PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خط زيباي Sms

RAMINET
29-07-2007, 22:14
این خبر جدید نیست ولی گفتم شاید بعضی ها ندونند!!!

عضو هیات مدیره سیستم های نرم افزاری موبایل ، به عنوان اپراتور اول Sms کشور از امکان ارسال Sms فارسی با رسم الخط نستعلیق خبر داد . علیرضا احمدیان زارع چی ، در گفتگو با خبرنگار ایلنا ، با اشاره به فعالیت شرکت رهیاب در جهت ارسال Sms با رسم الخط های معروف فارسی و انگلیسی ، اظهار داشت : در حال حاضر شاهد خطری که خط فارسی را در تهدید قرارداده هستیم و می دانیم که رسم الخط لاتین که این روزها به فنگلیس مشهور شده عملاً به دو علت ارزیابی و قابلیت خوانده شدن در تمامی انواع گوشی های تلفن همراه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است . وی ، افزود شرکت رهیاب به عنوان مجری سیستم های موبایل ، ساخت نرم افزاری با قابلیت ارسال Sms فارسی به قیمت نیم بها ، به نحوی که هم قیمت ارسال Sms لاتین باشد را در دستور کار خود قرار داد و هم اکنون موفق به ساخت این نرم افزار که در دنیا بی نظیر است ، شد . احمدیان ، در خصوص نمونه های مشابه این نرم افزار ، گفت : تا کنون هیچ مرکز تحقیقاتی یا تجاری از ساخت چنین سیستمی ، گزارشی منتشر نکرده است و ایران به عنوان پیشرو در این سیستم در سطح دنیا حتی جهت رسم الخط انگلیسی معرفی شد .
وی ، یادآور شد : این سیستم ، متن فارسی را به مخابرات ارسال نمی کند تا شامل بهای پیام فارسی شود ، بلکه در ازای هر حرف فارسی یک کد را به سمت گوشی مخاطب ارسال می کند که این کدها نیز از طریق تعرفه معمولی محاسبه می شود .

soheil_6666
29-07-2007, 23:15
مرسي به قول خودت تكراري بود:10::11:
ولي خبري جالب و لذت بخشه بايد همه به خط فارسي افتخار كنيم
ممنون از اطلاع رسانيه مجددت.:31::31:

aram_nfs
29-07-2007, 23:31
خوب اگه استفاده از این نرم افزار کذایی همه گیر نشه که نمی شه.

در ضمن خیلی از گوشی ها هستن که امکان نصب نرم افزار ندارن

برای اینکار باید از مبدا شروع به کار بکنن و از شرکت های ساخت گوشی بخوان برای ایران این امکان رو قرار بدن

soheil_6666
29-07-2007, 23:41
خوب اگه استفاده از این نرم افزار کذایی همه گیر نشه که نمی شه.

در ضمن خیلی از گوشی ها هستن که امکان نصب نرم افزار ندارن

برای اینکار باید از مبدا شروع به کار بکنن و از شرکت های ساخت گوشی بخوان برای ایران این امکان رو قرار بدن

بلاخره بايد از يك جايي شروع كرد
حالا لازم نيست از همون اول كامل اجرا بشه
مهم زبون وخط فارسيه:11:

arash_zp
30-07-2007, 01:44
بله درسته
بايد شروع شه تا كم كم بهترم بشه

nima_949
30-07-2007, 04:15
این خبر مال چند ماهه پیشه کو نرم افزار

RAMINET
30-07-2007, 23:35
ای بابا اینجا که حساب کتاب نداره قرار بود مثلا تو همین تابستونیه این نرم افزار تهیه بشه اما...!!!!!!!!!!!!!!!!

CD-RW
31-07-2007, 12:19
اینها واقعا دیوانه اند , نمیدونم تو کله هاشون چی میگذره .
اونی که بخواد " پیامک " فارسی بفرسته میگرده یه گوشی که فارسی داشته باشه پیدا میکنه .
اکثریت ملت که " پیامک " بازی میکنند با خط فینگلیش این کار رو میکنند . تا بیان به این نرم افزار عادت کنند که استفاده کنند ( در خوشبینانه ترین حالت ) , شرکت سازنده نسخه دوم ( یا بعدی یا هرچی ) رو با تاخیر وارد بازار میکنه , طبیعیه که دیگه مردم رو گردون میشن .
------------------
در ضمن به جز یه قشر محدود که از خدمات الکترونیکی خوب استفاده میکنند ( مثلا بچه های همین انجمن ) , اکثریت مردم فقط یه گوشی خریدن که باهاش تماس و " پیامک " داشته باشند و اصلا به رسم الخط زبان فارسی اهمیت نمیدن .
------------------
به نظر من باید کلا سیستم مخابرات طوری بشه که به جز شماره های خارج از کشور هیچ " پیامکی " به صورت انگلیسی تبادل نشه . اگه این رو توی مجلس تصویب بکنند اونوقت میشه به تداوم عمر رسم الخط واقعا زیبای فارسی امید وار بود .

RAMINET
31-07-2007, 12:51
نکته مهم رو فراموش نکنید :
قیمت این سرویس با تایپ انگلیسی یکی در میاد و مثل الان گرونتر دیگه نیست!!!
این عالیه...

T.A.T.U
31-07-2007, 13:21
دوست هاي عزيز اولا خط ما خط عرب هست
و جزؤ خط زبان فارسي ما نيست
ما فقط داريم از خط اعراب بي خودي طرفداري ميكنيم

T.A.T.U
31-07-2007, 13:25
اگه اشتباه نكنم خط ما خط ميخي هست
نه عرب نه بريتيش

soheil_6666
31-07-2007, 14:03
دوست هاي عزيز اولا خط ما خط عرب هست

يعني چي اين حرف؟:18:

RAMINET
31-07-2007, 14:08
لطفا بیشتر رعایت کنید
تا از چیزی مطمئن نیستید نظر ندین
ممنون...

leila*
31-07-2007, 14:14
این خوبه ولی ما به فینگیلیش عادت کردیم تا بتونیم سریع فارسی بزنیم کلی طول میکشه

RAMINET
31-07-2007, 14:32
شاید
ولی به هر حال من ترجیح میدم زبان خودمون باشه تازبان بیگانه!!
البته به شرطی که هزینه هاش یکی باشه نه مثل الان 2 برابر تایپ انگلیسی پامون در بیاد!!!!!!!!!

doyenfox
31-07-2007, 16:40
بي صبرانه منتظرم.بچه ها نميدونيد از كي؟

nima_949
31-07-2007, 17:12
زبان پارسی ما با خط پارسی ما کجاش عربیه
در بعضی موارد عربی قاطیش شده مثه همین سلامی که میگیم فارسیش میشه درود

CD-RW
01-08-2007, 09:27
این خوبه ولی ما به فینگیلیش عادت کردیم تا بتونیم سریع فارسی بزنیم کلی طول میکشه

ایول , دقیقا بحث من اینه , تا بیان به تایپ فارسی عادت کنند که فارسی تایپ کنند , کلی از بازار کل کل " پیامکی " عقب میافتیم
-------------
در ضمن من به هزینه کاری ندارم , همه " پیامک " ها رو فارسی تایپ میکنم , ارزش این زبان خیلی بیشتر از این قیمت ناچیزه .

T.A.T.U
01-08-2007, 12:07
اگه دقت كني مي بيني كه من در مورد خط فارسي گفتم نه زبان فارسي

T.A.T.U
01-08-2007, 12:08
Raminet جان ميشه بيشتر راهنماييم كني ؟