PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::فوری::رنگ مانیوترم خراب شده؟مشکل از چیه

aria irani
22-07-2007, 18:38
سلام
یه مشکل برای تصویر توی مانیتورم پیش اومده رنگ تصویر توی مانیتورم بهم ریخته بدین صورت که قبل از این مشکل تصویر روی یک صفخه سفید کاملا سفید نمایش داده می شد اما الان انگار یک لایه کمرنگ بسیار کمرنگ سبز روی اون کشیده باشن و حالا دیگه رنگ سفید توی مانیتور سفیدی قبل رو نداره.

مشکل از این جا شروع شد که من یک کارت ----- به نام اسکای استار 2.6 دی روی اسلت شمار 2 داشتم که دارای مک آدرس هست خب برای دیدن کانله ای تلویزونی از ماهواره یا نوعی دانلود اطلاعات از ماهواره استفاده میشه که بهش دانلود آفلاین هم میگن .از طرفی مودمم روی اسلت شماره 4 قرار داشت مارکش جنیوس هست . خب وقتی کار ترسیور روشن بود نمی تونستم به اینترنت وصل شم. هر کاری رو تست کردم نشد در آخر جای اسلت کارتها رو جابجا کردم بدین صورت که مودم رو از اسلت 4 به 3 منتقل کردم و کارت ----- رو از اسلت 2 به اسلت 4.

بعد از روشن کردن سیتمم و نصب داریو کارت که انجام شد خواستم برم داریور مودم رو ورژن جدیدش رو نصب کنم وارد فولدر داریورم میخاستم بشم یه دفعه تصویر خطوط صورتی و لرزش زیاد روش افتاد و رنگ مانتیور به اون صورتی که گفتم در اومد . کامپیوتر ور خاموش کردم تمام کارتهای مودم ورسیور رد درآوردم درایور کارت گرافیک و مانیتور رو دوباره ریختم یک مقدار تصویر بهتر شد ولی باز همون بی کیفیتی ت ورنگ مانیتور هست.

حالا به نظر شما کارت گرافیکم خراب شده یا نه بعد از جابجا کردن اسلتها که این اتفاق افتاد میتونه دلیلش بخاطر همین باشه یعنی conflict داره کارت گرافیکم.

در ضمن یک نکنته مهم Irq بین کارت گرافیک و کارت رسیورم که از ابتدا در اسلت 2 گذاشته بودم یکی بود هر دو irq 16 بودن . این جی میتونه دلیلش باشه.

با نصب دوباره ویندوز امیدی هست یا نه ؟

فقط امیدوارم دوستان بتونن راهنمایم کنن .:10:

اینم از شکل مادربد و اسلت هام:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TEC
22-07-2007, 22:20
اینجا مطرح کنی احتمالا بهتره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:)

ahsanx
23-07-2007, 06:01
دوست عزیز فکر کنم با نصب کارت ----- , تنظیم گاما در صفحه نمایش شما تغییر کرده در تمام مانیتورهای رنگی و تلوزیون ها از سه رنگ اصلی

استفاده شده که سبز , قرمز و آبی هست . در بعضی از مانیتورها شما میتونی این سه رنگ رو از داخل ویندوز و در قسمت تنظیمات مانیتور کم و زیاد

کنی . شما باید در کنترل پنل به روی آیکن Display کلیک کنی و از پنجره باز شده به سر برگ Setting بری و در اونجا Advanced رو بزنی و در پنجره

جدید که باز میشه به روی S3 gamma plus و یا گزینه ای شبیه اون بری و در این پنجره به راحتی میتونی اون سه رنگ رو تنظیم کنی و یا به حالت

تنظیمات پیش فرض برگردونی . البته فکر کنم که این تنظیمی که گفتم در همه مدلها باشه یا نه . در مانیتور من که ال جی هست این قابلیت رو داره .

مطمئنا با این کار مشکل شما حل میشه ولی چون من تعمیر کار هستم آموزش تعمیر این حالت رو در تلوزیون و یا مانیتور براتون توضیح میدم .

در روی مدار داخلی مانیتور قطعه ای به نام پتانسیو متر هست که مقدار اهمی رو مثلا بین 0 تا 500 کیلو اهم رو تنظیم میکنه که برای قسمتهای

مختلف استفاده میشه . در مانیتور یا تلوزیون یرای هر کدوم از اون سه رنگ اصلی که گفتم یک پتانسیومتر هست که مقدار کم رنگی و یا پر رنگی اون

رنگ رو تنظیم میکنه . اگه این قطعه به علتی از تنظیم خارج بشه مثلا به علت کثیف شدن یا خاک گرفتن و یا رطوبت , این حالت پیش میاد که با

شستشو و تنظیم کردن میتونی تصویر رو به حالت قبل برگردونی . محل این قطعه , در روی مدار اصلی و یا در پشت لامپ تصویر و در روی مدار

کوچکی است که به پشت لامپ تصویر ( گان ) وصل میشه و اسم رنگ هم در روی مدار و در کنار اون نوشته شده . مثلا اگه در مانیتوری رنگرسبز زیاد

شده شما باید پتانسیو متری رو که کنار اون نوشته Green تنظیم کنید تا به حالت دلخواه برسید . در حالت عادی این سه پتانسیو متر در حالت وسط

قرار دارن . موفق باشی