PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و راهنمایی های عمومی کنسول Play Station 3

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49

BATMAN-LOVE
07-03-2011, 16:01
تو چقدر سخت ميگيري!!!البته ممكنه كپي خور بعضي بازيهارو اجرا نكنه!!!مثلا همين كمبتي كه جديد مياد شايد اجرا نشه!!!يا بازيهاي جديد!!!اما بالاخره بعد از مدتي اونا هم اجرا ميشن---
يه پيشنهاد هم واست دارم!!!مگه تو عيد چند تا بازيرو ميتوني تا آخر بري؟؟؟فوقش 5 تا!!!حالا كه تازه كنسول خريدي فعلا بازيهايي كه دوست داري بگير و بازي كن وقتي ديگه پول نداشتي بازي بخري و هوسه بازيهاي ديگرو كردي اون موقع خواستي كپي خور كن-----------پس فعلا از اورجينال بازي كردن حال كن!!!!!اين نظر من بود------------

sony_W810i
07-03-2011, 16:59
گفتم که نظر شخصیه قرار نیست چیزی رو به کسی تحمیل کنیم .... شما خودت رو داری می بینی مشکلی نداری من تو مغازه دیدم افراد زیادی که به مشکل خوردن ، در ضمن من بازی هایی منظورم بود که 3.56 می خوان دد اسپیس دو 3.56 نمی خواد ، حالا اون بحث دستکاری eboot اصلا مهم نیست چون بالاخره بازی رو هر دو اجرا می شه و یه بارم که eboot دستکاری بشه برای همیشه راحت اجرا می شه ، در مورد اون بحث فریم ور که می گید کاستوم 3.55 ، اون 3.55 واقعی نیست بلکه اینجوری نوشته شده رو 3.41 با دانگل یک اسپوف می زنن می شه 3.55 ولی مطمئنا اینا با هم فرق می کنن !!! ، به عنوان مثال 3.55 واقعی توانایی پخش فیلم های بلو ری تری دی رو داره ولی شما رو 3.55 کاستوم نمی تونید یه فیلم بلوری تری دی رو اجرا کنید البته این مورد که گفتم خیلی مهم نیست چون به هر حال رو 3.41 دانگلی هم نمی شه فیلم بلو ری تری دی اجرا کرد !!! در هر صورت هر کی نظری داره ، اونم که می گید رایگانه بله اگه خودتون انجام بدید رایگان ، فعلا که تو توپخونه مغازه داران با انصاف 40 هزار تومن می گیرن برای ریختن کاستوم فریم ور در حالی که دانگل رو بیست تومن می فروشن !!! ، اون دانگلم اگه دستی خودتون بسازی خوب پاتون خیلی کمتر در می آد تا برید بخرید !

هر کی یه جور راحته من بشخصه با دانگل راحت ترم الانم اگه بخوام برم رو کاستوم باید کلی از eboot هامو عوض کنم !

دوست من 3.55 kmeaw دقیقاً خود 3.55 واقعی هست که فقط پچش می کنن تا کاستوم بشه. نحوه ساختنش هم اگه ببینید متوجه میشید اصلی هست. براس ساختن 3.55 cfw شما باید پچ kmeaw که حدود 45MB هست رو دانلود کنی بعد با یک برنامه مثل bsdiff با فیرم ویر اصلی 3.55 sony ادغامش کنی که نتیجش میشه CFW kmeae.
اون مشکلاتی هم که میگید تو مغازه دیدید رو اگه بگید ممنون میشم.

دوستان من با دسته ps3 راحت نیستم و من دسته xbox 360 سیمدار اصل دارم اما 10 بار امتحان کردم ps3 نشناخت و شنیدم که کلا بهش نمی خوره
اما میگن دسته pc به ps3 می خوره من می خوام یکی از این مدل های لاجیتک رو بگیرم اما بازم شنیدم دسته باید حتما سیم دار باشه
می خواستم بدونم دسته بی سیم باهاش کار نمیکنه؟؟
اگه سیم دار بگیرم همه دکمه هاش توی بازی ها درست کار می کنه یا ممکن بعضی هاش کار نکنه؟
جون p30world جواب بدین ... ممنون

من با ماوس بیسیم تونستم با PS3 کار کنم تو منو ش، دسته رو تست نکردم.ولی یک دسته داشتم قبلاً که زدم به PS3 و شناخت همه چیشو فقط جای 3 تا از دکمه هاش جا به جا هست

J A V I D
07-03-2011, 17:23
دوست من 3.55 kmeaw دقیقاً خود 3.55 واقعی هست که فقط پچش می کنن تا کاستوم بشه. نحوه ساختنش هم اگه ببینید متوجه میشید اصلی هست. براس ساختن 3.55 cfw شما باید پچ kmeaw که حدود 45MB هست رو دانلود کنی بعد با یک برنامه مثل bsdiff با فیرم ویر اصلی 3.55 sony ادغامش کنی که نتیجش میشه CFW kmeae.
اون مشکلاتی هم که میگید تو مغازه دیدید رو اگه بگید ممنون میشم.

دوست عزیز بازم شما دارید فریم ور اصلی رو دستکاری می کنید و بعد از اون بازم فریم ور اصلی رو به نوعی ندارید ولی با دانگل شما هیچ تغییری تو فریم ور اصلی نمی دید! در ضمن من نمی دونستم که kmeaw حالت پچ داره !! چون تا حالا نصب نکردم دنبالشم نبودم ببینم چجوری فکر می کردم کلا مستقله ولی فیلم تری دی رو ما رو دستگاه یکی تست کردیم پخش نکرد و دیتا شناخت !

در موود مشکلاتم یکی از عمده مشکلات یوزر ها این بود که بعد از مدتی دیگه بازی های کپی اجرا نمی شدن ! عدم اجرای دیسک های فیلم ، عدم شناسایی کنترلر و ...

بعدشم با هم دعوا نداریم که شما حال کردی کاستوم زدی خدا رو شکر باهاش مشکلی هم نداری من با دانگل حال می کنم به نظرم بهتره ، گرچه من کلا با اون پلی استیشن سه کپی خورم زیاد بازی نمی کنم ، چون بیشتر آنلاین بازی می کنم معمولا با اون یکی پلی سم که کپی خور نیست بازی می کنم ...

BATMAN-LOVE
07-03-2011, 17:26
آره منم تست كردم دسته پي سي هر مدلي باشه كار ميكنه تو كنسول!!!فقط شوك فعال نيست---

sony_W810i
07-03-2011, 18:24
دوست عزیز بازم شما دارید فریم ور اصلی رو دستکاری می کنید و بعد از اون بازم فریم ور اصلی رو به نوعی ندارید ولی با دانگل شما هیچ تغییری تو فریم ور اصلی نمی دید! در ضمن من نمی دونستم که kmeaw حالت پچ داره !! چون تا حالا نصب نکردم دنبالشم نبودم ببینم چجوری فکر می کردم کلا مستقله ولی فیلم تری دی رو ما رو دستگاه یکی تست کردیم پخش نکرد و دیتا شناخت !

در موود مشکلاتم یکی از عمده مشکلات یوزر ها این بود که بعد از مدتی دیگه بازی های کپی اجرا نمی شدن ! عدم اجرای دیسک های فیلم ، عدم شناسایی کنترلر و ...

بعدشم با هم دعوا نداریم که شما حال کردی کاستوم زدی خدا رو شکر باهاش مشکلی هم نداری من با دانگل حال می کنم به نظرم بهتره ، گرچه من کلا با اون پلی استیشن سه کپی خورم زیاد بازی نمی کنم ، چون بیشتر آنلاین بازی می کنم معمولا با اون یکی پلی سم که کپی خور نیست بازی می کنم ...

منم با کسی دعوا ندارم دوست عزیز:10:
ولی شما خودت هم میدونی و قبول داری که چیزی که بهتره، بهتره.
تنها مشکل CFW اینه که فیلم رو دیگه نمیشناسه که اونم حل شده الان.
اما اینکه بعد از یک مدتی دیگه اجرا نمیکنه و دسته از کار میفته احتمالاً واسه CFW هایی بوده که اوایل اومده بود. kmeaw بازم میگم هیچ و دقیقاً هیچ مشکلی نداره. منم مثل شما که تاحالا با CFW کار نکردی با دانگل کار نکردم ولی اطلاعات اشتباه هم ندارم راجع بهش .:11:

علاوه بر این همه CFW ها تقریباً پچی هستند و البته نسخه پچ شده هم واسه دانلود تو اینترنت وجود داره که چون ما اینجا اینترنتمون سرعتش با سال نوری سنجیده میشه در نتیجه بهتر یک OFW خود سونی رو داشته باشیم و فقط patch کاستوم هایی که جدید میاد رو با حجم خیلی کمتر دانلود کنیم و CFW بسازیم.

و در نهایت من هدفم این هست که مزیت های دانگل نسبت به CFW و برعکس رو بدونیم و بتونیم نهایت استفاده رو از PS3 ببریم . منظور من به هیچ وجه تحمیل عقایدم نیست ،چون برای همه حرفام دلیل دارم. موفق باشید:8:

p3yman_xl
07-03-2011, 19:50
اقا خیلی ممنون بابت راهنمایی
حالا واسه واسه اینکه درست استفاده بشه از لنز چه کاری مثلا باید انجام داد؟
بعد نکته دیگه که میخواستم از شما بپرسم اینه که این طبیعیه تو بعضی از جاهای بازی که پردازش سنگین میشه, دچار افت فریم میشیم؟ (این قضیه رو pc کاملا طبیعی بود ولی ps3 رو نمیدونم!)

به کنسول به چشم یک Media Player نگاه نکنین؛ این دستگاه - به نظر من - برای بازی کردنه نه فیلم دیدن و موزیک گوش دادن.. همینها باعث اصطهلاک لنز و کلاً دستگاه میشه..
در مورد افت فریم روی کنسول ایراد نرم افزاری هست نه سخت افزاری.. اما در PC هم میتونه نرم افزاری باشه هم سخت افزاری ( قدرتمند نبودن سیستم و ... ) بنابراین در کنسولها این بستگی به سازنده بازی و تجربه برنامه نویسی سازندهاش داره تا بازی رو خوب کد نویسی کنند تا افت فریم رو شاهد نباشیم..
موفق باشید

farbod N73 me
07-03-2011, 20:11
سلام .
یه سوال از اساتید محترم اونم این که دیسک بازی رو بهتره موقع خاموش کردن کنسول دربیاریم یا بمونه تو خودش؟
خیلی ممنون بابت راهنمایی

سلام
فرقی نمیکنه دیسک رو خارج کنی یا بذاری داخل بمونه ... هیچ ضرری نداره برای کنسول.
در مورد دوام لنز هم باید بگم هر چیزی عمری داره؛ اما اگر درست استفاده بشه هیچ مشکلی براش پیش نمیاد .. لنز PS2 من بعد از 10 سال داره مثل ساعت کار میکنه..
موفق باشید

من اینو از یکی شنیدم که میگفت اگه دربیاری بهتره چون گرمای دیسک باعث ضعیف شدن لنز میشه.

من امروز ظهر کیل زون سه رو آنلاین بازی کردم مشکلی نداشتم ، این کیل زون سه آنلاینش خیلی نامردیه و محیطشم خیلی کوچیکه : ( فاز نمی ده آنلاین دوش با حال تر بود ....
آقا جاوید دیدم آنلاین یودین منم آنلاین زدم!:8::8::8::31:
این کیلزون رو منم بازی کردم به منم اصلا حال نداد خدایی! مپاش واقعا کوچیکن.:19::2:
دوباره برگشتم سره Modern Warfare 2 بازی کردن!!:31::8::31::40:
فعلا هم دارم با اون صفا میکنم!
فقط دیشب پینگم بدجور بالا بود:2:! مگه میشد بازی کرد؟ ولی با همون حال با اینکه اسنایپر بودم تو UnderPass اول گروهم شدم:18::8::5::31:

J A V I D
07-03-2011, 21:34
من اینو از یکی شنیدم که میگفت اگه دربیاری بهتره چون گرمای دیسک باعث ضعیف شدن لنز میشه.

آقا جاوید دیدم آنلاین یودین منم آنلاین زدم!:8::8::8::31:
این کیلزون رو منم بازی کردم به منم اصلا حال نداد خدایی! مپاش واقعا کوچیکن.:19::2:
دوباره برگشتم سره Modern Warfare 2 بازی کردن!!:31::8::31::40:
فعلا هم دارم با اون صفا میکنم!
فقط دیشب پینگم بدجور بالا بود:2:! مگه میشد بازی کرد؟ ولی با همون حال با اینکه اسنایپر بودم تو UnderPass اول گروهم شدم:18::8::5::31:

بهتره منم فعلا مگ بازی کنم تا سکوم 4 بیاد : دی تازه من الکی خوشحال پول دو تا مپم دادم دو تا مپ جدید خریدم برای کیل زون سه ولی چون انگاری ملت زیاد نخریدن اون مپ رو هنوز چشمم به جمال اون روشن نشده ببینم چقدره وسعتش !

منم با کسی دعوا ندارم دوست عزیز:10:
ولی شما خودت هم میدونی و قبول داری که چیزی که بهتره، بهتره.
تنها مشکل CFW اینه که فیلم رو دیگه نمیشناسه که اونم حل شده الان.
اما اینکه بعد از یک مدتی دیگه اجرا نمیکنه و دسته از کار میفته احتمالاً واسه CFW هایی بوده که اوایل اومده بود. kmeaw بازم میگم هیچ و دقیقاً هیچ مشکلی نداره. منم مثل شما که تاحالا با CFW کار نکردی با دانگل کار نکردم ولی اطلاعات اشتباه هم ندارم راجع بهش .:11:

علاوه بر این همه CFW ها تقریباً پچی هستند و البته نسخه پچ شده هم واسه دانلود تو اینترنت وجود داره که چون ما اینجا اینترنتمون سرعتش با سال نوری سنجیده میشه در نتیجه بهتر یک OFW خود سونی رو داشته باشیم و فقط patch کاستوم هایی که جدید میاد رو با حجم خیلی کمتر دانلود کنیم و CFW بسازیم.

و در نهایت من هدفم این هست که مزیت های دانگل نسبت به CFW و برعکس رو بدونیم و بتونیم نهایت استفاده رو از PS3 ببریم . منظور من به هیچ وجه تحمیل عقایدم نیست ،چون برای همه حرفام دلیل دارم. موفق باشید:8:
من فکر می کردم cfw ش مثل پی اس پیه ، در هر صورت من بازم دانگل رو ترجیح می دم : دی

MohammadT15
07-03-2011, 21:53
تو چقدر سخت ميگيري!!!البته ممكنه كپي خور بعضي بازيهارو اجرا نكنه!!!مثلا همين كمبتي كه جديد مياد شايد اجرا نشه!!!يا بازيهاي جديد!!!اما بالاخره بعد از مدتي اونا هم اجرا ميشن---
يه پيشنهاد هم واست دارم!!!مگه تو عيد چند تا بازيرو ميتوني تا آخر بري؟؟؟فوقش 5 تا!!!حالا كه تازه كنسول خريدي فعلا بازيهايي كه دوست داري بگير و بازي كن وقتي ديگه پول نداشتي بازي بخري و هوسه بازيهاي ديگرو كردي اون موقع خواستي كپي خور كن-----------پس فعلا از اورجينال بازي كردن حال كن!!!!!اين نظر من بود------------
من پول بمونه دستم میره.عید حدود دویست تومن میاد دستم.اگه بخوام بازی اورجینال بخرم 6 7 تا بیشتر نمیشه ولی اگه 50 تومنشم بدم کپی خور کنم میمونه 150 اون موقع حدود20 تا بازی میتونم بگیرم پس از این لحاظ بیشتر میصرفه.در ضمن مگه کپی بازی کردن و اورجینال بازی کردن فرقی تو حالش داره؟:31:
یعنی چی بازیای جدید رو نمیخونه؟بیا اسم اینم گذاشتن --.خوب چرا نمیخونه؟بازیای جدیده که قیمتش گرونه آدم میخواد سریع بازی کنه باید کپیشو بخره.وگرنه بازیه قدیمی که خودش 15 20 تومنه.اگه بخوایم وایسیم این بازیای جدید رو دستگاه بخونه خوب چه فرقی داره با اینکه وایسیم تا قیمتش بیاد پایین؟:31:همون میشه که خوب این دیگه چه -- کردنیه:41:

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

حالا من رفتم اونجا میگم آقا اینو کپی خور کن بلاخره چند تا راه داشته باشه میگه خودش دیگه.منم میگم از بهترین راه و استاندارترین راه این کارو بکنه.وقتیم اینکارو انجام بده هر نکته ای لازم باشه بهم میگه دیگه منم خنگ نیستم که میفهمم چی میگه.دیگه هم لازم نیست بفهمم دانگل و ای سی یو و سی سی یو و گاز سی اف سی و اینا چیه:31:مگه نه؟

BATMAN-LOVE
07-03-2011, 22:20
به هر حال اورجينال و كپي بازي كردن هر كدوم يه ويژگي خوب داره!!!انتخاب با خودت---
اينم كاور بتمن جديد!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sony_W810i
07-03-2011, 22:23
من پول بمونه دستم میره.عید حدود دویست تومن میاد دستم.اگه بخوام بازی اورجینال بخرم 6 7 تا بیشتر نمیشه ولی اگه 50 تومنشم بدم کپی خور کنم میمونه 150 اون موقع حدود20 تا بازی میتونم بگیرم پس از این لحاظ بیشتر میصرفه.در ضمن مگه کپی بازی کردن و اورجینال بازی کردن فرقی تو حالش داره؟:31:
یعنی چی بازیای جدید رو نمیخونه؟بیا اسم اینم گذاشتن --.خوب چرا نمیخونه؟بازیای جدیده که قیمتش گرونه آدم میخواد سریع بازی کنه باید کپیشو بخره.وگرنه بازیه قدیمی که خودش 15 20 تومنه.اگه بخوایم وایسیم این بازیای جدید رو دستگاه بخونه خوب چه فرقی داره با اینکه وایسیم تا قیمتش بیاد پایین؟:31:همون میشه که خوب این دیگه چه -- کردنیه:41:

---------- Post added at 11:53 PM ---------- Previous post was at 11:49 PM ----------

حالا من رفتم اونجا میگم آقا اینو کپی خور کن بلاخره چند تا راه داشته باشه میگه خودش دیگه.منم میگم از بهترین راه و استاندارترین راه این کارو بکنه.وقتیم اینکارو انجام بده هر نکته ای لازم باشه بهم میگه دیگه منم خنگ نیستم که میفهمم چی میگه.دیگه هم لازم نیست بفهمم دانگل و ای سی یو و سی سی یو و گاز سی اف سی و اینا چیه:31:مگه نه؟

ببین عزیز دلم. شما دفعه پنجمت هست میای میگی که بکنم نکنم بکنم نکنم، به خودت مربوط هست ولی نیازی نیست بری پولاتو برا کپی خور کردن جمع کنی. یکم تو اینترنت سرچ کن میتونی آموزش ساختن CFW رو پیدا کنی و مجانی همین الان بشینی کپی خورش کنی.

sony_W810i
07-03-2011, 22:28
به کنسول به چشم یک Media Player نگاه نکنین؛ این دستگاه - به نظر من - برای بازی کردنه نه فیلم دیدن و موزیک گوش دادن.. همینها باعث اصطهلاک لنز و کلاً دستگاه میشه..
در مورد افت فریم روی کنسول ایراد نرم افزاری هست نه سخت افزاری.. اما در PC هم میتونه نرم افزاری باشه هم سخت افزاری ( قدرتمند نبودن سیستم و ... ) بنابراین در کنسولها این بستگی به سازنده بازی و تجربه برنامه نویسی سازندهاش داره تا بازی رو خوب کد نویسی کنند تا افت فریم رو شاهد نباشیم..
موفق باشید

درسته. دقیقاً به همین دلیل هست که بازی های مولتی رو xbox فریم ریت بالاتری دارند. چون کد نویسی واسه پردازنده xbox خیلی راحت تر از ps3 هست. به نظر من همه بازی ها رو باید بدن همون تیمی که God of War III رو نوشتن بنویسن که کاملاً ترو تمیز و روان باشه.

مثلاً این AC : brotherhood تو ps3 خیلی افت فریم داره ولی میگن تو xbox اینجوری نیست و بهتر اجرا میشه.:41:

MohammadT15
07-03-2011, 22:47
ببین عزیز دلم. شما دفعه پنجمت هست میای میگی که بکنم نکنم بکنم نکنم، به خودت مربوط هست ولی نیازی نیست بری پولاتو برا کپی خور کردن جمع کنی. یکم تو اینترنت سرچ کن میتونی آموزش ساختن CFW رو پیدا کنی و مجانی همین الان بشینی کپی خورش کنی.

ببین عزیز دلم جمله هامو با دقت بخونی میفهمی برا چی میگم بکنم نکنم.چرا تو اینترنت سرچ کنم؟اینجا نوشته هر سوالی راجع به پلی 3 دارید بپرسید برا همین منم هی این سوالم رو تکرار میکنم 100 بار دیگه هم تکرار کنم هیچ ایرادی نداره چون جواب نگرفتم فعلا. بلاخره باید بفهمم بکنم یا نکنم با دلیل
حوصله مقاله خوندن الکی هم ندارم 100 تومن پول برا این کار میتونم بذارم کنار.حالا یکی بیاد بگه روش های -- پلی3 رو .چه با دانگل چه سی اف دبلیو.قضیه این که همه بازیا رو چرا نمیخونه هم بگه آپدیت و اینکه باید لوله کشی و سیم کشی کنی و اینارو هم بگه خلاصه یه توضیح بده تا من بفهمم بکنم یا نکنم 5 بار که چیزی نیست جواب ندن 200 بار دیگه هم مینویسم چون من آخر سر باید بدونم بکنم یا نکنم
از لحاظ مدیرتی هم تکرار پست هام ایرادی نداره چون دارم مشکلات مربوط به پلی 3 رو بیان میکنم:31: حالا داداش خودمونیماااا به نظرت من بکنم یا نکنم؟مگه من فقط یه بار نباید ببرم کپی خورش کنن؟پس دیگه قضیه این آپدیت و ای بوت دستکاری کردن و فر و ماکروفری که اینا میگن چیه؟

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

به هر حال اورجينال و كپي بازي كردن هر كدوم يه ويژگي خوب داره!!!انتخاب با خودت---
اينم كاور بتمن جديد!!!

داداش دمت گرماااا.خیلی باحال راهنمایی میکنی از بقیه بهتری اما مشکلت اینه فکر میکنی من میدونم.میگم من سر در نمیارم.شما میگی هر کدوم یه ویژگی داره انتخاب با خودت.خوب من چمیدونم ویژگی هاش چین:31:یا اینکه میگن نمیدونم دانگل و اینا چیه و برا چی به کار میره من رفتم مغازه چی بگم ورژن دستگام چیه و چرا همه ی بازیا رو نمیخونه و بازیای جدید و چند روز طول میکشه تا بخونه و باید چیکارش کنی تا بخونه و اینا اون وقت شما میگی فعلا کپی خور نکن بعدا بکن.خوب راجع به اینا بگو دمت گرم

BATMAN-LOVE
07-03-2011, 22:53
قضيه آپديت اينه كه ممكنه يه بازي جديد آپديت روز بخواد واسه همين ه---كرها با توجه به آپديت جديد جلو ميرن و هر بار هم بهتر عمل ميكنن---مثلا قبلا دانگل لازم بود اما الان لازم نيست---و ممكنه فردا يه آپديت بهتري بياد و قابليتش بالاتر باشه واسه همين برنامه هاي جديدتري واسه كپي خور كردن ميان----اما اگه كنسولتو ه--ك نكني هر بازي كه ميخري خودش آپديت داره و اگه لازم باشه ميتوني نصب كني---

MohammadT15
07-03-2011, 22:58
دانگلت رو باید آپدیت کنی یا هی باید ببری توپخونه قطعه جدید برات نصب کنن؟اینی که میگن بازی میریزن تو فلش زیر 10 تومن و میری نصب میکنی راسته؟

BATMAN-LOVE
07-03-2011, 23:13
آره راسته---بازي رو تو فلش يا هارد قابل حمل ميريزن---تو دي وي دي هم كپي بازيهارو ميفروشن ميتوني بخري و بعد بياي تو هارده كنسول بريزي و نصب كني---
حالا چرا ميخواي با دانگل هك كني!!!برنامش موجوده---
كمبت جديد هم تو فروردين مياد---

MohammadT15
07-03-2011, 23:16
آره میدونم.پس با چی -- کنم؟خوب نمیگن که چی به چیه من چمیدونم

BATMAN-LOVE
08-03-2011, 04:04
توي توپخونه هم ببري با نرم افزار ه-ك ميكنن---

sony_W810i
08-03-2011, 08:31
آره میدونم.پس با چی -- کنم؟خوب نمیگن که چی به چیه من چمیدونم

من عذر می خوام. احساس کردم شما اینقدر حوصله داشته باشی که بخوای خودت یچیزو یاد بگیری تا دفعه بعد که به مشکل خوردی مثل حالا نیای دست به دامن این و اون شی. خوب برو همون پولاتو جمع کن ( 100 تومن؟:27:) بده همون توپخونه برات اینکارو کنن.

SamGun
08-03-2011, 10:01
بچه ها چرا بازی های کپی رو به صورت BD نمیخیرین !!؟؟؟ من 10 تومن بابت هر بازی میدم حالا میخواد 1 روز اومده باشه یا میخواد ماله 2 سال پیش باشه !!

وقتی بازی ها BD باشه دیگه نیاز به هیچ واسطه ای برای نصب بازی نیست ! شما دیسک رو میزاری تو درایو کنسول بعد از طریق نرم افزار طراحی شده توسط آقای تکاوچ بازی رو روی هارد Imag گرفته و بعد از نصب شما به راحتی بازی میکنید !!

Blue Stars
08-03-2011, 13:31
با سلام

اساتید محترم لطفا راهنمایی بفرمایید

من می خوام یه PS3 بگیرم واسه تماشای فیلم 3d و Game البته از روی هاردش یا هارد اکسترنال که لنزش به زحمت نیفته.

از مجموع پستهای شما اینچنین دستگیرم شد که هکیدن این دستگاه در هر دو حالت دانگل و CFW یه سری مزایا و

معایب داره و تا جایی که متوجه شدم از firware 3.55 به بعد امکان 3D Movie & Game در این دستگاه وجود داره.

سوال من اینه که کدوم روش هکینگ پایداری بیشتری داره و ضمنا امکان پخش فیلم 3D در اون وجود داره؟ و من

این دستگاه رو در حال حاضر با کدوم ورژن بخرم بهتره؟

و یه خواهش : یک جای معتبر برا خرید PS3 درست معرفی کنید.

با سپاس

J A V I D
08-03-2011, 14:17
بچه ها چرا بازی های کپی رو به صورت BD نمیخیرین !!؟؟؟ من 10 تومن بابت هر بازی میدم حالا میخواد 1 روز اومده باشه یا میخواد ماله 2 سال پیش باشه !!

وقتی بازی ها BD باشه دیگه نیاز به هیچ واسطه ای برای نصب بازی نیست ! شما دیسک رو میزاری تو درایو کنسول بعد از طریق نرم افزار طراحی شده توسط آقای تکاوچ بازی رو روی هارد Imag گرفته و بعد از نصب شما به راحتی بازی میکنید !!

این جناب تکاوچ که می فرماییدم خوب جو می دن بار اولشونم نیست نرم افزار طراحی خودشون اونوقت!!!!! شما چرا باور می کنید اینا این برنامه های خارجی رو می گیرن ایکونش رو عوض می کنن به اسم خودشون می دن بیرون ! خیلی از برنامه ها هم که اوپن سورسه و سورسش در دسترس مطمئن باشید یه خط کدشم ایشون ننوشتن !!!! در ضمن با برنامه Awesome FileManager v0.06 می شه اینکارو کرد !

با سلام

من می خوام یه PS3 بگیرم واسه تماشای فیلم 3d و Game البته از روی هاردش یا هارد اکسترنال که لنزش به زحمت نیفته.

از مجموع پستهای شما اینچنین دستگیرم شد که هکیدن این دستگاه در هر دو حالت دانگل و CFW یه سری مزایا و

معایب داره و تا جایی که متوجه شدم از firware 3.55 به بعد امکان 3D Movie & Game در این دستگاه وجود داره.

سوال من اینه که کدوم روش هکینگ پایداری بیشتری داره و ضمنا امکان پخش فیلم 3D در اون وجود داره؟ و من

و یه خواهش : یک جای معتبر برا خرید PS3 درست معرفی کنید.

با سپاس
چون برای بحث تری دی می خواین از دانگل نمی تونید استفاده کنید برای -- چون دانگل روی فریم ور 3.41 عمل می کنه ... پس فقط CFW می مونه برای شما ...

در مورد اینکه کجا برید بخریدم من ترجیح می دم چیزی نگم چون خودم تو جو بازار هستم می دونم کی به کیه یه چیزی بگم مثل اون دفعه قورتم می دن دوستان .... امیدوارم دوستای دیگه راهنمایی کنند فقط موقع خرید ترجیحا دقت داشته باشید دستگاه پلمپ باشه و اگه دستگاه غیر پلمپم گرفتید زیرشو حتما نگا کنید که پیچاش واز نشده باشه !!!

sony_W810i
08-03-2011, 14:20
با سلام

با سپاس

خوب یکم قضیه پیچیده میشه.
بهترین راه حل اینه که شما اصلاً ه ک نکنی به این دلیل که از 3.55 به بعد فقط میتونی فیلم و بازی 3D اجرا کنی و ببینی. پس با دانگل نمیتوی چون اون فقط 3.41 میشه.
اگه از CFW بخوای استفاده کنی که 3.55 رو ه ک میکنه،دستگاه توانایی پخش فیلم رو موقتاً از دست میده (اگه فیرم ویر اصلی بریزی خوب میشه دوباره ) ولی ظاهراً راه حل هایی واسش پیدا شده که من بی اطلاع هستم.

دستگاه رو اون موقع که 3.55 تازه اومده بود من وقتی خریدم ورژنش 3.3 بود.

دستگاه های الان هم اکثرا زیر 3.41 باید باشن فکر کنم و تا وقتی دستگاه رو روشن نکنی نمیتونی ورژن FW رو متوجه بشی .

MohammadT15
08-03-2011, 14:35
توي توپخونه هم ببري با نرم افزار ه-ك ميكنن---

آره میبرم همونجایی که پلی 3 رو خریدم ازش آشناس بهش میگم ایراد نداره اگه ضرر هم داره برام هکش کن بلاخره خودش هر نکته ای قرار باشه من بدونم میگه دیگه همینجوری -- نمیکنه بعد بگه برو خودت یاد بگیر که:31:

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

من عذر می خوام. احساس کردم شما اینقدر حوصله داشته باشی که بخوای خودت یچیزو یاد بگیری تا دفعه بعد که به مشکل خوردی مثل حالا نیای دست به دامن این و اون شی. خوب برو همون پولاتو جمع کن ( 100 تومن؟:27:) بده همون توپخونه برات اینکارو کنن.
عیدیای من و داداشم رو هم دیگه:31:300 اینطورا میشه خوب اگه اونم بتیغم 100 تومن بابت این کار میتونم بذارم کنار بیشتر از این باشه باید از بازیام کم کنم:41:آخه بقیشو میخوام بازی بخرم راستی من عید میخوام این بازیا رو بخرم به نظرتون چطوره؟یا اگه بازی قشنگتری هست بگید بهش اضافه کنم.این بازیا چون توی کنسول پلی 2 موفق بودن میخوام برا پلی 3 هم بخرمشون:
Spider Man
Harry Potter 7
God Of War 3
Assassins crate
Mortal Kombat 9
Smack down Vs Raw 2011
Resident Evil 5
Sims 3
Gta 4
Mafia 2
Heavy Rain
بعدشم رفتم دنبالش تو گوگل سرچ کردن دانگل ماهواره رو هی توضیح دادن:31:این کار هم دست به دامن این و اون شدن نیست خوب سوال دارم.دارم میپرسم دیگه گدایی که نمیکنم:31:

sony_W810i
08-03-2011, 14:42
آره میبرم همونجایی که پلی 3 رو خریدم ازش آشناس بهش میگم ایراد نداره اگه ضرر هم داره برام هکش کن بلاخره خودش هر نکته ای قرار باشه من بدونم میگه دیگه همینجوری -- نمیکنه بعد بگه برو خودت یاد بگیر که:31:

---------- Post added at 04:35 PM ---------- Previous post was at 04:33 PM ----------

عیدیای من و داداشم رو هم دیگه:31:300 اینطورا میشه خوب اگه اونم بتیغم 100 تومن بابت این کار میتونم بذارم کنار بیشتر از این باشه باید از بازیام کم کنم:41:آخه بقیشو میخوام بازی بخرم راستی من عید میخوام این بازیا رو بخرم به نظرتون چطوره؟یا اگه بازی قشنگتری هست بگید بهش اضافه کنم.این بازیا چون توی کنسول پلی 2 موفق بودن میخوام برا پلی 3 هم بخرمشون:
Spider Man
Harry Potter 7
God Of War 3
Assassins crate
Mortal Kombat 9
Smack down Vs Raw 2011
Resident Evil 5
Sims 3
Gta 4
Mafia 2
Heavy Rain
بعدشم رفتم دنبالش تو گوگل سرچ کردن دانگل ماهواره رو هی توضیح دادن:31:این کار هم دست به دامن این و اون شدن نیست خوب سوال دارم.دارم میپرسم دیگه گدایی که نمیکنم:31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یکم از دیکشنری استفاده کنی حله.
تا step 2 انجام بده.
از step 3 به بعد نرم افزار های جدید ترش اومده.

MohammadT15
08-03-2011, 14:55
یکم از دیکشنری استفاده کنی حله.
تا step 2 انجام بده.
از step 3 به بعد نرم افزار های جدید ترش اومده.

با منی داداش؟برا چی از دیکشنری استفاده کنم؟

Blue Stars
08-03-2011, 15:28
خیلی ممنون از پاسخهای مفیدتون

پس نتیجه این می شه که یه PS3 3.55 می گیرم و تا مشخص نشدن تکلیف سازگاری پخش 3d با هکینگ دست بهش نمی زنم.

در ضمن بی زحمت به صورت پیام خصوصی یک جای معتبر برا خرید PS3 برام معرفی کنید.

BATMAN-LOVE
08-03-2011, 17:01

Spider Man
Harry Potter 7
God Of War 3
Assassins crate
Mortal Kombat 9
Smack down Vs Raw 2011
Resident Evil 5
Sims 3
Gta 4
Mafia 2
Heavy Rain

حالا بالاخره ه-ك ميكني يا نه؟؟؟
اگه ميكني پس ديگه اين همه بازي واسه چي ميخري!!!

راستي كسي جوابه اين سوالو ميدونه؟؟؟ هر فايلي رو غير از برنامه خوده كنسول وقتي دانلود ميكنم احتياج به فلش داره---نميشه مستقيم تو هارد كنسول دانلود كرد؟؟؟؟؟؟؟

Alex merccer
08-03-2011, 20:39
سلام
راهی برای downgrade از ورژژن 3.56 به 3.55 هست؟:13:
:19:

sonixax
08-03-2011, 21:08
سلام
راهی برای downgrade از ورژژن 3.56 به 3.55 هست؟:13:
:19:

You Were Mine
08-03-2011, 21:19
من رفتم ps3 را جاهایی ک تو شهر داشتن قیمت کردم اکثرا 320 گیگ داشتم ک یکی میگفت 480 و اونیکی میگفت 495.
1 مدل دیگه هم داشت ک پی اس 3 --> 320 گیگ را با move میداد 560 بعد گفت قیمت اشتباه گفتم اگه الان بگیری همون 560 بهت میدم اما اگه فردا بیای 580 کمتر نمیدم.

قیمت ها خیلی بالا نیست ؟ چیکار کنم ؟ حالا اونی ک با move هست بهتره اخه اختلاف قیمتی زیاد ندارن بعدشم من ک بخوام کنسول را -- کنم باید حداقل 30 تومن پول بازی اصل بدم اما اینجوری این 30 تومنم صرفه جویی میشه

320 گیگ ( 495 ) + بازی ( 30 ) = 525
320 گیگ با موو ( 560 ) = 560
فکر کنم اینطوری خیلی به صرفه تره.
بعد تازه طرف میگه 20 تومن هم میگیرم برات اپدیت کنم و --.
بعد هر بازی را هم 2500 میگیره میریزه رو هارد.

MohammadT15
08-03-2011, 22:07
حالا بالاخره ه-ك ميكني يا نه؟؟؟
اگه ميكني پس ديگه اين همه بازي واسه چي ميخري!!!

راستي كسي جوابه اين سوالو ميدونه؟؟؟ هر فايلي رو غير از برنامه خوده كنسول وقتي دانلود ميكنم احتياج به فلش داره---نميشه مستقيم تو هارد كنسول دانلود كرد؟؟؟؟؟؟؟

آره دیگه -- میکنم. خوب میخوام -- کنم که اینهمه بازی بگیرم دیگههه:31:اگه -- نکنم که پولم به این همه بازی نمیرسه

MohammadT15
08-03-2011, 22:34
یه سوال دیگه بچه ها این ورژن ها که میگن چیه؟من رفتم بگیرم گفتم یه 250 گیگ طرفم داد چیزی از ورژن نگفت از کجا بفهمم ورژنش چنده

BATMAN-LOVE
08-03-2011, 23:11
ورژن كنسول شبيه ويندوز ميمونه واسه كامپيوتر---يه برنامست كه هر چند وقت يكبار جديدترش مياد---
برو تو setting/system setting/sysem information

boy_teh
09-03-2011, 01:01
شایعه بود قابلیت نصب لینوکس روی اسلیم برگرده . چی شد ؟

BATMAN-LOVE
09-03-2011, 02:36
اونايي هم كه فت دارن اصلا نصب نميكنن!!!چون سرعتش خيلي پايين مياد---

sonixax
09-03-2011, 02:47

خیلی جالبه ، با اینکه CPU خیلی قوی ای داره ولی با نصب سبک ترین سیستم عامل دنیا سرعتش میاد پایین ! :13:

BATMAN-LOVE
09-03-2011, 04:00
كسي ميتونه سيو تيكن 6 رو واسم بزاره---ريجن 1

sony_W810i
09-03-2011, 09:40
شایعه بود قابلیت نصب لینوکس روی اسلیم برگرده . چی شد ؟

خیلی جالبه ، با اینکه CPU خیلی قوی ای داره ولی با نصب سبک ترین سیستم عامل دنیا سرعتش میاد پایین ! :13:

من رو اسلیم چند وقت پیش نصب کردم. مشکلی نداشته.

سرعتش ربطی به CPU نداره.
به خاطر پایین بودن RAM PS3 هست و اینکه درایو swap خیلی کمی میسازه تو این لینوکس چون از رو image سیستم عامل اجرا میشه.
:8:

Blue Stars
09-03-2011, 11:10
دوستان برای بار دوم خواهشمندم یه جای مطمئن رو برا خرید PS3 با Firmware 3.56 (جهت 3D) طی پیام خصوصی

به من معرفی کنید.

خدا تو اون دنیا با PS3 باز ها محشورتون کنه.:27:

sony_W810i
09-03-2011, 12:04
دوستان برای بار دوم خواهشمندم یه جای مطمئن رو برا خرید PS3 با Firmware 3.56 (جهت 3D) طی پیام خصوصی

به من معرفی کنید.

خدا تو اون دنیا با PS3 باز ها محشورتون کنه.:27:

بابا به پیر به پیغمبر ps3 که وقتی بخری همون اول روش 3.56 باشه تا 6 دیگه هم نمیاد. الان بخری هر ورژنی باشه فوقش اینه که دانلود میکنی 3.56 رو و نصب می کنی روش.:46:

You Were Mine
09-03-2011, 14:51
من رفتم ps3 را جاهایی ک تو شهر داشتن قیمت کردم اکثرا 320 گیگ داشتم ک یکی میگفت 480 و اونیکی میگفت 495.
1 مدل دیگه هم داشت ک پی اس 3 --> 320 گیگ را با move میداد 560 بعد گفت قیمت اشتباه گفتم اگه الان بگیری همون 560 بهت میدم اما اگه فردا بیای 580 کمتر نمیدم.

قیمت ها خیلی بالا نیست ؟ چیکار کنم ؟ حالا اونی ک با move هست بهتره اخه اختلاف قیمتی زیاد ندارن بعدشم من ک بخوام کنسول را -- کنم باید حداقل 30 تومن پول بازی اصل بدم اما اینجوری این 30 تومنم صرفه جویی میشه

320 گیگ با موو ( 560 ) + بازی = 560

جواب منم بدید اگه ممکنه.

MohammadT15
09-03-2011, 15:44
ورژن كنسول شبيه ويندوز ميمونه واسه كامپيوتر---يه برنامست كه هر چند وقت يكبار جديدترش مياد---
برو تو setting/system setting/sysem information

مرسی
بعد قابلیت آپیدیت داره؟اصلا با پلی 3 چه جوری برم نت؟تنظیماتش رو بلد نیستم
ای دی اس ال دارم سیمشو وصل میکنم پشتش روشن میکنم میرم تو اینترنت که بگرده صفحه باز نمیکنه اینگار یه تنظیماتی رو باید دستکاری کرد بلدی؟

BATMAN-LOVE
09-03-2011, 16:01
جواب منم بدید اگه ممکنه.
خب ميتوني 120 گيگ بگيري و move هم نخري تا ارزونتر برات تموم شه---

---------- Post added at 04:01 PM ---------- Previous post was at 03:59 PM ----------

مرسی
بعد قابلیت آپیدیت داره؟اصلا با پلی 3 چه جوری برم نت؟تنظیماتش رو بلد نیستم
ای دی اس ال دارم سیمشو وصل میکنم پشتش روشن میکنم میرم تو اینترنت که بگرده صفحه باز نمیکنه اینگار یه تنظیماتی رو باید دستکاری کرد بلدی؟
من بي سيم متصل شدم---تنظيماته خاصي هم نداشت چون همه چيش اتوماتيك بود---اما ماله تو رو نميدونم---حالا برو تو اين آدرس شايد كمكت كنه---بقيه هم بهتر از من تو اين مورد اطلاعات دارن اونا هم راهنماييت كنن حتما چيزي دستگيرت ميشه---

night lord
09-03-2011, 16:08
سلام . دوستان من فردا میخوام از بین xbox360 و ps3 یکیو بخرم . ولی هنوز مرددم که کدومو بخرم .
ps3 کپی خور باید باشه وقتی میخوام بخرم یا اینکه باید بخرم بعد کپی خورش کنم؟ ورژن فریمورش چند باید باشه؟
بازیهای کپی تو بازار پیدا میشه؟ قیمتش چنده؟
من یه move هم میخوام بگیرم قیمتش چنده و آیا با کپی خور کار میکنه؟
چه مدلی باید بگیرم؟
و یه جا رو معرفی کنید تو تهران یا کرج که مطمئن باشه برای خرید.

مرسی .

sonixax
09-03-2011, 16:55

سرعتش ربطی به CPU نداره.
به خاطر پایین بودن RAM PS3 هست و اینکه درایو swap خیلی کمی میسازه تو این لینوکس چون از رو image سیستم عامل اجرا میشه.

خوب این کنسول 256 مگ رم داره که برای لینوکس نه تنها کم نیست ، بلکه زیاد هم هست !
ولی در مورد اینکه دایرکتوری Swap اش کوچیکه چیزی نمیدونستم . Swap باید حد اقل نصف RAM باشه - یعنی همین قدر هم اختصاص نمیده ؟ :13:

BATMAN-LOVE
09-03-2011, 19:17
سلام . دوستان من فردا میخوام از بین xbox360 و ps3 یکیو بخرم . ولی هنوز مرددم که کدومو بخرم .
ps3 کپی خور باید باشه وقتی میخوام بخرم یا اینکه باید بخرم بعد کپی خورش کنم؟ ورژن فریمورش چند باید باشه؟
بازیهای کپی تو بازار پیدا میشه؟ قیمتش چنده؟
من یه move هم میخوام بگیرم قیمتش چنده و آیا با کپی خور کار میکنه؟
چه مدلی باید بگیرم؟
و یه جا رو معرفی کنید تو تهران یا کرج که مطمئن باشه برای خرید.

مرسی .
بايد ببيني بيشتر بازيهاي كدوم كنسول برات مهمتره!!!مغازه دار معمولا كپي خور ميكنن---ورژن فرقي نداره چون اگر هم قديمي باشه خودشون برات آپديت ميكنن به 3.55
مدلاش فرقي نداره فقط هاردشون زياد و كم داره---ميتوني از رايان صبا بگيري گرونتر از جاهاي ديگست اما آكبنده---بعد اينكه نميدونم اونجا كپي خور ميكنه يا نه---اما توي توپخونه خيلي جاها كپي ميكنن---در مورد محل خريد بقيه ميتونن خوب راهنماييت كنن---اين نظر من بود

BATMAN-LOVE
09-03-2011, 19:45
خوب این کنسول 256 مگ رم داره که برای لینوکس نه تنها کم نیست ، بلکه زیاد هم هست !
ولی در مورد اینکه دایرکتوری Swap اش کوچیکه چیزی نمیدونستم . Swap باید حد اقل نصف RAM باشه - یعنی همین قدر هم اختصاص نمیده ؟ :13:
ميدوني من چي فكر ميكنم---به نظر من همونطور كه الان پي سي نميتونه بازيهاي ps3 رو اجرا كنه و كم مياره---بنابراين كنسول هم نميتونه راحت برنامه هاي پي سي رو اجرا كنه---شايد هر كدوم كاره بخصوصي رو بايد انجام بدن!!!

sonixax
09-03-2011, 19:54
ميدوني من چي فكر ميكنم---به نظر من همونطور كه الان پي سي نميتونه بازيهاي ps3 رو اجرا كنه و كم مياره---بنابراين كنسول هم نميتونه راحت برنامه هاي پي سي رو اجرا كنه---شايد هر كدوم كاره بخصوصي رو بايد انجام بدن!!!

راستش PC کم نمیاره ، دلیل اینکه مثلا سر بازی ها میبینید افتضاح هستش اول از همه اینه که شبیه ساز انحصاری نیست و یک عده نشستند شبیه ساز رو نوشتند .

دوم اینکه کنسول فقط باید بازی رو اجرا کنه و وقتی هم که بازی اجرا میشه ترد فرمور فریز میکنه و منابع آزاد میشند ولی PC همزمان داره کلی از منابعش رو صرف سیستم عامل میکنه ، در عین حال سخت افزار کنسول رو شبیه سازی میکنه (در صورتی که توی کنسول این عمل شبیه سازی نمیشه) و باید هزار تا کار دیگه هم همزمان انجام بده ، مثل نرم افزار هایی که در بک گراند در حال اجرا هستند مثل آنتی ویروس و یا سرویس هایی مثل بنجور و ...

همه اینها رو حذف کنی و کل منابع یک PC رو بدی به بازی یک کنسولی مثل PS3 بازی روی دور تند اجرا میشه ، تند تر از حد معمولش :31:

شما اگر نگاه کنید همیشه سخت افزار کنسول از یک PC تقریبا معمولی ضعیف تر بوده - دلیلش هم سادست - کنسول فقط برای یک کار ساخته شده ولی PC این طوری نیست .

در کل من بر این باورم PC برای بازی کردن ساخته نشده ، شما وقتی همین PC ها رو با هم کلاستر میکنید یک ابر رایانه دارید و با همین PC ها بازی های کنسول ها رو میسازید و باز با همین PC ها هزار تا کار دیگه میکنید که بازی کردن پیش پا افتاده ترین کاریه که میشه باهاشون انجام داد و سواد خاصی هم نمیخواد :31:

و به نظر من هیچوقت تجربه بازی با کنسول رو نمیشه با PC داشت ، اول و آخر PC یک چیز خشک و منطقی هست و به درد سرگرمی نمیخوره ولی برای سرگرمی تولید کردن چیز خوبیه .

sony_W810i
09-03-2011, 20:43

RAM 256 کم هست. مثلاً شما الان بخوای Ubuntu رو PC نصب کنی حداقل RAM 512 می خواد. به هر حال حتی اگه کم هم نباشه زیاد هم نیست.

SWAP Drive هم اگه شما RAM سیستمت بالا باشه مثلاً 2GB اگه 100 مگ هم بسازی کافیه چون در واقع اصلاً استفاده نمیشه این SWAP به دلیل بالا بودن RAM. چون SWAP مثل Virtual memory توی ویندوز، کارش اینه که کمبود فضای RAM رو با یک مقدار از فضای Hard Disk جبران کنه.

sonixax
09-03-2011, 21:09
RAM 256 کم هست. مثلاً شما الان بخوای Ubuntu رو PC نصب کنی حداقل RAM 512 می خواد. به هر حال حتی اگه کم هم نباشه زیاد هم نیست.

SWAP Drive هم اگه شما RAM سیستمت بالا باشه مثلاً 2GB اگه 100 مگ هم بسازی کافیه چون در واقع اصلاً استفاده نمیشه این SWAP به دلیل بالا بودن RAM. چون SWAP مثل Virtual memory توی ویندوز، کارش اینه که کمبود فضای RAM رو با یک مقدار از فضای Hard Disk جبران کنه.

برای خود سیستم عامل 256 تا زیاد هم هست - من لینوکس Ps3 رو تا حالا نصب نکردم ولی سیستم عاملی که برای اون کنسول طراحی شده از قبل از سخت افزارش خبر داشته .
بعدش تا همین 5-6 سال پیش 256 مگ رم خیلی بالایی بود ، من Ubuntu رو اصلا قبول ندارم چون کلی باگ داره و به نظر من بیخود ترین توی خانواده لینوکس هستش - شخصا با دبیان خیلی بیشتر حال میکنم و همین الان دبیان 6 روی یک PC با 128 مگ رم نصب دارم و خیلی نرم و روون کار میکنه تازه Beryl رو هم نصب کردم :31:

در مورد Swap هم مطالعه ی این مقاله فکر میکنم به دردتون بخوره :

برای دبیان 2 برابر RAM توصیه شده ، ولی من خودم توی کتاب آقای باغومیان خونده بودم که نوشته بود حد اقل نصف رمتون Swap لازم دارید .

بحث رفت توی سیستم عامل :31:

از Ps3 چه خبر ؟ :11:

boy_teh
09-03-2011, 21:23

سرعتش ربطی به CPU نداره.
جدا رو اسلیم نصب کردی ؟ چجوری از کدوم روش ؟

برای خود سیستم عامل 256 تا زیاد هم هست - من لینوکس Ps3 رو تا حالا نصب نکردم ولی سیستم عاملی که برای اون کنسول طراحی شده از قبل از سخت افزارش خبر داشته .
بعدش تا همین 5-6 سال پیش 256 مگ رم خیلی بالایی بود ، من Ubuntu رو اصلا قبول ندارم چون کلی باگ داره و به نظر من بیخود ترین توی خانواده لینوکس هستش - شخصا با دبیان خیلی بیشتر حال میکنم و همین الان دبیان 6 روی یک PC با 128 مگ رم نصب دارم و خیلی نرم و روون کار میکنه تازه Beryl رو هم نصب کردم :31:

برای دبیان 2 برابر RAM توصیه شده ، ولی من خودم توی کتاب آقای باغومیان خونده بودم که نوشته بود حد اقل نصف رمتون Swap لازم دارید .

چرا بحث سیستم عامل و کشیدن و نکشیدن PS3 میکنید . بیخیال :31: من میدونستم که رو اسلیم نمیشه نصب کرد و شایعه رو شنیدم و میخواستم ببینم درسته یا نه . قبل از اومدن اسلیم که بچه ها رو فت لینوکس میریختن و مشکلی نداشتن . ورژنهای سبک رو باید بکشه .

MohammadT15
09-03-2011, 21:57
خب ميتوني 120 گيگ بگيري و move هم نخري تا ارزونتر برات تموم شه---

---------- Post added at 04:01 PM ---------- Previous post was at 03:59 PM ----------

من بي سيم متصل شدم---تنظيماته خاصي هم نداشت چون همه چيش اتوماتيك بود---اما ماله تو رو نميدونم---حالا برو تو اين آدرس شايد كمكت كنه---بقيه هم بهتر از من تو اين مورد اطلاعات دارن اونا هم راهنماييت كنن حتما چيزي دستگيرت ميشه---

یه چیزایی رو باید از شرکتی که ازش سرویس ای دی اس ال گرفتم بگیرم آره؟
آخه بقیه مهندسن جواب مهندسا رو میدن جواب مارو نمیدن:31:بعد فکر میکنن جواب ندن من از اینجا میرم من تازه اینجا رو پیدا کردم بابا:31:

sony_W810i
09-03-2011, 22:58

خوب منم که دقیقاً حرف همین مقاله رو زدم درباره swap.کاملاً درسته. swap ضروری هست. ولی وقتی شما Memory سیستمت بالا باشه نیازی به swap پیدا نمیکنی. ولی حضورش لازمه.

اخه مسئله همینه که این linux واسه ps3 طراحی نشده و نوشته نشده. تنها linux که واسه ps3 نوشته شده بود Yellow Dog بود که رایگان هم نبود و باز هم درایور خیلی از قطعات توش نبود.

این دقیقاً یک نسخه Port شده هست تا قفط اجرا بشه همین.
کتاب آقای آلن باغومیان هم بسیار عالی هست. من قبلاً کامل آموزی Parsix شون رو خوندم.
ولی Ubuntu واقعاً لینوکس عالی هست.باگ زیاد داره ولی بقیه هم همین مشکلات رو دارند. مثلاً Fedora که کلاً بیشتر باگ هست تا OS .

جدا رو اسلیم نصب کردی ؟ چجوری از کدوم روش ؟

چرا بحث سیستم عامل و کشیدن و نکشیدن PS3 میکنید . بیخیال :31: من میدونستم که رو اسلیم نمیشه نصب کرد و شایعه رو شنیدم و میخواستم ببینم درسته یا نه . قبل از اومدن اسلیم که بچه ها رو فت لینوکس میریختن و مشکلی نداشتن . ورژنهای سبک رو باید بکشه .

اتفاقاً میشه چرا نشه. من فقط فایل linux.img رو تو root هارد ps3 ریختم و با asbestOS 2.0 اجراش کردم.

با BootOS که جدیداً اومده هنوز کار نکردم ولی ظاهراً اون میتونه نصب کنه

sonixax
09-03-2011, 23:08
اخه مسئله همینه که این linux واسه ps3 طراحی نشده و نوشته نشده. تنها linux که واسه ps3 نوشته شده بود Yellow Dog بود که رایگان هم نبود و باز هم درایور خیلی از قطعات توش نبود.

این دقیقاً یک نسخه Port شده هست تا قفط اجرا بشه همین.
کتاب آقای آلن باغومیان هم بسیار عالی هست. من قبلاً کامل آموزی Parsix شون رو خوندم.
ولی Ubuntu واقعاً لینوکس عالی هست.باگ زیاد داره ولی بقیه هم همین مشکلات رو دارند. مثلاً Fedora که کلاً بیشتر باگ هست تا OS .

هاااا ، من فکر میکردم یک لینوکس انحصاری هستش ! :13:

BATMAN-LOVE
09-03-2011, 23:18
یه چیزایی رو باید از شرکتی که ازش سرویس ای دی اس ال گرفتم بگیرم آره؟
آخه بقیه مهندسن جواب مهندسا رو میدن جواب مارو نمیدن:31:بعد فکر میکنن جواب ندن من از اینجا میرم من تازه اینجا رو پیدا کردم بابا:31:
َآره بايد از اونجا بگيري---
البته حالا يه امتحاني كن شايد واسه تو هم اتومات باشه---رو گزينه ها كه ميري همشو اتوماتيك بزن بعد تست كن---

masoud93
10-03-2011, 00:08
move الان قیمتش چنده ؟؟؟

SamGun
10-03-2011, 01:05
این جناب تکاوچ که می فرماییدم خوب جو می دن بار اولشونم نیست نرم افزار طراحی خودشون اونوقت!!!!! شما چرا باور می کنید اینا این برنامه های خارجی رو می گیرن ایکونش رو عوض می کنن به اسم خودشون می دن بیرون ! خیلی از برنامه ها هم که اوپن سورسه و سورسش در دسترس مطمئن باشید یه خط کدشم ایشون ننوشتن !!!! در ضمن با برنامه Awesome FileManager v0.06 می شه اینکارو کرد !
!!!

جاوید حرف هایی که میزنی رو منم قبول دارم ولی نسبت به زمانی که تو بازار کنسول بودم و با کلی آدم سرو کار داشتم ایشون واقعا

یه چیزی سرش میشه .

حالا کاری نداریم . من کلا لپ کلامم اینه که بچه ها کارو یه سره کنن و blu Ray بازی هارو بخرن.

move الان قیمتش چنده ؟؟؟

دورو بره 100-110 . قیمت دقیق نداریم :31:

night lord
10-03-2011, 08:59
آقا یکی این سوالای منو جواب بده امروز دارم میرم بخرم و به جمع شما بپیوندم .
اول اینکه بازیهای کپی که قیمتش پایینه blueray هستش یا dvd ?
دوم اینکه فیلم بلوری رو میشه با ps3 کپی خور شده دید؟
سوم از کجا تو تهران بخرم که به قیمت مناسب باشه و مطمئن باشه؟

J A V I D
10-03-2011, 10:07
جاوید حرف هایی که میزنی رو منم قبول دارم ولی نسبت به زمانی که تو بازار کنسول بودم و با کلی آدم سرو کار داشتم ایشون واقعا

یه چیزی سرش میشه .

حالا کاری نداریم . من کلا لپ کلامم اینه که بچه ها کارو یه سره کنن و blu Ray بازی هارو بخرن.

دورو بره 100-110 . قیمت دقیق نداریم :31:

آره بازی خوبه رو بلو ری باشه چون هارد خیلی اعتمادی بهش نیست ، منم خودم بازی هام رو بلو ری رایت می کنم و نگه می دارم ، حالا اگه آدم یهو رو بلو ری بخره بهتره ولی چون به صرفه نیست مغازه دارا ترجیح می دن بریزن رو هارد اکثرا هم می ریزن رو هارد ، یا روی دی وی دی می فروشن چون بلو ری خام خیلی گرونه عمده بخری دو نه ای دو تا دو پونصد می شه !

lincoln
10-03-2011, 11:27
سلام
دوست عزیز تبریک میگم.. سوال های شما رو که دوستان قبلا خیلی جواب دادن :
بازی های کپی رو معمولا یا تو dvd (ها) بسته به حجم بازی ویا تو هارد میریزن.
دوم. بله میشه
سوم. بیا تو پروفایلم بهت آدرسش رو بدم.

SamGun
10-03-2011, 13:21

همه جوره هست هم Bluray و هم DVD .

بله میشه ولی مثل اینکه فعلا 3D کنسول Enable نیست.

بهترین جا برای خرید با تضمین :

آره بازی خوبه رو بلو ری باشه چون هارد خیلی اعتمادی بهش نیست ، منم خودم بازی هام رو بلو ری رایت می کنم و نگه می دارم ، حالا اگه آدم یهو رو بلو ری بخره بهتره ولی چون به صرفه نیست مغازه دارا ترجیح می دن بریزن رو هارد اکثرا هم می ریزن رو هارد ، یا روی دی وی دی می فروشن چون بلو ری خام خیلی گرونه عمده بخری دو نه ای دو تا دو پونصد می شه !

دقیقا !! هم عمر فوق العاده بیشتری داره و هم اینکه جای کمتری میگیره و هم اینکه یک Archive کامل رو میتونیم واسه خودمون جمع کنیم.

فقط همونطور که خودتم اشاره کردی خیلی گیر نمیاد و همه نمیاین رو BD بازی هارو رایت کنن.

جاوید رایتر ات چیه ؟ چند گرفتی ؟

hamhami_333
10-03-2011, 13:49
دوستان خسته نباشید میخواستم بدونم قیمت PS3 قبلا با الان که دمه عید هست فرقی کرده ؟چند بوده چند شده ؟

Gamemaster
10-03-2011, 14:05
PlayStation®3 system software update version 3.60

3.602011-03-10

An update to the PS3™ system software was released on March 10, 2011. You can use this update to upgrade your system software to version 3.60.

PlayStation®Network

Main features in system software update version 3.60

Online Storage for Game Saves

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5092

[Online Storage] has been added as a feature under (Game) > (Saved Data Management). You can store PlayStation®3 format software saved data on a PlayStation®Network server and download it to another PlayStation®3 system to continue playing your game. To use this feature you must have a PlayStation®Network account and subscribe to the PlayStation®Plus service.
> See details ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Other new or revised features in version 3.60

Settings

Under (Power Save Settings) > (Controller Auto-Off), you can now set the PS3TM system so that the connected /paired controllers will turn off after 10, 20 or 30 minutes of idle time.

J A V I D
10-03-2011, 14:16
دقیقا !! هم عمر فوق العاده بیشتری داره و هم اینکه جای کمتری میگیره و هم اینکه یک Archive کامل رو میتونیم واسه خودمون جمع کنیم.

فقط همونطور که خودتم اشاره کردی خیلی گیر نمیاد و همه نمیاین رو BD بازی هارو رایت کنن.

جاوید رایتر ات چیه ؟ چند گرفتی ؟

البته مزیت رایتر داشتن اینه که می شه چند تا بازی رو با هم زد رو یه بلو ری ! من بلو ری رایترم پلکستوره 120 هزار تومن خریدمش مدل PX-B940SA من از بازار نخریدم یکی از اون ور دو تا خریده بود یکی برای خودش یکی برای فروش من اون یکی که گذاشته بود بفروشه رو خریدم ...... تنها بلو ری رایتر موجود تو بازار ایران که من دیدم پایونیره و قیمتش بین 195 تا 220 متغییره که یک سال گارانتی تعمیر هم داره ! مال منم گارانتی مارانتی تعطیله دیگه : دی

دقت کردین فریم ور 3.60 دقیقا یه روز بعد از اینکه کاستوم فریم ور جدید با قابلیت PSN اومد عرضه شد از طرف سونی ، من هنوز نتونستم آنلاین شم که آپدیت کنم ، جالبه سیو ها رو می شه رو سرور های سونی ذخیره کرد ...

MohammadT15
10-03-2011, 14:50
َآره بايد از اونجا بگيري---
البته حالا يه امتحاني كن شايد واسه تو هم اتومات باشه---رو گزينه ها كه ميري همشو اتوماتيك بزن بعد تست كن---
بعد اینجوری که میگید شماها پس آپدیت که به درد نمیخوره
مثلا میگن فلان ورژن جدید هنوز -- نشده خوب به درد نمیخوره که قدیمی باشه بهتره

MohammadT15
10-03-2011, 15:57
سوالمو بذارید واضح تر بگم
مثلا منی که ورژنم 3.42 هست برم اینو کپی خور کنم
فردا آپدیتش کنم بشه 3.60 دیگه کپی نمیخونه دوباره باید ببرم درستش کنم؟

byemafia
10-03-2011, 16:19
یک دستگاه playstation3 slim 250gb در حد نو فروشی
2عددwireless controller dualshock3 sixaxis

3عدد بازی god of war colection
gran turismo (prologue)
ratchet clank (tools of destruction

ایمیل : byemafia@yahoo.com

byemafia
10-03-2011, 16:27

320 گیگ با موو ( 560 ) = 560

یک دستگاه playstation3 slim 250gb در حد نو فروشی
2عددwireless controller dualshock3 sixaxis

3عدد بازی god of war colection
gran turismo (prologue)
ratchet clank (tools of destruction

ایمیل : byemafia@yahoo.com

sony_W810i
10-03-2011, 18:05
سوالمو بذارید واضح تر بگم
مثلا منی که ورژنم 3.42 هست برم اینو کپی خور کنم
فردا آپدیتش کنم بشه 3.60 دیگه کپی نمیخونه دوباره باید ببرم درستش کنم؟

:27: واقعاً كاش به همين راحتي بود كه فقط دوباره ببريمش بيرون درستش كنن.

مسئله اينه كه آخرين FW كه ه ك ميشه 3.55 هست و 3.56 و 3.6 امكان ه ك نداره فعلاً.

night lord
10-03-2011, 18:55
آقایون منم امروز یه ps3 خریدم 40 گیگ با یه هارد 500 western . طرف برام آپدیت کرد و ه.ک.ش کرد و دوتا بازی روی هارد 40 ریخت
تیکن6 و GT5 . و یه blueray آنچارچد2 هم خریدم . حالا هر کاری میکنم gt5 از رو هارد اجرا نمیشه و ارور میده ولی تیکن و آنچارچد راحت اجرا میشن .
میگفت gt5 برای اینکه اجرا بشه باید l2 بزنی یا نمیدونم یه دکمه دیگه بزنی تا اجرا بشه منم هر کاری میکنم ارور میده و باید دایره بزنم و بیام بیرون . چجوری باید اجراش کرد؟

MohammadT15
10-03-2011, 21:54
:27: واقعاً كاش به همين راحتي بود كه فقط دوباره ببريمش بيرون درستش كنن.

مسئله اينه كه آخرين FW كه ه ك ميشه 3.55 هست و 3.56 و 3.6 امكان ه ك نداره فعلاً.

خوب پس نتیجه میگیریم آپدیت نکنیم:31:درسته؟

BATMAN-LOVE
11-03-2011, 00:03
خب اگه ميخواي ه-ك كني بايد آپديت كني به 3.55----اصلا ولش كن---تو اگه ه-ك ميخواي كني ببر مغازه دار خودش برات رديف ميكنه----

---------- Post added 11-03-2011 at 12:01 AM ---------- Previous post was 10-03-2011 at 11:59 PM ----------

آقایون منم امروز یه ps3 خریدم 40 گیگ با یه هارد 500 western . طرف برام آپدیت کرد و ه.ک.ش کرد و دوتا بازی روی هارد 40 ریخت
تیکن6 و GT5 . و یه blueray آنچارچد2 هم خریدم . حالا هر کاری میکنم gt5 از رو هارد اجرا نمیشه و ارور میده ولی تیکن و آنچارچد راحت اجرا میشن .
میگفت gt5 برای اینکه اجرا بشه باید l2 بزنی یا نمیدونم یه دکمه دیگه بزنی تا اجرا بشه منم هر کاری میکنم ارور میده و باید دایره بزنم و بیام بیرون . چجوری باید اجراش کرد؟
مبارك---
كنسولت آكبنده؟؟؟ مگه 40 گيگ الان آكبند هم داره!!!

---------- Post added at 12:03 AM ---------- Previous post was at 12:01 AM ----------

البته مزیت رایتر داشتن اینه که می شه چند تا بازی رو با هم زد رو یه بلو ری ! من بلو ری رایترم پلکستوره 120 هزار تومن خریدمش مدل PX-B940SA من از بازار نخریدم یکی از اون ور دو تا خریده بود یکی برای خودش یکی برای فروش من اون یکی که گذاشته بود بفروشه رو خریدم ...... تنها بلو ری رایتر موجود تو بازار ایران که من دیدم پایونیره و قیمتش بین 195 تا 220 متغییره که یک سال گارانتی تعمیر هم داره ! مال منم گارانتی مارانتی تعطیله دیگه : دی

دقت کردین فریم ور 3.60 دقیقا یه روز بعد از اینکه کاستوم فریم ور جدید با قابلیت PSN اومد عرضه شد از طرف سونی ، من هنوز نتونستم آنلاین شم که آپدیت کنم ، جالبه سیو ها رو می شه رو سرور های سونی ذخیره کرد ...
چه خوب---پس الان ميتوني هر چي فايل و --------داري بريزي تو چند تا بلوري و از دسته سي ديها و دي ويديها خلاص شي---

sonixax
11-03-2011, 00:07
چه خوب---پس الان ميتوني هر چي فايل و --------داري بريزي تو چند تا بلوري و از دسته سي ديها و دي ويديها خلاص شي---

من هم یه بلوری رایتر خریده بودم چند وقت پیش :

این هنوز سریع ترین بلو ری رایتر اکسترنال دنیا هستش :31: اون موقع خریدم 250 یورو الان گویا شده 150 تا :13:

و جالبه که تا حالا باهاش 6 تا بلوری رایت کردم :13:

در کل پیشنهاد میدم شما هم بخرید خیلی به درد میخوره ، نخسوزن برای بک آپ گرفتن .

BATMAN-LOVE
11-03-2011, 00:10
ولي كاش خوده كنسول رايتر داشت!!!اونوقت ميشد همه كاره!!!!

sonixax
11-03-2011, 00:12
ولي كاش خوده كنسول رايتر داشت!!!اونوقت ميشد همه كاره!!!!

اون وقت سونی بدبخت میشد :31:

BATMAN-LOVE
11-03-2011, 00:13
[QUOTE=samgun;5922656]جاوید حرف هایی که میزنی رو منم قبول دارم ولی نسبت به زمانی که تو بازار کنسول بودم و با کلی آدم سرو کار داشتم ایشون واقعا

یه چیزی سرش میشه .

حالا اگه يه روز درايو كنسول هم ه-ك شد اونوقت اين ديسكها رو راحت ميخونه؟؟؟يا اينكه فرمت و سرعت رايت و ---------هم بايد رعايت شه؟؟؟

sonixax
11-03-2011, 00:23

حالا اگه يه روز درايو كنسول هم ه-ك شد اونوقت اين ديسكها رو راحت ميخونه؟؟؟يا اينكه فرمت و سرعت رايت و ---------هم بايد رعايت شه؟؟؟

دیسکها رو راحت میخونه ، ولی برای اینکه بن نشید فرمت و سرعت رایت و ... مهمه .
یه چیزی رو هم بگم - خود درایو خیلی وقته که هَک شده ، تکنولوژی امنیتیش رو شرکت اینتل تامین میکنه منتها هزینه هَک کردنش وحشتناک زیاد میشه برای همین کسی طرفش نمیره .

BATMAN-LOVE
11-03-2011, 00:28
اون وقت سونی بدبخت میشد :31:
ولي اين سوني خيلي كلكه!!!
همين الان از بازيهاي قديمي هم داره سود ميبره!!!كالكشن بازيهارو ميده بيرون!!!
اگه رايترم ميزاشت رو كنسول اونوقت كاري ميكرد كه نشه بازيهارو رايت كرد!!!
الان هم معلوم نيست كنسوله بعديش چي ميخواد باشه!!!

---------- Post added at 12:27 AM ---------- Previous post was at 12:25 AM ----------

یه چیزی رو هم بگم - خود درایو خیلی وقته که هَک شده ، تکنولوژی امنیتیش رو شرکت اینتل تامین میکنه منتها هزینه هَک کردنش وحشتناک زیاد میشه برای همین کسی طرفش نمیره .
حالا امكان داره كه روزي اون هم فراگير و ارزون بشه؟؟؟

---------- Post added at 12:28 AM ---------- Previous post was at 12:27 AM ----------

حالا امكانش هست تو آينده ارزون و همه گير بشه؟؟؟

sonixax
11-03-2011, 00:30
حالا امكانش هست تو آينده ارزون و همه گير بشه؟؟؟

یه روزی همه میگفتند عمرا که Ps3 هَک نمیشه و اگرم بشه ما کپی خورش نمیکنیم و ... کافیه 200-300 صفحه برید عقب تر رو بخونید . حالا الان پستها رو بخونید و ببینید چی جریان داره .

این هم یه روزی هزینه ی هَک کردنش میاد پایین و همه گیر میشه ، خیالت راحت .

BATMAN-LOVE
11-03-2011, 00:54
پسته خودم هم يادمه كه گفتم=هر وقت ps4 بياد ه-ك ميشه!!!

sony_W810i
11-03-2011, 09:26
spoof 3.6 هم امد. دیگه شورشو در اوردن. حداقل بگذارید 24 ساعت بگذره بعد ....:31:

پسته خودم هم يادمه كه گفتم=هر وقت ps4 بياد ه-ك ميشه!!!

احتمالاً سونی واسه ه ک نشدنش میاد پورت usb و lan رو حذف میکنه. و دستگاه رو به جای بستن با پیچ، پرس میکنه که کسی بازش نکنه ولی زهی خیال باطل :21:

golabi2
11-03-2011, 10:14
3.56 ه*ک نشده هنوز؟اصلا دیگه هکی در کار هست؟!؟!؟!

masoud93
11-03-2011, 10:43
ps3 320GB Move Bundle چنده تو ایران بخوام بخرم ؟؟؟

sony_W810i
11-03-2011, 10:44
3.56 ه*ک نشده هنوز؟اصلا دیگه هکی در کار هست؟!؟!؟!

نه هنوز. باید دید.:21:

hussain
11-03-2011, 11:07
سلام دوستان عزیز
1- ps3 من فلش را می شناسد و اجرا می کند اما هارد اکسترنالم را خیر چگونه این مشکل را حل کنم
2- چجوری بازی که در ps3 هست را در هارد بریزم
3- چجوری بازی ام را که در هارد هست را در ps3 اجرا کنم
از کمک های شما متشکرم

hussain
11-03-2011, 11:32
سلام دوستان
ps3 من فلش usb را می شناسه اما هاردم را خیر راه حل چیست

sony_W810i
11-03-2011, 12:06
سلام دوستان عزیز
1- ps3 من فلش را می شناسد و اجرا می کند اما هارد اکسترنالم را خیر چگونه این مشکل را حل کنم
2- چجوری بازی که در ps3 هست را در هارد بریزم
3- چجوری بازی ام را که در هارد هست را در ps3 اجرا کنم
از کمک های شما متشکرم

1) هارد شما باید 1 پارتیشن FAT32 داشته باشه. فعلاً فقط FAT32 رو میشناسه تو GameOS
2)منظورت از "در PS3 " اگه هارد خود PS3 هست که با یک backup manager مثل Gaia Manager یا multiman رو اسم بازی دکمه دایره رو بزن .

3)اگه بازیت Bigfile نداشته باشه( فایل بالای چهار گیگ ) و backup manager نگه که این بازی unbootable هست با همون Backup manager فقط انتخابش کن و اجرا کن. ( لین قضیه بسته به این که از چه روشی برای jailbreak کردن ps3 و از چه backup manager استفاده کنی میتونه کمی متفاوت باشه.

خواهش میشه

hussain
11-03-2011, 13:32
خوی چکار باید کرد تا به fat32 تبدیل بشه

alipsp
11-03-2011, 13:37
خوی چکار باید کرد تا به fat32 تبدیل بشه
فرمتش کن به fat 32 دوسته من

hussain
11-03-2011, 15:06
ولی این گزینه ی fat32 نداره

marvel_malayer
11-03-2011, 15:57
سلام دوستان میخاستم یک ps3 بخرم
یه دونه پیدا کردم 40 گیگه اسلیم اکبند
میخاستم بدونم با این هارد به مشکل بر نمی خورم میتونم بازی های پر حجمی مثل کیل زون 3 و خدای جنگ 3 و و بازیهای پر حجم دیگه رو براحتی اجرا کنم ؟

من هارد ساتای کامپیتور اضافه دارم می تونم به پی اس 3 وصلش کنم یا حتما باید هارد اکسترنال بخرم ؟

با هکش به مشکل بر نمی خورم؟

با تشکر

SamGun
11-03-2011, 15:57
ولی این گزینه ی fat32 نداره

با یک HDD Manager از طریق PC باید این کارو بکنید نه خوده کنسول که :31:

masoud93
11-03-2011, 16:59
وصل کردن هارد خود کنسول به کامپیوتر و ریختن بازی داخلش ، کار سختیه یا نه ؟؟؟

(من که می خوام ه ک کنم ، کنسول با هارد بالا بگیرم راحت تره یا این که بازی هارو تو هارد اکسترنال بریزم بهتره ؟؟؟)

ps3 320GB Move Bundle چنده تو ایران بخوام بخرم ؟؟؟

کسی نمیدونه این چنده ؟؟؟

Alex merccer
11-03-2011, 17:21

(من که می خوام ه ک کنم ، کنسول با هارد بالا بگیرم راحت تره یا این که بازی هارو تو هارد اکسترنال بریزم بهتره ؟؟؟)

کسی نمیدونه این چنده ؟؟؟

اگه روتر داری هم کنسول و هم کامپیوتر رو وصل کن بهش بعد توی PS3 بک آپ منیجرت رو وا کن.یک آی پی می نویسه برات.بعد باید یک نرم افزار FTP روی PC باز کنی و اون آی پی رو بزنی بعد می تونی بازیو بریزی اگر هم روتر نداشته باشی یکم سخت تر میشه ولی خیلی فرقی نداره.
هارد کنسول هم هر چی بالا تر بهتر.:31:
قیمت اینی هم که گفتی فکر کنم حدود 550-600 باشه:31:

marvel_malayer
11-03-2011, 17:24
میخاستم بدونم با این هارد به مشکل بر نمی خورم میتونم بازی های پر حجمی مثل کیل زون 3 و خدای جنگ 3 و و بازیهای پر حجم دیگه رو براحتی اجرا کنم ؟

من هارد ساتای کامپیتور اضافه دارم می تونم به پی اس 3 وصلش کنم یا حتما باید هارد اکسترنال بخرم ؟

با تشکر

shab_2008
11-03-2011, 17:24

با تشکر

سلام

اولا که به سلامتی!:31:

دوما مدل اسلیم 40 گیگ نداره!!

میخاستم بدونم با این هارد به مشکل بر نمی خورم میتونم بازی های پر حجمی مثل کیل زون 3 و خدای جنگ 3 و و بازیهای پر حجم دیگه رو براحتی اجرا کنم ؟چرا دوست من به مشکل بر خورد میکنید !

حداقل باید کنسول یه هارد ( چه اینترنال چه اکسترنال) داشته باشه!

هارد ساتا هم بهش وصل میشه.

ولی اگه میخواین هارد اکسترنال داشته باشین بهتره یه نو بخرید مثلا 320 گیگش رو و برای PS3 استفاده کنید.

کسی نمیدونه این چنده ؟؟؟

نه خیلی راحته!

(من که می خوام ه ک کنم ، کنسول با هارد بالا بگیرم راحت تره یا این که بازی هارو تو هارد اکسترنال بریزم بهتره ؟؟؟)بستگی به خودتون داره!

اگه دیدین اختلاف قیمت 120 گیگ با 320 گیگ معقوله خوب یدونه 320 گیگ بخرین! در غیر این صورت یه 120 بخرین و بعدا یه هارد اکسترنال 320 که قیمتش فک کنم 43-42 باشه بخرین.

ریختن بازی رو جفتشم راحته!

SamGun
11-03-2011, 17:31

با تشکر

سلام

به سلامتی :31:

هارد 40 برای ریختن بازی خیلی کمه , حداقل باید یه 120 داشته باشید تا بشه 2-3 تا بازی روش ریخت !!

اگه هارد Sata شما حجمش زیاده که مشکلی نداره بزنید به دستگاه و بعد از Format کردن توسط کنسول ازش استفاده کنید .

البته هاردتون باید 2.5 اینچ باشه ها !!! :31: 3.5 اینچ رو به زور نچپونید تو کنسول یه موقع :31:

هارد Internal برای کنسول بهتر از External هست از هر جهت.

نه به هیج وجه !! اتفاقا کنسول هایی که -- کردنشون خطرناک تره Fat ها هستن !!

marvel_malayer
11-03-2011, 17:38
چرا دوست من به مشکل بر خورد میکنید !

حداقل باید کنسول یه هارد ( چه اینترنال چه اکسترنال) داشته باشه!

اگه براش هارد اکسترنال بخرم چی؟ مثلا می تونم خدای جنگ 3 رو (البته به صورت -- ) اجرا کنم

سلام

اولا که به سلامتی!

دوما مدل اسلیم 40 گیگ نداره!!

عزیز مطمئنی که اسلیم نداره ؟ ببین این ps3 که میخام بخرم اکبند 40 گیگه که از طرف میخام 310 بخرم حالا به نظرت ارزش داره؟ اون بابا میگه که اپدیتش 2.80 که من منظورش رو نفهمیدم
حالا اگه فت باشه اشکالی داره ؟

در ضمن از همه دوستان که جواب منو دادن تشکر می کنم

sony_W810i
11-03-2011, 17:46

کسی نمیدونه این چنده ؟؟؟

هارد خود کنسول رو اگه به کامپیوتر وصل بکنی هیچکاری باهاش نمیتونی انچام بدی چون File System ش برای کامپیوتر قابل شناسایی نیست.
تنها راه اینه که یک هارد اکسترنال رو FAT32 فرمت کنی (NTFS iهم میشه ولی یکم دردسر داره) و به PS3 وصل کنی و با multiman فایلها و بازی هایی که می خوای رو جابجا کنی. یا میتونی از FTP استفاده کنی.
هارد کنسول هر چی بالا باشه بازم کمه.
هارد اکسترنال هم که ضروری هست.:27:

اگه روتر داری هم کنسول و هم کامپیوتر رو وصل کن بهش بعد توی PS3 بک آپ منیجرت رو وا کن.یک آی پی می نویسه برات.بعد باید یک نرم افزار FTP روی PC باز کنی و اون آی پی رو بزنی بعد می تونی بازیو بریزی اگر هم روتر نداشته باشی یکم سخت تر میشه ولی خیلی فرقی نداره.
هارد کنسول هم هر چی بالا تر بهتر.:31:
قیمت اینی هم که گفتی فکر کنم حدود 550-600 باشه:31:

روتر؟ چرا روتر؟

با یک hub لایه 1 هم میشه چرا روتر؟اگه منظورت این مودم روتر های DSL هست که به اون هم نیازی نیست برای FTP دوست من:10:
اگه از اون مودم ها داری که هیچی. اگه نه کافبه یک کابل X-over یا همون کراس درست کنی و PS3 و PC رو مستقیم به هم وصل کنی.:11:

با تشکر

من slim 250 gig گرفتم پشیمونم چرا 320G نگرفتم. شما مثلاً با هارد 40 یک دونه killzone 3 هم نمیتونی بریزی تو هاردش. بعضی از بازی ها که حتماً باید از هارد PS3 اجرا بشن رو بخوای بازی کنی اذیت میشی. killzone3 حدود 41گیگ سایزشه:31:
God of war III 34 G
metal gear 4 30G
.
.
هارد laptop رو میشه به جای هارد PS3 گذاشت، برای هارد 3.5 اینچی که تو کامپیوتر استفاده میشه باید از یک Encloser که SATA رو به USB تبدیل میکنه یا همون BOX استفاده کنی.

sonixax
11-03-2011, 17:52
spoof 3.6 هم امد. دیگه شورشو در اوردن. حداقل بگذارید 24 ساعت بگذره بعد ....:31:

احتمالاً سونی واسه ه ک نشدنش میاد پورت usb و lan رو حذف میکنه. و دستگاه رو به جای بستن با پیچ، پرس میکنه که کسی بازش نکنه ولی زهی خیال باطل :21:

شاید هم کلا بیخیال کنسول زدن شه بره چاقاله بادوم فروشی باز کنه :27:

Alex merccer
11-03-2011, 18:16
روتر؟ چرا روتر؟

برای اینکه نیاز به تنظیمات شبکه نداره:20:

night lord
11-03-2011, 18:32
آقا یه مشکلی برام پیش اومده.
من اول ps3 رو وصل کردم به تلویزیون معمولی با همون کابلای سه رنگ که تو جعبش هست و بازی کردم . بعد ps3 رو وصل کردم به یه
LED با کابل HDMI و بازی کردم . حالا که میخوام دوباره بزنم به تلوزیون معمولی تصویر سیاهه و هیچی نشون نمیده ولی رو LED درسته و نشون میده . حالا چیکار باید بکنم تا رو تلوزیون معمولی مثل اولش نشون بده؟

sony_W810i
11-03-2011, 18:45
برای اینکه نیاز به تنظیمات شبکه نداره:20:

اها پس کلاً شما نمیدونی روتر چیه و فرق بین روتر و HUB و Switch چیا هست. ==>:41:
تو تجهیزات شبکه ساده ترین دستگاه HUB هست که فقط کارش کپی و Packet Broadcasting هست که واقعاً نیازی به هیچ تنظیماتی هم نداره
switch فقط تنظیمات مربوط به MAC Address رو میشه برای هر پورتش اعمال کرد و بر اساس MAC Address همه چیزو فیلتر میکنه.
Router اتفاقاً پیچیده ترین دستگاه تو یک شبکه هست و کارش ارتباط 2 یا تعداد بیشتری شبکه هست نه 2 تا سیستم دوست من:8:

آقا یه مشکلی برام پیش اومده.
من اول ps3 رو وصل کردم به تلویزیون معمولی با همون کابلای سه رنگ که تو جعبش هست و بازی کردم . بعد ps3 رو وصل کردم به یه
LED با کابل HDMI و بازی کردم . حالا که میخوام دوباره بزنم به تلوزیون معمولی تصویر سیاهه و هیچی نشون نمیده ولی رو LED درسته و نشون میده . حالا چیکار باید بکنم تا رو تلوزیون معمولی مثل اولش نشون بده؟

ابن بخاطر این هست که تنظیمات VIDEO تغییر کرده. شما موقع روشن کردن دکمه Power ps3 رو نگه دار تا بوق بزنه بعد میره رو تنظیمات پیش فرض و بالا میاد.

masoud93
11-03-2011, 18:45
ممنون دوستان بابت پاسخ به سوالاتم.

اگه من dvd بازی رو داشته باشم (بازی اصل رو نمیگم ، مثلاً از یه سایت سفارش دادم برام روی dvd معمولی ریخته اورده) و یا بازی رو روی هارد کامپیوترم داشته باشم ، حالا بهترین و آسون ترین روش کدومه ؟؟؟

هارد خود کنسولم و یا هارد اکسترنال ؟؟؟

قیمت کنسولم هم بره بالا برام مشکلی نداره ، فقط راحتی کار برام مهمه.

(چون که من هنوز کنسول نخریدم ، از چیزایی که میگین سر در نمیارم ، پس نمی خواد ضحمت بکشین و کلی توضیح بدین ، از نظر خودتون فقط بگین که کدوم راه راحت تره ، تا تصمیم بگیرم که کنسول با هارد بالا بگیرم و یا یه 120 بگیرم با یه هارد اکسترنال)

مهم ترین سوال رو یادم رفته بود :

الان دیگه برا ps3 گرفتن دیر نشده :31:

marvel_malayer
11-03-2011, 19:06
اگه من dvd بازی رو داشته باشم (بازی اصل رو نمیگم ، مثلاً از یه سایت سفارش دادم برام روی dvd معمولی ریخته اورده) و یا بازی رو روی هارد کامپیوترم داشته باشم ، حالا بهترین و آسون ترین روش کدومه ؟؟؟

(چون که من هنوز کنسول نخریدم ، از چیزایی که میگین سر در نمیارم ، پس نمی خواد ضحمت بکشین و کلی توضیح بدین ، از نظر خودتون فقط بگین که کدوم راه راحت تره ، تا تصمیم بگیرم که کنسول با هارد بالا بگیرم و یا یه 120 بگیرم با یه هارد اکسترنال)

الان دیگه برا ps3 گرفتن دیر نشده

سوال منم هست

در ضمن از دوستان عزیز هم یک مشاوره می خواستم

یه پی اس 3 40 گیگ (تازه فهمیدم فت هست) اکبند گیر اوردم که فروشنده به قیمت 310 تومن میخاد بهم بفروشه حالا به نظر شما بخرم یا نه ؟
ایا با مشکل هارد برخورد نمی کنم (اخه یه هارد 500 گیگ اضافه کامپیوتر دارم ) فقط میخام بدونم الان با این دستگاه 40 گیگ میتونم این بازیهای زیر رو انجام بدم یا نه (اخه فهمیدم بعضی از بازیها باید روی هارد اصلی کنسول نصب بشه (در حالت --)
gow 3 , mg4 / kz 3 / اخه ایکس باکس دارم و فقط میخام بازیهای اختاصی پی اس رو بازی کنم
حالا دوستان و اساتید منو کمک کنن چون صبح می خوام بخرمش

sony_W810i
11-03-2011, 19:08
ممنون دوستان بابت پاسخ به سوالاتم.

اصولاً اجرای بازی از رو هارد خود PS3 خیلی راحت تره.PS3 رو روشن میکنی . میری تو برنامه بازیو انتخاب می کنی و اجرا میشه با سرعت عالی.

ولی رو External H.D.D معمولاً loading ها یکم بیشتر از هارد خود کنسول طول میکشه و اینکه هی باید هارد رو وصل کنی بهش .

به هر حال هارد بالاتر تو کنسول ==> زندگی راحت تر
ولی هارد External هم باید بگیری به هر حال.

والا زمان ارائه PS4 مشخص نیست ولی تا یک سال دیگه 100 درصد نخواهد امد. تازه سونی میخواد PS3 غیر قابل -- شدن بده بیرون.

masoud93
11-03-2011, 19:22
اصولاً اجرای بازی از رو هارد خود PS3 خیلی راحت تره.PS3 رو روشن میکنی . میری تو برنامه بازیو انتخاب می کنی و اجرا میشه با سرعت عالی.

ولی رو External H.D.D معمولاً loading ها یکم بیشتر از هارد خود کنسول طول میکشه و اینکه هی باید هارد رو وصل کنی بهش .

به هر حال هارد بالاتر تو کنسول ==> زندگی راحت تر
ولی هارد External هم باید بگیری به هر حال.

والا زمان ارائه PS4 مشخص نیست ولی تا یک سال دیگه 100 درصد نخواهد امد. تازه سونی میخواد PS3 غیر قابل -- شدن بده بیرون.

اگه بشه هارد خود کنسول رو وصل کرد به pc و توش بازی ریخت ، دیگه هارد اکسترنال براچی باید بگیرم ؟؟؟

اینجوری خیلی خرجم میره بالا.

راستی کیل زون 2 رو که نمیشه روی هارد اکسترنال ریخت ، میشه روی هارد خود کنسول ریخت ؟؟؟

در ضمن من دا دانگل نمی خوام ه ک کنم ، این ه ک جدیده همه بازی های انحصاری ps3 رو میتونه اجرا کنه ؟؟؟

والا زمان ارائه PS4 مشخص نیست ولی تا یک سال دیگه 100 درصد نخواهد امد.

اگه سونی داگ بازی در نیاره ، پس تا 3 سال دیگه جواب میده ...

marvel_malayer
11-03-2011, 19:25
از دوستان عزیز هم یک مشاوره می خواستم

یه پی اس 3 40 گیگ (تازه فهمیدم فت هست) اکبند گیر اوردم که فروشنده به قیمت 310 تومن میخاد بهم بفروشه حالا به نظر شما بخرم یا نه ؟
ایا با مشکل هارد برخورد نمی کنم (اخه یه هارد 500 گیگ اضافه کامپیوتر دارم ) فقط میخام بدونم الان با این دستگاه 40 گیگ میتونم این بازیهای زیر رو انجام بدم یا نه (اخه فهمیدم بعضی از بازیها باید روی هارد اصلی کنسول نصب بشه (در حالت --)
gow 3 , mg4 / kz 3 / اخه ایکس باکس دارم و فقط میخام بازیهای اختاصی پی اس رو بازی کنم
حالا دوستان و اساتید منو کمک کنن چون صبح می خوام بخرمش

یکی لطف کنه جواب مارو هم بده

sony_W810i
11-03-2011, 19:37
اگه بشه هارد خود کنسول رو وصل کرد به pc و توش بازی ریخت ، دیگه هارد اکسترنال براچی باید بگیرم ؟؟؟

راستی کیل زون 2 رو که نمیشه روی هارد اکسترنال ریخت ، میشه روی هارد خود کنسول ریخت ؟؟؟

در ضمن من دا دانگل نمی خوام ه ک کنم ، این ه ک جدیده همه بازی های انحصاری ps3 رو میتونه اجرا کنه ؟؟؟

اگه سونی داگ بازی در نیاره ، پس تا 3 سال دیگه جواب میده ...

تو پست دو صفحه قبل گفتم دوست من. هارد PS3 رو اگه یزنی به Encloser و به PC وصل کنی به عنوان یک هارد پارتیشن بندی نشده میشناسدش و اگه فرمتش کنی هم همه اطلاعاتت از دست میره و هم PS3 باید دوباره فرمتش کنه.

در واقع اطلاعات هارد PS3 رو فقط و فقط PS3 میتونه بخونه نه دستگاه دیگه. به این دلیل شما باید از یک هارد اکسترنال برای حابجایی اطلاعات استفاده کنی. killzone 2 از رو هارد external اجرا نمیشه چون فایل های بالای 4 گیگ داره توش و شما باید هارد external رو به FAT32 فرمت کنی تا PS3 بشناسدش برای اجرای بازی و تو درایوی که با FAT32 فرمت شده نمیشه فایلهای بالای 4 گیگ ذخیره کرد.

همه بازی ها رو نمیدونم ولی ساپورت بازی هاش بیشتر از ه ک با دانگل هست.

یکی لطف کنه جواب مارو هم بده

ps3 fat بعید میدونم آکبند باشه.
FAT قشنگ تر از slim هست ولی به هر حال slim خیلی ساکت تر و خنک تر کار میکنه و قطعاتش از تکنولوژی جدیدتری برخوردار هست ( ولی قدرت پردازشی کاملاً برابر هست)
در باره سایز هارد پست های این صفحه و صفحه قبل رو بخون لطفاً:46:
اون 3 تا بازی هم هر 3 تاش hانحصاری هست خوب عزیزم:27:

فکر کن مثلاً killzone 3 یخواد برای xbox ساحته بشه:27: 5 تا dvd 9 میشه اونوقت

marvel_malayer
11-03-2011, 19:52
FAT قشنگ تر از slim هست ولی به هر حال slim خیلی ساکت تر و خنک تر کار میکنه و قطعاتش از تکنولوژی جدیدتری برخوردار هست ( ولی قدرت پردازشی کاملاً برابر هست)
در باره سایز هارد پست های این صفحه و صفحه قبل رو بخون لطفاً
اون 3 تا بازی هم هر 3 تاش hانحصاری هست خوب عزیزم

سوال من اینه الان پی اس 3 40 گیگ بگیرم می تونم بازی کیل زون 3 و گاد اف وار 3 رو بازی کنم یا نه منظورم به روشه هکه ؟ یا نه
اخه این بازیها حجمشون بالای 40 گیگ هستن

masoud93
11-03-2011, 19:56
هارد PS3 رو اگه یزنی به Encloser و به PC وصل کنی به عنوان یک هارد پارتیشن بندی نشده میشناسدش و اگه فرمتش کنی هم همه اطلاعاتت از دست میره و هم PS3 باید دوباره فرمتش کنه.

در واقع اطلاعات هارد PS3 رو فقط و فقط PS3 میتونه بخونه نه دستگاه دیگه.

نه خیلی راحته!

آخر میشه به pc وصل کرد و روش بازی ریخت ، یا نه ؟؟؟

___

اگه بخوای ه ک بازی کنی ، باید حتماً یه بازی اصل داشته باشی.

به نظرتون کیل زون 2 که فایل 4 گیگ داره بهترین گزینه برا خرید نیست ؟؟؟

Alex merccer
11-03-2011, 20:11
تو تجهیزات شبکه ساده ترین دستگاه HUB هست که فقط کارش کپی و Packet Broadcasting هست که واقعاً نیازی به هیچ تنظیماتی هم نداره
switch فقط تنظیمات مربوط به MAC Address رو میشه برای هر پورتش اعمال کرد و بر اساس MAC Address همه چیزو فیلتر میکنه.
Router اتفاقاً پیچیده ترین دستگاه تو یک شبکه هست و کارش ارتباط 2 یا تعداد بیشتری شبکه هست نه 2 تا سیستم .
شرمنده switch و روتر رو یک لحظه جابه جا گفتم:31::11: البته اگه switch یا hub داشته باشین باید آی پی هارو دستی بدین یا ایتکه ویندوز سرور داشته باشین البته یک سری نرم افزار هم هستن که اینکارو می کنن ولی بالاخره فقط وصل کنین به هم راه نمیوفته ولی اگه یک روتر هم داشته باشین اتومات آی پی هارو هم تنظیم می کنه.

کینکت و موو تازه اومدن مطمئنن سونی و مایکروسافت صبر می کنن تا جایی که می تونن بفروشن بعد کنسول جدید بدن بیرون و به نظر من(نظر خودمه) تا 4-5 سال دیگه کنسول جدیدی به جای این دو تا نمیاد.

shab_2008
11-03-2011, 20:14
سوال من اینه الان پی اس 3 40 گیگ بگیرم می تونم بازی کیل زون 3 و گاد اف وار 3 رو بازی کنم یا نه منظورم به روشه هکه ؟ یا نه
اخه این بازیها حجمشون بالای 40 گیگ هستن

دوست عزیز خیلی خیلی بعیده که اون فروشنده PS3 که قراره بهتون بده آک باشه!!

فته آک الان از فسیل دایناسور ها هم کم یاب تره!:31:

به احتمال 99.9 درصد اون کنسول هم دست دو هست!

یه اسلیم آک بخرین و از هر لحاظ خیال خودتونو راحت کنین.

اسلیم هر هاردش از 120 هست تا 320.

marvel_malayer
11-03-2011, 20:19
تو اک بودنش شک نیست اخه من عتیقه خرم
میخام بدونم میشه باهاش بازیهای انحصاری پی اس رو رو بازی کنم (به روش ه ک ) یا نه
منظورم به خاطر هاردشه

sonixax
11-03-2011, 20:34
کینکت و موو تازه اومدن مطمئنن سونی و مایکروسافت صبر می کنن تا جایی که می تونن بفروشن بعد کنسول جدید بدن بیرون و به نظر من(نظر خودمه) تا 4-5 سال دیگه کنسول جدیدی به جای این دو تا نمیاد.

مایکروسافت که برای طراحی اکس باکس جدید آگهی هم داده و داره دنبال متخصص میگرده ، فوق فوقش تا 2013 کنسول جدید میاد ، شاید هم زودتر .
کینکت رو هم مایکروسافت پورت میکنه توی کنسول جدید ، مثل کاری که سونی کرد و اومد ٍEyeToy رو با کمی تغییر پورت کرد توی Ps3 و PsEye رو ارایه داد و بعدش با استفاده از همون Move رو طراحی کرد .
درست یکی دو سال بعد از اومدن EyeToy سونی Ps3 رو روونه ی بازار کرد ، این میعنیش اینه که سونی به خاطر یک کنترلر جدید نمیاد نسل بعدی کنسولش رو دیر تر ارایه بده که گردونه رو به شرکت های دیگه ببازه .

در ضمن شک نکنید که استفاده از روتر همیشه بهتر از استفاده از خود مودمه :31:

Alex merccer
11-03-2011, 20:50
مایکروسافت که برای طراحی اکس باکس جدید آگهی هم داده و داره دنبال متخصص میگرده ، فوق فوقش تا 2013 کنسول جدید میاد ، شاید هم زودتر .
کینکت رو هم مایکروسافت پورت میکنه توی کنسول جدید ، مثل کاری که سونی کرد و اومد ٍEyeToy رو با کمی تغییر پورت کرد توی Ps3 و PsEye رو ارایه داد و بعدش با استفاده از همون Move رو طراحی کرد .
درست یکی دو سال بعد از اومدن EyeToy سونی Ps3 رو روونه ی بازار کرد ، این میعنیش اینه که سونی به خاطر یک کنترلر جدید نمیاد نسل بعدی کنسولش رو دیر تر ارایه بده که گردونه رو به شرکت های دیگه ببازه .

به نظر من که تا وقتی موو و کینکت فروش دارن نمیاد سونی و مایکروسافت نمیان کنسول جدید بدن دلیلش هم اینه که الان موو مال PS3 هست و کسی که می خواد موو داشته باشه باید PS3 هم داشته باشه پس هنوز می تونه PS3 هم بفروشه مایکروسافت هم همینطور با این تفاوت که کینکت واسه ویندوز هم میاد.

sonixax
11-03-2011, 20:58
به نظر من که تا وقتی موو و کینکت فروش دارن نمیاد سونی و مایکروسافت نمیان کنسول جدید بدن دلیلش هم اینه که الان موو مال PS3 هست و کسی که می خواد موو داشته باشه باید PS3 هم داشته باشه پس هنوز می تونه PS3 هم بفروشه مایکروسافت هم همینطور با این تفاوت که کینکت واسه ویندوز هم میاد.

EyeToy هنوز که هنوزه فروش داره ، ولی این شد دلیل که سونی Ps3 رو ارایه نده ؟
من گفتم ، این وسایل با اندکی تغییر پورت میشند توی کنسول بعدی ، بعدش آمدن کنسول جدید به معنی از رده خارج شدن کنسول قبلی نیست . Ps2 هنوز هم تولید میشه و هنوز هم فروش داره .

داستان آگهی مایکروسافت برای طراحی نسل بعدی اکس باکس :

sony_W810i
11-03-2011, 21:04

___

واقعاً اینقدر پیچیده گفتم که مشخص نبود منظورم درباره اتصال هارد PS3 به PC؟:39:
نه نمیشه!!!
یک بازی دسته دوم سالم بگیر. killzone مزیت خاصی نداره. بازی های حجیم هم میشه بازی کرد از رو هارد خود PS3

sonixax
11-03-2011, 21:06
Router اتفاقاً پیچیده ترین دستگاه تو یک شبکه هست و کارش ارتباط 2 یا تعداد بیشتری شبکه هست نه 2 تا سیستم دوست من:8:

خوب شاید به این خاطر این دوستمون گفته که نیاز به تنظیم نداره چون روتر ها معمولا DHCP سرور هم دارند که همه ی کارها رو خودکار انجام میده .

الان توی اروپا توی هر خونه ای یه روتر پیدا میشه ، مودمهایی که برای DSL میدند در حقیقت یک روتر هستش که DSL Modem رو به صورت Built in داره .
من خودم هم تو خونه روتر دارم و خیلی کارهامو راحت تر کرده ، قبلا مجبور بودم که خروجی مودم رو بدم به یه سوییچ یا یه هاب بعدش شیرش میکردم بین باقی سیستم هام که باعث شده بود خونمون بشه مثل دیتا سنتر :31: تازه اسپلیتر هم بود - الان همه اینها رفته توی یک روتر گذاشتم یه گوشه راحت ، خوشگل قشنگ .

این هم عکس روتر من :

اون بیلبیلکی که هم مثل آنتن از پشتش زده بیرون یه USB دیوایس هستش برای کانکت کردن روترم به GPRS و UMTS که خیلی به درد بخوره ، مثلا وقتی که به هر دلیلی سیم کشی مشکل پیدا کنه اون رو وصل میکنم و تلفن خونه از طریق امواج موبایل بر میگرده سر جاش تا سیستم رو درست کنند .

این هم عکس اون بیلبیلکه تنها :

یه سیم کارت میخوره توش و من همه جا وسط جنگل و بیابون و قطار و ... به اینترنت 7 مگ + تلفن منزل دسترسی دارم از طریق لپ تاپم و اگر اینها رو وصل کنم به روتر که تلفن های خونه هم به همون روتر وصله میتونم دوشاخه رو از پریز تلفن بکشم بیرون و کماکان تلفن و اینترنت وصل باشه :31:

Alex merccer
11-03-2011, 21:07
EyeToy هنوز که هنوزه فروش داره ، ولی این شد دلیل که سونی Ps3 رو ارایه نده ؟
من گفتم ، این وسایل با اندکی تغییر پورت میشند توی کنسول بعدی ، بعدش آمدن کنسول جدید به معنی از رده خارج شدن کنسول قبلی نیست . Ps2 هنوز هم تولید میشه و هنوز هم فروش داره .

من حرف شما رو قبول دارم این هم آخرین پست هست که در این مورد می دم چون بحث داره منحرف می شه.

فقط اینکه الان PS2 فروش سالانه ای که داره فکر نکنم 1 صدم PS3 هم باشه (آمار ندارم همین جوری گفتم:31:) از هر 100 تا بازی معروفی هم که میاد بیشتر از 3 تاش رو PS2 نمیاد (این هم همین جوری گفتم LOL من کلا آمار ندارم:31:) بنا بر این دیگه به اون صورت براش سود نداره در حالی که PS3 می تونه تا 4-5 سال دیگه به همراه موو فروش داشته باشه به شرطی که مایکروسافت هم کنسول بعدیش رو ارائه نده.در ضمن ساخته شدن کنسول بعدی مایکروسافت مساوی انتشارش نیست به عنوان مثال همین الان کارت گرافیک های نسل بعد وجود دارن ولی بیرون نیومده هنوز دلیلش هم اینه که مردم آمادگی پیشرفت با این سرعت رو ندارن که هر ماه بخوان برن سیستمشون رو ارتقا بدن البته این مثال بود و منظورم این نیست که هر ماه یک کنسول بیاد.

sony_W810i
11-03-2011, 21:16

موافقم با این قضیه که کنسول جدید تا یکی دو سال دیگه میاد ولی فکر می کنم eyetoy کنترلر نبود فقط یک دوربین عادی بود:46:

کینکت هم مسلماً تو xbox جدید قابل استفاده خواهد بود و مسلماً ورژن ارتقاء یافته kinect هم بعد از xbox جدید ارائه
خواهد شد.

درسته که Router همیشه بهتر از Modem هست ولی همچنین قیمت یک Router هم همیشه خیلی خیلی بیشتر از یک مودم هست.:10:

sonixax
11-03-2011, 21:22
من حرف شما رو قبول دارم این هم آخرین پست هست که در این مورد می دم چون بحث داره منحرف می شه.

فقط اینکه الان PS2 فروش سالانه ای که داره فکر نکنم 1 صدم PS3 هم باشه (آمار ندارم همین جوری گفتم:31:) از هر 100 تا بازی معروفی هم که میاد بیشتر از 3 تاش رو PS2 نمیاد (این هم همین جوری گفتم LOL من کلا آمار ندارم:31:) بنا بر این دیگه به اون صورت براش سود نداره در حالی که PS3 می تونه تا 4-5 سال دیگه به همراه موو فروش داشته باشه به شرطی که مایکروسافت هم کنسول بعدیش رو ارائه نده.در ضمن ساخته شدن کنسول بعدی مایکروسافت مساوی انتشارش نیست به عنوان مثال همین الان کارت گرافیک های نسل بعد وجود دارن ولی بیرون نیومده هنوز دلیلش هم اینه که مردم آمادگی پیشرفت با این سرعت رو ندارن که هر ماه بخوان برن سیستمشون رو ارتقا بدن البته این مثال بود و منظورم این نیست که هر ماه یک کنسول بیاد.

ببنید زمانی که Ps3 اومد ، Ps2 هنوز از رده خارج نشده بود و هنوز هم نشده .
فورش کل PS3 های روی کره ی زمین هنوز به نصف Ps2 هم نرسیده ، این هم سند :

150 میلیون کنسول برای PS2 و 47 میلیون برای Ps3 . این یعنی اینکه Ps3 با اینکه خیلی طرفدار داره ولی در حقیقت جلوی PS2 یک پروژه ی شکست خورده محصوب میشه و باید نسل بعدی بیاد تا این شکست رو جبران بکنه .
برای این شکست حدود 10 تا دلیل وجود داره که مهم ترین هاش اینها هستند :

1 - بلوری
2 - قیمت زیاد
3 - وجود کنسول ارزان تری به نام 360

سونی برای جبران این شکست مجبوره کنسول جدید تر بده و مایکروسافت برای عقب نموندن از سونی همچنین .

با این وجود که برای Ps2 دیگه بازی آنچنانی تولید نمیشه و ساپورت سونی تقریبا از روش برداشته شده ، PS3 هنوز به گرد پای Ps2 هم نرسیده و نخواهد رسید.

masoud93
11-03-2011, 21:25
واقعاً اینقدر پیچیده گفتم که مشخص نبود منظورم درباره اتصال هارد PS3 به PC؟:39:
نه نمیشه!!!
یک بازی دسته دوم سالم بگیر. killzone مزیت خاصی نداره. بازی های حجیم هم میشه بازی کرد از رو هارد خود PS3

نه ، شما پیچیده نگفته بودید.

شما گفته بودید نمیشه ، ولی یکی از دوستان گفته بودن میشه و خیلی هم راحته.

یه لطفی کنید جواب پیغام بازدید کننده رو هم بدین خوب میشه.

پس حالا که اینجوری شد ، یه 120GB میگیرم و با یه هارد اکسترنال.

یک بازی دسته دوم سالم بگیر. killzone مزیت خاصی نداره. بازی های حجیم هم میشه بازی کرد از رو هارد خود

خب زمانی که نمیشه کیل زون 2 رو روی هارد اکسترنال بریزی و هارد خود کنسول رو هم نمیشه به pc وصل کرد ، برای این که بتونم کیل زون 2 رو بازی کنم باید حتماً اصلش رو تهیه کنم دیگه.

sonixax
11-03-2011, 21:28
موافقم با این قضیه که کنسول جدید تا یکی دو سال دیگه میاد ولی فکر می کنم eyetoy کنترلر نبود فقط یک دوربین عادی بود:46:

کینکت هم مسلماً تو xbox جدید قابل استفاده خواهد بود و مسلماً ورژن ارتقاء یافته kinect هم بعد از xbox جدید ارائه
خواهد شد.

درسته که Router همیشه بهتر از Modem هست ولی همچنین قیمت یک Router هم همیشه خیلی خیلی بیشتر از یک مودم هست.:10:

خوب راستش من شرایط ایران رو نمیدونم ، ولی اینجا روتری که عکسش رو براتون گذاشتم رو به من دادند 10 یورو ! در صورتی که یک مودم معمولی رو باید میخریدم 40 یورو تازه کلی دم و دستگاه دیگه هم لازم داشتم که بتونم نت خونه رو توی GLwiz و تلویزیون و 3 تا PC و یه لپ تاپ و Wii و 360 و PSP و Ipad و Ipod و ... شیر کنم و خیلی برام گرون تمام میشد .

درسته EyeToy یک دوربین معمولی بود ، ولی زمان خودش یک انقلاب محصوب میشد .

من توی مجله ی Game خوندم که مایکروسافت قصد داره کینکت رو بعد از مدتی عمومی کنه و این باعث میشه ریموت کنترل کلا از رده خارج بشه (بیچاره دکتر حسابی) و یک سری تغییرات بنیادی توی زندگی روزمره ایجاد میشه ، فکرش رو بکنید کل وسایلتون با فرمان های صوتی و شناسایی چهره و صدا و حرکات بدن کنترل بشند ، چه شود :40:

sony_W810i
11-03-2011, 21:34
ببنید زمانی که Ps3 اومد ، Ps2 هنوز از رده خارج نشده بود و هنوز هم نشده .
فورش کل PS3 های روی کره ی زمین هنوز به نصف Ps2 هم نرسیده ، این هم سند :

150 میلیون کنسول برای PS2 و 47 میلیون برای Ps3 . این یعنی اینکه Ps3 با اینکه خیلی طرفدار داره ولی در حقیقت جلوی PS2 یک پروژه ی شکست خورده محصوب میشه و باید نسل بعدی بیاد تا این شکست رو جبران بکنه .
برای این شکست حدود 10 تا دلیل وجود داره که مهم ترین هاش اینها هستند :

1 - بلوری
2 - قیمت زیاد
3 - وجود کنسول ارزان تری به نام 360

سونی برای جبران این شکست مجبوره کنسول جدید تر بده و مایکروسافت برای عقب نموندن از سونی همچنین .

با این وجود که برای Ps2 دیگه بازی آنچنانی تولید نمیشه و ساپورت سونی تقریبا از روش برداشته شده ، PS3 هنوز به گرد پای Ps2 هم نرسیده و نخواهد رسید.

درسته ولی من فکر می کنم این شکست به دلیل اینه که xbox 360 حدود 1 سال زودتر از PS3 اومد تو بازار.وضعیت Ps2 به ps3 دقیقاً مثل xbox 360 به xbox هست. و حالا هر دو شرکت با تجربه هستن در این ضمینه و میدونن هر که زودتر کنسول بده طبق تجربیات قبلی برنده هست و قروش بیشتری خواهد داشت. البته بعید میدونم سونی با این گندی که زده در بازه هکرها و زندانی کردن و عدم برخورد درست با مشتری ها و حذف بسیاری از قابلیت های PS3 به دلیل ترس از ه ک شدن به جای برطرف کردن مشکلات اصلی، حتی اگه زود هم کنسول بده به مایکروسافت برسه.

Xbox قبلاً هم محبوب بود و این برخورد حرفه ای که با هکرها که توسط Microsoft انجام شد تو قضیه فروش کنسول بعدی خیلی به مایکروسافت کمک می کنه.

نه ، شما پیچیده نگفته بودید.

شما گفته بودید نمیشه ، ولی یکی از دوستان گفته بودن میشه و خیلی هم راحته.

یه لطفی کنید جواب پیغام بازدید کننده رو هم بدین خوب میشه.

پس حالا که اینجوری شد ، یه 120GB میگیرم و با یه هارد اکسترنال.

خب زمانی که نمیشه کیل زون 2 رو روی هارد اکسترنال بریزی و هارد خود کنسول رو هم نمیشه به pc وصل کرد ، برای این که بتونم کیل زون 2 رو بازی کنم باید حتماً اصلش رو تهیه کنم دیگه.

بازی هایی که فایل بزرگ دارند مثل killzone وقتی با استفاده از مثلاً Gaia manager کپی میشه رو یک هارد اکسترنال FAT32 ، اون برنامه فایهارو موقع کچی به تیکه های 1 گیگ تقسیم می کنه تا بشه رو هارد FAT32 ذخیرش کرد و موقع برگردوندن از هاردFAT32 به هارد PS3 اگه از همون برنامه استفاده کنید خودش دوباره میاد فایل های جدا رو به هم میچسبونه. یعنی هیچ محدودیتی واسه سایز بازی نداریم کلاً واسه بازی کردن از رو هارد.

خوب شاید به این خاطر این دوستمون گفته که نیاز به تنظیم نداره چون روتر ها معمولا DHCP سرور هم دارند که همه ی کارها رو خودکار انجام میده .

الان توی اروپا توی هر خونه ای یه روتر پیدا میشه ، مودمهایی که برای DSL میدند در حقیقت یک روتر هستش که DSL Modem رو به صورت Built in داره .
من خودم هم تو خونه روتر دارم و خیلی کارهامو راحت تر کرده ، قبلا مجبور بودم که خروجی مودم رو بدم به یه سوییچ یا یه هاب بعدش شیرش میکردم بین باقی سیستم هام که باعث شده بود خونمون بشه مثل دیتا سنتر :31: تازه اسپلیتر هم بود - الان همه اینها رفته توی یک روتر گذاشتم یه گوشه راحت ، خوشگل قشنگ .

این هم عکس روتر من :

اون بیلبیلکی که هم مثل آنتن از پشتش زده بیرون یه USB دیوایس هستش برای کانکت کردن روترم به GPRS و UMTS که خیلی به درد بخوره ، مثلا وقتی که به هر دلیلی سیم کشی مشکل پیدا کنه اون رو وصل میکنم و تلفن خونه از طریق امواج موبایل بر میگرده سر جاش تا سیستم رو درست کنند .

این هم عکس اون بیلبیلکه تنها :

یه سیم کارت میخوره توش و من همه جا وسط جنگل و بیابون و قطار و ... به اینترنت 7 مگ + تلفن منزل دسترسی دارم از طریق لپ تاپم و اگر اینها رو وصل کنم به روتر که تلفن های خونه هم به همون روتر وصله میتونم دوشاخه رو از پریز تلفن بکشم بیرون و کماکان تلفن و اینترنت وصل باشه :31:

خوب این دستگاه بسیار زیبا که شما دارید Router نیست. درواقع یک مودم روتر هست. اخه Router فقط routing انجام میده و کار یک مودم معمولی رو میشه توش پباده کرد ولب نیاز به کانفیگ پیچیده ای داره واسه اینکار. اما اینا یک ماژول مودم هم توش هست.
منم یک router modem xzyxel p660hw دارم که هم Switching داره هم routing هم مودم هست و هم WAP که وایرلس هم ساپورت کنه. و اینجا حدود 90 هزار تومان خریدم.

sonixax
11-03-2011, 22:01
درسته ولی من فکر می کنم این شکست به دلیل اینه که xbox 360 حدود 1 سال زودتر از PS3 اومد تو بازار.وضعیت Ps2 به ps3 دقیقاً مثل xbox 360 به xbox هست. و حالا هر دو شرکت با تجربه هستن در این ضمینه و میدونن هر که زودتر کنسول بده طبق تجربیات قبلی برنده هست و قروش بیشتری خواهد داشت. البته بعید میدونم سونی با این گندی که زده در بازه هکرها و زندانی کردن و عدم برخورد درست با مشتری ها و حذف بسیاری از قابلیت های PS3 به دلیل ترس از ه ک شدن به جای برطرف کردن مشکلات اصلی، حتی اگه زود هم کنسول بده به مایکروسافت برسه.

Xbox قبلاً هم محبوب بود و این برخورد حرفه ای که با هکرها که توسط Microsoft انجام شد تو قضیه فروش کنسول بعدی خیلی به مایکروسافت کمک می کنه.

بازی هایی که فایل بزرگ دارند مثل killzone وقتی با استفاده از مثلاً Gaia manager کپی میشه رو یک هارد اکسترنال FAT32 ، اون برنامه فایهارو موقع کچی به تیکه های 1 گیگ تقسیم می کنه تا بشه رو هارد FAT32 ذخیرش کرد و موقع برگردوندن از هاردFAT32 به هارد PS3 اگه از همون برنامه استفاده کنید خودش دوباره میاد فایل های جدا رو به هم میچسبونه. یعنی هیچ محدودیتی واسه سایز بازی نداریم کلاً واسه بازی کردن از رو هارد.

خوب این دستگاه بسیار زیبا که شما دارید Router نیست. درواقع یک مودم روتر هست. اخه Router فقط routing انجام میده و کار یک مودم معمولی رو میشه توش پباده کرد ولب نیاز به کانفیگ پیچیده ای داره واسه اینکار. اما اینا یک ماژول مودم هم توش هست.
منم یک router modem xzyxel p660hw دارم که هم Switching داره هم routing هم مودم هست و هم WAP که وایرلس هم ساپورت کنه. و اینجا حدود 90 هزار تومان خریدم.

من یک جایی داشتم میخوندم (درست یادم نیست کجا) کنسول های آینده اصلا به فکر اینکه هَک بشند یا نشند نیستند و این براشون مهم هم نیست و هر کنسولی هر بازی رو چه اصل چه کپی بدون انگولک کردن اجرا میکنه - به جاش میاند و روشهای جدید تر رو جایگزین میکنند و ست هکر ها کلا بسته میشه .

روشهایی مثل حق اشتراک برای بازی کردن آنلاین که روی بازی های اصل رایگان داده میشه و اونهایی که کپی شو دارند باید این حق رو بخرند و یا امکان Mod کردن بازیها از طریق آپدیت و ... که باز نیاز به حساب کاربری فعال داره که روی بازی های کپی وجود نداره و چیزهایی از این دست . شبیه کاری که Apple انجام داده .

به قول شما سونی اومد به جای اینکه هکر ها رو تنبیه کنه ، اومد مشتری هاش رو تنبیه کرد و اونها رو از چیزهایی که میخواستند محروم کرد ، یکی از اونها توانایی اجرای بازیهای نسل قبله که حتی نینتندو هم این کار رو کرده ولی سونی نکرده !

در مورد روتر هم ، من قبل از این یک روتر NetGear WNR4000 خریده بودم که دیگه مودم نبود و فقط روتر بود ولی باز هم کار باهاش خیلی تر و تمیز تر از سوییچ و هاب بود .
من حتی اسکنر و پرینتر هام رو هم با همین روتر و یک USB Server شیر کردم تو شبکه :31:

تنظیماتش هم به نظر من مشکل نیست ، شاید به این خاطر باشه که من هر چی کتاب سیسکو بوده خوندم ، ولی با این حال به نظرم سخت نمیاد .

راستی یه چیی رو هم بگم شاید دوستان براشون جالب باشه ، سیستم تلفن آلمان ISDN هستش - یعنی با دو رشته سیم تا هر چند تا خط تلفن که بخواید توی منزل دارید و یه چیز خیلی جالبی که داره اگر من الان این دم و تشکیلات خونه رو از پریز بکشم ببرم توی یه خونه ی دیگه اون سر شهر بزنم تو پریز تلفن من هم منتقل میشه به همونجا :31: یعنی یک ایستگاه مخابراتی کوچیک توی خونه دارم :20:

shab_2008
11-03-2011, 22:20

دوست عزیز شما چرا راه دور میرید!!؟

شما برای ریختن بازی روی هارد داخلی کنسول باید از کنسول و PC رو به هم Lan کنید!

خرجش هم خرید یه کابل لن 4-3 تومنیه!

بعدش با برنامه Ftp Server بازی هارو میریزید روی هارد کنسول و والسلام!:31:

دیگه هم نیازی به خرید هارد اکسترنال ندارید!

به نظره من شما یه اسلیم 250 گیگ اگه بخرید جا که کم نمیارید هیچ ، اضافه هم هست!

sony_W810i
11-03-2011, 23:01
ISDN ایران هم هست.:20:
اون قضیه اینکه همه جای آلمان شمارتون همینه تو ایران هست و اسمش هست IN ولی خیلی عمومی نیست و گرون هست. کسی واسه خونش نمیگیره.:31:

دوست عزیز شما چرا راه دور میرید!!؟

شما برای ریختن بازی روی هارد داخلی کنسول باید از کنسول و PC رو به هم Lan کنید!

خرجش هم خرید یه کابل لن 4-3 تومنیه!

بعدش با برنامه Ftp Server بازی هارو میریزید روی هارد کنسول و والسلام!:31:

دیگه هم نیازی به خرید هارد اکسترنال ندارید!

به نظره من شما یه اسلیم 250 گیگ اگه بخرید جا که کم نمیارید هیچ ، اضافه هم هست!

درسته ولی مثلاً کپی کردن GOWIII که از هارد اکسترنال به هارد PS3 حدود 1 ساعت وقت میگیره ولی با FTP خوشگل 3-4 ساعت وقت میگیره :31:

sonixax
11-03-2011, 23:06
ISDN ایران هم هست.:20:
اون قضیه اینکه همه جای آلمان شمارتون همینه تو ایران هست و اسمش هست IN ولی خیلی عمومی نیست و گرون هست. کسی واسه خونش نمیگیره.:31:

ISDN کی ایران اومده ؟ تا زمانی که من ایران بودم نبود :13:
اینجا به جاش مفته :31: ماهی 25 یورو 10 تا خط تلفن + اینترنت 6 تا 16 مگ + تلفن مجانی به کل خطوط ثابت آلمان (Festnet) و با بعضی از اوپراتور ها مثل O2 تلفن مجانی به کل موبایل های اون اوپراتور - روتر رو هم معمولا یا مجانی میدند یا 1 تا 10 یورو - بعضی وقتها هم جوگیر میشند یه دفعه ای 200 تا 700 یورو گوت شاین (کردیت برای خرید) زاتورن میدند .

زاتورن هم یه فروشگاه زنجیره ای فروش لوازم خانگی و الکترونیکی و کامپیوتر و اینهاست ، بعد با اون گوت شاینت میری یه تلویزیون بر میداری یه سنت هم نمیدی - یه حالی میده :31:

shab_2008
11-03-2011, 23:28
ISDN

درسته ولی مثلاً کپی کردن GOWIII که از هارد اکسترنال به هارد PS3 حدود 1 ساعت وقت میگیره ولی با FTP خوشگل 3-4 ساعت وقت میگیره :31:

کی گفته سرعت انتقال فایل با کابل لن پایینه!!؟

میدونید سرعت انتقال از کابل لن چقدر هست؟

چیزی در حدود 100Mbs !

برای اطلاعات بیشتر هم میتونید به اینجا مراجعه کنید!

من خودم 100 گیگ فایل رو قبلا در مدت حدودا 100 دقیقه چپوندم تو هارد کنسول !!:31:

sonixax
11-03-2011, 23:45

چیزی در حدود 100Mbs !

شهاب جان 100Mb میشه 12.5 مگابایت بر ثانیه و در مقایسه با سرعت USB2 و 3 و یا Esata خیلی پایینه .
من فکر میکنم این دوستمون برای همین گفته سرعتش پایینه ، اسمشون رو هم که نمیگند بیشتر با هم آشنا شیم :11:

A.N.A.P
11-03-2011, 23:47
ISDN کی ایران اومده ؟ تا زمانی که من ایران بودم نبود :13:
اینجا به جاش مفته :31: ماهی 25 یورو 10 تا خط تلفن + اینترنت 6 تا 16 مگ + تلفن مجانی به کل خطوط ثابت آلمان (Festnet) و با بعضی از اوپراتور ها مثل O2 تلفن مجانی به کل موبایل های اون اوپراتور - روتر رو هم معمولا یا مجانی میدند یا 1 تا 10 یورو - بعضی وقتها هم جوگیر میشند یه دفعه ای 200 تا 700 یورو گوت شاین (کردیت برای خرید) زاتورن میدند .

زاتورن هم یه فروشگاه زنجیره ای فروش لوازم خانگی و الکترونیکی و کامپیوتر و اینهاست ، بعد با اون گوت شاینت میری یه تلویزیون بر میداری یه سنت هم نمیدی - یه حالی میده :31:
وایمکس که تازگی ها رایج شده 128 ـش که بالاتر نمیدن به خونه ها فقط 2GB حجم دانلود داری اگه هم بخوای

بیشتر دانلود کنی باید پول بریزی ! ماهی هم 15000 تومن ! شرکت مبین نت !:41:

sonixax
11-03-2011, 23:52
وایمکس که تازگی ها رایج شده 128 ـش که بالاتر نمیدن به خونه ها فقط 2GB حجم دانلود داری اگه هم بخوای

وای مکس خیلی چیز چرندیه ، پوینت تو پوینت بگیرید خیلی بهتره . UMTS (همون 3G) از وای مکس خیلی بهتره .
من یادمه اون قدیم ها داتک وای مکسش رو مدیاد خداد تومان :31: که من رفتم یه ADSL 256 گرفتم با اینترنت ماهواره ای که 32 مگ بر ثانیه دانلودم بود باز هم از وای مکس داتک ارزون تر شد :13:

sony_W810i
12-03-2011, 00:14

چیزی در حدود 100Mbs !

اوه جداً 100 MB هست؟
دوست من شما تو یک ارتباط مستقیم بین 2 تا PC که با کابل LAN به هم متصل هستند حتی Full Duplex سرعت انتقالت از mb50 بالاتر نمیره.

تو ارتباط با PS3 که خیلی کمتر هست. ولی خب اون قضیه 100GB تو 100 دقیقه هم جای تامل داره یکم ولی خیلی هم دور از ذهن نیست.

sony_W810i
12-03-2011, 00:31

wimax فقط واسه جاهایی خوبه که امکان برقراری ارتباط DSL وجود نداشته باشه :10:

شهاب جان 100Mb میشه 12.5 مگابایت بر ثانیه و در مقایسه با سرعت USB2 و 3 و یا Esata خیلی پایینه .
من فکر میکنم این دوستمون برای همین گفته سرعتش پایینه ، اسمشون رو هم که نمیگند بیشتر با هم آشنا شیم :11:

ناصر هستم عزیز:11:

sonixax
12-03-2011, 00:44
wimax فقط واسه جاهایی خوبه که امکان برقراری ارتباط DSL وجود نداشته باشه :10:

ناصر هستم عزیز:11:
facebook.com/naser.aramnejad

من هم میلادم ، خوشبختم - فیس بوک ندارم :31:
آقا شهاب رو هم که دیگه میشناسید ، اسم جناب Samgun رو هم همیشه فراموش میکنم - کلم رو نکنه خوبه :31:

masoud93
12-03-2011, 00:49
خیلی خیلی ممنون از دوستان ، بخواطر این که امشب با صبر و حوصله به تمام سوالات بنده پاسخ دادن (اگه غلط املایی داشتم ببخشید)

البته زمانی که کنسول بخرم سری جدید سوالات هم مطرح میکنم :31:

shab_2008
12-03-2011, 11:47
من فکر میکنم این دوستمون برای همین گفته سرعتش پایینه ، اسمشون رو هم که نمیگند بیشتر با هم آشنا شیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میلاد جون دستت درد نکنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی بعد این همه مدت من نمیدونم هر بایت برابر 8 بیته!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته بعضی وقتا بدجور سوتی میدم ولی ایندفعه دیگه حواسم بود![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میلاد دادا این دوستمون میگن من GOW رو توی 1 ساعت ریختم و اگه قراره باشه از طریق لن این کارو کنیم شاید 4-3 ساعت طول بکشه!!؟

با یه تناسب ساده میشه جواب رو به دست آورد!

اوه جداً 100 MB هست؟
دوست من شما تو یک ارتباط مستقیم بین 2 تا PC که با کابل LAN به هم متصل هستند حتی Full Duplex سرعت انتقالت از mb50 بالاتر نمیره.

دوست عزیز شما تا به حال اسم شبکه های Gigabit Ethernet از گروه CAT6 به گوشتون خورده؟

سرعت ترانسفر فایل ها در این حالت حداکثر تا 1000 مگابیت در ثانیه هست!

تو ارتباط با PS3 که خیلی کمتر هست. ولی خب اون قضیه 100GB تو 100 دقیقه هم جای تامل داره یکم ولی خیلی هم دور از ذهن نیست.[میشه بفرمایید چرا باید در ارتباط با PS3 کمتر باشه!؟

مهم سرعت رایت هارد هست که اونم بیشتر ازین مقدار نیست!

اون 100 گیگ در 100 دقیقه رو هم من گفته بودم حدودا ! وگرنه دقیقش میشه 130 دقیقه!:31:

و منظورم این بود که حتی انتقال 100 گیگ فایل هم تقریبا حدود 2 ساعت شد و انتقال 40 گیگ فایل بازی GOW3 حدودا یک ساعت میشه و نه 4-3 ساعت!

syamak790
12-03-2011, 12:15
میلاد جون دستت درد نکنه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی بعد این همه مدت من نمیدونم هر بایت برابر 8 بیته!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسته بعضی وقتا بدجور سوتی میدم ولی ایندفعه دیگه حواسم بود![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میلاد دادا این دوستمون میگن من GOW رو توی 1 ساعت ریختم و اگه قراره باشه از طریق لن این کارو کنیم شاید 4-3 ساعت طول بکشه!!؟

دوست عزیز شما تا به حال اسم شبکه های Gigabit Ethernet از گروه CAT6 به گوشتون خورده؟

میشه بفرمایید چرا باید در ارتباط با PS3 کمتر باشه!؟

اون 100 گیگ در 100 دقیقه رو هم من گفته بودم حدودا ! وگرنه دقیقش میشه 130 دقیقه!:31:

و منظورم این بود که حتی انتقال 100 گیگ فایل هم تقریبا حدود 2 ساعت شد و انتقال 40 گیگ فایل بازی GOW3 حدودا یک ساعت میشه و نه 4-3 ساعت!

سلام

کاری به بایت و بیت شما ندارم
با کابل شبکه برای هر 15 گیگ برای من حدود 20 دقیقه طول میکشه تا فایلی رو از کامپیوتر به ps 3 بریزم
مستقیمم با خود explorer ویندوز اینکارو میکنم

shab_2008
12-03-2011, 12:37
سلام

کاری به بایت و بیت شما ندارم
با کابل شبکه برای هر 15 گیگ برای من حدود 20 دقیقه طول میکشه تا فایلی رو از کامپیوتر به ps 3 بریزم
مستقیمم با خود explorer ویندوز اینکارو میکنم

خوب منم که همینو گفتیم!:31:

مثلا 40 گیگ بازی GOW3 رو میشه در کمتر از 1 ساعت انتقال داد به کنسول.

sony_W810i
12-03-2011, 12:53

عزیز دل کارت شبکه PS3 گیگابیت هست.
گیریم شما کابل CAT5e هم استفاده کنی( دوست من کابل CAT6 که اینجا تو ایران جا افتاده و شما استفاده میکنی تو همه جای دنیا به خاطر مشکلات فیزیکیش منسوخ شده و با CAT5e جایگزین شده.)

کارت شبکه پیشفرظ سیستم های جدید فقط Gigabit هست. مال من حداقل گیگابیت نیست و Fast Ethernet هست.:31:

کلاً من ممکنه بیام از Fiber Optic برای جابجایی اطلاعات استفاده کنم. ولی سعی میکنم راه های متداول و در دسترس همه رو پیشنهاد بدم .:10:

من در مقابل این اطلاعات عظیم شما درباره شبکه هیچ ادعایی ندارم دوست من ، ولی در حد شاگردی شما اطلاعاتم بالا هست.:21:

و اینکه چرا یک دستگاه از حداکثر پهنای باندش تو ارتباط TCP استفاده نمی کنه: یک سرویس وجود داره به نام QOS یا Quality of service

دیگه اطمینان دارم مبدونی چیه

ارتباط FTP هم خوبه ولی به شرطی شما فایل های کم و حجیم داشته باشی نه فایلهای زیاد و کم حجم.
مثلاً شما سعی کن NeedForSpeed:Hot pursuit رو با FTP بریزی تو PS3 ببین چقدر می کشه. پر از فایلهای ریز هست.

Alex merccer
12-03-2011, 13:22
گیریم شما کابل CAT5e هم استفاده کنی( دوست من کابل CAT6 که اینجا تو ایران جا افتاده و شما استفاده میکنی تو همه جای دنیا به خاطر مشکلات فیزیکیش منسوخ شده و با CAT5e جایگزین شده.)

کارت شبکه پیشفرظ سیستم های جدید فقط Gigabit هست. مال من حداقل گیگابیت نیست و Fast Ethernet هست.:31:

کلاً من ممکنه بیام از Fiber Optic برای جابجایی اطلاعات استفاده کنم. ولی سعی میکنم راه های متداول و در دسترس همه رو پیشنهاد بدم .:10:

من در مقابل این اطلاعات عظیم شما درباره شبکه هیچ ادعایی ندارم دوست من ، ولی در حد شاگردی شما اطلاعاتم بالا هست.:21:

و اینکه چرا یک دستگاه از حداکثر پهنای باندش تو ارتباط TCP استفاده نمی کنه: یک سرویس وجود داره به نام QOS یا Quality of service

ارتباط FTP هم خوبه ولی به شرطی شما فایل های کم و حجیم داشته باشی نه فایلهای زیاد و کم حجم.
مثلاً شما سعی کن NeedForSpeed:Hot pursuit رو با FTP بریزی تو PS3 ببین چقدر می کشه. پر از فایلهای ریز هست.

منم تایید می کنم مثلا برای من 18 گیگ littlebigplanet 2 حدودا 1ساعت و نیم طول کشید چون حدود 5000 تا فایل داشت(فایل های 2-3 کیلوبایتی) و سرعت از 40 مگابیت بالا تر نمی رفت:31:

SamGun
12-03-2011, 14:11

___

بله میشه.

شما میتونی یه FIFA 2008 یا 2009 رو بخری 5 تومن :31:

فرقی نمیکنه !! شما میتونی KZ 2 رو به جای اینکه از روی PC بریزی روی دستگاه یهو Bluray اش رو که کپی هست رو بخری و مستقیم از خود کنسول بریزی.

شرمنده switch و روتر رو یک لحظه جابه جا گفتم:31::11: البته اگه switch یا hub داشته باشین باید آی پی هارو دستی بدین یا ایتکه ویندوز سرور داشته باشین البته یک سری نرم افزار هم هستن که اینکارو می کنن ولی بالاخره فقط وصل کنین به هم راه نمیوفته ولی اگه یک روتر هم داشته باشین اتومات آی پی هارو هم تنظیم می کنه.

اووووووووووووو بابا این دیگه خیلی تخیلی میشه که :31: !! 4-5 سال دیگه KZ 5 هم اومده !!

میلاد من یکم تردید دارم تو عرضه ی قبل از 2013 !! اخه MS با عرضه ی زود 360 یک شکست اولیه رو تجربه کرد و راهی رو رای Sony باز

گذاشت که بیاد عیب و نقص های کنسول MS رو تو ماله خودش در عرض یک سال بر طرف کنه !!

علی جان این سرعتی رو که تو امضای من میبینی مربوط به همین WiMax مبین نت میشه ها !!تازه پینگ من 280 الی 305 هست !! نمیدونم این چرا اینو زده !!

من که خیلی ازش راضی هستم !! هرجا که میبرمش حداقل 4 آنتن رو داره.

میلاد FTP Server کنسول خیلی هماهنگ با سیستم نیست.

وای مکس خیلی چیز چرندیه ، پوینت تو پوینت بگیرید خیلی بهتره . UMTS (همون 3G) از وای مکس خیلی بهتره .
من یادمه اون قدیم ها داتک وای مکسش رو مدیاد خداد تومان :31: که من رفتم یه ADSL 256 گرفتم با اینترنت ماهواره ای که 32 مگ بر ثانیه دانلودم بود باز هم از وای مکس داتک ارزون تر شد :13:

الان خیلی خوب شد میلاد , منم دارمش . 61 تومن برای هر ماه با 40GB ترافیک !!

من هم میلادم ، خوشبختم - فیس بوک ندارم :31:
آقا شهاب رو هم که دیگه میشناسید ، اسم جناب Samgun رو هم همیشه فراموش میکنم - کلم رو نکنه خوبه :31:

میلادی این چیه پس :31:

ناصر جان چه توقعاتی داری !!! بنده خدا داره با یه Home Brew کار میکنه ها !! :31:

احتمالا تو یکی از 8 مراحل دسته بندی اطلاعات برای Send و Recive نرم افزار خوب عمل نمیکنه .

shab_2008
12-03-2011, 14:23

والا دوست من راستشو بخواین من در مورد شبکه کردن کامپیوتر واقعا اطلاعاتم کمه!

همین نوع شبکه ای هم که گفتم از توی ویکی پدیا خودنم و گفتم!!:31:

هیچ گونه ادعایی هم مبنی بر بالا بودن اطلاعات حتی توی دروس دانشگاهیم که تموم زندگیم هست هم ندارم چه برسه به شبکه و ...:31:

منم تایید می کنم مثلا برای من 18 گیگ littlebigplanet 2 حدودا 1ساعت و نیم طول کشید چون حدود 5000 تا فایل داشت(فایل های 2-3 کیلوبایتی) و سرعت از 40 مگابیت بالا تر نمی رفت:31:

مگه میشه همچین چیزی!!؟:31:

حتما برنامه Filezilla تون ورژنش قدیمیه!!؟

sony_W810i
12-03-2011, 14:30
میلاد FTP Server کنسول خیلی هماهنگ با سیستم نیست.

ناصر جان چه توقعاتی داری !!! بنده خدا داره با یه Home Brew کار میکنه ها !! :31:

احتمالا تو یکی از 8 مراحل دسته بندی اطلاعات برای Send و Recive نرم افزار خوب عمل نمیکنه .

اون جمله که قرمز کردم کاملاً تایید میشه:31:

ولی منظورت رو از 8 مرحله دسته بندی متوجه نشدم:31:
منظورت همون 7 لایه OSI هست؟
یا 5 لایه TCP؟

sony_W810i
12-03-2011, 14:45
والا دوست من راستشو بخواین من در مورد شبکه کردن کامپیوتر واقعا اطلاعاتم کمه!

همین نوع شبکه ای هم که گفتم از توی ویکی پدیا خودنم و گفتم!!:31:

هیچ گونه ادعایی هم مبنی بر بالا بودن اطلاعات حتی توی دروس دانشگاهیم که تموم زندگیم هست هم ندارم چه برسه به شبکه و ...:31:

مگه میشه همچین چیزی!!؟:31:

حتما برنامه Filezilla تون ورژنش قدیمیه!!؟

این یک قانون کلی هست که همیشه یک پوشه که توش مثلاً 10 تا فایل 20 MB باشه خیلی خیلی سریعتر از یک پوشه که توش 2000 تا فایل 100KB هست منتقل میشه.

مثلاً یک برنامه هست به نام Mobile Atlas Creator که کارش دانلود MAP از google maps- nokia ovi و ..... هست.
من MAP کل تهران رو واسه گوشیم دانلود کردم تا موقع استفاده از GPS از شارژ سیم کارت استفاده نکنم.:46:
کلاً حجمش شد 20 MB ( که کلی فایل چند کیلو بایتی بود)ولی این 20 مگ حدود 15 دقیقه طول کشید تا بریزمش تو MicroSD گوشیم در حالی که یک فایل 20MB معمولی(تک فایل) تو 6-7 ثانیه کپی میشه توش.:27:

SamGun
12-03-2011, 14:46
اون جمله که قرمز کردم کاملاً تایید میشه:31:

ولی منظورت رو از 8 مرحله دسته بندی متوجه نشدم:31:
منظورت همون 7 لایه OSI هست؟
یا 5 لایه TCP؟

7 لایه یا 8 لایه !!؟؟؟

بیین اینا بود دیگه اگه درست یادم باشه :

Physical L
Transport
Presention
Network
DATA Link
Session
Application
Footer

آره ؟

shab_2008
12-03-2011, 16:04
این یک قانون کلی هست که همیشه یک پوشه که توش مثلاً 10 تا فایل 20 MB باشه خیلی خیلی سریعتر از یک پوشه که توش 2000 تا فایل 100KB هست منتقل میشه.

مثلاً یک برنامه هست به نام Mobile Atlas Creator که کارش دانلود MAP از google maps- nokia ovi و ..... هست.
من MAP کل تهران رو واسه گوشیم دانلود کردم تا موقع استفاده از GPS از شارژ سیم کارت استفاده نکنم.:46:
کلاً حجمش شد 20 MB ( که کلی فایل چند کیلو بایتی بود)ولی این 20 مگ حدود 15 دقیقه طول کشید تا بریزمش تو MicroSD گوشیم در حالی که یک فایل 20MB معمولی(تک فایل) تو 6-7 ثانیه کپی میشه توش.:27:

البته یه قانون دیگه هم هست!

و اون اینکه هر چقدر تعداد کانکشن های ترانسفر زیاد تر باشه ( البته تا یه حد معین که باعث قطع ارتباط نشه!) سرعت انتقال بیشتره!

چیزی که در برنامه Filezilla هم شاهد اون هستیم.

یا مثال ساده تر در برنامه Internet Download Manager که اگه مثلا در هنگام دانلود یک فایل حجیم تعداد کانکشن ها رو افزایش بدید سرعت دانلود بهتر و ثابت تر میشه!

7 لایه یا 8 لایه !!؟؟؟

Physical L
Transport
Presention
Network
DATA Link
Session
Application
Footer

آره ؟

سعید دادا یه جور توضیح بده که ما هم بفهمیم !:31:

sonixax
12-03-2011, 18:22

شهاب جان من اصلا نمیخواستم جسارتی کرده باشم ، فقط اون چیزی که به ذهنم رسید رو گفتم :11:

sonixax
12-03-2011, 18:28

دلیل اصلیش ضعف FTP هستش . اگر شما LOG یکی از پروتوکل های FTP رو ببینید در ازای هر فایل یک کانکشن درست میکنه و ریکوئست میفرسته ، بعدش سرور باید جواب بده و در صورتی که عمل شناسایی کاربر موفقیت آمیز بود تازه ریکوئست برای ارسال فایل فرستاده میشه اگر پرمیشن ها مشکلی نداشت عملیات شروع میشه .
حالا وقتی تعداد فایلها زیاده خودتون حساب کنید چه زمانی میبره فقط برای فرستادن درخواست و شروع مراحل ارسال .

بعضی ازز نرم افزار ها میتونند چند تا کانکشن همزمان درست کنند ولی طبیعی هست که در ازای هر کانکشن بخشی از پهنای باند گرفته میشه و سرعت انتقال خود فایلها کم میشه .

حالا یه سوال ، چیزی شبیه گیم شارک برای Ps3 نیومده ؟

Maziar_69
12-03-2011, 19:43
سلام دوستان. خسته نباشید.
من چند تا سوال داشتم. خیلی ممنون میشم جواب بدین.

1- این کنسول چجوری کپی خور میشه؟ یعنیقطعه ی سخت افزاری باید عوض شه یا نرم افزاری هست؟
2- بازی های کپی الان تو بازار براش به اندازه کافی موجود هست؟ منظورم بلوری های کپی هست.
3- بعد این بلوری کپی رو بزاریم تو دستگاه میشه کپی کرد تو هارد؟
4- زمان کپی شدن برام مهم نیست. اهل آنلاین هم نیستم. فقط میخوام بدونم کپی خور شدنش بی دردسر هست یا نه.
5- قیمتای خود کنسول الان تو چه مایه هایی هست؟ و اینکه هر بازی به طور متوسط چقدر حجم میگیره؟ یعنی مثلا یه کنسول 320 گیگ بخرم چنتا بازی میشه روش ریخت؟
6- توی کپی خور شدن فرقی بین اسلیم و فت نیست؟

یه دنیا ممنون سرتون رو درد آوردم.

sony_W810i
12-03-2011, 19:45
دلیل اصلیش ضعف FTP هستش . اگر شما LOG یکی از پروتوکل های FTP رو ببینید در ازای هر فایل یک کانکشن درست میکنه و ریکوئست میفرسته ، بعدش سرور باید جواب بده و در صورتی که عمل شناسایی کاربر موفقیت آمیز بود تازه ریکوئست برای ارسال فایل فرستاده میشه اگر پرمیشن ها مشکلی نداشت عملیات شروع میشه .
حالا وقتی تعداد فایلها زیاده خودتون حساب کنید چه زمانی میبره فقط برای فرستادن درخواست و شروع مراحل ارسال .

بعضی ازز نرم افزار ها میتونند چند تا کانکشن همزمان درست کنند ولی طبیعی هست که در ازای هر کانکشن بخشی از پهنای باند گرفته میشه و سرعت انتقال خود فایلها کم میشه .

حالا یه سوال ، چیزی شبیه گیم شارک برای Ps3 نیومده ؟

درسته ولی این فقط شامل FTP نمیشه. همه پروتوکل های لایه Application مثل FTP - HTTP - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - DNS - telnet - ssh و .... دز نهایت یا از TCP استفاده میکنن(مثل HTTP , FTP) یا از UDP (مثل DNS) و طبیعت TCP این هست که به ازای هر 1 packet از هر فایل میاد یک request میده و تاییدیه میگیره. البته اگه فایل بزرگ باشه کم کم تعداد تاییدیه بجای هر پکت برای چند تا پکت با هم میاد تا شبکه الکی ترافیکش بالا نره. ولی فایل که کوچیک باشه تا میاد چند تا چند تا با هم بفرسته فایل تموم میشه و فایل جدید دوباره 1 دونه 1 دونه......

این قضیه برای همه ارتباطات TCP برقرار هست مثل HTTPو...:10:

نه نیومده هنوز اگه بیاد جالب میشه:27:

7 لایه یا 8 لایه !!؟؟؟

Physical L
Transport
Presention
Network
DATA Link
Session
Application
Footer

آره ؟

نه عزیز 7 لایه هست تو مدل مرجع OSI
Application
presentation
session
transport
network
datalink
physical
که این تو سیستم عامل بحث میشه ( بیشتر به درد بررسی نحوه کار packet header ها از لایه 4 به بالا می خوره)
مدلی که برای انتقال استفاده میشه مدل TCP هست که در جزئی ترین حالت از لایه های زیر تشکیل شده:
Application (شامل 3 تا لایه که با هم ادغام شدن)
transport
network
datalink
physical
که معمولاً 2 لایه پایین رو هم با هم تزکیب میکنن.:46:

سلام دوستان. خسته نباشید.
من چند تا سوال داشتم. خیلی ممنون میشم جواب بدین.

1- این کنسول چجوری کپی خور میشه؟ یعنیقطعه ی سخت افزاری باید عوض شه یا نرم افزاری هست؟
2- بازی های کپی الان تو بازار براش به اندازه کافی موجود هست؟ منظورم بلوری های کپی هست.
3- بعد این بلوری کپی رو بزاریم تو دستگاه میشه کپی کرد تو هارد؟
4- زمان کپی شدن برام مهم نیست. اهل آنلاین هم نیستم. فقط میخوام بدونم کپی خور شدنش بی دردسر هست یا نه.
5- قیمتای خود کنسول الان تو چه مایه هایی هست؟ و اینکه هر بازی به طور متوسط چقدر حجم میگیره؟ یعنی مثلا یه کنسول 320 گیگ بخرم چنتا بازی میشه روش ریخت؟
6- توی کپی خور شدن فرقی بین اسلیم و فت نیست؟

یه دنیا ممنون سرتون رو درد آوردم.

1)یک روش قدیمی داره که نیاز به سخت افزار داره ( یک USB Flash ) -یک روش جدید هم داره که کاملاً نرم افزاری هست.
2) بله تا دلت بخواد
3)بله
4)بی دردسر
5)بازی ها معمولاً از 2 GIG تا 45 Gig حجم دارند. مثلاً Burnout paradise 2.5gigهست و killzone 3 حدود 45 گیگ

نه فرقی نداره ولی کلاً slim خیلی بهتر از FAT است.
-----------------------------------------------------------------
oخبر خبر
یک CFW جدید اومده که با 3.55 میشه بدون هیچ دردسری به PSN وصل شد. خودم الان رفتم DLC از Playstation store دانلود کردم. خداست :D

marvel_malayer
12-03-2011, 20:01
دوستان سلام منم به جمع شما ps3 دارها پیوستم
پولها رو جمع کردیم و یه پلی 3 خریدیم و فردا یا پس فردا به دستم می رسه

حالا میخاستم بدونم بهترین بازی پی اس 3 چیه که اونو شروع کنم

masoud93
12-03-2011, 20:43

ps3 ندارم ، ولی فکر کنم GOD OF WAR 3 گل سرسبد بازی های ps3 باشه :40:

hussain
12-03-2011, 20:55
سلام دوستان
من یک ps3 کپی خور شده دارم و می خواهم یک بازی جدید 2011 نصب کنم که میگه باید اپدیت 3.55 کنی اما من می ترسم که شاید کپی خور آن از بین برود حال من یاید چه کنم
اگر فکر میکنید که آپدیت کنم من آپدیت 3.55 را در کامپیوترم دارم اما چجوری داخل ps3 نصب کنم

از کمک های شما متشکرم

sony_W810i
12-03-2011, 21:20
سلام دوستان
من یک ps3 کپی خور شده دارم و می خواهم یک بازی جدید 2011 نصب کنم که میگه باید اپدیت 3.55 کنی اما من می ترسم که شاید کپی خور آن از بین برود حال من یاید چه کنم
اگر فکر میکنید که آپدیت کنم من آپدیت 3.55 را در کامپیوترم دارم اما چجوری داخل ps3 نصب کنم

از کمک های شما متشکرم

oخب احتمالاً شما از روش دانگل برای کپی خور کردن استفاده می کنید و 3.41 هستید الان. اگه 3.55 نصب کنید میتونید با CFW دوباره کپی خور کنید. و دیگه نیازی هم به دانگل نخواهید داشت.

اگه میخواید CFW نصب کنید اول باید OFW 3.55 خود سونی رو نصب کنید و بعد روی اون CFW 3.55 kmeaw یا اینی که جدیداً اومده و من الان دارم با PS3 کپی خور online هم بازی می کنم به اسم PS3ITA که لینکشم تو صفحه قبل هست رو نصب کنید.

برای نصب هم کافیه فایل Firmware رو به PS3UPDAT.PUP تغییر نام بدی و بریزی تو این مسیر تو یک هارد FAT32 یا فلش FAT32
usbdrive:\PS3\UPDATE
و متصلش کنی به PS3 و از تو Setting >Software update> storage رو انتخاب کنی.

Alex merccer
12-03-2011, 22:20
درسته ولی این فقط شامل FTP نمیشه. همه پروتوکل های لایه Application مثل FTP - HTTP - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - DNS - telnet - ssh و .... دز نهایت یا از TCP استفاده میکنن(مثل HTTP , FTP) یا از UDP (مثل DNS) و طبیعت TCP این هست که به ازای هر 1 packet از هر فایل میاد یک request میده و تاییدیه میگیره. البته اگه فایل بزرگ باشه کم کم تعداد تاییدیه بجای هر پکت برای چند تا پکت با هم میاد تا شبکه الکی ترافیکش بالا نره. ولی فایل که کوچیک باشه تا میاد چند تا چند تا با هم بفرسته فایل تموم میشه و فایل جدید دوباره 1 دونه 1 دونه......

این قضیه برای همه ارتباطات TCP برقرار هست مثل HTTPو...:10:

نه نیومده هنوز اگه بیاد جالب میشه:27:

نه عزیز 7 لایه هست تو مدل مرجع OSI
Application
presentation
session
transport
network
datalink
physical
که این تو سیستم عامل بحث میشه ( بیشتر به درد بررسی نحوه کار packet header ها از لایه 4 به بالا می خوره)
مدلی که برای انتقال استفاده میشه مدل TCP هست که در جزئی ترین حالت از لایه های زیر تشکیل شده:
Application (شامل 3 تا لایه که با هم ادغام شدن)
transport
network
datalink
physical
که معمولاً 2 لایه پایین رو هم با هم تزکیب میکنن.:46:

1)یک روش قدیمی داره که نیاز به سخت افزار داره ( یک USB Flash ) -یک روش جدید هم داره که کاملاً نرم افزاری هست.
2) بله تا دلت بخواد
3)بله
4)بی دردسر
5)بازی ها معمولاً از 2 GIG تا 45 Gig حجم دارند. مثلاً Burnout paradise 2.5gigهست و killzone 3 حدود 45 گیگ

نه فرقی نداره ولی کلاً slim خیلی بهتر از FAT است.
-----------------------------------------------------------------
oخبر خبر
یک CFW جدید اومده که با 3.55 میشه بدون هیچ دردسری به PSN وصل شد. خودم الان رفتم DLC از Playstation store دانلود کردم. خداست :D

احتمال بلاک و اینجور چیز هارو نداره؟

Maziar_69
12-03-2011, 22:58

مبارک باشه دوست عزیز.
چند گرفتی؟ چند گیگ؟
اگه من باشم اول Little Big Planet بازی میکنم. :دی
خیلی باهاش حال میکنم.
ایشالا منم 1 ماه دیگه به جمع شما خواهم پیوست. :11:

J A V I D
12-03-2011, 23:23

استفاده از کنسول کپی خور همیشه احتمال بلاک رو داره !

sony_W810i
12-03-2011, 23:36

بعید میدونم. من همین حالا دارم باهاش hot pursuit online بازی می کنم.

تنها چیزی که مختص من هست از نظر سخت افزاری Console ID هست که ظاهراً تو این Firmware اومدن header مربوط به Console ID رو از تو Packet ها حذف کردن با یک همچین چیزی.

BATMAN-LOVE
12-03-2011, 23:48
ps3 ندارم ، ولی فکر کنم GOD OF WAR 3 گل سرسبد بازی های ps3 باشه :40:
بهترين بازيهايي كه كردم تيمارستان آرخام-هيوي راين-پرنس 1و2 -اويل 3 -تيكن 2
اما گله سرسبد پلي 3 هيوي راين!!!!

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

Gamemaster
12-03-2011, 23:56
این بتمن که از هیچ لیستت جدا نمی‌شه نه :31::27:

BATMAN-LOVE
13-03-2011, 00:58
مسلما نه!!!درسته هوادار بتمنم---اما اگه بازيش خوب نبود حتما ميگفتم كه خوب نيست!!!تيمارستان ارخام هم اولين بازي بتمني بود كه انقدر قشنگه!!!

BATMAN-LOVE
13-03-2011, 01:58
چون خودم سوال داشتم گفتم شايد بدرده كسي هم بخوره---چون كامل توضيح داده شده---
Region چيست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Region چيست؟

ريجن ( Region ) يعني منطقه ! اکثر دستگاه هاي الکترونيکي که شما ميخريد، براي منطقه ي خاصي هستند؛ يعني مثلاً شما يک PS3 يا ... که ميخري براي منطقه ي خاصي توليد شده و فقط هم در همون منطقه به فروش ميرسه.

ريجن در کنسول ها به اين صورت هست:

ريجن NTSC/Japan که براي ژاپن توليد ميشه. ( هيچ دليلي نداره که دستگاه ساخت ژاپن باشه، ممکنِ باشه ممکنِ هم که نباشه. )
ريجن PAL که براي اروپا و خاورميانه هست.
ريجن NTSC/UC که براي آمريکا و کانادا هست.
ريجن NTSC/ASIA که براي آسياي شرقي هست.

اگر PS3 در هر منطقه توليد جداگانه داره، چرا در ايران ريجن ثابتي نداريم ؟

در ايران چون PS3 لانچ ( Lunch ) رسمي نداره، ( يعني سوني PS3 رو براي ايران به دلايلي از جمله عدم رعايت قانون کپي رايت صادر نميکنه ) PS3 ها رو از جاهاي مختلف به ايران وارد ميکنند. ( قاچاقچيان عزيز. ) براي همين در بازار همه ي ريجن ها وجود داره.

تفاوت اين ريجن ها در چيست ؟

در PS2, X360 و ... ( که درست همه رو نميدونم ) قفل منطقه اي ( يا همون Region Lock ) وجود داره که حتماً بازي ـه شما بايد با ريجن دستگاهتون يکي باشه و اگر نباشه بازي روي دستگاه شما Run نميشه. ( البته در PS2 با کپي خور کردن اين قفل منطقه اي از بين ميرفت ) ولي خوشبختانه PS3 به اين صورت نيست و همه ي دستگاه ها توانايي اجرا کردن تمامي بازي ها رو دارن ( Free Region هست ) ولي اين آزاد بودن منطقه اي ( Free Region ) بودن فقط براي بازيهاي PS3 هست و اگر شما فيلم BD, DVD و يا بازي هاي PS1 و PS2 رو بخوايد با PS3 اجرا کنيد، حتماً بايد ريجن اون فيلم، بازي PS2 يا PSone با PS3 شما يکي باشد، به فرض اگر فيلمي داشته باشيد که ريجنش PAL باشد و دستگاه شما NTSC/UC باشد، دستگاه قادر به اجراي فيلم نيست.

در ايران چون فيلمهايي که هست همه از دوبي و کشورهاي همسايه وارد ميشه، اکثر فيلم ها ريجنشون PAL هست. از اونجايي که PS3 دستگاه خيلي خوبي براي Play کردن فيلمهاي Blu-Ray به حساب مياد، بهتر هست که ريجن PS3ـي که ميگيريد PAL باشه که بتونه اين فيلمها رو اجرا کنه. ( اگر اهل فيلم ديدن نيستي که هيچي )

قضيه ي اعداد اين ريجن ها چيه ؟ ( مثلاً ميگن ريجن PAL، ريجن 2 هست و ... )

اين ريجن هايي که گفتم همشون يک عدد هم دارن، که اين اعداد به اين صورت هست:

ريجن NTSC/UC ريجن 1 هست.
ريجن PAL ريجن 2 هست.
ريجن NTSC/J ريجن 2 هست.
ريجن NTSC/ASIA ريجن 3 هست.

اين اعداد معمولاً به صورت يک عدد بر روي يک کره نشون داده ميشن.

از کجا بايد تشخيص بديم که ريجن دستگاه ما چي هست ؟

بالاي جعبه ي دستگاه هم عدد ريجن رو نوشته و هم اسم کامل ريجن که NTSC/UC هست يا...
از کجا بايد تشخيص بديم که ريجن بازي ما چي هست ؟

ريجن بازي رو از دو راه ميتونين تشخيص بدين:

1- روي بازي اگر درجه ي سني به صورت Tenn و Mature و ... بود، بازي UC هست. اگر روي بازي 15+, 3+ و ... بود، بازي PAL هست؛ اگر روي درجه ي سني کلمات ژاپني ديدي، بازي J هست و اگر روي بازي هيچي نديدي ، بازي آسيا هست.

2- اگر وسط بازي رو ببيني روي يک کره ميبيني که روش 1 عدد هست، اون ريجن بازي هست
آيا اين ريجن ها که گفتي براي همه چيز صدق ميکنه ؟

خير، اينهايي که من گفتم فقط براي بازي بود. فيلمها به جاي عدد ممکن هست با حروف انگليسي ريجنشون مشخص بشه.
ريجن کد َA : قاره آمريکا ، آسياي شرقي و جنوبي
ريجن کد B : قاره آفريقا ، اروپا ، اقيانوسيه ، خاورميانه ، کشورهاي وابسته به فرانسه و گرينلند.
ريجن کد C : اسياي مرکزي و شمالي ، مونگوليا ، روسيه و جمهوري چين

خب از اونجا که ps3 ntsc/uc در قاره آمريکا عرضه ميشه پس BD با ريجن کد A ميخونه
ps3 ntsc/j در ژاپن و کشورهاي جنوب شرق آسيا عرضه شده پس BD با ريجن کد A ميخونه
ps3 PAL چونکه در اروپا و خاور ميانه و افريقا عرضه ميشه BD با ريجن کد B ميخونه

sony_W810i
13-03-2011, 07:56
بابا خیلی باحاله این Firmware
اگه قرار هست BAN هم بشم بزار بشم. نشم و بازی هم نکنم به چه دردم می خوره. دیشت تا صبح گذاشتم DEMO دانلود کنه. هیچ مشکلی نداشت. صبح بیدار شدم خاموش کردم دوباره روشن کردم بی هیچ مشکلی Sign in شد.

به نظر من حتماً نصبش کنید ==>PS3ITA CFW

حتی نیاز به DNS خاصی هم نداره. کاملاً معمولی تنظیم میشه. با همون تنظیمان یک کنسول دست نخورده.

masoud93
13-03-2011, 11:55
از کجای میشه فهمید که ورژن دستگاه چیه ؟؟؟ (مثلاً 3.55 هست یا 3.56 و ...)

marvel_malayer
13-03-2011, 13:43
مبارک باشه دوست عزیز.
چند گرفتی؟ چند گیگ؟
اگه من باشم اول Little Big Planet بازی میکنم.
خیلی باهاش حال میکنم.
ایشالا منم 1 ماه دیگه به جمع شما خواهم پیوس

ممنون
والا من فت 40 گیگ اکبند گرفتم 320 تومن با ورژن 2.80 :31:
انشالله شما هم بخرید چون الان گزاشتمش کنار ایکس باکسم برتری هاش بیشتره

BATMAN-LOVE
14-03-2011, 00:08
بايد تو منوهاي كنسول بري---راحت پيدا ميشه---گزينه=system information

armenak
14-03-2011, 19:07
کسی میدونه eboot اوریجسنال بازیهازو از کجام یشه دانلود کرد؟
parham (اگه اشتباه نکنم) دیگه جیه؟

underali
15-03-2011, 15:05
دوستان برای من یک مشکل پیش اوده
من آپدیتم مشکل دار شد بعد درستش کردم حالا که با یوز قبلیم میخوام برم توی بازی به ترافیها گیر میده و از بازی میاد بیرون لطفا کمک کنید تمام سیو هام توی اونه

honestbud
16-03-2011, 11:38
سلام به همه.

میخواستم بدونم که کنترلر(دسته) ps3 قاعدتا باید چند ساعت تو شارژ باشه که فول بشه و با اون شارژ چقدر میشه باهاش بازی کرد و اینکه مثل موبایل باید تا وقتی کاملا خالی نشده شارژش نکنیم و تا وقتی هم که کاملا شارژش پر نشده از برق نکشیم؟

J A V I D
16-03-2011, 15:14
دوستان برای من یک مشکل پیش اوده
من آپدیتم مشکل دار شد بعد درستش کردم حالا که با یوز قبلیم میخوام برم توی بازی به ترافیها گیر میده و از بازی میاد بیرون لطفا کمک کنید تمام سیو هام توی اونه

یه بار به اینترنت وصل بشید تروفی هاتون رو سینک کنید احتمالا درست می شه ! البته اگه توضیح بهتر می داد ، بهتر بود یعنی چی آپدیتم مشکل دار شد و درستش کردم !!!

سلام به همه.

میخواستم بدونم که کنترلر(دسته) ps3 قاعدتا باید چند ساعت تو شارژ باشه که فول بشه و با اون شارژ چقدر میشه باهاش بازی کرد و اینکه مثل موبایل باید تا وقتی کاملا خالی نشده شارژش نکنیم و تا وقتی هم که کاملا شارژش پر نشده از برق نکشیم؟

پر شدنش حدود یک ساعت و نیم طول می کشه ، حدود هفت هشت ساعتم کار می کنه شایدم بیشتر من وقت نگرفتم هیچ وقت هر وقت داشت خالی می شد شروع می کنه به چشمک زدن وصلش کنید شارژ شه !

Alex Fera
16-03-2011, 15:45

setting>system setting>system information
همین...............

underali
17-03-2011, 18:05
یه بار به اینترنت وصل بشید تروفی هاتون رو سینک کنید احتمالا درست می شه ! البته اگه توضیح بهتر می داد ، بهتر بود یعنی چی آپدیتم مشکل دار شد و درستش کردم !!!

پر شدنش حدود یک ساعت و نیم طول می کشه ، حدود هفت هشت ساعتم کار می کنه شایدم بیشتر من وقت نگرفتم هیچ وقت هر وقت داشت خالی می شد شروع می کنه به چشمک زدن وصلش کنید شارژ شه !
چون من cfw 3.55 استفاده میکنم نمیتونم به اینترنت وصل شم
یک نرم افزار نصب کردم دستگاه ریستارت شد و دیگه بالا نیامد بعد درستش کردم و حالا یوزرم مشکل دارشده و ترافی بازی ها رو لود نمیکنه

farbod N73 me
19-03-2011, 07:24

آقا مبین نت که خیلی خوبه!(البته من شاتل دارم ولی شاید مبین نت گرفتم!)
شما یه 512 بگیر 20 گیگ 35000 تومان!!:18: من دارم 1 مگ میگیرم 3 گیگ 20 تومان!!:41:
برا اینم که بهت نمیدن بگرد ببین تو فامیل دارید کسیو که دانشجو باشه؟ اگه آره کارتشو یه کپی بگیر پشت و رو(البته هماهنگ کن اول ببین مبین نت کارت قبول میکنه یا نه! چون شاتل که قبول میکرد!) برو یه 512 بگیر! منم همینجوری 1 مگ گرفتم کارت پسر داییم و کپی کردم!

oخبر خبر

داداش 3.60 هم که اومد! چجوری میرین؟

Shahroozs2
19-03-2011, 12:41
سلام دوستان
من رفتم یه ps3 اسلیم 320 گیگ پال گرفتم که جهان دو هست به قیمت 460
.به نظر شما خوب خریدم یا گرون؟

sony_W810i
19-03-2011, 14:09
داداش 3.60 هم که اومد! چجوری میرین؟

راستش از 2 روز پیش که PSN دچار تغییرات شد این هم دیگه کار نمیکنه. فعلاً هیچ برنامه با CFW نمیتونه به PSN وصل بشه ولی خبر های خوبی اومده.

اول اینکه kakaroto بک باگ سخت افزاری تو CPU PS3 پیدا کرده که با استفاده از اون میشه همه Firmware های آینده رو هم Jailbreak کرد. ئلی این به معنای استفاده از PSN نیست.

اما در باره PSN همون تیم C4eva که داره رو DVDRom های xbox360 کار میکنه، قرار شد بعد از تموم شدن کارشون کار روی BD- Drive PS3 رو شروع کنن تا بشه BD کپی اجرا کرد و بدون مشکل به PSN هم وصل شد.

SamGun
19-03-2011, 15:30
راستش از 2 روز پیش که PSN دچار تغییرات شد این هم دیگه کار نمیکنه. فعلاً هیچ برنامه با CFW نمیتونه به PSN وصل بشه ولی خبر های خوبی اومده.

اول اینکه kakaroto بک باگ سخت افزاری تو CPU PS3 پیدا کرده که با استفاده از اون میشه همه Firmware های آینده رو هم Jailbreak کرد. ئلی این به معنای استفاده از PSN نیست.

اما در باره PSN همون تیم C4eva که داره رو DVDRom های xbox360 کار میکنه، قرار شد بعد از تموم شدن کارشون کار روی BD- Drive PS3 رو شروع کنن تا بشه BD کپی اجرا کرد و بدون مشکل به PSN هم وصل شد.

اصلا اینا کلا اشتباه کردن که همه ی وقت و هزینه و سمینارو همایش و Mode Chip و ... رو صرف -- OS دستگاه کردن !!

از همون اول باید شروع میکردن روی درایو دستگاه کار کردن , که مطمئنا تا الان هم به جواب رسیده بودن.

MohammadT15
19-03-2011, 16:27
سلام بچه ها یه مشکلی برا من پیش اومده هر کی میدونه فوری بگه
پلی استیشن رو کپی خور کردم با نرم افزار کاستل فریور 3.55 .بعد امروز رفتم حدود 10 15 تا بازی ریختم روی یه هارد مخصوص بعد اومدم نصب کنم توی پلی استیشن از هیچ طریقی گزینه ای نیست که نصب کنم کسی میتونه راهنمایی کنه؟این صفحه مربوط به کپی بازیها:

اصلا هیچ اسمی نمیاره! هر دکمه ای هم که میزنم هیچ کاری انجام نمیده!
اینم لیست بازیهای درون هادرم که فقط هم بازین یعنی چیز دیگه ای قاطیشون نیست که مانع خوندن بازیا توی پلی بشه:

توی هر فایل هم چند تا فایل دیگس عکس و فایل زیپ و اینجور چیزا حالا من چه جوری نصب کنم اینارو؟

CHEGUEVARA.
19-03-2011, 16:45
سلام
آقا من میخوام کنسولم رو ه ک کنم نمیدونم دانگل بگیرم یا با این نرم افزاره ه ک کنم.....!!!
فریمور دستگام هم 3.15 هه و کنسولم 80 گیگ فت psn هم برام مهم نیست نمیخوام....
هارد هم 500 خوبه دیگه نه وسترن دیجیتال برند خوبیه.....؟؟؟؟

marvel_malayer
19-03-2011, 17:12
سلام بچه ها یه مشکلی برا من پیش اومده هر کی میدونه فوری بگه
پلی استیشن رو کپی خور کردم با نرم افزار کاستل فریور 3.55 .بعد امروز رفتم حدود 10 15 تا بازی ریختم روی یه هارد مخصوص بعد اومدم نصب کنم توی پلی استیشن از هیچ طریقی گزینه ای نیست که نصب کنم کسی میتونه راهنمایی کنه؟این صفحه مربوط به کپی بازیها:

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 824x620.

اصلا هیچ اسمی نمیاره! هر دکمه ای هم که میزنم هیچ کاری انجام نمیده!
اینم لیست بازیهای درون هادرم که فقط هم بازین یعنی چیز دیگه ای قاطیشون نیست که مانع خوندن بازیا توی پلی بشه:

توی هر فایل هم چند تا فایل دیگس عکس و فایل زیپ و اینجور چیزا حالا من چه جوری نصب کنم اینارو؟

توی هاردت یه پوشه ای به نام games یا gamez بساز و بعد بازی ها رو تو اون کپی کن از نرم افزار rogo استفاده کن

سلام
آقا من میخوام کنسولم رو ه ک کنم نمیدونم دانگل بگیرم یا با این نرم افزاره ه ک کنم.....!!!

از نرم افزار --

MohammadT15
19-03-2011, 17:50
توی هاردت یه پوشه ای به نام games یا gamez بساز و بعد بازی ها رو تو اون کپی کن از نرم افزار rogo استفاده کن

از نرم افزار --

توی پوشه ی همین هاردم؟خوب وقتی گیم رو ایجاد کردم دوباره بازیا رو بریزم اون تو؟مثلا اینجوری؟:

همین؟اگه منظورتون این نبوده یعنی نفهمیدم میشه کامل توضیح بدید؟

sony_W810i
19-03-2011, 20:54
اصلا اینا کلا اشتباه کردن که همه ی وقت و هزینه و سمینارو همایش و Mode Chip و ... رو صرف -- OS دستگاه کردن !!

از همون اول باید شروع میکردن روی درایو دستگاه کار کردن , که مطمئنا تا الان هم به جواب رسیده بودن.

اتفاقاً اونا 5 سال گذشته رو همش رو همین BD-Drive وقت گذاشتن و فکر میکردن مثل Xbox میشه یک بلایی سرش آورد ولی خوب نشد که نشد و قضیه OS اومد وسط.

اینکه دوباره الان میخوان اینکارو کنن قکر کنم ترکیبی از CFW و BD-Drive باشه

توی پوشه ی همین هاردم؟خوب وقتی گیم رو ایجاد کردم دوباره بازیا رو بریزم اون تو؟مثلا اینجوری؟:

همین؟اگه منظورتون این نبوده یعنی نفهمیدم میشه کامل توضیح بدید؟

شما همه Folderهای بازی هاتو CUT کن توی یک Folder به نام Games
مسیر بازی ها باید اینجوری باشه مثلاً:
L:\GAMES\_Assassins Creed Brotherhood\PS3_GAME

هر Folder حتی خالی تو Games باشه برنامه بهت اسمش رو نشون میده.
اونایی که اولش _ داره یعنی از رو هارد اکسترنال قابل اجرا نیستن ( ممکن هست رنگشون هم فرق کنه تو برنامه ) و باید حتماً کپی بشن تو هارد خود دستگاه، که کافیه رو اسم بازی دکمه دایره رو بزنی

sony_W810i
19-03-2011, 21:06
سلام

دانگل یک روش قدیمی هست. CFW روش جدیدتر بی دردسر تر و ارزان تری هست.
پیشنهاد من استفاده از Kmeaw FirmWare هست.برای برنامه منیجر هم Gaia manager یا Multiman

SamGun
19-03-2011, 21:21
اتفاقاً اونا 5 سال گذشته رو همش رو همین BD-Drive وقت گذاشتن و فکر میکردن مثل Xbox میشه یک بلایی سرش آورد ولی خوب نشد که نشد و قضیه OS اومد وسط.

اونایی که اولش _ داره یعنی از رو هارد اکسترنال قابل اجرا نیستن ( ممکن هست رنگشون هم فرق کنه تو برنامه ) و باید حتماً کپی بشن تو هارد خود دستگاه، که کافیه رو اسم بازی دکمه دایره رو بزنی

بله عزیزم میدونم :31: آخه همین 5 سال پیشی رو که میگی مشکل سر 7 طبقه امنیتی تو درایو و دیسک ها بود که گذشتن از هر کدومش

برای هکرها هم سخت بود و هم هزینه ی زیادی رو در بر داشت.

واسه همین منصرف شدن تا کی !؟ تا زمانی که Geohot داشت با کنسول ور میرفت که چند تا حفره پیدا کرد و اونو به صورت یک File HEX

ذخیره و به هکرها معرفی نمود که در واقع استارت کار از اونجا خورد.

من بعید میدونم کار به CFW ها ادامه پیدا کنه !! چون Sony شرکت بی جنبه ای هست و مطمئنا کار های غیر عقلانی زیادی ممکنه انجام بده.

احتمالا با ورود ModeChip ها یا شایدم New Drive ها روبه‏رو باشیم چون در کل هرجوری هست باید به یک صورتی OS دستگاه رو Stealth

نگه داشت .

من میگم کاش همینطوری ادامه میدادن و -- درایو رو به سامان میرسوندن !

MohammadT15
19-03-2011, 22:47

دقیقا همین کار رو کردم بازم هیچ بازی رو نمیاره اینم فولدرام:

درست بود که؟
بازم توی پلی 3 چیزی نشون نمیده!

sony_W810i
20-03-2011, 00:08

درست بود که؟

اگه خودت CFW ریختی پس باید بلد باشی اینایی که میگم رو.
یک manager دیگه نصب کن مثل Gaia manager.
اگه حل نشد ofw بریز دوباره Cfw بریز حل میشه.

اگه دادی بیرون CFW بریزن که قبلاً هم گفتم اشتباه می کنی اگه این کارو بکنی چون همچین مواقعی دستت تو حنا میمونه:21:

بله عزیزم میدونم :31: آخه همین 5 سال پیشی رو که میگی مشکل سر 7 طبقه امنیتی تو درایو و دیسک ها بود که گذشتن از هر کدومش

برای هکرها هم سخت بود و هم هزینه ی زیادی رو در بر داشت.

واسه همین منصرف شدن تا کی !؟ تا زمانی که Geohot داشت با کنسول ور میرفت که چند تا حفره پیدا کرد و اونو به صورت یک File HEX

ذخیره و به هکرها معرفی نمود که در واقع استارت کار از اونجا خورد.

من بعید میدونم کار به CFW ها ادامه پیدا کنه !! چون Sony شرکت بی جنبه ای هست و مطمئنا کار های غیر عقلانی زیادی ممکنه انجام بده.

احتمالا با ورود ModeChip ها یا شایدم New Drive ها روبه‏رو باشیم چون در کل هرجوری هست باید به یک صورتی OS دستگاه رو Stealth

نگه داشت .

من میگم کاش همینطوری ادامه میدادن و -- درایو رو به سامان میرسوندن !

شما که خودت استادی پس چرا پست انحرافی میدی داداش؟ :10:

J A V I D
20-03-2011, 00:16

درست بود که؟

شما هاردت به صورت FAT32 فورمت شده ؟؟؟

MohammadT15
20-03-2011, 00:41
شما هاردت به صورت FAT32 فورمت شده ؟؟؟

نه NTFS هست
فورمت هم نکردم تا حالا

---------- Post added at 01:39 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

اگه دادی بیرون CFW بریزن که قبلاً هم گفتم اشتباه می کنی اگه این کارو بکنی چون همچین مواقعی دستت تو حنا میمونه:21:

نه دیگه دادم بیرون. 25 تومن نمی ارزه دستگارو خراب کنم چون سر در نمیارم که
فردا هم میخوام برم همونجا بقیه بازیا رو بگیرم میگم چه جوری باید نصب کنم.نه بابا تو حنا نمیمونه آشناست:31:

---------- Post added at 01:41 AM ---------- Previous post was at 01:39 AM ----------

فردا هم میخوام برم همونجا بقیه بازیا رو بگیرم میگم چه جوری باید نصب کنم.نه بابا تو حنا نمیمونه آشناست:31:

BATMAN-LOVE
20-03-2011, 05:38
بالاخره كالكشن پرنسو خريدم---يه مغازه تو توپخونه واسم آورد---با قيمت خيلي بالا!!!
در نگاه اول آدم از وضوح تصوير حيرت ميكنه!!!اما وقتي كمي بازي كردم حالم گرفته شد!!!
اول اينكه دموها (فيلم) با همون كيفيت قبلي بود!!!ثانيا اون تيزيها و به قولي تكسچرها بهبود نيافته بود و شايد هم به مقدار جزئي!!!(خيلي برام مهمه بود كه بهبود پيدا كنه)
نكته مثبتش وضوح بالا و روانتر شدن بازي و تو نسخه دوم وقتي پرنس ضربه ميزنه شمشيرش سايه آتيشي داره----حالت سه بعدي هم بهش اضافه شده---
خلاصه فكر ميكردم گرافيك خيلي بالاتري رو ببينم!!!(شايد توقع من بالاست) به هر حال بد نيست و از قبل بهتر شده----

sony_W810i
20-03-2011, 09:16
نه NTFS هست
فورمت هم نکردم تا حالا

---------- Post added at 01:39 AM ---------- Previous post was at 01:38 AM ----------

---------- Post added at 01:41 AM ---------- Previous post was at 01:39 AM ----------

هارد NTFS ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلاً حواسم به این نبود فکر می کردم لا اقل اینو میدونی. هارد باید فقط FAT32 باشه .

کسی امار مانیتور 3Dیا TV 3D رو داره؟ ارزنترینی که میشه پیدا کرد چیه و چقدر قیمت داره؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

SamGun
20-03-2011, 12:48

پست انحرافی چیه قربونت برم :31:

شما سالاری :10:

==========

دوستان اینجا کسی هست که بعد از -- کردن کنسول چه به روش Dongle و چه به روش CFW تغییراتی در Cooling دستگاه دیده باشه ؟؟

مثلا دستگاه داغ تر بشه , صدای دستگاه بیشتر شده باشه , باد داغ تری بیرون بیاد ؟؟؟

farbod N73 me
20-03-2011, 12:55
پست انحرافی چیه قربونت برم :31:

شما سالاری :10:

==========

دوستان اینجا کسی هست که بعد از -- کردن کنسول چه به روش Dongle و چه به روش CFW تغییراتی در Cooling دستگاه دیده باشه ؟؟

مثلا دستگاه داغ تر بشه , صدای دستگاه بیشتر شده باشه , باد داغ تری بیرون بیاد ؟؟؟

مشکلی پیش اومد سعید؟
من اینو شنیده بودم که فشار میاره به کنسول!
چیزی شده حالا؟

Alex Fera
20-03-2011, 13:58

سعید جان روز های اول که تازه هکش کرده بودم کنسول داشت خودشو میکشت ولی بعد از چند بار روشن خاموش شدن درست شد ولی الان هم هنوز احساس میکنم یه کمی داغ تره نسبت به قبل:41::41:

SamGun
20-03-2011, 14:58
مشکلی پیش اومد سعید؟
من اینو شنیده بودم که فشار میاره به کنسول!
چیزی شده حالا؟

سعید جان روز های اول که تازه هکش کرده بودم کنسول داشت خودشو میکشت ولی بعد از چند بار روشن خاموش شدن درست شد ولی الان هم هنوز احساس میکنم یه کمی داغ تره نسبت به قبل:41::41:

والا بچه ها من الان 2تا PS3 Slim دستمه :

1.بدون --
2.-- شده با CFW .

دستگاه اول تو داشبورد خوده کنسول هیچ افزایش دمایی رو نداره و حتی اگه 3 ساعت هم روشن باشه تو میحط داشبورد مشکلی نداره

دستگاه دوم توسط خودم باز شده و به جای خمیر اصلی از خمیر نقره استفاده شده که خب مسلما بهتر هست, اما تو محیط داشبورد با افزایش دما و سرعت گردش FAN مواجه میشه. البته این افزایش دما حدود 1 ساعت طول میکشه تا خودش رو نشون بده.

من الان میخوام ببینم که کس دیگه ای هست که به همچین چیزی بر خورده باشه !؟

دوستان اگه واسشون مقدور هست حتی اگه شده کنسول دوستشون رو بگیرن یه تست کنن .

MohammadT15
20-03-2011, 15:03
هارد NTFS ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلاً حواسم به این نبود فکر می کردم لا اقل اینو میدونی. هارد باید فقط FAT32 باشه .

ممنون.خوب دیگه باید یکی بهم بگه تا بدونم مطمئنا شما هم از اول نمیدونستی یکی گفته بهت:31:الانم شما بهم گفتی فهمیدم
مرسی

MohammadT15
20-03-2011, 16:29
خوب بچه ها با هزار بدبختی کلی بازی رو ریختم روی هارد کامپیوترم و اومدم فورمت کنم هارد رو به دو طریق بیشتر انجام نمیده که:
NTFS
و
exFat
فت 32 نداره. سایز های مختلفی هم داره 32 کیلوبایت 64 کیلوبایت و ...یه 10 تا سایز داره.بازم به این فت تغییر دادم یه بازی رو ریختم که امتحان کنم دیدیم پلی 3 بازم چیزی نشون نمیده ایندفعه دیگه مشکل از چیه

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:29 PM ----------

MohammadT15
20-03-2011, 17:15
یه فلش دارم یه بازیه کم حجم ریختم روش اجرا کرد روی پلی 3. فت 32 بود.اما خوب این هارده که گرفتم نداره مطمئنا یه برنامه ای هست بتونم فورمتش رو عوض کنم اگه نباشه که 80 هزار تومن هارد رو باید بندازم دور
خود یارو گفت همینا خوبه بگیر...برنامشو کسی نداره تبدیل exfat به Fat32

sonixax
20-03-2011, 18:05
این پست من هیچ ربطی به اینجا نداره و در عین حال اسپم هم نیست :

عیدتون مبارک :11:

sony_W810i
20-03-2011, 18:41
خوب بچه ها با هزار بدبختی کلی بازی رو ریختم روی هارد کامپیوترم و اومدم فورمت کنم هارد رو به دو طریق بیشتر انجام نمیده که:
NTFS
و
exFat
فت 32 نداره. سایز های مختلفی هم داره 32 کیلوبایت 64 کیلوبایت و ...یه 10 تا سایز داره.بازم به این فت تغییر دادم یه بازی رو ریختم که امتحان کنم دیدیم پلی 3 بازم چیزی نشون نمیده ایندفعه دیگه مشکل از چیه

---------- Post added at 05:29 PM ---------- Previous post was at 05:29 PM ----------

با این فرمتش کن.

MohammadT15
20-03-2011, 20:05

با این فرمتش کن.

بازم ممنون :40: ولی این پاک شده فایل از توش:41:

MohammadT15
20-03-2011, 20:11
ولی تو گوگل سرچ کردم آورد برام بازم مرسی عید همتون هم مبارک:31::40:

MohammadT15
21-03-2011, 11:18
ای بابا خسته شدم دیگه هی میگم این آخرین مشکله بازم مشکل میاد رو مشکل یه مشکل دیگه که نمیدونم از بازیه یا از پلی 3 یا از برنامه ای که استفاده میکنم
من اینو بردم شرکت تی 20 توی توپخونه کلی مهندس بود اونجا یکی از اونا برام -- کردم 10 20 تا پلی 3 هم بغلش بود میخواست -- کنه یعنی فکر نکنم ایراد از نوع هکم باشه.کاستل 3.55 هم هست.بعد رفتم کلی بازی کپی ریختم حدود 12 تا.حالا هر کدومشو میام میریزم یه ایراد داره.کشتی کج میریزم صدا نداره وسط بازی هنگ میکنه!خدای جنگ رو میریزه وقتی میخوای وارد شی دوباره برمیگرده صفحه اصلی پلی 3.جی تی آی رو ریختم اولش هی گیر میکرد پلی 3 باید خاموش روشن میکردی بعد از کلی ور رفتن اون یه دونه درست شد.مورتال کمبت رو ریختم میخوام بازی کنم اصلا هیچی نمیاد 40 دقیقه وایسادم صفحه سیاه بود.الانم به بقیش امیدی ندارم!فقط اویل 5 اومد و داستان اسباب بازی و جی تی ای بقیه رو هم امتحان نکردم.حالا این ایراد از چیه؟بازیا؟که خوب نمیشه این همه بازی ایراد داشته باشه.نوع -- کردن؟که من از خیلیا پرسیدم اونجا رو معرفی کردن و یکی از معتبر ترین شرکت های بازیه ایرانه فکر کنم از اونجا باشه ایرادش.برنامه ای که بازی رو باهاش اجرا میکنم؟فکر کنم ایراد از این باشه من با rogero managerبازیا رو اجرا میکنم.ایراد از این نمیتونه باشه؟اگه میتونه باشه یه برنامه دیگه معرفی کنید دانلود کنم بریزم روی پلی 3.طرز نصبش هم یاد بدید که چه جوری کپی کنم رو پلی 3 مثل همین بشه اینم محیط برنامه:

بعدش بعضی از بازی مثل جی تی آی رو از همین صفحه ضربدر میزنی میره تو بازی بعضیا رو اینجا ضربدر میزنی میاد بیرون میره تو صفحه اول پلی 3 اونجا باید روی یه گزینه کلیک کنی بره تو بازی
الان ایراد این بازیا از چیه

Alex Fera
21-03-2011, 12:44
فکر نکنم مشکلت از منیجر باشه.........
ولی با این حال GAIA و Open از بهترین منیجرها هستند

MohammadT15
21-03-2011, 13:45
فکر نکنم مشکلت از منیجر باشه.........
ولی با این حال GAIA و Open از بهترین منیجرها هستند
پس ایراد از چیه؟
خوب اینارو که گفتی از کجا دانلود کنم چه جوری روی پلی 3 نصب کنم؟:46:

mansoor5423
21-03-2011, 19:42
سلام

من تازه پلی استیشن 3 از کیش گرفتم 415 هزار تومان با حافظه 320 ورژین 3/42 هستش

می خوام منو راهنمایی کنید چکار کنم ایا باید ابدیت بشه یا نشه چطوری از سی دیهای کپی استفاده کنم

ممنون می شم راهنمایی کنید

Alex Fera
22-03-2011, 01:06
پس ایراد از چیه؟
خوب اینارو که گفتی از کجا دانلود کنم چه جوری روی پلی 3 نصب کنم؟:46:

محمد جان به نظرم شما برو کنسول رو به یه تعمیر کار نشون بده.................
شاید مشکل جدی باشه

SASAN-BSE
22-03-2011, 11:20
گفتم اینم اینجا معرفی کنم :46:

=========

برنامه PowerTest:SixaSix

یکی دیگر از سری برنامه های PowerTest برای PS3 توسط AS-Team منتشر شد.

این برنامه چیکار میکنه؟

همونطور که از اسمش پیداست این برنامه مربوط میشه به دسته های PS3 و میتونید به طور مثال دسته خودتونو تست کنید که پایین برخی از تست هارو مینویسم:

- تشخیص دسته تقلبی از اصل
- تشخیص عیب های سخت افزاری دسته
- و...

چجوری استفاده کنیم؟

باید اول برنامه رو باز کنید و دسته رو روی یه سطح صاف بزارید و مطمئن شوید که هیچ حرکتی نمیخوره ، حالا به صفحه مانیتور نگاه کنید ، نباید تو قسمت صفحه سیاه هیچ خط قرمزی کشیده بشه. اگه هی هر چند لحظه یه کوچولو هم خط ظاهر میشه نشون میده که دسته شما تقلبی هست یا از جنس خوبی برخوردار نیست !

حالا دسته رو به صورت عمودی نگه دارید (یعنی پشت دسته روبه روی مانیتور قرار بگیره) و بعد سمت چپش رو به سمت راست و بالا حرکت دهید. همین کار هم پس از آن برعکس انجام بدید (سمت راست رو به چپ و بالا حرکت دهید) اگر طول هر 2 موج نسبت به نقطه مبدا یکسان باشه دسته سالمه و اگه یکی کم یکی زیاد دسته عیب داره ! ( این مشکل رو یکی از دسته های خودم بود که تو بعضی از بازی ها مثله Heavy Rain اذیت میکرد!)

این برنامه با زبون های cوc++ نوشته شده و کاملا استاندار برنامه های ps3 هست مثله بقیه برنامه ها

امکاناتی که تو ورژن های بعدی اضافه میشه:

- امکان تشخیص نوع و شماره مدل دسته
- بهتر شدن محیط گرافیکی
- اضافه شدن جهات دیگر Z و..
- و...

برای دانلود به منبع یعنی ایجا برید !!:
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توجه
این برنامه هیچ خطری نداره و 100% اطمینان میدیم که برنامه به PS3 شما صدمه نمیزنه !

اینم عکس از صفحه اجرای برنامه:

سورس سونی $ONY برای PS3

ساخته شده توسط تیم ایرانی AS-Team
سایت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان نسخه جدید منتشر شد و با 3.55 سازگار هست برای دانلود و اطلاعات بیشتر به اینجا برید:

MohammadT15
22-03-2011, 14:36
محمد جان به نظرم شما برو کنسول رو به یه تعمیر کار نشون بده.................
شاید مشکل جدی باشه
داداش یه فکری به ذهنم رسیده بذار اون کار رو بکنم اگه جواب داد که میام نتیجشو میگم اگه نه که باید وایسم تا ششم باز کنه شرکتش ببرم درستش کنه:40:

Alex Fera
22-03-2011, 14:49
سلام

من تازه پلی استیشن 3 از کیش گرفتم 415 هزار تومان با حافظه 320 ورژین 3/42 هستش

می خوام منو راهنمایی کنید چکار کنم ایا باید ابدیت بشه یا نشه چطوری از سی دیهای کپی استفاده کنم

ممنون می شم راهنمایی کنید

برای کپی خور کردن PS3 شما 2راه دارید:

1-استفاده از دانگل((قدیمی شده))
2-استفاده از CFW

که روش دوم،مطمئن تر،به صرفه تر،جدید تر و بسیار ساده تر هستش.........

MohammadT15
22-03-2011, 21:10
بچه ها من به یه نتیجه نه چندان مطمئن رسیدم میخوام با کمک شماها مطمئن شم.پستم طولانیه اما لطفا بخونید چون مهمه برام.ببینید من که گفتم چند تا از بازیایی رو که ریختم رو هارد پلی 3 اجرا نکرد.خوب حالا من اسم بازیا رو مینویسم و اونایی رو که نیاورد با قرمز مینویسم:

Assassins Creed Brotherhood EUR
Gran Turismo 5
God Of War
G.T.A.IV
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Heavy Rain
Little Big Planet 2
Mafia 2
Mortal Kombat vs. DC Universe
Need for Speed Hot Pursuit
RESIDENT EVIL Alternative Edition
Spider-Man Shattered Dimensions
THE DARKNESS
The SmackDown vs. RAW 2011
Toy Story 3

خوب یه ذره دقت کنید.به یه نکته ای پی نبردید؟نکته ای که میخوام بگم شاید خیلی بی ربط و غیر منطقی باشه اما خوب نظر من اینه میخوام ببینم نظر شما چیه
به حروفی که بازیا باهاشون شروع میشن دقت کنید.مثلا با حروف A یه بازی داریم میارتش.با L و N و R و S هم توی لیست بازیا یه دونه داریم اونا رو هم میاره و بازی میکنم.اما با حرف G سه تا بازی داریم 2 تاشو میاره.با حرف H دو تا داریم یکیشو میاره.با حرف M دو تا داریم یکیشو میاره.با حرف T سه تا داریم 2 تاشو میاره

به نظرتون این حروف ها و نیومدن بازیها ربطی به هم نداره و خیلی اتفاقی این مسئله پیش اومده؟
به نظر من کلماتی که بازی با اونا شروع میشن باید توی هارد تک باشه تا دستگاه (دستگاه خودمو میگما نه مال شماها) اونو بیاره و اجرا کنه اگه چند تا بازی حروف اولشون مثل هم باشه فقط چند تاشونو اجرا میکنه.من باید یه بازی رو کامل تا آخرش برم مثلا مافیا رو بعد که تموم شد کلا پاکش کنم هم از تو هاردم هم پلی 3 و بعد مورتال کمبت رو بریزم.به نظر شما اینطور نیست؟

SamGun
22-03-2011, 22:56
بچه ها من به یه نتیجه نه چندان مطمئن رسیدم میخوام با کمک شماها مطمئن شم.پستم طولانیه اما لطفا بخونید چون مهمه برام.ببینید من که گفتم چند تا از بازیایی رو که ریختم رو هارد پلی 3 اجرا نکرد.خوب حالا من اسم بازیا رو مینویسم و اونایی رو که نیاورد با قرمز مینویسم:

Gran Turismo 5
God Of War
G.T.A.IV
Heavy Rain
Little Big Planet 2
Mafia 2
THE DARKNESS
Toy Story 3

خوب یه ذره دقت کنید.به یه نکته ای پی نبردید؟نکته ای که میخوام بگم شاید خیلی بی ربط و غیر منطقی باشه اما خوب نظر من اینه میخوام ببینم نظر شما چیه
به حروفی که بازیا باهاشون شروع میشن دقت کنید.مثلا با حروف A یه بازی داریم میارتش.با L و N و R و S هم توی لیست بازیا یه دونه داریم اونا رو هم میاره و بازی میکنم.اما با حرف G سه تا بازی داریم 2 تاشو میاره.با حرف H دو تا داریم یکیشو میاره.با حرف M دو تا داریم یکیشو میاره.با حرف T سه تا داریم 2 تاشو میاره

به نظرتون این حروف ها و نیومدن بازیها ربطی به هم نداره و خیلی اتفاقی این مسئله پیش اومده؟
به نظر من کلماتی که بازی با اونا شروع میشن باید توی هارد تک باشه تا دستگاه (دستگاه خودمو میگما نه مال شماها) اونو بیاره و اجرا کنه اگه چند تا بازی حروف اولشون مثل هم باشه فقط چند تاشونو اجرا میکنه.من باید یه بازی رو کامل تا آخرش برم مثلا مافیا رو بعد که تموم شد کلا پاکش کنم هم از تو هاردم هم پلی 3 و بعد مورتال کمبت رو بریزم.به نظر شما اینطور نیست؟

عجب منطقی :31: خیلی حال کردم خداوکیلی :31:

ولی به نظر من نمیتونه ربطی داشته باشه چون شما برای اسم بازی هات تنها از یک کلمه که استفاده نکردی !!

شما از صحت سلامت هارد و بازی ها مطمئن هستی ؟

aramus
23-03-2011, 00:11
سلام خدمت دوستان من ps3 رو 5 یا 6 ماهه خریدم و همون موقع فروشنده برام هـــک کرد و طرز استفاده رو به من گفت ( ورژن ps3 من 3.41 هستش )
که او ps3 رو از برق میکشم و بعد میزنم به برق و usb که عکش رو همین زیر گذاشتم رو میزنم به ps3 بعد روشن میکنم و دکمه اجکت ( دکمه*ای که cd رو در میاره ) و بعد یه CD بازی میزارم تو دستگاه و بازی هارو از تو هارد اکسترنال اجرا میکنم

حالا شنیدم یه روش هــک جدید اومده که نمیدونم دقیق CD نمیخواد یا لازم نیست برق پشتش رو قطع کنی یا این usb رو نمیخواد و از این حرفا
ایا اصلا درست شنیدم یعنی یه همچین چیزی هست ؟
اگر هست میشه لینک اموزش رو بدید ؟
اگر بود و ما خواستیم انجام بدیم خطرات احتمالی چیا هستن ؟
و چه خوبی های و چه بدی هایی نسبت به هــک الان من داره ؟
( راستی همونطور که گفتم من خودم -- نکردم و هیچی هم از اصطلاحات سردر نمیارم ) لطفا یه مقدار مبتدیانه باشه ممنون میشم

ممنون

Alex Fera
23-03-2011, 00:56

Gran Turismo 5
God Of War
G.T.A.IV
Heavy Rain
Little Big Planet 2
Mafia 2
THE DARKNESS
Toy Story 3

پسر تو چند ساعت زل زدی به مانیتور تا به این نتیجه رسیدی.......

خوب کاری نداره کل بازیهارو پا کن فقط بذار یکی از بازیهایی که اجرا نمیشه بمونه،بعد ببین اجرا میشه یا نه ((مطمئنم خودت تا الان همین کارو کردی))

ولی به احتمال 99.99 درصد هیچ ربطی به این نداره...........

sony_W810i
23-03-2011, 04:00

Gran Turismo 5
God Of War
G.T.A.IV
Heavy Rain
Little Big Planet 2
Mafia 2
THE DARKNESS
Toy Story 3

اینقدر بازی هایی مثل lara craft و uncharted نشین بازی کن. اخر منطقات همینجوری معمایی میشه
دمت گرم کلی خندیدم

sonixax
23-03-2011, 05:34

Gran Turismo 5
God Of War
G.T.A.IV
Heavy Rain
Little Big Planet 2
Mafia 2
THE DARKNESS
Toy Story 3

مثلا همسایه ما دیروز رفت خرید !
یا مثلا وقتی برف میاد زمستونه ولی وقتی سوز میاد باز هم زمستونه !
یا باز مثلا هر چی فحش بده با حرف "ک" شروع میشه !

اینها هیچ کدوم اتفاقی نیست همش دلیل داره .

Leon-117
23-03-2011, 08:49

در آخر اينا همه يه ربطي به فراماسون داره!:31:

masoud93
23-03-2011, 11:08
سلام.

یکی داره یه کنسول میفروشه و میگه که روش هارد 640 گیگ هست ...

میگه اکسترنال هم نیست و هاردش رو عوض کردم.

می خواستم ببینم هارد 640 داریم اصلاً ؟؟؟

ممکنه هارد پورتیبل انداخته باشه روش ؟؟؟

آخه شنیدم که یه سری از بازی ها حتماً باید روی هارد داخلی خود کنسول ریخته بشن ، حالا ممکنه اون بازی ها روی این هارد اجرا نشن ؟؟؟

اگه بخوای هارد ps3 رو عوض کنی ، حتماً باید خود کنسول باز بشه یا این که جای مخصوصی برای هادش هست ؟؟؟

MohammadT15
23-03-2011, 11:52
پس ربطی نداره؟
آخه نمیتونم همه رو پاک کنم لازم دارم ولی خوب هری پاتر یا مافیا تموم شه پاک میکنم خدای جنگ و مورتال کمبت رو میریزم ببینم چی میشه
مثل اینکه شماها فیلمای کلید اسرار و داستان های باور نکردنی رو ندیدیدا با همین جور چیزا یهو به یه جایی میرسیدن:31:
زل هم نزدم به مانیتور برا شماها اینارو نوشتم من میخواستم بخوابم دیشب یهو به ذهنم اومد اون بازیایی که هم اسمن نمیان اون تک ها میان حالا وللش منم که گفتم غیر منطقیه اما چه میشه کرد امتحان میکنم
بابا این مافیا چرا اینجوریه؟داریم مثل بچه آدم بازی میکنیم یهو یه عکس میاره ...ای بابا:31:

---------- Post added at 12:48 PM ---------- Previous post was at 12:46 PM ----------

آخ قربونت داداش ببین یه کدومتون حرف منو متوجه شدید
اینا اصلا تو خط فکری ما نیستن باور کن من میگم یه دلیلی داره اینا میگن نه:31::31:

---------- Post added at 12:52 PM ---------- Previous post was at 12:48 PM ----------

عجب منطقی :31: خیلی حال کردم خداوکیلی :31:

ولی به نظر من نمیتونه ربطی داشته باشه چون شما برای اسم بازی هات تنها از یک کلمه که استفاده نکردی !!

شما از صحت سلامت هارد و بازی ها مطمئن هستی ؟

هارد دستگاه رو میگی؟اونو که آره اما بازی رو از کجا مطمئن شم؟

بعدشم ای بابا چرا گیر دادید به منطق و دلیل؟:31:چیزی رو که آدم مطمئن باشه میشه دلیل و میتونه براش منطق و دلیل بیاره.چیزی رو که مطمئن نیست میشه حدس و گمان من حدس میزنم اینجوری باشه شماها هی گیر دادید به منطق ما:31:

SamGun
23-03-2011, 16:39
هارد دستگاه رو میگی؟اونو که آره اما بازی رو از کجا مطمئن شم؟

بعدشم ای بابا چرا گیر دادید به منطق و دلیل؟:31:چیزی رو که آدم مطمئن باشه میشه دلیل و میتونه براش منطق و دلیل بیاره.چیزی رو که مطمئن نیست میشه حدس و گمان من حدس میزنم اینجوری باشه شماها هی گیر دادید به منطق ما:31:

آره هارد رو میگم.

اگه از هارد مطمئن هستی حتما روی یک کنسول ه ک شده ی دیگه به همین روش CFW تست کن اگه باز همین مشکل رو داشت مطمئن باش بازی ها مورد دارن.

BATMAN-LOVE
23-03-2011, 18:16
سلام.

آخه شنیدم که یه سری از بازی ها حتماً باید روی هارد داخلی خود کنسول ریخته بشن ، حالا ممکنه اون بازی ها روی این هارد اجرا نشن ؟؟؟

اگه بخوای هارد ps3 رو عوض کنی ، حتماً باید خود کنسول باز بشه یا این که جای مخصوصی برای هادش هست ؟؟؟
حالا چند ميده؟؟؟
واسه تعويض هارد نبايد كنسول باز شه---زيرش درپوش داره----

Alex Fera
23-03-2011, 18:58
سلام.

بله میشه هارد ps3 رو عوض کرد و هارد 640 گیگ هم داریم که به صورت هارد خود PS3 شناخته میشه
برای عوض کردن هارد هم نیازی به باز کردن کنسول نیست و از زیر دستگاه هارد بهش اضافه میشه

SamGun
23-03-2011, 23:37
هارد 750 هم همین 2 ماه پیش اومد.

masoud93
24-03-2011, 00:06
من یه ps3 640GB با یه دسته اضافی و یه کیل زون 2 اصل و حدود 10 تا بازی کپی (مثل گاد آف وار 3 ، کیل زون 3 و ...) گرفتم 350 (دست دوم)

خوب خریدم یا گرونه ؟؟؟

بهترین برنامه برای اجرای بازی ها چی هست ؟؟؟

برای این که تازه گرفتمش اصلاً آشنایی باهاش ندارم.

مثلا یکی دو تا از بازی ها زمانی که میزنم پلی بشن صفحه سیاه میشه و دیگه اجرا نمیشه ...

Alex Fera
24-03-2011, 00:15
1-نوع دستگاه فت بود یا اسلیم؟
2-چقد کار کرده؟
3-تمیز هستش یا نه؟

ولی کلا اگه زیاد کار نکرده باشه خوب خریدی.............

aramus
24-03-2011, 00:38
سلام خدمت دوستان من ps3 رو 5 یا 6 ماهه خریدم و همون موقع فروشنده برام هـــک کرد و طرز استفاده رو به من گفت ( ورژن ps3 من 3.41 هستش )
که او ps3 رو از برق میکشم و بعد میزنم به برق و usb که عکش رو همین زیر گذاشتم رو میزنم به ps3 بعد روشن میکنم و دکمه اجکت ( دکمه*ای که cd رو در میاره ) و بعد یه CD بازی میزارم تو دستگاه و بازی هارو از تو هارد اکسترنال اجرا میکنم

حالا شنیدم یه روش هــک جدید اومده که نمیدونم دقیق CD نمیخواد یا لازم نیست برق پشتش رو قطع کنی یا این usb رو نمیخواد و از این حرفا
ایا اصلا درست شنیدم یعنی یه همچین چیزی هست ؟
اگر هست میشه لینک اموزش رو بدید ؟
اگر بود و ما خواستیم انجام بدیم خطرات احتمالی چیا هستن ؟
و چه خوبی های و چه بدی هایی نسبت به هــک الان من داره ؟
( راستی همونطور که گفتم من خودم -- نکردم و هیچی هم از اصطلاحات سردر نمیارم ) لطفا یه مقدار مبتدیانه باشه ممنون میشم

ممنون

دوستان اگر میشه جواب مارو هم بدید ماشالا این همه ps3 باز اینجا هست
ممنون

Alex Fera
24-03-2011, 01:01
بله برادر من روش جدید هست به نام CFW که حتما باید یه بلو-ری اصل داشته باشی،فکر کنم اموزشش تو سایت باشه.......

p3yman_xl
24-03-2011, 10:03
اینجا»

آموزش قدم به قدم هـک PlayStation® 3 بدون نیاز به دانگل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان سال خوبی داشته باشیــن

MohammadT15
24-03-2011, 13:36
آره هارد رو میگم.

اگه از هارد مطمئن هستی حتما روی یک کنسول ه ک شده ی دیگه به همین روش CFW تست کن اگه باز همین مشکل رو داشت مطمئن باش بازی ها مورد دارن.

خوب به هر حال باید برم توپخونه چون تو آپارتمان ما فکر نکنم کسی پلی 3 داشته باشه توی رفیقام هم دارن خونشون دوره همون توپخونه نزدیک تره:31:
ولی خدا کنه از بازی باشه نوع -- کردن ایراد نداشته باشه

SamGun
24-03-2011, 16:05
خوب به هر حال باید برم توپخونه چون تو آپارتمان ما فکر نکنم کسی پلی 3 داشته باشه توی رفیقام هم دارن خونشون دوره همون توپخونه نزدیک تره:31:

نگران ه ک نباش اگه مشکل داشته باشه فوقش کنسول رو یکبار برات Downgrade میکنن و دوباره نرم افزار های ه ک رو میریزن.

اگه هم به خاطر FW دستگاه , نشه Downgrade کرد روی همین FW برات Reset میکنن.

Alex Fera
24-03-2011, 17:19

محمد بگو از چه منیجر و چه CFW استفاده میکنی؟؟؟
برای اطلاع خودم میخوام.........
مرسی

Hamid Hamid
24-03-2011, 23:30
خدايي نكرده مثلا تاپيك ps3 هست اينجا؟! آخه همه جا يه پست اولي هست كه آدم قيمت و مشخصات رو بدونه ...
كاش مسئولين يه رسيدگي ميكردن...

حالا بگذريم ... يكي از دوستان من مي خواد مدل 320 گيگ بگيره... مي خواستم دوستان راهنمايي كنند الان قيمت رو بگن و اينكه موقع خريد به چه مسائلي دقت كنه خوبه ...

ممنون

masoud93
24-03-2011, 23:52
سلام.

جایی هست که لیست تمام بازی های انحصاری ps3 رو گذاشته باشه ؟؟؟

می خواستم از یه جا بازی سفارش بدم بریزن رو هارد برام بیارن ...

sonixax
24-03-2011, 23:59
سلام.

ویکی پدیا انگلیسی

Alex Fera
25-03-2011, 00:01
خدايي نكرده مثلا تاپيك ps3 هست اينجا؟! آخه همه جا يه پست اولي هست كه آدم قيمت و مشخصات رو بدونه ...

حالا بگذريم ... يكي از دوستان من مي خواد مدل 320 گيگ بگيره... مي خواستم دوستان راهنمايي كنند الان قيمت رو بگن و اينكه موقع خريد به چه مسائلي دقت كنه خوبه ...

ممنون

320 گیگ الان بین 420 تا 430 هستش البته معمولی،اگه هم بخواد باندل بخره که حدودا 470 براش میافته.........

Alex Fera
25-03-2011, 00:12
سلام.

مسعود جان برات پیغام گذاشتم...............

Hamid Hamid
25-03-2011, 00:17
320 گیگ الان بین 420 تا 430 هستش البته معمولی،اگه هم بخواد باندل بخره که حدودا 470 براش میافته.........

ممنون دوست عزيز...
حالا باندل با معمولي چه فرقي داره؟! مشخصاتشون چيه؟

Alex Fera
25-03-2011, 00:32
باندل به باکس های مخصوص PS3 میگن که همراه PS3 320 g یه دونه بازی ارجینال مثل GT5 یا Fifa 11 هم هست...........

masoud93
25-03-2011, 00:34
ویکی پدیا انگلیسی

منظورتون اینه :

sonixax
25-03-2011, 00:59
منظورتون اینه :

خودشه .
ولی این یکی بهتره :

SamGun
25-03-2011, 10:53

ممنون

حمید جان حرفت کاملا متین و درست هست , راستش این قضیه گردن من بود :31: تنبلی کردم.

ایشالا ردیفش میکنم .

الان 3 تا تاپیک هست که مطالبش رو نصفه آماده کردم ولی هنوز نزدم !! خیلی دلمرده شدیم بخدا !!

L.A.M.P.A.R.D
25-03-2011, 11:40
سلام...ببخشید دوستان...یه ps3 دست دوم هست که میخوام بخرمش ....ولــــــــی :دی
1.نسخه های قبلیشه
2.از اروپا خریده شده

این ها مشکلی پیش نمیاره ؟
ماله یه بچه هست که اصلا بازی نمیکنه باهاش ، یجورایی اکبنده :دی

SamGun
25-03-2011, 12:15
سلام...ببخشید دوستان...یه ps3 دست دوم هست که میخوام بخرمش ....ولــــــــی :دی
1.نسخه های قبلیشه
2.از اروپا خریده شده

این ها مشکلی پیش نمیاره ؟
ماله یه بچه هست که اصلا بازی نمیکنه باهاش ، یجورایی اکبنده :دی
سلام
یعنی سریه Fat هست ؟

فرقی نمیکنه از کجا خریده باشه دستگاه دستگاه هست دیگه !

اینا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه عزیز فقط قیمتش خیلی مهمه . به نظر من بیشتر از 270 تومن مفتش گرونه. البته اگه Fat باشه.

==========================

بچه ها من یه PS3 Slim سوخته میخوام هرکی داره یا میتونه برام گیر بیاره حتما یه خبر بهم بده

Alex Fera
25-03-2011, 12:25
سعید جان من دیروز از مغازه میثم اینا((خود میثم نه))قیمت گرفتم گفت 280............

حالا اسلیم سوخته میخوای چه کار؟؟؟

L.A.M.P.A.R.D
25-03-2011, 14:09
سلام
یعنی سریه Fat هست ؟

فرقی نمیکنه از کجا خریده باشه دستگاه دستگاه هست دیگه !

اینا هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه عزیز فقط قیمتش خیلی مهمه . به نظر من بیشتر از 270 تومن مفتش گرونه. البته اگه Fat باشه.

بله ، FAT هستش

به نظر شما چند پیشنهاد بدم؟ 200 خوبه ؟ :دی

MohammadT15
25-03-2011, 15:19
خوب بچه ها بازم نظر میخوام.البته این بار راجع به بازیهای پلی3 .تاپیکی راجع به نظر درباره بازیا که نیست اینجا میگم.چون من بعد از 13 فروردین باید کل عیدیام خرج بشه طبق عادت همیشگی امسال هم میخوام این اتفاق بیفته:31:من که یه بار گفتم این بازیا رو برای پلی 3 از اول گرفتم:
Gran Turismo 5
God Of War
G.T.A.IV
Heavy Rain
Little Big Planet 2
Mafia 2
PES 2011
Prince Persia
THE DARKNESS
Toy Story 3
خوب راجع به اینا که هیچی منظورم اینه که اینارو الان دارم.میخوام این چند تا بازی رو هم برم بخرم:

Ninja Gaiden Sigma 2
Batman: Arkham Asylum
Call of Duty: Black Ops
Crysis 2
Dead Space 2
The Elder Scrolls IV: Oblivion
Final Fantasy XIII
Killzone 3
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
Prince of Persia: The Forgotten Sands
Braid
Super Street Fighter IV
Uncharted 2: Among Thieves
Harry Potter and the Deathly Hallows

کاری به جدید و قدیمی بودنش ندارم.این 14 تا بازی مد نظر منه که بخرم.اگه بازی قشنگی هست که من تا حالا نگرفتم اسمشو بگید یا اگه این بازیایی که میخوام بخرم به درد نمیخوره بعضیاش یا معماییه و مشکله و ... بگید که نخرم.ممنون:40:

Gamemaster
25-03-2011, 15:33
برادر همورو بگیر دیگه ۲-۳ تومن که اینحرفارو نداره:31:

hameddinga
25-03-2011, 19:37
کسی در مورد play tv که وصل می شه به کنسول توضیحات کاملی داره بده چون می خوام بخرم و قیمت رو هم بگید و اینکه فقط کانالهای تلویزیون خودمونو میگیره یا .... ؟

masoud93
25-03-2011, 20:57
سلام.

بعد از کیل زون 3 چه بازی انحصاری دیگه ای اومده ؟؟؟