PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ♥ بـچـه‌های كــوه آلـپ

pedram_ashena
26-07-2007, 18:23
و آنت اسب چوبي لوسين را شكست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Story of the Alps: My Annette

«داستاني دربارة تلخي‌هاي زندگي، عشق، تنفر و بخشش...»، خيال مي‌کنيد اين جمله‌ها راجع به داستانِ فيلمِ مثلا «21 گرم» است؟! نه، اشتباه نکنيد، اين‌ها دربارة داستانِ «گنجينه‌هاي برفي» نوشتة پاتريشيا سَنت جان، نويسنده‌اي است که براي بچه‌ها داستان مي‌نويسد و سري کارتوني مشهور «قصه‌هاي آلپ: آنِتِ من»، محصول کمپاني «نيپون» که اولين بار در سال 1983 و در شبکه «فوجي» نشان داده شد و ما آن را با عنوانِ «بچه‌هاي کوه آلپ» ديده‌ايم، از روي داستان آن ساخته شده است.

سنت جان، نويسندة انگليسي‌تبار، دوران نوجواني‌اش را به خاطر کار پدرش، در يکي از دهکده‌هاي دامنة کوه آلپ و در سوئيس گذراند و به همين خاطر بيشتر نوشته‌هايش دربارة مردم آلپ و نوع زندگي روستايي آن‌جا است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg

لابد يادتان مانده که ماجرا از چه قرار بود، آنت دخترِ نوجواني است که برادري کوچک و شيرين به اسم دني دارد، آن‌ها با پدرشان توي مزرعه‌اي در دامنه‌هاي آلپ زندگي مي‌کنند و مادرشان بعد از به دنيا آوردن دني کوچولو مُرد. در همسايگي آن‌ها لوسين با خانواده‌اش زندگي مي‌کند که با آنت خيلي صميمي است و خلاصه همه چيز، خيلي خوب است تا اين که از بد روزگار لعنتي، طي حادثه‌اي دلخراش، دني کوچولو از پرتگاهي مي‌افتد و پايش فلج مي‌شود، مقصر لوسين است و طبيعتا تمام دوستي بين او و آنت به تنفر و دشمني مبدل مي‌شود و... متوجه هستيد که، با يک ملودرام ناب طرف هستيم که کليشه‌ها را خوب رعايت کرده و شخصيت‌پردازي قرص و محکمي دارد.

اتفاقا کمپاني «نيپون» و سازندگان ژاپني‌تبار اين سري کارتوني، بهترين کار ممکن را انجام دادند و تا مي‌شده همه چيز را غمناک و غلو شده نشان دادند، ملودي غمگين و زيباي موسيقي‌اش يادتان است؟

به خاطر همين، هر چقدر هم از پخش اين کارتون بگذرد، تصويرهايش شفاف، در ذهنمان باقي مانده، مثل آن قسمت‌هايي که لوسين بيچاره توي برف و يخ بلند مي‌شد و مي‌رفت پيش آن پيرمردي که تنها توي کوهستان زندگي مي‌کرد و از او تراشکاري ياد مي‌گرفت، يادتان هست چقدر کاراکتر آن پيرمرد جذبه داشت؟ يا اين قسمت که اگر بميريم هم از ذهنمان پاک نمي‌شود که آنت از روي بدجنسي، اسب چوبي اي را که لوسين با بدبختي تراش داده بود، انداخت و شکست، تازه قبل از آن هم کشتي چوبي خوشگلي را که لوسين براي دني ساخته بود، خردِ خاک شير کرد! اين چه وضعش بود ديگر؟!

تا اينجا را از همشهري آنلاين نقل قول كردم برايتان و حالا كشف من :
ماريو در تايپيك زير آهنگ اين كارتون را از من درخواست كرد.كه اي كاش نميكرد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با جستجو متوجه اين موضوع شدم:

یکی از خاطره انگیز ترین آهنگهایی که از دوران کودکی بسیار دوستش داشتم آهنگ آغازین کارتون بچه های آلپ یا همان آنت و لوسین است. جالب است که بدانید این آهنگ از ساخته های مجید انتظامی است که پیش از انقلاب برای انیمیشنی به نام "زال و سیمرغ" ساخته شده است. تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.
لازم به یادآوری نیست که این آهنگ توسط عوامل عزیز صدا و سیما به این کارتون چسبانده شده!!

لينك دانلود اين آهنگ پر ماجرا

:19: و حالا من به همه نوستالژي هاي قديم ام شك دارم.ديگه مطمئن نيستم هر تكه از داستان واقعا جزئي از آن است يا نه:41:

تيتراژكارتون ماركوپولو هم از كارهاي او است.

pedram_ashena
26-07-2007, 18:25
مجموعه "بچه هاي آلپ" با نام اصلي "داستان آلپ: آنت من" از ديگر محصولات كمپاني نيپون است. داستاني كه روايتگر تلخي هاي زندگي، عشق، تنفر و بخشش است. آنت دختر نوجواني است كه برادري كوچك به نام دني دارد. آنها با پدرشان در مزرعه اي در دامنه هاي آلپ زندگي مي كنند و مادرشان بعد از به دنيا آوردن دني كوچولو مي ميرد. در همسايگي آنها لوسين با خانواده اش زندگي مي كند كه با آنت خيلي صميمي است، تا اينكه طي حادثه اي دلخراش دني كوچولو از پرتگاهي مي افتد و فلج مي شود. مقصر لوسين است و با اين اتفاق تمام دوستي بين او و آنت به نفرت تبديل مي شود.

پوزو كوسبا سال 1983 مجموعه "بچه هاي آلپ" را در 48 اپيزود 24 دقيقه اي ساخت. كنجي يوشيدا فيلمنامه اين مجموعه را بر مبناي رماني با عنوان "گنجينه هاي برف" نوشته پاترشيا ام. جان نوشت. "بچه هاي آلپ" از 9 ژانويه سال 1983 تا 25 دسامبر همان سال پخش شد. در اين مجموعه صداپيشگاني چون كيو كوهان (آنت)، ايكو يامادا (لوسين)، اوسامو كوياباشي (پيير)، سانه ميوكي (دني) و ... صحبت كردند.

alimohammadi
26-07-2007, 18:39
باور کن اشکم جاری شد. عجب آهنگی!!! دستت درد نکنه

alfy
26-07-2007, 20:53
عالی بود حتا بهتر از تام و جری یادمه وقتی بچه بودم و این کارتونو می دیدم یه جور حس غم انگیز خوب و دوست داشتنی بهم دست می داد مرسی پدرام جان

alfy
26-07-2007, 21:40
پدرام جان می شه یه خواهشی بکنم
اگه می تونی یه تاپیک هم در مورد کارتون alfi atkins بزار
یادت که هس ؟
ممنون می شم عزیز

Asalbanoo
26-07-2007, 22:12
پدرام جان می شه یه خواهشی بکنم
اگه می تونی یه تاپیک هم در مورد کارتون alfi atkins بزار
یادت که هس ؟
ممنون می شم عزیز

سلام

Ar@m
27-07-2007, 00:20
یکی از خاطره انگیز ترین آهنگهایی که از دوران کودکی بسیار دوستش داشتم آهنگ آغازین کارتون بچه های آلپ یا همان آنت و لوسین است. جالب است که بدانید این آهنگ از ساخته های مجید انتظامی است که پیش از انقلاب برای انیمیشنی به نام "زال و سیمرغ" ساخته شده است. تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.
لازم به یادآوری نیست که این آهنگ توسط عوامل عزیز صدا و سیما به این کارتون چسبانده شده!!

باورم نمی شه فکر می کردم آهنگ خود کارتون باشه آخه بدجوری باهاش مچ بود
این آهنگو خیلی دوست داشتم واقعا معرکه است
این صدا و سیما با این همه گندکاریش ایندفعه رو استثـــــــــــــــــــــ ـــــــنائا گل کاشته!

تيتراژكارتون ماركوپولو هم از كارهاي او است
پس نه کارشون درسته!!

diana_1989
27-07-2007, 21:19
آخی آنت که واقعا زیبا بود
ولی متاسفانه با اینکه تلویزیون چندین بار این مجمو عه رو پخش کرده موفق نشدم سری کاملش رو ببینم

*Necromancer
29-07-2007, 12:32
الان دوباره داره نشون میده!

soheil_6666
29-07-2007, 23:47
الان دوباره داره نشون میده!

آره امروز من ديدم كانال 2 فكر كنم هر روز نشون بده حدود ساعت 3:30 تا 3:45 شروع ميشه

Sam Fisher 11
30-07-2007, 09:11
آره امروز من ديدم كانال 2 فكر كنم هر روز نشون بده حدود ساعت 3:30 تا 3:45 شروع ميشه

آره، چد قسمتش رو دیدم. بیشتر از صدای دوبلور هاش خوشم میاد .
پدرام جان واسه موزیکش هم ممنون، دیروز تیتراژ اولش رو دیدم موهام سیخ شد :31: (من یکم زیادی احساساتی ام) واسه اینکه آهنگش خیلی قشنگه ولی بیشتر واسه اینکه برام خاطره انگیزه. دست انتظامی جان هم درد نکنه کلا همه آهنگ هاش مو رو به تنه آدم سیخ میکنه .

pedram325
30-07-2007, 09:44
مرسی پدرام جان از این تاپیکی که زدی
من واقعا این کارتون رو دوست داشتم. بسیار آموزنده بود. هر دفعه هم که تکرارش پخش شد دوباره نگاه کردم.
و برام تکراری نبود.
ما چیز ها ازاین کارتون ها یاد گرفتیم . عالمی داشتیم با شخصیت هاش.
یادمه تو همه کارتون های قشنگی که اون سالها پخش می شد من 2 تاش رو خیلی بیشتر دوست داشتم که یکیش همین بود یکی دیگش هم بنر بود(سنجاب کوچولو) اون هم خیلی قشنگ بود.
کار دوبله این کارتون هم عالی بود و یک شاهکار بود.
به عقیده من اون سالها(اوائل دهه 60) طلائی ترین دوره دوبله ایران بود.
هنرمندانی مثل
ناهید امیریان(آنت) ، نوشابه امیزی(لوسین) ، مرحوم مهدی آژِیر(پدر آنت) و مریم شیرزاد(دنی)، کارشون رو به بهترین نحو انجام دادند تا ما بتونمیم با این سریال به بهترین شکل ارتباط بر قرار کنیم.
دست همشون درد نکنه. یاد اون روز ها به خیر.

Ehsani
01-08-2007, 15:53
تم غالب این تکه آهنگ به وسیله سنتور نواخته شده و کلا حس وحالی که این موسیقی ایجاد می کند به نظرم اصلا غربی نیست.

ابتدای آهنگ هم اگه اشتباه نکنم ، ابتدا ویولن با سرانگشت زده میشه و بعد

همزمان زیر زمینه ویولن با آرشه نواخته میشه

تصویر : زدن ویولن با سرانگشت

*Necromancer
01-08-2007, 15:56
همین الان داشت نشون میداد!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

millan
29-10-2007, 09:57
و آنت اسب چوبي لوسين را شكست

«داستاني دربارة تلخي‌هاي زندگي، عشق، تنفر و بخشش...»، خيال مي‌کنيد اين جمله‌ها راجع به داستانِ فيلمِ مثلا «21 گرم» است؟! نه، اشتباه نکنيد، اين‌ها دربارة داستانِ «گنجينه‌هاي برفي» نوشتة پاتريشيا سَنت جان، نويسنده‌اي است که براي بچه‌ها داستان مي‌نويسد و سري کارتوني مشهور «قصه‌هاي آلپ: آنِتِ من»، محصول کمپاني «نيپون» که اولين بار در سال 1983 و در شبکه «فوجي» نشان داده شد و ما آن را با عنوانِ «بچه‌هاي کوه آلپ» ديده‌ايم، از روي داستان آن ساخته شده است.

سنت جان، نويسندة انگليسي‌تبار، دوران نوجواني‌اش را به خاطر کار پدرش، در يکي از دهکده‌هاي دامنة کوه آلپ و در سوئيس گذراند و به همين خاطر بيشتر نوشته‌هايش دربارة مردم آلپ و نوع زندگي روستايي آن‌جا است.

لابد يادتان مانده که ماجرا از چه قرار بود، آنت دخترِ نوجواني است که برادري کوچک و شيرين به اسم دني دارد، آن‌ها با پدرشان توي مزرعه‌اي در دامنه‌هاي آلپ زندگي مي‌کنند و مادرشان بعد از به دنيا آوردن دني کوچولو مُرد. در همسايگي آن‌ها لوسين با خانواده‌اش زندگي مي‌کند که با آنت خيلي صميمي است و خلاصه همه چيز، خيلي خوب است تا اين که از بد روزگار لعنتي، طي حادثه‌اي دلخراش، دني کوچولو از پرتگاهي مي‌افتد و پايش فلج مي‌شود، مقصر لوسين است و طبيعتا تمام دوستي بين او و آنت به تنفر و دشمني مبدل مي‌شود و... متوجه هستيد که، با يک ملودرام ناب طرف هستيم که کليشه‌ها را خوب رعايت کرده و شخصيت‌پردازي قرص و محکمي دارد.

اتفاقا کمپاني «نيپون» و سازندگان ژاپني‌تبار اين سري کارتوني، بهترين کار ممکن را انجام دادند و تا مي‌شده همه چيز را غمناک و غلو شده نشان دادند، ملودي غمگين و زيباي موسيقي‌اش يادتان است؟

به خاطر همين، هر چقدر هم از پخش اين کارتون بگذرد، تصويرهايش شفاف، در ذهنمان باقي مانده، مثل آن قسمت‌هايي که لوسين بيچاره توي برف و يخ بلند مي‌شد و مي‌رفت پيش آن پيرمردي که تنها توي کوهستان زندگي مي‌کرد و از او تراشکاري ياد مي‌گرفت، يادتان هست چقدر کاراکتر آن پيرمرد جذبه داشت؟ يا اين قسمت که اگر بميريم هم از ذهنمان پاک نمي‌شود که آنت از روي بدجنسي، اسب چوبي اي را که لوسين با بدبختي تراش داده بود، انداخت و شکست، تازه قبل از آن هم کشتي چوبي خوشگلي را که لوسين براي دني ساخته بود، خردِ خاک شير کرد! اين چه وضعش بود ديگر؟!

تا اينجا را از همشهري آنلاين نقل قول كردم برايتان و حالا كشف من :
ماريو در تايپيك زير آهنگ اين كارتون را از من درخواست كرد.كه اي كاش نميكرد.

با جستجو متوجه اين موضوع شدم:

لينك دانلود اين آهنگ پر ماجرا

:19: و حالا من به همه نوستالژي هاي قديم ام شك دارم.ديگه مطمئن نيستم هر تكه از داستان واقعا جزئي از آن است يا نه:41:

تيتراژكارتون ماركوپولو هم از كارهاي او است.

سلام
چه جوری میشه آهنگشو از 4shared.com دانلود کرد .

arshia_dubbing
02-11-2007, 00:44
اگه سؤالی درباره ی دوبله ی این کارتون دارین در خدمتم

pedram_ashena
02-11-2007, 12:07
اگه سؤالی درباره ی دوبله ی این کارتون دارین در خدمتم

:5: بيشتر توضيح ميدهيد. مثلا زمينه اطلاعات شما در كدام مبحث دوبله اين كارتون است.
اگر هر توضيحي كه فكر ميكنيد به اين كارتون مربوط است بدهيد ممنون ميشويم:10:

Payan
02-11-2007, 12:16
پدرام جان آهنگو نميشه دانلود كرد احتمالا حذف شده.لينك جديد بزاري ممنون ميشم

pedram_ashena
02-11-2007, 12:27
خوب دوستاني كه قبلا دانلود كردند لطفا دوباره آپ كنند.من آرشيوم اينقدر شلوغه كه 1 ماه طول ميكشه پيداش كنم

gir_bazar
17-07-2011, 01:35
این هم یه کیفیت بالا در حد جام جهانی، دانلود کنید و حالش را ببرید:

Marshal-ART
27-10-2013, 00:08
وای عالی بود ممنون!! نمیدونین چقد توی نت دنبال همچین کیفیتی بودم!! واقعا این آهنگو میشنوم گریه ام میگیره...نظیر نداره...

mohsen_gh1991
23-11-2013, 11:58
در مورد اهنگ این کارتون جالبه بدونید که اهنگسازش مجید انتظامی بوده. در واقع اونطوری که من اطلاع دارم این اهنگ برای یه برنامه حالا نمیدونم انیمیشن یا واقعی به نام زال و سیمرغ ساخته شده بود.

hamed Admirer
12-01-2018, 12:51
با سلام ایا کسی میتونه بمن کمک کنه من نسخه اصلی این سریال رو بصورت دوبله داشته باشم.