيرون تحت پوشش قرار ميگيره؟ من طرح رو جلدشو ديدم. نه اسمي نه تلفني حتي يه ايميل هم رو جلدش ننوشته. پس پشتيباني -0- حالا اين چه حالتي حساب ميشه؟
راستي پرشين! اگه خواستي آواتورت رو عوض كني 25 تومن سر بده گربه هامون رو عوض كنيم با هم:5:

persiankitty
31-08-2007, 09:34
و جواب persiankitty هم فابل تعمل هستش :)
بای

آقا تو تا كوچه بالاتر از ما يه خدمات كامپيوتر هست كه طرف عمليه! يه مدته يه مشت pdf و فايل صوتي تصويري در مورد هك جمع و جور كرده انداخته تو يه سي دي ميخواهد بده بيرون. فعلا گيره قفلشه كه چي بزاره. حلا ميگين اگه يه قفلي هم خريد گذاشت روش داد بيرون تحت پوشش قرار ميگيره؟ من طرح رو جلدشو ديدم. نه اسمي نه تلفني حتي يه ايميل هم رو جلدش ننوشته. پس پشتيباني -0- حالا اين چه حالتي حساب ميشه؟

نميدونم ... اين موضوع از نظر من ميره توي همون ارزش گذاري روي كار ديگران. از كركرها قوي تر هم كاربرها ارزش ميگذارند روي كارهاي مردم و نظرشون هم معمولا درست هست. بعدش هم بستگي به خود آدم داره ، شما منتظري كه اون كارش دربياد و كپي اش كني ، كار به قفل و مفل و ايناش هم نداري ، يعني يه جورايي با اون آقاهه حال نكردي ... اينه كه كمكي براي كپي اش خواستي در خدمتيم. راستش رو بخواي خود من هم با اين تيريپ نرم افزارها حال نميكنم ... اما خوب كاربرشون هم نيستم. اينه كه همه رو به ... حواله ميدم.
اين پستهاي ما هم داره رو به اعتياد كشيده ميشه ، همش صحبت عمل و تعمل و اينا شده :20:

hakhamanesh
31-08-2007, 11:33
خوب شما الان داري دو تا دسته مي كني .
ما چه طوري اين فرق را بذاريم ؟
از كجا بفهميم اين درخواست مربوط به شركتي هست كه وقت و هزينه كرده يا آقا دزده !
اينو بايد از روي تجربه اي كه در اين چند سال بدست آوارديم بفهميم.من شركت پرند و Mrt رو در اين چند سال شركت هايي ديدم كه خودشون اقدام به جمع آوري نرم افزار از اينترنت ميكنن.ولي شركت هاي ديگه مثل پيشگام سافت و JB Team و... غيره هم هستن نميدونم اونا هم خودشون جمع آوري ميكنن يا نه قبول دارم تشخيص اين 2 گروه از هم كار خيلي مشكليه والا خودمم گيج شدم نميدونم چطور بايد تشخيص داد.نميدونم اقا راي من همون ممتنع هست.

mehdi_7070
31-08-2007, 14:17
اينو بايد از روي تجربه اي كه در اين چند سال بدست آوارديم بفهميم.من شركت پرند و Mrt رو در اين چند سال شركت هايي ديدم كه خودشون اقدام به جمع آوري نرم افزار از اينترنت ميكنن.ولي شركت هاي ديگه مثل پيشگام سافت و JB Team و... غيره هم هستن نميدونم اونا هم خودشون جمع آوري ميكنن يا نه قبول دارم تشخيص اين 2 گروه از هم كار خيلي مشكليه والا خودمم گيج شدم نميدونم چطور بايد تشخيص داد.نميدونم اقا راي من همون ممتنع هست.
منم صحبتم همين هست ...

ولي خوب يك نظري دارم .
به نظر شما اين قبيل مجموعه ها دو دسته هستند :
1- اونهايي كه توسط يك گروه جمع آوري مي شوند ، توضيحات هر نرم افزار نوشته ميشه ،‌ تست ميشه ، پشتيباني داره و ...
2- اونهايي كه اين كارها را نمي كنند!!

مجموعه هاي دسته 2 ، به خاطر بازار رقابت و بالطبع فروش كم ، براشون نمي صرفه كه قفلي خريداري كنند . بنابراين يا اصلا قفلي نميذارند يا به همين Tz قانع هستند! بنابراين اينها جز سوالات عمومي به حساب مي آيند و مشكلي ندارند .
مجموعه هاي دسته 1 ، به خاطر سابقه خوبشون و داشتن مشتري ، براشون مي صرفه كه حتي يك قفلي خريداري كنند . اينها ديگه جز قانون شماره 12 ميشند .

اين تحليل من بود . حالا اگه جاييش دارم اشتباه ميگم ، بگيد . چون روش فكر نكردم :دي

hakhamanesh
31-08-2007, 16:45
منم صحبتم همين هست ...

ولي خوب يك نظري دارم .
به نظر شما اين قبيل مجموعه ها دو دسته هستند :
1- اونهايي كه توسط يك گروه جمع آوري مي شوند ، توضيحات هر نرم افزار نوشته ميشه ،‌ تست ميشه ، پشتيباني داره و ...
2- اونهايي كه اين كارها را نمي كنند!!

مجموعه هاي دسته 2 ، به خاطر بازار رقابت و بالطبع فروش كم ، براشون نمي صرفه كه قفلي خريداري كنند . بنابراين يا اصلا قفلي نميذارند يا به همين Tz قانع هستند! بنابراين اينها جز سوالات عمومي به حساب مي آيند و مشكلي ندارند .
مجموعه هاي دسته 1 ، به خاطر سابقه خوبشون و داشتن مشتري ، براشون مي صرفه كه حتي يك قفلي خريداري كنند . اينها ديگه جز قانون شماره 12 ميشند .

اين تحليل من بود . حالا اگه جاييش دارم اشتباه ميگم ، بگيد . چون روش فكر نكردم :دي
آره با اين موافقم

persiankitty
01-09-2007, 00:50
من اعتراف ميكنم كه حداقل 2 سال هست كه براي خريد سي دي از انواع مختلفش ، چه آموزشي ، چه كالكشن و .... به بازار نرفته ام ... آه چرا ... براي خريد سي دي خام اين سوپري دم خونه امون هست ... و سي دي خام زياد خريدم... يك سري سي دي فيلم هم خريدم ... سيلور منظورمه ... كپي حال نميكنم... با اين اعتراف نميتونم در مورد اين كالكشن سازها نظري بدم كه كدومش خوبه و كدومش بد...
فقط توي نمايشگاه امسال دو تا سي دي خريدم ، يكيش كتاب اول بود كه موقع خريد هم واسه قيمتش شاكي شدم.. يكي ديگه اش هم فرهنگ 10 زبانه بود كه هنوز كه هنوزه نصب نكردم ببينم چه آشغالي خريدم.

برگهايي از اعترافات يك Vampire

SILWESTER
01-09-2007, 01:39
هخا جان! زوم كردي رو پرندو ام ار تي! راستشو بگو دمت رو ديندها:46:
اصلا كالكشن جمع كردن كار درستي نيست داداشه من. اين كه يكي بياد از اينترنت برنامه ها را بگيره حالا گيرم كه تست و پشتيباني هم پشت قبالش باشه بازم دزديه. اوني هم كه از سر .... گشادي بره از تو كالكشن اون يكي برداره بازم دزديه. البته كلاس كار دومي بالاتره. از قديم گفتن دزد كه از دزد بدزه شاه دزه!!!!
حالا بيا راي بنداز تو صندوق انجمن البته نه سفيد

hakhamanesh
01-09-2007, 11:36
يه عده اي تو اين انجمن ميدونن كه من هيچ ثنمي(نميدونم درست نوشتم يا نه شايدم سنمي باشه يا صنمي) با پرند و Mrt ندارم.اما دلم ميسوزه يه عده اي زحمت بكشن و يه مشت مفت خور بيان...
ضمن اينكه به نظرم بهتره بحث كالكشن ها رو بيشتر از اين ادامه نديم چون معمولا اكثر كالكشنها داراي قفل يا حداقل قفل درست حسابي نيستن.اگر هم كسي از يه برنامه از كالكشنها خوشش بياد خوب ميره يه كافي نت با سرعت 512kb دانلودش ميكنه ديگه.

SILWESTER
01-09-2007, 22:55
ضمن اينكه به نظرم بهتره بحث كالكشن ها رو بيشتر از اين ادامه نديم چون معمولا اكثر كالكشنها داراي قفل يا .

هخا جان! من منظورم اينه كه شما هم بيا تو اوپوزي سيون! كالكشن كيلويي چنده:31:

hakhamanesh
02-09-2007, 00:34
هخا جان! من منظورم اينه كه شما هم بيا تو اوپوزي سيون:31:
من به انقلاب وفادارم و به جمع شما منافقين اپوزيسيون نميپيوندم.:31:

mehdi_7070
02-09-2007, 06:19
تيم مديريت به اين نتيجه رسيده كه اين مورد توي مصاديق باقي بمونه .

مورد ديگه اي نيست ؟

ehsan30
02-09-2007, 13:42
تيم مديريت به اين نتيجه رسيده كه اين مورد توي مصاديق باقي بمونه .

مورد ديگه اي نيست ؟

سلام
تا این جا که نه :31: اگر که کسی موردی اظافه نکنه :) راستی
یعنی چی که توی مصادیق باقی بمونه ؟؟ :20:
بای

mehdi_7070
02-09-2007, 22:43
یعنی چی که توی مصادیق باقی بمونه ؟؟ :20:
بای

چند روز هست داريم بحث مي كنيم ، نظرسنجي گذاشتيم ، حالا ميگي يعني چي ؟!!

ehsan30
03-09-2007, 16:27
چند روز هست داريم بحث مي كنيم ، نظرسنجي گذاشتيم ، حالا ميگي يعني چي ؟!!

:31:
سلام
نه می خواهم بدونم کلمه متین مصادیق یعنی چی ؟؟
( یعنی توی نظر سنجی بمونه ؟؟ ) :20:
بای

hakhamanesh
03-09-2007, 16:40
:31:
سلام
نه می خواهم بدونم کلمه متین مصادیق یعنی چی ؟؟
( یعنی توی نظر سنجی بمونه ؟؟ ) :20:
بای
احسان جان شما هم بعضي وقتها آدمو مي فاكي ها.:31:
منظور مهدي اينه كه قانون شماره 12 براي كالكشنها هم صدق ميكنه.(مصاديق=جمع صدق:31:)

ehsan30
03-09-2007, 20:20
احسان جان شما هم بعضي وقتها آدمو مي فاكي ها.:31:
منظور مهدي اينه كه قانون شماره 12 براي كالكشنها هم صدق ميكنه.(مصاديق=جمع صدق:31:)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:31: :31: :31:
سلام
من معذرت می خوام ، خوب نزن دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه منظورش را متوجه نشده بودم ، که الان شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بای

mehdi_7070
06-09-2007, 09:37
يك خواهش كاملا دوستانه ازتون دارم .
وقتي كه خودتون هم نمي دونيد آيا واقعا اين جز قانون شماره 12 هست يا نه ، كاربر را بيخودي گيج نكنيد .
مثل پست هاي اين طوري : " خودم هم نمي دونم . ولي احتمالا اين بايد جز قانون شماره 12 باشه "
اگر مطمئن بوديد ، خوب ايرادي نداره . يك تذكز كافي هست .
اسم نميارم كه موجب ناراحتي بشه . دفعه بعد تكرار شد ، اون وقت ديگه ...!

بعضي موارد هم كه مي بينيد تاپيكي را انتقال نميدم . ميخوام مطمئن بشم .
نمونه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نميشه فهميد!

SILWESTER
07-09-2007, 02:07
يك خواهش كاملا دوستانه ازتون دارم .
وقتي كه خودتون هم نمي دونيد..............
نمونه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نميشه فهميد!
عمو مهدي شما چيشو نفهميدي!
يه برنامه است كه قفل سي دي گاردين كذاشتن روش كه خير سرشون كسي ازش كپي نزنه. چون سي دي گاردين قفل ايراني است پس ميشه نتيجه گرفت كه اون سي دي هم درون ايران هست الان و با توجه به اينكه گفته آموزش زبان هست و معمولا زبانهاي روسي يا چيني به اسپانيايي و غيره تدريس نميشه پس حتما آموزشيك زبان خارجي به فارسي هست و توليد داخل. در نتيجه جرو مصاديق قرار ميگيره
p+q = a
a = q نتيجه p<>q
نتيجه درت گرفتم يا نه! كي رياضيش خوبه اينجا
................................................
آقا راستي من الان ديدم!
عمو مهدي ترفيع درجه گرفته. يه كف مرتب برين تو كارش
:33::33::33::33::33::33::33::33::33::33::33:
:26::26::26::26::26::26::26::26::26::26::26:
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

mehdi_7070
08-09-2007, 20:17
عمو مهدي شما چيشو نفهميدي!
يه برنامه است كه قفل سي دي گاردين كذاشتن روش كه خير سرشون كسي ازش كپي نزنه. چون سي دي گاردين قفل ايراني است پس ميشه نتيجه گرفت كه اون سي دي هم درون ايران هست الان و با توجه به اينكه گفته آموزش زبان هست و معمولا زبانهاي روسي يا چيني به اسپانيايي و غيره تدريس نميشه پس حتما آموزشيك زبان خارجي به فارسي هست و توليد داخل. در نتيجه جرو مصاديق قرار ميگيره
p+q = a
a = q نتيجه p<>q
نتيجه درت گرفتم يا نه! كي رياضيش خوبه اينجا
................................................
آقا راستي من الان ديدم!
عمو مهدي ترفيع درجه گرفته. يه كف مرتب برين تو كارش
:33::33::33::33::33::33::33::33::33::33::33:
:26::26::26::26::26::26::26::26::26::26::26:
:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

بابت تبريك ممنون :11:

در مورد دلايلي هم كه گفتي ، كامل تاييد نمي كنم ، ولي انتقال دادم Trash ...

persiankitty
03-10-2007, 14:13
اگر اجازه بدين من ميخوام يك تاپيك در مورد قانون 13 توي اون قسمت عمومي ايجاد كنم. ميشه ؟

SILWESTER
05-10-2007, 01:32
عمو پرشين اگه خجالت ميگشي موضوع تاپيك رو بگو تا من تاپيك رو بزنم!!!!!!!

persiankitty
05-10-2007, 02:33
موضوع خجالت نيست . من كه سنگ پاي قزوين رو روسفيد كردم. موضوع اينه كه يك چيزي رو من اينجا خصوصي مطرح كردم ، حالا گفتم شايد بد نباشه كه عمومي يك كمي سرگرم بشيم ، بنابراين اجازه خواستم .
بقول مهدي دي :)

hakhamanesh
05-10-2007, 09:20
تو مگه خواب و زندگي نداري ساعت 2ونيم نصفه شب پا ميشي پست ميدي.بعد ميگه خواب ندارم كمبود خواب دارم خوب ميخواي پست بدي برو پست بده فقط واي به حالت اگه پستت باعث بشه دوباره سر اون قانون تو انجمن بحث بشه و جنجال راه بيفته.اون وقت خودتم بايد جمش كني.در ضمن تا عمو مهدي اجازه نداده به من هيچ ربطي نداره ها من نظر شخصيم رو گفتم.

mehdi_7070
05-10-2007, 14:34
شما تاپيك مورد نظرت را توي همين جا ( انجمن كاربران فعال ) ايجاد كن . اگه مشكلي نداشت ، انتقال ميدم به قسمت عمومي . اين جوري بهتر هست :)

persiankitty
06-10-2007, 18:19
من منصرف شدم.

hakhamanesh
06-10-2007, 19:40
وا چرا منصرف شدي جيگر مگه نميگي ميخواي يه كم سرگرم بشيم خوب حداقل همينجا بزار خودمون سرگرم بشيم بزار بابا تيكه هات باحاله حال ميده

SILWESTER
07-10-2007, 01:16
اعتراف مي كنم براي دومين بار رفتم رو لينك قانون هاي انجمن كليك كردم در طول زندگانيم در p30world . شايدم سومين بار. اين قانون 13 است درسته

من هر چي ميخونم نميفهمم ممكنه چه جنجالي سر اين قانون رفعه كوتي الم شه!!!!!!
در هر حال كابر مورد علاقه من رو آزرده خاطر كردين ديگه! گيره 3 پيچ ميدين به همه چي!!!!!
آقا انجمن رو به سوي كمونيسم نبرين. بزاريد آزادي باشه:46:
................................
ولي خداييش اين موضوعه هخامنش هم بايد مو شكافي بشه!!. 2 ه نصف شب پست ميدن ملت! حالا بماند خفاش هرگز نميتونه رو دست جغد بلند شه تو اين مبحث

persiankitty
07-10-2007, 07:22
سيلوستر جان شما نگرفتي ماجرا چيه ، قانون 13 توي صفحه 6 همين تاپيك هست . خودم نوشتمش ... برو بخون در مورد باغ اينا روشن بشي. بيشتر جنبه طنز داره تا جدي.
در مورد خفاش و جغد هم كه بازم توي پستهاي قبليم هست ، برگهايي از خاطرات يك Vampire ... اين بعني زندگي از 12 شب به بعد.

13- براي عضويت در سايت P30World و فعاليت در انجمنهاي امنيت نرم افزار هر يك از كاربران موظف به تكميل و ارائه اطلاعات زير مي باشند :
13.1 كپي برابر با اصل شناسنامه
13.2 ليست آخرين بيمه و فيش حقوقي
13.3 يك برگ سفته به مبلغ 25 ميليون تومان
13.4 مدارك شناسايي ( سند يا اجاره نامه ) محل سكونت
13.5 سند موبايل و شماره تلفن ثابت خود ، همسر يا دوست دختر يا ازياد ( به معني زيدها ) يا دوواف ( به معني داف ها ) مرتبط
13.6 شماره ملي و كد پستي كاربر
ساير شرايط :
13.7 هرگونه مغايرت اسمي با "مهدي" براي كركرها ، قفل سازها ، قفل شكن ها و ابزارهاي توليدي ممنوع است.
13.8 شماره هاي موضوع 13.5 بايد به ترتيب اولويت مرتب شده باشد.
13.9 تمام پيام هاي خصوصي مطرح شده در انجمن كنترل خواهند شد.

دليل انصرافم هم حرفي بود كه هخامنش زد. اين براي مديرها كار بيخودي ميسازه . هي بايد بيان و پست هايي كه مربوط به قانون 12 ميشه يك جورايي ماله بكشند روش. پس بهتره وقت بيخودي ازشون نگيرم.

hakhamanesh
07-10-2007, 09:04
بابا همين جا بزار يه خورده بخنديم حال كنيم.از كجا معلوم يه وقت ديدي عمو مهدي صلاح دونست بردش تو قسمت عمومي.

SILWESTER
07-10-2007, 23:43
سيلوستر جان شما نگرفتي ماجرا چيه ، قانون 13 توي صفحه 6 همين تاپيك هست . خودم نوشتمش ... برو بخون در مورد باغ اينا روشن بشي. بيشتر جنبه طنز داره تا جدي.
در مورد خفاش و جغد هم كه بازم توي پستهاي قبليم هست ، برگهايي از خاطرات يك Vampire ... اين بعني زندگي از 12 شب به بعد.

دليل انصرافم هم حرفي بود كه هخامنش زد. اين براي مديرها كار بيخودي ميسازه . هي بايد بيان و پست هايي كه مربوط به قانون 12 ميشه يك جورايي ماله بكشند روش. پس بهتره وقت بيخودي ازشون نگيرم.
آهان حالا بگرفتم چي شد! اون قانون 13 باحاله رو منظورت بوده پس.
من قبلا بهش فكر كرده بودم.فقط مورد 13.3 يه نمه ممكنه سخت گيرانه باشه. باقيش خوبه
ولي تاپيكش اينجا جواب نميده. تو انجمن مخفي ماهي يه بارم كسي نمياد. در ضمن اين قوانين براي تازه وارد هاست.
اونا كه اينجا نميان!!!!!!!!!!

persiankitty
12-11-2007, 02:18
نوشته شده توسط balascd
لطفا یک تاپیک اختصاصی در باره این شرکت ایجاد کنید و تمام سوالات خود را نه با نام مستعار بلکه با دلیل و مدرک و با نام و شماره تماس واقعی مطرح کرده و جواب بگیرید .

به جان خودم مصداق براي قانون 13 هم پيدا ميشه.
خيلي خودم رو نگه داشتم كه در جواب پست اين آقا قانون 13 رو رو نكردم :)

persiankitty
07-12-2007, 21:42
خوشم نيومد. شما بالاخره سوالت رو پرسيدي . معني اش اينه كه راهي كه داريم ازش براي جلوگيري از بارداري سايت استفاده مي كنيم درست نيست. اين باعث ميشه كه هر كسي از يك راهي زيرآبي بزنه ، يكي ميپرسه بعد ميگه اگر خلاف مقررات هست اينجوري و اونجوري ... يكي فايل آپلود ميكنه و خودشو ميزنه به كوچه علي چپ ... يكي كد كاربري صفر كيلومتر ميسازه و سوالش رو ميپرسه ... معني اش اينه كه با قانون 12 موافق نيستند. پس عملا همگام باهاش عمل نميشه. مثل اين مي مونه كه همه ميخوان از ماهواره استفاده كنند و شما بگي ماهواره داشتن خلاف مقررات هست و بعد چون هيچ كس قانون رو قبول نداره بهش عمل نمي كنه . قانون بايد مثل چراغ راهنمايي باشه كه اكثريت باهاش موافقت كنند ، بنابراين اكثريت هم بهش عمل مي كنند.
يا قانون 12 رو برداريد و سايت رو با ----- شكن ببينيد... يا از همين عده اي كه قبولش ندارند بپرسيد كه چه كاري ميشه انجام داد. و جالبش هم اينجاست كه با وجود اين همه سايت ----- شده چرا اين سوال ها اينجا مطرح ميشه.

mehdi_7070
08-12-2007, 22:49
خوشم نيومد. شما بالاخره سوالت رو پرسيدي . معني اش اينه كه راهي كه داريم ازش براي جلوگيري از بارداري سايت استفاده مي كنيم درست نيست. اين باعث ميشه كه هر كسي از يك راهي زيرآبي بزنه ، يكي ميپرسه بعد ميگه اگر خلاف مقررات هست اينجوري و اونجوري ... يكي فايل آپلود ميكنه و خودشو ميزنه به كوچه علي چپ ... يكي كد كاربري صفر كيلومتر ميسازه و سوالش رو ميپرسه ... معني اش اينه كه با قانون 12 موافق نيستند. پس عملا همگام باهاش عمل نميشه. مثل اين مي مونه كه همه ميخوان از ماهواره استفاده كنند و شما بگي ماهواره داشتن خلاف مقررات هست و بعد چون هيچ كس قانون رو قبول نداره بهش عمل نمي كنه . قانون بايد مثل چراغ راهنمايي باشه كه اكثريت باهاش موافقت كنند ، بنابراين اكثريت هم بهش عمل مي كنند.
يا قانون 12 رو برداريد و سايت رو با ----- شكن ببينيد... يا از همين عده اي كه قبولش ندارند بپرسيد كه چه كاري ميشه انجام داد. و جالبش هم اينجاست كه با وجود اين همه سايت ----- شده چرا اين سوال ها اينجا مطرح ميشه.

همه (یا حالا اکثرا) فکر می کنند که قوانین دست و پا گیر هستند . حالا هر قانونی باشه . البته شاید به قول شما اکثریت و اقلیت توی میزان موافقت داشته باشه که این عامل هم به نظر من نتیجه گذشت زمان هست . نظارت زیاد روی چراغ های راهنمایی و اینکه مردم دیدند یا می تونند تصور کنند که اگه اجرا نکنند ممکنه چه اتفاقی بیفته روی میزان عمل تاثیر داشته . اگه این پلیس و سایر عوامل نباشند ، معمولا بی خیال قانون می شوند!
حالا بعضی مواقع جریمه ها نقدی نیست و افراد نمی تونند تصور کنند که اگه اجرا نکنند چی میشه که باعث میشه تعداد کمتری موافق باشند و در نتیجه کمتر عمل کنند .
(از دید اکثریت تصور شکستن قفل یک سی دی را با رد کردن چراغ راهنمایی مقایسه کنید . 2 نمره!)

به نظر شما خود قانون مشکلی داره ؟ کم روی اون بحث شده ؟ چقدر از زمان اجرای اون میگذره ؟

اما ... ایراد یا از جزئیات قانون هست که مثلا ناقص هست یا از طرف کسی که قرار هست نظارت بکنه و یا از طرف کسانی که موظف و متعهد به عمل کردن به اون قانون هستند .
نواقص را که تا حد امکان بررسی کردیم . ولی نمیگیم کامل کامل هست . هیچ قانون بشری نمیتونه چنین ادعایی بکنه!
اگر ایراد توی نظارت می بینید ، خوب بگید .
اما کسانی که متعهد به عمل به قانون هستند . یا تازه وارد هستند و اصلا قوانین را نمی خونند یا موارد دیگه که باهاشون طبق قوانین برخورد می کنیم (اخطار ، بن و ...) . به نظر شما دیگه چی کار می تونیم بکنیم ؟

persiankitty
10-12-2007, 17:53
همه (یا حالا اکثرا) فکر می کنند که قوانین دست و پا گیر هستند . حالا هر قانونی باشه . البته شاید به قول شما اکثریت و اقلیت توی میزان موافقت داشته باشه که این عامل هم به نظر من نتیجه گذشت زمان هست . نظارت زیاد روی چراغ های راهنمایی و اینکه مردم دیدند یا می تونند تصور کنند که اگه اجرا نکنند ممکنه چه اتفاقی بیفته روی میزان عمل تاثیر داشته . اگه این پلیس و سایر عوامل نباشند ، معمولا بی خیال قانون می شوند!
حالا بعضی مواقع جریمه ها نقدی نیست و افراد نمی تونند تصور کنند که اگه اجرا نکنند چی میشه که باعث میشه تعداد کمتری موافق باشند و در نتیجه کمتر عمل کنند .
(از دید اکثریت تصور شکستن قفل یک سی دی را با رد کردن چراغ راهنمایی مقایسه کنید . 2 نمره!)

به نظر شما خود قانون مشکلی داره ؟ کم روی اون بحث شده ؟ چقدر از زمان اجرای اون میگذره ؟

اما ... ایراد یا از جزئیات قانون هست که مثلا ناقص هست یا از طرف کسی که قرار هست نظارت بکنه و یا از طرف کسانی که موظف و متعهد به عمل کردن به اون قانون هستند .
نواقص را که تا حد امکان بررسی کردیم . ولی نمیگیم کامل کامل هست . هیچ قانون بشری نمیتونه چنین ادعایی بکنه!
اگر ایراد توی نظارت می بینید ، خوب بگید .
اما کسانی که متعهد به عمل به قانون هستند . یا تازه وارد هستند و اصلا قوانین را نمی خونند یا موارد دیگه که باهاشون طبق قوانین برخورد می کنیم (اخطار ، بن و ...) . به نظر شما دیگه چی کار می تونیم بکنیم ؟

باز هم موضوع رد كردن چراغ راهنمايي به آدمش ربط داره ، مثل اينكه من خيلي بچه مثبت هستم كه تا بحال از هيچ چراغ قرمزي عمدا يا سهوا رد نشدم. به نظر من قانون مشكلي نداره ، حتي شكستن قفل برنامه هاي ايروني هم مشكلي نداره ، فقط انتشار اون هست كه مشكل داره . خيلي بحث شده و بايد اعتراف كنم كه اين فرهنگ شايد هيچ وقت اينجا كاربرد نداشته باشه . مدتي زيادي هم از اجراش ميگذره ، ما توي عهد دايناسورها نيستيم كه بگيم 4 ماه يا 8 ماه زمان كمي هست. حتي همين يك هفته اي كه نبودم انقدر بار اضافي كاري براي من داشته كه يك ساعت بيشتر هم يك ساعت هست . ( نميدونم شايد مشكل از من باشه ، شايد بهتر باشه كه همه رو شبيه خودم فرض نكنم ) . من نمي خوام نحوه عملكرد شما يا مديران سايت رو از هر نظري زير سوال ببرم . عملكرد اين سايت به نظرم مثبت بوده ، شايد بتونيم اينطوري بپرسيم كه اگر يك جايي يك سايتي ( حالا توي وضعيت فعلي به نظر ميرسه فقط p30World ) بخواد كپي راست رو براي محصولات ايراني رعايت بكنه ، چطور ميشه اين مطلب رو به كاربران اون سايت هم انتقال داد ؟ يك صحبتي با كسي ميكردم ، موضوعش اين بود كه شما هر چقدر هم كه كار كثيف ميكنيد ( فرض كنيد لباستون آلوده به نجاست شده ) اولين كاري كه مي كنيد بايد اين باشه كه ظاهر مساله رو پاك كنيد ( فرض كنيد كه عين نجاست رو در درجه اول از روي لباس پاك مي كنيم ) . توي اين فلسفه ، بحث فيل تر كردن سايتهاي كثيف شامل انواع اقسام مطالب درست و غلط ( مخلوط ) اولين قدم براي پاكسازي هست . من به عنوان عضو اين سايت افتخار ميكنم كه موضوع پاكسازي در پي سي ورلد حداقل از طرف مديران سايت انجام شده ، به نحوي كه با وضعيت فعلي فكر نمي كنم كه در زمينه امنيت نرم افزار شاكي خصوصي از سايت به وجود بياد. اما يك جاي قضيه لنگ ميزنه ، من ميدونم ( به سبك اون يارو توي سفرهاي گاليور ) . چون عملكرد كاربران دقيفا اون طرفي هست . خلاصه اش اينه كه بعضي از كاربرها تفكرشون اينه كه به تخمم كه ممنوع كردين ، من مي نويسم. از يك طرف ديگه هم حق ميدم به مديراي سايت ، ديگه بيشتر از اين اگر به اين كاربرها فشار بيارند احتمالا كاربرها ميرند توي سايتهاي چرند و پرند. اين يكي از دلايلي هست كه من توي اين سايت فعاليت بيشتري ميكنم . شايد به دليل مطالب خاص هم كه شده اينجا رو بخونند ، اما من ديدگاهم اينه كه اگر نمي خوان به دليل قانون 12 اينجا رو بخونند به تخمم كه نمي خونند. ولي اين موضوع وقتي صدق ميكنه كه من هدف تجاري از اين سايت ندارم ، در صورتي كه بر و بچز مديريتي اين سايت اين هدف رو دارند ( توجه كنيد كه اصلا ايرادي بهش نيست ) . نميدونم ... ديگه با توجه به شرايطي كه دارم عقلم قد نميده ، شايد يك مدت ديگه يك چند تا راه حل از خودم در بكنم. شما هم اگر چيزي به فكرتون ميرسه ، در بكنيد كه حداقل توي اين مدت در موردش فكر كنم.

mehdi_7070
10-12-2007, 22:05
من نمي خوام نحوه عملكرد شما يا مديران سايت رو از هر نظري زير سوال ببرم . عملكرد اين سايت به نظرم مثبت بوده ، شايد بتونيم اينطوري بپرسيم كه اگر يك جايي يك سايتي ( حالا توي وضعيت فعلي به نظر ميرسه فقط p30World ) بخواد كپي راست رو براي محصولات ايراني رعايت بكنه ، چطور ميشه اين مطلب رو به كاربران اون سايت هم انتقال داد ؟

من به عنوان عضو اين سايت افتخار ميكنم كه موضوع پاكسازي در پي سي ورلد حداقل از طرف مديران سايت انجام شده ، به نحوي كه با وضعيت فعلي فكر نمي كنم كه در زمينه امنيت نرم افزار شاكي خصوصي از سايت به وجود بياد.

از يك طرف ديگه هم حق ميدم به مديراي سايت ، ديگه بيشتر از اين اگر به اين كاربرها فشار بيارند احتمالا كاربرها ميرند توي سايتهاي چرند و پرند. اين يكي از دلايلي هست كه من توي اين سايت فعاليت بيشتري ميكنم .
خیلی ممنون :11:

اما يك جاي قضيه لنگ ميزنه ، من ميدونم ( به سبك اون يارو توي سفرهاي گاليور ) . چون عملكرد كاربران دقيفا اون طرفي هست .
این قضیه لنگیدن و انتقال به سایر کاربران را من دو مورد به ذهنم میرسه که تا حدی هم به ما مربوط نیست :
1- قانونی که در جامعه ما چندین سال هست تصویب شده و مردم اون برخوردهای لازم را ندیدند تا این قانون را حس کنند . همیشه فقط اسمش را شنیدند . به نظر من ، کاربر ، در نگاه اول اصلا به ذهنش نمیرسه که ممکن هست چنین چیزی توی یک انجمن اجرا بشه . شاید بشه گفت که اولین بار هست که چنین چیزی را می بینه!! (زیرا:)
2- اکثرا اینترنت را محیط آزادتری نسبت به جامعه می بینند . بنابراین فکر می کنند اگه توی جامعه آنچنان که شاید و باید ، اجرا نمیشه ، پس توی اینترنت اصلا اجرا نمیشه .
من با این استدلال به کاربران تازه وارد حق می دهم و از هر روز بستن چندین تاپیک مخالف قانون شماره 12 احساس تعجب و یا بی تاثیری اون (همون چیزی که شما در پست قبلی بهش اشاره کردی) نمی کنم .
شاید هم با چنین استدلالی ، بشه این جور استنباط کرد که نیاز به راه حل و یا نگرانی نیست !

خلاصه اش اينه كه بعضي از كاربرها تفكرشون اينه كه به تخمم كه ممنوع كردين ، من مي نويسم.
در این حالت هم طبق قوانین میشه برخورد کرد . در صورت تکرار : اخطار -> محدود کردن دسترسی -> بن

mehdi_7070
18-12-2007, 19:09
نمی دونم استدلال پست قبلی من قابل قبول بوده یا نه (چون جوابی براش ارسال نشد)

persiankitty
14-01-2008, 12:37

به نظر ميرسه كه در اجرا هم مشكل داريم.

hakhamanesh
14-01-2008, 23:12
والا پرشين جان اگر منظورت اجراي قانون هست من كه تو اين تاپيك مشكلي نديدم.يه نفر گفته رو فتوشاپ پرند CopyStop هست يه نفر هم ميگه برم يكي بگيرم ببينم چطوري هاست.نه خبري از درخواست كرك هست نه ريليز كرك.يه نفر حالا پيدا شده حال ميكنه رو قفل فتوشاپ پرند كار كنه نميشه كه جلوش رو گرفت يا تاپيك رو قفل كرد.مگر اينكه بحث ريليز پيش بياد.

persiankitty
15-01-2008, 07:39
باشه ، ببينم بعدش چي ميشه . حداقلش اينه كه يك باگ ديگه كشف مي كنيم.

امروز من داشتم اينجا رو ميخوندم :

چقدر ماجرا به صورت كلي شبيه هست...

persiankitty
28-01-2008, 20:38
اين بالايي رو ويرايش كردم... از دستش ندين.... پست جديد زدم ببينيد.

mehdi_7070
28-01-2008, 22:50
ممنون persiankitty جان!
قشنگ مرتبط بود :)

این قسمتش هم جالب بود :دی

بر سر ریشه‌ی این مطلب هم خیلی بحث می شود کرد.
که ریشه‌ی همه‌ی این ها به نوعی در دولتی بودن ماجراست.
و پاداش متناسب نگرفتن مدیران ازعملکردشان.

Reza goli
08-03-2008, 09:18
آیا شکستن قفل های قدیمی مانند نگهبان 3.2 یا پایین تر در حالی که نسخه 4.5 آن نیز وجود است مشکلی دارد؟

mehdi_7070
08-03-2008, 15:10
آیا شکستن قفل های قدیمی مانند نگهبان 3.2 یا پایین تر در حالی که نسخه 4.5 آن نیز وجود است مشکلی دارد؟
منظورتون در انجمن هست دیگه :46:
بـــلـــه :13:

mehdi_7070
30-07-2009, 12:26
آخرین پست این تاپیک مربوط به 509 روز قبل است و جزو تاپیک های قدیمی انجمن محسوب میشود!

دیدم بد نیست یه کپی ازش داشته باشیم:31:

12. مطابق قوانین مصوب جمهوری اسلامی ایران، کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی نرم‌افزار، متعلق به پدیدآورنده‌ی نرم‌افزار است.
بنابراین، درخواست و یا ریلیز کرک نرم‌افزارهای ایرانی ممنوع می‌باشد.
تذکر: منظور از واژه‌ی «کرک»، هرگونه عملیات برای تضییع حقوق پدیدآورنده است.
12.1. مصادیق نرم‌افزارهای مشمول قانون شماره‌ی 12 انجمن امنیت نرم‌افزار:
- نرم‌افزارهای آموزشی، کاربردی، بازی و ... تولیدشده در ایران
- نرم‌افزارهای خارجی که به فارسی برگردانده شده‌اند
- نرم‌افزارهای سازگار و مکمل ایرانی برای سایر نرم‌افزارها
- نرم‌افزارهای جدیدی که توسط سایر نرم‌افزارها پدید آمده‌اند
- مجموعه‌های نرم‌افزاری و به طور کلی collection‌های جمع‌آوری‌شده
- رسانه‌های صورتی و تصویری (فیلم، موسیقی و ...)
- نرم‌افزارهای تولیدشده برای تلفن همراه
12.2. نقض قوانین، چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم، خلاف قوانین است.
12.3. سؤالاتی که جنبه‌ی عمومی داشته باشند، خلاف این قانون در نظر گرفته‌ نمی‌شوند.
12.4. در موارد پیش‌بینی‌ نشده‌ی این قانون، مدیر یا همکار انجمن شخصا تصمیم‌گیری خواهند کرد.
12.5. نحوه‌ی برخورد با متخلفان:
- برای کاربری که برای اولین بار این قانون را نقض می‌کند، از طریق پیام‌خصوصی اخطاری ارسال می‌شود که در حقیقت اتمام حجت ما با این کاربر است.
- کاربری که پس از اتمام حجت نیز سعی در نقض این قانون می‌کند، یک اخطار از نوع کارت زرد دریافت می‌کند. در صورت تکرار کارت قرمز داده می‌شود.
- کاربری که قصد دارید به روش‌های غیرمستقیم قوانین را دور بزند، در ابتدا کارت قرمز دریافت می‌کند و در صورت تکرار، دسترسی او به این انجمن محدود می‌شود.