PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : restart موقع بازي،چــــــرا؟!

majid_kntu
29-07-2007, 15:38
سيستم من وقتي يه بازي اجرا مي كنم بعد از چند دقيقه ريست ميشه فكر نمي كنم مشكل از اكس پي من باشه چون همين اتفاق برام تو ويستا هم افتاد

AliROCK
29-07-2007, 15:43
شاید مشکل cpu باشه کارکردش میره بالا داغ میکنه برا همین خودکار ریست میشه کیس رو باز کن ببین فن سالمه یا کثیف نیست برا منم همین جوری شد 1 بار مشکل فن cpu بود

majid_kntu
29-07-2007, 16:40
ممنون از راهنماييت.انجام دادم فعلا مشكلي ندارم

MOHAMMAD2010
29-07-2007, 18:26
100 % cpu داغ میکنه

pillx
29-07-2007, 18:39
شاید مشکل cpu باشه کارکردش میره بالا داغ میکنه برا همین خودکار ریست میشه کیس رو باز کن ببین فن سالمه یا کثیف نیست برا منم همین جوری شد 1 بار مشکل فن cpu بود

100% مشکل فن است
تا cpu شما نسوخته فن رو عوض کنید:46:

Saman-tci
29-07-2007, 20:19
دوست من منم میگم مشکل از فن سیستمت هست....
چون برای منم همچین مشکلی پیش اومده .....

musa
29-07-2007, 22:25
در كل با در نظر گرفتن نظرات دوستان ,اگر ميخواي سيستمت هميشه برات خوب كار كنه سعي كن كيس رو خنك نگه داري تا هم كارايي و سرعت و هم عمر قطعات در حد قابل قبول و انتظارت باشه .
گاهي اوقات هم اين مورد به خاطر درايور كارت گرافيكي به وجود مياد كه با نصب درايور جديد مشكل حل ميشه.

yellow storm
29-07-2007, 22:46
منم يه مشكل مشبه دارم
وسط بازي كامپيوتر هنگ مي كنه. بردم نشون دادم گفت مشكل از پاور هست يه پاور قوي انداخت ولي هنوز همونطوريه.

از توي ديوايس منجر يكي از هارهامو (قديميه 40 گيگ) غير فعال كردم ولي بازم مشكل داره.

سيستم من اينطوريه:

رم 1 گيگ
سي پي يو 2.6 سلرون

گرافيك جي فورس 6200 انويديا xfx

و يه هارد 40 قديمي + يه هارد ساتا 160 كه جديده

آيا مشكل از سي پي يو هست اگر قويتر باشه هنگ نمي كنه؟

در ضمن كيس رو هم خنك نگه مي دارم (يه كولر پرتابل بغلش گذاشتم روشن)

Hadi King
30-07-2007, 03:41
در كل با در نظر گرفتن نظرات دوستان ,اگر ميخواي سيستمت هميشه برات خوب كار كنه سعي كن كيس رو خنك نگه داري تا هم كارايي و سرعت و هم عمر قطعات در حد قابل قبول و انتظارت باشه .
گاهي اوقات هم اين مورد به خاطر درايور كارت گرافيكي به وجود مياد كه با نصب درايور جديد مشكل حل ميشه.

اينو تاييد ميكنم چون خودم اين كارو كردم درست شد...اولا مال منم مثل تو بود:46:

robert
30-07-2007, 11:41
منم يه مشكل مشبه دارم
وسط بازي كامپيوتر هنگ مي كنه. بردم نشون دادم گفت مشكل از پاور هست يه پاور قوي انداخت ولي هنوز همونطوريه.

از توي ديوايس منجر يكي از هارهامو (قديميه 40 گيگ) غير فعال كردم ولي بازم مشكل داره.

سيستم من اينطوريه:

رم 1 گيگ
سي پي يو 2.6 سلرون

گرافيك جي فورس 6200 انويديا xfx

و يه هارد 40 قديمي + يه هارد ساتا 160 كه جديده

آيا مشكل از سي پي يو هست اگر قويتر باشه هنگ نمي كنه؟

در ضمن كيس رو هم خنك نگه مي دارم (يه كولر پرتابل بغلش گذاشتم روشن)
سی پی یو شما بیست تومن هم نمیارزه دوست من !!!
سی پی یو که قدرت پردازش کمی داشته باشه داغ میکنه و وقتی دمای اون به یه حد معینی برسه سیستم میره برای restart
یه سی پی 4/3 full حداقل چیزیه که میشه روش حساب باز کرد :46:
و از این بهتر دیگه میره تو ردیف سی پی یو های دو هسته ای :20:
در ضمن سخت افزار کامپیوتر بطور کلی دو تا دشمن بزرگ داره
1- گرما
2- گرد و خاک !!!
حداقل هر دو ماه یکبار فنها رو باز کن و گرد و خاکشونو تمیز کن!!!
کولر گذاشتن مشکلی رو حل نمیکنه شما باید بی خیال سی پی یو بشی که واقعا چیز با ارزشی نیستش !!!:41:

yellow storm
30-07-2007, 13:17
سی پی یو شما بیست تومن هم نمیارزه دوست من !!!
سی پی یو که قدرت پردازش کمی داشته باشه داغ میکنه و وقتی دمای اون به یه حد معینی برسه سیستم میره برای restart
یه سی پی 4/3 full حداقل چیزیه که میشه روش حساب باز کرد :46:
و از این بهتر دیگه میره تو ردیف سی پی یو های دو هسته ای :20:
در ضمن سخت افزار کامپیوتر بطور کلی دو تا دشمن بزرگ داره
1- گرما
2- گرد و خاک !!!
حداقل هر دو ماه یکبار فنها رو باز کن و گرد و خاکشونو تمیز کن!!!
کولر گذاشتن مشکلی رو حل نمیکنه شما باید بی خیال سی پی یو بشی که واقعا چیز با ارزشی نیستش !!!:41:

:19::19::19::19::19:

ممنون خودمم به همين فكر افتاده بودم.

ولي ميشه بگين اگر سي پي يو رو عوض كردم و باز هم هنگ كرد اون موقع مشكل از چي مي تونه باشه؟ ممكنه از مين بورد باشه؟؟؟؟؟

آخه مين من Elite هست مي ترسم چون زياد معروف نيست مشكل از اون باشه كه با كارت گرافيك و بقيه اجزا نمي خونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

كس ديگه اي مشكل مشابهي نداشته ؟

nader_kashimotso
30-07-2007, 13:49
آره مشکل از فن ... فن هم که خراب باشه Cpu داغ می کنه و ...

robert
30-07-2007, 15:47
آره مشکل از فن ... فن هم که خراب باشه Cpu داغ می کنه و ...

فن رو برای همین میذارن که جلوی داغ شدن سی پی یو رو بگیره دیگه دوست من :27::27:
ولی اگه دمای سی پی یو از یه حدی بالاتر بره دیگه فن هم کاری از دستش بر نمیاد و اونجاست که سیستم میره برای ریستارت !!!

pillx
30-07-2007, 15:55
فنت رو عوض کنی احتمالش زیاده درست بشه

robert
30-07-2007, 16:03
:19::19::19::19::19:

ممنون خودمم به همين فكر افتاده بودم.

ولي ميشه بگين اگر سي پي يو رو عوض كردم و باز هم هنگ كرد اون موقع مشكل از چي مي تونه باشه؟ ممكنه از مين بورد باشه؟؟؟؟؟

آخه مين من Elite هست مي ترسم چون زياد معروف نيست مشكل از اون باشه كه با كارت گرافيك و بقيه اجزا نمي خونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

كس ديگه اي مشكل مشابهي نداشته ؟
احتمال اینکه از مین بورد باشه فوق العاده کمه (( میشه گفت اصلا غیر ممکنه ))
البته در صورتی که مادربرد از هر جهت سالم باشه و درایور های سخت افزاری هم نصب شده باشه :20:
در ضمن اگه سی پی یو رو ارتقا دادی و یه بهترشو گرفتی که اولا احتمال هنک خیلی میاد پایین
ثانیا معروف نبودن مارک مادر برد دلیل بر این نیست که نتونه کارشو خوب انجام بده !!!
ثالثا اگه مایه تیله نداری فکر تعویض مادربرد رو از سرت بیرون کن (( اگه میخوای سرعت سیستمت با خرید قطعات جدید بالا بره و هنک نکنه ))
چون خرید یک مادر برد جدید یعنی خریر یک سیستم جدید حالا بگو چرا:؟
1- مادر برد فعلی شما از کارت گرافیکی agp ساپورت میکنه این در حالیه که مادر برد ها مدرن و جدید همشون گرافیک pci- express میخورن که این یعنی گرافیک جدید باید بخری
2- احتمالا باس رم شما 400 هست این در حالیه که مادربرد های جدید از باس باس 533 و 800 ساپورت میکنند که مستلزم خرید رم جدید است

3- مادر برد های جدید دیگه از هارد های IDE که کابل نواری پهن دارند ساپورت نمیکنند و بجای آن از هارد های sata ساپورت میکنند که این هم یعنی خرید یک هارد جدید :21:
با خرید این قطعات هست که دیگه میشه گفت چنین سیستمی سالی یکی دو بار بیشتر هنک نمیکنه (( البته با احتساب وجود سی پی یو دو هسته ای ))
ولی پولش سر به فلک میکشه البته :41::41:
بنابر این بهتره فعلا سی پی یو رو عوض کنی و دیگه سی پی یو celeron نخری :20:

nader_kashimotso
30-07-2007, 17:31
خوب بازم همون شد که...

yellow storm
30-07-2007, 21:00
احتمال اینکه از مین بورد باشه فوق العاده کمه (( میشه گفت اصلا غیر ممکنه ))
البته در صورتی که مادربرد از هر جهت سالم باشه و درایور های سخت افزاری هم نصب شده باشه :20:
در ضمن اگه سی پی یو رو ارتقا دادی و یه بهترشو گرفتی که اولا احتمال هنک خیلی میاد پایین
ثانیا معروف نبودن مارک مادر برد دلیل بر این نیست که نتونه کارشو خوب انجام بده !!!
ثالثا اگه مایه تیله نداری فکر تعویض مادربرد رو از سرت بیرون کن (( اگه میخوای سرعت سیستمت با خرید قطعات جدید بالا بره و هنک نکنه ))
چون خرید یک مادر برد جدید یعنی خریر یک سیستم جدید حالا بگو چرا:؟
1- مادر برد فعلی شما از کارت گرافیکی agp ساپورت میکنه این در حالیه که مادر برد ها مدرن و جدید همشون گرافیک pci- express میخورن که این یعنی گرافیک جدید باید بخری
2- احتمالا باس رم شما 400 هست این در حالیه که مادربرد های جدید از باس باس 533 و 800 ساپورت میکنند که مستلزم خرید رم جدید است

3- مادر برد های جدید دیگه از هارد های IDE که کابل نواری پهن دارند ساپورت نمیکنند و بجای آن از هارد های sata ساپورت میکنند که این هم یعنی خرید یک هارد جدید :21:
با خرید این قطعات هست که دیگه میشه گفت چنین سیستمی سالی یکی دو بار بیشتر هنک نمیکنه (( البته با احتساب وجود سی پی یو دو هسته ای ))
ولی پولش سر به فلک میکشه البته :41::41:
بنابر این بهتره فعلا سی پی یو رو عوض کنی و دیگه سی پی یو celeron نخری :20:

خوب ممنون خيالم رو از مين بورد راحت كردي !! :19:

اين مين بورد هم جديد هست (حدود 2 ماهي هست گرفتم) همه ي اسلات هاي agp و pci و اينا رو داره و هارد ساتا هم ميخوره (نواري هم مي خوره)
رم هم دو تا 512 ddr2 هست يعني در كل مادربوردم جديده ولي گفتم شايد چون معروف نيست مشكلات نشناخته داشته باشه :18::13:

بعد حالا اين مدلي كه مي خوام سي پي يو بگيرم چه طوره؟ (مايه تيله به دو هسته اي جواب نميده :31::27:)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

robert
30-07-2007, 21:53
خوب ممنون خيالم رو از مين بورد راحت كردي !! :19:

اين مين بورد هم جديد هست (حدود 2 ماهي هست گرفتم) همه ي اسلات هاي agp و pci و اينا رو داره و هارد ساتا هم ميخوره (نواري هم مي خوره)
رم هم دو تا 512 ddr2 هست يعني در كل مادربوردم جديده ولي گفتم شايد چون معروف نيست مشكلات نشناخته داشته باشه :18::13:

بعد حالا اين مدلي كه مي خوام سي پي يو بگيرم چه طوره؟ (مايه تيله به دو هسته اي جواب نميده :31::27:)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این دیگه جوابش رو باید تو انجمن سخت افزار بهت بدن :46::46:
تو بخش سی پی یو و مارد برد.

shabgard
30-07-2007, 22:00
منم همین مشکل دقیقا داشتم!!مادر بردعوض کردم درست شد!!:)

internet
30-07-2007, 22:02
مشکل از اين پاورهاي افتضاحي هست که روي کيس ها هست قدرت اين پاور ها 175 تا دويست وات هست
براي يک سيستم خوب شما نياز به يک پاور بالاي چهار صد وات واقعي داريد که پاور شرکت گيرين از بهترين ها هست مي تونيد تهيه کنيد

majid_kntu
11-12-2007, 16:16
مي تونيد بگيد قيمتش چنده؟

boys_won
11-12-2007, 18:38
یه پاور گرین خوب رو میتونی 25 تا 27 هزار تومن بخری

Morteza4SN
11-12-2007, 19:29
دلايل زيادي مي تونه داشته باشه ؛

مشكل پاور
خرابي رم
خراب شدن خازنهاي مادربرد به دليل نوسانات برق ( كله خازن ها در اين صورت كمي باد كرده و از فرم طبيعي خارج مي شود )

و ....

majid_kntu
14-12-2007, 18:14
آقا از وقتي به توصيه دوستان عزيز عمل كردم ديگه مشكلي پيش نيومده شايد هم به خاطر زمستونه!!!!!!!!