PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : "وزوز مانیتور"

studentunivercity
26-07-2007, 20:51
باسلام من مانیتور hansol دارم که بعد از دو ساعت مداوم روشن بودن به وزوز می افته وباید با دست نگهش داشت تا صداش قطع بشه لطفا راهنمایی کنید:13:

ahsanx
27-07-2007, 05:08
باسلام من مانیتور hansol دارم که بعد از دو ساعت مداوم روشن بودن به وزوز می افته وباید با دست نگهش داشت تا صداش قطع بشه لطفا راهنمایی کنید:13:

دوست عزیز اگه گارانتی داره بده نمایندگی و اگر هم خودت میتونی انجام بده . من در این مورد توضیحی براتون میدم که شاید هر کسی نتونه این

کارو انجام بده ولی به هر جهت دو راه برای این کار هست .

این مشکل مربوط میشه به قطعه ای به نام ( های ولتاژ ) که در تلوزیون و مانیتور هست ( در بعضی از مدلهای مانیتور ترانس هم هست که احتمال

داره این صدا از اون هم باشه )که کار این قطعه تبدیل ولتاژ حدودا 16 ولت به 12000 ولت به بالا هست . این قطعه شامل سیم پیچی هست که این

کارو انجام میده مثل ترانسهای آداپتور . بین سیم پیچ این قطعه چسب مخصوصی هست به نام ( شارلاک ) که سیمها رو محکم به هم میچسبونه که

هم بهتر عایق بشن و هم اینکه کمتر گرم بشه . به علتهای مختلفی مثل گرما و کار زیاد و رطوبت زیاد این چسب حالت خودشو از دست میده و این صدا

بوجود میاد که راه حل هم اینه که شما باید مقداری از این چسب رو از کسانی که کار ترانس پیچی و موتور پیچی انجام میدن بگیری و (های ولتاژ ) و

ترانس رو کاملا با این چسب پوشش بدی به طوری که کاملا همه قسمتهای بیرونی و داخلی رو پر کنه . حدودا 3 تا 4 ساعت هم باید صبر کنی تا کاملا

خشک بشه .

یه راه دیگه هم اینه که : من خودم مغازه تعمیرگاه دارم و در بعضی موارد یه تیکه یونولیت و یا پارچه زیر مدار میذارم که صدا گرفته بشه . شما باید

قسمتهای مختلف رو با دست فشار بدی و در محلی که صدا قطع میشه با ابتکار خودت یه تیکه پارچه بذاری . در بیشتر موارد این کار جواب میده .

موفق باشی

Lord_theOne
27-07-2007, 09:56
همانطور كه دوستمون گفتند اين چسبش ول كرده
بين 5 تا 10 تومان خرج داره
اول ببرش گارانتي