PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال: چگونه شش Vcd را روی یک Dvd رایت کنم؟

Honradez
23-07-2007, 13:15
سلام دوستان.

من میخام چنین کاری رو انجام بدم.

لطفا کمک کنید که چگونه این کار رو بکنم.

مرسی. :46:

Elfin-D
23-07-2007, 22:34
سلام
همه ی وی سی ها رو dvix میکنی.هر کدوم میشه تقریبا 700 مگ.بعد همه رو رایت میکنی رو دی وی دی .البته 6 تا رو فکر نکنم جا بشه.
مخلصیم

HR
23-07-2007, 22:35
خوب تمام فایل هاشو کپی کن تو هاردت ...کانورت کن ... بعد هم رایت کن روی دی وی دی !

Honradez
24-07-2007, 01:05
خب مشکل من همین هست که چجوری رایت کنم روی DVD.

من با این برنامه ها امتحان کردم، ولی هرکدوم مشکلی رو که جلوش نوشتم، داشتند:
Nero Vision - میخاست DVD رو با فرمت MPEG2 رایت کنه. بخاطر همین همه VCDها جا نمی‌شدند. اصلا هم نمی‌شد براش تعریف کرد که با کیفیت و اندازه VCD و MPEG1 بزنه.
Ulead Video Studio - متاسفانه بعد از اینکه دکمه Burn رو می‌زدم، می‌خواست کلی طول بده و Encode بکنه. یعنی یه چیزی تو مایه‌های سه تا چهار ساعت طول می‌کشید.
Ashampoo Burning Studio - این هم خیلی خوب بود، ولی مثل UVS می‌خواد Encode بکنه که خیلی طول می‌کشه.
Nero Express - این هم مشکل دوتا بالاییها رو داره. ضمن اینکه منو هم نمیشه براش گذاشت.

لطفا راهنمایی‌ام کنید.

ممنون. ;)

vtn54
24-07-2007, 01:10
شما نمی توانید مرحله Decode کردن را حذف کنید حالا هر نرم افزاری را هم انتخاب کنید فرقی نمی کند و سرعت

نهایی آن هم بستگی به سرعت سیستم شما دارد ولی حتی با قویترین سیستمها هم برای تبدیل با کیفیت یک VCD به

فرمت DivX چیزی حدود یک ساعت لازم است ( در سیستمهای معمولی این به چند ساعت می رسد ) حالا 6 تا را خودت

حساب کن.

afshinjj
24-07-2007, 01:14
يايد با استفاده از نرم افزار نرو در قسمت رايت دي وي دي اونا رو رايت كني

MEHDI_SAYAH
24-07-2007, 02:36
وقتی فایل رو به dvix تبدیل کنیم کیفیت پایین میاد یا نه؟؟؟؟

vtn54
24-07-2007, 03:23
وقتی فایل رو به dvix تبدیل کنیم کیفیت پایین میاد یا نه؟؟؟؟

اگر منظورتان تبدیل VCD به DivX است که باید بگویم خود VCD در بین فرمتها بدترین کیفیت را دارد ولی بنا به تجربه اگر با نرم افزار مناسب این کار را بکنید و به جای DivX از Xvid استفاده کنید علارغم کاهش حجم سر و شکل تصویر بهتر هم می شود :18: ولی اگر منظورتان تبدیل DVD های باکیفیت باشد مسلما کیفیت افت می کند ولی باز اگر از نرم افزار مناسب استفاده کنید و به جای DivX و Xvid از فرمتهای H264 مانند x264 و یا Nero Digital AVC استفاده کنید نتیجه اعجاب آور خواهد بود.

Honradez
24-07-2007, 10:07
شما نمی توانید مرحله Decode کردن را حذف کنید حالا هر نرم افزاری را هم انتخاب کنید فرقی نمی کند و سرعت

نهایی آن هم بستگی به سرعت سیستم شما دارد ولی حتی با قویترین سیستمها هم برای تبدیل با کیفیت یک VCD به

فرمت DivX چیزی حدود یک ساعت لازم است ( در سیستمهای معمولی این به چند ساعت می رسد ) حالا 6 تا را خودت

حساب کن.
سلام.
مرسی از کمکتون.

ولی من نمی‌خوام به DivX تبدیل کنم که...! من می‌خام یکسری فایل با فرمت DAT را روی یک Video DVD بریزم.

ببینم مرحله دکود حتما نیازه؟ چون مثلا من وقتی یکسری فایل ویدیویی با کیفیت NTSC‌‌ SVCD و با استفاده از Video Studio ساختم، بعد نرو میخاست دوساعت طول بده تا دکود کنه. ولی من با Ashampoo امتحان کردم. نمی‌تونست دکود کنه پس نمی‌کرد. جالبه بعدش هم روی دستگاه پلیر، بدون هیچ مشکلی اجرا شد.

آیا این موضوع درمورد DVD هم امکانپذیره؟
:46:

vtn54
24-07-2007, 14:39
سلام.
مرسی از کمکتون.

ولی من نمی‌خوام به DivX تبدیل کنم که...! من می‌خام یکسری فایل با فرمت DAT را روی یک Video DVD بریزم.

ببینم مرحله دکود حتما نیازه؟ چون مثلا من وقتی یکسری فایل ویدیویی با کیفیت NTSC‌‌ SVCD و با استفاده از Video Studio ساختم، بعد نرو میخاست دوساعت طول بده تا دکود کنه. ولی من با Ashampoo امتحان کردم. نمی‌تونست دکود کنه پس نمی‌کرد. جالبه بعدش هم روی دستگاه پلیر، بدون هیچ مشکلی اجرا شد.

آیا این موضوع درمورد DVD هم امکانپذیره؟
:46:

اگر می خواهید فایلهای DAT را بدون هیچ تغییر و تبدیلی روی DVD بریزید در نرو از گزینه Make Data DVD استفاده کنید

تا بدون تبدیل به همان شکل روی DVD کپی شود ولی شما در این حالت نمی توانید 6 عدد فیلم با فرمت VCD را روی یک

DVD بریزید چون هرکدام از فیلمها حداقل یک گیگابایت حجم دارند.برای همین من چنین راه حلی را پیشنهاد نمی کنم چون

هم اکنون بعضی از DVD Player ها فرمت DivX و Xvid را به خوبی پخش می کنند و شما با استفاده از این فرمتها

می توانید حجم VCD ها را به نصف کاهش دهید .

Amin
24-07-2007, 19:09
سلام
همونطور که vtn54 عزیز گفتن
به دلیل کیفیت و رزولوشن پایین vcd تبدیل اووونها به Divx/Xvid کاری وقت گیر و بیهوده هستش
یه پیشنهاد دارم
فایل تصویری vcd با فرمت dat را روی کامپیوتر ذخیره کنید
بعد با یه rename ساده dat رو به mpg تغییر بدین
از اووونجایی که فایلهای dat و mpg هم خانواده هستن بدون هیچ مشکلی پخش میشن
فکر کنم تمامی دستگاهها هم فرمت mpg رو پخش کنند

khosrojackson
02-08-2007, 00:02
من شنیدم با move factory این کارها بهتر انجام میشه

miladman88
09-09-2007, 15:41
اگر می خواهید فایلهای DAT را بدون هیچ تغییر و تبدیلی روی DVD بریزید در نرو از گزینه Make Data DVD استفاده کنید

تا بدون تبدیل به همان شکل روی DVD کپی شود ولی شما در این حالت نمی توانید 6 عدد فیلم با فرمت VCD را روی یک

DVD بریزید چون هرکدام از فیلمها حداقل یک گیگابایت حجم دارند.برای همین من چنین راه حلی را پیشنهاد نمی کنم چون

هم اکنون بعضی از DVD Player ها فرمت DivX و Xvid را به خوبی پخش می کنند و شما با استفاده از این فرمتها

اين گفته دوستمان از همه درستتر مي باشد.

meisam317
23-12-2007, 16:20
میتونی به Wmv تبدیل کنی که از نظر حجم و کیفیت نسبتا مناسب است .

sin2x=2sinxcosx
24-12-2007, 11:03
از طریق قسمت Data DVD در برنامه Nero

sin2x=2sinxcosx
24-12-2007, 11:06
از طریق قسمت Data DVD در برنامه Nero می تونی اونارو روی DVD رایت کنی که در این صورت اونها در دستگاههای پخش DVD قابل استفاده نیستن(فقط برای پخش در کامپیوتر) از طریق این کار حتی هر 6 تا CD هم در DVD جا میگیرد .

hadi_balaa
26-12-2007, 20:24

برای تغییر ندادن فایلهای dat فقط یه روش هست که vtn54 جان هم گفتند . باید به صورت data DVD رایت بشه . تازه شما میتونی به صورت دولایه رایت کنی که دیگه خیالت هم نباشه .

omid2278
01-04-2009, 18:40
با سلام خدمت دوستان چند سوال درباره دیسکهای دی وی دی دارم
چگونه است که وقتی یک فیلم خانوادگی را بخواهیم روی دی وی دی رایت کنیم بیش از 120 دقیقه نمی توانیم فیلم ظبط کنیم در حالی که فیلم تایتانیک که بیش از 3 ساعت است ان هم بدون فشرده سازی در یک دی وی دی جا می شود؟
روی دیسکهای دی وی دی نوشته شده 4.7 گیگابایت آیا زمانی که ما یک دی وی دی را بخواهیم بر روی هارددیسک کامپیوتر کپی کنیم نیز همین فضا را اشغال می کند؟
بطور کلی نحوه کپی کردن دی وی دی های فیلم چگونه است؟

hoseinpb
06-04-2009, 21:48
با فرمت DivX حتی تا40-45 VCD رو هم می شه روی یه DVD نصب کرد.
برای نمونه:
rasashop.com/detail.php?id=24

mjsh401
31-05-2010, 14:44
چطوری میشه vcd رو به divx تبدیل کرد؟ از چه نرم افزاری استفاده کنم؟