PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا کمک کنید... باور کنید خیلی خیلی فوریه!

mahdi_pc
27-07-2007, 13:32
با سلام به دوستان
متاسفانه من یه اشتباهی کردم و توی کامپیوتر دوستم اول رفتم به
Right Click My Computer > Properties > Advanced Tab
<Under Startup and Recovery > Settings
و بعد توی edit به جای اینکه یکی از ویندوزها رو از توی لیست بردارم . کل متن رو پاک کردم . و حالا کامپیوتر بنده خدا وقتی روشن میشه میگه که فایل boot رو پیدا نمی کنه. چه کار میشه کرد که ویندوزهای xp و 98 روی کامپیوترش آسیب نبینه و درت بشه. خواهش می کنم اگر می تونید جواب من رو بدید. باور کنید خیلی فوری نیاز دارم.

zizoo_68
27-07-2007, 13:53
دوباره تایپش کن:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

mahdi_pc
27-07-2007, 14:03
با تشکر وقتی ویندوز نمیاد بالا نمیشه که تایپ کرد.

merlin001
27-07-2007, 15:24
اگه کمی داس بلد باشی میتونی سیستم رو با سی دی راه انداز بالا بیاری. بعدش از طریق داس بری و بنویسی. خوب لابد بلد نیستی که نتونستی کاری بکنی. منی میگم. اول سیستم رو با سی دی راه اندازی کن و برو به داس. بعدش تایپت کن
c:/
بعد که همین اعلان رو نوشت. اونجا عبارت پایین رو بنویس:
Copycon boot.ini
اگه ارور داد که این فایل هست.عبارت زیرو رو بنویس
Edit boot.ini
وقتی به روش اول رفتی همون عباراتی که دوستمون بالا گفته تایپ میکنی. در آخر هم فکز کنم کلید آلت اف شش رو بزنی خارج میشه.
امیدوارم مشکلت حل بشه

saviss
27-07-2007, 19:55
معمولا دراینجور مواقع فایل boot.iniرو ازتوی داس کپی میکنن(البته فایل سالم رو)
مشکل شما حل میشه فقط چندتا دستورساده ی داس +یک فایل boot.iniسالم (شبیه همون فایل قبلی)لازم دارین

Farahmand Farshidy
28-07-2007, 18:20
سلام دوست عزیز!

مشکل شما یه راه حل دیگر هم دارد که در پایین برایتان شرح میدهم:

کامپیوتر دوستتان را با یک سی دی ویندوز ایکس پی بوت نمایید و زمانی که صفحه آبی رنگ ستاپ ویندوز نمایان شد، منتظر بمانید تا خطوط (Enter= Install R=Repair F3=Quite) در میله سفید رنگ پایین صفحه آبی رنگ Setup ویندوز نمایان شود. بعد از نمایان شدن (Enter= Install R=Repair F3=Quite) کلید R را در صفحه کلید خود فشار دهید.

با فشردن کلید R وارد محیط شبیه محیط داس میشوید و 5 ثانیه منتظر بمانید تا پیام زیر ظاهر شود:

?<Which windows Installation would you like to log onto < To cancel, press ENTER

طوری که شما تذکر دادید، کامپیوتر دوست شما دارای سیستم عامل های 98 و XP است پس شما عدد(2) را وارد نموده و کلید Enter را فشار دهید.

اگر برای یوزر Administrator در ویندوز رمز (Password) گزاشته باشید، پیامی به این مضمون برایتان ظاهر میشود :

:Type the Administrator password

پسورد یوزر Administrator را وارد نمایید تا به مرحله دیگر وارد شوید و اگر یوزر مذکور دارای رمز نمیباشد، شما مستقیماً وارد مرحله بعدی میشوید که در پایین میتوانید مشاهده نمایید:

<C:\windows

در اینجا شما باید عبارت Bootcfg /rebuild را عیناً نوشته و کلید Enter را فشار دهید.

C:\windows>Bootcfg /rebuild

با فشردن کلید اینتر پیام های زیر ظاهر میشوند. دقت نمایید که میان Bootcfg و rebuild/ به یک حرف فاصله وجود دارد.

.Scanning all disks for windows installations

...Please wait since this may take a while

بعد از مدتی پیام زیر ظاهر میشود:

.The windows installation scan was successful

Total identified windows installs: 2

Add installation to boot list? < Yes/No/All > y

در این مرجله باید کلید y را بفشارید و زمانی که پیام ( :Enter Load Identifier) ظاهر شد، عبارت Microsoft Windows XP را وارد نموده و بعد از آنکه پیام ( :Enter os Load option ) ظاهر شد، عدد ( 2 ) را وارد نموده و کلید Enter را فشار دهید.

خوب کار تمام است. اگر تمام مراحل را دقیق انجام داده باشید، آلان ویندوز ایکس پی شما مؤفقانه لود میشود و اگر هم اشتباه انجام داده باشید، یک کمی بخندید و تمام مراحل را دوباره انجام دهید.:31:

بخاطر داشته باشید که ویندوز 98 را نیز به استفاده از مطالب بالا میتوانید فعال سازید اما به عوض وارد کردن عدد (2) در تمام مراحل عدد یک را وارد نمایید.

اگر باز هم مشکلی داشتید، در خدمتم.

موفق باشید.

با احترام
فرهمند

mahdi_pc
29-07-2007, 15:47
دوستان عالی بود خیلی متشکرم.